Giriş
(9)

bluetooth kulaklık alsam

Kulaklığın birini eşime versem, o işyerinde sokakta vs. kullansa, diğerini ben kendi telefonumda kullansam, böyle bir şey olabiliyor mu acaba?Aklımdaki model huaweinin 150tl lik modellerinden biri.Uyanıklık olarak görmeyin, eşim kulağındaki piercing yüzünden zaten tek kulağında kullanabilecek, diğer
Kulaklığın birini eşime versem, o işyerinde sokakta vs. kullansa, diğerini ben kendi telefonumda kullansam, böyle bir şey olabiliyor mu acaba?
Aklımdaki model huaweinin 150tl lik modellerinden biri.
Uyanıklık olarak görmeyin, eşim kulağındaki piercing yüzünden zaten tek kulağında kullanabilecek, diğerini de ben kullanayım diyorum:)

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
150 Liraya true wireless huaweinin olduğunu zannetmiyorum.

True Wireless kulaklıklar apple dışında birbiri ile eş çalışır, genelde sağ kulaklık ana kulaklıktır, konuşmaları falan o yönetir, bu yüzden bahsettiğiniz şey pek olabilir bir şey değil.

edit: sistem konusunda yalancı çıktım, 2 sene önceki modellerde dediğim gibiydi bence diyerek kendimi haklı çıkarmak istiyorum :P


Doğru, huawei değildi xiaomiydi. Birinde görmüştüm.


Merhaba, evet bende o şayomi kulaklık var ve bu şekilde kullanılabiliyor :)


@chihirovekohaku süper. Sizdekinin modelini yazabilir misiniz? Siz de mi ayrı ayrı kullanıyorsunuz acaba, yoksa birini kaybettiniz falan mı?
Merak ettiğim ikisi de farklı tel.lere bağlanıp görüşme müzik vs olaylarına girilebiliyor mu.


konudan belki bağımsız ama tek kulaklık kullanmak hiç sağlıklı bir şey değil.

xiaomi airdots ile belki yapılabilir. kaliteli kulaklıklar genelde bağımsız çalışmıyor.


jelly bear
(5 saat)
Airdots'un çok sahtesi var, dikkatli olun alırken.


John Bloor
(5 saat)
Bende Anker Soundcore Liberty 2 var, kulakliklar birbirinden bagimsiz farkli telefonlara baglanabiliyor. Sesi de oldukca iyi ve sarji tek seferde 6-8 saat gidiyor. Ama Turkiye'de var mi varsa bile fiyati uygun mu bilmiyorum.


Haldamir
(5 saat)
@jelly bear Tek kulaklığın ne gibi sakıncası var acaba? Yani kalite olarak mı diyorsunuz, müziğin kalitesi vs?

Anladığım kadarıyla airdots bu işi görür? Alırsam xiaomi mağazasından alırım. Pahalı bir şey istemiyorum ama anker'e de bakarım @haldemir, teşekkürler.


Xiaomi airdots ile dediginizi yaparsiniz. Zaten bluetooth cihazlarda (airdots left -airdts right) olarak iki ayri cihazmis gibi gorunuyorlar.

Aksamlari film falan izlerken tek kulaklik yetliyor ama ozellikle kalabalik yerlerde tek kulaklikla muzik cok tat vermeyebilir.


brkylmz
(7 dk)
(6)

Bu yaz tatilde nerdesiniz?

Bir bölgeden, bir otelden yer ayırttınız mı? Neresi?Bir yerde haftalık, 4-5 günlük konaklamayı planlayanlar için soruyorum.
Bir bölgeden, bir otelden yer ayırttınız mı? Neresi?
Bir yerde haftalık, 4-5 günlük konaklamayı planlayanlar için soruyorum.
va
(6 saat)
Araba kiralayip, Izmirden Antalyaya dogru sahil boyunca gidicez. 16 günlük tatilimizde 6 kadar bölgede 2-3 günlük periyotlar halinde konukliyicaz.


VIPCH
(6 saat)
halkidiki, tasos falan düşünüyoruz. henüz yer ayırtmadık.


Geçen sene eski foçaya gitmiştim güzeldi, bu yaz köye gideceğim tarla tapan işleri.


paramolacak
(5 saat)
@VIPCH, En sevdiğim tatil biçimi ve çok güzel geçeceğinden eminin. Ancak bu sene eşimle durağan bir tatil olsun diye düşünüyoruz biz.

@musluğubozukhayat, İşlemler uzun sürüyor mu orası için?

@paramolacak, orda askerlik yapmıştım, tekrar tekrar gittik o yüzden.


va
(5 saat)
dalaman otel.


alicandan
(44 dk)
Bermuda
Tüm sezon boyunca orada olacağım.


burka
(22 dk)
(7)

Nabzın dinlenirken sürekli 90-100 civarı atması?

Dinlenme halinde sürekli nabız bu aralıklarda atıyor. Anksiyete hastasıyım ve bu konu beni çok rahatsız ediyor. Sürekli bunun ileride kalp hastalığı kalp yetmezliği yaratacağını yazan yazılar okudukça daha da panik oluyorum. Düşürmenin yolu yok mu? Yani gün içinde sayıyorum ne zaman saysam yüksek çı
Dinlenme halinde sürekli nabız bu aralıklarda atıyor. Anksiyete hastasıyım ve bu konu beni çok rahatsız ediyor. Sürekli bunun ileride kalp hastalığı kalp yetmezliği yaratacağını yazan yazılar okudukça daha da panik oluyorum. Düşürmenin yolu yok mu? Yani gün içinde sayıyorum ne zaman saysam yüksek çıkıyor. Uzun zaman antidepresan tedavisi gördüm. Ancak ilaçsız bunu nasıl yeneceğim bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.
Not:Yaş:30 Kilo:88 Boy:176
un4given
(6 saat)
Sayarken heyecan yapıyor olabilir misiniz? Babamın da tansiyonunu ölçerken yüksek çıkıyordu hep kendi de heyecanlanıyorum yüksek çıkacak diye diyordu, sonra bir dijital tansiyon aleti aldım, şimdi canı sıkıldıkça takıyor ve ölçüyor ve adamın tansiyonu normal seviyede olmasa da eskisi gibi yüksek çıkmıyor.
Size tavsiyem mi band gibi bir bileklik alın, gün içinde sürekli ölçecektir, böylece gün içindeki nabzınızı daha iyi analiz edersiniz.


Kilo vermek ve spor yapmak.


goodman
(6 saat)
Boyuna göre kilon çok fazla. Bir diyetisyene gidip önce kan değerlerini ölçtürmen sonra da yaşına ve gündelik hayatına uygun bir diyete başlaman gerekli.


Öncelikle kilo vermelisin. Kansızlık yüksek nabıza sebep olabiliyor, yine tansiyonuna baktırmanı tavsiye ediyorum, o da yüksek nabıza sebep oluyor.

Bunun dışında çok büyük ihtimalle anskiyeteden dolayı yüksek nabzın. Taşikardi sınırında diye biliyorum 90-100. Bir kardiyologa gidip holter taktırmanı tavsiye ederim. Uyurken nabzın kaç, onu takip etsinler.

Nabzı düşürmede ise düzenli olarak spor yapman gerekiyor. Tempolu yürüyüşü tavsiye ederim. Kalp güçlendikçe nabız atımı da düşer.


sorumatik
(6 saat)
kalp yetmezliğine nabzın değil kiloların ve spor yapmaman sebep olacak.


goodman+1


lcha
(6 saat)
ben de aynı durumdayım. doktor hafif taşikardi demişti. istersen beloc vereyim ama almasan da olur demişti. hiç almadım, anksiyete de var ama doktor pek sallamayınca ben de sallamamaya çalışıyorum.


ninotevtidze
(5 saat)
Kilonuz boyuna göre çok fazla (elit sporcu olmadığını varsayıyorum), 5 kilo daha alsan obez olarak nitelendirileceksiniz.

Acilen daha henüz gençken güzel bir beslenme alışkanlığı edinin, o kiloları atın. Zaten bunu yapana kadar çoğu doktor sizi ciddiye de almaz. Kilo fazlalığı der geçer. Yani kilo değilse bile kiloyu verip öyle görmek lazım.


noluyo yaa
(4 saat)
(1)

Film adı soruyorum

Sekreter bir kız bir şekilde birilerini (isteyerek mi istemeyerek mi unuttum) öldürerek işinde yükseliyordu. Mecburen biriyle de yatıyordu. Filmde vivica a fox oynuyordu diye hatırlıyorum onu da öldürmüştü sanki. İmdb yi kurcaladım ama bulamadım. Esas kız sarışındı sanıyorum.
Sekreter bir kız bir şekilde birilerini (isteyerek mi istemeyerek mi unuttum) öldürerek işinde yükseliyordu. Mecburen biriyle de yatıyordu.
Filmde vivica a fox oynuyordu diye hatırlıyorum onu da öldürmüştü sanki.
İmdb yi kurcaladım ama bulamadım.
Esas kız sarışındı sanıyorum.
Miss nobody mi?

www.youtube.com


[PS4] Satılık CoD (2019) açılmamış oyun - Alınık Pri/sec Dijital Nba2k20.

ilan başlıkta. cod açılmamış pakettir. istanbul içi elden teslim diğer iller kargo benden.fiyat 200.ayrıca dijital olarak 2k20 arıyorum.
ilan başlıkta.

cod açılmamış pakettir. istanbul içi elden teslim diğer iller kargo benden.

fiyat 200.


ayrıca dijital olarak 2k20 arıyorum.
(4)

macallan fiyati

google de aratinca 2020 ocak icin"70'lik The Macallan Single Malt Viski : 265,00 TL" cikiyor 1-2 sitede ama bu mumkun mu ? tr de bu kadar ucuz mu macallan ?
google de aratinca 2020 ocak icin

"70'lik The Macallan Single Malt Viski : 265,00 TL" cikiyor 1-2 sitede ama bu mumkun mu ? tr de bu kadar ucuz mu macallan ?
sweetoffice
(6 saat)
double cask gold'u belki kıbrıs'da ya da free shopta 300 lira civarına bulabilirsin ama oradan getirip karsız kim satar bilemiyorum.


Bruce
(6 saat)
yok hocam tr fiyatini merak etmistim sadece, nette ocak 2020 tarihli bu fiyat cikiyor hep ama aklim almadi. tr fiyatini merak ettim sadece


sweetoffice
(6 saat)
macallan bence de daha pahalıdır. chivar 12 senelikler o fiyat.


mikahakkinen
(5 saat)
12 senelik 585 tl benim tekelde.


chicha
(5 saat)
(1)

sigarayı bırakmak - nikotin bandı

dün gece son olarak içip bırakmaya karar verdim.nikotin eksikliğinden dolayı mı ağrıyor ama başım ağrıyor baya. ara ara içme isteği geliyor, bu yüzden nikotin bandı mı alsam diyorum?nikotin bandı kullanıp fikir veren olursa sevinirim? bir de hangisini kullandığını söylerse süper olur.başka yöntemler
dün gece son olarak içip bırakmaya karar verdim.

nikotin eksikliğinden dolayı mı ağrıyor ama başım ağrıyor baya. ara ara içme isteği geliyor, bu yüzden nikotin bandı mı alsam diyorum?

nikotin bandı kullanıp fikir veren olursa sevinirim? bir de hangisini kullandığını söylerse süper olur.

başka yöntemleriniz varsa sigarayı bırakmak için onları da söyleyebilirsiniz.
contavolta
(6 saat)
Ben sigarayı bıraktım çünkü golden virginia gibi tütünleri sarıp içiyordum paket tüketicisi olmadım. 16 yıldır sigara içen arkadaşım ise daha çok zorluk çekti. Nikotin bandı onu çok rahatlattı. Almanızı tavsiye ederim. Vücut nikotin üretmekten vazgeçiyor sürkli sigaradan alındığı için.. sebebi buymuş.


(3)

yeşilyol filmindeki kadının hastalığı nedir?

sb.
sb.
sizofren06
(7 saat)
stephenking.fandom.com
Kanser diyor.


kobuzchu kiz
(6 saat)
Beyninde tümör var iste


üğpoıuy
(2 saat)
tümör olduğu söyleniyordu.

ancak tümörün nerede olduğundan bahsedilmiş miydi bilmiyorum.

John Coffey iyileştirdikten sonra Paul müdürün eşine son çekilen röntgenin temiz olduğunu ve tümöre rastlanmadığını söylemişti.

en son daha dün gece izlediğim için aklımda.


eeb
(2 saat)
(4)

Eminönü civaarında hafif bir şey yemek mümkün mü?

eli yüzü düzgün bir salata (çoban salata değil yani. yemek olarak salata) vs. gibi şeyler var mı ya?nereye gitsem sadece rezil kebaplar, rezil büfeler vs. var başka hiçbir halt göremedim.hafif bir şey yiyeyim, uykum gelmesin dersem nereye gitmem lazım?
eli yüzü düzgün bir salata (çoban salata değil yani. yemek olarak salata) vs. gibi şeyler var mı ya?

nereye gitsem sadece rezil kebaplar, rezil büfeler vs. var başka hiçbir halt göremedim.

hafif bir şey yiyeyim, uykum gelmesin dersem nereye gitmem lazım?
tchuck
(7 saat)
bizim mutfak var oralarda fena değil


onların yemekler de çok ağır oluyor yağ içinde hepsi.


tchuck
(6 saat)
Saray muhallebicisi var, orada salata görmüştüm, ama pazar günlerine özel mi emin değilim. Açık büfe tarzındaydı. Yine Ramiz varsa orada da salata olabilir. Balkan Lokantası vardı, orada zeytinyağlı uygun bir şeyler bulursunuz belki.


hair freak
(6 saat)
iş bankası müzesinin yakınlarında limon diye bir yer var zeytinyağlı yemekler ve salatalar yapıyorlar ve inanılmaz lezzetli oluyor, fiyat olarak da uygundur oraya bakabilirsiniz.


(12)

İntermittent fasting tek başına yeterli mi?

16 saat aç, 8 saat tok kalacak şekilde uygulayacağım. Bu sekiz saat boyunca da yin yedigime ictigime dikkat etsem daha sağlıklı bir kilo verme sureci olur sanırım. Yani üç tane ayvalık tostunu art arda gommeyeyim?Onun dışında da tavsiyelerinize açığım. Bir de açlık zamanlarında kuruyemiş, yogurt vs
16 saat aç, 8 saat tok kalacak şekilde uygulayacağım. Bu sekiz saat boyunca da yin yedigime ictigime dikkat etsem daha sağlıklı bir kilo verme sureci olur sanırım. Yani üç tane ayvalık tostunu art arda gommeyeyim?

Onun dışında da tavsiyelerinize açığım.

Bir de açlık zamanlarında kuruyemiş, yogurt vs yesem olur mu?
Kilo 61, hedef 55. Şu an oldukça yağlı görünüyorum, normalde skinny fat im.


IF tek başına yeterli değil kilo vermek için her şekilde kalori açığı yaratman gerekir, yediğine içtiğine dikkat ederken kalori açığı yaratırsan kilo verirsin; kalori açığı yaratmazsan IF yapsan da kilo veremezsin.

Açlık zamanı adı üstünde açlık zamanı. Kuruyemiş yiyebilir miyim diye düşünmekle kıymalı yumurta yiyebilir miyim diye düşünmek teknik olarak aynı.


angelus
(7 saat)
Bir avuç kuruyemisle kıymalı yumurta aynı şey mi gerçekten? Akşam acikmalarini nasıl atlaticam peki?


Hiçbir şey yiyemezsin. O acıkmalarda sabredeceksin. İf’de önüne gelen herşeyi yiyemezsin ayrıca.


sta
(6 saat)
O da kalori o da kalori, açlık döneminde amaç kalori almamak, bu şekilde bakarsan aynı şey. Bu şekilde değerlendirirsen hatta bir avuç kuruyemiş kıymalı yumurta ve bir paket jelibon da aynı şey oluyor. Amaç kalori almamak olmalı. Kalori almadığında sistemde oluşacak reaksiyonlardan faydalanmak, kuruyemiş ya da kıymalı yumurta ya da jelibon yediğinde bunu engellemiş oluyorsun.

Beslenme döneminde yeterli kaloriyi alırsan acıkmazsın, ha ille acıkıyorsan IF tekniğini denemeyebilirsin, amacın kilo vermekse, başta da dediğim gibi, kalori açığı oluşturarak da rahatlıkla kilo verebilirsin, bunun için IF şart değil.


angelus
(6 saat)
Ben üç gün IF üç gün omad yaparak 61den 57ye düştüm Ocak ayında. kalori alımım ister istemez düştü atıştırmayı kesince


turk kizi
(6 saat)
İnsülin salınımını düzenliyor, insülin direncini arttiriyormus. Buna ihtiyacım olduğunu hissediyorum, o yüzden bir süre deniycem. Daha sonra başka bir diyete gecerim diye düşünüyorum.


İnsülini düzeltmek için spor yap, kas glikojenlerini ne kadar boşaltabilirsen insülin direncinden o kadar kolay kurtulursun. Vücut açlık döneminde enerjiyi çoğunlukla yağlardan ve karaciğerdeki şekerden karşılar ama spor esnasında kasta depo edilen şekerleri kullanır, bu şekerleri harcarsan insüline duyarlılığın daha çabuk artar direnci daha rahat kırarsın.


angelus
(6 saat)
Direnç antrenmanı yapayım di mi? Spordaki hoca oyle söylemişti. Ağırlıkla çalışayım?


Evet hocan doğru söylemiş.


angelus
(6 saat)
İf'te açlık zamanı bırak kuruyemişi sütlü kahve bile içemezsin. Su, sade soda, sade kahve ve çaylar serbest.


jacque
(5 saat)
8 saat boyunca da düzgün beslenmen lazım. 8 saat uyku zaten. 8 saat açlıkta kahve, su, çay zaten bunlar tutacak seni emin ol.


awareim
(5 saat)
(3)

steril maskeler??

merhaba hepimiz paranoyak ettiler biliyorsunuz.maskeyle gezmek istiyorum ama eczacı bi işe yaramaz normal maskeler steril kullanman gerek tarzı bir şeyler söyledi sonra hengame çıktı tam anlayamadım. hangi maskeleri almamız gerek şimdi?
merhaba hepimiz paranoyak ettiler biliyorsunuz.maskeyle gezmek istiyorum ama eczacı bi işe yaramaz normal maskeler steril kullanman gerek tarzı bir şeyler söyledi sonra hengame çıktı tam anlayamadım. hangi maskeleri almamız gerek şimdi?
neymiş
(7 saat)
N95 ama onu da 5-6 saatte bir değiştirmek gerekiyor ve tam korumuyor. Bir de maskeyi esasında hasta olanın takması gerekiyor. O yüzden el hijyenine dikkat etmek daha önemli.


fraise
(6 saat)
Bence sprey boyacilarin kullandigi maskelerden al.

P95>R95>N95


(4)

Televizyondan anlayanlar

LG 43UM7100PLB 43'' Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED TVLG 43UK6470 43" Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED TVŞu iki model arasındaki farkı anlayabilen var mı?2018 ve 2019 model olmaları dışında
LG 43UM7100PLB 43'' Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED TV

LG 43UK6470 43" Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED TV

Şu iki model arasındaki farkı anlayabilen var mı?

2018 ve 2019 model olmaları dışında
respect
(7 saat)
Giriş / Çıkış Portları değişik sadece.

LG 43UM7100PLB: Component, Djital Ses (Optik), USB
LG 43UK6470: Djital Ses (Optik), USB

Bir de LG 43UK6470'de teslimatta kurulum varmış.


teknikekip
(7 saat)
biri 2018 biri 2019 modeli. böyle şeylerde sadece giriş çıkışlar azıcık değişir. çerçeve azıcık değişir falan ama genel olarak aynı tv diyebilirsin.


Bazen kasa, giriş çıkış vs gözle görülen herşey aynı oluyor, sadece anakart değişik oluyor mesela.


John Bloor
(5 saat)
yok


jamswety
(3 saat)
(1)

websitem mobil den kendiliğinden büyüyüp küçülüyor

wordpress ten tasarladığım web sitem cebe gelince kendiliğinden zoom oluyor olurken sağ taraf boşalıyor vs. bu sorun nereden kaynaklanıyor olabilir.
wordpress ten tasarladığım web sitem cebe gelince kendiliğinden zoom oluyor olurken sağ taraf boşalıyor vs. bu sorun nereden kaynaklanıyor olabilir.
fistikthecat
(7 saat)
websitenin mobil optimizasyonu yapilmadigi icin olabilir mi? :)


VIPCH
(6 saat)
(2)

Xiaomi Note 10 Pro - Mi 9 arasında kaldım.

Selamlar,Öncelikle oyun oynayan biri değilim.Kamera bazında Note 10 Pro fazlasıyla daha avantajlı görünüyor ama işlemci olarak Snapdragon 730G kullanıyor. Mi 9 ise, Snapdragon 855. Açıkçası Note 10 Pro'nun işlemcisi yetersiz kalır mı diye düşünüyorum. 108 megapixel fotoğraf çekildiğinde 5 saniye bek
Selamlar,

Öncelikle oyun oynayan biri değilim.Kamera bazında Note 10 Pro fazlasıyla daha avantajlı görünüyor ama işlemci olarak Snapdragon 730G kullanıyor. Mi 9 ise, Snapdragon 855. Açıkçası Note 10 Pro'nun işlemcisi yetersiz kalır mı diye düşünüyorum. 108 megapixel fotoğraf çekildiğinde 5 saniye beklediğini söyleyenler var. Kamera ve şıklığa önem veriyorum. Uzun süre güncelleme alması açısından hangisini tercih etmeliyim sizce. Note 10 Pro'nun işlemcisi gündelik kullanım ve kamera açısından yarı yolda bırakır mı?

Ayrıca ürünü garantisiz olarak alacağım. İstanbul ya da Ankara'da güvenilir satıcı önerilerine açığım.
sorumatik
(7 saat)
Hiç bırakmaz, telefondan render işi yapmıyorsan(o da nasıl olacaksa) günlük hayatına etki etmez işlemci farkı. Bende mi 9t var onun işlemcisi bile gayet yeterli, ki ben fotoğraf video işliyorum telefonda. Ben olsam direkt note 10 alırım.

edit: mi9 geçen senenin amiral gemisi ve xioami note serisinin en üst modellerine de güncelleme veriyor. mi9'un güncelleme alma süresi note 10'dan daha kısa olacaktır.


Bruce
(7 saat)
Uzun süre güncellemeyi amiral modeller alır. Mi de update sorunu pek yok eu rom kullanıyorum ben daha iyi. Pro ara model mi bilmiyorum. Mi 9 alırdım.


Topalordek
(6 saat)

nurol (ankara) çalışan biri var mı?

bir şey soracağım.
bir şey soracağım.
tabudeviren
(8 saat)
(2)

CİMER şikayeti

Cimer şikayetinde kimlik bilgisi veriliyor mu?
Cimer şikayetinde kimlik bilgisi veriliyor mu?
horowitz
(8 saat)
evet sitesine bakarsan görürsün zaten. ya annenin kızlık soyadına kadar veriyorsun ya da e-devlet ile giriş yapıyorsun.


hadsafhada
(7 saat)
Karşı tarafa Bilgi verilip verilmemesini soruyorsanız, veriliyor .


(3)

Seyyar şarküteri dolabi buzla yapilabilir mi?

Arkadaşlar merhaba,Her yere tasiyabilecegimiz ergonomik ve hafif bi dolap yaptırmak istiyoruz fakat işin içine soğutucu motoru vs girdiğinde çok ağır ve çok büyük oluyor.Bunun yerine dondurma dolapları mantığında üstten açılabilen bir dolap yaptırmak istiyoruz dolabın en altına koyabilecegimiz iletk
Arkadaşlar merhaba,

Her yere tasiyabilecegimiz ergonomik ve hafif bi dolap yaptırmak istiyoruz fakat işin içine soğutucu motoru vs girdiğinde çok ağır ve çok büyük oluyor.

Bunun yerine dondurma dolapları mantığında üstten açılabilen bir dolap yaptırmak istiyoruz dolabın en altına koyabilecegimiz iletken bir levha ve onun altına koyduğumuz buzlar sayesinde (buzları 3-4 kez değiştirebiliriz) benzer bir verim yakalama imkanımız olur mu?

Bu dolabı günde 3-4 saat kullanacağız ama uzama ihtimali de mevcut.

Teknik bilgi sahibi değiliz, konu ile ilgili arkadaşlarin bilgisini bekleriz.
bapyemir
(8 saat)
İçinde peynir vb şarküteri ürünleri vakumlu bir şekilde duracak


bapyemir
(8 saat)
kuru buz diye bir şey var, onu araştırın.


Elektrik kesildiğinde dondurma firmalarının bakkallara filan getirdiği kuru buzlar vardı, elle tutamazsın o kadar soğuk.

Onlarla olur ama onlar da dolabı açmamak (ısı yalıtımı sağlamak) şartıyla 3-4 saat dayanıyordu diye hatırlıyorum.

Sürekli kapak açıp satış yapacaksanız buz tüketimi artabilir, ama illa ki olur. Peynir nihayetinde donmuş satılan bir ürün değil, +5 derecede saklansa yetiyor.


John Bloor
(5 saat)
(5)

SKYPE mülakatı nasıl olmalı

büyük bi şirketten 1 yıl sözleşmeli iş teklifi geldi. insan kaynakları farklı şehirde olduğu için online mülakat yapacağız. Skype üzerinden. daha önce hiç online mülakat yapmadım. nasıl giyinmem gerekli? saç sakal traşı nasıl olmalı ? Nelere dikkat etmeliyim ?
büyük bi şirketten 1 yıl sözleşmeli iş teklifi geldi. insan kaynakları farklı şehirde olduğu için online mülakat yapacağız. Skype üzerinden. daha önce hiç online mülakat yapmadım. nasıl giyinmem gerekli? saç sakal traşı nasıl olmalı ? Nelere dikkat etmeliyim ?
dakota
(8 saat)
çok abartmana gerek yok, saçın başın düzgün olsun bi gömlek giy yeter. ciddi ol, dik otur falan klasik şeyler.


jelly bear
(8 saat)
Ben dün yaptım bir skype görüşmesi. Gömlek giydim. Ama o şirketteki çalışanların giyimine göre yaptım bunu. Yani karşımda kravatlı biri olacağını bilseydim kravat da takardım. Sakal var, kesmedim. Çünkü görüştüğüm bölüm müdüründe de var. Sizin durumda eğer saça sakala ve kıyafete önem veriliyorsa ona göre önlem alın. Yani atıyorum banka ise takım elbise ve uygun tıraş gerekir.

Bunun dışında önceden skype'tan kimle görüşeceksen onu ekle ve görüşme öncesi deneme mesajı at. Mesela ben ekledim hesabı ama görüşmeden heöen önce İK aradı ve eklemiş görünmüyorsunuz dedi. Akabinde hemen merhaba yazdım, o zaman düştü ekleme talebi.

Arka planı düz bir renk yapmaya çalış, güneşi ya da ışığı karşına al. Arkandan gelen ışık yüzünü karanlık çıkartır. Bunu skype'ın ayarlarından kontrol edebilirsin, nasıl göründüğüne önceden bak. Kamera açısını falan ayarla.

Son olarak ses kontrolünü de yap. Duyduğuna ve duyulduğuna emin ol. Bunu bir arkadaşını arayarak ya da Skype'ın ses deneme hesabını kullanarak yapabilirsin.


himmet dayi
(8 saat)
Muhakkak altına da bi şey giy, gayri ihtiyari ayağa falan kalkıp şuradan bir şey alman gerekebilir.


verbenimolsun
(6 saat)
hep bu aklima geliyor :)

youtu.be


@northern mariner ahdhdshjssj
Bunu atmaya gelmiştim ben de.


valarmurgulis
(4 saat)

27 Mart 2020 Maceo Plex Eventi İçin Satılık Bilet

Merhaba,başka eventlerle çakışması üzerine Maceo Plex biletlerimizi satmak istiyorum. 5 biletim satılık.şuan satış fiyatı 187 tl. 165tl'den satacağım. (5ini de almak isteyen olursa daha uygun fiyata verebilirim)iletişim: +90 543 813 60 00
Merhaba,

başka eventlerle çakışması üzerine Maceo Plex biletlerimizi satmak istiyorum.
5 biletim satılık.
şuan satış fiyatı 187 tl.
165tl'den satacağım. (5ini de almak isteyen olursa daha uygun fiyata verebilirim)

iletişim: +90 543 813 60 00
(2)

Uncharted Serisini Nasıl Oynayayım?

selam,uncharted serisini hiç oynamadım, konusunu bile bilmiyorum o derece.ps4 sahibi olarak hangi sıralama ile oynamalıyım? hikayeye önem veririm, eğer hikayeye direkt etkisi varsa tüm oyunlarını sırayla oynamak isterim ama önceki oyunlar sadece ps2-3'te mi vardı?teşekkürler.
selam,

uncharted serisini hiç oynamadım, konusunu bile bilmiyorum o derece.
ps4 sahibi olarak hangi sıralama ile oynamalıyım? hikayeye önem veririm, eğer hikayeye direkt etkisi varsa tüm oyunlarını sırayla oynamak isterim ama önceki oyunlar sadece ps2-3'te mi vardı?

teşekkürler.
ender89
(8 saat)
konunun uzmanına denk geldin.

öncelikle hikaye seviyorsan, biraz da modern indiana jones formatı ilgini çekecekse, tarihi olayların hayal gücüyle yorumlanmış gizemli dehlizlerine gireceksen uncharted harika bir oyun.

Uncharted: The Nathan Drake Collection (ps3'teki 3 oyun bunun içinde - yani evet PS4'te oynayabiliyorsun)
Uncharted 4: A Thief's End (3 oyunun ardından bunu oynamalısın)
Uncharted: The Lost Legacy (son çıkan oyun da budur)

tüm bu oyunlar PS4'te mevcut.


calucifer
(8 saat)
önce store.playstation.com bu seriyi oynayacaksın. ps4 için remastered yapıldı. daha sonra 4. oyun bir hırsızın sonu store.playstation.com bu oyun ps4 dönemi çıktı zaten. en son kayıp miras store.playstation.com Biraz karmaşık yazmış olabilirim.


suwat
(8 saat)
(1)

Eksi Acmiyor VPN ile - Performing a TLS Handshake diyor

desktop firefoxta vpn ile eksi acmiyor. sizde de boyle bir sikinti var mi?
desktop firefoxta vpn ile eksi acmiyor. sizde de boyle bir sikinti var mi?
Mehmet Ersoz
(8 saat)
ekşisözlük kaynaklı.


sutlu nescafe
(8 saat)
(2)

sözlük yine mi göçtü ?

Su siteye düzgün bir alternatif yok mudur ?Birileri yapsa da takilsak.
Su siteye düzgün bir alternatif yok mudur ?
Birileri yapsa da takilsak.
prizmatik
(8 saat)
alternatif var da ekşi kadar aktifi yok.


sutlu nescafe
(8 saat)
reddit


duster
(8 saat)

Fusix Göz Damlası

Daha önce kullanıp sorun yaşayan oldu mu? Çok yaktı ve kaşıntı batma yaptı, ve sanki göz bebeğimin etrafında leke mi desem mi kalıntı mı desem tabaka mı desem bir şey bıraktı. Yarın doktora gideceğim, bir de buradan sormak istedim. Doktor kirpik dibi iltihabı için vermişti.
Daha önce kullanıp sorun yaşayan oldu mu? Çok yaktı ve kaşıntı batma yaptı, ve sanki göz bebeğimin etrafında leke mi desem mi kalıntı mı desem tabaka mı desem bir şey bıraktı. Yarın doktora gideceğim, bir de buradan sormak istedim. Doktor kirpik dibi iltihabı için vermişti.
hair freak
(8 saat)
(4)

Celestyal Olympia ile Yunan adaları

turu yapan var mı? odanın çok önemi var mı pencereli olmasının mesela? Odayı sadece yatmak için kullanacağız sonuçta. gün boy adalarda akşamları da geminin içinde gezer yer içer kumar oynarız diye düşünüyorum. 180 euro gibi korkunç farklar var bir pencereden dolayı.
turu yapan var mı? odanın çok önemi var mı pencereli olmasının mesela? Odayı sadece yatmak için kullanacağız sonuçta. gün boy adalarda akşamları da geminin içinde gezer yer içer kumar oynarız diye düşünüyorum. 180 euro gibi korkunç farklar var bir pencereden dolayı.
ets tur'u düşünebilirsiniz. biletler satışa ilk çıktığında fırsat kabini diye bir şey oluyor. biz 200 euroluk olan biletten almıştık, 400 euroluk kabin verdiler. pencere ortamı güzelleştiren bir detay ama kişi başı 180 euro da etmez.


marcelorios
(8 saat)
ets tur komple bitmiş gözüküyor sitesinde. ben direkt geminin sitesinden alacağım bileti en uygun bu şekilde.


pencere iyidir. sevdiceğine de şov yapmış olursun cimirilik yapma bence..

en güzel anılarımdan birini pencereli suite kabin'de yaşamıştım.


ben yaptım. odada çok durulmuyor ama 1 penceresi olsa iyi olur çünkü baya küçük odalar. bir de camdan sonsuz maviyi görmek güzel hissettiriyor. sadece uyumaya gideceğinizi düşünerek penceresiz de seçebilirsiniz. penceresizin bir üstü olan seçeneği almıştık ve memnun kaldık.


9kuyruklukedi
(7 saat)
(8)

Kindle Paperwhite

Merhabalar,Birkaç hafta içerisinde İngiltere'ye gideceğim, oradan kindle almayı planlıyorum daha ucuz olur diye. Arkadaşım da Mayıs ayında Amerika'dan gelecek; ona da aldırabilirim.- Ne sıklıkla yeni modeli çıkıyor? Çok bütçem olduğundan değil ama Mayıs'a kadar yenisi çıkar mı?- Standart kindle, P
Merhabalar,

Birkaç hafta içerisinde İngiltere'ye gideceğim, oradan kindle almayı planlıyorum daha ucuz olur diye.

Arkadaşım da Mayıs ayında Amerika'dan gelecek; ona da aldırabilirim.


- Ne sıklıkla yeni modeli çıkıyor? Çok bütçem olduğundan değil ama Mayıs'a kadar yenisi çıkar mı?

- Standart kindle, Paperwhite ve Oasis diye 3 ayrı modeli var ve bunlar da her sene yenileniyor anladığım kadarıyla. Ben Paperwhite'ın son çıkan modelini almayı düşündüm. Fiyat / performans olarak önereceğiniz başka model olur mu?

Teşekkürler şimdiden.
bfm
(8 saat)
Merhaba,

Şurada hangi modelin ne zaman piyasaya çıktığı ile ilgili bilgi var: bit.ly
Önerim paperwhite 4 modeli. Yenisi çıkar mı? Çıkabilir çünkü 8 yılda 4 model çıkmış. En son 2018'de çıkmış. 5 gelebilir. Ama arasında ne kadar fark var? O kadar da yok. Yani 4 alıp bunu kullanabilirsiniz. Bende 3 var. Gayet iyi. Zaten birincil amacı kitap okumak ve bunu çok başarılı yapıyor. Devrimsel bir değişiklik olacağını sanmıyorum.


himmet dayi
(8 saat)
cok siklikla cikmiyor. bu sene ben herhangi bir kindle urunu beklemiyorum. kindle voyage bekliyor insanlar ama o da supheli.

her sene yenilenmiyorlar. genelde isimlerinin sonlarina 1 2 gibi rakamlar yerine nesil nesil oluyor bunlar babadan ogula. paperwhite 4. nesil su an. Oasis de 3.

en yeni ve en guzel Oasis 3.nesil tabii ki. ama fiyat performans derseniz paperwhite almak en mantiklisi. yeni bir paperwhite ongormuyorum bu sene (ben kimim? bilirkisi miyim?)


tanaka
(7 saat)
Paperwhite ve oasis var bende. Oasisi eşime hediye almıştım. Eline bile almadı. Paperwhite ı kullanıyor.
Paperwhite işinizi görecektir. Oasisle çok farkı yok.

Bu arada yeri gelmişken, oasis isteyen olursa yeşillendirsin:)


@artci sarsinti, oasis'tense paperwhite'ı mı tercih etti yani eşiniz? niye ki? oasis daha gelişmişi değil mi?


bfm
(6 saat)
Aynen paperwhite ı tercih etti. Önemli olan ağırlıktı onun için. Ağırlık olarak farkları yok, ve paperwhite ı sanki tek elde daha kolay tutuyor otobüste metroda vs.
Oasisin ekranı biraz daha büyük ve su geçirmiyor benim aldığım. Ama bu iki özellik eşim için fark yaratmadı. Su da kullanmıyor zaten, dediğim gibi ekran için de paperwhite ı daha ergonomik buldu.


@artci sarsinti, çok teşekkür ederim açıklama için.
peki siz ne kadara satmayı düşünüyosunuz şim? :D pek fikrim yok ama merak ettim.


bfm
(6 saat)
Eheh, ben blackfriday'de 1100tlye almıştım yurtdışından, dokunulmadan duruyor, aynı fiyata vereceğim, tabi alan olursa:)


@artci sarsinti mesaj atıyorum :D


bfm
(2 saat)
(1)

referans mektubu isteme

Ders çıkışı hocayı yakalayıp rica etmem mi daha uygun olur yoksa mail atmam mı?
Ders çıkışı hocayı yakalayıp rica etmem mi daha uygun olur yoksa mail atmam mı?
mariposa
(8 saat)
yüz yüze daha iyi


jelly bear
(8 saat)
(1)

Matematik Sorusu

Selamlar ekteki sorunun cevabı E ama anlayamadım.5-x=2n+14-2n=xKök içindeki durumdan dolayı da 4-2n>0n<2 ok buraya kadarn=0 için x=4amaÇözümünde n=-6 almış, neden yahu ?
Selamlar ekteki sorunun cevabı E ama anlayamadım.

5-x=2n+1
4-2n=x

Kök içindeki durumdan dolayı da 4-2n>0
n<2 ok buraya kadar

n=0 için x=4
ama
Çözümünde n=-6 almış, neden yahu ?
ir10
(9 saat)
bence baslangic noktaniz yanlis. 5-x tek diyor demek ki x cift bi tamsayi. kok x rasyonelse demek ki kare kok disina tamamen cikiyor. 0 4 16... olabilir x. son olarak da 1/x reel sayi diyor demek ki x 0 olamaz. o zaman en kucuk 4 ve 16 olabilir.


pide
(8 saat)
(1)

e-sigara likiti

şişli, taksim, kadıköy, beşiktaş çevresinde gidip elden likit almalık bildiğiniz yerler var mı? google'a baktım ama hepsi online görünüyor, bi de hangileri güvenilir hangileri değil bilmiyorum daha önce almadım hiç.teşekkürler...
şişli, taksim, kadıköy, beşiktaş çevresinde gidip elden likit almalık bildiğiniz yerler var mı? google'a baktım ama hepsi online görünüyor, bi de hangileri güvenilir hangileri değil bilmiyorum daha önce almadım hiç.

teşekkürler...
Bruce
(9 saat)
soruya tam cevap degil ama online olarak www.anatolialikit.net burdan aliyoduk biz. birkac kere aldik bi sorun yasamadik. yasal olmadigindan dukkandan bulmaniz zor. online satarken bile aciklama kismini bos biraktirtiyor adam :)


pide
(8 saat)
(3)

Belgrad’da günlük harcama ortalaması

Ne kadar harcanır günde ortalama? Yeme ve içme sadece. Konaklama falan hariç.
Ne kadar harcanır günde ortalama?
Yeme ve içme sadece. Konaklama falan hariç.
nıç
(9 saat)
ne kadar yiyip içtiğinize de bağlı (özellikle içtiğinize). Biz 3 günde 2 kişi yeme-içmeye 250 euro harcadık geçen ay (tatlısı kahvesi vs dahil).


aynenbencede
(9 saat)
biz de gitmeyi düşünüyoruz. Kaç gün gidiyorsunuz ? Pegasus saatleri çok saçma değil mi :(


tss
(8 saat)
3 sene önce gittiğimde 1 tl 30 dinardı. içki ve yemek bize çok ucuz gelmişti. günde kişi başı 100-150 liraya yiyip içmiştik. şimdi onu ikiyle çarp.


sir gawain
(7 saat)
(2)

İzmir Ikea Ege Tıp?

İkeanin otoparkından yaya olarak ege tıp tarafına gecilebiliyordu. Hala geçiş var mı?
İkeanin otoparkından yaya olarak ege tıp tarafına gecilebiliyordu. Hala geçiş var mı?
fikox
(9 saat)
ikea otoparkından kampüse geçiş kısmına turnike koydular. öğrenci veya personel kartın yoksa turnikeden geçirmiyorlar.


Maalesef yok, acilin sol tarafına büyük bir otopark yaptılar orayı kullanabilirsiniz (ücretli sanırım), arka tarafta turnike sistemi var.


pislick0
(9 saat)
(9)

yurt dışına çıkarken mutlaka götürmelisin dediğiniz şeyler

selamlar,haftaya 3-6 aylığına İngiltere gideceğim, bunu mutlaka götür diyeceğiniz şeyler varsa tecrübelerinizden faydalanmak isterim. teşekkür ederim.
selamlar,

haftaya 3-6 aylığına İngiltere gideceğim, bunu mutlaka götür diyeceğiniz şeyler varsa tecrübelerinizden faydalanmak isterim.

teşekkür ederim.
glore
(9 saat)
ilaçlar.


xiii
(9 saat)
beyaz peynir, kuruyemis :)


benzer bir seyahatte bulamam/pahalı olur diye taşıdığım her şeyi üstelik daha ucuza bulup sinir olmuştum.
ingilterede her şey var zaten. göçmen çeşitliliği çok olduğu için marketlerde dünya mutfağından da çok çeşit var.
kozmetik ve kimyasal ürünler para birimine rağmen daha ucuz. evet çok acıklı :/

sadece ilaç götürmenizi öneririm.
temel şeyler; ağrı kesici, ateş düşürücü, öksürük şurubu, kas ağrısı için merhem vs. ya da sürekli kullandığınız ilaçlar özel bir diyetiniz falan varsa onlar.

yoksa bavulunuzu boşuna doldurmayın.


jimjim
(9 saat)
Turşu bidonu


kveldulv
(9 saat)
beyaz peynir götürmene gerek yok greek marketlerde feta peynir var beyaz peynirdende daha güzel. ingiltere de her şey var.

@jimjim +1


mikahakkinen
(8 saat)
Benim Finlandiya'da sıkıntısını çektiğim tek konu ilaç oldu. Ağrı kesici, ateş düşürücü gibi ilaçları da yurtdışında eczanelerden temin edebilirsniz aslında onları da stok yaparak getirmenize gerek yok. Bahsetmek istediğim, eğer özel bir durumunuz için arada sırada da olsa belirli bir ilaç kullanıyorsanız mutlaka yanınıza alın.
Geri kalan her şeyi alternatifleriyle beraber bulabilirsiniz.


onune3012
(8 saat)
tabii ki adaptör çevirici


lcha
(8 saat)
Ilac


chitosan
(7 saat)
Terlik! TR'de milyon cesit terlik var. Ingiltereyi bilmiyorum da Hollanda'da ve Belcika'da rahat edecegim terlik bulmak cok zor. Kadinlar icin daha kolaydir belki, bilemedim.


lamartin
(6 saat)
(3)

iPhone tuş kilindeyken WiFi sorunu

Telefon tuş kilindeyken wifi kapanıyor. Bu yazılımsal bir özellik mi yoksa benim telefondan mı kaynaklanıyor. Ağ ayarlarını sıfırladım ama sorun genelde böyle. Sebebi nedir acaba?
Telefon tuş kilindeyken wifi kapanıyor. Bu yazılımsal bir özellik mi yoksa benim telefondan mı kaynaklanıyor. Ağ ayarlarını sıfırladım ama sorun genelde böyle. Sebebi nedir acaba?
hedda gabler
(10 saat)
güç tasarrufu ile ilgili bir ayar olabilir. iphone kullanmıyorum tahmin ettim sadece.


inheritance
(8 saat)
Wifi bağlantısı mı yoksa Hotspot bağlantısı mı? Yani interneti başka bir telefondan veriyorsanız ekran kilitlendiğinde kişisel erişime bağlı ise bunu kesiyor. Bu standart bir davranış. Klasik WiFi bağlantısı ise ve aktif bir işlem var ise (download vs.) kesmemesi lazım. Bu durumda da kesiyor mu?


himmet dayi
(7 saat)
bende de böyle bir sorun olmuştu. türktelekom kullanıyorum onun online uygulamasından bi ayar yaptım düzelmişti. aile koruması gibi bir şeydi hiç beklemediğim bir şekilde düzelmişti. veya güç tasarrufu ayarı olabilir.


(4)

Ünalan mahallesi

Uzun süre oturabileceğim bi ev arayışındayım. Ulaşım, deprem dayanıklılığı, ekonomik ölçütler vs kriterlerimi Ünalan mahallesi hep karşılıyor.İnternette bura ile ilgili kötü yorumlar okudum ancak hep 5-6 sene öncesinin yorumları. Bu mahalle bi değişim geçirdi mi, güvenli mi? Bilen var mı?
Uzun süre oturabileceğim bi ev arayışındayım. Ulaşım, deprem dayanıklılığı, ekonomik ölçütler vs kriterlerimi Ünalan mahallesi hep karşılıyor.

İnternette bura ile ilgili kötü yorumlar okudum ancak hep 5-6 sene öncesinin yorumları. Bu mahalle bi değişim geçirdi mi, güvenli mi? Bilen var mı?
ngnrzgr
(16 saat)
Üsküdarın varoş mahallelerinden biridir ünalan. 2 sene yaşadım,alt kültür seviyesinde,ve köy alışkanlıklarından kurtulamamış insanlar ile komşuluğa hazır olmalısınız. Yazın sokak düğünleri yüzünden evde duramazsınız.


uygun ev ve ulaşımı karşılayabilir ama kitlesi çok kötü. ünalan da kaliteli, güvenli bir sitede oturacağım derseniz ayrı ama şahsen ben tercih etmem.


Orada simgekent sitesinde oturdum 1 sene. Sokak arası evler vesaire genelde standart varoş mahallelerden. Yukarısında o zamanlar yeni bir site daha yapılmıştı. Taleplerinizi bilemem ama o mahallede site tarzı yerlerde oturan kitle daha bir düzgün.


neysene
(8 saat)
eğer sokağınızdan semtinizden nezih bir semtin ekstralarını beklemezseniz (güzel sokaklar, 5dk mesafeden erişilebilecek bir hava alınacak bir park ya da güzel bir cadde), işten evime giderim evimde keyfime bakarım diyorsanız, tuttuğunuz ev metrobüs-metro durağına yakında (yani yürürken ederken afakanlar basmayacaksa), ekonomik kriterler açısından burayı düşünebilirsiniz.

yakın bir yerinde yaşadım, kesinlikle yorumlar doğru. köylü kafasında insanlar var. bir gidin görün içinize sinmezse zaten hiç düşünmeyin.


calucifer
(8 saat)
(3)

isim değiştirme?

arkadaşlar bir haber dolanıyordu şöyle:https://www.yenisafak.com/gundem/3-kasim-2019a-kadar-degistirin-3047671en son bir yerde görmüştüm 3 sene uzatıldı falan diyorlardıya da şöyle sorayımnormal, yazım hatası bulunmayan ismimizi değiştirmek için ne yapıyoruz?
arkadaşlar bir haber dolanıyordu şöyle:

www.yenisafak.com

en son bir yerde görmüştüm 3 sene uzatıldı falan diyorlardı

ya da şöyle sorayım

normal, yazım hatası bulunmayan ismimizi değiştirmek için ne yapıyoruz?
Tek bir dilekçe ile nüfus müdürlüklerinden değiştirilme mevzusu uzun bir süre devredeydi, yılbaşından önce bitti. Uzatılsa her yerde okur, duyardık sanırım.

Yine imkansız değil, mahkemeye başvurup kolayca değiştirebilirsiniz.


John Bloor
(11 saat)
normal yazım hatası bulunan ismini yine hep olduğu gibi dava açarak değiştrebilirsin.


kenarortay
(6 saat)
Bariz yazım hatası, dalga geçilecek müstehcen isimler vs misal adınız burcu ama durcu diye yazılmış dilekçe ile değişebiliyor. Ama adınız arif siz akif yapmak istiyorsanız dava açmanız gerekir.


ercu cozer
(5 saat)
(4)

Refrigerate, cool, chill

Yabancilarin yemek tariflerinde bol bol geciyor bu kelimeler ama hangisinin tam olarak neyi ifade ettigini anlayamadim. Aciklayabilecek biri var mi?
Yabancilarin yemek tariflerinde bol bol geciyor bu kelimeler ama hangisinin tam olarak neyi ifade ettigini anlayamadim. Aciklayabilecek biri var mi?
ahm1
(17 saat)
Hepsi soğutmak
refrigerate: buz dolabında saklayarak soğutmak, (buzlukta da olabilir, alt bölmelerde de olabilir o yiyeceğin türüne kalmış)
chill: dondurmadan soğutmak (buzdolabında buzluk dışındaki yerlerde soğutmak)
cool: bu dışarda soğutmak oluyor, tavuk fırından çıktı diyelim sıcak sıcak, soğusun diye biraz bekleytiyorsun oda sıcaklığında, buna cool diyorlar


speedy
(16 saat)
Tesekkurler ama mesela refrigerate'te zaten buzluk ile alt bolme arasinda kalmistim. Yiyecege gore nasil anlicam ki nereye koyacagimi?


ahm1
(15 saat)
refrigerate dondurmak anlamına da geliyor. o yüzden buzluk olarak anlardım ben.


himmet dayi
(11 saat)
Refrigerate deyince buz dolabında soğutmak, buzluk demek istese freeze derdi diye düşünüyorum.


peki madem
(8 saat)
(1)

netflix uk'de better call saul 5. sezon 2. bölümü

türkçe altyazı mevcut mu? ilk bölümün türkçe altyazısı buradan çıktı zannedersem. ya da hangi bölgede türkçe altyazılı olarak mevcut şu an 2. bölüm ona göre vpn ile girmeye çalışayım. geçen sene almanya'da oluyordu galiba bu sene ingiltere'de ama emin değilim. uk hesabı olan bi kontrol edebilir mi?
türkçe altyazı mevcut mu? ilk bölümün türkçe altyazısı buradan çıktı zannedersem. ya da hangi bölgede türkçe altyazılı olarak mevcut şu an 2. bölüm ona göre vpn ile girmeye çalışayım. geçen sene almanya'da oluyordu galiba bu sene ingiltere'de ama emin değilim. uk hesabı olan bi kontrol edebilir mi?
bazen
(17 saat)
dizipub da Türkçe altyazılı var. Bakmadın mı hiç.


philiptraum
(9 saat)
(3)

Android telefonlar neden full ekran olmuyor?

Sadece samsung degil apple disindaki xiaomi huawei falan hepsi ekranin alt kisminda ince de olsa bir siyah bosluk birakiyorlar. Yani 10bin tllik androidde bu siyah serit cok inceykeb 2binlikte daha kalin. Bu konuda bir patent falan mi soz konusu acaba? Tam ekran olarak sadece iphone da goruyorum cun
Sadece samsung degil apple disindaki xiaomi huawei falan hepsi ekranin alt kisminda ince de olsa bir siyah bosluk birakiyorlar. Yani 10bin tllik androidde bu siyah serit cok inceykeb 2binlikte daha kalin. Bu konuda bir patent falan mi soz konusu acaba? Tam ekran olarak sadece iphone da goruyorum cunku.
pardus
(18 saat)
o alt kisim soft navigasyon tuslari icin. iphone'un tersine android'de orayi istedigin gibi degistirebiliyorsun. istersen tamamen yok edip gesture hareketleri kullanabilirsin.


crucio
(17 saat)
Androidde hala tüm açık uygulamaları göster, geri ve menü tuşları var. O alan orası için. Geri tuşu olmadan telefon kullanamıyor bazı insanlar cidden.


Tears of Devil
(10 saat)
O alanda geri tuşu ve aug menüleri yok. Daracık siyah bir alan var. Ondan bahsediyor @pardus. Bahsettiğiniz tuşlar o siyah alanın üstünde zaten.

prnt.sc

Soruya cevap: patent konusu olabilir.


himmet dayi
(9 saat)
(3)

Daha önce hiç söylediğiniz bir yalanı uygulamak zorunda kaldınız mı?

Tamamen örnek olsun diye söylüyorum başıma geldiği için değil :)Örneğin arkadaşınıza fiyatı 300 tl olan bir ürünün 500 tl olduğunu söylediniz. Ondan 500 tl alıp 200 tl'yi cebinize atacaksınız hesapta. Tam ürünü almaya giderken arkadaş tutturdu ben de geleyim alışverişe diye. Çok absürd olsa da 300 t
Tamamen örnek olsun diye söylüyorum başıma geldiği için değil :)
Örneğin arkadaşınıza fiyatı 300 tl olan bir ürünün 500 tl olduğunu söylediniz. Ondan 500 tl alıp 200 tl'yi cebinize atacaksınız hesapta. Tam ürünü almaya giderken arkadaş tutturdu ben de geleyim alışverişe diye. Çok absürd olsa da 300 tl olan ürüne mecburiyetten 500 tl verdiniz gibi..


Bir d eFamily Guy'da bu duruma uygun baya komik şöyle bir sahne var onu paylaşayım dedim :)

www.youtube.com
fobfilm
(18 saat)
Pek yalan söyleyemiyorum. Rahatsız oluyorum. Bir ara "x ilçesine gidicem" diye bahane uydurup, içim rahat etmediği için gercektem gitmisligim var xd


üğpoıuy
(13 saat)
evet yaşadım.

lisedeyim bir arkadaşımla buluşacağız, kuzenle ben 1 saat kadar geç çıktık evden. "aman sorarsa yolu bulamadık deriz" dedik. sonra bize gerçekten yanlış tarif ettikleri için 1 saat de yolu bulamadığımız için 2 saat bekletmiş olduk karşıdakini.

bu da bana ders..


lcha
(8 saat)
(11)

Çeşme suyunu içmek çok mu riskli kaynatıp içilebilir mi

İstanbulda yaşıyorum. Kenar mahalle semti, eski bi apartman 20 yıllık, dolayısıyla su boruları leştir muhtemelen. Tek yaşıyorum suya ayda 60 70 lira ev için veriyorumdur bi de marketten taşıması var eve vs. Bunun yerine çeşme suyu içsem direkt içemem herhalde borular leştir...Tencerede kaynatıp soğu
İstanbulda yaşıyorum. Kenar mahalle semti, eski bi apartman 20 yıllık, dolayısıyla su boruları leştir muhtemelen.

Tek yaşıyorum suya ayda 60 70 lira ev için veriyorumdur bi de marketten taşıması var eve vs.

Bunun yerine çeşme suyu içsem direkt içemem herhalde borular leştir...

Tencerede kaynatıp soğuyunca 5 litrelik boş şişelere doldurup içsem, mantıklı olur mu acaba?

Benim için 100 liranın zerre önemi yok ama böyle bir imkan varsa neden 100 lira da buna harcayayım.

Kaynatarak sağlıklı bi içme suyu haline getirilir mi?

Sağlığa zararı olur mu?
Legacy
(18 saat)
mantıklı olmaz.
ucuz damacana suyu bulun.


jimjim
(18 saat)
jimjim +1


Mossy
(17 saat)
genel kabulun aksine istanbul'un cesme suyu temiz ve icilebilir seviyede. hatta bir cok avrupa sehrinden daha temiz. emin olmak icin cesmeden ornek alip tahlil ettirebilirsin. yillardir cesmeden icerim bir sey olmadi


crucio
(17 saat)
Ankara için konuşuyorum, ne zaman çeşmeden su içsem ishal oluyorum, midem bulanıyor.


Brita al


owaki
(16 saat)
ben genelde (cocukluktan kalma aliskanlik) Istanbul'da cesme suyunu iciyorum. Su ana kadar hicbir sorun yasamadim.


İski suyu gerçekten de içilebilir durumda sağlık açısından, fakat binanızın tesisatı eski demir tesisatsa hem kokar hem de sağlık açısından zararlı olabilir.

Çok kafaya takıyorsanız alın bir numune götürün teste, İBB'nin laboratuar hizmeti var ücretli olarak.

Suyu çeşmeden aldım demeyin ama, arazimden çıkan kaynak suyu diyin ya sormazlarsa bir şey demeyin.


John Bloor
(11 saat)
arıtma al, araç varsa şu milletin bidon bidon taşıdığı içme suyu çeşmelerine de bakabilirsin


Kaynatmak suyu sterilize eder, eger mikrobik bir sey varsa onlari oldurur. Eger borulardan dolayi kimyasal bir kontaminasyon (Demir, kursun gibi) varsa kaynatmak tam tersi etki yapar, suyun bir kismi buharlasacagi icin daha da yogunlastirir.


Haldamir
(7 saat)
bişey olmasa bile mide bulantısı yapıyor, mecbur kaldığımda içmiştim baya sonrasında mide ağrısı yapmıştı.


Haldamir +1

Ek olarak:

Kaynatirsan sadece Total Coliform, E Coli gibi bakterileri temizlersin. Yalniz su kaynadiginda bu bakteriler hemen olmez. Suyun 2-3 dakika boyunca kaynamasi gerekli. Genelde sehir sularini bakteri acisindan duzenli test ederler. Sizin problem muhtemelen kimyasal kaynaklidir. Suyun tadinda, renginde, kokusunda degisiklik varsa kimyasal test sonucuna bakip her bir kontaminasyon icin farkli bir onlem almak gerekir. Maliyetli olur. Zaman alir. Butun apartmanin ortak birseyler yapmasi gerekebilir.

Cozum damacana suyu. Telefonla siparis ver eve getirsinler. Asansorde damacananin basina bir sey gelmez umarim :)


(7)

Covid 2019 sizce ne yapayım ben?

Japonya'da yaşıyorum öğrenci olarak. Mart ayında 3 haftalığına Türkiye'ye gideyim demiştim bilet filan da aldım, haftaya bugün Qatar aktarmalı uçuş. Dönüşte de Qatarla. Ama şimdi dönüş zamanına kadar Japonya'ya uçuşlar iptal olur da Japonya'ya geri gelemezsem diye korkuyorum (Geleceğime etki edebile
Japonya'da yaşıyorum öğrenci olarak. Mart ayında 3 haftalığına Türkiye'ye gideyim demiştim bilet filan da aldım, haftaya bugün Qatar aktarmalı uçuş. Dönüşte de Qatarla. Ama şimdi dönüş zamanına kadar Japonya'ya uçuşlar iptal olur da Japonya'ya geri gelemezsem diye korkuyorum (Geleceğime etki edebilecek bi durum).

Aynı tarihlerde, İtalya'da yaşayan erkek arkadaşım da Türkiye'ye gelecekti 2 haftalığına. Hadi ben Türkiye'ye gittim, o da geldi desek ya o da geri dönemezse (onu çok etkilemez gerçi de) Ya da ya Türkiye bi anda İtalya'dan gelenleri karantinaya alıcaz 2 hafta derse filan. Böyle şeyler düşünüyorum. Şaka gibi bi de birimiz Japonya birimiz İtalya. Napalım parayı yakmayı göze alıp iptal mi etsek? (Japonya'dan gidiş dönüşe de çok para verdim ama ya)

(Tikleri sonra atacağım)
ben öyle bir şey olacağını sanmıyorum.


Martta plan yapanlar olarak fena endiseliyiz sizinki bir de uzun vadeliymis
Ani gelisecek bir ihtimal ve bence denemeye deger. kapilarin kapatilmasi icin ölum vakasi gerekir ve trde su an oyle bir durum gorunmuyor ve virus 2-3 hafta zaten teapit edilemiyor tam ve sureye bakarsak 3-4 hafta sonra olum vakasi gerceklesiyordur
Turkiyenin Italiadan girisleri kapatma ihtimali daha once olur olursa


ala09
(18 saat)
@ala09 benim korkum Japonya'da işler kötüye gider de uçuşlar iptal olursa kısmı. Bi de sanırım TR değil de Katar iptal ederse geri dönemem. Ya da 3 haftalık planının 2 haftasında Katar ya da Türkiye'de karantinaya takılı kalırsam diye tuhaf paranoyalar başladı.


Bahsettigin gibi bir olasilik var, su an icin bence oldukca kucuk bir olasilik.
Ben olsam iptal etmezdim biletleri.


karantinaya takılı kalmalısın bence zaten neden tuhaf bi paranoya olsun ki bu? doğru düzgün sağlık sistemi olan her ülke karantinaya alır zaten seni ne olur ne olmaz diye, japonya yoğun salgın yaşayan bir ülke. adam öldürmüyorlar sonuçta.


biseysorucam
(10 saat)
bu arada italya'dan istanbul'a ucuslari iptal etti pegasus. mart ortasina alinan biletler icin.


pide
(9 saat)
@biseysorucam Türkiye'ye vardığımda 2hafta karantinaya takılırsam gitmemin bir anlamı yok. Zaten hepi topu 3 haftalığına gidiyorum.


(4)

Hayvanlari Tüfekle Öldüren Adami Nasil Buluruz?

Merhaba arkadaslar,Mugla'da kucuk bir ilcedeyim.Bulundugumuz yer doga ile ic ice etrafta cok fazla hayvan var.Bulundugumuz bolgede uzun zamandan beri tufekle hayvanlari olduren bir adam var.Veterinere sacmalarla yarali kediler cok fazla gelmekte,gonderileri de paylasmakta kendisi.Bizim oturdugumuz
Merhaba arkadaslar,

Mugla'da kucuk bir ilcedeyim.Bulundugumuz yer doga ile ic ice etrafta cok fazla hayvan var.Bulundugumuz bolgede uzun zamandan beri tufekle hayvanlari olduren bir adam var.

Veterinere sacmalarla yarali kediler cok fazla gelmekte,gonderileri de paylasmakta kendisi.Bizim oturdugumuz civarda oluyor olay. Ses geliyor ama nerde oluyor anlayamiyorum.Ve bu adam her firsatta hayvanlari bu sekilde olduruyor.Gecenin bir yarisi gene tufek sesleri geldi.

Evlerin cogu bahceli,mustakil bir cogu.Bir aile birinden suphelendigini soyleyerek, eminim ki dayanaklari vardir.Bir aileyi sikayet etmisler ama; yalanci sahitlerle inkar etmis.

Bu olay gercekten cok canimi sıkıyor.Bu olay icin ne yapacagim inanin bilmiyorum.Ses var ama;anlayamiyorum.Ne yapmamiz gerek.Cunku yakin civarindaki insanlar ,ailesi duyarsiz.Belki de korkuyorlar.Ama bu adam bu ise dur demiyor.

Ne yapabilirim?Ne yapmamiz gerek?Nasil yakalanir?Lütfen akil verin.
zeyna
(19 saat)
Hangi hayvanlari vuruyor, kedileri mi genelde? Baska hayvanlar da var mi? Niye ates ediyor, onu iyi anlamak lazim.
Aklima gelen en mantikli yol: bunu kadinlarin dedikodu network'unden ogrenmek. Varsa bir teyze, abla ona sordurtun, "hayvanlari kim olduruyor" diye degil de, "tufegi kim atiyor" diye sorsun, teyzeler bildigini soyler. Kisi ya da supheli belli olduktan sonra da, "hayvanlari olduruyor" diye degil, "etrafa ates aciyor, bir gun birini vuracak, hayatimiz tehlikede" diye jandarma, belediye, Cimer Allah ne verdiyse sikayet etmek lazim. Sikayetten korkarlar diye dusunuyorum. Bu adam avlanmasi yasak yaban hayvanlarini vuruyorsa, o da ayri sikayet konusu.


Balistik olarak yivsiz av tüfeklerinde takip yapılamıyor, yani hayvan üzerindeki saçmalar ile kullanılan tüfeği bulmak imkansız.

Savcılığa giderek şikayette bulunursanız mutlaka savcılık kolluk kuvvetlerini yönlendirir, soruşturur. Hatta o evde ruhsatlı tüfek varsa alıkonulur.

Tüfek ruhsatsız ise arama ile bulunur kaçırmazlarsa.

Özetle iş savcıda biter, veterinerden de bir yazılı belge alırsanız eliniz güçlenir.


John Bloor
(11 saat)
Veteriner hekim'den saçma cinsini öğrenin en azından silah hakkında fikriniz olur. Ateşli silah olduğunu sanmıyorum gürültülü ve dikkat çekici olacaktır. 6 numara pipet denilen silahlar var ama mesafesi 30 metreyi geçmez. Geriye havalı tüfek kalıyor işte sıkıntılı süreç bu. Ateş eden 13 yaşında çocuk bile olabilir havalı tüfek 100 metre mesafededen azıcık uğraşan biri güvercini bile vurabilir birde pcp tüfek var onunlada 200 metre 250 metreden hayvan vurulabilir. Bu tüfeklerin sesi biraz daha az ve gizlenme bekleme şansı var. Pusu kuran kendini Hollywood filmlerinde sanan birini bulmak zor. İlçede av malzemelesi satan dükkanlardan kedileri yarayan saçma cinsini tespit ettirebilirsiniz, av bayisi kime satıldığını belki bilebilir. Ses olayı için toplumsal duyarlılık şart yoksa bulunması imkânsıza yakın.


ABD'de özel mikrofonlar Keskin nişancı tehlikesi olunca şehrin belli yerlerine yerleştirip ses yankı ve kestirme hesabı Keskin nişancının yerini belirleyip dar alanda her hedefi sorgulayıp adamı buldular meğer kamyonet kasasından ateş eden sadist bir nazi imiş.

Ülkemizde maalesef bu teknoloji ölüm kalım meselesi olmazsa gelmez


Fritz-X
(9 saat)
Bence muhtarla konuş mahallede bir iki anons geçsin hoparlör filan varsa. Hayvanların durumunu anlat. Gerekirse cami imamına söyle cuma hutbesinde iki cümle etsin. Belki insafa gelir gözü korkar itin. Adamı bulması bencede zor. En iyisi herkese duyurmak insanların dikkatini çekmek.


Topalordek
(9 saat)
(1)

Emniyet Kemeri - Camdan Dışarı Fırlama Videosu

Yıllar önce (yaklaşık 8-9 yıl önce) izlediğim ama bulamadığım bir videoyu arıyorum.`emniyet kemeri` takmadığı için ön camdan dışarıya fırlayan bir şoförün ağır çekimli bir videosu vardı ama bulamadım. bu video `kamu spotu` olarak paylaşılmıştı, gerçek değildi yani. şoför kaza esnasında ön camdan dı
Yıllar önce (yaklaşık 8-9 yıl önce) izlediğim ama bulamadığım bir videoyu arıyorum.

emniyet kemeri takmadığı için ön camdan dışarıya fırlayan bir şoförün ağır çekimli bir videosu vardı ama bulamadım.
bu video kamu spotu olarak paylaşılmıştı, gerçek değildi yani. şoför kaza esnasında ön camdan dışarıya ağır çekimde fırlıyordu. videoyu hatırlayan veya bilen varsa çok memnun olurum.
siber pilot
(19 saat)
camdan fırlama kısmına emin misin? ona en yakın bulduğum bu;

www.youtube.com


(4)

annemle telefonda konuşurken fenalaşıyorum

ya saçma gelecek ama böyle oluyor. önceleri bağırıyordum. artık bağırmamak için kendimi zorluyorum.çok kusmam geliyor çok kötü hissediyorum. başım dönüyor. duvara masaya vuruyorum bir süre tüm gücümle. bana birşeyler sorup ben çözümümü anlatırken herşeyi soruyor. her adımı. cevap verdiğimde hı? diye
ya saçma gelecek ama böyle oluyor.
önceleri bağırıyordum. artık bağırmamak için kendimi zorluyorum.
çok kusmam geliyor çok kötü hissediyorum. başım dönüyor. duvara masaya vuruyorum bir süre tüm gücümle. bana birşeyler sorup ben çözümümü anlatırken herşeyi soruyor. her adımı. cevap verdiğimde hı? diye soruyor yada duymazdan gelip kendi bildiğini yapmak istiyor. başkalarıyla çok güzel anlaşabiliyor. bu durum hakkında bilgi fikir verebilecek var mı?
ipmus90
(19 saat)
aranıza mesafe koyun o zaman. ama küt diye değil yavaş yavaş.
yaş kaç? her adımınızı neden bilsin? anlatıyorsanız tüm detayıyla biraz da sizin suçunuz.
çok büyütmeyin ve bu diyaloglara çok anlamlar yüklemeyin.
empati yapıp alttan almak için ikinizden birinin muhtemelen daha erken öleceğini hatırlatın kendinize. şu anın şu anki "varlığın" kötü bile olsa tadını düşünün.


jimjim
(19 saat)
benden bir şey istiyor. çözüm bulmaya çalışıp çözümümü anlatıyorum. anlattığım şeyde her kelimede her cümlede soruyor hı? hı? hı?


ipmus90
(19 saat)
iliski terapisi sanki sadece romantik iliskiler icin gerekliymis gibi bir algi var ama bence uzman yardimi boyle konularda cok buyuk farklar yaratiyor, hatta anneniz duygu dusunce yapisi olarak boyle bir basamaga hazir degilse siz ilk olarak kendiniz iyi bir klinik psikologdan destek alabilirsiniz, ozellikle ofke yonetimi konusunda bilgili gorgulu olan birinden, inanin uzerinizden buyuk bir yuk kalkacak, gecen yillara aciyacaksiniz.
ve de en onemli kisim su ki, cozum var, orada disarida bir yerde bir cozum var ve boyle hissestmeye devam etmek zorunda degilsiniz. duygulariniz, tepkileriniz kiymetli ve anlamlandirabildiginiz noktada huzur geliyor.


mavicorap
(13 saat)
ben psikolojik sebeplerden ziyade yapısal sebepler üzerinde duracağım.

-çok hızlı ve özensiz anlatıyor olabilirsiniz. daha tane tane ve kendinizi kasmadan anlatın.
-annenizin işitme problemi olabilir. bunu tespit etmek çok zor olmasa gerek.
-sizin seviyenizde anlama kapasitesi yoktur. çok teknik/detaylı anlatıyorsunuzdur, bilgileri işlemesi zaman alıyor olabilir.
-bunların dışında başka bir rahatsızlığı da olabilir.


(21)

İnsanda ilk ayakkabıya bakmak

Kadınlar cok yapıyor bunu,ilk ayakkabıma bakıyor sonra yüzüme bakıyor,o kadar cok denk geldim ki bu duruma.Sizce neden yapıyorlar?
Kadınlar cok yapıyor bunu,ilk ayakkabıma bakıyor sonra yüzüme bakıyor,o kadar cok denk geldim ki bu duruma.
Sizce neden yapıyorlar?
E.R.W.
(19 saat)
Demek ki bakılacak bir yüzün yokşhşjlgl
Şaka tabii.
Çok ilgi çekici ayakkabılar giyiyorsan olabilir. Ama ilk ayakkabıma bakıyorlar fazla iddialı bir cümle. Kadınlar süzmeleriyle ünlü canlılar, sana alttan başlayanları denk geliyor herhal.


Bruce
(19 saat)
ayakkabı saat çok şey söyler kişiyle ilgili.
özellikle ayakkabı zevk, sosyokültürel normlar, ekonomik durum vs.

bir de direkt göz göze bakmamak, bakışı yere kaçırmak, göz hizasından daha aşağıda olmakla (kadınlar genelde erkeklerden kısadır) da ilgili teknik bir şey olabilir.


jimjim
(19 saat)
@Bruce örneğin şu ayakkabıyı giyiyorum cok ilgi cekici olduğunu düşünmüyorum.www.amazon.com.tr


E.R.W.
(19 saat)
Buna ne kötü ayakkabı diye bakıyor olabilirler...


Bruce
(19 saat)
@E.R.W
kız bu ne? :D

en son 7 numarada Recep'te böyle bi ayakkabı görmüştüm.
kötü diye bakıyorlardır.


jimjim
(19 saat)
@jimjim bu ayakkabı unisex orada kadın yanlış yazılmış.cinsiyet erkek bu arada.
Normal spor ayakkabı niye bu kadar gömdünüz yav.


E.R.W.
(19 saat)
Maddi açıdan sizi değerlendirmek için olabilir. Marka mı değil mi, eski mi yoksa ayakkabı yeni mi gibi şeylerle kişi üzerinde fikir sahibi olabiliyorlar.


şekerim tipsiz bi ayakkabı özellikle sadece sporda falan giymiyorsan.
günlük hayatta, hele kotla, düz keten kanvas falan pantolonla da olmaz.


jimjim
(19 saat)
ayakkabı çok kötü demeye geldim. acil tarz değişikliği lazım. kız güzelim çocuğun giydiği ayakkabıya bak diyo olabilir dfjfdj.


anarsika
(19 saat)
bu benim diye itici bi giris yapayim.ayakkabi zevkinde cok hassasim ben de cok sey anlatir dusunxesjndeyim. yolda yururken ayakkabilara baka baka yururum ilkokulda sadece ayakkabisina bakarak hatirladigim insanlar vardi daha sonra tanisinca ayakkabi tarifiyle ayni okulda oldugumuzu konusmustuk, yuzunu kesinlikle hatirlamiyordum.
bazilarinda kot markasi takintisi gibi milletin kicina baka baka gezerler benzer durum :p


ala09
(18 saat)
kadınlar daha akıllılar çünkü bu tür konularda. ben de ayakkabıya bakarım. bi kişi hakkında çok şey söyler bence.


1-)gayet iyi bir ayakkabı bence.


2-)Bu "çok şey anlatır diyenler" şu ayakkabıyı giyiyorum ne anlatabilir bu?

i0.shbdn.com


owaki
(16 saat)
bi çeşit çomar eğlencesi bu süzüşler. çünkü sonunda tebessümle bakışmaz. hangi cins hangi cinse bakarsa baksın, ya kıskanır, ya beğenmez, kendi kafasında aşağılar, kend,i kafasında yüceltir. kafalarda dönenler hiç bir zaman tebessüme dönmese de her zaman iğrendim ya senden suratımdan anlarsın zaten'e dönebilir.
kültürsüz cahil tiplerin şehirlere göçü onları medeni yapmadı, şehirlilerin medeni seviyesini aşağıya çektiler, gürültü ve çevre benzeri kirlilikler, komşuluk ilişkileri, tartışma üslubu, saygı üslubu ve daha bir çok konuda, çomarlık şiddet mağdurluk yaratmak vb oyunlarla insanların algısını bozdular. bence istisnasız hepimiz çomarız artık.


hasmetizm
(10 saat)
benim bunu yaptigini gordugum iki is arkadasim gorgusuzun bayrakla kosani, zenginlik ozentisi tiplerdi. prada ayakkabisi olan is arkadasimiz odamiza girer girmez kendisine yikama yaglama cekerler, arkasindan da gomerler. cunku prada giyen de gorgusuzun bayrakla kosan erkek versiyonu.

yani sizin aylik ortalama gelirinizi tahmin etmeye calisiyor olabilirler.


jimicik
(9 saat)
Sorunuz aklıma şu sahneyi getirdi.

www.youtube.com

Neyse, buna rağmen bence de çok gömülecek bir tarafı yok.


hair freak
(9 saat)
ya çocuk neden "önce" bakıyorlar demiş.
dik dik uzun uzun neden bakılıyor dememiş.
te allam.
@hasmetizm 'in söylediği de bakanlara karşı bir yargılama belirtmiyor mu şimdi?


jimjim
(9 saat)
-çok kötü diye bakıyolardır, sen de anla da tarzını değiştir istemişlerdir.
-bu ayakkabı kaç para diye bakıyolardır
-ayakların büyüktür bakıyolardır
-yüzüne bakmak istemediklerinden bakıyorlardır
-utanıyolardır


lcha
(8 saat)
Bana göre ayakkabı kisisel bakim adına ilk izlenimi olusturan etkenlerden biridir. Toz, yipranma vs..


@hair freak videoya cok guldum.

Ayakkabi yi yerden yere vuranlar kot altina nasil bir spor ayakkabi giyiyorlar merak ettim.Paylasin bilelim.


E.R.W.
(8 saat)
Ayakkabi kisisel zevk, tarz hakkinda baya fikir verir cünkü.


chitosan
(7 saat)
üstüne üst üste tespitler kasacak bir durum yok ki.

tamamen aynı giyimli iki insandan biri sivri burunlu kösele, diğeri converse giyebilir. bu kadar basit aslında.


onemoremile
(7 saat)
(2)

Duphaston

Merhaba doğum kontrol hapını bıraktıktan sonraki aylarda birkaç gün gecikmeler olunca Jinekolog duphaston yazdı ve 10 gün boyunca sabah akşam almamı söyledi. Ben ilk iki gün düzgün kullandim. 3. Ve 4. gun sabah alıp akşamlarini unuttum ve 5. Gün bugün tamamen unutup hiç içmedim ve regl oldumSimdi ne
Merhaba doğum kontrol hapını bıraktıktan sonraki aylarda birkaç gün gecikmeler olunca Jinekolog duphaston yazdı ve 10 gün boyunca sabah akşam almamı söyledi. Ben ilk iki gün düzgün kullandim. 3. Ve 4. gun sabah alıp akşamlarini unuttum ve 5. Gün bugün tamamen unutup hiç içmedim ve regl oldum
Simdi ne yapmam gerekir?
Teşekkür ederim.
artcilly
(19 saat)
doktoruna danışsan iyi olur. bundan sonra da telefonuna hatırlatma kurmanı tavsiye ederim. hormon bunlar çocuk oyuncağı değil.


lcha
(8 saat)
Ne kadar da bilinçli bir yetiskinsin. Ben de evcilik oynarken unutmuşum içmeyi.


artcilly
(6 saat)
(2)

Bu Albümü Çok Sevdim

O yüzden paylaşmak istedim, iyi geceler maksatlı. spotify:album:0deN7xP7eaoIhZ7JlLixMUhttps://open.spotify.com/album/0deN7xP7eaoIhZ7JlLixMU?si=OqPLx-n8R42HOraLdqxcfwSufigesange - Henning Schmiedt, Sema'Zen
O yüzden paylaşmak istedim, iyi geceler maksatlı.

spotify:album:0deN7xP7eaoIhZ7JlLixMU
open.spotify.com

Sufigesange - Henning Schmiedt, Sema'Zen
biseysorcaktim
(20 saat)
Çok kötü


baal
(19 saat)
nihat hatipoğlu ile ramazan sohbetlerini anımsattı :(

open.spotify.com

iyi geceler.


Mossy
(17 saat)
(2)

Portatif Tuvalet

Merhaba,Nadiren kullanımda idare ettirebilecek bir portatif klozet markası/model önerebilir misiniz Thetford dışında. Teşekkür ederim.
Merhaba,
Nadiren kullanımda idare ettirebilecek bir portatif klozet markası/model önerebilir misiniz Thetford dışında.
Teşekkür ederim.
Karavancılar için üretilen tiplere baktınız mı?


John Bloor
(11 saat)
Evet onlara bakıyorum ama çok farklı yorumlar var. Deneyimleyen biri belki tavsiye ederse daha iyi olur diye düşündüm.


(3)

iPhone’um dondu . Ekrana müdahale edemiyorum.

Merhaba arkadaslar, iphone 7 telefonumda bir uygulamaya girerken telefon dondu. Ekrana mudahale edemiyorum. Uygulama hata verdi. Reset de atamiyorum. Sarjinin bitmesini bekleyecegim mecbur. Ikinci kere oluyor bu durum. Caresi var midir bunun?
Merhaba arkadaslar, iphone 7 telefonumda bir uygulamaya girerken telefon dondu. Ekrana mudahale edemiyorum. Uygulama hata verdi. Reset de atamiyorum. Sarjinin bitmesini bekleyecegim mecbur. Ikinci kere oluyor bu durum. Caresi var midir bunun?
bu benim teorim
(20 saat)
aslında fiziksel güç düğmesi ile kapanması lazım donsa bile. bilgisayardaki power tuşu gibi. uzunca basın.


jamiro
(20 saat)
power + home tuşunu basılı tutarak kapatmayı dene.


helenart
(19 saat)
İphone 7 ise power + ses kısma tuşlarının ikisine de aynı anda 10 sn falan basılı tut, resetlemesi lazım normalde. Bir şey silinmez.


jedijedi
(18 saat)
(5)

N95 maske alacağım ama hangisi

Sanırım 3M markalar iyisinden ama nereden bulacağım. n11'de falan sahte olmadığını nasıl anlayacağım ayrıca şu an kara borsa her yerde satış fiyatının çok üstünde olabilir.3M bayisi gibi bir yer var mıdır?diğer maske markaları ne? hangisi daha iyi? ya da farkları ne oluyor?
Sanırım 3M markalar iyisinden ama nereden bulacağım. n11'de falan sahte olmadığını nasıl anlayacağım ayrıca şu an kara borsa her yerde satış fiyatının çok üstünde olabilir.

3M bayisi gibi bir yer var mıdır?
diğer maske markaları ne? hangisi daha iyi? ya da farkları ne oluyor?
rewlack
(20 saat)
virusten korunmak icin N95'e gerek yok + onunla solumak zor oluyor.


oytun erbaş bunu söyledi?

neye gerek var peki? solumak kolay diye pis hava mı alalım :D


rewlack
(7 saat)
Virusten korunmaksa derdin, WHO acikladi, normal maske yeterli, N95'e gerek yok diye. Ama ben Oytun'u dinlerim, WHO'yu takmam diyorsan, sen bilirsin.

Sanayideki toz, biber gazi, agir hava kirliligi icin N95 kullan.


abi oytun da değil yani aklımı dinliyorum,
bez maske hangi virüsten koruyacak? yanlar höldür höldür hava alıyor. tozu bile tutmaz.
sahada çalışırken işçilerin bile çalıştıkları işe göre kullandıkları onlarca çeşit maske var. virüsü bile tutuyorsa dumanı, tozu kumu haydi haydi tutardı. ne alaka yani.


rewlack
(3 saat)
güzel soru takipteyim. ama şu anda peynir ekmek gibi satılan ürünü ne bileyim, senin benim membasında yakalayıp emiklememiz biraz zor açıkçası.

tarım ilacı bayilerine, isg bayilerine bakıp ambalajından karar vermeye çalışabilirsin. bana sorarsan cerrahi maske üstünü pek alacak gibi değilim. oytun'u dinledim ama sağlıklı insan için diğer önlemler bana daha elzem geliyor, virüsü bulaştırabilecek damlacıkları tutuyor sonuçta 2-3 katlı cerrahi maske. cerrahi maske alır yanlardan pritt'le surata yabıştırırım baya uyguna gelir:D onu da çok kalabalık yerde takarım zaten, tuzlu suyla filan gezerim, daha wuhan olmadık sonuçta. ama bir gün alacak olursam da ürün sertifikası n95 ibaresi ambalajında basılıysa alıp geçerim gibi geliyor.


(11)

Ne bu şimdi?

Selam arkadaşlar hoşlandığım kadına mesaj atmam hususunda aldığım gazla attım ama hatun beni iplemedi. :/ Şimdi diyeceksiniz bu adamın başka derdi yok mu? Cevap veriyorum cidden yok. Bu arkadaş beni iplemeyince ben de artık önüme bakmaya başladım. Evet güzel bir ilişkim olsun istiyorum ama aramayı b
Selam arkadaşlar hoşlandığım kadına mesaj atmam hususunda aldığım gazla attım ama hatun beni iplemedi. :/ Şimdi diyeceksiniz bu adamın başka derdi yok mu? Cevap veriyorum cidden yok. Bu arkadaş beni iplemeyince ben de artık önüme bakmaya başladım. Evet güzel bir ilişkim olsun istiyorum ama aramayı bıraktım.
Sen misin bırakan 2 yıl önce benden ayrılan ve asla benimle iletişime geçmeyeceğini düşündüğüm eski kız arkadaşım bana instagramdan bir ayakkabı fotoğrafı atıp ne renk görüyorsun diye sordu hemen ardından hal hatır buluşma isteği vs. Sonra evinin alt katının boşaldığını söyleyip sen taşınsana buraya dedi. Ben de mesafeli cevaplar verdim genel olarak. Gün geçtikçe şakalaşmalı mesajlaşmalar oldu. Güldük vs. inatla bana o evi ayarlamaya çalıştı. Emlakçıyı aradı beni övmüş vs.
Ben de aslında yalnız yaşamayı çok istiyorum son ev arkadaşım bana cehennem azabını yaşattırmıştı. Tamam lan dedim eve bakmaya gittim ama çok işi vardı. Mobilya şu bu şimdiki evime yeni kira vermiştim bir de üstüne üstelik alman dünya tatlısı bir çift odaya yerleşmek istedi. Evin olmayacağını anlayınca bu çifte tamam dedim ve yerleştiler.
Muhabbetimiz kesildi. Bu arada eklemedim instagramdan. Ne bu şimdi sizce?
guitarissimo
(20 saat)
Senin o eve çıkmandan maddi bir kazanç mı elde edecekti ftw ne saçma bir hikaye. Ben de anlamadım valla ne bu. Sana geri dönmek istese illa altında mı olman lazım?
arada kaçırdığın bir detay var muhtemelen, muhabbet kesilmesinin sebebi başka bişey olabilir mi?
Bu yüzden muhabbet kesmek çok saçma.


Bruce
(20 saat)
Eski sevgilini tavırları çok garip geldi. İki sene sonra ev bahanesiyle mesaj atmak garipmiş. Eski sevgilinizin bu kira olayından bir kazancı olabilir. Ya da belki bu şekilde bahanelerle sizinle yakınlaşmak istedi fark etmediniz, yü, vermediniz alındı. Ama adı üstünde eski sevgili :/


Yoo ben çıkamayacağım dedim. Hatta şöyle bir espri yaptım galiba bu evden duvağımla çıkacağım diye. Gördü ve bir şey demedi. Bana ben tutmazsam bir arkadaşıma daha söyleyeceğim dedi. Ben de muhabbet uzasın diye sordum Tuttu mu arkadaşın? diye. O da ya babası trafik kazası geçirmiş mi dedi geçirdi mi dedi hatırlayamıyorum. Ben de dedim ya Nisan başı olsa atlardım bu eve çünkü bir hafta okullar tatil izin alabilirim rahatça vs. dedim. O tekrar yükseldi taşınma fikrine ya istiyorsan zorla bence, kaçırma bu fırsatı minvalinde şeyler yazdı. Ben de dedim artık ev arkadaşım var imkansız dedim. O da tamam evi onlara bırak yazdı. Ben de olmaz dedim orada kaldı muhabbet. Sanmıyorum oradan para kazandığını zaten evin kirası cücük kadar, kız iyi kazanıyor, ailesinin durumu baya iyi. Onun yaşadığı apartmanı seviyordum ahşap bir yapı. Aslında ben onu seviyordum :(


guitarissimo
(20 saat)
Doğrusu gereğinden fazla ev konusunda ısrarcı olmuş. İlişkiniz nasıl bitti bilmiyorum ama iki sene hiç görmediği eski sevgilisini bu kadar yakınına isteyip, sonra uzak kalması garip.


kiz emlakcilik yapiyor herhalde. :)


Atladigin detaylar var dostum :')

bı "acaba" demiş sonra vazgeçmiş bence


üğpoıuy
(13 saat)
Ev muhabbetini boşver, dışarı birşeyler içmeye çağır.


John Bloor
(10 saat)
Atladığım bir şey yok arkadaşlar olay absürt. Yani bence benim onu görünce hemen atlayacağımı sandı ama ben böyle iplemez davranınca meh diyip vazgeçti. Benim oraya taşınmamı istedi belki de manita olmadan ilişkimizin nasıl şekilleneceğini görmek istedi. Çünkü biz 1,5 ay sevgili kalmıştık ama o eski erkek arkadaşını unutamamıştı beni de sevememişti. Bir daha birleşip bir daha ayrılmak yerine ilişkiye evrilir mi diye görmek istedi.
Muhtemelen diğer arkadaşı da 2 numaralı alternatifi askdlfşf ve bence hanımımızın bana yazma sebebi eski erkek arkadaşının 2 ay önce evlenmiş olması. -.-


guitarissimo
(10 saat)
kızı blockla geç hocam. uğraşmaya değmez.


lcha
(10 saat)
Ben olsam asla taşınmam. Diyelim ki birkaç ay sonra yürütemediniz ve ayrıldınız, orada oturmaya devam mı edeceksin? O eve başka biriyle gelip üst katında sevişirken sen aşağıda oturmaya devam mı edeceksin? Ya da birkaç ay sonra tekrar ev mi aramaya başlayacaksın? Çok gereksiz bi macera... Kendi düzenini bozmadan takılmak istiyosan takıl, çünkü tam olarak eski sevgili sayılmazsınız bence siz.


megalomaniac
(6 saat)
Ben de alt katta takılmaya devam edeceğim için beni bozmaz onun takılması. :) evet bence de olamadık biz bence olmayız da ama ufak bir dengemi bozmadı değil. Ben ne güzel kendi halimdeydim.


guitarissimo
(4 saat)

reklam

bu alana reklam gelebilir.Bu tip duyurunun adı mavi duyuru.Haftalık/aylık olarak bağış karşılığı yayımlanabilecek mavi duyuru, genellikle host masraflarını karşılamaya, arada sırada da arkadaşları toplayıp (mesela `ssg`) yemeğe çıkmaya yönelik kullanılacaktır.Çok kişisel duyuruların öncelikli katego
bu alana reklam gelebilir.

Bu tip duyurunun adı mavi duyuru.

Haftalık/aylık olarak bağış karşılığı yayımlanabilecek mavi duyuru, genellikle host masraflarını karşılamaya, arada sırada da arkadaşları toplayıp (mesela ssg) yemeğe çıkmaya yönelik kullanılacaktır.

Çok kişisel duyuruların öncelikli kategorisine konması yasak olduğundan, burada yayımlanması bir seçenek olabilir.

Mavi duyuru, bugün ve Her Bir Şey sayfalarının en altında veya en üstünde mavi işaret ile yer alır. Her türlü kategoriye sahip olabilir. Duyurular, her zaman sözlük ve internet kullanıcılarının görebileceği şekilde yayımlanır.

iletişim için,
compumaster: scr.im
veya sozlukten mesaj atınız.
sourlemonade
(28.08.09)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.