Giriş
(7)

75,000 Lira'ya Kadar Araç Tavsiyesi

Aranan özellikler:-dizel-otomatik-en alt 2012 model-km'leri fazla uçmamış-al sat yapmayacağım ama satarken zorlamasın (misal, kia cerato 2016 için zorlananlar olmuş)kendi aracınız varsa, aracınızla ilgili tavsiyeler seçimde yardımcı olur. direksiyon hissiyatı zayıf araçları önermezseniz sevinirim.
Aranan özellikler:

-dizel
-otomatik
-en alt 2012 model
-km'leri fazla uçmamış
-al sat yapmayacağım ama satarken zorlamasın (misal, kia cerato 2016 için zorlananlar olmuş)

kendi aracınız varsa, aracınızla ilgili tavsiyeler seçimde yardımcı olur. direksiyon hissiyatı zayıf araçları önermezseniz sevinirim.
Huan8
(8 saat)
reno fluence


mikahakkinen
(8 saat)
toyota corolla

www.sahibinden.com


xdenizx
(8 saat)
hocam o paraya zaten çok bir seçeneğin yok, Clio, Hyundai i20 falan bakabilirsin.


giovanne
(7 saat)
corolla +1


prasinos
(7 saat)
toyota auris de olabilir çok hoş araba. skypack falan alırsan güzel..
o fiyata bulabilir misin bilmiyorum ama leon da bakabilirsin.


baharat
(7 saat)
Ford focus


valarmurgulis
(5 saat)
Citroen c4 exclusive yada confort plus.


arenas
(5 saat)
(6)

Hangi ceket daha güzel?

https://www.derimod.com.tr/kirmizi-adela-kadin-deri-ceket-18sge544847/?integration_size=5637145362&integration_color=5637145430https://www.derimod.com.tr/siyah-nita-kadin-deri-ceket-18wge54671m/Aralarında 50 tl fark oluyor sadece, fiyata takılmayın o yüzden. Özellikle kadınlara soruyorum, hangisi da
www.derimod.com.tr

www.derimod.com.tr

Aralarında 50 tl fark oluyor sadece, fiyata takılmayın o yüzden. Özellikle kadınlara soruyorum, hangisi daha güzel ve kırmızı olanı neyle kombinlemeli?
hatun
(8 saat)
2. güzel bence.

1. mont biraz eskort montu gibi.


datnet
(8 saat)
kırmızı olan çok kötü. kıyas bile yapamam.
siyah lütfen.


elorelia
(8 saat)
kırmızıyı giyen abla daha başarılı diye galiba kırmızı güzel geldi


prasinos
(8 saat)
siyah daha güzel. ayrıca daha çok şey ile kombinlenir.


candide
(8 saat)
Ben siyahı sevdim. Daha kullanılabilir duruyor; kırmızı daha ayda yılda bir giyilecek bir ceket.


(15)

abd'liler anlatıldığı gibi mi

abd'liler anlatıldığı gibi pek fazla bir şeyden anlamayan, işkolik, yüzeysel ilişkiler kuran, zaman değerli diyerek sürekli kendine bir uğraş bulan, beyzbol-basketbol-buz hokeyi fanı, coğrafya bilmeyen vs. insanlar mı? yoksa çok mu basmakalıp konuşmalar bunlar?
abd'liler anlatıldığı gibi pek fazla bir şeyden anlamayan, işkolik, yüzeysel ilişkiler kuran, zaman değerli diyerek sürekli kendine bir uğraş bulan, beyzbol-basketbol-buz hokeyi fanı, coğrafya bilmeyen vs. insanlar mı? yoksa çok mu basmakalıp konuşmalar bunlar?
20 tane Amerikalı tanıdım, 20sinin de tek ortak yanı coğrafya bilmemeleriydi.


giovanne
(8 saat)
türkiyede yoldan çevirip bu soruları sorsan yüzde 90'ı cahil dersin. bunlarla bir toplum değerlendirilemez. klasik türk zihniyeti, kendinden zayıfsa ez, güçlüyse bok at felsefesi.


prasinos
(8 saat)
zekalarını pratik yonde kullanmadıkları genellemesini rahatca yapabilirim.


Ben kendi tanidiklarimdan soyliyim, yakindan iliskiyi zor kuruyorlar bir de ben bi arkadasimin bir seyini tamir etsem para istemem fakat onlar isteyebiliyor.
Ve benim genellikle gordugum yemek yapma, aksamdan kalani saklayip, yeme diye birseyleri yok.


Coma
(8 saat)
Hayır. Her ülke gibi ABD'de de her türden insan var.


fotrsapka
(8 saat)
eksisozluk.com

Vaktiyle şöyle izah etmeye çalışmışım.


@bugunku antremanda goz dolduran futbolcu

ben tespitine pek katılmadım. o zaman ingiliz, avusturalyalı, irlandalı, iskoçyalı insanlara da aptal demek gerekirdi.


hononu
(7 saat)
Hangi şehirde olduğuna, hangi ortamda ne tür insanlarla muhatap olduğuna göre değişir. Gaddar kapitalizm elbet insanların huyuna etki ediyor fakat genelleme yapmak doğru değil. Materyalist ve yüzeysel insanlar denk gelmişti bana da mesela.


shangrilla
(7 saat)
Dünya haritasında türkiye'yi bulamayan veya 4-5 dk arayıp ancak bulan bir sürü türk gördüm. Şimdi kalkıp da türkler coğrafya bilmiyor demiyorum.

Hele amerika dediğin, amerikalı dediğin nedir ki? Dünyanın her yerinden insanın yaşadığı bir coğrafyadan bahsediyoruz.


peggy
(7 saat)
@hononu, kaç tane yeni zellandalıyla tanışıyoruz ki? Abdli 300 milyon tane var.


Değiller. Saçma sapan bir genelleme. Hangi Abdli; Missourili mi, Alabamalı mı? Bostonlı mı, Washingtonlı mı ?


twq
(6 saat)
twq +1

300 küsür milyonluk amerika halkını genellemenin bir izahı yok cidden


mcsword
(6 saat)
gercek hayatta abdli gormuslugum yoktur. ekranlardan izledigim kadariyla, ozgurluklerine ve keyiflerine cok duskun bir millet. ve kapitalizmimizin getirdigi bencillik de var sanki. super kahraman seviyorlar. dunya'yi kurtariyorlar. dunya'yi degistiriyorlar falan filan.

bu onyargilari tasimaktayim onlara karsi. dogrudur yanlistir bilmiyorum ama sanat biraz da toplumun aynasidir.


kardeşim1 1 sene las vegasta çalıştı.
onun demesi hemen hepsi boş beleş, akşama kadar işyerinde birbirinin dedikodusunu yapan, pratik zekası olmayan tiplermiş.


3 sene abd’de calistim, bir ustteki “bos beles dedikoducu” tanima uyan yuzde 10 yoktur. demek ki ortamina gore degisiyor.


cedex
(4 saat)
(6)

Android Volley Kütüphanesi Metodları

Merhaba bir süredir mobil uygulama çıkartmaya çalışıyorum ama 5 gündür ilerleyemiyorum çünkü edittext'imi php tarafına post edemiyorum ErrorListener'a düşüyor bende nerede hata yaptığımı anlayamama sebebi mi volley kütüphanesine hakim olmamamdan kaynaklandığını düşünerek şöyle bir fikir geldi aklıma
Merhaba bir süredir mobil uygulama çıkartmaya çalışıyorum ama 5 gündür ilerleyemiyorum çünkü edittext'imi php tarafına post edemiyorum ErrorListener'a düşüyor bende nerede hata yaptığımı anlayamama sebebi mi volley kütüphanesine hakim olmamamdan kaynaklandığını düşünerek şöyle bir fikir geldi aklıma volley kütüphanesi mettodlardan oluşuyor bende kullandığım ama ne işe yaradığını bilmediğimiz metodların ne işe yaradığını öğrenirsen volley kütüphanesine hakim olurum diye düşündüm sizlerden ricam öğrenmek istediğim aşağıdaki metodların amacını bana söylemeniz teşekkürler.
çalışmayan metodum burada da yer alıyor incelemek ve nerede hata yaptığımı söylemek isterseniz çok sevinirim.
stackoverflow.com

1.  public void onResponse(String response)

2.  public void onErrorResponse(VolleyError error) (hata mesajını bastırmak için diye biliyorum.)

3. protected Map<String, String>

4. getParams()

5. throws
github.com
1- onResponse : bir response döndüğünde çağrılır.
2 -public void onErrorResponse(VolleyError error) bir hata olduğunda ilgili hata kodu ile çağrılan method. (hata mesajı olmayabilir!)
3- gelecegiyazanlar.turkcell.com.tr
4- POST ya da PUT requestte kullanılacak parametre listesini döndüren method
5- okanuzun.com


oz suser
(7 saat)
hata olarak ne yazıyor?


contavolta
(7 saat)
@oz suser efendim cevaplarınızı inceliyorum teşekkürler. fakat onResponse response döndüğünde çağırılıyor demişsiniz çağırılıyor da ne yapıyor yapacağı şeyi içine mi yazmamız lazım ve response dönmek ne demek söylermisin. teşekkür ediyorum.


simdi http uzerinden bir adress(url) cagiriyorsun bu ornekte. yani bir internet adresine bir bilgiyi "http post" yapiyorsun. volley kutuphanesi de bu "http" islemlerini kolaylastirmak icin kullanilan bir kutuphane. bu http islemlerine "request" denir. bir adrese post veya get protokolunu kullanrak http request yarparsin o adress de sana cevap verir yani "response" yapar.

senin ornek kodunda da POST yontemi ile verdigin url ye bir http request yapiyorsun, peki bunu yaptiginda ne oluyor karsi taraftan yani senin php server dan bir response donuyor. eger donen response basarili olsaydi onResponse methodu cagirilirdi ve bu methods bir string bilgisi gonderilirdi. Artik on responsda yapmak istedigin isleri yapardin. On response icinde eger http request basarili olursa ne yapacaksin o islemleri yazarsin. ama bu durumda bir hata olutor ve onErrorResponse methodu cagriliyor ve "error" bilgisi donuyor, yani burada artik bir hata aldin hata durumunda ne yapacak o kodu yazacaksin. Yani VolleyError objesi senin aldigin hata ile ilgili bilgiyi tutuyor. bu bilgi bir hata kodu olablir, ve hata ile ilgili aciklama olabilir. Yani senin incelemen gereken sey "VolleyError error" objesi, bak bakalim icinde ne var, niye hata vermis.

Olasi problemler, POST request yaptigin adress (URL) yanlis olabilir, bu post bilgisi icindeki "Body" yani gonderdigin bilgi duzgun formatta olmayabilir, firewall bloklayabilir, CORS problemi olabilir yani olasi problemler o kadar cok ki koda bakarak bunu anlamak guc. Ama bu hatanin nedeni senin log dosyanda, VolleyError objende, ya da kullandigin IDE nin terminal loglarinda mevcuttur kesinlikle, onlari incelemen gerekir.

Sordugun soruda 3, 5 ise tamamen java programlama dili ile ilgili konular, android veya Volley kutuphanesi ile ilgili degil. Ayrica bunlar cok genis konular. kisaca 3. sorudaki Map javada kullanilan bir data yapisi, icinde iki tane string key value barindiriyor. 5. sorudaki throws ise javada bir hata firlatma yontemi.

Volley kutuphanesini ogrenmeden once, sana onerecegin ogrenme yontemi sunlardir
1. Http temelleri
2. Java programlama dili temelleri
3. Android API temelleri
4. Volley kutuphanesi

bu adimlari gitmezsen volley kutuphanesini anlaman guc olabilir.


emrahday
(6 saat)
@emrahday hocam size geri dönüş yapacağım şimdi anlamaya çalışıyorum söylediklerinizi teşekkürler.


(2)

Amerika'dan iPhone xs almak

Merhabalar, Arkadaşım ABD'ye gidip kendisine iphone xs max alacak ancak yaptığım küçük bir araştırmada artık ABD'de Türkiye'de kullanılabilen A2101 kodlu modellerin satılmadığını ve ABD'de satılan A1921 kodlu modellerin de garantisi olmadığını anladım. konuyla ilgili 2 sorum var:1- Bu bilgiler doğru
Merhabalar,

Arkadaşım ABD'ye gidip kendisine iphone xs max alacak ancak yaptığım küçük bir araştırmada artık ABD'de Türkiye'de kullanılabilen A2101 kodlu modellerin satılmadığını ve ABD'de satılan A1921 kodlu modellerin de garantisi olmadığını anladım. konuyla ilgili 2 sorum var:

1- Bu bilgiler doğru mu?
2- ABD'de satılan A1921 kodlu telefon alınırsa ne gibi sorunlar olabilir? (Garanti, telefonun çalışmaması vs.)

çok teşekkürler
1- Evet
2- Garantisi olmuyor. Ve tabii ki garantisiz telefon alma.

@nuevo yanlış bilgi vermiş, sadece belli modellere bakmıyor, daha yeni yurtdışından aldığım telefon için garanti işlemlerini başlattım.


giovanne
(8 saat)
@giovanne çok teşekkürler bilgilendirme için. bu durumda ABD'den telefon almamaları daha iyi olacak sanırım.


(7)

Elektrik Tadilati - Sizce olur mu?

Merhaba,Yeni evimde buzdolabini suraya (https://eksiup.com/adc660a4e950) koymak istiyorum ama oradaki prizden oturu dolap sigmiyor. Sizce o prizi sokup, duvardan gelen kablolara ekleme yapsam. Sonra biraz uzatip ucuna da toprakli disi priz baglasam oraya da dolabi taksam bir sikinti olur mu?
Merhaba,

Yeni evimde buzdolabini suraya (eksiup.com) koymak istiyorum ama oradaki prizden oturu dolap sigmiyor. Sizce o prizi sokup, duvardan gelen kablolara ekleme yapsam. Sonra biraz uzatip ucuna da toprakli disi priz baglasam oraya da dolabi taksam bir sikinti olur mu?
Haldamir
(8 saat)
olur da güzel durmaz. sen o prizi her halükarda iptal et, dolap için başka bir priz bulmaya çalış.


giovanne
(8 saat)
Prizi söküp duvarı içeri doğru biraz kır ve prizi göm. Benim prizler öyle


mithrilfender
(8 saat)
@mithril

Ne yazik ki ev sahibi ona izin vermiyor. Ayrica elektrikciye yaptirsam bile duvarlardan dolayi gomme priz olmayacagi soylendi.


Haldamir
(8 saat)
dişi fiş alıp yarım metre 3x2,5mm kablo ile uzatma yapacaksın işte. prizi söker ekini yapar dolabın yanında takarsın fişi. taşınırken takarsın geri.


bir şey olmaz kabloları güzelce bantla sonra tekrar buzdolabını çekmekle falan uğraşma.


argent dawn
(7 saat)
Buzdolabının duvarla belli bir mesafesi olması gerekmiyor mu sağlıklı çalışabilmesi için?


arenas
(5 saat)
@arenas evet 3-4 cm mesafe olmasi gerekiyor ama bu prizin cikintisi 7.5 cm kadar. Oyle olunca da normal buzdolaplari 3-4 cm disarda kaliyor.


Haldamir
(4 saat)
(3)

ankara, tiyatro?

kış masalı mı, bankta iki adam mı, 12 öfkeli mi?
kış masalı mı, bankta iki adam mı, 12 öfkeli mi?
sanat guresi
(8 saat)
12 öfkeli +1


since1907
(7 saat)
ben alana kadar tükenmiş biletler.

suç ve ceza mı yoksa bankta iki kişi mi?


sanat guresi
(4 saat)
(9)

Friends ingilizce altyazılı

Friends'i ingilizce altyazılı izleyebileceğim bir site önerebilir misiniz? Teşekkürler.
Friends'i ingilizce altyazılı izleyebileceğim bir site önerebilir misiniz? Teşekkürler.
Sylvia Plath
(9 saat)
netflix.com


netflix te friends yok


kronik
(8 saat)
(bkz: malum ortamlar)


argent dawn
(8 saat)
Netflix ve torrent harici bir tavsiye istiyorum. Daha önce band of brothers izlemiştim bir sitede video ayarlarından altyazıyı türkçe veya ingilizce olarak seçebiliyordum ama hangi siteydi unuttum.


Sylvia Plath
(8 saat)
@try again

yurtdışında mısınız? türkiye'de görünmüyor. ya da belli bir ayarla görebilir miyiz? geçen gün bu konuda ben de bir duyuru girmiştim de.


nilmiye
(8 saat)
Netflix Türkiye'de yok Friends.


shangrilla
(7 saat)
bazı vpnler ile netflixten izleyebilirsiniz. ayrıca biraz uğraşırsanız türkçe altyazılı bile izleyebilirsiniz. sizin için pek tavsiye olmadı ama konuya dahil olmadan duramadım.


friends izle yaz google'a, bazılarında ingilizce altyazı oluyor..


kronik
(5 saat)
(10)

ankara'da hangi hamburgerciye

gidelim?
gidelim?
sanat guresi
(9 saat)
Cezzar


kojonotsuki
(9 saat)
bigbang
günaydın


giovanne
(8 saat)
burgerdinho (atakule)


onune3012
(8 saat)
hmbrgr


kablelvuku
(8 saat)
hmbrgr +1

bahçelide ve ankamallde var diye biliyorum. esmer ekmek seçimi, ev yapımı mükemmel kocaman köfte, karamelize soğan, mantar ve sosları harika!


Mossy
(8 saat)
Big Baker


grobet
(7 saat)
burgerdinho +1
garaj55
hmbrgr +1


suwat
(7 saat)
Piel idi, mobilden duzeltemedim


Bestekar’daki aloha burger’i tavsiye ederim.


(s)AINT
(5 saat)
(27)

Sevgili olaylarınız ne alemde?

Ben saldım gitti. Zaten salmadığım zamanda da bir b.k olmuyordu, rezil olduğumla kalıyordum. :D Ama en azından buraya malzeme çıkıyordu, gülüyorduk, dalga geçiyorduk falan. O bile yok şu aralar.Sizde durumlar nedir, adım atıyor musunuz birilerine, sevgilinizi en son ne zaman buldunuz, yalnız mısınız
Ben saldım gitti. Zaten salmadığım zamanda da bir b.k olmuyordu, rezil olduğumla kalıyordum. :D Ama en azından buraya malzeme çıkıyordu, gülüyorduk, dalga geçiyorduk falan. O bile yok şu aralar.

Sizde durumlar nedir, adım atıyor musunuz birilerine, sevgilinizi en son ne zaman buldunuz, yalnız mısınız ne alemdesiniz?

toplaşın, dertleşelim.
Cesario
(9 saat)
Yalnızım ama sevgili de istemiyorum. Sorumluluk hissetmeden flörtleşmek daha eğlenceli geliyor şu sıralar.


purrty ploop
(8 saat)
Valla uzun zamandır yalnızım, hiç adım atasım da gelmiyor. İyi böyle.


Benim 3-5 yıldır sevgilim yok knk. Sevgili dediğin insanın üstünde yük.

jrr'ye katılıyorum.


datnet
(8 saat)
bununla ilgili en son açtığım duyuruya bakabilirsin. artık saldım ben de. en ufak hevesim kalmadı.


gerenk yok.


dont eat me
(8 saat)
En son adım atıp biriyle sevgili olduğumda her şey daha çok boka sardı. 2 ay kadar önce ayrıldık. Saldım ben de artık. Kimseyle uğraşasım yok şimdi. Arkadaşlarım da sürekli evde kalmış kız muamelesi yapıyorlar. Çaktırmadan birileriyle tanıştırmaya çalışıyorlar da "yemezler" deyip başımdan savıyorum. Yalnızlık güzel bir şey. :)


ben de saldım gitti uğraşmıyorum.


prasinos
(8 saat)
saldım. hem erkek değilim, gelen olursa ne ala, olmazsa da olmaz zaten.


candide
(8 saat)
az önce üst katta oturan teyze beni yakışıklı torunuyla tanıştırmak istediğini söyledi :D fotoğraflarını falan gösterdi çocuk da bayağı aşmış hakikaten yakışıklılıkta, boy pos falan, allah sahibine bağışlasın. tabi öyle bir saçmalık yapmam hahah. bir de şey var eski sevgilimi tam olarak unutabilmiş değilim. bu şekilde


Mossy
(8 saat)
bende de bir cacık yok.
maşallah duyuru'daki herkes aynı durumda.


red hot chili
(8 saat)
bazı sebeplerden dolayı sona doğru ilerliyoruz bizde bakalım.


IcedFlames
(7 saat)
Alman sevgili yaptım kısa bir süre önce sürpriz bir şekilde... Valla keyfim gıcır..


twq
(5 saat)
Uzun zamandır sevgilim yok. Belki bilenler bilir beni. en çok favorilenen entry'ime bakarak. ama sırada ender gelişen osasuna atakları misali bazı hatunları yokluyorum.

Karışık duygular içerisindeyim açıkçası. Bazen "sarılacak biri hatun olsaydı iyi olurdu." diyorum bazende "yok lan yalnızsın kafan rahat." diyorum.


saldım gitti, napayım? uğraşmakla olmuyor böyle işler ya da ben öylesini sevmiyorum. zorlamadan, iki taraf da birbirinden hoşlanırsa, tabii önce bu tarafların tanışması lazım falan.. "öylesine" birşey olacağına yalnız kalmak daha iyi geliyor.


kronik
(5 saat)
Sevgili olayı resmen lüx bana. Yaklaşık 2 senedir bana ait bir hayat yaşamadığım için. Önceliğim olması gereken çok daha mühim şeyler var. Hiçbiri pek olmadığı için sevgili durumları eksik kalsın diyorum.


Dylan Murphy
(5 saat)
Yok. Giden kişi de çirkin bir şekilde tekmeyi basıp gittiği için özgüven diye bir şey kalmadı ve uzun bir süre sevgili olayı olmaz bende.

Duyurudaki çiftlere mutluluklar diliyorum. Her zaman kendinizi daha çok sevin...


Ben evlendim. Derdim de yok. Bu soruda ne işim var :m


1,5 senedir var biri yuvarlanıp gidiyoz sonumuz nolur allah bilir nasip bu işler.


rayde
(2 saat)
çok yakın zamanda bitirdim ilişkimi. daha doğrusu karşılıklı konuşarak bitirdik. iyi anlaşıyorduk aslında. hep iyi anacağım, hep iyiliğini isteyeceğim birisi ama ilişkiden beklentilerimiz ve gelecek planlarımız çok farklıydı. ikimiz de "sevgilimse zamanı geldiğimde eşim olsun" tarzı insanlar olduğumuz için daha fazla devam etmemesinin doğru olacağına kanaat getirdik çünkü uzun vadede iyi geçinemeyeceğimiz, bir noktada ciddi konularda ayrılıklar yaşayacağımız kesindi.

çok üzülüyorum, çok kızıyorum kendime ama böyle olması gerekiyordu. kafam çok karışık hanımlar konusunda ya. ben normal şartlarda önümüzdeki 4 yıl içinde erasmus yapıp üstüne bi' dönemi de rusya'da okuyabilirim. yazları antalya'da falan çalışabilirim (rusça okuyorum). bu da demek oluyor ki hanımefendi potansiyeli oldukça yüksek.

öte yandan ben hiç "one night stand" adamı değilim. duygusalım. çok beceremem öyle takılalım sevişelim eğlenelim işlerini. o yüzden pek yanaşmıyorum. ama 24-32 yaş arasını kimseyle muhatap olmadan geçirmek de istemiyorum açıkçası.

bilmiyom bakalım, allah sonumu hayretsin.


der meister
(2 saat)
Ben arada birileriyle görüşüyorum ama devamı gelmiyor çünkü başka birine aşığım.


ex'e geri dönmek istiyorum ama şartlar... ah şu şartlar. olduramıyoruz.


rallied
(1 saat)
3 ay önce ömrümü birlikte geçirmek istediğim insanı buldum. öyle ararken filan da değil. yakında evleniyoruz, güzel durumlar :)


gerek yok
(bkz: mgtow)


zalbarath
(35 dk)
bekarlık sultanlık, benim yaşam tarzım oldu artık. öteki türlü her şeyini danışıp her şeyini paylaştığın bi hayat düşünemiyorum. ama şöyle bi 3 4 senedir yalnız olduğumu söylediğimde aslan sürüsünün arasında kalmış ceylan gibi hissediyorum. insanların yalnızlığa saygısı yok. üzerine vazife olmayan konular hakkında korumacı tavır sergileyenler, sorumluluk edinenler... her an boka sarabilecek yapay bi arkadaşlık ilişkisi hissediyorum özellikle yeni edindiğim arkadaşlıklarda. ortalama üzeri tipim olduğundan da değil, ortamdaki sevgilisi olmayan tek karşı cins olmamdan dolayı... belki de onlar hep böyleydi de bana garip geliyor, belki de hepsi benim paranoyam.


olutaklidi
(31 dk)
benim hep saldım gitti modundaydı ama oluyordu bişeyler, şu aralar işler ayrı bir kesat. son ilişkimden çıktıktan sonra flörtleşme fingirdeşme olaylarından eskisi kadar zevk almadığımı fark ettim. baya da zaman geçti üstünden ama hala atamadım o ataleti, galiba özgüvenim de zarar gördü o arada.

ama bunu dert etmiyorum, gönül ilişkisi kurmak kolay bi süreç değil, sürekli olsun diye bir beklentim de yok.


Bruce
(19 dk)
yok.


trgydl
(17 dk)
İyiydi de bu aralar bir bezmişlik çökmüş durumda üzerime.


skooma
(9 dk)

toyota yaris'imi satıyorum

Araçta diğer modellerden farklı olarak anahtarsız çalıştırma, dijital klima, deri direksiyon simidi ve vites topuzu gibi özellikler mevcuttur. Ayrıca CD Changer (AUX ve USB girişleri) ilave edilmiştir. LPG dahil bakımı 500km önce yapılmıştır.Yaz lastikleri yeni, kış lastikleri 1 aylıktır. Araçta değ
Araçta diğer modellerden farklı olarak anahtarsız çalıştırma, dijital klima, deri direksiyon simidi ve vites topuzu gibi özellikler mevcuttur. Ayrıca CD Changer (AUX ve USB girişleri) ilave edilmiştir.

LPG dahil bakımı 500km önce yapılmıştır.

Yaz lastikleri yeni, kış lastikleri 1 aylıktır.

Araçta değişen olmayıp yalnızca sürtme kaynaklı sağ kapıda 1,5 parça boya vardır, fotoğraflar durmaktadır.


www.sahibinden.com
snowman
(9 saat)
(8)

iki kediyle yaşamak zor mu?

merhaba evde 1 adet kedi kişisiyle yaşamaktayım, bir ay sonra yavrulayacak ve muhtemelen bebeklerden biriyle daha güçlü bir bağ kurup sahiplendirmeye kıyamayacağım, diğer yandan kediş evde çok yalnız hissediyormuş gibi geliyor yanına yoldaş almalı mı? 1 kedi ile yaşamak şu an güç gelmiyor fakat 2 ke
merhaba evde 1 adet kedi kişisiyle yaşamaktayım, bir ay sonra yavrulayacak ve muhtemelen bebeklerden biriyle daha güçlü bir bağ kurup sahiplendirmeye kıyamayacağım, diğer yandan kediş evde çok yalnız hissediyormuş gibi geliyor yanına yoldaş almalı mı? 1 kedi ile yaşamak şu an güç gelmiyor fakat 2 kedi ile zorlanır mıyım? kafam hayli karışık. siz ne gibi zorluklar yaşadınız? tecrübe ve önerileriniz mutlu eder.
9kuyruklukedi
(9 saat)
tabii ki bir tık daha zor ama bu zorluk kedi sayısıyla doğru orantılı değil.
1 kediyle yaşamak 10 birim zorluksa 2 kediyle yaşamak 12-13 birim zorluk demek.
yani gayet mümkün.


robin crusoe
(9 saat)
2 kedi bence daha kolay 1 kediden. ve evet kesinlikle sıkılıyordur. benim kedim hırçındı, sevgisini biraz sert gösteriyor, sağolsun her tarafımızı parçaladı. 2. kediyi aldıktan sonra çok sakinledi ve sürekli oynuyorlar. birbirlerine yetiyorlar.


Kapıları tırnaklayan, sürekli kapı ardında ağlayan, ısıran, tırmalayan kedileri okurken şaşırıyorum. Çünkü ben ilgilenemediğimde bile birlikteler. Hiç böyle seyler yaşamadık. O yüzden bence zorluk değil kolaylıktır. Ama yaşattıkları da değişiyor. Aynı anda ikisini tutamadığınız durumlar olur mesela. Mama, kum, veteriner masrafları iki katı oluyor. Gecenin bir yarısı deli gibi birbirleriyle oynamaya başlayabilirler gibi.


baal
(8 saat)
2 kedi 1 kediden daha kolay. Sadece mama, kum ve vet masrafı artar ama yaşam kolaylaşır. İkisini daha uzun yalnız bırakabilirsiniz. Ama Çook daha uzun seyahatlerde iki kediye yer bulmak daha zor olur tabii.


bende 2 kedi vardı. abim evlenince birini aldı götürdü. ( kavga ediyolardı zaten ) kedi sayısı teke düşünce acaip bi rahatlama yaşadım. tuvaleti daha geç temizliyosun, maması suyu daha geç bitiyo. tek olunca fazla yaramazlık yapıp evi de dağıtmıyo. tek kedi iyidir.


Tek kedi, besleyen açısından iyi. İki kedi, kediler açısından daha iyi. Zahmet anlamında çok büyük bir fark yok.


Bizde iki kedi var. Sürekli birbirleriyle oynuyorlar, birbirlerini yalıyorlar, bir arada yatıyorlar. Hiç sıkıldıklarını sanmıyorum. Oldukça mutlu ve uyumlular.

Ama işin matematiği gereği daha fazla mama, kum ve çıktılar söz konusu. Onlar da birden ikiye çıkmıyor yani.


chicha
(6 saat)
sokağa çıkmayan bir kediyse ömrü boyunca kendi cinsinden birini göremeyecek. bu düşünce üzücü. biz bu nedenle ikinci kediyi almıştık sokaktan. alışma dönemi sonrası zamanla her şey yoluna girdi. birbirleriyle oynadıkları gibi kavga da ediyorlar. bazen hiç birbirleriyle konuşmuyorlar ama biri acı acı miyavlarsa (tırnak kesme vs) diğeri neredeyse çıkıp gelir.

zorluk olarak ilk 1-2 ay uyku düzenimiz bozuldu. ilk kedi bizi uyandıramayınca evin içinde kendi halinde dolanırdı. ikinci kedinin bunu öğrenmesi zaman aldı. yavruydu. miyavlar, koşturur, bizim üstümüzde oynar hatta uyanalım diye ısırırdı. zamanla uyku düzeni toparladı. arada sabaha karşı üstümüzde koşturuyorlar ama alışıyor insan.

kendi yavrularından biriyle dışarıdan gelen kediye göre daha uyumlu olacaktır. alışma sürecine gerek kalmayacaktır. daha az kavga ederler. dişi bir yavru olursa daha da iyi olur. kızgınlık dönemindeki kavgaları olmamış olur.

aslında biz nasıl kedimizin mizacını tam bilmeden sahipleniyorsak, kedi nasıl bizi seçemiyorsa yeni gelen kedi için de bu geçerli. yaşamadan bilemezsiniz ama denemeye değer.


(2)

özel dikim takım elbise

modern kalıplarda, slim fit diken terziler tanıyor musunuz?kaç liradır ücreti ayrıca bilginiz var mı?yer istanbul
modern kalıplarda, slim fit diken terziler tanıyor musunuz?
kaç liradır ücreti ayrıca bilginiz var mı?

yer istanbul
superb
(9 saat)
Karakoy-terzi ismail var. Biraz fazla ucret cikarabilir. İsinin ehli bir adamdir. Selamimi soyle indirim de yapar:)


Deathrow
(8 saat)
Vakko özel dikim yapıyor.


bubukurel
(8 saat)

KREK - Dünyada Karşılaşmış Gibi

"Satılık: KREK - Dünyada Karşılaşmış Gibi 29 Ocak Salı 20:30 VW Arena"Satılık: KREK - Dünyada Karşılaşmış Gibi (Tiyatro)29 Ocak 2019 Salı Saat 20:30 Volkswagen Arena (Maslak)Satılık 1 Tam Bilet 95 TL.Tüm Ocak ve Tüm Şubat Biletleri Tükendi !!!‘’Okudu mesajımı, telefon elimde bekledim, yazmaya başlad
"Satılık: KREK - Dünyada Karşılaşmış Gibi 29 Ocak Salı 20:30 VW Arena"

Satılık: KREK - Dünyada Karşılaşmış Gibi (Tiyatro)

29 Ocak 2019 Salı Saat 20:30 Volkswagen Arena (Maslak)

Satılık 1 Tam Bilet 95 TL.

Tüm Ocak ve Tüm Şubat Biletleri Tükendi !!!

‘’Okudu mesajımı, telefon elimde bekledim, yazmaya başladı, yazdı yazdı, sildi sonra, vazgeçti... Ne yazdı? Niye sildi? Ne oldu?’’

Karakolda, sıradan bir gecede, kayıpların ardından kesişen hayatlar...

Dünyada Karşılaşmış Gibi “Her bir karakter için olabilecek en doğru tanımlama ise bir Ferdi Tayfur şarkısında gizli. Sanma ki yaşıyorum/ Sanma ki ben çok mutluyum/ Tek tesellim hayallerim/ Kendi kendimi arıyorum…” – Hande Sönmez/ Akşam Gazetesi.

Dünyada Karşılaşmış Gibi, 4-5-6-7-24-25-26-27 Şubat biletleri tükendi!

DÜNYADA KARŞILAŞMIŞ GİBİ

Yazan, Yöneten: Berkun Oya

Yapımcı: Nisan Ceren Göknel

Oyuncular (alfabetik sırayla) :

Alican Yücesoy

Defne Kayalar

Fatih Artman

Okan Yalabık

Öner Erkan

Serkan Keskin

Settar Tanrıöğen

Sahne ve Kostüm Tasarımı: Berkun Oya

Işık: Cem Yılmazer

Dekor Uygulama: Muhtar Pattabanoğlu

Prodüksiyon Sorumlusu: Evrim Zeybek

Proje Asistanı: İrem Avcı

Teknik Sorumlu: Emrah Altıntoprak

Ses Tasarım ve Uygulama: Hakan Atmaca
notorious
(9 saat)

Satılık: Büyük Ev Ablukada

Lokalize: Büyük Ev Ablukada “Ay Şuram Hâlâ Ağrıyo” 2 Şubat Cumartesi 15:30Satılık / Lokalize: Büyük Ev Ablukada “Ay Şuram Hâlâ Ağrıyo” Zorlu PSM Studio2 Şubat 2019 Cumartesi Kapı Açılış: Saat 15.30 Konser: Saat 16.00Numarasız Oturmalı DüzenSatılık 4 Bilet hepsi 186 TL.Biletler Tükendi!!!Kurulduğu gü
Lokalize: Büyük Ev Ablukada “Ay Şuram Hâlâ Ağrıyo” 2 Şubat Cumartesi 15:30

Satılık / Lokalize: Büyük Ev Ablukada “Ay Şuram Hâlâ Ağrıyo”

Zorlu PSM Studio
2 Şubat 2019 Cumartesi Kapı Açılış: Saat 15.30 Konser: Saat 16.00
Numarasız Oturmalı Düzen

Satılık 4 Bilet hepsi 186 TL.
Biletler Tükendi!!!

Kurulduğu günden bu yana kendine özgü tarzı, müziği ve şarkı sözleriyle büyük ilgi görerek bir fenomene dönüşen Büyük Ev Ablukada, Lokalize serisi kapsamında #studio’da gerçekleşecek konserinde &quot;Ay Şuram Ağrıyo&quot; diyerek akustik performans sergileyecek.

Tamamı takma isimler kullanan grup üyeleri, 2008'in başında Canavar Banavar (Bartu Küçükçağlayan) ve Afordisman Salihins (Cem Yılmazer) olarak yola çıktıktan sonra Bas Bariton, Gelicem Nerdesin, Bentek Sizhepiniz ve Galvaniz Gelbiraz'ı aralarına katarak &quot;Ay Şuram Ağrıyo&quot; adlı konser serisine başladı. Adını Turgut Uyar'ın bir şiirinin de adını oluşturan söz öbeğinden alan ve şarkı sözlerinde de ikinci yeni şiirinden alınan ilham sezilebilen grubun ilk zamanlarındaki konserlere yönetmen Berkun Oya, oyuncu Onur Ünsal ve bir diğer oyuncu Okan Yalabık gibi isimler de eşlik ediyordu. Çıplak Ayaklar Kumpanyası'nda düzenlenen akustik konserlerinin videoları, eğlenceli atmosferleri ve grubun &quot;Lilililerde&quot; ile &quot;Tayyar Ahmet'in Sonsuz Sayılı Günleri&quot; gibi şarkıların aralarına kattıkları doğaçlama sözlerin beğeni toplamasının ardından internetin bol paylaşılanları arasındaki yerini aldı. 22 Aralık 2012'de Dünya'nın sonunun geleceği söylentisinden hareketle 21 Aralık'ta düzenledikleri &quot;Full Faça - Dünya'nın son konseri&quot;, daha sonradan &quot;Olmadı Kaçarız&quot; adını koydukları kendi plak şirketlerinden çıkardıkları aynı adlı bir albüme dönüştü. Son olarak &quot;Fırtınayt&quot; adlı kendi deyimleriyle &quot;son şekilleri&quot;nden iki şarkı paylaştılar.

Eğlenceli tavırlarıyla, seyirciyle kurdukları güzel iletişimle ve çeşitli sürprizleriyle her zaman rengarenk canlı performanslara imza atan Büyük Ev Ablukada, Lokalize serisi kapsamında gerçekleşecek &quot;Ay Şuram Ağrıyo&quot; konserinde akustik performans sergileyecek!
notorious
(9 saat)
(6)

iş görüşmesi yaptığım kişi whatsapp durumumu gördü

ne anlama gelebilir bu? görüştüğü herkesi rehberine ekler mi bu kişiler?
ne anlama gelebilir bu? görüştüğü herkesi rehberine ekler mi bu kişiler?
Şöyle küçük ve olası bir senaryo oluşturalım.

Kiminle görüştüğünü unutmamak için sizi rehberine kaydetti. Örneğin; "Ahmet Sürücü - Aday".

Sonra boş bir zamanında Whatsapp'ına bakınırken durum sekmesine göz gezdirdi. O sırada bir başkasının durumunu izledikten sonra sıradan sizinki geldi ekrana ve görmüş oldu. Ya da durum sekmesine göz atarken öyle gözüne ilişti durumunuz ve açıp baktı.

Kafaya çok takılıp anlam yüklenecek bir şey değil, bence rahat bırakın kendinizi.


lisw
(9 saat)
@lisw güzel senaryo. ama bu kadın 200 kişiyle görüştüyse 200'ünü de eklemez sanıyorum. finale kalmışım diyebilir miyim?


senden etkilenmiş olabilir karizmandan dolayı.


biravekahve
(9 saat)
hiçbir anlama gelmez.lisw'nin dediği güzel senaryo değil, en olası senaryo.


washe
(9 saat)
finale kalmışsın vs. diyemezsin tabii ki. whatsapp'tan filan yazıyolar ulaşamadıklarında. bişey göstermez yani bu durum.


Herkes benim gibi midir bilmiyorum ama android kullanırken durumlara bakıp duruyordum. Çünkü gözümün önünde kocaman "durum ." (koca nokta) oluyordu whatsapp'a girdiğimde. iOS'ta ise durum solda, hiç eskisi gibi bakmıyorum. Adam apple fan boy değil demek ki.

Tiklemezseniz gücenirim perspektifime ben hayran kaldım burda :D


farabi
(8 saat)

vajinismus

MerhabaVajinismus tedavisi gören arkadaşlara bir kaç sorum olacaktı. Yardımcı olmak isteyen mesaj atabilir mi? Teşekkür ederim..
Merhaba

Vajinismus tedavisi gören arkadaşlara bir kaç sorum olacaktı. Yardımcı olmak isteyen mesaj atabilir mi? Teşekkür ederim..
vayyo
(9 saat)

Kingston HyperX Predator (16 gb) 2400 Mhz Ram - 3 haftalık

Ürün 1.5 sene önce aldığım 2*8 kingston hyperx fury'lerden birinin bozulması üzerine komple değiştirildiği için verildi Kingston tarafından, yani yepyeni bir ürün. 1 hafta kadar kullandım sadece, kutusu, içindeki çıkartmalar vs. tam. Garantisi zaten HyperX lerin ömür boyu. Faturası, garantisi vs. me
Ürün 1.5 sene önce aldığım 2*8 kingston hyperx fury'lerden birinin bozulması üzerine komple değiştirildiği için verildi Kingston tarafından, yani yepyeni bir ürün. 1 hafta kadar kullandım sadece, kutusu, içindeki çıkartmalar vs. tam. Garantisi zaten HyperX lerin ömür boyu. Faturası, garantisi vs. mevcuttur.

800 tl. pazarlık payı vardır. sahibinden için mesaj atın.
birazdaha
(9 saat)
(1)

İthenticate kullanımı

Buraya yüklenilen ödevler daha sonraları ekleme yapmak istediğimizde alıntı yüzdesini yüksek verir mi? Yani iş tamamen bitince mi alıntı yüzdesi komtrol edilmeli?
Buraya yüklenilen ödevler daha sonraları ekleme yapmak istediğimizde alıntı yüzdesini yüksek verir mi? Yani iş tamamen bitince mi alıntı yüzdesi komtrol edilmeli?
horowitz
(9 saat)
Şöyle ki depo yok seçeneğini mutlaka işaretlemeniz gerekiyor. İşaretlemezseniz bir daha yüklediğinizde %100'e yakın gösteriyor. Sizin için değil ama ola ki böyle bir hata yapıldı oluşturulan klasör silinmesin aksi takdirde sistem üzerinden silinmesi çok güç diye biliyorum.


pochina
(7 saat)

Spotify'da podcast yayını nasıl yapılıyor?

soru başlıkta...
soru başlıkta...
merhum
(10 saat)
(4)

Doktora yeterlik, tez izleme jürilerinde öğretim üyeleri para alıyor mu?

Selam arkadaşlar,Geçen ay doktora yeterlik sınavına girdim geçtim. Sırada tez önerisi, tez izleme vs. var.Aklıma takıldı, özellikle okul dışından gelen hocalar neden vaktini ayırıp geliyor sadece beni tanıdıkları için tezimde katkıları olsun gelen yeni akademisyenleri bilsinler network olsun vs mi y
Selam arkadaşlar,
Geçen ay doktora yeterlik sınavına girdim geçtim. Sırada tez önerisi, tez izleme vs. var.

Aklıma takıldı, özellikle okul dışından gelen hocalar neden vaktini ayırıp geliyor sadece beni tanıdıkları için tezimde katkıları olsun gelen yeni akademisyenleri bilsinler network olsun vs mi yoksa bir şekilde katıldıkları jüri başına para alıyorlar mı?

Alıyorlardır herhalde diye düşündüm ama o da garip, enstitüler hocaların iban numaralarını mı istiyor nedir :D
nhk ni youkosu
(10 saat)
Maddi katkıyı bilmiyorum ama olması kuvvetle muhtemel. Bir de akademik puan olarak katkısı var. Alanları ile ilgili bilgiler konusunda güncel kalmak için de çok iyi bir sistem olduğunu düşünüyorum bir hoca için ayrıca, hakkıyla yaptığında işini.


ruz
(9 saat)
Hayır herhangi bir maddi bir getirisi ya da akademik puan olarak katkısı yok yeterlik ya da tik jüriliğinin. Genelde birbirini davet etme şeklinde ilerliyor, yani senin hocan zamanında o jürilerin öğrencilerine gitmiş/ya da ileride gidecek, resmi bir kayıt değil elbette bu söylediğim. Sadece doçentlik jürisinin getirisi var bu arada, onu da UAK karşılıyor bildiğim kadarıyla.


depol
(8 saat)
depol +1. Yoksa o jürileri kurmak bu kadar zor olmazdı :) Genelde danışmanınızın tanıdığı hocaları araması ile yürüyor bu işler. Hem bazı hocalar bayağı eğleniyor bu yeterlik jürilerinde ki sınava giren aday olunduğunda çok da fark edilmiyor ama aslında bayağı ilginç tartışmalar yaşanıyor bu jürilerde. Ayrıca yeterli olmanızı da tebrik ederim, tezinizde başarılar :)


Bir akademisyen olarak cevap vereyim: üstüne para almayı geçtim, bazı üniversiteler yol parasını bile vermiyor, biz gitmek için cebimizden para harcıyoruz yani :) akademik puanı falan da yok. Niye gidiyorsunuz derseniz, bu işin gereklerinden biri de bu, her şey para için yapılmıyor, kimse yapmazsa bu kadar jüri nasıl yürüyecek? YÖK jürilerde üniversite dışından bir hocayı zorunlu tutuyor. Ayrıca bugün başkasına lazım olan yarın bana lazım oluyor, bizim de jüri üyesi ihtiyacımız olduğunda onları davet edebiliyoruz. Bahaneyle arkadaşlarımızı görüyoruz, hocalarımızı görüyoruz, yeni çalışmalar öğreniyoruz, değişiklik oluyor. Ben kendi adıma davet eden hocayla şahsen tanışmamış olsam da, böyle bir talep geldiğinde işlerimi ayarlayıp mutlaka gitmeye çalışıyorum. Tanışıklık varsa zaten gidiliyor, lafı bile olmuyor.


opucuk baligi
(3 saat)
(2)

Akıllı saat

Her gün şarja takmaya üşenmiyor musunuz? Ben uyurken bile kolumdan çıkarmam.Ayrıca bu akıllı saatler sayesinde millet vize finalde deli gibi kopya çekmiştir heee.
Her gün şarja takmaya üşenmiyor musunuz? Ben uyurken bile kolumdan çıkarmam.
Ayrıca bu akıllı saatler sayesinde millet vize finalde deli gibi kopya çekmiştir heee.
adwokat
(10 saat)
bu akıllı saat sayesinde günlük su tüketimim makul bir düzeye çıkmıştı ama aynen dediğin gibi her geçe çıkar şarja tak, sabah geri tak faslı yüzünden hem saati takmaktan vazgeçtim hem de su içme alışkanlığım yalan oldu yine.

Benzer şekilde kablosuz kulaklıklar da çok sinirimi bozuyor. Bilmemkaç saat şarja duruyor, sonra 2 saat spor yapınca pıt diye bitiyor. Bunların üzerine güneş pili falan koysalar belki biraz daha geç biter mi, tek dahi ben miyim, bilemiyorum.

lanet olsun böyle tembelliğe.


(12)

arayıp baba adınızı soran bankalara

söylüyor musunuz? ulan bana çok saçma geliyor. sen arıyorsun ben bilgi talep etmedim niye söylüyorum dedim. işte başkası açabilir telefonu diyor, e ne yapacak sanki diyorum? hesabınızla işlem yapabilir diyor. ulan hesapta işlem yapacaksa sor yedi ceddine kadar da bilgi vereceksen ver, ben bir şey sö
söylüyor musunuz? ulan bana çok saçma geliyor. sen arıyorsun ben bilgi talep etmedim niye söylüyorum dedim. işte başkası açabilir telefonu diyor, e ne yapacak sanki diyorum? hesabınızla işlem yapabilir diyor. ulan hesapta işlem yapacaksa sor yedi ceddine kadar da bilgi vereceksen ver, ben bir şey söylemem diyorum, kapatıyor.

hala bu şekilde aradıklarına göre bir tek ben vermiyorum baba adını galiba :)
sizde durum ne?
prasinos
(10 saat)
veriyorum ya. kişisel verilerim konusunda hiç muhafazakar değilim. zaten bankacılık sistemlerinde müşterisi olmadığın banka bile tüm bilgilerini görüyor. babamın adı da çok gizli bi bilgi değil alsın ne yapayım yani.


kampanya, sigorta vs satış işleri için aradıklarında söylemiyorum.
sonucunda tamam yapalım dersem istersiniz bilgiyi yoksa vermiyorum diyorum.
bu şekilde bilgi veremiyoruz maalesef diyorlar.
çok üzüldüm yaa peki o zaman iyi günler deyip kapatıyorum.


eeb
(9 saat)
ben aramadığım sürece söylemem
adımı bile söylemiyorum


superb
(9 saat)
ben hevesle dinleyecek gibi yapıp yüzlerine kapatıyorum, çok gzel oluyor.


superb +1

Ben aramadıysam söylemiyorum


zombi
(8 saat)
Arayan taraf bilgi istemese bile, önce arayan numarayı teyit ediyorum. Çoğu sefer bankadan vs. aradılar, "telefon numaranız bankanın numarasıyla uyuşmuyor" deyip kapattım. Sonra asıl numaradan geri aradılar hep.
Veya direk arayıp, "bankadan arıyoruz, öncelikle doğum tarihinizi teyit edebilir miyiz" dediklerinde, "siz aradınız, ben bilgi vermek zorunda değilim" deyip öyle dinliyorum.
Canları isterse.


quaker
(8 saat)
aranmak istemediysem kesinlikle bilgi vermiyorum.
bir arkadaşım da bu soruya şöyle cevap veriyor:
"ben sana ananın adını soruyor muyum, sen aradın sen söyle ananın adı ne?"


exquake
(7 saat)
Banka arayınca yanlış numara diyip geçiyorum, bir daha aramıyorlar. İsim olunca ya internetten ya da şubeden hallediyorum zaten.


dox
(6 saat)
Beni aradıklarında, güvenemediğim için bilgi veremeyeceğimi söylüyorum. Uzatmıyorlar da. Kimseye, seninkinin adı ne falan demem. Ya da yüzüne falan kapatmam kimsenin. Müsait değilsem de, müsait değilim kusura bakmayın deyip kapatıyorum. O da işini yapıyor. Orada çalışandan hırsımı alacak değilim.

Sürekli aranma durumuna karşı da, kampanyalar hakkında bilgi almak istemiyorum, lütfen numaramı sistemden çıkarır mısınız diyorum, çıkarıyorlar.


Sifre falan haric her turlu bilgimi veriyorum. Bilgi paylasiminda nerede duracaginizi biliyorsaniz o kadar da pimpirik olmanin alemi yok.

Misal beni arayin simdi "merhaba babanizin adi nedir" deyin hemen soylerim.


brkylmz
(6 saat)
aramalarini ben istemediysem söylemiyorum


ben hiçbir özel bilgiyi vermiyorum, o zaman "lütfen bankanızın şu numarasından arayıp şu birimle görüşür müsünüz" diyorlar kibarca. yaptığımızda herhangi bir paranoyaklık olduğunu da düşünmüyorum.


(4)

Saat tavsiyesi

Merhabalar. Saat almak istiyorum da şöyle iyi bi marka ve en çok 4bin liraya kadar tavsiyeleriniz nelerdir acaba? Mümkünse otomatik olsun. Çok teşekkürler şimdiden
Merhabalar. Saat almak istiyorum da şöyle iyi bi marka ve en çok 4bin liraya kadar tavsiyeleriniz nelerdir acaba? Mümkünse otomatik olsun. Çok teşekkürler şimdiden
sencerbey
(10 saat)
Replika mı orijinal mi düşünüyorsunuz?


shangrilla
(8 saat)
O bütçeye
Belki longines ve tag heure olabilir ama kesin değil pazarlıkla o rakamlara gelebilirsn


seiko 5 al geç.


Seiko 5 giriş modeli (bende de var). Bütçe fena değil, o nedenle daha yukarılara çıkılabilir.

Yalnız 4000 liraya nerede otomatik Tag Heuer varmış?


shangrilla
(4 saat)
(7)

Lenovo'ya lenova diyen kişiler

Neden böyle diyorlar, hiçbir mantıklı sebep yok.Dinozor yerine dinazor demek gibi de değil, bunun üzerinde doğrusu yazıyor.https://eksiup.com/5dbc98dc6397
Neden böyle diyorlar, hiçbir mantıklı sebep yok.
Dinozor yerine dinazor demek gibi de değil, bunun üzerinde doğrusu yazıyor.

eksiup.com
owaki
(10 saat)
dikkatsizlik. başka bir sey değil


koela
(10 saat)
Çünkü Türkçe lügata uygun bir kelime haline geliyor öyle deyince, daha rahat oluyor herhalde. Yapmasınlar tabii.


whoosie
(10 saat)
bomontiye de bomanti diyen çok var, o da benim dikkatimi çekiyor.


mcsword
(10 saat)
dinazor diyorum mutluyum. lenovo kullanmasaydım ona da lenova derdim.


bunu burada soracak kadar mesele haline getirmenin hiçbir mantıklı sebebi yok. Yukarıda denildiği gibi iki yuvarlak ünlü üst üste geldiğinde söyleniş zorlu yarattığından muhtemelen ama pek bir kıymet-i harbiyesi de yok. Takılmayın böyle şeylere, derdini şey yapayım butonu koyan arkadaş bu başlığı açandan daha haklı.


biravekahve
(9 saat)
babam facebooka facetuk diyor, ben lenovo ya lenova demişim çok mu.


mikahakkinen
(8 saat)

Tek gece Mersin

Yarin aksam Mersin’de olacagim bir gece kalip ayrilacagim. Aksam bi yerde oturup raki iceyim ya da bir barda bira takilayim diyorum. Nerelere gidebilirim? Hangi bolgede kalmam daha mantikli ve hangi oteli tavsiye edersiniz?
Yarin aksam Mersin’de olacagim bir gece kalip ayrilacagim. Aksam bi yerde oturup raki iceyim ya da bir barda bira takilayim diyorum. Nerelere gidebilirim? Hangi bolgede kalmam daha mantikli ve hangi oteli tavsiye edersiniz?
pinkman1
(10 saat)
(4)

Doğum günü sorunsalı

Dün doğum günümdü. Çok yakın bir arkadaşımla bu ara aramız açık. kendisinin bana borcu var işte bu para mevzularından aramız biraz bozuldu. Dün doğum günümü kutlamadı. onun doğum günü de yarın. ikimiz de doğum günlerine önem verir birbirimize sürprizler yapardık normalde. şimdi o benimkini kutlamadı
Dün doğum günümdü. Çok yakın bir arkadaşımla bu ara aramız açık. kendisinin bana borcu var işte bu para mevzularından aramız biraz bozuldu. Dün doğum günümü kutlamadı. onun doğum günü de yarın. ikimiz de doğum günlerine önem verir birbirimize sürprizler yapardık normalde. şimdi o benimkini kutlamadı diye ben de ben onun doğum gününü kutlamayacak mıyım? en azından mesaj atayım diyorum. ama ya para için attığımı düşünürse? hiç mi atmasam acaba?
gozo
(10 saat)
Yüklü borcu varsa iletişimi koparmamanı tavsiye ederim.


lisw
(10 saat)
kutla, hatta sana borcu ne kadarsa, aynı miktarı hediye et.


tsubasa
(10 saat)
Yapın bir sürpriz, belki utanır da borcunu öder :) Çok yakın bir arkadaşınızsa eninde sonunda aranız düzelecektir; bu süreyi kısaltmış olursunuz.


İşte bu yüzden kimseyle, özellikle yakınlarla para meselelerine girmek çok riskli.

sen mesafeli ve kısa bir şekilde kutla, belki utanır. ayıp onun yaptığı, hem borçlu hem tripli. :D


piremses
(6 saat)
(2)

maliye yüksek lisans tezi için anket doldurur musunuz?

merhaba arkadaşlar, eşimin maliye yüksek lisans tezinde düzenlediği anket için katılıma ihtiyacımız var. kıymetli vaktinizden birazını fazla uzun olmayan bu ankete ayırabilirseniz müteşekkir oluruz. bu çalışmanın amacı, elektronik vergi uygulamalarının vergi uyumu ve uyum maliyetleri üzerindeki etki
merhaba arkadaşlar,

eşimin maliye yüksek lisans tezinde düzenlediği anket için katılıma ihtiyacımız var. kıymetli vaktinizden birazını fazla uzun olmayan bu ankete ayırabilirseniz müteşekkir oluruz.

bu çalışmanın amacı, elektronik vergi uygulamalarının vergi uyumu ve uyum maliyetleri üzerindeki etkisini araştırmaktır. soruların doğru ya da yanlış cevabı bulunmadığı için, lütfen kendinize en uygun seçeneği işaretleyiniz. sizden istenen tüm bilgiler sadece bilimsel amaçla toplanmakta olup, kimlik bilgileriniz ve görüşleriniz ile ilgili kesinlikle herhangi bir açıklama yapılmayacaktır.

katılımınız için çok teşekkür ederiz.

anket linki:

www.surveey.com
ft2482
(10 saat)
Link çalışmıyor.


Mirket
(10 saat)
Arkadaşlar yukarıda link eksik çıkmış. Kusura bakmayın. Yeni link aşağıdadır. Teşekkürler.

www.surveey.com


ft2482
(10 saat)
(5)

her gün sela okunuyor

şu istanbul ülkesinin büyükçekmece vilayetinde her gün bu vakitlerde sela okunuyor etraftan birinin cenazesi vesilesiyle. bir evvel vakit düşünürdüm, her gün sela okunması gerek diye. neticede nüfusun yoğunluğundan dolayı her gün mutlaka bir cenaze çıkıyordur her cami için. düşündüğüm başıma geldi.
şu istanbul ülkesinin büyükçekmece vilayetinde her gün bu vakitlerde sela okunuyor etraftan birinin cenazesi vesilesiyle. bir evvel vakit düşünürdüm, her gün sela okunması gerek diye. neticede nüfusun yoğunluğundan dolayı her gün mutlaka bir cenaze çıkıyordur her cami için. düşündüğüm başıma geldi. ya herkes için sela okunmaya başladı geçmiş tarihin aksine ya da ölülerimiz çoğalmaya. iki takdirde de islami kolonizasyonun nişanelerinden biri olan yüksek bir mevkiden bağırma hadisesinin ağırlaştırılmış bir versiyonuyla karşı karşıyayım. ne oldu bu selalar darbe sonrasında kullanımının yükseltilme mevzusunda olduğu gibi artık her gün cenazeler vesilesiyle kullanılır mı oldu?
kaufman
(10 saat)
İstanbul'un her yeri aynı. Sene olmuş kaç binlerce kişinin yaşadığı mahallede umrumda olmayan birinin ölümünün minareden duyurulması gibi çağdışı bir uygulama ne zaman sona erecek merak ediyorum.


dox
(10 saat)
ikinci kez okunuyor şimdi.


kaufman
(9 saat)
15 temmuzdan sonra mı dikkatinizi çekti sela okunması? Sela bayram namazı, cuma namazı, cenaze namazına çağrıdır. Müslüman bir ülkede yaşıyoruz sizin için olmasa bile ölen kişinin yakınları için anlamı var sela okunmasının. Çağdışı diyorsunuz ama küçük biyerde yaşarken ilçe olarak kimin öldüğünü seladan ve sonrasında yapılan anonslardan öğrenirdik.


Ses yüksekliğini arttirdiklari icin artık daha çok dikkat çekiyor.


Müslüman olduğunu sürekli hatırlayacaksın, değilsen de sesini çıkartmayacaksın, sana dinletilene her koşulda rıza göstereceksin. Kabaca bu bence.

Laik bir ülke ama diyaneti var, o da sadece camilerle ilgileniyor. Aynı hesap işte.


jnlbnnn
(8 saat)
(7)

Ekşi sözlükte silinen entry

yüzünden ceza alır mıyız? birisine hakaret değil de imada bulunmuştum 5 dakika sonra uçuruldum zaten üstünden 4 sene geçti...
yüzünden ceza alır mıyız? birisine hakaret değil de imada bulunmuştum 5 dakika sonra uçuruldum zaten üstünden 4 sene geçti...
citadel
(10 saat)
Anksiyeteye hoş geldin, bugünkü duyuru ile aklına geldi ve tetikledi di mi beynin?

Korkma bir şey olmaz, kimse görmemiş kimse okumamıştır zaten.


John Bloor
(10 saat)
4 senede bir şey olmadıysa olmaz


prasinos
(10 saat)
aynen öyle. insan paranoyak oldu. anksiyete artık hayatın gerçeği haline geldi..


citadel
(10 saat)
Sanmıyorum ya 5 dk'da birinin görüp şikayet etmesi falan zor iş. Öyle olsa bile max 1 yılda falan sana dönüşü olurdu işin. Harbiden milleti manyak ettiler, sırf bu paranoyadan hesabı kapattım ben de.


dox
(10 saat)
sırf ekşi değil ben artık hiç bi yerde yazı yazamıyorum.. hiç bi yerde ileri geri konuşmuyorum başıma bi iş gelir ailem var vs diye.


citadel
(10 saat)
Ben de 3 sene kadar once bir siyasi partiye ve destekleyen guruha karsi bir seyler yazdim aninda ucurdular. Bir sey olmadi.


stavro
(10 saat)
Berat Albayrak entrymi sildirillmiş küfür hakaret yoktu cezai bir süreç de yok.
Rte hakkında yazdığım bir entryi hakkında da savcılık ile tehdit edildim o da fazla mesai yapan aktrolldü silmedim tabi yazdığımı bir şey de olmadı...


Ufuk
(9 saat)
(13)

bu laptop alınır mı arkadaşlar?

bilgisayardan anlayan arkadaşlar, cihaza genel olarak baktıklarında sakıncalı bir nokta görüyorlar mı? cihazı adobe programları için kullanmayı düşünüyorum. ram 16 gb'a yükseltilecek ve ssd ile kullanacağım.https://www.epey.com/laptop/hp-probook-450-g5-2rs26ea.html#
bilgisayardan anlayan arkadaşlar, cihaza genel olarak baktıklarında sakıncalı bir nokta görüyorlar mı?

cihazı adobe programları için kullanmayı düşünüyorum. ram 16 gb'a yükseltilecek ve ssd ile kullanacağım.

www.epey.com
sfteses
(11 saat)
alınmaz.


ssd olacaksa bence iyi.


mcsword
(10 saat)
ekran 1366x768 Piksel ise alınmaz


Alacağın alette 2 özellik çok önemli bence.
1. M.2 pci harddisk girişi. M2 sata değil. Bu nvme ssd'ler korkunç hızlı oluyor. Gelecekte sata ssd kullanmayacağız.

2. Thunderbolt 3. Harici ekran kartı bağlamak istiyorsun ve aleti sökmeden bunu yapmak gayesindesin, o zaman bu port şart.


Özellikleri fena değil ama bu para etmez. i5 işlemcili versiyonlarına bakın, bayağı farkedecektir fiyat.


shangrilla
(10 saat)
Alınmaz o fiyata baya kötü.


bahoho
(10 saat)
arkadaşlar, öncelikle yanıtlar için teşekkür ederim.

cihazı yaklaşık 8 ay kullanmış bir arkadaştan ikinci el olarak alacağım. 1 buçuk yıl garantisi devam ediyor. fiyat olarak 3 bin liraya anlaştık. 512 gb ssd ve 16 gb ram var cihazda.

bu durumda alınır mı sizce?

alınmaz diyen arkadaşlar gerekçelerini de yazarlarsa memnun olurum.


sfteses
(10 saat)
sıfır alacağını düşünüp 4.5 fiyatlarına alınmaz demiştim ben. çünkü yaklaşık 5 civalarında 1050 li hq işlemcili bilgisayarlar alabilirsiniz. ikinci el piyasasını bilmiyorum. ama hp her zaman önyargı oluşturan bir bilgisayar oldu türkiyede. forumlardan görmüşssünüzdür mutlaka ısınma problemlerini. 3.5 da az para değil iyi araştırmanızı tavsiye ederim.


3bine alınabilir sıkıntısı yoksa. 16 ram bin lira 512 ssd 500 lira zaten sıfır almaya kalksan. Ama ekranı ve ekran kartı yetersiz bunları bilerek al. Ya da 5bine gaming laptop alacaksınız tercih sizin.


bahoho
(9 saat)
3 bin lira iyi fiyat ancak oyun oynaman pek mümkün olmaz, bunu göze alıyorsan alabilirsin. Gerçi kendisi bu bilgisayarı 8 ay önce o paralara ve hatta daha ucuzuna almıştır muhtemelen ama yapacak bir şey yok.


shangrilla
(9 saat)
@bahoho; oyun oynamayacağım. adobe programları için de ekranı ve ekran kartı yetersiz kalır mı sence?


sfteses
(9 saat)
@shangrilla; oyun oynamayacağım. adobe programları için alıyorum; yeterli mi sence?


sfteses
(9 saat)
ben olsam 1366x768 ekrana o parayı vermezdim. madem ikinci el düşünüyorsunuz, thinkpad modellerine bi göz atın derim.


league of legends lig sistemi hk.

30 level olduktan sonra dereceli girdim, demir 1'e atadı. şu an sezon kapalı ama. maçlar atıyorum ama LP puanım ne azalıyor ne artıyor. ben şimdi bu lig sistemini anlamadım. LP puanım niye etkilenmiyor maçlarımdan?
30 level olduktan sonra dereceli girdim, demir 1'e atadı. şu an sezon kapalı ama. maçlar atıyorum ama LP puanım ne azalıyor ne artıyor. ben şimdi bu lig sistemini anlamadım. LP puanım niye etkilenmiyor maçlarımdan?
seviselimmi
(11 saat)
(4)

2500 TL'lik Mustafa Kemal kitabı karaborsada ne kadara gider?

1881 tane basılacakmış, çok özel bir kitap olacakmış falan filan inter milan.Bu kitabı karaborsada kaç paraya görürüz? Alıcı çıkar mı daha doğrusu?
1881 tane basılacakmış, çok özel bir kitap olacakmış falan filan inter milan.

Bu kitabı karaborsada kaç paraya görürüz? Alıcı çıkar mı daha doğrusu?
Cesario
(11 saat)
Elinde patlar olm bulasma.


stavro
(11 saat)
Güven olmaz. İlk kitap karaborsaya düştü diye bu sefer Uğur Dündar’ın yazdığı introyu da içeren 2. Baskı yaparlar falan.


malheiros
(10 saat)
Elinde patlar +1 Türkiye burası kim seri üretim kitaba binlerce lira verecek yahu?


dox
(10 saat)
İzmir’deki sahafları dolaştığımda nicelik olarak en fazla Yılmaz Özdil kitapları olduğunu gördüm. Önemli olan gerçekten koleksiyoner olan kütüphane sahibi okurların böyle niteliksiz bir kitabı, sırf ciltlendi diye koleksiyonuna dahil etmek için o fiyatı gözden çıkarıp çıkarmayacağı. Yani itibarı! 3 ay sonra kimsenin umrunda olmaz diye tahmin ediyorum.

Atatürk’le ilgili en derinliksiz ve en ticari kitabın, onunla ilgili ilk koleksiyon baskısı olması da çok trajik ayrıca.


levent bilgen
(8 saat)
(11)

monitörünüzü nasıl siliyorsunuz?

monitör toz topluyor. ekran çizilmesin diye, üzerine direkt spreyi sürüp silmek yerine önce peçeteyle uzaktan vurarak tozları kaldırıyorum, sonra siliyorum.siz nasıl yapıyorsunuz?
monitör toz topluyor.
ekran çizilmesin diye, üzerine direkt spreyi sürüp silmek yerine önce peçeteyle uzaktan vurarak tozları kaldırıyorum, sonra siliyorum.

siz nasıl yapıyorsunuz?
tabudeviren
(11 saat)
nemli bezle şakır şukur siliyorum


prasinos
(11 saat)
Serçe parmağımın dışıyla önce horizontal sonra vertical tozunu alıyorum cillop gibi oluyor


fırt
(11 saat)
Bodoslama ıslak bezle silip kurulama bezle kuruluyorum. Kurulama bezi de eski atlet ya da don oluyor. Annem kullanılmayan iç çamaşırları kurulama bezi yapıyor da.


Cesario
(11 saat)
Ellerimi kuruladığım kağıt havlu ile siliyorum.

Dik duran bir yüzeyde yüzeyi çizecekbüyüklükte partikül duramaz, barınamaz. Yalap şap silin korkmayın.

Ha yok monitör farklı bir işi için masada yüzü havaya bakacak şekilde duruyorsa üzerindeki büyük havayla parçaları uzaklaştırmak lazım. Bu dediğim şekilde kullandığınızı sanmıyorum tabiki.


John Bloor
(11 saat)
Islak mendil + pecete.


stavro
(11 saat)
peçetenin üzerine kolonya döküp siliyorum.


draconas
(10 saat)
ekran temizleme fısfısını mikrofiber beze sıkıp öyle siliyorum.


Bruce
(10 saat)
kolonya ve kağıt havlu ile siliyorum.


killerbee
(9 saat)
Sırf toz içinse, kadınların kullandığı makyaj fırçaları güzel. Bir milyoncu tarzı yerlerden büyük ve ucuz bir tanesi iş görür.


inawen
(8 saat)
Islak mendil iz bırakıyor. Önce pamuktan yapılmış nemli bezle siliyorum hemen ardından kuru pamuklu bezle kuruluyorum.


sumuklurakun
(7 saat)
Önce elektrikli süpürge sonra da gözlük camları için ıslak bezlerle.


heritage
(6 saat)
(5)

Yaşlı Bir Hanıma Yardımcı?

Merhaba Duyuru Ahalisi;80 yaşındaki bir aile yakınımızın kolu kırıldı. Kendisi, normal zamanda, kendi işini kendi yapan, Üsküdar'daki evinde tek başına yaşayan bir kişi ancak, bir ay boyunca kolu askıda olacağı için, zorlanacağını tahmin ediyoruz ve en azından yarım gün, yanında olacak, çayını yapac
Merhaba Duyuru Ahalisi;

80 yaşındaki bir aile yakınımızın kolu kırıldı. Kendisi, normal zamanda, kendi işini kendi yapan, Üsküdar'daki evinde tek başına yaşayan bir kişi ancak, bir ay boyunca kolu askıda olacağı için, zorlanacağını tahmin ediyoruz ve en azından yarım gün, yanında olacak, çayını yapacak, yatağını toplayacak bir kişi tutmak istiyoruz. Ancak, hemşire tutsak, hemşirelik bir durum yok, hasta refakatçisi istesek, uzun süreli bir iş olmadığından (sadece bir ay) kimse sıcak bakmıyor. Uygun bir opsiyon bulamadık bir türlü.

Sizden, böyle bir durumda, uygun bir çözüm bulabilen oldu mu?
Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.
PhoenixRising
(11 saat)
Bence referans yoluyla birini bulmak daha sağlıklı.
Sonuçta tek yaşayan yaşlı bir hanım; hırsızı var, dolandırıcısı var.
Maddi imkanı olmayan öğrenci birini bulursanız yardımcı olur bence, muhtara da sorabilirsiniz.


Evet haklısınız. Profesyonel firmalar böyle kısa dönemli işlere bakmıyorlar veya fahiş fiyatlar istiyorlar. Dediğiniz gibi, bir de hiç tanımadığımız birine nasıl güvenebiliriz? Tanıdık öğrenci vs olsa çok iyi olur ama yok:( Aslında tam öğrencilik bir iş.


PhoenixRising
(10 saat)
belediyeye bi danışsanız? onların yaşlılar için hizmet ekipleri oluyor mesela temizlik için. belki hasta olanlar için de yardımcı oluyorlardır.


dont eat me
(8 saat)
armut.com dolandırıcıdır bulaşmayın her teklifte 9-12 tl alıyorlar karşı tarafta muhatap yok para uçup gidiyor muhatap olacak kimse yok tam br üç kağıt


baknedicem
(7 saat)
(10)

abd vizesi ve uçuş prosedürü

yakın zamanda abd ye tezimle alakalı gitme durumum var. vizemi aldım. daha önce abd ye gidenlere sormak istiyorum.uçağa almama durumları da olabiliyormuş bu yaygın bir şey mi? 3000 lira verip bilet alacağız vize iptali vs olursa ne olacak ?ayrıca abd ye vardığımızda havalimanın da pasaport polisi ne
yakın zamanda abd ye tezimle alakalı gitme durumum var. vizemi aldım. daha önce abd ye gidenlere sormak istiyorum.

uçağa almama durumları da olabiliyormuş bu yaygın bir şey mi? 3000 lira verip bilet alacağız vize iptali vs olursa ne olacak ?

ayrıca abd ye vardığımızda havalimanın da pasaport polisi neler soruyor ?
Eğer terör bağlantılarınız yoksa böyle şeyleri düşünmeyin. Her ülkenin böyle hakları var teorik olarak da işte aranan biri değilseniz bir şey olmaz.


whoosie
(11 saat)
Pasaportunun süresi bitmek üzere ise almayabilirler. Amerika’ya giderken olmadı ama başka bir ülkeye giderken bir iş arkadaşımızın pasaport süresi 1 aydan az olduğu için kontuarda check-in yapmadılar. Check-in yaptıktan sonra uçağa almamaları için kapıda büyük olay çıkartman lazım.


malheiros
(11 saat)
uçağa alınmama pek olası değil de pasaport polisi sizi ülkeye almayabilir. o anki duruma göre ahiret soruları da sorabilir, iyi eğlenceler diye buyur edebilir yahut ülkeye almayabilir.


prasinos
(11 saat)
yok yahu, ekstrem bir durum o almama. gidince geri gonderilmen de ekstrem. sanki ihtimal yüzde elliymis, ne cıkarsa bahtına gibi yazıyor arkadaslar.

gidince de, niye geldin, nerede kalacaksın, hosgeldin. donus biletini de belki sorar. sen kalacak yer, donus bileti ve saglık sigortanı yanında bulundur.


almanyaya ilk gittiğimde cüzdanımı açtırıp kaç paran var göster demişlerdi. insanın psikolojisi bozuluyor. aynı saçmalık abd de de başıma gelir mi diye düşündüm. gerçi almanyaya 2.gidişimde hiçbir şey sormadılar ama ne bileyim.


Ben de bir konferans için gitmiştim. Gitmeden önce internette okuduklarım sayesinde pasaport kontrolünden acayip tırsmıştım. Bütün süreç içerisinde en kolay kısım burasıydı. Sıram gelince gerekli belgelerin olduğu dosyamı verdim. Polis sadece "how much?" dedi :)


bruce mclaren
(9 saat)
facebookda bir grupta gördüğüm şey yüzünden şaşırdım ve araştırmaya başladım. vatandaş 3 sene önce washington dc belediyesi tarafından davetle abd ye turist olarak gitmiş, 2 sene sonra tekrar gitmeye kalktığında uçağa binerken abd den emir geldiğini uçağa binemeyeceğini çünkü vizesinin iptal edildiğini söylemişler. bu elemanda abd dış işlerine mail atmış niye böyle oldu diye belgelerinizin geçerliliği şüphe oluşturduğundan yeniden konsoloslukta başvuru yapmanız gerekiyor demişler. almanyadaki yaşadığım şeyi de düşününce kabus gibi.


yalnız bir yüksek lisans tezi yazacağım kafada saç kalmadı stresinden bıkkınlık geldi danışmanı ayrı dert, kitap ve kaynak yoksunu kütüphaneleri ayrı dert, seyahat etmesi ayrı. Gezmeyi de severim ama bu yuksek lisansa bulaştığımdan beri yetiştirme paniği yuzunden keyif alamıyorum hiçbir şeyden.


vize aldıktan sonra çok umurunda olmasın zaten bir sorunun olsa vize vermezlerdi. ama şuna kendini hazırla amerika'ya girişteki pasaport görevlileri çok suratsız oluyorlar heyecan yapma herkese karşı öyleler.


teşekkürler @kraldan çok kralcı

dikkat ederim. bu arada vizeyi alırken şubat sonunda gideceğimi söylemiştim, mart ayında gitmem sorun olur mu? konsolosluğa ve elçiliğe ulaşıp soramıyorum.


(4)

Polonya maaş

Senior pozisyon için Krakow'da 3000 euro maaş nasıldır? iyi geçilinebilir mi?
Senior pozisyon için Krakow'da 3000 euro maaş nasıldır? iyi geçilinebilir mi?
mysql34
(11 saat)
harika maaştır. gayet iyi geçinirsiniz.


Polonya ucuz bir yer, euro da değerli. 1 euro 4 zloty falan ediyormuş şu an. Seni tek zorlayacak kalem kira giderin olur.


shangrilla
(11 saat)
tr'de 3000eur maas almak gibi diyebilirz. Fiyatlar tr ile kafa kafaya gibiydi, tl deger kaybetti fark acildi ama enflasyon ile fiyatlar cikinca yine tr fiyatlari ile kafa kafaya gibi bir seviyeye gelmis oldu.

Kiralar hakkinda fikrim yok ama. Kucuk guzel bir sehir Krakow ayrica. Genc nufus da bol.
Yeryuzunun en guzel kizlarini da barindiran bir yer ek bilgi olarak. Tsk.


stavro
(11 saat)
13k zloty yapar, krallar gibi yaşarsın.


adwokat
(11 saat)
(4)

Xiaomi Mi Band 3

Mi Band 3 modelini Mi 8 Çin romu ile telefon dili olarak İngilizce olarak kullanıyorum Band 3 e mesaj gelince Türkçe karakterlerini örneğin ö,ü,ı,ş gibi harfleri soru işareti olarak gösteriyor bunları nasıl düzeltebilirim ?
Mi Band 3 modelini Mi 8 Çin romu ile telefon dili olarak İngilizce olarak kullanıyorum Band 3 e mesaj gelince Türkçe karakterlerini örneğin ö,ü,ı,ş gibi harfleri soru işareti olarak gösteriyor bunları nasıl düzeltebilirim ?
tolgame
(11 saat)
Band 3 e türkçe desteği geldi diyorlardı güncelleyip türkçe kullanın?


bahoho
(11 saat)
@bahoho kullandığım telefon İngilizce Türkçe dil desteği telefonumda yok Band 3 zaten Mi Fit üzerinden en son güncellemerini yaptı buna rağmen Türkçe harfleri soru işareti gösteriyor


tolgame
(11 saat)
ürün çin versiyonu mu yoksa global mi? ona göre ayrıca bir soru sormak istiyorum.

eğer buradan cevap gelmezse facebook xiaomi mi band 3 türkiye ya da xiaomi türkiye kullanıcıları ve videoları grubuna da sorabilirsiniz.


sanat guresi
(9 saat)
@sanat guresi ürün Global telefon Çin romu ama İngilizce olarak kullanıyorum telefonu


tolgame
(8 saat)
(3)

U serisi işlemci almak hata mıdır? Adobe için U serisi pişmanlık mıdır?

Photoshop ve İllustrator gibi Adobe programlarını öğrenmek için laptop arayışı içindeyim.i7 8550U işlemcili bir laptop var ve almak üzereyim. Ancak, bazı donanım sitelerinde U işlemcilerin oyuncular için pişmanlık olduğu ve performansının çok düşük olduğu yazıyor.Oyuncular için geçerli olan bu durum
Photoshop ve İllustrator gibi Adobe programlarını öğrenmek için laptop arayışı içindeyim.

i7 8550U işlemcili bir laptop var ve almak üzereyim.

Ancak, bazı donanım sitelerinde U işlemcilerin oyuncular için pişmanlık olduğu ve performansının çok düşük olduğu yazıyor.

Oyuncular için geçerli olan bu durum, Adobe programları için de benim başımı ağrıtır mı? Pişmanlık duyar mıyım?
sfteses
(11 saat)
O tarz programlar daha çok ram tüketir. İç mimarlık okuyan baldıza aldığımız i5 8. nesil işlemcili laptop, kullandığı programlarda yetiyor ancak 8 gb ram anca kurtarıyor.


shangrilla
(11 saat)
O işlemci 15w harcıyor. Bendeki 6700hq 45w harcıyor. Yük altında baya üzüyor u işlemciler. Şarj açısından daha iyi oluyorlar ama performans lazımsa uzak durmak lazım.


bahoho
(9 saat)
U serisi genelde office-internet-dizi-film takılanlar için biçilmiş kaftandır. Performans için bence yanaşma.
8 GB ram de artık yetmeyebilir. 16 almak daha mantıklı.


sumuklurakun
(7 saat)
(5)

kahve dünyası'ndan french press alan var mı?

selam,https://www.kahvedunyasi.com/french-press-p-65 şunun yorumları gayet iyi de bilemedim. Önerecekleriniz varsa onlara da bakarım.
selam,

www.kahvedunyasi.com şunun yorumları gayet iyi de bilemedim. Önerecekleriniz varsa onlara da bakarım.
datnet
(12 saat)
bence çok kasamana gerek yok, bir değerlendirme yaparsak.
1 boyutu, kullanımına uygun bir boyut bul

2 malzemesi, cam standart ama içindeki ekipmanları paslanmaz çelik olan(inox)

bir french pres al kullan gitsin, ben 7.5 liraya bimden almıştım camı düşürmem sonucu çatladı ama içindeki paslanmaz ekipmanında hiç bi sıkıntı olmadı, günümüzde çok para verilecek bişey değil artık kahve hazırlama ürünleri.


killerbee
(11 saat)
İş yerinde kullanmak için idareten aldım, memnunum.
Daha önce killerbee'nin dediği gibi ucuz almıştım kırılınca bunu aldım.
Bence pek fark yok.


mutekebbir
(11 saat)
Tchibo'nunkiler iyidir.
Biz yillarca kullandik.


chitosan
(11 saat)
ben 2 sene kullandım sonra düşürdüm çatladı adilikten değil yani


killerbee
(11 saat)
Ben bunu birkaç yıl kullandım. Cam kısmı arada oynaklık yapıp korkutuyordu. Bir de tepesindeki vida sürekli gevşiyordu ve kapaktaki plastik kısım aşağı düşüyordu. Ama iş görüyor, kaç sene cefamı çekti. Tam bir büyük kupayı dolduracak kadar kahve çıkıyor. Bir gün durduk yere çatlayınca yollarımızı ayırdık.


(24)

Yağmurda yürüyemeyen flört. Acayip soğudum

MerhabaBir flörtüm vardı. Geçen hafta biz bu kişiyle buluştuk sabah. 10da diye sözleştik. Ben biraz geciktim. 10 da aradı beni nerdesin diye. Dedim sen gir otur, yok dedi ben bekliyorum. 10.07de oradaydım içeri girmemiş kuytu bir yerde bekliyor soğukta. Sonra 10 dakika geciktin ama büyüklük bende ka
Merhaba
Bir flörtüm vardı. Geçen hafta biz bu kişiyle buluştuk sabah. 10da diye sözleştik. Ben biraz geciktim. 10 da aradı beni nerdesin diye. Dedim sen gir otur, yok dedi ben bekliyorum. 10.07de oradaydım içeri girmemiş kuytu bir yerde bekliyor soğukta. Sonra 10 dakika geciktin ama büyüklük bende kalsın havalarına girdi. Daha öncede böyle şeyler olmuştu. Ben gecikince o hiç içeri girmiyor, arabada falan bekliyor. Ama o gecikince bana gir içeri otur diyor. Bence tek başına bir yerde vakit geçiremiyor ama söylmiyor öyle olduğunu.

Neyse sonra bişeyler içtik yemek saati geldi başka bi yere gidelim dedik ordan çıkarken çok yağmur yağıyordu. Bunun arabası hemen mekanın dibinde benim arabam biraz daha uzaktaydı. Bu hemen nasıl gidicem diye panik yaptı. Dedim nolcak altı üstü yağmur yürü. Ben 2 saat onun kendini hazır hissetmesini bekledim, cesaretlendirmeye çalıştım yoksa ben 10 kere gitmiştim arabama. Ama tuhaf geldi bunun çıkamaması. Kat kat kat sardı kafasına kadar arkasına bile bakmadan bi fırladı arabaya orda kaldım öyle şok oldum.

Neyse ben de yürüdüm arabama gittim. Gittiğimiz yer çok kalabalıktı park yeri sorunu da vardı tam bu girerken bi araba çıkıyordu bu hemen arabasını park etti oraya. Ben arkasından bunu izledim. Arabadan çıktığı gibi jet hızıyla restorana attı kendini yağmur deymesin diye. Ben daha arabamı bile park edemedim. İlerilerde buldum bi park yeri sakin sakin yürüdüm. Bu restorana girip yer bile tutmamış bekliyor içeride öyle.

Sonra bi de diyor ki "ben de mübarek insanım hep park yeri bulurum. Hiç sekmez" ben acayip soğudum abi o nedir? Yaaa ben arkadaşımla gitsem bile bi yardımcı olurum park yeri buldun mu, arabası uzaktaysa onu beklerim falan. Ben bu davranışlarından çok rahatsız olduğumu söylemek istiyorum. Sizce söylenir mi? Ben mi takıldım acaba?

Daha öncede 2 olay olmuştu bunun gibi hepsi birikti gibi.
cocodancer
(12 saat)
geliyor geliyooor geliyoooooor... ayrıl coco


datnet
(12 saat)
bütün bu olup bitenlerden sonra onu orada bırakıp gitmemeniz hata zaten. ayrıca nereden buluyorsunuz bu tipleri gerçekten merak ediyorum.


mcsword
(11 saat)
nereden buluyorsunuz böyle adamları? söyle tabi ki.


lazpalle
(11 saat)
tiksindim elemandan allahım ne tipler var hayatta. kaç kurtar kendini.


denklemci
(11 saat)
Hoşgeldin çoko.


retorique
(11 saat)
duyuruyu okuduktan sonra geçmiş duyurularını da okudum arkadaşların flörtlerin hatta sürekli hesabı sana yıkan bir elaman vardı ne oldu o :)
Gerçekten özel seçtiğini düşünüyorum hayatına aldığın adamları.
Buraya kadar yazmışken bunu yazmadan gidemem.
ayrıl coco...


IcedFlames
(11 saat)
Hiçbir şey söyleme. Ayrıl yeter coco.


blue serenity
(11 saat)
datnet +1
mcsword +2
lazpalle +3
denklemci +4
IcedFlames +5
blue serenity +6


eeb
(11 saat)
Ya cok komik ama acaba Topik benzeri sac ürünleri falan mi kullaniyor. Hani kafasina su degerse, boya akar kel görünür gibi bir endisesi vardir belki dedim :D


chitosan
(11 saat)
ya ben bunu, demek ki cinsiyetçi ayrımları da yabiyormuşum ki, anlattığın kişi kadın diye okudum vallahi. Fönü, makyajı falan bozulacak diye mi panikledi diye okuyordum. Acaba sen fark etmeden sahiden su degdiğinde bozulacak bir cilt ürünü ya da saç boyası, kaş şeyi, şekillendirici, ne bileyim bir şey kullanan bir metroseksüel biriyle mi buluştun. Yani kafaya onem verdiğine gore kafa bölgesinde sudan korumaya çalıstığı bir şey var. Ay guldüm ya tövbeler tövbesi. Ben kesin deli gibi gülerdim yalnız, kendimden biliyorum. Su falan atsaydın yüzüne. ahahaahaha. Ya şöyle seyler yapabilsek hayat ne güzel olur.


velvetmorning
(11 saat)
Seni kendi isini kendi halledebilecek guclu bir kadin olarak gormustur, oyle her seye kosmayayim bu kiz isi cozer demistir.
Ama sen yine de ayril kesin ibnenin tekidir.


stavro
(11 saat)
ayrıl coco *-*


killerbee
(11 saat)
Kaç kaç! Kesinlikle kaç!
Cinsiyetler farklı olsaydı da, yorumum değişmezdi.


ya yagmur olayi degil de (o da garip elbette ama) beni tek basina on dakika vakit gecirememesi rahatsiz ederdi sanirim. ayril coco :)


kassiopeia
(11 saat)
Ironi değil bu sefer "ayril coco"
Bana baya arıza bir tip gibi geldi


all girls dream
(11 saat)
zamanında ayrılman gerekirdi.
başka bir kız olsa hemen bırakırdı.asosyal davranışları var gibi.
siz kadınları anlamak zor.


red hot chili
(10 saat)
Herkes düşüncelerime tercüman olmuş zaten ama ben de yazayım birkaç kelam. Ne kadar arızalı, rahatsız insan var aynı atmosferde yaşadığımız. Bu herifin tanımı tam olarak hangisi? Huylu? Hanım evladı? Obsesif? Yok et hayatından. Ben de bozmayayım bari geleneği ayrıl Coco A Y R I L!


Dylan Murphy
(10 saat)
Saçına bi şey sürmüştür, ceketi pahalıdır falan ama sen yine de ayrıl coco.


Arkadaşlar ortada inanılmaz sorunlu bir tip olduğunu düşünmüyorum ben. Ayrıl deyip duruyorsunuz, kim bilir bugüne kadar bu şekilde kaç potansiyel mutluluğunu çaldınız coco'nun.

Şaka şaka ayrıl.

Şeker miyiz eriyelim.


onemoremile
(9 saat)
Ayrıl coco


Deathrow
(9 saat)
Söylenir söylenir. Söyledikten sonra da sen yine de ayrıl ihmal etme.


ayrıl coco

yaşasın hep bunu söylemek istemiştim bir gün. ama hakikaten ayrıl, yazık böyle adamla vakit geçmez.


Mossy
(7 saat)
eğer sen erkek o kız olsaydı, gayet normal karşılardım. ama sorun edilecek bi durum değil ama biraz sığırmış. ayrılma coco sen onu adam edersin.


xdenizx
(7 saat)
aslında herkes rengini en başlardan belli ediyor da hep bir "yok canım öyle demek istememiştir"ler "istisnadır bu durum yhaaa"lar havada uçuşuyor. bir süre sonra da "ama bunca zamanın hatırı var"lar gidiyor devreye.

ilk aylarda görmüşsün işte bunları, hiç oyalanma bence. vaktine, enerjine yazık.


(4)

kahve makinesi

tchibo, sturbucksdakiler gibi latte yapabileceğim makine tavsiye eder misiniz? Üst limit 2bin civarı
tchibo, sturbucksdakiler gibi latte yapabileceğim makine tavsiye eder misiniz?
Üst limit 2bin civarı
www.delonghi.com
Bu var bizde, süt köpürtücüsü de var, çok memnunuz. n11'de 1200-1300 tl civarında gördüm.


kobuzchu kiz
(12 saat)
www.hepsiburada.com

bu ya da daha üst modellerine bakın.


veritaslibertas
(11 saat)
delonghi 2600'e bir oy da benden..


schwannoma
(10 saat)
Biz de delonghi vintage kullanıyoruz 4 yıldır; hiçbir sorunu yok, gayet memnunuz. Yalnız biz aldığımızda 500 lira civarındaydı fiyatı; her şey ne kadar pahalilanmiş, bir kere daha görmüş oldum.


fraise
(8 saat)
(1)

www.tisortfabrikasi.com güvenilir midir?

selamlar,site güvenilir gibi geldi ama emin olamadım.instagramda'da 40000 küsür takipçisi olmasına rağmen like sayıları falan da çok düşük. Alınır mı bişeyler?
selamlar,
site güvenilir gibi geldi ama emin olamadım.
instagramda'da 40000 küsür takipçisi olmasına rağmen like sayıları falan da çok düşük.

Alınır mı bişeyler?
yanginmerdiveni
(12 saat)
alınmaz.


Anket

MerhabalarLisans projesi için gerekli olan şu anketi çözebilir misiniz? https://tr.surveymonkey.com/r/L36SRVDŞimdiden teşekkürler!
Merhabalar

Lisans projesi için gerekli olan şu anketi çözebilir misiniz?

tr.surveymonkey.com

Şimdiden teşekkürler!
sulidin
(12 saat)
(8)

D vitamini takviyesi

Merhaba,Rutin kontrollerimde d vitamini seviyem dusuk cikti. Doktorum devit-3 ampulu receteledi ama icerigi hakkinda tartismalar mevcut, paraben dahil bazi kanserojen maddeler var.Amazon abd’de gordugum kadariyla oradaki takviyelerin cogu sadece d vitamini ve zeytinyagi iceriyor. Bizde de devit’e al
Merhaba,
Rutin kontrollerimde d vitamini seviyem dusuk cikti. Doktorum devit-3 ampulu receteledi ama icerigi hakkinda tartismalar mevcut, paraben dahil bazi kanserojen maddeler var.
Amazon abd’de gordugum kadariyla oradaki takviyelerin cogu sadece d vitamini ve zeytinyagi iceriyor. Bizde de devit’e alternatif, daha masum bir takviye var midir, bilenler yardimci olabilirse sevinirim.
yigitovic
(12 saat)
ben ocean marka k2 vitamini katkili d3 kullaniyorum. (doktor tavsiyesi ile)
emilim yagda daha rahat oldugu icin hepsinde yag vardir. devit'in icerisinde ayrica butilhidroksitoluen varmis onunla ilgili de soyle bir bilgi buldum. www.food-info.net

ocean markali da bu yok.
paraben hic duymadim. bildiklerim bu kadar.


65 derece
(11 saat)
tanınır, bilinir, işinin ehli bir aktar yok mu olduğunuz yerde? işe yarayacak karışımları yapabilirler bence.


Ben de doktor tavsiyesiyle ocean d3k2 kullandım. Çok küçğk dozlarda kullanmama rağmen oldukça başarılıydı. Ocean kaliteli bi zeyrinyağı kullanıyor, ben gönğl rahatlığıyla kullanmıştım.


ruh i tibbiye
(11 saat)
@hepbiarayisicinde istanbul’da yasayinca insan kimseye guvenemiyor


yigitovic
(10 saat)
@65 derece hangi dozda ve ne siklikla kullandiniz?


yigitovic
(10 saat)
devid içindeki zararlı maddeler hakkında kaynak verebilirmisiniz ?
bu konuyu epey araştırmıştım ama böyle bir bilgi denk gelmemişti.
biz ailecek devid ampul kullanıp bazen kan testi ile durumu kontrol ediyoruz.


dekinon


ladybird
(9 saat)
Merhaba,

Evet devit BHA veya BHT içeriyor, bu maddenin Amerika ve Japonya gibi ülkelerde kanserojen ilan edilmiş olmasından dolayı kullanımı yasak.

D vitamini seviyenize göre Ocean marka D3 veya D3K2 kullanabilirsiniz. D3 düz D vitaminidir, D3k2 ise D vitamini + k2 vitaminidir. D vitamini seviyesi yükseldikçe vücutta kalsiyum emilimi artar, bu da böbrek taşı gibi istenmeyen etkilere sebep olabilir. K2 vitamini bu noktada kalsiyumun bu tip istenmeyen etkilerini önlemek için var.

D vitamini seviyesinin kanda sabit tutulması öneriliyor son zamanlarda (bkz: D vitamini konseyi), bunun için tek seferde 300.000 iu almak yerine düzenli olarak her gün 10.000 iu almak daha çok öneriliyor. Mesela Ahmet Aydın kg başına günlük 100-150 iu almayı önerir, buna göre 70 kilolu biri 70*100 = 7000 ile 70*150 = 10500 iu arası d vitamini almalıdır. Her gün 10.000 iu alacaksanız eğer d vitamini seviyeniz 60-70'lere gelene kadar k2 kullanmanıza gerek yok der Canan Karatay, bu seviyenin üstü için D vitamini alınacaksa K2'nin de kullanılması tavsiye ediliyor ama.

Ocean markasının ürününde 1 damla = 1000 iu yazar, kutusunda da günlük önerilen doz 1 damla yazar, yani 1000 iu. Daha yüksek doz önerilebilmesi için ilili markanın sağlık bakanlığı onaylı olması gerekiyor, bu onayların da çıkması çok uzun sürüyormuş. Ocean şu anda gıda bakanlığı onaylı olduğu için onun yönetmeliğince en fazla 1000 iu tavsiye ediyormuş. Sizdeki d vitamini miktarına ve kilonuza göre günlük ne kadar almanız gerektiğini hesaplayıp ona göre takviye alabilir, ayda bir ölçtürerek takip edebilirsiniz.

d vitaminini alırken yağlı gıdalarla almaya özen gösterin, yağlı bişeyler yemediyseniz yanında 1-2 yemek kaşığı zeytnyağı alın.Bu sayede emilimini arttırmış oluyorsunuz.

Not: Bu markayı eczanelerde bulabileceğiniz gibi internette de bulabilirsiniz, hatta internette muhtemelen daha ucuza bulursunuz. Bir diğer temiz içerikli marka da VeNatura markası, yine internet ve eczanelerde bulabilirsiniz.


taurina
(9 saat)
(1)

şu videodaki 1:07'deki gülen adam hangi filmden?

s.b?https://www.youtube.com/watch?v=hGXftt8ZHN4&t=35s
Dinner for Schmucks

www.imdb.com


chicha
(12 saat)

2. el android telefon lazım

eski bir model olabilir. çalışsın, temel uygulamaları açacak kadar iş görsün, bataryası bitmemiş olsun yeter. vermek ya da satmak isteyen olur mu?
eski bir model olabilir. çalışsın, temel uygulamaları açacak kadar iş görsün, bataryası bitmemiş olsun yeter. vermek ya da satmak isteyen olur mu?
sir gawain
(12 saat)

Kocaeli üniversitesi umuttepe tıp faküktesinden bir kitabı nasıl alabilirim

Merhabalar. Acil bir ricam var. Afla okula döndüğüm için çok kısıtlı zamanım var ve tezim düzeltme aldı, teslim alıp düzeltmeleri yapmam gerekiyor acil. İl dışındayım. Yani zaten kocaeli de yaşamıyorum. Kocaeli tıp fakültesinde okuyan ya da görev yapan iyiliksever ve harika bir insan yok mudur ki ba
Merhabalar. Acil bir ricam var. Afla okula döndüğüm için çok kısıtlı zamanım var ve tezim düzeltme aldı, teslim alıp düzeltmeleri yapmam gerekiyor acil. İl dışındayım. Yani zaten kocaeli de yaşamıyorum. Kocaeli tıp fakültesinde okuyan ya da görev yapan iyiliksever ve harika bir insan yok mudur ki bana karşı ödemeli olarak 2 ciltlik tez çıktımı gönderse. Gerçekten çok minnetter olurum. Sağlık bilimleri enstitüsünden alıp bana kargolanacak. Adres vs mesajla bildirebilirim. Gerekirse buradan da yazabilirim. Haydi lütfen bir kişi çıksın ve bana yardım etsin, ben de 40 yıl duacısı olayım
frln was here
(12 saat)
(1)

kan sonucu yorumlayabilecek biri?

doktor pek bir şey demedi ama mesela bu değerler bağışıklığımın kötü olduğuna mı işaret? 1,5 aydır hastayım geçmiyor :( teşekkürler şimdiden.http://i66.tinypic.com/vqpm55.pnghttp://i64.tinypic.com/2lj0y8j.png
doktor pek bir şey demedi ama mesela bu değerler bağışıklığımın kötü olduğuna mı işaret? 1,5 aydır hastayım geçmiyor :( teşekkürler şimdiden.

i66.tinypic.com

i64.tinypic.com
harekatamiri
(12 saat)
CRP yüksek, vücutta iltihap var. Onun dışında bir sorununuz yok. Antibiyotik vermiştir muhtemelen.

Ekleme: Monosit (Mon) de biraz yüksek, o da iltihaba işaret ediyor zaten.

Enfeksiyonun sebebi belli mi peki?


shangrilla
(11 saat)
(1)

Forex'deki Swap olayı nedir?

Her gece belirli bir şeye göre negatif veya pozitif olarak değişiyor, ancak neye göre değiştiğini anlayamadım, anlayabilen varsa bana da anlatabilir mi?
Her gece belirli bir şeye göre negatif veya pozitif olarak değişiyor, ancak neye göre değiştiğini anlayamadım, anlayabilen varsa bana da anlatabilir mi?
Swap point, 2 para biriminin faizlerinin farkıdır. Bir para çiftine pozisyon açtıgınızda, aslen birini borç almış diğerini ise borç vermiş olursunuz. Faizlerinin farkını da ya öder ya tahsil edersiniz. Tabii çakal forex firmaları para ödemeye yanaşmaz. Tahsil etmeniz gereken yönlerde swap pointi sıfır gösterirler. Ancak ödemeniz gerekeni de 2ye katlarlar... detay için (bkz: fx swap)


507
(12 saat)

Bonsai Aşıkları Buraya ...

https://www.cicekgaraj.com/bonsai/ Tüm İstanbul'a Aynı Gün Bonsai Siparişlerimiz.https://www.cicekgaraj.com/solmayan-guller/ Tüm Türkiye'ye Solmayan Gül Tasarımlarımızhttps://www.cicekgaraj.com/orkide/ Tüm İstanbul'a Aynı Gün Orkide Siparişlerimizhttps://www.cicekgaraj.com/teraryumlar/ Tüm İ
www.cicekgaraj.com Tüm İstanbul'a Aynı Gün Bonsai Siparişlerimiz.

www.cicekgaraj.com Tüm Türkiye'ye Solmayan Gül Tasarımlarımız

www.cicekgaraj.com Tüm İstanbul'a Aynı Gün Orkide Siparişlerimiz

www.cicekgaraj.com Tüm İstanbul'a Aynı Gün Teraryum Siparişlerimiz.

İlk Alışverişe Özel %15 İndirim Mevcut.

Ücretsiz ve Özel Kargo

Mühürlü Özel Zarf

Özel Paket ve Özel Taşıma Kutusu
çiçekgaraj
(11.01.19)

reklam

bu alana reklam gelebilir.Bu tip duyurunun adı mavi duyuru.Haftalık/aylık olarak bağış karşılığı yayımlanabilecek mavi duyuru, genellikle host masraflarını karşılamaya, arada sırada da arkadaşları toplayıp (mesela `ssg`) yemeğe çıkmaya yönelik kullanılacaktır.Çok kişisel duyuruların öncelikli katego
bu alana reklam gelebilir.

Bu tip duyurunun adı mavi duyuru.

Haftalık/aylık olarak bağış karşılığı yayımlanabilecek mavi duyuru, genellikle host masraflarını karşılamaya, arada sırada da arkadaşları toplayıp (mesela ssg) yemeğe çıkmaya yönelik kullanılacaktır.

Çok kişisel duyuruların öncelikli kategorisine konması yasak olduğundan, burada yayımlanması bir seçenek olabilir.

Mavi duyuru, bugün ve Her Bir Şey sayfalarının en altında veya en üstünde mavi işaret ile yer alır. Her türlü kategoriye sahip olabilir. Duyurular, her zaman sözlük ve internet kullanıcılarının görebileceği şekilde yayımlanır.

iletişim için,
compumaster: scr.im
veya sozlukten mesaj atınız.
sourlemonade
(28.08.09)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.