Giriş
(14)

düdüklü tencere markanızı memnuniyet derecenizle birlikte yazabilir misinz?

sb?
sb?
www.hepsiburada.com

10 üzerinden 9


kablelvuku
(10 saat)
www.hepsiburada.com

10 üzerinden 10


Bende emsanın basit düdüklü tenceresi var. Normal düdüklü tencere, memnuniyetim 6-7. İşini görüyor sonuçta.

Annemde tefal clipso var, alarmlı falan olması daha kolay kullanışlı. Ama yıkaması zor, kapağı ağır ve üstü teferruatlı.

Kayınvalidemde fissler var, onun kapağı dümdüz ve nispeten hafif olduğundan yıkaması kolay.


curukturpkokusu
(10 saat)
www.hepsiburada.com

10 üzerinden 9.

Hiç gerek yok binlerce lira yüzlerce lira saçmaya. Temizlemesi kolay, kullanması kolay. 4 senedir haftada 3-4 gün yemek yapıyorum ilk günkü gibi.


denizgonen
(10 saat)
fissler 10/10


mutantking
(10 saat)
Almayın düdüklü tencere. Nedense çok sağlıklı olduğu düşünülüyor ama o kadar yüksek basınçta yemeklere ne oluyor bilmiyoruz gibi çalışmalar var. Ekstra sağlıklı olduğunu gösteren bir bulgu da yok.


Fissler 8/10


glide
(9 saat)
İki düdüklü tencerem var, ikisi de Tefal, ikisi de hediye.
15 seneden fazladır kullanıyorum, sadece geçen sene birinin lastiğini değiştirdim o kadar. Tatlı bile yapmışlığım var o tencerelerde, ki öncesinde düdüklü tencere korkum vardı.
Şimdi düdüklü kalp ben. 10/10


fissler 10/10


same idiot
(8 saat)
www.kuhnrikonshop.com

otoklav basinc ve sicakligina cikabiliyor ve bu baska hicbir tencerede olmayan bir ozellik. 10 uzerinden 15 memnunum. dunya capinda seflerin kullandigi duduklu tencere.


JohnOakley
(8 saat)
Fissler 10/10.


leandroux
(8 saat)
fissler düdüklü tencere dünyasının kralıdır. annem kullanırdı, çok iyiydi.

biz 2006'da evlendiğimizden beri tefal clipso kullanıyoruz. eşimin çeyizi idi. o zamanki modelde alarmı teferruatı falan yoktu, sadece 1-2 diye basınç seçme valfi var. 13 senedir çok memnunuz. şu anda üçüncü lastiği takılı.

6 litrelik tenceresi var, bir de 3 litrelik tenceresi var. kapak ikisine de uyuyor. bir de normal düdüksüz kapağı var, normal tencere gibi de kullanılabiliyor. şimdiki modellerde bu seçenekleri göremedim.

10/10 memnunuz.


kibritsuyu
(8 saat)
www.tefal.com
10 üzerinden 3

Benimki 5 yıllık. Annemde aynı modelin 15 yıllık olanı var. Onunki aynı nohutu 14 dakikada, benimki 45 dakikada pişiriyor. Servise bile götürdüm, lastik değişti vs. En sonunda servistekiler "eski modelleri daha başarılı, üzgünüz" diyip sepetledi beni.


Tefal Clipso Perfect Easy Düdüklü Tencere, 6 Litre.
Bir yıl olmadı alalı ama memnunum. Tek pişmanlığım, bunun iki farklı derinlikte tencere - tek kapaklı olan bir versiyonunu almamış olmak. Daha pratik olabilirdi.


panamera
(7 saat)
(6)

androidde reklamsız youtube için bir çakallık yolu yok mu?

:( artık abarttılar iyice çifter çifter çikiyor
:( artık abarttılar iyice çifter çifter çikiyor
The_Lollok
(10 saat)
(bkz: newpipe)
Gayet memnunum.

Root falan gerekmiyor. f-droid yukleyerek kullanabilir, guncel tutabilirsiniz.


youtube vanced kullanıyorum ben. gayet memnunum.


lostys
(10 saat)
newpipe +1 (duyuruyu görünce kurdum 1 dakikamı bile almadı, oldukça başarılı)


Fodera
(10 saat)
youtube vanced


Ben tarayici olarak samsung browser kullaniyorum. Onun ad blocker uygulamasi var. Youtube u tarayici uzerinden aciyorum sorun olmuyor.


(8)

dünyadaki eşitsizlik nereye kadar devam edecek

https://www.youtube.com/watch?v=YM8OeISKJ_Q şu videoyu görünce aklıma daha çok takıldı. fransa'daki zengin ailelerinin okul yaşantılarını anlatıyor.video, fransa'da elit okullarda okuyan bir kızın iş hayatına girmeden önce bir dünya turu yapmak istediğini söyleyerek bitiyor.bir yanda sarı yelekliler
www.youtube.com şu videoyu görünce aklıma daha çok takıldı. fransa'daki zengin ailelerinin okul yaşantılarını anlatıyor.

video, fransa'da elit okullarda okuyan bir kızın iş hayatına girmeden önce bir dünya turu yapmak istediğini söyleyerek bitiyor.

bir yanda sarı yelekliler, bir yanda istisnaları aşmayacak bir biçimde orta/alt orta sınıftan göstermelik sayıda burslu öğrenci alıp zengin çocuklarına dünyayı önlerine seren okullar. mezun bağlantılarıyla bu çocuklara bağlanan stajlar ve tabii ki vizyon farkı.

bizim zamanımızda sıradan bir çiftçi çocuğunun okuyup, görece güzel okullara girmesi ve iyi meslek sahibi olması mümkündü. şimdi türkiye'de de bu kalmadı. en sosyalist devletlerde bile ailenin gücünü kullanarak hayatını en tepelerde geçiren insanlar dolu ve bu fark gittikçe açılıyor.

ülke içindeki eşitsizliklerin yanısıra, dünyada hiç olmadığı kadar büyük göç dalgası var. önce yugoslavya dağılmıştı ve insanlar göç etmişti, daha sonra afganistan-ırak savaşlarıyla çok daha büyük göçler. afrika' nın halihazırdaki perişan halinin bırakın düzelmesini, daha kötüye gidişi. güney amerika'da yaşanan göçler.

bu durum nerede son bulacak? yüzyıllar boyunca bu fark açılarak devam edemez herhalde, değil mi?
Hicbir zaman buna engel olunamayacak bana sorarsan. Yani son bulacagi bir noktaya gelmeyecegiz. Ne kadar idealist olsak da tabiat bu planlari bozacak, kendi duzenini devam ettirecek.

Yuzyillar boyunca bu fark bir donem aclir, bir donem daralir, ama hep bariz fark olacak.
En kotunun "katlanilamayacak kadar kotu" olmadigi noktada ideal olcudeyiz diyebiliriz bana sorarsan.


stavro
(10 saat)
1. Nüfus azalacak
2. Enerji krizine kalıcı çözüm bulunacak (Yüksek verimli güneş enerjisi veya füzyon reaktörü)
3. Uzayda koloniler kurulmaya başlanacak

Yoksa çözülmez. Bilim kurgu kitaplarında, götten sallayan fantastik yazarları demiyorum gerçekten iyi yazarların kitaplarında, bunlar olmadığı ve dünyanın sefalet içinde döndüğü dünyayı yazıyorlar...


malheiros
(10 saat)
Bu sorunun cevabı çok basit aslında; Tavşan gibi üremeyi bir marifet sanan insanlar yok olduğunda. Etrafıma baktığımda gördüğüm tablo şu; Bir ailedeki nüfus ne kadar fazlaysa o kadar fakir, Ne kadar az ise o kadar zengin ya da durumu iyi oluyor. Tavşan gibi üreyerek zaten kısıtlı olan dünya kaynaklarına da tecavüz ettiğinin farkında değil adam. Nüfus azaldıkça insanın değeri artar. Kural basit çok olan şeyin değeri düşer.


solo
(10 saat)
dünyada eşitsizlik olmak zorunda çünkü girişim ruhu ve ardından kazanılacak para olmazsa kimse arge yada girişimcilik yapmaz.
ama zenginlere yüksek vergi getirirsin, en kötü yaşam şartı yaşayanların ortalama yaşam standardını yükseltirsin, daha insancıl olur.
burçlara inanan, akşama kadra kafelerde göt büyüten gerizekalılardan 50-100 kat fazla maddi imkanım olmayacaksa neden robot yapayım, yazılım yapayım diye 14 saat pc başında otursunki bir insan ?
arge yapan insanlar sayesinde bugünki en fakir %10 kesim, 200 seneki en zengin %10 kesimden çok daha kaliteli yaşıyor.
bu kalite artışını sağlayan şey girişimcilik ruhudur. girişimcide sadece toplumdaki gerizekalılardan çok daha fazla maddi imkana kavuşacaksa girişim yapar. yoksa memur gibi salla başı al maaşı yapar.


10 çocuk yapan adam çocuğunu düşünmüyor ki o çocukların geleceği, imkanları olsun. başkalarının kendilerini düşünmelerinden ve fırsat tanımalarından önce kendileri kendi yaşamlarını düşünmeliler.


lilyb
(6 saat)
aptal ve fakir insanlar akılsız köpekler gibi seri üremekten vazgeçip, ucuz iş gücü olmayı da reddederlerse dünya düzelir. bu da olmayacağına göre dünyanın geleceği belli.

www.turkcealtyazi.org


Konu cok komplike. Bu konuya dunyadaki zenginleri ve fakirleri karsilastirarak yaklasmak saglikli degil. Zenginlerden cok vergi alinsin, fakirler icin kullanilsin vs. bunlar politik tabanli polarize olmus gorusler. Bill Gates gibi bir adamin elinde servet olmasi milyar tane insanin cebinde para olmasindan cok daha faydali. Demek istedigim paranin dogru ellerde olmasi, herkeste para olmasindan daha onemli.

Biraz sacma olacak ama simdi Tr deki herkesin cebine aylik $5000 koyalim. Herkes iyi araba alsin, ev alsin, cocuklarini daha iyi okula gondersin, tatil yapsin, seyahat etsin, yesin icsin, son teknolojik urunleri satin alsin, koltuk takimlarini degistirsin, pahali kiyafetler giysin, pahali dugun yapip milleti eglendirsin, daha cok cocuk yapsin... ee ne oldu sonunda? para yine zenginin, ureticinin, yatirimcinin cebine girdi... Bahsettigin fark yine acildi... Bu adamlar yine baskalari kendilerinden daha fazla kazandigi icin gelir esitsizligi diye yakinmaya, dongu de kaldigi yerden devam etmeye basladi...


İnsanları eşitlemeye çalışmak yanlış aslında. Ne fiziksel ne de zihinsel yetenekler bakımından eşitlik olamaz. Kimileri doğuştan daha atletik, zeki veya güzel olur. Sonradan bu kabiliyetler geliştirilebilir veya körelebilir. Bu kişiye ve şartlara bağlı.

Kimilerinin düşündüğünün aksine zengin veya başarılı kişilerin çoğu şansla bu noktaya gelmezler. Mesele sadece okul değildir. Aile içinde verilen eğitim, karakter, zeka, imkanlar hep etkendir.

Fakir ve eğitimsiz kişiler ise ellerine benzer imkanlar geçtiğinde, genellikle şatafat ve israfla bu imkanları yok etmeye eğilimlidirler. Futbolcuları, şarkıcıları, loto kazananları düşünün.

Ayrıca 80'lerin filmlerinin söylediğinin aksine fakirler iyi, zenginler kötü değildir. Bunları ne kadar erken kabullenirseniz, hayatta o kadar başarılı olursunuz.


the coon
(5 saat)
(3)

pimaş tıkanmış s.o.s

mutfak lavabosunun giderinin bağlı olduğu duvarın içindeki pimaş tıkanmış. ilk önce sorunun lavabo giderinden kaynaklığını düşünüp gideri söküp içini temizledim ama problem maalesef pimaştaymış. pimaşta biriken su kendini geri itiyor ve lavabonun altına şırıl şırıl pis su akıyor. tuz ruhu döktüm olm
mutfak lavabosunun giderinin bağlı olduğu duvarın içindeki pimaş tıkanmış. ilk önce sorunun lavabo giderinden kaynaklığını düşünüp gideri söküp içini temizledim ama problem maalesef pimaştaymış. pimaşta biriken su kendini geri itiyor ve lavabonun altına şırıl şırıl pis su akıyor. tuz ruhu döktüm olmadı, lavabo açıcı döktüm olmadı. kendi imkanlarımla bu işi nasıl çözebilirim? nalburlarda satılan esnek uzun metal zımbırtı işimi görür mü.
dadasalon
(11 saat)
lavabo açıcı birkaç kez kullanabilirsin 5 dk arayla falan. eğer açılmazsa hala o ince çubuklardan tutup ittirerek belki açılır.


reanarchy
(11 saat)
"esnek uzun metal zımbırtı" 'dan kastınız şuysa işinizi görür. urun.n11.com


kitik
(11 saat)
susta ile açabilirsiniz ancak bir miktar uğraştırır. susta etrafına önceden döktüğünüz lavabo aç/tuzruhu vs bulaşacaktır kullanırken dikkatli olun, elinize varsa bir eldiven takın. kıyafetlerinize aynı kimyasallar sıçrayabilir leke kalmasını dert etmeyeceğiniz şeyler giyin.
sonrası için aklınızda bulunsun, lavaboya yağ dökmeyin.


stanley weber
(8 saat)
(6)

Evgeny Grinko konserine iki biletim var

merhaba biz gidemiyoruz daha dogrusu biz diye de bir sey kalmadi ayrildik. neyse ben gitmek istemiyorum.gitmek isteyenler asagida belirtirse sevinirim.https://i.hizliresim.com/M1J2gM.jpg
merhaba biz gidemiyoruz daha dogrusu biz diye de bir sey kalmadi ayrildik. neyse ben gitmek istemiyorum.
gitmek isteyenler asagida belirtirse sevinirim.

i.hizliresim.com
olaguerr
(11 saat)
not; ne kadar istiyorsun diye mesaj atanlar oldu. satmiyorum hediye ediyorum sevdiginiz bir insanla gidin.


olaguerr
(11 saat)
Istanbul'da ise talibim


velespit
(10 saat)
başka talip çıkmazsa ben de gitmek isterim. zaten şişli de çalışıyorum. güzel olurdu.


catch
(10 saat)
Ben de talip olurdum fakat koca istanbulda beraber konsere gidebileceğim biri yok :( O yüzden pas geçiyorum.


toprakbaba
(9 saat)
özel mesajla talip oldum. bakalım o şanslı hangimiz :)


eeb
(9 saat)
çok isterim!


(2)

Sabiha gökçen mecidiyeköy

Sabiha gökçenden Mecidiyeköy'e direkt araç var mı?
Sabiha gökçenden Mecidiyeköy'e direkt araç var mı?
mg3929
(11 saat)
E-3 Levent
Havabus - Taksim e gider

İkisinden de metroyla Mecidiyeköy’e ulaşım var.


Uncle Sam
(11 saat)
@uncle +1 e3 ile 4.levente gelin. Metroya binin 3 durak sonra mecidiyekoydesiniz.


=)
(9 saat)

Bedelli askerlik öncesi ödünç telefon verebilecek olan?

Kamerasız, çalışır vaziyette telefonunuz varsa 20 günlüğüne ödünç verebilirseniz çok memnun olurum. Yer istanbul. Elden alıp, elden verebilirim.Teşekkürler,
Kamerasız, çalışır vaziyette telefonunuz varsa 20 günlüğüne ödünç verebilirseniz çok memnun olurum.

Yer istanbul. Elden alıp, elden verebilirim.

Teşekkürler,
eyke
(11 saat)
(4)

ön cam çatladı

şu an o kadar sinirliyim ki. durduk yere iş çıktı başıma. taş sekti ve arabanın camı çatladı. kasko sayesinde değiştireceğiz de bundan sonra olmaması için ne yapmalıyız?film falan korur mu?
şu an o kadar sinirliyim ki. durduk yere iş çıktı başıma. taş sekti ve arabanın camı çatladı. kasko sayesinde değiştireceğiz de bundan sonra olmaması için ne yapmalıyız?
film falan korur mu?
film korumaz. Kaskonun camı değiştireceği servisle konuşun , Orjinal cam taksınlar. Camların da yan sanayisi var.


kitik
(11 saat)
takip mesafesini koruyabilirsin. özellikle kamyon vs gibi araçlara çok yaklaşmamak lazım. mıcırlı yollarda daha az sollama daha fazla mesafe.

bende de ufak bir nokta var öyle duruyor büyümüyor da. kaskodan değiştirmeyi düşünüyorum biraz daha geçsin tekrar darbe falan alırsa diye acele etmiyorum.


reanarchy
(11 saat)
tır vardı önümde ve en sağda, ben normal sağ şeritteydim.(yani yolun dışında, yakıt almak için mi geçti yoksa oradan mı gidiyordu bilmiyorum)

nokta şeklinde olmadı ya 3 tane falan uzunca damarı var.


yan sanayiler düzen tutmuyor . ya ses yapıyor ya yağmur kaçırıyor. dikkatli olmak lazım. servisler bile cam takarken tedirgin oluyor.


50promil
(10 saat)
(2)

Dil meraklılarına değişik bir "mürüvvet" sorusu

Mürüvvet sözcüğünün anlamı "Yiğitlik, mertlik, erkeklik, insanlık". Yani bizim argo tabirle "adamlık". Ancak bu ad nadiren erkek adı olsa da yüksek oranda kadın adı olarak kullanılmış. Sizce burada bir tezat yok mu? Bir kadına neden "Yiğitlik, mertlik" anlamında bir ad verilmiş olabilir?"Mürüvvetini
Mürüvvet sözcüğünün anlamı "Yiğitlik, mertlik, erkeklik, insanlık". Yani bizim argo tabirle "adamlık". Ancak bu ad nadiren erkek adı olsa da yüksek oranda kadın adı olarak kullanılmış. Sizce burada bir tezat yok mu? Bir kadına neden "Yiğitlik, mertlik" anlamında bir ad verilmiş olabilir?

"Mürüvvetini görmek" kavramından ne anlıyoruz? Evlenmek, düğün, evlendiğini görmek gibi şeyler değil mi? Bu sadece erkek çocuklara söylenen bir söz müdür yoksa bunu genç kızlar için de kullanır mıydınız?

Tamamen fikrinizi merak ettiğim için soruyorum.
samterk
(11 saat)
Sizin dediginiz anlam, Arapca anlami.

Eski Turkce'deki anlami erdem/cömertlik olarak gozukuyor.

www.nisanyansozluk.com


crown
(11 saat)
Arapçada mer, imra'un erkek anlamina gelir evet. Ama sonuna te'nis (feminenlik, dişillik) t'si gelince imrae'tun oluyor ve kadin anlamina geliyor. (Babaya valid, anneye valide denmesi gibi)

Haliyle, muruvvet erkeklikten ziyade "adam"lik anlaminda her iki cins icin denkullanilabilir. Cunku koku iki cins icin de kullaniliyor. Buradaki adamlik da "adam var, adam var, adam gibi adam var" cumlesindeki adamlik.

Bu anlamda muruvveti her iki cins icin de "insana yakisan erdemleri haiz" anlaminda kullanabiliriz.


(3)

çeviri yardım "favorable multiples"

aşağıdaki kullanımlarda "favorable multiples"ın karşılığı nedir?"Alibaba could be thinking about an IPO sooner rather than later since the firm isn't getting 'favorable multiples' in New York""Despite the strong bull run since the beginning of the year, Turkish equities still trade at favorable mult
aşağıdaki kullanımlarda "favorable multiples"ın karşılığı nedir?
"Alibaba could be thinking about an IPO sooner rather than later since the firm isn't getting 'favorable multiples' in New York"

"Despite the strong bull run since the beginning of the year, Turkish equities still trade at favorable multiples compared to global peers"

The balance of the "investment would usually be redeemed over the next two years at investor favorable multiples"
saklubilig
(11 saat)
olumlu oran veya olumlu degerler? ne dedigini anlasam da yapisal olarak parcalanamadim.


tanaka
(10 saat)
burada finansal bir terim olarak kullanılmış diye düşünüyorum. Borsada bir tabir herhalde bu.


pozitif ayrisma


eindaclub
(7 saat)
(8)

toyota rakiplerine göre neden ucuz?

yakıt ekonomisi iyi, güvenliği yüksek (en basidinden yaris standart modelde 6 hava yastığı var polo da 2) motoru, otomatiği kusursuza yakın, tasarımı da fena değil. üstelik piyasası olan da bi marka.tüm bunlara rağmen rakiplerine göre epey ucuz. toyota da eksik olan bişey mi var?
yakıt ekonomisi iyi, güvenliği yüksek (en basidinden yaris standart modelde 6 hava yastığı var polo da 2) motoru, otomatiği kusursuza yakın, tasarımı da fena değil. üstelik piyasası olan da bi marka.

tüm bunlara rağmen rakiplerine göre epey ucuz. toyota da eksik olan bişey mi var?
luluki
(11 saat)
Çok yüksek adetlerde üretim yapmak maliyetlerini çok düşürüyor. Kendileri en çok araba üreten marka ve araç başı kazançları da segmentinin ilk sirasinda. Atıyorum wv de çok üretir maliyetleri düşüktür ama toyota golfu daha ucuza satar daha çok kazanırdı.


tasarım eksik.

yıllardır aynı tasarımlar. japonların olayı bu zaten. sağlam, kaliteli ürünler üretip görselliğe çok yatırım yapmayarak fiyatları makul seviyelerde tutuyorlar.


Corolla bazında konuşacaksak Türkiye'de üretimi yapıldığı için ulaştırma ve gümrük tarafında masraf minimum olduğundan ucuza satılıyor olabilir.


bahoho
(11 saat)
"tasarımı fena değil" kısmı yanlış:) tasarımı bayağı kötü bence.


Toyota kullanıcıları neyin cezbettiğini çok iyi çözmüş bir şirket. kullanıcılar genellikle aracın güvenilirliğine, sağlamlığına, dayanıklılığına, yakıt tüketimine bakıyor.

tasarım, donanım seçenekleri ve benzeri faktörler ise kullanıcılar için ikinci planda.

yani araba alırken -örneğin- motor sesini ne kadar içeri verdiğinden ziyade yakıt tüketimi ve dayanıklılık kullanıcı için önemli.

bir de Toyota bütün dünyaya otomobilin nasıl üretileceğini öğretmiş bir firma. yalın üretim ve benzeri yöntemlerle maliyetleri çok aşağı çekmeyi başardılar.

bu sayede de dünyanın en çok satan markası TOYOTA, dünyanın en çok satan otomobili COROLLA oldu. Hemen arkasından da honda Civic geliyor.

Dolayısıyla bir eksiği yok, olsa da senin benim için çok önemli değil. Ha dersen ki ben iç tasarım için 50 bin lira fazladan ödemeye hazırım, o başka...


babilbaligi
(10 saat)
çok satan ucuza satar.


mutantking
(10 saat)
toyota'nın stratejileri üzerine zibilyon tane kitap var. nasıl supply chain sistemlerini ayarladıkları ve bu sayede nasıl bir sürü gideri kısabildikleri olsun başka şeyler olsun. yani işlerinde iyiler.


(10)

Amerika'da polisler supheliye ates acarken

Simdi silahli supheliye silah dogrultup etkisiz hale getirmeye calisiyorlar, uyari yapiyorlar vs. Tehdit belli bir seviyeyi gecitiginde de adami vuruyorlar biliyorsunuz. Ama supheliye ates etmek ile etmemek arasindaki o ince cizgiyi gectikten sonra adami delik desik ediyor suzgece ceviriyorlar mafy
Simdi silahli supheliye silah dogrultup etkisiz hale getirmeye calisiyorlar, uyari yapiyorlar vs. Tehdit belli bir seviyeyi gecitiginde de adami vuruyorlar biliyorsunuz.
Ama supheliye ates etmek ile etmemek arasindaki o ince cizgiyi gectikten sonra adami delik desik ediyor suzgece ceviriyorlar mafya gibi. Adamin 9 cani olsa 10 kere olur orada. Sarjorun tamamini bosaltiyorlar herife, mafya infazi gibi.
Ikisinin ortasi yok adamlarda, vurmaya karar verdiginde butun sarjoru bosaltiyorlar, cesedine bile sikiyorlar olumunu garantilemek icin.

Bunu hep merak ederim niye boyle diye? Yani adami mermi siktiginda yigilip kaliyor zaten. Gogsunden 3 tane kursun yemis yere yigilmis kendi bir tarafa silahi bir tarafa dusmus adamin isi bitmistir zaten. Ama bunlar olumunu %100 garantilemeye calsiiyor saniyeler icinde, %99 bile kabul degil. Cok ornegi var, tonlarca video izledim boyle.
Hatta bir tanesinde polis kopegi adama saldiriyor, o an birkac polis birden yaylim atesine bir basliyor adam da polis kopegi de gume gidiyor.

Adami niye vuruyorlar demiyorum, bazen vurman gerekir de bunlar vurmaktan cok oteye gidiyor.
stavro
(12 saat)
tahminen geçmiş olayların sonucudur. adama uyarı yapılmış dinlememiş sonra dört beş el ateş sonrası ölü taklidi yapıp fırsatını bulunca polis öldürmüş olabilir. malum seri katiller manyaklar ülkesi.


Kişisel düşüncem; Kanunlar sana gerekli şartlar oluşmuşsa öldür izni veriyorsa muhtemelen öldürme fiilini %100 yerine getirmek istediği için olabilir. Suçlunun suçu belli, etrafına ve polise tehdit artarak devam ediyor ve kanunlar şartlar oluşmuşsa hiç riske girme yaşamına son ver diyor muhtemelen onlar da hiç yaşama ihtimali kalmasın diye abartıyor olayı.


solo
(11 saat)
Biraz da kültürel kodlarla alakalı bir durum var. Arka planda kasaba şerifinin yeri geldiğinde yargı ve infaz memuru da olduğu vahşi batı geleneği var. Aynı zamanda kişisel silahlanma çok yaygın olduğu için risk almıyorlar.


zombi
(11 saat)
Abd'de silah kullanımı serbest ve çok yaygın. Dolayısıyla durdurdukları kişi, silah çekebileceği herhangi bir noktaya elini atınca direk vuruyorlar. Değilse kendisi güme gider.

Ancak araçlarında hepsinde kamera oluyor. Adamı vurunca alıp, inceliyorlar.


.


Çünkü ruh hastası neredeyse hepsi. Sağlıklı değiller. Kamerayla inceliyorlar ama bir şey değişmiyor her zaman. Bir sürü görüntü var, karşıdaki bir tehdit oluşturmadığı halde, 10'larca mermiyi üzerine boşaltan polisler ile alakalı. Yalan tehditlerin oluşturulduğu görüntüler var. Ve bu görüntüler ne hikmetse, bozuk kameralara denk geliyor. Mağdurların kameralarıyla ortaya çıkan görüntüler oluyor genelde bunlar. Genelde de siyahların başına geliyor tabii.


@kartallar yuksek ucar
Supheliyi vurma kismina takilmiyorum, yukarida da bahsettigim gibi vurma seklinden bahsediyorum.


stavro
(10 saat)
bunu ben de çok düşünmüştüm, zaten etkisiz hale gelmiş şüpheliye neden bir çok olayda illa öldürene kadar ateş ediyorlar diye. eyalet kanunlarından kaynak veremeyeceğim ama polis şüpheliye uyarıda bulunur ve şüpheli buna rağmen geri adım atmayıp tehlike oluşturacak bir hareket yaparsa herhangi bir sınırlama olmaksızın (ilk havaya ateş edilir, ilk bacağa hedef alınır vb.) atış serbest gibi bir uygulamaları olmalı. aynı zamanda polislerde, suçlu hayatta kalırsa bana kin güder, ailemin ve benim peşime düşer, en iyisi ben bunu hayattan koparayım düşüncesi hakim gibi.


dadasalon
(10 saat)
internette yazanlara göre aldıkları eğitimin temeli tehtidi engellemek adınaymış.

www.ajc.com

bu linkte de anlatılana göre öyle hollywood'daki gibi birini 1-2 el ateş edince deviremiyorsun. tecrübe ile sabitmiş. ayrıca çok yetenekli isen kollardan omuzdan bacakdan vurabiliyormuşun. aslında kısaca adam kendini düşünüyor.

www.businessinsider.com


hononu
(10 saat)
Aldıkları eğitim vs. önce kendilerini korumayı öğretiyor. Amma velakin cidden bazı olaylarda 3-4 polis bütün şarjörü boşaltıyolar tek kişinin üzerine psikopat gibi. Korkaklık herhalde.


amerika'da gecmiste cok polis olumleri oldu. bu sebeple polis seni durdurunca arabadan cikmiyorsun, ellerini gorebilecegi yere direksiyonun uzerine koyuyorsun ve filmli cam kullanmiyorsun gibi.

polis ates acinca hepsi aciyor ve adami oldurmek icin aciyorlar. oyle once bacagina sonra bilmem ne filan yok. mesela bir kere zenci bir adam araba mi kacirmis nolmus, bunu kistiriorlar. ellerini goster ve yavasca cik diyorlar. bu hala artistlik pesinde hizlica cikiyor elinde silah gibi bir cisimle. adami senin belirttigin gibi delik desik ediyorlar. gidip bakiyorlar ki adamin elindeki tarakmis.


eindaclub
(7 saat)
(14)

migros - sanal market

migros sanal market hakkında duygu ve düşünceleriniz nedir ?6 tl eve getirme ücreti ile istediğiniz saatte geliyor ürünler ? ne diyorsunuz ?
migros sanal market hakkında duygu ve düşünceleriniz nedir ?

6 tl eve getirme ücreti ile istediğiniz saatte geliyor ürünler ? ne diyorsunuz ?
güneyli çocuk
(12 saat)
Mın tutar 60 tl diye biliyorum 1 defa kullandim memnun kaldım


kafanguzelolmus
(12 saat)
en az 50 defa kullanmışımdır, çok memnunum. tutar yükseldikçe o 6 tl düşüyor, sık sık da kupon/banka kampanyası yapıyor.


giovanne
(12 saat)
senelerdir ihtiyaç duydukça kullanıyorum, hizmet kalitesini de müthiş buluyorum. hiç üzmediler.


Ben de gayet memnunum.
İstediğiniz saat derken şöyle, belli bir saat aralığı var o saat aralığında geliyor. 14-16 arası gibi.


kitik
(11 saat)
Mağazaya gidip alıp taşımak vs. daha büyük dert. o nedenle seviyorum


lcha
(11 saat)
Çok pratik bence. Hem zamandan tasarruf sağlıyor, hem de ürünler için fiyat karşılaştırmasını kolayca yapabiliyorsun. İndirimli ürünler elinin altında.

Yani evinde toplu alışverişi oturtacak kadar planlı programlıysan ayda en fazla 2 kere alışveriş yaparsın. Diğer türlü markete parça parça gittiğinde gereksiz bir şeyler alma ihtimali de yüksek oluyor. En azından bende çok oluyor. Gereksiz israf yani.


piremses
(11 saat)
Yıllardır severek kullanıyorum, çok memnunum.


fotrsapka
(11 saat)
10 seneden fazla bir süre kullandım. İçki satın alabildiğimiz dönemde daha da muazzamdı.

Sadece birkaç kere yanlış-eksik ürün getirdiler.

Ancak her ne kadar benim oturduğum yerle alakalı olduğunu düşünsem de verdikleri saat aralığının son 10-15 dakikasında gelmeleri biraz can sıkıyordu. Özellikle evden çalışanlar için üç saat bir kulağının kapıda olması biraz rahatsız ediciydi. Saat aralıklarını azaltsalar çok daha güzel olurdu.


bruce mclaren
(11 saat)
kullanıyorum ve memnunum.


psychosocialll
(11 saat)
Harika.


sutlu nescafe
(11 saat)
Ben de kullanıyorum, bayılıyorum. Özellikle ağır yağ tenekeleri, dev tuvalet kağıdı gibi şeyleri taşımaktan kurtardığı için çok kullanıyorum.


kobuzchu kiz
(11 saat)
Super. Kullaniyorum da.


stavro
(11 saat)
Ben de beğeniyorum. Başka bir şehirde oturan anneme alışveriş yapabiliyorum. Diyorum şu saatlerde evdeysen bir şeyler aldım. Tamam diyor. Güzel oluyor.


ben kullanıyorum ama üşengeçlikten değil. zaten iş yerine getirttiğim için de arabaya kadar götürmesi ordan eve çıkarması falan daha da angarya oluyor bana :)

ancak burdan yaptığım alışverişlerde nerden bakarsan bak %15-20 daha ucuza getiriyorum. kampayalı ürünleri indirimli ürünleri görme karşılaştırma vs. muadillerinin fark yaratmadığı ürün gamlarında özellikle 15-20 tl'lik ürünleri 3-4 tl'lere aldığımı bilirim.

iyi hizmet ^^


jugador
(11 saat)
(3)

Türkiyeden yabancı ülkeye araba satış

Merhaba duyuru tanıdığım arkadaşım Türkiye sınırlarından yabancı ülkeye 2.el araba satmak istiyor kanunen bu satış mümkün mü bilenler cevaplarsa sevinirim
Merhaba duyuru tanıdığım arkadaşım Türkiye sınırlarından yabancı ülkeye 2.el araba satmak istiyor kanunen bu satış mümkün mü bilenler cevaplarsa sevinirim
tolgame
(12 saat)
bizdeki ikinci el fiyatlarının daha uygun olduğu bir ülke var mı gerçekten?

bu yabancı ülkedeki alıcı türkiye'den değil de almanya'dan, gürcistan'dan hatta bulgaristan'dan dahi alacak olsa çok daha ucuza olmaz mı?

teorik olarak mümkün görünse de işin içinde dolandırıcılık kaçakçılık falan yoksa hiç mantıklı değil bence.


reanarchy
(11 saat)
Mumkun.ruhsattan dusebilmesi icin gumruk beyannamesiyle trafige gider.yapmasi gereken tek sey bu.herhangi bir iadesi yok.sadece ticari aracta kdv yi duser.

Birkac yil evvel bulgaristana mercedes ticarileri getiriyorduk bu sekilde.

Ancak arkadasin sahibinden e koydugu araca yurtdisindan alici cikti diye bu soruyu soruyorsa dolandirilmak uzere.


duptıs
(11 saat)
avrupadaki adamlar üşenmiyor, taa japonyadan araç alıyor, düşün yani roro ile japonyadan avrupaya geliyor araç yine de çok satılıyor, tabi genelde yüksek model arabalar ama bize göre yüksek onlara göre değil. kim niye türkiyeden araç alsın ki?


Fodera
(10 saat)
(1)

İphone garanti

Kilit tuşu bozuldu ve sürekli basılı durumda algılıyor. Bunu tamir mi ederler yoksa yeni telefon mu verirler? Telefon iphone se ve garantisi bulunmakta.
Kilit tuşu bozuldu ve sürekli basılı durumda algılıyor. Bunu tamir mi ederler yoksa yeni telefon mu verirler? Telefon iphone se ve garantisi bulunmakta.
muhtemelen tamir ederler, eğer tamir edilmeyecek gibiyse yenilenmiş telefon verirler.


reanarchy
(12 saat)

Yks sonucuna ne gelir

Yeğenimin sonucu da ,iki yıllık sağlık bölümlerinden ataması kolay bölümlerden ne gelir
Yeğenimin sonucu da ,iki yıllık sağlık bölümlerinden ataması kolay bölümlerden ne gelir
paralanka
(12 saat)
(4)

Tezin Biçimsel Düzenlemesi (Acil)

Merhabalar, Bir arkadaşım adına soruyorum. Durum kritik ve acil. Maalesef süre kısıtı var. Gazi Fen Bilimleri Enstitüsü için tezin biçimsel düzenlemesini yaptırabileceğimiz kırtasiye vs önerebilir misiniz? Teşekkürler.
Merhabalar,
Bir arkadaşım adına soruyorum. Durum kritik ve acil. Maalesef süre kısıtı var. Gazi Fen Bilimleri Enstitüsü için tezin biçimsel düzenlemesini yaptırabileceğimiz kırtasiye vs önerebilir misiniz? Teşekkürler.
grobet
(12 saat)
öok kolaylıkla kendiniz yapabilirsiniz:
fbe.gazi.edu.tr

yukarıdaki adreste tezin şablonu verilmiş, gerisi sadece copy-paste.


halanne
(12 saat)
türkerler'e bir götürün. dögol dörtyolda


Bahsettiginiz Şekilsel düzenlemeleri yaptık.. çıktıların boyutu ile word kenar boşlukları uymuyor. Enstitü cetvelle kontrol ederek ret veriyor..
İçerik olarak kabul edilen tez milimetrik hesaplarla ret yiyecek ://

Bu arada turkerler çok yoğun 27 Ağustosa tarih veriyor.. bizim süremiz bu hafta doluyor..


grobet
(11 saat)
Hocam enstitü etrafında kaplama falan yapan fotokopici varsa onlar işin piri oluyor yapabilirler. Bu iş zihni sinir bir iş beni tez yazımından daha da zorlamıştı. Biraz sabır ve bol yedek ile halledebilirsiniz. Her yaptığınız düzeltmeden sonra falan yedek alın. Gerekirse bölümleri ayrı ayrı düzenleyin. Biraz sabırla 1 günde halledersiniz diye düşünüyorum.


(8)

Almanyada yaşayan biri ile evlenmek

Almancı diye tabir ettiğimiz hem türk hem alman vatandaşı ile evlenince ne gibi haklarımız oluyor. almancı olan kız. kız türkiyede yaşayacak.ben de mi çifte vatandaş oluyorum ya da çocuklar felan. ne bu işin ayrıntısı.
Almancı diye tabir ettiğimiz hem türk hem alman vatandaşı ile evlenince ne gibi haklarımız oluyor. almancı olan kız. kız türkiyede yaşayacak.

ben de mi çifte vatandaş oluyorum ya da çocuklar felan. ne bu işin ayrıntısı.
zbrs
(13 saat)
abi sen kızı tanı biraz bence.


hasmetizm 2046
(12 saat)
genelde evlenip almanya ya gidilir. sen oradaki kızı burayamı getireceksin ?
burada yapamazsa alışamazsa ne olacak ?


catch
(12 saat)
İç güveysi oluyorsun onu biliyorum sadece, ağırdan al kardeşim.


Beherit
(12 saat)
@beherit iç güveysi olmuyor. alman kız geliyormuş. dedikodu gibi oldu amk :D


catch
(12 saat)
@catch aaa hakkaten :D ama olsun ben öyle Türkiye'de yaşayacak Alamancı görmedim tarihte, eninde sonunda gidilecek oraya :D


Beherit
(12 saat)
almanyada yasamadan ve almanca ogrenmeden vatandas filan olunmuyor evli de olsaniz.

Belki vize aliminda kolaylik olur, uzun sureli turistik vize vs verebilirler. Ve oraya tasinmaya karar verirseniz calisma izni vs cikar hemen.

Cocuklar 18 yasina kadar cifte vatandas olur, evet. Sonra secmek durumundalar. Alman pasaportu ya da turkiye pasaportu


kuehles blondes
(12 saat)
merhaba,
size vatandaşlık hakkı yok kısa vadede, uzun vadede ise aile birleşimi vizesi vs. ile çalışma vizesi almaya hak kazanmanız gerekiyor.siz öyle türk vatandaşı olarak kalıyorsunuz.
almanyadaki arkadaş tr vatandaşlığını reddedip sadece alman vatandaşı olarak kalırsa çocuklarınız da alman vatandaşı olmaya hak kazanıyor.(çocuk tr de doğsa bile) ama çifte vatandaş ise sıkıntı yaratıyorlar.
ve vize alırken senden vize ücreti almıyorlar. (60euro idi en son)
durumuna göre sana vize verirken ayrıcalık tanıyabiliyorlar. 5 yıl alan biliyorum.


Absinthe75c
(12 saat)
Kız kendisi türkiyede yaşamak istiyor, ben getirmiyorum. almanyada babası vardı, öldü birkaç sene önce. almanyada akrabası yok, bütün akrabaları türkiyede.

benim merak ettiğim vatandaşlıkla alakalı yaşanan yaşanabilecek şeyler. örnekleyerek falan filan işte.


zbrs
(12 saat)

Yeni askerlik yasasi.

Yillardir bakayayim.1- yeni yasa yururlukte mi su anda?2- yururlukteyse bakaya olanlar bedelli askerlikten yararlanabiliyor mu?3- para cezasi odeyecek miyim? Nasil uygulaniyor?Tesekkurler
Yillardir bakayayim.


1- yeni yasa yururlukte mi su anda?
2- yururlukteyse bakaya olanlar bedelli askerlikten yararlanabiliyor mu?
3- para cezasi odeyecek miyim? Nasil uygulaniyor?

Tesekkurler
baldur2
(13 saat)
(26)

Görüştüğüm kızdan dün ayrıldım vicdan azabı duyuyorum. Ne yapmalıyım?

31 yaşındayım. Yaklaşık 1,5 aydır kuzenimin gösterdiği bir kızla görüşüyordum. Aslında evlilik için görüşüyorduk. Fotoğraflarından fena değil görüşürüm demiştim. Fakat ilk görüşmede fiziksel olarak o kadar da beğenmemiştim. Bir de sesi biraz değişikti. Anlamakta kısmen zorlanıyordum ama kız tam evle
31 yaşındayım. Yaklaşık 1,5 aydır kuzenimin gösterdiği bir kızla görüşüyordum. Aslında evlilik için görüşüyorduk. Fotoğraflarından fena değil görüşürüm demiştim. Fakat ilk görüşmede fiziksel olarak o kadar da beğenmemiştim. Bir de sesi biraz değişikti. Anlamakta kısmen zorlanıyordum ama kız tam evlenicek profildeydi. İlk defa birisi ile görüşüyormuş. Hatta annesi ile annemi alıp tanışmaya gittim. Yemek yapmada yetenekli ve uyumlu biri olarak görünüyordu. Ama kıskancım diyordu. Geçmişindeki herşeyi öğrenmek istiyorum diyordu. Ben de dün akşam bunu gerekçe göstererek ayrıldım. Sonra özür diledi kıskançlığı için. Israr etti sebep bu mu dedi. Başka birşey var dedi. Beni beğenmiyor musun dedi. Ben de başka birşey demedim. Şu an vicdan azabı yaşıyorum. Kendimi kötü hissediyorum. Bana değer veren bir kızı üzdüm. Şu an ne yapacağımı bilmiyorum. Acaba yanlış yaptım deyip geri dönsem mi diye düşünmüyor değilim. Yardım edin sözlük ahalisi. Yapıcı yorumlarınıza ihtiyacım var.
rafan
(13 saat)
Aga sen ne istediğini bilmiyorsun ki. Duyuru naapsın amg?


datnet
(13 saat)
Kafam o kadar karışık ki ama kız iyi birisi. O yüzden geri konuşmayıi düşünmüyor değilim. Ama bunu vicdan azabıyla mı yapıyorum yoksa gerçekten bunu istediğim için mi yapıyorum. Onu anlamam gerek.


rafan
(13 saat)
üstat gelmişsin 31 yaşına yok fiziği beğenmedim yok sesini beğenmedin diyorsun ayrıca madem beğenmedin anneni niye karıştırdın işin içine ah be.. kendini toparla hemen bir karar ver..


xdenizx
(13 saat)
* Yaşım geldi diye kendinizi evlenmeye zorlamayın
* Beğenmediğiniz biriyle evlenmeyin
* Evlilik için kriterlerinizi gözden geçirin; yemek yapmada yetenekli ve uyumlu olması tek kriteriniz olmasın.

Büyük ihtimalle o kıskançlık evlilik boyu devam edecek. Ama bunu söylemeyip de kıskançlık yapan da çok.


Ya sen onu siktir et de bu kızla bi' ömür geçer mi geçmez mi? Onun cevabını düşün. Niyeti önceden belli olan ilişkiler böyle patlıyor genellikle, 1,5 ayda ne kadar tanıdın da kalktın annesini de alıp annenle tanıştırdın? Zaten ilk görüşte fiziğini ve sesini (?) beğenmemişsin ne gerek var uzatmaya?

Kız kaç yaşında bilmiyorum ama bu zamana kadar ilk defa birisiyle görüşen kızın değişik değişik sorunları olabilir, bilmiyorum. Bi' kız sırf yemek yapabiliyor diye evlenilecek kategoriye giriyorsa o da ayrı ilginç, ki bu kadar sürede geçmişini kurcalayıp kıskanç olduğunu ifade eden biriyle ne işin olur amünüm?

Şimdi sen geri dönersen hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, ezilip büzüleceksin bunun altında hiç yanaşma bence, sevmediğin belli vicdan yaparak kızı da kendini de yakma bırak dağınık kalsın.


Beherit
(13 saat)
Kafam o kadar allak bullak oldu ki mal gibi oldum. Kendimi gerçekten kötü hissettim. Daha önce hem reddettim hem de reddedildim ama hiç bu kadar kötü olmadım.


rafan
(12 saat)
Fiziksel olarak beğenmediysen uzatma, zaten uzun zaman olmamış, o da yoluna bakar, başka insanlarla mutlu olma ihtimali ikiniz için de söz konusuyken neden zorlayacaksın ? Sırf yemek yapmayı biliyor, tam evlenilecek kız diye evlenilir mi ?


elikası
(12 saat)
kanka kız da sen de çok tecrübesizsiniz belli ki ilişki konusunda. fevri olmuş tepkin, bunun için özür dileyip (hediye de alıp), düzgün bir sohbet etmeyi deneyin. kıskançlığı seninle değil başkaları ile alakalıdır. çekinmeden soru sorun, cevaplayın. sonra karar verin.


hasmetizm 2046
(12 saat)
31 yasinda olduğuna emin misin? Hiç o yaşta biri gibi davranmamissin.

Cevabıma gelirsek, ayıp olmasın diye bu kızla evlenmelisin.


elorelia
(12 saat)
Kesinlikle hatalarım oldu şimdiye kadar ama kimseyi kırmak üzmek gibi bir niyetim olmadı. Açıkcası fiziksel olarak ilk başta beğenmedim ama bunu söyleyemedim. En büyük hatam bu oldu. Kararsızlık yaşadım.


rafan
(12 saat)
Bakin size bir fıkra anlatıcam

“İlk defa birisi ile görüşüyormuş“
:)


hayatı zehir edecek kıskançlıkta kızlar tanıdım onlar bile "Geçmişindeki herşeyi öğrenmek istiyorum" kafasında değildi. bu kız ayrı bir seviye. tikatli ol. sevmediysen de evlenme. evliliğin 2.ayı naptım ben diye kafanı duvarlara vurursun


avatar is back
(11 saat)
vicdan azablık bir durum yok. vicdan azabi insan aç bırakırsan, maaşını vermezsen, kotuluk yaparsan duyarsın. kafanızda soru işaretleriniz var, kendinizce tutarlı bir kafa yapısına ulaşıp ondan sonra istediğiniz yola uygun olarak davranabilirsiniz. bunu yapmazsanız o zaman asıl kötülük yapmış oluyorsunuz arada derede hareketler filan.


The_Lollok
(11 saat)
Tamamen bitti sanırım şu anda. Ben seni sildim. Sen de beni sil dedi.


rafan
(11 saat)
(bkz: ayrıl coco)


lcha
(11 saat)
Bilmiyorum hala aklımda acaba geri yazsam mı diye. İçimde bir ağırlık var.


rafan
(10 saat)
üstad kızın kalbini kırmışsın ya çok ayıp olmuş :( anlattığın kadarıyla tam bi ev kızı. temiz, titiz, hamarat, evine bağlı,vs. fiziğine bakma o kadar. türk kızları evlenince hele çocuk yapınca 80 kilo olurlar zaten hepsi aynı. her gece dışarı çıkan, mutfağın yolunu bilmeyen, onunla bununla yatmış, milletin artığı olmuş bir kızla evlenemezsin ki!! bir çiçek ufak bir hediye falan alıp gönlünü alırdım yerinde olsaydım..


'
(10 saat)
@bir üstteki girdiye cevaben: kıza haksızlık ettim. iyi ve anlayışlı biriydi. ben yanlış yaptım sanırım tekrar yazıcam.


rafan
(10 saat)
Beğenmemşsin başta zaten, sonrasında da beğenme düzeyinde çok artış olmamış. O yüzden doğru olanı yapmış gibisin. İşi ilerletip sonradan da pişman olabilirdin.


beğenmediğin biriyle evlenemezsin. kendini zorlasan da o evlilik yürümez. üzülme.


lilyb
(8 saat)
begenmediyseniz o iş yürümez.evlenseniz de boşanırsınız.sadece bir insan iyi biri ve güzel yemek yapıyor diye evlenilmez bence.


drako
(8 saat)
31 yaş bir erkeğin evlilik telaşına girmesi için biraz erken bir yaş değil mi ya? Neden bu çok normal karşılanmış anlamadım. Hayatının en güzel evresindesin, sırf yemek yapabiliyor diye beğenmediğin bir kızla mı evleneceksin? Sadece meraktan soruyorum, köyde, kırsal kesimde falan mı yaşıyorsun?


Yapıcı yorum demişsin.

Sene olmuş 2019. Hala birisi ile tanışmadan evlenmek amaçlı görüşülüyor. Hala kız tarafı ben çok kıskancım deyip ben kimse ile şu ana kadar görüşmedim yalanı atıyor. Hala evlenilecek profil kavramı var, ve koca koca yaşlara gelmiş insanlar hayata karşı duruşa değil de bu kızı daha önce ellememişler, bir de güzel yemek yapıyor o halde evlenilir kafası ile hareket ediyor.

31 yaşındaki adam yemek yapıyor diye, yalnız duramıyor diye sevmediği bir insan ile görüşmeyi düşünüyor, ana gız buldum diye annesine gösteriyor.

Al sana yapıcı eleştiri, köylü müsün sen? Biraz büyümeye kendi ayakların üzerinde durabilmeye, yalnız kalabilmeye, yemek yapabilmeye ne dersin?


denizgonen
(8 saat)
bir bucuk ayda evlenmeye karar vermek ile tum mal varligini bitcoin'e yatirmakla ayni sey.

riskli.

gerci gorucu usulu ile evlenenler tanistiklari ilk gun evlenmeye karar veriyorlar. ben onlari azgin ve cilgin olarak goruyorum. sizinki gorucu usulu degil tabii ama gorucu usulunun biraz daha modernize hali.
bu kiz size psikolojik yem atmis. atlamayin oyle. kendi mutlulugunuz icin net olan kriterlerinizden vazgecmeyin.

baska bir kadin bul. birkac yil arkadaslik edin. kafadarsaniz, ondan sonra evlenin. kafaniz uyusmuyorsa surec boyunca baska bir kadin arkadas bulun.


o kızla sen çok farklı dünyaların insanısınız. el değmemiş kız bulduk diye abuk subuk kararlar verme. sen öyle biriyle mutlu olacak birine benzemiyorsun.

duyuruda kullanıcı değil de sadece okuyucuyken takip ettiğim bir konu vardı, buranın gediklileri daha iyi bilir. gayet gençliğini dolu dolu yaşamış bi abimiz baya böyle örtülü mörtülü tertemiz bir kızla tanışıyor aynı senin gibi aile yoluyla, kızın da şartlarından biri adamın ilki olmak. kadın aşırı muhafazakar anlayacağın. adam da kendine bakmıyor, tamamen "şeyapılmamış kız buldum" motivasyonu ile yalan söylüyor kıza evleniyor. neyse, birkaç ay geçiyor bu kız kocasının günlüklerini buluyor (adam gençliğinde her yattığı kalktığını yazmış ve evlendiği eve de bunları getirmiş evet) ve nihayet gerçekleri öğreniyor. boşanmaya kalktıydı diye hatırlıyorum ama devamını bilmiyorum. nabıyım diye buraya soruyordu. şimdi senin duyuruyu okuyunca bir gözümün önünden geçmedi değil. seni tanımıyorum tabii de pek kızla aynı kafada değilsin gibi geldi. bu tür olaylarda davul dengi dengine çalmalı derim ben. anlaşmak her şeyden önemli çünkü.

bu arada gedikli duyuruculardan mesaj bekliyorum yukarda yazdığım olayın akıbetiyle ilgili, sevgiler :)


windows95
(5 saat)
@windows95 aslında benim de oldu daha önce çıktığım kimseler ama ben bu adam kadar tuttuğunu götüren biri değilim. Görüştüğüm kız da o başörtülü kız kadar muhafazakar değil. Aileler de üç aşağı beş yukarı aynı profil. Gelecek inşallah güzel şeyler getirir. Evlilik fizikselden daha fazla ruhsal uyum da getirir. Ben bu kızda bunu gördüm. Bakalım denerim olursa olur olmazsa da geçmiş olsun.


rafan
(4 saat)
(13)

Hassas bir konu

Çok üzücü ve bir o kadar da garip bir durum. Kamera görüntüsünün ilk saniyeleri dikkatli izlendiğinde şoförün hemen arkasındaki iki kişinin doğal akışa uymayan davranışlar sergilediği fark ediliyor. Siz ne düşünüyorsunuz?https://www.enkocaeli.com/haber/2861160/otobusun-altinda-ezilerek-can-veren-gun
Çok üzücü ve bir o kadar da garip bir durum. Kamera görüntüsünün ilk saniyeleri dikkatli izlendiğinde şoförün hemen arkasındaki iki kişinin doğal akışa uymayan davranışlar sergilediği fark ediliyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

www.enkocaeli.com

Kazayla ölmenin böylesine basit olması da acı... Geride kalanlara sabır dileyelim.
038576
(15 saat)
70 80 le giderken kapı açmış şöför, kız da dalgın, bu tür inme binme olaylarında otomatiğe bağlıyor vücut, büyük ihtimalle otobüsteyken binmek istediği aracı gördü ve acelesi olduğu için dalgınlığın da etkisiyle böyle oldu. güvenlik kamerasında hız olarak 40 yazıyor ama inandırıcı gelmedi.


Fodera
(15 saat)
dolmuşçunun amk. hepsi böyle. otobüs tam durmuyor hafif hareket ediyor hala kız inerken. tam inmeden de inmiştir diye hızlanıyor. şöför kesinlikle suçlu bence.

şöförün arkasındaki kişilerden biri kız zaten. ben garip bir şey göremedim.


black mamba
(14 saat)
Öncelikle Şoför büyük oranda kusurlu, araç tamamen durmadan kapıyı açıyor, böyle gerzek bir dolmuş şoförü benim park halindeki aracımın kapısını alıp götürmüştü geçmişte açık olan kapısına takarak ve tabi 8/8 suçlu bulundu, diğer taraftan videoda kız muhtemelen yanında oturanın koluna ya da altına sıkışmış çantasının kulpunu çekiyor o yüzden çocuk kolunu kaldırıyor olağan dışı bir durum yok gibi. Bazen insan böyle dalgın ve refleks haliyle hareket edebiliyor sonucu üzücü olmuş ne yazık ki.


solo
(13 saat)
sormak istediğin sanırım, kız ile yanındaki yolcu arasında bir şeyler mi oluyor yönünde. sanki kız adama dokunuyor adam da kıza aynı şekilde gibi.


reanarchy
(12 saat)
Evet, video başlar başlamaz kız sol eliyle yanındakine bir şey veriyor gibi görüyorum. Alan arkadaşın da baştan sona hal ve hareketleri eğreti duruyor.


038576
(12 saat)
Önceki cevabımda kız çantasının kulpunu alıyor kaldırıyor demiştim ama video'yu yavaşlatıp izleyince çocuğa bir şeyler verdiği açıkça görülebiliyor ayrıca iki kişinin birbirine yabancı durmasına ve kızın gayet ince bir yapıda olmasına rağmen kızın çocuğun dibine kadar sokulmuş olması (Kızın solunda bir adam oturacak kadar mesafe var) Daha sonradan çocuk kızın bıraktığı/verdiği şeyi alıp tepkisiz kalıyor kız sonrasında heyecanla aniden ortamdan uzaklaşma eğiliminde.

Muhtemel senaryo: kız ve oğlan düzenli olarak aynı toplu taşıma ile gidip geliyorlar kız oğlandan hoşlanıyor en nihayetinde cesaretini toplayıp çocuğun yanına oturuyor öncesinde de telefonu vs yazan bir notu çocuğun eline tutuşturup sonra da heyecanla ortamdan uzaklaşmaya çalışıyor eğer böyleyse gerçekten çok acı bir son.

@038576'in uyarısı üzerine düzeltme, kızın (bize göre solunda) görünen boşluk arka koltuktan kaynaklı bir göz yanılmasıymış.


solo
(12 saat)
hayır gereksiz şeylere bakıyorsunuz orada kişi isterse kızın sevgilisi arkadaşı her neyse olabilir bu durum şöförün kapıyı açık şekilde seyahat edebileceğini göstermez

burada suç yüzde yüz şöföre ait kapı açık olmasa kız camı kırıp atlatsa buna tamam diyebiliriz fakat insanlar devamlı yaptıkları bir hareketi artık beyin otomatiğe alıyor ineceği durağa yakın geldiği için yavaşlayınca durdu gibi düşünerek atlamış.

tabi ki kızda da hata var kendisine alışkanlık edinmiş araç durmadan atlamayı vs ki buda öyle bir durum gibi görünüyor ama kendisini alıştırsaydı durduğunu tam görmeden inmeyen bir birey olsaydı o günde ne kadar dalgın olursa olsun o otobüsün durduğunu görene kadar bekleyecekti


sivrisinek
(12 saat)
Buna 70 80 le gidiyor diyen araba kullanmasın bence gayet 40 la gidiyor araba. Kıza yazık olmuş allah rahmet eylesin. Kızın da bir miktar suçu var diye düşünüyorum.


respect
(12 saat)
sofor suclu
bu kizin boylesine acele etmesinden bagimsiz. ya kizin bir acelesi var, artik orada bir taciz mi var, bir isler mi ceviriyorlar supheli.

soforun de bu konuda maalesef ihmalkarligi var. acele etme diyorsan niye kapiyi aciyorsun, hava gelsin diye mi? ve yani refleks olarak bile insan inmek isteyebilir sonucta.


baldur2
(12 saat)
Şoför yüzde yüz suçlu. Araç durmadan kapıyı açamazsın. Ancak 70'le gitmiyor 50-40 olabilir.
Kadın da hayatını kaybetmiş yazık. Allah ailesine sabır versin.


kitik
(11 saat)
Bence kız adama bir şey veriyor. Bunu çaktırmadan yapmaya çalışması, verir vermez hemen kalkıp inmesi illegal bir madde olabilir diye dusundurttu bana.


sckxyss
(11 saat)
Kız bir şeyler veriyor ve ortamdan acele bir şekilde uzaklaşmaya çalışıyor, telefon numarası ihtimali daha büyük. Adam şaşırmasa uyuşturucu vs derdim ama değil.

Kazada suçun büyük kısmı şöförde. Kız dikkatsiz olsa da o şöför alır cezayı. bunu engellemek için yeni otobüslerde hareket halinde kapı açmayı geçtim kapının önünde dursanız bile kapı açılmıyor.

Allah rahmet eylesin ne diyelim.


kimlanbu
(11 saat)
Kız bir şey veriyor gibi geldi ama kaza ile ilgisi olduğunu düşünmüyorum.

Şoförler araç durmadan kapıyı aciyorsa bu bir hatadır. Yalnız şoför kızın indiğini görüyor. Inmiştir diye düşünmüyor. Hızı da kapı açıldıktan sonra iyice yavaşlıyor ama tam durmuyor.
Kız aracın durmasını beklemeden iniyor.

Iki tarafta da hata var. Ama kız arabanın hareket ettiginin bilincinde olmalı çünkü görüyor inerken (dalgın değilse)

Bizim burada da bu durmadan kapı açmayı minibüsçüler yapıyor. Tamamen durmadan inmiyorum ve bazen arkalarda kalıp son anda inecekken hareket ediyor.

hülasa iki taraf da hatalı.


dont eat me
(5 saat)
(4)

yardımcı olur musunuz

20 yaşında üniversite öğrencisiyim.rahmetli babamın emekli maaşını alıyorum.yazın kısa süreli sigortalı bir işe girdim diyelim,bu parayı alma hakkım sonlanıyor mu?sigortasız işlerde mi çalışmam gerekiyor?bana akıl verir misiniz?(Erkeğim)
20 yaşında üniversite öğrencisiyim.rahmetli babamın emekli maaşını alıyorum.yazın kısa süreli sigortalı bir işe girdim diyelim,bu parayı alma hakkım sonlanıyor mu?sigortasız işlerde mi çalışmam gerekiyor?bana akıl verir misiniz?(Erkeğim)
sonlaniyordu yasalar degismediyse.


kadınsanız evlenene kadar kesilmiyor. ben de alıyorum, sigortalı işe girmiştim kesilmemişti.

belki erkeklerde de bu durum aynıdır, bilmiyorum.


batlegolas
(16 saat)
www.ntv.com.tr

anladığım kadarıyla 25 yaşına kadar sigortalı çalışsan da yetim aylığı kesilmeyecekmiş.


batlegolas
(16 saat)
bunu gidip SSK binasında doğrudan memurlara sor.
ciddi bir konu internette okunan şeylerle riske atma.


(1)

Işid saldırısından polis sayesinde kurtulan ünlü biri var mı ülkemizde

Teşekkürler
Teşekkürler
Fusha
(17 saat)
isid oyle bireysel calismiyor. ulkeye yonelik oluyor eylemler. ha varsa da kendi ulkesinde suriyede falandir.


mayeskuel
(7 saat)
(3)

icloud hesabını başka hesaba aktarma

merhaba,mevcut icloud hesabımdaki herşeyi, yeni açacağım icloud hesabıma aktarmanın pratik bir yolu var mı?
merhaba,

mevcut icloud hesabımdaki herşeyi, yeni açacağım icloud hesabıma aktarmanın pratik bir yolu var mı?
İcloud mail adresini değştirebiliyorsun. Pratikte yeni hesap açmış oluyorsun yani


efruz
(12 saat)
beceremedim ben onu, var olan hesabı girmemi istiyor. yani yeni hesap açıp onu eklersem olacak sanırım.


(2)

trendyol

burdan aldigim cantanin 15 gunluk iade suresi dolmus. hic kullanmadim iade etmeyi unuttum sadece. yarin iade koduyla kargolayip sansimi denesem mi buna benzer bisey yasayan var mi?
burdan aldigim cantanin 15 gunluk iade suresi dolmus. hic kullanmadim iade etmeyi unuttum sadece.

yarin iade koduyla kargolayip sansimi denesem mi buna benzer bisey yasayan var mi?
gecse bile aliyorlar mh yi aradigini zamaan, sorun yok


ben ayakkabıda 15 günü geçirdim. giyilmiş olduğu halde kalitesini beğenmedik dedik, iade aldılar.


babilbaligi
(10 saat)

com.android phone işlemi durduruldu hatası

Rehbere girmek istedigimde böyle bir hatayla karşılaşıyorum. İnternette ki bütün çözümleri uygulamama rağmen bir türlü duzeltemedim. Bu hatayla karşılaşıp işin içinden çıkan birisi varsa yardim edebilir mi ?
Rehbere girmek istedigimde böyle bir hatayla karşılaşıyorum. İnternette ki bütün çözümleri uygulamama rağmen bir türlü duzeltemedim. Bu hatayla karşılaşıp işin içinden çıkan birisi varsa yardim edebilir mi ?
(10)

belli bir yastan sonra ask mesk isleri

30+ olunca gencliginizdeki eski tadı alabiliyor musunuz?
30+ olunca gencliginizdeki eski tadı alabiliyor musunuz?
hayır. alınmıyor.


paudi
(20 saat)
Erkek tarafı olarak, bu yaştaki kadınlarla uzlaşabilmek cidden büyük facia. Beklentilerini asla karşılayamayacağın bir güruhla karşı karşıyasın. Yaşça daha ufaklara yönelsen, onlar da daha sana ayak uyduracak kalibrede olmuyor. Dolayısıyla yaşlanan sensen, seni arzulayan bir kadına denk gelmedikçe evet eski tadı alamayabilirsin pekala.


Psycho Mantis
(18 saat)
o işler tek atımlıkmış knk.


datnet
(13 saat)
eski tadi alamiyorum. eski tadi alabilmek icin benden kucuklere yoneliyorum. :)


tabudeviren
(12 saat)
Alınmıyor olsa herkes 30dan sonra intihar ederdi heralde. Yaş kaç 18 mi? 30 ne yahu? Hadi kadını geçtim, erkek için 30 daha yeni başlangıç..


lcha
(11 saat)
alınıyor alınmaz olur mu?
hem de toyluğun verdiği çekişmelerden falan arınmış bir ilişki yaşıyorsun misler gibi. çok daha mutluluk odaklı.

daha bile tatlı olabiliyor.


baharat
(11 saat)
daha damıtılmış oluyor. eski tadı alamıyorum diyenler için aşk meşk işleri cinsel çekim sosuna bulanmış bir avuç hayalden ibaret.


füt
(10 saat)
Hayır. Geçmişte yaşananların anıları acıları engel oluyor. İçindeki aşkı da tüketmiş oluyorsun biraz.


Bu kafaya bi kez giren bir daha tat mat alamıyor. Ben ergen ruhlu olduğum için hala alıyorum şahsen. Daha geçen hafta aşk acısından hönkür hönkür ağladım misal ahsf. Keşke ben de alamasaydım.


valla çok yakın bir örnekle gördüğüm kadarıyla daha güzel yaşanıyor. eski tat derken kastettiğiniz çocukça bir heyecan, hırs, ihtiras falansa onların dozu azalıyor. ama çok daha sakin ve aklı başında keyifli ilişkiler yaşanabiliyor.


Psikoterapist

Gecenlerde ayakustu bi Psikoterapist ile tanistim...Fakat kisinin adini sormak aklima gelmedi. Kendisini sizlerin yardimi ile bulmayi dusunuyorum.Psikoterapistimiz aslen macar. Bi kac dil bilen bi kisi. Kadikoy taraflarinda faaliyet gosteriyor diye aklimda kalmis .40li yaslarda bi kadin.Bu tarife uy
Gecenlerde ayakustu bi Psikoterapist ile tanistim...
Fakat kisinin adini sormak aklima gelmedi. Kendisini sizlerin yardimi ile bulmayi dusunuyorum.
Psikoterapistimiz aslen macar. Bi kac dil bilen bi kisi. Kadikoy taraflarinda faaliyet gosteriyor diye aklimda kalmis .40li yaslarda bi kadin.
Bu tarife uyan bi Psikoterapist taniyan var mi?
Saygilar.
kamilkoc
(20 saat)
(7)

Faceapp

Bu program sizde de hata veriyor mu ?
Bu program sizde de hata veriyor mu ?
tekil3.şahıs
(20 saat)
Samsung s9+
Sorunsuz çalışıyor.


here we go
(19 saat)
Bende de veriyor ya j7 pro

Öğlen çalışıyordu ama.


biseysorucam
(14 saat)
vpn'le girin çalışıyor o zaman


technicalte
(12 saat)
İphone
dün çalışıyordu şimdi çalışmıyor. hata veriyor.


kitik
(12 saat)
Dun aksam 2-3 tane foto yaptim. Sonrasinda hata vermeye basladi calismiyor su an.
Android, Xiaomi.


stavro
(12 saat)
Samsung A5 2017 - Hata veriyor.


samterk
(11 saat)
şuan çalışıyor..


catch
(11 saat)
(3)

YKS sonuçlarınız ?

Ben patlamışım valla, yabancı dil sınavında kendi rekorumu bile kıramamışım 3 yıl önceki. Şu an okuduğum bölümü ancak tutturabildim düşünün...Sizde genel durum ne ?
Ben patlamışım valla, yabancı dil sınavında kendi rekorumu bile kıramamışım 3 yıl önceki. Şu an okuduğum bölümü ancak tutturabildim düşünün...

Sizde genel durum ne ?
Psycho Mantis
(20 saat)
hiçbir şey olmasa bile kesinlikle bir şey oldu diyorum.
aynı puana karşılık gelen sıralamada %20 geriye atmış.
not:ea


meldaras
(19 saat)
Sıralama facia evet. Yaklaşık bir puan almama karşın 10K'dan fazla kişi geriye düşmek nedir be. Üstelik türkçe ve sosyal full'e yakın çıkarmış olduğum hâlde.


Psycho Mantis
(19 saat)
Sınavda 65 bin sıralama kaç puana denk geliyor?


mewthree
(18 saat)
(15)

Eryaman

Eryaman rezidansta ev tutmak üzereyim. Kirasi 1100 lira sizce değer mi?
Eryaman rezidansta ev tutmak üzereyim. Kirasi 1100 lira sizce değer mi?
opitseri
(20 saat)
rezistansına göre değişir, malı görelim


Relax eryaman ismi @meldaras ,@vladimir dökümov


opitseri
(13 saat)
kaçıncı kat ısınma aidat nasıl. ev kaç artı kaç, eşyalı mı? bu kadar bilgiyle napalım


kablelvuku
(13 saat)
8. Kat eşyalı 1+1


opitseri
(13 saat)
Aidat 150 lira


opitseri
(13 saat)
eryaman standartlarında bir fiyat. eryamanda daha eski eşyalı evleri belki 800'e falan bulursun o kadar.


kablelvuku
(12 saat)
Eşyalar yeniyse fiyat uygun. Ben de Eryaman'da benzer bir evde eşyalı 1+1 balkonlu eve 1000 lira veriyorum. Eski kiracı olduğum için az zam yaparak bu fiyata geldim, yeni girecek olsam 1100 liradan aşağı zor gibi. Bu arada benim de aidat 150, o da normal yani. Ama relax'ın konumu biraz uzak, optimum karşısındaki fırat'a bakmanı öneririm, lokasyonu daha iyidir, aynı fiyatlara bulursun.


Abdurrahman
(12 saat)
tek gecelik çok oluyordu oralarda, düzelmişse go on.


giovanne
(12 saat)
Şu anda öyle bir sıkıntı yok güvenlik falan var. @giovanne. Havuzu fitness i falan var. Fırat'i bilmiyorum. @abdurrahman


opitseri
(11 saat)
gayet yüksek.

arkadaşım 3.etapta 500 liraya oturuyor. eşya için ayda 600 lira verilmez.

p.s. zaten o evler 100-150 bin lira. azıcık birikmişin varsa 1500 lira kredi öde ev senin olsun.


babilbaligi
(10 saat)
O paraya metroya daha yakin yerlerden ici yapili az katli sitelerden bulabilirsin.


rajkoothrapali
(10 saat)
Fiyat normal ama ben olsam o paraya daha merkezi bir yer arardım. O paranın bir kısmını relax adına veriyorsun çünkü.


elorelia
(10 saat)
biz ankaralılar eryaman'ı ankara'da saymıyoruz bilginize.


Işyeri güvercinlikte olduğu için burada tutmaya karar verdim. Ama hala tam olarak bilmiyorum yakın uzak mi


opitseri
(8 saat)
Biraz ankara'ya uzak kabuk ediyorum. Ama ev bulamıyorum ya emlakçı var ya da eşyalar eski.


opitseri
(8 saat)
(4)

Film afişini bulamamak

Bu alien serisinde xenomoprhun susan sarandonun yanağına öpücük kondurur gibi durduğu bir anın posteri vardı. Bulamadık gugıl görselde. Nereye bakmalı?
Bu alien serisinde xenomoprhun susan sarandonun yanağına öpücük kondurur gibi durduğu bir anın posteri vardı. Bulamadık gugıl görselde. Nereye bakmalı?
baal
(21 saat)
aradığınız bu mu?

www.impawards.com


leandroux
(20 saat)
Valla bu. Teşekkürler.


baal
(14 saat)
Yırtık dondan çıkmak gibi olacak ama Susan Sarandon değil de Sigourney Weaver olması gerek sorudaki kişi sanki


solo
(13 saat)
Evet afişi görünce farkettim ben de. Susan sarandon yazması daha kolay. Kgskgjg


baal
(13 saat)
(9)

hangi internet servisini kullanıyorsunuz

sb
sb
oldz
(21 saat)
kablonet


sutlu nescafe
(21 saat)
5-10 senedir superonline kullanıyorum, aşırı memnundum ama fiyatları çok yükseldi.
Sanırım taahhüt bitince vodafone a geçeceğim.


pislick0
(21 saat)
Türk Telekom kullanıyorum. Taahhütlü. Yaşadığım yerde sorunsuz çalışıyor. Bozmazlarsa tekrar taahhüt yaparım.


baal
(21 saat)
türknet taahhütsüz.. tt altyapısı..

oran (kbps): 99976 / 4094

85 tl


synche
(21 saat)
turkcell(mecburum)


somon sosu
(20 saat)
Türknet


(s)AINT
(13 saat)
Turknet


lostys
(12 saat)
Türknet


kitik
(12 saat)
superonlıne box


since1907
(8 saat)
(9)

Vize Başvurusu Fake Rezervasyon

1.bookingten sahte rez yapıyoruz ya, şimdi konsolosluk belgeleri kontrol edip/incelerken gerçekten o otelin bilgilerini vs ya da rez numarasını falan bi şekilde kontrol edebiliyor mu? yoksa sadece rutin amaçlı kağıt üstünde mi görmek istiyorlar?2.evrakları konsolosluğa verir vermez rez.nu iptal etse
1.bookingten sahte rez yapıyoruz ya, şimdi konsolosluk belgeleri kontrol edip/incelerken gerçekten o otelin bilgilerini vs ya da rez numarasını falan bi şekilde kontrol edebiliyor mu? yoksa sadece rutin amaçlı kağıt üstünde mi görmek istiyorlar?

2.evrakları konsolosluğa verir vermez rez.nu iptal etsek ne olur?

3.sanal karta geçici süre para tanımladım hatta kimi rez.da tamamen eski kart bilgilerimle (geçersiz hesap) rez. yapabildim tabii 24 saat içinde bak bu rez. lar iptal edildi diye haber geldi. vize başvurusunu yeni yaptım halbuki. etkiler mi?

thanks.
rewlack
(21 saat)
Bir arkadasim Booking'den free cancellation oda tuttu. Vizeye basvurdu, vize cikti, pasaportu geldi. Ardindan rezervasyonunu iptal etti.

Kisa sure sonra konsolosluktan arayip rezervasyonunu neden iptal ettigini, kalacak yer bilgilerini istediler.

Yani demem o ki otellerden cok kolay sekilde rezervasyon iptallerini ogrenebiliyorlar.

Ulke yanlis hatirlamiyorsam Almanya idi.


crown
(21 saat)
Hangi ulke?


themanhekilled
(21 saat)
almanya :/

bu arada 4 farklı şehirde kalıcam 20 gün boyunca. sadece bi tanesi iptal olmuş.

önemli mi bilmiyorum ama otel değil hostel hepsi.

bi de yenide rez. yapsam bile şimdi farklı numara verecek.


rewlack
(21 saat)
Almanyada kapida genelde memur nerede kalacagini soruyor rezervasyonun ciktisini sorduguda olmustu. Fakat free cancellation bookingle vizeye basvurup vize aldigim arkasindanda iptal ettigim cok oldu.Neticede illa o yerde Kalmak zorunda degilsin Bazen daha ucuz bir yer bulup viZe aldiktan sonra rezervasyonu iptal ettigimde buarada


themanhekilled
(21 saat)
abi soruyu okumuyor musunuz? ben mi kötü sordum.
vize gelmedi. başvuruyu yeni yaptım.şu an başvuruda sunduğum konaklamalardan biri iptal.


rewlack
(20 saat)
bir de benzer şekilde düşürsek seyahat rez.larını bir süresi var, bunu onlar da biliyor. yani kart hatası nedeniyle değil, baya zaten süresi dolacağı için iptal olacak.. neden konaklama ile ilgili titizleniyorlar da giriş çıkış bilgisini didiklemiyorlar ?


rewlack
(20 saat)
Avusturya ise direkt kontrol edip iptale kadar götürüyorlar konuyu.
Booking sitesinden PIN ile kontrol hizmeti var.


cakabo
(17 saat)
Peki bir öneriniz var mı?


rewlack
(13 saat)
Garanti olması açısından aynı otele/hostele aynı tarihler için geçerli kartla, iptal edilebilir bir rezervasyon daha oluştur. İsimden kontrol edilirse bir ihtimal varmış rezervasyon gerçekten diyebilirler. Kontrol eden ülkeler var çünkü, Almanya da sıkı tutuyor, ama yalnızca birisi iptal olmuş o açıdan çok sorun olmayabilir.

Vize çıkmadan rezervasyonu iptal etmek akıl işi değil, evrakları laf olsun diye vermiyorsun, riske atmamak için İnial kart kullanıyorum ben, içinde para olmuyor zaten, ama oteller kabul ediyor. Vize çıktıktan sonra da rezervasyonları iptal ediyorum. Genelde kalacağım güne kadar iptal seçenekli oluyor seçtiğim oteller, son 1-2 gün kala iptal ediyorum, sorun yaşamadım.


elikası
(12 saat)
(1)

potre tablo

Potre çizimi yaptırmak istiyorum fakat bu çizimde eşarp küpede direk takıp kullanmak istiyorum nasıl bisey yapmak gerek kabartma tarzı falan mı yoksa baska fikirleriniz olur mu?
Potre çizimi yaptırmak istiyorum fakat bu çizimde eşarp küpede direk takıp kullanmak istiyorum nasıl bisey yapmak gerek kabartma tarzı falan mı yoksa baska fikirleriniz olur mu?
dilem
(21 saat)
kendim için değil rölyef tarzı fikirleriniz ne olabilir?


dilem
(21 saat)

Satılık Playstation Vr Set

* Vr Gözlük* Gözlüğün kulaklığı* Kamera* 2 adet move kol1800 tl.Akçay - Edremit - Ayvalık - Burhaniye civarından teslim alabilirsiniz deneyerek.Not: Kargo yapamıyorum başka bir şehre. Oyun yok, online oynadığım için maalesef oyunlar hesabımda.
* Vr Gözlük
* Gözlüğün kulaklığı
* Kamera
* 2 adet move kol

1800 tl.

Akçay - Edremit - Ayvalık - Burhaniye civarından teslim alabilirsiniz deneyerek.

Not: Kargo yapamıyorum başka bir şehre. Oyun yok, online oynadığım için maalesef oyunlar hesabımda.
la traviata
(21 saat)
(6)

Adana'da hangi semtte ev tutmalı?

Yakın zamanda Adana'ya taşınma ihtimalim var. Üniversiteye(balcalı) çok uzak olmayan aynı zamanda şehrin içinde sayılabilecek ve otobana da kolayca çıkabileceğim bir yer arıyorum. Bu yüzden bir süredir Gazipaşa, cemalpaşa, reşatbey civarındaki evlere bakıyorum. Doğru mu yapıyorum bilmiyorum. Arabam
Yakın zamanda Adana'ya taşınma ihtimalim var. Üniversiteye(balcalı) çok uzak olmayan aynı zamanda şehrin içinde sayılabilecek ve otobana da kolayca çıkabileceğim bir yer arıyorum. Bu yüzden bir süredir Gazipaşa, cemalpaşa, reşatbey civarındaki evlere bakıyorum. Doğru mu yapıyorum bilmiyorum. Arabam var o yüzden toplu taşımaya bakmıyorum hiç. Buarada yaş 30 ve bekar erkek. Ev tutmada sıkıntı yaşamam değil mi? Duyduğum kadarıyla genelde kirayı yıllık peşin istiyorlarmış. Fakat aylık tutma niyetindeyim. Aylık kiralıklar da gördüm. Yıllık tutarsam sorun yaşarım diye çekiniyorum.
the coon
(22 saat)
boşver gazipaşa cemalpaşayı şakirpaşa tam sana göre.


meldaras
(21 saat)
Saricami da düşünebilirsin balcalı ve otobana oldukça yakin


Dormicumm
(19 saat)
Beyazevler ideal.


cakabo
(18 saat)
@cakabo +1, Beyazevler ve civarı sana uyar, hem önünden Balcalı otobüsleri geçiyor hem otoban hemen dibinde, hem şehir merkezine yığınla otobüsün geçiş yolu hem de kendi başına bir şehir merkezi zaten. Şakirpaşa diyen arkadaşın niyeti nedir bilmiyorum da aman diyeyim.


solo
(13 saat)
Baraj Yolunda yeni bitmiş bir evimiz var. Kiracı arıyoruz. Özelden ulaşabilirsin.


kostas
(5 saat)
Sırasıyla en iyi seçenekler bence şöyle; Turgut Özal Bulvarı, Gazipaşa Blv., Ziyapaşa Blv. ve Kenan Evren Blv. Farklı yerler de var elbet ama bu 4 ana güzergah da istediğinizi verecektir. Genelde yıllık kira istenir, saçma ama yine de sorun yaşanacak bir mevzu değil, oralarda sistem uzun zamandır böyle çünkü.


tesla01
(5 saat)
(1)

Ekşişeylerde entry yayınlanması

Editörler seçiyor ve yayınlıyor sanırım. Biz yazarlar beğendiğimiz birkaç entry önerebilir miyiz?
Editörler seçiyor ve yayınlıyor sanırım. Biz yazarlar beğendiğimiz birkaç entry önerebilir miyiz?
Fusha
(22 saat)
öyle bir uygulama yok malesef.


reanarchy
(12 saat)

gallery print

su baskiyi istanbulda nerede yaptirabilirim? bilgisi olan var mi?https://www.youtube.com/watch?v=wMuUlpLEUJA
su baskiyi istanbulda nerede yaptirabilirim? bilgisi olan var mi?
www.youtube.com
erichfromm
(22 saat)
(14)

Bu saatlerde acıkınca ne yiyorsunuz?

Gece 12gibi.Evden ya da disaridan.
Gece 12gibi.
Evden ya da disaridan.
stavro
(22 saat)
Valla evde ne bulursam onu yiyorum, bişey yoksa da açık neresi varsa oradan bişey söylüyorum.


Peynir kemiriyorum.


whyamy
(22 saat)
peynir +1


bu saatte olabildiğince yememeye çalışıyorum(aslında kilolu da değilim neden yemiyorsam herneyse)

ama baya bi' acıktıysam ve uyuyacaksam bir süre sonra, su içip uyumayı denerim. olmazsa salatalık, domates gibi şeyler yerim. sanırım onlarda az kalori olduğuna inanıyorum, oysa bilgim de yok ama neden öyle inanıyorsam.

baktım hiç olmuyor dayanamıyorum, biraz çikolata yiyorum. nestle bitter iç jelatini kırmızı olandan.


mete kudur
(22 saat)
cig sebze meyve atiyorum bu saatlerde..


hewit
(21 saat)
Hiçbir şey. Şu saatte su bile içmem.


Hiçbir şey


Az acıkırsam yoğurt çok acıkırsam hangi restoran açıksa ona göre pizza, pide, hamburger veya kebap :D


'
(21 saat)
Meyve ya da bir dilim ekmeğin üstüne fıstık ezmesi sürüp yiyiyorum.


astrid
(21 saat)
Küçük bi ekmek arası bi şey yerim peynir falan, ya da tost yaparım. Çok açsam dominos fırında sandviçlerden söylerim.


aquarium
(21 saat)
Yakında çok güzel kokoreççi var çıkmaya üşenmezsem bir tabak yiyorum


tam şu anda yeşil erik yiyorum


jimjim
(21 saat)
A101 de kavurga mısır oluyor. Ya da kornişon turşu.


baal
(21 saat)
FatSecret'e bakıp, ne eksik kalmışsa onu.


Mirket
(20 saat)
(6)

İyzico ile alınan ödemelerde satıcı ayrıca vergi ödüyor mu?

İyzico kesintisinden başka vergi ödemek gerekir mi?
İyzico kesintisinden başka vergi ödemek gerekir mi?
insomniac
(22 saat)
bi zahmet, iyzico ödeme aracısı ve aldığı vergi değil hizmet bedeli, sen parayı alan olarak niye vergi vermeyeceksin ?


şirketin olmadan zaten iyzico kullanamıyorsun. haliyle şirketin varsa aldığın ödemeleri faturalandırman lazım, doğal olarak da kazancının vergisini ödemen lazım.


İyzico, kullanan birisi olarak cevaplayayım, Klasik Gelir Vergisi ve KDV dışında İyzico'a ödenen %3,69 oranında komisyon ve işlem başına 0,25 TL işlem bedeli var. Bunun dışında Eğer ödeme taksitli olacaksa vade farkını müşteriye yansıtıyor eğer talep edersen bu farkı satıcı olarak sen yüklenebiliyorsun müşteri çekmek için.


solo
(13 saat)
İşyerinin İyzico'ya ödediği şey "komisyon". İyzico onun BSMV'sini öder, işyeri de eline geçen paranın vergisini öder.


piremses
(13 saat)
iyzico veya diğerleri fark etmez hesabınıza düzenli ödeme geliyorsa satış yaptığınız bu satış sonucunda da firma olmanız ve fatura,kdv,vergi vb vermeniz gerektiği konusunda vergi dairesinden çağrılarak bilgilendirilirsiniz

kısacası bazı siteler yanıltıcı terimler kullanıyor ve sanki vergi işlerini onlar hallediyormuş gibi lanse ediyorlar ceza yediğinizde onları bağlayan bir unsur yok.


sivrisinek
(12 saat)
en düşük şirket seviyesi olan "şahıs şirketi" sahibi olmadan iyzico'ya başvuru bile yapamazsın.

ilk önce şahıs şirketi kuracaksın, daha sonra iyzico'ya başvuracaksın.

limited ya da anonim şirket de olur tabii ki ama en az "şahıs şirketi" olmalı.

şahıs şirketinin aylık masrafları olarak ilk akla gelenler şunlar oluyor:

her ay 800 küsür lira bağ-kur primi

her ay 50 lira civarı mühür vergisi

her ay 200 lira civarı muhasebeci parası (bu ücreti tanıdık bularak ya da kendisi beyanda bulunarak vermediğini iddia edenler var)

her ay stopaj ödemesi (eğer home ofis isen ve gerekli şartları sağlıyorsan bu alınmayabilir)

geçici vergi

gelir vergisi

kdv

vs vs gibi masraflar mevcut.


sfteses
(11 saat)

Falcı (istanbul)

Tamam hiçbirimiz inanmıyoruz (!) ama falsız da kalmıyoruz.İstanbul’da avrupa/anadolu fark etmeksizin bildiğiniz ciddi anlamda iyi falcı varsa yeşillendirirseniz çok makbule geçer.
Tamam hiçbirimiz inanmıyoruz (!) ama falsız da kalmıyoruz.

İstanbul’da avrupa/anadolu fark etmeksizin bildiğiniz ciddi anlamda iyi falcı varsa yeşillendirirseniz çok makbule geçer.
bloodymoon
(22 saat)
(8)

Nolacak bu programlamanın hali?

10+ küsür yıldır kod yazıyorum, başladığımda böyle değildi, sonradan aşırı mala bağladı gibi geliyor bana.Şu an bir şirkette çalışıyorum, 30+ microservis, elastic search, mongo, sqlite, frontend için 2 farklı framework, en az 500 tane kütüphane, typescript, pug, sass, docker, kubernetes.... o kadar
10+ küsür yıldır kod yazıyorum, başladığımda böyle değildi, sonradan aşırı mala bağladı gibi geliyor bana.

Şu an bir şirkette çalışıyorum, 30+ microservis, elastic search, mongo, sqlite, frontend için 2 farklı framework, en az 500 tane kütüphane, typescript, pug, sass, docker, kubernetes.... o kadar çok ve farklı teknoloji kullanıyoruz ki, çoğunun arkaplanda nasıl çalıştığından haberim bile yok, dökümantasyonu okuyup basacak kadar vaktim oluyor. dandik bir feature eklemek için 1 hafta uğraşıyorum, sonunda en basit iş bile o kadar komplike oluyor ki, kesin bug çıkıyor, benden sonra bakanın anlamak için uğraşması gerekiyor falan filan.

Tüm uygulamanın aynısını eski yöntem Python + herhangi bir templating dili ile iki ayda çıkarım ben normalde, ama niye bu kadar zahmete giriyoruz anlamıyorum. Log takibi için awk ile 10 saniyede işimi hallederdim, şimdi bi web arayüzü var, 20 mb css/js yüklensin de süslü püslü butonların arasından logları bulayım diye ter döküyorum.

Noldu da bu hale geldik? Mevcut durumun göremediğim ne faydası var? Web uygulaması aq bi yerden veri çekip html basıyorsun en fazla, bunun için bu kadar uğraşılır mı?
Verimsiz beyinlerin "ben yaptim yeni oldu" hareketinin sonucu. Kodlama verimlidir, verimli olmasi icin ortak programlama dili olusturulmalidir seklinde 2006 larda aktif sekilde atilim yapiyordu avrupalilar. Bizde kodlama kelimesi 2-3 senedir dillerde. Cok normal bunu yasamaniz.


baldan kaymak
(22 saat)
açıkçası sektöre yeni giren her teknolojik eleman işleri daha basitleştireyim derken her yeni parçada karmaşıklaştırmasında sebep bence.

bu iş nasıl düzelir, kodları da yapay zekalara yazdırırlarsa o zaman insanın sadece metin şeklinde ne yapılması gerektiğini yazması yeterli olur, o zaman bu hengame insan işinden çıkar.


ayni sekilde dusunuyorum. once isleri otomatik yapalim diye dusunduler bircok teknoloji cikardilar. sonra bu teknolojiler her seye uyumlu olsun dediler ve bunlara bircok konfigurasyon eklediler. artik programlama dili ile uygulama yazmak yerine bu konfigurasyonlari yonetmek, ogrenmek, gerektiginde de bunlar icinde bug aramak durumunda kaliyoruz. konfigurasyon dosyasina bir satir eklemek icin bir suru dokumantasyon okumak gerekiyor, ustune bir de arka tarafta bircok olay gerceklesiyor bizim hic haberimiz yok.

onun icin bunun sonunda onumuze cikacak akim KISS yani "keep it simple, stupid" olacaktir en.wikipedia.org Minimalist araclar ve kodlar, sadece tek bir is yapan cok fazla konfigurasyon barindirmayan paketler, kullandigim programlama dilinin gucu ve kontrolun bizde oldugu hissini ariyorum cogu zaman. Ozellikle bircok corba olmus paketlerin icinde bir problemin nedenini aradigim zamanlar.


emrahday
(21 saat)
ben halen vb6'da yazıyorum.
ilk versiyonu 1987'de (32 sene önce).
web uygulaması yapmıyorum tabiki.
görüntü analizi, veritabanı, robotik kontrol işlerinde gayet başarılı ve basit.
türkiyede 5, yurtdışında 4 fabrikası olan bir holdingin kalite takip sisteminide vb6'da yazmaya devam ediyorum.
teknik açıdan hiçbir sıkıntısınıda hissetmiyorum.


iş artık kompleksleşiyor, kaynak oldukça önceden vakit ayrılmayan işlere bile çok fazla vakit ayrılıyor. bundan 10- 15 sene once UI/UX için harcanan efor büyük şirketler hariç sıfıra yakınsarken artık çok ufak yazılım evleri bile bunu önemser hale geldi.

işin çığırından çıkan ise biraz teknolojinin gazına gelme kısmı. adamlar max 10 kullanıcılı, 2-3 kişiyle geliştirilen inhouse projeyi microservice ile geliştirmek istiyor, işte o zaman anlamsız oluyor.

iş yüzbinlerde kullanıcı concurrent olsun, hızlı deploy yapabileyim vb. ihtiyaçlar varsa microservice doğru tercih oluyor.

16 byte'da yazılmış paint kodunu da ekliyeyim şuraya da işin nereden nereye geldiği ile ilgili referans olsun :)

www.sizecoding.org


alembic
(13 saat)
+1 alembic,

musterilerin talepleri ve rekabet daha komplike urunler gerektiriyor. bunun icin de bir cok tool, framework.

zaten arkaplanda ne yaptigini anlamaniza da gerek yok, api yi tam kavrarsaniz.

django kullanacaksiniz diyelim, onun da arkaplanda ne yaptigini bilmeyeceksiniz; kendi yazdiginiz backend django dan daha az buga sahip olabilir mi?


cay sigara
(11 saat)
@alembic bir keresinde 25 milyon kullanıcısı olan bir projede çalışmıştım, o büyüklükte normal evet çünkü tek sunucuda o yükü kaldıramıyorsun. Ama en fazla 5k kullanıcısı olan proje de onu kullanıyor, o acayip geliyor bana. Böyle modayı takip etcem diye saçma sapan kıyafetler giyen insanlar gibiyiz şu aralar.


@plutongezegendegilmi ihtiyacı olmayan yerlerde kullanımının iki nedeni var gördüğüm.

1- ürünü pazarlama
2- developer'ın yeni teknolojiler ile çalışarak piyasada daha çok tercih edilme ihtiyacı

çoğu teknoloji, framework'u kullanmanın negatif etkisi bulunmuyor ama iş microsevices e geldiğinde getirdiği karmaşıklık inanılmaz olabiliyor.

martin fowler'ın bir yazısı var bunula ilgili.. adam kısaca "you must be this tall to use microservices" diyor. @emrahday'in dediği gibi KISS gibi akımlar var bunun tersini savunan ama Türkiye'de kime anlatabilirsin :)

martinfowler.com


alembic
(10 saat)
(5)

Yok mu cani sikilanlar!

Alalim sizi bu basliga. Sali gunu bitti ama yine de pazartesinin beni bitirmis olmasi gibi hisseden tek ben miyim? Uykuless
Alalim sizi bu basliga. Sali gunu bitti ama yine de pazartesinin beni bitirmis olmasi gibi hisseden tek ben miyim? Uykuless
baldan kaymak
(22 saat)
yaklasik 1 ay sonra bayram var. oyle dusun. sen simdi odandasin iki bina otede orta kattaki dairede neler oluyor acana bir de bunu dusunsene. bu dusunce bana cok garip geliyor. belki cok buyul bir derde agliyorlar belki sevisiyorlar garip.


sparkle kiddle
(22 saat)
Hayat böyle gitmez bir şeyler yapmak lazım.


msb
(22 saat)
Çay demledim bu saatte ya. Bir demlik çay içecem tek başıma. 10 dk önce duş alıp yatarım diyordum. Duş aldım çay içecem. Müthiş planlı programlıyım bu aralar. Almanlar kıskanabilir.


levpontryagin
(22 saat)
Tek başına canım sıkılıyor.
Bir de sözlükte çok güzel Birkaç entrym var ama yeteri kadar ilgi görmüyor.


Fusha
(22 saat)
Sadece aptalların canı sıkılı gibi ilginç bir teorim var.


catch the arrow
(21 saat)
(3)

bu ayakkabıların marka modeli nedir arkadaşlar?

https://eksiup.com/p/y954798fpzrt
günaha davet
(22 saat)
Entry-nick uyumu


Pertev nail
(22 saat)
Ne guzelmis.. puma olabilir katiliyorum arkadasa. Swh


baldan kaymak
(22 saat)
(9)

Bel fıtığı

Merhabalar. L4 l5 arasında büyükce bir fıtığın var. İki doktor da kanala girdiği için ameliyat olmalısın dedi. Ancak benim öyle dayanışma ağrılarım yok. Gerçi naprosyn diye mucizeci bir ilaç kullanıyorum ama ne bilim bugün 12 bin adım attim ve 1 saate yakın yüzdüm. 3 hafta öncesine göre daha düzgün
Merhabalar. L4 l5 arasında büyükce bir fıtığın var. İki doktor da kanala girdiği için ameliyat olmalısın dedi. Ancak benim öyle dayanışma ağrılarım yok. Gerçi naprosyn diye mucizeci bir ilaç kullanıyorum ama ne bilim bugün 12 bin adım attim ve 1 saate yakın yüzdüm. 3 hafta öncesine göre daha düzgün yürüyorum.

Sorun halen az da olsa sekiyorum. Gece biraz ağrım oluyor. Sol ayağımın azcık ucunda hafif uyuşukluk hissediyorum ama kesinlikle 3 hafta önceye göre iyileşme var. Ağrı Belim de toplandı.

Evet napayım bilemedim.
anti-kahraman
(23 saat)
bursa sanayide kaportacı hakan usta var ona görünmen lazım


böyle idare edebiliyorsan antramanlara devam. yürüme, merdiven inip çıkma, imkanın varsa yüzme, zaten bundan fazla ilerlerse kesilmeyen şiddetli ağrılar, idrar tutamama, fıtığın olduğu bacakta hissizliğin artması olarak anlar ve ona göre tekrar düşünürsün durumunu. mümkün olduğu kadar az otur ve ağır kaldırma, sıcak tut, eğer olur da ödem yaparsa ağrıdan ölürsün. bu da soğuk ile alakalı, hatta manuel terapi ye başvurabilirsin ama seansında 400-500 istiyolar en az da 10 seans ister doktor, fizik tedaviye de başlıyabilirsin ama pek bir gelişme olacağını sanmam, genel olarak orayı ısıtıp, tens cihazı ile elektrik dalgaları verip(elektrikli akapunktur gibi) kasları çalıştırmaya zorluyolar tabii normal olarak bel ve sırt kaslarını geliştirebilen insana göre belki 10 kat daha etkisizdir, son olarak da ultrason yapıyolar. ultrasonun buradaki amacı oradaki ödemi dağıtıp ağrıyı azaltmak.


Fodera
(21 saat)
Bel fitigi eger ustune iseme veya buyuk abdestini kacirma durumun yoksa ameliyatsiz tedavi olabilen bir durum. Maalesef tamamen duygusal sebeplerden hastalarin gozunu felc olursunla korkutup bicak altina yatiriyorlar. Sana kendimden ornek vermem gerekirse, 3 ay yuruyemedim. Sag bacagimi yan yattigimda 1 cm bile kaldiramiyordum. Sag ayagimin parmaklarinda guc kaybi ve cok kotu bir uyusukluk vardi. Tabi bu surecte cektigim acilari saymiyorum bile. Mr sonucumu Tr'de bir kac doktora gosterince direk ameliyat felc vs dediler. Bulundugum ulkede 3 farkli doktora (uzman) gittim. Ki bu arada bu doktorlara yuruyemedigim icin tekerlekli sandaleyede gidiyorum. Adamlar ameliyatsiz duzelebilecegimi ameliyatin son care oldugunu soylediler. Youtube'da binlerce video var. Tabi ingilizce olanlarindan bahsediyorum. Yemene icmene bile dikkat etmen gerekiyor. Neleri yapip neleri yapmaman gerektigini ogrenmelisin. egzersisleri ogrenmeli ve uygulamalisin.
Inanmazsin ama bu surecte en cok zorlanacagin konu psikolojik durumun olacak. Cunku hareket kisitlanmasi ve agrilar ustune cikarci Turk doktorlarinin soyledikleri ile mucadale etmen gerekecek.
Yuzme cok yardimci olur. Mutlaka egzersiz yapmalisin. Kemik suyu ve tumeric ic. Moralini saglam tut. Unutma o bolgede kan damarlari cok az oldugu icin iyilesme zaman alacak. Benim hic bir sorunum kalmadi agirlik bile calisiyorum.

edit: adam gibi bir chiropractor bul.
bonus: bak neler duzeliyor
www.youtube.com


tezek
(17 saat)
Yine yine yine bilimsellikten uzak,
-bende böyle oldu o yüzden ameliyat olma
-doktorlar para için hemen ameliyat diyor (ameliyat başı beyin cerrahının kaç para aldığına bakın sonra konuşun lütfen)
-kemik suyu iç türü tavsiyeler. Gerçi buradan ciddi bir medikal durum için tavsiye almaya çalışan kişi başka ne bulabilir bilemiyorum ama

Senin durumunu en iyi alanında uzman ve seni değerlendiren doktor bilebilir ve karar verebilir.

Eksik bilgili ama çoktan internetten doktor olmuş insan dolu memleket maalesef. Evet düşük ayak ve idrar kaçırma acil ameliyat endikasyonudur ama saatler içinde ameliyat olman gerekir. Altıma işedim, yarın ameliyat olayım diyemezsin.

Geçmiş olsun.


bel fıtığı ile ilgili beyin ve sinir cerrahlarının kas gevşetici ve fizik tedaviye göndermekten başka tek seçenekleri ameliyat oluyor. İnsanların bıçak altına yatmak yerine alternatiflere yönelmesi ve bazı durumlarda sonuç alması bilimsellikten uzak değil. Üstelik yapılan çalışmaların bir bölümünde fıtığının vücut tarafından da düzeltildiği görülüyor. Soru bunu nasıl başarılabileceği noktasında. Bu nedenle insanların kişisel deneyimleri de bilimin tekil olarak değerlendirmesi ve çoğul olarak hepsini göz önüne almasını gerektirir. Kulak kapatmaktansa kulak verip dinlemek ve zarar vermeyecek her ihtimali değerlendirmek gerekiyor.


anti-kahraman
(11 saat)
ha bir de Türkiye'de hastanelerin ve doktorların hastalara olan tutumlarını söylemek bile istemiyorum. Doktor mr sonuçlarına yalnızca bakıp ameliyat diyor ve bel fıtığı gibi bir hastalık gibi hasta muayenesinin olmazsa olmaz olduğu bir durumda hastayı muayene etmiyorsa üzgünüm ama kimse hemen bıçak altına yatmayacaktır.


anti-kahraman
(11 saat)
adamın bilimsellik dediği istatisliklerden ibaret, kalkmış bana laf söylüyor kendince.


Fodera
(9 saat)
Bilimi oluşturan şeylerden biri de (tek o değil) istatistiktir ki istatistik bile tek başına bilimdir.


benim de iki dane fıtığım vardı. amelyat olmadım, fizik tedavi oldum, ayda yılda bir yamuk oturursam ağırır yoksa çok bi sıkıntım yok şimdilik. olunca bakarız diyebilirsin yani.

fıtık amelyatları da yüzde yüz çözüm değil, tekrarlayabiliyor. öyle de bir durum var.


kveldulv
(7 saat)
(9)

Hepsiburada Kart Kaydetme

Visa kredi karti kaydetme için 50tl indirim veriyor.Hepsiburadanın kart kaydettirmedeki çıkarı nedir ki üstüne bir de 50 tl indirim veriyorlar? Ne maksatla yapıyorlar bunu anlamadım? KArt kaydetmenin kendilerine getireceği fayda nedir?
Visa kredi karti kaydetme için 50tl indirim veriyor.

Hepsiburadanın kart kaydettirmedeki çıkarı nedir ki üstüne bir de 50 tl indirim veriyorlar? Ne maksatla yapıyorlar bunu anlamadım? KArt kaydetmenin kendilerine getireceği fayda nedir?
Jeckson
(23 saat)
kafalarına göre karttan 3-5 3-5 tırtıklayacaklar


Sacmalamayin, oyle tirtiklama vs bisi olmaz deli misiniz arkadaslar?

Visa ile ortak kampanya yapilmis belli ki, tirtiklama dediginiz sey nitelikli dolandiriciliktir ve onu boyle buyuk sirketler yapmazlae goz gore gore.

Iki sirketin kampanyasi iste ne gibi bir beklentiniz var acaba?


bradshaw
(22 saat)
visa ortaklığı ile yapılmış kampanya, bir tür pazarlama stratejisi.

visa'nın düşüncesi şu, ben bu kullanıcının kartını sisteme kaydettirmesini sağlarsam sonraki alışverişinde ödeme sayfasına geldiğinde "aa hazırda kart var başka kart bilgisi girmekle uğraşmayayım şununla alayım der" yine aynı kartla alır. yani visa kart ile almanı garantiliyor.

belki senin tek kredi kartın olabilir haliyle kampanyada hedef kitle sen değilsin ama belli ki visa bunun analizini yapmış ve fayda sağlayabileceğini öngörmüş.

hepsiburada'ya faydasına gelecek olursak,

bu tarz siteler trendyol, hepsiburada modanisa vs. ciddi anlamda kullanıcı analizine para harcıyorlar. bu konu hakkında birkaç konuşmaya dahil olmuştum.

ciddi bir oranda kullanıcının ödeme sayfasında harcadığı vakte göre alışverişten vazgeçme ihtimali olduğu üzerinde duruluyor haliyle kullanıcıların mümkünse birkaç tıkla siparişi vermesini hedefliyor bu online e-ticaret siteleri.

dolayısıyla kart kaydetme olayı da bunu sağlayan araçlardan biri.


ben sanal visa kartımı kaydettim.. 350 tl'ye satılan samsung evo ssd indirim + visa indirimi ile 250 tl'ye geldi.. güzel kampanya kaçırmayın.. 31 temmuz sondu sanırım..

kartınızı hb ödeme altyapısına kaydediyorsunuz.. işiniz kolaylaşıyor.. hb'ya bir faydası yok yani.. sepete ekledikten sonra fatura, adres, kart bilgilerinizi tekrar tekrar girmek yerine tek tuşla alışverişi tamamlamak.. amaç bu.. isterseniz daha sonra kartınızı kaldırabilirsiniz..


synche
(22 saat)
Tırtıklama gibi basit bir düşünce yok, Amazon'un uyguladığı gibi tek tıkla alışveriş yapmanı kolaylaştırmak ve para harcattırmak. Verilen indirimi kullanan insanların büyük çoğunluğu kart bilgilerini silmeyeceğinden ileri de alışveriş yaparken size alışverişi kolayca yaptıracaktır.


murtiii
(19 saat)
Tırtıklama gibi basit bir düşünce yok, Amazon'un uyguladığı gibi tek tıkla alışveriş yapmanı kolaylaştırmak ve para harcattırmak. Verilen indirimi kullanan insanların büyük çoğunluğu kart bilgilerini silmeyeceğinden ileri de alışveriş yaparken size alışverişi kolayca yaptıracaktır.


murtiii
(19 saat)
Tırtıklama gibi basit bir düşünce yok, Amazon'un uyguladığı gibi tek tıkla alışveriş yapmanı kolaylaştırmak ve para harcattırmak. Verilen indirimi kullanan insanların büyük çoğunluğu kart bilgilerini silmeyeceğinden ileri de alışveriş yaparken size alışverişi kolayca yaptıracaktır.


murtiii
(19 saat)
şöyle bir şey var hepsiburada kart kayıt ettiğinizde bu kart ile şifresiz,telefon onaysız yani anında sipariş oluşturulabiliyor

hatta bu siparişi iptal ettirmek istediğinde hepsiburada kargo gelsin sonra kapıda iiptal edin diyor sistem üzerinden iptal izin vermiyor

ne kadar kart kayıtlıda olsa sipariş öncesinde sms onay alması lazım ben hepsiburada hesabımı çaldırdığımda birileri benim adıma sipariş geçebiliyor çünkü kart bilgilerim orada kayıtlı

bizim bankalarımız yurtdışı bankası gibi değil ki iki aradığında hemen paranı geri alıver örnek boyner ödeme ekranında hata verdi parayı çekmiş bende olmadı derken ikinci defa çektim sonra farkettim fakat HSBC üzerinden paramı alamadım boynerde paramı vermedi kısacası durduk yere fazladan para ödedim

bu yüzden 3d haricinde Türkiyede alışverişi önemsemiyorum
dikkat edin bir sitede siparişiniz iptal edilsede paranız iade oldumu diye sık sık kontrol edin

akakce.com üzeriden 3 tane siparişim oldu 2 farklı satıcı siparişimi iptal etti. akakçe için olmayan ürün satmak konusunda sıkıntı yok neyse bari paramızı kurtaralım ama olmuyor işte öyle

1. satıcı paramı alamadım ne akakce ne sikayetvar ne parayı çektiği pos firması derken en son kredi kartı itirazı ile aldım ama ortalama 3 ay uğraştım

2. akakce satıcısı 12 temmuz cuma sipariş ettim iptal etti 16 temmuz olmuş halen iade yok artık çok uzun beklemeyim diye hemen aksiyon aldım yoksa o parayıda çok uzun bekleyecektim dur bakalım gönderecez dediler nasıl olacak
kısacası n11,gg,hepsiburada,amazon vb bunlar parayı kendileri aldıkları için iade konusunda sıkıntı olmayabilir ama akakçe tarafında parayı satıcılara çektikleri için suistimale açık olduğu görülüyor ve bende deneyimledim pişman oldum alışverişlerden


sivrisinek
(12 saat)
sen o kartı kaydedersen çatır çatır alışveriş yapacaksın, tek tıkla düşünmeden alacaksın. 50 verip 150 alacak.


babilbaligi
(10 saat)
(2)

Araç İçi Kamera Tavsiyesi

Merhaba,Ön arka düşünüyorum.Kablosuz olsun. Telefonda uygulama olsun. (görüntü izlemek için sd kartı çıkarmaya gerek olmasın)Araç çalışmıyorken harekete duyarlı olsun, biri gelip silecekleri kaldırırsa, arabanın ön camına taş atarsa vs. kaydetsin.Karanlıkta plaka okunabilsin.Geniş açılı olsun.Yurtdı
Merhaba,
Ön arka düşünüyorum.
Kablosuz olsun. Telefonda uygulama olsun. (görüntü izlemek için sd kartı çıkarmaya gerek olmasın)
Araç çalışmıyorken harekete duyarlı olsun, biri gelip silecekleri kaldırırsa, arabanın ön camına taş atarsa vs. kaydetsin.

Karanlıkta plaka okunabilsin.
Geniş açılı olsun.
Yurtdışından da getirtebilirim, ama türkiye’den olursa daha iyi olur.

buyrun bakalım.
otopsicocugu
(23 saat)
www.facebook.com

bu grup size yardımcı olacaktır.

benim marka olarak tavsiyem viofo olacaktır.
Viofo A129 Duo bi bakın derim.


kamera zaten kablosuz olur da, sürekli çalışması için şarja takılı olması gerekir. her türlü çakmak girişi ve kamera arasında kablo olmalı yani.


tinky winky
(22 saat)

Manowar konser bileti

Selamlar,Ufak bir sakatlik gecirdigimden konsere gidemiyorum, 2 tane bileti tanesi 200den 400e vermeyi dusunuyorum, ilgilenenlerin bilgisine :>
Selamlar,

Ufak bir sakatlik gecirdigimden konsere gidemiyorum, 2 tane bileti tanesi 200den 400e vermeyi dusunuyorum, ilgilenenlerin bilgisine :>
lyh
(23 saat)
(1)

Karikatür Buldurmaca Nooolur

Allah rızası için lütfen buldurunİltem Dilek'in bir kariaktürü Uykusuz'dan ;kız,biri maviş, janti alman diğeri de anaolulu düz iki erkek için acaba hangisiyle birlikte yaşlansam "hans'la mı hüseyin'le mi" gibi bir cümle kuruyor, sonraki karede bu tiplerin yaşlılıklarını görüyoruz ikisi de göbekli, t
Allah rızası için lütfen buldurun
İltem Dilek'in bir kariaktürü Uykusuz'dan ;
kız,
biri maviş, janti alman diğeri de anaolulu düz iki erkek için acaba hangisiyle birlikte yaşlansam "hans'la mı hüseyin'le mi" gibi bir cümle kuruyor, sonraki karede bu tiplerin yaşlılıklarını görüyoruz ikisi de göbekli, tipsiz ama tamamen aynı amca olmuş. amaan boşver falan diyor kız da.
jimjim
(23 saat)
instagram'ında da, facebook'unda da yok o karikatür. kendisine doğrudan mesaj atabilirsiniz belki?


la traviata
(21 saat)

reklam

bu alana reklam gelebilir.Bu tip duyurunun adı mavi duyuru.Haftalık/aylık olarak bağış karşılığı yayımlanabilecek mavi duyuru, genellikle host masraflarını karşılamaya, arada sırada da arkadaşları toplayıp (mesela `ssg`) yemeğe çıkmaya yönelik kullanılacaktır.Çok kişisel duyuruların öncelikli katego
bu alana reklam gelebilir.

Bu tip duyurunun adı mavi duyuru.

Haftalık/aylık olarak bağış karşılığı yayımlanabilecek mavi duyuru, genellikle host masraflarını karşılamaya, arada sırada da arkadaşları toplayıp (mesela ssg) yemeğe çıkmaya yönelik kullanılacaktır.

Çok kişisel duyuruların öncelikli kategorisine konması yasak olduğundan, burada yayımlanması bir seçenek olabilir.

Mavi duyuru, bugün ve Her Bir Şey sayfalarının en altında veya en üstünde mavi işaret ile yer alır. Her türlü kategoriye sahip olabilir. Duyurular, her zaman sözlük ve internet kullanıcılarının görebileceği şekilde yayımlanır.

iletişim için,
compumaster: scr.im
veya sozlukten mesaj atınız.
sourlemonade
(28.08.09)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.