Giriş
(18)

Nusret'in başarısı için

Ne düşünüyorsunuz?Bi kasap cıraklıgından dünyanın en ünlü bikaç etcisinden biri oldu. Cok calıskan birisi oldugu aşikar. Adamınki tam bir basarı hikayesi. Yani disardan bakinca oyle gorunuyo. Nedir bu işin sırrı sizce?
Ne düşünüyorsunuz?

Bi kasap cıraklıgından dünyanın en ünlü bikaç etcisinden biri oldu. Cok calıskan birisi oldugu aşikar. Adamınki tam bir basarı hikayesi. Yani disardan bakinca oyle gorunuyo. Nedir bu işin sırrı sizce?
demirr
(18 saat)
1- Çok çalışkan
2- Arkasında güçlü bir sermaye gücü olan kişilerle ortaklık
3- Profesyonel bir şekilde yönetilen güçlü bir ekip


Çalışkanlık + Reklam


insomniac
(18 saat)
Bence gayret ve azminin yanına ek olarak, doğru zamanda doğru kişilerle kontak kurması. Tabii bunun içinde büyük bir şans/tesadüf gerekiyor.


ulukayin
(18 saat)
para ve iyi bir pr şirketi

nusret'in tesadüfen mi meşhur olduğunu düşünüyorsunuz cidden?


loser blueser
(18 saat)
ferit şahenkin manitası diye bir duyum aldım ama dedikodudan ibaret olabilir


mayeskuel
(18 saat)
Kenfisini zerre sevmem ama kendi yolunda başarılı olmuş birisi o yüzden saygı duyuyorum. Gerizekalı zengin kitleyi çok iyi yerden yakalamış vaziyette. İçinde yaşadığımız garabet çağın tüm gereklerini yerine getiriyor, iyi analiz etmiş bazı şeyleri. Hiç öyle elitizm kasmıyor diğer gastronomi ikonları gibi.


ferit şahenk etkisi


nahtoderfahrung
(17 saat)
Mayeskuel+1 Bunu ben de duydum

Başarılı reklam ve finansal ortak


Çalıştığınız alanı seviyorsunuz ve çok daha iyi atılımlar yapmak istiyorsunuz. Ne yaparsınız? Nusret, bir müşterisinin de yardımıyla, üç aylığına bir ülkeye gidiyor. Dönünce farklı et sunumları yapıyor. "Gittim ve işe yaradı, şu yöntemleri öğrendim, daha da öğrenirim" diye çevresini ikna edip yine bir yolunu bulup bu sefer yanılmıyorsam Amerika'ya gidiyor.
İlk üç aylık yurtdışı eğitiminde son maaşını almış, o maaşla orada idare etmiş.
Abisinden öğrendiği kasap çıraklığını Günaydın gibi bir restoranda çalışacak kadar ilerletmesi müthiş bir şey. sonrası, para sahibi olan insanlarla muhabbet, kendini inandırma, yani iletişim gücü.
saltbeat akımı da kimin fikriyse tebrikler. adam o şekilde tuz atarken ilk başlarda nasıl acıyordum, yazık, nasıl göründüğünü bilmiyor diye. meğer üç yıl sonrasını görmüş adam. önce dalga geçer, sonra merak edersin. şeyma subası misal. kadın evli adamdan çocuk yaptı, eski eşinin paralarını yiyor, herkes önce kınadı, ama şimdi takip ediliyor.


lovemyself
(17 saat)
Ferit Şahenk etkisi demek biraz yanlış olur. Doğuş grubu ortak olduğunda zaten Nusret'in etilerde her gün tıklım tıklım olan bir restoranı vardı. Etilerde restoran açmak zaten başlı başına bir seviyeyi geçmek demek. Şahenk'ten önce başka bir ortağı daha var. Mithat Erdem isimli bir tekstilci. Şahenk'ten önce ne kadar çalışkan ve azimli olduğunu bu adama ispatlamış olacak ki, o restoranı açmak için gereken sermayeyi alabilmiş. Şimdi çok acayip PR yapıyor (ki bazen de çok çirkin oluyor) o ayrı evet ama, daha kasapken bunu yapabileceğine insanları inandıracak kadar çok çalışıyormuş demekki.

Kısacası çok çalışkan ve azimli.


talasas
(17 saat)
Nusret'i marka yapan sey koca holding. Potansiyeli gorup yatirim yaptılar ve boyle oldu.
Büyüleyici siradisi basari hikayesi falan yok ortada.

Calistigi restoranda isim yaomisti, o ismi kullanarak kendine yer acti ve iyi is yapmaya basladi. Potansiyeli gorup yatirim yaptılar ve dunyaya yayıldı.
Tesadufen populer falab olmadi +1

Ortada şaşıracak bir sey yok, olağanüstü bir sey yok. Para ve daha once denenmis verimli pazarlama stratejileri var.

Burada Nusret'in basarisindan soz edeceksek o da calistigi restoranda kendini musterilere sevdirebilmesidir. Daha otesi degil.


stavro
(17 saat)
Bir süre arjantin'de sonra abd'de çalışmış diye biliyorum. Kendi işinin ehli olmuş. Herhangi bir işi iyi yaptığınız zaman ve biraz hırs ve vizyon sahibi iseniz başarı kaçınılmaz.


the coon
(16 saat)
yaptığı işi çok seviyor. her saniye etleri düşünüyor. bi gün adamı ferrarisiyle kız arkadaşlarıyla veya nightclub da görmedik. tek yaptığı şey et ve onu da elinden geldiğince iyi yapmaya çalışıyor.


lata
(16 saat)
Adamin bisey oldugu yok, sahenk'in maasli elemani.


acemi
(14 saat)
bu adam işi bilmiyor mu şimdi? kim ne derse desin işi bilmeyen adam patlar. belli ki bu kasaplık işini adam çok iyi biliyor bi kere. onun dışında da eski fotoğraflara bakarsak çalışmadan buralara gelmek işi bu kadar bilmek mümkün değil.

demek ki çalışıp işi iyi öğrenmiş. demek ki kafası da çalışıyor karşısına çıkan fırsatları değerlendirmiş.

şahsen ben gidip yemeğe o kadar para vermem. bana saçma geliyor. ama adam yapmış yani helal olsun bu işten para kazanıyor sonuçta.


ergenpezeveng
(14 saat)
Doğru çevre doğru insanlar doğru reklam
Tadı öyle müthiş de değil


photo85
(12 saat)
Ferriye kizlari atip gece kluplerinde takilmak marka olup zengin olmaya engel degil. Eti tokatlayip instagrama atmak icin de eti sevmen gerekmiyor. Planlanmis pazarlama politikasina uygun bir imaj yaratildi iste, olay o.


stavro
(12 saat)
Çok çalışkan bir adam, şans da peşinden gelmiş belli ki. Türkiye'de binlerce kasap var, hiç biri Ferit şahenk'e denk gelmedi sonuçta. Olması gerektiği gibi bir çevre edinmiş, insanları ikna edebilmiş, sonrasında da profesyonel PR çalışmalarıyla kendini parlatmış. Her yönüyle bir başarı hikayesi bence.


roket adam
(10 saat)
(1)

easy cep garantisi nedir?

ve gittigidiyordan telefon aılınır mı? teknosada 6000₺ burda 4800₺https://www.gittigidiyor.com/apple-iphone-8-plus
ve gittigidiyordan telefon aılınır mı? teknosada 6000₺ burda 4800₺
www.gittigidiyor.com
cureforlove
(18 saat)
Easy Cep firmanın adı, kendileri getirtiyorlar telefonları, servislerini de kendileri veriyor. Muhtemelen Doğubank'ta bir dükkan, hizmet kalitelerini bilmiyorum ama şahsen bulaşmazdım.


dayl
(18 saat)
(4)

resmi giyinme

herkese iyi günler. şimdi ben resmi giyinmekten hiç anlamıyorum ama bi konferansa katılıcam ve kravatlı filan giymem gerekiyormuş. bende lacivert bi gömlek var rengini çok seviyorum. bunun üstüne bi blazer ceket alsam altına da siyah pantolon giysem olur mu? ve kravatı nası bi şey almam lazım?şimdid
herkese iyi günler.

şimdi ben resmi giyinmekten hiç anlamıyorum ama bi konferansa katılıcam ve kravatlı filan giymem gerekiyormuş. bende lacivert bi gömlek var rengini çok seviyorum. bunun üstüne bi blazer ceket alsam altına da siyah pantolon giysem olur mu? ve kravatı nası bi şey almam lazım?

şimdiden teşekkürler.

gömleğin rengi easy iron diye geçiyor. ceket olarak şu nası olur? www.koton.com
bence,

1. easy iron renk degildir. o gömleğin ütülenmesi ile ilgili bir özellik olsa gerek.
2. gömlek ile ceketin aynı renk olması pek makul değil. ayrıca kravat varsa blazeri ile kombin yapmakta başka bir sıkıntı.
3. lacivert gömlege de siyah pantolon olmaz.
4. bir de ayakkabı derdi var.
5. çorabı da pantolon renginden seçersin.
6. resmi giyimler için git bir mağazadan set halinde takım al. böyle ihtiyaç günleriden kullanırsın.


helenart
(18 saat)
easy iron = utulenmesi kolay. askida guzel kuruduysa bazen usenip utulemiyorum bile.

kravat takicaksan tavsiyem takim alman. klise ama her erkegin dolabinda bir takim elbise bulunmasi gerekiyo.

blazer caket fazla sportif. tarz olarak smart casual. google'larsan smart casual hakkinda biraz daha fikir sahibi olabilirsin.

sonuc: kravat takilacaksa, takim elbise giyilmesi gerekiyo. kravat yoksa, blazer ceket olur.


lamartin
(17 saat)
takım alırsanız böyle kombin yapma derdiniz olmaz. takım alın.


taurina
(16 saat)
O gömlekle olmaz. Esasen lacivert gömlek korkunç bi fikir. Açık renk gömlekten ayrılma derim
Takım giy. İçine mevsime göre yelek olabilir. Mendil kullan ince kravatlar gençlere çok yakışır. Baba takımı giymeden de hem genç hem şık bi tarzın olur hem de resmi olursun
Takım +1


photo85
(12 saat)
(3)

PTT Kargo'dan Windows

Bilgisayar topladım ve işletim sistemini nasıl edinebileceğimi düşünüyorum. ptt kargo'da 30 liraya dijital lisans var. Alıp memnun olan var mı? Çünkü güncelleme kapatmak, crack vs uğraşmak istemiyorum daha sonra.
Bilgisayar topladım ve işletim sistemini nasıl edinebileceğimi düşünüyorum. ptt kargo'da 30 liraya dijital lisans var. Alıp memnun olan var mı? Çünkü güncelleme kapatmak, crack vs uğraşmak istemiyorum daha sonra.
dizicolleague
(18 saat)
ptt kargo ile windows lisansının alakasını kuramadım şu anda. ne alaka cidden? kargoda nasıl lisans oluyor?


eptt avm sitesinden bahsediyorsunuz galiba. 2018 birinci ayında oradan bu tip bir lisans aldım ve 1 seneden fazladır sorunsuz kullanıyorum.


faithless
(16 saat)
oem lisans diye geciyor bunlar. guvenli saticidan almak lazim. ben amazon.de'den almistim mesela daha ucuzdu


jedilance
(11 saat)
(1)

iSketch benzeri site

isimlerimiz solda sıralanıyo, sarı mavi bi teması var. chat kısmı da var. ne bu site, defalarca oynadım ama hep unutuyorum adını
isimlerimiz solda sıralanıyo, sarı mavi bi teması var. chat kısmı da var. ne bu site, defalarca oynadım ama hep unutuyorum adını
dayl
(18 saat)
gartic.io ?


steven anfield
(18 saat)
(1)

anne babaya balkanlar turu

ankara çıkışlı 1 haftalık balkanlar turu arıyoruz 23 nisan tatiline rastlayan haftada. f/p olarak en iyi tur hangisi olur?
ankara çıkışlı 1 haftalık balkanlar turu arıyoruz 23 nisan tatiline rastlayan haftada. f/p olarak en iyi tur hangisi olur?
Gruppal'a bakın orada istediğiniz gibi turlar olabiliyor


crime girl
(17 saat)
(3)

Yamuna korse kullanan var mi

Ozellikle gobek icin kullananlar surekli kullanimda kalici inceldiklerinden bahsediyor. Bu dogru mu ve saglikli midir?
Ozellikle gobek icin kullananlar surekli kullanimda kalici inceldiklerinden bahsediyor. Bu dogru mu ve saglikli midir?
karen
(18 saat)
sürekli kullanımda kalıcı incelik diye bi şey söz konusu olamaz bence. hikaye :)

korse kullanmıyorum.


ergenpezeveng
(18 saat)
Yalan ve imkansız.

Korse sadece dışarıdan bakıldığında fitmiş gibi durmaya yarar. Sende olmayanı sana veremez. İllüzyon sağlar.

Madem o kadar basit, herkes alır korse takar.


(s)AINT
(18 saat)
Kesinlikle mümkün bizzat kullanmış ve belimi inceltmiş bi insanım


photo85
(12 saat)
(1)

Ankara Kızılay çevresinde dövüş eğitimi veren salon önerisi

Grappling olursa daha iyi olur ama pek öyle salon yok gibi. Stil fark etmez. Müsabık spor olması yeterli. Yani Krav Maga, wing chun gibi stilleri yok sayabiliriz. Var mıdır bilgisi/tecrübesi olan?
Grappling olursa daha iyi olur ama pek öyle salon yok gibi. Stil fark etmez. Müsabık spor olması yeterli. Yani Krav Maga, wing chun gibi stilleri yok sayabiliriz.

Var mıdır bilgisi/tecrübesi olan?
(s)AINT
(18 saat)
Koleje doğru giderken sol tarafta kalan savis otel miydi neydi onun altında vardı bi tane. Hala duruyor mu bilmiyorum ama


(1)

kyk borcu / yurtdışı yasağı

merhaba,kyk borcu nedeniyle yurtdışına çıkamama durumu var mıdır?artık vergi dairesine intikal ettiği için aslında vergi borcu oluyor.vergi borcu nedeniyle yurtdışına çıkamama durumu var mıdır?
merhaba,

kyk borcu nedeniyle yurtdışına çıkamama durumu var mıdır?
artık vergi dairesine intikal ettiği için aslında vergi borcu oluyor.vergi borcu nedeniyle yurtdışına çıkamama durumu var mıdır?
neo
(18 saat)
yok


perloneth
(18 saat)
(3)

Bauhaus ahşap kestirme

Nasıl oluyor tam olarak, biz kendimiz mi kesiyoruz yoksa ölçüleri veriyoruz onlar mı kesiyor?Bir de her türlü kesimi yapıyorlar mı?Mesela ben biraz yuvarlak bir kesim yaptıracağım; bunu yaparlar mı, yoksa sadece düz kes böl işlerini mi yapıyorlar?
Nasıl oluyor tam olarak, biz kendimiz mi kesiyoruz yoksa ölçüleri veriyoruz onlar mı kesiyor?
Bir de her türlü kesimi yapıyorlar mı?
Mesela ben biraz yuvarlak bir kesim yaptıracağım; bunu yaparlar mı, yoksa sadece düz kes böl işlerini mi yapıyorlar?
esse classic
(19 saat)
dediğiniz yeri tam bilmiyorum ama ahşap kesen yerler var. otomatik makine ile kesiliyor. sizin verdiğiniz değerleri giriyorlar ahşap kesiliyor otomatik. size teslim ediyorlar. her türlü kesimi yapabiliyorlar ama fiyat değişiyor mu bilmiyorum.


ergenpezeveng
(18 saat)
1. kesimi onlar yapiyor.
2. sadece kendilerinden aldığın malzemeyi kesiyorlar.
3. en son sadece düz kesiyorlardı (konum: ankara)
4. 20 cm'den kısa parça kesmiyorlar.


helenart
(18 saat)
Oraya geliyorsun onunde 20 cesit falan numune var, sundan su kadar diye olcu veriyorsun.
Sana fis veriyorlar, onla gidip odeme yapiyorsun.

Sonra o fisle adama gelince kesip veriyor, kenara bant istersen o da ayri para.
Yuvarlak kesim yok.


acemi
(17 saat)
(2)

İstanbul'da Sake alacak yer

Sevgili İstanbul dostları, güzel şehrimizde Sake alabileceğim bir dükkan var mı acaba?
Sevgili İstanbul dostları, güzel şehrimizde Sake alabileceğim bir dükkan var mı acaba?
JohnOakley
(19 saat)
varsa varsa kafe bunka'da vardır. istiklale girince ilk sağdan ilerleyin, otantik bir japon restoranı. üst katı da türk japon bilmemnesi derneğiydi yamulmuyorsam.


nolmus yani
(18 saat)
Nişantaşı macrocenter satıyordu en son.


cloudybloody
(18 saat)
(3)

tiflis-istanbul uçuşunda bagaj hakkım yok ama şarap aldım

el bagajım var. sokamıyorum uçağa sanırım, bagaj hakkı mı satın almam lazım? başka şansım yok sanırım doğru mu?
el bagajım var. sokamıyorum uçağa sanırım, bagaj hakkı mı satın almam lazım? başka şansım yok sanırım doğru mu?
eurhka
(19 saat)
Dogru


Deathrow
(18 saat)
birinden de rica edebilirsin sırada


mayeskuel
(18 saat)
duty free'den aldıysan kabine sokabilirsin diye biliyorum.


(1)

Turktorrent davetiye lazım.

Arkadaşlar turktorrent davetiyesi lazım. Yardımcı olabilecek var mı ? Şimdiden teşekkür ederim.
Arkadaşlar turktorrent davetiyesi lazım. Yardımcı olabilecek var mı ? Şimdiden teşekkür ederim.
hystarie
(19 saat)
var evet mailinizi yolliyin


sinematikcrop
(18 saat)

Sol kasığımdaki garip his

Dunden beri sol kasigimda garip bi his var. Sanki tam orada gaz varmis gibi. Tafif etmek cok zor. Agri sizi vs yok. Ne olabilir? Reglm yeni bitti. Ilk kez boyle boyle bir sey hissettim. O bolgede gaz olur mu ki? Yumurtalik kismi sanirim.
Dunden beri sol kasigimda garip bi his var. Sanki tam orada gaz varmis gibi. Tafif etmek cok zor. Agri sizi vs yok.

Ne olabilir? Reglm yeni bitti. Ilk kez boyle boyle bir sey hissettim. O bolgede gaz olur mu ki? Yumurtalik kismi sanirim.
karen
(19 saat)
(8)

THY elite card

Merhaba,Bir arkadaştan Miles smiles elite card satın alma durumu oluştu. Bir sürü güzel avantajı varmış. Ücretsiz lounge kullanımı, uçakta bedava WiFi vs. Fiyatı 3.500 tl.2 yıl geçerli. Önümüzdeki 2 yıl epey hareketli geçecek uçuş açısından. Ne dersiniz değer mi? Alayım mı?
Merhaba,

Bir arkadaştan Miles smiles elite card satın alma durumu oluştu.

Bir sürü güzel avantajı varmış. Ücretsiz lounge kullanımı, uçakta bedava WiFi vs.

Fiyatı 3.500 tl.

2 yıl geçerli. Önümüzdeki 2 yıl epey hareketli geçecek uçuş açısından.

Ne dersiniz değer mi? Alayım mı?
cervuetta
(19 saat)
kisiye gore degisir ama ben o parayi vermezdim. lounge veya wifi aramiyorum ozellikle. ama havalimaninda hep yemek yerim, internet onemli diyorsaniz, olabilir


wang
(19 saat)
elite cart iyidir de 3500 çok. daha ucuza satanlar da var. biraz araştır bence.


spirit crusher
(19 saat)
çok daha ucuza nerede satılıyor acaba?
bana sözlükten 10.000 TL fiyat vereb bile çıktı.


otopsicocugu
(18 saat)
bende elite kart var ancak uçakta hiç ücretsiz wifi kullanabilmiş değilim. elite plus yada bussiness class olmalısınız diye biliyorum.


@ucurulmamak umidiyle: Thy’nin Web sitesinde yurtdışı uçuşlarda WiFi varsa sınırsız faydalanabilirsiniz yazıyor hocam.

3.000e indirebilirsem almayı düşünüyorum. Fikirleriniz için teşekkür ederim.


cervuetta
(18 saat)
Eğer almaktan vazgeçersen ben satın almak isterim


mad mind
(16 saat)
ucretsiz first/business class upgrade opsiyonu yoksa, 3500 lira vermek sacmalik.

lounge kullanimi icin su sekilde uyelikler var ve dunyanin her yerinde, sadece thy'e bagli kalmadan lounge'lari kullanabilirsiniz. standardplus uyeligi bayaga hesapli gibi.

www.prioritypass.com


Ben de elite kart sahibiyim. Eğer uçuş açısından epey hareketli geçecekse zaten elite'e kolayca ulaşırsın, boşuna para vermene gerek yok. Bir de tüm avantajlar sadece THY ile uçuyorsan geçerli oluyor, anadolujet'te bile lounge kullanamıyorsun mesela Sabiha gökçen'de. Eğer tüm uçuşların THY olacaksa + kart için acelen varsa + sallayacak bir 3500 liran varsa almayı düşünebilirsin.


roket adam
(10 saat)
(2)

Bir garip kombi sorusu

merhaba arkadaşlar.bir kombim var kendisi en azından 8-10 yıllık. ısıtmada bir problemimiz yok ancak son dönemde şöyle bir sıkıntımız var.kombinin maksimum verdiği sıcak suyu ölçüyorum 45 derece. yani mümkün değil kaynar su vermiyor. suyu duşta ılıştırma ihtiyacı duymuyorsunuz. bazen soğuğa bile kaç
merhaba arkadaşlar.

bir kombim var kendisi en azından 8-10 yıllık. ısıtmada bir problemimiz yok ancak son dönemde şöyle bir sıkıntımız var.

kombinin maksimum verdiği sıcak suyu ölçüyorum 45 derece. yani mümkün değil kaynar su vermiyor. suyu duşta ılıştırma ihtiyacı duymuyorsunuz. bazen soğuğa bile kaçıyor.

kombici geldi bir şey anlamadı. suyu az açarsanız iyi ısıtır dedi ama onda da maksimum 45 dereceye ulaşabildik. kombici en sonunda yeni kombi alın dedi.

şimdi bu işi yeni kombi almadan çözemez miyiz nedir yani anlamadım.

not: ankara'dayım.
pegasuss90
(19 saat)
Yanma odasında sorun olabilir. Onun da bir ayarı var bir yerlerde ama ezbere bir şey söyleyemiyorum.


kisa
(19 saat)
yeni kombi almanızı gerektirecek bi durum yok bu kesin de nasıl tamir edilir kısmında bilgim yok. iyi bi usta bu işi çözer.


ergenpezeveng
(18 saat)
(2)

Matlab çizdiremiyorum

https://s1.eksiup.com/6ec1f82e5379.jpegbu fotoğraftaki formülü kullanarak. yaklaşık olarakhttps://s3.eksiup.com/ce448f096200.jpegbu fotoğrafa benzer bir şeyler elde etmeye çalışıyorum. fakat bir türlü başarlı olamiyorum. Nerede hata yapıyorum? şimdilik en çok yaklaştığımı düşündüğüm kodlar şunlar,--
s1.eksiup.com
bu fotoğraftaki formülü kullanarak. yaklaşık olarak
s3.eksiup.com
bu fotoğrafa benzer bir şeyler elde etmeye çalışıyorum. fakat bir türlü başarlı olamiyorum. Nerede hata yapıyorum?

şimdilik en çok yaklaştığımı düşündüğüm kodlar şunlar,

----matlab---
z = linspace(1,5,3);
b = 1/4;
Ex = (z/((b*b+z*z)^(3/2)));
plot(z,Ex);

----matlab----
belkider
(19 saat)
skalar değil vektörel çarpım ve üs alma lazım.
* ve ^ oncesine nokta koy .^ gibi.


wang
(19 saat)
tekrar hata alıyorum. aslında fonksiyon vektörel değil formül başta vektöreldi fakat son hali skaler gibi yazıyorum. yönü ben biliyorum ve formüle eklemedim.

z 1'den 5'e kadar değişsin istiyorum galiba linspace buna tam olarak uygun değil.


belkider
(17 saat)
(1)

Yurt disinda dil okulu

Harhangi bir ulkede ingilizce okuluna gidip turkiye de ogretmenlik yapma imjani var mi? Resmi olarak.
Harhangi bir ulkede ingilizce okuluna gidip turkiye de ogretmenlik yapma imjani var mi? Resmi olarak.
karen
(19 saat)
Bildiğim kadarıyla bunun için sertifika programları var yurtdışında.
TEFL, TESOL vs gibi aratırsanız bulabilirsiniz, uluslararası geçerliliğe sahip belgeler bunlar. Malta'da bu belgeye sahip bir arkadaşım vardı, orda öğretmenlik yapıyordu ama özel bir kurumda. Muhtemelen Türkiye'de de böyledir. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne sorabilirsiniz.


Rh Negatif
(13 saat)
(18)

Kuzen evlilikleri hakkında...amca/teyze cocuklari

Teyze çocuklarını hadi bir tık anlayabiliyorum ama amca çocuklarındaki özgüvene hayret ediyorum. Sonradan amca ve yengelerine baba-anne mi diyorlar acaba? Çocukları olunca ileride çocukları açısından utanç kaynağı olabileceklerini düşünmüyorlar sanırım. Ileride annem amcasinin ogluyla evlenmiş demek
Teyze çocuklarını hadi bir tık anlayabiliyorum ama amca çocuklarındaki özgüvene hayret ediyorum.

Sonradan amca ve yengelerine baba-anne mi diyorlar acaba? Çocukları olunca ileride çocukları açısından utanç kaynağı olabileceklerini düşünmüyorlar sanırım. Ileride annem amcasinin ogluyla evlenmiş demek bana göre cok rahatsızlık verici. Ayrica çocuklarının saglik durumunu da riske atmak var.

Bakıldığında sadece köylerde de olmuyor. Sehirde yasayip sırf mal bölünmesin diye yapanlardan tutun aşk evliliği yaptık diyen var.

Bu tür ınsanlarla karşılaşıyor musunuz ve konu hakkında ne dusunuyorsunuz?
karen
(19 saat)
bu güne kadar mutlu ve düzgün olanına rastlamadım hiç. bizim sülalede yok ama arkadaşlar vs kendi evliliklerini anlatıyor. çok kötü. tavsiye etmem.


ergenpezeveng
(19 saat)
yetiştirilmeyle alakalı. bazısı küçüklükten itibaren çocukları birbiriyle evlenebilir gibi yetiştiriyor, birlikte gezip tozmalarından, aynı odada uyumalarından rahatsız; bizler kuzenlerimizle kardeş gibi yetiştiriliyoruz. evlenenler ve evlenmek hakkında olumsuz düşünmüyorum.


Eşim Bolulu ve ailesinde akraba evliliği çok yaygın. Hata en son kuşak harcı herkes birbiriyle evli. Dayı olmuş amca, amca olmuş enişte vs kimin kim olduğunu kendileri bile anlatamıyor artik. Haliyle genetik geçişli hastalıklar çok yüksek görünüyor. Eşimin ablası ve yeğeni engelli. Ailede kalp rahatsızlığı olmayan yok. Erkek nüfusun büyük çoğunluğu 50 yaş altı by pass.

Konuya gelince kesinlikle tasvip etmiyorum ve yapmam. Ben kuzenimle kardeş gibi büyüdüm bizim oralarda zaten adını bile anmazlar bu mevzunun.


bu tür insanlarla pek karşılaşmadım. aslında üniversiteye gidene kadar çok kırsal olan yerlerde nadiren gerçekleşen bir şey sanıyordum. çevremde böyle bir şeyi hiç duymamıştım ve benim de aklıma böyle bir şeyin yapılabileceği gelmiyordu. geçtiğimiz yüzyılda ufacık köylerde yaşamaktan, tamamen tarıma dayalı toplum olmaktan dolayı olduğunu sanıyordum. üniversitede birisi ile kavga etmiştim ve sinirle anne baba akraba herhalde bu kadar basit şeyi nasıl anlamıyorsun dediğimde anne babanın kuzen olduğunu anlayınca dank etti bana.

bizim aileye gelince ben ailemin karşısına çıkıp gayim, pasifim falan desem kabullenirler. ama gelip ben kuzenime halleniyorum desem beni öldürebilirler bile, ki ben bile tiksinirdim bir akrabam böyle bir şey yapsa.

benim için iğrenç, kardeşine hallenmekten farkı olmayan bir durum. akraba olmalarını geç bunu yapan insan benim gözümde kişiliksizdir. koca dünyada adam/kadın kuzenine halleniyor. iğrenç.


denizgonen
(19 saat)
Teyze çocuklarının ne farkı var anlamadım? İkisi de kabul edilir bir durum değil bana kalırsa.


hair freak
(18 saat)
Teyze çocuğu daha az genetik benzerliğe sahip diye bir şey yok. Belli ki akraba evliliği yapanlarla bir nevi ortak paydada buluşabiliyorsun. Onlar da "amca çocuğu hadi neyse ama öz kardeş olmaz" falan diyorlardır.


@hair freak hicbir farki yok tabii ama dogan cocugun sagliksiz olma riski amca cocuklarina gore bir tik daha az. Bu risk amca cocuklarinda daha fazla. Bu yuzden bir tik daha anliyorum dedim. Yoksa tabii ki kabul edilebilir bi yani yok bana gore.


karen
(18 saat)
@ruhen hastayim ben akraba evliligi yapanlar acisindan dusundugumde durumun bu oldugunu anlatmaya calistim. Teyze cocuklarini kabul ediyorum anlamina gelmiyor bu. Her ikisi de benim acimdan ters.


karen
(18 saat)
Çerkezlerde akrabaysa kardeştir. Akrabanın da yakını uzağı olmaz.
Bize uymaz öyle şeyler.


Mirket
(18 saat)
Bu tür insanlarla karşılaşıyorum ve abartı tepkiler göstermiyorum.
hiçbir dine göre bu evlilikler günah değil. bildiğim kadarıyla bütün sistemlerde bu evlilikler yasal. dolayısıyla o insanları yargılamıyorum.
bir arkadaşla konuşuyoruz geçende, bu olayı ensestten farksız gördüğünü ve çok kızdığını söyledi. ben de onun bu tarz bakmasının ahlaksızlık olduğunu düşünüyorum. çünkü ortada ensest yok.
akraba evliliği en başta akraba ilişkilerini zedeler bence. teyzem hep teyze olarak kalsın, kaynanam olmasın isterim tabi. ama birileri de bunu yaşıyorsa, bu özgüven değildir. öyle istemişlerdir sadece.

bir yorumda bahsedilen "böyle evlenenlerin mutsuz olduğu" konusuna da şunu söylemek istiyorum, bu evliliği ailelerin kararıyla aldılarsa, gelenek görenek usulü evlendirildilerse, elbette mutsuz olurlar. bence bu konunun çok zengin ailelerin çocuklarını yine çok zengin olan biriyle evlendirme kaygılarından bir farkı yok. müdahale, her türlü insanları mutsuz eder.

kısacası, bizde de kuzenler kardeştir. ama kardeş olmadığını da bilirim yani. evlenecek kişi gözüyle onlara bakmam, onların da bana öyle bakmaları kendimi iyi hissettirir. ama hiç unutmam, yakın bir arkadaşım kuzenine aşık olmuştu. aileler duyunca çıldırdı, olmaz bu iş diye. zorla ayırdılar. senelerce gizlice görüştüler, sonunda ayrıldılar, biri evlendi, diğeri evlenmeyi reddetti. hâlâ bir anısını anlatırken gözleri dolar. ona da çok saygı duyuyorum. keşke evlenselerdi. bence çocukları "annemle babam kuzen" derken utanmazlardı.


lovemyself
(17 saat)
Teyze daha kabul edilebilir degil, letfen yanlis bilgi vermeyelim. Hepsi dogacak cocuk icin cok tehlikeli.


Traveler
(17 saat)
@lovemyself hicbir cocugun annemle babam kuzen derken utanmayacagini sanmiyorum. Ben dusunhnce bile rahatsiz oluyorum.


karen
(16 saat)
Genetik acidan teyze cocuklarinda saglik sorunu "bir tik" daha az diye bir sey yok, butun kuzenler ayni. Amca cocuklari konusu tamamen bir sehir efsanesi. Anneannemin sulalesinde sanirim akraba evliligi yapmayan tek kisi anneannem, o da bilincli bir tercih degil zaten, dedemi sevmisler ondan. Yeni kusaklari bile birbiriyle evleniyor. Baba tarafinda ise dusuncesi bile buyuk kavga sebebi. Biz anneannemin yakininda buyumemize ragmen kuzenlerle asla boyle yetismedigimiz icin mumkun degil. Ama diger aile uyelerinin yetisme tarzini bildigimden, onlara igrenc gelmemesini anlayabiliyorum. Benim icin hala korkunc bir sey.


evrim halkasi
(16 saat)
Ailemde ne anne ne de baba tarafımda hiç yok. Dedeler nineler dahil. Baba tarafım İstanbul'un yerlisi anne tarafım Bilecikli. Bilecik'in köylerinde filan da nadir gördüğüm bir durum.

Ayrıca annem babam kuzen olsa utanırım söylemeye sanırım.


old possum
(15 saat)
İki kuzenim ikisi de doktor ve evliler. Olunca oluyo işte


photo85
(12 saat)
@ photo85 ,Doktorlar bile yapiyorsa soylenecek soz kalmadi sanirim. Iki dr koskoca fakultede ya da baska bir çevreden kimseyi bulamadilar da birbirleriyle evlendiler? Ask mi?


karen
(11 saat)
Yanımda çalışan bir çocuk var. Teyzesinin kızı ile evli. Yaftalamıyorum, yetiştirilme ve komple sülalesinde evlilik işleri bu şekilde işliyormuş. Aklıma takılan veya merak ettiklerimi güzel bir dille soruyorum, cevaplıyor.

Doğal olarak teyzesi ve eniştesi, kayınvalide - kaynatası oluyor. Lâkin onlara teyze ve enişte diyorum onlara. annem babam beni onlardan daha az seviyor diyor.

Ben Trakya'lıyım. Biz mahalledeki akrabayı boşver komşu kızına bile bakmıyoruz. Bence de uygun değil.


oligomer
(10 saat)
Is yerimden biri kuzen evliligi yapmis ve onunla konusurken sirf bu sebepten irite oluyorum. Okumus etmis biri iki ailede zengin anladigim kadariyla mal bolunmesin diye boyle yapmislar. Yoksa okumus etmis biri neden kuzeniyle evlensin diyorum. 1 cocugy var simdilik saglikli gözüküyor. Umarim bi saglik sorunu dogmaz ileride.

Aklkm almiyor iki kuzeni ayni yatakta dusunemiyorum. Opusmeyi burak sevisip cocuk yapiyorlar.

Durum bu olunca diger kuzenler arasinda kiskanclikta oluyordur. Madem o gozle bakiliyorsa.


karen
(31 dk)
(3)

Göz çevresi krem önerisi?

Göz çevresindeki kırışıklıklar, kaz ayakları, kararma vs. için test edilmiş, faydası görülmüş bir krem önerisi olan var mı?
Göz çevresindeki kırışıklıklar, kaz ayakları, kararma vs. için test edilmiş, faydası görülmüş bir krem önerisi olan var mı?
hotaru no haka
(19 saat)
Yerleşmiş kırışıklığı kremle geçirmek çok iyimser bir beklenti bence, daha profesyonel cilt bakımı yardımı gerekebilir. Hafifletmek veya ilerlemesini yavaşlatmak için göz çevrenizi sürekli nemlendirmeniz gerekmekte. Clinique all about eyes veya Kiehl’s creamy eye treatment with avocado olabilir nemlendirmek için ama daha ileri etkileri olmayabilir.


pike
(19 saat)
Benim çok yağlı bir cildim var, yine de nemlendirmek gerekiyor mu? Bir de yağlı bir ciltte de göz çevresi kuruluğu olmaıs ihtimali var mıdır?


hotaru no haka
(18 saat)
Ben karma ciltliyim ama cilt bakımı ile alakalı okuduğum tüm sayfalar cildiniz yağlı diye nemlendiriciyi es geçmemelisiniz vurgusu yapıyor. Sadece kuru cilt nemlendirilmeli diye bir durum yok.
Yüzünüz yağlıyken göz çevresi kuru olabilir tabii ama bunu muhtemelen bilirdiniz öyle olsa. Cildiniz normalde yağlıysa göz çevresinde kullandığınız ürünler milia çıkmasına sebep olabilir bu arada, ürün seçerken ekstra özen gösterin.


pike
(12 saat)
(3)

Ankara havaalanindan belkoair mi havas mi

Arkadaslar hangisi daha kisa surede ve dolastirmadan asti'ye goturuyor?
Arkadaslar hangisi daha kisa surede ve dolastirmadan asti'ye goturuyor?
kassiopeia
(20 saat)
Belkoya binmedim. Havaş 45 55dk arasında değişiyordu. Belko şehir merkezine girdiği için trafiğe çok bağlıdır diye düşünüyorum.


glamdr1ng
(19 saat)
Havasa bugun bindim. 55 dk sonra astinin kapidan ciktim.


tosunpasa
(17 saat)
belkoya bindim gecenlerde, once yht gar sonra kizilay sonra astiye gitti. belki havas direkt gidiyordur


jedilance
(11 saat)
(3)

Istanbul'da bugun

nereye gidebilirim gezmeye tek basimayim
nereye gidebilirim gezmeye tek basimayim
jedilance
(20 saat)
Balat. Ara sokaklar, mezat, müzik...


birdenbire
(19 saat)
İstanbul modern, 5’te ücretsiz rehberlik de var


limondanhallice
(19 saat)
Üsküdar Çengelköy


crime girl
(16 saat)
(6)

En kusursuz e-kitap depolama sitesi (bulut) nedir sizce?

Elimdeki tüm e-kitapları bir de bulutta arşivlemeyi düşünüyorum. Sonuçta harddisk'lerin de bir ömrü var. Yüzde yüz garantili değiller. "bulunsun" kapsamında düşünelim. Sizce hangi bulut hizmetleri bunun için biçilmiş kaftandır? Çünkü duyduğuma göre yayınevleri fark ettikleri ve umursadıkları zaman y
Elimdeki tüm e-kitapları bir de bulutta arşivlemeyi düşünüyorum. Sonuçta harddisk'lerin de bir ömrü var. Yüzde yüz garantili değiller. "bulunsun" kapsamında düşünelim.

Sizce hangi bulut hizmetleri bunun için biçilmiş kaftandır? Çünkü duyduğuma göre yayınevleri fark ettikleri ve umursadıkları zaman yandex gibi sitelerden data sildirebiliyorlarmış.

Bir de pratik çakallıklar iş görür mü sizce? atıyorum kitabın adını hebelehübele diye kaydetmek gibi.
matrix
(20 saat)
mega.nz olur mu?


jedilance
(19 saat)
@jedilance:

o da olabilir, x de olabilir elbette. :)

ben "bana bir bulut sitesi verin" değil de daha çok deneyimleriniz üzerinden faydalanmak istiyorum.


matrix
(19 saat)
barındırdığınız dosyaları public etmediğiniz sürece kimse hiç bir yerden hiç bir veriyi sildiremez, yok ben korsan yapacam 'alın kaynak buyrun saldırın' derseniz o işin hapse kadar yolu var zaten. bir google drive edinip telefona, pcye clientleri kurun ve işinize bakın


benimkiler yaklaşık 2 senedir google drive'da yüklü. herkese açık yapılmadığı sürece kimsenin bir şey fark edeceğini, ya da umursayacağını sanmıyorum.


denizgonen
(19 saat)
@vladimir ve @deniz +1907.


dayl
(18 saat)
apple ecosystemine sahipsen en iyisi icloud. ben hepsini denedim nerdeyse en iyisi icloud. en büyük artısı mac, iphone. ipad birinde başladığın işi diğerinde devam ettirmen. diğerleri de öyle ama kaldığın sayfayya da ulaşabiliyorsun


mayeskuel
(18 saat)
(5)

https://8tracks.com kullanıyor musunuz?

Kullanıyorsanız ana güdünüz nedir?
Kullanıyorsanız ana güdünüz nedir?
matrix
(20 saat)
Bir 6-7 yıl önce severek kullanıyordum. Kendi çalma listelerimi oluşturuyordum, başkalarının oluşturduklarını dinleyip yeni şeyler keşfediyordum. Telefonda da rahatça kullanılıyordu ama şimdi Spotify varken bakmak aklımın ucundan geçmiyor.


pike
(19 saat)
Valla hiç kullanmadım.


@pike +1
lastfm ile birlikte en sevdiğim iki siteydi yıllardır uğramadım.


pegi
(15 saat)
çok kullandım, yaptığım listeler platin bilmem ne filan alıyordu, çok seviyordum liste yapmayı da. sonra kanunsuzca indirdiğim şarkıları oraya yüklemek başıma bela açmasın diye her şeyi sildim. spotifydan daha güzeldi bence ama artık aramıyorum.


turk kizi
(14 saat)
üyeliğim var. arada bir kullandığım oluyor ama çok aktif değilim.

buradaki playlist'leri beğeniyorum. müzik dinlemek için kullandığım iki büyük platform youtube ve spotify yeni müzikler keşfetmek ya da arkaplanda radyo gibi gitmek için çok yeterli değil, 8tracks daha iyi.


biseysorcaktim
(13 saat)
(1)

Taahhüt bitti ama vodafona gece geçiyorum

Taahhütsüz olarak kullanmaya devam ediyorum galiba tarifemi. 2 gün kullanmış olucam vodafona geçince. Şimdi 2 günlük kullanımı mı ödeyeceğim yoksa full 1 ay taahhütsüz tutarı mı?
Taahhütsüz olarak kullanmaya devam ediyorum galiba tarifemi. 2 gün kullanmış olucam vodafona geçince. Şimdi 2 günlük kullanımı mı ödeyeceğim yoksa full 1 ay taahhütsüz tutarı mı?
condom kurşunu
(20 saat)
1 aylık tahhatsüz tutarın 2/30'unu ödeyeceksiniz. en azından benim böyle oldu.


belkider
(19 saat)
(4)

sahibinden.com üzerinden iphone almak

merhaba, telefon alıcam. iphone xs. normalde gidip mediamarkttan alacaktım ama sahibinden'de ne kadar diye bakayım dedim 3 bin lira daha ucuz. ilanlarda kapalı kutu, pasaport kayıtlı, abd'den alınımıştır gibi ifadeler var. ben daha önce hep mağazadan aldım. mağazadan aldığım telefonla bu telefonlar
merhaba, telefon alıcam. iphone xs. normalde gidip mediamarkttan alacaktım ama sahibinden'de ne kadar diye bakayım dedim 3 bin lira daha ucuz. ilanlarda kapalı kutu, pasaport kayıtlı, abd'den alınımıştır gibi ifadeler var. ben daha önce hep mağazadan aldım. mağazadan aldığım telefonla bu telefonlar arasında bir fark var mı? 3 bin lira fazla verip mağazandan almak mı daha mantıklı bu kişilerden almak mı?
spina scapula
(20 saat)
3 bin daha ucuzsa dolandırıcılık ihtimali kesin gibi.
500-600 lira olsa belki derdim.


wang
(20 saat)
fiyat karşılaştırması için teknoloji marketleri iyi bir yer değil. akakce ya da fiyatseyir gibi yerlerden en düşük 3 5 fiyatı referans almak daha doğru. halen fark 1000-1500 liranın üzerindeyse şüphe etmekte haklısınız.
kapalı kutu da bir şey değil, adamlar firmadan iyi kapatıyor kutuyu.


denek hayatım
(20 saat)
sahibinden.com dan böyle bi alışveriş yapmazdım ben. akakçe ya da cimri gibi sitelere bakarım oradan yaparım.


ergenpezeveng
(19 saat)
bence sahibinden üzerinden yüz yüze görüşmeden almayın. hangi model no olduğuna ve türkiye'de facetime uygun olup olmamasına ve garanti şartlarına iyice bakın.
eğer alacaksanız da faturasıyla birlikte alın mümkünse. yurtdışı ise yurtdışı faturasını muhakkak isteyin.
bazıları kutusu açılmış telefonu bile sıfır diye satıyor dikkatli olunması gerekiyor.


ezkaza
(19 saat)
(2)

Hizmet dökümünde eksik gün

e-Devlette 4a hizmet dökümüne bakıyordum da geçen ay için bi satır her şey yolunda 30 gün, brüt maaş kadar girdi var, bir satır da geçen senenin brüt maaşının onda biri kadar bir tutar var. İK bu hareketle ne yapmak istemektedir?https://s3.eksiup.com/52e3d6d77504.jpg
e-Devlette 4a hizmet dökümüne bakıyordum da geçen ay için bi satır her şey yolunda 30 gün, brüt maaş kadar girdi var, bir satır da geçen senenin brüt maaşının onda biri kadar bir tutar var.

İK bu hareketle ne yapmak istemektedir?

s3.eksiup.com
chicha
(20 saat)
21 22 tane eksik gun kodu var sgk sisteminde ise gitmediginiz zaman nedenini bu kodlarla bildirirler hastalik dogum izni yol izni vs gibi bunlarin hepsinin bir kodu var , 13 kodu da bu mazeretlerinin hicbirisinin personelin eksik gunlerine uymadigi devamsizliklari kodlamak icin kullanilir.

Ornek personel neden ise gelmedi 1 kodu hastalik 2 kodu dogum 13 kodu diger gibi dusunebilirsiniz


Diskirminant
(18 saat)
Yalnız ben hiç devamsızlık yapmadım, görseldeki ikinci satırda da 30 gün hizmet kaydı var.

Neden böyle bir girdi olabilir ki orada?


chicha
(16 saat)
(3)

Biriyle konuşurken hem sıkıcı olmayıp hem de rahatsız etmemek

Bu nasıl sağlanır? Geyik yapayım derken şakanın dozunu kaçıyorum sanırım. İnsanları farkında olmadan sinir ediyorum. Sabırsızım artık bu konularda. Var mıdır bir yolu yöntemi.
Bu nasıl sağlanır? Geyik yapayım derken şakanın dozunu kaçıyorum sanırım. İnsanları farkında olmadan sinir ediyorum. Sabırsızım artık bu konularda. Var mıdır bir yolu yöntemi.
aleyna tilki
(20 saat)
zamanla tecrübeyle olacak bir şey.
bol bol ortama girin.


medievalman
(20 saat)
Onların ilgi alanları ile ilgili sohbet etmeyi deneyin.


birdenbire
(19 saat)
Sessizlik bence bazen en iyisidir. Bırak o konu açsın o konudan yardırırsın.


ApaçiBebe
(19 saat)
(5)

kararsiz secmen için güzel fikrim var

hala kararsizsaniz ve sırf malum parti kazanmasın istiyorsanız, internetten bölgenizdeki eski yıllara ait sonuçlara bakıp Size en uygun en güçlü partiyi seçin.aklıma gelmisken yazayım dedim.
hala kararsizsaniz ve sırf malum parti kazanmasın istiyorsanız, internetten bölgenizdeki eski yıllara ait sonuçlara bakıp Size en uygun en güçlü partiyi seçin.

aklıma gelmisken yazayım dedim.
mayeskuel
(20 saat)
üstad kusura bakma ama bu herkesin aklına gelebilecek bir şey zaten


ted
(20 saat)
Ted+1

Kararsız seçmen sahiden kararsız olduğundan değil, değer mi oy vermeye düşüncesi yüzünden kararsız. Kendimden biliyorum.


windows95
(20 saat)
önceki yerel seçimlerde "tatava yapma bas geç" ismiyle baya popüler olmuştu bu olay sosyal medyada falan ama seçimde bir karşılık bulamadı tabi ki. sorun başka çünkü.


hadsafhada
(20 saat)
Geçmişte öyle düşünüyordum da şu yapıda CHP'nin de iyi parti'nin de bir yaraya derman olamayacağına gayet eminim. Hepsi kendi parsasini alıp köşeye çekilme derdinde. Ben tkp'ye vereceğim oyumu.


doxanikee
(18 saat)
O kararsız dedikleri seçmenin büyük çoğunluğu fikrini söylemek istemeyen insanlar. Çoğunun kime vereceği zaten belli ancak başkalarına ilan etmek istemiyorlar.


(3)

İnstagram Bildirimi

İnstagram'da birinin hesabına bakarken, telefon kafayı yedi ve yanlışlıkla istek gönderdim. Normalde onun telefonun ekranına bildirim gidiyor diye biliyorum ama aynı salaklığı daha önce de yaptım.Daha önceden de(çok önceleri) istek gönderdiğim ve onun telefonun ekranına bildirim gittiği için(öyle va
İnstagram'da birinin hesabına bakarken, telefon kafayı yedi ve yanlışlıkla istek gönderdim. Normalde onun telefonun ekranına bildirim gidiyor diye biliyorum ama aynı salaklığı daha önce de yaptım.

Daha önceden de(çok önceleri) istek gönderdiğim ve onun telefonun ekranına bildirim gittiği için(öyle varsayıyorum) bu sefer de gitmiş mıdır? Aklıma geldi 10 sn'ligine bir şeye bakalım dedik. Onda da böyle bir şey oldu. Hayır yani bir de kullanıcı adı ad-soyad kombinasyonu. 'Kim bu acaba' deme ihtimali de yok eğer bildirim gittiyse.
bitchesaintshit
(20 saat)
Gitmiştir. Gitmemesi için tek ihtimal bildirimleri kapatmış olması.


pike
(19 saat)
Bildirim gitmistir.


karen
(19 saat)
Birkaç ay önce de istek göndermiştim ama bilinçliydi. Sonra geri çekmiştim(Bildirim gitmiştir) Bu sefer yanlışlıkla gönderdim. 5-10 sn'liğine zararsız bir şekilde stalk yapıp bırakacaktım(zaten kötü bir amacım olsa sahte hesapla yapardım) Daha önce de istek gönderdiğim için bu sefer bildirim gitmemiştir belki dedim ama hiç olmadı şimdi bu...


bitchesaintshit
(19 saat)
(3)

Apseli diş çekimi sonrası

Merhaba. Biraz evhamlı, pimpirikli bir kişi olarak bir sorum var. Diş hekimi kuzenim var, ne bileyim çok sık diş hekimi değiştiriyorum her saniye insanlara bir şeyler sormak da mahçup ediyor, şimdi sözlük ahalisine sorayım.Yaklaşık 1 ay kadar önce kırık dişim apse yaptı. Çekilmeden önce 2 hafta boyu
Merhaba. Biraz evhamlı, pimpirikli bir kişi olarak bir sorum var. Diş hekimi kuzenim var, ne bileyim çok sık diş hekimi değiştiriyorum her saniye insanlara bir şeyler sormak da mahçup ediyor, şimdi sözlük ahalisine sorayım.

Yaklaşık 1 ay kadar önce kırık dişim apse yaptı. Çekilmeden önce 2 hafta boyunca antibiyotik kullandım. Hekime gittiğimde film çektirdi, şişlik ve ağrı inmesine rağmen dibinde apse vardı biraz. Antibiyotik korumaya almıştır dedi ve çekti. Biraz zor oldu, 2-3 defa aparat değiştirdi. Eti de hafif yırtılmış gibiydi sonradan baktığımda. 2-3 gün sert bir şey yemedim, çorba yoğurt vs. İle idare ettim, dilimle oynamadım, ertesi günden sonra tuzlu suyla gargara yaptım. Yani herhangi bir kötü müdahale yapmadım. Ancak 3 gün geçmesine rağmen hafif sızı var ve sanki halen içerisinde apse varmış gibi bir his var, şiş gibi. Çenemi oynatınca hissediyorum. Çekim öncesi olan his gibi. Çekime rağmen apse geçmedi mi, yoksa çekimden dolayı pıhtı kapanıyor diye mi böyle hissediyorum. Yani iyileşme sürecinde normal mi. Bir de çekilen yerin altındaki diş eti çok kırmızı. Antibiyotik de vermedi. Tekrar gidip göstereyim mi yoksa boş yere mi evham yapıyorum bilemedim.
kahver
(21 saat)
Boşa evham yapıyorsun. 3 günde ağrı çok normal.


@bir ileti paylastim, teşekkürler cevap için. ağrıyı çok önemsemiyorum zaten hafif bir sızı. beni kaygılandıran apse. ya da benim apse zannettiğim şişlik. çekim öncesi ve çekim günü de apse olduğu için, acaba nüksetti yükseldi mi kaygısı. böyle dibi şiş gibi sanki. ilginç.


kahver
(19 saat)
Şiş olması çok normal bir durum. Sıkıntı şu ki apse tamamen temizlendi mi kefil olamam.

O ihtimal çok düşük de olsa var. Onun dışındaki şikayetlerin normal. İki güne kalmaz bir şey.


(2)

Eski yazıcı nereye verilir?

Geçen gün böyle bir başlık açılmıştı ama takip edemedim. Elimde kartuşlu yazıcı var ve hiç kullanmıyorum. Eski bir yazıcı ve kartuşlarının doldurulması lazım tabii. Okullara veya belediyenin herhangi bir birimine verebiliyor muyuz? Önerilere açığım.
Geçen gün böyle bir başlık açılmıştı ama takip edemedim. Elimde kartuşlu yazıcı var ve hiç kullanmıyorum. Eski bir yazıcı ve kartuşlarının doldurulması lazım tabii. Okullara veya belediyenin herhangi bir birimine verebiliyor muyuz? Önerilere açığım.
dizicolleague
(21 saat)
belediye elektronik atık olarak alır.


sutlu nescafe
(21 saat)
Mahalledeki okullara versen alan olur bence.


(1)

arayan numarayı öğrenme

şarjım %1'de iken bir numara aradı, telefonu açmak üzereyken kapandı. şimdi telefonu açıp bakınca herhangi bir kayıt görünmüyor. bunu nasıl öğrenebilirim ?
şarjım %1'de iken bir numara aradı, telefonu açmak üzereyken kapandı. şimdi telefonu açıp bakınca herhangi bir kayıt görünmüyor. bunu nasıl öğrenebilirim ?
mobil operatörünüzün web sitesinden sim kart bilgilerinize ulaşabilir, son hareketleri görebilirsiniz. orda yazar belki.


taurina
(20 saat)
(12)

starbucks'ta ders çalışmak?

o insan gürültüsünün, müzik sesinin ve kalabalığın içinde nasıl ders çalışıyorlar? hadi bunlara rağmen çalışabiliyorlar diyelim; e orda çalışan her yerde çalışır. özellikle starbucks'a gitmek neden? kimse onları kaldırmayacak ya da kahve almıyorlar diye taciz etmeyecek diye mi?
o insan gürültüsünün, müzik sesinin ve kalabalığın içinde nasıl ders çalışıyorlar? hadi bunlara rağmen çalışabiliyorlar diyelim; e orda çalışan her yerde çalışır. özellikle starbucks'a gitmek neden? kimse onları kaldırmayacak ya da kahve almıyorlar diye taciz etmeyecek diye mi?
internet var tuvalet var, bütün gün otursan da karışan yok, kahve ucuz, ses de o kadar rahatsız eden bir şey değil orda.


nahtoderfahrung
(21 saat)
çalışmak için rahat ortam. bir kulaklık her şeyi çözüyor. konsantre olup kulaklığı takarsanız etrafta olup bitenleri farketmeden saatler geçirebilirsiniz.


Evde odaklanmak gercekten cok zor olabiliyor. Hadi yemek yiyeyim, hadi uzanayim, hadi porno izleyeyim diyemiyorsun cafeye gittiginde.


Traveler
(21 saat)
Her starbucks boyle degildir ama Bostanci’dakinde mesela ust kat ders calisma salonu gibiydi. Giden hemen hemen herkes ogrenci ve calisiyor oldugundan cit cikmazdi. Ders calismak icin gelmediyse de birisi ortamin sessizligini bozmayacak duzeyde konusurlardi. Ses illa bir sorun oluyor degil yani.


reavelyn
(21 saat)
Traveller'in dedigi sebepten tam olarak.
Gurultu de herkesi o kadar etkilemiyor. Beni direkt dibimde konusulmadikca pek etkilemez ornegin.


stavro
(21 saat)
Spotify'ın okuma, çalışma listelerinden birini açıyorum. Kafam önümdeki kitapta ya da bilgisayarda oluyor. Açık alan çok gürültülü olmasına rağmen sigara için orada oturuyorum. İçeceğini içerden alıyorsun gelip yerine geri oturuyorsun. Garson diye bir şey yok, taciz yok.

Benim müziksiz çalışıp okumam mümkün değil ama kimi için müzik dikkat dağıtıcı oluyor. O durumda starbucks fazla gürültülü evet.

edit: Bunlar da listeler. Çoğu 'Odaklan' kısmından.

open.spotify.com

open.spotify.com

open.spotify.com

open.spotify.com

open.spotify.com


m3mphis
(20 saat)
Traveler +1
Yemek yediğin, uyuduğun, oyun oynadığın, dizi/film izlediğin ortamda ders çalışmak daha zor. Ayrıca bazı insanlar ortam gürültüsünde daha iyi odaklanabiliyor. Sırf bu amaçla yapılmış ses kayıtları vardı çalışmak için.


necron
(20 saat)
starbuckslardan daha sakin otogarlar, semt pazarları gördüm. benim için oturup kahve içmek için bile fazla gürültülüyken insanların ders çalıştığını söylemesi bana da inanılmaz garip geliyor.


denek hayatım
(20 saat)
Valla inanılmaz çalışıyorum hem de. Ev sessiz ama üst komşu ayıdan hallice, senelerdir laf geçiremiyoruz. Sessiz evde bir ayının anırma sesi çok sinir bozucu olabiliyor. Oysa Starbucksta herkes işiyle meşgul, ses var ama motive eden meşguliyet sesi. Kimse kimseyi kesmiyor herkes önünde bir şeyle ilgileniyor. Mobildeyim link atamıyorum, benim de bu konuyla ilgili duyurum var "niye ekşide bizi gömüyorlar" temalı. Cevaplar belki yardımcı olur.


windows95
(20 saat)
Ve sıcak kahveyle çalışmak çok zevkli bişey ya.


windows95
(20 saat)
kpssye hazırlandığım zaman ya kütüphaneye gidiyordum (milli kütüphaneye bir de) çünkü insanlar aşırı sessizdi ve ortamdaki bu aşırı sessizlik mecburen önümdeki kitaba odaklanmamı sağlıyordu.

ayrıca starbuckslarda da çalışmayı seviyordum çünkü bir eve kıyasla daha verimli çalışıyordum. starbucksta da ya oturup ders çalışır kahveni içersin ya da etrafına bakarsın. kulaklığını takıp çalışınca gayet verimli olabiliyordu.


denizgonen
(19 saat)
müzik, internet, istediğin zaman kahve, temiz bir tuvalet, düzgün masalar, çalışmaya gelen diğer insanlarla tanışma imkanı, her köşede priz.

beni çekenler bunlar. fiyatları da bana aşırı makul geliyor.


babilbaligi
(15 saat)
(2)

Windows 10 yazıcı ekleyememe

USB ile tanımiyor CD ile de yüklenmiyor çünkü Windows 10 için uyumlu değil diyor, eski cihaz HP C4280 eski cihaz yani ne yapabilirim, yeni de kartuş aldim. Boşa gitmesin ya, eski cihaz da bozulduğu için yeni bilgisayar aldık.
USB ile tanımiyor CD ile de yüklenmiyor çünkü Windows 10 için uyumlu değil diyor, eski cihaz HP C4280 eski cihaz yani ne yapabilirim, yeni de kartuş aldim. Boşa gitmesin ya, eski cihaz da bozulduğu için yeni bilgisayar aldık.
aretwoane
(21 saat)
support.hp.com

Burada win 10 64 bit driver'ı var. Denemek lazım.


ycaycayca
(20 saat)
(2)

bankada altın hesabı tam olarak nedir

10000 tl birikimim var ve ben bu parayı altına yatırmak istiyorum. altın hesabı bir nevi döviz kuru gibi bir olay mı? yani gram fiyatı ne ise hesabında şu kadar gram altın var falan mı yazıyor? bunu altın olarak alma gibi bir seçenek yok herhalde? bir de fiziksel olarak bankaya altın yatırma olayı y
10000 tl birikimim var ve ben bu parayı altına yatırmak istiyorum. altın hesabı bir nevi döviz kuru gibi bir olay mı? yani gram fiyatı ne ise hesabında şu kadar gram altın var falan mı yazıyor? bunu altın olarak alma gibi bir seçenek yok herhalde? bir de fiziksel olarak bankaya altın yatırma olayı yok mu hani şu bankada kasada tutma olayı?
everythingok
(21 saat)
piyasada altın gram alış satış fiyatlarına göre hesabından gram altın alıp satabilirsin. fiziki olarak vermiyorlar.

bazı banka şubeleri fiziki altını sizden alıp gram olarak hesabınıza aktarıyorlar.

diğer türlü fiziki olarak muhafaza etmek isterseniz bankada kasa kiralamanız gerekir.


efruz
(21 saat)
değişmediyse kuveyttürk fiziksel olarak altın veriyordu.


sutlu nescafe
(21 saat)

Sony xperia Compact, SD, Ray

Sony xperia marka daha önce kullanmış olduğum 3 cep telefonumu satıyorum. Cihazlar kullanım için değil, elektronik ile ilgilenen veya bu konuda eğitim gören öğrenciler içindir. Pazarlıksız 150try
Sony xperia marka daha önce kullanmış olduğum 3 cep telefonumu satıyorum. Cihazlar kullanım için değil, elektronik ile ilgilenen veya bu konuda eğitim gören öğrenciler içindir.

Pazarlıksız 150try
xcapegoat
(22 saat)
(1)

Laptop 1 saniyelik ekran kararma?

ara sıra laptop'umda 1 saniyelik ekran kararma oluyor görev çubuğu ve ses var diğer görüntüler yok cihazı dün aldım. lenovo v320 modeli. ekran kartı amd.
ara sıra laptop'umda 1 saniyelik ekran kararma oluyor görev çubuğu ve ses var diğer görüntüler yok cihazı dün aldım. lenovo v320 modeli. ekran kartı amd.
aretwoane
(22 saat)
ekran kartı sapıtıyor. sürücüleri yenile ve güncelle.


orpheus
(15 saat)
(1)

Data mining giriş

Herkese iyi pazarlar! Umarım iyisinizdir. Hemen konuya giriyorum:Bilgisayar ve programlamacılıkla ilgili hiçbir bilgim yok. Python öğrenmem gerektiğini biliyorum fakat sorum daha başka. Data mining konusunda ilerlerken bunun sağını solunu, önünü arkasını destekleyecek öneriler istiyorum. Öncr şunu ö
Herkese iyi pazarlar! Umarım iyisinizdir. Hemen konuya giriyorum:
Bilgisayar ve programlamacılıkla ilgili hiçbir bilgim yok. Python öğrenmem gerektiğini biliyorum fakat sorum daha başka. Data mining konusunda ilerlerken bunun sağını solunu, önünü arkasını destekleyecek öneriler istiyorum. Öncr şunu öğren, sonra şunu araya sıkıştır tarzında bir yol haritası istiyorum sizden. Kaynak önerilerine (türkçe, ingilizce, video, kitap,udemy,coursera..) hepsine açığım.
Şimdiden teşekkür ederim!
rakicandir
(22 saat)
automate boring stuff with python ile başlayabilirsin


jfc62
(11 saat)
(8)

elimdeki dergileri ne yapsam bilemedim

penguen uykusuz dergileri var elimde, bayaa bi çok. Yani ikisinin de baştan,penguen sonuna kadar düşünün, bunun %30 filan eksik belki. Hepsini sıraladım bi de. excel'de sıralı, eksikler belli. en iyi nası değerlendirilir dersiniz?
penguen uykusuz dergileri var elimde, bayaa bi çok. Yani ikisinin de baştan,penguen sonuna kadar düşünün, bunun %30 filan eksik belki.

Hepsini sıraladım bi de. excel'de sıralı, eksikler belli.

en iyi nası değerlendirilir dersiniz?
neynep
(22 saat)
Sakla, eksik sayıları tamamla. Güzel bir koleksiyonun olur.


bazenuyur
(21 saat)
satıp para kazanmanın sana çok büyük bir katkısı olmayacak ve saklayacak yerin de varsa, sakla derim ben. dekor yaparsın. çocuklarına okutursun. yaparsın da yaparsın bir sürü şey.


Bence siralayip guzelce posetle. Atilmaz da satilmaz da onlar. Bende aynisini yaptim


ya poşetle de, yer tutuyor bu hayvanlar :(


neynep
(20 saat)
Heheh anı soruyla aşağı yukarı 10 senedir başbaşayım. Önerilere bakmaya geldim, ben de tatmin olmadım. Annemlerin evinde bazanın altında duruyor öyle. Bazanın altına koy xd


:D evet işte çeşitli yerlere tıkıştırıldı mecburen hep. "Atmıycam! onlar benim değerlim!" diye diye seneler geçirildi.
ama bu kadar depo bir hayat tarzı yaşamak istemiyorum, koleksiyondur bişeydir. ben yarın ölsem zaten atılacak verilecek. bari ben şeyapayım.


neynep
(19 saat)
İleride kıymet verdiğin bir kütüphaneye bağışlayabilirsin.


hotaru no haka
(19 saat)
Valla çok yer kaplıyorsa fotolarini çekip dijital olarak saklayıp, fiziksel olarak birilerine verebilirsin.


(3)

Antibiyotiği yarım bırakmak

Aslında antibiyotiğin yarım bırakılmaması gerektiğini, bırakılırsa ölmesi hedeflenen bakterilerin direnç kazandığının bilincindeyim. Mikrobik ishal için yazılan flagyl adlı ilaç 3. Dozdan itibaren beni mahvetti. Yaşam kalitesini etkileyecek mide bulantısı ve yediğinden içtiğinden zevk alamayacağın b
Aslında antibiyotiğin yarım bırakılmaması gerektiğini, bırakılırsa ölmesi hedeflenen bakterilerin direnç kazandığının bilincindeyim. Mikrobik ishal için yazılan flagyl adlı ilaç 3. Dozdan itibaren beni mahvetti. Yaşam kalitesini etkileyecek mide bulantısı ve yediğinden içtiğinden zevk alamayacağın bir metalik tat. 20 haptan sadece 4ünü içtim ve bu haldeyim.
İlacın muadili başka bir ilacı mı kullanmam gerekir? Bırakırsam ne kadar büyük bir zararım olur? Doktor arkadaşların önerilerine açığım.
karjalainen
(23 saat)
doktor değilim ama yakın bi acile veya polikliniğe gidip bu antibiyotiğin seni kötü etkilediğini, doktorun şunun şunun için antibiyotik verdiğini bunun için nasıl bir muadil kullanabileceği vs. sorabilirsin. zaten reçete gerekecektir.


4 günden uzun süren ishal, dışkida kan veya mukus, çok düşkün durum, yüksek ateş yoksa ishal durumunda çoğunlukla antibiyotikler gerekmez. Bunlar yoksa zaten yüksek ihtimalle gereksiz antibiyotik kullanımı olacak, antibiyotiği bırak. Varsa acile gidebilirsin tekrar değerlendirme için.


doxanikee
(18 saat)
@doxanikee çok teşekkür ederim. Bu dediklerinizin hiçbiri yoktu. Daha doğrusu gaita tahlili yapılmadı acile gitmiştim serum takıldı. Sadece 2 gün süren ishal vardı acile gittiğimde. Antibiyotik yazmış acil doktoru. Kan sonuçlarım normal çıkmasına rağmen.
Midede bakteri var diye şüphelendi herhalde dedim.
Neyse antibiyotiği bıraktım ve özüme döndüm.


karjalainen
(10 saat)
(1)

Şarkı ismi

When you along all my world broke down diye hatırlıyoeum şarkı sözlerini bayan söylüyor melodisi çok güzel hareketli bir parça yardımcı olursanız sevinirim
When you along all my world broke down diye hatırlıyoeum şarkı sözlerini bayan söylüyor melodisi çok güzel hareketli bir parça yardımcı olursanız sevinirim
collorado
(23 saat)
Saint Etienne: Only Love Can Break Your Heart ?

www.youtube.com

İçinde şöyle sözler var:

When you were young
And on
Your own ...

But only love
Can break
Your heart


queue
(21 saat)
(10)

kombinin ömrü dolmuş mu nasıl anlarız?

merhaba iyi pazarlar,kombicilere sorunca ömrü dolmuş alman lazım diyorlar. onlara kalsa bu kışı da çıkartamayacak bir kombiydi.markası baymak baxi. 2007 ya da 2008'de alınmış anladığım kadarıyla. kış aylarında yaklaşık 5 kere arızaya geçti. resetleyince düzeldi.ancak tanıdık olup dürüst davranacak b
merhaba iyi pazarlar,

kombicilere sorunca ömrü dolmuş alman lazım diyorlar. onlara kalsa bu kışı da çıkartamayacak bir kombiydi.

markası baymak baxi. 2007 ya da 2008'de alınmış anladığım kadarıyla. kış aylarında yaklaşık 5 kere arızaya geçti. resetleyince düzeldi.

ancak tanıdık olup dürüst davranacak birileri yok ne yazık ki. esnafa da güvenmiyorum.

sıcak suyu biraz geç gönderiyor ve dediğim gibi resetlenince düzelen arızası oluyor.

bir kombinin proje ve montaj bedeli 5 bin lira. bu masraf gerekli mi sizce? kombinin ömrü bitmiş midir nasıl anlarız?
psychosocialll
(24 saat)
benim bildiğim kombi şofben termosifon, kazanı delinmedikçe falan kolay kolay değiştirilmez.

ha içindeki rekkor ve metal bağlantılar kavitasyondan çürümüştür, atıyorum bir safety valf değiştireyim derken başka bi yeri kırılır bakarsın çürümüş tamam dersin,kazanı mazanı delinmiştir tamam dersin de, millet parça bulamıyor eski model diye, değiştirmen lazım diyor olabilir.

ha mantıklı bir açıklamasını yapsınlar, şu yüzden bu yüzden o zaman sen de duruma bakar gerekirse değiştirirsin.


killerbee
(23 saat)
isin sirri guvenilir bir tamirci bulmakta yatiyor. seni carpmak isteyen biri kombinin basit bir arizasi icin bile "bunun regulatoru bitmis, devresi yanmis şu olmuş bu olmuş" deyip sana uyduruk masraf cikarabilir.

kombin degistirilmek icin cok yeni bence. ureticinin sitesindeki yetkili servislere bak.


tabudeviren
(23 saat)
yok abi ankara'da bi tane güvenilir adam bulamadım yemin ediyorum.


psychosocialll
(23 saat)
İstanbul iicn tavsiye ye gelmiştim ama. Ankara yi okudum son mesajda


kisa
(21 saat)
eğer tamir ücreti, yeni cihazın yarı fiyatı veya yarı fiyatına yakınsa ve cihaz sendeki gibi 10seneyi geçtiyse değiştirilir. ben değiştiririm yani.
kağıt üzerinde ömürleri 10 sene zaten. kullanma kılavuzunun bir yerinde yazıyordur.
20 seneyi devirmiş kombiler yok mu? var ama onlar senelik bakım harici servis yüzü görmemişlerdir. düzenli bakım bile yaptırılmamış bir buderus ve eca 20 seneyi devirdi mesela.


sutlu nescafe
(21 saat)
Hata kodu nedir? Atiyorum isi sensoru bozuktur bu yuzden hata veriyordur, 10 liraya alir degistirirsin.
Sicak suyu gec gondermesi de akis tribunun kanatlari kirilmasindandir, o da ucuz ama degistirmesi zor.


acemi
(20 saat)
Ankara'daysan işin kolay yahu. Fatih bank'ı çağır. Öncesinde de araştır tabi Fatih bank'ı. Ben YouTubedan vs izleyip bir sürü şey öğrendim kendisinden. Bir kere de çağırdım eve. En dürüst esnaf olabilir kendisi.


Fusha
(19 saat)
hiç bir şeyden çekmedim şu kombilerden çektiğim kadar. tek anladığım nokta şu kombiyi değiştirsen de, her sene bakımını yaptırsan da o kombi bir defa arıza verince adam olmuyor. bu kadar basit bir aletin dikiş tutturamaması beni çıldırtıyor. fazla pahalı bir şey alınca daha uzun ömürlü oluyor sanki ama o da pahalı yani 2 kombi parasına geliyor. ben senin yerinde olsam buradan güvenilir dedileri bir esnaf bulur güzel bir bakım yaptırırdım sonra da arıza verdikçe resetlerdim ölene kadar kullanırdım.


denizgonen
(19 saat)
ankara da fatih bank +1

youtube'daki videolarını izlemenizi öneririm.


mayday
(19 saat)
bence kombi buzdolabı ya da cep telefonu gibi değil. tehlikeli ve tasarruf önemli. on yılda yeni emniyet sistemleri çıkmış olabilir ve cihaz sıfırlanır. ayrıca 2 yıllık bir garantiniz de gelecek.
şimdi tamir için 10 yıllık kombiye gelince sırf kapağını açmak 100 tl temizlik 100 tl içerisinde bir sorun varsa artar da artar. bir de eski olduğu için tekrar sorun çıkarma oranı yıllar geçtikçe artacak.


silver apple
(18 saat)

Mecidiyeköy'de Emlakçı Tavsiyesi

Kendimi tavsiye ediyorum. 5 aydır Mecidiyeköy'de kendi ofisimde çalışıyorum. Peki neden ofisimi seçmelisiniz, alıcılar ve kiracılar için söylüyorum:1) 30 yıldır bölgede deneyimli bir beyefendiyle beraber çalışıyoruz.2) Her şeyimiz resmi. Kurumsal olmak için çaba harcıyoruz, bir tanesi de Çanakkale'd
Kendimi tavsiye ediyorum.

5 aydır Mecidiyeköy'de kendi ofisimde çalışıyorum. Peki neden ofisimi seçmelisiniz, alıcılar ve kiracılar için söylüyorum:

1) 30 yıldır bölgede deneyimli bir beyefendiyle beraber çalışıyoruz.

2) Her şeyimiz resmi. Kurumsal olmak için çaba harcıyoruz, bir tanesi de Çanakkale'de olmak üzere iki şube olarak çalışıyoruz.

3) Tüm ilanlarımızda konumlar doğrudur.

4) Fotoğrafını gösterdiğimiz yerden başka yere götürmüyoruz.

5) Aynı ilanı defalarca girip şişkinlik yaratmıyoruz.

6) Satışlarda kafamıza göre emlakçı payı eklemiyoruz. Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik'in bize hak olarak tanıdığı alıcı ve satıcıdan toplam % 4 + KDV'den fazla bir ücret talep etmiyoruz ki çoğunlukla o kadar almıyoruz.

7) Tapusu sorunlu yer satmıyoruz. Eğer bir sorun çıkarsa bu bize mülk sahibinin vermediği ya da yanlış verdiği bir bilgi yüzündendir (Geçende miras kalan bir arsada iki kardeşin kendilerine miras kalan parselleri yıllardır yanlış bilip kullandıklarını tapu sicilde öğrendik mesela. Kardeşlerden biri kendine ait olduğunu sandığı parseli satışa çıkarınca yanlışlık ortaya çıktı.) Sizden bilgi saklamayız, arsa tapulu yeri kat mülkiyet tapulu diye satmaya çalışmayız. Ortada bir sorun varsa bunu biz de tapu sicilde sizinle beraber öğreniriz.

8) Kiralama ve satışta pazarlıkla, ödeme planıyla sizin lehinize hareket etmeye çalışırız. sahibinden.com'da sahibinden görüp fiyatı sebebiyle almaktan vazgeçebileceğiniz bir gayrimenkulü bütçe ve ödeme gücünüze göre almanızı sağlayabiliriz. Mülkünü emlakçı aracılığıyla satan veya kiralayanlar düşebilecekleri son fiyatı ve o anki maddi ihtiyaçlarını yalnızca emlakçılara söylerler. Bizim aracılığımızla mülk edindiğinizde bu bilgilere göre hareket edip bize vereceğiniz komisyondan fazlasını kazandırabiliriz.

Satıcı için:

1) Arsa fotoğraflarında drone çekimi yapıyoruz, iç ve dış mekan çekimlerinde geniş açı lensli dijital fotoğraf makinesi kullanıyoruz.

2) sahibinden.com ve Hürriyet Emlak'ta kurumsal üyeliklerimiz var. Facebook ve Instagram firma sayfalarımızdan sponsorlu ilanlarımız yayınlanıyor. Yurt dışına yayın yapan internet platformlarına ilan veriyoruz. Radyoda reklamlarımız var. Gayrimenkulünüzün satışı veya kiralanmasında reklam ve tanıtım olanaklarını sonuna kadar kullanıyoruz.

3) 30 yıldır Mecidiyeköy'de sektörde olan ortağım beyefendinin portföyü ve müşterileri sayesinde bolca gayrimenkul talebimiz de var. Ulaştıracağınız gayrimenkulün taleplere uyması halinde bir ilana girmeden satışı veya kiralanmasını sağlayabiliriz.

Diğer Emlakçı arkadaşlara:

Beraber çalıştığım beyefendi daha önce de bölgede birçok emlakçıyla birçok sefer iş yapmış bir insan. Bize iş etiği sınırları çerçevesinde davranıldığı müddetçe her zaman beraber çalışabiliriz. Sektördeki ticari geleneğe uygun olmak kaydıyla payınız her zaman güvence altındadır.

Son söz: Eğer bir gayrimenkul alacak, satacak ya da kiralayacaksanız haber edin. Mecidiyeköy ve Çanakkale'de ofis var. Bizim için belli bir kazanç/harcanan zaman oranının üstündeyse gayrimenkullerinizle ilgileniriz. Örneğin Mecidiyeköy'de ofisi olan bana "Kağıthane'deki evimi kiralar mısın?" derseniz o bana uygun olmaz. Oraya 10 kere müşteri götürüp kiralayamamak benim zamanımı inanılmaz harcar, başka işime vakit ayıramam. "Bodrum'da 100 dönüm arsa var." derseniz iş değişir :) Biz satamasak da satabilecek birilerine ulaşmanıza aracı oluruz. Alıcı ve kiracı için de aynı şey geçerli. Bir gayrimenkul talebiniz olduğunda söylerseniz size kendi portföyümüzden yer bulamasak bile beraber çalıştığımız güvenilir arkadaşlara yönlendirmeye çalışırız.

yasamemlakofisi@hotmail.com (Hotmail olduğuna bakmayın, burayı hep kontrol ediyoruz. Benim ortağın çok eski e-mail adresi bu. Beraber iş yaptığımız bir sürü yerin e-mail listesinde falan var, kıyıp daha kurumsalına geçemiyoruz. Buradan devam edelim.

reklam

bu alana reklam gelebilir.Bu tip duyurunun adı mavi duyuru.Haftalık/aylık olarak bağış karşılığı yayımlanabilecek mavi duyuru, genellikle host masraflarını karşılamaya, arada sırada da arkadaşları toplayıp (mesela `ssg`) yemeğe çıkmaya yönelik kullanılacaktır.Çok kişisel duyuruların öncelikli katego
bu alana reklam gelebilir.

Bu tip duyurunun adı mavi duyuru.

Haftalık/aylık olarak bağış karşılığı yayımlanabilecek mavi duyuru, genellikle host masraflarını karşılamaya, arada sırada da arkadaşları toplayıp (mesela ssg) yemeğe çıkmaya yönelik kullanılacaktır.

Çok kişisel duyuruların öncelikli kategorisine konması yasak olduğundan, burada yayımlanması bir seçenek olabilir.

Mavi duyuru, bugün ve Her Bir Şey sayfalarının en altında veya en üstünde mavi işaret ile yer alır. Her türlü kategoriye sahip olabilir. Duyurular, her zaman sözlük ve internet kullanıcılarının görebileceği şekilde yayımlanır.

iletişim için,
compumaster: scr.im
veya sozlukten mesaj atınız.
sourlemonade
(28.08.09)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.