Giriş

Gösteriler vs yasaklanmadı mı? (cem yılmaz'a biletim vardı)

passo.com'dan bilet almıştım.İptal edilen ve ertelenen gösterilerin listesi var. Ama Cem Yılmaz'ın nisandaki gösterileri bile iptal edilenler arasında yok. Benim biletim 5 mayısa.Durum belki düzelir diye mi Cem Yılmaz bileti iadesi yok ya da adam kendi evine falan mı çağırıp gösteri yapıyor nedir?b
passo.com'dan bilet almıştım.

İptal edilen ve ertelenen gösterilerin listesi var.

Ama Cem Yılmaz'ın nisandaki gösterileri bile iptal edilenler arasında yok. Benim biletim 5 mayısa.

Durum belki düzelir diye mi Cem Yılmaz bileti iadesi yok ya da adam kendi evine falan mı çağırıp gösteri yapıyor nedir?

başka var mı bilet alan cem yılmaz'a, ne oldu şimdi bizim biletlere?
Cesario
(24 sn)

iş yerinizin corona düzenlemesi

haftada 2 gün geliyoruz şimdilik. 3 gün home office.
haftada 2 gün geliyoruz şimdilik. 3 gün home office.

Biletix bilet iadesi

Talep ettik geri dönüş yapacagız dediler bir kod verildi. Ama bu kodun herhangi bir yere yazıp takip edilmesi için bir alan göremedim ben. iade talebi takip gibi bir alan varsa nerdededir
Talep ettik geri dönüş yapacagız dediler bir kod verildi. Ama bu kodun herhangi bir yere yazıp takip edilmesi için bir alan göremedim ben. iade talebi takip gibi bir alan varsa nerdededir

Dün Oytun hangi kanala çıktı

Izleyen olduysa sorayım, yine alanı olmadığı konularda konuştu mu?
Izleyen olduysa sorayım, yine alanı olmadığı konularda konuştu mu?
mezarkabul
(12 dk)

Antiseptik olaylar

Bunların merdivenaltı üretiminin yaygınlaştığı söyleniyor.Gerçekten gerekli niteliği taşıyıp taşımadığını, alkol oranını vs anlayabileceğimiz bir yöntem var mı?
Bunların merdivenaltı üretiminin yaygınlaştığı söyleniyor.

Gerçekten gerekli niteliği taşıyıp taşımadığını, alkol oranını vs anlayabileceğimiz bir yöntem var mı?

defense production act

türkiyede olsa böyle bir yasa nasıl çevrilirdi? savunma üretim yasası olarak çevirisi değil de türkçe karşılığı olarak.
türkiyede olsa böyle bir yasa nasıl çevrilirdi? savunma üretim yasası olarak çevirisi değil de türkçe karşılığı olarak.

Tr en çok like alan tweet ler

Bunları nasıl bulurum?Tr de en çok like alan 100 tweet ne
Bunları nasıl bulurum?
Tr de en çok like alan 100 tweet ne
ikikerekac
(12 saat)

tez calismasi icin anket

merhabalar,erdogan ve tr'de olan politik duzen hakkinda bir calisma yapiyoruz 13 soruluk bi form hazirladik.13 soru var. evet - hayir cevaplari degilde daha cok aciklamali cevaplar gerekiyor. kusura bakmayin simdiden biraz uzunsorular ingilizce. siyaset bilimi okuyan varsa hatta eglenceli gelebilir.
merhabalar,

erdogan ve tr'de olan politik duzen hakkinda bir calisma yapiyoruz 13 soruluk bi form hazirladik.

13 soru var. evet - hayir cevaplari degilde daha cok aciklamali cevaplar gerekiyor. kusura bakmayin simdiden biraz uzun

sorular ingilizce. siyaset bilimi okuyan varsa hatta eglenceli gelebilir.

forms.gle

sali gunue kadar bir kac kisinin yardimina ihtiyacim var. biraz ustte kalabilirse cok sevinirim. tesekkurler.
tedavisisuruyor
(12 saat)

Solo Ocaklı Fırın tavsiyesi

selam,şu korona günlerinde fırınımız bozuldu, sokak yasağı gelmeden almak lazım1000-2000 TL arası üzerinde ocak olan doğalgazlı fiyat performans fırın önerisi olan var mı ?
selam,
şu korona günlerinde fırınımız bozuldu, sokak yasağı gelmeden almak lazım
1000-2000 TL arası üzerinde ocak olan doğalgazlı fiyat performans fırın önerisi olan var mı ?
technicalte
(13 saat)

League of Legends - TFT Hakkında

Melabalar Romalılar,Euw plat 4 tft oyuncusuyum. İzninizle birkaç sorum olacak:1. Sürekli aynı diziliş ile mi oynuyorsunuz yoksa gidişata göre mi şekillendiriyorsunuz?2. Takip ettiğiniz ve önerdiğiniz yayıncılar kimler? 3. Şu sıra en güçlü diziliş olarak neyi görüyorsunuz?4. Diamond ve üzerine ulaşa
Melabalar Romalılar,

Euw plat 4 tft oyuncusuyum. İzninizle birkaç sorum olacak:

1. Sürekli aynı diziliş ile mi oynuyorsunuz yoksa gidişata göre mi şekillendiriyorsunuz?

2. Takip ettiğiniz ve önerdiğiniz yayıncılar kimler?

3. Şu sıra en güçlü diziliş olarak neyi görüyorsunuz?

4. Diamond ve üzerine ulaşabilmek için neye dikkat etmek lazım?


Teşekkür ettim, salam ve dua lipa.

instagram highlight kapağı

hani profil fotoğraflarını falan büyütüp görmeyi sağlayan siteler var ya, bunun için de var mıdır bir şey? highlightin içindekilerden bahsetmiyorum, sadece kapak.
hani profil fotoğraflarını falan büyütüp görmeyi sağlayan siteler var ya, bunun için de var mıdır bir şey? highlightin içindekilerden bahsetmiyorum, sadece kapak.
little fish
(16 saat)

veteriner fakülteleriyle iletisim

selamlar, kedimin kanser tedavisi konusunda bilgi almak icin veteriner destegine ve yorumuna ihtiyacim var. yurtdisinda oldugum icin gidip danisamiyorum. arasam sanki alakasiz olacak ve yardim etmeyecekler gibi geliyor. acaba böyle bilgi destek alabilecegim bir yer var midir?burada bana bazi tedavil
selamlar, kedimin kanser tedavisi konusunda bilgi almak icin veteriner destegine ve yorumuna ihtiyacim var. yurtdisinda oldugum icin gidip danisamiyorum. arasam sanki alakasiz olacak ve yardim etmeyecekler gibi geliyor. acaba böyle bilgi destek alabilecegim bir yer var midir?
burada bana bazi tedaviler yöntemler öneriliyor ama cogundan emin olamiyorum gercekten detayini konusabilecegim birilerine ihtiyacim var. mesela vet fakültelerini arama konusma sansim var midir sizce?

burada onkoloji alaninda yardimci olabilecek bir veteriner varsa o da bana ulasabilirse cok sevinirim. tesekkürler..
kaputt
(16 saat)

Yabancı uyruklu kişi sgk prim geri alabilirmi ayrılırken?

1 yıl burda çalıştı.sgk gss ödendi şirket tarafından.şimdi yurtdışında.alma şansı varmı geri?6-12k arası bi maaşı vardı tahmini.https://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/noyan-dogan/sosyal-guvenlik-primini-nasil-geri-alacaksiniz-40808405buraya göre prim alınabiliyor bazı durumlarda da.
1 yıl burda çalıştı.sgk gss ödendi şirket tarafından.şimdi yurtdışında.alma şansı varmı geri?6-12k arası bi maaşı vardı tahmini.
www.hurriyet.com.tr
buraya göre prim alınabiliyor bazı durumlarda da.
ShadowOfMoon
(17 saat)

Age of civilizations II

Oynayan var mı? Nasıl öğrenebilirim oyunun oynanışını basit biçimde? Ha bir de bilale anlatırcasına..
Oynayan var mı? Nasıl öğrenebilirim oyunun oynanışını basit biçimde? Ha bir de bilale anlatırcasına..
helena
(18 saat)

ipad air 3. nesil icin klavye kilif onerileri

Selam,uzaktan egitim icin ipad air 3. nesil almayi dusunuyorum. Buna uygun klavye/kilif onerisi olan var mi? tesekkurler.
Selam,
uzaktan egitim icin ipad air 3. nesil almayi dusunuyorum. Buna uygun klavye/kilif onerisi olan var mi? tesekkurler.
badseed
(19 saat)

karantina için zamanı yok eden android oyun tavsiyeleri

theotown diye bir şey buldum. su borusundan elektrik tesisatına kdar işleyerek bir şehir inşa ediyorsunuz ve binalar anında kuruluyor. epey zamanı unutturan bir oyun oldu benim için. life of a mercenary hikayeli text-based bir oyun. muazzam bir hikayesi var. bunu da ayrıca tavsiye ederim.siz de şöyl
theotown diye bir şey buldum. su borusundan elektrik tesisatına kdar işleyerek bir şehir inşa ediyorsunuz ve binalar anında kuruluyor. epey zamanı unutturan bir oyun oldu benim için.

life of a mercenary hikayeli text-based bir oyun. muazzam bir hikayesi var. bunu da ayrıca tavsiye ederim.

siz de şöyle birkaç oyun atarsanız sevinirim.
mehmed resad
(20 saat)

nasıl bir yol izlemeliyim?

dyson'dan bir hava temizleyici almıştım geçen hafta, açtım bozuk çıktı. yetkili servisten başlarda şöyle yap böyle yap dediler düzelmedi. sonra istekleri üzerine kargoya verdim verdikleri kod ile ve ellerine ulaştı.telefon hatları zaten kapalıydı, e-posta ve whatsapp ile iletişime geçiyorduk. 2 gün
dyson'dan bir hava temizleyici almıştım geçen hafta, açtım bozuk çıktı. yetkili servisten başlarda şöyle yap böyle yap dediler düzelmedi. sonra istekleri üzerine kargoya verdim verdikleri kod ile ve ellerine ulaştı.

telefon hatları zaten kapalıydı, e-posta ve whatsapp ile iletişime geçiyorduk. 2 gün oldu teslim edileli, dün ve bugün sordum ama cevap vermiyorlar. normalde 1-2 saat içinde yanıtlıyorlardı. hani daha bakamadık falan bile demiyorlar.

şimdi ne yapmam lazım cevap gelmezse? hani makineye çökecek kadar korkusuz olduklarını sanmıyorum ama adamlara hiçbir şekilde ulaşamıyorum. taksitler başlayacak makine yok ortada. en kötü paramı iade almak istiyorum da nereye gideceğim bilemedim, işin kötüsü makine de adamlarda işte.

danke.

gelişmeleri hızlıca takip etmek için objektif bir twitter adresi

Selamlar, çalışırken sürekli gazetelere bakamıyorum; gelişmelerden hızlıca haberdar olmak için düzgün hangi twit adreslerini takip edeyim? Sürekli herşeye twit atan değil de önemli olayları hızlıca bildiren adresler olursa daha iyi olur. Önceliğim yerli, ayrıca dünya için verenleri de önerebilirseni
Selamlar, çalışırken sürekli gazetelere bakamıyorum; gelişmelerden hızlıca haberdar olmak için düzgün hangi twit adreslerini takip edeyim? Sürekli herşeye twit atan değil de önemli olayları hızlıca bildiren adresler olursa daha iyi olur. Önceliğim yerli, ayrıca dünya için verenleri de önerebilirseniz süper olur. Herkese sağlıklı günler dilerim.
520
(27.03.20)

android için bi futbol oyunu tavsiyesi istiyorum.

Bedava olacak, internet (online) istemeyecek oncelikle. Mac yapmak istemiyorum. Takım kurayım transfer yapayım reklam bulayım tirubunlere taraftar cekeyim v.b işlerle uğraşmak istiyorum. Var mı böyle bi uygulama. Ilk satırima dikkat.Hepinize sevgiler.
Bedava olacak, internet (online) istemeyecek oncelikle. Mac yapmak istemiyorum. Takım kurayım transfer yapayım reklam bulayım tirubunlere taraftar cekeyim v.b işlerle uğraşmak istiyorum. Var mı böyle bi uygulama. Ilk satırima dikkat.
Hepinize sevgiler.
luluki
(27.03.20)

Erzurum içi geçici yuva

Üniversite tatillerinin uzatılması ve eve götürememem sebebiyle yaklaşık 8 aylık erkek kedime tatil bitene kadar geçici yuva arıyorum. Erzurum merkez.
Üniversite tatillerinin uzatılması ve eve götürememem sebebiyle yaklaşık 8 aylık erkek kedime tatil bitene kadar geçici yuva arıyorum. Erzurum merkez.

altın piyasası

hafta içi her gün bu saatlerde neden kapanıyor? usd/try, eur/usd falan hep devam ediyor.
hafta içi her gün bu saatlerde neden kapanıyor? usd/try, eur/usd falan hep devam ediyor.

Microsoft Flow

Selamlar,Bir kaç ay önce çok sade güzel bir Flow kullanıyordum; ne zaman office 365 (şirket maili işte) içinde takvime eklenen/silinen ya da güncellenen bir event olsa basitçe Google takvim içine kopyalıyor idi.. Şimdi baktım bir türlü bulamadım. Bi boyle basitçe bir Flow bulursanız ya bana :) Herha
Selamlar,

Bir kaç ay önce çok sade güzel bir Flow kullanıyordum; ne zaman office 365 (şirket maili işte) içinde takvime eklenen/silinen ya da güncellenen bir event olsa basitçe Google takvim içine kopyalıyor idi.. Şimdi baktım bir türlü bulamadım. Bi boyle basitçe bir Flow bulursanız ya bana :)

Herhangi bir şarta bağlı kalsın istemiyorum mesela spesifik bir kategori olduğunda ekle vs gibi Flow gördüm ama olmadı öyle.

Hadi be :)
conta
(26.03.20)

Türkan Elçi

Rahmetli Tahir Elçi'nin eşi Türkan Elçi'nin basılmış bir kitabı veya internette yazdıklarını paylaştığı bir blog'u var mı? Aradım ama bulamadım.
Rahmetli Tahir Elçi'nin eşi Türkan Elçi'nin basılmış bir kitabı veya internette yazdıklarını paylaştığı bir blog'u var mı? Aradım ama bulamadım.
moronriza
(26.03.20)

cpu fanı çalışıyor ama çalışmıyormuş gibi görünüyor

bağlantılarını falan kontrol ettim, bi yerde bi kaçak falan yok, oyunlarda fps drop oluyor, bunun sebebi ne olabilir?
bağlantılarını falan kontrol ettim, bi yerde bi kaçak falan yok, oyunlarda fps drop oluyor, bunun sebebi ne olabilir?
no talk
(26.03.20)

Borsadan anlayanlara soruyorum, bakiye ile kullanılabilir bakiye uymuyor?

İyi akşamlar duyurunun broker'ları..Bugün borsaya giriş yaptım öncelikle.Vadesiz hesaba nemalandırma yaptım. Tam ne işe yaradığını da anlamadım. Günlük faiz vs deyince heee iyiymiş deyip işaretledim.Ama 950 TL değerinde hisse aldım. Ama 1450 TL yazıyor dekontta ve 500 TL bakiye ile kullanılabilir ba
İyi akşamlar duyurunun broker'ları..

Bugün borsaya giriş yaptım öncelikle.

Vadesiz hesaba nemalandırma yaptım. Tam ne işe yaradığını da anlamadım. Günlük faiz vs deyince heee iyiymiş deyip işaretledim.

Ama 950 TL değerinde hisse aldım. Ama 1450 TL yazıyor dekontta ve 500 TL bakiye ile kullanılabilir bakiye arasında fark var.

Bu 500 TL ne farkı? Nemalandırma yüzünden mi? Kapatayım mı nemalandırmayı, gerek var mı?
Cesario
(26.03.20)

kpss gkgy ve ales için ingilizce kaynak

var mıdır? hem çalışmış olurum hem de ingilizce nasıl ifade ediliyor öğrenmek istiyorum. konu anlatımı veya soru çözümü için video olsa mesela süper olur.
var mıdır? hem çalışmış olurum hem de ingilizce nasıl ifade ediliyor öğrenmek istiyorum. konu anlatımı veya soru çözümü için video olsa mesela süper olur.

atarlı kadın - korona yorumu

geçende biri açtı dinletti biraz.kadının biri zenginlere giydiriyordu bu koronayla ilgili.videoyu bulamıyorum.yardım lütfen.
geçende biri açtı dinletti biraz.

kadının biri zenginlere giydiriyordu bu koronayla ilgili.

videoyu bulamıyorum.

yardım lütfen.
iste o bendim
(26.03.20)

yarışma

merhaba,Kentsel ısı adası etkisiyle ilgili Uluslararası bir yarışma projesi var. Çözüm önerileri bekleniyor. Ekip arkadaşlarına ihtiyacım var Saçma mı bilmiyorum ama aklıma burası geldi. Ben itü şehir planlamadan mezun oldum. Mimar, inşaat mühendisi, peyzaj mimarlığı, iç mimar, endüstri ürünleri tas
merhaba,
Kentsel ısı adası etkisiyle ilgili Uluslararası bir yarışma projesi var. Çözüm önerileri bekleniyor. Ekip arkadaşlarına ihtiyacım var Saçma mı bilmiyorum ama aklıma burası geldi. Ben itü şehir planlamadan mezun oldum. Mimar, inşaat mühendisi, peyzaj mimarlığı, iç mimar, endüstri ürünleri tasarımı gibi meslek grubundan ya da ilgilenen diğer kişilere duyurulur.
Katkı sağlayabileceğini düşünen varsa yazabilir mi? Mesaj kutumu kontrol edeceğim.
rhapsody
(26.03.20)

Stok Yönetimi pdf kitap

Stok Yönetimi ile ilgili pdf kitap olan var mı elinde?
Stok Yönetimi ile ilgili pdf kitap olan var mı elinde?
lorne malvo
(26.03.20)

8 yaş için tablet tavsiyesi

arkadaşlar çocuk evde delirdi artık, oyalamakta zorlanıyoruz. canlı ders, ödev kitap, annesi de ben de çalışıyoruz. bizim telefonlara oyun yükledi, alıp arada oynuyor ama telefonlar da bize lazım oluyor. televizyonun başında da saatlerce çakılıp kalsın istemiyoruz.kendi oyunlarını oynasın, eğitici e
arkadaşlar çocuk evde delirdi artık, oyalamakta zorlanıyoruz. canlı ders, ödev kitap, annesi de ben de çalışıyoruz. bizim telefonlara oyun yükledi, alıp arada oynuyor ama telefonlar da bize lazım oluyor. televizyonun başında da saatlerce çakılıp kalsın istemiyoruz.

kendi oyunlarını oynasın, eğitici etkinlik yapsın, kitap okuma uygulaması var (raz kids) onları okusun, ne bileyim gerekirse canlı derslere katılabilsin (ön kamera lazım).

bu işler için kullanabileceği çok da pahalı olmayan bir tablet önerebilir misiniz?
kibritsuyu
(26.03.20)

servise giden telefon

samsung türkiye garantili telefon servise gitti. kaç günde gelir? yasal süre en geç 20 iş günü ama yakında zamanda gönderen olduysa hem aşamaları hem de süreyi öğrenmek istiyorum.
samsung türkiye garantili telefon servise gitti. kaç günde gelir? yasal süre en geç 20 iş günü ama yakında zamanda gönderen olduysa hem aşamaları hem de süreyi öğrenmek istiyorum.
MtKrt
(26.03.20)

Sırt ağrısi

Merhabalar Malum hepimiz hastaneye doktora gitmekten kaçınıyoruz. Benim de 1 haftadan fazladir gecmeyen bir sirt agrim var. Sol tarafta kurek kemigimin ve omurgamin arasinda. Omzumdan da kütür kütür sesler geliyor bir kac zamandir. Agri gecen hafta sabahtan aksama kadar pc basinda oturunca basladi i
Merhabalar
Malum hepimiz hastaneye doktora gitmekten kaçınıyoruz. Benim de 1 haftadan fazladir gecmeyen bir sirt agrim var. Sol tarafta kurek kemigimin ve omurgamin arasinda. Omzumdan da kütür kütür sesler geliyor bir kac zamandir. Agri gecen hafta sabahtan aksama kadar pc basinda oturunca basladi iş için hala geçmedi. Yorgunlukla birliktr siddetleniyor. Aklima gelen bir diger detay ise surekli sol omuzumda çanta taşıdığım. Ve bir kac aydir sağ cene kemigime agri yaptigi cicin sol tarafimin uzerinde uyuyorum. Hikaye böyle. Yetkin birinden tanı alabilir miyim? En azindan aciliyetini öğreneyim bu zamanda hastaneye mi gitmeliyim. Ben de ne çürükmüşüm yazınca farkettim. Yaş 31 imza: bir sözlük tontonu.
6 underground
(26.03.20)

Masterclass ücreti mi düştü?

Masterclass ın sitesinde 'Access to all classes for $15/month (billed annually)' yazıyor. 90 dolar değil miydi aylık? Yanlış mı hatırlıyorum? Kampanya mı var?
Masterclass ın sitesinde 'Access to all classes for $15/month (billed annually)' yazıyor. 90 dolar değil miydi aylık? Yanlış mı hatırlıyorum? Kampanya mı var?
sorucu
(26.03.20)

Mecidiyeköy Ev arkadaşı

Merhaba,Mecidiyeköy'de Profilo'ya bitişik sokak'ta 2+1 daireye ev arkadaşı arıyorum.Erkeğim, tek yaşıyorum, geldiğinizde 2 kişi olmuş olacağız. 2 tane de kedi var (Kontes ve Tiji)Evde her şey var, gelen arkadaş eşyalarını alıp gelebilir. Aktif çalışıyorum(şu anki karantina durumunda evdeyim) ayrıca
Merhaba,

Mecidiyeköy'de Profilo'ya bitişik sokak'ta 2+1 daireye ev arkadaşı arıyorum.

Erkeğim, tek yaşıyorum, geldiğinizde 2 kişi olmuş olacağız.

2 tane de kedi var (Kontes ve Tiji)

Evde her şey var, gelen arkadaş eşyalarını alıp gelebilir.

Aktif çalışıyorum(şu anki karantina durumunda evdeyim) ayrıca 2. üniversitem devam ediyor (son sınıf)

Kira + faturaların yarısı(internet+elektrik+doğalgaz+su+aidat) 950 TL

Odanın ve salonun fotoğrafını ekledim, daha fazlasını isterseniz atabilirim.
sekwashere
(26.03.20)

Fenerbahçe Parkı'ndaki Beyaz Ayılı Salıncak?

Yıllar önce fenerbahçe parkında mı yoksa başka bir yerde mi hatırlamıyorum bir parkta kolunu uzatmış beyaz bir ayı'nın koluna asılı salıncak vardı. Hatırlayan var mı? Neredeydi? Hala var mı?
Yıllar önce fenerbahçe parkında mı yoksa başka bir yerde mi hatırlamıyorum bir parkta kolunu uzatmış beyaz bir ayı'nın koluna asılı salıncak vardı. Hatırlayan var mı? Neredeydi? Hala var mı?
twelfth
(26.03.20)

Tez için seçmen davranış anketi

Merhabalar, Bahçeşehir Üniversitesi, Sosyoloji Bölümü 4. Sınıf Tez dersi kapsamında yürütülen "Seçmen Davranış Anketi" göz atmanızı rica ediyorum. 1995-2000 doğumlu kişilerin cevaplarına ihtiyaç duyuyoruz. https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeUqSO-jlqpUo_qwX8leU3Nyd4VF9NVEdwvE_b1Ebr5KH7Fpw/vie
Merhabalar,

Bahçeşehir Üniversitesi, Sosyoloji Bölümü 4. Sınıf Tez dersi kapsamında yürütülen "Seçmen Davranış Anketi" göz atmanızı rica ediyorum.

1995-2000 doğumlu kişilerin cevaplarına ihtiyaç duyuyoruz.

docs.google.com

Anket çalışması sonuçlandığında isminizin asla kullanılmayacağını taahhüt ediyoruz, hatta rahat hissetmediğiniz takdirde tam isminizi vermemeyi tercih edebilirsiniz.

Anketi çözmeniz 5 dakikanızı dahi almayacaktır. Bu çalışmaya gösterdiğiniz ilgi ve verdiğiniz destek için şimdiden teşekkür ederim.

modlara rica; malum sebeplerden ötürü fiziksel olarak katılımcılar ile buluşamıyoruz. rica etsem bir süre üstte kalabilir mi?

Wacom by one small ile online ders anlatımı

Öğrencilerden Whatsapp uzerinden gelen soruları laptopta wacom one by small ile çözüp çözümün ekran görüntüsünü almam ve videoyu YouTube a yuklemem gerekiyor.Görselleri hangi programla açayım (üzerine tableti kullanarak çözüm yapacağım) ve videoyu hangi programla kaydedeyim?Teşekkürler.
Öğrencilerden Whatsapp uzerinden gelen soruları laptopta wacom one by small ile çözüp çözümün ekran görüntüsünü almam ve videoyu YouTube a yuklemem gerekiyor.

Görselleri hangi programla açayım (üzerine tableti kullanarak çözüm yapacağım) ve videoyu hangi programla kaydedeyim?

Teşekkürler.

Özel doktorlar

Onlar şu sıra ne yapıyor tamamen bu savaşın dışındalar değil mi belki de kapattılar evlerine kendilerini karantinaya aldılar. Hani şu her apartmanın ikinci üçüncü katında her yerde görülenlerden bahsediyorum.bazıları aynı zamanda devlet hastanesinde doktor ama bir çoğu normal sadece muayenehanesi va
Onlar şu sıra ne yapıyor tamamen bu savaşın dışındalar değil mi belki de kapattılar evlerine kendilerini karantinaya aldılar. Hani şu her apartmanın ikinci üçüncü katında her yerde görülenlerden bahsediyorum.bazıları aynı zamanda devlet hastanesinde doktor ama bir çoğu normal sadece muayenehanesi var. Açıklar mı acaba şu an
orgyadakull
(26.03.20)

Excel problemi

Bir web sitesinden bankaların altın fiyatlarını içeren tabloyu çekip yansıtanve bu tablodaki verilere göre birtakım kar- zarar rakamlarını takip etmemi sağlayan bir excel doyası yapmak istiyorum.Bir noktaya kadar geldim. Excel dosyası siteden verileri çekiyor ( tablo çekiyor).Sorun şu ki, tablonun b
Bir web sitesinden bankaların altın fiyatlarını içeren tabloyu çekip yansıtan
ve bu tablodaki verilere göre birtakım kar- zarar rakamlarını takip etmemi sağlayan bir excel doyası yapmak istiyorum.
Bir noktaya kadar geldim. Excel dosyası siteden verileri çekiyor ( tablo çekiyor).

Sorun şu ki, tablonun bir köşesinde fiyatın alım saati de yazıyor. Ben "verileri güncelle" yani güncel fiyatları siteden çekip tabloyu güncelle dediğimde bana hata veriyor: "Tablonun 10:36 Sütunu bulunamadı"

Sanıyorum buradaki 10:36 saati de bir sütun olarak tanımlı ve excel dosyası siteye başvurup bu adla sütun aradığında site diyor ki " birader 10: 36 yı soruyorsun ama öyle bir şey yok, saat 10:40 oldu, buradaki veri de o yüzden değişti."

sonra excel dosyası bana dönüp diyor ki "abi 10:36 diye bişey yok sitede. bu yüzden tabloya hiç dokunamadım"
Yani yapmam gereken şey, ya siteden belli bir formatta vveri çekmek, ya da çektiğim verileri düzenlemek. mevcut sorguları düzenle falan dedim, tabloda değişiklikler yaptım bir hayli kurcaladım ama olmuyor. Ne yapılabilir?

Formatı uygun tablo içeren başka bir siteden tablo buldum ama iki tane bankanın verisi lazım. biri var diğeri başka bir yerde yok :(
setra
(26.03.20)

Fiyat / Performans Plakçalar Tavsiyesi

Selamlar Romalı kardeşlerim.memleket yangın yeriyken saçma sapan bir soruyla karşınızdayım. Uzun zamandır bir plakçalar almak istiyorum. Araştırıyorum okuyorum ama henüz hiçbir şey bilmediğimden sanırım bir türlü cesaret edip alamadım. Bir sorayım dedim.Elimde 2 adet bowers & wilkins m1 var. İsteğim
Selamlar Romalı kardeşlerim.
memleket yangın yeriyken saçma sapan bir soruyla karşınızdayım. Uzun zamandır bir plakçalar almak istiyorum. Araştırıyorum okuyorum ama henüz hiçbir şey bilmediğimden sanırım bir türlü cesaret edip alamadım. Bir sorayım dedim.

Elimde 2 adet bowers & wilkins m1 var. İsteğim bunları bağlayabileceğim, dnr daki oyuncaklar gibi olmayan ama high end olup belimizi de bükmeyecek bir plakçalar.

Yerim dar olduğu için ekstra bir sürü zerzavat gerektirmeyen, kendinden amfili modelleri düşündüm ama mantıklı olur mu bilemedim. Hoparlörleri doğrudan bağlayabildiğim senaryo mümkün mü ondan da emin değilim ama olursa şahane olur.

Ion falan görüyorum alınabilir aletler midir acaba?

Nelere dikkat etmem lazım? Marka model ve genel olarak konuyla ilgili tavsiyeniz olur mu?

İğne falan olayları da önemliymiş. Hiç anlayamadım o konuyu da. Nelere dikkat etmeliyim?

Bütçe söylemeden zor tabi bu işler ama dediğim gibi bir başlangıç gibi düşünüp "ulan bana göre değilmiş" dediğimde çok da üzülmek istemiyorum. Girişi yapıp ayağımı suya soktuktan sonra zamanla öğrenip değiştirebilirim sistemi diye düşünüyorum. Bilmiyorum doğru mu düşünüyorum.

Çok teşekkür ederim şimdiden.
kendinize dikkat edin.
Giovanni Pipitto
(26.03.20)

Jet 2 Fly

Arkadaşlar merhaba,Bu sezon için bu şirkette calisacak,ya da halihazirda çalışan birileri var mı acaba?Sezonluk çalışanlar için sözleşme yapıldı mı ya da ne söylendi.Malum uçuşlar şuan icin yok?
Arkadaşlar merhaba,

Bu sezon için bu şirkette calisacak,ya da halihazirda çalışan birileri var mı acaba?

Sezonluk çalışanlar için sözleşme yapıldı mı ya da ne söylendi.Malum uçuşlar şuan icin yok?
zeyna
(25.03.20)

Şarkı sözü

Linkteki https://youtu.be/ludGSVQu2UA?t=279 şarkının sonundaki (ilgili yerden başlar) sözlerde ne diyor ?. "sun will fade like this broken (burasını anlamadım)sun will fall never rise again"
Linkteki youtu.be şarkının sonundaki (ilgili yerden başlar) sözlerde ne diyor ?.
"sun will fade like this broken (burasını anlamadım)
sun will fall never rise again"
oylesine sordum
(25.03.20)

Adobe xd, photoshop, sketch hangisini kullanmak daha kolay?

site tasarımı için hangi programı kullanmak daha basit?
site tasarımı için hangi programı kullanmak daha basit?
Negy
(25.03.20)

Spotify

Herkeşe merhabalarBugünden beri spotify'da bir rahatsızlık seziyorum, örneğin; yakınlarda çalan sanatçılar kısmı ya geç düşüyor ya da hiç düşmüyor.misal 3 saat önce dinlediğim sanatçıyı daha yeni güncelliyor listede. arkadaş aktivitesi kısmı da arada cozurtlayıp duruyor.sizde de buna benzer sorunlar
Herkeşe merhabalar

Bugünden beri spotify'da bir rahatsızlık seziyorum, örneğin; yakınlarda çalan sanatçılar kısmı ya geç düşüyor ya da hiç düşmüyor.

misal 3 saat önce dinlediğim sanatçıyı daha yeni güncelliyor listede. arkadaş aktivitesi kısmı da arada cozurtlayıp duruyor.

sizde de buna benzer sorunlar var mı ?
sezai karesort
(25.03.20)

Eti

eskişehir fabrikası çalışma şartları nasıldır bilgisi olan var mı ?
eskişehir fabrikası çalışma şartları nasıldır bilgisi olan var mı ?
global pandemic
(25.03.20)

Daha önce çalışıp memnun kaldığınız php asp.net bilen biri

Bir script yazdırmak istiyoruz. Var mı onerebileceginiz biri?
Bir script yazdırmak istiyoruz. Var mı onerebileceginiz biri?
Negy
(25.03.20)

Altın Toplama Günleri

Bu günlere ara vermeyen , altın almaya devam eden bildiğiniz bir banka var mı ?
Bu günlere ara vermeyen , altın almaya devam eden bildiğiniz bir banka var mı ?

bankalardan kredi kullanan firmaları etkileyen vergi düzenlemesi

1-2 ay evvel böyle bir düzenleme olmuş. kkdf bsmv vb. bir düzenleme duyan bileniniz var mı, lehe etkilemiş. bankacılar bilir belki?
1-2 ay evvel böyle bir düzenleme olmuş. kkdf bsmv vb. bir düzenleme duyan bileniniz var mı, lehe etkilemiş. bankacılar bilir belki?
fistikthecat
(25.03.20)

coronavirüs - sağlık ocağında raporsuz psikiyatrik ilaç yazdırabilir miyim?

bugün rapor yazdıracaktım aslında doktorum gelmemiş, başka doktor baktı. kullandığım ilacı kesinlikle önermem deyip zorla başka ilaç yazdı. neyse eve gelip baktım ilaç ne işe yarıyor diye. benim sorunlarımdan tamamiyle alakasız bir ilaç yazmış.. halbuki sorunlarımı söylediğimde tam da onlar için dem
bugün rapor yazdıracaktım aslında doktorum gelmemiş, başka doktor baktı. kullandığım ilacı kesinlikle önermem deyip zorla başka ilaç yazdı. neyse eve gelip baktım ilaç ne işe yarıyor diye. benim sorunlarımdan tamamiyle alakasız bir ilaç yazmış.. halbuki sorunlarımı söylediğimde tam da onlar için demişti. adi karı..

neyse, sonuç olarak sağlık ocağından kullandığım raporsuz psikiyatrik ilacı yazdırabilir miyim? corona yüzünden raporlu ilaçları eczaneden vermeye başlamışlar ama raporsuz hakkında bilgi bulamadım.

digitalocean alternatifi

buranın kolaylığında neresi var?uğraşmadan çat diye plesk vb kurabaileceğim, domainleri hızlıca bağlayıp ssl oluşturabileceğim?bunlar normalde de çok çok zor işler değil biliyorum ama bunlardan fazlaca yapmam gerekiyor o yüzden böyle her şeyin otomasyon kafasında olduğu bir yer arıyorum digitalocean
buranın kolaylığında neresi var?
uğraşmadan çat diye plesk vb kurabaileceğim, domainleri hızlıca bağlayıp ssl oluşturabileceğim?
bunlar normalde de çok çok zor işler değil biliyorum ama bunlardan fazlaca yapmam gerekiyor o yüzden böyle her şeyin otomasyon kafasında olduğu bir yer arıyorum digitalocean harici.
anet
(25.03.20)

reklam

bu alana reklam gelebilir.Bu tip duyurunun adı mavi duyuru.Haftalık/aylık olarak bağış karşılığı yayımlanabilecek mavi duyuru, genellikle host masraflarını karşılamaya, arada sırada da arkadaşları toplayıp (mesela `ssg`) yemeğe çıkmaya yönelik kullanılacaktır.Çok kişisel duyuruların öncelikli katego
bu alana reklam gelebilir.

Bu tip duyurunun adı mavi duyuru.

Haftalık/aylık olarak bağış karşılığı yayımlanabilecek mavi duyuru, genellikle host masraflarını karşılamaya, arada sırada da arkadaşları toplayıp (mesela ssg) yemeğe çıkmaya yönelik kullanılacaktır.

Çok kişisel duyuruların öncelikli kategorisine konması yasak olduğundan, burada yayımlanması bir seçenek olabilir.

Mavi duyuru, bugün ve Her Bir Şey sayfalarının en altında veya en üstünde mavi işaret ile yer alır. Her türlü kategoriye sahip olabilir. Duyurular, her zaman sözlük ve internet kullanıcılarının görebileceği şekilde yayımlanır.

iletişim için,
compumaster: scr.im
veya sozlukten mesaj atınız.
sourlemonade
(28.08.09)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.