Giriş

Atsız türkeş yol ayrımı

https://youtu.be/87QYCEbCATEAtsız niye çevre bulamadı kendisine? Siyaset farklı bi olay kabul ama bu olaydan sonra da mhp aldı yürüdü atsızcılar hep geri planda kaldı.
youtu.be

Atsız niye çevre bulamadı kendisine? Siyaset farklı bi olay kabul ama bu olaydan sonra da mhp aldı yürüdü atsızcılar hep geri planda kaldı.

Makine ihtisas Sanayi Bölgesi-ABB

Merhaba,İçerenköy'den Makine İhtisas Bölgesi-Dilovası'nda ABB'ye gidicem.Yol tarifi konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Merhaba,
İçerenköy'den Makine İhtisas Bölgesi-Dilovası'nda ABB'ye gidicem.Yol tarifi konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

bedelli askerlik ve kıdem tazminatı

internette çok farklı bilgiler yer alıyor. bedelli askerlikden faydalanacak ve şirketine geri dönmek istemeyen bir kişinin kıdem tazminatı hakkı oluyor mu? çevrenizde problemsiz bir şekilde bundan faydalananlar oldu mu?
internette çok farklı bilgiler yer alıyor. bedelli askerlikden faydalanacak ve şirketine geri dönmek istemeyen bir kişinin kıdem tazminatı hakkı oluyor mu? çevrenizde problemsiz bir şekilde bundan faydalananlar oldu mu?

turkes erbakan

https://youtu.be/zMp1lskwcJgvideoda turkes erbakan'a oy verin diyor ya o hangi decim 95 secimi mi? ve neden oyle demisti, menfaati neydi konjonktur neydi?
youtu.be

videoda turkes erbakan'a oy verin diyor ya o hangi decim 95 secimi mi? ve neden oyle demisti, menfaati neydi konjonktur neydi?
000000
(49 dk)

telefonu yetkili servise vermek vs herhangi bir servise vermek

arasında değecek bir fark var mı? yetkili servise verirsem yüksek bir fiyat farkı çıkar mı? ya da herhangi bir servis içindeki bir parcayi benden habersiz değiştirir mitel samsung j7
arasında değecek bir fark var mı? yetkili servise verirsem yüksek bir fiyat farkı çıkar mı? ya da herhangi bir servis içindeki bir parcayi benden habersiz değiştirir mi
tel samsung j7

Veri madenciliği ile ilgilenen kimse var mı? (Yetiş ya ümmet-i Muhammed)

Arkadaşlar bu alanda tez çalışması yapmayı düşünüyorum ancak basılı Türkçe kitaplardan hangisini alacağima karar veremedim. Başlangıç için sadece işin teorik kısmını inceleyen ve çok fazla yuksek matematiğe boğulmayan bir kitap ariyorum.Ayrıca alanla ilgili her türlü öneriniz çok makbule geçer efen
Arkadaşlar bu alanda tez çalışması yapmayı düşünüyorum ancak basılı Türkçe kitaplardan hangisini alacağima karar veremedim. Başlangıç için sadece işin teorik kısmını inceleyen ve çok fazla yuksek matematiğe boğulmayan bir kitap ariyorum.

Ayrıca alanla ilgili her türlü öneriniz çok makbule geçer efendim.

Göz Kırpma Tiki

Şubat ayında stresli ve insanlar ile sürekli temas halinde olduğum bi dönemdi. 3 yıldır üstünde çalıştığım bi proje iyi sonuçlanmıştı ve meyvelerini toplama, insanlar ile bunun diyaloguna girme zamanıydı. O dönem hayatımda ilk defa göz kırpma tikim başladı. Karşımdaki insan ile konuşurken kendimi tu
Şubat ayında stresli ve insanlar ile sürekli temas halinde olduğum bi dönemdi. 3 yıldır üstünde çalıştığım bi proje iyi sonuçlanmıştı ve meyvelerini toplama, insanlar ile bunun diyaloguna girme zamanıydı. O dönem hayatımda ilk defa göz kırpma tikim başladı. Karşımdaki insan ile konuşurken kendimi tutamıyorum vs. ve bu çok rahatsız edici geliyordu bana.

Sonrasında yurda döndüm, daha az stresli bir yere taşındım ve bu tik azaldı. Son günlerde yine göz kırpma tikim geri geldi. Ne zaman eve dönsem ve 1-2 gün tek başıma zaman geçirsem azalıyor hatta bazen yok oluyor. Ama ne zaman dışarı çıksam, insanlar ile görüşsem geri geliyor.

Geçen gün kendimi sıktım ve özellikle gözümü kırpmamaya çalıştım. Bu sefer de diş sıkmaya başladım, çenem 2 gün boyunca çok ağrıdı.

En sonunda gittim bi gözlük aldım, insanlar ile konuşurken saygısız olma uğruna gözlükle takılıyorum. oluruna bıraktım, zamanla düzelir diye düşünüyorum.

sorum; sizin göz kırpma tiki ile imtihanınız nasıldı? tavsiyeleriniz var mıdır?
parcaliham
(2 saat)

Pilates Bandı

Hangisi daha iyidir? https://urun.n11.com/direnc-ve-egzersiz-lastigi/universal-tekli-pilates-bandi-3-farkli-direnc-secenegi-ile-P93732987?Direnk+Ve+Renk=0%2C35mm+Kal%C4%B1nl%C4%B1k+-+K%C4%B1rm%C4%B1z%C4%B1https://www.decathlon.com.tr/sikilastirici-pilates-bandi-id_8505346.html
Hangisi daha iyidir?

urun.n11.com

www.decathlon.com.tr
hair freak
(5 saat)

güngören ve çevresi kreş önerisi

merhabalar;Güngören ve çevresinde çocuklar üzerinde baskı kurmayan özgürce yeteneklerini ortaya çıkarabilecekleri bir ortam sağlayan kişisel gelişimlerine destek olabilecek ve son olarak özel durumlarına karşı(ileri düzeyde olmayan otizm) duyarlı davranabilecek personeli olan, özetle kaliteli kreş t
merhabalar;

Güngören ve çevresinde çocuklar üzerinde baskı kurmayan özgürce yeteneklerini ortaya çıkarabilecekleri bir ortam sağlayan kişisel gelişimlerine destek olabilecek ve son olarak özel durumlarına karşı(ileri düzeyde olmayan otizm) duyarlı davranabilecek personeli olan, özetle kaliteli kreş tavsiyeleriniz var mıdır?

teşekkürler...

Tip ve dis fakultesi e kitap iceren site - ingilizce veya turkce

Onerilerinizi bekliyorum.
Onerilerinizi bekliyorum.
partydisaster
(6 saat)

Apple Store Hakkında

Haftaya cumartesi Akasya Apple'da randevum var. Bilgisayarı vermeye istanbula gideceğim ama servis işlemieri bitmeden önce istanbuldan ayrılmam gerekiyor. Bilgisayarı bana kargolar mı apple? Yoksa Akasya Avm'den mi teslim almam gerekecek?
Haftaya cumartesi Akasya Apple'da randevum var. Bilgisayarı vermeye istanbula gideceğim ama servis işlemieri bitmeden önce istanbuldan ayrılmam gerekiyor. Bilgisayarı bana kargolar mı apple? Yoksa Akasya Avm'den mi teslim almam gerekecek?
pgup
(6 saat)

Vefa Lisesi hazırlık atlama sınavı

1.sınav sadece ingilizceden mi oluşmaktadır?2.sadece ingilizce ise içeriği toefl benzeri mi yoksa grammar ağırlıklı mıdır?3.bu sınav için hangi kitabı önerirsiniz?
1.sınav sadece ingilizceden mi oluşmaktadır?
2.sadece ingilizce ise içeriği toefl benzeri mi yoksa grammar ağırlıklı mıdır?
3.bu sınav için hangi kitabı önerirsiniz?
seekoei
(18 saat)

Yüksek lisansla ilgili bi soru?

Biraz çetrefilli bi konu, özet geçmeye çalışacağım.Ytü sosyal bilimler enstitüsünde yüksek lisansım bitmek üzere. Bu enstitünün yayın şartı var mezuniyet için, tezden üretilmiş bir makale ya da sempozyum bildirisi lazım. Ama tez danışmanımla birlikte olcak isimlerimiz, iki yazarlı makale gibi mesela
Biraz çetrefilli bi konu, özet geçmeye çalışacağım.

Ytü sosyal bilimler enstitüsünde yüksek lisansım bitmek üzere. Bu enstitünün yayın şartı var mezuniyet için, tezden üretilmiş bir makale ya da sempozyum bildirisi lazım. Ama tez danışmanımla birlikte olcak isimlerimiz, iki yazarlı makale gibi mesela.

Şimdi benim danışmanımın bir öğrencisi geçen sene mezun olmuş, mezun olurken Boğaziçi’nin lisansüstü buluşmalar sempozyumunda tezini sunmuş. Katılım belgesinde hocanın da adı yazıyor. Ama sempozyum kitapçığında sadece kendi ismi yazıyor. Enstitü ilk başta bunu kabul etmemiş ama biraz diretince kabul etmiş.

Aynı sempozyuma ben de katıldım ve aynı şekilde katılım belgem var. Her şeyimiz aynı yani. Enstitü’nün benimkini kabul etmeme gibi bir olayı var mı sizce? Nasıl yapmalı?

Yök dildeki bir soru

Sanatçılı içinde good geçen bir soru vardı sosyal bilimlerde. Onun cevabı ne olacaktı?
Sanatçılı içinde good geçen bir soru vardı sosyal bilimlerde. Onun cevabı ne olacaktı?
gölgede aynı
(20 saat)

Bornova kuaför

Buyukpark- kucukpark civarı pazar günü açık kuaför var mı? Nereleri?
Buyukpark- kucukpark civarı pazar günü açık kuaför var mı? Nereleri?

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fotoğraf Bölümü

Msgsu fotograf bolumunu kazandim. Kalacak yerle ya da okulla ilgili tavsiye (tuyo) verecek arkadaslar varsa mutesekkir kalirim. Ozellikle benim gibi yeni fotograf bolumunu kazanan varsa ulasirsa sevinirim. Mail: yabancifilmizle@gmail.com
Msgsu fotograf bolumunu kazandim. Kalacak yerle ya da okulla ilgili tavsiye (tuyo) verecek arkadaslar varsa mutesekkir kalirim. Ozellikle benim gibi yeni fotograf bolumunu kazanan varsa ulasirsa sevinirim.

Mail: yabancifilmizle@gmail.com
tzoey
(21 saat)

genciz biz izin problemi

genciz biz sitesi değişmiş galiba. yurttan izin almak için ne yapmak lazım yardımcı olurmusunuzsiteden izin kısmına girip izin alamıyorum
genciz biz sitesi değişmiş galiba. yurttan izin almak için ne yapmak lazım yardımcı olurmusunuz
siteden izin kısmına girip izin alamıyorum
bezginbekir
(23 saat)

youtube'da cover yapmak ve telif haklari

bugun fark ettim, arkaplanda kisik sesle calan muzige enstrumanla eslik ettigim videonun altinda bu videodaki muzik sudur, sahibi de sudur diyor.1) bu durumda video 100 milyon izlense bile tek kurus alamaz miyim? benim amacim videoda o muzigi paylasmak degil, onu cok bastiran bir enstruman var, cove
bugun fark ettim, arkaplanda kisik sesle calan muzige enstrumanla eslik ettigim videonun altinda bu videodaki muzik sudur, sahibi de sudur diyor.

1) bu durumda video 100 milyon izlense bile tek kurus alamaz miyim? benim amacim videoda o muzigi paylasmak degil, onu cok bastiran bir enstruman var, cover yapmisim?

2) asil sarkiyi kullanmadan tamamen benim enstrumanlarla calsam, yine boyle bir not gelir mi?

3) eger para kazanmak gibi bir gayem olmazsa telif hakki olan muzik kullanabilir miyim? ben yaparim sahibi kazanir.

4) baska videolarim da var boyle. bu videolar neden silinmiyor? ben "bunlar benim" demedigim icin mi?
tabudeviren
(22.09.18)

Bornova'da ekim ayı için kiralık oda.

Öğrenciden Aşık Veysel parkına ve Mustafa Kemal caddesine yakın ekim ayı için hanım kişiye ekim ayı boyunca kiralık oda.0 (531) 621 53 87‬
Öğrenciden Aşık Veysel parkına ve Mustafa Kemal caddesine yakın ekim ayı için hanım kişiye ekim ayı boyunca kiralık oda.

0 (531) 621 53 87‬
hedep
(22.09.18)

evsiz, yurtsuz kaldim tekirdag

merhaba,tekirdag namik kemal universitesi degirmenalti yerleskesi'nde 2. sinif ogrencisiyim. ev arkadasi arayan ya da beraber eve cikmak isteyen var midir? oyle bir delirmis ki herkes 1+0 1300 lira diyorlar, aklim almiyor. yurt/apartlar da dolu. erkek ogrenciler icin paylasimli evler var fakat kadin
merhaba,

tekirdag namik kemal universitesi degirmenalti yerleskesi'nde 2. sinif ogrencisiyim. ev arkadasi arayan ya da beraber eve cikmak isteyen var midir? oyle bir delirmis ki herkes 1+0 1300 lira diyorlar, aklim almiyor. yurt/apartlar da dolu. erkek ogrenciler icin paylasimli evler var fakat kadin ogrenciler icin pek rastlayamadim. nereyi arasam, ne yapsam bilmiyorum. misafirhaneler bile dolmus.

ilgilenen olursa, iletisime gecebilirse cok sevinirim.
evanesco
(22.09.18)

Skrill Hakkında

Skrill konusunda bilgi sahibi olan arkadaşlarıma danışmak istediğim birkaç sorum olacak;1) Skrill'den Banka hesabıma para gönderirken kesilen ücret sabit midir yoksa oransal mıdır, 282 liradan kesilen 40 tl 1000 tl den de 40 tl olarak mı kesilecektir?2)Cepteteb'in Skrill'den para gönderildiğinde swi
Skrill konusunda bilgi sahibi olan arkadaşlarıma danışmak istediğim birkaç sorum olacak;

1) Skrill'den Banka hesabıma para gönderirken kesilen ücret sabit midir yoksa oransal mıdır, 282 liradan kesilen 40 tl 1000 tl den de 40 tl olarak mı kesilecektir?

2)Cepteteb'in Skrill'den para gönderildiğinde swift ücreti kesmediği söyleniyor, bu ne kadar doğru?

3)Şimdi benim Skrill hesabıma gelen para euro cinsinden geliyor, ama skrill hesabımda TL cinsinden görünüyor, bu durum benim skrill hesabımı açarken TL cinsine ayarlamamdan kaynaklanıyor, onu tekrardan euro hesabına nasıl çevirebilirim?
paristexas
(22.09.18)

nokta atışı lounge müzikleri

kafe ve ara koridorda kısık sesle alınacak lounge müzikleri arıyorum.albüm ya da playlist önerebilir misiniz?
kafe ve ara koridorda kısık sesle alınacak lounge müzikleri arıyorum.
albüm ya da playlist önerebilir misiniz?

Aydaaa ya da ayda falan diyordu şarkıda

Hangi şarkıydı h
Hangi şarkıydı h

Rinit ve farenjit

Alerji ilaclarını kullanınca normal şartlarda kaç günde sonuç almam gerekiyordu? İlaçlar bir işe yaramadı demek icin kac gün gecsin tahminen? Nefes alamadığım için acele mi ediyorum biraz panik yapıp? 1 haftada olmuyor mu bu iş?
Alerji ilaclarını kullanınca normal şartlarda kaç günde sonuç almam gerekiyordu? İlaçlar bir işe yaramadı demek icin kac gün gecsin tahminen?

Nefes alamadığım için acele mi ediyorum biraz panik yapıp? 1 haftada olmuyor mu bu iş?

İstanbulda dans etmelik mekan

Önerileriniz var mıdır?? Dj varsa süper olur
Önerileriniz var mıdır?? Dj varsa süper olur
archery
(21.09.18)

Artık beyaz yaka olan paspala casual giyim tavsiyesi?

Arkadaşlar ben artık ne yazık ki beyaz yakalı statüsüne girdim ve şık giyinmek hususunda çömezim. Şu zamana kadar kimi zaman spor kimi zaman da basma t shirt kombininden öteye geçemedim. Gömlek kravat kumaş pantolon lisede kaldı yani 15 sene öncesinde. İş görüşmesininden olumlu gelince ilk önüme gel
Arkadaşlar ben artık ne yazık ki beyaz yakalı statüsüne girdim ve şık giyinmek hususunda çömezim. Şu zamana kadar kimi zaman spor kimi zaman da basma t shirt kombininden öteye geçemedim. Gömlek kravat kumaş pantolon lisede kaldı yani 15 sene öncesinde. İş görüşmesininden olumlu gelince ilk önüme gelen mağazadan alışveriş yaptım ve ne yazık ki bu mağaza Süvariydi. Gömlekler iki yıkamaya paramparça oldu. Bana F/p beyaz gömlek alabileceğim bir firma önerir misiniz?
guitarissimo
(21.09.18)

Ttnet ve tv aboneliği

İyi akşamlar herkese. Arkadaşlar yeni taşındığımız evde bi önceki oturan adam çatıdan gelen merkezi tv kablosunu sanırım söküp yerine superonline bağlatıp omdan da tv izlemiş. Prizde bile tv çıkışı yok yani siz düşünün. Ben de şimdi Ttnet kullanıcı olduğum için madem öyle bunun yerine Ttnet çekemez
İyi akşamlar herkese. Arkadaşlar yeni taşındığımız evde bi önceki oturan adam çatıdan gelen merkezi tv kablosunu sanırım söküp yerine superonline bağlatıp omdan da tv izlemiş. Prizde bile tv çıkışı yok yani siz düşünün. Ben de şimdi Ttnet kullanıcı olduğum için madem öyle bunun yerine Ttnet çekemez miyim eve? Yani aynı kablodan bu olur mu? Hadi bu kısmı yaptık. Ben Ttnet in tv şeyinden faydalanmak istiyorum desem, çanak mı taktırmak lazım? Çanaksız olmaz mı? Kullanan bilen eden var mı? Önereceği bir kampanya falan ya da.
evc
(21.09.18)

Bir diziye mekan önermek

Bir diziyle mekan önermek istiyoruz , mesire yeri gibi bir yer . Nasıl yapışır bu işler .
Bir diziyle mekan önermek istiyoruz , mesire yeri gibi bir yer . Nasıl yapışır bu işler .
dunyatuhaf
(21.09.18)

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinde Mimarlık Okuyan Var mı ?

sb
sb
mete kudur
(21.09.18)

2010 yılından beri ödenmeyen borç

Maddi ya da manevi tazminat davası neticesinde kazanılan tazminat bu zamana kadar ödenmedi.Şimdi adam vefat etti. Evli falan vardı. Bu parayı alma şansımız var mı? Varsa faiziyle mi alırız?
Maddi ya da manevi tazminat davası neticesinde kazanılan tazminat bu zamana kadar ödenmedi.

Şimdi adam vefat etti. Evli falan vardı. Bu parayı alma şansımız var mı? Varsa faiziyle mi alırız?
Delay Fuze
(21.09.18)

Kartal Tibet Posteri/Afişi arıyorum_Cepsli

Mümkünse ALtarın oğlu Tarkan filmlerine ait ancak görseldeki gibi bi zahmet Kartal Tibet'e benzeyen bir afiş (diğer Tarkan serilerinin afişlerinde asla benzemiyor)o olmazsa genel olarak Kartal Tibet'li bir film afişi arıyorum.Nereden bulabilirim?
Mümkünse ALtarın oğlu Tarkan filmlerine ait ancak görseldeki gibi bi zahmet Kartal Tibet'e benzeyen bir afiş (diğer Tarkan serilerinin afişlerinde asla benzemiyor)
o olmazsa genel olarak Kartal Tibet'li bir film afişi arıyorum.

Nereden bulabilirim?
jimjim
(21.09.18)

Spor İçin Bluetooth Kulaklık

Merhaba, sporda kullanmak için bluetooth kulaklık almak istiyorum. Su geçirmez olursa arada yüzmede de kullanabilirim daha da iyi olur, ne tavsiye dersiniz? Bütçe: maks 150 tl.
Merhaba, sporda kullanmak için bluetooth kulaklık almak istiyorum. Su geçirmez olursa arada yüzmede de kullanabilirim daha da iyi olur, ne tavsiye dersiniz? Bütçe: maks 150 tl.
guguklusaat
(21.09.18)

Bakırköy Canlı Müzik

Bakırköyde aile ortamıyla gidebileceğimiz eli yüzü düzgün canlı müzik veya fasıl olan bildiğiniz biryer varmı?
Bakırköyde aile ortamıyla gidebileceğimiz eli yüzü düzgün canlı müzik veya fasıl olan bildiğiniz biryer varmı?
Humanimal
(21.09.18)

Viagogo Bilet Problemi-Yardım!

Merhabalar. fb-bjk maçına viagogodan bilet aldım. Dün mail geldi biletleriniz hazır diye ama passolig kartına yüklenmedi. ben de durumu mail attım. şimdide bir sorun oldu çözmeye çalışıyoruz diye mail atmışlar. Biletleri alabilir miyiz sizce? Buradan almakla hata mı yaptık?
Merhabalar. fb-bjk maçına viagogodan bilet aldım. Dün mail geldi biletleriniz hazır diye ama passolig kartına yüklenmedi. ben de durumu mail attım. şimdide bir sorun oldu çözmeye çalışıyoruz diye mail atmışlar. Biletleri alabilir miyiz sizce? Buradan almakla hata mı yaptık?
taipan
(20.09.18)

linkedinde aramada görünme olayı

kendi profiliniz içn x aramada görünme diye bir ibarevar. çarşamba perşembe günleri güncelleniyor her hafta. bu bakan şirketlerin ik'ları mı oluyor yoksa bana bakan normal birinin şirketi de orda görünüyor mu?
kendi profiliniz içn x aramada görünme diye bir ibarevar. çarşamba perşembe günleri güncelleniyor her hafta. bu bakan şirketlerin ik'ları mı oluyor yoksa bana bakan normal birinin şirketi de orda görünüyor mu?
condom kurşunu
(20.09.18)

Modem Önerisi

Merhaba, modem önerisinde bulunabilir misiniz? Dikkat etmemiz gereken neler var? Limit 200 tl civarı ve evdeki en uzak iki nokta 25 metre uzaklıkta. Teşkkürler şimdiden.
Merhaba, modem önerisinde bulunabilir misiniz? Dikkat etmemiz gereken neler var? Limit 200 tl civarı ve evdeki en uzak iki nokta 25 metre uzaklıkta. Teşkkürler şimdiden.
matlii
(20.09.18)

İzmir Köprüaltı Tattoo Karşıyaka Şubesi

alsancak değil de, karşıyaka şubesinden dövmesini yaptırmış birileri var mıdır?
alsancak değil de, karşıyaka şubesinden dövmesini yaptırmış birileri var mıdır?
silverado
(20.09.18)

android yedek fotoğraflar ve sıralama sorunu

merhaba, telefonumu 2 ay önce formatladım. formatlarken bütün fotoğrafları yedekledim fakat bu sefer 2 ay önce geri yüklemeyi unuttum. Bugün bir kısmını telefona yükledikten sonra sıralama da en yeni olarak yedeklediğim fotoğraflar görünüyor. Değiştirilme değilde oluşturma tarihine göre nasıl sırala
merhaba, telefonumu 2 ay önce formatladım. formatlarken bütün fotoğrafları yedekledim fakat bu sefer 2 ay önce geri yüklemeyi unuttum. Bugün bir kısmını telefona yükledikten sonra sıralama da en yeni olarak yedeklediğim fotoğraflar görünüyor. Değiştirilme değilde oluşturma tarihine göre nasıl sıralarım android'te?
evet evet
(20.09.18)

Türk telekom prime

Olan biri mesaj atabilir mi?
Olan biri mesaj atabilir mi?

Turkcell tarifeleri hakkında soru

aylık 50 tl ile faturalı/faturasız geçebileceğim en iyi tarife hangisi? min konuşma max internet önceliğim
aylık 50 tl ile faturalı/faturasız geçebileceğim en iyi tarife hangisi? min konuşma max internet önceliğim
everythingok
(20.09.18)

sunum uzmanları bugünkü ovy yep sunumu

ne kullanılarak hazırlanmış, önceki ppt'den daha güzeldi
ne kullanılarak hazırlanmış, önceki ppt'den daha güzeldi
theconqueror
(20.09.18)

R ile ilgili bir yardıma daha ihtiyacım var

selam arkadaşlar.daha öncfe dediğim gibi, hiçbir R bilgim yok. ubuntu'da kurulu bir R var. ve buna ait basitçe bir proje.proje bir süredir "generate" dediğimde patlıyor. bir el atıp düzeltmek istedim. ama beceremedim ve delirmek üzereyim.örneğin şuan loglarda gördüğüm şu:generate der demezListening
selam arkadaşlar.

daha öncfe dediğim gibi, hiçbir R bilgim yok. ubuntu'da kurulu bir R var. ve buna ait basitçe bir proje.

proje bir süredir "generate" dediğimde patlıyor. bir el atıp düzeltmek istedim. ama beceremedim ve delirmek üzereyim.

örneğin şuan loglarda gördüğüm şu:

generate der demez

Listening on 127.0.0.1
Error: C stack usage 35305320548 is too close to the limit
*** stack smashing detected ***: /usr/lib/R/bin/exec/R terminated
-su: line 1: 22901 Aborted (core dumped) R --no-save --slave -f \/opt\/shiny-server\/R\/SockJSAdapter\.R

gibi bir hata alıyorum. problemin kaynağı bu sanırım. stackoverflow vb. yerlerde burdaki hataları defalarca kez arattım, herks bir şeyler söylemiş. bir çoğunu denedim ama sonuca varamadım.

bu sorunun genel sebebi nedir? bi fikriniz var mı?
tchuck
(20.09.18)

Kitap Önerisi

Günaydınlar,Bana Mısır ile ilgili kitap önerebilir misiniz? Tarihi kurgu olabilir.(Ramses serisi hariç)Çok teşekkürler
Günaydınlar,

Bana Mısır ile ilgili kitap önerebilir misiniz? Tarihi kurgu olabilir.
(Ramses serisi hariç)

Çok teşekkürler
dugili
(20.09.18)

Ders çalışmak istemiyorum

1.5 sene sonra sınavım var ve oda bize online ders verdi. Dersler slayt şeklinde, yer yer kullanıcı etkileşimli ve en kötüsü anlatıcı slayt metnini bitirene kadar ilerleyemiyorsunuz, başka sekme veya program da açamıyorsunuz çünkü duruyor. Auto clicker kullanıyorum ama slaytların süresi değişken ol
1.5 sene sonra sınavım var ve oda bize online ders verdi. Dersler slayt şeklinde, yer yer kullanıcı etkileşimli ve en kötüsü anlatıcı slayt metnini bitirene kadar ilerleyemiyorsunuz, başka sekme veya program da açamıyorsunuz çünkü duruyor. Auto clicker kullanıyorum ama slaytların süresi değişken olduğundan bazen etkisiz kalıyor. Bu tarz şeyleri alt etmenin bir yolu var mı?

(Ücretli) Android App'lerimi PC'de Açabileyim (Dergilik)

Merhaba,Dergilik'i severek kullanıyorum; ancak laptop/PC gibi daha büyük bir ekranda okuyabilsem/kullanabilsem daha iyi olacak benim için. Var mı bir yolu? Tek çare bluestacks ve noxplayer vb. mi? Onlar da çok kastırıyor sanırım bilgisayarı. in-browser bir çözüm var mıdır hepsinden öte? Yoksa da nel
Merhaba,

Dergilik'i severek kullanıyorum; ancak laptop/PC gibi daha büyük bir ekranda okuyabilsem/kullanabilsem daha iyi olacak benim için. Var mı bir yolu? Tek çare bluestacks ve noxplayer vb. mi? Onlar da çok kastırıyor sanırım bilgisayarı. in-browser bir çözüm var mıdır hepsinden öte? Yoksa da nelerdir, öğrenmek isterim.

Teşekkürler.

Nutzz fıstıklı mısır

Merhaba, nereye baksam bulamıyorum üretimden mi kalktı acaba. Patlamış mısır nutzz fıstık aromalı dışındaki hepsi var bi tek o yok. Bulan varsa stoklayacağım. Teşekkürler
Merhaba, nereye baksam bulamıyorum üretimden mi kalktı acaba. Patlamış mısır nutzz fıstık aromalı dışındaki hepsi var bi tek o yok. Bulan varsa stoklayacağım. Teşekkürler
nodrama
(19.09.18)

EBA'dan eski kitaplara ulaşabilir miyiz?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan 2017 ve öncesi ders kitaplarına nasıl ulaşabilirim. Eskiden Talim Terbiye arşivi vardı şimdi yok. Var mı yardımcı olabilecek arkadaş?
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan 2017 ve öncesi ders kitaplarına nasıl ulaşabilirim. Eskiden Talim Terbiye arşivi vardı şimdi yok. Var mı yardımcı olabilecek arkadaş?
vcellist
(19.09.18)

Bodrum için kalacak yer

Sevgili duyuru ailesi merhabalar;yeğenim Bodrum Sıtkı Koçman Üni. GSF kazandı okulun yeri için çok bir fikrim yok ancak kendisine kalacak bir yer arıyoruz ve sanırım oldukça zor fikri olan ya da tavsiye verebileceklerinizi dinlemek isteriz...Nerede kalabilir? Uzak bir yerde kalsa ulaşımı nasıl sağla
Sevgili duyuru ailesi merhabalar;


yeğenim Bodrum Sıtkı Koçman Üni. GSF kazandı okulun yeri için çok bir fikrim yok ancak kendisine kalacak bir yer arıyoruz ve sanırım oldukça zor fikri olan ya da tavsiye verebileceklerinizi dinlemek isteriz...

Nerede kalabilir? Uzak bir yerde kalsa ulaşımı nasıl sağlayabilir?
esakocy
(19.09.18)

Yabancı dil için yurt dışı

Bi çıkayım diyorum ama nereye çıkayım bilmiyorum. Yazın gideceğim, yaza kadar bi 8000 filan biriktiririm. En ucuz yollarla en ucuz ülkeye en kısa sürede imkanlar dahilinde en iyi şekilde geliştirmem lazım İngilizce konuşmamı.Tavsiyeleriniz neresi ?
Bi çıkayım diyorum ama nereye çıkayım bilmiyorum. Yazın gideceğim, yaza kadar bi 8000 filan biriktiririm. En ucuz yollarla en ucuz ülkeye en kısa sürede imkanlar dahilinde en iyi şekilde geliştirmem lazım İngilizce konuşmamı.

Tavsiyeleriniz neresi ?
sumuklurakun
(19.09.18)

Öğrenci Affı Süreci

Geçen hafta üniversiteye af başvurusu yaptım. Görevli bana okul tarafından mektup gönderileceğini söyledi. Dün de bitti başvurular, bu mektup ne zamana gelir? Sonraki süreç nasıl işler? Bilgisi olan paylaşabilir mi? Öyle boş boş bekliyorum :/
Geçen hafta üniversiteye af başvurusu yaptım. Görevli bana okul tarafından mektup gönderileceğini söyledi. Dün de bitti başvurular, bu mektup ne zamana gelir? Sonraki süreç nasıl işler? Bilgisi olan paylaşabilir mi? Öyle boş boş bekliyorum :/
hkt
(19.09.18)

reklam

bu alana reklam gelebilir.Bu tip duyurunun adı mavi duyuru.Haftalık/aylık olarak bağış karşılığı yayımlanabilecek mavi duyuru, genellikle host masraflarını karşılamaya, arada sırada da arkadaşları toplayıp (mesela `ssg`) yemeğe çıkmaya yönelik kullanılacaktır.Çok kişisel duyuruların öncelikli katego
bu alana reklam gelebilir.

Bu tip duyurunun adı mavi duyuru.

Haftalık/aylık olarak bağış karşılığı yayımlanabilecek mavi duyuru, genellikle host masraflarını karşılamaya, arada sırada da arkadaşları toplayıp (mesela ssg) yemeğe çıkmaya yönelik kullanılacaktır.

Çok kişisel duyuruların öncelikli kategorisine konması yasak olduğundan, burada yayımlanması bir seçenek olabilir.

Mavi duyuru, bugün ve Her Bir Şey sayfalarının en altında veya en üstünde mavi işaret ile yer alır. Her türlü kategoriye sahip olabilir. Duyurular, her zaman sözlük ve internet kullanıcılarının görebileceği şekilde yayımlanır.

iletişim için,
compumaster: scr.im
veya sozlukten mesaj atınız.
sourlemonade
(28.08.09)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.