Giriş

kan ve kök hücre bağışının

kanver.org'a aktarılması kaç gün sürer?
kanver.org'a aktarılması kaç gün sürer?

Vodafone müşteri puanı

Fatura ödemesi düzensiz diye alabileceğim cihazlara bakamıyordum. (kesim tarihi-gelir tarihi çok saçmaydı) fatura kesim tarihini düzelttim iki aydır üç faturayı düzenli ödedim.Cihaz da almayacağım ama Vodafone’un “aç köpek” tavırları yüzünden hırslandım :). Ne zaman düzelir bu puan işi ?
Fatura ödemesi düzensiz diye alabileceğim cihazlara bakamıyordum. (kesim tarihi-gelir tarihi çok saçmaydı) fatura kesim tarihini düzelttim iki aydır üç faturayı düzenli ödedim.

Cihaz da almayacağım ama Vodafone’un “aç köpek” tavırları yüzünden hırslandım :).

Ne zaman düzelir bu puan işi ?
sumuklurakun
(18.01.19)

KBB'ci var mı aranızda?

Yeşillendirirse sevinirim
Yeşillendirirse sevinirim
utkumon
(18.01.19)

Kızım dizisinde çalan bir müzik? (elbet, hasret anahtar kelime)

Arkadaşlar hangi bölümdü tam hatırlamıyorum ama bir sahnedeyken bir müzik çaldı.Kadın söylüyordu. İçinde elbet, hasret gibi kelimeler geçiyordu. Youtube'u taradım bulamadım. Bilindik bir Türkçe parça muhtemelen. Ağzımla mırıldansam şak diye anlarsınız ama utanırım ben öyle şeyler yapmaya.Rafet el ro
Arkadaşlar hangi bölümdü tam hatırlamıyorum ama bir sahnedeyken bir müzik çaldı.

Kadın söylüyordu. İçinde elbet, hasret gibi kelimeler geçiyordu. Youtube'u taradım bulamadım. Bilindik bir Türkçe parça muhtemelen. Ağzımla mırıldansam şak diye anlarsınız ama utanırım ben öyle şeyler yapmaya.

Rafet el roman'ın "unuturum elbet" şarkısını dinledim ama o mu anlamadım. O ise bile dizide çalanı kadın söylüyordu sadece. Rafet el roman söylemiyordu parçayı.
Cesario
(18.01.19)

Mini/Midi Müzik seti tavsiyesi

Şöyle ele alınıp oraya buraya taşınabilecek boyutta, cd/usb filan çalabilen, hem elektrik hem pille çalışabilen bişey arıyorum. Yani ne bilim elektrik filan kesilse içindeki piller sayesinde hiç durmadan dümdüz devam etsin çalmaya.Google'a göre Philips'in pembe/siyah bir modeli var fakat bunun sadec
Şöyle ele alınıp oraya buraya taşınabilecek boyutta, cd/usb filan çalabilen, hem elektrik hem pille çalışabilen bişey arıyorum. Yani ne bilim elektrik filan kesilse içindeki piller sayesinde hiç durmadan dümdüz devam etsin çalmaya.

Google'a göre Philips'in pembe/siyah bir modeli var fakat bunun sadece pilli olduğunu düşündüm ürün açıklamalarını okuyunca. (Kullanan varsa beni aydınlatırsa sevinirim). Başka da bişey bulamadım çünkü hem elektrik hem pil kullanması önemli benim için.

Sizin kullandığınız, biyerde gördüğünüz filan bu cinsten bir ürün varsa tavsiyelerinizi beklerim.
Çok merzi.
delimine
(18.01.19)

Hukuki Yardım

MerhabaAvukat bir arkadaş var ise bir soru sormak istiyorum yardımcı olabilecek var mıdır ?
Merhaba

Avukat bir arkadaş var ise bir soru sormak istiyorum yardımcı olabilecek var mıdır ?
MustafaCan
(18.01.19)

Bir Sozluk Vardi

Borsa ve hisse senetleri ile ilgili paylasimlarin yapildigi. Borsa Sozluk muydu, Hisse Sozluk muydu neydi, hatirlayan var mi dostlar?
Borsa ve hisse senetleri ile ilgili paylasimlarin yapildigi. Borsa Sozluk muydu, Hisse Sozluk muydu neydi, hatirlayan var mi dostlar?
dougsampson
(18.01.19)

instagramda dm karakter limiti nedir?

resmi sitesinde bir bilgi göremedim.
resmi sitesinde bir bilgi göremedim.
newlywed
(18.01.19)

iran nevruz kutlamaları

son gününü yakalıyorum bu sene, 23 mart gecesi orada olacağım, internette 24 mart'ta devam ediyor gösteriyor nevruz tarihlerini bu sene için.son gün artık etkinlik olmaz mı yoksa asıl son gün mü olur?nelerle karşılaşabilirim oradayken? -tehran veya tebriz'de olacağım, muhtemelen tehran-
son gününü yakalıyorum bu sene, 23 mart gecesi orada olacağım, internette 24 mart'ta devam ediyor gösteriyor nevruz tarihlerini bu sene için.

son gün artık etkinlik olmaz mı yoksa asıl son gün mü olur?

nelerle karşılaşabilirim oradayken? -tehran veya tebriz'de olacağım, muhtemelen tehran-
tejeve
(18.01.19)

myeconlab

bu nedir tam olarak? iktisat kitabında linki var. girin diyor. ama girince kayıt mayıt gerekiyor. kredi kartı istiyor. kitabı alınca direkt giremiyor muyuz?
bu nedir tam olarak? iktisat kitabında linki var. girin diyor. ama girince kayıt mayıt gerekiyor. kredi kartı istiyor. kitabı alınca direkt giremiyor muyuz?
black mamba
(18.01.19)

cengelköy - ocb slim filters

çengelköyde arıyorum, var mıdır bildiğiniz satan yerhttps://i.ebayimg.com/images/g/7HgAAOSw5ClXxoF7/s-l1600.jpg
çengelköyde arıyorum, var mıdır bildiğiniz satan yer
i.ebayimg.com
superb
(18.01.19)

İzmir Haggard Konseri

Selam Arkadaşlar,Bugün akşam Soldout da olacak Haggard konserine bilet almış, gidemeyecek, bileti boşu boşuna yanacak ve bana hediye etmek isteyen biri var mı? :)Çok gitmek istedim ama baya param olmadığından bilet alamadım. Peace!
Selam Arkadaşlar,
Bugün akşam Soldout da olacak Haggard konserine bilet almış, gidemeyecek, bileti boşu boşuna yanacak ve bana hediye etmek isteyen biri var mı? :)
Çok gitmek istedim ama baya param olmadığından bilet alamadım.

Peace!
kismisolungac
(18.01.19)

Abbasağa'daki evime ev arkadaşı arıyorum!

Merhaba,Abbasağa, Nardenk sokakta, apartmanın en üst katındaki evime, mevcut ev arkadaşım şehir değiştirdiği için ev arkadaşı arıyorum. Ev 3+1 ancak iki kişi kalmayı tercih ediyorum. 30 yaşında, otelde çalışan, kendi halinde birisiyim. Sigara ve alkol kullanıyorum. Aynı evde 10 yıldır yaşadığım için
Merhaba,

Abbasağa, Nardenk sokakta, apartmanın en üst katındaki evime, mevcut ev arkadaşım şehir değiştirdiği için ev arkadaşı arıyorum. Ev 3+1 ancak iki kişi kalmayı tercih ediyorum. 30 yaşında, otelde çalışan, kendi halinde birisiyim. Sigara ve alkol kullanıyorum. Aynı evde 10 yıldır yaşadığım için hemen hemen tüm ev eşyaları mevcut. İnternet, Digitürk vs. her şey var. Gelecek kişi, isterse evdeki eşyaları kullanabilir. Sadece dolabı yeni almıştı arkadaşım, onu satacak, istenirse kendisinden satın alınabilir. Aile apartmanı olduğu ve komşularımızla yıllardır geliştirmiş olduğumuz karşılıklı güzel bir ilişki olduğu için, böyle bir apartmana uygun davranacak kişiyle yaşamak istiyorum. Kirayı da 10 yıldır max. 2-3 gün geç yatırmışlığım vardır, ona riayet edecek birisi olması çok önemli. Misafir davet edebilir, apartmanın tepkisini çekmeyecek şekilde parti yapabilirsiniz.

Dairenin kirası 1500 TL olup, kişi başı 750 + faturalar şeklinde ödememiz oluyor. Faturalar yaz aylarında kişi başı 150, kış aylarında 250-300 arası oluyor. Depozito olarak da çıkan arkadaşa 250 TL verilecek.

iletişim: 05555622650
basina buyruk
(17.01.19)

Geri Dönüş Göçüyle İlgili Araştırma

Merhaba, Tez çalışmam için 60lı yılların ortasında ya da 70li yıllarda yurtdışına işçi göçüyle gidip, daha sonra Türkiye'ye kesin dönüş yapan göçmen kişi(ler) ve/veya aile aramaktayım. Tercihen, Almanya ya da Fransa'ya gitmiş ve dönmüş birinci ve ikinci nesil göçmen kişi ve aileler daha iyi olacaktı
Merhaba,

Tez çalışmam için 60lı yılların ortasında ya da 70li yıllarda yurtdışına işçi göçüyle gidip, daha sonra Türkiye'ye kesin dönüş yapan göçmen kişi(ler) ve/veya aile aramaktayım. Tercihen, Almanya ya da Fransa'ya gitmiş ve dönmüş birinci ve ikinci nesil göçmen kişi ve aileler daha iyi olacaktır. Şu ana kadar biri Almanya diğeri Fransa'dan olmak üzere birinci ve ikinci nesil bireylerin olduğu iki aile bulabildim. Tezimde, kesin dönüş yapanların kolektif bellek ve göç sırasında orada çektikleri fotoğrafları üzerinden anlatılarına odaklanacağım. Aileniz ya da tanıdıklarınız varsa yardımcı olursanız çok sevinirim.
mischamischa
(17.01.19)

İstanbul Outlet Center

>>> Bir süredir buzdolabı bakıyoruz, her şey gibi fiyatlar iyice uçmuş.Sahibinden.com'da gezerken İstanbul outlet center diye bir şey buldum.Mağazaları da varmış.https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-elektrikli-ev-aletleri-beyaz-esya-istanbul-outlet-center..bosch-530-litre-no-
>>> Bir süredir buzdolabı bakıyoruz, her şey gibi fiyatlar iyice uçmuş.Sahibinden.com'da gezerken İstanbul outlet center diye bir şey buldum.Mağazaları da varmış.

www.sahibinden.com


istanbul-outletcenter.sahibinden.com

Televizyonlar filan da uygun baya. Burayı duyan var mı? Alışverişle ilgili ne sorun olabilir? Defolu veya teşhir ürünüymüş bunlar. Her yeri defolu olsun o problem değil de teşhir ürünü aklımı karıştırıyor. Ne yapsak en azından bir mağazaya baksak mı?
ırene adler
(17.01.19)

Go oyunu

Bununla ilgili bir sürü vidoe izledim. Ko, merdiven, Atari, fuseki ne varsa anladım. Fakat cosumi.net’de bir oyun bile kazanamıyorum. 9luk ve 11lik tahtada 0 levelı bile yenemiyorum. Ne yaptıysam olmadı. Oyunu çok sevdim ama yanlış/eksik yaptığım bir şeyler var galiba. Neler önerirsiniz?
Bununla ilgili bir sürü vidoe izledim. Ko, merdiven, Atari, fuseki ne varsa anladım. Fakat cosumi.net’de bir oyun bile kazanamıyorum. 9luk ve 11lik tahtada 0 levelı bile yenemiyorum. Ne yaptıysam olmadı. Oyunu çok sevdim ama yanlış/eksik yaptığım bir şeyler var galiba. Neler önerirsiniz?
november rain
(17.01.19)

android memento database programı csv import sorunu

https://www.eksiduyuru.com/duyuru/1332043/bedava-kayit-tutulabilecek-siteşuradaki soruma çare olarak bu programı buldum. yalnız bir türlü csv den kayıtları aktarmayı yapamıyorum. aşağıdaki ekran görüntüsü geliyor.csv de zaten alanlar orada gösterdiği işaretlerle ayrılmış durumda. neden import aktif
www.eksiduyuru.com

şuradaki soruma çare olarak bu programı buldum. yalnız bir türlü csv den kayıtları aktarmayı yapamıyorum. aşağıdaki ekran görüntüsü geliyor.
csv de zaten alanlar orada gösterdiği işaretlerle ayrılmış durumda. neden import aktif olmuyor çözemedim.

s3.eksiup.com

Kadıköy veya Beşiktaş cevresinde esyali ev veya oda arıyorum

Merhaba,Eger bu ay evinizi devrediyorsaniz ben talip olabilirim. Esyali, 2+1 bir eve ihtiyacim var. Veya,29/30 Ocak gibi yerleşebileceğim geçici/kalıcı eşyalı geniş bir ev/oda arıyorum. İlgilendiğim bölgeler; Moda çevresi, Rıhtım çevresi, Boğa, Bahariye veya Beşiktaş. 32 yaşındayım, oldukça hayvan s
Merhaba,

Eger bu ay evinizi devrediyorsaniz ben talip olabilirim. Esyali, 2+1 bir eve ihtiyacim var.

Veya,

29/30 Ocak gibi yerleşebileceğim geçici/kalıcı eşyalı geniş bir ev/oda arıyorum. İlgilendiğim bölgeler; Moda çevresi, Rıhtım çevresi, Boğa, Bahariye veya Beşiktaş.

32 yaşındayım, oldukça hayvan sever, toprak sever, bilim insanıyım. Düzenli bir hayatım var denilebilir; akşam iş çıkışı spora gider, sonra gelir tiyatro çalışırım, müzik çalışırım. Evde yemek yapar, evde yerim, yemek yedirmeyi de severim :) Sigara kullanmıyorum, hatta alerjim var, alkol kullanıyorum, sosyal içiciyim. Bir iki sise Hatay'dan boğma rakim var, onlari da getiririm :). Hatayliyim. Bu arada asıl işim finans, bankada çalışıyorum, iş yerim de Etiler'de. Bu sebeple mümkün olursa iki kişilik bir ev arıyorum, herkesin sabah işe gittiği evde diğer türlü sabah zor oluyor. Temizlik ve düzen hassasiyetim var ama kafayı bozmus degilim :)

Şu an halihazırda Moda'da oturuyorum, olur da "evimize alırız ama önce tanışalım" derseniz, akşam 7 gibi Kadıköy'de oluyorum. Sevgiler.

Bana direkt sözlük uzerinden ulaşabilirsiniz. Duyuru'yu is yerinde acamiyorum.
beyazfil
(16.01.19)

Airbnb Konaklamalarında Kullanılmak Üzere İndirim Kodu

Herkese selamlar,Yurtiçi ve yurtdışında Airbnb üzerinden daire veya oda kiraladığınızda 130 lira indirim almak için aşağıdaki link vasıtasıyla Airbnb üyeliği açabilirsiniz arkadaşlar. Herkese iyi seyahatler.https://bit.ly/2TFe5DX
Herkese selamlar,

Yurtiçi ve yurtdışında Airbnb üzerinden daire veya oda kiraladığınızda 130 lira indirim almak için aşağıdaki link vasıtasıyla Airbnb üyeliği açabilirsiniz arkadaşlar. Herkese iyi seyahatler.

bit.ly
unexcelled
(16.01.19)

Vokal arayışı

Yaptığım Deep House/ House müzikler için birlikte çalışabileceğim erkek/kadın vokaller arıyorum.
Yaptığım Deep House/ House müzikler için birlikte çalışabileceğim erkek/kadın vokaller arıyorum.
jadedheart
(16.01.19)

LinkedIn Makalesine Geribildirim

Selamlar ahali,Spesifik bir ricam olacak. Bir müddet kurumsal geçmişi olan, bir süredir de personal trainerlık yapan bir insan evladıyım.Spor ve iş hayatı arasında bağlantıları keşfedip, bunlar üzerine keyifli olmasını istediğim İngilizce makaleler yazmaya başladım. Umarım seriyi devam ettireceğim.S
Selamlar ahali,

Spesifik bir ricam olacak. Bir müddet kurumsal geçmişi olan, bir süredir de personal trainerlık yapan bir insan evladıyım.

Spor ve iş hayatı arasında bağlantıları keşfedip, bunlar üzerine keyifli olmasını istediğim İngilizce makaleler yazmaya başladım. Umarım seriyi devam ettireceğim.

Son yazdığım makale aşağıda.

Aramızda spora meraklı profesyoneller varsa, makaleye dair fikirlerini duymak benim için müthiş verimli olur.

Linkini aşağıda bıraktım ve tekrar edeyim, makale İngilizce.

www.linkedin.com
duseyazar
(16.01.19)

Yalova bar-pub

Birkac gunlugune yalovadayiz, cok pahali olmayan, genclerin oldugu bar pub tavsiyesi olan var mi?
Birkac gunlugune yalovadayiz, cok pahali olmayan, genclerin oldugu bar pub tavsiyesi olan var mi?
Olric
(16.01.19)

bu sekmenin içeriği paylaşılıyor

chrome sekmesinde bu yazıyor, neyi nerede paylaşıyor bu?
chrome sekmesinde bu yazıyor, neyi nerede paylaşıyor bu?
iddaaci
(16.01.19)

Videonun başında utla çalınan şarkı?

Çok tanıdık geliyor ama..https://youtu.be/i3CJK7QCWFg
Çok tanıdık geliyor ama..

youtu.be
hassou
(16.01.19)

reklam

bu alana reklam gelebilir.Bu tip duyurunun adı mavi duyuru.Haftalık/aylık olarak bağış karşılığı yayımlanabilecek mavi duyuru, genellikle host masraflarını karşılamaya, arada sırada da arkadaşları toplayıp (mesela `ssg`) yemeğe çıkmaya yönelik kullanılacaktır.Çok kişisel duyuruların öncelikli katego
bu alana reklam gelebilir.

Bu tip duyurunun adı mavi duyuru.

Haftalık/aylık olarak bağış karşılığı yayımlanabilecek mavi duyuru, genellikle host masraflarını karşılamaya, arada sırada da arkadaşları toplayıp (mesela ssg) yemeğe çıkmaya yönelik kullanılacaktır.

Çok kişisel duyuruların öncelikli kategorisine konması yasak olduğundan, burada yayımlanması bir seçenek olabilir.

Mavi duyuru, bugün ve Her Bir Şey sayfalarının en altında veya en üstünde mavi işaret ile yer alır. Her türlü kategoriye sahip olabilir. Duyurular, her zaman sözlük ve internet kullanıcılarının görebileceği şekilde yayımlanır.

iletişim için,
compumaster: scr.im
veya sozlukten mesaj atınız.
sourlemonade
(28.08.09)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.