Giriş

Gaziosmanpasa hastanesi AB+ kan ihtiyacı

20/11/2018 tarihinde saat 08.30 da kalp ameliyatina girecek 1 aylik bebek icin AB + Kan ihtiyacimiz var. Verebilecek durumda olanlar 05056333394 numarasindan benimle iletisime geçebilirler.ameliyat esnasinda ihtiyaç aninda alinmasi gerekiyormus o yüzden bağışçının sabah 8.30- 9.00 civarında hastan
20/11/2018 tarihinde saat 08.30 da kalp ameliyatina girecek 1 aylik bebek icin AB + Kan ihtiyacimiz var. Verebilecek durumda olanlar 05056333394 numarasindan benimle iletisime geçebilirler.ameliyat esnasinda ihtiyaç aninda alinmasi gerekiyormus o yüzden bağışçının sabah 8.30- 9.00 civarında hastanede olmasi lazimmis. O yüzden vakit ayirabilecek kisilere ihtiyacimiz var malesef. Durumla ilgili daha fazla detay isteyen olursa tlfnla iletisime gecebiliriz. Simdiden tesekkur ediyorum. Herkese saglikli gunler
(1)

Hilal için Gökhan Özen'e mutlaka ulaşmamız lazım

Herkese merhaba,Daha önceden Hilal için Gökhan Özen'e ulaşmıştık ve sesimizi duyurup Gökhan Özen'in ona video çekmesini sağlamıştık. O videoda Gökhan Özen, Hilal'le görüşmeye söz vermişti ama bunu hiç yapamadık tabii ki. O günden bu güne çok şey değişti. Hilal'in hem bir kolunun tamamı hem de bir ba
Herkese merhaba,
Daha önceden Hilal için Gökhan Özen'e ulaşmıştık ve sesimizi duyurup Gökhan Özen'in ona video çekmesini sağlamıştık. O videoda Gökhan Özen, Hilal'le görüşmeye söz vermişti ama bunu hiç yapamadık tabii ki.
O günden bu güne çok şey değişti.
Hilal'in hem bir kolunun tamamı hem de bir bacağının dizden aşağısı ampüte oldu cilt kanseri nedeniyle. Toplamda 3 kez ameliyat oldu.
Şimdi cilt kanseri çok daha saldırgan bir hal alıp akciğerine de sıçradı ve kemoterapi alacak.
Hilal şu an hiç olmadığı kadar mutsuz ve umutsuz bir durumda, ne kadar zamanımız kaldı ve bizi ne bekliyor bilmiyoruz. Ama ben Hilal bir kez olsun Gökhan Özen'i görsün istiyorum.
Eski duyuruyu aşağıda gönderiyorum tekrar (video için açtığım), o zaman duyurunun gücü sayesinde ulaşmıştık Gökhan Özen'e şimdi tekrar ulaşmamız gerekiyor. (git: 1074958)

Modlardan ricam; nolur duyuru bir süre üstte kalsın. Minicik bir ihtimal bile olsa ben bu ihtimali sonuna kadar zorlamak istiyorum.
matilda
(13 saat)
Ekşi Sözlük'e entry girdim. Umarım birileri görür de, istediğiniz buluşma gerçekleşir. Çok geçmiş olsun.
(bkz: #83482085)


agluna
(11 saat)
(111)

Bedelli Askerlik Konusunda Sorular-Cevaplar

arkadaşlar bu işleri iyi bilen birisi bir kılavuz hazırlasa ayrıca başlık altına gelen soruları cevaplasa, moderasyon da tepeye montelese güzel olmaz mı?ayrıca günde 10 tane bedelli sorusu soruluyor, onlar cevaplansa bile arada kaynıyor, yeni arkadaşların da araması zorlaşıyor.bunu zaman zaman ünive
arkadaşlar bu işleri iyi bilen birisi bir kılavuz hazırlasa ayrıca başlık altına gelen soruları cevaplasa, moderasyon da tepeye montelese güzel olmaz mı?

ayrıca günde 10 tane bedelli sorusu soruluyor, onlar cevaplansa bile arada kaynıyor, yeni arkadaşların da araması zorlaşıyor.

bunu zaman zaman üniversite tercih kılavuzu şeklinde yapmışlardı bayağı iş görmüştü o ara.
killerbee
(24.10.18)
zamanında ben de söyledim. iplenmedim.

o günden bu güne onlarca duyuru açılmıştır. çoğu da benzer sorular.


güneyli çocuk
(24.10.18)
Sizin söylediğiniz kamu yararına bir iş olur, harika olur. Ancak sözlükte "hot topic" olarak çok ilgi çeken bir başlık oldu. Trafik arttırdı, insanlar günlük olarak kontrol ediyor küfrederek bile olsa. Yani daha fazla kişiye reklam gösteriliyor. Kısacası sözlüğün kasası için güzel olmaz.


testis agrisi
(24.10.18)
Bu duyuruyu sabitledim, konuyla ilgi bilgiler buradan paylaşılabilir.


angelus
(24.10.18)
Arkadaşlar 1. celpte bedelli askerlik hizmetimi tamamladım ve terhis belgemi aldım ancak e devlette askerlik durum belgesi almaya çalışınca hala en yakın askerlik şubesine müracat etmeniz gerekmektedir diyor. Terhis belgemizi şubeye mi götürmemiz lazım yoksa sadece beklemek mi lazım?


ao12
(24.10.18)
Ben bildiğimi yazayım çoğu kişiye yarar zaten. Benim duyurulara yazan yok ama neyse. Ölsek kimsenin umurunda değil. Çok kırgınım

Üniversite öğrencisi - çalışan/çalışmayan kimseler için bedelli başvurusu sırası:

1) e-devlet başvurusu ve başvuru çıktısı. Minimum 3-4 tane alın.

2) Bankaya 15.000₺ ödeme ve 3 ıslak imzalı dekont. Ziraat, halk, vakıf ve pttye ödeme yapılabilir.

3) Askerlik şubesi. Bedelli için başvuru yapacağınızı söylemeniz yeterli.

4) Önce e-devletten yoklama yapın. Birkaç sayfalık formu dolduruyorsunuz, aha bu da linki:
www.turkiye.gov.tr
Ardından aile hekimi ve elverişli raporu. Bunu askerlik şubesine götürmeye gerek yok.


Yüksek lisans içün bedelli başvurusu
1) e-devlet başvurusu ve başvuru çıktısı. Minimum 3-4 tane alın


2) Bankaya 15.000₺ ödeme ve 3 ıslak imzalı dekont. Ziraat, halk, vakıf ve pttye ödeme yapılabilir.

3) Askerlik şubesi. Yalnız yüksek lisansta tecil bozma işlemi var. Eğer bağlı olduğunuz askerlik şubesine giderseniz hemen yapılır sıkıntı olmaz. *Fakat başka bir şehirde veya başka bir askerlik şubesinde işlem yaparsanız bağlı bulunduğunuz askerlik şubesine mail veya faks gönderip tecilinizi bozmanızı istiyorlar. Bu da ortalama 30-90 dakika arası beklemenizi gerektirebiliyor.

4) Muhtemelen yüksek lisans tecili için gitmişseniz sizi zaten yoklama yapmışlardır. Sizin herhangi bir yoklama yapmanıza gerek yok. 2013ten kalma yoklamalar bile geçerli sayılmış.
* Yine de yoklama gerekse askerlik şubesinden söylüyorlar.


SSS:
1) Tüm işlemleri 3 kasıma kadar yapmak zorunlu mu?

C: Bankaya ödeme ve askerlik şubesine başvuru zorunlu fakat yoklamayı celp dönemi belli olduktan sonra yani gitmenize 15 gün kala da yapabilirsiniz.

2) Aile hekimi elverişli raporu vermedi, hastaneye sevk etti bedellim yandı mı?

C: Hayır. Hastaneden 1 yıl erteleme verilse bile bedelliniz yanmıyor. Gelecek yıl elverişli raporu verilince de askerliğinizi bedelli olarak yapabilirsiniz.

3) Celp dönemini erteleyebilir mıyım?

C: Bazı arkadaşlar geçerli bir mazeret sunup askerlik şubesinde dilekçe yazarak mesela öğrenciler yaz dönemi gitmek istediklerini belirtebiliyor. Genel olarak olumlu dönüş alanlar var. Ben denemedim ve her askerlik şubesi buna evet öyle bir hakkınız var demiyor.

4) Başvuruyu yoklamayı falan yaptım ama edevlette hede hödö yazıyor, korkudan altıma kaçırdığım oluyor ne yapmam lazım?

C: Hiçbir şey. Askerlik şubeleri yoğun olduğu için sistem zaten çok yavaş çalışıyor. Eğer tüm işlemleri sorunsuz yapıp teyit alarak çıktıysanız edevlette ne yazarsa yazsın sıkıntı yok. Yine de pinpirikli arkadaşlar askerlik şubesinden aynı cevabı almak için arayabilir.


Aklıma başka birşey gelirse edit ederim. Diş etim sızlıyor zaten vicdansızlar.

# Burada yazanlar şahsi başvurum ve çeşitli forumlardan öğrendiklerimin derlenmiş halidir. Bana güvenip iş yapmayın. Yatırım tavsiyesi de değildir. Selametle.


zxcd
(24.10.18)
arkadaşlar bedelli askerlik işlemlerimi bugün hallettim ve yoklamada kırmızı noktaların ikisi hala yeşil olmadı. acaba yarın mı olur?


@nothing in my way, SSS 4 numaraya bak.


zxcd
(24.10.18)
tamam teşekkürler görmemişim:) bekleyelim bakalım.


eylül ayı başında bedelli askerliğe başvurdum. muhtemelen bir eksik yok ama yine de nolur nolmaz teyit edeyim.

(2011 yılında üniversiteden mezun olunca tecil için askerlik şubesine gitmiştim ve o dönemde sağlık kontrölünden geçmiştik)

şu an e-devlet'te sekme ve ibare şu şekilde:

>>> ASAL Bedelli Sevk Başvurusu: Sistemde kayıtlı sevk bilginiz bulunmamaktadır.Lütfen en yakın askerlik şubesine müracaat ediniz.

>>> ASAL Bedelli Sınıflandırma Sonuç Sorgulama: Bedelli Askerlik bu Celp Döneminde sınıflandırma sonuç bilginiz bulunmamaktadır. Bedelli Askerlik başvurusunu yapmış ve belirlenen bankalardan birine ödeme işlemlerinizi gerçekleştirip herhangi bir askerlik şubesine dekontunuz ile birlikte giderek başvuru işlemlerinizi tamamladıysanız, müteakip celp dönemlerini takip ediniz….

Sistemde kayıtlı sınıflandırma sonuç bilginiz bulunmamaktadır.

şu an herhalde başvuru sürecim tamam değil mi?


gogu delen adam
(24.10.18)
@gogu delen adam, askerlik şubesinden başvuru kağıdı almadınız mı ki yukarıda yazan hiçbir başvuru yapmadınız yazılarıyla buraya soru soruyorsunuz.

SSS 4e bakın siz de.


zxcd
(24.10.18)
Ben de başvuruyu yaptım ama kafama bir şey takıldı. İşlemlerim bittikten sonra görevli bedelli askerliğe dair duyuru gibi vs şeylerin yazdığı kağıdı imzalattı tebliğ edildiğine dair ve bana verdi ama askerlik durum belgesi vermedi şimdi bakıyorum da başvuran hemen herkese verilmiş gibi. O askerlik durum belgesine ihtiyacımız olacak mı sonraki süreçte acaba?


desktopu
(24.10.18)
@desktopu, hayır o sadece okey kağıdı veriliyor. Durum belgesinde ne yazacak ki, celp belli değil birşey belli değil.


zxcd
(24.10.18)
merhaba. bakaya durumda olduğum için edevletten başvuru belgesi çıkartamadım. şubeye gidip bankaya para yatırabilmek için belge aldım. bankadan ıslak imzalı dekontları aldım. edevletten hala bedelli başvurusu yapamıyorum. En yakın Askerlik Şubesi Başkanlığına müracaat etmeniz gerekmektedir demeye devam ediyor. bu durumda sadece banka dekontları ile şubeye gidip işlemleri yaptırabilecek miyim?


winston
(24.10.18)
@winston, bunu ilk kez duyuyorum. Çözüm askerlik şubesi herhalde, geri dönüş yaparsanız başka arkadaşlardan faidelenir.


zxcd
(24.10.18)
@zxcd gerçekten mi ya? nerede saçma iş var benim başıma gelir zaten.


winston
(24.10.18)
@winston, sizin bakaya durumu ve arama emrini kaldırmaları lazım. Askerlik şubesi halleder de umarım İstanbul'da değilsinizdir. Çünkü bütün şubeler tıklım tıklım.


zxcd
(24.10.18)
zxcd yok istanbulda değilim bursadayım. yarın sabah da 7 gibi şube kapısında olmayı planlıyorum. bir kez çevirmede yakalanmıştım ondan mı acaba? şu imza alma mevzusu falan. hay amk ya.


winston
(24.10.18)
@winston, bakayayı kaldırınca direkt başvuruyu alır zaten parayı da yatırmışsınız. Beş on dakikada biter işiniz, sıkıntı edilecek birşey yok.


zxcd
(24.10.18)
selam, birkaç sorum var.
1 - izmir konak ask şubesine giden var mı? yoğunluk nasıl?
2 - benim tecil aydından bozulacak, o yüzden direkt aydın şubesinden başvuru yapmaya gitsem işlem daha hızlı mı tamamlanır ?
3 - hulusi amca "bazı şubeler gerekirse 24 saat görev yapacak" dedi. sözlükteki entry'lerde de halıcıoğlunun akşam saatlerinde (mesai sonrası) açık olduğunu okudum. aslı var mı bu işin?
4 - benim randevum var önümüzdeki hafta bi gün için, fakat dünkü olaydan sonra randevum sistemde gözükmemeye başladı. pdf olarak randevu görüntüsü var elimde. hala geçerli mi bu, yoksa çöp mü?


ender89
(25.10.18)
Merhaba,

Erteleme nedeni olarak "SINIF VE TERTİBAT BEKLİYOR" yaziyor, ben bedelliye basvurdugumu is gorusmelerinde nasil kanitlayabilirim?

6 ayligina gidecegimi de dusunuyor olabilirler.


Traveller
(25.10.18)
@traveller bankanın size verdiği dekont örneğini gösterebilirsiniz


tss
(25.10.18)
@tss

3 tane almistim zaten hepsini verdim :S


Traveller
(25.10.18)
Dekontlara kaşe basılması gerekiyor mu? Benimkilere basmadılar (üç kopyalı dekont var, bankacı hepsini imzalamış, benim tek imzam üstte, alttakiler ise kopyası) ama bazı arkadaşlar kaşe de lazım diyor. Yarın şubeye gideceğim, saatlerce boş yere beklemiş olmak istemiyorum.


skooma
(25.10.18)
Selamlar.

Bedelliye ilk hafta başvurdum ve tüm işlemleri kanunlaşmasının 3. gününde hallettim. Ancak hiçbir celp döneminde alınmadım. Ve eskiden e-devlet'te "29 ekim'e kadar sakıncası yoktur" yazıyorken 1 aydır "en yakın askerlik şubesine müracaat ediniz" yazıyor. Bunun sebebi nedir? Ilginize teşekkürler.


farabi
(25.10.18)
@Traveler Bankanın dekont örneğinden ziyade askerlik şubeden alacağınız belgeyi göstermeniz daha inandırıcı olacaktır. Şubeye gitmeden işlem iptal edilebilir ancak şubedeki kağıt nihai karardır.


farabi
(25.10.18)
@skooma

Dun onumde bir adami bankaya geri yolladilar.


Traveller
(25.10.18)
@traveller, askerlik şubesine ulaştım sonunda. Telefona bakan kişi sıkıntı olmaz dedi. Umarım olmaz.


skooma
(25.10.18)
1-ben yoklamamı olmuştum zaten galiba mayıs ayıydı. bu aşamadan sonrası sevk beklemekti sanırım. daha sonra bedelli çıkınca hemen 03.08.2018'de başvuru yapmıştım, geçen hafta bakaya olduğum için tutanak tutuldu. bugün de parasını yatırdım. duyuru'da sormuştum, sıkıntı olmaz dendi. şu anda şubeye müracaat edin yazıyor.

ek-şimdi baktım 30.9.2018'e kadar sakıncası yoktur diye belge almışım. celp dönemim kasımmış.

2-bana hepsi imzalı-kaşeli 4 adet çıktı verildi ama ikisinde muhasebe fişi ikisinde dekont yazıyor. üçünün numarası ile farklı.

bunlarda sorun var mı?


başvuru süresinin uzatılma ihtimali var mı sizce? geçen seferkinde uzatılmış mıydı hatırlıyor musunuz? bir de şubeler 24 saat açık olacak son hafta için deniyor bu her yerde mi geçerli veya en azından ankara'da da geçerli mi?


Duyuru: Paramı yatırdım asal yoklama doldurdum e devletten foto yükledim , aile hekiminden muayne oldum , bugünde tüm belgeler ve dekontla şubeye gittim bana bi kağıt verdiler onaylandığına dair , ama çevremdekilet yanlış yaptın normal askere alıncaksın bedelli yandı diyorlar, bedelli celpi çıkmadan yoklama ve muayne olmamalıydın diyorlar, edevletteki yoklama bedelli için değil celpin belli olunca çıkıo falan dediler , benim gibi yapan arkadaşlarımda var , ne yapacağım ben şimdi , mesela tecilim vardı onunla da alakalı tecilinin olduğu şubeye fax çekilio va dendi hiç öyle bişe yaşanmadı 10 dakikada belgelerimi verdim şube onayladı yolladı beni valla delircem


docrivers
(26.10.18)
@docrivers, normalde muayene ve yoklama teslim olmadan önce yapılıyormuş, öyle diyenler haklı. ama neden bilmiyorum, bedelli uygulaması sırasında bunu erken yaptır diyenler türedi. bana da dediler, ben de ne alaka daha başvurmadan neyin yoklaması bu dedim. galiba sonradan kısıtlı sürede sıkıntı olmasın diye öyle önerdiler, bilemiyorum. tsk'nın duyurusunda da yoklama ve muayenenin başvurduktan sonra açıklanacak celp duyurusunda belirlenen tarihte, sevkten önce yapılacağı yazıyor.

normal askere alınma durumun yok, normal askerlik olsa o dekontu ne yapacaklar 15bin liran piç mi olacak? başvuruya gittiğinde bedelli başvuru kağıdı götürdün, bedelli yapacaksın.


Bruce
(26.10.18)
Selamlar,

Şile veya Çatalca'daki askerlik şubelerinden birine gideyim diyorum. Ya da bildiğiniz az yoğunluklu şubeler var mıdır?


Şubede sıra beklemek istemeyenler özelden yazabilir bug buldum , sıra beklemeden randevulu gibi işinizi halledebilirsinşz


docrivers
(26.10.18)
ulan 2 gün oldu işlemleri yapalı hala 2 kırmızı yeşil olmadı. dur bakalım ne zaman olacak.


"sınıf ve tertibat bekliyor" durumuna geldikten sonra şubeye gitmeye gerek var mı? bir de diyelim celp dönemimiz ve yerimiz açıklandı hangi ekrandan bakabiliyoruz?


evet evet
(26.10.18)
Parasini vermek ama bedelliye gitmemek?


Yurtdisinda calisiyorum, 3 yilin dolmasina cok var. 3 yil boyunca calisabilir miyim ondan da emin degilim zira calisma vizem 1.5 yillik. Sonrasinda uzatma veya baska ulkedem vize almam mumkun gibi. Simdilerde yeni birthday ise basladim, uzun sureli ve parasi iyi. Devletimiz bizi pek sallamadigi icin bedelli egitimi icin isyerinden 30 gun (git-gel vs.) izin almam mumkun degil. Celp donemimi de kestiremiyorum, 6 ay sonra gideceksem bedelli yapabilirim aslinda. Simdi bu durumda bedelliye basvurup parasini yatirsam ama zaman uygun olmazsa gitmesem nolur?


icim urperiyor
(26.10.18)
Yeni bir ise*

Mobildeyim editleyemiyorum.


icim urperiyor
(26.10.18)
17 ekimde tüm işlemleri hallettim. 3 kasım tarihine kadar sakıncası yoktur gibisinden bir kağıt verildi. muayene ve yoklama halledildi, üçüncü yeşilde bekliyorum halen. son olarak askerlik durum belgesi almak istediğimde edevlet üstünden "en yakın askerlik şubesine gitmeniz gerekmektedir" yazıyor. bilgisi olan var mı?


celbimizin açıklanıp açıklanmadığını e-devletteki hangi kısımdan kontrol ediyoruz arkadaşlar?


loser blueser
(26.10.18)
Daha önce üniversite bıraktım ve şu anda yeniden başka bir bölümde lisans öğrenciyim. Öğrenim durumunuz kısmına "üniversite/yüksekokul öğrencisi (lise mezunu)" mu yazacağım yoksa "üniversite/yüksekokul öğrencisi (yüksekokul/üniversite terk)" mi?


3 yesil denilen sey nedir?


Traveller
(26.10.18)
Üniversite öğrencisiyim. Yoklama esnasında celp tercihi kısmını neden atlıyor? Bir kısım arkadaşa ÖSS tercihi misali seçim imkanı sundu diyorlar.


şöyle bir site var belki yardımcı olur

www.askerliktecrubeleri.com


ben askerliği 2011'de tecil ettirmiştim. yokalama yaptırmam gerek mi? bu yoklama mıydı? doktorun muayene etmesi ne oluyor? onu ne zaman yapıyoruz? benim kütük ve ikametgah başka şehirde. ben şu an ankara'dayım. istediğim yerden başvuru yapabiliyor muyum?


black mamba
(27.10.18)
e-devlette yoklama başvuruşunda fotoğraf istiyor ancak benim dijital ortamda vesikalığım yok, scanner'ım da yok. fotoğrafçılar da malum pek dijital veri olarak verme taraftarı değil.

bu fotoğraf illa vesikalık mı olmak zorunda yoksa telefonla düzgün çekilmiş bir fotoğraf da iş görür mü?


başvuruyu, yoklamayı ve muayeneyi kütüğün/ikametgahın bulunduğu şehirde mi olmak gerek?


black mamba
(27.10.18)
bu soruların buraya toplanması pek de işe yaramıyor sanki. aslında bıraksanız da hepimiz sorumuzu ayrı ayrı sorsak, burada kalabalık olmaktan başka hiçbir işe yaramıyor gibi o sorular. hadi benim sorum kısmen güncel ancak yukarıda bir sürü yanıtlanmamış soru var. eminim bir kısmı sadece gözden kaçtığı için cevaplanmadı.


@icim urperiyor, celp döneminde adınız çıksa, yoklamanızı yaptırsanız bile birliğe teslim olmadığınız sürece (tabii teslim olma süresi içinde) dilekçe yazıp "ben gidemiyorum paramı geri verin" deme şansınız var. Detaylar için ASAL web sitesindeki SSS kısmından 22. soruya bakabilirsiniz.


bruce mclaren
(29.10.18)
@Traveller, üç tik denen şey yoklama başvurusu süreç takibi sayfasında (www.turkiye.gov.tr) çıkıyor.

Askerlik Yoklaması Aşamaları Durum
1 Yükümlü Yoklama Başvurusu Henüz Tamamlanmadı
2 Aile Hekimi Muayene İşlemleri Henüz Tamamlanmadı
3 Askerlik Şubesi Başkanlığı İşlemleri Henüz Tamamlanmadı


bruce mclaren
(29.10.18)
Başlık: Bedellide dogru yolda miyim?
Duyuru: YER/TARİH : İNTERNET (www.turkiye.gov.tr) 29/10/2018
KONU : ASKERLİK DURUMU
VERİLECEĞİ KURUM : İLGİLİ MAKAMA
ASKERLİK DURUM BELGESİ SORGULAMA SONUÇLARI (*)
AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 31/10/2018 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İŞLEMLERİ
YÖNÜNDEN BİR SAKINCASI YOKTUR.
ERTELEME NEDENİ : SINIF VE TERTİBAT BEKLİYOR

Askerlik subesinde gecen hafta islemleri hallettim. Edevlette boyle bir yazi var. Her seyin boyle mi olmasi gerekiyor?


Traveller
(29.10.18)
bedelli parasını son anda ayarladım. internetten randevu kontrol ettiğimde şöyle bir yazı çıkıyor:

"Bedelli askerlik kapsamında randevu alınması gerekmemektedir. En yakın askerlik şubesine başvurarak bedelli askerlik işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz."

ancak herkes randevu bulamamaktan yakınıyor. acaba şubeye gitsem işlerimi halledebilir miyim?

edit: soru 2: geçen mart ayında yoklama yaptırmıştım. benden yeni yoklama istenmez diye tahmin ediyorum. sırasıyla

-parayı yatır,
-dekontlarla şubeye git

yaptığımda işlerim halloluyor mu?


lesmiserables
(29.10.18)
istanbulda 24 saat açık olup boş olan şubeler nereler acaba? bi de aynı başlık mantığı iyi değil, asıl burada kaynıyor her şey.


andy kaufman
(29.10.18)
@andy kaufman
Bütün şubeler şuan 24 saat çalışıyor


hoot
(30.10.18)
ASAL Bedelli Sevk Başvurusu ekranında ;
Sistemde kayıtlı sevk bilginiz bulunmamaktadır.Lütfen en yakın askerlik şubesine müracaat ediniz.

ASAL Bedelli Sınıflandırma Sonuç Sorgulama ekranında ise ;
Bedelli Askerlik bu Celp Döneminde sınıflandırma sonuç bilginiz bulunmamaktadır. Bedelli Askerlik başvurusunu yapmış ve belirlenen bankalardan birine ödeme işlemlerinizi gerçekleştirip herhangi bir askerlik şubesine dekontunuz ile birlikte giderek başvuru işlemlerinizi tamamladıysanız, müteakip celp dönemlerini takip ediniz….
Sistemde kayıtlı sınıflandırma sonuç bilginiz bulunmamaktadır.

yazıyor tüm işlemleri bitirmeme rağmen. şimdi benim hangi tarihlerde gideceğim hangi ekranda yazıyor? veya yazıcak?


andy kaufman sormuş ama tekrar sormak istedim. biraz önce üsküdar askerlik şubesinin önünden geçtim bomboştu sıra yoktu. hala 7/24 çalışıyor mu arkadaşlar. yarın ona göre gideceğim çünkü. kesin bilgisi olan var mı internette kaynak bulamadım da çalışma saatleri ile alakalı. havuz medyası haberlerini saymıyorum.


greenshadow
(30.10.18)
3 kasımdan sonraki süreçte herkesin ne zaman askere gideceği açıklanacak mı?

Yoksa yine üçer üçer celp şeklinde öi açıklanacak?


Pleiades
(30.10.18)
beykoz şubesinden geliyorum.
24 saat çalışıyor. sıra 2 saatte geldi.
gitmek isteyenler beykoz askerlik şubesine gidebilir.


lesmiserables
(30.10.18)
yoklama yaptıktan sonra çıkan formlarda şöyle bir şey yazıyordu bu ne anlama geliyor 2019dan önce gidemiyor muyum?

eksiup.com


haydudd
(31.10.18)
öğrenci olup dilekçe veren var mı aranızda?


black mamba
(31.10.18)
ankara'da çabuk biten şube var mı?


black mamba
(31.10.18)
lisans öğrencilerinin tecil bozdurması gerekiyor mu?


black mamba
(31.10.18)
Ben bakaya durumundayım ve bedelli askerlikle ilgili tüm işlemleri yaptım. Daha önceden muayenem olduğu için bunu yaptırmama gerek kalmadı. Şubede, celp dönemi bekle dediler ancak, e-devlet'te sanki hiçbir işlem yapmamışım gibi duruyor.

millete soruyorum, yok "yeşil tik"ler var, "yoklama durumunu kontrol etme var" gibi şeyler söylüyorlar, bende hiçbiri yok.

şu an merak ettiğim, yapmam gereken bir şey var mı? celp dönemim geldiğinde e-devlet'te yazacak mı? yoksa benim gidip şubeden mi öğrenmem gerekecek?

benim durumumda olup da bedelli askerliği yapan arkadaşlar aydınlatırsa çok sevinirim, teşekkürler


@itsonlyhumannature www.turkiye.gov.tr sayfasına girdiğinizde ne yazıyor? Anladığım kadarıyla "yükümlü olarak kaydınız bulunmadığı için askerlik yoklaması işlemlerini gerçekleştiremezsiniz" mesajı alıyorsanız bir şey yapmanıza gerek yok, celp tarihini bekleyeceksiniz.

Ama aynı mesajı yoklama başvuru sayfasında (www.turkiye.gov.tr -- 2. ya da 3. adımda) alıp "süreç takibi" sayfasında yukarıda örneğini verdiğim üç kırmızı tiki alanlar da var.

Bu aşağılık adamların iki cümleyi bile açık açık yazamamalarına deli oluyorum.


"24.08.2014 tarihinde yoklamanızı yaptınız ve 17.10.2018 tarihinde bedelli başvurunuzu tamamladınız. Lütfen 03.11.2018 tarihinden sonra açıklanacak celp dönemlerini takip ediniz."

ya da

"17.10.2018 tarihinde bedelli başvurunuzu tamamladınız ancak daha önce yoklama yaptırmadığınız için www.turkiye.gov.tr adresinden yoklama başvurunuzu yapınız. Yoklama başvurunuzu 03.11.2018 tarihinden sonra ve celp tarihleri içerisinde de yapabilirsiniz."

yazmak çok mu zor?


bruce mclaren
(31.10.18)
@bruce mclaren evet belirttiğin iki sayfada da "yükümlü olarak kaydınız bulunmadığı için askerlik yoklaması işlemlerini gerçekleştiremezsiniz" bu uyarıyı alıyorum. bekleyeceğim o zaman teşekkürler.

hiçbir hazırlık olmadan, hadi bakalım deyip işe başladıkları için bu tür sorunlar oluyor maalesef. şube çalışanlarının bile bazı şeylerden haberi yok.


randevu alınca ne oluyor? gerekli mi? bir de işlem türü olarak hangisini seçicez?


black mamba
(31.10.18)
@black mamba geçen hafta bütün randevuları iptal ettiler (en azından İstanbul'da) Daha önce sıra beklemeden sadece randevululara çalışan bir memura gidip işlemler hallediliyordu. Şimdi şubeye gidip kapıda adınızı yazdırıp sıranızı bekliyorsunuz. İçeri girince bir sıra daha alıyorsunuz. Geçen hafta Yeniköy'de böyle hallettim ben.


bruce mclaren
(31.10.18)
selam,

ben simdi yarin nihayet 15 bin tl'ye sahip olcam. yarin gidip parayi yatirdim diyelim. son gunun 3 kasim oldugunu dusunursek, askerlik subesine haftaya gidip islemleri tamamlama gibi bir imkanim var mi? bu 3 kasim parayi yatirmak icin mi son gun olarak belirlenmis, yoksa tum islemleri mi 3 kasima kadar tamamlamaliyiz?


hopeless
(31.10.18)
öğrenci olup yazın askerlik yapmak için dilekçe veren var mı?


black mamba
(31.10.18)
bu akşam 21:00 gibi kadıköy askerlik şubesine gittim. içeride 6 kişi vardı. 12 dakika sürdü işlemim. bilgi vermek istedim.


andy kaufman
(31.10.18)
Arkadaşlar yoklamam zaten varmış, yüksek lisans için tecil olurken yaptırdı gözüküyormuşum ama daha önce hiç aile hekimine gitmemiştim, sadece tecil yapılmıştı. Dün bedelliye başvururken yoklamada 3. yeşili alamadığımı söyledim ( bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine bedelli başvurusundan evvel edevletten yoklama yapıp aile hekimine gittim ) . Memur dediki kardeş yoklaman varken yoklama yaptırmışsın, karışımış ortalık, bir başvuruyu halledelim önce dedi, sıra bekleyen çoktu, çok konuşamadımda ne olacak bu durumda. Varmı başına böyle bir iş gelen? Ne yapmak lazım dersiniz, tekrar şubeye mi gitmeliyim? Yoksa sıkıntı olmaz mı dersiniz?


placebo z
(31.10.18)
dün gece üsküdar askerlik şubesinde 2 dk da işimi hallettim. sıra yoktu. tek tük gelenler vardı. ben geldiğimde de sırada kimse yoktu. gece 1 de gittim. bilginiz olsun.


greenshadow
(01.11.18)
ya bütün işlemleri geçen çarşamba yapmama rağmen hala süreç takibinde askerlik yoklama başvurunuz bulunmamaktadır yazıyor ve 3 tane kırmızı var hala. arkadaş korkulacak bir şey yok demiş ama saçma geldi bana. benim gibi var mı böyle?


@nothing

Yoklama başvurusu için olan kırmızıyı kime sorabilirsin bilmiyorum ancak sağlık raporu kırmızısını aile hekimindedir danış istersen, benimki raporumu alır almaz yeşile döndü. Keza yoklama başvurunu e-devletten yapar yapmaz o da yeşile döndü. Şimdi şubenin kapısındayım, gelişmelerle burayı güncellerim.


+e-devlet’te yeşil yanmasına rağmen sistemlerine düşmemiş, daha sonra arayıp kontrol etmemi istediler. Yani anladığım kadarıyla ışıkların hükmü yok. İşlemler tamamlansa bile yanmayabilir, yansa da işlemler aslında tamamlanmış olmayabilir. Karışık durumlar.


yüksek lisans öğrencisi olup başvuran var mı?

bedelliye hiç başvurmadan önce yüksek lisans öğrenciliği tecilim askerlik durum belgemde 2019 temmuza kadar sürüyordu.

başvuru sonrası da 2019 temmuza olarak görünüyor.

bu durum normal mi? 31 ekim veya 31 aralık gibi şeyler hiç görmedim.

not: başvuruyu geçen hafta yaptım.


laptu
(01.11.18)
parayı ancak ayarlayabildim. 2 kasım tam gün zamanım var. bütün işlemler sizce yetişir mi ?


zozjotejmnk
(01.11.18)
@zozjotejmnk elbette. parani gunduz vakti bankaya yatir ve dekontlarinla askerlik subesine git. ayrica kimi askerlik subeleri 24 saat calismakta sirf bedelliler icin. kolay gelsin.


hopeless
(01.11.18)
Yüksek lisans tecilli olup da başvururken tecili bozduran, ama e-devlet’ten PDF olarak askerlik durum belgesi alıp da orada hala tecil bozulmamış gibi eski bilgileri (bende 2020’yr kadardı mesela) gören var mı? Başvuralı 2 hafta oldu ve işkillenmeye başladım.

Sözlükte çoğu kişi tecilim 31 Aralık 2018’e ayarlandı demiş. Benim gibi olup da geçen hafta başvuran arkadaşımınki de böyle güncellenmiş.

Yoklamam zaten vardı. Şubedeki memur bütün işlemlerimin bittiğini ve sadece celp bekleyeceğimi söyledi ısrarla “kesin tamam dimi başvurum” diye sormama rağmen.


(Mobilde edit yapamadığım için üstteki mesajımdan devam) aslında başvuru sırasında şubeden askerlik durum belgesi de aldım, memur verdi daha doğrusu. Orada tecil için 3 Kasım 2018 yazıyordu, statüm de “bedelli-ydsb” şeklinde. Bu tamam; ama e-devlet’ten Alınanda hala güncel değil.


çok ilginç bir sorum olacak:

bedelliye başvurdum, askere gitmeden önce vazgeçip paramı geri alabiliyormuşum ya, o sırada tecilli mi olacağım hep? bir yüsek lisansa kayıt olupaskerliğimi tecl etme hakkım olacak mı?


sensible soccer
(02.11.18)
Selam herkese,

3. adımın yeşile dönmesi 2 hafta kadar sürdü bende. O yüzden moralinizi bozmayın. 3. adım yeşile döndükten sonra, askerlik durum belgesinde "sınıflandırma ve tertibat bekliyor" olarak durumunuz değişiyor. Ondan sonra zaten işler beklemeye kalıyor, ben de hala bekliyorum.


datnet
(02.11.18)
Selamlar. Aile hekimi işlemleri için son gün 3 kasım mı?


xxfastboy
(02.11.18)
Merhaba şu an şubeye gidiyorum ve kimliğimin yanımda olmadığını farkettim. Ehliyet ile başvuru yapabilir miyim?


ol dedim olmadı
(02.11.18)
yarın son günse bankalar ve askerlik şubeleri açık olacak mı peki?


öğrenci olup da dilekçe veren var mı acaba aranızda?


black mamba
(02.11.18)
Yesil, kirmizi nokta nedir? Bunlar gercek nokta mi mecazi anlamda mi kullaniyorsunuz?


Traveller
(02.11.18)
Ehliyet ile de işlem gerçekleştirebilirsiniz.


biseysorcaktim
(03.11.18)
Ziraat şubeleri bugün açıkmış 10-17 arası. Askerlik şubeleri de 24 saat açık sanırım.


zxcd
(03.11.18)
Selam devremler.

Ben parayı yaklaşık 3 hafta önce yatırıp işlemleri hallettim, şubedekiler 3 ünde yerler açıklanacak dedi ancak o zaman 3 ü son gündü. Şimdi 5 i’ni bulacal. Celp ile son başvuru tarihi arasında bağlantı var mı ?!


czn
(03.11.18)
Selamlar,

Son sorulara cevap veriyorum:

@black mamba, doktora+lisans öğrencisi olarak ben verdim. Dilekçeye öğrenci belgelerimi ve üniversitede çalıştığıma dair evrakı ekledim. Kabul ediyorlar. Ciddiye alıp almayacakları ise başka bir konu.

@xxfastboy, hayır. Yoklama işlemleri celp dönemine kadar yapılabilir. 3 kasıma kadar yapılması gerekenler para yatırma ve askerlik şubesine müracaattan ibaret.

@Traveller, yeşil ve kırmızı noktayı insanlar gerçek anlamda kullanıyor. Yoklama yaptırmayıp, ilk defa bedelli başvurusu dolayısıyla yoklama yaptıran kişileri ilgilendiren bir konu. E devletten 3 aşamalı yoklama süreci takip ediliyor, üçü de yeşil olunca işlemler tamamlanmış oluyor.

@czn, celp ile başvuru tarihi arasında bağlantı yok gibi görünüyor şu ana kadarki celp dönemlerinde gidenlere bakılırsa. Yine de 3 kasım ve sonrası için kesin bir şey söylemek imkansız.Bu arada 5 kasımda da herkesin celbinin açıklanacağına hiç ihtimal vermiyorum. Başvuruların son gününün akşamı yüz binlerce kişinin askerlik yapacağı dönem ve yerin açıklanması hiç akla yatkın değil. 15-20 gün sonraya kalır gibi geliyor bana.

@sensible soccer, bu cevabını kimsenin bilmediği sorulardan biri. O yüzden ancak tahmin yürütebiliriz. Bedelli başvurusu ile tecil bozma birbirinden bağımsız durumlar. Bu nedenle askerlik yükümlüsü bedelliden yararlanmaktan vazgeçtiğinde askerliği kendiliğinden tecil edilmeyecektir. Bununla birlikte daha önceki tecil nedenine dayanarak askerliğini yeniden tecil ettirmesinin önünde de bir engel görünmüyor. Tam olarak soruna yanıt vermek gerekirse, hayır, paranı geri alma sürecinde (kendiliğinden) tecilli olmayacaksın. Evet, yüksek lisansa kayıt yaptırdığın için askerliğini tecil ettirebileceksin.

Selamlar, sevgiler.

Edit: "Dönem ve yer" yerine "gün ve saat" demişim. Ne alakaysa :)


Edevlette 3 asamali yoklama sureci nasil gorunuyor? Link var mi


Traveller
(04.11.18)
3.aşaması tamamlanmayanlar var benim gibi? bir sorun çıkar mı


haydudd
(04.11.18)
ASAL Bedelli Sevk Başvurusu: Sistemde kayıtlı sevk bilginiz bulunmamaktadır.Lütfen en yakın askerlik şubesine müracaat ediniz.

ASAL Bedelli Sınıflandırma Sonuç Sorgulama: Bedelli Askerlik bu Celp Döneminde sınıflandırma sonuç bilginiz bulunmamaktadır. Bedelli Askerlik başvurusunu yapmış ve belirlenen bankalardan birine ödeme işlemlerinizi gerçekleştirip herhangi bir askerlik şubesine dekontunuz ile birlikte giderek başvuru işlemlerinizi tamamladıysanız, müteakip celp dönemlerini takip ediniz….


1 ay önce başvuru ve yoklama işlemlerini tamamlamıştım şimdi bir sorun olup olmadığını kontol etmek için neye bakmam lazım. yukarıdaki 2 sayfada böyle yazması normal değil mi başka bakmam gereken bir sayfa var mı?

edit: askerlik durum belgesinde de "ERTELEME NEDENİ : SINIF VE TERTİBAT BEKLİYOR" yazıyor


qazwsx
(04.11.18)
sınıf ve tertibat bekliyor uyarısı ne anlama geliyor ? bir sonraki celp döneminde asker mi olacağım yoksa herhangi bir celp dönemi de belli değil mi ?


efegs1905
(07.11.18)
şimdi bize verdikleri belgelerde www.asal.msb.gov.tr adresini takip etmemiz gerektiği yazıyordu.

gideceğimiz dönem bu sitede ''duyuru'' şeklinde toplu dosya olarak, atıyorum ''Ocak 2019 Er Celbinde Silahaltına Alınacak Yükümlülere Ait Duyuru'' gibi bir başlık olacak ve ona tıklayıp kendi adımızı mı arayacağız yoksa e-devlet şifremizi girip açılan sayfada şu tarihte şurada askerliğinizi yapacaksınız gibi bir bildirim mi olacak?

bahsedilen siteyi incelediğimde ikinci bahsettiğim gibi bir link göremedim, büyük ihtimalle ilk verdiğim örnek şeklinde olacak diye düşünüyorum ancak o da çok sağlık değil, hatta hiç sağlıklı değil. 2022'den filan bahsediliyor. ben şimdi 4 yıl boyunca sürekli siteye girip adım ilan edildi mi diye kontrol mü edeceğim? peki ya kontrol etmeyi unutursam ya da gözden kaçırırsam?


İkinci celp döneminde gidip geldim. giderken yol parası vermişlerdi. dönüşte tekrar verileceği söylendi ancak ptt'ye gittiğimde para olmadığını söylediler. gelip parayı alan oldu mu?


@kırmızıgözlüağaçkurbağasıyeşil

Bana da yol parası ve askerlik maaşı yatmadı daha. Bugün askerliğimi yaptığım yerden aradılar iban yanlış vermişim geri dönmüş. Tekrar istediler.


empedokles
(08.11.18)
askerlik maaşı mı var ki ? ne kadar ? :D


greenshadow
(09.11.18)
@greenshadow 60-70 lira bişey sanırım


empedokles
(09.11.18)
günlük 7 lira.


E devlette başvurularım tamamlandı mı diye kontrol edeceğim bir yer yok. Sadece subedeki adamın lafı var.


her gece aç
(18.11.18)
Şimdi şaka maka 1 hafta sonra askere gitme olasılığımız var he?


Yerlerin açıklanma tarihi konusunda bir fikri olan var mı, yarın olma olasılığı yüksek diyebilir miyiz 24 kasım ilk celp olacaksa?


desktopu
(18.11.18)
19 kasım'da açıklayacağız demişler. yarın açıklarlar bence.

ama hangi şeye kesin dedik ki buna diyelim? çalıştığım yerde ve hayatımda işler biraz rölantide gidiyor bu askerlik muhabbetine. açıklarlarsa seviniriz.


biseysorcaktim
(18.11.18)
Arkadaşlar celp tarihini ertelediğimiz zaman dilekçe verince ne kadar erteliyoruz? Yine celpde çıkan bölgeye birliğe mi gidiyoruz? Yoksa yeni atama mı yapıyorlar? Bir de ne kadar sonraya erteliyorlar?


vosvos3131
(16 saat)
Merhabalar,

1 şubat sevk başlangıç-16 şubat sevk bitiş var. Bu tarihler de tam hanımın doğum yapabileceği aralık. 40.haftaya yaklaşmış oluyor.

Askerde doğum olduğunda izin alabilir miyim? Bu askerliği uzatır mı? Ya da sevk tarihini 1 dönem erteletebişir miyim?

Teşekkürler.


xephyr
(15 saat)
24 kasıma sevk tarihi diyorsa, 25 kasimda mi teslim olunabiliyor en gec? bende sevk baslangic 15 mart sevk bitis 30 mart diyor. 31 mart icin mi bilet almaliyim? 31 mart 16.00'da mi teslim olabiliyor en gec 30 mart mi


borçlar kanunu
(15 saat)
Ben sevk belgesi aldim 24 aralik icin orada katilim tarihi 26 kasim. Ankaradan izmire gidecegim


Mobildeyim 24 kasim olacakti


Herkese merhaba, bedelli askerlik yapacaklar kıdem tazminatı talebinde bulunabilir mi? Şirket özetle "askerliğini yap gel devam et tazminat yok." gibi bir şirket içi duyuru yaptı.

Yasal yönden böyle bir talep hakkımiz var mıdır? Daha önce böyle bedelli-tazminat durumuyla karşı karşiya kalan arkadaşlar var mıdır?


askerde 2 günden fazla istirahat alırsan askerliğin 2 günden sonrası uzar deniyordu. eğer kolumuz bacağımız kırılsa ne olacak? (umarım böyle bişey başımıza gelmez)


caletti
(7 saat)

Yozgatta ev arkadaşı arıyorum

Taze memur olarak anadolunun ıssız bir köşesine atıldım.ev giderlerini bölüşmek adına yozgattaki kader ortaklarına sesleniyorum
Taze memur olarak anadolunun ıssız bir köşesine atıldım.ev giderlerini bölüşmek adına yozgattaki kader ortaklarına sesleniyorum
(2)

Denizli hava durumları

Kardeşiniz komandoluk görevini icra etmek üzere Aralık 2019da Denizli'de olacak. Tüm halkımız davetlidir. O değilde Denizli'de kışları çok soğuk mu oluyor nasıl oluyor?Hasta olurum olm ben bir de yılbaşında askerde, operasyonda olacağım :(((
Kardeşiniz komandoluk görevini icra etmek üzere Aralık 2019da Denizli'de olacak. Tüm halkımız davetlidir.

O değilde Denizli'de kışları çok soğuk mu oluyor nasıl oluyor?
Hasta olurum olm ben bir de yılbaşında askerde, operasyonda olacağım :(((
zxcd
(37 dk)
Aramızda yüksek zekalılar görüyorum


zxcd
(21 dk)
(2)

trendyol indirimi

sözlükte ciddi bir eleştiri var bu konuda okuduğum kadarıyla, ama bazı ürünlerde ciddi anlamda büyük indirim yapmışlar, siz ne düşünüyorsunuz?mesela : https://ty.gl/fo1qia
sözlükte ciddi bir eleştiri var bu konuda okuduğum kadarıyla, ama bazı ürünlerde ciddi anlamda büyük indirim yapmışlar, siz ne düşünüyorsunuz?

mesela : ty.gl
Umrumda bile değil


Delay Fuze
(41 dk)
binlerce ürün içinde illa ki üç beş tanesinde indirim vardır ama kim arayacak kim bulacak. hepsinden önemlisi 11/11 ve bugünkü fiyaskonun ardından kim İNANACAK?

verdiğin link erkek butik ana sayfasına gidiyor bir şey göremedim bu arada.


rosencruz
(36 dk)
(3)

Mihriban

Dun babam arabada “mihriban’i cal” dedi, bayadir dinlememistim ben de. Dunden beri ama surekli tekrarda dinliyorum ya da icimden soyluyorum. Siz de soyleyin, bu guzel turkuyu hatirlayin istedim. Benzeri sevdiginiz baska turkuler varsa alirim onlari da.
Dun babam arabada “mihriban’i cal” dedi, bayadir dinlememistim ben de.
Dunden beri ama surekli tekrarda dinliyorum ya da icimden soyluyorum.

Siz de soyleyin, bu guzel turkuyu hatirlayin istedim.
Benzeri sevdiginiz baska turkuler varsa alirim onlari da.
Pek eski sayılmaz ama şunu çok seviyorum: www.youtube.com

Ve bu: www.youtube.com


Ben de bugün tüm gün Cem Adrian'dan Geçti Dost Kervanı'ni dinledim. Normalde Cem Adrian'ın yorumunu pek sevmiyorum ama bi bu türküye bi de Sen Gel Diyorsun'a yaptığı yorum çok iyi. İkisini de beğeniyorum baya

Bu arada sözlükte falan Geçti Dost Kervanı için Barış Manço yorumunu çok övmüşler ama o yorumu beğenemedim pek.


nundu
(46 dk)
İşte Gidiyorum Çeşmi Siyahım - www.youtube.com

Halil İbrahim - www.youtube.com

Gönlüm Ataşlara Yandı - www.youtube.com

Bahçada Yeşil Çınar - www.youtube.com


apdulera
(26 dk)

Milano İçin Tavsiyeler

Neler yapmalı? Neler yapmamalı? 3 gün falan vaktim var. Trenle gidilebilecek civar kent önerileri de olur.Teşekkürler.
Neler yapmalı? Neler yapmamalı? 3 gün falan vaktim var. Trenle gidilebilecek civar kent önerileri de olur.

Teşekkürler.
bazilika
(1 saat)
(1)

Alıntı yüzdesi

İyi geceler. Ben tez dönemindeyim şu an yazdığım bölümlerin plagiarism yüzdesine bakmak istiyorum turnitin'e yüklemeden önce. Mesela giriş kısmını yazdım ve bu giriş kısmının yüzde kaç olduğunu öğrenmek istiyorum, genel olarak geçmememiz gereken bir limit var çünkü. Bunu öğrenmenin bir yolu var mıdı
İyi geceler. Ben tez dönemindeyim şu an yazdığım bölümlerin plagiarism yüzdesine bakmak istiyorum turnitin'e yüklemeden önce. Mesela giriş kısmını yazdım ve bu giriş kısmının yüzde kaç olduğunu öğrenmek istiyorum, genel olarak geçmememiz gereken bir limit var çünkü. Bunu öğrenmenin bir yolu var mıdır acaba yani bunu sağlayan bir link, bir program vs.?
Turnitin, odevleri final submit tarihinden oncede yuklemenize izin verip benzerlik yuzdesini soyluyor. Daha sonra da tarihi geldiginde en son yuzdeyi hesapliyor. Tezde de benzer birseyler olmasi lazim.


parcxerox
(55 dk)
(3)

Netkent Dijital Üniversite hakkında ne düşünüyorsunuz ?

KKTC'de açılmış tamamen online çalışan, denkliği bulunan üniversiteymiş. Yalnızca ikinci üniversite okumak isteyen üni. mezunları başvurabiliyor. Ne dersiniz ?
KKTC'de açılmış tamamen online çalışan, denkliği bulunan üniversiteymiş. Yalnızca ikinci üniversite okumak isteyen üni. mezunları başvurabiliyor. Ne dersiniz ?
alicandan
(1 saat)
memlekette acaip bir diploma enflasyonu var. alacağınız diploma vereceğiniz ücrete değiyorsa tercih sizin. yoksa paraya yazık. adamlar kimdir nedir bilmiyorum.


rosencruz
(1 saat)
İyi görünüyor bence. yıllık 2 bin tl'den totalde 8 bin tlye diploma. Ama üstten ders alma ve ders saydırma yokmuş o kötü.

Bir de aöfye göre çok rahat diploma alınır


Sınavda barajı geçtiğini belgeleyebilenlerin kayıt yaptırabildiği yeni eğitim modeli. Açıköğretim fakültelerinin nispeten modernize edilmiş hali,daha vasıfsız üniversite mezunları kazandıracaktır muhtemelen. Mesleki edinim, ekran karşısında teorik dersleri hasbelkader dinleyerek kazanılacak bir şeymiş gibi web sitesinde yapmak istediğin mesleği seç yeter demişler. Bünyesinde şuan hukuk fakültesi, iktisat ve türevleri,yazılım mühendisliği vs var. Kısa vadede bu meslekleri de itibarsızlaştıracaklar.


denef
(57 dk)
(16)

Bir günde en fazla kaç kere

Bir günde maksimum kaç kez karşı cinsle birlikte ciguli yaptınız?Benim taş çatlasın 4 oldu. Yani o da koskoca 24 saatte. Millet bi gecede 4-5 ciguli falan diyor.Bu mümkün mi bilader? Benim ilk ciguliden sonrakilerde kolay kolay boşalma olmuyor. 1 saat sürüyor. Adam diyor ki ben bi gecede 5 ciguli. Y
Bir günde maksimum kaç kez karşı cinsle birlikte ciguli yaptınız?
Benim taş çatlasın 4 oldu. Yani o da koskoca 24 saatte. Millet bi gecede 4-5 ciguli falan diyor.
Bu mümkün mi bilader? Benim ilk ciguliden sonrakilerde kolay kolay boşalma olmuyor. 1 saat sürüyor. Adam diyor ki ben bi gecede 5 ciguli. Ya yalan söylüyor ya da erken ciguli oluyor.
adwokat
(1 saat)
Boş ve tatildeyken 10 ciguli yapmıştım. Eğer sağlıklıysan isteğin varsa ve yiyip içiyosan ilk başlarda saatte 3 sonra saatte 1. 10 saatte 10 ciguli rahat.

Dinlemmiş olman ve kendini formda hissetmen ve iyi beslenmen şart. Ayrıca sigara alkol olmamalı.

Yok eğer tersi ise 1 ciguli yapar oturursun.

Spor şart. Sporcular iyi ciguli yapar.


Sporcuyum zaten sıkıntı yok. 1 saatte 3 ciguli yapan adamın bir cigulisi 20 dakika sürüyor demektir. E bu da çok az değil mi? Övünülecek şey mi yani?


adwokat
(1 saat)
Şöyle aga 1 ciguli kaç dakkada sürdüğünden daha önemli olan;

Ciguli bittikten sonra kaç dakkada toparlanıp hazır kıta olman.

Sağlam adam 10 dakka sonra tekrar hazır kıta olur başlarda.

Sigara alkol içen vesaire tekrae dikemez hazır kıtayı.


Cinsel sağlık sayfasında köşe yazarı mı olsam ya.


Offffff cop kokuyor yazilara gel ya.


Deathrow
(1 saat)
Ben 3 bile yapamam. 10-15 dakikayı sevişmeye ayırıyorum sadece. Yarım saat de seks sürse ortalama. 45 dakika. Verimsiz sevişirsen çok sevişirsin. Halin kalmayacak kadar sert sevişirsen 5-6 zor. Onlar uzanıyodur sırt üstü, hatun zıplıyodur. Veya yumuşak sevişiyolardır tahminen


Delay Fuze
(1 saat)
Biladerim siz de bir şey bilmiyorsunuz ya... 1-1.5 saat ciguli sürüyor diyorum. Bırak da 1 saatlik ciguliden sonra bi yarım saat dinlenek. 10 dakika nedir allasen.


adwokat
(1 saat)
Eski sevgilimle haftaici geceleri 3, haftasonu geceleri 5 rutinimizdi, ort 2 gunde bir gorusuyorduk. Oluyor yani.


Mommysbusy
(1 saat)
@delay fuze, valla hic de soft moft degildi, evin her yerinde her sekilde sürekli takilabiliyorduk, bu iliskiler oluyor arkadaslar. Gerci farkli bir sehvetti o, istisnai ve nadir oldugunu düşünüyorum. Kendisi de onceki iliskilerinde kadinlarin genelde 2'den sonra bikip off verdigini söylemişti.


Mommysbusy
(57 dk)
Mastürbasyon mu yapıyodunuz beraber? Ev stüdyo tipiydi sanırım hahahahhaah.

Gecede 8 saat var lan. Hadi 3’ü anlarım da 5 nedir? 20 dakikada 4-5 pozisyon anca denersin.

Her seferinde insanın cinsel organı biraz daha hissizleşiyo. 3’yü yapmaya kalksam muhtemelen 6 saat sürer. Lol

Hatunda sıkıntı yoksa zaten defalarca orgazm olur 2-3 kezde.


Delay Fuze
(46 dk)
Bi de herkesin soft anlayışı farklı tabii. Kimine sert gelen diğerine soft da gelebilir.


Delay Fuze
(45 dk)
Delay Fuze’ye katılıyorum.


adwokat
(35 dk)
Ya bunlar boyle hesaplayan adam tripleriyle olacak isler degil arkadaslar, kucuk seylerinizi bu islere yormayin:) olmusu var diyorum kadin olarak, baska kimse o performansa cikamadi zaten de diyorum. Siz de cikamayanlardansaniz takilmayin bunlara sizi de boyle severler.


Mommysbusy
(25 dk)
Niye az önce sen hesaplayan kadınken oluyodu hani? 3’ler 5’ler falan? Hahahahahah


Performans dediği de bi tane seinfeld bölümü kadar sürüyo. George contanza performansını ballandırıyo ablacım :)))))))

Aynen biz takılmayalım hahahahhaha

“Ağğbi geçen kızı 10 kere şeyaptım yaaaa. 1 saat sürdü toplamda” hahahahahaah


Delay Fuze
(22 dk)
Ciguli nasil bi tabirdir ya :/ herkes yalan soyluyor.biseylerinizi de yaristirmayin ya.


astrid
(19 dk)
(bkz: tek atarım yatarım )

Polemige girmem.

Yok uzun uzun on sevismeymis, emikleyip yalamakmis, pozisyon zenginliymis....

Mis.


bir3iki7
(16 dk)
delaycım gerçekten iyi hissedeceksen öyle düşünebilirsin :))) aynen aynen bölüm kadar bile değildi hatta daha introda gelirdi :))) hadi rahat uyu artık ağlama:)))


Mommysbusy
(14 dk)
(5)

Türkiye futboluna ne oldu biri özet verebilir mi?

Futbola ortaokuldan beri hiç merakı olmamış bir kişiyim. Kim sampiyon kim degil en son lisede falan bakmisimdir ki bu da 2000-2001 senelerine falan denk geliyor. O zamanlara kadar "3 büyükler" domine ederdi ya hep, FB, GS ve BJK, bazen TS. Aradan 17 sene geçmiş sokakta duydum biri "fenerbahçe de küm
Futbola ortaokuldan beri hiç merakı olmamış bir kişiyim. Kim sampiyon kim degil en son lisede falan bakmisimdir ki bu da 2000-2001 senelerine falan denk geliyor. O zamanlara kadar "3 büyükler" domine ederdi ya hep, FB, GS ve BJK, bazen TS. Aradan 17 sene geçmiş sokakta duydum biri "fenerbahçe de küme düşecek ha" diye muhabbet dönüyordu, nasil ya dedim bugun baktim... Bilmedigim bir suru takim bir kenara, "3 buyukler" gibi bir sey de kalmamis sanki? Fenerbahce sonlarda, besiktas ortalarda vs. Sasirdim dogrusu baya, bunlar cok buyuk butceli takimlar degil miydi? Turkiye futboluna son 10-20 senede ne oldu ki boyle dengeler degisti? Biri ozet gecebilir mi? Tek cumle bile olur neyi kacirdim merak ediyorum. Kucuk takimlara yatirim yapan kisiler mi turedi mesela? Gelen ünlü yabancilar vs. bu takimlarda mi oynuyor artik nedir?
robokot
(1 saat)
Video hakem sistemi ile artık çok bariz hatalar ya da büyük takımlar lehine kayırmalar yok. Ayrıca büyük takımlar tamamen borç içinde ve daha iyi futbolcular transfer edilemiyor. Mesela Hasan Ali gibi bir kazma, meselea İsmail Köybaşı gibi sıradan bir futbolcu yıllarca fenerde BJK'de oynuyor. Anadolu takımları digitürk sayesinde sağlam para kazandılar ve akıllı davranan takımlar ön plana çıktı .


alicandan
(1 saat)
futbol takımları alt yapıya harcıyacağımız parayı yıldız futbolcuya harcayalım hem kesin çözüm, taraftar mutlu forma satıldı birde 500 kişi ile uğraşacağına futbolcu ve çevresi ile uğraşıyorsun dedi. altyapı tesislerini min seviyeye çekip parayı basıp eleman getirdiler.

baktırlar ki genç yeteneklerde salak değil. zaten yeteneği varsa avrupaya gidiyor tr gibi ülkelere gelse ziyan olucak. o sebeple yaşlılara bastılar parayı. taraftar oooowwwwww kim geldi bak vs diye havalara uçtu.

yaşlı eleman 3-4 maç oynadı sonra fıs tabi, altta futbolcu gelmiyor. anadolu takımlarından gelen futbolcularında kalitesi belli düzeyde o sebeple oyuncu yetişmiyor. yabancı sınırının kalkması hepten bunları körükledi.

kaldı ki teknik direktörlük düzeyinde de zaten saltanat haline gelmiş bir sistem var. oradan da bir çözüm sağlanamıyor.

şimdi kriz ortamında takımlar artık para da bulamıyor dolayısı ile yıldız oyuncu da alamıyor

yani ;
-altyapı yok
-yeni teknik direktör yok
-para yok dolayısı ile yıldız futbolcu yok

anadolu takımları oyuncu yetiştirmeye çalışsa bile bir fenerin, gs'nin sağlayacağı imkan ile altınordu'nun sağlayacağı imkan bir değil elbette.

sonuç olarak
-alttan gelen futbolcu kalitesi düşük
-yeni bir taktik anlayış gelişmiyor
-anadolu klüpleri çeşitli yerlerden para toplayıp 3 büyüklere gidecek oyuncuları alabiliyor. bkz başakşehir osmanlı vs.

bu sebeple ne avrupada ne milli takımda sonuç alabiliyor.

peki bu taraftar bunu hak ediyor mu? sonuna kadar.
spordan tek anladığı şey küfretmek ve holiganlık olan bir anlayışın futbol mantalitesi de bu olur zaten.


2002'den günümüze Türkiye'de bozulmayan bir şey kaldı mı?

Bu sorunun cevabı senin de cevabın. Futbol da nasibini aldı bu ortamdan. Siyaset futbolun içinde olursa gelen koyar giden koyar milli takıma da 3 büyüklere de.


Cesario
(1 saat)
üç büyükler gene domine etmeye devam ediyor ve edecek. Sadece arada bir sezon cemaatçi ertuğrulun bursası haketmediği halde bir kere şampiyon yapıldı. Üç büyükler dışındakiler yeni statlar yaptılar, yabancı sayısının artmasıyla birlikte kaliteli farkı azaldı. Başakşehir mesela stressiz, medya, taraftar baskısız, lay lay lomla üç puanları topluyor Anadolu'dan. Aynı anadolu takımları üç büyüklere karşı ölümüne motivasyonla, hayatlarının maçlarını oynadıkları oluyor. Üç büyükler yenilsin, avrupadan elensin kıyameti koparıyor medya. Başakşehir daha ilk turlarda elendi, elendi, Akhisar da rezil ediyor Avrupa'da Türkiye'yi kimsenin bi kelime ettiği yok.


speedy
(1 saat)
Futbol artık teknikten çok fiziksel kapasiteye dayalı bi spor oldu. Maçların temposu yükseldi. Bilimsel gelişmeler ve istatistik incelemeleriyle artık hangi takımın nasıl oynadığını, ne yapabileceğini az çok kestirebilir hale geldi takımlar. O yüzden büyük takımların avantajları kayboldu. Fiziken direnebiliyosan iyi kapanarak her takımdan puan çıkarabilirsin. Hele ki bizim üç büyükler gibi takım oyunundan, hızlı oyundan, taktiksel disiplinden uzak takımlardan hayli hayli alıyosun. Şapkadan tavşan çıkartabilen oyuncu sayısı az. Eskisi gibi tekniğe dayalı olmayan oyun beraberinde düz futbolcular getirdi.

Ayrıca dört büyüklerin ekonomik durumları cidden berbat. Yaşlı yaşlı herifleri dünyanın parasını vererek getirmek dışında yapabildikleri hiçbir şey yok. Bitik bi politika. Böyle kaybetmeye mahkumsun.


Delay Fuze
(31 dk)
(3)

Çamaşır makinam yürüyor

Her yıkamadan sonra yana doğru kayıyor,tekrar yerine ittiriyorum. Ayrıca normalden fazla ses yapıyor. Makinadan yavaştan vaz mı geçeyim, yoksa tamir edilebilir bir şey mi? Düz mantıkla mühendis bir arkadaşıma sordum Merkür retrosu dedi bu sebeple o cevabı eliyoruz.
Her yıkamadan sonra yana doğru kayıyor,tekrar yerine ittiriyorum. Ayrıca normalden fazla ses yapıyor. Makinadan yavaştan vaz mı geçeyim, yoksa tamir edilebilir bir şey mi?

Düz mantıkla mühendis bir arkadaşıma sordum Merkür retrosu dedi bu sebeple o cevabı eliyoruz.
denef
(1 saat)
Titreşim emici ayak pad'leri var. Ben aldım bi nebze rahat ettim günlük yürümelerden. Ama çarşaf, battaniye falan atınca yine hayde hoppaaaa yapıyor.


hedep
(1 saat)
daha basit bi aciklamasi olabilir...
makinanin o:n ayaklarinin yuksekligi ayarlanabilir. Ilk once onu ayarlamayi deneyin.

adimlar:
ilk once makine bos ve calismiyor iken biraz itip kakip sallamaya calisin bakalim bir ayagi kisaymis gibi oynuyor mu. Eger makinanin on-ust-sag ve on-ust-sol koselerinden bastirince dengedeyse (hareket etmiyorsa)) arkadasininz dedigi problm olabilir.

Ama makina bosken dengeli degilse on trafta buunan ayaklarin uzerinde bulunan plastik diski yukari veya asagi dondurerek ayak yuksekligini ayarlayin. on-ust-say ve soldan oyntmaya calisinca makina yerinden oynamiyorsa ayar tamamdir.

Bir de uzerinde cok fazla agir ivir vizir koymamaya calisin makinanin.


parcxerox
(1 saat)
Ayaklarında bir sıkıntı yoksa, amortisörü patlamış olabilir. Gürültülü ve titreşimli çalışır yine.


reactionic
(1 saat)
(1)

f/p orani en yuksek turk kahvesi makinesi

hangisidir? hazir gunleri gelmisken alalim bari bi tane.
hangisidir? hazir gunleri gelmisken alalim bari bi tane.
normal cezve


acetaminophen
(2 saat)
(1)

No poo ve zayıf ve güçsüz saçlar

27e Eski gür saçlarım yerini zayıf ve güçsüz saçlara bıraktıOrta uzunlukta sadece suyla temizlenebilecek bi saçım var gibi duruyor. Şampuan kullanırsam tel tel oluyor güçsüzleşiyor gibi geliyor.Acaba şampuan kullanmasam sadece su ile yıkasam yağdan yapış yapış olur mu saçım?Bebek şampuanına geçmeyi
27e

Eski gür saçlarım yerini zayıf ve güçsüz saçlara bıraktı

Orta uzunlukta sadece suyla temizlenebilecek bi saçım var gibi duruyor.

Şampuan kullanırsam tel tel oluyor güçsüzleşiyor gibi geliyor.

Acaba şampuan kullanmasam sadece su ile yıkasam yağdan yapış yapış olur mu saçım?

Bebek şampuanına geçmeyi düşünüyorum.

Dökülme yok ama yılların getirdiği bi seyrekleşme mevcut.

Sadece suyla yıkasam kokar mı ya? Her gün şampuanlamaktan kimyasal oldu içim dışım.

Deneyeceğim ama deneyen varsa burdan tavsiye almak istiyorum.
dermatoloğa gidin. testler isteyecek. o test sonuçlarına göre ve saç tipine göre dermotolojik ürünler tavsiye eder.


su aygırı
(1 saat)
(9)

Çok kırığım duyuru

Öyle kırgınım öyle kırgınım ki, keşke böyle kötü insanların yaşadığı bir dünyaya hiç gelmemiş olsaydım. Bir insanı paramparça etmek böylesine kolaymış. Nasıl baş edeceğin ?
Öyle kırgınım öyle kırgınım ki, keşke böyle kötü insanların yaşadığı bir dünyaya hiç gelmemiş olsaydım. Bir insanı paramparça etmek böylesine kolaymış. Nasıl baş edeceğin ?
edebiyat veya muzikle


acetaminophen
(2 saat)
Yat uyu.


O kötü insanlardan duyuruda da var. Bunu birinin söylemesi gerekiyordu.


Cesario
(2 saat)
@cesario aslında duyuruyu yazdıktan sonra aklıma geldi, haklısın buralarda olabilirler :(


sizi kıracak gücü vermeyin. zaman zaman hepimizin beklentileri fazla kalabiliyor. kangrenliyse kendinize gerekli dersi çıkarıp kesip atın, gitsin. geçecek.


Felsefe oku nietzsche oku sagopa dinle.


Kiyamam lan.

Bir taylan olarak basini omzuma koymana izin veriyorum :')

Saka saka ne halin varsa gor..


bir3iki7
(1 saat)
umudunu yitirme. onu kaybettiğinde geride bir şey kalmıyor.


su aygırı
(1 saat)
Masum bir bebekten nasıl zalim ve vicdansız insanlar çıkıyor ?
Gerçekten hayret ediyorum. Çok kötü insanlar var.


alicandan
(1 saat)
(2)

Bu ne saçmalık - Notebook elektroniği veya elektriği

ÖZETİMSİMerhaba, yaklaşık 1 ay evvel notebook ekranının arka aydınlatması bozuldu, ekrandaki görüntü ortamdaki ışığın çokluğuna göre belirginleşiyordu, boştaki mönitörü bağlayıp öyle devam etmeye başladım. İlk günden beri arka aydınlatma anlık olarak gelip gidiyor. Aynı gün klavye devre dışı kalmaya
ÖZETİMSİ

Merhaba, yaklaşık 1 ay evvel notebook ekranının arka aydınlatması bozuldu, ekrandaki görüntü ortamdaki ışığın çokluğuna göre belirginleşiyordu, boştaki mönitörü bağlayıp öyle devam etmeye başladım. İlk günden beri arka aydınlatma anlık olarak gelip gidiyor. Aynı gün klavye devre dışı kalmaya, bilgisayar tıkırt diye ses çıkararak kapanmaya ve tekrar açarken de tuşa bastıktan 3 4 saniye sonra tıkırt diye ses çıkarak açılmadan kapanmaya başladı. Kapanma, 3 - 4 gün içinde kendiliğinden kayboldu. Klavye için uyku moduna alıp çıkarmak gerekiyordu, açma tuşu ile touchpadin dokunmalı kısmı ve tuşları ise asla çalışmıyor.

Format attım, klavyenin, ekranın kablolarıyla oynadım, söktüm taktım fayda etmedi. En son farenin usb alıcısını çıkarıp takmanın klavyeyi tekrar devreye aldığını keşfettim(açma tuşu ve touchpad yine çalışmıyor), üstelik çoğunlukla son yazdığım ancak gerekli tepkiyi almadığım 7 - 8 tuş vuruşu da alıcıyı çıkarıp takınca işleniyor. Yani düşünün 1'den 8'e kadar sırayla tuşlara basıyorum ancak 2'den sonrası yazılmıyor, farenin alıcısını çıkarıp takınca kendiliğinden 3'ten başlayıp 8'e kadar yazıyor. İşte bu son olay kamera şakası mı, ne bu amk diye düşündürtmeye başladı. Bilgili arkadaşlardan yorum bekliyorum. Ahahaha kamera lafı üstüne yorum diyince aklıma, eşine sert yorum isteyen dayılar geldi, püü ne leş zihnim var.GENİŞ ANLATIM

Merhaba, biraz saçma ve karışık bir durum doğru düzgün anlatabilecek miyim bilmiyorum, zihninizi yorarsam affola.

Yaklaşık 1 ay evvel ekranın aydınlatması çalışmamaya başladı. Görüntü karanlıkta hiç gözükmüyor, odanın ışığını açınca bir şey olduğu belli oluyor ama ne olduğu belli olmuyor, telefonun fenerini ekrana tutunca ancak anlaşılıyor ne olduğu. Evvecle bozulan masaüstü bilgisayarın mönitörü bağlayıp öyle kullanmaya başladım, bu sırada notebookun ekranı anlık olarak gidip geliyordu hatta birkaç sefer bir iki dakika arka aydınlatma çalışır hâlde kaldı, en sonunda görüntüyü sadece mönitöre vermeyi akıl ettim de o gidip gelmeden kurtuldum.

Ekranın bozulduğu ilk gün ilerleyen saatlerde klavye devre dışı kalmaya başladı, bilgisayarı uyku moduna alıp çıkarınca düzeliyordu. Bunların üstüne bir de aniden tıkırt diye bir ses çıkarıp kapanma huyu başladı, tekrar açmaya çalışırken de anakart markasının yazdığı yeri geçmeden yine tıkırt diye kapanıyordu. Bu sorun 3 - 5 gün sonra geçti ancak klavye sorunu canımı çok sıkıyordu, en son tak etti format attım; düzelmedi. Ekrana giden - gelen kabloları kontrol ettim kırık var mı diye oynattım; ekranın kablosunu, klavyenin kabloları söktüm taktım, yine fayda etmedi.

Masaüstünü mönitöre bağlı bir şekilde klavye devre dışı kaldıkça fare yardımıyla uyku moduna alıp çıkararak kullanmaya devam ediyorum, bu arada bilgisayar çalışıyorken açma tuşu hazırda beklet konumuna getirmeye ayarlı ancak bilgisayar açıldıktan sonra hiç çalışmıyor. Touchpad de aynı şekilde; ne dokunma yeri ne de tuşları çalışıyor.

Buraya kadar olan kısımda bazı saçma gelen noktalar olsa da bir nebze anlayabiliyorum ancak geçen farenin usb alıcısını çıkarıp takmanın devre dışı kalan klavyeyi aktif hâle getirdiğini keşfettim, üstelik çoğunlukla son yazdığım ancak gerekli tepkiyi almadığım 7 - 8 tuş vuruşu da alıcıyı çıkarıp takınca işleniyor. Yani düşünün 1'den 8'e kadar sırayla tuşlara basıyorum ancak 2'den sonrası yazılmıyor, farenin alıcısını çıkarıp takınca kendiliğinden 3'ten başlayıp 8'e kadar yazıyor. Tarayıcıda fare yardımıyla dolaşırken alt + tab yapıp masaüstüne geçmek istiyorum o an geçmiyor ama alıcıyı çıkarıp takınca tak diye masaüstüne geliyor. Bilgisayardaki bir şarkıyı dinlemek istiyorum, hızlıca başlat tuşuna basıp şarkı adını yazıyorum ekrana bakmadan, kafamı kaldırdığımda ise hâlâ Firefox oluyor karşımda. Farenin alıcısını çıkarıp takıyorum, saniyesinde başlangıç ekranı geliyor, arama kısmına şarkının adı yazılıyor.
apdulera
(2 saat)
makine can çekişiyor gibi. ben olsam önemli şeyleri yedeklerdim


rosencruz
(2 saat)
O kadar vahim değil ya bence, ETS2 oynayabiliyorum. CrySis de oynadım. Yedeği de her daim bulunduruyorum. Ölümlü dünya n'olur n'olmaz.


apdulera
(2 saat)
(5)

Sizce Beatles'ı efsane yapan en önemli şey neydi?

Ve varsa eğer en sevdiğiniz Beatles şarkısı...
Ve varsa eğer en sevdiğiniz Beatles şarkısı...
levent bilgen
(2 saat)
ingiltere abartmasi, pr.


acemi
(2 saat)
Yeni bir çağ başlatmaları. Yoksa aslında müzikleri ve sözleri gayet basit şarkılar yapıyorlardı istisnalar hariç. Strawberry fields forever en sevdiğim şarkıların başında geliyordur.

www.youtube.com


ao12
(2 saat)
öncü olmaları, yesterday.


tabirimekruh
(2 saat)
Teknik boyutuna cok girmeden sunu soyleyebilirim.bu arkadaslar bugun digital sistemlerle cok basit gibi gozuken pek cok olayi o zaman analog tapeler uzerinde yapmislardir.onlari asil onemli hale getirende muzige katmis olduklari degisikliklerdir.
Kisaca soyle kayit ustu kayit gibi bir uygulamayi ilk gerceklestiren abiler bunlar.ayni sistemi uygulayan Abba da zengin bir muzigi yakalamis ve basarili olmustur.

Erkekte uzun saci normal hale getirenlerde bu arkadaslar,oncesinde beatles saci denen bir akiminda baslangici bunlar.ilk stadyum konseri verende bu arkadaslar.

Sosyal olaylarada her zaman yakin durmuslardir.bugun ku U2 nun rol modeli bu arkadaslardir aslinda.

Teknik acidan masterpiece olarakta bu sarkiyi verelim.

youtu.be


duptıs
(1 saat)
-Basit ve akılda kalıcı melodiler ve sözler.
-İyi pazarlama, tarz yaratma.
-Tabi bir de çağın ruhu.

Favori şarkı: Hey Jude


bazilika
(50 dk)
(3)

aseksüellik

bugün duyuruda görünce aklıma geldi, kişi aseksüel olduğunun farkına nasıl varabilir sizce? bence farkına varılması zor gibi, yani insanlar genelde "galiba homoseksüelim" tarzı düşünür gibime geliyor.
bugün duyuruda görünce aklıma geldi, kişi aseksüel olduğunun farkına nasıl varabilir sizce? bence farkına varılması zor gibi, yani insanlar genelde "galiba homoseksüelim" tarzı düşünür gibime geliyor.
tabirimekruh
(2 saat)
30 yaşına gelip hiç pompa yapmadıysa aseksüeldir


Delay Fuze
(2 saat)
aseksuel: herhangi bir cinsel cekim hissetmeme (kadinlarda erkeklere oranla daha fazla gorulur)

homo:sadece kendi cinsine cinsel cekim hissetme


acetaminophen
(1 saat)
Adım Samuel


retorique
(1 saat)
(11)

Araba arıza

Arabamdan gelen normaldışı sesler üzerine gittiğim özel serviste bana sorunun şanzımandan kaynaklanabileceği söylendi.adamlar şöyle bir fiyat çıkardı.şanzımanı indirme toplama 1200 şanzımanın sorunu neyse onun hallolması (onun fiyatı belli değil tabii) 60000 ağır bakımı trigger değişimi vs 2800 tl y
Arabamdan gelen normaldışı sesler üzerine gittiğim özel serviste bana sorunun şanzımandan kaynaklanabileceği söylendi.adamlar şöyle bir fiyat çıkardı.şanzımanı indirme toplama 1200 şanzımanın sorunu neyse onun hallolması (onun fiyatı belli değil tabii) 60000 ağır bakımı trigger değişimi vs 2800 tl yani başlangıç için 4000 tl, dudağım uçukladı duyunca.normal mi bu çekiln fiyat
sakli su
(2 saat)
bence sen arabadan anlamıyorsun diye şişirmişler. en azından öyle bir izlenim edinmişler. arabanın markası modeli nedir?


rosencruz
(2 saat)
kendi servisi dahil 1-2 yere daha gösterin, bir de kaynaklanabileceği gibi ihtimal değil de daha kesin cümleler kuracak testler yapılmasını isteyin ya da bu bilgi seviyesindeki yerlere gösterin.


2012 fiat panda :/ anlamıyorum ama burası da kurumsal bir firmaydı.duvardaki afişte ücret tarifesi vardı ve gayet makul görünüyordu.yer bodrum.çok kötü bu insanlar, aracı sabah verdim; öğleden sonra bekliyorum ki arasınlar.sonra ben aradım ne oldu bizim araba diye


sakli su
(2 saat)
Bu bilgisayara bağlama nedir? Mekanik arızaları tespit etmenin deneme yanılmadan ya da tahminden başka yol yok mu ki


sakli su
(2 saat)
yeni arabalar arızalarını kod ile bilgisayara iletebiliyorlar. işte emniyet kemeri gevşemiş, airbag sensörü ölmüş, yağ seviyesi göstergesi okumuyor gibi. belli başlı arızalar bilgisayardan okunabiliyor. bir kaç yere gösterin mutlaka. 4000 az para değil ki arızanın ne olduğunu dahi anlamamışlar gibime geliyor. belki şanzımanı indirmeye hiç gerek yok


rosencruz
(2 saat)
İnşallah sağ olun


sakli su
(2 saat)
Oha

Otomatik vites mi? Nasil sesler geliyor motordan.

Ilk calistirmada mi geliyo?

1200 liraya sanziman mi iner

Olmassa video cekip at, bakalim.


bir3iki7
(2 saat)
Fiyat pandaya bu kadar para cikmasi sacmalik.durduk yere sanziman indirmek daha buyuk sacmalik.

Arac otomatik vitesse ve ariza sanzimandaysa pahali olabilir ama duz vites aracta imkansiz rakamlar bunlar.birde ses geliyorsa ,ustada tecrubeliyse asagi yukari ne oldugunu direk soyler zaten,

Agir bakima gelince yag,filtre vs degisir,balatalara disklere bir bakilir,baska yapilacak bir sey yok.trigeride degistirmenize gerek yok.usta bakar eger gerekliyse degiselim der.onada 100000 km den once gerek yok.trigeri isi biraz para koparma isi.ben bugune kadar hic degistirmedim,hic kopaninada rastlamadim.

Istanbuldaysan sana benim ustanin telefonunu vereyim,gotur arabani,siradan sen istiyorsan soyle baksinlar,maliyetini soylesinler.


duptıs
(2 saat)
Sağolasın.bodrumdayım


sakli su
(2 saat)
Araba yürürken tıkır tıkır benzeri bir ses geliyor.sanki bir şey bir noktaya sürekli takılıp kurtuluyor gibi


sakli su
(1 saat)
Düz vites


sakli su
(1 saat)
(1)

alternatif yargıcı tarzı marka tavsiyeleri

merhaba arkadaşlar,yeni yeni alışveriş yapmaya başladığım için sizlere bir sorum varBen "yargıcı"nın modellerini çok beğeniyorum fakat internette okuduğum kadarıyla, ürünlerinde pamuk yerine viskoz felan kullanıp fahiş fiyatlardan satıyorlar gibi yorumlar okudum. Siz buna katılıyor musunuz?yargıcı t
merhaba arkadaşlar,

yeni yeni alışveriş yapmaya başladığım için sizlere bir sorum var

Ben "yargıcı"nın modellerini çok beğeniyorum fakat internette okuduğum kadarıyla, ürünlerinde pamuk yerine viskoz felan kullanıp fahiş fiyatlardan satıyorlar gibi yorumlar okudum.

Siz buna katılıyor musunuz?

yargıcı tarzı daha kaliteli benzer/düşük fiyatta önerdiliğiniz marka var mı?

Önceden her şeyimi C&A'dan alırdım çünkü fiyatları çok uygun,tarzı sade ve ürünleri kaliteliydi Kendisi kapanınca ben de ortada kaldım.
sonsuz
(2 saat)
Merhaba,

Aynı arayışta olmakla birlikte belki yargıcı'nın ürünlerini dolap'tan daha uygun fiyata alabilirsiniz. 150 liralık yargıcı gömleği 40 liraya aldım geçen ay. Belki işinize yarar.


(2)

abd'ye kitap kolisi

Merhaba,Biraz bakindim ama pek bulamadim. ABD'ye kitap kolisi yollasak, soyle 30 kilo falan tutar, en ucuz nasil gider? Isterse 2 ayda gitsin muhim degil. PTT'nin sitesinden baktim. 1305 lira diyor.Daha ucuz yok mudur bir cozum yahu? Yoksa ekstra 3.valize doldurulsa kitaplar ekstra bagaj 205 dolar.
Merhaba,

Biraz bakindim ama pek bulamadim. ABD'ye kitap kolisi yollasak, soyle 30 kilo falan tutar, en ucuz nasil gider? Isterse 2 ayda gitsin muhim degil. PTT'nin sitesinden baktim. 1305 lira diyor.

Daha ucuz yok mudur bir cozum yahu? Yoksa ekstra 3.valize doldurulsa kitaplar ekstra bagaj 205 dolar. Bu kurla daha ucuza geliyor yani.

Tesekkurler
buradan bir duyuru ac, amerikaya gidecek birine ucretli/ucretsiz rica et anlaş


alttaraf
(1 saat)
ben hayatta kimsenin 30 kilo kitabını taşımam. üstüne para versen bile olmaz. 30 kilo zaten bagaj hakkı neredeyse. hulk muyuz canım.


ozdek
(49 dk)
(5)

-acil-tatil boyunca açık kalan derindondurucu

Ya arkadas ben cidden kadindan yana cildirmazsam bir gun iyi.İs guc kosturuyorum, iki guncuk ya iki guncuk is seyahatine gittim. Dedim ki arkadasa, buzdolabinda tavugum var, bozulmasin derin dondurucuya koy. İstersen takil giderken de cek kapiyi. Bu kadar.Bu superzeki arkadasimiz ne yapmis, gitmis d
Ya arkadas ben cidden kadindan yana cildirmazsam bir gun iyi.
İs guc kosturuyorum, iki guncuk ya iki guncuk is seyahatine gittim. Dedim ki arkadasa, buzdolabinda tavugum var, bozulmasin derin dondurucuya koy. İstersen takil giderken de cek kapiyi. Bu kadar.
Bu superzeki arkadasimiz ne yapmis, gitmis derindondurucunun kapagini acik unutup gitmis. Az once eve bir geldim, tum etlerim, fasulyelerim, tavugum vs. Cozulmus. Ben ne bok yiyecem simdi? Cop mu oldu bunlar, pisireyim mi hazir cozunukken? Cumartesi 6dan beri buzlugun kapagi acik.
Deathrow
(3 saat)
tavukları at. kırmızı et kanlı değilse bir şey olmaz. kanlıysa da kokla, sorun yoksa pişir.


Ayrıl coco


Delay Fuze
(2 saat)
Beyaz etleri ve sebzeleri atın :/ kırmızı et için @diff +1


saveur
(2 saat)
Cope atin zehirlenmeye deymez


fasulyek
(2 saat)
çöp.
uzerinden 48 saatten fazla gecmis. her ne kadar bu surenin bir kismi sogut da olsa cok uzun sure bence. Risk almaya degmez.


parcxerox
(1 saat)
(3)

şehirler arası taşıma

memleketten komple taşınacağım. ev taşıma değil de, büyük eşyalar hariç her türlü yaşam malzemesi taşınacak. kıyafet, yastık, yorgan, parfümler, kitaplar, kozmetikler gibi. pikapa sığar galiba. bunları maraş'tan istanbul'a en ucuz nasıl taşıyabilirim? ne kadar tutar?toplamda 100 kilo civarı ağırlık
memleketten komple taşınacağım. ev taşıma değil de, büyük eşyalar hariç her türlü yaşam malzemesi taşınacak. kıyafet, yastık, yorgan, parfümler, kitaplar, kozmetikler gibi. pikapa sığar galiba.

bunları maraş'tan istanbul'a en ucuz nasıl taşıyabilirim? ne kadar tutar?

toplamda 100 kilo civarı ağırlık plakası ve barı da taşımak istesem fiyat ne kadar artar? toplam değeri 600-700 lira eder şuanda. sizce taşımalı mıyım aile evinde mi bırakmalıyım?
istanbul'dan maraş'a mal getirip boş dönecek bir kamyon bulmaya çalışın. en azından bir kısmı boş dönecek. nakliyecilere uğrayın telefon bırakın. vasıta olunca size ulaşsınlar. güzelce pazarlık edersiniz. yok direk ev taşıma gibi girerseniz içeri öperler. almasanız da olacak türden eşyalar ise bunlar hiç acele etmeyin. boş araba olunca 200-300 ateşleyin getirirler istanbul'a.


rosencruz
(2 saat)
Biz geçen yıl taşınırken iki mahalle aşağı taşımak için bile 200 TL ödemiştik. Tabii buna eşyaları alıp arabaya koymaları falan da dâhildi. Hamallığını da yaptılar yani.


kitapları ptt kargo ile halletseniz. istanbula otobüs ile gitseniz yanınıza çok fazla eşya alabilirsiniz. Böylece eşyaların yarısı taşınmış olur. geri kalan eşyalar da 1-2 gün sonra 20-30 lira'ya otobüse emanet olarak verebilirsiniz.


belkider
(2 saat)

Satılık iPad Pro 2 10.5” WiFi + Cellular 64GB + Pencil + Smart Cover

Merhaba Nisan 2018 Apple Store Türkiye çıkışlı iPad’imi satıyorum.İşlerimde bilgisayarı daha yoğun kullandığım bir dönemdeyim, garantili sorunsuz.Pencil ve gece mavisi smart cover ile birlikte.Uzay grisi renk, 64 GB sim kartlı model.Fiyat 4900₺ , ekşiye bişeyler daha yaparız gibi. İstanbul içi elden
Merhaba Nisan 2018 Apple Store Türkiye çıkışlı iPad’imi satıyorum.
İşlerimde bilgisayarı daha yoğun kullandığım bir dönemdeyim, garantili sorunsuz.
Pencil ve gece mavisi smart cover ile birlikte.
Uzay grisi renk, 64 GB sim kartlı model.

Fiyat 4900₺ , ekşiye bişeyler daha yaparız gibi. İstanbul içi elden teslim, sevgiler,
Kutular faturalar tamdır.
tyler dordin
(3 saat)
(1)

işkur soruları

1-gerçekten iş buluyor mu? yoksa firmalar göstermelik birlikte çalışıp, istediği adaylara işkur'a da başvur mu diyorlar?2-başvurduğumdan farklı şehir seçebilir miyim?3-maaşta anlaşamamamız durumunda aramaya devam ediyorlar mı? iş beğenmedin artık sana iş yok mu diyorlar?4-neye göre iş buluyorlar? me
1-gerçekten iş buluyor mu? yoksa firmalar göstermelik birlikte çalışıp, istediği adaylara işkur'a da başvur mu diyorlar?

2-başvurduğumdan farklı şehir seçebilir miyim?

3-maaşta anlaşamamamız durumunda aramaya devam ediyorlar mı? iş beğenmedin artık sana iş yok mu diyorlar?

4-neye göre iş buluyorlar? mesela elektrik-elektronik mühendisiyim, sadece mühendis arayan işletmelere mi iletiyorlar beni yoksa atıyorum ihracat sorumluluğu falan da istesem seçebilir miyim?

umarım işkur'un ne olduğunu doğru biliyorumdur yoksa sorular saçma gelebilir.
işkur iş bulmaz.
işe başvururken farklı şehri bırak ilandaki ilçeler dışından bile başvuramazsın.
nitelikli eleman için bahsediyorum tabi.
işkur hesabına internetten girip hangi şehirde iş arıyorsan onları bul.
eğer özellikle işkurdan başvurun diye bir not yoksa orada iletişim için mutlaka telefon vardır oradan kişilere ulaş. direkt mülakata çağrılırsın.


musmus
(3 saat)
(5)

TSK eden dizilere müdahale etmiyor?

Merhaba. Dizilerde "askerlik" makamı ayaklar altında olduğunu düşünüyorum. Zaten siyasi makamlarca itibarı zedelenen bir asırlık çınar bir kurumun, ve kurumun ödüller kazanmış, belki ailelerinden, zevklerinden vazgeçmiş birimlerinin (özel kuvvetler) eli çükünde gezen bir grup insan olarak lanse edil
Merhaba. Dizilerde "askerlik" makamı ayaklar altında olduğunu düşünüyorum. Zaten siyasi makamlarca itibarı zedelenen bir asırlık çınar bir kurumun, ve kurumun ödüller kazanmış, belki ailelerinden, zevklerinden vazgeçmiş birimlerinin (özel kuvvetler) eli çükünde gezen bir grup insan olarak lanse edilmesi TSK'ya zarar değil de nedir?

Sorum ise TSK'nın bu dizilere "kardeşim sen benim kurumsallığımı böyle ayağa düşüremezsin" deme gibi yetkisi yok mu? (tabii ki usulüne uygun RTÜK vs. aracılığı ile)

Yoksa bunlar olması gereken olağan şeyler mi? Bir özel kuvvetler mensubu da evde bunları keyifle izleyip, böyle yapımların daha da yaygınlaşmasını mı destekliyordur?
jihat
(3 saat)
TSK kurumsal olarak daha ne kadar negatife inecek ki, şu an dizilerde-filmlerde olduğundan daha kudretli bile gösteriyorlar aslında.


angelus
(3 saat)
tsk'nin imajı bir dizi ile ayaklar altına iniyorsa bırakın insin. her beğenmediğiniz işi de bakıp "birileri şunu yasaklasın" demekten vazgeçin.


bazenuyur
(3 saat)
Bence daha önemli işleri olduğundan etmiyodur. Sen de daha önemli işler peşinde olsan iyi edersin.


Delay Fuze
(3 saat)
siyasi iktidarin ayakcisi konumunda olan ve icindr gelisen darbe kalkismasini tv den ogrenen bir kurumun imajinin neresi ayaklar ustundedir cok anlamamakla beraber; oyle bir yetkisi yok. askerin sivil organlara karismasi mumkun degil/olmamalidir da zaten.
ozel kuvvetler dedigin kontr gerillalar icin de oyle anadan babadan ayrilmis edebiyati yapmaniza gerek yok. gercekten de "eli çükünde" gezen bir avuc parali asker birimidir.


lucky strike
(2 saat)
Kesinlikle olmaması gereken şeyler. Bunlar dizi ve film. Homeland dizisine CIA beni kötü gösteriyorsun diye müdahale ediyor mu? Bodyguard dizisine İngiltere hükûmeti bizi katil gibi gösteriyorsunuz diye müdahale ediyor mu? Ne bileyim, Amerika milli eğitim bakanlığı kimya hocalarını kötü gösteriyorsunuz diye Breaking Bad'i kaldırmaya çalışıyor mu? FBI, NSA falan biz işkenceci ajanlar yetiştirmiyoruz deyip 24 dizisini kaldırıyor mu?

Akla milyonlarca örnek gelebilir. TSK bir dizi veya filmle niye aşağılansın? Bunlar dizi ve film. Böyle düşünürsek ülkede dizi film çekemez noktaya geliriz. Ki zaten geliniyor. Behzat Ç. alkolik polis gösteriyor diye bir sürü baskı görüyordu. En son da kaldırıldı zaten.


(7)

Çekirdek kahveyi nereden alayım?

Hem uygun fiyatlı hem lezzetli olsun. Kendi öğütücüm var. Çok tüketiyoruz. Kg 120 tl den uygun olsun mümkünse.Teşekkürler.
Hem uygun fiyatlı hem lezzetli olsun. Kendi öğütücüm var. Çok tüketiyoruz. Kg 120 tl den uygun olsun mümkünse.

Teşekkürler.
Rossmann'da uygun fiyata enfes çekirdek kahve var tavsiye ederim. Ben de yeni keşfettim.


jamalbsf
(3 saat)
o fiyata gerçekten lezzetli ve kaliteli bulmak pek kolay değil. moc'unkilerin bile kalitelileri 150 civarı. şuradan tek tek bakabilirsin.
moc.com.tr


Bruce
(3 saat)
eminönünde toptancı çekirdek kahveciler var. 70-80-100 diye gidiyordu son gittiğimde. decaf çekirdek bile satıyorlardı.


ozdek
(3 saat)
rossmann'daki güzel. metro markette satılan ve kendi markası olan Rioba espresso var (italyan bayrağı olan). yine metro marketten mövenpick cafe crema alabilirsiniz (benim favorim) veya bunun espresso olani var onu da alabilirsiniz. fiyatlar geçen ay 80 tl bandındayda.

not: kahve için basınçlı makine kullanılıyorum. belki diğer yöntemler için tadlar aynı sonucu vermeyebilir.


helenart
(3 saat)
metroda 60 70 liraya bulursun. fena da değil içiliyor işte.


argent dawn
(3 saat)
İkea da da var. Organik falan. Metro ya da rossman da onun kalitesinde mi acaba?

Basınçlı, basınçsız her türlü makine mevcut bende de.

Bir sürüm kahve istiyorum ben devamlı olsun, uygun olsun. Bir de keyif kahveleri var.


ikea'da şuan satılan kahveler yeni bir sağlayıcıdan geliyor onu denemedim. ancak bir önceki sağlayıcıdan gelen kahveleri güzeldi. metro'da satılanlar bir önceki grupta ikea'da satılanlardan iyi bence. organik kısmı konusunda fikrim yok.


helenart
(3 saat)
(3)

yurtdışından alışveriş sorusu

gümrüğe takılacak bir ürünü gidip nasıl ve nereden alabilirim vergisini ödeyip? antalya'da yaşıyorum, istanbul ukim denmiş başka bir yeri yok mudur bunun? nasıl bir yol izlemem gerekiyor ?
gümrüğe takılacak bir ürünü gidip nasıl ve nereden alabilirim vergisini ödeyip? antalya'da yaşıyorum, istanbul ukim denmiş başka bir yeri yok mudur bunun? nasıl bir yol izlemem gerekiyor ?
çok fazla detay yazmamışsınız.. ne alacaksınız kaç adet alacaksınız belli değil..

diyelim ki ticari değil de bireysel bir üründen 1 adet satın almak istiyorsunuz.. DHL gibi kargo firmaları gümrük işlerini sizin yerinize hallediyor.. önce size bir form mail atıyorlar ve doldurmanızı istiyorlar.. sonra çıkan gümrük ücretini göndermenizi istiyorlar.. en son olarak da ürünü gümrükten çıkartıp kapınıza getiriyorlar.. ancak dediğim gibi bu aldığınız şey ticari olmayacak yasaklı olmayacak..

edüt: ürün zaten gümrükte takıldıysa o zaman üstte yazdıklarımı unutun :)


strobist
(3 saat)
Benim adresime telgraf gelmişti. Telgrafta yapmam gereken işlemler yazıyordu. Bu işlemleri istersem faks ile de yapabileceğimi ancak UKİM'e gidersem daha çabuk halledebileceğim yazıyordu. O dönem araştırırken UKİM'in Ankara ve Antalya merkezlerinin de olduğunu öğrenmiştim. Eğer telgraf gelmediyse en garanti yol arayıp öğrenmek ama aklınızda olsun arayıp ulaşmak epey dertli bir iş.

İstanbul'a gelip almanız gerekirse Atatürk havalimanından metroyla ulaşabilirsiniz. İndikten sonra 200-250 metre yürümek gerekiyor.


bruce mclaren
(3 saat)
ptt getiriyorsa kapıda teslimatta tahsil ediyor


argent dawn
(3 saat)
(2)

çamaşır makinesi gider borusu sorusu

merhaba. çamaşır makinesi ve lavabom yan yana hatta dip dibeler.yeşille işaretlediğim boru lavabonun borusu. kırmızıyla işaretlediğim boru çamaşır makinesinin borusu aşağı inip makinenin arkasına kıvırılıyor ama ucu boşta. makine çalışırken baya bütün suyu ordan dışarı veriyor. maviyle işaretlenen y
merhaba. çamaşır makinesi ve lavabom yan yana hatta dip dibeler.
yeşille işaretlediğim boru lavabonun borusu. kırmızıyla işaretlediğim boru çamaşır makinesinin borusu aşağı inip makinenin arkasına kıvırılıyor ama ucu boşta. makine çalışırken baya bütün suyu ordan dışarı veriyor. maviyle işaretlenen yere mi sokmak lazım bunu? daha önce orda mıydı hiç de dikkat etmedim. ordan çıkmış olsa bile arkaya öyle kıvrılması biraz zor gibi geldi bana. yani mavili yanlış bi yerse daha kötü sonuçlarla karşılaşmıyım. ya da makineyi öne çekip arkasında bu boruyu sokabileceğim bi yer var mı diye bakacağım ki yer dar uğraşmak istemiyorum. anlamışsınızdır sanırım, pek anlamam bu işlerden. sokayım mı o maviyle işaretli deliğe? şimdiki yıkama bitti, bi dahaki sefere bakacağım artık yapacağım şeyin sonucuna.

eksiup.com
maviye sokman lazım zaten o yüzden orayı çoklamışlar ya çamaşır makinası gider borusu takılsın diye.

çamaşır makinalarının içinde sintine pompası vardır, kirli suyu o pompayla atar, o pompa da basınçlı çalışır. bu yüzden makinanın altına kaçması normal.


killerbee
(3 saat)
Hortumu boruya sokarsan sorun yaşaman olası yalnız. Hortumu lavaboya sarkıtan plastik parçası olması lazım ucunda.

Veya o hortumu o boruya kitleyecek bir ek olması lazım.


Alınık longman speakout 2nd edition kitapları

Kullanılmamış elinde olanlar yazabilir mi?Orjinl veya olmayanlar fark etmez. İstanbul içi olursa sevinirim.
Kullanılmamış elinde olanlar yazabilir mi?
Orjinl veya olmayanlar fark etmez. İstanbul içi olursa sevinirim.
six packsiz
(4 saat)

Artcam veya muadili cam programı kullanan var mı?

Birkaç konuyu danışmam gerekiyor. İyi akşamlar.
Birkaç konuyu danışmam gerekiyor. İyi akşamlar.
joker hakki
(4 saat)
(9)

2001'de dolar kuru

666,774 liraymış. bu durumda 2001'de türk lirası dolardan daha mı değerliydi? (birimin 1 milyon tl olduğunu düşününce)
666,774 liraymış. bu durumda 2001'de türk lirası dolardan daha mı değerliydi? (birimin 1 milyon tl olduğunu düşününce)
loser blueser
(4 saat)
Araya kaynak yapayım. Şu bilgiyi de göz önünde bulundurun:

(2001) Asgari ücret:102.369.600 (153 Dolar)


Cesario
(4 saat)
Bugun 1 Japon yeni 0.047 Turk Lirasi (5 kurustan az). Bu durumda Turk Lirasi Japon Yen'inden daha mi degerli?

Iki sorunun da kisa cevabi ayni. Cevabi sana biraktim.


darkrocq
(4 saat)
o tarihteki en küçük para birimi ve alım gücüne bakarsanız durumu daha rahat anlarsınız.


o zaman 1 milyonla dışarıda öğrenci işi yemek yeniyordu. Yani yarım ekmek harbi et döner ve ayran mesela. Yarım ekmek kokoreç 500 bin lira mıydı neydi.


alperz
(3 saat)
Yeni Türk Lirası öncesindeki 6 sıfırı hesaba katmazsak evet dolar bugünün hesabıyla 1 tl altındaydı. Aslında dolar bugün 5 milyon küsür tl.


Japon yeni için şöyle bir şey var: onlar mantıken 1 yen'i 1 kuruş gibi düşünüyorlar. 100 yen 1 lira gibi düşünüyolar. Yani adamların 1 lirasını 100 yen olarak düşünmek gerek.

Soruya yanıt: alım gücüne bakmak gerekir. O yıllarda 1 milyon liraya fırından 10 ekmek alınıyordu diye ben hatırlıyorum. Bugünkü 1 ekmek 1.25 lira olduğuna göre o günkü TL'nin değeri bugünkünün 12.5 katıymış.

O günün dolarının alım gücünü de hesaplarsan: 1 dolara o günlerde takriben 6.5 ekmek alınıyormuş. Bugün 1 dolara 4 ekmek alınıyor. O günkü doların değeri bugünkünün 1.6 katıymış.

Sonuç: Buna göre TL dolara kıyasla daha çok değer kaybetmiş.


idexo
(2 saat)
Turk lirasinin dolardan degerli oldugu bir donemi babamiz hatta muhtemelen dedemiz bile gormedi.

Birimi niye 1 milyon aliyoruz ki.


acemi
(2 saat)
1 dolar 667,774 lira olunca lira nasıl dolardan daha değerli oluyor?


dougsampson
(2 saat)
Değer alım gücü ile alakalı sayıların önemi yok.
2001 de maaşın 153 dolarmış şimdi 300 dolar. Yalnız abd'nin kendi enfasyonunu da hesaba katacaksın. O zaman abd de 30 dolar olan adidas şimdi 40 dolar olabilir. Yine de alım gücü artışından söz edebiliriz.

2001 krizinden sonra Türkiye'nin 2002-2013 arası alım gücü arttı. sonra ekonomisiyle oynandı ve geriledi. Buna rağmen 2001'e göre alım gücümüz yüksek. Ayrıca alım gücü doğrusal artarken alınabilecek şeyler listesi parabolik arttı. Dolayısıyla alma/tüketme isteği de arttı. Alamayıp Vitrinden seyretme oranı da arttı.


etki
(54 dk)
(10)

Bitcoin

Biz de mi battık businesstık biz? Vallahi güzel battık. Şu siralarda cikmasi icin bir sebep göremiyorum. Ama anladigim kadariyla en batmaz denilen anda batip, en cikmaz denilen anda da rekor kiran bir huyu var. Bir umut onu bekliyoruz hala. Olmazsa da ne yapalim ders oldu :/ Sizde durumlar nasil git
Biz de mi battık businesstık biz? Vallahi güzel battık. Şu siralarda cikmasi icin bir sebep göremiyorum. Ama anladigim kadariyla en batmaz denilen anda batip, en cikmaz denilen anda da rekor kiran bir huyu var. Bir umut onu bekliyoruz hala. Olmazsa da ne yapalim ders oldu :/ Sizde durumlar nasil gitti mi ev araba? Bizim paranın 4te 3ü gitti. Kalaniyla da psikolojik destek alirsak tamamen sıfırlayabiliriz sanirim.
ananiyimioguz
(4 saat)
Çok güzel battık.

Portföyün aynı şekilde 4'te 3'ü eridi. Mal gibi bu fiyatlara düşene kadar hiçbir şey yapmadım, e bu saatten sonra da satmayı düşünmüyorum.

Yalnız 3000'lere inerse marketcap falan yalan olur, yıllarca bekleriz elimizdekilerle.

Bekleyeceğiz artık napalım :/


chicha
(3 saat)
oncelikle gecmis olsun. 2018 bear market zamaniydi. eger 2017 eylul'unden sonra girdiyseniz piyasaya feci silkelendiniz. ayni hatayi 2013 yilinda yapmistim. sabreden kazanir. "be bullish when everyone is fearful". 2019 yazina kadar muhtemelen bu sekilde bear market devam edecek. 2020 mayis ayinda tekrar halvening olacak.2017'deki gibi bir piyasayi 2019 sonu 2020 gibi bekleyebilirsin. yapman gereken simdiye kadar yaptigin zarari unutup, 4000$ altinda accumulation yapip bull marketi beklemek. 3000$ altini gordugunde yuklu giriyorum ben. ama dikkat etmen gereken konu xrp, ada, iota gibi shitcoin'lere girmemek. gireceksen de uzun sureli degil kisa bounce'lari oynamak. btc ve eth'den sasma. risk almak istiyorsan ZRX ve ZIL accumulate edebilirsin. bu surede de kendini trading konusunda gelistirmeye bak. investopedia'dan baslayabilirsin.


crucio
(3 saat)
Yok efendim mining maliyeti 6.000$ yok efendim bu değerin altına düşmez bilmem ne... balon patladı.


mining maliyetinin 6000$ oldugu tamamen yalandi zaten. bunu hesaplamak zor degil. elektrik maliyeti 0.06$ KW/h olan bir miner icin 1 btc maliyeti yaklasik 3000$ civarinda. cogu buyuk miner icin elektrik maliyeti bu fiyatin altinda. bir kismi elektrik santralleri ile 0.01$ kW/h civarinda anlasiyor.


crucio
(2 saat)
Eğer insanlar bu değeri de etmediğini düşünüyorlarsa o parayı da etmez. Yani şöyle düşünün. Ben bir ay boyunca elimde kazma kürek dağ bayır uğraşıp toprağın altında bişey arasam, bir ayın sonunda saçma sapan bi taş çıkartsam (bulduklarım arasında en güzelini), sonra desem ki bunun maliyeti asgari ücret kadar, çünkü bir aydır çalışıyorum... insanların gözünde 5 liraysa 5 liradır, belki o bile değildir.


valla bu yılın başında portföyü bozdursaydım o günün dolar kuruyla 25.000 tl param vardı. (8.000 tl ile girmiştim). şu anda çıksam portföy 5.000 tl anca ediyor. umudum yok ama çıkmıyorum da, tutucam bir iki sene daha.

yılbaşında binance'teki bakiyemin ekran görüntüsünü almıştım, açıp açıp sigara yakıyorum aklıma geldikçe.


sir gawain
(2 saat)
12000$ civarı portföyüm vardı. şu an 500$ falan. 150-200$ ile başlamıştım, o yüzden sorun yok ama eğer 12000$'ken çekseydim çok iyi olacaktı, özellikle bir öğrenci için


ted
(2 saat)
@sekerse tehlike, dedigine katiliyorum, btc fiyatinin mining maliyeti ile bir baglantisi yok. maliye 3000$ diye onun altina fiyat inmez diye birsey yok. onceki yorumuna cevaben yazmistim onu.

diger arkadaslara gecmis olsun diyebiliyorum sadece. tavsiyem temel seviyede trading'in nasil yapildigini ogrenip, onumuzdeki bull market icin hazirlanmaniz. 2017 gibi bir bull market belki hicbir zaman olmayacak bir daha ama bir bull market olacak bu kesin.


crucio
(1 saat)
Bitcoin icin de yazacak cok sey var da... O konulara hic girmeyeyim.

Hemen hemen istisnasiz olarak hersey icin:
Fiyat maliyetin fonksiyonu degildir. Bu cok buyuk bir muhendis yanilgisidir. Maliyet uretimde soz konusu bir metriktir. Fiyat (monopol veya oligopol haric) piyasada kendi olusur ve faydanin fonksiyonudur.

Ayni mantikla ev fiyatlari dusmeyecek diyip durdu insaatcilar. Argumanlari da maliyetin altina gelemezmis. Henuz her yer icin soz konusu olmasa da guncel maliyetinin altina ev almaniz mumkundur.

Fiyati maliyetini kurtarmazsa yenisi uretilmez, halihazirda stoktaki urunun ya da ikinci el piyasasindaki urunun fiyati dusebilir...

Kaldi ki, bitcoin'de yenisinin uretilmemesi konusu da cozulmus ve arz kuralla belli. Cunku fiyat dustukce karliligi dusen uretici cekilirse (miner sayisi azalirsa) maliyet de (difficulty de) dusuyor.

Ozet: Buyuk gecmis olsun ve bizi zengin ettiginiz icin tesekkurler.


darkrocq
(50 dk)
Crucio çok güzel demiş, 2019 ortasına kadar böyle gidip sonra yükselme başlayacak gibi görünüyor. Yani olursa o zaman olur.

Anahtar kelimeler: Btc halving, ETF (CBOE), Bakkt

Ben iyi ki aralıkta ana paramı çekmiştim. Ha ama kârım rahat 1/5 ine düştü. Fakat yeni Bullrunda çok daha üstüne çıkabileceğini düşünüyorum.

Tepelerde fark edip usdt ye geçmek lazımdı nisanda bile yapsaydık olurdu ama kim bilebilirdi bu kadarını(hoş eski grafiklere bakınca açıkmış ama insan öyle düşünmüyor o zamanlar)


(4)

aşırı uyku

bir kac gündür günde 8+ saat uyuyorum ve uyandığımda hala uykulu oluyorum, yetmiyor gün içinde de esneyerek bayılacak gibi geziyorum. sonradan hatırladım ki tıpkı antidepresan uykusu gibi bir şey bu. işin ilginci sevgilim de aynısını yaşıyor. nedeni ne olabilir? nasıl atlatabiliriz?
bir kac gündür günde 8+ saat uyuyorum ve uyandığımda hala uykulu oluyorum, yetmiyor gün içinde de esneyerek bayılacak gibi geziyorum. sonradan hatırladım ki tıpkı antidepresan uykusu gibi bir şey bu. işin ilginci sevgilim de aynısını yaşıyor. nedeni ne olabilir? nasıl atlatabiliriz?
milord
(4 saat)
* iliskiniz depresif hale gelmistir belki.
* dogalgaz sizintisi olabilir.


lucky dog
(4 saat)
çok uyuma, kesin çözüm. bi de ne kadar doğru bilemem ama 1.5 saatlik partlar halinde uyuyormuşuz. bu partları bölmemeye çalış. ben ne zaman 6 saat uyusam aşırı dinç oluyorum ya da 7 saat uyuyunca yataktam kalkamıyorum vs.


lata
(4 saat)
Geçen aylarda bende de aynı durum vardı. İnat ettim vücudu 5-6 saate alıştırdım. Ama haftasonları acınısı çıkartıyorum. Sebebi bence psikolojik.


adwokat
(4 saat)
insan uyudukça daha çok uyuyası geliyor..
alarm kurmanı tavsiye ederim..
net 7 saat uykudan sonra hemen kalk ve dışarı çık fırına markete bi yere git gel açılırsın zaten :)


strobist
(3 saat)
(23)

Hatun puanlama

10 üzerinden kaç verirsiniz?https://www.instagram.com/thetimeisgrey/Hatunun hem vücut tipine hem yüzüne, yüz ifadesine hem de giyim tarzına hayranım. Bundan daha çekici bi kadın olamaz bence.Daha güzel hatun var mı bildiğiniz? 9 veren bile olursa 10’luk hatun kim lan derim, ona göre. Kanıtlarla geli
10 üzerinden kaç verirsiniz?

www.instagram.com

Hatunun hem vücut tipine hem yüzüne, yüz ifadesine hem de giyim tarzına hayranım. Bundan daha çekici bi kadın olamaz bence.

Daha güzel hatun var mı bildiğiniz? 9 veren bile olursa 10’luk hatun kim lan derim, ona göre. Kanıtlarla gelin.
Delay Fuze
(4 saat)
suratında yeni doğum yapmış kadın ifadesi var, 6.


Bruce
(4 saat)
Yaa kardeş şöyle her tarafı estetikli, götü göbeği balona benzeyen leş suratlı karılardan ne anlıyosunuz ya? Ben şuraya melek profili koymuşum, daha iyi dediğin karı leşin en önde bayrak tutanı resmen. İstirham ediyorum yapmayın böyle şakalar.


Delay Fuze
(4 saat)
abi bunun yuzune ne olmus ?? Bu mu melek :) allah gunah yazmasin da gece gorsem korkarim.


mmmtarantino
(4 saat)
Değerli iri meme aşığı kardeşim. Ben pek sevmiyorum böyle iri memelileri. Bunlar sütyen güzeli. Çıplakken montofon gibi görünürler. Yol yakınken sen de bırak. Hevesini al geç. İri memeden fayda gelmez.


Delay Fuze
(4 saat)
Gigi hadid mi? Tarz marz o biçim ama bunun kadar saf değil.

@mmmtarantino 353 tane filtre koymayan hatun görünce garipsemişsindir kanka :)))


Delay Fuze
(4 saat)
abi sadece bu hatunlar icin fake instagram acip takip ediyorum. hepsi guler yuzlu huzur veriyorlar bana :) Yemin ediyorum aptal saptal turk kizi gorecegime, kina gecesi izleyecgime bunlara bakarim daha iyi. Istersen kullanici adi sifre veririm :)


mmmtarantino
(4 saat)
www.instagram.com şuna bakar misin ? Kiyamazlar canim benim :)


mmmtarantino
(4 saat)
Bıraktım kardeşim bu işleri. İnstagrama sadece şu meleğin gül cemalini görmek için arada giriyorum. Desem de inanma. Bunun gül cemaline birileri tohumlarını saçıyo çünkü. Bunu biliyorum. Hahahahha

Çok hoş hatun ya. Lotoyu tuttursam tavlamak için abd’ye bile giderim. Yattıktan sonra kaçarım ama


Delay Fuze
(4 saat)
Bak benim 2 numaramda da şu var: www.instagram.com

İlik gibi hatun. Bu tam leş cinsten ama. Sıçtığı yerin karşısında yemek yer bu. Sidikli sidikli gezer evde. Astımdan ölürsün evinde. Ama aşırı seksi. Limonlu cheesecake’e benziyo


Delay Fuze
(4 saat)
bu fenaymis ya. Takibe aldim. :)


mmmtarantino
(4 saat)
Haci Victoria's secret kızlarının çoğu bundan güzel yahu.


Cherea
(4 saat)
Bırak ya tahta gibi hatunlar. Suratları da bu kadar tatlı değil.


Delay Fuze
(3 saat)
tarzı güzelmiş ama kızın kendisi pek güzel değil maalesef, bir çıkıp gezip dolaşsan daha güzellerini görürsün herhalde. parayı bulursan belarus veya litvanya'ya gitmeni tavsiye ederim. puanı da verelim 4.


4 kıtadan hatunla yattım. Bana çık gez demeyin agalar. Darılırım


Delay Fuze
(3 saat)
10 üzerinden 15 veriyorum. Süper bişey bence


opitseri
(3 saat)
İşte gerçekten zevkli bi kardeşimiz. Bu adam mantar tarifi verse yapar yerim. O derece zevkine güvenilir bi insan


Delay Fuze
(3 saat)
Örnek versenize ya. Boş geçiyorsunuz sürekli. Belgelerle konuşun


Delay Fuze
(2 saat)
Şu siteye atilan kizlardan, hah bu cidden güzel dediğim kimse olmadı ki cidden standartları yüksek biri değilim, bunlar ne yahu? Delay fuze ve mmmtarantino kim daha çirkin kız fotosu atacak yarışı mi yapiyosunuz? Lan milletin gözünde çapağıyla kütüphaneye ders çalışmaya geldiği tıp fakültesinde okuyorum, şunlardan daha güzel ve daha tarz en az 10 kız var sırf bizim dönemde. Twitter'da instada 10 dakika dolaşsan şunlardan güzel 100 tane kiz görürsün. Cidden çok tuhaf :/

Edit: Instada öyle "güzel kız" takibi yapmiyorum pek ama şu bi ara İbiza'da kokain etkisiyle ferrari kazasi yapan Türk asıllı bi manken vardı ya, onu takip ediyorum mesela, şuraya attiğiniz leşlerin yaninda melek gibi hatun. instagram.com


nundu
(36 dk)
Adam o kadar edebiyat parçalamış, zılgıt çekmiş. Dedim ki mükemmel bi şey paylaşacak heralde.

Attığı profile bak hiç utanmıyo da o kadar lafın üstüne bunu paylaşmaya. Lol


Delay Fuze
(28 dk)
(2)

İzmir ve çevresindeki Koç Holding firmaları

Arkadaşlar İzmir ve çevresindeki Koç firmaları nelerdir, genel müdürlük olması şart değil örneğin Aygaz Ege Bölge müdürlüğü de dahil.
Arkadaşlar İzmir ve çevresindeki Koç firmaları nelerdir, genel müdürlük olması şart değil örneğin Aygaz Ege Bölge müdürlüğü de dahil.
ao12
(4 saat)
3. sanayi otokoç


Tüpraş İzmir Rafinerisi
Divan Otel
Opet Fuchs Madeni Yağ Fabrikası
Tat Torbalı İşletmesi
daha başkalarının da olması olası.


(8)

Bir evin gider/tezgah meyilini ayarlamak çok mu zor?

Evimizde mutfak tezgahı olması gereken yöne doğru değil de zıt yöne doğru meyilli, banyonun gideri de öyle.Niye böyle? Ayarlaması üstün yetenek mi gerektiriyor yoksa ustaların aptal umursamazlığı mı?Bu sonradan düzeltilmez mi?
Evimizde mutfak tezgahı olması gereken yöne doğru değil de zıt yöne doğru meyilli, banyonun gideri de öyle.

Niye böyle? Ayarlaması üstün yetenek mi gerektiriyor yoksa ustaların aptal umursamazlığı mı?


Bu sonradan düzeltilmez mi?
m e b
(4 saat)
Ustanın mallığı


Delay Fuze
(4 saat)
turkiyedeki sozde "usta"larin buyuk bir cogunlugu su terazisini kullanmayi bilmiyor. senin evi yapan usta da bilmiyormus anlasilan. ters kullanmis su terazisini, dolayisiyla da egim ters tarafa olmus.


crucio
(4 saat)
Bizim evden mi yazıyor acaba diye kıllanmadım değil.

Mutfak tezgahı görece yeni yapıldı, yapan ustanın denyoluğu ters tarafta gölleniyor su.

Küvete de bizden evvel oturan her ne yaptıysa, giderin aksi tarafı eğimli, alıştık böyle yıllardır :)


hedep
(4 saat)
ben henüz giderleri(mutfak,banyo,balkon vs) düzgün çalışan hiçbir ev görmedim.


mayday
(3 saat)
1-ustanın becereksizliği veya umursamazlığı
2-ev sahibinin pintiliği

mal sahibi paraya kıyıp iyi bir ustaya kaliteli malzeme kullandırsa böyle dandik işler olmaz. iyi bir usta da ucuza çalışmaz.


izole
(3 saat)
Usta(!!) diye gecinen herifler yuzunden.

Hem su terazisi kullanmayi bilmezler, hem de herife "bak burasi yamuk/egri duruyor gormuyor musun, terazi kullansana!" desen bir ton laf isitirsin.

Eline iki tornavida, bir cekic alan usta diye cikiyor piyasaya da ondan.


parcxerox
(1 saat)
2 ev yaptirirken basimiza gelen;

Dusakabinin zeminini fayans/seramik yaptiriyoruz.

Iki evdede giderin tersine olmus egim. Iki ustada farkliydi bi de.

Sonradan uzerine tekrar seramik doseyip dogru egimi verdi ikiside. Dusakabinin taban yuksekligi kurtardigi icin siritmadi.

Mutfak tezgahi daha buyuk sikinti gibi. Altindaki dolaplar falanda ona gore ayarlaniyo o yapilirken. Bilemedim.


bir3iki7
(59 dk)
insan egitmek kadar zor diyeyim.


darkrocq
(33 dk)
(1)

aöf 1.donem kaydini yaptirmayanlar 2.donem kayit yaptirabilir mi

merhaba sevgili duyuru sakinleri. aof- 3.sinif-1. donemin kaydini kaciran biri ikinci donemde kayit yaptirabiliyor mu yoksa birinci donem kaydini yaptirmadigindan ikinci donem derslerini de alamiyor mu. bilgisi olan var midir? tesekkurler
merhaba sevgili duyuru sakinleri. aof- 3.sinif-1. donemin kaydini kaciran biri ikinci donemde kayit yaptirabiliyor mu yoksa birinci donem kaydini yaptirmadigindan ikinci donem derslerini de alamiyor mu. bilgisi olan var midir? tesekkurler
gunbatimi
(4 saat)
Sanırım yaptırabiliyor. Önemli olan kayıt yenileme dönemi içinde harcınızı yatırmak. Ondan sonra ders seçimi yapmanıza izin veriyor sistem.

Yine de emin olmak isterseniz Anadolu Üniversitesi AÖF'ü telefonla arayabilirsiniz, yardımcı oluyorlar.

Açıköğretim Sistemi Etkileşim Merkezi

0850 200 46 10 ve 444 10 26

(7 gün 24 saat)

Anadolu Üniversitesi


monogram
(4 saat)
(3)

sirtta sivilce

24/erkek, yüzümde falan pek çikmaz ama su sirtimda surekli sivilce cikiyor.et sever bir insanim et balik sucuk falan hemen her gun tuketirim. bu aliskanligi kesmeden şu sivilceden nasil kurtulurum.??
24/erkek, yüzümde falan pek çikmaz ama su sirtimda surekli sivilce cikiyor.

et sever bir insanim et balik sucuk falan hemen her gun tuketirim. bu aliskanligi kesmeden şu sivilceden nasil kurtulurum.??
egokalp
(4 saat)
yağ dokunuyor olmasın?


killerbee
(4 saat)
@killerbee bana da öyle geliyor sucuk falan çok tüketiyorum ama bundan vazgecmek de zor geliyor


egokalp
(4 saat)
o zaman en yağsız şekilde tükeymeye çalış.

mesela sucuğu pişirdin yağını yeme sucukları ye.

balık yedin, yağ emmeyecek şekilde pişirmeye çalış.

et yedin, yağlarını temizle öyle pişir ya da yerken ayıkla.


killerbee
(3 saat)
(1)

liseye geçiş sistemi

sadece 8. sınıflar mı sınava giriyor yoksa 6. 7. 8. sınıflarda girip ortalaması mı alınıyor? sistemin son hali nedir
sadece 8. sınıflar mı sınava giriyor yoksa 6. 7. 8. sınıflarda girip ortalaması mı alınıyor? sistemin son hali nedir
Tek sınav sadece 8. sınıflar giriyor, o dediğiniz sistem değişeli 4-5 yıl oldu.


(1)

Allahını seven üstüme termos atsın!

yemek koymalık,çift gözlü olursa mükemmel olur. stanley önerildi ama onda 2 göz yok. direkt kullandığınız modeli paylaşabilirseniz daha iyi olur.
yemek koymalık,çift gözlü olursa mükemmel olur. stanley önerildi ama onda 2 göz yok. direkt kullandığınız modeli paylaşabilirseniz daha iyi olur.
tosunpasa
(5 saat)
Burada önerilen aladdin 0.95 lik termosu satın aldım kullanıyorum memnunum çift katman sızdırmaz belli saatler boyunca sıcak soğuk tutuyor


candanag
(2 saat)

Şevki Karayel'in Darüşşafaka yararına verdiği konser için bilet arayışı.

Şevki Karayel'in Darüşşafaka yararına verdiği konser için biletler tükenmiş durumda, bu bağış toplanması için muazzam bir haber. Biletlerden bağış yapmak için toplu almış olan birileri varsa etrafta, bedelini ödemek koşuluyla 2 adet bilet aramaktayım,hem benim de çorbada tuzum olması için hem de Şev
Şevki Karayel'in Darüşşafaka yararına verdiği konser için biletler tükenmiş durumda, bu bağış toplanması için muazzam bir haber. Biletlerden bağış yapmak için toplu almış olan birileri varsa etrafta, bedelini ödemek koşuluyla 2 adet bilet aramaktayım,hem benim de çorbada tuzum olması için hem de Şevki Karayel'i de dinleyebilmek için.
Sözlük dışı ulaşım
[madamsomon]et[gmail.com]
bathoryy
(5 saat)
(3)

Kurbağacık mı Anahtar Seti mi?

Evde tamir edilmesi gereken musluklar ve petekler var (su sızdıran). Sizce kurbağacık mı alsam yoksa anahtar seti mi alcam? ikisi de ortlama aynı fiyata geliyor.Danke
Evde tamir edilmesi gereken musluklar ve petekler var (su sızdıran). Sizce kurbağacık mı alsam yoksa anahtar seti mi alcam? ikisi de ortlama aynı fiyata geliyor.

Danke
jihat
(5 saat)
kurbacığın gireceği yer olur giremeyeceği yer olur.

anahtar takımı da tesisat dedin mi 24-27 hatta 30 lara kadarçıkabilir.

bi çok sette 27 30 olmaz tabi haliyle.

al bitane plastik kumpas nereleri sökeceksen ölç önceden. ona göre alırsın anahtar

bir de ufak boru anahtarları iş çözer bazı zamanlar.

özellikle petek rekorları oksitlenir anahtarla açamayacağın(güç uygulayarak) zamanlar olur o zaman boru anahtlarları iyi iş çözer.

aynı şekilde paslanmış vanalar(klozet, lavabo altı falan.)

bir de bu kalorifer peteklerinin vanaları genelde sarı olur, sökersin ama aynısını yerine takınca ya kavitasyondan sızdırma yapar ya da sökerken zarar görürse yina kaçırabilir.

sarı rekorlar da öyledir genelde.

musluklar kolay, tamir takımı alır değiştirirsin.

klozet vanaları lavabo altı vanalar da kolay, teflon sararsın, keten sararsın.

ama bu rekorlar sakat. kış günü evi su bastırmayasın.

bazı bataryaların tamir takımı takacağın yerine ulaşmak için alyan anahtar da gerekir. özellikle şu çevir aç artema tarzında.


killerbee
(4 saat)
Kurrrrrrbağcık al.


[GODDARD]
(4 saat)
Papagan pense


ykyt
(3 saat)
(2)

Araç muayenesi geçerliliği

Ne zaman bitiyor internetten bakabiliyor muyum ?Ruhsat yanımda değil..
Ne zaman bitiyor internetten bakabiliyor muyum ?

Ruhsat yanımda değil..
ondkz
(5 saat)
e-devletten adınıza kayıtlı araçları sorgulayıp ruhsat numarasını alın, daha sonra da tüvtürk'ün sitesinden sorgulama yapabilirsiniz.


uuth
(5 saat)
tüvtürkten bakamıyorum @uuth


ondkz
(5 saat)
(1)

TRT - Resim programı

Merhaba,TRT okul veya belgesel kanalında bir program vardı ve her bölümde ünlü bir ressamın tablosu inceleniyordu. Program yaklaşık 5 dakikayı geçmiyordu.Adı neydi, hatırlıyor musunuz?
Merhaba,

TRT okul veya belgesel kanalında bir program vardı ve her bölümde ünlü bir ressamın tablosu inceleniyordu. Program yaklaşık 5 dakikayı geçmiyordu.

Adı neydi, hatırlıyor musunuz?
Scruffy
(5 saat)
TRT Türk'te yayınlanan Ressamın Gözü adlı programmış.

İzleyin çok güzel.


Scruffy
(5 saat)
(1)

vpn ile netflix izleyenlere

bir sorum olacak. öncelikle kendilerinden istirhamım, "the thick of it" dizisi var mı ve türkçe altyazısı mevcut mu? diğer yandan tavsiye ettiğiniz bir vpn hizmeti var mı? dedicated ip gibi tatavaları okudum daha önce. nedir, ne yapmak gerekir?
bir sorum olacak. öncelikle kendilerinden istirhamım, "the thick of it" dizisi var mı ve türkçe altyazısı mevcut mu? diğer yandan tavsiye ettiğiniz bir vpn hizmeti var mı? dedicated ip gibi tatavaları okudum daha önce. nedir, ne yapmak gerekir?
uuth
(5 saat)
vpn ile amerika üzerinden baktım. diziyi netflix'te bulamadım.


helenart
(4 saat)

sözlük yazarina ulaşabilir misiniz

@alseloz adli yazara ulasabilir misiniz ?burdan mesaj yazmasini saglayabilir misiniz? isterse telefon numaranami verebilirim.
@alseloz adli yazara ulasabilir misiniz ?
burdan mesaj yazmasini saglayabilir misiniz?
isterse telefon numaranami verebilirim.
mmmtarantino
(5 saat)
(7)

1 senelik iphone7'nin bataryasını değiştireyim mi

her gün yatarken şarj ediyorum. ama oyun falan oynarsam gün içinde de etmem gerekiyor. bataryasını değiştirsem nasıl olur?
her gün yatarken şarj ediyorum. ama oyun falan oynarsam gün içinde de etmem gerekiyor. bataryasını değiştirsem nasıl olur?
1 yıllık iphone şaka mı? batarya durumunda %kaç gösteriyor ki?


momento
(5 saat)
Sakın değişmeyin. Ben 5 yıllık 5s’in bataryasını sitelerde en iyi yorum alan batarya ile değiştim sonuç hüsran. Orijinal batarya ile değişecekseniz ayrı. Ama 1 senede yetmeyecek duruma geliyorsa size bataryadan ziyade powerbank lazım.


shotcrete
(5 saat)
orjinal batarya ile değiştiricem para da vermicem hatta. powerbank de var ama her dakika yanımda taşıyacak yerim yok


eger %25'den sonra aniden kapanma yada hizli sarj kaybi gibi problemleri yok ise bence degistirsen bile pek bir fark yaratacagini zannetmiyorum.


cooperr
(4 saat)
"orjinal batarya ile değiştiricem para da vermicem hatta"

neden düşündüğünüzü anlamadım.


mr.goodcat
(4 saat)
bence değiştirin ama çok büyük değişiklik beklemeyin derim. plus olmayan modellerin bataryası zaten çok gitmiyor.


mattiadestro
(4 saat)
degistirin.


supergirl
(2 saat)
(2)

Balıkesir'den Ankara'ya Evrak En Hızlı Nasıl Gönderilir?

Çarşamba akşamı veya perşembe sabahı elimde olacak önemli bir evrağı cuma günü Ankara'da olacak şekilde göndermeliyim.Hangi firmanın hangi gönderim çeşidi ile en hızlı ve garanti olarak bu iş çözülür?
Çarşamba akşamı veya perşembe sabahı elimde olacak önemli bir evrağı cuma günü Ankara'da olacak şekilde göndermeliyim.

Hangi firmanın hangi gönderim çeşidi ile en hızlı ve garanti olarak bu iş çözülür?
edaddy
(5 saat)
En hızlı ve ucuz otogardan gönderirsin varsa tanıdığın aşti'den alır elden.

Diğerleri minimum 2 iş günü der.


Persembe günü kargoya verilen evrak cuma gunu mesai saati icerisinde elinizde olur. Kargo akliniza gelmedi mi yoksa olaya özel farkli bir durum mu var. İlginc


reklam

bu alana reklam gelebilir.Bu tip duyurunun adı mavi duyuru.Haftalık/aylık olarak bağış karşılığı yayımlanabilecek mavi duyuru, genellikle host masraflarını karşılamaya, arada sırada da arkadaşları toplayıp (mesela `ssg`) yemeğe çıkmaya yönelik kullanılacaktır.Çok kişisel duyuruların öncelikli katego
bu alana reklam gelebilir.

Bu tip duyurunun adı mavi duyuru.

Haftalık/aylık olarak bağış karşılığı yayımlanabilecek mavi duyuru, genellikle host masraflarını karşılamaya, arada sırada da arkadaşları toplayıp (mesela ssg) yemeğe çıkmaya yönelik kullanılacaktır.

Çok kişisel duyuruların öncelikli kategorisine konması yasak olduğundan, burada yayımlanması bir seçenek olabilir.

Mavi duyuru, bugün ve Her Bir Şey sayfalarının en altında veya en üstünde mavi işaret ile yer alır. Her türlü kategoriye sahip olabilir. Duyurular, her zaman sözlük ve internet kullanıcılarının görebileceği şekilde yayımlanır.

iletişim için,
compumaster: scr.im
veya sozlukten mesaj atınız.
sourlemonade
(28.08.09)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.