Giriş

ACİL! İlik nakli için kök hücre bağışına ihtiyaç var!

iZMİR DEÜ 3. sınıf öğrencisi Atakan Gür'ün desteğe ihtiyacı var. Ailesi uygun kök hücreyi bulabilmek için çağrıda bulunuyor. Belki o kişi sizsiniz! Lütfen destek olun.https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=10156843242258965&id=620103964
iZMİR DEÜ 3. sınıf öğrencisi Atakan Gür'ün desteğe ihtiyacı var. Ailesi uygun kök hücreyi bulabilmek için çağrıda bulunuyor.

Belki o kişi sizsiniz! Lütfen destek olun.

www.facebook.com
a man alone
(19.01.19)

ACİL 0 Rh(+) trombosit ihtiyacı bulunmaktadır!!!

İzmir Kızılay kan bankasına"Medical Park'ta yatan İlayda Başaran" adına trombosit bağışı gerekmektedir. 0534 577 6703 nolu telefona bildirilmesini rica ederiz.
İzmir Kızılay kan bankasına"Medical Park'ta yatan İlayda Başaran" adına trombosit bağışı gerekmektedir. 0534 577 6703 nolu telefona bildirilmesini rica ederiz.
mirty
(19.01.19)

Kalçası kırık yavru kedi sahiplendirme

Mırıl mırıl bir tekir kendisi. Tam ev kedisi olacak bir tip. Erkek. Kuyruğu alındı. Topalladığından dolayı sokakta yaşaması zor. Keşke güzel bir yuva bulabilsek. İstanbul içi her yere getirebiliriz.https://hizliresim.com/5a7P4d
Mırıl mırıl bir tekir kendisi. Tam ev kedisi olacak bir tip. Erkek. Kuyruğu alındı. Topalladığından dolayı sokakta yaşaması zor. Keşke güzel bir yuva bulabilsek. İstanbul içi her yere getirebiliriz.

hizliresim.com
cevahir
(19.01.19)
(12)

Kartpostal Çekilişi vol.1 - Part 2 (Eşleşmeler)

Merhaba herkes,Beklemediğim kadar çok bir katılım oldu. Herkese çok teşekkür ederim. Umarım herkes bu etkinlikten memnun kalır ve bir ara tekrarını yaparız diyorum.Adres alışverişlerinizi olabildiğince hızlı bir şekilde yapıp bu duyuruya cevap olarak alışverişin tamamlandığını belirtmenizi rica ediy
Merhaba herkes,

Beklemediğim kadar çok bir katılım oldu. Herkese çok teşekkür ederim. Umarım herkes bu etkinlikten memnun kalır ve bir ara tekrarını yaparız diyorum.

Adres alışverişlerinizi olabildiğince hızlı bir şekilde yapıp bu duyuruya cevap olarak alışverişin tamamlandığını belirtmenizi rica ediyorum. Kartları ne zaman göndereceğiniz ise siz ve göndereceğiniz kişi arasındaki diyaloğa bağlı. Lütfen gönderdikten sonra gönderdiğinizi, teslim aldıktan sonra da teslim aldığınızı belirten mesajları da atmayı ihmal etmeyin. Unutmayın ki postalar kaybolabilir, çok geç varabilir. Zaman verin, aklınızdan çıktığında gelebilir. Hiç gelmezse de yapacak bir şey yok, tekrar denersiniz dilerseniz :)

25 Ocak'a kadar adresi istenmeyen olursa kendisine gönderecek kişiye mesaj atarak durumu hatırlatsın, ulaşamaz veya başka bir sorunla karşılaşırsa bana mesaj atarak durumu belirtsin lütfen. Gerekli düzenlemeyi yaparız. Söyleyeceklerim bu kadar diyor ve çekiliş sonuçlarına geçiyorum. Sol taraftaki isimler gönderecek kişiler, katılım sırasına göre sıralandı. Sağ taraftaki isimler alacak kişiler, random.org üzerinden rastgele seçildi.


desdenova34 ==> nrmnm
fıytfıyt ==> temizruh
siflan ==> eftalmorgu
euteamo ==> nuhungemisindekibalik
Murtazaaylak ==> avarel dalton
eftalmorgu ==> beetlejuice
sys coyg ==> atın ölümüne sebep olan arpa
melisada ==> tolgame
heidi'nin dedesi ==> naif hayvan
jimjim ==> istenmeyen evlat
panda yuva yapmis sogut dalina ==> euteamo
sanat guresi ==> ferrarimizolaydisatardik
hasmetizm 2046 ==> kronik
ron dennis ==> taurina
temizruh ==> dragons
meyal ==> Phoebe
balik kraker ==> IcedFlames
Tekerikirikbavul ==> lamaga
etna ==> opitseri
dragons ==> Etanglement
beetlejuice ==> lifeframe
evrim halkasi ==> kitap arasında kalmış silgi tozu
Denton ==> apartman teyzesi
ozgur bir kusun hatirati ==> evrim halkasi
lifeframe ==> jimjim
rn ==> fıytfıyt
goochie goochie ==> a perfect lie
Etanglement ==> hasmetizm 2046
avarel dalton ==> dunden kalmis yemek
bardakigüneşgözlüğü ==> Tekerikirikbavul
taurina ==> hitsumo
a perfect lie ==> tahtakafa
tolgame ==> pokerface
sayns ==> goochie goochie
dunden kalmis yemek ==> babilbaligi
hitsumo ==> 65 derece
reactionic ==> Murtazaaylak
kitap arasında kalmış silgi tozu ==> bardakigüneşgözlüğü
ferrarimizolaydisatardik ==> Denton
babilbaligi ==> sayns
datnet ==> whoshotthesheriff
atın ölümüne sebep olan arpa ==> semyasa
IcedFlames ==> sys coyg
lamaga ==> ozgur bir kusun hatirati
nrmnm ==> panda yuva yapmis sogut dalina
istenmeyen evlat ==> siflan
65 derece ==> heidi'nin dedesi
whoshotthesheriff ==> melisada
nuhungemisindekibalik ==> datnet
naif hayvan ==> desdenova34
alliswell ==> sanat guresi
Phoebe ==> balik kraker
apartman teyzesi ==> ebabil curnatasi
ebabil curnatasi ==> alliswell
cayt ==> meyal
opitseri ==> ron dennis
pokerface ==> rn
semyasa ==> etna
kronik ==> reactionic
tahtakafa ==> cayt

edit 1: lamaga ==> kimberly wexler eşleşmesi kimberly wexler isimli kullanıcı artık olmadığı için lamaga ==> ozgur bir kusun hatirati olarak güncellendi.
desdenova34
(19.01.19)
Ben adresimi verdim, göndereceğim adresi aldım.


desdenova34
(21.01.19)
Adres verildi adres alındı


tolgame
(21.01.19)
Benimkini az önce yolladım.


lamaga
(21.01.19)
adres verdim, adres bekliyorum


tahtakafa
(21.01.19)
Adres alışverişleri tamamlandı..


adresler verildi alındı, sıra gönderimlerde.


nrmnm
(14 saat)
Ben adresimi verdim, göndereceğim adresi bekliyorum.


datnet
(10 saat)
Adres alışverişi tamamlandi,


a perfect lie
(7 saat)
adres verdim, göndereceğim adres henüz yollamadı


avarel dalton
(6 saat)
Adres verildi, adres bekleniyor.


Denton
(5 saat)
adres verildi, adres alındı.


sanat guresi
(4 saat)
Adresler ok. Çok teşekkür ediyorum organizasyon için.


Phoebe
(3 saat)

İnovasyonun Marka Değeri Üzerindeki Etkisi-Ankete Katılım Ricası

Modlardan ricam 1 hafta üstte kalabilir mi acaba?MerhabalarBir dostumun ricası üzerine paylaşıyorum.Ankete katılımlarınızı bekliyoruz.Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Ana bilim Dalı, Uluslararası İşletmecilik programı dâhilinde yürütülmekte olan tez çalışması için hazırlanmıştır.https://docs.google.
Modlardan ricam 1 hafta üstte kalabilir mi acaba?
Merhabalar

Bir dostumun ricası üzerine paylaşıyorum.Ankete katılımlarınızı bekliyoruz.

Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Ana bilim Dalı, Uluslararası İşletmecilik programı dâhilinde yürütülmekte olan tez çalışması için hazırlanmıştır.

docs.google.com

Şimdiden teşekkür ederim.

duyurudaki mesajlarımı yanlislikla sildim!!!!!!!!

yahu nasil boyle bir gaflet icine girdim bilmiyorum bunun geri donusu falan yok mu :S:S:S özenle sakladigim bazı mesajlar vardi. lütfen olsun admincigim bi el at lütfen :S
yahu nasil boyle bir gaflet icine girdim bilmiyorum bunun geri donusu falan yok mu :S:S:S özenle sakladigim bazı mesajlar vardi. lütfen olsun admincigim bi el at lütfen :S
fıytfıyt
(10 dk)
(2)

İtalya'dan Fransa'ya Pasaport Kontrolü

Merhabalar,Şu an Milano'da, yeşil pasaportla 90 gün süreliğine iş nedeniyle bulunuyoruz. Hazır burdayken ucuz bir uçak bulup Paris'i görsek diye düşünüyoruz ancak pasaportumuzda giriş-çıkış gözükmesi, Türkiye'ye döndükten sonra sıkıntı olabilir. İnternetten baktığım kadarıyla mühür basılıyor diyenle
Merhabalar,

Şu an Milano'da, yeşil pasaportla 90 gün süreliğine iş nedeniyle bulunuyoruz. Hazır burdayken ucuz bir uçak bulup Paris'i görsek diye düşünüyoruz ancak pasaportumuzda giriş-çıkış gözükmesi, Türkiye'ye döndükten sonra sıkıntı olabilir. İnternetten baktığım kadarıyla mühür basılıyor diyenler var, basılmıyor diyenler var.
Sizce ?
sponges
(15 dk)
Uçakta kesin basılır uluslarası oluyor, tren yolu geçtiğimde bir istasyonda pasaport kontrolü yapılmış(rastgele) fakat damga basılmamıştı.


Bu bi çakallık mı

Bugün trafikte öndeki arabanın arka camında normal plakadan daha küçük boyutta “başka” bir plakanın yapıştırılmış olduğunu gördüm. Ne bu, plaka tanımlama sistemini yanıltmak amaçlı mı? Pek anlam veremedim de..
Bugün trafikte öndeki arabanın arka camında normal plakadan daha küçük boyutta “başka” bir plakanın yapıştırılmış olduğunu gördüm.

Ne bu, plaka tanımlama sistemini yanıltmak amaçlı mı?
Pek anlam veremedim de..
(1)

organ bağışı

herkesin varsayılan olarak, ölümünün ardından organ bağışçısı kabul edildiği ve bağış yapmak istemeyenlerin kolayca bu varsayılanlıktan sıyrılabildiği bir sistem sizce nasıl olur? böyle bir sistemin uygulanmasını ister miydiniz?
herkesin varsayılan olarak, ölümünün ardından organ bağışçısı kabul edildiği ve bağış yapmak istemeyenlerin kolayca bu varsayılanlıktan sıyrılabildiği bir sistem sizce nasıl olur? böyle bir sistemin uygulanmasını ister miydiniz?
bazı ülkelerde bu var zaten


ted
(19 dk)

2. Meşrutiyet - Bab'ı Ali Baskını arası

Devlet yönetimi kimdeydi? Tamamen ittihatçılarda diyebilir miyiz? Bab'ı Ali Baskınından sonra tamamen ittihatçılara geçti ama bu iki olay arası kimdeydi?2. Olarak şu tweetin gerçeklik payı nedir? https://i.hizliresim.com/v6pDJ4.jpg
Devlet yönetimi kimdeydi? Tamamen ittihatçılarda diyebilir miyiz? Bab'ı Ali Baskınından sonra tamamen ittihatçılara geçti ama bu iki olay arası kimdeydi?

2. Olarak şu tweetin gerçeklik payı nedir? i.hizliresim.com
angelitoo
(33 dk)

Köpek Maması Tavsiyesi

İyi geceler,10 aylık Labrador kırması köpeğimiz için maksimum 200 tl civarında köpek maması arıyoruz. Öneriniz var mı?Bu arada çocuğumuzun annesi Labrador fakat babayı bilmiyoruz. Cins tahmininde de bulunabilirsiniz. Çocuğumuzun fotoğrafları ektedir: https://hizliresim.com/oXkmrkhttps://hizliresim.c
İyi geceler,

10 aylık Labrador kırması köpeğimiz için maksimum 200 tl civarında köpek maması arıyoruz. Öneriniz var mı?

Bu arada çocuğumuzun annesi Labrador fakat babayı bilmiyoruz. Cins tahmininde de bulunabilirsiniz. Çocuğumuzun fotoğrafları ektedir:

hizliresim.com
hizliresim.com

Teşekkürler.

Watsapp yedeklenmeyen mesajı geri getirme sorunu

Watsapp ta gruba bir mesaj attım. Sonra bu mesajı kaldırmak istedim ve çok aptalca bir şekilde herkesten sil yerine benden sil seçeneğine basıp mesajı sadece kendimden sildim ama grupta görünüyor tabi. Sonra çok akıllı gibi watsapp ı kaldırıp yeniden indirdim ki sohbetleri geri yükleyebileyeyim. Son
Watsapp ta gruba bir mesaj attım. Sonra bu mesajı kaldırmak istedim ve çok aptalca bir şekilde herkesten sil yerine benden sil seçeneğine basıp mesajı sadece kendimden sildim ama grupta görünüyor tabi. Sonra çok akıllı gibi watsapp ı kaldırıp yeniden indirdim ki sohbetleri geri yükleyebileyeyim. Sonra da mesajı herkesten silebileyim. Ama yine düşüncesiz bir şekilde ani hareket ettiğim için uygulamayı yeniden telefona indirip sohbeti geri yüklediğimde sadece bir önceki günün konuşmalarının yüklendiğini gördüm. Beş dakika önce yanlışlıkla gruba attığım sonra sadece kendimden sildiğim mesaj yedeklenmediği için watsapp uygulamasını yeniden yüklediğimde herkesten silmeye çalıştığım mesaj geri gelmedi. Mesajı geri getirmenin yolunun olduğunu sanmasam da fikrinizi almak istedim. Mesajı geri getirip sonra da gruptaki herkesten silmem mümkün mü? Grup yöneticisi de silemiyor mesajı ....
(6)

Moğollar ile oynayabileceğimiz bi oyun var mı

Doğru düzgün herhangi bi oyun oynamışlığım yok şimdiye kadar. Bi oyunda moğollar olarak oynamak istiyorum. Öneriniz var mıdır acaba
Doğru düzgün herhangi bi oyun oynamışlığım yok şimdiye kadar. Bi oyunda moğollar olarak oynamak istiyorum. Öneriniz var mıdır acaba
shogun: total war - the mongol invasion


sanat guresi
(37 dk)
age of empires


anily
(36 dk)
rise of nations


sir gawain
(32 dk)
Attila total war


civilization V


(2)

türk telekom online işlemler gelen sms'i görmenin yolu ?

türk telekom online işlemler gelen sms'i görmenin yolu var mı? ya da sms atanları görmenin bir yolu.
türk telekom online işlemler gelen sms'i görmenin yolu var mı? ya da sms atanları görmenin bir yolu.
jackyr
(51 dk)
uygulamada bulamadım şimdi ama web'den bir ara ayrıntılı döküm aldığımı hatırlıyorum. orada olması lazım.


sanat guresi
(46 dk)
Web dökümünde sadece attiklarimiz vs var. Ya da ben onu bulabildim


jackyr
(31 dk)

Facebook messenger

Bende facebook yüklü oluyor uygulama olarak ama bazen messenger ekini siliyorum.onu silince gönderilen mesajları açamıyorum sadece bildirim olarak görünüyor.Şimdi birine yazdım,iletildi mi iletilmedi mi anlamadım ama görülmediğine eminim. Online da oldu.messengerı silme ihtimali var bunu nasıl öğren
Bende facebook yüklü oluyor uygulama olarak ama bazen messenger ekini siliyorum.onu silince gönderilen mesajları açamıyorum sadece bildirim olarak görünüyor.
Şimdi birine yazdım,iletildi mi iletilmedi mi anlamadım ama görülmediğine eminim. Online da oldu.messengerı silme ihtimali var bunu nasıl öğrenebilirim? Profilinde bi şekilde anlaşılıyor mu?
ddenizz
(52 dk)
(5)

Rus edebiyatından hangi kitapları önerirsiniz?

gogol, oblomov,dostoyesvki ve platonov okudum sadece. hangi eserleri okyayyım. 200 liralık kitap alıcam rus edebiyatı için ayırdım. tavsiyeleri bekliyorum
gogol, oblomov,dostoyesvki ve platonov okudum sadece. hangi eserleri okyayyım. 200 liralık kitap alıcam rus edebiyatı için ayırdım. tavsiyeleri bekliyorum
ayseee
(1 saat)
lermontov - zamanımızın bir kahramanı


Tolstoy, puşkin, çehov, turgenyev? Ve daha nicesi. Seç seçebilirsen.


bulgakov - usta ile margarita


sir gawain
(56 dk)
Bulgakov- genç bir doktorun anıları


kojonotsuki
(19 dk)
yevgeni onegin.

bilimkurgu okursanız bogdanov'un kızıl yıldız'ı.

gonçarov'dan da oblomov.


(5)

Tanımadığım biri tarafından iş yerimden araniyorum

Doğu'da mecburi görevdeyim.gecen biri aradı santral bağlamış adam kendini tanitmiyor sizinle konuşmak istiyorum diyor ben de şöyle derdin ne dedim yok olmaz numaramı bırakayım geniş zamanda konuşalım dedi ben de he he dedim.santrali aradım kim olduğunu bulamadılar gizliden arıyor.bugun yine aramış b
Doğu'da mecburi görevdeyim.gecen biri aradı santral bağlamış adam kendini tanitmiyor sizinle konuşmak istiyorum diyor ben de şöyle derdin ne dedim yok olmaz numaramı bırakayım geniş zamanda konuşalım dedi ben de he he dedim.santrali aradım kim olduğunu bulamadılar gizliden arıyor.bugun yine aramış bu sefer bağlamadilar uyardigim için.sizce bir şey yapayım mı bekleyeyim mi.
o erkek, sen kadın mısın? sana asılıyor mu?


killerbee
(1 saat)
Evet ben kadınım o erkek.net bir asılma yok ama amacın o yönde olduğu belli.


ısrarcı olursa suç duyurusunda bulun.

tamam tanışmak isteyebilir, bari kendini tanıtsın.

neymiş o geniş zamanda konuşuruz muhabbeti.


killerbee
(55 dk)
Basina bela olur hic muhattap olma. Duzgun adam olsa o sekilde ulasmaz.


acemi
(51 dk)
@killerbee +1 bi dilekçeye bakar iş


(2)

Kıl dönmesi

Kuzenim geçen hafta ameliyat oldu, az önce konuştuk ve kendisi felaket durumda. Acısı falan yok ama hep uzanıyor, yürüyemiyor, tuvalet ihtiyacını ayakta gideriyor falan baya korktum. Şimdi biliyorsunuz, işsizlik var, şanssızlık var, talihsizlik var bende. Bu da çıkar yarın. Ama nasıl çıkmaz?Çıkmamas
Kuzenim geçen hafta ameliyat oldu, az önce konuştuk ve kendisi felaket durumda. Acısı falan yok ama hep uzanıyor, yürüyemiyor, tuvalet ihtiyacını ayakta gideriyor falan baya korktum.

Şimdi biliyorsunuz, işsizlik var, şanssızlık var, talihsizlik var bende. Bu da çıkar yarın. Ama nasıl çıkmaz?

Çıkmaması için ne yapmak lazım?
zaman
(1 saat)
açık ameliyat olduysa iyileşmesi aylar bile sürebilir.

bu birden çat diye çıkan bişey değil, düşün minicik bir sivilce boyutunda çıkıp 3 4 sene doktora gitmeyip müdahele etmeyince tüm kuyruk sokumuna yayılıyor.

yapabileceğin bişey yok, çıkarsa en kısa sürede ufacıkken gidip aldırman gerekir yani 1 dikiş atılması var, oradan el büyüklüğünde kocaman yer alınması var.

fark bu kadar bariz, çıkarsa gidersin, 5 dakkada alırlar 1 dikiş atarlar geçer gidersin.


killerbee
(59 dk)
Peki bunun bir önlem yöntemi yok mu?


zaman
(56 dk)
(3)

Bu ayak düz taban mı

https://eksiup.com/463b97074301https://eksiup.com/f98268fa7434https://eksiup.com/ed9db1a1f549Tahmin ve ya kesin o yorum olduğunu belirtirseniz sevinirim?
eksiup.com

eksiup.com

eksiup.com


Tahmin ve ya kesin o yorum olduğunu belirtirseniz sevinirim?
valarmurgulis
(1 saat)
Çocuğun ayağını suya sokup sonra masaya bastırın. Ayak izi komple çıkıyorsa düz tabandır


(s)AINT
(1 saat)
Öyle gözüküyor yere basarken her iki yandan çeksenize


Ayaklar yere basarken iç yandan fotoğrafını çekerseniz daha iyi anlaşılır. Daha net sonuç için Feiss çizgisi diye bir sey var.
Medial malleol,navikula kemiğinin skafoid çıkıntısi ve bas parmak eklemi aynı hizadaysa sorun yok demektir.(bu noktalara googledan bakarsiniz :)) Bunun gibi: www.google.com


Maverick
(15 dk)
(3)

sözlüğün avukatlarına işe iade davası

işe iade davamız istinaftaydı, 14 ocak da karara çıkmış istinaf da. avukatımıza sorduk, karar onanmadan göremiyorum diyor. bu karae kaç günde onanır ? karar onandıktsn sonra taraflara tebliğ edilecek sonra da 1 ay itirax süresi mi var yargıtay için yani ben ne saman yargıtaya temmiz ettiklerini öğre
işe iade davamız istinaftaydı, 14 ocak da karara çıkmış istinaf da. avukatımıza sorduk, karar onanmadan göremiyorum diyor. bu karae kaç günde onanır ?

karar onandıktsn sonra taraflara tebliğ edilecek sonra da 1 ay itirax süresi mi var yargıtay için

yani ben ne saman yargıtaya temmiz ettiklerini öğrenebilirim en erken
oscar
(1 saat)
Hocam bence avukatınız onaylanmadan göremem demek istemiştir. (Uyapta karara çıktığı yazabilir ama karar onaylanmadan ekranlara düşmez) Onama farklı bi olay, zaten yargıtay yapar onu da anca. Karar onaylandıktan sonra taraflara tebliğ olur, temyiz yolu açıksa yine iki hafta süre verilse yani karar bugün onaylansa ve taraflara tebliğe çıksa yirmi güne (2 hatfa + e tebligat) temyiz yoluna başvurmadıklarında kesinleşmiş olur gibi geliyor bana


hocam neden onanma/onaylanma ne demek diye avukatınıza sormuyorsunuz?


Bunu avukatına sorsana delikanlı:)


(9)

Özet yazamayan doçent

Çok alakasız bir yerden tanıdığum bir doçent var. Adam makalelerinin özet kısmını İngilizce'ye çeviremiyor. İngilterede yükseklisans yapmasına rağmen yapamıyor bunu. Geçen sene ben ona doktorayla alakalı bir şey sormuştum, pat diye bunu çevirir misin diye özeti yolladı. Altı üstü 6 cümle, elime yapı
Çok alakasız bir yerden tanıdığum bir doçent var. Adam makalelerinin özet kısmını İngilizce'ye çeviremiyor. İngilterede yükseklisans yapmasına rağmen yapamıyor bunu. Geçen sene ben ona doktorayla alakalı bir şey sormuştum, pat diye bunu çevirir misin diye özeti yolladı. Altı üstü 6 cümle, elime yapışmıyor ama bugün bence bu tür işler için gayet uygunsuz bir saat olan 11'de mesaj attı çevirecek vaktin var mı diye. Normal bir saatte olsa tamam da şuanda ağzımın tüm tadı kaçtı. Bir de benim haberim yokken beni özet çevirmeni atadı sanırım. O da bi fantastik.

Siz olsanız ne yapardınız?
Çevirmezdim. Oturup kendi çevirsin.


İlişkimize bağlı, hatri olan birisi için yaparım hesabını tutmam, belki bi işi vardır ya da son ana bırakıp sıkışmıştır. Ama bu saatte elimi sürmem, tamam yarın öğlen çeviriyorum şimdi çok uykum var derim.


Dediğiniz gibi çok alakasız bir yerden tanıdığım biriyse anca hiçbir işim yoksa ve keyfim yerindeyse çeviririm. Yoksa hiç uğraşamam işim var derim kibarca reddederim


sys coyg
(1 saat)
bende emeği geçmiş biri değilse çevirmem.


Daha uygunsuz bir saat olan 12'yi bekleyip öyle mi tamam desem acaba. Çok sinsiyim.


Gerek yok beklemeye. Çeviremem, işim var de geç.


Kendisinin özeti değildir. Öğrencisinin, asistanının falandır diyerek sinir derecesini arttırıyorum (*-*)


velvetmorning
(1 saat)
en nefret ettiğim insan tipi. vaktim yok de geç. hayat başkalarının sikimsonik angaryalarıyla uğraşmak için kısa.


sir gawain
(50 dk)
Ben olsam sabaha kadar mesaj atmam bile. 11'de gelen mesaja cevap atmam icin ya cidden samimiyetim olna biri olmasi ya da bir yerde yangin filan cikmis olmasi lazim.

Yalniz vay anasini sayin seyirciler, adam docent. Bu kadar mi capsiz yahu Yeni Turkiye akademisyenleri?


fortisvita
(15 dk)

İstanbulda kolejde öğretmenlik yapan var mı?

iş başvuruları ile ilgili merak ettiklerim var. Kolejde öğretmen olarka çalışan varsa mesaj atabilir mi?
iş başvuruları ile ilgili merak ettiklerim var. Kolejde öğretmen olarka çalışan varsa mesaj atabilir mi?

Şehir, Yol, Triatlon Bisikletlerinde İndirim

Selamlar,Uzun yıllardır insanların aklındaki bisiklete dair soruları giderip doğru bisiklete ulaşmalarını sağlıyorum. Yüzden fazla insana yardımcı oldum bu konuda.Şehirde sürmek için, yol bisikleti sporuna veya triatlona başlamak isteyen varsa hem doğru model tercihini yapmalarına yardımcı oluyorum
Selamlar,

Uzun yıllardır insanların aklındaki bisiklete dair soruları giderip doğru bisiklete ulaşmalarını sağlıyorum. Yüzden fazla insana yardımcı oldum bu konuda.

Şehirde sürmek için, yol bisikleti sporuna veya triatlona başlamak isteyen varsa hem doğru model tercihini yapmalarına yardımcı oluyorum hem de indirim sağlıyorum.

Bahar gelmeden bisiklete niyeti olan varsa dm'ye beklerim.
duseyazar
(2 saat)
(1)

2 Yıllık Üniversiteyi

5 ve altında ders bırakarak 7-8 senede bitirmek mümkün mü? Normal şartlarda 4 senede bitmesi gerekiyor ama 5 ve altında ders olunca süre sınırı olmuyormuş. Bilgisi olan var mı?
5 ve altında ders bırakarak 7-8 senede bitirmek mümkün mü? Normal şartlarda 4 senede bitmesi gerekiyor ama 5 ve altında ders olunca süre sınırı olmuyormuş. Bilgisi olan var mı?
aynabugusu
(2 saat)
Yönetmeliklerde yazar, azami öğrenim süresi 2 yıllıklar için 4; 4 yıllıklar için ise 7 yıldır. Bir ara sınırı kaldırmışlardı, sonra geri geldi. Değişmediyse hâlâ bu şekilde olması lazım.


shangrilla
(26 dk)
(15)

Yurtıdışı, sevgili

Bir arkadaşım ekolü olacak ama gerçekten tek yakın arkadaşım büyük bir kavga yaşadı ve çözemiyoruz.24 yaşlarında bir çift, erkek olan bir etkinlik için yeni tanıştığı insanlardan oluşan çok kişilik grupla yabancı bir ülkeye gitmek istiyor. Kız da vize sorunum yok ben de geleyim, gün içinde etkinlikt
Bir arkadaşım ekolü olacak ama gerçekten tek yakın arkadaşım büyük bir kavga yaşadı ve çözemiyoruz.

24 yaşlarında bir çift, erkek olan bir etkinlik için yeni tanıştığı insanlardan oluşan çok kişilik grupla yabancı bir ülkeye gitmek istiyor. Kız da vize sorunum yok ben de geleyim, gün içinde etkinlikteki işlerle ilgilenir diğerleriyle takılırsın akşam beraber takılırız diyor. Erkek istemiyor. Ve baya kavga ettiler. Çözüm bulamıyoruz kimse vazgeçmiyor inadından. Biri vaz mı geçmeli başka çözüm var mıdır?
Ayrılsınlar, adam kafası rahat rahat gidip sevişsin. :D


datnet
(2 saat)
Ayrıl coco +1


Erkek neden istemiyor


İstemene nedeni olarak iyi tanımadığım insanların yanına sevgilimi getiremem, sanki yanımda yük olarak taşıdığım sorumlu oldugum bir cocuk gibi olursun gibi bir sey demiş


İstememe sebebi bana hiç mantıklı gelmedi. Ben erkeğim ama kızın yerinde olsam kesinlikle "neden istemiyor gelsem ne olacak güzel vakit geçiririz" diye düşünürdüm. Aynı şekilde kız yurt dışına gitse erkeğin gelmesini istemese erkek ne tepki verirdi?


sys coyg
(1 saat)
Ayrılsınlar direkt. Zaten bu olaydan sonra ayrılığa gidecekler adım adım, uzatmasınlar.


adam bi keyif yapıcak kız etmiş içine. erkeğe söyle ayrılsın :)


Pek çift olamamışlar bence.


(s)AINT
(1 saat)
benim böyle bir imkanım olsa sevgilimin de yanımda olmasını aşırı isterim. sevgili bu, annen demiyor oluşum ben de senle geleyim diye. kız ayrılsın bence, sonra kendisini çok daha üzecek şeyler yaşanabilir. zaten böyle bir duruma gelip ilişkiyi toplamak da zor olur.


Mossy
(1 saat)
erkek net haksız. sevgilisini yük olarak görüyorsa ayrılsın, öyle gitsin. oha.


gmzo
(1 saat)
Ahaha adamın uydurduğu bahaneye bak. Açık açık diyor ki takılıcam!!!! Yada kız gayet net anladığı halde aptal takliti yapıyor ve adam yine bu durumdan istifade ediyor. Boynuz is coming daha ne desin adam. Çözüm kızın ayrılması zaten, eğer bile bile lades demek gibi mükemmel bir karakteri yoksa.


Dylan Murphy
(1 saat)
Gerekcesi mantikli değil. Belli ki kacamak yaparim diye düşündü, sen gelmek isteyince de agresiflesti tepkisini ayarlayamadi..


Güzel(ve komik) bahane.

Bir şeyler diyecektim ben de ama şöyle bir baktım ve herkes aşağı yukarı düşündüğümü söylemiş zaten. Fazla uzatmasam da olur. Hayırlısı diyeyim en iyisi.


Bahanesini beğendim valla. Ayrılsınlar oğlan rahatına baksın kız da yoluna.


Vallahi ben kadın yerinde olsam bahane buluyor diye degil de bu adama ben topluluk içinde yük olarak taşıdığım çocuk gibi nasıl hissettiriyorum diye kafa yorarım. Sahiden bunu hissediyor olabilir, kimse sevgilisiyle gelmeyecektir, kızin sosyal uyum sorunu, dil sorunu vardır, her şeyi erkekten bekliyordur vs. Bildiğin rahatsızlık veriyorum ben bu adama diye düşünmesi gerekmez mi? Ne fena (._.). Çözüm olarak adamın neden böyle hissettiği hakkında konusmamlılar diyorum. Böyle hissetsen de geleceğim demek çok saçma değil mi? E neden böyl hissediyorsun diye adamı suçlamak da cok saçma, his icin nasil suçlayacaksın. Bir de başka bir çözüm, etkinlik gunleri akşamı adam grupla takılsın, falzasından 2 gün daha alsınlar, kadın sonraki iki gün gitsin, olmaz mı?


konsolosluklara sekreter alımı

daha önce dış işleri bakanlıgının konsolosluklar için açtığı sekreter sınavına giren oldu mu? birkaç sorum olacaktı
daha önce dış işleri bakanlıgının konsolosluklar için açtığı sekreter sınavına giren oldu mu? birkaç sorum olacaktı
monicapp
(2 saat)
(4)

otobüs biletlerinin manyak artması

ya kafayı mı yedi bunlar? her hafta bi 5tl daha koyuyorlar. 13tl'lik yer 32tl oldu. araba alıcam sırf bunlar yüzünden.nasıl bir artmadır bu ya?soru : ucuza araba satan var mı? ara sıra sizi de gezdiririm.
ya kafayı mı yedi bunlar? her hafta bi 5tl daha koyuyorlar. 13tl'lik yer 32tl oldu. araba alıcam sırf bunlar yüzünden.
nasıl bir artmadır bu ya?
soru : ucuza araba satan var mı? ara sıra sizi de gezdiririm.
ben de aynı şeyi sorguladım bugün. 28 aralıkta mersin istanbul gidiş dönüş 130 lira yazıyordu. yarın bilet alıcam tek yön 150 lira.


duseyazar
(2 saat)
Firmaların en önemli kalemi olan yakıt artış içinde, personel maaşları en az 2200 tl oldu, hemen her şeye zam gelirken otobüs biletlerine de zam gelecekti.


murtiii
(2 saat)
Araba al da gor gununu.
10 yasinda 1.4 arabanin vergisi 720 tl oldu. Bu ay sirf benzine 500 tl vermisim. En ufak yedek parca bile %100 zamlandi.

Ya bir far oldu 2500tl. Dipsiz ampule para almazlardi simdi tanesi 4 tl.

Haftada 2 kere avrasya tuneline giriyorum tek gecis 25 tl.
Ise gidis gelisim o gun kazandigim parayi gececek nerdeyse.

Otobusculerin masraflarini dusunemiyorum bile.


acemi
(55 dk)
Osmangazi köprüsüne gelen zam sebebiyle Bursa dan Gebze ye giden araçların biletleri bile şu an 40-45 tl. 1 Saat 10 Dakikalık yol :(


(7)

bilanço sorusunu çözebilecek olan var mı

arkadaşlar biraz yardıma ihityacım var çünkü ben bu soruyu çözemedim. https://i.hizliresim.com/grWDXN.jpg
arkadaşlar biraz yardıma ihityacım var çünkü ben bu soruyu çözemedim.

i.hizliresim.com
ya da nasıl yapılacağını söylerseniz de olur.


devir işleminde hangi kodu kullanıyorduk ya


kod kullanıyor muyduk bilmiyorum ama not kısmı biraz kafa karıştırıcı. o not kısmını işlemlerde kullanacak mıyım yoksa sadece 9 bin amortisman değerinin açıklaması mı


devredilen şirket ve devralan şirkettin mali tablolarını istiyor soru anladığım kadarıyla.devredilen şirketin ve devralan şirkette bunu hangi kod üzerinden göstereceğiz onu hatırlayamadım.nereye yazcaz devraldığımız şirketi devraldığımız gayrimenkulu, taşınabilen eşyaları felan tek tek kalem kalem mi ayırıp yazacağız bunu kestiremedim.


i.hizliresim.com

şöyle istiyorlar cevabı kodları bilmiyorum ben :D


o cevabın sorusunu atarsan belki bişiler yapabilirim


(7)

Neden?

İnsanlar neden bu kadar saygısız?
İnsanlar neden bu kadar saygısız?
somon sosu
(2 saat)
ailede ve temel eğitimde bu kavram insanlara düzgünce kavratılamadığı için.


nrmnm
(2 saat)
saygı ve sevgisiz büyüdükleri için


taurina
(2 saat)
benim salaklara tahammülüm yok. o yüzden.


killerbee
(2 saat)
toplumu yönetenler ve genel kültürümüz saygısız olduğu için.


duseyazar
(2 saat)
anadan babadan ne görürse işte.


Valla olay hep etki tepki meselesi. Sen istediğin kadar saygılı davran, ailenden saygıyı süper şekilde öğren, normal hayatta saygılı davranmanın karşılığını alamazsan ve millet de sürekli saygılı davranan insanı sindirmeye çalışırsa bir yerden sonra senin de tepen atar ve sallamazsın saygıyı falan. Toplumda olan şey bu genel olarak.


Bence önce bir saygı kıstası veya düzeyi belirleyelim, ona göre konuşalım. Benim böyle bir soruya cevabım bu zamana kadar yaşanan göçler ile birlikte yok olan kent hayatı kentlilik, kentlerdeki kasaba kültürü etkisinin yok ediciliği ve buna eklenen sosyal medya falan diye devam ederdim. Ama bu cümlenin gerçekten bitişi yok :)


(2)

buradaki cümle ne manada?

"He found himself being hustled by the wind. It rushed in from the open sea, it charged at cross-purposes along the coast, turning the sandbanks of the Devil’s Backbone into a haze of impenetrable layers of fog and sand."buradaki "it charged at cross-purposes along the coast" kısmını anlayamadım. ka
"He found himself being hustled by the wind. It rushed in from the open sea, it charged at cross-purposes along the coast, turning the sandbanks of the Devil’s Backbone into a haze of impenetrable layers of fog and sand."

buradaki "it charged at cross-purposes along the coast" kısmını anlayamadım. kazalara meydan vermek manasında mı?
açık denizden esen rüzgar kıyıdaki rüzgarla çarpışıp kumsalda kum ve sis katmanları oluşturuyormuş. böyle bir şey anladım. "charged at cross-purposes" dediği ters yönden esmek olsa gerek. kazalara meydan vermek anlamını nasıl çıkardın?


sir gawain
(1 saat)
"cross-purpose" normalde zıt fikirli, görüşleri çelişen insanlar için kullanılır. Burada bir kişileştirme (personification) var rüzgara yönelik. Devamlı zıt ve farklı yönlerden estiğini, tozu dumana kattığını anlatıyor sanırım. Özlemişim interpretation yapmayı.


shangrilla
(10 dk)
(4)

Paraf kartta biriken puanlar sorunsalı

Merhabalar. Babamın paraf kartında 80 tele kadar bi paraf birikmesi var. Kartın 1 haftalık kullanım süresi kaldı. Şimdi ben puanları nasıl kullanıcam? İnternette çok sağlıklı bilgilere ulaşamadım. Nerelerde geçerli bilen var mıdır teşkürler
Merhabalar. Babamın paraf kartında 80 tele kadar bi paraf birikmesi var. Kartın 1 haftalık kullanım süresi kaldı. Şimdi ben puanları nasıl kullanıcam? İnternette çok sağlıklı bilgilere ulaşamadım. Nerelerde geçerli bilen var mıdır teşkürler
paraf pos cihazı lazım. geçen gün D&R dan alış veriş yaptıktan sonra slipte puan bilgisi gördüm. aynı mağazadan alışveriş yaptım hemen o puanla.

ama her dnr da var mıdır bilmiyorum.


khul
(2 saat)
karfurlarda geçiyor. kartın süresinin bitmesi bir sorun teşkil etmez, puanlar yeni karta da aktarılıyor.

şöyle bir liste var ama ne kadar günceldir bilmiyorum: www.parafcard.com.tr
alışverişten önce kasaya sorun, paraf posu varsa geçerler.


nrmnm
(2 saat)
Çok makbule geçtiler süpersiniz:*


Puan ile ilgili başlıklara devamlı aynı şeyi yazıyorum reklam yaparmış gibi: n11


shangrilla
(8 dk)
(2)

merkez bankası enflasyon tahmin anketi

merhaba,1-bu anket sonuçları yapacağım analiz için resmi kaynak olarak kullanmam doğru mudur ? yani satış analizi yapıyorum diyelim. buradaki anket tahminlerine göre maliyetleri arttırmak doğru bir yöntem midir ? (m.b tahmini tutturamıyor ama resmi bir kaynak göstermem lazım)2- foto'da gösterdiğim y
merhaba,

1-bu anket sonuçları yapacağım analiz için resmi kaynak olarak kullanmam doğru mudur ? yani satış analizi yapıyorum diyelim. buradaki anket tahminlerine göre maliyetleri arttırmak doğru bir yöntem midir ? (m.b tahmini tutturamıyor ama resmi bir kaynak göstermem lazım)

2- foto'da gösterdiğim yerde cari yıl sonu yazan yer 2019 yılının ortalaması,
10 yıl sonra yazan yerde 2028 yılının ortalaması değil mi ? yani (16,45-7,28)/9 yaptığımda 1,01 çıkıyor. öyleyse enflasyon 2019'da 16,45, 2020'de (16,45-1,01) 2021'de (16,45-1,01-1,01) olacaktır diyerek, ürünlere bu oranda zam yapacağımı farzetsem doğru bir yaklaşım olur mu ?

teşekkürler.

hizliresim.com
xephyr
(2 saat)
ikisi de çok saçma olur


ted
(1 saat)
doğru nasıl olmalı peki? öneriniz nedir ?


xephyr
(51 dk)
(9)

bu taciz sayılır mı ?

Söz veya el teması yok ancak bakislardan rahatsız olmak taciz sayılır mı? bugün arkadaşlarimla tiyatroya gittik,üzerimde etek + pamuklu çorap vardı. Ön çarprazimda oturan adam aralarda sürekli bacaklarima bakmiş, yerinden kalkmış özellikle bana doğru arkasına eğilmiş. Yanımdaki kadın uyardı ben far
Söz veya el teması yok ancak bakislardan rahatsız olmak taciz sayılır mı?
bugün arkadaşlarimla tiyatroya gittik,üzerimde etek + pamuklu çorap vardı. Ön çarprazimda oturan adam aralarda sürekli bacaklarima bakmiş, yerinden kalkmış özellikle bana doğru arkasına eğilmiş. Yanımdaki kadın uyardı ben fark etmedim bedenen dönüktüm. Yanımdaki kadin deyince oturunca çaktırmadan bakıyor fark ettim bir şey diyemeden perde başladı.
yani anlamiyorum çoraptan bile ne görecek böyle bir şeyde ne diyebilirim ? Teknik olarak taciz sayılır mı ? Çok canım sıkıldı ya, tiksindim gerçekten, ne demem gerekirdi?


Siz bu gibi şeylerde napiyorsunuz ?
Tayttan ne anlaniyorsa çoraptan da o anlanir.
Goz tacizidir evet.
Ben etkileyici bir bacak gordugum zaman goz ucuyla bi bakıyorum caktirmadan. Yeni nesil silahlar gibi lazerle hedefe kirleniyorsa sikinti.


stavro
(2 saat)
"...çoraptan bile ne görecek?"

çorap ile hayal ettiği şeyi görüyor. sen orada sinemalarda üzerine yeşil kumaş giydirilen bir oyuncusun.


tabudeviren
(2 saat)
tabudeviren +1

O an neyi hayal ediyorsa onu görüyor.. Evet kötü hissetmekte haklısın bu tacizdir.


IcedFlames
(2 saat)
Evet bakislar da taciz sayilir. Senin gostermek istemeyecegin her yerine bakmasi senin hakkini taciz etmesidir.


Traveller
(2 saat)
Bacak değil konu. Sırtına da bakabilir gözlerine de. Rahatsız edecek boyutta olması yeterli..


Anlık bakış atmak olsa bir şey yok da rahatsız edecek şekilde uzun uzun sürekli bakmak taciz olarak değerlendirilebilir.


gayet de taciz sayılır tabii. böyle durumlarda hiç carlamadan bu insanlarla yüzleşmeyi, gözgöze gelmeyi, utanıp kafasını çevirmezse de "neye baktınız buyrun yardımcı olayım" demeyi tercih ediyorum. Henüz son aşamaya gelebilenlerin sayısı 1-2'den fazla değil ki onlar da o lafı duyunca "alla allaaaaaa" diyerek yürüyüp giden hacı dedelerden başkası değil.


Anlık olanlara bir şey denilmez ama rahatsız edecek seviyede olmuş. Öküzlük


valarmurgulis
(1 saat)
Kesinlikle taciz göz de olsa bende bir erkek olarak görünüşte güzel şık bir giyimli bir kıza bakarim fakat kesinlikle rahatsız etmem etmemeliyimde hiç hoş değil


tolgame
(1 saat)

Online mod var mi

Bi haber etseniz bisey sorcam
Bi haber etseniz bisey sorcam
acemi
(3 saat)
(3)

Onedio alternatifi aranıyor

Sitenin ios uygulaması resmen çortladı, konu içeriğine reklamı basınca uygulama kitleniyor haliyle.Var mı bu tarz bir alternatif uygulama
Sitenin ios uygulaması resmen çortladı, konu içeriğine reklamı basınca uygulama kitleniyor haliyle.
Var mı bu tarz bir alternatif uygulama
FT5
(3 saat)
Onedio alternatifi demek biraz hakaret gibi olacaktır ama, kalitesi yüksek bir sayfa önerebilirim. Kendi uygulaması yok, bundle üzerinden takip edebilirsiniz dilerseniz.


lisw
(2 saat)
Onedio nun ciddi teknik sıkıntıları var ve epeydir çözemediler. Mesela yorum bildirimlerine uygulamadan ulaşamıyorsun. Sayfa takılmaları, instagram vs postların yarım veya hiç çıkmaması, uygulamanın kitlenim takılması vs.
Neyse bundle kullandım bir ara, nedir alternatif?


FT5
(2 saat)
Özel mesaj olarak gönderdim. Reklam olmasını istemedim.

Uygulaması yerine doğrudan Chrome vs tarayıcılar üzerinden de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bundle'da sadece son 1 aylık yazılardan başlıyor içerik gösterimi.


lisw
(2 saat)
(6)

Yurt dışı kış tatili önerisi (1 haftalık)

Schengen devam ettiği için tercihim vizeli ülkeler. çok soğuk olmayan, ucuz bir şehir arıyorum. Nereye bilet alayım, var mı tavsiyesi olan ?
Schengen devam ettiği için tercihim vizeli ülkeler. çok soğuk olmayan, ucuz bir şehir arıyorum. Nereye bilet alayım, var mı tavsiyesi olan ?
prag, viyana, budapeste.
Soguk olmasina soguktur, neredeyse butun avrupa ulkeleri ekvatora turkiyeden daha uzak oldugu icin daha soguk. Ama prag’i karlar altinda dusunemiyorum, her zaman harika bir fikir:)


Roma


Arthur Dayne
(2 saat)
Heryer soğuk olacak, o yüzden tercihini böyle buz gibi olmayıp yine de karlı olabilecek bir yerden kullan, İtalya falan keyifsiz oluyor soğukta. Prag,viyana olabilir.


mirafiori
(2 saat)
Portekiz


Coma
(2 saat)
Malta


taurina
(2 saat)
Valletta uygun olabilir ama ucuz uçak bileti bulabilir misin bilmiyorum..


(6)

Kendinize verdiğiniz sözleri nasıl tutuyorsunuz?

Sanırım en kolay bozulan sözler insanın kendine verdikleri. Bunu istikrarla yapabilen insanlar motivasyonu nasıl sağlıyor merak ediyorum.Evet "self discipline" den bahsediyorum. Nasıl oluyor?
Sanırım en kolay bozulan sözler insanın kendine verdikleri. Bunu istikrarla yapabilen insanlar motivasyonu nasıl sağlıyor merak ediyorum.
Evet "self discipline" den bahsediyorum. Nasıl oluyor?
kismisolungac
(3 saat)
Yemin ediyorum.


trgydl
(3 saat)
Tecrübe, tutamayacağın sözler vermeyeceksin


FT5
(2 saat)
Bunun çok kolay bir yöntemi var. Defalarca anlattım burada, senin de faydalanmanı isterim.

Sistemimizin adı, loss aversion. Yani kaybetmekten kaçınmak.

Özü şu; bir insan 100 TL kazanmak için 1 saat çalışırken, 100 TL’sini kaybetmemek için 3 saat çalışmayı göze alır, yani kaybetmemek için 3 kat çaba harcar.

Şimdi bu yöntemi nasıl kullanacağımıza gelelim. Diyelim ki ben 1 ayda 500 sayfa kitap okuyacağım diye kendime söz verdim. Bu sözüme başlamadan evvel güvendiğim bir arkadaşıma 500 TL verdim. Ve o arkadaşıma dedim ki “eğer ben bu sözümü tutamazsam, 1 ayın sonunda bu 500 TL’yi benim sevmediğim bir derneğe bağışla”

Sence ben o 1 ayın sonunda 500 sayfa okumuş muyumdur? Yoksa 500 TL’mi kaybetmeyi göze almış mıyımdır?


İstediğim şeye ulaşmak istiyorsam yapmam gereken bu, odaklandığım bu oluyor. En basiti 600 gr kastan vermişim o kadar antreman boşa gitmiş sebebi de beslenme olduğu için cipsi bıraktım. Sadece regl döneminde yicem diye şartlandım, evde bir Extreme bir Pringles paketi duruyor, zor ama sabrediyorum.


mslny
(2 saat)
@ft5+1=ft6
Bu güzel espriden sonra konuya dönecek olursak, yapabileceğin sözleri vermek cidden önemli. Misal bi ara akşam yatmaya çalışırken sıkılıp koyun saymaya başladım cidden uyutuyor mu diye sonra kendimden geçip 1 milyona kadar sayacam dedim. Saydım saydım bitmedi önce 500 bine düşürdüm baktım olmuyor 100 bine düşürdüm baktım o da olmuyor küfredip bıraktım saymayı ve netice olarak hiçbir sözü tutamadım. Bu da böyle saçma bir anımdır.


Kişilıkle alakalı sanırım. Kişilik özellikleriyle. O yüzden herkese uygulanabilir bir yöntemi olduğunu sanmam.


velvetmorning
(1 saat)
(1)

Ahşap işinden anlayanlar: MdfKap ve su kontrası dönmesi

20cm*10cm parçayı vernikleyeceğiz, yere konacak süsün alt parçası.4mm mdf kapta yaptık, 10 gün sonra dönmeye başladı :(6 ya da 8mm'ye çıkartalım diyoruz.Mdf kap kı su kontrası mı tercih etmeli, hangisi daha dayanıklı, daha yavaş döner?
20cm*10cm parçayı vernikleyeceğiz, yere konacak süsün alt parçası.

4mm mdf kapta yaptık, 10 gün sonra dönmeye başladı :(

6 ya da 8mm'ye çıkartalım diyoruz.

Mdf kap kı su kontrası mı tercih etmeli, hangisi daha dayanıklı, daha yavaş döner?
cccbehzatccc
(3 saat)
İşlemiş ahşap türevleri kolay kolay dönmezler. Ya çok nemli ya da çok kuru ortamda kalmışlar heralde? Kalorifer yanında veya çamaşır asılan bir odada fln mu tutuyorsunuz?

4mm ince olduğu için daha kolay dönebilir, kalınlaştırmakta fayda var.

Her durumda kontraplak daha kolay döner, MDF'nin dönmesi zor. Suntalam da zor döner. Ama şaşırdım yani.. dönmemesi lazım..


zeke
(2 saat)
(6)

iPhone'dan Note serisine geçen var mı?

Sevgili tüketim toplumu,Yaklaşık 3 yıldır iPhone SE kullanıyorum ve çok memnunum. Bununla birlikte Macbook Air ve Airpods kullanıyorum. Aralarındaki senkronizasyondan çok memnunum. Fakat,* ekran büyüklüğü ve kalitesi, * multitasking özellikleri, * yazılım konusunda daha özgür olması, * hafızası, * k
Sevgili tüketim toplumu,

Yaklaşık 3 yıldır iPhone SE kullanıyorum ve çok memnunum.
Bununla birlikte Macbook Air ve Airpods kullanıyorum.
Aralarındaki senkronizasyondan çok memnunum.

Fakat,

* ekran büyüklüğü ve kalitesi,
* multitasking özellikleri,
* yazılım konusunda daha özgür olması,
* hafızası,
* kalemi,
* küçük bir bilgisayar olması


beni Note 9'a itiyor.

Aylardır araştırıyorum ve en ideal Android bu gibi.
2010 - 2016 arası Huawei ve Motorola android telefonları kullandım. Bu platform bana yabancı değil.

iOS ile özgür olmasam da hiçbir problem yaşamadım. Sadece android platformunda yapamadığım birkaç yazılımsal şey, usb kabloyla direkt film atıp yolculuğa çıkamamak, ofis dosyalarını düzenleyememek, 16 GB'lık sürekli dolan hafıza gibi durumlar beni rahatsız etti.

Takılma, çökme, ansızın yaşanan tuhaf optimizasyon problemleriyle karşılaşır mıyım?
Android 9 güncellemesiyle birlikte birkaç memnuniyetsiz yorum okudum, gözüm korktu.
Kuzenim 2 yıldır S7 kullanıyor ve inanılmaz derecede memnun.

iPhone SE gibi küçük bir canavardan Note 9'a geçmek mantıklı olur mu?
hadi ya la
(3 saat)
Denemeye değer. Beğenmezsen iphonela takaslarsın


(s)AINT
(3 saat)
note 9 konusunda emin değilim kullanmadım ama daha önceki modellerinde samsung'un "arayüzü" nedeniyle nadir de olsa donma kasma problemleri yaşanabiliyordu(andorid kaynaklı değil)

öyle olsa bile custom rom yükleyebilirsiniz xda sitesinden. android'in güncelleme desteği çabuk kesiliyor yönünde eleştiriler var ancak şu an s6'ya bile android 9 kurabiliyorsunuz. iphone'da ise ios desteği kesilince telefon çöp oluyor.

eskiden ios çok daha iyiydi bu bir gerçek ancak şu an özellikle andorid 6'dan sonra ciddi bir fark kalmadı.


zalbarath
(2 saat)
bak bu adam hayvan gibi apple fanboyu(kendisine sorsan apple en iyisi ondan, samsung daha iyi olsa onu kullanırım der) ama çektiği videoya bak sen karar ver.

www.youtube.com


O takılma, şişme işleri biteli çok oldu Android'de. Note 9 şu an alınacak en iyi amiral gemisi kesinlikle.


jefferson
(2 saat)
S7 kullanıyorum 2 sene olacak bir sefer donmadı ve bir kere bile kapatip yeniden başlatmadım telefonu. Üzerindeki kamera da hala amiral gemisi ayarında. Bu seviye islemci ve ramlarle donması imkansiza yakın ayrıca stabilite de gayet başarılı. 5 6 bin liralık iphone'un tüm yapabildiklerini 2,5 3bin liralik xiaomi'yle dahi fazlasiyla yaparsınız.


Agzina kadar dolu olmadigi muddetce donma veya takilma olmaz. Se dursun, note u da dene. Göreceksin, telefonla bir cok sey yapmaya baslayacaksin. Kalem falan cok büyük bir fark..


(5)

Türkiye'deki hayvanseverler sjw sayılır mı?

batıdaki SJW klasmanında tiplerden sayılırlar mı? o nefret, o sesi cüssesinden çok çıkmacılık, o faşizan edalar...bir de sadece kedi ve köpek biliyorlar? büyükada'ya yüzlerce at getirdiler ölsün diye ama şiddet gören bir kedi kadar ses çıkarmadılar. ıstakozlar canlı canlı haşlanıyor ama bir tane şu
batıdaki SJW klasmanında tiplerden sayılırlar mı? o nefret, o sesi cüssesinden çok çıkmacılık, o faşizan edalar...bir de sadece kedi ve köpek biliyorlar? büyükada'ya yüzlerce at getirdiler ölsün diye ama şiddet gören bir kedi kadar ses çıkarmadılar. ıstakozlar canlı canlı haşlanıyor ama bir tane şu tiplerden biri çıkıp laf etmedi. varsa yoksa köpek kedi.

(hayvanseverden kastım hayvanperest tipler)

cdn.newsapi.com.au

img-9gag-fun.9cache.com
bu tip insanların ya da sjw'lerin size zararı ne peki? Gerzek internet ergenleri herkese sjw diye diye cinsiyet eşitliliği, ırk eşitliliği, hayvan hakları vs gibi konularda laf etmeye çekinir oldu insanlar. Kedi köpek seven, haklarını koruyan insanların ben kimseye bi zararı olduğunu görmedim. Aynı şekilde sjw denilen tiplerin de öyle.


nundu
(3 saat)
kedi köpek sahiplendirmeciliğine kafayi takmis, kendini bu ise adamis ve nerede bir hayvan ölse orayı yıkmayı düşünen tiplerin psikolojik sorunlari oldugunu dusunuyorum.

fakat bunu icimden dusunuyorum, kimseye bir tepki gostermiyorum. herkes ozgurdur.


tabudeviren
(2 saat)
Cok genelleme yapiyorsunuz. Turculer vs. hayvanseverler oldugu gercek ama herkesi ayni kefeye koymamak gerek.


Traveller
(2 saat)
Köpek ve kedi değil. Sadece kedi :D Suadiye sahilindeki kediler peşin satan, köpekler veresiye satan olmuş anasını satim.


eazy
(2 saat)
He sayılır. Oldu mu?

Terazinin bir kefesine sjw diye tiskindiğiniz tipleri öbür tarafına da nusret ve o ortamların insanlarını koyuyorum da kurban olurum ben o sjw'lere.


(3)

Çocuğun öksürüğünü nasıl keseriz?

Kızım 3 yaşında. Bu kış sürekli hasta oldu. Her doktora gittiğimizde antibiyotik yazılıyor, iyileşiyor, ufacık bir soğuk algınlığında yine aynı oluyor. Şuan epey öksürük var. Yok mu şu öksürüğü şakadanak kesecek harika bir tavsiyesi olan?
Kızım 3 yaşında. Bu kış sürekli hasta oldu. Her doktora gittiğimizde antibiyotik yazılıyor, iyileşiyor, ufacık bir soğuk algınlığında yine aynı oluyor. Şuan epey öksürük var. Yok mu şu öksürüğü şakadanak kesecek harika bir tavsiyesi olan?
Birkaç diş sarımsak ezip zeytinyağıyla karıştırın, sonra bu karışımı gece yatarken çocuğun ayak tabanlarına sürün, üzerine sadece çorap giydirin, poşet/streç film vs yapmayın (yaparsanız tahriş olabilir). oda biraz kokacak ama hem çocuk mışıl mışıl uyuyacak hem de en çok 1-2 güne balgam atıp rahatlayacak.


taurina
(3 saat)
kefir içirin, hiç hasta olmaz.


lata
(3 saat)
soğan suyu kürü olarak aratın, çok faydasını görürsünüz

ikinci olarak taze zencefil rendeleyip bal ile yemek

bunlar öksürüğü çat diye kesecektir ama bu demek değil ki öksürüğe sebep olan şeyleri ortadan kaldıracak, sadece öksürük azalacağı için rahatlatacaktır.

bu söylediklerimi de çocuklar kullanabilir mi bilmiyorum, normal insan olarak kendim denediğim için yazdım, geçmiş olsun.


killerbee
(2 saat)
(8)

Çalışanlara soru

İş hayatına yeni girdiğinizde patronunuz ne kadar verdi, maaşınız ne kadar süre hak ettiğinizden düşük verildi?(sigortanız ne alemdeydi?) Çoğu patron yeni iş hayatına girenlere “pişsinler” diye bayağı komik rakamlar veriyor zira, bayağı komik bir adet.Hiçbir tecrübesi olmadan işe girip bayağı yol a
İş hayatına yeni girdiğinizde patronunuz ne kadar verdi, maaşınız ne kadar süre hak ettiğinizden düşük verildi?(sigortanız ne alemdeydi?) Çoğu patron yeni iş hayatına girenlere “pişsinler” diye bayağı komik rakamlar veriyor zira, bayağı komik bir adet.


Hiçbir tecrübesi olmadan işe girip bayağı yol alan birey olarak neredeyse bir yıldır 1200 lira maaş alıyorum, söylenilene göre “pişmek için” en az 2 sene böyle sürünecekmişim ahahah. Siz ne düşünüyorsunuz bu durumda? Normalde en az asgari ücret alınıp, tecrübe arttıkça bu oran üzerinden maaşın artması gerekmez mi? Vallahi anlamıyorum bu Türk tipi patronculuğu. Sigorta yapmazlar, agi vermezler üstüne üç kuruş maaş verip köle muamelesi yaparlar.

Sizlerin fikri nedir bu konuda?
Gta van city
(3 saat)
7 ay stajyer + part time mühendis olarak çalıştığım arge şirketi aynı pozisyonda full time'a geçerken 2300 tl vermişti 2014 yılında. 3 ay sonra 3000e çıkardılar, yaa biz sana çok ayıp ettik zamı oldu resmen.


taurina
(3 saat)
patronlar her zaman kendi cebini düşünür. açıkçası sigortanı tam yatırmayan, agi'ni vermeyen firmadan bir hayır beklememek lazım. sana istediği kadar pişmen lazım vs. konuşsun, sen paradan ötürü gidiyorum dediğin dur demez, derse de çok cüzzi bir maaş artışıyla durdurmaya çalışır. hayır gidiyorum dersen, tamam aynı maaşa başka yeni bir çalışan bulur, ona aynısı yaparım der. bir nevi sirkülasyon devam eder bu iş.,

ha kurumsal firmalarda bu durum söz konusu değil, ben belirlediğim maaş aralığından fazla aldım. fakat bu sefer de uzun vadede hakettiğin iyileştirmeleri alamıyorsun. kısacası giriş şartları iyi, uzun dönemde maaş artışı sancılı oluyor.

patron şirketinde, patronun bir numaralı adamı olursan hiç beklemediğin maaşları da alabilirsin, ama koltuk hep sallantıda olur. bir yanlışa bakar.


beerader
(3 saat)
Ilk 2-3 sene piyasanin altinda calistim.


stavro
(3 saat)
ilk sene asgari ücretin %40 fazlasını alarak girmiştim ama asgari ücret düşüktü o zamanlar, 1 sene baya sömürülmüştüm.
sonraki 2 sene daha hak ettiğimden düşük maaşa çalıştım, katlanma sebeplerim arasında title almak da vardı. title aldım, sonra güzel bir sıçrama yaptım. yalnız bu süreçte asla sigortasız çalışmadım, elden maaş almadım. bu konu hak ettiğini almaktan daha ciddi ve asla yapmazdım.

asgarinin altında maaş alıyor olman ve diğer detayların yasa dışılığı konusunda bilgi sahibisin diye düşünüyorum, bunlara katlanmanı haklı çıkartacak bir sebep olduğunu sanmıyorum. düzgün bir çağrı merkezine girersin, asgari ücret üstüne belki prim alırsın ama sigortan yatar, insan yerine konulursun. ne kadar tecrübesiz ya da çaresiz olursan ol kendine bunları yaptırma.

bunlardan bağımsız, ülke şartları belli ve çalışanların %90'ı hak ettikleri maaşı alamıyorlar. ancak ilk iş tecrübelerinde maaştan daha fazla dikkat edilmesi gereken şeyler var. iş sana mesleki olarak ya da kariyerini ilerletme adına geleceğe dair bir şeyler katıyorsa düşük maaşa katlanılır. çabuk yükselme ve title alma imkanın varsa da katlanılır. bana herkes "o paraya mı çalışır senin gibi bir insan" diyordu, şimdi "iyi yükseldin kariyerinde hee" diyorlar. stratejik olarak çıkarın olacaksa katlanılır düşük maaşa ama nereye kadar, o atılımı zamanında yapmak lazım.


Bruce
(3 saat)
1200 lira yanlış mı yazıldı? Şu anda maaşın bu mu yani


(s)AINT
(3 saat)
Maalesef son derece doğru, şaka gibi ama bir dünya işle uğraşıp (ki hala da öğreniyorum) 1200 alıyorum. Üstelik sigortamdan da sırf iş yeri daha az prim ödesin teşvik çıksın diye 7 ay sonra yapıldı.

Bir şey daha sormak istiyorum yalnız. Elden maaş alma ile hesaba yatırılma arasında ne gibi bir fark var? Bana hep elden veriliyorlar çünkü.

Bir de işin ucunda kariyerim için tecrübe ve kazanacağım öğretiler var, mecbur bu alandan devam etmek zorundayım. Katlanacak gibi duruyorum yani


Gta van city
(3 saat)
Ilk 6 ay asgari ucrete calistim. O zaman agsari ucret daha da komik bi rakamdi.

Bunu veren de ulkenin en buyuk holdinglerinden biri. Millet kapisinda yatiyor.

6 ay sonunda bastim istifayi 3 katina gittim. Bedava kurs almis oldum.


acemi
(3 saat)
Mimarlık okudum, okulu bir yıl uzattım. Okulu uzattığım için, 5.senemde (2013) iş aramaya koyuldum mimarlık ofislerinde, buldum da. İşe başlayacağım gün ofise gittiğimde "aa biz sen mezun oluyorsun sanmıştık, bu şartlarda sana maaş veremeyiz, stajyer olarak çalışabilirsin (bedavaya demek istiyor)" dediler. Babama anlattım durumu, "olur mu öyle şey, hiç mi faydan dokunmayacakmış? kendin bir ücret düşün, talep et, vermezlerse çık git" dedi. ben de 1100 tl talep ettim, aksi takdirde birlikte çalışamayacağımızı söyledim. baktım şimdi, asgari ücret 980 tl imiş o zamanlar. kabul ettiler, haftada bir gün okula giderek çalıştım.

bu bana büyük ders oldu. anladım ki, talep etmeyene hiçbir şey yok. açık açık konuşmasam ve talep etmesem, bedavaya çalıştırıp sömürecekler..

gayet de iyi çalıştım, daha sonrası için de çok iyi bir tecrübe ve hayat dersi oldu. artık hak ettiğimi düşündüğüm şeyleri talep etmekten asla geri durmuyorum. size de aynısını tavsiye ederim. öğrenci de olsanız, yeni mezun da olsanız asgari ücretin altını hak etmiyorsunuz. sizi sömürmelerine izin vermeyin.


gmzo
(1 saat)
(1)

Tense Defteri

Bu ingilizce tens kurallarının; kullanıldığı yerler ve kritik örnekleriyle yer aldığı bi' ''map'' afiş v.s var mı ? sürekli unutuyorum, sonra çok üzülüyorum. (yok yok üzülmüyorum)
Bu ingilizce tens kurallarının; kullanıldığı yerler ve kritik örnekleriyle yer aldığı bi' ''map'' afiş v.s var mı ?

sürekli unutuyorum, sonra çok üzülüyorum. (yok yok üzülmüyorum)
mete kudur
(3 saat)

Anket

selam, bir ricam olacak. şu anketi doldurabilir misiniz acaba? bir arkadaşımın yüksek lisans tezi için. https://tr.surveymonkey.com/r/NWKJXJG
selam, bir ricam olacak. şu anketi doldurabilir misiniz acaba? bir arkadaşımın yüksek lisans tezi için.

tr.surveymonkey.com
(1)

Şu oyuncunun adı ne?

Şu videoda "aman aman pu pu" diyen oyuncu Mehmet Ali Erbil'in programlarında da cast olarak yer alırdı. Adını bilen varsa yazsın lütfen.https://www.youtube.com/watch?v=MDinPiqK6Bs
Şu videoda "aman aman pu pu" diyen oyuncu Mehmet Ali Erbil'in programlarında da cast olarak yer alırdı. Adını bilen varsa yazsın lütfen.
www.youtube.com
valla adını çıkaramadım ama bu adamla plato film'de tanışmıştım 2004-5 gibi. boktan bir dizi çekmişlerdi buna, yanında da bir ekürisi vardı. dizi iki bölüm ya yayınlandı ya yayınlanmadı kaldırdılar. sinir bozucu derecede deli bir adamdı, ön gösterimde sinan çetin dahil herkes yaka silkiyordu.


sir gawain
(3 saat)
(1)

bu gitarın tam modeli?

bu gitarın tam olarak modelini bilen var mı?bir de rengi tam olarak ne geçiyordur acep?https://www.instagram.com/p/BsU4XpUARLy/
bu gitarın tam olarak modelini bilen var mı?
bir de rengi tam olarak ne geçiyordur acep?

www.instagram.com
daglien
(3 saat)

Kanepe önerisi

İkea KIVIK modelinde, kırlentsiz, oturunca içine gömüleceğim, yakın fiyatlı kaliteli alternatifler arıyorum. Var mı önerebileceğiniz marka/model?
İkea KIVIK modelinde, kırlentsiz, oturunca içine gömüleceğim, yakın fiyatlı kaliteli alternatifler arıyorum. Var mı önerebileceğiniz marka/model?
synesthesia
(3 saat)
(7)

İlk kez heveslenip bi ajanda aldım kendime

Ama o kadar düzensiz bir insanım ki ajanda nasıl kullanılır bilmiyorum asdfds. Böyle her gününü düzenli olarak yazabilen ve aradan aylar yıllar geçince kendilerine o günlerini hatırlatacak bir şeyler bırakabilen insanlara özeniyorum ama ciddi ciddi ajanda nasıl kullanılır bilmiyorum sanırım. Siz na
Ama o kadar düzensiz bir insanım ki ajanda nasıl kullanılır bilmiyorum asdfds. Böyle her gününü düzenli olarak yazabilen ve aradan aylar yıllar geçince kendilerine o günlerini hatırlatacak bir şeyler bırakabilen insanlara özeniyorum ama ciddi ciddi ajanda nasıl kullanılır bilmiyorum sanırım.

Siz nasıl kullanıyorsunuz ajandalarınızı? Önceden gününüzü planlayıp mı yazıyorsunuz? Yoksa gün sonunda yaşadıklarınızı falan mı yazıyorsunuz? Ya da neler yazıyorsunuz? Ajanda nasıl kullanılır kısacası?
ms brownstone
(3 saat)
Önünüzdeki haftayı planlamayı deneyin.

Salı Mehmet ile görüş,
Çarşamba Kedinin aşısı
Cuma akşam eniştemle delirmeceler.
Pazar Köye git tavuk yemle.


Gibi :)

Olanı biteni yazarsanız günlük olmuş olur, o da olur tabi ama genelde ileriyi düzenlemek için kullanılıyor.
Tabi artık telefonlar alarmlı hatırlatmalı başka cihazlarla senkronlamalı yaptığı için bu işi fiziksel ajanda görmeyeli epey oluyor insanlar.


hedep
(3 saat)
Ajandayı günlük gibi kullanmıyorum. Sadece işimle ilgili şeyleri yazıyorum ve her sabah mutlaka açıp bakıyorum. Gün içinde de yanımdan ayırmıyorum.

Ayrıca örneğin pazar günü kısmında o haftaya ait harcamalarım, günlerin üst tarafında o gün önemli bir şey varsa yıldızlarım falan oluyor.


lisw
(3 saat)
zorlama kendini ajanda kullanmak için. ajanda geçen yüzyılda kaldı. daha iyi alternatifler var artık.


kelepir
(3 saat)
günlük hayatta ajanda kullanacak kadar boş vaktim yok ne yazık ki, ajandamı iş için kullanıyorum. bir hafta içinde hatırlamam gereken ekstra şeyler olmuyor, olanlar da çok olmadığı için bir yerlere yazmaya ihtiyaç duymuyorum.

evli olmayan, ekstra sorumluluğu olmayan, aşırı sosyal ve girişken olmayan veya freelance çalışmayan birinin ajanda tutmasını gerektirecek bir durum olduğunu düşünmüyorum. arkadaş vs. ile buluşacaksan bunu aklında tutarsın, eve alışveriş yapacaksan bunu da. belki önemli kişilerin doğum gününü yazarsın ki sevdiklerininkiler akılda kalır genelde. ya da ayda yılda bir yapman gereken düzenli şeyleri yazarsın ama bunlar da her gün ajanda tutmayı gerektirecek şeyler değil bence. böyle uzun aralıklı ve nadir şeyler için telefona hatırlatıcı kuruyorum.

belki senin de ajanda tutmaya ihtiyacın yoktur, hm?


Bruce
(3 saat)
Pinterest’e bullet journal yaz arat, karşına muhteşem şeyler çıkacak. Oradaki fikirlerden alır yürürsün.

Ajanda bir ihtiyaçtan çok hobi amaçlı ilgilenilen bir şey halini aldı artık.


ben klasik ajanda degil de bullet journal kullaniyorum son bir senedir; her seyimin bu kadar duzenli olmasini cok seviyorum.

her ay basinda o ay icinde gidecegim yerleri, yapacagim etkinlikleri, randevulari vs not aliyorum. Ay basinda kendim icin birkac minik hedef koyuyorum ve bunlari takip ediyorum. O ay icinde izledigim filmleri ve okudugum kitaplari yaziyorum. Spor gunlerimi, ders calisma gunlerimi vs yaziyorum. Bunlarin hepsi tek sayfada oluyor.

yilbasinda o sene icin belirledigim hedefleri ayri bir sayfaya, sene icinde gitmeyi planladigim etkinlikleri, sempozyum ve kongreleri ayri bir sayfaya yaziyorum. Yine okumayi dusundugum kitaplari, gitmek istedigim tiyatro oyunlarini, muzikalleri, konserleri, izlemek isteyecegim belgeselleri vs ayri bir sayfaya yaziyorum. 'Ne okusam?' diye dusundugumde acip bu sayfaya bakiyorum.

bir de ayrica okudugum kitaplar ve izledigim diziler listem var. filmleri ayrica yazmiyorum cunku zaten aylik kisma yaziyorum. Ha yazmasam ne olur, hicbir sey ama ben planli olmayi seviyorum.

Bullet journal kisisellestirilmis ajanda oldugu icin hem kullanimi daha kolay hem de kendize gore egip buktugunuzden daha islevsel bana gore.


fraise
(3 saat)
Bir makalenin ya da romanın hayata dair uyandırdığı bir fikir, bir soru, bir filmden güzel bir pasaj, gün içinde etki bırakmış bir olay ya da insana dair anekdotlar, bazı hatıralarla bağ kurmuş şarkılar, o zaman içindeki insanların ya da hayatın hatırlattıkları, düşündürdükleri...

Aradan zaman geçip de okuyunca insan çok şaşırıyor. Çoğu detayı unutmuş oluyor. Ve hem o zamanı hem de kendine dair şeyleri hatırlamanın verdiği garip bir hazzı hissetmeye sebep oluyor. Entelektüel ufku diri tutup, kendine dair kolektif bir hafızayı da kayıt altına almış oluyorsun.

İlla bir şeyler yazmaya çalışmazsanız, sizi sevk edecek ve içten bir şekilde kaydetmek isteyeceğiniz çok şey olacaktır. Bir de kimsenin görmeyeceği bir şekilde tutarsanız, bilinçaltınız kendini çok daha fazla açacaktır size.


levent bilgen
(3 saat)

Türkiye'nin dış borç stoku ile ilgili verilere ulaşamıyorum

Arkadaşlar bloomberg'de ''Yılın üçüncü çeyreğinde Türkiye'nin brüt dış borç stoku 448,5 milyar dolar oldu. Stokun milli gelire oranı yüzde 53,8 olarak hesaplandı. '' diyor ancak bunu bumko'da bulamıyorum. yanlış verilere mi bakıyorum. iktisatçı değilim, ancak alanı anlamaya çalışıyorum. http://www.b
Arkadaşlar bloomberg'de ''Yılın üçüncü çeyreğinde Türkiye'nin brüt dış borç stoku 448,5 milyar dolar oldu. Stokun milli gelire oranı yüzde 53,8 olarak hesaplandı. '' diyor ancak bunu bumko'da bulamıyorum. yanlış verilere mi bakıyorum. iktisatçı değilim, ancak alanı anlamaya çalışıyorum.www.bumko.gov.tr

www.bloomberght.com
pwyll
(3 saat)
(1)

trafik cezasının tebligatını kaybettim nası ödeyebilirim?

eds cezası gelmişti belgeyi kabettim. e devlet veya banka da görünmüyor.nası yaparız?
eds cezası gelmişti belgeyi kabettim. e devlet veya banka da görünmüyor.

nası yaparız?
karayel
(3 saat)
Bu siteden ruhsat bilgilerinizi girerek sorgulayın: www.egm.gov.tr

Bu sitenin sol menüsündeki trafik cezası ödeme kısmından ödeyin: ivd.gib.gov.tr


Bonsai Aşıkları Buraya ...

https://www.cicekgaraj.com/bonsai/ Tüm İstanbul'a Aynı Gün Bonsai Siparişlerimiz.https://www.cicekgaraj.com/solmayan-guller/ Tüm Türkiye'ye Solmayan Gül Tasarımlarımızhttps://www.cicekgaraj.com/orkide/ Tüm İstanbul'a Aynı Gün Orkide Siparişlerimizhttps://www.cicekgaraj.com/teraryumlar/ Tüm İ
www.cicekgaraj.com Tüm İstanbul'a Aynı Gün Bonsai Siparişlerimiz.

www.cicekgaraj.com Tüm Türkiye'ye Solmayan Gül Tasarımlarımız

www.cicekgaraj.com Tüm İstanbul'a Aynı Gün Orkide Siparişlerimiz

www.cicekgaraj.com Tüm İstanbul'a Aynı Gün Teraryum Siparişlerimiz.

İlk Alışverişe Özel %15 İndirim Mevcut.

Ücretsiz ve Özel Kargo

Mühürlü Özel Zarf

Özel Paket ve Özel Taşıma Kutusu
çiçekgaraj
(11.01.19)

reklam

bu alana reklam gelebilir.Bu tip duyurunun adı mavi duyuru.Haftalık/aylık olarak bağış karşılığı yayımlanabilecek mavi duyuru, genellikle host masraflarını karşılamaya, arada sırada da arkadaşları toplayıp (mesela `ssg`) yemeğe çıkmaya yönelik kullanılacaktır.Çok kişisel duyuruların öncelikli katego
bu alana reklam gelebilir.

Bu tip duyurunun adı mavi duyuru.

Haftalık/aylık olarak bağış karşılığı yayımlanabilecek mavi duyuru, genellikle host masraflarını karşılamaya, arada sırada da arkadaşları toplayıp (mesela ssg) yemeğe çıkmaya yönelik kullanılacaktır.

Çok kişisel duyuruların öncelikli kategorisine konması yasak olduğundan, burada yayımlanması bir seçenek olabilir.

Mavi duyuru, bugün ve Her Bir Şey sayfalarının en altında veya en üstünde mavi işaret ile yer alır. Her türlü kategoriye sahip olabilir. Duyurular, her zaman sözlük ve internet kullanıcılarının görebileceği şekilde yayımlanır.

iletişim için,
compumaster: scr.im
veya sozlukten mesaj atınız.
sourlemonade
(28.08.09)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.