Giriş

şofbenin su borusunu değiştirmek

şofbenin tesisattan soğuk suyu aldığı fleks boru yırtılmıştı. ben de yenisini alıp değiştirdim. bu esnada bağlantı yerlerinden sızdırmaması için beyaz plastiğimsi bandımsı materyalle de iyice sardım. fakat su girişinde az da olsa sızıntı var. buradaki boru bağlantısı erkek bu arada, şofben tarafında
şofbenin tesisattan soğuk suyu aldığı fleks boru yırtılmıştı. ben de yenisini alıp değiştirdim. bu esnada bağlantı yerlerinden sızdırmaması için beyaz plastiğimsi bandımsı materyalle de iyice sardım. fakat su girişinde az da olsa sızıntı var. buradaki boru bağlantısı erkek bu arada, şofben tarafında ise dişi. bir kaç defa denedim, taktım, söktüm, yeniden sardım ama bir türlü sızıntıyı gideremedim.

var mıdır bunun püf noktası, ya da zamanla sızıntı kesilir mi?
bellbane
(25 sn)

leyla'dan sonra-psikolog, öğretmen, pedagog, çocuk gelişim uzmanlarına soru

http://www.leyladansonra.com/bu girişimi ilk duyanlardan birisiyim, tıp fakültesi öğrencileri hasta çocukların dileğini gerçekleştireceğiz diye kurmuştu, ilk baktığımda ne kadar iyi niyetli olursa olsun hevesli öğrenciler yüzünden çocukların bundan yarardan çok zarar göreceğini düşünmüştüm, sonra ho
www.leyladansonra.com

bu girişimi ilk duyanlardan birisiyim, tıp fakültesi öğrencileri hasta çocukların dileğini gerçekleştireceğiz diye kurmuştu, ilk baktığımda ne kadar iyi niyetli olursa olsun hevesli öğrenciler yüzünden çocukların bundan yarardan çok zarar göreceğini düşünmüştüm, sonra hocaları, hastane yönetimi vs. olmaz demişti, neyse ki aklı başında birileri var diye düşünmüştüm, kapatılmıştır diye beklerken alıp yürüdüğünü gördüm...

bu çocuklara böyle dile benden ne dilersen diye gidip istediğini aldıktan sonra çocuk başkalarından da beklentiye girmez mi? küçücük çocuk her gördüğü kişinin eline yapışıp bana şunu şunu alsana demez mi? hastalığını kullanmayı öğrenmez mi bir nevi?
hepsinin fotoğraflarını çekip koymuşlar? ne derece doğru bu?
hepsi de gülümsüyo, yani istisnasız hepsi gülümsüyosa burada bir yönlendirme var demektir, bi tanesinin bile o gün ağrısı yok muydu, morali bozuk değil miydi? bu çocuklar büyüdüğünde ve bu fotoğrafları gördüğünde utanmaz mı, kötü hissetmez mi?
tanımadığı birinin o çocuklara hediye vermesi ne derece doğru? ekşisözlük'te okul anılarında falan hep yazmışlar, yerin dibine batıra batıra kırtasiye, giyecek vs. yardımı yapılmış, hediye veren kişi de yanlış davranışlarda bulunabilir.

çok saçma bi şey değil mi bu? özellikle uzmanların yorumunu merak ediyorum. diğer kullanıcılar da yazabilir ama "kalpsiz! vicdansız;(" seviyesinde olmazsa sevinirim.
(5)

okul yıllarınızla alakalı kabuslar görüyor musunuz?

sb. ben rüyalarımda halen sınavlara giriyorum, kalem oynatamıyorum üstelik sınavlarda iyice geriliyorum. sık sık geliyor başıma, favori kabuslarımdan.
sb.

ben rüyalarımda halen sınavlara giriyorum, kalem oynatamıyorum üstelik sınavlarda iyice geriliyorum. sık sık geliyor başıma, favori kabuslarımdan.
Sık sık üniversiteye, liseye, ilkokula geri döndüğümü görüyorum.


Bazen universiteden ariyorlar, sinavda yanlislik olmus o yuzden tekrar yapacagiz, bu sebeple de diplomaniz iptal diyorlar :)

Sordum, pek cok arkadasim ayni kabusu goruyormus.


crown
(8 dk)
Ben de devamsızlık yapmışım sınavları kaçırmışım falan


mabesa
(3 dk)
Offf ben de sürekli okula döndüğümu görüyorum. Bazen mezun olmamisim daha, bazen de meğerse bir dersi vermemisim ve o dersi almam gerekiyormuş vs. Çok rahatsız edici nedense.


elorelia
(23 sn)
7 senede mezun oldum sonra da askere gittim. Askerden döndükten sonra 2-3 sene sık sık mezun olamadığımı ve hala alttan kalmış derslerim olduğu kabusunu görüyordum... Gerçek gibi oluyordu bir de.


malheiros
(18 sn)
(1)

Yeni İddia Sistemi Ne Zaman

İddiada tek maç ve canlı olacak dediler.Yeni sistem ne zaman başlayacak acaba?
İddiada tek maç ve canlı olacak dediler.

Yeni sistem ne zaman başlayacak acaba?
Jeckson
(19 dk)
Demiroren grubu ihaleyi aldı, sistemin işletmesini ağustos sonunda ustlenecekler. Oyun türlerinin ne zaman ne şekilde olacağına dair bir açıklamaları olmadı.


kisa
(15 dk)
(2)

Dişimde ne var?

spoiler kötü bir görüntü olabilirspoilerson iki dişim kaplama. üstünde kabarcık gibi bir şey oluştu. biraz oynayınca şekildeki hale dönüştü. aft değil diye düşünüyorum. nedir bu?
spoiler

kötü bir görüntü olabilir

spoiler

son iki dişim kaplama. üstünde kabarcık gibi bir şey oluştu. biraz oynayınca şekildeki hale dönüştü. aft değil diye düşünüyorum. nedir bu?
Afta benziyor. Sızlama yok mu?


himmet dayi
(20 dk)
fistül gibi duruyor


feykalade
(18 dk)

Kadıköy/ Moda Doğumgünü Mekanı

Selamlar,Yakın bir arkadaşımın bir süre sonra doğumgünü.Böyle şeyleri özellikle gizler eder.. Yıllardır güzel bir kutlama da yapamadık çeşitli nedenlerle. 5 kişi kadar çekirdek ama samimi bir arkadaş tayfası için Anadolu yakasında önerebileceğiniz mekan var mı?- Yaş grubu: 35+ (O yaşta doğumgünü kut
Selamlar,

Yakın bir arkadaşımın bir süre sonra doğumgünü.
Böyle şeyleri özellikle gizler eder.. Yıllardır güzel bir kutlama da yapamadık çeşitli nedenlerle. 5 kişi kadar çekirdek ama samimi bir arkadaş tayfası için Anadolu yakasında önerebileceğiniz mekan var mı?

- Yaş grubu: 35+ (O yaşta doğumgünü kutluyor musunuz tadındaki cevaplar will be penalized :)
- Mekan: Güzel yemek, yeşil çay ve biranın bir arada bulunabileceği bir yer olmalı:)
- Fiyat: 2 kişi için 3t skalasında, Midpoint/Happy Moon's ve biraz üstü gibi.

Teşekkürler şimdiden!..
dreamnesiac
(27 dk)
(3)

Erkegin cocuk yapma içgüdüsü

Evrimsel olarak, guzel kadin guzel genleri getirir, bu nedenle cocuk yapmalıyım gibi bir sey var mi?Yani, birisi var, begendigi her kadından cocugum olsa nasil olur diye dusunuyor ve firsat bulsa gercekten cocuk yapacak.Bu neyle açıklanır? Bu fikir kendisinin cocuk sahibi olmasından sonra olusmus bi
Evrimsel olarak, guzel kadin guzel genleri getirir, bu nedenle cocuk yapmalıyım gibi bir sey var mi?

Yani, birisi var, begendigi her kadından cocugum olsa nasil olur diye dusunuyor ve firsat bulsa gercekten cocuk yapacak.

Bu neyle açıklanır? Bu fikir kendisinin cocuk sahibi olmasından sonra olusmus bir fikir.
Bence böyle bir şey yok. Ayrıca günümüzdeki güzellik kavramı ile geçmiştekiler çok farklı ve sürekli değişiyor. İnsanın içgüdüleri o kadar değişemez.


malheiros
(24 dk)
bence evrimle alakası yok. evrim genetik çeşitlilik üzerinedir, genetik güzellik evrim açısından bir avantaj sağlamaz. ek olarak güzellik göreceli bir kavramdır ve insan bilinci ile değişkenlik gösterir.

evrimde genetik çeşitlilik bilinç dışı güdülerle oluyor.

örneğin bazı insanların doğal vücut kokusu (parfüm falan değil) burnumuza çok hoş gelir. bunun sebebi o kişinin genlerinin bizimkinden farklı olmasıdır. farklı genler gen havuzunu genişleteceğinden istem dışı bir çekim oluşur.


himmet dayi
(24 dk)
insanlar sanki bu gen ve evrimsel biyoloji/psikolojiyi öznel isteklerini akla uygun hale getirme dayanağı olarak kullanıyor

evrim türün bireyleriyle ilgilenmez, türün devamlılığıyla ilgilidir, güzel kadın güzel gen getirir öznel bir durum, belki fiziğini sevdiğin bir kadının/erkeğin kalıtsal bir rahatsızlığı var, sadece beğendiğin özelliklerinin genlerine bakarak yorum yapamayız

sorduğun şey kişisel bi merak hatta narsist bir düşünce


Bisiklete iç lastik seçerken

Bisiklet işinde yeniyim. İç lastik seçerken çap ve genişlik tamam. Onlara göre seçmek gerekiyor. Peki bu sibop uzunluğunu nasıl seçeceğim? Dış lastiğin bir yerinde bunu belirten bir sayı, harf falan mı var? Aynı lastiğin farklı uzunlukta sibopları olan modelleri var çünkü. Önemli mi bu? Şimdiden teş
Bisiklet işinde yeniyim. İç lastik seçerken çap ve genişlik tamam. Onlara göre seçmek gerekiyor. Peki bu sibop uzunluğunu nasıl seçeceğim? Dış lastiğin bir yerinde bunu belirten bir sayı, harf falan mı var? Aynı lastiğin farklı uzunlukta sibopları olan modelleri var çünkü. Önemli mi bu?

Şimdiden teşekkürler.

AMD Radeon R7 M260 Offline görünüyor

derdimi tam anlatamadım.şöyle ki intelin driver&support asistantını kurdum. sonra bilgisayarı tarattım ekran kartı kısmında AMD Radeon R7 M260'ı görüyor ama altındaki listede AvailabilityOfflineyazıyor. bu ekran kartı kullanılamıyor mu demek oluyor, bunu nasıl normale çevireceğiz ?AMD Radeon R7 M260
derdimi tam anlatamadım.

şöyle ki intelin driver&support asistantını kurdum. sonra bilgisayarı tarattım ekran kartı kısmında AMD Radeon R7 M260'ı görüyor

ama altındaki listede

Availability
Offline

yazıyor. bu ekran kartı kullanılamıyor mu demek oluyor, bunu nasıl normale çevireceğiz ?AMD Radeon R7 M260
Adapter Compatibility
Advanced Micro Devices, Inc.
Video Processor
AMD Radeon Graphics Processor (0x6900)
Driver Provider
Advanced Micro Devices, Inc.
Driver Version
26.20.13001.16003
Driver Date
11/7/2019
Adapter DAC Type
Internal DAC(400MHz)
Adapter RAM
2.00 GB
Availability
Offline
Status
This device is working properly.
Location
PCI veri yolu 9, aygıt 0, işlev 0
Device Id
PCI\VEN_1002&DEV_6900&SUBSYS_F9231179&REV_00\4&2270EE1F&0&00E4
mete kudur
(40 dk)
(3)

sakalları yola getirmek

sakallar bıyıklar hemen hemen şu şekilhttps://www.instagram.com/p/Bzs15YpgnQT/https://www.instagram.com/p/BySTN0-A76n/https://www.instagram.com/p/BuCGEIQAPWq/bakınca 1 cm bile yok sakallar. öyle yığılmış gibiler. çekip uzatınca 3 4 cm. saç düzleştirici denedim ama beceremedim sanırım pek etki etmedi
sakallar bıyıklar hemen hemen şu şekil
www.instagram.com
www.instagram.com
www.instagram.com

bakınca 1 cm bile yok sakallar. öyle yığılmış gibiler. çekip uzatınca 3 4 cm. saç düzleştirici denedim ama beceremedim sanırım pek etki etmedi.
uzamıyor, birikiyorlar adeta. yaş 28. bu uzama işini nasıl çözebilirim yoksa medeniyet henüz o noktaya ulaşmadı mı?
Wasking
(45 dk)
fön çekmeyi öğrenceksin düzgün bi at kılı saç fırçası ile, başka oluru yok o işin


İğrenç bir sakal uzunluğu. Baya leş yani.

K


neckbeard öyle olur zaten


malheiros
(31 dk)
(16)

Mailde selamcı mısınız merhabacı mı?

Herkese selamlar,Mail yazarken ben hep X Hanım/Bey selamlar .. diye giriyorum. Merhaba çok kasıntı geliyor bana ki selam vermek istiyorum :) Geçen mail yazarken bir arkadaş gördü öküz müsün insan müdürüne selam diye yazar mı fabrika müdürüne selam yazar mı dedi. Çok sallamadım ama sorayım yine de. S
Herkese selamlar,

Mail yazarken ben hep X Hanım/Bey selamlar .. diye giriyorum. Merhaba çok kasıntı geliyor bana ki selam vermek istiyorum :)
Geçen mail yazarken bir arkadaş gördü öküz müsün insan müdürüne selam diye yazar mı fabrika müdürüne selam yazar mı dedi.

Çok sallamadım ama sorayım yine de. Siz nasıl selam veriyorsunuz millete? Bu selam ast üst'e göre değişiyor mu? Misal hintlilerle yazışıyorum üç gündür hi diye girdik hi diye çıktık, hiç tanışıklık bile yok bu arada. negzel :)

Yerli ve yabancı muhattaplar için ayrı ayrı da cevap verebilirsiniz.

ekleme yapayım, arkadaşlara yazarken ayşe selam diyorum da üst kademeye x bey selamlar diyorum.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler,

Tikler gelecek.
bokmuhendisi
(53 dk)
Merhabalar diye başlıyorum grup maillerinde. Tek kişi ise merhaba diye başlıyorum.


Merhaba


merhaba.


scudman1
(47 dk)
merhaba diye baslarim

selam, selamlar biraz daha arkadaslar arasi yazismada kullanilacakmis gibi geliyor bana. o yuzden "merhaba" daha uygun bana gore


exlibris
(43 dk)
merhaba


Resmi ortam: Merhaba
Samimi ortam: Melaba


dont eat me
(41 dk)
Merhaba derim hep.


stavro
(39 dk)
Merhaba veya merhaba x diye başlıyorum, selamlar, pati diye bitiriyorum.

Bir keresinde başka birimden bir teknisyen pati selam diye başlayan bir mail atmıştı, söyleyin x'e ben onun asker arkadaşı değilim demiştim mühendislerine. Konuşurken ok ama mail ortamında bir seviyeyi korusun. Mühendisler pati selam yazıyor bazen, o ok.

Gayet samimi olduğum, iş çıkışlarında arada birlikte içtiğimiz fln bir arkadaşım da mesela bana bile mail ararken pati hanım diye başlar, saygılarımla diye bitirir, o herkese öyle yazıyor. Onu da yadırgıyorum.


pati
(37 dk)
merhaba tabi ki
selam ne la :D


brkylmz
(35 dk)
Yazişmalarda böyle bi selam merhaba farkı olduğunu bilmiyodum. Bana biraz İngilizce özentisi gibi geldi ama. İngilizce'de hi/hello farkı var niye Türkçe'de olmasın gibi. Ben henüz öyle resmi iş maili atacak pozisyonda değilim ama bana göre Türkçe'de selam ve merhaba arasında bi fark yok ciddiyet olarak. İstenilen kullanılabilir bence


nundu
(31 dk)
x hanın/bey merhaba


violetsky
(31 dk)
Selam yazana da merhaba derim ben yazıyorsam da merhaba derim.


Dagdan indigimi belli etmek istedigim zamanlar selam yazarim.


'Selam' yazida, mektupta sonda kullanilir bu arada, basta degil.

Sozu karsi tarafa biraktiginizi belirtmek icin kullanilir.selametle, selam ile, selamlar..


Bu fahis hata, sizi cok mutena ve kendine has bir is yaptiginiz yanilgisiyla besliyor olabilir,ancak buna ragmen simdiye kadar hic uyarilmamis olmanizi olgun ve kaliteli insanlarla calisiyor olmaniza yorun ve bir sans olarak gorup yanlisinizi duzeltin derim, bunca kisi yaniliyor olamaz, iyi ki sormussunuz.

Selam ile.


Resmi Hello,
Gayrı resmi ya da 2. mailden sonra Hi,
3. mailden sonra isim,
çoklu ortamsa sonuna all getiriyorum.
Soru cevap şeklinde gidiyorsa bir süre sonra isim bile yazılmıyor.


ozdek
(10 dk)
(2)

Titanic nasıl basliyor

Youtube da leonarda di caprio ile kadın konuşurken başlıyorBaşka sitede açtım gelişmiş teknolojik bir aletle batik gemiyi inceliyorlar97 yilina gore.çok.ileri teknoloji geldi Yanlış film mi.izliyorum yoksa sonradan çekilen yeni versiyon mu buBen eskisini izlemek istiyordum
Youtube da leonarda di caprio ile kadın konuşurken başlıyor

Başka sitede açtım gelişmiş teknolojik bir aletle batik gemiyi inceliyorlar
97 yilina gore.çok.ileri teknoloji geldi

Yanlış film mi.izliyorum yoksa sonradan çekilen yeni versiyon mu bu

Ben eskisini izlemek istiyordum
batık gemiyi inceleme sahnesiyle başlıyordu. leo filan daha sonra.


pide
(54 dk)

kadıköy’deki kiralık odamıza alınık ev arkadaşı

merhaba,kadıköy-moda'da, 3 yıllık apartmanda bulunan 2+1 dairemizin bir odası kiralıktır. odada ve evde tüm eşyalar bulunmaktadır. kira 1500 TL/ay - faturalar dahil.evde ben ve erkek arkadaşım yaşıyoruz. ikimiz de bembeyaz yakalı çalışanlarız. yaşlarımız 28/35. 2 de boncuk kedimiz var. yaşları 7/11
merhaba,

kadıköy-moda'da, 3 yıllık apartmanda bulunan 2+1 dairemizin bir odası kiralıktır. odada ve evde tüm eşyalar bulunmaktadır. kira 1500 TL/ay - faturalar dahil.

evde ben ve erkek arkadaşım yaşıyoruz. ikimiz de bembeyaz yakalı çalışanlarız. yaşlarımız 28/35. 2 de boncuk kedimiz var. yaşları 7/11 :)

odayı uzun süreli kiralayabileceğiniz gibi, 1 aylık ya da daha kısa süreler için de kiralayabilirsiniz.

detaylı bilgiler ve fotoğraflar isteyene mesajla gönderilecektir.

mutlaka haberleşelim.
sevgiler!
(1)

kredi kartı puanıyla verilen sipariş iptal olursa ne oluyor?

internetten bir ürünü alırken kredi kartı puanı kullandık diyelim. ertesi günü sipariş iptal oldu. ne oluyor? puanlar geri mi yükleniyor? para iadesi mi oluyor? yoksa duman mı oluyor?
internetten bir ürünü alırken kredi kartı puanı kullandık diyelim. ertesi günü sipariş iptal oldu. ne oluyor? puanlar geri mi yükleniyor? para iadesi mi oluyor? yoksa duman mı oluyor?
mr.goodcat
(1 saat)
bende puan olarak geri iade edilmisti. (akbank-hepsiburada)


dirk_41
(1 saat)

Kasimpasa - Taksim'den Mall of Ist. a gitmek

Kasimpasa'dan toplu tasima ile nasil olur? Sag olun.
Kasimpasa'dan toplu tasima ile nasil olur? Sag olun.
tuarek
(2 saat)
(3)

Sabiha Gökçen Havabus Sabah 04:00

Kadıköy kalkışlı hava bus'lerin web sayfasında duyurulan saatleri geçerli di mi?06:00'da uçağım var. 04:15 havabüse binmeyi düşünüyorum, orada kalakalmiyim.. iett de yok çünkü :/EDİT: şimdi baktım, e-10 varmış ama e-10 03:40'a mı binsem? yoksa 04:15 havabüs mü (daha erken havabüs yok):/
Kadıköy kalkışlı hava bus'lerin
web sayfasında duyurulan saatleri geçerli di mi?
06:00'da uçağım var.
04:15 havabüse binmeyi düşünüyorum, orada kalakalmiyim.. iett de yok çünkü :/

EDİT: şimdi baktım, e-10 varmış ama e-10 03:40'a mı binsem? yoksa 04:15 havabüs mü (daha erken havabüs yok):/
jimjim
(2 saat)
4.15 e binersen hic oturmadan check in yaparsin ve direkt gate e gidersin. Yogunluk yoksa yetisirsin. Ben 3. 45 e biner, islerimi hallettikten sonra da kahve icerdim. Iett otobusu tercih etmezdim cunku konforsuz oluyor.


balpolen
(2 saat)
Sayfadaki saatleri gecerli. Konforlu. Cok hizli variyor havalimanina. 25 dakika gibi bir surede gitmisti hatta.

Gunduz saatlerinde e-10 da tercih edilir ama o saatte her durakta durmasi cekilmez.


buf-e kür
(1 saat)
havabüs bazen zamanında kalkmıyor. kadıköye biraz erken gidip e10'a binip oturmanı tavsiye ederim. öbür türlü sıkıntı yaşayabilirsin.


şu toplama sistem nasıl

aşağıda yazan özelliklere ek olarak corsair mekanik klavye ve razer mouse var ebrar bilgisayarda 14.500 fiyat var, şu an en uygun bu. ekran kartı için 2080 e gidebilirdim ama sınırımın üzerine çıkıyor biraz. bilmiyorum değer mi değmez mi?bunun dışında hatalı eksik gördüğünüz, şöyle olsa daha iyi olu
aşağıda yazan özelliklere ek olarak corsair mekanik klavye ve razer mouse var ebrar bilgisayarda 14.500 fiyat var, şu an en uygun bu. ekran kartı için 2080 e gidebilirdim ama sınırımın üzerine çıkıyor biraz. bilmiyorum değer mi değmez mi?
bunun dışında hatalı eksik gördüğünüz, şöyle olsa daha iyi olur dediğiniz bir yer var mı?

işlemci: ryzen 2700

Mobo: MSI MPG X570 GAMING EDGE WIFI

Ram: 16 x 2 corsair vengeance 3000hz

Ekran Kartı: msi rtx 2070 armor

SSD: Samsung 970 Evo Plus 500GB M.2

HDD: Toshiba 3.5 2TB 7200rpm 64Mb Sata 3

PSU: FSP HYDRO G 750 750W

Kasa: Corsair Carbide 275R ATX

Monitor: MSI Optix MAG271CQR 2K 144hz 1 ms
issiz karga
(2 saat)
(7)

1999 - 2006 Güneş Tutulmaları

Bunların farki ne? Ikisi de tam tutulma ve ülkemizden izlenmiş. 2006 tutulması niye bu kadar olay olmadı? 99'un farkı mi vardı?
Bunların farki ne? Ikisi de tam tutulma ve ülkemizden izlenmiş. 2006 tutulması niye bu kadar olay olmadı?
99'un farkı mi vardı?
dont eat me
(2 saat)
99 dan kısa süre sonra deprem olmuştu. ondan dile düştü sanırım.


issiz karga
(2 saat)
deprem tamam da depremin tutulmayla ilgisi yok ki? 2006da da deprem olurdu o mantıkla. Başka bir olayi var sanki? @issiz karga


dont eat me
(2 saat)
99 tutulmasi gunduz vakti ulkemizden (en azindan istanbulda) cok net bir sekilde gozlemlendi, ve gunduz vakti gece gibi olmustu ortalik. 2006 yilindaki tutulmayi hatirlamiyorum bile, bu kadar etkili bir kararma olmadi ya da istanbuldan izlenmemis olabilir ben bilmiyorum.


exlibris
(2 saat)
2006 'daki turkiyeden çıplak gözle izlenebilecek tutulmaydi bi sonra 2000lerin sonu mu ne olacak yanı ortalama insan ömrü yetmez lise sonda okulda izlemiştik ne günlerdi.


yeliz adeley
(2 saat)
Bunun için bir çok sebep sıralanabilir ama aslında tek bir sebebi var, o da basının olaya geç uyanması.

Havanın ağustosta daha açık olmasıyla ilgili bir sebep bulunabilir belki ama ikinci tutulmada da hava gayet iyiydi. Hatta tutulma süresi bakımından yanlış hatırlamıyorsam 2006 tutulması daha uzun sürmüştü.
Tutulmayı depremin popüler ettiği iddiası da alakasız. Deprem öncesinde de 1999 tutulması gündemde en öne çıkan konulardan biriydi. Hatta emeklilik yaşlarının yükseltilmesi ile ilgili kanunla birlikte zirvedeydi. 2006'da ise ancak son günlerde gündeme düşebilmişti haber.
Tutulma rotasıyla da ilgili değil. 2006 tutulması daha uygundu Türkiye için.
Bu arada, çok bilinmez ama aslında arada 1 2 tutulma daha oldu ama Türkiye'den çok da iyi gözlenemediği için ülke gündemine yaklaşamadı bile. 2005 tutulması mesela. Çok erken saatteydi yanlış hatırlamıyorsam ve tutulma şeridi Türkiye'den geçmiyordu ama az da olsa izlenebilmişti.

Özetle, basın 2006'da geç uyandı.


e
(1 saat)
yav depremle tutulmanın alakası var diyen yok zaten ama insanların aklında bu şekilde kalıyor, hurafeler, modern batıl inançlar bunlar işte, güneş tutulması ile 99 depreminin şiddetini, toplumsal bellekte yarattığı acıyı özdeşleştiriyor insanlar.

bir de yamulmuyorsam 99 dan önce uzun süre bu kadar net bir şekilde gözlenen bir güneş tutulması da olmamıştı.


issiz karga
(1 saat)
2006 tutulması mart ayında olmuştu. Bilim çocuk dergisinden falan baya okuduğumu, ordan aldığım gözlükle okul bahçesinde incelediğimi hatırlıyorum ilkokulda.

Ayrıca İzmir'de ve muhtemelen İstanbul'da tam tutulma görülmüyordu. Konya'dan görülebildiğini hatırlıyorum bilim çocuktaki haritadan öyle aklımda kalmış.

1999la kıyas yapamam o sirada 3 yaşinda olduğum için ama muhtemelen uzun süredir tutulma olmadığı için oyle hype olmuştur. Deprem de olunca iyice bilinçaltina kazinmiştir.


nundu
(27 dk)
(2)

Anıtkabir'e yakın otopark

Arabayla Anıtkabir'e gitmek istiyoruz. En yakın guvenli, ucuz otopark var midir yoksa sokaga mi park ediyoruz? Tşk.
Arabayla Anıtkabir'e gitmek istiyoruz. En yakın guvenli, ucuz otopark var midir yoksa sokaga mi park ediyoruz? Tşk.
hocam anıtkabirin içinde otopark var. tandoğan tarafındaki girişten geçiyorsunuz. gençlik caddesi üzerindeki girişte.


tolgan
(2 saat)
içeride otopark var +1
hatta araçta engelli veya yaşlı varsa bayaa bir içeri gidip asansörün oraya park edebiliyorsunuz.


sutlu nescafe
(2 saat)
(3)

Geçici Mezuniyet Belgesi Ne Kadar Geçici?

Geçen yıl aldığım bu belgeyi, bu yıl resmi bi kurumda kullanabilir miyim? diplomamı almadım henüz hala.mesela bir okul kaydında falan?
Geçen yıl aldığım bu belgeyi, bu yıl resmi bi kurumda kullanabilir miyim? diplomamı almadım henüz hala.
mesela bir okul kaydında falan?
jimjim
(2 saat)
1 sene


westblack
(2 saat)
sonsuza dek.
diplomasını almayan milyonlarca insan var.
ne alaka 1 sene?


otopsicocugu
(44 dk)
Üstünde arkasında bir yerinde yazar muhtemelen ne kadar süre geçerli olduğu. Ben de hep 1 sene diye gördüm.


(5)

Yazlığa Gidiyorum İndirip İzlemelik Film/Dizi Önerisi

internet yok,baymayacak öneriler var mı aşırı uzun olmayan bişeyler?bbc dizileri gibi biraz kısa ya da güzel ispanyolca diziler olabilir.bi de nereden kolay/hızlı indirebilirim?tercihen tür:komedi,kara mizah,polisiye,drama(bayılmadığım türler; mafya, bilim kurgu, komplo teorileri ve distopya, genel
internet yok,
baymayacak öneriler var mı aşırı uzun olmayan bişeyler?
bbc dizileri gibi biraz kısa ya da güzel ispanyolca diziler olabilir.
bi de nereden kolay/hızlı indirebilirim?


tercihen tür:
komedi,
kara mizah,
polisiye,
drama

(bayılmadığım türler; mafya, bilim kurgu, komplo teorileri ve distopya, genel olarak amerikan yapımı, amerikan bağımsız yapımları hariç hollywood tornasından çıkma her şey.. )
jimjim
(2 saat)
Casa de Flores
The Affair
The IT Crowd


kaset
(2 saat)
Sling Blade, Angela's Ashes, The Glass Castle, Sommersby, The Straight Story, Dial M for Murder, Rebecca, Suspicion, The Paradine Case, The Man Who Knew Too Much


alfred
(2 saat)
kara mizah dediğiniz için: www.imdb.com

indirmenin en kolay yolu torrent bence. daha önce kullanmadığınızı varsayarak, şu adımları izleyebilirsiniz,
* qbittorent'i kendi sitesinden indirip kurmak
* 1337x.to'ya gidip 'dead to me' kelimelerini aratmak (en üstte 122 kişinin seed ettiği 1.3 gb'lık olan iyidir)
* yeşil 'magnet download' düğmesine tıklamak
* qbittorent'le açayım mı sorusu gelince onaylamak
* inmesini beklemek

torrent'le ilgili genel bilgi (hatta belki yeni başlayanlar için rehber de) sözlükte vardır. aklınıza takılan bi şey olursa burdan da sorun. ingilizce biliyorsanız 'awesome piracy github' diye aratarak ve reddit piracy subreddit'indeki megathread'de daha çok bilgi bulabilirsiniz.


curious mind
(2 saat)
fleabag,30 rock,hustle


The good place
Öldükten sonraki hayatı komik bir şekilde anlatıyor.3 sezonluk 20dklık çok cici bir dizi.


tulumba
(41 dk)
(1)

Bir spor sorusu da benden

Begendiginiz uygulama veya kanallar var mi spor yapmak adina?
Begendiginiz uygulama veya kanallar var mi spor yapmak adina?
balpolen
(2 saat)
hangi spor olduğunu da yazaydın


n62
(7 dk)
(1)

Ankara Üniversitesi Psikoloji bölümü

En geniş çaplı bilgiyi nereden alabilirim? Okuyanı varsa benimle iletişime geçebilir mi?Eğitim anlayışı nasıldır?Öğrencilerine okudukları esnada staj ve çalışma yaptırıyorlar mi?Imkanları. Olumlu - olumsuz yönleri? Benzer puandaki okullarla mukayese edildiğinde neden tercih edilmeli veya edilmemeli?
En geniş çaplı bilgiyi nereden alabilirim? Okuyanı varsa benimle iletişime geçebilir mi?

Eğitim anlayışı nasıldır?
Öğrencilerine okudukları esnada staj ve çalışma yaptırıyorlar mi?
Imkanları. Olumlu - olumsuz yönleri? 
Benzer puandaki okullarla mukayese edildiğinde neden tercih edilmeli veya edilmemeli? 

Teşekkür ederim.
aksach
(2 saat)
Psikoloji bölümü tercih etmeni önermem.

Kpss ile atanman çok zor.

Özel sektörde de bitik. Acayip mezun var.

Yüksek lisansın olsa bile durum bu. Çok çile çekersin mezuniyetten sonra. Diyorsan ki ben idealistim illa okucam oku tabi ama durum bu.


integrative
(1 saat)
(14)

duyuruda ilk kimden mesaj aldığınızı hatırlıyor musunuz?

sb
sb
genelde ilk mesajı brn atıyorum, bilhassa hanımlara


same idiot
(2 saat)
aynen, bana da ilk yürüyen same idiot


Mea maxima culpa idi yanlış hatırlamıyorsam. Kitap kulübü hakkında bir soru sormuştum. Bu konuyu onun bilebileceği söylenmişti ben de ona mesaj atmıştım o da cevap vermişti. Çok tatlı bir insan. Umarım ilk kimden mesaj aldığımı yanlış hatırlamıyorumdur :)


rock n roll
(2 saat)
Same idiot


eazy
(2 saat)
1.5 yıldır buradayım. Hayır.


dont eat me
(2 saat)
Yanlış hatırlamıyorsam eğer tepedeki psychedelic adam idi. İlk zamanlar çok spesifik sorular soruyordum haliyle ya cevap gelmiyor ya da alakasız cevaplar geldiğinden dolayı duyurularımı siliyordum. tepedeki psychedelic adam da niye sana cevap yazalım ki? Sana verilen cevapları siliyorsun ve kimse faydalanmıyor minvalinde bir şey yazmıştı. O günden sonra duyurularımı silmeye ürküyorum:/


Hatırlamıyorum.


Same idiot


karayel
(2 saat)
7-8 sene olmus uyeligi alali, hic hatirlamiyorum. sameidiot adli kullanicidan hicbir mesaj almadigima eminim ama.


buf-e kür
(2 saat)
Geleli bayağı oldu 6-7 sene kesin. Hiç hatırlamıyorum


westblack
(1 saat)
Nasil hatirlayayim lan.
Same idiot'tan almadim ama.


stavro
(1 saat)
compadrito galiba.


Atatürkiye


primetime
(9 dk)
(1)

tom ford noir extreme kullanan bir erkek için parfüm önerisi

4-5 senedir bu kokuyu kullanıyorum sanırım. değiştireyim dedim. ne tavsiye edersiniz? fiyatı 3 aşağı 5 yukarı oynayabilir.
4-5 senedir bu kokuyu kullanıyorum sanırım. değiştireyim dedim. ne tavsiye edersiniz?

fiyatı 3 aşağı 5 yukarı oynayabilir.
Versace eros.


(3)

biri ex'inize yürüyünce ne hissediyorsunuz?

ben yürüyenlere istemsizce küfrederken buluyorum kendimi. nasıl aşılır bu?ex de yürüyenler de duyurudaysa ne yapıyoruz?
ben yürüyenlere istemsizce küfrederken buluyorum kendimi. nasıl aşılır bu?
ex de yürüyenler de duyurudaysa ne yapıyoruz?
Bartebly
(3 saat)
Bir duygun kalmadıysa rahatsız etmemesi gerekir. Ben "Ne halt yerse yesin, bana ne." kafasındayım. Çok rahat oluyor, tavsiye ederim.


whyamy
(2 saat)
Düzse bile umrumda olmaz. Nasılsa benim gibi düzemiycek derim.

Bilmem de mümkün değil pek. Hatta imkansız.


(s)AINT
(2 saat)
kimin umurunda?


otopsicocugu
(44 dk)

Istanbuldan aktarmali uçuşlar neden pahali

Mesela IST-DUBAI-GÜNEY AFRIKA IST-MISIR-GÜNEY AFRIKA ya göre daha ucuza geliyor totalde.ben böyle bir duruma ilk defa denk geldim. Uçak biletini ucuza getirmenin belli başlı tipleri var mı bildiğiniz?
Mesela IST-DUBAI-GÜNEY AFRIKA

IST-MISIR-GÜNEY AFRIKA ya göre daha ucuza geliyor totalde.


ben böyle bir duruma ilk defa denk geldim. Uçak biletini ucuza getirmenin belli başlı tipleri var mı bildiğiniz?
(1)

Malulen/hastalık sebebiyle emeklilik

Malulen emekli olmama sebep olabilecek bir rahatsızlığım var ve staj haricinde henüz sigorta girişim yapılmadı. 1.İsteğe bağlı veya herhangi bir yerde bir aylık sigorta yapılması durumunda emeklilik için başvururken bu bir aylık ilk giriş veya staj girişi hesaplamada kullanılır mı ?2. Emeklilik için
Malulen emekli olmama sebep olabilecek bir rahatsızlığım var ve staj haricinde henüz sigorta girişim yapılmadı.

1.İsteğe bağlı veya herhangi bir yerde bir aylık sigorta yapılması durumunda emeklilik için başvururken bu bir aylık ilk giriş veya staj girişi hesaplamada kullanılır mı ?

2. Emeklilik için başvururken hastalığın ne zaman ortaya çıktığı önemli mi ?.

3. Malulen veya hastalık sebebiyle emekli olurken en az yüzde kaç oran isteniyor ?.
sumuklurakun
(3 saat)
malulen emekli olmak için öyle rapor alıp olmak olası değil. maluliyet yüzdesi ve bu bağlı belirlenen prim günleri esas alınıyor.

www.kamupersoneli.net


bokmuhendisi
(42 dk)
(2)

ttnet'in terbiyesizligi

musteri hizmetlerine baglanamiyorum. naglanmak icin hizmet nk veya tc istiyor, hepsini defalarca girmeme ragmen bu numaraya kayitli hizmet bulunmamaktadir diyor. internet sitesinden sikayet olusturayim dedim orda da giris yap diyor, sofre istiyor, telefona sifre yollattim girdim uc kere, sifre yanli
musteri hizmetlerine baglanamiyorum. naglanmak icin hizmet nk veya tc istiyor, hepsini defalarca girmeme ragmen bu numaraya kayitli hizmet bulunmamaktadir diyor.

internet sitesinden sikayet olusturayim dedim orda da giris yap diyor, sofre istiyor, telefona sifre yollattim girdim uc kere, sifre yanlis diyor. uc kere sifre yollatip girdim, dogru girdigima eminim, yanlis diyor. dalga gectiklerini dusunuyorum.

sikayetim de su, fatura odenmedigi ocon onternet kesilmisti, iki gun once tum faturalar odenmesine ragmen internette yavaslik var. internet geldi yani ama cok yavas.

napayim ben simdi, ayni sey basina gelen var mi? cok sinirlendim.
aydonno
(3 saat)
abone olmak istiyorum kısmından gir telefonla arayıp. artık hangi numarayı tuşlamak gerekiyorsa


mr.goodcat
(1 saat)
faturayı ödememişsin sonra adamlara terbiyesiz diyosun. bu çok ayıp,bi' daha yapma


(6)

Diploma aslı gibidir onayı

Bunu noter dışında okulda yaptırabiliyor muyuz?
Bunu noter dışında okulda yaptırabiliyor muyuz?
Cruyff
(3 saat)
Baskan ben gittim dekandan imzalamasini istedim kopyalari. Sorun olmadi.


Üniversitenin diploma birimi (adı her ne ise kurum bünyesinde), diplomanın aslıyla beraber başvurulduğunda onay veriyor. Bazıları, onay mührü için ücret talep edebiliyor yalnız; aklınızda bulunsun.


Fakülte sekreteri halleder. ona git


westblack
(2 saat)
Okuldan alabildiğin kadar fazla al. İleriki yıllarda noter onaylısı daha pahalıya çıkıyor.


ykyt
(57 dk)
bölüm sekreteri halleder.


otopsicocugu
(43 dk)
Artık diploma suretlerinin "aslı gibidir" ya da noter onayına gerek yok. e devlet üzerinden çıktı alabiliyorsunuz. En altta güvenlik numarası yer alıyor. Diploma suretini vereceğiniz kurum diplomanın doğruluğunu o numara ile teyit edebiliyor.


(2)

3G'li kamerasiz telefon

askerlik icin var mi?Kendi hattimla whatsapp'a girebilirim belki, degil mi?. En akilli kamerasiz telefon hangisi?Yer Burdur, tarih 24 Agustos
askerlik icin var mi?

Kendi hattimla whatsapp'a girebilirim belki, degil mi?. En akilli kamerasiz telefon hangisi?

Yer Burdur, tarih 24 Agustos
nokia'nın eski baba telefonlarında vardı bu ozellik ama sonradan whatsapp desteği kesti diye hatırlıyorum maalesef. yine de e60'ı bir arastır.


varsa bile yassah. askerlikteki telefonların bir tanımı var. kart takılmayacak müzik çalmayacak internete bağlı olmayacak bilgisayara bağlanmayacak gibi. bedelli değilsen zaten canına okurlar. bedelliysen de yerine göre izin verip vermediklerini öğren.


argent dawn
(1 saat)
(2)

Sabah sporu

Öncelikle kilom yok. Ama eritmek istediğim bir kilom var. Biraz da yaşam şeklimi değiştirme adına sabah sporuna gideceğim. Biraz araştırdığım kadarıyla sabah ağırlık çalışması pek tavsiye edilmiyor gibi.Koşu ile başlayacak olursam bu kaç dk olsun? Ayrıca hit şeklinde mi olsun?Koşu dışında hangi har
Öncelikle kilom yok. Ama eritmek istediğim bir kilom var. Biraz da yaşam şeklimi değiştirme adına sabah sporuna gideceğim.
Biraz araştırdığım kadarıyla sabah ağırlık çalışması pek tavsiye edilmiyor gibi.
Koşu ile başlayacak olursam bu kaç dk olsun? Ayrıca hit şeklinde mi olsun?
Koşu dışında hangi hareketleri ekleyim?
Bunların dışında siz neler yapıyorsunuz?
hede hodo
(3 saat)
Profesyonel sporcu bile olsam sabah spor yapmazdım. Bana göre değil.


(s)AINT
(2 saat)
Sabahtan kastın uyandıktan 2 saat sonra falansa.. ben yıllardır sabah yaparım spor. Ağırlıkla süpersetler. Aç karna hem de. Sabah 5:30 gibi kalkar, tuvalet muvalet, ayılma faslı vs derken 7de spora başlarım. 8de falan da kahvaltı ederim.
Bugüne kadar bırak zararı, full yararını gördüm. Leş gibi bir beslenme düzenim var. Bir de sigara ve alkol çok tüketirim. Çok ama yani :)
Girdiğim her check up mükemmel çıkar.

Spordan sonra da hep bomba gibi olurum, zihin açık, beden enerji dolu.

Akşamları da yapmışlığım var. Bana eziyet geliyor. Çok saçma. Akşam dinlenirim.


(12)

geleneksel ekşi duyuru tercih yardımlaşması

modlar sabit lütfen.herkes yardımcı olabileceği soru ve bölümü başlık altına yazabilir.tik olmayanlar sorular, tikler gönüllü cevapçılarımzedit: MODLAR SABITLESENIZE YAU
modlar sabit lütfen.

herkes yardımcı olabileceği soru ve bölümü başlık altına yazabilir.

tik olmayanlar sorular, tikler gönüllü cevapçılarımz

edit: MODLAR SABITLESENIZE YAU
mehmed resad
(3 saat)
odtü, siyaset bilimi


mehmed resad
(3 saat)
bogazici isletme

genel olarak finans-denetim


aydın adnan menderes uluslararası ilişkiler
izmir katip çelebi turizm rehberliği


halanne
(3 saat)
ege üniversitesi biyomühendislik ve su ürünleri mühendisliği

lisans ve yüksek lisans için yazabilirsiniz.


Türkçe Öğretmenliği ve Türk Dili bolumleri hakkında bilgi vermek isteyenler yesillendirebilir.


dont eat me
(3 saat)
hacettepe, bilgisayar


Yıldız Teknik Üniversitesi ve Kimya özelinde tüm sorulara süratle cevap verilir; Fransızca Mütercim-Tercümanlık ile Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümlerine itinayla danışılır. Lisans seviyesinden doktoraya kadar tüm sorularınız için beklerim.


Bilkent işletme


mg3929
(2 saat)
Kimya mühendisliği düşünen idealist gençleri beklerim.
Genel olarak kimya mühendisliği hakkında, okul özelinde odtü, iyte, ege, yıldız için (sadece kimya müh.) yardımcı olmaya çalışırım.
Mesleğini çok seven bir ablanızım.


pati
(2 saat)
Doğuş Üniversitesi, mimarlık
okulla ya da bölümle ilgili genel sorularınızı yanıtlayabilirim.

youtube'da tanıtım videosunun altına uzun bir yorum yazmıştım, yayınlamadılar bile. çok doluyum.


curious mind
(2 saat)
Ege tıp


helena
(58 dk)
Elektrik, Elektrik-Elektronik, Elektronik ve Haberleşme Mühendislikleri ile ilgili merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.


vhdl
(56 dk)
(2)

Maaş alamayan işçi

Ayın 17'si oldu haziran maaşının 3'te 1'ini anca aldım.Haklarım vs.. nelerdir,neler yapmam lazım.Sanırım noterden ihtar çekmem lazım ama prosedürleri pek bilmiyorum.İnsan kaynakları konusunda bilgili veya böyle şeyler yaşamış arkadaşları yardımcı olabilir misiniz
Ayın 17'si oldu haziran maaşının 3'te 1'ini anca aldım.Haklarım vs.. nelerdir,neler yapmam lazım.Sanırım noterden ihtar çekmem lazım ama prosedürleri pek bilmiyorum.İnsan kaynakları konusunda bilgili veya böyle şeyler yaşamış arkadaşları yardımcı olabilir misiniz
Tihulu
(3 saat)
170'i arayip ogrenebilirsin.


dionisis
(47 dk)
20'sine kadar vakitleri var.
Ödemezlerse iş aktini fesih edebilirsin. Tazminatlarını da alır çıkarsın. 5 yıllık çalışansan 5 yıllık kıdem + ihbar+ hakettiğin maaşın neyse alırsın. ama sonra işsiz kalmış oluyorsun ama istifa etmemiş oluyorsun. dolayısıyla işsizlik maaşı da hakediyorsun.
Bir avukat yardımıyla ya da kendin ihtar yazıp noterden göndereceksin.
Eğer haklarını ödemezlerse dava açman gerekecek ya da icra vs. O kısmı avukata gitmek durumunda kalabilirsin.


ozdek
(2 dk)

One love day & night bilet x 2 adet

160tl bilet başına
160tl bilet başına
big bad mama
(3 saat)

One love 15 satılık bilet

Elimde 2 adet day & night bilet var. Gidemeyeceğim için tanesi 150 tl den satılıktır.
Elimde 2 adet day & night bilet var. Gidemeyeceğim için tanesi 150 tl den satılıktır.

Resimli figürlü büyük duvar aydınlatması

Merdivenin karşısındaki 2 metreye 1 metrelik duvarda ufacık bi aplik takmışlar. Ben buraya kocaman bi flamingo ya da kaktüs ya da falcı kadın ya da başka bi şey asmak istiyorum. Burası ev bu arada. Böyle bir şeyi bu tarz şeyleri nerde bulabilirim?
Merdivenin karşısındaki 2 metreye 1 metrelik duvarda ufacık bi aplik takmışlar. Ben buraya kocaman bi flamingo ya da kaktüs ya da falcı kadın ya da başka bi şey asmak istiyorum. Burası ev bu arada. Böyle bir şeyi bu tarz şeyleri nerde bulabilirim?
Hakan1980
(4 saat)
(2)

B12 iğnesi yapılırken biraz kan gelmesi?

iğneyi eczanede çalışmış bi tanıdığımız yaptı bu sefer evden uzaktayım. normalde yaptırdığım hemşireye kendim yapabilir miyim dediğimde 'kendin yapamazsın kan çıkar mı bakmak lazım' demişti ve hissetmemiştim iğneyi bile yani bayağı üstten yapıyordu sanırım. zaten kutuda kastan yapılır yazıyor.şimdi
iğneyi eczanede çalışmış bi tanıdığımız yaptı bu sefer evden uzaktayım. normalde yaptırdığım hemşireye kendim yapabilir miyim dediğimde 'kendin yapamazsın kan çıkar mı bakmak lazım' demişti ve hissetmemiştim iğneyi bile yani bayağı üstten yapıyordu sanırım. zaten kutuda kastan yapılır yazıyor.

şimdi hem canım yandı hem de biraz kan çıkmış, kılcal damara geldi sanıyorum? hastaneye koşayım mı? kalbim çarpıyor biraz ve terliyorum. aranızda hemşire ya da doktor varsa onlar cevap verirse çok sevinirim.
curious mind
(4 saat)
Enjekte ettikten sonra damara gelmiştir ya da B12 ilacı geri çıkmış da olabilir.Korkulacak hiçbir şey yok.Enjeksiyon yapmayı biliyorsa Aspire etmiştir ve de kan gelmeyince enjekte etmiştir.


cevap için çok teşekkürler. hemşire bir arkadaşıma da sordum sonradan, ayağını oynatmanda, üstüne basmakta sorun var mı diye sordu. hayır dedim ve çarpıntı da azaldı zamanla. önemli bir şey değil anlatmana göre dedi.


curious mind
(2 saat)
(3)

Eskişehir Otogar'dan Espark'a Ulaşım

Merhabalar, bu güzergahta nasıl gidebilirim? Tramvay olduğunu biliyorum ama duraklar yakın mı bilmiyorum. Ayrıca, gidiş dönüş tahminen ne kadar sürer ve birkaç kullanımlık bileti her duraktan alabilir miyim?Çok soru oldu, cevaplayanlara teşekkürler şimdiden :)
Merhabalar, bu güzergahta nasıl gidebilirim? Tramvay olduğunu biliyorum ama duraklar yakın mı bilmiyorum. Ayrıca, gidiş dönüş tahminen ne kadar sürer ve birkaç kullanımlık bileti her duraktan alabilir miyim?

Çok soru oldu, cevaplayanlara teşekkürler şimdiden :)
matlii
(4 saat)
ssk tramwayına bin, 25dk maks.


same idiot
(4 saat)
bilet otogar çıkışında satılıyor


same idiot
(4 saat)
ben oradayım şu an kollarımk açtım seni bekliyorum


same idiot
(4 saat)

Şu makaleye erişimi olan biri bana gönderebilir mi?

https://www.jstor.org/stable/10.13173/centasiaj.61.2.0297?seq=1#page_scan_tab_contents
lafıolmaz
(4 saat)
(1)

Dota2, yanıma npc ve kahraman gelince donuyor

toshibanın i7 8ram 2gb amd ekran kartlı modelini kullanıyorum. dota2yi en alt seviye ayarda açıyorum bilgisayarı da yüksek performans moduna getiriyorum ama dota2 yanıma npc ve kahramanlar gelince makine donuyor. normalde yalnız haritada dolaşsam hiçbir sıkıntı yok. nasıl çözebilirim ?makina nasıl o
toshibanın i7 8ram 2gb amd ekran kartlı modelini kullanıyorum. dota2yi en alt seviye ayarda açıyorum bilgisayarı da yüksek performans moduna getiriyorum ama dota2 yanıma npc ve kahramanlar gelince makine donuyor. normalde yalnız haritada dolaşsam hiçbir sıkıntı yok. nasıl çözebilirim ?

makina nasıl oluyorsa performansını göstermiyor bazen dota2 nin ana ekranında da donuyor. güncelleştirmeleri v.s yaptım, ekran kartı yüklü değilmiş onu yükledim.
mete kudur
(4 saat)
Termal macun yenileme, fan temizliği sonra da temiz bir format


glamdr1ng
(4 saat)

Tatil Önerisi Arıyorum

merhaba dostlar, arkadaşlar ve romalılar...geçen yaz eşimle birlikte tatilimizi iğneada'da geçirerek hoş vakit geçirdik. 900 tl otele, 1500 tl araç kirasına verdim ve ıvır zıvırla birlikte yaklaşık 3500-4000 tl gibi bir rakama tatil yapmıştım. bu sene de yine istanbul'a yakın uygun fiyatlı, temiz, d
merhaba dostlar, arkadaşlar ve romalılar...

geçen yaz eşimle birlikte tatilimizi iğneada'da geçirerek hoş vakit geçirdik. 900 tl otele, 1500 tl araç kirasına verdim ve ıvır zıvırla birlikte yaklaşık 3500-4000 tl gibi bir rakama tatil yapmıştım.

bu sene de yine istanbul'a yakın uygun fiyatlı, temiz, doğası güzel, sessiz sakin bir tatil yeri arıyorum. sizin bildiğiniz bir yer varsa benimle paylaşır mısınız?
anti insan
(4 saat)
(2)

kedi maması ve karınca sorunu

selamlar,mamanın yerini de değiştirsem, sürekli kapları ve yeri temizlesem de karınca ordusu peydah oluyor kedilerimin mamalarına. karınca yemi denedim ama işe yaramadı. acaba nasıl çözüm önerirsiniz bana bunlardan kurtulmak için?kedilerin yemesinde bir sorun yok, iştahları kaçmıyor (veya bana öyle
selamlar,
mamanın yerini de değiştirsem, sürekli kapları ve yeri temizlesem de karınca ordusu peydah oluyor kedilerimin mamalarına. karınca yemi denedim ama işe yaramadı. acaba nasıl çözüm önerirsiniz bana bunlardan kurtulmak için?
kedilerin yemesinde bir sorun yok, iştahları kaçmıyor (veya bana öyle geliyor yedikleri miktarda azalma olmadığı için) ama istemiyorum bu şekilde olmasını.
lucky strike
(4 saat)
mamanın etrafına toz tarçın hattı oluştur.


Mirket
(3 saat)
Ben de bu ara aynı sıkıntıyı yaşadım. benim kedi yerken kabın dışına düşen mamalardan kaba doğru çıkıyorlardı. O yüzden mama kabını daha çukur bir şeyle değiştirdim. Bir haftadır mama tarafına gelmediler.


(3)

ilaçlı mr sorunu

herkese merhabalar. ilaçlı mr çektireniz var mıdır, bir sürü yan etki okudum sizde bir şeyler oldu mu?
herkese merhabalar. ilaçlı mr çektireniz var mıdır, bir sürü yan etki okudum sizde bir şeyler oldu mu?
menemenayran
(4 saat)
Ben hiçbir problem yaşamadım. Birçok ilacın birçok yan etkisi var, üzerinde ani ölüm diye yan etki yazan bir ilaç kullandım. Başka bir "burun spreyinin" üstünde de kalıcı duyu kaybı ve kaposi sarkomu yazıyordu.

Çok takmayın bence.


akhenaten
(4 saat)
olduysa çektirmeyecek misiniz?


Bende de bir problem olmadı. Mr sırasında sizi gözlemliyorlar zaten, acil bir durumda müdahale ederler. Sonrası için yan etkisi varsa bilemiyorum.


matlii
(4 saat)
(2)

Hatunun Saldırılarını Savuşturma

Selam arkadaşlar, hatun sürekli dağınıklık ve üşengeçlikten vuruyor. Bu saldırıları düzenli, dağınık olmadan ve boşanmadan nasıl savuşturabilirim?Teşekkürler.
Selam arkadaşlar, hatun sürekli dağınıklık ve üşengeçlikten vuruyor. Bu saldırıları düzenli, dağınık olmadan ve boşanmadan nasıl savuşturabilirim?

Teşekkürler.
giovanne
(4 saat)
uçan tekme, kürek, kırbaç, beyzbol sopası, granit ya da döküm tava ile


dediklerini yapmazsan bi bakmışsın sesi soluğu çıkmıyor boynuzu takmış.

Dediklerini yap eşinin.


(3)

Küçük kızın bileğindeki dövme

bugün otobüste 10-11 yaşlarında bi kızı bileğinin dış kısmında bi 4 haneli bi sayı dövmesi vardı, çok garip geldi.sizce nedir?sağlıkla ilgili bişey olabilir diye düşündüm.kalıcı dövme değildir falan demeyin benim de dövmem var anlayabiliyorum gerçek dövmeyi.
bugün otobüste 10-11 yaşlarında bi kızı bileğinin dış kısmında bi 4 haneli bi sayı dövmesi vardı, çok garip geldi.sizce nedir?
sağlıkla ilgili bişey olabilir diye düşündüm.kalıcı dövme değildir falan demeyin benim de dövmem var anlayabiliyorum gerçek dövmeyi.
Bi ara müge anlı başlatmıştı, akli melekeleri yerinde olmayan kişileri (bunama, otizm, down sendromu vs.) kaybolmaları durumunda bulabilmek için bir sayı verip sisteme işleyip o rakamı da dövme yaptırıyorlardı. O olabilir


yemrem
(4 saat)
@yemrem evet görsellere baktım şimdi öyle bi dövmeydi.gerçi kıza o kadar aklı yerinde değil diyemezdim ama tam anlamamış da olabilirim.teşekkürler.


sevgi izi diyorlar

www.benibuldular.com


bokmuhendisi
(36 dk)
(1)

Birisi Hakkında Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü'ne Neden Şikayet Bulunulur?

Bu kişi Türk.Böyle bir şikayet ile ne gibi bir ilgisi olabilir sizce?
Bu kişi Türk.
Böyle bir şikayet ile ne gibi bir ilgisi olabilir sizce?
depresif genc
(4 saat)
Ölen kişinin nüfustan düşürülmemiş olması.
Ölen kişinin haklarından haksız şekilde faydalanılması.
X kişisi evli ama ebeveynlerinden maaş almak için kağıt üstünde bosanmissa.
Babalık davasi (gerçi bu dava açılıyor, ama nüfusta değişiklik için)

Aklıma bu ihtimaller geldi.


dont eat me
(3 saat)

Batman Arkham Origins Türkçe yama var mı? -u-crew harici-

ücretsiz ve virüssüz?teşekkürler.
ücretsiz ve virüssüz?

teşekkürler.
bonanza
(4 saat)
(1)

tercih için başlık açılacak mı?

geçen sene görmüştüm sanırım. yardım etmek isteyenler üniversitesini ve bölümünü yazıyordu, isteyen ulaşıyordu. bu sene de yapılacak mı?
geçen sene görmüştüm sanırım. yardım etmek isteyenler üniversitesini ve bölümünü yazıyordu, isteyen ulaşıyordu. bu sene de yapılacak mı?
olsa da yesek
(4 saat)
Biri başlık açarsa modlar sabitler. :)


dont eat me
(4 saat)
(3)

Avrupa'da 3 ay turistlik yapmak istesem

mümkün mü bu?hep 1 ay falan g eliyor shengenler.ben kenara paramı atıp 3 ay boyunca avrupa'da takılmak, aralarda da freelance işimi devam ettirmek istiyorum diyelim.bu kadar uzun vize alabilir miyim?
mümkün mü bu?
hep 1 ay falan g eliyor shengenler.

ben kenara paramı atıp 3 ay boyunca avrupa'da takılmak, aralarda da freelance işimi devam ettirmek istiyorum diyelim.

bu kadar uzun vize alabilir miyim?
tchuck
(5 saat)
olur o dediğini yaptım :) Harikaydı tavsiye ederim.


problem34
(5 saat)
3 aylik seyahat plani gosterirsen neden olmasin?
ama gidis donus 1 hafta icersinde ucak bileti, 5 gunluk otel gosterirsen zor (olmaz degil ama zor).

benim suanki schengen vizem 3 yillik, duration of stay 90 gun. alirken almanya'ya 2 ayda bir gittigimi gosteren ucak biletleri koymustum


Multi vizeler biraz daha uzun olmaya yatkın olduğundan belki 1 haftalık seyahati arada AB üyesi olmayan ülkelere girdi-çıktı yapmalı bir seyahat sösterebilirsin. Mesela Yunanistan-Arnavutluk-Karadağ-Hırvatistan. Çünkü bunu gerektiren bir işin yoksa belki bir ay içinde çok gidip gelmene inanmayabilirler. Freelance olarak vize alınabiliyor mu bilmiyorum, ben cesaret edemezdim.


d max
(4 saat)

reklam

bu alana reklam gelebilir.Bu tip duyurunun adı mavi duyuru.Haftalık/aylık olarak bağış karşılığı yayımlanabilecek mavi duyuru, genellikle host masraflarını karşılamaya, arada sırada da arkadaşları toplayıp (mesela `ssg`) yemeğe çıkmaya yönelik kullanılacaktır.Çok kişisel duyuruların öncelikli katego
bu alana reklam gelebilir.

Bu tip duyurunun adı mavi duyuru.

Haftalık/aylık olarak bağış karşılığı yayımlanabilecek mavi duyuru, genellikle host masraflarını karşılamaya, arada sırada da arkadaşları toplayıp (mesela ssg) yemeğe çıkmaya yönelik kullanılacaktır.

Çok kişisel duyuruların öncelikli kategorisine konması yasak olduğundan, burada yayımlanması bir seçenek olabilir.

Mavi duyuru, bugün ve Her Bir Şey sayfalarının en altında veya en üstünde mavi işaret ile yer alır. Her türlü kategoriye sahip olabilir. Duyurular, her zaman sözlük ve internet kullanıcılarının görebileceği şekilde yayımlanır.

iletişim için,
compumaster: scr.im
veya sozlukten mesaj atınız.
sourlemonade
(28.08.09)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.