Giriş

tez calismasi icin anket

merhabalar,erdogan ve tr'de olan politik duzen hakkinda bir calisma yapiyoruz 13 soruluk bi form hazirladik.13 soru var. evet - hayir cevaplari degilde daha cok aciklamali cevaplar gerekiyor. kusura bakmayin simdiden biraz uzunsorular ingilizce. siyaset bilimi okuyan varsa hatta eglenceli gelebilir.
merhabalar,

erdogan ve tr'de olan politik duzen hakkinda bir calisma yapiyoruz 13 soruluk bi form hazirladik.

13 soru var. evet - hayir cevaplari degilde daha cok aciklamali cevaplar gerekiyor. kusura bakmayin simdiden biraz uzun

sorular ingilizce. siyaset bilimi okuyan varsa hatta eglenceli gelebilir.

forms.gle

sali gunue kadar bir kac kisinin yardimina ihtiyacim var. biraz ustte kalabilirse cok sevinirim. tesekkurler.
tedavisisuruyor
(14 saat)

Doktora Tezi Çalışması İçin Bir Rica: Mobil Alışveriş

Merhabalar. “Dijital Pazarlama Çağında Mobil Alışveriş ve Bir Ölçek Geliştirme Çalışması” adlı doktora tezi çalışması için kısa bir anket çalışmamız var. Katılırsanız çok sevinirim.https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScwZ6gBPhjlWFV4Oxj-T4faL9xZ4c70rjUznNd5DgD28-bxig/viewformNot: Duyurunun bir s
Merhabalar.

“Dijital Pazarlama Çağında Mobil Alışveriş ve Bir Ölçek Geliştirme Çalışması” adlı doktora tezi çalışması için kısa bir anket çalışmamız var.

Katılırsanız çok sevinirim.

docs.google.com

Not: Duyurunun bir süre sabitlenmesini rica ederim.
crescendo
(22 saat)

kedim uzay kayboldu lütfen yardım edin.

YARDIM EDİN!!!26 mart 2020 sabahında istanbul büyükçekmece fatih mahallesi sait faik abasıyanık caddesinde ki sitemden kedim bir tanem uzayım kayboldu sevgili suserlar. bir yardım ne olursunuz. siyah beyaz alaca bir kedi olan prensimin tanıyabılmeniz açısından fotoğraf bırakıyorum. bulan eden gören
YARDIM EDİN!!!


26 mart 2020 sabahında istanbul büyükçekmece fatih mahallesi sait faik abasıyanık caddesinde ki sitemden kedim bir tanem uzayım kayboldu sevgili suserlar. bir yardım ne olursunuz. siyah beyaz alaca bir kedi olan prensimin tanıyabılmeniz açısından fotoğraf bırakıyorum. bulan eden gören insanlık namına ulaşsın telefonum 05413473519

Tez için seçmen davranış anketi

Merhabalar, Bahçeşehir Üniversitesi, Sosyoloji Bölümü 4. Sınıf Tez dersi kapsamında yürütülen "Seçmen Davranış Anketi" göz atmanızı rica ediyorum. 1995-2000 doğumlu kişilerin cevaplarına ihtiyaç duyuyoruz. https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeUqSO-jlqpUo_qwX8leU3Nyd4VF9NVEdwvE_b1Ebr5KH7Fpw/vie
Merhabalar,

Bahçeşehir Üniversitesi, Sosyoloji Bölümü 4. Sınıf Tez dersi kapsamında yürütülen "Seçmen Davranış Anketi" göz atmanızı rica ediyorum.

1995-2000 doğumlu kişilerin cevaplarına ihtiyaç duyuyoruz.

docs.google.com

Anket çalışması sonuçlandığında isminizin asla kullanılmayacağını taahhüt ediyoruz, hatta rahat hissetmediğiniz takdirde tam isminizi vermemeyi tercih edebilirsiniz.

Anketi çözmeniz 5 dakikanızı dahi almayacaktır. Bu çalışmaya gösterdiğiniz ilgi ve verdiğiniz destek için şimdiden teşekkür ederim.

modlara rica; malum sebeplerden ötürü fiziksel olarak katılımcılar ile buluşamıyoruz. rica etsem bir süre üstte kalabilir mi?

Anket: Coronovirus Sürecinin Etkileri

Aldığım bir ders kapsamında yaptığım bir araştırma. Aşağıdaki linkten katılabilirsiniz. Teşekkürler. https://forms.gle/hhYZKvp475Gjvnwb6Modlardan ricam biraz üstte kalabilirse sevinirim. 500 civarı kişiye ulaşmam gerekiyor.
Aldığım bir ders kapsamında yaptığım bir araştırma.

Aşağıdaki linkten katılabilirsiniz. Teşekkürler.

forms.gle

Modlardan ricam biraz üstte kalabilirse sevinirim. 500 civarı kişiye ulaşmam gerekiyor.
integrative
(25.03.20)

Corona Tedbirleri

sağlık bakanlığı zorunlu yayın olarak şu tedbirleri paylaştı. lütfen hepimiz uyalım. bu da yukarıda kalsa iyi olur.
sağlık bakanlığı zorunlu yayın olarak şu tedbirleri paylaştı. lütfen hepimiz uyalım. bu da yukarıda kalsa iyi olur.
kesköse
(16.03.20)

gıda tüketimi

evde çalışırken, takılırken daha mı çok yiyorsunuz (2 öğün 3 öğün?)lokantaların çoğu kapandı ama porsiyonlar daha azdıbu aylarda stok olur ama yıl toplamı fazla değişmez gibi geliyorbelki %10+siz nasıl düşünüyorsunuz
evde çalışırken, takılırken daha mı çok yiyorsunuz (2 öğün 3 öğün?)

lokantaların çoğu kapandı ama porsiyonlar daha azdı

bu aylarda stok olur ama yıl toplamı fazla değişmez gibi geliyor
belki %10+

siz nasıl düşünüyorsunuz

f-1 vizesi ne kadar sürede alınır?

abd'de bu sonbahar okula başlayacaktım. ancak covid-19 bütün planları alt üst etti. f-1 vizesi alan birileri varsa vizenin ne kadar sürede alınabildiğini söyleyebilir mi? örneğin 15 haziran'da başvursam çok mu geç kalmış olacağım?
abd'de bu sonbahar okula başlayacaktım. ancak covid-19 bütün planları alt üst etti.

f-1 vizesi alan birileri varsa vizenin ne kadar sürede alınabildiğini söyleyebilir mi? örneğin 15 haziran'da başvursam çok mu geç kalmış olacağım?
antikadimag
(18 dk)
(4)

Karantina/Arabayla dolaşmak

Arabayla çıkıp dolaşmak riskli mi? Düşününce kimseyle temas etmiş olmayacağım..
Arabayla çıkıp dolaşmak riskli mi? Düşününce kimseyle temas etmiş olmayacağım..
füt
(24 dk)
evde kalmaktan daha fazla riskli
biriyle temas etmekten daha az riskli.


jimjim
(23 dk)
evde kalmaktan daha fazla riski olacağını sanmıyorum. Her ihtimale karşı kapı kolunu ve direksiyonu dezenfekte edin. Direksiyon neyse de kapı koluna biri dokunmuş vs. olabilir.


himmet dayi
(11 dk)
beşiktaş sahil şeridi hiç boş kalmıyor
cep trafikten ne zmana baksam


ben riskli olduğunu düşünmüyorum. hiçbir şeye dokunmadıkça ne riski olabilir ki?


(4)

Kadına highlighter yakışıyor mu sizce?

Alıp almamak konusunda kararsız kaldım.
Alıp almamak konusunda kararsız kaldım.
The Student
(35 dk)
Ben bu highlighter konusunu hiç anlamıyorum. Yıllarca terlemeyelim, yağlanmayalım, aman suratımız parlamasın diye uğraştık. Şimdi niye "ama şurası da azıcık parlasın" diye uğraşmamız gerekiyor, hiç bilmiyorum.

Fikrim: Sahne sanatçısı değilseniz yakışmıyor. Sahne sanatçısıysanız da gerek yok.
(Not: eyelinerı biraz kalın sürünce kendimi ağır makyaj yapmış saydığım için benim fikrimi ciddiye almayabilirsiniz.)


kobuzchu kiz
(31 dk)
hayatımda bir kere kullandım, hayatımdaki kişi ailesinin yanında "neden yüzün bu kadar terledi ya" gibi değişik bi yorum yaptı ve bi daha kullanmadım ben de -.-


xvyz
(25 dk)
kobuzchu kiz +1
Assolist değilsen "gereksiz göz alıcı" duruyor. Günlük kullanım için çok çok saçma zaten.


Bruce
(14 dk)
bu bir gönül işleri sorusu mu?

soruya dönecek olursak hafif highlighter çok güzel duruyor bence. çok hafif parıltıyı seviyorum ama ten rengine çok yakın olmalı.


(1)

Ayrıldıktan birkaç yıl sonra tekrar deneyen

birilerini tanıdınız mı hiç? kötü bir şekilde ayrılıyorlar, 2-3 yıl sonra tekrar bir araya geliyorlar ve düzgün ve iyi giden bir ilişkileri oluyor. var mı böyle ilişkiler?
birilerini tanıdınız mı hiç? kötü bir şekilde ayrılıyorlar, 2-3 yıl sonra tekrar bir araya geliyorlar ve düzgün ve iyi giden bir ilişkileri oluyor. var mı böyle ilişkiler?
pearson
(51 dk)
Olabiliyor hatta bazısı hemen evleniyor. Ayrılık şekli ne olursa olsun birbirlerini gerçekten sevdilerse bir şekilde oluyor


(2)

kan bağışlamayı bıraktım, herkes bırakırsa ne olacak ?

düzenli kan bağışlardım kızılaya.ev hapsinde olduğumdan bıraktım.sizin bu konuda kararınız nedir ? kan stokları 1-2 ay içinde bitmeyecekmi bu yüzden ?aklıma gelen çözüm askeri personelden yada kamu personellerinden yada fabrika işcilerinden kan alınması. onlar zaten riske girdiğinden bir hemşireyle
düzenli kan bağışlardım kızılaya.
ev hapsinde olduğumdan bıraktım.
sizin bu konuda kararınız nedir ?
kan stokları 1-2 ay içinde bitmeyecekmi bu yüzden ?

aklıma gelen çözüm askeri personelden yada kamu personellerinden yada fabrika işcilerinden kan alınması. onlar zaten riske girdiğinden bir hemşireyle yakınlaşmak extra risk olmayabilir.
dediğin gibi askerden toplarlar sıkıntı olmaz. bize 1 kere gelmişlerdi. daha sık gelirler artık


glamdr1ng
(52 dk)
"onlar zaten riske girdiğinden bir hemşireyle yakınlaşmak extra risk olmayabilir."
böyle saçma şey duymadım.


(2)

telegram sorusu

merhaba, 1 yıl önce rehberimden sildiğim biri telegram açmış ve bana “x joined telegram” bildirimi geldi. uzun süredir rehberimde değildi. nasıl oluyor bu? şu an mycontacts kısmında görünüyor. ben de onda görünüyor muyumdur? enteresan bir durum.
merhaba, 1 yıl önce rehberimden sildiğim biri telegram açmış ve bana “x joined telegram” bildirimi geldi. uzun süredir rehberimde değildi. nasıl oluyor bu? şu an mycontacts kısmında görünüyor. ben de onda görünüyor muyumdur? enteresan bir durum.
Pertev nail
(1 saat)
telegram 1 yıl önceki rehberinizi tutuyor. siz de onda görünüyorsunuz.


telegram rehber eşleşmesi en son 1 yıl önce yapılmamıştır herhalde? daha sonradan uygulama izni kaldırılırsa olabilir. aksi durumda senkronize etmesi gerekir.


ozdek
(1 saat)
(2)

kondisyon bisikleti tavsiyesi

herkese merhabalar,malum süreç nedeniyle evdeyim. spor salonuna gidiyordum ama bir süre kapalı kalacak anlaşılan. hep bir bisiklet alma düşüncem vardı eve kardiyo için özellikle zaman tasarrufu amaçlı. amacım kondisyonumu arttırmak ve kalori yakmak. dizim rahatsız olduğu için hoplamalı-zıplamalı hii
herkese merhabalar,

malum süreç nedeniyle evdeyim. spor salonuna gidiyordum ama bir süre kapalı kalacak anlaşılan. hep bir bisiklet alma düşüncem vardı eve kardiyo için özellikle zaman tasarrufu amaçlı. amacım kondisyonumu arttırmak ve kalori yakmak. dizim rahatsız olduğu için hoplamalı-zıplamalı hiit gibi kardiyo türlerinden çekiniyorum.

max bütçem 600-700 tl civarı. fakat alacağım ürünün uyduruk olmasını istemiyorum. o yüzden tavana yakın maliyetler benim için uygun. ben gözüme alttakini kestirdim. kullanan var mı acaba hiç?

www.decathlon.com.tr

kullanan varsa görüşlerini merak ediyorum. başka önerilere de son derece açığım. kendi kullandığınız ve memnun olduğunuz varsa çok duymak isterim. tikler kesinlikle gelecek, herkese iyi günler.
felixtg
(2 saat)
sifirindansa letgo'ya bakmak en dogrusu. insanlar bu tur aletleri bir kere aliyor, sonra kullanmiyor. 1-2 kere kullanip kenara kaldirilan cook ilan var. daha uyguna daha iyi bir sey alabilirsiniz boylece.

decathlon'dakiler guzel bence. ordkai modelleri aratabilirsiniz letgoda.


fakyoras
(2 saat)
Uydurukluktan kastınız nedir bilmiyorum ama linkte verdiğiniz ürüm uyduruk. Olsun gömlek asarsınız üstüne haftaya


(3)

işten çıkarılma sonucu ofiste kalan eşyalar

şehirdışında köyde olduğum için gidip alamıyorum. evde annem babam da risk grubunda. babamla falan gidip alamam. sağlık raporum olduğu için ben de istirahatliyim 1 hafta. dolayısıyla gidip alma şansımız yok. bekletmeyi isticem ama ne yazsam?
şehirdışında köyde olduğum için gidip alamıyorum. evde annem babam da risk grubunda. babamla falan gidip alamam. sağlık raporum olduğu için ben de istirahatliyim 1 hafta. dolayısıyla gidip alma şansımız yok.

bekletmeyi isticem ama ne yazsam?
ikcı
(2 saat)
Ben gidip alim


yok mu hiç arkadaşın iş yerinde veya o şehirde. alsınlar bir köşeye koysunlar.


antikadimag
(1 saat)
@antikadimag

herkes izinli. kimse çıkmıyor evden


ikcı
(1 saat)
(1)

Gösteriler vs yasaklanmadı mı? (cem yılmaz'a biletim vardı)

passo.com'dan bilet almıştım.İptal edilen ve ertelenen gösterilerin listesi var. Ama Cem Yılmaz'ın nisandaki gösterileri bile iptal edilenler arasında yok. Benim biletim 5 mayısa.Durum belki düzelir diye mi Cem Yılmaz bileti iadesi yok ya da adam kendi evine falan mı çağırıp gösteri yapıyor nedir?b
passo.com'dan bilet almıştım.

İptal edilen ve ertelenen gösterilerin listesi var.

Ama Cem Yılmaz'ın nisandaki gösterileri bile iptal edilenler arasında yok. Benim biletim 5 mayısa.

Durum belki düzelir diye mi Cem Yılmaz bileti iadesi yok ya da adam kendi evine falan mı çağırıp gösteri yapıyor nedir?

başka var mı bilet alan cem yılmaz'a, ne oldu şimdi bizim biletlere?
Cesario
(2 saat)
mayistakini bilmiyorum da nisandakiler falan iptal, parasini geri verirler.


fakyoras
(2 saat)
(7)

iş yerinizin corona düzenlemesi

haftada 2 gün geliyoruz şimdilik. 3 gün home office. edit: sektörü de yazarsak daha sağlıklı olacak gibi. savunma sanayi.
haftada 2 gün geliyoruz şimdilik. 3 gün home office.

edit: sektörü de yazarsak daha sağlıklı olacak gibi. savunma sanayi.
antikadimag
(2 saat)
kardesimin de buna benzer bir sey.


baldur2
(2 saat)
tamamen uzaktan calismaya donduk.


fakyoras
(2 saat)
Evden çalışıyoruz


euteamo
(2 saat)
Ücretsiz izindeyiz bu ay 2 hafta. Nisanda da kısa çalışma ödeneğinden devlet brüt maaşımızın %60'ini verecek eğer işveren ve çalışan gerekli koşulları sağlıyorsa.

Vermezse Nisanda da komple ücretsiz izin gibi.


Cesario
(2 saat)
Özel sektörde öğretmenim. Haftada iki gün çağırdılar, gelmem dedim. Uzaktan eğitimlere başladık.


Yazılım, evden çalışıyoruz. 1 Nisan a kadar dendi, uzatılabilir. Maaş kesintisi ya da işten çıkarma beklemiyoruz, ama belli de olmaz.


Haziran'a kadar evden kısa çalışma, günde 4,5 saat. Sektör bpo.


Bruce
(20 dk)
(1)

Biletix bilet iadesi

Talep ettik geri dönüş yapacagız dediler bir kod verildi. Ama bu kodun herhangi bir yere yazıp takip edilmesi için bir alan göremedim ben. iade talebi takip gibi bir alan varsa nerdededir
Talep ettik geri dönüş yapacagız dediler bir kod verildi. Ama bu kodun herhangi bir yere yazıp takip edilmesi için bir alan göremedim ben. iade talebi takip gibi bir alan varsa nerdededir
Sizi maille sürekli bilgilendirecekler. Bir kaç gün içinde
Biletlerinizin iptal işlemi yapılmış olup, iade talebiniz bankanıza iletilmek üzere işleme alınmıştır. Diye mailde gelecek ama ücret iadesi ne zaman gerceklesecek bilmiyorum. 5 gün oldu bana mail geleli iade hala yapılmadı.


Dün Oytun hangi kanala çıktı

Izleyen olduysa sorayım, yine alanı olmadığı konularda konuştu mu?
Izleyen olduysa sorayım, yine alanı olmadığı konularda konuştu mu?
mezarkabul
(2 saat)
(7)

yatılı çalışan hizmetçiler temizlikçiler

bu arkadaşlar korona virüsten dolayı izin kullanamıyor. çıkarsanız geri dönemezsiniz, hastalık getirirsiniz, işten çıkartırız deniyor. bu durumu nasıl yorumlamak gerekir? sizce bu yaklaşım ne kadar doğru?
bu arkadaşlar korona virüsten dolayı izin kullanamıyor. çıkarsanız geri dönemezsiniz, hastalık getirirsiniz, işten çıkartırız deniyor. bu durumu nasıl yorumlamak gerekir? sizce bu yaklaşım ne kadar doğru?
yaklasimi dogrulugu yanlisligi bilemem ama ben yatili bakicima rica ettim, o da anlayisla karsiladi 3 haftadir izin kullanmiyor ama izin gununde sanki izindeymiscesine is yaptirmamaya calisiyorum, ayrica calismis gibi o gunun ucretini oduyorum extra bir harclik oluyor.

kendisi bizim icin bazi seylerden feragat etti biz de karsiliginda kucuk jestler yaparak gecinip gidiyoruz.


cairo
(2 saat)
aslinda bakici icin de iyi ama bakici yine de cikmak istiyorsa ve izin verilmiyorsa ortada bir suc olusuyor sanki.


baldur2
(2 saat)
Bunu yapan insaninin kendini bilmezligi ve pirems/piremsesligi oldugunu dusunuyorum. Bu tur insanlar degil korona baska sey gelse de iflah olmaz. Kotu insanlar tek kelime ile.


kassiopeia
(1 saat)
şimdi herkese evde kal diyoruz değil mi? yani bakıcılar evlerine dönerlerse orada kalmaları gerekir.
yaklaşım mantıklı bence. ama zor tabi.

yine de bugünlerde hepimiz zor sınavlardan geçiyoruz. herkes üstüne düşeni yaparsa daha çabuk atlatırız.


ozdek
(1 saat)
üslup yanlış, ama mantık doğru.
insanlar kendileri dışarı çıkmıyorken, ana babalarını görmeye dahi gitmiyorken, neden dışarıyla teması olmuş birini tekrar eve alsınlar ki?

zaten çalışanın da kendi sağlığı için karantina uygulaması gerekiyor bu süreçte, ama uygulamak zorunda değil.
uygulamıyorsa da karantinadaki insanlarla teması olmamalı.

en uygun yaklaşım cairo'nun dediği gibi uzlaşarak ve anlaşarak bir orta yol bulmak.


Bu virus kendisine ve etrafindaki insanlara saygisi olmayan kisileri ilk once vuracak, bu grup da onlardan. Hayati paylasmayi bilmeyen es secen ve kendi dogurdugu cocukla 1 ay ayni evde yasayamayan primatlari gormemizi sagliyor bu virus bence. Esitiniz olamayan, o gelire deli gibi ihtiyaci oldgunuz biriyle 'orta yol' bulundugunu ve esitler arasi bir anlasma yaptigina inanan insanlarin kafasi cok guzel bence. Bu tipler ve bunu destekleyen tiplerin sosyal medya paylasimlarina baksaniz kendiniz ve digerleri icin evde kal,ozel calisanlar ise gitmesin paylasimlari gorursunuz. Butun dunya eve kapandi, yani bakicisi olmayan milyarlar var dunyada ve inanmazsiniz iki uc cocukla bakicisiz yasayip evden gercekten 9-6 calisan insanlar var, hele yurtdisinda bakici kavrami yok zaten, herkes yaptiginin sorumlulugunu aliyor. Benim midemi bulandiriyor bu tur insanlar.


kimse kimseyle görüşmüyorken çalışan ailesine gidip dönse, birkaç gün içinde karşılıklı evlere virüs taşıyabilmesi çok olası. işverenin kimbilir ne kadar devam edeceği belli olmayan bir durum için (belki 1 ay belki birkaç ay) ücret vermeye devam etmek istememesi de çok normal. aile zaten çıkamazsın, çalışacaksın demiyor?


xvyz
(28 dk)
(5)

Freud'u izleyenler

Beğendiniz mi?IMDb puanı düşük geldi biraz bana. Vasat bir dizi mi?
Beğendiniz mi?

IMDb puanı düşük geldi biraz bana. Vasat bir dizi mi?
himmet dayi
(3 saat)
Henüz çok ilerlemedim ama harikaymis gibi de hissetmiyorum. Sen kaçıncı bolumdesin


üğpoıuy
(3 saat)
Ben başlamadım :)
Yorumlara göre izleyip izlemeyeceğime karar vereceğim.


himmet dayi
(3 saat)
Bir bölüm izledik. Hiç Freudyen bir okulum olmadı, Freudyen akıma da kendimi yakın bulmam, hatta Freud okumayı defalarca denedim ama bir türlü bitiremedim; AMA Freud'u yedirmeeeğm!
Sanki Freud astroloji profesörü(!) gibi saçma sapan bir sürü şey yapıyormuş, tıp kökenli değilmiş de rüyanız hayrolsun gibi anlatmışlar resmen. Sanki adamın hiç ağırlığı yok, sağda solda milleti hipnoz etmek için koşuşturuyormuş gibi. Ayıp denen bir şey var yahu, sonuçta bu adamdan sonra gelen psikologlar ya onun yanında ya da karşısında yer almış. Hâlâ sıfır noktası gibi bir şey.


mor bembombom
(2 saat)
alanında freudyen çalışan arkadaşım bir heves bitirmiş, alakası yok freud ile diyor. ama başrol yakışıklı diye izlemiş.


Mor bembombom +1 demeye geldim. Bir an sağdan soldan cinler, periler çıkacak sandım. Gerilim dizisi gibi bir şeydi. 2 bölüm izleyip bıraktım.


fraise
(34 dk)
(5)

Çiftler karantinada birbirlerinden sıkılmıyor mu?

Sonuçta insanların bireysel olarak da zihin ve vücut enerjilerini harcadıkları çeşitli alışkanlıkları vs. vardı. kendi dünyasına çekilemeyen, enerjisini atamayan çiftler birbirlerine sarmıyorlar mı ya?
Sonuçta insanların bireysel olarak da zihin ve vücut enerjilerini harcadıkları çeşitli alışkanlıkları vs. vardı. kendi dünyasına çekilemeyen, enerjisini atamayan çiftler birbirlerine sarmıyorlar mı ya?
iggy pop
(3 saat)
Karantinada insan kendinden bile sıkılır, çiftler sıkılmış çok mu


üğpoıuy
(3 saat)
Valla karantinaya girmeden, karım ailesinin yanına gitti. Uzun süredir tatil yapamıyordu. O düşünceyle gitti. Karantinaya girince biz de tartışırız kavga ederiz mantığı ile etmedik ama iyi ki gitmiş diyorum yoksa kesin kavga ederdik :)


mezarkabul
(2 saat)
9 ay sonra doğumda patlama olacak. Sıkıldıklarını sanmıyorum.


Cesario
(2 saat)
çinde boşanma oranları artmış. boşanma ve doğumlar artar yakında.


glamdr1ng
(43 dk)
Resmen ilişkiniz sağlıklı mı testi bu karantina işi. Güçlü olan ilişki yükselerek tamamlayacak bu süreci, zayıf olanlar ise parçalanacak. Zaten birlikte yaşayanlar için çok sorun olacağını sanmıyorum ama sırf karantina yüzünden beraber yaşamaya başlayanların sınavı büyük, başarılar dileriz.


Bruce
(17 dk)
(5)

Ayrılıp barışabilen var mı

Tartışmalar ve şehir değişikliği sonrası ilk başta benim istemem ardından onun istemesi sonucu ayrıldık. İlk aylarda ayrılığın farkına varamadım çünkü tartışmalar sonlanmıştı yine düzeliriz diyordum. Fakat barışma çabalarım sonuçsuz kaldı ve mesaj atmamı artık istemiyor. Her şeyiyle bütün olduğun in
Tartışmalar ve şehir değişikliği sonrası ilk başta benim istemem ardından onun istemesi sonucu ayrıldık. İlk aylarda ayrılığın farkına varamadım çünkü tartışmalar sonlanmıştı yine düzeliriz diyordum. Fakat barışma çabalarım sonuçsuz kaldı ve mesaj atmamı artık istemiyor.

Her şeyiyle bütün olduğun insan, seni asla yarı yolda bırakmayacağına inandığın insan böyle bıraktı.
Zamanında kaç defa barışalım dese barıştım ama ben barışalım dediğimde olmadı.

Genel olarak hayatta işsiz yalnız parasız kalma korkularım var ve böyle bir hayat sürebilme ihtimalim varken her şey güzel olacak deme özgüvenimde yok. Belki daha iyi bir hayat sürebilecekken benimle ömrünü heba edecek diye düşünüyorum.

Ayrılalı 3ay oldu zaman geçtikçe geriye dönme ihtimalimiz azalıyor gibi geliyor.
Ben barışmayı mı beceremiyorum ki sanırım sorun bu değil
Sanırım artık istenmiyorum bunu kabullenmem gerekiyor

Tavsiye alabilirim.
Not: belki sonra silebilirim bilemiyorum.
aci olacak ama belki bi iliskisi vardir?


lata
(3 saat)
Burada ilginç olan şey, seçtiğiniz yolun sorumluluğunu al(a)mıyor oluşunuz. Ayrılmayı siz seçtikten sonra çocuksu bir biçimde bunun aslında ayrılık olmadığı, sanki sizin isteğinize göre eski sevgilinizin davranması gerektiği gibi anlatmışsınız. Sanki istenmemeliymişsiniz gibi, siz yalnız-parasız-işsiz kalamazmışsınız gibi. Yaptığınız davranışların çevrenizdekileri de etkilediğinin ve çevrenizin de buna göre tepki verdiğinin farkında bile değilsiniz veya daha yeni dank ediyor, o apayrı konu.

Ayrılmayı önce siz istemenize rağmen karşı taraf nasıl yarı yolda bırakmış oluyor, bunun mağduriyeti nasıl sizin oluyor gerçekten çok ilginç bir düşünce yapısı.
Bunun daha da ilginci, ayrıldığınız kişiyi kaybetmekten değil de genel olarak işsizlik ve parasızlıktan söz ediyorsunuz. Sanki size o kişi bunları sağlıyormuş gibi veya başka biri olmadan bu dediklerinizi yapamayacakmışsınız gibi.

Bu düşünce yapısına öfke ekleyince zaten kadın cinayeti oluyor, neyseki siz çıkış yolu arıyorsunuz ve bundan dolayı bütün samimiyetimle teşekkür etmek istiyorum.
Daha fazla yüklenmeden neler yapılabileceği kısmına geleyim. Anonimliğin verdiği rahatlığa dayanarak çok net konuşucam:
Siz dokunulmaz değilsiniz. Her şey sizin istediğiniz gibi olmak/yapılmak zorunda değil. Kültürümüzün size verdiği yetkiye dayanarak daha önce öyle ya da böyle istedikleriniz oldu; ama yeni yeni reddedilebileceğinizin farkına varıyorsunuz, bu güzel bir şey.
Yaptığınız şeyler, verdiğiniz kararlar çevrenizi etkiliyor (sonrasında ne kadar özür dileseniz de gereksiz yere bağırmak da etkiliyor, evet). Çocuksu bir bencillikle bunu reddetmeniz veya fark etmemeniz çok doğal. İnsanların bu davranışlarınıza tepki vermesi apayrı kaçınılmaz bir durum. Siz bu kısmı yeni görüyorsunuz sadece.
Eski sevgilinizin görüşmeyi reddetmesi, sağlıklı bir karar çünkü genelde bitmiş bir ilişkiden tekrar normale dönüp de sağlıkla devam edeni şu ana kadar pek görmedim. Ayrıca eski sevgiliniz, siz kızdığınızda veya bir şeye tepki gösterdiğinizde anneniz gibi anlayışlı olmak zorunda değil; çünkü o apayrı bir birey. Üzgünüm ama sizin de uyum göstermeniz gerekiyor bu duruma.

Başka neler yapabilirsiniz? Birine bir şey söylediğinizde veya yaptığınızda karşıdakinin nasıl etkilenebileceğini görmeye çalışabilirsiniz (empati deniyor). Bunu da ayrılık gibi, iş yerinde birine çıkışmak gibi, bütçe ayarlaması yapmak gibi herhangi bir eylemi yapmadan önce düşünüp planlamanız gerekiyor. Her istediğinizi yapıp sonra "yarı yolda bırakıldım" demek, üzgünüm ama olgunlaşmamaya giriyor. Sizi işe almayan patrona kızmak da aynısı, trafikte size yol vermeyen araca küfretmek de. Burada tekrar etme gereği duyuyorum, her şey sizin istediğiniz gibi olmayacak.

Şimdi yukarıda yazdıklarıma kızacaksınız; çünkü sizi rahat, mağdur, minnoş, yaptığınız her şeyin meşru olduğu yerinizden aldım ve çat çat aslında dışarıdan (azıcık profesyonel gözden) nasıl gözüktüğünüzü size göstermeye çalıştım. Ki burada kendinizi paragraflarca anlatsanız bu çıkarımları yapacak haddim olamaz aslında. Ha niye bu kadar yazdım? Çünkü kadına şiddet gösteren erkeklerle çalıştığımda sizinki kadar naif olmasa da temelde bu düşünce yapısında olduklarını gördüm ve görmeye de devam ediyorum.

Sonuç olarak birey olmaya, diğerlerinin kişisel sınırlarını ihlal etmeden kendi sınırlarınızı tanımaya ve çizmeye, geleceğiniz için planladığınız bir şey varsa onun için adım atmaya başlamanızı öneririm.


mor bembombom
(2 saat)
direkt basliktaki soruya cevap olarak: cok var. gecen sene evlenen arkadaslarimdan 3 tanesi donemsel ayriliktan sonra evlendi.


fakyoras
(2 saat)
yukarıda uzun uzun anlatmışlar. bazen sadece kabullenmek gerekiyor. kendini bu kadar mağdur görmen de komik biraz. sadece kabullen.


wmeh
(2 saat)
evli falan değilsen tartışmalarla devam eden ilişkide barışma çabası neden.


xvyz
(26 dk)
(5)

Ozel aracla sehir degistirmek de izne mi tabi?

Bu konuda bir bilgi bulamadim var mi bilen?Eger oyleyse nasil olacak, şehirlerin cikislarini kapatip kontrol noktasi mi kuracaklar, ozel aracla izinsiz cikmanin onendeki engel ne ki?
Bu konuda bir bilgi bulamadim var mi bilen?
Eger oyleyse nasil olacak, şehirlerin cikislarini kapatip kontrol noktasi mi kuracaklar, ozel aracla izinsiz cikmanin onendeki engel ne ki?
stavro
(4 saat)
Eğer tedbirler doğru dürüst uygulanırsa yapılması gereken şey bahsettiğin gibi söz konusu 30 şehrin giriş çıkışında polis kontrol noktası olmalı ve polisler valilik iznini kontrol etmeli.

Ama bu ülkede uygulanır mı? Bu kafa yapısıyla zor diyorum.

Balık tutma yasaklandı deniyor. Yasak devreye girene kadar adamlar hala Galata Köprüsünde balık tutuyordu. Bu yasağın onları korumaktan ibaret olduğunu anlamayacak kadar geri zekalı dolu etrafımız.


himmet dayi
(4 saat)
Şehirlere bağlanan bir çok köy ve tali yolları dününce özel araçla bir çok alternatif yol olacaktır.


janavarorion
(4 saat)
çıkabilirsin ama polis durdurup ateşini ölçüyor.


plastic_angel
(4 saat)
yeni bilgi: sadece şehirlerarası otobüsler ile ilgili bir kısıtlama kararı gelmiş. özel araçla bir izin gerekmiyor.

kaynak: ntv canlı yayın.


himmet dayi
(3 saat)
adamlar bir yasak bile koyamiyor acikca belirtebilip. sunu acikca otobusler veya ozel araclar veya her turlu ulasim araci diye belirtmek niye bu kadar zor anlasilir gibi degil.

apartman yoneticisi olamayacak tipler koca ulkeyi yonetiyor ya.


baldur2
(2 saat)
(9)

IP Adresiniz Belirlendi Uyarısı

Merhaba, kardeşimin bilgisayarında ''Ip Adresiniz belirlendi bu siz ve korsan yazılımlar için zararlı vs'' gibi bi yazı çıkmış. Bu uyarıyı ile daha önce kaşılaşan ya da ne olduğu konusunda fikir sahibi olan var mıdır? İlk etapta kredi kartını e-ticarete kapattık, biraz google ladım ama bişey bulamad
Merhaba, kardeşimin bilgisayarında ''Ip Adresiniz belirlendi bu siz ve korsan yazılımlar için zararlı vs'' gibi bi yazı çıkmış. Bu uyarıyı ile daha önce kaşılaşan ya da ne olduğu konusunda fikir sahibi olan var mıdır? İlk etapta kredi kartını e-ticarete kapattık, biraz google ladım ama bişey bulamadım. Nedir siz ce bu ? ne yapmak gerekir?
paramolacak
(8 saat)
Antivirüs programı uyarısı mı? Paket satmak için bu şekilde korkutuyorlar genelde.


the coon
(8 saat)
Olabilir bak doğru söylüyorsunuz ama eğer böyle bişey var ise bu çok kötü bir pazarlama yöntemi, valla kardeşim de tam bir teknoloji özürlü bakalım nasıl halledeceğiz,
Not: farklı şehirlerdeyiz.


paramolacak
(7 saat)
Bazı torrennt sitelerinde de çıkar bu uyarı VPN uygulaması satmak için.


ganosh
(7 saat)
Klasik işlerini hallettiği bir bilgisayar bu torrent'in t sini bilmez :)


paramolacak
(7 saat)
Bilgisayardan değil de girdiği bir web sayfasından çıkmıştır o, sağ alttan. Tamamen sahtekarca pazarlama yöntemleri.

Kardeşiniz bilgisayara virüs programı kursun ve çok fazla kafaya takmasın.

Avira var mesela, hem ücretsiz hem de başarılı; www.avira.com ücretsiz olan seçenek 10 yıldan fazladır bana yetiyor.


John Bloor
(5 saat)
IP adresi dediğimiz şeyi internette ziyaret ettiğimiz her site görebilir zaten. Bu korkulacak bir şey değil. İçiniz rahat edecekse modemi kapatıp açın değişir.


muhtemelen reklam görmüş. yasaklı yerlerde de gezmiş olabilir :)


"Sayfaya giren 1.000.000'uncu kişisiniz, ödül kazandınız." yazısını görürse o da gerçek değil.


himmet dayi
(4 saat)
teamviewer ile bakabilirsin.


sutlu nescafe
(1 saat)

Antiseptik olaylar

Bunların merdivenaltı üretiminin yaygınlaştığı söyleniyor.Gerçekten gerekli niteliği taşıyıp taşımadığını, alkol oranını vs anlayabileceğimiz bir yöntem var mı?
Bunların merdivenaltı üretiminin yaygınlaştığı söyleniyor.

Gerçekten gerekli niteliği taşıyıp taşımadığını, alkol oranını vs anlayabileceğimiz bir yöntem var mı?
(4)

Online diksiyon kursu

Selam,online diksiyon kursu önerisi olan var mıdır acaba? Ps. Udemy'dekileri gözüm tutmadı.
Selam,online diksiyon kursu önerisi olan var mıdır acaba?
Ps. Udemy'dekileri gözüm tutmadı.
istanbul işletme enstitüsünde vardı diye hatırlıyorum


ofelia
(9 saat)
Neo-skolada gördüm bir tane, güzele benziyordu


iie güzelmiş ücretsiz olanlara kaydoldum, başka bu tür var mı acaba online kurs? bugünlerde iyi olur özellikle evdeyken.


Kideğitim.


(6)

Ev almak Uşak veya Kütahya ?

İkisinden biri olacak derseniz. Evi nerden ve neden alırsınız ?
İkisinden biri olacak derseniz. Evi nerden ve neden alırsınız ?
samiabi19
(10 saat)
Kütahya çok ayak altı bence. İçinden baya yoğun bir yol geçiyor.

Ayrıca çok sevdiğim bir dilsiz uşağım vardı. Ben Uşak diyorum.


ozdek
(10 saat)
iki şehre de gitmedim
kütahyadan yol geçiyorsa hayat vardır ve burada yatırım değerlenir bu nedenle olabilir


sivrisinek
(10 saat)
Kiralayacaksanız öğrenci popülasyonuna göre hareket edin. Hem yüksek kiraya verirsiniz hem sürekli değerleniyor.


bahoho
(9 saat)
Kütahyada kira/ev oranı çok düşük. Ben olsam almam.

Ha belki 1+1 falan alınabilir.


kljgslsdkjsd
(9 saat)
Eğer oturmayacaksınız öğrenci, memur için kiraya verilmelik olarak alınacaksa Kütahya daha iyi bir yer, hoş ben olsam iki şehirden de çakıl taşı bile almam orası ayrı


paramolacak
(8 saat)
İki şehirde de yaşadım. Uşak'tan al.


sankibirazsey
(3 saat)
(1)

sözlük kullanıcısı "quans" a ulaşım

kendisine iletebilir misiniz?rising hub ile ilgili bir sorum olacaktı
kendisine iletebilir misiniz?

rising hub ile ilgili bir sorum olacaktı
Coyote
(11 saat)
silmeyin duyuruyu. kendisine mesaj gönderdim.


ozdek
(10 saat)
(2)

whatsapp gruplarında kadınların birbiriyle iletişimi

şuanki sınıf grubundan dolayı bu iletişim şekliden midem bulanmaya başladı ve insanlardan soğumaya başladım. çok itici değil mi? dışarıdan sempatik göründüğünü mü zannediyor bu arkadaşlar?bilmeyenler için kısaca canım, aşkım, bebeğim, kalp ve öpücüklerden oluşan konuşmalar bunlar.
şuanki sınıf grubundan dolayı bu iletişim şekliden midem bulanmaya başladı ve insanlardan soğumaya başladım. çok itici değil mi? dışarıdan sempatik göründüğünü mü zannediyor bu arkadaşlar?

bilmeyenler için kısaca canım, aşkım, bebeğim, kalp ve öpücüklerden oluşan konuşmalar bunlar.
çünkü kadın. gayet basit. sırf canım aşkım diyorlar diye insanlardan soğumaya başladıysan epey bir şeyi kaçırıyorsun demektir :')


üğpoıuy
(11 saat)
Kadınlar genel olarak böyle, dikkat et bak kim kime canım diyorsa o kadın diğerin sevmiyordur, samimiyet turnusoludur b kelime o güruh arasında


paramolacak
(8 saat)
(2)

Öğretmenlerin online ders vermesi için en uygun program?

Merhaba, eba benzeri bir program arıyoruz ve istediğimiz özelliklerin olması çok işimize yarayacak. üye olması kolay öğrencilere önerebileceğimiz, soru sormak istedikleri zaman bunu güzel bir algoritmayla çözen bir program bulamadık. Videolu konferans yapabileceğimiz alternatifler geliyor mu aklınız
Merhaba, eba benzeri bir program arıyoruz ve istediğimiz özelliklerin olması çok işimize yarayacak. üye olması kolay öğrencilere önerebileceğimiz, soru sormak istedikleri zaman bunu güzel bir algoritmayla çözen bir program bulamadık. Videolu konferans yapabileceğimiz alternatifler geliyor mu aklınıza?
Teşekkürler.
kvlknctk
(11 saat)
google classroom, microsoft teams, zoom.us

zoom çok popüler bu aralar. neden hep aynı sorular geliyor?


ozdek
(11 saat)
Classroom'dan yapıyorum ben de.


BuddyGuy
(8 saat)
(4)

Niye kimse YouTube'da canlı yayın yapmıyor?

Kafayı sıyırma aşamasındayım herkes gibi. Birileri muhabbet etse de kafa dağıtsam diyorum ama kimse canlı yayın yapmıyor, hele YouTube üzerinden hiç kimse yapmıyor. Niye kimse YouTube'u kullanmıyor bu iş için? Muhtemelen kendim yapacağım ama bilmediğim bir durumu mu var? Bu kadar az rağbet görmesi t
Kafayı sıyırma aşamasındayım herkes gibi. Birileri muhabbet etse de kafa dağıtsam diyorum ama kimse canlı yayın yapmıyor, hele YouTube üzerinden hiç kimse yapmıyor. Niye kimse YouTube'u kullanmıyor bu iş için? Muhtemelen kendim yapacağım ama bilmediğim bir durumu mu var? Bu kadar az rağbet görmesi tuhaf geliyor.
osuran imam
(11 saat)
Twitch bu konuda daha çok tercih ediliyor. Yeni yeni Facebook da yayın işinde kendini gösterdi. YouTube bu kadar kullanılmıyor ama yine de son bi haftada takip ettiğim pek çok hesap canlı yayın yaptı youtube'da insanlar evde zaman geçirsin diye.


nundu
(11 saat)
yapanlar var kimi takip ettiğine bağlı. ama geneli twitch'te. canlı yayın mı dedin mi akla twitch gelir.


jelly bear
(11 saat)
Hee, izleyenleri kontrol edemiyorsun tabi, adam gelir troller, doğru.

Benim demek istediğim daha çok geyik muhabbeti... Yoksa ünlülerin yaptıkları değil. Sıradan vatandaşı kastettim yani. Mesela instagram'da da çok yapılıyor. Ama orda da takipçiler görüyor, kontrol mekanizması var gibi.


osuran imam
(11 saat)
Bi tane buldum şükür. Ugpo başkan, canlı yayın yaparsan haber et.


osuran imam
(11 saat)
(8)

Alerjisi olanlar ilaclarinizi kullaniyor musunuz?

Su donemde ilaclarinizi kullaniyor musunuz? Ben birakmistim bir süredir başlayıp başlamamak arasında kaldım. Başlamazsam bu gidise burnumu çekmekten psikolojim bozuldu ve gözlerim kan çanağı olacak sabaha kadar =(
Su donemde ilaclarinizi kullaniyor musunuz? Ben birakmistim bir süredir başlayıp başlamamak arasında kaldım. Başlamazsam bu gidise burnumu çekmekten psikolojim bozuldu ve gözlerim kan çanağı olacak sabaha kadar =(
Sizinle aynı endişeyş taşıdığımdan ben de alerji hapımı bıraktım. Yaklaşık 2-3 haftadır içmiyorum. Bu süreçte alerji hapının bi artısı bi eksisi olur mu hiç emin değilim :(


Antihistaminik hapları kullanabilirsiniz ama kortizonlu spreyleri kullanmayın. Mukoza yapısını bozduğu için vücut direncinin düşmesine sebep oluyormuş.

Ben sprey kullanmıyorum çünkü spreyim bitti ve almadım. Hap da kullanmıyorum çünkü ciddi uyku yapiyor.

Sizin kadar kötü değil burnum, oyle olsaydı kullanırdım hapları.


biseysorcaktim
(12 saat)
Hem spreyim hem hapim var, ne yapacagimi bilemedim buraya sormak istedim. Dayanabildigim kadar dayanacağım sanırım =(


evde bir sıkıntı yaşıyor musunuz?
benim alerji polen kaynaklı olduğundan evde oturduğumda bir sıkıntı yok.

toz falan alerjisi mi?


ozdek
(11 saat)
Evet her yerde sıkıntı yaşıyorum ben. ev tozu, kedi, köpek vs.


kullanmamak icin hicbir sebep yok bana kalirsa, her gun duzenli olarak aliyorum antihistaminik hapimi. bir sorun olacagini sanmiyorum, kendi kendinize aci vermenize gerek yok, kullanin.


murakami
(3 saat)
Kullanıyorum, zaten sürekli evde olduğum için kulllanmamak için bir sebep olduğunu düşünmüyorum.


whyamy
(3 saat)
Bende antihistaminik hapımı kullanıyorum. Doktorun verdiği sprey burunda kanama yapmıştı onu bıraktım. Bu dönemde rahat nefes almak iyidir diye düşünüyorum. 2 gün sonra hapıma ara vereceğim. Eğer tekrar kapanırsa kullanmaya devam ederim.


enesra
(16 dk)
(3)

Korona Raporu

Bu yönetimin en ufak bir olayda bile başarılı olacağına inanmıyorum. Dünya'nın bile basedemedigi bir sorunla karşı karşıyayız. olay iyice çığrından çıkmaya başladı işyerinde alerji gibi sorunları olanlar evden çalışır raporu aldı hemen. Bende kronik bir rahatsızlık yok bu durumda nasıl bir rapor ala
Bu yönetimin en ufak bir olayda bile başarılı olacağına inanmıyorum. Dünya'nın bile basedemedigi bir sorunla karşı karşıyayız. olay iyice çığrından çıkmaya başladı işyerinde alerji gibi sorunları olanlar evden çalışır raporu aldı hemen. Bende kronik bir rahatsızlık yok bu durumda nasıl bir rapor alabilirim. Evde yakınımda 3 kronik rahatsızlığı olan var onlara zarar vermek istemiyorum.
skoylu
(12 saat)
adamlar fransada yolda giden arabayı kontrol noktasında durdurup test yapıyorlar. burada hastayım diyerek hastaneye gideni eve yolluyor. telefon edene de gelmeyin hasta değilseniz de burada kaparsınız deniliyor. sağlık sistemi gerçekten çok çokomelli.


orpheus
(11 saat)
Dünkü açıklamada özel sektörde de kamudaki gibi dönüşümlü, minimum çalışanla işler devam ettirilecek dendi, iş yeriniz uygulamıyor mu?


gmzo
(4 saat)
Uyguluyor haftada 2-3 gün gidiyoruz ama yine de risk alıyoruz. Devamlı evde olmalıyız diye düşünüyorum


skoylu
(54 dk)
(3)

Hesaba havale satılık altın

Şöyle bir şey gördüm;https://www.hepsiburada.com/24-ayar-10-gr-hesaba-has-altin-havale-p-HBV0000029SSIBunun olayı ne? Banka satıyor zaten altın niye burdan alayım ki?
Şöyle bir şey gördüm;

www.hepsiburada.com

Bunun olayı ne? Banka satıyor zaten altın niye burdan alayım ki?
synesthesia
(12 saat)
Taksitlendirme yapıldığı için bir nevi kredi yerine kullanılıyor. Kredi kartı limiti olup ihtiyaç kredisi çekemeyen için işe yarayabilir yoksa her türlü krediden pahalıya gelir.


schwannoma
(12 saat)
* altın satışlarında taksitlendirme kalkalı bi 15 sene falan oldu


h264
(12 saat)
Ticari karta taksitliyorlar.

Bir de asgari ödeme mantığıyla da bir nevi taksitlendirme yapılabilir. Bu gibi sebepler yani yoksa kimse parası varken 60 TL fazlasina altın almaz değil mi?


schwannoma
(12 saat)

defense production act

türkiyede olsa böyle bir yasa nasıl çevrilirdi? savunma üretim yasası olarak çevirisi değil de türkçe karşılığı olarak.
türkiyede olsa böyle bir yasa nasıl çevrilirdi? savunma üretim yasası olarak çevirisi değil de türkçe karşılığı olarak.
(5)

İngilizce

ingilizcemi geliştirmek için oturup ders çalışmak zor geliyor. Yabancı filmleri ingilizce izliyorum, altyazıyı da hem ingilizce hem türkçe takip ediyorum. Faydalı bir yöntem mi sizce ?
ingilizcemi geliştirmek için oturup ders çalışmak zor geliyor. Yabancı filmleri ingilizce izliyorum, altyazıyı da hem ingilizce hem türkçe takip ediyorum. Faydalı bir yöntem mi sizce ?
ercu cozer
(13 saat)
roman oku.
bbc oku.
economist oku.


bunlarla epey gelisir.


baldur2
(13 saat)
filmleri tamamen altyazısız izle. altyazıyla izleyerek geliştiremezsin.


faydalı, ben ingilizceyi, ingilizce altyazılı dizi izleyerek öğrendim.


egokalp
(12 saat)
seviyeni bilmeden bir şey önermek yanlış olur. altyazısız izle diyebilmek için belli bir seviyenin aşılmış olması gerekir.

bence zorlanarak da olsa kitap okumak bayağı faydalı oluyor.


ingilizce altyazı ile dizi izlemek bence süper bir yöntem, özellikle de pratik günlük ingilizceni geliştirme konusunda. kelimelerin nasıl telaffuz edildiğini öğrenmene de yardımcı olur.

bu tabii seni bir yere kadar götürür. okuduğunu anlamak da önemli, özellikle de dizilerde kullanılan ingilizcenin genelde belirli kalıplar etrafında döndüğünü düşünürsek. ingilizce kitap okumak faydalı bir tavsiye, eğer henüz bu seviyede değilsen blog'du, reddit'ti böyle şeyler takip edilebilir.


(10)

Her gün jiletle traş olmak

Sakalı gürleştirir mi, sertleştirir mi? Köse değilim sadece yapı olarak aşırı sık ve sert sakalım yok, hazır bu süreçte evdeyiz 1,5 ay her gün vurayım diyorum. Sizce?
Sakalı gürleştirir mi, sertleştirir mi? Köse değilim sadece yapı olarak aşırı sık ve sert sakalım yok, hazır bu süreçte evdeyiz 1,5 ay her gün vurayım diyorum. Sizce?
garavel
(13 saat)
öyşe bir şey olsa herkes saçını jiletleyip gür gür dolaşırdı. yok yani.


1 yıl askerlik yaptım. 300 gün jilet vurmuşumdur ama öyle bir etki görmedim.


le jeune turc
(13 saat)
sorum sakal hocam saç değil. e bu askere köse gidip sakallı dönenlere bi türlü kafam basmıyor benim ya :) dediğiniz mantıklı da saç ile sakalın yapısı belki farklıdır ?


garavel
(13 saat)
Ben de tam köse sayılmam ama hızlı uzamaz mesela. Artmadı galiba ya sjdjd


le jeune turc
(13 saat)
@le jeune peki eskisine göre yapisi değişti mi?


garavel
(12 saat)
Değişmedi hatta ben de hayal kırıklığına uğradım


le jeune turc
(12 saat)
bu olay haftada bir falan açıklanıyor burda. Böyle bir şey yok. Jilet vurmakla herhangi bir kıl gürleşmez.


nundu
(12 saat)
bu bir şehir efsanesi ya ne yazık ki, istersen hatta bilimsel makaleler paylaşabilirim böyle bir şey olmadığına dair. iki şey bu efsaneyi doğurdu sanırım:

1- kıl dediğimiz şey uca doğru sivrilen bir yapıda, dümdüz silindirik değil. jiletle kestiğin zaman ama tekrar ucu sivrilmiyor, en son kestiğin yerin kesiti kıl ucun olmuş oluyor. bu muhtemelen az da olsa daha gür görünmesini sağlıyor kılların.

2- her gün jiletle tıraş olmak bir şekilde yüzdeki kan dolaşımının artmasına neden oluyor olabilir masaj etkisi ile, bu da bazı bireylerde belki fayda sağlayabilir. saç dökülmesini önleyen şampuanlar falan da saçlı derideki kan dolaşımını tetikleyici maddeler içeriyor çünkü hep.

kısacası boş ver, jilet milet uğraşma. ya da uğraş yani iyi hissedeceksen, sonuçta bir şey kaybetmezsin.


yaş ilerledikçe sertleşir. yapacak bişey yok. hatta kadınlar için bu bir seçim kriteridir. hint niteliğinde bilgi. neyse bu parametrelere dair çok sır vermeyelim. şşş.


belirsizlik
(10 saat)
jiletle tıraş olunca kılların ucu mızrak gibi çıkar. bu da insana sanki sert ve gür çıkıyormuş hissi verir. makine kılı parçaladığı için aynı hissi yaratmaz.

ama sonuçta hayır jiletle sakal gürleşmez.


antikadimag
(2 saat)
(3)

Şehirler arası seyahat öğrenciler

Birçok öğrencinin eşyaları yurtlarda kaldı. Okullar da kapandı. Ne olacak bunlar? Ücret ödenecek mi eşyalar alınacak mı? Bir şey açıklandı mı?
Birçok öğrencinin eşyaları yurtlarda kaldı. Okullar da kapandı. Ne olacak bunlar? Ücret ödenecek mi eşyalar alınacak mı? Bir şey açıklandı mı?
black mamba
(13 saat)
Mart ücretinin yarısı iade edilecek nisan ve sonrası için ödene yapılmayacak eşyalar şu an için alınmayacak görevliler tarafından korunacak


infernalcadre
(11 saat)
Bu neresi için geçerli? Kyk mı, özel mi okulların yurdu için mi? Yazı var mı resmi?


black mamba
(11 saat)
Mersin de, kyk yurdunda yapılan kumar ve içki partilerini görünce, oradaki öğrenciler eşyalarının üzerine bir bardak su içsin.


janavarorion
(3 saat)
(2)

Şehirlerarası yolculuk yasağı

Çalıştığım şehir ile yaşadığım şehir farklı. Şehirlerarası yolculuk yasağı varsa ben işe gidemeyecek miyim?
Çalıştığım şehir ile yaşadığım şehir farklı. Şehirlerarası yolculuk yasağı varsa ben işe gidemeyecek miyim?
özel araçla gidersin.


sutlu nescafe
(13 saat)
Yolculuk yasak değil valilik iznine tabi.


acebi
(13 saat)
(10)

Kaşınıyorum

Duş al vs gibi tavsiyeleri geride bırakarak: kaşınıyorum. Duşta suyun altında, gece uyumadan önce çok alakasız yerlerim kaşınıyor. Bazen uzun sürüyor bazen bir iki yeri kaşımak yetiyor. Bütün vücudumda sürekli başka yerle kaşınıyor bu arada. Kaşıyınca şişlik falan olmuyor kızarıyor sadece. Çok alkol
Duş al vs gibi tavsiyeleri geride bırakarak: kaşınıyorum.

Duşta suyun altında, gece uyumadan önce çok alakasız yerlerim kaşınıyor. Bazen uzun sürüyor bazen bir iki yeri kaşımak yetiyor. Bütün vücudumda sürekli başka yerle kaşınıyor bu arada.

Kaşıyınca şişlik falan olmuyor kızarıyor sadece.

Çok alkolden olabilir mi, cigerlde sorun olunca kaşınıyoruz diye biliyorum. Daha doğrusu yıllar önce Atatürk hakkında izlediğim bir belgeselde Atatürk siroz olmadan önce kaşındığını ve karıncalar yüzünden falan olduğunu sandıklarını hatırlıyorum.

Ne olabilir, kan testi mi lazım?
Karmaşıklık
(13 saat)
Cilt kuruluğundan olabilir. Özellikle sıcak su bu kuruluğu tetikliyor. Benim de duş sonrası bacaklarım kaşınıyordu. Daha ılık ve içeriğinde bol nemlendirici olan duş jellerini deneyin


neysene
(13 saat)
çok kolonya veya dezenfektan kullanmış olabilir misiniz? alerji gibi duruyor


tozdan olabilir. iyice temizleyin evi. kıyafetten olabilir, pamuk harici rahatsız edebilir. deterjan ve yumuşatıcı kalıyor olabilir. yiyip içtiğiniz bir şeye alerjiniz olabilir. çok sebebi var.


Alerji değildir eminim, her gün farklı şeyler yiyorum.
Toz olduğunu da sanmıyorum, kıyafetleri yüksek derecede yıkadım devam ediyor.
Dezenfektan ya da kolonya kullanmıyorum ki karnımın ortasına kolonya sürecek halim yok.
Sıcak su demişken kaynar değil tabii, hafif ılık su.

Ciğerler iflas değil mi?


Karmaşıklık
(13 saat)
devamında "corona olabilir mi" yazmış mısın korkusuyla açtım soruyu ne yalan söyliyim. KAFAYI YEDİK KAFAYI!

duşta ve duş çıkışı kaşınma bana da oluyor ara ara, neden bilmiyorum. sabun kullanırken daha çok oluyordu, duş jeline geçtiğimden beri olmadı sanırım. cildin kurumasıyla ilgisini yukarıda neysene söyleyince benim de aklıma yattı. batma gibi bir kaşıntıdan mı bahsediyorsun peki? bana öyle oluyordu, ince ince bişey atıyor aynı anda farklı yerlerde gibi.


Bruce
(13 saat)
Su altında iğne batar gibi kaşıntı normalde bayağı kasiniyor birkaç yerim birden.
Cildim kuru değil, kuruluktan olsa kaşıyınca anlarım


Karmaşıklık
(13 saat)
Bu sıkıntıyı ben de ağır bir şekilde bir hafta yaşamıştım. Kafam kaşınıyordu, orası bitiyor bacağım kaşınıyordu, kaşınan yerler kızarıyordu. Bir anda bitiyordu. Sonra tekrar başlıyordu. Aile hekimine gittim, bir sürü şey sordu cildimle alakalı ve daha son zamanlarda kullandığım krem, sabun vs. alakalı. Kendi sabununu kullan vs. demişti. Psikolojik dedi. Bu arada randevuya girmeden kaşıntım bitmişti sanırım gerçekten psikolojikti. Zaman zaman hala özellikle elimin üstü kızarıp kaşınıyor zaten.

Ciğerlerim iflas mıdır diye sormuşsunuz. Ben aile hekimine gittiğimde böyle bir soru yöneltmedi. Bu olaydan 1,5 sonra akciğer röntgeni çektirdim tertemizdi. Tabi kişiye göre değişir.


karaciğer yetmezliğinde bilirubin ciltte birikince kaşıntı oluyor. veya safra kesesi, yolu vs tıkanmıştır, taş vardır, pankreas tümörü (alkolü çok seviyor)
vardır, olmazmı olurr yaaaaa, oluryaa, ateş bacayı sarar da

alkol gerçekten fazlaysa karaciğeri ele almış, şiş kebap yapıyor olabilirsiniz

gözündeki beyazlık, sarımsı ise doğru doktora, gerçi sağ kaburga altında ağrı, hassasiyet filanda olur da olması gerekmiyor, belirti vermeyebilir


masseter
(12 saat)
Iki aydir falan oluyosa polenden olabilir, bende kasinti olarak cikiyo polen alerjisi


beriberi
(11 saat)
duşal.


belirsizlik
(10 saat)
(6)

Corona olan ağır hastaya Kemoterapi

Verilse en azından ölmekten kurtulmaz mı?
Verilse en azından ölmekten kurtulmaz mı?
neysene
(13 saat)
Yoo niye kurtulsun ki? Kanser tedavisi alanlar hastalık karşısında daha korunaksız hatta.


nundu
(13 saat)
Kemoterapi= mitoz durdurucu=savunma hücresi üretilmez= ölür


masseter
(13 saat)
aksine daha beter hale gelebilir.


candide
(13 saat)
boğularak ölmesine alternatif bir ölüm sürecine girer, hücre ile mücadele virüsle mücadeleye benzemez.


docrivers
(13 saat)
daha hızlı öldürür. bağışıklık sistemi, buyur abi dükkan senin demiş olur.


scudman1
(11 saat)
kanser vücudun kendi hücrelerinden kaynaklanır. vücut hücrelerinin kontrolden çıkması olarak düşünebilir. kemoterapi de hızlı büyüyen/bölünen vücut hücrelerinin büyümesini/bölünmesini yavaşlatan/durduran bir tedavi. aynı zamanda sağlıklı hücreleri de olumsuz etkileyip bütün vücudun anasını ağlatabilir.

virüsler sağlıklı hücrelerin içine girerek hücreye kendi proteinlerini ürettiren, hücreyi bir fabrika olarak düşünürsek fabrikayı ele geçirip kendi istediği gibi çalıştıran şeyler. kemoterapi nasıl çalışacak? spesifik olarak virüs bulaşmış hücreleri bulup saldırması lazım. kemoterapi bunu yapamaz. kemoterapinin olayı hızlı bölünen hücrelerin bölünmesini yavaşlatmaktır, ama virüs bulaşan hücre bölünmez, adeta yeni virüs üretme fabrikalarına dönüşür.


nabrukk
(11 saat)
(8)

Kuşa sıvı ne yedirebilirim?

Arkadaşlar muhabbet kuşumun vücudunda yaralar çıktı. Veterinere götürdüm antibiyotik verdi. Ancak dünden beri doğru düzgün bir şey yemedi. Dün diğer kuşum vefat etti. Çok da yakın değillerdi ama yokluğunun farkında, biraz stress yaptı.Kursağı boşa yakın. Yemleri ağzına alıp geri bırakıyor. Dilinde d
Arkadaşlar muhabbet kuşumun vücudunda yaralar çıktı. Veterinere götürdüm antibiyotik verdi. Ancak dünden beri doğru düzgün bir şey yemedi. Dün diğer kuşum vefat etti. Çok da yakın değillerdi ama yokluğunun farkında, biraz stress yaptı.

Kursağı boşa yakın. Yemleri ağzına alıp geri bırakıyor. Dilinde de yara var, sanırım o yüzden kıramıyor diye kabuksuz yem koydum onları da yemedi. Kabuksuz yeme biraz nijer tohumu karıştırmışlar onlardan yedi tek tük. Elmayla portakal verdim elmadan biraz etrafa saçtı portakalın da tadına baktı o kadar. Öğütülmüş yulaf vardı, onu ıslatıp mama gibi verdim, çok çok az yedi. Mecburen daha sıvı bir şeyler vericem veya zorla ağzına sıkıcam. Belirgin bir şekilde zayıfladı.

Öneriniz var mı? Dümdüz nişasta+su mu vereyim?
eatpraylaw
(13 saat)
Çok geçmiş olsun ve başınız sağ olsun. Neden olmus o yaralar veteriner bir şey söyledi mi?

bebe buskuvisini ıslatıp verebilirsiniz, muz verebilirsiniz. Meyveleri rendeleyip verebilirsiniz yumuşak olacağı için kolay yutma ihtimali olabilir. Bebekler için yapılan özel mamalar var internette bulabilirsiniz onlardan yapıp verebilirsiniz.

Bazı bebekleri onlara özel şırıngalarla besliyorlar özel mamaları ve siringasini alıp verebilirsiniz. Aklıma başka bir şey gelmedi. Umarım bir an önce toparlar.


Portakal asitli olduğu için belki dilini yakabilir yaradan dolayı, bu süreçte asitli yiyecekler vermeseniz iyi olur diye düşünüyorum.


Bir aydır çeşitli problemlerden kuş veterinerine gidiyorduk. Cuma günü yaralarını fark edip veterinere götürdüm bakmadan tablet antibiyotik verdi ikisine de. Dün kuşum fenalaşınca yakınlardaki bi veterinere gittim (kuş veterinerine o yönlendirmişti) maalesef orda vefat etti. Bu kuşum da dünden beri yemeyince sabah burdakine götürdüm. Mantardan ziyade bakteriyel gibi geliyor dedi damla halinde antibiyotik verdi. Bilemiyoruz yani.


eatpraylaw
(13 saat)
içtiği suya vitamin damlattınız mı? vitaminli antibiyotik mi verdi suda eriyen?

düşünüyorum, aklıma tatlı ve yumuşak meyveler geliyor. çilek içi, muz içi. bunları sıvı hale getirip kaşıkla verebilirsiniz. muzu çok seviyolar. hatta kuş yemi de ekleyip blendırdan geçirip verseniz? yemin cinsini de değiştirmek gerekebilir.

bebe bisküvisinin iyi bir şey olacağını sanmıyorum, insanların tükettiği şeker hayvanlar için pek iyi değil. ama kuş bebe bisküvisi gibi bi şey kastediliyosa tabii, yavru kuşlar için ayrı yemler oluyor, onlara bakın.


Elle kuş besleme konusunu şu bizim ünlü kuş dedektifi bir videoda anlatmıştı. Tecrübesiz ellerde sıvı mama beslemesi ölüm riskiymiş. Umarım öyle bir şey olmaz. Anlattığınız kadarıyla yemekle hiç ilgilenmiyor değil, belli ki yaralardan yiyemiyor. Biraz süreci zamana ve antibiyotiğe bıraksanız...


beetlejuice
(13 saat)
Geçmiş olsun, muz püresi, yumurta püresi gibi besinler besleyici olacaktır iğnesiz şırınga veyahut şu aparatı kullanarak besleyebilirsiniz

m.n11.com

Kafesini, suluğunu, yemliğini, oyuncaklarını dezenfekte edin ayrıca nispeten yemesi daha kolay olan dal darı alarak da kuşunuza ikram edebilirsiniz


apocalipy
(13 saat)
Kafesi yok. Diğer kuşu gömdükten sonra odanın her yerini dezenfekte ettim zaten. Yavru kuş gibi kursağına botu sokup beslemeyeceğim zaten kendi yutacağı için problem olmaz Emin bey onu soluk borusuna kaçma riski için demişti. Vitamin, meyve düzenli veriyorum zaten. Ancak iki gündür yediği yem inanın taneyle. Dolayısıyla zamana bırakmak söz konusu değil mutlaka beslemem gerek şu an.


eatpraylaw
(12 saat)
Sert şeyler yerse dilindeki yaranın iyileşme süresi uzayabilir. Mümkün olduğunca daha yumuşak şeyler yesin. Çok sulu şeyler yerse ishal olabilir buna dikkat edin.

Bebe biskuvisi olarak bizlerin yediği biskuviyi kastetmiştim çevremdeki kuş üreticileri ve internettede gördüğüm kadarıyla herkes veriyor. Ben de yediriyorum muhabbet kuşuma.

Kuşunuza yumurta haşlayıp hem sarısını hemde beyazını verin, kivircik, salatalık, rendelenmiş havuç, biraz ekmek, evde yapılmış sade kekte verebilirsiniz. Vereceğiniz sebzeler ve meyveler iyice yıkanmış ve kurutulmuş olsun. Hem onların üstündeki su hem içerisindeki su fazla gelip ishal yapabiliyor onları. Mesela kivircik verecekseniz iyice yıkayın islaklığını bir peceteye kurulayıp verin.


(12)

kitap mağduriyeti

bu karantina olayı beni bitirdi be kardeşim. haftada 1 -2 kitap bitiririm , normalde toplu sipariş yapardım malum işsizlik istediğim kitabı 10 liraya falan sahaflardan düşürmeye başlamıştım son zamanlarda, e kitabım yok ve pc telefon gibi led ışıklara alerjim var kitap okumak benim için mümkün değil
bu karantina olayı beni bitirdi be kardeşim. haftada 1 -2 kitap bitiririm , normalde toplu sipariş yapardım malum işsizlik istediğim kitabı 10 liraya falan sahaflardan düşürmeye başlamıştım son zamanlarda, e kitabım yok ve pc telefon gibi led ışıklara alerjim var kitap okumak benim için mümkün değil o mecralarda. elimde avucumda kitap kalmadı, kargo sistemi hala çökmedi ama sahafta 10 liraya hatta daha düşük fiyata bulabileceğim kitaba kargo dahil 27 tl verecek imkanım yok . Akıl verin, içimi ferahlatın bir şey yapın valla psikolojim bozuldu, parasızlıktan evde yapabildiğim bir kaç eylemden birini de yapamıyorum artık, dedemle a haber izlemek istemiyorum.
docrivers
(13 saat)
ya arkadaşından eşinden dostundan bulacaksın ya da nadirkitap.com

başka yapacak bir şey yok.


kljgslsdkjsd
(13 saat)
e kitap okuyeceeaan.

ya da üşenmeyip aşırı da risk alıp hem corona süreci hem sahaf kombosuyla nadir'den sipariş edip, üç gün bekletip dezenfekte edip okuyacaksın
ayrıca idefix, kitapyurdu falan sahaflardan ucuza bile geliyor ne alaka? bi kontrol et bakalım.yani gerekirse böyle bi dönemde 3 kuruş fazla ver, olağanüstü bir süreçteyiz.


jimjim
(13 saat)
telefona epub formatında atıp moon+ reader gibi bi uygulamadan oku. 10 sayfa sonra alışırsın, bu kadar büyütmeye "Ay led ışık varken okuyamam ben" demeye gerek yok.


nundu
(13 saat)
Gereksiz duyar kasmışsın. PDF e pub vs tonla kitap var. Hele tüm dünya yayınlarını elektronik ortamda erişime açtığı bir dönemdeyken. Ondan önce bile Torrentte arayıp bulamadığım bir İngilizce kitap olmadı.


KaraSakall
(13 saat)
pc , tablet ve telefondan uzun süre bir şey okuyamıyorum gözlerim rahatsız , hala e pub yazan var, moon reader vs amatör eğlendirir, en nihayetinde led ışık veriyor pembe götlü değilim denedim olmuyor yeni ameliyat oldum zaten, benim için 1 saat telefondan bilgisayardan okuma yapmak imkansız işler. e reader için zaten kenara para biriktiriyordum . nadirkitap gibi mecralarda satıcı başına ödeme yöntemi ve kargo değişiyor, 4 tane kitabı 4 farklı satıcıdan alıp ona göre kargo ödeyecek durumum yok.


docrivers
(13 saat)
Dinleyin hocam maalesef, yapacak bir şey yok bu durumunuzda. Storytel bir ay bedavaydı. Youtube'da da kitaplar var. Olmadı radyo tiyatrosu falan dinleyin. Dinlemek dışında bir opsiyonunuz yok gibi.


anladım ilginiz için teşekkür ederim .


docrivers
(12 saat)
Tam olarak istediğiniz ne anlamadım. Elektronik kitap okuyamıyorsunuz. Okuyacak kitaba ihtiyacınız var. Paranız yok. Kitap mı dileniyorsunuz? Öyleyse açık açık söyleyin, çünkü başka hiçbir mantık göremiyorum bu soruyu sormakta. Adresinizi verin yollayan yollasın.


ryhmer
(11 saat)
valla yıllardır şu duyuruya herşey ile alakalı yazdım ama bir kere bile kimseye dilenmedim , sıkıntımı dile getirdim , benimle ortak sıkıntı yaşayan biri ile belki kitap takası yaparım düşüncesi oldu en fazla.


docrivers
(10 saat)
Hocam normal zamanda olsa belki ihtimaliniz olur ama şu an birçok insanın ptt'ye gidip kargo sırasına girerek kitap değil başka hiçbir şey yollayacağını düşünmüyorum. üzgünüm ama durum bu.


Eğer geri göndereceğine söz verirsen ben sana kitaplarımdan göndereyim oku.


antihero
(2 saat)
Kitapyurdu kampanya yapmisti klasikler cok cok ucuza satiliyordu, onlardan baksaniz?
Evde eski ilmi kitaplar vardir belki? Kur’an vs onlardan okuyabilirsiniz mealini?


damba
(40 dk)
(6)

Yazlığa Bağlatmalık İnternet

Kablo net orada yok.f/p yüksek şu koşullarda gelip kurulum yapacakları6 ay kadar idare edecek bir ev interneti arıyoruz.öneri?
Kablo net orada yok.
f/p yüksek
şu koşullarda gelip kurulum yapacakları
6 ay kadar idare edecek bir ev interneti arıyoruz.

öneri?
rewlack
(13 saat)
Türknet. Çünkü taahhüt yok.

1 ay Bedava için kod verebilirim


neysene
(13 saat)
superonline'ın superbox diye bir hedesi var. içerisine sim kart taktığın bir modem gibi, kurulum vs. gerekmiyor. azıcık tuzlu fiyatı taahhütsüz paketleri için ama bir bak derim.


Bizde yerimiz pek belli olmadığından superbox aldik


ZetaStar1903
(10 saat)
Türktelekom yani telefon alt yapısı varsa en mantıklısı Turknet


John Bloor
(5 saat)
f/p yüksek demek fiyatı yüksek, performansı düşük demek. istediğiniz bu değil eminim.

6 ay kullanacaksanız taahhütsüz Turknet.


himmet dayi
(4 saat)
Altyapı yoksa superbox ama fiyat biraz fazla normal tarifelere göre ve taahhüt iki sene oluyor.


Uncle Sam
(19 dk)
(1)

İş Yerine Vermek için Rapor

1.kronik rahatsızlığı olan biri şu aşamada nasıl bir rapor sunmalı? nebilim e nabızdan falan takip ettiği ilaçları mı göstermeli?2.ameliyat durumunda ama malum sebeplerden ameliyatı ertelenen biri (ameliyat hazırlık belgeleri ve test sonuçları dışında bir raporu yok) şu aşamada iş yerine gitmemek iç
1.kronik rahatsızlığı olan biri şu aşamada nasıl bir rapor sunmalı? nebilim e nabızdan falan takip ettiği ilaçları mı göstermeli?

2.ameliyat durumunda ama malum sebeplerden ameliyatı ertelenen biri (ameliyat hazırlık belgeleri ve test sonuçları dışında bir raporu yok) şu aşamada iş yerine gitmemek için nasıl bir rapor sunmalı ve nereden edinmeli?

doktora/hastaneye gidemediğini varsayıyoruz.

*herkese home office vermeyen (ama home office de yapacak işler de içeren) özel sektör işi.
jimjim
(13 saat)
uzman hekimden alınmalı rapor. hekiminizin açık bir şekilde rahatsızlığınız belirtip işe gitmenizin sakıncalı olduğunu belirtmesi gerekir.

ama bu biraz da amirinize bağlı. mesela bizim kurumda (devlet) rapora gerek duymadan çalışanların beyanları esas alındı. yani amirinizin ne tip bir rapor istediğini öğrenmeniz en iyisi.


giovanne
(13 saat)
(1)

taksimdeki bi sokak köpeğinin ismi

marmara otelin oralarda takılan devasal bi köpek varmış onun ismini bilen biri var mı marmara otelin oralarda olan ve genelde orada takılan bi köpek :) bi benzeri modada da vardı belki bilen vardır
marmara otelin oralarda takılan devasal bi köpek varmış onun ismini bilen biri var mı marmara otelin oralarda olan ve genelde orada takılan bi köpek :) bi benzeri modada da vardı belki bilen vardır
Ebru mu? Dövülmüş ve ölmüştü, haberlere filan bile çıktı.


John Bloor
(5 saat)
(6)

Memlekete gideyim mi ya?

Kardesimle beraber Istanbul'dayiz ama annemlerin yanina donelim diyoruz? Belirsiz bir sure... Ben evden de calisabiliyorum onun zaten okulu acilmayacak artik. Ucak seyahati yapabilir miyiz sizce? cok mu buyuk vurdumduymazlik yapmis oluruz? Maske falan takacagiz. Cebimizde kolonyayla geziyoruz zaten.
Kardesimle beraber Istanbul'dayiz ama annemlerin yanina donelim diyoruz? Belirsiz bir sure... Ben evden de calisabiliyorum onun zaten okulu acilmayacak artik.

Ucak seyahati yapabilir miyiz sizce? cok mu buyuk vurdumduymazlik yapmis oluruz? Maske falan takacagiz. Cebimizde kolonyayla geziyoruz zaten.

Bir akil verin lutfen.
nefertarii
(14 saat)
Lütfen bulunduğunuz yerden ayrılmayın zaruret haricinde dışarı çıkmayın. Günlerden beri bütün yetkililer bunu söylüyor hem kendiniz hem çevreniz için bulunduğunuz yeri terketmeyin ve mümkün olduğunca dışarı çıkmayın.


acebi
(13 saat)
gerçekten ayrımına varamadım ama

dalga geçiyorsanız komik değil,
milletin yakını öldü burada.


ciddiyseniz asla öyle bişey yapmayın. uçak falan asla. illa da gideceğiz diyorsanız ben olsam gittiğimde orada ya da daha güzeli gitmeden önce bir 10-15gün kendimi tamamen karantinaya alır sonra da araba/taksi tutup giderdim.
keyfiniz için tatile gider gibi annenizin yanına gidebileceğiniz bir süreçte miyiz sizce? birine bişey taşısanız bu veballe yaşayabilir misiniz?

maske kolonya ne yazıkki 20 gün önceki koruma yöntemiydi. şu an sıfır temas sürecindeyiz. yani herhangi bişeyle sıfır temas. ya da aşırı steril şekilde temas. plastik, kumaş vs dahil.

gitmeyin.


rewlack
(13 saat)
Gidin. Giderken havalimanındaki koltukları filan dilleyin hatta, işi şansa bırakmayın.


elorelia
(12 saat)
gitmek mecburiyetinde değil gibi duruyorsunuz, o halde gitmeyin. ailenize virüs taşıyabilirsiniz, yolda başkalarına virüs bulaştırabilirsiniz, yolda size virüs bulaşabilir, ailenizde varsa onlardan size virüs bulaşabilir... biraz pimpirikli olunması gereken bir dönem.


bu saat itibariyle istesende gidemezsin zaten. şehirler arası yolculuklar sözde yasaklandı. uygulamayı görücez.


scudman1
(11 saat)
ben de benzeri bir durum içerisindeyim, babam da rahatsız. bağışıklık sistemi çok düşük ve yolda enfekte olmaktan çok korkuyorum.


kvlknctk
(11 saat)
(2)

Şehir dışındayım, mahsur mu kaldım?

Bisikletimle ve bisiklete koyacak kadar eşyayla yola çıktım. Balıkesir'deyim. Pazartesi dönmeyi planlıyordum. Nasıl dönebilirim, dönemez miyim?
Bisikletimle ve bisiklete koyacak kadar eşyayla yola çıktım. Balıkesir'deyim. Pazartesi dönmeyi planlıyordum. Nasıl dönebilirim, dönemez miyim?
Etanglement
(14 saat)
özel aracı kapsamıyor deniyor. detaylar gece açıklanır.


fezagezgini
(14 saat)
Soylu açıklama yaptı, istisnalar hariç dedi, o istisnalar nedir diye soruldu, cevaben yaşadığı ilden başka şehirde yaşayanlar geri dönebilecekler dedi


yemrem
(13 saat)

Tr en çok like alan tweet ler

Bunları nasıl bulurum?Tr de en çok like alan 100 tweet ne
Bunları nasıl bulurum?
Tr de en çok like alan 100 tweet ne
ikikerekac
(14 saat)

reklam

bu alana reklam gelebilir.Bu tip duyurunun adı mavi duyuru.Haftalık/aylık olarak bağış karşılığı yayımlanabilecek mavi duyuru, genellikle host masraflarını karşılamaya, arada sırada da arkadaşları toplayıp (mesela `ssg`) yemeğe çıkmaya yönelik kullanılacaktır.Çok kişisel duyuruların öncelikli katego
bu alana reklam gelebilir.

Bu tip duyurunun adı mavi duyuru.

Haftalık/aylık olarak bağış karşılığı yayımlanabilecek mavi duyuru, genellikle host masraflarını karşılamaya, arada sırada da arkadaşları toplayıp (mesela ssg) yemeğe çıkmaya yönelik kullanılacaktır.

Çok kişisel duyuruların öncelikli kategorisine konması yasak olduğundan, burada yayımlanması bir seçenek olabilir.

Mavi duyuru, bugün ve Her Bir Şey sayfalarının en altında veya en üstünde mavi işaret ile yer alır. Her türlü kategoriye sahip olabilir. Duyurular, her zaman sözlük ve internet kullanıcılarının görebileceği şekilde yayımlanır.

iletişim için,
compumaster: scr.im
veya sozlukten mesaj atınız.
sourlemonade
(28.08.09)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.