Giriş
(3)

Samsung galaxy watch

>> Rose rengini begendim. Bu saati alsam neler yapabilirim? Kullanan var mı aramızda? Özelliklerine baktım tabi de sanki ''ne yapabilirim ki en fazla'' hissi var biraz.
>> Rose rengini begendim. Bu saati alsam neler yapabilirim? Kullanan var mı aramızda? Özelliklerine baktım tabi de sanki ''ne yapabilirim ki en fazla'' hissi var biraz.
ırene adler
(21.10.18)
Bir cihazı bedenine entegre etmeyi gerçekten istiyo musun?

Ben kısa bi süre dandik bi akıllı bileklik kullandım. Xiaomi mi band 2’yi sanırım. Baktım sürekli titreşim falan... bu ne ya deyip verdim. Telefondanki her şeyi her saniye bilmek istemiyorum. Zaten hiç uzaklaşamıyoruz, bari üstümüze entegre etmeyelim abi ya.

Ondan sonra insanlara çip takacaklarmış... takarlar tabii. Gönüllü bile oluruz bu gidişle.

Alet muhtemelen çok iyidir, orası ayrı. Benim bahsettiğim şey farklı.


Delay Fuze
(21.10.18)
Genel olarak iyi bir akıllı bileklikten daha fazlasını vermeyecektir.
Elbette şık, skin desteği vs. Ancak pratik kullanımda, hele ki kullanmak için bahane/sebep arayan kimse hayatına akıllı saatleri sokamadi çevremde.
Apple watchalara bir dünya para verip atıl bırakmak istemeyenler hariç.
Bunun yerine akıllı bileklik takabilecelseniz aksesuvardan öte bir şey gibi düşünmeyin.


kisa
(21.10.18)
Bir kaç haftadır gear sport kullanıyorum.
Artıları:
Saatte bir hareket et diyor, günde çok az hareket ettiğimi farkedince, dikkate almaya başladım,
Seçtiğiniz uygulamaların bildirimleri ekrana düşüyor, olur olmadık bildirimler için telefona bakmayı gereksiz kıldı.
Kulaklık kullanıyorsanız cihazdan çağrı başlatmak rahat olmuyor değil,
Yine müzik ve spotify kontrolü var, ister kendi hafızasına müzik kaydedebiliyorsunuz isterseniz telefondakini yönetiyorsunuz.
T9 Klavye var eskiden kullandığımız, başarılı, hızlı mesaj cevaplamak için kullanılabiliyor.

Eksileri:
Hiç bir zaman düzeltilemeyecek bir eksisi var, o da cihazı kullanmak için iki elinizi kullanıyorsunuz aslında.

Genel yorumum pişman değilim, aslına bakarsan o kadarcık bir cihaza sıkıştırdıkları şeyler bende hayranlık uyandırdı.
Genel olarak paranız varsa istiyorsanız, yeterince inceledikten sonra da istemeye devam ediyorsanız, bir şeye sahip olmamak saçma geliyor bana, almak istiyorsanız alın ama dediğiniz gibi ne yapabilirsiniz ki?

Bir de şöyle bakın, son nesil akıllı telefonun 3te 1'i fiyatına satılıyor, üstüne üstlük küçük bir kasaya bir çok şey sığdırmaya çalışılıyor, hem ucuz hem de bazı noktalarda daha fazla arge harcaması anlamına gelmesine rağmen 3'te 1 fiyat, yani yapabilecekleri limitli.


(3)

Uçak bileti

>> Ucuz uçak bileti için kullandığınız uygulama hangisi? Bir sürü var biliyorum da sanki birbirini tutmuyor. En iyisini arıyorum. Enuygunbiletten bakıyorum şu an ama pekte uygun biletler bulamıyorum. Skyscannerdan mı baksam acaba? Aradığım tarihler genelde 2-3 ay sonrası, uygun biletler bulsam hemen
>> Ucuz uçak bileti için kullandığınız uygulama hangisi? Bir sürü var biliyorum da sanki birbirini tutmuyor. En iyisini arıyorum. Enuygunbiletten bakıyorum şu an ama pekte uygun biletler bulamıyorum. Skyscannerdan mı baksam acaba?

Aradığım tarihler genelde 2-3 ay sonrası, uygun biletler bulsam hemen alıcam.
ırene adler
(21.10.18)
Ben skyscanner dan bakıp sonra tarayıcıyı gizli moda alıp ilgili havayolunun kendi sitesine de bakıyorum.


kisa
(21.10.18)
Bu arada ofiste deli gibi gezen arkadaşlar mevcut. En çok yaptıkları ise, havayolu şirketlerinden gelen maillerde kampanyaları görünce bilet almak.


kisa
(21.10.18)
Kisa+1

Havayollarinin maillerini takip etmek.

Skyscanner, aerobilet, enuygun vs plase.

Arada acip bakmalik.

Daha alengirli yollar da var da ugrasmaz pek millet (entropay kart cikarip brezilya, arjantin uzerinden bilet almak vs.)


brkylmz
(21.10.18)
(5)

Saglıkcıya terlik önerisi

>> Saglıkcı bir tanıdığıma crocs harici , uzun süreler ayakta durduğunda rahat ettirecek terlik bakıyorum. Nelere bakmalıyım? Sabo varmış galiba.
>> Saglıkcı bir tanıdığıma crocs harici , uzun süreler ayakta durduğunda rahat ettirecek terlik bakıyorum. Nelere bakmalıyım? Sabo varmış galiba.
ırene adler
(17.10.18)
Terlik değil ama, Skechers'ın memory foam'lu babetleri çok rahat, hem giyip çıkarması da kolay. Sabo ve Crocs görüntü açısından çok kötü bana göre...


agluna
(17.10.18)
Sabo giymeli. Topuklu mümkünse


Delay Fuze
(17.10.18)
crocs giymeyen sağlıkçıyı dövüyorlar :D kendime crocs terlik bakarken aradığım bilgileri tus forumunda buldum düşün artık. sabo terlikler eski tarz. hemşirelerin pelerin taktıkları dönemden kalma ama crocs kadar kokutmaz.


mr fusion
(17.10.18)
www.shoerokee.com

başka modelleri de var


balik kraker
(17.10.18)
(11)

Balık tavsiyesi

>> Bu zamana kadar yediğim balıklar: hamsi,sardalya, palamut, çupra, uskumru, somon, ton balığı ve barbun. İçlerinde en çok sevdiğim beyaz beyaz etiyle çupra.Kızartma olarakta sardalya güzel.Somon ve palamut tarzı balıklar çok yağlı geliyor, hoşuma gitmiyor.>>Ben diğer balıkları da denemek istiyorum
>> Bu zamana kadar yediğim balıklar: hamsi,sardalya, palamut, çupra, uskumru, somon, ton balığı ve barbun. İçlerinde en çok sevdiğim beyaz beyaz etiyle çupra.
Kızartma olarakta sardalya güzel.Somon ve palamut tarzı balıklar çok yağlı geliyor, hoşuma gitmiyor.

>>Ben diğer balıkları da denemek istiyorum. Sizce çupra seven birinin begenebilceği balıklar hangileri? Kalkan nasıl mesela? Veya mezgit? Ayrıca öneriniz varsa onları denemek isterim.
ırene adler
(17.10.18)
Levrek levrek. Fırında muhteşem oluyor. Çok güzel yaparım (Valla).


rahip janick
(17.10.18)
levrek demeye geldim ben de. kesinlikle levrek.

bir de lüfer olabilir belki.


the end of time
(17.10.18)
Levrek başladır hocam, levrek dene.


giovanne
(17.10.18)
lüfer de güzeldir ama bulabilirseniz. senelerdir doğru düzgün yok.


battal gemalmaz
(17.10.18)
Çinekop


Delay Fuze
(17.10.18)
mezgit tabii ki bayılırım


imnotsureabout
(17.10.18)
büyük bir çipura hayranı olarak sana şu an hayatının balık tavsiyesini veriyorum: akya


anily
(17.10.18)
Levrek ve mezgit. Tavada seviyorsanız mezgit kesinlikle.


desdenova34
(17.10.18)
çinekop <3


theseachange
(17.10.18)
Dil balıģı yemiştim otelde. Nımnımnım.


for day to break
(17.10.18)
Balik diyince akla lufer gelmeli.cupra ve levreklerin cogunlugu ciftlik baliklari ben yememyi tercih ediyorum.ayni sey somon icinde gecerli.marketten aldiginiz somonlar ciftlikten gelen arkadaslar.uzun suredir cok fazla reklami yapiliyor ama ileride pardon denecek turlerden birisi.kisaca iyi bir balik yemek istiyorsan lufer ye ve simdi tam zamani.


duptıs
(17.10.18)
(2)

Kablosuz Bluetooth kulaklik

>>Kablosuz Bluetooth kulaklığım var,aşırı memnunum kendisinden fakat telefonun radyosunu dinleyemiyorum.Bu bir çok Bluetooth kulaklıkta olan bir durummuş.İnternetten radyo dinlenebiliyor.Yine de telin uygulamasından dinlemek işime gelir.(Xiaomi)Bunu nasıl çözebiliriz?Bir yolu var mı?Kulaklık bu,mera
>>Kablosuz Bluetooth kulaklığım var,aşırı memnunum kendisinden fakat telefonun radyosunu dinleyemiyorum.Bu bir çok Bluetooth kulaklıkta olan bir durummuş.İnternetten radyo dinlenebiliyor.Yine de telin uygulamasından dinlemek işime gelir.(Xiaomi)Bunu nasıl çözebiliriz?Bir yolu var mı?

Kulaklık bu,merak eden olursa diye,ben 350ye almıştım.
www.hepsiburada.com
ırene adler
(15.10.18)
Memnun musunuz ? Beats kulakiçi kullanıyorum 6 yıl oldu


nodrama
(15.10.18)
Telefon anten olarak kulaklik girisine taktiginiz kulakligi kullaniyor diye biliyorum. Cok sacma olacak ama kulaklik takip deneseniz, ancak sesi bluetooth kulakliktan alsaniz fm radyo dinleyebilirsiniz diye dusunuyorum.


ekyil
(15.10.18)
(3)

İsim hakkı

>> Bir iş kuruyoruz. İsim olarak Türkiyede muhtemelen bazı işletmelere verilmiş olan bir ad var fakat ikinci isim olarak belirlenen bir şey daha var.Şöyle acıklayayım: İlk ismimiz vitrin olsun ikinci isim antik. Vitrin isminde yerler olabilir ama antik kısmını ekleyerek biz bu iki isimle ilerlemek i
>> Bir iş kuruyoruz. İsim olarak Türkiyede muhtemelen bazı işletmelere verilmiş olan bir ad var fakat ikinci isim olarak belirlenen bir şey daha var.

Şöyle acıklayayım: İlk ismimiz vitrin olsun ikinci isim antik. Vitrin isminde yerler olabilir ama antik kısmını ekleyerek biz bu iki isimle ilerlemek istiyoruz. Bu konuda sıkıntı çıkar mı? Antik eklemeli haliyle bir işletme ismi bulamadım, bu arastırmayı daha detaylı yapabilmek için nerelere bakayım? Bizim ilk ismimiz türkçe ikinci isim ingilizce ve bir bütün oluşturuyorlar.
ırene adler
(13.10.18)
marka tescilden bahsediyorsunuz sanırım.
online.turkpatent.gov.tr
şuradan sorgulama yapabilirsiniz.

dediğiniz şekilde sıkıntı çıkmaması lazım.

ama şöyle bi durum var. bu markalarda sınıflar var. her sınıfın içeriği farklı. marka tescili alırken de ilgili sınıfta tescilliyorsun. atıyorum ben y markasını 1. sonıfın içinde bulunan inşaatta tescilledim. başka biri aynı isimli y markasını 2. sınıfın içinde bulunan yiyecek sınıfında tescilleyebiliyor. bunun önünde bi engel yok.

aslında teknik bi konu sayılır. marka tescil firması desteği ile ilerledik biz. bi bütçe ayırabiliyorsanız o şekilde ilerleyebilirsiniz.

ha bunun bi de ticaret sicil gazetesinde yayınlama olayı var.
biz bi firma kurmak istiyorduk. adı x makine ... aş olacaktı ama bu şekilde bi firma varmış hazırda. biz de x teknik makine ... aş olarak kurduk.
bu durumda da siz hazırda vitrin bujiteri varsa o şekilde kullanamazsınız. ama vitrin antik bujiteri kullanabilirsiniz.


elorelia
(13.10.18)
Tabelada yer alacak adı mı soruyorsun


benaslindayohum
(13.10.18)
bu bir marka mı olacak işletme adı mı yoksa şirket ünvanı mı? bunların hepsi farklı şeyler. marka için prosedür farklı ama işletme adı veya şirket ünvanı için birebir aynı bir isim varsa ayırt edici ekleme yaparak kullanmanızda sorun yok. profesyonel destek almak isterseniz avukat olarak yardımcı olabilirim.


loser blueser
(13.10.18)
(6)

Dizi önerisi

>> Severek izlediğim üç dizi: Six Feet Under The Affair This is Us>> Bu diziler gibi hayatı anlatan; doğum,ölüm, aşk, ilişkilerle ilgili alıntılarla dolu diziler arıyorum. Aklınıza gelen bir şeyler var mı?
>> Severek izlediğim üç dizi:
Six Feet Under
The Affair
This is Us

>> Bu diziler gibi hayatı anlatan; doğum,ölüm, aşk, ilişkilerle ilgili alıntılarla dolu diziler arıyorum. Aklınıza gelen bir şeyler var mı?
ırene adler
(11.10.18)
Love (netflix)


kablelvuku
(11.10.18)
battlestar galactica


neverlose
(11.10.18)
Six feet under ile kıyaslanamaz ama brothers and sisters ve parenthood önerebilirim, eski diziler ve açıkçası ikisini de baştan sona seyretmedim ama tarzları saydığınız dizilerle benzer.


(11.10.18)
İzlemiş olmanız da ihtimal ama "Gilmore Girls"
Ekleme: Suburgatory ve Newsroom da çok hoştu.


mor bembombom
(12.10.18)
The Big C


dark red
(12.10.18)
Senin ilacın Sopranos!


blue serenity
(12.10.18)
(6)

Bu meyve nedir?

>>Lüks bir restaronda tiramusunun yanında yedik. Turuncumsu,içinde minik minik çekirdek benzeri yapı ve ekşimsi bir tat. Bayıldım resmen.Nedir bu? Resim ekledim,umarım başarmışımdır.https://i.hizliresim.com/b63oNV.jpg
>>Lüks bir restaronda tiramusunun yanında yedik. Turuncumsu,içinde minik minik çekirdek benzeri yapı ve ekşimsi bir tat. Bayıldım resmen.Nedir bu? Resim ekledim,umarım başarmışımdır.


i.hizliresim.com
ırene adler
(11.10.18)
yeni dünya(malta eriği)


datnet
(11.10.18)
@datnet

Yok değildi.Onu biliyorum.Cok daha minik.Agza çekirdek gelmiyor bu arada.İncir çekirdeği tarzında bir çekirdeğini yapı var.


ırene adler
(11.10.18)
Ben buldum dostlar.Altın çilek imiş.Cok güzeldi,umarım bulurum bu yerlerde.


ırene adler
(11.10.18)
Altın çilek diyecektim, yeni çıktı bu trend (bildiğim kadarıyla)


kisa
(11.10.18)
altın çilek yeni değil en az 10 senesi var türkiyede özellikle şeker hastalığına çok iyi geliyor falan diye boy boy haber yapıyolardı, tabii pahalı bişey olduğunu düşündüğüm ve bi yerde görsem de "neymiş lan bu" deyip geçtiğim için hiç yemedim açıkçası.

aynen resimdeki frenk üzümü gibi.


killerbee
(11.10.18)
@killerbee doğrudur, bana denk gelmedi mubtemelen ya da biraz bakar kör olduğumdandır


kisa
(11.10.18)
(4)

Koşu bandı

>>> Tempolu yürüyüş yapmak için koşu bandında kaçta yürümek lazım? Koşu şu an devre dışı. 5. seviye çok mu az olur?
>>> Tempolu yürüyüş yapmak için koşu bandında kaçta yürümek lazım? Koşu şu an devre dışı. 5. seviye çok mu az olur?
ırene adler
(11.10.18)
koşu bandına göre seviyeler değişiyor mu bilmiyorum ama ben 5.5 kullanıyorum.


silver apple
(11.10.18)
uzman değilim ama bu kişiden kişiye değişir. mesela ben 7'ye kadar çıkıyorum hızlı tempoda yürüyüşte. ortalama 6-6.2 arası. 10 dakikada 1 km yürüyüşe denk geliyor. 5 benim için çok yavaş geliyor. birde eğimsiz yürümüyorum. 6 eğim.


false pretension
(11.10.18)
Fit/fite yakın bir insan olduğunuzu varsayarsak 5.5 - 7.5 arası speed walking değerleri oluyor. Alt sınırın çok az altındasınız, biraz fazla kilonuz varsa ideal.


farabi
(11.10.18)
Adım sayısı dakikada 105-140 arasında tutularak yapılan 40 dakikalık yürüyüş sırasında yağ yaktığımız kabul edilir.

Koşu bantlarında hangi seviyede kaç adım attığımız görecedir. Bu koşu bandından koşu bandına, kişiden kişiye göre değişir.

Koşu bandına çıkıp farklı seviyelerde bir dakika yürüyün ve bu sırada adımlarınızı sayın. Bir dakika içinde size 105 adımı attıran seviyeyi bulun ve orada kalın.

Kalp, şeker, tansiyon gibi bir rahatsızlığınız varsa dakikada 90 adımı geçmeyin.


(2)

İsmek kursa gidememe

>>İsmekte bir kursa üye olmuştum.3 hafta ertelendi.Ve başladı.Keko gibi kurs başlamadan gidip asil kaydı yaptırdım.Sonra yurtdışı işi çıktı,özetle devam edemicem. Nasıl bir ceza yerim?Başvurduğum ve gidemeyeceğim ilk program bu.
>>İsmekte bir kursa üye olmuştum.3 hafta ertelendi.Ve başladı.Keko gibi kurs başlamadan gidip asil kaydı yaptırdım.Sonra yurtdışı işi çıktı,özetle devam edemicem. Nasıl bir ceza yerim?Başvurduğum ve gidemeyeceğim ilk program bu.
ırene adler
(01.10.18)
Sikinti olmaz.


Deathrow
(01.10.18)
ceza sayılmasada 1 sene boyunca aynı kursa bir daha kayıt yapamazsın. + olarak başka bir kursa başvurduğunda ise eğer talep çoksa seçilme ihtimalini azaltıyor. kesin bilgi. 2 ayrı hocadan alınmış bilgilerç


bekri
(01.10.18)
(3)

20 lik cektirmek ve sonrası

>Alt çenedeki yirmilik dişimi çektirdim pazartesi. Çekim 3 saniye sürdü çok kolaydı. Sonrasında şişlik olmadı,dikiş atıldı. 4 günden beri hafif şiddette gıcık bir ağrı ve yangı şeklinde bir acı var.Cekilen dişin yanindakinin alt tarafına vuruyor daha çok. Şiddeti ne arttı ne de azaldı. Çenemi kullan
>Alt çenedeki yirmilik dişimi çektirdim pazartesi. Çekim 3 saniye sürdü çok kolaydı. Sonrasında şişlik olmadı,dikiş atıldı. 4 günden beri hafif şiddette gıcık bir ağrı ve yangı şeklinde bir acı var.Cekilen dişin yanindakinin alt tarafına vuruyor daha çok. Şiddeti ne arttı ne de azaldı. Çenemi kullanmadığım da biraz daha az acı hissediyorum.Bu durum normal mi? Enfeksiyon kapmış olabilir mi? Enfeksiyon kapsa daha şiddetli ağrı,şişlik ve ateş olmaz mıydı? 4 gün sonra dikişler alınacak o zamana kadar ağrısız mı olmalı tamamen?
ırene adler
(28.09.18)
operasyon sonrası ağrı kesici, antibiyotik vb. kullandın mı? enfeksiyon gibi duruyor burdan. doktoruna danış. illa ağrıdan sürünüp ateşlenmene gerek yok enfeksiyon kapmış olman için.


zgrydn
(28.09.18)
bir süre ağrı olması normal orda bir travma olmuş sonuçta ancak ateş olursa enfeksiyon olasılığını hesaba katmak gerek. iyisi bir hekime sormak elbette.


saim
(28.09.18)
aynısı banada olmuştu ve alveolit dediler.kanın orada birikmesiyle oluşan ağrı gibi birşeymiş.benim orayı temizlediklerinde geçmişti hemen.aklında bulunsun


mukon
(28.09.18)
(1)

Amerika ile ilgili bir soru

> 6 ayda bir Amerika'ya gittiği ülkeye giriş-çıkış yapmak zorunda olduğu bir vizeye sahip insan. Eğer 6 ay içinde Amerika'da evlenirse temelli kalabilir mi? Nasıl işliyor süreç? Vize 10 yıllık diyelim.
> 6 ayda bir Amerika'ya gittiği ülkeye giriş-çıkış yapmak zorunda olduğu bir vizeye sahip insan. Eğer 6 ay içinde Amerika'da evlenirse temelli kalabilir mi? Nasıl işliyor süreç? Vize 10 yıllık diyelim.
ırene adler
(26.09.18)
Kalır. Ama o process uzundur sandığın kadar basit değil evlenip temelli yerleşmek.


perfectum
(26.09.18)
(3)

Sony Vaio WhatsApp mesaj

> Sony Vaio telefon var.Kilit ekranında veya diğer ekranlarda WhatsApp ten gelen mesajin kimden geldiği görünmesin istiyoruz. Bunu nereden yapabiliriz?Bildirim gelsin tabi fakat mesajınız var yazsa yeterli.Kendi telimden yaptım,sonyde bulamadım.
> Sony Vaio telefon var.Kilit ekranında veya diğer ekranlarda WhatsApp ten gelen mesajin kimden geldiği görünmesin istiyoruz. Bunu nereden yapabiliriz?Bildirim gelsin tabi fakat mesajınız var yazsa yeterli.Kendi telimden yaptım,sonyde bulamadım.
ırene adler
(19.09.18)
vaio notebook degil miydi ya? xperia olmasın? bildirim ayarları yok mu ayarlar menusunde?


imnotsureabout
(19.09.18)
Ay Xperia pardon. bildirim ayarları var fakat hassas içerik görünmesin veya bildirim kapansın seçeneği var. Hassas olanı seçsem olur mu acaba?


ırene adler
(19.09.18)
Hassas içerik görünmesin seçince oluyor


(4)

Kiralık kasa

> Aşağıdaki sorudan aklıma geldi.Kiralık kasa kiralasam küçük, buna haciz gelme ihtimali var mı? Kyk'dan dolayı her an tetikteyim,hesaplarimi kullanmiyorum.Araştırmalara göre kasaya ne koyduğunu kimse bilmiyormuş senden baska.Bu durumda haciz gelmesi saçma olur diye düşünüyorum ama kesin bilgisi ola
> Aşağıdaki sorudan aklıma geldi.Kiralık kasa kiralasam küçük, buna haciz gelme ihtimali var mı? Kyk'dan dolayı her an tetikteyim,hesaplarimi kullanmiyorum.Araştırmalara göre kasaya ne koyduğunu kimse bilmiyormuş senden baska.Bu durumda haciz gelmesi saçma olur diye düşünüyorum ama kesin bilgisi olan var mıdır?
ırene adler
(19.09.18)
Haczedilebilir ne yazık ki


kisa
(19.09.18)
devlet babadan birileri gelip kasa beraber açılıyor. hem icradan hem maliyeden


silah taciri
(19.09.18)
Kasa açmak için hesap açıp depozito ve yıllık ödeme yapıyorsun. O sebeple yakalayıp öpebilirler.


oligomer
(19.09.18)
Coin olarak saklayabilirsin. Tether alabilirsin mesela. Dusmez de artmaz da.risk de alirim dersen btc al dursun.


lynda.com
(19.09.18)
(5)

Mevduat faizi olayi

--İng bankın turuncu hesap faiz olayını inceledim de şimdi bunlar yüzde 23 faizi bir yıl boyunca veriyorlarmis sonra faiz oranı baya düşüyor yüzde 15 civarı oluyor sanırım bi tablo vardı.1 yıl ingde tuttuk hoşgeldin faizini aldık sonra gidip tebe yatırıp yine oradan da bi yüksek oranla yüzde 20 civa
--İng bankın turuncu hesap faiz olayını inceledim de şimdi bunlar yüzde 23 faizi bir yıl boyunca veriyorlarmis sonra faiz oranı baya düşüyor yüzde 15 civarı oluyor sanırım bi tablo vardı.1 yıl ingde tuttuk hoşgeldin faizini aldık sonra gidip tebe yatırıp yine oradan da bi yüksek oranla yüzde 20 civarı faizle devam etmek mümkün mü?Teknik olarak mümkündür tabi de bunu yapan çok mu? Faize para yatıranlar böyle mi devam ediyor? İş Bankası düşük faiz verirken yatıranlar mesela bankaya güvendikleri için mi alıyor bu kararı? 1 yıl geçtikten sonra her bankanın oranı benzer civarlarda mı?
ırene adler
(17.09.18)
hoşgeldin faizini aldık sonra gidip tebe yatırıp yine oradan da bi yüksek oranla yüzde 20 civarı faizle devam etmek mümkün mü?

mümkün

Teknik olarak mümkündür tabi de bunu yapan çok mu?

çok

Faize para yatıranlar böyle mi devam ediyor?

banka değiştirmeye üşenmeyenler böyle

İş Bankası düşük faiz verirken yatıranlar mesela bankaya güvendikleri için mi alıyor bu kararı?

Maaş, güven, alışkanlık

1 yıl geçtikten sonra her bankanın oranı benzer civarlarda mı?

Evet


lcha
(17.09.18)
Cepteteb falan çok demode. Biraz pazarlıkla 30 alınıyor artik


binder dandet
(17.09.18)
@ali
Bireyselle kesmediyse banka muduruyle.


binder dandet
(17.09.18)
Biraz pazarlık yapmak için en az 300k liranız olmanız gerekir. 300k lirayı ancak net varlığım 3 milyon liraysa mevduata yatırırım yoksa zaten bu koşullarda açık ara en kötü yatırım.


Mcfly
(17.09.18)
önce kendi üzerinden sonra eşi üzerinden sonra da diğer bankadan bu böyle devam ediyor.
Şu an benim için en iyisi ING çünkü bu faizi günlük veriyor,parayı bağlamamış oluyorsun


turkuaz
(18.09.18)
(3)

This is us dizisi

>> Bu diziyi internetten indirip telefondan izlemek istiyorum. Nasıl yapabilirim? Netflixte olsa güzel olurdu. Telefon xiaomi,zarar gelsin de istemiyorum, güvenli bir yol arıyorum.
>> Bu diziyi internetten indirip telefondan izlemek istiyorum. Nasıl yapabilirim? Netflixte olsa güzel olurdu. Telefon xiaomi,zarar gelsin de istemiyorum, güvenli bir yol arıyorum.
ırene adler
(13.09.18)
Torrenten indir telefona yükle. Ben öyle yapıyorum.


Amaranta ursula
(13.09.18)
stremio ya bakabilirsin


kisa
(14.09.18)
amazon prime video'da bu dizi var, oraya üye olabilirsiniz (ilk 30 gün ücretsizdi). app vasıtasıyla temiz temiz izleyin. netflix'ten daha başarılı olduğunu düşünüyorum.


(6)

Zincirlikuyu mezarlığı

~~Selamlar,Zincirlikuyu mezarlığını dolaşmak istiyorum.Mezar taşlarını incelemek, bulabilirsem Sevgi Soysalın mezarını bulmak. Buna izin verilir mi? Orda olan bir tanıdığım yok.Güvenlik açısından nasıl olur? Aşiyan mezarlığında bi güvenlik var kapıda.Bir sürü yazarın mezarı orda. Şu yazarın mezarını
~~Selamlar,Zincirlikuyu mezarlığını dolaşmak istiyorum.Mezar taşlarını incelemek, bulabilirsem Sevgi Soysalın mezarını bulmak. Buna izin verilir mi? Orda olan bir tanıdığım yok.Güvenlik açısından nasıl olur? Aşiyan mezarlığında bi güvenlik var kapıda.Bir sürü yazarın mezarı orda. Şu yazarın mezarını görcem diyorsun.Sorunsuz geziyorsun. Zincirlikuyu çok daha büyük sanırım.Eslik etmek isteyen olursa beklerim.
ırene adler
(12.09.18)
kimse birşey demez. git.


Tears of Devil
(12.09.18)
Sorun olmaz. Ben bir kere yolu kısaltmak için girmiştim. Baya ünlü insanların mezarları ile karşılaşabiliyorsunuz.


Hiç bir sorun yaşamazsınız hatta. Mezar yerini sorsanız mubtemelen söylerler bile


kisa
(12.09.18)
Yukarıdakiler +1 Normal şekilde girip gezebiliyorsun.


peggy
(12.09.18)
peggy +1


acetaminophen
(12.09.18)
Yanlız pek de yürüyerek gezilecek gibi değil, çok büyük ve genelde yokuş aşağı arka tarafları.

Adasını bilmeden bir mezarı bulmak çok zor.


John Bloor
(12.09.18)
(5)

Futbol kulüpleri

~~İyi geceler herkese,ekside Burak Yılmaz'ın sözleşmesini gördüm de çok ciddi paralar ya.Az çok biliyordukta,böyle görünce ne biliyim. Milyon Euro'lar havada uçuşuyor.Kur farkı da aldı başını gidiyor. Kulüplerin gelirlerinin çoğu türk lirası yola değil mi? Bunlar nasıl varmıyor bu ödemelerle?Zaten ç
~~İyi geceler herkese,ekside Burak Yılmaz'ın sözleşmesini gördüm de çok ciddi paralar ya.Az çok biliyordukta,böyle görünce ne biliyim. Milyon Euro'lar havada uçuşuyor.Kur farkı da aldı başını gidiyor. Kulüplerin gelirlerinin çoğu türk lirası yola değil mi? Bunlar nasıl varmıyor bu ödemelerle?Zaten çoğu batık,borçları çok denebilir de bu borçlar kime tam olarak?Anladığım kadarıyla futbolculara borçları yok, Burak örneğinde olduğu gibi futbolcular ihtarname gönderilerdi herhalde sürekli.Bir de süper ligde türklere TL üzerinden ödeme yapılamaz mı? Bu konuda bildiklerinizi yazarsanız sevinirim.
ırene adler
(11.09.18)
*Bunlar nasıl varmıyor bu ödemelerle' olucak o kısım.


ırene adler
(11.09.18)
Kulüplerin herkese borcu olur. Bunu da önem sırasına göre öderler.

Bir kere sistem oyuncu öncelikli şekilde kurulu. Çünkü oyuncuların eli çok güçlü. Burak Yılmaz'ın parasını ödemezsen, önce uyuşmazlık çözüm kurulu'na gider, bu noktada parasını vermezsen sözleşmeye uymadığın için serbest kalır. Kimse elindekini kaçırmak istemez. Hadi diyelim onu göze aldın. Sonra fifa'ya(yabancı oyuncular için direkt buradan başlar) gider, çıkan masraflar ve faizle birlikte ödemek zorunda kalırsın. Bunu da ödememekte ısrar edersen transfer yasağı, puan silme ve ligden düşmeye kadar gider. Bu da felaket olur.

Bu arada çalışanlara da borcun var diyelim, onu umursamazsın çünkü ancak icra micra yoluyla parasını kurtarabilir, başka da yaptırımı olmaz.

Özellikle süper lig'de kulüplerin gelirleri oldukça fazla. Maça çıkmak bile iyi para getiriyor. Yayın hakları, sponsorluklar, teşvikler vs. derken sözleşmelerdeki bu bol kepçeye varıyor iş.

Devlete olan borçlar bir şekilde sürekli indiriliyor.

Oyuncuya TL ile ödeme teklifi yaparsan sözleşme imzalamaz çünkü niye imzalasın? Herkes euro ile kazanıyor, o da kazanmak ister. Sen de mecbur kalırsın.


her şeyden önce türkiye'de futbol kulübü yönetimi diye bir şey yok. birkaç istisna ve sahipli kulüp dışında hiçbir kulüp yönetilmiyor, idare ediliyor. maalesef bunu da çözüme kavuşturacak olan eninde sonunda sahiplik kurumudur.

ben birkaç örnek üstünden gideceğim.

kasımpaşa mesela. 3-4 senedir turgay ciner çok büyük bir titizlikle kulübü yönetiyor. habertürk'e eğildiğinden daha fazla eğildiğini düşünüyorum kasımpaşa'ya. çok ucuza takım kurup ligi ortalama bir yerde bitirip iyi paralar kazanıyor. bu oyuncuları bulmak için afrikaya falan da gitmiyor adam. doğu avrupa ülkelerinden bulup getiriyor. oyuncuların maaşları bir önceki kulüplerinin neredeyse iki katı. buna rağmen kulübe para kalıyor. avrupa kupalarına falan katılsa zaten adam komple medya işini bırakıp futbol işine girer.

göztepe mesela. uefa kupası almış beto var kalede. eski takımında aldığı paraya yakın bir para alıyor. 35 yaşında yamulmuyorsam. göztepe de iyi para kazanıyor. bonservissiz oyuncu alıp maaş yükü altına giriyorlar. oyuncuyu elden çıkarmak gibi bir sıkıntıları olmadığı için de doğal olarak mali tabloya + yazıp gelecek seneye plan yapıyorlar. bu kulüplerin borçları yok denecek kadar az. çünkü sahipli kulüpler. gider tablosu oyuncu maaşı dışında çok az kalemden oluşuyor. yayın havuzundan gelen paran bile hayli hayli çıkarır bu maaşları.

gelelim bizim türk dünya yıldızlarına. türkiye'de hiçbir oyuncu 3m euro edecek kadar oynamıyor. bunların hepsi menajer oyunları. zaten 3-4 tane menajer var. bu adamlar da başkanların bile abi çektiği adamlarla sıkı ilişkiler kuruyorlar. burak yılmaz'ı öneriyor sana. alırsın almazsın. almazsan alacak olan en az 4 tane daha kulüp var. trabzonspor vermez başakşehir, beşiktaş verir. mevzu bundan ibaret.

cengiz ünder roma'da 1m euro'ya oynuyor mesela. 1 milyon euro... tarık çamdal'ın falan 3'te biri... çünkü hiçbir menajer b sınıfı takımlara ayak oyunu yapamaz. roma almıyorsa sevilla alır gibi bir mantık yok avrupa'da.

tl üzerinden kontrat konusuna gelirsek. yapılır. yapan da var. muğdat çelik mesela. 2 milyon liraya sözleşme yapıldı. yapmak istersen yaparsın. ama bunu sadece bir takım değil kulüpler birliği yapmak zorunda. atıyorum tüm türk oyuncular tl üzerinden para alacak dediğin anda kazan kaldıran olmaz. çünkü tl üzerinden alacakları paralar bile avrupa'da rüyalarında göremeyecekleri paralar. bir de şöyle bir kural daha koyarsan tadından yenmez. +32 yaş üstü yabancı futbolcu transfer yasağı. bu koyduğun anda zaten hiçbir türk oyuncu sesini çıkaramaz... bir de sanırım bir ara 2. lig'deki tüm sözleşmeler tl üzerinden yapılıyordu. tam emin olamadım şimdi...


mind mischief
(11.09.18)
Futbolcuya borçlanamazsın Fifa ve Uefa nedeniyle. Lisans çıkartmazlar vs detayları var. O nedenle banka kredileri ile ayakta duruyorlar.

Ya da başkanlar takımı kendi şirketlerine borçlandırıp sponsorluk kanalıyla para veriyor kulüplere.

Yayıncı kuruluş geliri sabit kur üzerinden dolarla(3,5 tl civarı)

Şampiyonlar ligi primleri euro ile.

Maç günü gelirleri tl ile.

Sponsorluklar da genellikle döviz ile.

Bu zamana kadar batmadılar çünkü gelir girdileri yüksek ve asla bitmez bir gelir kapısı. Dört büyükler her daim izlenen, taraftarı olan kulüpler. Bu nedenle kredi çekmekte çok problem yaşamazlar. Nasıl olsa ödenir diye. Kulüpleri kendine borçlandırmak iyi bir gelir kapısıdır.


Bir futbolcuyla anlaşma yaparken toplam sene üzerinden anlaşma yapar, ücretini yıllık olarak ödersin, fakat borç toplam olarak işlenir. Misal A futbolcusuyla 3 yıllık anlaşma yaptın, yıl başına 5 milyon olmak üzere 15 milyon euro vereceksin, sen anlaşmayı yaptığın an 15 milyon euro borçlu gözüküyorsun ama bu borcu yıl yıl ödüyorsun, yani 15 milyon euro'luk anlaşma yaptık al sana 15 milyon euro demiyorlar. Bunu 28 futbolcu üzerinden düşün, önceki sezonlarda yapılan anlaşmaları düşün, bunlar büyük bir yekün tutuyor. Yani borçların çoğu futbolculara, futbolcu sözleşmesi devam edip kulüpte kaldığı sürece kulüp bu parayı ödeme planına göre öder.

İkincisi, kafaüstü takımlarda oynayan futbolcular TL üstünden anlaşma yapmaz, piyasası vardır çünkü sen euro vermezsen başkası verir, sadece daha dandik futbolcular ve takımlara gelen Türk futbolcular TL cinsinden ücret alabiliyorlar. Yani anlaşmayı nasıl yaparsan o para cinsi üstünden ödeme yapmakla mükelleftir kulüpler.

Üçüncüsü, kulüplerin en büyük gelir kaynağı yayın ihalesinden gelen paradır, ondan sonra stad gelirleri, gidebilirse Avrupa maçları forma satışları vs şeklindedir. Buralardan muazzam bir para gelir, kulüp iyi yönetilirse doğru anlaşmalar doğru planlamalar yapılırsa bu gelirler giderleri karşılar ama Türkiye'de öyle olmuyor, öyle olmayınca tüm kulüpler banka kredileriyle kulübü ayakta tutmaya çalışırlar. Yani futbolcuların ödemeleri geldikçe, içeride para yoksa, bankadan kredi çekerler, futbolcuların ödemesini yaparlar. Bu şekilde futbolcuların o sezonki borcunu öderler ama bu sefer de bankaya borçlanırlar, sonra onun için de ayrı bir ödeme yapıp elde satılacak bir şeyler varsa onu satıp banka borçlarını ödemeye çalışırlar. Misal stadın isim haklarını satarlar onun parasıyla borç öderler, ya da başka bir bankadan başka bir kredi çekip mevcut borcun taksidini ödemeye çalışırlar, bu düzen dönebildiği kadar döner, ki büyük kulüplerin kredi alabilirliği yüksek olduğu için genelde "çevirirler" ama çeviremeyenler batarlar, o nedenle finansal fair play diye bir kavram var. Yani giderin gelirini aşmayacak, bir noktadan sonra da kar etmek zorundasın. Yani eşşek kadar borcun varken hala futbolcu alma, çünkü sen belli ki borç alıp transfer edeceksin bu futbolcuyu sonra parasını ödemeyeceksin mağdur edeceksin, o nedenle elindekini sat, gelir oluştur, sonra transfer yap. Bir zaman sonra da bu şekilde ucu ucuna gelen finansal tablo sağlıklı olmayacağı için, gider-gelir arasında kar yapacak duruma gel, yani futbolcu sat forma sat ama bir şey alma, kasanda para kalsın, bize güvenli bir kulüp olduğunu hissettir, yoksa ne transfer yapabilirsin ne de bizim organizasyonlarımıza katılabilirsin diyorlar, kulüpler de mecburen kendilerini düzeltmeye başlıyorlar. Düzeltebilirse düzeltiyorlar, düzeltemezlerse batıyorlar.


angelus
(12.09.18)
(1)

Samsung Gear İcon X 2018

>>Bu kulaklıkların pembesi niye böyle ucuz? Baya fiyat farkı var.Pembe olduğu için baylar muhtemelen kullanmaz diye olabilir de.Kacırdıgım bir bilgi var mı diye merak ettim.İkinci sorum:almayı düşünüyorum da Xiaomi telefonla kullanılır değil misorunsuz?https://www.hepsiburada.com/samsung-gear-iconx-
>>Bu kulaklıkların pembesi niye böyle ucuz? Baya fiyat farkı var.Pembe olduğu için baylar muhtemelen kullanmaz diye olabilir de.Kacırdıgım bir bilgi var mı diye merak ettim.

İkinci sorum:almayı düşünüyorum da Xiaomi telefonla kullanılır değil misorunsuz?

www.hepsiburada.com
ırene adler
(10.09.18)
kimse almıyor diye ucuz


isvicre rakisi
(10.09.18)
(5)

Kahve olayından anlayanlar

>> Kahve makinesi alınacak hediye. Bu kişi espresso,cappuccino, mocha, latte tarzı kahveleri seviyor ve evde bunları yapabilmek istiyor. Hepsiburada 3'e ayırmış:1)Filtre Kahve Makineleri 2) Espresso ve Cappuccino makineleri 3)Kapsüllü Makineler>>Burdan sanırım isteklerimizi karşılamadığı için filtre
>> Kahve makinesi alınacak hediye. Bu kişi espresso,cappuccino, mocha, latte tarzı kahveleri seviyor ve evde bunları yapabilmek istiyor. Hepsiburada 3'e ayırmış:

1)Filtre Kahve Makineleri 2) Espresso ve Cappuccino makineleri 3)Kapsüllü Makineler


>>Burdan sanırım isteklerimizi karşılamadığı için filtre kahve makinelerini eliyoruz. Filtre kahve makinesinin hani şu acımsı filtre kahveyi yapabildiğini varsayıyorum bir tek. Bu doğru mu?

>>İkinci sorum kapsül makineler. Bunları almak ne kadar mantıklı?Kapsülleri uyguna bulunur mu? Kullanımı kolay mı?

>>Ücüncü sorum: İsteklerimize uygun başka sitelerden (tchibodan filan) 400'u geçmeyecek bir kahve makinesi bulunabilir mi? Bu dediklerini yapar(espre,cappu ve mocha tarzı) ve iyi bir makinedir diyeceğiniz bir şey var mı?

>>Espresso ve Cappuccino makinelerine mi yogunlasmak lazım?
ırene adler
(08.09.18)
1-Sütlü de yapıyorlar.
2-Kapsülleri pahalı. Kullanımı pratik. Ben olsam almam.
3-Bulunabilir.


bence bilaletti moka pot da en az makine kadar iş görür, aşırı minimal güzel alet ve ucuz, espressso,cappuccino, latte, mocha yapılabiliyor kendisiyle.


Bi moka pot ve üstüne süt köpürtücü alet alın.


noluyo yaa
(08.09.18)
Kapsülleri bulmak sıkıntılı olabiliyor. Ana ben almış bulundum memnunum.


Onun yarı fiyatına filtre kahve makinesi alınır ama o fiyata espresso makinesi ben almazdım. Ciddi bir teknoloji farkı var, doğal olarak pahalı aletler. Ucuzları üzebilir.

Yukarıda denildiği gibi bialetti tavsiye ederim. moka pot'un mucididir. Yanında da süt köpürtmek için markalı bir french press alınabilir (en iyisi bodum). Elektrikli bir süt köpürtücüyle birlikte alacaksanız bu bütçeyi yetirmek için yine iyi bir seçenek olan ikea'nın moka potunu öneririm. Adı regna diye geçiyor.

Her iki seçeneğin yanında bir paket nitelikli kahve hediye edebilirsiniz. 250 gramı 40-50 lira. Öğütülmüş alacağınız için 250 gr'dan fazla almayın


karabasun
(08.09.18)
(4)

Sprite::::::

>> Önceden tek tük içerdim, uzun yıllardır kola içmiyorum. Meyve suyu, meyveli soda,ice-tea tarzı şeylerde tüketmiyorum.Misafirlikte zorla koyulmussa belki bir iki yudum alırım.> Fakat sprite'ı bir türlü bırakamıyorum. Midem pek sağlam değil, ülser geçmişim var. Hiç içmesem daha iyi aslında. Özellik
>> Önceden tek tük içerdim, uzun yıllardır kola içmiyorum. Meyve suyu, meyveli soda,ice-tea tarzı şeylerde tüketmiyorum.Misafirlikte zorla koyulmussa belki bir iki yudum alırım.


> Fakat sprite'ı bir türlü bırakamıyorum. Midem pek sağlam değil, ülser geçmişim var. Hiç içmesem daha iyi aslında. Özellikle yaz günleri bazen içiyorum. Yerini tutacak ne içebilirim? Sprite koladan daha masum geliyor ama sanırım değil. Kötüleyin azcık. Onu da bırakayım toptan:(
ırene adler
(08.09.18)
Aynisi kaynimda.. pardon bende var.
Simdi sprite'in ikamesi yok knk. Ya icecen ya komple birakacan. Benzer bir sey yok. Ben sadece azalttim, birakamadim henuz. En azindan azaltmaya calis birakamiyorsan. Ben epey azalttim.


stavro
(08.09.18)
bende çok içerdim fakat irademi kullanarak içmemeye karar verdim. bıraktığımda önce ice tea'ye geçtim. sonra light ice tea, sonrasında tatlandırıcılı çay ve kahveye geçtim ve hayatımdan çıkardım.


false pretension
(08.09.18)
YEMEK ÖNCESİNDE/ESNASINDA YAPMAYIN!

"Mountain Dew Mouth" görsellerini aratın internette, mümkünse karşınıza çıkan bir iki belgesel izleyin. Evet Sprite'daki şeker içeriği M. Dew'dan biraz daha düşük, fakat bir tık daha fazla şeker alma eğiliminin nelerle sonuçlanabileceğini kendiniz görün.

Yerine su dışında bir şey koymanıza gerek yok, ısrarla içecek bir şey arıyorsanız geceden dolaba koyduğunuz taze meyve-su (smoothie filan değil, suyun içine bildiğiniz dilimlenmiş meyve veya nane-hindistan cevizi gibi ikilileri atıp içmek) karışımını içebilirsiniz.


pulsartgr
(08.09.18)
migros'a mountain dew geldi onları içebilirsin. cola light gibi şekersiz, kalorisiz. en azından bir tık daha zararsız.


mattiadestro
(08.09.18)
(3)

İstanbulkart para yukleme

İstanbulkarta online para yükleniyor mu?Kredi kartı olsa daha iyi olur?Nereden yapılıyor?
İstanbulkarta online para yükleniyor mu?Kredi kartı olsa daha iyi olur?Nereden yapılıyor?
ırene adler
(06.09.18)
Applicationİ var sanırım bankamatik kartıdan yükleme oluyor


all girls dream
(06.09.18)
Halkbank, denizbank ve vakıf bank ile yükleniyor sadece.

Eger daha önce uygulamayı kullanmadıysanız para yukleme makinasından aktif hale getirmeniz gerekiyor


biseysorcaktim
(07.09.18)
telefonun NFC özelliği olması lazım istanbulkart app'i ile yükleme yapabilmek için.


weeping guitar
(07.09.18)
(5)

Depresyon ve anksiyete bozukluğunu önlemek için yapılacaklar

>> Son zamanlarda duyuruda depresyonda olan veya anksiyete, panik atak tarzı rahatsızlıkları olan kişiler görüyorum. Sorular biraz fazlalaştı gibi. Ben de geçmişte anksiyete bozukluğu + depresyon yaşadım. Bir kere nüks etti. 4 yıldır herhangi bir sıkıntım yok, eski normal günlerime geri döndüm.>> Bu
>> Son zamanlarda duyuruda depresyonda olan veya anksiyete, panik atak tarzı rahatsızlıkları olan kişiler görüyorum. Sorular biraz fazlalaştı gibi. Ben de geçmişte anksiyete bozukluğu + depresyon yaşadım. Bir kere nüks etti. 4 yıldır herhangi bir sıkıntım yok, eski normal günlerime geri döndüm.

>> Bu konuda bazı tavsiyeler vermek istiyorum. En azından bende işe yarayan şeyler. Sizlerin de tavsiyelerini beklerim.

1) İlk olarak uyku saatlerine dikkat etmek. Vücudu uykusuz bırakmamak ve gece uykusu almaya özen göstermek. Uykusuzluk depresyonun ve anksiyete bozukluğunun önemli tetikleyicilerinden biri. Uyku düzenin bozulması kişi tam farkedemese de depresif olma halini çok fazla arttırıyor.

2) İkinci olarak ne az ne de çok fazla yemek yemek. Açlık başlı başına vücudun dengesi bozan bir şey. Uzun süreli açlıklardan kaçınmak gerekli. Vücuttaki alarm durumunu tetikleyip sanki kötü bir şey olacak hissini uzun süreli açlığa maruz kaldığınızda yaşarsınız. Bunun tam tersi aşırı yemek yemekte tetikleyicilerden.Parola denge.

3) Üçüncü durum kaygı düzeyini yükseltecek son teslim tarihleri, çok fazla borç yükü, toksik insanlarla sürdürülen ilişkiler. Erteleme hastalığından bir an önce kurtulup verilen görevi,ödevi her neyse son ana bırakmadan yapmaya çalışmak. Aslında hedef borçsuz bir yaşam fakat borç ve gelir durumunu iyi analiz ederek, kaygı yükseltici derecede borçtan kaçınmak. Sizi aşağı çeken, sürekli eleştiren, yapıcı değil yıkıcı olan sevgili,eş,dost kim varsa sessizce uzaklaşmak en doğrusu.

4) Mutlak yalnızlık içinde olmamak. Ben mesela oldum olası çok kalabalık toplulukları, arkadaş gruplarını sevmeyen bir insanım ama mutlak yalnızlığın bir süre sonra kafayı yedirtme potansiyeli yüksek. Ailenizden veya çevrenizden anlaşabilceğiniz, bir şeyler paylaşabilceğiniz birileri olması önemli. Benim ailemle aram çok iyi şansıma.Annem çok genç, arkadaş gibiyiz. Bir çok şeyi ailemle yaparım. Kendimi sürekli bir yalnızlık içine sokmamaya çalışıyorum.


5) Sürekli eve tıkılmamak. Bazılarımız seyahat insanı değil, evde vakit geçirmeyi sevenlerde oldukça fazla. Buna rağmen az ve öz de olsa dışarı çıkmak, temiz hava almak. Şehirdeki parklara veya deniz kıyısına gidip dolaşmak her zaman iyi gelecektir.

6) Depresyona meyilli kişilere sürekli söylenen olay spor. Sporun verdiği mutluluk hissine bağımlı bir sürü insan var. Hiç spor yapmamış birine bunu anlatmak çok zor ama inanın keyif aldığınız ve vücudunuzu zorlayacağınız aktiviteler sonunda size mutluluk olarak geri dönecek. Hiç spor imkanı yoksa en azından haftada 3-4 kere bir tempolu yürüyüş veya koşu yapılabilir. Değişimi ve pozitifleşmeyi gerçekten hissedeceksiniz.

7)En azından bir hobi sahibi olmak. Bu ara geçinmeye para bulamayan insanlar nasıl hobi sahibi olacak denebilir ama yine de bir yerden başlamak lazım. Kaygılı halinizden uzaklaştıracak, yaparken sadece ona konsantre olduğunuz hobiler bulabilmek çok önemli. Gerekirse bu konuda maymun iştahlı olup size en keyif veren şeyleri bulabilirsiniz.

8) Tüm bunları uygulayıp yine de hayatın kendisinden kaçamıyoruz tabi ki. Kaygı düzeyimizi arttıracak tartışmalar, kayıplar, hastalıklar her an karşımıza çıkabilir. Ama yine de hayatın devam ettiğini hatırlayıp, karamsarlığın dip noktasına inmeden ve aşırı depresif hale gelmeden atlatma gücü bizlerin elinde. Eğer ortada acı verici bir durum varsa acıyı sonuna kadar yaşamakta önemli. Acınızı bastırmaya gerek yok ama kalıcı olmayacagını bilmek bi nebze rahatlama sağlar.O yüzden rahatlama mekanizmalarını kendi kafanızda geliştirmek bu zor zamanlarda en iyi yardımcınız olabilir.

9) Son olarak iyi bir psikyatri uzmanı bulun. İlaçlarla çözülmeyecek noktadaysanız, doktorunuza güvenin ve tedavinizi tamamlayın. Ben iyiyim diyerek yarıda bırakmak, daha agresif bir atak hali ile geri dönebilir.


Okuyan olur mu hepsini bilmiyorum ama bu yollardan geçmiş kişiler varsa eklemek istediğiniz tavsiyeleri bekliyorum.


Edit: Alkol çözüm değil. Yarattığı aşırılık haliyle daha kaygılı hale gelmek mümkün. Arada bir tüketilebilir ama ona bel bağlamayın derim.
ırene adler
(06.09.18)
çok güzel yazmışsınız elinize sağlık. yazdiginiz oneriler pek çok yerde okuduğum şeylere nazaran daha yapılabilir/erişilebilir görünüyor. daha gerçekçi.


balik kraker
(06.09.18)
bunlarin disinda "kabullenmek.." bende cok ise yaradi.


superfluid
(06.09.18)
Ellerinize sağlık.
Son yazdığınıza paralel naçizane bir şey eklemek istiyorum: Genelde kaygılı kişilerde beklenti, kaygıyı sıfırlamak oluyor.
Böyle bir şey hem gerçekçi değil hem de mümkün değil. Kaygı bizim yaşamımız için gerekli bir bileşen ve amaç bunu yok etmek değil, bununla başa çıkmak.
O anda kaygı yaratan düşüncenin gerekliliğini ve işlevini düşünüp bunu düşünmemeyi seçebilmek veya dikkati dağıtabilmek.

Genelde çok keskin olarak kaygıyı sıfırlamak istendiği için belirtmek istedim.


mor bembombom
(06.09.18)
ne güzel yazmışsınız, emeğinize sağlık. iki gözlemim var konuya dair, çok basit gelebilir ama cidden anksiyete ve kaygı bozukluğu yaşayan arkdaşlarımda bunları çok gözlemliyorum. birincisi sosyal medya/internet kullanımı. instagram falan gerçekten insanların psikolojilerini çok olumsuz etkiliyor şayet halihazırda sarsılmış durumdaysa. o ifşa hali, kıyaslama içgüdüsü, sürekli komplo teorileri okumak insanları çok gereksiz yoruyor, üzüyor bence. ikincisi müzik seçimleri, çok komik geliyor kulağa biliyorum ama ben bu aralar kötü hissediyorum diyen arkadaşlarıma hele bir de yabancı dilleri zayıfsa türkçe müzik dinlemeyin diyorum. gerçekten işe yaradığına dair geri dönüşlerde alıyorum. bir saat aralıksız türkçe radyo dinleyin, sözlere dikkat edin, ne demek istediğimi sanırım daha iyi ifade etmiş olurum.

herkese huzurlu ve keyifli bir gün olsun.


Phoebe
(07.09.18)
cok tesekkurler, elinize saglik. anksiyete bozuklugundan muzdarip biri olarak, bu tarz yazilar okumak ciddi anlamda rahatlatici ve faydali oluyor. derdimizden anlayan birileri var en azindan.


Crymeariver
(07.09.18)
(3)

Denizbank kullanan var mı?

>> Son bir yıldır bu bankayı kullanmaya başladım. Baya kullanıcı dostuymuş. Önceden ön yargım vardı. Çizgir diye bir şey var şifre uğraşmadan desenle giriş yapıyorsun internet bankacılıgına. Bir de internet alısverısıne kapalıymıs kart, tam işlem yapıyorum. Açtırmak için telefona hemen sms geldi. Ba
>> Son bir yıldır bu bankayı kullanmaya başladım. Baya kullanıcı dostuymuş. Önceden ön yargım vardı. Çizgir diye bir şey var şifre uğraşmadan desenle giriş yapıyorsun internet bankacılıgına. Bir de internet alısverısıne kapalıymıs kart, tam işlem yapıyorum. Açtırmak için telefona hemen sms geldi. Başka banka olsa müşteri hizmetlerini aratırdı kesin.

>> Havale, eft masrafı almıyor bayadır. Bu geçici olabilir:) Vakıfbankta kafayı yemiştim, sacma sapan uygulamalarla. Kullanan var mı aramızda denizi?
ırene adler
(05.09.18)
Ben kullanıyorum. Okul zoruyla açmıştım ama kapamadım. Hesap kullanım ücreti de almıyorlar. (Yasal olarak bankaların alma hakkının olmadığını ama hâlâ bir çok bankanın öyle ya da böyle bu ücreti almaya çalıştığını bildiğim için ekleme gereği hissettim.)


monogram
(05.09.18)
Tarım bankacılığı sebebiyle babam kullanıyor, aynı zamanda emekli maaşını da oradan alıyor, bence de yetişkinler için en iyi özel banka bence de. Hiç babama bir şey sattıklarını veya satmaya çalıştıklarını görmedim-duymadım (şubede).

Emekliler istediği atmden ücretsiz para çekebiliyor en hoşuma giden özelliklerinden biri.


2011'den beri kullanıyorum, bi sıkıntı yaşamadım. bonus flaş gibi ekstra uygulamalar yokken fastpay vardı kartsız para yolluyor ödeme yapıyorduk, heyy gidi heyyy...


Bruce
(05.09.18)
(5)

Akbank artı para sorusu

>> Annemin ek hesabında şu bilgiler var .KMH hesabı bu,Akbank böyle adlandırmış:Artı Para Limiti: 1000 TLAsgari Ödeme Tutarı: 31.74 TLSon Ödeme Tarihi: 17.09.2018Artı Para Toplam Dönem Borcu**: 295.77 TLFaiz Tutarı**: 2.00 TLKKDF***: 0.30 TLBSMV****: 0.10 TL>> Bu ek hesaba 1000 tl yatırmıstık. Duruy
>> Annemin ek hesabında şu bilgiler var .KMH hesabı bu,Akbank böyle adlandırmış:

Artı Para Limiti: 1000 TL
Asgari Ödeme Tutarı: 31.74 TL
Son Ödeme Tarihi: 17.09.2018
Artı Para Toplam Dönem Borcu**: 295.77 TL
Faiz Tutarı**: 2.00 TL
KKDF***: 0.30 TL
BSMV****: 0.10 TL


>> Bu ek hesaba 1000 tl yatırmıstık. Duruyordu öyle. Sonra kredi kartının asgari tutarını burdan çekmişler. 295 TL düşmüş ek hesaptan geçen ay. Buraya kadar tamam fakat bu 31 tllik kısım nedir? 295 tl çekimin bir aylık faizi bu değildir diye düşünüyorum. Peki neden asgari tutar yazmışlar? Anlayamadım bu kısmı. 31 tl mi düşecek bu bakiyeden ekstra? Neden yahu? Hesapta para oldugu için bizim 31 tl yatırmamıza gerek olmadığını düşünüyorum.
ırene adler
(04.09.18)
Hocam kredi kartı gibi düşün.. Artıpara bakiyende bankaya 296 TL borçlanmışsın ve en az 31 TL'sini yatırman lazım, kalan eksi bakiyeye günlük faiz işlemeye devam edecek.


lcha
(04.09.18)
Faiz 2 küsür lira, 32 lira ise borcunun en az ödenmesi gereken kısım.
Hesap ekside değilse evet yatırmanıza gerek olmamalı.


Diyor ki toplam borç 295 lira ama asgarisi 31. Kredi kartı gibi. Sadece asgarisini ödersen kalan tutar kadar faiz bindirir ama zaten Ödemişsiniz siz anladığım kadarıyla. Hesap eksi bakiye görünmüyorsa sıkıntı yok.


@mutlusisman

Yok biz ödemedik bişi. 700 tl daha var hesapta. Ordan çeker diye düşündüm.


ırene adler
(04.09.18)
Hesaba para girişi olması demek ödenmesi demek zaten.


(9)

Peşin alışveriş sevenler

~~Her dişi birey gibi bende zaman zaman taksit tuzağına düşüyorum.Annem bu konuda bir numaradır,evkura taksiti bitmez. Kredi kartı var,sadece taksitli alışverış yapılan der, sonra limiti ıvır zıvırla doldurur. Bu taksit tuzağına düşmemek için kredi kartını kapattım. Hem de karttan çok daha fazla har
~~Her dişi birey gibi bende zaman zaman taksit tuzağına düşüyorum.Annem bu konuda bir numaradır,evkura taksiti bitmez. Kredi kartı var,sadece taksitli alışverış yapılan der, sonra limiti ıvır zıvırla doldurur. Bu taksit tuzağına düşmemek için kredi kartını kapattım. Hem de karttan çok daha fazla harcıyorum nakit yerine kullanınca.Sorum peşin alışveriş yapanlara ve alışkanlik haline getirenlere: Ortalama bir gelirle peşin alışverişlere nasıl yetişiyorsunuz? Mesela 3 bin TL'lik bir elektronik alınacak diyelim. 2 ay ya da 3 ay maaşınızdan 3 bin TL toparlayarak al8yor musunuz mesela? Ya da 10 taksit 300 olarak ödemek daha mı cazip sizin için? Peşin alışverişe iyice alışmak için ne gibi taktikler geliştirebilirim?
ırene adler
(01.09.18)
şu an değil ama eskiden, maaşımdan belli bir miktar parayı kenara koyup biriktirirdim daha sonra (zaten zaruri bir ihtiyaç da değildi) bir şey lazım oldukça oradan öderdim.

şu an peşin alışveriş yapıyorum (ya da çabalıyorum) ama peşinde en fazla 300 tl nakit veririm şu an. kalanını kesin taksit.

özetle maaştan arttırarak.


kablelvuku
(01.09.18)
krediyle ev almak dışında, ben de taksitle hiçbir şey almadım şimdiye kadar. kredi kartı da kullanmıyorum.
genelde o kadar pahalı bir şey almıyorum (ruhum fakir), alacaksam da başka şeylerden kısarak para biriktiririm, sonra ucuz uçak bileti bulup o parayı gezmeye gömerim :) cidden gezme dışında bir şeye para verince içim acır üzülürüm.
gerçi şu durumda üç ay para biriktireyim desem alacağım şeyin parası 2 katına çıkar para birikene kadar :(


pati
(01.09.18)
Mesele bu konuda iradeli olmak. Ben kredi kartı kullanıyorum ama hep tek çekim yaptırırım ve hesap kesim tarihinde tüm tutarı öderim. Almam gereken bir şey varsa beklerim acelesi yok.


clones
(01.09.18)
Biriktirerek alırım ne alacaksam. (Gerçi benim işim gereği toplu ödemeler alıyorum öyle daha kolay oluyor) Şöyle bir kuralım var, olmayan parayı harcama. Potansiyel kazanılacak para teknik olarak olmayan para olduğu için elde üzerinde hak iddia edebildiğim ne varsa onunla alırım bir şeyler.

Kredi kartım yok bu arada, hiç olmadı. İnternet alışverişleri de banka kartıyla.


hedep
(01.09.18)
uçak bileti hariç şimdiye kadar herşeyi nakit veya tek çekim alıyorum.
taksitle işim olmadı kafam rahat


Musteri temsilcisiyle gorusup kredi kartinin taksit ozelligini kapatmalarini rica edebilirsin.
Ben her halti tek cekim yapiyorum. gecen hafta 3500 tl civari tek cekim odeme yaptim misal, maas yatinca direk kapatacagim. butceyi asmadiktan sonra kredi karti baya pratik bir arac.


Paranın zaman değeri diye bir şey var 3000 tl yi 10 taksitle ödemek varken neden bugün peşin ödeyeyim ki ? 10 ay kullanmış olacağım o parayı


Bostan
(01.09.18)
Bir kere esas mesele: birikim yapmak ve cok sey almamak. Her ay 3-5 sey aliyorsan kendine gereksiz ama sirf isteidigin icin, kenara para atamiyorsan seni pesin de kurtaramaz taksit de. 10 taksit alirsin, ama 10 sey alirsin her ay pesin bir sey aliyormussun gibi olur.

Ote yandan eger ciddi bir pesin indirimi yoksa pesin almamak lazim. 3000 lira TV mesela, pesin de alsan 3000 diyor adam, taksitle de alsan 3000 diyor, o zaman taksitle almalisin pesin paran olsa bile cunku mesela 12 ay takside o parayi vadeliye koysan sana +200 liradan fazla para getirir 12 ayda bir iki faturani odersin. Niye o parayi cope atasin?

Ama bunu yapabilmek icin kendini kontrol edebilmek lazim. 3000 liraya taksitle aldiysan o televizyonu, 3000 lirayi vadeli hesaba atip taksit bitene kadar olsen dokunmayacaksin (aylik odemeler haric). Eger boyle bir kontrolun yoksa tabii ki boyle tasarruflari yapamayacaksin anlamina gelir.

Sonuc: pesin indirimi yoksa pesin almam. sokaga para atmaktir cunku. ama cok sey de almam. taksit benim icin tuzak olmaz o yuzden.


robokot
(01.09.18)
Ben hayatımda kredi kartı kullanmadım, taksit nedir bilmem. Zaten her ay harcadığımdan fazla kazanıyorum ve hep para birikmiş oluyor böylece. Çok lüks tüketimlerim de olmadığı için birikmiş olan para bana yetiyor bir şey alacağım zaman.

Maaş hesabım Ziraat'te olduğu için şu lanet bankkart combo'yu yollamıştı Ziraat. Onda da malum banka ve kredi kartları aynı kartta. Ben kredi kartımın iptal edilmesini talep etmiştim ama yapmamışlar sağ olsunlar. Geçenlerde 30 liralık alışveriş yapmışım ve kasiyer söylememe rağmen banka yerine kredi kartından çekmiş. İlk defa istemeden kredi kartı kullanmış olunca bu bile bana dert oldu asffs. Resmen 30 lira bile üzerimde bir yük, borç gibi geldi ki 1 lira olsa da öyle gelirdi çünkü birine borçlu olma hissinden nefret ediyorum. 30 lira bile bana borçlanma huzursuzluğu verirken insanlar binlerce liralık alışverişlerini önlerinde ne olacağı belirsiz aylar için nasıl taksitlendiriyorlar aklım almıyor valla.


ms brownstone
(01.09.18)
(6)

Bir app fikri

•Bir uygulama fikrim var finansal ilgili.Herkesin rahatça kullanabileceği aslında basit ama şu sıralar iyice gerekliliği artan bir şey.(dövizle alakalı degil) Bunu kimle paylasabilirim hayata geçirmek için?
•Bir uygulama fikrim var finansal ilgili.Herkesin rahatça kullanabileceği aslında basit ama şu sıralar iyice gerekliliği artan bir şey.(dövizle alakalı degil) Bunu kimle paylasabilirim hayata geçirmek için?
ırene adler
(30.08.18)
*Finans ile ilgili olcak.


ırene adler
(30.08.18)
bu uygulamayı kodlayacak kişi ile.


herkesin aklına sürekli fikirler geliyor. ve hatta çok özel sandığımız bir fikir, binlerce insanın aklına yakın zamanda geliyor. o yüzden kolay kısmı halletmişsin. asıl kısım zaten onu hayata geçirmek.

bir yazılımcı lazım. bu app'i gerçekleştirebilecek. bazen fikir basit gelir ama teknik anlamda onu yapmak için 3-4 yazılımcı ve en az 6 ay gibi süreler gerekir. bunlar hep masraftır. ve fikrin güzeldir, uygulama güzeldir gene de pazarlama kısmında tökezleyince de hiç kullanılmadan rafa kaldırılabilir.

zor ama bir yazılımcı bulup konuş bence.


musait olmadigim icin ben yazamam ama istersen ozelden fikrin uygulanabilirligi, teknik gerekliligi ve yaklasik ne kadar surede nekadara gelistirilebilecegiyle alakali yardimci olabilirim.


crucio
(30.08.18)
Fintables diye bir app var. twitterdan denk geliyordu hep turk bir cocugun. genc bir arkadasti ulas istersen cocuga fikir verir, o nasil yapmis vsvs


mhmtt
(30.08.18)
Paran var mı? Paran varsa bir yazılım firmasına gidip adam gün bazında yazılımcı satın alıyorsun ve yaptırıyorsun.


roket adam
(31.08.18)
(2)

Fotoğraf uygulamaları

>> Google Camera diye bir uygulama keşfettim fakat apk olarak indiriliyormuş. Play store'da yokmuş. Bu tam olarak ne demek? Aşağıdaki siteden indirsem sıkıntı çıkar mı?Riski var mı? Taptaze xiaomi telefonum oldu, zarar gelsin istemiyorum.:Dhttps://eksisozluk.com/google-camera--4343555Bu da indirilec
>> Google Camera diye bir uygulama keşfettim fakat apk olarak indiriliyormuş. Play store'da yokmuş. Bu tam olarak ne demek? Aşağıdaki siteden indirsem sıkıntı çıkar mı?Riski var mı? Taptaze xiaomi telefonum oldu, zarar gelsin istemiyorum.:D



eksisozluk.com

Bu da indirilecek site:

www.apkmirror.com



>>İkinci sorumda şu : google camera, vsco ve snapseed harici bildiğiniz iyi fotoğraf uygulamaları var mı? Paralı da olur.
ırene adler
(28.08.18)
sorun çıkmaz da google play store'da olması gerekiyordu onun. open camera tavsiye ederim.


ipmus90
(28.08.18)
apkmirror guvenilir sitedir. zaten yaptigi set Play Store'daki uygulamalari mirror etmek. yani Google Camera zaten Play Store'da var. play store'da olmayan uygulama apkmirror'da olmaz. Fakat Google Camera sadece nexus ve Pixel telefonlar icin. diger telefonlarda sorunlu calisma ihtimali yuksek.

play.google.com


crucio
(28.08.18)
(2)

Okyanusta dev dalgalar

>> Bu tip dev dalga videolari çok var Youtube'da. Aramızda denizciler var sanırım. Okyanus aşırı seferlerde bu dalgalarla karşılaşmak olası mı? Denizciler için bir rutin mi bu? Yoksa bunlar çok nadir denk gelebilcek ekstrem dalgalar mı? Bir şekilde bu dalgadan kurtuluyor bu gemiler.Feribot birazcık
>> Bu tip dev dalga videolari çok var Youtube'da. Aramızda denizciler var sanırım. Okyanus aşırı seferlerde bu dalgalarla karşılaşmak olası mı? Denizciler için bir rutin mi bu? Yoksa bunlar çok nadir denk gelebilcek ekstrem dalgalar mı? Bir şekilde bu dalgadan kurtuluyor bu gemiler.


Feribot birazcık sallasa içimi korku kaplar, orda olsam korkudan ölmüştüm herhalde. Nedir bu videoların olayı?

www.youtube.com
ırene adler
(27.08.18)
insanlar bir de avrupa'dan amerika'ya gitmişler böyle O.o hem de ahşap gemilerle O.o


farabi
(27.08.18)
Ben kaptanım
Bu dalga ne ki diyorum sadece


(6)

Vodafone fatura

>> Faturama çok para ödüyorum sanırım. 1000 DK her yöne konusma, 1000 SMS, 2 GB internet 40 tl ödüyorum.20 tl cihaz için. Oldu sana 60 TL.Cihazı hariç tutarsak bu az gblı tarifenin 40 tl olması çok değil mi sizce de ? Vodafone faturalıyım. Sizde nasıl durumlar?
>> Faturama çok para ödüyorum sanırım. 1000 DK her yöne konusma, 1000 SMS, 2 GB internet 40 tl ödüyorum.20 tl cihaz için. Oldu sana 60 TL.


Cihazı hariç tutarsak bu az gblı tarifenin 40 tl olması çok değil mi sizce de ? Vodafone faturalıyım. Sizde nasıl durumlar?
ırene adler
(27.08.18)
aynısının 4 gb si 35 tl türkcell


rhan
(27.08.18)
ben turkcell'de 35 mi ne ödüyodum 500 her yöne, 1000 sms, 3 gb internete. şimdi bokunu çıkardığım bi tarifedeyim ama bunu da bırakıcam. en güzeli kontörlü hat :)))


Delay Fuze
(27.08.18)
çok.

vodafone red 1000 dk 1000 sms 8 gb 45 lira veriyorum.


nrmnm
(27.08.18)
Türktelekom da 10 gb var 40 tl pahalı seninki..


tociess
(27.08.18)
bana gore fazla oduyorsun.
750 dk 1000sms 8 gb icin 29tl veriyorum.
faturasiz turk telekom


roylemonia
(27.08.18)
tabiki cok. ayrica vodafone'nun ismine aldanma. kaliteli degil. turkiye'de kesinlikle; turkcell > turk telekom > vodafone.


ending credits
(27.08.18)
(3)

Xiaomi Türkiye garanti sorusu

>> Xiaomiden bir telefon almayı düşünüyorum. Telefon ''xiaomi Türkiye'' garantili dior. Resmi olarak garanti hizmeti veriyorlar mı artık? Şu anki durum nedir?https://www.log.com.tr/aldiginiz-cihazin-xiaomi-turkiye-garantili-oldugunu-anlama-yolu/Yukarda bi haber buldum. İthal eden şirketin genpa ara
>> Xiaomiden bir telefon almayı düşünüyorum. Telefon ''xiaomi Türkiye'' garantili dior. Resmi olarak garanti hizmeti veriyorlar mı artık? Şu anki durum nedir?


www.log.com.tr


Yukarda bi haber buldum. İthal eden şirketin genpa aracılıgı ile garanti hizmeti vermesi. Bu telefonda bu yolla mı garanti sağlar acaba?
ırene adler
(27.08.18)
o işler biraz karışık.
aşağıda açıklanmış.

www.webtekno.com


teritori
(27.08.18)
resmi olarak türkiye'ye eylül ayında gireceklerini duymuştum. ama şu an bu konu biraz karışık. kimisi resmi distribütör evofone diyor, kimisi hayır xiaomi merkezi böyle bir distribütör atamamiş diyor. ama su an evofone resmi garanti servisi olarak lanse ediliyor. ileriki zamanlarda daha net belli olur.


Neill
(27.08.18)
(8)

İş hayatı ve problemler

>> Bir işe başladınız, kariyeriniz için harika bir ortam. Maddi yönden de tatmin edici bir yer fakat bu şirkette bir kişi var. Kendisi kötülük yapmaktan, laf sokmaktan zevk alan biri. Siz herkesle eşit mesafede, güleryüzlü ve yardımsever olmaya çabalıyorsunuz. >>Bu adam aynı zamanda size yazıyor. Ka
>> Bir işe başladınız, kariyeriniz için harika bir ortam. Maddi yönden de tatmin edici bir yer fakat bu şirkette bir kişi var. Kendisi kötülük yapmaktan, laf sokmaktan zevk alan biri. Siz herkesle eşit mesafede, güleryüzlü ve yardımsever olmaya çabalıyorsunuz.


>>Bu adam aynı zamanda size yazıyor. Karşılık göremeyince daha çok sinir etmeye çalışıyor. Bu kişiye tavrınız ne olur? Veya iş hayatında bu tarz kişileri takmamak için ne tarz düşünce sistemleri geliştiriyorsunuz? İş haricinde konuşmamak nasıl mümkün olur? İş değişikliği mümkün değil, bu kılçık harici her şey güzel.
ırene adler
(22.08.18)
Hiç muhattap olmamak ve zaman. İyi veya kötü davranmamak. Ve zaman.


brad pitt
(22.08.18)
Hiç sevmediğim, ayar olduğum bi adamla aynı ofiste 1 yıl çalıştım. İlk 5 ay “sokayım böyle işe ak, istifa mı etsem” derken sabrettim. Sallamadım. Görmedim. Olabildiğince az muhatap oldum.

1 yılın sonunda işten şutlandı. İnşallah aynısını sen de yaşarsın. Müthiş bi his :))))


Delay Fuze
(22.08.18)
Sakin isini o mal yuzunden tehlikeye atma. O her isyerinde olmak zorunda olan o. cocugudur. O'nu hepimiz taniyoruz, isimleri farkli farkli olabilir. Diger arkadaslarin soylendigi gibi notr ol, isine saril, hepsi bu.


dougsampson
(22.08.18)
Yukaridakiler +1
"Zamanla salar, birakir" diye dusunur ve "Ya sabir" cekerdim. Bir de muhatap olmamak denmis ve ben de cok katiliyorum da, iyice insana yapisan bir tipse, sen konusmasan veya bakmasan bile istemedigin ot gibi dibinde bitiyorsa cok da mumkun olmayabiliyor. Sakin kalip isle ilgili seyleri konusmak daha onemli.

Arada yeni biri gelirse gidip ona da sarabilir, o zaman ugrasmaz belki.

Bir zaman sonra herkes kimin ne oldugunu anlar zaten, cok fazla kimin ne oldugunu saklamak mumkun degil is ortaminda. Musterih olunuz :)


aychovsky
(22.08.18)
Şöyle de dusunebilirsin: her gıcık olduğun biri olduğunda istifa mı edeceksin, hadi burayı bıraktın kariyer vs. açısından da daha iyi bir yer buldun diyelim. Böyle ömrünü surduremeyecegine göre?

Bir önem kıyaslaması ya da sıralaması yapabilirsin belki. O adam ve sana verdiği rahatsızlık mi daha önemli, yoksa senin orada bulunuşun ve bulunuş amacın ya da sana olası getirileri mi? bu minvalde sorular sorunlar kendine sonra da cevap bul.


dafaisss
(22.08.18)
Sabret ve mümkünse muhatap olma. Zorunlu anlar dışında konuşma. Öyle asık suratlı ol ki gülümsediğini hiç görmesin. Başkalarıyla gülüyosan o geldiği an surat as. Zamanla uzaklaşır ama bunu birkaç ay yapmak seni yorabilir, olsun bence.

Şunu unutma, ne yaparsan yap adam hakkında ofistekilerle konuşma. Gerizekalılar belli ederler hareketleriyle. Laf taşıyanları zaten hiç söylemiyorum. Hiçkimse, hiçkimse hakkında ne düşündüğünü bilmesin. Bunu başarırsan numberone oldun gitti zaten.


megalomaniac
(22.08.18)
çek kenara söyle. madem sığır, kibar olma. ne hissediyorsan kaba dille karakterinin bozuk olduğunu anlat ve bir daha yanına yörene yanaşmamasını söyle.


silver apple
(23.08.18)
Üst yönetime şikayet de edebilirsin. Illa elinde bir şey olmasına gerek yok. Yakinen izlemeye alırlarsa fark ederler ve gönderirler.


retiredcolonel
(23.08.18)
(4)

Mangal 101

> Selamlar, mangal için kanat harici hangi tavuk ürününü önerirsiniz? Kolay ve hızlı pişmesi önemli. Tavuk pirzolayı eledim,tavada bile geç pişiyor ve kalın.İkinci soru olarak hangi mangal kömürü iyi marketlerde satılan? Migros,macro gibi yerlere yakınım.
> Selamlar, mangal için kanat harici hangi tavuk ürününü önerirsiniz? Kolay ve hızlı pişmesi önemli. Tavuk pirzolayı eledim,tavada bile geç pişiyor ve kalın.

İkinci soru olarak hangi mangal kömürü iyi marketlerde satılan? Migros,macro gibi yerlere yakınım.
ırene adler
(20.08.18)
en hızlısı kanat , göğüs de hızlı pişer ama pişirmesini bilmezsen kuru olur.


vincenzo
(20.08.18)
KELEBEK


[GODDARD]
(20.08.18)
bizim burada mangal yeri var, kasaplar herkese “kelebek” denilen etten satıyorlar.


cedex
(20.08.18)
kelebek diyorum ve artıyorum


(2)

Taksit sınırlaması

>> 1 eylülde bazı taksit sınırlamaları yürürlüğe girecekmiş.Altına taksit tamamen kalkıyor. Elektronikte de 3 ay ile sınırlandırılmışhttp://www.gazetevatan.com/taksit-sinirlamasi-1-eylul-de-basliyor-1191307-ekonomi/>>Bu haberden anladığıma göre bu taksit sınırlamaları kredi kartı ile alımlarda geçer
>> 1 eylülde bazı taksit sınırlamaları yürürlüğe girecekmiş.Altına taksit tamamen kalkıyor. Elektronikte de 3 ay ile sınırlandırılmış

www.gazetevatan.com

>>Bu haberden anladığıma göre bu taksit sınırlamaları kredi kartı ile alımlarda geçerli değil mi sadece? Son zamanlarda evkur ve vodafoneda 24 taksit için 31 agustos son gün tarzında yazılar gördüm. Artık faturaya ekletip cihaz alma olayı kalkıyor mu 24 taksitle? Daha önce kredi kartına alımlarda bu tür kısıtlamalar olmustu fakat operatörlere ve evkur tarzı yerlere yansımamıstı, enteresan geldi.
ırene adler
(19.08.18)
kredi kartına taksit için geçerli bu sınırlamalar. senetli satışlar ve gsm operatörlerinin taahhütlü satışları devam edecek


cowboy
(19.08.18)
turkcell 1 eylül'e kadar mağazalardan taahhütlü alabilirsiniz diyordu internette. sonra güncelleyeceklermiş. krediye 6 ay limiti mi ne gelecekti, etkiler muhtemelen o tip satışları da.

elektroniğe kredi kartı için 3 taksit olayı geldi.

hatta turkcell demiş ki:

DUYURU 16/08/2018

15 Ağustos 2018 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan “Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketlerinin Kuruluş ve Faaliyet Esasları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” ve “ Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik”le getirilen değişiklikler gereği 1 Eylül’den itibaren cep telefonu, tablet ve bilgisayar alımı amacıyla kullandırılan kredilerin vadesi altı ayı geçemeyecektir. Size en yakın Turkcell mağazalarından 1 Eylül’e kadar 48 aya varan vade seçenekleriyle cep telefonu, tablet ve bilgisayar alımı amacıyla kredi kullanabilir ve cihaz satın alabilirsiniz.”


(1)

Eylül sonu Elazığ-Mardin

>> Eylül sonu annecimle Elazığdan başlayarak tur yapıcaz. Ordan diyarbakır, ordan da mardine geçicez. Bu tarihlerde havalar nasıl olur oralarda? Çok sıcak olmaz dimi? Rahat gezilir mi?
>> Eylül sonu annecimle Elazığdan başlayarak tur yapıcaz. Ordan diyarbakır, ordan da mardine geçicez. Bu tarihlerde havalar nasıl olur oralarda? Çok sıcak olmaz dimi? Rahat gezilir mi?
ırene adler
(15.08.18)
Ekim hatta kasıma kadar havalar güzel olur genelde. Ne çok sıcak ne de soğuk.


yemrem
(15.08.18)
(1)

Şnorkelden anlayanlar

>> Decathlondan yüzme şnorkeli diye bir şey aldım. Diğer şnorkellerin aksine önden takılıyor borusu. Videosunu aşağıda.https://www.youtube.com/watch?v=nV8tiyVj6Oc>> Ben bunu tahtayla bacak çalışırken (bir yandan nefes almaya çalışıyorum haliyle) yüzümü tamamen suyun içine sokarak ilerlemek için aldı
>> Decathlondan yüzme şnorkeli diye bir şey aldım. Diğer şnorkellerin aksine önden takılıyor borusu. Videosunu aşağıda.

www.youtube.com


>> Ben bunu tahtayla bacak çalışırken (bir yandan nefes almaya çalışıyorum haliyle) yüzümü tamamen suyun içine sokarak ilerlemek için aldım aslında. Harika bir şey, gerçekten iyi nefes alabildiğim için hiç yorulmuyorum nerdeyse. 1 saat 20 dakikayı geçmiş antrenman, ben farketmemişim bile. Kulaçlı yüzmede de kullandım.

>> Neyse bunu takıyorum bir de gözlüğü takıyorum. Gözlük burunu kapatan cinsten değil. Bu şnorkelle ağızdan nefes alıp veriyorum. Buraya kadar her şey yolunda. Burnumu da arada baloncuk çıkarmak suretiyle nefes vererek rahatlatıyorum. Bir saat 15 dakika civarı böyle çalışıyorum. Ayy soruya gelemedim.

>>Sorum şu şnorkelle yapılan ve ağızdan nefes alıp verilen bu antrenmanın bi zararı olur mu? Yazlık yerlerde saatlerce şnorkelle takılan dayılara aşina olduğum için bir sıkıntı olmaz gibi geliyor. İkinci soru burnuma yüzücülerin kullandığu klipslerden alsam nasıl olur? Arada burundan nefesi vererek devam etmek daha mı doğru?
ırene adler
(15.08.18)
Şnorkelde verdiğiniz havanın bir kısmını tekrar içinize çekersiniz. Bu borunun içindeki ölü alandır.

Düzgün bir şnorkelde hem nefes direncini azaltacak kadar çapı büyük, hem de bu ölü alanı minimize etmek için küçük yapılır.

İyi bir şnorkel ile bahsettiğiniz sürelerde sorun olmamalı. Zorlandığınız fark edersiniz zaten.

Ama yine de şnorkelsiz yüzmek kadar kondisyona faydası olmaz. Vücudun sınırlı hava ile antremanı dayanaklılığınızı daha çok arttırır gibi geliyor bana.

Burun kısmı tamamen keyfi.


burfak
(16.08.18)
(9)

Dışarda yemek

》》merhabalar, sağlıklı beslenmeye özen gösterenler ve kilo vermeye çalışanlar dışarda ne yiyorsunuz? Klasik avm mekanlarını düşünelim. Ramizde ızgara tavuk fileto, salata ve yogurttan oluşan menü var.Mantıklı geldi.Tavuk dünyası nasıl mesela bu açıdan?Tavuk artı bol salata.Genelde öğünlerim evde olu
》》merhabalar, sağlıklı beslenmeye özen gösterenler ve kilo vermeye çalışanlar dışarda ne yiyorsunuz? Klasik avm mekanlarını düşünelim. Ramizde ızgara tavuk fileto, salata ve yogurttan oluşan menü var.Mantıklı geldi.Tavuk dünyası nasıl mesela bu açıdan?Tavuk artı bol salata.Genelde öğünlerim evde oluyor fakat zaman zaman dışarda olabiliyorum. Ne yesem diye kafama takılıyor.Normalde carls jr,arbys vb affetmem de yemiyorum artık.
ırene adler
(15.08.18)
Eğer Tavuk dünyası varsa bulunduğum yerde mutlaka ilk tercihim o olur.
Tavuk + bol salata (makarna / patates istemiyorum)
Yoksa ızgara yiyebileceğim bir yer.

Hiçbiri yok sadece fast food var ise yememeyi tercih ediyorum.


mutekebbir
(15.08.18)
Edit:veya yerine ve yazmışım yukarda. Kilo vermeye ihtiyacı olmayıpta, sağlıklı beslenmeye çalışan kişiler var,anladık.Birileri üzerine gelmeden söyleyeyim dedim.

Tavuk dünyasında acaba tavukların sosu kaloriyi çok artırır mı?


ırene adler
(15.08.18)
klasik avm'lerde bile sağlıklı yemek yenecek bir sürü yer oluyor. ilk aklıma gelen

- ızgara yapan herhangi bir yer
- midpoint, kirpi tarzı yerler (özellikle başlangıçlar kısmında hem sağlıklı hem doyurucu baya şey oluyor)
- sushico
- starbuck's (salata)


Bence o soslarda yüksek kalorili şeyler vardır.
İçeriği bilmiyorum, tamamen tahmin.

Şöyle örnek vereyim;
Normal zamanımda: sosluları yerim.
Diyetteyken sadece şefin tavası yerdim onda sos yok gibi diye.


mutekebbir
(15.08.18)
dışarıda tavuk yemem, eve de belli zamanlar sadece organik/köy tavuğu falan alırım. AVM tarzı yerde ızgara et ya da yine ızgara balık yapan yerden takılırım. Duruma göre sulu yemek yapan Kayseri bilmemnesi isimli yerlerden gözüme hoş gelenler ile de takılabilirim (sağlıklı gibi görünen bu ev yemeği tadındaki yerlerde de özellikle monosodyum glutamat, rafine şeker gibi zararlıları sulu yemeklere farkettirmeden dayayabileceklerini düşünerek son tercih yapmaya çalışırım).

Kişisel olarak, belli sağlık problemleriniz yok ve gün içinde başka karbonhidrat alınmadı ise lavaş dürüm muhabbetlerini de severim, ama içine neler girdiğini bilmem, görmem lazım, sosla falan işim olmaz, saf döner ya da ciğer+salata favorimdir.


candanag
(15.08.18)
ben asla tatlı, çikolata, dondurma türevi şekerli gıda tüketmiyorum. yalnızca meyve. koladır meyve suyudur şekerli hiçbir şey yok. kalori almam oldukça zorlaşıyor bu şekilde, dolayısıyla karbonhidrat marbonhidrat düşünmeden rahatça yiyorum istediğimi.

fast food yemem ürünler doğallıktan oldukça uzak olduğu için.

dışarıda tavuk da yemem zorda kalmadıkça, hormonlu hep.

avm'lerde sulu yemekçi varsa orada yerim, yoksa lahmacun-pide yerim, et döner yerim belki düzgün bir yerse, hafif fast food'a girse de.

biraz daha gelişmiş yemek bölümüne sahipse avm, ızgara ürünler yerim


tejeve
(15.08.18)
Köfteci Yusuf gibi yerlerde köfte/sucuk v.b ürünlerle yanında ikram olarak verdikleri salatayı yerim. Getirdikleri ekmeği yemiyorum. Zaten etin yanında herhangi bir şey vermiyorlar, sadece et yiyorsun. Sonra da şekersiz çayımı içer çıkarım. Kısacası et+salata olayı ekmek ve şekerli/gazlı içeceklerden uzak durdukça ideal.


Abdurrahman
(15.08.18)
sırasıyla; tavuk dünyası, pidem, lahmacuncu.


Starbucks, Gunaydin, HappyM.


baldan kaymak
(17.08.18)
(3)

Bacakta taş parçası

>> 8 yaşındayken arabanın altında kalmıştım. Bacağım(dizin yan tarafı) yara olmuştu ve ben çok ağladığım için düzgün müdahale edemediler sanırım. O kısımda ufak bi taş parçası kaldı derinin içinde.>>İlk yıllarda taş biraz hissediliyordu yukardan deriye dokununca ve ufak bi karaltı vardı orda. Şu an
>> 8 yaşındayken arabanın altında kalmıştım. Bacağım(dizin yan tarafı) yara olmuştu ve ben çok ağladığım için düzgün müdahale edemediler sanırım. O kısımda ufak bi taş parçası kaldı derinin içinde.

>>İlk yıllarda taş biraz hissediliyordu yukardan deriye dokununca ve ufak bi karaltı vardı orda. Şu an taşı hissedemiyorum fakat karaltı hala var. Bi tanıdığa bahsetmiştim geçen ''hemen aldır onu, yürümüştür o taş vücutta'' dedi.


>Böyle bir şey olabilir mi? Bana hala oralarda ama derinlere indi gibi geliyor. 20 yıldan fazla oldu. Aldırsam mı acaba?
ırene adler
(15.08.18)
Bir doktor,
bir röntgen,
muhtemelen diş çektirmekten daha basit bir operasyon
ve bir anda kafadaki bütün soruların uçup gitmesi


oguz altun
(15.08.18)
vucüttaki yabancı maddeler gerçekten ilerleyebiliyor. mesela ağzınızda kırılan bir iğne kafanızın arkasında çıkabilir. aynı şekilde ufak taş parçasıda vucudunuzda ilerlemiş olabilir ama nereye hiç bir fikrim yok. denildiği gibi bir adet röntgen her şeyi çözecektir.


neverlose
(15.08.18)
yabancı cisim ilerleyebiliyor evet. bir arkadaşımın sırtından toplu iğne aldılar yıllar önce.


veritaslibertas
(15.08.18)
(3)

Yüzme ile ilgili

>> Selam herkese, kulaç atarak yüzerken (kafa içerde) nefes almak için şnorkel harici bir alet falan var mı? Sanmıyorum ama belki yapılmıştır bişiler. Yan dönerek nefes almada problem yok fakat dönmek istemiyorum, direkt olarak kulaç atarak ilerlemek istiyorum. Çok hızlı olmama gerek yok.>>İkinci so
>> Selam herkese, kulaç atarak yüzerken (kafa içerde) nefes almak için şnorkel harici bir alet falan var mı? Sanmıyorum ama belki yapılmıştır bişiler. Yan dönerek nefes almada problem yok fakat dönmek istemiyorum, direkt olarak kulaç atarak ilerlemek istiyorum. Çok hızlı olmama gerek yok.

>>İkinci soru protein içeren ara öğün neler olabilir sizce?Pınar proteinli yogurt aldım,ceviz-badem kırıp yiyorum. Başka ne yapabilirim?

>>Alakasız üçüncü soru: Kurbağa hikayesi gibi kurun 7'ye yakın olmasına alıştırıldık mı şimdi? 5 civarına düşüp sabitlenmez mi?
ırene adler
(13.08.18)
decatlonda tüm yüzü kapatan maske şeklinde bir alet var. şnorkele göre daha kolay kullanımlı.


genc irisi
(13.08.18)
ikinci soruya yanıt: sporcu beslenme uzmanı Cenk Özyılmaz'ın eşime verdiği listede protein sütü, sek quark ve calve fıstık ezmesi var.


Birinci soruya cevap; alın şnorkeli. Ben gözlük+Speedo Centre Snorkel kullanıyorum. Piyasada 30-35 TL'ye olanlar var. Onları alabilirsin. Her türlü işini görür. Speedo'ya gerek yok.


Evocati
(13.08.18)
(4)

İngiltereye gidebilmek

>>> Selam duyurucular, ingiltere yerleşebilme ihtimalim hakkında daha ciddi düşünmeye başladım. Zaten aklımda vardı fakat şu an gerçekleştirme isteğim daha da arttı.>>Durumlar şu: Türkiyede iki lisans bitirdim.(ünilerden biri top 3) İşletme ve alakalı konular üzerine. İngilizcem çok iyi seviyede. H
>>> Selam duyurucular, ingiltere yerleşebilme ihtimalim hakkında daha ciddi düşünmeye başladım. Zaten aklımda vardı fakat şu an gerçekleştirme isteğim daha da arttı.


>>Durumlar şu: Türkiyede iki lisans bitirdim.(ünilerden biri top 3) İşletme ve alakalı konular üzerine. İngilizcem çok iyi seviyede. Her ne kadar türkiyede iyi seviyede bir üniversite de olsa, diplomanın orda pekte geçerli olmadığının farkındayım ve örneklerden duydum.

>>> İngilterede elini sallasan işletme ve benzeri konularda okul veya yüksek lisans bitirenler olduğunu da biliyorum. Londra merkezde kuzenim var. Dil okulu için gitmişti 13 sene önce. Orda iş buldu, bi şekilde kaldı. 2 yıl önce bir kafe devraldı. Şu an işleri iyi gidiyormuş. Yine de zaman zaman güvenilir elemana ihtiyaç duyuyormuş.


>>> Benim oraya gidip bir şekilde tutunabilmem için olması gereken eğitim aldığım dalla alakalı bir yüksek lisans programı bulup, orda bu eğitimi almak ve daha sonra eğer bulabilirsem iş bulmak. Eğer iş bulamazsam Türkiyeye dönüş. Sizce şu an benim için tek yol bu mu? Bir şekilde orda 1 sene geçirmek ve kuzenin cafesinde çalışmak illa yüksek lisansla mı mümkün olacak?


>> 3 bin sterlin para var(çok az biliyorum), kuzenden de isteyebiliriz biraz gerekirse ama ne kadar lazım olur kestiremiyorum.1 sene yaşam ve yüksek lisans ücreti tahmini ne kadar olur? Ne yapsam ya? Nasıl bir yol izlesem? Ankara anlasması filan var dedi kuzen, onu da duydum. İş mi kurmam gerek illa orda? Onun içinde baya para lazım değil mi? Bilgisi olanlar biraz aydınlatabilirse sevinirim.

>>Son olarak şunu sormak istiyorum. Ben gideyim, kendimi anlatayım ve o firmayla birlikte en makul yolu bulalım. Bu tarz güvenilir danışmanlık hizmeti veren yerler var mı?
ırene adler
(10.08.18)
ingiltere'de yuksek lisans tamamen ticari bas parayi al diplomayi usulu oldugu icin cogu alanda burs yok ve asiri pahali. bir senelik yukek lisans 15bin pound falan. yasam masrafin olamamli zaten kuzeninde kal. ankara anlasmasiyla ilgili eksi sozlukte sayfalarca bilgi var. orayi oku ondan sonra sor.


hot potato
(10.08.18)
bizim bir arkadaş 2 sene önce dil eğitimi için gitti 4 aylığına. okul ve gezme tozma hariç 48 bin tl tuttu. paranın çok büyük bir bölümü barınmaya gidiyor. ankara anlaşmasıyla selam ben bakkal açmaya geldim diyemiyosun, kuracağın işletmenin faydasına bakıyorlar. projesiz girilmez o işe


Tears of Devil
(10.08.18)
bu konuda tecrübesi olan bir kişi Safiye Hanım
kendisine ulaşırsanız sizlere yardımcı olabilir
www.denizliyeminlitercuman.com


ahtingir
(10.08.18)
nickinden anladigim kadariyla kadin bir yazarsin. -yanlis anlasilma olmasin-, ingiltere'de eger gidersen, okul sonrasi kolayca is bulursun; cunku ingilizler kadinlara pozitif ayrimcilik yapar ve sen gocmen olacagin icin, bir numarali adaylardan biri olursun.

baslangic icin para bulman lazim. tuition fee+living expenses olmak uzere hesabinda para gormek isteyecekler ki bu en az 25bin pound olacaktir, bu sekilde sana 1 yil 4 aylik ogrenci vizesi versinler. dil okulu almadigini esas aldim. oraya gidince, kuzeninin yaninda kalirsin masrafin olmaz, lakin okul ucretini karsilayabilecek mi?

ankara anlasmasi icin business planin olmasi lazim. bazen 30-40bin poundla gelenler oluyor, kumpirci acmak icin gelen ingilizce ogretmeni de gordum. olabilir yani.

Kacak gocek, evlilik vs islerini dusunme, ingilizler artik yemiyor bunlari.


(2)

Vpn site olarak

>>Operada ne güzel çubukta vardı bi ara vpn, tıklayıp giriyordum. Kaldırmışlar şimdi. Ayarlarda var ama tıklıyorum olmuyor.>>Site olarak vpn hizmeti veren bi yer arıyorum.Yani girmek istediğim adresi siteye yazayım,beni yönlendirsin. Proxfree, girmek istediğim siteye girmedi.
>>Operada ne güzel çubukta vardı bi ara vpn, tıklayıp giriyordum. Kaldırmışlar şimdi. Ayarlarda var ama tıklıyorum olmuyor.

>>Site olarak vpn hizmeti veren bi yer arıyorum.Yani girmek istediğim adresi siteye yazayım,beni yönlendirsin. Proxfree, girmek istediğim siteye girmedi.
ırene adler
(07.08.18)
opera vpn'i daha dün kullandım ya, olması gerekiyor.


neverlose
(07.08.18)
(12)

Katlanır kamp sandalyesi

>>> Herkese iyi geceler, son zamanlarda sahilde orda burda sıkça gördüğüm katlanır kamp sandalyelerinden almak istiyorum. Bunların bi markası yok galiba değil mi? En ucuzunu alıp geçmek mi lazım? Nerden alsam daha iyi olur?https://urun.gittigidiyor.com/spor-outdoor/140-kg-kapasiteli-katlanir-kamp-sa
>>> Herkese iyi geceler, son zamanlarda sahilde orda burda sıkça gördüğüm katlanır kamp sandalyelerinden almak istiyorum. Bunların bi markası yok galiba değil mi? En ucuzunu alıp geçmek mi lazım? Nerden alsam daha iyi olur?


urun.gittigidiyor.com


>>Gittigidiyorda buldum bir tane. Genelde bu civarda mı fiyatlar?


Edit: Canlar cevaplar için teşekkürler. 4-5 tane alıcam ben. 70 liralıklar fazla geliyor. 300 tl sandalyeye veremicem:D

www.tekzen.com.tr

En uygun tekzende buldum, bunları alıcam.
ırene adler
(05.08.18)
Migrostakinin aynısı sanırım, güzel bu. 40₺ idi yanlış hatırlamıyorsam migrosta da


sekerse tehlike
(05.08.18)
140 kilo dediği hikaye, migrosta var aynısı 90 kilo yazıyor. git migrosa otur dene.

ayrıca bu biraz irice birisi için oldukça rahatsız.

ön taraftaki demirler aşağıdan bacaklarına batıyor, rahatsız ediyor.

sağlam bişey istiyorsan 40 yerine 140 ver decathlondan al. xl olanlar var.


killerbee
(05.08.18)
www.avfoni.com

ben bunlardan gecen sene aldim.(40-50tl arasi birsey verdim) cok rahatlar tavsiye ederim. bircok sandalye denedim popoya felc gecirtir. denemeden almayin


1917
(06.08.18)
alınacak tek garantili adres; decathlon


Big bada bum bum
(06.08.18)
www.tekzen.com.tr
bende bunlardan var
yanına yaklaşabilen görmedim konfor açısından


superb
(06.08.18)
decathlondakiler iyi oluyor


decathlon+1


babilbaligi
(06.08.18)
heyecan aramayın. 40 lira bu dandik şeye vereceğine git 2 yıl garantili decathlon'dan al. vereceğin 30 lira daha fazla.


teknikekip
(06.08.18)
Ucuz modeller oturduktan belli bir süre sonra bacakların dış kısımları demir aksama dayandığı için acıtıyor ;)


sbryldrm
(06.08.18)
Look what I found on AliExpress
s.aliexpress.com

Bu ürünü al ve her yerde rahatça taşı.


aylakadam
(06.08.18)
>>>>>>bunların hepsi aynı Çin’den geliyor

><><<><>> Migros’tan alın daha ucuz

>>>>>#}{}} hem de kargo bekleme derdiniz olmaz


catch the arrow
(06.08.18)
4 sene önce Migros’tan 20 liraya almıştım, şimdi abimle kız arkadaşı kullanıyor ve kampçılar. Bahar ve yaz hemen her hafta sonu ve uzun tatillerde kullanıyorlar. İyi dayandı bizimki. Garantiye ihtiyaç duymadık ama öyle denk gelmiş de olabilir.


aychovsky
(06.08.18)
(11)

Türk markaları

>>> Bayıldığınız, iyi ki var dediğiniz, ürünlerini severek kullandığınız Türk markaları neler? Yüzde yüz Türk olsun.Benim Eyüp Sabri Tuncer. Bir çok ürününe hastayım. Sabunları,kolonyaları, ıslak mendilleri.. Her türden marka olur.
>>> Bayıldığınız, iyi ki var dediğiniz, ürünlerini severek kullandığınız Türk markaları neler? Yüzde yüz Türk olsun.



Benim Eyüp Sabri Tuncer. Bir çok ürününe hastayım. Sabunları,kolonyaları, ıslak mendilleri.. Her türden marka olur.
ırene adler
(02.08.18)
pasabahce


orange coffee
(02.08.18)
pasabahce +1
vakko
sutte sarkuteri


cedex
(02.08.18)
mavi ve LTB


samiabi19
(02.08.18)
Paşabahçe + 1
Eyüp Sabri Tuncer + 1
Baharata falan girersek Kemal Kükrer ve Arifoğlu
Derimod
Pensan


aychovsky
(02.08.18)
paşabahçe bir +1 de benden


levyashin
(02.08.18)
est +1


phoarbix
(02.08.18)
rebul da iyidir


buiret
(02.08.18)
Eye connection, isim niye yabancı bilmiyorum ama fiyat performans harikası gözlükleri var.

eyeconnection.com


LESCON!

abartmıyorum, tüm bilindik markalardan daha sağlam ayakkabı üretiyor. bugüne dek onlarca ayakkabı eskittim, %80'i nike ve adidas'tı %20si lescon'du. lescon olanlar yıllardır sıfır gibi duruyor. diğerlerini ise ÇÖPE ATMASAYDIM şuanda giyilebilecek durumda değillerdi.

isterdim ki ülkede herkes lescon alsın. ülkemizin değerleri yükselsin.


ssiradanbirigibi
(02.08.18)
eti


Neill
(02.08.18)
yu-ma-tu


(6)

Deniz ayakkabısı

>> Merhabalar herkese, denizde yüzerken kum bile olsa ayağım yüzeye değdiğinde hep korku yaşıyorum. Bir kaç kez yengeç denk gelmişti. Bir de vatoz tarzı dipte duran bir balığa basacakmışım gibi geliyor.Kestane de olabilir. Rahat hareket etmek istiyorum.>>Bu sene bir deniz ayakkabısı alayım dedim. Ku
>> Merhabalar herkese, denizde yüzerken kum bile olsa ayağım yüzeye değdiğinde hep korku yaşıyorum. Bir kaç kez yengeç denk gelmişti. Bir de vatoz tarzı dipte duran bir balığa basacakmışım gibi geliyor.Kestane de olabilir. Rahat hareket etmek istiyorum.


>>Bu sene bir deniz ayakkabısı alayım dedim. Kullanışlı oluyor mu bunlar?Kullanan var mı aramızda? Link attım bir tane.Başka ne tür modellere bakabilirim? Decathlondakiler hiç hoş değildi.


www.yalispor.com.tr
ırene adler
(02.08.18)
tatile nereye gidiyorsun bilmiyorum ama oradaki satıcılardan yarı fiyatına alırsın bu plastiği. bu parayı verme derim.


elorelia
(02.08.18)
çıralıda bunlardan bakkalda bile satılıyordu. elorelia +1


decathlon

çok ucuz ve gayet başarılı.


frkd
(02.08.18)
ADIDAS JAWPAW serisi, 10 yıldan uzun süredir üretilen bir seri.


slava
(02.08.18)
merhaba bence carrefour, a101, migros gibi marketlere aynı ayakkabıların çok daha ucuzu geliyor. bence altı üstü deniz ayakkabısına o kadar para vermeyin.


bu benim teorim
(02.08.18)
Ben gittim a101’den Aldım 12 liraya. Mis gibiler.


(10)

Diş kırılması

>>Dün yemek yerken üst arka dişlerimden biri kırıldı. Yediğim yemekte taş varmış. Tam olarak değil de bir parçası kırıldı. Kullanmadığım zaman bir sıkıntı yok fakat o tarafa doğru denk geldiğinde çiğneme olayı, çok fazla hassasiyet oluyor dişte ve çiğneyemiyorum.>>Ağzımın diğer kısmını kullanmam ger
>>Dün yemek yerken üst arka dişlerimden biri kırıldı. Yediğim yemekte taş varmış. Tam olarak değil de bir parçası kırıldı. Kullanmadığım zaman bir sıkıntı yok fakat o tarafa doğru denk geldiğinde çiğneme olayı, çok fazla hassasiyet oluyor dişte ve çiğneyemiyorum.


>>Ağzımın diğer kısmını kullanmam gerekiyor sürekli yemek yemek için. Bu hassasiyet geçer mi? Çok kötü bir şey. Annem zamanla geçer dedi ama emin olamadım:S Dişçiye gitmeyi gerektirecek bir durum var mı? Üç küçük parça halinde kırılan kısım duruyor.
ırene adler
(31.07.18)
benim de ayni durum basima geldi, arkadaki disimin o dört tepesinden iceri bakan bi kösesi kirildi. bi süre orada kaldi, cok ugrasmazsam oynamaz gibiydi ama dedigin hassasiyet oluyordu. yutarim falan ve daha kötü olur korkusuyla dis doktoruna gittim, kirilan kismi aldi yerine minik bi dolgu yapti. gecici cözüm falan demisti ama problemsiz yasiyorum. bunun üzerine oldu iki seneden fazla hatta.

dis kiriginin geri birlesecek hali yok, tez zamanda dis doktoruna gitmeni öneririm.


ayk
(31.07.18)
muhtemelen çürüdüğü için koptu. diş hekimi'ne danışın. Dolgu ile kurtarılabilir, eğer ilerlemişse kanal tedavisi uygulanır.


1917
(31.07.18)
@ayk

Kırık birleşmez ben de biliyorum da hiç uğraşmak istemiyorum doktorla. Bu hassasiyet zamanla geçer mi onu merak ediyorum.

@1907

Yediğim yemekte ufak bir taş varmış.O yüzden oldu.


ırene adler
(31.07.18)
Dis hekimine gidin. Curuk yoksa sadece kirildiysa torpuler, cilalar ve dolgu yapar. (Ya da sadece torpuleyip cilalar)

Daha ciddi bir durumsa eger, onun da tedavisini yapar.
Dudaginizin ici vs yara olabilir, ben olsam ihmal etmem.


kuehles blondes
(31.07.18)
Git doktora, sonradan ortaya çıkabilecek acısı daha da beter ve diş kaybına gidebilir duruma göre. Şu anda acısız rahat bir tedavi ile kurtulursun.


diş kırılınca hassasiyet geçiyor sal biraz. ilk başlarda çok sıkıntılı ama bikaç hafta sonunda geçiyor.


isvicre rakisi
(31.07.18)
benimde başıma benzer birşey geldi. Röntgeni çekilmeden birşey demek zor. o yüzden ihmal etmeyin. eğer çürük varsa dolgu,kanal tedavisi vs ile kurturabilir.
Ayrıca 6 ayda bir diş hekimine muayene olmakta fayda var.


1917
(31.07.18)
Hassasiyet geçse bile diş hekimine gitmelisiniz.


thewhitewolf
(31.07.18)
Basima 3 defa geldi kesinlikle doktora git yoksa hassasiyet gecse bile yakin zamanda disini kaybedeceksin
O hassasiyet de gecmiyor


basond
(31.07.18)
zamanla gecmez, oradaki göçük bakteri yuvasi olur, buyur, arada iltihaplanabilir sonrasi kanal + dolgu olur.


robokot
(31.07.18)
(2)

Yurtdışı telefon kayıt

>> Yurtdışından gelen telefonu ablamın pasaportu üzerinden kaydettiricem. Bu telefonu biraz kullandıktan sonra satmak istersem süreç nasıl işliyor? Yani şunu merak ediyorum: Bu telefonu birine sattım, o kişi telefonla bazı katakulli işlere girdi, imei kaydı ablamın üstüne. Bu noktada bir problem çı
>> Yurtdışından gelen telefonu ablamın pasaportu üzerinden kaydettiricem. Bu telefonu biraz kullandıktan sonra satmak istersem süreç nasıl işliyor? Yani şunu merak ediyorum: Bu telefonu birine sattım, o kişi telefonla bazı katakulli işlere girdi, imei kaydı ablamın üstüne. Bu noktada bir problem çıkar mı bizim adımıza?


>>Bu durumlarda telefon hattı mı daha önemli?Ne yapmak lazım? Kaydettirmeden ve kullanmadan sıfır olarak satmak da ihtimal dahilinde, o yüzden karar veremiyorum.
ırene adler
(28.07.18)
telefonla işlenen suçlar hatla ilgili, hat sahibini bağlıyor. İmei numarasıyla pek ilgili değil.


efruz
(28.07.18)
Telefonu satarken mutlaka tutanak tutun. Şu IMEI numaralı telefon şu tarihte şu kişiye satılmış ve teslim edilmiştir diye. alanın imzası olsun. bir ara ikinci el alan dükkanlar imzalatıyordu bu minvalde bir evrak.


cowboy
(29.07.18)
(4)

Adres çevirisi

>> Çeviriyle ilginenler bakar mısınız? Bir araştırma çevirisi aldım da bolca adres var. Türkiyede adresler. Bunları çevirirken Çicek caddesi diyor mesela. Çiçek kısmına yani cadde ismine dokunmuyoruz. Peki ''cadde'' kısmını çeviriyor muyuz?>Adreslerin yanı sıra ayrıca adres tarifleri de var. Mesela
>> Çeviriyle ilginenler bakar mısınız? Bir araştırma çevirisi aldım da bolca adres var. Türkiyede adresler. Bunları çevirirken Çicek caddesi diyor mesela. Çiçek kısmına yani cadde ismine dokunmuyoruz. Peki ''cadde'' kısmını çeviriyor muyuz?

>Adreslerin yanı sıra ayrıca adres tarifleri de var. Mesela Büyük Han'ın karşısı diyor. Burda ''han'' ı çevirçek miyim ? Karşısı kısmını anlatmak için çeviri şart.
ırene adler
(25.07.18)
Ben adresleri dokunmadan olduğu gibi bırakırım. Sonuçta adresi anlaması gereken postacı veya gittiğin yerde adres sorduğun adam.


zombi
(25.07.18)
adresler çevrilmez. sadece ülke kısmı çevrilir. karşı taraf hangi ülkeye gideceğini görsün diye. gerisi türkiyedeki görevlilerin işi.

ancak kolaylık olsun diye adreslerdeki türkçe karakterleri kaldırırım. karşı taraf sonuçta "ç,ş, ö, ü, ğ" gibi harfleri tanımıyor, eğri büğrü onlarla uğraşmamaları için türkçe karakter kullanmıyorum.

edit: tarifleri de olduğu gibi bırakmak gerekiyor. zira onlarla hep türkiyedeki görevliler uğraşacak.


lesmiserables
(25.07.18)
lesmiserables +1


reavelyn
(25.07.18)
Çevrilmemesi evladır. çevrilmiş gördüğüm de oluyor


(2)

Yeni batarya hız olayı

》İdareten kullandığım samsungun eski bi teli var şu an bende(core prime diye bi model).Bataryası yüzde 30 civarındayken bir anda kapanıyordu.Önemli bir telefon bekliyorum bu yüzden orjinal olmayan bi batarya aldım.》Bu bataryayı taktıktan sonra telefon inanılmaz hızlandı.İnternette sörf çok kolaylaşt
》İdareten kullandığım samsungun eski bi teli var şu an bende(core prime diye bi model).Bataryası yüzde 30 civarındayken bir anda kapanıyordu.Önemli bir telefon bekliyorum bu yüzden orjinal olmayan bi batarya aldım.

》Bu bataryayı taktıktan sonra telefon inanılmaz hızlandı.İnternette sörf çok kolaylaştı.Hemen açılıyor sayfalar,uygulamalar.Adeta bi Note 8'e döndü emektar alet:D Bu durum bilinen bir şey mi?Daha önce duymadım böyle bişi.
ırene adler
(24.07.18)
Batarya telefonun performansını etkiler. Orjinal olmasa da yeni aldığın için hızlanır telefon. Hatta apple, telefonları bilinçli olarak yavaşlatma mevzusunu da batarya üzerinden yapıyor. Bu yüzden bataryalarda indirime gitti.


ismira007
(24.07.18)
bu olay apple telefonlarda çıktı. apple bunu daha önce müşterileriyle paylaşmadığı özür üzerine özür dilerken, samsung “biz öyle şeyler yapmıyoruz hehe salak apple.” temalı reklamlar çekti.

ama samsung denen firmadan her şey beklenir. olabilir yani.


avianthem
(25.07.18)
(7)

İstanbulda börekçi

>> Aşağıdaki börek duyurusundan sonra canımız çekti. Sarıyer böreği biliyoruz bir tek burda ama eminim değişik börekler vardır. Nerde hangi böreği yiyelim? Güllüoğlunda su böreği güzel demişlerdi bi ara. Su böreği pek tarzımız değil.
>> Aşağıdaki börek duyurusundan sonra canımız çekti. Sarıyer böreği biliyoruz bir tek burda ama eminim değişik börekler vardır.


Nerde hangi böreği yiyelim? Güllüoğlunda su böreği güzel demişlerdi bi ara. Su böreği pek tarzımız değil.
ırene adler
(23.07.18)
adanada levent börekçiliği duymuşsunuzdur belki. Bayrampaşada şube açtılar orayı deneyebilirsiniz. bayrampaşaya kadar gidemem diyorsanız aynı tarz böreği beşiktaşta baboş börekçilik yapıyor ama levent börekçilik tabii ki daha lezzetli.


zencipanda
(23.07.18)
Çapa tıp fakültesi kapısının karşısında ara sokakta bi börekçi var,ismi aklımda değil.Yediğim en iyi kol böreği burdaydı.


arenas
(23.07.18)
levent börekçiliği herkes övüyor ama iki kere yedim. Yani bana denk gelmiştir ikinciyi de deneyeyim dedim ama ı ıh aşırı yağlı iki dilimden sonra bayıyor.


goodman
(23.07.18)
3-4 yıl önce Gaziosmanpaşa Havuzbaşı Atilla Baykal İlkokulu nun arkasındaki sokakta küçük bir börekçide hayatımda yediğim en iyi böreği yemiştim.
Bir daha yolum düşmedi.

Levent böreğin de bu kadar iyi olduğunu bilmiyordum ben de diyorum bu börekçinin önünde neden kuyruk var. Gayet beğendiğim bir kafe kapanıp yerine açılınca dikkatimi çekmişti.
Yolum düşünce ben de bir bakayım.


mutekebbir
(23.07.18)
Levent borek kadar iğrenç bir börek yok. Yemeyin.


dramadi
(23.07.18)
@dramadi


Biliyorum o böreği.Görüntüsü pek lezzetli gelmedi çünkü ben börekte fazla iç malzeme sevmem. Annem yaptıgında bile bazı peynirleri,ıspanakları cıkartıp yerim. Levent börek bana göre hiç değil o bir kilo peynirle:D


ırene adler
(23.07.18)
Sebzeli börekler severseniz Boşnak böreklerin deneyebilirsiniz. Pırasalı ve patlicanli olanlari çok iyi bence


red g
(23.07.18)
(1)

İkinci el marka çanta

>>Elimde 10'a yakın marka çanta var. Hepsi yeni gibi,çok az kullanılmışlar. Miu miu,prada, yves laurent gibi markalar. Bunları toplu olarak satabilceğim ikinci el marka satan dükkanlar var mı İstanbulda?>>Site olarak modacruz,dolap gibi yerlere koydum onlar da kol gibi komisyon alıyor.İkinci sorum ş
>>Elimde 10'a yakın marka çanta var. Hepsi yeni gibi,çok az kullanılmışlar. Miu miu,prada, yves laurent gibi markalar. Bunları toplu olarak satabilceğim ikinci el marka satan dükkanlar var mı İstanbulda?

>>Site olarak modacruz,dolap gibi yerlere koydum onlar da kol gibi komisyon alıyor.İkinci sorum şu: Ayrıca gardrops diye bir site var, orası hiç komisyon almıyormuş.Bu site nerden para kazanıyordur?
ırene adler
(21.07.18)
www.depop.com
Çalıştığım firma diye söylemiyorum, moda ve stil anlamında en rafine kitleye depop'ta ulaşabilirsin.


yazarcik
(21.07.18)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.