Giriş
(2)

kefir

arkadaşlar merhaba,mucize probiyotik kefir ile ilgili birkaç teknik sorum olacak:- marketlerde satılan kefirler pastörize ediliyor mu? ediliyor ise bu işlem probiyotik canlıları da yok etmez mi?- hakiki kefir ya da kefir mayası nerden bulabilirim? (ist)- son olarak da yaş kefir mayaları bakteri çeşi
arkadaşlar merhaba,

mucize probiyotik kefir ile ilgili birkaç teknik sorum olacak:

- marketlerde satılan kefirler pastörize ediliyor mu? ediliyor ise bu işlem probiyotik canlıları da yok etmez mi?

- hakiki kefir ya da kefir mayası nerden bulabilirim? (ist)

- son olarak da yaş kefir mayaları bakteri çeşitliliği açısından aynı mıdır? başka bir deyişle, farklı mayalar ile üretilen kefirlerin farklı ürünler olma ihtimali var mıdır? (misal, yoğurt standar bir besin.)

yardımcı olacak arkadaşlara peşinen teşekkürler!
4grammaton
(17.01.19)
2- kefir paylaşım grupları var facebbokta ve instagramda ordan bulabilirsin. ya da süleyman demirel üniversite'sinin ürettiği danem markalı mayayı migroslardan temin edebilirsin.

3-muhakkak. bakteri sayısı değişken diye biliyorum. su ve keçi hammaddeli kefir mayaları var.


dedim ben sana
(17.01.19)
1. Ediliyor, pastörizasyon faydalı bakterileri öldürür. Market kefiri kefir değildir, bence market kefiri tuketmeyin.

2. Eşe dosta sor, GittiGidiyor falan gibi siteleri yokla

3.lesinlikle farklı oluyor. Tane kefir ile evde mayalanan kefirde farklılık olsa da bu sağlık etkisine bildiğim kadarıyla yansımıyor. Market ve toz maya ile yapılan kefirler ise çok ciddi olarak azalmış bir bakteri çeşitliliği içeriyor, hakiki kefir değiller bana sorarsanız.

Gıda mühendisliği backgroundu olan birisi olarak diyeceklerim bunlar


JohnOakley
(17.01.19)
(3)

Venüs mü?

Arkadaşlar merhaba,Fotoğrafını çekme imkanı bulamadım ama birkaç haftadır sabah saat 7-8 arası gökyüzünde güneydoğu yönünde, ufuk çizgisinden (kol boyuyla) ölçüldüğünde yaklaşık 2 karış yükseklikte çok parlak bir yıldız var.Bilgisi olanlara varsa bunun Venüs mü yoksa başka bir gök cismi mi olduğunu
Arkadaşlar merhaba,

Fotoğrafını çekme imkanı bulamadım ama birkaç haftadır sabah saat 7-8 arası gökyüzünde güneydoğu yönünde, ufuk çizgisinden (kol boyuyla) ölçüldüğünde yaklaşık 2 karış yükseklikte çok parlak bir yıldız var.

Bilgisi olanlara varsa bunun Venüs mü yoksa başka bir gök cismi mi olduğunu ve niye bu kadar büyük göründüğünü söyleyebilir misiniz?

Peşinen teşekkürler.

Not: Location -> İstanbul Seması
4grammaton
(16.01.19)
Skymap uygulamasını yükleyin akıllı telefonunuza


Ben de görüyorum arada, hava açık olduğundan özellikle bu sabah aşırı parlaktı. Venüs olduğunu düşünüyorum ama araştırmadım. Venüs dünyadan en net görünen gezegen çünkü.


peggy
(16.01.19)
Evet Venüs. Az yanında daha soluk olan da Jüpiter.

Stellarium güzel uygulama. Az bir ücreti var ama kesinlikle hakkını veriyor.


desdenova34
(16.01.19)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.