Giriş

Intestinal metaplazi

Midemde 4 senedir helikobakter plori bakterisi yoktu. Geçen endoskopi sonucuna göre bu bakteri gene çıktı ve hem de üstüne metaplazi var. Doktor 3 ilaç verdi penisilinsiz. Bu durum kansereDöner mı illa? Yoksa tamamen yok edebilir miyim?
Midemde 4 senedir helikobakter plori bakterisi yoktu. Geçen endoskopi sonucuna göre bu bakteri gene çıktı ve hem de üstüne metaplazi var. Doktor 3 ilaç verdi penisilinsiz. Bu durum kansere
Döner mı illa? Yoksa tamamen yok edebilir miyim?

kapalı dosya

arkadaşlar 2015 yılında 9 senedir süren bir dava kapandı ve katılandan davayla ilgili alınan 1.000 (bin) tlnin iadesine karar verilmiş katılana. şimdi yeni haberimiz oldu. hala paramızı alabilir miyiz? alırsak faiz vs. ne kadar olur? uyapta iade kararı var faizi yazmıyor.. dava başka bir ildeydi.. o
arkadaşlar 2015 yılında 9 senedir süren bir dava kapandı ve katılandan davayla ilgili alınan 1.000 (bin) tlnin iadesine karar verilmiş katılana. şimdi yeni haberimiz oldu. hala paramızı alabilir miyiz? alırsak faiz vs. ne kadar olur? uyapta iade kararı var faizi yazmıyor.. dava başka bir ildeydi.. o yüzden önemli.
(1)

Gss g1

Kardeşimin 3 yıldır hep g1 seviyesi idi. Geçen sene 65 bu sene 76 TL ödüyoruz aylık. Geçen ay ocak ve şubatı bir yatırdım yani Şubat ayında ocak Şubat toplam 150 yatırdım. Bu ay tek ay olması lazım yani 70 küsur ama 150 TL görünüyor bu neden? Gene 2 ay görünüyor.
Kardeşimin 3 yıldır hep g1 seviyesi idi. Geçen sene 65 bu sene 76 TL ödüyoruz aylık. Geçen ay ocak ve şubatı bir yatırdım yani Şubat ayında ocak Şubat toplam 150 yatırdım. Bu ay tek ay olması lazım yani 70 küsur ama 150 TL görünüyor bu neden? Gene 2 ay görünüyor.
E devlet şifresi varsa orada görünüyor hangi ayları yatırıp yatırmadığı. Normalde mart 1 den itibaren mart ayını da gösteriyorlar.

Siz ocak şubat diye aralık ocak yatırmış olmayın ama o zamanda 150 olmazdı. Bir bakın e-devletten.


(11)

Satılık eve teklif vermek

İstediğimiz yerde bir ev var emlakcida. 400 bin ama 300 bin teklif etsek abartı mı olur? Semt kalburüstü ama sahibinin vaziyetini bilmiyoz. Bu teklifi hemen evi görünce mı yapalım yoksa bir gün sonra mesela telefonda mı yapalım?
İstediğimiz yerde bir ev var emlakcida. 400 bin ama 300 bin teklif etsek abartı mı olur? Semt kalburüstü ama sahibinin vaziyetini bilmiyoz. Bu teklifi hemen evi görünce mı yapalım yoksa bir gün sonra mesela telefonda mı yapalım?
yok yapmayın, hele helel gidip o kadar zamanını çalıp yüzde 25 düşük teklif sunacaksınız.

baştan söyleyin adam gibi 300 bin veririm, eğer olursa geip görelim diye.

ha bana yapsaydınız buyrun gelin konuşalım diye sizi çağırıp dinlene dinlene evire çevire döverdim.

donanımhaber yan taraf bu arada.

evet evet ışıklardan sağa dönünce 100 metre ilerde.


killerbee
(07.02.19)
740 fiyat biçilen evi arkadaşım 600 e aldı.


mithrilfender
(07.02.19)
Kriz dönemi olduğu için ev sahibi değerlendirebilir.
Belki sen görünce 350 vermeye karar verirsin.
Gidip görüşün.


cakabo
(07.02.19)
evin durumunu gormeden, yerini bilmeden olur/olmaz demek yanlis olur. muhtemelen 400 isteyenler de pazarlik payi birakmislardir. tahminim kafalarindaki fiyat 350bin. evi gider gorursunuz, sagindan solundan masraflik isler cikartir 300 teklif edersiniz. sizin ve karsi tarafin pazarlik kapasitesine, karsi tarafin paraya sikisikliligina gore 325-375 arasi bir fiyatta anlasabilirsiniz.


crucio
(07.02.19)
Kesinlikle yapın. Ayıp falan olmaz bence. Yaşadığım şehirde 3 yaşında dublex daireye 500 bin küsür fiyat yazmıştı. 1 yıl boyunca satılmadı ev sahibi ilanı en son 470 bine düşürdü. akrabalarımdan elinde net olarak 350 bini olan akrabam teklif verdi ama gerçekten elinde 350 bin vardı, ev sahibi de kabul etti. Gayet olabilir.


Ev nerede hangi semt? Bunlar önemli düşüp düşmemesi konumuna bağlı.


rakidabalikolsa
(07.02.19)
ne ayıp olacak.

gör evi. 275.000 den pazarlık aç. 300.000 de anlaş. satıyorsa satsın şimdi. satmazsa 2 ay sonra o seni arar zaten.

adamlar 200.000' lık eve 400.000 isterken ayıp değil. sen değerini verirken aowww.


mistikla
(07.02.19)
3 sene önce "o kadar pazarlık payı olmuyor" diye yazardım. Ama piyasanın durumu kötü. Bir de fiyatlar hakikaten abartılmış balon fiyatlardı. Gidin, evi görün ve teklifinizi yapın. Evi görür görmez teklifi yapmanızda bir sakınca yok bu arada.


SiyamkedisiZorro
(07.02.19)
2018 martta 530 deyip 515 e olur dediği eve 460 lira teklik ettim, 466 liraya sattı ev sahibi. sen teklifini yap kenara çekil uygunsa ararsınız dersin.


prezarlatif
(07.02.19)
pazarlıkta sınır yoktur. en fazla "olmaz, paranıza göre ev bakın" derler.


babilbaligi
(08.02.19)
donanım haber ölücüsü gibi 5 liralık hediye çeki + şu elimdeki yarım metre pis iplik gibi bir teklif değil sonuçta, 300 bin ile başlar 300-350 arası bir yerde buluşursunuz.


Jesus Christ
(08.02.19)
(3)

2019 da ev almak

Arkadaşlar selamlar sevgiler1.5 sene önce evimizi sattık semt kötüleşti diye. Şimdi kiradayiz ve bu yıl kiradan kurtularak evimizi almak istiyoruz. Yer İzmir bu arada. İstediğimiz semtte satılık ev fiyatları artmadı bu iki senede ama çok düşmedi de. 2019 da sıfır ikinci el tüm evler dahil fiyatları
Arkadaşlar selamlar sevgiler
1.5 sene önce evimizi sattık semt kötüleşti diye. Şimdi kiradayiz ve bu yıl kiradan kurtularak evimizi almak istiyoruz. Yer İzmir bu arada. İstediğimiz semtte satılık ev fiyatları artmadı bu iki senede ama çok düşmedi de. 2019 da sıfır ikinci el tüm evler dahil fiyatları inecek deniyor. Bu yakın bir tahmin mı? Yoksa 1 yıl daha bekle bekle derken para pul olur mu? Birikimimiz TL.
Eğer paranız peşin ve krediye bulaşmadan alacaksanız şimdi tam zamanı.

Yok kredi çekecekseniz beklemeniz lazım, bu oranlardan kredi alınmaz. 1 gibi olması lazım mantıklı bir alışveriş için. O zaman da ev fiyatları yükselişe geçer, o yüzden krediler düşünce acele etmeniz lazım.


John Bloor
(16.01.19)
Uzmanı değilim fakat İzmirde yaşayan ve senelerdir ev alma hayali kuran biriyim. İlanları düzenli olarak takip ediyorum ve kredilerdeki inanılmaz yüksek faizler yüzünden evlerin eskisi gibi kolay satılamaması fiyatların düşmesine ya da en azından sabitlenmesine neden oldu son zamanlarda. Ben olsam nakitimi şu an emlak almak için kullanırdım. Satış yapamadıkça nakite açlık arttı piyasada. Direkt nakitiniz varsa pazarlıkla acımasız davranın :)


alaimisema
(16.01.19)
sıfır ev almayı düşünmüyoruz. 30-40 binlik düşüşler bile iyi fakat şimdi faizde bir 3-4 ay daha dursun diyoruz ama evler artar mı hemen mesela şu önümüzdeki 6 ay ya da piyasa gene sıkkın olur mu?


(3)

udf dosyası

bilgisayarda uyap ve java yüklü. ilk udf uzantılı dosyayı açtım ama aynı dosyayı 2. kez açamıyorum. niye? bilgisayarı kapattım yeniden başlattım ve programları silip yeniden yükledim, açılmıyor. dosyaya tıkladığımda siyah ekran geliyor dosya açılmıyor. nasıl açarım?
bilgisayarda uyap ve java yüklü. ilk udf uzantılı dosyayı açtım ama aynı dosyayı 2. kez açamıyorum. niye? bilgisayarı kapattım yeniden başlattım ve programları silip yeniden yükledim, açılmıyor. dosyaya tıkladığımda siyah ekran geliyor dosya açılmıyor. nasıl açarım?
kurum içi bağlantıda açılır diyeceğim ama açmışsınız bir kere.


iddaaci
(16.12.18)
Dosya bozulmuştur.
Başka bir udf uzantili dosyayi denediniz mi?


Dosyayı silip siteden tekrar indirdim, hâlâ açmıyor


(1)

Karakalem tavsiye

Karakalem portreye başlamak istiyorum. İki sorum var:1)hb/bli kurşun kalemler var bı de basmalı kalem gibi çizim kalemleri de var galiba. Böyle bir seti hangi markadan nasıl alayım? Tam bir takım gerekli mı? 2) görsel ya da basılı kaynak ne tavsiye edersiniz? Yöntem ne olmalı?
Karakalem portreye başlamak istiyorum. İki sorum var:
1)hb/bli kurşun kalemler var bı de basmalı kalem gibi çizim kalemleri de var galiba. Böyle bir seti hangi markadan nasıl alayım? Tam bir takım gerekli mı?
2) görsel ya da basılı kaynak ne tavsiye edersiniz? Yöntem ne olmalı?
kız arkadaşım gsf öğrencisi görsel ve basılı kaynakların atölye eğitimiyle birlikte referans olarak kullanılması gerektiğini düşünüyor kalem konusuna gelirsek tam bir takıma veyahut sete ihtiyacın yok lyra, derwent, tombow, bruynzeel vs. gibi markalar gayet iyidir


barky
(18.11.18)
(1)

Şeker ölçüm

Şeker ölçerken kullanılan çubuk ve iğneleri devlet karşılıyor mu? Rapor ya da reçete mı lazım? Son durum ne?
Şeker ölçerken kullanılan çubuk ve iğneleri devlet karşılıyor mu? Rapor ya da reçete mı lazım? Son durum ne?
çubukları (strip) devlet bir miktara kadar karşılıyor (3 ayda 9 kutu falan, ki bu da günde 5 adet ediyor). iğneleri (lancet) ise karşılamıyor diye biliyorum, ancak onları 3-4 günde bir değiştirsen de sorun olmaz. her seferinde değiştirmek gereksiz.


s0phiesw0rld
(28.10.18)
(11)

danışmanın tezi okumasını beklemek

arkadaşlar selamlar, iyi akşamlar-sabahlar,tezli yüksek lisansımı bitireceğim inşallah ama bir türlü o son noktayı danışmanla koyamıyoruz. tezimin ders dönemini zorluklarla bitirdim, çoğu şeyle birlikte yürüttüm ve 10 ay önce tezimi yazıp danışmana yolladım. aralıklarla düzeltmeler yapıyoruz ama tez
arkadaşlar selamlar, iyi akşamlar-sabahlar,
tezli yüksek lisansımı bitireceğim inşallah ama bir türlü o son noktayı danışmanla koyamıyoruz. tezimin ders dönemini zorluklarla bitirdim, çoğu şeyle birlikte yürüttüm ve 10 ay önce tezimi yazıp danışmana yolladım. aralıklarla düzeltmeler yapıyoruz ama tezim kısa olmasına rağmen adam hala tam tezi bitiremedi, hala yarısında.düzeltmeler yapıyorum dediği gibi ama beğenmiyor, olmamış diyor, hoop tekrar.. aynı şehirdeyiz, mailleşme yoluyla genelde haberleşiyoruz. en son 6 ay önce yuz yuze görüştük. tamam okucam sana hatalarını hep birlikte yollucam tekrar bir bakmalısın diyor ama ben bu adamın affedersiniz ağzına sıcacam artık. bıktım.. açık açık soruyorum "ne zaman kurula giricem?" "bakın bu kadar ay geçti artık bitmeli değil mi" diyorum tamam daha zamanın var diyor. bu arada 2019 Ağustos'a kadar kurula girmeliyim. tersleşmemeliyim tamam da bu nedir? son zamana kadar beklemek zorunda mıyım? valla napıyım ne edeyim adama bir küfür etmediğim kaldı, her şeyi açıkça sorup, söylüyorum adama ama yok! en son bir ay önce mesajlaştık, "hocam bari okuduğunuz yerleri yollayın, düzelteyim" diyorum haber vericem, biraz daha ilerleyeyim diyor, valla billa sabır kalmadı. emeklerime yazık.
Çok sinir bozucuymuş öncelikle :/ bu işin yolu şöyledir, bölüm bölüm hocaya yollanır, ilk bölümü yazar yollarsın o kontrol ederken ikinci bölümü yazarsın, sonra o okuduğu kısmın düzeltmelerini yollar filan, yani tezin tamamını bi anda yollaması çok saçma. Bence ısrar edin, okuduğunuz kadarını yollayın düzeltmeleri yapayım Ocak’ta mezun olmak istiyorum diye tekrar tekrar söyleyin. Olmadı danışman değiştirmek de çözüm olabilir.


Yazma aşaması dediğiniz gibi oldu. 3 bölüm tezim. Birer bölüm yazdım ardından hemen yollayıp diğer bölüme başladım. Ama hoca o zamanlardan beri bitiremiyor. Baktım okumuyor ben de tezi tamamen bitirdim. Tık yok. Danışmanı değiştirmek konusu ise okulda hocalarla muhabbetim yok, bu aşamada da sorun olur diye düşünüyorum açıkçası. Adama da dedim yani ağustosa kadar beklicem mı diye açık bir tarih vermek ters gelir diye düşünüyorum ama emin ol ki kaçamak cevap verir ona da.


Uzaktan o iş kolay olmaz. Olması gerektiği gibi de olmaz. Her hafta bir saat için sözleşin, birlikte okuyun. Mesajlaşmakla yüzyüze konuşmak çooook farklı şeyler. Kolaylıklar dilerim.


cosmicstring
(20.10.18)
Ocakta mezun olmak istiyorum derseniz o zaman daha önce gönderecektin diyebilir, bilenebilir. Tez bittiğine göre suyuna gidin. Bu saatten sonra danışman değişikliği de olmaz.


cosmicstring
(20.10.18)
Daha ne kadar önce bitireceğim ki? 10 ay önce yolladım tezi. Yüz yüze görüşmek içinse ben sana yazicam diyo zaten tezi bitirmişsin gorussek ne olacak kafasında. Okul da yakın yani bana. Çat kapı gidiyom her hafta ama bulamıyom.


#cosmic e ilave olarak:

ilk once oturup bir plan cikartin kendinize.
Hangi tarihte bitirmek istediginize karar verip o tarihten bugune/geriye kadar asama asama ne zaman ne yapilacagini belirleyin.

Hocanizla periyodik olarak yuzyuze toplanti ayarlayin ki o da isin ciddiyatini ve sizin kararliliginizi gorsun.

Plan yapmadan ilerlerseni isi sansa ve danismanin keyfine birakmis olursunuz.

Kolay gelsin.


parcxerox
(20.10.18)
Dersi olduğu bir gün gidip basın. Kuru pasta filan da götürün, hava yumuşak olsun. "Ben her hafta gelsem, birlikte okusak, ben notlarımı alıp düzeltsem, ortaya istediğinize daha uygun bir iş çıkarabilirim sanıyorum" gibi şeyler söyleyin.

Bence ne yaptırdığını hatırlayıp oturup başlamaya üşeniyor. İdari görevi de varsa uzak kalmak için bir sürü bahanesi vardır. İteklerseniz iş yürür belki.


cosmicstring
(20.10.18)
Mail atayım diyorum, "hiç iyi değilim, bu belirsizlik sizce çok uzamadi mı hala bekliyorum ama net birşey yok"diye


#cosmic e yine ilave...

buyuk bir ihtimalle danisman da "erteleme" sendromu yasiyor ama tabii onun tuzu kuru. Her ne kadar hocayi itelemek, acikca baski olusturmaya kalkmak, hata ufaktan tehdit etmek cok cazip gelse de (ki sizin durumunuzda hoca kendi kasinmis!) yapmamaya calisin.

Kopruyu gecene kadar... malum.

Adamla terse gelirseniz bu sefer o tez hic bitmez, juri toplanmaz vs sonra ugras dur.

Disinizi az biraz sIkIp hocanin karsisina bir planla cikin. win-win tarafini gostermeye calisin mumkun oldugunca... "bitirelim de yayin yapalim birlikte hocam" filan dersiniz mesela.. o da sopa-ve havuc olayi...


parcxerox
(20.10.18)
sakın öyle mail atma suyuna git


nolmus yani
(20.10.18)
dünden beri ara sıra buraya küfür etmek için gelip vazgeçiyorum. öyle danışmanın...
muhabbetin varsa dekanla konuş bence. yemişim öyle akademisyeni. ya da adamın yayınlarına bak plagiarism var ise tehdit et.


faaip de oiad
(21.10.18)
(1)

Optimum'dan

Bornova metroya giden otobüs var mı?
Bornova metroya giden otobüs var mı?
Yok


jackyr
(04.10.18)
(1)

Nişan pastası

Arkadaslar nisanim için 2 katlı pasta siparişi vericem. Evde yapalım dedik ama olmaz diye vazgeçtik sonra. İzmir' de pasta için tavsiyesi olan var mı? Tercihen Bornova civarı,eve getiriyorsalar başka yer de olur. Yani eve servis istiyoruz. 12 kişilik, şeker hamursuz pasta siparişi için neresi uygun?
Arkadaslar nisanim için 2 katlı pasta siparişi vericem. Evde yapalım dedik ama olmaz diye vazgeçtik sonra. İzmir' de pasta için tavsiyesi olan var mı? Tercihen Bornova civarı,eve getiriyorsalar başka yer de olur. Yani eve servis istiyoruz. 12 kişilik, şeker hamursuz pasta siparişi için neresi uygun? Benim bildiğim birkaç pastane var ama butik pastacilar daha mı iyi olur, bilemedim.. Teşekkürler. Sözlükte pastacı olanlar, tanıdığı olanlar..
Bornova'da Topraktan iyidir


pati
(19.09.18)
(2)

kamu misafirhanesi

altındağ belediyesine yakın kamu misafirhaneleri nereler arkadaşlar? yürüme mesafesi max 10 dk gibi..ya da geceliği 80-90 tl gibi temiz otel tavsiye eden var mı?yazmayı unuttum. eti ve ptt misafirhaneleri doluymuş.
altındağ belediyesine yakın kamu misafirhaneleri nereler arkadaşlar? yürüme mesafesi max 10 dk gibi..ya da geceliği 80-90 tl gibi temiz otel tavsiye eden var mı?
yazmayı unuttum. eti ve ptt misafirhaneleri doluymuş.
Eti Maden Misafirhanesi. Yürüyerek ~ 1 dk


grobet
(07.09.18)
Hamamonunde sevecen otel,yuruyerek 5-7 dk fiyat bahsettiginiz aralıkta.Güvenilir


primetime
(08.09.18)
(3)

Yemek masası

İzmirde uygun fiyata ahşap yemek masası ve 6 sandalyeye nereden bakalım? Karabaglara bakıldı.kendi imalat yeri olan yer ya da başka tavsiyesi olan var mı?
İzmirde uygun fiyata ahşap yemek masası ve 6 sandalyeye nereden bakalım? Karabaglara bakıldı.kendi imalat yeri olan yer ya da başka tavsiyesi olan var mı?
ikea?


Delay Fuze
(26.08.18)
sarnıç mobilyacılar çarşısı?

ayrıca karabağlar'da yol kenarındaki mağazalar dışında arka sokaklarda imalatçılar mevcut daha uygun fiyata satıyorlar.


Ikea çok pahalı


(1)

Polyester elbise

%100 polyester,linkteki elbiseyi elde yikasak olur mu? Omuzları dantelli.. üstünde yazmıyor talimat.http://www.adl.com.tr/tr/p/omuzlari-acik-elbise-30062
%100 polyester,linkteki elbiseyi elde yikasak olur mu? Omuzları dantelli.. üstünde yazmıyor talimat.
www.adl.com.tr
%100 polyester elbiseye o fiyat cidden fazla. madem almışsın makinenin elde yıkama programında benzer renklerde yıkayabilirsin.


(4)

4 ayda yds

72.75 puanım var bu eyluldeki yds'yi es geçiyorum ve bu sene ilk kez Aralık'ta yapılacak olana girmeyi planlıyorum. Şimdi son ydsden aldığım puan 62 kusurdu, çalışmadan girmiştim. Seviyeyi c den a ya çıkarmak için ne yapayim, hangi kitaplar, yöntemler, online kısa kısa çeşitli ders anlatımları filan
72.75 puanım var bu eyluldeki yds'yi es geçiyorum ve bu sene ilk kez Aralık'ta yapılacak olana girmeyi planlıyorum. Şimdi son ydsden aldığım puan 62 kusurdu, çalışmadan girmiştim. Seviyeyi c den a ya çıkarmak için ne yapayim, hangi kitaplar, yöntemler, online kısa kısa çeşitli ders anlatımları filan iyi mi? Elimde cesur Öztürk'ün kitabı var. Şimdiden başlamalı mı?
A en düşük seviye. En yüksek de C. Cesur Öztürk iyidir. Hangi kısımda eksik olduğunu belirleyip, ona yüklen.


evrim halkasi
(31.07.18)
A en yüksek @evrim halkası. Başla bence ben de başlayacağım. Aralıktakinin başvurusu 9.ayda değil mi?


2-10 Ekim arasında


Pardon, ben CEFR icin demistim. www.coe.int

YDS sizin dediginiz gibi sanirim.


evrim halkasi
(31.07.18)
(3)

İnternet bankacılığı şifresi

Ziraat internet bankacılığı şifresi nereden alınır? Yeni hesap açtık şubeden ama şifreyi almayı unuttuk. Müşteri hizmetleri şubeye gidin diyor, herhangi bir şube vermiyor, hesabı açtığınız şubeye gidin diyor. Bu ne yaa!
Ziraat internet bankacılığı şifresi nereden alınır? Yeni hesap açtık şubeden ama şifreyi almayı unuttuk. Müşteri hizmetleri şubeye gidin diyor, herhangi bir şube vermiyor, hesabı açtığınız şubeye gidin diyor. Bu ne yaa!
Vadeli yeni açılan hesap da buradan mı?


eğer bankadan bi kredi kartı ya da banka kartın yoksa, çağrı merkezini ara


lcha
(18.07.18)
(4)

Toplam tapu masrafi

Arkadaşlar rayiç bedeli 240 bin olan evin tapu masrafı toplam nedir? İncigi cincigi hepsi?
Arkadaşlar rayiç bedeli 240 bin olan evin tapu masrafı toplam nedir? İncigi cincigi hepsi?
% 1,5 alıcı satıcı ayrı ayrı öder. ama genelde alıcı öder % 3 olarak toplam.

7200 tl eder oda


oscar
(13.07.18)
Bir de döner sermaye payı var 500-600 TL civarında.


John Bloor
(13.07.18)
ben %4 olarak biliyorum. %2 alıcı %2 satıcı ödüyor.


naksidil
(13.07.18)
naksidil

düştü 1,5 ekim sonuna kadar


oscar
(13.07.18)
(3)

Kicindan bokunu yiyen muhabbet kusu

Dün muhabbet kuşu aldık 2 aylık ağzını kicina götürüyor ve boklarini yiyor gaga taşı da var. Mikrop kapıp ölecek hayvan.
Dün muhabbet kuşu aldık 2 aylık ağzını kicina götürüyor ve boklarini yiyor gaga taşı da var. Mikrop kapıp ölecek hayvan.
hayat...
götüne don bağlayın bence


re noreno
(12.06.18)
Kiraathanecisin galiba. Harika bir fikir.


Tüy temizliğini gagalarıyla yaparlar. Bu gayet normal.
Ancak, kanatlıların kıçında kaka bulaşığı kalıyor olması sıkıntılı bir durum. Onun sağlık problemi olduğunu gösterir. İade edin bence.


oguz altun
(12.06.18)
(2)

Şu korku filmi neydi

İki adam Amerika'da bir mahallede yan yana olan müstakil evlere sirayla çeşitli bahanelerle girip ev sakinlerini öldürüyorlardı. Mesela kurabiye yaptınız canımız çekti gibi. Tekne gezisine çıkan bir aileyle ahbaplık kurup evlerine girerek öldürme gibi. Bu filmin adı neydi? Afisinde de bu iki mayyak
İki adam Amerika'da bir mahallede yan yana olan müstakil evlere sirayla çeşitli bahanelerle girip ev sakinlerini öldürüyorlardı. Mesela kurabiye yaptınız canımız çekti gibi. Tekne gezisine çıkan bir aileyle ahbaplık kurup evlerine girerek öldürme gibi. Bu filmin adı neydi? Afisinde de bu iki mayyak vardı tenis gibi birşey oynuyorlardı emin olmamakla birlikte. Adı neydi bu filmin?
Funny games


uyusam iyi olur
(16.03.18)
Funny Games US. Altyazi okuyamayan tembel Amerikalilar icin Funny Games´in US versiyonu.


buf-e kür
(16.03.18)
(7)

Akyaka otel

İki hafta sonra akyakaya gitmeyi planlıyoruz. Baktım buraya ama otel tavsiyesi göremedim. Nerede kalalım? Otel tavsiyesi olan var mıdir?
İki hafta sonra akyakaya gitmeyi planlıyoruz. Baktım buraya ama otel tavsiyesi göremedim. Nerede kalalım? Otel tavsiyesi olan var mıdir?
Azmak bide Palmiye de mi ne kalmıştım. Azmak güzel palmiye sahile uzak.


Otel Mevsim,
gelmişken çadırda kuralım 1-2 gece derseniz Azmakbaşı Camping var yanıbaşınızda.


brussss
(11.05.17)
arabayla gidiyorsanız airbnb de baya güzel seçenekler oluyor.
henüz sezon yoğunluğu olmadığı için de, gidip orada apartlar bulabilirsiniz. klimalı, televizyonlu, mutfaklı, balkonlu vs..


delarue
(11.05.17)
Arabayla gitmicez. Azmak merkeze yakın di mi? Bi de erdem pansiyon varmış..


Akyaka Muğla merkeze 20-30dk. Azmağa akyaka içinden yürüyerek gidersiniz zaten.


Novice
(11.05.17)
Yasemin güzeldi eskiden, Yücelen otelin yeri en iyisi ancak tuzlu biraz. Azmak da güzel. Mesafeyi çok dert etmeyin bence, Akyaka zaten küçük bir yer. Maksimum 15 dakika yürüyerek her yere gidebilirsiniz.


embermane
(11.05.17)
Azmak merkeze yakın. Erdem direk merkezdi zaten yanluş hatırlamıyosam.


(3)

piskopat mayyak kedi

arkadaşlar iki aydır bir kedi gelip salon penceremize işeyip kaçıyor. yani orada yemek verilmiyor, kedi beslenmiyor ve pencere ayak altı bir yer de değil. yakalarsak kovalıyoruz yoksa işeyip anında kaçıyor. ne yapacağımızı şaşırdık. sirke koyduk kaçar diye yok. naftalin deneyin diyolar.. napalım da
arkadaşlar iki aydır bir kedi gelip salon penceremize işeyip kaçıyor. yani orada yemek verilmiyor, kedi beslenmiyor ve pencere ayak altı bir yer de değil. yakalarsak kovalıyoruz yoksa işeyip anında kaçıyor. ne yapacağımızı şaşırdık. sirke koyduk kaçar diye yok. naftalin deneyin diyolar.. napalım da işemesin bu pisi?
işeyecek yer kalmadı sanki. tövbestafullah..
wd40 kokusunu sevmezler diye okudum. belki onu deneyebilirsin.


sutlu nescafe
(03.11.16)
Yapışkanı partilerine gelecek şekilde bant yapıştır


kablelvuku
(03.11.16)
yıkıyorsanız, çamaşır suyu kullanmayın.. o koku daha çok çeker... yıkadıktan sonra da yiyecek mama falan koyarsanız da işemez


lupelius
(03.11.16)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.