Giriş
(8)

Bu böyleydi, şimdi değişti dediğiniz hükümet icraati

SelamlarKafama takıldı da eskiden iyiydi şimdi boka sardı diyeceğiniz neler var.Benim hatırladığım 1-2 tane şunlar- Yeni MTVler, eski araçlarda yüksek, yeni araçlarda çok azdı, maksat arabalar yenilensin, 80-90 model arabalarla insanlar sağlıksız/tehlikeli işler yapmasındı, şimdi yine tersine döndü
Selamlar

Kafama takıldı da eskiden iyiydi şimdi boka sardı diyeceğiniz neler var.
Benim hatırladığım 1-2 tane şunlar

- Yeni MTVler, eski araçlarda yüksek, yeni araçlarda çok azdı, maksat arabalar yenilensin, 80-90 model arabalarla insanlar sağlıksız/tehlikeli işler yapmasındı, şimdi yine tersine döndü sanki, 99 model araba 200 tl mtv ödüyor, 2015 model 1500 lira mtv ödüyor, e olmadı ki?, zaten arabayı alırken vergi ödüyorsun bi araba parası.

- Sağlık, ilk geldiler bi herşeyi bedava yaptılar, sonra şu katkı payı, bu katkı payı diye eski haline geldi iş, geçen özel hastanede muayeneye gittim, parasını ödedim, doktor ilaç yazdı, gittim ilacı alırken, bir de muayene parası çıktı sistemden? Özel hastanede ödediğim muayene'nin bir de devlete olan payını bir daha ödedim? ne anladım bu işten.

- Üniversitelerde harç kalktı dediler, sanki şimdi başka isimle yine alıyorlar?

Yapıp yapıp, tersine döndürmek neyin kafası?
İşin de ilgini, insanlar hala baştaki halini hatırlıyor, koca koca amcalar, hastaneye gittim bi lira vermedim diye sağlık hizmeti övüyorlar, e artık ödüyorsun, yalan söyleme
Corc
(26.08.19)
2001-2007 arası ekonomi politikası iyiydi. made by derviş, implemented by babacan. akp 2007 sonrasında bitik bir partidir, islamcılığı ve şu fetö olayları sayesinde ayakta kalabildi.


rusd
(26.08.19)
Corc bu soru ciddi mi?
Eskiden iyiydi, simdi boka sarMAdi diyebilecegin bence hicbir sey yok memlekette. Kayyimin kendine 700.000 TL'lik takim elbise aldigi ulkeden bahsediyoruz. Bu bugunun haberi, geriye dogru 1000 gun git. Icinde adam kayirma, rusvet, yagma, hirsizlik, katliam olmayan tek gun yok.


ebabil curnatasi
(26.08.19)
çok var. ilk geldiklerinde kamuda tasarruf diyorlardı, milletvekili lojmanlarını filan boşaltıyorlardı. şimdi kamu harcamalar misliyle arttı, oturmadıkları lojmanların yerine saray yaptırıyorlar.


babilbaligi
(26.08.19)
Hastanelerde muayene sırası vardı, muayene olabilmek için günlerce bekliyordunuz diyorlardı şimdi de aynı. Randevuyu önceden almak otomasyon ve internetin gelişmesi sayesinde oldu. Artık internetten alıyorsun ama yine bekliyorsun. İlk ve orta dereceli okullarda kitapları ücretsiz yaptık dediler. Şu anda devletin kitaplarını yine devletin öğretmenleri sallamıyor ve ek kaynak istiyorlar. Arada olan ağaçlara oldu. Mütevazı devlet kurumu ve yöneticileri tabiri caizse bir avuç kaldı. Hep gösteriş. Bizim bu gösterişleri yapacak paramız var mı gerçekten?


mekaniker
(26.08.19)
Birde ilaç bulamıyordunuz. Üç ilaçtan birisi var ikisi yok diyorlardı. Aynı şeyi ben 2019 da anneannemin tansiyon ilacında yaşıyorum. Her ilaç döneminde en az 20 eczane geziyorum. Ona rağmen bulamadığım oluyor. İlaç şirketi müdürleri ve hatırlı eczacıları tanımasak onu da bulamayacağız. Bu memlekette gariban ne yapsın? Kimseyi tanımayan ne yapsın? Ben niye bir ilaç bulmak için tanıdığa ihtiyaç duyuyorum?


mekaniker
(26.08.19)
temel hak ve ozgurlukler?
1 - eskiden de iyi degildi ancak ciddi vaatlerle gelindi, medeni kanun, ceza kanunu vs.bir noktaya kadar degisti, istanbul anlasmasi, ILO sozlesmeleri vs. vs. ancak bugun geldigimiz nokta kadina karsi siddetin ve isci olumlerinin neredeyse devlet eliyle desteklenmesi ya da yok sayilmasidir. LGBT olaylarina deginmiyorum bile. birakin 1 mayisi, 8 mart eyleminde kadinlar sokakta dovulebiliyor.

2 - ayrica, yasi buyuk olanlar hatirlar cok basit bir ornek ama eskiden olacak o kadar vardi mesela, hukumet yerden yere vurulurdu, guler eglenirdik, bugun bir dizi hakkinda attiginiz twitten terorist olup yargilanabiliyorsunuz birakin gercekten devlet hakkinda mizah yapmayi.

3 - bunlarin en buyuk sebeplerinden biri bence cezasizlik geldi, ne adi suclara (vatandasin vatandasa karsi isledigi) ne de devlet gorevlilerinin isledigi suclara karsi herhangi bir yaptirim uygulanmiyor. denetimi siki olan ve uygulanan tek suc devlete karsi islenen suclar; terorist olmak, devlet buyugune hakaret vs. vs.

4 - adil yargilanma hakkinin ihlali ve ceza hukukunda belirlilik ilkesinin tamamen ortadan kalkmasi - ki en kotusu bu bence; eskiden bu kesinlikle daha iyiydi, artik ceza kanununda olmayan suclar icin yargilanip, kimligi kesinlikle belli olmayan ve uydurulan gizli taniklar sayesinde hapse girebiliyorsunuz. ceza hukukunun en temel ilkesi tamamen uygulamadan kalkmis durumda, bundan daha feci bir durum dusunemiyorum.

5 - ayrica sehircilik de degisti bence, halkin bir araya gelebilecegi meydanlar, ortak alanlar hic kalmadi, ki bu da ortadogu devletlerine ozgudur, insanlar bir araya gelip eylem yapmasin diye.


kassiopeia
(26.08.19)
Ilk iktidara geldiklerinde - cok net hatırlıyorum - "ilk ve oncelikli hedefimiz Avrupa Birligi" diye geldiler, hizlica yol katettiler surecte. 2004'te aday ulke sifati aldik falan, sonra 180 derece tersine döndü durum. Ab ye sirtmizi donduk, sen kimsin demeye basladik.
AB akp nin major secim vaatlerinden biriydi.


stavro
(26.08.19)
En onemlisi enflasyon tek hanede, enlasyon dip yapti muhabbetleri vardi, gunun sonunda yine çılgın enflasyon rakamlarina geldik.


stavro
(26.08.19)
(5)

Bana Spor Bulalım

200kg den 105kg ye indim.10-12 koşu yarışına katıldım (10k-15k-21k bandında)Genelde hepsinde sonlardaydım da bitirdim yani (derdim bitirmekti)Sonra evlilik, çoluk çocuk 20-22 kg geri aldım.PT ile fitness sarmıyor, bi yerden sonra iş, yurtdışı seyahati o bu sallıyorum, param yanıyor.Koşayım tekrar de
200kg den 105kg ye indim.
10-12 koşu yarışına katıldım (10k-15k-21k bandında)
Genelde hepsinde sonlardaydım da bitirdim yani (derdim bitirmekti)

Sonra evlilik, çoluk çocuk 20-22 kg geri aldım.
PT ile fitness sarmıyor, bi yerden sonra iş, yurtdışı seyahati o bu sallıyorum, param yanıyor.

Koşayım tekrar dedim, 1-2 yaptım o da sarmadı.

Aklımda 2 şey var
1- Crossfit
2- Kickbox

İkisi de olabilirse özel ders, birebir.
Kickbox baya mahalle arasında, ama tamamiyle tatami kaplı bir salon, herkes pataküte girişiyor, özel ders alırsam milletle işim yok.

Crossfit daha bakmadım bile, etrafımda var mı bilmiyorum (halkalı - atakent)

Sizce hangisi hem yorulayım, hem sıkılmıym istiyorum.
Hergün yapmak istiyorum, (en azından haftada en az 5 gün)
Başka öneri gelirse de açığım.
Corc
(24.06.19)
crossfit bulabilirsen olabilir bence ama öncesinde kondisyon olması açısından pt+fitness yap.


veritaslibertas
(24.06.19)
9round'ı deneyebilirsiniz;

www.9round.com.tr


love and trust
(24.06.19)
kesinlikle 9round u deneme, 3 ay gittim berbat bir deneyimdi :(


karsiyakaliyiz
(24.06.19)
spinning tavsiye ederim. guzel bir instructor bulabilirsen baya eglenceli oluyor.


crucio
(24.06.19)
kick box iyidir 'ya rahatlatiyor hem


all girls dream
(24.06.19)
(4)

Araba Yağ Sorusu

Araç Honda Crv Benzinli 2.0 AWD 2013Castrol'ün sitesinde 0W-40 öneriyorMobil sitesinde 5W-40 öneriyorShell Helix 5W-30 diyor.Servis 5w-30 koydu Mobil.Nedir bunlar?Yanlış konmuş olabilir mi? Her sitede başka öneri var.
Araç Honda Crv Benzinli 2.0 AWD 2013

Castrol'ün sitesinde 0W-40 öneriyor
Mobil sitesinde 5W-40 öneriyor
Shell Helix 5W-30 diyor.

Servis 5w-30 koydu Mobil.

Nedir bunlar?
Yanlış konmuş olabilir mi? Her sitede başka öneri var.
Corc
(19.06.19)
Honda 0w20 olarak belirlemiş sizin aracınızın modeli için.


goodman
(19.06.19)
5 30, 5 40a göre daha iyi bir yağ. ama o motor 5 30 konulduğunda yağ eksiltmesi yapabilir.

5 30 daha pahalı diye yapıştırıp geçmiş olmaları muhtemel.


kljgslsdkjsd
(19.06.19)
araba bakım kitapçığında yazanı almalısınız. servisin koyduğu genelde sorunsuzdur. toplu aldıkları için hata yapmazlar.
kendiniz değiştirecek olduğunuzda ki yağ için servise gidilmez ona göre bakar alırsınız.


ozdek
(19.06.19)
Artık araba üreticilerinin motorlar için belirlemiş olduğu bazı normlar var. Eğer konulan yağ onu sağlıyorsa hangisi olduğu sorun değil. Örneğin vw araçlarda benzin ve dizele göre Standards VW 502 00, VW 505 01 ve VW 504 00/507 00 gibi standartlar var. Araç kitapçığında bunlar yazar. Konulan yağ bu normu sağlıyorsa sorun yok.


Dr_Stat
(20.06.19)
(4)

Düşük Tansiyon

Selamlarson 1 senede 90kg falan verdim, geçen hafta iznikte 15km koştum, pazar günü de istanbul 10km.45 gün kilo vermem durmuştu, geçen hafta aniden 7 kilo gitti.Bütün bunlar bi sarstı beni sanırım.Pazar gecesi evde bayıldım, kafamı yere vurmuşum, şişti kafam.Şimdi de ayağa her kalktığımda hafif sal
Selamlar

son 1 senede 90kg falan verdim, geçen hafta iznikte 15km koştum, pazar günü de istanbul 10km.
45 gün kilo vermem durmuştu, geçen hafta aniden 7 kilo gitti.

Bütün bunlar bi sarstı beni sanırım.
Pazar gecesi evde bayıldım, kafamı yere vurmuşum, şişti kafam.
Şimdi de ayağa her kalktığımda hafif sallanıyorum.
Doktora gittim tansiyonum 10-6.5 çıktı
190 boyunda adamım 104 kiloyum şu an.

Karbonhidrat ve Mineral depoların boşalmış dedi doktor bi de.

Mineral için powerade hariç aklına gelen var mı
Doktor - iş yeri doktoru çünkü
bana "bu hafta tuz ye biraz fazla, bi de su iç bol bol" dedi sadece
İlaç falan vermedi

ne yapsam? ne etsem?
Kulaklarım tıkalı, ayağa kalkınca başım dönüyor.
Corc
(26.04.16)
Maden suyu.


angelus
(26.04.16)
koşu yapıyorsan karbonhidrat depeolerını dolu tutacaksın. Makarnaya yüklen.


Benim de hep 10/6. 9/5 olunca sistem error veriyor.

Maden suyu +1
Tuzlu peynirlerden yiyin sabahları, zeytin vs.

Bir de spor yapmaya gideceginiz zaman saglikli karbohidratlar tuketin. Esmer makarna, biraz (gercekten az)fistik ezmesi, muz enerji verir.


ruh i tibbiye
(26.04.16)
maden suyu+1 ve magnezyum potasyum içeren besinlere yuklenebilirsin. badem-ceviz yi.


galandar kostumu
(26.04.16)
(7)

Elimde 77Yılına Ait Arsa Tapusu Var. Ne Yapmalıyım?

Babam askerdeyken asker arkadaşı birisi "muğla-milas-dörttepe" köyünde arazimiz var satıyoruz demiş, bunlar da bütün tabur/bölük/ekip/devre neyse artık birleşip almışlar.Babam 93 senesinde vefat etti, elimde tapu duruyor.bin tane hiç tanımadığım babamın asker arkadaşı da ortak tabi arsaya.Sen istanb
Babam askerdeyken asker arkadaşı birisi "muğla-milas-dörttepe" köyünde arazimiz var satıyoruz demiş, bunlar da bütün tabur/bölük/ekip/devre neyse artık birleşip almışlar.

Babam 93 senesinde vefat etti, elimde tapu duruyor.
bin tane hiç tanımadığım babamın asker arkadaşı da ortak tabi arsaya.
Sen istanbul bebekli salak apartman çocuğu neyine güvenip arsa alırsın muğla-milasta deli misin arkadaş.

Bu arsa napılır? Şimdi ne durumdadır? nedir ne değildir nasıl bakılır, nasıl satılır? Elimde boş boş duruyor
Corc
(11.03.16)
muhtemelen ada-parsel numaraları filan hep değişmiştir, tapu kadastro'ya gidip güncel bilgileri almak gerek. sonrasında arsa ne durumda öğrenilir ancak.


fakyoras
(11.03.16)
@fakyoras muğla milas'a mı gitmek lazım, istanbuldan da yapılır mı biliyormusun acaba teşekkürler?


Corc
(11.03.16)
o dediğine takyidat deniyor.

tapu kadastroya gidip takyidat aldıracaksın.


[silinmiş]
(11.03.16)
@douchebag aynı soruyu sana da sorayım, istanbuldakine gitsem de olur değil mi?


Corc
(11.03.16)
istanbul'dan olmaz, muğla milas'a gideceksin.

alternatif olarak, orada bir avukat varsa ona vekalet verip takyidat almasını sağlayabilirsin.


[silinmiş]
(11.03.16)
babana çok dua edeceksin. eğer zeytinlik ya da sit alanı değilse bir on sene sonra milyoner olacaksın. paraya ihtiyacın yoksa sakın satma.


maxc
(11.03.16)
adam bütün tabur almışlar diyor, nasıl zengin olacak ordan. sanırım birinin müşküliyetini gidermek amacı ile alınmış.
benim sana tavsiyem ilk adım olarak önce böyle işin boş olacağını düşündüğün saatlerde veyahutta müsait olacakları bir zamanda tekrar arama teklifi ile, böle biraz rica minnet, tatlı dille, oranın tapu müdürlüğünü araman.
başkaca tapu müdürlüğünde orasının bilgilerini göremezsin. ordaki vatandaşa durumu anlat böyle böyle bi tapu almış babam de, durumu nedir arazinin diye bi sor.

he bi de şimdi aklıma geldi. parselsorgu.tkgm.gov.tr adresinden de bi bak dicem adasına parseline, sorgulama kısmından. ama tabi düşük ihtimal tekrardan kadastro falan geçmiştir diye düşünüyorum.

sen önce oranın mahiyetini bi öğren de, takyidat kısmına sonra girersin üzerinde haciz var mı yok mu falan diye.


baharat
(11.03.16)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.