Giriş
(2)

Burdan satın alınan bebek arabasını yurtdışına yollama?

hepsiburadada bebek arabası gibi büyükşeyler yurdışına yollanmıyor. Büyük diye.Nasıl yollanabilir ucuz yolla?
hepsiburadada bebek arabası gibi büyükşeyler yurdışına yollanmıyor. Büyük diye.

Nasıl yollanabilir ucuz yolla?
CursedChico
(4 saat)
Kargomix firmasina bakin. Ama hacimden dolayi cok fazla tutar,


oscar
(4 saat)
Direk yurtdisindan alin? Niye turkiye’den gitmek zorunda?


beriberi
(1 saat)
(2)

Bizim banka dolar hesaptan aynı banka başkasının dolar hesaba para yollama

Yine swift mi yani yine 15-20 dolar mı?yani tr xx bankasındanki usd hesabımdan, arkadaşımın xx bankasındaki usd hesabına usd yollamak?Diğer soru, benim xx bankasındaki usd hesabıma, atm den usd yatıracak başkası. Mümkün mü?
Yine swift mi yani yine 15-20 dolar mı?

yani tr xx bankasındanki usd hesabımdan, arkadaşımın xx bankasındaki usd hesabına usd yollamak?

Diğer soru, benim xx bankasındaki usd hesabıma, atm den usd yatıracak başkası. Mümkün mü?
CursedChico
(5 saat)
swift degil havale olur, swift masrafi yok.


brkylmz
(1 saat)
@brkylmz +1

Cepteteb’de ucretsiz


cek
(59 dk)
(6)

Fiş , slip, fatura, vs biriktiriyor musunuz?

Fiş , slip, fatura, vs biriktiriyor musunuz?
Fiş , slip, fatura, vs biriktiriyor musunuz?
CursedChico
(13.10.19)
Herseyi kredi kartiyla aliyorum.bankada kaydi oldugu icin hic bir belgeyi saklamiyorum


duptıs
(13.10.19)
hazır tüketim malzemelerinde mesela süt et gibi şeyleri arada saklıyorum. geri kalan her şeyin mutlaka fatura+slip ini saklarım. acı bir olay yaşadım gibi gibi o yüzden hiç bir şeyi atmıyorum.


lata
(13.10.19)
Günlük alınan basit şeyler için değil de uzun süreli kullanıma sahip beyaz eşya vs. için saklıyorum.


samil
(13.10.19)
iade degisim veya garanti suresi boyunca sakliyorum faturalari fisleri.


in vino veritas
(13.10.19)
Aracımı aldığımdan beri satın aldığım tüm yakıtın fişini saklıyorum. 7 yıl oldu.


quaker
(13.10.19)
Y.dışı alışveriş fişlerimi saklarım, atmam uzun bir aradan sonra bakınca hatıralar canlanır falan. Ama bazı fişlerdeki yazı dura dura soluklaşıp, zamanla kayboluyor, o kötü tarafı.

Tr'de ise biriktiriyorum. Ama karalama kağıdı olarak kullanmak için. Matematiksel işlem yaparım, bir şey çizerim, yeni öğrendiğim ingilizce kalıbı, kelimeyi yazarım falan. Kağıtta yazacak yer varsa kesinlikle çöpe atmam .


speedy
(13.10.19)
(2)

Mantar taşıyıcısı insan, kedilere mantar bulaştırabilir mi?

GEçmişinde mantar yaşamış kediyle temas eden 2 insan var. 1i mantar oluyor. Diğeri olmuyor ama taşıyıcıdır diye düşünüyorum çünkü deri teması fazla bayağı.BU kişi, diğer kedilerle temas ettiğinde onlara mantar geçirebilir, değil mi? https://www.telegraph.co.uk/pets/news-features/eight-diseases-pets-
GEçmişinde mantar yaşamış kediyle temas eden 2 insan var. 1i mantar oluyor. Diğeri olmuyor ama taşıyıcıdır diye düşünüyorum çünkü deri teması fazla bayağı.

BU kişi, diğer kedilerle temas ettiğinde onlara mantar geçirebilir, değil mi?

www.telegraph.co.uk

kaynaklara baktım. insandan kediye veya kediden insana, her türlü geçebiliyormuş bu hastalık.
CursedChico
(13.10.19)
evet, geçer.
ama eliyle seviyorsa, elinde ya da tırnağında mantar olması lazım.
yani vajinal mantar enfeksiyonu olan bir kadın kediyi severse kedi mantar olmaz.
direkt mantarlı bölgeye temas durumunda da kedinin bünyesi kuvvetliyse mantar bulaşmayabilir.

antibiyotik, gerekirse birkaç sürülebilir ilaç ve temizlik (çarşafları, havluları sürekli yıkamak vb.) ile kolayca geçer.


blatta hiberna
(13.10.19)
Kediden mantar bulaşan arkadaşım oldu ama aksine denk gelmedim. Kedi de arkadaşım da mantar tedavisi gördü, iyileştiler Umarım cevabım işinize yarar.


balik kraker
(13.10.19)
(11)

Kitap/film/tiyatro eleştiri/yorum yazıyor musunuz internete?

Ben genelde kendi online dökümanıma yazıyorum bitimi sonrası. Çoğunlukla kısa bir özet oluyor, ilerde bakınca hatırlayayım diye, aratınca bulabileyim diye de kahraman ismini filan. Ve etkileyen sahneler, yerler. İlerde bir şekilde filmi filan hatırlarım ama hissettirdiği şeyleri hatırlayamam diye.D
Ben genelde kendi online dökümanıma yazıyorum bitimi sonrası. Çoğunlukla kısa bir özet oluyor, ilerde bakınca hatırlayayım diye, aratınca bulabileyim diye de kahraman ismini filan. Ve etkileyen sahneler, yerler. İlerde bir şekilde filmi filan hatırlarım ama hissettirdiği şeyleri hatırlayamam diye.

Daha sonra internette kaynaklara bakıp ordan da öğrendiğim şeyleri yazabiliyorum (mesela şu sahnede, şu sembolize edilmiş gibi). Bazen burda gelip soru açıyorum anlayamadığım yerleri :D

Arada imdb / goodreads e bir şeyler yazıyorum gaza gelip. Sanatsal bir şey, yani review tarzı insanlara bir şeyler katacak bir şey olmayacağı için pek yazmak istemiyorum oralara.


Siz her film kitap vs sonrası bir yerlere bir şeyler yazıyor musunuz yoksa gereksiz mi sizce?
CursedChico
(12.10.19)
İşsizlik


dolan dolmuş
(12.10.19)
izlediğim her film için imdbye rating veriyorum
bazı filmler için sözlüklere görüşlerimi yazıyorum,
böylece geri dönünce o film hakkında düşüncelerimi hatırlayabiliyorum


dafuq
(12.10.19)
ben de genelde birilerine bir şey katacak şeyler düşünmediğim için yazmıyorum. ekşi'de aktifken yazıyordum neredeyse izlediğim her filmle ilgili ama orası ekşi, benim bir şey katmayan yorumum bile oradaki birçok içeriden daha az faydasızdı. haricinde, imdb'ye yazdığım birkaç bişey var. bazı filmlere çok hakim olmuş hissediyorsun, bazıları seni coşturuyor hemen izledikten sonra yazıyorsun. yazdıklarımdan bir tanesi o filmin en çok faydalı bulunan 2. yorumu şu anda.
(bkz: sözlükçülerin en eften püften başarıları)


Bruce
(12.10.19)
Ekşi' de aktifken yazıyordum+1.Bu da 17-22 yaşa tekabül ediyor. Artık yazmıyorum.


Amaranta ursula
(12.10.19)
en son dune'u eleştrien bi entry girmiştim sözlüğe ama verilen tepkilerden dolayı ortamdan tiksindim. geek'ler bazen dincilerden beter oluyo. kuran'ı eleştirsen o kadar tepki almazsın.


sinek kral
(12.10.19)
bence izlenilen bir film veya tiyatro oyunundan sonra yazılan küçücük bir yazı dahi ileride oyunu veya filmi hatırlamak açısından çok yardımcı oluyor.

ben de iki seneyi geçkin bir süredir blogumda film ve tiyatro ağırlıklı yazılar yazıyorum. hatta tiyatro sezonunun başladığı şu günlerde de bir hayli okunuyor tiyatro değerlendirmelerim ve en azından yazdığım yazılarla insanlara da biraz olsun yol göstermiş oluyorum.

blogumu merak edenler için: sanatlakalalim.wordpress.com


halken
(12.10.19)
yazıyor ve okuyorum. ekşi'de çaylakken yazmak zevksiz, ben de türklerin sulu zırtlak kullanmadığı, seviyeli bir mecra buldum orada yazıyorum, çoktan emekli olmuş amcalarla teyzelerle yorumlaşıyorum güzel güzel. :))


kayıtsız
(12.10.19)
Yazacak fikirlerim varsa yazıyorum. Az fikrim varsa kısa yazıyorum ki genelde öyle oluyor. Başkalarının kritiklerini de okuyorum o da şekillendiriyor. Herkes harika film demişse benim de dememin bir anlamı yok mesela. Goodreads'te çoğu kişi özet yazıyor, oraya zaten kitabı okuduktan sonra baktığım için onu gereksiz buluyorum. En çok işime yarayanlar kitapla ya da filmle ilgili göremediğim bağlantıları kuran başka eserlere referans veren ya da kitabın benim dikkatimi çekmeyen bir yönünden bahsedenler. Yazının fikir içermesi yeter bence yararlı olması için, sanatsal yazılması terminolojisi doğru kullanması o kadar da önemli değil.

Ama hem tükettiklerinden daha çok şey almak için hem de daha eğlenceli hale getirmek için insanlarla dialog kurmak daha önemli tek taraflı eleştiri yazısındansa. Bunu da reddit gibi platformlarda yapabilirsiniz. Mesela truefilm subreddit'indeki insanlar benden çok daha bilgili, orda post açmak yerine her hafta açılan casual discussion thread'inde yorum yapıp aklıma takılanları soruyorum ya da tavsiye istiyorum. Bilgim olan bir şeyse başkalarının yorumlarına cevap veriyorum.

Bir şeye vakit ayırıp 'tükettiysem' biraz üstünde düşünmem ve kafamda oluşan fikirleri yazmam gerekli aslında. Aklımda hiçbir sey oluşmuyorsa hayatımda hiçbir şey değişmiyorsa boşuna okumuşum izlemişim gibi geliyor.

@sinek kral
Sözlük yapısı itibariyle dialog kurmaya uygun değil zaten. Bu yüzden çok kötü bir yere dönüştü. Takip ettiklerimin entrylerini okuyorum artık sadece.


Estate
(12.10.19)
izlediğim her oyunu/filmi, okuduğum her kitabı yazmıyorum. arada eserse yazdığım oluyor veya gerçekten etkilenmişsem. tabii birilerine fayda sağlasın diye değil.


Kitap blogu yazıyorum ben, son zamanlarda pek okuyamaz ve yazamaz oldum ama okuduğum şeyleri hatırlamakta zorlandığım için dönüp bakabileceğim bir arşiv oluyor bana. Bir de bu blog sayesinde şu anki işimi yapıyorum.


kobuzchu kiz
(12.10.19)
@estate sözlüğe ne olduğunu, nereden nereye geldiğini yıllardır canlı takip ediyorum.

benim bahsettiğim kitap 712 sayfa. ergen/çomar/troll kitlenin o kadar sayfayı okumasını beklemem. öyle kitap görünce (camfrog sönmez: www.youtube.com bağlar onlar. zaten fikirleri de umurumda olmaz.

okur-yazar adam gelip "anlayamamışsın. e tabi herkes anlayamaz." tribine giriyor ya ben o tavırdan tiksiniyorum.


sinek kral
(12.10.19)
(4)

Florürsüz diş macunu dişleri çürütüyor diye ağız çalkalama suyuyla kullanma

FLorürsüz diş macunu aldım da kasiyer bunu söyledi. Onun çürümüş florür yok diye. O yüzden ağız çalkalama suyu kullanmayı önerdi.Araştırmadım henüz. Vakti olup araştırmış birileri kesin vardır diye sorayım dedim. Var mı böyle bir şey
FLorürsüz diş macunu aldım da kasiyer bunu söyledi. Onun çürümüş florür yok diye. O yüzden ağız çalkalama suyu kullanmayı önerdi.

Araştırmadım henüz. Vakti olup araştırmış birileri kesin vardır diye sorayım dedim.

Var mı böyle bir şey
CursedChico
(11.10.19)
Flor diş sağlığı açısından önemli bir element. Florsüz diş macunuyla ilgili bi kere daha sormuştunuz diye hatırlıyorum ve yine benzer şeyi demiştim muhtemelen ama florle ilgili saçma sapan hurafelerin hiçbiri doğru değil, diş macunlarındaki florürün bir zararı yok. Florürlü diş macunu kullanmanızı tavsiye ederim.

Soruya gelersek hemen çürümez belki ama uzun vadede dişler için pek hoş olmaz florsüz diş macunu kullanmak. Ağız suyundaki flor oranlarını da bilmiyorum pek. Dediğim gibi en iyisi normal florürlü diş macunu


nundu
(11.10.19)
Hocam gidin markete florürlü en ucuz hangi macun varsa alın. 10-12 liradan fazla vermeyin o 25-30 liralıkların hepsi aynı bokun laciverdi. Ağzınızı da çok çalkalamayın floru götürüyor diye biliyorum ama siz bi araştırın onun detayını. Akşamleyin de diş ipi ile tertemiz.


Supremeomega
(11.10.19)
üsttekiler yazmış zaten ben nokta koyayım.
florür dişler için çok önemli
günde 2-3 defa florürlü diş macunu + diş ipi kullanmak lazım
sen madem florürsüz diş macunu aldın, kasiyerin dediğini yap ve florürlü bir gargara kullan günde 1-2 defa


dafuq
(11.10.19)
Vegan diş macunları flörürsüz genelde.


CursedChico
(12.10.19)
(3)

Kredi kartıyla mağazadan alınan ürün iadesi, nakit mi yapılır?

Mesela bir süpermarketten alınan ürün iadesi?
Mesela bir süpermarketten alınan ürün iadesi?
CursedChico
(10.10.19)
Aynı gün içinde veya pos gün sonu yapmadan iptal edilebilir. Daha sonra işyerinin ve posun iade yetkisi varsa direkt karta iade yapılabilir. Yetki yoksa nakit iade yapılır.

Marketlerde genellikle kasalardaki poslarda iade yetkisi olmaz. Müşteri hizmetlerindeki posa iade yetkisi verilir.


inheritance
(10.10.19)
Ben BİM'den 100TL'lik birşey almıştım, kredi kartıyla aldım ama bir hafta sonra iade ettiğimde parayı nakit olarak verdiler.


Tutkun
(10.10.19)
Ben a101 den kredi kartiyla alip iade ettigimde - 10 dk icindeydi benimki- nakit iade yapmislardi.


hindistan cevizi
(10.10.19)
(6)

Başlangıç için şu modellerden hangi yamaha org?

psr e323 https://www.yamaha.com/en/about/design/synapses/id_016/61 touch-sensitive keysMIDI input and output psr 80 https://www.youtube.com/watch?v=BKHq1FkQjsApsr 223https://www.youtube.com/watch?v=sjZsFGuMOL4psr 90https://www.youtube.com/watch?v=wzmm7r1LfFYpsr 19https://equipboard.com/items/yamaha-
psr e323
www.yamaha.com
61 touch-sensitive keys
MIDI input and output

psr 80
www.youtube.com

psr 223
www.youtube.com

psr 90
www.youtube.com

psr 19
equipboard.com

psr 11
www.youtube.com


bu modellerin ikinci ellerinin fiyatları aşağı yukarı aynı. Hangisini önerirsiniz? Dijital piyanoya geçiş için (vegan akustik piyano bulamadığımdan dijital olacak) bir hazırlık olması açısından.

Yani çift el pratiği için istiyorum. Şu an çift eli beceremiyorum, senkron olmuyor. Ritim, orkestra, pc'Ye bağlama gibi şeylere ihtiyaç duyacağımı sanmıyorum.

Bazıları bayağı eski. 1980lerde üretilmiş. Bİlgi bulmak bayağı zor

En üstteki psr e323 en yenileri gibi. En yeni çıkan en iyisidir demiyorum tabi de. Daha hoşuma gitti diğerlerine göre

www.youtube.com

mesela burda bir inceleme var
CursedChico
(08.10.19)
neden bu kadar eski modellere bakıyorsunuz??


SAhibinden.com letgo gibi sitelerde, başka model yok satılan ve 300 400 lira altı.


CursedChico
(08.10.19)
psr 19 vardi bende org calmaya basladigimda onu onermislerdi ama 25 sene oncesinden bahsediyorum, zamaninin orta seviye baslagic orguydu.


cooperr
(08.10.19)
Orgların çoğunun tuşları bildiğim kadarıyla çok hafif. Dokunsanız ses çıkıyor. Amacınız piyanoysa, piyanoda olduğu gibi tuşların biraz sert olması, basma kuvvetine göre ses çıkması alışmanız için daha iyi olur. Belki böyle orglar da vardır. Buna da dikkat etmenizi tavsiye ederim. İkinci el, paranızın yettiği bir dijital piyano varsa aslında en güzeli o olur ama kesin bakmışsınızdır.


cosmicstring
(09.10.19)
Evet eski ve tuşlar küçük ve hafif :(


CursedChico
(09.10.19)
Başlangıç için alıp pratik yapmak istiyorum. Modeller güncellendi


CursedChico
(09.10.19)
(3)

STD testlerini nerde oluyorsunuz?

Sağlık ocağı ve bazı devlet hastanelerinde oluyormuş. Özel hastanede veya poliklinikte olmuypr mu?Sadece hiv değil, tüm hepsini olmak istiyorum. Ayrı ayrı yerlere gitmem gerekiyor sanırım? mesela chlamydia testi. Burda anlatmışhttps://www.acibadem.com.tr/ilgi-alani/klamidya/ama randevu yeri göremedi
Sağlık ocağı ve bazı devlet hastanelerinde oluyormuş. Özel hastanede veya poliklinikte olmuypr mu?

Sadece hiv değil, tüm hepsini olmak istiyorum. Ayrı ayrı yerlere gitmem gerekiyor sanırım?

mesela chlamydia testi. Burda anlatmış

www.acibadem.com.tr

ama randevu yeri göremedim hastanede
CursedChico
(08.10.19)
Siz cinsiyetinize göre jinekoloji/üroloji randevusu alın, kendi kendinize laboratuvara gidip test yaptıramazsınız hastanede, doktor yönlendirir.


kobuzchu kiz
(08.10.19)
Özel hastanelerde oluyor, bütçenize uygun br hastaneye gidip hemen yaptırabilirsiniz. Tabi ki önce dr muayenesi açılacak ki neler yapılması gerektiğini yazsın.


John Bloor
(09.10.19)
3500 lira çıkardı özel hastane, medicana. Ücretsizi yok mu bunun?


CursedChico
(12.10.19)
(4)

Yapılacak çok iş olup yetişememek

Açık sekmeler okunmayı bekleyen, okunmamış mailler, masada bekleyen kitap, not vs. Whatsappta okunmamış mesajlar keza. TODO listeleri.Size de oluyor mu?
Açık sekmeler okunmayı bekleyen, okunmamış mailler, masada bekleyen kitap, not vs. Whatsappta okunmamış mesajlar keza. TODO listeleri.

Size de oluyor mu?
CursedChico
(08.10.19)
oluyor, olmaması imkansız. artık iş yerinde o kadar çok bişeylere yetişmek zorundayım ki özel hayatımda saldım. kitap mı, canım isteyince. izlenecek film mi, beklesin. dizi bölümü mü, unutsam da bişey olmaz bi daha başlarım.

işte aynı tempo, özel hayatta aynı tempo; kapana kısılmış hissediyorsun. işlerim yoğunlaştığından beri tembel bir hayat sürer oldum. çünkü o tempodan uzaklaşmak istiyorum, hiçbir şey yapmıyor olmak istiyorum.

bu derece olmasa bile günümüzde o kadar çok okunacak kitap, izlenecek film, yapılacak etkinlik var ki insan kendini hepsini yapmak zorunda hissediyor. bu noktada biraz "salıverebilmek" önemli. belki benimki kadar değil ama keyfi yapılan bir şeyi "task" haline getirmek insanın o şeyden zevk alamamasına sebep oluyor.


Bruce
(08.10.19)
The Eisenhower Matrix işinizi görecektir.


vicsail
(08.10.19)
to do listler benim vazgeçilmezim. mutlaka yazarım. hem unutmamak hem de yaptıkça tik atmak hoşuma gittiği için :) işimle ilgili yapılacak çoğu şeye yetişiyorum. bu ara o yoğun. kitap film falan yok şimdilerde. kafam rahatlayınca bakarım diyorum.

her şeye aynı anda aynı günde yetişmek çok zor.
acil\ önemli veya acil değil \ önemli değil \ gibi kategoriler yapabilirsiniz. misal önce acili halledersiniz de önemli belki bi süre bekleyebilir.

listelerde zaten yapacağınız küçük işleri yazıp da gözünüzde iş yükünüzü daha da büyütmeyin derim.


mustang
(08.10.19)
Sözde çok yoğun olan veya olduğunu ďüşünen(göstermeye çalışan) insanlara baktığımda şunu görüyorum; bunu istiyorlar. Bilinçli veya bilinçsizce yapıyorlar. Kimisi daha saygın görünmeye çalışıyor. Kimisi ise mallığından. Oturup kendiyle baş başa kalmaktan çekiniyor, kafayı işle megul ediyor. İşlerini organize etse, yazsa, planlasa her şey düzgün ilerleyecek. Karakter özelliği işte. Bizim millet sever böyle yoğun gözükmeyi. Sanki cern'de deney yapıyor veya kansere çare buluyor.

Gavurun bu konuda müthiş bir sözü var; "acil diye bir şey yoktur, öncelikleri sıralayamamak vardır".


the coon
(08.10.19)

Alınık klavye org keyboard

yamaha psr veya casio ctk özellikle arıyorum.Tuşların hepsi çalışır durumda olmalı.Kozmetik pek önemli değil.İstanbul avrupa yakası elden teslim alacağım.En fazla 400-500 civarı.Test edilecektir almadan önce
yamaha psr veya casio ctk özellikle arıyorum.


Tuşların hepsi çalışır durumda olmalı.

Kozmetik pek önemli değil.İstanbul avrupa yakası elden teslim alacağım.

En fazla 400-500 civarı.

Test edilecektir almadan önce
CursedChico
(08.10.19)
(1)

Piyanoyu çift el öğrenebilmek için yapılması gereken egzersizler?

Neler olabilir. Basit olarak sağ el 1, sol el 2 yap sonra sağ 3 sol 2 gibi. NOtaları okumayı biliyorum da parmaklar pek senkronize olamıyor.https://practisingthepiano.com/wp-content/uploads/2011/09/blog2.jpgburdaki mesela
Neler olabilir.

Basit olarak sağ el 1, sol el 2 yap sonra sağ 3 sol 2 gibi.

NOtaları okumayı biliyorum da parmaklar pek senkronize olamıyor.

practisingthepiano.com
burdaki mesela
CursedChico
(06.10.19)
Youtubedan “caner bağbuğa” piyano videolarını izlerseniz orada basitten zora alıştırmalar ve dizek pdfleri var. Güzel anlatıyor


filipis
(06.10.19)
(3)

Beyin egzersizleri olarak neler yapıyorsunuz? Dört işlem?

Hafıza oyunları gibi? Okul hayatında dört işlem hep yapıyorduk ister istemez ama okul bitince köreldiğini farkettim bu işlem yeteneğinin. Öyle oyunlar var mı bunu çalıştıran?Sadaece dört işlem değil, farkındalık dikkat gibi her türlü aktivite için öneri olabilir :)
Hafıza oyunları gibi?

Okul hayatında dört işlem hep yapıyorduk ister istemez ama okul bitince köreldiğini farkettim bu işlem yeteneğinin. Öyle oyunlar var mı bunu çalıştıran?

Sadaece dört işlem değil, farkındalık dikkat gibi her türlü aktivite için öneri olabilir :)
CursedChico
(06.10.19)
Geometri seviyorsanız Euclidea'ya bakın.

Edit: Özür dilerim, dört işlemi vurguladığınızı şimdi gördüm ama silmiyorum, belki bunu da seversiniz :)


cosmicstring
(06.10.19)
Hobi olarak beş senedir ales'e hazırlanıyorum. Şaka maka güzel bir jimnastik yaptırıyor. Teşekkürler şarlatanlarca kapılmış bölümüm, teşekkürler Türkiye.

Diğer yandan oda kaçış oyunlarını, bir yerlere not almadan oynamaya çalışıyorum ki çalışma belleğimde bir sürü şey tutabilmeye başladım. Aynı anda şekiller ve renklerin sıralaması gibi gibi. Öneririm.


mor bembombom
(06.10.19)
Marketlere girdiğinde kuruş hesabını yap kasada ne ödeyeceğini bil, bu bile yeterli.


superfluid
(06.10.19)
(1)

İndirim öncesi alınan ürünü indirimde iade etmek

Fişte yazan fiyatı vermek zorundalar, değil mi? Mağaza, bir kozmetik mağazası.
Fişte yazan fiyatı vermek zorundalar, değil mi?

Mağaza, bir kozmetik mağazası.
CursedChico
(05.10.19)
Evet bu işler sorduğunuz gibi olur aksini iddaa eden pazarı kaybeder.


protrek
(05.10.19)

zylet göz ilacını bilen var mı

Gözümde kirpik iltihaplanması varmış. küçük arpacık var 1er tane her gözde.zylet ilacını verdi doktor. döker dökmez gözümü feci yaktıhttps://prospektus.co/ilac/zylet-oftalmik-suspansiyon-5-ml/buraya göre bakteriler filan demiş de, benimki o kadar abrtılacak bir şey değil gibi.Kullanan oldu mu bu dam
Gözümde kirpik iltihaplanması varmış. küçük arpacık var 1er tane her gözde.

zylet ilacını verdi doktor. döker dökmez gözümü feci yaktı

prospektus.co

buraya göre bakteriler filan demiş de, benimki o kadar abrtılacak bir şey değil gibi.

Kullanan oldu mu bu damlayı? Korkuttu bayağı.

bir de merhem vermiş
CursedChico
(04.10.19)

Alınık piyano kursu istanbul

Dijital piyano olmalı. Ve avrupa yakası
Dijital piyano olmalı. Ve avrupa yakası
CursedChico
(30.09.19)
(6)

Morhipo dan turna com indirimi nasıl alınıyor

https://www.morhipo.com/turna-com-ucak-bileti-indirim-yarismasi/38/morhipo-ozelKampanya 26.09.2019 - 31.12.2019 tarihleri arasında Morhipo’dan alınacak kampanya kupon kodları ile ‘Uçak Bileti Turna’ mobil uygulamasından alınacak olan uçak biletleri için geçerlidir.Müşterilerimizin kampanyadan faydal
www.morhipo.com

Kampanya 26.09.2019 - 31.12.2019 tarihleri arasında Morhipo’dan alınacak kampanya kupon kodları ile ‘Uçak Bileti Turna’ mobil uygulamasından alınacak olan uçak biletleri için geçerlidir.
Müşterilerimizin kampanyadan faydalanabilmesi için ‘Uçak Bileti Turna’ mobil uygulamasına üye olması gerekmektedir. Alınan kod ile ‘Uçak Bileti Turna’ mobil uygulamasına üye girişi yapıldıktan sonra 'kampanya/kupon kodu kullan' menüsünde ilgili alana şifre girilerek kampanyadan faydalanılır.
Kampanya dahilinde Morhipo kullanıcılarına Turna.com'dan 2 yetişkin ve üzeri uçak bileti alımlarında geçerli 50 TL indirim sağlanır. Tek yön veya gidiş-dönüş uçak biletlerinde toplam bilet fiyatı üzerinden indirim uygulanacaktır.


şöyşe demiş. Ama sitede nerden alınıyor bulamıyorum günlerdir :(

müşteri hizmetleri de bunu okuyor. Cevap vermiyor.

Nerden acaba :(
CursedChico
(30.09.19)
Morpass üyeliğiniz varsa e-posta adresinize geliyor indirim kodu.


auroraaurora
(30.09.19)
Bir işlem yapmaya gerek var mı gelmesi için?


CursedChico
(30.09.19)
Morhipo'ya mail göndermesi için izin vermişseniz başka bir işleme gerek yok. Bana kod geldi mesela.


auroraaurora
(30.09.19)
Yeni üyelik açsam gelir mi?


CursedChico
(30.09.19)
Çiko, Morpass ile Morhipo ayrı şeyler. Morpass var mı sende? Çok lazımsa benim kodumu kullanabilirsin kişiye özel değilse. Ben kullanmayacağım.


auroraaurora
(30.09.19)
Özelden yazıyorum.


CursedChico
(30.09.19)
(1)

Maslak civarı aylık akbil yaptırılabilecek yerler

Bİr liste var mı bakabileceğimiz? öğrenci akbili olacak bir de.
Bİr liste var mı bakabileceğimiz? öğrenci akbili olacak bir de.
CursedChico
(26.09.19)
(6)

Şu mamanın her bir tanesi. kaç gramdır?

https://www.hillspet.com/cat-food/pd-wd-feline-dryHill's® Prescription Diet® w/d kuru mamabu resimhttps://www.hillspet.com.tr/content/dam/pim/hills/tr_tr/pd/dry/pd-feline-prescription-diet-wd-dry-productShot_500.pngbu da tr satış linkihttps://tr.miscota.com/kediler/hills/p-3899?r=052742919102&gclid=
www.hillspet.com

Hill's® Prescription Diet® w/d kuru mama

bu resim
www.hillspet.com.tr

bu da tr satış linki
tr.miscota.com

1.5 kg aldık. 30- 50 gr vermek lazım ama göz kararı veriyorum.

Bir tane maması kaç gramdır?
CursedChico
(24.09.19)
1.5 kg olan mamayı bardak bardak alıp başka bir kaba boşaltın, toplamda kaç bardak olduğunu not alın.

Sonra 1500 bölü bardak sayısı yapıp bir bardağın kaç gram aldığını hesaplayın.

Bir bardağın kaç gram aldığını bulursanız işiniz çok kolaylaşır.


John Bloor
(24.09.19)
bir tane kuru mamayı tartmak için gerçek hassas terazi gerekir :) Yol üzerinde bir veteriner ya da pet shoptan ölçü bardağı isteseniz verirler bence.

www.petcanlar.com


whoosie
(24.09.19)
bazı mamalardan ölçü kabı çıkıyor. ayrıca mama sitelerinde satılıyor. ben onu kullanıyorum. edit ve ek: çarşıda kuyumcu varsa geçerken uğrayıverin hayır tartmam demez herhalde:)


9kuyruklukedi
(24.09.19)
Hocam tüm mamayı bir gazete üstüne döküp sayın kaç tanr olduğunu... sonra 1500 / mama sayısı = gramaj olarak bulursunuz..


Tears of Devil
(24.09.19)
Mutfak terazisi kullanarak tartın. Biz o şekilde ayarlıyoruz. Ayrıca ölçü bardakları oluyor petshop ve kliniklerde. Nasıl kullanacağınızı gösterirler.


kedili madam
(24.09.19)
Ölçek aldım vetten. Ona koyup veriyorum artık. TErazi vs yok


CursedChico
(25.09.19)
(1)

istanbuldan izmire otostop, yeni yapılan yola mı çıkmalı?

istanbuldan izmire otostop, yeni yapılan yola mı çıkmalı? NEresi daha uygun olur
istanbuldan izmire otostop, yeni yapılan yola mı çıkmalı? NEresi daha uygun olur
CursedChico
(23.09.19)
Otobanlarda otostop cekmek yasak, hem sizin hem de trafik guvenligi icin. Sakaya gelmez durum, gercekten.
Yol girisinde (giseler) ya da yola girmeden yol ayriminda olabilir. Benzinlik varsa oralarda benzinlik olur.


kuehles blondes
(23.09.19)
(8)

Ucuza otomatik kedi besleyici nerden alınır?

Şunun gibihttps://m.n11.com/automatic-pet-feeder-otomatik-zaman-ayarli-mama-kabi-P341002427?gclsrc=aw.ds&&gclid=Cj0KCQjwt5zsBRD8ARIsAJfI4BhhRxhTgxz30GBbeMnSrvgebMRJWFhi2mhPQq52d1dG2bW0l-I-XEUaApgpEALw_wcB2 saatte bir besleyebilmesi içinIslak mama özellikle
Şunun gibi

m.n11.com

2 saatte bir besleyebilmesi için

Islak mama özellikle
CursedChico
(23.09.19)
yemle beni alırım.

gayet başarılı bir arkadaş. tıkanma filan da yapmıyor. bununla çok başın ağrır.

aha da şu www.yemlebeni.com


babilbaligi
(23.09.19)
Islak mama olmyuor ama onla. bence olmaz yani


CursedChico
(23.09.19)
@CursedChico: yaş mama olayına çok hakim değilim, istersen kendilerine bir sor. çok yardımcı oluyorlar.


babilbaligi
(23.09.19)
Sordum ama ıslak olmaz dedi. şu markayı önerdi

www.juenpetmarket.com

güzel gibi. 2 adet aa pil biraz korkutuyor sadece.


CursedChico
(23.09.19)
elektronikten anlayan bir kişi varsa 100 tl ye yapar size. Bir arduino 2 adet servo motor, 1-2 tane plastik kutu güzel bir tasarım yapabilirsin.


islak mamalarin cok fazla beklememesi gerekiyor. acildiktan sonra tuketilmeli hemen, eger bekleyecekse de soguk ortamda bekletilmeli. o yuzden otomatik islak mama besleyicisi islak mamanin paketini acabiliyor olmasi lazim. bunun da, eger varsa, cok ucuz oldugunu sanmiyorum.


crucio
(23.09.19)
www.juenpetmarket.com

48 saat zaman ayarı yapabilen zamanlayıcısı sayesinde ayarlanılan saatte otomatik olarak açılır.
* Konserve ve kuru mama için kullanıma uygundur.
* Yaş mamayı taze tutmak amacı ile iki adet buz torbası bulunmaktadır.

demiş de konserveyi nasıl açıyor incelemedim. olan birilerinden alıp incevlemek lazım

BAşka da araştıramadım. kesin vardır.

Yazlımını ben yaparım, yazılımı çok basit de donanım lazım

www.youtube.com

marangozluk işlerini becerebilsem kendim de yaparım aslında


CursedChico
(23.09.19)
Şunlardan hangisi sizce ıslak mama için de uygun? temzizliği zor, bozulması olasılığı var ama başka çare yok

www.gittigidiyor.com


CursedChico
(25.09.19)

Gorki fırtınanın habercisi kitabı olan var mı (son sayfayı soracağım)

https://eksiup.com/p/9a161856f98zson saufa bende bu ama kitap böyle mi bitiyor anlayamadım.Kontrol edebilir misiniz sizde varsa?
eksiup.com

son saufa bende bu ama kitap böyle mi bitiyor anlayamadım.
Kontrol edebilir misiniz sizde varsa?
CursedChico
(23.09.19)
(3)

Bisikletle kedi taşımak içni en güvenli yol

Önde taşımak istiyorum görebileyim diye. 10 dakikalık bir yol gideceğim.Bildiğmiiz plastik kedi taşıma kutusu var bende ama çanta da var. Başka güvenli bir kutu da alabilriim.Böyle arkaya koymak istemiyuorum çünkü https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/41z6iPT30bL._SX355_.jpgBir de kedi kö
Önde taşımak istiyorum görebileyim diye. 10 dakikalık bir yol gideceğim.

Bildiğmiiz plastik kedi taşıma kutusu var bende ama çanta da var. Başka güvenli bir kutu da alabilriim.


Böyle arkaya koymak istemiyuorum çünkü
images-na.ssl-images-amazon.com


Bir de kedi kör. Ve şeker hastası olduğundan sık tuvaletini yapıyor.

Taksi bulmak zor olduğundan 1 hafta boyu taşımak için bunu düşündüm. Motor veya scooter istemiyorum.

Sizce hangisi en güvenli? Evde katlanır da var normal bisiket de var
CursedChico
(23.09.19)
. O kutuyu sabitlemenin yöntemleri var: m.tr.dhgate.com

Linkteki gibi ya silikon ya da halat kanca gerekiyor. Maksimum 4 tane ile iyice sabitlersiniz arkaya.

Eğer kutunun altında delikler varsa, bisiklet önü ve arkasına konan demir boxları sabitlemek için kullanılan plastik klipsler var, onlarla inanılmaz sağlam olur.

Normal bisiklete sabitleyin.

Bebek bezi bağlayın kediye. Biz koca koca köpeklere bağladık. On dakikada onunla uğraşıp çıkartamaz bezi bence.


buf-e kür
(23.09.19)
ben kediyi onumde tasimak icin su cantalardan yapmistim; www.akakce.com

evdeki eski buyuk bir sirt cantasinin onunu yuvarlak olarak kestim. sutyen yikama topunu ikye bolup bir yarisini cantaya diktim.
www.hepsiburada.com

defalarca kullandim, gayet is goruyor.


jimicik
(23.09.19)
bir de kaba bebek bezi koymanizi oneririm. o tarz emici bezlerin ortu gibi olani veterinerde oluyor. verirler belki isterseniz.


jimicik
(23.09.19)
(8)

Osmanbeyde taksi bulamıyorum sabah (kediyle ulaşım)

Osmanbeyden teşvikiyeye kediyi götürmem gerekiyor her sabah ve akşam almam gerekiyor.Bitaksi de veya yolda hiçbir taksiyi bulamıyorum. YOldakiler almıyor, doluyuz diyor. Belki elimde kedi kutusu var diye. Bitakside boş olmuyor hiçYürüyerek 20 dakikya yakın. Kediye de eziyet oluyor. Ben de zorlanıyor
Osmanbeyden teşvikiyeye kediyi götürmem gerekiyor her sabah ve akşam almam gerekiyor.

Bitaksi de veya yolda hiçbir taksiyi bulamıyorum. YOldakiler almıyor, doluyuz diyor. Belki elimde kedi kutusu var diye. Bitakside boş olmuyor hiç

Yürüyerek 20 dakikya yakın. Kediye de eziyet oluyor. Ben de zorlanıyorum. Ama daha çok kedi için yürümek istemiyorum.

Bir kaç taksi durağı da aradım ama yine yok orda da boş.

Sadece pazara kadar yapmam gerekiyor. Sonrasında gerek kalmayacak.

Kedi çantasına koyup bisikletle gidebilirim ama çok tuvaletini yapıyor. Şeker hastası olduğundan.

Nasıl bir çözüm olabilir
CursedChico
(22.09.19)
uber dene


rentts
(22.09.19)
Martilar var, elektrikli bisiklet gibi, ya da scotty cagirabilirsin. Pazara kadar her gun korsan bir taksiyle de anlasabilirsin


balpolen
(22.09.19)
allah sizden razı olsun. ben de yaşadım benzer şeyleri. arabam olsa gelip götürürdüm.


bir garip melek
(22.09.19)
Scotty'de comfort seçeneğiyle çağrı yaparsanız taşıyabiliyormuşsunuz. Çalışanına sordum. Korsan taksiler istenen saate araç rezerve ediyor bir de.


apartman teyze
(22.09.19)
Korsan taksi osmanbeyde nasıl bulunur, internette bir kaç numara var da osmanbeye özgü yok.


CursedChico
(22.09.19)
Sabah bir şekilde erken olunca buldum taksi. 15 lira tuttu. Trafik yoktu fazla ama osmnbey nişantaşı hep yoğun.

Akşam nişamntaşı orhan ersek sokağa taksi çağırmak zor olacak. Bulamayacağım büyük ihtimalle.


CursedChico
(23.09.19)
Kör olduğu için sese duyarlı bayağı. Motor veya bisiklet olmaması daha iyi olacak :( korsan da garanti gelirim diyemiyor, 1 saat önce belli olur diyor


CursedChico
(23.09.19)
Korsanlar da kısa mesafe diye gelmek istemiyor :(


CursedChico
(23.09.19)
(8)

Prezervatifin yerinden çıkması

Arkadaşım sormakta. Kendini erkek, partneri ise kadın olarak tanımlamakta kendilerini"Sevişme esnaısnda, prezervatif kayganlığını yitirip erkek vücudundan ayrılmakta. 1 saate yakın sürüyor genelde. Uzun sürdüğü için mi oluyor? Sevişme esnasında prezervatif değiştirilir m?"eklemeler:"sertlik kaybetme
Arkadaşım sormakta. Kendini erkek, partneri ise kadın olarak tanımlamakta kendilerini

"Sevişme esnaısnda, prezervatif kayganlığını yitirip erkek vücudundan ayrılmakta. 1 saate yakın sürüyor genelde. Uzun sürdüğü için mi oluyor? Sevişme esnasında prezervatif değiştirilir m?"

eklemeler:

"sertlik kaybetme yok. Okey tenn marka. Bayağı pozisyon değişiliyor. xl filan da değil. standart boyutlar. BOşalma da olmuyor tabi ki. sıvı tabi ki geliyordur.
Bu olay 2den fazla kez olunca sormak istedim tehlike yaşamadan.
Sık sık prezervatifi mi kontrol etmek lazım çıkmış mı? Tam saran bir kondom. En dibe kadar gidiyor hatta nerdeyse"
CursedChico
(19.09.19)
Hic duymadim boyle bir sey, XL prezervatif almazsa ya da kadin islakligini kaybetmezse olmaz bence.


skulldragon
(19.09.19)
penis sertliğini kaybettiği için çıkar, başka türlü saçma.


night train
(19.09.19)
penis arada yumuşayınca fırtlıyordur kondom, nihayetinde allah yapısı değil


9kuyruklukedi
(19.09.19)
prezervatif diyor ki "1 saat oldu geleceksen gel gelmeyeceksen ben gidiyorum"


kablelvuku
(19.09.19)
Yarım saatte bir prezervatifin değiştirilmesi öneriliyor normalde diye hatırlıyorum.


roket adam
(19.09.19)
Sertlik kaybından ötürüdür.

1 saat, sertlik kaybı yok ve pozisyon bolluğu. Ben maskülen bir adamım varsa öyle bir erkek gelsin beni ziksin


el conquerador
(19.09.19)
preejaculation birike birike içte kayganlık yarattığı için prezervatifin içindeki kayganlık dışındaki kayganlıktan fazla olup çıkıyor.


sttc
(19.09.19)
Bende yerinden çıkma değil ama yırtılma olmuştu. Kız arkadaşımla beraber olduğumda bir baktım yırtılmış içine boşalmışım. Sonra gecenin köründe ertesi gün hapı için nöbetçi eczane bumaya çalıştım vs baya sıkıntılı oldu. Şimdi beraber olduğumda gelmeden önce mutlaka yerindemi değilmi yırtıkmı değilmi diye son kontrolleri yapıp öyle geliyorum.


deepest
(20.09.19)
(6)

Her gün kafeden kahve alan birine ekolojik cam/metal termos/bardak hediye?

Her gün kafeden kahve alan birine ekolojik cam/metal termos/bardak hediye?hangisi sizce, çantada taşıması kolay olan bir şey. Ne olabilir
Her gün kafeden kahve alan birine ekolojik cam/metal termos/bardak hediye?

hangisi sizce, çantada taşıması kolay olan bir şey. Ne olabilir
CursedChico
(19.09.19)
150-200 tl arasında stanley termoslar var, onların saplı mug şeklinde olanları olduğu gibi termos gibi olanları da var. Bi göz atın derim.


tiny toon
(19.09.19)
Contigo marka iyidir metal termos olarak.


cakabo
(19.09.19)
contigo kullanıyorum oldukça iyi. alınabilir


lcha
(19.09.19)
Keep cup veya Ecocup benim en sevdiğim markalar. Isı tutma özelliği yok, ama hem şık hem de çok pratik, plastik kullanımını azaltmak için tavsiye ediliyorlar; ben kafede oturuyorsam bile onları kullanıyorum illa ki take away için değil yani.

Ayrıca Starbucks'ın klasik kapaklı termoslarından da var, sabahları evden çıkarken kahvemi ona koyuyorum. İnce uzun olduğu için çantada çok yer kaplamıyor.

Saplı vs bardak gibi termosları çok estetik bulmuyorum.


sopiro
(19.09.19)
iki tane keepcup'um var turkiye'de fiyati ne bilmiyorum ama yurtdisi fiyati uygun.
yalniz oyle kahveyi doldurup cantaya atilacak turden bisey degil, kapakli bi bardak


ben defalarca denemeden sonra miniso'nun içi cam olan bardak biçimli termosunu kulanıyorum.

Starbucks termos da gayet güzel iş görür.


babilbaligi
(19.09.19)

Osmanbey 10 gün kalacak yer (hasta kediyi vete götürme için)

Merhaba.19-30 eylül arası 10 gün kalabileceğim bir oda / ev arayışındayım osmanbey'de. Hasta bir kediyle kalacağım sokaktan bulduğumuz. Tedavisinin devamı için sabahları veterinere bırakıp, akşamları alacağım. Ben de işte olacağım aynı vakitlerde.Kedi normalde arkadaşımla kalıyor fakat arkadaşım şeh
Merhaba.

19-30 eylül arası 10 gün kalabileceğim bir oda / ev arayışındayım osmanbey'de. Hasta bir kediyle kalacağım sokaktan bulduğumuz. Tedavisinin devamı için sabahları veterinere bırakıp, akşamları alacağım. Ben de işte olacağım aynı vakitlerde.

Kedi normalde arkadaşımla kalıyor fakat arkadaşım şehir dışına gidiyor 10 günlük ve evi müsait değil.

Veteriner orhan ersek sokağa yakın. GÜnlük kiralık daireler uçuk fiyatlar vermekteler. O yüzden onlara yanaşamıyorum, makul bir fiyat da ödeyebilirim bulabilirsem uygun bir yer. 10 gün kiralık bulmak zor olacağı için 1-2 aylık kiralık da bana uyabilir. Ama önceliğim 10 günlük kediyle konaklama sadece.

Taksi mesafesindeki yerler de olabilir en kötü senaryo olarak. Ama elimden geldiğince az yol stresi yaşamasını istiyorum.

Teşekkürler.
CursedChico
(17.09.19)
(8)

Duş sonrası ayak kurutma sorunu (spor salonu)

Spor saonunda duş sonrası ayakları kurutmakta zorlanıyorum.Bir spor havlum var, bir de duş havlum. Duşa terlikle gidip geliyorum.Ayakları kurutmayı yine duş havlusuyla yapıyorum ama hep ıslak kalıyor duş sonrası.Siz nasıl yapıyorspunuz? Ayrı bir havlu mu?
Spor saonunda duş sonrası ayakları kurutmakta zorlanıyorum.


Bir spor havlum var, bir de duş havlum. Duşa terlikle gidip geliyorum.

Ayakları kurutmayı yine duş havlusuyla yapıyorum ama hep ıslak kalıyor duş sonrası.

Siz nasıl yapıyorspunuz? Ayrı bir havlu mu?
CursedChico
(16.09.19)
Bank'a oturup duş havlusunun kuru kısımlarıyla hallediyorum ıslak kalmıyor. Sende duş havlusunda kuru kısım kalmıyor mu ?


kitik
(16.09.19)
saç kurutma makinesiyle kurutuyorum.


(bkz: havlu terlik)


ukde
(16.09.19)
kitik +1 çözüm bu.


Arkadaşı çok iyi anlıyorum. İnsanın dumanı tütüyor. O sebeple yanımda getirdiğim havlu çorapları hemen geçirip ayakkabılarımı da giyiyorum. Ama o buhar hep var. Saç kurutma makinası çözüm olabilir.


SiyamkedisiZorro
(16.09.19)
sac kurutma makinesi


Kağıt havlu kullanıyordum ben. Önce duş havlusuyla suyunu alıyor sonra kağıt havluyla nemini alıyordum.


balik kraker
(16.09.19)
Havlu terliği anlayamadım. Duş alırken yanınızda mı oluyor, nasıl halediyorsunuz


CursedChico
(19.09.19)
(1)

Bitkisel paket çayların hangisini hangisiyle karıştırmak sorun olmaz?

REzene, limon zencefil, kuşburnu, adaçayı , ıhlamur var mesela.Faydası artması için, hangilerini karıştırmak zarara sebep olmaz?
REzene, limon zencefil, kuşburnu, adaçayı , ıhlamur var mesela.

Faydası artması için, hangilerini karıştırmak zarara sebep olmaz?
CursedChico
(16.09.19)
peşpeşe içmek daha mantıklı, karışınca pek hoş tatlar olmuyor. çoğunda hibisküs ve bilmem ne çiçeği default var zaten :D


9kuyruklukedi
(19.09.19)
(1)

Yarın beşiktaş öğlen yağışlı gözüküyor

https://www.mgm.gov.tr/tahmin/il-ve-ilceler.aspx?il=%C4%B0stanbul&ilce=Be%C5%9Fikta%C5%9FBu sabaha kadar yağışlı değildi. BU sabah böyle oldu.GEçen sene de böyleydi. Çok az yağmıştı.Yine aynısı olur mu?
www.mgm.gov.tr

Bu sabaha kadar yağışlı değildi. BU sabah böyle oldu.

GEçen sene de böyleydi. Çok az yağmıştı.

Yine aynısı olur mu?
CursedChico
(14.09.19)
dun de ogleden sonrayi yagisli gosteriyordu once, sonra ogleden once %56 yagis ihtimali gosterdi. sonra saat 10 civari bi saganak oldu yaklasik 5 dakika surdu ve tum gun bir daha yagmadi. kesin aynisi olur demek zor ama buyuk ihtimal yagmaz yagsa da kisa surer diye tahmin ediyorum.


in vino veritas
(14.09.19)
(5)

Osmanbeyde veterinere yakın bir ev 10 günlük, napmalı?

Veteriner teşvikiyede. süreyya ağaoğlu sokağa yakın.Bir arkadaşım şehir dışına gidiyor bir aylığına ve kediyle ben ilgileneceğim 10 gün civarı. Veterinere sabah bırakılıp akşam alınıyor.yürüme mesefsindeki, evler çok pahalı vete. 10 gün kabul etmeyecekleri için 1 ay istiyorum, hatta 1.5 ay da olur.1
Veteriner teşvikiyede. süreyya ağaoğlu sokağa yakın.

Bir arkadaşım şehir dışına gidiyor bir aylığına ve kediyle ben ilgileneceğim 10 gün civarı. Veterinere sabah bırakılıp akşam alınıyor.

yürüme mesefsindeki, evler çok pahalı vete. 10 gün kabul etmeyecekleri için 1 ay istiyorum, hatta 1.5 ay da olur.

15 günlük 2500 , 1 aylık 3500 diyorlar. Emlakçı olursa komisyon masrafı da oluyor.

airbnb de baktım. 16 günlük 2200 dedi ordan da biri.

Sizce ne yapmalıyım? apartta zaten rahat edemez pek kedi. kör bir kedi. Dolaşması için en az 1 oda 1 mutfak olsa iyi olacak.

taksi mesafesinde yerler neresi olabilir?

Arkadşaım ailesiyle kalıyor. o yüzden orda kalamam
CursedChico
(12.09.19)
Arkadaşınızın boşalttığı yere taşınsanız veya kediyi kendi evinize yakın bir kliniğe götürseniz olmuyor mu?


auroraaurora
(12.09.19)
Arkadaşım ailesiyle kalıyor ve geri gelecek


CursedChico
(12.09.19)
Veterinere taksiyle gidip gelseniz? Günlük 100TL taksi masrafı olsa 10 günde 1000TL eder.


zombi
(12.09.19)
taksi mesafesinde yerler neresi olabilir?


CursedChico
(14.09.19)
kedi niye veterinere bırakılıp alınıyor? tedavisi varsa orada kalması daha iyi değil mi 10 günlük?


not dark yet
(14.09.19)
(1)

MK-2054 org alınır mı

https://www.hepsiburada.com/vardem-mk-2054-54-tuslu-org-p-MUSICVARDEM1?magaza=Music Çekmeköy&wt_gl=cpc.elk.muzik-aletleri.pla&gclid=CjwKCAjwtuLrBRAlEiwAPVcZBg0QSMJCU9QbntEj9E4SFN1Q1GokSWtAaDjtVWiwq3HVjpxWxNLdIRoCltkQAvD_BwE2. el alacağım, 200 lira civarı. Maksat piyano kursuna giderken evde az da ol
www.hepsiburada.com Çekmeköy&wt_gl=cpc.elk.muzik-aletleri.pla&gclid=CjwKCAjwtuLrBRAlEiwAPVcZBg0QSMJCU9QbntEj9E4SFN1Q1GokSWtAaDjtVWiwq3HVjpxWxNLdIRoCltkQAvD_BwE

2. el alacağım, 200 lira civarı. Maksat piyano kursuna giderken evde az da olsa pratik. Şu an dijital piyanoya 2000 3000 vermek istemiyorum.

bir süre idare eder mi
CursedChico
(11.09.19)
Çok kötü aynısı bende var hiç tat vermiyor.


ex animo
(11.09.19)
(2)

Şarkıyı hızlı öğrenme

Çalma listesini açtım youtube'da öğrenmek istediğim grubun, bilgisayar başındayken çalıyor saatlerdir ama arka planda çaldığı için mi, çok dikkat etmediğim için mi, hiçbir şey ezberlememişim şarkıya dair.Bir şarkıyı arka arkaya dinlemek daha mı iyi olur?
Çalma listesini açtım youtube'da öğrenmek istediğim grubun, bilgisayar başındayken çalıyor saatlerdir ama arka planda çaldığı için mi, çok dikkat etmediğim için mi, hiçbir şey ezberlememişim şarkıya dair.

Bir şarkıyı arka arkaya dinlemek daha mı iyi olur?
CursedChico
(11.09.19)
Sözlerine bakarak dinle


valarmurgulis
(11.09.19)
musixmatch kullan.


(4)

İsmek günü geçen branşa kayıt olamıyor muyuz artık?

Benimki dünmüş istediğim branş. Şimdi çıkmıyor yazınca. Bitti sanırım?
Benimki dünmüş istediğim branş. Şimdi çıkmıyor yazınca. Bitti sanırım?
CursedChico
(11.09.19)
olamıyorsunuz maalesef.


candide
(11.09.19)
bende tam anlayamadım geçen senede böyle miydi bu? şuan ön kayıt diyor. kaçırmışım üzüldüm.


@ferrari hayır bu sene ilk defa böyle oldu. ibb değişikliğinden herhal :)


candide
(11.09.19)
bu sene sistem biraz değişti. pek çok branşın hocaları dışardan gelecek ve henüz ihale aşaması tamamlanmadı. günü geçtiği halde hoca yokluğundan kaynı açılamayan branşlar önümüzdeki günlerde tekrar açılacak.


bekri
(11.09.19)
(4)

Büyük ev ablukada konserine gidiyorum

Şu şarkıları dinle , geçer not alırsın diyeceğiniz şarkılar var mı. Döngüye alacağım da.İlk kez dinleyeceğim.
Şu şarkıları dinle , geçer not alırsın diyeceğiniz şarkılar var mı. Döngüye alacağım da.

İlk kez dinleyeceğim.
CursedChico
(11.09.19)
-evren bozması
-arayan bulur
-hoşçakal kadar
-hepsi ne fena
-güneş yerinde herşey yolunda
-hayaletler! dolaşıyor, aramııııııızdaaaan süzülerek


füt
(11.09.19)
fırtınayt albümü


füt
(11.09.19)
E N
G Ü Z E L
Y E R İ N D E
E V İ N


dolan dolmuş
(11.09.19)
fırtınayt'ı sıradan dinle, yanına da tayyar ahmet'in sonsuz sayılı günleri ekle.


montreal
(11.09.19)
(3)

Otururken uykunun gelmesi uykusuzluk varsa

1 gün boyu uyumayayım mesela. Sonraki gün Spor, ayakta herhangi bir aktivide sıkıntı olmuyor. Yani fiziki güç gerektiren ve oturma gerektirmeyen. Uykum gelmiyor.Ama oturursam, mesela ders, kofnerans vs için, direk uykuya dalıyorum. Gözü açık rüyalar filan. VEya otobüste yolculuk. İşte çalışırken de
1 gün boyu uyumayayım mesela. Sonraki gün Spor, ayakta herhangi bir aktivide sıkıntı olmuyor. Yani fiziki güç gerektiren ve oturma gerektirmeyen. Uykum gelmiyor.

Ama oturursam, mesela ders, kofnerans vs için, direk uykuya dalıyorum. Gözü açık rüyalar filan. VEya otobüste yolculuk.


İşte çalışırken de pek sıkıntı olmuyor. İşi sevdiğimden veya işi yapmam gerektiği şartlanmasından belki.


Ders, konferans vs gibi oturarak yoğun dinleme gerektiren şeyler için ne yapılabilir, yoğunlaşıp zevk alacağım vs diye kendimi kandırmak gibi şeyler mi?

Size de oluıyor mu?
CursedChico
(10.09.19)
Oluyor, sıkıcı geldiğindendir. Not tutmak işe yarayabilir, bir şekilde kendinizi meşgul edip ilginizi canlı tutmanız lazım.


evet aynısı oluyor. odaklanmak çok zorlaşıyor. gece mesaisinde çalıştığımda gündüz zaten bölük bölük toplamda 5-6 saat anca uyuyabiliyorum, birazcık aksama olsun gece çok belli ediyor, basit toplama işlemlerine bön bön baktığımı bilirim afasdafad. trafikte de çok dikkatli olun, şefim kırmızı ışıkta uyuyakalmıştı. ayrıca şehir içinde normal hızda giderken dalıp hafif hafif karşı şeride kaymış, son anda kurtarmış


MtKrt
(10.09.19)
Olmuyor


dolan dolmuş
(10.09.19)
(1)

Kasıma kadar geçici ev / oda - osmanbey civarı

Kasım ayına kadar geçici ev/ oda bakıyorum osmanbey civarı. Duruma göre oda da olabilir.Bir kediyle de 10 gün kalmam gerekecek.Maslakta çalışıyorum ben. erkeğim.
Kasım ayına kadar geçici ev/ oda bakıyorum osmanbey civarı. Duruma göre oda da olabilir.

Bir kediyle de 10 gün kalmam gerekecek.

Maslakta çalışıyorum ben. erkeğim.
CursedChico
(10.09.19)
Güncel


CursedChico
(12.09.19)
(1)

Buz akulu cantayla thy ye bindim

Xrayde bir sey demediler ne bu diye. Bagajim yok diye checkin yapmistim.Koltukta yanima aldim. Sirt cantamsa ustte.Su an ilac yok ama luksemburgtan donerken ilac olacak yanimda onun icinde Yine yanima alsam sikinti olur mu. Kacak sokmayan calisiyor diye dusunurler mi.Turkiye veterinerinden recete va
Xrayde bir sey demediler ne bu diye. Bagajim yok diye checkin yapmistim.

Koltukta yanima aldim. Sirt cantamsa ustte.

Su an ilac yok ama luksemburgtan donerken ilac olacak yanimda onun icinde

Yine yanima alsam sikinti olur mu. Kacak sokmayan calisiyor diye dusunurler mi.

Turkiye veterinerinden recete var.

Donusum de thyden.

Thy yi aramistim ve sikinti yok demisti ama kabine verin demisti. Ben yanima aldim guvende olsun diye

Eonuste de aynisini yapmak istiyorum xunku bagajlarla ayni yerde guvende olmaz, ezilebilir yan yatabilir vs . Ayri buzlugu var mi bilmiyorum birazdan soracagim.


Luksemburg havalimaninda elimi kolumu sallayarak xrayden gecebilecek miyim sizce. Ukraynada gecmistim bir suru ilacla.

Ilac kedi ilaci bu arada. Risk alayim mi
CursedChico
(05.09.19)
Air chiller a koydurabilirsiniz. Onlar da zaten kabine al demişler siz de yanınıza almışsınız. Kendinize muhafaza ederken sıkıntı yoksa sorun yok.


monkey
(05.09.19)
(4)

Lüksemburgtan ilaç getirmek için konsolosluktan izin almak

THY yi aradım. konsolosluk izin verirse olur. bizimn açımızdan sıkıntı yok dyorlar.burdan giderken boş buz kapları götürecğeim. Reçete dahilinde sıkıntı olmayacak.Havalimanına girerken xrayden geçerken yasak olduğunu söylyecekler svı taşımanın veya buz jel. O yüzden reçete gösteeceğim.thy izin veriy
THY yi aradım. konsolosluk izin verirse olur. bizimn açımızdan sıkıntı yok dyorlar.

burdan giderken boş buz kapları götürecğeim. Reçete dahilinde sıkıntı olmayacak.Havalimanına girerken xrayden geçerken yasak olduğunu söylyecekler svı taşımanın veya buz jel. O yüzden reçete gösteeceğim.

thy izin veriyor
www.turkishairlines.com

telefonla da aradım sordumAma ordan dönerken napacağım bilmiuorum.


www.lux-airport.lu

Liquid Medicines and Baby Food

LAGs that are required for medical or special dietary reasons, including baby food, are permitted in your hand luggage without any obligation to present a medical certification. However, this is subject to specific security controls so please make sure you have valid documentation to avoid these items being refused.

burda da reçete demiş dekonsolosa gerek varm ı sizce?
CursedChico
(04.09.19)
türk konsolosluğuna bu konuyu sorup resmi yazı isteyebilirsiniz diye düşünüyorum.


false pretension
(04.09.19)
Yarın sabah uçuuyorum. salı geleceğim. yeitşmez gibi


CursedChico
(04.09.19)
İlaç soğuk zincirde taşınacaksa, buz kalıbı değil de buz aküsü alın. Reçete ve eczaneden alacağınız fişi de yanınıza alın.
Ayrıca, havaalanında eczane varsa onlarla iletişime geçip ilacı direkt oradan da alabilirsiniz. Buz aküsünü de onlar temin eder, güvenlik vs'den daha rahat geçersiniz böylece.


efx
(04.09.19)
Direk geçtim. SIkıntı olmadı.


CursedChico
(10.09.19)
(5)

Lüksemburg 5-10 eylül çadırda kalmak için ne götürülmeli?

Akşamları hava 5-6 derece görünüyor.Yazlık mat ve ince bir örtüyle iş görülür mü?
Akşamları hava 5-6 derece görünüyor.

Yazlık mat ve ince bir örtüyle iş görülür mü?
CursedChico
(03.09.19)
kalın giyinince olur. gece sıcaklık daha da düşer dikkate alın.


inekadam
(04.09.19)
Ince ortuyle cok is gormez bence, yazlik olmayan bir uyku tulumu lazim. Mat ve uzerine ortu cok az kalir. Yagisli ise, cadirinda tabii suya dayanikli olmasi lazim. Cadir atmak ozel kamp yerleri disinda yasak biliyorsunuz, degil mi?


buf-e kür
(04.09.19)
Çadırlar hazır kurulmuş olacak. Ben kampta kalacğaım yani.

www.decathlon.com.tr

bunu alsam nasıl olur sizce? Tek bir çantayla gideceğim de o yüzden fazla eşya almak da istemiyorum.


CursedChico
(04.09.19)
Çok kötü duruyor. Sıkıntı eğer fazla eşya ise, düzgün ve mevsime uygun uyku tulumu ve bir de kompakt şişirilen yastıklardan almak yeterli olur. Ne battaniyeye ne de ekstra kalın kıyafete gerek kalmaz böylece.


buf-e kür
(04.09.19)
En son kampta yastık kullanmadım. Havluyu tişrtleri yapmıştım yastık.

bu nasıl

www.decathlon.com.tr

hava durumu 5-6 derece gösteriyor akşamları, bu ise 10 derece.

Zaten her türlü uzun kol bir sweat vs gerekecek, akşamları gezmek için


CursedChico
(04.09.19)
(4)

Kauçuk dam ağızlık nerden alınır?

https://tr.aliexpress.com/item/32859967553.html?spm=a2g10.search0302.3.1.be1638cerYXqwm&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_0,searchweb201603_0,ppcSwitch_0&algo_pvid=c859aacb-e166-4e06-825a-8a6c66a2e671&algo_expid=c859aacb-e166-4e06-825a-8a6c66a2e671-0dişçilerde kullanılan şu şey?http://www.begu
tr.aliexpress.com

dişçilerde kullanılan şu şey?

www.begumdisdeposu.com
toplu satılıyor böyle

1-2 adet lazım ama bana. Eczanelerde dişçilerde olur mu ki
CursedChico
(02.09.19)
attığın iki ürün farklı. hangisi lazım sana? ilk ürün gibi olanlar pahalı diğerine göre. bir de dişte kullacaksan sadece o lateks yetmez. ayrıca lateks içermeyenleri de var bu arada.

nereden satılıra cevap, çoğu diş deposunda var.


İlki gibi varsa iyi olur tabi. İlkini türkiye sitelerinde buklamadığımdan 2.sini açtım


CursedChico
(02.09.19)
www.ivoclarvivadent.com.tr

direkt bu firmayı arayarak ulaşabilirsiniz.

50 adet 110 euro+kdv imiş


1-2 adet lazım :(


CursedChico
(02.09.19)
(5)

Eylül sonu güneyde nereyi gezmeli?

6 gün olacak. Amaç yüzmek, biraz güneşlenmek.Olimpos gibi tarihi yerler varsa oraları da gezmek.Antalya izmir nereleri önerirsiniz?
6 gün olacak. Amaç yüzmek, biraz güneşlenmek.

Olimpos gibi tarihi yerler varsa oraları da gezmek.

Antalya izmir nereleri önerirsiniz?
CursedChico
(01.09.19)
Kaş,Kemer arası kesinlikle.


goodboy3456
(01.09.19)
Izmir'dense Antalya tarafları kesinlikle daha uygun olur. Izmir'de eylül ayinda ben artık üşümeye başlıyorum.


fraise
(01.09.19)
Antalya'ya giderseniz Antalya merkezde kalıp Olimpos, Phaselis, Kemer, Belek, Side (ilk üçü Antalya'nın Ege'ye doğru tarafında, diğer ikisi öbür yanda) gibi yerleri günübirlik gezebilirsiniz. Ya da Kemer'de kalıp Phaselis, Olimpos, Kaş, Adrasan gibi yerlere gidebilirsiniz yine günübirlik.


kobuzchu kiz
(01.09.19)
datça


ismim ibrahim
(01.09.19)
eylül sonu her yer sakin olur. deniz için gidiceksen antalyayı öneririm izmirin soğuk olmayan denizi yok. sıcak deniz marmaris didim bodrum kuşadası ege için.


mikahakkinen
(01.09.19)
(5)

Spor salonunda duş alanlara sorular

1- Spora gittiğiniz çantada şampuan , duş jeli, temiz çorap iç çamaşırı, neler koyuyorsunuz?2- Spor sonrası duş alanına girerken elinizde duş jeli şampuanla mı gidiyorsunuz duş kabinine ve terlik; yoksa sadece geçiştirmelik suyla mı duş alıyorsunuz bir şey götürmeden?3- SPora geldiğniiz iç çamaşırla
1- Spora gittiğiniz çantada şampuan , duş jeli, temiz çorap iç çamaşırı,

neler koyuyorsunuz?

2- Spor sonrası duş alanına girerken elinizde duş jeli şampuanla mı gidiyorsunuz duş kabinine ve terlik; yoksa sadece geçiştirmelik suyla mı duş alıyorsunuz bir şey götürmeden?

3- SPora geldiğniiz iç çamaşırlarını spor öncesi çıkarıp, spor kıyafetlerini giyerken ayrı spor iç çamaşırları mi giyiyorsunuz yoksa her spor + duş sonrası yeni iç çamaşırı mı? Yani o günkü iç çamaşırınızla spor yapıp duş sonrası temiz iç çamaşırı?
CursedChico
(22.08.19)
1. hepsi + yüz ve banyo havlusu tabi, temiz tshirt bi de
2. girerken şampuan, duş jeli (ikisi de küçük seyahat kiti boyutunda), iç çamaşırı, havlu.
3. sporda aynı çamaşır, spordan sonra çamaşırları duşta yenisiyle değiştiriyorum.


sheeper
(22.08.19)
hicbirini koymuyorum. havlu sampuan spor salonunda var. sampuanla dus jeli ayni sey zaten. temiz corap ic camasiri gereksiz zaten sabah evden cikarken temizini giyiyorum.
zaten spor yaparken atlet giymiyorum. dus aldiktan sonra da ayni donu tekrar giyiyorum.


hot potato
(22.08.19)
1) Küçük bir çanta makyaj çantası gibi içinde minik kutularda şampuan, duş jeli, tarak, toka.
İç çamaşırı, çorap.

2) Seyahat paketleri var ya küçük kutular onlardan kullanıp şampuanımı duş jelimi elimde götürüyorum minikler zaten. Terlikleri kabinin hemen önünde çıkarıyorum.

3) O günkü iç çamaşırıyla spor, duş sonrası yeni çamaşır.


mutekebbir
(22.08.19)
Direkt eve gideceksem saçımı bile yıkamadan sadece bedenimi yıkıyorum teri gitsin diye, kurulanıp eski eşyaları giyip çıkıyorum. Evden salon arası yürüme zaten, hızlıca eve geliyorum.

Spor sonrası topluma karışacağım işler varsa, şampuan, duş jeli, ince bir havlu, temiz iç çamaşırı.

Duşa da havlu omuzumda çıplak gidiyorum, terlik yok.


velvetmorning
(22.08.19)
Terliksiz takılanlara allah yardım etsin, oralara işemeyen yok ya. Milletin pisinin terinin aktığı yere asla çıplak ayak basamam


garavel
(22.08.19)
(8)

Koşu bandında en yüksek kaçta koşuyorsunuz?

14ten fazla yapamıyorum korkudan. 14te bile 2 dakikadan fazla kalmıyorum. Sallanmaya başlıyor 12den sonra zaten makine.Ufak bir hatamda fırlarım, düşerim diye temkinliyim. 14te giderken çünkü yanlara tutunmayı denemedim mesela hiç. 12de tutunabiliyorum da.Sizin var mı kötü deneyimleriniz?
14ten fazla yapamıyorum korkudan. 14te bile 2 dakikadan fazla kalmıyorum. Sallanmaya başlıyor 12den sonra zaten makine.

Ufak bir hatamda fırlarım, düşerim diye temkinliyim. 14te giderken çünkü yanlara tutunmayı denemedim mesela hiç. 12de tutunabiliyorum da.

Sizin var mı kötü deneyimleriniz?
CursedChico
(22.08.19)
max 9'da koştum. 14'ü düşünemiyorum bile!


füt
(22.08.19)
Koşu bandı orta ve uzun vadede çok zararlıdır. Dizleri mahvedersiniz, bağ mağ kalmaz. Hele öyle yüksek kademelerde sakın çalıştırmayın!


yedek
(22.08.19)
15'te koştum ama 30 saniye 1 dk falan. yukarısına hiç çıkmadım.

daha yukarısına zaten gerek yok bence atlet değilsen.


tinky winky
(22.08.19)
max 25 yaptım. yaş 38, dizler yerinde.


Jesus Christ
(22.08.19)
15’le 2-3 dakika kosuyorum da tirsma bende de mevcut. 9 iyidir ya isinmak icin. geri kalan her sey icin agirlik kaldirin.


alperz
(22.08.19)
Yuksek hizda kosmanin hic bir faydasi yok aksine kalbinize zarari var


tahtakafa
(22.08.19)
8-17 arası hiit yapıyorum.


Tears of Devil
(22.08.19)
Aletin emniyet mandali oluyor bi ihtimal icin ama kullanani gormedim simdiye dek. Geri kalirsan yere yapismadan bant dursun diye emniyet mandali koymus adamlar.


stavro
(22.08.19)
(1)

Eylül sonu antalya tavsiyeleri

Eyül sonu 7-8 gün, kaş ve olimposta takılmak istiyorum. 7-8 gün az mı gelir?Ucuz yollu nerde kalınabilir, bungalovlar pansiyonlar moteller?Önce olimpos mu yoksa kaş mı sizce?
Eyül sonu 7-8 gün, kaş ve olimposta takılmak istiyorum. 7-8 gün az mı gelir?

Ucuz yollu nerde kalınabilir, bungalovlar pansiyonlar moteller?

Önce olimpos mu yoksa kaş mı sizce?
CursedChico
(22.08.19)
Bence az gelmez. Airbnb'de güzel yerler Kaş için araştırmıştım. Havuzu olan apartlar da var. Genel olarak fiyatlar daha uygundu pansiyonlardan.


on and off
(22.08.19)
(7)

Güvercinler için yemlik koymalı mı?

Çalıştığım yer bir plaza atatürk oto sanayinde istanbulda. En üst katında teras var. Şu an orda bir şey yok hayvanlar için. Orayı düşünüyorum yem için.Bir kaç merdivende yuva filan yaptıkları yerler var sadece Ara katlarda.Etrafta bir pilavcı var. Artıkları döküyor, sürekli kuşlar var orda. Ama 100ü
Çalıştığım yer bir plaza atatürk oto sanayinde istanbulda. En üst katında teras var. Şu an orda bir şey yok hayvanlar için. Orayı düşünüyorum yem için.

Bir kaç merdivende yuva filan yaptıkları yerler var sadece Ara katlarda.

Etrafta bir pilavcı var. Artıkları döküyor, sürekli kuşlar var orda. Ama 100ü geçmez sayı olarak. kuşlarsa yüzlerce.


Başka yerde de yem, ekmek vs verildiğini görmedim.


Yani bizim terasa şu tarz bir yemlik koyayım diyorum:

www.qtoo.com.tr?


Daha önce yapmış olan var mı? Çok alıştırıp bir daha yemek bulamayacak kadar tembelleşmeye vs sebep olur mu bu durum?

Bu arada güvercin dedim de serçe, karga ne gelirse yer tabi.
CursedChico
(21.08.19)
önünü alamazsın pisliğin. güvercin yerken sıçan hayvan... birde güvercin aç kalmaz, uçuyor abi adam gider az ötede bulur yemek. orda bulamazsa az daha ötede bulur. kedi gibi düşünmeyin.


Tears of Devil
(21.08.19)
Görseldeki yemlik kuşlar için çok kullanışsız göründü gözüme. 1 tanecik yemligin rahatsızlık verecek düzeyde pislik yapacak kadar kuş çekeceğini sanmıyorum. Tembellik yapmaz, zaten pek evcilleşen şeyler değiller. Her yerden bulurlar.


noisette
(21.08.19)
sakin binanizda yemek vermeyin tam tabiri ile ortaligi bok goturur. acik alanda bir yerde ekmek verebilirsiniz.


turbo sadık
(21.08.19)
Foto ekledim. Binayla pek ilgisi olmayan görülmeyne bir yere koymak istiyorum. Yani kirletse bile sorun olmayacak


CursedChico
(21.08.19)
Yuh yemliğe bak, 289 TL!

Emin olun tanesi 5-10 bin liraya satılan az bulunan güvercin türleri besleyen insanlar bile 10-15 liralık yemlik kullanıyor :)

Gübre pisliğini sorun etmiyorsanız bir tane "güvercin yemliği" alıp koyabilirsiniz.


John Bloor
(21.08.19)
Bende her sabah güvercin besliyorum bir kaç yıldır, çok alıştılar. Karşı binamızın çatısından her sabah yolumu gozluyorlar ve saatlerce bekliyorlar karda kista bile.
Yemlige hiç gerek yok yere atın yerden yesinler zaten saniyeler içinde bitiriyorlar. Bir kabada su koyun içmeleri için. Içine sığarlarsa banyo bile yapıyorlar =)


=)
(21.08.19)
bu resimdeki yere mi koyacaksiniz yemligi?
burasi yagmur deresi. burasina bir sey konulmaz ki, oluklardan bina icine su basa.

kova gibi guversin yemligi var. 20 tl. bir de buyuk salata tabagi gini dar upuzun yemlikler de var onlardan da alabilirsiniz ucuz.

o oluklara sakin yem koyarsaniz oluklar tikanip binaya su basabilir. yanlis anlamadiysam.


turbo sadık
(21.08.19)
(3)

"Sana kızmıyorum. Sen bu kadarsın. Bilmeliydim" benzeri şiirler

Var mı?
Var mı?
CursedChico
(18.08.19)
serdar ortaç - poşet


windows95
(18.08.19)
Demet akalin - Sabıka


hot potato
(19.08.19)
azer bülbül - üzülmedim ki


(1)

Ekim sonuna kadar kalınacak eşyalı oda istanbul

Ekim sonuna kadar kalabileceğim (sonrası net değil), osmanbey şişli gayrettepe metroya yakın veya acıbadem metrobüse yakın yerlerde bodrum kat olmayan eşyalı oda arıyorum. 1000 lirayı geçmeyen.
Ekim sonuna kadar kalabileceğim (sonrası net değil), osmanbey şişli gayrettepe metroya yakın veya acıbadem metrobüse yakın yerlerde bodrum kat olmayan eşyalı oda arıyorum. 1000 lirayı geçmeyen.
CursedChico
(18.08.19)
Arayış aktif. Ekim ortası / sonuna kadar kalabileceğim eşyalı bir oda. belki ev de olur


CursedChico
(03.09.19)
(1)

BAnd mi tools kullanan var mı?

https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.zdenekhorak.mibandtools&hl=enmi band için paralı bir uygulama.Ne için kullanıyorsunuz?
play.google.com

mi band için paralı bir uygulama.

Ne için kullanıyorsunuz?
CursedChico
(17.08.19)
band 2 için müzik değiştirmeye falan yarıyordur ama kullanamayacağım kadar çok ve karmaşık özellikler var. band 4 aldım. gerek kalmadı böyle programlara. zaten sürekli hata çakış vs oluyor. gereksiz programlar kısacası.


renegade
(17.08.19)
(3)

Free run parkour yapan var mı?

Ne tür bir program uyguluyorsunuz ve gelişme isteğiniz hangi alanda özellikle? Mesela zıplama, kol güçlenme, çeviklik veya dayanıklılık gibi.Benim isteğim, kas vs geliştirmeden, büyümeden, var olan kol, göğüs, bilek gibi yerleri güçlendirmek. Ve tabi saatlerce koşabiliyor olmak ve yükseğe zıplayabil
Ne tür bir program uyguluyorsunuz ve gelişme isteğiniz hangi alanda özellikle? Mesela zıplama, kol güçlenme, çeviklik veya dayanıklılık gibi.Benim isteğim, kas vs geliştirmeden, büyümeden, var olan kol, göğüs, bilek gibi yerleri güçlendirmek. Ve tabi saatlerce koşabiliyor olmak ve yükseğe zıplayabiliyor olmak ve uzun da. Aslında şurdaki gibi diyebilirim:

youtu.be


SPor salonunda 45 dakika ne yapılabilir her gün bu doğrultuda?
CursedChico
(15.08.19)
Sahnedeki David belle bu işin piri, yani yapamazsın değil de baştan eşiğin o olmasın hevesin kırılır, hatta daha kötüsü düşer kafanı kirarsin. Ki Banliyö 13'teki sahnelerin ip özel efekt vs kullanılmadan çekildiğini söylüyorlar.

Ben bir dönem uğraştım, bileğimi kirdigim için devam ettiremedim.

YouTube'da "TappBrothers" isimli bir kanal, orada aradığın minvalde videolar var yani yeni başlayan birinin adım adım yapacağı cinsten hareket ve antrenmanlar, ben ordan çalışıyordum. Uzun bir süre tehlikeli bir hareketle vs. ugrasmamani öneririm arkaplanin yoksa.


Gonderdigin videoda 1.55'ten sonra Leito'yu kovalayan adamlardan birine olduğu gibi sakatlanmistim, yüksekten atlarken gitti bileğim. Neden? Hazır değildi kaslarim ben de banliyö 13 izleyip gaza gelerek hızlı ilerlemeye çalıştım da ondan. Videoyu izlerken bir daha ayrıca yazayım dedim ^^ ısınmayı ve esnmeyei ihmal etme, antrenmanlarında mukemmellestirmeden kompleks hareketler deneme, spor geçmişin var ya da yok farketmez, bu başka bir şey, kaslarin ona gore şekillenecek. Gerisini dediğim YouTube kanalında anlatıyor zaten.


Şunla başlayayım dedim 30 gün daha
darebee.com


CursedChico
(19.08.19)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.