Giriş
(3)

Kulak kiri meselesi

kulaklarımda yıllardır hiçbir sorun yoktu ama son 1 yıldır aşırı kir olmaya başladı. kimi zaman tıkanıyor hatta, aradan 2 gün geçince kuruyup düşüyor. hayatımda böyle bir şeyi daha önce hiç yaşamadım. daha önce 2 defa yıkattım ama çare olmuyor. doktora niye böyle dedim "kulak kendini savunuyor, kir
kulaklarımda yıllardır hiçbir sorun yoktu ama son 1 yıldır aşırı kir olmaya başladı. kimi zaman tıkanıyor hatta, aradan 2 gün geçince kuruyup düşüyor. hayatımda böyle bir şeyi daha önce hiç yaşamadım.

daha önce 2 defa yıkattım ama çare olmuyor. doktora niye böyle dedim "kulak kendini savunuyor, kir vücut için çok normal" dedi ama e önceden niye bu kadar olmuyordu da şimdi başladı.

bunun bir çözümü vs var mıdır? daha az kulak kiri mümkün müdür?
Gonul isleri
(14.02.20)
yüksek ses dinleme ve arada kulağından çıkart.


ayaklibalik
(14.02.20)
kolesterolünüzü ölçtürün.


Yeni kulaklik aldiysaniz o yuzden olabilir, kulak ici olanlar ozellikle asiri kir birikmesine neden oluyor.


taurina
(16.02.20)
(3)

Falken marka lastik alınır mı?

2019 yılında üretilmiş, yazlık lastik. falken markasının imajı nasıl? nasıl bilirsiniz? sağlam mıdır lastikleri?
2019 yılında üretilmiş, yazlık lastik. falken markasının imajı nasıl? nasıl bilirsiniz? sağlam mıdır lastikleri?
Gonul isleri
(29.01.20)
Kormoran peki? O da fiyat-performans olarak yazılıp çiziliyor hep


Gonul isleri
(29.01.20)
falken japon sumitomo ile petlasın ortak kurduğu çankırıda üretiliyor. Fiyat performans olarak çok iyi lastiktir.


michelin conti goodyear pirelli
hankook bridgestone dunlop nokian
kumho falken
diğerleri falken alacağına kumho al. kategori yukarıdaki gibi


mikahakkinen
(29.01.20)
(8)

xbox one s alınır mı?

teknosa, vatan, hepsiburada, a101 alayı indirim yapmış gibi. 1699 lira + 1 oyun ya da +1 kol şeklinde.yeni cihazların ne zaman çıkacağını bilmiyorum, 2-3 yıl idare edip, sadece gamepass ile var olan oyunları oynamak için alınır bu cihaz sizce?
teknosa, vatan, hepsiburada, a101 alayı indirim yapmış gibi. 1699 lira + 1 oyun ya da +1 kol şeklinde.

yeni cihazların ne zaman çıkacağını bilmiyorum, 2-3 yıl idare edip, sadece gamepass ile var olan oyunları oynamak için alınır bu cihaz sizce?
Gonul isleri
(11.06.19)
Microsoft yeni cihazını geçen gün tanıttı. 2020 sonunda çıkacakmış. Sony'de yeni cihazını o zamanlara denk getirerek çıkartır.

Gamepass oyunlarını bilmiyorum ama 2020 oyun konusunda muhteşem bir sene olacak. Yıl boyunca çok efsane oyunlar çıkacak. Neredeyse her ay bir tane sağlam oyun var.

Karar senin :)


eazy
(11.06.19)
çevrende xbox sahibi varsa alınır. ps sahini daha çoksa ps öneririm. çünkü oyun serverları farklı. arkadaşlarına birlikte oynamayacaksan o kadar da zevkli olmuyor oyunlar.


himmet dayi
(11.06.19)
ps+ oyun çeşitliliği,bilinirliliği,ulaşılabilirliliği.


natallica
(11.06.19)
Alma demeye geldim, online oyun oynacak mısın? (oyuncu bulabilirsen ne mutlu). Evetse; ayda 60 TL ödeyeceksin ki yılda 708 TL.

4K yazıyor orada inanma sadece filmlerde geçerli, oyunlarda upscale yapıyor (1K oyunu 4K oranına genişletmek) ki, 1K'yı bile 60fps'de oynatamayan makina.

Konsolun bu fiyatlara inmesi de zaten optik sürücüsü olmayan all-digital versiyonun duyurulması. Alıp satarım diyorsan yanında verdiği oyundan kar edersin en fazla.

Edit: ekleme - çıkarma


Beherit
(11.06.19)
kız arkadaşımla oynayacağım sadece, beraber yaşıyoruz ara sıra açar, var olan konsolun sunduğu oyunları oynarız diyorum. playstation'da aylık üyelikle sanırım 3-5 oyun veriyor sadece, onun dışında satın almak gerekiyor.


Gonul isleri
(11.06.19)
PS4 Slim alabilirsiniz 1.700-1.800 TL arasında şu an. 12 aylık 179 TL Plus üyeliği Xbox'a oranla gayet ucuz. Ayrıca verdiği Plus oyunlarının harici güzel indirime giren oyunlar da bulunuyor (30 TL, 70 TL'den ucuz vs.). Xbox pişmanlıktır, uzak durun. :)


Beherit
(11.06.19)
1800 liraya ps4 slim, +1 kol 300 lira. 2100 liraya geliyor. 400 lira daha pahalı. Xbox'taysa 1700 lira iki kollu fiyat zaten.

aslında aklım ps4'lerdeydi benim de ama fiyatlar pahalı geldi, ikinci ele de çok güvenemiyorum.


Gonul isleri
(11.06.19)
öncelikle fiyat çok uygunmuş. bende xbox one var. kinect de dahil 1400'e almıştım, ama 5 sene önce.!! bu 5 yıl boyunca sanırım evde olduğumuz her an xbox açıktı ve en ufak memnuniyetsizliğimiz olmadı açıkçası. sadece kinect'i umduğum kadar fazla kullanmadım.

sonuç olarak ben alman taraftarıyım.

tabi bizim evde akıllı tv veya başka bir medya center olmadığı için xbox bu kadar işimizi görüyor. yani oyunlarından öte spotify netflix ve youtube'u daha çok kullanıyoruz. eve geldiğimiz gibi ilk yaptığımız şey oradan müzik açmak. sen idare etmek demişsin ama bizim elimiz ayağımız resmen xbox :) eğer sizde başka bir medya oynatıcı cihaz varsa, xbox'la sadece oyun oynarız diyorsanız belki bizim kadar bağımlısı olmayabilirsiniz.

oyunlara gelirsek; ben uzaktan online oynanan oyunları çok tutmadım. aynı odada olmayınca o kadar keyfi çıkmıyor bana kalırsa ya da ben o kadar gamer biri değilim. erkek arkadaşımla birlikte oynuyoruz biz ve co-op oynayacaksak sadece overcooked, tricky towers, rayman gibi oyunlar oynuyoruz. demek istediğim; eğer co-op oynarız diye alıyorsanız bence co-op oyun seçeneği baya az. ama "biri açsın oynasın, diğeri de yanında oturup izlesin" şeklinde oynadığımız sürüyle oyun var ve bence asıl o şekilde çok daha keyifli zaman geçiriliyor.

asıl değinmek istediğim konu game pass ve gold üyelik. pek fazla kişi bundan haberdar değil anladığım kadarıyla. şimdi, bu üyelikleri yıllık parasını vereyim alayım dersen pahalı oluyor. her biri aylık 60 lira. bunun için kampanyaları yakalamak gerek. mesela black friday, yılbaşı, paskalya, sonbahar, yaz vs bahanesiyle sürekli kampanya yapıyorlar. ben şahsen hiç aylık 60 tl ödemedim bu aboneliklere. hep komik fiyatlara game pass aboneliği alıyorum. en son 3 aylık game pass'i toplam 5.90 tl'ye aldım. bundan önce 1 aylık 1 liraya almıştım. geçen gün gene aylık 5.90 yazıyordu. ve game pass içeriğinde çok güzel, sürükleyici oyunlar var. ucuz diye dandik şeyler koymamış adamlar yani. biz pek ekstra oyun almıyoruz o yüzden. bildiğim kadarıyla ps'de oyun oynamak için daha fazla paralar ödemek gerekiyor ve böyle game pass gibi bir uygulamaları yok. yamuluyorsam düzeltin :)


(6)

KYK borcu yüzünden araç haczi

Aracım hacizli görünüyor, kyk borcu yüzünden. Vadesi geçmiş ödemeler yüzünden 2 bin lira. 6-7 ay geriden ödeme yapıyordum, bu ay ağustosu ödüyordum aslında.şimdi sadece hacizli, yakalamalı olarak görülmüyor. 2 ay sonra bu borcu ödesem, o 2 aylık sürede vergi dairesi araç için yakalama çıkartır mı? Y
Aracım hacizli görünüyor, kyk borcu yüzünden. Vadesi geçmiş ödemeler yüzünden 2 bin lira. 6-7 ay geriden ödeme yapıyordum, bu ay ağustosu ödüyordum aslında.

şimdi sadece hacizli, yakalamalı olarak görülmüyor. 2 ay sonra bu borcu ödesem, o 2 aylık sürede vergi dairesi araç için yakalama çıkartır mı? Yoksa bunlar genelde tedbir amaçlı mı çıkartıyorlar sadece haczi?

Aradığımda "ya ödeyin işte"den öteye gidemedik. Ödeyeceğim de kredi borçlarım yüzünden 2 ay sonra ödeyeceğim, 2 aylık süre önemli bana :/
Gonul isleri
(18.01.19)
toplam borç bitmeden vergi dairesi hacizi kaldırmaz.


babilbaligi
(18.01.19)
yok kaldırmasın da yakalama çıkartır mı onu merak ediyorum. ya da bu kadar yetmez diyip maaşa da haciz koyabilir mi bu sürede?


Gonul isleri
(18.01.19)
yakalama kararı çıkarabilirler.


for the record
(18.01.19)
Geri odeme başlangıç tarihiniz hangi seneydi? One göre bir cevap vereceğim.


2017'de başladı. 2018'e kadar kyk üstünden ödedim taksitlerin 1 yıllık kısmını. geç yapılan bir ödeme yüzünden de vergi dairesine düşünce savsaklamaya başladım.

borç ödemesi 2017de başladı.
vadesi geçmiş ilk ödeme 2018 ağustos yani.


Gonul isleri
(18.01.19)
yakalama kararı çıkartmazlar. sadece borcun tamamı ödenmediği sürece haciz kalır.


al sana nick it
(18.01.19)
(3)

Psikolog - Psikiyatrist hangisine nasıl gidicem ben ?

biraz sorunlarım var da şu sıralar, kendime zarar verebilmeyi aklımdan geçirecek kadar. kimseye açamıyorum, anlatamıyorum.sağlık sigortam var, param yok. ben avrupa tarafında hangi hastanenin hangi bölümüne gitmeliyim ? hiçbir bilgim yok, yardımcı olabilecek olan var mı bu konuda ?
biraz sorunlarım var da şu sıralar, kendime zarar verebilmeyi aklımdan geçirecek kadar. kimseye açamıyorum, anlatamıyorum.

sağlık sigortam var, param yok. ben avrupa tarafında hangi hastanenin hangi bölümüne gitmeliyim ? hiçbir bilgim yok, yardımcı olabilecek olan var mı bu konuda ?
Gonul isleri
(01.12.13)
Psikiyatri bölümü olan bir devlet Hastanesine gidin sizi yönlendireceklerdir.


dahili meddah
(01.12.13)
Geçmiş olsun. İstanbul'u bilmediğim için isim veremeyeceğim ama bir devlet hastanesinin psikiyatri bölümüne gidebilirsiniz.

Bi de, hiçbir şey sizden önemli değil. Hayatta sorunlarımız olur, çözeriz; sonra yeni sorunlarımız olur, onları da çözeriz... Böyle devam eder gider, hayat bu, hiçbirimizinki toz pembe değil. Benim de bir sürü problemim var, hatta 3-4 yıldır hayatımda iyi giden bir tek şey bile yok. Yani kendinizi öyle bırakmayın tamam mı?


marcelle
(01.12.13)
kendinize zarar vermeyi düşünecek kadar probleminiz olduğunu düşünüyorsanız psikiyatristle işe başlayp psikoloğa da ek olarak gidebilirsiniz bence daha faydalı olur. yalnız devlette iyi bir doktor bulmaya gayret edin. devletteki çalışma şartları nedeniyle doktorlar hastayla çok fazla ilgilenemeyebiliyor.


ruh i tibbiye
(01.12.13)
(19)

400 liralık zenginlik ?

Çok saçma farkındayım ama zengin görünmem gereken bir durumla karşı karşıyayım. 400 lira ile beni baştan yaratın gibi bi şey söz konusu.Pantolonundan gömlek/hırka/tişörtüne, normal olsun deri olsun ceketine, saç kesimine kadar yardım lazım.hani bazı tarzlar/tipler vardır bakarsın "bu zengin" dersin,
Çok saçma farkındayım ama zengin görünmem gereken bir durumla karşı karşıyayım. 400 lira ile beni baştan yaratın gibi bi şey söz konusu.

Pantolonundan gömlek/hırka/tişörtüne, normal olsun deri olsun ceketine, saç kesimine kadar yardım lazım.

hani bazı tarzlar/tipler vardır bakarsın "bu zengin" dersin, saç kesiminden belli eder, giyim tarzından belli eder. bir şekilde belli eder. o intibayı yaratacak bir tarz konusunda yardım gerekiyor ?
Gonul isleri
(24.10.13)
Sanırım sana 400 liralık hipstervari bir kılık vermeliyiz.
O zaman şuradaki abilerden ilham alabilirsin. www.massimodutti.com
Bunlar aynı boş zamanlarında tekneleriyle uğraşan zengin iş adamları gibi görünüyor.


Lim5
(24.10.13)
yok hayır hipster şeklinde değil. onlar o intibayı yaratmıyorlar bence. kızların efendi adam yerine piç adam tercihindeki piç adam olmam gerekiyor bir defalık. ilk olarak kıyafetten başlamak istedim 400 lira var ancak.


Gonul isleri
(24.10.13)
Git 400 liraya bir günlüğüne mustang kirala amk


GibsonRules
(24.10.13)
25-40 lira civarı chino tarz pantalon
düzgün bir terzide daraltılmış koton2dan 50-60 tl'ye alınmış gömlek
60-80 tl'ye flo ya da ayakkabı dünyası gibi bir yerden alınmış güzel bir ayakkabı
30 tl iyi berber
50 tl colins,zara, h&m vs markalardan hırka hırka


ulaaan piç adam demişsin allah kahretsin. yazdıklarımı silmiyorum kalsın yine


dieselsingle2
(24.10.13)
pantolana fazla para bayılma. ayakkabı önemli. gerekirse 300 liralık ayakkabı al ama ayakkabı iyi olacak.


jakandjil.com
christenmitchellstyling.files.wordpress.com
jakandjil.com
i871.photobucket.com

ayakkabı +1
sonuncu link olmamıs da ikoncanmıs kendisi.ondan koydum:)


demoniclewinsky
(24.10.13)
@dieselsingle2

abi o dediğin mağazalarda 50 liraya hırka falan yoktur ya. yada beni mi kazıklamaya çalışıyorlar her girdiğimde ?

ayakkabıya yarısını ayırcam herhalde zaten paranın o konuda çok eksiklik var.


Gonul isleri
(24.10.13)
pitti uomo tarzı giyinirsen dayak yersin (şaka)


dieselsingle2
(24.10.13)
1.bp.blogspot.com
chıno pantolon hırka gomlek kombinasyonu piç yapıyormuş gerçekten bakınca. 400liranın 50-60 tlsını yemek ve sıgaraya ayır. ithal bir sigara al biri bitmeden diğerini yak peş peşe. telefonunu hep masaya koy. ıphone değilse koyma ama. sonra yanında bir kız varsa diğer kızlara mutlaka bak. bu +10 piçlik puanı katıyor insana. kuaför olarak da unisex bir yere git mutlaka.

birde not olarak, içeceksen bardağın\ kadehin sonunu, yiyeceksen yemeğin sonunu bırak.


ayakkabının önemi konusunda ben de hemfikirim aslında ancak marka/model önerisi verebilecek olan var mı?

dün bir eleman gördüm mesela, beyaz sade gömlek, üstüne dar siyah sade ince kazak. alta buz mavisi jean. alta açık kahverengi bir bot. botun şu ön bağcık kısmı yok diye öne sarkıyordu falan (anlatamadım) tam piç dediğim tipti.


Gonul isleri
(24.10.13)
@kırmızıkaşekaban ın örnek verdiği fotoğrafdaki gibi bi şekli defacto,koton gezerek tamamlayabilirsin ayakkabıyıda jackjones falan bak indirim vardı en son.


aktör
(24.10.13)
lookbook.nu
hep aynı linki vere vere adamı meşhur ettim yalnız :) diğer look'larına da bir göz at


feykalade
(24.10.13)
piç değil apaçi la o dediğin. ayrıca zengin de değiller onlar aynı 400 liraya olayı kapatıyorlar. ben 400 liraya anca ayakkabı alabiliyom la zengin miyim şimdi.


fukka
(24.10.13)
aslında özel bir gece için olsa bu tarz ceket + kravat kombine girerdim de sıradan bir buluşma için. o etkiyi yaratmak istiyorum ben.


Gonul isleri
(24.10.13)
kız zengin kızı diyelim. süsüne düşkün ama kimseye "aa arabası var" diye bakan bir tip değil. ama sonuçta kıyafet de olsa bi etkileyicilik katacak.


Gonul isleri
(24.10.13)
Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol.

introyu geçtikten sonra, zengin görünmek istiyorsan 1.bp.blogspot.com

bunu yapma.

marine tarzı bir şeyler giyin.


armagan
(24.10.13)
daha spor birşeyler arıyorsan;

lookbook.nu
lookbook.nu
lookbook.nu
lookbook.nu (bu ara çok moda bu kolej hırkaları)


feykalade
(24.10.13)
Saat ve iyi parfum gerek ve de telefonun yeni olmali


mukrime
(24.10.13)
duyurudan istedigin modelleri paylasip olanlardan bi günlüğüne kirala.


yns
(24.10.13)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.