Giriş
(9)

Dükkan açma sorusu

Arkadaşlar merhaba, Bir dükkan açma planım var. Petshop üzerine olacak. Hobi olarak hayvanları seviyorum. Ankara’da olacak dükkan. Dükkan devralacağım. İlk defa bir dükkan açacağım. Daha önce bu işi yapmış olan ve/veya dükkan işleten kişilerin tavsiyeleri çok önemli olacaktır. Önerileriniz nelerdir,
Arkadaşlar merhaba,

Bir dükkan açma planım var. Petshop üzerine olacak. Hobi olarak hayvanları seviyorum. Ankara’da olacak dükkan. Dükkan devralacağım. İlk defa bir dükkan açacağım. Daha önce bu işi yapmış olan ve/veya dükkan işleten kişilerin tavsiyeleri çok önemli olacaktır. Önerileriniz nelerdir, ne yaparsam daha iyi olur? Şimdiden teşekkür ediyorum.
müşterilerinle aranı iyi tut
internet satışını zorla


kablelvuku
(22.01.20)
öncelikle devralma olayı çok sıkıntılı. para kazandıran bir işi öyle kolay kolay devretmezler. önce bu soruyu sor kendine, adam bu dükkanı neden devrediyor? sana söylediği tüm şöyle müşteri var böyle satış var olayını yalanmış gibi düşün.


reanarchy
(22.01.20)
Devralmak yerine sıfırdan işinizi tanıtabileceğiniz Bir lokasyonda istediğiniz konseptte açmak daha mantıklı olur bütçeniz müsaitse. Pet shop işinde ferah bir kullanım alanı,iyi bir havalandırma sistemi,ürün çeşitliliği çok önemli. Sosyal medyada da çok fazla hayvansever var. Sosyal medyayı etkili kullanmak, doğru kampanyalar yapıp tanıtmak önemli. Örneğin mamada indirim yapıp diğer aksesuarlarda ana kazancı sağlamak vs. İyi bir hayvansever olmanın petshop işletmeye yeteceğini düşünmemeniz de kendinize yapılacak en büyük iyilik olur. O işyerini açtığınız andan itibaren maalesef o hayvanlar bir ticari ürün ve nasıl satarım a odaklanmak zorundasınız.


deer hunter
(22.01.20)
bu aralar ben de pet kategorisini inceliyorum. bu işe giren çok kişi var ve çoğu pet shopun alacağı fiyata adamlar pazaryeri komisyonlarını koyup, üzerine kar edip satıyorlar. dikkat etmek lazım, malı nereden,kimden alıyor, tedarikçileri kim, fiyat avantajı var mı çok önemli


Teşekkür ediyorum tavsiyeleriniz için


akvaryum üzerine kaliteli ürün ve balık olursa ilk müşteriniz olabilirim, akvaryum için aquascape dizaynı insanları çekmekte faydalı olabilir.


mirty
(22.01.20)
Hayvansever denince akla en çok köpeğini gezdiren insanlar geliyor aklıma. O yüzden insanların yürüyüş yaptıkları yerlerde gözönünde, geniş vitrinli bir dükkan mantıklı olur. Misal Bursa'nın işlek yeri heykeldir ama özlüce nilüfer tarafında bisürü bahçeli site ve yürüyüş yolları parkları var. Oralarda hayvanseverlere ulaşmak daha kolay olur. Oralarda bir işyeri açılmıyorsa reklam çalışmasını bu tip lokasyonlarda yapmak daha iyi olur. Ne satarsaniz satın algı herşeydir. İstanbul'da Nişantaşı City AVM'de bir petshop bir köpek kazagını 2 bin TL'ye satabiliyorken ay boyu kuş yeminden 2 bin TL satış yapamayan pet shop var.


deer hunter
(22.01.20)
Ben bir yer devralacak olsaydım;

Önce sosyal medya'da hakkında kötü yazılmış bir şey var mı, Google'da olumsuz müşteri yorumu var mı, varsa neden şikayet etmişler falan böyle işletmeyi internette arar ne bilgi bulabiliyorsam önden göz atarım.

Sonra dükkanın oraya gider apartman yönetimi, komşu esnaf vs ulaşabildiğim herkesle konuşup işletmeci ve dükkan hakkında bilgi alırım.

Sonra sahibiyle konuşur işletmeyi şirketiyle birlikte alacaksam maliyeye belediyeye sgk'ya falan borcu cezası var mı bankalardaki durumunu ne açık açık sorar öğrenirdim.

Görüşme sırasında da yavşak mı dürüst mü kendimce anlamaya çalışırdım, yüzyüze görüşme benim için çok önemli, bir şekilde kişinin samimi olduğuna inanmam lazım yoksa o iş yatar.

O görüşme olumluysa 1 hafta dükkanı onunla açıp kapatmayı teklif ederim ve kabul etmezse dükkandan vazgeçerim.

Kabul etmesi halinde;

1 hafta boyunca dükkanı sahibiyle açar kapatır hem cirosuna hem giren çıkan toplam müşteri sayısına, alışveriş yapmayanların neden almadıklarına falan dikkat ederim.

Stok sorarm, kem küm ediyorsa kemdim sayar ve elindeki malların son kullanma tarihlerine bakarım.

Kira sözleşmesine bakar devir hakkı var mı yok mu kontrol ederim. Ayrıca söz konusu dükkanın kirası civardaki dükkanlara göre çok düşükse kiracılık ne zamandır devam ediyor dikkat ederim, sanırım 5 sene üzerinde olduysa mal sahibi kafasına göre kira tespit davası açabiliyor. uç örnek ama 3 ay sonra kira zam dönemi gelir, zam oranında anlaşamayız, mal sahibi tespit davası açar şlaaks diye yandaki dükkanla aynı kiraya geliriz ve devir alırken avantaj olarak gördüğümüz düşük kira olayı yalan olur.

Buna ek olarak aidatına elektrik su gaz internet faturalarına bakarım;

hayvan gibi aidat verip hiçbir hizmet alamayan veya hiç aidat vermeyip buz gibi dükkanda ayağının dibinde ufoyla oturan esnafar var.
suyu interneti ortak kullanan ve faturayı ödemeyen komşusu yüzünden susuz kalan esnaflar var.

ondan sonra da zurnanın zırt dediği yere gelir alış faturalarına bakar ve dükkandaki malların internet satış fiyatlarıyla karşılaştırırım, dükkan açıp bir sürü maliyete strese riske katlanırken birileri evinden 3 kuruş karla aynı ürünü n11 gg hb gibi sitelerde satabiliyorsa muhtemelen o işten vazgeçerim

Yok kardeşim ne olursa olsun yapacam bu işi diyorsam da 1 hafta orada takılırken tedarikçileri arayıp veya dükkana geldiklerinde iskontolar hakkında bilgi almaya çalışırım.
Atıyorum dükkanı devreden vatandaş 2 koli yem alıyor diye %30 indirimli alıyordur ama 10 koli ve üzerine %50 indirim vardır veya işte yıllık x lira ciro yaparsan ekstra %3-5 indirimler oluyordur. sermayem bu stoğu yapmaya o ciroları aşmaya yetecekse, oradan elde ettiğim indirimlerle dükkanımda ve e-ticaret sitemde avantajlı fiyat sunup para kazanabileceksem o zaman tekrar değerlendiririm.


kambek
(22.01.20)
Sıradan bir işyeri, dükkan olsaydı çokça tavsiyem olurdu. Ama pet shop diyince işin içine bir sürü bilmediğimiz etken giriyor.

Ne bileyim işte tarım bakanlığı izni mi dersin, belediyenin veteriner işleri mi dersin, bir sürü prosüdürü ve bürokrasisi vardır mutlaka.

Bu yüzden bu işi yapan birinden tavsiye ve ipuçları alman daha sağlıklı olacaktır, belki de devreden adam bu izinlerden birini o dükan için alamadığından devrediyordur?

Bir hayvan mağazası için hangi izinler ve ruhsatların gerekli olduğunu öğrenerek başlayın işe.


John Bloor
(23.01.20)
(4)

İşe devam etmeli miyim?

Pazartesi’den itibaren yeni bir işe başladım. Önceki işimden yarı maaş teklif ettiler ve önceki işime göre inanılmaz bir yoğunluk var. Anlaşma öncesinde tereddüt ettim eşim kabul et dedi başladım işe. Yemek yiyoruz yarım saat sonra işe devam. 9-6 haftaiçi şeklinde çalışılıyor. Deneme süresindeyim. S
Pazartesi’den itibaren yeni bir işe başladım. Önceki işimden yarı maaş teklif ettiler ve önceki işime göre inanılmaz bir yoğunluk var. Anlaşma öncesinde tereddüt ettim eşim kabul et dedi başladım işe. Yemek yiyoruz yarım saat sonra işe devam. 9-6 haftaiçi şeklinde çalışılıyor. Deneme süresindeyim. Sektörde de 5 yıllık tecrübeliyim. Bu hafta konuşup şartların iyileştirilmesini talep etmem uygun olur mu? Nasıl bir konuşma yapmalıyım. Daha iyi maaşlı yerleri istemedim bu iş olacak diye. Bu iş çok yorucu oluyor. Eve gidip çalışmam isteniyor üstelik.
eski işinizi daha yorucu ve yarı maaşlı bir iş için bıraktınız, doğru mu anladım acaba?


fxinturevi
(23.11.19)
Eski şirket küçülmeye gittiği için yollar ayrıldı.


Bir sebepten iş değiştirecekseniz, mantıken daha iyi şartlarda çalışmanız gerekiyor. diğer türlüsünde o kadar tecrübe yok sayılıyor. fazla mantıksız.


fxinturevi
(23.11.19)
Eski işe geri dönme şansınız yok sanırım küçülmeye gidip sizi çıkardılar diye anladım, doğruysa.
Şuan başka seçeneğiniz yok gibi görünüyor bu işi bulduysanız hiç yoktan iyidir devam edin bence. Şartların iyileştirilmesini konuşmak için biraz erken gibi görünüyor. En azından 1-2 ay geçsin, ben çok zorlanıyorum vs. diye açıklamanızı yaparsınız. Hem belki yeni yılda zam yaparlar.
Şartlar iyileşmiyorsa burada çalışmaya devam ederken iş ararsınız. İşsiz kalmak korkunç bir şey, bence bırakmayın.


megalomaniac
(23.11.19)
(5)

E ticaret sorusu

Merhabalar,Bir süredir hobim olan bir işi yapmak istiyorum. İşten de ayrıldım. Aklımda al sat işi var. Evcil hayvan ürünleri üzerine bir satış işi olacak. Bir süredir araştırıyorum. Sosyal medya ve real çevrem bayağı geniştir. 30 bin kadar bütçem var. Sorularım için cevap verebilirseniz çok memnun o
Merhabalar,

Bir süredir hobim olan bir işi yapmak istiyorum. İşten de ayrıldım. Aklımda al sat işi var. Evcil hayvan ürünleri üzerine bir satış işi olacak. Bir süredir araştırıyorum. Sosyal medya ve real çevrem bayağı geniştir. 30 bin kadar bütçem var. Sorularım için cevap verebilirseniz çok memnun olurum.

1- e ticaret sitesi kurmayıp da n11 tarzı yerlerde dükkan açıp satış yapmam uygun olur mu, artıları eksileri nelerdir?
2- illa e ticaret sitesi kurmak gerekli midir?
3- benzer işi yapanların ortalama kazancı ne kadardır?
4- şunu yap veya şunu yapma dediğiniz tavsiyeleriniz benim için çok önemlidir.

Tekrardan teşekkürler.
site yerine n11 benzeri pazaryeri platformaları daha uygun olur. kazançları bilmiyorum ama facebookta bu konularla ilgili gruplar var. nesatilir.com sitesini ve facebook grubunu takip edebilir, doğrudan eticaret işinde olanlardan bilgi alabilirsin. komisyonlar pazaryerine ve kategoriye göre değişiyor.


scudman1
(17.10.19)
çok kişiden duyuyorum bu pet ürünleri işini, bilemiyorum altan....


prizmatik
(17.10.19)
her zaman her isi yapan vardir, buna takilmayin bence... bir seyleri farkli yapmaya bakin.

1-artilari var eksileri de. artilari hazir musteri, site kurma maliyeti yok vb. eksileri ise komisyon :(
2-degildir, sadece araci sitelerden satis yapabilirsiniz
3-zarar eden bile var, inanilmaz kazananlar da


sweetoffice
(17.10.19)
Kendi platformunu kurman ilk aşamada aşırı masraflı ve riskli olur. Ortak pazar yerlerini (n11 vs gibi) kullanıp sosyal medyada pazarlama yapmak çok daha mantıklı.


roket adam
(17.10.19)
-Bu işe gg'ye n11'e vb. yerlerde satış yaparım diyerek girecekseniz, önce rekabet olayını ölçün.
-10-15 çeşit sirkülasyonu hızlı mama belirleyin.
-Toptana aldığınız ürün, bu sitelerde daha ucuza veya aynı fiyatlara satılıyorsa bir daha düşünün derim.
-Komisyon oranları 10-15 arası değişmekte, site için maalesef hb'de 100 liraya satılan mamayı, kimse sizden 90 liraya almaz.
Bu nedenle site kurulumu için aceleye gerek yok.


lemon cake
(17.10.19)
(2)

Avukatlık Sorusu

Merhaba, 33 yaşında abimi cuma Günükanserden kaybettik. Allah kimsenin başına vermesin gerçekten zor bir durum. 3 yıldır çalıştığım iş yerim abimin öldüğü günden beri bana mail ve mesaj ile işle ilgili sorular soruyor. Bunca acının üzerine bir de ben bunla uğraşıyorum. En son bugün dayanamadım tüm i
Merhaba, 33 yaşında abimi cuma Günükanserden kaybettik. Allah kimsenin başına vermesin gerçekten zor bir durum. 3 yıldır çalıştığım iş yerim abimin öldüğü günden beri bana mail ve mesaj ile işle ilgili sorular soruyor. Bunca acının üzerine bir de ben bunla uğraşıyorum. En son bugün dayanamadım tüm içimdekileri döktüm çalışmak istemediğimi söyledim. Gider gitmez telefonlarını ve bilgisayarını teslim edeceğim. Yalnız şirketin Allah’ı kitabı para olduğu İçin benden ihbar parasını muhakkak isteyecektir. Ben elimdeki kanıtlar ile iyiniyet ihlali neticesiyle fesih yapsam haklı olur muyum? Ankara’da bana yardımcı olacak var mı?
öncelikle başınız sağolsun. bir şey elde edemezsiniz. sonra bir kez daha düşünün. ani karar vermeyin.


ayaklibalik
(09.10.19)
başınız sağolsun. birinci derece yakının ölümü halinde bir izin veriliyor ve kaç güne kadar hatırlamıyorum ama ona bir bakın.

iş yeri size bu süreçte yardımcı olmalı tabi ama siz de kendilerine kati bir dille acınız olduğunu biraz rahat bırakılmak istediğinizi anlatabilirsiniz.
anlamalarsa o izin üstüne bir de yıllık izin alın ve telefonlarınızı kapatın.
ama gidip işten ayrılmayın.
1-2 hafta daha geçince o iş size mükemmel bir kafa dağıtma imkanı olarak gelecek.
yakın zamanda babamı kaybettim ve 3 gün sonra işime döndüm. acımı yaşamama izin verdiler sağolsun ama işi gerçeklerden kaçma olarak kullanmak bende işe yaradı.


ozdek
(09.10.19)
(1)

Mugla akyaka yada kötekli

Mugla universitesinde ara donemde yukseklisans kazandim . Akyakada hazirana kadar kalacak yer ariyorum ev arkadasida arayanda olur . Koteklidede ev arkadasi arayan varsa oda olur . Simdi den tesekkur ederim . Varmi elimden tutacak kolumdan kaldiracak birisi .
Mugla universitesinde ara donemde yukseklisans kazandim . Akyakada hazirana kadar kalacak yer ariyorum ev arkadasida arayanda olur . Koteklidede ev arkadasi arayan varsa oda olur . Simdi den tesekkur ederim . Varmi elimden tutacak kolumdan kaldiracak birisi .
Bu arada eklemeyi unuttum erkegim ve hemsirelik ten yukseklisans yapiyorum


(2)

Kilo Verdiren Diyet Programları

Merhaba,1 ayda 6-7 kilo vermem gerekiyor. Eldeki doneler şunlardır.- Sporsuz(iş yoğunluğundan dolayı evde kendim yapabilirim)- Çayı şekersiz içemiyorum.son 3 gündür sabah, öğleyi su ve kahve ile geçiriyorum. Sadece akşam yemeği yiyorum.önerileriniz veya uygun bir diyet var mıdır?teşekkürler.
Merhaba,

1 ayda 6-7 kilo vermem gerekiyor. Eldeki doneler şunlardır.

- Sporsuz(iş yoğunluğundan dolayı evde kendim yapabilirim)
- Çayı şekersiz içemiyorum.

son 3 gündür sabah, öğleyi su ve kahve ile geçiriyorum. Sadece akşam yemeği yiyorum.

önerileriniz veya uygun bir diyet var mıdır?

teşekkürler.
(bkz: intermittent fasting)
6 haftada 6 kilo verdim. hem de boyuma gore toplam sadece 10-12 kilom fazlam olmasina ragmen.


baldur2
(09.05.18)
Aslında tam tersini yapıp sabah öğle yemek yiyip, akşam su kahve ile geçirsen en azından 4 kilo verirsin.


kismisolungac
(09.05.18)
(4)

Nijerya Hakkında Bilgi

Arkadaşlar merhaba,Cuma günü Nijerya heyeti şirketimizi ziyarete geliyor. Nijerya hakkında özellikle demiryolları ve savunma sanayii hakkında bilgisi olan var mı? işler nasıl yürüyor orada, ihaleleri hangi şirketler alıyor, siyasi dinamikleri nasıldır, devletle iş yapmak için nelere sahip olmak gere
Arkadaşlar merhaba,

Cuma günü Nijerya heyeti şirketimizi ziyarete geliyor. Nijerya hakkında özellikle demiryolları ve savunma sanayii hakkında bilgisi olan var mı? işler nasıl yürüyor orada, ihaleleri hangi şirketler alıyor, siyasi dinamikleri nasıldır, devletle iş yapmak için nelere sahip olmak gerekiyor vs.

İnternette yeterli bilgi bulamadım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
/summon jayjayokacha


tiarwain
(05.03.18)
nijerya heyeti şirketinize geliyor ve bu bilgileri duyuruculara mı soruyorsunuz?


der meister
(05.03.18)
nijerya'da işler 22 santimle yürüyor.

öyle soruya böyle...


edgenabby
(05.03.18)
Burda yapacaksan iyi, sakın orda iş yapma. Güvenlik sorunu büyük.


departure
(05.03.18)
(6)

Buzdolabı sorusu

Merhaba arkadaşlar,sorum yeni evlenmiş veya evlenme aşamasında olanlara. Haziran 2018'de düğünüm var. Mobilyaları kelebek mobilyadan, çamaşır ve bulaşık makinasını da bosch'tan aldım. Geriye bozdolabı kaldı. önerilerinize açığım. türk markaları hariç 2500-4000 arası kombi tipi hangi buzdolabı iyidir
Merhaba arkadaşlar,

sorum yeni evlenmiş veya evlenme aşamasında olanlara. Haziran 2018'de düğünüm var. Mobilyaları kelebek mobilyadan, çamaşır ve bulaşık makinasını da bosch'tan aldım. Geriye bozdolabı kaldı. önerilerinize açığım. türk markaları hariç 2500-4000 arası kombi tipi hangi buzdolabı iyidir? fiyat performans açısından düşüncelerinizi bekliyorum.
kombi tipi ne demek bilmiyorum ama Hitachi'nin buzdolapları için çok iyi diyorlar. Çok uzun süre kullanılıyormuş.


sopiro
(03.10.17)
merhabalar,
türk markası hariç demişsin ama ben kendimi tutamadım, sorun olursa silebilirim.

2012 yazında evlendik, arçelik'ten almıştık. hiçbir sorun yaşamadık. ne buzluk kısmında ne alt kısımda. yalnız bizimki hiçbir özelliği olmayan no-frost inox bir modeldi.


siemens var. modelini bilmiyorum. kombi ne demek onu da bilmiyorum ama standart bir model. 10 yıldır bir defa arıza yaptı servis geldi onun dışında sorunsuz çalışıyor.


sir gawain
(03.10.17)
Hitachi kullanıyoruz, alırken bayağı araştırıp almıştık. Gayet iyi bir performans sergileri şimdiye kadar.


peggy
(03.10.17)
lg, 10 yil motor garantisi veriyor


kamyonsans
(03.10.17)
hitachi en iyisi hocam.

4000 tl altına alınacak boschlar genellikle türkiye üretimi ve çin malı motor kullanan cihazlar olacak.
O yüzden düşük fiyat aralığında arçelik - beko. Motorları "Türk elektrik" her türlü çin malı motoru olan bosch ve siemensten iyidir. Hatta vestel ve alt markaları bile iyi. Çoğunun motoru avusturya yada italyan malı.


chaoslord
(04.10.17)
(8)

10.000 Lira Brüt Primin net karşılığı

ne kadar oluyor arkadaşlar? nasıl hesaplanıyor?Teşekkürler
ne kadar oluyor arkadaşlar? nasıl hesaplanıyor?

Teşekkürler
Yillik kumulene ve vergi dilimine gore degisir ocakta eline 9000 gecerken aralikta eline 6500 gecebilir yillik kumulen ne kadar kilit kelime bu


basond
(02.10.17)
bfy.tw


prezarlatif
(02.10.17)
brüt maaştan net maaşa demiyor arkadaş. brüt prim diyor.

prezarlatif'in google'lattığı bağlantıdan bi siteye gidin. brüt maaştan net maaşa dönüşüm yaparken 10 bin tl brüt primi aldığınız ayın maaşını + 10.000 olarak yazın. o ay elinize maaşla birlikte priminizin ne kadar geçeceği çıkacaktır.


himmet dayi
(02.10.17)
biriken vergi matrahına göre değişiyor +1. maaş hesaplanan bir siteye aylık maaşlarınızı yazın hangi ay bu primi alacaksanız o aya 10000 daha ekleyin


argent dawn
(02.10.17)
@himmet dayı
tamam maaş demiyorum bende prim diyorum. Sonuçta devlet ondan bir gelir vergisi kesecek kümülen yüksekse yüksek düşük ise düşük vergi kesecek. Aldığın eline geçen para ocak ayında düşük kümüle ile yüksek aralık da yüksek kümüle ile düşük olacak.


basond
(02.10.17)
ya hesaplayamadım tahmini söyleyecek kimse yok mudur? bu ay içinde alacağım primi


normal maaşın ne kadar bunu söylemen lazım, Bir de brüt mü net mi maaş anlaşman?

Tahmini 6900


yakuza123
(02.10.17)
(4)

Ankara TCDD 2. Bölge

TCDD - TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLET DEMİRYOLLARI - 2. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜGazi Mah. Atatürk Orman Çiftliği Behiçbey Kampüsü Yenimahalle, Ankaraburaya en yakın toplu ulaşımla nasıl gidebilirim?
TCDD - TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLET DEMİRYOLLARI - 2. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
Gazi Mah. Atatürk Orman Çiftliği Behiçbey Kampüsü Yenimahalle, Ankara

buraya en yakın toplu ulaşımla nasıl gidebilirim?
nereden?


giovanne
(14.09.17)
aşti tarafından olabilir


Ankara ulaşımı ile ilgili bildiğim tek şey var nereye gideceksen git önce bir kızılaya uğraman gerekecek. Oyüzden önce Ankaray ile Kızılaya'a git oradan Marşandiz'e giden araçlara bineceksin.

(bkz: trafi) uygulamasından tavsiye edilen rota

Moovit tavsiyesi;

moovitapp.com


murtiii
(14.09.17)
Taksiye binerseniz maksimum 15 tl tutar.


yatagants
(14.09.17)
(2)

Coreldrawdan anlayan yardım edebilir mi?

Merhaba;2-3 sayfalık broşür tasarımı yapmak istiyorum. Bu program kolay diye duydum. Daha önce hiç kullanmadım daha doğrusu hiç tasarım programı kullanmadım iktisatçıyım ben :) patron bana verdi bu görevi incelikleri nelerdir, çok zamanımı alır mı
Merhaba;

2-3 sayfalık broşür tasarımı yapmak istiyorum. Bu program kolay diye duydum. Daha önce hiç kullanmadım daha doğrusu hiç tasarım programı kullanmadım iktisatçıyım ben :) patron bana verdi bu görevi incelikleri nelerdir, çok zamanımı alır mı
Arkadaşım kolay dediğin programla (hiç bilmediğini varsayarak söylüyorum) sadece ekrana boş boş bakarsın. İnsanlar onu öğrenebilmek için aylarını veriyorlar. Bunu senden isteyen patron yarın "ya noolacak sen de yaparsın" deyip senin yerine liseyi dışardan bitirmiş amcasının oğlunu koyarsa şaşırma.


insomnia
(21.07.17)
Çok zaman almaz ama.aklıma ilk gelen yazılari convert etmek gerekiyor


all girls dream
(21.07.17)
(8)

Evlenme Teklifi Sorusu

Arkadaşlar selam;Cumartesi günü tiyatroda evlenme teklifi edeceğim. Tiyatrocu arkadaş beni sahneye çağırıp teklifi oracıkta yapacağım. 20 tane falan arkadaş da hazır bulunacak seyirciler arasında. Farklı ne yapılabilir, yardımlarınızı bekliyor olacağım.Sevgiler
Arkadaşlar selam;

Cumartesi günü tiyatroda evlenme teklifi edeceğim. Tiyatrocu arkadaş beni sahneye çağırıp teklifi oracıkta yapacağım. 20 tane falan arkadaş da hazır bulunacak seyirciler arasında. Farklı ne yapılabilir, yardımlarınızı bekliyor olacağım.

Sevgiler
Daha farklı ne yapacaksın allasen?
Zatrn kabul edecek belli, fantazi yapıyorsun helal sana.


[GODDARD]
(15.06.17)
bence de başka bir şey ekleme. yeterince sıkıntılı bir durum zaten.


mahone
(15.06.17)
Bence bu bile gösteriş, fazlasına hiç gerek yok.

İki Facebook fotoğrafı atacağız diye ne işler dönüyor yarabbi :/


devilred
(15.06.17)
Bence de fazlasına gerek yok yeterince gösterişli bi teklif olacak.

Bir de duyuruyu silmeyin erkek arkadaşıma atayım belki mesaj vermiş olurum sjfksk


Bu dediğiniz yapılmayabilir mesela farklı bir alternatif olarak.


sopiro
(15.06.17)
face den yayınlayabilirsiniz.


tukenmez adam
(15.06.17)
Fazladan bir şeye gerek yok bence de. Bu haliyle kalsın. Anısı olan bir sey olabilir belki +1

Olumsuz yorumlari da dikkate almayın. iki taraf da mutlu olacaksa, severek yapiyorsaniz ne mutlu, eğlenmenize bakın. Ister fbookta paylasin ister paylaşmayın. Kimseye zarari yok. Güzel bir anı sadece. Mutluluklar


aquarium
(15.06.17)
Teşekkür ederim. Umarım güzel bir şey ortaya çıkar. Sevgiler


(1)

Burs Verebileceğim Üniversite Öğrencisi Arıyorum

BULUNDU... (Mesajlar geldi arkadaşlar bir kişiyi seçeceğim aralarından, teşekkürler)Eylül-Haziran arası bir üniversite öğrencisine burs vermek istiyorum arkadaşlar. Öğrencinin not ortalaması en fazla 2.50 olmasını istiyorum. Sosyal hayatı olan, gezmeyi seven kısacası inek olmayan biri olmasını istiy
BULUNDU... (Mesajlar geldi arkadaşlar bir kişiyi seçeceğim aralarından, teşekkürler)
Eylül-Haziran arası bir üniversite öğrencisine burs vermek istiyorum arkadaşlar. Öğrencinin not ortalaması en fazla 2.50 olmasını istiyorum. Sosyal hayatı olan, gezmeyi seven kısacası inek olmayan biri olmasını istiyorum. Çevrenizde varsa mesajla ulaşabilirsiniz.


Not: Yanlış anlamalara sebebiyet vermemek adına kendim nişanlıyım herhangi bir beklentim yok, cinsiyet farketmiyor o yüzden. Üniversite yaşantıma benzeyen birine burs vermek istiyorum.
pm gönderildi.


pgup
(13.06.17)
(8)

Nusret sorusu

Merhaba arkadaşlar. Akşam ilk defa nusrete gideceğiz. 100 lirayı çok aşmayacak şekilde iki kişi ne yiyebiliriz? Içecek falan hangileri uygun. Teşekkürler
Merhaba arkadaşlar. Akşam ilk defa nusrete gideceğiz. 100 lirayı çok aşmayacak şekilde iki kişi ne yiyebiliriz? Içecek falan hangileri uygun. Teşekkürler
Iki kisi midpoint vbde bile 100tlyi asmayacak sekilde zor.


kuehles blondes
(05.05.17)
suyun 20 lira olduğu mekandan bahsediyoruz değil mi?
www.google.com.tr

bi sıfır eksik yazmış olabilir misin?

@sopiro, haklısın yanlış görmüşüm. su beş lira ise nusret gibi adı çıkmış bi yer için normal.

ha cebimde 100 lira varsa nusrete mi giderdim? hayır.


elorelia
(05.05.17)
Burger


jazzabel
(05.05.17)
@elorelia 4 adet 75lik su 20 lira deniyor ama o fotoğrafta. Bir suyun 5 lira olması hala garipsenecek bir şey olsa dahi restoranlarda görmediğimiz bir şey de değil gerçi. Üstelik diğer ürünlere bakınca da nereden baksanız 8-10 kişi yemek yemiş. Çok da garip değil mi sanki? Ha ben gidip bir restoranda sırf meshur diye antrikota 90 tl vermek istemem tabii.

soruya cevap: bilemiyorum.


sopiro
(05.05.17)
adam bası 100'se menuden bir steak söyleyin 110-140 arası fiyati. rezervasyon yaptırmadan gidecekseniz erken gidin kapıda 30 kişiden aşağı olmuyor. iki kişi 100tl ise yemeksepetinden hambuger söyleyip evde yiyin.


Zor hocam virginia angus a gidip sadece hamburger yiyip iki kişi 100 liraya çıkıyoruz.
Mesele sadece yemekse angus u öneririm.
Mesele Nusrete gitmiş olmaksa bence erken biraz daha para ayarlayıp öyle gidin.
Bir de şu var gitmek istediğiniz bir yere gidiyorsunuz madem para hesabı yapmadan iyi vakit geçirmek de önemli.


mutekebbir
(05.05.17)
toplam 100 lira ise çok güç. yiyebileceğiniz en ucuz şey hamburger o da 45 lira falandı geçen sene. (ankara'dan bahsediyorum bölgesel farklar da olabilir)

su harici bir şey içmeyin içecekler aşırı pahalı.

adam başı 100 lira ise pek çok şeyi yiyebilirsiniz. çoğu şey 70-110 lira arası zaten


misericord
(05.05.17)
Şu an nisan ayına ait bir faturada gördüğüm kadarıyla,
su 6tl, nusret burger 35tl, lokum 90tl, antrikot 90 tl, steak'ler 120tl, nusr-et 180tl, pepsi 10tl

Burger ucuz ama oraya da burger yemeye gidilmez bence.


peggy
(05.05.17)
(2)

epson yazıcı sorusu

yazıcıda kağıt yok uyarısı alıyorum.çözümünü bilen var mıdır acaba?
yazıcıda kağıt yok uyarısı alıyorum.çözümünü bilen var mıdır acaba?
kağıt koy


bobinhoo
(04.05.17)
epson sıkıntılı epey :/ biz o tarz bir uyarı aldığımızda, servise götürmek zorunda kalmıştık... düzenli olarak 3-4 ayda bir servise gidiyor...


chihirovekohaku
(04.05.17)
(2)

Ayakkabının ayağa vurması

Arkadaşlar merhaba,Bir sorunumu sizle paylaşmak istiyorum. 2 aydır çözüm bulamadım. İşim gereği 2 aydır sürekli takım elbise ve haliyle kundura giyiyorum. Ne yaptıysam ayağıma vurmayan ayakkabı bulamadım. En son Beta marka ayakkabı vurmadı. O da çok yaşlı adam ayakkabısı olduğu için tipi hoşuma gitm
Arkadaşlar merhaba,

Bir sorunumu sizle paylaşmak istiyorum. 2 aydır çözüm bulamadım. İşim gereği 2 aydır sürekli takım elbise ve haliyle kundura giyiyorum. Ne yaptıysam ayağıma vurmayan ayakkabı bulamadım. En son Beta marka ayakkabı vurmadı. O da çok yaşlı adam ayakkabısı olduğu için tipi hoşuma gitmedi. Sorum şu, önerebileceğiniz şu ayakkabı iyidir ayağa vurmaz dediğiniz marka ve modeller nelerdir? Çok acı çekiyor ayaklarım. (Derimod, Bambi, Kemal Tanca denedim onlar harici) Görsellerle öneri verirseniz çok sevinirim.

Teşekkür ederim.
öyle bir marka varsa ben de bilmek isterim ama sanırım bu ayak yapısıyla alakalı bir şey zira ben de aynı sorundan çekiyorum. ayakkabıyı giymeden önce vurma ihtimali olan yerlere yara bandı, ayakkabıyı kalıba koymak bunlar benim kullandığım önlemler.


who cares wins
(12.04.17)
Camper marka deneyin. yaşlı adam ayakkabısı olmayan modeller var. Denk gelirse deneyin, linkim yok zira


fallopian
(12.04.17)
(2)

Batıkent Jandarma Tedarik Komutanlığına Nasıl Gidilir?

Şu an Next Level'deyim. oraya gitmem lazım. Toplu taşıma ile nasıl gidebilirim?
Şu an Next Level'deyim. oraya gitmem lazım. Toplu taşıma ile nasıl gidebilirim?
next leveldan bi şekilde sıhhiyeye gel, illaki otobüs veya dolmuş vardır. sıhhiye adliyenin önünden de 5 ile başlayan hatlardan birine bin (sincan, eryaman, etimesgut). hepsi jandarmanın karşısından geçiyor.


elorelia
(05.04.17)
ayrıca sıhhıye köprü üzerinden eryaman dolmuşuda geçiyor. carrefour kavşakta ineceğini söyle.

next level önünde 419 geçiyor (aktepe otobüsü) etiler ordu evinde inip sincan-eryaman-fatih-etimesgut hatlarından birisine aktarma yapmam lazım.


1917
(05.04.17)
(11)

tektaş mı beştaş mı?

merhaba arkadaşlar. evlenme teklifi için pırlanta almayı düşünüyorum. beş taş olanlar bütçemi aşıyor. lakin geçen yıl konuşmamızda beştaş beğendiğini söylemişti. önerileriniz ve model olarak beğendiklerinizi söyleyebilir misiniz? bütçem bin lira ne yazık ki. teşekkür ederim. ben bunu düşündüm. https
merhaba arkadaşlar. evlenme teklifi için pırlanta almayı düşünüyorum. beş taş olanlar bütçemi aşıyor. lakin geçen yıl konuşmamızda beştaş beğendiğini söylemişti. önerileriniz ve model olarak beğendiklerinizi söyleyebilir misiniz? bütçem bin lira ne yazık ki. teşekkür ederim. ben bunu düşündüm. www.zenpirlanta.com
0,07 karat bulgur tanesi kadar falan olur. 5 taş alman daha mantıklı


cekilmis gayfe
(04.04.17)
beştaşla evlilik teklifi bana baya garip geliyor ya, o nişanda falan takılıyor benim bildiğim kadarıyla.

bir de kapalıçarşı tarafına da bakın, fiyat alın.


Bestas acayip yasli isi bence


kassiopeia
(04.04.17)
Eminönü'nde uygun fiyata bulabileceğimi söylemişlerdi.Zen bu arada en pahalı marka. Zen'den alma derim.


teklifte tektaş, beştaş genelde aile tarafından takılıyor ve evet biraz yaşlı işi demode duruyor.


patiska
(04.04.17)
istanbul'daysan diamond lumiere diye bir yer var kapalıçarşıda.
instagram'dan bütçeni yazıp ne tür bir şey yapabileceklerine dair bilgi alabilirsin.


kayranin kedisi
(04.04.17)
ben pek anlamam genelde tasin buyuk olmasi isteniyormus


my pink
(04.04.17)
evlilik teklifinde tektaş. beştaşı evliliğin ilerleyen yıllarında alırsın.


MaraudeR
(04.04.17)
tek taş beş taş tam tur bence hepsi olur :) ama evlilik yüzüğü bana kalırsa farklı bişey olmalı bunlardan biri değil daha vintage şık ve sade. evlilik teklif yüzükleri diye aratırsanız daha hoş seçenekler çıkacaktır.


dedim ben sana
(04.04.17)
Ben ikisini de istemediğimi şiddetle belirtmiştim nitekim çok şükür yok benim. Beştaş aşırı teyze işi. Tektaş daha iyi en azından. Bi de elmas yüzüklere bakın bence. Daha klas duruyo.


pshasha
(04.04.17)
Bence farklı bir çeşit yüzük alın kız arkadaşınız dert etmiyorsa.

www.bluediamond.com.tr

O kadar küçük taşa verilen paraya yazık.

encrypted-tbn1.gstatic.com


Lim5
(04.04.17)
(13)

5 yıllık sevgiliye evlenme teklifi yardımı

Klişe bir soru oldu ama şöyle yaratıcı bir şey olsun istiyorum. Değerli fikirlerinize çok ihtiyacım var arkadaşlar. Çok teşekkür ederim.
Klişe bir soru oldu ama şöyle yaratıcı bir şey olsun istiyorum. Değerli fikirlerinize çok ihtiyacım var arkadaşlar. Çok teşekkür ederim.
bundan bes yil sonra evlenme teklifi seklini de duyuru dan bulmustum mu diyeceksin? icinden geldigince sade bir teklifte bulunsan daha iyi buradan aldigin oneriyi uygulayacagina bence.


sparkle kiddle
(26.03.17)
Şunu söylemeye geldim; yaratıcı olsun diye çok abartılı bir sürpriz yapmayın bence. Özellikle kalabalık ortamlarda yapılan teklifler baya riskli. Ben mesela sevdiğimiz bir mekanda, sade bir şekilde edilen teklifi; müzikli, havai fişekli yapılan bir teklife tercih ederim. Aynı şekilde evde güzel bir yemek ve müzikle sade bir şekilde de teklif yapilabilir.

Bir arkadaşımız kız arkadaşı helikopterı çok seviyor diye helikopterle şehir turu yaparken teklif etmişti mesela. Sesten hiçbir şey duyulmamış tabii yazmak zorunda kalmış ama kız çok mutluydu. Bunun gibi bir şey de olabilir.


fraise
(26.03.17)
yüzük lazımsa satayım kardeş, yüzüksüz teklif olmaz :)


cekilmis gayfe
(26.03.17)
Onunla ilk buluştuğun, ilk görüştüğün yerde olabilir


yankee jumping
(26.03.17)
Maddiyattan ziyade maneviyatı öne çıkaran bir teklif yapmanı öneririm. Sizin için özel olan bir şeyi işin içine katabilir ya da o mekanda vs teklif edebilirsin. Size özel olması ve hayatınız boyunca güzel bir anı olarak kalması emin ol gösterişli bir tekliften daha kıymetli.


freebird +1
sahane!


jimicik
(26.03.17)
Teşekkür ederim öneriler için


evlilik teklifi önemli bir şey.
çok romantik ya da duyguların çok yoğun olduğu bir anda, evdeki kanepede otururken de teklif edebilirsin.
önemli olan o anı yakalamak.

gösterişli bir şey yapılacaksa, alabildiğine çılgın olmasını tercih ederdim.

ama sonuçta ikisi de unutulmaz.
yani eğer fikir içine sinmezse, çok zorlama bir şey yapma.


blatta hiberna
(26.03.17)
sevgilini çok kıskandım yerinde olmak isterdim ahhhhhhhhhhh ahhh biz hayal kurarız başkaları yaşar.

umarım senin kıymetini bilir evlenince.

neyse bi de öneri vereyim uçakta yapabilirsin havayolu şirketi ayarlıyor. pilot koltuğundan teklif edip yanına gidiyosun pasta ve şampanya ikramı yapılıyor. diğer yolcular da şahit oluyor çok havalı bence bunu denemelisin.


sybella
(26.03.17)
teklif ederken başka insanların da şahit olacağı şekilde etmeye çalış çünkü bu çok havalı oluyor ve benim gözlemlediğim kızların hoşuna çok gidiyor başka insanların da teklife şahit olması. kadınlar arası rekabet güdüsünden dolayı. konuunca üf falan derler ama her kızın hoşuna gider ve etrafta itibarları artar kadın olduğum için biliyorum. sevgilinin diğer kızlara hava atabileceği şekilde evlenme teklifi et.

başka insanlar şahit olmayacaksa da videoya al foto çek ne biliyim. kız hava atabilsin yani. facebookta evlenme teklifini paylaşan arkadaşlarım var ve kızlar için başka kızlara hava basabilmek önemli. böyle yap mutlaka naçizane tavsiyem. mutlukular.


sybella
(26.03.17)
İkiniz için anlamı olan bi yer seçin
Orda bi müzisyen ayarlayın aniden gelip bi parça çalsın sonra bi çiçekçi kadın gelsin çiçek alın ve yüzüğü çıkarın


isimmisimyok
(26.03.17)
östrojen seviyesine dikkat edin. menstrual döngünün 10 ile 15'inci günü içinde yapmaya çalışın teklifi.

alkislarlayasiyorum.com


(9)

dilbilgisi sorusu

tespitin diye mi yazılır tesbitin diye mi yazılır?
tespitin diye mi yazılır tesbitin diye mi yazılır?
Tespitin.


Playground Love
(17.03.17)
kelimenin kendisi tespit değil mi kedi, neden tesbitin diye yazılsın?


elorelia
(17.03.17)
tespitin.


fayfim
(17.03.17)
şirketteki mühendis arkadaşlara hala anlatamıyorum da o yüzden sordum. Teşekkür ederim.


Türkçede PÇTK kuralı her kelime için geçerli değil istisnalar var iş arkadaşların ondan karıştırıyor olabilir
örnek:konut-konutun
taşıt-taşıtın gibi.


esmeralda
(17.03.17)
@esmeralda kelimenin sonunda olsa verdiğin örnek doğru olurdu.
'tespidin' gibi...
Burada kelime yanlış biliniyor senin bahsettiğin sonraki aşama.


Playground Love
(17.03.17)
Playground siz beni anlamadınız sanırım
kelimenin orijinal hali tespi(t) sert sessizle bittiği için ek aldığında yumuşaması gerek aynı ağı(t)-ağıdı geçi(t)-geçidi örn. olduğu gibi ama t harfi biraz karışık yumuşayanı var bir önceki açıklamamda verdiğim örnekler ve arkadaşın sorduğu kelime gibi yumuşamayanı da var dolayısıyla arkadaşlar karıştırmış.


esmeralda
(17.03.17)
@esmer Yok sen benim dediğimi anlamamışsın. Sana bunu bir görsel hazırlayarak anlatacağım. Mesaj olarak liniki atarım.


Playground Love
(18.03.17)
işte bu mühendis arkadaş, 11 yıl türkçe dersi aldıktan sonra bir de üzerine üniversitede en az 2 kredi en çok 3 kredilik ders aldı ama tespit mi yazılır tesbit mi yazılır bilmiyor.

tdk'nın sözlüğünü kullanabilirsiniz bu durumlarda.

tes diye bir kelime olsaydı, sonuna da ünlü bir harf ya da ünlüyle bir başlayan ek gelseydi dediğiniz olabilirdi.


(2)

biraz acil bir yardım sorusu

arkadaşlar merhaba. resmi kurumlara davetiye gönderiyorum şirkette. mail yolluyorum ekte davetiye pdf'si mevcut. yalnız mail kısmında patron hep yanlışlıklar var diyor. kısacası resmi kurumlara maille davetiye gönderirken taslak nasıl olmalıdır. acil yardımlarınızı bekliyorum.
arkadaşlar merhaba. resmi kurumlara davetiye gönderiyorum şirkette. mail yolluyorum ekte davetiye pdf'si mevcut. yalnız mail kısmında patron hep yanlışlıklar var diyor. kısacası resmi kurumlara maille davetiye gönderirken taslak nasıl olmalıdır. acil yardımlarınızı bekliyorum.
sizin davetiyeyi nasıl hazırladığınızı göstermeden işiniz biraz uzar. bence nasıl hazırladığınızı gösterin, ondan sonra bundan anlayan arkadaşlar yardımcı olsun


yanlışlıklar var derken? teknik mi yoksa yazım hatası mı yoksa hitap şeklinde mi? tam olarak anlayamadım.


elorelia
(28.02.17)
(3)

Tecrübeli satış uzmanları

Yardım bekliyorum. Hiç tecrübem yok ve satışla ilgili bir işe başladım. Satacağım ürünler milyonluk ürünler ve devlet kurumlarına satmaya çalışacağım yardımcı olmak isteyenler, şu kitap, şu video veya şu taktik iyidir diyenler yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.
Yardım bekliyorum. Hiç tecrübem yok ve satışla ilgili bir işe başladım. Satacağım ürünler milyonluk ürünler ve devlet kurumlarına satmaya çalışacağım yardımcı olmak isteyenler, şu kitap, şu video veya şu taktik iyidir diyenler yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.
sektörü bilmeden yanıtlaması zor bir soru. sektörü belirtin ki belki aynı sektörden insanlar fikir beyan edecektir.


burty
(22.02.17)
Tamamen kendi görüşüm:
Milyonluk ürünleri satma işini tecrübesiz birine bıraktılarsa o ürün büyükbaşlar arasında anlaşılıp satılmıştır zaten rahat olun.


archmage mahmut
(22.02.17)
Sektör dünyanın en iyi drone tespit radarı. Ingiliz kraliyet ailesini koruyan bir radar sistemi. Türkiye'de de sadece bizim firmada var.


(6)

İş görüşmesi sorusu

Selam arkadaşlar. Dün başvurmadığım bir iş için linkedin üzerinden davet aldım. Görüştüm her şey olumlu geçti pazartesiye hazırla kendini dedi görüşme sonrası. Bugün de yarın için tekrar çağırdılar. Sabah Böyle bir mail attı ceo. İş başvurunuz ile ilgili detayları görüşmek üzere Cuma günü Yarın saa
Selam arkadaşlar. Dün başvurmadığım bir iş için linkedin üzerinden davet aldım. Görüştüm her şey olumlu geçti pazartesiye hazırla kendini dedi görüşme sonrası. Bugün de yarın için tekrar çağırdılar. Sabah Böyle bir mail attı ceo. İş başvurunuz ile ilgili detayları görüşmek üzere Cuma günü Yarın saat 14:30 da sizi bekliyoruz.


Bunun anlamı ne olabilir? İşe alındım diyebilir miyim? Teşekkür ederim.
Direkt CEO çağırdığına göre ve öncesinde de kendini Pazartesi'ye hazırla dediğine göre işi almışsın işte. Hayırlı olsun :)


chicha
(16.02.17)
@chicha o kadar alıştım ki işsizliğe yine bir şey olacak diye korkuyorum :)


olmuş işin, hayırlı olsun.


Teşekkürler


CEO niye çağırsın ki seni. daha alt kademelerde kimse yok da seni CEO çağırıyor. o kendine CEO demeyi seven biri olmasın?


orospu
(16.02.17)
Pozisyonu bilmiyorum ama üst düzey değilse ve CEO yazıyorsa, ceo kelimesinin altı boş olduğundandır.


smellofsoul
(16.02.17)
(6)

Linkedin sorusu

En etkin nasıl kullanılır ve hızlı bir şekilde iş bulunur? Daha önce deneyimlemiş arkadaşlardan yardım bekliyorum. Teşekkür ederim.
En etkin nasıl kullanılır ve hızlı bir şekilde iş bulunur? Daha önce deneyimlemiş arkadaşlardan yardım bekliyorum. Teşekkür ederim.
iş bulacaksan kariyer.net den takip et önce. Ben hiç linkedin den iş bulan görmedim. Dışarıda bulanları duydum ama Türkiye' de ben hiç görmedim. Kariyer.net e düzgün bir cv oluşturup oradan ilanlara saldırmak gerek.

edit: tonla adam linkedin den görüşme teklifi almış. benim arkadaşlarımda mı sorun var "


AWD
(17.10.16)
youtube da deneyimini paylaşan o kadar çok insan var ki burda alacağın cevaplar hiç yardımcı olmaz.


daha öncesinde 2 görüşmeye gittim linkedin üzerinden ayrıca 4 ya da 5 firma da teklifte bulundu.

nasıl kullanacağına gelince, yaptığın tüm işleri yaz, katıldığın eğitimlerden en küçük başarına kadar. yaptığın proje vs. var ise bunların fotoğraflarını koy ve ana hatlarını belirt. olabildiğince çok insan ekle kendi sektöründe. gruplar vs. var bunları ekle. ha cevap alma hızın yavaş olacaktır ama belli bir aşamaya geldiğinde aranan kişi sen olursun.


hosein
(18.10.16)
kariyer.net benim gözümde ölü bir platform. nedeni ise bir iş ilanı açıldığında açılan ilan için abu sabuk onlarca, yüzlerce başvuru olması. siz yetkin olsanız bile o kadar cv arasında ik'nın size ulaşması çok zor. mesela ik'cı arkadaşımla bakmıştık başvurulara. adam forkliftçi, mikrobiyoloji şefi ilanına başvurmuş. durum o kadar vahim yani. gelelim linkedin'e. şuan çalıştığım işi linkedin üzerinden buldum. sadece geçen hafta iki şirket aradı linkedin üzerinden. görüşmeye çağırdılar. başvuru falan yapmıyorum. headhunter'lar artık ilan açmak yerine direkt kendisi seçip, iletişim kuruyor. bu nedenle, profilin tam ve düzgün olsun. yeteneklerin tümünü yaz. iş deneymlerini mutlaka açıklayarak yaz. daha önce bir eğitim veya sertifikasyon sürecinden geçtiysen onlarıda ekle. kendini özetleyen bir ön yazı ekle. ne kadar düzgün ve tutarlı olursa o kadar iyi olur.


ilan sahiplerine mesaj atabilirsin. bu seni 200-300 kişiden ayıracaktır.


oz qwerty
(18.10.16)
ilk isimi yenibiris'ten buldum simdikinde de linkedin'den teklif aldim. linkedin'den bugune kadar bir cok teklif aldim. ayrica kariyer'den ulasan firmalar var, basvurmasam da arayip is ariyor musunuz diye soruyorlar. dolayisiyla ben butun bu platformlarin ise yaradigini dusunuyorum.
hangi is ariyorsan o ilana gir, aranan ozelliklere bak, anahtar kelimeleri tespit et, nasil ifade etmisler aradiklari kisiyi bunu algila ve cv'ni ona gore olustur. adamin aradigi isin aynisini yapiyorsundur ama dogru duzgun anlatamamissindir ne yaptigini, sadece x sirketinde y olarak calistim demissindir bir anlami olmaz o zaman, adam arayip acaba bu bizim istedigimiz isi yapiyor mu diye sormakla vakit kaybetmeyebilir zira hazirda bekleyen yuzlerce insan var. her iste beklentiler icin kullanilan asagi yukari belli ifadeler var, kendi cv'ni buna oturtmaya calis. calistigin her isin altina uc dort satir halinde ne is yaptigini o gorevdeyken yaz, eger bu tarz bir iste calisiyorsan calistigin projeleri mutlaka yaz, gizli bilgi degilse proje bedellerini, ortak firmalarin isimlerini yaz. turkiye'deki sirketi yurtdisinda bilmeyebilir ama buyuk bir isimle ortak yapmissinizdir isi o zaman dikkat ceker.


kassiopeia
(18.10.16)
(4)

Tüm fotoğraflar gitti geri nasıl gelir?

Merhaba arkadaşlar bilgisayarındaki çok güzel fotoğraflar silindi. Bir sabah bilgisayarı açtım şifre girişi yapamıyorum tüm tuşlar bozulmuş harici klavye taktım yine de açamadım. Mecburen format attim.Masaüstündeki fotoğraflarım gitti :( geri gelmesi mümkün mü iki tane program denedim olmadı.
Merhaba arkadaşlar bilgisayarındaki çok güzel fotoğraflar silindi. Bir sabah bilgisayarı açtım şifre girişi yapamıyorum tüm tuşlar bozulmuş harici klavye taktım yine de açamadım. Mecburen format attim.Masaüstündeki fotoğraflarım gitti :( geri gelmesi mümkün mü iki tane program denedim olmadı.
Recovery programlarıyla alabilirsin belki de, format atmadan önce sormalıydın bu soruyu.


format atmaman gerekirdi böyle bir durumda. recovery programlarının içinde en başarılısı:
Stellar Phoenix Photo Recovery


format c
(09.10.16)
miniş bi programla windows şifre işini halledebilirdin. duruma göre buna bile gerek kalmayabilirdi. birçok program mevcut fazla kurcalamadan uygun programı bulup geri getirmen lazım.


atymaty
(09.10.16)
live cd ya da live usb konusuna giriş yapman lazım.


1adam
(09.10.16)
(5)

Telefon sorusu

Merhabalar bu fiyata bu siteden bu telefon alınır mı? 1000 lira civarında telefon arıyordum bunu gördüm aynı zamanda tablet hediyesi de varmış. Bütçeme uygun en iyi telefon bu mudur? Ne diyorsunuz? https://m.turkcell.com.tr/cihazlar/akilli-telefonlar/samsung-galaxy-on7
Merhabalar bu fiyata bu siteden bu telefon alınır mı? 1000 lira civarında telefon arıyordum bunu gördüm aynı zamanda tablet hediyesi de varmış. Bütçeme uygun en iyi telefon bu mudur? Ne diyorsunuz? m.turkcell.com.tr
türkselden asla bir şey almam.
örneğin ayda sadece 40 tl diyor ya, sakın inanma her ya değişik rakamlarda ödemeler yapıyorsun. mesela1. ay 49, 2. ay 53, 3. ay 42 tl gibi.
arayıp soruyorsun bu nedir ?
-bilmem ney ücreti işte onu siz ödüyorsunuz, son yapılan düzenleme ile böyle bir ücret çıktı( hep son yapılan düzenleme var türkselde.) gibi.
türksele güvenme.


seyduna6687
(29.09.16)
operatörden bişey almak hiçbir zaman mantıklı değil. taksitli aldıkları için çok ekliyorlar üstüne.

ekranı biraz sıkıntılı. işlemci de yavaş ama oyun oynamazsan gündeklikte sorun yapmaz gibi. kamera ve batarya idare eder. iyi de değil kötü de. f/p sayılmaz. tablet ne ki? tab 4 mü? a mı? en azından satar düşeşe getirirsin belki. alternatif olarak internet sitelerinden alırsanız çok uyguna geliyor telefonlar.


aşksız prens
(29.09.16)
@akssiz prens ve seyduna
Telefonu peşin alacağım be tableti de satacagim o yüzden mantıklı geldi.bu telefon başka yerde satilmiyor sadece burada var


gm5 plus aldım, hoşuma gitti. fiyatı 999'du ama şimdi inmiş biraz daha.


doxanikee
(29.09.16)
8gb hafıza hiç bir işe yaramaz neden dersen android güncellemesi 5 gb ta yakın tutuyor.3 gb da çok az programa yeter.16 gb lar bile zorlanmakta artık.


jamswety
(29.09.16)
(7)

Telefon sorusu

1000 lira civarı alınabilecek en iyi telefon nedir? (Türk markaları hariç) aklımda lg g4 veya Sony var. Sizin öneriniz nedir? Hafıza ve donma sorunu olmayan bir telefon istiyorum.
1000 lira civarı alınabilecek en iyi telefon nedir? (Türk markaları hariç) aklımda lg g4 veya Sony var. Sizin öneriniz nedir? Hafıza ve donma sorunu olmayan bir telefon istiyorum.
sony z serisi dışında alınmaz. bizzat denedim, z den sonra c5ultra aldım, çok yavaş hantal geldi, gittim z5aldım, c5 ultrayı da sattım.

sony nin tek güzel serisi z yani onun dışındakilere hiç bakma alma da, iyi değil direkt söylüyorum.

sonyden de şu an alınabilecek z3+ ve z5 z5 premium var, öncesi yetersiz gelir artık.

x lere de bulaşma yeni çıktı, pil düşük mah


killerbee
(27.09.16)
Lg alınmaz, sorunlu hep. Sonynin üst modelleri alınır sadece arkadaşın dediği gibi. Lenovo p1 falan düşünülebilir.


glamdr1ng
(27.09.16)
vestel 400 lira.


zirveler
(27.09.16)
lenovo k4 yada k5


5s 2. el


freetakilir
(27.09.16)
Zenfone 2 32GB ikinci eli. 600TL'ye bile bulabilirsiniz. Belki kredi kartı kampanyası indirim vs. ile yenisini 1000TL civarına alabilirsiniz.


Tutkun
(28.09.16)
samsung j7 2016 1000 liraya alınabilecek en dolu telefon benim gözümde. gayet iyi bir işlemcisi var. samsung olmasın dersen lenovonun mtklı modelleri olur. k4 note gibi. malzeme kalitesi üst düzey olsun dersen Huawei P9 Lite olur.


aşksız prens
(28.09.16)
(3)

salma tavukçuluk işi

arkadaşlar merhaba. uzun zamandır işsizim iş bulamıyorum. kendi işimi yapmaya karar verdim. sektör olarak organik tavukçuluk işini araştırıyorum. çukurova bölgesinde yaşıyorum. 500 tavukluk bir çiftlik açmayı düşünüyorum. arsa mevcuttur. bunun için gerekli olan ne varsa hakkında bilgisi olanlardan y
arkadaşlar merhaba. uzun zamandır işsizim iş bulamıyorum. kendi işimi yapmaya karar verdim. sektör olarak organik tavukçuluk işini araştırıyorum. çukurova bölgesinde yaşıyorum. 500 tavukluk bir çiftlik açmayı düşünüyorum. arsa mevcuttur. bunun için gerekli olan ne varsa hakkında bilgisi olanlardan yardım bekliyorum. getirisi götürüsü ne olur? ne kadar malolur ve devlet nasıl bir destek verir. cevaplarınız için çok teşekkür ederim.
verecek cevabım pek yok ama ışık tutması açısından soruyorum.

et tavukçuluğu mu, yumurta tavukçuluğu mu? yani tavukları kesip mi satacaksınız, yumurtlatıp yumurtasını mı satacaksınız?


kibritsuyu
(20.09.16)
Ben olsam sütcülüğü de düşünür ve araştırırdım.


bir3iki7
(20.09.16)
bir yakinim akdeniz bolgesinde asagi yukari ayni olcekte bu isi yapti.5-6 ay guzel gidiyordu sonra bir hastalik bulasti tavuklara 1 hafta icinde hepsi öldü.Yapacaksaniz veteriner kontrolunde yapin derim.


eksimeksi
(20.09.16)
(5)

bıyığa şekil verme sorusu. capsli

evet romalılar. sürekli aynı bıyıktan usandım. akrep bıyık yaptırmak istiyorum. örnek fotoğraf ve kendi bıyıklarımı koyuyorum. bu modelden yapan var mı aranızda, yapsam yakışır mı, bıyık yapım uygun mu, sadece berber mi yapabilir, kendim yapamaz mıyım? diye sormak istiyorum. cevaplar için teşekkür e
evet romalılar. sürekli aynı bıyıktan usandım. akrep bıyık yaptırmak istiyorum. örnek fotoğraf ve kendi bıyıklarımı koyuyorum. bu modelden yapan var mı aranızda, yapsam yakışır mı, bıyık yapım uygun mu, sadece berber mi yapabilir, kendim yapamaz mıyım? diye sormak istiyorum. cevaplar için teşekkür ederim.
yapma :(


sta
(18.09.16)
yapma, çok kötü. ben bıyık severim normalde, o ne yaa dedim kendi kendime. yapma.


şubatsonrası
(18.09.16)
Bu bıyık türünü genel olarak böyle kafelerin,restorantların karşılama elemanları mı desem müdürleri mi desem ( bir türlü adlandiramadim) onlar bırakıyor.


sl78
(18.09.16)
böyle bıyık bırakan erkekler bana hep düşük zekalıymış gibi geliyor. bırakacaksan düzgün bırak :/


bu nedir yav? yeniçeri misin kardeş?
ben bir erkeğin böyle şekil kasmasını çok yadırgıyorum nedense. ol mis gibi tıraşını çık insan içine işte. gerçi surat senin bıyık senin, onu istediğin gibi değerlendirmekte özgürsün ama ne bileyim, benim karşıma böyle bir adam gelse onu ciddiye alamazdım.


(7)

Göbek eritme sorusu

Arkadaşlar spor salonuna gitme imkanım yok. Kendi çabalarımla spor yapıp Zayıflamak istiyorum. 5 kilo vermem gerek. Daha çok göbek bölgesinde bulunan fazlalıkları nasıl eritebilirim? Kendim evde nasıl zayiflarim
Arkadaşlar spor salonuna gitme imkanım yok. Kendi çabalarımla spor yapıp Zayıflamak istiyorum. 5 kilo vermem gerek. Daha çok göbek bölgesinde bulunan fazlalıkları nasıl eritebilirim? Kendim evde nasıl zayiflarim
kilo almaya göbek bölgesinden başlıyorsan sadece yediklerine dikkat edip bir de rutin yürüyüşleri eklersen kısa zamanda (2-4 hafta) amacına ulaşırsın..


erty_ksk
(14.09.16)
Düzgün beslenme + yürüyüş + evde spora yönelik bir app ile destek.

Telefonlarda artık aylık 10-20 ₺ ye çok güzel uygulamalar var. (FitWell, FitStar, Runtastic) Bölgesel zayıflama diye bir numara yok. Sadece göbeğim gitsin diğer yerler kalsın diye bir şey yok yani. 2-4 hafta da sonuç alman çok zor aşırı kilolu değilsen öyle gözle görülür bir şey bekleme başta. Bisiklet karın bölgesini çalıştırmaz genel bir cardio olarak yapabilirsin tabi.


sağlıklı besinler tüketince göbek eriyor zaten. diyetle kendini kısıtlamadan yediklerine dikkat ederek yapabilirsin.


kesinlikle bir doktora görün, ondan sonra dediklerimi dikkate al, hastalıkla alakalı olabilir kilolar. doktora görün önce.

bilmiyorum burada yazanlar birebir tecrübe edenler mi teorik yazanlar mı ama ben 2-3 ayda totalde 85 ten 77 ye düştüm. göbeğin büyük kısmı gitti, amacım 70 civarı olmak.

açık açık yazacağım.

abi en başta çoğu kilo verme öğüdü verenlerin göbeği var. belki de hayatında spor yapmamış kişiler, arkadaştan ordan buradan şuradan yorum yapıyorlar. salak saçma azarlayanları da var. fotosuna bakıyorsun adamın dana gibi amk. neyse.

en başta şunu açığa kavuşturalım spor salonuna yazılacaksın. yürüyüş işi geyik, bi boka yaramaz, çünkü efor sarfetmezsin. dede misin, nine misin? terleyeceksin.

başka çaresi yok. ucuz ya da pahalı uzak ya da yakın spor salonuna gidilecek. yoksa o göbek gitme isteği hayallerde kalır.

hee çok çok çok iradelisindir, eve bisiklet alırsın gene verirsin. ama bunlar yalan olur %99.999.

kısaca spor salonu olacak.

bunun dışında sporsuz, yemeden keserek kilo verirsen o kilolar 6 aya geri gelir.

yemeden kesmeyeceksin kesinlikle, junk food denen abur cubur ve hazı gıdaları keseceksin. yerken de bokunu çıkarmayacaksın ama yiyeceksin, yoksa dediğim gibi kiloyu verdiğin gibi alırsın bir de üzerine afiyet hayat boyu taşıyacağın hastalıklara yakalanabilirsin.

günde 4-5 öğün yiyeceksin ama az- öz olacak bunlar. proteini çok karbonhidratı az. vitaminlerin tamamını al, her gün tavuk, kırmızı et ya da balık ye.

her gün bir elma, muz, armut gibi en az 100-150 gr iyi meyve tüket, üzüm kötüdür, yeşil elma iyidir. ama spor yaptığın sürece üzüm gibi şekerden ibaret şeyler yemedikçe hepsi iyidir.

her gün domates ve salatalıktan yapılma sadece az 3-5 gr tuz, limonsuyu ve 15 gr zeytinyağından oluşan salata ye, her gün.

sabah 2 yumurta, ve domates ye, peyniri %10 yağdan düşük seç. ben %9 luk mozarella yerim 50 gr kadar.

ara öğünlerde azcık kuruyemiş olur. salatalık olur, az fındık olur. hurma olmaz, hurma diyeti bok eder.

sakız olsun mümkünse naneli, zira nefes kokması yaşama.

soğan ve sarımsağı kes, bu tamamen psikolojik olarak seni yorgun düşmemen için.

her öğünde maksimum 200-250 gr ye.

günde min. 3 lt su tüket.

meyve suyu, kola gibi şeyleri kes.

hazır tüm gıdaları kes.

çikolata, şeker yok.

kısaca sağlıklı beslen.

gelelim spora, her gün 45 dakika kardiyo yap. eğer çok kiloluysan bisiklet ya da eliptik bisiklet yap koşu bandında dizlerin zarar görecektir. koşu bandı noırmal kilolardan sonra.

her gün 45 dakika kardiyo en önemli dostun. hatta ilk 1-2 hafta 45 dakika kardiyo yarım saat ara bir 45 dakika kardiyo daha yapabilirsin. ölü gibi olursun ama bu ilk 2 hafta çok çok önemli.

her gün minimum 15 dakika bir bölgeyi çalıştır, bacak, kollar, omuz, karın etc. bunu her iki günde bir de yapabilirsin ama bence her gün biraz da olsa çalıştır ideali 30 dakika. ama yapamazsan da 15 dakka yap.

her zaman ama her zaman spor başında ve sonunda 10 ar dakika esne.

bacaklar çok çok önemli. baldır bacak kasları vucuttaki en büyük kaslardır. dolayısı ile kilo verirken en rahatlıkla kilo vermene olanak sağlayan ve enerji yakan gruptur ve aynı zamanda güçlüdür. 45 dakika çalışabilir mesela.

karın kası erkeğin trickli kısmıdır, bu nedemek? göbeği biraz karın kası çalışarak görünmez hale getirebilirsin. elbette biraz kilo verdikten sonra. karın kasları geliştikçe göbeği birarada tutar, göbek daha diri ve derli toplu olur, göbek azalır.

göbek uzun zamanda gider 1 ayda gitmez ama azalır. bence tam göbek 6 ayda anca gider. 3 ay içinde oldukça belirginliği kaybolabilir.

ben son 30 günde 28 gün spora gittim. son 30 günde 4 kilo verdim ama hem çok sağlıklı bir şekilde hem de kas kütlesini arttırarak verdim. amacım zaten 6 ay 1 seneye yaymak 70 kg hedefini. bundan sonra da 2 gün gidip 1 gün ara verebilirim ama her gün giderim duruma göre. zamana bağlı.

neyse. ev içinde her sabah esneyeceksin 10 dakika. güne güzel başlarsın.

her gün 1 fincan kahve de bence oldukça güzel.

günlük yaşamını değiştirmedikçe kiloda veremezsin bunuda belirteyim. yediklerini sağlıklı hale getirecek ve her gün sporu aksatmayacaksın. bir de hedef kilondan sonra yemek konusunda daha rahatsın.

bu arada unutmuşum yazayım. ben normalde spor yapardım son 2-3 sene çok azalttım, dana gibi olunca tekrar başladım. ilk başları ondan çok zor olmadı. ama hiç spor yapmamış biri daha dikkatli olmalı özellikle ağırlık kısmında, kaslar zarar görmemeli.


kurnaz
(14.09.16)
merhabalar, spor ve ne yediğime dikkat ederek 3 ayda 15kg verdim.

şeker,un,pirinç,makarna,tüm tahıllar yenmeyecek, bal ve meyveler de dahil. kahvaltını bile ekmeksiz yapacaksın. bunun dışındaki şeyleri doyana kadar yiyebilirsin. düzenli sporla da deteklersen göbeği eritirsin.


methamphetamine
(14.09.16)
kurnaz +1

hatta iyi bi spor salonuna para ver ki gitmediğin zaman paran yanıyormuş gibi hisset. bu çok tetikleyici oluyor :D
yeşil çay da tüket.


AWD
(14.09.16)
(3)

kedi sorusu fotoğraflı

Bu kediden nereden bulabiliriz? Turkiye'de var mıdır?
Bu kediden nereden bulabiliriz? Turkiye'de var mıdır?
Norveç Orman Kedisi diye aratırsanız.


Polaroid
(10.08.16)
Evet cinsi o ama irisinden ariyorum. Büyük istiyorum.


Safkan bulmalısınız.


Polaroid
(12.08.16)
(3)

yurtdışından telefon getirme sorusu

merhabalar yakın zamanda arkadaşım yurtdışından gelecek. ikinci el iphone 5s aldırmak istiyorum. kendi de o şekil aldığı telefonu kullanıyor. herhangi bir sıkıntı olmaz diyor. 100 avroya alacakmış. bugün sıfır almaya niyetlendim 1500 lira. yurtdışından gelse telefon kayıt vs işlemlerle beraber 500 l
merhabalar yakın zamanda arkadaşım yurtdışından gelecek. ikinci el iphone 5s aldırmak istiyorum. kendi de o şekil aldığı telefonu kullanıyor. herhangi bir sıkıntı olmaz diyor. 100 avroya alacakmış. bugün sıfır almaya niyetlendim 1500 lira. yurtdışından gelse telefon kayıt vs işlemlerle beraber 500 lira oluyor. neredeyse 3 katı para ödeyeceğim sıfırını alırsam. ne dersiniz?
olur niye olmasin... yeterki telefon arizasiz calisiyor olsun.


507
(06.08.16)
Pasaport kaydinda da sikinti yoksa gayet iyi fikir.


duptıs
(06.08.16)
alma derim benim kac kere basima geldi 2.el telefon alirken sorunsuz gozukuyor ama mesela arama yaparken sesim karsi tarafa 3 saniye gitmiyor ya da bazen karsi tarafin sesi bana gelmiyordu. Bunun gibi bir suru sorun cikabilir


atcapar
(06.08.16)
(11)

kyk kredi ödememesi

11 ekim 2013 tarihinde ödemeye başlayacağım kredi borcunu hiç odemedim. Ne olur bundan sonra? 3 yıldır hiç odemedim. Erteleme de yaptirmadim. Şimdi kontrol ettim vergi dairesine yönlendirilmiştir yazıyor. Bundan sonra surec nasıl işler? Herhangi bir şey yapmama gerek var mıdır? (Para odemesi dışında
11 ekim 2013 tarihinde ödemeye başlayacağım kredi borcunu hiç odemedim. Ne olur bundan sonra? 3 yıldır hiç odemedim. Erteleme de yaptirmadim. Şimdi kontrol ettim vergi dairesine yönlendirilmiştir yazıyor. Bundan sonra surec nasıl işler? Herhangi bir şey yapmama gerek var mıdır? (Para odemesi dışında)

Teşekkür ederim
Banka hesaplarina el falan koyuyorlar. Odeyene kadar serbest birakmiyorlar hesaplari.


evrim halkasi
(03.08.16)
benim eşim de 2011'den beri bir kere bile ödemedi, hiçbişey olmadı la. biz ne yapalım peki ?


@hakim oynayin dedi

Korkutuyorlar yok banka paralarına el koyarlar haciz gelir evine falan diye de ben de merak ettim. Sanmıyorum öyle bir şey başına gelen görmedim hiç.


Vergi dairesine yonlendirildiyse olmadik bir zamanda mevcut tum hesaplara bloke koyup ilk taksidi yatirana kadar blokeyi kaldirmiyorlar. Tabi o parayi bloke edilmis banka hesaplarından nasil cekecegin onlari ilgilendirmiyor. Bi yerlerden bulup oduyorsun sonrasinda her vadesi geldiginde yine bloke yine açtırma vs boyle devam ediyor.


curukturpkokusu
(03.08.16)
ben başına gelen gördüm. banka hesabına bloke koyuyorlar.


vedatkamil
(03.08.16)
@kedilerinefendisi
kuzenimin ve üniversiteden ev arkadaşımın başına geldi. herhangi bir yapılandırma zamanında yapılandırıp ödemeni tavsiye ederim.


gaza gelen
(03.08.16)
vergi affı gelecek zaten. bir kere bu artık vergi borcu bu nedenle hesabın belli bir kısmına el konabilir haciz de gelebilir.
en iyisi siz af geldiğinde hemen yapılandırın taksitlendirin filan az az ödemeye başlayın. iyi niyetinizi göstermiş olursunuz bence ödeyemeseniz de:)


kaputt
(03.08.16)
banka hesaplarına bloke geliyor. benim 2011 di sanırım ödeme başlangıcı. ödemedim tabi, bu yılın basında bloke geldi gittim mecbur bir kısmı peşin yatırıp gerisini taksit yaptırdım. af vs yoktu faizleriyle beraber ödüyorum şu an. yaklaşık aldığımın 2 katı swh af bulduğunda yapıştır :)


ayumi
(03.08.16)
Af gelince nereye başvuru yapılıyor?


Af çıkmazsa haciz mi gelecek şimdi eve?


Eğer ki geri ödemeleri yapmazsanız önce vergi dairesine iletiliyor borcunuz. Yine ödeme yapmazsanız banka hesabınızdaki para bloke ediliyor. Sonra mecburen vergi dairesine gidip tüm borcunuzu yapılandırıyorsunuz ve ödemeye başlıyorsunuz. Ancak bu günlerde borcunuzun faizinin silinmesi gibi bir durum söz konusu. Galiba bir yasa çıkacakmış.


piotr
(04.08.16)
(3)

bimer cimer sorusu

Merhabalar buralara başvurup da sonuç alabilen var mı? Sağlam torpil dönen ve feto üyesi olan kişiler 2 ay önce mülakatta bir kuruma yerleştiler. Onları şikayet etsem ve hakkimi istesem ilgilenirler mi?
Merhabalar buralara başvurup da sonuç alabilen var mı? Sağlam torpil dönen ve feto üyesi olan kişiler 2 ay önce mülakatta bir kuruma yerleştiler. Onları şikayet etsem ve hakkimi istesem ilgilenirler mi?
bildir hocam ne kaybediceksin.


truew
(24.07.16)
fetöcüleri ihbar etmek için daha uygun bir zaman olamaz. direk onlar için özel ihbar hatları kuruldu yanlış bilmiyorsam. bununla birlikte 2 ay önce alınmışlarsa bir sonuç alacağını sanmam. zaten sakıncalı görseler almazlardı..


nrmnm
(24.07.16)
Ben eski calistigim yeri sikayet ettim bi bok olmadi. 2 yil gecti bimer basbakanlik chp polis akp her yere yazdim. Bi bok olmadi. Yine de sen bilirsin. Ortalik karisik farkli davranabilirler.


(6)

fiyat/perforsman boya markası

Evin içini boyayacam bi tane boya aldım iki kat sürmek zorunda kaldım. Tek seferde duvarı kapatan boya hangileri iyidir. Önceki rengi bej duvarın. Cevaplar için teşekkürler
Evin içini boyayacam bi tane boya aldım iki kat sürmek zorunda kaldım. Tek seferde duvarı kapatan boya hangileri iyidir. Önceki rengi bej duvarın. Cevaplar için teşekkürler
babam inşaat kalfası ondan bildiğim kadarıyla fillinin boyaları iyi. duvarın eski renginden farklı bir renge boyayacaksan geçiş astarı mı ne bi zımbırtı var önden o zımbırtıdan vurmanda fayda var.


cagdassalur
(12.07.16)
Paraya kıyayım ama çok iyi olsun diyorsan Jotun.

Yoksa Marshall.


İç cephede benim denediğim bence f/p açısından en iyisi Polisan. Su oranını iyi ayarlarsan tek kat iyi tutuyor. Galonu 12.50-17.50 lira arasında değişiyordu en son.


pokepoke
(12.07.16)
1.jotun
2.filli
3.marshall


curiosita
(12.07.16)
1. Polisan elegance
2. Filli boya alpinasilan

İşi bilen biri söylüyor


etna
(12.07.16)
Arkadaşlar kiracıyim evi boya da çık dedi ev sahibi. Çok iyi olmasına gerek yok koctacta fabrk fix var 59 lira 20 kilosu


(1)

ilac bira sorusu

Saat 12 de muskoril ve dolerex içtim. Şimdi de bira iciyorum aklima yeni geldi. Bi sıkıntı yasar miyim? Teşekkür ederim
Saat 12 de muskoril ve dolerex içtim. Şimdi de bira iciyorum aklima yeni geldi. Bi sıkıntı yasar miyim? Teşekkür ederim
afiyet olsun.
biraz erken olmuş. bari o şişe bittikten sonra başka içme.


seyduna6687
(12.07.16)
(4)

esenlerden zeytinburnuna nasil gidilir?

Hatta Zeytinburnu öğretmenevine gitmem lazım. Ankaradan düğün için geleceğim. Servis falan var mı? Kaç dakikada gidilir ortalama. Hangi ulaşım araçlarını kullanmak lazım. Teşekkür ederim
Hatta Zeytinburnu öğretmenevine gitmem lazım. Ankaradan düğün için geleceğim. Servis falan var mı? Kaç dakikada gidilir ortalama. Hangi ulaşım araçlarını kullanmak lazım. Teşekkür ederim
metroyla merterde in ordan da metrobüsle zeytinburnu.


kelepir
(08.07.16)
esenler mi, otogar mı? :)

esenler'den metroya bin, otogardan havaalanı yönüne giden metroya aktar. zeytinburnu durağında in, orada minibüsler göreceksin. aralarından biri öğretmenevi'ne gidiyor olmalı, sorsan gösterirler. alternatif olarak taksiye de binebilirsin, 10-15 lira bişey tutar. metro ayağı 20 dakika sürüyor, geri kalan kısım trafiğe bağlı. yarım saat - kırk beş dakika gibi düşünebilirsin.


Otogardan gideceğim. Otogar metro arası yakın değil mi? Metroya binecem zeytinburnu durağında inip dolmusa bineceğim öyle mi hocam?


Otobüsün servisleri o tarafa kalkmaz mi?


(8)

4 yıllık sevgiliye yıldönümü hediyesi

4 temmuzda yıldönümümüz oluyor. Yaşlar ben 26 erkek tarafı, o 23 kadın tarafı. Klasik her şey yapıldı. Aklıma bir şey gelmiyor. Siz değerli arkadaşların yardımlarını istiyorum. Maddi olarak çok bütçem yok 100 liraya kadar olabilir. Cevaplar için teşekkür ederim.
4 temmuzda yıldönümümüz oluyor. Yaşlar ben 26 erkek tarafı, o 23 kadın tarafı. Klasik her şey yapıldı. Aklıma bir şey gelmiyor. Siz değerli arkadaşların yardımlarını istiyorum. Maddi olarak çok bütçem yok 100 liraya kadar olabilir. Cevaplar için teşekkür ederim.
Bütçeniz de yokmuş. Bence güzel bi yemek yiyin gitsin.


Benim en sevdiğim hediyelerimden biri ikinci belki onuncu:) el olympia marka daktiloydu. Beraber seçtiğimiz için fiyatının çok yüksek olmadğını hatırlıyorum ancak instagramdaki kitaplı kahveli profiller daktiloya dadandılar ve fiyatlarını epey bir arttırdılar. Yine de uygun fiyata bulabilirsiniz diye düşünüyorum iyi bir araştırmayla. Kadın tarafı bu tarz şeylerden hoşlanıyorsa bir bakabilirsiniz.


100 lira butce butceden sayilmiyor mu yahu, adam illa milyarlik hediye mi alacak?

Dostum ben senin yerinde olsam 4. yildonumu icin 4 yaprakli yonca olan bir sey alirdim. Bu aksesuar olur, kolye olur, atiyorum yastik olur, artik hayal gucune kalmis. 4 yaprakli birsey. Her bir yaprak ayri bir yili temsil ediyor. Nasil ama :)


kareem said
(02.07.16)
benim 5. sene olacak ve ayrı geçireceğiz küçük bi kutunun içine anahtarlıktan biraz daha büyük sevimli bi ayı mayı ne olursa artık onu koyup bi de geçen 5 sene hakkında bi mektup yazmayı düşünüyorum.

Edit ben 21e bu arada.


Nox
(03.07.16)
100 liralık bütçeye de saygım var ama birşey almak yerine birşeyler yapın bir yerlere gezmeye gidin ama orjinal olsun.


iiiiiiiiiiii
(03.07.16)
@Kereeem güzelmis aydınlanma yaşadım alayim o şekil bir hediye


yemek+1


lonelyman
(04.07.16)
(6)

penaltılarda yenilen gol sorusu

Kaleciler ve oyuncular için istatistike yansıyor mu? Buffon 7 gol yedi ornegin bu buffon un gol istatistiklerine yansıyor mu? Teşekkür ederim.
Kaleciler ve oyuncular için istatistike yansıyor mu? Buffon 7 gol yedi ornegin bu buffon un gol istatistiklerine yansıyor mu? Teşekkür ederim.
Bildiğim kadarıyla yansımıyor


bedrozan
(02.07.16)
Yansıması lazım ama bence mantıken öyle olmalı.


yansımıyor


eksimeksi
(02.07.16)
yansıması saçma olurdu. en nihayetinde galibi belirlemek amaçlı yapılıyor o.

ilk 11 oyuncularının tümünün penaltı atmasına kadar bile uzayabilir o durum. kalecinin suçu ne?


dead and broken
(02.07.16)
120 dk içindeki penaltılar yansıyor. 5er ve seri penaltılar yansımıyor.


xenophobe
(02.07.16)
Maçta denkliğin bozulması için atılan seri penaltıların teknik olarak yazı tura atışından farkı yok. O yüzden istatistiğe yansımaz.


angelus
(03.07.16)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.