Giriş
(9)

Tek bir otobüs bileti dahi yok/uçak biletleri çok uçmuş ne yapmalı?

Merhaba arkadaşlar, bayramda hatalı bir karar sonucu memlekete gitmeye karar verdim. Lakin tek bir otobüs bileti kalmamış ve uçak bileti fiyatları da bayağı artmış durumda. Sizce ne yapmalıyım. Beklesem acaba ek sefer vb koyarlar mı? Yoksa sabah 6 daki sabiha gökçen uçuşuna 500 tl vermeli miyim?Not
Merhaba arkadaşlar, bayramda hatalı bir karar sonucu memlekete gitmeye karar verdim. Lakin tek bir otobüs bileti kalmamış ve uçak bileti fiyatları da bayağı artmış durumda. Sizce ne yapmalıyım. Beklesem acaba ek sefer vb koyarlar mı? Yoksa sabah 6 daki sabiha gökçen uçuşuna 500 tl vermeli miyim?
Not gidilecek konum: Erzurum
Sosyal teokrat
(18.05.19)
zamanında olayı aktarma yaparak çözmüştüm. yaptığım aktarma aynı otobüs içindeydi hatta. aktarmalı gitmek çözüm olabilir.


ron dennis
(18.05.19)
Otobüs için kesin ek sefer olur ya. Çook ücra bi hat değilse bulursun son gün bence.


benign neglect
(18.05.19)
Bence cozum gitmemek.


balpolen
(18.05.19)
Ya erzurum’a giderken yol parasını (benzinini filan) çıkarmak için aracına yolcu alan kişilerin ilanını içeren mobil uygulamalar var. Onları dene. Adlarını hatırlamıyorum ama google ile bulursun kolayca


hedda gabler
(18.05.19)
sık sık kontrol et seferleri. boşalır illaki.


bonanza
(18.05.19)
uçakla git istanbuldaysan giriş çıkışlar kitleniyor


bir soru sorcam
(18.05.19)
Ankaraya mutlaka otobüs bulursun ankaradan bla bla car varsa belki şansını deneyebilirsin


ZetaStar1903
(18.05.19)
Blablacar falan var, hiç kullanmadım, yorumlara bir bakıver belki kafana yatar.


Tutkun
(18.05.19)
ankaradan aktarma ile otobus yapilabilir. amasyadan aktarma ile otobus yapilabilir, uçakla gidilebilir, blablacar yapilabilir, araba kiralanip blablacar ile yolcu alinabilir.


The_Lollok
(18.05.19)
(2)

Laptop alt kapak arızası

Merhaba arkadaşlarElimde ucuzluktan aldığım hometech alfa 110a laptop var alt kapağı arızalandı şarj soketinin bulunduğu konumdaki vidanın kırıldığını fark ettim o bölüm ekteki gibi açık duruyor. Sorum şu: servisi uzak,kargoya vermek istemiyorum tek müsait günüm yarın ama bir sürü işim var. Servise
Merhaba arkadaşlar
Elimde ucuzluktan aldığım hometech alfa 110a laptop var alt kapağı arızalandı şarj soketinin bulunduğu konumdaki vidanın kırıldığını fark ettim o bölüm ekteki gibi açık duruyor. Sorum şu: servisi uzak,kargoya vermek istemiyorum tek müsait günüm yarın ama bir sürü işim var. Servise mi götürüp vermeliyim. Yoksa bu mahallemizde bulunan bir teknik servis tarafından basitçe yapılabilecek bir şey mi?
Not garantisi var ve başka bir teknik servisin müdahalesi ile garanti dışına çıkabilir farkındayım fakat umrumda değil. Önemli olan hızlıca sorunu çözmem.
Sosyal teokrat
(12.05.19)
garantisi var iken tek yapman gereken garantiye yollamak. diğer teknik servis bozar, değiştirir vb. bozulduğuyla kalırsın paranı da veremez oyalar seni.


dismainpula
(12.05.19)
Bu durumun farkındayım ama sorum teknik bir soru yapılabilir ise uğraşmamayı düşünüyorum


Sosyal teokrat
(12.05.19)
(5)

oks ekinin anlamı nedir

merhaba arkadaşlar,bazı kelimelerde kullanılan -ox(-oks) ekinin yabancı dilde (ingilizce veya latince vs. ) herhangi bir anlamı var mıdır? Örneğin detoks kelimesinde de kullanılıyor, araştırmalardan öğrendiğim kadarıyla ossifikasyon anlamına geliyormuş. Sormak istediğim soru şu, bu ekin kesin olarak
merhaba arkadaşlar,
bazı kelimelerde kullanılan -ox(-oks) ekinin yabancı dilde (ingilizce veya latince vs. ) herhangi bir anlamı var mıdır? Örneğin detoks kelimesinde de kullanılıyor, araştırmalardan öğrendiğim kadarıyla ossifikasyon anlamına geliyormuş. Sormak istediğim soru şu, bu ekin kesin olarak ossifikasyon ya da benzeri kavramsal bir anlamı var mıdır? var ise buna ulaşabileceğim, makale vb. bir kaynak bulabilir miyim ?
Sosyal teokrat
(30.04.19)
Detoks’un yapısı det-oks değil, de-toks şeklinde. Toksinlerden arınma anlamında.


microfiction
(30.04.19)
ya da mesela ekinoks'taki eki(equi) eşit demek. noks da gece demek. yine tutmadı yani. kelime örneği ver tartışalım. başka ne kelime var?


alperz
(01.05.19)
Box da mesela kemiklere kemiklere calis anlaminda b-ox seklinde turetilmemis. Cunku ne Ingilizce'de ne Latince'de -ox son eki yok. Aklima gelen en yakin Ingilizce'de -oxy var oksijenle ilgili, Latince'de -ax var o da fiilleri sifatlastiriyor.


dunal
(01.05.19)
ingilizce üzerine epey şey okudum denebilir ama -ox ekine hiç denk gelmedim.


reavelyn
(01.05.19)
ekin olup olmadığını bilmiyordum, öğrenmek için sordum. cevaplarınız için teşekkürler.


Sosyal teokrat
(01.05.19)
(2)

Noskar veya contraxtubex

Bu iki ilaçtan birini kullanan veya bu konularda bilgisi olan arkadaşlar,Yanık izi için noskar kullandım(ki conraxttubex ile aynı etken maddelerden yapılmış sanırım) 2-3 hafta kulladıktan sonra yanık izi daha bir kırmızı oldu. Sizde de benzer bir şey olmuş muydu ?
Bu iki ilaçtan birini kullanan veya bu konularda bilgisi olan arkadaşlar,
Yanık izi için noskar kullandım(ki conraxttubex ile aynı etken maddelerden yapılmış sanırım) 2-3 hafta kulladıktan sonra yanık izi daha bir kırmızı oldu. Sizde de benzer bir şey olmuş muydu ?
Sosyal teokrat
(26.04.19)
Şu an elimdeki bir yanık izi için contractubex kullanıyorum bana da daha da kırmızılaştı gibi geldi ama yara izi küçülmeye başladı. İşe yarıyor mu emin olamıyorum. İlk başlarda bir kaç gün silverdin kullanmıştım o da yarayı biraz kararttı gibi. Zaten gümüşün böyle bir etkisi olduğu biliniyor.


creepy
(26.04.19)
Contractubexi ameliyattan sonra iz için kullandım. Çok işe yaradı.


(1)

Duvara monte yatak

İnstagramda bu ürünler 4-5 bine giderken bulduğum 1 marangoz 400 tl ye yapıyor aynı ürünleri. Kullanan eden var mıdır ? Önerir misiniz ? Uygun fiyaya nerden bulunur
İnstagramda bu ürünler 4-5 bine giderken bulduğum 1 marangoz 400 tl ye yapıyor aynı ürünleri. Kullanan eden var mıdır ? Önerir misiniz ? Uygun fiyaya nerden bulunur
Sosyal teokrat
(15.04.19)
400 TL ye suntasını alamazsın. Dikkat et. Adam seni kazıklamasın.


Mirket
(15.04.19)
(5)

Ucuz özel hastane önerisi

Tüm çabalarıma rağmen devlet hastanesine gidemiyorum,Daha önce özeke hiç gitmediğim için kaçlık olacağım hakkınds hiçbir fikrim yokFatih,şişli,kadıköy lokasyonlarında bildiğiniz,cildiye polikliniğine uğrayacağım ve az ödeyeceğim hastane önerilerş bekliyorump.s : sgklıyım...
Tüm çabalarıma rağmen devlet hastanesine gidemiyorum,
Daha önce özeke hiç gitmediğim için kaçlık olacağım hakkınds hiçbir fikrim yok
Fatih,şişli,kadıköy lokasyonlarında bildiğiniz,cildiye polikliniğine uğrayacağım ve az ödeyeceğim hastane önerilerş bekliyorum
p.s : sgklıyım...
Sosyal teokrat
(26.03.19)
çapa'nın (istanbul tıp fakültesinin) sisteminden cildiye randevusu almak kolay. ayrı bir sistemleri var akşam 8'de yeni gün açılıyor. 3 gün sonraya randevu alabiliyorsun.


kamile necaset
(26.03.19)
Kozyatagi central hospital 100 tl idi muayene nispeten ucuz


kafanguzelolmus
(26.03.19)
üniversite hastanesinden hocalardan özel randevu alabiliyorsunuz


cenkist1903
(26.03.19)
zeytinburnunda balikli rum hastanesi'ni genel olarak oneririm, cildiye bolumunu bilemiyorum. ulasimi cok kolay, hemen marmaray'in cikisinda zaten.


orange coffee
(26.03.19)
Surp Agop'a neden gitmiyorsunuz? Cildiyede bilhassa iyiler.
Avusturta Sen Jorj
Özel Levent Hastanesi
Altıntepe Kızılay

arayıp bölümünüzün muayene fiyatını öğrenebilirsiniz.


nıç
(26.03.19)
(1)

Ev arkadaşı arıyorum/Bulamaz isem uygun fiyata kalacak yer arıyorum

Öncelikle benimm evimin özelliklrri şöyle:Pazartekke tramvay durağına 2 ulubatlı metro durağına 10 topkapı metrobüs durağına 15 dakika uzaklıkta olan, toplam kirası 600 tl olan 1+1 bodrum kat evimn bir odası için ev arkadaşı arıyorum. Ev lüks olmaktan çok çok uzak fakat konum ve fiyat olarak iyi.Ev
Öncelikle benimm evimin özelliklrri şöyle:
Pazartekke tramvay durağına 2 ulubatlı metro durağına 10 topkapı metrobüs durağına 15 dakika uzaklıkta olan, toplam kirası 600 tl olan 1+1 bodrum kat evimn bir odası için ev arkadaşı arıyorum. Ev lüks olmaktan çok çok uzak fakat konum ve fiyat olarak iyi.
Ev lüks olmadığı için ve ev arama sezonu olmadığı için ev arkadaşı bulamazsam fatih/şişli/4.levent lokasyonunda bir ev arıyorum max:400 tl kira verebilirim.
Sosyal teokrat
(03.03.19)
Arayış hala devam etmektedir


Sosyal teokrat
(24.03.19)
(11)

23 yaşında kendi hukuk büromu açmak istiyorum

ve açıkçası korkuyorum. iyi sayılabilecek bir üniden, iyi sayılabilecek bir ortalama ile mezun oldum ve master yapmaya başladım. bir yandan da avukatlık stajımı yapıyorum. avukatlık sanki tam benim için yaratılmış bir meslek gibi, bana dünyanın en özgür mesleğiymiş gibi geliyor. bu yüzden kimseye ba
ve açıkçası korkuyorum. iyi sayılabilecek bir üniden, iyi sayılabilecek bir ortalama ile mezun oldum ve master yapmaya başladım. bir yandan da avukatlık stajımı yapıyorum. avukatlık sanki tam benim için yaratılmış bir meslek gibi, bana dünyanın en özgür mesleğiymiş gibi geliyor. bu yüzden kimseye bağımlı çalışmak istemiyorum. 1000 tl de kazanacak olsam kendi ofisimi açmak istiyorum. hatta bunun için kendime 1-2 ortak dahi buldum. lakin 1000 tl iyi para, ya hiç kazanamazsam? diye düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum. sıfır çevre, az miktarda birikmiş, yüzde yüz heves ve azim ile sizce bu iş olur mu ?
Sosyal teokrat
(03.02.19)
Hangi şehir? Küçük şehirlerde cmk ve adli yardımdan iyi paralar geliyor onlar başlangıçta yeterli olur.


signore
(03.02.19)
Girişimci ve savaşçı yaklaşımınızı takdir ettim fakat avukatlık biraz da çevre ve tecrübe işi değil mi?

Sırf çevre ve tecrübe için de olsa bir parça başkalarıyla çalışmanızı öneririm.


kaptankedi
(03.02.19)
hızlı giden atın boku seyrek düşer atasözünü hatırlatıyorum. girişimci yönünü biraz daha tecrübe edindikten sonra değerlendir diyorum.


İstanbul. yorumlarınız için teşekkür ederim. başka birinin yanında çalışıp çevre edinmek biraz imkansız gibi gözüküyor. nitekim büronun iş bitirmesine değil de büronun tanıdığı olduğu için o müvekkil oraya geliyor. ve o müvekkili kendi müvekkilim yapmam pratik olarak imkansız olduğu gibi etik de gelmiyor. cmk ve adli yardım istanbulda da iyi konumda ama hiç kimseyi tanımadan tabela ile iş alabileceğimi düşünüyorum. nüfus fazlalığından dolayı. düşünüyorum yani hala teredddütlerim var :)


Sosyal teokrat
(03.02.19)
bir musibet bin nasihatten iyidir.


Tabela ile iş almak pek kolay değil sanki; hele İstanbul gibi on binlerce avukatın olduğu bir şehirde. Şöyle düşünün: Birçok diş muayenehanesi de var; bir tedaviye ihtiyacınız olduğunda ne yapıyorsunuz? Mesela benim avukata ihtiyacım olsa sağa sola sormadan bir avukata gitmem. Yanlış anlamayın ama girersem de 23 yaşında tecrübesiz bir avukata dosyamı vermem. Biraz 30 yaş civarı kendi büronuzu açmayı düşünün. Maddi anlamda bir garantiniz olmadan, çevre edinmeden (ki bu çevre dediğiniz gibi yanında çalıştığınız avukatın müvekkillerini transfer etmekle olmuyor, o konuda haklısınız. Ciddi ciddi arkadaşlarınız, onların eşleri, kardeşleri, kuzenleri, alışveriş yaptığınız manav, berberiniz falan size asıl müvekkil çevresini sağlayacaktır diye düşünüyorum) bu maceraya atılmayın derim.

Bir de avukat olunca kimse pek mezun olduğunuz üniversiteye bakmayacak, not ortalamanıza ise hiç bakmayacak :) Gittiğim avukat bana yaptığı master'ı anlatsa "ne yapayım yani, bizim arsa ne olacak?" diyecek kadar düz bir insanım belki de, bilemiyorum :)


140journos'un bir videosu vardı ona bir bakar mısın?


jactantia
(03.02.19)
wish i could find a way to disappear tecrübe konusunda çok haklısınız lakin tecrübeli ama çevresiz bir avukat arkadaşımla birlikte açacağız. bu arada o videoyu izledim jactantia.


Sosyal teokrat
(03.02.19)
Benim etrafımda büro açan arkadaşların yüzde 90'ı borç batağındalar. Öyle efsane borçlar yapmadılar çoğu akıllı olduğu için fakat yine de büyük sıkıntıdalar yani. Yalnız bir kızcağız var babasına ciddi miktarda kredi çektirip ofis düzdürdü kendine resmen ve öyle bir patladı ki, resmen hayatı kaydı kızın, aşırı mahcup ailesine karşı hiçbir iş de yapamadı yazık oldu. Diğer elemanlar ilk 2 ay cmk yaptılar 16-17 bin kazandılar, sonrası yattara. Tutturan bir iki arkadaşım var fakat biri ciddi şanslı bir yerden seri iş davaları kopardı, diğeri de zaten öğrenciyken çalıştığı yerde gider ortağı oldu vergi açılışını yaptı hem oranın işleriyle ilgileniyor düzenli gelir olsun diye hem kendi işlerini kovalıyor, bir iki küçük iş de aldı yürür ordan.

Kenarda 30 bin liran ve yüreğin varsa, gider ortağı olarak aç ofisini. Kira fatura masraflarını minimize et, 1 yıllık kira fatura giderini ödeyebilecek ve üç beş mobilya yazıcı bilgisayar falan bunları alabilecek kadar paran olsun kenarda mutlaka, sıfır parayla veya borçla girersen çok ağlarsın söyleyeyim sana.


fırt
(03.02.19)
Sevgili romalı büyüklerim ikazlarınız için teşekkür eder. Genel kanıya göre batacağım ofisime herkesi beklerim :)


Sosyal teokrat
(04.02.19)
bence aç. tanıdığım bütün hukuk mezunları avukatlık stajını yaparken meslekten nefret etmişti. sense tam tersini söylüyorsun. başarabilirsin ben sana inanıyorum. sonra bi ara benim gibi üst kat komşusunun gürültüsünden çekenler hakkında da emsal kararlar falan çıkar kurtar bizi beladan :)


windows95
(04.02.19)
(3)

Sahte bilgi vermiş mi oluyorum ?

Arkadaşlarbir üniversiteye daha mezun olmadan yüksek lisans başvurusu yaptım kabul aldım. Sonra mezun oldum ve başvuru da verdiğim not ortalamam düştü yani değişti. Şimdi sahte bilgi ile başvuru yapan adayların kayıtları yapılmayacaktır yazıyor klavuzda. Benim durumumda bir sorun olur mu ?
Arkadaşlarbir üniversiteye daha mezun olmadan yüksek lisans başvurusu yaptım kabul aldım. Sonra mezun oldum ve başvuru da verdiğim not ortalamam düştü yani değişti. Şimdi sahte bilgi ile başvuru yapan adayların kayıtları yapılmayacaktır yazıyor klavuzda. Benim durumumda bir sorun olur mu ?
Sosyal teokrat
(19.08.18)
bunu daha önce birileri duyuruda sormuştu.

teorik olarak ortalaman değiştiyse sıralama da değişmiş olabilir. en başta seni sınava alırlarken ve başvurunu kabul ederken mezun olmuş olma şartı yok muydu?


Sistemem belge yuklenmeden basvuru yapilan yerlerde kayit esnasinda bilgiler kontrol ediliyor.
Yoksa zaten millet mezuniyetini alesini falan yuksek yazar. Yani kayitta buyuk ihtimalle sorun yasarsiniz.


Sistemde başvururken tc kimlik numaramı yazdım bütün bilgiler çıktı ne alesi ne dil puanını ne ortalamayı elimle yazmadım


Sosyal teokrat
(19.08.18)
(3)

Hem lisans heö yüksek lisans okuyabilir miyim ?

Bugun mezun oldum ve üniversite sınavına girdim. Hem alanımda yüksek lisans yapmak hemde alanım dışında bir bölümde örgün lisans yapmak istiyorum mümkün müdür ?
Bugun mezun oldum ve üniversite sınavına girdim. Hem alanımda yüksek lisans yapmak hemde alanım dışında bir bölümde örgün lisans yapmak istiyorum mümkün müdür ?
Sosyal teokrat
(30.06.18)
Mümkün.


gölgede aynı
(30.06.18)
en yakın arkadaşım yapıyor bunu. yüksek lisansa devam ediyorsan ikinci lisansı okumanda sakınca yok. lisansı bitirip başka bir lisans okuyacak olsaydın bu durumda askere gitmen gerekirdi ama yüksek lisans için böyle bir engel yok. yüksek lisanstan sonra doktoraya devam edersen o süreçte 4 yıllık lisans bölümünü askerlik engeline takılmadan bitirirsin mesela.


der meister
(30.06.18)
Ön lisans (aöf)
Lisans
Yüksek lisansta aynı anda öğrenciyim, bu durumda yüksek lisans için harç aliyorlar . 100küsür bi
İey ödedim geç n dönem.


(1)

Katlı otopark izni

Katlı otopark yapmak için izni nereden alacagız bu konuda yetkili makam neresi hukuki yardıma ihtiyacım var
Katlı otopark yapmak için izni nereden alacagız bu konuda yetkili makam neresi hukuki yardıma ihtiyacım var
Sosyal teokrat
(11.06.18)
İlk önce otopark yapmak istediğiniz arsanın niteliği otopark yapmaya uygun mu, belediyeden onu araştıracaksınız. Mesela konut imarlıysa yapamazsınız. Burdan başlayın, gerisi kendiliğinden gelir.


malheiros
(11.06.18)
(1)

Kpss hukuk

Kamu avukatligi kadrolarinda sansimi zorlamak icin kpss ye girecegim fakat hukuk mezunlarinin hangi oturuma girecegi ile ilgili net bir bilgi yok gen kultur gen yetenek ile hukuk iktisat maliye oturumlarina basvurdum baska bir oturuma basvurmam gerekir mi ?
Kamu avukatligi kadrolarinda sansimi zorlamak icin kpss ye girecegim fakat hukuk mezunlarinin hangi oturuma girecegi ile ilgili net bir bilgi yok gen kultur gen yetenek ile hukuk iktisat maliye oturumlarina basvurdum baska bir oturuma basvurmam gerekir mi ?
Sosyal teokrat
(18.05.18)
kamu avukatlari genelde( hatta tum ilanlar icin bile olabilir) P3 puani ile aliyor. Yani gy-gk sizin icin yeterli olur. alan sinavlarina iibfliler giriyor. sizin hukuk iktisat maliye oturumuna girmenizin bir faydasi olmayacaktir.Zaten sadece bu oturum ile hesaplanan puan turu cok az ve ise de yaramiyor diye biliyorum. sizin icin ornek ilanwww.alimlari.com basarilar:)


dirk_41
(19.05.18)
(7)

Yüksek lisans başvuru hakkinda

Merhaba arkadaşlar istanbul üniversitesi hukuk fakültesinde öğrenciyim. Bir hocamız sağolsun bir dersten bute bıraktı(henüz sonuç alınamadı ama %90) yüksek lisansa başvurmak istiyordum bütünleme sınavlar ağustos ayı içinde yüksek lisans başvuruları genelde temmuzda oluyor bütüm olmasına rağmen başvu
Merhaba arkadaşlar istanbul üniversitesi hukuk fakültesinde öğrenciyim. Bir hocamız sağolsun bir dersten bute bıraktı(henüz sonuç alınamadı ama %90) yüksek lisansa başvurmak istiyordum bütünleme sınavlar ağustos ayı içinde yüksek lisans başvuruları genelde temmuzda oluyor bütüm olmasına rağmen başvurabilir miyim?
Sosyal teokrat
(13.05.18)
Evet, kayda kadar mezun olabilecek durumdaysan başvurabilirsin.


devilred
(13.05.18)
Geçen seneki akademik takvimde bütünleme sınavları başlamadan kayıt tarihi vermisler bu ihtimalde başvuru yapılamıyor mu yoksa başvuru yapılıp kayıt yapılamıyor mu ?


Sosyal teokrat
(13.05.18)
Başvuramazsın diye bir şey kesinlikle yok. Mezun ya da mezun olabilecek durumda olanlar diye özellikle belirtiliyor ilanlarda. En kötü ne olur, başvurursun, kabul alırsın, bütünlemede kalırsın, mezun olamadığın için kayıt yaptıramazsın, birinin hakkına girmiş olursun ya da kabul alabilecek durumda olduğun halde mezuniyetin kesin olmadığı için baştan kabul alamazsın. Şansını dene derim ben.

Ek: Bütünlemeden önce kayıtlar bitiyorsa hiç başvurma, kayıt yaptıramazsın. Başvurmana engel değil yine de bu durum.


devilred
(13.05.18)
Şu zamana kadar sayısız okul hakkında bilgi edindim, tek bir okulu örnek gösterip de "hayır" demek komik. Kaldı ki "mezun olabilecek durumda olanlar" dememiş o okul da. Asıl genelleme, tek bir okulu bilip hepsini aynı sanmak oluyor. Soruyu soran kişi İstanbul Üniversitesi'ne başvuru yazmış da ben mi görmüyorum?


devilred
(13.05.18)
Istanbul Universitesinde yuksek lisans basvuru sirasinda mezun olmaniza gerek yok, doktora icin olabilir, emin degilim. Ancak sen diyorsun ki kayit tarihi cakisiyor.

Ben bu durumu yasadim Istanbul Universitesinde. Tek ders sinaviyla, yuksek lisans kayit tarihi cakisiyordu. Ortaligi ayaga kaldirdim, dekanindan rektorune, ogrenci isleri daire baskanina kadar. En sonunda bu durumda olan ogrenciler icin dilekce verme kosuluyla yedeklerden once kayit yaptirabilme karari cikardilar. Ancak sonraki yil ayni sey yine yasandi, o arkadaslar yine ortaligi ayaga kaldirdi, kesinlikle yapmayacagiz bir daha dediler. Bu soyledigimin uzerinden 6-7 sene gecti, unutmuslardir bence, ogrenci isleri daire baskaniyla gorusmek ise yarayabilir.


evrim halkasi
(13.05.18)
Istanbul üniversitesinde özellikle hukuk fakültesinde hukuka uygun taleplerimizi dikkate almıyorlar illa ortalığı ayağa kaldırmak gerekiyor,adına üniversite diyorlar en cok ona üzülüyorum teşekkürler


Sosyal teokrat
(13.05.18)
Cok haklisin.

Aklima gelen bir diger secenek de rektore mail atmak. Gunahim kadar sevmem Mahmut'u ama yine bir konuda mail atip "gelecegimi karatiyorsunuz" diye cemkirdigimde hemen cozulmustu :)

Bir de yillar onceki ogrenci isleri daire baskani Necla hanim adinda cok sevimli bir kadindi. Degismismidir bilmiyorum ama ondan bir randevu alip durumu anlatabilirsin. "Olmaz" falan diyebilir ama benim meselemi o cozmustu. Avukat insansin, ikna edersin sen :)


evrim halkasi
(13.05.18)
(7)

eski sevgiliyle yaşanan ilginç bir olay

bundan 2 yıl önce tanıştığım kısa sürede samimi olduğumuz ve daha sonrasında ayrıldığım bir kız arkadaşım vardır. geçenlerde whatsappda bir arkadaşımı ararken fotoğrafını gördüm ve mesaj attım. seni rüyamda gördüm numaranı ezbere biliyordum rehbere kaydettim ve yazmanı bekledim dedi. görüştük konuşt
bundan 2 yıl önce tanıştığım kısa sürede samimi olduğumuz ve daha sonrasında ayrıldığım bir kız arkadaşım vardır. geçenlerde whatsappda bir arkadaşımı ararken fotoğrafını gördüm ve mesaj attım. seni rüyamda gördüm numaranı ezbere biliyordum rehbere kaydettim ve yazmanı bekledim dedi. görüştük konuştuk,daha fazla konuştuk,yakınlaştık. baş başa biraz vakit geçirdik ve evine bıraktım sonra bana bir kaç gün yalnız kalmak istiyorum kafamı toplamam lazım dedi. Halbuki çok mutlu görünüyordu. Ben şuan bayağı bir kötü hissediyorum. Geçen iki yılın ardından daha fazla değişip birbirimize uyduğumuzu fark ettim. 2-3 gün sonra bir mesaj ile devam edelim ya da bir daha görüşmeyelim mesajı gelebilir. Sizce mesajı mı beklemeliyim,yoksa 1-2 mesaj atıp sevdiğimi anlatmalı mıyım ? aslında mesaj atmaktan korkuyorum,yapılacak en mantıklı hareket nedir güzin abla/abilerim ?
Sosyal teokrat
(11.03.18)
Biraz bekle. Bikac gün mesaj gelmezse tek mesajda içinden gelenleri dök gitsin.

Şimdi mesaj atarsan kararını etkilersin sen onun. Olmadık bir şeye başlarsınız.


kablelvuku
(11.03.18)
2 yıl gayet onsuz yaşamışsın ve bir şey olmamış. şimdi ilgi gösterdi diye aşık tavırlarına girme derim hiç. bu noktada üstüne düşmen olabilecek durumu da olumsuza çevirir. bikaç gün düşünme hiç onu, sanki hiç mesaj atmamışsın gibi kabul et. zaman geçince durum imkansızlığa doğru gidiyorsa son bir hamle yapar şansını denersin.


mahmut29
(11.03.18)
uzaklaşmak elbet.


üstüne düşme, sal biraz bakalım ne olacak. sık boğaz etmezsen kazanırsın.


veritaslibertas
(11.03.18)
Haci sirf senin icin duyuruya login oldum. Sence senin yazmani bekleyen veya farz edelim ki hala seven/aski uyanmis kisi yalniz kalmam lazim gibi yavan bir bahane ortaya koyar miydi?

Karar senin


En az 1 hafta bekle.


fever
(12.03.18)
(1)

psikoloji öğrencisi için staj

arkadaşlar psikoloji 3. sınıf öğrencisi bir arkadaşım var. ücretsiz staj yapabileceği bir yer arıyoruz. şehir istanbul. yardım edebilecek birileri var mıdır ?
arkadaşlar psikoloji 3. sınıf öğrencisi bir arkadaşım var. ücretsiz staj yapabileceği bir yer arıyoruz. şehir istanbul. yardım edebilecek birileri var mıdır ?
Sosyal teokrat
(23.12.17)
Hastane hastane gezip başvurabilir, direkt psikiyatrla veya psikologla iletişime geçebilir. Genelde klinik psikologlar pek yanlarına almıyorlar (ben staj ararken başvurduğum 15 kadar yerden biri kabul etmişti sadece).

Psikologlar Derneği veya TODAP yardımcı olabilir gibi. Hiç yoktan oraya uğrayan 1-2 psikolog görse yeter diye düşünüyorum.

Özel eğitimde çalışan psikologlara ulaşabilirse müthiş olur ki zor değil. Sadece güvenilir bir özel eğitimden içeri girip konuşması yeterli olur. Tam olarak neyle karşılaşacağını görür. Benim önerim, daha gerçekçi bir staj olması için özel eğitime gitmesi olur zaten.

Ben hep klinik kısımda yaptığım için ancak bu kadar önerebiliyorum. Bunun dışında deneysel alanları düşünüyorsa üniversitelerin bazı araştırma merkezlerinde stajlar açılıyor ve çok şahane oluyor. Eminim bu konuda İstanbul'da imkanlar daha fazladır.


mor bembombom
(23.12.17)
(12)

hediye

aşırı derece ilginç sıradışı hediye örneklerine ihtiyacım var alınacak kişi 22 yaşında bir kadın. alma amacım yürümek. doğum günü böyle waaaow diyeceği bir hediye gerek. kızın hic bir ilgi alanı yok. önerebileceğiniz mekan veya site var mı ?
aşırı derece ilginç sıradışı hediye örneklerine ihtiyacım var alınacak kişi 22 yaşında bir kadın. alma amacım yürümek. doğum günü böyle waaaow diyeceği bir hediye gerek. kızın hic bir ilgi alanı yok. önerebileceğiniz mekan veya site var mı ?
Sosyal teokrat
(19.12.17)
hocam 21.yydayız tutmaz bu,yine de teşekkürler


Sosyal teokrat
(19.12.17)
"kızın hiçbir ilgi alanı yok" :(
buldumbuldum.com ya da bunlardanistiyorum.com gibi yerlere bakın bari.


kobuzchu kiz
(19.12.17)
hiç bir ilgi alanı olmamasına takıldım. bir şey yapmaktan zevk almayan kişiye woaoov dedirtecek şey maddi şeyler olabilir. bence anlattığın gibi sıfır biriyse ilginç sıradışı hediye örneklerini siktir et. paran varsa şov yap yoksa siktir et.


ilkot
(19.12.17)
Özel bir ilgi alanı yoksa, birşeylere ilgi duymaya başlaması için bir hediye tasarlayabilirsin. Birlikte gidebileceğiniz bir masterpiece atölyesi hediye edebilirsin mesela. Resim ya da heykel için.


denef
(19.12.17)
Tamtur daha çekici


karamaleksey
(19.12.17)
Boş bir hediye kutusu yaptır. İçinde sadece tek bir not olacak:
-Sana verebileceğim en büyük şey kalbimde...


Hem boş kutuyla şok olur, hem de niyetin belli olur. Ben olsam yapmazdım ama.


m e b
(19.12.17)
klasik üni öğrencisi iste jazz konserine gidiyo 2 dakka sonra yıldız tilbe paylaşiyobpaylaşiyobu hareketinden dolayı ilgi alanı yok kanısına vardım. ağalar kiz bana abi diyo boyle cok romantik kalpli güllü şeyler olmadan etkileyici bir sey bulmam lazim. vega şarkıları çalan bir müzik kutusu gibi bir sey


Sosyal teokrat
(19.12.17)
konser bileti al. vega da olur, çok güzel müzikaller var, bence herkes sever, hem birlikte yapmak için yeşil ışık yakmış olursun.


benaslinda
(19.12.17)
sömestr giriyo araya kız memleketine kaçacak dipnot:malatya


Sosyal teokrat
(19.12.17)
'kızın hic bir ilgi alanı yok.'

Verdiğin şu bilgiden hareketle kız hakkında bir intiba oluştu kafamda.
Bu intibaya göre hediye önerim: 1 deste 200'lük banknotu güzelce paketle.

Kıza yürümek istiyorsan ya baş başa bir yerlere davet et ya da uygun bir ortamda dosdoğru açıl gitsin. Hediyelerle kalbini çalamazsın, aklını biraz meşgul edersin belki.

Normal bir insan için abartılı davranışlara hakikaten gerek yok, sadece biraz duygularını paylaş yeter.


idexo
(19.12.17)
konusacagimiz gun doğum günü ve yaklaşıyor yaklaşmakta olan


Sosyal teokrat
(20.12.17)
çekül vakfı aracılığı ile fidan diktir kızın adına.


since1907
(25.12.17)
(10)

çok klasik ama dayak yemeden nasil açılırım

erkek egemen dünyadan baktığımı ifade ederek başlamak istiyorum. hoşlandığım bir kadın var bizim sınıfta önce sosyal medyadan eklestik sonra okulda filan 1 2 kez kesiştik ama bu arkadaşın yanında bir bey var vaktinin yüzde 70ini birlikte geçiriyor. ve sert bir bey. şimdi ben bu hanım arkadaşıma açıl
erkek egemen dünyadan baktığımı ifade ederek başlamak istiyorum. hoşlandığım bir kadın var bizim sınıfta önce sosyal medyadan eklestik sonra okulda filan 1 2 kez kesiştik ama bu arkadaşın yanında bir bey var vaktinin yüzde 70ini birlikte geçiriyor. ve sert bir bey. şimdi ben bu hanım arkadaşıma açılmak istiyorum ama o bey sevgilisi mi bilmiyorum. burnum kırılmamış bir biçimde nasil acilabilirim. acaba spotifydan tüm listelerini takip etsem olur mu ?
Sosyal teokrat
(25.10.17)
açılmadan önce sevgilisi olup olmadığını öğrensen daha mantıklı olmaz mı? sosyal medyada ekleştiyseniz oradan sor işte.


rahip janick
(25.10.17)
o yanındaki beyle arkadaş ol. bi iki muhabbet döndür. sevgilisi olup olmadığını daha kolay anlarsın.


rayde
(25.10.17)
bu riski göze alamıyorsan hiç açılma derim.


heves mi sandin
(25.10.17)
ekleme yanındaki beyle zamanında ufak 1 dalga gecmisligim var


Sosyal teokrat
(25.10.17)
bence yanındaki beyefendi, vaktinde onunla dalga geçtiğin için, senin ağzınla burnunu yer değiştirmek için fırsat kolluyordur. anonim bir hespa açıp hanımefendiye yavşayarak öğrenmeye çalışabilrsin internet üzerinden ya da hanımefendinin yakın kıymetli hanım arkadaşlarına çaktırmadan sorabilirsin.

burun önemli ya. :/


Adam toplayarak git. Sen konuşurken geride beklesinler.


beyler suan o bey kız ben yan yana oturuyoruz acil taktik lütfen dhdjdj


Sosyal teokrat
(26.10.17)
sonuç noldu?


sonuç su oldu beyefendi sevgilisi degilmis artı çocukla bilek güreşi yaptık ben aldim. kız başka erkeklere taşıyor 100 kere not istedim teşekkür etmek icin kahve teklif ettim reddedildim. evde slipknot dinleyip vodka içiyorum suan


Sosyal teokrat
(04.12.17)
siktir et hacı, sana kız mı yok.


(1)

Gaziantep adliyesine nasıl giderim?

yarın sabah günü birlik antepe gidip geleceğim, havaalanından adliyeye nasıl giderim? otobüs vb var mı taksi kullanmak zorunda mıyım
yarın sabah günü birlik antepe gidip geleceğim, havaalanından adliyeye nasıl giderim? otobüs vb var mı taksi kullanmak zorunda mıyım
Sosyal teokrat
(07.08.17)
Havaş var, onunla merkeze git, oradan da taksiye binersin adliye için. Çarşıdan yürüme mesafesinde bir yer degil, sapa kalıyor biraz. Ya da havaştaki adama sor, onlar güzel yönlendiriyor.


balpolen
(07.08.17)
(8)

powerbank önerisi

fiyatı aşırı uçuk olmayan ve iki günde bozulmayan powerbank önerebilecek birisi var mı ?
fiyatı aşırı uçuk olmayan ve iki günde bozulmayan powerbank önerebilecek birisi var mı ?
Sosyal teokrat
(06.08.17)
Ttec kullaniyorum ben, 2 ay kadar once 70 liraya almistim. Sanirsam 5000liklerden. Simdilik memnunum bir sikinti cikarmadi.


fabr
(06.08.17)
asus zenpower 10050mah.


avianthem
(06.08.17)
Asus zenpower 10050mah


she was my baby
(06.08.17)
en ucuzundan alma diye söylemek için giriş yaptım en ucuzları berbat oluyo


Asus zenpower 10050 mah. 2 yıldır tam performans maşallah.


golgi aygıtı
(06.08.17)
Xiaomi tavsiye ediyorum 10000 olanı


solenkol
(06.08.17)
Xiaomi demeye geldim


hernezıkkımsa
(06.08.17)
Xiaomi de benden.


empty man
(06.08.17)
(5)

game of thrones ingilizce alt yazılı

nereden izleyebilirim ilk sezonları ?
nereden izleyebilirim ilk sezonları ?
Sosyal teokrat
(01.08.17)
1. sezon hariç popcorntime'da var. 1. sezonu torrentten indirebilirsiniz belki.


nundu
(01.08.17)
altyazı yerleştirme yapamıyorum daha önceden bu sezonları fazlaca izlediğim için ingilzice geliştirmek için tekrar izleyeceğim bunun için arıyorum


Sosyal teokrat
(01.08.17)
popcorntime'da sol altta dili seçiyosunuz ingilizce diye o kadar.

torrentten indirirseniz de opensubtitle gibi bi siteden(ya da türkçe altyazı siteleri de olur oralarda oluyor ingilizce altyazılar) gerekli altyazıyı indirip dizinin o bölümün olduğu klasöre atıyorsunuz. hem video dosyasının hem de altyazının adını aynı yapıyorsunuz ve altyazı olmuş oluyor. tabi windows media playerda falan olmaz bu. ben gom player kullanıyorum yıllardır, ona alıştım ama bsplayerda mesela otomatik altyazı bulma özelliği varmış ona da bakabilirsiniz


nundu
(01.08.17)
hocam popcornda buldum altyazılı fakat altyazı kaymış biraz geç başlıyor bu sorunu çözebilir miyiz


Sosyal teokrat
(01.08.17)
Altyazinin uygun olduğu video oraya yüklü olan değildir, yine internetten indirip deneyebilirsiniz. Bi bolumu birkac farkli grup paylasiyor, bazilari arasında 1 2 saniye fark oluyor bazen daha da fazla. İnternetten degisik yuklemelere bakip deneyebilirsiniz


nundu
(01.08.17)
(8)

ekşi çaylak

yeni hesabımda çaylağım arkadaşlar şu meret bitmedi bi türlü 2-3 günde bir girip entry yazıyorum kaç yıl alır ?
yeni hesabımda çaylağım arkadaşlar şu meret bitmedi bi türlü 2-3 günde bir girip entry yazıyorum kaç yıl alır ?
Sosyal teokrat
(31.07.17)
10 tane entry girdikten sonra onay sırasına gireceksin. 2 yıl falan sürer kabaca.


himmet dayi
(31.07.17)
yönetimden kankin varsa hemen alırlar. bayan isen arada bir kadınlar gününde falan toplu alım yapıyorlar. erkeksen en az 2 sene sıranı bekleyeceksin.


burty
(31.07.17)
15 aya yazar olursun en iyi ihtimalle.


2 sene önce açtım arkadaşlar :/


Sosyal teokrat
(31.07.17)
ortalama 1,5-2 yıl +1

şunu da söyleyeyim, her gün entry girmek bi işe yaramıyor. hani orda yazıyor ya 'her gün hesabına giriş yapanlar arasından..' yalan. külliyen yalan. öyle olsa ben 1 aya yazar olurdum.

10 tane entry girip bırakın eğer bi işe yarar diye yapıyorsanız. en güzel 10 tanesini seçin, bırakın öyle. fazlası bi işe yaramıyor çünkü. ben çaylak halimle 300 entry girdiğim hesabımla da 2 yıl bekledim, 10 entry'li hesabımla da 2 yıl bekledim.

şimdiki hesabıma da bi ara hep girdim, baktım ilerlemiyor kahretsin dedim bi ay sonra falan bi baktım yazar olmuşum. öyle yürüyor artık. o sıra falan da yalan, 4 binden yazar oldum. önceki hesabımla da 18 binden yazar oldum. bilginiz olsun.


mehmed resad
(31.07.17)
ilk 10 entryden sonra yazmayı bırak, hangi birini okuyacaklar.


elorelia
(31.07.17)
İki sene önce açmış olmanın bir önemi yok. Önemli olan talep edilen 10 entry'yi girmiş olman. Bu entry'leri girdikten sonra onay sıran belli olur. Sende onay sırası yoksa o 2 sene henüz başlamamış demektir.

Bir de girdiğin entry'ler sadece bkz'dan oluşmasın. Sözlüğün şu anki haline bakarak yazarsan yazar olman zor.


himmet dayi
(31.07.17)
Yedek hesap acmistim. Hergun oradan giriyorum sayi yerinde sayiyor. Bazen 10 gun girmiyorum. Min. 1000 kisi ilerlemisim. En son 7000di. Girdim ertesi gun 7900 oldu. Algoritma degisik :)


ismira007
(01.08.17)
(10)

bu kız hakkında

yardıma ihtiyacım var aynı okuldayız alt dönem. internet üzerinden telefonunu aldım yazışıyoruz şuan memlekette tatilde gelince şunu yapalım konsere gidelim vb dediğimde olur diyo. fakat o an yapabileceği bir şey isteyince yapmıyor. Sizce flört etme ihtimalimiz nedir ? nasıl yaklaşmalıyım bunu nasıl
yardıma ihtiyacım var aynı okuldayız alt dönem. internet üzerinden telefonunu aldım yazışıyoruz şuan memlekette tatilde gelince şunu yapalım konsere gidelim vb dediğimde olur diyo. fakat o an yapabileceği bir şey isteyince yapmıyor. Sizce flört etme ihtimalimiz nedir ? nasıl yaklaşmalıyım bunu nasıl öğrenebilirim
Sosyal teokrat
(29.07.17)
"O an yapabileceği şey" derken neyi kastettiğini anlamadım. Mesela yanına çağırıyosan tatile gidelim diyosan falan, şehir dışına çıkamıyodur ailesiyle olunca. Belki de o an yapabileceği şeyler değildir söylediklerin.


megalomaniac
(29.07.17)
mesela arayayım mı diyorum yazışmayı seviyorum diyor...


Sosyal teokrat
(29.07.17)
Ailesinin evinden rahat konuşamıyordur. Belki de senin için normal olan kız için acele de olabilir ve kız darlıyordur, o işler yavaş yavaş gelişsin istiyor da olabilir.


aychovsky
(29.07.17)
kızı anlıyorum ben de yavaş yavaş ilerlesin güzel bir ilişki olsun istiyorum küçük şeylerde sorun cıkınca darlandım biraz


Sosyal teokrat
(29.07.17)
belki erkek arkadaşı, hoşlandığı biri falan var.
yavaş yavaş ilerlemeyi anlamadım. durup dururken telefonda konuşmak da sıkar insanı, böyle daha tam adı konmamış bişey.
siz açılın en iyisi.


sibertenik
(29.07.17)
%38


ateistanbul
(29.07.17)
görmeden açılmak iyi bir şey mi ?


Sosyal teokrat
(29.07.17)
Sabırsız, hemen sonuç bekleyen internet çocukları sizi. İstiyor ki buradan ekmek çıkar mı hemen belli olsun, çıkmayacaksa yeni hedeflere yelken açılacak, vakit kaybetmek istemiyor.

O işler öyle olmaz evladım. Biraz sabırlı olacaksınız, biraz emek vereceksiniz, biraz duygu katacaksınız ve biraz gizem olacak en azından başlarında. İş görüşmesi değil ki bu "Hemen açılayım, kabul edilirse devam edeyim" diye bakasın. Kız sana olumlu sinyalleri geldiğinde bir şeyler yapma tekliflerine tamam diyerek vermiş zaten, bu aşamada bu kadar. Bununla yetinip kızın gelmesini bekleyeceksin. Açılma işi sonra, mümkünse yüz yüze ve biraz beraber vakit geçirdikten sonra.


fengari
(29.07.17)
görmeden senin hisler besliyor olman kadar abes değil.

bence ya kendini geri çek, yazma vs...
tatilden dönünce bi kahveye/biraya çağırırsın.
duruma göre de ilerlersin...

ya da bir miktar zaten belli etmiş durumdaysan bodosloma söyle bi niyetin olduğunu...
"yazışmayı seviyorum" cevabı friendzonea giriş gibi geldi bana.
niyeti olan insan "ben de konuşmak isterdim ama şu an müsait değilim" vs bişi derdi.


iz
(29.07.17)
fengari üstadım yorumunu okuyunca etkilendim dediğin gibi yamaya çalışacağım,iz friendzone olmasın pilis diyebağırasım var


Sosyal teokrat
(29.07.17)
(3)

elektro gitarda türkçe şarkı önerisi

yavaş yavaş çalışmaya başlayabileceğim başlangıç için uygun güzel soloları olan türkçe şarkılar biliyor musunuz ?
yavaş yavaş çalışmaya başlayabileceğim başlangıç için uygun güzel soloları olan türkçe şarkılar biliyor musunuz ?
Sosyal teokrat
(24.07.17)
mor ve ötesi cambaz


hlt1985
(24.07.17)
hocam zamanında topladığım tab arşivini paylaşayım. buradan bakıp kolay geleni çalarsınız.

yadi.sk


nodrap
(24.07.17)
kurtlar vadisi - cendere


exodussian
(24.07.17)
(3)

gitar için amfi öneririsi

arkadaşlar elektro gitar aldım dün geceden beri pc'ye bağlamaya çalışıyorum lakin olmuyor çünkü pc'nin tek ses çıkışı olduğu için ses alamıyorum şuan sadece amatör olarak ilgilenmek istiyorum, pc ye hoparlör alsam ses çıkar mı ? usb ile bağlama imkanımız var imiş bilgisi olan var mı ? bunların ikisi
arkadaşlar elektro gitar aldım dün geceden beri pc'ye bağlamaya çalışıyorum lakin olmuyor çünkü pc'nin tek ses çıkışı olduğu için ses alamıyorum şuan sadece amatör olarak ilgilenmek istiyorum, pc ye hoparlör alsam ses çıkar mı ? usb ile bağlama imkanımız var imiş bilgisi olan var mı ? bunların ikisindende ses alamazsın diyorsanız ucuz amfi öneriniz var mı ? internette portable amfi görmüştüm bu işe yarar mı ?
Sosyal teokrat
(22.07.17)
blackstar id serisine bak. parasına göre çok iyi sesi var.


alperz
(22.07.17)
Bende laptopa bağlandığımda latency sorun olmuştu. Belki ses kartından kaynaklanıyordu bilemiyorum. Çok küçük marshall amfiler var onları düşünebilirsin. Çalacağın tarza göre üzerinde distortion, overdrive ya da reverb gibi efektler olan amfileri düşünmen iyi olur eğer efektlere ayrı para şimdilik vermek istemezsen. Sanırım blackstarlarda var böyle amfiler.


mrsnpr
(22.07.17)
Eger sumuklurakun'un dedigini yapinca latency sikintisi oluyorsa bilgisayardan kaynaklidir o, amfi almani oneririm. Ama portable kucuk amfileri onermem, guzellik kotuluk acisindan degil de 10-15 wattlik bir amfi illa ki alacaksin ilerde, o yuzden bence 3-5 wattlik seylere para harcamana gerek olmadigini dusunuyorum


(3)

GoT 7.sezon 1.Bölüm

arkadaşlar kimse spoiler vermiyor meraktan ölcem bu samwell'in hisarda yemek verdiği daenerys geldim diye soran kolu yaralı herif kim bunun hakkında bilgisi olan var mı ?
arkadaşlar kimse spoiler vermiyor meraktan ölcem bu samwell'in hisarda yemek verdiği daenerys geldim diye soran kolu yaralı herif kim bunun hakkında bilgisi olan var mı ?
Sosyal teokrat
(19.07.17)
lord friendzone


Jorah mormont


glamdr1ng
(19.07.17)
Diziyi 7 sezondur izleyip bunu anlayamamak da şov bence.. neyse jorah mormont.

Ayrica sozlukte yazmislar ya bunu, dunun en begenilen entrysiydi hatta game of thrones basliginda


nundu
(19.07.17)
(6)

yabancı dilsiz yüksek lisans

bugun yokdile girdim hiç iç açıcı değil durum ingilizce öğrenmeye yeni yeni başladığım için uzun zamanımı alacak galiba şimdi bu sene okulum bitecek ve yüksek lisansa kabul edilmem şartıyla bana burs verebilecek 2-3 yer buldum bile,memleketten insanlar olacakları için yüksek lisans yap evladım ne ol
bugun yokdile girdim hiç iç açıcı değil durum ingilizce öğrenmeye yeni yeni başladığım için uzun zamanımı alacak galiba şimdi bu sene okulum bitecek ve yüksek lisansa kabul edilmem şartıyla bana burs verebilecek 2-3 yer buldum bile,memleketten insanlar olacakları için yüksek lisans yap evladım ne olursa yap diyorlardı lakin ben özel hukuk tezli/kamu hukuku tezli arasında kalmıştım araştırmadalrıma göre bir tek marmara üniversitesinde dil sınavı şartı aramıyorlar,bunun dışında istanbulda özel üniversite olan burslu yapabileceğim bir yer biliyor musunuz ? Ya da hukuk dışında alanlarda yapabilir miyim yapabilirsem aynı şekilde dil şartı aramayan bir üniversite biliyor musunuz?
Sosyal teokrat
(09.07.17)
Hukuk dışı alanlarda da yapabilirsin hocam farklı alanda yüksek lisans yapan çok insan var. Üniversitelerin sosyal bilimler enstitüsü sayfalarını takip et orada alınma şartları yazar. Mesela bizim stajdan bir arkadaş avukat yani İstanbul üniversitende böyle değişik bir bölüme hemen kayıt olabildi bu sayede askerliği erteledi. Pdrci bir arkadaş da dil olmadan Trakya Üniversitesinde değişik bir bölüme girdi. Bir araştır derim. Ama bana sorarsan hukuku ziyan etme hukuktan yüksek lisans yap. Gerçi dil olayını hallettikten sonra girdiğin bölümü bırakıp hukuka başvurabilirsin o da var. Özel üniversiteleri hiç bilmiyorum.


bayc
(09.07.17)
cok sağolasın var gücümle çalışıyorum lakin temel olmadığı icin yds/yokdil zorluyor beni


Sosyal teokrat
(10.07.17)
özel ve burslu dil puanı şartsız çok zor diye biliyorum. belki alansal farklılıklar olabilir. tezsiz yüksek lisans düşünebilirsin, dil sınavını hallettikten sonra tezli istediğin iyi bir yere başvurursun.


Gingko
(10.07.17)
tezsize verecek para olmadığı için tezli düşünüyorum :D


Sosyal teokrat
(11.07.17)
Çok mu kötü dilin? İstersen kursa git ben 30la başladım sonra 61 yaptım puanımı. Çok iyi değil ama işimi gördü.


bayc
(11.07.17)
ingilizcesiz yüksek lisansa girersen önüne ingilizce makale, kitap attıklarında kıvranırsın. Bence alan yer varsa bile girme.


empedokles
(11.07.17)
(2)

kyk benzeri kredi veren bir kurum

ikinci üniversite okuyacağım kyk vermiyorlar benzeri şekilde şartları iyi eğitim kredisi alabileceğim bir kurum kuruluş var mı ?
ikinci üniversite okuyacağım kyk vermiyorlar benzeri şekilde şartları iyi eğitim kredisi alabileceğim bir kurum kuruluş var mı ?
Sosyal teokrat
(06.07.17)
Biraz araştırdım ama böyle bir kurum yok sanırım. Bankadan eğitim kredisi alsanız da en fazla 36 taksit yapıyor ve sonuçta hemen ödemeye başlayacaksınız. Benim bildiğim bir ptt Vakfı var arkadaş alıyordu. Ama vakıf üyelerinin çocuklarına veriyor o yüzden zor. Tanıdığınız pttde çalışan birisi varsa belki yardım edebilir.


bayc
(06.07.17)
vgm veriyor ona bir bak


concistre
(06.07.17)
(3)

edx.com

arakadaşlar bu siteyi yeni keşfettim dersler ücretsiz fakat sertifikalar 99 dolar. ingilizcem berbat o yuzden 99 dolar verip sertifikayı alamamaktan korkuyorum. bu siteyi kullanıp sertifika alan var mi ? sistem nasil işliyor ve bu sertifikalar is görüşmelerinde de cvlerde vb. etkili olur mu?
arakadaşlar bu siteyi yeni keşfettim dersler ücretsiz fakat sertifikalar 99 dolar. ingilizcem berbat o yuzden 99 dolar verip sertifikayı alamamaktan korkuyorum. bu siteyi kullanıp sertifika alan var mi ? sistem nasil işliyor ve bu sertifikalar is görüşmelerinde de cvlerde vb. etkili olur mu?
Sosyal teokrat
(04.07.17)
sertifikalar muhakkak etkili olur ama 2 yıl geçerli birçoğu. ingilizcen berbatsa zaten dersi takip etmen de biraz zor olabilir. en temizi bir kursu takip et, sınavlarına falan katıl, başarılı olabiliyor musun bak, verim aldıysan sertifikasını sonradan da talep edebiliyorsun.


jihat
(04.07.17)
teşekkürler bir soru daha sorayim benzeri daha ucuz bir site var mi ?


Sosyal teokrat
(04.07.17)
.org mu .com mu?


kozm
(04.07.17)
(5)

sevgilim hitler

gençler eski sevgilim( ne yazık ki ) tanıştık 2 gün sonra engelledi sonra açtı sonra engelledi sonra tekrar barıştık sonra sürdü biraz sonra bahane bulur tarzda ayrıldı. genelde ben hep mesaj atardım ayrılınca naber diye ve barışırdık 1 aydır yazmadım. kızın haleti ruhiyesini çözemiyorum yazsam mı
gençler eski sevgilim( ne yazık ki ) tanıştık 2 gün sonra engelledi sonra açtı sonra engelledi sonra tekrar barıştık sonra sürdü biraz sonra bahane bulur tarzda ayrıldı. genelde ben hep mesaj atardım ayrılınca naber diye ve barışırdık 1 aydır yazmadım. kızın haleti ruhiyesini çözemiyorum yazsam mı yazmasam mı bilemedim. kızın fikirlerini nasıl öğrenebilirim. help me pls. (p.s i love her )
Sosyal teokrat
(01.07.17)
"genelde ben hep mesaj atardım ayrılınca naber diye ve barışırdık"

yalama olmuş. tutmaz artık.


qazaqwsx
(01.07.17)
Ne saçma sapan bi ilişkidir bu cidden. Yazma.


yazmıyorum gaza geldim manevi tazminat acacam


Sosyal teokrat
(02.07.17)
Kız ruh hastası, sen de ezilmeyi ve mağdur olmayı seviyorsun.


uzak dur.


(2)

sertifika veya kurs

hukuk fakültesi son sınıfa geçtim sertifika veya kurs programlarına katılmak kendimi geliştirmek istiyorum. istanbulda yazın hukuk alanında ya da ilgili yan dallarda ücretsiz eğitim veren kurumlar var midir ?
hukuk fakültesi son sınıfa geçtim sertifika veya kurs programlarına katılmak kendimi geliştirmek istiyorum. istanbulda yazın hukuk alanında ya da ilgili yan dallarda ücretsiz eğitim veren kurumlar var midir ?
Sosyal teokrat
(30.06.17)
yazın olur mu bilmem ama genel olarak TÜRAVAK'ı takip edebilirsin. arada çeşitli alanlarda sertifika programı açıyorlar (ücretli ama öğrenciye indirimli).


finsidigi
(30.06.17)
Turavak dışındakileri tavsiye etmiyorum. Çok gereksiz pahalı oluyorlar resmen adam soymanın yolunu bulmuşlar. Ücretsiz bulabileceğini sanmıyorum.


bayc
(30.06.17)
(2)

Video ile ingilizce öğrenme

pc başında boş vakit geçirmek yerine ingilizce öğrenebileceğim video&uygulama tarzında bir şey var mı ? voscrenn ve duolingo kullandım.
pc başında boş vakit geçirmek yerine ingilizce öğrenebileceğim video&uygulama tarzında bir şey var mı ? voscrenn ve duolingo kullandım.
Sosyal teokrat
(22.06.17)
FluentU var fakat bilgisayar için uygulaması mevcut mu bilmiyorum.


l arrache coeur
(22.06.17)
Youtube'da cok sey var. Bir iki tanesine girince benzer kanallari onermeye basliyor zaten Youtube'un harika algoritmasi:)
Istemedigin kadar var, dipsiz kuyu bu konuda Youtube.


stavro
(22.06.17)
(1)

kpss hukuk

kendimi denemek için kpss lisans girdim. unutmuşum konuları filan 77 aldım. 2. oturum sınavlarına girmedim. atanmak için kaç puan sıralama gerekiyor. hangi puan türünden ?
kendimi denemek için kpss lisans girdim. unutmuşum konuları filan 77 aldım. 2. oturum sınavlarına girmedim. atanmak için kaç puan sıralama gerekiyor. hangi puan türünden ?
Sosyal teokrat
(16.06.17)
mesela 60

euygulama.dpb.gov.tr

tercih.kpssrobotum.com

buradan da puanlara bakılabilir. genelde 85 üstü.


(2)

elektronik sigara

arkadaşlar bu ürün dolasiyo piyasada nedir ne değildir normal sigaradan daha mi zararlidir patlama riski var midir maliyeti daha mi düşüktür bu gibi konularda bilgisi olan var mi ?
arkadaşlar bu ürün dolasiyo piyasada nedir ne değildir normal sigaradan daha mi zararlidir patlama riski var midir maliyeti daha mi düşüktür bu gibi konularda bilgisi olan var mi ?
Sosyal teokrat
(15.06.17)
hepsi hakkında oldukça bilgim var.

patlama riski yok, daha az zararlı, ilk başta değil belki ama bir süre sonra daha düşük maliyetli(likitini kendin yaparsan özellikle)


Benim de bildigim kadariyla normal sigaradan daha az zararli ve bircok icenden de masraf yonunden basta olmak uzere olumlu seyler duydum. Bu arada firsatcilik gibi olmasin, umudumu kesmistim ama dusunursen elimde cok cok az kullandigim kaliteli bir cihaz var, satmayi dusunuyorum. Zaten sigara icen biri degilim, aromasi icin almistim ama pisman oldum. Bana gore degilmis. Aklinda bulunsun, uygun bir fiyata sifira yakin bir cihazi sana verebilirim.


finsidigi
(15.06.17)
(1)

is gorusmesi

kariyerimin başlangıcı icin gerçekten mükkemmel olacak bir hukuk bürosuna başvuru yaptım,mülakata çağrıldım aşşağıdaki diyalog geçti aramızda+biz stajyer aramıştık siz öğrencinsiniz galiba,-öğrenciyim,fakat tam zamanlı çalışabilirim,4.sinif beni korkutmuyor bitirebilirim+ücret olarak ne düşünüyorsun
kariyerimin başlangıcı icin gerçekten mükkemmel olacak bir hukuk bürosuna başvuru yaptım,mülakata çağrıldım aşşağıdaki diyalog geçti aramızda
+biz stajyer aramıştık siz öğrencinsiniz galiba,
-öğrenciyim,fakat tam zamanlı çalışabilirim,4.sinif beni korkutmuyor bitirebilirim
+ücret olarak ne düşünüyorsunuz?
-mailde guzel bi miktar görmüştüm ona itiraz etkiyeceğim
bu boyle mülakat konusunda is ile ilgili yaptığımız tek konuşmaydı,siyaset okul gelecek kariyer vs konuştuk çarşamba girdim mülakata sizce ne zaman geri dönüş yapılır ve mutlakatın seyri olumlu mu sizce ?
Sosyal teokrat
(10.06.17)
"mailde güzel bir miktar görmüştüm, ona itiraz etmeyeceğim" lafı benim kulağıma hoş gelmedi üslup olarak. "güzel bir miktar" lafı sokak ağzı gibi olmuş.

"bu pozisyon için ve benim durumumdaki birisi için (başlangıç/stajyer/öğrenci vs) mailde belirttiğiniz ücret benim için de uygundur" derdim ben olsam.

bunun haricinde olumlu ya da olumsuz bir şey söylemek mümkün değil bu verilerle. ama şansın var ki mülakata çağrılmışsın. umarım istediğin gibi olur.


mahone
(10.06.17)
(1)

staj

istanbulda hukuk bürolarında staj yapmam gerekli normalde ücret verme konusu bürolarda biraz sıkıntılı bir durum. fakat ücretli olarak staj yapabileceğim bir yer bulmam lazim acilinden önerebileceğiniz bir büro var mi ?
istanbulda hukuk bürolarında staj yapmam gerekli normalde ücret verme konusu bürolarda biraz sıkıntılı bir durum. fakat ücretli olarak staj yapabileceğim bir yer bulmam lazim acilinden önerebileceğiniz bir büro var mi ?
Sosyal teokrat
(03.06.17)
İstanbul barosu ilanlarına bak.


cabiday
(03.06.17)
(5)

yuksek lisans ile ilgili bilgi

arkadaşlar yüksek lisans yapmayı düşünüyorum. seneye mezuniyetim geliyor kendimi hazırlamak icin bilgi toplamak istiyorum. internetten pek kaynak bulamadım. istanbulda yapmayı planlıyorum. katkı payı ücreti ödeme durumu nedir bu konuda her kafadan farkli bir ses çıkıyor bu konuda bilgi verebilir mıs
arkadaşlar yüksek lisans yapmayı düşünüyorum. seneye mezuniyetim geliyor kendimi hazırlamak icin bilgi toplamak istiyorum. internetten pek kaynak bulamadım. istanbulda yapmayı planlıyorum. katkı payı ücreti ödeme durumu nedir bu konuda her kafadan farkli bir ses çıkıyor bu konuda bilgi verebilir mısınız? başarıli bjr öğrenci olduğumu düşünüyorum yüksek yuksek lisans icin burs başvurusu nerelere yapmalıyım.bilgi edinebileceğim kaynaklar nereleridir ? şimdiden cevaplarınız icin teşekkürler.
Sosyal teokrat
(31.05.17)
devlet üniversitesinde tezli yaparsan ücretsiz, tezsiz yaparsan ücretli.

not ortalaması sınırlaması genellikle 2 yeterli olsa da bazı üniler özellikle de istanbuldaki üniler kaliteli olduğu için bu ortalama sınırlamasını 2.5lara falan çekebiliyor.

2017 sonbahar dönemi alesine girerek başlayabilirsin. kyk, burs veriyor ona başvurabilirsin. yds puanı veya başvuracağın okulun yapacağı ingilizce sınavı da zorunlu olacak. yerinde olsam, yds'ye girerek ulusal bir puan kazanmaya çalışırım. gidip 100 lira x üniversitesi sınavına vereceksin yalnız o okulda geçecek bir sınav puanı.


cevabınız icin teşekkürler. ortalamam iyi yani su sıralar 3.90 larda. ales içeriğine baktığım zaman bir sure çalışmayla yapabileceğimi düşünüyorum. fakat ingilizcem berbat. yani temel seviye çalışarak bir iki seviye kadar çıkarabilirim sınava kadar ondan icin tam anlamıyla öğrenme puanım var. ingilizcenin cok kötü olması cok olumsuz etkiler mi beni ?


Sosyal teokrat
(31.05.17)
bölümün ne bilmiyorum ama başvuranlar öyle boş adamlar değil. kendi bölümümde ales için 100 ile başvuran adam gördüm. adam türkiye birincisi. üniversitede öyle istanbuldaki gibi kaliteli bir üni değil. ales'i öyle küçümsemeyin. ne zaman küçümseyen bir tip görsek sınav çıkışında diğer bahara diyor.

yds, çok olumsuz etkiler mi derken? istanbuldaki üniversitelerin bazılarında yds sadece başvuru şartıyken atıyorum 50 değilse kabul bile alamazsınız bazılarında bu 50 puanın yüzdesi başvuran adayları sıralarken kullanılır.


senin şansın var ingilizcesi olmayanlara yeni sınav geldi ona gir 9 haziranda. ydsden sıfır çekenler bunda yeterli puanı alıyorlarmış.


Arkadaşlar bilgi vermiş. Şu an YÖKDIL başvuruları var. YDS'ye kıyasla çok daha rahat bir sınav puanlardan anladığım kadarıyla. Bir girip şansını deneyebilirsin. ALES'te soruların zorlugundan ziyade zaman sorun oluyor. Bunu da bilerek hazırlan ki olumsuz bir durumla karsilasmayasin. Kolay gelsin.


uzunuzunilgi
(31.05.17)
(2)

acil ev aranıyor

istanbul hukuk fakültesi öğrencisiyim final sınavlarıma yaklaşık 1.5 ay kaldı. Ev arkadaşımın cinnet geçirip kavga gürültü çıkarması ve bana dalması üzerine evden ayrılmak zorunda kaldım. Çapa Şehremini/Fındıkzade civarları ile Marmaray'ın herhangi bir durağına yakın bir konumda oda kiralamak isteye
istanbul hukuk fakültesi öğrencisiyim final sınavlarıma yaklaşık 1.5 ay kaldı. Ev arkadaşımın cinnet geçirip kavga gürültü çıkarması ve bana dalması üzerine evden ayrılmak zorunda kaldım. Çapa Şehremini/Fındıkzade civarları ile Marmaray'ın herhangi bir durağına yakın bir konumda oda kiralamak isteyen varsa lütfen iletişime geçebilir mi ?
Sosyal teokrat
(22.03.17)
bu sitelere de bakabilirsin. kolaylıklar dilerim.

evarkadasi.org
evarkadadasi.biz
evarkadasi.co
www.facebook.com
www.facebook.com
www.facebook.com


fragile lady
(22.03.17)
bunu uplamak durumundayim


Sosyal teokrat
(27.03.17)
(1)

tatil yeri aranıyor

selam ekşi duyuru halkı,sorularımın seyrini incelerseniz artık tatile çıkma vaktimin geldiğini anlarsınız. yer iz bilmeyen 2 kişi itatile çıkacaz. Mümkünse kalabalık olmayan plaja yakın otellerı aşırı pahalı olmayan uygun bir tatil yeri öneriniz varsa,çekinmeyin yazın.
selam ekşi duyuru halkı,sorularımın seyrini incelerseniz artık tatile çıkma vaktimin geldiğini anlarsınız. yer iz bilmeyen 2 kişi itatile çıkacaz. Mümkünse kalabalık olmayan plaja yakın otellerı aşırı pahalı olmayan uygun bir tatil yeri öneriniz varsa,çekinmeyin yazın.
Sosyal teokrat
(15.07.16)
Güzelçamlı'yı araştır. Bundan daha iyi dingin tatil bulamazsın.


isott
(15.07.16)
(1)

Fatihte Oda ariyorum

Istanbul fatihte tercihen findikzade capa sehremini pazartekke mevkinde tramvay durağına takribi 20 25 dakika mesafede evi olup ta bir odasini bana kiralamak isteyen arkadaslarimiz varsa bana haber verebilirler mi?
Istanbul fatihte tercihen findikzade capa sehremini pazartekke mevkinde tramvay durağına takribi 20 25 dakika mesafede evi olup ta bir odasini bana kiralamak isteyen arkadaslarimiz varsa bana haber verebilirler mi?
Sosyal teokrat
(11.04.16)
Cinsiyetimi belirtmemisim ben bir erkegim.


Sosyal teokrat
(11.04.16)
(3)

Ders çalışmada verim

Bu kardesiniz bu dönem 4.0 yapmak zorunda,aksi takdirde kizilaya yuksek miktarda kan bagislayacam saat 14 den geceye kadar vaktim olmasina ragmen bir türlü ders calisamiyorum pc filan da kurulu degil o gun bir derse baktiysam 45 dakika yada 1 saat diger derslere enerjim kalmiyo bi yemek ye gel uyku
Bu kardesiniz bu dönem 4.0 yapmak zorunda,aksi takdirde kizilaya yuksek miktarda kan bagislayacam saat 14 den geceye kadar vaktim olmasina ragmen bir türlü ders calisamiyorum pc filan da kurulu degil o gun bir derse baktiysam 45 dakika yada 1 saat diger derslere enerjim kalmiyo bi yemek ye gel uykum geliyo vs ondan sonra gün tamamen gidiyo. Verimli calismak icin tüyo vercek olan var mi?
Sosyal teokrat
(28.02.16)
pomodoro tekniğini araştır.


anonymice
(28.02.16)
Orada bahsedilen 25 30 dakika derslerin niteliği itibariyla az bi süre degistirsek olue mu


Sosyal teokrat
(28.02.16)
olur


hkaan
(28.02.16)
(7)

Memurluk

Merhaba arkadaslar meslek lisesi cikisli olduğum icin kpssye girmek istiyorum suan hukuk öğrencisiyim okul bittikten sonra bir sene avukatlik staji yapmak icin izin alabilir miyim? Okul bitince ben hukuk mezunu olduğum icin hukuk ile ilgili bolumlere atanmami isteyebilir miyim? 4. Sinif basinda atan
Merhaba arkadaslar meslek lisesi cikisli olduğum icin kpssye girmek istiyorum suan hukuk öğrencisiyim okul bittikten sonra bir sene avukatlik staji yapmak icin izin alabilir miyim? Okul bitince ben hukuk mezunu olduğum icin hukuk ile ilgili bolumlere atanmami isteyebilir miyim? 4. Sinif basinda atanmayi planliyorum farz edelim ki 3. Sinifin ortasinda atandim 4 e kadar izin alabiliyor muyum ucretsiz vb ?
Sosyal teokrat
(14.02.16)
Memurlukta belli bir yılı doldurmadan ücretsiz izin alamazsın.


alperz
(14.02.16)
Peki avukatlik staji yapmanin bi yolu yok mu isle birlikte


Sosyal teokrat
(14.02.16)
Bir de bu var, belki işinize yarar.

www.memurlar.net


koskoca kirpi
(14.02.16)
Avukatlik ruhsati olmadan kurumici sinava giremem yani kurum avukati olmam icin istifa etmem sart


Sosyal teokrat
(14.02.16)
Staj sirasinda gss disinda sigorta yatmaz. 5 yili doldurmadan ucretsiz izin alamazsiniz.


ganbatte
(14.02.16)
avukatlık stajı 2 yıla çıktı diye biliyorum.


4.sınıf başında atanamazsın hocam. Mezun olman gerekiyor memurluğa başlaman için diploma falan isteniyor. O yüzden o ihtimal yok.


(5)

kilo almak

50 kiloyum 19 yaşındayım kilo alamıyorum önerileriniz nedir ? çok zayıfım kollarım kürdan gibi spora gitsem faydası olur mu ?
50 kiloyum 19 yaşındayım kilo alamıyorum önerileriniz nedir ? çok zayıfım kollarım kürdan gibi spora gitsem faydası olur mu ?
Sosyal teokrat
(18.09.15)
yaşın için çok anormal değil boyuna da bağlı tabi. protein ağırlıklı beslen ve günde 3000 kalori alırken bir yandan spor yap.


boyuna göre kilon azsa(vücut kitle endeksi) , yemeğe rağmen kilo alamıyorsan vs. Vs. Doktora görünmekte fayda var. Tıbbi sorunları ekarte ettikten sonra spor salonuna gitmek, iyi beslemek kiloyu arttırır.


doxanikee
(18.09.15)
yatmadan önce bir ekmek göm.
bir ay sonra gel bana teşekkür et.


teritori
(18.09.15)
nutella yiyin ya, ben yiyemiyorum siz yiyin. 2 günde 1 kavanoz bitirin. kaşıklayın,gözlemenin tostun üzerine sürün. sandviç ekmeğini mikrodalgaya atın onun üstüne sürü oyoyoyoyoyoyoyoy


liriamer
(18.09.15)
proteine aban.
et süt yumurta ardından fitnes şişim şişim şişersin.


jamswety
(18.09.15)
(2)

üniversite ile ilgili soru

bir devlet üniversitesinde okuyorum ikinci diploma için başvurduğumuzda harç parası bin tela kesiyolar,bunun yerine sınava girip başka bi yerde birinci öğretim bi yer kazansam 2. üni olarak okuyabilir miyim bu okulu ? birinci okulla birlikte.
bir devlet üniversitesinde okuyorum ikinci diploma için başvurduğumuzda harç parası bin tela kesiyolar,bunun yerine sınava girip başka bi yerde birinci öğretim bi yer kazansam 2. üni olarak okuyabilir miyim bu okulu ? birinci okulla birlikte.
Sosyal teokrat
(18.09.15)
hayır.


kesinlikle hayır.


(5)

windows 8.1 kurulumu

arkadaşlar pc ye win8 yüklü geldi (sonradan 8.1 e güncelledim)windows 8.1 kurulum diski var elimde. format atarken key istiyor,biosa gömülü keyi yazıyorum kabul etmiyor. bi bilginiz var mı bu konuda ?
arkadaşlar pc ye win8 yüklü geldi (sonradan 8.1 e güncelledim)windows 8.1 kurulum diski var elimde. format atarken key istiyor,biosa gömülü keyi yazıyorum kabul etmiyor. bi bilginiz var mı bu konuda ?
Sosyal teokrat
(30.07.15)
Bios daki key win8 in key i olmalı. Eğer henüz formatlamadıysan "key viewer" gibi bir tool olacaktı. Onunla key i bul ve bir kenara not et. Bir de öyle dene.


hattorihanzoo
(30.07.15)
o key işe yaramıyo işte


Sosyal teokrat
(30.07.15)
8.1 in keyi mi işe yaramıyor anlamadım?
Bios gömülü olan key 8'indir dedim ya?


hattorihanzoo
(30.07.15)
şunu anlamadım biosta gömülü olan 8 keyi değilmi 8 yüklü gelenlerde. o key 8.1 e uyuyomu 8.1 için key programı mı var ayıca


Sosyal teokrat
(30.07.15)
dostum yazılı olarak duruyor yukarda neyi anlamadın?
Evet bios da yazan key sen pc yi aldığında yüklü gelen win8 in keyi..
o key de (bildiğim kadarıyla) win 8.1 e uymaz..
Bu kadar..

bak burada tam olarak yazıyor sorununun karşılığı: (git:blog.tamindir.com )


hattorihanzoo
(31.07.15)
(5)

tek kişilik otel gibi rahat yurt bilen var mı ?

merhaba gençler bir daha ki sene için eve çıkmayı planlıyodum gayet masraflı olacak ve henüz kimseyi bulamadım böyle otel gibi tek kişilik odası olan fıyatıda aşırı abartmayan yurt bildiğiniz bi yer var mı? tenk yu
merhaba gençler bir daha ki sene için eve çıkmayı planlıyodum gayet masraflı olacak ve henüz kimseyi bulamadım böyle otel gibi tek kişilik odası olan fıyatıda aşırı abartmayan yurt bildiğiniz bi yer var mı? tenk yu
Sosyal teokrat
(19.04.15)
şehir belirtseydin keşke


dinsiz adam
(19.04.15)
istanbul.pardon


Sosyal teokrat
(19.04.15)
yurtta eşya gereksinimin olmaz ve her türlü işin görülür. yemeğini yaparlar, odanı temizlerler vesaire. öyle yerler evden daha pahalı olur o yüzden. ev masraflı olur diyorsan otel gibi yurtta kalmayı aklının ucundan bile geçirme bence.


der meister
(19.04.15)
olay şu ki arkadaş bulamama problemi daha ciddi


Sosyal teokrat
(19.04.15)
şöyle söyleyeyim düzgün bir semtte dediğin özelliklere yakın yurtlar yine düzgün bir semtte 1+1 ev kira+faturalarını sikip atıyor.


dinsiz adam
(19.04.15)
(1)

ev arkadasi arayan yada eve cikmak isteyen

19 yasindayim istanbul hukuk öğrencisiyim seneye eve cikmak istiyorum ev arkadasi arayan ya da böyle bi niyeti olan arladaslar bana ulasabilir mi?
19 yasindayim istanbul hukuk öğrencisiyim seneye eve cikmak istiyorum ev arkadasi arayan ya da böyle bi niyeti olan arladaslar bana ulasabilir mi?
Sosyal teokrat
(08.04.15)
Cinsiyet belirtiyorum,erkek


Sosyal teokrat
(11.04.15)
(8)

asker kaçağı ve suçlu

ergin olmayan bir kızla sevişmenin suçu nedir,bunu ihbar ettiğimizde soruşturma direkt açılır mı ? evet yukarıdaki sorunun öznesi olan elemanın gözleri aslında 14 derece imiş bu yüzden askere gitmiyormuş ama lens gözlük filan kullanmadan öğretmenlik yapabilen bi arkadaş bu arkadaşın hak ettiğini bul
ergin olmayan bir kızla sevişmenin suçu nedir,bunu ihbar ettiğimizde soruşturma direkt açılır mı ?
evet yukarıdaki sorunun öznesi olan elemanın gözleri aslında 14 derece imiş bu yüzden askere gitmiyormuş ama lens gözlük filan kullanmadan öğretmenlik yapabilen bi arkadaş bu arkadaşın hak ettiğini bulması için ne yapılabilir
Sosyal teokrat
(29.03.15)
çok dağınık olmuş hocam konuyu biraz daha netleştirelimmi?


kişi askere gitmemek için gözlerinin 14 dereceden fazla olduğunu söylüyor ama gozluk lens takmıyor bundan şüpheleniyorum ve 1 sene once ergin olmayan bir kız ile cinsel ilişkide bulunmuş,dershane öğretmeni her gelen kızla yatıp yolluyo yani nasıl ihbar etmeli


Sosyal teokrat
(29.03.15)
gözleri sıkıntılıyken çürük alıp daha sonra ameliyat olmuş olabilir,yani o konuda yasal bir yaptırım olmayabilir.
diğer konuda ise bu olaylar epey sıkıntılı hukukçu arkadaşlardan yardım alabilirsin yada adresi verirsin bir ziyaret ederiz genç arkadaşımızı.


adres veremem ama şuanki arkadaşım ağzıyla itiraf etti böyle bişiy oldugunu sessiz kalınmamalı nerede bu cumhuriyet savcısı


Sosyal teokrat
(29.03.15)
bunu sana o mu itiraf etti eğer öyleyse büyük ihtimal goygoy yapmıştır.


sevisirken resim çekilmişler ya :D kız butun dershaneyi kandırdı herif dedi,gerçek olmazsa baslık açmazdım bro


Sosyal teokrat
(29.03.15)
delillerle savcılığa gidecek,şak diye alırlar adamı.


hukuken ergin olmayan demekle bitmiyor, yaşa göre değişiyor. ancak anlaşıldığı kadarıyla kız muhtemelen lise çağında ve birlikte resim çekinmişler fln dediğine göre kızın da rızası var gibi. öyleyse bırakın kendisi şikayet etsin, yoksa size ne ki?


(1)

bar cafe tarzinda guzel yerler

Bi arkadasim memleketten istanbula gelecek yatay gecis icin onu ikna etmek istiyorum biraz istanbulda gezdirecem,bir de böyle hatunlarla iletişim kurabileceği bar yahut kafelere götürsem bizim geçiş işi tamamdir.böyle bir yer var mi bildiğiniz?
Bi arkadasim memleketten istanbula gelecek yatay gecis icin onu ikna etmek istiyorum biraz istanbulda gezdirecem,bir de böyle hatunlarla iletişim kurabileceği bar yahut kafelere götürsem bizim geçiş işi tamamdir.böyle bir yer var mi bildiğiniz?
Sosyal teokrat
(07.03.15)
karaköy sahil dolaylarında niş cafeler var, güzeller, orayı görmenizi tavsiye ederim

dem, karabatak, muhit, coffesaphiens vb


busuta
(07.03.15)
(7)

kredi kartı

beyler il dışında okuyan bir üniversite öğrencisi olarak kredi kartı kullanmalımıyım ? ileride ihtiyacım olabileceğini düşünüyorum. kyk'nın verdiği kredi kartı var hiç kullanmadım fakat bunlardan daha avantajlı kullandığım zaman işe yarayacak kartlar var mı ?
beyler il dışında okuyan bir üniversite öğrencisi olarak kredi kartı kullanmalımıyım ? ileride ihtiyacım olabileceğini düşünüyorum. kyk'nın verdiği kredi kartı var hiç kullanmadım fakat bunlardan daha avantajlı kullandığım zaman işe yarayacak kartlar var mı ?
Sosyal teokrat
(09.02.15)
Kullanma 2bin gibi bir gelirin yoksa 6 ay sonra çıkmazlara girersin.


inannas jofn
(09.02.15)
online/taksitli alışveriş yapıyorsan kullan. onun dışında gerek yok.


eindaclub
(09.02.15)
aylık gelirinden daha fazla bir limitte olmasın.

normalde de tutumlu hesap kitap bilen harcamalarını kontrol edebilen biriysen iyi bir şeydir.


Git al iş bamkası işte üniversiteli kartı falan, 500 tl lik çıkar, lazım olur tabiki genç adamsın. Birçok ihtiyacında faydan olacak. Bazen paran kalmaz bazen cebindekini harcamaman gerek olur vs vs...


patos64
(09.02.15)
ekstre gelince tamamını ödeyebileceksen kullan. asgari ödeme tutarını ödeyip borç biriktireceksen kullanma.


inheritance
(09.02.15)
www.eksiduyuru.com

Şurada uzun uzun yazmıştım almama sebebini.


osurdum
(09.02.15)
tabiki kullanmalısın. 500 lira kimit koydur, istesen de sıkıntıya düşmezsin. ama bir ödemeni bile aksatma, ileride kredi çekerken karşına çıkıyor.


calligrapher
(09.02.15)
(1)

hukuk fakultesi

beyler ygsden beri ders çalışamıyorum :D istek gelmiyor zar zor çalıştım bazen. hukuk fakultesini bitiremiycem diye düşünüyorum :D şu derslere adapte nasıl olacaz ya benim kpssde gidiyo hele şu yaz aylarında hiç birşey yapmak istemiyorum ::(
beyler ygsden beri ders çalışamıyorum :D istek gelmiyor zar zor çalıştım bazen. hukuk fakultesini bitiremiycem diye düşünüyorum :D şu derslere adapte nasıl olacaz ya benim kpssde gidiyo hele şu yaz aylarında hiç birşey yapmak istemiyorum ::(
Sosyal teokrat
(04.08.14)
düşün türkçeyi bile unutuyorum ara ara :(


Sosyal teokrat
(04.08.14)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.