Giriş
(6)

sağlık sorunu nedeniyle pöh'lükten ilişiği kesilen biri

acaba karakol polisliği için başvurabilir mi? meslekten atma sebepleri dizde menüsküs. ancak hiçbi şekilde bir problem yaratmıyor, tüm fiziksel aktivitelerde tam başarı. bu tarz bir durumla karşılaştınız mı hiç acaba?yani düz mantık yapıyorum. pöh olabilen biri karakol memuru her türlü olur, e pöh o
acaba karakol polisliği için başvurabilir mi? meslekten atma sebepleri dizde menüsküs. ancak hiçbi şekilde bir problem yaratmıyor, tüm fiziksel aktivitelerde tam başarı. bu tarz bir durumla karşılaştınız mı hiç acaba?

yani düz mantık yapıyorum. pöh olabilen biri karakol memuru her türlü olur, e pöh operasyonları için dizinde problem varsa, karakolda oturabilir diyorum. yanlış mı düşünüyorum?

teşekkürler.
bence polislik için engel değil, zaten askeri personelin çoğunda menisküs oluyor.
Bende menisküs yırtığı var ve hatta piyade asteğmen eğitim taburunda oluştu kimse evine git demedi.


jenasinans
(23.08.19)
Hikaye eksik gibi geldi bana. Bu tip olaylarda, menisküs falan, polislikten atılacağını sanmıyorum.

pöh'ten çıkarsa asayişe verirler, karakola verirler hadi hiç olmadı. Evrak işlerine verirler en kötü.


Orada başka bir durum olabilir mi? Devlet memuru çalışamayacak düzeydeyse malülen emekli edilir. Eğer o departmanda çalışamıyorsa başka bir bölüme sevki verilir. Senin ayağın kırık, senin menüsküsün var hadi yallah demez devlet, hiçbir memuruna.


aynabugusu
(23.08.19)
@aynabugusu polis okulunda öğrenciyken dizde menüsküs nedeniyle ilgili yönetmelik maddesi gereği okuldan atılma gerçekleşiyor. daha sonra dava açılıyor ve yürütmenin durdurulması kararı geliyor, okuldan mezun olunup göreve başlanıyor. sonra yine hastaneye sevk gerçekleştiriliyor ve sanki o an hiç mezun olmamış gibi ''bu dizle polis okulu okunmaz'' diyerek meslekten men gerçekleşiyor. durum tam olarak böyle. bence de saçma, o yüzden size sormak istedim.


Askeriyede uzman çavuşlar bu tip durumlarda refüze oluyorlar. Masa başı iş veriliyor. Ama sizin ki öğrenciyken gerçekleştiyse istememeleri normal.


filipis
(23.08.19)
Hocam olayın öncesi var. Yine bir haksızlık söz konusu fakat okul dönemindeki olaydan ötürü memuriyet elinden alınıyor. Yine de mahkeme yoluyla işini geri kazanabilir.


aynabugusu
(23.08.19)
(5)

Yaşlı bi kadın önümde bi arabaya çarptı

Park halindeki bi araca. Gidip baktım pek bi hasar göremedim. Plakası aklımda. Arabaya not bırakmalı mıyım?
Park halindeki bi araca. Gidip baktım pek bi hasar göremedim. Plakası aklımda. Arabaya not bırakmalı mıyım?
başına dert alma.boşver.


since1907
(20.08.19)
bırak tabi, ufak bir çizik olsa bile adamın bilmeye hakkı var. Kalkıp kendi numaranı yazmana gerek yok uğraşmak istemiyorsan ama en azından bir not bırak.


kimlanbu
(20.08.19)
hasar yoksa gerek yok, ufak tefek şeyler olabilir. hasar varsa not yaz.


ayin yazari
(20.08.19)
Kesinlikle bırak. Ayıp yaptığı çarpıp kaçmış bildiğin.


jacque
(20.08.19)
Tabi yaz ama nasıl ispatlayacak şahitlik yapmazsan. Ben senin yerinde olsam şahitlikte yaparım eğer görmüşsem. Doğrusu da bu zaten.


for day to break
(20.08.19)
(1)

duruşmalı istinafta beraat kararı verilebilir mi?

merhaba hukukçular. yerel mahkemede beraat kararı alan sanık için c.savcısı istinafa gider. istinaf yeniden duruşma yapar. bu duruşmada talep olarak beraat kararı mı isteyebiliriz yoksa istinaf başvurusunun esastan reddini mi? yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
merhaba hukukçular. yerel mahkemede beraat kararı alan sanık için c.savcısı istinafa gider. istinaf yeniden duruşma yapar. bu duruşmada talep olarak beraat kararı mı isteyebiliriz yoksa istinaf başvurusunun esastan reddini mi?

yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Merhabalar. Eğer müvekkiliniz beraat aldıysa ve savcılık istinafa başvurduysa siz başvurunun esastan reddini talep etmelisiniz. (Emin olmak adına bu şekilde karar aldığım bam zaptını kontrol ettim, kesin bilgi.)


(3)

günümüzdeki nesneler 1500 sene sonra tarihi eser sayılacak mı

fikriniz nedir bu konuda? mesela şimdilerde 1500 sene öncesine ait kap kacak bulsak çok değerli sayılır. bir komutanın zırhı nerdeyse paha biçilemez. atıyorum 1500 sene sonra trump ya da putin'in kravatı tarihi eser olarak görülecek mi? ya da toprağa gömeceğim iphone? playstation? vs.
fikriniz nedir bu konuda? mesela şimdilerde 1500 sene öncesine ait kap kacak bulsak çok değerli sayılır. bir komutanın zırhı nerdeyse paha biçilemez. atıyorum 1500 sene sonra trump ya da putin'in kravatı tarihi eser olarak görülecek mi? ya da toprağa gömeceğim iphone? playstation? vs.
Bugün koleksiyon değerinde olan antika eşyalar neden koleksiyon objesi oluyorsa, 1500 sene sonra da koleksiyon objesi olan şeyler o sebeplerle öyle olacaklar, misal bir el boyaması tabak diyelim, işlenmesi, kalitesi vs. değerini arttırıyor. Paşabahçe şeylerin bir değeri olmayacak. Trump'un kravatının da bir değeri kalacağını sanmıyorum. Birincisi dünya tarihine baktığında Trump kim, ikincisi neden kravat. Bugün bildiğimiz haliyle ülkeler kalırsa, o zaman belki ABD için önemi olur Trump'un kravatının. Ama sanmıyorum o zamana kalacağını, umarım kalmaz.
iPhone playstation falan da günde binlerce üretilen eşyalar, kendi başlarına bir değeri yok. Ama mesela The Orville dizisinde zaman kapsülünde içinde mesajlar, fotoğraflar olan bir iPhone buluyorlardı. O şekilde bir anlam ifade eder, bir değeri olur.
Düşüncelerim bu şekilde


mirafiori
(20.07.19)
ben üretim sayısının bunu etkileyeceğini düşünmüyorum. cok değil bi 70-80 sene önceki paralar bile tarihi olarak bi değere sahip. yüzyıllar önceki sikkeler ise gerçekten önemli. e bunlar da binlerce basiliyordu? ama şu an binlercesi var mı ortada yok? iPhone lar da kalmayacak. telefonun işi bitiyor atıyorsun çöpe ya da geri dönüşüme, bi şekilde parçalanıyor. 200-300 sene sonra bir iPhone ile 1800 lerden bir paranın bulunmasının oran olarak hemen hemen aynı olacağını düşünüyorum. telefon gibi alternatifi ve yenisi çok olan bi şeyi kim saklıyor ki? atıyoruz. 15-20 sene önceki telefonunu saklayan kaç kişiyiz? bi de ölüp üstümüze iki kuşak daha geldiğini düşünün. hiç kalmaz. o yüzden soruya cevabım evet.


mehmed resad
(20.07.19)
Bin beş yüz sene sonrasına kalacak mıyız, asıl soru bu.

Sizin sorunuza gelirsek, bahsettiğiniz nesnelerin yapıldığı dönemlerde dünya nüfusu şimdiye oranla çok çok daha az. Bir de ilk medeniyetlerin yerleşim yerlerinde bulunan nesneler zaten az bulunacak şeyler, bir de tarihsel açıdan önemi çok büyük. Antikada rağbet olması için tabi ki en önemli şeylerden biri de nadir bulunuyor olması. Bugün bizim kullandığımız çoğu şey unutulup gidecektir muhakkak. Bir dünya savaşı çıktığını daha dusunun, taş üstünde tas kalmayacak ve belki medeniyetler yeniden inşa edilmek zorunda kalınacak.
Bin beş yüz yıl sonrası için tahmin yapmak çok zor ama. Hala kalırlarsa, bugün Göbeklitepe'den cikacak bir kalıntı muhtemelen o zaman da değerli sayılacaktır. Atıyorum, Mona Lisa tablosu hem sanat eseri hem antika olması bakımından muhtemelen çok daha fazla değer taşıyacaktır. Playstation, iPhone için düz mantik bir tahmin yurutursem teknoloji müzelerinde vs sergilenir herhalde en fazla.


(2)

askerlik tecili hakkında

merhaba. internetten baktığımızda mezun olduktan sonra 2 ay içinde tecil başvurusu yapmamız gerektiği söyleniyor. 2018 yılının kasım ayında mezun oldum, diplomamı daha yeni alabildim. 2019 aralık ayında da tecilim bitiyor yazıyor e devlette. şimdi ben tecil edemez miyim? 2018 kasım mezunuyum ya, 202
merhaba. internetten baktığımızda mezun olduktan sonra 2 ay içinde tecil başvurusu yapmamız gerektiği söyleniyor. 2018 yılının kasım ayında mezun oldum, diplomamı daha yeni alabildim. 2019 aralık ayında da tecilim bitiyor yazıyor e devlette. şimdi ben tecil edemez miyim? 2018 kasım mezunuyum ya, 2020 kasım'a kadar hakkım olabiliyor mu yoksa 2 ay geçtiğniden hakkım kalmadı mı? yardımcı olursanız sevinirim, ona göre şubeye gideceğim.
Yoklama kaçağı olmuşundur büyük ihtimal, para cezası odersin daha sonra. Tecilin de yapılır sanırım. Şubeye git.


hakkın var, sadece kullanmak istediğini bildirmen lazım.


(5)

Antidepresanlar dikkat toplar mı

Yoksa dikkati dağıtır mı? Odaklanmaya yardımcı mı olur yoksa zombiye mi çevirir? Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.Bana yazılan Paxil 20.
Yoksa dikkati dağıtır mı? Odaklanmaya yardımcı mı olur yoksa zombiye mi çevirir?

Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Bana yazılan Paxil 20.
Ben Kullanmıyorum ama arkadaşımın dediğine göre dikkatini toplayamıyormuş. Çok fazla uyutuyormuş.


adwokat
(08.06.19)
Aslında tüm antidepresanlar aynı etkiyi göstermiyor. Mesela biri beni çok uyutunxa doktorun verdiği bir başkası enerji içeceği içmişim gibi yapıyordu


cemallamec
(08.06.19)
uyutur dikkat falan toplamaz. beyni uyuşturan şey nası dikkat toplasın.


mikahakkinen
(08.06.19)
bazısı kafanın gereksiz dağılmasını engellediği için odaklanmayı kolaylaştırıyor.


burfak
(08.06.19)
ssri kafandan atamadığın bir takıntın ya da rahatsızlığın varsa bunu rahatlatacağı içim dikkat toplar ama standart bir insan için dikkat toplamak gibi bir amacı-fonksiyonu yok.


orpheus
(08.06.19)
(2)

Jameson triple distilled

Merhaba. Başlıktaki viski bizim bildiğimiz chivas jack vs onlardan iyi midir? Viski kültürüm hiç yok. Bizim moskova’da çeşmeden votka akıyor, o yüzden :) Hediye geldi de, merak ettim kalitesini. Bilmem kaç 18 years falan yazmıyor üstünde. Onlardan değil yani. Ne dersiniz buna
Merhaba. Başlıktaki viski bizim bildiğimiz chivas jack vs onlardan iyi midir? Viski kültürüm hiç yok. Bizim moskova’da çeşmeden votka akıyor, o yüzden :)

Hediye geldi de, merak ettim kalitesini. Bilmem kaç 18 years falan yazmıyor üstünde. Onlardan değil yani. Ne dersiniz buna
Jameson irlanda Chivas iskoç Jack amerikan viskisidir. Bence chivas ve jack ile aynı kalitede. Fiyatları da aynıdır. Jack 1-2 euro daha ucuz olabilir.


kaptan memo
(04.06.19)
galiba jameson'un iyi viskileri var; ama klasik yesil sise viskileri vasattir. chivas ve jack biraz daha iyi olmasi lazim. fiyat olayi goreceli. ingiltere'de mesela jameson cok daha ucuz jack chivas'a gore. markette (indirim donemlerinde) 15pound'a falan rahat bulursun.


(6)

Aşırı aşırı aşırı rüya görmek

Merhaba. Bezmiş durumdayım. Her uyuduğumda kafamın içinde film dönüyor. Dinlenmek için yatıyorum, daha yorgun ve çarpıntılı kalkıyorum. Gün boyu detaylı hatırlıyorum rüyalarımı. Bazen kabus düzeyinde oluyor. Tek istediğim uykuya daldıktan sonra uyanana kadar hiçbi şey görmeyeyim, görsem de hatırlama
Merhaba. Bezmiş durumdayım. Her uyuduğumda kafamın içinde film dönüyor. Dinlenmek için yatıyorum, daha yorgun ve çarpıntılı kalkıyorum. Gün boyu detaylı hatırlıyorum rüyalarımı. Bazen kabus düzeyinde oluyor.

Tek istediğim uykuya daldıktan sonra uyanana kadar hiçbi şey görmeyeyim, görsem de hatırlamayayım. Kapkaranlık olsun zihnim. Ne önerirsiniz?
Rüya görmek daha çok rahatlatır beyni. Sen başk şeyden dolayı yoruluyorsundur ve onlar seni halsiz bırakıyordur bence.


dismainpula
(29.05.19)
Uyku eegsi


veritaslibertas
(29.05.19)
Aynı durumu yaşıyorum ben de, bir gecede 13 bölüm fantastik aksiyonu bol dizi çekiyormuş gibi. Uyumadan önce meditasyonu denedim, eh işte öyle aman aman faydası olmadı.

Son zamanlarda her gün ya da gün aşırı özellikle uykudan önce 45-50 dakika pilates ya da hızlı tempoda yürüyüş yapıyorum. Epey yorgun uyuduğum için eskisi kadar çok rüya görmüyorum galiba, daha dinç uyanıyorum.


@dismain cok sik ve arka arkaya ruya gormek zihni inanilmaz yoruyor, ben de bir aara yasiyordum benzer durumlari, arka arkaya ve birbiriyle alakasiz sacma icerikli o kadar ruya goruyordum ki, uyandigimda basim agriyordu. tek ruyada ssrun olmuyor ama


exlibris
(29.05.19)
Motivasyon veya dikkat arttırıcı ilaç kullanıyor musunuz?

Ayrıca düzenli "kabuslara" dönmediği sürece yine çekilebilir hocam bu durum.

Uyandıktan sonra üzerine çok düşüp hatırlamaya çalışmayın, bilinçüstüne çıkıp gereksiz yer kaplamasın zihninizde. Zaten bir süre sonra rüyaların hemen hemen hiçbirini hatırlamazsınız özel bir şey yapmadığınız sürece. Yine de önce psikoloğa, ardından yönlendirilirseniz psikiyatriye gitmekte fayda var zira yaşam kalitesini düşürüyor.


hep7a
(29.05.19)
sağlıksız bir uyku uyuyor olabilirsiniz

uyku düzeniniz bozuksa bir gün çok yorulup erken yatıp sabah uyandığınızı hissettiğiniz gibi kalkmayı deneyin derim


Coyote
(29.05.19)
(6)

macaristan ve çek cumhuriyet'e giden birinden hangi içkiyi

istesek? palinka'nın şişesi biraz devasa boyutta gibi duruyor, yük olsun istemem kendisine. daha makul bi şeyler ne isteyebilirim? oralara has, her markette bulanibilecek bir şey?
istesek? palinka'nın şişesi biraz devasa boyutta gibi duruyor, yük olsun istemem kendisine. daha makul bi şeyler ne isteyebilirim? oralara has, her markette bulanibilecek bir şey?
absinthe


ezeriko
(28.05.19)
Palinka - macaristan
Becherovka - çek cumh


helena
(28.05.19)
palinka


asteriks
(28.05.19)
Macaristan - unicum likörü.


absinthe, becherovka (bunun limonlusu guzel), bi de slivovice var erik votkasi gibi bisi. favorim limonlu becherovka.


in vino veritas
(28.05.19)
Unicum istemeyin, becherovka iyidir.


nerdenbelli
(28.05.19)
(3)

icra dairesine ödenecek borçla alakalı

merhaba. diyelim ki bize 1500 tl'lik icra takibi başlattılar. alacaklı dedi 900 tl ver borcun bitsin. icra dairesine harcı yatırıp dosyayı kapatmak istediğimde ''e senin borcun 1500 tl'' mi diyorlar? ve tahsil harcı o rakam üzerinden mi hesaplanıyor? yani ben borcu bizzat alacaklıya ödeyip, daha son
merhaba. diyelim ki bize 1500 tl'lik icra takibi başlattılar. alacaklı dedi 900 tl ver borcun bitsin. icra dairesine harcı yatırıp dosyayı kapatmak istediğimde ''e senin borcun 1500 tl'' mi diyorlar? ve tahsil harcı o rakam üzerinden mi hesaplanıyor? yani ben borcu bizzat alacaklıya ödeyip, daha sonra hiçbi evrak olmadan icra dairesine gidip ben borcumu ödedim, tahsil harcım nedir diyebilir miyim.

aydınlatabilirseniz çok sevinirim.
Sorunuzun cevabını bilmiyorum ama sunu hatırlatayım ikisinden birinden borcsuzluk kagıdı alın finalde.sonradan sacmasapan bas agritan şeyler olabiliyor.


gurur
(20.05.19)
Sen diyemezsin alacaklı tarafın bu adam borcunu haricen ödemiştir tahsil harcını hesaplayın yatıralım dosyayı kapatın şeklinde bildirmesi gerek.


karsiyakaliyiz
(20.05.19)
Tavsiyem asla elden ödeme yapma ve yazılı olarak ibralaşın+icra dosyasını kapatmak için tahsil harcı öde


photo85
(20.05.19)
(4)

yüzdeki kızarıklıklar için lazer vs yaptırmış olan

var mıdır acaba? milletin ''tatile mi gittin, burun bölgen kızarmış. t bölgen kızarmış'' vs demesinden bıktım. yağlı egzamaymış. kortizonlu ilaçların bile faydası yok.acaba lazer yaptırmış olanımız var mı?
var mıdır acaba? milletin ''tatile mi gittin, burun bölgen kızarmış. t bölgen kızarmış'' vs demesinden bıktım. yağlı egzamaymış. kortizonlu ilaçların bile faydası yok.

acaba lazer yaptırmış olanımız var mı?
lazer tüy almak için değil mi ya? kızarıklık için lazer yaptıranı duymadım.


elorelia
(27.04.19)
Evet bir arkadasim yaptirdi, ondaki kizarikli,lar hafif oldugu icin tek seferde halloldu. Bende damardan kaynakli kizariklik vardi, ikinci seansi yaptirdim ancak ucuncuye de ihtiyac olacak gibi duruyor.


lallala
(27.04.19)
@lallala, ortalama fiyat hakkında bilgi verebilir misiniz?


Sarı ışık lazer size fayda edebilir.


plastik turambar
(27.04.19)
(2)

Lens alacağım yardım

Merhaba. İlk kez internetten lens alacağım. Şu an BC numara 8.9 olan astigmat lens kullanıyorum. Acaba 8.7’lik alsam bi sorun olur mu? Tam olarak neyin numarası bu emin değilim. Sadece optikçilerden lens almayacağım artık onu biliyorum :)
Merhaba. İlk kez internetten lens alacağım. Şu an BC numara 8.9 olan astigmat lens kullanıyorum. Acaba 8.7’lik alsam bi sorun olur mu? Tam olarak neyin numarası bu emin değilim. Sadece optikçilerden lens almayacağım artık onu biliyorum :)
o sorun olmuyor sanırım. göz doktorları az bulunan numaralardan veriyor ki internette bulunamasın diye. alçaklar.


lensmarket sitesini tek geçerim. telefon ile arayarak deneme lensi sorabilirsiniz. ellerinde varsa gönderirler.

Dia : Kontakt lensin mm cinsinden çapını belirtir.
BC : Base Curves gözün temel eğri, bir başka deyişle bombelik değeridir. Göz muayenesi sırasında doktorunuz tarafından ölçülür.
Sph (Pwr) : Gözün Miyop (-) veya Hipermetrop(+) numarasıdır. Dioptri (lens numarası) lens kutularında Sph veya Pwr olarak belirtilir.
Cyl(Astigmat) : Astigmat (silindir) değeridir. Lens kutusunda CYL olarak belirtilir.
Ax : Astigmatın göz üzerindeki yerini belirten değerdir.


janavarorion
(23.04.19)
(2)

word'de book antiqua kullanıyorum

dilekçe yazarken. bazıları garipsiyor. bu yazı tipi hakkında ne düşünüyorsunuz? sanki new roman kullanma zorunluluğumuz varmış gibi yapıyorlar bazen.
dilekçe yazarken. bazıları garipsiyor. bu yazı tipi hakkında ne düşünüyorsunuz? sanki new roman kullanma zorunluluğumuz varmış gibi yapıyorlar bazen.
Resmi dairede çalışıyorsanız var bu zorunluluk. Hakkında yönetmelik bile var, derste görmüştük. Ona göz alışınca başka fontları yadırgıyor olabilir insanlar.


windows95
(12.04.19)
garipseyenler haklı. çok özel bir sebebi yoksa standart fontlardan vazgeçmeyin. times new roman, arial, Helvetica üçlüsünden şaşmayın.


babilbaligi
(12.04.19)
(2)

Antep'te verilmiş bir asliye ceza mah. kararını antalya'da

istinaf edebilir miyim acaba? yani başlık olarak ne atmam gerekir acaba yardımcı olabilir misiniz?
istinaf edebilir miyim acaba? yani başlık olarak ne atmam gerekir acaba yardımcı olabilir misiniz?
Muhabere yoluyla edebilirsin.
Gaziantep bölge adliye mahkemesi ilgili ceza dairesine
gönderilmek üzere
Antalya nöbetçi asliye ceza mahkemesi’ne şeklinde başlık atmalısın.


aquarium
(30.03.19)
Aman süreleri kaçırma bence bi avukata danışmalısın


photo85
(30.03.19)
(5)

Vergi dairesinde kredi kartı ile mtv ödeme

Yapılabilir mi acaba? İlla nakit mi yoksa. Teşekkürler
Yapılabilir mi acaba? İlla nakit mi yoksa. Teşekkürler
Vergi dairesini bilmiyorum ama Gelir idaresi başkanlığının internet sitesinden ödeyebilirsin.


KaraSakall
(26.03.19)
@karasakal dosyaya işlem yapıldığı için internetten ödeyemiyorum illa makbuz kesilmesi gerekiyormuş o yüzden


Veznede kredi kartı geçmiyor maalesef.


kibritsuyu
(26.03.19)
İnternette makbuz veriyor ki ödeme belgesi alıyorum ben KYK ödemelerinde.
Olmadı ödeyip o belgeyi koyup borcu yoktur yazısı alın vergi dairesinden.


Şimdi kontrol ettim interaktif vergi dairesinin verdiği belgenin ismi internet vergi dairesi alındı belgesi. İçerisinde tckn, vergi dairesi, e doğrulama için barkod ve ödeme içeriği bilgisi mevcut.


(12)

Beş parasız kaldığınızda arkadaşlarınızın tavırlarında

Değişiklik oluyo mu? Düşene de bi de onlar mı vuruyo yoksa yardım etmeye çalışıyolar mı? Sizin arkadaşlarınızda da lahanayı yerken kıtır kıtır sapına gelince mee durumu var mı?
Değişiklik oluyo mu? Düşene de bi de onlar mı vuruyo yoksa yardım etmeye çalışıyolar mı?

Sizin arkadaşlarınızda da lahanayı yerken kıtır kıtır sapına gelince mee durumu var mı?
Benimkilerde olmuyor. Oluyorsa gerçek arkadaşim değillerdir haliyle öyle bir şey fark edersem ben bitiririm arkadasligi ya da samimiytimi azaltirim.


Amaranta ursula
(22.03.19)
Olmuyor.


Bes parasiz kaldigimdan kimsenin haberi olmuyor, anons etmiyorum cunku. Yeni bi cevreyse icinde oldugum "Burnu havada bizimle takilmiyor" oluyorum, cevre eskiyse "Bi sebebi vardir" deyip geciyorlar.


superfluid
(22.03.19)
Olmuyor


Mossy
(22.03.19)
olmuyor. birbirimizin elinden tutuyoruz. malum hayat hergun gulluk gulistanlik degil.


Olmuyor ayni anda kovulmayi basariyoruz.


acemi
(22.03.19)
benim arkadaşlarda bariz değişiklik oluyor.

bi kere asla hesap filan ödetmezler. gittikleri yerlere çağırdıkları zaman masrafları karşılarlar. kendimi ezik hissetmeyim diye ufak tefek şeyleri bana ödetirler sadece.

sadece bana karşı değil hangimizin başına gelse diğerleri böyle davranıyor. arkadaş grubu dediğim de samimi arkadaşlarım dostlarım. yoksa diğer her görüştüğüm insan bu durumda olduğumu bilmez bile.


ergenpezeveng
(22.03.19)
Olmuyor. Birbirimizin para durumunu pek bilmeyiz benim cevrede zaten.


stavro
(23.03.19)
Olmaz mı be kardeşim. Hiç biri yüzüme bakmadı. Ailem bile bakmadı gerçi. Şimdi çok şükür iyi yerlerdeyim. Ama hiç birinin bu tavırlarını unutmayacağım galiba ;)


opitseri
(23.03.19)
En çok ta yalnız olduğumu anladığımda üzülmüştüm onların yardım edip etmemesi çok da üzmedi beni.


opitseri
(23.03.19)
Olmuyor olamazda zaten ona göre adamlarla arkadaşlık yapıyorum..


IcedFlames
(23.03.19)
''insanlar, sizleri çalışmayan, çalışmak istemeyen biri olarak görür. hiç sormazlar acaba neden işsizsiniz diye. çünkü kendileri çalıştıkları/çalışabildikleri için herkesin de iş bulmak konusunda sıkıntı yaşamayacağını düşünürler.

bu zamanlarda gerek telefonla gerek fiziksel olarak yanınızda olan insanları sakın unutmayın. hak ettiklerinden fazla değer verin bunlara.''

(bkz: işsizlik/#72219481)

üst paragraf akrabalarımı, alt paragraf ise arkadaşlarımı tanımlamaktadır.

sonra ben akrabalarımla olan ilişkilerimi azalttığım zaman hayırsız evlat ben oluyorum.


(3)

Antalya konyaaltı’nda mekan önerebilir misiniz

1 ay boyunca burdayım, migrosun ilerisinden itibaren bana takılmalık yer önerebilir misiniz? Kafe olur, bar olur fark etmez. Tek kriterim çok salaş olmaması ve aşırı gürültülü/yüksek müzik olmaması.
1 ay boyunca burdayım, migrosun ilerisinden itibaren bana takılmalık yer önerebilir misiniz? Kafe olur, bar olur fark etmez. Tek kriterim çok salaş olmaması ve aşırı gürültülü/yüksek müzik olmaması.
Kahvaltı için Big Man’i öneririm. Harika bi manzarası var. Kahvaltıyı bırakıp manzarayı izlemekten kendimi alamadım.

İnsan Ankara’da yaşayınca...


(s)AINT
(17.03.19)
Konyaaltı Shakespeare iyidir.


Arthur Dayne
(17.03.19)
Eski Beach Park tarafı çok güzel olmuş oradaki mekanlar denenebilir. Onun dışında kent meydanı Sealife Otel arkasında The Sudd var. Güzel kahve içersiniz. Öğrenci barı profilinde Barrels var yine kent meydanının yukarısında. Route Burger yine aynı yol üstünde güzel bir burgerci.


m3mphis
(17.03.19)
(10)

Göbek bi türlü erimiyor

Ekmek yok, abur cubur yok, şeker çok az. Buna rağmen göbek önde gidiyor. Yaşam enerjim kalmadı resmen. Boy 1.83, kilo 73. Bi akıl verin lütfen. Yürüyüş de var. Ama mekik falan yok. Mekik şart mı? Kollar ince, göbek 90 kilo adam göbeği.
Ekmek yok, abur cubur yok, şeker çok az. Buna rağmen göbek önde gidiyor. Yaşam enerjim kalmadı resmen. Boy 1.83, kilo 73. Bi akıl verin lütfen. Yürüyüş de var. Ama mekik falan yok. Mekik şart mı? Kollar ince, göbek 90 kilo adam göbeği.
yaş kaç. kilo azmış aslında.


bisorumvargaliba
(15.03.19)
@bisorum var, yaş 26


o yaşta ekmek şeker göbek yapmaz hastalığın yoksa ya da aşırı yemiyorsan. ya çok geç yiyorsun ya da çok geç kalkıp düzensiz yaşıyorsun. mekik şart değil. doktora bir görünsen aslında daha mantıklı. karın şişkinliği hormonal oluyor genelde.


bisorumvargaliba
(15.03.19)
göbeğin erimesi 3 aydan sonra başlıyor 5.ay gibi normal bir şey e dönüyor


yürümekle erimez o göbek

hem ağırlık çalışacaksın hemde cardio


tamamhosdiyonda
(15.03.19)
karın bölgenizi avuçladığınızda elinizle çekebildiğiniz kısım yağdır, şişkinlik değil yağlanma var. beslenme alışkanlığınız öteden beridir çok kötü demek ki, yani 3-5 haftayla düzelebilecek bişey değil bu. spor salonuna yazılıyorsun ağırlık antremanlarına başlıyorsun, kalori açığı oluşturacak şekilde makrolarını gözeterek beslenmene dikkat ediyorsun farkı kısa sürede görürsün zaten.


Golgi
(15.03.19)
Youtube’a “savaş cebeci skinny fat olmaktan kurtul” yaz senin cevabın orada.
73 kilo boyuna göre aşırı az. Buna rağmen göbek varsa sıkıntı. Bu iş mekikle yürümeyle falan olmaz. Bi kere sabaha kadar mekik çeksen yine göbekteki yağı yakamazsın çünkü bölgesel yağ yakını yoktur. (Vardır diyenden de tavsiye alma burada onlardan çok var.)
Ağırlık çalışmaya başlamanı tavsiye ederim. Böylelikle vücudun ince ama göbekli şeklinden kurtulacaktır. En kötü ihtimalle kaslı ve biraz göbekli olursun. Orantı vücutta en önemli şeydir.


adwokat
(15.03.19)
Mekik pek tavsiye edilmiyor sanırım onun yerine plank tavsiye ediliyor.

Düzensiz beslenme ve hızlı yemek gibi sorunların olabilir


seyyar satıcı
(16.03.19)
@adwokat +1. Hızlı yemek geç yemek gibi durumlarla alakası yok. Skinny fat'sin. Bunun sebebi de yağ fazlalığı değil kas azlığı. Ağırlık çalışarak kas inşa etmen gerekiyor.


Dövmezseniz eğer liposuction


photo85
(16.03.19)
(1)

Asabiyet, gerginlik, sinir için psikiyatra giden

Var mı acaba aramızda? Genelde depresyon ve anksiyete için gidiliyor ya. Kendimle kıyaslamak açısından soruyorum, ne ilaç yazdı acaba?
Var mı acaba aramızda? Genelde depresyon ve anksiyete için gidiliyor ya. Kendimle kıyaslamak açısından soruyorum, ne ilaç yazdı acaba?
Ben de net bir biçimde kaygı bozukluğu varmış da farkında değilmişim. Sürekli gergindim, kaygılıydım tabii sinirliydim de. Ağlıyordum sürekli. Nihayetinde anksiyete teşhisi kondu. Brintellix 10 mg verdi. Müthiş ilaç hayatımdan hiç çıkmaz umarım sjjdjd


(2)

Şu videodaki mevzu nedir

https://youtu.be/dfhzwfggJT419.saniyede spiker ne diyor da kadın öyle triplere giriyor acaba merak ettimü
youtu.be

19.saniyede spiker ne diyor da kadın öyle triplere giriyor acaba merak ettimü
girly voice'ın var falan diyor. sonra da devam ediyor çoğu insan bunun sebebi olarak reşit olmadan veya daha ufakken cinsel istismara uğramaları olduğunu düşünüyor. senin böyle bir durumun var mı? diye soruyor kabaca.

edit: tabii öyle güzelce sormuyor "ellendin mi" diyor.


küçükken sana dokundular mı da sesin böyle kadınsı diyor. kadına da garip geliyor o soru.

edit: kadınsı değil çocuksu imiş.


(3)

Fren balatası aşıntısı uyarısı

Merhaba. Dağın başında çukura girdim lastik patladı. Birilerini aradım geçici bi lastik taktırdım yola devam ettim ancak şu an fren balatası aşıntısı uyarısı veriyor. Halbuki balataları 3 gün önce değiştirmiştim. Çukura girmekle balatanın bi alakası var mıdır acaba. Teşekkürler.
Merhaba. Dağın başında çukura girdim lastik patladı. Birilerini aradım geçici bi lastik taktırdım yola devam ettim ancak şu an fren balatası aşıntısı uyarısı veriyor. Halbuki balataları 3 gün önce değiştirmiştim. Çukura girmekle balatanın bi alakası var mıdır acaba. Teşekkürler.
sensörsel bir sıkıntıdır resetlenince gider.


basond
(24.02.19)
Sensor kablosu kopmustur. Kopunca bitti diye uyari verir.


acemi
(24.02.19)
Kablodur sıkıntı olmaz


ykyt
(24.02.19)
(1)

Sinemayla alakalı kanvas tablo

İçin site önerebilir misiniz? Klişeleşmiş filmlerin afişlerinden ziyade daha özgün şeyler arıyorum. Hepsiburada’da pek bi şey bulamadım ya da doğru arama yapamadım bilmiyorum. Teşekkürler.
İçin site önerebilir misiniz? Klişeleşmiş filmlerin afişlerinden ziyade daha özgün şeyler arıyorum. Hepsiburada’da pek bi şey bulamadım ya da doğru arama yapamadım bilmiyorum.

Teşekkürler.
resim/afiş arayıp kendiniz bastırın online.


(7)

öğle yemeğinden sonra aynı verimle çalışabiliyor musunuz

sabahki verime göre. özellikle masa başı çalışanlar. ben ekmek vs şeyler tüketmesem de yemekten sonra uykum geliyor. 6 olsa da gitsem moduna girebiliyorum.siz?
sabahki verime göre. özellikle masa başı çalışanlar. ben ekmek vs şeyler tüketmesem de yemekten sonra uykum geliyor. 6 olsa da gitsem moduna girebiliyorum.

siz?
Kahve eşliğinde üzerimden atmaya çalışıyorum.


ben ikindi insanıyım. en verimli 2-5 arası çalışabiliyorum. ama tabi bunun için kahvaltıda hamur işi yememiş olmam lazım. aksi halde inanılmaz ağırlık çöküp mayışıyorum günüm mahfoluyor.


dedim ben sana
(19.02.19)
sabaha işleri, öğleden sonraya toplantıları alıyorum. sabah çalışıp öğleden sonra konuşuyorum.

çalışıyorum, ama konsantrasyon gidiyor...


babilbaligi
(19.02.19)
çalışıyorum ama zaman biraz zor akıyor sıkılmaya başlıyorum.


Hayir, mayisiyorum.


stavro
(19.02.19)
Aynen devam. Hafif yiyorum çok zaten. Deli gibi çalışiyorum ya, insanın potansiyeli çok tuhaf. O kdar deli gibi çalışmama da gerek yok halbuki. Aklıma mukayyet olsam bari.


velvetmorning
(19.02.19)
Günde ortalama 12 saat çalışıyorum, tatil yok.

Tam tersi, öğle yemeğinden sonraki iki üç saatlik dilimde performansım epey yüksek oluyor.


hayirsiz
(19.02.19)
(8)

Satranç takımına en fazla ne kadar ödersiniz?

Müthiş bir ilgim var. 400-500 liraya müthiş satranç setleri mevcut. Satranç takımınız var mı? Yoksa en fazla ne kadar ödersiniz?
Müthiş bir ilgim var. 400-500 liraya müthiş satranç setleri mevcut.

Satranç takımınız var mı? Yoksa en fazla ne kadar ödersiniz?
Muthis ilgimin oldugu seylere 400-500 veririm. Daha fazla olsa da yemem, icmem, biriktirip yine veririm.

Omurluk bir sey sonucta satranc takimi. Bence alin. Gulegule oynayin.


nax
(18.02.19)
ilgim varsa düşünmem alırım, hatta daha iyisini alabileyim diye uğraşır biriktiririm. ilgim yoksa telefona fln indirir oynarım, hiç para vermem.

not: ilgim yok.


taurina
(18.02.19)
Valla satranç biliyorum denk gelince de oynarim ama tum taşlar ayni her yerde. Yani pahalı diye fonksiyonu da değişmiyor. Haliyle 100 liraya alabileceğim bir takima gidip de 400-500 lira vermem galiba. Gerek yok.


Amaranta ursula
(18.02.19)
Bugün ben de aynı şeyi düşündüm :) 250-300 gibi bir üst limit belirledim kafamda ama tabii bu aralıkta en iyisi hangisi olur bilemiyorum. Sadece görüntü değil, aynı zamanda malzemesinin de kaliteli olmasını isterim. Sonuçta yeri gelince çekişmeli oyunlar görecek.

Ayrıca varsa tavsiyelerinizi de beklerim :)


desdenova34
(18.02.19)
aksesuar olarak da kullanacaksam verebilirim ama yok oynamak içinse vermem
not: satrancı çok çok çok severim.


basond
(18.02.19)
ailemin evinde büyük boy, bahçe tipi satranç takımı var. bin civarı vermiştik 2 sene önce. hem dekoratif hem de oynaması çok zevkli. parasına değdi.


hocam
(18.02.19)
Sınırı yok, bütçeme ve beğenmeme bağlı.
Yav altı üstü satranç diye düşünürsek zaten işin içinden çıkamayız, bu kafayla bakarsak 10 liralık set de pahalı, sonuçta gerekirse çakıl taşındam boncuktan dallardan set yapar oynarsın... Olay sevdiğin hobin olan bir şeye para vermekse iş ürünün malzeme kalitesine tasarımına ve senin bütçene kalıyor

Yardır


kambek
(19.02.19)
Verilir para değil


runner
(19.02.19)
(4)

Trans yağ mevzusu nedir

Merhaba. Ben skinny fat dedikleri gruptanım. Trans yağı kesmem gerekiyor ancak bu konuda cahilim. KFC, burger king mcdonalds gitmedik tamam ama herhsngi bir kafede de yemek yememeli? Dışardaki tüm yerler mi böyle yemek yapıyor? Dışarda nerde yemeli mesela? Ev yemek yerleri güvenilir midir
Merhaba. Ben skinny fat dedikleri gruptanım. Trans yağı kesmem gerekiyor ancak bu konuda cahilim. KFC, burger king mcdonalds gitmedik tamam ama herhsngi bir kafede de yemek yememeli? Dışardaki tüm yerler mi böyle yemek yapıyor?

Dışarda nerde yemeli mesela? Ev yemek yerleri güvenilir midir
Kızartmalarda da trans yağ var. Mesala karnıyarık bir ev yemeği ama içindeki kızarmış patlıcan yüzünden zararlı. Mesela balık yararlı bir yiyecek ama kızartınca hem yararı sıfıra iniyor, hem de trans yağ kaynağı oluyor. Aynı şekilde, paketlenmiş ürünlerin çoğunda trans yağ var. Cafede ızgara et, buğulama, haşlama, salata vs türü bir şey yerseniz bir zararı yok.


PhoenixRising
(15.02.19)
dışarda yemek konusunda sağlık algı listem: (lol)

1-ızgara, ama ucuz yerlerin ızgarası çok iyi temizlenmiyor tabii, temiz gözüken mümkünse ocakbaşı gibi mutfağı açık yerler.

2-ev yemekleri kesinlikle değil ne kadar yağ ne kadar tuz koymuş içine başka ne koymuş bence en belirsiz bunlar, çünkü tencere ya da fırın yemeği çoğu. sebze yemeklerine sağlıklıdır diye yöneliyorsunuz fakat nasıl pişirilmesi gerektiğini çok bilemediklerinden ya lezzetsiz ya daha da sağlıksız hale getirilerek yapılmış oluyor. bir nevi aşçının elinin ayarının şansına kalıyorsunuz.

3-güzel yapılmış sandviç/tost türevlerinin ev yemekleri konseptinden daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum hatta. mayonez bazlı sos koyulmamış olan (ekmeği de yumuşatıyo bu tarz soslar ve dokusu berbat oluyo zaten) basitçe peynir / füme / kurutulmuş ya da normal domates ya da yeşillikli. + ayran mesela..

4- kafede ise omlet sipariş ettiğim oluyor, zahmete girmeyeceklerse az yağlı yapmalarını rica ediyorum..yoksa normalden de fazla yağ kullanabiliyorlar çünkü

ama zaten genel olarak mümkün oldukça evde yiyecek bir şeyler hazırlayıp yanımda taşımaya çalışıyorum..

bu yazı da güzeldir, basmakalıp yazılmamış :yemek.com


blacksky
(15.02.19)
Balık kızartılınca yararı sıfıra iniyor diyen birinin düşüncelerini ciddiye alma bence. Genel olarak dışarıda yememeye çalış, yersen de ölmezsin korkma. Ev yemeği yapan yer de en ucuz yağı kullanır ama hamburgere göre daha iyidir.


@diffarentiationation
balık yağda kızartılınca, içindeki omega 3 asitleri bozuluyor ve kızartmanın etkisiyle, trans yağlar oluşuyor. Patates kızartınca kötü de, balık kızartınca nasıl iyi oluyor, merak ediyorum. Sadece ben değil, Osman Müftüoğlu ve bir çok doktor da aynı fikirde. Tabii, dinleyip dinlememek size kalmış.


PhoenixRising
(16.02.19)
(4)

Bahçeli evde köpek tuvaleti

Merhaba. Apartman dairesinden bahçeli eve geçiyorum. Her yer toprak, çimen. Acaba köpek buralara tuvaletini yapınca toprağa karışması ne kadar sürer? Toplayıp çöpe atmak gerekir mi? Teşekkürler
Merhaba. Apartman dairesinden bahçeli eve geçiyorum. Her yer toprak, çimen. Acaba köpek buralara tuvaletini yapınca toprağa karışması ne kadar sürer? Toplayıp çöpe atmak gerekir mi? Teşekkürler
Eğitirsen belli bir yere yapar. Kürekle alır atarsın. Çişini yapsın sağa sola çişten bişe olmaz. Ama kakası sıkıntı.


Ben serbest biraktim, istedigi yere siciyor paşa.
Alip atiyorum cope, sorun etmem boyle seyleri o benim canim. Bi de benimki ayiogluayi bir germen seppherd:)


Deathrow
(10.02.19)
Toprağa karışmaz. Kurur ve zamanla ufalanıp rüzgarla uçup gider. Tamamen yok olması zaman alır. Toplayıp çöpe atman gerekli veya köpeği sabah ve akşam serbest bırakacaksın, eğer etrafta boş tarla vb. yerler varsa oralara yapıp geri gelecek.


malheiros
(10.02.19)
gübre olur mu diye alttan sorduğunu düşündüm. hayır malesef olmuyor. inek keçi gibi değil bunların bokları. sırf zararlar yaa


jeharfi
(10.02.19)
(4)

Araba kumaş koltuk temizliği için

Ürün önerebilir misiniz? Garip lekeler oluştu özellikle arka koltukta. Üzerine sıkıp silebileceğim bi şeyler var mıdır acaba
Ürün önerebilir misiniz? Garip lekeler oluştu özellikle arka koltukta. Üzerine sıkıp silebileceğim bi şeyler var mıdır acaba
Döşeme lekelerinde bulaşık makinesi parlatıcısı.


rakidabalikolsa
(07.02.19)
urun.n11.com

linkteki ürünü arkadaşın arabasında denedik..
çocuğun kirlettiği arka koltuğu komple temizledi..
yorumları okuyup kendiniz karar verin isterseniz..
satıcıya sorular da sorabilirsiniz epey yardımcı oluyorlar o konuda..


strobist
(07.02.19)
www.hepsiburada.com

Mucize gibi bir üründür.


orient blue
(08.02.19)
(1)

telefondan aradığım ürünlerin pc'de reklam olarak çıkması

bu tam olarak nasıl oluyor? işkillenecek bir durum var mı acaba. şöyle ki, dün gece evde otururken wifi kullanmadan trendyol'dan kanvas tablo ve vitaminler'den omega 3 vitamini arattım. bugün işe gelip pc'yi açtım, bir haber sitesine girdim ve pat, dün aradığım ürünler karşımda. ortak wifi yok, tele
bu tam olarak nasıl oluyor? işkillenecek bir durum var mı acaba.

şöyle ki, dün gece evde otururken wifi kullanmadan trendyol'dan kanvas tablo ve vitaminler'den omega 3 vitamini arattım. bugün işe gelip pc'yi açtım, bir haber sitesine girdim ve pat, dün aradığım ürünler karşımda. ortak wifi yok, telefonumdaki hesaplardan giriş yapmış vs de değilim ancak bunun nasıl olduğunu merak ettim. evdeki bilgisayardan olsa anlarım ama iş yerindeki bilgisayardan olunca merak ettim açıkçası. acaba açıklayabilir mi bilen varsa? teşekkürler.
google, facebook vs. hesabın giriş yapmasan bile bir şekilde kayıtlıdır. arama yapmayı geçtim, siri sağ olsun konuştukların bile adsense'de önüne geliyor artık, iyice boku çıktı.


sir gawain
(04.02.19)
(2)

Kullandığınız herhangi bir vitamin, mineral vs hapı

Var mı acaba? Ginseng, koenzim q10 vs aklımıza ne gelirse. İşe yarıyor mu, yarıyorsa ne işe yarıyor acaba? Teşekkürler
Var mı acaba? Ginseng, koenzim q10 vs aklımıza ne gelirse.

İşe yarıyor mu, yarıyorsa ne işe yarıyor acaba? Teşekkürler
Alfa Lipoik Asit ve Omega-3 alıyorum.

Daha dirençli ve az acıkan biri yapıyor. Memnunum.


kaptankedi
(03.02.19)
sürekli kullanmıyorum ancak saçma sapan, nedensiz yere bir iç huzursuzluğu, baş ağrısı, bezginlik hissettiğimde zamanında hamile eşime verdikleri decavit diye bir multi-vitamin var, erkeklere de tavsiye ediliyormuş, ondan içiyorum 3-5 gün, eski standarda çekiyor beni.

bi tane q10'lu ginsengli, başka bilmem neli bi karışım vitamin daha var, ancak tadı ve kokusu tavuk yemine benzediği ve içtikten sonra 2-3 saat ağzıma tavuk yemi kokusu getirdiği için içmiyorum.

bir de b12 vitaminleri var. içmeye başladıktan bir süre sonra görmeye başladığım rüyaların gerçekliğinden rahatsız olup bırakmıştım.


yemrem
(03.02.19)
(4)

Burun ameliyatı olmuş olan bi bakabilir mi

Merhaba. Ben geçen sene septum deviasyonu ameliyatı + burun törpüsü oldum. Nefesim düzeldi rahat nefes alıyorum ama yaşam kalitem düştü çünkü burnum sürekli akıyor. Sanki nezleymişim gibi. Siz de böyle bir durum yaşadınız mı?
Merhaba. Ben geçen sene septum deviasyonu ameliyatı + burun törpüsü oldum. Nefesim düzeldi rahat nefes alıyorum ama yaşam kalitem düştü çünkü burnum sürekli akıyor. Sanki nezleymişim gibi. Siz de böyle bir durum yaşadınız mı?
hayir hiç yasamadim hatta tam tersi denilebilir. senede en az 3 kere nezle olurken bu sene bi kere bile olmadım ameliyattan sonra(mayıs 2018 ameliyat)


camene87
(27.01.19)
eylül 2017 ameliyat oldum dediklerin hiç olmadı nezle eskiden de yılda 1 oluyordum şimdi de aynı. bi doktoruna görün. ayrıca biraz daha beklemen de gerekebilir normale dönüş 2 yılı bulabiliyor


avatar is back
(27.01.19)
Kardeşim ameliyattan sonra aynısını yaşıyor. Ama sadece kış aylarında oluyormuş o sebeple alerji de olabilir bilmiyoruz.


sacrilegious
(27.01.19)
bende 2 ay kadar oldu sonra geçti. 1 sene geçmeyenler biliyorum. bir dr vücut opere edilen bölgeye tepki veriyor, normal demişti.


nodrap
(27.01.19)
(6)

Moğollar ile oynayabileceğimiz bi oyun var mı

Doğru düzgün herhangi bi oyun oynamışlığım yok şimdiye kadar. Bi oyunda moğollar olarak oynamak istiyorum. Öneriniz var mıdır acaba
Doğru düzgün herhangi bi oyun oynamışlığım yok şimdiye kadar. Bi oyunda moğollar olarak oynamak istiyorum. Öneriniz var mıdır acaba
shogun: total war - the mongol invasion


sanat guresi
(22.01.19)
age of empires


anily
(22.01.19)
rise of nations


sir gawain
(22.01.19)
Attila total war


civilization V


(4)

Ekran kartı önerebilir misiniz

Ofis için pc toplamıştım 8 gb ram, 480 gb ssd falan aldım ama oyun oynamam diye ekran kartı almamıştım. Şimdi ben buna ekran kartı takabilir miyim? Nedense football manager, knight online, age of mythology gibi oyunlara tekrar sarasım geldi eski zamanlardaki gibi. Unutmuşum pc işlerini. Ne önerirsin
Ofis için pc toplamıştım 8 gb ram, 480 gb ssd falan aldım ama oyun oynamam diye ekran kartı almamıştım. Şimdi ben buna ekran kartı takabilir miyim? Nedense football manager, knight online, age of mythology gibi oyunlara tekrar sarasım geldi eski zamanlardaki gibi.

Unutmuşum pc işlerini. Ne önerirsiniz?
Sıfır mı ikinci el mi istiyorsun?
Bütçe ne kadar?


eski oyunlari oynamak icin iyi bir ekran kartina gerek yok. onboard kart o oyunlari oynatmak icin yeterli olur


crucio
(14.01.19)
crucio +1

o oyunlar için intel HD graphics yeter. Ama yeni oyunları da oynarım dersen yeni alıp takabilirsin tabii. Paran varsa nVidia 1080 falan olur.


himmet dayi
(14.01.19)
600-700 liraya bi tane mini 1050ti alsan seni ihya eder


runner
(15.01.19)
(1)

ceza hukuku konusunda tavsiye verebilecek hukukçu

var mıdır acaba? stajımı yeni başlattım. ağırlığımı ceza hukukuna vermek istiyorum. okulda okutulan cmk, genel hükümler gibi kitapları mı ezberlemeli yoksa asliye, ağır ceza mahkemelerinde dosya mı incelemeli? biraz sudan çıkmış balık gibiyim. okul ile ofis/adliye çok çok farklı. tavsiyelerinizi bek
var mıdır acaba? stajımı yeni başlattım. ağırlığımı ceza hukukuna vermek istiyorum. okulda okutulan cmk, genel hükümler gibi kitapları mı ezberlemeli yoksa asliye, ağır ceza mahkemelerinde dosya mı incelemeli? biraz sudan çıkmış balık gibiyim. okul ile ofis/adliye çok çok farklı.

tavsiyelerinizi bekliyorum.
dosyaları başından sonuna kadar incelemeniz faydanıza olacaktır. ne kadar çok olay okursanız o kadar ufkunuz açılır. bu, tck için böyle.

ama cmk için, öncelikle teorik bilginizi pekiştirmek amacıyla kanunu bol bol okumalısınız. mesleğe başladığınızda alabildiğiniz kadar çok cmk alarak uygulamanın içinde olmaya çalışın. bu sayede okuyarak edindiğiniz bilgileri pratikle harmanlayabilir konuma geleceksiniz.

yazarken böyle kolay fakat cmk okumak gerçekten tam bir işkence gibi gelebilir. okuduğunuz pek çok cümle aklınızda bile kalmayacaktır uygulamada bir örnekle karşılaşmadığınız sürece. bu sebeple kanunun özellikle tutuklama, arama gibi çok sık kullanılan bölümleri üzerine ağırlık verin.

başarılar dilerim.


lisw
(08.01.19)
(4)

Concerta kullanan var mı

merhaba. ben işim gereği bir oturuşta 30-40 sayfalık raporlar okumak ve bunların her satırını aklıma kazımak zorundayım. ancak son zamanlarda beynimde fena durgunluk var. sayfanın yarısına geldiğimde fark ediyorum ki o sırada sadece gözlerim okuyor, aklım ise ''akşam nereye gitsem'', ''enflasyon sen
merhaba. ben işim gereği bir oturuşta 30-40 sayfalık raporlar okumak ve bunların her satırını aklıma kazımak zorundayım. ancak son zamanlarda beynimde fena durgunluk var. sayfanın yarısına geldiğimde fark ediyorum ki o sırada sadece gözlerim okuyor, aklım ise ''akşam nereye gitsem'', ''enflasyon seneye kaç olur ki'' gibi gereksiz düşüncelere dalıyor. okuyorum okuyorum anlamıyorum.

doktor ise ritalin ve concerta gibi şeylerden bahsediyor. acaba deneyimleyeniniz oldu mu hiç? iş hayatında başarı getirir mi?
mucizevi bir ilaç değil ama katkı sağlar eğer problem dikkat eksikliğiyse.


Bana taşikardiden başka bir şey yapmıyordu


utkumon
(27.12.18)
concerta da ritalin de kullandım. atı hızl at eşeği hızlı eşek yapıyor. ben çok verim alamadım concertadan. ama ritalini çift kullanınca iyi oluyordu. başka sorun olursa yanıtlarım.


lata
(27.12.18)
25 yaşın üzerindeyseniz doktor yazsa bile Ritalin alamıyorsunuz.

Her iki ilacı da kullandım/kullanıyorum. Tabii etkisi oluyor, sonuçta narkotik ilaçlar; ancak şuna karar vermeniz gerekiyor: Bu çalışma için merkezi sinir sistemimi etkileyecek bir ilaç kullanmama değecek mi?

Şahsi tavsiyem pomodoro yöntemini biraz araştırmanız yönünde. Sonra besin takviyesi. Son ihtimal ilaç kullanmak olsun.


(12)

Mobeseler, güvenlik kameraları vs hakkında

Düşünceleriniz neler? Kamu güvenliği ile bireylerin özgürlüklerinin kısıtlanmaması arasındaki çizginin iyi ayarlandığını düşünüyor musunuz?Adım başı kamera olmasını destekler misiniz?
Düşünceleriniz neler? Kamu güvenliği ile bireylerin özgürlüklerinin kısıtlanmaması arasındaki çizginin iyi ayarlandığını düşünüyor musunuz?

Adım başı kamera olmasını destekler misiniz?
Polislere güvenmiyorum.


empty man
(25.12.18)
Kameraların arkasındaki insanların kim olduğuyla alakalı. İnsanın gücü ele geçirme gibi zaafları olmasaydı Bu toplumu izleme sistemleri distopya yerine ütopya yaratırdı. Sıfıra inen suç oranları, verimli örgütlenme gibi. Ama işte illaki birileri sabote edecek, kötüye kullanacak diye düşünüyorsun ki çoğunlukla da öyle.


nrn
(25.12.18)
Her adim basi kamera olmali ama bunlari kimse izlememeli, asla geriye donemeyecek sekilde sifreli olmali.
Mahkeme karari oldugunda acilabilmeli, acildiginda da kullaniciya haber verilmeli.

Bu da birak bizim ulkeyi dunyada bile imkansiz. Boyle ideal sistemler var(veritabani diyelim) uluslararasi sertifkali falan, onlara bile birileri mudahale edebiliyor.

Hash'li saklaniyor sandiginiz sifreler lazim olunca şak diye aciliyor.


acemi
(25.12.18)
Ben kameradan da ote artik hepimizin birer cip yardimi ile isaretlenmesinden yanayim. Polis istediginde kim ne zaman nerede bulunmus gorebilmeli. Evet dogru ellerde olmasi kosulu ile.


lynda.com
(25.12.18)
Bence insan haklarına aykırı.


Delay Fuze
(25.12.18)
İnsan hakları vb. konularda bir şey diyemeyeceğim ama kamu güvenliği açısından çağımızda olmazsa olmaz konumunda. Öyle ki devletin gören gözü diyebilirim. Birçok olay mobeseler sayesinde aydınlatılıyor. Genelde yerel kameralar kalitesizliğinden dolayı bir işe yaramıyor. Mobeseler daha profesyonel cihazlar olduğu için suçu aydınlatmada daha başarılı. Emin olun başlığa yazan arkadaşlar terör potansiyeli olan il ve ilçelerde ne kadar işe yaradığını görseler daha farklı düşüneceklerdi. Varlığı bile çok büyük caydırıcılık.


amanos
(25.12.18)
olmasi gereken birsey. sokaklar halka acik yerlerdir, privacy'den bahsedilemez. toplumun guvenligi icin olmali.


crucio
(25.12.18)
Cok agir gizlilik ihlalleridir. Faydadan cok zarari vardir. Kisisel ozgurluklere buyuklugu maalesef anlasilmaktan cok uzak bir tehdittir. Boyle sistemlerin emin ellerde olacagi ve kalacagi dusuncesi cok naif bir inanctir.


dunal
(25.12.18)
rahat rahat hırsızlık yapamaz olduk ag... şaka bir yana kişisel hakların ihlali olarak görüyorum. uç bir örnek olabilir ama bugün cidden çok çok fazla sıkışıp acilen bir duvara işesen yarın haberlerdesin... halbuki bu durumun önüne geçebilmek için kamuya açık wc'ler çok çok az. bunun dışında milyonlarca örnek daha var. ben basite indirgedim.


Tears of Devil
(25.12.18)
Bence çok daha yaygınlaşmalı, her yere yerleştirilmeli. Bir insan, mesela bir çocuk kaybolduğunda kaybolduğu andan itibaren adım adım kameralardan takip edilip nereye gittiği/götürüldüğü bulunabilmeli.

Sokakta gezen insan için özgürlüğünün kısıtlanmasıyla ne alakası var Allah aşkına?

Gizli bir şey yapmıyorsam sokakta kaydımın alınması neden kötü olsun, en basit ihtimal ile eşinizi aldatıyorsunuzdur kayıt altına alınmak istemezsiniz.


John Bloor
(26.12.18)
Çin'de en son vatandaşları yürüyüşlerinden (arkaları dönük olsa bile) tanıyacak bir sistem geliştirilmişti. [1]

Bence bu kadarı biraz fazla, ulusal güvenlik ayağına kulağımızın arkasını bile devletlere emanet etmek rahatsız edici. Amerika'da da trafikte dubalara, tabelalara, akla gelmeyecek başka bir sürü yere kameralar yerleştirilmiş ve bunlar FBI, DEA, NSA bunlar sürekli izliyor, dinliyor, takip ediyor insanları. [2]

Bence bu kadarı fazla. Engellenmiş bir sürü saldırı, bizim ruhumuz duymadan paketlenmiş bir sürü kişi vardır eminim ama sadece izleyici cihazların sayısını/yaygınlığını artırmak da tek çözüm olmamalı. Biraz gizlilik lütfen...

[1]: www.dunyahalleri.com
[2]: qz.com


chicha
(26.12.18)
Bu konuda akademik bir çalışma var mı bilmiyorum ama etkinliğinden şüpheliyim. Adam canlı bomba olmuş veya terörist, eylem yapacak, aman kamera var yapmayım en iyisi diye vazgeçecek değil. Hırsızlık açısından belki faydası olabilir de, o da hırsızlığın yapılacağı evi/dükkanı ilgilendiren bi konu, sokak kamerasına ne gerek var? Gasp falan desen orada da sorun adamı korkutarak çözebileceğin kadar basit değil. Dolayısıyla bu kameraların asıl konuyu çok ciddi bir şekilde ıskaladığını düşünüyorum genelde.


(3)

Başkalarına zarar vermedikçe özgürsün anlayışı

Bu görüşü savunan düşünür kimdi acaba? Bi hukuk felsefesi kitabında okumuştum zamanında ama unuttum. Özgürlüklerimiz başkalarının yaşam alanına müdahale ediyorsa, o özgürlük değildir gibi bir şey diyordu.
Bu görüşü savunan düşünür kimdi acaba? Bi hukuk felsefesi kitabında okumuştum zamanında ama unuttum.

Özgürlüklerimiz başkalarının yaşam alanına müdahale ediyorsa, o özgürlük değildir gibi bir şey diyordu.
bunu özellikle biri mi söylemiş bilmiyorum ama "özgürlük" kavramının tanımı bu zaten.


kibritsuyu
(20.12.18)
Aradığım düşünür Stuart Mill’miş :)


Valla stuart millin değil herhalde o esasen. Orijinali 'Your right to swing your arm leaves off where my right not to have my nose struck begins' diye geçiyormuş ve john finch diye biri demiş ilk.


(5)

Yüzde kızarıklık için cildiyeciye giden var mı

Acaba ne gibi bi yöntem izleniyor genelde, bilgi verebilir misiniz? Yüze iğne vuruluyor mu? Benim bahsettiğim burun ve kenarlarında belli zamanlarda beliren kızarıklık. https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn%3AANd9GcRpCFKP6bfOAvRNbDz6GIKwUTuT_D4x6U15kBY0QVcWdyWnSEx9 Örnek olarak bu. Ama baz
Acaba ne gibi bi yöntem izleniyor genelde, bilgi verebilir misiniz? Yüze iğne vuruluyor mu?

Benim bahsettiğim burun ve kenarlarında belli zamanlarda beliren kızarıklık. encrypted-tbn0.gstatic.com Örnek olarak bu. Ama bazen kendi kendine yok olup sonra geri geliyor.

Bilgilendirirseniz sevinirim
seboreik dermatit gibi bir şey mi acaba? öyle sıcaktan kızarmış gibi değil de bi deri rahatsızlığı gibi gözüküyo, gidilir niye gidilmesin.


olutaklidi
(15.12.18)
ben böyle bir şey için gitmiştim. antishistamik bir ilaç vermişti. eğer kızarıklar ciddi olursa kaşıma olursa diye bir pomad vermişti.


silver apple
(15.12.18)
roza hastalığı.


iddaaci
(15.12.18)
rozasea teşhisine katılıyorum. benim de yanaklarımda var, stres kaynaklı olduğu söyleniyor ve arada kaşıntı yapar. roza krem var onu sürdüğüm zaman iyi hissediyorum ama yine bir doktora görünmeniz iyi olur tabii


austenn
(15.12.18)
aynı şikayeten ben de gittim stresten dedi doktor. yaklaşık 1 1.5 senedir böyle ve asla geçmiyor. bunun için iki tane krem verdi gene devam ederse gel dedi ama gitmedim. krem olarak da hamertan ve fuggy verdi.


spackinq
(16.12.18)
(5)

Kötü hissetmiyorum ama öksürüyorum

Yaklaşık 15 gündür öksürüyorum. Zencefil, ıhlamur vs her şeyi denedim. Galiba ilaç şart oldu, öneriniz var mı? Vücudum dinç, hasta hissetmiyorum ama çok öksürüyorum. Sigara falan da yok. Ne yapmalı ki?
Yaklaşık 15 gündür öksürüyorum. Zencefil, ıhlamur vs her şeyi denedim. Galiba ilaç şart oldu, öneriniz var mı?

Vücudum dinç, hasta hissetmiyorum ama çok öksürüyorum. Sigara falan da yok. Ne yapmalı ki?
Reflu, ses teli nodülü, larenjit de oksurtur.


a summer day
(12.12.18)
eğer sabah akşam bir küp şeker kadar taze zencefil rendeleyip yutuyorsan buna rağmen geçmiyorsa doktora gitmen gerekir. kuru zencefilse aroması ıvırı zıvırı uçmuştur bayatlamıştır ondan işe yaramıyor olabilir.

taze zencefil gibi öksürüğü şakdiye kesen bişey yok.

bir de soğan suyu var öksürük için o da çok iyi geliyor.

1 soğanı soy 4e böl, üstüne 1.5 su bardağı su koy, 10 dakika kaynat ılıyınca iç.

bunu da günde 3 defa içebilirsin.

ama kesmiyorsa doktor şart.


killerbee
(12.12.18)
Ben de böyle 2 ay öksürdüm. Alerji çıktı. Alerjik bir durum olabilir. Burun akıntısı, tükürme falan oluyor mu?


@windows evet bazen akıntı oluyor ama ben burun ameliyatı olmuştum o yüzdendir diye düşünüyordum


ben de yaklasik 1 aydir bu sekilde oksuruyorum (kuru oksuruk). vucut sapasaglam ates, halsizlik vs. yok.

ilk basta cok balgam cikariyordum simdi o da kesildi ama hala sabah kalktigimda ve gece oksuruk oluyor.

eczaneden surup aldim bi seye yaramadi. (sigara da var bolca)
siyah turptan bal suzup ictim biraz ise yaradi ama gecirmedi. zencefili deniyim bi de.


brkylmz
(12.12.18)
(4)

Hukuk fakültesi mezunları

Mezun olduktan sonra hangi alana yöneldiniz? İcra, ceza, ticaret vs? Adliye stajı yaparken ne tür şekilde kendinizi geliştiriyordunuz? Örneğin dilekçe yazımı, icra takibi ya da cmk vs. Hala ders kitabı falan okuyor musunuz? Kısaca bilgilendirirseniz sevinirim :)
Mezun olduktan sonra hangi alana yöneldiniz? İcra, ceza, ticaret vs? Adliye stajı yaparken ne tür şekilde kendinizi geliştiriyordunuz? Örneğin dilekçe yazımı, icra takibi ya da cmk vs.

Hala ders kitabı falan okuyor musunuz? Kısaca bilgilendirirseniz sevinirim :)
Borçlar, ticaret, milletlerarası özel.

Adliye stajı yaparken kendimi geliştirmek için adliyede mümkün olduğunca az kalıp ofise dönüp okumaya, araştırmaya ve dilekçe yazmaya çalışıyordum. :)

Dilekçe yazımı, karar okuma, kitap ve makale okuma hiç bitmedi, yıllardır hala devam ediyorum. Ömür biter, okuma bitmez.


p133mmx
(10.12.18)
adliye stajinda bol bol dava dosyası okuduğum dönemler oldu. Müzekkere nereye yazılır nasıl yazılır ? Duruşmada kim nerde durur ne söylenir usul hukuku vs. O yüzden bu süreci illa ofiste geçirmeli diye bir şey yok.


Süreci elbette sırf ofiste geçirmeyin ama adliyede yapacağınız gözlemlerle edinebileceğiniz bilgiler sınırlı ve bunları kısa zamanda alıyorsunuz. 6 ay çok uzun zaman. Adliyede harcamayın bu zamanın hepsini.


p133mmx
(10.12.18)
Ne kadar da çok soru soruluyor hukuk sektörü çalışanlarına son günlerde, bir şey mi oluyor acaba :)

Stajyer avukatım, her şeyi öğrenmek için her şeyi yapıyorum. Eşşek gibi çalışıyorum, adliyeye de gidiyorum, dilekçe de yazıyorum, sözleşme de hazırlıyorum, çeviri de yapıyorum... Aklına gelebilecek her hususta bir şeyler yapıyorum, stajyerlik dönemimi bu şekilde geçirip kendime katabildiğim her şeyi katmaya bakıyorum zira önümüzdeki 3 yıl içinde kendi büromu açma amacım var. O sebeple her şeyi öğrenmem lazım kısa sürede. Şu an için özel olarak bir alana bilerek yönelmiyorum çünkü staj dönemi temel atmadır bana kalırsa, temeli sağlam atıp sonra süslemeleri yapmak daha mantıklı geliyor bana. Ruhsatı aldıktan sonra bir alana yöneleceğim, şimdilik her şeyi öğrenebildiğim kadar öğrenmeye çalışıyorum.

Not: Ben icra yapmayacağım öğrenmeme gerek yok demek dünyanın en en en büyük yanılgısıdır. Bunu icrayla aşırı az haşır neşir olan biri ama öğrenmek için her icra işine atlayan biri olarak söylüyorum. İcra öğrenmeden kılını kıpırdatamazsın bu meslekte dava avukatlığı yapıyorsan.


fırt
(11.12.18)
(5)

Paxera iç huzursuzluğa etkili olur mu

Deneyimi olan var mıdır acaba? Fena iç sıkıntısı ama. Her şey kötü olacak hissine. 2 sene önceki mahkeme tarihinden beri :( yani “amaan ölümlü dünya ya nolursa olsun” moduna sokar mı acaba insanı
Deneyimi olan var mıdır acaba? Fena iç sıkıntısı ama. Her şey kötü olacak hissine. 2 sene önceki mahkeme tarihinden beri :( yani “amaan ölümlü dünya ya nolursa olsun” moduna sokar mı acaba insanı
mahkeme olayını anlamadım.

ne zamandır kullanıyorsunuz? eğer yeniyseniz prospektüsünde yazar yan etkileri. yanlış hatırlamıyorsam iç sıkıntısı, intihar isteği vb şeyler yazıyordu. eğer uzun zamandır kullanıyorsanız vücudunuz alışmıştır, psikiyatristiniz dozu yükseltmek ister belki.


nice tnetennba
(30.11.18)
@nice tnetennba, daha 2 gün oldu başlayalı :) o yüzden sormuştum deneyimi olan var mı diye. Cipralex ve prozac’tan sonuç alamamıştık


Annem kullanıyordu bir faydasını gördüğünü düşünmüyorum.


goodz
(30.11.18)
anlıyorum. ben 1.5 sene kadar kullanmıştım, tekrar başladım, o iç sıkıntısı normaldir paxera'da. huzursuz bacak sendromu, uykuda terleme, titreme, ani üşümeler, seğirme gibi yan etkileri de vardır.


nice tnetennba
(30.11.18)
minmum 2 hafta-1 ay süre ver.


(6)

Hukuk ofisine geçmiş birine odası için hediye

Bir hukuk bürosunda kendisine oda verilen bir arkadaşıma odası için bir şeyler almak istiyorum. Dekor vs öyle şeyleri seviyor. Odası bomboş henüz. Masa, dosya dolabı ve koltuğu var sadece.Acaba ne önerirsiniz? Ya da direkt site olarak göz atabileceğim bi yer?
Bir hukuk bürosunda kendisine oda verilen bir arkadaşıma odası için bir şeyler almak istiyorum. Dekor vs öyle şeyleri seviyor. Odası bomboş henüz. Masa, dosya dolabı ve koltuğu var sadece.

Acaba ne önerirsiniz? Ya da direkt site olarak göz atabileceğim bi yer?
Ceket asmak için kullanılan askılardan, şövalye mi ne deniyordu. Hem işine yarar hem bir ömür nereye taşınsa odasına götürür, hem hemen hergün aldığınız hediyeyi kullanacağından sürekli hatırlanırsınız


yemrem
(23.11.18)
Dilsiz uşak


Aerdem
(23.11.18)
themis biblosu vs almayın derim,

dilsiz uşak olabilir, çok kullanılıyor çünkü. ihtiyaç duyulan bir şey.


sümen al.


lata
(23.11.18)
lata +1

Kaliteli bir sümen al


nhtzmc
(23.11.18)
(4)

Fotoğraf çektirmekle foto çoğaltmak aynı fiyat mı

Bilgisi olan var mı acaba? Elimde 1 biyometrik foto mevcut ve 8 tane olması gerekiyor. Ona göre fotoğrafçıya gideceğim. Teşekkürler
Bilgisi olan var mı acaba? Elimde 1 biyometrik foto mevcut ve 8 tane olması gerekiyor.

Ona göre fotoğrafçıya gideceğim. Teşekkürler
çoğu yerde evet. hatta ilk vesikalığı çektirdiğiniz yer ile çoğaltacağınız yer aynı değilse, zaten çoğaltmazlar.


tss
(21.11.18)
değil. daha ucuza halletmek istiyorsanız büyük bir kırtasiyeye gidin çok çok ucuza hallederler.


kablelvuku
(21.11.18)
Fotoğrafçıların neredeyse tamamında, vesikalığı nerede çektirdiğinizle ilgilenmeyip çoğaltıyorlar.


joker hakki
(21.11.18)
çoğaltmak istediğinizde de çekmeye yakın bir para istiyorlar.
yine de hazırlanıp uğraşmaktansa, elinizde varsa onu çoğaltabilirsiniz.


biseysorcaktim
(21.11.18)
(6)

Kendi imkanlarıyla yabanci dil öğrenen

Tanıdığınız var mı acaba? Kendi imkandan kastım özel hoca, kurs ve yurt dışı olmadan. İngilizce harici mesela ispanyolca ya da rusça. Hevesim çok ama kendimi kandırmak mı olur bilemiyorum. Konu anlatımlı cd’ler falan yok mudur ki? Neyse, var mıdır “şu şu kişi cidden evde kendi öğrendi” diye şahit ol
Tanıdığınız var mı acaba? Kendi imkandan kastım özel hoca, kurs ve yurt dışı olmadan. İngilizce harici mesela ispanyolca ya da rusça.

Hevesim çok ama kendimi kandırmak mı olur bilemiyorum. Konu anlatımlı cd’ler falan yok mudur ki?

Neyse, var mıdır “şu şu kişi cidden evde kendi öğrendi” diye şahit olduğunuz acaba
Üni arkadaşım baya oturup almanca öğrenmişti internetten falan kasa kasa. Şimdi almanya'da iş buldu. Ama baya çalışkan bir çocuk yani baya emek lazım.


30 yaşında işsiz bir mühendis arkadaşım internetten hoca ile ingilizce dersi çalışıyor (ücretli). faydalı olduğunu söyledi. ben evde yabancı dil çalışacak motivasyonu bulamazdım açıkçası.


İtalyanca'yı belli bir yere kadar evde kendim öğrendim. Daha karmaşık yapılarla karşılaşmaya başlayınca kursa gitmiştim. Evde de öğrenilebilirdi ama daha fazla vakit alırdı gibi geliyor. Şimdi yine evde devam edeceğim geliştirmek ve üst seviyeye geçmek için. Yine evde cdler kitaplar vs. vasıtasıyla Yunanca öğrenmek gibi bir planım var, inşallah yapabilirim.
Sorunuza gelince öğrenilebilir ama motivasyonu kaybetmemek lazım. Sonuçta kurs, okul gibi yerlerde motivasyonumuz dersi geçmek, kuru atlamak, not veya para oluyor. Evdeyse genelde böyle bir zorunluluk olmadığı için zaman zaman savsaklanıyor. O zamanlarda youtube'dan öğrenmek istediğiniz dilde vloglar izleyebilir, uygulamalar indirebilir, o dilin native'leri ya da öğrenenlerin olduğu plafformlarda takılabilirsiniz.


Ben de kendi kendine öğrenmeye başlayıp üstüne kursa giden bir insanım (Japonca). Kursun bana tek katkısı beni bir düzene sokması oldu. Her hafta kurstan önce ödev yapıp önceki haftayı tekrar ediyordum; ama böyle bir zorunluluk olmayınca ben de salıyorum. Bugün bakarım yarın bakarım diye birikiyor. Ama disiplinle kesinlikle mümkün. Kursta yaptığımız kitaplar ve daha fazlası elimde var. Motivasyon varsa kendi kendinize de gayet dil öğrenirsiniz. İnternette zibilyon tane kaynak ve imkan var.


(3)

Bir silah türü

Galiba john wick filminde gördüm. Shotgun tarzı ama uzun mesafeye yani en azından orta mesafeye de etkili. Tutuş tıpkı pompalılar gibi ama gayet seri şekilde sıkıyor. 8 ya da 16 mermili olabilir emin değilim.Acaba bu tarz bi silah bilen var mı?Özetle pompalının daha seri ve uzun menzilli hali yani.
Galiba john wick filminde gördüm. Shotgun tarzı ama uzun mesafeye yani en azından orta mesafeye de etkili. Tutuş tıpkı pompalılar gibi ama gayet seri şekilde sıkıyor. 8 ya da 16 mermili olabilir emin değilim.

Acaba bu tarz bi silah bilen var mı?

Özetle pompalının daha seri ve uzun menzilli hali yani.
Tactical shotgun dedikleri sey mi?


acemi
(16.11.18)
O filmde yivsiz tüfek kullanılacağını sanmam, biraz daha bilgi vermen lazım.

"Gayet seri sıkıyor"

Her defasında atıcının tetiğe basmasıyla mı yoksa tam otomatik seri mi?

Şarjör var mı?

Her atıştan sonra bir manüple yapılıyor mu yoksa her tetiğe bastığında atıyor mu?

qph.fs.quoracdn.net

www.imfdb.org

www.imfdb.org

www.pewpewtactical.com


John Bloor
(17.11.18)
John Wick' deki yanılmıyorsam Kel- Tec KSG. O tarz Saiga S12, M1216 var. Dağ 2' de kelin kullandığı silah da var. Baktım Türk yapımı UTS 15 miş.


(4)

Zenmate kullananlar bakabilir mi

Ben bu programı kullanırken internete girmedi bi süre, hiçbi siteyi açmadı. Sonra bilgisayarı resetledim ve açınca “bir yazılım proxy ayarlarınızı ele geçirmiş gibi görünüyor” uyarısı aldım. Bu normal mi acaba? Kaldırayım mı zenmate’i
Ben bu programı kullanırken internete girmedi bi süre, hiçbi siteyi açmadı. Sonra bilgisayarı resetledim ve açınca “bir yazılım proxy ayarlarınızı ele geçirmiş gibi görünüyor” uyarısı aldım. Bu normal mi acaba? Kaldırayım mı zenmate’i
bahsettiği yazılım zenmate zaten. proxy ayarlarını değiştiriyor ki vpn çalışsın.


sutlu nescafe
(10.11.18)
@sutlu, ama uyarının devamında “tüm bilgilerinizi ele geçirebilie, verilerle oynama yapabilir” falan da diyordu. Dedim acaba kamerayı, mikrofonu falan mı hacklediler :)


teoride ele geçirebilirler ve verilerle oynama yapabilirler. çünkü tüm interneti adamların bağlantısı üzerinden yani zenmate üzerinden gönderip alıyorsun. bundan korkuyorsan zenmate dahil hiçbir vpn hizmeti kullanma :)


sutlu nescafe
(10.11.18)
en temizi kendi vpn'ini kurmak. ayda 5 dolar gibi bir ücrete digital ocean gibi bir platforma kendi vpn'ini kurup kullanabilirsin.

internette nasıl yapılacağına dair pek çok açıklama var.


avianthem
(10.11.18)
(17)

Sek içildiğinde surat ekşitmeyecek viski

Ne önerirsiniz? Bunu başka yerlerde de sormuştum. Yok chivas regal, yok JB yok red label falan dediler. İkisini de denedim ve sonuç malum. Başarısız :) 10 senelik viski içicisi adam bunları tabi sek içer, başlangıç soruyordum halbuki. Migrosta bulabileceğim, önerilerinizi bekliyorum efendim.
Ne önerirsiniz? Bunu başka yerlerde de sormuştum. Yok chivas regal, yok JB yok red label falan dediler. İkisini de denedim ve sonuç malum. Başarısız :) 10 senelik viski içicisi adam bunları tabi sek içer, başlangıç soruyordum halbuki.

Migrosta bulabileceğim, önerilerinizi bekliyorum efendim.
BAllı varmış bi' tane o olabilir belki.


apdulera
(05.11.18)
JB ve Red Label sek içim için üretilmiş viskiler değil, karışım amaçlılar daha çok o nedenle sek içmek zor olabilir. İrlanda viskileri nispeten daha yumuşak ve meyvemsidir Jameson veya Tullamore Dew deneyebilirsin. Bourbon (Amerikan viskisi) de daha tatlı ve vanilya/karamel notaları içerdğinden daha rahat olabilir. Jim Beam/Jim Beam Black önerebilirim. Gentlemen Jack'i hiç içmedim ama içiminin çok rahat olduğunu duymuştum ancak o biraz tuzlu gelebilir normalde viski içmeyen birine. Ballı viskileri deneyebilirsin ama onlara da pek viski denemez bence (Jack Daniels Tenessy Honey ya da Jim Beam Honey). Bunların dışında Dimple ya da Johnnie Walker Black Label da önerebilirim.


(bkz: aberlour)


jack n brooks
(05.11.18)
bu biraz alışma meselesidir. benim de yüzüm ekşiyordu başlarda şimdi mis gibi. gentleman jack varsa onu dene.


prasinos
(05.11.18)
single malt viskileri araştırın, bölgelere göre bakınca mutlaka damat zevkinize uygun olanını bulacaksınız.


MtKrt
(05.11.18)
Kimin surati olduguna gore degisir tabi. :)
Jameson, Glenlivet diyeyim ben de.


xenophobe
(05.11.18)
woodford reserve, bullet rye whiskey bilene sordum, boyle dedi. buyuk migroslarda veya en kotu ihtimalle macrocenter da bulabilirsin dedi.


mavicorap
(05.11.18)
Öyle bir dünya yoktur. Burada benden daha sağlam viskici yoktur inan bana.


adwokat
(05.11.18)
ben de jameson diyorum. şişeden kafaya dikilip içilesi oyşş


zozjotejmnk
(05.11.18)
Bourbon veya irish


ninotevtidze
(06.11.18)
kaliteli viskiden anlamam ama piyasadaki jb, red label, black label, blue label, jack daniels, ballentines, vat 69 ve adını hatırlamadığım pahalı/3. sınıf viskileri denedim.

Aralarında en tatlı içimi olan açık ara chivas regal'di. Viski gurmelerinin daha iyi önerileri olacaktır ama piyasadaki en kolay içimi olan cr.

jack daniels'ın ballısını önermişler ama viski değil o, likör. Azıcık viski tadı var sadece.


kimlanbu
(06.11.18)
hocam
sek icmenin sırrı
boz buzlu icmek


kingcyrax
(06.11.18)
kaliteli single malt viski daha yumuşak olacak diye bir kaide yok, hatta türüne göre daha bile ağır ve kokulu olabilir. viski seven ve içmeye alışanlar için single maltlar yumuşak ya da içimi kolay gelebilir ama normal viskiden nefret eden birinin bin liralık single malt sevmesi pek mümkün değil, en azından aradaki fark akla kara gibi olmaz. o yüzden beklentini düşür ve içtiğin şeyin tadını kavramaya çalış, kendini yüz buruşturmaya değil de anlamaya odakla, yuttuktan sonra ağzında kalan tadın yediğin başka nelere benzediğini anlamaya çalış. alkol bu, tabii ki surat ekşitecek ama viskide de ararsan bulunacak tatlar var.

öte yandan, olmuyorsa zorlamanın da alemi yok. ben bu kadar konuştum ama tadını özellikle sevdiğim ya da aradığım için içtiğim bir alkol yok cardinal melon haricinde; zaten tadı güzel diyebileceğim tek alkollü içki de o zaten.


Bruce
(06.11.18)
Jameson. İçemedim dersen gel buradayım.


heidi'nin dedesi
(06.11.18)
Proper twelve


Tears of Devil
(06.11.18)
@king yok ya, bu viskinin hastalari viskiye asla buz koymuyorlar, seyreltmesin tadini bozmasin diye, sirf bunun icin buz seklinde taslar var onlari da buzlukda sogutup viskinin icine atiyorlar. bir damla suya bile tahammulleri yok.

bir de viskinin kulturel koken oldugu yerlerde cok farkli anlamlari var bir cesit hayat kaynagi falan gibi goruluyor.
tabi burada 200 yil falan oncesinden bahsediyorum, belki daha eski...
misal eski zamanlarda su kaynagi temiz mi kirli mi belli degil, fakat alkolde mikrop uremedigi icin resmen tehlikesiz icecek olarak goruluyor, yine eski zamanlarda bir yerin mi agiyor, hop viski ile uyustuyuorsun kendini, yaran mi var, hop viski ile temizliyorsun yarayi, cunku alkol orani yuksek resmen yara temizleyici gibi.
yani eski zamanlarda diyelim ki biri seni vurdu, kursunu cikarmalari lazim, biraz yaraya viski dokuyorlar, biraz kursunu ciakracak alete dokuyorlar, biraz da sana iciriyorlar, hayatini kurtariyor.

bence icilen seye olan duygusal kulturel baglilik da onemli, viski ile burbon arasindaki farki okuyarak baslayabilirsin. bunlarin arkasi hep tarih dersi resmen, sampanya ile prosecco arasindaki fark gibi birsey. bizim kulturumuzde de biraz var. rakiyi raki kulturunden ayirabilir misin? cinayet olur.


mavicorap
(06.11.18)
(2)

Bir film arıyorum. Konusu şöyle

Adamın biri evliliğinden hiç memnun değil ve sürekli arayışta. Bi gün işe giderken bir kadına çarpıyor arabayla ve kadın komaya giriyor. Daha sonra kadının ailesi hastaneye geliyor ve çarpan adamı kızlarının sevgilisi sanıyor. Adam da hiç bozuntuya vermeden bu oyunu oynamaya devam ediyor. Hem komada
Adamın biri evliliğinden hiç memnun değil ve sürekli arayışta. Bi gün işe giderken bir kadına çarpıyor arabayla ve kadın komaya giriyor. Daha sonra kadının ailesi hastaneye geliyor ve çarpan adamı kızlarının sevgilisi sanıyor. Adam da hiç bozuntuya vermeden bu oyunu oynamaya devam ediyor. Hem komadaki kız ve ailesi, hem de karısı.

Avrupa sineması olduğundan eminim. Bilem var mı acaba
Bu dediginin disi olan versiyonunu izlemistim ben ya :) "While You Were Sleeping " konu biraz degisik gerci de.


superfluid
(30.10.18)
valla merak edip baya aradım uygun keywordlerle ama çıkmadı. :/ biraz daha tarif etsen? ya da emin misin detayların bunlar olduğuna?


nıç
(30.10.18)
(10)

Sağlıklı beslenmek çok pahalı değil mi

Yeni spora başlamıştım. Markete hindi eti, yumurta, ton balığı ve süt almaya girdim. 94 lira tuttu. Siz nasıl hem ucuz hem sağlıklı beslenebiliyorsunuz?
Yeni spora başlamıştım. Markete hindi eti, yumurta, ton balığı ve süt almaya girdim. 94 lira tuttu.

Siz nasıl hem ucuz hem sağlıklı beslenebiliyorsunuz?
çok pahalı evet.
ton balığı listeyi şişirmiştir, insanlar tavuk yiyor. gerçi o da 30 oldu kilosu.


cedex
(29.10.18)
Bim - A101 - Şok üçlüsünden alışveriş yaparak başlayabilirsin. Mahallende tavukçu varsa tavuğu falan ondan al, marketlerden daha ucuz ve taze oluyor. Bizim buradaki marketlerde bir kilo tavuk göğsü 24 lira. tavukçuda 16. üstelik daha güzel olduğu çok net.


hitokiri kenshin
(29.10.18)
beslenemiyoruz....


Organik bile almamışsın
Organik almaya başladığında asıl ne kadar pahalınolduğunu göreceksin


fasulyek
(29.10.18)
beslenemiyoruz +1
çok pahalı evet :(


pati
(29.10.18)
Kapitalizmin sunduğu sağlıklı beslenme evet çok pahalı. Ben bir çok yiyeceğimi kendim üretiyorum. Nanemi yoğurdumu. Sebze alış verişimi pazardan alıyorum. Ete bir şey diyemem yalnız.


for day to break
(29.10.18)
Yukarda saydığın gıdaların hiçbirinde lif yok, nasıl sağlıklı?


Sağlıklı beslenme pahalı değil, yani düşünüldüğü anlamda pahalı değil yoksa dünya geneline göre evet bizde ürünler pahalı ama ucuza getirmek de bizim elimizde, kolaya kaçmayıp biraz araştırmacı olursak daha ucuza halletmek de mümkün. Mesela sağlıklı beslenme deyince akla direkt hayvansal beslenme geldiği için pahalı gibi duruyor ama öyle değil. Öncelikle sebzelerin hepsi ucuz; ıspanak pırasa taze fasulye patlıcan dereotu maydanoz brokoli karnabahar, bunların hepsi ucuz ama yenmiyor, halbuki beslenmenin büyük bir kısmını sebzeler oluşturmalı, yeşillik yemeden tükettiğiniz hayvansal ürünler vücutta efektif olarak kullanılamıyor, öncelikle bunu bilmek lazım. Hatta bunları pazardan falan alırsanız çok daha ucuza geliyor. İkincisi, mesela balık mevsimindeyiz. Birkaç gün önce eşek kadar palamut aldık 17 liraydı 2 kişi bitiremedik. Onun dışında 30'lu M boy yumurta Migros'ta 27 lira, ben gidip Migros'tan yumurta almam, yaşadığın semtteki herhangi bir markete gitsen 30'lu yumurta 17-18 lira, ben 17 liraya aldım, L boy, biraz daha kassam daha ucuzunu da bulurum ama gerek yok. Ha kırmızı et pahalı, ona yapacak bir şey yok, hep pahalıydı zaten, tavuk da son dönemde artışa geçti ama onu ucuza kapatmak da kolay; marketten almak yerine kasaptan daha ucuza alınabiliyor, Metro gibi büyük marketlerde de nispeten daha ucuza alınıyor, oradan da toplu olarak alınabilir. Yani Migros'ta kilosu 25-30 lira olan tavuk göğsünü daha yerel marketlerde ya da kasapta veya toplu satış yapan marketlerde daha ucuza alabilirsiniz, ben genelde öyle yapıyorum. Bunların dışında bakliyatlar var. Bir paket nohut alıp yanında 2 tane yumurta haşlayıp yediğinde çok iyi bir antrenman sonrası öğünü olabilir; proteinse protein karbonhidratsa karbonhidrat, bunları da keşfetmek lazım. Ha tüm bunlara rağmen genele göre yine de pahalı değil mi? Evet pahalı ama sağlıksız beslensen o da pahalı. Bi kutu pizza alsan yine aynı parayı ödüyorsun, çok değişmiyor.


angelus
(29.10.18)
Sağlıklı beslenmekten kasıt nedir, o önemli tabii.

Şöyle söyleyeyim; geçtiğimiz kış maddi anlamda çok ciddi problemler yaşadım. Öyle böyle değil, bildiğin fakirdim açıkçası. Sadece evde yemek zorundaydım ve sebze, bakliyat ağırlıklı besleniyordum. Genelde internetten farklı tariflere bakarak yemek yapıyorum. Et yememe gibi bir durumum da yok aslında ama fakirlikten en ucuz yoldan lezzetli ve besleyici neler yapabilirim diye araştırır dururdum, oldukça da kolaydı açıkçası düzen oturtmak. Ha bilmiyorum bu arada tesadüf müdür ama hiç hasta olmadan geçirdim o kışı.


soso
(29.10.18)
Food inc belgeselinin ana fikri buydu zaten.

Adam 1 kilo sebze alacagima tonla hamburger alir yerim diyordu.
Saglikli urunleri depolamasi tasimasi pahali. Bunu ucuzlatmanin da pek yolu yok, bu yuzden hormonlu tavuk yemek zorundayiz.


acemi
(29.10.18)
(18)

Ne marka su içiyorsunuz?

Belli bi marka alışkanlığınız var mı yoksa markette ne denk gelirse mi?
Belli bi marka alışkanlığınız var mı yoksa markette ne denk gelirse mi?
erikliye alışınca diğerlerine para veresim gelmiyor


çeşme


killerbee
(26.10.18)
waterbox ile arıtıyom.


Tears of Devil
(26.10.18)
ne denk gelirse ama adı sanı duyulmamış markaları almıyorum.


tabirimekruh
(26.10.18)
Erikli


stavro
(26.10.18)
Munzur


eazy
(26.10.18)
musluk+brita


evde damacana olarak hayat, pet olarak sırma kullanıyorum. dışarda ne ucuz görürsem çok ucuzlardan olmamak üzere.


neverlose
(26.10.18)
isyerinde abant ve sasirtici sekilde cok memnunum. evde erikli.


in vino veritas
(26.10.18)
javsu veya aoç


arıtma cihazı suyu. en iyi su'dan daha iyi.


binder dandet
(26.10.18)
Önceden Erikli derdim Fuska içene kadar. Nitekim e-bebek tüm mağazalarında fuska satmaya başlamış. İçimi ne kadar yumuşak oradan sen anla.


o ben degilim
(26.10.18)
Türkiyede içtiğim en güzel su Niksar Belediyesinin suyu. Görürsem bir yerde ilk tercihim o olur.

not: Tokatlı bile değilim. ama su çok iyi.


AlsterWasser
(26.10.18)
Sultan


tss
(26.10.18)
Bizim mahalledeki ilkokula su satan bir şirket var. SuAda diye. MEB de sürekli bunları denetliyor. Öyle bir gün adam geçerken sordum eve de servisiniz var mı diye. Getiririz abi dedi. Telefonla adama çağrı atıyorum bir damacana getiriyor okula giderken :D Onu içiyorum. Üstelik epey ucuz. İnşallah musluktan doldurup getirmiyordur :D


hitokiri kenshin
(26.10.18)
Valla genelde Saka marka görürsem alıyorum. Erikli'nin damacana suyunu içiyorduk ofiste. Çeşme suyundan farksız bence. Bilerek kaçındığım markalar var, almıyorum. Erikli (abartılmış balon zaten), Damla, Çenesuyu, Sırmakeş. Özellikle bu dördünü bilerek almıyorum.


m e b
(26.10.18)
çeşme suyu içiyorum. kamp dışında dışarıdan da su almam. en son yaz başında cam şişesini kullanmak için damla diye bir markanın suyunu almıştım. dışarı çıkacağım zaman onu doldurup çantama atıyorum.


misterturist
(26.10.18)
Çesme suyu+1
Disarida da neye denk geldiysem onu alıyorum.


Amaranta ursula
(26.10.18)
(1)

Elimdeki acer chromebook ne kadar eder

Pek kullanmışlığım yok. Chromebook olduğu için alıcısı da olmuyor sanırım. 270 dolara amerikadan almıştım ama ihtiyaç fazlası oldu. Acer chromebook 14 cb3-431 serisi. Bilen var mıdır acaba? 650-700 e falan bırakayım diyorum. Alet şu: https://i.hizliresim.com/j69k2g.jpg
Pek kullanmışlığım yok. Chromebook olduğu için alıcısı da olmuyor sanırım. 270 dolara amerikadan almıştım ama ihtiyaç fazlası oldu.

Acer chromebook 14 cb3-431 serisi.

Bilen var mıdır acaba? 650-700 e falan bırakayım diyorum.

Alet şu: i.hizliresim.com
Selam hocam ben ilgilenebilirim. Özel mesaj yolluyorum


bensendegilim
(25.10.18)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.