Giriş
(2)

Davraz mı Saklıkent mi?

Kar görmek istiyorum. Filmlerdeki gibi böyle isviçre avusturya dağları ortamları oluyor ya, ona yakın böyle dükkanların, otellerin tokatlamadığı bi yer. Sizce hangisi? İkisine de yakınım.
Kar görmek istiyorum. Filmlerdeki gibi böyle isviçre avusturya dağları ortamları oluyor ya, ona yakın böyle dükkanların, otellerin tokatlamadığı bi yer.

Sizce hangisi? İkisine de yakınım.
dükkanların-otellerin tokatlamadığı yer yok. ikisine de gittim. davraz sanki daha uçsuz bucaksız görünmüştü, öyle hatırlıyorum ama aralarında çok da büyük bir fark yok. saklıkent derim. en yakın hangisiyse o.


MtKrt
(20.01.20)
saklıkente gitmedim ama davrazda tokatlanacak bir şey yok zaten. kayak merkezinin dibinde konaklamak istiyorsanız zaten paraya kıymanız gerekir. üniversitenin uygulama oteli vardı muadillerine göre uygundu fiyatı diye hatırlıyorum. araba varsa dağ yolundaki köyde konaklarsınız, ucuza gelir. kayak merkezinde yeme içme anlamında zaten 2 tesis var klasik sucuk ekmek meşrubat satan. onlar da şehre göre pahalı tabi ama bir kayak merkezine göre ucuz sayılır. tavsiye ederim.


temasettin
(21.01.20)
(1)

Trafik kazasından sonra özel hastane ameliyat masrafını

Karşı tarafın sigortası karşılar mı? Bi bilginiz var mı acaba? Tutar 16 bin lira. Bacaklardaki platinler değişecek. Karşı taraf yüzde 75 kusurlu.Bilgilendirirseniz çok sevinirim.
Karşı tarafın sigortası karşılar mı? Bi bilginiz var mı acaba? Tutar 16 bin lira. Bacaklardaki platinler değişecek. Karşı taraf yüzde 75 kusurlu.

Bilgilendirirseniz çok sevinirim.
karşılıyor ama önce ödeyip sonra mı rücu ediliyor yoksa hastane sigorta şirketine mi faturalandırıyor onu tam bilmiyorum.


patiska
(15.01.20)
(6)

Sanayicinin genel bakım yapıyorum deyip yapmaması

Sizce mümkün mü? Şu polen filtresi, motor yağı vs onlardan bahsediyorum. Hadi yağı koymuştur ama hava filtresi polen filtresi vs değiştirmemiş olma ihtimali var mı? Çünkü ne klima performansım arttı ne de başka bi şey. Ne dersiniz? Bana mı öyle gelmiştir?
Sizce mümkün mü? Şu polen filtresi, motor yağı vs onlardan bahsediyorum. Hadi yağı koymuştur ama hava filtresi polen filtresi vs değiştirmemiş olma ihtimali var mı?

Çünkü ne klima performansım arttı ne de başka bi şey.

Ne dersiniz? Bana mı öyle gelmiştir?
çıkan parçalar ya da değişen parçalar mal sahibine verilir. düstur budur vermiyorlar mı ya da istemiyor musunuz?

ayrıca bu işlemler çok basit işlemler ben kendim yapıyorum öyle diyim. böyle basit işler için yapıyorum diyip kasıtlı şekilde yapmama olmaz tahminimce.


turbo sadık
(13.01.20)
yapmamış olabilirler. daha önce başıma geldi.

ben zincirli arabada v kayışı değiştiren sanayi servisi duydum. kadıncağızdan almışlar bir de parasını utanmamışlar da.


ozdek
(13.01.20)
klima iyi çalışmıyorsa gazına baktırcan
filtre temiz hava üflemesini sağlar


bir soru sorcam
(13.01.20)
leasing ve kiralık araçlarda hava filtresine hava tutup geri takarlar. kabin filtresi genelde değişmez. yağ ve yağ filteleri değişir çünkü sonucu daha risklidir.

klima performansı araç eski ise gaz basıncı ile alakalıdır. filtre çok fark yaratmaz. ama sağlık için kabin hava filtresi her sene değişmelidir (kullanma kılavuzunda önerilmese bile)


sttc
(13.01.20)
Polen filtre yeri boktan bir yerdeyse araçta onu değişmemiş olabilirler, ama filtre değişse de değişmese de hatta yerinden sökseniz de klima performansında artış ya da azalış hissetmezsiniz, alakası yok çünkü.

Huylandıysan yutibiden araç modeline göre polen filtre yerine ve nasıl söküldüğüne bak, sök bak bakalım yeni mi?


John Bloor
(14.01.20)
size öyle gelmiştir muhtemelen. ama sanayide senin arabanın parçalarını alıp başka araca bile takarlar.


(6)

1 gb ekran kartı işe yaramaz mı

Merhaba. Bende 8 gb ram, 480’lik de ssd si olan bi bilgisayar var. . Bazen daralıyorum, arada oyun oynayayım dedim. Bilgisayarcıyı aradım getir takalım diye, 1 gb hiç takma bence falan dedi oyun için. Bi şey değişmeyecek dedi. Halbuki fm 19 bile çalıştıramadım ekran kartsız. Biraz eski kaldım bu kon
Merhaba. Bende 8 gb ram, 480’lik de ssd si olan bi bilgisayar var. . Bazen daralıyorum, arada oyun oynayayım dedim. Bilgisayarcıyı aradım getir takalım diye, 1 gb hiç takma bence falan dedi oyun için. Bi şey değişmeyecek dedi. Halbuki fm 19 bile çalıştıramadım ekran kartsız. Biraz eski kaldım bu konularda. İşe yaramaz mı 1 gb ekran kartı? Derdim öyle yeni büyük oyunlar da değil, bizim eski internet kafe oyunları falan da olur maksat kafa dağıtmak.
yarar dostum bilgisayarcıyı sallama. aç youtube a bak her şeyin videosu var zor da değil ekran kartı takmak.


aelfinn
(06.01.20)
özelliğine, kalitesine göre değişir. kaç gb olduğu bazen önemli olmuyor. 8 gb ekran kartı 1000 liraya da var, 10000 liraya da. çekirdek hızı, bellek hızı gibi faktörler var performansı ve fiyatı etkileyen.

1 gb ekran kartı yerine göre kaliteli ise işe yarayabilir fakat oyunların donanım gereksinimleri genelde 2 veya 4 gb üzeri olduğu için çalışırlar mı bilmiyorum. hiç açmaya da bilir veya açılır fakat performans düşük olabilir. biraz daha eski oyunlar söz konusuysa sorun olmaz ama.


kahverengi mont
(06.01.20)
Artık devir değişti, ekran kartının bellek miktarı değil, modeli önemli. Yani birçok ekran kartı modeli var, taktırmak istediğiniz kartın modelini söyleyin yardımcı olalım. Hem bilgisayarcılara bu konuda güvenmeyin. Ya başkasının bilgisayarından aldıkları perte çıkmış ekran kartlarını takarlar, ya dandik ekran kartını fahiş fiyata size itelerler veya da iyi bir ekran kartı olsa nile 10 katına satarlar. Hem her ekran kartı her anakarta olmaz. Bilgisayarınızın özelliklerini yazın, yardımcı olmaya çalışırız.


ya yarar. fm19 olur counter strike olur witcher 1&2 olur fallout new vegas olur. bunlarin hepsini 512 mb lik bir kartla oynadim.

ama anlamadigim bilgisayarci mi getirecek size karti yoksa evde sizin kosede duran kartiniz mi var? eger kart sizdeyse takmasi gercekten cok kolay.


tanaka
(07.01.20)
1gb kartın modeli ne?


argent dawn
(07.01.20)
ekran kartının modeli de, bellek miktarı da önemlidir.
misal, artık oyunların grafik ayarları bölümünde bir bar çıkar ve bu bar ekran kartınızın sahip olduğu bellek miktarına göre belirlenir.
grafik ayarlarını yükselttikçe o bar dolmaya başlar ve ekran kartının bellek miktarı aşılınca uyarı verir.
tüm bu bilgiler ışığında;
"eski internet kafe oyunlarından" kasıt half-life, starcraft vs'ise evet, onları oynayabilirsiniz; ancak 2015'den itibaren çıkan herhangi bir oyunu oynamaya çalışacak olursanız, ekran kartınız sıcak tavada ki tereyağı misali eriyecektir.
uyarıldınız.


pangea
(07.01.20)
(1)

cahilce bir iphone fotoğraflar sorusu

2012 yılında sibirya'da blackberry telefonla çektirdiğim fotoğrafları 7 sene sonra mailden kendime attım, ordan da iphone'a kaydettim. sonra iphone telefon gitmiş hem fotoğraf tarihini günü gününe saati saatine sınıflandırmış, hem de nokta atışı konum bilgisi vermiş. 7 sene öncesinin. yani ''xx ayı,
2012 yılında sibirya'da blackberry telefonla çektirdiğim fotoğrafları 7 sene sonra mailden kendime attım, ordan da iphone'a kaydettim. sonra iphone telefon gitmiş hem fotoğraf tarihini günü gününe saati saatine sınıflandırmış, hem de nokta atışı konum bilgisi vermiş. 7 sene öncesinin. yani ''xx ayı, x saati, 2012 sibirya'' şeklinde. bu tam nasıl olabiliyor acaba?
O bilgiler fotoğrafın içinde saklanıyor. Sadece iphone'a özel bir şey degil. Belli ki 2012 yılında BB'de de varmış.


himmet dayi
(27.11.19)
(10)

Kurtarın beni bu öksürükten :(

Hasta değilim, sigaram falan da yok ama 1 aydır öksürüyorum. Saçma şekilde özellikle eve gelip uzandığımda başlıyor, dışarı çıkınca azalıyor. Hiçbir işe odaklanamıyorum. Balgamsız falan kuru kuru öksürük. Ayaktayken azalan öksürük oturumca veya yatınca coşuyor ne alakaysa.Pazartesiye kadar bekleyeme
Hasta değilim, sigaram falan da yok ama 1 aydır öksürüyorum. Saçma şekilde özellikle eve gelip uzandığımda başlıyor, dışarı çıkınca azalıyor. Hiçbir işe odaklanamıyorum. Balgamsız falan kuru kuru öksürük. Ayaktayken azalan öksürük oturumca veya yatınca coşuyor ne alakaysa.

Pazartesiye kadar bekleyemem bile doktor için, o derece eziyet. Nöbetçi eczaneye gitmeye hazırım, var mıdır benzer bir durum için kullandığınız bi ilaç?
Zerdecal/zencefil+bal yapip bir tatli kasigi yeriz. Ustune su icmek yok. Sendeki hastalik oksurugu degilmis, isine yarar mi bilmiyorum.


la.luna
(02.11.19)
Bende de oluyor birkaç senedir. Eylül sonu gibi başlıyor, bi iki ay gidiyor. Doktor alerjik bi durum olabilir demişti, göğüs hastalıklarına gitmem gerekiyormuş. Uzun vadede bunu düşünebilirsin. Kısa vadede ballı ıhlamur.


Hastasın, ama farkında değilsin. Uzanınca gelen kuru öksürük ilettir. Askerde olur genelde, gece koğuşta başlar, milleti rahatsız etmemek için zar zor tutarsın kendini, baktın olacak gibi değil tuvalete gideyim öksüreyim dersin, tuvalete gidince de öksürük gelmez.


el conquerador
(02.11.19)
Mutlaka göğüs doktoruna gidin.
Geçici çözüm olarak Notuss forte şurup. Günde 4 ölçek.


pro9it9is9
(03.11.19)
Siyah turp bal tarifine bakin. Benim kuru oksurugumu bu mucize kesti.


c1b2k3
(03.11.19)
bende de oluyor, ve hic bir ilac kesmiyor. cok uzun surdu ve geniz akintisindan kaynaklandigina kanaat getirdim. simdi azaldi hatta bitti ama iki ay falan surekli oksurdum. cok rahatsiz edici


exlibris
(03.11.19)
2 ay oksurduk evde. siyah turptan bal damitiyoduk en son. sonunda gecti ama gercekten illallah ettirdi.


brkylmz
(03.11.19)
Alerji doktoruna gidip test yaptır.


pisekar v2
(03.11.19)
Yaklaşık 10 yıldır öksüren bir kişi olarak açılın kenara. son 3 haftadır öksürük yok. Astım-alerjik bir bünyeye sahip bir insan olarak. Sürekli geniz akıntısı çektim. 3 hafta önce KBB uzmanına gittim 2 kutu agumentin 1000 mg kullandım sabah akşam 1 er tane attım. Ayrıca rinoceil burun spreyi günde 3 kez iki buruna 1 er fıs şeklinde. Şu an ne geniş akıntısı ne öksürük hiç birisi yok.
Size tavsiyem öksürüğünüzün ciğer kaynaklı mı yoksa geniz akıntısı kaynaklı mı bunu gözlemleyip ona göre ya göğüs hastalıklarına ya da KBB ye gitmeniz. Şimdiden geçmiş olsun.


creedwar
(03.11.19)
% 90 evde bir seye alerjiniz var, kedi fln var mi eve ya da bir kedi kopek girip cikti mi


oscar
(03.11.19)
(4)

Kabızlığın kısa sürede etkili ilacı var mı

Daha önce hiç bu yüzden doktora gitmemiştim. Probiyotik ye, su iç vs o tarz değil de normal ilacı var mı hemen etkili şekilde. Bilen var mı acaba?
Daha önce hiç bu yüzden doktora gitmemiştim. Probiyotik ye, su iç vs o tarz değil de normal ilacı var mı hemen etkili şekilde. Bilen var mı acaba?
osmolak birkaç saate etki gösteriyordu diye hatırlıyorum. yalnız mevcut fecesi yumuşatması daha uzun sürüyor. o yüzden kabız olmadan önce kullanmak lazım.


ya ben lan neyse
(01.11.19)
var. dulcolax


jeharfi
(01.11.19)
Bekunis
Bi tablet alıyosunuz geceden, sabaha tertemiz.


(6)

Sormadan suyu açıp bardağa döken restoranlar

5-10 lirasında değilim de, çok gıcık bi şey değil mi? Niye böyle yapıyor bazı işletmeler?
5-10 lirasında değilim de, çok gıcık bi şey değil mi? Niye böyle yapıyor bazı işletmeler?
hocam cevabı kendin vermişin bize niye soruyon? 5 10 liranı çarpmak için işte bu kadar basit.


Tears of Devil
(30.10.19)
ben böyle durumlarda kalkip gidiyorum.

millet böyle durumlarda "aman tadimiz kacmasin" modunda hareket ediyor türkiyede. aman arkadaslarla geldik laf olmasin filan.

su durumlarda müsteriye saygisi olmayan yerde yemek yiyecegime marketten sandwich alir yerim.


duygusuzromantik
(30.10.19)
Biz bizden izinsiz açılmış suyu reddettik. Birinde dokunmadığımız masada kalan suyun parasıni almaya kalktılar itiraz ettik. En büyük hassasiyetim. Bazı garsonlar öfkeyle bakıyor baksın.


for day to break
(30.10.19)
Her gelen müşteriden 5 lira kitleseler ohooo. Ben itiraz ediyorum genelde


all girls dream
(30.10.19)
Ara sıra gittiğim bir mekan geçenlerde yaptı bunu, benim de son gidişim oldu. Çok çirkin bir hareket.


nabrukk
(30.10.19)
Ben siparişi iptal eder ve kalkarım. Yanımda kim olursa olsun. Yanımda kadın olsa da öyle diretmeye gelmem. Bunları zaten rezil olma korkusuyla ses çıkaramazlar diye yapıyorlar.


indifferent
(30.10.19)
(1)

Conor Mcgregor’ın viskisini deneyen var mı

Proper 12’i. Nasıl buldunuz? Jameson’dan iyi mi?
Proper 12’i. Nasıl buldunuz? Jameson’dan iyi mi?
Pesinen soyleyeyim, denemedim, merak da etmedim. Ama konuyla ilgili bilgi vermek gerekirse, Jack Teeling bir konusmasinda Conor'in kendi marka viskisi uretimi icin Teeling Distillery'den talepte bulundugunu, ancak marka imajini dusurmemek icin kabul etmediklerini soylemisti. Buradan Teeling'den daha kotu sonucuna variriz. Kisisel olarak da zamaninin yarisini mahkemelerde geciren, ona buna satasip yumruk atan bir serseriye para kazandirmak istemedim.

Ek olarak, Jameson bence "iyi" sinifinda bir Irlanda viskisi degil. Ancak ne zamanki dunyanin en buyuk icki dagitimcilarindan birisi olan, Fransiz Pernod Ricard'a satildi, pazarlama faliyetleri ve dagitim agi aldi basini yurudu. Ama oyle basarili pazarlama yapilmis ki iste insanlar benchmark olarak Jameson'i alabiliyorlar.

Eger Irlanda viskisi ilginiz varsa benzer fiyat bandinda benim favorim Bushmills'in Black Bush serisi. Biraz daha butce ayirirsaniz Tullamore Dew, Red Breast ve Teeling oneririm.

Cevabimi Teeling damitimevinin duvarinda da yazan bir Irlanda atasozu ile bitirirsem:

"What whiskey will not cure, there is no cure for" :)


crown
(26.10.19)
(10)

Berbere kendi makas ve tarağımızı götürmek

Çok mu abartı? Yapan var mı? Bunu yapıyosan restoranlara da çatal bıçak götür o zaman diyen de oldu :)
Çok mu abartı? Yapan var mı? Bunu yapıyosan restoranlara da çatal bıçak götür o zaman diyen de oldu :)
çatal bıçağımı yanımda taşıyorum. berberim de çok temiz, ama berber değiştirirsem kesin yaparım. (zaten hayatta sakal traşı olmam)

yanıt: çok abartı değil ama sıradışı. bence yapılmalı


r evolution
(21.10.19)
Kadinim. Kuaförüme kendi taragimi götürüyorum tabii ki. Kuafor makasim yok olsa onu da gotururum.


hindistan cevizi
(21.10.19)
kadinlarda bu tarz titizlikler daha normal gorunuyor ama erkek kendi makas/taragiyla berbere giderse tassak konusu olur, net. ortadoguda yasiyorsun, makasa taraga gelene kadar.. abartmaya gerek yok.


cooperr
(21.10.19)
Berberle önceden anlaşıldığı taktirde normal bir hareket bence. Bu arada berber makaslarının iyi olanları çok pahalı diye biliyorum.


@ flexner, ben set olarak aldım. 300 tutmuştu


berberle konuşmadan gidersen dalga konusu olabilir.

onun yerine makas ve tarakları temizleyen makineler var 2-3 dkda onlarda bekletiyor bazıları öyle bir yer bulabilirsin belki.

bi de gittiğim berber istisnasız her kişinin saçını kesmeden önce yıkıyor. tarak yıkanmış saça değiyor. o da kriter olabilir.


ayin yazari
(21.10.19)
ben berber olsam kesmem başkasına git derim.


deranzo1
(21.10.19)
Berber yüzünden kafama mantar bulaştı. 2.5 senede zor yok edebildim. Kaliteli bir berbere git senden önce başkasına değen tarak makası sürmesin, aletleri sterilizatörden geçirip öyle kullansın


goodman
(21.10.19)
Berbere kendi berberimi götürüyorum. Bence sizinki az bile


paramolacak
(21.10.19)
Tarak makas değil de havlu götürmek daha elzem. Kimisi bildiğin kokuyor.


antihero
(21.10.19)
(3)

camlar aynı kalsa gözlüğün sadece çerçevesini

değiştirebilir miyim? numaralarım daha yeni yani camdan memnunum ama kalın çerçeve aldığım için pişman oldum. böyle bir değişiklik yapabilir miyim? gözlükçü camı söküp yeni çerçeveye takabilir mi
değiştirebilir miyim? numaralarım daha yeni yani camdan memnunum ama kalın çerçeve aldığım için pişman oldum. böyle bir değişiklik yapabilir miyim? gözlükçü camı söküp yeni çerçeveye takabilir mi
nope.


kablelvuku
(15.10.19)
camları çerçeveye göre kesiyorlar. olsa bile kısıtlı sayıda çerçeveden birini seçmen gerekir muhtemelen.


hadsafhada
(15.10.19)
ben de soruşturdum bunu baya ama olmuyor genelde. çerçevelerin de bi modası ve sezonu olduğu için camların vida yerleri vs aynı olmuyor. o yüzden yeni çerçeve şart oluyor.


dedim ben sana
(15.10.19)
(1)

Özel hastanede eeg yaptıran var mı

Acaba kısaca tecrübesini paylaşabilir mi, fiyat bilgisiyle? Uykumu alamıyorum diye burun ameliyatı oldum işe yaramadı. Deli gibi yorgun olsam da erkenden uyuyamıyorum. Uyandığımda dayak yemiş gibi uyanıyorum. Eeg çektireyim diyorum. İş hayatım verimli değil. Kendimden memnun değilim. Uykuluyum. Sene
Acaba kısaca tecrübesini paylaşabilir mi, fiyat bilgisiyle? Uykumu alamıyorum diye burun ameliyatı oldum işe yaramadı. Deli gibi yorgun olsam da erkenden uyuyamıyorum. Uyandığımda dayak yemiş gibi uyanıyorum. Eeg çektireyim diyorum. İş hayatım verimli değil. Kendimden memnun değilim. Uykuluyum. Senelerdir.

Fikir verebilecek var mı acaba.
devlette de yaptırabilirsiniz. nöroloji muayenesinden sonra çok yakın tarihe randevu almıştım ben. eğer uyku eeg'si ise o her yerde çekilmiyor. erenköy ruh sinir uyku polikliniği var mesela...


not dark yet
(09.10.19)
(5)

aracın silecek suyu fırlatan kısmı çalışmıyor

merhaba. sanayiye hiç gidesim yok. acaba fikri olan var mı? bi kere petrolden silecek suyu alıp doldurdum, sonra tekrar çalışmadı. kol çalışıyor, ses de geliyor ama su gelmiyor. şurayı kontrol et dediğiniz bi yer var mı acaba?
merhaba. sanayiye hiç gidesim yok. acaba fikri olan var mı? bi kere petrolden silecek suyu alıp doldurdum, sonra tekrar çalışmadı. kol çalışıyor, ses de geliyor ama su gelmiyor. şurayı kontrol et dediğiniz bi yer var mı acaba?
ucu tıkanmış olabilir mi? iğneyle açmayı deneyin kireçlenmiştir belki


veritaslibertas
(25.09.19)
Toplu iğneyi su çıkan yerlere sok belki tıkanmıştır.


kitik
(25.09.19)
Şu atan delikçikler pislikten tıkanmış olabilir. Toplu iğneyle delikleri açmaya çalışın.


Başkalaşım
(25.09.19)
Kaput açıkken bir bas, motor tarafından da gözle içeriye bir yere mi kaçıyor su. Hayırsa diğer arkadaşların dediğini yapıver


giovanne
(25.09.19)
Toplu iğne mantıklı olacaktır. Düğmeye bastığınıda ses gelmiyorsa motoru arızalanmıştır. Küçük bir şey sanırım.


birdenbire
(25.09.19)
(11)

Akşam içince gündüzüne çok erken ve temiz kalkan

Var mı benim gibi? Tüm arkadaşlarım işe geç kalıyorlar, pert halde oluyorlar. Ben alarmdan önce kalkıyorum. Niye böyle acaba. Aşırı içip ertesi gün erkenden kalkan var mı? Mide bulantısından vs o tarz durumlar hariç tabi
Var mı benim gibi? Tüm arkadaşlarım işe geç kalıyorlar, pert halde oluyorlar. Ben alarmdan önce kalkıyorum. Niye böyle acaba.

Aşırı içip ertesi gün erkenden kalkan var mı? Mide bulantısından vs o tarz durumlar hariç tabi
Ben de sorunsuz kalkıyorum genelde


Helal olsun valla. Ben içmeden kalkamıyorum


el conquerador
(18.09.19)
Normalden daha erken kalkıyorum.


her zaman olmuyo. her alkolle de olmuyo.
eve çok yorgun geldiğim zamanlar iki kapak jim beam içer, yatardım. uykuya yardımcı oluyo gibi geliyodu. aynısını vodka ile denedim. hiç uyuyamadım.


sinek kral
(18.09.19)
hangover mevzusunun sebebi vücudun susuz kalması diye biliyorum. yeterince su içiyorsan belki ondandır.


windows95
(18.09.19)
Her zaman olmaz, katılıyorum. Ayrıca yaş ilerledikçe ve alkol tüketimi düzenli olmaya başlayınca da hiç olmaz.


malheiros
(19.09.19)
hemen hergün alkol alırım. 35-50 cc arası rakı olur genelde. her sabah 7 de uyanır duşumu alır giyinirim. mutfakta bol su ile sıcak bir kahve ve arabaya atlarım. personelden yolumun üzerindeki 3 kişiyi de evlerinden alır işe giderim. işverenim ama herkesten önce işimin başındayım. ilk başlarda zor oluyordu ama şu anda hiç bir sıkıntı olmuyor.


ground
(19.09.19)
Evet ben de boyle gunlerin sabahında mesela haftasonu bile olsa 8 gibi uyanıyorum


Oyle cok dinc ve enerjik olmuyorum ama erken uyaniyorum evet. Normalde kalkabildigim saatten cok daha erken.
Esek gibi icip ertesi sabah erkenden kalkip Istanbul'a yakin denize gidip aksam donup sonraki sabah da ise gitmisligim var mesela.
Ayni sekilde sabah 4.30a kadar icip kusup edip 2 saat uykudan sonra sabah kalkip yurtdisindan gelen arkadasla butun gun istanbul'u gezip aksaminda da spor salonuna gitmisligim.


stavro
(19.09.19)
30 yasina kadar öyleydim, hala erken uyaniyorum ama asiri yorgun oluyorum


mamu
(19.09.19)
(8)

Tüm arkadaş çevresi evlenen var mı

Sizde de şöyle hafif bi afallama oldu mu? Yalnız hissetmek, evlenmediği için vebalı muamelesi görmek gibi durumlar oldu mu? Bu sorum evlilik düşünmeyenler için.
Sizde de şöyle hafif bi afallama oldu mu? Yalnız hissetmek, evlenmediği için vebalı muamelesi görmek gibi durumlar oldu mu?

Bu sorum evlilik düşünmeyenler için.
hayir (35, k)

bilakis ozel hissediyorum.


supergirl
(15.09.19)
Oldu malesef 30. İlk başlarda moralim bozuldu ama artık takmıyorum. Sadece işleri düşünce arıyorlar bende siktiri çeker gibi konuşuyorum, onlarda anlıyor durumu.


Topalordek
(15.09.19)
ilk başta oluyor, herkesin evlenmeye başlaması 26-27 yaşlarından 30'a kadar. 30'dan sonra tek kaldım evlenmeyen diye bir düşünüyorsun. sonra evlenenler boşanıyor, gelip sakın evlenme diyenler çok. böyle daha iyi.


Jesus Christ
(16.09.19)
Olmadı. Teker teker boşanıp gelip bana ağlıyorlar. Giden çeyreklerime üzülüyorum sadece.


lcha
(16.09.19)
Evet evlendiler, evlenmemis yeni arkadas ortami dahil ettim hayatima, cunku bir sure sonra ortak bir noktaniz kalmiyor, evlenenlerin ilk 4-5 yil tek konusu evlilik ve cocuk oldu benimkilerin.


eja
(16.09.19)
Sonunda evlenirsem bu yüzden evleneceğim herhalde. Tek tek evleniyor herkes, 5-6 sene sonra bi kahve içecek arkadaşım kalmayacak.


36 yaşındayım, kısa süre evli kalıp boşandım. Kimse bana evlen falan demiyor, vebalı gibi de hissetmiyorum. Çevremde evli olan herkes mutsuz, evliyken ben de mutsuzdum. Yurtdışına taşınma ve paperwork, ortak bir mal mülk yapımı, çocuk sahibi olmak dışında lüzumlu görmüyorum evliliği, böyle de devam ederim.


sopiro
(16.09.19)
tüm mahalle cevrem evli tek ben kaldım,afallamıyorum arada şakalar yapılır geçilir.yalnız hissetmiyorum,evlenmeyi düşünmüyorum.39E


siyahbeyaz1903
(20.09.19)
(5)

Diksiyon kursuna gitmiş olan var mı

İnternette hiç ücret bilgisi göremedim. Hep formu doldurun arayalım şeklinde. Ortalama Tutar hakkında bilgisi olan var mıdır acaba
İnternette hiç ücret bilgisi göremedim. Hep formu doldurun arayalım şeklinde. Ortalama Tutar hakkında bilgisi olan var mıdır acaba
başkent iletişim'in ücretleri sitelerinde mevcut. www.baskentiletisim.com


kahverengi mont
(11.09.19)
Diksiyon - Etkili Konuşma için gitmeye değer mi? Giden var mı?


scudman1
(11.09.19)
İsmekte gittim çok iyi idi


seyyar satıcı
(11.09.19)
Başkent ve dialog dışında (çok aşırı şanslı değilseniz yani istisnalar sizi bulmazsa) iyi yer bulmanız mümkün değil.
Türkçe öğretmenlerine ders verdiriyorlar..

Tiyatrocu ya da profesyonel spiker, seslendirmen gibi birinden özel ders alın ya da böyle hocaların olduğu bir yer bulun.

Hissedilir bir aksanınız varsa değer. Tabii siz hissetmeyebilirsiniz bir yılmaz erdoğan kadar aksanlı konuşmuyorsanız bile “kırık” bir telafuz bence düzeltilmeli.
Bi de onun dışında; konuşma/ artikülasyon problemi olanlar, sunum fobisi olanlar da oluyor, ihtiyacınızı saptayıp siz karar verin değer mi değmez mi.


jimjim
(11.09.19)
İsmek de gittim kursa. İstanbuldaysan tavsiye ederim gayet verimliydi.


(8)

Kredi kartı limitim fazla olmadı mı

Merhaba. İşbankasına kredi kartımı yenilemek için gitmiştim günü bitiyodu. 1200 tl olan limitini 9 bin tl yapmışlar yeni kartta. Böyle herkesin limitini arttırıyorlar mı kafadan?
Merhaba. İşbankasına kredi kartımı yenilemek için gitmiştim günü bitiyodu. 1200 tl olan limitini 9 bin tl yapmışlar yeni kartta.

Böyle herkesin limitini arttırıyorlar mı kafadan?
limit arttırma izni varsa evet yapabiliyorlar. daha önceden onay vermiş olmalısınız aksi halde yapmaları suç.


turbo sadık
(03.09.19)
eger capini biliyorsan ben olsam dokunmam. acik kredi iyidir.


cooperr
(03.09.19)
açık limit iyidir fakat bunun çalınması var zorla para çektirilmesi var var oglu var.

maaşın kadarı iyidir.

düşür bence. tedrigin olacaksın kartı her cıkarttıgında cunku


Techsavvy
(03.09.19)
Kredi Kartı Limitim 35 bin tl, ne zararı var ki ? bırak kalsın


paramolacak
(03.09.19)
çalınması var zorla para çektirilmesi durumunda kart sahibi sorumlu degil ki?

her kosulda zaten ihtiyacin olmayan hicbir seyi almiyor olman lazim. kart limiti 500 olsa da ayni 15000 olsa da.


hot potato
(03.09.19)
@hot potato

30 bin liralık karttan kayıp yaşadığında beyazlayan saçlardan da kart sahibi sorumlu değil mi?


Techsavvy
(03.09.19)
bir şekilde rızanı almışlardır sen farkında olmadan, yoksa iznin olmadan arttıramazlar.
bence limit gelirinin altında olmalı, kullanmayacağın limiti açık tutup risk oluşturmak çok anlamlı değil. haa çok acil ihtiyaçta zaten limit boşluğun varsa hemen limitini yükseltebilirsin.
bir alternatifte 9000 tl limitli tek kart yerine 4500 tl limitli iki ayrı bankanın kartını bulundurmak hem limit hem de sistem sorunlarına karşı daha akıllıca.


surprise
(03.09.19)
Sanırım gelirine göre bankalar arası toplam bir limit hakkın var.
Çaktırmadan hepsini kendilerine almışlar gibi geldi bana başka bankaya kaptırmamak için.


burfak
(04.09.19)
(6)

sağlık sorunu nedeniyle pöh'lükten ilişiği kesilen biri

acaba karakol polisliği için başvurabilir mi? meslekten atma sebepleri dizde menüsküs. ancak hiçbi şekilde bir problem yaratmıyor, tüm fiziksel aktivitelerde tam başarı. bu tarz bir durumla karşılaştınız mı hiç acaba?yani düz mantık yapıyorum. pöh olabilen biri karakol memuru her türlü olur, e pöh o
acaba karakol polisliği için başvurabilir mi? meslekten atma sebepleri dizde menüsküs. ancak hiçbi şekilde bir problem yaratmıyor, tüm fiziksel aktivitelerde tam başarı. bu tarz bir durumla karşılaştınız mı hiç acaba?

yani düz mantık yapıyorum. pöh olabilen biri karakol memuru her türlü olur, e pöh operasyonları için dizinde problem varsa, karakolda oturabilir diyorum. yanlış mı düşünüyorum?

teşekkürler.
bence polislik için engel değil, zaten askeri personelin çoğunda menisküs oluyor.
Bende menisküs yırtığı var ve hatta piyade asteğmen eğitim taburunda oluştu kimse evine git demedi.


jenasinans
(23.08.19)
Hikaye eksik gibi geldi bana. Bu tip olaylarda, menisküs falan, polislikten atılacağını sanmıyorum.

pöh'ten çıkarsa asayişe verirler, karakola verirler hadi hiç olmadı. Evrak işlerine verirler en kötü.


Orada başka bir durum olabilir mi? Devlet memuru çalışamayacak düzeydeyse malülen emekli edilir. Eğer o departmanda çalışamıyorsa başka bir bölüme sevki verilir. Senin ayağın kırık, senin menüsküsün var hadi yallah demez devlet, hiçbir memuruna.


aynabugusu
(23.08.19)
@aynabugusu polis okulunda öğrenciyken dizde menüsküs nedeniyle ilgili yönetmelik maddesi gereği okuldan atılma gerçekleşiyor. daha sonra dava açılıyor ve yürütmenin durdurulması kararı geliyor, okuldan mezun olunup göreve başlanıyor. sonra yine hastaneye sevk gerçekleştiriliyor ve sanki o an hiç mezun olmamış gibi ''bu dizle polis okulu okunmaz'' diyerek meslekten men gerçekleşiyor. durum tam olarak böyle. bence de saçma, o yüzden size sormak istedim.


Askeriyede uzman çavuşlar bu tip durumlarda refüze oluyorlar. Masa başı iş veriliyor. Ama sizin ki öğrenciyken gerçekleştiyse istememeleri normal.


filipis
(23.08.19)
Hocam olayın öncesi var. Yine bir haksızlık söz konusu fakat okul dönemindeki olaydan ötürü memuriyet elinden alınıyor. Yine de mahkeme yoluyla işini geri kazanabilir.


aynabugusu
(23.08.19)
(5)

Yaşlı bi kadın önümde bi arabaya çarptı

Park halindeki bi araca. Gidip baktım pek bi hasar göremedim. Plakası aklımda. Arabaya not bırakmalı mıyım?
Park halindeki bi araca. Gidip baktım pek bi hasar göremedim. Plakası aklımda. Arabaya not bırakmalı mıyım?
başına dert alma.boşver.


since1907
(20.08.19)
bırak tabi, ufak bir çizik olsa bile adamın bilmeye hakkı var. Kalkıp kendi numaranı yazmana gerek yok uğraşmak istemiyorsan ama en azından bir not bırak.


kimlanbu
(20.08.19)
hasar yoksa gerek yok, ufak tefek şeyler olabilir. hasar varsa not yaz.


ayin yazari
(20.08.19)
Kesinlikle bırak. Ayıp yaptığı çarpıp kaçmış bildiğin.


jacque
(20.08.19)
Tabi yaz ama nasıl ispatlayacak şahitlik yapmazsan. Ben senin yerinde olsam şahitlikte yaparım eğer görmüşsem. Doğrusu da bu zaten.


for day to break
(20.08.19)
(1)

duruşmalı istinafta beraat kararı verilebilir mi?

merhaba hukukçular. yerel mahkemede beraat kararı alan sanık için c.savcısı istinafa gider. istinaf yeniden duruşma yapar. bu duruşmada talep olarak beraat kararı mı isteyebiliriz yoksa istinaf başvurusunun esastan reddini mi? yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
merhaba hukukçular. yerel mahkemede beraat kararı alan sanık için c.savcısı istinafa gider. istinaf yeniden duruşma yapar. bu duruşmada talep olarak beraat kararı mı isteyebiliriz yoksa istinaf başvurusunun esastan reddini mi?

yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Merhabalar. Eğer müvekkiliniz beraat aldıysa ve savcılık istinafa başvurduysa siz başvurunun esastan reddini talep etmelisiniz. (Emin olmak adına bu şekilde karar aldığım bam zaptını kontrol ettim, kesin bilgi.)


(3)

günümüzdeki nesneler 1500 sene sonra tarihi eser sayılacak mı

fikriniz nedir bu konuda? mesela şimdilerde 1500 sene öncesine ait kap kacak bulsak çok değerli sayılır. bir komutanın zırhı nerdeyse paha biçilemez. atıyorum 1500 sene sonra trump ya da putin'in kravatı tarihi eser olarak görülecek mi? ya da toprağa gömeceğim iphone? playstation? vs.
fikriniz nedir bu konuda? mesela şimdilerde 1500 sene öncesine ait kap kacak bulsak çok değerli sayılır. bir komutanın zırhı nerdeyse paha biçilemez. atıyorum 1500 sene sonra trump ya da putin'in kravatı tarihi eser olarak görülecek mi? ya da toprağa gömeceğim iphone? playstation? vs.
Bugün koleksiyon değerinde olan antika eşyalar neden koleksiyon objesi oluyorsa, 1500 sene sonra da koleksiyon objesi olan şeyler o sebeplerle öyle olacaklar, misal bir el boyaması tabak diyelim, işlenmesi, kalitesi vs. değerini arttırıyor. Paşabahçe şeylerin bir değeri olmayacak. Trump'un kravatının da bir değeri kalacağını sanmıyorum. Birincisi dünya tarihine baktığında Trump kim, ikincisi neden kravat. Bugün bildiğimiz haliyle ülkeler kalırsa, o zaman belki ABD için önemi olur Trump'un kravatının. Ama sanmıyorum o zamana kalacağını, umarım kalmaz.
iPhone playstation falan da günde binlerce üretilen eşyalar, kendi başlarına bir değeri yok. Ama mesela The Orville dizisinde zaman kapsülünde içinde mesajlar, fotoğraflar olan bir iPhone buluyorlardı. O şekilde bir anlam ifade eder, bir değeri olur.
Düşüncelerim bu şekilde


mirafiori
(20.07.19)
ben üretim sayısının bunu etkileyeceğini düşünmüyorum. cok değil bi 70-80 sene önceki paralar bile tarihi olarak bi değere sahip. yüzyıllar önceki sikkeler ise gerçekten önemli. e bunlar da binlerce basiliyordu? ama şu an binlercesi var mı ortada yok? iPhone lar da kalmayacak. telefonun işi bitiyor atıyorsun çöpe ya da geri dönüşüme, bi şekilde parçalanıyor. 200-300 sene sonra bir iPhone ile 1800 lerden bir paranın bulunmasının oran olarak hemen hemen aynı olacağını düşünüyorum. telefon gibi alternatifi ve yenisi çok olan bi şeyi kim saklıyor ki? atıyoruz. 15-20 sene önceki telefonunu saklayan kaç kişiyiz? bi de ölüp üstümüze iki kuşak daha geldiğini düşünün. hiç kalmaz. o yüzden soruya cevabım evet.


mehmed resad
(20.07.19)
Bin beş yüz sene sonrasına kalacak mıyız, asıl soru bu.

Sizin sorunuza gelirsek, bahsettiğiniz nesnelerin yapıldığı dönemlerde dünya nüfusu şimdiye oranla çok çok daha az. Bir de ilk medeniyetlerin yerleşim yerlerinde bulunan nesneler zaten az bulunacak şeyler, bir de tarihsel açıdan önemi çok büyük. Antikada rağbet olması için tabi ki en önemli şeylerden biri de nadir bulunuyor olması. Bugün bizim kullandığımız çoğu şey unutulup gidecektir muhakkak. Bir dünya savaşı çıktığını daha dusunun, taş üstünde tas kalmayacak ve belki medeniyetler yeniden inşa edilmek zorunda kalınacak.
Bin beş yüz yıl sonrası için tahmin yapmak çok zor ama. Hala kalırlarsa, bugün Göbeklitepe'den cikacak bir kalıntı muhtemelen o zaman da değerli sayılacaktır. Atıyorum, Mona Lisa tablosu hem sanat eseri hem antika olması bakımından muhtemelen çok daha fazla değer taşıyacaktır. Playstation, iPhone için düz mantik bir tahmin yurutursem teknoloji müzelerinde vs sergilenir herhalde en fazla.


(2)

askerlik tecili hakkında

merhaba. internetten baktığımızda mezun olduktan sonra 2 ay içinde tecil başvurusu yapmamız gerektiği söyleniyor. 2018 yılının kasım ayında mezun oldum, diplomamı daha yeni alabildim. 2019 aralık ayında da tecilim bitiyor yazıyor e devlette. şimdi ben tecil edemez miyim? 2018 kasım mezunuyum ya, 202
merhaba. internetten baktığımızda mezun olduktan sonra 2 ay içinde tecil başvurusu yapmamız gerektiği söyleniyor. 2018 yılının kasım ayında mezun oldum, diplomamı daha yeni alabildim. 2019 aralık ayında da tecilim bitiyor yazıyor e devlette. şimdi ben tecil edemez miyim? 2018 kasım mezunuyum ya, 2020 kasım'a kadar hakkım olabiliyor mu yoksa 2 ay geçtiğniden hakkım kalmadı mı? yardımcı olursanız sevinirim, ona göre şubeye gideceğim.
Yoklama kaçağı olmuşundur büyük ihtimal, para cezası odersin daha sonra. Tecilin de yapılır sanırım. Şubeye git.


hakkın var, sadece kullanmak istediğini bildirmen lazım.


(5)

Antidepresanlar dikkat toplar mı

Yoksa dikkati dağıtır mı? Odaklanmaya yardımcı mı olur yoksa zombiye mi çevirir? Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.Bana yazılan Paxil 20.
Yoksa dikkati dağıtır mı? Odaklanmaya yardımcı mı olur yoksa zombiye mi çevirir?

Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Bana yazılan Paxil 20.
Ben Kullanmıyorum ama arkadaşımın dediğine göre dikkatini toplayamıyormuş. Çok fazla uyutuyormuş.


adwokat
(08.06.19)
Aslında tüm antidepresanlar aynı etkiyi göstermiyor. Mesela biri beni çok uyutunxa doktorun verdiği bir başkası enerji içeceği içmişim gibi yapıyordu


cemallamec
(08.06.19)
uyutur dikkat falan toplamaz. beyni uyuşturan şey nası dikkat toplasın.


mikahakkinen
(08.06.19)
bazısı kafanın gereksiz dağılmasını engellediği için odaklanmayı kolaylaştırıyor.


burfak
(08.06.19)
ssri kafandan atamadığın bir takıntın ya da rahatsızlığın varsa bunu rahatlatacağı içim dikkat toplar ama standart bir insan için dikkat toplamak gibi bir amacı-fonksiyonu yok.


orpheus
(08.06.19)
(2)

Jameson triple distilled

Merhaba. Başlıktaki viski bizim bildiğimiz chivas jack vs onlardan iyi midir? Viski kültürüm hiç yok. Bizim moskova’da çeşmeden votka akıyor, o yüzden :) Hediye geldi de, merak ettim kalitesini. Bilmem kaç 18 years falan yazmıyor üstünde. Onlardan değil yani. Ne dersiniz buna
Merhaba. Başlıktaki viski bizim bildiğimiz chivas jack vs onlardan iyi midir? Viski kültürüm hiç yok. Bizim moskova’da çeşmeden votka akıyor, o yüzden :)

Hediye geldi de, merak ettim kalitesini. Bilmem kaç 18 years falan yazmıyor üstünde. Onlardan değil yani. Ne dersiniz buna
Jameson irlanda Chivas iskoç Jack amerikan viskisidir. Bence chivas ve jack ile aynı kalitede. Fiyatları da aynıdır. Jack 1-2 euro daha ucuz olabilir.


kaptan memo
(04.06.19)
galiba jameson'un iyi viskileri var; ama klasik yesil sise viskileri vasattir. chivas ve jack biraz daha iyi olmasi lazim. fiyat olayi goreceli. ingiltere'de mesela jameson cok daha ucuz jack chivas'a gore. markette (indirim donemlerinde) 15pound'a falan rahat bulursun.


(5)

Aşırı aşırı aşırı rüya görmek

Merhaba. Bezmiş durumdayım. Her uyuduğumda kafamın içinde film dönüyor. Dinlenmek için yatıyorum, daha yorgun ve çarpıntılı kalkıyorum. Gün boyu detaylı hatırlıyorum rüyalarımı. Bazen kabus düzeyinde oluyor. Tek istediğim uykuya daldıktan sonra uyanana kadar hiçbi şey görmeyeyim, görsem de hatırlama
Merhaba. Bezmiş durumdayım. Her uyuduğumda kafamın içinde film dönüyor. Dinlenmek için yatıyorum, daha yorgun ve çarpıntılı kalkıyorum. Gün boyu detaylı hatırlıyorum rüyalarımı. Bazen kabus düzeyinde oluyor.

Tek istediğim uykuya daldıktan sonra uyanana kadar hiçbi şey görmeyeyim, görsem de hatırlamayayım. Kapkaranlık olsun zihnim. Ne önerirsiniz?
Rüya görmek daha çok rahatlatır beyni. Sen başk şeyden dolayı yoruluyorsundur ve onlar seni halsiz bırakıyordur bence.


dismainpula
(29.05.19)
Uyku eegsi


veritaslibertas
(29.05.19)
Aynı durumu yaşıyorum ben de, bir gecede 13 bölüm fantastik aksiyonu bol dizi çekiyormuş gibi. Uyumadan önce meditasyonu denedim, eh işte öyle aman aman faydası olmadı.

Son zamanlarda her gün ya da gün aşırı özellikle uykudan önce 45-50 dakika pilates ya da hızlı tempoda yürüyüş yapıyorum. Epey yorgun uyuduğum için eskisi kadar çok rüya görmüyorum galiba, daha dinç uyanıyorum.


@dismain cok sik ve arka arkaya ruya gormek zihni inanilmaz yoruyor, ben de bir aara yasiyordum benzer durumlari, arka arkaya ve birbiriyle alakasiz sacma icerikli o kadar ruya goruyordum ki, uyandigimda basim agriyordu. tek ruyada ssrun olmuyor ama


exlibris
(29.05.19)
Motivasyon veya dikkat arttırıcı ilaç kullanıyor musunuz?

Ayrıca düzenli "kabuslara" dönmediği sürece yine çekilebilir hocam bu durum.

Uyandıktan sonra üzerine çok düşüp hatırlamaya çalışmayın, bilinçüstüne çıkıp gereksiz yer kaplamasın zihninizde. Zaten bir süre sonra rüyaların hemen hemen hiçbirini hatırlamazsınız özel bir şey yapmadığınız sürece. Yine de önce psikoloğa, ardından yönlendirilirseniz psikiyatriye gitmekte fayda var zira yaşam kalitesini düşürüyor.


hep7a
(29.05.19)
(6)

macaristan ve çek cumhuriyet'e giden birinden hangi içkiyi

istesek? palinka'nın şişesi biraz devasa boyutta gibi duruyor, yük olsun istemem kendisine. daha makul bi şeyler ne isteyebilirim? oralara has, her markette bulanibilecek bir şey?
istesek? palinka'nın şişesi biraz devasa boyutta gibi duruyor, yük olsun istemem kendisine. daha makul bi şeyler ne isteyebilirim? oralara has, her markette bulanibilecek bir şey?
absinthe


ezeriko
(28.05.19)
Palinka - macaristan
Becherovka - çek cumh


helena
(28.05.19)
palinka


asteriks
(28.05.19)
Macaristan - unicum likörü.


absinthe, becherovka (bunun limonlusu guzel), bi de slivovice var erik votkasi gibi bisi. favorim limonlu becherovka.


in vino veritas
(28.05.19)
Unicum istemeyin, becherovka iyidir.


nerdenbelli
(28.05.19)
(3)

icra dairesine ödenecek borçla alakalı

merhaba. diyelim ki bize 1500 tl'lik icra takibi başlattılar. alacaklı dedi 900 tl ver borcun bitsin. icra dairesine harcı yatırıp dosyayı kapatmak istediğimde ''e senin borcun 1500 tl'' mi diyorlar? ve tahsil harcı o rakam üzerinden mi hesaplanıyor? yani ben borcu bizzat alacaklıya ödeyip, daha son
merhaba. diyelim ki bize 1500 tl'lik icra takibi başlattılar. alacaklı dedi 900 tl ver borcun bitsin. icra dairesine harcı yatırıp dosyayı kapatmak istediğimde ''e senin borcun 1500 tl'' mi diyorlar? ve tahsil harcı o rakam üzerinden mi hesaplanıyor? yani ben borcu bizzat alacaklıya ödeyip, daha sonra hiçbi evrak olmadan icra dairesine gidip ben borcumu ödedim, tahsil harcım nedir diyebilir miyim.

aydınlatabilirseniz çok sevinirim.
Sorunuzun cevabını bilmiyorum ama sunu hatırlatayım ikisinden birinden borcsuzluk kagıdı alın finalde.sonradan sacmasapan bas agritan şeyler olabiliyor.


gurur
(20.05.19)
Sen diyemezsin alacaklı tarafın bu adam borcunu haricen ödemiştir tahsil harcını hesaplayın yatıralım dosyayı kapatın şeklinde bildirmesi gerek.


karsiyakaliyiz
(20.05.19)
Tavsiyem asla elden ödeme yapma ve yazılı olarak ibralaşın+icra dosyasını kapatmak için tahsil harcı öde


photo85
(20.05.19)
(4)

yüzdeki kızarıklıklar için lazer vs yaptırmış olan

var mıdır acaba? milletin ''tatile mi gittin, burun bölgen kızarmış. t bölgen kızarmış'' vs demesinden bıktım. yağlı egzamaymış. kortizonlu ilaçların bile faydası yok.acaba lazer yaptırmış olanımız var mı?
var mıdır acaba? milletin ''tatile mi gittin, burun bölgen kızarmış. t bölgen kızarmış'' vs demesinden bıktım. yağlı egzamaymış. kortizonlu ilaçların bile faydası yok.

acaba lazer yaptırmış olanımız var mı?
lazer tüy almak için değil mi ya? kızarıklık için lazer yaptıranı duymadım.


elorelia
(27.04.19)
Evet bir arkadasim yaptirdi, ondaki kizarikli,lar hafif oldugu icin tek seferde halloldu. Bende damardan kaynakli kizariklik vardi, ikinci seansi yaptirdim ancak ucuncuye de ihtiyac olacak gibi duruyor.


lallala
(27.04.19)
@lallala, ortalama fiyat hakkında bilgi verebilir misiniz?


Sarı ışık lazer size fayda edebilir.


plastik turambar
(27.04.19)
(2)

Lens alacağım yardım

Merhaba. İlk kez internetten lens alacağım. Şu an BC numara 8.9 olan astigmat lens kullanıyorum. Acaba 8.7’lik alsam bi sorun olur mu? Tam olarak neyin numarası bu emin değilim. Sadece optikçilerden lens almayacağım artık onu biliyorum :)
Merhaba. İlk kez internetten lens alacağım. Şu an BC numara 8.9 olan astigmat lens kullanıyorum. Acaba 8.7’lik alsam bi sorun olur mu? Tam olarak neyin numarası bu emin değilim. Sadece optikçilerden lens almayacağım artık onu biliyorum :)
o sorun olmuyor sanırım. göz doktorları az bulunan numaralardan veriyor ki internette bulunamasın diye. alçaklar.


lensmarket sitesini tek geçerim. telefon ile arayarak deneme lensi sorabilirsiniz. ellerinde varsa gönderirler.

Dia : Kontakt lensin mm cinsinden çapını belirtir.
BC : Base Curves gözün temel eğri, bir başka deyişle bombelik değeridir. Göz muayenesi sırasında doktorunuz tarafından ölçülür.
Sph (Pwr) : Gözün Miyop (-) veya Hipermetrop(+) numarasıdır. Dioptri (lens numarası) lens kutularında Sph veya Pwr olarak belirtilir.
Cyl(Astigmat) : Astigmat (silindir) değeridir. Lens kutusunda CYL olarak belirtilir.
Ax : Astigmatın göz üzerindeki yerini belirten değerdir.


janavarorion
(23.04.19)
(2)

word'de book antiqua kullanıyorum

dilekçe yazarken. bazıları garipsiyor. bu yazı tipi hakkında ne düşünüyorsunuz? sanki new roman kullanma zorunluluğumuz varmış gibi yapıyorlar bazen.
dilekçe yazarken. bazıları garipsiyor. bu yazı tipi hakkında ne düşünüyorsunuz? sanki new roman kullanma zorunluluğumuz varmış gibi yapıyorlar bazen.
Resmi dairede çalışıyorsanız var bu zorunluluk. Hakkında yönetmelik bile var, derste görmüştük. Ona göz alışınca başka fontları yadırgıyor olabilir insanlar.


windows95
(12.04.19)
garipseyenler haklı. çok özel bir sebebi yoksa standart fontlardan vazgeçmeyin. times new roman, arial, Helvetica üçlüsünden şaşmayın.


babilbaligi
(12.04.19)
(2)

Antep'te verilmiş bir asliye ceza mah. kararını antalya'da

istinaf edebilir miyim acaba? yani başlık olarak ne atmam gerekir acaba yardımcı olabilir misiniz?
istinaf edebilir miyim acaba? yani başlık olarak ne atmam gerekir acaba yardımcı olabilir misiniz?
Muhabere yoluyla edebilirsin.
Gaziantep bölge adliye mahkemesi ilgili ceza dairesine
gönderilmek üzere
Antalya nöbetçi asliye ceza mahkemesi’ne şeklinde başlık atmalısın.


aquarium
(30.03.19)
Aman süreleri kaçırma bence bi avukata danışmalısın


photo85
(30.03.19)
(5)

Vergi dairesinde kredi kartı ile mtv ödeme

Yapılabilir mi acaba? İlla nakit mi yoksa. Teşekkürler
Yapılabilir mi acaba? İlla nakit mi yoksa. Teşekkürler
Vergi dairesini bilmiyorum ama Gelir idaresi başkanlığının internet sitesinden ödeyebilirsin.


KaraSakall
(26.03.19)
@karasakal dosyaya işlem yapıldığı için internetten ödeyemiyorum illa makbuz kesilmesi gerekiyormuş o yüzden


Veznede kredi kartı geçmiyor maalesef.


kibritsuyu
(26.03.19)
İnternette makbuz veriyor ki ödeme belgesi alıyorum ben KYK ödemelerinde.
Olmadı ödeyip o belgeyi koyup borcu yoktur yazısı alın vergi dairesinden.


Şimdi kontrol ettim interaktif vergi dairesinin verdiği belgenin ismi internet vergi dairesi alındı belgesi. İçerisinde tckn, vergi dairesi, e doğrulama için barkod ve ödeme içeriği bilgisi mevcut.


(12)

Beş parasız kaldığınızda arkadaşlarınızın tavırlarında

Değişiklik oluyo mu? Düşene de bi de onlar mı vuruyo yoksa yardım etmeye çalışıyolar mı? Sizin arkadaşlarınızda da lahanayı yerken kıtır kıtır sapına gelince mee durumu var mı?
Değişiklik oluyo mu? Düşene de bi de onlar mı vuruyo yoksa yardım etmeye çalışıyolar mı?

Sizin arkadaşlarınızda da lahanayı yerken kıtır kıtır sapına gelince mee durumu var mı?
Benimkilerde olmuyor. Oluyorsa gerçek arkadaşim değillerdir haliyle öyle bir şey fark edersem ben bitiririm arkadasligi ya da samimiytimi azaltirim.


Amaranta ursula
(22.03.19)
Olmuyor.


Bes parasiz kaldigimdan kimsenin haberi olmuyor, anons etmiyorum cunku. Yeni bi cevreyse icinde oldugum "Burnu havada bizimle takilmiyor" oluyorum, cevre eskiyse "Bi sebebi vardir" deyip geciyorlar.


superfluid
(22.03.19)
Olmuyor


Mossy
(22.03.19)
olmuyor. birbirimizin elinden tutuyoruz. malum hayat hergun gulluk gulistanlik degil.


Olmuyor ayni anda kovulmayi basariyoruz.


acemi
(22.03.19)
benim arkadaşlarda bariz değişiklik oluyor.

bi kere asla hesap filan ödetmezler. gittikleri yerlere çağırdıkları zaman masrafları karşılarlar. kendimi ezik hissetmeyim diye ufak tefek şeyleri bana ödetirler sadece.

sadece bana karşı değil hangimizin başına gelse diğerleri böyle davranıyor. arkadaş grubu dediğim de samimi arkadaşlarım dostlarım. yoksa diğer her görüştüğüm insan bu durumda olduğumu bilmez bile.


ergenpezeveng
(22.03.19)
Olmuyor. Birbirimizin para durumunu pek bilmeyiz benim cevrede zaten.


stavro
(23.03.19)
Olmaz mı be kardeşim. Hiç biri yüzüme bakmadı. Ailem bile bakmadı gerçi. Şimdi çok şükür iyi yerlerdeyim. Ama hiç birinin bu tavırlarını unutmayacağım galiba ;)


opitseri
(23.03.19)
En çok ta yalnız olduğumu anladığımda üzülmüştüm onların yardım edip etmemesi çok da üzmedi beni.


opitseri
(23.03.19)
Olmuyor olamazda zaten ona göre adamlarla arkadaşlık yapıyorum..


IcedFlames
(23.03.19)
''insanlar, sizleri çalışmayan, çalışmak istemeyen biri olarak görür. hiç sormazlar acaba neden işsizsiniz diye. çünkü kendileri çalıştıkları/çalışabildikleri için herkesin de iş bulmak konusunda sıkıntı yaşamayacağını düşünürler.

bu zamanlarda gerek telefonla gerek fiziksel olarak yanınızda olan insanları sakın unutmayın. hak ettiklerinden fazla değer verin bunlara.''

(bkz: işsizlik/#72219481)

üst paragraf akrabalarımı, alt paragraf ise arkadaşlarımı tanımlamaktadır.

sonra ben akrabalarımla olan ilişkilerimi azalttığım zaman hayırsız evlat ben oluyorum.


(3)

Antalya konyaaltı’nda mekan önerebilir misiniz

1 ay boyunca burdayım, migrosun ilerisinden itibaren bana takılmalık yer önerebilir misiniz? Kafe olur, bar olur fark etmez. Tek kriterim çok salaş olmaması ve aşırı gürültülü/yüksek müzik olmaması.
1 ay boyunca burdayım, migrosun ilerisinden itibaren bana takılmalık yer önerebilir misiniz? Kafe olur, bar olur fark etmez. Tek kriterim çok salaş olmaması ve aşırı gürültülü/yüksek müzik olmaması.
Kahvaltı için Big Man’i öneririm. Harika bi manzarası var. Kahvaltıyı bırakıp manzarayı izlemekten kendimi alamadım.

İnsan Ankara’da yaşayınca...


(s)AINT
(17.03.19)
Konyaaltı Shakespeare iyidir.


Arthur Dayne
(17.03.19)
Eski Beach Park tarafı çok güzel olmuş oradaki mekanlar denenebilir. Onun dışında kent meydanı Sealife Otel arkasında The Sudd var. Güzel kahve içersiniz. Öğrenci barı profilinde Barrels var yine kent meydanının yukarısında. Route Burger yine aynı yol üstünde güzel bir burgerci.


m3mphis
(17.03.19)
(10)

Göbek bi türlü erimiyor

Ekmek yok, abur cubur yok, şeker çok az. Buna rağmen göbek önde gidiyor. Yaşam enerjim kalmadı resmen. Boy 1.83, kilo 73. Bi akıl verin lütfen. Yürüyüş de var. Ama mekik falan yok. Mekik şart mı? Kollar ince, göbek 90 kilo adam göbeği.
Ekmek yok, abur cubur yok, şeker çok az. Buna rağmen göbek önde gidiyor. Yaşam enerjim kalmadı resmen. Boy 1.83, kilo 73. Bi akıl verin lütfen. Yürüyüş de var. Ama mekik falan yok. Mekik şart mı? Kollar ince, göbek 90 kilo adam göbeği.
yaş kaç. kilo azmış aslında.


bisorumvargaliba
(15.03.19)
@bisorum var, yaş 26


o yaşta ekmek şeker göbek yapmaz hastalığın yoksa ya da aşırı yemiyorsan. ya çok geç yiyorsun ya da çok geç kalkıp düzensiz yaşıyorsun. mekik şart değil. doktora bir görünsen aslında daha mantıklı. karın şişkinliği hormonal oluyor genelde.


bisorumvargaliba
(15.03.19)
göbeğin erimesi 3 aydan sonra başlıyor 5.ay gibi normal bir şey e dönüyor


yürümekle erimez o göbek

hem ağırlık çalışacaksın hemde cardio


tamamhosdiyonda
(15.03.19)
karın bölgenizi avuçladığınızda elinizle çekebildiğiniz kısım yağdır, şişkinlik değil yağlanma var. beslenme alışkanlığınız öteden beridir çok kötü demek ki, yani 3-5 haftayla düzelebilecek bişey değil bu. spor salonuna yazılıyorsun ağırlık antremanlarına başlıyorsun, kalori açığı oluşturacak şekilde makrolarını gözeterek beslenmene dikkat ediyorsun farkı kısa sürede görürsün zaten.


Golgi
(15.03.19)
Youtube’a “savaş cebeci skinny fat olmaktan kurtul” yaz senin cevabın orada.
73 kilo boyuna göre aşırı az. Buna rağmen göbek varsa sıkıntı. Bu iş mekikle yürümeyle falan olmaz. Bi kere sabaha kadar mekik çeksen yine göbekteki yağı yakamazsın çünkü bölgesel yağ yakını yoktur. (Vardır diyenden de tavsiye alma burada onlardan çok var.)
Ağırlık çalışmaya başlamanı tavsiye ederim. Böylelikle vücudun ince ama göbekli şeklinden kurtulacaktır. En kötü ihtimalle kaslı ve biraz göbekli olursun. Orantı vücutta en önemli şeydir.


adwokat
(15.03.19)
Mekik pek tavsiye edilmiyor sanırım onun yerine plank tavsiye ediliyor.

Düzensiz beslenme ve hızlı yemek gibi sorunların olabilir


seyyar satıcı
(16.03.19)
@adwokat +1. Hızlı yemek geç yemek gibi durumlarla alakası yok. Skinny fat'sin. Bunun sebebi de yağ fazlalığı değil kas azlığı. Ağırlık çalışarak kas inşa etmen gerekiyor.


Dövmezseniz eğer liposuction


photo85
(16.03.19)
(1)

Asabiyet, gerginlik, sinir için psikiyatra giden

Var mı acaba aramızda? Genelde depresyon ve anksiyete için gidiliyor ya. Kendimle kıyaslamak açısından soruyorum, ne ilaç yazdı acaba?
Var mı acaba aramızda? Genelde depresyon ve anksiyete için gidiliyor ya. Kendimle kıyaslamak açısından soruyorum, ne ilaç yazdı acaba?
Ben de net bir biçimde kaygı bozukluğu varmış da farkında değilmişim. Sürekli gergindim, kaygılıydım tabii sinirliydim de. Ağlıyordum sürekli. Nihayetinde anksiyete teşhisi kondu. Brintellix 10 mg verdi. Müthiş ilaç hayatımdan hiç çıkmaz umarım sjjdjd


(2)

Şu videodaki mevzu nedir

https://youtu.be/dfhzwfggJT419.saniyede spiker ne diyor da kadın öyle triplere giriyor acaba merak ettimü
youtu.be

19.saniyede spiker ne diyor da kadın öyle triplere giriyor acaba merak ettimü
girly voice'ın var falan diyor. sonra da devam ediyor çoğu insan bunun sebebi olarak reşit olmadan veya daha ufakken cinsel istismara uğramaları olduğunu düşünüyor. senin böyle bir durumun var mı? diye soruyor kabaca.

edit: tabii öyle güzelce sormuyor "ellendin mi" diyor.


küçükken sana dokundular mı da sesin böyle kadınsı diyor. kadına da garip geliyor o soru.

edit: kadınsı değil çocuksu imiş.


(3)

Fren balatası aşıntısı uyarısı

Merhaba. Dağın başında çukura girdim lastik patladı. Birilerini aradım geçici bi lastik taktırdım yola devam ettim ancak şu an fren balatası aşıntısı uyarısı veriyor. Halbuki balataları 3 gün önce değiştirmiştim. Çukura girmekle balatanın bi alakası var mıdır acaba. Teşekkürler.
Merhaba. Dağın başında çukura girdim lastik patladı. Birilerini aradım geçici bi lastik taktırdım yola devam ettim ancak şu an fren balatası aşıntısı uyarısı veriyor. Halbuki balataları 3 gün önce değiştirmiştim. Çukura girmekle balatanın bi alakası var mıdır acaba. Teşekkürler.
sensörsel bir sıkıntıdır resetlenince gider.


basond
(24.02.19)
Sensor kablosu kopmustur. Kopunca bitti diye uyari verir.


acemi
(24.02.19)
Kablodur sıkıntı olmaz


ykyt
(24.02.19)
(1)

Sinemayla alakalı kanvas tablo

İçin site önerebilir misiniz? Klişeleşmiş filmlerin afişlerinden ziyade daha özgün şeyler arıyorum. Hepsiburada’da pek bi şey bulamadım ya da doğru arama yapamadım bilmiyorum. Teşekkürler.
İçin site önerebilir misiniz? Klişeleşmiş filmlerin afişlerinden ziyade daha özgün şeyler arıyorum. Hepsiburada’da pek bi şey bulamadım ya da doğru arama yapamadım bilmiyorum.

Teşekkürler.
resim/afiş arayıp kendiniz bastırın online.


(7)

öğle yemeğinden sonra aynı verimle çalışabiliyor musunuz

sabahki verime göre. özellikle masa başı çalışanlar. ben ekmek vs şeyler tüketmesem de yemekten sonra uykum geliyor. 6 olsa da gitsem moduna girebiliyorum.siz?
sabahki verime göre. özellikle masa başı çalışanlar. ben ekmek vs şeyler tüketmesem de yemekten sonra uykum geliyor. 6 olsa da gitsem moduna girebiliyorum.

siz?
Kahve eşliğinde üzerimden atmaya çalışıyorum.


ben ikindi insanıyım. en verimli 2-5 arası çalışabiliyorum. ama tabi bunun için kahvaltıda hamur işi yememiş olmam lazım. aksi halde inanılmaz ağırlık çöküp mayışıyorum günüm mahfoluyor.


dedim ben sana
(19.02.19)
sabaha işleri, öğleden sonraya toplantıları alıyorum. sabah çalışıp öğleden sonra konuşuyorum.

çalışıyorum, ama konsantrasyon gidiyor...


babilbaligi
(19.02.19)
çalışıyorum ama zaman biraz zor akıyor sıkılmaya başlıyorum.


Hayir, mayisiyorum.


stavro
(19.02.19)
Aynen devam. Hafif yiyorum çok zaten. Deli gibi çalışiyorum ya, insanın potansiyeli çok tuhaf. O kdar deli gibi çalışmama da gerek yok halbuki. Aklıma mukayyet olsam bari.


velvetmorning
(19.02.19)
Günde ortalama 12 saat çalışıyorum, tatil yok.

Tam tersi, öğle yemeğinden sonraki iki üç saatlik dilimde performansım epey yüksek oluyor.


hayirsiz
(19.02.19)
(7)

Satranç takımına en fazla ne kadar ödersiniz?

Müthiş bir ilgim var. 400-500 liraya müthiş satranç setleri mevcut. Satranç takımınız var mı? Yoksa en fazla ne kadar ödersiniz?
Müthiş bir ilgim var. 400-500 liraya müthiş satranç setleri mevcut.

Satranç takımınız var mı? Yoksa en fazla ne kadar ödersiniz?
Muthis ilgimin oldugu seylere 400-500 veririm. Daha fazla olsa da yemem, icmem, biriktirip yine veririm.

Omurluk bir sey sonucta satranc takimi. Bence alin. Gulegule oynayin.


nax
(18.02.19)
ilgim varsa düşünmem alırım, hatta daha iyisini alabileyim diye uğraşır biriktiririm. ilgim yoksa telefona fln indirir oynarım, hiç para vermem.

not: ilgim yok.


taurina
(18.02.19)
Valla satranç biliyorum denk gelince de oynarim ama tum taşlar ayni her yerde. Yani pahalı diye fonksiyonu da değişmiyor. Haliyle 100 liraya alabileceğim bir takima gidip de 400-500 lira vermem galiba. Gerek yok.


Amaranta ursula
(18.02.19)
Bugün ben de aynı şeyi düşündüm :) 250-300 gibi bir üst limit belirledim kafamda ama tabii bu aralıkta en iyisi hangisi olur bilemiyorum. Sadece görüntü değil, aynı zamanda malzemesinin de kaliteli olmasını isterim. Sonuçta yeri gelince çekişmeli oyunlar görecek.

Ayrıca varsa tavsiyelerinizi de beklerim :)


desdenova34
(18.02.19)
aksesuar olarak da kullanacaksam verebilirim ama yok oynamak içinse vermem
not: satrancı çok çok çok severim.


basond
(18.02.19)
ailemin evinde büyük boy, bahçe tipi satranç takımı var. bin civarı vermiştik 2 sene önce. hem dekoratif hem de oynaması çok zevkli. parasına değdi.


hocam
(18.02.19)
Verilir para değil


runner
(19.02.19)
(4)

Trans yağ mevzusu nedir

Merhaba. Ben skinny fat dedikleri gruptanım. Trans yağı kesmem gerekiyor ancak bu konuda cahilim. KFC, burger king mcdonalds gitmedik tamam ama herhsngi bir kafede de yemek yememeli? Dışardaki tüm yerler mi böyle yemek yapıyor? Dışarda nerde yemeli mesela? Ev yemek yerleri güvenilir midir
Merhaba. Ben skinny fat dedikleri gruptanım. Trans yağı kesmem gerekiyor ancak bu konuda cahilim. KFC, burger king mcdonalds gitmedik tamam ama herhsngi bir kafede de yemek yememeli? Dışardaki tüm yerler mi böyle yemek yapıyor?

Dışarda nerde yemeli mesela? Ev yemek yerleri güvenilir midir
Kızartmalarda da trans yağ var. Mesala karnıyarık bir ev yemeği ama içindeki kızarmış patlıcan yüzünden zararlı. Mesela balık yararlı bir yiyecek ama kızartınca hem yararı sıfıra iniyor, hem de trans yağ kaynağı oluyor. Aynı şekilde, paketlenmiş ürünlerin çoğunda trans yağ var. Cafede ızgara et, buğulama, haşlama, salata vs türü bir şey yerseniz bir zararı yok.


PhoenixRising
(15.02.19)
dışarda yemek konusunda sağlık algı listem: (lol)

1-ızgara, ama ucuz yerlerin ızgarası çok iyi temizlenmiyor tabii, temiz gözüken mümkünse ocakbaşı gibi mutfağı açık yerler.

2-ev yemekleri kesinlikle değil ne kadar yağ ne kadar tuz koymuş içine başka ne koymuş bence en belirsiz bunlar, çünkü tencere ya da fırın yemeği çoğu. sebze yemeklerine sağlıklıdır diye yöneliyorsunuz fakat nasıl pişirilmesi gerektiğini çok bilemediklerinden ya lezzetsiz ya daha da sağlıksız hale getirilerek yapılmış oluyor. bir nevi aşçının elinin ayarının şansına kalıyorsunuz.

3-güzel yapılmış sandviç/tost türevlerinin ev yemekleri konseptinden daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum hatta. mayonez bazlı sos koyulmamış olan (ekmeği de yumuşatıyo bu tarz soslar ve dokusu berbat oluyo zaten) basitçe peynir / füme / kurutulmuş ya da normal domates ya da yeşillikli. + ayran mesela..

4- kafede ise omlet sipariş ettiğim oluyor, zahmete girmeyeceklerse az yağlı yapmalarını rica ediyorum..yoksa normalden de fazla yağ kullanabiliyorlar çünkü

ama zaten genel olarak mümkün oldukça evde yiyecek bir şeyler hazırlayıp yanımda taşımaya çalışıyorum..

bu yazı da güzeldir, basmakalıp yazılmamış :yemek.com


blacksky
(15.02.19)
Balık kızartılınca yararı sıfıra iniyor diyen birinin düşüncelerini ciddiye alma bence. Genel olarak dışarıda yememeye çalış, yersen de ölmezsin korkma. Ev yemeği yapan yer de en ucuz yağı kullanır ama hamburgere göre daha iyidir.


@diffarentiationation
balık yağda kızartılınca, içindeki omega 3 asitleri bozuluyor ve kızartmanın etkisiyle, trans yağlar oluşuyor. Patates kızartınca kötü de, balık kızartınca nasıl iyi oluyor, merak ediyorum. Sadece ben değil, Osman Müftüoğlu ve bir çok doktor da aynı fikirde. Tabii, dinleyip dinlememek size kalmış.


PhoenixRising
(16.02.19)
(4)

Bahçeli evde köpek tuvaleti

Merhaba. Apartman dairesinden bahçeli eve geçiyorum. Her yer toprak, çimen. Acaba köpek buralara tuvaletini yapınca toprağa karışması ne kadar sürer? Toplayıp çöpe atmak gerekir mi? Teşekkürler
Merhaba. Apartman dairesinden bahçeli eve geçiyorum. Her yer toprak, çimen. Acaba köpek buralara tuvaletini yapınca toprağa karışması ne kadar sürer? Toplayıp çöpe atmak gerekir mi? Teşekkürler
Eğitirsen belli bir yere yapar. Kürekle alır atarsın. Çişini yapsın sağa sola çişten bişe olmaz. Ama kakası sıkıntı.


Ben serbest biraktim, istedigi yere siciyor paşa.
Alip atiyorum cope, sorun etmem boyle seyleri o benim canim. Bi de benimki ayiogluayi bir germen seppherd:)


Deathrow
(10.02.19)
Toprağa karışmaz. Kurur ve zamanla ufalanıp rüzgarla uçup gider. Tamamen yok olması zaman alır. Toplayıp çöpe atman gerekli veya köpeği sabah ve akşam serbest bırakacaksın, eğer etrafta boş tarla vb. yerler varsa oralara yapıp geri gelecek.


malheiros
(10.02.19)
gübre olur mu diye alttan sorduğunu düşündüm. hayır malesef olmuyor. inek keçi gibi değil bunların bokları. sırf zararlar yaa


jeharfi
(10.02.19)
(4)

Araba kumaş koltuk temizliği için

Ürün önerebilir misiniz? Garip lekeler oluştu özellikle arka koltukta. Üzerine sıkıp silebileceğim bi şeyler var mıdır acaba
Ürün önerebilir misiniz? Garip lekeler oluştu özellikle arka koltukta. Üzerine sıkıp silebileceğim bi şeyler var mıdır acaba
Döşeme lekelerinde bulaşık makinesi parlatıcısı.


rakidabalikolsa
(07.02.19)
urun.n11.com

linkteki ürünü arkadaşın arabasında denedik..
çocuğun kirlettiği arka koltuğu komple temizledi..
yorumları okuyup kendiniz karar verin isterseniz..
satıcıya sorular da sorabilirsiniz epey yardımcı oluyorlar o konuda..


strobist
(07.02.19)
www.hepsiburada.com

Mucize gibi bir üründür.


orient blue
(08.02.19)
(1)

telefondan aradığım ürünlerin pc'de reklam olarak çıkması

bu tam olarak nasıl oluyor? işkillenecek bir durum var mı acaba. şöyle ki, dün gece evde otururken wifi kullanmadan trendyol'dan kanvas tablo ve vitaminler'den omega 3 vitamini arattım. bugün işe gelip pc'yi açtım, bir haber sitesine girdim ve pat, dün aradığım ürünler karşımda. ortak wifi yok, tele
bu tam olarak nasıl oluyor? işkillenecek bir durum var mı acaba.

şöyle ki, dün gece evde otururken wifi kullanmadan trendyol'dan kanvas tablo ve vitaminler'den omega 3 vitamini arattım. bugün işe gelip pc'yi açtım, bir haber sitesine girdim ve pat, dün aradığım ürünler karşımda. ortak wifi yok, telefonumdaki hesaplardan giriş yapmış vs de değilim ancak bunun nasıl olduğunu merak ettim. evdeki bilgisayardan olsa anlarım ama iş yerindeki bilgisayardan olunca merak ettim açıkçası. acaba açıklayabilir mi bilen varsa? teşekkürler.
google, facebook vs. hesabın giriş yapmasan bile bir şekilde kayıtlıdır. arama yapmayı geçtim, siri sağ olsun konuştukların bile adsense'de önüne geliyor artık, iyice boku çıktı.


sir gawain
(04.02.19)
(2)

Kullandığınız herhangi bir vitamin, mineral vs hapı

Var mı acaba? Ginseng, koenzim q10 vs aklımıza ne gelirse. İşe yarıyor mu, yarıyorsa ne işe yarıyor acaba? Teşekkürler
Var mı acaba? Ginseng, koenzim q10 vs aklımıza ne gelirse.

İşe yarıyor mu, yarıyorsa ne işe yarıyor acaba? Teşekkürler
Alfa Lipoik Asit ve Omega-3 alıyorum.

Daha dirençli ve az acıkan biri yapıyor. Memnunum.


kaptankedi
(03.02.19)
sürekli kullanmıyorum ancak saçma sapan, nedensiz yere bir iç huzursuzluğu, baş ağrısı, bezginlik hissettiğimde zamanında hamile eşime verdikleri decavit diye bir multi-vitamin var, erkeklere de tavsiye ediliyormuş, ondan içiyorum 3-5 gün, eski standarda çekiyor beni.

bi tane q10'lu ginsengli, başka bilmem neli bi karışım vitamin daha var, ancak tadı ve kokusu tavuk yemine benzediği ve içtikten sonra 2-3 saat ağzıma tavuk yemi kokusu getirdiği için içmiyorum.

bir de b12 vitaminleri var. içmeye başladıktan bir süre sonra görmeye başladığım rüyaların gerçekliğinden rahatsız olup bırakmıştım.


yemrem
(03.02.19)
(4)

Burun ameliyatı olmuş olan bi bakabilir mi

Merhaba. Ben geçen sene septum deviasyonu ameliyatı + burun törpüsü oldum. Nefesim düzeldi rahat nefes alıyorum ama yaşam kalitem düştü çünkü burnum sürekli akıyor. Sanki nezleymişim gibi. Siz de böyle bir durum yaşadınız mı?
Merhaba. Ben geçen sene septum deviasyonu ameliyatı + burun törpüsü oldum. Nefesim düzeldi rahat nefes alıyorum ama yaşam kalitem düştü çünkü burnum sürekli akıyor. Sanki nezleymişim gibi. Siz de böyle bir durum yaşadınız mı?
hayir hiç yasamadim hatta tam tersi denilebilir. senede en az 3 kere nezle olurken bu sene bi kere bile olmadım ameliyattan sonra(mayıs 2018 ameliyat)


camene87
(27.01.19)
eylül 2017 ameliyat oldum dediklerin hiç olmadı nezle eskiden de yılda 1 oluyordum şimdi de aynı. bi doktoruna görün. ayrıca biraz daha beklemen de gerekebilir normale dönüş 2 yılı bulabiliyor


avatar is back
(27.01.19)
Kardeşim ameliyattan sonra aynısını yaşıyor. Ama sadece kış aylarında oluyormuş o sebeple alerji de olabilir bilmiyoruz.


sacrilegious
(27.01.19)
bende 2 ay kadar oldu sonra geçti. 1 sene geçmeyenler biliyorum. bir dr vücut opere edilen bölgeye tepki veriyor, normal demişti.


nodrap
(27.01.19)
(6)

Moğollar ile oynayabileceğimiz bi oyun var mı

Doğru düzgün herhangi bi oyun oynamışlığım yok şimdiye kadar. Bi oyunda moğollar olarak oynamak istiyorum. Öneriniz var mıdır acaba
Doğru düzgün herhangi bi oyun oynamışlığım yok şimdiye kadar. Bi oyunda moğollar olarak oynamak istiyorum. Öneriniz var mıdır acaba
shogun: total war - the mongol invasion


sanat guresi
(22.01.19)
age of empires


anily
(22.01.19)
rise of nations


sir gawain
(22.01.19)
Attila total war


civilization V


(4)

Ekran kartı önerebilir misiniz

Ofis için pc toplamıştım 8 gb ram, 480 gb ssd falan aldım ama oyun oynamam diye ekran kartı almamıştım. Şimdi ben buna ekran kartı takabilir miyim? Nedense football manager, knight online, age of mythology gibi oyunlara tekrar sarasım geldi eski zamanlardaki gibi. Unutmuşum pc işlerini. Ne önerirsin
Ofis için pc toplamıştım 8 gb ram, 480 gb ssd falan aldım ama oyun oynamam diye ekran kartı almamıştım. Şimdi ben buna ekran kartı takabilir miyim? Nedense football manager, knight online, age of mythology gibi oyunlara tekrar sarasım geldi eski zamanlardaki gibi.

Unutmuşum pc işlerini. Ne önerirsiniz?
Sıfır mı ikinci el mi istiyorsun?
Bütçe ne kadar?


eski oyunlari oynamak icin iyi bir ekran kartina gerek yok. onboard kart o oyunlari oynatmak icin yeterli olur


crucio
(14.01.19)
crucio +1

o oyunlar için intel HD graphics yeter. Ama yeni oyunları da oynarım dersen yeni alıp takabilirsin tabii. Paran varsa nVidia 1080 falan olur.


himmet dayi
(14.01.19)
600-700 liraya bi tane mini 1050ti alsan seni ihya eder


runner
(15.01.19)
(1)

ceza hukuku konusunda tavsiye verebilecek hukukçu

var mıdır acaba? stajımı yeni başlattım. ağırlığımı ceza hukukuna vermek istiyorum. okulda okutulan cmk, genel hükümler gibi kitapları mı ezberlemeli yoksa asliye, ağır ceza mahkemelerinde dosya mı incelemeli? biraz sudan çıkmış balık gibiyim. okul ile ofis/adliye çok çok farklı. tavsiyelerinizi bek
var mıdır acaba? stajımı yeni başlattım. ağırlığımı ceza hukukuna vermek istiyorum. okulda okutulan cmk, genel hükümler gibi kitapları mı ezberlemeli yoksa asliye, ağır ceza mahkemelerinde dosya mı incelemeli? biraz sudan çıkmış balık gibiyim. okul ile ofis/adliye çok çok farklı.

tavsiyelerinizi bekliyorum.
dosyaları başından sonuna kadar incelemeniz faydanıza olacaktır. ne kadar çok olay okursanız o kadar ufkunuz açılır. bu, tck için böyle.

ama cmk için, öncelikle teorik bilginizi pekiştirmek amacıyla kanunu bol bol okumalısınız. mesleğe başladığınızda alabildiğiniz kadar çok cmk alarak uygulamanın içinde olmaya çalışın. bu sayede okuyarak edindiğiniz bilgileri pratikle harmanlayabilir konuma geleceksiniz.

yazarken böyle kolay fakat cmk okumak gerçekten tam bir işkence gibi gelebilir. okuduğunuz pek çok cümle aklınızda bile kalmayacaktır uygulamada bir örnekle karşılaşmadığınız sürece. bu sebeple kanunun özellikle tutuklama, arama gibi çok sık kullanılan bölümleri üzerine ağırlık verin.

başarılar dilerim.


lisw
(08.01.19)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.