Giriş
(2)

Kürtaj nasıl yapılır

webde okuduğuma göre rahime sokulan vakum ile yapılıyormuş ve 5-10 dakikada bitip aynı gün normal yaşama dönülüyormuş. bilgisi olan var mı?
webde okuduğuma göre rahime sokulan vakum ile yapılıyormuş ve 5-10 dakikada bitip aynı gün normal yaşama dönülüyormuş. bilgisi olan var mı?
abelardo
(22.10.18)
aynı gün normal yaşama dönüldüğünü biliyorum ama nasıl yapıldığıyla ilgili hiçbir fikrim yok.


burty
(22.10.18)
(5)

özel telefonum şirket sitesinde olursa

böyle acaip istekler geliyor gördüğünüz gibişirket web sitesi yenileniyor. küçük bir işyeriyiz, patron demiş ki, ingilizce bilen birinizin cep telefonu olsun web sitesinde. müdür bana diyor ki senin cep telefonunu koyalım mıben istemedim, şirket hattı olsa neyse, kendi özel cep telefonum şirket web
böyle acaip istekler geliyor gördüğünüz gibi
şirket web sitesi yenileniyor. küçük bir işyeriyiz, patron demiş ki, ingilizce bilen birinizin cep telefonu olsun web sitesinde. müdür bana diyor ki senin cep telefonunu koyalım mı

ben istemedim, şirket hattı olsa neyse, kendi özel cep telefonum şirket web sitesi iletişim kısmında olur mu? hiç mantıklı mı?

diyelim koydular, ne yapmalıyım? mahkemelik bir durum bence bu ama ufak bir işyeri oldugumuz için tabi uzamasını istemem

yalnızca müdürde şirket hattı var en doğrusu onun koyulması değil mi. ingilizcesi de var zaten.
abelardo
(29.09.18)
50 liraya yeni hat, 100 liraya da tuşlu telefon bu sorunu çözer sanıyorum.

@yav ucuz yollusundan sana yenir bir hat ve telefon alsınlar. onu yazsınlar siteye.


elorelia
(29.09.18)
tuşlu telefon derken?


abelardo
(29.09.18)
aynen en mantıklısı bu. o zaman tamam derim


abelardo
(29.09.18)
Online bir operatörden (Örneğin verimor) sanal bir hat (numara) alıyorsunuz, o hatta 50TL'lik kontör yüklüyorsunuz, sonra o hattı istediğiniz herhangi bir telefona yönlendiriyorsunuz, istediğiniz zaman da yönlendirmeyi değiştiriyorsunuz. Böylece hem numaranız afişe olmuyor hem de işten ayrıldığınızda kimse sizi aramıyor.


talasas
(29.09.18)
Ben de Talasas'ın dediği yöntemi kullanıyorum. Linkedin hesabımda bile o numara var.


roket adam
(29.09.18)
(3)

youtubeda video biterken çıkan diğer video kareleri

video izlerken son 5 saniyede ekranda 3-4 tane video karesi açılıyor, ilgili videolara link veriyor, görüntünün içine ediyor. bunları görmemenin bir ayarı varmı?
video izlerken son 5 saniyede ekranda 3-4 tane video karesi açılıyor, ilgili videolara link veriyor, görüntünün içine ediyor. bunları görmemenin bir ayarı varmı?
abelardo
(14.05.18)
adblock ile engelledim ben. biraz uğraştırıyor ama şu an hiç çıkmıyor.


himmet dayi
(14.05.18)
evet ne rezilliktir o ya. bende adblock işe yaramıyor o video karelerinde. özellikle bir ayarı varsa bilemiyorum. @himmet dayı aydınlatır belki bizi.


Android telefon olsa iytbp önerirdim.


fatih baker
(14.05.18)
(2)

Internet servis sağlayıcıları ile ilgili soru

16mpsye kadar ttnet adsl kullanıyorum, taahhütüm bitiyorevimde fibernet yokkablonet geldi apartmana, 24mpsye kadar hız veriyor. fibernet mi bu?ttnetten fibernetim olmadıgına eminim, kablonetinki ne oluyor?ve son olarak hangisini seçeyim sizce?1. ttnet devam edip 16mpsye kadar 75gb akk :55tl2. kablon
16mpsye kadar ttnet adsl kullanıyorum, taahhütüm bitiyor

evimde fibernet yok

kablonet geldi apartmana, 24mpsye kadar hız veriyor. fibernet mi bu?

ttnetten fibernetim olmadıgına eminim, kablonetinki ne oluyor?

ve son olarak hangisini seçeyim sizce?

1. ttnet devam edip 16mpsye kadar 75gb akk :55tl
2. kablonete geçip 24mpsye kadar 50gb akk (analog kablotv+cihaz kiralama): 67tl
abelardo
(04.05.18)
Fibernet Süpernet gibi isimlere takılmayın. Altyapı açısından kablotv şebekesi üstünden gelen internet bağlantısı ADSL'den üstündür. Evet kablo tv'de mahallenin belli bir noktasına kadar bağlantı fiberoptik kablo ile gelir, sonra dönüştürücülerle evde televizyonunuza bağladığınız koaksiyel kabloya çevirilir. Aslında adsl'de de belli bir noktaya kadar fiberoptik altyapı vardır ama kablo tv'de olduğu kadar size yakın değildir.

Özetle kablonete geçebilirsiniz.


orient blue
(04.05.18)
İkisini de kullanmış biri olarak bence kablonet


yanginmerdiveni
(04.05.18)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.