Giriş
(5)

Saati çamaşır makinesine atmak

Bayaa bi kirlenen ve tozlanan silikon kayışlı saati temizlenmesi için eşofmanın fermuarlı cebinde çamaşır makinesine atmak nasıl bir fikir? Bezle silmek filan işe yaramıyor. Saatin girintili çıkıntılı kordonu var. Tozlar hep arasına girmiş. Temizliği baya zor.Daha önce deneyen var mı?10 atm water re
Bayaa bi kirlenen ve tozlanan silikon kayışlı saati temizlenmesi için eşofmanın fermuarlı cebinde çamaşır makinesine atmak nasıl bir fikir?
Bezle silmek filan işe yaramıyor. Saatin girintili çıkıntılı kordonu var. Tozlar hep arasına girmiş. Temizliği baya zor.

Daha önce deneyen var mı?

10 atm water resistant ama camında 2-3 ufak kılcal çizik var.
adwokat
(24 saat)
Ben böyle durumlarda bim,şok gibi yerlerden deodorant alıp tozlu yerlere sıkıyorum. Basınçlı olduğundan temizleniyor, deodorant kalitesiz olduğundan koku kalmıyor.

Makinede sıkma sırasında ani düşmeler olacağından camı kırılabilir.Onun yerine saati bir su kabının içinde sulu boya fırçasıyla temizleyebilirsiniz.


Ultrason ile gözlük temizliyordu gözlükculer. Denenebilir


kisa
(24 saat)
Bulaşık makinesi daha mantıklı gibi.


talasas
(22 saat)
uh, hocam, kordonu çıkartıp atmak gibi bir opsiyon neden yok?

bulaşık makinesi çok mantıklı. ben alkole yatırıp arada bir çalkalıyordum metal kordonu. nato kordon zaten direkt çamaşır makinesine. ama saatle beraber değil..


arakaali
(22 saat)
Kordonu çıkarttırıp diş fırçası ve cifle/yağ çözücüyle sıcak suda fırçalayın. Bence makineye atmayın bulaşık da olsa çamaşır da olsa.


megalomaniac
(20 saat)
(7)

Avrupada çiğköfteci var mı?

Bu sadece türkiyede mi var? Avrupa’da denk gelen var mı? Rüyamda nezih bir avrupa şehrine çiğköfteci açıyordum. Ama tutup tutmadığını göremedim.
Bu sadece türkiyede mi var? Avrupa’da denk gelen var mı? Rüyamda nezih bir avrupa şehrine çiğköfteci açıyordum. Ama tutup tutmadığını göremedim.
adwokat
(23.08.19)
Fransada gormustum. Var yani. Turkler isletiyordu.


nax
(23.08.19)
Almanya ve Fransa’da var.


japon askeri
(23.08.19)
Düsseldorf ve Mülhouse (Fransa) var..


benim bildigim almanya, isvicre, avusturya, fransa, ingiltere, hollanda, belcikada var.

bu arada büyük sehirlerde tutumuyor direkt almanyada isleten arkadasim var, para getiriyor ama cok degil, kendi kendini ceviriyor.


duygusuzromantik
(23.08.19)
Bulgaristan Avrupa'nın kalbi sayılmasa da orada da var :)


senolll
(23.08.19)
Roma'da yok :)


burchak
(23.08.19)
cok da tutmaz zaten. yabancilarin damak tadina pek uymuyor oyle baharatli seyler.


mayeskuel
(24.08.19)
(7)

Emine Karabulut Cinayeti - ilkyardım

Kendimi “ya ben de orada olsaydım” demekten alıkoyamıyorum. Muhtemelen diğer herkes gibi seyirci kalmaktan fazlasını yapamayacaktım. İlkyardım bilgisine sahip olmanın gerekliliği bir kere daha tokat gibi yüzüme çarptı. İlk işim bunu öğrenmek olacak. Nerede ne olacağı bu ülkede hiç belli olmaz.Peki
Kendimi “ya ben de orada olsaydım” demekten alıkoyamıyorum. Muhtemelen diğer herkes gibi seyirci kalmaktan fazlasını yapamayacaktım. İlkyardım bilgisine sahip olmanın gerekliliği bir kere daha tokat gibi yüzüme çarptı. İlk işim bunu öğrenmek olacak. Nerede ne olacağı bu ülkede hiç belli olmaz.

Peki ya böyle bir olayda yapılması gereken neydi? Kadının boğazı kesiliyor.. Bu olayda ilkyardım bilen birisi kadını kurtarabilir miydi? Nasıl bir müdahalede bulunulmalıydı?
adwokat
(23.08.19)
2 ehliyetim var 2 farklı ülkeden, dolayısıyla iki sefer ilk yardım eğitimi aldım ama ne kadarı aklında diye sorsan çok azı. Küçükken de ders olarak görüyorduk galiba. Neyse, videoyu izlemedim ama benim bildiğim kadarıyla kanamalı yaralanmalarda yapılması gereken kanayan yere baskı uygulanıp kanamanın geciktirilmesi, en aza indirgenmeye çalışılması. Vücüt ve beyin belli bir kan kaybından sonra kurtarılması zor duruma düşüyor. Boğazda bir kesik derinse ve şu atar/toplardamardan olan şah damara gelirse iş zor. Beyin bir süre kan ve dolayısıyla yeterli oksijen alamayınca beyin ölümü gerçekleşiyor. Yani o andaki duruma göre belki kurtulabilirdi ama felç gibi durumlar olabilirdi. Kesilen yere olan baskı da bir yere kadar, bir an evvel kanın durdurulup kan akışının normale dönmesi lazım.

Ben böyle biliyorum, yanlışım varsa düzeltilir.


senolll
(23.08.19)
(bkz: emine bulut)
(bkz: münevver karabulut)

maalesef ki kaderleri aynı olmuştur.

not: duyuru başlığında emine karabulut yazılmış.


eeb
(23.08.19)
Derhal yatay pozisyona gecirilip kanayan bolgeye tampon uygulanmasi gerekiyor.


msb
(23.08.19)
ilkyardım sertifikasına sahibim. büyük konuşmayayım ama o an müdahalede bulunmayı isterdim. ancak maktulün öldükten sonraki fotoğraflarına bakınca kesiğin çok derin ve uzun olduğunu gördüm.

bu kanamayı tek tamponla durdurmak zor. üzerine birkaç tampon daha uygulamak gerekli gibi duruyor. atardamar yaralanmalarında kan akışı birkaç tampon ile durmuyorsa turnike yöntemi uygulanır ama boğaza turnike uygulamak demek kişiyi nefessiz bırakmak yani boğmak demek olur. kaldı ki tampona baskı uygularken de kişiyi nefessiz bırakma riski var.

ilkyardımın zor olduğu bir vaka. yine de elden gelen yapılır tabii ki.


eeb
(23.08.19)
ilkyardımın denenmemiş bile olması çok acı. teknik bilgi kadar o ortamda soğukkanlı kalmak diğer insanları yönetebilmek gerekli. bir de saldırganın geri gelme ihtimali var.
her durum buradaki gibi de olmuyor. ilkyardımın yapıldığı kişinin saldırma, ıırma ihtimali bile mevcut. üstüne yasal olarak sözlü izin almadan yapılan ilkyardımda kişinin yaşayacağı aksi durumdan dolayı dava açması suçlu bulunmak bile mümkün. muhtemelen orada bizler gibi sıradan ilkyardım eğitimi almış insan bir şey değiştiremezdi.


orpheus
(23.08.19)
boyun tehlikeli bir bölge, beni ilk aklıma gelen ilk okuldan gördüğümüz soğukda damarların büzüşmeleri, dolayısı ile soğuk (buz) ile boyun bölgesine press yaparak kanamayı azaltmak, ikincisi de kişiyi sakinleştirmeye çalışıp nefes alışını kontrol altında tutmaya çalışmak, az nefes = az kalp atışı = daha az kan kaybı. tabii bu çok zor o sırada bir çok hormon salgılanmış durumda falan.

Böyle bir durumda çoğu kişi (doktor hemşire gibi tecrübeli değilse,) bildiklerini dahi unutur. panik, korku vs. bir sürü duygu ile mücadele etmek zorundadır.

yatay pozisyondan ise emin değilim, dişçi koltuğu gibi bir pozisyon daha doğru olacaktır sanki, kanın yukarı doğru haraketini engellemeye yönelik.

Not: videoyu izlemedim, olay sonrası uzaktan çekilen bir video izledim gördüğüm kadarı ile ambulans gayet hızlı gelmiş.


selam
(24.08.19)
amaç ambulans gelene kadar kan kaybını minimumda tutmak olmalı. tabi bu esnada ekstra bir zarar vermemek gerekiyor. yatay pozisyon+ tampon. ayaklar havaya kaldırılmalı. oralarda bulunan bez parçası, kıyafet vs ile tampona destek yapılabilir. bence böyle


(5)

Dalgınlık

Arabanın ön camı tamamen buharlanmış. Arabayı çalıştırdım. Klimayı açtım. Baktım camdaki buhar bir türlü gitmiyor, elimle silmeye çalıştım. Elimi cama dokundurduktan sonra anladım ki içerden değil dışardan buharlanmış. yan koltuktaki bezi alıp dışarı çıktım. Camı sildim.Sonra tekrar arabaya binince
Arabanın ön camı tamamen buharlanmış. Arabayı çalıştırdım. Klimayı açtım. Baktım camdaki buhar bir türlü gitmiyor, elimle silmeye çalıştım. Elimi cama dokundurduktan sonra anladım ki içerden değil dışardan buharlanmış. yan koltuktaki bezi alıp dışarı çıktım. Camı sildim.

Sonra tekrar arabaya binince kafama dank etti. Neden silecekleri çalıştırmak yerine mal gibi arabadan inip elimle silmeye uğraşmıştım?? Aslında küçük bir problem gibi duruyor ama son zamanlarda bu tür dalgınlıklarım veya pratik çözümler üretemiyor oluşum dikkatimi çekmeye başladı.
Bu da moralimi çok bozdu ne yalan söyleyeyim.

sebebini düşünüyorum ne olabilir diye... acaba fazla radyasyon yediğimizden ötürü bazı beyin fonksiyonları mı yavaşlıyor? Ne de olsa her yer radyasyon. Özellikle de saatlerce yanımızdan ayırmadığımız telefon.
adwokat
(23.08.19)
radyasyon ne alaka ya. sadece sen mi yiyorsun radasyonu. Yaslanmis olabilirsin malesef.


ayin yazari
(23.08.19)
kafan başka şeyle meşguldür. tek olaysa takılma bence


rhan
(23.08.19)
Dehb olmasın


mabesa
(23.08.19)
Olur öyle.


kisa
(23.08.19)
Valla bu tür şeyler benim hayatımda hep olduğu için dalgınlık diyemiyorum. Şahsen parlak bir insan değilim bence.

Şimdi bu durum sizin için olağandışı, peki günlük yaşamınızı ne kadar etkiliyor? Nelerden eksik kalıyorsunuz? Yani hiç bu dalgınlıktan dolayı iş yerinde yapmanız gereken ciddi bir şeyleri veya ütüyü fişte, ocağı açık unuttunuz mu?
Ne kadar süredir var veya dikkatinizi çekiyor?
Sizi bu dalgınlıkların kendisi mi rahatsız ediyor yoksa dalgın olmanın düşüncesi mi?

İşte bunların hepsinin ve daha fazlasının yanıtları psikiyatride. Bu dalgınlık kaygı da olur, depresyon da olur, ülkecenek travmatik şeyler yaşıyoruz diye zihninizin verdiği geçici bir tepki de olur. Beslenme ve uyku alışkanlıklarınızın sağlıksızlığının, vücudun artık "eytere beaa" dediği noktada da olur.

Mesela bununla birlikte çökkünlüğünüz varsa önce dahiliye, şu vitamindi çinkoydu vs. Onları düzeltmenize rağmen geçmediyse psikiyatriye gitmenizi öneririm.


mor bembombom
(24.08.19)
(10)

Bu evleri kim kiralıyor? 25 bin lira kira

https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-kiralik-etiler-akmerkez-e-yurume-mesafesinde-uba-sitesinde-kiralik-daire-682074466/detayAyda 25 bin lira kira verebilecek kişi o evin sağladığı tüm faydalara haiz bir evi satın alacak güce sahiptir. Eee kim kiralıyor bunları öyleyse?
www.sahibinden.com

Ayda 25 bin lira kira verebilecek kişi o evin sağladığı tüm faydalara haiz bir evi satın alacak güce sahiptir. Eee kim kiralıyor bunları öyleyse?
adwokat
(15.08.19)
Gunaydin, herkes bizim kadar fakir degil


balpolen
(15.08.19)
genelde firmalar karşılıyor, firmalara karşılatıyorlar. kendi firması da olabilir, çalıştığı firmada olabilir.

gerçi şimdi aklıma geldi, futbolcularda herhalde kiralık evlerde oturuyorlardı, klup ödüyordu.


mete kudur
(15.08.19)
Şöyle düşün: 25 bin kirasi olan ev en aşağı 8-10 milyon liradir. İyi ihtimal tabi bu. Adam böyle bir parayı neden taş duvara gömdüm ki daha çok kazanabiliyorsa? Misal siz 10 milyon lira ile aylık 50bin lira kazanç elde edebiliyorsunuz. O 10 milyonu 4 duvara mi yatirirsiniz yoksa kirada oturmaya devam mı edersiniz? Daha ucuz yerde oturamaz mi? Hayır oturamaz. Prestij meselesi. Fiat ile Mercedes ikisi de aynı amaca hizmet ediyor. Ama herkes Fiat kullanmıyor.


ayb +1
para kazanmayı bilen adam parayı betona gömeceğine daha çok gelir getirecek kanala aktarır. bizim çapımızdaki evler için bile geçerli bu ama bizde o parayı çevirebilecek vizyon, tecrübe vs. yok.


adwokat, balpolen, mete kudur,allah yazdıysa bozsun ve tsubasa dışındaki herhangi biri olabilir.


tsubasa
(15.08.19)
Ev kiralamak ev almaktan daha karlı olabiliyor çoğu zaman. Bir de haiz kelimesi i haliyle kullanılır. E haliyle değil.


Buraları hayata ev almak amacıyla çıkılmış bir serüven gözüyle bakmayan insanlar kiralıyor.

Ayda 25bin lira kirası olan bir yerin normal şartlarda piyasadaki satış fiyatı 6 milyon liradır. Alım gücü sonsuz olmayan, parasını döndürme/değerlendirme kaygısı olan hiçbir kimse de 6 milyon tlyi verip bir ev almayacaktır. Çünkü bizim milletimizdeki genel düşüncenin aksine ev almak, elle tutulur bir yatırım değil. Ev alıp oturmak hiç değil. Ev almanın yatırım kabul edilebileceği tek senaryo bir evin, bir sebepten ötürü normal değerinin altına bir fiyattan satılıyor olması olabilir.

Şöyle düşünelim
6 milyon tl paranız var. Bu evi alıp içine oturabilirsiniz, kiralayıp ayda 25 bin lira verebilirsiniz.
Aldığınız senaryoda 6 milyon tlniz kayboldu ve likit olmayan, gayrimenkul piyasasının gelecekte yapacağı hareketlere göre uzun vadede para kazandıracak bir yatırımınız oldu.
Kiraladığınız senaryoda 6 milyon tlniz hesabınızda duruyor. Aylık kira bedeliniz 25bin tl de, bu paranın %0,4'ü. 6 milyon tl'yi ayda sadece %1 kazandırabilecek bir şekilde değerlendirirseniz, getireceği para 60bin tl. İki buçuk aylık kiranız yani.

Şimdi bu durumda almak mı mantıklı, kiralamak mı?


Aylık 5bin dolar bile etmiyor. Biz fakiriz diye fazla geliyor da bu paraya new york'ta, londra'da stüdyo daire bile tutamazsın. Senin dediğin muhtemelen çok güzel bir evdir. Oyna devam.


25 binlik olmasa da yakın bir meblağa kiraladığım bir ev var benim de. garsoniyer amaçlı kullanıyorum genelde, bazen de kaçıp kafa dinliyorum.


bobinhoo
(15.08.19)
araplar.


Neill
(15.08.19)
(6)

Avukatlık Ama Nerede Avukatlık

Geçtiğimiz haftalarda -biraz da öylesine girdiğim- hakimlik savcılık sınav sonuçları açıklandı. Yazılıda sağlam not almıştık ama mülakatta elediler tabii ki :)Böylelikle artık tamamen yapmak istediğim meslek olan avukatlığa yönelme vakti geldi.Ama hangi şehirde??Şimdi ihtimalleri sayacak olursakA) S
Geçtiğimiz haftalarda -biraz da öylesine girdiğim- hakimlik savcılık sınav sonuçları açıklandı. Yazılıda sağlam not almıştık ama mülakatta elediler tabii ki :)

Böylelikle artık tamamen yapmak istediğim meslek olan avukatlığa yönelme vakti geldi.
Ama hangi şehirde??

Şimdi ihtimalleri sayacak olursak

A) Samsun

Avantajı: ev var, araba var, yemek var, aile ve sülale ortamı var. Çevre var. Bir şekilde yolumuzu bulup güzel kazanç elde edebiliriz.

Dezavantajı: Kendini geliştirme imkanı sınırlı. Mesleğe burada başlarsak buraya hapsolabiliriz.. Hayat boyu sürdürülecek bir meslek olduğunu düşünürsek hayatımın tamamını aynı şehirde geçirmiş olacak olmak fikri bile ürkütücü.


B) Aydın/Kuşadası tarafları

Avantajı: çevre çok az, ama yine de sıfır değil.
Tam olarak emeklilik hayatımı yaşamak isteyeceğim bir şehir.
Bunu yapmak için neden emeklilik beklenmeli ki..

Dezavantajı: burada sıfırdan bir hayat kurulacak. Çevre azlığı sebebiyle maddiyat sıkıntısı olabilir.
Kendini geliştirme imkanları yine kısıtlı.


C) İstanbul

Avantajı: istanbul her zaman bu mesleği sürdürmek istediğim şehir olmuştu, hasbelkader üniversitede ankaraya geldik. istanbulda arayan mevlasını da belasını da buluyor. Burada Açılma ihtimali olan çok fazla kapı ve fırsat var. Türkiye’de mesleki ve sosyal açıdan gelişim sağlanabilecek en iyi şehir. Eğer burada dikiş tutturamazsam döneceğim yerim var: samsun.

Dezavantajı: dünyanın en kalabalık barolarından birine ev sahipliği yapıyor.
Hayat pahalı. Daha önce burada hiç yaşamadım. Sıfırdan bir hayat kurmam gerekecek.
Aileden biraz yardım alırız almasına da nereye kadar.


Genel hatlarıyla böyle bir durum söz konusu. Sizin de ne düşündünüzü merak ediyorum. Tavsiyelerinizi esirgemeyin.
adwokat
(11.08.19)
kuşadalıyım burda ekmek yedirmezler çevreniz sağlam değilse.

C > A > B


Ailem ben doğmadan çok önce büyük bir şehre kök salmış. Dönecek bir köyüm yok, o yüzden büyükşehirde mecburi hayat yaşıyorum. Bu sebeple ben olsam büyükşehire gitmez memlekete dönerdim. Memlekete dönmeyen arkadaşlarım oldu çoğu 3-5 sene zorlandı. Minimum 3 sene zorlanıyorsun büyükşehirde. İşçi avukatlar çok az maaş alıyor çoğunlukla. Büyükşehirde asgari ücretle geçinmek kolay değil. Arkadaşlarımın çoğu hala öğrenci evinde kalıyor, mezun olalı 2 yılı geçti. Kendi ofisini kuranın da müvekkil ve çevre edinmesi için yine zaman geçmesi gerekiyor. Avukatlıkta para kazanmak için çevre faktörü çok önemli. Kendi kendine çevre edinebilen insanlar da var elbette ama akraba, eş-dost düğünü/taziyesi vs sinde görünmek bile ilerde iş olarak dönebiliyor. Aile yerleşikse mesleği icra etmek daha kolay. İkincisi, mezun olunca staj için İstanbul’a giden de çok arkadaşım oldu. Yakınen tanıdığım bir tanesi kafayı sıyırdı biraz, sonra da akademik kadro falan bulup kaçtı. Onun deneyimine biraz şahit olduğum için İstanbul bana itici geliyor açıkçası. Evet iş olanağı çok ama rekabet de çok, hatta haddinden fazla. Hırslı biriyseniz kaldırabilirsiniz belki ama ben tercih etmezdim, yıpratıcı olur. Zaten verdikleri para da diğer şehirlerdeki ortalama aylığa göre yüksek olsa da İstanbul şartlarında ancak idare ediyor. Dediğim gibi, dönebilecek bir yerim olsa ben de dönerdim. Büyükşehir stresli ve maliyetli çünkü. Hem Samsun da çok küçük bir şehir sayılmaz. Ve hayat kalitesi olarak İstanbul’dan daha iyidir. Bence Samsun daha mantıklı.


radio raheem
(11.08.19)
yabanci diliniz nasil? nasil bir avukatlik sureci bekliyor sizi onun icin soruyorum. yani istanbul'da icra, bosanma vs. ne gelirse tarzi bir avukatlik mi yapacaksiniz, daha 'sofistike' diyelim bir alana mi yonelmeyi planliyorsunuz, sirkete mi girmeyi planliyorsunuz?

ayrica, eger bir noktada memlekete ya da kucuk sehre donecekseniz, istanbul'da vakit kaybetmenin bir anlami yok. eger istanbul'da da buro acip icra, cek senet ne gelirse diye bakinacaksaniz yine bence istanbul'da vakit kaybetmenin bir anlami yok, orada harcayacaginiz enerji ile kucuk bir ilde daha guzel tutunabilirsiniz. evet istanbul'da imkan daha fazla ama sizin de dediginiz gibi ayni pastayi yemeye calisan cok kisi var. avukatligin da kendi icinde cok cesidi var diyelim, buna gore tercih yapmaniz daha mantikli.


songforsomeone
(11.08.19)
Meslekten hariç olarak ankarada yaşamış birisinin İstanbul da zorlanacağını pek sanmıyorum. Üç aşağı beş yukarı aynı şeyler. Ama maddi getiri olarak istanbuldan yana kullanıyorum oyumu. Hep istediğim yer diyorsun bunu gençken şimdi denemezsen bir daha ne zaman deneyeceksin? Sonuna kadar zorlarsın baktın işler sarpa sarıyor o zman dönersin geri samsuna ama en azından denedim uğraştım dersin.


ben de ankara'da okudum,4-5 ay önce hemen hemen sizin gibi bir süreçten geçerek ailemin olduğu şehri bir kenara koyup yaşamak istediğim ve çevremin az olduğu şehre geldim. antalya'dayım ve hayatımın tümünü burada yaşamak için her şeyden vazgeçebilirim. bence kalbinizin sesini dinleyin, para bi şekilde kazanılıyor.


sacrilegious
(11.08.19)
Ne seçerseniz seçin songforsomeone ‘ın dediklerini göz önünde bulundurun. Dediği gibi avukatlığı pek çok farklı yapış biçimi var. Bunu göz önüne alarak kariyerinizi biçimlendirmeniz gerekiyor. Eğer icra, boşanma tarzı yabancı dilinizi hiç kullanmanıza gerek olmayan türden işler alarak serbest avukatlık yapacaksanız Samsun’da avukatlık yapmanız İstanbul’da yapmanızdan sizin için daha iyidir.


microfiction
(11.08.19)
(4)

Motor vs Araba

İstanbulda motor sürmek mi yoksa araba sürmek mi daha kolay?Park yeri bulma durumu arabada baya zor oluyor, o yüzden motor daha mantıklı gibi ama bilemedim.
İstanbulda motor sürmek mi yoksa araba sürmek mi daha kolay?
Park yeri bulma durumu arabada baya zor oluyor, o yüzden motor daha mantıklı gibi ama bilemedim.
adwokat
(09.08.19)
Araba. Motorda her an ucma riski var.


stavro
(09.08.19)
Motosikleti dışardan seyredersen evet güvenli gelmez ama üzerindeyken kurallara uyarsan başına çok bir şey gelmiyor ama sürekli etrafını kontrol etmelisin


guitarissimo
(09.08.19)
"Kurallara uyarsan basina bir sey gelmiyor"
Gercekten mi:)


stavro
(09.08.19)
araba ile her yerde park yeri ararsın, benzin zamlarında söversin, saatlerce trafikte beklersin ve günden güne “lanet olsun bu şehre de bu trafiğe de” demeye başlarsın,

motor ile her yere park edebilirsin, ufaktır her yere sığar,seridir. ekonomiktir, trafikte akar gidersin ama tehlikelidir ölebilirsin.

benim kanaatim, geç gideyim ama tek parça gideyim daha makul, hele ki altın elbiseli adam’ı alan bu istanbul trafiğinde motor sürmek deli cesareti.

ps: bir zamanlar motorcuyduk (yamaha r6)


bugisme
(09.08.19)
(2)

Yazlık tatili

Türkiyede en güzel nerede yapılıyor bu yazlık tatilleri?
Türkiyede en güzel nerede yapılıyor bu yazlık tatilleri?
adwokat
(08.08.19)
Çeşme Ilıca ortam güzel


rubisko
(08.08.19)
Kaş-Kalkan-Fethiye merkez üs.


alicandan
(08.08.19)
(3)

arabayı çarptım (yardim)

emanet arabayı vurduk iyi mi...çok belli oluyor mu arkadaşlar?kaç lira masrafı var bunun?https://ibb.co/dpv7pm3https://ibb.co/sc55zhbhttps://ibb.co/bmwz9py
emanet arabayı vurduk iyi mi...
çok belli oluyor mu arkadaşlar?
kaç lira masrafı var bunun?


ibb.co
ibb.co
ibb.co
adwokat
(06.08.19)
ezik çökük yok gibi duruyor. cifle sertce sil hic birsey kalmaz


catch
(06.08.19)
Kardeşşş tamponun amacı zaten çarpmak. (bkz: tampon) Boyalı yerde bir şey yoksa bir şey olmaz.


goodz
(06.08.19)
Silinmiş


westblack
(06.08.19)
(1)

Flashback görmek

Son zamanlarda sık sık başıma gelen durumdur.Üstelik öyle flashbackler ki varlığını dahi unuttuğum anılar bunlar.Birden şak diye aklıma geliyor, gözümün önünde ayrıntısıyla canlanıyor. Sonra kendi kendime diyorum ki ben bu anıyı nasıl hatırlıyorum, hayret..Mesela birisi bana dese ki sen zamanında şö
Son zamanlarda sık sık başıma gelen durumdur.

Üstelik öyle flashbackler ki varlığını dahi unuttuğum anılar bunlar.
Birden şak diye aklıma geliyor, gözümün önünde ayrıntısıyla canlanıyor.
Sonra kendi kendime diyorum ki ben bu anıyı nasıl hatırlıyorum, hayret..
Mesela birisi bana dese ki sen zamanında şöyle bir olay yaşamıştın hatırlıyor musun? İmkanı yok aklıma gelmez.


Mesela bir örnek;
-anaokulunda öğle uykusu saati vardı. Herkes yatakhanede mışıl mışıl uyur ben bir türlü uyuyamazdım. Yine böyle bir günde hoca yanıma gelip “cansu bile uyudu hadi sen de gözlerini kapat ve uyumaya çalış” demişti. Bu yaşadığım an şaak diye gözümün önünde canlandı.
Hoca bugün yanıma gelip sana böyle bir şey demiştim hatırlıyor musun dese hatırlamam.

Bunun gibi birbirinden alakasız farklı anılar, ununttuğumu sandığım anılar, neden şak diye aklıma geliyor olabilir. Tetikleyen bir şey de yok durduk yere geliyor.

Freudlar beni bi aydınlatın hele.
Teşekkürler.
adwokat
(05.08.19)
İki gündür girip bakıyorum bir cevap verilmiş mi diyerek ancak henüz yok.

Bu durumu son dönemde ben de çok sık yaşıyorum üstelik bu konuda hafızası kötü bir insanım. Siz anaokulu demişsiniz ancak ben liseyi dahi gram hatırlamıyorum. Ama son dönemde pat diye bir film sahnesiymiş gibi geçmişe dönük hiç hatırlamadığım anılar ortaya çıkıyor. Başlığı takipte kalmaya devam :)


Deathcomenearme
(06.08.19)
(8)

Heyecanımı Nasıl Yenebilirim?

Bana öyle bir şey söyleyin ki onu içtiğimde heyecanımı yatıştırsın. Enerjik ve hazırcevap olmak için de kahve içmeyi düşündüm ama heyecan yaratır sanırım?
Bana öyle bir şey söyleyin ki onu içtiğimde heyecanımı yatıştırsın.
Enerjik ve hazırcevap olmak için de kahve içmeyi düşündüm ama heyecan yaratır sanırım?
adwokat
(01.08.19)
her gün iki bira çak


sakız?


war of the world
(01.08.19)
viski içebilirsin. zaten işine yarayacak tek içecek de o, hem heyecanını yatıştırır hem de özgüven verir.


gozmorartici
(01.08.19)
dideral.


tabirimekruh
(01.08.19)
Yarım kupa adaçayı. Daha fazlası değil. Yarım saat önceden.


levent bilgen
(01.08.19)
Heyecanını genel olarak yenmek istiyorsan heyecan eşiğini yükseltmelisin. Yani biraz aşırı cesaret gerektiren durumlara düşüp normal hayattan sıkılmalısın.

Sonra istediğini ye iç...

Heyecan deneyimsizlikten geliyor.


marsargo
(01.08.19)
dideral +1 ama her gün, sürekli içilecek bir şey değil.


Thredith
(01.08.19)
2 bira +1
Yani 3bira ehuheheh


stavro
(01.08.19)
(4)

Laptopu ne yapayım?

Elimde bi casper nirvana var. 8 yıl olmuş alalı. Şimdi yeni bi laptop alacak olsam bunu napıcam? Satsam alıcısı çıkar mı?
Elimde bi casper nirvana var. 8 yıl olmuş alalı.
Şimdi yeni bi laptop alacak olsam bunu napıcam? Satsam alıcısı çıkar mı?
adwokat
(25.07.19)
Ssd ve ram takviyesi ile biraz daha götürebilir. Veya bu şekilde letgo'da satmaya çalışın.
300, 500 ne gelirse


neymis
(25.07.19)
Burada da ilana konulabilir. Neymis in ram takviyesi meselesi cok kurtarmaz.


baldan kaymak
(25.07.19)
ondan gelecek paraya ihtiyacın yoksa ihtiyacı olan bir üniversite öğrencisine bağışla. hazır okullar baslamısken.


Gecen mort ayfon5 sattim. 10 yillik pc mi sattim sahibindende. Bir tane de g5. Mantikli fiyatla satin.


(7)

Banka kasasına nakit para koymak

Sebebi ne olabilir? Hesapta tutmak yerine neden kasaya konar?Benim aklıma vergi kaçırmaktan başka bir şey gelmiyor.Var mı sizin aklınıza gelen?
Sebebi ne olabilir? Hesapta tutmak yerine neden kasaya konar?
Benim aklıma vergi kaçırmaktan başka bir şey gelmiyor.
Var mı sizin aklınıza gelen?
adwokat
(24.07.19)
Varlığı bilinsin istenmiyor bir şekilde.
Hesap hareketlerinde görünmez. O. Paranın neden onda olduğunu açıklayamıyor olabilir


kisa
(24.07.19)
hesaplarına el konmasından (haciz, dava, miras, terör vs.) çekiniyor olabilir.
boşanma davasında daha az paylaşım olsun istiyor olabilir


yemrem
(24.07.19)
Turk lirası mı ? Enflasyonu az bi paraysa benim de kasam olsa koyardım bi miktarı. Krizde neler olacağını bilemezsin.


Mcfly
(24.07.19)
hükümetin yarın Suriye sınırındaki savaşı bahane gösterip bütün banka hesaplarına bloke koydurmayacağından emin olmamak. Hele de döviz hesabı. çok bir şeyim yok ama ben iki sene önce bankada ne varsa çektim evde gizli yerde saklıyorum. böyle anlatınca komik duruyor ama bankalara da güvenemiyorum. ve benim o paraya her an ihtiyacım olabilir. yok canım daha neler diyen olacaktır ancak bugün on yıl önce yok artık diyeceğimiz şeyleri yaşadığımızı hatırlatmak isterim.


windows95
(24.07.19)
50milyontl'en var diyelim. faiz indirime gidileceğini duydun faizden paranı çektin gittin dolara yatırdın.
bankada döviz hesabı açsan 'babuş sen ne ayaksın diye? bu kadar dövizi nerden buldun?'
diye takibe girersin.
o kadar para bir kasada tl'de tutulmaz.
sende paranı komple çeker kasaya koyarsın azar azar gider hepsini döviz yaptırırsın.
paran dövizde kalmış olur.


@Dunal+1


kambek
(25.07.19)
yazmış sebebini, sonradan editlemiş olabilir. normalde yasaktır kasaya para koymak ama neticede olay bir hırsızlık, diğer detayların kıymeti yok.


tiny penny
(25.07.19)
(6)

Fake hesaptan ana avrat küfür

İnstada mesela.Bunlar bulunabiliyor mu? Sonuçta ip adresi lazım. İnstagram veriyor mudur sizce ip adresini dava açılınca?
İnstada mesela.
Bunlar bulunabiliyor mu? Sonuçta ip adresi lazım.
İnstagram veriyor mudur sizce ip adresini dava açılınca?
adwokat
(16.07.19)
Hocam 1 milyar kullanıcısı olan, Türkiye kadar ekonomi üreten bir uygulama sence sana küfretti diye oturup adamın ip’sini tespit edip senin mahkemene mi gönderecek? Küfretti ne yahu?


avatar is back
(16.07.19)
Evet veriyor, dava acarsaniz mahkemede talep ederse zaten ip adresi her islemde kaydediliyor ve bu bilgi mahkeme ile paylasiliyor cok basit bir islem.


tahtakafa
(16.07.19)
vermeme lüksü yok.


bahoho
(16.07.19)
Edindiğim bir bilgi sadece cb’ye hakaret, çocuk istismarı gibi durumlarda verildiği yönünde.


adwokat
(16.07.19)
facebook tüm verileri çatır çatır veriyor, son 3 ayda yaklaşık 20bin lira tazminat aldım bu küfürler yüzünden


kayda değer bir şikayetse bilgileri paylaşırlar mahkeme talep ettiğinde.


ayin yazari
(16.07.19)
(3)

IELTS YouTube

Ielts çalışırken YouTube’dan yararlandınız mı? Hangi kanallardan yararlandınız?
Ielts çalışırken YouTube’dan yararlandınız mı? Hangi kanallardan yararlandınız?
adwokat
(15.07.19)
ielts listening tests diye bi youtube kanali var orayi cok kullanmistim


Hocam daha dün şuna denk geldim başka bir şeye bakarken, kanalını araştırabilirsin:

www.youtube.com


Psycho Mantis
(15.07.19)
'E2 İelts' kanalı iyi gibi. Bir göz atabilirsiniz.


hayalhayal
(16.07.19)
(3)

Designated survivor

İlk 14 bölüm fena değildi. Diğer sezonlar izlenmeye değer mi?
İlk 14 bölüm fena değildi. Diğer sezonlar izlenmeye değer mi?
adwokat
(13.07.19)
leş


same idiot
(13.07.19)
Gittikçe kötüleşiyor Türkiyeli bölümü izledikten sonra bıraktım ben


bisorumolacaktı
(14.07.19)
ben 3-5 bölüm izledim, cok kötü dizi. cok kötü.


(4)

Mezar başında ağlayan köpek

https://mobile.twitter.com/badmouse_/status/1149030536310079494Gerçek mi bu? Nerden biliyor sahibinin orada yattığını? kurgu var mı videoda?
mobile.twitter.com

Gerçek mi bu? Nerden biliyor sahibinin orada yattığını?

kurgu var mı videoda?
adwokat
(11.07.19)
Büyük ihtimal kurgu, köpekte solunum yetmezliği olabilir demişler, ondan öyle içli içli demek ki. Köpek kalkıp mezar taşını okuyabiliyorsa zaten toplanak allah diyek.


Beherit
(11.07.19)
köpeğin mezar, ölüm gibi kavramları anlamasını hadi geçtik diyelim, köpekler üzüldüklerinde insanlar gibi tepki vermezler. böyle bir reaksiyon türü yok hayvanlarda. üstte yazıldığı gibi nefes alamıyor hayvan, o yüzden hızlı nefes alıp veriyor -ki buna daha çok üzüldüm.


sir gawain
(11.07.19)
köpekler için de aynısı geçerli mi bilmiyorum ama kedilerin üzüntüden ağlamadığını duymuştum bir veterinerden. elbette gözyaşı salgılarlar ancak başka sebeplerden hastalık, enfeksiyon, toz, parazit vs. mesela kedileri herpes virüs enfeksiyonu ağlatabiliyor, daha doğrusu akıntı yapıyor. bence bu köpek için de benzer bir durum geçerli.


Nereden biliyor bilmiyorum tabi ama kendi köpeğim yanlışlıkla dudağımı parçalamıştı, bayağı gözyaşı akıtarak ağladı hayvan...


Tears of Devil
(11.07.19)
(1)

Amerika Turist Vizesi

bu vizeyi öğrenciyken alan var mı? Sormam gereken çok küçük sorular var da.
bu vizeyi öğrenciyken alan var mı? Sormam gereken çok küçük sorular var da.
adwokat
(10.07.19)
ben aldıydım ama bir 10 sene kadar oluyor


KARA BOĞA
(10.07.19)
(3)

İphone WiFi sorunu

Evdeki tüm cihazlar (tv-tablet-android telefon) wifi’a bağlanırken sadece iphoneların bağlanmaması sorununun sebebi nedir? Nasıl çözülür?
Evdeki tüm cihazlar (tv-tablet-android telefon) wifi’a bağlanırken sadece iphoneların bağlanmaması sorununun sebebi nedir? Nasıl çözülür?
adwokat
(02.07.19)
Telefonun ağ ayarlarından telefona sabit IP adresi atayın. Olmazsa ağ ayarlarını sifirlayip deneyin (önceden kaydedilmiş tüm wifi şifreleri silinecek).


orient blue
(02.07.19)
modem nedir ? veya access point markası modeli ?


Tplink


adwokat
(02.07.19)
(9)

Tinderdan tanışıp ciddi ciddi sevgili olanlar

Ne kadar sağlıklı bir ilişkidir?
Ne kadar sağlıklı bir ilişkidir?
adwokat
(01.07.19)
2 uzun sayılabilecek(3 ay, 8 ay) iliskim bitti ancak sebebi güvensizlik değildi, sanırım önceden tanışıklık olmadan böyle tepeden inme sevgililik yüzünden taraflar birbirlerini iyi tanıyamıyor. sevgili olacak kişiler öncesinde bir arkadaşlık süreci geçirmeli diye düşünüyorum. sağlıklılık puanım 4/10.


Gayet sağlıklı.

Yolda görüp tanışmak, arkadaş ortamında tanışmak gibi birşey. Çünkü tinder türkiyede genelde ''amacına uygun kullanmıyorum''cuların varolduğu bir platform. ayrıca amacına uygun kullansa da pek birşey farketmez.

Biz insanlarla(yani normal/reel hayatımızda da) sebebinin büyük bir bölümü bize bağlı olmayan/rastlantısal olarak tanışırız. Ve gerçekten tanıma, süreç ve paylaşımla yaşanır. Keza insanları çok da tanımaya gerek olmadığını düşünüyorum çünkü insan özü itibariyle çözülmüş bi' varlıktır. herneyse bu son söylediğim benim kendi fikrim konuyla doğrudan bir ilişkisi yok.

Tinder'dan ya da instagram(bu daha beterdir) tanışmanın normal tanışmaktan bi' farkı yok. Acı ama gerçek olan şey şu; her nerede olursan ol, sohbet edeceğin kişiler önyargılarını senin dışarı vurabildiklerinden edinirler ve sana nasıl davranacakları yine bu şekilde belirginleşir. konunun bu kısmı çok uzun, o yüzden gidesim yok. Ama tinder'dan tanışılan ilişkilerin evlilikle de sonlanmasında(ben şahidim) herhangi bir problem yok. gayet sağlıklı.


mete kudur
(01.07.19)
2 sene önce tinderda tanıştığı kişiyle bu ay nişanlanıp sonbaharda evlenecek bir arkadaşım var. Optimum iletişim süresi sağlanabiliyorsa neden sağlıklı olmasın?


desdenova34
(01.07.19)
Iliskinin sagligi ile tanisilan ortamin pek alakasi olmuyor gozlemledigim kadariyla. Iliskinin sagligi iliskiye baslayan insanlara bagli.


crown
(01.07.19)
Gayet sağlıklı bi ilişkim var ama bizim ilişki takılıyoz biz yaa'dab kendiliğinden ilişkiye evrildi, dolayısı ile birbirimizi tanıma vakit geçirme sürecimiz oldu. 3 ay falan bi isim koymadık, sadece birbirimize vakit geçirmenin keyifli olduğunu gördükçe daha çok vakit geçirmeye dışarıda buluşup bi şeyler yapmaya başladık derken bi baktık sevgiliyiz. Öyle tanıştık aşkım şimdi biz neyiz olmadı yani.


ya arkadaş sevgili dediğin nedir ? elinin kiri hesabı. takıl,güzel vakit geçir, yapabiliyorsan sikiş, tamamdır.sonra sıradaki. abartmayın böyle şeyleri.


50promil
(01.07.19)
Olabilir ya hatun güzelse. Ciddiye binmeden. Herkes farklı amaçla kullanıyo


(s)AINT
(01.07.19)
Ciddi iliski yapmadım tinderdan da olur yani olmaz diye bir sey yok bana sorarsan.

Boyle söylemenin sebebi tinder kullanmayan kizlarin tinder kullanlardan daha iyi bir tarafının olmamasi. Tinder'dan, degil de atiyorum is yerinden tanisip sevgili oldugun kizin gecmisini biliyor musun? Sana nasil davraniyorsa onu goruyorsun kizda.

Tinderdan ciddi iliski olayina temnikli yaklasilmasinin ya da, hic yaklasilmamasinin altinda yatan sebep tinderin seks yapacak takilacak birilerini bulma uygulamasi olmqsi.
Kimse kalkip tondor sox portnoro bolmo oygolomoso dogol falan demesin, tinderin olayi bu. Bu uygulamanin cikis noktasi bu. Neyse, tinder tek gecelik iliskiye acik insanların bulusma platformu olduğundan ciddi bir sey beklemez millet ama tinder kullanmayan ve is gezisinde ucakta tanistigin hanim hanimcik cici kizin gangbang duskunu olmadigini nereden biliyorsun?
Bunlar saka degil olan şeyler, kimsenin suratından anlamazsin neyin nesi olduğunu. Hele kadinin hic anlamazsin. Bu gozler neler gordu. Disarida cizdigi profil ile iceride olan arasında ne farklar var.

Dolayisiyla tinder da olsa babannenin tanistirdigi bilmemne hanımın kizi da olsa ne çıkacağı tamamen sans isi. Senden öncesini cok kurcalamaya gerek yok, kurcalasan da ogrenemezsin zaten. Duymak istesidini soyler sana. Kısaca demek istediğim tinder kullanmayan kiz, tinder kullanan kiz kalitesinden daha yuksek degil. Kaliteden kasit her ne olursa olsun bu gecerli.

Ama yine de bir yerde Tinder yargisinin biraz haklilik payi var. 2.el arabada boya takintisi ne kadar elestrilse de piyasa sartlarinda haklilik payi olmasi gibi. Anoloji pek hos olmadi ama neyse.


stavro
(01.07.19)
normal yolla iletişim kuramadığım ya da normal yoldan benimle iletişim kuramamış insanla sağlığını düşünmem.normal yoldan kastım tanışmanın oksijenini soluduğumuz ortamda olması. hırlısı var hırsızı var kafasında değilim.


paco de lucia
(01.07.19)
(13)

Godfather izlemedim

Konusunu da çok bilmiyorum. Büyük bir kayıp mı?Matrix de izlemedim ben. Hangisi daha büyük kayıp benim için?
Konusunu da çok bilmiyorum. Büyük bir kayıp mı?
Matrix de izlemedim ben.
Hangisi daha büyük kayıp benim için?
adwokat
(30.06.19)
İkisi de büyük kayıp, önce Matrix'i bitirin bence, kırmızı hap, aslında kaşık yok falan bu muhabbetlere fransız kalmak dayanılmaz. Godfather klasikleşmiş, yıllanmış şarap, ama izlememek büyük ayıp bu eserleri bence


speedy
(30.06.19)
seni tanımadığım için, senin için hangisi kayıp bilemeyeceğim. Ama ikisini de izlemiş biri olarak, benim için godfather daha büyük bir kayıp olurdu.


absel
(30.06.19)
ikisi de değil. ikisi de çok güzel, keyif alırsın. kazanç ya da kayıp yok. sırf kaybım olmasın diye izlemene gerek yok.


paco de lucia
(30.06.19)
Ikisi de orta bence.


Matrix’i bilmem ama Baba kesinlikle kayıp.


levent bilgen
(30.06.19)
kardeş adresini ver sonny gelip seni dövecek.


ya sokiyim matrixe ayrıca godfather da cok boğuk filn bide 3 saat zamanında izlenmiş OLSA OK ama bu saatten sonra keyif vermez


all girls dream
(30.06.19)
Damat, godfather'daki gibi dayak yemiş esprisinden yeterince tad alamıyorsun mesela.


prizmatik
(30.06.19)
matrix ben de izlemedim

baba 1-2 yi tavsiye ederim. izle, biraz uzun ama guzel


exlibris
(30.06.19)
kayip denmez ama ikisinin de ismi bos yere one cikmiyor diyebilirim. kesinlikle keyif alacagini dusunuyorum.


jedilance
(30.06.19)
"zamanında izlenmiş OLSA OK ama bu saatten sonra keyif vermez"

aynen evet evet, suç ve ceza'yı da 1800'lerde okumak lazımdı şimdi okumaya gerek yok.


celeron 300a
(30.06.19)
Biraz ilgi meselesi de ama Godfather serisini izlemenizi tavsiye ederim, özellikle ikinci filmi çok iyi.
Matrix'i ben de zamanından çok sonra izledim ama Godfather kadar favorim değildir. İzlememiş olmak tabi ki kayıp değil, yine de bazı iyi esprilerde fransız kalmamak güzel.


anthemis nobilis
(01.07.19)
"aynen evet evet, suç ve ceza'yı da 1800'lerde okumak lazımdı şimdi okumaya gerek yok."

aynen aynen edebi eser ile sinema filmi aynı şey çünkü.


all girls dream
(01.07.19)
(1)

Yeditepe Üniversitesi-İstanbul

İstanbulu pek bilmeyen ve yeditepede 2-3 gün geçirecek birine akşam 5-6 dan sonra nasıl vakit geçirmesini önerirsiniz?Tek şart var o da yeditepeye çok uzak olmayacak ve kolay ulaşım olacak. Her türlü öneri kabul edilir.Teşekkürler.
İstanbulu pek bilmeyen ve yeditepede 2-3 gün geçirecek birine akşam 5-6 dan sonra nasıl vakit geçirmesini önerirsiniz?
Tek şart var o da yeditepeye çok uzak olmayacak ve kolay ulaşım olacak. Her türlü öneri kabul edilir.

Teşekkürler.
adwokat
(27.06.19)
Çok uzaktan kasıt nedir bilmiyorum ama Kadıköy'e bir otobüs ile gidebilirsiniz. Ortalama 40-45 dk sürecektir.

Kadıköy uzak ise okulun yakınında brandium alışveriş merkezi var. Yaklaşık 10 dk mesafe. Orada vakit geçirilebilir. Alt katta sineması falan vardı diye hatırlıyorum. Dışında Starbucks v.b mekanlar da var.


ravenclaw
(27.06.19)
(15)

Kira Kontratı Yenileme

Emlakçı 200 lira kontrat yenileme ücreti istiyor. Normal mi bu?
Emlakçı 200 lira kontrat yenileme ücreti istiyor. Normal mi bu?
adwokat
(25.06.19)
Afedersin ama, soyle guzel bi hassektor cek ! 20 yildir onlarca kira aldim boyle bisi duymadim. Kiracin adamsa(guvenilir anlaminda) yenilemene gerek bile yok.


tunaktunaktun
(25.06.19)
hicbir sey yapmazsan otomatik yenileniyor zaten. komik adammis vesselam.


brkylmz
(25.06.19)
Kiracı benim tunaktunaktun


adwokat
(25.06.19)
hayatımda duyduğum en orijinal keriz silkeleme denemesi olabilir


Zaten aksi bir durum yoksa kontrat otomatik yenileniyor :)
15 yıldır kiraciyim ve kirada evin var hiç duymadım böyle bisey.


brnbrs
(25.06.19)
kontrat bittikten sonra ilk kira ödemesi yaptığın anda kontrat otomatik yenilenir. fakat burada tek ince çizgi kirayı banka üzerinden yatırıp seçeneklerden kira seçmek.


veri
(25.06.19)
Nazik bir dille ben bu durumu evsahibi ile konuscam de emlakciya. Sessiz kal.evsahibi seni ararsa arzu ederseniz kirtasiyeden kontrat alip imzalayalim 200 lira boyle bisi duymadim.kusra bakmayin de.


tunaktunaktun
(25.06.19)
Konya'daki emlakçılar bunu yapıyor. komisyon almayıp yıllık alıyorlar. bazıları hem komisyon hem yıllık yenileme ücreti koparmaya çalışıyor. Yasal olarak bir hakları yok sanırım ama başa bela olabilirler.


bahoho
(25.06.19)
Sormasi ayip emlakci ile neden muhattapsiniz.Normalde emlakcinin ortada olmamasi lazim


turkuaz
(25.06.19)
@turkuaz
Ev sahibinin 20 tane evi var. Muhatap olmak istemiyor haliyle. Görmedim, tanımam etmem. Kirayı da emlakçıya veriyoruz.


adwokat
(25.06.19)
kira bankaya yatırılır, elden verilmez. biz evsahibi olarak boşuna mı bir ton vergi veriyoruz her ay?? 200 lira da anormal.


hocam
(25.06.19)
Kapıya dayanıp açılmıyor enişte diyip damattan bahşiş koparmaya çalışan kayınço gibi aq. Öyle bi ücret yok.


[GODDARD]
(25.06.19)
Verin ama mutlaka kontrata ekleyin 200 tl ödediğinizi , nasılsa size makbuz kesmeyecek o kontratla vergi dairesine şikayette bulunun sonra seyredin makbuzsuz yaptığı her işlem için geriye dönük cezaları.


synax
(25.06.19)
Kira kontratı ev sahibi ile kiracı arasında tipik imzalanan sözleşme ise adi anlaşma diye geçiyor. Yargı kurumlarında bir etkisi yok. Noter onaylı olduğunda hukuka tabi oluyor. Belki de bu ücret noter ücreti olabilir. Ama bu sefer de sizin vekalet ve imza işleriniz olur. Ev sahibinin başka bir kiracısını tanıyorsanız sorun derim. Ama ben de ilk kez duydum yenileme ücreti şeklinde bir tabiri.


zagem
(25.06.19)
"Kirayi emlakciya veriyoruz" :)))


dunal
(25.06.19)
(2)

Ekmek ve Sağlık

https://ibb.co/qxJZDgwEn soldaki ekmek en sağdakinin 2 katı fiyatında.Peki sağlık açısından da o kadar fark ediyor mu?
ibb.co

En soldaki ekmek en sağdakinin 2 katı fiyatında.
Peki sağlık açısından da o kadar fark ediyor mu?
adwokat
(25.06.19)
Belki sagdakine gore 0.000001 daha faydalidir.strateji dostum str. Halk ekmek ye


tunaktunaktun
(25.06.19)
Sağlıklılık açısından bir fark yok.
Soldakine katkı olarak kullanılan un fiyatları da buğday ununun iki katı.
Kapitalist düzende fiyatı arz talep dengesi belirliyor. Maliyet, sağlıklılık vs. çok da önemli değil.


Mirket
(25.06.19)
(5)

Eski Fetö Sever Arkadaşlar

Lisedeyken henüz reyizle fetönün arası açılmamışken bunlar her hafta abilere ablalara giderdi. Bu hemen hemen sınıfın 1/3’üne tekabül ediyordu.Sınıfın yarısı fetö dershanesindeydi. Tabii ki her dershaneye giden o düşüncede olmasa da çoğu fetöseverdi.Dedim ya o zamanlar reyizle araları açılmamıştı. H
Lisedeyken henüz reyizle fetönün arası açılmamışken bunlar her hafta abilere ablalara giderdi.
Bu hemen hemen sınıfın 1/3’üne tekabül ediyordu.
Sınıfın yarısı fetö dershanesindeydi. Tabii ki her dershaneye giden o düşüncede olmasa da çoğu fetöseverdi.
Dedim ya o zamanlar reyizle araları açılmamıştı. Hatta hiç unutmam bir gün reyizin annesi vefat ettiğinde aralarında facebook profil fotoğrafını Tenzile Erdoğan yapan vardı.

Sonra aralar yavaştan bozuldu. Kimi reyizden yana saf tuttu, kimisi de fetöden taraftı.

Şimdi sosyal medyada filan denk geliyorum. Bu tiplerin alayı Atatürkçü olmuş. Ekrem İmamoğlu fotoğrafı paylaşmalar, 10 kasımlarda yas tutmalar filan.
Hani bilmesem bunların lisede ne fok olduğunu aradan geçen 7-8 yılda akıllanmışlardır diyeceğim de hiç samimi gelmiyor. Lisede gezicilerin anasına avradına küfreden adam şimdi Atatürkçü ayakları yapıyor.

Benim çevremde durum bu. Samimiyetlerine inanmıyorum kısaca. Fetöcüyüm demeye g*tleri yemedikler için Atatürk’ün arkasına saklanıp muhalefet kasıyorlar.

Bi tek bende mi durum böyle?
adwokat
(23.06.19)
hayır, yoğunlukla ahaber izleyenlerin hepsinde durum böyle


eski akp'li direk muhalefet olursa fetöcü diye kan alırlar, g*t korkusundan muhalefet yapabilecekleri en yakın sığınak olarak sol tarafı seçiyorlar. bu da sol tarafa zarar veriyor aslında.


nahtoderfahrung
(23.06.19)
Lisede böyle yapan biri değişebilir aslında. Kişilik gelisimi, ilgi, tutum vs 25 yaşına kadar şekillenen bir şey. O yüzden çok da şey yapmamak lazım ama hepsi degistiyse içinde illa ki sizin dediğiniz gibi olan vardir


westblack
(23.06.19)
sadece onlar değil 15 temmuzdan sonra iktidarda atatürke sığındı. bunlar ta 1980den beri herşeyi araç olarak kullanıyorlar. asıl korkulması gereken durum buydu, bu adamlar en büyük düşman belirledikleri adamın arkasına sığınıyorlarsa gözleri o kadar dönmüş demektir. bu ülkenin en büyük düşmanı siyasal islamcılardır.


mikahakkinen
(23.06.19)
adamlar kamufle oluyor işte, kimin nasıl işine gelirse, kimisi atatürkçü oluyor kimisi reyizci. şey olayı gibi düşün ölü taklidi yapayım da beni pas geçsinler falan. ayrıca aralarında hala derin bir konekşın içinde bu adamlar. türkiyede hiç bişey düzgün ilerletilmediği için bu temizlik olayı da yürütülemedi.

ha ne oldu, fetocular dışarda işinde gücünde takılırken, burada eteği kısa diye akademisyenlikten atılan arkadaşımız oldu, hatta nickini de aklıma getiremedim kıvılcım diye bi sözlük yazarı arkadaş vardı, oda işsiz kaldı belki hala öyledir.


Fodera
(23.06.19)
(4)

Babanız AKP bel. bşk. adayı olsaydı

Oyunuz babanızdan yana mı yoksa chp adayından yana mı olurdu.Yer istanbulRakip imamoğluFarklı lokasyonlar için de değerlendirebilirsiniz.
Oyunuz babanızdan yana mı yoksa chp adayından yana mı olurdu.
Yer istanbul
Rakip imamoğlu
Farklı lokasyonlar için de değerlendirebilirsiniz.
adwokat
(22.06.19)
o durumda icinde bulundugum cevre vs beni etkilemis olacagi icin tabii ki ampule basardim oyumu

ama gecen soyle dusundum, mesela turizm bakani ve esi bence kesinlikle akp'ye oy vermiyorlardir, goruntuleri farkli cunku, bu sekilde bir parti catisinda olup ama oy vermeyen kisiler var bana gore


exlibris
(22.06.19)
Babamın rakibi Binali olsun oyumu Binaliye basarım :/


Ufuk
(22.06.19)
görüntüden nasıl anladınız acaba @exlibris ?

Benim bir tanıdığım ateist ve akpartiye veriyor oyunu :)

imamoğluna verirdim oyumu, genel seçimlerde vs chpye vermem ama oyumu.


mezarkabul
(23.06.19)
Babam başından beri akp içinde olsa ve belediye başkanı olsa bir gün, içinde bulunduğum sosyal ortam ve kişiliğim ister istemez farklı olurdu o yüzden çok farazi bir soru. Bu kısmına cevap veremiyorum fakat şu saatten sonra akp'ye üye olsa ya da akp'den bld. başkanı adayı falan olsa bir daha suratına bakmam zaten. Doğal olarak oy da vermem.


evandro roncatto
(23.06.19)
(2)

Kiracı sorunu

Mesela adam işlek bir caddede yazıhane kiralıyor.Ancak yazıhane bomboş duruyor. Kiracı kiraladı ama işletmiyor.Kirayı ne kadar zamanında ödese de yazıhane işlemediği için taşınmazın rayiç bedeli düşüyor.Bu durumda kiraya veren ne yapabilir? Bir şey yapabilir mi ya da?
Mesela adam işlek bir caddede yazıhane kiralıyor.
Ancak yazıhane bomboş duruyor. Kiracı kiraladı ama işletmiyor.
Kirayı ne kadar zamanında ödese de yazıhane işlemediği için taşınmazın rayiç bedeli düşüyor.
Bu durumda kiraya veren ne yapabilir?
Bir şey yapabilir mi ya da?
adwokat
(21.06.19)
kira sözleşmesine bu durumu yazarsanız neden olmasın?
sanırım yönetim planlarına da bu tip şeyler yazılabiliyordu iyi bir avukata sormak lazım.

ikisi de geçmişe dönük işlemdir tabi yoksa geçmiş olsun.


ozdek
(21.06.19)
Avukat değilim.
Buna benzer bir şey duymuştum. Kiralamanin ama dükkanın kullanılması. Parasını verdim ama kullanmıyorum demek olmuyor sanırım. Dediğiniz gibi değerini düşürüyor. Bununla ilgili dava açılabilir diye duymuştum ama çok eskide kaldı hiç detay hatırlamıyorum. Belki de kira akdinin iptali için olabilir.


kisa
(21.06.19)
(5)

Küçükkaya-İmamoğlu görüşmesi

1-Küçükkaya imamoğluna soruları vermediyse ne verdi?2-Aynı görüntülerde imamoğlu değil de yıldırım olsaydı imamoğlu destekçileri ne diyecekti duruma?
1-Küçükkaya imamoğluna soruları vermediyse ne verdi?

2-Aynı görüntülerde imamoğlu değil de yıldırım olsaydı imamoğlu destekçileri ne diyecekti duruma?
adwokat
(19.06.19)
Küçükkaya 2 gün önce binaliden randevu aldım kendi gelmedi danışmanı geldi dedi. İmamson 3 danışmanıyla geldi 3 cümle kurdu sonra nefes cihazı kullanmak için üst kata çıktı biz 3 danışmanıyla görüştük hatta tartışma yaşadık geçmiş siyasi tavrımdan dedi.
Sanki hiç binaliyle görüşülmemiş gibi davranılması inanılmaz bir servis ediş modeli. Madem çok önem veriyordun imamson gibi kendin gelecektin sonra ağlamayacaktın.


bahoho
(19.06.19)
Bu olay da ne buyutuldu. Sanirsin yks sorulari verildi. Ki programda sorulan sorular hic de ters kose degildi. Yani ne anlamlar yuklediler. Bizim basin da agir issiZ. Siyasetciler agir issiz. Halk da oyle. İssiZ bir memleketiz vesaelam. Pazar gunu bitse de biz de su sexim ruzgarindan kurtulsak. Kurtulamadi


exlibris
(19.06.19)
Bence önceden konuşulmasında da sorularin istenmesi/verilmesinde de hiç bir problem yok. Ama yalan söylemekte çok büyük problem var. Gorustuysen görüştüm de kardeşim niye güvensizlik yaratıyorsun. Yok 2 dk yok 20 dk diyorsunuz. 45 dk otelde görüşmüşsün işte.

Imamoğlu değil de binali böyle yapmış olsaydı tepkileri az çok tahmin edebiliyorum. Ama binali de dürüst davranmazdı ona da eminim.


kaptan maydanoz
(19.06.19)
Kucukkaya bu canli oturumdan once programda her ikisiyle de gorusmus oldugunu söyledi zaten.
Tamamen algi operasyonu bu. Gorusme olmasa baska bir sey bulunacakti linc icin.


stavro
(19.06.19)
1. küçükkaya adaylarla buluşup şuradan buradan sorucam git görüş demişler adam ondan gitmiş.

2. aynı görüntüler binaliyede olsa bir şey olmazdı. sıkıntı yok zaten tüm çerçevesi ve sonucu belli danışıklı dövüş bu.


mikahakkinen
(19.06.19)
(7)

Ekrem VS Binali Canlı Yayın Komplo Teorileri

Bi kere İmamoğlu’nun avantajına olmayacağı kesinBence iki ihtimal var. İkincisi daha olası.1- çok sıkıcı geçecek. Sadede projeler anlatılacak. Atılan iftiralar çamurlar yalan yere iptal edilen mazbata durumlarının hepsi havada kalacak.2- ekrem beye komplo kurulacak, son kozunu oynayan binali böyleli
Bi kere İmamoğlu’nun avantajına olmayacağı kesin

Bence iki ihtimal var. İkincisi daha olası.
1- çok sıkıcı geçecek. Sadede projeler anlatılacak. Atılan iftiralar çamurlar yalan yere iptal edilen mazbata durumlarının hepsi havada kalacak.

2- ekrem beye komplo kurulacak, son kozunu oynayan binali böylelikle ekremi alt edecek.

Ben zaten ismail denen herife güvenmiyorum. Fetö okullarına övgü dizdiği röportajı var isteyen yutuptan baksın.
Adam kazandı faciası var.
Bi ara kanal d’de sabah programı sunan bi abimiz vardı, adını unuttum. Muhalif diye kovmuşlardı. Taa yıllar yıllar önce ismail için kripto akp’li demişti de o zaman götümle gülmüştüm. Ancak gülmekle kalmadım ve gözlemlemeye devam ettim. Her gözlemimde şüphelerim daha da arttı. Adam kazandı derken nasıl gözlerinin içinin güldüğünü gördüğümde ise tamamen emin oldum. Şimdi de moderatörlük mevzusu çıktı. Ne bu ne de portakal güvenilmeyecek isimler.

Moderatör üzerinden ekrem bey’in çaresiz eli kolu bağlı bırakılma ihtimali var mı sizce? Başka ne türlü komplo dönebilir? Dönmez demeyin. Adamlar koskoca seçimi İPTAL ETTİ. 17 yıl sonra düelloya çıkacaklar. Bi planları olmasa neden bu kadar rahat sözde muhalif birinin moderatörlüğünde düelloya çıkıyorlar??
Yarın ola hayır ola.
adwokat
(15.06.19)
it videosu gösterilecek.


neverlose
(15.06.19)
Ya hocam adamların bu programda yapacakları bir oyuna ihtiyaçları mı var allah aşkına?

Utanmadan sıkılmadan görevlileri bahane ederek seçimi iptal ettiler. Sonra hiçbir şey olmamış gibi aynı görevlileri tekrarlanan seçimde tekrar görevli olarak atadılar. Seçimi neden iptal ettiğini YSK bile açıklayamadı.

Sudan sebeplerle seçim iptal edip kimse kararı durduracak bir şey yapamıyorken kumpasla bilmem neyle ne diye uğraşsınlar ki? İmamoğlu'nun olası başkanlık adaylığı (sanki rejim değişmemiş gibi hala cumhurbaşkanlığı denmesine ifrit oluyorum) için ipini erkenden çekmek istiyorlar deseniz o zamana kadar seçimlerin yapılmaya devam edileceğinin ne garantisi var? Yapmıyorum dese kim yapacaksın diyecek?

7 Haziran'ı ve 31 Mart'ı kabul etmeyen AKP 23 Haziran'ı neden kabul etsin? Bence üzerine düşünülmesi gereken soru bu olmalı.


yürümeyin
(15.06.19)
Çünkü burası onun bunun değil, Mustafa Kemal Atatürk'ün ülkesi. Atatürk adı hafızalarda ve kalplerde var olduğu sürece ne kadar devletin yargının medyanın tamamını ele geçirirseniz geçirin asla ve asla ülkede kalıcı bir hakimiyet kuramazsınız. Yok öyle ben seçim yapmıyorum hadi bakalım kim karşı çıkacak ayakları. Bu ülkenin kuruluş temellerinde cumhuriyet ve demokrasi vardır, her ne kadar o temelleri sarsmaya çalışırsanız çalışın bina yıkılmadan temeller dimdik ayakta kalmaya devam eder.

Sözün özü bugünler onların, gelecek bizimdir. Yargı onların sandıklar bizimdir. Hile ve zulüm onların, adalet ve vicdan bizimdir. "Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. O satıh, bütün vatandır." "Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim!"

Her şey çok güzel olacak!


siyah giyen adam
(15.06.19)
Bence süt liman geçicektir; etliye sütlüye dokunulmadan projeler anlatılır, bazı şeyler yuvarlak geçiştirilir. Binali zaten atak yapacak pozisyonda değil, Ekrem de kendine güvenen, rahat bir duruş takınıp saldırıdan uzak ve sakin bir tavır takınacak. Hatta komikli şakalı, binali'ye hakkını verecek şeyler bile söyleyebilir.

Akp kazanma ihtimalini yüksek görse sittin sene bu yayına izin vermezdi. Bunca yıl sonra ne değişti ki kabul ettiler?
1-mağlup olurlarsa bunu güçlü rakip karşısında olmasını tercih ederler, Ekrem akp'lilerin de bi nebze içine sinerse insanlar seçim kaybını büyütmez. Binalinin pasifliği de görünmüş olucak, bu da herkesin söylediği hedef saptırma konusu açısından mantıklı.
2-akp uzlaşmacı olmayan tavrın artık akp'lileri de rahatsız ettiğini fark etti. Ekrem'in mağrur duruşu, çirkinleşmemesi akp'nin iktidar olmasını sağlayan "mağdura sempati" duygusunun Ekrem lehine işlemesine sebep olmak üzere. "Çaldılar" mesajı halkta yankı bulmadı, bu yüzden bi noktada uzlaşmacı olmaya çalışıyorlar "erkekliklerine bok sürdürmeden".


Jux
(15.06.19)
bence olsa olsa en maksimum yıldırım yayını terk edip, haksızlık, mağdur propagandası yapar, onun dışında karşılıklı salvolar olur ama ciddi bir şey beklemiyorum.


Ben aksine imamoğlunun binaliyi patlatacağını düşünüyorum. Konuştuklarından farklı bir soru sorsa kim ne diyebilir ki?


respect
(16.06.19)
hiç bir şey yapamazlar ne yapsalar ekoya yarıyor. eko mağdur konumuna geçtiği an rahat eder.


mikahakkinen
(16.06.19)
(8)

Bu kira çok mu? 1+0 (1050 lira)

Bizim bi arkadaş var, konyada öğrenci.900 liraya stüdyo dairede kalıyor. 40 metrekare tek oda. Ev eşyalı her şeyi var. Ödediği 900 liralık kiraya da her şey dahil. (Faturalar internet aidat vs..)Ev okula 10dk yürüme mesafesindeymiş.Ev sahibi önümüzdeki sene için 1050 istiyormuş, (1150 den inmiş güya
Bizim bi arkadaş var, konyada öğrenci.
900 liraya stüdyo dairede kalıyor. 40 metrekare tek oda.
Ev eşyalı her şeyi var. Ödediği 900 liralık kiraya da her şey dahil. (Faturalar internet aidat vs..)
Ev okula 10dk yürüme mesafesindeymiş.

Ev sahibi önümüzdeki sene için 1050 istiyormuş, (1150 den inmiş güya)

Ne yapsam diye bana sordu. Ankara ile kıyaslayınca biraz tuzlu geldi açıkçası.

Siz ne diyorsunuz?
adwokat
(14.06.19)
faturalar dahil, eşya derdi yok bence baya uygun.


benaslinda
(14.06.19)
bölge rayiçlerine bakmak lazım.
buna göre pazarlık yapılabilir ancak.

ama şöyle düşünüyorum, internet+faturalar 200 tl civarında eder. evin kirasını 850 gibi düşünsün.


teritori
(14.06.19)
Artis oranı normal de. 1050 tl eğer oradaki evler için yüksekse bile bunu evi 950 liraya kiralamadan önce düşünmesi lazımdı bence.


elorelia
(14.06.19)
konyanın kan emici emlakçıları ve ev sahipleri çok yüksek istiyor. benim gibi japon parkı taraflarından daha iyi evler tutabilir. 0 ev 2+1 1250ye kalıyorum şuan eşyalı. tramvayla 20 dakika gider gelir yürümemiş olur hem. daha uyguna da bulabilir benim ev biraz lüks kaçıyor zaten. geçen sene 2+1den bozma 3+1 30 senelik çöp eve 850 istiyordu bu sene 1000 lirayı geçmiştir.


bahoho
(14.06.19)
Çok bence.


Artis orani normal ilk kiralarken makul geldiyse hala makul.


pofudukayi
(14.06.19)
çok bence de. aynı fiyata en azından 1+1 bulunabilirdi


aquarium
(14.06.19)
Okula yakınsa bence değer, tramvay ve dolmuş çilesi çekilecek gibi değil Konya’da.
3 arkadaş bir eve çıkamayacaksa, tek kalacaksa, hiç rahatını bozmasın.
Evlerin Soğuk olması da ayrı bi dert, kış çok sert geçiyor ve o civardaki evlerin çoğunda yalıtım sorunu var. İstediği kadar yaksın kombiyi, hiç ısınmaz bazı evler.
Pahalı geliyorsa dediğim gibi 3 arkadaş 3+1 bulsunlar ancak ozaman kârlı olur.


megalomaniac
(14.06.19)
(8)

Zehirlendim mi?

Canımın aniden hamsi çekmesiyle yemeksepetinin yüksek puanlı bir restoranından ekmek arası hamsi söyledim. (Bu mevsimde hamsi isteyen aklımı... neyse)Tatsız tuzsuz bi şeydi zaten.Aradan 45 dakika filan geçti. Başım zangır zangır dönüyor. Art arda 5 tekila shot atmış gibiyim.Ama hiçbir şekilde mide
Canımın aniden hamsi çekmesiyle yemeksepetinin yüksek puanlı bir restoranından ekmek arası hamsi söyledim. (Bu mevsimde hamsi isteyen aklımı... neyse)

Tatsız tuzsuz bi şeydi zaten.

Aradan 45 dakika filan geçti. Başım zangır zangır dönüyor. Art arda 5 tekila shot atmış gibiyim.
Ama hiçbir şekilde mide bulantısı kusma baş ağrısı falan yok.

Tansiyon mu çıktı-düştü acaba? Yoksa hamsiden mi? Bunu bile zor yazdım.
adwokat
(11.06.19)
telefon adres yaz buraya 10 dakika içinde teyit vermezsen ambulans yollatalım


arkadaşım da vaktiyle ton balığı yediğinde tam olarak dediğin gibi olmuştu. ertesi gün anlattı da öyle anlamıştık zehirlendiğini. ton balığını kontrol ettik bozuktu.


bunu okuyor isen acile ugra hemen. Ne olur ne olmaz


Aşk Adamı
(11.06.19)
Böyle bir durum yaşamadım ama acile gidin hemen, ihmal edilecek şeyler değil bunlar.
Bir de aklınızda bulunsun, buraya yazmak yerine 114 alo zehir hattı var, durumunuzu anlattığınızda yönlendirme yapıyorlar.


Rh Negatif
(11.06.19)
ishal var mı ishal? ishal yoksa tansiyondur. çok hızlı yeme ya da aşırı tuz falan


sameidiot
(11.06.19)
ben de zehirlenmiştim bi keresinde, ayakta duracak halim yoktu, acile gittik, bi serum bağladılar, yarım saat içinde kendime geldim.


scheherazade
(11.06.19)
acile git
ardından yemeksepeti'ne yaz durumu anlat


cemallamec
(11.06.19)
Sağolun cevaplar için. İğneyi yedik dönüyoruz. Daha da hamsi yemem kış mevsimi dışında.


adwokat
(11.06.19)
(13)

Duyuruda Birine Küfür Etmek

Adam ortada hiçbir sebep veya tartışma konusu yokken gelmiş ana bacı küfür ediyor.Napayım? Görmemiş gibi devam mı edeyim?
Adam ortada hiçbir sebep veya tartışma konusu yokken gelmiş ana bacı küfür ediyor.
Napayım? Görmemiş gibi devam mı edeyim?
adwokat
(08.06.19)
Kapat düğmesine bastığınız gibi tamamen yok sayın. İnsanlar söyleyecek başka bir şeyleri olmadıklarına küfür ederler ama hâlâ kontrol altındalarmış gibi hissetmek isterler. Onlardan değil, kontrol edilmemiş durumdan uzaklaşarak kontrol altında olduğunuzu gösterin. Size havlayan bir köpeğe cevap vermenin en iyi yolu nedir? Hemen geri havlıyor musunuz? Hayır. Yoksayma, güvenle kullanıldığında en keskin silah olabilir.


goodz
(08.06.19)
İfşa etmek en iyisi, moderasyon görüp uçursun.


neymis
(08.06.19)
Eğer zamanın varsa adliyeye başsavcılığa gidip şikayetini yap. Değerlendirmeye alınıyor.

Sen böyle bir şey yap, söz sözlükte ibret olsun diye başlık açıcam. Önüne gelene küfür etmek neymiş görsünler.

Bir gün ben de işimin gücümün arasında üşenmeyip vericem birisini mahkemeye. Tinder'da eşleşiyorsun. İnsan gibi mesaj atıyorsun buluşabilir miyiz diye ağza alınmayacak küfürler yiyorum. Bir gün dava edip sonucunu paylaşıcam.

Ya siz de şikayet edin adalet var dicem, ya da siz de küfür edene küfürle karşılık verin cezası yok dicem.

Ama söz birini dava edicem.

not: sakın ifşa etmeyin, özel mesajı ifşa eden ban yiyor, başıma geldi çünkü burada.


Cesario
(08.06.19)
Engelle geç. Onla mı uğraşcan


(s)AINT
(08.06.19)
Bu kişi sana hangi mesajınla ulaştı peki? Sen ne dedin de bu sana küfretti?


cemallamec
(08.06.19)
Cemallamec
Yaş filan sordu önce, bir duyuruya istinaden. Sonra ben onunkini sorunca küfür etmeye başladı. Öncesinde ne bir küfür ne bir tartışma vardı.


adwokat
(08.06.19)
screen shot alıp moderasyona gönder, uçursunlar.


Fodera
(08.06.19)
Fodera
Bundan sonra öyle yapacağım. Bunu da yolladım. Ama banlasalar bile bi şey çıkmaz. Çok büyük ihtimalle birisinin fake hesabıydı. Hadi bu aralar işim filan vardı ana bundan sonra işi yargıya kadar götürücem. Milletin anasına bacısına klavyeden küfür sallamak nasılmış görsünler. Akıllanırlar belki.


adwokat
(08.06.19)
Ben, bende ana bacı yapma taraftarıyım


all girls dream
(08.06.19)
internet trolleri since 1998'den beri var. he de , deli de geç hacım.


Techsavvy
(08.06.19)
o kadar elin boş mu, sebep yokken küfreden biri muhtemelen rahatsızdır. tartışırsın hıncını alamazsın ille bunu ödetcem ona dersin anlarım da sebep yokken düz giden biri benim için anlamsızdır. komikte olabilir.


for day to break
(08.06.19)
geçenlerde de bir duyuruya cevap verdim diye aktroll kekonun biri ana bacı düz gitmiş, bir de beni engellemiş. he deyip geçtim ne yapayım. sözlükten sonra burayı da kirletmeye başladılar. küfür etmek için hazırda bekliyorlar.


sen de küfür et


(10)

Kütüphaneye eşofmanla gitmek

Garip bakışlara maruz kalmama sebep olmuş eylem.Ayıp mı kardeşim, 30 derecelik bu sıcakta kot pantolon içinde yumurta mı haşlayalım?Cidden çok mu absürt bu olay?
Garip bakışlara maruz kalmama sebep olmuş eylem.
Ayıp mı kardeşim, 30 derecelik bu sıcakta kot pantolon içinde yumurta mı haşlayalım?

Cidden çok mu absürt bu olay?
adwokat
(05.06.19)
Pijama ve yastığıyla gidip çalışan arkadaşım var. Garipseyemedim. Üni kütüphanesinde herkes eşofmanla geliyor neredeyse.


bahoho
(05.06.19)
Absürt değil, terlik, eşofmanla gelen çok var. Belki eşofmanınız garip bir desenlidir ... Bilemedim :)


aylakadam
(05.06.19)
kütüphaneye ders çalışmak için giden yokki herkes birilerine bakıyor sürekli


dismainpula
(05.06.19)
giyebilirsiniz. ayip degil. rahat ve ferah bir giysi. bu yil cok gouyorum disarda esofaman giyen. sanirim moda falan olmus.

bana sorarsan ki sormuyorsun ben yine de yazmak istiyorum: ben giyemem disarda. utaniyorum.


Bir siyah beyaz fotoğraf vardı. İstiklal caddesinde, yanılmıyorsam 1940 lı yıllarda çekilmiş. Kalabalık. Tüm erkekler takım elbiseli. Kadınlar tayyörlü. Ekşi sözlükte başlığı açılmış, medeniyet gösterisi olarak işaret edilmişti. Şimdiki durumla kıyaslanmış, Türkiye'nin gerilediği söylenmişti.

Gıpta ile bakmıştım ben o fotoğrafa. Çok beğenmiştim.

İnsanın istediği yerde istediği kıyafeti giyebilmesi özgürlükler adına hoş bir şey.

Ama seviye farklı bir şey.


Mirket
(05.06.19)
Gayet normal


(s)AINT
(05.06.19)
ben club'a bile eşofmanla gitmiştim de almamışlardı. alla alla neden deyip durmuştum o gün.


Bahsedilen yer Ankara milli kütüphane ise bakışlara maruz kalmanız normal zira ders çalışıyorum ayağına ful makyaj piyasa yapmaya gelen eser miktarda mal bulunuyor genelde.


mate soul
(05.06.19)
başka bir eşofmanla git bundan sonra diğer türlü pek garipsenmezdi.


takım elbise ve kravatsız geleni kınarım. :p


naksidil
(05.06.19)
(1)

Erasmus Staj

Staj kapsamında üniversitelere başvuranlar gittikleri ünilerde ne yapıyorlar? Hadi iş yeri stajı ayarlayanlar iş yapıyor ama üni’ye başvuranlar ne yapıyor? Makale sunum filan mı kasıyor?
Staj kapsamında üniversitelere başvuranlar gittikleri ünilerde ne yapıyorlar?
Hadi iş yeri stajı ayarlayanlar iş yapıyor ama üni’ye başvuranlar ne yapıyor? Makale sunum filan mı kasıyor?
adwokat
(05.06.19)
Lab.larda araştırma yapıyorlar. Deneyler vs. Araştırma asistanı gibi çalışmıştım.
Alan: psikoloji


(5)

Kedisi olanlara soru

Arabası olmayan, kediyi bırakacak kimsesi olmayan insanlar şehirlerarası yolculuğa çıktıklarında ne yapıyor? Otobüsle mi götürüyor kediyi? Bla bla car da bulamamışsa? Otobüsler kabul ediyor mu? Hayvan kafeste saatlerce rahat duruyor mu? Nasıl yapılıyor o işler?
Arabası olmayan, kediyi bırakacak kimsesi olmayan insanlar şehirlerarası yolculuğa çıktıklarında ne yapıyor? Otobüsle mi götürüyor kediyi? Bla bla car da bulamamışsa? Otobüsler kabul ediyor mu? Hayvan kafeste saatlerce rahat duruyor mu? Nasıl yapılıyor o işler?
adwokat
(04.06.19)
iki şehir arası tren var mı? varsa trene alabiliyorsun. istanbul'dan izmir'e taşınırken yenikapı-bandırma feribot + bandırma-izmir tren şeklinde götürmüştüm kedilerimi. en rahatı tren.
otobüste bagaja koyuyorlar, ben tercih etmezdim, yazık hayvana.
uçak da bir seçenek ama uçağa almanın belli kuralları var.
ben bir hafta evde yalnız bırakabiliyordum benimkileri bu arada.

edit: saatlerce kafeste rahat durmaları için sakinleştirici vermiştim, yol boyunca uyumuşlardı.


pati
(04.06.19)
pati +1
ancak dikkat aşı karnelerinin MUTLAKA yanlarında olması lazım. kesinlikle almıyorlar. bizimkini almayı unutmuşuz, istanbul-izmit seferine bile almadılar.


Pet pansiyonları var alternatif olarak.


inawen
(04.06.19)
ev anahtarını arkadaşa bırakıyorlar. 100% onaylı.


goodz
(04.06.19)
3-4 gün gibi kısa süreliyse aeyahatim, evde bırakıyorum, yolculuk çok strese sokuyor çünkü


16f628a
(04.06.19)
(24)

Böyle bir kadınla evlenir miydiniz?

Öncelikle herkesin bayramını kutlarım. İnstagramında sık sık cıbıldak fotolar paylaşan birisiyle evlenir miydiniz? Dürüst olalım.Mesela şöyle; https://www.instagram.com/p/ByKjxbYgvU7/?igshid=ba4m08puzqz3
Öncelikle herkesin bayramını kutlarım.

İnstagramında sık sık cıbıldak fotolar paylaşan birisiyle evlenir miydiniz? Dürüst olalım.
Mesela şöyle;
www.instagram.com
adwokat
(04.06.19)
Tabiki hayir


all girls dream
(04.06.19)
böyle kadınlar seninle evlenir mi ?


hayır


Elduinnnn
(04.06.19)
@vladimir +1 hahahha


tabirimekruh
(04.06.19)
@vladimir +1


bu kadinin isi zaten boyle fotolar paylasmak, takipci sayisina baksana..

sevgili bile olunmaz, ama iste kimisi genistir sikinti olmaz..


duruşu çok çirkin. o nasıl bacak açmak yahu?

bu tipler aldatmaz ama ilginç bir şekilde daha dürüst oluyorlar


avatar is back
(04.06.19)
Evlenmem.

Bu kadar çıplaklık yeter, sadece göbeğini açsın diyerekten bununla evlenirim:

www.instagram.com


eazy
(04.06.19)
Andjjak bu tür duyuruları açanlar en kadın açı tipler olur. Bikini olm bu, tanımıyorsan haberin olsun :)


doxanikee
(04.06.19)
Once bi bekaretini kaybet sonra dusunursun evliligi


Hayır.

Genel olarak evlenmem ama. Böyle fotoğraflar paylaştığı için değil.


(s)AINT
(04.06.19)
Aklıma hiç şüphe düşürmeyecek, dürüst ve içtenlikle seven her kadınla evlenebilirim isterse çıplak model olsun. Çorbaya sinek düşmesin yeter ki.


heidi'nin dedesi
(04.06.19)
"Boyle" bir kadinla evlenebilecek cesur erkekler var.
Bu kadin "boyle" bir zihniyeti ne yapsin zaten.


balpolen
(04.06.19)
Evlenirdim ama bu kadınla değil. Güzel değil bu. Dikkat çekme meraklısı.


gölgede aynı
(04.06.19)
ne var ki fotolarda? cibildak foto gormemissiniz.


supergirl
(04.06.19)
o da istiyorsa neden olmasın.


nahtoderfahrung
(04.06.19)
Bikini altının şekli, gözlüğü, panter derisi olayı zaten başlı başına bir facia.
İrrite etti beni.
Evlenmem asla.

Örnek üzerinden yürüdüm farkındaysan :)

Ya da şöyle söyleyeyim.
Geçenlerde bir instegram sayfası gördüm. Karakalem çizimlerini paylaşmış. Muhteşem şeylerdi.
İnsan nesi varsa onu paylaşıyor.
Bu hanım kızımızın çıplaklığı sorun değil de.

Dediğim gibi, elde avuçta ne varsa onu paylaşıyor insan.


Mirket
(04.06.19)
İki ortak arkadaşımız var. Ikisi de kadın. Kız güzel ama pek sadık kalabileceğini düşünmüyorum.


opitseri
(04.06.19)
ben de nazmila var sanmıştım. Erkek olsam bu kız her yerini kapasa yine evlenmezdim çünkü çok antipatik, itici. Öyle çok cıbıldak fotosu yok bence.


Evlenmezdim. Sorun ciplaklik degil. İnstagram düşkünü kadınla bırak evlenmeyi sevgili olmam.


sık sık paylaşıyorsa evlenmezdim ama zaten oda benle evlenmezdi


Bu kadını sevmiyorum ve erkek olsam ilgilenmezdim kendisiyle ama bunun sebebi kesinlikle paylaştığı fotoğraflar olmazdı. Ayrıca bu mu cıbıldak fotoğraf dediğiniz? Böyle sorular sormak bana çok sığ geliyor, sığdan da önce ayıp. Umarım ''böyle'' kadınlarla evlenmeyecek adamlar gerçek hayatta karşıma çıkar da bir güzel ağızlarına ederim.


whyamy
(04.06.19)
instagramı açmadan; bu olayın 2 tarafı var, o da büyük ihtimalle seninle evlenmezdi dedim ama sonra instagramı farkedince işler değişti.

bu instagramdaki kişi eğer geç kalmış olmasaydın seninle evlenebilirdi.


şimdi normal şartlarda; bu tür(duyuru içeriğinde belirttiğin) kadınların alıcısı(bu ağır kaçmış gibi görünmesin, onların talip olduğu ve onlara talip olan diyelim) biraz farklı, bu da herkesin malumu zaten. O yolun sonu da yine çoğumuzun malumu. O yüzden duyurudaki soruya cevabım hayır. Peki avamın sorduğu öyle birisi seninle evlenmek istemiydi sorusu için de ilk koşula bakmamız gerekiyor. Yani evet öyle birisi belki de benimle evlenmeyi çok isteyebilirdi. Burada tamamen ön koşulu sağlayıp sağlayamama yatıyor.

Bunun dışında instagram sahibinin pozisyonu pek öyle değil, o kişi daha çok ''proje'' olarak değerlendiriyor bunları. ha keza arkadaşı da öyle. bunlar bu olaya ciddi olarak kafa yorup bunu ''ilgi bekleme'' olayından çıkartıp artık meslek haline getirenlerden. Bu süreçte de tutan tutmayan birçok' hamleleri de oldu zaten. Aslında bu bahsini ettiğin fotoğraftada pek birşey yok ancak, bu fotoğrafın konuşulması; hah işte o pek bişey.

sözlükte bu durumu değil fakat bu yaklaşımı anlatan bi' entry vardı, biraz abartarak dillendiren. onu da şuraya bırakayım da hem bilgilenir hem de eğleniriz.

eksisozluk.com


mete kudur
(04.06.19)
O değil de çok çirkin bir poz değil mi ya? Çirkinlik kelimesini 'çıplaklık' anlamında kullanmadım. Ne bileyim poz hiç güzel değil. İtici geldi.


bitchesaintshit
(04.06.19)
(12)

İfşa (+16) Anlık

Yoğun istek üzerine anlık. Sıcak bir yaz günü trt müzik ve Müzeyyen Senar. Allah rahmet eylesin.https://ibb.co/YXtL6gx
Yoğun istek üzerine anlık. Sıcak bir yaz günü trt müzik ve Müzeyyen Senar. Allah rahmet eylesin.
ibb.co
adwokat
(02.06.19)
Bacaklar çok seksi.


hatun
(02.06.19)
Bacaklar rambo


nesi +16 bunun yahu yuh, yobazlik detected.


hot potato
(02.06.19)
fakirlik diz boyu. bu bayram filtreyi sana mi verseydik..


Genç kızlar çok etkileniyor o yüzden +16 ibaresini koydum. Mesuliyet kabul etmemek adına.


adwokat
(02.06.19)
Öğrenciyim abi, olabilir yani öğrenci sevindirmek sevaptır.


adwokat
(02.06.19)
Abiler stayla olmuş.


neymis
(02.06.19)
Bacaktan ifşa mı olur olm asgsgdhs


bisorumolacaktı
(02.06.19)
dalga geçmeye geldim de öğrenciyim deyince vaz geçtim. ama turkiyedeki plastik kirliliğine bireysel katkın dikkat çekici.


iamnotarobot
(02.06.19)
Bohem bir hayatın var. Tebrik ettim.


ovungec zeus
(02.06.19)
0,5/10


Jesus Christ
(03.06.19)
Cukunu falan atacaksin diye cok korktum lan.


stavro
(03.06.19)
(2)

How deep is your love, sorusuna en iyi cevap

En iyi cevaplar tike hak kazanır.
En iyi cevaplar tike hak kazanır.
adwokat
(30.05.19)
six packlerimin arası kadar derin


Coyote
(30.05.19)
As Mariana trench
de.


(2)

Kız şarkıda NIGGA diyor ve ortalık karışıyor

https://youtu.be/OVQXiKnx3mEYorumlarda hep eleştirmişler. Şarkının orijinalinde de nigga diyor, orijinaline laf etmeyip niye buna ediyorlaf? Orijinalini söyleyen siyah diye mi?
youtu.be

Yorumlarda hep eleştirmişler. Şarkının orijinalinde de nigga diyor, orijinaline laf etmeyip niye buna ediyorlaf? Orijinalini söyleyen siyah diye mi?
adwokat
(30.05.19)
türkiyedeki kürt muhabbetinin aynısı işte. bunlar da mağdur olmaya çalışıyor sürrkli.


dismainpula
(30.05.19)
modern zaman amerikanyasının tabusu bu, beyazsan "n word" kullanamazsın. zamanında fazlasıyla kullanmışlar...


late viper
(30.05.19)
(7)

Eski sevgili

Ayrılıktan sonra sosyal medyadan engellemek gerekir mi?İlişki süresi : 2 yılÜstünden epey vakit geçti, kötü de bitmedi aslında. Hala ekli duruyor öyle, bazen silmek istiyorum ama ergence bir davranış olarak algılar mı diye kafamı kurcalıyor.
Ayrılıktan sonra sosyal medyadan engellemek gerekir mi?
İlişki süresi : 2 yıl
Üstünden epey vakit geçti, kötü de bitmedi aslında. Hala ekli duruyor öyle, bazen silmek istiyorum ama ergence bir davranış olarak algılar mı diye kafamı kurcalıyor.
adwokat
(26.05.19)
Sen bu kızı rahat birakmayacaksin. 2 sene olmuş biteli. Hiç karıştırma ortalığı bence


westblack
(26.05.19)
Bence ergence bir hareket.


ravenclaw
(26.05.19)
Peki ilerde sevgiliniz olduğunda eski sevgilisiyle bağlantısı olmasını ister miydiniz? Bu da işin diğer tarafı.


adwokat
(26.05.19)
Sil gitsin. Yeni gelecek olana saygısızlık bence


(s)AINT
(26.05.19)
Silmek normal ama kötü bir şey olmadıysa engellemek çok çocukça, gerçi öbür türlüsü de öyle ama neyse.


whyamy
(26.05.19)
Kötü ayrılmadıysan kalmalı. Yeni hayatına giren de bunu anlayacak olgunlukta değilse o da kalsın.


Üzerinden uzun zaman geçtiği halde konuşmuyorsan tutmanın bir manası yoktur, sil gitsin.
Ha ama görüşürüm ederim diyorsan kalması abes değil


neysene
(26.05.19)
(5)

Saat pil değişimi

Kaç liradır tanesi, tahminen?
Kaç liradır tanesi, tahminen?
adwokat
(25.05.19)
5 lira


westblack
(25.05.19)
içindeki pile ve değiştirdiğin yere göre değişiklik gösterir. Kaldıysa bulunduğun yerde küçük saat tamircileri oldukça uyguna bu işi yapıyor.

bu arada bazı saat firmaları saatin pilini sadece kendilerinin değiştirebileceğini söylese de inanmayın. değiştirilebiliyor. hatta elinizde ekipman varsa kendiniz dahi değiştirebilirsiniz.


Saat ve saat pil başı 20 lira dedi az önce. Çokmuş yav.


adwokat
(25.05.19)
ucuza değiştiriyorsanız pilin markasını sorun. uyduruk bişeyse noname çin malı bişeydir. ömrü bilinmez. ama maxwell vs gibi bilindik markalar ise daha garanti.


sttc
(25.05.19)
20 TL normal casio İcin pil aldım 15 TL ye. Değiştirmeyi kendim yaptım.


ykyt
(25.05.19)
(7)

Bylock

Bunu kullanan insanın masum olma ihtimali nedir? Bir insan bu uygulamayı başka hangi amaçla kullanabilir?
Bunu kullanan insanın masum olma ihtimali nedir? Bir insan bu uygulamayı başka hangi amaçla kullanabilir?
adwokat
(23.05.19)
bylock kullananın masum olma ihtimali yok.


google play'de olmayan bir uygulama diye hatırlıyorum çok emin değilim ama google play'e hiç girmedi ise bile, arkadaşı kullandığı için kullanan insanlar vardır illaki, yada merak edip indiren. masum olanı da vardır yani içlerinde. google play'de olan bir uygulama ise %100 masum olan bir sürü insan vardır.

gerçi tshirt giydi diye bile fetöcü oldu insanlar, dayak yediler, itham edildiler vs.


selam
(23.05.19)
bylock public bir uygulama değil. indirebilmek için gerekli izinlere sahip olman gerekiyor, bir yerden bir şekilde temin etmen gerekiyor. yani tesadüfen indirme gibi bir ihtimalin yok.


dismainpula
(23.05.19)
izin filan gerekmiyor 8 ay civarı google play de ücretsiz olarak mevcuttu. tabi özellikle-bunlara ait olduğunu bilerek indiren var ve indirmeyen var.

cahillik baki kalmaz arkadaşlar tuncay beşikçi nin açıklamalarına bakın. morbeyin uygulamalarına bakın. ahaber izleyen insanlar gibi olmayın.

eğer mit çok başarılı birşekilde bu programı hacklediyse nerede mesajlar, nerede içerikler, yargıtay ceza genel kurulu bile ak partinin baskısına rağmen pes etti beraat verilmesine olanak sağlayan kararı çıkardı.


fistikthecat
(23.05.19)
program ilk mayıs 2014 civarı çıkıyor ocak 2015 e kadar ücretsiz olarak google play den indirilebiliyor. sonrasında flash tan birinin vermesi gerekiyor.
ayrıca fetö başka programlara (pusula, namaz, müzik gibi programlar var morbeyin listesi diye aratın çıkıyor) kaynak kod gizlemiş, bu programları indirenler tuzağa düşmüş.


yeahbutso
(23.05.19)
masum olma ihtimali yok. program markette 5-6 ay kaldi dendigi gibi sonra marketten kaldirildi. hadi diyelim birsekilde internetten apk'sina ulastin, hesap acabilmek icin sistemde olan birisinin referans olmasi gerekiyor. sifirtan hesap olusturamiyorsun.


crucio
(23.05.19)
sistemde birinin referans olmasına gerek yok. birini eklemek için kullanıcı kodunu eklemeye gerek var.


fistikthecat
(28.05.19)
(8)

Siyah kot pantolonun altına bu ayakkabı?

https://images.app.goo.gl/zrEzkRuQjW2iMDE56Siyah kot altına Giyilir mi? Çok sırıtır mı?
images.app.goo.gl

Siyah kot altına Giyilir mi? Çok sırıtır mı?
adwokat
(21.05.19)
Günlük hayatta mümkünse hiçbi şeyin altına giyilmemeli.


mg3929
(21.05.19)
kotun üzerine giyeceğin tişört renkli ise uygun. güzel ayakkabı. gömlek giyeceksen sakın ha :)


semenderr
(21.05.19)
keko isen giyilir.


goodz
(21.05.19)
+8 keko point kazandırır bu evet.


synesthesia
(21.05.19)
Normalde giymem de koyu lacivert kotun altına denedim bi kaç kere.
Benim gibi gün içinde 15bin adım atan birisi için hayat kurtarıcı oluyormuş onu fark ettim.
Siyah altına da gitseydi iyiydi :)


adwokat
(21.05.19)
Hocam siyah altına elbette giyilir bu. Ama bazı şeyleri giymemek daha iyi, o yüzden diyoruz. Yoksa renk olarak uyumsuz değil.


synesthesia
(21.05.19)
Laciverte evet siyaha hayır. :)


mysticthelegend
(21.05.19)
Eger almadiysan cok cirkin bi ayakkabi alma.

Rengiyle uyumlu kotun altina bile giyilmez.


belki lazim olur
(21.05.19)
(5)

Kadında Göğüs Ölçüsü

Bana bugün karşı cins tarafından enteresan bir soru soruldu. Ben kararsız kaldım. soru şu: 1-Mesela yüz ve fiziği güzel, kafanız da az çok uyuşuyor. Ama göğüs kısmı abartısız dümdüz. Limonu geç fındık benzetmesi bile yapamazsın. Böyle bir durumda bu kişiyle evlilik/sevgililik düşünür müydünüz?2-şah
Bana bugün karşı cins tarafından enteresan bir soru soruldu. Ben kararsız kaldım.

soru şu:
1-Mesela yüz ve fiziği güzel, kafanız da az çok uyuşuyor. Ama göğüs kısmı abartısız dümdüz. Limonu geç fındık benzetmesi bile yapamazsın. Böyle bir durumda bu kişiyle evlilik/sevgililik düşünür müydünüz?

2-şahsen hayatımda böyle 2 kişi tanıdım. İkisinin ortak özelliği cinsel problemleri olmasıydı. yumurtalıkta kist gibi. O yüzden düz göğüs diyince aklıma direkt böyle problemleri olma ihtimali geliyor. Sonuçta kadını kadın yapan ve erkekten ayıran özelliklerden birisidir bu. Dolayısıyla eğer bu ayırt edici özellik yoksa bir problem olmalı? Doğru bir genelleme mi bu?
adwokat
(19.05.19)
yumurtalıklarımda kist var, hatta değişik birkaç kadın hastalığına daha da sahibim. aynı şekilde bu hastalıklara sahip pek çok değişik insan da tanıyorum (değişik ülkelerden vs.) ve her şeyi göz önüne aldığımda diyebilirim ki bu tespitin kesinlikle yanlış. yine de sebebini bilmediğim bir şekilde türk insanında böyle bir inanış var, seni suçlayamam. ayrıca nerede garip (ve hatta saçma) içerikli bir soru görsem senin sorun çıkıyor, haydi hayırlısı.


whyamy
(19.05.19)
Meme kanseri olup memeleri alınan kadınlar var ve evliler.
Her iki memesi de alınan var mı bilmiyorum da sorun olmamış onlarda.

Evlilik sevgililik durumunu memeye göre değerlendiren erkek varsa no comment :/


Aslında tamamen evrimsel bir düşünce. Evrimsel bakış acisina göre o vücut tipindeki kadınlar erkekler tarafından tercih edilmez türün devamlılığı için uygun olmadığı için yani İçgüdüsel olarak tercih edilmez. Hastalık vs ile alakalı olduğunu düşünmüyorum fakat günümüzde bu bakış açısının tam olarak geçmediğini düşünmekle birlikte torpulendigini düşünüyorum. Kafama uyan biriyse neden birlikte olmayayım ki şeklinde bakıyorum ben


jackyr
(19.05.19)
1. Hayır evlenmezdim. Sonuçta bu da bir tercih, kadınların geniş omuzlu ya da uzun boylu erkek tercih etmesinden farklı değil. Tabii kör kütük aşıksam başka. En alt sınırım sporcu kız memesi boyutu. Misal; şarapova ablamız.


neysene
(19.05.19)
Kız arkadaşımın memesi yok. Baya böyle dümdüz. Annesini meme kanserinden kaybettiği için zaten nerdeyse hiç olmayan meme dokusunu da aldırmış.
Kendisini çok seviyorum ama ne yalan söyleyeyim canım arada meme de çekiyor.


synesthesia
(21.05.19)
(1)

İngilizce Espri

https://youtu.be/74OHBwbqdZc4.35’ten itibaren izleyin.Sonlarda i work in recruitment diyor ve salon kopuyor. Nereyi kaçırıyorum?
youtu.be

4.35’ten itibaren izleyin.
Sonlarda i work in recruitment diyor ve salon kopuyor. Nereyi kaçırıyorum?
adwokat
(18.05.19)
baştan sona izlemek lazım neyden bahsettiğini anlamak için. izlediğini sanıyorum. 5 dakika olmasa izlemezdim herhalde. izledim ve hiç komik gelmiyor bana böyle asimile olan insanların zeki olmayan espirileri. tercih meselesi tabi.

neyse eleman hint-pakistan göçmeni. uk da çok var bunlardan ve özellikle orada doğup büyüyenler ingiliz sanıyor kendini. ama kime sorsanız dışardan hint kökenli ve bayaa ayrımcılık yapanda var. işte genel olarak sakaldan tipten falan adamı müslüman sanıyorlarmış hep. işidin yapttığı saldırıların paylaşılmasını, beğenilmesini vs komikli anlatıyor kendince falan.

en sonda sizin anlamadığınız yerde de oraya gönderme var. hint kökenli elemanları göstererek sizinle gitmiyorum tabi sağa sola. dave, john la gidiyorum falan diyo (kamera sarışın kızıl insanları gösteriyor). birgün amerikaya "dave" diye biriyle gidip passaport kontorlünde ne diyeceem diye evham yapmışmış. dave de demiş ki merak etme ben ne dersem onu de. dave "recruitment" diyince birşey yok. bizim hintli eleman diyince adamı direkt işidli sanıp, ülkeye işide adam toplamaya geldi diyerekten tutukladılar imasını yapıyor. gülme efektlerinin çoğuda efekt :/

bilale anlatır gibi anlattım. niye anlattım bilmiyorum valla


HasanK
(18.05.19)
(1)

Casio Saat

ayarları bozulmuş. Tarih saat yanlış gösteriyor. Uğraştım ama bir türlü ayarlayamadım. (Dijital saat.)1-Bunu kime yaptırabilirim, kaç para alırlar? Saat&saat konyalı saat falan yapar mı bunu?2- epeydir kullanmamıştım acaba pili falan mı zayıfladı da böyle geri kaldı? Ama şu an sıkıntısız çalışıyor.
ayarları bozulmuş. Tarih saat yanlış gösteriyor. Uğraştım ama bir türlü ayarlayamadım. (Dijital saat.)

1-Bunu kime yaptırabilirim, kaç para alırlar? Saat&saat konyalı saat falan yapar mı bunu?

2- epeydir kullanmamıştım acaba pili falan mı zayıfladı da böyle geri kaldı? Ama şu an sıkıntısız çalışıyor. Bi kaç gündür bakıyorum geri kalmıyor.
Pil değişim ücretleri nedir?
adwokat
(17.05.19)
casio dijital saatlerin sağında ve solunda olan düğmelerle hem saat hem de tarih düzeltilebiliyor?

kendimkisi üzerinden anlatayım, muhakkak benzerdir.

sol alttaki mode tuşuna 3 kez üst üste bastığınızda saniye bölümünün yanıp söndüğünü görürsünüz. oradayken bu sefer sağdaki tuşa basın, saniyenin üstündeki saatin, dakikanın üzerine vs getirilir her basışınızda. düzeltmek istediğinizin üstünde kalın, bu sefer sol üstteki start tuşuna her bastığınızda sayılar yükselecek.

işiniz bittiğinde tekrar sol alt tuşuna basın.


brena
(18.05.19)
(7)

chp’nin 3.köprüye ve marmaraya hayır demesi

Az önce cb konuşmasında kulağıma ilişti. Diyor ki cehape bizim 3.köprümüze de marmarayımıza da karşı çıktı. Yapılmasın dediler.Gerçekten hayır yapmayın mı dediler, neden?
Az önce cb konuşmasında kulağıma ilişti. Diyor ki cehape bizim 3.köprümüze de marmarayımıza da karşı çıktı. Yapılmasın dediler.
Gerçekten hayır yapmayın mı dediler, neden?
adwokat
(17.05.19)
Bütçelerinin bu kadar fazla olmasına itiraz ettiler (dünyadaki benzerlerine göre çok fazla para ödendi ve açıklaması yok), bir de 3. köprünün İstanbul'un kuzeyini imara açacağını ve rant amaçlı olduğunu söylediler. Trafiğe katkısı olmayacağını söylediler. Marmaray'ın aceleye getirilmesine itiraz ettiler (projede aksaklıklar olmasına rağmen CB inadına mutlaka 29. Ekim'de bitecek diye baskı yaptı).


burfak
(17.05.19)
Marmaray'a hayır dedikleri yalan. 3. köprü doğa katliamı trafiği azaltma konusunda da faydası yok.

Genelde itirazlar ihaleler, projeyle ilgili detaylar, yap işlet devret talanı ile ilgili yapılıyor. Yeni havalimanı konusu da aynı bu şekilde. Yapılsın ama küçük bir 3. havalimanı yapılsın, o bölgede yapılmasın dediler.


letras
(17.05.19)
marmarayı bilmem ama cb'nin kendisi 3.cü köprüye karşıydı. o anki güzergah ile şimdiki güzergah farklı diyorlar. bence köprü köprüdür. kaç tane ağaç kesildi ortada.
www.youtube.com


sutlu nescafe
(17.05.19)
Marmaray'ın ilk çalışmaları 1985'e kadar falan dayanıyo sanırım. CHP o karşı çıkmamıştır bence ona. Ama maliyetine karşı çıkmış olabilir mantıklı şekilde.

3. Köprü zaten gereksiz bi yatırım aynı yeni havalimanı gibi. O ikisi de doğa katliamı ve halkın çalınan paralarıdır. Bu ikisine karşı olmamak mantıksız zaten


benign neglect
(17.05.19)
marmaray'la ilgili bilinmeyen bir şey var ki o da tarihi ipek yolu projesini;pekin-londra ,hattının tekrar hayata geçirilmesidir.bu dünya bankası ve ingiltre'nin başını çektiği konsorsiyum tarafından desteklenen,fonlanan projedir dolayısıyla hükümetin tasarladığı hayata geçirdiği bir proje değildir.üstelik istanbul'un trafik sorunu köprülerle de hallocak iş değil.farklı çözümleri elbette vardır.şahsen chp'nin köstek olacağını sanmam yada farklı çözümler sunmayacağını.


natallica
(17.05.19)
marmaray projesinin imzası ecevit hükümeti zamanında atılmıştır.


nuisance
(17.05.19)
Mahalle yanarken orospu saçını taramasın demek istemiştir. Rantçılık var birde


neysene
(17.05.19)
(13)

Rus ajanı mıydı?

Bugün tramvay beklerken 2 tane sarışın adam gördüm. Bizim mahallede yabancı uyruklu birini ilk defa görüyordum. (Aralarında rusça konuşuyorlardı.) Merak ettim rus mu ukraynalı mı olduklarını sordum. Ruslarmış. Bi kaç kelime rusça konuştum. Onların türkçesi de benim rusçam kadardı. 1-2 dakikalık bir
Bugün tramvay beklerken 2 tane sarışın adam gördüm. Bizim mahallede yabancı uyruklu birini ilk defa görüyordum. (Aralarında rusça konuşuyorlardı.) Merak ettim rus mu ukraynalı mı olduklarını sordum. Ruslarmış. Bi kaç kelime rusça konuştum. Onların türkçesi de benim rusçam kadardı.
1-2 dakikalık bir diyalogdan sonra komik bir espri oldu ve adam bana sarılmak istedi. Sarıldık. (Dostane bir sarılma, eşcinsel değildir heralde.:))

Sonra benim tramvay geldi. Ama öncesinde adam benim telefon numaramı almak istedi. Verdim. Turist sonuçta, belki bi ihtiyacı olur diye.

10 dakika sonra telefona mesaj geldi rus’tan: merhaba, nasılsınız?
İyiyim bro senden? Yazdım. Cevap gelmedi.

Sonra aklıma takıldı. Ajan olabilir mi? Belki sarılınca üstüme bir çip yerleştirmiş olabilir?
Daha sonra telefona mesaj atarak aldığı cevap sayesinde hem konumumu belirlemiştir hem de üstüme veya çantama taktığı çip etkin hale gelmiştir? Belki de dakika dakika konum olarak takip ediyor hatta sesimi kaydediyor olabilir mi?
adwokat
(15.05.19)
muhittin topalak sen misin?

cevap: olabilir, bilemeyiz.


bi gün metroda gidiyorum en son metro, bi turist grubu var karşımda. ingilizce konuşuyolar ama tipler çok kayık, bu radikal islamcılar gibi saç sakal, üstleri modern ama.

neyse aktarma yapacakmış bunlar, tabi en son metrodayız aktarma falan yapamazlar, metro saatlerini sordular, açtım telefonu gösterdim, metro haritası falan vardı işte şuradan inip şuna binmeniz lazım ama bu saatten sonra sefer yok diye.

telefon numarası istedilerdi vermedim. facebooktan eklemek istediler ekledim ama tedirgin olmuştum.

ışıdçiye kot pantolon tişört giydir ingilizce öğret ancak o kadar olur yani.

sanıyorum ki bu suriyelilerin elini kolunu sallayarak tr ye gelmesi olayı ve pkklı teröristlerin davul zurna ile karşılanmasından dolayı, türkiye'de metre kare başına düşen ajan ve terörist miktarı dünyanın hiç bir yerinde yoktur.

kabul ediyorum cool story bro tarzı bir duyuru olmuş ama bu yönden bakınca da kimse haksız değil.


Fodera
(15.05.19)
Olabilir. Bi kere de bana üniversite çağlarındayken, ziyaret için gittiğim anadoluda bi şehrin en büyük camiinin avlusunda avusturalyalı bi adam yeni müslüman olduğunu, ingilizce konuşacak pek insan bulamadığını falan söylemişti. Sonra kartvizitin var mı falan diyince ben bi bahane bulup sıvışmıştım. Ajan olduğunu düşündüm.


sekerse tehlike
(15.05.19)
sınırdan elini kolunu sallayan girdigi için ajan kaynıyor o doğru ama bunların işi gücü yok sana çip mi takacaklar ? önemli bir burokrat veya iş adamıysan o başka ama öyle birinin de tramvayda işi ne.


Neill
(15.05.19)
Bu tarz "ajanlar beni takip ediyorlar" düşünceleri beni korkutur hep. Bakırköy+1..


ssiradanbirigibi
(15.05.19)
hocam her şey olabilir ama büyük resmi görüp kafanı bu vesveselerle yorma bence. yalnız kafama takılan bir şey oldu. tramvay beklerken konuştuğun, öncesinde tanışıklığın olmadığı bir adamla nasıl bu kadar çabuk samimi olup telefon numaranız gibi şahsi ve özel bir bilgiyi paylaşabiliyorsunuz, bunu pek anlayamıyorum.


ajan olsalardı senin kadar iyi türkçe konuşurlardı +1 ve ajan olduğu konusunda kesinlikle bundan ajan olmaz derdin:P


lata
(16.05.19)
Bro, adam senden elektrik almış, yürümüş sana. Sen de ya mesajlara cevap verme ya da ben de sana boş değilim diye mesaj at. Hatta mesajı Rusça at. Şaşırt onu :)


insomnia
(16.05.19)
Aynısı bizim bir arkadaşa oldu, şimdi Rus çarına hizmet ediyor. Çalıştığının %20'sini Rusya güzelleştirme be yaşatma derneğine bağışlıyor.


neymis
(16.05.19)
Plan iptal , tekrar ediyorum plan iptal oldu ! Damn it


Yavuşuhlu
(16.05.19)
Mizahsa fena değil, ciddiyse psikiyatri değerlendirmesi gerekir cidden. Bir görün.


izmirde çok rus gördüm ben. ajan olabilir bunlar yokksa izmirde işleri ne


un
(16.05.19)
Olabilir. Bence sen evden çıkma. Seni dürbünlü tüfekle vurmak isteyebilirler. Hata seni vurarak 3. dünya savaşını başlatmak istiyor da olabilirler.


Barbaros59
(16.05.19)
(15)

Dolandırıcı mı sizce? (Couchsurfing)

Dün cs’den bi mesaj geldi. Adam diyor ki profilin çok hoş, kafa birine benziyorsun. Pariste iş imkanı ararsan bana watsaptan yaz. Profiline baktım. 13 kişiyi ağırlamış evinde. Yorumlar güzel. 9 tane de kişisel referansı var.Watsaptan yazdım. Nerden buldun beni diye. Rastgele bulmuş. İşin ilginci be
Dün cs’den bi mesaj geldi. Adam diyor ki profilin çok hoş, kafa birine benziyorsun. Pariste iş imkanı ararsan bana watsaptan yaz.
Profiline baktım. 13 kişiyi ağırlamış evinde. Yorumlar güzel. 9 tane de kişisel referansı var.
Watsaptan yazdım. Nerden buldun beni diye. Rastgele bulmuş. İşin ilginci ben cs’de çok aktif de değilim.
Neyse merak ettim yazmaya devam ettim, öğrenciyim yazın gelsem bana iş bulur musun dedim.
Neler yapabileceğimi sordu, cv’mi istedi falan.
Sonra arkadaşlarına da haber verdiğini söyledi.
Adam Ciddi ciddi benm için iş bakıyor, yapabileceğim işlere göre. Personal trainerlıktan tut bodyguard’lığa kadar.

Neyse en son dedi ki arkadaşlarıma haber verdim cv’ni yolladım, haber gelince yazarım. Eğer iş bulamazsak sen yine de gel bana 1 ay personal trainerlık yap.

Sonrası sohbet muhabbet.

Sizce bu işin gerçek olma ihtimali nedir? Benzer şeyler yaşayan veya Reddit’te falan benzer hikayelere denk gelen var mı. Bi yandan insan işkilleniyor organ mafyası çıkar mı diye. Ama referansları baya iyi gibi.
adwokat
(12.05.19)
daha önce hiç böyle bir şey görmedim. Profilini o kadar hoş yapan nedir acaba.
Adamın ciddiyetini anlamak için uçak bileti/1 aylık personal trainerlık ücretinin peşin alınması teklifinde bulun bakalım ne diyecek.
organ mafyası o kadar uzaktan uğraşmaz, senden para koparmaya çalışmasın da.


senolll
(12.05.19)
aynı şekilde benim arkadaşıma da böyle bir muhabbet denk geldi, çocuk biraz saf ve gitti eşcinsel çıktı adam falan fişman uğraştı baya. romanya bükreşte yaşanmıştı bu olay da.


dismainpula
(12.05.19)
Eşcinsellerin böyle bir taktiği var. Bana da chat programında denk gelmişti.


olaylar olaylar
(12.05.19)
Sorayım mı adama direkt, eşcinsel misin diye? Veya eşcinsel olsa bile beni ne ilgilendirir ki ben gider işime bakarım, ters bi şey yaparsa sümsüğü yer. Doğru mu düşünüyorum?


adwokat
(12.05.19)
Escinseldir.


fransız abi seni emiklemek istiyor.

bana da geliyor böyle üstü kapalı ılık teklifler couchsurfing ve diğer sosyal medya sitelerinden. gülüp geçiyorum cevap vermiyorum.


heidi'nin dedesi
(12.05.19)
Lann bi baktım da 12 surfer erkek sadece 1 tanesi kadın :)


adwokat
(12.05.19)
ooo ılık meltemler...

"kafa birine benziyorsun." demesi işkillendirdi beni. kafa ama neyin kafası?


bonanza
(12.05.19)
Ilık olsa bile ben gitsem bana napabilir ki? Bi dokunmaya kalksa üflesem uçar öyle biri. Büzüğü yemez yani.


adwokat
(12.05.19)
çok güvenme yine de adamları vardır belki. pulp fictionda yeşil yol zencisi adama bile neler yaptılar.


bonanza
(12.05.19)
adam gay işte. ama seni iyi bulmuş valla saflığa bakılırsa.
foto var mı gönder bakayım yazın londra'da iş bulayım sana.

bu arada bu tip şeylere inanmayın kanmayın çünkü çalışma izni olmadan avrupa'da çalışamazsınız. adamın iliğini emiklerler. öyle turist vizesiyle falan çalışamazsınız.


ozdek
(12.05.19)
Gidesin var gibi sanki :)
Adamın çöplüğüne gidiyorsun, üflemenin kuvveti sağlam olmalı


karşılıksız iyilik olmaz bu dunyada. organ mafyası olabilir, gay olabilir bilemezsin. adam sana iş bulacaksa ve sen adamın isteklerine karşılık vermeyeceksen seni işten attırır en basit örnek olarak. zaten çalışma vizen olmadan iş de bulamazsın.


s0phiesw0rld
(12.05.19)
Bence siz bu saflikla kapi disina cikmayin.


oscar
(12.05.19)
@heidi'nin dedesi :D haklı bence.


piremses
(13.05.19)
(1)

Aiesec

Bugün öylesine sıkıntıdan üye olup bi yere başvurdum. Yarım saat geçmesine rağmen hemen watsaptan mesaj geldi. Nepalden bi adam benim koordinatörüm olduğunu söylüyor.İşler bu kadar hızlı mı yürüyor gerçekten?Daha önce gönüllülük faaliyetine katılan var mı aramızda?
Bugün öylesine sıkıntıdan üye olup bi yere başvurdum. Yarım saat geçmesine rağmen hemen watsaptan mesaj geldi. Nepalden bi adam benim koordinatörüm olduğunu söylüyor.

İşler bu kadar hızlı mı yürüyor gerçekten?
Daha önce gönüllülük faaliyetine katılan var mı aramızda?
adwokat
(12.05.19)
Ben öğrenciyken katılmıştım. Şimdi Allah günah, hakim amcalar da suç yazmasın ama hayatımda bu kadar ''bencil ve tırt'' bi' organizasyon yapısı görmedim. İlk elin günahı olmaz diye 2 kere katıldım hatta sonra bi' daha da gitmemiştim.

Ve evet işler çook hızlı ve inanılmaz yalandan samimiyetle yürüyor.


mete kudur
(12.05.19)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.