Giriş
(7)

Bylock

Bunu kullanan insanın masum olma ihtimali nedir? Bir insan bu uygulamayı başka hangi amaçla kullanabilir?
Bunu kullanan insanın masum olma ihtimali nedir? Bir insan bu uygulamayı başka hangi amaçla kullanabilir?
adwokat
(10 saat)
kaynak yapayim.
benim de aklima geldi

whatsapp ilk ciktigi zamanlarda ucretliydi ve alternatifi viber ve tango vardi. bir cok kisi ucretsiz oldugu icin bu programlari yuklemisti. bu programlar da tehlikeli olsaydi biz de mi simdi feto'cu olacaktik?


exlibris
(10 saat)
bylock kullananın masum olma ihtimali yok.


google play'de olmayan bir uygulama diye hatırlıyorum çok emin değilim ama google play'e hiç girmedi ise bile, arkadaşı kullandığı için kullanan insanlar vardır illaki, yada merak edip indiren. masum olanı da vardır yani içlerinde. google play'de olan bir uygulama ise %100 masum olan bir sürü insan vardır.

gerçi tshirt giydi diye bile fetöcü oldu insanlar, dayak yediler, itham edildiler vs.


selam
(10 saat)
bylock public bir uygulama değil. indirebilmek için gerekli izinlere sahip olman gerekiyor, bir yerden bir şekilde temin etmen gerekiyor. yani tesadüfen indirme gibi bir ihtimalin yok.


dismainpula
(10 saat)
izin filan gerekmiyor 8 ay civarı google play de ücretsiz olarak mevcuttu. tabi özellikle-bunlara ait olduğunu bilerek indiren var ve indirmeyen var.

cahillik baki kalmaz arkadaşlar tuncay beşikçi nin açıklamalarına bakın. morbeyin uygulamalarına bakın. ahaber izleyen insanlar gibi olmayın.

eğer mit çok başarılı birşekilde bu programı hacklediyse nerede mesajlar, nerede içerikler, yargıtay ceza genel kurulu bile ak partinin baskısına rağmen pes etti beraat verilmesine olanak sağlayan kararı çıkardı.


fistikthecat
(9 saat)
program ilk mayıs 2014 civarı çıkıyor ocak 2015 e kadar ücretsiz olarak google play den indirilebiliyor. sonrasında flash tan birinin vermesi gerekiyor.
ayrıca fetö başka programlara (pusula, namaz, müzik gibi programlar var morbeyin listesi diye aratın çıkıyor) kaynak kod gizlemiş, bu programları indirenler tuzağa düşmüş.


yeahbutso
(9 saat)
masum olma ihtimali yok. program markette 5-6 ay kaldi dendigi gibi sonra marketten kaldirildi. hadi diyelim birsekilde internetten apk'sina ulastin, hesap acabilmek icin sistemde olan birisinin referans olmasi gerekiyor. sifirtan hesap olusturamiyorsun.


crucio
(7 saat)
(8)

Siyah kot pantolonun altına bu ayakkabı?

https://images.app.goo.gl/zrEzkRuQjW2iMDE56Siyah kot altına Giyilir mi? Çok sırıtır mı?
images.app.goo.gl

Siyah kot altına Giyilir mi? Çok sırıtır mı?
adwokat
(21.05.19)
Günlük hayatta mümkünse hiçbi şeyin altına giyilmemeli.


mg3929
(21.05.19)
kotun üzerine giyeceğin tişört renkli ise uygun. güzel ayakkabı. gömlek giyeceksen sakın ha :)


semenderr
(21.05.19)
keko isen giyilir.


goodz
(21.05.19)
+8 keko point kazandırır bu evet.


synesthesia
(21.05.19)
Normalde giymem de koyu lacivert kotun altına denedim bi kaç kere.
Benim gibi gün içinde 15bin adım atan birisi için hayat kurtarıcı oluyormuş onu fark ettim.
Siyah altına da gitseydi iyiydi :)


adwokat
(21.05.19)
Hocam siyah altına elbette giyilir bu. Ama bazı şeyleri giymemek daha iyi, o yüzden diyoruz. Yoksa renk olarak uyumsuz değil.


synesthesia
(21.05.19)
Laciverte evet siyaha hayır. :)


mysticthelegend
(21.05.19)
Eger almadiysan cok cirkin bi ayakkabi alma.

Rengiyle uyumlu kotun altina bile giyilmez.


belki lazim olur
(21.05.19)
(5)

Kadında Göğüs Ölçüsü

Bana bugün karşı cins tarafından enteresan bir soru soruldu. Ben kararsız kaldım. soru şu: 1-Mesela yüz ve fiziği güzel, kafanız da az çok uyuşuyor. Ama göğüs kısmı abartısız dümdüz. Limonu geç fındık benzetmesi bile yapamazsın. Böyle bir durumda bu kişiyle evlilik/sevgililik düşünür müydünüz?2-şah
Bana bugün karşı cins tarafından enteresan bir soru soruldu. Ben kararsız kaldım.

soru şu:
1-Mesela yüz ve fiziği güzel, kafanız da az çok uyuşuyor. Ama göğüs kısmı abartısız dümdüz. Limonu geç fındık benzetmesi bile yapamazsın. Böyle bir durumda bu kişiyle evlilik/sevgililik düşünür müydünüz?

2-şahsen hayatımda böyle 2 kişi tanıdım. İkisinin ortak özelliği cinsel problemleri olmasıydı. yumurtalıkta kist gibi. O yüzden düz göğüs diyince aklıma direkt böyle problemleri olma ihtimali geliyor. Sonuçta kadını kadın yapan ve erkekten ayıran özelliklerden birisidir bu. Dolayısıyla eğer bu ayırt edici özellik yoksa bir problem olmalı? Doğru bir genelleme mi bu?
adwokat
(19.05.19)
yumurtalıklarımda kist var, hatta değişik birkaç kadın hastalığına daha da sahibim. aynı şekilde bu hastalıklara sahip pek çok değişik insan da tanıyorum (değişik ülkelerden vs.) ve her şeyi göz önüne aldığımda diyebilirim ki bu tespitin kesinlikle yanlış. yine de sebebini bilmediğim bir şekilde türk insanında böyle bir inanış var, seni suçlayamam. ayrıca nerede garip (ve hatta saçma) içerikli bir soru görsem senin sorun çıkıyor, haydi hayırlısı.


whyamy
(19.05.19)
Meme kanseri olup memeleri alınan kadınlar var ve evliler.
Her iki memesi de alınan var mı bilmiyorum da sorun olmamış onlarda.

Evlilik sevgililik durumunu memeye göre değerlendiren erkek varsa no comment :/


Aslında tamamen evrimsel bir düşünce. Evrimsel bakış acisina göre o vücut tipindeki kadınlar erkekler tarafından tercih edilmez türün devamlılığı için uygun olmadığı için yani İçgüdüsel olarak tercih edilmez. Hastalık vs ile alakalı olduğunu düşünmüyorum fakat günümüzde bu bakış açısının tam olarak geçmediğini düşünmekle birlikte torpulendigini düşünüyorum. Kafama uyan biriyse neden birlikte olmayayım ki şeklinde bakıyorum ben


jackyr
(19.05.19)
1. Hayır evlenmezdim. Sonuçta bu da bir tercih, kadınların geniş omuzlu ya da uzun boylu erkek tercih etmesinden farklı değil. Tabii kör kütük aşıksam başka. En alt sınırım sporcu kız memesi boyutu. Misal; şarapova ablamız.


neysene
(19.05.19)
Kız arkadaşımın memesi yok. Baya böyle dümdüz. Annesini meme kanserinden kaybettiği için zaten nerdeyse hiç olmayan meme dokusunu da aldırmış.
Kendisini çok seviyorum ama ne yalan söyleyeyim canım arada meme de çekiyor.


synesthesia
(21.05.19)
(1)

İngilizce Espri

https://youtu.be/74OHBwbqdZc4.35’ten itibaren izleyin.Sonlarda i work in recruitment diyor ve salon kopuyor. Nereyi kaçırıyorum?
youtu.be

4.35’ten itibaren izleyin.
Sonlarda i work in recruitment diyor ve salon kopuyor. Nereyi kaçırıyorum?
adwokat
(18.05.19)
baştan sona izlemek lazım neyden bahsettiğini anlamak için. izlediğini sanıyorum. 5 dakika olmasa izlemezdim herhalde. izledim ve hiç komik gelmiyor bana böyle asimile olan insanların zeki olmayan espirileri. tercih meselesi tabi.

neyse eleman hint-pakistan göçmeni. uk da çok var bunlardan ve özellikle orada doğup büyüyenler ingiliz sanıyor kendini. ama kime sorsanız dışardan hint kökenli ve bayaa ayrımcılık yapanda var. işte genel olarak sakaldan tipten falan adamı müslüman sanıyorlarmış hep. işidin yapttığı saldırıların paylaşılmasını, beğenilmesini vs komikli anlatıyor kendince falan.

en sonda sizin anlamadığınız yerde de oraya gönderme var. hint kökenli elemanları göstererek sizinle gitmiyorum tabi sağa sola. dave, john la gidiyorum falan diyo (kamera sarışın kızıl insanları gösteriyor). birgün amerikaya "dave" diye biriyle gidip passaport kontorlünde ne diyeceem diye evham yapmışmış. dave de demiş ki merak etme ben ne dersem onu de. dave "recruitment" diyince birşey yok. bizim hintli eleman diyince adamı direkt işidli sanıp, ülkeye işide adam toplamaya geldi diyerekten tutukladılar imasını yapıyor. gülme efektlerinin çoğuda efekt :/

bilale anlatır gibi anlattım. niye anlattım bilmiyorum valla


HasanK
(18.05.19)
(1)

Casio Saat

ayarları bozulmuş. Tarih saat yanlış gösteriyor. Uğraştım ama bir türlü ayarlayamadım. (Dijital saat.)1-Bunu kime yaptırabilirim, kaç para alırlar? Saat&saat konyalı saat falan yapar mı bunu?2- epeydir kullanmamıştım acaba pili falan mı zayıfladı da böyle geri kaldı? Ama şu an sıkıntısız çalışıyor.
ayarları bozulmuş. Tarih saat yanlış gösteriyor. Uğraştım ama bir türlü ayarlayamadım. (Dijital saat.)

1-Bunu kime yaptırabilirim, kaç para alırlar? Saat&saat konyalı saat falan yapar mı bunu?

2- epeydir kullanmamıştım acaba pili falan mı zayıfladı da böyle geri kaldı? Ama şu an sıkıntısız çalışıyor. Bi kaç gündür bakıyorum geri kalmıyor.
Pil değişim ücretleri nedir?
adwokat
(17.05.19)
casio dijital saatlerin sağında ve solunda olan düğmelerle hem saat hem de tarih düzeltilebiliyor?

kendimkisi üzerinden anlatayım, muhakkak benzerdir.

sol alttaki mode tuşuna 3 kez üst üste bastığınızda saniye bölümünün yanıp söndüğünü görürsünüz. oradayken bu sefer sağdaki tuşa basın, saniyenin üstündeki saatin, dakikanın üzerine vs getirilir her basışınızda. düzeltmek istediğinizin üstünde kalın, bu sefer sol üstteki start tuşuna her bastığınızda sayılar yükselecek.

işiniz bittiğinde tekrar sol alt tuşuna basın.


brena
(18.05.19)
(7)

chp’nin 3.köprüye ve marmaraya hayır demesi

Az önce cb konuşmasında kulağıma ilişti. Diyor ki cehape bizim 3.köprümüze de marmarayımıza da karşı çıktı. Yapılmasın dediler.Gerçekten hayır yapmayın mı dediler, neden?
Az önce cb konuşmasında kulağıma ilişti. Diyor ki cehape bizim 3.köprümüze de marmarayımıza da karşı çıktı. Yapılmasın dediler.
Gerçekten hayır yapmayın mı dediler, neden?
adwokat
(17.05.19)
Bütçelerinin bu kadar fazla olmasına itiraz ettiler (dünyadaki benzerlerine göre çok fazla para ödendi ve açıklaması yok), bir de 3. köprünün İstanbul'un kuzeyini imara açacağını ve rant amaçlı olduğunu söylediler. Trafiğe katkısı olmayacağını söylediler. Marmaray'ın aceleye getirilmesine itiraz ettiler (projede aksaklıklar olmasına rağmen CB inadına mutlaka 29. Ekim'de bitecek diye baskı yaptı).


burfak
(17.05.19)
Marmaray'a hayır dedikleri yalan. 3. köprü doğa katliamı trafiği azaltma konusunda da faydası yok.

Genelde itirazlar ihaleler, projeyle ilgili detaylar, yap işlet devret talanı ile ilgili yapılıyor. Yeni havalimanı konusu da aynı bu şekilde. Yapılsın ama küçük bir 3. havalimanı yapılsın, o bölgede yapılmasın dediler.


letras
(17.05.19)
marmarayı bilmem ama cb'nin kendisi 3.cü köprüye karşıydı. o anki güzergah ile şimdiki güzergah farklı diyorlar. bence köprü köprüdür. kaç tane ağaç kesildi ortada.
www.youtube.com


sutlu nescafe
(17.05.19)
Marmaray'ın ilk çalışmaları 1985'e kadar falan dayanıyo sanırım. CHP o karşı çıkmamıştır bence ona. Ama maliyetine karşı çıkmış olabilir mantıklı şekilde.

3. Köprü zaten gereksiz bi yatırım aynı yeni havalimanı gibi. O ikisi de doğa katliamı ve halkın çalınan paralarıdır. Bu ikisine karşı olmamak mantıksız zaten


benign neglect
(17.05.19)
marmaray'la ilgili bilinmeyen bir şey var ki o da tarihi ipek yolu projesini;pekin-londra ,hattının tekrar hayata geçirilmesidir.bu dünya bankası ve ingiltre'nin başını çektiği konsorsiyum tarafından desteklenen,fonlanan projedir dolayısıyla hükümetin tasarladığı hayata geçirdiği bir proje değildir.üstelik istanbul'un trafik sorunu köprülerle de hallocak iş değil.farklı çözümleri elbette vardır.şahsen chp'nin köstek olacağını sanmam yada farklı çözümler sunmayacağını.


natallica
(17.05.19)
marmaray projesinin imzası ecevit hükümeti zamanında atılmıştır.


nuisance
(17.05.19)
Mahalle yanarken orospu saçını taramasın demek istemiştir. Rantçılık var birde


neysene
(17.05.19)
(13)

Rus ajanı mıydı?

Bugün tramvay beklerken 2 tane sarışın adam gördüm. Bizim mahallede yabancı uyruklu birini ilk defa görüyordum. (Aralarında rusça konuşuyorlardı.) Merak ettim rus mu ukraynalı mı olduklarını sordum. Ruslarmış. Bi kaç kelime rusça konuştum. Onların türkçesi de benim rusçam kadardı. 1-2 dakikalık bir
Bugün tramvay beklerken 2 tane sarışın adam gördüm. Bizim mahallede yabancı uyruklu birini ilk defa görüyordum. (Aralarında rusça konuşuyorlardı.) Merak ettim rus mu ukraynalı mı olduklarını sordum. Ruslarmış. Bi kaç kelime rusça konuştum. Onların türkçesi de benim rusçam kadardı.
1-2 dakikalık bir diyalogdan sonra komik bir espri oldu ve adam bana sarılmak istedi. Sarıldık. (Dostane bir sarılma, eşcinsel değildir heralde.:))

Sonra benim tramvay geldi. Ama öncesinde adam benim telefon numaramı almak istedi. Verdim. Turist sonuçta, belki bi ihtiyacı olur diye.

10 dakika sonra telefona mesaj geldi rus’tan: merhaba, nasılsınız?
İyiyim bro senden? Yazdım. Cevap gelmedi.

Sonra aklıma takıldı. Ajan olabilir mi? Belki sarılınca üstüme bir çip yerleştirmiş olabilir?
Daha sonra telefona mesaj atarak aldığı cevap sayesinde hem konumumu belirlemiştir hem de üstüme veya çantama taktığı çip etkin hale gelmiştir? Belki de dakika dakika konum olarak takip ediyor hatta sesimi kaydediyor olabilir mi?
adwokat
(15.05.19)
muhittin topalak sen misin?

cevap: olabilir, bilemeyiz.


bi gün metroda gidiyorum en son metro, bi turist grubu var karşımda. ingilizce konuşuyolar ama tipler çok kayık, bu radikal islamcılar gibi saç sakal, üstleri modern ama.

neyse aktarma yapacakmış bunlar, tabi en son metrodayız aktarma falan yapamazlar, metro saatlerini sordular, açtım telefonu gösterdim, metro haritası falan vardı işte şuradan inip şuna binmeniz lazım ama bu saatten sonra sefer yok diye.

telefon numarası istedilerdi vermedim. facebooktan eklemek istediler ekledim ama tedirgin olmuştum.

ışıdçiye kot pantolon tişört giydir ingilizce öğret ancak o kadar olur yani.

sanıyorum ki bu suriyelilerin elini kolunu sallayarak tr ye gelmesi olayı ve pkklı teröristlerin davul zurna ile karşılanmasından dolayı, türkiye'de metre kare başına düşen ajan ve terörist miktarı dünyanın hiç bir yerinde yoktur.

kabul ediyorum cool story bro tarzı bir duyuru olmuş ama bu yönden bakınca da kimse haksız değil.


Fodera
(15.05.19)
Olabilir. Bi kere de bana üniversite çağlarındayken, ziyaret için gittiğim anadoluda bi şehrin en büyük camiinin avlusunda avusturalyalı bi adam yeni müslüman olduğunu, ingilizce konuşacak pek insan bulamadığını falan söylemişti. Sonra kartvizitin var mı falan diyince ben bi bahane bulup sıvışmıştım. Ajan olduğunu düşündüm.


sekerse tehlike
(15.05.19)
sınırdan elini kolunu sallayan girdigi için ajan kaynıyor o doğru ama bunların işi gücü yok sana çip mi takacaklar ? önemli bir burokrat veya iş adamıysan o başka ama öyle birinin de tramvayda işi ne.


Neill
(15.05.19)
Bu tarz "ajanlar beni takip ediyorlar" düşünceleri beni korkutur hep. Bakırköy+1..


ssiradanbirigibi
(15.05.19)
hocam her şey olabilir ama büyük resmi görüp kafanı bu vesveselerle yorma bence. yalnız kafama takılan bir şey oldu. tramvay beklerken konuştuğun, öncesinde tanışıklığın olmadığı bir adamla nasıl bu kadar çabuk samimi olup telefon numaranız gibi şahsi ve özel bir bilgiyi paylaşabiliyorsunuz, bunu pek anlayamıyorum.


ajan olsalardı senin kadar iyi türkçe konuşurlardı +1 ve ajan olduğu konusunda kesinlikle bundan ajan olmaz derdin:P


lata
(16.05.19)
Bro, adam senden elektrik almış, yürümüş sana. Sen de ya mesajlara cevap verme ya da ben de sana boş değilim diye mesaj at. Hatta mesajı Rusça at. Şaşırt onu :)


insomnia
(16.05.19)
Aynısı bizim bir arkadaşa oldu, şimdi Rus çarına hizmet ediyor. Çalıştığının %20'sini Rusya güzelleştirme be yaşatma derneğine bağışlıyor.


neymis
(16.05.19)
Plan iptal , tekrar ediyorum plan iptal oldu ! Damn it


Yavuşuhlu
(16.05.19)
Mizahsa fena değil, ciddiyse psikiyatri değerlendirmesi gerekir cidden. Bir görün.


izmirde çok rus gördüm ben. ajan olabilir bunlar yokksa izmirde işleri ne


un
(16.05.19)
Olabilir. Bence sen evden çıkma. Seni dürbünlü tüfekle vurmak isteyebilirler. Hata seni vurarak 3. dünya savaşını başlatmak istiyor da olabilirler.


Barbaros59
(16.05.19)
(15)

Dolandırıcı mı sizce? (Couchsurfing)

Dün cs’den bi mesaj geldi. Adam diyor ki profilin çok hoş, kafa birine benziyorsun. Pariste iş imkanı ararsan bana watsaptan yaz. Profiline baktım. 13 kişiyi ağırlamış evinde. Yorumlar güzel. 9 tane de kişisel referansı var.Watsaptan yazdım. Nerden buldun beni diye. Rastgele bulmuş. İşin ilginci be
Dün cs’den bi mesaj geldi. Adam diyor ki profilin çok hoş, kafa birine benziyorsun. Pariste iş imkanı ararsan bana watsaptan yaz.
Profiline baktım. 13 kişiyi ağırlamış evinde. Yorumlar güzel. 9 tane de kişisel referansı var.
Watsaptan yazdım. Nerden buldun beni diye. Rastgele bulmuş. İşin ilginci ben cs’de çok aktif de değilim.
Neyse merak ettim yazmaya devam ettim, öğrenciyim yazın gelsem bana iş bulur musun dedim.
Neler yapabileceğimi sordu, cv’mi istedi falan.
Sonra arkadaşlarına da haber verdiğini söyledi.
Adam Ciddi ciddi benm için iş bakıyor, yapabileceğim işlere göre. Personal trainerlıktan tut bodyguard’lığa kadar.

Neyse en son dedi ki arkadaşlarıma haber verdim cv’ni yolladım, haber gelince yazarım. Eğer iş bulamazsak sen yine de gel bana 1 ay personal trainerlık yap.

Sonrası sohbet muhabbet.

Sizce bu işin gerçek olma ihtimali nedir? Benzer şeyler yaşayan veya Reddit’te falan benzer hikayelere denk gelen var mı. Bi yandan insan işkilleniyor organ mafyası çıkar mı diye. Ama referansları baya iyi gibi.
adwokat
(12.05.19)
daha önce hiç böyle bir şey görmedim. Profilini o kadar hoş yapan nedir acaba.
Adamın ciddiyetini anlamak için uçak bileti/1 aylık personal trainerlık ücretinin peşin alınması teklifinde bulun bakalım ne diyecek.
organ mafyası o kadar uzaktan uğraşmaz, senden para koparmaya çalışmasın da.


senolll
(12.05.19)
aynı şekilde benim arkadaşıma da böyle bir muhabbet denk geldi, çocuk biraz saf ve gitti eşcinsel çıktı adam falan fişman uğraştı baya. romanya bükreşte yaşanmıştı bu olay da.


dismainpula
(12.05.19)
Eşcinsellerin böyle bir taktiği var. Bana da chat programında denk gelmişti.


olaylar olaylar
(12.05.19)
Sorayım mı adama direkt, eşcinsel misin diye? Veya eşcinsel olsa bile beni ne ilgilendirir ki ben gider işime bakarım, ters bi şey yaparsa sümsüğü yer. Doğru mu düşünüyorum?


adwokat
(12.05.19)
Escinseldir.


fransız abi seni emiklemek istiyor.

bana da geliyor böyle üstü kapalı ılık teklifler couchsurfing ve diğer sosyal medya sitelerinden. gülüp geçiyorum cevap vermiyorum.


heidi'nin dedesi
(12.05.19)
Lann bi baktım da 12 surfer erkek sadece 1 tanesi kadın :)


adwokat
(12.05.19)
ooo ılık meltemler...

"kafa birine benziyorsun." demesi işkillendirdi beni. kafa ama neyin kafası?


bonanza
(12.05.19)
Ilık olsa bile ben gitsem bana napabilir ki? Bi dokunmaya kalksa üflesem uçar öyle biri. Büzüğü yemez yani.


adwokat
(12.05.19)
çok güvenme yine de adamları vardır belki. pulp fictionda yeşil yol zencisi adama bile neler yaptılar.


bonanza
(12.05.19)
adam gay işte. ama seni iyi bulmuş valla saflığa bakılırsa.
foto var mı gönder bakayım yazın londra'da iş bulayım sana.

bu arada bu tip şeylere inanmayın kanmayın çünkü çalışma izni olmadan avrupa'da çalışamazsınız. adamın iliğini emiklerler. öyle turist vizesiyle falan çalışamazsınız.


ozdek
(12.05.19)
Gidesin var gibi sanki :)
Adamın çöplüğüne gidiyorsun, üflemenin kuvveti sağlam olmalı


karşılıksız iyilik olmaz bu dunyada. organ mafyası olabilir, gay olabilir bilemezsin. adam sana iş bulacaksa ve sen adamın isteklerine karşılık vermeyeceksen seni işten attırır en basit örnek olarak. zaten çalışma vizen olmadan iş de bulamazsın.


s0phiesw0rld
(12.05.19)
Bence siz bu saflikla kapi disina cikmayin.


oscar
(12.05.19)
@heidi'nin dedesi :D haklı bence.


piremses
(13.05.19)
(1)

Aiesec

Bugün öylesine sıkıntıdan üye olup bi yere başvurdum. Yarım saat geçmesine rağmen hemen watsaptan mesaj geldi. Nepalden bi adam benim koordinatörüm olduğunu söylüyor.İşler bu kadar hızlı mı yürüyor gerçekten?Daha önce gönüllülük faaliyetine katılan var mı aramızda?
Bugün öylesine sıkıntıdan üye olup bi yere başvurdum. Yarım saat geçmesine rağmen hemen watsaptan mesaj geldi. Nepalden bi adam benim koordinatörüm olduğunu söylüyor.

İşler bu kadar hızlı mı yürüyor gerçekten?
Daha önce gönüllülük faaliyetine katılan var mı aramızda?
adwokat
(12.05.19)
Ben öğrenciyken katılmıştım. Şimdi Allah günah, hakim amcalar da suç yazmasın ama hayatımda bu kadar ''bencil ve tırt'' bi' organizasyon yapısı görmedim. İlk elin günahı olmaz diye 2 kere katıldım hatta sonra bi' daha da gitmemiştim.

Ve evet işler çook hızlı ve inanılmaz yalandan samimiyetle yürüyor.


mete kudur
(12.05.19)
(1)

serial tarzı podcast önerisi

Olaydaki kahramanların da konuştuğu bir podcast arıyorum, sadece hikaye anlatacısının konuştuklarından ziyade.
Olaydaki kahramanların da konuştuğu bir podcast arıyorum, sadece hikaye anlatacısının konuştuklarından ziyade.
adwokat
(11.05.19)
shit town


malheiros
(11.05.19)
(1)

Newsweek dergi 29tl, pahalı mı?

Dergilik uygulaması üzerinden 29tl. Pahalı mı? Yabancı dergi takip etmedğimden bilmiyorum.
Dergilik uygulaması üzerinden 29tl. Pahalı mı? Yabancı dergi takip etmedğimden bilmiyorum.
adwokat
(10.05.19)
Normalde 2,5 euro. Ve haftalık...


(10)

Konuşan kişinin dudaklarına bakmak

dudaklarına bakmayınca ne dediğini anlamakta zorlanıyorum. Geçen hafta aramızda 2 metrelik mesafe olan bir arkadaşla Konuşuyorduk. Konuştuğu sırada araya birinin kafası girdi. Göremedim ve ne söyledin göremedim diye sordum. Gözlerinle mi duyuyorsun diye dalga geçti haliyle.Dün de bi kızla konuşuyord
dudaklarına bakmayınca ne dediğini anlamakta zorlanıyorum.
Geçen hafta aramızda 2 metrelik mesafe olan bir arkadaşla Konuşuyorduk. Konuştuğu sırada araya birinin kafası girdi. Göremedim ve ne söyledin göremedim diye sordum. Gözlerinle mi duyuyorsun diye dalga geçti haliyle.
Dün de bi kızla konuşuyordum. Konuşurken dudaklarıma bakıyorsun dikkatimi çok dağıtıyor dedi.

Dudakları takip etmeyince anlamıyorum, idrak edemiyorum söylenenleri. Dudakları bakınca daha iy anlıyorum. Duymasına duyuyorum, ama dudaklara bakınca daha iyi anlıyorum. Nedir bu işin kerameti?
adwokat
(10.05.19)
Bir de şu var, biriyle konuşacaksam hemen gözlüğü takıyorum. 2 derece miyop var. Dudakları görmemi engelleyebiliyor bazen.


adwokat
(10.05.19)
Kulak kireçlenmesi veya işitme kaybı olabilir, doktora görün kesinlikle.


bxgx
(10.05.19)
duyduğunu anlamıyorsan dinlemiyorsun demektir. insanların gözlerine bakılır, aksi halde konuşan kişi kendinde bir sorun olduğunu düşünür farklı noktaya sürekli bakıldığında.


hasmetizm 2046
(10.05.19)
ben de konuşurken insanların dudaklarına falan bakıyorum. Gözlere bakılmaz yahu sanki sert bi şey söylüyosun gibi oluyo direkt gözlere bakınca. Ama duymuyo olabilirsin, bi kbb doktoruna git işitme testi yapsın.


nundu
(10.05.19)
işitme problemi olan sadece cihazla duyabilen arkadaşım dudaklara bakardı. farkında olmadığın derecede işitme problemin olabilir.


2 derece miyop varsa hep gözlük takman lazim zaten.


chitosan
(10.05.19)
Senin başka bir problemin var bence . Burun ile göz arasına odaklanmaya çalış.


opitseri
(10.05.19)
bence de duyma sorunu olabilir. biri bunu bana yapsa beni çekici buluyor sanırım.


sttc
(10.05.19)
Aynı ben. Umarım onları öpmek istediğimizi düşünmüyorlardır. Bilinçli bir şekilde yapmıyorum çünkü.


anarsika
(10.05.19)
Dudaklara bakma cinsel anlam icerir.. yani seninle ilgileniyorum gibi... isitme sorunu sanki.. doktora gorunmekte fayda var.


chezsoi
(11.05.19)

Dergilik uygulaması

Bazı gazeteler için sınırlı sayıda ücretsiz diyor? Kaç hakkımız oluyor bu durumda?
Bazı gazeteler için sınırlı sayıda ücretsiz diyor? Kaç hakkımız oluyor bu durumda?
adwokat
(10.05.19)
(6)

GoT bitince ne olacak?

G.r.r. Martin yeni bir şeyler yazacak mı?Spin-off çekilecek mi?
G.r.r. Martin yeni bir şeyler yazacak mı?
Spin-off çekilecek mi?
adwokat
(07.05.19)
Martin geçen açıklama yapmıştı. Hbo tarafından tam 5 adet dizi hazırlanıyormuş ve 3 tanesinin hazırlık aşaması epey ilerlemiş. 2 tanesinin senaryosu sona gelmiş. Ne ile ilgili olduğunu söyleyemem, teori kasıyorsunuz sonra demiş :D

The Long Night isimli olanının ise çekimlerine bu yıl sonunda başlanıyormuş. kitapla ilgili bir şey söylememiş.


eazy
(07.05.19)
6 spin off projesi vardı 1'i iptal oldu. long night adında birinin senaryosuna başlanmış diğeri adı bile belli olmayan bi projeye de şu aralar başlanacakmış. kalan 3'ünden biri daha kesinmiş ama diğer 2'si iptal mi olur çekilir mi meçhul. long night 2020 sonu gibi çıkacak. diğeri 2021-2022 gibi falan deniyor. daha daha sonrakilerse beklenecek işte bunlar bittikten sonra. 10 küsür yıllık planlama bunlar


avatar is back
(07.05.19)
geç kalmışlar hemen final bölümün arkasından yapıştırmaları lazımdı bu yeni dizileri hatta ilk bölümün sneak peek'ini finalin ardında next on hbo diye verselerdi yıkılırdı ortalıık.


condom kurşunu
(07.05.19)
ek olarak long night değil ama bir sonraki proje got ayarında olacak. bütçe vs açısından. long night daha düşük bütçeli ve full hikaye üzerine kurulu. ki bence böyle daha güzel


avatar is back
(07.05.19)
ben 5 diziyi de seyrederim valla.


dafuq
(07.05.19)
hocam yeni bir şey yazmak nedir
daha bitirmedi ki kitapları
onu bekliyor herkes


kingcyrax
(08.05.19)
(2)

İnstagram hesabını silmiş olanlar

Neden sildiniz?Geri açtınız mı?Hayatınızda ne değişti?
Neden sildiniz?
Geri açtınız mı?
Hayatınızda ne değişti?
adwokat
(06.05.19)
hesabı silmedim ama tüm gönderilerimi sildim, telefondan da uygulamayı sildim.

büyük rahatlık. sürekli bakıp bakıp ulan bunu da paylaştınız bee, bize ne bundan falan gibi tepkiler veriyordum. bence büyük rahatlık.


ilda
(06.05.19)
çok gereksizdi. dm atanları geçtim gereksiz gösteriş. hayır resmi görünce ne oluyor?
açmadım.
kişisel vakte daha çok yer kalıyor. reel hobiler artıyor. instagram muhabbeti dönünce sıkıldığı lark diye belirtebiliyorum ve gereksiz muhabbetlerden kaçabiliyorum. kimin nerde ne yaptığından bana ne.


baldan kaymak
(06.05.19)

Eren Erdem tivitleri

Bu adam hapisten nasıl tivit atıyor? Danışmanları mı kendi ağzından yazıyor?
Bu adam hapisten nasıl tivit atıyor? Danışmanları mı kendi ağzından yazıyor?
adwokat
(06.05.19)
(2)

LLM

Avrupada(almanya) 3000 euroya LLM i diploması ile 50 000 dolarlık Amerikan LLM diploması arasındaki fark nedir sizce?
Avrupada(almanya) 3000 euroya LLM i diploması ile 50 000 dolarlık Amerikan LLM diploması arasındaki fark nedir sizce?
adwokat
(05.05.19)
isim ve ülke ya da üniversitenin klasi.


duygusuzromantik
(05.05.19)
Amerikadaki baro sınavlarına katılma hakkı tabi ki.


mabesa
(05.05.19)
(4)

Yüzerek Yunan Adalarına Geçmek

Az önce haberde yüzerek yunan adalarına geçmeye çalışan göçmen kurtarıldı dedi.Şimdi bu göçmene bir ceza verilmeyecek mi?Aynısını ben yapsam kurtarıldı değil yakalandı kelimesi kullanılırdı gibime geliyor?Yüzerek sakız adalarına çıksam ne cezası yerim mesela? Geçenlerde inceledim karşı tarafta ne a
Az önce haberde yüzerek yunan adalarına geçmeye çalışan göçmen kurtarıldı dedi.

Şimdi bu göçmene bir ceza verilmeyecek mi?

Aynısını ben yapsam kurtarıldı değil yakalandı kelimesi kullanılırdı gibime geliyor?
Yüzerek sakız adalarına çıksam ne cezası yerim mesela? Geçenlerde inceledim karşı tarafta ne asker var ne de polis. Mesafe de yüzme mesafesi.
adwokat
(04.05.19)
Yunanlılar yakalarsa ultra kötü muamele ve ajanlık damgası yersin. İşkence de yapabilirler.

Cengiz Topel sadece bir okul ismi değildir.

www.tayyareci.com


Techsavvy
(04.05.19)
türk-yunan sahil güvenlik devriyesi vardır,karakol gemi-uçak seyrüsefer eder.çıplak gözle göremedin diye boş bırakılmaz sahanlık ama dediğin de haklısın.yakalandı diye haber olabilirsin.


natallica
(04.05.19)
merhaba. ben kıbrısta karakol komutanı asteğmendim. karakolun gözetmele noktaları etrafında 2 askerle gezinirken rum kesiminden bizim askeri yasak bölgeye girmiş iki kişi yakalamıştım. bölüğe bildirdim, bölük tabura, tabur alaya... önce kktc mahkemesine çıktılar, para cezası aldılar. (kaç yıl önce 1000 euro) ardından barış gücüne teslim edildiler. onlara baya uzun ifade verdiklerini duydum. sonra rum kesimine teslim edilip bi de orada mahkemeye çıktılar. ne ben ne askerler şiddet middet uygulamadık hiç, sadece yakaladığımız yerden karakolun yerini ögrenmesinler diye gözlerini bağlayıp öyle yürüttük. adamların yanında sadece kırmızı bez çantalar vardı, silah milah yok, kimlik te yok. bez posetlerin içi ot dolu. ne bu diyorum, ingilizce bilmiyolar. eliyle iki yapıyo "duo parsele" diye bi seyler anlatıyo. meğersem tavernaları varmış, mezeler için ot topluyolarmış, 2 parsel arazim var oralardayım sandım demek istiyo ama degildi işte. senin sorunla alakasız oldu da anlatasım geldi.

bodrumda yapılan yelken yarışlarında falan çok sayıda türk yelkeni kosa, diger adalara yanaşıyo. teknelerin gerekli izin belgeleri alınmış oluyo, içindekilerin de vizeleri oluyo. ama her tekneye bineni türk tarafından tek tek kontrol etmiyolar. öyle kalabalık zamanlarda gidilen adaların da liman görevlileri de herkesin belgesini kontrol edemez geçsen geçersin.


libertine
(04.05.19)
Bi keresinde arkadaşla Kaş'ta yüzerken fazla açılmışız farkında değiliz. Yunan sahil güvenliği geldi. Türkçe "Geri dön" diye ikaz etti. Biz gidesiye kadar beklediler. Belkide biz şanslıydık.


(9)

Öğrenci harçlığı

Bir üni öğrencisinin normal bir hayat yaşaması için ne kadar para gerekir aylık?(Lütfen kira aidat ve faturayı hariç tutarak cevaplayınız)Yer ankara.Ayrıca istanbul için de belirleme yaparsanız sevinirim.
Bir üni öğrencisinin normal bir hayat yaşaması için ne kadar para gerekir aylık?

(Lütfen kira aidat ve faturayı hariç tutarak cevaplayınız)

Yer ankara.
Ayrıca istanbul için de belirleme yaparsanız sevinirim.
adwokat
(03.05.19)
normal hayat ne demek ona göre değişir aslında. hiç sosyal hayatı, sigarası, içkisi olmazsa 1000 tl yeter evi döndürmek için.
edit: arkadaşlar 1000 liraya çok demişsiniz, doğrudur öğrenci adam eğer sabah akşam makarna yerse tabii ki daha ucuza beslenebilir ama lütfen gidin bir markete bakın. normal şartlarda yaşam için 1000 tl şart bence.


neverlose
(03.05.19)
Bunun bir alt limiti var ama üstü yok. Hangi standartlarda yaşıyor bilemeyiz. Hangi semtte oturacağına veya yurtta kalacaksa nasıl bir yurtta kalacağını bilmeden fiyat vermek zor. Ama her detayı standart düşünürsek ben kira hariç 1000-1500 ₺ yeterli diye düşünüyorum.


mekaniker
(03.05.19)
Ayda 500 liraya da yaşayan var 1500 liraya da. Nasıl yaşandığına bağlı. Sigara ve alkol kullanıyorsa,sevgilisi varsa ve yemeği sürekli dışarda yiyip cafelerden çıkmıyorsa para yetiştiremezsiniz. Ama ortalama bir hayat için 750 lira yeterlidir.


Pertev nail
(03.05.19)
Ankara için: sadece harçlık olarak (kira-aidat-fatura) 1000 yüksek bir rakam.

Ben inanmıyorumki öğrencilerin büyük bir kısmı buna sahip olabilsin. Hatta şöyle anlatayım, ben çalışan insanlar biliyorum Ankarada onlar bile bu sayıya sahip olamıyorlar. İlginç bir kullanıcı refleksi göstermiş duyuru burada.

Mutfak masrafını kaç kişiyle paylaştığı değişkenine göre; aylık için öğrenci harçlığı 400-500 lira filandır diye tahmin ediyorum. Alt limit değil bu, ortalama bence.

Üst limiti ise olmadığı konusunda hem fikir olarak;

Üst Orta: 800
İyi : 1500-2000
Güzel: 3000
krallar gibi bir hayat içinse : 9000 diyorum.

Kira aidat ve faturaları harıç tutuyoruz


mete kudur
(03.05.19)
arkadaşlar zenginler sanırım kira olmazsa sosyal hayat içki sigara olmazsa 1000-1500 yeter demişler :)

soruya gelirsek, 500-600 lira yeter diye düşünüyorum. bende öyleydi ve çok aktiftim bir de. zaten kira+fatura+ev için yiyeceği ekleyince her öğrencinin +1500 lirayı görüyor. düz harçlık olarak dediğim gibi 500-600 iyi paradır (şu son 1 senedeki krize göre değerlendirmedim)


avatar is back
(03.05.19)
aylık 400 lira harcıyorum ama ailemin yanında yaşıyorum. ekstra kitap gibi giderlerim onlar karşılıyor. yer ankara. ayda 2 kere de dışarı çıkıyorum. okula başladığımda (2017) 350 lira fazlasıyla yetiyordu şimdi kafama göre rahat rahat harcayamıyorum.

edit: sigara alkol vs yok.


lata
(03.05.19)
Ben 1. ve 2. sınıfta yurtta kaldım. Aylık 500 TL veriyordum yurt için. 800 TL alırdım ailemden. Devletten burs almıyordum. Yani 300 TL yeterdi. Son 2 senedir eve çıktık 4 kişi. Geçen sene ve bu sene geri ödemeli kredi alıyorum. Ailemden bu ay yaklaşık 5-6 ay sonra harçlık istedim.

Yani tamamen sana bağlı. Ben sigara ve alkol kullanmıyorum. Fazla gezen birisi değilim. Bundan dolayı az harcıyorum. Ama bence aylık maksimum 600 TL yetiyor olmalı öğrenci birisine. Ama tabi okuduğun kente göre değişir.


camlicagazoz
(03.05.19)
ankara dayım.

250 yurt ücretim, bunlara ek yemek, ufak eğlenceler falan derken, 700-800 yetiyor bana. her gün sabah akşam yemekhanede yesem mesela, 500 de yeter.


mehmed resad
(03.05.19)
Lokasyon:ist
Sigara kullanmıyorum,yemekleri dışarda yemiyorum kendim yapıyorum (güzel ve dengeli beslenecek şekilde),sosyallik yarım denebilir,spor yapıyorum (aylık 150 tl).. 850-100 arası değişiyor (barınma hariç)


Ulufruko
(03.05.19)
(14)

Bu kombin nasıl

https://ibb.co/bPbdVZvYorumları alabilir miyim? Değiştirmek lazım mı bi şeyleri?
ibb.co

Yorumları alabilir miyim? Değiştirmek lazım mı bi şeyleri?
adwokat
(03.05.19)
Gömlekteki at sineği gibi logo olmasa güzel bence.


samterk
(03.05.19)
dümdüz kombin işte, pantolonu gömleği farklı farklı renklerde değiştir değiştir giy.


Ayakkabı olmuş mu peki?


adwokat
(03.05.19)
Ayakkabı hariç iyi. O saatle o ayakkabı olmamis zaten. O tarzla o ayakkabı da olmamış.

Bu beyaz gömlek siyah pantolon kombininde garson eşiği vardır. Biraz garson olmuş bu. Daha tarz bir ayakkabı Oxford gibi ya da deri kendisi deri taban yanları beyaz, gri hafif hem spor hem casual ayakkabı olursa yakışır. Eşiği de aşmış olursun. Bu şekilde mahallede şekil yapan delikanlı olmuş biraz


westblack
(03.05.19)
Muhendis giyer, sik oldugunu sanar diyorum :-)


Deathrow
(03.05.19)
ayakkabı olmamış, onun haricinde düz kombin işte değişik bir şey yok.


candide
(03.05.19)
ayakkabı çok kötü. herşeyi bozar.


carabelli
(03.05.19)
Giyinmeyi bilmeyip modayı takip ettiğini zanneden Türk erkeği kombini. Yerden yere vurulacak kötülükte değil, fazla dikkat çekmez çünkü çok giyinen var bu şekilde. Ama bence kötü.


ayakkabı bok gibi. pantolon da kahverengi kumaş olsa var ya, of of of..


mehmed resad
(03.05.19)
Bu spor ayakkabı giyilecekse pantolon paçaları biraz daha dar ve kısa olmalı. (Bu tip pantolonlar için de balık ağzı paçayı tavsiye ederim.) Ve yine spor ayakkabı giyilecekse gömlek -bence- daha dar kesimli olmalı. Kemer de takım kemeri gibi. Saat de daha spor bir model tercih edilebilir.


ay nov kung fu
(03.05.19)
Sıradan bir kombin. Kötü değil, iyi de de


whyamy
(03.05.19)
Değil*

Düzeltemedim mobilde olduğum için.


whyamy
(03.05.19)
Sivri burun ucu kalkık siyah rugan bir ayakkabıyla daha uyumlu olur. Saatin olduğu bileğe bir de tespih takılırsa aksesuar eksiği de kalmamış olur diye düşünüyorum.


Mirket
(03.05.19)
kötü bir kombin. kemer ile ayakkabı aynı renkte olabilir.


false pretension
(03.05.19)
(4)

Denizci olucam diyen arkadaş

Hukuk okuyan bir arkadaş gelecek planını sorduğumda denizci olacağını söyledi bugün.O nasıl olacak hukuk okuyorsun dediğimde torpilim var halledicem dedi. Üstelemedim konuyu değiştirdm. Hayır yani torpili olsa bile denizci nasıl olunur? Bu işin okulu yok mu? Şartları yok mu?
Hukuk okuyan bir arkadaş gelecek planını sorduğumda denizci olacağını söyledi bugün.
O nasıl olacak hukuk okuyorsun dediğimde torpilim var halledicem dedi. Üstelemedim konuyu değiştirdm.
Hayır yani torpili olsa bile denizci nasıl olunur? Bu işin okulu yok mu? Şartları yok mu?
adwokat
(02.05.19)
buradaki denizci ''asker'' denizci mi?


Yok asker değil.


adwokat
(02.05.19)
okulu var tabi olmaz mı

ya itü gibi normal bir üni okuyacak 4 sene üzerine 6 ay kara 6 ay deniz stajı yapıcak, üstüne zabit olmak için sınava girecek.

ya da tüdev gibi özel okula gidecek ama onda da üni sınavı isteniyor artık sanırım. yine yukarıdaki şeyleri yapıcak.

zabit olmak için böyle. bunda da başarılı olursan uzak yol 4. olursun. bunun dışında gmdds, roc/goc gibi bir sürü telsiz sınavı var, her kademe atlamak için de süper kazık bi sınava giriyosun. 4 ten 3e sonra 2 sonra 1. 1 oldunmu gemi kaptanı oluyorsun süvari yani.

torpille olsaydı bu işler herkes denizci olurdu, türk denizciliği bitti artık, yurtdışı kaynaklı firmalarda çalışmak için de iceberg gibi olmak lazım. yani mevcut kütlenin bir o kadar daha yerin altında olması lazım ki türk olduğun halde adamlar seninle çalışmak istesin.

hindistanlılar bile denizde işe bulma konusunda bizden daha önde. türk deyince adamlar durup 45 dakka düşünüyor.

ayrıca bu da yeterli değil sanırım, yabancıların evrakları farklı

northern mariner vardı burada, uzun zamandır görüşmedik sanırım gemide yine.

neyse, uzak yol süvari, yükseğini de bitirmişti geçtiğimiz yıl içinde. varsa merak ettiğin şeyler mesaj atıp sor.


killerbee
(02.05.19)
Türkiye'de denizcilik sektörü bitti +1
Ayrıca denizciden kastı yük, tanker vb. gemileri ise torpili onu ancak kamarot, yağcı vb. yaptırabilir ki o da sıra gelirse. Yılların denizcileri, rütbelileri araya torpil koymadan gemiye gidemiyor artık.
Ha kastettiği cruise gemileri ise oraya kapağı atabilir, ben de yolcu gemisinde çalışıyorum zaten.


burka
(02.05.19)
(5)

Eski sevgiliye mesaj atmak ya da atmamak

Ayrılalı 2 sene oldu. Ayrılan taraf bendim. 2 senelik bir ilişkiydi.Bu 2 senede benim birkaç ilişkim oldu. Onun hiç olmadı bildiğim kadarıyla.Geçen tivitlerine denk geldim. Sanırım hala boş değil.Geçenlerde bir arkadaş da fısıldamıştı zaten.İşin aslı ben kızdan ayrılmadım, bildiğin kızı yüz üstü bır
Ayrılalı 2 sene oldu. Ayrılan taraf bendim. 2 senelik bir ilişkiydi.
Bu 2 senede benim birkaç ilişkim oldu. Onun hiç olmadı bildiğim kadarıyla.
Geçen tivitlerine denk geldim. Sanırım hala boş değil.
Geçenlerde bir arkadaş da fısıldamıştı zaten.
İşin aslı ben kızdan ayrılmadım, bildiğin kızı yüz üstü bıraktım. O yüzden içten içe biraz kızgındır muhtemelen.

Bu geçtiğimiz 2 sene içerisinde ben hiç aramadım. O bi kaç kere aradı, mesaj attı. Havadan sudan konularla alakalı.

3 ay önce falan kahve içmeye çağırdı. Onun dışında teknik konularla alakalı bir iki kere aradı geçen ay.

2 ay sonra şehir değiştirecek. Bazen yolda falan karşılaşıp selamlaşıyorduk. Şehir değiştirince bir daha da karşılaşmayız iletişimimiz tamamen biter muhtemelen.

Hala instagramda ekli duruyor. Belki oradan görürüz birbirimizi en fazla. Gerçi engellemeyi düşünüyorum bazen. Bilmiyorum, sanırım benim hayatımı görmese daha iyi. Ben de onunkini görmeyeyim. Sonuçta ilerde evlenicek falan, benim takipçi listesinde olmam hoş olmaz.

Neyse asıl sorum şu ki, bazen bir tarafım kendisini kahveye davet etmek istiyor. Sohbet etmek istiyorum. Kendisi bana çok iyi arkadaş olabilecek bir insandı ama sevgili olarak bu ihtimali yok ettik.
Son bir kere kahveye çıkarmanın ona ümit vermesinden korkuyorum. Daha kötüsü ona karşı aşk meşk gibi hisler duymadığım halde gaza gelerek işi ileri boyuta taşımaktan korkuyorum.
Ama her şeye rağmen bir yanım hala onunla oturup muhabbet etmek istiyor. Ne yapmam gerektiğini bilemiyorum şu aşamada.
Tavsiyelerinize açığım.
adwokat
(01.05.19)
Rica ediyorum şu kızı rahat bırak, hayatına girme artık. O bazen seninle ilgili hislerine yenik düşüyor olabilir ama yine de aklının fikrinin sürekli sende olduğunu sanmıyorum. Bir anlık boş isteğin için yorma onu, uzak dur.


whyamy
(01.05.19)
Atma atma. Değmez. Zaten bir bok olmuyor konuşunca da. Ulan olur mu acaba? diyorsun.

Olmuyor


westblack
(01.05.19)
Kizla fareyle oynar gibi oynama. Dunyada milyarlarca insan var git onlarla arkadas ol. Kizi kullanma umit verme.


bradshaw
(01.05.19)
@whyamy+1
Yazık günah bırakın da yoluna baksın.


Rengarenk
(01.05.19)
Atmayin. Arkadaslik oyle olmuyor maalesef.


nerdenbelli
(02.05.19)
(8)

Saat sorusu

https://www.saatvesaat.com.tr/saat/erkek/tommy-hilfiger/TH1791484/PD/Nasıl şık mı?
www.saatvesaat.com.tr

Nasıl şık mı?
adwokat
(01.05.19)
Metal kordon olmasaymis iyiymis.


carmenta
(01.05.19)
kordon hariç güzel.


tabirimekruh
(01.05.19)
Buna bu parayı verme ya. Reward diye bir marka var. Al geç.

Pb.saat var Instagram'da. Oraya da bakabilirsin. Hilfiger saate verilmez bu para. Ama saat şık.


westblack
(01.05.19)
Beğenmedim :/ Tasarımı güzel de o mat doku kötü duruyor bence.


ananiyimioguz
(01.05.19)
Siradan bir saat iste. Bir de bu tur kordonlari hep kadin saatlerinde gordum.


Bence değil


(s)AINT
(01.05.19)
görüş değil amma saatin çok benzerinden peder beyde vardı ağır geliyor diye kullanmıyor aklınızda olsun


(4)

bir saat markası: welder

nasıl bilirsiniz?erkek.
nasıl bilirsiniz?
erkek.
adwokat
(23.04.19)
Slim modelleri hariç diğerleri çok kaba duruyor kolda duvar saati gibi. Almak istiyorsanız SLIM WWRS414 veya SLIM WRS313 modelleri çok kıyak.


Beherit
(23.04.19)
Çok kalın ve hantal +1

Ama kalite olarak iyidir.


henchman
(23.04.19)
Cacık


oldumusimdi
(23.04.19)
moody olani saat takmayan bana bile saat taktiriyor o derece seviyorum. cok şık ve gayet saglam kendisi.


in vino veritas
(23.04.19)
(2)

Game of thrones sorusu

Akgezenler neden sam’i öldürmemişti geçen sezonlarda karşılaştıklarında?
Akgezenler neden sam’i öldürmemişti geçen sezonlarda karşılaştıklarında?
adwokat
(21.04.19)
Kesin bir cevabı yok. Sam’in gidip ak gezenlerin geldiğini iletmesini istemiş olabilirler de Sam’i fark etmemiş olabilirler de şovda heyecanlı bir final göstermek için yapmış olabilirler de.


cemallamec
(21.04.19)
Night's King'i Bran yönetiyordu ;)


influx
(21.04.19)
(4)

Spora Gitmeli miyim?

2 gündür öksürük ve çok hafif burun akıntısı var. 3 gündür gitmedim bugün gideyim mi? Ter atmak işe yarar mı ne dersiniz?
2 gündür öksürük ve çok hafif burun akıntısı var. 3 gündür gitmedim bugün gideyim mi? Ter atmak işe yarar mı ne dersiniz?
adwokat
(21.04.19)
Ben tamamen geçmeden gitmiyorum. Boşver dinlen bence. Geçmiş olsun.


(s)AINT
(21.04.19)
Spordan cikinca ruzgar yemem diyosan git. Civi civiyi soker^^


Deathrow
(21.04.19)
vücut istirahat etsin.


heidi'nin dedesi
(21.04.19)
Gitme dinlen.


brnbrs
(21.04.19)
(8)

Bioenerji’ye inanır mısınız?

Son zamanlarda sıklıkla duyar oldum. Dün bi arkadaş gitmiş. Güya adam her şeyi bilmiş. 2 seans daha yazmış buna. Para tuzağı gibi geldi ama arkadaş gözü kararttı paraya kıyacak. Hakkımda o kadar şeyi bildiğine göre keramet var bu işte diyor.
Son zamanlarda sıklıkla duyar oldum. Dün bi arkadaş gitmiş. Güya adam her şeyi bilmiş. 2 seans daha yazmış buna. Para tuzağı gibi geldi ama arkadaş gözü kararttı paraya kıyacak. Hakkımda o kadar şeyi bildiğine göre keramet var bu işte diyor.
adwokat
(20.04.19)
İnanmam. Ben de sık duyuyorum, niyeyse Instagram bile bilimsel 5827492 tane kanalı takip etmeme rağmen reklam olarak bu zımbırtıları çıkarıp sinirimi bozuyor.
Bilimsel bir kısmı yok, meditasyon mu belli değil. Elini koyup vücut enerjisini hissediyormuş falan, oyh. Sizin dediğiniz her şeyi bilme kısmını okumamıştım mesela, o da ayrı bir akımı falan mı acaba.

Neyse özetle bir sorunum olduğunda bilimsel yöntemlerle çözmeye çabalarım, böyle ne idüğü belirsiz şeylerle değil.


mor bembombom
(20.04.19)
İnanmam.


duyuru fal, yıldızname, büyü vs düşmanıdır :D


candide
(20.04.19)
İnanmam. Para tuzağı.


cemallamec
(20.04.19)
(bkz: cold reading)


ron dennis
(20.04.19)
arkadaşına sorsana eline ne geçecekmiş? yani verdiği para karşılığında aldığı şey neymiş öğren bakalım.

iyiyse biz de gidek yiğenim. :)))))


alperz
(21.04.19)
Aperz bazı sorunları var onu iyileştireceğini düşünüyor.


adwokat
(21.04.19)
biyoenerjiyle elin adamının benim hakkımda atıp tutturacağı şeylerin alakasını ben hala çözemedim. benim de boynum tutuk şu anda mesela iyi gelir mi? nasıl sorunlar?

öyle şeyleri seviyorsa gitsin falcıya parasını kaptırsın bari.


alperz
(21.04.19)
(2)

Nurofen Cold

Biraz soğuktu hava bugün. 3-4 saattir öksürük var. Napayım bi tane atayım mı nurofenden? Aç karnına mı tok karnına mı?
Biraz soğuktu hava bugün. 3-4 saattir öksürük var. Napayım bi tane atayım mı nurofenden? Aç karnına mı tok karnına mı?
adwokat
(20.04.19)
1 işe yaramaz, çok ağır olsan paket bitir derim hafif hastaysan 3 gün, günde 2 tane tok al


avatar is back
(20.04.19)
sabah akşam veya sabah-öğle-akşam olarak 2-3 gün kullanın.Nurofenin tedavi edici özelliği yok bildiğim kadarıyla sadece semptomları hafifletiyor.


stillalive
(21.04.19)
(4)

Beyaz gömlek, siyah kumaş pant, x ayakkabi

Ayakkabı ne tarz ve hangi renk olmali sizce?
Ayakkabı ne tarz ve hangi renk olmali sizce?
adwokat
(20.04.19)
Peki ya pantolon şöyle bir renk olursa: ibb.co


adwokat
(20.04.19)
yine ilk linkteki giyilir. ama bi değişik bir şeyler deneyeyim derse

www.adneyatcilik.com


kablelvuku
(20.04.19)
Her iki koşulda da kahverengi, kahverengi kemer ve saatle de tamamlarsanız şık olur.


glavina
(20.04.19)
(4)

hisse yatırım (kozal)

eldeki bütün euroyu hazır kurlar yüksekken bozup kozal hissesi almak nasil fikir sizce?
eldeki bütün euroyu hazır kurlar yüksekken bozup kozal hissesi almak nasil fikir sizce?
adwokat
(18.04.19)
hisse için bişi diyemem ama tek bir hisse senedine tüm parayı gömmek sıkıntılı olabilir, en azından 3 hisseye yatırım yapmak daha mantıklı.


prezarlatif
(18.04.19)
kozal çok iyi bir şirket, şu anda da iskontolu fiyatlanıyor. yakın gelecekte büyük prim yapma potansiyeli var ki zaten bir çok aracı kurum ya alım tavsiye ediyor ya da model portföyüne ekliyor.
ons altın fiyatları ilk çeyrek ortasında yukarı gitmişti baya ama şimdi yılbaşındaki seviyelerine döndü. ilk çeyrek bilançosunda güzel bir pozitif etkisi olacak bunun haliyle ama ikinci çeyrek için muhteşem bir haber değil tabii ki. mevcut konumunda zaten iskontolu olduğu için ekstra bir negatif etkisi olacağını hiç sanmıyorum. geçen yılın ikinci çeyreğinde de düşüş trendindeydi, dengesiz bir baz etkisi olmayacak yani.
bunların hepsi kozal ile ilgili aklıma gelen ilk şeyler. yatırım tavsiyesi falan değil zaten yatırım tavsiyesi verecek donanımda birisi değilim.

kendi fikrimi paylaşmış olayım diye yazdım ama hocam sana verebileceğim tavsiye, yatırım tavsiyesi almak için duyuruya gelme. aracı kurumundaki danışmanlarla görüş, kendin oturup şirketin faaliyet raporlarını oku. istersen her akşam 19:45te bloomberg radyoda barışın sesi programı var, her gün farklı bir konuk gelip telefonla gelen soruları cevaplıyor. arayıp oraya sor. ne yaparsan yap ama duyurudan gelen cevaplarla hareket etme.


Yatırım dünyasında altın bir kural vardır. Bütün yumurtaları asla aynı sepete koyma.


solo
(18.04.19)
Yatırım firmaları al diyorsa iki kez düşün. Adam alım tavsiyesi verir bakarsın 2 gün sonra en çok satan o tahtada.


Topalordek
(18.04.19)
(5)

Çek cumhuriyeti-prag

-İstanbulda çek kronu bulabilir miyiz?-pragta havaalanına inince exchange yapılacak yer var mı? Çok komisyon yer miyiz?-havaalanından merkeze en kolay ve ucuz nasıl geçilir? Teşekkürler şimdiden.
-İstanbulda çek kronu bulabilir miyiz?
-pragta havaalanına inince exchange yapılacak yer var mı? Çok komisyon yer miyiz?
-havaalanından merkeze en kolay ve ucuz nasıl geçilir?

Teşekkürler şimdiden.
adwokat
(17.04.19)
İlk sorunun cevabını bilmiyorum da delice komisyon yiyorsunuz, no comission yazan yerlere bakın. No comission yazanlar bile komisyon itelemeye çalışabiliyor, bir de itiaz ederseniz tamam ya komisyonsuz bozayım deyip işlemi yapıyor. Gerçekten Prag kadar turist yolma tandanslı şehir görmemiştim. Turistik gibi görünen her şeyden uzamak lazım, yolma odaklılar zira.


nimberjack
(17.04.19)
2- olması lazım ama mantıken burada büyük meblağda para bozdurmak çok karlı bir iş olmayacaktır.

3- shuttle otobüs var.


sanat guresi
(17.04.19)
Biz otobüsle şehir merkezine ulaşıp tramvayla airbnb den ayarladigimiz eve gitmiştik. Ev sahibi çok cici bir kızdı istersen telefonunu verebilirim. Otobüs ve tramvay biletlerini kredi kartıyla almıştım exchange isini de oldtown da dolaşırken en yüksek kur neye denk geldiysek karşılaştırıp bozdurmuştuk. Bu arada benim kredi kartı direkt yuro ve dolar hesabi da tanimli olduğu icin kredi kartından pek mağdur olmuyoruz kur farkını düşünmeden harcama yapabiliyoruz tavsiye ederim. İyi tatiller


monkey
(17.04.19)
istanbul laleli beyazıt taraflarında bulabilirsiniz muhtemelen
havaalanında çok kötüdür kur, onun yerine atmden tr hesabınızdan çekerseniz kaybınız daha az olabilir. Enpara 3 dolar alıyor komisyon. arkadaşım sanırım unicreditten çekiyordu, yapı kredi ile anlaşmaları varmış ve komisyonsuzmuş mu ne. Siz de kendi bankanız için bakabilirsiniz.


senolll
(17.04.19)
1) Istanbul'dan alacaginiz Cek Kronu Cekya'daki en kotu kurdan bile daha pahaliya geliyordu 4 sene once baktigimda. Cek Konsoloslugu da "Turkiye'den almayin, Cek Kronu yerine baska para verseler anlamazsiniz" demisti.

2) Havaalanindaki ATM'lerden az para cekip veya orada cok az bozdurup otobuse biner, merkezde daha iyi bir kurdan bozdurursunuz.

3) Airport Express havaalaninin onundeki duraktan yarim saatte bir kalkiyor, kodu AE. Kisi basi 60 kron. Direkt tren garina gidiyor ama gar zaten merkezde, oradan her yere ulasabilirsiniz. Onun haricinde 119 olmasi lazim, o da merkeze gider. Onun biletini kartla makineden alabiliyorsunuz galiba, yeni makine koymuslardi son donusumde diye hatirliyorum, emin degilim. Yanlis yonlendirmeyeyim, siz bakin yine de. Bir de idos.cz sitesinden tum sehir ici, sehir disi ulasim seceneklerini goruntuleyebilirsiniz. Saatleri, duraklari her seyi yazar. Cekya'dan gecen butun uluslararasi ulasim seceneklerini de veriyor. Hayat kolaylastirici.

Iyi eglenceler.


evrim halkasi
(17.04.19)
(1)

Game of Thrones

Abd yayınıyla eş zamanlı izlenebilen bir site var mı bildiğiniz?
Abd yayınıyla eş zamanlı izlenebilen bir site var mı bildiğiniz?
adwokat
(17.04.19)
Digiturk yayını yapan herhangi bir illegal siteden


westblack
(17.04.19)
(2)

Netflix ücreti

41 küsür lira çekiyor, sizde durum nedir?Sitesinde 4 kişilik paket 39.99 diyordu. Aradaki farkı banka falan mı alıyor?
41 küsür lira çekiyor, sizde durum nedir?
Sitesinde 4 kişilik paket 39.99 diyordu. Aradaki farkı banka falan mı alıyor?
adwokat
(16.04.19)
geçenlerde paket fiyatlarının arttığını/ artacağını okumuştum, belki ilgisi vardır?

33,89 TL (+6,10 TL vergi) diyor hesap sayfamda. son 2 ayın ekstresini kontrol ettim, 39.99 çekmişler ancak yeni üyeyim, 3 ay oldu daha. şu kadar ay sabit fiyat taahhüdü var mıydı acaba? ''Özel: ayda 39,99 TL'' diye bir ibare var, ben anlamıyorum, belki bir şey ifade eder diye yazıyorum hepsini :D bu ay da 39.99 çekeceklerini söylüyorlar.

tüm bu yazdıklarım bir şey ifade etmiyorsa bir netflix ile görüş, emin olduğum tek şey kartımdan 39.99 çektikleri.


banka komisyonundan kaynaklanıyor. bende de bi ara öyle alıyorlardı sonra kendi kendine düzeldi çok takmadım.


tinky winky
(16.04.19)
(6)

Kol saati satın alırken

Su geçirmezlik özelliğine dikkat ediyor musunuz? Neden? 10 atm 5 atm 30 atm fark eder mi sizin için?
Su geçirmezlik özelliğine dikkat ediyor musunuz? Neden? 10 atm 5 atm 30 atm fark eder mi sizin için?
adwokat
(15.04.19)
ediyoruz, duşa denize girerken saati çıkartmakla uğraşamayız


su geçirmez saatler denizde tuzdan dolayı kötü oluyor yine. en azından benimki öyle olmuştu. swatch irony vardı o zamanlar denizde çıkarmadığıma pişman olmuştum.


emfuzi
(15.04.19)
Su geçirmez mi diye bakarım ama ne kadar suya dayanabiliyor buna bakmam. Sonuçta dalış yapmıyorum.

Bu arada ilk kez ikonlu duyuru başlığı görüyorum.


tabudeviren
(15.04.19)
Dalış yapmıyorsanız 30 atm saat kimin neyine yarar ? Kaldı ki 30 atm 300 metre derinlik demek :/


synax
(15.04.19)
bakıyorum, sadece elimi yıkarken bozulmamasına yetecek kadar suyu dışarda tutsun yeter. özel amaçla almadıysam saatimle suya girmem zaten.

dalış yapsam anca atm fark eder.


benim için de standart olan 10 metreye kadar su geçirmezler yeterli, 10 metre de suya girmek için değil el yıkama, banyo yapma falan. zaten en son saatimi 2000 de almıştım.

denize girerken saat takmam, takacaksam da gider plastik kayışlı ucuz bişey takarım, dalış yapan insanlar da gider dalış saati , dalış bilgisayarı alır. cronographlı metal bi saatle dalış yapan, ayakkabı topuğuna basan, siyah kumaş pantolonla beyaz çorap giyen, ne bileyim altın zincir takan tipler gibidir.


killerbee
(15.04.19)
(2)

Bir yatırım aracı olarak hisse

Küçük yatırımcı için mantıklı bir araç mıdır? Sizin hisse almanızın altında yatan saik nedir?
Küçük yatırımcı için mantıklı bir araç mıdır?
Sizin hisse almanızın altında yatan saik nedir?
adwokat
(13.04.19)
en mantıklı araçtır.
ama şu an değil. endeks 70bine düşünce al, çoluk çocugun duacı olur


dafuq
(13.04.19)
Türkiye de gerçeklerle uyuşmayan bir borsa var. Tamamen gazla gidip geliyor. Hisse kriz döneminde alınır ama kriz ne zaman biter kimse bilmez. 70bini görür mü bilmiyorum ama 80binken 60 bin olacak dediler 110u geçti. 110binken 130 dediler şu an hali ortada. Avrupa'da vs daha öngörülebilir olabilir bu işler. Birde şirket tercihinin yanında sabır ve psikoloji önemli.


Topalordek
(13.04.19)
(2)

Barbell curl

37.5 kg ile çalışıyorum genelde. Rahat 3x10 çıkıyor ama ağırlığı yere bıraktığım anda bilek ve dirsek arasında kemiğime 2 saniyelik dehşet bi ağrı giriyor. Sadece ağırlığı yere bırakırken. Oluyor mu size de?
37.5 kg ile çalışıyorum genelde. Rahat 3x10 çıkıyor ama ağırlığı yere bıraktığım anda bilek ve dirsek arasında kemiğime 2 saniyelik dehşet bi ağrı giriyor. Sadece ağırlığı yere bırakırken. Oluyor mu size de?
adwokat
(11.04.19)
oluyor hele z bar curl de baya baya spor sonrası da kemik ağrısı yaşıyordum bileğimi çevirdiğimde, dumbella döndüm bir süredir.. iyi hatırlattın bak tekrar bi deneyeyim.


Golgi
(11.04.19)
Oluyor, bilekler yeterince güçlü değil. Bilek eklemlerini ve ön kolu (biceps değil) güçlendirici egzersizler işe yarayacaktır.


neysene
(11.04.19)
(2)

Aradığınız kişiye şu anda ulaşılamıyor

Bu, numaramızın engellendiğine işaret olabilir mi? Yoksa telefon mu kapalı?
Bu, numaramızın engellendiğine işaret olabilir mi? Yoksa telefon mu kapalı?
adwokat
(11.04.19)
Emin degilim ama engelli olunca sanırım mesgul çalıyormuş.
Kapalı olabilir.


brnbrs
(11.04.19)
Engellenince öyle bir ses/anons değil de meşgul uyarısı alıyorsunuz.


m e b
(11.04.19)
(5)

Yırtılan Kot Pantolon

O alt kısmı yırtılınca ne yapıyorsunuz? Çöpe mi gidiyor yoksa yama falan yapıp giymeye devam mı ediyorsunuz?200 lira vermiştim 7 ay anca dayandı. Böyle işin..
O alt kısmı yırtılınca ne yapıyorsunuz? Çöpe mi gidiyor yoksa yama falan yapıp giymeye devam mı ediyorsunuz?
200 lira vermiştim 7 ay anca dayandı. Böyle işin..
adwokat
(07.04.19)
Eskiden bana 1 yıl giderdi, son pantolonum 8 ay dayandı.
Terzide diktirdim birkaç kere öncekileri, ama güzel yapamıyorlar, güzel gözükmüyor.
Ben de kaldırdım koydum kenara. 150 tl vermiştim, insan üzülüyor.


tinky winky
(07.04.19)
Ben neredeyse 1 ayda dağıttığım için diktiriyorum. Terzi gayet güzel yapıyor kullanıyorum sıkıntı olmadan. Başka türlü ekonomik olarak çökerim zaten.


bahoho
(07.04.19)
yırtıldıktan sonrası için önerim yok ama, alt kısmı dediğiniz ağ kısmıysa önleyici bir öneride bulunabilirim.

bundan sonra yeni pantolon aldığınızda giymeden önce terziye giderek ağ kısmına içeriden yama yaptırıyorsunuz, daha doğrusu ek ufak kumaş parçası ekliyorlar 10 20 liraya. bu sayede çok uzun süre dayanıyor ve ağ yırtılmıyor.


brena
(07.04.19)
Iyi bir terziye (pantoloncu/kotcu terzi tercihen) gidip yama yaptiriyosunuz, orijinal halinden uzun dayaniyor sonra.

Bir de bu yuzden hep kiytirik kot almaya basladim. 7-8 ay sonra iyisi de kotusu de cortluyo cunku bende.


kuehles blondes
(07.04.19)
Garantiden değiştirdiklerim oldu. Uğraşmadıklarımı da mahalledeki terzi çok güzel dikti.


(6)

Kombin Sorusu (capsli)

https://ibb.co/yszrJy9https://ibb.co/YL7GwK7https://ibb.co/JmWmgH41) sizce hangisi?2) son fotoğraftaki pantolon kumaş mı kanvas mı?
ibb.co
ibb.co
ibb.co

1) sizce hangisi?
2) son fotoğraftaki pantolon kumaş mı kanvas mı?
adwokat
(06.04.19)
1-1
2-bence kanvas


balik kraker
(06.04.19)
3.

ama kısa paça olmazsa


otopsicocugu
(06.04.19)
3 2 numara kozculer gibi nargileci tayfa


1

2inci fotoğraf nargileci resmi kıyafeti,
3 de dar paça yukarıdakinin uzaktan akrabası.


biseysorcaktim
(06.04.19)
1-) 1 ama hepsi kötü aslında. göreceli olarak iyi kalmış o.
2-) kumaş. diz kenarındaki kıvrımı öyle olmaz kanvasın.


QweAsdZxc
(06.04.19)
3


farrytikki2
(06.04.19)
(11)

Tinder

Mesela kızla 1 gün mesajlaşmanın ardından watsaba geçelim dedi.Okey dedinizWatsapta da 1 gün yazıştınız.Eve davet ettiniz.Kabul etti.İşkillenir misiniz? Bu kadar hızlı kabul ediyorsa bi bit yeniği olabilir diye düşünür müsünüz?
Mesela kızla 1 gün mesajlaşmanın ardından watsaba geçelim dedi.
Okey dediniz
Watsapta da 1 gün yazıştınız.
Eve davet ettiniz.
Kabul etti.
İşkillenir misiniz? Bu kadar hızlı kabul ediyorsa bi bit yeniği olabilir diye düşünür müsünüz?
adwokat
(05.04.19)
Bilemiyorum Altan.


ApaçiBebe
(05.04.19)
böbreklerin oraya fermuar tatktır. tak çıkar kolay olur, yorulmaz.


Whily
(05.04.19)
evet kıllanırdım. iyice ölçüp tarttıktan sonra eve davet edilmeli.


tinky winky
(05.04.19)
Uygulamanın olayı zaten o , korunmak dışında bir şeyi düşünmek çok gereksiz bence .


erkeğin harika bir tipi yoksa işkillensin
evet uygulamanın amacı ilişki edinmek cinsel ve/veya duygusal ama kızlar da öyle hemen evine gideyim kafasında olmuyorlar, hele ki ilk buluşma için (İsveç'te bile)


senolll
(05.04.19)
Kardeş kanlı canlı görüp de sesini, davranışlarını vs. görmediğin birini niye evine davet ediyorsun sen de? Gidin en azından 30 dk kahve için, oradan kalkıp yine eve gidersiniz. Asıl garip olan seninki yani, ne bu acele anlamadım.


Gene bir ikiyüzlülükle karşı karşıyayız. Türk kadınını bu kıvamda isteyen, her fırsatta "Türk kadını tripli, kaprisli, egolu, nazlı" vb. sıfatlarla eleştiren Türk erkeğine ne oldu acaba? Neye işkilleniyorsunuz? Numarasını vermese, eve davetinizi kabul etmese kezban dersiniz. Kadın ne istediğini biliyor ve buna göre davranıyor demek ki. İşkillenecek bir şey yok ortada. Keyfinize bakın.


tinderın kendisi sakat zaten:/


lata
(06.04.19)
Böbrek esprisi yapanlar da haklı, kıllanırdım diyenler de ama ben böyle bir programı indirip amacıma da ulaştıktan sonra(kısmen) neden korkayım ki? Korkmazdım herhalde. Haliyle bir endişe olurdu tabi ama fazla da düşünmezdim çünkü deepturkishweb'in Kaybedenler Kulubü videosunda dediği gibi ''S... var burada s...'' E yani di mi! Böyle şeyler hakkında korkmak normal ama korksam indirmem zaten çünkü böyle insanların çıkacağını da bilirim.


işkilleneceksen ne diye direkt evine çağırıyorsun? kızda kusur arayacağına kendine bak.


kronik
(09.04.19)
olması gerekende bu değil miydi?


xdenizx
(09.04.19)
(4)

100 gram et döner 8 lira

Normal bir fiyat mı? Torku kalitesiyle diye satıyorlar ama at eti yiyor olma ihtimalimiz var mı?120 gram da 10 lira.
Normal bir fiyat mı? Torku kalitesiyle diye satıyorlar ama at eti yiyor olma ihtimalimiz var mı?
120 gram da 10 lira.
adwokat
(05.04.19)
bugün ben de yedim aynısından.


un
(05.04.19)
Ankara mithatpaşa’daki torku döner’de 200 gram ve ayran 30 lira civarında. Torku’nun bizzat kendisi satıyo bu döneri. Oradaki torku kalitesi farklı bi kalite türü olabilir.


(s)AINT
(05.04.19)
kedi varsa bi dilim ver. yiyosa sıkıntı yoktur. a101'den 10 tl'ye aldığım dönere burun kıvıran kedim, bereket'in dönerini verdiğimde afiyetle yedi. kedimin yemediği eti artık ben de yemiyorum.


spirit crusher
(05.04.19)
torku çok mu kaliteliymiş ki torku kalitesi ile satılıyormuş?

aslında fiyat çok anormal değil ama ben torkuya asla güvenmezdim sonuçta yeşil sermaye :D


karayel
(05.04.19)
(6)

Ceza Hukuku Sorusu (TCK 104)

Bizim bi berber var yaşı 28,4 sene önce 17 yaşındaki bir kızla beraber olmuş.Aradan 4 sene geçmiş. Kız şu anda başkasıyla evlilik aşamasındaymış. Bu arada Kızın bekaretini, berberle olan ilişkisinde kaybettiği ailesince öğrenilmiş.Bizim berberin kulağına da kendisine dava açılacağını fısıldamışlar.6
Bizim bi berber var yaşı 28,
4 sene önce 17 yaşındaki bir kızla beraber olmuş.

Aradan 4 sene geçmiş. Kız şu anda başkasıyla evlilik aşamasındaymış. Bu arada Kızın bekaretini, berberle olan ilişkisinde kaybettiği ailesince öğrenilmiş.
Bizim berberin kulağına da kendisine dava açılacağını fısıldamışlar.

6 aylık şikayet süresi geçirildiği için dava açılamaz değil mi?
Peki 8 yıllık süre tam olarak nedir? Ne zaman başlar?

Teşekkürler.
adwokat
(30.03.19)
Zaman geçmiş baya.

Ayrıca si..miş götün davası olmaz demişler


gölgede aynı
(30.03.19)
6 aylık süre ailesinin öğrenmesiyle başlar.

8 yıllık süre de dolmamış. iş biraz kıza bağlı şu an açıkcası.


kljgslsdkjsd
(30.03.19)
Şikayet süresi geçmiş. Aile şikayet edemez mağdur şikayet edebilir ancak.


signore
(31.03.19)
Berberden korkutulup para kopartılmaya çalışılıyor gibime geliyor nedense bana.

Berber tecavüz mü etmiş? Hayır. 4 senedir neredelermiş, yeni mi gelmiş akıllarına? Berber de desin o zaman ben 18 yaşındayken beraber oldum. Nasıl tespit edecekler 4 sene önce bekaretinin bozulduğunu? Dava açılırsa berberin başı ağırır ama birşey çıkmaz. Dik dursun, boyun eğmesin.


Arthur Dayne
(31.03.19)
İspat nasıl edeceklermiş? Benim en merak ettiğim o


İspat konusunu ben de çok bilmiyorum. Vardır belki ellerinde bir şeyler.
Asıl merak ettiğim konu ilk soruda sorduğum 6 ay ve 8 yıllık süreler. Bir arkadaşla o konuda çelişkiye düştük de.


adwokat
(31.03.19)
(3)

Kombin Sorusu (mezuniyet balosu)

Karşı cins tarafından mezuniyet balosuna çağırılmış bulundum, gaza gelip kabul ettim. (Benim mezuniyetim değil.)Sonradan aklıma geldi ki ben takım elbiseme son 1 yılda aldığım 15-20 kilo sebebiyle sığamam.Şu an Çok bütçem de yok, pek bir şeyler alamam maalesef.Mesela Siyah kanvas pantolonla hangi re
Karşı cins tarafından mezuniyet balosuna çağırılmış bulundum, gaza gelip kabul ettim.
(Benim mezuniyetim değil.)
Sonradan aklıma geldi ki ben takım elbiseme son 1 yılda aldığım 15-20 kilo sebebiyle sığamam.

Şu an Çok bütçem de yok, pek bir şeyler alamam maalesef.

Mesela Siyah kanvas pantolonla hangi renk gömlek ve ayakkabı kombinlemek gerek? Öyle yapayım en iyisi.
adwokat
(30.03.19)
siyah pantolonun üzerine soft renkler giyebilirsin. beyaz, açık mavi, açık yeşil ya da açık sarı gibi. ayakkabını da siyah giyebilirsin bu durumda.

ek bir tavsiye olarak netflix'teki queer eye'ı izlemeni öneririm. bir grup queer erkek heteroseksüel erkeklere giyinmeyi ve bilumum şeyleri öğretiyor. güzel tüyolar kapabilirsin.


fragile lady
(30.03.19)
20 kilo fazlan varsa ne giydiğinin pek önemi yok


neil manke
(30.03.19)
Neil manke

20 kilo fazlam yok şu an ideal kilo ve ideal yağ oranımdayım. Sadece eskiden çok zayıftım.
Boy 179
Kilo 86
Yağ oranı %12


adwokat
(31.03.19)
(4)

Protein

Vücudun tek seferde sindirebileceği proteinin sınırı var mı?Mesela 100 gram proteini tek öğünde alınca vücut hepsini kullanabiliyor mu noluyor tam olarak?
Vücudun tek seferde sindirebileceği proteinin sınırı var mı?
Mesela 100 gram proteini tek öğünde alınca vücut hepsini kullanabiliyor mu noluyor tam olarak?
adwokat
(30.03.19)
Sindirme hızı metabolizmaya göre değişir fakat ortalama olarak bi öğünde 40 gr proteinden fazlası alınmaması öneriliyor. Whey gibi hızlı sindirilen proteinden bahsediyorsak fazlası kesinlikle çöp olur. Ama et kaynağı ya da soya gibi uzun süre sindirimli kaynaklardan geliyorsa daha fazla gram protein içeren besinler tüketilebilir.


vücut emiyor emmesine ama yağa çevirip depoluyor proteini.


neverlose
(30.03.19)
whey ne kadar sürede sindiriliyor @altin yumurtlayan tavuk?


cenkist1903
(30.03.19)
“3- Protein konusunda endişelenmeyin, vücudumuzun bir öğünde sınırlı protein kabul ettiği doğru değil. Fakat yeme aralığınız içinde kaç öğün varsa, ihtiyacınız olan protein miktarını o öğünlere paylaştırmak daha verimli olabilir. Bu konuda çok endişeniz varsa, aç kaldığınız dönemde BCAA almak yardımcı olabilir, fakat çok kritik bir önem söz konusu değil.”

www.agirsaglam.com


(s)AINT
(30.03.19)
(1)

Alla yar alla yar alla yar alla yar

Bu şarkının videosunda insanlar dans ediyor. Peki gerçekte bu insanlar aslında hangi şarkıyla dans ediyor? Bunu nasıl bulabiliriz? Bulana helal olsun.https://youtu.be/T5sFFIIgGik
Bu şarkının videosunda insanlar dans ediyor. Peki gerçekte bu insanlar aslında hangi şarkıyla dans ediyor? Bunu nasıl bulabiliriz? Bulana helal olsun.


youtu.be
adwokat
(30.03.19)
(6)

Karides Nasıl Yenir? (ACİL)

Arkadaşlar migrostan ayıklanmış garides aldım. Şu şekilde: https://ibb.co/Sn2cMpfBunu nasıl yemek gerek? Makarnanın içine atayım mı?
Arkadaşlar migrostan ayıklanmış garides aldım.
Şu şekilde: ibb.co

Bunu nasıl yemek gerek? Makarnanın içine atayım mı?
adwokat
(28.03.19)
haşlıyoruz güzelce sonra limon suyuna batırıp güm güm gömüyoruz


bana ici temizlenmemis gibi geldi. sirtina cizik at ac bakalim icinden siyah biseyler cikacak mi? o siyahliklari temizlemen lazim. sonra makarna sosuna katip gomeceksin. biraz sarap ile pisirirsen sosu harika oluyor.


cooperr
(28.03.19)
Tereyağında çevir. Ama çok pişirme, kurur.


mekaniker
(28.03.19)
kızart rengi tamamen değişsin. az pişerse kusarsın.


sevgili polak dostum. sarımsak, domates ve biber doğra. tere yağında kızart. sonra üzerine kaşar veya tuzlu güzel bir tulum rendele fırına ver üzeri kızarınca al fırından.


muhtemelen gömmüşsündür ama bir dahakine şöyle yapabilirsin:

yağda sarımsakla acı biberi çevir. üzerine domates at ve kaynat. başka bir tavada tereyağında bunları kızart. sonra onun üzerine domates sosunu döküp biraz daha çevir.


bohr atom modeli
(28.03.19)
(4)

Protein Tozu

1) Bildiğin toz halindeyken buzdolabında saklanır mı? 2) sabah içmek üzere suyla karıştırılan protein tozu sabaha kadar buzdolabında bekletilir mi? Maksat sabah uyanıp soğuk soğuk kahvaltıda içmek.
1) Bildiğin toz halindeyken buzdolabında saklanır mı?
2) sabah içmek üzere suyla karıştırılan protein tozu sabaha kadar buzdolabında bekletilir mi? Maksat sabah uyanıp soğuk soğuk kahvaltıda içmek.
adwokat
(25.03.19)
1- gerek yok
2- gerek yok. bi şişe suyu akşamdan buzdolabına koyup sabah karıştırsan da aynı hesaba gelecek.


reavelyn
(25.03.19)
suyla karıştırdıktan bir süre sonra kötü bir koku oluşuyor. iş yerinde bir arkadaş akşama karıştırıp sabah geldiğinde leş gibi kokmuştu


24 saatten fazla bekletirsen koku yapar, 48 saatten fazla bekletirsen organizmalar oluşur. o yüzden karıştırılmış halde bekletme, içtikten sonra da shakerını iyice yıka. yoksa (benim gibi) tatsız manzaralarla karşılaşabilirsin.

soruya cevap olarak da oda ısısında tutmak gerek yazar genelde kutuların üstünde.


oda sıcaklığında ve güneş almayan bir yerde saklanması öneriliyor.

sıvı ile karıştırınca tadı çabuk bozulabiliyor. 2 saatten fazla bekletmemen daha doğru olur.


dogushowbiz
(25.03.19)
(9)

Hangi Çadırı almalıyım?

nisan sonu foçada kullanacağım iki günlüğüne. senede 2-3 kere falan anca kullanırım. amatör amaçlı yani. hangisini tercih etmeliyim? 2 kişi kalınacaktır.1. ihtimal:https://www.decathlon.com.tr/arpenaz-2-2-kiilik-kamp-cadiri-yeil-id_8293539.html?LGWCODE=1765635;119903;6841&utm_source=criteo&utm_mediu
nisan sonu foçada kullanacağım iki günlüğüne. senede 2-3 kere falan anca kullanırım. amatör amaçlı yani.

hangisini tercih etmeliyim? 2 kişi kalınacaktır.

1. ihtimal:
www.decathlon.com.tr

2.ihtimal:
www.hepsiburada.com

3.ihtimalÇ: bütçemi aşıp ve paraya kıyıp mutlaka bunu mu almam gerek:
www.decathlon.com.tr

teşekkürler şimdiden
adwokat
(24.03.19)
Decathlon’daki yeter. Çadırdan önemli olan şey içidir. Güzel bir battaniye, yedek eşofman, kapşonlu vs alın yanınıza. Geve 1-2 saat hava baya baya soğuk olur, önlem alın.


bende aynı model 5 kişilik çadır var bana soracak olursanız büyük alın. mesela tek kalacaksanız 3 kişilik alın. bende 5 kişilik var 2 kişi çok rahat kalıyor. içine mobil buzdolabı büyük sırt çantaları yiyecek içecek vs hepsi de sığıyor.


ergenpezeveng
(24.03.19)
Kamp alanina yuruyerek mi ulasacaksin?
Kampta minimalist mi olacaksin
Kamp mevsimin yaz mi olacak
Ve hep tek mi olacaksin bunlara gore bir sey bakalim


unabomber
(24.03.19)
Hocam benim bi defa dilim yandı, yerinde gidip görmeden almıyorum artık. Siz de bi bakın, kontrol edip öyle alın bence.


@unabomber
Ulaşım araçla, nisan sonu foçada. Ama yazın da almışken kullarınım bi iki kere. İçinde geceleri uyuyabilsek ve iki kişi sığsak yeter. Daha önce bu tarz etkinliklere dahil olmadığım için ne beklemem gerektiğini pek kestiremiyorum açıkçası.

Bütçem 150-200 seçeneklerimden görüldüğü üzere. Ama yok olmaz bunlar denirse 300’e zorlayacağım kendimi. Sanırım daha fazla yukarı çıkamam.


adwokat
(24.03.19)
2 kisiyseniz 3 kişilik bir çadır almanız konfor sağlar. Ayrıca çift katlı olmasına dikkat edin, diğeri terleme yapar ve düzgün havalanmaz. Bu minvalde sonuncu.


habarbey
(24.03.19)
2 kişilik denilen çadırlar yatay olarak gerçekten de sadece 2 kişinin sığabileceği çadırlardır, eşya koymaya yeriniz kalmaz, eşya koyarsanız 2 kişi rahat edemezsiniz. Arpenaz'ın 2+ olanları vardı bir zamanlar, çadır girişinde daha uzun tenteleri vardı, bu sayede eşyaları çadır girişine, tentenin içinde kalacak şekilde bırakıp içerde kendinize alan yaratabiliyordunuz. Sitede bulamadım şimdi ama yakınızda dechatlon varsa gidip sorabilirsiniz.

Araç ile gidecekseniz yine Decathlon'da kolay kurulumlu (2 seconds) çadırlar var, taşıması amelelik ama kurması gerçekten çok rahat. Bütçeniz yetiyorsa ya da az bir fark varsa, kamplara araç ile gitmeye devam edecekseniz mutlaka bakın.

Ek olarak, genel olarak yazın/ılık/sıcak havalar için Decathlon'da Fresh&Black serisi var. İç tarafı simsiyah, dolayısıyla ışıktan ve ısıdan koruyor, güneş altında bile olsa çadırınız sıcaktan bunalarak uyanmıyorsunuz, konforu epey arttırıyor. Dezavantaj olarak beklediğinizden daha geç uyanabilirsiniz.

Ben olsam bütçem elverdiğince 2 kişilik Fresh and Black, 3 kişilik Fresh and Black veya 3 kişilik 2 seconds Fresh and Black alırdım, ki sonuncusunun fiyatı sanırım 700 liraları geçti :(


taurina
(25.03.19)
arpenaz 2 uygun bence. evolite tek katli gordugum kadariyla. yazin kullanacak olsaniz bile cadiriniz cift katli olsun ki icerde olusan nemi disari atabilsin cadir. yoksa cadir yuzeyine degen esyalariniz hep islanir.

2 kisilik olan ile 3 kisilik arasinda bir kilo fark var. her zaman arac olmayabilir, hafif malzeme candir. esyalar da her turlu ayak ucuna, cadirin dis bagaj bolumune sigiyor. cadir uyumak icin ayrica, cok genis olmasinin bir anlami yok bence. kimisi cadirda oturur vaziyetteyken rahat etmek ister, onun icinde dom tip uygun zaten. 2 kisiligin yuksekligi 105cm. kis kampi yapacak olsaniz su gecirmezlik degeri falan onemli olurdu ama bunlar yaz kamplarinda isinizi gorur.


jimicik
(25.03.19)
iki kişilik çadır tek kişi içindir. 3 kişilik 2 kişi için.
iki katlı olması, alt katın fileli olması önemlidir. ilk başta ucuz diye alınan çadırlar, sonra kampı seven kişiler için tam bir çöpe dönüşecektir.


hasmetizm 2046
(25.03.19)
(2)

vizesiz almanya

bir almanca sınavı varmış ve o sınavdan belli bir başarı elde edersen almanya'ya vizesiz belli bir süreliğine girebiliyormuşsun. bilgisi olan var mı?
bir almanca sınavı varmış ve o sınavdan belli bir başarı elde edersen almanya'ya vizesiz belli bir süreliğine girebiliyormuşsun. bilgisi olan var mı?
adwokat
(24.03.19)
vizeden farkı ne, vize alınca da belli bir süreliğine girebiliyosun?


nahtoderfahrung
(24.03.19)
böyle bir şey yok evet, ama şöyle bir şey var (bkz: abitur)

belki sorduğunuz şey bununla ilgili çok yanlış edinilmiş bir bilgi olabilir. abitur almanca sınavı değil, bizdeki üniversiteye giriş sınavı gibi bir şey. buna türkiye'de alman liselerinde okuyanlar da girebiliyor ve almanya'da okumak üzere başvuru yapma hakkı kazanabiliyorlar. ama yani vize yerine falan geçmiyor. belki bunu soruyorsunuzdur diye yazmak istedim.


nimberjack
(24.03.19)
(4)

Ingilizce anlam sorusu

Şimdi ne demiş burada? Yürüyen merdivende Kadın mı önde olmalı erkek mi?There are other exceptions to the general rule of “ladies first”: When a lady is being accompanied by a gentleman, she precedes him when ascending stairs, but follows him when descending stairs, the rationale being that the gen
Şimdi ne demiş burada? Yürüyen merdivende Kadın mı önde olmalı erkek mi?


There are other exceptions to the general rule of “ladies first”: When a lady is being accompanied by a gentleman, she precedes him when ascending stairs, but follows him when descending stairs, the rationale being that the gentleman will be in a position to brace her in the unfortunate event of a slip or a fall. The same rule and logic apply to escalators: Man behind woman when ascending; man in front of woman when descending. Unfortunately, very few men or women are aware of these exceptions, resulting in many a young man unwittingly stepping aside in the name of “chivalry,” only to commit a faux pas—literally and figuratively. Clearly, the exception makes perfect sense. A young gentleman, therefore, without seeming too authoritative, should gently suggest to his female companion that he be allowed to precede her when descending stairs so as to ensure her safety—a request with which most young ladies are more than happy to comply!
adwokat
(23.03.19)
Ben paragraftan kadının önde olması gerektiğini anlıyorum. Ama paragrafa başlama cümlesi sanki aksini söyleyecekmiş gibi duruyor?


adwokat
(23.03.19)
yuruyen merdivenden cikarken erkek arkada, kadin onde, inerken kadin arkada erkek onde. nedenini de eger kadin duserse erkek onu tutabilsin diye olarak aciklamislar.


kassiopeia
(23.03.19)
Yukarı doğru çıkarken erkek arkada, aşağı doğru inerken erkek önde olmalı diyor. Düşerse tutabilsin diye.


talasas
(23.03.19)
she precedes him when ascending stairs, Man behind woman when ascending: ikisi de ayni anlamda, precede onde olmak anlaminda, birinde kadin uzerinden anlatmis digerinde erkek.

but follows him when descending stairs, man in front of woman when descending: ikisi de ayni anlamda, yine ilkinde kadin uzerinden anlatmis, kadin erkegi takip ediyor inerken (birinci cumlede) ve erkek kadinin onunde gidiyor (ikinci cumlede).


kassiopeia
(23.03.19)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.