Giriş
(4)

Pelüş oyuncaklar hk.

Selam arkadaşlar;Kız arkadaşıma pelüş oyuncak hediye etmek istiyorum. Sahada araştırma yapmadım ama internet araştırmalarında sürekli aynı tipte ürünler, birbirinin benzeri seçenekler görüyorum. Gerek sahada gerek internette Değişik seçenekler sunan markalar/internet siteleri bilen var mı?
Selam arkadaşlar;

Kız arkadaşıma pelüş oyuncak hediye etmek istiyorum. Sahada araştırma yapmadım ama internet araştırmalarında sürekli aynı tipte ürünler, birbirinin benzeri seçenekler görüyorum. Gerek sahada gerek internette Değişik seçenekler sunan markalar/internet siteleri bilen var mı?
aksach
(17.01.20)
çiçeksepetinde bayağı çeşit var diye biliyorum.


ayin yazari
(17.01.20)
dikkat edin alerjik astım yapıyor diye konuşuyordu geçenlerde uzmanın biri.


for day to break
(17.01.20)
ikea


cureforlove
(17.01.20)
(3)

Bes hakkında.

Arkadaşlar olabildiğince kısa ve net soracağım.Bildiğim kadarıyla çıkamıyorduk. Ancak üç yıl doldurunca çıkabiliyorduk diye biliyorum. Benim üç yıl olacak. Nasıl çıkabilirim. Ne olur çıkayım artık ya nolur ya....
Arkadaşlar olabildiğince kısa ve net soracağım.

Bildiğim kadarıyla çıkamıyorduk. Ancak üç yıl doldurunca çıkabiliyorduk diye biliyorum. Benim üç yıl olacak. Nasıl çıkabilirim. Ne olur çıkayım artık ya nolur ya....
aksach
(02.01.20)
ilk başlandığında 1 ay içinde çıkabiliyorsun. sonra da çıkabiliyorsun ama kesintilere razı olman gerekiyor sanırım. kesintisiz çıkma sınırını besi yapan kurum sana kesin olarak söyleyebilir.


argent dawn
(02.01.20)
Ilk ay dan itibaren çıkılabiliyor zaten. Sizin ki hangi emeklilik bilmiyorum ama hepsinde ayni, İnternet şubesine gir ayrilma talep formu görüntüle, ayrilinca eline ne geçecek orda yazıyor.


tangoalfa
(02.01.20)
ya girmeyecektin ya da zorunludayken itiraz edecektin. böyle olacağını biliyordun. sadece faksla çıkabilirsin ama ülkede faks cihazı kalmadı keh keh.


ya ben lan neyse
(02.01.20)
(2)

Ankara Kızılay'dan Mogan veya Ahlatlıbel tesislerine...

Arkadaşlar selam.Pazar günü sabah erken saatlerde topu taşıma ile bu güzergahlara nasıl gidebilirim? Tercihim ahlatlıbel.Teşekkürler şimdiden.
Arkadaşlar selam.

Pazar günü sabah erken saatlerde topu taşıma ile bu güzergahlara nasıl gidebilirim?

Tercihim ahlatlıbel.

Teşekkürler şimdiden.
aksach
(10.10.19)
aştinin ordan incek dolmuşlarına binersen ahtalıbele, aştiden gölbaşı arabalarına binersen mogana ulaşırsın.


mikahakkinen
(10.10.19)
(6)

Avukat arkadaşlar. Borçlar kanunu hk. Basit bir soru.

Arkadaşımın Yengesinin babası vefat ediyor ve kredi borçları var. Bunun üzerine bankadan borçlar ile ilgili yazı geliyor. Arkadaşımın Yengesi engelli ve asgari ücretle çalışan birisi maaşının dörtte birine el koyuluyor. Diğer kardeşler çalışmıyor ve herhangi bir şekilde ödeme yapmıyorlar.Sorum şu; B
Arkadaşımın Yengesinin babası vefat ediyor ve kredi borçları var. Bunun üzerine bankadan borçlar ile ilgili yazı geliyor. Arkadaşımın Yengesi engelli ve asgari ücretle çalışan birisi maaşının dörtte birine el koyuluyor. Diğer kardeşler çalışmıyor ve herhangi bir şekilde ödeme yapmıyorlar.

Sorum şu; Borcu sadece çalışan kardeş mi ödemekle yükümlü yoksa borç kardeşler arasında paylaştırılabilir mi?/ paylaştırılmalı mı?
aksach
(13.08.19)
neden reddi miras yapmamışlar? merakımdan soruyorum. adamın geliri yoksa borcu nasıl paylaştırabilirsiniz ayrıca?


benaslinda
(13.08.19)
Yani bilemiyorum. Geliri yoksa borcu nasıl paylaştırabilir ben bilemem ama hukuk ne derse o olur diye biliyorum.

Hukukun hükümleri bu şekilde verilebiliyorsa (tabii ki kimseyi mağdur etmeden verilecektir) bu şekilde olmalı.


aksach
(13.08.19)
Olumden belirli bir sure icinde reddi miras yapmalari gerekiyordu. Boylece maasdsn kesinti yapilamaz.


oscar
(13.08.19)
Bu süre geçmiş. Devam eden süreçte ne yol izlenebilir?


aksach
(13.08.19)
Kredi kullanılırken hayat sigortası yapılmamış mı araştırın


karabela
(13.08.19)
@karabela yapılmamış.


aksach
(13.08.19)
(1)

Fransa vizesi ile ilgili

Bir arkadaşımın fransa'da eğitim gören kız arkadaşının umumi ve yeşil pasaportu var. 30 ağustosta ise öğrenci vizesi bitecek. şu an türkiye'de kendisi. vizesi bitmeden önce fransa'da kalabilmek için yine oradaki valiliğe gidip bunu uzatması gerekiyordu ve bunu yapmayı unuttu. bu uzatma işlemini sade
Bir arkadaşımın fransa'da eğitim gören kız arkadaşının umumi ve yeşil pasaportu var. 30 ağustosta ise öğrenci vizesi bitecek. şu an türkiye'de kendisi. vizesi bitmeden önce fransa'da kalabilmek için yine oradaki valiliğe gidip bunu uzatması gerekiyordu ve bunu yapmayı unuttu. bu uzatma işlemini sadece fransa valiliğinden yapabiliyorsunuz. bizim bildiğimiz kadarıyla böyle. bu olayın başka bir yolu var mıdır? türkiye'den bu işlemi yapabilir miyiz? şu ana dek istanbul başkonsolosluğuyla, vfs global ve campusfrance ile konuştuk. prosedür hakkında onlarda bir sey bilmiyorlarmış gibi davrandılar. kız arkadaşımın tekrar öğrenci vizesine başvurması gerekiyormuş bla bla dediler. her neyse sevgili duyurucular, bir el uzatın şu konuya.
aksach
(04.08.19)
Benim de boyle bir arkadasim var kendisi fransa’dayken unuttu ve son gun basvuru yapti uzatmak icin. Neyse, eline recepisse verdiler bu da tutturdu turkiye’ye yaz tatili icin gitmek istiyorum. Dedim yapma bak geri giremezsin o recepisse ile. Dinlemedi. Bu arada bu olay gecen yil oluyor. Sonuc olarak geri donemedi. Cunku birincisi Fransa’da islemler yurumez, cok yavas gider. Ikincisi, kurala uymazsan agzina sicarlar cunku sen Fransiz vatandasi bile degilsin kime neyi sikayet edebilirsin. Sikayet ettigin anda herseyini reddetip yollarlar. Benim arkadas 8 ay ugrasti, sonunda da okula 8 ay gitmedin napmaya calisiyon diye defettiler.
Sonuc olarak, eger arkadas fransada ise, sakin cikmasin ve orda gitsin beklesin. Eger ciktiysa da konsolosluk ne dediyse o olacak, yeniden basvuru diyosa hic kavga neyin etmeyin ve yapin.


beriberi
(05.08.19)
(1)

Ankara Üniversitesi Psikoloji bölümü

En geniş çaplı bilgiyi nereden alabilirim? Okuyanı varsa benimle iletişime geçebilir mi?Eğitim anlayışı nasıldır?Öğrencilerine okudukları esnada staj ve çalışma yaptırıyorlar mi?Imkanları. Olumlu - olumsuz yönleri? Benzer puandaki okullarla mukayese edildiğinde neden tercih edilmeli veya edilmemeli?
En geniş çaplı bilgiyi nereden alabilirim? Okuyanı varsa benimle iletişime geçebilir mi?

Eğitim anlayışı nasıldır?
Öğrencilerine okudukları esnada staj ve çalışma yaptırıyorlar mi?
Imkanları. Olumlu - olumsuz yönleri? 
Benzer puandaki okullarla mukayese edildiğinde neden tercih edilmeli veya edilmemeli? 

Teşekkür ederim.
aksach
(17.07.19)
Psikoloji bölümü tercih etmeni önermem.

Kpss ile atanman çok zor.

Özel sektörde de bitik. Acayip mezun var.

Yüksek lisansın olsa bile durum bu. Çok çile çekersin mezuniyetten sonra. Diyorsan ki ben idealistim illa okucam oku tabi ama durum bu.


integrative
(17.07.19)
(3)

2016 Golf 1.2 yakıt tüketimi hk..

100 km'de kaç litre yakıt tükettiği konusunda yardım edebilecek olan var mı?
100 km'de kaç litre yakıt tükettiği konusunda yardım edebilecek olan var mı?
aksach
(09.06.19)
Bilgi eksikliği var. TDI, TSI, düz, DSG.. şehir içi şehir dışı? Bunları bilmeden yorum yapamayız


westblack
(09.06.19)
1.2 lt. ise TSI'dir. Otomatik mi manuel mi konusu var. Ancak çok yakı farkı olacağını sanmıyorum. Şehir içi 8 şehir dışı da 5-5,5 lt'lerde olur.


calmdown
(09.06.19)
2016 1.2 otomatik TSI için;
şehirlerarası yolda zorlanmadan 5 lt'lere düşürebiliyorum. 1-2 keresinde deneme amaçlı acaba kaça kadar düşürebilirim denemesi yapmıştım, 4.5 lt'lere düşürmüştüm.
şehir içinde de çok yoğun dur kalklı trafiklere girmediğimde en fazla 6-6.2 lt civarı yaktığını görüyorum.


bcdhms
(09.06.19)
(2)

Enfekte olmuş dişin çekimi hk.

Üst çene sağ taraf altı numaralı dişim daha önce kanal tedavisi görmüştü ve geçen iki yıllık süreç içerisinde tekrar enfekte olmuş. Doktorumun çekimden başka bir alternatifi bulunmuyor. Oraya da implant yapılacak devamında. Süreç hakkında hiç sıkıntım yok. Hali hazırda zaten kendisiyle ortodontik te
Üst çene sağ taraf altı numaralı dişim daha önce kanal tedavisi görmüştü ve geçen iki yıllık süreç içerisinde tekrar enfekte olmuş. Doktorumun çekimden başka bir alternatifi bulunmuyor. Oraya da implant yapılacak devamında. Süreç hakkında hiç sıkıntım yok. Hali hazırda zaten kendisiyle ortodontik tedavi süreci yürütüyoruz.

Kafama takılan bir nokta var. Doktoruma saygısızlık etmemek için birden çok defa sormaktan cekiniyorum. Bu disim enfekte olmuş olmasına rağmen antibiyotik kullanmıyorum. Kullandirtmadan çekecek yani. Nedenini sorduğumda şu an kullanacağın antibiyotik o enfeksiyona çok yarar sağlamaz dişi cektikten sonra gerek duyarsam veririm diyor. Bunu tam anlayamadım. Haliyle biraz evham yapıyorum çekimden sonra olumsuz bir durum olur mu diye.

Bu durum hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar yardım ederse çok sevinirim
aksach
(16.04.19)
Yeniden kanal deneyebilir. Enfekte olmuş diş çekilmez. Çok tehlikeli. Doktorunu değiştir.


rakidabalikolsa
(16.04.19)
benim de enfekte dişim böyle çekilmişti. sonradan araştırdığımda antibiyotiklerin diş kökü ve kemik iltihaplarında çok etkili olmadıklarını öğrenmiştim.


orpheus
(16.04.19)
(2)

Hediye: isme yazılı not defteri.

Kıymetli bir arkadaşıma isme yazılı not defteri hediye etmek istiyorum. Google'dan arayınca çıkan sonuçlar dışında alternatiflere ihtiyacım var. Yardımcı olabilir misiniz? Veya benzer fikirler de verebilirsiniz.
Kıymetli bir arkadaşıma isme yazılı not defteri hediye etmek istiyorum. Google'dan arayınca çıkan sonuçlar dışında alternatiflere ihtiyacım var. Yardımcı olabilir misiniz? Veya benzer fikirler de verebilirsiniz.
aksach
(15.03.19)
gidip sağlam bi ajanda alıyosun.

sonra sağlam bir deri ustası buluyorsun, ona ajandaya cilt yaptırıyorsun ama evladiyelik kalın deriden, ismini de yazıyor üstüne, sonra arkadaşına veriyorsun üf of aman allahım falan çekiyor.

ajanda kılıfı çıkarılabilir olursa deri de dediğim özelliklerde olursa ömür boyu kullanır.

tabi ajandanın da her sene üretilen seri bir ajanda olması lazım.

ayrıca hobi olarak deriyle uğraşanların yaptıkları ilk işler de biraz eli iğne tutuyorsa muhteşem oluyor bu arada belirteyim.


killerbee
(15.03.19)
Deri isler icin: north fox. Kisiye ozel tasarim da yapiyorlar


bradshaw
(15.03.19)
(4)

Ortodonti tedavisi hk. Özellikle Ortodontistler yardımcı olabilir.

Merhabalar, Ortodonti tedavisi görüyorum tedavinin 7. Ayındayım ve sorunsuz devam eden bjr süreç geçiriyorum. Her aşamasında rahat ve mutluyum.Bir süredir kafamda bir soru var. Benim gerek daha önceki araştırmalarım gerek tedaviye benimle birlikte başlayan insanlar olsun, onlardan ayrıldığım bir nok
Merhabalar,

Ortodonti tedavisi görüyorum tedavinin 7. Ayındayım ve sorunsuz devam eden bjr süreç geçiriyorum. Her aşamasında rahat ve mutluyum.

Bir süredir kafamda bir soru var. Benim gerek daha önceki araştırmalarım gerek tedaviye benimle birlikte başlayan insanlar olsun, onlardan ayrıldığım bir nokta var. Hekimim benden diş filmi istemedi. Hani kafanızın etrafında makine döner ve sizin tüm dişlerinizin çene kemiğindeki vaziyeti ortaya çıkar. Herkesten istenip benden istenmemesini çok garipsedim ve gerek hekimden gerek tedaviden çok memnunum. Neden böyle oldu anlam veremiyorum. Kendisine sormakta biraz garip geliyor size sormak istedim.
aksach
(14.05.18)
duyuruda sanıyorum ortodontist yok. diş hekimi olarak yazayım kısaca.

normal şartlarda ortodontik tedavi 13-15 yaşlarında yapılır bizim ülkemizde. o yaşlarda dişlerin tamamının gelişimi bitmediğinden röntgen değerlendirmesi çok daha hayatidir.

ileri yaşlarda tüm dişler ağızdaysa, bir ihtimal sorun çıkmaz nasılsa diye röntgen istememiş olabilir hekimin, bence bir risktir. ben bu riski almam, röntgen çektirmek diş için o kadar da tehlikeli değil o yüzden olmasında fayda vardır.

çok büyük olasılıkla bir problem yaşamazsın ama bunu olasılığa bırakmanın gereği bence yok.


bir ileti paylaştım +1
sizden tomografi ya da rvg dediğimiz ufak filmlerle röntgen almış olabilir belki.
onun dışında panoramik film makinesi bayağı pahalı bir şey, eğer tek kişilik muayenehane tarzı bir yerse parasını çıkaramıyor. ondan almamış olabilir.


neverlose
(14.05.18)
diş hekimi olarak bir ileti paylaştım'a katılıyorum. çene röntgeni ışın dozları çok çok düşük. 1000 tane çene filmi, 1 batın röntgene eşit. o yüzden kar zarar acısından yapılması mantıklı.

ortodontist eşi olarak yazıyorum, "her hastadan" çene filmi alıyor, buna ek olarak yandan çekilen bir film daha alıyor.

ortodonti alanında uzman olmadan çalışan çok fazla insan var. bunlar işin alaylı kesimidir. tedavide altın standart olan bazı şeyleri bilmiyor olabilir. veya tüm bu dediklerimin dışında gereksiz görmüştür.


denlar
(14.05.18)
Herkese çok teşekkürler.

@neverlose tedaviye başlarken defalarca fotoğrafımı çektiler dişlerimin. Büyük bir fotoğraf makinesiydi. Dediğiniz uygulama bu olabilir mi?


aksach
(14.05.18)
(1)

Yeni kimlik belgesi ile isim değiştirmek hk.

Ikıncı isim ekleyebiliyor muyuz? Ali veli ise ismim . Ali ahmet veli yapabiliyor muyum? Bilgisi olan var mı bu konuda?
Ikıncı isim ekleyebiliyor muyuz? Ali veli ise ismim . Ali ahmet veli yapabiliyor muyum? Bilgisi olan var mı bu konuda?
aksach
(16.03.18)
hayır, mahkeme kararı ile oluyormuş ancak.

reyhankayisli.av.tr


elorelia
(16.03.18)
(1)

İlaç kullanımı sonrası kalp çarpıntısı hk.

Geçenlerde yan etkileri kalp krizi olabilecek olan bir ilaç kullandım. Ictikten 25dk sonra önce göğsümde 5 dk sonra sırtımda çok hafif bir baskı hissettim .aslında Çarpıntım veya nabız yükselmem olmadi. Ancak kafama takıldı. Ilacla alakası olabilir mi? Psikosomatik olma ihtimali aklima daha çok yat
Geçenlerde yan etkileri kalp krizi olabilecek olan bir ilaç kullandım. Ictikten 25dk sonra önce göğsümde 5 dk sonra sırtımda çok hafif bir baskı hissettim .aslında Çarpıntım veya nabız yükselmem olmadi. Ancak kafama takıldı. Ilacla alakası olabilir mi? Psikosomatik olma ihtimali aklima daha çok yatiyor. Daha önce de kullandım böyle olmamıştı.
aksach
(15.03.18)
Böyle şeyleri önemsememek iyi değil. İlacı yazan doktora git bir muayene ol. İçin rahat etsin.


yorgunpanda
(15.03.18)
(3)

Sözlük ortamında gizli kalmak - gizlenmek.

Sabah akşam muhabbet ettiğiniz karşı cins veya kendi hemcinsiniz düşünün... Kadınsınız - erkeksiniz hiç fark etmez...Yaşınız fark etmez. Yaşadığınız yer fark etmez...Sıkı sıkıya sohbet edip, dert sıkıntı sevinç paylaştığınız insanlardan neden gizleniyorsunuz. Onlara neden sahte isim veriyorsunuz? On
Sabah akşam muhabbet ettiğiniz karşı cins veya kendi hemcinsiniz düşünün...
Kadınsınız - erkeksiniz hiç fark etmez...
Yaşınız fark etmez. Yaşadığınız yer fark etmez...

Sıkı sıkıya sohbet edip, dert sıkıntı sevinç paylaştığınız insanlardan neden gizleniyorsunuz. Onlara neden sahte isim veriyorsunuz? Onlara neden herhangi bir sosyal medya hesabı vermekten imtina ediyorsunuz?

Sözlüklerden 6-7 yıllık dostluklar elde eden. Öss ye hazırlanırken tanışıp geçen gunlerde ataması yapılan doktor arkadaşı olan biriyim . Kimi zaman çok sağlam dostluklar edindim kimi zaman bir bok elde edemedim.


Ülkedeki hukuki yapının berbatlığını bir kenara bırakıyorum.
Bu ülkede bilişim suçu yok mu?
Her platformda engelle butonu yok mu?
Tacizden korkuyorsan şikayet edip engelleyemez misin?
Yeni tanıştığınız biriyle konuşurken peşinen --- kendimi gizleyeceğim --- demek nasıl bir stratejinin parçasıdır?

Birisi samimi bir şekilde cevaplayabilir mi?

Teşekkürler.
aksach
(04.03.18)
Güvenmiyoruz ve güvenilir değiliz.
Her şeyi suistimal ediyoruz.
Yüz verenden astarını istiyoruz.
Elini verenin kolunu bırakmıyoruz.
Bizi besleyenin gözünü oyuyoruz.


acetaminophen
(04.03.18)
kadinsak, erkeksek... fark eder gozum.

saklaniyoruz, evet.

cunku kimin ne zaman sacmalayacagi cok belli olmuyor.


e haliyle
(04.03.18)
Yol yordam bilmiyorsun ondan oluyor bunlar. Öğreneceksin biraz daha didin uğraş.

Ama şunu unutma;

" Herkesin verdiği birileri vardır. "

Ne vermesinden bahsediyorum? Telefon numarası, adı vs..


MaNOfTheYear
(06.03.18)
(7)

Puzzle yapıştırmak ve çerçevesiz asmak.

1000 parçalık puzzle bitirdim. Educa yapıştırıcı ile yapıştırdım. Mukavva karton üzerinde yaptım. Puzzle'ın köşe kenarları sağlıklı yapışmadı orta alanda sorun yok. (Kısmen yok) bu ilk tecrübe olduğu için sağlıklı yorum yapamıyorum. Çerçevelemeden mukavva üzerinde duvara asma fikrim var. Bunun için
1000 parçalık puzzle bitirdim. Educa yapıştırıcı ile yapıştırdım. Mukavva karton üzerinde yaptım. Puzzle'ın köşe kenarları sağlıklı yapışmadı orta alanda sorun yok. (Kısmen yok) bu ilk tecrübe olduğu için sağlıklı yorum yapamıyorum.

Çerçevelemeden mukavva üzerinde duvara asma fikrim var. Bunun için puzzle'ın da komple mukavva üzerine yapışması lazım. Tavsiyelerinize ihtiyacım var. Nasıl bir yol izlemeyelim?

Hangi araçları kullanmalıyım.?

Teşekkür ederim.
aksach
(03.03.18)
1 ay boyunca cerceveciere sorduk ama bulamadik biz de. Halbu ki istedigimiz sey cok basitti. Sokak tezgahlarindaki resinleri bile kolayca bu sekilde yapiyorlar sonucta. (4000 parcalik bi puzzeldi).

En sonunda koctasta ince cerceve yaptirdik.


brkylmz
(03.03.18)
Ben yapıştırıcı ile yapıştırılmış halini (omleti ters çevirme mantığıyla) ters çevirip, arka kısma komple dcfix denilen bir yapiskanlı şeffaf bantla yapıstırmıştım. Bu halini nasıl isterseniz o şekilde sergileyebilirsiniz. Asla kopmaz, ayrılmaz bir daha.

Ben bekar evimde dediğiniz gibi bir mukavvanın üstüne sabitleyerek asmıştım fakat, evlendikten sonra cercevelettim. zarar görmesin, daha uzun kullanabilmek adına.


oxyden
(03.03.18)
Parçalanmamasını bir şekilde sağlasanız bile zaman içerisinde hava ve ışık teması sonucunda renkleri solmaya başlayacaktır. Yapıştırıcının oluşturduğu tabaka bunu çok uzun süre geciktirmez. Ben de koçtaşta çerçeveletmiştim. Kenarı ince çerçeve, üzeri de mat koruyucu plastik. Üzerinde bulunan mat plastik çok zor fark ediliyor. Yokmuş gibi. Ben gayet memnunum. Eğer ki puzzle uzun vadede elinizde dursun istiyorsanız çerçeveletin.


desdenova34
(03.03.18)
Kafam karıştı:D


aksach
(03.03.18)
100 kat vernik denen bir sey var. Zanninca puzzle'in en ustune komple uygulanirsa kuruyunca bir arada tutar levha gibi. Ama denemedim. Bence 100 parca bir puzzle ile deneme yapabilirsiniz...


Ben de yapıştırıcıyı uyguladiktan sonra arkasindan koli bandiyla seritler geciyorum saglam olsun diye. Onu mukavvaya nasil tutturursunuz bilmiyorum ama cerceve gibi goruntu versin diye hasır halat çevrilebilir kenarina, puzzleina gore tabi.


beetlejuice
(03.03.18)
Koli bandıyla şerit geçen arkadaşlara kolaylık olması açısından tavsiyem, dcfix alıp, tek parçada işi halletmektir. İlk puzzle'ımda ben de koli bandı kullanmıştım (:

(dcfix koli bandının fon kartonu gibi satılan halidir, kırtasiyelerde satılır.)


oxyden
(03.03.18)
(3)

Sözlükte çaylaklıkla geçen süre hk.

Ben 2012'de 2 yıl bekledim. Dün bir sohbet esnasında bir kişi "çaylakken sürekli giri girilirse yazar olma süresi bir aya kadar düşüyor." Dedi. Bugün de başka bir arkadaşım yazar olmak istediğini söyledi. Çaylakken sürekli giri girmekle onaylanma arasında bir rabıta var mı?
Ben 2012'de 2 yıl bekledim. Dün bir sohbet esnasında bir kişi "çaylakken sürekli giri girilirse yazar olma süresi bir aya kadar düşüyor." Dedi. Bugün de başka bir arkadaşım yazar olmak istediğini söyledi. Çaylakken sürekli giri girmekle onaylanma arasında bir rabıta var mı?
aksach
(30.01.18)
sanmam sürekli girmekle alakası olduğunu, ben üç kez üye oldum. giriş yapmak önemli galiba ama siteye, bazen topluca aldılar aktifleri.
benim açımdan;
birincisi altıncı nesildi, aylar aldı.
sonra kitap bağışı ile yedi oldum.
en son şu ana kadar gelen süreç var, 2007'de falan başladı herhalde. çaylaklığı açtılar, 10 entry girdim, 1 saatte yazar olmuştum :)


Seni yemişler adamım. 10 entry girip bekleyeceksin. En mantıklısı bu.


Delay Fuze
(30.01.18)
Aslında şu andaki alım sistemini (algoritma onayı) ve nasıl işlediğini bilmiyoruz. Bence ikisini de deneyin bir hesapla 10 entryi yazıp hergun online olup bekleyin. Diğer hesapla yazarmış gibi entry girmeye devam edin sunucu yazarsınız (:


Ufuk
(30.01.18)
(3)

Hizliresim benzeri video sitesi...

Bir video yapacağım. Ama youtube' a veya başka bir siteye yüklemeden link oluşturarak göndermek istiyorum. Umarim ne demek istediğimi anlatabilmişimdir. Hizliresimde resmi yükleyince bir link oluşuyor ve onu kopyalayıp yollayınca karşı taraf görebiliyor. Bunun video için olanı var mi?
Bir video yapacağım. Ama youtube' a veya başka bir siteye yüklemeden link oluşturarak göndermek istiyorum. Umarim ne demek istediğimi anlatabilmişimdir. Hizliresimde resmi yükleyince bir link oluşuyor ve onu kopyalayıp yollayınca karşı taraf görebiliyor. Bunun video için olanı var mi?
aksach
(05.12.17)
aradığın yer burası
streamable.com


dogmeli kelle
(05.12.17)
wetransfer.com

Winrar varsa onunla sıkıştırıp öyle gönder hatta, az biraz daha küçülür boyut.


chicha
(05.12.17)
Çoook teşekkürler


aksach
(05.12.17)
(6)

Play Store Alışveriş Sıkıntısı Hk.

Günlerdir farklı kartlardan değişik şekillerde değişik ürünler almaya çalışıyorum ancak banka ile de irtibata geçmeme rağmen ''bu kart bilgilerini düzeltin veya farklı bir kart deneyin'' hatası alıyorum. google da arattım tam bir çözüm bulamadım. yardım edecek kimse var mıdır?
Günlerdir farklı kartlardan değişik şekillerde değişik ürünler almaya çalışıyorum ancak banka ile de irtibata geçmeme rağmen ''bu kart bilgilerini düzeltin veya farklı bir kart deneyin'' hatası alıyorum. google da arattım tam bir çözüm bulamadım. yardım edecek kimse var mıdır?
aksach
(19.11.17)
kartlar internet alışverişine açık mı?


açık açık tüm işlemleri yaptım


aksach
(19.11.17)
kart eklenirken ufak bir miktar para çekilir. kartın limiti var mı, banka kartıysa hesapta para var mı?


Var 2tl çektiler. Sonra onu geri ödediler hatta. Orada çözülecek sandım ama olmadı


aksach
(19.11.17)
o aşamadan sonra da olmadıysa yapacak tek şey var o da google'a sormak: support.google.com


Merhaba dünyanin en saçma alışveriş problemine hoşgeldiniz . Aynisi benimde başıma geldi tek çözüm yolu 2 gün hiçbirşey yapmadan beklemek. Deneme yaparsaniz süreç başa sariyor. Deneme yapmadan kart eklemeden vs hiçbir şey yapmadan beklemelisiniz. Ben de burdan sormuştum ekşiye yazmıştım millet benimle taşşak geçmişti. Ama ps4 sisteminin gerzek bir guvenlik uygulamasi imiş bu. Şu salakliga bakin ki ps4 den satin alma yaparken secure3d kullanamiyorsunuz ama bu illallah ettiren şey guvenlik uygulamasi oluyor. Özetle 2 gun bekleyip ps4 ten yapin işleminizi. Pc den degil.


tukenmez adam
(19.11.17)
(2)

Ankara'da bowling organizasyonu.

Arkadaşlar ile gitmeyi düşünüyoruz. Soyle 13-15 kişi arası oluruz. Daha önce böyle bir organizasyona girişmiş olan kimse var mı? Mekan önerisi ve tecrübelerine talibim.
Arkadaşlar ile gitmeyi düşünüyoruz. Soyle 13-15 kişi arası oluruz. Daha önce böyle bir organizasyona girişmiş olan kimse var mı? Mekan önerisi ve tecrübelerine talibim.
aksach
(15.10.17)
Kimse cevap vermemiş, bir örnek olması açısından ben söyleyeyim. Sadece bowling amacı ile kurulmuş yerleri bilemiyorum ama Panora içerisinde yer alan Joyland eğlence merkezinde yer alan Bowling bölümü çok kalabalık olmuyor, 4'er kişiden takılsanız 3-4 kulvar kapatırsınız rahatlıkla.


candanag
(16.10.17)
Çok teşekkürler. Yani duyuruyu tekrar açacağım yine de.


aksach
(16.10.17)
(5)

Ekşi forum

Arkadaşlar daha 1-2 yıl öncesine kadar noktalama hatası yapanı linç ederdik (espri yapıyorum, uyarırdık) şimdi sadece ":)" şeklinde girilen entryler var... bu durumu yediremedim ben uzun bir süre. 2009 dan bu yana sozlukteyim. Şimdi artık ben de forum edasıyla kullanacağım ama yapamıyorum. Ben abart
Arkadaşlar daha 1-2 yıl öncesine kadar noktalama hatası yapanı linç ederdik (espri yapıyorum, uyarırdık) şimdi sadece ":)" şeklinde girilen entryler var... bu durumu yediremedim ben uzun bir süre. 2009 dan bu yana sozlukteyim. Şimdi artık ben de forum edasıyla kullanacağım ama yapamıyorum. Ben abartıyor muyum?
aksach
(10.10.17)
fazla anlam yüklüyorsun...


rahip janick
(10.10.17)
takma kafana, zamanla her şey değişiyor


superb
(10.10.17)
Yok hocam bence abartmiyorsun. Sozlugun bircok konuda eski havasi kalmadi , onune geleni yazar yaptiklarindan. Sen eskisi gibi kullanmaya devam et bana kalirsa . Kutsal bilgi kaynagimiz foruma donusmesin!!!


orixim
(10.10.17)
ah nerde eski gunleer.. en ufak trol girisimi uculurdu. sen yine de bosver elalemi. sozlugun eski gunleri gibi takil. belki birgun yazdigin seye ihtiyacin olan biri cikar.


tabudeviren
(10.10.17)
kesinlikle abartmıyorsun. bu senin karekterin, kişiliğin. sonuçta bu şekilde mutlu oluyorsun. başkaları gibi davranmak seni mutlu etmeyecektir.sahip olduğun, değer verdiğin şeyler bunlar. niye başkaları gibi davranacaksın ki?. bırak seni örnek alsınlar, senin gibi davransınlar. ''gooolllll'' diye entry girip favlayanlar var. adam sanki ömür boyu favladığı ''gooolllll'' entry'sini okuyup duracak. dediğim gibi mevzu bahis sözlük değil. sahip olduğun, saygı duyduğun değerler.


gacrux
(11.10.17)
(3)

Thy online check-in belge tipi ?

En son online check-in yaptığımda belge tipi diye bir şey sormamıştı. Belge tipi tc kimlik kartı (u) ? Ne demek onu da bilmiyorum. Belge numarasına vatandaşlık no mu yazdim. Cok sacma oldu ama ne yapcam şaşırdım. Bir önemi var mı bunun ? Sorun çıkar mi ?
En son online check-in yaptığımda belge tipi diye bir şey sormamıştı. Belge tipi tc kimlik kartı (u) ? Ne demek onu da bilmiyorum. Belge numarasına vatandaşlık no mu yazdim. Cok sacma oldu ama ne yapcam şaşırdım. Bir önemi var mı bunun ? Sorun çıkar mi ?
aksach
(01.10.17)
Kimlik kartı almadıysan nüfus cüzdanı seçeceksin.


yurtdışı uçuş ise pasaport bilgisi girmem lazim. tabi gideceğin yer için kimlik yeterli ise kimlik bilgisi de yeterli olur.


helenart
(02.10.17)
Yurt içi


aksach
(02.10.17)
(7)

1 yaşına basan çocuğa doğum günü hediyesi.

Aklım durdu. Vaktim daralıyor. Eğitici bir şeyler olsun istiyorum. Boyama, hafıza veya hikaye tarzı... lütfen üzerime fikir atın.Ekleme: daha farklı veya yaratıcı şeyler de olabilir.
Aklım durdu. Vaktim daralıyor. Eğitici bir şeyler olsun istiyorum. Boyama, hafıza veya hikaye tarzı... lütfen üzerime fikir atın.

Ekleme: daha farklı veya yaratıcı şeyler de olabilir.
aksach
(12.04.17)
ipad


purple rain
(12.04.17)
Gözleri ve elleri ipad için fazla küçük:) olmasa bile almam. Bence şaka yaptın:D


aksach
(12.04.17)
Boyama da çok erken ya. Benim 10 aylık yeğenim var ne bulsa eline alıp yere vuruyor ya da ağzına sokup ısırmaya çalışıyor. Öyle yumuşak ısırma oyuncakları güzel bence.


begin again
(12.04.17)
ahşap oyuncaklar oluyor çok güzeller, alınabilir. ya da büyük parçalı lego.


Bence bir yaşındaki bebeğe giyecekten başka bi şey almak saçma olur. Bence.


ekrem abiniz
(12.04.17)
biz sallanan ahşap atlardan almıştık. 2.5 yaşına girdi hala severek biniyor.


physcos physcos
(13.04.17)
(5)

Windows 10 sıfırlayamamak

- sıfırlayamıyorum baba.... Arkadaşlar daha önce yapmıştım ama şimdi olmuyor. Artık ne yüklediysem sıfırlamaya başlıyor ancak yüzde 3te takılıyor ve hata veriyor. Internette çözümünü arattim cmd komutu denedim yine olmadı veya ben yapamadim. Bir yerlerde disk görünümü indirip format atmaktan bahsedi
- sıfırlayamıyorum baba.... Arkadaşlar daha önce yapmıştım ama şimdi olmuyor. Artık ne yüklediysem sıfırlamaya başlıyor ancak yüzde 3te takılıyor ve hata veriyor. Internette çözümünü arattim cmd komutu denedim yine olmadı veya ben yapamadim. Bir yerlerde disk görünümü indirip format atmaktan bahsediyor da.. Ona da acayip yabanciyim.. bilale anlatır gibi anlatsanız. Hepsni mı sıfırlayim? Hepsini nasıl sıfırlayim ?
aksach
(04.04.17)
sorununu öyle bi anlatmışsın ki cidden bilal olduğuna inanıcam. öncelikle windows 10 sıfırlamak? bunu biraz açar mısın? ne yaparken %3te takılıyor? format mı atıcan? format atarken takılı mı kalıyor?


atymaty
(04.04.17)
Evet format atarken bıbıcım


aksach
(04.04.17)
o sıfırlama işi biraz ızdırap. windows orjinal değilse ya da formata müsaitse (lisansı bi kenarda kayıtlı falan) sıfırdan kurulum yapın çok daha kısa sürer. 4-6 saat sürdüğünü çok bilirim o işin. format taş çatlasın 1 saat sürer.


aşksız prens
(04.04.17)
www.microsoft.com

bu siteye gir "aracı simdi indirin" butonuna tıkla bi zımbırtı indiricek onunla windows 10 isoyu çek usbye kaydet dogru düzgün sıfırdan bi format at. windows 10 sıfırlamak nedir yahu antin kuntin işlerle uğraşma vakit kaybından başka bişey değil. taktik maktik yok formatı bas geç. format atmaya da yabancıysan başka sorum yok.


atymaty
(04.04.17)
Yaptım bıbıcım tissikirlir


aksach
(04.04.17)
(11)

Çekingenlik üzerine...

Uzun zamandır gittiğim bir barda çalışan ve beğendiğim kızı facebook'da tesadüfen buldum. Eklemeye çekiniyorum. Rahatsız eder miyim diyorum... tanımadığım kişileri eklemem hiç zaten. Tuhaf olan benim, biliyorum. Çözümü bilemiyorum... bir de eklesem ve kabul etse nasıl konu açacağım diye düşünüyorum.
Uzun zamandır gittiğim bir barda çalışan ve beğendiğim kızı facebook'da tesadüfen buldum. Eklemeye çekiniyorum. Rahatsız eder miyim diyorum... tanımadığım kişileri eklemem hiç zaten. Tuhaf olan benim, biliyorum. Çözümü bilemiyorum... bir de eklesem ve kabul etse nasıl konu açacağım diye düşünüyorum.... o
Özguvensizlik değil bu.. etrafımızda o kadar çok salak insan var ki taciz eden, sıkıştıran ve yüzsüzlük yapan. Bir an için dahi olsa öyle bir imaj vermek istemem kimseye.

Yaşım 27 :( böyle çekingen görünce belki 16 -17 - 18 sanarsınız. Değilim...
aksach
(31.03.17)
her gün bir sürü kişi ekliyordur onu zaten. direkt konuşsana. gittiğin barda ne içiyorsun süt mü?


sanrı
(31.03.17)
Sık sık gittigin bir yerse bi sekilde yüz yüze muhabbet kurmaya calışsan ? Daha dogru ifade edersin o şekilde kendini. Onu yapamam diyorsan ekle gitsin. Bir sey kaybetmezsin.


aquarium
(31.03.17)
Sanrı +1


nickfury
(31.03.17)
Merhaba de tanışmaya bir fırsat olmadı de gelen cevaba göre de yardır ya da o seni yarar :)


andlee
(31.03.17)
@sanrı haklısın da.... haklısın be valla. Biraz içip biraz muhabbet açarım belki ama... hem mekan yoğun bir mekan hem de barin sahibi biraz baskıcı.


aksach
(31.03.17)
o zaman yanına bir hatun al, geç bara otur. rahatsız olacağını düşünüyorsan bile bu şekilde kimse rahatsız olmaz.


sanrı
(31.03.17)
İş ortamındayken yapma bunu bence. Normal zamanda nerede takılıyosa orada denk getirmeye çalış.


zirrealist
(31.03.17)
devamlı gittiğin bir yer ise bir daha düşün derim.reddederse bi daha adımını atmak isteyeceğini sanmıyorum o bara.


mungojerry
(31.03.17)
barda çalışan kız ortalama birine göre on kat daha dikkatli olur böyle durumlarda yani fbooktan ekleyerek başarıya ulaşma ihtimalin düşük.

barda sohbet etme ve seni tanıması, en azından fark etmesini sağlayacak kadar muhabbet kurabilirsen iyi olur. ekleyeceksen de öyle ekle.

bara bir daha adımını atamama kısmına katılmıyorum. abartı bir saçmalık yapmadığın sürece bu olmaz. zaten ortalama üstü kızlar o kadar alışkın ki erkeklerin kendilerine yaklaşmalarına pek umrunda bile olmayabilir. senin için ölüm kalım onun için gündelik hayat meselesi bu. yani o kadar da takma.


orpheus
(31.03.17)
Barda tanış ve o şekilde ekle ve ilerle en güzeli.


İnsanlar senin davranışlarını tahmin ettiğin kadar önemsemiyor.


(4)

samsung galaxy s7 edge ve root

Arkadaşlar daha önce iphone'da defalarca jailbreak yapmış biri olarak ilk kez kullandigim bir samsung modelinde root yapıp yapmama konusunda ıkilemde kaldım. Aslında yapmam cihazın daha 1 yıl 3 ay garantisi var ama adamlar ekranda oluşan kırmızı çizgi hatasını bile garanti dışı görüyorlar. Resmen te
Arkadaşlar daha önce iphone'da defalarca jailbreak yapmış biri olarak ilk kez kullandigim bir samsung modelinde root yapıp yapmama konusunda ıkilemde kaldım. Aslında yapmam cihazın daha 1 yıl 3 ay garantisi var ama adamlar ekranda oluşan kırmızı çizgi hatasını bile garanti dışı görüyorlar. Resmen telefon hatası ayan beyan... Daha ne olabilir ki garanti gerektirecek dedim... değer mi root yapmaya? Bana faydası ne olur? Riski nedir?
aksach
(26.03.17)
ben de root yapacaktım ama telefonun performansı zaten çok iyi, custom rom kurmaya fln gerek yok, o yüzden root yapmadım ben


nucleon
(26.03.17)
Iphone gibi degil ki? zaten istediklerinin %99'unu yapmana izin verir android... %1 icin de ugrasmaya bile degmez. zarar vereceginden degil, basit bir islem.


507
(26.03.17)
Teşekkürler yapmayayım o zaman


aksach
(26.03.17)
bana kalırsa şu an için telefonun performansı yeterlidir. root atmak yada custom rom yüklemek saçma olur. bundan 2-3 sene sonra illaki isteyecektir.

şu anda piyasada zaten stable bir custom rom yok. hepsindan birşey çıkıyor.


false pretension
(26.03.17)
(4)

Nedir bu ifşa? Ne demek oluyor yaağne?

Yani ne oldu şimdi? ben anlamadım. Zirve düzenleyelim hepimiz aynı anda ifşa olalim fena mı?. Hayır yani duyurunun iyiliği için diyorum. Burada bir ifşa yapmaya kalkarsam kimse kalmaz bu sitede...
Yani ne oldu şimdi? ben anlamadım. Zirve düzenleyelim hepimiz aynı anda ifşa olalim fena mı?. Hayır yani duyurunun iyiliği için diyorum. Burada bir ifşa yapmaya kalkarsam kimse kalmaz bu sitede...
aksach
(16.03.17)
+ leadingMan ciddiyim bekledigim tepki buydu.


aksach
(16.03.17)
olm hangi ülkede yaşıyonuz, bu ülkede yakışıklıysan azıcık, erkek ortamında hep paçandan çekerler. kadınlar yine bunu usturuplu yapıyor birbirine, erkeklerde o da yok. yani onu göze alıp koyacaksın buraya fotonu. beni de gömdüler ordan biliyorum ahahah


Ben de koyacağım birkaç gün sonra biraz vursunlar bana da hahahah


aksach
(16.03.17)
@yeraltından potlar seni 1 kişi gömdüyse 10 kişi hasta kaldı, ben de beğenmiştim, ayrıca kültürlü buluyorum,
@leadingman insanların tepkisi senin tipine değil, şurada bile çekememezlik diyorsun. Kimsin güzelim sen aynaya bir baksana? Seni niye çekemeyelim?


Playground Love
(16.03.17)
(6)

Rar şifresi kırmak...

Torrent ile indirdiğim bir rar dosyasının şifresi için beni başka bir adrese yönlendirip bir yerlere üye olmamı istiyor. Rar şifresini kırabilecek bir program var mıdır. Teşekkür ederim.
Torrent ile indirdiğim bir rar dosyasının şifresi için beni başka bir adrese yönlendirip bir yerlere üye olmamı istiyor. Rar şifresini kırabilecek bir program var mıdır. Teşekkür ederim.
aksach
(21.10.16)
muhtemelen içindeki dosya aradığınla alakasız birşeydir hiç uğraşma


masa penisi
(21.10.16)
Günümüz kişisel bilgisayarları için ne yazık ki öyle bir program yok.


denhia
(21.10.16)
Böyle bir şey söz konusu değil. Var olan programlar da 3 ya da 4 karakterden oluşan şifreleri kırabilir. Süper bilgisayar bile güçlü şifreleri çözemiyor.


dissendium
(21.10.16)
şifre çözen programlar brute force, yani olabilecek tüm ihtimalleri deneme yöntemi ile çözmeye çalışıyor. 4-5 haneli şifreler için birkaç saatte, olması birkaç günde sonuç alınırkeni uzun ve işin kötüsü küçük/büyük harf içeren, özel karakter içeren şifreler için ya süper güçlü, ya da yıllar boyu açık bırakıp yıllarca deneyecek bir bilgisayar lazım.

şifre olarak o yönlendirilen adresi girin.


kibritsuyu
(21.10.16)
Bosver kanka. Rar sifresi kiramaZsin


baldur2
(21.10.16)
indirdiğin sitede yazar şifresi


hasmetizm 2046
(21.10.16)
(4)

Bu videodaki oyuncu kimdir bilen var mı?

Evet çok zor bir soru bir umut buraya sorayım dedim.Söz konusu video: http://youtu.be/1O3H5QWlVNgHedef: Uzun boylu kız tabiisiii. Ayrıca video gerçekten güzel detaylar içeriyor izlemenizi tavsiye ederim.
Evet çok zor bir soru bir umut buraya sorayım dedim.

Söz konusu video: youtu.be

Hedef: Uzun boylu kız tabiisiii.

Ayrıca video gerçekten güzel detaylar içeriyor izlemenizi tavsiye ederim.
aksach
(31.08.16)
bu videonun orijinalini bulman gerek bi ihtimal oradan. onu da videodaki ara başlıkları falan yazıp aratarak bulursun galiba.


cekilmis gayfe
(31.08.16)
buldum: Jessie Rabideau.


m e b
(31.08.16)
@m e b ı

Düğünümüze beklerim çocuğum olursa adını mebi koycam nasıl teşekkür edeyim bilemedim


aksach
(31.08.16)
@aksach: evlenin de ben başka bir şey istemiyorum. :p


m e b
(31.08.16)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.