Giriş
(2)

samsung android antivirüs

babamın telefonunda rehberde, menüde bile reklamlar çıkıyor üstelik google reklamları değil. android için hangi antivirüsü ve reklam engelleyici kullanıyorsunuz? nasıl temizleyeyim ben bu telefonu? sıfırlamam mümkün değil şu an için.
babamın telefonunda rehberde, menüde bile reklamlar çıkıyor üstelik google reklamları değil. android için hangi antivirüsü ve reklam engelleyici kullanıyorsunuz? nasıl temizleyeyim ben bu telefonu? sıfırlamam mümkün değil şu an için.
Menude falan cikiyorsa formatlayin bence.
Reklam engellemek icin adguard dns kullaniyorum. Dns girdim ve ne mobil ne wifide reklam var.


000000
(04.10.19)
Format daha iyi bir seçenek olsa da: eksisozluk.com


leo1905
(04.10.19)
(1)

kaya babası nedir?

sb. iskele babası gibi, kayada ipi bağlayacağımız çıkıntıya mı deniyor?
sb.

iskele babası gibi, kayada ipi bağlayacağımız çıkıntıya mı deniyor?
evet. ip direkt baglanmiyor tabi, once perlon.


unabomber
(01.10.19)
(1)

temizlik benim işim

https://www.youtube.com/playlist?list=PLyP7_4dnhadNK8MuRtmE-II9osc-onmHqtam bölümler ülkenizde engellendi diyor, neden ki? :( sizde açılıyor mu?
www.youtube.com

tam bölümler ülkenizde engellendi diyor, neden ki? :( sizde açılıyor mu?
kendimi feda ettim ve önerilerimde buna benzer 25643215652 video çıkmasını göze alarak tıkladım açılmadı evet aynı uyarıyı veriyor. vpn ile girince açıldı tabi.


Ufuk
(24.09.19)
(7)

Bu entry nasıl debe’ye 1. sıradan girmiş

https://eksisozluk.com/entry/95361490 Benim göremediğim ince bir şey mi var? Normal dümdüz entry.
eksisozluk.com

Benim göremediğim ince bir şey mi var? Normal dümdüz entry.
debe o kadar saçma bir haldeki biz sorgulamayı bıraktık.


kablelvuku
(16.09.19)
yeni debe'nin algoritması bir garip gerçekten. her gün garip garip entryler çıkıyor.
normal düz entry evet.


teritori
(16.09.19)
Zaten beyinsiz yazarların en saçma ve en başlıktan uzak entry'yi favlaması üzerine kuruluydu bu debe. Şaşırtmıyor yani.


Her kanaldan beş entry yer alıyor yanlış öğrenmediysem. 'En beğenilen' kavramını biraz değiştirmişler. Çeşitlilik anlamında güzel, kalite anlamında düşündürücü bir değişiklik. Bu sebeple, şahane entry'ler kenarda köşede kalırken, örneğin sinema kategorisindeki bir entry, debe'de yer alabiliyor. Sadece keyfi girdiğim, bir türkünün birkaç yorumuna bağlantı verdiğim bir entry de, sürpriz bir şekilde debe'ye girmişti mesela geçen gün. Bu ne kadar mantıklı ise, o da öyle akla yatkın.


Debe entryleri rastgele yayınlanıyor artık, debe geri dönüyor açıklamasında yazıyordu. Yani bu entry ilk sırada değil muhtemelen.


austra
(16.09.19)
ya debe eskiden güzeldi şimdi saçma sapan bir hal aldı. hiçbiri okunmaya değer değil. keşke hiç geri getirmeselerdi.


tabirimekruh
(16.09.19)
(4)

Garip Kont kaç yaşında

Var mı böyle bir bilgi?
Var mı böyle bir bilgi?
öldü maalesef :(


tabirimekruh
(13.09.19)
Oha üzüldüm :(


valarmurgulis
(13.09.19)
Bu 4. ya da 5. Garip Kont. Hepsi öldü.


heritage
(13.09.19)
Frasier dizisindeki köpek (Moose) de dizi uzun olunca sonunu görememiş, yerine oğlu Enzo geçmişti. Bu köpeklere seri halinde "Garip Kont" mu diyorlar? Bari sonuna 2, 3 falan yazsalar. "El Cordobes'lerin ikincisi" hesabı.


d max
(14.09.19)
(6)

Bu tiktok nasıl bir telefon kamerası ile çekilmiş?

https://www.reddit.com/r/scriptedasiangifs/comments/d1966m/thief_with_a_conscience/?utm_source=share&utm_medium=ios_appBen teknolojiye çok uzak kaldım galiba. Çok profesyonel durmuyor mu? Böyle video kaydı/fotoğraf çeken bir telefon söyleyebilir misiniz?
www.reddit.com

Ben teknolojiye çok uzak kaldım galiba. Çok profesyonel durmuyor mu? Böyle video kaydı/fotoğraf çeken bir telefon söyleyebilir misiniz?
telefonla kaydediliği kanısına nasıl vardınız acaba ?


Telefon aplikasyonu olduğu için.


üçüncü parti kaynaklardan kaydedilen video/ses parçacıkları uygulama içerisine dışarıdan eklenebiliyor, haliyle bir video kamera ile çekilmiş video parçası uygun ölçülerde post-pro edildikten sonra uygulama içerisine gömülebilir..


Yani bu kalitede kayıt alan bir telefon yok diyorsunuz.


samsung s10+ ile daha iyisini çekebilirsiniz.


ateistanbul
(09.09.19)
o kadar sığ alan derinliğini büyük ihtimalle çift lensli bir telefon yapmıştır.

Dslr ile kaydetmeye çalışsan daha zor çünkü, gündüz onu yapmak için ND filtre takman lazım, öyle prodüksiyon yapan tipler mi bunlar bilmiyorum ama artık Huawei P30, Samsung s10 vb. otomatik yapıyor bunları.


nhk ni youkosu
(09.09.19)
(2)

cv şablonu

kabul görür bir cv şablonu paylaşır mısınız veya kendi kullandığınız hazır bir şablon varsa? wordden hazırlanmış sade ve dümdüz bir cv şablonum var ancak arkadaşlarımın özgeçmişlerine bakıyorum sunum yapar gibi cv hazırlamışlar "neden ben" temalı. bu biraz resmiyetten uzak değil mi? ben mi yanlış d
kabul görür bir cv şablonu paylaşır mısınız veya kendi kullandığınız hazır bir şablon varsa? wordden hazırlanmış sade ve dümdüz bir cv şablonum var ancak arkadaşlarımın özgeçmişlerine bakıyorum sunum yapar gibi cv hazırlamışlar "neden ben" temalı. bu biraz resmiyetten uzak değil mi? ben mi yanlış düşünüyorum acaba?
dumduz notepad'e hazirlanmis ozgecmisim var. Simdiye kadar hic kimse "bu ne bicim cv git sunu renklendir vs" diye beni cagirmamazlik yada ise almamazlik yapmadi. genelde icerik olarak bos olan cv'lerde dis gorunuse onem verilir.


crucio
(07.09.19)
Bence işveren gibi düşünerek sizin hakkınızda merak edebilcekleri, laf kalabalığı olmayan içeriğe dikkat ederek CV'nizi hazırlayın. En kolay ve basit şekilde bir tasarım yeterli.

İşverenlerin uzun CV'lere, süslü yazılara vakti yok bence. Sizden verim alabilecekleri doneler cv'nizde var mı, şahsen bunu önemli görüyorum.


kaset
(07.09.19)
(5)

Bu bir koşu ayakkabısı mı?

Şeklinden şemalinden koşu mu yürüyüş mü olduğunu anlayabilenler bakabilir mi? Cn1245.
Şeklinden şemalinden koşu mu yürüyüş mü olduğunu anlayabilenler bakabilir mi? Cn1245.
bu bir koşu ayakkabısı


bu bir evet koşulur.


seyduna6687
(04.09.19)
Maraton koşulmaz bununla anca spor salonu yada deniz kenarında iş görür.
Detayları çok uzun.


Koşu ayakkabısı. Ama günlük hayatta da giyilir.


theodor
(04.09.19)
Yürünür karıya kıza.


Tears of Devil
(04.09.19)
(11)

tycoon oyun önerisi bekliyorum

Selam, işletmemi yukarıdan tanrısal bir elle yönetebileceğim (house flipper veya car mechanic sim gibi fpp oyunları sevmiyorum) bir tycoon oyun arıyorum. Eskiden TTD oynardım ama grafikleri artık çok yoruyor beni, eskidiğini kabullenmeliyim sanırım. Game Dev Tycoon oynadım, Smartphone Tycoon oynadım
Selam, işletmemi yukarıdan tanrısal bir elle yönetebileceğim (house flipper veya car mechanic sim gibi fpp oyunları sevmiyorum) bir tycoon oyun arıyorum. Eskiden TTD oynardım ama grafikleri artık çok yoruyor beni, eskidiğini kabullenmeliyim sanırım. Game Dev Tycoon oynadım, Smartphone Tycoon oynadım. Bu tarz önerilerinizi bekliyorum, işletmenin türü farketmez restoran olur, havalimanı olur, lunapark olur, teknoloji şirketi olur, belediye başkanlığı olur. Mobil oyunları sevmiyorum, pc olursa güzel olur. Gözüme tropico'yu kestirdim şimdilik. Önerilerinizi bekliyorum.
bu isin tanrisi railroad tycoon. ben eskisini yeniden kurup oynamistim seneler sonra tavsiye ederim. lunaparkli yeni cikan bir sey vardi ama adini bilmiyorum yeni derseniz de onu deneyin. beni sarmaz ama.


sparkle kiddle
(14.08.19)
Planet coaster


brkylmz
(14.08.19)
örnek verdiğin oyunlara pek benzemiyor ama şey var, theme hospital çakması two point hospital. çok müthiş bence.


Havaalanı olarak simairport ve airportceo var. simairport daha detaylı, airportceo'nun grafikleri ve bir kaç dinamiği daha gerçekçi, ticari uçuş yapmadan benzin satarak bile para kazanabiliyorsunuz, sözleşme ile benzin işçi vs alıyorsunuz.

Tropico ülke yönetimi olduğu için ekonominin yanında siyasette mevcut.
Prison architect de türünde iddalı baya detaylı hapise yönetiyorsunuz.
Ne tarz sevdiğiniz de önemli.
Project hospital var
Marsa koloni kurmak isterseniz Surviving Mars.
Şarap üretmek isterseniz nispeten ufak bir oyun olan Terroir.
Frostpunk baya etkileyici bakmanızı tavsiye ederim. post apocalyptic bir yerde halkınızı soğuğa vs. karşı yönetmeniz gerekiyor.


fezagezgini
(14.08.19)
Game Dev Tycoon'u tavsiye ederim. Arada boşluk olduğunda oynabilir.


En keyif aldigim oyunlardan rollrcoaster tycoon serisinin yapimcisinin eskilerinden daha da iyi yaptigi planet coaster var, onu tavsiye ederim ben de


gibicibicis
(14.08.19)
Simdi aklima geldi, zamaninda senelerce bekleyip beklendigi gibi olmayinca biraz hayal kirikligi yaratmisti ama the movies i hala ara ara acip oynarim, o da cok tavsiye.


gibicibicis
(14.08.19)
Rollercoaster tycoon 2 kesinlikle. ne çok kusmuk temizlemiştim çocukken şu oyunda.


Tam tycoon değil de, bu oyunların allahı olan Capitalism 2'yi önermek isterim. Harvard Economy'de falan kullanılmışlığı var ve bazı üniversitelerde sınav yerine değerlendirmede vs. geçmiş sanırım.

En ufak detay bile var. Altın çıkarıp, bunu işleyip, kuyumcu açıp ürünlerinizi satabiliyorsunuz; ya da rakip bi madenden vs. bile alabiliyorsunuz.

Oto galeri açıp, araba distribütörlüğü yapabiliyorsunuz ama ben tüm production line'ı kendi şirketlerimde gerçekleştiriyordum.

Sadece bunlar değil tabii, borsaya da girebiliyorsunuz; aracılık da yapabiliyorsunuz vs. mükemmel.


__________________

Yeni tycoon'lardan beni pek saran olmadı maalesef eski güzellikleri yok.

Ama Factorio veya Satisfactory'i önerebilirim benzer bir genre olarak.


aguen
(14.08.19)
Tam tycoon sayılmaz ama casino.inc de bence o ayarda bir oyun. Ayrıca çokta eğlenceli.


bigcaptain
(15.08.19)
Biraz eski ama bence muhteşem bir klasiktir.

(bkz: railroad tycoon 2)


rosencruz
(15.08.19)
(1)

su geçirmez kılıflar

bunlar ne kadar sağlıklı aranızda ben şu linkten aldım kullanıyorum hiç sızdırmadı diyen var mı? plaja genelde yalnız gidiyorum ve bir gözümün kıyıda olmasından bıktım. bunlardan alayım deniz şortunda fermuarlı cep var zaten telefonu kartı koyup cebimde gezdireyim diyorum. önerir misiniz ?
bunlar ne kadar sağlıklı aranızda ben şu linkten aldım kullanıyorum hiç sızdırmadı diyen var mı?

plaja genelde yalnız gidiyorum ve bir gözümün kıyıda olmasından bıktım. bunlardan alayım deniz şortunda fermuarlı cep var zaten telefonu kartı koyup cebimde gezdireyim diyorum. önerir misiniz ?
tchibodan kılıf, decathlondan kulaklık, çalışıyor.


Big bada bum bum
(29.07.19)
(3)

hangi firma / güzergah

bayramda eve antalya'ya döneceğim, yol tutuyor ve fobim var. 2 saat gideyim 3. saatten sonra rengim değişir. bugüne kadar hepi topu 2 uzun otobüs yolculugu yaptım o da mecburiyettendi. kabus gibiydi. şimdi de uçak biletleri almış başını gitmiş otobüsle gideceğim. sık mola olması tercihim. tavsiye be
bayramda eve antalya'ya döneceğim, yol tutuyor ve fobim var. 2 saat gideyim 3. saatten sonra rengim değişir. bugüne kadar hepi topu 2 uzun otobüs yolculugu yaptım o da mecburiyettendi. kabus gibiydi. şimdi de uçak biletleri almış başını gitmiş otobüsle gideceğim. sık mola olması tercihim. tavsiye bekliyorum, teşekkür ederim.

1. tercih pamukkale 178 tl mola/durak yerleri şunlar.
20:00 İSTANBUL-AVRUPA(ESENLER)
21:25 İSTANBUL-ANADOLU(DUDULLU)
22:10 GEBZE
22:50 İZMİT(KOCAELI)
23:25 SAKARYA(ADAPAZARI)
23:35 METİN MOLA Y.
03:50 AFYON MOLA Y.
07:00 ISPARTA
08:30 ANTALYA

2. tercih kamilkoç 175 tl mola/durak yerleri de şöyle
21:30 - İSTANBUL-ESENLER OTOGAR
21:50 - İSTANBUL-ALİBEYKÖY
23:15 - İSTANBUL-ÜMRANİYE-DUDULLU
00:30 - KOCAELİ-OTOGAR
01:00 - SAKARYA-OTOGAR
03:00 - TUNA TAN DİNLENME TESIS.-MOLA YERİ
06:00 - ADALYA DİNLENME TESİSİ-MOLA YERİ
07:00 - BURDUR-OTOGAR
07:45 - BUCAK-OTOGAR
08:25 - ANTALYA-OTOGAR

otobüse binmeden önce şu hapı/ilacı al önerilerinizi de bekliyorum.
iki defa mola yazıyor, mola dışında diğer duraklarda araçtan inemezsin. yani adım dahi atamazsın normal şartlarda girmesiyle çıkması bir olur o yüzden pek umutlanma.

23:35METİN MOLA Y.
03:50AFYON MOLA Y.

03:00 - TUNA TAN DİNLENME TESIS.-MOLA YERİ
06:00 - ADALYA DİNLENME TESİSİ-MOLA YERİ

molalar yaklaşık yarım saat oluyor. gerçi yarım saat deyip 15 dakka sonra kalktıkları da olabiliyor, yol durumuyla alakalı.


Fodera
(27.07.19)
istanbul'dan çıkabilirsek gerisi rahat diyebilir miyiz yani yaklasık 3er saat arayla mola var.


ben başka bi şey önereceğim, konyaya gidebilirsen bi şekilde hızlı trene bin, trende tuvalet falan da var
antalyadan konyadan kalkacak hızlı tren için otobüsler varmış ayrıca


sameidiot solo
(27.07.19)
(6)

uzun iliskiden çıkınca

eski sevgilinizin ne kadar süre sonra yeni bir sevgilisinin olmasını kabullenebilirsiniz, kötü hissetmezsiniz görünce/duyunca?
eski sevgilinizin ne kadar süre sonra yeni bir sevgilisinin olmasını kabullenebilirsiniz, kötü hissetmezsiniz görünce/duyunca?
Banane kardeş? Kabullenemeyeceksem o nasıl eski sevgili. İsterse ertesi gün başkasıyla birlikte olsun, ben öyle yapıyorum. O da yapsın umrumda olmaz.


Tears of Devil
(24.07.19)
her ayrılık bir değil tabii...

ben aldatılan bir insan olmama rağmen çok üzülürüm. zaten değersiz ve hiç sevilmemiş hissediyorum. bir de hemen gidip yeni biriyle takılmaya başlasa atarım kendimi arabaların önüne.

süre veremeyeceğim.


batlegolas
(24.07.19)
sizinle birlikteyken de gözü ondaydı gibi bir düşünceye kapılır mısınız?


Hemen yeni bir kısa ilişki isterim


tolgame
(25.07.19)
Hocam bir 6 ay şart bence. Ben 1 ay sonra öğrendim. Hoş değil


westblack
(25.07.19)
eskiden bir dalı bırakmadan önce başka dalı tutanları ayıplardık. şimdi insanlar ikişer, üçer tutuyor dalları. bunun gücüne gitmemesi için senin de aynı kafayla yaşaman lazım. ilişkisini dürüst yaşayan adama 1 sn bile fazla.


sinek kral
(25.07.19)
(2)

sağlıklı bir şekilde kilo almak ama

Zayıf bir hayat yaşamaktan sıkılıp kas kütlesi de kazanarak 10-12 kg kadar alıyorsunuz. Bki'niz, yağ oranınız vs. olması gerektiği sularda yüzüyor, üst sınırda bile değil ortalarda, hiçbir sıkıntınız yok vücudunuzla alakalı. Ama o eski ince uzun, kemikli yüz yuvarlak tombul bir hal almaya başlıyor.
Zayıf bir hayat yaşamaktan sıkılıp kas kütlesi de kazanarak 10-12 kg kadar alıyorsunuz. Bki'niz, yağ oranınız vs. olması gerektiği sularda yüzüyor, üst sınırda bile değil ortalarda, hiçbir sıkıntınız yok vücudunuzla alakalı. Ama o eski ince uzun, kemikli yüz yuvarlak tombul bir hal almaya başlıyor. Sırf eski yüzüme kavusmak, en azından şu yanaklardan biraz kurtulmak için kilo vermeyi düşünüyorum. Aynı durumdan muzdarip olanınız var mı? Sadece yüzü zayıflatamayız galiba, öyle bir dünya yok değil mi ?
Yok. Ama bence tombul yüz daha güzel görünüyo


(s)AINT
(23.07.19)
Sagliksiz sekilde kilo verince yanaktan da gidiyor. tabi biz ona cokmus diyoruz. Bence asiri asiri bir sey yoksa ellesme hic. Bazen daha genc ve saglikli bile gosterebiliyor. Ben de severim yuvarlak yuz


(1)

veba salgını

https://seyler.eksisozluk.com/avrupada-25-milyon-kisinin-olumune-sebep-olan-korkunc-olay-buyuk-veba-salginibu linkteki gif'te polonya neden etkilenmiyor. nüfus mu cok düsüktü o zamanlar?
seyler.eksisozluk.com

bu linkteki gif'te polonya neden etkilenmiyor. nüfus mu cok düsüktü o zamanlar?
gif hatali/eksik. hastalik nedeniyle polonya nufusunun %25'i olurken, milan'in %15'i olmus.history.stackexchange.com

"Poland lost about a quarter of its population to the plague (...) Milan's death rate was less than 15%"


rm
(21.07.19)
(20)

okul yıllarınızla alakalı kabuslar görüyor musunuz?

sb. ben rüyalarımda halen sınavlara giriyorum, kalem oynatamıyorum üstelik sınavlarda iyice geriliyorum. sık sık geliyor başıma, favori kabuslarımdan.
sb.

ben rüyalarımda halen sınavlara giriyorum, kalem oynatamıyorum üstelik sınavlarda iyice geriliyorum. sık sık geliyor başıma, favori kabuslarımdan.
Sık sık üniversiteye, liseye, ilkokula geri döndüğümü görüyorum.

kredileri yanlış hesaplamışım, almam gereken dersleri almamışım. ondan.


Bazen universiteden ariyorlar, sinavda yanlislik olmus o yuzden tekrar yapacagiz, bu sebeple de diplomaniz iptal diyorlar :)

Sordum, pek cok arkadasim ayni kabusu goruyormus.


crown
(17.07.19)
Ben de devamsızlık yapmışım sınavları kaçırmışım falan


mabesa
(17.07.19)
Offf ben de sürekli okula döndüğümu görüyorum. Bazen mezun olmamisim daha, bazen de meğerse bir dersi vermemisim ve o dersi almam gerekiyormuş vs. Çok rahatsız edici nedense.


elorelia
(17.07.19)
7 senede mezun oldum sonra da askere gittim. Askerden döndükten sonra 2-3 sene sık sık mezun olamadığımı ve hala alttan kalmış derslerim olduğu kabusunu görüyordum... Gerçek gibi oluyordu bir de.


malheiros
(17.07.19)
ilkokulumun bahcesinde kostugumu goruyorum yilda bir kac kez..


twq
(17.07.19)
Görmüyorum.


Amaranta ursula
(17.07.19)
birkaç kere üniversitede sınav haftası unuttuğumu, derse gidince sınav olduğunu ve hiç çalışmamış olduğumu vs. görmüştüm. ya da önemli ödev teslimi tarzı şeyler. sonra uyanınca üniversiteyi yıllar önce bitirmiş olduğumu farkedip rahatlıyorum. lise ya da öss süreci hakkında falan hiç rüya görmedim nedense, üniversitede de pek zorlanmadım, 1 yaz okulu yapsam 3.5 senede mezun olacaktım hatta. niye onunla ilgili kabus görüyorum anlamadım.


Üniversite mezuniyet belgemi alana kadar perişan olmuştum.Neredeyse her gece bir ders yüzünden mezun olamadığımı görüyordum.Belgeyi aldım rahatladım.


okul isini bitireli 10 seneyi gecti artik gormuyorum. okulu bitirdikten sonar zamanla azaliyor, kesin bilgi ..


cooperr
(17.07.19)
Diplomami alamadigimi ve bu yuzden sınavlara girdiğimi görüyorum sürekli.


=)
(17.07.19)
Hiç görmedim. Okulu uzatarak zar zor bitirmiş olmama rağmen görmedim. Ama rüyasında aslında mezun olamadığını öğrendiğini gördüğünü söyleyen çok insan gördüm.


dieis
(17.07.19)
Ben de sürekli liseye geri döndüğümü, genelde üniformalı olduğumu ve rüyamda şimdiki yaşımda olduğumu falan görüyorum. Sınavlara giriyorum ve yapamadığım çok oluyo. Bu ve benzer rüyaları ben de sık görüyorum belki iki ayda bir falan. Arkadaşların yazdğını okuyana kadar da bu rüyaların sık görüldüğünü bilmiyodum açıkçası


mezun olalı yüz yıl falan oldu, hala ara ara görüyorum. servise yetişememişim, aslında o dersten geçememişim, diplomamı yanlışlıkla vermişler, hoca bana takmış vs.
yarış atı gibi duraksız ders görmüş, okuldan dersaneye mekik dokumuş bir nesiliz, normal bence bilinçaltımızın bunlarla dolu olması.


insanin hayatinda buyuk etkiler birakan psikolojik periodlar genelde ruyalarina gelir. sadece tetikleyici birsey olsun. aynisini issizlikle yasiyorum. cok kez kovuldugum, issiz kaldigim icin arada bir 5 yillik isimden kovuldugumu goruyorum.


mayeskuel
(18.07.19)
Mezun olduktan sonraki 3-5 sene ben de gördüm bu rüyaları. Sonra geçiyor, kesin bilgi ;)


SiyamkedisiZorro
(18.07.19)
Arada ben de görüyorum ya. Mezun olamamisin alttan bir dersim kalmış falan off


all girls dream
(18.07.19)
mezun olalı beş yıl oluyor hala ara ara finallere girip geçemediğimi alttan derslerim kaldığını falan görüyorum. bölüm zordu gerçekten şimdi sen böyle sorunca düşündüm de bayağı etkilemiş beni demek ki.

oysa liseyle ilgili böyle bir rüya hiç görmüyorum.


bohr atom modeli
(18.07.19)
mezun olali yuz yil gecti benim de, uc bes sene de degil ve hala universitede sinava gec kalma, sinifta kalma, bunu aileye aciklama gerginligi, odev yetistirememe vs. konulu ruyalar goruyorum. ama guzel tarafi uyandigimdaki farkedis ani. :)


jimicik
(18.07.19)
(1)

kpss'ye yine giremiyorum

bu 3. oluyor sanırım, hep aylar oncesinden basvurup sınav zamanı gelince mecburi olarak baska bir sehirde olmam gerekiyor, denk getiremiyorum. bunun cezası neyim yoktur değil mi? seneye ciddi bir sekilde hazırlanmam gerekirse sen gelme ulan ayı demesinler.
bu 3. oluyor sanırım, hep aylar oncesinden basvurup sınav zamanı gelince mecburi olarak baska bir sehirde olmam gerekiyor, denk getiremiyorum. bunun cezası neyim yoktur değil mi? seneye ciddi bir sekilde hazırlanmam gerekirse sen gelme ulan ayı demesinler.
Parayı alıyorlar neden cezası olsun ki?


filipis
(13.07.19)
(4)

excel sorusu

bir sütunu tamamen kopyalayıp aralarında / olacak şekilde tek bir metin satırına yazmak istiyorum nasıl yapabilirim?örn: abcdedsütununu a/b/c/d/e olacak cıkartmam lazım.
bir sütunu tamamen kopyalayıp aralarında / olacak şekilde tek bir metin satırına yazmak istiyorum nasıl yapabilirim?

örn:
a
b
c
d
e
d

sütununu a/b/c/d/e olacak cıkartmam lazım.
Makro ile yaparsın.

Sub deneme()
For i = 1 to Range("A1048576").End(3).row
temp = temp + Cells(i,"A") & "/"
Next i

Range("B1") = temp

End Sub

İşine yarayacak şekilde kodu düzenlemek gerekir.


cakabo
(13.07.19)
bütün kelimeler b sütununda, b1'de baslıyor b50'de bitiyor. buna göre nasıl düzenlemem gerekli makroyu?


convert.town

şu siteyi kullanıp virgül ile ayrılmıs hale getirdim. sonra virgülleri word'de find&replace ile / yaptım.

yine de teşekkürler yardımlar için.


o sitede ki en üstte ayar kısmından direkt "," yerine "/" da yapabilirdiniz :)


pislick0
(13.07.19)
(1)

çok az data kullanan tarayıcı (pc/ios) ?

bir ay kadar hücresel'den kullanmak zorundayım interneti. yıl 2019 sosyal medyayı hiç saymıyorum, web siteleri bile çatır çatır internet tüketiyor her şey hd kalite olmuş. şöyle bilgisayar için (ve iphone için) çok az veri kullanan, hücreseli koklayan bir tarayıcı var mıdır? Fotoğrafları, bannerleri
bir ay kadar hücresel'den kullanmak zorundayım interneti. yıl 2019 sosyal medyayı hiç saymıyorum, web siteleri bile çatır çatır internet tüketiyor her şey hd kalite olmuş. şöyle bilgisayar için (ve iphone için) çok az veri kullanan, hücreseli koklayan bir tarayıcı var mıdır? Fotoğrafları, bannerleri vesaire hep düşük kalitede açsın kafi. eskiden android kullanırken sanırım opera'da böyle bir seçenek vardı, var mı hala appstore opera'da? indirip denemesi de megabayt hep çünkü.
Telefonda Opera mini


038576
(07.07.19)
(10)

özgecmisinize mesleginizle alakasız bilgilerinizi yazıyor musunuz?

mesleginizle veya yöneldiğiniz işle alakasız ikinci üniversiteyi, yeteneklerinizi, program bilgilerinizi, sertifikalarınızı vs. yazıyor musunuz? ben cv çorba olmasın diye sildim işle alakasız tüm yetenekleri. hangisi işveren gözünde daha iyidir?
mesleginizle veya yöneldiğiniz işle alakasız ikinci üniversiteyi, yeteneklerinizi, program bilgilerinizi, sertifikalarınızı vs. yazıyor musunuz? ben cv çorba olmasın diye sildim işle alakasız tüm yetenekleri. hangisi işveren gözünde daha iyidir?
cv nin çorba olmaması daha iyidir tabiki. diğerlerini yazdığınızda asıl işiniz gölgede kalbilir, daldan dala bir algı olabilir, uzmanlığınız neyse onun üzerinden ilerlemeniz daha iyi olur. ik cıyım.


benaslinda
(04.07.19)
Bana sürekli ''Düzenli olarak dağa tırmanıyorsanız onu bile yazın.'' minvalinde şeyler söylendiği için ben her şeyi yazmaya çalışıyorum ama çorba olacak kadar çok değil bunların sayısı zaten.


whyamy
(04.07.19)
kisa ve oz tutmakta Fayda var, mumkunse tek sayfa.


cooperr
(04.07.19)
Sacma geldigi icin yazmiyorum hic. Az olsun alakali olsun. Sisirilmis cvlere bakarken isveren olmasam bile sinir oluyorum.

Not: ogrenci


influx
(04.07.19)
degisiyor. her ise ayri cv hazirlarim.

sertifikalar icin millet ilkokuldaki asi sertifikasini bile koyuyor sasiyorum. onu yapmayin mesela.

hobi mobi yazmiyorum pek, isle alakali ise yazabiliyorum.

üye oldugum ve aktif calistigim 2 dernek var, onlari yaziyorum cogunlukla. proje yapiyorum cünkü orada.

is tecrübelerini bazen alakasizsa yazmiyorum.


ekşi sözlük yazarı yazan birkaç cv'ye denk gelmişliğim var :). sosyal yönünüzün kuvvetli olduğunu hissettirir birkaç nokta yeterli bence (takım sporu, stk çalışmaları vb).


Phoebe
(04.07.19)
Valla ben yazmıyorum da millet her sınav sonucunu, her yaptığı şeyi koyuyor. Çok alakasız değilse koymak fayda getirebilir yalnız.


eğitim, sertifika, hobi gibi şeylerin meslekle direkt ilgisi yok ki. alakasız iş tecrübeleri olsa neyse de, ki öğrenci olunan ya da boşluk durumlarında yapılan işlerin olumsuz bir etkisi olmaz, yetenektir ilgi alanıdır böyle şeylerin çeşitliliği bir nevi extracurricular aktivitedir, kişisel gelişim çabasıdır.

cv'yi çorbaya çeviren şey 2 sene aşçılık, 2 sene muhasebecilik, 1 sene satış danışmanlığı yapmaktır. mesleki olarak dolduramadığın bir cv olacaksa bunları yaz. ama 3-5 senelik mesleki tecrüben varsa süzüp yaz. evet bunlar "filler" noktalar ama zaten yeterince tecrübesi olmayan birini bunlardan başka neye bakarak seçeceksin ki.


Jux
(04.07.19)
genel olarak kariyer ilerledikçe CV'de önemi olan şeyler değişiyor diyebilirim.

yeni mezunken veya 1-2 yıl çalışmışken üniversitede katıldığın seminer eğitim falan gayet ok, ama 10 yıl çalışmış adamın cv'sinde kuru gürültüden başka bir şey değil.


celeron 300a
(04.07.19)
cv 2 sayfayı geçiyorsa pek bakmam sadece göz atarım, 1 sayfaya toparlanmış ve içeriği dolu ve düzgünse iyice bakıp olumlu olumsuz ayırıyorum kenara en son kalanların içinden sivrilen özellikler, ulaşım, uyum ve mesleki başarı vs ye bakıp seçiyorum, g,müdür/ceo alınmadıkça böyle, onları da ben almıyorum.


Big bada bum bum
(05.07.19)
(1)

elektrolikit sinek kovucu

aşağı yukarı 15 metrekare bir oda. bahçeye baktığı için pencere kanadını hafif aralasam bile ışığı gören doluşuyor. 1 ay sonra taşınacağım için tel taktırmak istemiyorum. vücuduma kimyasal da sıkmak istemiyorum ama sıcaktan ve nemden uyumak imkansız. elektrolikit sinek kovucular işe yarıyor mu gerçe
aşağı yukarı 15 metrekare bir oda. bahçeye baktığı için pencere kanadını hafif aralasam bile ışığı gören doluşuyor. 1 ay sonra taşınacağım için tel taktırmak istemiyorum. vücuduma kimyasal da sıkmak istemiyorum ama sıcaktan ve nemden uyumak imkansız. elektrolikit sinek kovucular işe yarıyor mu gerçekten? almaya değer mi? hangi marka ?
Sivrisinek ve normal sinekler için harikulade görür işini. Ama daha küçük sinekler için fayda etmeyebiliyor.


aynabugusu
(27.06.19)
(1)

lgs matematik

selamlar,kardesim bu sene liseye gecis sınavına girecek. baska sehirde yasadıgım icin ilgilenemedim cocukla. sınava da cok az bir zaman kaldı sanırım. deneme sınavı sonucunu attı. sözel bölümden (türkçe inkılap din ingilizce) 50'de 50 , sayısal bölümden fen bilimlerinde 20'de 20 doğru yapmış. ancak
selamlar,

kardesim bu sene liseye gecis sınavına girecek. baska sehirde yasadıgım icin ilgilenemedim cocukla. sınava da cok az bir zaman kaldı sanırım. deneme sınavı sonucunu attı. sözel bölümden (türkçe inkılap din ingilizce) 50'de 50 , sayısal bölümden fen bilimlerinde 20'de 20 doğru yapmış. ancak matematiği 7 doğru, 3 yanlış 10 boş.

bu kadar kısa sürede (sanırım 1 haziranda sınav) matematik'te kendini nasıl gelistirebilir? bir ortaokul öğrencisi nasıl calısmalı bilmiyorum ama elbet fikir vereniniz, öğretici youtube kanalı vs. öneriniz vardır. problemleri anlamakta ve mantık yürütmekte çok zorluk çekiyor. üstür köktür onlarda pek sıkıntısı yok.
sürekli deneme çözsün yapamadıklarını öğrensin, o soruları da belli aralıklarla tekrar etsin. o soruları kesip bir kutuya atsın, ara sıra rastgele birini çekip tekrar çözmeyi denesin mesela.


siradam
(10.05.19)
(2)

ekran doygunlugu

yazı, makale vs okurken veya ekside gezinirken bunu sıfırlayıp ekranı siyah beyaz kullansam gözlerim daha çok mu yorulur yoksa daha az mı ? böyle saatlerce ekrandan bir seyler okumak icin kullanılan bir ton/doygunluk/karşıtlık ayarı var mı hazır ? ekranım maalesef mat değil.
yazı, makale vs okurken veya ekside gezinirken bunu sıfırlayıp ekranı siyah beyaz kullansam gözlerim daha çok mu yorulur yoksa daha az mı ? böyle saatlerce ekrandan bir seyler okumak icin kullanılan bir ton/doygunluk/karşıtlık ayarı var mı hazır ? ekranım maalesef mat değil.
mavi ışık filtresi kullanabilirsiniz.


candide
(04.05.19)
F.lux kullan


nax
(04.05.19)
(4)

Bulasik sorusu

beklemekten yapış yapış bir hal almış kızartma yağı(sağa sola tavanın sapına vs sıçrayan) nasıl geçer?
beklemekten yapış yapış bir hal almış kızartma yağı(sağa sola tavanın sapına vs sıçrayan) nasıl geçer?
Kaynar su döküp birkaç damla bulaşık deterjanı bekletip biraz yumuşatmak sonrası bulaşık teli ile ovalamak


ZetaStar1903
(01.05.19)
Yağçöz de kullanabilirsin.


Tezgahta denerim de bulasiklarda yag cöz kullanilir mi?


Kullanılır. Yalnızca ağır yağları çözmek için değil ayrıca dibi tutan tenceredeki kalıntıları da çözmek için yağçöz kullanabilirsin.


(2)

cesaretin var mi aska ?

bu sarkiyi gülay'dan önce söyleyen var miydi acaba gülay 2004'te çıkartmış ama bir demet tiyatro izliyorum, 1996'da tombalak bakkalı süslerken dilinde bu şarkı vardı. daha eski bir şarkı mıdır?
bu sarkiyi gülay'dan önce söyleyen var miydi acaba gülay 2004'te çıkartmış ama bir demet tiyatro izliyorum, 1996'da tombalak bakkalı süslerken dilinde bu şarkı vardı. daha eski bir şarkı mıdır?
2004 olamaz, çıkışının 90'ların ilk yarısında olduğuna eminim. Belki 2004'te tekrar yorumlamıştır.


kibritsuyu
(27.04.19)
(7)

game of thrones

----spoiler---- yok aslında ama yine de uyarımı koyayım başa. dizide yan karakterlerin bu kadar pasifize edilip jon ve dany üzerine yoğunlaşılmasından sadece ben mi rahatsızlık duyuyorum ? geçen sezon sonuna kadar hayranlık duyduğum dany şu an beni acayip rahatsız ediyor. tam bir eyşan, skyler, fatm
----spoiler---- yok aslında ama yine de uyarımı koyayım başa.

dizide yan karakterlerin bu kadar pasifize edilip jon ve dany üzerine yoğunlaşılmasından sadece ben mi rahatsızlık duyuyorum ? geçen sezon sonuna kadar hayranlık duyduğum dany şu an beni acayip rahatsız ediyor. tam bir eyşan, skyler, fatmagül'ün yengesi, tam bir kaşar.

efsane bir 7 sezondan sonra aşk-ı memnu finali izleyecekmisim gibi geliyor.
jon ve dany'ye yoğunlaşmaları cidden beni de inanılmaz rahatsız etti. diğer karakterler üzerine roman yazılabilirken es geçiliyor bayağı.

ama dany'den rahatsız olmamız dizinin aşkı memnu finaline döneceği anlamına gelmez. dany'nin cidden jonu sevmediğini asıl amacının ne olduğunu şimdi görmüş olduk. asıl fırtına şimdi kopacak. hırslı bir kadının neler yapabileceğini görecez.


avatar is back
(22.04.19)
dany'nin ve jon'un dizinin en önemli karakterleri olduğu bariz zaten ama böyle bi duruma göre az bile yoğunlaşılıyor bence. mesela son bölümde sahnede kalma süreleri hesaplansa bence ikisini geçen karakter(ler) vardır, jaime ve/veya brienne geçmiştir bence. ayrıca böyle bi eserde kesinlikle o kadar düz bir son olmaz. en son jon ve daenerys beraber hüküm sürmeye başlasalar bile bu hüküm sürmenin bambaşka koşullarda olacağını düşünüyorum. o senaryoda bile düz bi final izlemeyiz yani.


Ek yapayım, buz ve ateşin şarkısının dany-jon değil direkt Jon olduğu fikrine daha yakınım ben. Buz lyanna, ateş rhaegar; ikisinden jon çıkıyor.

Yine de olayların merkezinde jon olmasını haklı çıkaran bir durum tabii. Zaten salak saçma bi şekilde kısa kesmeye çalışıyorlar, herkese tatmin edici son sunmaya çalışsalar dizi bitmez. Son bölümde herkese bi veda çekmeye çalıştılar. Bi de bunu izle, iyi gelir.

youtu.be


Jux
(23.04.19)
dizinin son 2 sezondur en buyuk eksigi, itici yonu bence de.

evet dany asiri kil, uyuz, egoist bir karakter.

oynayan oyuncu da bok gibi oynuyor.


baldur2
(23.04.19)
dany en başından beri uyuz bir karakterdi zaten. jon tahtı ondan alsa da hepimiz rahat etsek


dafuq
(23.04.19)
Çok da katılmıyorum ya bence gayet diğer karakterlere zaman ayrılıyor. Yani tabi Jon ve Daenerys ana karakterler ama son iki bölümde hemen her karakterin hikayesinde önemli değişiklikler oldu(Bi tek Varys hiç söz almadı ve hikayede önemli bir yer almadı sanırım, ki oldukça iyi bir karakter kendisi. Üzüldüm ona). Bi kere son bölümde ateş önündeki sohbet, Arya'nın muhabbetleri falan baya güzel ve doyurucuydu daha nolsun?

Ben Dany'i hala bazı yanlışlarına rağmen seviyorum ama. Köleleri serbest bırakması, idealist oluşu falan hoşuma gidiyodu ve baya kredi kazandırdı bana ama şimdi biraz gereksiz hırs yaparsa soğuyabilirim bilmiyorum.


nundu
(23.04.19)
...baya spoiler var altta...

ben dany'nin tuhaf davrandığını düşünmüyorum. yakın zamanda diziyi baştan seyrettim. serinin en fantastik aksiyonları dany'e ait. ejderhaların doğuşu, keltoşu yakıp unsulliedleri ele geçirmesi, slaver's bay şehirlerini tek tek fethetmesi, mage towerdan sağ salim çıkması, meereende suikastten kurtulması, khal zerzevatını toplayıp yakarak dothrakileri kendine bağlaması, meereeni tekrar ele geçirmesi, lannister ordusunu yok etmesi vs. say say bitmiyor. yani tahtı dany haketmediyse kim haketti bilemiyorum. o yüzden tahta dany geçmeli ama büyük ihtimal dizi dany'i öldürüp jonu geçirecek tahta. (hatta bir ihtimal azor ahai hesabı jona bile öldürtebilirler)


espandon
(23.04.19)
(1)

c++ tan hex dosyasını cıkartma

c++ ile yazılmıs ve basarıyla derlenmis bir dosyanın nasıl pic16f877 icin .hex uzantılı dosyasını elde edebilirim ? devcpp(derledi), code blocks(derledi) ve mplabx(c++ calıstırmadı) denenmistir.
c++ ile yazılmıs ve basarıyla derlenmis bir dosyanın nasıl pic16f877 icin .hex uzantılı dosyasını elde edebilirim ?

devcpp(derledi), code blocks(derledi) ve mplabx(c++ calıstırmadı) denenmistir.
compile edebildiyseniz zaten bir binary dosya elde edebilmişsinizdir.

bu binary'nin uzantısı elf filan mı?

bu arada devcpp ve codeblocks ve hatta mplabx IDE'dir, geliştirme ortamıdır. bunların kendisi compiler değildir, arkada seçtiğiniz compiler'ı çalıştırırlar.

sizin normal gcc vs değil işlemciniz için bir cross compiler kullanmanız gerekli. (bahsettiğiniz mcu için Mplab XC8 örneğin)


nop
(19.03.19)
(1)

youtube hariç hiçbir siteden video izleyemiyorum

youtube 1080p rahat oynatabilmeme rağmen netflix ve blutv 240'ta donarak çalıştırıyor, diğer video siteleri çoğu zaman açmıyor bile. telefonda da pcde'de wifi'e bağlanınca durum bundan ibaret. iss'yi aradım guncelledik dediler bir şey değişmedi. dns ayarlarım otomatik. ne yapsam halledemedim, neden
youtube 1080p rahat oynatabilmeme rağmen netflix ve blutv 240'ta donarak çalıştırıyor, diğer video siteleri çoğu zaman açmıyor bile. telefonda da pcde'de wifi'e bağlanınca durum bundan ibaret. iss'yi aradım guncelledik dediler bir şey değişmedi. dns ayarlarım otomatik. ne yapsam halledemedim, neden böyle oluyor?
sorun sende değil, büyük ihtimalle isp'inde de değil. şöyle anlatmaya çalışayım;

sorun yaşamadığın youtube'un server'ı diyelim ki hollanda'da olsun.

sorun yaşadığın netflix de almanya'da.

evden çıkıp hollanda'ya gittiğin yol almanya'ya gittiğin yoldan farklı di mi? görünen o ki almanya'ya giden ya da almanya'dan dönüş yolunda trafik var ve trafik olan yola isp'nin müdahale edebilme şansı pek yok.

diğer yandan, iki server'a isp'inden çıkışın aynı ya da farklı yollardan olabilir. farklı yollardan ise isp'inde de sıkıntı olabilir.

umarım anlatabilmişimdir.


washe
(15.02.19)
(2)

windows klasörlemece

birden çok dosyayı seç, sağ tıkla, yeni bir klasör olusturup bu klasörün icine bu dosyaları gönder. tıpkı winrar'ın arşive ekle'si gibi ama windows klasörü rar arşivi değil. böyle bir hizmet sunan uygulama var mı?
birden çok dosyayı seç, sağ tıkla, yeni bir klasör olusturup bu klasörün icine bu dosyaları gönder. tıpkı winrar'ın arşive ekle'si gibi ama windows klasörü rar arşivi değil. böyle bir hizmet sunan uygulama var mı?
once yeni klasor olustur, daha sonra butun dosyalari secip yeni klasorun ustune tasi. yanlis mi anladim soruyu?


crucio
(22.01.19)
total commander yazılımı bu işlerin piridir.


(3)

bu aleti türkiye'de hangi isimle aratabilirim ?

https://youtu.be/U2jNeObHnZY?t=134impact driver ama videodaki gibi. adı sanı nedir ?
youtu.be

impact driver ama videodaki gibi. adı sanı nedir ?
Mengene?


bahoho
(29.12.18)
@bahoho hayır canım 2:14'te kullandıgı aleti soruyorum

darbeli tornavida imiş.


çakma tornavida ama bunun kalitelisini alman lazım ağır işte kullanacaksan 400 yazar.

bir de internetteki çakma ricolardan falan da uzak durmak lazım.

ağır bakım için olanlar daha pahalıdır.


killerbee
(29.12.18)
(5)

dondurma fiyatı ve istanbul

https://youtu.be/5vcdEJITGbU?t=502Şu videodaki maraş dondurmacısı kılıklı tipe kafa atmak istiyorum. Bir top dondurmaya 15 lira istemesi normal mi?
youtu.be

Şu videodaki maraş dondurmacısı kılıklı tipe kafa atmak istiyorum. Bir top dondurmaya 15 lira istemesi normal mi?
bu adamın işi turist tokatlamak zaten yerli kaç tane müşterisi oluyordur merak ediyorum. olanlar da fiyat sormadan alıp sonra yaşıyorlardır şokunu. kafa atılacak bi durum yok medium'da 3-4 top olsa top başı 3,75-5 lira arası yapar. çok pahalı mı evet, fahiş mi hayır.


bu yine ucuzmuş, bu videoda 25 alıyorlar.
alkislarlayasiyorum.com


goodman
(13.12.18)
30 saniye öncesinde lübnanlı arkadaşın elindeki dondurmaya ve verdiği paraya bakarsak pek fahiş duruyor hocam.


oha hakkaten. 2 dil atımlık şeye 15 verdi adam. yazık ya, bunlar kerizlendiklerini anlamıyorlar herhalde.


Medium dediği 2 toptur, 15 lira turistik bölge için normal. Lüks mekanlarda ve markalı pastanelerde de bir top dondurma6-7 liradan aşağı değil.

Aynı dondurmayı mahalli yerlerde 3 liraya alırsın.


John Bloor
(13.12.18)
(3)

öğrenciyken mevcut kyk borcumu görebilir miyim ?

son donemim bu donem, merak ettim. gorebilir miyim ?
son donemim bu donem, merak ettim. gorebilir miyim ?
tabi ki e-devletten sorgulayın. görebilirsiniz.


www.kyk.gov.tr şu linkten baktım hesaplanma aşamasında yazıyor ancak e devleti de kurcalayayım biraz teşekkürler.


buldum teşekkürler. 15540 tl şu an.


(4)

7zip

7z ile arşivlediğim bütün dosyalar daemon tools ile açılıyor her seferinde sağ tıklayıp 7z file manager ile aç demem gerekiyor 7zip ile açmak için. "her zaman bununla aç" dememe rağmen düzelmiyor. çözümü var mıdır ?
7z ile arşivlediğim bütün dosyalar daemon tools ile açılıyor her seferinde sağ tıklayıp 7z file manager ile aç demem gerekiyor 7zip ile açmak için. "her zaman bununla aç" dememe rağmen düzelmiyor. çözümü var mıdır ?
daemon toolsu kaldır. sonra tekrar yükle


glamdr1ng
(01.11.18)
sağ tıkla özellikler de genel kategorisinin altında birlikte aç olacka orada değiştir var. oradan değiştir 7zip ya da winrar yap olması lazım. eğer 7zip yaptığında halen deamon tools ile açılıyorsa 7zip programında bir sıkıntı olmalı.


belkider
(01.11.18)
Deamon tools ayarlarda dosya tiplerini kendisiyle eşleşmesini kaldır. Öbür türlü her çalıştığında kendiyle eşler

Ya da başlangıç ta otomatik başlamasın. Çalamaz yine


efruz
(01.11.18)
Kaldırdım yine her zaman birlikte aç yaptım bu sefer de winrar ile açıyor winrar’ı da mı kaldıracağım?


(3)

Uyuyamadım

Uyuyamadım, 5 saat boyunca yatakta dönüp durdum zifiri karanlıkta bari bedenim dinlensin diye. 1’de mülakatım var 3’e kadar yolu var bunun belirsiz. Dün de sabah uyanmıştım. İlerleyen saatlerde uykum gelir de uyanamam diye çok korkuyorum. Nasıl dinç kalabilirim? Kahve yapıyorum şu an, 9 gibi de kahv
Uyuyamadım, 5 saat boyunca yatakta dönüp durdum zifiri karanlıkta bari bedenim dinlensin diye. 1’de mülakatım var 3’e kadar yolu var bunun belirsiz. Dün de sabah uyanmıştım. İlerleyen saatlerde uykum gelir de uyanamam diye çok korkuyorum. Nasıl dinç kalabilirim? Kahve yapıyorum şu an, 9 gibi de kahvaltı yapmayı planlıyorum. Sonra duş. Sonra? Zaman geçmiyor yahu.
Neden simdi kahve madem simdi uykunuz yok? Gelince icerIniz.


Traveller
(30.10.18)
Demli çay + sağlam bir kahvaltı


pati
(31.10.18)
Uykum yok da salak gibiyim ondan ya


(3)

Battaniye yıkama

Tek kişilik kalın bir battaniyeyi 5 kg kapasiteli makine yıkayabilir mi?
Tek kişilik kalın bir battaniyeyi 5 kg kapasiteli makine yıkayabilir mi?
8kg kapasiteli de yıkamışlığım var. Farkedeceğini sanmıyorum.


goodman
(29.10.18)
Battaniye, Havlu vb. gibi su tutan ürünler çamaşır makinasını çok yoruyor (battaniye 2 kilo ise makinada suyu tuttukça 5 kiloyu geçebilir, özellikle yünse). Bence makinanın modelini bakın internetten neleri yıkamayacağınızı yazıyorlar genelde.
Yıkayacaksanız da kesinlikle tek başına yıkayın battaniyeyi.


anarsik kurbaga
(29.10.18)
ben olsam yikamazdim, cift kisilik incecik yazlik yorgani atmistim 5.5kg'lik makinaya, sonra biraz bozuldu, icindeki haznenin dikey ve yatayda hareket alani artti, sikmaya gecerken makina deli gibi sallaniyor falan. omrunu kisalttim kesinlikle, allahtan tamamen bozulmadi


jedilance
(29.10.18)
(4)

yumurtayı çöpe atayım mı?

4 hafta önce aldım, kartonunun içinde buzdolabında duruyor. üzerinde x3 ekim yazıyor, yani 13 veya 23 olduğuna emin olamadığım için skt'si geçmiş kabul ediyorum. ben çocukluğumdan beri evde hiç dolaptaki yumurta bozulmuş atalım dendiğini duymadım, belki hızlı tüketildiğinden bilemiyorum. 2 tane haşl
4 hafta önce aldım, kartonunun içinde buzdolabında duruyor. üzerinde x3 ekim yazıyor, yani 13 veya 23 olduğuna emin olamadığım için skt'si geçmiş kabul ediyorum. ben çocukluğumdan beri evde hiç dolaptaki yumurta bozulmuş atalım dendiğini duymadım, belki hızlı tüketildiğinden bilemiyorum. 2 tane haşladım, kokusu ve rengi normaldi ama çöpe attım yine de.

ben bu yumurtaları atayım mı?

haşlayıp ezip sokak hayvanlarına versem iyilik mi yapmış olurum kötülük mü ? köpeklerin bağışıklıkları konusunda pek bilgim yok.
ye birsey olmaz ya.


crucio
(18.10.18)
yumurtayı bir bardaktaki suya koyun, yüzeye çıkıyorsa yemeyin


sys coyg
(18.10.18)
yumurta kolay kolay bozulmaz. sadece bayatlar, ama yiyeni zehirlemez. belki yedikten sonra ertesi gün osuruğunuz biraz kötü kokabilir ama zehirlenmezsiniz.

tadı normalse kendiniz yiyin. haşlayıp sokak hayvanlarına vermenizin de hiçbir sakıncası yok. bence değildir ama o yumurta bozuk bile olsa, sokak hayvanlarının bozuk gıdadan zehirleneceğini sanmıyorum. onların burnu bozuk gıdayı ayırabilecek kadar gelişmiş.

zehirlenen hayvanlar bozuk olmayan gıdaya karıştırılan koklayarak anlayamayacağı yapay zehirler yüzünden zehirleniyor. bozuk balığı ver kediye, yiyorsa bir şey olmaz, zehirleyecek kadar bozuksa onu yemez zaten.


kibritsuyu
(18.10.18)
Eskiden yumurtalarda tarih yoktu, buzdolabında da saklanmazdı. Bakkalda buzdolabın önünde (dışı) ayak altında dururdu. Kolay kolay bozulmazdı ama arada çok nadir de olsa bozulan olursa kolayca anlaşılırdı, hafifçe sallayın içinden ses geliyorsa bozulmuştur.

Yani dolapta duran yumurta bir ayda bozulmaz, pişirip bakmışsınız da. Bozulsa çürürdü.


John Bloor
(19.10.18)
(7)

Çalgı çengi

Eski bir film biliyorum ama Henüz izlemek istedim. 35. Dakikasında sıkıntıdan bayılıp kapattım. Ekşide epey övülmüş, beğenmiş miydiniz cidden? Hayır kardeş payı ve düğün dernek’i severek izlemistim, hala youtube’dan kardes payı sahneleri izlerim bu adamların mizahına uzak değilim ama bu film cidden
Eski bir film biliyorum ama Henüz izlemek istedim. 35. Dakikasında sıkıntıdan bayılıp kapattım. Ekşide epey övülmüş, beğenmiş miydiniz cidden? Hayır kardeş payı ve düğün dernek’i severek izlemistim, hala youtube’dan kardes payı sahneleri izlerim bu adamların mizahına uzak değilim ama bu film cidden baydı. Ne düşünüyorsunuz çalgı çengi hakkında?
Açık ara en güzel filmleri bence.


İşler güçler efsaneydi, gerisi çerez.


zxcd
(16.10.18)
Tamamını izlemelisin bence


Delay Fuze
(17.10.18)
büyük beklenti ile izlersen bayar.
insanlar bu filmi beklentisiz izlediği için çok sevdi ve kalplerinde yer etti.
geçenlerde ben de youtube'da denk geldi izleyeyim lan bi daha dedim, ı-ıh sarmadı.


teritori
(17.10.18)
sadece şu sahnesi için bile izlenir :)

www.youtube.com


kimlanbu
(17.10.18)
Film izlemek için iyi bir gününde değildin demek ki, kaliteli ve güzel bir komedi filmi çünkü.


John Bloor
(17.10.18)
çıkış filmleri.
bu filmden sonra belli bi süre üzerine koyarak işler çıkardılar. sonlara doğru bence sıktılar.
sen , bu ikilinin "üzerine koyduğu" dönemki işlerin hepsini gördükten sonra ilk işinden o derecek zevk almayabilirsin. çünkü adamların şakalarını, tarzlarını fazlasıyla biliyorsun artık


barankovan
(17.10.18)
(5)

Bilgisayarıma ne oldu?

Sadece 1 saat önce okulda çalışıyordu, okuldan geldim evde şarja taktım açmaya çalışırken tepki vermedi. 1 dakika sonra işlemci fanı tam kapasite zorlanarak çalışmaya başladı ve 20 saniye çalıştıktan sonra(sadece fan çalıştı pc açılmadı) kapandı. Birkaç kez daha denedim, recovery modu dahil hiçbir t
Sadece 1 saat önce okulda çalışıyordu, okuldan geldim evde şarja taktım açmaya çalışırken tepki vermedi. 1 dakika sonra işlemci fanı tam kapasite zorlanarak çalışmaya başladı ve 20 saniye çalıştıktan sonra(sadece fan çalıştı pc açılmadı) kapandı. Birkaç kez daha denedim, recovery modu dahil hiçbir tepki alamadım. Şu anda sadece fan çalışıyor, kapatmıyor kendini ama bilgisayarda hiçbir tepki yok. İşin kötü yanı bitirme tezimin bu iki haftaki kısmının yedeğini almamıstım henüz. Ne yapabilirim? işlemcinin uçmuş olma ihtimali var mı?
biosa girmeyi denedin mi? del tuşudur genelde. Giremiyorsan eğer bir şeylerin kızarmış olması olasılığı yüksek.

Ne yapacaksın peki? cihazın harddiskini söküp başka bilgisayara takıp doc dosyanı kurtacaksın. Bundan sonra da onedrive ya da google drive kullanacaksın.

ps: içine harddisk takılan cihazların fiyatı 40 tl civarıdır. Direkt external yapar hdd yi..
Saygılarımla.

binder.


binder dandet
(15.10.18)
öncelikle önemli verileri yedeklemeyi atlamayın. muhtemelen hdd/ssd sağlamdır ama kesin bişey söylenemez. hangi donanımdan kaynaklı nasıl bi hata olduğuna bağlı. voltaj regulasyonunda sıkıntı olduysa da hddye yüksek voltaj verdiyse mesela sıkıntı olabilir. ama düşük ihtimal bu. yine de yerinde olsam hdd/ssd kolay çıkarılacak gibiyse çıkarıp başka bi bilgisayardan verileri yedeklerdim en kısa sürede. masaüstü varsa zaten sata kablolarını takar hddyi açarsın ek cihaz da gerekmez.

bios ekranına da gelemiyorsan ya donanımsaldır ya biosunda sorun vardır. bios bozulduysa(bios güncelleme yaparken sorun çıkmadıysa düşük ihtimal yine) anakart çöp olabilir. ama bios pilini çıkararak sıfırlayıp açmayı da deneyebilirsin. masaüstünde oc yaparken ram frekansını ve timingleri çok zorlayınca bazen biosa da ulaşamadığım oluyordu.

durduk yere bios güncellemeden ve oc yapmadan böyle olması garip ama neyse geçmiş olsun.


konetsu
(15.10.18)
Ekrana hiçbir şey gelmiyor, bios ekranına ulaşamıyorum. Drive kullanıyorum ama 1 aydır evimde internet olmadığı için otomatik yedekleme kapalıydı haliyle. Durduk yere olması canımı sıktı, okulda da zaten güç tasarrufu modundaydı şarjım bitmesin diye, işlemciyi hiçbir şekilde isteyerek zorlamadım yani. Teşekkürler.


Güncelleme : sinirlenip iki tane vurdum sertçe, düzeldi. Şiddet her kapıyı açıyor cidden, saygılar.


olanlar hayra alamet değil yedeklerini al laptop garanti vs bittiyse içini açıp ram girişleri ve hdd girişlerini kontrol et gevşeme olabilir. vurunca düzelen bir şey ise muhtemelen gevşeyen bir giriş vs vardır.


kureseltikinma
(16.10.18)
(3)

İş bankası chp hisseleri

Yasal olarak kılıfına uydurup el koyabilirler mi cidden yoksa goygoydan ibaret mi?
Yasal olarak kılıfına uydurup el koyabilirler mi cidden yoksa goygoydan ibaret mi?
Yapılamaz denip de yapılamayan ne kaldı? Olsa şaşırır mıyız?


yasanın kendisini kılıfını uydurup s.ktikleri için,
herşeyi yasal kılıfına uydurabilirler.


bildiğim kadarıyla kimse el koymuyor, hazineye devrediliyor. hazine, akp hazinesi değil Türkiye Cumhuriyeti'nin hazinesi.


cowboy
(13.10.18)
(4)

imgur

Neye dayatılarak engellendi, tam olarak hangi sebepten?
Neye dayatılarak engellendi, tam olarak hangi sebepten?
Pornografik içerik nedeniyle.


angelus
(12.10.18)
Savcı Mehmet kiraz suikastı sonrası engellendi diye hatırlıyorum. Pornoysa tumblr kapalı olurdu.


catch the arrow
(12.10.18)
Aynı sebepten hizliresim’e, eksiup’a herkese açık pornografik içerik yükleyerek de kapattırabilirim öyleyse değil mi? Ya da twitter’a.

Şaka gibi ama şaşırmadım.


Takarlarsa eğer pornografik içerik olmasa da erişimini engellerler, zaten dönem dönem yapılıyor bu, Wiki falan var mesela. Imgur'a bi nedenle takmışlardır engellemişler, pornografik içerik bahane.


angelus
(12.10.18)
(2)

tek çiviye asabileceğim duvar rafı?

İkinciyi çakmak istemiyorum. Tek çiviyle tam ortasından saat gibi asıp ıvır zıvır koyabileceğim bir duvar rafı var mı? bu ipli olanlar nasıl ?
İkinciyi çakmak istemiyorum. Tek çiviyle tam ortasından saat gibi asıp ıvır zıvır koyabileceğim bir duvar rafı var mı? bu ipli olanlar nasıl ?
sunu deneyin:
1. bir adet civiyi duvara cakin
2. rafin iki ucuna sabitlediginiz ipi (rafin uzunlugunun 3-4 kati uzunlugunda olsun) ikizkenar olacak sekilde civiye gecirin
3. rafin iki ucuna, raf ile duvar arasina blue-tack, iki tarafli bant, veya sakiz! vs gibi saglam bir madde yapistirarak yeirnden oynamasini engelleyin
4. test edip onaylayin


parcxerox
(11.10.18)
bir de bunlara goz atin...

craftcoral.com

bazisi iki civi gerektiriyor ama aralarinda benim yukarida verdigim fikre benzeyen hatta daha da estetik olanlar da var.


parcxerox
(11.10.18)
(6)

Büyük köpek korkusu

Büyük ve çete halinde gezen köpeklerden ciddi anlamda korkuyorum. Eskiden 2-3 kez bir tanesi pitbull olmak üzere köpek saldırısına maruz kaldım ve artık fobi oluştu. Normal köpeklerle sorunum yok ama çevremde birçok kangal kırması sokak köpeği çeteleri var. Uysal da değiller pek.Bu korkuyu nasıl yen
Büyük ve çete halinde gezen köpeklerden ciddi anlamda korkuyorum. Eskiden 2-3 kez bir tanesi pitbull olmak üzere köpek saldırısına maruz kaldım ve artık fobi oluştu. Normal köpeklerle sorunum yok ama çevremde birçok kangal kırması sokak köpeği çeteleri var. Uysal da değiller pek.

Bu korkuyu nasıl yenebilirim, psikolojik tedavi almam şart mı? Köpek tek olunca sorun etmiyorum ama 2’den fazla köpek bir araya gelince gözleri dönüyor bunların yahu, karakterleri değişiveriyor.

Yüzleşeceksin falan diyecek varsa hiç yormasınlar kendilerini.
onlardan korkuyorsun ve farkındalar. bir kaç kez mama ver istersen, elinle gidip beslersen bir şey yapacaklarını sanmıyorum, daha sonra sana alışacaklardır.

edit: hayvanlara sakın biber gazı falan sıkma, eğer mama verirsen elinle beslersen seni çok seveceklerdir.


biber gazı taşı.

bir de böyle durumlarda kademeli alıştırma mı ney uygulanıyor. önce yavru köpek gösterip sevdiriyorlar sonra daha büyüğü sonra daha büyüğü... ama bence sokak köpeklerinden korkmak çok da garip değil. başıboş sürü halinde etçil tehlikeler. hiçbir gelişmiş ülkede örneği yok.

edit: sakın yemek verirken sevmek gibi bir hata yapma. en uysalı bile saldırıya geçer.


ya ben lan neyse
(10.10.18)
Şu internette gezinen yemek yerken yaklaşılınca saldıran köpek videosundan sonra “mama vereni severler” algısı da yıkıldı tamamen bende. Kaldı ki besleyecek kadar yakınlaşabileceğimi sanmıyorum.

Biber gazı da zalimce değil mi yahu, ayrıca yasal olarak edinip taşıyabileceğimi sanmıyorum.


biber gazını durduk yere sıkmayacaksın. saldırı ihtimaline karşı kendini güvende hissettirir. sanırım yasal değil. ama biber gazı taşıdığı için ceza alanı görmedim. 20 liraya satılıyor birçok yerde. sana da al diyemem ama "ben" olsam taşırdım.

bu arada sahibi olsan yemek verirken saldırıyor bu hayvanlar. eskişehir'de kendilerine sürekli yemek getiren kadını parçalamışlardı. hayvan bu, minneti falan da bir yere kadar. sürü hayvanı bir de. dünyada en çok insan öldüren hayvanlardan biridir köpek.


ya ben lan neyse
(10.10.18)
Özgüven meselesi elde silahla olmuyor maalesef ya. 65 kilo adamın, omzu belini geçen bir çoban köpeği ile başa çıkabileceğini sanmıyorum kısaca, istersem tam techizat gezeyim. Kaldı ki hayvana zarar vermek istediğim en son şey, istediğim tek şey korkumu yenebilmek. Nihayetinde birkaç saniyelik kovalama dışında bir vakaya denk gelmedim mahallede ama korku işte.


korkunu yenmek istiyorsan psikolojik destek alacaksın hocam. ya da bol bol yavru tatlı köpek videoları izleyeceksin. sahibini yıllar sonra gören köpek görüntülerine bakacaksın. sahibinin mezarını her gün ziyaret eden köpek var youtube'da. onları görünce insan biraz daha ısınıyor köpeklere. ama sürü halinde gezen büyük köpekleri görünce herkes tedirgin olur. normal bu.


ya ben lan neyse
(10.10.18)
(5)

Belediye sms aboneliğinden çıkılamıyor mu

Muratpaşa bld, Büyükşehir Belediyesi ve Ümit Uysal’dan her gün yığınla sms gereksiz sms geliyor. Sonlarında sms iptal kodu da yok, numara olmadığından engelleyemiyorum da. Herhangi bir siyasi parti üyesi değilim, sandık müşahitliğim yok, herhangi bir belediye kursuna kayıt olmadım. Yani isteyerek ve
Muratpaşa bld, Büyükşehir Belediyesi ve Ümit Uysal’dan her gün yığınla sms gereksiz sms geliyor. Sonlarında sms iptal kodu da yok, numara olmadığından engelleyemiyorum da.

Herhangi bir siyasi parti üyesi değilim, sandık müşahitliğim yok, herhangi bir belediye kursuna kayıt olmadım. Yani isteyerek veya istemeyerek “sms almayı onaylıyorum” diye bir abonelik yapmadım asla. Böyle böyle darlamaya hakları var mı sırf orada ikamet ediyorum diye belediyelerin?

Nasıl iptal edebilirim sms aboneliklerini?
muratpaşa belediyesi hiçbir iş yapmayan, chp'nin garanti bellediği çantada keklik bir belediye olduğu için işiniz zor. ümit uysal'ın özel kalemini arayıp ona tembih etmeden sizi spam listesinden silmezler.

eksisozluk.com


maresalx
(09.10.18)
@cesario, maalesef yok çünkü numara yok ortada. Teşekkürler yine de.

@maresalx, büyükşehir de aynı sıklıkta sms atıyor, kaldı ki ümit uysal’ın hizmetlerini taktir ediyorum, siyaset yapmayalım.


Belediyelerin iletisim ve bilgi edinme hakki kisimlari oluyor sitelerinde. Tc kimlik no ve telefon numaram ile sildirmistim kendi belediyemden.


ykyt
(09.10.18)
her telefonda bu özellik var mı bilmiyorum da numara engellenemiyorsa anahtar kelime ile spam listesine ekliyorum. bu şekilde kurtulma şansı var.
şöyle teknoseyir.com


benim de en çok kullandığım şey anahtar kelime özelliği. benim telefonda kendiliğinden var o özellik ama eğer sizinkinde yoksa markette birkaç mblık apklar işinizi görür.


(1)

outlook posta

odaklanmış ve diğer sekmelerini neye göre ayırıyor? bir de sizde de gmail'den kat kat daha yavaş bir site mi ?
odaklanmış ve diğer sekmelerini neye göre ayırıyor?

bir de sizde de gmail'den kat kat daha yavaş bir site mi ?
Kurumsal mailleri diğere atıyor bende. Ama bir sefer kişisel bir mail hesabından geleni de diğere attı. Ama kitapyurdundan vs gelerek sürekli odaklanmış klasöre atıyor.


(8)

kedim eve sürekli fare getiriyor

illallah ettim artık hava soğuk olunca kıyamıyorum da balkondan içeri almayayım ama bir geliyorum salonun ortasında fare var iğrenç. bu sorunun çözümü yok mu? balkondan içeri almayayım desem balkonu biz de kullanıyoruz ve içeri giremeyince balkon kapısının önüne bırakıp gidiyor fareleri.
illallah ettim artık hava soğuk olunca kıyamıyorum da balkondan içeri almayayım ama bir geliyorum salonun ortasında fare var iğrenç.

bu sorunun çözümü yok mu? balkondan içeri almayayım desem balkonu biz de kullanıyoruz ve içeri giremeyince balkon kapısının önüne bırakıp gidiyor fareleri.
o neredeyse tüm kedilerde olan bişi, avcılık yeteneğini göstermek ve takdir almak için size sunduğu bir hediye aslında o. maalesef önüne geçilmesi pek mümkün değil.


ender89
(06.10.18)
@ender89 kızıyorum o gece eve girmeme cezası veriyorum ama anlamıyor galiba di mi benim salak kedim :s

bir de ilginçtir ki burnunun ucuna da konsa böceklere ve kelebeklere dokunmuyor.


Sen avlananıyorsun ya sana yardım etmeye çalışıyor
Bir süre sonra pır yaralı yarı canlı getirip senin avlanmanı öğretmeye çalışacak.
Balkona iyibir yuva yap ve eve alma ciddi hastalık kapabilirsin. Çok çok sağlıksız yaptığın şey.
Hem ev hem sokak kedisi diye bir şey yok. Sen onu seviyorsun o çöplere giriyor fare avlıyor. Sonra mutfak tezgahına çıkıyor mesela. Evde iki kedisi olan insan olarak asla olmaz diyorum


fasulyek
(06.10.18)
Yahu ne kediler var! Bizimkiler ancak kuru yaprak getiriyor :)


msb
(06.10.18)
@fasulyek

parazit ilaçları yapıldı ama haklısınız dışarı çıkan kediyi koruyabileceklerini sanmıyorum. ama gönül istemiyor işte dışarıda bırakmak.

@mb, kedinin kibarı da başka oluyor, yerim.


kediler seni beceriksiz avlanamayan büyük bi kedi gibi gördüğü için getiriyomuş. kedinin gözünde biraz daha vahşi atarlı bi izlenim yaratmaya çalış şdskfsşlfs.


yuto
(06.10.18)
Yuto hahahahhaa
Kesinlikle haklı
Dışarı çıkartmayı bırak o zaman gerçekten
Kuduz olan insanlar var bu şekilde
Şeçim yap ya balkon ya ev kedisi ikisi birden olmaz
Birlikte uyuyorsun bir de değil mi?


fasulyek
(06.10.18)
Patisine kurban olduğum hediye getiriyor, bazi nankörler kıymetini bilmiyor. Ahahahahaha :)


(1)

yeni askerlik sisteminde yedek subaylık

nasıl olacak şimdi ? avantajları kayıp mı olmuştur?
nasıl olacak şimdi ? avantajları kayıp mı olmuştur?
yeni sistemi tayyip erdoğan dışında kimse bilmiyor ki. senelerdir dedikodular konuşulur uzayacak, kısalacak, bilmem ne olacak diye değişen bir şey yok. 1 yıl sonra mı olur 10 yıl sonra mı, olursa ne olur bilinmiyor. bir gün değişirse konuşuruz. şimdi ne desek boş.


Neill
(04.10.18)
(2)

nolan'dan sonra hangi batman ?

sadece nolan üçlemesini izledim. hangilerini izlemeliyim sonrasında ? dc evrenini biliyorum kronolojik sıra vs varsa önemli değil. bu üçleme kadar güzel olsun yeter. animasyon da olur.batman v supermansuicide squadbunlar da izlendi ekstra.kötü adamı hayranlık uyandıracak kadar zeki olsun.
sadece nolan üçlemesini izledim. hangilerini izlemeliyim sonrasında ? dc evrenini biliyorum kronolojik sıra vs varsa önemli değil. bu üçleme kadar güzel olsun yeter.

animasyon da olur.

batman v superman
suicide squad

bunlar da izlendi ekstra.

kötü adamı hayranlık uyandıracak kadar zeki olsun.
bu üçleme kadar güzel bir batman serisi yok. batman ile ilgili önerebileceğim izlemediysen şunlar var:

- batman animated series
- batman (1989)
- the killing joke
- batman: the lego movie


Batman the dark knight 1 ve 2
Son of batman
Red hood

Bunlar kesinlikle ama kesinlikle izlenmesi gereken şeyler


kablelvuku
(04.10.18)
(5)

Tez/makale/akademik kitap

Lara ücretsiz erişebileceğim legal/illegal siteleri önerir misiniz? Türkçe kaynakları zengin olursa tadından yenmez. Mühendislik, sinyal işleme üzerine şeyler gerekiyor.
Lara ücretsiz erişebileceğim legal/illegal siteleri önerir misiniz? Türkçe kaynakları zengin olursa tadından yenmez.

Mühendislik, sinyal işleme üzerine şeyler gerekiyor.
şurda bazı legal linkler var
ingilizcerevizyon.home.blog


acetaminophen
(02.10.18)
Makale icin arxiv.org


superfluid
(02.10.18)
Ağababasıdır bu işin gen.lib.rus.ec


candanag
(02.10.18)
Sci-hub
Booksee


curukturpkokusu
(02.10.18)
türkçe tezler için yök tez veritabanı.


(1)

Taşınabilir internet ?

Evimde herhangi bir internet altyapısı yok ve uçuk kurulum bedelleri istiyor firmalar. Geçici bir çözüm olarak vınn, jet gibi taşınabilir modem kullanmayı düşünüyorum. En uygun hangisidir bu taşınabilir wi-fi’lardan? Halihazırda tt müşterisiyim kampanyası vs. varsa.
Evimde herhangi bir internet altyapısı yok ve uçuk kurulum bedelleri istiyor firmalar. Geçici bir çözüm olarak vınn, jet gibi taşınabilir modem kullanmayı düşünüyorum. En uygun hangisidir bu taşınabilir wi-fi’lardan? Halihazırda tt müşterisiyim kampanyası vs. varsa.
Ben turkcell'in 4.5 vınn wifi cihazını kullanıyorum. Alttaki linkte kampanya detayları mevcut. Yalnız indirimli kampanyadan faydalanabilmek için adresinizde, altyapı olmalı,boş port olmamalı. Bu şartlar sağladığı takdirde indirim kodu alınarak fayadalınabiliyor. Detaylar vereceğim linkte. Ben cihazdan ve internet hızından fazlasıyla memnunum.

indirimli kampanya;

m.turkcell.com.tr

aynı özellikli indirimsiz internet;

m.turkcell.com.tr


denhia
(02.10.18)
(7)

sokak hayvanı tarafından aldatılmak

Hiç başınıza geldi mi bu durum? Balkona tırmanmış gelmişti 3 gündür ben yemiyorum ona yediriyorum koynumda yatırıyorum bugün kıymalı börek vermiştim 5 parça bir parçasını yememiş baktım nerede diye komşunun balkonunda kapıyı açması için miyavlıyorken gördüm. Zoruna gidiyor insanın yahu. Ne istedin d
Hiç başınıza geldi mi bu durum? Balkona tırmanmış gelmişti 3 gündür ben yemiyorum ona yediriyorum koynumda yatırıyorum bugün kıymalı börek vermiştim 5 parça bir parçasını yememiş baktım nerede diye komşunun balkonunda kapıyı açması için miyavlıyorken gördüm. Zoruna gidiyor insanın yahu. Ne istedin de vermedim...
Şu göçebe yaşamdan kurtuldugum an bir köpüs evlat edinecegim zaten.


Ya bizim kedilerin baska isimleri oldugunu ogrendik biz.
Dogal olarak bu isimleri koyan kisiler de son derece bakiyorlarmis bunlara, biz de ozeliz sandiydik.


muti
(29.09.18)
Kedi kedilik yapmış, şaşırtıcı bir olay değil.


signore
(29.09.18)
E bildiğiniz kedi bu :) Köpek adamı olun benim gibi :p


farabi
(29.09.18)
Nankor kedi diye bosuna dememisler.


stavro
(29.09.18)
Çok güldüm=) benzerini ben kedime yaşatmıştım, bana küsmüştü. www.eksiduyuru.com
O zamandan beri hepsini beslediğim için sitenin tüm kedileri beni gördü mü koşar gelir. Ayrıca kedi de sadıktır ve unutmaz! sadece midesini herşeyden önce düşünür, verdiğiniz mamayla doymamış ekmeğinin peşinden koşmuş, mama verin tekrar gelir, suç onun değil yani=) ha bu arada evi şaşırmış da olabilir, Bıcırık özellikle kafaya darbe(pati) aldığında bizim ev diye arada arkadaki bloğa gidiyor.


mslny
(29.09.18)
(5)

4.5g sorusu

Evimde 4.5g çekmiyor. Yani şöyle, lte ve çekim seviyesi 1/4 ancak bir videoyu 144p bile oynatırken takılma sorunları yaşıyor. Ben bu mereti 3g’ye alınca 2/4 diş oluyor ama gözle görülür bir değişiklik farketmedim henüz. 1/4 4.5g mi 2/4 3.5g mi daha iyidir? Bunu türk telekom baz istasyonu bıçaklamada
Evimde 4.5g çekmiyor. Yani şöyle, lte ve çekim seviyesi 1/4 ancak bir videoyu 144p bile oynatırken takılma sorunları yaşıyor. Ben bu mereti 3g’ye alınca 2/4 diş oluyor ama gözle görülür bir değişiklik farketmedim henüz.

1/4 4.5g mi 2/4 3.5g mi daha iyidir?

Bunu türk telekom baz istasyonu bıçaklamadan çözmenin bir yolu yoktur değil mi?
telefona speedtest programını indir. 4g ve 3g de hız testleri yap hangisi daha iyiyse onunla kullanırsın. ancak telefon ne kadar az diş çekerse o kadar pil yer haberin olsun


mr.goodcat
(29.09.18)
@mr.goodcat speedteste ne hikmetse 7-8 mbps alıyorum, tam çeken yerde 25-30 alıyordum ama 7-8 bile benim için bir nimet şu anda. Ama hız testinde gösterdiği performansı kıçıkırık bir fotoğrafı 10 saniyede yüklemeye çalışırken gösteremiyor. Anlam veremedim.


Böyle sorun yaşayan birkaç arkadaşımın farklı zamanlarda operatörü arayıp sorunu dile getirerek çözebildiğine birinci elden şahidim. Bir şansınızı deneyin derim ben.


gonion
(29.09.18)
Bu "evimde telefon çekmiyor" diye operatöre sitem edenlere bayılıyorum. Arayıp şikayetini dile getirdin mi diye sorduğumda neredeyse herkes "aramam mı gerekiyor?" diyor. Radyo sinyali sahadaki birçok şeyden etiklenebiliyor. Operatörler drive test yaparak sinyal kalitesini düzenli olarak takip de etseler sürekli değişen şehir ortamından dolayı alabildiğiniz sinyal seviyeleri çeşitli nedenlerden dolayı azalabiliyor. Böyle bir sorun varsa türk telekom'u arayıp sorununuzu dile getirin. Sorun hemen giderilmese dahi isteğinizi işlem sırasına alırlar ve mutlaka bir çözüm sunarlar.


synesthesia
(29.09.18)
son durum : operatör arandı. internet ayarlarını sıfırlayın güncelleme göndereceğim kapatıp açın cihazı dedi. bir değişiklik olmadı.


buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.