Giriş
(1)

lgs matematik

selamlar,kardesim bu sene liseye gecis sınavına girecek. baska sehirde yasadıgım icin ilgilenemedim cocukla. sınava da cok az bir zaman kaldı sanırım. deneme sınavı sonucunu attı. sözel bölümden (türkçe inkılap din ingilizce) 50'de 50 , sayısal bölümden fen bilimlerinde 20'de 20 doğru yapmış. ancak
selamlar,

kardesim bu sene liseye gecis sınavına girecek. baska sehirde yasadıgım icin ilgilenemedim cocukla. sınava da cok az bir zaman kaldı sanırım. deneme sınavı sonucunu attı. sözel bölümden (türkçe inkılap din ingilizce) 50'de 50 , sayısal bölümden fen bilimlerinde 20'de 20 doğru yapmış. ancak matematiği 7 doğru, 3 yanlış 10 boş.

bu kadar kısa sürede (sanırım 1 haziranda sınav) matematik'te kendini nasıl gelistirebilir? bir ortaokul öğrencisi nasıl calısmalı bilmiyorum ama elbet fikir vereniniz, öğretici youtube kanalı vs. öneriniz vardır. problemleri anlamakta ve mantık yürütmekte çok zorluk çekiyor. üstür köktür onlarda pek sıkıntısı yok.
sürekli deneme çözsün yapamadıklarını öğrensin, o soruları da belli aralıklarla tekrar etsin. o soruları kesip bir kutuya atsın, ara sıra rastgele birini çekip tekrar çözmeyi denesin mesela.


siradam
(10.05.19)
(2)

ekran doygunlugu

yazı, makale vs okurken veya ekside gezinirken bunu sıfırlayıp ekranı siyah beyaz kullansam gözlerim daha çok mu yorulur yoksa daha az mı ? böyle saatlerce ekrandan bir seyler okumak icin kullanılan bir ton/doygunluk/karşıtlık ayarı var mı hazır ? ekranım maalesef mat değil.
yazı, makale vs okurken veya ekside gezinirken bunu sıfırlayıp ekranı siyah beyaz kullansam gözlerim daha çok mu yorulur yoksa daha az mı ? böyle saatlerce ekrandan bir seyler okumak icin kullanılan bir ton/doygunluk/karşıtlık ayarı var mı hazır ? ekranım maalesef mat değil.
mavi ışık filtresi kullanabilirsiniz.


candide
(04.05.19)
F.lux kullan


nax
(04.05.19)
(4)

Bulasik sorusu

beklemekten yapış yapış bir hal almış kızartma yağı(sağa sola tavanın sapına vs sıçrayan) nasıl geçer?
beklemekten yapış yapış bir hal almış kızartma yağı(sağa sola tavanın sapına vs sıçrayan) nasıl geçer?
Kaynar su döküp birkaç damla bulaşık deterjanı bekletip biraz yumuşatmak sonrası bulaşık teli ile ovalamak


ZetaStar1903
(01.05.19)
Yağçöz de kullanabilirsin.


Tezgahta denerim de bulasiklarda yag cöz kullanilir mi?


Kullanılır. Yalnızca ağır yağları çözmek için değil ayrıca dibi tutan tenceredeki kalıntıları da çözmek için yağçöz kullanabilirsin.


(2)

cesaretin var mi aska ?

bu sarkiyi gülay'dan önce söyleyen var miydi acaba gülay 2004'te çıkartmış ama bir demet tiyatro izliyorum, 1996'da tombalak bakkalı süslerken dilinde bu şarkı vardı. daha eski bir şarkı mıdır?
bu sarkiyi gülay'dan önce söyleyen var miydi acaba gülay 2004'te çıkartmış ama bir demet tiyatro izliyorum, 1996'da tombalak bakkalı süslerken dilinde bu şarkı vardı. daha eski bir şarkı mıdır?
2004 olamaz, çıkışının 90'ların ilk yarısında olduğuna eminim. Belki 2004'te tekrar yorumlamıştır.


kibritsuyu
(27.04.19)
(8)

game of thrones

----spoiler---- yok aslında ama yine de uyarımı koyayım başa. dizide yan karakterlerin bu kadar pasifize edilip jon ve dany üzerine yoğunlaşılmasından sadece ben mi rahatsızlık duyuyorum ? geçen sezon sonuna kadar hayranlık duyduğum dany şu an beni acayip rahatsız ediyor. tam bir eyşan, skyler, fatm
----spoiler---- yok aslında ama yine de uyarımı koyayım başa.

dizide yan karakterlerin bu kadar pasifize edilip jon ve dany üzerine yoğunlaşılmasından sadece ben mi rahatsızlık duyuyorum ? geçen sezon sonuna kadar hayranlık duyduğum dany şu an beni acayip rahatsız ediyor. tam bir eyşan, skyler, fatmagül'ün yengesi, tam bir kaşar.

efsane bir 7 sezondan sonra aşk-ı memnu finali izleyecekmisim gibi geliyor.
jon ve dany'ye yoğunlaşmaları cidden beni de inanılmaz rahatsız etti. diğer karakterler üzerine roman yazılabilirken es geçiliyor bayağı.

ama dany'den rahatsız olmamız dizinin aşkı memnu finaline döneceği anlamına gelmez. dany'nin cidden jonu sevmediğini asıl amacının ne olduğunu şimdi görmüş olduk. asıl fırtına şimdi kopacak. hırslı bir kadının neler yapabileceğini görecez.


avatar is back
(22.04.19)
dany'nin ve jon'un dizinin en önemli karakterleri olduğu bariz zaten ama böyle bi duruma göre az bile yoğunlaşılıyor bence. mesela son bölümde sahnede kalma süreleri hesaplansa bence ikisini geçen karakter(ler) vardır, jaime ve/veya brienne geçmiştir bence. ayrıca böyle bi eserde kesinlikle o kadar düz bir son olmaz. en son jon ve daenerys beraber hüküm sürmeye başlasalar bile bu hüküm sürmenin bambaşka koşullarda olacağını düşünüyorum. o senaryoda bile düz bi final izlemeyiz yani.


Ek yapayım, buz ve ateşin şarkısının dany-jon değil direkt Jon olduğu fikrine daha yakınım ben. Buz lyanna, ateş rhaegar; ikisinden jon çıkıyor.

Yine de olayların merkezinde jon olmasını haklı çıkaran bir durum tabii. Zaten salak saçma bi şekilde kısa kesmeye çalışıyorlar, herkese tatmin edici son sunmaya çalışsalar dizi bitmez. Son bölümde herkese bi veda çekmeye çalıştılar. Bi de bunu izle, iyi gelir.

youtu.be


Jux
(23.04.19)
dizinin son 2 sezondur en buyuk eksigi, itici yonu bence de.

evet dany asiri kil, uyuz, egoist bir karakter.

oynayan oyuncu da bok gibi oynuyor.


baldur2
(23.04.19)
Keşke bu sezonu onlar yazıp bizim Türk yapımcılar çekseydi. 2 buçuk saatten en az 20 bölüm izlerdik. Dany'nin giydiği donu bile öğrenirdik.


sumuklurakun
(23.04.19)
dany en başından beri uyuz bir karakterdi zaten. jon tahtı ondan alsa da hepimiz rahat etsek


dafuq
(23.04.19)
Çok da katılmıyorum ya bence gayet diğer karakterlere zaman ayrılıyor. Yani tabi Jon ve Daenerys ana karakterler ama son iki bölümde hemen her karakterin hikayesinde önemli değişiklikler oldu(Bi tek Varys hiç söz almadı ve hikayede önemli bir yer almadı sanırım, ki oldukça iyi bir karakter kendisi. Üzüldüm ona). Bi kere son bölümde ateş önündeki sohbet, Arya'nın muhabbetleri falan baya güzel ve doyurucuydu daha nolsun?

Ben Dany'i hala bazı yanlışlarına rağmen seviyorum ama. Köleleri serbest bırakması, idealist oluşu falan hoşuma gidiyodu ve baya kredi kazandırdı bana ama şimdi biraz gereksiz hırs yaparsa soğuyabilirim bilmiyorum.


nundu
(23.04.19)
...baya spoiler var altta...

ben dany'nin tuhaf davrandığını düşünmüyorum. yakın zamanda diziyi baştan seyrettim. serinin en fantastik aksiyonları dany'e ait. ejderhaların doğuşu, keltoşu yakıp unsulliedleri ele geçirmesi, slaver's bay şehirlerini tek tek fethetmesi, mage towerdan sağ salim çıkması, meereende suikastten kurtulması, khal zerzevatını toplayıp yakarak dothrakileri kendine bağlaması, meereeni tekrar ele geçirmesi, lannister ordusunu yok etmesi vs. say say bitmiyor. yani tahtı dany haketmediyse kim haketti bilemiyorum. o yüzden tahta dany geçmeli ama büyük ihtimal dizi dany'i öldürüp jonu geçirecek tahta. (hatta bir ihtimal azor ahai hesabı jona bile öldürtebilirler)


espandon
(23.04.19)
(1)

c++ tan hex dosyasını cıkartma

c++ ile yazılmıs ve basarıyla derlenmis bir dosyanın nasıl pic16f877 icin .hex uzantılı dosyasını elde edebilirim ? devcpp(derledi), code blocks(derledi) ve mplabx(c++ calıstırmadı) denenmistir.
c++ ile yazılmıs ve basarıyla derlenmis bir dosyanın nasıl pic16f877 icin .hex uzantılı dosyasını elde edebilirim ?

devcpp(derledi), code blocks(derledi) ve mplabx(c++ calıstırmadı) denenmistir.
compile edebildiyseniz zaten bir binary dosya elde edebilmişsinizdir.

bu binary'nin uzantısı elf filan mı?

bu arada devcpp ve codeblocks ve hatta mplabx IDE'dir, geliştirme ortamıdır. bunların kendisi compiler değildir, arkada seçtiğiniz compiler'ı çalıştırırlar.

sizin normal gcc vs değil işlemciniz için bir cross compiler kullanmanız gerekli. (bahsettiğiniz mcu için Mplab XC8 örneğin)


nop
(19.03.19)
(1)

youtube hariç hiçbir siteden video izleyemiyorum

youtube 1080p rahat oynatabilmeme rağmen netflix ve blutv 240'ta donarak çalıştırıyor, diğer video siteleri çoğu zaman açmıyor bile. telefonda da pcde'de wifi'e bağlanınca durum bundan ibaret. iss'yi aradım guncelledik dediler bir şey değişmedi. dns ayarlarım otomatik. ne yapsam halledemedim, neden
youtube 1080p rahat oynatabilmeme rağmen netflix ve blutv 240'ta donarak çalıştırıyor, diğer video siteleri çoğu zaman açmıyor bile. telefonda da pcde'de wifi'e bağlanınca durum bundan ibaret. iss'yi aradım guncelledik dediler bir şey değişmedi. dns ayarlarım otomatik. ne yapsam halledemedim, neden böyle oluyor?
sorun sende değil, büyük ihtimalle isp'inde de değil. şöyle anlatmaya çalışayım;

sorun yaşamadığın youtube'un server'ı diyelim ki hollanda'da olsun.

sorun yaşadığın netflix de almanya'da.

evden çıkıp hollanda'ya gittiğin yol almanya'ya gittiğin yoldan farklı di mi? görünen o ki almanya'ya giden ya da almanya'dan dönüş yolunda trafik var ve trafik olan yola isp'nin müdahale edebilme şansı pek yok.

diğer yandan, iki server'a isp'inden çıkışın aynı ya da farklı yollardan olabilir. farklı yollardan ise isp'inde de sıkıntı olabilir.

umarım anlatabilmişimdir.


washe
(15.02.19)
(3)

windows klasörlemece

birden çok dosyayı seç, sağ tıkla, yeni bir klasör olusturup bu klasörün icine bu dosyaları gönder. tıpkı winrar'ın arşive ekle'si gibi ama windows klasörü rar arşivi değil. böyle bir hizmet sunan uygulama var mı?
birden çok dosyayı seç, sağ tıkla, yeni bir klasör olusturup bu klasörün icine bu dosyaları gönder. tıpkı winrar'ın arşive ekle'si gibi ama windows klasörü rar arşivi değil. böyle bir hizmet sunan uygulama var mı?
once yeni klasor olustur, daha sonra butun dosyalari secip yeni klasorun ustune tasi. yanlis mi anladim soruyu?


crucio
(22.01.19)
total commander yazılımı bu işlerin piridir.


(3)

bu aleti türkiye'de hangi isimle aratabilirim ?

https://youtu.be/U2jNeObHnZY?t=134impact driver ama videodaki gibi. adı sanı nedir ?
youtu.be

impact driver ama videodaki gibi. adı sanı nedir ?
Mengene?


bahoho
(29.12.18)
@bahoho hayır canım 2:14'te kullandıgı aleti soruyorum

darbeli tornavida imiş.


çakma tornavida ama bunun kalitelisini alman lazım ağır işte kullanacaksan 400 yazar.

bir de internetteki çakma ricolardan falan da uzak durmak lazım.

ağır bakım için olanlar daha pahalıdır.


killerbee
(29.12.18)
(5)

dondurma fiyatı ve istanbul

https://youtu.be/5vcdEJITGbU?t=502Şu videodaki maraş dondurmacısı kılıklı tipe kafa atmak istiyorum. Bir top dondurmaya 15 lira istemesi normal mi?
youtu.be

Şu videodaki maraş dondurmacısı kılıklı tipe kafa atmak istiyorum. Bir top dondurmaya 15 lira istemesi normal mi?
bu adamın işi turist tokatlamak zaten yerli kaç tane müşterisi oluyordur merak ediyorum. olanlar da fiyat sormadan alıp sonra yaşıyorlardır şokunu. kafa atılacak bi durum yok medium'da 3-4 top olsa top başı 3,75-5 lira arası yapar. çok pahalı mı evet, fahiş mi hayır.


bu yine ucuzmuş, bu videoda 25 alıyorlar.
alkislarlayasiyorum.com


goodman
(13.12.18)
30 saniye öncesinde lübnanlı arkadaşın elindeki dondurmaya ve verdiği paraya bakarsak pek fahiş duruyor hocam.


oha hakkaten. 2 dil atımlık şeye 15 verdi adam. yazık ya, bunlar kerizlendiklerini anlamıyorlar herhalde.


Medium dediği 2 toptur, 15 lira turistik bölge için normal. Lüks mekanlarda ve markalı pastanelerde de bir top dondurma6-7 liradan aşağı değil.

Aynı dondurmayı mahalli yerlerde 3 liraya alırsın.


John Bloor
(13.12.18)
(3)

öğrenciyken mevcut kyk borcumu görebilir miyim ?

son donemim bu donem, merak ettim. gorebilir miyim ?
son donemim bu donem, merak ettim. gorebilir miyim ?
tabi ki e-devletten sorgulayın. görebilirsiniz.


www.kyk.gov.tr şu linkten baktım hesaplanma aşamasında yazıyor ancak e devleti de kurcalayayım biraz teşekkürler.


buldum teşekkürler. 15540 tl şu an.


(4)

7zip

7z ile arşivlediğim bütün dosyalar daemon tools ile açılıyor her seferinde sağ tıklayıp 7z file manager ile aç demem gerekiyor 7zip ile açmak için. "her zaman bununla aç" dememe rağmen düzelmiyor. çözümü var mıdır ?
7z ile arşivlediğim bütün dosyalar daemon tools ile açılıyor her seferinde sağ tıklayıp 7z file manager ile aç demem gerekiyor 7zip ile açmak için. "her zaman bununla aç" dememe rağmen düzelmiyor. çözümü var mıdır ?
daemon toolsu kaldır. sonra tekrar yükle


glamdr1ng
(01.11.18)
sağ tıkla özellikler de genel kategorisinin altında birlikte aç olacka orada değiştir var. oradan değiştir 7zip ya da winrar yap olması lazım. eğer 7zip yaptığında halen deamon tools ile açılıyorsa 7zip programında bir sıkıntı olmalı.


belkider
(01.11.18)
Deamon tools ayarlarda dosya tiplerini kendisiyle eşleşmesini kaldır. Öbür türlü her çalıştığında kendiyle eşler

Ya da başlangıç ta otomatik başlamasın. Çalamaz yine


efruz
(01.11.18)
Kaldırdım yine her zaman birlikte aç yaptım bu sefer de winrar ile açıyor winrar’ı da mı kaldıracağım?


(3)

Uyuyamadım

Uyuyamadım, 5 saat boyunca yatakta dönüp durdum zifiri karanlıkta bari bedenim dinlensin diye. 1’de mülakatım var 3’e kadar yolu var bunun belirsiz. Dün de sabah uyanmıştım. İlerleyen saatlerde uykum gelir de uyanamam diye çok korkuyorum. Nasıl dinç kalabilirim? Kahve yapıyorum şu an, 9 gibi de kahv
Uyuyamadım, 5 saat boyunca yatakta dönüp durdum zifiri karanlıkta bari bedenim dinlensin diye. 1’de mülakatım var 3’e kadar yolu var bunun belirsiz. Dün de sabah uyanmıştım. İlerleyen saatlerde uykum gelir de uyanamam diye çok korkuyorum. Nasıl dinç kalabilirim? Kahve yapıyorum şu an, 9 gibi de kahvaltı yapmayı planlıyorum. Sonra duş. Sonra? Zaman geçmiyor yahu.
Neden simdi kahve madem simdi uykunuz yok? Gelince icerIniz.


Traveller
(30.10.18)
Demli çay + sağlam bir kahvaltı


pati
(31.10.18)
Uykum yok da salak gibiyim ondan ya


(3)

Battaniye yıkama

Tek kişilik kalın bir battaniyeyi 5 kg kapasiteli makine yıkayabilir mi?
Tek kişilik kalın bir battaniyeyi 5 kg kapasiteli makine yıkayabilir mi?
8kg kapasiteli de yıkamışlığım var. Farkedeceğini sanmıyorum.


goodman
(29.10.18)
Battaniye, Havlu vb. gibi su tutan ürünler çamaşır makinasını çok yoruyor (battaniye 2 kilo ise makinada suyu tuttukça 5 kiloyu geçebilir, özellikle yünse). Bence makinanın modelini bakın internetten neleri yıkamayacağınızı yazıyorlar genelde.
Yıkayacaksanız da kesinlikle tek başına yıkayın battaniyeyi.


anarsik kurbaga
(29.10.18)
ben olsam yikamazdim, cift kisilik incecik yazlik yorgani atmistim 5.5kg'lik makinaya, sonra biraz bozuldu, icindeki haznenin dikey ve yatayda hareket alani artti, sikmaya gecerken makina deli gibi sallaniyor falan. omrunu kisalttim kesinlikle, allahtan tamamen bozulmadi


jedilance
(29.10.18)
(4)

yumurtayı çöpe atayım mı?

4 hafta önce aldım, kartonunun içinde buzdolabında duruyor. üzerinde x3 ekim yazıyor, yani 13 veya 23 olduğuna emin olamadığım için skt'si geçmiş kabul ediyorum. ben çocukluğumdan beri evde hiç dolaptaki yumurta bozulmuş atalım dendiğini duymadım, belki hızlı tüketildiğinden bilemiyorum. 2 tane haşl
4 hafta önce aldım, kartonunun içinde buzdolabında duruyor. üzerinde x3 ekim yazıyor, yani 13 veya 23 olduğuna emin olamadığım için skt'si geçmiş kabul ediyorum. ben çocukluğumdan beri evde hiç dolaptaki yumurta bozulmuş atalım dendiğini duymadım, belki hızlı tüketildiğinden bilemiyorum. 2 tane haşladım, kokusu ve rengi normaldi ama çöpe attım yine de.

ben bu yumurtaları atayım mı?

haşlayıp ezip sokak hayvanlarına versem iyilik mi yapmış olurum kötülük mü ? köpeklerin bağışıklıkları konusunda pek bilgim yok.
ye birsey olmaz ya.


crucio
(18.10.18)
yumurtayı bir bardaktaki suya koyun, yüzeye çıkıyorsa yemeyin


sys coyg
(18.10.18)
yumurta kolay kolay bozulmaz. sadece bayatlar, ama yiyeni zehirlemez. belki yedikten sonra ertesi gün osuruğunuz biraz kötü kokabilir ama zehirlenmezsiniz.

tadı normalse kendiniz yiyin. haşlayıp sokak hayvanlarına vermenizin de hiçbir sakıncası yok. bence değildir ama o yumurta bozuk bile olsa, sokak hayvanlarının bozuk gıdadan zehirleneceğini sanmıyorum. onların burnu bozuk gıdayı ayırabilecek kadar gelişmiş.

zehirlenen hayvanlar bozuk olmayan gıdaya karıştırılan koklayarak anlayamayacağı yapay zehirler yüzünden zehirleniyor. bozuk balığı ver kediye, yiyorsa bir şey olmaz, zehirleyecek kadar bozuksa onu yemez zaten.


kibritsuyu
(18.10.18)
Eskiden yumurtalarda tarih yoktu, buzdolabında da saklanmazdı. Bakkalda buzdolabın önünde (dışı) ayak altında dururdu. Kolay kolay bozulmazdı ama arada çok nadir de olsa bozulan olursa kolayca anlaşılırdı, hafifçe sallayın içinden ses geliyorsa bozulmuştur.

Yani dolapta duran yumurta bir ayda bozulmaz, pişirip bakmışsınız da. Bozulsa çürürdü.


John Bloor
(19.10.18)
(7)

Çalgı çengi

Eski bir film biliyorum ama Henüz izlemek istedim. 35. Dakikasında sıkıntıdan bayılıp kapattım. Ekşide epey övülmüş, beğenmiş miydiniz cidden? Hayır kardeş payı ve düğün dernek’i severek izlemistim, hala youtube’dan kardes payı sahneleri izlerim bu adamların mizahına uzak değilim ama bu film cidden
Eski bir film biliyorum ama Henüz izlemek istedim. 35. Dakikasında sıkıntıdan bayılıp kapattım. Ekşide epey övülmüş, beğenmiş miydiniz cidden? Hayır kardeş payı ve düğün dernek’i severek izlemistim, hala youtube’dan kardes payı sahneleri izlerim bu adamların mizahına uzak değilim ama bu film cidden baydı. Ne düşünüyorsunuz çalgı çengi hakkında?
Açık ara en güzel filmleri bence.


İşler güçler efsaneydi, gerisi çerez.


zxcd
(16.10.18)
Tamamını izlemelisin bence


Delay Fuze
(17.10.18)
büyük beklenti ile izlersen bayar.
insanlar bu filmi beklentisiz izlediği için çok sevdi ve kalplerinde yer etti.
geçenlerde ben de youtube'da denk geldi izleyeyim lan bi daha dedim, ı-ıh sarmadı.


teritori
(17.10.18)
sadece şu sahnesi için bile izlenir :)

www.youtube.com


kimlanbu
(17.10.18)
Film izlemek için iyi bir gününde değildin demek ki, kaliteli ve güzel bir komedi filmi çünkü.


John Bloor
(17.10.18)
çıkış filmleri.
bu filmden sonra belli bi süre üzerine koyarak işler çıkardılar. sonlara doğru bence sıktılar.
sen , bu ikilinin "üzerine koyduğu" dönemki işlerin hepsini gördükten sonra ilk işinden o derecek zevk almayabilirsin. çünkü adamların şakalarını, tarzlarını fazlasıyla biliyorsun artık


barankovan
(17.10.18)
(5)

Bilgisayarıma ne oldu?

Sadece 1 saat önce okulda çalışıyordu, okuldan geldim evde şarja taktım açmaya çalışırken tepki vermedi. 1 dakika sonra işlemci fanı tam kapasite zorlanarak çalışmaya başladı ve 20 saniye çalıştıktan sonra(sadece fan çalıştı pc açılmadı) kapandı. Birkaç kez daha denedim, recovery modu dahil hiçbir t
Sadece 1 saat önce okulda çalışıyordu, okuldan geldim evde şarja taktım açmaya çalışırken tepki vermedi. 1 dakika sonra işlemci fanı tam kapasite zorlanarak çalışmaya başladı ve 20 saniye çalıştıktan sonra(sadece fan çalıştı pc açılmadı) kapandı. Birkaç kez daha denedim, recovery modu dahil hiçbir tepki alamadım. Şu anda sadece fan çalışıyor, kapatmıyor kendini ama bilgisayarda hiçbir tepki yok. İşin kötü yanı bitirme tezimin bu iki haftaki kısmının yedeğini almamıstım henüz. Ne yapabilirim? işlemcinin uçmuş olma ihtimali var mı?
biosa girmeyi denedin mi? del tuşudur genelde. Giremiyorsan eğer bir şeylerin kızarmış olması olasılığı yüksek.

Ne yapacaksın peki? cihazın harddiskini söküp başka bilgisayara takıp doc dosyanı kurtacaksın. Bundan sonra da onedrive ya da google drive kullanacaksın.

ps: içine harddisk takılan cihazların fiyatı 40 tl civarıdır. Direkt external yapar hdd yi..
Saygılarımla.

binder.


binder dandet
(15.10.18)
öncelikle önemli verileri yedeklemeyi atlamayın. muhtemelen hdd/ssd sağlamdır ama kesin bişey söylenemez. hangi donanımdan kaynaklı nasıl bi hata olduğuna bağlı. voltaj regulasyonunda sıkıntı olduysa da hddye yüksek voltaj verdiyse mesela sıkıntı olabilir. ama düşük ihtimal bu. yine de yerinde olsam hdd/ssd kolay çıkarılacak gibiyse çıkarıp başka bi bilgisayardan verileri yedeklerdim en kısa sürede. masaüstü varsa zaten sata kablolarını takar hddyi açarsın ek cihaz da gerekmez.

bios ekranına da gelemiyorsan ya donanımsaldır ya biosunda sorun vardır. bios bozulduysa(bios güncelleme yaparken sorun çıkmadıysa düşük ihtimal yine) anakart çöp olabilir. ama bios pilini çıkararak sıfırlayıp açmayı da deneyebilirsin. masaüstünde oc yaparken ram frekansını ve timingleri çok zorlayınca bazen biosa da ulaşamadığım oluyordu.

durduk yere bios güncellemeden ve oc yapmadan böyle olması garip ama neyse geçmiş olsun.


konetsu
(15.10.18)
Ekrana hiçbir şey gelmiyor, bios ekranına ulaşamıyorum. Drive kullanıyorum ama 1 aydır evimde internet olmadığı için otomatik yedekleme kapalıydı haliyle. Durduk yere olması canımı sıktı, okulda da zaten güç tasarrufu modundaydı şarjım bitmesin diye, işlemciyi hiçbir şekilde isteyerek zorlamadım yani. Teşekkürler.


Güncelleme : sinirlenip iki tane vurdum sertçe, düzeldi. Şiddet her kapıyı açıyor cidden, saygılar.


olanlar hayra alamet değil yedeklerini al laptop garanti vs bittiyse içini açıp ram girişleri ve hdd girişlerini kontrol et gevşeme olabilir. vurunca düzelen bir şey ise muhtemelen gevşeyen bir giriş vs vardır.


kureseltikinma
(16.10.18)
(3)

İş bankası chp hisseleri

Yasal olarak kılıfına uydurup el koyabilirler mi cidden yoksa goygoydan ibaret mi?
Yasal olarak kılıfına uydurup el koyabilirler mi cidden yoksa goygoydan ibaret mi?
Yapılamaz denip de yapılamayan ne kaldı? Olsa şaşırır mıyız?


yasanın kendisini kılıfını uydurup s.ktikleri için,
herşeyi yasal kılıfına uydurabilirler.


bildiğim kadarıyla kimse el koymuyor, hazineye devrediliyor. hazine, akp hazinesi değil Türkiye Cumhuriyeti'nin hazinesi.


cowboy
(13.10.18)
(4)

imgur

Neye dayatılarak engellendi, tam olarak hangi sebepten?
Neye dayatılarak engellendi, tam olarak hangi sebepten?
Pornografik içerik nedeniyle.


angelus
(12.10.18)
Savcı Mehmet kiraz suikastı sonrası engellendi diye hatırlıyorum. Pornoysa tumblr kapalı olurdu.


catch the arrow
(12.10.18)
Aynı sebepten hizliresim’e, eksiup’a herkese açık pornografik içerik yükleyerek de kapattırabilirim öyleyse değil mi? Ya da twitter’a.

Şaka gibi ama şaşırmadım.


Takarlarsa eğer pornografik içerik olmasa da erişimini engellerler, zaten dönem dönem yapılıyor bu, Wiki falan var mesela. Imgur'a bi nedenle takmışlardır engellemişler, pornografik içerik bahane.


angelus
(12.10.18)
(2)

tek çiviye asabileceğim duvar rafı?

İkinciyi çakmak istemiyorum. Tek çiviyle tam ortasından saat gibi asıp ıvır zıvır koyabileceğim bir duvar rafı var mı? bu ipli olanlar nasıl ?
İkinciyi çakmak istemiyorum. Tek çiviyle tam ortasından saat gibi asıp ıvır zıvır koyabileceğim bir duvar rafı var mı? bu ipli olanlar nasıl ?
sunu deneyin:
1. bir adet civiyi duvara cakin
2. rafin iki ucuna sabitlediginiz ipi (rafin uzunlugunun 3-4 kati uzunlugunda olsun) ikizkenar olacak sekilde civiye gecirin
3. rafin iki ucuna, raf ile duvar arasina blue-tack, iki tarafli bant, veya sakiz! vs gibi saglam bir madde yapistirarak yeirnden oynamasini engelleyin
4. test edip onaylayin


parcxerox
(11.10.18)
bir de bunlara goz atin...

craftcoral.com

bazisi iki civi gerektiriyor ama aralarinda benim yukarida verdigim fikre benzeyen hatta daha da estetik olanlar da var.


parcxerox
(11.10.18)
(6)

Büyük köpek korkusu

Büyük ve çete halinde gezen köpeklerden ciddi anlamda korkuyorum. Eskiden 2-3 kez bir tanesi pitbull olmak üzere köpek saldırısına maruz kaldım ve artık fobi oluştu. Normal köpeklerle sorunum yok ama çevremde birçok kangal kırması sokak köpeği çeteleri var. Uysal da değiller pek.Bu korkuyu nasıl yen
Büyük ve çete halinde gezen köpeklerden ciddi anlamda korkuyorum. Eskiden 2-3 kez bir tanesi pitbull olmak üzere köpek saldırısına maruz kaldım ve artık fobi oluştu. Normal köpeklerle sorunum yok ama çevremde birçok kangal kırması sokak köpeği çeteleri var. Uysal da değiller pek.

Bu korkuyu nasıl yenebilirim, psikolojik tedavi almam şart mı? Köpek tek olunca sorun etmiyorum ama 2’den fazla köpek bir araya gelince gözleri dönüyor bunların yahu, karakterleri değişiveriyor.

Yüzleşeceksin falan diyecek varsa hiç yormasınlar kendilerini.
onlardan korkuyorsun ve farkındalar. bir kaç kez mama ver istersen, elinle gidip beslersen bir şey yapacaklarını sanmıyorum, daha sonra sana alışacaklardır.

edit: hayvanlara sakın biber gazı falan sıkma, eğer mama verirsen elinle beslersen seni çok seveceklerdir.


biber gazı taşı.

bir de böyle durumlarda kademeli alıştırma mı ney uygulanıyor. önce yavru köpek gösterip sevdiriyorlar sonra daha büyüğü sonra daha büyüğü... ama bence sokak köpeklerinden korkmak çok da garip değil. başıboş sürü halinde etçil tehlikeler. hiçbir gelişmiş ülkede örneği yok.

edit: sakın yemek verirken sevmek gibi bir hata yapma. en uysalı bile saldırıya geçer.


ya ben lan neyse
(10.10.18)
Şu internette gezinen yemek yerken yaklaşılınca saldıran köpek videosundan sonra “mama vereni severler” algısı da yıkıldı tamamen bende. Kaldı ki besleyecek kadar yakınlaşabileceğimi sanmıyorum.

Biber gazı da zalimce değil mi yahu, ayrıca yasal olarak edinip taşıyabileceğimi sanmıyorum.


biber gazını durduk yere sıkmayacaksın. saldırı ihtimaline karşı kendini güvende hissettirir. sanırım yasal değil. ama biber gazı taşıdığı için ceza alanı görmedim. 20 liraya satılıyor birçok yerde. sana da al diyemem ama "ben" olsam taşırdım.

bu arada sahibi olsan yemek verirken saldırıyor bu hayvanlar. eskişehir'de kendilerine sürekli yemek getiren kadını parçalamışlardı. hayvan bu, minneti falan da bir yere kadar. sürü hayvanı bir de. dünyada en çok insan öldüren hayvanlardan biridir köpek.


ya ben lan neyse
(10.10.18)
Özgüven meselesi elde silahla olmuyor maalesef ya. 65 kilo adamın, omzu belini geçen bir çoban köpeği ile başa çıkabileceğini sanmıyorum kısaca, istersem tam techizat gezeyim. Kaldı ki hayvana zarar vermek istediğim en son şey, istediğim tek şey korkumu yenebilmek. Nihayetinde birkaç saniyelik kovalama dışında bir vakaya denk gelmedim mahallede ama korku işte.


korkunu yenmek istiyorsan psikolojik destek alacaksın hocam. ya da bol bol yavru tatlı köpek videoları izleyeceksin. sahibini yıllar sonra gören köpek görüntülerine bakacaksın. sahibinin mezarını her gün ziyaret eden köpek var youtube'da. onları görünce insan biraz daha ısınıyor köpeklere. ama sürü halinde gezen büyük köpekleri görünce herkes tedirgin olur. normal bu.


ya ben lan neyse
(10.10.18)
(5)

Belediye sms aboneliğinden çıkılamıyor mu

Muratpaşa bld, Büyükşehir Belediyesi ve Ümit Uysal’dan her gün yığınla sms gereksiz sms geliyor. Sonlarında sms iptal kodu da yok, numara olmadığından engelleyemiyorum da. Herhangi bir siyasi parti üyesi değilim, sandık müşahitliğim yok, herhangi bir belediye kursuna kayıt olmadım. Yani isteyerek ve
Muratpaşa bld, Büyükşehir Belediyesi ve Ümit Uysal’dan her gün yığınla sms gereksiz sms geliyor. Sonlarında sms iptal kodu da yok, numara olmadığından engelleyemiyorum da.

Herhangi bir siyasi parti üyesi değilim, sandık müşahitliğim yok, herhangi bir belediye kursuna kayıt olmadım. Yani isteyerek veya istemeyerek “sms almayı onaylıyorum” diye bir abonelik yapmadım asla. Böyle böyle darlamaya hakları var mı sırf orada ikamet ediyorum diye belediyelerin?

Nasıl iptal edebilirim sms aboneliklerini?
muratpaşa belediyesi hiçbir iş yapmayan, chp'nin garanti bellediği çantada keklik bir belediye olduğu için işiniz zor. ümit uysal'ın özel kalemini arayıp ona tembih etmeden sizi spam listesinden silmezler.

eksisozluk.com


maresalx
(09.10.18)
@cesario, maalesef yok çünkü numara yok ortada. Teşekkürler yine de.

@maresalx, büyükşehir de aynı sıklıkta sms atıyor, kaldı ki ümit uysal’ın hizmetlerini taktir ediyorum, siyaset yapmayalım.


Belediyelerin iletisim ve bilgi edinme hakki kisimlari oluyor sitelerinde. Tc kimlik no ve telefon numaram ile sildirmistim kendi belediyemden.


ykyt
(09.10.18)
her telefonda bu özellik var mı bilmiyorum da numara engellenemiyorsa anahtar kelime ile spam listesine ekliyorum. bu şekilde kurtulma şansı var.
şöyle teknoseyir.com


benim de en çok kullandığım şey anahtar kelime özelliği. benim telefonda kendiliğinden var o özellik ama eğer sizinkinde yoksa markette birkaç mblık apklar işinizi görür.


(1)

outlook posta

odaklanmış ve diğer sekmelerini neye göre ayırıyor? bir de sizde de gmail'den kat kat daha yavaş bir site mi ?
odaklanmış ve diğer sekmelerini neye göre ayırıyor?

bir de sizde de gmail'den kat kat daha yavaş bir site mi ?
Kurumsal mailleri diğere atıyor bende. Ama bir sefer kişisel bir mail hesabından geleni de diğere attı. Ama kitapyurdundan vs gelerek sürekli odaklanmış klasöre atıyor.


(8)

kedim eve sürekli fare getiriyor

illallah ettim artık hava soğuk olunca kıyamıyorum da balkondan içeri almayayım ama bir geliyorum salonun ortasında fare var iğrenç. bu sorunun çözümü yok mu? balkondan içeri almayayım desem balkonu biz de kullanıyoruz ve içeri giremeyince balkon kapısının önüne bırakıp gidiyor fareleri.
illallah ettim artık hava soğuk olunca kıyamıyorum da balkondan içeri almayayım ama bir geliyorum salonun ortasında fare var iğrenç.

bu sorunun çözümü yok mu? balkondan içeri almayayım desem balkonu biz de kullanıyoruz ve içeri giremeyince balkon kapısının önüne bırakıp gidiyor fareleri.
o neredeyse tüm kedilerde olan bişi, avcılık yeteneğini göstermek ve takdir almak için size sunduğu bir hediye aslında o. maalesef önüne geçilmesi pek mümkün değil.


ender89
(06.10.18)
@ender89 kızıyorum o gece eve girmeme cezası veriyorum ama anlamıyor galiba di mi benim salak kedim :s

bir de ilginçtir ki burnunun ucuna da konsa böceklere ve kelebeklere dokunmuyor.


Sen avlananıyorsun ya sana yardım etmeye çalışıyor
Bir süre sonra pır yaralı yarı canlı getirip senin avlanmanı öğretmeye çalışacak.
Balkona iyibir yuva yap ve eve alma ciddi hastalık kapabilirsin. Çok çok sağlıksız yaptığın şey.
Hem ev hem sokak kedisi diye bir şey yok. Sen onu seviyorsun o çöplere giriyor fare avlıyor. Sonra mutfak tezgahına çıkıyor mesela. Evde iki kedisi olan insan olarak asla olmaz diyorum


fasulyek
(06.10.18)
Yahu ne kediler var! Bizimkiler ancak kuru yaprak getiriyor :)


msb
(06.10.18)
@fasulyek

parazit ilaçları yapıldı ama haklısınız dışarı çıkan kediyi koruyabileceklerini sanmıyorum. ama gönül istemiyor işte dışarıda bırakmak.

@mb, kedinin kibarı da başka oluyor, yerim.


kediler seni beceriksiz avlanamayan büyük bi kedi gibi gördüğü için getiriyomuş. kedinin gözünde biraz daha vahşi atarlı bi izlenim yaratmaya çalış şdskfsşlfs.


yuto
(06.10.18)
Yuto hahahahhaa
Kesinlikle haklı
Dışarı çıkartmayı bırak o zaman gerçekten
Kuduz olan insanlar var bu şekilde
Şeçim yap ya balkon ya ev kedisi ikisi birden olmaz
Birlikte uyuyorsun bir de değil mi?


fasulyek
(06.10.18)
Patisine kurban olduğum hediye getiriyor, bazi nankörler kıymetini bilmiyor. Ahahahahaha :)


(1)

yeni askerlik sisteminde yedek subaylık

nasıl olacak şimdi ? avantajları kayıp mı olmuştur?
nasıl olacak şimdi ? avantajları kayıp mı olmuştur?
yeni sistemi tayyip erdoğan dışında kimse bilmiyor ki. senelerdir dedikodular konuşulur uzayacak, kısalacak, bilmem ne olacak diye değişen bir şey yok. 1 yıl sonra mı olur 10 yıl sonra mı, olursa ne olur bilinmiyor. bir gün değişirse konuşuruz. şimdi ne desek boş.


Neill
(04.10.18)
(2)

nolan'dan sonra hangi batman ?

sadece nolan üçlemesini izledim. hangilerini izlemeliyim sonrasında ? dc evrenini biliyorum kronolojik sıra vs varsa önemli değil. bu üçleme kadar güzel olsun yeter. animasyon da olur.batman v supermansuicide squadbunlar da izlendi ekstra.kötü adamı hayranlık uyandıracak kadar zeki olsun.
sadece nolan üçlemesini izledim. hangilerini izlemeliyim sonrasında ? dc evrenini biliyorum kronolojik sıra vs varsa önemli değil. bu üçleme kadar güzel olsun yeter.

animasyon da olur.

batman v superman
suicide squad

bunlar da izlendi ekstra.

kötü adamı hayranlık uyandıracak kadar zeki olsun.
bu üçleme kadar güzel bir batman serisi yok. batman ile ilgili önerebileceğim izlemediysen şunlar var:

- batman animated series
- batman (1989)
- the killing joke
- batman: the lego movie


Batman the dark knight 1 ve 2
Son of batman
Red hood

Bunlar kesinlikle ama kesinlikle izlenmesi gereken şeyler


kablelvuku
(04.10.18)
(5)

Tez/makale/akademik kitap

Lara ücretsiz erişebileceğim legal/illegal siteleri önerir misiniz? Türkçe kaynakları zengin olursa tadından yenmez. Mühendislik, sinyal işleme üzerine şeyler gerekiyor.
Lara ücretsiz erişebileceğim legal/illegal siteleri önerir misiniz? Türkçe kaynakları zengin olursa tadından yenmez.

Mühendislik, sinyal işleme üzerine şeyler gerekiyor.
şurda bazı legal linkler var
ingilizcerevizyon.home.blog


acetaminophen
(02.10.18)
Makale icin arxiv.org


superfluid
(02.10.18)
Ağababasıdır bu işin gen.lib.rus.ec


candanag
(02.10.18)
Sci-hub
Booksee


curukturpkokusu
(02.10.18)
türkçe tezler için yök tez veritabanı.


(1)

Taşınabilir internet ?

Evimde herhangi bir internet altyapısı yok ve uçuk kurulum bedelleri istiyor firmalar. Geçici bir çözüm olarak vınn, jet gibi taşınabilir modem kullanmayı düşünüyorum. En uygun hangisidir bu taşınabilir wi-fi’lardan? Halihazırda tt müşterisiyim kampanyası vs. varsa.
Evimde herhangi bir internet altyapısı yok ve uçuk kurulum bedelleri istiyor firmalar. Geçici bir çözüm olarak vınn, jet gibi taşınabilir modem kullanmayı düşünüyorum. En uygun hangisidir bu taşınabilir wi-fi’lardan? Halihazırda tt müşterisiyim kampanyası vs. varsa.
Ben turkcell'in 4.5 vınn wifi cihazını kullanıyorum. Alttaki linkte kampanya detayları mevcut. Yalnız indirimli kampanyadan faydalanabilmek için adresinizde, altyapı olmalı,boş port olmamalı. Bu şartlar sağladığı takdirde indirim kodu alınarak fayadalınabiliyor. Detaylar vereceğim linkte. Ben cihazdan ve internet hızından fazlasıyla memnunum.

indirimli kampanya;

m.turkcell.com.tr

aynı özellikli indirimsiz internet;

m.turkcell.com.tr


denhia
(02.10.18)
(7)

sokak hayvanı tarafından aldatılmak

Hiç başınıza geldi mi bu durum? Balkona tırmanmış gelmişti 3 gündür ben yemiyorum ona yediriyorum koynumda yatırıyorum bugün kıymalı börek vermiştim 5 parça bir parçasını yememiş baktım nerede diye komşunun balkonunda kapıyı açması için miyavlıyorken gördüm. Zoruna gidiyor insanın yahu. Ne istedin d
Hiç başınıza geldi mi bu durum? Balkona tırmanmış gelmişti 3 gündür ben yemiyorum ona yediriyorum koynumda yatırıyorum bugün kıymalı börek vermiştim 5 parça bir parçasını yememiş baktım nerede diye komşunun balkonunda kapıyı açması için miyavlıyorken gördüm. Zoruna gidiyor insanın yahu. Ne istedin de vermedim...
Şu göçebe yaşamdan kurtuldugum an bir köpüs evlat edinecegim zaten.


Ya bizim kedilerin baska isimleri oldugunu ogrendik biz.
Dogal olarak bu isimleri koyan kisiler de son derece bakiyorlarmis bunlara, biz de ozeliz sandiydik.


muti
(29.09.18)
Kedi kedilik yapmış, şaşırtıcı bir olay değil.


signore
(29.09.18)
E bildiğiniz kedi bu :) Köpek adamı olun benim gibi :p


farabi
(29.09.18)
Nankor kedi diye bosuna dememisler.


stavro
(29.09.18)
Çok güldüm=) benzerini ben kedime yaşatmıştım, bana küsmüştü. www.eksiduyuru.com
O zamandan beri hepsini beslediğim için sitenin tüm kedileri beni gördü mü koşar gelir. Ayrıca kedi de sadıktır ve unutmaz! sadece midesini herşeyden önce düşünür, verdiğiniz mamayla doymamış ekmeğinin peşinden koşmuş, mama verin tekrar gelir, suç onun değil yani=) ha bu arada evi şaşırmış da olabilir, Bıcırık özellikle kafaya darbe(pati) aldığında bizim ev diye arada arkadaki bloğa gidiyor.


mslny
(29.09.18)
(5)

4.5g sorusu

Evimde 4.5g çekmiyor. Yani şöyle, lte ve çekim seviyesi 1/4 ancak bir videoyu 144p bile oynatırken takılma sorunları yaşıyor. Ben bu mereti 3g’ye alınca 2/4 diş oluyor ama gözle görülür bir değişiklik farketmedim henüz. 1/4 4.5g mi 2/4 3.5g mi daha iyidir? Bunu türk telekom baz istasyonu bıçaklamada
Evimde 4.5g çekmiyor. Yani şöyle, lte ve çekim seviyesi 1/4 ancak bir videoyu 144p bile oynatırken takılma sorunları yaşıyor. Ben bu mereti 3g’ye alınca 2/4 diş oluyor ama gözle görülür bir değişiklik farketmedim henüz.

1/4 4.5g mi 2/4 3.5g mi daha iyidir?

Bunu türk telekom baz istasyonu bıçaklamadan çözmenin bir yolu yoktur değil mi?
telefona speedtest programını indir. 4g ve 3g de hız testleri yap hangisi daha iyiyse onunla kullanırsın. ancak telefon ne kadar az diş çekerse o kadar pil yer haberin olsun


mr.goodcat
(29.09.18)
@mr.goodcat speedteste ne hikmetse 7-8 mbps alıyorum, tam çeken yerde 25-30 alıyordum ama 7-8 bile benim için bir nimet şu anda. Ama hız testinde gösterdiği performansı kıçıkırık bir fotoğrafı 10 saniyede yüklemeye çalışırken gösteremiyor. Anlam veremedim.


Böyle sorun yaşayan birkaç arkadaşımın farklı zamanlarda operatörü arayıp sorunu dile getirerek çözebildiğine birinci elden şahidim. Bir şansınızı deneyin derim ben.


gonion
(29.09.18)
Bu "evimde telefon çekmiyor" diye operatöre sitem edenlere bayılıyorum. Arayıp şikayetini dile getirdin mi diye sorduğumda neredeyse herkes "aramam mı gerekiyor?" diyor. Radyo sinyali sahadaki birçok şeyden etiklenebiliyor. Operatörler drive test yaparak sinyal kalitesini düzenli olarak takip de etseler sürekli değişen şehir ortamından dolayı alabildiğiniz sinyal seviyeleri çeşitli nedenlerden dolayı azalabiliyor. Böyle bir sorun varsa türk telekom'u arayıp sorununuzu dile getirin. Sorun hemen giderilmese dahi isteğinizi işlem sırasına alırlar ve mutlaka bir çözüm sunarlar.


synesthesia
(29.09.18)
son durum : operatör arandı. internet ayarlarını sıfırlayın güncelleme göndereceğim kapatıp açın cihazı dedi. bir değişiklik olmadı.


(7)

Bim a101 kasiyerleri

Bu insanlar çalıştıkları süre boyunca oturmamaya zorlanıyorlar mı? Bir oturak vermek çok mu zor bu insanlara merak ediyorum. Kötülük dışında özel bir nedeni var mı acaba?
Bu insanlar çalıştıkları süre boyunca oturmamaya zorlanıyorlar mı? Bir oturak vermek çok mu zor bu insanlara merak ediyorum. Kötülük dışında özel bir nedeni var mı acaba?
A101’de üniversite dönemimde çalışmıştım. Molalarda bile oturmaya vakit olmuyordu. Yapılacak iş çok personel az olunca mecburen ayakta geçiyor mesai.


+1
Orada iş bitmez, oturmak lükstür.


zxcd
(26.09.18)
hakkaten ne zaman görsem bi koşuşturmaca içindeler, oturmaya fırsatları yok ki, her yer sandalye olsa ne olur?


killerbee
(26.09.18)
Sorunun sahibi şunu sormak istemiş;

"Kasada işlem yaptıkları sürece neden oturmuyorlar?"

Migros, carrefour, happy ve bir çok yerel zincir marketlerde kasiyerler oturuyor. Bu işlerini yapmaya da engel değil, hakkaten bim a101 ve şok'ta neden oturmuyorlar?


John Bloor
(27.09.18)
müşteri yokken çalışmaya devam etsinler diyedir.


hasmetizm 2046
(27.09.18)
@john bloor evet sorum buydu tam olarak.


bir yere sandalye koyarsan o personel orada oturur kalır. bunu önlemek için de sürekli ayakta tutuyorlar.

bir de oturan insan ne kadar yorulduğunu fark eder. bunu da istemiyorlar. sürekli çalışsın, sürekli iş yapsın istiyorlar.


babilbaligi
(27.09.18)
(1)

itunes

Windows icin itunes’un indirdikten sonraki bütün güncellemeler ile birlikte boyutu ne kadar? Mobil veriden indirmem gerekiyor da kurduktan sonra karşıma devasa bir güncelleme çıksın istemiyorum.
Windows icin itunes’un indirdikten sonraki bütün güncellemeler ile birlikte boyutu ne kadar? Mobil veriden indirmem gerekiyor da kurduktan sonra karşıma devasa bir güncelleme çıksın istemiyorum.
260 mb itunes. 3,5 gb tel güncellemesi


paudi
(23.09.18)
(14)

Belediye başkanısınız

Büyük orta küçük hayalinize göre bir şehrin, ilçenin belediye başkanısınız. Kaynaklarınız sınırsız gibi ama tabi ki şehrin ortasına bir central park yapabilecek kadar da değil ve üzerinizde onu yap şunu yapma diye direten bir otorite yok. İpler sizin elinizde. İlk icraatiniz ne olurdu? Bulundugunuz
Büyük orta küçük hayalinize göre bir şehrin, ilçenin belediye başkanısınız. Kaynaklarınız sınırsız gibi ama tabi ki şehrin ortasına bir central park yapabilecek kadar da değil ve üzerinizde onu yap şunu yapma diye direten bir otorite yok. İpler sizin elinizde. İlk icraatiniz ne olurdu? Bulundugunuz ilceden de yürüyebilirsiniz.
Egitim oglu egitim. Milleti her konuda egitirdim ucretsiz etkinlikler duzenleyerek. bu egitimlere katilimi arttirmak icin cesitli tesvik projeleri de gelistirirdim. Sosyal alanlari arttirirdim, insanlari evlerinden cikarmaya disarida tutmaya calisirdim. Sosyallessinler eve kapanmasinlar. "Nasil yapican olum" deme, oturup dusunursen kafa patlatirsan her seyin bir yolu bulunuyor.


stavro
(20.09.18)
halkı bilinçlendirme amaçlı seminerler, sağlıklı yaşama teşvik edici aktivite ve etkinliklerle kültürel aktiviteler, eşzamanlı olarak yol/altyapı ve hastane çalışmaları...


olutaklidi
(20.09.18)
Eğitim falan garanti de ben onlar hallolmuş gibi konuşayım. Metro fazla gereksiz o yüzden sahil boyu tramvay hattı kurardım. İnşaatlara belli standartlar getirirdim(dış cephe, peyzaj falan).


Benimkinin bir örneği halihazırda Tunceli Ovacık ilçesinde yapılıyor.


şehre tramvay hattı kurarım kesinlikle. Otobüs gereksiz masraflı.


biravekahve
(20.09.18)
her yere bisiklet yolları yapardım, bisiklet park alanları kurardım, ilçeyi her noktasına bisikletle gidilecek şekilde tasarlardım, bisikleti teşvik ederdim. bisiklet.


sir gawain
(20.09.18)
araçlara ilçede 30 km hızı aşmayacakları kesin bir kural koyardım.


karlmarx
(20.09.18)
bulunduğum ilde yollar çok kötü olduğu için olsa gerek, tüm yolları ve ara sokakları -tekrar kazılmayacak şekilde düzgün bir altyapı oluşturduktan sonra- asfaltlardım. :))


joooper
(21.09.18)
1. Sokağa çöp, izmarit atanlara ceza yazabilecek teşkilat kurardım.
2. Yemekle ilgili tüm işyerlerine sıkı takip. Eldiven, bone kullanmayana ceza. Hala sigara içtiği eliyle yemek yapan leş lokantalar varsa afişe ederdim.
3. Açık havada sigara içme yasağı getirirdim.
4. Yazılan cezaları büyük çaplı geri dönüşüm bölgesi kurmak üzere kullanırdım.
5. Belediye içinde yolsuzluk, hırsızlık yapan varsa mutlaka işten atarım.
6. Mutlaka ağaçlandırma çalışmaları yapar, büyük parklar kurar, bu parklarda festivaller yaptırırdım.
7. Tüm sokak hayvanlarını kısırlaştırırım, barınakları içinde insan yaşatacak kadar güzelleştirirdim. Canlı hayvan satışı yapan petshopları yıldırırdım. Kapattıramıyorsam bile mutlaka her gün belediye anonsundan satın alma sahiplen diye anons yaptırırdım.
8. Tüm bu eylemleri gösteren bilboard vb aygıtları kullanırdım. Mesela temiz restoranları överdim.
9. Mutlaka kadın pazarları, üretim merkezleri kurup kadınları hayata sokardım.
10. Çocuk işçi çalıştıranlara yasal kovuşturma.


rakicandir
(21.09.18)
Türkiye'nin en iyi anaokulu öğretmenlerini işe alır belediye kreşi kurarım.

okullara kütüphane, kitap, bilgisayar, deney setleri falan yağdırırım. öğretmenlerin ilçedeki bütün sorunlarını çözerim, gerekirse lojman yaparım. iyi okul kazanan olursa, burs veririm.

büyük şehirlerde öküzoğlu tanıtım günleri düzenler esnafa satış yaptırırım.

ulaşımı suyu bedava yaparım.

şehrin ortasına dev gibi orman yaparım, bisiklet yolu döşerim. nehir varsa ıslah eder insanların yüzmesine uygun hale getiririm.


babilbaligi
(21.09.18)
Belediyeye ait tüm arazileri ağaçlandırırdım. Sonra da çitle çevirirdim. Çınar ağaçları... Her yere çınar ağacı dikerdim.


monogram
(21.09.18)
İlk önce halkı gezmek lazım. Gidip kahveleri, evleri, sokakları arşınlayıp halkın kendisine soracaksınız. "Ne derdin var, belediyeden ne istiyorsun?".

Ben olsam en kötü mahalleden başlamak üzere, karış karış gezerdim. En acilinden ve yapılabileceklerden başlar, sorunları çözerdim. Sonra güzelleştirmeler yapılır.


.


Rakicandir o kadar güzel yazmış ki. Onun dediklerinin aynısını yapardım


büyükşehirdeysem ilk icraatim daha çok yeşil yerler yapmak olurdu. beton yığınından bıktık.


Neill
(21.09.18)
(5)

Notebook önerisi

Kuzenim için, bilgisayar oyunu oynamayan ve okulunda çizim programları kullanılmayan birisi. Dizi, film gibi işler için kullanabileceği (oyun oynamayan kız profili) uzun ömürlü bir notebook önerir misiniz ?Bütçe 2-4 bin.
Kuzenim için, bilgisayar oyunu oynamayan ve okulunda çizim programları kullanılmayan birisi. Dizi, film gibi işler için kullanabileceği (oyun oynamayan kız profili) uzun ömürlü bir notebook önerir misiniz ?

Bütçe 2-4 bin.
ikinci el macbook.


kimlanbu
(18.09.18)
ssd li
8 gb ram li
i5 islemcili herhangi bir laptop olur
hp almayın
lenovo ya da asus
hepsi burada da aratın

mac e gerek yok ekstra para


kingcyrax
(18.09.18)
2. el macbook. 3-4 arası iyi bir tane bulursunuz en az 3-4 yıl da rahat götürür.


golgi aygıtı
(18.09.18)
www.hepsiburada.com

dizi film icin fazla aslibda ama uzun ömürlü olsun denildigi ve bütçe 4 bin oldugu için bunda indirim varken iyi seçenek.

tek problem içinde windows 10 yok, olsaydı daha da pahali olurdu. bilen birine verin, yoksa köşedeki bilgisayarcıya 3-5 bişey atın 1 saate yuklesin.


Neill
(18.09.18)
bu guzel hem full hd


kingcyrax
(18.09.18)
(2)

ios 12 ve 6 plus 64gb

güncelleyeyim mi?11.2.6 kullanıyorum uzun zamandır erteliyordum güncellemeyi.
güncelleyeyim mi?

11.2.6 kullanıyorum uzun zamandır erteliyordum güncellemeyi.
Güncelleme. İos 6’ya dön hatta


Delay Fuze
(17.09.18)
Güncelle. Ios 12 performans artışı getiriyoe. Arkadaş iphone 6'ya yükledi çok memnun kaldı.


signore
(17.09.18)
(3)

Size ait aktif bir öğrencilik bilgisi bulunamadı

aynı sorun yaşayan var mı ? öğrenci belgesi almam gerekiyor ancak e-devletten alamıyorum.
aynı sorun yaşayan var mı ? öğrenci belgesi almam gerekiyor ancak e-devletten alamıyorum.
kayıt yenileme işlemi yapılmadığından böyle bir uyarı alıyor olabilirsiniz.


manuel kayıt yenileme işlemi yok okulumda. ders seçimi var yarın seçimden sonra düzelir desek 1 ay önce vardı yaz tatiliydi o zaman da, puf olmuş.


yarın öğrenci işlerini ara. yöksisden güncellesinler kaydını. 10 saniyede düşüyor sisteme


westblack
(16.09.18)
(1)

6/9 görme keskinliği

en az 6/9 görme keskinliği ne demek oluyor?
en az 6/9 görme keskinliği ne demek oluyor?
Amerika'da 20/20 diyorlar. Yani 20 feet mesafeden okuması gereken yazıyı, 20 feet'ten okuyabiliyorsan 20/20. 10 feet'ten okuyabiliyorsan 10/20. Onun gibi bir şeydir. 6 metre / 9 metre gibi...


malheiros
(15.09.18)
(3)

türk malları krizden ithal mallar kadar etkileniyor mu ?

bugün sırt çantalarına bakıyordum mağazada. markasını unuttuğum gayet şık tasarımlı bir ithal çanta 120 tl, etiketine kocaman türk malı!!! yazdıkları tasarımı berbat ve kullanışsız bir çanta ise 110 tl. 2. çantanın 1. çantadan daha kaliteli olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. bu nedir, üretici için ih
bugün sırt çantalarına bakıyordum mağazada. markasını unuttuğum gayet şık tasarımlı bir ithal çanta 120 tl, etiketine kocaman türk malı!!! yazdıkları tasarımı berbat ve kullanışsız bir çanta ise 110 tl. 2. çantanın 1. çantadan daha kaliteli olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. bu nedir, üretici için ihtiyaç mıdır çakallık mıdır ?

mekan carrefoursa
şahsen bazı şeyler için bazı şeylerden vazgecilmesi gerektigini dusunuyorum. Bu durumda da bu kalite ve kullanışlılık.

nereye kadar ithal kullanacağız?

soruna cevap vermemişim: üreticinin teknolojisi ona yetmiş diye dusunuyorum


binder dandet
(15.09.18)
Sadec kaziklama amacli, dun bir spor magazasinin outlet'ine gittim. The North Face iclik etiketinde 167 lira yaziyordu, ihtiyacim da vardi sevinerek kasaya gittim. Urun kasada 350 lira gorundu. Yani dolar 3 lirayken aldiklari urune yuzde 100 zam yapmislar! 350 liraya iclik falan almam! O urun magazada durmaya devam edecek.

Eger bana o urunu eski fiyattan satsalardi gelir elde edeceklerdi, o gelirle dolara karsi ellerinde guc olacakti. Simdi dolar yuksek ve ellerinde satilmayan mallari var.


Traveller
(15.09.18)
@darkrocq

Sorum o zaten. Direkt dolar ile ithal edilen bir ürün ile daha kalitesiz, hammaddesi ithal (ki ithal oldugunu dusunmuyorum hadi olsun) bir ürün sırf tedarikçiler ve benzin, elektrik zammı yüzünden ithalle aynı maliyete sahip olabilir mi?


(6)

yalama olmuş minik vida

Telefonun önemli bir parçasını değiştirmem gerekiyor(önemli olmasa kırıp atacağım yenisini takmak için) ancak 1 tane küçük yıldız vida yalama olmuş herhangi bir boyutta saatçi tornavidası ile açmayı beceremedim. Sinir olup olduğu gibi geri kapattım telefonu. Diğer parçaların üstünde oldugu icin de b
Telefonun önemli bir parçasını değiştirmem gerekiyor(önemli olmasa kırıp atacağım yenisini takmak için) ancak 1 tane küçük yıldız vida yalama olmuş herhangi bir boyutta saatçi tornavidası ile açmayı beceremedim. Sinir olup olduğu gibi geri kapattım telefonu. Diğer parçaların üstünde oldugu icin de bastırıp zorlamak istemiyorum çok fazla. Büyük vidaların açılma tekniklerini biliyorum ama böyle minnak bir vidayı nasıl sökebilirim ? önerilere açığım.
Tornavida diş tutmuyorsa vidanin üzerine strec film gibi bir şey koyun onun üzerinden Tornavida ile açmayı deneyin


kisa
(12.09.18)
denedim işe yaramadı maalesef, teşekkürler.


streç film deyince aklıma alüminyum folyo geldi belki işe yarar :/


westblack
(12.09.18)
alüminyum folyo çok kalın gelir iphone'un icerisindeki vidaları biliyorsanız aşırı küçükler sinir bozucu :/ . teşekkürler yine de.


Normal vidalarda demir testeresiyle üstüne düz bir çentik atılır, düz tornavidayla açılır. Onu ancak yankeskiyle, kargaburunla tutabilirsen çevirebilirsin.

Bir de böyle üstüne lastik koyup dene diyorlar ama bilemiyorum.

goo.gl


yirmisantim
(12.09.18)
maalesef. telefoncuya bayılacağız bir miktar gibi görünüyor...

teşekkürler.


(2)

mobil duyuru

masaüstü görünümüne geçtim ekteki fotoyu görebilmek için, şimdi dönemiyorum mobil versiyona. çıkarın beni burdan... lütfen.
masaüstü görünümüne geçtim ekteki fotoyu görebilmek için, şimdi dönemiyorum mobil versiyona. çıkarın beni burdan... lütfen.
(1)

hoi4

hoi4 oynamak istiyorum ama ögreticisi cok kotu. daha once bu tarz bir strateji oyunu da oynamadım. biraz izle bir seyler kaparsın dediginiz bir yayıncı veya gameplay videosu var mıdır ?
hoi4 oynamak istiyorum ama ögreticisi cok kotu. daha once bu tarz bir strateji oyunu da oynamadım. biraz izle bir seyler kaparsın dediginiz bir yayıncı veya gameplay videosu var mıdır ?
strateji delisi diye bir kanal vardı youtube'da, ben ondan öğrenmiştim.
takıldığın yerleri bana da sorabilirsin ama sözlükten sor buraya pek girmiyorum.


(1)

chrome belası

tek sekme açık olmasına rağmen neden bu kadar cok ram tüketiyor?https://eksiup.com/9db1497fe17uzantılarla alakası olabilir mi ama altı üstü 3 tane uzantım var onlar da sunlar ;https://prnt.sc/krfurvdiğer soruyu da suraya sıkıstırayım, windows defender belasını servislerden istedigim zaman aktif edip
tek sekme açık olmasına rağmen neden bu kadar cok ram tüketiyor?

eksiup.com

uzantılarla alakası olabilir mi ama altı üstü 3 tane uzantım var onlar da sunlar ;

prnt.sc


diğer soruyu da suraya sıkıstırayım, windows defender belasını servislerden istedigim zaman aktif edip istedigim zaman kapatmak istiyorum ancak access denied diyor. onu nasıl yok edebilirim?
çok fazla add on aktif olduğunda zorlanıyor. Bir de girdiğin sitede birden fazla video ayni anda caliyorsa sikinti oluyor.


perkele
(06.09.18)
(1)

Bu kol saatinin ilk üretim tarihini ögrenebilir miyiz

Casio hdc-600.
Casio hdc-600.
Model yılı :2012
Brand Name Casio
Model number HDC-600-1BVES
Part Number HDC-600-1BVES
Model Year 2012
www.amazon.co.uk


neosphere
(04.09.18)
(1)

Galaksinin merkezinde ne var

https://seyler.eksisozluk.com/gunesin-sabit-degil-galaksi-icinde-muthis-bir-hizla-ilerleyen-bir-yildiz-olmasiBurada denmis ki galaksinin bir merkezi var ve günes oraya 28000 ısık yılı uzakta. Modelde de galaksinin merkezinde bir sey var gibi cizilmis ya, galaksinin merkezinde ne var?
seyler.eksisozluk.com

Burada denmis ki galaksinin bir merkezi var ve günes oraya 28000 ısık yılı uzakta. Modelde de galaksinin merkezinde bir sey var gibi cizilmis ya, galaksinin merkezinde ne var?
elbette kara delik.

www.universetoday.com


babilbaligi
(03.09.18)
(17)

Kız kulesinde yaşamak

İster miydiniz ozel mulkunuz olsa?
İster miydiniz ozel mulkunuz olsa?
Şahsen istemem


İstemezdim.


Amaranta ursula
(02.09.18)
bir sürü insan dürbünle bakacak gözetleyecek falan, perdeler 2 dk açık kalsa neyin var neyin yok görürler.


istanbul'daki en overrated mekan, kesinlikle istemezdim.


Bruce
(02.09.18)
bundan yillar evvel kiz kulesinde telsiz istasyonu vardi. babamin en yakin arkadaslarindan biri geceleri burada nobetci telsiz zabiti olarak calisti. kis yaz fark etmeden kuledeki kendisi ve asagilarda takilan bekci disinda kimse yok tabi. bir sure sonra psikolojisi bozulmustu.

demem o ki yalniz yasanacaksa pek iyi bir tecrube olmayabilir bir sure sonra.


Bizim mezuniyet balomuz Kiz Kulesi'nde yapilmisti ve manzara hayal kirikligi olmasa da, o kadar etkileyici degildi. Kiz Kulesi'nden Istanbul'a bakmak, Istanbul'dan Kiz Kulesi'ne bakmak kadar zevkli degil. Atiyorum, Salacak'taki bir evin hem tarihi yarimada, hem Besiktas hem de Kiz Kulesi manzarasi var ama Kiz Kulesi'nde Kiz Kulesi manzarasi yok, manzarayi manzara yapan asil parca eksik. Onun yerine Uskudar manzarasi var, Uskudar Sahilyolu trafigini ya da Besiktas'ta Barbaros Bulvari trafigini izleyebiliyorsun, vb. Icinde olmaktansa seyredebilecegim bir yerinde olmak isterim. "Salacak da yalin olacak" deseler tamam derim de, Kiz Kulesi'nden markete gitmesi ayri dert, yagmurlu, firtinali havasi ayri dert, cayir cayir ruzgar alir, "Hadi bize gel iki dakika" diyemezsin kimseye. Zor is.


aychovsky
(02.09.18)
hayır.


sutlu nescafe
(02.09.18)
Hayır. Tarihi simgeler dışarıdan çok daha görkemli ve cazibeli geliyor.


m e b
(02.09.18)
İsterdim. Geleni gideni olmaz. Mis. Teknesi olan arkadaşlarım gelebilirdi sadece. Para var huzur var.


Delay Fuze
(02.09.18)
Hayir. O kadar izole olmak istemem.


stavro
(02.09.18)
Kesinlikle yaşardım üç dört ay en azından.


fırt
(02.09.18)
hep yaşamak istemem ama arada bir zaman geçirmek isterim.

mesela bugün, ansızın, bir deniz fenerinde en azından bir gece geçirme isteği geldi. uzak, izole, sessiz.


biseysorcaktim
(02.09.18)
la bakkal su bile getirmez, sigaran bitse sictin


cairo
(03.09.18)
Kesin isterdim <3


SiyamkedisiZorro
(03.09.18)
çok rutubet olur


d e j i n
(03.09.18)
Sadece adres verirken bile havası yeter: Siyamkedisi Kızkulesi / İstanbul


SiyamkedisiZorro
(03.09.18)
istemem hiç bana göre değil


basond
(07.09.18)
(2)

sosyal medya uzmanı ?

twitter, instagram gibi sitelerde bot hesaplarla 3M+ takipçi sayısına ulaşıp kendilerine sosyal medya uzmanı diye salakça bir isim takan şahısları 3M+ takipçi sayısına rağmen bir kere olsun duyan, kim olduklarını bilen var mı? heh, ben mağaradan çıkmadıysam eğer, twitter bu hesapları banlamadığı gib
twitter, instagram gibi sitelerde bot hesaplarla 3M+ takipçi sayısına ulaşıp kendilerine sosyal medya uzmanı diye salakça bir isim takan şahısları 3M+ takipçi sayısına rağmen bir kere olsun duyan, kim olduklarını bilen var mı? heh, ben mağaradan çıkmadıysam eğer, twitter bu hesapları banlamadığı gibi neden ve nasıl mavi tik verebiliyor? bu ülkenin beyinsizleri tarafından en çok rağbet gören popçusu, sporcusu, plastik sanatlardan akademisinden çıkmış sosyetigi 1 milyonu görmek için kırk takla atıyor.

derdimi şey etmeyiniz.
o hesaplar reklam yapıp para kazanıyor. boşuna takipçi kasmıyor millet


iyi de benim canımı sıkan neden engellenmediği gibi mavi tikle onaylanıp arka çıkıldığı? bunlar sanırsam ak trol hesaplar gibi değiller öyle on binlerce yok, hepi topu 100 tane vardır diye tahmin ediyorum milyonlarca takipçisi olan. belki bir sıfır fazlası.


(1)

kpss ve KPSS

Bir. Lisans bitmedi henüz, ön lisans bir program da bitirmedim öncesinde. 4 kasım’daki sınava girme hakkım yok degil mi? Ortaogretim veya lisans olana girmem gerekiyordu. İki. Lisans kpss’ye girersek, ön lisans veya ortaogretim kpss’ye girme veya tercih yapma hakkımızı yitiriyor muyuz? Cok cahilim b
Bir.

Lisans bitmedi henüz, ön lisans bir program da bitirmedim öncesinde. 4 kasım’daki sınava girme hakkım yok degil mi? Ortaogretim veya lisans olana girmem gerekiyordu.

İki.

Lisans kpss’ye girersek, ön lisans veya ortaogretim kpss’ye girme veya tercih yapma hakkımızı yitiriyor muyuz?

Cok cahilim bu konularda, tesekkurler simdiden.
İki, evet. Lisans bitirince artık onlisanstan tercih yapamıyorsun. En azından benim zamanımda öyleydi. Sadece bir iki sağlık bölümüne izin vardi bu konuda. Belli bir tarih sınırı var. Aha link aşağıda
www.google.com.tr

Bir, 4 kasimdaki sınav önlisans ise ve sen önlisans mezunu değilsen giremezsin mantıken. Lisans bitmeden lisans duzeyinde sınava girebilirsin bu arada. Sadece tercih yapamazsın. Puanın geçerlilik süresi bitmeden mezun olursan tercih yapabilirsin.


elorelia
(29.08.18)
(6)

Kedim ilk defa kustu ve tuvaletini dışarıya yaptı

1 yaşında, bebekken bile yapmadı böyle şeyler. Kıl bile kustuğuna şahit olmadım şimdiye kadar ama aynı gün içinde sabah kusmuğunu akşam da sepetin içinde tuvaletini buldum. Gayet sağlıklı göründüğü ve davrandığı için pek endişelenmedim acaba klima çarpmış olabilir mi? Evde geçirdiği ilk yaz bu, dışa
1 yaşında, bebekken bile yapmadı böyle şeyler. Kıl bile kustuğuna şahit olmadım şimdiye kadar ama aynı gün içinde sabah kusmuğunu akşam da sepetin içinde tuvaletini buldum. Gayet sağlıklı göründüğü ve davrandığı için pek endişelenmedim acaba klima çarpmış olabilir mi? Evde geçirdiği ilk yaz bu, dışarısı 40 derece, içerisi 25-26.

Sadece 2 gün önce migrosta maması kalmadığı için whiskas vermiştim, ama sonraki gün sevdiği mamasına dönüş yaptık hemen.
merhaba. şimdi felaket tellallığı yapmak istemem ama bizim eski kedimizin üresi yükseldiğinde hergün kusmaya ve tuvaletinden başka yerlere dışkılamaya başladı. tedavi olmasına rağmen bu hastalıktan kaybettik (yaşlıydı). markette satılan mamalardan vermemenizi tavsiye ederim çünkü bunlar üre, kristal gibi sorunlara yol açabiliyor. sorun tekrarlarsa da veterinere götürün bence. geçmiş olsun.


slow like honey
(18.08.18)
@slow like honey;

teşekkür ederim tekrarlarsa direkt götüreceğim zaten veterinere. nerden almalıyım mamayı peki, paketli ürünü marketten veya veterinerden almışım, ne farkı oluyor ki? dana etli ve somonlu bonnie'lere bayılıyor, kanatlılarla arası hiç yok. sindirim problemi olabilir diye şüpheleniyorum hep bu yüzden.


sık sık kusuyorsa bu idrarını yapamadığına da delalettir.

eğer sık sık kusuryorsa hemen veterinere gidin mesanesini kontrol etsinler.


killerbee
(18.08.18)
whiskas, bonnie , goody, cat chow gibi ucuz, genelde markette satılan mamalar idrar yolları tıkanıklığı, böbrek sorunları vb hastalıklara yol açıyor maalesef. pro plan, brit care, sanabelle, n&d düşük tahıllı gibi profesyonel mama vermeniz lazım. bunlar markette satılmıyor, veteriner ve petshoptan alınabilir ama oralarda pahalı oluyor. petbesinleri.com, zooplus.com.tr gibi online petshoplarda ya da n11, hepsiburada gibi sitelerde daha ucuz oluyor. ek olarak kediniz kısırsa kısırlar için çeşitleri oluyor bu mamaların, onlardan almalısınız.

not: sindirim sorunu da olabilir, bir defalık bir şey de olabilir. telaş yapmayın.


slow like honey
(18.08.18)
Hicbirseyi yok endise etme,önündeki 20 sene daha basinin derdi olmaya devam edecek.sirtinda kurkle dolasan hayvani klima filan carpmaz...
Hayvan yuttugu killari cikartmaya calismis ama cikartamamis.en yakin parktan bir avuc ot topla getir su dolu bir bardaga koy ve otunu hic eksik etme soldukca tazele.yakininda park yoksa bi kaseye arpa vs ek.onu yesin.
Kedin erkekse ve kisirlastirmissan ozel mama alman gerekiyor yoksa idrar yollari tikanacaktir.erkek kedilerde idrar yollari cok dardir.veterinerde kisirlastirilmis erkek kediler satilan ozel mamalardan almalisin.
Bunun haricinde sacma sapan mamalar vermek yerine diyet ton baligi konservesi al ondan ver.en kucuk kutulardan gunde yarim kutu verebilirsin,daha fazla verme.artani dolapta muhafaza et ama ertesi gun verirken sakin soguk verme once oda sicakliginda iyice isinsin yoksa ishal olur.


frondie
(18.08.18)
kusması çokta anormal değil. tekrarlamıyorsa telaşta etmeye gerek yok. yalanarak temizleniyor, yuttuğu kılları kusması normal. hatta kusmak için ot yedikleri bile oluyor. bunun mamasıyla da bir alakası yok. tekrarlamıyorsa kusmayı unutabilirsin.

ucuz mamalar özellikle kısır kedilerde böbreklerde kum v.b. yapabilir. bu durumda üriner sistem için yararlı olan mamalardan almanız daha iyi olur. bir de kedinizi her zaman aynı veterinere götürün. hem hayvanın geçmişini (aşılar, hastalıklar varsa alerjiler)bilir hem de bu tür mama v.b. konularda yardımcı olur.


tururo
(18.08.18)
(2)

Iphone garanti dışı tamir ne kadara mal olur

6+ şarj ve kulaklık girişi bozuldu. Kabaca nasıl bir fiyat aralığı biçer telefoncular ? Bataryanın arkasındaki çift taraflı bantı ısı tabancasıyla sökmek için uçuk bir para istediğinden beri uğramaya çekiniyorum dükkanlara.
6+ şarj ve kulaklık girişi bozuldu. Kabaca nasıl bir fiyat aralığı biçer telefoncular ? Bataryanın arkasındaki çift taraflı bantı ısı tabancasıyla sökmek için uçuk bir para istediğinden beri uğramaya çekiniyorum dükkanlara.
parça fiyatına bakarsan oldukça ucuzdur, 50-60TL'ye bulursun ama işçiliği gerçekten çok zahmetli.

Ekran kablolarına hasar vermeden sökmen lazım, arka kapağı kırmaman lazım, kasanın sağını solunu yamultmaman lazım, anten kablolarını sökerken ipex konnektörlere zarar vermemen lazım (ki sökerken soket anakarttan kopabiliyor)

Müdahale ederken statik elektrik önlemini de almak gerekiyor, şarj soketi değiştireyim derken anakartı veya ekranı eline almak da olası.

Böyle riskler olduğu için olası bir sıkıntıda yapılan işlerin bu zararı karşılayabişmesi için yüksek fiyat çekiliyor. Bir nevi her işten sigorta pirimi de kesiliyor gibi düşün.

Artık telefonlara profesyonel olmadan müdahale etmek gerçekten çok zorlaştı, özellikle su geçirmezlik için alınan önlemler sökerken ve geri takarken çok zorluyor.

Elektrik elektronik müh. olmama ve bugüne kadar sayısız telefon tamir etmeme rağmen artık tövbe ettim. Hiç hata kabul etmiyor.

Özetle 50TL lik soket kısmını değiştirmek için senden 500TL isterlerse şaşırma.


kimlanbu
(18.08.18)
www.google.comİphone+6+Ekran+Değişimi+Kadıköy+-+İphone+Ekran+Değişimi/@40.99215,29.0319233,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x14cab9560fe0e09d:0x92c8d3d228354657!8m2!3d40.99215!4d29.034112

Ben burada iPhone ekran değişimini, parça dahil, 99TL'ye yaptırmıştım. Telefonla fiyat da veriyorlar. Bir şansınızı deneyin bence.


agluna
(18.08.18)
(5)

ziraat mobil kızlık soyadı sacmalığı

güvenlik girişi için anne kızlık soyadımın 1. ve 7. harfini istiyor ısrarla, anne kızlık soyadım 5 harfli. boşluk tire vs kabul etmiyor nasıl aşabilirim ?
güvenlik girişi için anne kızlık soyadımın 1. ve 7. harfini istiyor ısrarla, anne kızlık soyadım 5 harfli. boşluk tire vs kabul etmiyor nasıl aşabilirim ?
7 harfli bi isim falan verdiniz mi? Memur yanlis yazmis buyuk ihtimal. Benim de yanlis yazmislardi…


c1b2k3
(28.07.18)
7. harf yerine son harfi yani 5. harfi denediniz mi


belki sistem otomatik olarak sıfır eklemiş olabilir.

KAYA0000 gibi


facebook
(28.07.18)
İkinci adınız var mı? Memur ikinci adı da soyad olarak yazmış olabilir.
Mesela isminiz, Sevinç Naz Güler olsun. Memur soyadı Nazgüler anlamış olabilir.


agluna
(28.07.18)
Maalesef olmadı hiçbiri


buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.