Giriş
(6)

Ekrem Başgan NTV-Star Ortak Yayını

Selamlar. Türk siyasetiyle ilgili anlamadığım bir şeyi soracağım. İktidar medyanın yüzde 90ına hakim. Ekrem başgan da iktidarı İstanbul’da inanılmaz zorluyor. Kazandığı seçimi iptal ettiler. Adam daha da güçlendi. Peki her şey iyi tamam da, adamı NTV veya star neden canlı yayına çağırıp daha fazla k
Selamlar.

Türk siyasetiyle ilgili anlamadığım bir şeyi soracağım. İktidar medyanın yüzde 90ına hakim. Ekrem başgan da iktidarı İstanbul’da inanılmaz zorluyor. Kazandığı seçimi iptal ettiler. Adam daha da güçlendi. Peki her şey iyi tamam da, adamı NTV veya star neden canlı yayına çağırıp daha fazla kişiye ulaşmasına imkan veriyor. Reis “çıkarmayın” dese bitti. Neden buna izin veriyorlar?
aradaki uzaklik
(16.06.19)
Belli bi asamaya kadar adayi saklamak/yok saymak ise yariyor.

Imamoglu o esigi asip secimi de kazandigi icin gizlemek onu iyice yuceltir/magdur eder bu saatten sonra. Daha cok ekrana cikarip ustune gitmek/siradanlastirmak lazim.

Zaten yayindayken surekli pkk fotolari arkada, sorular hep feto pkk vs.


brkylmz
(16.06.19)
benzeri bir olay iki ay önce ukraynada da oldu. uzun süredir başkanlık hizmetini sürdüren şu an adını google'a yazmaya üşendiğim aday aynı burası gibi karşılıklı tv yayınlarından kaçınmaktaydı. son seçimlerde ise yine google a yazmaya üşendiğim komediyen aday eski seçimlerden daha güçlü bir şekilde karşısına geldi ve tüm anketlerde öne geçti.

sonuç ne oldu? karşılıklı olarak yanılmıyorsam bir spor salonunda açık oturumu kabul etmek zorunda kaldı çünkü anketler karşı adayın daha önde olduğunu gösteriyordu.


ülkemizde olan şey de muhtemelen öyle. anketlerde ekrem imamoğlu önde gözüküyor ki en fazla anket yaptıran partidir akp. mevcut durumu ters çevirmek için son 1 haftada yapılabilecek tek şeydi bu yayın.

ukrayna'da işe yaradı mı? hayır. komediyen aday açık ara farkla seçimi kazandı. istanbul seçiminde ne olur bilemem tabi ki. iki tarafın da izlediği bir yayını hangi taraf olağan dışı kabul ediyorsa seçim anketleri onun aleyhinedir.

akp ukrayna'nın aksi bir sonuç almayı umuyor ki eğer anketler aleyhteyse çok da mantıksız bir hareket değil.


syozkn
(16.06.19)
Geride olunca ve uslu bir sunucu ayarlayinca kaybedecek bir seyin olmuyor.


dunal
(16.06.19)
binali zaten kaybetti ve gelecek seçimde kaybetmesi yüksek ihtimal. yani binali yıldırım'ın kaybedecek hiçbir şeyi yoktu.


Goldstein
(16.06.19)
çıkarmamak oy kazandırdı çıkarıp gaf arayalım dediler o da yaramadı. o sebepten.


mikahakkinen
(17.06.19)
hata yapmaya zorluyorlar
tek kadar çok konuşursan, o kadar hata yaparsın


tamamhosdiyonda
(17.06.19)

Google AdSense

Selamlar. Websiteme Google AdSense almak istiyorum. İlk defasında “yetersiz içerik” sonrasında “toplama içerik” hatası verdi. Tüm yazılarım orijinal. Kesinlikle çeviri yok. Tek tek yazıyorum. Yardımcı olabilecek var mı?Site: http://borsaninizinden.com
Selamlar.

Websiteme Google AdSense almak istiyorum. İlk defasında “yetersiz içerik” sonrasında “toplama içerik” hatası verdi. Tüm yazılarım orijinal. Kesinlikle çeviri yok. Tek tek yazıyorum. Yardımcı olabilecek var mı?

Site: borsaninizinden.com
aradaki uzaklik
(11.06.19)
(2)

Hangi Tableti Önerirsiniz?

Selamlar. Ağırlıklı kitap okuyacağım. Biraz internete girse biraz da uygulamaları çalıştırsa yeter. Uygun fiyatlı hangi tableti önerirsiniz? (Android olacak)
Selamlar.

Ağırlıklı kitap okuyacağım. Biraz internete girse biraz da uygulamaları çalıştırsa yeter. Uygun fiyatlı hangi tableti önerirsiniz? (Android olacak)
aradaki uzaklik
(11.06.19)
Kitap okumak için tablet uygun bir cihaz değil. Gözlerin bozulur. e-book reader öneriyorum (Kindle, Kobo vs.)


himmet dayi
(11.06.19)
Tablet almayin dunyanin en gereksiz seyi. Telefonunuzu kullanin yada uzun saatler ise kindle edinin.


baldan kaymak
(11.06.19)
(2)

Bahçede binlerce Karınca

Selamlar. Bahçedeki karıncalar inanılmaz arttı. Otururken sürekli ayaklarımdan tırmanıp rahatsılık veriyorlar. Ayrıca çilek fidelerini yiyorlar, sebzeleri yiyorlar, erik ağacının üstünde gezip yaprak bitlerini taşıyorlar.Ne yapmam gerek? Bu karıncalarla nasıl mücadele edeceğim?
Selamlar. Bahçedeki karıncalar inanılmaz arttı. Otururken sürekli ayaklarımdan tırmanıp rahatsılık veriyorlar. Ayrıca çilek fidelerini yiyorlar, sebzeleri yiyorlar, erik ağacının üstünde gezip yaprak bitlerini taşıyorlar.

Ne yapmam gerek? Bu karıncalarla nasıl mücadele edeceğim?
aradaki uzaklik
(10.06.19)
Sprey şişesine beyaz sirke koy (beyaz olması şart değil de ucuz). Yaklaşanın gözüne sık.

Şaka bir yana çevrene yere sıkarsan sirke kokusu uçana kadar yaklaşmazlar.

Evde olsa çözümler var da bahçede deyince olay karışıyor. Geçmesini istemediğin yerlere su hendekleri kaz mesela, geçiş yollarına tarçın dök, kahve telvesini sevmiyorlar. Telve dök mesela yollarına. Tebeşirle çizersen o çizgiyi geçmiyorlarmış (bunu denemedim hiç.)


Mirket
(10.06.19)
her canlı kestirme/kısa yolları tercih eder, buradan yola çıkarak yuvalarına yakın yerlere yemek artığı, ekmek kırıntısı falan bırakırsan bahçeye yayılmak yerine o bölgeden besin ihtiyaçlarını gidereceklerinden diğer alanlardaki fidelere falan zarar vermekten vaz geçerler diye düşünüyorum


selam
(10.06.19)
(5)

İmamoğlu Yoruldu mu?

Bayramdaki Karadeniz turundan sonra sesi soluğu kesildi. Tam da rüzgarı arkasına alıp ivmelenmişti. İnşallah yorulmamıştır. Koyu AKP’li dedem bile adama bel bağladı. Beklenti büyük millette. Yorumunuz nedir?
Bayramdaki Karadeniz turundan sonra sesi soluğu kesildi. Tam da rüzgarı arkasına alıp ivmelenmişti. İnşallah yorulmamıştır. Koyu AKP’li dedem bile adama bel bağladı. Beklenti büyük millette.

Yorumunuz nedir?
aradaki uzaklik
(10.06.19)
Sanmıyorum. Gerçekten yorulmuş olsa bile belli etmez.

"Heyecanımız var, gençliğimiz var." olayından sonra o imajı yerle bir etmesine imkan yok.


himmet dayi
(10.06.19)
Yorulmadı. Çok manipülasyon var cevap vermemek daha iyi seçim önü, bir çok troll var açık arıyor. İmamoğlunu destekleyenleri halen daha rahatsız edecek bir gafı yok. sadece keskin akp kanadını kandırabilecek videolar var onlarda sadece o kanadı kandırır.
bence karadeniz turuna gerek yoktu. muharrem ince de seçimden 1 gün önce izmire gidip bu iş tamam dedi patladı. inşallah muharrem gibi gaza gelip patlamaz.


mikahakkinen
(10.06.19)
Yahu arkadaşlar gaza gelip patlaması gibi bir durum yok ki zaten, bu adam anasının ak sütü gibi helal bir şekilde seçimi kazanmış olmasına rağmen başkanlığını çaldılar. Bu saatten sonra seçimde kaybetmiş olsa dahi (ki nşa da mümkün değil) kazanan imamoğludur.


karsiyakaliyiz
(10.06.19)
yorulduğu kanısında değilim. programı sürekli dolu, sürekli mesajlar veriyor.

en önemlisi, kendisini sürekli konuşulan, gündemi belirleyip sürükleyen konumda tutuyor. polemiklere fazlaca girmeyip seçmene doğrudan mesaj vermeye yönelmiş görünüyor. bence de en mantıklısını yapıyor.


babilbaligi
(10.06.19)
Bayram seyran kosturdu ailesiyle 3 gun tatil yapmis adam.bence de iyi yapmis dinlenmeye ihtiyqci vardi. Dun itibariyle tekrae xalismaya dondu. Bugun de yine esenlerde halkin arasinda olacakmis.


red g
(10.06.19)
(2)

Samsung Tablet - Ereader

Selamlar. Elimdeki Samsung tableti kindle tarzı bir e-reader’a çevirebilir miyim? Altını çizmeli, not almalı, zoom yapmalı vesaire? Bir uygulama var mı bu şekilde?
Selamlar.

Elimdeki Samsung tableti kindle tarzı bir e-reader’a çevirebilir miyim? Altını çizmeli, not almalı, zoom yapmalı vesaire? Bir uygulama var mı bu şekilde?
aradaki uzaklik
(09.06.19)
moon reader var. Full sürümü için moon reader pro yazıp internetten indirebilirsiniz. Ama etik olan google play'den ücret ödeyip almanız tabiiki :)


ananiyimioguz
(09.06.19)
merhaba,
6 yildan bu yana samsung tab3 kullaniyorum.aldiko uygulamasini tavsiye ederim. arka planin hangi saatte hangi renk olacagindan tutta, satir baslarina atlamaya kadar bir cok ozelligi mevcut. ben ucretsiz versiyonunu kullanmaktayim. bana yetiyor.
zaten ucretsiz bir indir dene derim.


(9)

AVM Otoparkına Araba Bırakma

Selamlar. Havaalanına yakın bir avm’nin kapalı otoparkına 4 gün araç bırakabilir miyim? Sıkıntı olur mu? 4 gün sonra gelip alıp evime gideceğim. Var mı deneyen?
Selamlar. Havaalanına yakın bir avm’nin kapalı otoparkına 4 gün araç bırakabilir miyim? Sıkıntı olur mu? 4 gün sonra gelip alıp evime gideceğim. Var mı deneyen?
aradaki uzaklik
(16.05.19)
maltepe park'ın otoparkına bırakmıştım ama o zaman ücretsizdi. sıkıntı olmamıştı.


zgrydn
(16.05.19)
kapalı otoparkta muhtemelen ceza yersin


kimlanbu
(16.05.19)
avm otopark girişlerinde uyarı olur genelde şu saatten sonra araç bırakılması yasaktır diye.


elorelia
(16.05.19)
değişiyor. paralıysa kimse bir şey demez. parasızsa gece kalan araçları çektiriyor bazı avmler. yönetimle konuşmanız daha mantıklı. istanbulda havalimanı yakınlarında servisli otoparklar var günlük 10tl falan. biz onlara bırakıyoruz


argent dawn
(16.05.19)
tavsiye etmiyorum. geceleri avm'lerde güvenlikler kalan araçların plakalarını alır güvenlik gerekçesiyle. bir gece belki sorun olmayabilir ama dört gece kalan araçtan her türlü kıllanırlar.


temasettin
(16.05.19)
Sabiha gökçense eğer oraya 3 dk meaafede kapalı özel bir otoparka bırakıyoruz biz gayet de güvenli oluyor bence avm otoparkına bırakmayın ne olur ne olmaz


ozkaya
(16.05.19)
sabiha gökçen ise zaten yakında olan atlantis avm, otoparkını hava alanı yolcularına günlük 10 tl den kiralıyor. Ama sabihanın çevresinde böyle 10 tane otopark var hepsinin de servisi de var havaalanına ve havalanından otoparka.


Bazi avmler bombali arac vs guvenlik endisesi ile cektiriyor


pofudukayi
(16.05.19)
Çekerler


photo85
(16.05.19)
(1)

Hatay - Antakya - İskenderun Önerisi

Selamlar. 3 günlüğüne başlıktaki yerlere gezmeye gideceğiz. Ne yapalım nerelere gidip neler yiyelim önerileriniz var mı?
Selamlar. 3 günlüğüne başlıktaki yerlere gezmeye gideceğiz. Ne yapalım nerelere gidip neler yiyelim önerileriniz var mı?
aradaki uzaklik
(15.05.19)
Pöç Kasabı'nda Tepsi Kebabı
Harbiye'de tuzda tavuk
İskenderun'da soslu döner ve Petek Pastanesi'nde künefe


cakabo
(15.05.19)
(2)

Erik Ağacındaki Hastalık

Arkadaşlar selam.Bahçedeki erik ağacına (yani sanırım Erik) garip bir şeyler oluyor. Ölü gibi bu aralar. Yaprakları büzüşük, hastalıklı. Yakından baktım, yapraklarının üstünde beyaz beyaz lekeler var, gövdesine de onlarca siyah yuvarlak şey yapışmış (böcek mi, larva mı tam anlamadım)Resimler ekte.Ne
Arkadaşlar selam.

Bahçedeki erik ağacına (yani sanırım Erik) garip bir şeyler oluyor. Ölü gibi bu aralar. Yaprakları büzüşük, hastalıklı. Yakından baktım, yapraklarının üstünde beyaz beyaz lekeler var, gövdesine de onlarca siyah yuvarlak şey yapışmış (böcek mi, larva mı tam anlamadım)

Resimler ekte.

Ne yapmalıyım?

Resim 1: resmim.net
Resim 2: resmim.net
aradaki uzaklik
(01.05.19)
konu hakkında hiçbir bilgim yok.sadece biraz araştırarak şöyle şeyler buldum. umarım işe yarar.
www.agaclar.net


lazpalle
(01.05.19)
bende www.agaclar.net sitesini önerecektim, birçok konuda uzman kişiler var, ordan çok daha iyi bir destek alırsın


pislick0
(01.05.19)
(2)

Çim üstüne Çim Ekilir mi?

Arkadaşlar selamlar,Bahçeye yaklaşık 1 ay önce Fare Kulağı ektik, bir aylık durum ekteki gibi. Çıkıyor ama çok yavaş çıkıyor. Şimdi buraya biraz da çim ekmek istiyorum. Çim ve Fare Kulağı beraber büyüsün istiyorum.Nasıl yapabilirim? Direk tohumları atıp üzerine çok az kapak toprağı koysam çimlenme o
Arkadaşlar selamlar,

Bahçeye yaklaşık 1 ay önce Fare Kulağı ektik, bir aylık durum ekteki gibi. Çıkıyor ama çok yavaş çıkıyor. Şimdi buraya biraz da çim ekmek istiyorum. Çim ve Fare Kulağı beraber büyüsün istiyorum.

Nasıl yapabilirim? Direk tohumları atıp üzerine çok az kapak toprağı koysam çimlenme olur mu?

Resim Linki: resmim.net
aradaki uzaklik
(27.04.19)
Olur ama yapma bence varsa fare kulağı tohumun onu at ama bekle biraz daha büyüsün ektiğin fare kulakları. Çim için biçmek zorunda kalacaksın fare kulağı ise çim kadar biçilmek istemiyo saçma bi görüntü alacak ikisini birden yaparsan.
Fare kulakların biraz daha sarsın sonra aralara tekrar tohum atar arttırırsın. Mevcutta bir örtü olacağından daha rahat tutar ve gelişir. Ben olsam bunu yapardım.


erty_ksk
(27.04.19)
ben senin yerinde olsam japon çim çiçeği ekerdim.

magaza.hammaddeler.com


killerbee
(27.04.19)
(6)

Tohumdan Fideye, Sonra?

Not: Resimler yüklenmedi, hizliresimden yükledim.Arkadaşlar selamlar,15 gün önce tohumdan reyhan, biber, salatalık, roka diktim. Şimdiki halleri resimde. Şimdi ne yapmam gerek? Biraz daha burada bakıp sonra bahçeye mi alacağım yoksa hemen bahçeye ekeyim mi? Bilen yardımcı olabilir mi?Resim 1: https:
Not: Resimler yüklenmedi, hizliresimden yükledim.

Arkadaşlar selamlar,

15 gün önce tohumdan reyhan, biber, salatalık, roka diktim. Şimdiki halleri resimde. Şimdi ne yapmam gerek? Biraz daha burada bakıp sonra bahçeye mi alacağım yoksa hemen bahçeye ekeyim mi? Bilen yardımcı olabilir mi?

Resim 1: resmim.net
Resim 2: resmim.net
aradaki uzaklik
(27.04.19)
Önce saksıya hatta hep saksıda kalsın bence. Bahçede bakımı zor güneşi vs. Saksıda istediğin kadar bakabilirsin yerini değiştirebilirisn sular toprağını kontrol edebilirisin.


erty_ksk
(27.04.19)
Hocam bunlar olmamış. Çok güneşsiz kalmışlar. 2.fotoğrafta alttaki kupadakilerin şansı var ama diğerlerinden umudu kesin. Boyları uzun ve gövdesi beyaz olanlari ayırıp (köklerinin üstünden keserek) yiyebilirsiniz. Saglam olanlari daha genis bi saksiya ya da bahceye bölüm bölüm ayirarak parça parça dikin. Can suyu verin ve bir süre kendi haline bırakın.
Üstteki kupadakileri de anlamadım, söylediğiniz hiçbir bitkiye benzemiyor.


beetlejuice
(27.04.19)
ben de reyhan ve roka ektim fakat hiç birisi bu senin formdakilere benzemiyor hatta reyhanlar falan kocaman oldu neredeyse

reyhandan kastım küçük yapraklı top fesleğen, büyük yapraklı yemeklk kullanılan fesleğen ve mor reyhan

bir de şu sol taraftaki kutulara işaret koymadığın için, gördün mü görmedin mi? okudun mu okumadın mı? haberdar olamıyoruz.


killerbee
(27.04.19)
Reyhani daha buyuk bir saksiya al, iyi toprak ekle (bu bitki verimli topragi seviyor, ucuz-kotu topraktan kacin.), bahceye ekmene cok luzum yok. Daha cok reyhanim olsun diyorsan dev bir saksi al, guzel gunesli bir yerine koy bahcenin, dolu yagar vs. iceriye ya da terasina alirsin.


Salatalik ve biber ekmedim; ikisi de zorluyor beni bahcede.


buf-e kür
(27.04.19)
@killerbee doğru diyorsun, koydum şimdi tikleri.

Peki sen saksıda mı bahçe de mi büyüttün reyhanları, rokaları? Ben evin içinde gölgede fideledim, güneş görmediği için patladı heralde @bettlejuice'in dediği gibi. Çok zormuş yahu bu işler.


aradaki uzaklik
(27.04.19)
reyhanları yaklaşık 1 su bardağı boyutunda bir tasa 40 tane tohum ektim, sonra onlar büyüdü yalancı yapraklardn sonra gerçek yaprakalrını çıkardı 2.5 3 cm boya geldi sonra onları aldım saksılara aktardım.

rokayı direkt saksıya ektim, tohumlar 2008yılından kalma olduğu için çimlenme oranı çok düşüktü rokaların, o yüzden bir paketi komple ektim belki 2000 tohum vardır , yine de içinden 40 50 tanesi çimlendi.3 litrelik bir saksıda 200 kökden fazla domatesi bildiğin 10- 15 cm boyuta getirip sonra yerine aktaran insan gördüm.

yani toprak karışımın doğru olduktan sonra, ışığı düzgün aldıktan sonra o boyuta ulaşabilir.

bak küçük yapraklı fesleğen ile mor reyhan, mor olan yeşilden mora dönmeye başladı yaklaşık 1 aylık bunlar, havalar genelde bulutlu olduğu için ve balkonda tam ışık alamadığı için ancak bu boya geldiler. senin ektiklerinin de ufak olsa bile bu formda olması gerekirdi. yine geç değil, al bitane yoğurt tası dibine 8 10 tane delik del su tahliyesi için, doldur toprağı ek tohumları,fıs fısla hergün nemlendir. çıkınca da güneş alan bir yere koy. güneş görürlerse sıkıntı kalmaz.
i.hizliresim.com

büyük yapraklı fesleğen çok daha büyük ırkı dolayısıyla.

su bardağı boyutundaki dediğim viyoller de bunlar.

i.hizliresim.com

bunda da petunya ekili, ilk olarak çimlendirip ektim, yetmeyince tekrar ektim çimlendirdim.

ayrıca pazarlarda fideciler olur , fide olarak alabileceklerini ordan al uğraşma, biber, salatalık, domates, kavun ve aklına gelen diğer şeyler.


killerbee
(27.04.19)
(1)

Uçak Bileti Biriktiren Kredi Kartı

Selamlar,En iyi uçak bileti biriktiren kredi kartı hangisi şu an güncelde arkadaşlar?
Selamlar,

En iyi uçak bileti biriktiren kredi kartı hangisi şu an güncelde arkadaşlar?
aradaki uzaklik
(27.04.19)
20 günde bir bu soruyu soruyorsunuz. Ciddi olarak amacınızı merak ettim?


teknikekip
(27.04.19)
(8)

Sıcak İçecek

Gencolar,Gece çalışmalarında artık çay ve kahve içmekten sıkıldım. Yine sıcak olacak şekilde hangi içecekleri tavsiye edersiniz? Ne içeyim?
Gencolar,

Gece çalışmalarında artık çay ve kahve içmekten sıkıldım. Yine sıcak olacak şekilde hangi içecekleri tavsiye edersiniz? Ne içeyim?
aradaki uzaklik
(19.04.19)
kant


sıcak çikolata


halken
(19.04.19)
Çeşitli bitki çayları.


Zencefl limon tarçın karanfili at suya demle iç


photo85
(19.04.19)
uyku kaçırsın istiyorsan kakao. sırf sıcak olsun dersen tarçın, zencefil, karanfil, adaçayı, ekinezya farklı kombinasyonlar halinde sıklıkla içtiklerim.


d e j i n
(19.04.19)
bitki çayı
likörlü kahve


jimjim
(20.04.19)
Menengiç kahvesi


aylakadam
(20.04.19)
hibisküs, öncelikle ucuz bir bitkidir, aktarlarda bulunur.

yüksek miktarda c vitamini içerir, eğer kuşburnu tadını seviyorsan ona benzer ekşimtrak, sıcak ve soğuk içilebilir lezzetlidir.

istediğin kadar da çok içebilirsin.


killerbee
(20.04.19)
(2)

Uçuş Mili Avantajlı Kredi Kartı

Selamlar. Aylık ortalama 7-8 bin harcama için en avantajlı uçak bileti mili veya uçak bileti için para veren kredi kartı hangisi arkadaşlar?
Selamlar. Aylık ortalama 7-8 bin harcama için en avantajlı uçak bileti mili veya uçak bileti için para veren kredi kartı hangisi arkadaşlar?
aradaki uzaklik
(06.04.19)
qnb, miles&smiles kart çıkardı. yeni olduğu için kampanyası bol olabilir.


inheritance
(06.04.19)
7-8 binin sektörü ne acaba?


spirit crusher
(06.04.19)
(4)

Otopark Parası Bana Kaçtı

Arkadaşlar selam. Adnan Menderes Havaalanına 4 gün park etmiştim. 165tl tuttu. Fişi aldım şirket karşılıyor. Gel gelelim şu an fişi bulamıyorum. Yani 165tl bana kaçtı. Ne yapabilirim? Başka yerden fiş alamam. Gidip gişeye söylesem yardımcı olurlar mı? Gişede arabalardan mı rica etsem kullanmayanlar
Arkadaşlar selam.
Adnan Menderes Havaalanına 4 gün park etmiştim. 165tl tuttu. Fişi aldım şirket karşılıyor. Gel gelelim şu an fişi bulamıyorum.

Yani 165tl bana kaçtı. Ne yapabilirim? Başka yerden fiş alamam. Gidip gişeye söylesem yardımcı olurlar mı? Gişede arabalardan mı rica etsem kullanmayanlar verse?
aradaki uzaklik
(15.03.19)
kullanmayanlardan rica etmelisin


prasinos
(15.03.19)
kart ile odediysen kanitlaman kolay, nakit verdiysen soguk su.


cooperr
(15.03.19)
üzerinde plaka yazan fişlerdense kaçmış demektir. yok değilse git bi rica et. durumunu anlat. adam insaflıysa yeniden keser fişi.


naksidil
(15.03.19)
gişeye gidin. iki slip çıkarıyorlar ya. biri onlarda biri sizde kalıyor. diğerini de rica edin alın. biraz aramak gerekir tabi. ama nakit verdiyseniz işler değişir. gişede bekleyip almak lazım. ya da onlara kdv'sini ödeyp yeni fiş kestirebilirsiniz.


iddaaci
(15.03.19)
(5)

Bel Ağrıtmayan Spor

Arkadaşlar günaydın. 8-9 kilo fazlam var. Vücudum inanılmaz yağlandı. Diyete devam ediyorum ancak sporla da desteklemem lazım. Gel gelelim belim inanılmaz ağrıyor, AS hastalığım var ve vücudumun Bazı yerleri zaman zaman ağrıyor. Belime çok yüklenmeden nasıl sporlar yapabilirim Öneriniz var mı?
Arkadaşlar günaydın.

8-9 kilo fazlam var. Vücudum inanılmaz yağlandı. Diyete devam ediyorum ancak sporla da desteklemem lazım. Gel gelelim belim inanılmaz ağrıyor, AS hastalığım var ve vücudumun Bazı yerleri zaman zaman ağrıyor.

Belime çok yüklenmeden nasıl sporlar yapabilirim Öneriniz var mı?
aradaki uzaklik
(11.03.19)
yüzme


Özellikle ne yapmak gerekir bilmiyorum ama kesinlikle ters mekikten uzak durun.


landho
(11.03.19)
Eliptik bisiklet. Hem güzel kalori yakıyor hem bele sıkıntı çıkarmıyor.


antihero
(11.03.19)
Hem yag yakimindaki efektifligi hem de sakatlama riskinin oldukca dusuk olmasi sebebiyle yuzme. Sporlarin en guzeli.


leben
(11.03.19)
Yüzme +1


peggy
(11.03.19)
(3)

Döküm Izgara Paslanması

Arkadaşlar selam. Tüm kış bahçede üstü örtülü bir şekilde yatan ekte resmini gördüğünüz Remta marka endüstriyel döküm ızgaram var. Elektrikli. Ahşap iskelet yapıp mangal şekline getirdim. Yaz hazırlıkları için sabah üstünü bir açtım, döküm kısmı tamamen paslanmış (normal olarak). Önce bir parti tel
Arkadaşlar selam.

Tüm kış bahçede üstü örtülü bir şekilde yatan ekte resmini gördüğünüz Remta marka endüstriyel döküm ızgaram var. Elektrikli. Ahşap iskelet yapıp mangal şekline getirdim.

Yaz hazırlıkları için sabah üstünü bir açtım, döküm kısmı tamamen paslanmış (normal olarak). Önce bir parti tel temizlik beziyle temizledim, pasları zımparaladım. sabunlu suyla üstünden geçtim, tuz serip patatesle ovaladım (internette yazıyor, bayaa işe yaradı). Sonra iki üç parti daha bezle temizledim. Pas yüksek oranda gitti gibi. Şimdi ben bununla köfte et yapmaya devam edebilir miyim? İyice temizlendiğinden nasıl emin olabilirim? Zehirlenmeyelim?
aradaki uzaklik
(09.03.19)
Resmî eklememişim şöyle: www.cafemarkt.com


aradaki uzaklik
(09.03.19)
Sogani ikiye kes. Soganla ovala.pas gider.


tunaktunaktun
(09.03.19)
tekrar paslanmamasi icin seasoning yapman lazim.

www.thekitchn.com


crucio
(09.03.19)
(9)

26 Aylık Erkek Çocuk Boyu

Arkadaşlar selam. Bizim ufaklık 26 aylık. Ellerinizden öper dünya tatlısı. Boyu şu an 87 santim. Bana kısa gibi geliyor. 20-21 aylık kız bebekler bile 87-88 santim. Parkta da yaşıtlarından kısa. Ama doktoru kafaya takma normal sınırlarda ilerliyor diyor. Ancak kafaya takıyorum açıkçası. Bu sıpanın d
Arkadaşlar selam.

Bizim ufaklık 26 aylık. Ellerinizden öper dünya tatlısı. Boyu şu an 87 santim. Bana kısa gibi geliyor. 20-21 aylık kız bebekler bile 87-88 santim. Parkta da yaşıtlarından kısa. Ama doktoru kafaya takma normal sınırlarda ilerliyor diyor. Ancak kafaya takıyorum açıkçası.

Bu sıpanın daha hızlı uzaması için ne yapmalıyız?
aradaki uzaklik
(08.03.19)
kızlar erkeklerden daha çabuk uzar. ergenliğin ortalarından sonra erkekler kızları geçer genelde


tinky winky
(08.03.19)
bu yaslarda kisa uzun ayriminin cok mantigi yok, ergenlige basladigindaki duruma bakip eger normalin altinda oldugunu dusunuyorsaniz o zaman tetkikleri yaptirmak lazim. hormon bozukluklari vs. varsa o zaman olacak tedavi ise yariyor.


stanley5m
(08.03.19)
Süt ve süt ürünleri


antihero
(08.03.19)
sütün boy uzamasına etkisi yok denecek kadar az. boy, iki şeye bağlıdır. %90 genetik, %10 uyku. gerisi hikaye. çocuğunuz düzgün uyuyorsa dert etmeyin uzar boyu.


makarnavodka
(08.03.19)
bir kadın olarak çocukken ben de erkek kardeşimden 2 yaş büyük olmama rağmen 3 4 yaş büyükmüşüm gibi uzundum. ben lisede regl olduktan sonra boyum uzamadı ancak o bana yetişmişti ve sonra daha da uzadı dev adam oldu.

sanırım gerçekten erkekler geç uzuyor. aynı yaş ve cinsiyet ile arkadaşım ve kardeşinde de aynı şey oldu.


batlegolas
(08.03.19)
Zenginlerin çocukları dev gibi. Ben bol et tüketmekle ilgili olduğunu düşünüyorum.


baal
(08.03.19)
www.babysizechart.com

ortalamayi takip ediyor gibi sikinti yok bence.


cooperr
(08.03.19)
bunla ilgili bir anımı anlatayım. bizim bir arkadaş var kendisi 176 cm eşi topuklu 170 cm topuksuz bilemiyorum herhalde 160 falan. bu arkadaşım çocuğu önce cimnastik, sonra bale, sonra yüzme, en son da basketbol ve voleybol beraber yazdırdı. evet bildiğin proje çocuk yani. basket hocaları boyu falan uzar dediler 4-5 sene önce ben de şahitim olaya. tabi bildiğin bir bilimden ayrılmayan kişi olduğumdan arkadaşıma genler falan anlatmaya çalıştım. bu arada kendisi ve ben de boğaziçinde okumuş insanlarız. (ne düşündüğünüzü biliyor gibiyim neyse en azından avukat ya da doktorum yazmadım şükredin)
tabi inanmadı hayaller vs.
aman neyse 5 sene sonra sonuç: çocuğun aşağı yukarı babasıyla aynı boyda olacağı ortaya çıktı. aile baya yasta. şimdi ikinciyi yaptılar. duyduğumuza göre her gün çocuğu çekiştiriyorlarmış. kemiklerine falan implant takıp boyunu uzatma fikirlerini araştırıyorlarmış. allah akıl fikir versin amin.
neyse ülkemizde erkek boyu ortalamasının 173 kızların 163 olduğunu hatırlatır çok şeyetmemenizi öneririm.
maşallah bu arada boyu bıdık kalırsa kesin iş adamı olur. bak bütün iş adamları kısa neredeyse.


ozdek
(08.03.19)
Bu formulun ise yaramadigini gormedim cok sukur. Tahin.
Tahinde buyume hormonu uyaranlari var. Dogal tahin pekmezi kasikla yedir.
Cikolatali sut icir. Sekerli olmasi onemli. Insulin salgilatmasi gerekiyor. Temel hata sekeri komple kesmeyin. Ve yazin bol bol guneslensin yuzsun
...


tunaktunaktun
(08.03.19)
(1)

Aspiratör vs Davlumbaz

Hacılar. Evde aspiratör var. Çok güçlü değil ortalama bir aspiratör. Köfte, sucuk, et, tavuk naparsak yapalım tüm ev kokuyor. İç mutfak olduğu için havalandırma şansı da yok. Koku çok uzun süre gitmiyor. Davlumbaz alsam kokunun önüne geçer miyim? Ne yapmam lazım?
Hacılar.

Evde aspiratör var. Çok güçlü değil ortalama bir aspiratör. Köfte, sucuk, et, tavuk naparsak yapalım tüm ev kokuyor. İç mutfak olduğu için havalandırma şansı da yok. Koku çok uzun süre gitmiyor. Davlumbaz alsam kokunun önüne geçer miyim? Ne yapmam lazım?
aradaki uzaklik
(07.03.19)
bende de davlumbaz var hani şu piramit gibi olanlardan sigara dumanını bile çekemiyor.


graywolf
(07.03.19)
(5)

Asgari Geçim İndirimi

Bu Agi denen naneyi eşlerden sadece biri mi alıyor yoksa her ikisi de alıyor mu arkadaşlar? Bir de kimin agi aldığını nasıl öğreneceğiz bordroda var mı?
Bu Agi denen naneyi eşlerden sadece biri mi alıyor yoksa her ikisi de alıyor mu arkadaşlar? Bir de kimin agi aldığını nasıl öğreneceğiz bordroda var mı?
aradaki uzaklik
(05.03.19)
eşlerden ikisi de alıyor. maaş bordrosunda asgari geçim indirimi tutarı yazıyor.


bazenuyur
(05.03.19)
sadece calisan es aliyor, ev hanimlari almiyor ama ona gore calisan kocasi daha fazla aliyor. bordroda gorunur agi


exlibris
(05.03.19)
Eşlerden her ikisi de çalışıyorsa ikisi de alıyor mu yani?


aradaki uzaklik
(05.03.19)
bu konuda dikkat edilmesi gereken husus ise ; asgari geçim indirimi uygulamasında eşlerin her ikisinin de ücretli olması halinde çocuklar yalnızca sosyal güvenlik yönünden tabi oldukları eşin bildirimine dâhil olmaları gerektiğidir.

yoksa inceleme vs. ceza yersiniz


slogan bulamadik
(05.03.19)
Maaşlı çalışan herkes AGİ alır.
Eş ve çocuk durumu sadece pay yüzdesini arttırır.


aynabugusu
(05.03.19)
(5)

İstanbul Gezisi

Selamlar. Bayramda İstanbul’a gelip şuraları gezeceğiz:- Sultanahmet - Sarıyer - Bebek- Galata / Karaköy - Moda / Kadıköy - Adalararabamız var. Buralara ulaşımı en kolay olan ve uygun fiyatlı nerede kalabiliriz?Bir de “buraları da gezin” dediğiniz ne var?Not: İstanbul’a yabancıyız.
Selamlar.

Bayramda İstanbul’a gelip şuraları gezeceğiz:

- Sultanahmet
- Sarıyer
- Bebek
- Galata / Karaköy
- Moda / Kadıköy
- Adalar

arabamız var. Buralara ulaşımı en kolay olan ve uygun fiyatlı nerede kalabiliriz?
Bir de “buraları da gezin” dediğiniz ne var?

Not: İstanbul’a yabancıyız.
aradaki uzaklik
(02.03.19)
İstanbullu değilim ama İstanbul'da gezmeyi en çok sevdiğim yer Dolmabahçe Sarayı. Mimarisi, içindeki dekorasyon ve süslemeler ayrıca yan tarafındaki resim müzesi (ayrica küçük bir saat müzesi var o da) muhteşem.

Otel değil de hostel olur derseniz ben beşiktaş çarşıda puffin hostelde kalmıştim. Konumu baya merkezi. Her yere rahatça ulaşırsınız. Otel konusunda fikrim yok maalesef


nundu
(02.03.19)
kadıkçy moda’da gezip görecek birşey yok.
vakit kaybı....
hele yazın bol bol sidik ve alkol kokusu yükselir moda’dan...

onun yerine başka bir yeri gezin görün...


2 tostos turan
(02.03.19)
bir arkadaşım bunk hostel diye bir yerde kaldığını söylemişti. memnun kalmış.

bayramda araçla ulaşım kolay.

zaman sıkıntısı çekerseniz kadıköy'ü listeden çıkarabilirsiniz. sırf burası için karşıya geçmeye değmez. beşiktaş'ta da aynı şeyleri yapabilirsiniz. (@tostos +1)

mısır çarşısı - kapalı çarşı, yerebatan sarnıcı, karaköy'de son 2-3 senedir açılan hipster mekanları, taksim'in son geldiği hal (ibret almak açısından) görülebilir.


zgrydn
(02.03.19)
Beyoğlu öğretmenevi, gezmeyi planladığınız her yere yakın konum.


1965
(02.03.19)
Hush hostel de iyidir, kadıköy'de ve moda'da iki tane yeri var. moda, kadıköy yeldeğirmeni akşam takılmak için de güzel yerler. konaklamak için o taraflara bakılabilir. eminönüne (yani sultanahmet'e), galata karaköy'e, beşiktaş'a adalara falan da kadıköy'den vapurla geçebilirsin.


esther
(02.03.19)
(1)

Ortak Veri Girilecek Site

Arkadaşlar,Herkesin ortak veri girebileceği (email eklenecek ve takip edilecek) arayüzü basit, mobilden de girilebilen bir dosya paylaşma sitesi var mı?google drive'da excel oluşturup paylaşmak gibi. ancak google drive mobilde bazen sıkıntı çıkartıyor.
Arkadaşlar,

Herkesin ortak veri girebileceği (email eklenecek ve takip edilecek) arayüzü basit, mobilden de girilebilen bir dosya paylaşma sitesi var mı?

google drive'da excel oluşturup paylaşmak gibi. ancak google drive mobilde bazen sıkıntı çıkartıyor.
aradaki uzaklik
(27.02.19)
asana


denef
(27.02.19)
(1)

İzmir - Bahçeye Ne Ekelim?

Gençler selam.İzmir'de kuzey cephe, çoğunlukla güneş görmeyen bir bahçemiz var. Ne ekelim? Kuru soğan ektim, çok güzel tuttu, şimdi bahçemden kuru soğan yiyorum haha. Başka ne ekilebilir güneşi dert etmeyen?
Gençler selam.

İzmir'de kuzey cephe, çoğunlukla güneş görmeyen bir bahçemiz var. Ne ekelim? Kuru soğan ektim, çok güzel tuttu, şimdi bahçemden kuru soğan yiyorum haha. Başka ne ekilebilir güneşi dert etmeyen?
aradaki uzaklik
(20.02.19)
e soğan :) daha ne olsun. satarsınız :)
sanırım sarımsak da aynı türde bir bitki.


(1)

Ruhun Doysun Tarzı Youtube Kanalı

Arkadaşlar selam. Ruhun Doysun’u biliyorsunuzdur, Mehmet Gürs’ün Grundig sponsorluğunda belgeseli. Harika. İzlemediyseniz baştan sona mutlaka izleyin. Sorum şu: buna benzer önerebileceğiniz YouTube kanalı var mı? İlla yemek üzerine olmak zorunda değil her konuda olabilir ama kaliteli olsun.Teşekkürl
Arkadaşlar selam.

Ruhun Doysun’u biliyorsunuzdur, Mehmet Gürs’ün Grundig sponsorluğunda belgeseli. Harika. İzlemediyseniz baştan sona mutlaka izleyin.

Sorum şu: buna benzer önerebileceğiniz YouTube kanalı var mı? İlla yemek üzerine olmak zorunda değil her konuda olabilir ama kaliteli olsun.
Teşekkürler.
aradaki uzaklik
(19.02.19)
Dünyaları Yerim programı var digiturkte eski bölümler yayınlanıyor. Oldukça eğlenceli. İnternette vardır.


uzaykonsolosu
(19.02.19)
(2)

Spotify Para Çekiyor

Selamlar. Telefonumu kaybettim. Yeni telefonda Spotify için login olduğumda benim Premium’u görmüyor. Free’den devam ediyor. Ancak her ay para çekmeye devam ediyor. Ne yapmam gerek? Spotify’ın müşteri hizmetleri rezalet. “Başka hesaba bağlıdır tek tek mail adreslerinizi deneyin” diyor. Otomatik ceva
Selamlar.

Telefonumu kaybettim. Yeni telefonda Spotify için login olduğumda benim Premium’u görmüyor. Free’den devam ediyor. Ancak her ay para çekmeye devam ediyor. Ne yapmam gerek? Spotify’ın müşteri hizmetleri rezalet. “Başka hesaba bağlıdır tek tek mail adreslerinizi deneyin” diyor. Otomatik cevap.

Bu paranın çekilmesini nasıl engellerim?
aradaki uzaklik
(18.02.19)
İnternet sitesi üzerinden Spotify a giriş yap. Hesabın açık olduğu cihazları kapat. 3 cihazdan fazla izin vermiyor sanırım Spotify


westblack
(18.02.19)
ben iki ayri hesap icin para cekildigini fark ettifimde musteri hizmetlerine mail attim. son derece hizli bir sekilde cevapladilar ve sorunu cozduler. olayi anlatmakta zorlanacagim diye dusunuyordum, ama sip diye sorunu anladilar. yazin yani tekrar, cozerler mutlaka.


jimicik
(18.02.19)
(3)

Yatırımlık Zeytinlik

Selamlar arkadaşlar. Şöyle yılda 40.000-50.000tl civarı gelir elde etmek için kaç ağaçlık zeytinlik gerekir?
Selamlar arkadaşlar. Şöyle yılda 40.000-50.000tl civarı gelir elde etmek için kaç ağaçlık zeytinlik gerekir?
aradaki uzaklik
(17.02.19)
hangi cins? yaglik mi sofralik mi olacak?


alperz
(17.02.19)
Bilmediğiniz ise yatırım yapmamaniz en doğrusu.


retiredcolonel
(17.02.19)
zeytincilik ciddi emek isteyen bir iş. işçi bulmanın zor olduğu bir alan. kendinize (şahsi emeğinize) güvenmiyorsanız ya da bu tür iş yapmadıysanız hayatınızda yanlış bir yönelim olacaktır.


naksidil
(17.02.19)
(1)

Ek İş

Selamlar. abimin gece çalıştığı bir işi var. Ek iş olarak n11, akakçe, gittigidiyor vs. üzerinden bişiler satmak istiyor. Şirketi var. Ne satabilir? Hangi ürün grubunda fırsat ve kar marjı var?Teşekkür ederim.
Selamlar. abimin gece çalıştığı bir işi var. Ek iş olarak n11, akakçe, gittigidiyor vs. üzerinden bişiler satmak istiyor. Şirketi var. Ne satabilir? Hangi ürün grubunda fırsat ve kar marjı var?

Teşekkür ederim.
aradaki uzaklik
(14.02.19)
hepsiburadanın oranları şu şekilde.

www.docdroid.net


ocanal
(14.02.19)
(9)

Neden Araba Hırsızlığı Az?

Selamlar,Abi bu hırsızlar gecenin körü risk alıp evlere giriyor, gündüz vakti banka soyuyor, BİM soyan bile var. Bir sürü hırsızlık olayı duyuyoruz. Peki sokakda, dışarıda, herkesin önüne açıkça park edilmiş 200.000-300.000TL'lik araçlar var, BMW, Mercedes, Audi. Bunlar neden bu araçları çalmıyor? H
Selamlar,

Abi bu hırsızlar gecenin körü risk alıp evlere giriyor, gündüz vakti banka soyuyor, BİM soyan bile var. Bir sürü hırsızlık olayı duyuyoruz. Peki sokakda, dışarıda, herkesin önüne açıkça park edilmiş 200.000-300.000TL'lik araçlar var, BMW, Mercedes, Audi. Bunlar neden bu araçları çalmıyor? Halbuki daha az risklidir, ıssız bir sokakta yap işini geç. Bu araçlar nasıl çalınmıyor anlamıyorum, ulan babaannemin takma dişi çalınıyor, bunlar çalınmıyor.

Çok mu zor, çok mu riskli, takibi mi kolay, nedir yani tam olarak bu araçların çalınmamasının arkasındaki neden?
aradaki uzaklik
(13.02.19)
çalsa nasıl satacak? ruhsat vs. gerekiyor. ama evden aldığı altın vb. eşyaları paraya çevirmesi çok kolay.


contavolta
(13.02.19)
dendiği gibi elden çıkarması zor. parçalatıp satmak istese bile her şehirde bu işler nerelerde dönüyor, bilinir. sanayi sitelerinde bulunur araçlar aynı gün. yok "hemen parçalatmasın, biraz beklesin" dense, bu defa da arabayı saklayacak yer sorunu olacak. koca araba sonuçta.


akatreil
(13.02.19)
bir de su var polis ev hirsizi vs pesine dusmuyor ama teror tehdidi sebebi ile araba hirsiigini ciddi takip ediyor


medievalman
(13.02.19)
zamanında doğan slx imiz vardı alındığının ilk zamanları çalındı iskeletini bulmuştuk :)


hitsumo
(13.02.19)
ruhsat vs. sorun değil bence.sonuçta arabayı parçalayıp parça parça satıyorlar.arabayı komple sattığında bile o kadar para etmiyor bazen.


since1907
(13.02.19)
anahtarı olmadıktan sonra yeni arabaları çalmak imkansız gibi bir şey. ki evlerde anahtar bulurlarsa arabaları da çalıyorlar ya da kontak üstü anahtar bırakıp aracınızı kısa süreliğine terk ettiğinizde çalıyorlar bolca karşılaşıyoruz. tabi bu araçları genelde sahiplerine geri satıyorlar. 200bin 300bin değerinde araçları 20bin 30bine sahibine geri satıyorlar yoksa arabanı bidaha bulamazsın diye. tabi gayrimeşru işleri için kullanmak isteyenlere de aynı şekilde satıyorlar 20-30bine. tek bir iş için kullanıp terk ediyor adamlar bi yerde aracı.


zozjotejmnk
(13.02.19)
-anahtarsiz calmak zor
-10yildan genc neredeyse butun arabalarda immobilizer ve alarm var. anahtar olmadan motor calismiyor yada alarm otuyor. bunlari devre disi birakmak teknik beceri ve tecrube ister. bizim hirsizlarda oyle yetenekler yok
- butun ana yollarda/sehirlerarasi yollarda kopru giselerde kameralar var. adim adim arabanin nereye gittigini takip etmek mumkun
- bir sekilde caldin ve garajina aldin diyelim, sasi numarasi, ruhsat numarasi vs hepsi kayitli kolay kolay satamazsin. ya yurtdisina cikarip satacaksin, yada parcalayip yedek parca yapacaksin. yurtdisinda zaten en pahali aracin bile ikinci eli cok ucuz degmez. parca olarak satmak da kolay degil


crucio
(13.02.19)
Ya arabada takip cihazı varsa? Parçalayana kadar anasını öttürürler o hırsızın.


yeni nesil araçları çalıştırıp götürmek çok zor. çekici vs lazım. bu yüzden motosikletleri çalıyorlar.


orpheus
(13.02.19)
(3)

Mil - Para Toplayan Kredi Kartı

Arkadaşlar selam,Şu Shop&Miles, Maximiles, Pegasus Card vesaire gibi uçak bileti mil bazlı kredi kartları vardı ya. Hangisi en güncel ve avantajlı şu anda? Ayda 7-8 bin TL'lik kredi kartı harcamamı uçak bileti & mili biriktirmek için kullanmak istiyorum.Öneriniz var mı?
Arkadaşlar selam,

Şu Shop&Miles, Maximiles, Pegasus Card vesaire gibi uçak bileti mil bazlı kredi kartları vardı ya. Hangisi en güncel ve avantajlı şu anda? Ayda 7-8 bin TL'lik kredi kartı harcamamı uçak bileti & mili biriktirmek için kullanmak istiyorum.

Öneriniz var mı?
aradaki uzaklik
(13.02.19)
Garanti Miles&Smiles kullanıyorum. yıllık aidatı var lakin.


En avantajlısı Shop&Fly bu aralar.


cakabo
(13.02.19)
garanti shop&fly çıkardı 2-3 ay önce. yeni olduğu için kampanyası da bol. kampanyasız kullanımda 10.000 tl harcamaya 100 tl'lik bilet alırsın.

yine garanti'de miles&smiles var ama kartı iyice öldürdüler. oranlar çok düştü. mil kazanmak zorlaştı ve kampanyalar yok denecek kadar az.

diğer bankaların kartlarını kullanmadığım için pek bilgim yok ama çoğu mil kartı artık kar getirmiyor. bi de aidatları çok yüksek.

mil kartı yerine bonus ya da axess'in kartlarından alıp bonus biriktirebilirsin. her iki kart da sürekli kampanya yapıyo. bonuslarını turna.com'da uçuş puanına çevirerek bilet alabilirsin. ek olarak farklı alışverişlerinde de kullanabilirsin.


spirit crusher
(13.02.19)
(4)

Göreme Çevresi Gidilecek Yer

Gencolar selam. Üç gündür Göreme, Ürgüp, Avanos, uçhisar, Ortahisar vesaire gezdik. Ihlara derinkuyu herşey tamam. Bugün boşuz. Şöyle bir iki saat mesafede gidilecek yer var mı görmemiz gereken? Önerilerinize açığız.
Gencolar selam.

Üç gündür Göreme, Ürgüp, Avanos, uçhisar, Ortahisar vesaire gezdik. Ihlara derinkuyu herşey tamam. Bugün boşuz. Şöyle bir iki saat mesafede gidilecek yer var mı görmemiz gereken? Önerilerinize açığız.
aradaki uzaklik
(10.02.19)
Mustafapasa tarafina gidin, 2 kiliseyi gezin, disarida olanin manzarasi da guzeldir.


unabomber
(10.02.19)
Güvercinlik vadisini gördünüz mü?


datnet
(10.02.19)
Zelve'yi görmediyseniz mutlaka görün.


desdenova34
(10.02.19)
Saruhan ve özkonaktaki yeralti şehri


baknedicem
(10.02.19)
(4)

Son 1 Yılın Zengin Olma Hikayeleri

Selamlar Cumartesi insanları,Vardır çevrenizde mutlaka, son 1-2 yılda bir iş kuran, işi tutturan, inanılmaz zenginleşen ve hayatı değişen insanlar. Sorum şu:Hangi işlere girdiler?Nasıl para kazandılar?Hikayeleri ne?Paylaşabilir misiniz?
Selamlar Cumartesi insanları,

Vardır çevrenizde mutlaka, son 1-2 yılda bir iş kuran, işi tutturan, inanılmaz zenginleşen ve hayatı değişen insanlar. Sorum şu:

Hangi işlere girdiler?
Nasıl para kazandılar?
Hikayeleri ne?

Paylaşabilir misiniz?
aradaki uzaklik
(02.02.19)
bizim burada 3-4 genç lokmacı açtı.


firma kurup iş için ön ödeme alıp sonra ortadan kaybolan insanları sayıyorsak en çok hikaye orada var.


@pro +1 yükselen değer lokmacı,hem yerli hem milli.


jactantia
(02.02.19)
Kokoreççi bir emekli dayı ben taşınmadan önce Adana'da garibanlıktan ötürü başladı kokoreç işine. Zengin oldu adam öyle bir tuttu ki.

Yine emekli bir abimiz tanıdık, ikramiyesi ile bildiği iş olan bilgisayar toplama, kurulum, tamir işinde baya ilerledi yürüdü gitti. Bu Bitcoin mining işleri Türkiye'de yaygınlaştığı sırada baya sistem kurdu miningcilere.


(7)

Çorbacı

Arkadaşlar,Sadece Çorba satan bir lokanta ayakta kalabilir mi? Yani tek uzmanlığı Çorbalar olan bir Çorbacı açmak mantıklı mı? Standart çorbaların yanında her gün bir farklı yöresel çorba filan olacak. Başka hiç bir yemek yok.Ne dersiniz?
Arkadaşlar,

Sadece Çorba satan bir lokanta ayakta kalabilir mi? Yani tek uzmanlığı Çorbalar olan bir Çorbacı açmak mantıklı mı? Standart çorbaların yanında her gün bir farklı yöresel çorba filan olacak. Başka hiç bir yemek yok.

Ne dersiniz?
aradaki uzaklik
(02.02.19)
Galatasaray'da vardı bir ara ama kapandı. Olmaz demek değil tabiki. Başka bir yerde işleyebilir.


chavezding
(02.02.19)
butik bir yer olursa is yapablir. bruges'de boyle bir corbaci vardi. cok guzel sunumlarla corba satiyordu. guzeldi
www.tripadvisor.co.uk


exlibris
(02.02.19)
Yeşilköy'de böyle 1-2 yer vardı. Hafta sonu (Cuma da dahil) geceleri içmeden dönenler dolduruyordu ancak kapandı. O kadarı yetmedi sanırım. Tek başına çorba ile zor ancak böyle ekstradan sakatat ürünleri veren işkembeci-çorbacı konsepti tutar, 24 saat açık olanları epey tutuluyor. Vip işkembe, Sarıhan, Kınacı aklıma ilk gelen yerler.


shangrilla
(02.02.19)
24 saat açık tutuyor +1 ve sakatat ürünleri +1. yöresel çorbalara gerek yok bence. ona harcayacağın emek zamandan kar etmek zor gibime geliyor


lucky strike
(02.02.19)
corbakonagi.com bakın zeytinburnu'nda var.
çorba dışında kavurma pilav yemeği var gözüküyor menüde.
bence mantıklı bir iş, gerçektenlezzetli ve kaliteli çorbacılarda yer bulmak hep zor oluyor.
çorba uzmanlık gerektiren bir iş.


ezkaza
(02.02.19)
karaköy çorbacısı var. çok güzel. sabah dahi müşterisi oluyor. bence tek bir ürüne odaklanmış yerler kaliteli algısı yaratıyor. ki öyle de genelde. lokasyon ve kaliteyi tutturmak tabii ki her şeyde oldugu gibi önemli ama ben gelirdim mesela sade çorba satan bir yere.


blacksky
(02.02.19)
Ben karaköy çorbaevini beğenir ve tavsiye ederim ,çoğu zaman da doludur dükkanı ve yöresel çorbalar dahil zengin bir çeşidi var,tutar mı dersen bu işler nasip işi


essoist
(02.02.19)
(6)

Yararlı Mobil App Tavsiyesi

Selamlar.Yeni hayatımda sosyal medyayı hayatımdan çıkardım. Instagram'ı, Facebook'u, Foursquare'i, Swarm'ı sildim. Şimdi genel kültürümü arttıracak, hayatımı güzelleştirecek, bilgimi zenginleştirecek uygulamalar arıyorum. Mesela bir uygulama vardı, her açtığımda çeşitli kitaplardan quote'lar paylaşı
Selamlar.

Yeni hayatımda sosyal medyayı hayatımdan çıkardım. Instagram'ı, Facebook'u, Foursquare'i, Swarm'ı sildim. Şimdi genel kültürümü arttıracak, hayatımı güzelleştirecek, bilgimi zenginleştirecek uygulamalar arıyorum. Mesela bir uygulama vardı, her açtığımda çeşitli kitaplardan quote'lar paylaşıyordu. Aynı bunun gibi.

Siz neler kullanıyorsunuz?
aradaki uzaklik
(01.02.19)
castbox: podcast için belki kendine uygun yayınlar bulup dinleyebilirsin

medium: ilgi alanlarına uyan konularda makaleleri okuyup, yazanları da takip edebilirsin

instapaper: tarayıcıda açtığın köşe yazısı, makaleleri gözünden kaçmasın diye bu uygulamaya gönderip sonra okumak için saklayabilirsin, bi nevi pocket uygulamasının ücretsiz olanı

evrim ağacının uygulaması da güzel olmuş

feedly takip ettiğin bloglar varsa burada derleyebilirsin


freebird5406_2
(01.02.19)
Reddit
Uygulaması var da ben tarayıcıda kullanıyorum. Zaman öldürecek subları değil yararlıları takip ederseniz sadece aradığınız gibi bişey olur. Bende baya karışık var neredeyse her girdiğimde yeni bir şeyler öğreniyorum. Komik şeylere falan da bakıyorum.

Bir iki sub önereyim diye girdim şunu gördüm mesela Science altında başlık.
Otopilot arabalar daha ucuz park yeri bulmak için dolaşacakmış. Zaman, yakıt tüketimi vs gibi etmenlere rağmen çok cüzi masrafı olacakmış bunun ve küçük şehirlerde bile büyük fark edecekmiş.


senolll
(01.02.19)
Ek: bir de kaynak paylaşılıyor makale var, insanlar altında yorumlar yapıyoe tartışıyor. Sözlük gibi ama çok daha büyük platform ve yararlı, uygun altkonular takip edilirse.


senolll
(01.02.19)
elevate


sadegazoz
(02.02.19)
Podcast dinleme kabül mü? Çünkü Apple Podcast ve Soundcloud'da güzel yayınlar var.


leo1905
(02.02.19)
curio
blinkist


Wasking
(02.02.19)
(2)

Bu Evrakları Nereden Bulabilirim?

Selamlar,Vergi Dairesi şu "kıdem/ihbar gelir vergisi iadesi" için şunları istiyor:1. ikale sözleşmesi2. gelir vergisi matrahını gösteren tek sayfalık belge3. tüm tazminatı gösteren ücret pusulasıİlgili şirket türkiye'den ayrıldı, bu evrakları nereden bulabiliriz? Nedir bu evraklar, ilk defa duyuyoru
Selamlar,

Vergi Dairesi şu "kıdem/ihbar gelir vergisi iadesi" için şunları istiyor:

1. ikale sözleşmesi
2. gelir vergisi matrahını gösteren tek sayfalık belge
3. tüm tazminatı gösteren ücret pusulası

İlgili şirket türkiye'den ayrıldı, bu evrakları nereden bulabiliriz? Nedir bu evraklar, ilk defa duyuyorum.
aradaki uzaklik
(01.02.19)
Birebir benim de merak ettigim bi konu.
Ama 1. Icin soyleyeyim; ikaleyi sirketle kisi yapar. Dolayisiyla sende bir kopyasi olmasi lazim zaten


bradshaw
(01.02.19)
ikale sözleşmesine dayanarak tazminat aldıysanız onun vergisini iade alırsınız. yok normal bir şekilde işten çıkarıldıysanız ve tazminat aldıysanız onun zaten vergisi de yok, iadesi de yok, boşa uğraşmayın.

ikale sözleşmesi yaparak ayrıldıysanız bir nüshası sizde vardır. kalanları da ayrıldığınız şirket verir.


kibritsuyu
(01.02.19)
(8)

Mutluluk Üzerine.

Selamlar,Gerçekten mutsuz olan insanları anlayamıyorum. Şu hayatta mutlu olabilecek tek bir şey bile bulamıyorlar mı? Sabah erkenden hava hafif aydınlanırken müzik dinleyerek yürümekten, karda mangal yakmaya kadar neredeyse binlerce insanı mutlu edecek aktivite var. Sevdiğin, çoluğun, çocuğun. Güneş
Selamlar,

Gerçekten mutsuz olan insanları anlayamıyorum. Şu hayatta mutlu olabilecek tek bir şey bile bulamıyorlar mı? Sabah erkenden hava hafif aydınlanırken müzik dinleyerek yürümekten, karda mangal yakmaya kadar neredeyse binlerce insanı mutlu edecek aktivite var. Sevdiğin, çoluğun, çocuğun. Güneş, kum, deniz. Yağmur yağarken bile şikayet ediyorlar. Etme kardeşim, aç bir şarap balkonda iç, izle yağmuru. Ota boka cry-baby'lik.

Yok ülke boka gidiyormuş, şeriat gelecekmiş, bıkbıkbıkbükbükbük. Olm hayat geçip gidiyor, mutlu ol, kendinle, sevdiklerine zaman geçir, güzel şeyler yap, güzel şarkılar dinle, güzel şiirler oku.

Ben mi çok pollyanna'yım bilmiyorum ama, mutsuz insanlara dayanamıyorum. Ulan zaten 40 yıl sonra öleceğim, 40 yaz göreceğim en fazla, bir de çevremde böyle mıymıy mutsuzluk abidesi insanları görünce kafayı yicek gibi oluyorum. Hemen uzaklaşıyorum. Çevremi de ona göre dizayn ettim, kendi güzel çemberimde yaşıyorum.

Sizin bu konuyla ilgili fikriniz nedir arkadaşlar?
aradaki uzaklik
(31.01.19)
"mutsuz insanlara dayanamıyorum."

diğer insanları bu kadar takmak da biraz pürüz bence...


redeath
(31.01.19)
sabah erkenden hava hafif aydınlanırken uyanan insanlar sıkış tıkış toplu taşıma araçlarıyla işe gidip kalan hayatlarını kendileri ve aileleri için iyi şartlarda yaşatmaya çalışıyorlar ülkede.

herkes sizin gibi günlük 140 liralık yemek yiyip hayatına devam edemiyor maalesef.


İnsanların şikayet etmesinden bahsetmişsin. Fakat çok ayrı konu başlıkları altında.

Ülke, iş hayatı, evlilik vb konular insanın yaşam standartlarını belirleyen şeylerdir. Sen de diyorsun ki siktir et dolar 10 tl olsun. He olsun e ben eve gittiğimde aç kalıyorsam nasıl mutlu olacağım? Ya da bir insan işsizse nasıl güneş doğduğu için mutlu olabilir kapısında fatura birikiyor bir yandan da? Bu açıdan bakınca saçmalıyorsun.

Ama insanların "ya yağmur yağmasın:(" tribine laf ediyorsan senin şahsi görüşün o. Herkes aynı şeyleri sevmek zorunda değil.

Seninle aynı fikirde değilim ve etrafımda her şeyden şikayet eden insanlardan olduğu kadar onların şikayetçi olmasından şikayetçi olan insanlar da var. Senin de olacaktır. Bunlardan biri de sensin. Bu iki tip insana da eşit mesafedeyim.


kablelvuku
(31.01.19)
iç huzurumu sağlamak için çok uğraştım, şu an default olrak mutlu ve keyiflim. bu durumdan önce de iyiydim genel olarak ama bu kadar değil.

herkes böyle değilmiş meğerse, ben de mana veremedim ilk zamanlar, öyle şey mi olurmuş yaa falan dedim. sonra baktım ki hakkaten default olarak mutsuz olan, gülümsemeyi lütuf sayan insanlar var.

şaşırtıcı ve üzücü, cycle hep dönüyor. yaşayacağımız kaç sene zaten, niye mutsuz olayım ki?

mutluluk bulaşıcı olduğu gibi mutsuzluk da bulaşıcı ayrıca.(bunu bana mor bembembom söylemişti aklıma kazındı, ona da buradan pıtırcıklar yolluyorum)


killerbee
(31.01.19)
Ben bir kez olsun şikayet etmedim hayatımdan. Ama bu yaşamdan zevk almadığım gerçeğini değiştirmiyor. Hatta bir teorim var mutluysan salaksın diye. Üstüne alınma sakın. Cehalet mutluluktur nitekim. Benim bildiğimin çeyreğini bilsen bir daha gülümsemezsin bile.


Mutlu olmayı küçüklükten beri öğrenmediklerinden. Bazen anne babamıza benziyoruz. İstesek de istemesek de


rakidabalikolsa
(31.01.19)
kimyasal bir olay kardeş. elinde değil. ikna ya da telkinle oluyorsa bilen biri söylesin biz de olalım.


ya ben lan neyse
(31.01.19)
Aynı düşünüyorum sizle fakat iki istisna var; birisi sağlıksızlık, diğeri parasızlık. Bu ikisi varsa mutluluktan söz edilemiyor.

Mesela google fotoğraflarda yedeklenmiş kaç yıllık fotoğraflara bakıyorum. Eşimle, kızımla harika günler geçirmişiz. Son zamanlarda ise daha önceki duyurularımdan görmüşsünüzdür, altından kalkamadığım bir borcun içindeyim. Bu benim hayatımdayken mutlu olamıyorum. Ne de mutluymuşum diyebiliyorum sadece. Artık öyle olma şansım yok çünkü sorunum belli, çözümü belli ve çözüme dair kısa vadede hiçbir imkan yok elimde. Nasıl mutlu olabilirim ki?


(3)

İhbar ve Kıdem'deki Gelir Vergisi İadesi

Selamlar.Eşim 2 sene önce işten çıktı. Parasını (bonusuyla birlikte) aldı. Şimdi bu mevzudan dolayı gelir vergisi kesintisini de iade alabiliyormuş sanırım. Bunun için sadece vergi dairesine başvurmak yetiyor mu? Şirkete de mi başvurmak gerekiyor yoksa? Şirketi kapandı ve Türkiye'den çıktı. Ne yapma
Selamlar.

Eşim 2 sene önce işten çıktı. Parasını (bonusuyla birlikte) aldı. Şimdi bu mevzudan dolayı gelir vergisi kesintisini de iade alabiliyormuş sanırım. Bunun için sadece vergi dairesine başvurmak yetiyor mu? Şirkete de mi başvurmak gerekiyor yoksa? Şirketi kapandı ve Türkiye'den çıktı.

Ne yapmamız gerek?
aradaki uzaklik
(31.01.19)
vergi dairesine başvuru yeterli.

para vergi dairesinde zaten. şirkete başvuruya gerek yok.


arma aski
(31.01.19)
İkale’den kesilen verginin iadesi diye aratırsanız bir çok kaynak var webde. Yakın dönemde bir yasa çıktı, o yasa sayesinde sanıyorum artık vergi dairesinden direk başvuru ile alınabilecekmiş. Ben geçen sene dava açmıştım vergi dairesine, halen sonuç bekliyorum.


en bi orijinal
(31.01.19)
Soru altına soru gibi olacak ama,umarım bilen birileri cevap verir. ben de 2018 yılının Eylül ayında işverenden kıdem tazminatını talep ettim,aldım. Banka yolu ile hesabıma yattı. Hâlâ çalışmaya devam ediyorum. Benim iade alacağım bir gelir vergisi var mıdır?


oligomer
(31.01.19)
(6)

Baston Bebek Arabası Önerisi

Gençler. Anneler. Babalar. 2 yaşındaki çocuğumuza basit, pratik ve ucuz bir baston bebek arabası arıyoruz. Kullandığınız, önereceğiniz bir baston var mı?
Gençler. Anneler. Babalar.

2 yaşındaki çocuğumuza basit, pratik ve ucuz bir baston bebek arabası arıyoruz. Kullandığınız, önereceğiniz bir baston var mı?
aradaki uzaklik
(29.01.19)
butceniz nedir?
mclaren serisi iyidir mesela.


cedex
(29.01.19)
merhaba,

bizim 14 aylik canavar icin ben de baston araba bakiyorum. diger arkadaslarimin tavsiyesi ile chico ohlala aldim ve aldigim gun kullanmadan iade ettim. gercekten cok hafif ama hic guven vermiyor. bildigin pazar arabasini egip bukup bebek arabasi yapmislar gibi. saga sola donerken tekerler havaya kalkiyor vs. ve kapandiginda diger bastonlardan daha fazla yer kapliyor bence.

maclaren urunleri daha guvenli ve kullanisli geldi bana. malzemesi de diger markalara gore kaliteli. ben quest modelini begendim ama o da 2500 lira gibi sacma bir fiyat. butce sikinti degilse alinabilir tabi.

en azindan chico ohlala alma demek istiyorum :)


a340
(29.01.19)
chicco lite way fiyat olarak uygun, kalitesi fena degil. ikinci araba olarak kullaniyoruz, sikinti yok.


cooperr
(29.01.19)
Biz şundan aldık:
(git: www.e-bebek.com

Tek kötü yanı katlanınca uzun kalıyor, aracımızın bagajı büyük olduğu için biz sorun etmiyoruz.


zenlaid
(29.01.19)
araştırma yapma fırsatı bulamadan mothercare jive hediye geldi. dediğim gibi diğer seçenekleri araştırma şansım olmadı fakat pusetimizden de çok memnunum. ne hantallık yaratacak kadar ağır, ne de güven vermeyecek kadar hafif. fiyatları da uygun tavsiye ederim.


kakamelsokoban
(29.01.19)
lightway+1


babilbaligi
(29.01.19)
(2)

Telegram Grupları

Selamlar,Bu aralar duyuyorum bayağı yararlı telegram grupları kuruluyormuş. İşte ebay-aliexpress fırsatları grubu, sıcak fırsatlar, kültür sanat paylaşımları, istanbul-izmir tiyatro-festival paylaşımları vesaire.Bunların indekslendiği bir yer var mı, nereden bulabilirim bu grupları?
Selamlar,

Bu aralar duyuyorum bayağı yararlı telegram grupları kuruluyormuş. İşte ebay-aliexpress fırsatları grubu, sıcak fırsatlar, kültür sanat paylaşımları, istanbul-izmir tiyatro-festival paylaşımları vesaire.

Bunların indekslendiği bir yer var mı, nereden bulabilirim bu grupları?
aradaki uzaklik
(28.01.19)
Merhaba,

Haklısınız, insanlar da böyle bir toplu haberleşme programlarının faydalarını farketmeye başladılar. Telegram gurupları (özellikle gizli olanları) içinde basında yer almayan, yer alamayacak tüyo vb. bilgiler için en iyi ortam. Anonim kalabiliyor olmanız da en iyi özelliği.

Ben bu tip guruplarda bulunuyorum. Özellikle de dışarıya açık olmayan kanallara dahil oluyorum. Özel davet ile. Şifreli parti girişi gibi düşünebilirsin.

İnternet ortamında var ama genel geçer geyik grupları kanımca. Ebay-Aliexpress konulu birkaç kanala üye oldum ve amiyane tabirle "kolpa" yerler. :) Tam bir flood ortamı var oralarda ve fiyatları gerçekten de uygun diyebileceğiniz paylaşımlar yapılmıyor.


i need dolar
(28.01.19)
Fırsat paylaşım grubu @firsatlar Sohbet Grubu @amazontrsohbet


(1)

Son 2-3 Yıl İçerisinde İş Batıranlar

Selamlar arkadaşlar,Var mı aramızda bizimle başarısızlık hikayesini paylaşmak isteyen? Son 2-3 yıl içerisinde hangi işi kurdunuz, hangi işe ortak oldunuz ve işler ters gitti, battınız? Hangi sektör, neden kötü gitti, şimdi olsa neyi farklı yapardınız? Paylaşmak isteyenleri sahneye davet ediyorum.
Selamlar arkadaşlar,

Var mı aramızda bizimle başarısızlık hikayesini paylaşmak isteyen? Son 2-3 yıl içerisinde hangi işi kurdunuz, hangi işe ortak oldunuz ve işler ters gitti, battınız? Hangi sektör, neden kötü gitti, şimdi olsa neyi farklı yapardınız?

Paylaşmak isteyenleri sahneye davet ediyorum.
aradaki uzaklik
(28.01.19)
ben:)

is olarak saymiyorum ama. ufak bir akintiya kapildim diyelim.
4 yil once idi. 19 yasindaydim. yillik olarak e-ticaret sitesi satin aldim. yaklasik 2000 lira idi. parayi babamdan borc aldim.
is modeli soyle idi. sitedeki urunler icin reklam yapip satacagim. sattiklarim uzerinden elde ettigim karin birazini onlara birazini kendime alacaktim. urun sattigimda da iste kartonun uzerinde siteye verdigim isim yazacakti. onlar gonderecekti. kargo isleri, nakliyat, stok onlar ilgilenecekti. sitede kategori kisitlayabiliyordum.. mesela teknolojik satmak istemiyorsam kapatiyordum o kategoriyi. falan filan.
sadece cevreme degil. tum turkiye'ye satabiliyordum. (incir'den almadim siteyi)
tabii her bir urunun fiyatlarini da ben belirliyorum. yani belli bir fiyatin altina inemiyorsun, rekabet yasasi mi neymis ondan, iste uzerine ne kadar kar koyarsan koyup satmaya calisiyordum.

sosyal medya hesaplari actim. facebook'a reklam verim, google'a reklam verdim. baska sitelere belli urunler icin kampanya yapip siteye trafik cekmeye calistim. onedio ile reklam isini konusup fiyati ogrenince bayilmak uzere oldum:)
ama nafile. enuygun, en ucuz gibi zimbirtilarda hesap acayim derken param bitti. bu sitelere de para veriyorsunuz insanlarin sizi gormesi icin.
yok anacim yok. millet siteye geliyor, geri gidiyor. ustelik urunler de diger e-ticaret sitelerine gore daha ucuz ayarliyordum.

sonra birkac ay daha acik biraktim siteyi. ufaktan reklam verdim ama urun satmayinca tamamen kapattim.
sonra gidip calistim babama olan borcumu odedim.

burada, ben daha cok toydum. heyecana kapilmistim. is bilmezin tekiydim. fazla film izlemekten oluyor bunlar herhalde:)

neden batti:
- maddiyat
- orijinallik olmamasi
- hedef kitleyi tanimadan hareket etmis olmam
- rakiplerin cok guclu olmasi

simdi olsa neyi farkli yapardim:
- siteyi satin almazdim
- siteyi kendimiz yapar, sistemimizi kendimiz kurardik
- para kismi, aileden cevreden borc alirdik
- daha orijinal bir fikirle e-ticaret yapardim, mesela sadece kahvaltilik yiyecek satan bir web sitesi
- sadece hedef kitleye gore reklam verirdik
- oturup tek tek musterimizle konusur, dinler, fikir alir ona gore is planimiza yon verirdik.

batirmis olsam da (gerci o kadar da aham saham bir sey degil ama), guzel seyler ogrendim. tecrube oldu.

gecen bir yerde okumustum. ingiltere'de mi amerika'a nerede bir kiz cocugu annesinden aldigi $200'la is kurmustu. bilmem kac yuz bin dolar yillik gelirleri vardi. garajinda kendine has elbise tasarlayip internette satiyordu.
bu kiz cocugu orijinal bir is yaptigi icin bu kadar kazaniyor bence. o yasinda bunu anlayip yapiyor, helal olsun diyorum.


(5)

Göbek Deliği Çevresi Kaşınması

Selamlar. Son 1 haftadır göbek deliğimin içi ve çevresi inanılmaz kaşınıyor. Kaşıdıkça kaşıyorum. Neden olabilir sizce? Başınıza geldi mi hiç?
Selamlar.

Son 1 haftadır göbek deliğimin içi ve çevresi inanılmaz kaşınıyor. Kaşıdıkça kaşıyorum. Neden olabilir sizce? Başınıza geldi mi hiç?
aradaki uzaklik
(27.01.19)
Kıl dönmesi olabilir mi? Erkekseniz ihtimal daha yüksek.


kıl dönmesi


nahtoderfahrung
(27.01.19)
mevsimsel olabilir mi? bu hafta benim de çılgınlar gibi kaşınmaya başladı. kızarttım kaşıya kaşıya...


Tears of Devil
(27.01.19)
kasik biti?


lamartin
(28.01.19)
Sosyete uyuzu ordan başlıyor bi dr görünün


ugurgonc
(28.01.19)
(18)

Sütlü Nuriye Yediniz mi?

SB. Yediniz mi?
SB. Yediniz mi?
aradaki uzaklik
(20.01.19)
Hayır, hiç denk gelmedi


beholderrulez
(20.01.19)
Yedim. Sevdiğim tek şerbetli tatlı.


1-2 ay evvel yedim en son. severim kendilerini.


zgrydn
(20.01.19)
evet.

baklavaya vs. göre daha hafif.


avianthem
(20.01.19)
Yedim , cok tatliydi


Evet. Cok da severim. Baklavadan daha cok severim.


stavro
(20.01.19)
Evet


bisorumolacaktı
(20.01.19)
Bugun yemedim.


acemi
(20.01.19)
birkac kere yedim. aramam ama denk gelirse baska da tatli yoksa yiyebilirim.


crucio
(20.01.19)
olsa da yesek


hastasıyım. her bayram yaparım evde. bizim evde iki yıldır baklava olmaz bayramlarda. o derece hastasıyım.


alperz
(20.01.19)
yedim, baklavadan daha iyi bence, hafif.


taurina
(20.01.19)
Yedim sevemedim :/ Forza fıstıklı baklava


windows95
(20.01.19)
Yedim, şerbetli tatlıları hiç sevmem ama sütlü nuriyeyi çok sevdim.


curukturpkokusu
(20.01.19)
Yedim hiç hafif değildi sevmedim.


pastörizesüt
(20.01.19)
evet geçen hafta


gadlemler
(20.01.19)
baklava yemem, sütlü nuriye yerim sadece


The_Lollok
(20.01.19)
yedim ama pek tarzım değil, şöbiyeti tercih ederim.


(2)

Et Dondurmak

Selamlar. Sabahtan zeytinyağlıdığım baharatlıdığın antrikotları akşam yememeye karar verdim. Önümüzdeki 10:15 gün içinde de yemeyeceğim. Ben bu etleri zeytinyağlı ve baharatlı bir şekilde buzluğa atıp dondursam iki hafta sonra yiyebilir miyim?
Selamlar.

Sabahtan zeytinyağlıdığım baharatlıdığın antrikotları akşam yememeye karar verdim. Önümüzdeki 10:15 gün içinde de yemeyeceğim. Ben bu etleri zeytinyağlı ve baharatlı bir şekilde buzluğa atıp dondursam iki hafta sonra yiyebilir miyim?
aradaki uzaklik
(15.01.19)
yersin sorun olmaz.


yenir bi şey olmaz, yemeden bir gün önce dondurucudan soğutucu kısmına alın ama, oda sıcaklığında çözünmesin.


j lithium
(15.01.19)
(2)

Bahçe Hazırlığı

Selamlar. İzmir’de kuzey cephe bir evimiz, evin çok az güneş alan bir bahçesi var. Bu bahçe şu an tamamen toprak. Çim ne zaman ekmeliyiz bu bahçeye? Ve güneş az gören bir bahçe için hangi çimi kullanmalıyız?
Selamlar.

İzmir’de kuzey cephe bir evimiz, evin çok az güneş alan bir bahçesi var. Bu bahçe şu an tamamen toprak. Çim ne zaman ekmeliyiz bu bahçeye? Ve güneş az gören bir bahçe için hangi çimi kullanmalıyız?
aradaki uzaklik
(13.01.19)
Tipini bilemem ama biz çok daha soğuk bir yerde hafif güneş ve 15 derece gibi bir hava sıcaklığı varsa ekiyoruz çıkıyor. Ama ekim işlemi düzgün yapılması ve sulanması lazım.
Önce iyi bir toprak alıp düzgün bir yüzey elde edilmesi lazım. Sonra tohumlar ekilecek sonra hafif tırmıkla karıştırılacak sonra da tırmıkla toprağın üstüne vurarak sıkı hale getirilecek. Böylece halı gibi olur.
İlk bikaç ay bakımı kesmeden bırakıyorsunuz uzuyor iyice sıklaşıyor, toprağa oturuyor sonra kesmeye başlıyorsunuz 12-15cm olunca.

Gübreye gerek yok eğer toprak kaliteliyse. Ama sulanması lazım her gün.


Hocam geçen sene de aynı muhabbeti yaptık sanki, hala yapmadın mı yoksa başka bir yer mi burası?

Tohum ekim için mart nisan, nisanı geçirmeyin. Mayısda da mevsime ve bölgeye göre ekilebilir ama beklemeyin o kadar.

Az güneş alıyorsa gölge alan çimi ekebilirsiniz, ya da karışım olan tohumların içindeki gölge alan oranı fazla olandan seçin.

Ben olsam hazır çim eker uğraşmazdım, ki daha önce tohum ekmiş ve süreci bilen biriyim.


John Bloor
(14.01.19)
(5)

İkinci Eli Güçlü Araçlar

Selamlar beyler ve bayanlar. Saha satış işindeyim. İşim 13.00’de başlıyor. Sabahım bana ait. Sürekli sahadayım. Bu sabahları değerlendirip araba al sat yapayım diyorum. Filo aracı olmayan, galeriden değil direkt kullanıcıdan alacağım. Çevrem var araca baktırıp riski azaltabilirim. Sizce hangi araçla
Selamlar beyler ve bayanlar.

Saha satış işindeyim. İşim 13.00’de başlıyor. Sabahım bana ait. Sürekli sahadayım. Bu sabahları değerlendirip araba al sat yapayım diyorum.

Filo aracı olmayan, galeriden değil direkt kullanıcıdan alacağım. Çevrem var araca baktırıp riski azaltabilirim.

Sizce hangi araçları alıp satmam kolay olur? (Şirket aracı imajındaki modeller olmasın da)
aradaki uzaklik
(11.01.19)
Renault, Fiat ve Vw hiç de sanıldığı kadar peynir ekmek meselesi değil. İlanlara bakın insanların benzer fiyat, benzer km, benzer renk, benzer hasarsızlıkta aynı marka aynı model araçtan o kadar fazla seçeneği oluyor ki. Örneğin parası 2012 model 1.3 multijet lineaya yetecek adam ilanları bir açıyor. Neredeyse krtiterlerine uyan aynı araçtan 1000'den fazla ilan çıkıyor. Adam da aynısından bizim ilçede bizim mahallede var. Gidip bakayım temizse alayım diyor.

Ford, Opel, Honda, Toyota, Hyundai. Bunlar iyi gidiyor.


Edit: Size bir tavsiye. Fiyatı 25-40 bin bandında olan 2000-2005 model arası arabalar gidiyor şu anki piyasada sadece. Ve bunlar da iyi gidiyor şu ara. Lpg takılmamış, düşük km focus 1, Corolla, Civic gibi arabaları kovalayın. Bir de hafif ticari hep kazandırır. Eski doblo, kangoo, fiorino almaktan çekinmeyin. Peynir ekmek gibi gidiyorlar şu ara.


Şuan piyasa çok durgun bence paranızı tehlikeye atmayın.


bahoho
(11.01.19)
golfün piyasası iyidir,toyoya corolla,vw polbu grup kaliteli grup. al satları kolay olur.


mikahakkinen
(11.01.19)
Bu ara yapilmaz o is. Arabalar satilmiyor, sozde benimki de piyasa arabasi ama kac aydir satilmadi. 10bin asagisini teklif ediyorlar.


acemi
(11.01.19)
2004 model 1.4 tdci otomatik ford fiesta var düşünürsen.94000 km.


since1907
(11.01.19)
(6)

Sözlükte Yazar Olma İsteği

Selamlar,Hala sözlüğe yazar olmak için sıra bekleyen, buraya başlık açan, entry kasan insanlar var. Allah aşkına, yıl 2019. Get a life bro.Sizce de garip değil mi bu? Yoksa böyle düşünen bir ben miyim?
Selamlar,

Hala sözlüğe yazar olmak için sıra bekleyen, buraya başlık açan, entry kasan insanlar var. Allah aşkına, yıl 2019. Get a life bro.

Sizce de garip değil mi bu? Yoksa böyle düşünen bir ben miyim?
aradaki uzaklik
(09.01.19)
Ikinci hesap icin bekliyorlar belki. Yazar olmayan mi kaldi?


Traveller
(09.01.19)
gençler için normal. çocuk belki 17 yaşında, ne yapsaydı 11 yaşındayken mi yazar olsaydı?


sir gawain
(09.01.19)
Hesap uçunca çaylak hesapla sürekli bir şey yazası geliyor insanın. Yazamadığım zaman gözümde yeniden büyümüştü yazarlık işi.


le jeune turc
(09.01.19)
ssg kendi hesabını verse yine de girip iki şey yazmam +1


ezeriko
(09.01.19)
gençler için normal +1.


taurina
(09.01.19)
reklam yapılacaktır, bekleniyordur


firemanjonny
(09.01.19)
(6)

Trendyol, Morhipo, Markafoni arasından sıyrılmak

Selamlar,Kadın giyim-çanta-aksesuar üzerine açacağımız (işi biliyoruz az çok) bir e-ticaret sitesinde, bu devlerle yarışmak zor mu kolay mı? Yani BİM, ŞOK, A101'in olduğu sokağa bakkal açmak gibi bir şey mi?Yorumunuz nedir?
Selamlar,

Kadın giyim-çanta-aksesuar üzerine açacağımız (işi biliyoruz az çok) bir e-ticaret sitesinde, bu devlerle yarışmak zor mu kolay mı? Yani BİM, ŞOK, A101'in olduğu sokağa bakkal açmak gibi bir şey mi?

Yorumunuz nedir?
aradaki uzaklik
(07.01.19)
kendini nasıl konumlandırdığına göre değişir.

örn:
ucuza orta kalite ürün satıyorsan Addax/ Mecrea gibi sıyrılabilirsin.

Kişiye özel ya da tasarım satacaksan da sıyrılabilirsin.

Ancak f/p dengesi, marka tanıtımı vs. önemli.


lcha
(07.01.19)
en önemli şey müşteri memnuniyeti.
şu aşamada trendyol, morhipo’da hiç sorun yaşamadım.

bana sorun yaşatmayacağımı söyleyen yeni bir yer bunu ancak fiyatları ile sağlayabilir.

yoksa neden risk alayım.

arkasında boyner olan bir yerle rekabetin kolay olmayacağı kesin.

bin-bakkal örneği gibi değil bu.
daha zor....


otopsicocugu
(07.01.19)
Üretimi kim yapıyor, hangi markalar var? Eğer ürün/marka size aitse rakip olmanın yanında o sitelerde de satabilirsiniz diğer bir çok firma gibi.


shangrilla
(07.01.19)
hevesinizi kırmak istemem ama göründüğü kadar kolay değil o işler. birkaç yakınım girişti o işlere tutturamadı. markafoni, trendyol gibi devlerin maliyetleri de dev ama sürüm olunca birim maliyetler düşüyor. Sizin kargo firması ile anlaşmanız bile büyük mesele. yazılımı, editöryal kadrosu, getiri görürü vs. derken epey iş çıkıyor. attığınız taş ürküttüğünüz kurbağaya değmiyor. Bu işlere girecekseniz büyük paralarla ve ciddi finansmanla girmek lazım. yoksa tesadüfen sağdan soldan bulduğunuz kısıtlı müşterilerle yetinmek ve bir süre sonra pes etmek zorunda kalırsınız. Bunun yerine n11, gittigidiyor, hepsiburada ya da trendyol gibi markaların altında komisyon ödeyerek satış yapmak inanın daha az maliyetli ve daha karlı.


Bizim burada sırasıyla Hakmar a101 Bim sok ve tekrar Bim a101 olan caddede normal marketlerde var iş yapıyor. Ürününe güvenmn lazım fiyatına güvenmen lazin

Ben tekstil yapacak olsam n11 hepsi burada ile başlar instagramla devam ederdim sonraki aşamada kendim site kurs
Ardından. Bir dunya da site var bunların dışında iş yapan özellikle dikkatimi çeken tesettür firmaları ya da kişiye özel butikler


seyyar satıcı
(07.01.19)
Bu iş için milyonlarınız yoksa,
tavsiyem komisyonu verip, rakip dediniz oluşumlara dahil olun.

Teknosa, flo, mavi, koton vb. markalar gg'de, hb'de, trendyolda satış yapıyorsa, buradan kendinize pay çıkarabilirsiniz.

Bakkalda bir müşterinin gelmesini bekleyip %100 kazanacağınıza, A101 ve bim ile 20 kişiye ulaşıp, %50 kazanın.

İşiniz iyi giderse zaten bir ünvan kazanmış olacaksınız.


lemon cake
(07.01.19)
(1)

Müzikal Bileti Sitesi ve olası dolandırıcılık

Selamlar,Bizim hatun, ufaklık için kırmızı balık müzikaline bilet almış, https://www.muzikalbileti.com/ diye bir siteden. Instagramda sponsorlu bağlantılardan denk gelmiş.Üye olmadan almış biletleri, şimdi bakayım dedim bilet bilgilerine, site kapalı. Wix ile yapmışlar siteyi. Patlamış. Parayı PAYTR
Selamlar,

Bizim hatun, ufaklık için kırmızı balık müzikaline bilet almış, www.muzikalbileti.com diye bir siteden. Instagramda sponsorlu bağlantılardan denk gelmiş.

Üye olmadan almış biletleri, şimdi bakayım dedim bilet bilgilerine, site kapalı. Wix ile yapmışlar siteyi. Patlamış. Parayı PAYTR isimli aracı firma çekmiş kredi kartından. Mail göndermiş otomatik ama bilet bilgileri yok.

Sorularım şunlar:

1. Bu site dolandırıcı mıdır sizce?
2. Bileti aslında alamadık mı biz? Yani bu akşamki müzikale giremeyecek miyiz?
3. Kredi kartı bilgilerimize bir şey olmuş mudur?
aradaki uzaklik
(07.01.19)
Büyük ihtimal bilet alınmadı. Mail olarak gelirdi eğer alınsaydı zaten. Ayrıca 3d olmadan yapıldıysa işlem bankaya bildirin hemen alın paranızı geri. 3d ile yapıldıysa paytr ile görüşün bi belki iade ederler


Boris
(07.01.19)
(6)

Zemin Kat - Fare

Selamlar. Eve taşınalı 5 ay oldu. İlk defa dün gece tıkırtılar duydum. Sesi takip ettim. Banyoda duşakabinin giderinden geliyordu. Bayaa bayaa tırmıklama tıkırtılarıydı. Biraz dinledim. Kesilmedi. Görünürde bir şey yoktu ama bariz duşakabin giderinden geliyordu ses. Hemen yanında tuvalet var. Sifonu
Selamlar.

Eve taşınalı 5 ay oldu. İlk defa dün gece tıkırtılar duydum. Sesi takip ettim. Banyoda duşakabinin giderinden geliyordu. Bayaa bayaa tırmıklama tıkırtılarıydı. Biraz dinledim. Kesilmedi. Görünürde bir şey yoktu ama bariz duşakabin giderinden geliyordu ses. Hemen yanında tuvalet var. Sifonu çektim. Ses kesildi.

Fare midir sizce? Ve fareyse ne yapabilirim?
aradaki uzaklik
(06.01.19)
%99 fare. Bizde de oyle olmustu sesler dusakabin giderinden geliyordu yaninda da tuvalet vardi. 3-5 gun bu ses ara ara geldi, sonra gecenin birinde tuvalletten cikti bir fare. Cikmasini onlemek icin giderleri agir cisimlerle kapayabilirsin... oldurmek icin bi yontemde vardir illa ama beni bilmiyorum. Eger olurda cikarsa farkli odalara dalmasini onle mutlaka. Banyoya tum cikislari kapatip bi kapan falan koyabilirsin. Simdiden kolay gelsin


mhmtt
(06.01.19)
Evi ilaçla, ya da ilaçlat. Giderleri de aynı şekilde. Bunu hemen yap. Kiradan düş. Yasal prosedür bu.


1cay
(06.01.19)
m.youtube.com


acemi
(06.01.19)
İnsanın duymayacağı ama fareyi rahatsız edip kaçıran frekansta ses yayan cihazlar var. Fare kovucu cihaz diye aratıp kullanıcı yorumlarını bir oku istersen.


oguz altun
(06.01.19)
Gerekli yerlere fare zehirleri bırak, en güzeli şu badem şeklinde olanlar. Yiyip gidiyor gittiği yerde ölüyor.


John Bloor
(07.01.19)
Faredir. Soğuklar artığı için tam fare zamanı. Henüz çıkmamış fareye pek bir şey yapamazsınız. Zehir bırakın falan denmiş ama zehir henüz eve girmemiş fareye ne yapabilir ki? Bir de zehir şöyle tehlikeli. Fareler pat diye atlamıyorlar yiyeceklere. Bir de tek başlarına dolaşmadıkları için genelde içlerinden biri bir şey yeyip ölürse, ötekiler asla onu yemiyor. O yüzden fare zehirleri, fareler zehri aldıktan sonra içtikleri su ile etkisini gösteriyor. Kısacası fare bu zehri yeyip, gidip bir kuytuda ölecek. Bu ölüm evin içinde gerçekleşirse ve siz o cesedi bulamazsanız -diyelim ki bir duvarın içinde oldu- inanılmaz bir koku oluşacak. Sonra kurtlanmalar olacak. O leş farenin kendinden daha tehlikeli kısacası.

Henüz ortaya çıkmamış farenin çözümü doğal düşmanlardır sadece. Fare doğal düşmanlarının bulunduğu ortama girmeyi en son tercih eder. Başka büyük bir riskten kaçıyor olması lazım. Ama sadece fareyi kovmak için kedi veya köpek edinmek doğru bir karar olmayabilir.


(4)

iPhone Ekranını Sürekli Açık Tutmak

Selamlar,Laptop ile çalışırken sağ tarafımda da iphone ekranımın sürekli açık durması gerekiyor. Ancak 1 dakika sonra kapanıyor. Ayarlardan ekran açıklık süresini maksimum yapamıyorum çünkü şirket telefonu ve şirket güvenlik önlemi gereği maksimum 1 dakika ayarlamış.Ekranı hep parlak ve açık olacak
Selamlar,

Laptop ile çalışırken sağ tarafımda da iphone ekranımın sürekli açık durması gerekiyor. Ancak 1 dakika sonra kapanıyor. Ayarlardan ekran açıklık süresini maksimum yapamıyorum çünkü şirket telefonu ve şirket güvenlik önlemi gereği maksimum 1 dakika ayarlamış.

Ekranı hep parlak ve açık olacak (ben dokunmadan). Var mı bir yöntem?
aradaki uzaklik
(04.01.19)
genelde iphone larda fazla müdahale edilemiyor - android olsa sirket kısıtlama yapmıs olabilir derdim
yani sirket sadece ayarlar dan ayarlamıstır
sanırım siz de aynı sekilde ayarlayabilirsiniz


kingcyrax
(04.01.19)
ayarlar > ekran ve parlaklık > otomatik kilit > asla

burda aslayı seçemiyor musunuz yani?


jugador
(04.01.19)
seçemiyorum sadece 30 saniye ve 1 dakika var seçenekler arasında. şirket IT'si kısıtlamış. :(


aradaki uzaklik
(04.01.19)
Parmağını hareket ettirmeden tutunca kapanıyor mu peki? Eğer kapanmıyorsa dokunmatik ekran kalemi al ucunu kes telefonun ekranında musait bir yere bırak.


anneterligi
(04.01.19)
(3)

Cevaplarım Yayınlanmıyor

Arkadaşlar tekrar selam,Uzun süredir üyeyim, ilk defa böyle bir sorunla karşılaşıyorum. Yaklaşık 1 aydır duyurulara yazdığım hiç bir cevap gözükmüyor. Başlık açıp tik atabiliyorum ancak cevap yazamıyorum. Başka bilgisayar ve browser ile de denedim olmuyor.Kiminle iletişime geçmem gerek bu sorun için
Arkadaşlar tekrar selam,

Uzun süredir üyeyim, ilk defa böyle bir sorunla karşılaşıyorum. Yaklaşık 1 aydır duyurulara yazdığım hiç bir cevap gözükmüyor. Başlık açıp tik atabiliyorum ancak cevap yazamıyorum. Başka bilgisayar ve browser ile de denedim olmuyor.

Kiminle iletişime geçmem gerek bu sorun için? Çözüm öneriniz var mı=
aradaki uzaklik
(04.01.19)
bu hesap ve moderasyonla ilgili bişey değil.

burada ya banlanırsın siteye giremezsin ya da siteye girersin ve her şekilde kullanırsın.

öyle spesifik siteye girsin ama yazamasın, yazsın ama mesaj atamasın olayı yok.

sende bir sorun olduğunu düşünüyorum. başka cihazlardan denemeyi dene.

adblocker kullanıyorsan onu iptal et.

bu arada safari ekşi duyurunun mimarisini desteklemeyi geçen sene bıraktı.

ben bilgisayarımı güncellemedim diye kullanabiliyorum ama muhtelemen güncelleyen arkadaşlar giremiyolardır.

safariyi bırakmamın sebebi buydu zaten.

buradan dene bir de

beta.eksiduyuru.com


killerbee
(04.01.19)
@killerbee valla verdiğin beta linkinden düzeldi işler. Tebrik ederim seni, çok güzel bir çözüm. Bu ekrana alışmak biraz zaman alacak ama 1 > 0 diyeceğiz. Tenkyu.


aradaki uzaklik
(04.01.19)
bu arada betada yazdığın anında duruyuda gözükmez. ikisi senkronize çalışmaz beta kullanıyorsan sade beta kullanmalısın, normal ise sadece normal.


killerbee
(04.01.19)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.