Giriş
(2)

İzmir - Bahçeye Ne Ekelim?

Gençler selam.İzmir'de kuzey cephe, çoğunlukla güneş görmeyen bir bahçemiz var. Ne ekelim? Kuru soğan ektim, çok güzel tuttu, şimdi bahçemden kuru soğan yiyorum haha. Başka ne ekilebilir güneşi dert etmeyen?
Gençler selam.

İzmir'de kuzey cephe, çoğunlukla güneş görmeyen bir bahçemiz var. Ne ekelim? Kuru soğan ektim, çok güzel tuttu, şimdi bahçemden kuru soğan yiyorum haha. Başka ne ekilebilir güneşi dert etmeyen?
aradaki uzaklik
(20.02.19)
e soğan :) daha ne olsun. satarsınız :)
sanırım sarımsak da aynı türde bir bitki.


Kış sebzeleri olur sanırım.


John Bloor
(21.02.19)
(1)

Ruhun Doysun Tarzı Youtube Kanalı

Arkadaşlar selam. Ruhun Doysun’u biliyorsunuzdur, Mehmet Gürs’ün Grundig sponsorluğunda belgeseli. Harika. İzlemediyseniz baştan sona mutlaka izleyin. Sorum şu: buna benzer önerebileceğiniz YouTube kanalı var mı? İlla yemek üzerine olmak zorunda değil her konuda olabilir ama kaliteli olsun.Teşekkürl
Arkadaşlar selam.

Ruhun Doysun’u biliyorsunuzdur, Mehmet Gürs’ün Grundig sponsorluğunda belgeseli. Harika. İzlemediyseniz baştan sona mutlaka izleyin.

Sorum şu: buna benzer önerebileceğiniz YouTube kanalı var mı? İlla yemek üzerine olmak zorunda değil her konuda olabilir ama kaliteli olsun.
Teşekkürler.
aradaki uzaklik
(19.02.19)
Dünyaları Yerim programı var digiturkte eski bölümler yayınlanıyor. Oldukça eğlenceli. İnternette vardır.


uzaykonsolosu
(19.02.19)
(2)

Spotify Para Çekiyor

Selamlar. Telefonumu kaybettim. Yeni telefonda Spotify için login olduğumda benim Premium’u görmüyor. Free’den devam ediyor. Ancak her ay para çekmeye devam ediyor. Ne yapmam gerek? Spotify’ın müşteri hizmetleri rezalet. “Başka hesaba bağlıdır tek tek mail adreslerinizi deneyin” diyor. Otomatik ceva
Selamlar.

Telefonumu kaybettim. Yeni telefonda Spotify için login olduğumda benim Premium’u görmüyor. Free’den devam ediyor. Ancak her ay para çekmeye devam ediyor. Ne yapmam gerek? Spotify’ın müşteri hizmetleri rezalet. “Başka hesaba bağlıdır tek tek mail adreslerinizi deneyin” diyor. Otomatik cevap.

Bu paranın çekilmesini nasıl engellerim?
aradaki uzaklik
(18.02.19)
İnternet sitesi üzerinden Spotify a giriş yap. Hesabın açık olduğu cihazları kapat. 3 cihazdan fazla izin vermiyor sanırım Spotify


westblack
(18.02.19)
ben iki ayri hesap icin para cekildigini fark ettifimde musteri hizmetlerine mail attim. son derece hizli bir sekilde cevapladilar ve sorunu cozduler. olayi anlatmakta zorlanacagim diye dusunuyordum, ama sip diye sorunu anladilar. yazin yani tekrar, cozerler mutlaka.


jimicik
(18.02.19)
(3)

Yatırımlık Zeytinlik

Selamlar arkadaşlar. Şöyle yılda 40.000-50.000tl civarı gelir elde etmek için kaç ağaçlık zeytinlik gerekir?
Selamlar arkadaşlar. Şöyle yılda 40.000-50.000tl civarı gelir elde etmek için kaç ağaçlık zeytinlik gerekir?
aradaki uzaklik
(17.02.19)
hangi cins? yaglik mi sofralik mi olacak?


alperz
(17.02.19)
Bilmediğiniz ise yatırım yapmamaniz en doğrusu.


retiredcolonel
(17.02.19)
zeytincilik ciddi emek isteyen bir iş. işçi bulmanın zor olduğu bir alan. kendinize (şahsi emeğinize) güvenmiyorsanız ya da bu tür iş yapmadıysanız hayatınızda yanlış bir yönelim olacaktır.


naksidil
(17.02.19)
(1)

Ek İş

Selamlar. abimin gece çalıştığı bir işi var. Ek iş olarak n11, akakçe, gittigidiyor vs. üzerinden bişiler satmak istiyor. Şirketi var. Ne satabilir? Hangi ürün grubunda fırsat ve kar marjı var?Teşekkür ederim.
Selamlar. abimin gece çalıştığı bir işi var. Ek iş olarak n11, akakçe, gittigidiyor vs. üzerinden bişiler satmak istiyor. Şirketi var. Ne satabilir? Hangi ürün grubunda fırsat ve kar marjı var?

Teşekkür ederim.
aradaki uzaklik
(14.02.19)
hepsiburadanın oranları şu şekilde.

www.docdroid.net


ocanal
(14.02.19)
(9)

Neden Araba Hırsızlığı Az?

Selamlar,Abi bu hırsızlar gecenin körü risk alıp evlere giriyor, gündüz vakti banka soyuyor, BİM soyan bile var. Bir sürü hırsızlık olayı duyuyoruz. Peki sokakda, dışarıda, herkesin önüne açıkça park edilmiş 200.000-300.000TL'lik araçlar var, BMW, Mercedes, Audi. Bunlar neden bu araçları çalmıyor? H
Selamlar,

Abi bu hırsızlar gecenin körü risk alıp evlere giriyor, gündüz vakti banka soyuyor, BİM soyan bile var. Bir sürü hırsızlık olayı duyuyoruz. Peki sokakda, dışarıda, herkesin önüne açıkça park edilmiş 200.000-300.000TL'lik araçlar var, BMW, Mercedes, Audi. Bunlar neden bu araçları çalmıyor? Halbuki daha az risklidir, ıssız bir sokakta yap işini geç. Bu araçlar nasıl çalınmıyor anlamıyorum, ulan babaannemin takma dişi çalınıyor, bunlar çalınmıyor.

Çok mu zor, çok mu riskli, takibi mi kolay, nedir yani tam olarak bu araçların çalınmamasının arkasındaki neden?
aradaki uzaklik
(13.02.19)
çalsa nasıl satacak? ruhsat vs. gerekiyor. ama evden aldığı altın vb. eşyaları paraya çevirmesi çok kolay.


contavolta
(13.02.19)
dendiği gibi elden çıkarması zor. parçalatıp satmak istese bile her şehirde bu işler nerelerde dönüyor, bilinir. sanayi sitelerinde bulunur araçlar aynı gün. yok "hemen parçalatmasın, biraz beklesin" dense, bu defa da arabayı saklayacak yer sorunu olacak. koca araba sonuçta.


akatreil
(13.02.19)
bir de su var polis ev hirsizi vs pesine dusmuyor ama teror tehdidi sebebi ile araba hirsiigini ciddi takip ediyor


medievalman
(13.02.19)
zamanında doğan slx imiz vardı alındığının ilk zamanları çalındı iskeletini bulmuştuk :)


hitsumo
(13.02.19)
ruhsat vs. sorun değil bence.sonuçta arabayı parçalayıp parça parça satıyorlar.arabayı komple sattığında bile o kadar para etmiyor bazen.


since1907
(13.02.19)
anahtarı olmadıktan sonra yeni arabaları çalmak imkansız gibi bir şey. ki evlerde anahtar bulurlarsa arabaları da çalıyorlar ya da kontak üstü anahtar bırakıp aracınızı kısa süreliğine terk ettiğinizde çalıyorlar bolca karşılaşıyoruz. tabi bu araçları genelde sahiplerine geri satıyorlar. 200bin 300bin değerinde araçları 20bin 30bine sahibine geri satıyorlar yoksa arabanı bidaha bulamazsın diye. tabi gayrimeşru işleri için kullanmak isteyenlere de aynı şekilde satıyorlar 20-30bine. tek bir iş için kullanıp terk ediyor adamlar bi yerde aracı.


zozjotejmnk
(13.02.19)
-anahtarsiz calmak zor
-10yildan genc neredeyse butun arabalarda immobilizer ve alarm var. anahtar olmadan motor calismiyor yada alarm otuyor. bunlari devre disi birakmak teknik beceri ve tecrube ister. bizim hirsizlarda oyle yetenekler yok
- butun ana yollarda/sehirlerarasi yollarda kopru giselerde kameralar var. adim adim arabanin nereye gittigini takip etmek mumkun
- bir sekilde caldin ve garajina aldin diyelim, sasi numarasi, ruhsat numarasi vs hepsi kayitli kolay kolay satamazsin. ya yurtdisina cikarip satacaksin, yada parcalayip yedek parca yapacaksin. yurtdisinda zaten en pahali aracin bile ikinci eli cok ucuz degmez. parca olarak satmak da kolay degil


crucio
(13.02.19)
Ya arabada takip cihazı varsa? Parçalayana kadar anasını öttürürler o hırsızın.


yeni nesil araçları çalıştırıp götürmek çok zor. çekici vs lazım. bu yüzden motosikletleri çalıyorlar.


orpheus
(13.02.19)
(3)

Mil - Para Toplayan Kredi Kartı

Arkadaşlar selam,Şu Shop&Miles, Maximiles, Pegasus Card vesaire gibi uçak bileti mil bazlı kredi kartları vardı ya. Hangisi en güncel ve avantajlı şu anda? Ayda 7-8 bin TL'lik kredi kartı harcamamı uçak bileti & mili biriktirmek için kullanmak istiyorum.Öneriniz var mı?
Arkadaşlar selam,

Şu Shop&Miles, Maximiles, Pegasus Card vesaire gibi uçak bileti mil bazlı kredi kartları vardı ya. Hangisi en güncel ve avantajlı şu anda? Ayda 7-8 bin TL'lik kredi kartı harcamamı uçak bileti & mili biriktirmek için kullanmak istiyorum.

Öneriniz var mı?
aradaki uzaklik
(13.02.19)
Garanti Miles&Smiles kullanıyorum. yıllık aidatı var lakin.


En avantajlısı Shop&Fly bu aralar.


cakabo
(13.02.19)
garanti shop&fly çıkardı 2-3 ay önce. yeni olduğu için kampanyası da bol. kampanyasız kullanımda 10.000 tl harcamaya 100 tl'lik bilet alırsın.

yine garanti'de miles&smiles var ama kartı iyice öldürdüler. oranlar çok düştü. mil kazanmak zorlaştı ve kampanyalar yok denecek kadar az.

diğer bankaların kartlarını kullanmadığım için pek bilgim yok ama çoğu mil kartı artık kar getirmiyor. bi de aidatları çok yüksek.

mil kartı yerine bonus ya da axess'in kartlarından alıp bonus biriktirebilirsin. her iki kart da sürekli kampanya yapıyo. bonuslarını turna.com'da uçuş puanına çevirerek bilet alabilirsin. ek olarak farklı alışverişlerinde de kullanabilirsin.


spirit crusher
(13.02.19)
(4)

Göreme Çevresi Gidilecek Yer

Gencolar selam. Üç gündür Göreme, Ürgüp, Avanos, uçhisar, Ortahisar vesaire gezdik. Ihlara derinkuyu herşey tamam. Bugün boşuz. Şöyle bir iki saat mesafede gidilecek yer var mı görmemiz gereken? Önerilerinize açığız.
Gencolar selam.

Üç gündür Göreme, Ürgüp, Avanos, uçhisar, Ortahisar vesaire gezdik. Ihlara derinkuyu herşey tamam. Bugün boşuz. Şöyle bir iki saat mesafede gidilecek yer var mı görmemiz gereken? Önerilerinize açığız.
aradaki uzaklik
(10.02.19)
Mustafapasa tarafina gidin, 2 kiliseyi gezin, disarida olanin manzarasi da guzeldir.


unabomber
(10.02.19)
Güvercinlik vadisini gördünüz mü?


datnet
(10.02.19)
Zelve'yi görmediyseniz mutlaka görün.


desdenova34
(10.02.19)
Saruhan ve özkonaktaki yeralti şehri


baknedicem
(10.02.19)
(4)

Son 1 Yılın Zengin Olma Hikayeleri

Selamlar Cumartesi insanları,Vardır çevrenizde mutlaka, son 1-2 yılda bir iş kuran, işi tutturan, inanılmaz zenginleşen ve hayatı değişen insanlar. Sorum şu:Hangi işlere girdiler?Nasıl para kazandılar?Hikayeleri ne?Paylaşabilir misiniz?
Selamlar Cumartesi insanları,

Vardır çevrenizde mutlaka, son 1-2 yılda bir iş kuran, işi tutturan, inanılmaz zenginleşen ve hayatı değişen insanlar. Sorum şu:

Hangi işlere girdiler?
Nasıl para kazandılar?
Hikayeleri ne?

Paylaşabilir misiniz?
aradaki uzaklik
(02.02.19)
bizim burada 3-4 genç lokmacı açtı.


firma kurup iş için ön ödeme alıp sonra ortadan kaybolan insanları sayıyorsak en çok hikaye orada var.


@pro +1 yükselen değer lokmacı,hem yerli hem milli.


jactantia
(02.02.19)
Kokoreççi bir emekli dayı ben taşınmadan önce Adana'da garibanlıktan ötürü başladı kokoreç işine. Zengin oldu adam öyle bir tuttu ki.

Yine emekli bir abimiz tanıdık, ikramiyesi ile bildiği iş olan bilgisayar toplama, kurulum, tamir işinde baya ilerledi yürüdü gitti. Bu Bitcoin mining işleri Türkiye'de yaygınlaştığı sırada baya sistem kurdu miningcilere.


(8)

Çorbacı

Arkadaşlar,Sadece Çorba satan bir lokanta ayakta kalabilir mi? Yani tek uzmanlığı Çorbalar olan bir Çorbacı açmak mantıklı mı? Standart çorbaların yanında her gün bir farklı yöresel çorba filan olacak. Başka hiç bir yemek yok.Ne dersiniz?
Arkadaşlar,

Sadece Çorba satan bir lokanta ayakta kalabilir mi? Yani tek uzmanlığı Çorbalar olan bir Çorbacı açmak mantıklı mı? Standart çorbaların yanında her gün bir farklı yöresel çorba filan olacak. Başka hiç bir yemek yok.

Ne dersiniz?
aradaki uzaklik
(02.02.19)
Galatasaray'da vardı bir ara ama kapandı. Olmaz demek değil tabiki. Başka bir yerde işleyebilir.


chavezding
(02.02.19)
butik bir yer olursa is yapablir. bruges'de boyle bir corbaci vardi. cok guzel sunumlarla corba satiyordu. guzeldi
www.tripadvisor.co.uk


exlibris
(02.02.19)
Yeşilköy'de böyle 1-2 yer vardı. Hafta sonu (Cuma da dahil) geceleri içmeden dönenler dolduruyordu ancak kapandı. O kadarı yetmedi sanırım. Tek başına çorba ile zor ancak böyle ekstradan sakatat ürünleri veren işkembeci-çorbacı konsepti tutar, 24 saat açık olanları epey tutuluyor. Vip işkembe, Sarıhan, Kınacı aklıma ilk gelen yerler.


shangrilla
(02.02.19)
24 saat açık tutuyor +1 ve sakatat ürünleri +1. yöresel çorbalara gerek yok bence. ona harcayacağın emek zamandan kar etmek zor gibime geliyor


lucky strike
(02.02.19)
corbakonagi.com bakın zeytinburnu'nda var.
çorba dışında kavurma pilav yemeği var gözüküyor menüde.
bence mantıklı bir iş, gerçektenlezzetli ve kaliteli çorbacılarda yer bulmak hep zor oluyor.
çorba uzmanlık gerektiren bir iş.


ezkaza
(02.02.19)
karaköy çorbacısı var. çok güzel. sabah dahi müşterisi oluyor. bence tek bir ürüne odaklanmış yerler kaliteli algısı yaratıyor. ki öyle de genelde. lokasyon ve kaliteyi tutturmak tabii ki her şeyde oldugu gibi önemli ama ben gelirdim mesela sade çorba satan bir yere.


blacksky
(02.02.19)
Ben karaköy çorbaevini beğenir ve tavsiye ederim ,çoğu zaman da doludur dükkanı ve yöresel çorbalar dahil zengin bir çeşidi var,tutar mı dersen bu işler nasip işi


essoist
(02.02.19)
Bolu’da çorbacı mülayim vardı çok iyiydi. Keza edirne merkezde de bir çorbacı vardı onu da beğenmiştim. Hem ucuzlardı hemde tabaklar büyük ve derindi harika doyardım. Öğrenci şehirler için birebir. Çorbalar iyi olursa işlek bir yer ve öğrenci kazandırır diyorum.


1213
(02.02.19)
(6)

Yararlı Mobil App Tavsiyesi

Selamlar.Yeni hayatımda sosyal medyayı hayatımdan çıkardım. Instagram'ı, Facebook'u, Foursquare'i, Swarm'ı sildim. Şimdi genel kültürümü arttıracak, hayatımı güzelleştirecek, bilgimi zenginleştirecek uygulamalar arıyorum. Mesela bir uygulama vardı, her açtığımda çeşitli kitaplardan quote'lar paylaşı
Selamlar.

Yeni hayatımda sosyal medyayı hayatımdan çıkardım. Instagram'ı, Facebook'u, Foursquare'i, Swarm'ı sildim. Şimdi genel kültürümü arttıracak, hayatımı güzelleştirecek, bilgimi zenginleştirecek uygulamalar arıyorum. Mesela bir uygulama vardı, her açtığımda çeşitli kitaplardan quote'lar paylaşıyordu. Aynı bunun gibi.

Siz neler kullanıyorsunuz?
aradaki uzaklik
(01.02.19)
castbox: podcast için belki kendine uygun yayınlar bulup dinleyebilirsin

medium: ilgi alanlarına uyan konularda makaleleri okuyup, yazanları da takip edebilirsin

instapaper: tarayıcıda açtığın köşe yazısı, makaleleri gözünden kaçmasın diye bu uygulamaya gönderip sonra okumak için saklayabilirsin, bi nevi pocket uygulamasının ücretsiz olanı

evrim ağacının uygulaması da güzel olmuş

feedly takip ettiğin bloglar varsa burada derleyebilirsin


freebird5406_2
(01.02.19)
Reddit
Uygulaması var da ben tarayıcıda kullanıyorum. Zaman öldürecek subları değil yararlıları takip ederseniz sadece aradığınız gibi bişey olur. Bende baya karışık var neredeyse her girdiğimde yeni bir şeyler öğreniyorum. Komik şeylere falan da bakıyorum.

Bir iki sub önereyim diye girdim şunu gördüm mesela Science altında başlık.
Otopilot arabalar daha ucuz park yeri bulmak için dolaşacakmış. Zaman, yakıt tüketimi vs gibi etmenlere rağmen çok cüzi masrafı olacakmış bunun ve küçük şehirlerde bile büyük fark edecekmiş.


senolll
(01.02.19)
Ek: bir de kaynak paylaşılıyor makale var, insanlar altında yorumlar yapıyoe tartışıyor. Sözlük gibi ama çok daha büyük platform ve yararlı, uygun altkonular takip edilirse.


senolll
(01.02.19)
elevate


sadegazoz
(02.02.19)
Podcast dinleme kabül mü? Çünkü Apple Podcast ve Soundcloud'da güzel yayınlar var.


leo1905
(02.02.19)
curio
blinkist


Wasking
(02.02.19)
(2)

Bu Evrakları Nereden Bulabilirim?

Selamlar,Vergi Dairesi şu "kıdem/ihbar gelir vergisi iadesi" için şunları istiyor:1. ikale sözleşmesi2. gelir vergisi matrahını gösteren tek sayfalık belge3. tüm tazminatı gösteren ücret pusulasıİlgili şirket türkiye'den ayrıldı, bu evrakları nereden bulabiliriz? Nedir bu evraklar, ilk defa duyuyoru
Selamlar,

Vergi Dairesi şu "kıdem/ihbar gelir vergisi iadesi" için şunları istiyor:

1. ikale sözleşmesi
2. gelir vergisi matrahını gösteren tek sayfalık belge
3. tüm tazminatı gösteren ücret pusulası

İlgili şirket türkiye'den ayrıldı, bu evrakları nereden bulabiliriz? Nedir bu evraklar, ilk defa duyuyorum.
aradaki uzaklik
(01.02.19)
Birebir benim de merak ettigim bi konu.
Ama 1. Icin soyleyeyim; ikaleyi sirketle kisi yapar. Dolayisiyla sende bir kopyasi olmasi lazim zaten


bradshaw
(01.02.19)
ikale sözleşmesine dayanarak tazminat aldıysanız onun vergisini iade alırsınız. yok normal bir şekilde işten çıkarıldıysanız ve tazminat aldıysanız onun zaten vergisi de yok, iadesi de yok, boşa uğraşmayın.

ikale sözleşmesi yaparak ayrıldıysanız bir nüshası sizde vardır. kalanları da ayrıldığınız şirket verir.


kibritsuyu
(01.02.19)
(8)

Mutluluk Üzerine.

Selamlar,Gerçekten mutsuz olan insanları anlayamıyorum. Şu hayatta mutlu olabilecek tek bir şey bile bulamıyorlar mı? Sabah erkenden hava hafif aydınlanırken müzik dinleyerek yürümekten, karda mangal yakmaya kadar neredeyse binlerce insanı mutlu edecek aktivite var. Sevdiğin, çoluğun, çocuğun. Güneş
Selamlar,

Gerçekten mutsuz olan insanları anlayamıyorum. Şu hayatta mutlu olabilecek tek bir şey bile bulamıyorlar mı? Sabah erkenden hava hafif aydınlanırken müzik dinleyerek yürümekten, karda mangal yakmaya kadar neredeyse binlerce insanı mutlu edecek aktivite var. Sevdiğin, çoluğun, çocuğun. Güneş, kum, deniz. Yağmur yağarken bile şikayet ediyorlar. Etme kardeşim, aç bir şarap balkonda iç, izle yağmuru. Ota boka cry-baby'lik.

Yok ülke boka gidiyormuş, şeriat gelecekmiş, bıkbıkbıkbükbükbük. Olm hayat geçip gidiyor, mutlu ol, kendinle, sevdiklerine zaman geçir, güzel şeyler yap, güzel şarkılar dinle, güzel şiirler oku.

Ben mi çok pollyanna'yım bilmiyorum ama, mutsuz insanlara dayanamıyorum. Ulan zaten 40 yıl sonra öleceğim, 40 yaz göreceğim en fazla, bir de çevremde böyle mıymıy mutsuzluk abidesi insanları görünce kafayı yicek gibi oluyorum. Hemen uzaklaşıyorum. Çevremi de ona göre dizayn ettim, kendi güzel çemberimde yaşıyorum.

Sizin bu konuyla ilgili fikriniz nedir arkadaşlar?
aradaki uzaklik
(31.01.19)
"mutsuz insanlara dayanamıyorum."

diğer insanları bu kadar takmak da biraz pürüz bence...


redeath
(31.01.19)
sabah erkenden hava hafif aydınlanırken uyanan insanlar sıkış tıkış toplu taşıma araçlarıyla işe gidip kalan hayatlarını kendileri ve aileleri için iyi şartlarda yaşatmaya çalışıyorlar ülkede.

herkes sizin gibi günlük 140 liralık yemek yiyip hayatına devam edemiyor maalesef.


İnsanların şikayet etmesinden bahsetmişsin. Fakat çok ayrı konu başlıkları altında.

Ülke, iş hayatı, evlilik vb konular insanın yaşam standartlarını belirleyen şeylerdir. Sen de diyorsun ki siktir et dolar 10 tl olsun. He olsun e ben eve gittiğimde aç kalıyorsam nasıl mutlu olacağım? Ya da bir insan işsizse nasıl güneş doğduğu için mutlu olabilir kapısında fatura birikiyor bir yandan da? Bu açıdan bakınca saçmalıyorsun.

Ama insanların "ya yağmur yağmasın:(" tribine laf ediyorsan senin şahsi görüşün o. Herkes aynı şeyleri sevmek zorunda değil.

Seninle aynı fikirde değilim ve etrafımda her şeyden şikayet eden insanlardan olduğu kadar onların şikayetçi olmasından şikayetçi olan insanlar da var. Senin de olacaktır. Bunlardan biri de sensin. Bu iki tip insana da eşit mesafedeyim.


kablelvuku
(31.01.19)
iç huzurumu sağlamak için çok uğraştım, şu an default olrak mutlu ve keyiflim. bu durumdan önce de iyiydim genel olarak ama bu kadar değil.

herkes böyle değilmiş meğerse, ben de mana veremedim ilk zamanlar, öyle şey mi olurmuş yaa falan dedim. sonra baktım ki hakkaten default olarak mutsuz olan, gülümsemeyi lütuf sayan insanlar var.

şaşırtıcı ve üzücü, cycle hep dönüyor. yaşayacağımız kaç sene zaten, niye mutsuz olayım ki?

mutluluk bulaşıcı olduğu gibi mutsuzluk da bulaşıcı ayrıca.(bunu bana mor bembembom söylemişti aklıma kazındı, ona da buradan pıtırcıklar yolluyorum)


killerbee
(31.01.19)
Ben bir kez olsun şikayet etmedim hayatımdan. Ama bu yaşamdan zevk almadığım gerçeğini değiştirmiyor. Hatta bir teorim var mutluysan salaksın diye. Üstüne alınma sakın. Cehalet mutluluktur nitekim. Benim bildiğimin çeyreğini bilsen bir daha gülümsemezsin bile.


Mutlu olmayı küçüklükten beri öğrenmediklerinden. Bazen anne babamıza benziyoruz. İstesek de istemesek de


rakidabalikolsa
(31.01.19)
kimyasal bir olay kardeş. elinde değil. ikna ya da telkinle oluyorsa bilen biri söylesin biz de olalım.


ya ben lan neyse
(31.01.19)
Aynı düşünüyorum sizle fakat iki istisna var; birisi sağlıksızlık, diğeri parasızlık. Bu ikisi varsa mutluluktan söz edilemiyor.

Mesela google fotoğraflarda yedeklenmiş kaç yıllık fotoğraflara bakıyorum. Eşimle, kızımla harika günler geçirmişiz. Son zamanlarda ise daha önceki duyurularımdan görmüşsünüzdür, altından kalkamadığım bir borcun içindeyim. Bu benim hayatımdayken mutlu olamıyorum. Ne de mutluymuşum diyebiliyorum sadece. Artık öyle olma şansım yok çünkü sorunum belli, çözümü belli ve çözüme dair kısa vadede hiçbir imkan yok elimde. Nasıl mutlu olabilirim ki?


(3)

İhbar ve Kıdem'deki Gelir Vergisi İadesi

Selamlar.Eşim 2 sene önce işten çıktı. Parasını (bonusuyla birlikte) aldı. Şimdi bu mevzudan dolayı gelir vergisi kesintisini de iade alabiliyormuş sanırım. Bunun için sadece vergi dairesine başvurmak yetiyor mu? Şirkete de mi başvurmak gerekiyor yoksa? Şirketi kapandı ve Türkiye'den çıktı. Ne yapma
Selamlar.

Eşim 2 sene önce işten çıktı. Parasını (bonusuyla birlikte) aldı. Şimdi bu mevzudan dolayı gelir vergisi kesintisini de iade alabiliyormuş sanırım. Bunun için sadece vergi dairesine başvurmak yetiyor mu? Şirkete de mi başvurmak gerekiyor yoksa? Şirketi kapandı ve Türkiye'den çıktı.

Ne yapmamız gerek?
aradaki uzaklik
(31.01.19)
vergi dairesine başvuru yeterli.

para vergi dairesinde zaten. şirkete başvuruya gerek yok.


arma aski
(31.01.19)
İkale’den kesilen verginin iadesi diye aratırsanız bir çok kaynak var webde. Yakın dönemde bir yasa çıktı, o yasa sayesinde sanıyorum artık vergi dairesinden direk başvuru ile alınabilecekmiş. Ben geçen sene dava açmıştım vergi dairesine, halen sonuç bekliyorum.


en bi orijinal
(31.01.19)
Soru altına soru gibi olacak ama,umarım bilen birileri cevap verir. ben de 2018 yılının Eylül ayında işverenden kıdem tazminatını talep ettim,aldım. Banka yolu ile hesabıma yattı. Hâlâ çalışmaya devam ediyorum. Benim iade alacağım bir gelir vergisi var mıdır?


oligomer
(31.01.19)
(6)

Baston Bebek Arabası Önerisi

Gençler. Anneler. Babalar. 2 yaşındaki çocuğumuza basit, pratik ve ucuz bir baston bebek arabası arıyoruz. Kullandığınız, önereceğiniz bir baston var mı?
Gençler. Anneler. Babalar.

2 yaşındaki çocuğumuza basit, pratik ve ucuz bir baston bebek arabası arıyoruz. Kullandığınız, önereceğiniz bir baston var mı?
aradaki uzaklik
(29.01.19)
butceniz nedir?
mclaren serisi iyidir mesela.


cedex
(29.01.19)
merhaba,

bizim 14 aylik canavar icin ben de baston araba bakiyorum. diger arkadaslarimin tavsiyesi ile chico ohlala aldim ve aldigim gun kullanmadan iade ettim. gercekten cok hafif ama hic guven vermiyor. bildigin pazar arabasini egip bukup bebek arabasi yapmislar gibi. saga sola donerken tekerler havaya kalkiyor vs. ve kapandiginda diger bastonlardan daha fazla yer kapliyor bence.

maclaren urunleri daha guvenli ve kullanisli geldi bana. malzemesi de diger markalara gore kaliteli. ben quest modelini begendim ama o da 2500 lira gibi sacma bir fiyat. butce sikinti degilse alinabilir tabi.

en azindan chico ohlala alma demek istiyorum :)


a340
(29.01.19)
chicco lite way fiyat olarak uygun, kalitesi fena degil. ikinci araba olarak kullaniyoruz, sikinti yok.


cooperr
(29.01.19)
Biz şundan aldık:
(git: www.e-bebek.com

Tek kötü yanı katlanınca uzun kalıyor, aracımızın bagajı büyük olduğu için biz sorun etmiyoruz.


zenlaid
(29.01.19)
araştırma yapma fırsatı bulamadan mothercare jive hediye geldi. dediğim gibi diğer seçenekleri araştırma şansım olmadı fakat pusetimizden de çok memnunum. ne hantallık yaratacak kadar ağır, ne de güven vermeyecek kadar hafif. fiyatları da uygun tavsiye ederim.


kakamelsokoban
(29.01.19)
lightway+1


babilbaligi
(29.01.19)
(2)

Telegram Grupları

Selamlar,Bu aralar duyuyorum bayağı yararlı telegram grupları kuruluyormuş. İşte ebay-aliexpress fırsatları grubu, sıcak fırsatlar, kültür sanat paylaşımları, istanbul-izmir tiyatro-festival paylaşımları vesaire.Bunların indekslendiği bir yer var mı, nereden bulabilirim bu grupları?
Selamlar,

Bu aralar duyuyorum bayağı yararlı telegram grupları kuruluyormuş. İşte ebay-aliexpress fırsatları grubu, sıcak fırsatlar, kültür sanat paylaşımları, istanbul-izmir tiyatro-festival paylaşımları vesaire.

Bunların indekslendiği bir yer var mı, nereden bulabilirim bu grupları?
aradaki uzaklik
(28.01.19)
Merhaba,

Haklısınız, insanlar da böyle bir toplu haberleşme programlarının faydalarını farketmeye başladılar. Telegram gurupları (özellikle gizli olanları) içinde basında yer almayan, yer alamayacak tüyo vb. bilgiler için en iyi ortam. Anonim kalabiliyor olmanız da en iyi özelliği.

Ben bu tip guruplarda bulunuyorum. Özellikle de dışarıya açık olmayan kanallara dahil oluyorum. Özel davet ile. Şifreli parti girişi gibi düşünebilirsin.

İnternet ortamında var ama genel geçer geyik grupları kanımca. Ebay-Aliexpress konulu birkaç kanala üye oldum ve amiyane tabirle "kolpa" yerler. :) Tam bir flood ortamı var oralarda ve fiyatları gerçekten de uygun diyebileceğiniz paylaşımlar yapılmıyor.


i need dolar
(28.01.19)
Fırsat paylaşım grubu @firsatlar Sohbet Grubu @amazontrsohbet


(1)

Son 2-3 Yıl İçerisinde İş Batıranlar

Selamlar arkadaşlar,Var mı aramızda bizimle başarısızlık hikayesini paylaşmak isteyen? Son 2-3 yıl içerisinde hangi işi kurdunuz, hangi işe ortak oldunuz ve işler ters gitti, battınız? Hangi sektör, neden kötü gitti, şimdi olsa neyi farklı yapardınız? Paylaşmak isteyenleri sahneye davet ediyorum.
Selamlar arkadaşlar,

Var mı aramızda bizimle başarısızlık hikayesini paylaşmak isteyen? Son 2-3 yıl içerisinde hangi işi kurdunuz, hangi işe ortak oldunuz ve işler ters gitti, battınız? Hangi sektör, neden kötü gitti, şimdi olsa neyi farklı yapardınız?

Paylaşmak isteyenleri sahneye davet ediyorum.
aradaki uzaklik
(28.01.19)
ben:)

is olarak saymiyorum ama. ufak bir akintiya kapildim diyelim.
4 yil once idi. 19 yasindaydim. yillik olarak e-ticaret sitesi satin aldim. yaklasik 2000 lira idi. parayi babamdan borc aldim.
is modeli soyle idi. sitedeki urunler icin reklam yapip satacagim. sattiklarim uzerinden elde ettigim karin birazini onlara birazini kendime alacaktim. urun sattigimda da iste kartonun uzerinde siteye verdigim isim yazacakti. onlar gonderecekti. kargo isleri, nakliyat, stok onlar ilgilenecekti. sitede kategori kisitlayabiliyordum.. mesela teknolojik satmak istemiyorsam kapatiyordum o kategoriyi. falan filan.
sadece cevreme degil. tum turkiye'ye satabiliyordum. (incir'den almadim siteyi)
tabii her bir urunun fiyatlarini da ben belirliyorum. yani belli bir fiyatin altina inemiyorsun, rekabet yasasi mi neymis ondan, iste uzerine ne kadar kar koyarsan koyup satmaya calisiyordum.

sosyal medya hesaplari actim. facebook'a reklam verim, google'a reklam verdim. baska sitelere belli urunler icin kampanya yapip siteye trafik cekmeye calistim. onedio ile reklam isini konusup fiyati ogrenince bayilmak uzere oldum:)
ama nafile. enuygun, en ucuz gibi zimbirtilarda hesap acayim derken param bitti. bu sitelere de para veriyorsunuz insanlarin sizi gormesi icin.
yok anacim yok. millet siteye geliyor, geri gidiyor. ustelik urunler de diger e-ticaret sitelerine gore daha ucuz ayarliyordum.

sonra birkac ay daha acik biraktim siteyi. ufaktan reklam verdim ama urun satmayinca tamamen kapattim.
sonra gidip calistim babama olan borcumu odedim.

burada, ben daha cok toydum. heyecana kapilmistim. is bilmezin tekiydim. fazla film izlemekten oluyor bunlar herhalde:)

neden batti:
- maddiyat
- orijinallik olmamasi
- hedef kitleyi tanimadan hareket etmis olmam
- rakiplerin cok guclu olmasi

simdi olsa neyi farkli yapardim:
- siteyi satin almazdim
- siteyi kendimiz yapar, sistemimizi kendimiz kurardik
- para kismi, aileden cevreden borc alirdik
- daha orijinal bir fikirle e-ticaret yapardim, mesela sadece kahvaltilik yiyecek satan bir web sitesi
- sadece hedef kitleye gore reklam verirdik
- oturup tek tek musterimizle konusur, dinler, fikir alir ona gore is planimiza yon verirdik.

batirmis olsam da (gerci o kadar da aham saham bir sey degil ama), guzel seyler ogrendim. tecrube oldu.

gecen bir yerde okumustum. ingiltere'de mi amerika'a nerede bir kiz cocugu annesinden aldigi $200'la is kurmustu. bilmem kac yuz bin dolar yillik gelirleri vardi. garajinda kendine has elbise tasarlayip internette satiyordu.
bu kiz cocugu orijinal bir is yaptigi icin bu kadar kazaniyor bence. o yasinda bunu anlayip yapiyor, helal olsun diyorum.


(5)

Göbek Deliği Çevresi Kaşınması

Selamlar. Son 1 haftadır göbek deliğimin içi ve çevresi inanılmaz kaşınıyor. Kaşıdıkça kaşıyorum. Neden olabilir sizce? Başınıza geldi mi hiç?
Selamlar.

Son 1 haftadır göbek deliğimin içi ve çevresi inanılmaz kaşınıyor. Kaşıdıkça kaşıyorum. Neden olabilir sizce? Başınıza geldi mi hiç?
aradaki uzaklik
(27.01.19)
Kıl dönmesi olabilir mi? Erkekseniz ihtimal daha yüksek.


kıl dönmesi


nahtoderfahrung
(27.01.19)
mevsimsel olabilir mi? bu hafta benim de çılgınlar gibi kaşınmaya başladı. kızarttım kaşıya kaşıya...


Tears of Devil
(27.01.19)
kasik biti?


lamartin
(28.01.19)
Sosyete uyuzu ordan başlıyor bi dr görünün


ugurgonc
(28.01.19)
(18)

Sütlü Nuriye Yediniz mi?

SB. Yediniz mi?
SB. Yediniz mi?
aradaki uzaklik
(20.01.19)
Hayır, hiç denk gelmedi


beholderrulez
(20.01.19)
Yedim. Sevdiğim tek şerbetli tatlı.


1-2 ay evvel yedim en son. severim kendilerini.


zgrydn
(20.01.19)
evet.

baklavaya vs. göre daha hafif.


avianthem
(20.01.19)
Yedim , cok tatliydi


Evet. Cok da severim. Baklavadan daha cok severim.


stavro
(20.01.19)
Evet


bisorumolacaktı
(20.01.19)
Bugun yemedim.


acemi
(20.01.19)
birkac kere yedim. aramam ama denk gelirse baska da tatli yoksa yiyebilirim.


crucio
(20.01.19)
olsa da yesek


hastasıyım. her bayram yaparım evde. bizim evde iki yıldır baklava olmaz bayramlarda. o derece hastasıyım.


alperz
(20.01.19)
yedim, baklavadan daha iyi bence, hafif.


taurina
(20.01.19)
Yedim sevemedim :/ Forza fıstıklı baklava


windows95
(20.01.19)
Yedim, şerbetli tatlıları hiç sevmem ama sütlü nuriyeyi çok sevdim.


curukturpkokusu
(20.01.19)
Yedim hiç hafif değildi sevmedim.


pastörizesüt
(20.01.19)
evet geçen hafta


gadlemler
(20.01.19)
baklava yemem, sütlü nuriye yerim sadece


The_Lollok
(20.01.19)
yedim ama pek tarzım değil, şöbiyeti tercih ederim.


(2)

Et Dondurmak

Selamlar. Sabahtan zeytinyağlıdığım baharatlıdığın antrikotları akşam yememeye karar verdim. Önümüzdeki 10:15 gün içinde de yemeyeceğim. Ben bu etleri zeytinyağlı ve baharatlı bir şekilde buzluğa atıp dondursam iki hafta sonra yiyebilir miyim?
Selamlar.

Sabahtan zeytinyağlıdığım baharatlıdığın antrikotları akşam yememeye karar verdim. Önümüzdeki 10:15 gün içinde de yemeyeceğim. Ben bu etleri zeytinyağlı ve baharatlı bir şekilde buzluğa atıp dondursam iki hafta sonra yiyebilir miyim?
aradaki uzaklik
(15.01.19)
yersin sorun olmaz.


yenir bi şey olmaz, yemeden bir gün önce dondurucudan soğutucu kısmına alın ama, oda sıcaklığında çözünmesin.


j lithium
(15.01.19)
(2)

Bahçe Hazırlığı

Selamlar. İzmir’de kuzey cephe bir evimiz, evin çok az güneş alan bir bahçesi var. Bu bahçe şu an tamamen toprak. Çim ne zaman ekmeliyiz bu bahçeye? Ve güneş az gören bir bahçe için hangi çimi kullanmalıyız?
Selamlar.

İzmir’de kuzey cephe bir evimiz, evin çok az güneş alan bir bahçesi var. Bu bahçe şu an tamamen toprak. Çim ne zaman ekmeliyiz bu bahçeye? Ve güneş az gören bir bahçe için hangi çimi kullanmalıyız?
aradaki uzaklik
(13.01.19)
Tipini bilemem ama biz çok daha soğuk bir yerde hafif güneş ve 15 derece gibi bir hava sıcaklığı varsa ekiyoruz çıkıyor. Ama ekim işlemi düzgün yapılması ve sulanması lazım.
Önce iyi bir toprak alıp düzgün bir yüzey elde edilmesi lazım. Sonra tohumlar ekilecek sonra hafif tırmıkla karıştırılacak sonra da tırmıkla toprağın üstüne vurarak sıkı hale getirilecek. Böylece halı gibi olur.
İlk bikaç ay bakımı kesmeden bırakıyorsunuz uzuyor iyice sıklaşıyor, toprağa oturuyor sonra kesmeye başlıyorsunuz 12-15cm olunca.

Gübreye gerek yok eğer toprak kaliteliyse. Ama sulanması lazım her gün.


Hocam geçen sene de aynı muhabbeti yaptık sanki, hala yapmadın mı yoksa başka bir yer mi burası?

Tohum ekim için mart nisan, nisanı geçirmeyin. Mayısda da mevsime ve bölgeye göre ekilebilir ama beklemeyin o kadar.

Az güneş alıyorsa gölge alan çimi ekebilirsiniz, ya da karışım olan tohumların içindeki gölge alan oranı fazla olandan seçin.

Ben olsam hazır çim eker uğraşmazdım, ki daha önce tohum ekmiş ve süreci bilen biriyim.


John Bloor
(14.01.19)
(5)

İkinci Eli Güçlü Araçlar

Selamlar beyler ve bayanlar. Saha satış işindeyim. İşim 13.00’de başlıyor. Sabahım bana ait. Sürekli sahadayım. Bu sabahları değerlendirip araba al sat yapayım diyorum. Filo aracı olmayan, galeriden değil direkt kullanıcıdan alacağım. Çevrem var araca baktırıp riski azaltabilirim. Sizce hangi araçla
Selamlar beyler ve bayanlar.

Saha satış işindeyim. İşim 13.00’de başlıyor. Sabahım bana ait. Sürekli sahadayım. Bu sabahları değerlendirip araba al sat yapayım diyorum.

Filo aracı olmayan, galeriden değil direkt kullanıcıdan alacağım. Çevrem var araca baktırıp riski azaltabilirim.

Sizce hangi araçları alıp satmam kolay olur? (Şirket aracı imajındaki modeller olmasın da)
aradaki uzaklik
(11.01.19)
Renault, Fiat ve Vw hiç de sanıldığı kadar peynir ekmek meselesi değil. İlanlara bakın insanların benzer fiyat, benzer km, benzer renk, benzer hasarsızlıkta aynı marka aynı model araçtan o kadar fazla seçeneği oluyor ki. Örneğin parası 2012 model 1.3 multijet lineaya yetecek adam ilanları bir açıyor. Neredeyse krtiterlerine uyan aynı araçtan 1000'den fazla ilan çıkıyor. Adam da aynısından bizim ilçede bizim mahallede var. Gidip bakayım temizse alayım diyor.

Ford, Opel, Honda, Toyota, Hyundai. Bunlar iyi gidiyor.


Edit: Size bir tavsiye. Fiyatı 25-40 bin bandında olan 2000-2005 model arası arabalar gidiyor şu anki piyasada sadece. Ve bunlar da iyi gidiyor şu ara. Lpg takılmamış, düşük km focus 1, Corolla, Civic gibi arabaları kovalayın. Bir de hafif ticari hep kazandırır. Eski doblo, kangoo, fiorino almaktan çekinmeyin. Peynir ekmek gibi gidiyorlar şu ara.


Şuan piyasa çok durgun bence paranızı tehlikeye atmayın.


bahoho
(11.01.19)
golfün piyasası iyidir,toyoya corolla,vw polbu grup kaliteli grup. al satları kolay olur.


mikahakkinen
(11.01.19)
Bu ara yapilmaz o is. Arabalar satilmiyor, sozde benimki de piyasa arabasi ama kac aydir satilmadi. 10bin asagisini teklif ediyorlar.


acemi
(11.01.19)
2004 model 1.4 tdci otomatik ford fiesta var düşünürsen.94000 km.


since1907
(11.01.19)
(6)

Sözlükte Yazar Olma İsteği

Selamlar,Hala sözlüğe yazar olmak için sıra bekleyen, buraya başlık açan, entry kasan insanlar var. Allah aşkına, yıl 2019. Get a life bro.Sizce de garip değil mi bu? Yoksa böyle düşünen bir ben miyim?
Selamlar,

Hala sözlüğe yazar olmak için sıra bekleyen, buraya başlık açan, entry kasan insanlar var. Allah aşkına, yıl 2019. Get a life bro.

Sizce de garip değil mi bu? Yoksa böyle düşünen bir ben miyim?
aradaki uzaklik
(09.01.19)
Ikinci hesap icin bekliyorlar belki. Yazar olmayan mi kaldi?


Traveller
(09.01.19)
gençler için normal. çocuk belki 17 yaşında, ne yapsaydı 11 yaşındayken mi yazar olsaydı?


sir gawain
(09.01.19)
Hesap uçunca çaylak hesapla sürekli bir şey yazası geliyor insanın. Yazamadığım zaman gözümde yeniden büyümüştü yazarlık işi.


le jeune turc
(09.01.19)
ssg kendi hesabını verse yine de girip iki şey yazmam +1


ezeriko
(09.01.19)
gençler için normal +1.


taurina
(09.01.19)
reklam yapılacaktır, bekleniyordur


firemanjonny
(09.01.19)
(6)

Trendyol, Morhipo, Markafoni arasından sıyrılmak

Selamlar,Kadın giyim-çanta-aksesuar üzerine açacağımız (işi biliyoruz az çok) bir e-ticaret sitesinde, bu devlerle yarışmak zor mu kolay mı? Yani BİM, ŞOK, A101'in olduğu sokağa bakkal açmak gibi bir şey mi?Yorumunuz nedir?
Selamlar,

Kadın giyim-çanta-aksesuar üzerine açacağımız (işi biliyoruz az çok) bir e-ticaret sitesinde, bu devlerle yarışmak zor mu kolay mı? Yani BİM, ŞOK, A101'in olduğu sokağa bakkal açmak gibi bir şey mi?

Yorumunuz nedir?
aradaki uzaklik
(07.01.19)
kendini nasıl konumlandırdığına göre değişir.

örn:
ucuza orta kalite ürün satıyorsan Addax/ Mecrea gibi sıyrılabilirsin.

Kişiye özel ya da tasarım satacaksan da sıyrılabilirsin.

Ancak f/p dengesi, marka tanıtımı vs. önemli.


lcha
(07.01.19)
en önemli şey müşteri memnuniyeti.
şu aşamada trendyol, morhipo’da hiç sorun yaşamadım.

bana sorun yaşatmayacağımı söyleyen yeni bir yer bunu ancak fiyatları ile sağlayabilir.

yoksa neden risk alayım.

arkasında boyner olan bir yerle rekabetin kolay olmayacağı kesin.

bin-bakkal örneği gibi değil bu.
daha zor....


otopsicocugu
(07.01.19)
Üretimi kim yapıyor, hangi markalar var? Eğer ürün/marka size aitse rakip olmanın yanında o sitelerde de satabilirsiniz diğer bir çok firma gibi.


shangrilla
(07.01.19)
hevesinizi kırmak istemem ama göründüğü kadar kolay değil o işler. birkaç yakınım girişti o işlere tutturamadı. markafoni, trendyol gibi devlerin maliyetleri de dev ama sürüm olunca birim maliyetler düşüyor. Sizin kargo firması ile anlaşmanız bile büyük mesele. yazılımı, editöryal kadrosu, getiri görürü vs. derken epey iş çıkıyor. attığınız taş ürküttüğünüz kurbağaya değmiyor. Bu işlere girecekseniz büyük paralarla ve ciddi finansmanla girmek lazım. yoksa tesadüfen sağdan soldan bulduğunuz kısıtlı müşterilerle yetinmek ve bir süre sonra pes etmek zorunda kalırsınız. Bunun yerine n11, gittigidiyor, hepsiburada ya da trendyol gibi markaların altında komisyon ödeyerek satış yapmak inanın daha az maliyetli ve daha karlı.


Bizim burada sırasıyla Hakmar a101 Bim sok ve tekrar Bim a101 olan caddede normal marketlerde var iş yapıyor. Ürününe güvenmn lazım fiyatına güvenmen lazin

Ben tekstil yapacak olsam n11 hepsi burada ile başlar instagramla devam ederdim sonraki aşamada kendim site kurs
Ardından. Bir dunya da site var bunların dışında iş yapan özellikle dikkatimi çeken tesettür firmaları ya da kişiye özel butikler


seyyar satıcı
(07.01.19)
Bu iş için milyonlarınız yoksa,
tavsiyem komisyonu verip, rakip dediniz oluşumlara dahil olun.

Teknosa, flo, mavi, koton vb. markalar gg'de, hb'de, trendyolda satış yapıyorsa, buradan kendinize pay çıkarabilirsiniz.

Bakkalda bir müşterinin gelmesini bekleyip %100 kazanacağınıza, A101 ve bim ile 20 kişiye ulaşıp, %50 kazanın.

İşiniz iyi giderse zaten bir ünvan kazanmış olacaksınız.


lemon cake
(07.01.19)
(1)

Müzikal Bileti Sitesi ve olası dolandırıcılık

Selamlar,Bizim hatun, ufaklık için kırmızı balık müzikaline bilet almış, https://www.muzikalbileti.com/ diye bir siteden. Instagramda sponsorlu bağlantılardan denk gelmiş.Üye olmadan almış biletleri, şimdi bakayım dedim bilet bilgilerine, site kapalı. Wix ile yapmışlar siteyi. Patlamış. Parayı PAYTR
Selamlar,

Bizim hatun, ufaklık için kırmızı balık müzikaline bilet almış, www.muzikalbileti.com diye bir siteden. Instagramda sponsorlu bağlantılardan denk gelmiş.

Üye olmadan almış biletleri, şimdi bakayım dedim bilet bilgilerine, site kapalı. Wix ile yapmışlar siteyi. Patlamış. Parayı PAYTR isimli aracı firma çekmiş kredi kartından. Mail göndermiş otomatik ama bilet bilgileri yok.

Sorularım şunlar:

1. Bu site dolandırıcı mıdır sizce?
2. Bileti aslında alamadık mı biz? Yani bu akşamki müzikale giremeyecek miyiz?
3. Kredi kartı bilgilerimize bir şey olmuş mudur?
aradaki uzaklik
(07.01.19)
Büyük ihtimal bilet alınmadı. Mail olarak gelirdi eğer alınsaydı zaten. Ayrıca 3d olmadan yapıldıysa işlem bankaya bildirin hemen alın paranızı geri. 3d ile yapıldıysa paytr ile görüşün bi belki iade ederler


Boris
(07.01.19)
(6)

Zemin Kat - Fare

Selamlar. Eve taşınalı 5 ay oldu. İlk defa dün gece tıkırtılar duydum. Sesi takip ettim. Banyoda duşakabinin giderinden geliyordu. Bayaa bayaa tırmıklama tıkırtılarıydı. Biraz dinledim. Kesilmedi. Görünürde bir şey yoktu ama bariz duşakabin giderinden geliyordu ses. Hemen yanında tuvalet var. Sifonu
Selamlar.

Eve taşınalı 5 ay oldu. İlk defa dün gece tıkırtılar duydum. Sesi takip ettim. Banyoda duşakabinin giderinden geliyordu. Bayaa bayaa tırmıklama tıkırtılarıydı. Biraz dinledim. Kesilmedi. Görünürde bir şey yoktu ama bariz duşakabin giderinden geliyordu ses. Hemen yanında tuvalet var. Sifonu çektim. Ses kesildi.

Fare midir sizce? Ve fareyse ne yapabilirim?
aradaki uzaklik
(06.01.19)
%99 fare. Bizde de oyle olmustu sesler dusakabin giderinden geliyordu yaninda da tuvalet vardi. 3-5 gun bu ses ara ara geldi, sonra gecenin birinde tuvalletten cikti bir fare. Cikmasini onlemek icin giderleri agir cisimlerle kapayabilirsin... oldurmek icin bi yontemde vardir illa ama beni bilmiyorum. Eger olurda cikarsa farkli odalara dalmasini onle mutlaka. Banyoya tum cikislari kapatip bi kapan falan koyabilirsin. Simdiden kolay gelsin


mhmtt
(06.01.19)
Evi ilaçla, ya da ilaçlat. Giderleri de aynı şekilde. Bunu hemen yap. Kiradan düş. Yasal prosedür bu.


1cay
(06.01.19)
m.youtube.com


acemi
(06.01.19)
İnsanın duymayacağı ama fareyi rahatsız edip kaçıran frekansta ses yayan cihazlar var. Fare kovucu cihaz diye aratıp kullanıcı yorumlarını bir oku istersen.


oguz altun
(06.01.19)
Gerekli yerlere fare zehirleri bırak, en güzeli şu badem şeklinde olanlar. Yiyip gidiyor gittiği yerde ölüyor.


John Bloor
(07.01.19)
Faredir. Soğuklar artığı için tam fare zamanı. Henüz çıkmamış fareye pek bir şey yapamazsınız. Zehir bırakın falan denmiş ama zehir henüz eve girmemiş fareye ne yapabilir ki? Bir de zehir şöyle tehlikeli. Fareler pat diye atlamıyorlar yiyeceklere. Bir de tek başlarına dolaşmadıkları için genelde içlerinden biri bir şey yeyip ölürse, ötekiler asla onu yemiyor. O yüzden fare zehirleri, fareler zehri aldıktan sonra içtikleri su ile etkisini gösteriyor. Kısacası fare bu zehri yeyip, gidip bir kuytuda ölecek. Bu ölüm evin içinde gerçekleşirse ve siz o cesedi bulamazsanız -diyelim ki bir duvarın içinde oldu- inanılmaz bir koku oluşacak. Sonra kurtlanmalar olacak. O leş farenin kendinden daha tehlikeli kısacası.

Henüz ortaya çıkmamış farenin çözümü doğal düşmanlardır sadece. Fare doğal düşmanlarının bulunduğu ortama girmeyi en son tercih eder. Başka büyük bir riskten kaçıyor olması lazım. Ama sadece fareyi kovmak için kedi veya köpek edinmek doğru bir karar olmayabilir.


(4)

iPhone Ekranını Sürekli Açık Tutmak

Selamlar,Laptop ile çalışırken sağ tarafımda da iphone ekranımın sürekli açık durması gerekiyor. Ancak 1 dakika sonra kapanıyor. Ayarlardan ekran açıklık süresini maksimum yapamıyorum çünkü şirket telefonu ve şirket güvenlik önlemi gereği maksimum 1 dakika ayarlamış.Ekranı hep parlak ve açık olacak
Selamlar,

Laptop ile çalışırken sağ tarafımda da iphone ekranımın sürekli açık durması gerekiyor. Ancak 1 dakika sonra kapanıyor. Ayarlardan ekran açıklık süresini maksimum yapamıyorum çünkü şirket telefonu ve şirket güvenlik önlemi gereği maksimum 1 dakika ayarlamış.

Ekranı hep parlak ve açık olacak (ben dokunmadan). Var mı bir yöntem?
aradaki uzaklik
(04.01.19)
genelde iphone larda fazla müdahale edilemiyor - android olsa sirket kısıtlama yapmıs olabilir derdim
yani sirket sadece ayarlar dan ayarlamıstır
sanırım siz de aynı sekilde ayarlayabilirsiniz


kingcyrax
(04.01.19)
ayarlar > ekran ve parlaklık > otomatik kilit > asla

burda aslayı seçemiyor musunuz yani?


jugador
(04.01.19)
seçemiyorum sadece 30 saniye ve 1 dakika var seçenekler arasında. şirket IT'si kısıtlamış. :(


aradaki uzaklik
(04.01.19)
Parmağını hareket ettirmeden tutunca kapanıyor mu peki? Eğer kapanmıyorsa dokunmatik ekran kalemi al ucunu kes telefonun ekranında musait bir yere bırak.


anneterligi
(04.01.19)
(3)

Cevaplarım Yayınlanmıyor

Arkadaşlar tekrar selam,Uzun süredir üyeyim, ilk defa böyle bir sorunla karşılaşıyorum. Yaklaşık 1 aydır duyurulara yazdığım hiç bir cevap gözükmüyor. Başlık açıp tik atabiliyorum ancak cevap yazamıyorum. Başka bilgisayar ve browser ile de denedim olmuyor.Kiminle iletişime geçmem gerek bu sorun için
Arkadaşlar tekrar selam,

Uzun süredir üyeyim, ilk defa böyle bir sorunla karşılaşıyorum. Yaklaşık 1 aydır duyurulara yazdığım hiç bir cevap gözükmüyor. Başlık açıp tik atabiliyorum ancak cevap yazamıyorum. Başka bilgisayar ve browser ile de denedim olmuyor.

Kiminle iletişime geçmem gerek bu sorun için? Çözüm öneriniz var mı=
aradaki uzaklik
(04.01.19)
bu hesap ve moderasyonla ilgili bişey değil.

burada ya banlanırsın siteye giremezsin ya da siteye girersin ve her şekilde kullanırsın.

öyle spesifik siteye girsin ama yazamasın, yazsın ama mesaj atamasın olayı yok.

sende bir sorun olduğunu düşünüyorum. başka cihazlardan denemeyi dene.

adblocker kullanıyorsan onu iptal et.

bu arada safari ekşi duyurunun mimarisini desteklemeyi geçen sene bıraktı.

ben bilgisayarımı güncellemedim diye kullanabiliyorum ama muhtelemen güncelleyen arkadaşlar giremiyolardır.

safariyi bırakmamın sebebi buydu zaten.

buradan dene bir de

beta.eksiduyuru.com


killerbee
(04.01.19)
@killerbee valla verdiğin beta linkinden düzeldi işler. Tebrik ederim seni, çok güzel bir çözüm. Bu ekrana alışmak biraz zaman alacak ama 1 > 0 diyeceğiz. Tenkyu.


aradaki uzaklik
(04.01.19)
bu arada betada yazdığın anında duruyuda gözükmez. ikisi senkronize çalışmaz beta kullanıyorsan sade beta kullanmalısın, normal ise sadece normal.


killerbee
(04.01.19)
(15)

Adım Samuel, 35 Yaşım, Metal Dinlerim

Beyler bayanlar,çogafedersiniz popom patates oldu, çoluk çocuk sahibi oldum, ama hala deli gibi metal dinliyorum. çok seviyorum bu müziği. 6 yaşından beri dinliyorum. büyük metalciyim. wuuhuuu.Geyiği bir kenara bırakırsak, dinlediğim albümlerin incelemelerini yazacağım, piyasadan haber salacağım bir
Beyler bayanlar,

çogafedersiniz popom patates oldu, çoluk çocuk sahibi oldum, ama hala deli gibi metal dinliyorum. çok seviyorum bu müziği. 6 yaşından beri dinliyorum. büyük metalciyim. wuuhuuu.

Geyiği bir kenara bırakırsak, dinlediğim albümlerin incelemelerini yazacağım, piyasadan haber salacağım bir metal sitesi açacağım, yani bir nevi günlük gibi bir şey. Önce kendim için, sonra takip eden olursa ne mutlu.

Metal Günlükleri diye bir isim koydum ama çok mu teenager lan? Sonra limp bizkit dinleyip kendini jiletleyen ergenlere dönmeyelim.

İsim öneriniz var mı?
aradaki uzaklik
(04.01.19)
uluslararası camiada "metal archives" tutuyorsa başta içerik olmak üzere iyi bir tasarım ile metal günlükleri neden tutmasın, bence hiç teenager falan değil, siteyi açtıktan sonra bu sorunun altına da paylaş takipçisi olalım.


candanag
(04.01.19)
Kendinizi, hobinizi neden küçümsüyorsunuz? :) Ben de 32'sinde bir kadın olarak ergenlikten beri metal dinliyorum zevkle, moonspell ile fasulye ayıklayıp dimmu borgir ile nevresim değiştiriyorum ahaha.

Arada yabancı albüm yorumlarını da okuyorum sitelerde, gideri var yani. İsmi önemli değil ama şekil olsun istiyorsanız İngilizce isim koyabilirsiniz.


whoosie
(04.01.19)
Abi aç okuyalım. Gerçi ben Hipster müziğine yöneldim epeydir. Ama metal tracker.com dan bunalti.com dan hayvan gibi indirme yaptığım günleri de iyi bilirim.

Bir ara bir site vardı. Sürekli Cynic övülen Florida death metal grularının bulunduğu bir blog vardı. Duruyor mu hala bilmiyorum. Arada güzel içerikler oluyordu.

Ama yolla dinleyelim. Daha seksi bir isim bulabilirsin tabi. Metal günlükleri diyince pembeler içinde, ortaokuldaki anahtarlı günlüklerin her yere sacildigi bir metal klibi aklıma geliyor sbdjdhd.


westblack
(04.01.19)
Metal günlükleri +1


metali 16-18 yaşları arasında 2 sene dinledim sonra kafam kaldırmadı.

metal müzik zaten genelde ergen işi bence isminde sıkıntı yok.


prasinos
(04.01.19)
@whoosie, yok yav niye küçümseyeyim, hatta kendimi metal dinlediğim için bir level üst insan sayıyorum (ciddiyim). geyik yapayım dedim sadece. benim eşim de aynı sizin gibi, kamelot dinleyip bebek emziriyor hahah.


aradaki uzaklik
(04.01.19)
Metal bitti abi kimse girip bakmaz. Sana gore bitmemis olabilir, kamuoyuna gore bitti:)


stavro
(04.01.19)
isim önemli. hatta slogan da önemli. daha önce metal dinlemiş birisi başka müzik türleri dinlese de metal dinlemeyi bırakmaz.


silver apple
(04.01.19)
metal bitti diyenler de bitmedi bi' türlü. aç abi her türlü okuruz.


mrtkp1234
(04.01.19)
metal'in cok kati bir tanimi olmadigindan bitmesi de mumkun degil. cogu insan metal diyince akillarina tek gelen brutal vokalli death metal falan. ben de masallah sizden bayagi buyugum ama hala dinlerim. yalniz ben zamaninda ne dinlediysem orda kaldim zerre bilgim yok son 10-20 yilin metalinden.

o yuzden acip da gecmis metal turleri ve gruplariyla karsilastirmali da yazarsaniz ben cok da guzel okurum belki sayenizde cagin muzigine de sans veririm. yapin bunu.


tanaka
(04.01.19)
Dediğim site şuydu

www.pasifagresif.com


westblack
(04.01.19)
metal bitti aga. bosver.


baldur2
(04.01.19)
Yazar olarak alsana beni de \m/ (ciddiyim)


teutonic-terror
(04.01.19)
aklıma trt-2'deki rock market geldi nedensizce:)

insanlar metal bitti derken 90'ların sonu 2000'lerin başındaki metal müziğin o şaha kalkmış dönemini baz alıyorlar. bizim orta-lisede bir sene sonu konserleri oluyordu sanırsın death metal festivali. (şimdinin akpli müdür sağolsun yasaklamış..)

öyle bir dönem belki bir daha olmayabilir ama metal müzik asla bitmez. 20 yy ile klasik müzik bitti mi mesela? şimdiki çocuklar arasında da metal müzik dinleyen bir kitle var. ciddi bir çalışma yaparsan emeğini her türlü alırsın.

ben bu yaşımda hala daha yeni gruplar keşfediyorum (yeni dediğim adam 90'larda aktifmiş ben yeni keşfetmişim) ki bunun yanında bilmediğim bir sürü günümüz grubu var.

youtube'da kanalları olan müthiş amatör müzisyenler var. varoğlu var yani.

özellikle ülkece bir baskı dönemindeyiz. bu tarz işler böyle dönemlerde çok çok daha kıymetli olur. ben her türlü desteklerim. iyi şanslar..


makbur
(04.01.19)
(22)

Nedir Bu Laktozsuz Süt Çılgınlığı?

Arkadaşlar günaydın,Starbucks'ta sıradayım, 10 siparişin 9'u laktozsuz süt. Nedir allah aşkına bu? Yeni bir trend mi? Çoğu sipariş verenin laktozsuz sütün ne anlama geldiğini bildiğini bile düşünmüyorum.Yorumunuz nedir?Not: "sanane amk isteyen istediğini içer" kafasında biriyim, ama merak ettim.
Arkadaşlar günaydın,

Starbucks'ta sıradayım, 10 siparişin 9'u laktozsuz süt. Nedir allah aşkına bu? Yeni bir trend mi? Çoğu sipariş verenin laktozsuz sütün ne anlama geldiğini bildiğini bile düşünmüyorum.

Yorumunuz nedir?

Not: "sanane amk isteyen istediğini içer" kafasında biriyim, ama merak ettim.
aradaki uzaklik
(04.01.19)
çünkü gaz yapmıyor ve rahatsız etmiyor.


cedex
(04.01.19)
İnsanlar normal sütteki laktoz sebebiyle sindirim sistemlerinde sorun yaşadığını yeni fark etmeye başladı çünkü her yerde okunabiliyor artık.


desdenova34
(04.01.19)
çünkü türkiye'de halkın %20'si laktozu sindiremiyor. süt ve süt ürünleri hayvan gibi gaz yapıyor. adam da bunu laktozsuz süt ile çözüyor.


hononu
(04.01.19)
bazılarının gerçekten intoleransı olabiliyor, bir kısım da şekil olsun diye istiyor bence.

benim intoleransım yok ama arkadaşların dediği gibi şişkinlik vs yaptığı için normal süt sevmiyorum.


piremses
(04.01.19)
Valla bende 25'imden sonra çıktı ama normal süt içince gurul gurul gurul bütün gün ve sonra mutsuz edici. Yoğurtta peynirde falan olmuyor ama düz süt fena. Laktozsuz isteyip bir de göz kenarıyla kontrol ederim unutmasınlar diye.


whoosie
(04.01.19)
hayır yeni değil,

hatta soya sütü var, ki bu da yeni değil. laktozsuz süt'ün bir tık ötesi.


füt
(04.01.19)
Şekersiz sütü tatlıymışçasına içmenizi sağlıyor bir de :D


farabi
(04.01.19)
Insanlar denesin cahil kalmasin. Ben de soyaciyim cunku yazik ineklere. Hic de reklamlardaki gibi koyde dogada yasayan mutlu inekler degil onlar. Gunes bile gormuyorlar hayatlarinda hic.


Traveller
(04.01.19)
Tamamen farabi +1 benim icin.

Kahveye filan seker koymak zorunda kalmiyorum ^^


kuehles blondes
(04.01.19)
@Traveller, pek huyum değil böyle aradan söz söylemek gerçi ama dayanamadım. İnekler hakkında söylediklerin tamamen doğru ancak soya fasülyesi tarımının ekolojiye verdiği zarar şu anda diğer bütün her şeyi geçmiş durumda ve Amazonların yok edilen kısmının büyük bölümü soya ekimi için yok edildi. Soya da masum değil yani.


whoosie
(04.01.19)
bende laktoz duyarlılığı var.


xvyz
(04.01.19)
Ne trendi abi normal sut isteyip de midemi mi bozayim? Sutu sindiremiyorum o yuzden laktozsuz istiyorum. Benim gibi cok var. Bir bardak ust gunumu mahvetmeye yetiyor.


stavro
(04.01.19)
mide ağrısı, gaz ve hıçkırık yapıyor normal süt. laktoz yoksa light mecburen ama o da çok işe yaramıyor.


eja
(04.01.19)
laktozsuz süt ayrıca veganlar için soya, badem sütü gibi seçenekler sadece starbucks'ta var maalesef. sindirim problemi yaşayanlar ve vegan olanlar için başka alternatif olmayınca tek seçenek starbucks kalıyor.


ninotevtidze
(04.01.19)
starbucks degil ama eve 1-2 aldik, gercekten rahatsiz etmemesi guzel ama tadi cayi kahveyi berbat ediyor bence. hafif sekerlimsi yapay bi tadi var


sıtarbaks'ı bilmem ben laktozsuz süt alırım hep çünküm midemi gebertiyor normal süt.


dont eat me
(04.01.19)
trend iste.


baldur2
(04.01.19)
Soya sart degil, findik sutu de olur yulaf sutu de. Soya ornekti.


Traveller
(04.01.19)
Laktoz insana iyi gelmiyor. 1 milyon arastirma var bunu kanitlayan. Inatla buzagi gibi inek sutu tuketmek isteyenler de bu yolu bulmuslar iste...


buf-e kür
(04.01.19)
Bence gayet mantıklı. Geçenlerde deneme amaçlı aldım. Gayet iyi. Nadiren süt içiyorum. Onda da laktozsuz içiyorum


Delay Fuze
(04.01.19)
süt tüketen bi insan değilim arada latte içerim onu da laktozsuz içiyorum, çünkü içindeki glukoz ve galaktoz parçalanmış olduğu için daha tatlı bir aroması var sanki tatlı bir şey yiyormuşsun gibi gibi durum oluyor. zevkine yani. yoksa intoleransım falan yok. soyadan da pek haz etmediğim için böyle. ama siz yine de süt içmeyin. iyi bişey değil kamu spotu.


ruh i tibbiye
(04.01.19)
Allah icat edenden razı olsun. Sayesinde sütlü kahve içebiliyorum. Ben de sırf ben laktozsuz istiyorum sanıyodum bak şaşırdım şimdi. Trend olamaz çünkü açık açık sindirim sistemim işlevini yerine getirmiyor demek istiyoruz laktozsuz süt isteyince. Tatlı diye isteyenleri ilk burada okudum.


windows95
(04.01.19)
(6)

Bu krizde yatırım yapılır mı?

Selamlar ahali.Ortalama 100.000TL bütçeyle küçük bir eticaret sitesi açacağım. Ancak tam da krize denk geldik iyi mi. Sizce bu krizde bu yatırımı ertelemeli miyim yoksa devam mı etmeliyim? Kriz online perakendeyi ne derece vurdu? E-ticaret yapıp işleri aşırı yavaşlayan var mı?
Selamlar ahali.

Ortalama 100.000TL bütçeyle küçük bir eticaret sitesi açacağım. Ancak tam da krize denk geldik iyi mi. Sizce bu krizde bu yatırımı ertelemeli miyim yoksa devam mı etmeliyim? Kriz online perakendeyi ne derece vurdu? E-ticaret yapıp işleri aşırı yavaşlayan var mı?
aradaki uzaklik
(03.01.19)
neyle ilgili?


sizofren06
(03.01.19)
krizde büyüyen işlerden ise yapılır. krizde küçülen işlerden ise yapılmaz.

100.000 tl ile ne sitesi kuzum bu allasseh? ufak başlayıp büyümeyi deneyin diyen olmadı mı size?


babilbaligi
(03.01.19)
krizde insanlar harcamamaya çalışır çünkü harcadığı parayla aldığı hizmeti "değer" görmez. bu toplu %10 indirimlerin sebebi de bu. devletin millette elini dokunamadığı bi parası var. bu paraya ağır vergilerle göz koyuyorlar. bu sebeplerle şu an iş kurmak bana mantıklı gelmiyor onun yerine paranı %40 tl faiz %40 dolar %20 altın gibi sepetlerde değerlendir. krizden sonra bakarsın. yatırım tavsiyesi değildir.


@tabii lan manyak mısın'a katılıyorum.


yatirim yapilir evet. e-ticaretin oturmasi zaman isteyen bir sey. yani bugun basladiniz e-ticarete diyelim, isinizin oturmasi hem zamana ve hem de sizin performansiniza, izlediginiz stratejiye gore sekillenir. bu yillar alir.
kendinizi e-ticaret ile sinirlamayin.
son olarak, isi bilenlerden fikir alin ama soylediklerini yapmayin.


Custom veya el yapımı ürünler satmıyor iseniz kendi e-ticaret sitenizi açmak reklam giderleri açısından mantıklı değil. Bunun yerine site kurulumu, reklam vs harcamalarınızı başlangıç satışlarında indirim olarak uygulayarak n11, hepsiburada, amazon gibi sitelerde güzel satış rakamları yakalayıp üst sıralara oynayabilirsiniz.
E-ticaret işinde en önemli gider kalemi reklamdır, 100.000TL bir anda erir gider ne olduğunu anlamadan.


(5)

Akşama Ne Pişirsem?

Selamlar,Akşama misafir var, yılbaşı geyiğine.Mezeleri onlar yapacakmış. Ben de et-patates püresi-haşlanmış sebze yapayım diyorum ama et ne olsun tam karar veremedim.Bu steakhouse'larda yediğimiz lokum tarzı bir şey mi yapayım? Onun için etin neresini istemem lazım kasaptan?
Selamlar,

Akşama misafir var, yılbaşı geyiğine.

Mezeleri onlar yapacakmış. Ben de et-patates püresi-haşlanmış sebze yapayım diyorum ama et ne olsun tam karar veremedim.

Bu steakhouse'larda yediğimiz lokum tarzı bir şey mi yapayım? Onun için etin neresini istemem lazım kasaptan?
aradaki uzaklik
(31.12.18)
Kuzu incik? Uzun sürede pişer ama tarifi çok. Kolay ve çok. Lezzetlidir?


kisa
(31.12.18)
O lokumun kivamini tutturabilmek zor. Cok sert/kuru olma riski var.
Benim onerim de kuzu incik olacak. Kavanozda kuzu incik tariflerine bakabilirsiniz.


nax
(31.12.18)
Fırında tüm tavuk, yanına da kestaneli pilav yaparsınız.


döküm tava varsa lokum tarzı yumuşak ve kısa sürede yapabileceğin et için ya dana bonfile ya da kuzu sırt/karski bölgesinden çıkan etten ince dilimler halinde ayarlatabilirsin, kalınlığına göre değişmekle birlikte iyi kızmış bir döküm tavada hafif zeytinyağı ile çekilmiş tuz ve karabiber ile her bir tarafı 2-3 dakika pişirince hazır olur.


candanag
(31.12.18)
lokum, dana bonfileden yapılıyor. başka bir et varsa ve yumuşak olmasını istiyorsanız sirke veya soda ile terbiye yapın. döküm demir tavada lezzeti arttırır.


(3)

E-Ticaret İçin En İyi Wordpress Teması

Selamlar,Çanta ağırlıklı bir e-ticaret sitesi için en iyi Wordpress teması hangisi? Altyapı olarak Woocommerce kullanacağım.Parası önemli değil şöyle güzel basit yalın hoş bir tasarımı olsun istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.
Selamlar,

Çanta ağırlıklı bir e-ticaret sitesi için en iyi Wordpress teması hangisi? Altyapı olarak Woocommerce kullanacağım.

Parası önemli değil şöyle güzel basit yalın hoş bir tasarımı olsun istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.
aradaki uzaklik
(26.12.18)
envato üzernde şahane işler vra


dm den


seomanya
(26.12.18)
(1)

İzmir Optimum'dan Karşıyaka'ya

Selamlar,İZBAN grevi tüm ulaşımı felç etti. 200 numaralı otobüs dışında Optimum'dan karşıyakaya nasıl gidebilirim toplu taşımayla?
Selamlar,

İZBAN grevi tüm ulaşımı felç etti. 200 numaralı otobüs dışında Optimum'dan karşıyakaya nasıl gidebilirim toplu taşımayla?
aradaki uzaklik
(25.12.18)
optimumun önünden 152'ye binip konak son durakta ineceksin. Ordan konak vapuruna binip karşıyakaya geçeceksin.


false pretension
(25.12.18)
(2)

Cevapların Gözükmemesi

Selamlar,Bazen duyurulara girdiğim cevaplar kayboluyor, GÖNDERİYE diyor ama gitmiyor, cevabı göremiyorum. Çok sıklaşmaya başladı son zamanlarda. Başınıza geliyor mu sizin de?
Selamlar,

Bazen duyurulara girdiğim cevaplar kayboluyor, GÖNDERİYE diyor ama gitmiyor, cevabı göremiyorum. Çok sıklaşmaya başladı son zamanlarda. Başınıza geliyor mu sizin de?
aradaki uzaklik
(25.12.18)
Deneme yapıyorum

~asdfs çalışıyor. Gerçi "bazen" demişsin, bilemedim hocam şu an çalışıyor


bambum
(25.12.18)
Ucmussundur


acemi
(25.12.18)
(1)

Toptan -Düzgün- Çanta

Selamlar,İstanbul'da şöyle eli yüzü düzgün, niş, tasarımlı, güzel dizayn edilmiş toptan çantaları nereden bulabilirim? Alıp İzmir'de satacak bir arkadaş. Ancak daha önce gittiği her toptan çantacı bildiğin leş kemeraltı - kapalıçarşı çantalarından satıyormuş. Para önemli değil diyor, pahalı olsun am
Selamlar,

İstanbul'da şöyle eli yüzü düzgün, niş, tasarımlı, güzel dizayn edilmiş toptan çantaları nereden bulabilirim? Alıp İzmir'de satacak bir arkadaş.

Ancak daha önce gittiği her toptan çantacı bildiğin leş kemeraltı - kapalıçarşı çantalarından satıyormuş. Para önemli değil diyor, pahalı olsun ama eli yüzü düzgün, iyi dizayn edilmiş üst düzey çantalar olsun.

Var mı öneriniz?
aradaki uzaklik
(24.12.18)
Çavuşoğlu çanta www.ccscanta.com


obscure
(25.12.18)
(4)

Kredi Kartı - Asgari Ödeme

selamlar,kredi kartının asgari miktarını ödesem, diğer ay tamamını kapatsam kredi notum etkilenir mi?
selamlar,

kredi kartının asgari miktarını ödesem, diğer ay tamamını kapatsam kredi notum etkilenir mi?
aradaki uzaklik
(24.12.18)
hayır.


silah taciri
(24.12.18)
etkilenmez


beyza_bingöl
(24.12.18)
Ayrıca bir bak belki ekstre atlatma vardır, internet bankacılığını kurcala.


John Bloor
(24.12.18)
Asgari ödeme tutarını, son ödeme tarihinden geç ödersen etkilenir evet ama geciktirmezsen etkilenmez.


aslinda sana ne
(24.12.18)
(5)

İsim önerisi

selamlar. Bir arkadaş Borsa sitesi açacak hala isim bulamadı. Borsa Masters’da karar kılmıştı ama çok klişe dedik. Ne olabilir?Borsa ?
selamlar.

Bir arkadaş Borsa sitesi açacak hala isim bulamadı. Borsa Masters’da karar kılmıştı ama çok klişe dedik. Ne olabilir?

Borsa ?
aradaki uzaklik
(23.12.18)
Borsatt. Twitter hesabı da açar bir tane.


nrn
(23.12.18)
baron


Mafia


con
(23.12.18)
ne borsa sı kripto mu


seomanya
(23.12.18)
bıgborss


since1907
(24.12.18)
(9)

Tuvalette Kan Gelmesi

Selamlar,Bu akşam -çok afedersiniz- büyük tuvaletimi yaparken bayağı kan geldi, damla damla, ama sürecin başından sonuna kadar kan damladı neredeyse. Her taraf kan oldu. Bayağı korktum. Pazartesi ilk iş doktora gideceğim ama sizce nedendir? Hemeroid veya Basur tarzı bir şey midir?
Selamlar,

Bu akşam -çok afedersiniz- büyük tuvaletimi yaparken bayağı kan geldi, damla damla, ama sürecin başından sonuna kadar kan damladı neredeyse. Her taraf kan oldu. Bayağı korktum. Pazartesi ilk iş doktora gideceğim ama sizce nedendir? Hemeroid veya Basur tarzı bir şey midir?
aradaki uzaklik
(22.12.18)
günlük 140 liralık yemek yiyince başka n'olacadı ?


Ikisinden biri ihtimalli. Acil onerisi mantikli.


baldan kaymak
(22.12.18)
eksiduyu.ru

duyurunun nazari degmis sana.

doktora bi gorun. cok gecmis olsun.


10 gün önce hemoroid ameliyatı oldum.
tuvalet esnasında kan gelmesinin sebebi genelde hemoroid yada anal çatlak olabileceği gibi bağırsak kanseri gibi birçok başka hastalıkta olabilir.
önce kamera ile bakacaklar (kolonoskopoi)
sonra ameliyat olman lazım. çünkü geçici çözümlerle sadece zaman kaybediyorsun.
hemoroid ilerlerse daha zor ameliyatlar olmak zorunda kalıyorsun.
sana tavsiyem kesinlikle radyofrekans makinesi olan bir yerde ameliyat olman. bunu özellikle sor.


Büyük ihtimal mide kanaması. Arkadaşların bahsettiği duyurunuzu okudum, tek öğünde yüklenerek midenize zarar vermiş olmanız olası.


mide kanaması değil. mide kanamasında dışkıda kırmızı kan görmezsiniz. öyle damla damla da kan akmaz. midedeki kan da sindirileceği için zift gibi simsiyah s.çarsınız. öyle anlaşılır zaten.

kanama kırmızı parlak bir şekilde ise anüstedir. yani hemeroid veya fissür gibi bir şey olması muhtemel.


kibritsuyu
(22.12.18)
makatta memen yoksa: anal fissür.
makatta memen varsa: hemoroid. ikisinden biri neden oluyor.

günü kurtarmak için dafflon ilaç yazacaklar.
bu işin ameliyatını geçiren biri olarak sana şunu söyleyebilirim; düzenli tuvalete çıkma alışkanlığı tek tedavi yöntemidir. günde en az 1 defa büyük tuvalete çıkacaksın. başka çaren yok.


defne tohumu ez havanda yut. sürekli kullandığın ilaç varsa o yapıyor. bağırsaklarını ağlatıyor tabir-i caizse.


for day to break
(23.12.18)
Oranın fotoğrafını çek bir bak. Çatlak ya da basır olabilir


goodman
(23.12.18)
(3)

Youtube Videoları İçin Hangi Program?

Selamlar,Yakında bir Youtube kanalı açacağım. Bu kanaldaki videoları editlemek, montajlamak ve göze hoş gelen efektler eklemek için hangi programı kullanmam gerekiyor? Hangisini öğreneyim?
Selamlar,

Yakında bir Youtube kanalı açacağım. Bu kanaldaki videoları editlemek, montajlamak ve göze hoş gelen efektler eklemek için hangi programı kullanmam gerekiyor? Hangisini öğreneyim?
aradaki uzaklik
(22.12.18)
Adobe Premier
Adobe After Effects
Adobe Media Encoder (öğrenmekte fayda var, en iyi sıkıştırma ve export için)


Corel video studio öneririm. Movie maker kullandıysan biraz daha gelişmişi ve kullanımı basit hemen kurcalayınca öğreniliyor. Render sonrası direk programdan da Youtube’a upload seçeneği var. Torrent ve forum sitelerinde full crackli versiyonu bulursun.


wertyu
(23.12.18)
Adobe falan çok karışık gelirse Wondershare Filmora öneririm, oldukça kolay.


jadle
(26.12.18)
(6)

Borsa - VIOP - Trader'lık Hakkında Sorular

Selamlar,Borsa'dan ve özellikle VIOP'tan trade edip, günlük al sat yaparak hayatımı kazanmak istiyorum. Yani bildiğin Trader olmak istiyorum, profesyonel olarak.Bunu yapmak için 3 yıldır demo hesaptayım, en az 15 tane kitap okudum (kitapların hepsi ingilizce ve gerçekten bu konuda uzman piyasa yazar
Selamlar,

Borsa'dan ve özellikle VIOP'tan trade edip, günlük al sat yaparak hayatımı kazanmak istiyorum. Yani bildiğin Trader olmak istiyorum, profesyonel olarak.

Bunu yapmak için 3 yıldır demo hesaptayım, en az 15 tane kitap okudum (kitapların hepsi ingilizce ve gerçekten bu konuda uzman piyasa yazarlarından), izlemediğim youtube videosu kalmadı, hem de not tutarak ders çalışır gibi çalışarak izliyorum herşeyi. Harmonic patternleri, Fibonacci'yi, hareketli ortalamaları, formasyonları bayağı bayağı çalıştım. Üzerine bir de davranışsal psikoloji çalıştım.

Uzun süreli demo hesabından sonra ilk defa 1 ay önce 10.000TL para ile başladım VIOP'a. 1 ay sonunda şu an 10.432TL param var hesabımda. Yani 432 lira kazanmışım. haha.

Sorum şu, sizce ben bu işi yapar mıyım? Çok istiyorum ama bazı işler vardır ya "ne kadar istersen iste, yapamazsın" işleri. Mesela ne kadar istersen iste, kumar oynayarak hayatını kazanamazsın. Bu da mı o tür işlerden?
aradaki uzaklik
(20.12.18)
bence yaparsın. 3 yıl demo hesap, bolca kitap ve video azımsanacak şeyler değil.
en önemli konu davranışsal finansa da önem vermişsin.
zengin olma peşinde değilsin. bence olur bu iş


dafuq
(20.12.18)
yapabilirsin ama yapma. çünkü gelecekte robotlar algoritmalar yerini alacak/aldı bile. çelikten sinirlerin olması lazım. bi de gerçek hesap aç 2 kere batarsan 3. de milyoner olursun. ayrıca sana bi soru. Endeks30 u, dolayısıyla VİOP tahtasını etklileyen, en ağırlıklı 3 hisseyi söyle? bunun cevabını veremiyorsan, ve bunun yanıtını sıklıkla kontrol etmiyorsan biraz daha çalış.


lata
(20.12.18)
Demoda bu kadar az kazandiysan realde islerin oldukca zor. Bence hayatini buradan kazanman zor ama denemeden de bilemezsin :)


tosunpasa
(20.12.18)
Çalışarak (Kitap okuyarak, araştırarak) bu iş yapılabiliyor olsa okuduğunu söylediğin kitapların yazarları Dünya zenginler listelerinde olurlardı ama yok böyle bir şey.

Dünya siyasetini ve ekonomisini takip ederek ve uzun vadeli hesaplar yaparak bir miktar kazanılabilir.

Ancak günlük oynayacağım diyorsan, büyük köpek balıklarının yancısı olan küçük balıklardan olabilirsen ve azla yetinebilirsen Borsada bir miktar şansın olabilir. O da bir algoritma hareketine takılıp tökezlemezsen, düşmezsen.

Borsada büyük kazanç sadece büyük oynayanların, yani büyük parası olanların hakkı. Yarım atımlık barutunla olmaz o iş.


oguz altun
(20.12.18)
Gayet iyi gidiyorsun. Neden olmayasın? Bu iş kesinlikle bilgi işidir. Zaaflarına yenilmiyorsan, sabırlıysan, sürekli öğreneceğim diyorsan, bu benim işim olacak evimde bu işi yapacağım diyorsan yaparsın. unutma, bilmeden işlem yapma. bir de şu internet sitelerinde şu olur bu olur diye tavsiye verenlerden uzak dur.


silver apple
(20.12.18)
yapmak istediğin şey day traderlık. bi kere en zor şey borsada para kazanmak açısından. çok sağlam psikoloji ve sağlam teknik altyapıya sahip olman lazım. ben çevremde günlük al satla para kazanan hiç görmedim. genelde kazananlar ov-uv yatırımcılar.
haber akışı takip etmen, saatlik 5dk lık grafiklerle uğraşman lazım. hırslarını kontrol etmen lazım. demo hesaptan ziyade ilk başta küçük parayla denemeni tavsiye ederim.


anily
(20.12.18)
(16)

Hayvan mıyım?

Selamlar,Satış işiyle uğraşıyorum. Bölgem geniş, bol seyahatli. Seyahatteki gün başına şirketim bana 140 lira yemek parası veriyor (kahvaltı, öğlen yemeği, akşam yemeği). Kahvaltı sevmiyorum, yaptığım iş dolayısıyla çoğu zaman öğlen yemeği yemiyorum. Akşam işim bitince bu 140 lirayı doldurmanın tela
Selamlar,

Satış işiyle uğraşıyorum. Bölgem geniş, bol seyahatli. Seyahatteki gün başına şirketim bana 140 lira yemek parası veriyor (kahvaltı, öğlen yemeği, akşam yemeği). Kahvaltı sevmiyorum, yaptığım iş dolayısıyla çoğu zaman öğlen yemeği yemiyorum. Akşam işim bitince bu 140 lirayı doldurmanın telaşına giriyorum ve resmen H-A-Y-V-A-N gibi yiyorum. Bugün mesela yediklerimi yazsam "oha be hayvan" dersiniz.

Yedikten sonra da deli gibi pişman oluyorum, bir kere bu kadar çok yemek sağlıksız, sonra kilo alıyorum, ve şişkinlik oluyor. Otele dönüyorum ve çöküp kalıyorum. "Keşke yemeseydim bu kadar, bir dahakine yemeyeceğim" diyorum ama her defasında o yemekleri söyleyip öküz gibi yiyorum.

Yani özetle: tam bir görmemişim. Ama işin garibi gördüm de, yani öyle fakirlik içinde et yemeden filan da büyümedim, orta halli bir yaşantım vardı. Ama o 140 lirayı mutlaka harcamam lazım gibi hissediyorum ve yemeğe veriyorum kendimi.

Sorum şu: sizce ben hayvan mıyım, görmemiş miyim, bu kötü alışkanlığımı nasıl yok edebilirim?

Edit: bu 140 lirayı nakit almıyorum, sadece ve sadece yemek fişi karşılığında ödüyor şirket bana bunu. yemek dışında başka bir şey de alamıyorum.
aradaki uzaklik
(20.12.18)
Alkol şeklinde alamıyor musun? Bi değerlendir bence.


[GODDARD]
(20.12.18)
Hayvansın bu arada karşim.


[GODDARD]
(20.12.18)
yediğin kadarını ye, üzerini gün içinde alacağın fişlerle tamamla.


asıl soruya cevap vermemişim, hayvansın.


Ne yediğini görmeden hayvan olup olmadığına karar veremem. Paylaşırsan hayvan mısın değil misin söyleyebilirim.

Öğün atlama bence.


Delay Fuze
(20.12.18)
140 liralık tek başına bir oturuşta yiyorsan bi hayvanlıktan söz edilebilir.

“Ben yediklerime dikkat etmeye çalışıyorum, hazır yemekten bünyem tepki vermeye başladı, o yüzden yanımda kendi hazırladığım yemekleri götüreceğim artık. yemek fişi istemek yerine günlük sabit bir harcırah ödeseniz olmaz mı” gibi bir şey talep etsen nasıl olur?
Mesela bizim şirket günlük belli bir tutarı ödüyor ve yemek fişi istemiyor.


sanxis
(20.12.18)
birilerinin karnini doyur madem. bi de 140 lira iyi bir restoranda hayvan gibi yiyebilecegin bir rakam da degil aslinda. nusrete gitsen mesela her aksam, ustune en az bi 50 lira daha koyman gerekir. nispeten daha kaliteli seyler yiyebilecegin bir yerlere git oyle ode bari madem 140 odemen lazim.


in vino veritas
(20.12.18)
Hayvansın bro. Günlük 70 liraya krallar gibi yersin 3 öğün yemeğini. Kalanını da eve harca bi faydan olsun :)

Ne güzel işmiş o günlük maaşım o kadar değil benim. Eleman arıyor musunuz :)


Arthur Dayne
(20.12.18)
Ye bitir gitsin sirketin parasını eger kilo alma,çöküp kalmayı vs dert ediyosan da üstteki arkadasın dedigi gibi insanlara ısmarla


lansta
(20.12.18)
hayvansın canısı
hafiften bir görmemişlik de var; "yeteri kadar" görmemişsin demekki.
birden küt diye azaltma ama
1.çok daha lüks yerlere git.
2.gittiğin yerlerde askıda yemek* bırak; biri daha nasiplensin..
ne yediğini de bilmiyorum ama istanbulda orta üstü bir akşam yemeği gündelik restoranlarda 50-70 lira olsa salata üstüne bi tatlı/kahve vs zaten 100'e yaklaşır. sen hangi şehirdesin bilmiyorum tabii ama asıl tek öğünde yüklenmek çok kötü bir şey; bu alışkanlığı değiştir.


jimjim
(20.12.18)
Yemek çeki, bileti vs neyse kalanını iade mi ediyorsun? Bir de yemek çeki ile alışveriş yapılan marketlerden ev için bir şeyler alamaz mısın?


baal
(20.12.18)
Önceki yazdığım iptal. Ben olsam ben de 140 lirayı sonuna kadar sünnetlerdim.


baal
(20.12.18)
Biraz daha pahalı yerlere giderdim +1.


bahoho
(20.12.18)
Marketler var, yemek fişiyle alışveriş olanağı tanıyan. Tek öğün sıkıntı, 3 e yay


insomnia
(20.12.18)
140 liraya ne yedigini bilmiyoruz. yani 140 liraya luks bir restorantta 150gr et de yemis olabilirsin, 10 liradan 14 tane adana durum de yemis olabilirsin, ilki seni gorgusuz ve is ahlaki olmayan birisi, ikincisi hayvan yapar.


crucio
(22.12.18)
afiyet bal şeker olsun karşim.


nice tnetennba
(22.12.18)
(8)

Borsa Panda mı Borsa Pandası mı?

Selamlar. Bir abimiz borsa sitesi kuracak, eğitimler videolar analizler vesaire. Sizce ismi Borsa Panda mı Borsa Pandası mı olsun?
Selamlar. Bir abimiz borsa sitesi kuracak, eğitimler videolar analizler vesaire. Sizce ismi Borsa Panda mı Borsa Pandası mı olsun?
aradaki uzaklik
(18.12.18)
borsapanda


chicha
(18.12.18)
bence panda olmasın. ayıyı çağrıştırıyor. bearish sevmez insanlar


dafuq
(18.12.18)
Pintipanda'ya benziyor borsapanda.

Borsa Pandası olabilir.

Ayrıca pandalar ve ayılar dünyanin en güzel hayvanlari, teesüf ederim @dafuq -.-


nundu
(18.12.18)
borsa pandora olsun


ravenudon
(18.12.18)
Borsa ve Panda kelimelerini duyunca aklıma Panda A...n lakaplı şahsiyet geldi. Pek sevimsizdir kendisi, site onunmuş gibi algılanmasın.


Tutkun
(18.12.18)
Borsacı Panda Ayhan'ı çağrıştırıyor


turkuaz
(18.12.18)
panda ayhan akla geliyor, kurmasın öyle:D


anily
(18.12.18)
Panda Ayhan olayını o da düşündü, vazgeçti bu isimden, uyarılar için çok teşekkürler arkadaşlar.


aradaki uzaklik
(18.12.18)
(6)

Yatırım Maliyeti En Düşük Sanayi Kolu

Gençler selam. Öncelikle hepinizi sevdiğimi ve bu hayatı yaşadığım için mutlu olduğumu belirterek sözlerime başlamak isterim. Şu an yatırım maliyeti en düşük sanayi dalı hangisi sizce? Yani küçük bir atölyede ucız makinelerle ne üretebilirim? Mesela deri çanta mı, pantolon mı, vida mı? Bir şeyler ür
Gençler selam. Öncelikle hepinizi sevdiğimi ve bu hayatı yaşadığım için mutlu olduğumu belirterek sözlerime başlamak isterim.

Şu an yatırım maliyeti en düşük sanayi dalı hangisi sizce? Yani küçük bir atölyede ucız makinelerle ne üretebilirim? Mesela deri çanta mı, pantolon mı, vida mı? Bir şeyler üretmek istiyorum özetle. Ne yapabilirim sizce?
aradaki uzaklik
(14.12.18)
Çanta kesimini elle yapabilen usta bulursan çanta ve deri kemer, aksesuar işine girebilirsin.
Başlangıç için
Press
Dilme makinesi
Boya makinesi
bunları alman yeterli olacaktır.


bikimoyoz
(14.12.18)
bilmediğin hiç bir işe girme. sadece paranı kaybedersin.


sevecen
(14.12.18)
Fason tekstil, yatirim yapmana da gerek yok zaten atolyeler seni bekliyor. Siparisi veriyorsun yapiyorlar. Batma sansin da yok, alet onlarin insanlar da onlarin.

Tek olayin o urunleri alacak musteri bulmak.
Tutturursan zara oluyorsun.


acemi
(14.12.18)
@sevecen, ben de bu aklı ilk kim verecek diyordum. Hoşgeldin :)


aradaki uzaklik
(14.12.18)
@sevecen bilmedigin bazi isleri de yaparken öğrenirsin. Ticarette batmadan para kazanmayi ogrenmis bir tek kisi de yoktur. Ayrica adam kazançtan bahsetmiyor. Diyor ki biseyler uretmek istiyorum ne ureteyim?


a summer day
(14.12.18)
öncelikle gıda her zaman yatırım maliyeti en az iş kollarından. ve kurulum bakım dertleri de kolay. bir köfte tezgahı ile yarın çalışmaya başlarsın. ama sanayi dediğin için pek olmuyor. mesela bir restoran açmak zor, turşu üretim tesisi kurmak dahi ciddi yatırım istiyor.

dolayısıyla benim önerim tekstil. masa üzerinde makasla keserek, tek makina ile dikip satılacak şeyler yapmak mümkün. mesela tasarımı güzel nevresimler, çantalar, değişik çocuk kıyafetleri. ya da bir örgü makinası ile örgü kazak, atkı, şal gibi şeyler yapmak mümkün. evde bile yapan çok insan var.


babilbaligi
(14.12.18)
(26)

Bu Hayatta Mutlu Olmanın Formülü Ne?

Selam dostlar,Sizce bu hayatta mutlu olmanın formülü ne? Tek kelime lütfen.Bence:Umursamazlık.Sizin de fikirlerinizi bekliyorum.
Selam dostlar,

Sizce bu hayatta mutlu olmanın formülü ne? Tek kelime lütfen.

Bence:

Umursamazlık.

Sizin de fikirlerinizi bekliyorum.
aradaki uzaklik
(12.12.18)
spor ve mindfulness her seferinde buna verdiğim cevap


seyyar satıcı
(12.12.18)
beklentisizlik.


undertaker
(12.12.18)
iç huzuru korumak.

çok zor yakalanan bişey, ben 35 senedir ancak 5 6 ay önce yakaladım.

bu parayla pulla, maddiyatla sevgiyle, ıvırla zıvırla alakalı değil.

kendim bir formül keşfettim ve acayip huzurluyum, bütün olumsuzluklara rağmen acayip de mutluyum. parayı bulu nabayım kardeşim keyfim yerinde olduktan sonra.


killerbee
(12.12.18)
anlam.

anlamı olduğunu düşündüğünüz bir yolda ilerlemek ya da ona ulaşmaya çalışmak bence.


kljgslsdkjsd
(12.12.18)
Huni.


candanag
(12.12.18)
parra.


datnet
(12.12.18)
bilinc. (consciousness)


Hedef belirlemek. Geldiğin noktayı görmek. ve şükretmek.


westblack
(12.12.18)
Para. Çünkü parayla mutluluğu satın alırsın.

Parayla belki saadet olmaz ama olduğu, olmadığından kahir ekseriyetle çoktur. Parasız ise saadet kesinlikle olmaz.


alfist
(12.12.18)
not give a fuck + her hangi bir sportif faaliyet + yemek + meme


hasmetizm 2046
(12.12.18)
inanmak. ezanın Türkçe okuduğuna inanırsan mutlusundur.


mikahakkinen
(12.12.18)
Bu aralar cevabını çokça arıyorum bu sorunun. Para, pul olmadığını düşünüyorum. Çünkü para ile satın alınabileceklerin sınırı yok. Her zaman satın alınabilecek daha iyi bir ürün mevcut.

İç huzur düşüncesine katılıyorum. Fakat bu nasıl sağlanabilir, işte onu bilmiyorum. Siz istemeseniz de bir şekilde çevre etkisiyle hırslanmak durumunda kalıyorsunuz. Hırslandığınız an mutluluğu yaşamak imkansız hale geliyor. Çünkü hırs da para gibi: Her zaman ulaşılacak daha büyük bir hedef var ve günün birinde ulaşılamayacak hedeflerle karşılaşmak olası.

Mutluluk belki de şükretmekte. Büyüklerim "buna da şükür" dediklerinde çok kızardım. Daha iyisine ulaşmak varken niye şükrediyorlardı? Ama belki de onlar haklıdır.

Spor görüşüne de katılıyorum. İnsan vücudu hareket etme üzerine kurulu. Fakat spor salonlarındaki yapay hareketler yerine doğa sporları belki daha çok mutluluk getirir, bilmiyorum.


çevre değişikliği


silver apple
(12.12.18)
ignorance çünkü ignorance is bliss!


blue serenity
(12.12.18)
Yaşamak


lcha
(12.12.18)
1. mutlu olmayı hedef haline getirmemek.
2. "şu kadar para kazanmalıyım, şu arabayı almalıyım, şuradan giyinmeliyim" tarzı hep daha fazlasını isteme ya da "onda şu var bende neden yok" gibi sürekli birileri ile kıyas halinde olmamak, şu an bulunduğun durumun, eldekilerin kıymetini bilmek.


candide
(12.12.18)
sadelik.


babilbaligi
(12.12.18)
beklentisizlik +1

budizm der ki acının sebebi beklentilerimizdir. beklentimiz yoksa acı da duymayız.


japon askeri
(12.12.18)
tekrar cocuk olmak...


dalekcaan
(12.12.18)
kabullenmek


bikimoyoz
(12.12.18)
sex! gerisi yalan dolan.


scudman1
(12.12.18)
1- kendini sevmek ve saglikli olmak
2- kimseyi ve hicbir seyi takmamak

bundan sonra da para gelir herhalde :))


in vino veritas
(12.12.18)
Once cuku aldiracaksin. O hep sikinti.

Sonra ufak ufak spor. Oyle aman aman biseye gerek yok 2 dambil yeter. 1 tane bile.yeter.
Vucut agirliyiyla yapilan milyon tane sey var. Birine basla.

Sonra kendini kandirmaya baslayacaksin.
Burada iq dusurmek onemli.
Zekiysen mutlu olamazsin.
Mesela ben isyerine kosarak gidiyorum. Cunku diyorum ki gidiyim de muhabbet edeyim. Evde otursam canim sikilir diyorum.

Is veriyorlar mesela, olum kalim meselesi proje.
Diyorum ki ben isi su an biraksam da bu proje biter. Hepimizi kovsalar da biter.
Sonucta milyon tane is bu dunyada bitti. Ve ben iclerinde yoktum.

Konu ben degilsem niye takiyorum ki diyorum. Takmiyorum, ufak ufak yapiyorum. Bitmedi diyorum.
Bitmemesi benim degil mudurun derdi. Benden alip baskasina veriyor. Isim azaliyor, kahve iciyorum. Cayciyla goygoy yapiyorum.
En fazla kovulurum.
En cok calistigim sene kovuldum.
Demekki calismakla alakasi yokmus.

Sonra mesela kiz var bana yavsiyo. Ciksam hep mutsuzluk, cikarmis gibi yapiyorum. Isyerinde goygoy yavsama.
Isten cikiyorum kiz yok, kafam hep rahat.

Bazen sagligim bozuluyor, diyorum zaten maksimum 30-40 sene daha yasarim. Kassam 5-10 sene fark eder. Bu yuzden kafaya takmaya gerek yok.


acemi
(12.12.18)
Mutluluk denen şeyi bu kadar abartmanın manası yok

Sevgi, mutluluk falan hayatımda gördüğüm en overrated şeyler. İnsanların neden mutlu olmak, sevilmek-sevmek istediğini anlayamıyorum. Hislerin bu kadar köpeği olmamalı insan. Dik durarak yaşa geç işte.


Delay Fuze
(12.12.18)
kabulleniş. kabulleniş derken olumsuz ve mutsuz bir şekilde değil


yapamıyoruz, yapıcaz


Em ce kareyi ogrenmemek


baldan kaymak
(12.12.18)
(9)

Camilerimizi Ayasofya'dan mı Çaldık?

Selamlar,Cami tasarımlarımız Bizanslıların yaptığı Ayasofya Katedralinden (sonradan Cami oldu bildiğiniz gibi) kopya değil mi? Ayasofya öncesinde nasıl camiler yapılıyormuş Bursa'da, Anadolu'da vs.?
Selamlar,

Cami tasarımlarımız Bizanslıların yaptığı Ayasofya Katedralinden (sonradan Cami oldu bildiğiniz gibi) kopya değil mi? Ayasofya öncesinde nasıl camiler yapılıyormuş Bursa'da, Anadolu'da vs.?
aradaki uzaklik
(11.12.18)
evet kubbe mimarisi bizanstan alıntıdır. selçuklu camilerine bakarsan düz çatılıdır. mesela hacı bayram


prasinos
(11.12.18)
motleyturkey.com

Bu şekilde


Kubbe şekli Ayasofya’dan kopya. Zaten Ayasofya’nın içindeki makinelerde de hikayesi anlatılıyor.


sadece kubbe şekli. bizde ek olarak tepede büyük bir kubbe bulunur.


giovanne
(11.12.18)
'cami tasarımını ayasofya'dan çaldık' yerine, 'kubbe teknolojisini ayasofya'dan öğrendik' daha doğru bir tanım olur.


chavezding
(11.12.18)
calinmadi ama kubbe yapisi benzer- ayni
esimlenilmistir ya da ilham alinmistir

ayasofya oncesi camiler yanlis bir soru, cunku ayasofya islamiyetten once vardi, camiler daha sonra


exlibris
(11.12.18)
o zamanlar sanatın bütün dallarında en iyi sanatçı en iyi taklit eden kişi olduğundan, biz de yapı harikası ayasofyadan aldık bu şekli. normalde camilerin insanı ezmeyen mimarili olanı makbuldü, ayasofyadan sonra devasa camiler yapılmaya başlandı. bu aslında ortaçağ kilisesinin halk üzerindeki baskınlığını artırmak için özellikle seçilmiş -büyük kapı büyük pencere gibi- bir mimari ögeydi. tavanı iyice yükseltip kendini tanrı ve kilise karşısında bit gibi hissettiriyordu kula. heyhat. osmanlıdan sonra müslümanlar da ibadethanelerde kendini bit gibi değersiz hissetmeye başladılar bu sayede. camiden korkan çocuklar haksız değil yani. konuşa konuşa nerden nereye geldim, çok pardon.


@birsürüsorumvar, hristiyanlıkta kulluk yok, tapınak mimarisi antik dönemden beri gösterişli olmuştur. kiliseler camiye çevrilince lan böyle daha iyiymiş dediler ve kubbe mimarisine geçtiler. buna esinlenme demek doğru olmaz, net çalıntı.


prasinos
(11.12.18)
Cami inşaatında kullanılan teknikler zamanla değişiklik gösteriyor.

Selçuklu döneminde yapılan camilere bakarsa genelde yığma taş usulüyle yapıldığını görürsün. Bunların duvarları kalın pencereleri küçüktür.

Mimar Sinan kubbe tekniğini Ayasofya'dan aldığı gibi yapıya eklediği payandalarla hatalı olan kubbeyi düzeltmiştir.


zombi
(12.12.18)
(13)

Herşeyi Bırakıp Tavuklu Pilavcı Açmak

Selamlar,Size de oluyor mu böyle? Ne kadar kariyerli olursanız olun (hatta belki de ileri seviye kariyerli olunca daha fazla) böyle bir istek doğuyor içime. Herşeyi bırakıp, istifa edip tavuklu pilavcı açmak istiyorum. Yanına turşu, domates koyarım, tuz karabiber. Harika!Ne dersiniz? Belki orada ben
Selamlar,

Size de oluyor mu böyle? Ne kadar kariyerli olursanız olun (hatta belki de ileri seviye kariyerli olunca daha fazla) böyle bir istek doğuyor içime. Herşeyi bırakıp, istifa edip tavuklu pilavcı açmak istiyorum. Yanına turşu, domates koyarım, tuz karabiber. Harika!

Ne dersiniz? Belki orada benim için daha iyi bir gelecek vardır, olabilir mi böyle bir şey? lütfen olsun çünkü!

Cevap ve yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.
aradaki uzaklik
(11.12.18)
pilavcıdayken oluyor sonra gidiyor o fikir.


basond
(11.12.18)
bana köfte ekmek için oluyor bu his.

sonra çay içiyorum geçiyor.


kablelvuku
(11.12.18)
Bende bunun çiğköfteci versiyonu var.

Daha iyi kazanır mıyım? Evet. Ama bu işe 3 sene önce girmiş olsaydım.

Mutlu olur muydum? Hayır.

Çünkü o hayat da çok sıradan gelecek bir zaman sonra sana. Yine başka bir mi yapsam acaba diyeceksin.

Hayat cidden çok zor. Bu zorluğu kabullenip. Geldiğin, atlattığın süreçleri geriye donerek bir izleyip tekrar devam etmek gerekiyor.


westblack
(11.12.18)
harika fikir ben de beyaz yakalıgı bırakıp
kahvaltıcı mı olsam diyorum sabah erkenden ekmek arası sandvic satsam
sonra yatış


seyyar satıcı
(11.12.18)
Bana da kebapçıdayken oluyor eve gidince geçiyor.


sadece bu işlerde mesai daha yogun olabilir


seyyar satıcı
(11.12.18)
dün ben kombi tamircisi oldum, sen de pilavcı ol.
hunilerimiz nerde lan bizim :)


sen istiyorsun peki tavuk pilavcı abiler istiyor mu :)

ama neden olmasın işlek bir yerde olursa tadından yenmez.

önce istifa etmeden haftasonu bir dene bakayım nasıl oluyor bu işler, direkt dalış yapma.


redeath
(11.12.18)
bir günlüğüne gidip para almadan belki tavuk pilav karşılığı bi yerde çalışıp küçükte olsa bir deneyim kazansan nasıl olur?


scudman1
(11.12.18)
ben çiğ köfte için aynı duyguları besliyorum.


datnet
(11.12.18)
bana da sabahları börek alırken oluyor. alacaksın böyle seyyar araba çekeceksin sanayi girişine diye geliyor. sonra geçiyor.


sevecen
(11.12.18)
ben de kahvaltıcı açmak istiyorum hep.
en büyük stresim hıyarın tuzunu fazla mı attım az mı attım olsun istiyorum.


alicandan
(11.12.18)
Bir de pankart asarsın "Meşhur Olmayan Pilavcı" (saşak bir yana var gerçekten böyle bir pilavcı)

Ticaretin her türlüsü maaşlı çalışan olmaktan iyidir, üst düzey yönetici değilseniz 10 bin üstü maaş almıyorsanız denenebilir. Ama hemen vurmayın satırı, yıllık izinde ya da haftasonları deneyebilirsiniz.


John Bloor
(12.12.18)
(5)

Bahane Uydurmaca

Selamlar. Şirkette istanbulda düzenlenecekler bir toplantıya gitmemek için bahane arıyorum. Ayağımı burktum bayağı şişti adım atamıyorum diyeceğim ama nasıl bir senaryo çizsem bilemedim. Bir de doktor kırık dışında ayağa nasıl bir teşhis koyabilir ki kesinlikle üstüne basmayayım?Önerilerinizi bekliy
Selamlar.

Şirkette istanbulda düzenlenecekler bir toplantıya gitmemek için bahane arıyorum. Ayağımı burktum bayağı şişti adım atamıyorum diyeceğim ama nasıl bir senaryo çizsem bilemedim. Bir de doktor kırık dışında ayağa nasıl bir teşhis koyabilir ki kesinlikle üstüne basmayayım?

Önerilerinizi bekliyorum gencolar.
aradaki uzaklik
(09.12.18)
İshal oldum evden çıkamıyorum de.


sta
(09.12.18)
zehirlendim de en klasik yalandır


oscar
(09.12.18)
Bahane bulma konusunda yardım edemeyeceğim; ama doktor kırık dışında "yumuşak doku zedelenmesi" diyebilir. Buna da 10 gün rapor verebilir. Burkma sonucu oluşan yumuşak doku zedelenmesiyle 10 gün rapor almışlığım var. Ama gerçek olmayan bir hastalık için hangi doktor rapor verir, bilemeyeceğim.


Rapor istemiyorum bahane yeterli rapor istemez şirket.


aradaki uzaklik
(09.12.18)
Gıda zehirlenmesi


p133mmx
(09.12.18)
(8)

Araç Satış - olası dolandırıcılık

Selamlar. Eşimin kullandığı düşük km’li kazasız boyasız değişensiz bir araç var. Sahibinden’e satış koydum. Bir arkadaş aradı, pazarlık yaptı. Anlaşamadık kaldı öyle. Sonra tekrar aradı, istanbuldayım gelip bakıcam arabaya diye (ben izmirdeyim). Tam o sırada aracın ön tampon ve çamurluk hasar aldı.
Selamlar.

Eşimin kullandığı düşük km’li kazasız boyasız değişensiz bir araç var. Sahibinden’e satış koydum. Bir arkadaş aradı, pazarlık yaptı. Anlaşamadık kaldı öyle. Sonra tekrar aradı, istanbuldayım gelip bakıcam arabaya diye (ben izmirdeyim). Tam o sırada aracın ön tampon ve çamurluk hasar aldı. Adama bunu anlattım whatsapptan resim gönderdim. Tamam sen tamir ettir konuşalım masraf üzerinden dedi. Tamam dedim gittim tamir ettirdim. Az bir hasar çıktı. Neyse adam tamam dedi bu şekilde kabul ediyorum x paraya anlaştık.

Adam uçak biletini aldı, çarşamba geliyor almaya arabayı. Dedim ki bir ekspertiz ayarla benim ayarlamam etik olmaz havaalanından oraya geçeriz araca iyice baktırırsın sonra notere gider hallederiz.

Adam “hocam sen araçta birşey yok diyorsan sana güveniyorum hiç gerek yok ekspertize” dedi. Dumur oldum. Sonuçta 51.000lira paraya anlaştık. Ekspertiz yapılmaz mı arabaya? Evet araba sağlam ama ya olmasaydı? Ya yalan söyleseydim?

Velhasıl kelam, adam acaba dolandırıcı mı diye düşündüm. Sizce bu adam ne yapmaya çalışıyor? İşkillenmeli miyim? Nasıl dolandırılabilirim?
aradaki uzaklik
(07.12.18)
Ekspertize soksa da işkillenmelisin. Bence alım satım işlerinde işkillenmek çok iyi bi şey.


Delay Fuze
(07.12.18)
satışı mutlaka adama ver ve parayı banka kanalıyla yapıyorsa mutlaka alan kişi yollasın. eğer sana parayı falanca yollayacak satışı bana vereceksin derse yapma. parandan da arabandan da olursun.


prasinos
(07.12.18)
Aldigim hicbir arabaya ekspertiz yaptirmadim. Dolandirici miyim acaba.

Bir de 50bin tl zaten cogu insan icin dusuk bir rakam. Ben daha satisi almadan eft'yi basmistim.


acemi
(07.12.18)
Herkes expertiz yaptıracak diye bir kural yok, güveni aldıysa karşıdan az da anlıyorsa arabadan alabilir expertiz olmadan. (Kafiyeye bak )
Ama!
Hayati kural!
Noterde parayı almadan imza yok.
Eft ise satışı yapacağın ismin yani noterdeki seninle beraber olan kişinin tarafından gönderilen tutarı gör cepten.


insomnia
(07.12.18)
yukardakilere ek olarak, odemeyi nasil alirsan al, sozlesmede mutlaka bunu belirt. "51000 TL X kisisinden nakit aldim". "Y kisisinden Z bankasi W IBAN nolu hesaptan 20000TL EFT + X kisisinden 30000TL nakit aldim" vs vs seklinde.


crucio
(07.12.18)
galericidie çok çok büyük ihtimal, kendi bakacaktır.

prasinos + 1

arabayı kime devredeceksen mutlaka ama mutlaka para o kişiden gelsin sana. devralacak kişi ahmet demir ise para ahmet demir den gelmeli.

şu da olabilir adam da vekalet vardır, satışı başkası üzerine yaparsın ama alan kişiden gelir para. bu durumda da vekalete bak, fotokopisini al.

böyle bir durum yok ise keisnlikle satışı verme, yoksa parayı başkası gönderince yanlış havale yaptım diyip parayı alıyorlar, araban da gitmiş oluyor


oscar
(07.12.18)
ben de, alırken 30bin km'de olan (şu an kullandığım) aracı hiç ekspertize sokmadan almıştım.. satan kişinin yüzünden belli oluyor belgelerden belli oluyor zaten.. adam daha 1000km'deyken gitmiş aracın yağını değiştirmiş, onun bile belgesini saklamış.. sıfır araba alıyor gibi teslim etmişti herşeyi..


strobist
(07.12.18)
Bu işi yapıyordur zaten, alıp satan biridir elinde de bir boya kalınlık cihazı vardır. Ya da cihazsız bile anlayacak kadar tecrübelidir.

Ya da tamamen satıcıya güvenmiş de olabilir, oluyor yani.

En önemli nokta para/çokomel, önce para sonra imza. Satışı alan yeni sahip ile parayı gönderen hesabın aynı olması gerektiğini tekrarlamaya gerek yok.


John Bloor
(08.12.18)
(4)

Finans - Ekonomi Haberlerini Nereden Takip Ediyorsunuz?

Selamlar,Soru başlıkta, bu tür haberleri nereden takip ediyorsunuz? Hangi siteleri veya uygulamaları kullanıyorsunuz?
Selamlar,

Soru başlıkta, bu tür haberleri nereden takip ediyorsunuz? Hangi siteleri veya uygulamaları kullanıyorsunuz?
aradaki uzaklik
(05.12.18)
aynı soruyu ben de soracaktım

çalışırken youtube dan canlı bloomberg ht dinliyorum


seyyar satıcı
(05.12.18)
dunya.com iyidir.


caletti
(05.12.18)
Valla arada goz gezdirmek icin bloomberg ht'ye bakiyorum ama turkiye gazetesi olmasi nedeniyle bircok konuda hukumet tarafindan konulari ele aliyor. Zaten ekonomi ve finans haber kaynaklari genel itibariyle benim gozumde cop. Birsey bilmeyen insanlar ne olabilecegi konusunda tahminde bulunuyorlar, ahkam kesiyorlar.


s0phiesw0rld
(05.12.18)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.