Giriş
(2)

Fatih Sultan Mehmet Koprusu

Avrupa'ya girerken mi ucret aliyor yoksa cikarken mi?
Avrupa'ya girerken mi ucret aliyor yoksa cikarken mi?
ateyist_
(13.10.19)
Cikarken


duptıs
(13.10.19)
avrupaya geçiş ücretsiz


hadsafhada
(13.10.19)
(2)

700 bin tl borc

Merhaba,Olay gunumuzde geciyor, ben degil bir arkadasim soruyor. kucucuk bir isletmeyiz, kurumsal firmalara teknik islerde destek veriyor, malzeme tedarik ediyor, muteahhitlik yapiyor. Su an musteri sikintisi cekiyor, aylik ciro 90-100 bin araliginda ve net %20 karlari var.Baba, ogul, 2 calisan, pro
Merhaba,

Olay gunumuzde geciyor, ben degil bir arkadasim soruyor. kucucuk bir isletmeyiz, kurumsal firmalara teknik islerde destek veriyor, malzeme tedarik ediyor, muteahhitlik yapiyor. Su an musteri sikintisi cekiyor, aylik ciro 90-100 bin araliginda ve net %20 karlari var.

Baba, ogul, 2 calisan, projeye gore yevmiyeli personel ile bu isleri goturmeye calisiyor.

Babanin hatalari sonucu 6-7 senedir borc yuku var. Elde avucta 1 yazlik, 200k tlsi ipotekli 1 ev var.

Aylik 12 bin tl duzenli bir odeme gerekiyor. Kazancimiz cogu zaman borcu odemeye yetmiyor. Arkadasa calistigi kurumsal firmalardan is teklifleri geliyor 10-11 bin maas imkani var.

Ne yapmak lazim?
ateyist_
(11.07.19)
Baba, oğulun kontrolünde işi devam ettirecek,
Çocuk düze çıkana kadar kurumsalda çalışacak.


mhm
(11.07.19)
çocuk ne yazık ki bir süre köpe gibi çalışmak zorunda.
hem kurumsalda çalışacak hem de babaya destek olacak.
eğer kurulum murulum gibi şeyler varsa da ucuz iş gücü bulacaklar.


teritori
(12.07.19)
(2)

Hediye için yardım

Selam hanımlar beyler,Uluslararası böyle bayağı büyük bir firmaya iş yapıyorum, aynı firmada çalışan müdürlü, müdürsüz birkaç kişiye yılbaşı için hediye almayı planlıyorum. Hobileri ıvırları zıvırları çok pahalı bunların, biri balık radarından bahsediyor diğeri üretimi 2007'de durdurulmus sony marka
Selam hanımlar beyler,

Uluslararası böyle bayağı büyük bir firmaya iş yapıyorum, aynı firmada çalışan müdürlü, müdürsüz birkaç kişiye yılbaşı için hediye almayı planlıyorum. Hobileri ıvırları zıvırları çok pahalı bunların, biri balık radarından bahsediyor diğeri üretimi 2007'de durdurulmus sony marka bir fotograf makinesinden. Bu 5-6 kişiye mümkün mertebe en iyi hissiyatı uyandıracak ne tür bir hediye almalıyım?

yardımlarınız, fikirleriniz, çok kıymetli benim için, aklınıza ne gelirse yazmaktan çekinmeyin lütfen, şimdiden teşekkür ederim.
ateyist_
(11.11.18)
o zaman biraz daha kişiye özel bir şeyler yapmakta fayda var.

mesela şuradan bir şeyler olabilir:

www.muhurce.com

ya da fotoğraflarını karikatür ya da karakelm şeklinde cizdirebilirsiniz.

tarzları yakınsa kaft gibi markalardan tişört düşünebilirsiniz

içki içmeyi seveni varsa ahşap bira bardağı (hani eski zamanlarda kullanilan) alabilirsiniz.

fiyatı uygun ama kişiye özel her şey hoşlarına gidecektir.

isim yazan anahtarlık bile yaptırabilirsiniz.

ya da burada biri vardı, bodrumdan diye bir instagram sayfası vardı. ben takip etmeye basladim. orada çok güzel türk kahvesi fincanları oluyor, son derece modern ve sanatsal eşyalar var el yapımı. oraya da bir göz atın... bir çift fincan alabilirsiniz?

ya da hic bir şey yapamadınız ilgilerini çekecek birer kitap içine milli piyango bileti ile verebilirsiniz. ya da sadece şık bir zarfa kurdela takip içine mp bileti koyup hediye edebilrisniz. hem hepsinin hediyesi aynı olur, hem muhabbet döner. merak uyandırır.


balik kraker
(11.11.18)
MP bileti çok güzel fikir! Ben şöyle güzel bir kalem alıp 200-300 bandında üzerilerine isim yazdırıp vermeyi düşündüm fakat bu hediye vereceğim kişilerin her birinin aynı yerde çalışıp, farklı mevkilerde bulunması sebebiyle vazgeçtim. Müdüre aynı ona aynı buna aynı olmaz dedim, farklı farklı kalemler alıp isim yazdırırsam da etik olmaz diye düşündüm, çünkü her biriyle samimiyet seviyem de çok farklı.


ateyist_
(11.11.18)
(2)

Kedi için mama seçimi

Değerli duyuru sakinleri, 2 yıldır beslemekte olduğumuz bir kedimiz var. 1-2 haftalıkken bulduk, baktık, besledik, hala devam ediyoruz. son dönemlerde bazı sağlık sorunları sebebiyle büyük sıkıntılar yaşadık, bugüne kadar tahılsız, az karbonhidratlı mamalar tercih etmeye çalıştık. bu hastalıklar çık
Değerli duyuru sakinleri,

2 yıldır beslemekte olduğumuz bir kedimiz var. 1-2 haftalıkken bulduk, baktık, besledik, hala devam ediyoruz. son dönemlerde bazı sağlık sorunları sebebiyle büyük sıkıntılar yaşadık, bugüne kadar tahılsız, az karbonhidratlı mamalar tercih etmeye çalıştık. bu hastalıklar çıkmadan öncesinde son 4-5 aydır acana kuru mama, animonda carny yaş ve haftada bir porsiyon 60 g. haşlanmış tavuk ciğer, göğüs, yürek etinden püre verdik. beslenmesinden kaynaklı olabileceğini düşündük, şimdi sağlıklı, kedilerin doğal diyetlerine uygun ve sürekli kullanacağımız bir mama arıyoruz.

bilenler, önerisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.
ateyist_
(10.05.18)
ben hep söylemeye çalışıyorum fakat, şimdi yine laf edenler olacaktır royal canin, hills vs kullanın deyince. Acana gibi mamaları kullanmayın. Bakın kötü mamadır demiyorum, iyi mamadır acana ve acana benzeri mamalar. fakat bizim coğrafyamızda yaşayan ve evde beslenen hayvanlar için uygun değil kesinlikle. Yüksek protein sebebiyle hayvanlarda cilt deri problemleri, böbrek karaciğer sorunları ortaya çıkıyor. Bizim coğrafyamız sıcak, hayvan enerjisini de atamıyor. Olmuyor o yüzden. Bir kere yaş mamayı vermeyin, dişleri için iyi değil. arada ödül olabilir fakat rutine bindirmeyin. Hayvanın yaş mamaya ihtiyacı yok, sadece çok severler o başka konu. Rahatsızlığı ne bilmiyorum, ama şu durumda sağlık durumu stabil olana kadar rahatsızlığı ile ilgili olan hills mamasını alın. Bununla ilgili veterineriniz danışın. hills'in prescription mamaları gerçekten ilgili rahatsızlıklara iyi geliyor. yemeyebilir başlarda, istemeyebilir. bu mama kötü demek değil. bir şekilde alıştırın. Hills'in yenilebilirliği çok çok süper diyemem. royal canin mesela bu konuda çok daha iyi, tamamen aromadan kaynaklı, mama iyi ya da kötü diye değil. royal canin yiyen kedi çok zor alışır başka mamaya. bulabilirseniz royal caninin de veteriner serisinden ilgili mamasını alabilirsiniz bu arada. yalnız şuan piyasada bulunulurluğu ile ilgili sıkıntı var.
Sonrası için yine güvendiğiniz bir veteriner ile hareket edin. geçmiş olsun.
(biraz dağınık yazdım aceleden)


veritaslibertas
(10.05.18)
@ veris + 1

bizim veterinerde kesinlikle acana gibi mamaları önermiyor. ne zaman cilt ya da böbrek sorunu kedi köpek geliyor çoğu bu mamaları yiyor diyor.


oscar
(10.05.18)
(8)

Konut kredisi

Merhaba,Asgari ucretliye verilebilecek azami kredi miktari tahminen ne olabilir? Daha oncesinde bankacilik faaliyetlerinde pek bulunmamis, farazi 1000 tl limitli kredi karti olan, kenarda bazi fonlarda, hisse senetlerinde islettigi bir de 20.000 tl'si var diyelim, 200.000 tl alabilme olasiligi var m
Merhaba,

Asgari ucretliye verilebilecek azami kredi miktari tahminen ne olabilir? Daha oncesinde bankacilik faaliyetlerinde pek bulunmamis, farazi 1000 tl limitli kredi karti olan, kenarda bazi fonlarda, hisse senetlerinde islettigi bir de 20.000 tl'si var diyelim, 200.000 tl alabilme olasiligi var midir? Konutun ederi yaklasik 400-450.000 tl.
ateyist_
(28.03.18)
200 binin 5 yil vadede aylik odemesi 4500 5000 arasi, 10 yil vade de 3000 3500 tl arasi. Maas bordrosu vs kredi taksidi kiyasi yapmiyor mu bankalar?


ateyist_
(28.03.18)
Aslinda asil sorum su 200 000 tl kredi cekmem lazim ama bankalar vermiyor, ben de bir calisanima evimin satisini yapip adina kredi almayi dusunuyorum. Baska hicbir finansal imkan gelmiyor aklima bu 200 bin icin, maddiyatim da asiri sikintiya girdi. Her turlu fikre acigim.


ateyist_
(28.03.18)
Evini ipotek edip kredi kullanamıyor musun? Rotatif kredi işini görmüyor mu mesela?

Soruya cevap;

Aylık gelir ile taksit orantılı olmalı, 1600 TL maaş alıyo gözüken birine ayda 2000 TL taksit ödeyeceği kredi verilmez. maaşı kadar taksit ödenecek kredi bile verilmez, "taş mı yiyecek bu adam? maaşı krediye yatırırsa evi nasıl geçindirecek?" mantığı var.

Bankanın elinde değil bu, devlet denetliyor. İyi de yapıyorlar, insanların ödeyemeyeceği borçlara girmesini engelliyorlar.


John Bloor
(28.03.18)
Denedim fakat piyasada 4 adet karsiliksiz cekim var, o sebepten adima cek karsiligi kredi vs. faydalanamiyorum.


ateyist_
(28.03.18)
asgari ücretli birisi 200.000 TL'lik konut kredisi çekemez. konut kredisinin vadesi maksimum 10 senedir. şu anda zaten faiz oranları uçmuş durumda. hele hele piyasada dönen 4 adet çekin varsa unut krediyi


silah taciri
(28.03.18)
Çalışanına resmi olarak zam yapıp maaşını ve ssk primini yüksek ödeyerek de halledebilirsin.

Ama çalışanın da ileride sıkıntıya düşer ödeyemezsen, iyi hesapla. Allah yardım etsin.


John Bloor
(28.03.18)
"Ama çalışanın da ileride sıkıntıya düşer ödeyemezsen, iyi hesapla. Allah yardım etsin."

Çalışanının sıkıntıya düşeceği bir durum yok sanırım. Eğer krediyi ödeyemezse banka 450 bin liralık eve el koyar, mevzu kapanır. Hatta artan para calisana verilir. Asıl sıkıntıya dusebilecek kişi malesef arkadaşın kendisidir. Zira, kredi taksitlerini arkadaş ödeyecek. Taksitler bittikten sonra, güvendiği çalışanı kendisini tanımayıp evin üstüne yatmaya kalkabilir. Bu durum turkiye'de çok sık yaşanır. Abi-kardes arasında bile yaşanır. O yüzden malını başkasının üstüne yapmamak lazim. Bu sıkıntıdan çıkmak için cirpinirken evinden de olabilirsin.


sfteses
(28.03.18)
evi satin.


brkylmz
(28.03.18)
(3)

Nicotine salts, nbase

Merhaba, Aspire Breeze almak üzereyim (http://www.aspirecig.com/aspire-kits/aspire-kits463.html). Aroma ikinci planda olmak üzere, derdim sigarayı aratmaması, "boğaz vuruşu(?)", nikotin oranı (0.6mg nik. içeren sigara kullanmaktayım). Siz tecrübeli arkadaşlara birkaç sorum olacak,#1 - Nicotine salts
Merhaba,

Aspire Breeze almak üzereyim (www.aspirecig.com). Aroma ikinci planda olmak üzere, derdim sigarayı aratmaması, "boğaz vuruşu(?)", nikotin oranı (0.6mg nik. içeren sigara kullanmaktayım). Siz tecrübeli arkadaşlara birkaç sorum olacak,

#1 - Nicotine salts içerenler için coil resistance ne kadar olmalı (.6 ohm ve 1.2 ohm seçenekleri mevcut)
#2 - POD tipindekiler için %50'den yüksek VG kullanın diyorlar, sizce uygun olan oran nedir?
#3 - Nereden alışveriş yapıyorsunuz?

Teşekkürler.
ateyist_
(25.03.18)
The Breeze employs U-tech coils, a 0.6ohm for advanced flavor and vapor production, the 1.2 ohm coil specifically designed to work perfectly with high nicotine ejuice.


1.2 ohm olan yüksek nikotinli sıvılar için tasarlanmış.


Adramelekhh
(25.03.18)
manhattan likit, iyibuhar, alev kimya, ilke kimya dan alışveriş yaptım ve büyük bir olumsuzluk yaşamadım. iyibuhar birkaç kez yanlış likit gönderdi fakat telafi ettiler. esigaram us daki tedarikçilerin iyi olduğunu arkadaşlarım söyledi ancak ben henüz deneyemedim.


tukenmez adam
(25.03.18)
@tukenmez, Manhattan hariç esigaram.us tedarikçileri zaten:)


Fusha
(26.03.18)
(3)

Elektronik sigara, vaporizer

Merhaba 10 yillik sigara kullanicisiyim. Keyifle icmeye devam ediyorum. Elektronik sigaraya gecmek istiyorum. Daha once bu içerisine sıvı konulan tipleri denedim, bir de icine kuru ot konulabilen türleri varmış.1. nikotine bağımlılığımı sekteye ugratmayacak sekilde hangi tip olani almami oneririsini
Merhaba 10 yillik sigara kullanicisiyim. Keyifle icmeye devam ediyorum. Elektronik sigaraya gecmek istiyorum. Daha once bu içerisine sıvı konulan tipleri denedim, bir de icine kuru ot konulabilen türleri varmış.

1. nikotine bağımlılığımı sekteye ugratmayacak sekilde hangi tip olani almami oneririsiniz?
2. tasinabilir olanlarinin gun icinde kullanimi nasıl oluyor? yani 1 sigara esittir kac dolum?
3. yanımızda belli ki bir de tabaka tasimak gerek, bunca malzeme, alet soru cikariyor mu?
4. alirken dikkat etmemiz gerekenler?

Sorularim bu kadar. Cevaplayan herkese simdiden tesekkurler.

Unutmadan bir de

*50-60 dolar arasi butce,
*pili 18650 li-ion ve cikartilabilir,
*yine cikartilabilir, degistirilebilir tanki manki olan,
*kolay temizlenebilen

bir urun de onerebilir misiniz?
ateyist_
(23.03.18)
Pod cihazlara bak nikotin icin


aspire zelos + aspire nautilus aldım. 70/30 oranlı 6mg nikotinli aromasız nbase aldım. üç gündür sigara içmiyorum. ben sigarasız duramayan biriyim normalde.

günde bir paket sigara içiyordum. sabah doldursam akşama kadar ancak ya bitiyor ya bitmiyor.


alperz
(24.03.18)
Likitli olanlardan çabuk vazgeçmeyin bence. Sek nbase veya kaliteli bir likit bulursanız sigaradan kurtulursunuz. Bir de sigarayı bırakma amacı olanlar için mtl içim tavsiye ediliyor o yüzden mtl almanız faydalı olabilir.


Fusha
(24.03.18)
(1)

Sozlukten

marmarisli nickli arkadasa benim adima ulasabilir misiniz? Bir adet kisa bir sorum olacak kendisine, tesekkurler.
marmarisli nickli arkadasa benim adima ulasabilir misiniz? Bir adet kisa bir sorum olacak kendisine, tesekkurler.
ateyist_
(21.04.17)
Mesaj attım silmeyin.


(1)

Sozlukten

Diyolla adli kullaniciya benim yerime ulasabilecek birileri var mi?https://eksisozluk.com/diyolla--2074129
Diyolla adli kullaniciya benim yerime ulasabilecek birileri var mi?eksisozluk.com
ateyist_
(20.01.17)
Mesaj gönderdim, duyurunuzu silmeyin lütfen.


minduser
(20.01.17)
(10)

Insanlar neden okumuyor?

Merhaba,Bahsettigim sorun aslinda alttaki eksisozluk girisinde gorulebilir (bugunun debelerinden);https://eksisozluk.com/entry/65403567Entiride verilen raporda yeni uygulamanin kaldirilmasindan ziyade tartisilan gmt+2:30 kis / gmt+3:30 yaz uygulamasi tasarrufu arttirir diyor. Yani hal boyle olunca e
Merhaba,

Bahsettigim sorun aslinda alttaki eksisozluk girisinde gorulebilir (bugunun debelerinden);

eksisozluk.com

Entiride verilen raporda yeni uygulamanin kaldirilmasindan ziyade tartisilan gmt+2:30 kis / gmt+3:30 yaz uygulamasi tasarrufu arttirir diyor. Yani hal boyle olunca entiri ile yazarinin gorusunu savunma isnadiyla yukledigi dokuman birebir cakisiyor.

Sozum ona boyle bircok ornek var internette, daha once buna dair bir arastirmaya denk gelmistim fakat simdi bulamadim, insanlar internette niye okumuyor? Saginda solunda bu hususta yazilmis bir makale vs. olan paylasabilir mi?


Tsk.
ateyist_
(09.01.17)
İnsanlar internette değil; hiçbir yerde okumuyor. Ancak bu küresel bir olgu galiba, sadece bize özgü değil. Bence her şeyin hızlıca tüketildiği bir çağda olmaktan kaynaklanıyor biraz. Herkes hemen meselenin özüne ulaşmak istiyor; kimse giriş-gelişme okumak istemiyor. Bir de insanlarda inanılmaz ego ve ukalalık gelişmiş; dolayısıyla herkes her şeyi doğru bildiğini varsayıp hiçbir şey okuma ihtiyacı gütmüyor, hele ki okumaya başladığı şey doğru bildiğini sandığı şeylere ters gidiyorsa. Özellikle bu son cümledeki olay tam bir kısır döngü.
Makale de 1-2 bir şey okumuştum sanki bununla ilgili. Bulabilirsem atarım.


skooma
(09.01.17)
Yahu ya reddit ya da youtube uzerinden buldugum konuyla ilgili gayet detayli bir dokumandi. Bir yandan da redditteki puan algoritmasina falan deginiyordu. Denk gelen varsa paylassin, kaynagi medium.com da olabilir.


ateyist_
(09.01.17)
çünkü üşengeciz.

bu durum sadece çağımızla ilgili değil. eskiden de herkes okumuyordu. ama eskiden okunacak materyal sayısı az olduğu için bu, çok göze batmıyordu.


mesela bir de bu raporun şu yönü var;

rapor -haberlerde okuduğumuz kadarıyla- yaz saati uygulamasının tüm yıla yayılmasının enerji tüketimini artırdığını iddia edemez, öyle bir veri yok. tüketim arttı diyor, normalde bir insanın 'neden arttı' diye sorması lazım. bizimkilerin aklına öyle yattığı için hemen yaz saati yüzünden olduğunu yapıştırıyorlar.

2014'te de yüzde 5'e yakın artmış aynı ayda. demek ki olabiliyormuş.


okudum yazınızı ve çelişki göremiyorum güzel bir sosyal deney olmuş teşekkürler.


adaletin eli
(09.01.17)
@cikmaz sokaktan gelen cocuk,

"Tüm bu veriler, hükümetin yaz saati uygulamasını kalıcılaştırıp, kış saatini kaldırmasıyla elektrik tüketiminde Kasım ayında manipülatif bir artışa neden olduğunu göstermektedir. Özellikle elektrik tüketiminin yoğun olduğu İstanbul, Ankara, Kocaeli, İzmir ve Bursa gibi büyük illerde sabah okula ve işe gitmek için gün doğmadan kalkılmak zorunda kalınması hane tüketimlerini artırmıştır." diyor açıklamada. Yani rapor şu anki saat uygulamasının sonucu olduğunu söylüyor. O ay için artışı incelemişler. "Neden arttı"'nın cevabını vermişler gibi görünüyor.


nicorobin
(09.01.17)
@ateyist_, bu da rapordan "Bu çerçevede yazın geçilen GMT+3 noktasının kalıcılaştırılması uygulamasından vazgeçilerek, Türkiye coğrafyasına uygun kış ve yaz saatlerine geçilmelidir. EMOnun yaptığı çalışmaya göre, enerjinin verimli kullanımı açısından en uygun nokta GMT+2*dur ve yaz saati uygulamasında da GMT+3 yerine ileri bir nokta olarak GMT+3:30 diliminin seçilmesi tasarrufu artıracaktır.".
İlk cümlede yeni uygulamadan vazgeçilmesinden bahsediyor. ilk cümle olmasa bile alternatif bir uygulama önerilmesi de sistemden vazgeçilmeli anlamına gelirdi.

Gerçekten sosyal deney mi yapıyorsun anlayamadım :)


nicorobin
(09.01.17)
@nicorobin hayır, vermemişler. yani belki raporun çok ayrıntılı bir kısmı daha var ve onu paylaşmadılar, bilmiyorum, bulamadım. gerçekçi olmadığını da iddia edemem ancak yazım dili ve iddialar oldukça bilim dışı görünüyor.

"Özellikle elektrik tüketiminin yoğun olduğu İstanbul, Ankara, Kocaeli, İzmir ve Bursa gibi büyük illerde sabah okula ve işe gitmek için gün doğmadan kalkılmak zorunda kalınması hane tüketimlerini artırmıştır"

kime göre, neye göre? daha önemlisi, bu yüzdedeki artışa hane tüketimleri mi neden oldu? bir sürü değişken var yahu.


@cikmaz sokaktan cikagelen cocuk, çok ayrıntılı bir kısmı var mı bilmiyorum. Ama alıntıladığım kısımdan önce sıcaklıkların mevsim normallerinde olduğu ve ekonomide durgunluk olduğu söyleniyor. Haliyle, sebebi bunlar olamaz demişler. Ayrıca hanelerdeki tüketim de artmış. Yıllık tüketimin de arttığını verilerle belirtmişler. 2014'teki artışın önceki yılki düşüşten etkilendiğini söylemişler. Başka parametreler varsa bilemiyorum, ama düzgün bir açıklama gibi görünüyor şu haliyle.


nicorobin
(09.01.17)
(1)

from Avcılar to Bahçeköy

Selam genjler bu highway to hell tadındaki güzergahı hususi otomuzla en kısa sürede nasıl yaparız (azami 1,5 saat sürmeli)?Aklımdaki güzergahlar, -E6dan hasdal-kemerburgaz yolu, kemerburgaz, bahçeköy,-E6dan levent çıkışı, maslak, bahçeköy
Selam genjler bu highway to hell tadındaki güzergahı hususi otomuzla en kısa sürede nasıl yaparız (azami 1,5 saat sürmeli)?

Aklımdaki güzergahlar,
-E6dan hasdal-kemerburgaz yolu, kemerburgaz, bahçeköy,
-E6dan levent çıkışı, maslak, bahçeköy
ateyist_
(02.12.16)
yandex navi ya da google harita kullan en acik hizli yolu gosterir o saatteki.


redlinetheturk
(03.12.16)
(4)

PCB Baski

Selam duyuru,Bu Pcb baski islerini nerede, nasil hallediyorsunuz?Hobi niyetine ufak ufak moduller tasarliyorum Kicad'de, sepic sarj devreleri, comparatorler vs. Bunca vakit delikli board ile halletmeye calistim islerimi, artik smd elemanlar kullanarak birseyler yapmak istiyorum. En ucuza nerede yapt
Selam duyuru,

Bu Pcb baski islerini nerede, nasil hallediyorsunuz?

Hobi niyetine ufak ufak moduller tasarliyorum Kicad'de, sepic sarj devreleri, comparatorler vs. Bunca vakit delikli board ile halletmeye calistim islerimi, artik smd elemanlar kullanarak birseyler yapmak istiyorum. En ucuza nerede yaptiliri bu is?

Tesekkurler
ateyist_
(13.11.16)
pcbway iyidir 20 gün dayanabilirsen yarı fiyatına halledebilirsin kalitesi muazzam. onun dışında odak baskı var.


exodussian
(13.11.16)
Sure sikintim yok, amator isler hep. Bu seedstudio nasil? Var mi tecrubeniz?


ateyist_
(13.11.16)
denemedim :D


exodussian
(13.11.16)
pcbway dhl ile göndertiyorum 6-7 günde elimde oluyor. seedstudio da iyi bir sorun yaşamadım baskılarında.


orpheus
(13.11.16)
(1)

Borsa takip

Selam size cok kiymetli eksiduyuru kullanicilari,Babam uzun suredir borsa ile ilgili. Hobi ayarinda meblalar ile aliyor satiyor. Lakin gecen yaptigimiz bir sohbet uzerine bana borsayi takip edecek yeterli kaynak bulamadigindan, eskisi gibi 1 senelik 3 senelik verilerin kisitli verildiginden, yatirim
Selam size cok kiymetli eksiduyuru kullanicilari,

Babam uzun suredir borsa ile ilgili. Hobi ayarinda meblalar ile aliyor satiyor. Lakin gecen yaptigimiz bir sohbet uzerine bana borsayi takip edecek yeterli kaynak bulamadigindan, eskisi gibi 1 senelik 3 senelik verilerin kisitli verildiginden, yatirim sirketlerinin analizlerine ulasamadigindan bahsetti. Kendisi teknolojiye uzak biri degil, guncel bircok yeniligi rahatlikla kullanabiliyor, bu minvalde rahatlikla istedigi verilere ulasabilecegi, mobil kullanimin mumkun olabildigi herhangi bir program, yontem, mecra var midir bildiginiz?

Tesekkurler,
atayizt
ateyist_
(05.10.16)
ben ideal kullanıyorum, tavsiye ederim. bir kademe derinlik ve anlık hacimle beraber (BIST için) 3 aylığı 293 lira.

www.directfn.com.tr

mobil versiyonu da var.

bir de rakibi matriks data var, ona da bakabilirsiniz.


hayirsiz
(05.10.16)
(3)

Yeni baslayanlar icin kedi

Selam arkadaslar,Yaklasik 4-5 haftalik bir yavru kedimiz var. An itibariyle sadece kedi sutu tozu vermeyi kesip biraz da yas mamaya dogru gecis yapmayi dusunuyoruz.Beslenmesi sadece mama ve sut tozundan mi olusmali?Mama tercihimiz ne olmali?Tuvalet tercihimiz ne olmali? Nasil bir kum almaliyiz?Cevap
Selam arkadaslar,

Yaklasik 4-5 haftalik bir yavru kedimiz var. An itibariyle sadece kedi sutu tozu vermeyi kesip biraz da yas mamaya dogru gecis yapmayi dusunuyoruz.

Beslenmesi sadece mama ve sut tozundan mi olusmali?
Mama tercihimiz ne olmali?
Tuvalet tercihimiz ne olmali? Nasil bir kum almaliyiz?

Cevaplar icin simdiden tesekkurler.

Bu tarz bir konunun derli toplu anlatildigi bir websitesi, kitap falan varsa bildiginiz daha cok yardimi dokunue saniyorum.
ateyist_
(06.09.16)
5 haftalık kedi kuru mama yer, artık süt tozuna gerek yok bence. royal caninin yavru mamaları bizimkini çıldırttı bomba gibi bi birey şu an, tek dezavantajı şu an 9 aylık ama başka marka yediremiyoruz. bütçe varsa bence şaşmayın. kapalı tuvalet hayat kurtarır herkesin "ya kedi sahiplerinin evi kokuyo ama bilmiyolaar" dedikleri koku her gün üç kere temizlenmezse tuvaletten geliyor, ama güzel bi kapalı tuvaleti salonun ortasına koysan kokmaz. 20-30 tl farka öyle bir değer ki inanamazsın. kum konusunda tartışmalar sonsuza uzar ama bence en iyisi kaliteli bir kristal kum. eğer miniği alalı daha 1-2 hafta olduysa da tavsiyem bütçenize göre büyük küçük bir kedi ağacı, tırmıklayabileceği ve sahiplenebileceği bir mekanı küçükten vermek çok yararlı bence.


freya
(06.09.16)
www.tchibo.com.tr

bundan al coguzel.


suwat
(06.09.16)
oncelikle oyuncaga para vermenize gerek yok, eger oyuncu bir kediyse kendisi kenardan kosedendevamli birseyler bulup oynayacaktir. siz onun tercihlerini gozlemleyerek yeni elemanlarini oyuna sokabilirsiniz, mesela lastik toka, tuvalet kagidi rulosu, yaglikagittan yapilmis top vs gibi.
benim daha onceki duyurularima bakarsaniz kedilerle ilgili tonla cevap yazdim ayni seyleri tekrar tekrar yazmayayim.
tuvalet konusunda ise beyaz silika olanlar insanlar icin en rahati olsa da bir kedi cin oldukca sentetik, eger hosuna gitmedigine dair belirtiler varsa bentonit ile degistirin. hatta maddi durumunuz daha da uygunsa cam talasindan falan da var onlar da guzel. bir diger sevmeme olasilikliklari olan kapali ve kapakli tuvaletler. kokuya cok hassas olan bu hayvanlara iskence gibi geliyor. tabi kedinin de gamsizi var, eger tinmiyorsa kullanin, mutlu degilse kutu seklinde olanin en azindan kapagini cikararak deneyebilrisiniz.
diger cevaplarimda muhtemel diger sorular icin internet sitesi, kedi uzmani vs onerilerim var, yine de akliniza takilan birsey olursa ben cevaplarim. mesela egitim onemli bor konu, agac yasken egilir.


mavicorap
(06.09.16)
(1)

Trafik kazasi

Merhaba,Ufak bi arkadan carpma olayi. Kadin sofor kavsak girisinde duramayip arkadan vurdu. Kendisinin on tampon olay aninda infilak etti benim sol camurluk arkasi darbe aldı. Gevezelik yapınca ben pek muhatap olmadım çıkardım tutanağı doldurmaya başladım. Sonrasında olay yerine abisi gelince bu ola
Merhaba,

Ufak bi arkadan carpma olayi. Kadin sofor kavsak girisinde duramayip arkadan vurdu. Kendisinin on tampon olay aninda infilak etti benim sol camurluk arkasi darbe aldı. Gevezelik yapınca ben pek muhatap olmadım çıkardım tutanağı doldurmaya başladım. Sonrasında olay yerine abisi gelince bu olay yerinden tutanaga beyanatini yazamadan ve imzalayamadan ayrıldı ben de tutanağı onlarda bıraktım dedim yarın doldurur iş yerime getirirsiniz evrak fotokopilerini hazırlar hallederiz.

Ertesi gün geveze ve abisi tutanak ile geldi fakat beyaninda benim ona arka lastikle carptigimi belirttiği için evrak fotokopileri aldıktan sonra elleri boş yolladim.

Kaza yerinde mobese var, onlarda sadece plaka bilgim var, kadın şoförün ehliyet fotokopisi, ruhsatı, sigorta bilgileri bende. Bu bilgiler ışığında cebimden para çıkmasi ihtimali nedir? Ne yapmam lazimdir¿


Teşekkürler
ateyist_
(28.03.16)
Fotoğraf var.


ateyist_
(28.03.16)
(2)

Havya Önerisi

Merhaba, teknik lisede okuyan biraderimin havyasını an itibariyle gumlettik. Cin mali olan merhumun ömrü ancak 5 kez lehim yüzü görmeye yetti.Bundan mütevellit biraderimin için 150-200 türk lirası bandında isisi ayarlanabilir, amatör işler için yeterince uygun dediğiniz havya bakıyoruz.Bildiğiniz, k
Merhaba, teknik lisede okuyan biraderimin havyasını an itibariyle gumlettik. Cin mali olan merhumun ömrü ancak 5 kez lehim yüzü görmeye yetti.

Bundan mütevellit biraderimin için 150-200 türk lirası bandında isisi ayarlanabilir, amatör işler için yeterince uygun dediğiniz havya bakıyoruz.

Bildiğiniz, kullandığınız ve memnun kaldığınız ürünleri paylaşırsanız sevinirim.

Teşekkür ederim.

Bu arada ısısı ayarlanabilir isteği sanki ergen kardeşimin mazisinden gelen ışıklı ayakkabı fanatizmi hasebiyle olduğunu düşünmekteyim. Eğer ki amatör işler için gerekli olmadığını düşünüyorsanız eş geçebiliriz.

Tekrar teşekkür ederim.
ateyist_
(29.02.16)
www.elektrovadi.com

solomon marka iyiymiş araştırdığıma göre. seramik uçlu kalem havya bulursanız o da iş görür. istanbuldaysanız kadıköy yazıcıoğlu 1. katta detay elektronik var, oradan kaliteli havya sorarsanız yardımcı olurlar. Bu linktekinin de fiyatı uygun.

bu arada elektronikle uğraşacaksa ince uçlu alın, daha rahat olur.


safepassage
(29.02.16)
proskit ya da xytronic türü taiwan markaları olabilir. solomon da fena değil. proskit ile muadildir zaten.


orpheus
(29.02.16)
(1)

IU Auzef

Selamlar,Bu sene perakende magazicilik yonetimi bolumune kayit oldum. Kayit onay tarihinden itibaren ders secimidir, muafiyettir falan derken 2 aydir cozum masasiyla icli disliyim. En son vizeler gozukmedigindn oturu (yaklasik 1 ay once) mesajlasmaya basladik. Bekleyin dediler, ayarlariniz guncellen
Selamlar,

Bu sene perakende magazicilik yonetimi bolumune kayit oldum. Kayit onay tarihinden itibaren ders secimidir, muafiyettir falan derken 2 aydir cozum masasiyla icli disliyim. En son vizeler gozukmedigindn oturu (yaklasik 1 ay once) mesajlasmaya basladik. Bekleyin dediler, ayarlariniz guncelleniyor dediler, bu sirada vize tarihlerini uzattilar falan fakat benim sinavlar hala gozukmedi.


Sonra dun bu durumu belirten bir mesaj gonderdim bana bugun bolumum coktan dekanlik tarafinca kapatildigini soylediler. Meger 2 aydir oyle malca didiniyormusum, bolum zaten kapaliymis vs. Tabii duruma dair zerre tebligat ulasmadi tarafima.

Bolum degisikligi yapmak icin gerekli surenin doldugunu ancak ucret iadesi yapabileceklerini soylediler. Bunun icin dbir dilekce yazmam gerekliymis icinde banka dekontu da olacakmiz vs.

Amk yerinde afedersiniz zaten dekontun tum nushalarini kayit olurken aldilar. E zaten kayitli ogrenciyim. Onu gectim ucreti atmden yatirdim ne bir fazladan dekont var elimde ne de bunu kanitlayabilecek tarafima ait bir islem.


Ben simdi bu siktimin parasini nasil geri alicam? Bu nasil büyük bir rezalettir cozemedim ben. Ayrica bu isin bir yasal faizi olmasi falan gerek, dava acmak gerekir mi?

Lutfen yardim.
ateyist_
(27.11.15)
banka şubesine gider durumu açıklarsan sana ödemeyi belgeleyecek bir şey verirler. istanbul üniversitesinin işleri işte. hep aynı.


freya
(27.11.15)
(1)

Basit elektronik PAM8403 amfi ve CSR8645 bluetooth stereo ses modülü

Merhaba, 3 ay önce basladım elektroknik hobime çok basit bir sorum olacak umarım cevaplayabilirsiniz.PAM8403'te L, AGND, R stereo girişleriCSR8645'te ise AGND, L+, L-, R+, R- speaker çıkışları mevcut.Bunları birbirine nasıl bağlarım?
Merhaba,

3 ay önce basladım elektroknik hobime çok basit bir sorum olacak umarım cevaplayabilirsiniz.

PAM8403'te L, AGND, R stereo girişleri
CSR8645'te ise AGND, L+, L-, R+, R- speaker çıkışları mevcut.

Bunları birbirine nasıl bağlarım?
ateyist_
(03.11.15)
Sanirim topraklar ortak olmali. L -> L+ ve R->R+'ya. L- ve R-'ler de AGND'ye.


alperz
(03.11.15)
(1)

Sticker Tasarımı

Yapışkanlı v.s. elektrik arızalarına bakan bir firma için kullanılacak. Nerede yaptıralım?
Yapışkanlı v.s. elektrik arızalarına bakan bir firma için kullanılacak. Nerede yaptıralım?
ateyist_
(29.11.14)
(16)

Esnaf düşmanlığı [ciddi]

(bkz: internetten alışveriş yasaklansın)beyler çok üzüldüm. çok ağladım. uzun süre esnaflık yaptım, tek amacım müşterime ödediğinin karşılığı kalitede mal temin etmekti. güzel de kazandım elamdülülü. lakin şimdi bu başlıkta yazılanları okudum, feriştahım sarsıldı afederisiniz.neyse üzüntüyle karışık
(bkz: internetten alışveriş yasaklansın)

beyler çok üzüldüm. çok ağladım. uzun süre esnaflık yaptım, tek amacım müşterime ödediğinin karşılığı kalitede mal temin etmekti. güzel de kazandım elamdülülü. lakin şimdi bu başlıkta yazılanları okudum, feriştahım sarsıldı afederisiniz.

neyse üzüntüyle karışık tüketicinin ne kadar enayi olduğunu da gördüm bu arada, ticaret nedir bilmeyen, ucuza mal almayı başarı sanan falan.

iş bu enayiliği gördükten sonra kafama takılmış siz tüketicilere sorulacak sorularım var!

1- esnafın gösterdiği patatesi internette doğranmış 10tl'den aldım derken, malın aynı kalitede mal olduğunu hiç sorguladın mı? (kaçak, sahte, refurbished) (bu güven nasıl içine işledi lan tüketicinin, helal olsn)

2- üreticiden tüketiciye direkt geldi oh çok masrafsız geldi derken, üreticiden geldiğini nereden öğrendin? üretici fiyatını sen nereden biliyorsun zalım? (5 sene esnaflık yaptım, hiç bilemedim :/)

3- esnafa sorduk "stokta yokmuş, ancak sipariş verebilirmişiz" dedi diyerekten esnafı "çakal" lanse ederken, "internette" satış yapan üreticinin stoğunun olup olmadığını nereden bildin sen? (gavur ellerde buna "special order" deniyor, normal yurdum insanının alfa musluk kapak takımının haliminin çapının tse standartlarında kaç olduğunu bilmesi zor, hizmet devreye giriyor, özel siparişine uygun uzmanlıkla yanıt veriliyor)

gerçekten kilit noktalar bunlar, yanıtlarsanız sevinicim, ayrıca hayalim hep bir perakende zinciriydi, halen öyle ama çok üzüldüm beyler. niye böyle dediniz lan esnaflarağ?
ateyist_
(11.11.14)
şimdi orda entryler arasında güzel bir örnek var.

adam telefon kılığı almak istemiş 15 tl denilmiş ve sebep olarak da yüksek dükkan kirası vs denilmiş.

Sona 10 tl ye başka bir yerde görmüş.

sonra çin'den 1,5 dolara getirtilebileceğeni öğrenmiş.

şimdi adamın aradığı çok basit bir telefon kılıfı ve kalitesi fark etmez diyorken ne kadar bu kadar ucuza bulabileceği bir opsiyon yok ve 10-15 tl lik ürünler var, yoksa aynı kalite ürün 10-15 tl ye mi satılıyor?
telefon kılıfı gibi ufak tefek şeylerde kalite aramıyorsak ve ''dükkan kirası'' diye pahalıya almak istemiyorsak elbette gider internetten alırız.

internetten alınmayacak kalite aranacak şeyler de var elbet ama dükkanın kirasını çıkarmak için de 5 kat fazladan para ödemeyelim bi zahmet.

internetten alışveriş yapmanın en büyük avantajı : OPSİYON


neferkitty
(11.11.14)
1-patatesi pazardan alırım.
2-esnafın da öyle bi garantisi yok.
3-güvenilir bi yer değilse arar sorarım.


delineron
(11.11.14)
esnafın yüzde 10'u adam gibi esnafsa yüzde 90'ı çakal.


mr.goodcat
(11.11.14)
şimdi neferkitty kardeş çok teşekkür ederim katılımınçin. gerçekten cep telefonu, bilgisayar ve aksesuarları gibi malları barındıran esnaflar çılgın ve şerefsiz, evet. 2'ye alıp 10'a satmaları meşhur, lakin bu sektörde marka yok, "sektör" yeni, bir bulduğun marka 1 sene sonra yok, haliyle bilgi ve birikim bu sektörde hizmete pek bir kıymet katmıyor. haliyle sirkülasyon böylesi hızlı olunca piyasada vurguncu da çok. ayrıca tüketici bu ürünün satışını yapan esnaftan daha bilgili falan ben burada birkaç noktadan dem vurdum ama türevleri, farklı sebepleri de mevcut.

fakat bana iyi kalite bir kurbağacıkta bulunması gereken özellikleri şıpçanak söyleyebilir misin? internette sorabilirsin, doğruluğunu şıp diye teyit edebilir misin? kim ucuza satar, kimin elinde stok var, üretici fiyatı ne söyleyebilir misin? zor.

@delineron yaş 20'lerde sanırım.

esnafın böylesi bir garantisi var kardeşim, açar faturasını gösterir, çat. telefon; yine yüzyüze görmediğin birisi, yine "sanal", kimbilir hangi apartmanın hangi dairesine tabelası asılı firmalar çok kardeşim.


ateyist_
(11.11.14)
ama adam orda çok basit bir şey demiş ''altı üstü telefon kılıfı'' tamam onların da kalite kalite farkı var elbette hatta aldığı şey kansorejen bile olabilir ama onun aradığı kalite değil.
Telefon aksesuarlarında ben 10 tl den aşağı hiçbir şey görmedim bu anlamda adam ucuzu arıyor , sen 1,5 dolara değil 2 dolara satsan zaten gelip senden alacak misal.
sonuçta az bir fark için çin'den gelmesini bekleyecek hali kalmıyor ki ucuz bir şey için.
ama arada devasa fark olunca direkt internete yöneliyorsun haliyle.


neferkitty
(11.11.14)
geçende teknosa'dan bir şey alacaktım, o mağazada yokmuş. getirtme olanağı olur mu dedim, isterseniz internetten alın 10-15 tl fark ediyor dedi görevli.
yani, aynı kalite mal, internet sisteminde daha düşük fiyattan satılabiliyor. üstelik de evime gelecek. ben taşımak zorunda kalmayacağım. tercih nedeni.

ben internetten alışveriş yapmayı sevmiyorum o ayrı. giderim, bakarım alırım.
getirecekler diye bekleyeceğim, sağım solum belli değil dışarı çıkarım onlar gelir bulamaz, ürün ayıplı çıkarsa uğraşacağım, ara telesekretele muhatap ol, gelsinler alsınlar, yenisini getirsinler... bir tomar sıkıntı.
tabi benim alışveriş için vaktim var, çalışan insan için masa başından alışveriş yapmak büyük kolaylık.

hayalini gerçekleştirmeni dilerim. dürüst esnafla diğeri en fazla bir yanılma payıyla ayrılıyor zaten. temiz iş çıkarırsan elamdülülülere devam edersin.


1. eğer akıllı bir tüketiciyse marka kıyaslayarak alır, ve biraz araştırınca mutlaka esnaftan daha ucuza buluyorum. ayrıca yasaya göre bir hafta koşulsuz iade hakkı var küçük esnafa ürün iade edene kadar göbeğim çatlıyor.
2. direkt üreici değil ama ara basamak azalıyor diyelim bu konuya karşı çıkamayacağım.
3. esnaf genelde istersen getirtiriz diyor ama iade veya cayma hakkını vermiyor genelde parayı peşin almaya çalışıyor. internetten alınca 7 hafta koşulsuz iade + cayma hakkı.
4. esnaf defolu mal kakalayıp sonra sizin hatanız diye çamura yatıyor. satış yapabilmek için dezenformasyon yapıyor.
ben bir ürün alacaksam önce internet + büyük mağazaları incelerim onlarda varsa uygun olanından alırım yoksa gelmesini beklerim. eğer çok acilse küçük esnafa bakarım.


kuzey li
(11.11.14)
esnaf ağabey gel bakayım şöyle.

koltuk almak istedim eve, kolçaklı olanından, ofis koltuğu gibi. internete bakmadım, direkt gittim kadıköy'de bir esnafa girdim. adam 5 tane koltuk gösterdi, bunlardan başka yok dedi, başka da bulamazsın zaten dedi.

sonra üreticiden alıyorum, benden daha ucuzu da olmaz dedi. bin bir türlü laf söyledi, nereliymişim, okuyor muymuşum, çok genç gösteriyormuşum...

derken koltuğun markasını ve modelini aldım. bana 320'den başlayıp 280'e kadar düşmüştü. sonra almaya yeltendiğimde fatura istersen kdv de eklerim ama dedi. (ne ala memleket) tamam dedim, yanımda nakit yok, çekip geleyim. çıktım mağazadan, koltuklara internetten baktım. aynı marka ve model koltuklar 140 lira. hatta internette en pahalısı bile 180'e kadar.

bunu açıkla lütfen. 140-180 liraya satılan bir malın aynısını 280-320 liraya satmak nasıl bir oç'liktir?

dur devamı da var. alırsam eve de getirmiyor amk evladı. şuradan taksi çevireyim sana abicim, 10-15 lira yazar diyor :)


[silinmiş]
(11.11.14)
Pet shop'lardan kazıklanmayı seviyor milletimiz. (kendi işim için konusuyorum :)))


Solem
(11.11.14)
internetten satış yapan adam esnaf olamıyor mu?


kamera motor
(11.11.14)
hocam esnaflığın dönemi geçti. internetteki çeşitliği dükkanda oluşturmaya ne alan yeter, ne de paran yeter. ikisi de yetse, internetteki, sürümden kazanacağından maliyetten kaybedersin.


titiraprap
(11.11.14)
Senelerce tanıdık diye güvendiğimiz esnaf tarafından kazıklana kazıklana böyle olduk. Kişisel algılamayın da, oh olsun. Yaş 20lerin sonu, beni de küçümseyecekseniz yaşımı doğru bilin istedim. Yukarda douchebagin verdiği örneği de çoğumuz yaşadık, hepsi mi münferit olaylardı?


emirkulu
(11.11.14)
bi de asıl anlamadığım, niye esnafı savunayım ki?
esnaf üretici midir? değildir. esnaf tüccardır. bir yerden alır, başkasına satar. araya dükkan kirası, elektrik, çalışan masrafları gibi etkenleri de koyar.

ben yine bir yerden alıp araya depo masrafı vs. eklemeden evime kadar getiren internetten ticareti tercih ediyorum. esnaf bir değer üretmiyor kısaca. zanaatkar değilsiniz bişi değilsiniz.

adam internette; üreticiden 10 liraya alıyorsa bana 11 liraya veriyor.
esnaf 10 liraya alıyorsa 20 liraya veriyor. bahanesi de; dükkan kirası, çalışan masrafı, taşıma parası. iyi de bunlardan bana ne amk? dükkanın kirası, kargonun parası umurumda mı? aynı şeyi internetteki adam kargosuyla beraber 11 liraya yolluyor.

esnaf kendini upgrade etsin modern dünyaya.
tüketici aynı ürüne daha az para vermeyi sever. kendin bir ürün üretiyorsan zaten esnaf değil, üreticisindir. esnafsan da, bir değer üretmediğin için yenilmeye mahkumsun.


kamera motor
(11.11.14)
Hepsiburada'da 45 liraya satılan kapalı tuvalet kabini petshop 80 liraya satıyor.

5 tanesi 1 dolar olan ekran filmlerinin tanesini 20 liraya satıyor. (Sattıkları da aynı kalitede.)

Ebay'den ucuz takı toka getirtip 20-30 lira etiket koyuyor. 10 dolarlık çantaları 70-80 liradan satıyor. Hediyelikler, şekilli flash belleklerinde falan hep aynı. Bunlar küçük esnafın cakalliklari.

Kitaptan, elektroniğe her şey internette daha ucuz. D&R'da kitap 24 lira, kendi internet sitesinde 12-16 lira. Teknosa'nın internet sitesi ile mağaza arasında fiyat farkı var. İnternet ayrı bir mağaza gibi çalışıyor, entegre değil. Daha ucuz.

Geçen gittik masa sorduk aynı douchebag gibi. 1000 lira daha ucuza bulamazsınız zaten kendi satmıyor falan dedi. Gittik başka yerden 600'e aldık.

Eve klozet alacaktik, 700 dediler. 500e aldık. Banyo dolabı lavabo dedik mağazalar 300 dedi 150'ye aldık. TV sehpası alacaktik, buralarda 200-250 dediler 110'a aldık. Niye internetten almayalım?

1. Kacak, sahte, refurbished diye dürüst esnaf söylüyor. Büyük firmalardan alırsan zaten öyle bir sıkıntı olmaz.

2. Fabrika çıkış maliyetini bilmem gerekmiyor. Birebir aynı mali alırken neden senin dükkan kiranı vereyim? Tefalin internette 70 lira olan tartisi az asagimizda 180 liraya satılıyor.

3. İntenetteki adam da elinde patlamasın diye riskli şeyleri özel getirtiyor. Onda da uzun süre bekliyorsun. Bir fark yok o açıdan.


Lim5
(11.11.14)
yahu benim amcam istanbul'da o herkesin çakal dediği esnaflardan biri. adam direk diyor hiçbir esnafa güvenmeyeceksin diye.


@ateyist esnaf abicim bu baskın tavırlara millet artık tav olmuyor demekki bak burada da o role soyunmuşsun. yaş 23 bu arada.


delineron
(11.11.14)
(4)

Sevgili hediye

Merhabalar, Yakın zamanda sevgilimin (kadın) yanına gideceğim Ankara'ya. Ne götürsem yanımda?İçki içeriz, sohbet ederiz, eğlenceliyiz, anime severiz, kitap okuruz, değişikliği severiz, samimiyiz, yurtdışını takip ederiz, hareketliyiz. Şaşırtmak gibi bir niyetim yok, onun için illa ki sürpriz olması
Merhabalar,

Yakın zamanda sevgilimin (kadın) yanına gideceğim Ankara'ya. Ne götürsem yanımda?

İçki içeriz, sohbet ederiz, eğlenceliyiz, anime severiz, kitap okuruz, değişikliği severiz, samimiyiz, yurtdışını takip ederiz, hareketliyiz.

Şaşırtmak gibi bir niyetim yok, onun için illa ki sürpriz olması gerekmiyor. Sadece onun için uğraştığımı bilsin yeter.

Teşekkürler.
ateyist_
(27.10.14)
Sevdiği bi anime karakterinin büstü olmaz mı? Ben olsam bayılırdım.


shejia
(27.10.14)
İki gün önce de acmistiniz bu duyuruyu, o zaman da shejia'nin yanitina benzer bir yaniti ver mistim ben de...
Sanirim hala bir şey bulamadiniz?

Niyetim duyurunuza comak sokmak degil ancak pek çok güzel cevap vardi, sizi hic tanımayan insanlardan daha heyecan verici nasil bir cevap bekliyorsunuz merak ettim.
Keşke silmeseydiniz o duyuruyu, cevap verenlerin emeğine yazik...

Bu kadar özel ve öznel bir hediye söz konusu oldugu halde donup donup yine benzer yanitlar alacaksiniz.

Formati bozmayayim; @shejia +1 diyorum ben de. Anime karakterlerin figürü/oyuncagi güzel olur.


balik kraker
(27.10.14)
madem uğraşıldığını bilmesi yetiyor, ikinci seans niye, bu neyin davası?

neyse..
badminton setleri var. ufak böyle. bi taraftan biriniz. öbür taraftan diğeriniz. tıppııdı tıppıdı. eğlenceli olur.


namus ninjası
(27.10.14)
kitap okuruz dediğiniz için küçük prensi okuduğunuzu hatta sevdiğinizi varsayıyorum:) motionismyemotion.blogspot.com.tr buradaki kupayı alabilirsiniz bence. paşabahçe mağazalarında satılıyor şuan bu ve birkaç modeli daha. çok güzel ve naif olur bence.


theworldismine
(27.10.14)
(4)

ankara ve civarı

Piknik Alanları, araç var 2 saatlik ulaşım alanı içerisinde, konyaya doğru olur, boluya doğru olur, açıkçası yeşili bol bir yer arıyorum. Yarın mühim gün, kutlams havasında geçecek belki, yardımcı olursanız.Abant ve çevresi yarın sağanak yağışlı.
Piknik Alanları, araç var 2 saatlik ulaşım alanı içerisinde, konyaya doğru olur, boluya doğru olur, açıkçası yeşili bol bir yer arıyorum. Yarın mühim gün, kutlams havasında geçecek belki, yardımcı olursanız.

Abant ve çevresi yarın sağanak yağışlı.
ateyist_
(02.09.14)
mamak tarafında mavi göl var, şiddetle önerebilirim.


trajikomix
(02.09.14)
yağışlı da olsa gittiğinize değer bence:
tr.wikipedia.org


yns
(02.09.14)
Yağmur olayı iyi hoş da, mangalı, pikniği için sıkıntılı.


ateyist_
(02.09.14)
yeşillik arıyorsan bolu ya da kızılcahamam, çamlıdere'ye falan gitmelisin.


freekara
(02.09.14)
(4)

Senenin bu zamanı bolu - abant gölü

Nasıldır? Ankara'dan gidilecek. Konaklama yapmalı mıyız? Sadece piknik için düşünüyorum, doğum günü v.s.
Nasıldır? Ankara'dan gidilecek. Konaklama yapmalı mıyız? Sadece piknik için düşünüyorum, doğum günü v.s.
ateyist_
(01.09.14)
Konaklamalik biryer degil bence ama zevk meselesi.


delifaruk
(01.09.14)
hafta sonu abantaydık. cuma günü göz gözü görmeyecek derece sis vardı. hava sıcaklığı 16 derece idi. cts günü hava daha açıktı. sıcaklık 25 derece idi. h. sonu çok kalabalık oluyor.


helenart
(01.09.14)
Böyle arabayla içeriye dalıp, yere pikeyi serip, püfür püfür havası, buram buram tüten mangalıyla bir piknik yapilabilir mi?


ateyist_
(01.09.14)
giriş ücretli. piknik çok yer var. hatta göl çevresi nerede ise tamamen piknik için ayrılmış durumda. çok geç kalmadan gitmek lazim. gelen insan sayısı epeyce fazla.


helenart
(01.09.14)
(3)

Doğumgünü olan sevgili

Ailesi de plan yapmış, farklı şehirlerdeyiz. Baldız kişi ben sen buraya gelirsin diye düşünmüştüm dedi. Benim de onu doğum gününde buraya getirmeli, sürprizli, gezmeli, yemekli planım vardı. Ben de baldız kişisine benim de planım vardı lakin başka zamana erteleyebilirim, oraya gelebilirim dedim, son
Ailesi de plan yapmış, farklı şehirlerdeyiz. Baldız kişi ben sen buraya gelirsin diye düşünmüştüm dedi. Benim de onu doğum gününde buraya getirmeli, sürprizli, gezmeli, yemekli planım vardı. Ben de baldız kişisine benim de planım vardı lakin başka zamana erteleyebilirim, oraya gelebilirim dedim, sonra uzatmadan akşam yaz konuşuruz dedim. Şimdi akşam oldu ve kafamda bir cevap yok, bu hususta yardımınıza ihtiyacım var.

Ben sevgiliyi buraya getireyim mi?

Yoksa ailedir, ailesidir, kutlasınlar ben sevgiliyi sonra mı buraya getireyim?

Yoksa kalkıp gideyim mi? (En işime gelen)
ateyist_
(27.08.14)
kalk git.


esmer
(27.08.14)
hem git hem de sonra sana gelip birlikte de kutlayın


funl
(27.08.14)
sen git


acckr
(27.08.14)
(8)

Kokusuz deödorant ve kalıp sabun

Bakımlı beyler, kozmetik duayeni hanımlar sorum size.Yaş kemale erdi, axe'ının mk afedersiniz, hani ne africa'ya gidebilesim, ne de çikolata olma gibi bir niyetim var. Kokusuz, ya da 100+ tl saydığım muhteşem parfümümü bastırmayacak kokuda, sadece terlemekle alakası olan bir deödorant arıyorum. var
Bakımlı beyler, kozmetik duayeni hanımlar sorum size.

Yaş kemale erdi, axe'ının mk afedersiniz, hani ne africa'ya gidebilesim, ne de çikolata olma gibi bir niyetim var. Kokusuz, ya da 100+ tl saydığım muhteşem parfümümü bastırmayacak kokuda, sadece terlemekle alakası olan bir deödorant arıyorum.

var mıdır?

he bir de hakikatten temizleyen, beni sonsuz paklığa ulaştıracak, kokusu, otu boku yerinde, normal fiyatlarda bir adet kalıp sabun arıyorum.
ateyist_
(25.08.14)
var. watsons, gratis gibi yerlerde satıyorlar.


gilette'in roll on deodorantları da iyi. ter kokusunu önlüyor ama kokusu çok hafif, parfüm kokusunu bastırmıyor.


deotak gibi krem formunda olan ter kokusu önleyici ürünler kullanabilirsiniz.


keneabidin
(25.08.14)
kırlangıç %100 doğal zeytinyağlı sabun, migroslarda var, 3 lira kalıbı, ikinci köpürtüp durulamada gıcır gıcır yapıyor


freebird5406_2
(25.08.14)
urun.gittigidiyor.com

istediğin şey bu. hem zerre ter kokusu yapmıyor hem de koku falan bastırmıyor asla.


ben de çok aradım bu ürünü, bir de metal içermesin diye arayınca sebamed fresh deo spray aldım. memnunum üründen, yeniden almam gerekince bunu alacağım.

sabun olarak ta nesti dante ürünlerini öneririm. fiyatı pahalı gibi gelebilir ama 250 gr sabunlar. fiyatına yetecek kadar uzun süre kullanabiliyorsunuz.


ohtararan
(25.08.14)
Biotherm'in roll-onlari kokusuz ve basarili. Duty free'lerde falan 10-15 euro civari yalniz ama her gun kullanimla rahat 6 ay gidiyor.


bir de soyle bir sey var ama ise yarayip yaramadigini bilmiyorum:
www.google.com.tr


ainothia
(25.08.14)
(8)

Cep Telefonu Tavsiyesi

Merhabalar ekşiduyuru,Bir cengaverimiz var 15 yaşında, 500-600 tl aralığında android bir telefon arıyoruz. Önerileriniz var mı?
Merhabalar ekşiduyuru,

Bir cengaverimiz var 15 yaşında, 500-600 tl aralığında android bir telefon arıyoruz. Önerileriniz var mı?
ateyist_
(12.08.14)
dark evo e40


siradisi00
(12.08.14)
muhterem din kardeşim,

androide bulaşmayın derim. windowsphone tavsiye ederim.


feel the blanks
(12.08.14)
Moto g var fakat son kullanıcı için pratik bir arayüze sahip değil bence, ama cidden fiyarına göre çok güzel telefon.

Lumia serisinde 1 gb ramli bir cihaz güzel olabilir.


lumia 520 vs.


free bird
(12.08.14)
Asus zenfone 5 700 lira.
veya motorola moto g.


Turkcell t50'yi de katsak mı araya?


ateyist_
(12.08.14)
T50 de gördüğüm kadarıyla güzel telefon peşin fiyatı da uygun bence, ama yine de iyi incelenmeli.


15 yaşında ki bir çocuğa çok para vermeye gerek yok bence..

zenfone 4 tüm ihtiyaçlarını giderecektir hem de çok az bir bütçe ile..

www.bulabilirim.com


white35
(26.10.14)
(1)

LED tabela

Yapan, yaptıran, tanıdığı olan var mıdır?Derdim; beyaz arkaplan, mavi kayan yazı.Yer: Istanbul.
Yapan, yaptıran, tanıdığı olan var mıdır?

Derdim; beyaz arkaplan, mavi kayan yazı.

Yer: Istanbul.
ateyist_
(01.08.14)
karakoy de abed han da bilgin elektronik tavsiye ederim


seljax
(01.08.14)
(1)

İkinci El Tablet PC önerileriniz

Merhabalar güzide milletimizin `geek` bireyleri,Uzun pil ömürlü,Orta halli bir işlemcili,Orta halli bir ekranlı,Tak-çıkar klavyeli,Windows 8'li,Destek üniteli,Orta şeker fakat darbe dayanımı yüksek bir tablet-pc arıyorum.Fiyat aralığım 400-450 TL. Önerilerinizi bekliyorum. Farketmeden gelen edit: İk
Merhabalar güzide milletimizin geek bireyleri,

Uzun pil ömürlü,
Orta halli bir işlemcili,
Orta halli bir ekranlı,
Tak-çıkar klavyeli,
Windows 8'li,
Destek üniteli,
Orta şeker fakat darbe dayanımı yüksek bir tablet-pc arıyorum.

Fiyat aralığım 400-450 TL. Önerilerinizi bekliyorum.

Farketmeden gelen edit: İkinci el demeyi unutmuşum.

Öteki edit: fiyat.
ateyist_
(01.08.14)
Az önce tvde lenovo tabletin 350 lira civarına düştüğü reklamı vardı bir elektronik mağazasında, hem de sıfır.


marikaki
(01.08.14)
(4)

ankara

Tünaydın ankaralılar,Ankarada Elektronikçi ve elektrikçilerin bulunduğu (perpa, mecidiyeköy, karaköy muadili) yerler neresidir?Araç içi sarj aleti ve jack girişli rca çıkışlı bir kablo almam gerekli, şu an taurustayım.
Tünaydın ankaralılar,

Ankarada Elektronikçi ve elektrikçilerin bulunduğu (perpa, mecidiyeköy, karaköy muadili) yerler neresidir?

Araç içi sarj aleti ve jack girişli rca çıkışlı bir kablo almam gerekli, şu an taurustayım.
ateyist_
(09.07.14)
öyle şeyleri ulus'ta satıyorlar diye biliyorum ama taurus'a uzak oldu bu :)


niye ama
(09.07.14)
konya sokak var ulus'ta. ulus'a gidince kime sorsan gösterir. elektroniğin her çeşidini bulursun.


freekara
(09.07.14)
araç içi şarj aleti taurus kipa'da vardır da diğerini bilemeyeceğim, belki o da vardır. böyle şeyler genelde maltepe pazarı'nda olur, taurus'un karşısından sıhhiye dolmuşuna binip maltepe pazarı önünde inersiniz.


marikaki
(09.07.14)
konya sokak ftw


aelfinn
(09.07.14)
(13)

maalesef az önce bir kedi ezdim.

Ağır vasıta kullanıyordum, arka tekere girdi. Dikizden tesadüf farkettim, canlı da şahit oldum. vicdanım kaldırmadı, birşeyler yapmam gerek, ne yapmalıyım?
Ağır vasıta kullanıyordum, arka tekere girdi. Dikizden tesadüf farkettim, canlı da şahit oldum. vicdanım kaldırmadı, birşeyler yapmam gerek, ne yapmalıyım?
ateyist_
(04.06.14)
ölmediyse veterinere götür.


b1019
(04.06.14)
veterinere götür, ne yapıp edip. ölmüşse de aç bir çukur göm ortada kalmasın, iyice ezilmesin hayvan yazık.


rock n roll
(04.06.14)
Öldüyse bir barınağa mama yardımında bulun. Yaşayanlar rahat etsin bari.


canercuxy
(04.06.14)
civarda bulunan en yakın veterinere götür.


Oooof olmediyse hayvani veterinere gotur ya birakma oyle. Araba surerken hayvan gelip tekere girmez ki nasil oldu bu boyle :(


incitylife
(04.06.14)
Yani direkt paramparça oldu zaten. Durdum, kenara topladım parçaları, çok üzüldüm yahu.

6 metre araç, 2 teker arası açıklık 3 metre, girdi işte hayvan. pek kabahatli olduğumu düşünmüyorum ama bilemedim yahu, yolun kenarında gördüm, ama birden atıldı.


ateyist_
(04.06.14)
Of yaa..en korktugum (adiniza cook uzuldum) :/bi canliya zarar vermek.. eger olduyse yapcak bisy yok..


Barbunya2
(04.06.14)
göm , üzerine de kaldırım taşı falan koyda köpekler eşeleyip parçalamasın


the imp
(04.06.14)
Ölmediyse veterinere götür, öldüyse yapacak bişey yok.


jamalbsf
(04.06.14)
yazik olmus ama sizin sucunuz yok, yola firladi mi gitti ne yazik ki. ani fren yapma olasili da olsa, arkadaki bir carpti mi o kedi de kurtulamazdi arkadakinin ittirmesiyle. gomun, vicdaniniz rahat olsun. siz olmasaniz baskasi carpacakti o yolda.


beriberi
(04.06.14)
Üzüldüm duyduğuma ama bu gibi şeylere yapacak pek bir şey de olmuyor.

Senin yapman gereken bir çukur açıp gömmek ya da en kötüsü cenazeyi yolun kenarına bir yere taşımak.

Ufak da bir anektod aktarayım: Suudi Arabistan'da eğer bir sürücü aracıyla bir kedi ezerse o arabayı bir daha zinhar sürmüyor. En kısa zamanda aracı elden çıkarıyor (ne tür bir araç, ne kadar pahalı bir araç farketmeksizin)


ölmediyse hızlıca öldür, acı çekmesin


troll degil
(04.06.14)
gömün, olayin gerceklestigi yere su dökün, koku baska hayvan cekebilir, gömdügünüz yere de su dökün, cürüme islemi hizlanir, üzerine tas vs koyun kazilip parcalanmasi olasi. (imp+1) keske yasanmasa böyle seyler ama hayvanciklara yasam alani birakmadik maalesef. icinden yol gecmeyen ormanlik bölgemiz yok artik. birak sehri kasabayi, orman kalmadi.

öyle bir aracla 10 metreden görseniz gene durmaniz zor. kabahatiniz yok gibi. panikledi atladi herhalde, yazik olmus.

kedi mamasi fikrini tuttum. hem yardiminiz olur. canercuxy+1


wiillii
(04.06.14)
(16)

Çaresizce Ibogaine - Uyuşturucu Bağımlılığı

Merhabalar,Kardeşim 4 senedir uyuşturucu bağımlısı, cezaevinde 2 sene geçirmiş bir birey. Pek hatrı sayılı tedaviler denemedik lakin uzun süre balıklı rum hastanesinde tedavi gördü ve sonuç alamadık. Methadone gibi ilaçların yan etkisini bildiğimizden bu hususta istekli değilim.Son çare uzun süredir
Merhabalar,

Kardeşim 4 senedir uyuşturucu bağımlısı, cezaevinde 2 sene geçirmiş bir birey. Pek hatrı sayılı tedaviler denemedik lakin uzun süre balıklı rum hastanesinde tedavi gördü ve sonuç alamadık. Methadone gibi ilaçların yan etkisini bildiğimizden bu hususta istekli değilim.

Son çare uzun süredir gündemimizde olan ibogain, fakat Türkiye'de henüz izine rastlamadık.

Konu hakkında bilgisi olan, bizleri bir şekilde bir yerlere yönlendirme imkanı olan herkesten yardımlarını bekliyorum.

Uzun süredir aciz bir vaziyetteyiz.

Moderatörlerden ricam duyurunun görünebilirliği için bir süre yukarda tutmaları.

Her türlü bilgiye ve öneriye ihtiyacım var.

Yer: istanbul, e-posta:fthylmz(et)live(nokta)com
ateyist_
(28.05.14)
klinik deneylerden geçmiş ve uzun yıllardır kullanılan metadon yerine henüz klinik deneyleri başlamış bir ilacı tercih etmek...

en.wikipedia.org


la noix
(28.05.14)
@la noix konu hakkında bilgin ne düzeydedir bilmiyorum lakin;

en.wikipedia.org


ateyist_
(28.05.14)
konu hakkımda pek bilgim yok ama metadon'un yan etkilerinden bu kadar korkmamak lazım. sonuçta hiçbiri uyuşturucunun etkilerinden kötü değil.

aslında abuk sabuk önemsiz hastalıklar için aldığımız ilaçların prospektüsünde bile bu kadar çok ve korkutucu olmasa da can sıkıcı yan etkiler yer alıyor

umarım bir şekilde bağımlılıktan kurtulur, çok geçmiş olsun


azizakin
(28.05.14)
bırakma arzusu var mı acaba ? yani varsa ortamdan biraz alın diyeceğim pek bi klasik olacak ama ne bileyim bilemedim ilaçsız olabilir sanki azimle


gündüz m
(28.05.14)
hacı bak annemin strese bağlı saç dökülmesi var, kaç doz kortizon aldı ben bile hatırlamıyorum. öyle bir yan etkileri oldu ki buraya yazsam duyuru çöker. bu iş böyle, o yan etkileri atlatması için destek olacaksınız. şu an için methadone denenebilir.

geçmiş olsun.


shafuck saiser
(29.05.14)
Rahatsızlandım ve yazamadım,

@gündüz m,
bırakma arzusu var elbette, yalnız bu tüm bağımlılarda var. bırakmak kolay değil ve aşırı sancılı, azimle bırakılacak birşey değil maalesef.

@azizakin,
kendisi pek de çare olarak görülmeyen bir ilaç, kardeşim de çevresi de maalesef bunun bilince. psikolojik bir motivasyon eksikliği yaşatıyor en baştan, telkin yoluyla belki bir nebze başa çıkılabiliyor ama yine dediğim gibi çare değil.


ateyist_
(29.05.14)
bakin, anladim ki bu konu hakkinda bilginiz yok. Burada cevap verenlerin de pek bilgisi olmadigini goruyorum. Konu hakkinda bir uzmana ulasmayi deneyebilirsiniz.

Marmara Hukuk Fakultesi'nde Adli Tip hocamiz ve Turkiye Adli Tip Kurumu baskanligi da yapmis Oguz Polat vardi prof.dr. ve hekim. O'nun bu konularda da uzmanligi oldugunu hatirliyorum, nitekim bize derste iste aranizda uyusturucu kullanan varsa gelsin tedavi edelim vs demisti. Tavsiyem O'na ulasmaya calisin, bu is olum-kalim meselesi ki uyusturucudan kurtulmanin dusuk olasilik oldugunu biliyorsunuzdur. Bu kadar hassas bir meseleyi burada cozemezsiniz, bir uzmana danisin lutfen.


jangbogo
(29.05.14)
kullanan varsa gelin ben çözerim diyen adamlara da sakın güvenme ilk olarak, senin üzerinden reklam yapmaya çalışan adamlar bunlar. olay sadece kardeşinin kafasında bitiyor ona uyuşturucunun yerine koyabileceği birşey vermelisin daha doğrusu o seçmeli bunu, yoksa ilaçla filan olacak iş değil bu, hoş bilmiyorum ne kullanıyordu ama pm atabilirsin daha detaylı konuşabiliriz.


matematik koyu
(30.05.14)
14 senelik bir bagımlı olarak yorumları okudumda.. sikerler ! sizin temiz hayatlarınızdan baktıgınız dünya ile bizim baktıgımız biraz! farklı .

@ateyist_ , dostum çok yanlış yere sormuşsun soruyu.

ibogain 'i deepweb üzerinden erişebileceğin forumlarda ki dealerlardan bulabilirsin. tor browser yada vpn kullanarak gir


ya hu ben adli tip alaninda turkiye'nin en onde gelen adamindan bahsediyorum, cocuk istismari, kadina siddet gibi konularda turkiye'deki en uzman isimden bahsediyorum, biri kafada biter diyor öteki illegal yoldan ilaç temin etme tavsiyesi veriyor. bu is ciddi is, ateyist lutfen bir uzmana ulasmaya calis.


jangbogo
(30.05.14)
bahsettiğiniz ademoğlunun konusunda ne kadar uzman olduğu turkiyede bir turlu azaltılamayan pedofili , tecavüz ve kadına şiddet olaylarından belli. kendisi sanırım tecavüz pedofili ve kadına şiddet olaylarının giriş gelişim ve sonuç bölümlerinde uzman , ancak nasıl engellenir konusunda ne kadar uzman milliyetin 3. sayfa haberlerinden belli !

evet kafada biter , evet o cocukcagız ibogain kullanmak istiyorsa xyz bir madde yerine ibogain kullanmalı.. fizyolojik değil ama psikolojik rahatlığı için bu şart. turkiyede bulunamaması ama dunya üzerinde x bi lokasyonda varolması ancak tr'de olmaması turkiyenin problemi , çözümü de yurtdısından bulup getirmek.


@lucifer,

yorumların için çok teşekkür ederim. benim de aklımdaki düşünce aynı şekilde, etrafından ve çevresinden uzaklaşsın nasihatleri ortada dolanırken bazen akıldan çıkıyor fakat tedavi yöntemi olarak da bilinmeyeni denemesi, onu motivasyon olarak 1-0 önde başlatıyor.

bağımlılarda hep gözlemlediğim manevi yoksunluktan doğan bir içsel sorgulamaları var. sürekli "niye" diye soruyorlar kendilerine, eminim ki bu tarz bir yöntem kardeşim üzerinde de etkili olacak.

yardımların için çok teşekkürler!

tor erişimim mevcut, şansımı deneyeceğim.

ayrıca yönlendirebileceğin bir online oluşum varsa sevinirim.

reddit.com üzerinden de birçok gönderi yaptık. çoğu oxy ve ibogain tedavisi dedi.


ateyist_
(30.05.14)
merhabalar,

hacettepe tip fakultesi psikiyatri servisinde 2 hafta 1 ay arasi yatmasi baya kesin cozum olacaktir. kiz arkadasim orda staj yapti, hastasi da bagimliydi ve baska bazi bagimli hastalari da gozlemleme sanslari oldu. orda kalip da birakmamasi icin kasmasi lazim. gecmis olsun.


sendelemeden
(30.05.14)
Hangi tip uyuşturucuları kullanıyor?


godless frog
(30.05.14)
Amacim dalga gecmek falan degil, zaten dalga gecilecek bir mesele de deg. nick'inle de ters ama tum tedavilere, ilaclara ek olarak "dua edin." Hatta ismini verin bende/bizde dua edelim.


jihat
(31.05.14)
kardeşin neler kullanıyor?

yazdıklarından anladığım kadarıyla, bir şeye değil birkaç maddeye özel ilgisi var. onun dışında da ufak tefek şeylerle çoğu zaman takılıyor?


helios
(31.05.14)
(11)

kişisel gelişim kitapları

Ne sebeple bilmiyorum yüzde yüz önyargılıyım bu tarz yayınlara karşı. İşte 20 dakikada bu hayattaki amacınızı öğrenin, 10 adımda self discipline falan çoğu faydasız, çıkar maksatlı, bilimsellikten uzak yöntemler gibi geliyor gözüme.Birçok kitap okudum bu hususta, tabi bahsedilen hiçbir öneriyi hayat
Ne sebeple bilmiyorum yüzde yüz önyargılıyım bu tarz yayınlara karşı. İşte 20 dakikada bu hayattaki amacınızı öğrenin, 10 adımda self discipline falan çoğu faydasız, çıkar maksatlı, bilimsellikten uzak yöntemler gibi geliyor gözüme.

Birçok kitap okudum bu hususta, tabi bahsedilen hiçbir öneriyi hayatımda uygulamadım, ne 10 adımda kendi disiplinimi geliştirmeye çalıştım ne de 20 dakikada hayattaki gayemi keşfettim.

Lakin yaşım itibariyle biyolojik mi yoksa hayat tecrübelerim sebebiyle psikolojik mi olduğunu bilmediğim bir kaybolmuşluk hissiyatı var içimde. Ne zaman bu tarz kitapların başlıklarını okusam sorular soruyorum kendime. Harbiden hayattaki amacımdan bihaber miyim? Gerçekten disipline ihtiyacım var mı? Gibi sorular.

İşim ve hayatım gereği kendimi birkaç alanda geliştirmek istiyorum; liderlik, retorik, karar verme gibi.

Bu tarz kitapların şu anki durumuma bir katkısı olabilir mi? Bu kitaplara dair sizin düşünceleriniz neler?
ateyist_
(11.05.14)
(bkz: the 7 habits of highly effective people)

bunun sadece bi kısmını okudum ve müthiş bi ufuk açtı önümde. hatta o senin varlığına inanmadığın makineyi de o sayede aldım.


compadrito
(11.05.14)
@compadrito

Okudum, okuması keyifli bir kitap lakin herhangi bir teorik bilgi ya da Uygulama içermemesi, gereğinden fazla entel kafası sebebiyle anlaşılması güç paragraflar içerdiğinden pek beğenmedim.

Alışkanlıklarıma tesir edecek bilgiler peşindeyim açıkçası, gerçi bilemiyorum belki orijinal olmak daha faydalı bireysel yaşantımda. Yine de kişisel gelişim kitaplarına dair her türlü görüşü ve öneriyi bekliyorum.


ateyist_
(11.05.14)
bi önceki görüşmemizde bana laf sokmuş olmana rağmen, ben sana o kitabın özünü tercüme ediyim o zaman.

yapmak zorunda olduğun işler 4 gruba ayrılır.

1. Acil ve önemli olanlar
2. Acil olmayan ve önemli olanlar
3. Acil ve önemsiz olanlar
4. Acil olmayan ve önemsiz olanlar

Zaman, emek ve para. Bütün yatırımını 2. gruptaki işlere yaparsan, yırtarsın.


compadrito
(11.05.14)
kisisel gelisim kitaplari sacmaliktir.


lorenzen
(11.05.14)
ben böyle kitapların yazarına bakarım, hayatta bir yere gelememiş, yazdıklarını yaşamamışsa ciddiye almam..

ama bazı kitaplar vardır insan gerçekten hayret ediyor. ör: erdal demirkıran kitapları


facebook
(11.05.14)
@feys

peki o yazar,

ben ettim siz etmen, ibret alın şu hâlimden, diye yazıyosa naapçaz?


compadrito
(11.05.14)
edebiyat dünyasında okunası o kadar eser varken, insana farklı bakış açısı kazandıracak bir çok popüler bilim, tarih, felsefe eseri varken bana gerçekten gereksiz geliyorlar.

hem ne demiş şair

self improvement is masturbation


kyha
(11.05.14)
İyi hissetmek hakiki bir kitaptir.


Bu gibi kitaplar hatta ilişkili kurslar (liderlik kursu, iş dünyasında konuşma kursu, profesyonel hayatta beden dili vb.) bana kalırsa saçmalık. Saçmalık deme sebebim işe yaramamalarından değil, insana birşeyler katanlar da vardır elbet, o kadar da peşin yargılı değilim. Ancak bu gibi şeyler insanı aslında geliştirmiyor, insana taktikler veriyor, rollere sokuyor.

İşim gereği bir çok toplantıya giriyorum ve o rollere giren insanlarla karşılaşıyorum, hayretle izliyorum. Adamla daha tokalaşırken dahi bunun çalışılmış bir hareket olduğunu anlıyorsunuz.

Bir de gerçekten kendini çok iyi geliştirmiş insanlarla karşılaştığınızda bunu anlıyorsunuz -ki bu adamlar en tepedeki kimseler oluyor genelde.
Bu gibi adamlar özgüvenlerini ve diğer vasıflarını kişisel gelişim taktikleriyle değil bilakis tecrübe ve deneyimlerle kazanıyor. Adam hem işinde çok iyi oluyor, söylediği şeyin doğruluğu hakkında kimse şüphe edemiyor. Hem de insani olarak kendini geliştirmiş (kitap okumuş, müzik dinlemiş, spor yapmış, enstruman çalmış), bilgisini ortamı domine etmek için değil üretmek ve değere dönüştürmek için kullanıyor.
Liderlik, konuşma, karar verme gibi özelliklerini de tecrübe ederek, kendini insani olarak geliştirerek ve sorumluluk alarak ediniyor.

Her neyse, bana samimi gelmiyor bu şeyler.


johan sebastian
(11.05.14)
kyha +1

faydasızdır demiyorum, çok faydalı olabilecek kişisel gelişim kitapları vardır ama oturup bunları okumak bana iğrenç geliyor. kendim için diyorum yani. işte retorik kursuymuş, liderlik kursuymuş, 6 ayda nasıl seks yaparmışım bilmem ne. çok lüzumsuz, kasıntı, fazla "süslü" geliyor hepsi. 3 ayda 7 santim büyüme gibi.


pescador
(11.05.14)
Cevaplarınız için teşekkürler. Açıkçası aynı fikirlerde olmamız sevindirdi.

Kişisel tecrübelerimizin en kıymetli değerlerimiz olduğu aşikar. Fakat en büyük korkum tekerleği tekrardan icat etmem. keşke bu tür faydalı bilgilerin ve tecrübelerin aslının astarının tartışıldığı, benim de ulaşabileceğim bilimsel bir kaynak olsa elimde.

Quora'ya çok sevinmiştim misal. (bkz: quora)


ateyist_
(11.05.14)
(4)

Ege Tatili - Rota

Efenim lüks içinde yaşasanız, 15 günlük de bir yaz tatiliniz olsa, bir de İzmir - Fethiye arasını otomobille alacak olsanız, nerelere uğrardınız? Rotanız nasıl olurdu?
Efenim lüks içinde yaşasanız, 15 günlük de bir yaz tatiliniz olsa, bir de İzmir - Fethiye arasını otomobille alacak olsanız, nerelere uğrardınız? Rotanız nasıl olurdu?
ateyist_
(24.04.14)
Akyaka'ya kesinlikle uğra


nikex
(24.04.14)
Sarıgerme güzeldi bayağı.
Tabii zengin olsam ve zamanım olsa yurt dışına, hatta girekt Uzakdoğu taraflarına giderdim şahsen.


whoosie
(25.04.14)
izmir-gökova-akyaka-göcek koyu(akyakadaki)-geriye göcek-fethiye-ölüdeniz-kelebekler-kabak
en uzun süreyi fethiye sonrasına bırak


deneme2
(25.04.14)
akyaka +1


jaaaccckkk
(25.04.14)
(4)

Hatay Defne

Şimdi vaktiyle belirli bir kesim tarafından bu yeni türeyen ilçelerin maiyeti AKP'nin oy arzusu olarak tespit edildi. Hatta bazı insanlar bir adım öteye gidip Adnan Menderes zamanındaki Kırşehir vakasına bile benzetti. Ben bizzat fesatlık olarak gördüm bu tarz yaklaşımları. Bugün bu mevzular aklıma
Şimdi vaktiyle belirli bir kesim tarafından bu yeni türeyen ilçelerin maiyeti AKP'nin oy arzusu olarak tespit edildi. Hatta bazı insanlar bir adım öteye gidip Adnan Menderes zamanındaki Kırşehir vakasına bile benzetti. Ben bizzat fesatlık olarak gördüm bu tarz yaklaşımları.

Bugün bu mevzular aklıma geldikten sonra tesadüf (bkz: #35928544) numaralı gönderiye denk geldim, gönderi sahibi aynen belirttiğim gibi Hatay - Defne demiş, Adnan Menderes demiş. Açtım baktım son yerel seçimlere;
secim.haberler.com

AKP'lik bir durum göremedim.

Bu şekilde fesatlıkla yaklaşılıp, daha sonra kapak edilen başka ne olaylar vuku buldu ülkemizde merak etmekteyim. Hatırlatacak arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi bir borç bilirim.
ateyist_
(15.04.14)
kapak arama durumunda değilim. ancak yapılan her atraksiyon her zaman istenen (akp tarafından) sonucu vermeyebilir. izmir'de de geçen seçimde (son değil ondan önceki) izmirde daha fazla yeri alabilmek için ilgisiz ilçeler ilgisiz belediyelere bağlandı. çok emin olmamakla birlikte bornova'da çeşitli bölünmeler oldu. sonuç ne? yine izmirde chp aldı. ama bu tür bölünmeler kaynaklı sonuçlar almışlardır kesin olarak. mesela büyük şehir yasası mıdır nedir öyle bir çaba ile köyde verilen oy bile bşbaşkanı seçimine dahil edildi. bu neden yapıldı?çünkü şehirli akpyi istemiyor ama köylünün (büyük kısımının)muhafazakar olması nedeni ile tercihi akp. b şehir yasası çıkmasaydı chp izmirde 65 filan alırdı mesela bence... bunun gibi işler.


ben smyrna
(15.04.14)
valla hatay'da kapaklık bi durum olmadı, bütün ilçeler kaydırıldı, zaten chp'nin olan bütün ilçeler birleştirildi en mühim örneklerden biri defne işte, başlı başına ilçe haline getirildi adamlardan tek tük akp oyu çıktı, %82 mı ne chp aldı oy. defne antakya'ya bağlı olsa üstüne basa basa "biiizz aldııık biiiiz" diyemeyeceklerdi.

adamlar karaağaç'ı iskenderun'dan ayırıp arsuz'a bağladı, karaağaç'ın oylarını kaybeden iskenderun akp'nin oldu hem de %1.68 farkla.


@ben smyrna; bence büyükşehir yasası gerekli bir yasadır ve gayet demokratik niyetlerle geliştirilmiştir.

@golgem var iyi ki golgem var;

son 24 ilçe ve seçim sonuçlarını tek tek inceledim, son seçimlerle karşılaştırdım ve sadece AKP lehine gelişen hiçbir durum göremedim.


ateyist_
(15.04.14)
yav he he diyeceğim nasılsa ne desem düşüncenin ne olduğu ortada.


ben smyrna
(15.04.14)
(4)

DNS diyorum yani

OpenDNS babanınızın oğlu mu? Bence adam twitter'dan alamadığı erişim bilgilerinizi çatır çutur OpenDNS, diğer sunuculardan topluyor.Bu adam DNS kurgusunu aleyhine çeviremeyecek bir adam değil hani. Direkt adalet bakanlığına bağlı "bilgi işlem dairesinde" bile 54 idari personel + sayısız personel mev
OpenDNS babanınızın oğlu mu? Bence adam twitter'dan alamadığı erişim bilgilerinizi çatır çutur OpenDNS, diğer sunuculardan topluyor.

Bu adam DNS kurgusunu aleyhine çeviremeyecek bir adam değil hani.

Direkt adalet bakanlığına bağlı "bilgi işlem dairesinde" bile 54 idari personel + sayısız personel mevcutken, yasaklamanın plan proje ayağında hiç mi bir iribaş çıkıp DNS demedi sanıyoruz?

niye babamızın oğlu muamelesi çekiyoruz opendns'e merak ettim.
ateyist_
(26.03.14)
Biz zaten günlerdir opendns kullanmıyoruz, ip banlandığı için dnsler kullanılmıyor, vpn kullanıyoruz. Biraz geç oldu yani uyarınız.


whoosie
(26.03.14)
sakinleşin diye bekledim.


ateyist_
(26.03.14)
isterse opendns başbakanın evine özel hat bağlasın 7/24 log postalasın. o verilerden hiçbir şey elde edemez. önce dns neymiş ne değilmiş onu öğren yani.

hastayım şöyle daha neyin ne olduğunu bilmeden her şeyi çözdüm havasında teori kasanlara.


cthulhu
(26.03.14)
Süper komplo teorileri üretmekte üstümüze yok. DNS denen olay yalnızca şu işe yarıyor: ağ dünyasında her bilgisayarın bir numarası (IP adresi) var. Mesela ekşisözlüğe girmek istediğinde 72.55.19.220 adlı IP adresine gitmen lazım, ama bunu aklında tutmak zor olduğu için eksisozluk.com diye bir isim alıp demişler ki eksisozluk.com isteklerini şu adrese yönlendir.

Senin bilgisayarın sen eksisozluk.com yazdığında önce DNS sunucusuna gidip soruyor, bu eksisozluk.com'un asıl adresi, numarası nedir, DNS sunucusu da diyor ki IP'si bu, buradan devam et. DNS sunucusuna giden veri bu kadar: nereye girmek istediğin ve aldığın IP cevabı. Bütün trafiğin, dataların oraya yönlendirilmiyor yani, rahat olabilirsin.

Hükümetin yaptığı şey ülke genelindeki çıkıştaki DNS sunucularındaki twitter.com girdisini alıp kendi yasaklı sistemlerine döndürmek. Dolayısıyla sen twitter.com isteği yolladığında karşı sunucu seni asıl twitter yerine alıp mahkeme kararı sayfasına yönlendiriyor. DNS poisoning denir buna da.


roket adam
(26.03.14)
(8)

fişlenme, dışlama, ötekileştirme

Şimdi böyle 3-4 farklı kavram var birbiri ile alakalı. Ben dürüst bir insan olarak, farklı bir demokrasi ihtiyacının vurgulandığı bir zümreden, farklı bir demokratik yaklaşım da görmek isterim. Bugün ekşisözlükte gündemde olan bir başlık var,https://eksisozluk.com/akp-trolllerin-basliklarina-entry-g
Şimdi böyle 3-4 farklı kavram var birbiri ile alakalı. Ben dürüst bir insan olarak, farklı bir demokrasi ihtiyacının vurgulandığı bir zümreden, farklı bir demokratik yaklaşım da görmek isterim. Bugün ekşisözlükte gündemde olan bir başlık var,

eksisozluk.com

diye, nasıl müsaade edilebiliyorlar böylesi bir davranışa? İnsanlar fikirlerinden ötürü afişe oluyorlar. İkiyüzlülük değil mi? Aynısı menderese, denize, mahire, perinçeke yapılmadı mı? Bunlar farkında değiller mi?


Ayrıca hayatı boyunca sanal sosyalleşmenin hiçbir nimetinden faydalanmamış ben, bu gidişatın, insanların internetteki bu tutumunun vb. durumların çok kötü neticelere varabileceğini düşünmekteyim. Bunun önlemini de devlet kurumlarının almasından yana bir de düşüncem var. Yanlış mı düşünmekteyim?
ateyist_
(12.03.14)
sen o kişilerin tek tek açıklanmasına mı tepkilisin tam anlayamadım. eğer öyle ise cevabım şu;

o kişilerin üşenmez isen bir ara yazdıklarını oku. eğer miden kaldırıyorsa sen de onlar gibisindir zaten. daha fazla bişey dememe gerek yok bak. sadece aç oku. öyle şeyler varki insanlığından utanırsın. ve ayrıca bu kişilerin örgütlü ve provokasyon amaçlı olduğunu da bilmeyen yok.

e hal böyle olunca, o kişileri de bulup ortaya dökmek gayet mantıklı geliyor bana.

son paragrafta yazdıgını anlamadım.


mahone
(12.03.14)
@mahone her karşıt görüş ellerinde liste ile mi dolaşsın. Yapılanın ne derece demokrasi dışı bir eylem olduğunun farkında mısın?

Ayrıca ortada bir tek ifşa etmek yok, katılımcışar bir eyleme de davet ediliyor.


ateyist_
(12.03.14)
mahone +1 olmakla birlikte bu ülkede her şey demokratikti sözlükte açılan başlık mı demokrasi dışı? kafanızı bir çevirin bakalım neler yaşanıyor? ayrıca troll diye bişey var akp trolü diye bişey gerçekten var. oku biraz sözlüğü.


tuborg yesili
(12.03.14)
@Tuborg yeşili

Bu kadar ad hominem bir sataşma görmedim. Ne belirttiğiniz türden bir kıyaslama yaptım ne de ortamdaki gerilimden bahsettim. Biraz sakin olunuz.

Bakın bu beğenmediğiniz, cani dediğiniz tüm güçler o başlıktaki gibi benzer kampanyalar yürüttüler. Madem ekşi demokrasi hususunda ileri fikirlere sahip, böyle birşey niye destekleniyor? Kimse öfkenin farkında değil mi yahu? İyi şeyler değil bunlar.


ateyist_
(12.03.14)
şu an farklı dünyalardayız. sen ekşinin demokrasisinden bahsediyorsun ben de sana içinde bulunduğun toplumda demokrasinin dsinin bile adı geçemezken sen ne ekşisinden bahsediyorsun diyorum. o yüzden daha fazla yazmayacağım.


tuborg yesili
(12.03.14)
@Tuborg yeşili
Elbette farklı dünyalardayız.

Yazıp, anlatmaya çalıştığım düşüncelerin özünde tek bir kavram var o da İkiyüzlülük.

Ekşisözlükteki yaygın kanı demokrasiye sahip çıkılması gerektiğini söylüyor. İşte bu yaygın kanının ait olduğu sayıca fazla grup bu sefer demokrasi dışı bir harekette bulunuyor ve yine aynı zümre tarafından olumlu karşılanıyor. Olay bu.

Ben de diyorum ki bu ikiyüzlülüğe niye müsamaha gösteriliyor? Kontrol mekanizması taraflara göre mi işliyor yoksa? Niye azınlıklar listelerde afişe? Niye sözde herkes istediğini yazmakta serbest, niye sözde?


ateyist_
(12.03.14)
ya hocam 2 saat önce berkin için sözde adalet isteyen kadının az önce tuncelide ölen polis için "orda ne işi varmış" dediğini gördüm. ne demokrasisi, ne ilericiliği. bizde herkes işte bi zalimlik olucaksa onu da bizim taraf yapsın nasılsa bi bahane buluruz kafasında. bu isyanların da sebebi o bence, bu sağcıların solcuların çoğunlukla tek taraflı isyanlarının. adaletmiş vicdanmış falan filan bu yüzyılda rastlaması güç şeyler artık. dediğin gibi hadi diyelim bi taraf yaptı fişlemeyi, madem sen doğrudan yanasın, yanlışın farkındasın aynı hatayı yaptıktan sonra ondan ne farkın kalıyo yani. ama bizde işler öyle yürümüyo. bi de işte işin mahallece baskı kurma tarafı var. 10 kişi 3 kişiyi daha rahat serer yere sonuçta.

bi de son senelerde daha çok başka sözlükte takılsam de 7 senedir falan takılırım sözlükte burası öyle ilerici falan değil. ortalama bi çevrede ne kadar kaliteli insan varsa burda da fazlası yok yani sözlüğü de abartmamak lazım


bir garip seyyah
(12.03.14)
birbirlerinden farkları yok işte göremiyo musun? bu zihniyet ipleri eline alınca gulagları kuruyo işine gelmeyene ajan majan diyo öldürtüyo dersim katliamını yapıyo istiklal mahkemelerini yeniden kuruyo darbe yapıyo.


dafaiss
(12.03.14)
(1)

Nasıl Giderim? Bakırköy - Kasımpaşa Asker Hastanesi

Merhaba efenim, incirliden kasımpaşa asker hastanesine toplu ulaşım kullanarak en kısa sürede nasıl giderim?
Merhaba efenim, incirliden kasımpaşa asker hastanesine toplu ulaşım kullanarak en kısa sürede nasıl giderim?
ateyist_
(04.03.14)
metrobüsle halıcıoğlu, halıcıoğlu'nda eminönü yönüne giden 47 numaralı otobüsler. ya da şişhane dolmuşları.

edit: 36T'de olur.


spirit crusher
(04.03.14)
(22)

Kuzenim hırsızlık yaptı.

Bir miktar parayı(4bin 750 tl) evdeki seccadenin altına koydum (hayatım ironilerle dolu amk (bkz: ateyist)). Neyse geçen gece akşam 22:00'da para oradaydı. Gece çıktım, bir arkadaşta kaldım. Sabah eve girerken kuzenim de benimle beraber girdi, benden önce evden çıktı. Ben evden 11:00'de ayrıldım ve
Bir miktar parayı(4bin 750 tl) evdeki seccadenin altına koydum (hayatım ironilerle dolu amk (bkz: ateyist)). Neyse geçen gece akşam 22:00'da para oradaydı. Gece çıktım, bir arkadaşta kaldım. Sabah eve girerken kuzenim de benimle beraber girdi, benden önce evden çıktı. Ben evden 11:00'de ayrıldım ve parayı kontrol etmedim. Eve tekrardan saat 20:30'da geldim. Bu akşam 22:30'da da paranın orada olmadığını farkettim. Evin dışarısını çeken kamera kayıtları var. Ben saat sabah 7:30'da eve giriyorum, kuzenim benimle giriyor. 10:15'te evden ayrılıyor o saatten sonra da eve yabancı hiçbir kimse girmiyor.

Evde herhangi bir tahribat, kapıda zorlama v.s. yok, sadece seccadenin altındaki para kayıp.

Böylesi bir senaryoda tek şüpheli kuzenim. İstedim ki duyulmasın, önce kız arkadaşını aradım, durum böyle böyle dedim, ben sadece şüpheleniyorum, sakın böyle birşeyden bahsetme ama duyarsan lütfen bildir dedim. Kız direkt kuzenime parayı sen mi aldın diye mesaj atmış. Olay boka da sardı. Kuzen şu an kızın evinde, kız gizlice eve almış, çıkamam diyor. Mesajlarında abi benden nasıl böyle birşey beklersinvari, benim ahlakımı eleştiren mesajlar atıyor ki ben sadece para yok dedim.

Kısacası;

Şimdi ben bu parayı, böylesi bir ortamda bu çocuktan nasıl geri alırım? Nasıl suçunu kabul eder.

TL;DR: elimde kanıt yok, param zeval gördü. ben bu parayı nasıl geri alırım ?
ateyist_
(09.02.14)
paranın miktarı da önemli.

önemli bir miktarsa döve döve itiraf ettir.

ulan ben de maaşı ayakkabı kutusunun içine saklamıştım dikkat çekmez diye. yer mi değiştirsem napsam


raskolnikov2
(09.02.14)
aile ve yakınlarına duyur, polise gideceğini de kesin duyur. yine de itiraf etmezse gerçekten polise git.


armagan
(09.02.14)
Çek kenara anlayışlı babacan şekilde konuş. Önce kabul etsin. Bir kez kabul etti mi artık inkar edemez. Sonra parayı tahsil edersin göz korkutmayla şantajla.


orhan tv
(09.02.14)
getir eve kayıtları göster. bakalım ne diyecek.


kül
(09.02.14)
polisi çağırdım, kanıtlayamazsın dediler, öyle dediler, böyle dediler.. Keşke en baştan arasaymışım dedim ben de.


ateyist_
(09.02.14)
parayı unut ve kuzeni de başka bir bahaneyle hastanelik et o zaman.


armagan
(09.02.14)
ya sen iftira atıyorsan? ben niye iftira atayım kadar ben neden çalayım da aynı kapıya çıkıyor. ben kendi bileziğini bozdurup çalındı diye küçük çocuklara suç atan akraba gördüm oradan biliyorum :)


andy kaufman
(09.02.14)
Ne bileyim armagan vurmak kırmak, gemileri yakmış olurum. gitti cidden para.. bir hırsızlık vakasını zihnimde bu kadar basit sonlandıracağım aklıma gelmemişti, çalınmış geri gelir gözüyle bakmıştım hep, tecrübe oldu.


ateyist_
(09.02.14)
Kuzenin kamera kayıtlarına göre falan tek şüpheli fakat senin tanıdığın kuzenin böyle bir şey yapar mı, herhangi bir yere borcu falan var mıydı? Eğer kuzenin öğrenmemiş olsaydı 1-2 gün içinde o parayla bir şey yapacaktı ya da yapmış da olabilir tabi ama eğer haberi olmasaydı yüksek ihtimal illaki sana o kadar parayla yapılabilecek bir şey yaptığından falan bahsederdi veya kendisine bir şey alırsa görürdün.

Ha bir de ne kadar kanıtlar onu gösterse direkt bi insanı suçlamak kötü yani bilmiyorum.

aslında yine haberi olmasaydı eğer mesela ben olsam eve gelip beraber, benim bir ödemem vardı dur parayı alayımda ödeyeyim gibisinden konuşup parayı bulamamış gibi yapıp hareketlerini izleyebilirdin, işte ne kadar önemli bir ödeme falan olduğunu söylerdin falan, sonra biraz seccadenin etrafından uzaklaşır acaba başka bir odaya mı koydum gibisinden söylenir odadan çıkardın, yüksek ihtimal o şuraya düşmüş gibisinden bulup getirecekti ya da orada bir yere koyup senin bulmanı sağlayacaktı. Ne senaryo yazdım he.

edit: cümleler çok düşük la, ben yatıyom :)


abi benden nasıl şüphelenirsin ben öyle bi insanmıyım gibi şeyler söylüyosa şüphelen tabi öyle bi şeyle yüzyüze gelen biri böyle oturup açıklama yapmaz ne diyosun sen der küfreder iftira var ortada çünkü. yine de eve iyice bi bak


alttire
(09.02.14)
bana pek mantikli gelmedi kuzeninizin almis olmasi. eger cok salak bi insan degilse paranin tamamini degil, icinden 200-300 gibi bisey alir ki calindigi belli olmasin. cunku o para ortadan kayboldugunda kendi ustune kalacagini bilir.

seccadenin etrafini, dolap cekmece vs neresiyse oralari iyice bi arayin bakalim. belki kenardan kaydi dustu siz acarken falan.

ararken de seytan aldi goturdu, satamadan getirdi diye soyleyin. seccade, ateyist ve seytan. tam sirlar kapisi gibi anasini satayim.


nicki martin
(09.02.14)
hocam en yakın karakola git durumu anlat, kamera kayıtlarına bakın, oradaki polislere rica et.böyle böyle benim amacım bu parayı kurtarmak, şikayetçi olmak istemiyorum, ama durumda böyle böyle de. ver telefon numarasını arayıp konuşsunlar, işte biz şu karakoldan arıyoruz lütfen en kısa sürede buraya gelin diye. iki dakka oradaki polis sıkıştırsın, kamera kayıtlarını izletsin zaten çözülür olay.

hani adamın diyeceği bak senden başka giren çıkan yok, madem öyle neden gelmedin eve kaçıyorsun kuzeninden diye.

gerekirse diye söylüyorum, kapı cam çerçeve parmak izi bile alırlar, şikayetçi olursan.ha umarım eminsindir eve camdan pencereden birinin girmediğine, ve paranın hakkaten kayıp olduğuna


killerbee
(09.02.14)
bir kötü senaryo: bahis oynar yerine koyarım dedi ve yattı, para uçtu


buhebu
(09.02.14)
kuzeninin geldiği değil, geçen gece akşam 22:00'dan itibaren (paranın orada olduğundan emin olduğun son an) olan kayıtları izledin değil mi?

"kendi üstüne kalır diye yapmamıştır" fikrine katılmıyorum.
sonuçta senin o parayı ne zaman oraya koyduğunu bilmiyor.
3 ay önce koyup, bir daha kontrol etmemiş ya da 1 ay daha kontrol etmeyecek olabilirdin.
o arada da evine 10 kişi girer çıkar, kim olduğunu anlayamazsın.
sanırım o zaman diliminde yakalanması şans olmuş biraz.

açıkçası bence de böyle bir şeyi yapmamış insan çok daha farklı tepki verirdi.


blatta hiberna
(09.02.14)
bence 12 angry men filmini izle ve olay hakkında yeniden düşün.


dafaiss
(09.02.14)
Hata en başta parayı seccadeye saklaman.Ondan sonra eğer kesin ispatın yoksa kimseyi suçlayamazsın.İkinci hatanı yapmış olursun.


sonhakan
(09.02.14)
kuzenin namaz mı kılıyor da seccadeyi açmış? nerden aklına gelir ki seccadenin altına bakmak?


anection
(09.02.14)
sen neden direk kız arkadaşına mesaj attın ki?
Sende de var bir kabahat.
Önce kendin soracaktın kendisine.
Para gitmiş bence döve döve itiraf ettir.


basond
(10.02.14)
@anection haklı bence, kuzenin neden seccadeyi kurcalamış olsun? Tesadüfen bulma ihtimali nedir? Parayı oraya koyduğu biliyor mu, bilen başka biri var mı? bir ihtimal paranın yerini değiştirmiş olabilir misin?


yakuza123
(12.02.14)
Ne oldu sonuç


basond
(12.02.14)
evet ya ben de merak ettim, gitti mi paraciklar?


nicki martin
(12.02.14)
@yakuza123 uzun süredir call of duty'nin cd'yi istiyordu benden, cd de seccadenin yanında.

Sonuç olarak; para henüz elimize geçmedi. Kuzen pek ortalarda görünmüyor. Ailesi ve etrafı olayı öğrendi, yelin kulağı varmış harbiden. Ben olayı uzatmadım çünkü işler istediğim şekilde gitmedi ve paranın tekrardan elime ulaşmayacağına yeterince kani oldum.

Önümüzdeki aylarda düğünü var, sıkıştırdığımda düğün ve takı ile alakalı 2-3 cümle sarf etti, sanırım düğünden sonra parayı geri teslim etmeyi düşünüyor.

Çok teşekkür ederim ilginiz ve paylaştığınız bilgiler için.

Umarım bir benzeri sizlerin başına gelmez.


ateyist_
(16.02.14)
(1)

Meziyet, yetenek

Merhaba duyurucular, sorum kabiliyet ile alakalı.Uzun süredir belirli mecralarda tasarımcılara ulaşmak istiyorum, işi anlatıyorum, fiyat alıyorum. Eskiden ben de alakalıydım, tasarımcılarla beraber de çalıştım. 3 günlük 4 günlük photoshop bilgimle ince ve cazip işler çıkarabiliyordum, orijinal tabi
Merhaba duyurucular, sorum kabiliyet ile alakalı.

Uzun süredir belirli mecralarda tasarımcılara ulaşmak istiyorum, işi anlatıyorum, fiyat alıyorum. Eskiden ben de alakalıydım, tasarımcılarla beraber de çalıştım. 3 günlük 4 günlük photoshop bilgimle ince ve cazip işler çıkarabiliyordum, orijinal tabi ki değillerdi fakat hem trend hem de kalitelilerdi. Şimdi bakıyorum bu işi yapıyorum diyen adamların çalışmalarına kav kibrite ambalaj bile tasarlayamayacak kabiliyetteler, istedikleri fiyata bakıyorum küfür gibi. Nasıl ve nereden takdir alıyor bu insanlar? Kalite neden bu kadar aranılır birşey olmuş? Bazı platformlar var tasarımcıyı ve işvereni birleştiren böyle mecralarda niye kaliteli olana denk gelmek güç? Sorularım bunlar.

İyi geceler!
ateyist_
(31.01.14)
insanlar etraflarina, disarda neler yapildigina bakmayip, yalnizca y.disinda yapilan islerin fiyatlarina bakarsa,
kendi yaptiklari ise gereginden fazla saygi duyarlarsa
diger insanlarin fikir ve goruslerini dinleme, elestiriyi dinleme kabiliyetleri olmazsa

boyle olur.

duz eldiven dikmis, tasarimciyim diye geziyor, 150 lira istiyor mesela. ben eldiven dikemem. ama o eldivene de 5 lira vermem. buna kibir de diyebiliriz.


fauxhumanitas
(31.01.14)
(2)

Autocad

Soru 1: durmadan x-y ekseninde bakıyorum çizime, ne yaparım da çizimi 2D ve xz ekseninden görürüm?Soru 2: Resimde gördüğünüz A çizgisinin boyu 40 br. olmalı, bu A çizgisini B çizgisine uzunluğu değişmeyecek şekilde nasıl yaklaştırırım?Teşekkürler.
Soru 1: durmadan x-y ekseninde bakıyorum çizime, ne yaparım da çizimi 2D ve xz ekseninden görürüm?

Soru 2: Resimde gördüğünüz A çizgisinin boyu 40 br. olmalı, bu A çizgisini B çizgisine uzunluğu değişmeyecek şekilde nasıl yaklaştırırım?

Teşekkürler.
ateyist_
(22.01.14)
kullandığın autocad LT sadece xy de görebilirsin. LT lerde 3 boyut yok.
eğer LT değilse eklediğim jpg den wiev menülerini açıp istediğin şekilde bayarsın.

2. sorunu anlamadım.

imgur.com


move komutu ile çizdiğin çizgiyi taşıyabilirsin
blog.taliasoft.com


yue
(22.01.14)
(6)

bitmeyen üniversite

İyi akşamlar duyuru ahalisi, meseleye girmeden önce biraz bu vahim durumun öncesinden bahsedicem. ------ detay ---------2009 yılında bölüm değiştirdim, tahmini mezhniyet sürem 3 seneydi, erasmus yaptım, döndüm ve herşey sarpa sardı. Dönem derslerimden birçoğunu saydıramadım, daha sonra yaz okulu ile
İyi akşamlar duyuru ahalisi, meseleye girmeden önce biraz bu vahim durumun öncesinden bahsedicem.
------ detay ---------
2009 yılında bölüm değiştirdim, tahmini mezhniyet sürem 3 seneydi, erasmus yaptım, döndüm ve herşey sarpa sardı. Dönem derslerimden birçoğunu saydıramadım, daha sonra yaz okulu ile toparladım. Yaz okulu ertesinde kalan tek sıkıntım stajdı, ders kaydı yaptırmadım ve stajımı hallettim, devamında çalışmaya başladım. Dönem sonu danışmanım almam gereken 4 seçmeli ve 1 zorunlu dersim olduğunu söyledi ve işler iyice çığırından çıktı.

Bölüm başkanı yazokulunda seçmeli ders açtırtmadı, diğer üniversitelerden alınacak olan seçmelileri de kabul etmeyeceğini söyledi. Yeni dönemi bekledim (çalıştığım şirket mezuniyetimi sorun etmeye başladı) ders kaydımı yaptım, kalan son 2 seçmeli dersimi aldım fakat...

------Detay sonu- asıl mevzu-------

Aldığım 2 seçmeli dersin birinde devamsızlık sorunum çıktı. Hoca açıkça durumun umurumd değil, dersime devam etmen gerek dedi. Isparta-istanbul her perşembe! İş yerinden izin her perşembe! Tatlı tatlı konuştum, tek yaşıyorum, anca geçiniyorum, işle ilgili bir sorun yaşarsam mahfolurum dedim, kabul etmedi. 3 hafta gittim geldim ıspartaya, 3ünde de ders işlemedi! Geçen cuma derste ismimi söyleyip, devamsızlıktan bıraktığını söylemiş. Elim ayağım titredi.

Yaş 26! 1 senelik bir tehir hayatımı mahfeder, adam laf anlamıyor, onca hafta yol için toplamda 800 lira masraf ettim! Perşmebe-cuma-c.tesi uykusuz çalıştım. Bu olayların buraya gelişinde hiçbir kabahatim yok lakin hiçbir merci beni bu duruma karşı korumuyor, desteklemiyor.

Perişanım duyuru, yarın kendisini arıycam, tekrar rica edicem, ne diyeyim ne edeyim, gerçekten yardımınıza ihtiyacım var.

Zarurî edit: hocalarla daha önce görüştüm, kimsenin birşey yapabilitesi yok, böyle bir arzusu da yok.
ateyist_
(24.11.13)
okudum benimde moralim bozuldu hacı.torpil bu ülkede herşeyi çözer olmuş.bi torpil bulsan olma mı?


cancan
(24.11.13)
@cancan 21 senedir teptekim hayatta, anca anca çevre mevre. Ne amcam var ne dayım :( olsa da taa ısparta'ya işler miydi, sanmıyorum.


Bu arada genşlere tek nasihatım, köyden hallice, ne idüğü belirsiz vilayetlerde okumak gibi bir hataya düşmemeleri, ummadık sıkıntılar böylesi bir kaos yaşatabiliyor insana.


ateyist_
(24.11.13)
derdinden anlayacak bir hoca yok mu arkadaşının kulağını çeksin?


merwee
(24.11.13)
Bunları bazıları gerçekten orospu çocuğu. Beni hakaretten dava eden öğretmenim var, ona rağmen açık açık diyorum, bazıları hakikaten öyle.


roket adam
(24.11.13)
Devamsızlıktan bırakacağını söylediği hafta yine arayıp durumu belirttim, 3 hafta geldim ders işlemediniz dedim, vizelerden sonra tam devam istiyorum dedi, ertes gün devamsızlıktan bıraktığını söyledi. Ne minvalde konuşsam?

Hocam biz böyle mi anlaştık, mesleğinize saygım.sonsuz fakat diye girip ağlasam mı?

Hocam biz böyle mi anlaştık, hayatımla oynuyorsunuz umarım ne büyük bir hata yaptığınızın farkındasınızıdır diye girip atarlansam mı?


ateyist_
(24.11.13)
Hayatta tatminsiz insanları hoca yapınca, böyle öğrenci üzerinden tatmin oluyor adamlar.

Şimdi burada takınacağın tavır çok kritik; bence sen yine de suyuna gitmeye bak, mezun olunca bir daha görmeyeceksin nasılsa adamı. "Hocam haklısınız, sizin dersinize gereken özeni gösteremedim, bu sizin dersinizi önemsemediğim için değil, çalışmak durumunda olduğum için oldu, asla size saygısızlık yapmak istemem ama inanın ki çok zor durumdayım, bir orta yol bulalım, yardımcı olun, ödev hazırlayayım mesela size, istediğiniz konuyu verin, tam teşekküllü yazar getiririm" gibi bir öneriyle gitsen mesela?


fengari
(24.11.13)
(4)

hurda

aramızda hurda alım satımı ile uğraşan arkadaşlar var mı? kablo satışı hakkında birkaç kısa sorum olacak kendisine.-edit: aramızda hurdacı arkadaşın arkadaşı olanlar varsa, hurdacı arkadaşa aşağıdaki soruları iletirsek memnun olurum.1. elimizde yaklaşık 4,5 ton kalın izoleli kablo hurdası var, soyal
aramızda hurda alım satımı ile uğraşan arkadaşlar var mı? kablo satışı hakkında birkaç kısa sorum olacak kendisine.

-edit: aramızda hurdacı arkadaşın arkadaşı olanlar varsa, hurdacı arkadaşa aşağıdaki soruları iletirsek memnun olurum.

1. elimizde yaklaşık 4,5 ton kalın izoleli kablo hurdası var, soyalım mı?
2. kabloları ayırdık; kalın-orta-ince-ipince diye, mantıklı mı?
3. nerede lan bu hurdacı piyasası? fiyat araştıramadık.
ateyist_
(19.11.13)
soyma imkanınız varsa daha rahat satarsınız çünkü net olarak elinizdeki madenin ağırlığını bilirsiniz.

4,5 ton iyi bir rakam ama izole çıktıktan sonra ne kalır acaba net bilmek lazım.

sanırım ayırmanıza gerek yok çünkü hepsi aynı kazanda eriyecek.

bakır mı yoksa bakır kaplama mı çok önemli, fiyat çok değişir. bakırsa iyi para yapar. hurda demirin bile tonu 500 kaat bakırı ona göre tahmin edin.


www.ekberticaret.com
www.hurdaci.us

genelde bu işin kalbi topkapıda atıyor.


Gelip yerinde fiyat tespit edelim diyorlar,

Fiyat olarak araştırdım ama fiyatlar hiç umduğum gibi değil, bakırın kg 11 tl piyasada, adamlar hurda kabloya olmadık fiyatlar biçiyorlar. Fire mi veriyoruz, anlamadım.


ateyist_
(19.11.13)
4.5 ton kabloyu soyabiliyorsanız soyun
hurdacılar genelde kabloyu alıp yakıyorlar, bakırını kullanıyorlar
kabloları ayırmanız mantıklı, zayıf akım kabloları para etmez,
cat6 falan varsa direk çöpe zaten, ama kalın kuvvetli akım kabloları para eder


(1)

Faturalar

Bazen en basit şeyleri bile kompleks hale getirip içinden çıkamıyorum ki fatura ve ekstre olayları da bunlardan biri. Faturanın ne zaman ödenmesi gerektiğini anlamıyorum yani ne zamana hatırlatma notu yaratmalıyım ki bana faturanı öde desin?Bilgileri;Fatura Kesim tarihi: 29.09.2013Son Ödeme Tarihi:
Bazen en basit şeyleri bile kompleks hale getirip içinden çıkamıyorum ki fatura ve ekstre olayları da bunlardan biri. Faturanın ne zaman ödenmesi gerektiğini anlamıyorum yani ne zamana hatırlatma notu yaratmalıyım ki bana faturanı öde desin?
Bilgileri;

Fatura Kesim tarihi: 29.09.2013
Son Ödeme Tarihi: 16.10.2013

gibi olan faturanın bir sonraki kesim tarihi nedir? Faturayı kesim tarihinde mi ödemeli yoksa son ödeme tarihi ve kesim tarihi arasındaki tarihlerde mi ödemeli? hatırlatma notunu periyodik şekilde nasıl ayarlamalı?
ateyist_
(01.10.13)
faturalar ilk ödeme günüyle son ödeme günü arasında ödenir. en geç son ödeme günü mesai bitimine kadar ödenmesi gerekir. bazı faturalarda ilk ödeme günü yazmaz, bu durumda ilk ödeme günü fatura kesim tarihi ya da ondan hemen sonraki gün olur. her fatura her ay aynı gün kesilmeyebilir. haftasonları ve faturayı kesen memurun iş programı ilk günü değiştirebilir. eğer fatura mevzusu sorun yaratıyorsa bir banka hesabından otomatik ödeme verebilirsiniz, böylece vakitlice ödenir.


talemon
(01.10.13)
(7)

Çorlu Anadolu Lisesi

Arkadaşın arkadaşının kardeşi, Çorlu Anadolu Lisesini kazanmış. Kendisi Istanbul'da yaşamakta, çocuğun çevresi değişsin, kendi yağında kavrulsun istekleri var.Soru 1: Çorlu'ya liseye kaydolması mantıklı mı? Soru 2: Bu lise nasıl bir lise?Soru 3: Böyle bir liseye kaydolucak olsanız beklentileriniz ve
Arkadaşın arkadaşının kardeşi, Çorlu Anadolu Lisesini kazanmış. Kendisi Istanbul'da yaşamakta, çocuğun çevresi değişsin, kendi yağında kavrulsun istekleri var.

Soru 1: Çorlu'ya liseye kaydolması mantıklı mı?
Soru 2: Bu lise nasıl bir lise?
Soru 3: Böyle bir liseye kaydolucak olsanız beklentileriniz ve sorularınız ne olurdu?
ateyist_
(13.08.13)
çorlu anadolu lisesi di mi?başka bir adı yok?


chenkiss
(13.08.13)
arkadaşım o okuldan mezun. arkadaşımın yabancı dili çok iyi durumda. çorlu gelişmiş bir yerdir. sıkıntı çekeceğini zannetmiyorum. asker ve sanayi şehridir çorlu. 5. kolordu ordadır.


dostum çorlu anadolu lisesi, bütün liselerin anadolu lisesi olması olayında çorlu lisesiyken çorlu anadolu lisesi olmuştur.çorlu gelişmiş bir yapıya sahip olmasının yanında istanbuldan gelen birisi zorluk çekebilir.ancak istanbulda otobüsle 1,5 saat uzaklıkta olması en büyük avantajıdır.


chenkiss
(13.08.13)
Çorlu Anadolu lisesi tam adı.


ateyist_
(13.08.13)
dostum sonradan anadolu lisesi olan bir okul,yanılıyor muyum diye sordum.yanılmamışım.eğer oraya gitmezse,hangi okula gidecek?önce bir gidip görsün okulu,hatta bir kaç gün çorluda kalsın.en doğru kararı öyle verecektir.


chenkiss
(13.08.13)
@chenkiss,

alternatifler hep özel, özel meslek okulları..

Gökjet, istoç v.s.


ateyist_
(13.08.13)
burası rezalet bir düz liseyken, tüm liselerin anadolu olmasıyla bu da anadolu lisesi oldu. istanbul'dan bu okul için gelinmez. saçmalamayın.


neo
(13.08.13)
(2)

Royal mail

Royal mail ile yola çıkmış bir paket 10. gününde elime ulaşmadı, takip kodu yok. Adres ve telefon bilgileri doğru, nabarım?
Royal mail ile yola çıkmış bir paket 10. gününde elime ulaşmadı, takip kodu yok. Adres ve telefon bilgileri doğru, nabarım?
ateyist_
(02.08.13)
ptt kargo getirecek, bekleyeceksin başka şansın yok takip numaran olmadan kimse yardımcı olamıyor.


celik comak
(02.08.13)
size getirecek ptt'ye gidip uluslarası posta sorabiliyorsunuz, takip nosu olmasa da adres bilgisinden telefon edip sorabiliyorlar, gelmiş gitmiş mi, gelecek miymiş, bazen bilgileri oluyor.


talemon
(02.08.13)
(8)

Kariyer seçimi

Şimdi özetle, iyi bir üniversitenin, mühendislik bölümünden, iyi bir ortalama ile mezun oldum, staj yerlerim enfes, hatrı sayılı sertifikalarım var, ingilizce ve ispanyolca biliyorum, yaş 25.Lakin, bubam 2 ay önce yapı marketi vasfındaki şubeyi bana devretti ve 4 aydır nalburum. Ticareti seviyorum,
Şimdi özetle, iyi bir üniversitenin, mühendislik bölümünden, iyi bir ortalama ile mezun oldum, staj yerlerim enfes, hatrı sayılı sertifikalarım var, ingilizce ve ispanyolca biliyorum, yaş 25.

Lakin, bubam 2 ay önce yapı marketi vasfındaki şubeyi bana devretti ve 4 aydır nalburum. Ticareti seviyorum, parayı da. İşler kesat, bubamla da sorunlarım var.

Lakin, daha öncesinde (mezuniyet öncesi) girişmek, girişimci olmak istedim, internet ortamında... (php, javascript, html, css, ruby falan biliyorum, türlü tecrübelerim var) Sonra baktım ki ticaretin her türlüsü beni cezbetmekte, hedeflerim ortamına göre değişmekte (özünde aynı) ve bir şekilde (zor da olsa) disiplin kazanıp, yardırmaktayım.

Kısacası, motivasyonum eksik aynı zamanda kendime inancım da. Doğru yapıp yapmadığımı bilmek (kim biliyor ki amk), böylesi radikal bir seçim yapmak sıkıntı yaptı bende. Hergün olmasa da arada bir "ne işin var nalburiyeyle", "lan bu baba çekilir mi", "olm bu işin sonu yok" demekten alıkoyamıyorum kendimi.

Ben başarmak istiyorum da doğru mu yapıyorum?
ateyist_
(08.07.13)
ticaret yapacaktın madem, neden iyi bir üniversitenin, mühendislik bölümünden, iyi bir ortalama ile mezun oldun? staj yerlerin enfes ve türlü konularda tecrüben var.

neden nalburluk? madem nalbur olacaktın neden o kadar çabaladın?


mutevazi
(08.07.13)
Sana girişimci arkadaşlar lazım. Onlardan ilham alırsın güzel güzel. Nalburlukla geçmez hayat, madem iyisin yaptığın işte, kendini aşmanın yollarını arayacaksın. Şunları google'da arayarak başla bence kendince planlar yapmaya: teknogirişim sermayesi, kosgeb destekleri, yüksek lisans, santez, üniversite-sanayi işbirliği, daha gider bu...


sana 6000 lira lâzım...


late viper
(08.07.13)
@mutevazi,

1. sorun;
aklım hep ticarette idi, fakat o vakitlerdeki gerçekler (üniversite kazanmış olmam ve bitmesi gerektiği) üniversiteden iyi bir ortalama ile mezun olmama ve iyi bir staj bulmama vesile oldu.

2.sorun;
0 sermaye, baba destekli.


----

@dusunuyorumoyleysevurun

bir süre girişimcilik hevesim oldu fakat, maddiyat kısıtlı, kosgeb desteklerinin etrafta dolaşan dedikodulardan başka hiçbir gerçekliği yok, üniversite-sanayi işbirliği ürün odaklı v.s.

---

@late viper

6 bin € ile bugün gider askerliği hallederim, 6 bin lira niye?


ateyist_
(08.07.13)
bence gayet iyi olmuş, eğitim olayı zaten bir şeyler öğrenmek için değil ki türkiye'de sırf statü için. bak burda bile havanı attın işte yeter :) yani okumuş bir nalbur olman gayet hoş. bak çinde falan yapı sektörüyle ilgili ne malzemeler var git onları getir türkiye'ye işi büyüt. siktir et mühendisliği türkiye'de çok var ama bilgisayar mühendisi nalbur hiç yok kapiş ?


gates
(08.07.13)
0 sermayeye 100 bin lira hibeyi sadece proje fikrine veriyorlar, bu bir. Kosgeb'den kira desteği, fatura desteği, o desteği, bu desteği hatta kartvizit bastırma için bile desteği sadece bir form doldurmak suretiyle başvuru yaparak alabiliyorsun bu iki. Belli bir ürünün temellerini dahi ortaya koyacak olsan yeterince destek alabilirsin.

Bilgisayar mühendisliğinde biraz zor bu iş. Aplikasyondan fazlasını yapmak gerekiyor tabii. Dedikodu demek, ben bu işi bilmiyorum demekten başka bir şey değil.


bi saniye la, 6 bin € ile bugün gider askerliği nasıl halledersin yaş 25??

bilader mühendis olarak dolgun maaşlı iş ara. bulursan komuşum nalburluğa deyip koşa koşa mühendislik kas. bulamazsan nalburluğa devam.

babanın senden tek istediği düzgün bir hayatın olması. adama günlük hal hatır sor. işleri yürütebildiğini görsün. bi de evlenip kucağına torun verdin miydi senden hayırlı evlat mı var amk...


mustafa34
(08.07.13)
ticaretin tadını alan bir daha bırakamazmış diyorlardı da doğruymuş demek ki.

rızkın 10'da 9'u ticarettedir diye hadis de var galiba.

başarmak istiyorsan durma bence.girişimci mühendis olacaksın işte ne güzel!


damba
(08.07.13)
(16)

Kamptayım dedim :(

Ankara'ya eski sevgilimin yanına koştum :( Niye böylesi bir yalan attım hiç bilmiyorum, eski sevgilinin yanına giderken sevgiliye söyleme çilesi bir yorgunluk bir gaflet bir kontrpiye hallerine soktu beni, pazar günü aldığım çadırı düşünerek ben kampa gidiyorum dedim. 3 gün kamptayım sanıyor, eski s
Ankara'ya eski sevgilimin yanına koştum :( Niye böylesi bir yalan attım hiç bilmiyorum, eski sevgilinin yanına giderken sevgiliye söyleme çilesi bir yorgunluk bir gaflet bir kontrpiye hallerine soktu beni, pazar günü aldığım çadırı düşünerek ben kampa gidiyorum dedim. 3 gün kamptayım sanıyor, eski sevgilimle de görüşmek istemiyorum şimdi, vicdanen geriliyorum. Ben bu geri dönüşü olmayanımsı yoldan nasıl geri dönerim? Ne yapar, ne ederim?

*Şu an korkudan telefonum kapalı, sarjı bitmiş diyip, sabah arayıp, yol boyunca uyudum mevzularına giricem :(
*Dürüst olamam (gerekli cesaret yok, alıcağım reaksiyonun altından kalkamam)
*Eski sevgili ile ortak bir düğüne gidilecek, aldatma, hoplatma, zıplatma halleri yok.


"paramı çaldırdım, dönmek zorunda kaldım" desem?

gerçekten gidip kamp yapsam, dönsem? ankara'da nerede kamp yapılır?
ateyist_
(20.05.13)
her yalanin bir omru vardir uzgunum ama ates seni cagiriyor. ayrica vicdanini rahatlatmak icin soruyorum, aynisi sana yapilsa ne hissederdin?

cok ayip.


emfuzi
(20.05.13)
erkek ol söyle amına koyim gerekli cesaret yok,alacağımm reaksiyonun altından kalkamam ne. madem bi bok yedin düzelt kardeş


GibsonRules
(20.05.13)
senin gibi ateyist olmaz olsun.


mustafa34
(20.05.13)
O yalanların hiç birini kadınlar yutmuyor bu arada, haberin olsun.
Şarjı bitmişmiş.


buff
(20.05.13)
O yalan bir sekilde aciga cikar,bunu biliyorsunuz degil mi?Niye boyle bir sey yapma geregi duydunuz ki?

Yarin sabah yanina gidin duzgunce ne olup bittigini anlatin,hatta o dugune de gitmeyin.


fraise
(20.05.13)
ad hominem atışmalardan sakınalım biraz, dürüst bir insanım fakat bir anlık psikoloji her nasılsa bunları bana dedirtti.

yine de böylesi bir durumda dürüst olup, durumu ona açıklayamam. açıklanıcak bir tarafı da yok, ya x aradı dedi düğün müğün, ben de sana diyemedim, pazar da çadır almıştım, kampa gidicem diye salladım, altından da kalkamadım, arayıp bir söyliyeyim dedim, naber? olmaz yani.


ateyist_
(20.05.13)
inşallah eski sevgilin facebook ta seni oynarken çekilmiş bir fotografta etiketlesin. amin.


derz dolgusu
(20.05.13)
ben olsam direk düğüne kaçardım yedim madem bi boku diye düşünürdüm. Hem öyle abartılacak bir şeyde değil alt tarafı yalan söyledin ve düğüne gittin aldatma yoksa sorun olmaz.


Thunderbirds
(20.05.13)
çamlıdere'de var, güzel memleket.


geven kafa
(20.05.13)
kampa git.


ermanen
(20.05.13)
kamptaymışsın işte.


kediebesi
(20.05.13)
gerçekten kamp yapma gibi bir imkanım yok ama arkadaşlar, saat 1:30 ve hala destekli bir senaryo yok ortalarda :(


ateyist_
(20.05.13)
şarjım bitti
görmemişim
uyumuşum

bu yalanlar açık açık ben bir halt karıştırdım da şu an sana yalan sallıyorum demek. açık açık itiraf etsen o kadar dikkat çekmez öyle diyeyim sen anla. duramadım moralim bozuldu de, kalamadım de, üstüme gelme çok sıkkınım de. bir daha böyle bir şey yapmayacaksan ve hayatındaki insanı seviyorsan doğruyu söyleme. ama ben şereften yoksunum bir daha da yaparım beş defa da diyorsan bırak kızcağızı gitsin. doğruyu söylemek çok mantıklı geliyor herkese ama böyle bir durumda o seni bir daha affetmez, affetse de eskisi gibi olmazsınız. ona da travma yaşatma eğer onu mutlu edeceksen tabii. başka türlüyse lütfen gerçekleri söyle.


kirazıseviyorum
(20.05.13)
"kuzenim gitmiş .s" de en güzeli dee yahu eski sevgili gel düğün deyince elinde tuzla niye koşuyorsun ben orasını anlamadım. yani burasını irdelemek gerek bence esas, hayır şu eski sevgiliyle arkadaş/görüşme olayını zaten hiç anlamlandıramamışımdır. bence sevgiline birazcık değer veriyorsan git doğruyu söyle yargısını kararını ona bırak, evet dürüst olmak zor meziyet ve herkes her şeyi yapmakta özgür sonuçlarına katlanmak şartıyla sen de niyet etmiş ve taa oraya kadar gitmişsin bile sevgiline söyle her şeyi sonra da yaptığının ederini yaşa.
bu alemin tek salağı ben miyim diye düşünüyorum bu tip duyurularda yani 6-7 sene öncenin hani hatta şu an olsa belki sorun olmayacak şeylerini bile bilmeye hakkı var diye sevgilime anlatan biriyim, ilginç.


lunedor
(21.05.13)
eski sevgiline bi yalan söyle (birisi hastalanmış, gelemiyorum vs), ya da direkt doğruyu söyle (ya ben düşündüm de çok saçma olucak seninle görüşmem, kusura bakma); sonra ya gerçekten kamp yap, ya tek gece bi otelde pansiyonda kal; sonra da ne bir daha sevgiline yalan söyle ne de bir daha eski sevgilinle görüş. sonuç olarak o düğüne gitme ve kendi sevgiline yalan söyleme.


pandispanya
(21.05.13)
yalan söyleyip sonra da yalanı rasyonelize etmek için gerçekten kampa gitmek?? :) Allah akıl fikir versin. şimdi bu yalanların hiç birisini yemiyor kadınlar öncelikle. bi de yalan söyleme gerekçen çok saçma. ama erkek beyni malum, 3 cümle fazladan açıklama yapmamak için "yalan söyle geç"stratejisine giriyor. ancak daha acı olan bir durum var ki, sonrasında şöyle bir döngüye giriliyor; yalan söyle geç-sonra yalan söylediğini unutup pot kır-sonra kız bunu farketsin kavga çıksın-güvenini kaybet-gönlünü almak için dil dök.. ve bu döngü n kez tekrar ettiğinde nur topu gibi bir ayrılık gelsin. halbuki çıkış yolu sadece uzun cümle kurmak istememendi.. daha mı az uğraşmış oldun şimdi?


triacilgliserol
(21.05.13)
(1)

Leverage

Örnek 1:Linking actors from the energy, development, and environment communities, REN21 leverages their successes and strengthens their influence for the rapid expansion of renewable energy worldwide.Örnek 2: Leverage What You Have To Get MoreLeverage'a en yakın anlamlı türkçe fiilimiz nedir?
Örnek 1:

Linking actors from the energy, development, and environment communities, REN21 leverages their successes and strengthens their influence for the rapid expansion of renewable energy worldwide.

Örnek 2: Leverage What You Have To Get More

Leverage'a en yakın anlamlı türkçe fiilimiz nedir?
ateyist_
(15.03.13)
avantajına kullanmak
yararlanmak


ermanen
(15.03.13)
(3)

oo vomaan maaa vomaan

diye bağırılan şarkı neydi abi?*cevaplar için tşk.
diye bağırılan şarkı neydi abi?

*cevaplar için tşk.
ateyist_
(15.03.13)
Can Gox - My Woman


alkolik imam
(15.03.13)
kaybedenler kulübü soundtracki değil miydi?


xenophobe
(15.03.13)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.