Giriş
(1)

Madeni paralar üzerindeki ay yıldızın yönü?

Eski dönemdeki madeni paralarda ay-yıldız sola bakarken, şu an kullandıklarımızda sağa bakıyor. bunun sebebini biliyor musunuz veya neye göre karar veriliyor?aşağıdaki linkte örnekleri görebilirsiniz.https://100kurush.blogspot.com/
Eski dönemdeki madeni paralarda ay-yıldız sola bakarken, şu an kullandıklarımızda sağa bakıyor. bunun sebebini biliyor musunuz veya neye göre karar veriliyor?
aşağıdaki linkte örnekleri görebilirsiniz.

100kurush.blogspot.com
eskiden yeni doğan ayı simgelemek için o biçimde kullanılırdı.

fakat iki boyutta sola gitmek geriye gitmeyi simgeler - telefonda SONRAKİ şarkı için SAĞDAKİ tuşa basarız, sesi açmak için sağa kapamak için sola kaydırırız, vb.

bu yüzden her tür armada bayrağın yönü değiştirildi 1978 yılında ecevit tarafından.


inekadam
(13.06.19)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.