Giriş
(5)

Koltuktan bira lekesi çıkarmak

Biraya şerbetçi otu mu atayım, malt özü mü dokeyim denince cevaplar havalarda uçuşuyor. Şimdi ben de siz bira severler ve siz temizlik gurularından başka türlü bir yardım istiyorum. Burayı dökmüşüm koltuğa. Vaktinde müdahale etmeyi geçin bi de kurutmuşum orada. Çıkmaz mı bir daha?
Biraya şerbetçi otu mu atayım, malt özü mü dokeyim denince cevaplar havalarda uçuşuyor. Şimdi ben de siz bira severler ve siz temizlik gurularından başka türlü bir yardım istiyorum. Burayı dökmüşüm koltuğa. Vaktinde müdahale etmeyi geçin bi de kurutmuşum orada. Çıkmaz mı bir daha?
baal
(28.03.19)
Koltuk yikamaci cagir 50 liraya hallederler.


acemi
(28.03.19)
bulaşık mak. parlatıcısı.


mikahakkinen
(28.03.19)
sıvı arap sabunu+ karbonat


jimjim
(28.03.19)
Bu arada döşeme gömülü. O lekeli minder çıkmıyor. Yani olduğu yerde müdahale gibi bir şey vardır di mi? Umut yeşerdi içimde.


baal
(28.03.19)
www.n11.com

budur hocam. kan çıkardı. tükenmez kalem çıkardı. bira da çıkardı.


bisorumvargaliba
(28.03.19)
(1)

İki kediyi kavuşturma sorusu

İki dişi kedimiz var. 8 aylık falanlar. Avuç içi kadarken sahiplendik. Hep beraberdiler. Dün de kısırlaştırıldılar. Eve bir geldiler. Götlerinde sargı birbirlerini tıslıyorlar. Kavga dövüş olmadı ama yalnız bırakmaya korkuyoruz. Nolur dersiniz?Ne yapalım?
İki dişi kedimiz var. 8 aylık falanlar. Avuç içi kadarken sahiplendik. Hep beraberdiler. Dün de kısırlaştırıldılar. Eve bir geldiler. Götlerinde sargı birbirlerini tıslıyorlar. Kavga dövüş olmadı ama yalnız bırakmaya korkuyoruz. Nolur dersiniz?
Ne yapalım?
baal
(16.02.19)
Birbirleriyle dertleri yol aslında, o sargılardaki kokuya tıslıyorlar. Muhtemelen başka hayvanların kokusu ya da sevmedikleri bir koku var onlarda.
Bizimkilerden birini ne zaman veterinere götürüp getirsek, evde kalan kedi veterinerden gelen kediye bi 10 dakka boyunca tıslar. Sargı falan da yok ha. Sırf hayvancagızın üstüne sinen kokudan dolayı.
O yüzden rahat olun, alışınca ve o koku hafiflemeye başlayınca sakinleşirler.


esse classic
(16.02.19)
(9)

Aliexpress ten aldığınız en pahalı ürün

Bir hadise cereyan etti ve 300 liralık alışveriş yapmak üzereyim. Ne gelebilir başıma? Ölür müyüm? Ne satın aldınız en pahalı?
Bir hadise cereyan etti ve 300 liralık alışveriş yapmak üzereyim. Ne gelebilir başıma? Ölür müyüm? Ne satın aldınız en pahalı?
baal
(31.01.19)
Robot kol parçası aldım 600 küsür liraya. 1 ayda geldi.


bahoho
(31.01.19)
Takip kodu yoksa kaybolabilir. Ama satıcı muhtemelen tekrar yollar. Birde vergi ödersin. 35-40$ lık alışveriş yapmışımdır en fazla.


mekaniker
(31.01.19)
Yalnız Çin'de bugün itibariyle tatil başladı yanlış bilmiyorsam. 15-20 gün kargolar çıkamayacak.


benrobotdegilim
(31.01.19)
@benrobotdegilim +1
31 Ocak- 13 Şubat arası kargolar çıkmayacak.

Ben en pahalı 110 liralık ürün almıştım


Pahalı ürünleri genelde takipsiz göndermezler zaten.Takipsiz göndermenin satıcı açısından şöyle bir riski var; adam ürünü aldıktan sonra "almadım" diyerek para iadesi isteyebiliyor. Satıcının yapacağı bir şey kalmıyor o durumda, iade ediyor falan.

Ben yapmadım böyle bir şeyi ama yapan tanıdık var.


himmet dayi
(01.02.19)
54 dolarlık karbon matara kafesi almıştım bisiklet için birkaç haftaya gelmişti. En kötü gümrüğe takılır gümrük ücretini ödersin kapıya gelen PTT görevlisine.


chicha
(01.02.19)
1800 TL'ye xiaomi akıllı robot süpürge aldım çok cüzi bir gümrük vergisi ile teslim aldım sorunsuz. 20 günde teslim almıştım. Hiç bir sorun olmaz.


solo
(01.02.19)
300 liraya macbook pro bataryasi aldim, belcika'dan mi ne gonderdi adam kargo bi turlu update olmadi delirdim dispute actim kavga ettim fln o ara geldi toplam 20-30 gunde. saticinin puanina, urun yorumlarina bak sorun yoksa bas gitsin


hjarteblod
(01.02.19)
arkadaş jant aldı daha yeni 2500 liraya. 2 haftada gelmiş. + gümrük.


Tears of Devil
(01.02.19)
(2)

Amazon un bana almanca beatbox yapması

Merhabayın, Öğlen amazon.de den bir cihaz satin aldım. Eşimin limiti müsait olduğu için onun kartıyla aldım. İş yerime söyledim. Gecenin bu saati amazon bana kol gibi mail atmış. Ön bilgi: siteye login olmak istediğimde hesabınız kilitli diyor. Siz olsanız neylerdiniz?Mail şu şekil;Guten Tag, bei de
Merhabayın,

Öğlen amazon.de den bir cihaz satin aldım. Eşimin limiti müsait olduğu için onun kartıyla aldım. İş yerime söyledim. Gecenin bu saati amazon bana kol gibi mail atmış. Ön bilgi: siteye login olmak istediğimde hesabınız kilitli diyor. Siz olsanız neylerdiniz?

Mail şu şekil;
Guten Tag,

bei der Bestätigung Ihrer Zahlungsdaten ist ein Problem aufgetreten. Um einen potenziellen Missbrauch Ihrer Zahlungskarte zu verhindern, haben wir Ihre Bestellungen zurückgestellt und Ihr Konto gesperrt. Sie können erst dann wieder Bestellungen aufgeben, wenn wir Ihre Informationen überprüft haben.

Um dieses Problem zu beheben, müssen wir einen aktuellen Kontoauszug für Ihre mastercard mit den Endziffern 62 überprüfen. Um Ihren Kontoauszug in unser sicheres Dokumentenportal hochzuladen, melden Sie sich bei Ihrem Konto an und befolgen Sie die Anweisungen.

Folgende Angaben müssen auf dem Kontoauszug zu sehen sein:
-- Ihr Name und Ihre Rechnungsadresse
-- die letzten vier Ziffern der Kartennummer Stellen Sie zu Ihrem eigenen Schutz sicher, dass nur die letzten vier Ziffern sichtbar sind.

Wir werden Ihren Kontoauszug überprüfen und uns innerhalb von 24 Stunden bei Ihnen melden. Zum Schutz Ihrer Daten beschränken wir den Zugriff auf Ihren Kontoauszug auf ein Team unserer Kontospezialisten. Unser Kundenservice kann sehen, dass wir diese E-Mail verschickt haben. Er kann Ihren Kontoauszug jedoch weder einsehen noch weitere Informationen zu dieser Angelegenheit geben.

Bitte entschuldigen Sie eventuell entstandene Unannehmlichkeiten.

Wir bitten Sie, keine neuen Konten zu eröffnen, da eventuelle Neubestellungen dadurch verzögert werden können.

Freundliche Grüße

Kontospezialist
baal
(26.11.18)
Hesaba giriş yapamıyorum. Bilgi doğrulama konusunda bir kanal da paylaşmamışlar. Resmen çözümsüz bir durum.


baal
(26.11.18)
Benzer sorun yaşayan olursa; Amazonun mailine ingilizce ne ayak bu almanca mail diye cevap verdim. Yapmam gerekenleri ve fax numarası olan İngilizce mail attılar. Oradaki işlemleri yapınca hesap açıldı.


baal
(28.11.18)
(4)

Xbox one kullanan var mı?

Merhaba, bu konsoldan almayı düşünüyorum ama kutulu oyun fiyatları yüksek. Online satın alıp, oynama süreci nasıl oluyor. Yıllık üyelik ücreti vs gibi durumları var mı? Bir de tavsiye eder misiniz? Ps4 modelleri ile arada uçurum var malum. Ama alıp da son sahibi olmak ya da kenara koyup bekletmek de
Merhaba, bu konsoldan almayı düşünüyorum ama kutulu oyun fiyatları yüksek. Online satın alıp, oynama süreci nasıl oluyor. Yıllık üyelik ücreti vs gibi durumları var mı? Bir de tavsiye eder misiniz? Ps4 modelleri ile arada uçurum var malum. Ama alıp da son sahibi olmak ya da kenara koyup bekletmek de istemiyorum. Fikirlerinizi paylaşırsansız sevinirim.
baal
(22.11.18)
başka kullanan bi arkadaşın falan varsa oyun paylaşımı özelliği sayesinde oyunları oldukça ucuza alabilirsin, bunu biliyorum bir tek.

xbox 360'ın ömrünü düşününce; yakın bir zamanda yeni bir xbox çıkması gibi bir durum olacağını sanmıyorum. ps5 2020 civarında gelebilir diye söylentiler var ancak xbox genelde model yükseltmesi yaptığında da community açısından kısıtlayıcı pek şey koymuyor. o yüzden xbox one bence en az bir 5-6 sene götürür.


isvicre rakisi
(22.11.18)
amazon.de'den daha ucuza geliyor, ben de bakmıştım. ama ben yakın zamanda yeni model gelir diye düşünüyorum. yakın derken ps5'e yakın bir zaman diliminde. gerçi yeni fare ve klavye desteği geliyor falan, hala bir şeyler bekliyorlar gibi yani.


İhsbahs neymiş yavu

Ben ps4 kullanıyorum ama çok öven gördüm. Hiç oynamadığımdan almadım. Bi de ps’te exclusive oyunlar var diye. 11 aydır hiç exclusive oyun almadım hahahahha

500’lük alma. Hemen doluyo. Xbox’ın online arayüzünün daha iyi olduğunu söylüyolar. Kumandası pilliymiş heralde. O da bana ters biraz.


Delay Fuze
(22.11.18)
medimarkt'ta battlefield 5 ile 2499 tl olmuş bu arada.


(5)

Kararmış patates ve ölümcül şeyler

Sabah rendelemeye üşendiğim için akşam patates rendeledim. Sabah da azcık yağda kavurur üstüme yumurta kırarım dedim. Ancak sabah kalktığımda arkadaşların eda taşpınar a döndüklerini gördüm. Simsiyah olmuşlar ya. Şimdi 5-6 saatlik ayrı kalışımız sonrası bu kararmış patatoyiler yenir mi dersiniz?
Sabah rendelemeye üşendiğim için akşam patates rendeledim. Sabah da azcık yağda kavurur üstüme yumurta kırarım dedim. Ancak sabah kalktığımda arkadaşların eda taşpınar a döndüklerini gördüm. Simsiyah olmuşlar ya. Şimdi 5-6 saatlik ayrı kalışımız sonrası bu kararmış patatoyiler yenir mi dersiniz?
baal
(31.10.18)
nö.


babilbaligi
(31.10.18)
Aklınızda bulunsun, bir dahaki sefere su içinde bekletin patatesi.


diyanet takvimi
(31.10.18)
Hiç mi yenmez


baal
(31.10.18)
at çöpe at at.. diyanet takvimi +1 (az tuzlu suda beklet)


lcha
(31.10.18)
hiç yenmez.


babilbaligi
(31.10.18)
(4)

Kedi ile yaşamak

Biraz tricklere ihtiyacımız var. İki adet yavru kedi bizimle bir süre kaldı. Şimdilik kaliyorlar. Gece gelip suratımıza falan yatıyorlar. Hoşumuza gidiyor namıssızlar çok tatlı ama yanlış bir sey mi yapıyoruz? Mesela geçici diyoruz ama belki kalırlar. Nasıl yapayım da mutfakta tezgahta gezmesinler?
Biraz tricklere ihtiyacımız var. İki adet yavru kedi bizimle bir süre kaldı. Şimdilik kaliyorlar. Gece gelip suratımıza falan yatıyorlar. Hoşumuza gidiyor namıssızlar çok tatlı ama yanlış bir sey mi yapıyoruz? Mesela geçici diyoruz ama belki kalırlar. Nasıl yapayım da mutfakta tezgahta gezmesinler? (Henüz gezmiyorlar ama gezerler bu gidişle) Nasıl çerçeveleri devirmesinler, saksılardaki yeşillikleri yemesinler, perdelerde sallanmasınlar. İlk geldiklerinde çok küçüklerdi. Bunları bir odaya kapatıyorduk kendilerine zarar vermesinler diye. Şimdi kendimi odaya kapatıyorum saksıyı, tv yi, cerceveyi devirmesinler diye uğraşmamak için. Bi de evde muhabbet kuşu var ki, sirk yemin ediyorum. Kedileri az boşlasam kafesin önünde alıyorlar soluğu. Emimin güzel tecrübeleriniz vardır. Paylaşın lütfen.
baal
(19.10.18)
Kendini eğiticeksin.
Ne yaparsan yap sen bakmadığın an o tezgahta gezerler bizde mutfak kapalı
İnsan yemeği ya da sofrada. Kesinlikle yemek verme sonraçok sorun çıkıyor.
O kuşa dikkat et yerler


fasulyek
(19.10.18)
Biz banyo ve mutfak kapılarını hep kapalı tutuyoruz, her giriş çabasında yüzlerine üfleyip geri püskürttük. Artık ara ara muzipliği gelince aynen "xD" diye gülerek yapıyor sadece.
Mutfakta bir şeyler pişiyor en nihayetinde ve dökerim, ederim diye korkuyorum. Ayrıca her yemekte kedi tüyü görmek istemem.
Banyoda ise kendini klozete atar, gider çamaşır makinesine girer vs diye kapatıyoruz.

Salona da devrilecekler var diye sadece biz varken sokuyoruz. Bir şeyi kırıp kendini kesse bile akşam geldiğimizde değil, öncesinde fark edebilelim diye. Geçen ayaklı lambayı devirdi ve iyi ki yanındaydık mesela.
Onun dışında üç odada ve koridorda koşturuyor, Hareketi sınırlı kalmıyor.

Çiçeği de mutfağa aldık, zaten giremediği için sorun olmuyor.


mor bembombom
(20.10.18)
benim evde bütün kapılar açık, kapalı kapı sevmiyor haspamlar. ama banyolardaki önlem klozeti her zaman kapalı tutmak başka tehlike yok oralarda zaten. yapmalarını istemediğim her şey için şiştt komutuna alıştırdım, sert bir şekilde şiştt dediğim zaman ne yapıyorlarsa bırakıp uzaklaşıyorlar. hiç mi yapmıyorlar yapıyorlar tabi, koltukta bir kaç delik fark ettim geçen gün ben yokken atmış patiyi. bir tanesi mutfak tezgahına çıkmamayı öğrendi mesela ama diğeri hatta daha zeki olan inatla dinlemiyor. bıkmadan her seferinde indirip kızıyorum bir gün dinleyecek inş. büyüdükçe yaramazlıklara olan ilgileri azalıyor.

bir de ev eşyaları onlara göre biraz. hiç biblo yok mesela evde. geçen internet kablosunu kemirdi, ders oldu bütün kabloları toplayıp sardım güzelce önlem aldım. artık ellemiyorlar. zaten az eşya var, devirebilecekleri şeyler bulunmuyor evde. muhabbet kuşuna pek bir şey diyemeyeceğim ama avlamak için değil sadece merak üzerine yaklaşıyor olabilir. bence hala yavrularken kontrollü olarak yaklaştırmayı bir deneyin. ben bizimkiler yavruyken eve misafir gelen kuşla tanışsınlar diye bir araya getirmiştim hiç saldırgan davranmadılar.


ofelia
(20.10.18)
kuşumla kedim 1 sene kadar aynı evde yaşamak zorunda kaldılar. muhabbet kuşunu başka odaya aldım, o odanın kapısı hep kapalı durdu. tabii kuşu sürekli kontrol etmeniz, kafesini açmanız, açtığınız vakit de yanında durmanız gerekiyor ki hayvan depresyona girip ölmesin. kuşla aynı odada katiyen durmamalı. saksıdan önemli bence.


nice tnetennba
(20.10.18)
(8)

Kedi kadını muhabbeti kuşu erkeği ilişkisi

Efenim, ben muhabbet kuşlarının muhabbetini çok severim. Bazen kendi kuşuma bakarken gözlerimin doğduğu olur. Öyle de bağlıyımdır. Hanım da tam bir kedi sever. Yıllarca sokağın kedilerini beslemiş, ailesi evdr istemediği için. Gün geldi artık kedi isteği tavan yaptı. Bir adet yavru sahiplenme aşamas
Efenim, ben muhabbet kuşlarının muhabbetini çok severim. Bazen kendi kuşuma bakarken gözlerimin doğduğu olur. Öyle de bağlıyımdır. Hanım da tam bir kedi sever. Yıllarca sokağın kedilerini beslemiş, ailesi evdr istemediği için. Gün geldi artık kedi isteği tavan yaptı. Bir adet yavru sahiplenme aşamasına geldik. Sormak istediğim bu kedi, bu kuşu yer mi?

Bu arada bir kedi ile birlikte daha önce yaşamadım. Nelerle karşılaşırım. :/
baal
(10.09.18)
yer tabi. illa ki bir boşluğu bulup öldürür.


ya ben lan neyse
(10.09.18)
Yer mi bilemiyorum ama yemese bile öldürme ihtimali var. Avcı bir hayvan aslında kedi. Hareket eden şeyleri kovalamak onlarda bir içgüdü. Böcek görürse yakalayıp öldürüyor benim kedim kesin. Ama asla yemiyor.

Bunlar olmaya da bilir. Tamamen kedinin karakterine ve nasıl yetiştiği ile alakalı. Evde doğarsa çok daha iyi olur mesela. Ama öylesini bulmak da çok zor olacaktır.


Kedinin bebeklikten alışmasıyla birlikte bir de kedinin karakteri de çok önemli.Benimki ve çevremdeki dişi kediler daha hırçın benim gözlemlediğim.Daha önce erkek kediler de baktım ve mülayimlere denk geldim belki ama bu yine de kedinin karakterine bağlı değişiyor.Kediler doğları gereği avcı ve özellikle hareket halindeki herşeyi yakalama çabasındalar.Benim kedim bahçedde hep kuş kelebek çekirge ve benzeri hareketli hayvanların peşinde.Hatta ben bir ara papağan baktım geçici olarak ve kedim sürekli onu izliyordu uçtuğunda benden önce koşuyordu ancak kızdığım için çok müdahale edemedi ama bıraksam niyetliydi hani kocaman bir kanatlı bir papağana bile.Ama bu kesinlikle kedinin sakin ve mülayimliğine göre değisir yine de ben olsam aynı odada ikisini tek birakıp gidemezdim.Tabi yılların güveni olmadığı sürece.Papağanin olduğu odanın kapısını bile kitleyip çıkıyordum.Yine de nadir örnekler yok değil.Harika arkadaş olanlarda var ama kedi milleti belli olmaz ve uyumlu bir kedi bulmak çok kolay olmayabilir.Zor ve riskli bir karar sizinkisi.Beyazıt Öztürk'te evde kuş kedi ve köpek besliyormuş ancak yıllarca kedi kuşa alışmıyor ve ikinci kere saldırmaya kalkınca 2.de kediyi baskasına veriyor.Ancak size alışan bir kediyi başkasına vermek te cok doğru değil o yüzden iyi düşünün derim en baştan.Kolay gelsin.


Ben de yıllar boyu muhabbet kuşu yetiştirmiş, son muhabbet kuşu 14 yaşında vefat edince, bu işlere tövbe etmiş bir kişiyim. Tamam, diyelim ki kedi çok uysal vs... Bir de bunun, muhabbet kuşu tarafı var. Eminim, bu yeni gördüğü atılgan hayvandan dolayı çok strese girecek, hatta bunalım olacak, benden söylemesi. Ben zamanında, 6 ay boyunca tavşan bakmıştım. Çok sakin ve ot yiyen bir hayvan olmasına rağmen, zavallı Edi'm, onu her gördüğünde, gözlerini pörtletip, kanatlarını kartal duruşuna getiriyordu.
Sonuç olarak, ikisi de yavruyken alsaydınız belki olabilirdi ama bence şu an için zor.


agluna
(10.09.18)
Kediyi kuştan uzak tutmayı başarsanız bile kuşu sürekli strese sokarsınız, çünkü o tehdidi hissedecektir ve kediler uçan-kaçan şeylerin peşine düşmeyi çok severler. Kedi gelecekse kuşu birine vermeyi düşünün bence.


mikro patlama
(10.09.18)
Benim için bu konuda mutlu son yok galiba. Üzdünüz akşam akşam.


baal
(10.09.18)
youtube'da "adem oğuz" diye aratın.

o adamın hem kedisi var duman diye hemde kuşu var. sorabilirsiniz.


güneyli çocuk
(10.09.18)
Severken de öldürebilir. Oynamanın ayarını bilmiyorlar ki.


yirmisantim
(10.09.18)
(3)

fiziki altının altın hesabına yatırılması hadisesi ve bir takım olaylar

merhabalar, fiziki altının bankaya yatırılmasında ek masraf ve kullanıcı için kayıp kabul edilecek bir durum var mıdır? sadece tartıp x gram altın var deyip hesaba mı geçiriliyor? bi de bankalar alım günleri hep istanbul'da belirlemişler. ankara'da altın alan banka yok mu?
merhabalar, fiziki altının bankaya yatırılmasında ek masraf ve kullanıcı için kayıp kabul edilecek bir durum var mıdır? sadece tartıp x gram altın var deyip hesaba mı geçiriliyor?

bi de bankalar alım günleri hep istanbul'da belirlemişler. ankara'da altın alan banka yok mu?
baal
(07.10.17)
Hesap acma ucreti gibi bir sey yok diye hatirliyorum.
Ankara'da da var tabiki, merkezi subelerde her gun olabilir. Daha kucuk semtlerde ise belli aylarda gelir. Gidip o ay gelsin beklerim derseniz numaranizi alip donus yapiyorlar.


muti
(07.10.17)
kuveytürk altın günlerine bak bi , her cuma bütün şehir merkezlerinde fiziki alım yapılıyor


nivoandmira
(07.10.17)
İhtiyacı olan olabilir diye yazıyorum. Kuveyturk ün Kızılay şubesinde her zaman bir altın experti oluyormuş. Götürdüm. Tarttı. Çeyrek yarım ata altın vs ne varsa grama çevirdi. Hesaba geçti. 3 gün sonra hesap aktif oldu. Günlük 15 bin lira eft limiti var. Sonra kendi bankama aktardım. Beğenenler teraziye tıklamayı unutmasın.


baal
(29.04.18)
(5)

pencil us in ne manaysa

şu görseldeki "pencil us in" ile ne denmek istenmiş?https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/69/f5/e8/69f5e8910e17ed462fa4707805df6845--wedding-stationary-wedding-invitations-ideas-unique.jpg
şu görseldeki "pencil us in" ile ne denmek istenmiş?

s-media-cache-ak0.pinimg.com
baal
(02.08.17)
Pencil fiil halinde burda ve mektup iliştirilmiş. Bizi(kalemleri) kullanarak yaz(mektuba) demiş. Ben öyle anladım.


reactionic
(02.08.17)
Ajandana bu tarihi (bizi) not al ama tükenmez kalemle yazma, değiştirebilirsin diyor. Kesin olmayan etkinlikler/tarihler için kullanılır aslında, şirinlik yapmışlar.


kobuzchu kiz
(02.08.17)
@kobuzchu kiz adamlar evleniyor bu degisebilecek bir tarih mi sence? bir de save the date detayi var.bizi peogramina ekle ama gelmezsen de sikinti olmaz gibi bir sey. bizim tarihimizi bir yere yazin diyor gibi kibarca.


sparkle kiddle
(02.08.17)
Tamam yahu, "şirinlik yapmışlar" derken onu diyorum. Aslında kesin olmayan tarihler için kullanılır ama burada da kullanmışlar.


kobuzchu kiz
(02.08.17)
(5)

sevdiceğ ile oynamalık co op oyunlar (steam yaz indirimi)

bir sürü kelepir oyun adı dönüyor ama portal gibi, left 4 dead gibi ya da age of gibi karşılıklı oynanabilecek bir şeyler var mı tavsiye edebileceğiniz? fps falan da oynamayı beceriyor. o yüzden sevimli oyunlarla kısıtlı kalmayabilirsiniz. asldşlk
bir sürü kelepir oyun adı dönüyor ama portal gibi, left 4 dead gibi ya da age of gibi karşılıklı oynanabilecek bir şeyler var mı tavsiye edebileceğiniz? fps falan da oynamayı beceriyor. o yüzden sevimli oyunlarla kısıtlı kalmayabilirsiniz. asldşlk
baal
(26.06.17)
trine 2 (diğerlerini oynamadık belki onlar da güzeldir), dead island riptide, brothers - a tale of two sons


neseranni
(26.06.17)
borderlands 2 goty alın hayır duasına gerek yok iyi eğlenceler.


lego serisinden bir şey olabilir; star wars, lotr, karayip korsanlari vs.


keçeli kalem
(26.06.17)
borderlands +1


diablo2. cok oynamisligim var. tavsiye ederim.


alperz
(26.06.17)
(4)

süper lige çıkan takımlar neden hocaları şutluyor

hem antipatik hem de aptalca değil mi ya? hoca takımla bir kimya yakalamış, alt küme oyuncuları üst lige çıkaracak motivasyonu sağlamış. 6 aydan fazla çalıştığını tahmin ediyorum. bu da kulübü, yönetimi, kısmen taraftarı tanıması demek. yani böyle artılar neden terkediliyor da süper ligde başarısız
hem antipatik hem de aptalca değil mi ya? hoca takımla bir kimya yakalamış, alt küme oyuncuları üst lige çıkaracak motivasyonu sağlamış. 6 aydan fazla çalıştığını tahmin ediyorum. bu da kulübü, yönetimi, kısmen taraftarı tanıması demek. yani böyle artılar neden terkediliyor da süper ligde başarısız olduğu için boşta kalmış adamları hoca yapma gayretine giriyorlar?

bir de aynı şey oyuncuların başına da geliyor mudur?
baal
(15.06.17)
futbol klübü yöneticilerinde vizyon yok.


1917
(15.06.17)
Bence de çok aptalca birşey. Bunu yakın zamanda Adanaspor yaptı ve sonu da zaten belli ..

Takımı tanıyan birini hele hele ki Yılmaz Vural gibi bir hocayı neden gönderirsin ?

6-7 hafta sonra yeni hocayı da gönderirler, Sergeni getirirler takımın başına ki Allah verdi iki göz diyecek adam kendisi :) İzmir kızlarından elini ayağını çekebildiği dönemlerde gider artık


ondkz
(15.06.17)
bucaspor sanırım, 18 adamı değiştirmişti, hocayı değiştirmişler çok mu


hosein
(15.06.17)
Malatyaliyim, bu sene başında İrfan buz'u gonderdiklerinde etmediğim küfür kalmadı, neyseki Ertuğrul sağlam ile anlaştılar da daha kötü bişey yapmadılar.
Ayrıca bakmayın hocaların çoğu vizyonsuz, süper lig kalitesinde değiller. Mesela Yücel ildiz. İkinci ligde takımınız varsa gönül rahatlığıyla takımı emanet edebilirsiniz ama süper ligde tam bir fiyasko.


etna
(15.06.17)
(4)

son birkaç senedir türk metal müziği

meraktan soruyorum. iş güç derken son 4-5 senedir metal müzik dinleyemiyorum. bu süre içinde iyi işler yapmış türk metal grubu var mıdır tavsiye edebileceğiniz?plase: https://www.youtube.com/watch?v=ZUAjUYoCSYA
meraktan soruyorum. iş güç derken son 4-5 senedir metal müzik dinleyemiyorum. bu süre içinde iyi işler yapmış türk metal grubu var mıdır tavsiye edebileceğiniz?

plase: www.youtube.com
baal
(15.05.17)
mekanik diye bir thrash metal grubu var. biraz fazlaca metallica'dan "esinlendiklerini" düşünüyorum. destek olsun diye aldım albümlerini o ayrı.

bir de bir ara you may kiss the bride diye bir grup çıktıydı. ne oldu bilmiyorum ama.


ravenclaw
(15.05.17)
Fallen fena değil sanki; kuzenimin eşi grupta da, az çok aşinayım ama kaldıramıyorum bu kadar gürültüyü :) YouTube bağlantısını da şöyle vereyim kanallarının: www.youtube.com


2 albümleri var. ikisini yüzlerce saat dinlemişimdir. ilk albümleri ayrı bir harika ama kurucularından biri ayrıldı daha da yeni albüm zor. zaten 12 yıl içinde 2 albüm çıkardılar anca.

www.youtube.com


zaten metal muzik kalmadi haci, turk olanini biraz zor bulursun.


baldur2
(16.05.17)
(3)

tefal düdüklü tencerelerin yapısı

merhaba, tefal secure 5 neo denen modelden aldım bir adet. amazonda yorumlara bakarken bir kullanıcı ürünlerin bazılarının aliminyum gövdeli olduğunu ve çelik aldığını sanırken aliminyum olandan gönderildiğini yazmış. benim de içime kurt düştü anasını satayım. tefal usa şeysine mail attım ama henüz
merhaba, tefal secure 5 neo denen modelden aldım bir adet. amazonda yorumlara bakarken bir kullanıcı ürünlerin bazılarının aliminyum gövdeli olduğunu ve çelik aldığını sanırken aliminyum olandan gönderildiğini yazmış. benim de içime kurt düştü anasını satayım. tefal usa şeysine mail attım ama henüz dönüş olmadı.

çok umudum olmadan bi de tefal türkiye'yi arayayım dedim. önce yok beyefendi aliminyum gövdeli düdüklü mü olur dedi. LAN DEDİM ÜRÜNÜN KUTUSUNUN ÜZERİNDE ÇELİK GÖVDELİLERİN 10 YIL GARANTİSİ VAR ALİMİNYUMLARIN YOK yazıyor diye terso yapınca hıı kontrol edelim dedi. ama kontrol ettiğini düşünmüyorum çünkü kem kümlü olarak yoktur, olmaz bizde öyle şeyler falan diye zırvalamasyon yaptı. çok pis tereddütte kaldım. bunu direkt sarıp sarmalayıp iade mi yapsam. yoksa çelik midir hagatten? dururken eve zehir mi soktuk anasını satayım?

ürünün kodu şu: P2530739. bunun teyidini nasıl yaparım, fikri olan varsa el yardım.
baal
(28.04.17)
Çeliğe mıknatıs yapışırken alüminyuma yapışmıyordu sanırım. Ama bu söylediğim alüminyumun saf haliyle ilgili de olabilir, alaşımlarda durum nedir nasıl olur bilemiyorum. Mıknatıs varsa bir deneyin bakalım yapışacak mı? :)


md11
(28.04.17)
yani tutuyor da böyle tahirin zühreyi tuttuğu gibi değil. emanet yapışıyor mıknatıs. bunun üzerine evdeki tüm çelik tencerelerin üzerine yapıştırdım mıknatısı. lan evde çelik tencere yok herhalde. hiçbirini şak diye tutmadı. LANET OLSUN BİZLERİ ZEHİRLEYEN DÜZENE.


baal
(28.04.17)
mıknatıs testi yanlış. mıknatıs şak diye yapışıyorsa o çelik tencere de kaliteli değildir. çelik tencereye de şak diye yapışmaması lazım, öyle emanet tutması ya da hiç tutmaması lazım. şak diye yapışan tencereden uzak duracaksınız. evinizdeki çelik tencereler kaliteliymiş demek ki.

mıknatıs alüminyumu zaten tutmaz. o yüzden mıknatıs ile çelik mi, alüminyum mu testi yapamazsınız. kaliteli çeliğe de, alüminyuma da yapışmaz çünkü.

çevirip altına bir bakın. genellikle tencerelerin malzemesi, alaşımı falan orada yazar.


kibritsuyu
(28.04.17)
(2)

Milas havaalanından Bodrum'a ulaşım

Google beni yordu :/ bu civarları bilen arkadaşlardan rica ediyorum, bilgilerini paylaşsınlar. Milas havaalanında toplu taşıma ya da havataş falan gibi ulaşım olanakları mevcut mu? Hatta bodrum marina'ya gitmem lazım. Doğrudan oraya gitmemizi sağlayacak bir seçenek var mıdır? Tikleri sonra kombo ola
Google beni yordu :/ bu civarları bilen arkadaşlardan rica ediyorum, bilgilerini paylaşsınlar. Milas havaalanında toplu taşıma ya da havataş falan gibi ulaşım olanakları mevcut mu? Hatta bodrum marina'ya gitmem lazım. Doğrudan oraya gitmemizi sağlayacak bir seçenek var mıdır? Tikleri sonra kombo olarak atacağım. Çok müşkül durumdayım, her türlü beyin fırtınasına faideli linke açığım.
baal
(23.04.17)
Bodrum havalimanina inen her uçuş için bodrum otogar'a giden havaş otobüsü var. Kapıdan dışarı çıkınca görmemen imkansız, çıkınca direk karşında görürsün. Binmeden de sor sen yine.

Bodrum otogar ile marina arası ise 1-1.5 km falan. Yürüsen max 15-20 dk sürer. Yürüyebilirsin. Taksiye binebilirsin. Otogar'dan kalkan dolmuşlardan marina'dan geçecek bir tanesini sorup binebilirsin.


rucka boji
(23.04.17)
tabi ki mevcut. havataş veya muttaşa bineceksin. ikisi de otogarda indirir. 40 dk sürer. fiyatı 10 tl'dir. otogardan da direkt olarak turuncu şehir içi (gümbet) minibüslerine bineceksin marinaya gitmek için. ordan da 10 dakika falan sürer. fiyatı da 3 tl falan. hiç yürümemiş olursun.


cokponcik
(23.04.17)
(2)

dijital çerçeveler neden pahalı?

evin büyükleri resimler canlı olarak ellerinde olsun istiyorlar. hepsi tek tek tab ettirmek çözüm olmadığı için dijital çerçeve alayım istedim ama 10 inç bir çerçeve 250 lira mesela. bu paraya tablet var yauv. çerçeveler dokunmatik bile değil. yani neden bu mantıksız pahalılık?
evin büyükleri resimler canlı olarak ellerinde olsun istiyorlar. hepsi tek tek tab ettirmek çözüm olmadığı için dijital çerçeve alayım istedim ama 10 inç bir çerçeve 250 lira mesela. bu paraya tablet var yauv. çerçeveler dokunmatik bile değil. yani neden bu mantıksız pahalılık?
baal
(26.01.17)
fiyaatını bilmem ama kullanışlı değil, atıyosun içine hafıza kartı ne aldıysan artık fotoları dönüyo da dönüyo bi işe yaramıyor.
sıkılıosun sırasını ezberliyorsun sonra alıp yeni foto atayım da demiyosun. öyle duruyo bi tarafta kaldırıp kenarı koyuyosun bi süre sonra. tab ettir derim. elinde olsun alıp bakarsın albüm yapar yarınlara saklarsın.
evin büyükleri doğru söylüyor bir bakıma.


erty_ksk
(26.01.17)
eger DIY tarzi projelere ve elektronige ilgin/bilgin varsa, raspberry pi ve led ekrani temin ederek ucuza aynisini yaparsin. hatta internete falan baglanir uzaktan kontrol edebilirsin vs


jedilance
(26.01.17)
(4)

bakamadığınız muhabbet kuşu sahiplenilir (ankara)

merhaba, ailecek muhabbet kuşlarını çok seviyoruz. kuşumuz birkaç hafta önce vefat etti ve baya üzüldük. yeni bir kuş satın almak istemiyoruz. maddi sebeplerle değil, alınıp satılması konusunda rahat değiliz. bu sebeple belki ankara'da ilgilenemediği için huzursuz hisseden duyuru sakini varsa kuşuna
merhaba, ailecek muhabbet kuşlarını çok seviyoruz. kuşumuz birkaç hafta önce vefat etti ve baya üzüldük. yeni bir kuş satın almak istemiyoruz. maddi sebeplerle değil, alınıp satılması konusunda rahat değiliz. bu sebeple belki ankara'da ilgilenemediği için huzursuz hisseden duyuru sakini varsa kuşuna talibim. siz olursunuz, vakit ayıramadığını düşündüğünüz arkadaşlarınız olabilir, aklınızda varsa beni yeşillendirin konuşalım. halihazırda bir sürü oyuncak, 3 kiloya yakın yem, kum, aşırı ilgi ve şefkat mevcut.

not: elinizde güzel bir kafes varsa ve boş kalacaksa onu da alabilirim. bendeki perte çıkmış halde. yoksa yeni bir tane alacağım.

bi de sonuçlanırsa başlıkta durumu belirteceğim. o zamana kadar denk gelirseniz haber etmekten çekinmeyin lütfen.
baal
(29.12.16)
Ya daha dün facebook'ta hangisi olduğunu hatırlamadığım bir hayvan severler sayfasında görmüştüm, şimdi bakındım bulamıyorum tüh:(

Hayvan severler acil sayfasına yazabilirsiniz. Veya muhabbet kuşlarına özel sayfalar oluyor, oralara yazmadıysanız yazabilirsiniz.

Başınız sağolsun:(


peggy
(29.12.16)
sahibinden.com'a baktınız mı ücretsiz sahiplendirenler çıkabilir. hatta para isterlerse de şikayet edin ilanları kaldırılıyor o zaman.


pide
(29.12.16)
Sahibinden de Ankaralı olmuyor hiç. Ara ara bakiyorum. Bi de hepsi satıcı onlarin ya mesajlardan anlaşılıyor.


baal
(29.12.16)
Mesaj attım.


(1)

şarkı adı soruyorum

videodaki genconun çaldı şarkının adını bilen çıkar mı?http://www.pikore.com/m/1266891658161013706_1482376519
videodaki genconun çaldı şarkının adını bilen çıkar mı?

www.pikore.com
baal
(08.06.16)
Doğaçlama gibi geldi bana. Gypsy Kings esintileri var ayrıca.


delicevat
(08.06.16)
(4)

anadolujet ile ilgili saçmalık

• Biletini kredi kartıyla internet veya call center aracılığı ilesatın almış yolcularımız, ödemeyi yaptıkları kredikartlarını uçağa biniş kapılarında görevlilere bizzat beyanedeceklerdir.gibi bir madde var online biniş kartında. bir arkadaşım ve annesine uçak bileti aldım kendi kartımla. ne demek is
• Biletini kredi kartıyla internet veya call center aracılığı ile
satın almış yolcularımız, ödemeyi yaptıkları kredi
kartlarını uçağa biniş kapılarında görevlilere bizzat beyan
edeceklerdir.

gibi bir madde var online biniş kartında. bir arkadaşım ve annesine uçak bileti aldım kendi kartımla. ne demek istemişler burada anlamadım?
baal
(11.03.16)
O olay butun havayollarinda var ben onlarca kisiye kendi kartimla bilet aldim ozellille 3 boyutlu guvenlil şifresi ile aldiysan hicbir sorun olmaz


skahvecioglu
(11.03.16)
Hep öyle yazıyor ama sormuyorlar.


harzem
(11.03.16)
mayıs 2015'te ankara'ya yolculuk yaptım. biletimi babamın kredi kartından almıştım. hatta bu yazıyı görüp, telaşa kapıldım müşteri hizmetlerini aradım. onlar da onayladılar bu cümleyi ama @harzem'in dediği gibi kimse sormadı.


dead and broken
(11.03.16)
sormuyollaa


cekilmis gayfe
(11.03.16)
(4)

diyabetik tatlı

şeker hastası bir insana tanışma vesilesiyle diyabetik tatlı götürmek istiyorum. bakınıyorum bir süredir. 4x4 küçük çikolatalardan başka bir şey bulamadım. çikolota da olur da böyle biraz daha büyükçe, ele gelirini bulamaz mıyım ya? 30-40 lirayı gözden çıkardım ama zengin görünsün accık diye bakınma
şeker hastası bir insana tanışma vesilesiyle diyabetik tatlı götürmek istiyorum. bakınıyorum bir süredir. 4x4 küçük çikolatalardan başka bir şey bulamadım. çikolota da olur da böyle biraz daha büyükçe, ele gelirini bulamaz mıyım ya? 30-40 lirayı gözden çıkardım ama zengin görünsün accık diye bakınmaktayım. var mı tavsiyeniz?
baal
(05.03.16)
Biraz eski ama şöyle bir link var: eniyion.hurriyet.com.tr


angelus
(05.03.16)
Hastalık ve buna bağlı diyetle yaşamı devam ettirme biraz bıçak sırtı konulardır.
Örneğin; kişi diyabet tatlılara kolayca erişemediği için (gerek maddi olarak pahalı oluşu gerekse kolayca bulunamayisi vb) hayatından tatliyi tümüyle çıkarmış olabilir, bilemeyebilirsiniz.

Biz babamın hastalığı esnasında (kemo alıyordu ve şeker kesinlikle yasakti) ailece çok zorlanmıştık. ziyarete gelenler; eksik olmasınlar, elleri boş gelmemek için tatlı alıp geliyorlardı.
Onlara getirdiklerini ikram etmesek olmaz, onlara verip babama vermesek olmaz, getirileni geri götürün desek hiç olmaz, kabul edip konu komşuya dagitsak olmaz...
O kilolarca tatlilari nasil tukettik, tükenirken ne eziyet çektik bir ben bilirim.

Alacağınız hediye karşı taraf için zararlı değil farkındayım ama yine de hayatının merkezinde ve özel bir durumu var.

Hayatı ile ilgili yeterince bilgi sahibi olmadığınızı düşündüğüm (tanışma hediyesi diye yazmissiniz) birine alternatif bir hediye almanızı öneririm naçizane.


balik kraker
(05.03.16)
istanbuldaysan karaköy güllüoğlunda diabak var.
faruk güllüoğlu değil. karaköy güllüoğlu olacak.


sutlu nescafe
(05.03.16)
yok yok, hediyeyi götürdüğüm insanın kaçındığı bir durum yok. diyabetik tatlıları zevkle tüketiyormuş. ondan özellikle diyabetik arıyorum.


baal
(05.03.16)
(5)

steam oyun hediye etme

portal 2 two pack aldım. ilk alışverişim, pek hakim değilim. envantere baktığımda bir tane hediye etmelik portal 2 görünüyor. bunu mail ile arkadaşa göndert dedim. ama gönderdiğim kişiye mail gitmemiş. tekrar hediye etmeyi deniyorum, Hediyeniz gönderildi diyor. gelen giden yok. nerede yanlış yapıyor
portal 2 two pack aldım. ilk alışverişim, pek hakim değilim. envantere baktığımda bir tane hediye etmelik portal 2 görünüyor. bunu mail ile arkadaşa göndert dedim. ama gönderdiğim kişiye mail gitmemiş.

tekrar hediye etmeyi deniyorum, Hediyeniz gönderildi diyor. gelen giden yok. nerede yanlış yapıyorum?
baal
(24.12.15)
Mail hesabınızdan onaylamak gerekiyor olabilir.


sesee
(24.12.15)
ikimizin de mailler onaylı ya.


baal
(24.12.15)
Yok yani sizin gönderdiğinize dair onay istiyor olabilir. Değiş tokuş yaparken hesap üzerinden işlem tamamlandığında gönderen tarafın mail'den fazladan onay vermesi gerekiyor. Öyle bir şey olma ihtimali fazla gibi. Yoksa yanlış birine göndermiş de olabilirsiniz. Belki de yoğunluktan henüz gözükmemiştir.


sesee
(24.12.15)
o onay maili de gelmemiş.


baal
(24.12.15)
Bir süre sonra da gelmemiş olursa Steam Support'a mesaj yollayın. Başka bir çaresi yok gibi görünüyor.


sesee
(24.12.15)
(3)

gece 2'den sonra aşti'den otobüs kalkıyor mu?

otobüs firmalarının sitelerini gezdim. hepsinin gece otobüsleri 2'de bitiyor görünüyor. mesela saat 3-4 gibi gitsem bartın özemniyet falan da dahil olmak üzere örneğin istanbul'a gidecek bir araç bulabilir miyim dersiniz?
otobüs firmalarının sitelerini gezdim. hepsinin gece otobüsleri 2'de bitiyor görünüyor. mesela saat 3-4 gibi gitsem bartın özemniyet falan da dahil olmak üzere örneğin istanbul'a gidecek bir araç bulabilir miyim dersiniz?
baal
(20.11.15)
bulursun kayseriden adanadan vs gelen otobüsler var


cekilmis gayfe
(20.11.15)
Bence de bulma ihtimalin yüksek


İstanbuldan ankaraya dört gibi vardığım oldu, otobüsler vardı istanbula giden hatırladığım kadarıyla


(4)

irlanda'dan ne istenir?

yeme, içme, kullanmalık, türkiye'de bulamadığımız ya da irlanda'dan alınca daha hesaplı olabilecek bir şeyler var mı? ne isteyebilirim gelecek arkadaştan?
yeme, içme, kullanmalık, türkiye'de bulamadığımız ya da irlanda'dan alınca daha hesaplı olabilecek bir şeyler var mı? ne isteyebilirim gelecek arkadaştan?
baal
(13.07.15)
Patates. Baya ucuz orada.


angelus
(13.07.15)
Dublin havalimanindan non-EU destination oldugu icin ucuza icki alabilir. Lokal bir sey olsun derseniz Bailey's, Jameson falan olabilir.


crown
(13.07.15)
fudge


Irlanda aksani :C


keskulpesent
(13.07.15)
(1)

reklam smsleri ile ilgili girişimde bulunan oldu mu?

1 mayıs sonrası gelen reklam smsleri için girişiminiz oldu mu? defacto, fruitflowers, bir de studio core yürümüşler bana. napalım bunlara mesela?
1 mayıs sonrası gelen reklam smsleri için girişiminiz oldu mu? defacto, fruitflowers, bir de studio core yürümüşler bana. napalım bunlara mesela?
baal
(06.05.15)
e-devlet üzerinden tüketici şikayetleri bölümünden bugün bir başvuru yaptım. tanımadığım bir numara aramıştı ve turkcell tarifesinin reklamını yapmıştı. ancak başvuruyu yaptıktan sonra o belgenin çıktı olarak alınıp imzalanıp hakem heyetine teslim edilmesi gerekiyormuş. böyle saçma sapan bir şeyle uğraşmayacağıma karar verip sistemin değişmesine kadar kendimi beklemeye aldım :)


mr.goodcat
(06.05.15)
(5)

sokak köpekleri konusu

sokak köpekleriyle biraz başımız dertte. annemde köpek fobisi var. böyle aynı odada olamama tadında değil, arada ben olsam bile sokakta yakınımızdan köpek geçerken inanılmaz telaşlanıyor. buna çare bulamıyorum.kesinlikle hayvan düşmanı bir insan değil. evdeki eti, sütü, ekmeği hayvanlar için saklıyo
sokak köpekleriyle biraz başımız dertte. annemde köpek fobisi var. böyle aynı odada olamama tadında değil, arada ben olsam bile sokakta yakınımızdan köpek geçerken inanılmaz telaşlanıyor. buna çare bulamıyorum.

kesinlikle hayvan düşmanı bir insan değil. evdeki eti, sütü, ekmeği hayvanlar için saklıyor. camın önünden güvercin eksik olmuyor. son derece inançlı ve vicdanlı bir insan. ama köpek fobisi mahalli halkın kuşbeyinliliği ile de zirve çıkmış durumda.

birkaç gün önce marketten dönerken iki kadın arabada oturuyorlarmış, ve köpekleri de bahçede arabaya yakın halde tasmasız olarak oynuyormuş vs. annemde uzaktan kibarca kısa süre için köpeği tutmaları rica etmiş. kadın arabanın içinde bağırarak bütün mallarda beni buluyor görüyorsun diye söylenmiş. şimdi bi kısım hayvanseverden fayda yok.

dün sabah da (7 civarı) tesadüfen camdan bakarken, yolda hafif tempoyla koşan adamın etrafını köpekler çevirdi. içlerinden biri hamle yapınca adam bağırarak yumruk savurdu. yakınlarda koşan bir kadın da oraya hareketlenince köpekler açıldı ve kuyruk sallayarak gezinmeye başladılar. gözümün önünde adam gidiyordu.

anlayacağınız semtte köpek nüfusu fazla, ve tehlike oluşturabiliyorlar. annem de panik yapabileceği için çözüm düşünüyorum. örneğin bu köpekleri/kedileri uzaklaştırdan ses çıkardığı söylenen cihazlar gerçekten işlerini layıkıyla yapabiliyor mu? ya da başka nasıl bir çözüm önerirsiniz?
baal
(08.02.15)
hangi semt ve belediyedesiniz? kısırlaştırılması çözüm olabilir, çünkü özellikle belli dönemlerde daha enerjik oluyor kısırlaştırılmamış köpekler ve saldırganlık eğiliminde olabiliyorlar. kısırlaştırıldıklarında bu durum ortadan kalkıyor, aynı zamanda kuduz aşıları da yapılıyor bu işlem sırasında. birçok belediye ücretsiz kısırlaştırıyor sokak köpeklerini


belediye çankaya/ankara. semt çayyolu. aslında baya etkin belediye. ücretsiz aşı falan yapıyorlar. köpeklerin kısırlaştırılmasından yana da sorun yoktur bence.

ama civarda inşaat çok. bence inşaatları bitirdikçe üçer beşer bekçi diye diktikleri köpekleri atıyorlar sokağa. bu yüzden belediye kısırlaştırarak sorunu çözemiyor olabilir. denetim gerekiyor. bunu belediyeye nasıl anlatsam, anlarlar bilmiyorum.


baal
(08.02.15)
ama her köpeğe yetişemeyebilirler, o yüzden siz iletişime geçin. olduğu gibi anlatın, kesinlikle toplatılmasını öldürülmelerini vs istemediğinizi, sadece kısırlaştırılmalarını saldırganlıklarının azaltılmalarını istediğinizi belirtin. bildiğim kadarıyla çankaya belediyesi duyarlı bu konuda.

küpeliyse kısır demektir bu arada. aynı zamanda açlık da onlarda saldırganlığı tetikliyor, olabildiğince köşeye bucağa mama neyin koymaya çalışabilirsiniz.


Valla belediyeye intikal ettirmemenizi tavsiye ederim çünkü Çayyolu'nda belediye bir süredir katliam peşinde, acayip zehirlemeye başladılar hayvanları. Öyle arayıp da toplatılmasın, öldürülmesin ama çözüm bulunsun falan demeniz de bir boka yaramaz. Kimse ona çözüm bulmakla uğraşmıyor belediyelerde, direkt ya öldürüyorlar ya da toplayıp barınağa gönderiyorlar, ki barınakların durumu da ortada.

Siz hayvanlara zarar vermeden bize zarar vermelerini nasıl önleyelimin peşindeyseniz dediğiniz gibi ses çıkartan aletler olabilir ya da sopa taşıyabilirsiniz yanınızda. Vurmak için değil elbette korkutmak için. Su da dökebilirsiniz olası bir saldırma falan durumu olursa ki saldırı da zor ihtimal, genelde korkutmak için hamle ediyorlar. Onun dışında belediye bu işin çözümü değil.


buff
(08.02.15)
benim bir arkadaşımın da benzer bir fobisi var ama sizinki kadar çok değil, her ne ise yeni taşındığı muhitte köpekler sürü halinde geziyorlar diye bir düdük almış dediğine göre öttürdüğünde insanlar duyamıyorlar ama köpekler kaçışacak yer arıyorlarmış o derece korkuyorlarmış belki işinize yarar böyle bişi. eleman anahtarlığında taşıyor ama kolye gibi de asılabilir istenirse.


selam
(08.02.15)
(1)

şu sahne hangi filmden

http://img-11.onedio.com/img/719/bound/2r1/529c59d644e902bb0500001d.gif
baal
(02.02.15)
the departed


justinial
(02.02.15)
(7)

patlamış mısır yapmak

şimdi elimdeki mısırı patlatmak istedim. tavaya doldurup ağzının büyük kısmını kapatan bir kapak buldum. biraz zeytinyağı da döktüm ve orta ateşte ısıtmayı sürdürüyorum. yarım saat falan oldu sanırım. mısırlar patlamiyi. hatta bazıları yanmakta galiba. kararma var. neyi yanlış yapıyor olabilirim?
şimdi elimdeki mısırı patlatmak istedim. tavaya doldurup ağzının büyük kısmını kapatan bir kapak buldum. biraz zeytinyağı da döktüm ve orta ateşte ısıtmayı sürdürüyorum. yarım saat falan oldu sanırım. mısırlar patlamiyi. hatta bazıları yanmakta galiba. kararma var. neyi yanlış yapıyor olabilirim?
baal
(06.01.15)
genisce bir tencereye alip yuksek ateste aycicek yagi ile patlatmayi deneyin. hatta evde mikrodalga firin varsa orada daha kolay patliyor; genis bir kabin icine yagi, tuzu, misirlari ekleyin. uzerini strec filmle sarip iki uc tane minik delip acin; 3 dakika firinda tutun. hemen hepsi patliyor zaten.


fraise
(06.01.15)
ayçiçek yağıyla yapsaydınız keşke,zeytinyağındn kaynaklanıyor olabilir.


perlingalidd
(06.01.15)
ben yağsız bile yapıyorum. tava teflon olsun bu önemli. arada bir sallamak önemli. ateşi artır biraz. zeytinyağı olmaz ayrıca hem çabuk yanar.


birisi.
(06.01.15)
o zaman zeytinyağından oldu herhalde. baya da yandılar. yarın yağsız deneyelim bakalım. teşekkür ederim herkese.


baal
(06.01.15)
Zeytin yağıyla alakası yok bizim evde zeytin yağından başka bir yağ türü kullanılmadığı için her şeyi zeytinyağı ile yaparız mısır konusunda şuana kadar bir sorun yaşamadık
patlamamasının nedeni büyük ihtimal nemlenmiştir kaloriferin yanına koy kurut bir gün dursun arada salla
diğer ihtimal yüksek ateş kullanmalısın kısıkta olmaz


esmeralda
(06.01.15)
normalde beyazlaması sonra da patlaması lazım. mısırdandır büyük ihtimalle. başka bi mısır al kilosu 3 lira bi şey zaten.


popcorn mısırı değilse ve yeterince kurutulmadıysa patlamaz. adı popcorn mısırı değil tabii de, patlamış mısır yapmak için ayrı mısır türü kullanılıyor, hepsi uygun değil patlatmaya.


baba jo
(06.01.15)
(2)

sokakta michael jackson klibi canlandıranlar

bu bir kaç kişiyle başlayıp tüm sokağı dans pistine çeviren mj grupları ile nasıl iletişime geçilebilir? ya da bu etkinliklere iştirak eden varsa mesaj atabilir mi? bir final ödevi için görüşmek istiyorum.
bu bir kaç kişiyle başlayıp tüm sokağı dans pistine çeviren mj grupları ile nasıl iletişime geçilebilir? ya da bu etkinliklere iştirak eden varsa mesaj atabilir mi? bir final ödevi için görüşmek istiyorum.
baal
(30.12.14)
flashmob deniyor o dansa. bir kere ben de katıldım 2010 da nerden iletişime geçtiğim konusunda hiç bir fikrim yok maalesef. bir kaç gün hareketlere çalıştık sonra alışveriş merkezi haydarpaşa garı beşiktaş iskelesinde yaptık çok eğlenceliydi. düşüneceğim nasıl bulduğumu şimdi. hatırlarsam eklerim.


disardayim
(30.12.14)
michael jackson ile ilgili konuşacak olursak eskiden mjturkfan diye bi grup vardı. türkiye genelinde mj grubu, onlar organize ediyordu genelde böyle şeyleri. halen aktifler mi bilmiyorum. mj ölünce ona olan ilgi bayağı azaldı çünkü, ondan sonra da gangam lar harlem ler falan çıktı zaten biliyorsunuz. yapılırsa ölüm yıl dönümünde falan yapılır.

ayrıca böyle bir hazırlıkları varsa mutlaka facebook etkinliği oluştururlar. oradaki etkinliklere de bakabilirsin.


sivil admin
(31.12.14)
(3)

bakirkoy icmelik mekan

Bakirkoy de kiz arkadasla gitmelik, fahis fiyatli olmayan eli yuzu duzgun bi bar var midir bildiginiz?
Bakirkoy de kiz arkadasla gitmelik, fahis fiyatli olmayan eli yuzu duzgun bi bar var midir bildiginiz?
baal
(14.12.14)
meydandan aşağı inerken ilk sağdan girin takıcılar falan var yine sağdaki ilk mekan. adını hatırlamıyorum gayet iyidir.


dimitri iskete
(14.12.14)
dedigi yer cro's. evet tek eli yuzu duzgun genclerin takildigi yer orasi sanirim.


bohr atom modeli
(14.12.14)
bakırköy'de toplamda zaten 2,3 yer var. bir o denilen mekan. iki 33beer vardı bir ara duruyor mu bilmiyorum. orası da fena değildi ama daha dumanaltı gibi.


secilmis uye
(14.12.14)
(2)

bir ekitap arıyorum

kitabın adı > organizational entry: recruitment, selection, and socialization of newcomers yazarı > John P. Wanous bulmam konusunda yardımcı olabilirseniz çok sevinirdim
kitabın adı > organizational entry: recruitment, selection, and socialization of newcomers
yazarı > John P. Wanous

bulmam konusunda yardımcı olabilirseniz çok sevinirdim
baal
(08.12.14)
libgen'e baktınız mı?


la femme de turc
(08.12.14)
mesajınızdan sonra baktım. yanlış kullanmıyorsam bulamadı.


baal
(08.12.14)
(1)

1200-1300 tl civarı laptop önerisi

merhaba, 1200-1300 fiyat aralığında, esas amacı oyun olmayan bir dizüstü bakıyoruz. oyun oynanmayacak dediysem de düşük ayarlarla da olsa arada nostalji yapılabilir. mümkün mertebe hızlı ve çok ısınmayan cihaz önerebilir misiniz?
merhaba, 1200-1300 fiyat aralığında, esas amacı oyun olmayan bir dizüstü bakıyoruz. oyun oynanmayacak dediysem de düşük ayarlarla da olsa arada nostalji yapılabilir. mümkün mertebe hızlı ve çok ısınmayan cihaz önerebilir misiniz?
baal
(02.12.14)
www.pcdepo.com

yine aynı özelliklerde biraz daha pahalı dell var aynı sitede


www.eksenbilgisayar.com

bu da i5 li biraz daha iyi. 1.363 lira.

dell,asus ve lenovo'ya bakabilirsin. üçü de fiyat performans olarak iyidir. tabii ki her laptop gibi biraz isinirlar ama asiri ısınma ve buna bağlı olarak kendini kapama problemi genelde olmaz.


Neill
(02.12.14)
(1)

bir ekitap arıyorum

merhaba, kitabın adı "Commitment in the Workplace: Theory, Research, and Application", yazarlar "John P. Meyer, Natalie J. Allen". bulup paylaşabilir ya da beni bulmam konusunda yönlendirebilirseniz pek gözel olurdu.
merhaba, kitabın adı "Commitment in the Workplace: Theory, Research, and Application", yazarlar "John P. Meyer, Natalie J. Allen". bulup paylaşabilir ya da beni bulmam konusunda yönlendirebilirseniz pek gözel olurdu.
baal
(28.10.14)
çok baktım ama ebook şeklinde yok.


lprytk
(28.10.14)
(3)

şu kedi kardeşimizin internet literatüründe bir adı var mı?

grumpy cat vs. gibi.
grumpy cat vs. gibi.
baal
(03.10.14)
dramatic cat olur bu


lily briscoe
(03.10.14)
kahverengi havana gibi duruyor ama tüyleri uzun. kırma olma ihtimali yüksek.


tururo
(03.10.14)
wtf cat olabilir.


zebragibi
(03.10.14)
(1)

şarkı adı

bu vidyodaki şarkıyı arıyorum. fikri olan var mı?http://instagram.com/p/ooMpklym5E/?modal=true
bu vidyodaki şarkıyı arıyorum. fikri olan var mı?

instagram.com
baal
(20.08.14)
(3)

ısıcam Sinerji muhabbeti nedir? bu cam pece olayından anlayan var mıdır?

bugün eve gelen bir usta ile görüştüm. eviniz kuzeye bakıyor, soğuk oluyordur. ısıcam sinerji yapıp argon gazı basalım; hem ısıyı muhafaza edersiniz, hem daha az yakıt gideriniz olur gibi konuştu. baya da ısrarcı oldu bunu tercih etmemiz yönünde. 250 lira fark edeceğini söyledi. bu ısıcam sinerji/ar
bugün eve gelen bir usta ile görüştüm. eviniz kuzeye bakıyor, soğuk oluyordur. ısıcam sinerji yapıp argon gazı basalım; hem ısıyı muhafaza edersiniz, hem daha az yakıt gideriniz olur gibi konuştu. baya da ısrarcı oldu bunu tercih etmemiz yönünde. 250 lira fark edeceğini söyledi.

bu ısıcam sinerji/argon gazı basılması konusunda bilgisi olan, bahsedilen farka değip değmeyeceğini bilen var mıdır? gerçekten ihtiyaç mıdır?
baal
(03.05.14)
at yalanı sikeyim inananı gibi geldi bana ama?


dodi el ford
(03.05.14)
Fark ediyor,biz yaptırdık. Bence yaptırın.


Lola90
(03.05.14)
mevcutta ısı yalıtımlı çift cam varsa yeniden cam yaptırıp içine argon bastırmak mantıksız. ama pencereler yeni yaptırılıyorsa bu sırada camlara argon basılması mantıkılı. argonun ısı transferi havaya göre düşük, tek sıkıntı zamanla içindeki gazın dışarı sızması. ama bu da hızlı bir olay değil.


sttc
(03.05.14)
(1)

takı alışverişi

internet üzerinden altın, gümüş gibi takı alışverişi yapabileceğim güvenilir siteler arıyoru? yine fiyat olarak tokatçı olmayan ve tasarım olarak da güzel ürünleri olan siteler olabilir. google'dan arayınca bir sürü çıkıyor ama, hangisine güvenebilirim bilemiyorum.
internet üzerinden altın, gümüş gibi takı alışverişi yapabileceğim güvenilir siteler arıyoru? yine fiyat olarak tokatçı olmayan ve tasarım olarak da güzel ürünleri olan siteler olabilir. google'dan arayınca bir sürü çıkıyor ama, hangisine güvenebilirim bilemiyorum.
baal
(25.04.14)
selmas.com.tr


hatersgonnahate
(25.04.14)
(3)

sürekli beni aramışsınız diye aranmak

dün ve bugün 3 ayrı kişi cep telefonumu arayıp "beni bu numaradan aramışsınız, buyrun" muhabbeti çekti. ilkinde cebimde falan bir yanlışlık olmuştur da aramışımdır belki dedim. sonra tekrar tekrar yaşanınca aramalara baktım, kimseye çağrı atmış falan değilim. kart kopyalama falan gibi bir durum mu v
dün ve bugün 3 ayrı kişi cep telefonumu arayıp "beni bu numaradan aramışsınız, buyrun" muhabbeti çekti. ilkinde cebimde falan bir yanlışlık olmuştur da aramışımdır belki dedim. sonra tekrar tekrar yaşanınca aramalara baktım, kimseye çağrı atmış falan değilim.

kart kopyalama falan gibi bir durum mu var diye müşteri hizmetlerini aradım. telefonunuzdan son yapılan arama ayın 17'sinde görünüyor dediler. kart kopyalama gibi durumlarda sim kartlardan biri iptal oluyor diye de eklediler. başka türlü bir dolandırıcılık mı peydah oldu? neler olduğu konusunda fikri olan, ya da fikir yürütmek isteten?
baal
(21.03.14)
ilginç, olabilir. tutup seni birazdan "isminiz ve numaranız terör örgütü tarafından kullanılıyor" derseler sen de makara geç biraz. para bırak derseler polise çaktırmadan haber verdir seni takip etsinler vs. bu fırsatı kaçırma. adamları yakalasınlar.


Manas
(21.03.14)
Geçen gün beni de aradı birisi "beni aramışsınız" diye.Aramadım dedim,karşılıklı anlam veremedik, kapattık.


Godless
(21.03.14)
geçenlerde beni ara şeysinden 3 tane numara düştü gelen kutusuna, üçü de aynı numara farklı günlerde beni ara şeysi yollanıyor, aradım en sonunda bi tane çocuk açtı telefonu, 'ha anlamadım babacığm' dedi sonra telefonu başka bi çocuğa verdi, 'yanlış olmuş kusura bakma' dedi kapattı.

büyükbabamı aramışlar buna benzer bi teknikle, 'beyefendi ben hede hödö evinizin stratejik konumu ve yerleşim yerlerine uzaklığından dolayı pkk tarafından takip altında tutuluyorsunuz şu şu hesaba töröröslörö yakalamak içün 12738912 lira para yatırın' diye, 'benim ruhsatlı silahım var oğlum allahın izniyle benim kapıma dayanan bu kapıda can verir' demiş kapatmış, ısrar ettiklerinde de 'gelin görüşelim madem çayımı için' demiş, oltaya gelmemişler tabii konuyu değiştirip kapatmışlar telefonu.

merak ettiğim nokta ise yıllardır süregelen bir olay bu, muhtemelen bi organizasyon bunu yapan insanlar, kim lan bunlar?


Mackinaw
(21.03.14)
(1)

ortak çizim yapma sitesi

ders anlatmalık, ortak bir paint'i iki kişi beraber kullanabildiğimiz ücretsiz siteler var mıdır bildiğiniz?
ders anlatmalık, ortak bir paint'i iki kişi beraber kullanabildiğimiz ücretsiz siteler var mıdır bildiğiniz?
baal
(24.01.14)
flockdraw.com
işte bu tam aradığınız şey.


groundhog day
(24.01.14)
(3)

antalya'da canlı müzikli bar/mekan

önümüzdeki 2-3 gün içinde gidilebilecek; canlı müzikli ya da ortamı güzel diye tavsiye edebilecğeiniz yerler var mıdır? yalnız köpüklü disko değil tam olarak aradığım. jolly joker tadında olabilir.
önümüzdeki 2-3 gün içinde gidilebilecek; canlı müzikli ya da ortamı güzel diye tavsiye edebilecğeiniz yerler var mıdır? yalnız köpüklü disko değil tam olarak aradığım. jolly joker tadında olabilir.
baal
(01.11.13)
leman kültüre gidebilirsin. ortamı merak ediyoran sözlükten parola58 e mesajla o orada çalışıyor..


rubiks cube
(01.11.13)
marmara otelin karşısında chappel var yemek yiyeyim ardından mekanın içerisinde canlı müzik dinleyeyim dersen tercih edebilirsin. canlı müzik yamulmuyorsam cuma, cumartesi günleri mevcut.


jolly joker'a yakın tudors arena ve tudors pub var kaleiçi'nde.


(1)

cam armonikalı şarkılar

selamlar, cam armonika dinlemeyi seviyorum ama sadece cam armonikayla icra edilen şarkılar değil de, içinde cam armonika kullanılmış çok enstrümanlı şarkılar var mıdır bildiğiniz? bir de şu şarkıda 3. dakikadan sonra giren enstrüman cam armonika mıdır? http://www.youtube.com/watch?v=RERZK3CvQJ8
selamlar, cam armonika dinlemeyi seviyorum ama sadece cam armonikayla icra edilen şarkılar değil de, içinde cam armonika kullanılmış çok enstrümanlı şarkılar var mıdır bildiğiniz?

bir de şu şarkıda 3. dakikadan sonra giren enstrüman cam armonika mıdır?
www.youtube.com
baal
(17.04.13)
cam armonika değil dostum o, program ile oynanmış bir insan sesi sonda olan ince çığlığımsı ses ve aynı tiz oranla devam eden ses tamamen program istersen edinelirsin ismi şuan aklıma gelmiyor kullanmış ve benzer sesleri uygulamıştım.


overlok makinasi
(17.04.13)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.