Giriş
(5)

cırcırlı tornavida

Bosch mu, black&desker mı?uzun süre kullanmak istiyorum, fiyat önemli değil.en iyisini bilen varsa bir buldurur mu?teşekkürleredit: hangisi? (edit2: Stanley eklendi.)1- https://www.hepsiburada.com/bosch-38-parca-titanyum-soft-seti-p-HRBSC2607019506?magaza=Hepsiburada2- https://www.hepsiburada.com/bl
Bosch mu, black&desker mı?

uzun süre kullanmak istiyorum, fiyat önemli değil.

en iyisini bilen varsa bir buldurur mu?

teşekkürler

edit: hangisi? (edit2: Stanley eklendi.)

1- www.hepsiburada.com

2- www.hepsiburada.com

3-www.trendyol.com
babilbaligi
(16.09.19)
Para önemli değilse bu iki çöpü alma. Stanley al.


Tears of Devil
(16.09.19)
@tears of devil: çöp tabiri bu kadar basit nasıl çıkıyor ağzınızdan anlamıyorum.

ikisi de gayet iyi ve işini görür aletler. her allahın günü alıp cırcırcırcır vidalama yapmayacaksan senelerce de işini görür.

ben de bir tane markasını dahi bilmediğim (hiçbir yerinde yazmıyor da zaten) var, 10 yıldır kullanıyorum. bu gönderdiğin iki tanesi de işini rahat rahat görür.


teritori
(16.09.19)
alır almaz ucu değiştirilen kısıma iyi bir yapıştırıcı dökün. zamanla içindeki mıknatıs düşüyor ve bu da büyük sorun oluyor.


ground
(16.09.19)
@teritori dogru diyor, profesyonel insaatcilik yapma hedefiniz yoksa linkleri verdiginiz hepsi is görür.

bosch tercihinden giderdim ben.


duygusuzromantik
(16.09.19)
Bosch aldım, teşekkür ederim.


babilbaligi
(17.09.19)
(3)

Çiçeksepeti sorunu

Selamlar.Eşime çiçeksepeti üzeridnen bir çiçek gönderdim. ben lilyum gönderdim, onlar orkide götürmüşler. Şimdi hanımın canını sıkmak da istemiyorum, ama çiçeksepetinin de burnundan gelsin istiyorum.Ne yapabilirim?
Selamlar.

Eşime çiçeksepeti üzeridnen bir çiçek gönderdim. ben lilyum gönderdim, onlar orkide götürmüşler. Şimdi hanımın canını sıkmak da istemiyorum, ama çiçeksepetinin de burnundan gelsin istiyorum.

Ne yapabilirim?
babilbaligi
(11.09.19)
cicekbilgi@ciceksepeti.com

buraya şikayetinizi yazıp telafi armağanı istediğinizi söyleyin.
çiçek, kurabiye, kek falan gönderiyorlar ücretsiz.
ben yaptım geçen hafta.


japon askeri
(11.09.19)
müşteri hizmetlerini arayın düzeltsinler yeni bir çiçek daha yollarlar en azından hanıma. çözüm odaklı olurlarsa kimsenin burnundan gelmesine gerek yok sakin yav.


ayin yazari
(11.09.19)
Durumla alakasız olarak; lilyum iğrenç bir çiçek. O kadar leş kokuyor ki. Bence yanlışlık iyi olmuş. Orkide hem canlı çiçek. Yerini severse 20-25 sene yaşar. Her sene açar.


(5)

hem derz dolgusu hem fayans yapıştırıcısı

olarak kullanılabilen bir malzeme vardı. Adı neydi?
olarak kullanılabilen bir malzeme vardı. Adı neydi?
babilbaligi
(09.09.19)
epoksi olanlar var. hem yapıştıran hem derz dolgu olarak kullanılan.


Var mı bilmiyorum ama epoksi olursa muhtemelen maliyeti yüksek olur


kisa
(09.09.19)
fuga mi?


exlibris
(09.09.19)
öyle bir şey yok benim bildiğim yok. olsa bilirdim varsa söyleyin öğrenelim.


turbo sadık
(09.09.19)
Weber çıkarmıştı böyle bir ürün, ama aşırı pahalı diye hatırlıyorum. Weberin sitesine bakabilirsiniz, mutlaka ürünler arasında görürsünüz.

Neden böyle bir ürün kullanmak istiyorsunuz, özel bir sebebi varsa belki daha kolay ve daha ucuz çözümler öneririz.


John Bloor
(10.09.19)
(5)

Kredi kartı başvurum reddedildi, ama neden?

Selamlar,Kullandığım kredi kartını kapatıp başka bir kart için başvurdum. Kapattığım kart rail&miles (Vakıfbank), başvurduğum kart da miles and smiles (garanti). Doğrudan internet sitesinden reddetti başvurumu.Kullandığım kredi kartını hiç sektirmeden yıllardır düzenli ödedim. Kredi borcum yok. Verg
Selamlar,

Kullandığım kredi kartını kapatıp başka bir kart için başvurdum. Kapattığım kart rail&miles (Vakıfbank), başvurduğum kart da miles and smiles (garanti). Doğrudan internet sitesinden reddetti başvurumu.

Kullandığım kredi kartını hiç sektirmeden yıllardır düzenli ödedim. Kredi borcum yok. Vergi dairesi hariç bir yere borcum yok, olmaz. Borç olayına komple karşıyım. Bankada sürekli param var, adıma kayıtlı gayrimenkuller filan da var.

Neden böyle oldu? Benimle mi ilgili, yoksa banka otomatik reddi yapıştırıyor mu?

Bir yol gösterir misiniz?
babilbaligi
(06.09.19)
Bankalar zaten devlete borcu olanları direkt eliyor başvuru aşamasında, sonrasında da senin sigorta girişlerine bakıyor. Kredi kartı almak artık eskisi kadar kolay değil muhtemelen vergi borcunuzdan dolayı ret yemişsinizdir.


Garanti saçma sapan bir banka. Bana 49.000 tl kredi kullandırabiliyor ama kredi kartı vermiyor. Daha geçenlerde 1500 limitli bi kart çıkardılar. Üstelik başka bankalarda çok daha yüksek limitli kartlarım var ve 2 senedir maaşım garantiye yatıyor :)


etna
(06.09.19)
ykb bana 120 bine yakın kredi limiti tanımlarken 3250 tl olan esnek hesap limitimi 5000 yapmadılar.entresan bi çalışma prensipleri var.


since1907
(06.09.19)
Yasal olarak maaşınızın 4 katı kadar toplam kredi kartı limiti alabiliyorsunuz eğer diğer kartın kapandığını kkb den görmemiş ve gelirinizide az beyan etmişseniz sistem kısıtlarından elenmiş olabilir.


abcd
(06.09.19)
Bankalar arasında toplam bir limitin vardır. 10000 tl limitin var diyelim. A bankasındaki kartının limiti 9999 tl ise B bankasından 2 tl’lik kart çıkaramazsın


silah taciri
(06.09.19)
(9)

uçağa binmekten vazgeçme

selamlar.diyelim ki havaalanına gittik. check-in yaptık, pasaport kontrolünden filan da geçtik. hatta free shop alışverişimizi de tamamladık.ve kapıya gitmişken uçağa binmekten vazgeçtik.ne olur? tekrar gümrükten geçip normal bir şekilde dönüş yapar mıyız? bir sıkıntı olur mu? nedir yani olayı?
selamlar.

diyelim ki havaalanına gittik. check-in yaptık, pasaport kontrolünden filan da geçtik. hatta free shop alışverişimizi de tamamladık.

ve kapıya gitmişken uçağa binmekten vazgeçtik.

ne olur? tekrar gümrükten geçip normal bir şekilde dönüş yapar mıyız? bir sıkıntı olur mu? nedir yani olayı?
babilbaligi
(02.09.19)
Bagaj verdiysen onu geri almak icin bekleyeceksin. Onun disinda ne sikintisi olacak ki? Belki duty free alisverisini geciremezsin o kadar.


hot potato
(02.09.19)
bir sey olmuyor, hatta ucagin icindeyken de vazgecebilirsiniz. eger ucagin icinde vazgecerseniz, kabin bagajlarini herkese kontrol ettiriyorlar, yani yaninizda icinde tehlikeli bir sey olan bir canta getirip ucaga koyup ucaktan gitmeyin diye. kalanlara soruyorlar iste bu bagajlar sizin mi diye, sahipsiz canta olmadigini kontrol ediyorlar.


kassiopeia
(02.09.19)
Uçağın içindeyken vazgeçmek sıkıntılı (uçuşu geciktireceğiniz için tazminat alabilirler) ancak dışarıda vazgeçmenizde hiç bir sıkıntı yok.


roket adam
(02.09.19)
free shop'tan bişeyler alır çıkarım diyorsan 50 tl harc ücretini de hesaba kat.


brkylmz
(02.09.19)
Şehir efsanesine göre uçak varacağı yere inene kadar seni havaalanında bekletiyorlar.


cakabo
(02.09.19)
Yurtdışı çıkış işleminiz yapıldığı için tekrar yurtiçine giriş işlemi için polis amirliğinde işlem yapıyorsunuz. Ayrıca bir güvenlik tehdidi olarak değerlendirilebiliyor. İşlem biraz uzun sürebiliyor.


kaptan memo
(02.09.19)
Şehir efsanesi değil. Eğer uçağın içerisine girer sonra uçuştan vazgeçerseniz önce kassiopeia’nın dediği prosedür uygulanır. Diğer yolcuların hepsi kafa üstünden bagajlarını alır kucağına. Açıkta şüpheli bagaj kalmaması için. Zira zararlı bir şeyi bir şekilde uçak sokup sonra onu uçakta bırakıp bırakmadığınızın anlaşılması gerekir. Bu uçaktaki prosedür.

Uçak dışındaki prosedür ise sizi ilgili emniyet birimine götürüyorlar havalimanında. Havalimanında tutuluyorsunuz. O uçak gideceği yere varıp yolcuları indirdiğinde sizi havalimanından salıyorlar.

Eğer uçağa hiç binmezseniz, hangi ülkede olduğunuza göre tehdit olarak algılanabilirsiniz. Bu olayı nasıl bildirdiğinizle alakalı.

Eğer uçmaktan vazgeçer ve henüz boarding bitmeden polise gidip ben uçmaktan vazgeçtim dönecem derseniz tehdit olarak algılanma ihtimaliniz daha yüksek.

Ama boarding sona erdikten sonra ya ben dutyfreede dolaşırken zaman nasıl geçmiş anlamadım uçak kapıyı kapatıp gitmiş derseniz tehdit olarak algılanma ihtimaliniz daha düşük. Uçağı kaçıran yolcu çok oluyor.


levpontryagin
(02.09.19)
Olayı birebir yaşayan olarak anlatayım.

Thy helsinki seyahati öncesi rahatsızlandım ve uçağın kapıları kapanıp taksiye başlamadan önce hosteslere söyleyip inmek istediğimi söyledim. Sanıyorum hostes pilottan onay aldı, akabinde bagajım olup olmadığı soruldu. Yalnızca kabin bagajı olan sırt çantamı aldım. Hostesler yer hizmetlenden bir arkadaş çağırdılar. Gelen arkadaşın arabasına atlayıp pasaport kontrole gittik beraber. Pasaport polisi TR çıkış damgası üstüne iptal damgası vurup gönderdiler beni. Havalimanından çıktım taksiye atlayıp yoluma devam ettim.


japon askeri
(02.09.19)
(4)

Bana telefon seçelim mi?

1- https://www.hepsiburada.com/xiaomi-redmi-note-7-64-gb-xiaomi-turkiye-garantili-p-HBV00000IMW2E2- https://www.hepsiburada.com/huawei-p30-lite-128-gb-huawei-turkiye-garantili-p-HBV00000KKI6I3- https://www.hepsiburada.com/huawei-p-smart-2019-64-gb-huawei-turkiye-garantili-p-HBV00000GPCY34- https://w
1- www.hepsiburada.com

2- www.hepsiburada.com

3- www.hepsiburada.com

4- www.hepsiburada.com

telefonu genelde telefon ve basit uygulamalar için kullanıyorum. şarj süresi ve kamera kalitesi önemli. bir de mümkünse uzun süre kullanayım almışken.

bunların hangisini alayım? yoksa bunlar değil şunu al diyeceğiniz bir model var mı?

teşekkürler.
babilbaligi
(27.08.19)
yillarin samsung kullanicisi olarak ben de samsung diyorum.

yalniz hepsiburada'dan telefon mu alinir? sonra gelip agliyorsunuz hepsiburada rezaleti diye.

bu kadar cok guvenmeyin herkese.


batlegolas
(27.08.19)
Şimdi psmart2019u direkt eleyin o paraya 3gb ramli alet alınmaz 1 sene sonunda çöpe döner alet.
Kameralara gelince en grensiz, gece çekimleri en iyi ana kamera note7de. Fakat ekran deneyimi iyi olsun derseniz samsung a50 amoled sunuyor diger seçenekler lcd iken. Xiaomi garanti konusunda ne yazık ki tökezliyor resmi garantisini sunan evobt ile alakali sikayetleri okuyabilirsiniz ufak bir arastirma ile.
Xiaomi işlemcisi ile de bir tık onde bana kalırsa. 3 telefonun da şarj konusunda problemi yok. A50 alacaksaniz da resmi samsung garantilisi daha ucuz.
www.hepsiburada.com


p smartı eledim. a50'nin yenisi çıkacak a50s diye. Kamerasını güncelliyorlarmış 1 ay sonra çıkacak sanırım. 6 ayda eskidi telefon resmen, klasik samsung hareketi. alınabilir duruyor yine de a50.
p30 yetkili servis garantisinde olması güzel ama android savaşlarında ne olacak hala biraz ortalık karışık.
Kamera testlerine kendiniz bakıp inceleyin. Gece çekimi ya da portre mi daha çok kullanıyorsunuz neler ihtiyacınızı karşılayacak ona göre satın alın.
mi 6 kullanıcısı olarak gider note 7 alırdım. Tüm aileme, ailemin iş arkadaşlarına aldırdım herkes memnun şağomilerden.


bahoho
(27.08.19)
Bir de mi9t var notch'suz telefon istersen.
urun.n11.com


bahoho
(27.08.19)

ev yapımı?

etrafınızda temiz bir biçimde ev yapımı salça, pekmez, tarhana gibi şeyler yapanlar var mı? varsa bi iletişim bilgilerini yollar mısınız?bir de yayılan hayvan besisi yapan biliyor musunuz? mümkünse ankara civarında, gidip bir koyun almak istiyorum mesela.üreticiden direk almak istiyorum, köylü kazan
etrafınızda temiz bir biçimde ev yapımı salça, pekmez, tarhana gibi şeyler yapanlar var mı? varsa bi iletişim bilgilerini yollar mısınız?

bir de yayılan hayvan besisi yapan biliyor musunuz? mümkünse ankara civarında, gidip bir koyun almak istiyorum mesela.

üreticiden direk almak istiyorum, köylü kazansın istiyorum. var mı bildiğiniz yer?

teşekkürler.
babilbaligi
(22.08.19)
(2)

Mobil Modem seçiyoruz

Selamlar.Data hattı üzerinden internet yayını yapacak bir mobil modem arıyorum. Kendi pili olsun, hattı takayım wi-fi olarak yayın yapsın istiyorum.Eski telefondan hotspot yapmak mümkün değil, verimli çalışmıyor çünkü. Annem kullanacak, sorun çıksın istemiyorum. 4g desteği olması hızı çok fark ettir
Selamlar.

Data hattı üzerinden internet yayını yapacak bir mobil modem arıyorum. Kendi pili olsun, hattı takayım wi-fi olarak yayın yapsın istiyorum.

Eski telefondan hotspot yapmak mümkün değil, verimli çalışmıyor çünkü. Annem kullanacak, sorun çıksın istemiyorum.

4g desteği olması hızı çok fark ettiriyor mu?

Bi buldurun be.

Teşekkürler.
babilbaligi
(22.08.19)
tp-link'in vardı bende, fena değildi.
günlük işler için 3g yeterli


www.tp-link.com

vodafone ile baya verimliydi. dağlık arazi, köyde...


qobel
(22.08.19)
(1)

29 Ekim fikirleri

Selamlar,29 Ekim civarında bir hafta tatilim var. Çocukla kaçmalık yer önerisi olan var mı? Mümküse yurtiçi iyi olur.Mesela Antalya tarafında denize rahat rahat girilir mi? Güzel olur mu?Teşekkürler.
Selamlar,

29 Ekim civarında bir hafta tatilim var. Çocukla kaçmalık yer önerisi olan var mı? Mümküse yurtiçi iyi olur.

Mesela Antalya tarafında denize rahat rahat girilir mi? Güzel olur mu?

Teşekkürler.
babilbaligi
(20.08.19)
girilir hocam, buralara kış kasım sonu gelir.


MtKrt
(20.08.19)
(3)

tava seçiyoruz

selamlar,eve bir tane tava almam lazım, bir tava kırıldı zira. şimdi hazırda bir döküm tava, bir wok tavası, bir sos tavası var. bir tane de düz seramik tava var. ben bunların yanına hangisini alayım?tefal titanyum nasıldır? daha iyisi var mıdır? kısacası üstüme tava atar mısınız?teşekkürler.
selamlar,

eve bir tane tava almam lazım, bir tava kırıldı zira. şimdi hazırda bir döküm tava, bir wok tavası, bir sos tavası var. bir tane de düz seramik tava var. ben bunların yanına hangisini alayım?

tefal titanyum nasıldır? daha iyisi var mıdır?

kısacası üstüme tava atar mısınız?

teşekkürler.
babilbaligi
(01.08.19)
Basit bir tefal tava al işte çok da farklı değiller. Kullanıma bağlı senede bir degistir yalnız


tabasco
(01.08.19)
Tava=Tefal
Herhangi bir tefal tava alabilirsin


balpolen
(01.08.19)
bi tane döküm tava, bi tane de granit tava


sameidiot solo
(01.08.19)
(2)

toplu meyve sebze almak

toptan da sayılabilir, kasayla meyve sebze almak istiyorum. mümkünse online olsun.yok mu böyle bir hizmet? domates, kabak, patlıcan, fasülye falan satan bir internet mağazası yok mu?online marketler 10 kilo üzerini vermiyor. bulamazsam Migros ya da Yunus'tan seri sipariş vermeyi düşünüyorum.
toptan da sayılabilir, kasayla meyve sebze almak istiyorum. mümkünse online olsun.

yok mu böyle bir hizmet? domates, kabak, patlıcan, fasülye falan satan bir internet mağazası yok mu?

online marketler 10 kilo üzerini vermiyor. bulamazsam Migros ya da Yunus'tan seri sipariş vermeyi düşünüyorum.
babilbaligi
(24.07.19)
Lokal yapanlar var sanırım, burada kasayla avokado satan bir arkadaş vardı mesela.

www.aksun.com.tr şuraryı buldum, karton kasayla domates, çuvalla patates falan satıyor. Mevsime göre değişiyordur bunların satışı muhtemelen.


kobuzchu kiz
(24.07.19)
@ kobuzchu: bunlar tırla satıyor galiba.


babilbaligi
(24.07.19)
(5)

üstüme motor atar mısınız?

yazlığa motor almaya karar verdim, ama ne alsam hiç bilmiyorum. gideceği maksimum yol 10 kilometre, pazara, markete plaja filan gidecek. kışın uzun süre yatacak. fiyat çok önemli değil, sorun çıkarmasın yeter.elektrikli mi, 50cc mi, daha büyük mü bilemiyorum. marka model öneriniz varsa yazar mısınız
yazlığa motor almaya karar verdim, ama ne alsam hiç bilmiyorum. gideceği maksimum yol 10 kilometre, pazara, markete plaja filan gidecek. kışın uzun süre yatacak. fiyat çok önemli değil, sorun çıkarmasın yeter.

elektrikli mi, 50cc mi, daha büyük mü bilemiyorum. marka model öneriniz varsa yazar mısınız?
babilbaligi
(18.07.19)
O zaman bisiklet al bence. Yatacak motorla hiç uğraşılmaz.


malheiros
(18.07.19)
Elektrikli bisiklet al. Benziniyle uğraşmazsın.


himmet dayi
(18.07.19)
elektriklinin şarjıyla püsürüyle uğraşma 50 cc için zaten ehliyet falan da gerekmiyor al bari gitmek istediğin zaman da istediğin yere gidersin şarj bitti bilmem ne oldu demeden. Revolt cup var kolay bozulmaz, iş yapar, mondial 50 revival var daha sevimli bişi istiyorsan.


rudiger
(18.07.19)
@malheiros: pazardan sonra 50 kilo oluyor o bisikletin üstünde, çekmiyor.
@himmet dayı: tamam ama hangisi? alıp yarın ince uçlu şarj aleti aramayalım. ya da ne bileyim aküsü meme yapmış değişmesi lazım demesinler.
@rudiger: muayene, akü, yağ, ıvır zıvır olayları nasıl olacak?


babilbaligi
(18.07.19)
merhaba
ben 2 sene önce sym orbit 2 50cc aldım
öneririm ... ehliyet istemiyor-vergi- sigorta yok sadece muayene var.
5lt deposu var 30-35 TL arasına doluyor 150-200 km yol yapıyor
evden işe işten eve gidiyorum arada mahallede kısa mesafelere gidiyorum elimin altında oldugunu bilmek rahatlık veriyor.istediğim zaman istedigim yere gidiyorum


Harnold
(18.07.19)
(3)

Derin dondurucu seçelim mi?

Selamlar,Hangisini alayım?1- https://www.hepsiburada.com/ugur-ued-3094-dtk-a-3-cekmeceli-derin-dondurucu-p-HBV00000CA5UD?magaza=ERBABOĞLU2- https://www.hepsiburada.com/liebherr-g-1213-a-3-cekmeceli-derin-dondurucu-p-MTLIEG1213?magaza=Dalkılıc3- https://www.hepsiburada.com/grundig-gfse-3102-a-3-cekme
Selamlar,

Hangisini alayım?

1- www.hepsiburada.com

2- www.hepsiburada.com

3- www.hepsiburada.com

4- urun.n11.com

edit: yer sıkıntısı sebebiyle tezgah boy olması şart. maalesef.
babilbaligi
(11.07.19)
bunlar çok ufak 90 litre diyor, profilonun dolap tipi olanları var hem a++ hem de 22 kg günlük soğutma kapasitesi var. ona bak.


Fodera
(11.07.19)
Ben bu seçeneklerden Uğur'u alırdım.

Hacmi büyük, enerji tüketimi içlerinde en iyisi (Hoover'e şaşırdım,i hem A++ diyor hem de hayvan enerji çekiyor).
Bir de diğer markalar bildiğin beyaz eşya üreticisi. Uğur'un işi derin dondurucu. Saygı duyuyorum böyle yerli markalara.


SiyamkedisiZorro
(11.07.19)
(1)

bi mega holdings vardı

patladı mı o?hiç sesleri çıkmıyor. zamanında epey eser gürlerlerdi...
patladı mı o?

hiç sesleri çıkmıyor. zamanında epey eser gürlerlerdi...
babilbaligi
(05.07.19)
Patladı ama (bkz: Jeunesse Global) adlı başka keriz silkeleme oluşumuna geçtiler diye biliyorum. Ordan da Mega Holdings'i kötülüyorlardı en son, sanki kendileri simit saraylarında toplanmamış gibi kodumun denyoları. :D


Beherit
(05.07.19)
(3)

eBay kargo ücreti sorusu

selamlar,eBay üzerinden kitap almaya çalışıyorum. Aynı satıcıdan 3 kitap almak istiyorum, her bir kitabın 7 dolar kargo ücreti var. fakat 3 kitap için 21 dolar kargo ücreti kesiyor. bu işin normali bu mudur? tek kargo ücreti ile 3 kitabı gönderemez mi acaba?teşekkürler.
selamlar,

eBay üzerinden kitap almaya çalışıyorum. Aynı satıcıdan 3 kitap almak istiyorum, her bir kitabın 7 dolar kargo ücreti var.

fakat 3 kitap için 21 dolar kargo ücreti kesiyor. bu işin normali bu mudur? tek kargo ücreti ile 3 kitabı gönderemez mi acaba?

teşekkürler.
babilbaligi
(03.07.19)
bunu neden satıcıya sormuyorsun güzel insan ?


@vladimirdökümov: satıcı mesaj olayını kapatmış çünkü.


babilbaligi
(03.07.19)
Satıcı ile anlaşmanız gerekiyor, kargonuzu posta yoluyla ya da tek seferde 3 ürünü birden yollamasını rica edeceksiniz. Satıcı ile anlaşmaktan başka çare istiyorsanız ''free shipping'' ürünleri almayı deneyin. Bunun dışında kargo ücreti satıcıya ait olsa bile eBay'e o ücreti ödemek zorundasınız.


Beherit
(03.07.19)
(12)

Araba çalışmıyor

Selamlar.Sabah araba çalışmadı. Önce kapıları uzaktan kumanda ile açmadı, ama anahtarla açınca açıldı. Ardından konağı çevirdim, neredeyse bütün ışıklar yanık kaldı ve marş hiç basmadı. Bu neden olur, ben şimdi ne yapayım?Teşekkürler.
Selamlar.

Sabah araba çalışmadı. Önce kapıları uzaktan kumanda ile açmadı, ama anahtarla açınca açıldı. Ardından konağı çevirdim, neredeyse bütün ışıklar yanık kaldı ve marş hiç basmadı.

Bu neden olur, ben şimdi ne yapayım?

Teşekkürler.
babilbaligi
(02.07.19)
Akü yenile


basond
(02.07.19)
Akü +1


westblack
(02.07.19)
akü bitmiş. hemen akünü değiştir.


mikahakkinen
(02.07.19)
akü + 1


mkrk
(02.07.19)
dün burda akü bitince anlar mıyım diye soran bir arkadaş vardı, sen miydin o yoksa? :))

eğer bu satırları okuyorsa o arkadaş ile tecrübelerini paylaşabilirsin.


reanarchy
(02.07.19)
akü


proteus
(02.07.19)
Kimse yazmamış hayret, akü yerinde mi


(s)AINT
(02.07.19)
- baba akü yooğ.


paudi
(02.07.19)
aracı eğer uzun süre kullanmadıysan aküyü değiştirmeden önce şarj ettir.
eğer akşam bıraktığında araba çalışıyodu ve sabah bi anda olduysa bu söylediklerin muhtemelen parkları açık unuttun veya elektronik aksamda bi kaçak var ve aküyü boşaltıyo.


johnnie w lker
(02.07.19)
Bunun neden oldugunu bilmiyorsan direk sat arabayi toplu tasima tavsiye ederim sana


themanhekilled
(02.07.19)
Marka model yazmamissiniz o nedenle emin degilim ama benim toyotanin anahtariyla denize girmistim. Uzaktan kumandayla acamayinca anahtarla acmistim. Aracta toyota alarm sistemi takiliydi bu sistem de buu tip durumlari hirsizlik olarak algilayarak motoru kilitliyormus. Alarmi devreden cikarinca calismisti.


justathought
(02.07.19)
sonuç şöyle; arabayı vurdurarak çalıştırdım, aküyü değiştirdim, sorun çözüldü. herkese teşekkür ederim.


babilbaligi
(03.07.19)
(3)

hangi telefon?

selamlar,telefon değiştirmem lazım. tek isteğim çift hatlı olması. bir de şarjı gün boyu giderse şahane olur. başka bir beklentim yok.hangi telefonu alayım ben? bi buldurur musunuz?p.s. fiyat çok önemli değil.
selamlar,

telefon değiştirmem lazım. tek isteğim çift hatlı olması. bir de şarjı gün boyu giderse şahane olur. başka bir beklentim yok.

hangi telefonu alayım ben? bi buldurur musunuz?

p.s. fiyat çok önemli değil.
babilbaligi
(26.06.19)
Xiaomi Redmi Note 7 2200 TL

Xiaomi Redmi Note 7 Pro - Fiyat bilmiyorum


Xiaomi alın, pişman olursanız nickim belli :D


Etanglement
(26.06.19)
samsung s8.


pangea
(26.06.19)
bulabilirsen lenovo p2


mirty
(26.06.19)
(1)

hangi boya?

şu Almanya'da kanalizasyon kapaklarından filan tişört basan insanlar var, görüntüleriniz izlemişsinizdir muhtemelen. bunlar hangi boyayı kullanıyorlar?ya da tişört boyamak için ne kullanmak lazım?teşekkürler.edit: ve tabi bu boyanın kalitelisi hangisidir?
şu Almanya'da kanalizasyon kapaklarından filan tişört basan insanlar var, görüntüleriniz izlemişsinizdir muhtemelen.

bunlar hangi boyayı kullanıyorlar?

ya da tişört boyamak için ne kullanmak lazım?

teşekkürler.

edit: ve tabi bu boyanın kalitelisi hangisidir?
babilbaligi
(19.06.19)
kumaş boyası. diğer boyalar çıkabiliyor yıkamalarda.


batlegolas
(19.06.19)
(4)

kaliteli polar

kaliteli polar bulamıyorum. 5 yıl önce aldığım Columbia polar taş gibi dururken geçen sene aldığımın ağzı yüzü dağıldı. h&m alayım dedim, senesi dolmadan yamuldu. us polo alayım dedim, aşırı dandik çıktı. kaliteli polar bulamıyorum a dostlar. bir buldurur musunuz?işyerinde sürekli giyiyorum, bulamıy
kaliteli polar bulamıyorum. 5 yıl önce aldığım Columbia polar taş gibi dururken geçen sene aldığımın ağzı yüzü dağıldı. h&m alayım dedim, senesi dolmadan yamuldu. us polo alayım dedim, aşırı dandik çıktı.

kaliteli polar bulamıyorum a dostlar. bir buldurur musunuz?

işyerinde sürekli giyiyorum, bulamıyorum arkadaş...
babilbaligi
(27.05.19)
columbia'nın hepsi değil 'titanium' olanları ama tabi $$$


Valla bende decathlondan aldığım 2 polar var, ucuzu değil pahalısı değil quechua'nın orta kalite önden fermuarlı olanı. 5 senedir giyiyorum birşey olmadı. Başlarda sadece trekkingde giyiyordum ama 4 senesi evde giyip sık sık yıkanmakla geçti.


curukturpkokusu
(27.05.19)
decathlon basic polarlarini iki-uc yildir giyiyorum bozulma yok
www.decathlon.com.tr

bozulursa da cok uzulmem 50 liraymis, ben daha ucuza almistim


exlibris
(27.05.19)
decathlonun polarlarina bakmistim birkac ay evvel.Isyerinde giyilecek kalitede degiller.Olsa olsa disarida is disinda giyilir.Bu yorumumun nedeni teknik ozellikleri degil.Kesimlerine vucut uzerine oturmasina falan hic dikkat etmemisler.Dandik duruyor.


turkuaz
(27.05.19)
(1)

Bana raket seçelim mi?

Selamlar,Uzun süredir masa tenisine ara vermiş durumdayım. Tekrar başlamak istiyorum, yeni bir raket seçmem lazım. Şu üçünden hangisini seçeyim? Ya da başka önerisi olan var mı?1- https://www.hepsiburada.com/butterfly-zoran-primorac-7000-f-masa-tenisi-raketi-85001-p-SPORBUT850722- https://www.hepsib
Selamlar,

Uzun süredir masa tenisine ara vermiş durumdayım. Tekrar başlamak istiyorum, yeni bir raket seçmem lazım.

Şu üçünden hangisini seçeyim? Ya da başka önerisi olan var mı?

1- www.hepsiburada.com

2- www.hepsiburada.com

3-www.hepsiburada.com

edit: editledim komple.
babilbaligi
(24.05.19)
Timo Boll Black piyasadaki en iyi hazir raketlerden biridir. Gene de custom made raketin yerini tutmaz tabi, ama butce isi bunlar.


skulldragon
(24.05.19)
(4)

aktivite akadaşlığı sitesi var mı?

bildiğiniz aktivite arkadaşı arıyorum. beraber gezilere, konserlere falan gitmelik insan. cinsiyet fark etmez. yalnız gitmek sıkıcı ve pahalı olabiliyor. bunun içn bir platform var mı bildiğiniz?
bildiğiniz aktivite arkadaşı arıyorum. beraber gezilere, konserlere falan gitmelik insan. cinsiyet fark etmez. yalnız gitmek sıkıcı ve pahalı olabiliyor.

bunun içn bir platform var mı bildiğiniz?
babilbaligi
(20.05.19)
Sırf bunun için platform yok bildiğim kadarıyla ama sözlüklerden ya da burası gibi duyuru alanından paylaşabilirsiniz bence


Nörotransmitter
(20.05.19)
bunun için olduğunu iddia eden platformların nerdeyse hepsi fuckbuddy arayan abazanların yuvası olmuş. sağlamını bulursanız şanslısınız


cowboy
(20.05.19)
"shallwe?"
seveni var sevmeyeni var biliyorum ama ben güzel dostluklar kurulduğuna şahidim. bir araştırabilirsin.


baharat
(20.05.19)
Babilbalığı sen ankaradaydın di mi


photo85
(20.05.19)
(3)

Bayramda İstanbul?

Şimdi 9 günlük bayram tatilinde istanbul gezmek için nasıl olur? Çocukla ya da yalnız gelebilirim, araba ve bisiklet için plan yapmaya çalışıyorum. Daha çok gezeyim göreyim, tarihi bir kitabevinde oturup yarım gün kitap okuyayayım, müze gezeyim, sahil kenarında demleneyim temalı bir tatil düşünüyoru
Şimdi 9 günlük bayram tatilinde istanbul gezmek için nasıl olur? Çocukla ya da yalnız gelebilirim, araba ve bisiklet için plan yapmaya çalışıyorum. Daha çok gezeyim göreyim, tarihi bir kitabevinde oturup yarım gün kitap okuyayayım, müze gezeyim, sahil kenarında demleneyim temalı bir tatil düşünüyorum. denize girme niyetim yok.

Daha ziyade böyle kenar köşe yerler arıyorum.

Mutlaka gör dediğiniz yerler var mı? Plan öneriniz olur mu?

Teşekkürler.
babilbaligi
(20.05.19)
kenar köşe yer aklıma gelmedi ama gezmek için çok iyi zaman. daha iyi vakit bir de kurban bayramında olur. şehir yarı yarıya boşalıyor.


Neill
(20.05.19)
Tarif yok mis gibi


bambaleyo
(20.05.19)
@ Neill: kurban bayramında her taraf kurban pazarı olduğundan kokuyor büyük şehirler. bir de yol kenarında hayvan kesenler falan hoş değil. ramazan bayramı daha iyi, sakin sakin...


babilbaligi
(20.05.19)
(6)

patent konusunda sorusu olan varsa sorsun

daha önce bir kere daha yapmıştım, güzel olmuştu. ben patent vekiliyim, 10 yıldır bu işi yapıyorum. aklınıza takılan ne varsa sorun söyleyeyim.
daha önce bir kere daha yapmıştım, güzel olmuştu.

ben patent vekiliyim, 10 yıldır bu işi yapıyorum.

aklınıza takılan ne varsa sorun söyleyeyim.
babilbaligi
(17.05.19)
Turkiye'de alinan patentin uluslararasi gecerliligi var mi? Ornegin ben burada patent aldim, Amerika'da biri patente mevzubahis icadimi kullanmaya basladi, bu kisiye dava acilabiliyor mu? Oyleyse nerede?

Bir de iletisim kurmak istesek nereden bulabiliriz sizi?


robokot
(17.05.19)
@robokot: patent sadece alınan ülkede geçerli. Türkiye'de aldığınız patent ile başka bir ülkede buluşunuzu uygulayan birini durduramazsınız.

bir mesaj kadar yakınınızdayım. olmadı babilbaligi@gmail.com


babilbaligi
(17.05.19)
fikir satmak için patent almak gerekiyor mu?
büyük bir veya birden fazla firmaya fikir satmak istiyorum ürünlerinin perakende kullanımı ile ilgili.


hasmetizm
(17.05.19)
Avkat lazım mı :))


photo85
(17.05.19)
@hasmetizm: teorik olarak değil. yani herhangi bir kişi fikri (know-how) karşılığı bir para alabilir.

fakat problem parayı veren fikrin detaylarını öğrenmek istediğinde başlıyor. fikri satmak için ne olduğunu anlatmak gerekiyor, bu noktada da fikri öğrenen parayı ödemeden uygulayıp fikir sahibini aradan çıkarma şansına sahip oluyor.

patent bu noktada fikrin "çalınmasını" önlemek için kullanılabiliyor.

ama zorunlu değil.


babilbaligi
(20.05.19)
@photo85: nö.


babilbaligi
(20.05.19)
(6)

Opel Corsa'yı nasıl bilirsiniz?

Selamlar, Bir araba almam lazım, hanım da Opel Corsa beğendiğini söyledi. Benim hiç bilmediğim sular. Kendisini nasıl bilirsiniz?Şehir içinde kullanmalık, dizel manuel vites almak niyetindeyim. dikkat etmem gereken ne var?Bir de güçlü rakipleri neler? Onu alma bunu al diyeceğiniz bir model var mı?ed
Selamlar,

Bir araba almam lazım, hanım da Opel Corsa beğendiğini söyledi. Benim hiç bilmediğim sular. Kendisini nasıl bilirsiniz?


Şehir içinde kullanmalık, dizel manuel vites almak niyetindeyim. dikkat etmem gereken ne var?

Bir de güçlü rakipleri neler? Onu alma bunu al diyeceğiniz bir model var mı?

edit: 2013 ve sonrası, mümkünse 1.3cdti 90 beygir.
babilbaligi
(17.05.19)
Kac model alacaksiniz? Bu en onemlisi. Motor gucune baktirmadan almayin. 20 yasinda falan aliyorsaniz kesin baktirin.

Honda'lara bakin uzerine bi 5 daha ekleyip derim ben.


baldan kaymak
(17.05.19)
B segment arabalar şehir içinde küçük aileler ve özellikle kadınlar için uygun oluyor. 1.3 cdti corsa için yeterli ve verimli bir motor, bakımını aksatmayın. Manuel alınacaksa sorun yok ama otomatiği yarı otomatik ve konforu kötü bir şanzıman, ben tercih etmem.

Rakipleri Polo, Fiesta, Jazz gibi diğer B segment araçlar. Benim birinci tercihim Jazz olurdu ama dizeli Türkiye'de yok. Yıllık 20 bin km'nin üzerine çıkmayacaksanız da dizele fazla para vermeyin, B segment benzinli araçlar da artık çok yakmıyor.


Abdurrahman
(17.05.19)
ben 11 yıl corsa 1.2 motor 80 beygir benzinli kullandım. dizel yerine bunu alın yeterince ekonomik. tüpe bile gerek yok. bir de ikince el için en güvenilir araç bana göre Toyota dır. yaris 1.3 ler iyidir.

önce yarise bakın olmadı çorsa 1.2.


yuyu
(17.05.19)
opel corsa d 1.2 eaystronic 6 sene kullandım. easytronic şanzıman haricinde beğenemdiğim bir şeyi yoktu. araç döşemeleri yıpranmadı. dizel otomatik yerine benzinli otomatik 1.4 olanları sizi tatmin eder. opel corsa d piyasası segmentinin en çok satılanı. corsa dan iyisi bence polo ancak polo fiyatları yüksek.


mikahakkinen
(17.05.19)
ben sürüş konforu ve iç hacim açısından Fiesta yı tercih ederdim.


giovanne
(17.05.19)
sekiz senedir kullanıyorum.gayette güzel araba.kesinlikle dizel al.expere sokmadan kesinlikle almayın.direksiyonuna dikkat edin.aldıktan sonra senede veya 15 bin km de bakımlarını muntazam yaparsanız uzun seneler kullanırsınız.1.3 den yüksek motor almazsanız hem vergi oranları iyi oluyor hemde çok az yakıyor.dezavantajıda performanstan feragat ediyorsunuz.
rakibi fiesta,polo,jazz.


uykulu_fb
(17.05.19)
(6)

fosso nejdat gibi şarkı

var mı bildiğiniz? benim gözümün önüne geldi tarif ettiği tip. hem eğlenceli, hem şahane bir hikaye anlatımı. detaylar falan muazzam değil mi?bunun gibi şarkı var mı başka bildiğiniz?
var mı bildiğiniz?

benim gözümün önüne geldi tarif ettiği tip. hem eğlenceli, hem şahane bir hikaye anlatımı. detaylar falan muazzam değil mi?

bunun gibi şarkı var mı başka bildiğiniz?
babilbaligi
(08.05.19)
rasta baba

www.youtube.com


re noreno
(08.05.19)
Kahya yahya


brkylmz
(08.05.19)
bana dönek demiş itin birisi
zevzek

ikisi de Mahzuni'den.


mfo - ali desidero
grup vitamin - ismail


Melek mosso - ah be aysel
Açık seçik aşk bands - Popon hep pipimde dursun


(4)

üzerime spor programı atar mısınız?

selamlar,son zamanlarda epey hantallaştım. evde çok malzeme gerektirmeden yapılacak, başlangıç için çok zorlamayacak bir program öneriniz var mı? teşekkürler.
selamlar,

son zamanlarda epey hantallaştım. evde çok malzeme gerektirmeden yapılacak, başlangıç için çok zorlamayacak bir program öneriniz var mı?

teşekkürler.
babilbaligi
(29.04.19)
yutupu aç, home workout without equipment for beginners yaz.


hasmetizm 2046
(29.04.19)
Fitness blender
Walking at home
Videoları YouTube da


iwillsee
(29.04.19)
tik atmaya üşenen adamdan sporcu olmaz.


hasmetizm 2046
(29.04.19)
Hemen Nike Training app indir telefonuna hemmeennn


jacque
(29.04.19)
(3)

Kendi beyannamemi veremiyor muyum?

Kesin mi? Bunun hiç oluru yok mu? Muhasebeci olayından gerçekten sıkım sıyrıldı. Dava açmaya, sonuna kadar gitmeye razıyım.Yoksa da şirketi Estonya'ya taşımayı düşünüyorum. Başka çıkar yol kalmadı...
Kesin mi?

Bunun hiç oluru yok mu?

Muhasebeci olayından gerçekten sıkım sıyrıldı. Dava açmaya, sonuna kadar gitmeye razıyım.

Yoksa da şirketi Estonya'ya taşımayı düşünüyorum. Başka çıkar yol kalmadı...
babilbaligi
(25.04.19)
hayır, veremiyorsun.
öyle olsa herkes verirdi muhasebeciler de tarihe karışırdı.


alt4y
(25.04.19)
@alt4y: herkes kendi davasını açabiliyor, ama avukatlar tarihe karışmıyor.


babilbaligi
(25.04.19)
ben karşıyım saçma buluyorum zaten ama öyle.


alt4y
(25.04.19)
(12)

ağda 101

gençler selam. traş sonrası yüzümün bir kısmına (yanak üstü, göz yanları, alın, burun üstü) ağda yaptırıyordum. ama artık berbere gitmiyorum, bu işlemi evde kendim yapıyorum.almam gereken malzemeden başlayarak salağa anlatır gibi anlatır mısınız? video yazı filan varsa inanılmaz iş görür. teşekkürle
gençler selam.

traş sonrası yüzümün bir kısmına (yanak üstü, göz yanları, alın, burun üstü) ağda yaptırıyordum. ama artık berbere gitmiyorum, bu işlemi evde kendim yapıyorum.

almam gereken malzemeden başlayarak salağa anlatır gibi anlatır mısınız? video yazı filan varsa inanılmaz iş görür.

teşekkürler.
babilbaligi
(22.04.19)
bimden sir ağda al


bi pakette 40 tane var 8 tl civarı


killerbee
(22.04.19)
Yüzünüze süreceksiniz , bimden almayın. Kuaför markete girin (nettende olabilir) kaliteli 500 gr ağda, ağda kazanı , ağda bezi, tahta dil basacağı alın. Aldığınız yere ( gidip aldığınızı varsayarak) nasıl kullanmanız gerektiğini sorabilirsiniz , internette de bolca videosu var zaten.


synax
(22.04.19)
sir ağdanın yanı sıra sir ağdayı temizlemek için ağda temizleyici yağlardan almalısınız.


matilda
(22.04.19)
hiç ağda yapmadınız ise zor olacak ama dikkat etmeniz için söylüyorum ağdayı kılın tarandığı yöne sürdükten sonra bandı tersi yönünden çekin.


hazır ağda bantlarından alsanız daha kolay olmaz mı? kesip boyutunu ilgili bölgeye göre ayarlayabilirsiniz hem. ısıtma yok bişey yok.

dediğim şey şu: www.watsons.com.tr

kazanı al ağdayı koy ısıt yüzüne sür temizle kazanı temizle döküldü damladı yapıştı her yer vıcık vıcık oldu tahta çubuk bittiyse ne olacak ağda bandını her seferinde ayarla kes falan filan çok aşırı zahmetli, ben tembelim ya da.


taurina
(22.04.19)
taurina+1
yüz için ayrı tipi bile gördüm


SiyamkedisiZorro
(22.04.19)
Dikkatli yapın ha, düzgün çekemezseniz morarıyor. Tek seferde hızlıca çekin bantları. Bim'de satılanlar fena değil ama kuaförde yapılan kadar güçlü almıyor muhakkak kalıyor kıllar.


açılın uzmanıyım. videosunu fln da bulurum, traş sonrası kuaför ağdayı kalınca sürüp eliyle mi çekiyor, yoksa incecik sürüp kağıt yapıştırıp mı çekiyor?

ona göre ağda sorusuna cevap vereyim.

ağda bandı fln olmaz, erkeklerin yanak üstleri fln sert kıl, almaz onları.


benaslinda
(22.04.19)
@playing star ın dediği çok doğru, ağdayı kılların çıkış yönüne doğru sürüp , sürdüğünüzün ters yönüne çekmeniz lazım.

bir kaç kere yaparsanız alışırsınız zaten.


benaslinda
(22.04.19)
Ağdaya gerek yok bir tane Philips in kaliteli sakal şekillendiricilerinden alıyorsun. Şu çok başlıklı olanlardan. Yüzünde ne kadar istemediğin kıl varsa sıfır alıyor. Hem de ömürlük makineler.


mekaniker
(22.04.19)
@benaslinda: kalın sürüp eliyle.


babilbaligi
(22.04.19)
tamam o zaman kalıp ağda ya da inci ağda fln diyorlar artık, ondan alacaksınız. istanbuldaysanız tahtakaleye gidin filiz kozmetik, nebioğlu kozmetik fln vs.. ordakiler size yardımcı olur. netten alacaksınız şöyle setler var, benzerlerini siz de araştırıp bulabilirsiniz ben örnek olsun diye veriyorum.

www.kozmetiksite.com

ayrıca şöyle videolar var benzerlerinden yürürsünüz.

www.youtube.com

kalın sürdüğüüznden, tüylerin çıkış yönüne sürdüğünüzden ve ters çekim yaptığınızdan emin olun, gerisini yaptıkça öğreneceksiniz zaten.

ocakta ısıtmayı fln denemeyin işi bilmiyosanız çok ısıtıp yakarsınız kendinizi, makineler çok pahalı diil.


benaslinda
(23.04.19)
(3)

görüntüden metne çeviren

düzgün çalışan bir uygulama var mı? bilgisayar, tablet ya da telefon için bu işi yapmanın en kolay yolu ne? online bir çözüm de olur...bi buldurur musunuz?teşekkürler.
düzgün çalışan bir uygulama var mı? bilgisayar, tablet ya da telefon için bu işi yapmanın en kolay yolu ne? online bir çözüm de olur...

bi buldurur musunuz?

teşekkürler.
babilbaligi
(22.04.19)
Google çeviri
Camscanner pro


onenote, google keep

ucretislzer


mayeskuel
(22.04.19)
readiris kullanıyorum.


m orak
(22.04.19)
(1)

türkiye-almanya

ertesi gün kargo için hangi firma?teşekkürler.
ertesi gün kargo için hangi firma?

teşekkürler.
babilbaligi
(11.04.19)
dhl


vhs kaseti
(11.04.19)
(5)

Üstüme iPad'in şarj aleti atar mısınız?

Gidip orijinal mi alayım, güzel şarj aleti var mı bu tablet için? Ben ne yapayım, hiç bilemiyorum. Bi buldurur musunuz?Teşekkürler.
Gidip orijinal mi alayım, güzel şarj aleti var mı bu tablet için? Ben ne yapayım, hiç bilemiyorum.

Bi buldurur musunuz?

Teşekkürler.
babilbaligi
(09.04.19)
orjinal veya sahte o kısmına siz karar verirsiniz ama
en aşşağı 2 amper olması lazım ipad sarj edebilmesi için.
ben sarj cihazı kullanmıyorum evde mesela.
bir 3lü priz aldım, üzerinde 6 adet 3.2 amper USB yuvaları var, playstation kumandasından ipad'e kadar hepsini ona takıyorum işimi görüyor.


Corc
(09.04.19)
orj al tabii ki. ya da kalitesi ispatlanmış markalardan al.


giovanne
(09.04.19)
Siddetle böyle bir sey tavsiye ederim. Akliniza yatarsa detaylara bakin. Linki sadece fikir belirtmek icin birakiyorum.

www.hepsiburada.com


VIPCH
(09.04.19)
Basus,blitzwolf,anker gibi çin markaları iyidir.Blitzwolfu 2-3 yıldır kullanıyorum ipad ile 2.1 amper olan modelini,bir de uzun kablosunu aldım.


arenas
(09.04.19)
apple icin aldigim yan sanayi kablolarin alayi sikintili, kaliteli olanlari da buna dahil. orjinal almak lazin, o zaman sikinti cikmiyor. yuksek amperli al yoksa sarj ederken ya$laniyorsun resmen.


cooperr
(09.04.19)
(6)

katlanır bisiklet, ama hangisi?

katlanır bisiklet almak istiyorum, ama hangisini alayım bilemiyorum. bir el atar mısınız a dostlar?aklımda bianchi folding vintage, dechatlon tilt 500 ve benzerleri.13 kilo civarında olursa çok güzel olur, bütçe 2000 liretto.teşekkürler.edit: evde 28" bisiklet var zaten. soru katlanır bisikletler na
katlanır bisiklet almak istiyorum, ama hangisini alayım bilemiyorum. bir el atar mısınız a dostlar?

aklımda bianchi folding vintage, dechatlon tilt 500 ve benzerleri.

13 kilo civarında olursa çok güzel olur, bütçe 2000 liretto.

teşekkürler.

edit: evde 28" bisiklet var zaten. soru katlanır bisikletler nasıldır, almak mantıklı mı değil.
babilbaligi
(14.03.19)
folding vintage varken diğerleri katlanır bisiklet sayılmaz. celeste is everything!


Tears of Devil
(14.03.19)
www.sahibinden.com

Benim diye demiyorum, güzel bisikletti namussuz.

O bütçeye temiz ikinci el dahon ya da tern bulabilirsin. Bianchi falan alma. Bianchi alamazsın zaten alacağın üzerinde Bianchi yazan Manisa malı.


knazım
(14.03.19)
benim arkadaş 3-4 ay araştırıp bunu aldı.kasım ayında 1550 tl idi. 100 tl n11 indirimi de ekleyip almıştı. şimdi fiyat uçmuş.

urun.n11.com


spirit crusher
(14.03.19)
Mosso Marine 20v var bende, 3-5 kez bindim. Hevesimi aldığım için kullanmıyorum hiç. Sıfır gibi. Sıfırı şu an 1700 civarı sanırım, dilersen 1200-1300 civarına vereyim. Rengi siyah-mavi.


cowboy
(14.03.19)
Bu işin piri Brompton (pahalı baya), sonra Dahon'dur. Tern ise Dahon'dan ayrılan ekibin kurduğu firma diye biliyorum.
Bende Tern var, bu bisikletler bayırlarda çok efor sarfettiriyor, bir ara 8km uzaklıktaki işime gitmek için kullandım, kullanılıyor kullanılmasına da diğer bisikletler kadar verimli değil. Bana hoş gelen tarafı, küçük de olsa arabanız varsa katlayıp bagajına koyarsınız, istediğiniz yerde arabayı park edip bisikletle gezebilirsiniz. Ya da bisikleti katlayıp toplu taşımaya binersiniz ama İstanbul'da bu imkansıza yakın.


Tutkun
(14.03.19)
letgo bunlarla dolu. ikinci el al her türlü. ben sürmüştüm hiç beğenmedim açıkçası bunları. küçük de değil, hafif de değil. sırf katlanıyor diye düz yolda gidemeyen bir şeye bu kadar para vermek bence çok anlamsız. herkes 29 jantın keyfini çıkartırken ufacık tekerli aleti sürmek de bi acayip. evde bisiklet muhafaza etmek o kadar da zor değil. duvara yatay/dikey her türlü asmak mümkün.


hasmetizm 2046
(14.03.19)
(6)

ufacık ucuz araba versusu

selamlar,ufacık tefecik ucuz bir araba alma niyetim var. aşırı ucuz segmentte Reno twingo, ford ka, peso 106 gibi arabalardan hangisini alayım?15 bin lira civarı.
selamlar,

ufacık tefecik ucuz bir araba alma niyetim var. aşırı ucuz segmentte Reno twingo, ford ka, peso 106 gibi arabalardan hangisini alayım?

15 bin lira civarı.
babilbaligi
(12.03.19)
temiz bir 106 güzel olurdu


hlt1985
(12.03.19)
Fiesta 2001 1.25 ghia


kablelvuku
(12.03.19)
almadan önce varsa ustanıza danışın, yoksa götüreceğiniz potansiyel tamircilere sorun.

15bine alınan ka ya 4 bin harcayıp adam edemeyen gördüm.


slogan bulamadik
(12.03.19)
Suzuki swift de düşünülebilir


(s)AINT
(12.03.19)
olabildiğince az sorun çıkartan hatta mümkünse periyodik bakımla sorun çıkartmasın diyorsanız Japonlardan şaşmayın derim.

suzuki alto, maruti, swift ilk bakacağınız arabalar olsun, yakıt tüketimi konusunda da oldukça cimridir bu modeller


avarel dalton
(12.03.19)
Twingo lpg ile çok az yakıyor ama önü kısa , güvenlik sorunu olabilir. Ford ka için neredeyse olumlu yoruma rastlamadım. 106 nın takla atmamışını bulursan olur ama japon her zaman +1


insomnia
(12.03.19)
(3)

kaliteli kıyafet markası

selamlar,uzun süredir kaliteli bir kıyafet markası bulamıyorum. Colombia alıyordum, yeni aldıklarım berbat çıktı. 5 yıllık polar bu sene aldığımdan daha iyi durumda, o derece. Pierre Cardin denedim, Beymen club denedim falan ama eski kalite yok hiçbirinde.facebook anıları hatırlatırken fark ettim, 1
selamlar,

uzun süredir kaliteli bir kıyafet markası bulamıyorum. Colombia alıyordum, yeni aldıklarım berbat çıktı. 5 yıllık polar bu sene aldığımdan daha iyi durumda, o derece. Pierre Cardin denedim, Beymen club denedim falan ama eski kalite yok hiçbirinde.

facebook anıları hatırlatırken fark ettim, 10 senedir giydiğim bir tişörtüm varmış, mudo marka. acaba judo hala kaliteli ürünler yapıyor mu?

ben ortaokul yıllarında aldığım JanSport çantayı 30lu yaşlara kadar kullanmış insanım, Quicksilver montu 10 yıl giymiş insanım, Beymen Club gömleği 10 yıla yakın giymiş insanım. o ayarda kıyafetler bulmak artık imkansız mı?

ya da ben uzun süre giymek istiyorsam nereden alayım?

bir yol gösterin, ne olur.
babilbaligi
(06.03.19)
Aynısını dün konuştuk. 10 sene önce aldığım giysiyi bugün hala giyiyorum ama geçen ay aldığım bluzun ağzı yüzü kayıyor. Alırken made in Türkiye ürün almanın sonucu bizimki. Türkiye de üretilen ürünlerin kaliteli olanları ihraç ediliyor. Aynı şekilde Bangladeş te üretilen ürünlerin de kaliteli olanları Bangladeş dışındaki ülkelere satılıyor.

Bir de kaliteyi tamamen düşüren yerli markalar var. Mavi gibi.

Genel anlamda marka ayırt etme dersen made in spain , india olanları alıyorum artık.

Marka istersen Massimo Dutti, Marks & Spencer, Beymen.


rakidabalikolsa
(06.03.19)
Artık hiçbir ürün uzun süre kullanım için üretilmiyor. Pazarlama stratejileri değişti. Sadece kıyafet değil,beyaz eşyalar,mobilyalar,teknolojik aletler de böyle. Edison ampülü icat ettiğinde 100 sene kullanılıyordu. Kapitalizm tüketim varsa işler. Yeniden tüketmemiz için uzun ömürlü yapmıyorlar. Dünyanın her yerinde durum böyle.


Pertev nail
(06.03.19)
levis hala kaliteli üretim yapıyor. gömlekleri ve montları çok kaliteli.


ppemreqq
(06.03.19)
(6)

3 kapılı araba

Selamlar,Araba işinde ciddi bir değişiklik yapıp ufacık minicik bir araba almak istiyorum. 3 kapılı (tek kapılı mı demek lazım?) arabalardan hangilerini önerirsiniz?Spor araba olsun gibi bir derdim yok. Çok az yaksın gibi bir derdim de yok. Hangisini seçeyim bunların?Çok genel bir soru olduğunun far
Selamlar,

Araba işinde ciddi bir değişiklik yapıp ufacık minicik bir araba almak istiyorum. 3 kapılı (tek kapılı mı demek lazım?) arabalardan hangilerini önerirsiniz?

Spor araba olsun gibi bir derdim yok. Çok az yaksın gibi bir derdim de yok. Hangisini seçeyim bunların?

Çok genel bir soru olduğunun farkındayım, fikir verir misiniz?

Teşekkürler.
babilbaligi
(05.02.19)
mini


mikahakkinen
(05.02.19)
Fiat 500 ( cabriosu çok tatlı)
Smart fortwo
Audi a1
Bu üçünden biri diyorum


smart :)


prasinos
(05.02.19)
smart


since1907
(05.02.19)
aklıma geldi gayet yırtıcı bir araba opel adam.


mikahakkinen
(05.02.19)
Honda CR-X
Honda s2000
Volkswagen Scirocco


gonulcelen87
(05.02.19)
(4)

İncecik fareler

selamlar,şu ipince bilgisayar fareleri var ya, onların iyisi hangisi? apple orijinal alayım dedim, epey pahalı. değer mi sizce? önerisi olan varsa üstüme ince mouse atabilir mi?teşekkürler.p.s. MacBook Air ile kullanılacak, ince olması önemli.
selamlar,

şu ipince bilgisayar fareleri var ya, onların iyisi hangisi? apple orijinal alayım dedim, epey pahalı. değer mi sizce?

önerisi olan varsa üstüme ince mouse atabilir mi?

teşekkürler.

p.s. MacBook Air ile kullanılacak, ince olması önemli.
babilbaligi
(28.01.19)
Apple farenin ergonomisi farklı. Windows ile kullanmanı tavsiye etmem. Mac'le birlikte çok severek kullanan da var alışamayıp başka mouse alan da var.


zombi
(28.01.19)
şu var bildiğim www.microsoft.com


Letgoda kullanamayıp yarı fiyatına satanlar var bir bakın derim. Magic mouse diye geçiyor. Letgo bunu sihirbaz mouse falan diye de çevirebiliyor.


neysene
(28.01.19)
www.vatanbilgisayar.com

Inca, trust, everest. Bu markalardan aldigim hic bi urun uzmedi. Denemenizi tavsiye ederim. Hem bisey olsa garantisi var vatandan. 50 liraya denenir.


c1b2k3
(28.01.19)
(3)

Almanya vizesi, cevap gelmiyor.

Selamlar,Pazar günü Almanya uçuşum var. Daha önceki vize başvurularına bakarak cevap gelmiş olması lazımdı, ama gelmiyor. Konsolosluk numarasından da insana ulaşmak mümkün değil.Şimdi benim yapabileceğim bir şey var mı?Teşekkürler.
Selamlar,

Pazar günü Almanya uçuşum var. Daha önceki vize başvurularına bakarak cevap gelmiş olması lazımdı, ama gelmiyor. Konsolosluk numarasından da insana ulaşmak mümkün değil.

Şimdi benim yapabileceğim bir şey var mı?

Teşekkürler.
babilbaligi
(17.01.19)
geçen hafta arkadaşım aynı şeyden yakındı. geçen hafta perşembeydi hatta. salı günü uçuşum var hala gelmedi diyordu VIP başvuru olmasına rağmen. bunu konuştuktan bir saat sonra geldi vizesi. bence uçağı kaçırmazsınız, bugün ya da yarın gelir. christmas tatili yüzünden çok uzamıştır. idata yı arayın isterseniz yine de.


almanya vizesi geçen yılın ağustostan beri geç geliyor. kontroller için direkt almanya devreye girmiş çünkü. minimum 1 ay önceden başvurun diyorlar.


sarlatan
(17.01.19)
Araci kurumu arayin. Hicbir sey yapmadan durmayin.


kuehles blondes
(17.01.19)
(2)

mektup arkadaşı arıyorum

selamlar,karşılıklı mektup yazmak için mektup arkadaşı arıyorum. nereden bulurum?mektup arkadaşı arayan varsa yeşillendirebilir mi?teşekkürler.
selamlar,

karşılıklı mektup yazmak için mektup arkadaşı arıyorum. nereden bulurum?

mektup arkadaşı arayan varsa yeşillendirebilir mi?

teşekkürler.
babilbaligi
(10.01.19)
postcrossing.com bir nebze isinizi gorebilir.


in vino veritas
(10.01.19)
slowly diye bir uygulama var, mektup arkadaşı arayıp bulabiliyorsunuz. kimsenin fotoğrafı yok, kısa bir info yer alıyor yalnızca. ülkesine göre değişmekle birlikte yazdıklarınız ve size gelenler süreye tabi. örneğin almanya 6 saat, tayvan 24 saat gibi. ben çok memnun kalmıştım kullandığım dönemde.


(3)

Böyle fatura olur mu?

Fatura kesen bir kamu kurumu, böyle fatura olur mu?Kalemlerin tutarı ile fatura toplamı birbirine uymuyor. Bir sakıncası olur mu? Ödenen tutar ile fatura toplamı aynı.Teşekkürler.işte o faturahttps://eksiup.com/e58e09a68608
Fatura kesen bir kamu kurumu, böyle fatura olur mu?

Kalemlerin tutarı ile fatura toplamı birbirine uymuyor. Bir sakıncası olur mu? Ödenen tutar ile fatura toplamı aynı.

Teşekkürler.

işte o fatura

eksiup.com
babilbaligi
(07.01.19)
görsel yok


kimberly wexler
(07.01.19)
olmaz.


KDV hesabı da hatalı. Alıcı için sorun olmasa da faturayı kesen inceleme olursa basit bir ceza yiyebilir.


John Bloor
(07.01.19)
(4)

Sovyetler'in neden çöktüğünü nasıl anlarım?

Selamlar,Bugün başka bir duyuruya cevap verirken fark ettim ki, ben bu meseleyi anlamadım. Bu konuda biraz okumuşluğum da var. Derdim yıkılmış gitmiş Sovyetleri savunmak değil, ama öne sürülen argümanlar bana mantıklı gelmiyor.Ne okusam anlarım?Teşekkürler.P.s. bu konuyu merak eden varsa "İkinci El
Selamlar,

Bugün başka bir duyuruya cevap verirken fark ettim ki, ben bu meseleyi anlamadım. Bu konuda biraz okumuşluğum da var.

Derdim yıkılmış gitmiş Sovyetleri savunmak değil, ama öne sürülen argümanlar bana mantıklı gelmiyor.

Ne okusam anlarım?

Teşekkürler.

P.s. bu konuyu merak eden varsa "İkinci El Zaman" diye bir kitap var, okumasını öneririm. Bu vesile ile bana bu kitabı geçen yıl yılbaşı çekilişinde hediye eden arkadaşa selam olsun. Muhteşem bir tercih yapmış.
babilbaligi
(27.12.18)
daron acemoğlu'nun ulusların düşüşü kitabının beşinci bölümünü okuyarak


cliff lee burton
(27.12.18)
"Good Bye Lenin" filmini izle, güzel film.


ebabil curnatasi
(27.12.18)
İkinci el zaman mükemmel bir kitap gerçekten. Aslında kitabı okurken yabancı gelen kavramları, özellikle çöküş dönemindekileri googlelamak sizi bayağı fikir sahibi yapardı. Glastnot, perestroyka vs.

Özetle;

Collapse of the Soviet Union

During the 1960s and 1970s, the Communist Party elite rapidly gained wealth and power while millions of average Soviet citizens faced starvation. The Soviet Union’s push to industrialize at any cost resulted in frequent shortages of food and consumer goods. Bread lines were common throughout the 1970s and 1980s. Soviet citizens often did not have access to basic needs, such as clothing or shoes.

The divide between the extreme wealth of the Politburo and the poverty of Soviet citizens created a backlash from younger people who refused to adopt Communist Party ideology as their parents had.

The USSR also faced foreign attacks on the Soviet economy. In the 1980s, the United States under President Ronald Reagan isolated the Soviet economy from the rest of the world and helped drive oil prices to their lowest levels in decades. When the Soviet Union’s oil and gas revenue dropped dramatically, the USSR began to lose its hold on Eastern Europe.

Meanwhile, Gorbachev’s reforms were slow to bear fruit and did more to hasten the collapse of the Soviet Union than to help it. A loosening of controls over the Soviet people emboldened independence movements in the Soviet satellites of Eastern Europe.

Political revolution in Poland in 1989 sparked other, mostly peaceful revolutions across Eastern European states and led to the toppling of the Berlin Wall. By the end of 1989, the USSR had come apart at the seams.

An unsuccessful coup by Communist Party hard-liners in August 1991 sealed the Soviet Union’s fate by diminishing Gorbachev’s power and propelling democratic forces, led by Boris Yeltsin, to the forefront of Russian politics.

On December 25, Gorbachev resigned as leader of the USSR. The Soviet Union ceased to exist on December 31, 1991.

Ki dikkat ederseniz ikinci el zaman'da bunların hepsine temas edildiğini görürsünüz. Eski politbüro üyelerinin refah iddialarını inkar etmelerini hatırlayın, yine rejim fikrinin zayıflamasıyla oluşan ideolojik boşluğun saldırgan milliyetçilik fikriyle doldurulması, ermeni hikayelerini hatırlıyor musunuz ?

Bu durumda Çin'in de perestroyka benzeri bir süreçten geçip nasıl güç kazandığı sorusunu sormak gerekiyor. Çin ekonomik olarak verdiği tavizi, politikada ve bürokraside vermedi. Kitapta eski parti üyelerinin nasıl demonize edildiğini düşünün. toptan bıkmış bir halkın önüne kibirli bürokratları atarsanız onları çiğ çiğ yerler. Oluşan iktidar boşluğunu kim doldurur, mafya babaları, biznesçiler.

Sonuç olarak 3 aşaması var.

Ya ekmek ya silah üretilecekti, silah seçilmek zorundaydı. İnsanlar aç ve sefil kaldılar.

Amerikanın ekonomik yaptırımları koskoca toprakların hakimiyetinin sürdürülebilirliğini imkansız kıldı.

Bu ekonomik bunalımdan çıkış ve uluslararası sisteme entegrasyon için ekonomik ve siyasi alanda reformlar yapıldı.

Görece daha zayıf bağlarla hükmedilen doğu avrupa ülkelerinde siyasi havanın yumuşamasına binaen özgürlükçü hareketler güç kazandı. Bunun içeride de yansımaları ve karşılığı vardı. Hatta çorbakoy'un bilerek buna yol açtığını söyleyenler vardı kitapta hatırlarsanız.

Reel güç kaybı, ideolojinin de prestijini kaybetmesine yol açtı. Nasıl almanlar yenildiğinde ülkeye ve rejime olan bağlılık arttıysa burada da tam tersi oldu.


Herkesefendi
(27.12.18)
(1)

Münih'te kırtasiye

Selamlar,Münih'te Marienplatz'a çok uzak olmayan, dolmakalem çeşitlerini, mürekkeplerini bulabileceğim kırtasiye var mı? Varsa nerede? Hangisine gitmemi önerirsiniz?Varsa fiyatlar amazon.de'ye yakın olur mu?Teşekkürler.
Selamlar,

Münih'te Marienplatz'a çok uzak olmayan, dolmakalem çeşitlerini, mürekkeplerini bulabileceğim kırtasiye var mı? Varsa nerede? Hangisine gitmemi önerirsiniz?

Varsa fiyatlar amazon.de'ye yakın olur mu?

Teşekkürler.
babilbaligi
(24.12.18)
şurda bulursunuz:

goo.gl

mp'de çok alternatifiniz yok zaten.


patates
(25.12.18)
(6)

ikea kablosuz şarj cihazı

alınır mı? İPhone XR için kullanılacak. yoksa Amgen, Spigen falan mı almak daha mantıklı? En olmadı Apple kendi cihazını satıyor.Ben ne alayım? İkea'nın aleti şu https://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/aydinlatma/uzatma-kablolari-ve-sarj-uniteleri/40381979/nordmarke-tekli-kablosuz-sarj-pedi.aspx
alınır mı?

İPhone XR için kullanılacak. yoksa Amgen, Spigen falan mı almak daha mantıklı? En olmadı Apple kendi cihazını satıyor.

Ben ne alayım?

İkea'nın aleti şu www.ikea.com.tr
babilbaligi
(24.12.18)
Maks. indüksiyon şarj gücü: 5W.

bu da şu demektir 8+'ı ortalama 2.5 saatte şarj edecek. sorun etmiyorsanız alınız, sorun ediyorsanız aliexpress'te çok şahane cihazlar var

* tr.aliexpress.com gibi


Görsel olarak koyacağınız yerle alakalı bu ikea ürünü, tasarım olarak böyle bir şey almanız gerekiyorsa alın ama amazon.com.tr spigeni uzun süre 50 liraya sattı, 16 liraya sattığı bile oldu. Ucuz bir tanesini alın geçin, sakın apple'dan gidip kazıklanmayın da :D


cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Teknik olarak Spigen Essential ile aynı mı? Pil ömrünü falan kısaltmasın da... Amazon.com.tr'de satılan en ucuzu kastediyorum. Link koyamadım :(

Süre sorun değil, başucuna akşam konup sabah alınacak.


babilbaligi
(24.12.18)
kablosuz şarj ile telefonun ısınma ihtimali yüksek bildiğim kadarıyla. kullanmadım o yüzden net bir şey diyemiyorum. iphone x'imi anker şarj aleti ile şarj ediyorum, 12 wattlık ve şarj olurken kullanırsam onunla bile ciddi şekilde ısınabiliyor.

gece koyup sabah alacaksan zaten yüksek güçlüsünü almana gerek yok gibi ama aliexpress'teki daha güzel geldi bana da


washe
(24.12.18)
Aliexpressle falan uğraşmayın bence ben bunu aldım.
www.amazon.com.tr


imnotsureabout
(24.12.18)
Estetiği için alınırsa ancak alınır. Yoksa çin malı boktan bir cihaza tahta çerçeve yapmışlar başka bir olayı yok.


(2)

Konya'da çocukla haftasonuna

Bir pazar günü çocukla Konya'da ne yapılır? Ulaşım sıkıntısı yok, araba var. Çocuk 4 yaşında.
Bir pazar günü çocukla Konya'da ne yapılır? Ulaşım sıkıntısı yok, araba var. Çocuk 4 yaşında.
babilbaligi
(21.12.18)
Tropikal kelebek bahçesini kesinlikle görmelisiniz.


bahoho
(21.12.18)
hava güzel olursa 80 binde devri alem parkı çocuklar için çok güzel. ben gideli birkaç sene oldu ama yakın zamanda gidenler de sanırım memnun.

www.80bindedevrialem.com


prodeq
(21.12.18)
(3)

Mont Blanc

Selamlar,Bugün bir Mont Blanc kalem aldım. Bunun orijinal olup olmadığını en hızlı ve kolay nasıl öğrenirim?Fotoğraflarını koysam anlaşılır mı?Teşekkürler.edit: lan manyak mısınız? 150 liraya aldığımı rüyanızda mı gördünüz?
Selamlar,

Bugün bir Mont Blanc kalem aldım. Bunun orijinal olup olmadığını en hızlı ve kolay nasıl öğrenirim?

Fotoğraflarını koysam anlaşılır mı?

Teşekkürler.

edit: lan manyak mısınız? 150 liraya aldığımı rüyanızda mı gördünüz?
babilbaligi
(18.12.18)
Nasıl bir kalem mekanik mi roller mi dolma mı? Genel birkaç fotoğraf atın dış iç mekanizma ucunu klipsini falan bakalım


150 liraya aldığını nereden çıkardınız ki?


kibritsuyu
(18.12.18)
markakalem.com ile iletişime geçerseniz orjinalliğini tespit edebilmeniz için yardımcı olabilirler bence.


mrtkp1234
(19.12.18)
(2)

Eskişehir esnaf sarayı

esnaf sarayına yıllar önce gitmiştim. o zaman çok güzel deri cüzdan, kemer eldiven gibi şeyler vardı. çeşit çeşit esnaf satış yapıyordu. içlerinde hakikaten orijinal şeyler vardı.hala yaşıyor mu burası? haftasonu uğramaya değer mi?p.s: eskişehir'de başka böyle değişik yer önerisi olan varsa makbule
esnaf sarayına yıllar önce gitmiştim. o zaman çok güzel deri cüzdan, kemer eldiven gibi şeyler vardı. çeşit çeşit esnaf satış yapıyordu. içlerinde hakikaten orijinal şeyler vardı.

hala yaşıyor mu burası? haftasonu uğramaya değer mi?

p.s: eskişehir'de başka böyle değişik yer önerisi olan varsa makbule geçer hakikaten.
babilbaligi
(14.12.18)
Hala varmış. Odun pazarında tarihi çarşı, lületaşı müzesi, bal mumu heykel müzesi, cam sanatları müzesi, el sanatları müzesi varmış. Eskişehirli arkadaşım söyledi


Var da herkes ayni luletasi pipo/taki vs satiyor. Guzel diyebilecegim pek bir sey yok orada.
Hallerin icinde cam urunleri yapan yer bence fena degil.


nax
(14.12.18)
(1)

dolmakalem için kalemlik

bugün sağda solda kalan dolmakalemlerimi temizledim. negzel kalemlerim varmış meğer. şimdi bunları taşımak için bir kalem çantası gibi bir şey lazım. kalem satanlar el kadar deri kaba 200-300 lira istiyorlar, yok artık.uygun fiyatla nereden bulurum? bu askerlerin kullandığı tip şeyler istiyorum ama
bugün sağda solda kalan dolmakalemlerimi temizledim. negzel kalemlerim varmış meğer.

şimdi bunları taşımak için bir kalem çantası gibi bir şey lazım. kalem satanlar el kadar deri kaba 200-300 lira istiyorlar, yok artık.

uygun fiyatla nereden bulurum? bu askerlerin kullandığı tip şeyler istiyorum ama adını dahi bilmiyorum.

bir buldurur musunuz?
babilbaligi
(12.12.18)
askerlerin kullandığı şeyi bilmiyorum ama fb'ta kalemlik diye bir grup var. temelde dolmakalemseverlerin takas ve ticari olmayan satış yaptıkları bir mecra. orada deri kalemlik yapıp satanlar var. bir bakın isterseniz.


kullanıcı adı
(12.12.18)
(3)

Ankara'da çocuk tiyatrosu

Selamlar,Bizim sıpanın doğum gününü nasıl kutlasak falan derken, en sevdiği şeyin tiyatro olduğunu fark ettik. Kaç gündür kreşten "bu gün de tiyatro olmadı" diyerek geliyor (ayda bir tiyatro var kreşte).Şimdi biz bu itin doğum gününü tiyatro ile kutlamak istiyoruz. Böyle arkadaşlarını çağıralım, pas
Selamlar,

Bizim sıpanın doğum gününü nasıl kutlasak falan derken, en sevdiği şeyin tiyatro olduğunu fark ettik. Kaç gündür kreşten "bu gün de tiyatro olmadı" diyerek geliyor (ayda bir tiyatro var kreşte).

Şimdi biz bu itin doğum gününü tiyatro ile kutlamak istiyoruz. Böyle arkadaşlarını çağıralım, pasta keselim falan.

Tiyatro Tempo var bunu sorabileceğimiz, başka neresi var?

Bi buldurun be.
babilbaligi
(04.12.18)
pembe kurbağa var ofisleri bestekar sokakta.


theseachange
(04.12.18)
sorunuza cevabım yok ama, çocuğunuzun tiyatro sevmesi, sizin de doğum gününü böyle kutlamak istemeniz çok tatlı. tebrik etmek istedim.


kullanıcı adı
(04.12.18)
Tiyatro Tempo ile anlaştık, gayet güzel görünüyor.


babilbaligi
(06.12.18)
(4)

Aliexpress - paketten hıyar çıktı

selamlar,uyanma lambası aldım, paketten kulaklık çıktı.şimdi ben dispute açtım, başka bir şey yapayım mı? mail atayım mı? çağrı merkezi falan var mı bunların?
selamlar,

uyanma lambası aldım, paketten kulaklık çıktı.

şimdi ben dispute açtım, başka bir şey yapayım mı? mail atayım mı? çağrı merkezi falan var mı bunların?
babilbaligi
(03.12.18)
Dispute ile çözersin, çözemezsen çağrı merkezine yaz. Canlı destek var.


kablelvuku
(03.12.18)
dispute açman yeterli olur, o kadar lamba seçtik gelen malzemeye bak :)


re noreno
(03.12.18)
Dispute aç ve satıcının "lütfen dispute kaldır ben hemen yenisini yolluyorum" laflarına kanma.

Dispute aç ve tam iade iste.


John Bloor
(03.12.18)
dispute açtım, kabul edildi. toplam tutar iade edilecekmiş. Ürün iadesi istenmedi.


babilbaligi
(09.12.18)
(2)

yapılandırmada süre uzatıldı mı?

ilk iki taksidi zamanında ödemeyenlerin yapılandırma iptal olmuştu. Uzatma geldi mi o işe?
ilk iki taksidi zamanında ödemeyenlerin yapılandırma iptal olmuştu. Uzatma geldi mi o işe?
babilbaligi
(03.12.18)
gelmedi ama yeni bir af söylentileri var.


kibritsuyu
(03.12.18)
Ocak ayı sonuna kadar öderse yapılandırma bozulmuyormuş ikinci bir şans daha verilmiş.

Kaynak:NTV haber


gonulcelen87
(07.12.18)
(3)

Ankara - yelken

Selamlar, Yine elit bir soru, yine ben. Ankara'da çocuklara yelken eğitimi veren bir yer var mı bildiğiniz? İnternetten bir iki yer gördüm. Önerdiğiniz bir yer var mı?Teşekkürler.
Selamlar,

Yine elit bir soru, yine ben. Ankara'da çocuklara yelken eğitimi veren bir yer var mı bildiğiniz? İnternetten bir iki yer gördüm. Önerdiğiniz bir yer var mı?

Teşekkürler.
babilbaligi
(30.11.18)
Gölbaşında vardı böyle bir yer. Hiç yardımcı olamadım dimi şu an :(


kablelvuku
(30.11.18)
çukurambar/oran/çayyolu gibi semtlerde zenginleri düdüklemek için bu eğitimi veren birileri vardır muhakkak. bir bakın derim.


giovanne
(30.11.18)
Gölbaşı Mogan Gölü'nde yelken dersleri veriliyor, oraya bakabilirsiniz.


buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.