Giriş

Fener Efes bilet

Eğer bulamayan varsa salon girişinde 412. blok 2 bileti alış fiyatından verebilirim. Aslında ücretsiz vermek isterdim ama maalesef benim değil.
Eğer bulamayan varsa salon girişinde 412. blok 2 bileti alış fiyatından verebilirim. Aslında ücretsiz vermek isterdim ama maalesef benim değil.
bagcivan
(14.06.19)
(2)

Laptop Önerisi

MerhabalarYeni bşr laptop almaya karar verdim ancak neyi alacağıma karar vermiyorum. 6000 tl bütçe. Aradığım özellikler i5 veya i7 8.nesil H serisi işlemci. 15.6 inç ips ekran. 8 gb ram. Nvidia ekran kartı. Ssd disk. Oyun amaçlı değil daha çok yazılım ve işlem amaçlı kullanılacak. Bu kriterlere uygu
Merhabalar
Yeni bşr laptop almaya karar verdim ancak neyi alacağıma karar vermiyorum. 6000 tl bütçe.
Aradığım özellikler i5 veya i7 8.nesil H serisi işlemci. 15.6 inç ips ekran. 8 gb ram. Nvidia ekran kartı. Ssd disk. Oyun amaçlı değil daha çok yazılım ve işlem amaçlı kullanılacak. Bu kriterlere uygun buluyorum ancak kimisinin ısınma, sonradan yavaşlama, malzeme kalitesi yada farklı sıkıntıları yazılmış.
Kullandığınız ve memnun kaldığınız modeller varsa tavsiye verebilir misiniz?
bagcivan
(09.05.19)
msi. modelsöyleyememama markadan memnunum.


sutlu nescafe
(09.05.19)
merhaba,

biz bunu kullanıyoruz. memnunuz:

www.hepsiburada.com


patates
(10.05.19)
(5)

Makina Tasarım Olayları

Öncelikle selamlar herkese.Uzun zamandır insan becerisiyle yapılan bir işi makinaya yaptırma gibi bir fikrim var. Hazır 5 gün önce 8 yıllık işimden ayrılmışken biraz bunun üzerine çalışayım diyorum.Yapılan işi mevcutta yapan bir makina yok. Yani örnek alınabilecek bşr muadili yok. Sıfırdan yapmamız
Öncelikle selamlar herkese.
Uzun zamandır insan becerisiyle yapılan bir işi makinaya yaptırma gibi bir fikrim var. Hazır 5 gün önce 8 yıllık işimden ayrılmışken biraz bunun üzerine çalışayım diyorum.
Yapılan işi mevcutta yapan bir makina yok. Yani örnek alınabilecek bşr muadili yok. Sıfırdan yapmamız gerekiyor ve elimizde olanlar ise sadece nasıl yapılabileceğine dair fikirler.
Bunu hayata geçirebilmek için öncelikle nereden başlamalıyım. Piyasa araştırması falan yaptım yani bu ürün yapıldığında satılabilir ve buna gerçekten ihtiyaç var. Aslında sormak istediğim şey tam olarak şu; bu makinayı yapmak için ne yapmam lazım. Her türlü yardıma, fikre ve işbirliğine açığım.
bagcivan
(15.04.19)
siz de makine mühendisi değilsiniz herhalde, ben de bilgili değilim pek ama biraz tahmin biraz da arkadaşlardan bildiğim kadarıyla iş biraz şöyle yürüyor:

Makinanın taslağı çizilir, malzemesi belirlenir, gerekli hesapları yapılır, bir şey taşıyacaksa ona göre kalınlık ve malzeme gibi, tasarım buna göre şekillenir.
Yazılım gerekiyorsa o da yapılır, bir kolu varsa o nasıl hareket edecek, ayaklıysa vs.
Makine el yordamıyla mı çalışacak mesela eski tip kıyma makineleri gibi kol döndürerek ya da elektrikli mi olacak. Ona göre güç, elektrik aksamı vs ayarlanacak.
Sensör gerekli mi, bunlar da yazılımla yapılacak ve/veya batarya.
Bütün bunlardan sonra prototip yapılacak, test yapılacak, çalışıyorsa ve bütçe varsa seri üretim yapılacak. Sonrası da satış.

Bunların tamamı yanlış olabilir, çok eksik olabilir ama ben de yetkili bir insan değilim zaten :)


senolll
(15.04.19)
@senolll hocam az cok haklı ben makina tasarimcisiyim bir sorun olursa ozele beklerim hocam.


zor azizim zor
(15.04.19)
önce fikri sayısallaştırmak için kağıda dökmek gerek. üretim methodundan anlayan birine modellemesini yaptırmak gerek. modelleme yapan uygun profil, bağlantı elemanı vs seçimini yapacak. bunlar piyasadaki ürünlerden seçileceği için bazı limitler çıkacak bunları çözmek için yine dizayn değişecek. bu süreç tamamlanınca 3d modellesi, ardından otomasyon ve elektrik kısmı gelecek. güvenlik kısmını da sakın unutmayın, ticari bir makine olacaksa iş kazasında CE belgesi aranır. CE de makinenin devreye alındığı tarihteki tüm normlara uyduğunun beyanıdır. yani bunu deklare edersiniz.


sttc
(15.04.19)
Makinadan plc den anlayan iyi bi usta bul.


[GODDARD]
(16.04.19)
haci benim profesyonel işim o gönder detayları,

sağlam para istiyorum ama bak danışmanlığına öyle satarsak öderiz senin payını da yok bende.


(4)

İran'lı bir öğretmen Türkiye'de ne iş yapabilir

Merhabalar,İran'lı bir arkdaşım var kendisi ilkokul öğretmeni ve Türkiye'ye taşınmak istiyor. Kendisi İngilizce de biliyor.Burada ne iş yapabilir?
Merhabalar,
İran'lı bir arkdaşım var kendisi ilkokul öğretmeni ve Türkiye'ye taşınmak istiyor. Kendisi İngilizce de biliyor.
Burada ne iş yapabilir?
bagcivan
(13.04.18)
iran ile turkiye arasindaki ticaret icin tercumanlik isleri yapabilir.
farsca dil ogretebilir.
turizm sektorunde calisabilir.


for the record
(13.04.18)
iran - türkiye yönünde turizm son 2 senede çok büyük bir ivmeyle arttı.

türkçe biliyorsa turizm şirketlerine bir baksın.


nodrap
(13.04.18)
etüt merkezlerinde ingilizce öğretmenliği yapabiliyorlar, eğer iyi ise ingilizcesi


The_Lollok
(13.04.18)
Tanıdığım iranlı bir abla var, iranlı müşterileri olan bir şirkette tercümanlık yapıyor.


tabirimekruh
(13.04.18)
(3)

Görüntü Aktarımı

Merhabalar,İstanbul'dan bulunan merkezdeki bir bilgisayardaki görüntüyü, sivas ofisindeki bir tv'de sürekli nasıl gösterebiliriz?kullandığımız ortak bir server da mevcut.
Merhabalar,
İstanbul'dan bulunan merkezdeki bir bilgisayardaki görüntüyü, sivas ofisindeki bir tv'de sürekli nasıl gösterebiliriz?
kullandığımız ortak bir server da mevcut.
bagcivan
(28.12.17)
sivas'taki tv'ye bir bilgisayar bağlarsınız. bilgisayardan da göstermek istediğiniz görüntüyü remote ile alırsınız.


helenart
(28.12.17)
@helenart bilgisayarsız bir çözüm önceliğim. çünkü kontrol etmem gereken cihaz sayısı artacak.


bagcivan
(28.12.17)
smart tv ise pcde stream yapan yazilim araciligiyla yapilir bence.


eksimtrak
(28.12.17)
(1)

Arena TR davetiyesi

Arkadaşlar,Arane TR davetiyesine ihtiyacım var. Gönderebilecek olan var mı?
Arkadaşlar,
Arane TR davetiyesine ihtiyacım var. Gönderebilecek olan var mı?
bagcivan
(15.08.16)
gmail adresini mesaj olarak gönderirsen ayarlarız


suwat
(15.08.16)
(4)

Bir makina yapmak

Herkese selamlarTekstil sektöründe şu an insan becerisiyle yapılan alanda, işleri kolaylaştıracak bir makina fikrim var.Bunla ilgili araştırma yaptım ama genelde yapılacak makinanın pazar ihtiyacı var mı yok mu gibi ön araştırmaların önce yapılması tavsiye ediliyor. Bu konuda kesinlikle eminim ki ih
Herkese selamlar
Tekstil sektöründe şu an insan becerisiyle yapılan alanda, işleri kolaylaştıracak bir makina fikrim var.
Bunla ilgili araştırma yaptım ama genelde yapılacak makinanın pazar ihtiyacı var mı yok mu gibi ön araştırmaların önce yapılması tavsiye ediliyor. Bu konuda kesinlikle eminim ki ihtiyaç var. Yurtdışında olabilme ihtimalini araştırdım görebildiğim kadarıyla yok. Hatta olsa mutlaka o alanda kullandığını duyardım.
Nereden başlayacağım veya nasıl bu makinayı hayata geçireceğim konusunda yardımcı olabileceklerin fikirlerine, yapabilecekler varsa desteklerine ihtiyacım var.
bagcivan
(10.04.16)
söyle ben yaparım sana


Tekstil alaninda baya bir sure calistim tekstil aksesuari vb konular yardımcı olabilirsem olurum yaz istersen


topraam
(10.04.16)
(bkz: eres söylemez)


ron dennis
(10.04.16)
dostum öncelikle bir patent vekili bul, fikrini patentle. zaten bu vekil (iyi seçtiysen) sana bu makinanın yeni olup olmadığını söyleyecek. eğer yeni ise, yoluna devam edersin.

diğer türlü dünyada çeşitli yerlerde üretilip kullanılıyor, sadece türkiye'de olmayan bir makina için uğraşmaya değmeyebilir.

patent işleri için yeşillendir, sana yardımcı olayım.


babilbaligi
(11.04.16)
(1)

kimyasal enrty

merhabalarüç arkadaş evde kimyasal madde yapıyordu. kafalar güzelleşince birisinin bacağını arıyorlardı. hangi başlıkta olduğu aklıma gelmedi. hatırlayan var mı?
merhabalar
üç arkadaş evde kimyasal madde yapıyordu. kafalar güzelleşince birisinin bacağını arıyorlardı. hangi başlıkta olduğu aklıma gelmedi. hatırlayan var mı?
bagcivan
(01.02.16)
(1)

Şizofren matematikçi

SelamlarŞizofren bir matematikçi bir problemi çözmeye çalışıyordu. Onun kızı da yeşil bir deftere problemin devamını çözüyordu. Erkek arkadaşı da ondan çalıp kendi adına makale çıkarıyordu.Neydi bu film?
Selamlar
Şizofren bir matematikçi bir problemi çözmeye çalışıyordu. Onun kızı da yeşil bir deftere problemin devamını çözüyordu. Erkek arkadaşı da ondan çalıp kendi adına makale çıkarıyordu.
Neydi bu film?
bagcivan
(04.02.15)
(2)

Thy iptal olan seferler

MerhabalarBugün sabah sivas'a bir uçuşum vardı fakat lodos nedeniyle iptal oldu. Thy konuyla ilgili sadece iptal mesajı attı. Yeni uçuşla hakkında herhangi bir bilgi yok. Bu durumda birşeyler yapmam gerekiyor mu? Yoksa bilgi mi bekleyeğiz?
Merhabalar

Bugün sabah sivas'a bir uçuşum vardı fakat lodos nedeniyle iptal oldu. Thy konuyla ilgili sadece iptal mesajı attı.
Yeni uçuşla hakkında herhangi bir bilgi yok. Bu durumda birşeyler yapmam gerekiyor mu? Yoksa bilgi mi bekleyeğiz?
bagcivan
(01.02.15)
thy'yi arayıp sorman daha sağlıklı olur. en azından emin olursun.


KidLazer
(01.02.15)
Yoğunluktan dolayı cevap veremediklerini söyleyen bir ses kaydı var. Siteye yönlendiriyor fakat net bir bilgi bulamadım.


bagcivan
(01.02.15)
(1)

Minibüste Bismillahirrahmenirrahim demeyi anlatan entry

Selam#14710442 elimizde şöyle bir entry mevcut. birisi de bu olayı yaşamış gibi farklı bir zamanda buna benzer bir olaya şahit olduğu yazmıştı. O entryi arıyorum. Bi buldurun be
Selam

#14710442 elimizde şöyle bir entry mevcut. birisi de bu olayı yaşamış gibi farklı bir zamanda buna benzer bir olaya şahit olduğu yazmıştı. O entryi arıyorum.

Bi buldurun be
bagcivan
(07.01.14)
Bulundu

#29896282


bagcivan
(07.01.14)
(1)

Avcılarda mekan

Beyler şu an şirtketteki hanımlar avcılar'da müzikli eğlence mekanı arıyorlar. Sen bilirsin diye bana sordular ben de ben bilmem duyuru bilir dedim. Önerebiliceğiniz mekanlar var mı?
Beyler şu an şirtketteki hanımlar avcılar'da müzikli eğlence mekanı arıyorlar. Sen bilirsin diye bana sordular ben de ben bilmem duyuru bilir dedim.

Önerebiliceğiniz mekanlar var mı?
bagcivan
(09.05.12)
fox var


hizari
(09.05.12)
(1)

Diyaliz Doktoru Tanıdığı Olan (Acil)

İş yerinde bir çalışanın babası diyaliz hastası. Akli melekeleri de yerinde değil. Boyununa takılan kateteriyi üç kere çıkarmış. Pazartesi günü olaydan haberim oldu doktorlarıyla görüştüm elimden geldiğince onlardan bilgi alıp yol gösterici olmaya çalıştım. O gün takılan kateteriyi yine sökmüş. Şimd
İş yerinde bir çalışanın babası diyaliz hastası. Akli melekeleri de yerinde değil. Boyununa takılan kateteriyi üç kere çıkarmış. Pazartesi günü olaydan haberim oldu doktorlarıyla görüştüm elimden geldiğince onlardan bilgi alıp yol gösterici olmaya çalıştım.

O gün takılan kateteriyi yine sökmüş. Şimdi boyununda aşırı derecede şişlik varmış. Aynı hastaneyi aradım bugün diyaliz bölümü kapalıymış. İki günde bir diyalizi girmesi gereken hasta en son pazartesi günü girdi. Bildiğim biraz daha teknik konuları var. Şimdi onlara yol göstermek için benim de birisine danışmam gerekiyor. Vicdanım rahat değil.

Sizden istediğim tanıdığı diyaliz doktoru olan varsa onlarla acil olarak görüşmek istiyorum.
bagcivan
(08.12.11)
İlla katater gerekli mi bilmiyorum (damarları yeterli değilse gereklidir) fakat gerekli değil ise fistül ameliyatı olarak kataterden kurtulabilir doğal olarak istesede fistülü çıkartamaz.

Acil diyalize girmesi gerektiği durumlarda ortalama (doktora bağı olarak) 15-20 dakikalık bir sürede en kötü ihtimal ile kasıktan katater takılarak diyalize girmesi sağlanabilir.


(1)

Türkiye'nin Günlük Petrol Tüketimi

Kaç bin varil? Pek bi bilgiye ulaşamadım.
Kaç bin varil? Pek bi bilgiye ulaşamadım.
bagcivan
(10.10.11)
Toplam senelik uretim vevtuketimler tuik ve enerji bak. Sitelerinde var. Tezime koydugumdan, olduklarindan eminim.


entrapmen
(10.10.11)
(5)

avea

(bkz: #25042676)avea'nın sitesinde muhtemelen yanlış yazılmış ama ben inat edip, "yok arkadaşım bana bu fiyattan vereceksiniz" diye vermekle yükümlüler mi?
(bkz: #25042676)

avea'nın sitesinde muhtemelen yanlış yazılmış ama ben inat edip, "yok arkadaşım bana bu fiyattan vereceksiniz" diye vermekle yükümlüler mi?
bagcivan
(21.08.11)
yaa aslinda genelde sey derler "yazim hatalari sorumlulugumuz disindadir".ondan cok bir sey yapilabilecegini sanmiyorum.


serabetan
(21.08.11)
kaçırmayın derim sonuna kadar kullanın


snp_kubra
(21.08.11)
çok ilginç bir cevap geldi.

twitter.com!/AveaDestek/status/105214510679343104

edit: link bozuk gözüküyor. bug. goo.gl


bagcivan
(21.08.11)
daha once başlamıştı bu ya. ben de aglamıştım faturalıya geçtik haksızlık bu diye ama bi şey olmadı tabi.


rurouni
(21.08.11)
(6)

bayram tatili (çanakkale)

bayram tatilim 9 gün. bu süre içerisinde çanakkale'ye gitmeyi planlıyoruz. peki bu tarihlerde denize girilir mi? Şehitlik haricinde, gelibolu'da gidip mutlaka görün dediğiniz bir yer var mı?
bayram tatilim 9 gün. bu süre içerisinde çanakkale'ye gitmeyi planlıyoruz. peki bu tarihlerde denize girilir mi? Şehitlik haricinde, gelibolu'da gidip mutlaka görün dediğiniz bir yer var mı?
bagcivan
(17.08.11)
Savas anilari muzesi var koyde. Kucuk bir yer ama guzel seyler var. Koleksiyonu yapan adam saim mutluydu sanirim.


Lim5
(17.08.11)
çanakkale merkezdeki "çimenlik kale" yi mutlaka görün.

truva, assos ve yeşilyurt köylerini de mutlaka görseniz iyi olabilir (?).

e bu kadar gelmişken azcık daha gidip tahta kuşlar etnografya müzesini de görüverin.


anonimyususer
(17.08.11)
tahtakuşlara gidiceksen bari altınoluk/ güre civarındaki pınarbaşı, hasan boğuldu gitmeli görmelisin


eja
(17.08.11)
3 metre toprak için ölen insanların yattığı mezarları ziyaret edin.
edin de ne analar ağlamış görün.

2011'de halen "vatan sağolsun" diyorsanız belki size ders olur.

iyi eğlenceler.


bozcaada


daphne84
(17.08.11)
çimenlik kalenin yakınlarında truvada yıllarca kazı ekibine baskanlık eden sanırım 2004te vefat eden manfred osman korfmann diye bi adamın kütüphanesi var. eğer arkeolojiye ilgin varsa git gör derim. kaz dağlarına git mutlaka. peynir helvası ye, boklu kebap ye. (bilmeyenler için sardalyanın içi temizlenmeden isteğe göre yaprağa sarılıp pişirilmiş hali) ayrıca feribotla kilitbahir tarafına geç kordondan orda tabyalar var oraları gez bi de kilitbahir kalesi süper, bi de oranın devamında plajlar flaan vardı çok güzeldi.bozcaadayı muhakkak gör. çanaakkalenin denizi her zaman soğuk olur ama belki ssize o kadar soguk gelmez girersiniz. güzelyalı diye bi yer vardı o tarafta da plaajlar var. aynalı carsıyı gör tabi bi de türküsü bile var.


piszenci
(17.08.11)
(1)

şarkı adı

http://www.youtube.com/watch?v=jXFGaKo_DMI&feature=player_embedded#at=33 şu videonun başında çalan şarkı lazım(mış) ben bilemedim. bilse bilse duyuru bilir dedim.
www.youtube.com şu videonun başında çalan şarkı lazım(mış) ben bilemedim. bilse bilse duyuru bilir dedim.
bagcivan
(10.08.11)
yorumlarda biri birine cevap olarak şunu yazmış:

he doesnt have a new album yet but he has a mixtape called "No Genre", and the songs are "Game Time" & "Attraction"


lancelot du lac
(10.08.11)
(1)

excel çalışma sayfası paylaşma (birden fazla kişi aynı anda)

office 2003 sürümünde bu mümkün değildi. dosyayı salt okunur olarak açıyor aynı dosyada birden fazla kullanıcı çalışamıyordu. fakat office 2007/2010 da bunu yapabiliyoruz.. ama nasıl ? kafamda onlarca şey olduğu için hiç bir şey anlamadım okuduğumdan.http://office.microsoft.com/tr-tr/excel-help/HA01
office 2003 sürümünde bu mümkün değildi. dosyayı salt okunur olarak açıyor aynı dosyada birden fazla kullanıcı çalışamıyordu. fakat office 2007/2010 da bunu yapabiliyoruz.. ama nasıl ? kafamda onlarca şey olduğu için hiç bir şey anlamadım okuduğumdan.

office.microsoft.com
bagcivan
(08.08.11)
sharepoint hizmetinden yararlanabilirsiniz office icinde geliyor. bununla birlikte

office.microsoft.com

bu sayfada yazani yapin iste boyle calisilabiliyor. bu microsoft makalesindeki onemli mevzu dosyanin ortak paylasim alanina kaydedilmis olmasidir.

kac bilgisayardan islem yapilacaksa dosyaya, tum bilgisayarlarin erisebilecegi ortak bir paylastirilmis alana koyun excel dosyasini. domainde iseniz dosya guvenliginden dosyaya erisecek kullanicilara tam yetki verin falan filan.


kratos
(08.08.11)
(2)

winnie peluş

aldığım oyuncağı 1-2 gün içerisinde teslim edebilecek site arıyorum. var mı önerebileceğiniz bi adres?oyuncak bu,http://www.oyuncakdenizi.com/bebek-oyuncaklari/chicco/disney/winnie-the-pooh-36-cm-1.html
aldığım oyuncağı 1-2 gün içerisinde teslim edebilecek site arıyorum. var mı önerebileceğiniz bi adres?

oyuncak bu,

www.oyuncakdenizi.com
bagcivan
(03.08.11)
kendin alıp kargolasan olur sanki? hani oyuncak çok bulunmayan bi model değil..

bak şurda var, ara rica et acil bi durum yeğenimin d.günü falan uydur bişiler bugün kargolasınlar. olur bence.ben denedim oldu başka ürünlerde.

oyuncak.com.tr


mahnita
(03.08.11)
oyuncax'tan aldım.


bagcivan
(03.08.11)
(1)

ülkelerin kredi notları

genel olarak görebileceğimiz güncel bir liste var mı?
genel olarak görebileceğimiz güncel bir liste var mı?
bagcivan
(27.07.11)
(2)

dın dırı dın dırı dıın

eski filmlerde çok sık kullanırlırdı. 80's müzikleri gibi. aklımda böyle disco sahnelerinden geçişlerde kullanır gibi kalmış. neydi bu? yabancı bir şarkı.
eski filmlerde çok sık kullanırlırdı. 80's müzikleri gibi. aklımda böyle disco sahnelerinden geçişlerde kullanır gibi kalmış. neydi bu? yabancı bir şarkı.
bagcivan
(26.07.11)
şu olması lazım. birinci dakikaya kadar bekle ama...

fizy.com

teheyy ben ararken biri yazmış bile :)


fmf
(26.07.11)
(6)

Ayakkabı

Online ayakkabı alabileceğim site önerebilir misiniz? Birde rahat tabanlı ayakkabı önerileriniz var mı? Çok ciddi bir havada sordum çünkü, ayaklarımı hiç rahat hissetmiyorum..
Online ayakkabı alabileceğim site önerebilir misiniz? Birde rahat tabanlı ayakkabı önerileriniz var mı?
Çok ciddi bir havada sordum çünkü, ayaklarımı hiç rahat hissetmiyorum..
bagcivan
(11.07.11)
Ben online ayakkabı almanızı hiç önermem. Çünkü şimdiye kadar ne zaman internetten ayakkabı aldıysam ayağıma olmadı. Hepsinin kalıbı başka. Normalde 38 giyiyorum. Birinin 38'i küçük geliyor, birininki büyük geliyor. Daha hiç ayağıma tam olana rastlamadım. Ben de bir daha o hatayı yapmayacağım kesinlikle...


marcelle
(11.07.11)
bütçen nedir? bayan-erkek? böle duyuru mu olur arkadaşım..

ama şurdan bakabilirsin mesela. Erkeksen 200 lira civarı bayağı rahat ayakkabılar var. Ben aldım tavsiye olunur..

www.deriden.com.tr


Arrigo Godfredo
(11.07.11)
morhipoda güzel aykkabılar var ama kadınsan marcellenin dediği gibi alma kadın ayakkabı kalıpları çok oynak oluyo.


borzoi
(11.07.11)
trendyol ve markafoniyi öneririm. ordan alırsan ayağına uymadığı takdirde geri gönderdiğinde kargo parası ödemiyorsun. ama limango iade alımlarında da kargo parasını sana ödetiyor. bir de trendyolda 75 tl üzerine kargo parası bedava. ben şahsen online alışverişlerde daha çok trendyol ve markafoniyi tercih ediyorum bu sebepten.


redpepper
(11.07.11)
(1)

Kadıköy - Istanbul Sapphire

Günaydın,Kadıköy metrobüs duraklarından Sapphire nasıl giderim?
Günaydın,

Kadıköy metrobüs duraklarından Sapphire nasıl giderim?
bagcivan
(10.07.11)
metrobüsle zincirlikuyu yapıp 4. levent sarıyer tarafından çıkıyorsunuz. 4. lecentten geçen bir otobüse binip 3 durak sonra iniyorsunz.


elektromaniac
(10.07.11)
(4)

panasonic mail

sorunum var ve bunu büyük yerlere taşıma karar verdim. türkiye distribütörüne değil. global merkezine mail atacağım ama sitelerinde adreslerini bulamadım. bulabilecek kişileri arıyorum.http://panasonic.net/
sorunum var ve bunu büyük yerlere taşıma karar verdim. türkiye distribütörüne değil. global merkezine mail atacağım ama sitelerinde adreslerini bulamadım. bulabilecek kişileri arıyorum.

panasonic.net
bagcivan
(06.07.11)
Genelde büyük firmaların bu tür maili olmaz sitelerinde. Daha çok ücretsiz telefon veya en iyi şartlarda, iletişim formu oluyor. Sanırım herkes sizin gibi "patlatacağım ortalığı" diye girip girip mail atmasın diye böyle bir şey yapıyorlar. Tavsiyem telefon ile ulaşmanız.


ben smyrna
(06.07.11)
bilmişim :)


ben smyrna
(06.07.11)
ilk linkteki iletişim formundan deneyeceğim. sorunum kullanıcı hatası olmadığı halde servisin kullanıcı hatası diye diretmesi.


bagcivan
(06.07.11)
(1)

uyuyamam

bir klima markasının reklam müziğide olmuştu.mountain gibi bir şeydi adı.kelimeleri tek tek ve yavaş söylüyordu.doğayı falan anlatıyordu yamulmuyorsam şarkıda.şarkı ingilizce.bu kadar bilgiyle bulabilir miyiz?
bir klima markasının reklam müziğide olmuştu.mountain gibi bir şeydi adı.kelimeleri tek tek ve yavaş söylüyordu.doğayı falan anlatıyordu yamulmuyorsam şarkıda.

şarkı ingilizce.
bu kadar bilgiyle bulabilir miyiz?
bagcivan
(31.05.11)
Vangelis - Ask The Mountains

www.youtube.com


ufukcel
(31.05.11)
(2)

winamp task bar

media player da varda winampta yok mu bu olay.sistem xp.
media player da varda winampta yok mu bu olay.sistem xp.
bagcivan
(16.05.11)
add-on eklenebiliyor winampte. addonları karıştırın mutlaka birisi üretmiştir. (www.winamp.com)


ben smyrna
(16.05.11)
winamp'ta yok sanirim ama aimp2'de var. guzel bi program kendisi.


astaroth
(16.05.11)
(3)

msn hatası

yaklaşık bir haftadır ekteki hatayı almaktayım,bir çözüm bulamadım.format mı atsam ki bilemedim.
yaklaşık bir haftadır ekteki hatayı almaktayım,bir çözüm bulamadım.format mı atsam ki bilemedim.
bagcivan
(25.03.11)
hata kodunu nette araştırdınız mı?


grgn
(25.03.11)
araştırdım.bende bir şey çıkmadı birde sen yazsan :)


bagcivan
(25.03.11)
aynısı bende de olmuştu geçen sene, google da araştırıp çözümü bulmuştum. system dosyasına girerek 1 dosyayı silioduk heralde hatırlamıyorum tam, bir daha google da araştırın derim bulursunuz çözümü


(1)

şirinevler - söğütlüçeşme metrobüs

şirinevlerden kadıköy'e kaç dakika sürer metrobüs ve oradan boğaya nasıl giderim.
şirinevlerden kadıköy'e kaç dakika sürer metrobüs ve oradan boğaya nasıl giderim.
bagcivan
(17.03.11)
gideceğin saate göre değişir. ortalama 40 dk.
metrobüsten in, sol tarafına yürü. boğa orda:)


köfte
(17.03.11)
(4)

bone gibi ama değil

kafaya giyilen normalde iki ucu açık ama dış tarafta kalanda ip vardı çok farklı şekllerde kullanılabiliyordu neydi bunun adı? unutkanlık diz boyu.
kafaya giyilen normalde iki ucu açık ama dış tarafta kalanda ip vardı çok farklı şekllerde kullanılabiliyordu neydi bunun adı? unutkanlık diz boyu.
bagcivan
(03.12.10)
bandana?


weeping guitar
(03.12.10)
bandana değil maalesef.


bagcivan
(03.12.10)
hem boyunluk hem bere..

boyunluk bere ya da bere boyunluk

örneği: images.gittigidiyor.com


zexustewas
(03.12.10)
buff


kobuzchu kiz
(03.12.10)
(2)

Yekta Kopan'ın babasının adı

soru başlıkta arkadaşlar.ben bulamadım.
soru başlıkta arkadaşlar.ben bulamadım.
bagcivan
(24.10.10)
yanılmıyorsam itü sözlükte lütfü kopan adında bir tiyatro sanatçısının oğlu diye geçiyordu yekta kopan.


rodeocu
(24.10.10)
lütfi kopan


el magico
(24.10.10)
(1)

yeniliğe doymayan facebook

birisini ekledikten sonra arkadaşlarını düzenle sayfasında onay bekliyor yazıyordu.bizde ekledikten sonra o onaylamadan silmek istersek oradan o kişiyi silebiliyorduk.son yeniliklerden sonra o olay kaldırıldı mı?
birisini ekledikten sonra arkadaşlarını düzenle sayfasında onay bekliyor yazıyordu.bizde ekledikten sonra o onaylamadan silmek istersek oradan o kişiyi silebiliyorduk.son yeniliklerden sonra o olay kaldırıldı mı?
bagcivan
(23.10.10)
oradan kaldırılmış ama eklediğimiz kişinin profiline gidip cancel friend request diyebiliyoruz hala.


emraah
(23.10.10)
(1)

Şarkı Adı Soruyorum

yeşil renk bando kıyafeti giymiş hatunlar vardı.trompet çalıyorlardı.hatta bir bölümünde alkış sesi vardı tam o sırada popolarına vuruyorlardı.birde klibinde söylen hatunun dudak ve dişleri ön plandaydı neydi bu sorusu karmaşık şarkının adı?sevgili romalılar.
yeşil renk bando kıyafeti giymiş hatunlar vardı.trompet çalıyorlardı.hatta bir bölümünde alkış sesi vardı tam o sırada popolarına vuruyorlardı.birde klibinde söylen hatunun dudak ve dişleri ön plandaydı neydi bu sorusu karmaşık şarkının adı?sevgili romalılar.
bagcivan
(26.08.10)
alex gaudino - destination calabria olabilir mi?


jolietjake
(26.08.10)
(2)

bitiona girememe

nedendir ki bu?ps: diğer tarayıcılarda da aynı sorun var.http://i45.tinypic.com/dxs1l.jpg
nedendir ki bu?

ps: diğer tarayıcılarda da aynı sorun var.

i45.tinypic.com
bagcivan
(30.06.10)
giriyorum sorun yok


angelofdeath
(30.06.10)
dns leri güncelledim.artık bende giriyorum.teşekkürler.


bagcivan
(30.06.10)
(3)

Fenerbahçe - Efes Pilsen

Fenerbahçe Ülker-Efes Pilsen tarih : 02.06.2010 20:00:00 mekan : Abdi İpekçi Arena bu maça şu an bilet bulabilirmiyim.Biletix de yok.
Fenerbahçe Ülker-Efes Pilsen
tarih : 02.06.2010 20:00:00
mekan : Abdi İpekçi Arena

bu maça şu an bilet bulabilirmiyim.Biletix de yok.
bagcivan
(02.06.10)
maç günü sadec abdi ipekçi gişesinden bilet alabilirsin eğer kaldıysa.. bence kalmıştır buarada..


ir10
(02.06.10)
son ana bırakma. fener taraftarı şampiyonluğu kutlamak için gidicek oraya
tahminimce full olcak salon.


point guard
(02.06.10)
buldum arkadaşlar.maçtan geldim şimdi.


bagcivan
(02.06.10)
(4)

Google Translate

iki gündür ben bu google çeviricisine giremiyorum.Sebebi ne olabilir?
iki gündür ben bu google çeviricisine giremiyorum.Sebebi ne olabilir?
bagcivan
(01.06.10)
open dns kullan, "şu siteye giremiyorum" diyenler bi garip geliyor artık. Eğer hala giremiyorsan da şu adresten sadece sen mi giremiyorsun yoksa girmek istediğin sitede mi problem var bakabilirsin :

downforeveryoneorjustme.com


kimlanbu
(01.06.10)
tünele girer gibi girmekte


ramizdede
(01.06.10)
dns ayarlarını degiştir, dun bende ne youtube ne google translate tık yoktu degiştirdim tekrar dier adresi yazdım tıkır tıkır işliyo suanda


teşekkürler arkadaşlar sorunu hallettim.


bagcivan
(01.06.10)
(1)

Fakir Bir Şairim Amma ?

Sevgili fakirlersagopa kajmer'in üç sefil şair adlı parçasının girişinde çalan bu harikulade parçayı kimin söylediğini aramaya inandım fakat bulamadım.Bir buldurun be.25.saniyeye kadar çalan parça.http://www.youtube.com/watch?v=meTgFD58MZsNot:Sanat güneşimiz Zeki Müren'in söylediği versiyonu değil.
Sevgili fakirler

sagopa kajmer'in üç sefil şair adlı parçasının girişinde çalan bu harikulade parçayı kimin söylediğini aramaya inandım fakat bulamadım.Bir buldurun be.

25.saniyeye kadar çalan parça.
www.youtube.com

Not:Sanat güneşimiz Zeki Müren'in söylediği versiyonu değil.
bagcivan
(30.03.10)
taner şener olabilir.


cruex
(30.03.10)
(1)

parça adı soruyorum!

bilinen bir parça ama kimin bu,bi buldurun be.http://www.facebook.com/video/video.php?v=1129353469637&ref=mf
bilinen bir parça ama kimin bu,bi buldurun be.

www.facebook.com
bagcivan
(07.11.09)
(6)

İstanbul - İzmir (poligon)

merhaba arkadaşlaraskerliğimin usta birliği dönemini geçirmek için izmir poligona (izmir deniz er eğitim taburu) gitmem gerekmektedir.istanbul bayrampaşa otogarından izmir poligona hangi otobüs firması ile en rahat nasıl giderim.son olarak izmir otogarına indiğimde poligona nasıl giderim.
merhaba arkadaşlar

askerliğimin usta birliği dönemini geçirmek için izmir poligona (izmir deniz er eğitim taburu) gitmem gerekmektedir.istanbul bayrampaşa otogarından izmir poligona hangi otobüs firması ile en rahat nasıl giderim.son olarak izmir otogarına indiğimde poligona nasıl giderim.
bagcivan
(30.03.09)
Hocam öncelikle hayırlı olsun.
Güzel yere düşmüşsün.
İstanbuldan İzmire tavsiye edebileceğim firmalar:
Varan,Ulusoy,Nilüfer.
Üçünün de servisi var Poligon'a.
Şöyle gidebilirsin:
İzotaş otogarından indikten sonra, ilgili firmanın Hatay servisine bin.
Servis şöförüne Poligon durağında inmek istediğini söyle.
Servisten indikten sonra yolun karşısına geç.
Kime sorsan gösterirler.
Hayırlı teskereler.


zeki baba
(30.03.09)
zeki baba'nın bahsettiği 3 firma servis seferlerini otogardan yapmıyor. kendi terminalleri var üçünün de.


tom_riddle
(30.03.09)
çok dandik bir firma değilse (ama çok dandik) o firmanın servisi gider poligona. pamukkale, kamil koç, hakiki koç, anadolu, nilüfer, izmir turizm(hatta) gibi


harmonikhakaret
(30.03.09)
poligon'da 20-25 günlük bir acemi eğitimi almış biri olarak öncelikle harika bir yere düştüğünü söylemem gerekir, ya çok şanslısın ya da iyi bir yerden torpilin var.
deseler ki gelir misin tekrar poligona eğitime, valla koşa koşa giderim...
arkadaşların bahsettiği firmaların servisi var problem çekmezsin.
hayırlı tezkere dileklerimle...


tanjant
(30.03.09)
hakiki koç'un hatay servisine binip servis şoförünün başının etini yersin poligonda incem diye, ama sonra tam olarak nereye gidersin bilmiyorum. ama izmirde kime yol sorsan gösterirler, burda 4. yılım, hiç sorun yaşamadım. poligonun oralar ferah semtler, rahat olursun. hayırlı tezkereler.


drink the stars
(30.03.09)
teşekkürler arkadaşlar nilüferden aldım.dediğiniz gibi serviside varmış.

@tanjant sanırım şanslıyım :)

@tolgan sınıflandırmada katip olarak belirlediler ama değişmez herhalde :)


bagcivan
(02.04.09)
(3)

istanbul-iskenderun

sevgili mezopotamyalılarvatani görevimi yapmak için iskenderuna gitmem gerekiyor.istanbul esenler otogarından bineceğim.bana tavsiye edeceğiniz seyahat firmaları varmıdır.
sevgili mezopotamyalılar

vatani görevimi yapmak için iskenderuna gitmem gerekiyor.istanbul esenler otogarından bineceğim.bana tavsiye edeceğiniz seyahat firmaları varmıdır.
bagcivan
(19.02.09)
has turizm ve jet turizm olabilir.


rectoa
(19.02.09)
hataya uçak var. onunla gidin. 49 liraydı en son. havaalanı iskenderun ile antakyanın tam ortasında. celp dönemi olduğu için oradan deniz er eğitim tugayına toplu taşıma bulursunuz mutlaka.


trocero
(19.02.09)
jet turizm ile anlaştım :)

@trocero bende uçakla gitmek istiyordum ama direk hataya uçak bulamamıştım.iskenderuna giden tanıdığım bir çok kişide uçakla adanaya gidip oradan iskenderuna geçeçek.nasipse dönüşte uçakla geliriz :)


bagcivan
(19.02.09)
(9)

Google chrome bunu nasıl yaptı?

merhaba tanzanyalılarverdiğim resimde google chromenin ana sayfasına bir arama şeysi geldi bunun nerden geldigini bilmiyorum vede nasıl geldigi hakkında hiçbir fikrim yok ama müthiş bir şey oraya aradığım kelimeyi yazınca direk ekşideki sayfası çıkıyor.bu harikulade şeyi nasıl becerdimde oraya koydu
merhaba tanzanyalılar

verdiğim resimde google chromenin ana sayfasına bir arama şeysi geldi bunun nerden geldigini bilmiyorum vede nasıl geldigi hakkında hiçbir fikrim yok ama müthiş bir şey oraya aradığım kelimeyi yazınca direk ekşideki sayfası çıkıyor.bu harikulade şeyi nasıl becerdimde oraya koydum onu bilmiyorum.bu neyin nesidir neyin fesidir nerden geldi oraya?

büyük resim boyutu içim : i39.tinypic.com
bagcivan
(12.02.09)
varsayılan arama motoru linkine sözlüğün adresi yazılmış.

edit: ego da nal gibiymiş.


teritori
(12.02.09)
chrome hiç kullanmadım ama o sayfayı sık ziyaret ettiğiniz için öyle bir şey yapıyor olabilir.


sanal uyku
(12.02.09)
varsayılan arama motoru google.

i43.tinypic.com


bagcivan
(12.02.09)
chrome kullanmadım ama sallıyorum. history'yi de opera'daki speed dial olayı gibi ilk ekrana getiriyor olmasın?


phonex
(12.02.09)
seçenekler, temel bilgiler, varsayılan arama,,
oradan ayarlayabilirsiniz..
ve evet, google her zamanki gibi aşmış..


erostrada
(12.02.09)
Firefox'ta ekşinin arama motorunu eklemekle aynı şey. Opera'cıların "o özellik zaten opera'da var" demesi gibi oldu bu :)


edge_nabby
(12.02.09)
mantığıma yatan @sanal uyku'nunda dedigi gibi sık kullandığım için oldugu.varsayalan arama moturu google ama ekşinin arama motoruda ekli hatta daha fazlasıda var.bence bu arama motorlarından sık kullandığımız oraya geliyor.@erostrada dediği gibi google aşmış..


bagcivan
(12.02.09)
sözlük, arama motorlarını ve bilimum botları sözlükteki arama fonksiyonundan haberdar ettiği için doğaldır otomatik alması.

hatta : sozluk.sourtimes.org

<AdultContent>evet aminakodugum</AdultContent>

ilahi ssg :)


tsllbn
(12.02.09)
evet firefoxta falan da var. ama firefoxa eklemek için bir miktar uğraşmanız gerekiyor. krom her şeyi kendisi halediyor. mesela bence ingilizce wikipedia, almanca wikipedia, paticik.com arama şeysileri kendinden mevcut.

ayrıca da mrtksn ın da dediği gibi tab ile de arama yapılabiliyor.


murtaza koptagel
(13.02.09)
(10)

kabız

merhaba duyuru ahalisi.şimdi doktorlarımıza vede bu işi bilenlere sorum şudur.annem yaklaşık 1 haftadır tuvalet ihtiyacını karşılayamıyor doktora gittik ilaç verdiler şu an itibariyle bir şey değişmedi.bu konu hakkında sizlerede bir danışayım dedim ihtiyacını karşılamsı için ne yapmamız gerekiyor ya
merhaba duyuru ahalisi.şimdi doktorlarımıza vede bu işi bilenlere sorum şudur.annem yaklaşık 1 haftadır tuvalet ihtiyacını karşılayamıyor doktora gittik ilaç verdiler şu an itibariyle bir şey değişmedi.bu konu hakkında sizlerede bir danışayım dedim ihtiyacını karşılamsı için ne yapmamız gerekiyor yada sizin bildiğiniz bir yöntem varmı?
bagcivan
(31.01.09)
doktor değilim ama çok rahatsızlık çekiyorsa lavman yapılabilir.


kibritsuyu
(31.01.09)
bir yemek kaşığı zeytinyağı içebilir


mentirosa
(31.01.09)
belki denenmiştir ama;
1-kuru kayısı yesin
2-aç karnına ılık suya bal karıştırıp içsin.
3-sinameki çayı içsin.


modo25
(31.01.09)
yürüyüş yapsın ya da koşsun. spor bağırsakların daha iyi çalışmasına yardımcı oluyor


kuru kayısı ve kuru incir yesin,ardından bol bol su içsin,yürüyüş yapsın(bağırsakları iyi çalıştırıyor) elma ya da üzüm hoşafı yapıp içirttin.


madrigal
(31.01.09)
Şalgam suyu fazla içildiğinde bağarsak hareketlerini hızlandırır çoğunlukla da ishal yapar ayrıca kuru kayısı ve kayısı çekirdeği de aynı etkiyi verir eğer bulunduğunuz bölgede şalgam suyu bulamıyorsanız benimle iletişim kurun size adana'dan göndereyim. çok geçmiş olsun.


solo
(31.01.09)
bir not olarak belirteyim. verdikleri ilac muhtemelen 12-24 saat kadar sonra etkisini gostermeye baslayacak.

bu arada kuru kaysi sinemaki denenebilir tabe


no avalon
(31.01.09)
duphalac diye bir ilaç vardı, isal yapmaya yarıyor. içtikten yarım saat etki ederdi bana.


derectus
(31.01.09)
Keten tohumu. Bir tatlı kaşığı keten tohumu su ile içildiğinde bağırsakları çalıştırır. Alternatif olarak aklınızda bulunsun. Bol bol da su içilip düzenli yürüyüş ve egzersizler yapılması lazım arkadaşların dediği gibi. Hareketsizlik bu rahatsızlığı tetikler çünkü.


villeneuve
(31.01.09)
tatlı badem yağı,kuru kayısı ve ılık su

aynı zamanda olmuyo diye stress yaptıkça daha çok durur ve gelmez


Merwish
(03.02.09)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.