Giriş
(9)

Evlenme teklifi edilecek restoran/mekan önerisi???

Arkadaşlar merhaba, istanbul avrupa yakasında evlenme teklifi edecek mekan arayışı içindeyim. bir süredir bakınıyorum, raika'yı bulup karar vermiştim ama meğer kapanmış. lacivert, feriye gibi öneriler aldım, seçenekler arasında bulunduruyorum ama yeni önerilere de açığım. şimdiden teşekkürler.
Arkadaşlar merhaba, istanbul avrupa yakasında evlenme teklifi edecek mekan arayışı içindeyim. bir süredir bakınıyorum, raika'yı bulup karar vermiştim ama meğer kapanmış. lacivert, feriye gibi öneriler aldım, seçenekler arasında bulunduruyorum ama yeni önerilere de açığım. şimdiden teşekkürler.
İzaka/bosphorus hotel - taksim


izaka japon restoranıymış sanırım. bosphorus hoteldeki la nouba restoran mı?


bebek - chilai ve taksim - 360 istanbul seçenekleri konusunda fikirleriniz nedir?


feriye en güzel seçenek bence başkasına bakmayın. çok fazla uçuk da değil. geçen ay 2 kişi 360 lira vermiştik. (alkolsüz)


naksidil
(25.12.17)
Her tarz yemek bulunuyor taksimdekinde
Ayrıca mükemmel bir manzara var
Unutulmaz bir gün olacağının garantisini veririm.

Bonus : kemancı vs. Organize ederseniz yardımcı oluyorlar. Önceden telefon açıp konuşmanız yeterli.

Fiyatları bayağa pahalı.


Lacivert gibi mekanlar yazın iyi oluyor.
Akaretler'deki (BJK plazada) Vogue restoran diyorum. Bana teklif evde yapılmıştı ama kutlamaya oraya gitmiştik, manzara harika, ortam romantik ve gürültülü değil, fiyatlar tabii yüksek ama uçuş derecesinde değil.


peggy
(25.12.17)
evet internetten baktım baya iyi duruyor manzara, 360 istanbul'a karar vermişken bu önerin kafa karıştırdı :)


sunset de iyidir, ha mikla çok çok iyidir hem manzara hem mutfağı mükemmeldir. düşündüm ve mikla diyorum


oscar
(25.12.17)
360 değil ya hayır..bence lacivert


cccbehzatccc
(25.12.17)
(7)

Askerlikte yabancı dil sınavı???

Arkadaşlar merhaba,Ben şubat'ta askere gitmek için işlemlerimi yaptırdım. 1-2 arkadaşım acemi birliğinde mutlaka ingilizce sınavına gir, o sayede istanbul'da askeri müzelere vs gönderilebiliyorsun dedi. bir başka kişi de o sınava teslim olmadan en başta giriyorsun dedi. açıkçası farklı bilgiler var.
Arkadaşlar merhaba,
Ben şubat'ta askere gitmek için işlemlerimi yaptırdım. 1-2 arkadaşım acemi birliğinde mutlaka ingilizce sınavına gir, o sayede istanbul'da askeri müzelere vs gönderilebiliyorsun dedi. bir başka kişi de o sınava teslim olmadan en başta giriyorsun dedi. açıkçası farklı bilgiler var. doğrusu nedir, nasıldır bilen varsa çok sevinirim. böyle bir imkan varsa değerlendirmek istiyorum.
acemi birliğinde yapılıyor o sınavlar.
fransızca, almanca ve ingilizce sınavı vardı benim zamanımda (2009, burdur)


yanginmerdiveni
(14.12.16)
heh tamam acemi birliğindeyse kaçırmadım demektir. bir de oraya gidince takip edip soruşturmak lazım sanırım.


Kısa dönem yapacaksan öyle bişey yok. Uzun dönemde bilmiyorum etkisini.

Ben kısa dönem yaptım, YDS 90+, bana ing-türkçe çeviri yaptırdılar :) ama bunun yanında askerdim de, her türlü eğitime de gittim, hiç yirtamadim


nucleon
(14.12.16)
uzun dönemde de öyle bir şey yok.


awareim
(14.12.16)
askerlikte yabancı dil sınavı diye bir olay duymadım. askerlik şubesine yök tarafından onay verilmiş (tercihen yds) bildiriyorsun yabancı dil notu olarak ve o not msb tarafından işleniyor.

imza: yds 86.25, makina mühendisi, meslek kurasına tabi yedek subaylık yapmış bir birey.


rain when i die
(14.12.16)
yok öyle bi sınav. acemiliğin ilk günleri bi albay gelir "var mı iyi yabancı dil bilen" der sonra alır seni.


efreet sultan
(14.12.16)
@acemi öyle saçmalıklar da var yani di mi. illa askeri müze de değil düşüncem ya, ne bileyim yazışma çevirisi olur vs olur daha böyle dil odaklı bir iş olabilir babında. ama dediğin örnekler de düşündürmedi değil :)


(3)

Üniversite mezunlarına sınavsız aöf kaydı???

Arkadaşlar selamlar,Bu evrak işleri ve bürokrasiden hiç anlamadığım ve kime soracağımı da bilmediğimden buraya danışayım dedim.Daha önce 4 yıllık mezun olmuş kişiler, sınavsız olarak açık öğretime ikinci üniversite için kayıt yapabiliyor mu? bir arkadaşımdan ağustos'ta kayıt yapılıyor diye duymuştum
Arkadaşlar selamlar,

Bu evrak işleri ve bürokrasiden hiç anlamadığım ve kime soracağımı da bilmediğimden buraya danışayım dedim.
Daha önce 4 yıllık mezun olmuş kişiler, sınavsız olarak açık öğretime ikinci üniversite için kayıt yapabiliyor mu? bir arkadaşımdan ağustos'ta kayıt yapılıyor diye duymuştum ama net bilgisi yok onun da.

Şimdiden teşekkürler.
evet var aöf bürolarına sorabilirsin


cekilmis gayfe
(19.07.16)
bürokrasiden ve evrak işlerinden inanılmaz anlayan biri olarak hemen senin için google'a sordum

www.anadolu.edu.tr


ambrosia
(19.07.16)
Yapılıyor, ben bitirdim bile.


dissendium
(19.07.16)
(4)

5 aylık erkek kedi oscar'a yuva aranıyor...

Minik Oskar'ımıza daha önceden kedi bakmış veteriner mama masraflarından kaçınmayan onu hep sevecek, terk etmeyecek güzel sıcak bir yuva arıyoruz. Tek bir odada büyüdüğü için biraz ürkek ama kısa sürede alışıp ayaklarınıza dolanması kaçınılmaz. Tüm eşyaları ile sahiplendirilecektir (Box,tuvalet, mam
Minik Oskar'ımıza daha önceden kedi bakmış veteriner mama masraflarından kaçınmayan onu hep sevecek, terk etmeyecek güzel sıcak bir yuva arıyoruz.
Tek bir odada büyüdüğü için biraz ürkek ama kısa sürede alışıp ayaklarınıza dolanması kaçınılmaz. Tüm eşyaları ile sahiplendirilecektir (Box,tuvalet, mama kabı, tırmalama tahtası)

İstanbul Avrupa yakası
iletişim ipek hanım: 5443301513

fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net
scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net
scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net
siz niye terk ediyorsunuz?


brad pitt
(08.07.15)
Şu hayvan sahiplendirme ilanlarının altında her seferinde ''sen niye bırakıyorsun'' tavrını bırakalım artık, adam sokağa bırakmıyor, çöp kutusuna da atmıyor, yuva arıyor. Demek ki bakamıyor ve yine bir canın sorumluluğunu üstlenerek güvenli bir yere teslim etmek istiyor. Sebeplerini sıralasa ''oo tamam haklısın'' deyince mi sahiplenilecek, niyeti olan zaten arıyor. Niyeti olmayan da anca mahkeme kurup burdakileri yargılıyor.

Kedi de çok güzelmiş bu arada.


neferkitty
(08.07.15)
neferkitty +100000!!!!


dessy
(09.07.15)
cevabı; "sanane amk" olan sorular sormayın.

kedinin maşallahı var bu arada. Benim Marvin'e benziyor.


hasansabbah
(09.07.15)
(3)

telefon durduk yere kapandı

ekşi duyuru ahalisi selamlar,telefonu elime aldığımda farkettim ki telefonum şarjı varken durduk yere kapanmış. yine de biraz şarja taktım fakat değişen bir şey yok.neden olmuş olabilir? benzer problemi yaşayan var mı?telefon iphone 4
ekşi duyuru ahalisi selamlar,
telefonu elime aldığımda farkettim ki telefonum şarjı varken durduk yere kapanmış. yine de biraz şarja taktım fakat değişen bir şey yok.

neden olmuş olabilir? benzer problemi yaşayan var mı?

telefon iphone 4
anakart sorunu, gecmis olsun.


asdfghjkldas
(13.06.15)
Power ve home tuşu kombinasyonuyla resetlemeyi deneyin.


excespeace
(13.06.15)
telefoncuya götürdüm, yazılımdan olmuş olabilir dedi, 2-3 dk power ve home tuşlarını kurcaladı, halloldu. teşekkür ediyorum.


(5)

fm 2014 oyun donma problemi

ekşi duyurusu ve fmsever arkadaşlara selam ederim. uzun süre oynayamayınca fmsizlikten delirme noktasına gelmiştim ki oyunu yükleyip kariyerime başladım. fakat 5. lig maçım sonrası problemle karşılaştım, Oyun ilerlerken takvim ekranı açıkken 19 ağustos'a gelince oyun donuyor. Hiçbir şeye tıklayamıyo
ekşi duyurusu ve fmsever arkadaşlara selam ederim.

uzun süre oynayamayınca fmsizlikten delirme noktasına gelmiştim ki oyunu yükleyip kariyerime başladım. fakat 5. lig maçım sonrası problemle karşılaştım, Oyun ilerlerken takvim ekranı açıkken 19 ağustos'a gelince oyun donuyor. Hiçbir şeye tıklayamıyorum. Tek çare ctrl+alt+del yapmak. Fakat onu yapınca da oyundan çıkıyor, normalde başlat çubuğunda fm'yi göstermesi gerekirken göstermiyor, masaüstündeki kısayola tıklayınca fm çalışıyor uyarısı veriyor ama oyundan çıkmış oluyor.

3 kez kapayıp açtım her defasında aynı şey oldu, hatta bir defasında go on holiday yaptım belki orayı atlarım diye ama yine olmadı ve 19 ağustos tarihinde takıldı.

Ne yapıcam çözüm önerisi olan veya aynı problemi yaşayanlar var mı?
oyun orijinal mi?


ize
(21.05.14)
indirdiğin versiyon ilk çıkan crack ise o hatayı alıyor olman normal. son çıkan versiyonu yüklemelisin.


m murphy
(21.05.14)
update indir kur torentten.


hasmetizm
(21.05.14)
eyvallah hiç onu düşünmemiştim. son updatei indireyim ben.


(1)

Steam menüsü problemi!

fm13'ü steam üzerinden alıp oynamaya başladıktan sonra menü problemi yaşamaya başlamıştım. menüdeki hiçbir yazı okunmuyordu. fakat oyunu oynamama engel oluşturmadığı için umursamadım. sonrasında ise oyuna girerken bir problem oldu ve menüdeki yazıları okuyamadığım için çözemedim. sonrasında da steam
fm13'ü steam üzerinden alıp oynamaya başladıktan sonra menü problemi yaşamaya başlamıştım. menüdeki hiçbir yazı okunmuyordu. fakat oyunu oynamama engel oluşturmadığı için umursamadım. sonrasında ise oyuna girerken bir problem oldu ve menüdeki yazıları okuyamadığım için çözemedim. sonrasında da steam'i silip yeniden yükleyeyim derken iyice yüzüme gözüme bulaştırdım ve oyun yalan oldu.

şimdi fm14'ün indirimde olduğunu görüp problemi çözmeye karar verdim. steam'i yeniden indirdim fakat menüdeki yazılar silik çıkmaya devam ediyor, bembeyaz bir ekran var. steam forumunda benzer problemde öne sunulan çözümleri denedim olmadı, steam destek hattıyla iletişime geçtim, şuradaki adımları izledim fakat yine yeterli olmadı.
support.steampowered.com

konuya vakıf bir arkadaş var acil yardımlarını bekliyorum.
ekran görüntüsü de ekteki gibidir.

şimdiden teşekkürler.
fakat ilk yüklediğimde yazılar görünüyodu, sonradan ortaya çıktı bu problem. dediğin gibi bişey olsa ilk kurup kullanmaya başladığımda da görünmemesi gerekirdi sanırım. fonts klasörüne baktım ama bulamadım


buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.