Giriş
(2)

html to pdf çevirmek

Sorum şu bende şu şekilde uzantısı html olan dosyalar varhttp://prntscr.com/mh05b6http://prntscr.com/mh05hebunlar gibi bir sürü klasör var ve bu klasörleri şekildeki pdf gibi tek dosya içinde toplamak istiyorumhttp://prntscr.com/mh06anbunun için google a html to pdf yazdım evohtml gibi bir program d
Sorum şu bende şu şekilde uzantısı html olan dosyalar var
prntscr.com
prntscr.com

bunlar gibi bir sürü klasör var ve bu klasörleri şekildeki pdf gibi tek dosya içinde toplamak istiyorum
prntscr.com

bunun için google a html to pdf yazdım evohtml gibi bir program download ettim ama nasıl çalıştığını çözemedim ve istediğim şekilde işi yapmayacak gibi duruyor.

bunun kolay bir yolu vs var mıdır?
basond
(05.02.19)
google chrome'da bir eklenti olarak sayfaların screenshot'ını almak için "full page screen capture" kullanıyorum, onun PDF olarak kaydetme seçeneği de var, işinize yarar mı bilemem fakat tüm sayfaları birer birer kaydetmeniz gerekir, nispeten uzun iş.

chrome.google.com


gkhncnzdgn
(05.02.19)
tek bi toolla yapılanı var mıdır bilmiyorum ama şöyle yapabilirsin, chrome'da sayfanın çıktısını alır gibi yapıp pdf'e kaydedebiliyosun. bunu her sayfaya yapıp sonra çeşitli pdf tool'ları ile halledebilirsin tahminimce.


yuto
(05.02.19)
(5)

120 gb fotoyu güvenle online nasıl saklayabilirim?

Soru başlıkta 120 gb civarı foto ve videomuz var bunları online şekilde nasıl muhafaza edebilirim? istediğim zaman erişmekte istiyorum tabi bunun için bir yazılım program vs var mı?aklıma sadece benim görebileceğim şekilde facebooka eklemek geldi ama o da baya iş klasör klasör falan kolayca tek sefe
Soru başlıkta 120 gb civarı foto ve videomuz var bunları online şekilde nasıl muhafaza edebilirim? istediğim zaman erişmekte istiyorum tabi bunun için bir yazılım program vs var mı?

aklıma sadece benim görebileceğim şekilde facebooka eklemek geldi ama o da baya iş klasör klasör falan kolayca tek seferde beni bu işten kurtaracak bir olay var mıdır?

Ücretsiz olursa süper olur tabi de var mıdır acaba?
basond
(18.01.19)
Facebook görselleri sıkıştırıp kalitesini düşürüyor. Dropbox, Google drive, Yandex disk, Onedrive gibi bulut sistemlerine bakın, ücretsiz alanları yetmez sanırım ama yıllık ücreti pek fazla olmayanlar var.


kobuzchu kiz
(18.01.19)
google photos ile.


babilbaligi
(18.01.19)
sanırım yandex kaliteyi düşürmüyor. tavsiye ederim. yalnız o boyutlarda ücretsiz disk yok sanırım.


jefferson
(18.01.19)
Google Photos 16 megapixel fotoğraflar ve 1080p videolar için ücretsiz ve sınırsız alan sunuyor: support.google.com

Ücretsiz alan sunmasının yanında görsel işleme de yaptığı için fotoğraflar arasında arama da yapabiliyorsunuz. Mesela "2015 senesinde, Paris'te çekilmiş fotoğraflarımdan içinde bisiklet olanları göster" diyebilirsiniz.


crown
(18.01.19)
Google photos ustune yok.


stavro
(18.01.19)
(4)

Notersel araç alım satımında vergi ile ilgili bir sorum var

Arkadaş sıfır bir araç aldı kasım ayında noter işlemleri vs yapıldı arabayı teslim aldı kullandı vs aradan bir kaç hafta geçtikten sonra mtv sini kontrol ettiğinde temmuz ayına ait vergi borcu çıktı aracın. şimdi noter vergi borcu olan arabayı arkadaşa satmış oldu suç noterde mi arkadaşta mı? Bayide
Arkadaş sıfır bir araç aldı kasım ayında noter işlemleri vs yapıldı arabayı teslim aldı kullandı vs aradan bir kaç hafta geçtikten sonra mtv sini kontrol ettiğinde temmuz ayına ait vergi borcu çıktı aracın.

şimdi noter vergi borcu olan arabayı arkadaşa satmış oldu suç noterde mi arkadaşta mı? Bayide mi?

kanuni bir dayanağı var mı bu durumun, yoksa nereye itiraz edip vergisini geri alabilir?
basond
(10.01.19)
kasım ayında alındığı için mtv girmiş. hata vs yok. devlet affetmez vergiyi yerleştirir.


scudman1
(10.01.19)
Normalde sıfır arabada bayinin MTV’yi yatırması gerekir. Noterden vekalet tescil işlemi için çıkıyor bir noter satışı söz konusu değil.


vergi eyvallah ödenir de o zaman mtv bayii ile alıcının arasındaki ikili anlaşmaya kalmış doğru mu anlıyorum noter satışı yok ise?


basond
(10.01.19)
MTV'yi sıfır aracı satan bayinin ödeme zorunluluğu diye bir şey yok. MTV araç trafiğe çıktıktan, yani tescil edildikten sonra tahakkuk eden bir vergi türü.

Alım işlemi haziran ayında olsaydı 2 adet MTV borcunuz olacaktı mesela.


John Bloor
(11.01.19)
(9)

Araç satışı yaptım tüm parayı elden aldım

Malum son zamanlarda araba alım satım dolandırıcılıkları aldı başını gidiyor başlıktaki gibi aracı noterde satarken parayı elden aldim ve imzalar atıldı ileride bir sıkıntı yaşamam değil mi? Tüm para elden verildi hic banka hesaplarinda transfer olmadı. İki kisi geldiler bankadan çektiler parayı not
Malum son zamanlarda araba alım satım dolandırıcılıkları aldı başını gidiyor başlıktaki gibi aracı noterde satarken parayı elden aldim ve imzalar atıldı ileride bir sıkıntı yaşamam değil mi? Tüm para elden verildi hic banka hesaplarinda transfer olmadı. İki kisi geldiler bankadan çektiler parayı noterde verdiler olay bu.
basond
(13.12.18)
Sıkıntı yaşamazsın.


kablelvuku
(13.12.18)
ben elden aldığım zaman sahte olup olmadığına güvenemiyorum. eft-havale yaptırıyorum genelde. sizin durumda bir problem olmaz.


undertaker
(13.12.18)
Ben arabayı alırken elden vermiştim parayı. bence de sıkıntı olmaz.


himmet dayi
(13.12.18)
Genelde elden verme olayını noter sırasında tekrar pazarlık yapıp 3-5 koparma derdinde olan çakallar yapıyor. Paranı tam aldıysan bankaya yatır hemen.


Techsavvy
(13.12.18)
Onlar korksun asil. Parami vermediler diyebilirsin.


brkylmz
(13.12.18)
araç ve gayrimenkul alım-satımında bedeli elden almanın vergisel ya da hukuksal bir sakıncası yok.


naksidil
(13.12.18)
@techsavy tam da dedigin gibi oldu aslinda ama pazarlik yapildi bitti dedim tam aldim parayi bankaya yatirdim sikinti cikmadi sahtelik konusunda


basond
(13.12.18)
Sahte para olabilir, kara para olabilir, orada sayamayacağın için eksik para olabilir, kötü niyetli olsan almadım dersin onlar ispat edemez, vb ihtimaller var. Bankadan niye almadınız? Neyse umarım bir aksilik olmaz.


blue serenity
(13.12.18)
noter paranı aldın mı diye soruyor zaten. almadım dersen imza atamıyorsun.
o sebepten imzayı attıktan sonra parayı almadım desen bile hukukta geçerli olacağını sanmıyorum.

ilerde sıkıntı olmaz konuya gelirsek.


(6)

Sahibinden.com sorusu

Örneğin bir araba ilani koyduk 1 ay ücretsiz şekilde yayında kaldı ancak alıcı çıkmadı ve ilan yayindan kaldırıldı.İlan kaldirildiktan sonra Tekrar aynı araç icin yeni bir ilan acabilir miyiz?Kurallarda şu var:sahibinden.com’da bir araca / ürüne ait sadece bir ilan verilebilir.Girilen bir ilanın ayn
Örneğin bir araba ilani koyduk 1 ay ücretsiz şekilde yayında kaldı ancak alıcı çıkmadı ve ilan yayindan kaldırıldı.
İlan kaldirildiktan sonra Tekrar aynı araç icin yeni bir ilan acabilir miyiz?

Kurallarda şu var:

sahibinden.com’da bir araca / ürüne ait sadece bir ilan verilebilir.

Girilen bir ilanın aynısı, ilk girilen ilan silinerek sisteme yeniden girilemez. Bir ilanın silinip sisteme tekrar girilmesi vb. nitelikteki faaliyetleri gerçekleştiren üyelerin ilgili ilanları silinebilir, üyelikleri dondurulabilir ve/veya üyelikleri iptal edilebilir.

Ben bundan şunu anladım surekli ustte kalması için silip silip yayinlamak yasak ama alici cikmazsa tekrar ilana koymak da yasak gibi bir durum da cikiyor gibi var mi tecrübesi olan?
basond
(04.12.18)
ilan süresi dolduktan sonra otomatik yeniden yayınlanıyor zaten


Yardım kisminda soyle bir ibare de var
Bireysel İlan Kampanyası Ücretsiz Aylık Limiti:Vasıta (Aşağıdaki Vasıta kategorileri hariç) 1

Yani ayda 1 adet ücretsiz ilan verebiliyorum mu demek?


basond
(04.12.18)
Yeni ilan veremezsiniz, para isterler. Ama eski ilan sürekli yayında kalıp tarihinden dolayı gerilerde kalabilir.

Ayda bir ücretsiz ilan hakkı otomobillerde yoktu, parantez içini okuyun.


John Bloor
(04.12.18)
aynı ilanı tekrar yayınla diyerek devam edebiliyorsunuz. silerseniz yeni ilan olarak geliyor.ücretliye dönüyor.


rhan
(04.12.18)
bu arada net bilgi olsun diye yazayım aynı ilanı ücretsiz YAYINLANMIYOR para istiyorlar. Şimdi öğrendim bende ilanım üzerinden.


basond
(04.12.18)
vay çakallar, demek onu da yapmışlar.
farklı mail ile giriş yapınca yeni açıyor, ordan yürüyün.


rhan
(04.12.18)
(2)

Word'de açıklama eklediğimde ismim çıkmasın

Merhaba birisinin yazdığı makalede hakemlik yapıyorum uygun olmayan yerleri işaretleyip açıklama eklediğimde ismim çıkıyor(resimde) ancak hakem olarak adım gizli kalmalı. Bunu nasıl yapacağız? ismimiz çıkmadan nasıl açıklama ekleyeceğiz? metin kutusu falan ekleme seçenek dışı.
Merhaba birisinin yazdığı makalede hakemlik yapıyorum uygun olmayan yerleri işaretleyip açıklama eklediğimde ismim çıkıyor(resimde) ancak hakem olarak adım gizli kalmalı. Bunu nasıl yapacağız? ismimiz çıkmadan nasıl açıklama ekleyeceğiz? metin kutusu falan ekleme seçenek dışı.
basond
(14.11.18)
Sürüme göre değişibilirse de aşağı yukarı şöyle yapacaksınız:

Dosya menüsü > en altta seçenekler > Genel sekmesinde 'Office kopyanızı kişiselleştirin' bölümüne yeni isim olarak 'Bilinmeyen' yazıp altındaki ne şekilde oturum açsam da bu ismi kullan tikini işaretleyin.

Bu kadar.


biseysorcaktim
(14.11.18)
ben random bir isim verdim, 05t00 gibi, o cikiyor orada.


proteus
(14.11.18)
(2)

e spor ve LOL hakkında

Arkadaşlar LOL oyunu hakkında en ufak bir fikrim bile yok sadece karakterle sağda solda yürüyüp savaşıyorsun ayakkabı alıyorsun kılıç kalkan büyü alıyorsun rakibini yeniyorsun seviyesinde bilgim var(bunlar da yanlış olabilir).neyse bu e spor olayında LOL oynayanlar maça eşit şartlarda mı başlıyorlar
Arkadaşlar LOL oyunu hakkında en ufak bir fikrim bile yok sadece karakterle sağda solda yürüyüp savaşıyorsun ayakkabı alıyorsun kılıç kalkan büyü alıyorsun rakibini yeniyorsun seviyesinde bilgim var(bunlar da yanlış olabilir).

neyse bu e spor olayında LOL oynayanlar maça eşit şartlarda mı başlıyorlar? Sağda solda item toplayıp karşılıklı büyü atıp birbirlerini kesiyor sonra kazanan puan mı alıyor nasıl oluyor? Herkesin kendi karakteri mi var yoksa Age of empires oyunundaki ırklar gibi karakterler sabit var ve random mu dağıtılıyor oyunculara?
basond
(05.10.18)
tek değişken seçtiğin karakter. bir de çok büyük bir değişken olmasa da hangi tarafta olduğun. satranctaki beyaz siyah gibi düşün ama oyun oynanan alanda ufak farklılıklar olduğu için hangi tarafta olduğun azıcık da olsa fark edebiliyor ama buna dezavantaj avantaj denemez aslında sadece farklılık.


herkes 1 level olarak başlıyor, birbirlerini öldürürek, ortadaki savaşçı küççük minyonları öldürerek altın topluyorlar. Sonra o altınlarla karakterin tarzına göre eşya satın alıyorlar. 18 levele kadar gidiyorlar işte. Oyunlar genelde 23-35 dakika arasında bitiyor. Rakibinin ana üssünü yıkan oyunu kazanmış oluyor. Altın kasmak önemli, eşyası fazla olan 1 adım önde oluyor.

Karakterler var. Tanklar, uzaktan atanlar, büyücüler gibi. İsteyen istediğini seçiyor. Ama mesela bir karakter, diğer karakterin bir özelliğini engelleyebiliyor. Ona counter hero diyorlar. Counter hero alır genelde e-spor oyuncuları. Herkesin kendi karakteri yok, her yeni maçta takım arkadaşlarının aldıklarına göre ya da rakibin aldıklarına göre karakter seçiyorsun(e-sporcular)


eazy
(05.10.18)
(1)

Küçük bir photoshop ricası

imkanı olan arkadaş varsa şu fotodaki "sonradan gurmeler" kısmındaki yazıyı "öz gurmeler" olarak değiştirebilir mi?yani sonradan yerine öz yazılacakhttps://b.zmtcdn.com/data/user_profile_pictures/39f/e82842888e093e221744c6caa5a6239f.jpg?fit=around%7C400%3A400&crop=400%3A400%3B%2A%2C%2AEdit: İsteğimi
imkanı olan arkadaş varsa şu fotodaki "sonradan gurmeler" kısmındaki yazıyı "öz gurmeler" olarak değiştirebilir mi?

yani sonradan yerine öz yazılacak

b.zmtcdn.com

Edit: İsteğimin sebebi ticari vs bir şey için değil sadece geyik amaçlı arkadaşlar arası bir whatsapp grubunun simgesi yapacağım.

Şimdiden teşekkürler.
basond
(30.09.18)
(4)

müthiş sözleri olan şarkıları yabancı insanların anlayamayacak olması

Başlık biraz saçma oldu baştan yazayım aslında soru da yok ama fikirlerinizi merak ettim.Bazı şarkılarımız var sözleri yürekten yazılmış, ancak bir yabancıya o sözleri anlatmak imkansız. örneğin https://www.youtube.com/watch?v=sSegTtnpM2Mbu linkte koreli kardeşler ıslak ıslak şarkısını dinliyorlar a
Başlık biraz saçma oldu baştan yazayım aslında soru da yok ama fikirlerinizi merak ettim.

Bazı şarkılarımız var sözleri yürekten yazılmış, ancak bir yabancıya o sözleri anlatmak imkansız.

örneğin www.youtube.com
bu linkte koreli kardeşler ıslak ıslak şarkısını dinliyorlar ancak haliyle sözleri sindire sindire anlamaları mümkün değil.

Bu durumda bende nedense bir hüzün oluyor sebebi şarkıyı yazan yada söyleyen insanların ruh halini anlatmak istediklerinin tüm dünyaya ulaşamaması herkesin anlayamaması o yazara yada söyleyene haksızlık gibi geliyor.

tabi şöylede bir durum var bizim kültürümüzde bize çok efsane geliyor ancak türkçeyi türk gibi anlayan farklı kültürde bir insan(örneğin bir fransız) amaaan deyip geçebilir eyvallah. yada japonların efsane şarkısı bize aman bu mu derin anlamlı allahasen gibi gelebilir.

Ama ne bileyim işte benim için asla eskimeyecek bu şarkıları anlayıp da etkilenebilecek çok insan varken dil nedeni ile kültür nedeni ile kimsenin haberinin olmaması bana üzücü geliyor.

dünya bu şarkıdan mahrum kalmış gibi hissediyorum.
Uzun oldu okuyanlara teşekkürler.
basond
(26.09.18)
Aynı şey çeviri şiir için de geçerli. Çeviri şiir okumanın asla o şiiri yazıldığı dilde okumak kadar anlamlı olmayacağını düşünüyorum. Çok üzüldüğüm bir konudur. Her şarkı ve şiir için ayrı bir dili öğrenebilmek isterdim.


monogram
(26.09.18)
Soru size de boyle oluyor mu ise yok beni huzunlendirmiyor abi.
Siir ise zaten turkcesini bile duyunca gulme tutuyor.


stavro
(26.09.18)
Stavro +1

Bizim kiçi kirik şarkilarimizi napsinlar yabancılar? Hayatin anlamini anlatmiyolar yani işte ıslak ıslak güzel şarkı severim ama sözlerinde etkilenecek bi şey yok.

Şiir konusunda da Stavro +1. Şiir duyunca hiç etkilenmiyorum ki, saçma geliyor bana türkçesi de. Düz yaz geç işte ne saçma sapan cümleler kuruyosun ya diye düşünüyorum.


nundu
(26.09.18)
Sigaramizin dumanina sarip saklayamiyoruz seni Toronto'da :) Aglayanlarin seslerini duyamiyoruz misralarinda Montreal'de :D Cok uzgunuz.


(2)

Arapça bilen birisi şarm el şeyh ten luksor'a gidiş yardım

başlık açıklayıcı olmadı mısır gezisi planlıyoruz şarm el şeyhten başlıyor devamında luxor'a gidiyoruz ancak ulaşım için sadece http://www.eastdelta-travel.com/index.php# şu otobüs firması olduğunu bulduk ve site sadece arapça!Şarm el şeyhten hurgadaya geçiş var vapur ile ama haftada 2 gün o da bize
başlık açıklayıcı olmadı
mısır gezisi planlıyoruz şarm el şeyhten başlıyor devamında luxor'a gidiyoruz ancak ulaşım için sadece www.eastdelta-travel.com şu otobüs firması olduğunu bulduk ve site sadece arapça!

Şarm el şeyhten hurgadaya geçiş var vapur ile ama haftada 2 gün o da bize uymuyor

hangi gün nereden nereye bineceğiz var mı gerçekten ulaşım nasıl öğrenebiliriz?
Yardımcı olabilecek birisi var mı?
basond
(28.08.18)
google chrome da sayfayı Türkçeye ingilizceye çevirebiliyor


efruz
(28.08.18)
Mail atsanız? Hem belki site güncel değildir, daha sağlıklı bilgi alırsınız.


auroraaurora
(28.08.18)
(3)

Yeğenimin sonuçlarını burada tahlil ettirmek

Başlık net olmadı. 4.5 yaşındaki yeğenime epilepsi şüphesi ile testler yapıldı(eskişehir ve kütahyada) bu sonuçları okuyacak en tecrübeli hocalar istanbulda cok kısıtlı sayida sayıları, şimdi ben kendim hastaneden randevu alıp gitsen desem yeğenimin sonuçlarını yorumlarmisiniz desem doktor bunu kabu
Başlık net olmadı. 4.5 yaşındaki yeğenime epilepsi şüphesi ile testler yapıldı(eskişehir ve kütahyada) bu sonuçları okuyacak en tecrübeli hocalar istanbulda cok kısıtlı sayida sayıları, şimdi ben kendim hastaneden randevu alıp gitsen desem yeğenimin sonuçlarını yorumlarmisiniz desem doktor bunu kabul eder mi acaba(yeğenim kutahyada) bana kabul etmez gibi geliyor ama bunun bir yolu yordami var midir?

Neden kabul etmez derseniz ben dayisiyim soyadimiz tutmuyor cocuk burada degil sen kimsin sari cizmeli mehmet aga der mi 3. Kisilere bilgi veremem der mi acaba?

Mobilim imla konusunda kusura bakmayin
basond
(23.08.18)
Kişiden kişiye değişmekle birlikte çoğu doktor tahmin ettiğiniz gibi ilgilenmez. Soyadının tutup tutmaması bir tarafa, çoğu hastayı görmek ve kendisi muayene etmek ister. Zaten çocuğun adına randevu alıp giderseniz ve çocuk yanınızda değilse hiçbir şartta muayeneye kabul etmezler (çünkü muayeneye kabul etmek, "bu çocuğu ben bugün bu saatte gördüm" demektir). En temizi randevusuz bir şekilde -artık nasıl denk getirirsiniz bilmiyorum- bir doktora bulup şifahen sormak. Yani off-record yorum almak daha kolay olur.


gonion
(23.08.18)
soyadını boşver çocuğun babası olsan bile bakmazlar, hasta olmadan bakılmaz. tanıdık biri falan olursa sonuçlara, raporlara göre bir yorum yapar belki ama o da eninde sonunda hastayı görmek zorunda.


nrmnm
(23.08.18)
doktorsitesi.com'a soru olarak yazabilirsiniz. Özellikle, o alanda yoğunlaşan doktorlara sorarsanız, cevap veriyorlar. Uzaktayız vs derseniz, bazıları mail üzerinden haberleşmeyi de kabul ediyorlar.


agluna
(23.08.18)
(11)

Enes Batur kişisi hakkında görüşleriniz?

Bu ismi duymuştum kimdir nedir bilmiyordum youtube kanalı varmış 8.2 milyon takipçisi varmış(oha!?) ilk defa videosuna denk geldim adam tam bir beyinsiz gibi geldi bana insanlar bu adamı neden takip ediyor ki? Yaptığı diğer videolarda yaratıcı bir şeyler mi yapıyor? Yada orijinal işleri falan mı var
Bu ismi duymuştum kimdir nedir bilmiyordum youtube kanalı varmış 8.2 milyon takipçisi varmış(oha!?) ilk defa videosuna denk geldim adam tam bir beyinsiz gibi geldi bana insanlar bu adamı neden takip ediyor ki? Yaptığı diğer videolarda yaratıcı bir şeyler mi yapıyor? Yada orijinal işleri falan mı var?
Açıkçası o videodan sonra diğer videolarına bakmak hiç içimden gelmiyor.

ha izlediğim videosu da şu: www.youtube.com
basond
(19.08.18)
en sevmediğim youtuber. çok eskiymiş youtube'da oyunlar falan oynamış. ve en boş youtuber bu heralde. Orkun, kafalar, berkcan falan izleniyor gayet. ama bu ne işe yarıyor ben de anlamıyorum. ohh be hep böyle bir soru bekliyomuşum. ne iç döktüm :)


c1b2k3
(19.08.18)
hitap ettiği kitle 5-15 yaş arası. bunları etkilemek için orijinal ya da yaratıcı bir iş yapması gerekmemiş.


zgrydn
(19.08.18)
Benim yegen eskiden izliyordu hala izliyor mu bilmiyorum yasi 10. Bu yetiskin olara orkun ya da oha diyorum falan kafa dağıtmak için olsa da arada br izlenir ama enes tam bir saçmalık. Hedef kitle kucuk çocuklar


all girls dream
(19.08.18)
türkiye'de en çok para kazanan youtuber. fazla bütçe harcamadan çektiği film bile milyon izlendi.

çeşme'de villa, altında son model araba. daha 20 - 21 yaşında. bizim ergen ve küçük çocuklarımız izleye izleye bunu trilyonluk yaptılar.


Neill
(19.08.18)
Yazdiklarini okumadan soyluyorum direkt hic sasirmiyorum bu kadar popi olmasina. Boyle topluma boyle tip gider.


postmodern rh
(19.08.18)
ben en son baktigimda 5 milyon civari takipcisi vardi, ne ara 8 milyonu asti!

bir seyler yazmak istiyorum ama hala bunlarin olayini anlamis degilim. ne youtuber'larin ne de takipcilerin.

ekleme: youtube dunyasi ile ilgili bir tez yazan yok mudur? varsa bana atsin, okuyayim, anlayayim bu insanlari.


neden sevildiği ile ilgili bir sosyolojik araştırma lazım, neden diğerleri değil de bu, orkun morkun yine uğraşıyor bir şeyler için hadi onu anladık ama enes batur tam bir sosyolojik vaka.


sağlam para basıyor. en ayar olduğum şey şu reaksiyon videoları. başkasının videosunu izliyor. mal bebeler de enes batur'un video izlemesini izliyor.


black mamba
(19.08.18)
@acemi bot olayına katılmıyorum. uzun vadede botsun milyon takipçiye ulaşılır. takipçiler bot olsa izlenme sayısı bu kadar yüksek olmazdı.


black mamba
(19.08.18)
10-15 yaş aralığındakiler izliyor bu salağı, gerçekten mal mal hareketler yaparak bu kadar para kazanması hem şaşırtıyor hem de sinirimi bozuyor.
Onu izleyen yaş grubunda bi tuhaflık var zaten. Oyun oynamayıp oyun videosu izliyolar. Barbie bebek oynayacak yaştakiler bile açıp barbie bebek oynayanları izliyolar, kendileri asla oynamıyolar çünkü onu üretecek hayal gücünden yoksunlar.


megalomaniac
(19.08.18)
severim keratayı


yakaza
(19.08.18)
(1)

Vodafonda internet paketi transferi

Ben kendi kotamdan olan internet hakkımı bir başka telefona aktarabiliyor muyum?yani 15 ağustosa kadar 3 gb hakkım kaldı ise 1 gb ını başka bir telefon numarasına aktarabiliyormuyum?ek paket almaktan bahsetmiyorum o ayrı onu biliyorum.http://cep.vodafone.com.tr/red/internet-paylasimi.htmlşuradan bir
Ben kendi kotamdan olan internet hakkımı bir başka telefona aktarabiliyor muyum?

yani 15 ağustosa kadar 3 gb hakkım kaldı ise 1 gb ını başka bir telefon numarasına aktarabiliyormuyum?

ek paket almaktan bahsetmiyorum o ayrı onu biliyorum.

cep.vodafone.com.tr

şuradan bir seçenek buldum ama bu seçenekler telefonda uygulamada vs yok
basond
(09.08.18)
Hayir olmuyormus. Vodafone bayiine sordum.


stavro
(09.08.18)
(3)

2 kişilik oyun tavsiyesi

Esim ile offline ve telefondan oynayabilecegimiz(bluetoot ile baglanip olabilir) oyun ariyoruz(android). Kart oyunu olabilir okey olabilir farkli turde oyunlar olabilir. Neler onerirsiniz hangi applikasyonlari yukleyip oynayalim.Teşekkürler
Esim ile offline ve telefondan oynayabilecegimiz(bluetoot ile baglanip olabilir) oyun ariyoruz(android). Kart oyunu olabilir okey olabilir farkli turde oyunlar olabilir. Neler onerirsiniz hangi applikasyonlari yukleyip oynayalim.

Teşekkürler
basond
(15.07.18)
play.google.com

Fun Run oyunun adı. Kendi play store'unda aratarak ulaşabilirsin. Basit ama eğlenceli bi oyun sardı mı bırakamıyorsun :)


chicha
(16.07.18)
Chicha teşekkürler tavsiyen için ama Bu öğe ülkenizde kullanılmıyor diyor :(


basond
(16.07.18)
Worms :)

(git: youtu.be)


sbryldrm
(16.07.18)
(5)

Beyin tomografi sonuçları neden 1 hafta sonra çıkıyor

Sorum aslında genel olarak tüm bu tarz testlerle alakalı, beyin tomografisi, beyin mr i, yada bu tarz aletin içine girilip çekilen testlerin sonuçlarını bir süre sonra veriyorlar? bunun sebebi nedir?yani çekilen film yada video teknik işlemden geçip mi 1 haftada hazır oluyor yada görüntülerin netleş
Sorum aslında genel olarak tüm bu tarz testlerle alakalı,
beyin tomografisi, beyin mr i, yada bu tarz aletin içine girilip çekilen testlerin sonuçlarını bir süre sonra veriyorlar? bunun sebebi nedir?

yani çekilen film yada video teknik işlemden geçip mi 1 haftada hazır oluyor yada görüntülerin netleşmesi mi 1 hafta sürüyor yada hiç alakasız olup sadece yoğun kalabalık olduğu için mi 1 hafta sonra ulaşıyor bize?

Nedir bunun teknik açıklaması bilen var mı?

Edit: Devlette de çekilmedi anadolu şehrinde özelde çekildi yoğunluk yok pek yani.
basond
(03.07.18)
görüntü anında hazır, cd'ye ver dersen basar verirler. radyologların tüm görüntüleri tek tek inceleyip detaylı rapor yazmaları vakit alıyor.


nrmnm
(03.07.18)
görüntü anında çıkıyor. hatta doktorun ekranına da hemen düşüyor. doktor eğer görüntüden bakıp teşhis koyabilecek yetkinlikteyse görüntüye bakıp anında söylüyor, beklemeye gerek kalmadan.

o 1 hafta içinde radyologlar görüntüleri inceleyip raporunu yazıyorlar. aslında görüntüleri inceleyip rapor yazmak o kadar sürmez ama demek ki yoğunluk oluyor.


kibritsuyu
(03.07.18)
Arkadaşlar yazmiş, goruntu zaten anlik olarak aliniyor. Ancak muhakkak uzman radyologun rapor yazmasi gerekiyor bu da biraz uzayabiliyor. Yatan hasta olarak hastanede mr çektirdim. Mr cekilir çekilmez beni muayene eden doktor mr a bakip teşhisi koydu ama yine de radyologun raporunu gormek istedi ve bunun 3 gün bekledik. Uzayan sureç rapor icin


eylul
(03.07.18)
radyolog görüntüleri inceliyor, ona göre rapor yazıyor.


silah taciri
(03.07.18)
radyolog görüntüleri inceleyip ona göre rapor yazıyor


(1)

Japonya'ya gidenler

Yakın zamanda japonya'ya gitme gibi bir fikrimiz var giderken yanımızda kahvaltılık krem peynir zeytin ezmesi tahin helva tereyağı vs gibi kontinental kahvaltı türü denen meretlerden alsak kabin bagajına gümrük girişinde sıkıntı çıkarırlar mı?Bazı ülkeler gıda sokmaya izin vermiyor. Japonya hakkında
Yakın zamanda japonya'ya gitme gibi bir fikrimiz var giderken yanımızda kahvaltılık krem peynir zeytin ezmesi tahin helva tereyağı vs gibi kontinental kahvaltı türü denen meretlerden alsak kabin bagajına gümrük girişinde sıkıntı çıkarırlar mı?

Bazı ülkeler gıda sokmaya izin vermiyor. Japonya hakkında bilgisi olan var mı?
basond
(01.07.18)
Japonya'ya gelmeden zaten uçakta krem peynir, zeytin ezmesi, tahin ve tereyağı gibi akışkan formdaki gıdaların 100 ml üstü olan miktarlarına izin vermezler ve sokmazlar kabine. Japonya kısmını bilmiyorum ama et v.b. tarzı bir şey olmadıktan sonra sorun olacağını sanmam.


Thredith
(01.07.18)
(6)

Vitrine raf ekleme yaratıcı fikir arıyorum

Elimde şöyle bir vitrin var https://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/oturma-odalari/vitrin-ve-konsollar/10119206/detolf-vitrin.aspxancak bu raflar bana yetmiyor daha fazla sayıda raf olmasını istiyorum camcıdan yada ikeadan cam temin edebileceğimi düşünüyorum ama o camları rafta tutacak destek/aparat a
Elimde şöyle bir vitrin var
www.ikea.com.tr

ancak bu raflar bana yetmiyor daha fazla sayıda raf olmasını istiyorum camcıdan yada ikeadan cam temin edebileceğimi düşünüyorum ama o camları rafta tutacak destek/aparat arıyorum

aklıma şu şekildeki aparattan geldi ama var mı böyle bir aparat yoksa kendim mi üretmeliyim

prntscr.com

yada alternatif çözümlere de açığım
teşekkürler
basond
(28.06.18)
Bundan bizim dükkanda da var ama ara raf işi zor bence
Yine gittiğimde bir bakayım belki aklıma çözüm gelir


fasulyek
(28.06.18)
pleksiglassdan bu şekilde istediğin ölçüde hem altını hem üstünü kullanabileceğin yükselticiler yaptırabilir misin acaba

sc01.alicdn.com


freebird5406_2
(28.06.18)
plexi glası kesmek için kıl testere veya spiral taş lazım.

bükmek için rezistansdan cam kesmeye benzer bir alet yapması lazım.

yapıştırmak içinse kloroform temin etmesi lazım, bayıltıcı bir madde olduğundan temin etmesi yasal açıdan zor.

ayrıca reklamcılıkta kullanıldığı ve pahalı olduğu için ufak parçaları bile ziyan etmezler özellikle şeffaf plexiglas'ı hiç bişey yapmasa yapıştırıcı hazırlamak için kloroform içine atıp eritip yapıştırıcı yaparlar, anahtarlık yaparlar, numune yaparlar.

bu vitrinin ince aluminyumdan bir malzemesi var, tahminime göre ona kaynak yaparak o rafları tutan yerleri yapmışlar.

camı eğer temperli değilse, yan yatırıp ince delikler açarak bişeyler sabitleyebilirsin(aparat gibi) cam delmek ayrı bi incelik ister.

ben senin yerinde olsam, her halukarda buna vereceğin paranın yarısı masraf yapacaksın, başarı oranın da düşük.

aynısından bir tane daha alırdım sanırım 267 tl idi.

çizdiğin gibi yüzbinlerce aluminyum profil var bağlantı aparatı olarak, çoğu özel yapım olarak estrüzyon presinde basılır, belki bi yerlerden bulursun, yanlız o aparatı da sabitlemen gerekir.


killerbee
(28.06.18)
Pleksi den öyle katlar zaten satılıyor kesmene gerek yok
Mağaza eşyaları satan bir yerlerde bulabilirsin fikir güzel bence


fasulyek
(28.06.18)
Google dım bu çıktı bak istersen
pleksifiyatlik.com


fasulyek
(28.06.18)
raf olarak kullanacağın camın sağ ve soluna alttaki rafa kadar bir kat cam dikine takabilirsin.

Şöyleki, standart iki rafın arası 40 cm ise, iki adet 20 cm camı dikine sağa sola yapıştırıp üstüne yeni rafını atabilirsin.

Yani yeni rafların için her bölmede yan duvarlar çift cam olacak.


John Bloor
(29.06.18)
(7)

Japon yeni nereden bulabilirim - istanbul

Merhaba arkadaşlar bana japon yeni lazım direk tl den yen'e çevirmek istiyorum yapı kredi bankasından japon yeni hesabı açsam yen alıp banka şubesinden alabilirmiyim? Yada döviz büroları yen bulundururlar mı ellerinde?Daha önceden bunun gibi değişim yapanlar varsa yardım bekliyorum.TeşekkürlerPeşin
Merhaba arkadaşlar bana japon yeni lazım direk tl den yen'e çevirmek istiyorum yapı kredi bankasından japon yeni hesabı açsam yen alıp banka şubesinden alabilirmiyim? Yada döviz büroları yen bulundururlar mı ellerinde?

Daha önceden bunun gibi değişim yapanlar varsa yardım bekliyorum.
Teşekkürler

Peşin not: şu an uzaklardayım şubeye yada döviz bürolarına ulaşma şansım yok.
basond
(12.06.18)
ilgili şubeyi arayın ellerinde var mı diye?


@insan öpüşen hayvandır
Peşin nota yazdım neden buraya yazdığımı şu an için ulaşma şansım yok. Yine de teşekkürler yardım için.


basond
(12.06.18)
Havaalanı "exchange office"lerde olabiliyor. Ben ilk orayı denerdim. (Yalnız güzel rendelerler, o ayrı)

Edit: Orayı deneyecekseniz sağa sola bakının, herhangi bir uçucu personel (hostes olur, pilot olur) yardımcı olursa komisyonsuz alım/satım yapabilirsiniz.


gonion
(12.06.18)
@gonion teşekkürler haklısın belirtmemişim aslında minimum gider kayıpla bu işlemi yapmak istiyorum komisyon ödememek kuru minimum makaslamak aslında aradığım.

Japonya seyahati planlıyorum dolarla gidip 2 defa kur makasına gelmek istemiyorum açıkçası.


basond
(12.06.18)
Ben kadikoydeki $atir dovizden almistim japon yenlerimi. Telefonla ara istersen.

Cok nadir degil japon yeni ya, bulunur yani.


kuehles blondes
(12.06.18)
Japonya'dan yeni geldim. Orada kartla çek. Fazla kesinti olmuyor


Burada nereden alirsan al maliyetin japonyadan yuksek olacak.yanina dolar al.japonya da postanede bozdur.guncel degeri ne ise oradan bozacaklar.


duptıs
(12.06.18)
(8)

İfşalar

bu gece çabuk mu bitti acaba?hepiniz gerçekten güzel insanlarsınız cesaretiniz için tebrik ediyorum hepinizi.Enler listesi olmayacak kadar yavaştı sanki bu seferki.
bu gece çabuk mu bitti acaba?
hepiniz gerçekten güzel insanlarsınız cesaretiniz için tebrik ediyorum hepinizi.
Enler listesi olmayacak kadar yavaştı sanki bu seferki.
basond
(08.06.18)
birkaç kişi daha yapsa ben de yapardım.


lata
(08.06.18)
alkolün de verdiği etkiyle bu sefer ben de gaza gelmiştim, yarım yamalak bişey yapacaktım ama şu şartlar altında kendimi feda edemem...


Bruce
(08.06.18)
Eski tadi yok. Tanimadigimiz isimler:)


stavro
(08.06.18)
çirkin kimse görmedim ben açıkçası eski ifşalara bakıp oranlarsak yıldızlar geçidi bile denebilir valla
edit: tabi ifşayı yapanların hemen silmesi de burada az ifşa yapılmış izlenimine sebep oldu sanırsam.


basond
(08.06.18)
Basond sen evli barklı adam değil misin bu saate ifşa peşlerinde ne işin var cuma cuma :D


pastörizesüt
(08.06.18)
@pastörize evli barklı adamım canım eşim uyudu bende satranç turnuvası maçlarını izliyordum baktım ifşa gelişmiş goygoya katılayım dedim.


basond
(08.06.18)
Evli adam resimlere bakamiyor mu:)


stavro
(08.06.18)
Gece çabuk bitmez ama artık bir basond&duyond ifşası istiyoruz ^^


blue serenity
(08.06.18)
(2)

şu ürünü nereden bulabilirim?

Ürün bu:https://youtu.be/9teW5z6ZYBM?t=7m14stelefon tutacağı.tutyakala.com demiş önceki ürünler için ama orada bulamadım videodakini bilen eden varsa bekliyorum.teşekkürler.
Ürün bu:
youtu.be

telefon tutacağı.
tutyakala.com demiş önceki ürünler için ama orada bulamadım videodakini bilen eden varsa bekliyorum.
teşekkürler.
basond
(05.04.18)
şu versiyonu var ama stokta yokmuş an itibariyle; www.bunlardanistiyorum.com


treamorg
(05.04.18)
(4)

Suya atladığında buruna su dolması

yüksek bir yerden(2 metreye yüksek diyorum) suya çivileme atladığımızda burnumu elle kapatmazsam genzime su doluyor boğuluyorum. Başkalarına bakıyorum adam 20 metreden hiç burnunu kapamadan atlıyor.örnek:https://www.facebook.com/scorpapp/videos/967917823383550/bunun sebebi nedir sizde durum nedir?ed
yüksek bir yerden(2 metreye yüksek diyorum) suya çivileme atladığımızda burnumu elle kapatmazsam genzime su doluyor boğuluyorum.

Başkalarına bakıyorum adam 20 metreden hiç burnunu kapamadan atlıyor.
örnek:www.facebook.com

bunun sebebi nedir sizde durum nedir?

edit:nefes vermek bende işe yaramıyor burnumdan verdiğim nefesin basıncı suyun basıncını yenemiyor gene su doluyor.
basond
(27.01.18)
suya girdiği anda burnundan nefes vermesi.


Photographer
(27.01.18)
Çok iyi nefes veriyor bunun için de antrenman yapıyorlar zaten düzenli yüzme ile akciğer kapasitesi ciddi anlamda artıyor. Normal antrenmansız birisinin nefesi hemen biter yine su kaçar.


neferkitty
(27.01.18)
Editini şimdi gördüm yazdığım şey tam olarak senin editnle alakalı bunun için antrenman yapıp ciğeri güçlendirmek gerekiyor. Güçlü, uzun ve dolu nefes vermek akciğer kapasitesi ile alakalı


neferkitty
(27.01.18)
geçen benim de başıma geldi de hoca tam foklama atladın dedin o yüzden olmuş.tam çivileme atlamayı dene


(17)

İfsa gecesinin enleri

Sizce kimler di?
Sizce kimler di?
basond
(25.01.18)
Wolgang, top_secret, Eazy, lesmiserables, Nundu, Easytiger (belki Northern Mariner de iyi ama cok belli olmuyor tarzini sevdim daha cok).

tarzlarini begendim. Geri kalanlar tipik Anadolu insani: kara kas, kara goz, kirli sakal, birkacinda biyik, asiri gogus kili...

Bunu soyledigimde daha once cok elestiri almis olsam da yine gordum ki duyurunun kadinlari erkeklerine gore cok daha guzel. En azindan bakimli gorunuyorlar.


Traveller
(25.01.18)
Telefondan girdiğim için link atmayanları göremedim ama bir tane kızı ilk kez görmüştüm, beğendim.
Bulamadım şimdi silmiş galiba "32 diş" li bir başlığı vardı. (Silmemiş sonradan gördüm; centrolenidae imiş kendileri.)
Gayet güzel bir kızdı, bir de pastorizesut'u beğendim.

Başka aklımda kalan kimse olmadı.

Meyve parçacıklı kadını da şimdi gördüm o da çok güzelmiş.


mutekebbir
(25.01.18)
apolitikherif ve mozart


sakallı bıyıklı abla(nickini çıkartamadım.)


Photographer
(25.01.18)
O beni prenses peri sanıyor'a uygulanan linç :p

@Photographer: Sakallı abla benim.


femme vitale
(25.01.18)
mavi gözlü kız bir de tabirimekruh favorilerim.


Ofelia


EasyTiger
(25.01.18)
Meyve parçacikli kadin ve pastorizesut iyiydi


nundu
(25.01.18)
Tabii ki hobareyy ♥♥♥♥♥ Duyurunun en güzel kızı ^^


blue serenity
(25.01.18)
kadınlarda keşkülpesent en kendine has tipti, erkeklerde apolitikherif tam kıvamındaydı; diğerleri standart ortalama ya da standart güzeldi.


Bruce
(25.01.18)
yine memenin pirim yaptığı bi gece olmuş sanırım. sabah baktım ifşalara da güzel kızlar var allah için. nick aklımda kalmamış.


elorelia
(25.01.18)
duyuruda ne cok tatlis hanim varmis ogrendik, baylar da fena değildi :)

her fotografim birbirinden farkli olduğu icin fake olduğuma dair mesaj bile aldım :) -14 derecede yuzum sismisken tabiki farkli oluyorum :))))


Northern Mariner
(25.01.18)
Akşam sözlük kullanmıyoruz, sabahına siliniyor ifşalar. Bir tek @meyve parcacikli kadin delikanlı çıkmış ve silmemiş. Ayıp sizin yaptığınız ya :/


teknikekip
(25.01.18)
İfşa daha bitmedi. www.eksiduyuru.com

Ayrıca, sabahına ifşaların silinmemesi konusuna katılıyorum. Hemen kaldırmayın yahu


MaNOfTheYear
(25.01.18)
ben ofelia yi begendim.

32 disli baslik da 2.


charlotte blanc
(25.01.18)
1'e eazy'yi yazarım. 2'ye mozart'ı.


misterturist
(25.01.18)
Centrolenidae'ye tam puan veriyorum ve kendisinden doğallığını asla bozmamasını rica ediyorum :)


(1)

Lazer yazıcı tavsiyesi

Ev kullanımı için siyah beyaz olan lazer bir yazıcı almak istiyorum,elimde xerox marka eski bir lazer yazıcı var artık toneri lekeli yazmakta ve yeni kartuş bulabileceğimi sanmıyorum(eski bir model). bu tonerle 6000 sayfa yazı almışım doldura doldura kullandım 10 senede maaşallahı var hiç bana mısın
Ev kullanımı için siyah beyaz olan lazer bir yazıcı almak istiyorum,
elimde xerox marka eski bir lazer yazıcı var artık toneri lekeli yazmakta ve yeni kartuş bulabileceğimi sanmıyorum(eski bir model). bu tonerle 6000 sayfa yazı almışım doldura doldura kullandım 10 senede maaşallahı var hiç bana mısın demedi.

Şimdi buna benzer DOLDURULABİLEN çipi olmayan(kartuş satmak zorunda bırakmayan) lazer bir yazıcı arıyorum. Bilgisi olanlardan yardım bekliyorum.

bütçe 600 tl.
basond
(01.01.18)
Canon lbp6030 çok önerilmişti bana, ondan almıştım. Toneri kolay ve ucuza dolabilen çipsiz modellerdenmiş.


synesthesia
(01.01.18)
(1)

Bana şu linkteki gibi film önerir misiniz?

https://www.youtube.com/watch?v=3h0SswsOsEo&index=5&list=RDMMyQz8Rh8SVA8linki izlemeyenler için bilgi; kılıç kalkan dövüşlü film.
www.youtube.com

linki izlemeyenler için bilgi; kılıç kalkan dövüşlü film.
basond
(19.11.17)
Pathfinder


harvey
(19.11.17)
(7)

Yabancıya kiralık daire vermek(Arap)

Arkadaşlar yabancı uyruklu bir aileye evinizi kiraya verir misiniz?Veren oldu mu?Yaşadıkları sıkıntılar neler?Yada sıkıntısız mı kiracılık dönemi oldu?Böyle bir durumla karşı karşıyayız sadece fikir almak istedim.
Arkadaşlar yabancı uyruklu bir aileye evinizi kiraya verir misiniz?
Veren oldu mu?
Yaşadıkları sıkıntılar neler?
Yada sıkıntısız mı kiracılık dönemi oldu?

Böyle bir durumla karşı karşıyayız sadece fikir almak istedim.
basond
(18.09.17)
karşıya iranlılar taşındı. pek türkçe bilmedikleri için yerleşene kadar baya bi uğraşılmıştır. arada da ses yapıyorlar. yemekleri aşırı baharatlı yaptıklarından baya bi koku yayılıyor ayrıca.


Apartmandakiler bol bol kulağınızı çınlatır


glamdr1ng
(18.09.17)
Bir Arap ev arkadasim oldu. Kabul ederek buyuk bir hata yapmis oldum. 30 yasinda doktora ogrencisiydi. Duvari YAKTI! Kisisel hijyen sifir koku disinda beni ilgilendirmez ama evin bir icine sicmadi.


Traveller
(18.09.17)
ver kardeşim. türk aileye 1000 den vereceksen araba 1750 den verirsin. iyiki doldurdular arapları ülkeye. biz ev sahipleri ne yapacaktık yoksa. fakir türklerdense zengin araplara yüksek kiraya vermek daha güzel bence.


mahone
(18.09.17)
Cok olumsuz ornek var. Ben olsam risk almazdim.


üzülüp ıraklı arap bir aileye kiraya vermiştik. varlıklı da bir aileydi.
3 ay içinde evin ağzına, binadakilerin kulağına sıçtılar. tavsiye etmem.


kutukcu
(18.09.17)
bizim komşu 1200 tl'lik evine arabın biri 2000 verince hemen atladı. 3 aylık peşin aldım diye hava atıyordu. meğerse aldığı son kira o olmuş. evi perişan etmişler. duvarlar, yerler harabeye dönmüştü. 15 bin harcadı geri yaptırdı.


ada meltemi
(18.09.17)
(3)

Abd'de park cezasi

Ceza kiralik araca kesildi cehaletimizden yedik cezayi, odeyecegiz cezayi ama nasil odemek uygundur? Kendimiz odeyip firmaya ses etmesek mi yoksa araci teslim ederken firmaya ceza yedim bana ekleyin karttan alin desemmi uygun olur? Hemen odeme ile sonradan odeme arasinda fark var mi?Firma cezadan da
Ceza kiralik araca kesildi cehaletimizden yedik cezayi,
odeyecegiz cezayi ama nasil odemek uygundur? Kendimiz odeyip firmaya ses etmesek mi yoksa araci teslim ederken firmaya ceza yedim bana ekleyin karttan alin desemmi uygun olur? Hemen odeme ile sonradan odeme arasinda fark var mi?
Firma cezadan daha yuksek meblada kesinti yapar mi?

Kanun farkeder mi bilmiyorum los angeles da kesildi ceza.
Mobilim yazim kurallarini mazur görün
Teşekkürler
basond
(26.08.17)
Firmanin call center ini arayin ya da sozlesmenizi okuyun.

Genelde firmalar ustune islem ucreti koyuyorlar 5-10$ arasi.
Biz hic ceza yemedik, kaldirim kenari kirmizi/sari olanlara mi parkettiniz ki? Ya da 2 saatlik sureyi mi gecirdiniz? Merak ettim.


kuehles blondes
(26.08.17)
cezanın üstüne bir de administrative fee keserler. 25 dolardan başlar.
kendiniz ödemeye çalışın.


cedex
(26.08.17)
Saatlik parkmetreli yere koyduk koydugumuz yer beyaz kaldirmli 3 dk limitli imis gelmis cezayi yazmis saatlik ucreti odemistik matiklerden ogrenmis olduk

O zaman kendim internetten odemeyi deneyeyim tesekkurler


basond
(26.08.17)
(2)

iki soru bu müzik nedir ve Şu tarz müzikler arıyorum

şu tarz müzikler arıyorum.https://www.youtube.com/watch?v=B0WH8hCMeughttps://www.youtube.com/watch?v=5q6skxRLnsIşu videonun sonundaki müzik nedir acaba?http://www.dailymotion.com/video/x3aw3u0
şu tarz müzikler arıyorum.
www.youtube.com
www.youtube.com

şu videonun sonundaki müzik nedir acaba?

www.dailymotion.com
basond
(06.08.17)
2 numaralıyı sevdim. Şunu dene; www.youtube.com


harvey
(06.08.17)
epic orchestra diye geçer.


zebragibi
(06.08.17)
(14)

Neden cehennemde yanıyoruz?

Neden başka daha feci acılar değilde ateşler içinde yanmak?Neden olmasın demeyin lütfen."Safsata bunlar yalan dolan" cevap olarak kabul edilmemektedir.
Neden başka daha feci acılar değilde ateşler içinde yanmak?

Neden olmasın demeyin lütfen.
"Safsata bunlar yalan dolan" cevap olarak kabul edilmemektedir.
basond
(06.08.17)
Cok gaddarca oldugu icin.


baldur2
(06.08.17)
İslamdaki cehennemden bahsediyor isen dinin kurulduğu ve yayıldığı coğrafyanın fiziki koşullarında en büyük sorunun ve korkutucu şeyin aşırı sıcaklar olduğu için olabilir.

Diğer mitler ve dinlerde daha farklı cehennem tasvirleri ya da cehennem tasviri hiç olmaması gibi şeyler bulmak olası.


qazaqwsx
(06.08.17)
Arap yarım adası iklimi yüzünden. Soğuk görmemiş adamı soğukla korkutamassın. İskandinav ülkesinin birinin dininde cehennem tasviri olarak dondurucu soğugun kullanıldığı bir yazı okumuştum.


Depik
(06.08.17)
Soruyla cevap vermek istiyorum. Yanmak gerçekten yanmak mı acaba? Gerçekten fiziksel bir ateşten mi söz ediliyor, yoksa bahsedilen manevi bi ateş olabilir mi? Insanı fiziksel acılardan daha çok yakan, canını acıtan şeylerin var olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden sözü geçen ateşin bir betimleme olabileceğine inanıyorum. Ufacık bir zerresinin bile verdiği acı çok büyük olduğu için belki de ateş olarak betimlenmiş olabilir.


@yadigar cehennem ateşinin siyah olduğunu hatırlıyorum birisi söylemişti okulda iken,sanırım din bilgisi hocası idi,
Peki o zamanlar insanlara neden böyle imalı betimsel şeyler söylemeyi tercih etmiş peygamber? Direk yanmak yerine büyük acılar çekilecek vs dese olmazmıydı?


basond
(06.08.17)
"Cehennemde bir yer vardır ki, Zemherir derler. Yani, soğuk Cehennemdir. Soğukluğu pek şiddetlidir. Bir an dayanılmaz."
"Din cahilleri, İslâmiyete, yalan ve iftira ile saldırırken; "Peygamberler, hep sıcak memleketlerde geldiği için, Cehennem azabının ateş olduğunu söylemişler, hep ateşle korkutmuşlar. Kutuplarda, soğuk memleketlerde gelselerdi, buz ile azap yapılacağını söylerlerdi" diyorlar."
"Dinimiz, hem Cehennemde soğuk azaplar olduğunu bildiriyor, hem de Peygamberlerin yalnız sıcak memleketlere değil, yeryüzünde, sıcak ve soğuk, her memlekete gönderildiğini haber veriyor. Kur'ân-ı kerim, Peygamberimize sorulan suallere, soranların bilgilerine ve anlayışlarına göre cevap vermektedir. Ahiretteki bilinmeyen varlıkları da, dünyada gördüklerine, bildiklerine benzeterek anlatmaktadır. Mekkeliler, kutupları, buz memleketlerini duymadıkları için, Cehennemin soğuk azaplarını onlara bildirmek, faydasız olurdu."

İsteyen hayatın sadece dünyadan var olduğuna, herşeyin buradan ibaret olduğuna, dini aklına fikrine göre yorumlayıp kabul edip ya da etmemeye özgür. Ben hakkımı dünyanın burdan ibaret olmadığına ve hesap gününün geleceğine inanarak kullanıyorum. Hayat-dünya o kadar basit değil, olamaz.


mslny
(06.08.17)
Diyebilirdi ama dememiş ve bunun cevabına ne derece ulaşabiliriz, emin değilim. Sadece cehennem azabı konusunda değil, bir çok konuda net olmayan, tam açıklanamayan çok yargı var. Ahiret, anlatılan kadarıyla bile idrak kalibiyetimizin çok ötesinde bir yer. Belki de bu yüzden insanların algılamasını kolaylaştırmak içindir. Dünya hayatı içindeki en şiddetli fiziksel acılardan biriyle betimlendiğinde, "Bizim için yanmak bu kadar korkutucuyken bir de aklımızın çok üstünde düşünmekte zorlandığımız o yerde bu ateş kim bilir nasıl bir şeydir?" Şekli şemalinde sorgulamalarla bakabilmemizi kolaylaştırmak için..


yanmaktan daha büyük acılar da var zaten cehennemde. zina yapanlar için derilerinin soyulması ve bunun tekrarlanması, kadınların memelerinden asılması gibi betimlemeler hatırlıyorum. araştırılınca çıkar, yanlış bilgi de vermek istemiyorum. kuran'ın son cüzü okunabilir.

ayrıca iskandinav cehennemi buz, arap cehennemi ateş diye coğrafi konumlara göre değişkenlik de gösteriyor.


pinkpeony
(06.08.17)
Gehenna, suçluların ve lanetli kabul edilenlerin yakıldığı bir bölgedir. Gehenna'da insan yakmak gerçekten de pratik olarak uygulanıyordu. Daha sonra bir efsane halini alarak İbrahimi dinlere geçmiştir.

Gehenna veya İbranicesi Gehinnom yazarak epey bir kaynağa ulaşabilirsiniz.


elitist
(06.08.17)
yanmak derken manevi anlamda yanış. kahrolmak gibi. hani içim yanıyor dertten dersin ya.


mimikikili
(06.08.17)
"Büyük acı çekilecek" dese yetmez, çünkü sadece böyle demenin caydırıcılığı yok. Ayrıntı verdiğinde daha korkutucu oluyor.
Sana birinin "Çok güzel bir kız geçti" demesi ile "Vücudu kum saati gibi, memeleri şöyle, kalçası böyle, saçlar Liv tyler, dudaklar Angelina Jolie, gözler Adriana Lima" diye anlatsa hangisinin etkisi daha fazla olur? "Çok büyük acı çekeceksin" anlaşılır ama içini korkutan titretmez. Korkunun içine işleyeceği bir tasvir lazım.

Coğrafya diyecektim ben de ama o kadarla sınırlı değil. Bir de yanarak ölmek en acılı ölümlerden biri. O acının sonsuza kadar sürecek olmadı da iddialı, sağlam bir acı büyüklüğünü canlandırabiliyor. Bunun dışında bir de zemherir kısmısı var söylenen. Burada soğukluktan gelen bir ateşten söz ediliyor mesela ama onda da ateşte yanıyoruz, yani sıcak da olsa, soğuk da olsa ateş var.


aychovsky
(06.08.17)
norveçlilerin cehennem tasviri "sonsuz buzda yürümek" mesela. herkes cehennemde yanmıyor gördüğün üzere kültür farkı ;)


eindaclub
(07.08.17)
gehenna-hinnom vadisi +1
burada yakılmak o zamanların en kabus ölüm şekillerinden biriydi, yazarken de bundan esinlenmişler. fonetik benzerliğe dikkat çekmeye gerek yok sanırım...


Bruce
(07.08.17)
gehenna-hinnom vadisi olayı biraz daha farklıydı benim bildiğim, sevan nişanyan'dan okuduğum kadarıyla daha doğrusu.

bu kelime araplara islam öncesi arap yarımadasının bolca yaşayan aramilerden geçiyordu ve aramilerde gehinnom denilen yere arapçada cehennom deniliyordu.

kelimenin geldiği yer ise eski kudüste paganların çocukları yakarak kurban ettikleri ya da arındırdıkları gehenna-hinnom vadisinden geliyordu. bu yüzden yanma olayı buraya bağlanabilir. (kesin bir şey var diyemeyiz, ama büyük olasılıkla böyle)

ayrıca islama göre cehennemde sadece yanma olayı yok farklı farklı işkenceler söz konusu.


Apocalypse
(07.08.17)
(10)

Amerika gezisi nereye kaç gün?

Los Angeles,Las Vegas, San Francisco bölgelerini gezmek istiyoruz çift olarak, araba kiralayacağız, nereleri görelim 10-15 gün arasında nereye kaç gün ayırabiliriz? Her yerde(şehir içi,dışı) arabaya ihtiyacımız olur mu? Benden önce san francisco ya giden bir abimiz orada arabaya hiç gerek olmuyor şe
Los Angeles,Las Vegas, San Francisco bölgelerini gezmek istiyoruz çift olarak, araba kiralayacağız, nereleri görelim 10-15 gün arasında nereye kaç gün ayırabiliriz?

Her yerde(şehir içi,dışı) arabaya ihtiyacımız olur mu? Benden önce san francisco ya giden bir abimiz orada arabaya hiç gerek olmuyor şehir içinde cable car ile rahatca istediğimiz yerlere gidebildik dedi.
basond
(26.07.17)
Tam olarak bu dediğini yapıyorum bi arkadaşımla ağustosta. Plan şöyle

- 2 gece San Francisco (Buradan çıkarken araba kiralıyoruz)
- 1 gece Pismo Beach
- 2 gece Los Angeles
- 2 gece San Diego
- 3 gece Las Vegas (Buradan Grand Canyon yapıp gelinecek)
- 1 gece Yosemite
- Kalanı San Francisco (Buraya girerken arabayı bırakıyoruz)

Bunun üzerinde oynanabilir. Şartlar gereği böyle oldu ama SF-LA arasına, LA'e ve Yosemite'ye birer gece daha konulabilir. Tabi biz de ilk defa gidiyoruz sayılır onu da belirteyim.


bartman
(26.07.17)
Yarin gidiyorum

Los angelestan kiraliyoruz biz arabayi oraya uctugumuz icin.

Los angeles 2 gece
Las vegas 1 hafta, grand canyon, death valley vb yapilacak ve tatil yapilacak
Yosemite 1 gece
San francisco 3 gece
Monterey 1 gece
San diego 1 hafta (gunluk road tripler yapilacak)
Long beach 2 gece


Arada tabi santa monica vb bisuru yere gidicez. Biraz sacma bi rota, bi kampanya sebebiyle las vegas ve san diego otellerinin tarihleri boyle olmak zorundaydi, ve sacma oldu boyle :D ama takilmiyoruz :)


kuehles blondes
(26.07.17)
San francisco'da otopark cidden cok pahaliymis, biz biraz sehrin disinda arabayi ucretsiz park edebilecegimiz bi otelde kaliyoruz.

Yosemite ye 1,5 gun ve 1 geceden fazlasini ayirmak isterdim ben de ama olmadi :/
Las vegasta o ortami gormek istiyorum ve dedigim gibi otel fiyati ve tarihi sebepli 1 hafta olmak zorunda oldu ama death valley, grand canyon, red rock vb bisuru yer var etrafinda.

San diegoda kaldigimiz sure icinde meksikaya girip ciksak mi diye tartisiyoruz, karar veremedik. Orada da otel sebepli uzun kalmamiz gerekiyor :D saga sola gunluk gezicez orada.
Kesinlikle optimize edilmesi gereken bir plan ama las vegas ve san diego otelleri sebepli boyle oldu :(


kuehles blondes
(26.07.17)
Mobilde ardarda flood liyomus gibi oldu, kusuruma bakmayin ama,

East coast da dusunebilirsiniz.

Orlando, miami, key west ve mesela oradan cruise ile 3-4 gun bahamalar vb.


kuehles blondes
(26.07.17)
Kaliforniya ile ilgili her turlu sorularinizi alabilirim. Orada yasadim.

Los Angeles 6 gun, 3 gun San Diego, 2 gun Santa Barbara, 1 gun Yosemite, 10 gun San Francisco.

Los Angeles'tayken Venice Beach, Beverly Hills, Hollywood, UCLA'i goruyorsunuz.

San Diego'da Gas Lamb Boulevard, Maritime Museum, Old Town, Potato Rock'a gidiyorsunuz.

Santa Barbara'da Old Court Building, Sterns Wharf, Goleta Beach, UCSB, Butterfly Groove'a gidiyorsunuz.

San Francisco'da Castro, Cout Tower, Golden Gate onemli.


Traveller
(26.07.17)
@kuehles
eastcost tarafını yaptık
peki bu tur içinde hep otellerde mi kalacaksınız yoksa kamp mı yapacaksınız?

@traveller naptın dostum totalde 15 günümüz var maksimum.


basond
(26.07.17)
Ben UBER Pool kullanmanizi oneririm. Cable Car'dan daha ucuz. Ama UBER Santa Barbara ve San Diego gibi kucuk sehirlerde pahali. Oralarda Transit Center'lara gidip kart alin. San Diego'da kart 1 dolar. Santa Barbara'da 10 binis 11.50. Los Angeles'da ise TAB kart 1 dolar her metro binisi 1.5 dolar kadar. Havalimanindan da Union Square'e kisi basi 9 dolar verip gelmeyin. Metroya binin.


Traveller
(26.07.17)
otel + airbnb + hostel

yosemite uzun olsa orada çadır düşünüyodum ama 1 gece için gerek görmedim


bartman
(26.07.17)
@basond
Otel ve b&b ve apartlar.

Mesela las vegasta hilton ama odada full mutfak da var falan fialn.


kuehles blondes
(26.07.17)
Sorunuza kaynak yapacağım ama 15-20 günlük bir gezi için kişi başı ne kadar bütçe ayırmak gerekir?


Lim5
(26.07.17)
(1)

ABD'de fox rent a car dan araç kiralayan var mı?

Kiraladıysanız memnun kaldınız mı?
Kiraladıysanız memnun kaldınız mı?
basond
(25.07.17)
2 kere kiraladım. sorun yaşamadım. alış ve teslim saatinize özen gösterin. yoksa arabanızı baskasına kiralarlar.

indirim kodu için siteden çıkış tuşuna basın. yüzde 5-10 indirim veriyor die hatırladım.

Bu arada bence siteden kiralamayın. insurance alınca yüksek fiyata geliyor.
autoeurope
rentalcars
sitelerine bakın. buradan alınca otomatik insurance ekli geliyor.


(5)

Android pdf önerisi yardım,tavsiye

Arkadaşlar yeni androide geçtim ve elimde bazı dökümanlar var,Bu dökümanları açarken başlıklarını tam okuyabilmem gerekiyor ancak pdf olacak açtığımda başlıkların ilk kısımları yazıyor kalan kısımları yazmıyor örnek resim:http://prntscr.com/fz770yben istiyorumki o ... kısım olmasın tam şekilde o pdf
Arkadaşlar yeni androide geçtim ve elimde bazı dökümanlar var,
Bu dökümanları açarken başlıklarını tam okuyabilmem gerekiyor ancak pdf olacak açtığımda başlıkların ilk kısımları yazıyor kalan kısımları yazmıyor örnek resim:prntscr.com

ben istiyorumki o ... kısım olmasın tam şekilde o pdf başlığını okuyabileyim.

Önereceğiniz bir pdf reader varmıdır? Bir kaç değişik PDF programı yükledim ama sonuç alamadım. Adobe'nin birkaç versiyonu falan yemedi.

İOS da sıkıntısızdı ama ANDROİD de sıkıntı yaşıyorum tavsiye programınızı bekliyorum.
basond
(23.07.17)
repligo pdf reader.

play store'da bulunmuyor artik ancak apk'sini bulup kurabilirsiniz. kullandigim en iyi pdf reader.


psiren
(23.07.17)
@psiren nereden bulabiliriz bir önerin var mı?


basond
(23.07.17)
moon+ reader'ı bi deneseniz? tam emin değilim ama o sıkıntı yoktur diye düşünüyorum. Ayrıca e kitap okumak için de harika bi program her şekilde elinizde bulunması iyi olur


nundu
(23.07.17)
moon+ güzel işime yaradı ama 30 gün deneme sürümü diyor ücretsiz bir app varsa daha şükela olur. :))


basond
(23.07.17)
www.apkhere.com
burdan indirmistim ben. apksini indirince bir yere kaydet istersen. drive olur dropbox olur. daha sonra da lazim olabilir.


psiren
(23.07.17)
(10)

Moralim bozuldu body çalışması

3 ay önce ağırlık çalışmaya başladım, kilo ölçümü vs yapıldı, programlara uydum sürekli ağırlıkları arttırdım vs görüntüsel olarak bir gelişme oldu, bugün tekrar tartıldım neredeyse aynı kilo kas kütlem aynı kalmış üzerine yağ kütlem artmış?Bunun sebebi nedir? Kötü beslenme? yanlış beslenme? Kas küt
3 ay önce ağırlık çalışmaya başladım, kilo ölçümü vs yapıldı, programlara uydum sürekli ağırlıkları arttırdım vs

görüntüsel olarak bir gelişme oldu,
bugün tekrar tartıldım neredeyse aynı kilo kas kütlem aynı kalmış üzerine yağ kütlem artmış?

Bunun sebebi nedir? Kötü beslenme? yanlış beslenme?
Kas kütlem aynı kalıp da görüntüde nasıl değişiklikler oldu?

çok hafif göbek var o nasıl gider dedim ağırlık çalışmaktan çok kardio ile gider dedi hoca, yediklerine dikkat et dedi.

Şimdi daha efektif bir sonuç için ben nelere dikkat etmeliyim?

Boy 171 kilo 65
yaş 34
amacım iyice gelişip hulk gibi olmak değil kesinlikle sadece kaslarım güçlensin ve göbeğimdeki yağsal görüntü gitsin istiyorum.

Kilo olayı ile ilgili bir durumum yok kilo alıp verebiliyorum.

Edit: beslenme ile igili ise önerdiğiniz bir beslenme programına talibim.
edit2: yaklaşık 12-13 yıl önce 88 kilodan 63 kiloya düştüm rejim ve beden ağırlığı sporu ile ondan sonra o göbeksel kısım kaldı.Yağlı sarkan dev göbeklerden değil tabi ki.
basond
(22.07.17)
Kola, gazoz vs. içme kesinlikle. Şekerden uzak dur. Düzenli yemek ye. Kaç yaşındasın bilmiyorum ama 65 kilo az gibi. Eskiden beri kilon pek değişmediyse önünde genetik engel olabilir.


dissendium
(22.07.17)
hocam 65 kilo adamda göbek mi olur allah askına


demirr
(22.07.17)
65 kilo da ne göbeği bu? bira göbeği dedikleri tarz mı?
ayrıca kilo almadan kas kütlesi artmaz. beslenme bu işin en önemli kısmı. beslenme planı nedir söylerseniz yorum yapabiliriz. kaç öğün yiyorsunuz ve neler yiyorsunuz?


odiyus
(22.07.17)
yağ artmış olmayabilir veya artmış olsa bile gayet doğal bir şey bu fücut çalışırken. görsel olarak fark var diyorsun, o vücut yağı ölçen tartılara pek güvenmezdim ben olsam.


goruntu duzeldiyse yag yakmis olma ihtimalin cok yuksek. olcum yapan alet kofti demek ki. en guzel yag orani olcumu elle ve gozle yapilani. eline o yaglar geliyorsa calismaya devam.


alperz
(22.07.17)
göbekten kasıtım hafif bir yağlanma yağlı bölge
yeme düzenimde açıkçası vardiya saatime göre değişiyor net şekilde uyduğum bir yeme programım yok normal beslenmeme devam ediyordum ancak spordan dolayı prosiyonlarımı biraz arttırmıştım.


basond
(22.07.17)
hocam bu olay beslenmeye de antrenmana da uykuya da bağlı olabilir. değişkenlik gösterebilir ama ben şunu gözlemledim,
1.ya sağlam beslenirsin antrenmanı randımanlı yapmazsın = yağ kütlen artar kas kütlen de artar ama kas kütlen daha verimsiz artar.
2.ya sağlam beslenmezsin randımanlı antrenman yaparsın= yağ kütlen kas kütlen de azalır ya da sabit kalır.
3. uyku meselesine girmicem

şimdi nedir sağlam beslenmek: orası sana bağlı. senin vücut yapına bağlı. en basit olanı yeterli karbonhidrat ve fazlasıyla (aşırı olmayacak şekilde) protein, en az miktarda yağ ve diğer etkenler (vitamin, mineral) almak. bu dengeyi tutturabilmek. göbeği eritmenin en efektif yolu antrenmandan çok sağlam diyettir. şeker almayacaksın, unlu, yağlı şeyler yemeyeceksin, tatlı zaten olmayacak. şekerini meyvadan alacaksın çoğunlukla. tavuk, bulgur pilav, salata bunlar benim spor yaptığım zamanlardaki default besinlerimdi. ve yararını çok görüyordum.


marul hirsizi
(22.07.17)
Bence esas sorun skinny fat durumu. Kas kitlesini artırmak için ciddi anlamda kalori makrosuna dikkat etmek gerekiyor ve ağırlık çalışması ile artıyor. Göbeği gidermek için kaslanmak lazım yani, çöp gıdalardan uzak durmak tek başına yetmiyor kilo başına ıygun makroları alıp ağırlık çalışması ve haftada 2-3 gün de kardiyo yapmak lazım. Çok basit gibi gözükse de kas kitlesini artırmak cidden çok zor, matematik ve emek istiyor. Kas kitlesini artırmaya çalışırken kaloriyi ciddi anlamda kısmak tam tersi de etki yapabilir ağırsağlam'ın sitesinde çok güzel makro hesaplayıcı var oraya bir bakın derim.


neferkitty
(22.07.17)
Kalori sayımı için fatsecret uygulamasını kullanabilirsin


65 kilo bir erkeğe "Kardiyo yap göbek gider" diyen bir hocaya güvenme, o adam seni başından savıyor senin sorunun yağ değil düşük kas kütlesi, zaten 65 kilosun ne kadar yağın olabilir ki? Hadi diyelim 5 kilo daha yağ yaktın, o göbek yine gitmeyecek. Kas kütlen artmadığı sürece o göbek kalır. Kas kütleni artırman için sürekli ağırlık artırman tek başına önemli değil, sürekli ağırlık artırdığında sürekli zarar veriyorsun vücuduna, vücudunun bu zararı iyileştirmesi, yani kas fiberlerinin bölündükten sonra tekrar bir araya gelip daha kalın fiberlerin oluşması, yani kas kütlesinin artması için bir şeye ihtiyacın var: Yemek. Yemek yiyeceksin, kas ancak yemek yediğin sürece artar. Bunun için de kendine uygun toplam kalori ve kalorilerin makro dağılımını yapman lazım. Benim tahminim senin günlük en az 2700 kalori civarı bir enerji girdisine ihtiyacın var, sen eğer bunun üstünde bir kalori alırsan kas kütlen artar, altında alırsan artmaz, kas kütlen artarsa göbeğindeki o yağlı görünüş de gider. Ha ben 2700 kalori dedim ama bu 3000 kalori de olabilir, bunlar kişiye özel hesaplar. Tüm bunlarla birlikte kas kütlesi cidden çok kolay artan bir şey değil. Yani ortalama genlere sahip ama iyi beslenip iyi çalışıp iyi dinlenen bir erkeğin yılda alacağı kas miktarı en fazla 3-4 kilo olur, hadi 5 kilo diyelim. Bunu 12'ye böl, aylık kas gelişiminin ne kadar yavaş olduğunu bu şekilde anlayabilirsin.

İkincisi; izole çalışıyorsan çalışma. Yani programında barbell curll lateral raise falan varsa o program işine yaramaz. Eğer yarışmacı steroidli falan değilse, kimsenin izole çalışmasına gerek yok. Hem emek hem zaman kaybı. Bileşik egzersiz çalış. Bu 5*5 olur full body olur, tercih etmek sana kalmış, senin işine yarayacak olan bunlar. Benim gittiğim salonda 500 tane makina 1 tane squat rack var onu da benden başka kullanan yok, ne zaman gitsem makinalar dolu rack boş oturup ağlayacak gibi oluyorum. Bileşik çalış.


angelus
(22.07.17)
(8)

Bulaşık makinesi sorunu

Bulaşık makinesi kirli koyduğumuz bulaşıkları yıkıyor ama farklı yerlerine(dış kısmına genelde) hiç alakası olmayan kirler bırakıyor. örnek olarak şu resimler var:http://prntscr.com/fyvdeohttp://prntscr.com/fyvdj9http://prntscr.com/fyvdo7http://prntscr.com/fyvdtctüm parçalarda bu tarz pislikler leke
Bulaşık makinesi kirli koyduğumuz bulaşıkları yıkıyor ama farklı yerlerine(dış kısmına genelde) hiç alakası olmayan kirler bırakıyor. örnek olarak şu resimler var:

prntscr.com
prntscr.com
prntscr.com
prntscr.com

tüm parçalarda bu tarz pislikler lekeler mevcut, bunu neden yapıyor olabilir?
filtresini temizledik,
boş çalıştırdık bir kaç defa,
ama sonuç değişmedi var mı tavsiyeniz?
basond
(22.07.17)
Çok doldurma. Fıskiyelerin pozisyonunu gözeterek yerleştirme planını yap.


hayde bre
(22.07.17)
@hayde bre dolu olsa da olmasa da aynı sıkıntıyı yapıyor.


basond
(22.07.17)
Bulaşık makinasına koymadan sudan geçirin.ne anlamı kalır diyebilirsiniz ama bu zamana kadar kirini almadan koyduğumuzda sizinki gibi kirli halde buluyorduk. Pes edip bulaşık makinesinin işlevinin sadece köpükleyip duruladığını kabul ettik.


tulumba
(22.07.17)
en sıcak ayarda, bulaşık makinesi temizleyici alıp çalıştırın. bimde satılıyor.


uyusam iyi olur
(22.07.17)
Su püskürten parçaların delikleri kireç yüzünden tıkanmış olabilir, öyleyse iğneyle açabilirsiniz.


mikro patlama
(22.07.17)
çok kirli olarak koyuyor olabilirsiniz veya kireç yüzünden su fışkırtan zımbırıtılar tıkanmıştır.
bulaşık makinesinin artısı elini suya sokmak zorunda kalmaman ve elde yıkayabileceğinden daha sıcak su ile çalışması. buna rağmen temizlediğine ömrüm boyunca inanmadım.
temiz olması için elde köpürtüp durulamam gerekiyor.


d e j i n
(22.07.17)
cam olanlardakini tam anlayamadım ama deterjan erimeyip yapışmış gibi geldi. kaşıktakiler yemek kalanları olsa gerek. (mercimek gördüm sanki :)

deterjanı değiştirin,
yemek kalanlarını fırça yardımıyla sıyırıp makineye koyun,
çok doldurmayın,
makineyi suyun tazyiğinin azaldığı akşam saatlerinde değil daha erken veya geç saatlerde çalıştırın.
Bulaşık makinesiyle çamaşır makinesini aynı zamanda çalıştırmayın.


Aklıma yeni geldi bizim makinede böyle yapıyordu su girişinin olduğu yerin tıkandığını farkettik yani su az geliyordu makineye sizinde öyle olabilir.


uyusam iyi olur
(22.07.17)
(4)

Caps deki üründen türkiye de var mi? Nerelerde var?

Kendisi oda kokusu olmakta
Kendisi oda kokusu olmakta
basond
(03.07.17)
images.hepsiburada.net
bu tarz şeylerse hepsiburada'da falan var, marketlerde de olabilir.


whoosie
(03.07.17)
Aynı marka değil ama bu tipte bi şey kullandım(yurtdışı). Belki benimki kalitesiz ürün diyeydi ama hiç koku yaymadı. O yüzden gerçekten koku yayıp yaymadığından emin olmadığınız sürece internetten almamanızı tavsiye ederim.


Markette gördüm bundan fakat hangisi emin değilim. Yani var


Nature Works
(03.07.17)
tekzen de var


mirty
(03.07.17)
(18)

Klasikleşen ifşa sonrası yorumlarınızı alalım sorusu

Evet arkadaşlar bayramınız kutlu olsun,ne düşünüyorsunuz, aklınızda kim kaldı, gecenin yıldızları kimdi?
Evet arkadaşlar bayramınız kutlu olsun,
ne düşünüyorsunuz, aklınızda kim kaldı, gecenin yıldızları kimdi?
basond
(25.06.17)
İlk ifşa zamanlarından beri buradayım, sürekli kendini gösterenler dışında hiç kimse aklımda kalmıyor. Saydığım ilk güruh da iyi olarak kalmıyor.


devilred
(25.06.17)
Bu seferki ifşa nerede o eski ifşalar dedirtti. Eskiden burada efsane kızlar ifşa yapardı, bir fotoları 60-70 yorum alırdı. Epeydir görmüyorum onları, o güzel kızlar o güzel gemiler binip gittler mi naptılar. Dün geceki ifşada bana kalırsa 5-6/10 üzeri kız yoktu.

Erkekler desen aynı tornadan çıkmış gibiydi. Sanki hep aynı kişi ifşa yaptı gibi hissettim. Esmer, sakallı ve kedili. İçlerinde yalnızca bir tanesi vardı farklı. Adı filteria mıydı neydi. Hani şu JJ Feild'a benzeyen. Bir tek o kalmış aklımda.


kim iyi/kötü, güzel/çirkin bilemem de fragile lady ile yaraticinick sempatik gelenler, iyi birilerine benziyorlar.

erkekler olarak da aynı gemideyiz, birbirimizi gece görsek korkarız, aydınlıkta görsek yol değiştiririz galiba ahaha


nickini hatırlamıyorum, çilli ve kırmızı rujlu bir vatandaş vardı. sonunda hoş bir hatun çıktı dedim. -hemde çilli-.


battal gemalmaz
(25.06.17)
sadece es kullanicilarina acik ifsa paylasanlarin bunu neden yaptiklarini düsünüyorum, bulamiyorum.


pilav
(25.06.17)
Bu sefer 1-2 kişi dışında pek akılda kalan olmadı benim için. Bir de pastorizesut ve yaraticinick adlı arkadaşların ifşaları biraz daha çok konuşulmuş gibi. Onları kaçırmışım, merak ettim.


skooma
(25.06.17)
erkeklerin aynı tornadan çıkmış gibi oldukları doğru. hepsi birbirine benziyor :)
bi dahaki sefere ben de ifşa yapıcam. adam görün biraz :))


dafuq
(25.06.17)
Bana da bazı kadınlar birbirine benziyormuş gibi geldi. Ufak göz, düşük göz kapağı, minyonumsu tip vs.


pike
(25.06.17)
Birkacina baktim. Nick aklimda yok ama. Kizlarin genelde eli yüzü düzgün. Iyi sizle ayni ortamdalar.


buf-e kür
(25.06.17)
Kızlardan fragile lady, cabiday ve love my way'in ifşalarını beğendim. Hem doğal pozlardı, hem de güzel kızlar :)
Erkeklerden vonkhar ve keçeli kalem aklımda kaldı, ikisi de iyiydi. Tuborg yeşili'ni erkek sanıyordum ama kadınmış !!! Tncserap'a da çok şaşırdım. Burda çizdiği profille ifşasının alakası bile yoktu :)


blue serenity
(25.06.17)
Kizlarin genelde eli yuzu duzgun ama birinin bunlara "guzel" diyebilmesi icin hic insan icine cikmamis olmasi falan lazim ya, bilmiyorum...

Erkekler cook silik, bi tek yuzunun yarisi olan arkadas "sevimli" gibiydi. Belki tamamini gorsek o da digerleriyle aynidir bilmiyorum sdshshsj


piremses
(25.06.17)
Kimseyi görmedim. Birinin güzel biri olmadığinin ima edilmesini de çok kirıcı buluyorum.


for day to break
(25.06.17)
Üstteki arkadaşa katılıyorum galiba. Bazıları sırf karşıdaki kırılsın diye abuk subuk yorumlar yapıyor fotoğraflara. Geyiğine dalga geçmek başka, kırmaya çalışmak başka. İyi niyet ve ortalama zeka seviyesi ifşalardan daha beter ahaha

Moderasyon siliyor gerçi

Üzmeyin lan genç genç insanları


Kızlardan cabidayi ve gözü açık sevişen yahudinin sevgilisini beğendim.
Erkeklerden keçeli kalem ve passion rules the game sempatikti.
Ayrıca kırıcı yorum yapan ve olumsuz yorumları kaldıramayıp çirkefleşenler yüzünden ifşanın bi eğlencesi kalmıyor.


pastörizesüt
(25.06.17)
Love my way'i sevdim, minicik tam arkadas olmalik.
Bir de kaptan arkadas vardi, manzaralari cok guzeldi, uzdu biraz.


yaraticinick
(25.06.17)
bu bayram iyi ifşa yapti


teessüf ederim, resmen gizli saklı ifşa yapmışsınız. çekirdek çitleyerek yorum yazamadığım için bedbahtım şu an. gecenin yıldızı görmedim ama aycho'dur herhalde <3


Yıldız bence tabii ki aychovsky.

Yardımcı oyuncu oscar'ı da love my way'e gitsin. ^_^ Ama onun içini dışından da çok sevdim.


yirmisantim
(28.06.17)
(2)

Kedi pansiyonu?

Arkadaşım adına açtığım sorudur,kendileri 2 haftalığına ülke dışında olacak tek gözü doğuştan olmayan kedilerine kalacak yer bakıyorlar.Maalesef arkadaş başka bir dost bulamamışlar.Bildiğiniz/deneyimlediğiniz/arkadaşlarınızın deneyimlediği düzgün kedi oteli var mıdır?Lokasyon istanbul/avrupa yakası
Arkadaşım adına açtığım sorudur,
kendileri 2 haftalığına ülke dışında olacak tek gözü doğuştan olmayan kedilerine kalacak yer bakıyorlar.Maalesef arkadaş başka bir dost bulamamışlar.

Bildiğiniz/deneyimlediğiniz/arkadaşlarınızın deneyimlediği düzgün kedi oteli var mıdır?

Lokasyon istanbul/avrupa yakası olmadı anadolu yakasıda kabuldür.
basond
(18.06.17)
sariyerde tip top pet hotel var. kopekleri birakiyorduk cok da memnunduk. kediler icin de ayri kisimlari var.


pide
(18.06.17)
(2)

Lviv den Kiev'e ulaşım

için hangi yolu tercih edersiniz?Gece vip yataklı(özel odalı) tren mi? 140 tl, 8 saat kadar sürüyor Gece 23:00 de çıkıp sabah 06:00 gibi varıyor.Yoksa uçak mı? 350 tl, 1 saat kadar sürüyor sabah 11:15 kalkış 12:25 iniş.sizce hangisi? Yada alternatif seçenek sunanlara da hayır demem.
için hangi yolu tercih edersiniz?
Gece vip yataklı(özel odalı) tren mi? 140 tl, 8 saat kadar sürüyor Gece 23:00 de çıkıp sabah 06:00 gibi varıyor.

Yoksa uçak mı? 350 tl, 1 saat kadar sürüyor sabah 11:15 kalkış 12:25 iniş.

sizce hangisi?
Yada alternatif seçenek sunanlara da hayır demem.
basond
(12.06.17)
bu ikisi ise direk tren..daha ucuz daha güzel tecrübe.


qazaqwsx
(12.06.17)
sadece iki seçenek varsa kesinlikle tren, düşünmem bile. yok alternatif olabilir dersen,

bilet varsa eğer üçüncü sınıf vagonda alt yatağı tercih ederim, 20 lira bile yok. üst yatağı sevmiyorum, maymun gibi oradan oraya zıpla hoş olmuyor. sen evli adamsın, paran da vardır, o yüzden özel odalı tren daha iyi. hem rahatsız eden olmaz, hem çok güzel bir deneyim olur hem de konaklama parasından yırtmış olursunuz. ama yalnız olacaksan kesinlikle ikinci-üçüncü sınıf. hem neredeyse beleş hem de ortam acayip güzel oluyor. hiç öyle tehlikeli falan değil, üçüncü sınıf diye gözün korkmasın. aksine daha güvenli geliyor bana, her şey meydanda olduğu için kimse sorun çıkarmaya cesaret edemiyor.

intercity trenleri de var ayrıca, daha geçen gün haziran sonu için 48 liraya aldık biz arkadaşla. 6'da lviv'den çıkıyor 11'de kiev'de. o da olabilir.

çufçuf bileti için booking.uz.gov.ua/en/ adresine bakabilirsin, acentaya falan para verme hiç boşuna. buradan kartla alabiliyorsun.

bu vesileyle yapmamış olanlara da önereyim: allahınız varsa ukrayna'da kışın trene binin. bileti önceden alırsanız 50 liraya ülkenin bir ucundan diğerine gidersiniz tıngır mıngır. böyle güzel, böyle şirin, böyle ucuz bir deneyim yok. ben hiçbi şey için değilse trene binmek için para buldukça ukrayna'ya gitmeye çalışıyorum. lanet olsun bizim ülkemizde gelişmedi bi türlü şu zıkkım. ulan tren bee. kışın trene binin ve viktor tsoy başkan uyuyanlara iyi uykular der iken karlı çatıları izleyerek hüzünlenin, allah beeee,

www.youtube.com


der meister
(12.06.17)
(4)

Budapeşte'de hangi bölgede kalınır? (Capsli)

A bölgesi mi?B bölgesi mi?
A bölgesi mi?
B bölgesi mi?
basond
(04.06.17)
Soruya ceva degil ama tekneyle nehir turunu aksam yapin, cok daha guzel oluyor.
Bana sorarsan BUdapeste'de pek farketmez hangi tarafta kalacagin. Yakin yerler.
3 tekerli bisiklet taksiler var, onlarla gitmek zevkli oluyor.


stavro
(04.06.17)
b
Hatta mumkunse vaci utca'ya yakin yerde kalin.


kassiopeia
(04.06.17)
B'de kalinir hocam. daha merkezi orasi.


jedilance
(04.06.17)
B tarafı daha turistik orada kalın.


Depik
(04.06.17)
(4)

Amerikada iphone7 fiyatı

Apple storedan alınacak varsayalım amerikadan Sitesinde 32 gb olan için 650 dolar diyor vergi dahil mi buna yoksa sonradan apple store a gidince vergi eklenecek mi buna?https://www.apple.com/shop/buy-iphone/iphone-7/4.7-inch-display-32gb-black#00,20,31,40,60
Apple storedan alınacak varsayalım amerikadan Sitesinde 32 gb olan için 650 dolar diyor vergi dahil mi buna yoksa sonradan apple store a gidince vergi eklenecek mi buna?
www.apple.com
basond
(02.06.17)
eyaletin vergi sistemine bağlı. oregon'dan alınırsa vergi eklenmez mesela. ama eklenen yerler de var. vergi eklenen yerlerde de iade almak mümkündür sanırım havaalanında.


lemmiwinks
(02.06.17)
eyaletine gore degisiyor vergilendirme.

taxfoundation.org ort. %5-8


duyurumvar
(02.06.17)
eyalet vergisine ek olarak bir de local tax oluyor. ikisi birlikte ürün fiyatına ek % 8-10 civarı texasta. 649 dolarlık iphone için 700 dolar filan ödemiştim toplam.


battal gemalmaz
(02.06.17)
washington d.c.'de 680 dolar ödedim toplam.


manuel mandalina
(02.06.17)
(3)

tatil sorusu budapeşte bratislava krakow varşova kiev

sorudaki gibi bir rotamız var hangi şehre kaç gün ayıralım?kafamızda budapeşte 3 gece bratislava 1 gecekrakow 3 gecevarşova 2 gece kiev 2 gece gibi bir plan var.sizce nereye kaç gün?
sorudaki gibi bir rotamız var hangi şehre kaç gün ayıralım?

kafamızda
budapeşte 3 gece
bratislava 1 gece
krakow 3 gece
varşova 2 gece
kiev 2 gece

gibi bir plan var.

sizce nereye kaç gün?
basond
(01.06.17)
Bratislava 0 gece. Günübirlik görseniz yeter.
Oradan kırptığınız bir geceye Wroclaw'ı ekleyebilirsiniz.
Varşova da 1 geceye düşebilir hatta.


Lim5
(01.06.17)
Budapeşte 4 bratislava 0. Kalmaya gerek yok orada bence


theworldismine
(01.06.17)
bratislava 1 fazla,
krakow 3 fazla,
araya prag ve wroclaw ekleyebilirsiniz,

budapest - bratislava - praha - wroclaw - krakow - warszava
şeklinde mesela


luchetti
(01.06.17)
(2)

Amazon.com dan garip mailler alıyorum

Öncelikle amazon hesabım var ama hiç alışverişim yokson birkaç gündür siparişiniz iptal edildi diye farklı kullanıcılardan mailler almaya başladım.ÖRNEK1:Your order has been successfully canceled. For your reference, here's a summary of your order:You just canceled order 185-5744-28466 placed on May
Öncelikle amazon hesabım var ama hiç alışverişim yok

son birkaç gündür siparişiniz iptal edildi diye farklı kullanıcılardan mailler almaya başladım.


ÖRNEK1:

Your order has been successfully canceled. For your reference, here's a summary of your order:

You just canceled order 185-5744-28466 placed on May 30, 2017.

Status: CANCELED

_____________________________________________________________________

1 "Chassis"; 2002, Deluxe Edition
By: Werner Connor

Sold by: Amazon.com LLC


örnek2:

Dear Customer,

Your order has been successfully canceled. For your reference, here's a summary of your order:

You just canceled order 135-6812-1934 placed on May 30, 2017.

Status: CANCELED

_____________________________________________________________________

1 "Sponsoring"; 2003, Special Edition
By: Angela Roberts

Sold by: TaobaoSORU: Bunlar fake mailler mi acaba? Yoksa birisi hesabımı ele geçirip sipariş falan mı yapıyor?
Amazona girip hesabıma baktığımda bir sipariş yok ama emin olamadım durumdan?

Ekran capsi:
prntscr.com
prntscr.comamazon.com ekran capsleri
prntscr.com
prntscr.com
prntscr.com
prntscr.com
basond
(30.05.17)
fake. amazon'dan gelen postalar oyle degil.


hopeless
(30.05.17)
fake


(14)

videoda suç sizce kimde?

soru başlıkta?https://www.facebook.com/sarikayafurkans/videos/643169759215754/
soru başlıkta?

www.facebook.com
basond
(29.05.17)
Bu kafasına GoPro takan her motorcu videoya malzeme çıksın diye böyle aptal aksiyonlar yapıyor, sürekli izlediğim şeyler oldu artık. O yolda ben istediğim hızla giderim diyorsa adam da istediği gibi döner ki kamyoncu olabildiğince def etmeye çalışıyor bu da hala abuk subuk laflar ediyor. Bence insaflı kamyoncuya denk gelmiş, benzinlikte döven BMW'li abilere denk gelse bunu paramparça ederlerdi.


Motorcu haklıyken haksız oldu bence.


Roark
(29.05.17)
sonra motorcular neden sevilmiyor? manyaklık ya bu


burya
(29.05.17)
motorcunun allah belasını versin.

motorcu suçlu.


gilbeys
(29.05.17)
başta motorcu haklı. adamın yaptığı çok tehlikeli ama motorcu da sonradan bokunu çıkarmış. tamam al plakasını git şikayet et. karşıdaki adam da naif diye kavga çıkarmaya çalışmış.


black mamba
(29.05.17)
15 yıldır motor kullanıyorum, tamamen motorcunun bok yemesi. Bunun gibi kafada gopro olunca malzeme arayan yeni nesil youtube zibidileri yüzünden millet motorculara karşı iyi antipati duyuyor.


koskoca kirpi
(29.05.17)
ah ulan bana şöyle motorcular denk gelmiyor ki stres atalım.

not: motorcu haksız.


elvedui
(29.05.17)
motorcu resmen haklıyken haksız duruma düşmenin kitabını yazmış.


teritori
(29.05.17)
Kamyoncu dayinin oglu olup bu hakliyken haksiz konuma gecen motorcuyu bulmak isterdim.


evrenos gazi
(29.05.17)
ergen motorcu ve onun haklıyım önümde diz çök tribi. dayının sgit işine haksızım ve alttan alıyorum evde çoluk çocuk var tavrı ama ergen motorcunun vursana hadi hadi tavrı. kısacası gerzek motorcu vs hata yapmış ama oğlum bak git diyen dayı. haa dayı trafik kurallarınca haksızdır ama şu bebe de sivrisinekten beter.


marul hirsizi
(29.05.17)
Motorcular kafaya kamera takinca bi show yapma magdur olma ders verme pesinde oluyor, tam ergenler.

Sonucta adam ozur diledi ve hizli gecmis mesafe uzak.

Yanlislar
** motorcunun asiri hiz yapmasi
** motorcunun yolunu isini gucunu birakip adami takip etmesi (yasal olarak suc onunu kesseymis bari)
* motorcunun kameraya oynayip tahrik etmesi
* vs vs


imelih
(29.05.17)
Motorcu en baştan aşırı sürat yüzünden haksız. Sonra da tüy dikmiş leş karakteriyle.


motorcu ruh hastası. bu kafaya kamera takıp trafikte hata avcılığı yapmanın altında derin bir psikolojik eziklik ve aşağılık kompleksi yatıyor bence. bunlar yüzünden motora ve motorculara bir antipati oluştu. efendi efendi motoruna binenleride zor durumda bırakıyorlar.
kamyoncu o eline aldığı çekiçle bi tane vursaymış yeni bir oğlum bak git vakası olabilirmiş. adam baya sabırlıymış.


battal gemalmaz
(30.05.17)
o kamyoncu hacı dayı yerine bıçkın bir yiğit olsaydı motorcu bu kadar havalanamazdı.motorcular kendilerine gösterilen iyi niyeti suiistimal ediyorlar,hepsi bu.saygısızlar.


since1907
(30.05.17)
(6)

Body/fitness cılar sorum var

şimdi son zamanlarda aamir khan dönüşümü diye bir olay var 6 ayda boyut değiştiriyor elemanhttps://www.youtube.com/watch?v=3M-8qEirsHQbu her insan için mümkün müdür?sıkıçalışma ile 6 ayda bu dönüşüm olanaklı mı?steroid vs var mı işin içinde?Sizin görüşlerinizi merak ettim. Buyrun.
şimdi son zamanlarda aamir khan dönüşümü diye bir olay var 6 ayda boyut değiştiriyor eleman
www.youtube.com

bu her insan için mümkün müdür?
sıkıçalışma ile 6 ayda bu dönüşüm olanaklı mı?
steroid vs var mı işin içinde?

Sizin görüşlerinizi merak ettim.
Buyrun.
basond
(24.05.17)
ilaç, antrenman ve beslenme desteği alıyorlar profesyonel ve kişiye özel olarak.


hasmetizm 2046
(24.05.17)
Adam önceki halinde çok iri. İriliği de kaslı ve yağlı oluşundan geliyor. Önceki bir filminde de bayağı vücutluydu adam. Yani 6 ayda yağ yakma odaklı bir çalışma yaptığını düşünüyorum. O yağları yakınca da alttaki kaslar belirginleşiyor. Hiç kassız olsaydı 6 ayda o hale gelemezdi, kas yapmak çok daha fazla zaman isteyen bir şey. Her insanın yağ yakma kabiliyeti farklı. Biri yaptı diye herkes yapacak diye bir şey de yok yani.


Çok tartışılmıştı bu adam. Zaten kendisi bi aralar boyle kasliymis ama ortak kanı ilaç kullandigiydi. Tabi ki antrenman beslenme de var.


Depik
(24.05.17)
Normalde doğal yoldan 1 senede 2-3 kilo kası ancak inşa edersin, o da genç yaşlarda iyi beslenir iyi çalışır iyi dinlenirsen. Yani 20 yaşındaki bir insan bile doğal yoldan bu kadar kas inşa edemezken 50 yaşında çok düşük testosteronla hiç mümkün değil. Onun dışında, buna yakın bir kütleyi doğal yoldan ancak 5 senede inşa edersin, bunun kadar demiyorum ama buna yakınını. Bir de bu dönüşüm sanırım film içindi. Yani öncesinde de kas kütlesi var, onun üstüne yağlanıyor, sonra o kadar yağı 6 ayda yakıp hiç kas kaybetmeden tekrar kas inşa ediyor. Muhtemelen normal bir insanın bir haftada ürettiği testosteronu bir dozda almıştır adam.


angelus
(24.05.17)
ilaçlı. 6 ayda genç de olsan o kadar az yağla o kütleyi yapamazsın.


mattiadestro
(24.05.17)
Steroid vardır. Genç yaşlarda steroidsiz de yapılabilecek bir vücut ama tabii ki 6 ayda değil.


(3)

Banka transfer swift kodu nedir?

Arkadaşlar bir otel bana para iadesi yapacak yurtdışından(macaristan) benden swift kodunu istemişyapıkredi bankası için swift kodu YAPITRISFEX diye yazıyor nette bunun mu göndereceğim yoksa hesap numaramla alakalı her hesaba ayrı swift kodu mu oluyor?Kendisine iban isim banka ismi yolladım swift eks
Arkadaşlar bir otel bana para iadesi yapacak yurtdışından(macaristan) benden swift kodunu istemiş
yapıkredi bankası için swift kodu YAPITRISFEX diye yazıyor nette bunun mu göndereceğim yoksa hesap numaramla alakalı her hesaba ayrı swift kodu mu oluyor?

Kendisine iban isim banka ismi yolladım swift eksik dedi.
sadece YAPITRISFEX yazmam yeterli midir?

edit: swift kodunu dolar hesabına yönlendirmek için YAPITRISXXX demiş sanırım bu kodu yeterli doğru mu?
basond
(24.05.17)
Bildiğim kadarıyla yeterli.


harvey
(24.05.17)
Transferin döviz cinsi nedir?


irene
(24.05.17)
Usd demişsiniz pardon, yapıtrısxxx olanı söylemelisiniz.


irene
(24.05.17)
(13)

ABD araç kiralama

genelde insanlarımızda abd de araba kiralama ucuz gibi bir mantık var amma velakin ne zaman fiyatlara baksam günlük ortalama 150-160 tl civarında görüyorum ben arabaları yani ucuz değil aksine türkiyeden pahalı.Oranın alım gücü vs geyiklerini bir kenara bırakalım,siz en ucuz nereden buluyorsunuz ara
genelde insanlarımızda abd de araba kiralama ucuz gibi bir mantık var amma velakin ne zaman fiyatlara baksam günlük ortalama 150-160 tl civarında görüyorum ben arabaları yani ucuz değil aksine türkiyeden pahalı.

Oranın alım gücü vs geyiklerini bir kenara bırakalım,
siz en ucuz nereden buluyorsunuz araba kiralama olayını abd için.

Örneğin LA hava limanından alıp San francisco hava limanında bırakacağız 7 gün kiralayacağız şeklinde düşünelim.
yada miamiden alacağız orlandoda bırakacağız şeklinde.
basond
(24.05.17)
neden tl olarak düşünüyorsun ki hocam. 150 tl demek 45$ demek. birimleri at dışarı.
45 para demek. Bizde en aşağı 80 para demek günlük araç kirası. yani evet ucuz. hatta neredeyse yarı yarıya


veilofsin
(24.05.17)
20 dolara falan da bulabilirsin

veilofsin +1


Traveller
(24.05.17)
yahu onların alım gücu vs geyiklerinden kastım tam olarak bu dedikleriniz.

onların birimine göre ucuz da gene bize göre pahalı.

sen türk olarak burada kazanıp orada harcıyorsun gelirin buraya göre gene cebinden çok daha fazla para çıkıyor.

türkiyede çalışıyorsun tatil için türkiyede araba kiralamak için 1 gün mesai yapman gerekirken abd de araba kiralamak için 2 gün mesai yapmak zorundasın e bize göre pahalı işte?

Yani türkiyede çalışıp oraya tatile giden bir insanın abd de araba kiralamak çok ucuz lafı tamamen palavra değilmi?
Neden bu abd de araba kiralamak ucuz diye geziniyor insanlar onu çözemedim?

20 dolara nerede bulabilirim hocam örnek yada link olursa daha güzel olur benim için.


basond
(24.05.17)
Tek yon kiralama her zaman bir tik daha pahalidir.
LAX pickup LAX return olursa filan bir tik daha uygun olur.

Biz de 3 haftalik kiraladik, LAX pickup LAX return, jeep gibi bisi kiraladik, 1100$ oldu. Daha kucuk araba kiralasak daha ucuz olurdu. Iptal olayi esnek oldugu icin surekli bakicaz biz de fiyatlara oraya gidene kadar.


kuehles blondes
(24.05.17)
şunu anlamalısın; adamların araç kiralamaları pahalı değil, senin paranın değeri yok. sanırım günlük 40 tl fln bir şey arıyorsunuz buda 10 dolar eder, bi zahmet 10 dolarada kiralık araba olmasın.

2 sene önce mercedes slk 250 / henüz 200 mildeydi ve günlüğü 50 dolars kiralamıştım ve dolar o zaman 2,4 tldi. yani 120 tl ye böyle bir araba kiralamıştım. yani sudan ucuzdu.

dolayısıyla araba kiraları çok ucuz :)


oscar
(24.05.17)
yahu abd de yaşasan oraya göre kazansan tamam onlara göre ucuz amma velakin bizim paramız kıymetsiz az kazanıyoruz vs vs. bize göre her türlü pahalıya geliyor. Biz orada yaşamıyor oraya göre kazanmıyoruz türkiyede kazanıyor abd'ye tatile gidiyor orada harcıyoruz.

türkiye de yaşayıp abd ye tatile gidenler için araba kiralamak pahalı işte rakamlar ortada, anlayamadığım neden insanlarda sanki çok ucuzmuş gibi bir hava var çözemedim?

bende gittiğimde 30 dolara kiraladım biliyorum piyasayı ama kime sorsak orada araba kiralamak çok çok ucuz, e değil işte bizim cebimize göre çok ucuz değil amk?

Anlayamadığım neden türkiyeden gidenler sanki bedavaya kiralamış gibi bir hava içerisindeler ortamlarda öyle anlatıyorlar?

ha mustang için konuşursak tamam mustang kiralamak orada daha uygun ama normal bir araba için konuşursak çok da uygun değil.


basond
(24.05.17)
Kiralama paketlerine iyi bak ucuz diye hemen seçme bazılarında mil sınırı var. Atıyorum günlük 300 milden fazlasına mil başına 0.2$ alıyor.


o zaman abd de tatil yapmayacaksın, alım gücü denklemine girmene gerek kalmaz


kleider
(24.05.17)
@kleider
ben nerede tatil yapacaksın yapmayacaksın tribine girmiyorum yazdıklarımı okursan insanların neden bu tribe girdiklerini soruyorum?


basond
(24.05.17)
Bizde araçlar motor hacmine ve fiyatına göre ötv oranı nedeniyle katlanarak gittiği için, örneğin 70k usd'lik araç burada dolar olarak 150-200k ve lüks. Kiralaması da fiyata göre. Gidenler sanırım burada binemeyeceği araçlara orada ucuza bindiği için algısı bu şekilde. tr'de polo'ya binen orada mustang'e biniyor.


gabe h coud
(24.05.17)
yahu ucuz: 200 milde slk 250 kiraladım 120 tl diyorum, türkiyede kiralamaya kalksan 500 tl en az verirsin belki daha fazla.


oscar
(24.05.17)
@oscar kardeşim tamam diyorum zaten mustang için ucuz katılıyorum lüks araçlar daha ulaşılabilir hemfikirim seninle,

buradaki lüks araba ekonomik araba makası çok yüksek en ucuz 80 en pahalı 300 tl diyelim
oradaki lüks araba ekonomik araba makası daha dar en ucuz 120 en pahalı 200 tl gibi.

ama bu demek değil ki orada araba kiralamak çok ucuz, sadece lüks arabalar buraya göre daha ucuz ve ulaşılır.


basond
(24.05.17)
Geçen sene las vegastan alıp san franciscoda bırakmıştım arabayı. İnternette yazan rakamlara bir sürü kasko sigorta vs dahil oluyor genelde. Bunların çoğu opsiyonel. Yaptırmak zorunda değilsin. Ama bu durumda kaza yaparsan da çok masraflı olur. Sadece zorunlu olanları yaptırırsan fiyat epey düşüyor.


antidote
(25.05.17)
(2)

Volkan su muhabbeti

Fenerbahçe kalecisi volkanın su muhabbeti nereden çıktı?Daha doğrusu Fener-başakşehir maçında çıktı da özet vb bi videosu var mı?http://www.cnnturk.com/spor/futbol/volkan-demirel-capsleri
Fenerbahçe kalecisi volkanın su muhabbeti nereden çıktı?
Daha doğrusu Fener-başakşehir maçında çıktı da özet vb bi videosu var mı?

www.cnnturk.com
basond
(18.05.17)
youtube diye bir site keşfettim süper: www.youtube.com özet yoksa ilerlete ilerlete izle...

su da volkan'ın totem'i gibi bir şey hep yapardı. biraz da rakibin dikkatini dağıtma, gıcık etme ritüeli. 20 tane penaltı atılınca çok ilgi çekti tabi.


Ufuk
(18.05.17)
her atış öncesi ağır ağır kalenin diğer tarafına yürüdü. bir yudum su içti sonra havlu ile terini sildi. maksat penaltı atacak futbolcuyu gıcık edip konsantrasyonunu bozmak. son zamanlarda hep yaptığı bir şeydi ama bu sefer fena çuvalladı.


lazpalle
(18.05.17)
(2)

Body çalışması hakkında

Belirli bir program yapmış hoca ama çalışma saatlerimden dolayı hocanın olmadığı saatlerde tek çalışmak zorunda kalıyorum.Sorum şu bir gün omuz ve sırt egzersizi yazmış diyelim 3 er hareket. bunlara şöyle diyeyim omuz için o1 o2 o3 hareketlerisırt için s1 s2 s3 hareketleribunları nasıl yapmak lazım
Belirli bir program yapmış hoca ama çalışma saatlerimden dolayı hocanın olmadığı saatlerde tek çalışmak zorunda kalıyorum.

Sorum şu bir gün omuz ve sırt egzersizi yazmış diyelim 3 er hareket.
bunlara şöyle diyeyim
omuz için o1 o2 o3 hareketleri
sırt için s1 s2 s3 hareketleri

bunları nasıl yapmak lazım o1 o2 s1 s2 o3 s3 gibi karışık mı yoksa o1 o2 o3 bunlar bitince s1 s2 s3 hareketleri şeklinde uygulamak mı uygundur?

Umarım sorum anlaşılır olmuştur.
basond
(14.05.17)
o1 o2 o3 sonra s1 s2 s3


westblack
(14.05.17)
Büyük kas grubu önce, küçük kas grubu sonra çalışılır.
Bir sıralama yapacak olursak:
Bacak
Göğüs
Sırt
Omuz
Arka kol
Ön kol
Alt bacak
Karın


oguz altun
(14.05.17)
(20)

Dün akşam ki ifşalardan akılda kalanlar?

Tekrar yaşadığımız ifşa gecesinden öne çıkanları akılda kalanları toplamak istedim. Bu sefer ki erkeklerimizin üstünlüğünde geçti gibi geldi bana,Diğer ifşalardan farklı olarak tüm ifşalar nedense modlar tarafından sabaha silindi sanırım. Yorumlarda geçen ikili ağız dalaşları sebep olmuş olabilir.Ne
Tekrar yaşadığımız ifşa gecesinden öne çıkanları akılda kalanları toplamak istedim.
Bu sefer ki erkeklerimizin üstünlüğünde geçti gibi geldi bana,

Diğer ifşalardan farklı olarak tüm ifşalar nedense modlar tarafından sabaha silindi sanırım. Yorumlarda geçen ikili ağız dalaşları sebep olmuş olabilir.

Neyse efenim akılda kalanlardan örnekler alayım;
Erkeklerden
1-obaa
2-chica(nickinden emim değilim)
3-adramelek

kadınlardan
1-trumanshow (halterli poz?)
2-pike

eşlerden de vardı aklımda ama nickleri unuttum :(
basond
(13.05.17)
İfşa mı oldu hem duyuruya girip hem ifşayı kaçırmak nasıl bir şey ya :D geriye hiç bir delil de kalmamış çok enteresan ifşa.


pastörizesüt
(13.05.17)
obaa'yı görünce ben zaten dünyaya lanet edip içime kapanıyorum. yine öyle oldu, iyi ki silmişler :p


Senin ifşa da iyiydi bence.


Yine kaçırdık desene merak ettim


giggs
(13.05.17)
Dün ifşa falan olmadı. Trollemeyin milleti.


MaNOfTheYear
(13.05.17)
O nasıl bir ifşaymış da geriye hiçbir iz kalmamış? Ben de görmedim.

Edit: Akşam duyuruya da bakmıştım halbuki.


skooma
(13.05.17)
Ben kendim sildim, basond'un listesine üst sıralardan hızlı bir giriş yaptığım için mutluyum ama :)

Çiftlerden kimseyi hatırlamıyorum da Brooklyn Bridge ile poz veren kızın inşallah sevgilisi yoktur ^^


chicha
(13.05.17)
bi tane abla çıblak foto attı ondan sildiler galiba

edit: ohaa mesaj yağıyo. şaka yav.


Sonuna doğru amacini yitirmese, gördüğüm en zengin ifşa gecesiydi


bu ifşaları ne zaman yapıyorsunuz biz nasıl oluyor da görmüyoruz yav.


cabiday
(13.05.17)
benim aklımda en çok yer eden pike oldu. doğal güzel.


chachachablues
(13.05.17)
benim ifşamı niye unuttun :(


kırk yılın başı ifşa yaptık ve listeye giremedik ha... yazıklar olsun


ron dennis
(13.05.17)
ron dennis sen bisikletle poz veren değil miydin?
o isen sende girersin listeye :)


basond
(13.05.17)
Ben 1.liğe berginbeeyore nickli kardeşimizi koyuyorum


limoncello
(13.05.17)
ben de vardım ve kimse hatırlamıyor, ilk kez ifşaya katılmıştım halbuki. ayıp be :(


nice tnetennba
(13.05.17)
@limoncello

dünki ifşayı yakalayamadım bile ben taaaa aylar önce bi kere bitmiş ifşaya yetiştim ondada çok çabuk sildim onu hatırlıyosan yalnız valla tebrik ederim


berginyonbaenre
(13.05.17)
ben pike'nin kirmizi siyah kareli oduncu gomleeeeni begendiydim.


dionisis
(13.05.17)
@berginyonbaenre nickini de doğru yazamamışım:)
bu duyuruda gördüğüm en yakışıklı sensin, galiba modeldin zaten pek ifşaya da katılmıyorsun @obaa gibi. eski zamanlardan hatırlıyorum seni.

bence 1. sensin, 2. obaa
şu ana kadar gördüklerimden, ben hariç tabi:)


limoncello
(13.05.17)
@basond'u nihayet gördük.
hep dediğim gibi @obaaa, obaaa dedirtti.
@elo'nun eksikliği hissedildi.


manuel mandalina
(13.05.17)
(18)

Kapıcıya ne kadar komisyon verilir?

Şimdi belirli bir apartmandan ev almak istiyorsunuz evin değeri 500.000 tl gibi bir şey.apartmanın kapıcısına diyorsunuz burada satılık daire olursa mutlaka beni ara ev sahibi ile görüşeyim.Pat arıyor diyor abi gel 10 numara evi satıyor.Gidiyor beğeniyorsunuz 500.000 tl ye anlaşıyorsunuz ev sahibi i
Şimdi belirli bir apartmandan ev almak istiyorsunuz evin değeri 500.000 tl gibi bir şey.
apartmanın kapıcısına diyorsunuz burada satılık daire olursa mutlaka beni ara ev sahibi ile görüşeyim.

Pat arıyor diyor abi gel 10 numara evi satıyor.
Gidiyor beğeniyorsunuz 500.000 tl ye anlaşıyorsunuz ev sahibi ile ve iş bitiyor.

Kapıcıya ne kadar komisyon ödemek doğrudur? Yada ödemek doğru mudur?
basond
(09.05.17)
Kapıcı sayesinde emlakçıyı aradan çıkartıp %3 yani 15bin masraftan kurtulduysanız, içinizden geldiği kadar bir meblağ verebilirsiniz bence.


Ödemelisin, sonuçta isteyen sensin. Ne kadar vereceğin sana kalmış. Emlakçıya verilecek kadar olmasa da gönlünü yapmak lazım.


rodeocu
(09.05.17)
bir aylık maaşını verin adama. emlakçıdan alsaydınız kat kat fazlasını verecektiniz.


oscar
(09.05.17)
bende verilmesinden yanayım tabi emlakçı aradan çıkacak ve beni arama derdinden kurtaracak sonuçta.

Miktar konusunda tam bi fikir yürütemedim sadece.


basond
(09.05.17)
15 bin emlakçı komisyonundan kurtulduysan bence bir maaşı + çocukları varsa çocuklara da bir miktar hediye alırsan hoşluk olur. toplasan ne yapar en fazla. 12 bin nere hem çocuklar da sevinir.

yani ben olsam öyle yapardım. tavsiye.


paranoyak kedi
(09.05.17)
2-3 bin verirdim ben olsam.


sta
(09.05.17)
15 bin alicakti emlakci. Hadi bazilari insafli olur yüzde 2 alir. En az 10 bin alicakti. Bu durumda 3 bin civari kapiciya vermek uygun olur.Hic vermemek olmaz,kapicilar bu isleri para icin yaparlar. Bir zarfin icine koyarsiniz is bitince.


basubadelmevt
(09.05.17)
Ben 2bin verirdim sanırım. Bu türkiye şartlarda apartman görevlisi birisi için güzel para.


battal gemalmaz
(09.05.17)
3 binden fazla vermezdim.
Emlakçı parasıyla karşılaştırmak doğru değil bence, emlakçının işi bu ve evi satmak için uğraşıyor vs. Ama kapıcı için havadan gelen bir para, arayıp haber vermek dışında verdiği bir emek yok.


peggy
(09.05.17)
Ayrıca işin şu boyutu var. O evde oturacaksanız o görevli orda olduğu müddetçe sizin çok işinize yarar. Size ekstradan bir ihtimam gösterir.
Bazen dar vakitlerde ufak tefek getir götür işleri olsun, tatildeyken filan işe yarayabiliyorlar.


battal gemalmaz
(09.05.17)
korsan emlakçılık yapmış sonuçta. 5000 tl hakkıdır.


ben olsam 1500-3000 arası verirdim.


mezarkabul
(09.05.17)
3000 iyidir.


contavolta
(09.05.17)
evde oturacaksanız 3000-5000 arası verilebilir.
öteki türlü 2000-3500 arası verilmesi uygundur.

kapıcı ile arayı tutmak şahane oluyor. inanılmaz avantajlı olursunuz.


safak efendisi
(09.05.17)
5000 veren var siz naptınız lan. bir zarfın içine 1000tl koy ver.


bobinhoo
(09.05.17)
ödemek tabi doğru. çoluk çocukluysa bi 10 bin ateşlemek şık bir davranış olur. eğer yalnız bekar falansa 5 bin yeterli.


golgi aygıtı
(09.05.17)
Evi kapıcının üstüne yap jsjsjs. İnsanlar klavyede olduğu kadar cömert olsaydı fakir kalmazmış onu gördük.


funl
(09.05.17)
Ben 1000 verirdim.
Sen 2000 ver.


(7)

3500 tl ye kadar bilgisayar modeli

önerebilir misiniz?laptop olacakakademik işler için kullanılacak.taşıması ve kullanımı kolay olacakApple OLMAYACAK.Direk şu model derseniz çok makbule geçer. Teşekkürler.
önerebilir misiniz?
laptop olacak
akademik işler için kullanılacak.
taşıması ve kullanımı kolay olacak
Apple OLMAYACAK.

Direk şu model derseniz çok makbule geçer. Teşekkürler.
basond
(02.05.17)
MONSTER® ABRA A5 V2.1 15.6"

oyun bilgisayarı ama tasarımı sade güzel. kasmaz etmez iyidir. piyasada 2.5kya i5-i7 olduğunu iddia edenlerden alma. laptopta ekran kartına bakılır. ekran kartını iyi koydularsa boş değildir. o i5-i7lerin hiçbirinde ekran kartı yok ve gerçek i5-i7'de değil.


freetakilir
(02.05.17)
Model söyleyemem ama marka dell


fanilawhite
(02.05.17)
(bkz: thinkpad)


hopeless
(02.05.17)
SSD'li al ya da alınca SSD tak mutlaka. SSD nimettir.


soft
(02.05.17)
www.hepsiburada.com

Bu işini görür bence buna bide SSD taktın mı ihya eder seni.


2 kilonun altında bir model almanı öneririm. Gün boyu sırtında taşıyacağın bilgisayar akşama doğru eşek yüküne dönüşecek. o yüzden aynı fiyat seviyesindeki donanımlı standart bilgisayarları kafadan eliyoruz. thinkpad'in ince x serisi bu fiyat seviyesinin üstünde. şunu alabilirsin mesela:

www.hepsiburada.com


sporty
(02.05.17)
www.incehesap.com

Benim önerdiğim modelde dikkat çekmek istediğim noktalar şunlar;

İşlemci: oldukça hızlı olan i7 6700. turbo ile 3.5 GHz' çıkabiliyor, sizin overclock gibi özel bir şey yapmanıza gerek olmadan, bunun yanında önbellek 6 mb.

Ram 16 GB
Disk hızı 7200 RPM
Ekran çözünürlüğü: 1920x1080 (Full HD)
Ekran kartı paylaşımsız 4 GB

Bunlar fiyatına göre fazlasıyla artı olan şeyler. Ama bir sorunu var SSD desteği yok. SSD; son yıllarda bir pc'nin hızlı çalışmasının en önemli etkenlerinden biri. Bir bilgisayarı iyi parçalarla donatırken SSD'den kısıyorlar. Burada da seçim size kalıyor.

Bunun dışında bayağı bir model inceledim. Bunların arasında gözü açık sevişen yahudi'nin önerdiği model bayağı mantıklı, SSD var. İşlemcisi iyi, ram düşük ama sizin yapacağınız işlere engel değil, fiyat uygun. Hatta ben biraz araştırıp daha ucuz buldum. Bunun yanında benim ilk önerdiğim modele de göz atabilirsiniz. O da sizi yarı yolda bırakacak bir bilgisayar değil.

HP Laptop

www.webdenal.com


sorumatik
(03.05.17)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.