Giriş
(3)

danışman seçimi

sizce yüksek lisansta danışman seçerken neye dikkat etmek gerekir1-çalıştığı alan ile sizin alanınızın benzer olması2-danışman hocanın insan ilişkileri3-danışman hocanın akademik başarısıbana bir danışman atanmış , alanı benim çalıştığım alan ile aynı.Benim alanıma da gerçekten hakim.Fakat biraz ter
sizce yüksek lisansta danışman seçerken neye dikkat etmek gerekir
1-çalıştığı alan ile sizin alanınızın benzer olması
2-danışman hocanın insan ilişkileri
3-danışman hocanın akademik başarısı


bana bir danışman atanmış , alanı benim çalıştığım alan ile aynı.Benim alanıma da gerçekten hakim.Fakat biraz ters birisi, daha önce onunla çalışan 2 arkadaş da söylüyordu ters olduğunu( çok uğraştırır, gereksiz detaylara iner vs).Tecrübelilere sorum Şimdi ben danışmanı değiştireyim mi? Yoksa böyle kalsın mı?


bir arkadaşım da çok yayın yapan başarılı bir hocada ama o da hocayı bulamıyor neredeyse hiç konuşamıyormuş
bbb_1
(14.02.20)
alternatifin varsa değiştir. hiç çekilmez. jüride arkanda bile durmaz bu tipler. ki asıl jüri performansını sorman lazım...
bu kadar detaya inip seni zorlamasına rağmen jüride de aslanlar gibi seni savunduysa o kişiyle çalışılır tabi. en azından inanç sistemi tutarlı.


ozdek
(14.02.20)
Yayın yapan biri olsun. Diğerleri iş bilmez, gereksiz uğraştırır


insomniac
(14.02.20)
Soru sorabileceğiniz ve sorduğunuz soruların cevaplarını alabileceğiniz biri olsun, zor olması sizin için kötü bir şey değil geliştirir. Kolay ama hiç bulamayacağınız bir danışman sizin için iyi olmaz diye düşünüyorum, iki arkadaşımın başına geldi çok zorlandılar.


bitse de gitsek
(14.02.20)
(6)

amalgam dolgu

Arkadaşlar benim iki dişte bu dolgulardan var 2010 öncesinde yapılan.Bazıları zararlı diyor,bazıları zararı yok diyor.Bu işin doğrusu nedir?Gittiğim diş hekimi hemen sökelim diyor ama para için mi yoksa gerçekten bu kadar zararlı olduğu için mi böyle söylüyor onu da anlayamadım.Yaptıran varsa eğer
Arkadaşlar benim iki dişte bu dolgulardan var 2010 öncesinde yapılan.Bazıları zararlı diyor,bazıları zararı yok diyor.Bu işin doğrusu nedir?Gittiğim diş hekimi hemen sökelim diyor ama para için mi yoksa gerçekten bu kadar zararlı olduğu için mi böyle söylüyor onu da anlayamadım.Yaptıran varsa eğer bo söküm işlemi kolay mı yazabilir mi?
bbb_1
(12.02.20)
Ben iki farklı hekime bunları sokturmej istiyorum hem kötü görünüyor hem de zararlı olduğunu duydum dedim.

İnternette ileri geri her şey yazıyor, doğru değil zararlı olduğu, 10 yıldır ağzında duruyorsa oldukça sağlamdır boşuna bozmayalım dedi. Beyaz dolgularin ömrü kısa oluyor demişti.


Doktorlar böyle deyince bıraktım, sokturmedim.

Ben de takipteyim duyuruyu.


biseysorcaktim
(12.02.20)
Burnumda sürekli sivilce çıkıyordu ama öyle böyle değil devasa boyutlarda ve sadece burun üzeri ya da çevresinde oluyordu. dişçiye gittim o arada bundan bağımsız olarak, amalgam olan 3 tane dolgumu söktü beyaz dolgu yaptı yerine, sonrasında burnumdaki bu olay tamamen geçti neredeyse. Daha sonra araştırma yaptım acaba alakası var mı diye, amalgam dolgudaki cıvanın bu tarz cilt problemlerine neden olabildiğini gördüm. Ben olayın tamamen amalgam dolgudan olduğunu düşünüyorum.

Anımı anlatıp içimi döktükten sonra sonuç olarak bence değiş eğer para durumunda problem yoksa. Amalgam dolgunun ortaya çıkarabileceği zararların bilimsel kanıtları, makaleleri örnekleri var araştırırsan görürsün zaten.


mg3929
(12.02.20)
Bir yakınım yakın zamanda söktürdü, öğrendiğim kadarıyla bu işlem için özel bir protokol uygulanması gerekiyormuş. Şuradan bir göz atabilirsiniz.
www.tduymaz.com


benimadımmayıs
(12.02.20)
uzun ömürlü olsun diye amalgam dolu yaptırdım. aynı günlerde kuzenim aynı doktora yeni nesil dolgu yaptırdı. güzel gözüksün diye. onunki kırıldı mı yerinden mi düştü ne. benimki hala sağlam.
aynı doktora başka dolgu işlemi işi için gittim. eski tip mi yeni tip mi diye sormadı bile. yenisinden yaptı. eskileri sökeyim mi diye sormadı bile.


sutlu nescafe
(12.02.20)
Ağızda durmasıyla size zarar verme ihtimali, özensiz söküm esnasında çıkan debrisi soluyup zarar görme ihtimalinizden daha düşük... Amalgam, kompozite göre daha dayanıklı ve daha uzun ömürlü bir materyal. sızdırmıyorsa, kırığı, kenar açıklığı, çürüğü vs yoksa, estetik olarak rahatsız etmiyorsa bırakın kalsın.
p.s:diş hekimiyim, ağzımda amalgam var.


fingers of fury
(12.02.20)
Kendi diş hekimimden duyduğum ve okuduğum bilgilere göre amalgam dolgu durduğu yerde zehir (civa) yaymıyor, ama eğerki sökülürse işte o sökme sürecinde hem doktor hem hasta bir miktar civaya maruz kalıyor. Dolgu sökülürken nasıl unufak parçalara ayrıldığını bilirsiniz, bunun az da olsa bir kısmını yutmak da kaçınılmaz. Sağlam ve sorunsuz bir amalgam dolguyu hemen sökelim diyen bir diş hekiminin niyeti bence son derece şüpheli görünüyor.


mikro patlama
(12.02.20)
(1)

yüksek lisans dondurma

merhabalar ben uzun zamandır yüksek lisans yapmak istiyordum bu dönem girdim kazandım.Benim çalıştığım şirkette işler rahattı ben de işi bildiğim için kolay oluyordu.Fakat bu ay iş değişikliği yaptım daha iyi bir ücretle başka bir şirkete başladım .Buradaki işler önceki yaptığımdan farklı olacak eğ
merhabalar ben uzun zamandır yüksek lisans yapmak istiyordum bu dönem girdim kazandım.Benim çalıştığım şirkette işler rahattı ben de işi bildiğim için kolay oluyordu.Fakat bu ay iş değişikliği yaptım daha iyi bir ücretle başka bir şirkete başladım .Buradaki işler önceki yaptığımdan farklı olacak eğitim de vereceklermiş.İlk 3 ay eğitim vs şeklinde geçecek işi iyi öğrenin tarzında konuştu müdür.İşler de oldukça yoğun.
1-Şimdi ben okulla konuşup bu yüksek lisansı dondurabilir miyim yoksa kaydımı silmem mi gerekir?
2-Ya da derslere hiç gitmeden sınavlara giderek dersleri geçmeye mi çalışayım?
bbb_1
(11.02.20)
önce kayıt dondurmaya çalışın ama bu dönem değil gelecek dönem için olur o.
sınavlara girin bakalım geçebilirseniz geçersiniz.


ozdek
(11.02.20)
(4)

nissan micra 2. el fiyatlar

merhabalar ben eskiden nissan micra kullanmıştım 2012 model çok memnundum.Park etmesi çok kolaydı, otomatik vitesti,koltuk ısıtması bile vardı neyse daha sonrasında biz bu arabayı sattık daha iyi bir araç aldık.Şimdilerde kız arkadaşım araba alacaktı ben de micra önerdim.Biraz baktık ama 2. el fiya
merhabalar ben eskiden nissan micra kullanmıştım 2012 model çok memnundum.Park etmesi çok kolaydı, otomatik vitesti,koltuk ısıtması bile vardı neyse daha sonrasında biz bu arabayı sattık daha iyi bir araç aldık.Şimdilerde kız arkadaşım araba alacaktı ben de micra önerdim.Biraz baktık ama 2. el fiyatları uçmuş çok şaşırdım.Bizim zmaanında sattığımız 2012 modeli bile 70 binlere satılıyor.Sorum şu ki sahibinden deki araçlar gerçekten bu fiyatlara satılıyor mu yoksa adamlar ilanı koyup denk gelirse diye mi bekliyor
bbb_1
(11.02.20)
ikinci el araç fiyatları uçtu. aslında sıfır araç fiyatları da uçtu. bu şartlarda araba almak kolay değil.


şu anda araç fiyatları uçtu evet ama ikinci el fiyatları biraz fazla uçtu bi anormallik var. ciddi ciddi sıfır almak daha mantıklı gibi gözüküyor gözüme. seat arona 2019 1.0 tsi 180bin istiyordu birisi, 1.6 en üst donanım sıfır 2020 modeli bayinin liste fiyatı 190bin öyle diyeyim. baktığım başka marka modellerde de benzer fiyatlar gördüm. ikinci el araç almak şu aralar cidden akıl karı değil.


ikinci elde fiyatlar uçtu ama hareket az. 70e yazan 65e satar.150 yazan 135 satar değere göre değişir. zaten artış 30 60 bin aralığındakilerin uçması sebebiyle çok abes.


mikahakkinen
(11.02.20)
Sıfır fiyatı ikinci ele yakın ama piyasada araç yok. 4-5 ay bekleme süreleri var ve geldiği zamanki fiyattan satılıyor. İkinci eli böyle yapan sebep de bu.


(3)

iskanı yok

Bir kaç sene öncesinde satın aldığımız evin( kat mülkiyeti) geçenlerde e-devletten tapu ya baktığımzda iskanı yoktur yazıyor.Bu ne demek acaba?15 yıllık bir bina
Bir kaç sene öncesinde satın aldığımız evin( kat mülkiyeti) geçenlerde
e-devletten tapu ya baktığımzda iskanı yoktur yazıyor.Bu ne demek acaba?15 yıllık bir bina
bbb_1
(11.02.20)
Enteresanmış. Normalde iskan olmadan kat mulkiyeti tapusuna dönüşemiyor biliyordum.
Sıralama kat ittifaki tapusu sonra bina yapılır iskan alinir sonra da kat mülkiyetine geçilir diye biliyorum.


Filinta61
(11.02.20)
15 yıl önce yapılıp da iskansız olan evin kat mülkiyeti olmaması lazım, kat irtifakı olarak kalmış olması gerekir.

İskanı yoksa bina zamanında projeye uygun yapılmamıştır, ya da her şey uygun yapılmıştır ama iş bittikten sonra gerekli harçlar yatırılıp işlemler yapılmamış ve iskan alınmamıştır.

Fakat e devlette bunu nasıl ve nerede gördünüz acaba? Çünkü iskan kelimesi bu konuda halk içinde kullanılan bir kelimedir, aslı yapı kulanım iznidir ve tapuda ya da e devlette bununla ilgili bir bilgi görebileceğinizi sanmıyorum.

Karıştıryormusunuz acaba? Tam olarak nerede ne yazdığını ekleyebilirseniz yardımcı olmaya çalışalım.


John Bloor
(11.02.20)
hocam teşekkür ederim sorun çözüldü babamın üzerine iki ev var babam diğer eve bakıp yeni evle karıştırmış.Şimdi arayınca anladık durumu :))


bbb_1
(11.02.20)
(7)

savunma sanayi

savunma sanayisindeki en gözde firmalarından birinde çalışan arkadaşıma sorduğumda çok şikayetçi gibi konuşuyor başka yere geçicem falan diyor.Benim çok eskiden beri hedefim hep bu üst seviye savunma sanayi firmalarıydı ( hiç giremedim ama).Savunma sanayide çalışan varsa eğer yazabilir mi böyle b
savunma sanayisindeki en gözde firmalarından birinde çalışan arkadaşıma sorduğumda çok şikayetçi gibi konuşuyor başka yere geçicem falan diyor.Benim çok eskiden beri hedefim hep bu üst seviye savunma sanayi firmalarıydı ( hiç giremedim ama).Savunma sanayide çalışan varsa eğer yazabilir mi böyle bir durum var mı yani gerçekten dışarıdan göründükleri kadar harika değiller mi? yoksa benim arkadaşın şımarıklığı mı
bbb_1
(19.01.20)
harikadan kastiniz ne? beklentilerinizle alakali. ama simariklik diyemem


ghilleinthemist
(19.01.20)
Hangi firma mesala?
Yaklaşık 8 yıldır savunma sanayindeyim memnunum genel itibariyle. İrili ufaklı bir çok firmada ve projede görev aldım elbette sıkıntılı durumlar olabiliyor ama kalburüstü bir iş tatmin ediyor.


Savunma sanayii en süperi bile olsa imkanları fena olmayan bir zıplama taşıdır.

Mühendis olarak konuşuyorum, çok daha iyi imkanlar sunan o kadar yer var ki, hiç değmez yani. Arkadaşlarla konuşuyorum, benim maaşımın yarısını alan adam ücretsiz ekstra mesai yapıyor.

Ben kaçta girdiysem yemek + 8 saat sonra dakikası dakikasına çıkmış oluyorum.


aguen
(19.01.20)
bölüme ve şefe göre değişebiliyor.

kaynak: 1 arkadaşım.


lata
(19.01.20)
meslege gore biraz degisiyor. ornegin makine muhendisleri icin birkac ihtimal var oralara gecisler olabiliyor.
disaridan goruldugu gibi degil ve icinde oldugunda bir sure sonra ister istemez kotu yanlarini goruyorsun. yurt disina giden cok fazla insan var.


sparkle kiddle
(19.01.20)
savunma sanayi yerli diğer firmalardan iyidir.

yabancı menseili high tech firmalarınin çoğu da savunma sanayiden iyidir.

Iyi derken her şeyi kast ediyorum, maaş imkanlar ortam.


cedex
(20.01.20)
öncelikle arkadaşlarının beklentisi nedir bilmiyorum ama son zamanlarda üst düzey savunma sanayi firmaları iyi maaş sunuyor. Çünkü tecrübeli bir çok mühendislerini yurt dışına kaptırmış durumdalar. Bunun dışında bazı vakıf şirketlerinde son zamanlarda belirli topluluklara ait guruplaşmalar olduğunu ne yazık ki duyuyorum. Bunun dışında ülkede ARGE personeli olarak çalışılabilecek yabancı kökenli büyük teknoloji firmaları hariç en ideal kurumlar olduğunu düşünüyorum.


(1)

vaka analizi

Bir şirkete mülakata çağrıldım, 1 saatlik vaka analizi yapacaklarmış.Nasıl oluyor bilen var mı?
Bir şirkete mülakata çağrıldım, 1 saatlik vaka analizi yapacaklarmış.Nasıl oluyor bilen var mı?
bbb_1
(13.01.20)
Case study diye aratirsaniz...


kuehles blondes
(13.01.20)
(5)

akademisyenlik

Bir arkadaşımın sorusu,bu arkadaşımın çok yüksek ales ve yds si var .iyi bir okuldan mezun şu anda da iyi bir üniversitede yüksek yapıyor.Makine mühendisi ve halihazırda ortalama bir şirkette çalışıyor maaşı 4 bin .Şimdi araştırma görevliliği düşünmeye başlamış sorular şunlar1.bu şirketten çıkıp ar
Bir arkadaşımın sorusu,bu arkadaşımın çok yüksek ales ve yds si var .iyi bir okuldan mezun şu anda da iyi bir üniversitede yüksek yapıyor.Makine mühendisi ve halihazırda ortalama bir şirkette çalışıyor maaşı 4 bin .Şimdi araştırma görevliliği düşünmeye başlamış sorular şunlar
1.bu şirketten çıkıp araştırma görevlisi olursa uzun vadede pişman olma ihtimali var mı?
2.bizim ortak bir arkadaş da araştırma görevlisi ama bunun gözünü baya bi korkuttu şöyle zor böyle zor diye böyle bir durum var mı acaba
bilenler cevaplarsa seviniriz, iyi akşamlar
bbb_1
(03.01.20)
1. var.
2. İşe girdiğin üniversite ve bölümdeki hocalara bağlı. Çok zor da olabilir bomboş da.

Devlette iş bulursa maaşı artar, ama çok zor. Vakıf üniversitelerinde bulursa "ben mühendisim lan bu işleri de mi ben yapacağım" dememeli ve 4 bin'den de aşağı bir maaşa da yeri geldiğinde okey diyebilmeli. Bu arada doçent maaşı 7-8 bin, profesör maaşı 10 bin gibi bişey sanırım şu an. Mühendis olarak o kadar yılda(doktora+doçentlik vs) bunun üzerine çıkabilirse boşverebilir.


nhk ni youkosu
(03.01.20)
ona araştırma görevliliğini düşündüren hususlar neler ? bunlar üzerinden gidersek daha faydalı olacaktır.

1-var
2-üniversiteye bölüme bağlı


fezagezgini
(03.01.20)
Var var
Dışardan doktorasını bitirsin.


1-arkadaşına bağlı.
2-zor diye bir şey yok.

Zor olan insanlar ve bu zor insanlar sadece üniversitelerde değil her yerde varlar.

Not:araştırma gorevlisiyim(makine müh)


"Ben akademisyenlikten başka iş yapamam" demiyorsa bulaşmasın.


cosmicstring
(04.01.20)
(2)

yüksek lisans uzaktan

uzaktan yüksek lisans yapan varsa bir iki soru sorabilir miyim
uzaktan yüksek lisans yapan varsa bir iki soru sorabilir miyim
bbb_1
(03.01.20)
yapıyordum bedelli çıkınca bıraktım


argent dawn
(03.01.20)
bitirdim mezunum sorabilirsin


baknedicem
(03.01.20)
(3)

İş değişikliği

Ben ortalama bir şirkette çalışıyorum iş yüküm ağır aldığım para da muadil şirketlerden biraz daha düşük ama diğer şirketlere de geçemedim.İşyerindeki dinamik ortamı seviyorum bir iş yapma hissi hoşuma gidiyor fakat iş garantisinin olmaması da kafamı çok karıştırıyor.geçenlerde arkadaşlarımla buluşt
Ben ortalama bir şirkette çalışıyorum iş yüküm ağır aldığım para da muadil şirketlerden biraz daha düşük ama diğer şirketlere de geçemedim.İşyerindeki dinamik ortamı seviyorum bir iş yapma hissi hoşuma gidiyor fakat iş garantisinin olmaması da kafamı çok karıştırıyor.geçenlerde arkadaşlarımla buluştum baya bir zamandır görüşemiyorduk. Onlar da daha önceden özelde çalışıyorlardı fakat işten çıkıp bir sene KPSS çalışıp atanmışlar şu an baya memnunlar aldıkları maaş güzel iş yükleri de çok değil.Acaba ben şu an işten çıkıp KPSS çalışsam mantıklı olur mu yoksa uzun vadede pişman olur muyum? 4 senedir çalışıyorum pek bir şey olamadım açıkçası
bbb_1
(29.12.19)
Hocam aktif çalışma ortamını seviyorum demişsin sonra memurların iş yüklerinin az olması hoşuma gidiyor yazmışsın, hafif bir çelişki var. Şahsen ben 1 yıl kpss çalışacak maddi ve manevi imkana sahip olsaydım kesinlikle özel sektörden kurtulmayı denerdim. 4 yıl çok matah bir süre değil ayrıca yıllar arttıkça o iş yerinden ayrılman daha da zor olacak senin için.


Şimdiki memur maaşları ve koşulları iyi olsa da orta ve uzun vadede devletin gittikçe fakirleşeceğini ve kamuda çalışmanın avantajını gittikçe kaybedeceğini düşünüyorum. Herkes batakta eşitlenecek :(


r evolution
(29.12.19)
@kanlakarisikyagmur yanlış ifade etmişim dinamik çalışma ortamını seviyorum, işimi de seviyorum fakat gün içinde bir sürü benim işim dışında şeylerle uğraşıyorum :(


bbb_1
(29.12.19)
(7)

kardeşim elektrik elektronik mühendisi ,iyi bir üniversiteden iyi bir ortalama ile geçen sene mezun oldu.İngilizcesi de iyi.Savunma sanayi'deki büyük firmalara girmek istiyordu.Birine mülakata da gitti ,çok istiyordu fakat giremedi.Ondan daha düşük ortalamayla mezun olan arkadaşları bir bir güzel fi
kardeşim elektrik elektronik mühendisi ,iyi bir üniversiteden iyi bir ortalama ile geçen sene mezun oldu.İngilizcesi de iyi.Savunma sanayi'deki büyük firmalara girmek istiyordu.Birine mülakata da gitti ,çok istiyordu fakat giremedi.Ondan daha düşük ortalamayla mezun olan arkadaşları bir bir güzel firmalara girdiler biraz morali bozuldu vs. Neyse şimdi yeniden iş bakma döneminde geçen teknokentteki ufak savunma sanayi firmalarından birine görüşmeyi gitmişti olumlu oldu.Tabi düşük maaşla çalışacak, mesaiye de kalacak ama istediği bir alan.Yine bu hafta, çalışmak istemediği bir alanda ama daha iyi bir şirkette görüşmeye gitti ordan da olumlu yanıt aldı orada ise maaş çok daha iyi,kurumsal bir firma ama istediği alanla neredeyse hiç bir ilgisi yok.Ailem ikincisini seçmesini söylüyor, paradan dolayı ve adı biliniyor diye.O da ilk şirketi istiyor ar-ge yapmak istediği için.Biraz uzattım kusura bakmayın.Siz ne önerirsiniz acaba?
bbb_1
(22.10.19)
Kardeşin ne istiyorsa onu. en az 24 25 yaşında biri sonuçta kendi kararını rahatlıkla verebilir.


valarmurgulis
(22.10.19)
daha yeni mezunmuş, istediği ilk şirkete girsin. para gelir birkaç yıl sonra. gençlik ve hayaller bir daha gelmez.

ben de öyle yaptım. yeni mezun olduğumda istemediğim bi yerle görüşüp teklif aldım. aynı dönemde istediğim bir yerle de görüşüp stajyer olarak başladım. ilk yeri reddettim. aradan 4 yıl geçti, iş yerini değiştirsem de şu an iyi kazanıyorum. iyi ki istediğim alanı seçmişim.


noxie
(22.10.19)
Is hayatini ilk is cok belirler. Ve gunde kac saatini gecirecek, birakin istedigi isi secsin.

Istedigi iste cok daha basarili olur, 2. Isi secerse kardesinizin basarisiz olma ihtimali daha yuksek


oscar
(22.10.19)
Ilk isin kotu gitmesi motivasyonu bitiriyor. Istemedigi ise sirf parasi iyi diye gidince bazi insanlar is hayatindan soguyor. Bana ilk isim sonrasi oyle olmustu. Bunu da dusunsun. Ilk is sevdigi is olsun derim yani


Flipsflops
(22.10.19)
Savunma sanayiine girsin de görsün ebesininkini. Samimi söylüyorum yani girsin, iki seneye kalmaz başka yere kaçar zaten.


teşekkür ederiz yorumlarınız için


bbb_1
(22.10.19)
İmkanı ve adı daha iyi olan firmaya girsin. Türkiye de öyle hayalin peşinden gitmek diye bı şey yok.

8 yıllik meslektaşı.


(9)

düğün vs

Çok yakın olmadığınız mesela üniversiteden eski bir arkadaş veya iş arkadaşı sizi düğününe çağırınca gidiyor musunuz?Bu yaz 3 defa düğüne gitmek zorunda kaldım ve her seferinde gram altın götürdüm ancak işin garip tarafı bu insanlarla merhaba nasılsın ne yapıyorsun gibi günlük konuşmalar dışında bi
Çok yakın olmadığınız mesela üniversiteden eski bir arkadaş veya iş arkadaşı sizi düğününe çağırınca gidiyor musunuz?Bu yaz 3 defa düğüne gitmek zorunda kaldım ve her seferinde gram altın götürdüm ancak işin garip tarafı bu insanlarla merhaba nasılsın ne yapıyorsun gibi günlük konuşmalar dışında bir yakınlığım yok.Ama biri çağırdığında reddemiyorum. Siz bu durumlarda ne yapıyorsunuz acaba?
bbb_1
(07.10.19)
düğünlerin aranılan insanı,

her merhaba diyene gramla gidiyosan tabi çağırırlar :D


brkylmz
(07.10.19)
Yakın gördüğüm insanlar haricinde düğünlere gitmiyorum.


fotrsapka
(07.10.19)
Birbirini tanımayan 2 kişiye yaptım. yıllık iznime denk geliyor, şehir dışındayım diyip gitmedim. Reddedemiyorum enteresan bir sebepmiş. Yeterince kararlı olursan edersin bence.


Bruce
(07.10.19)
Çok yakın olmadığı sürece gitmiyorum. En son 1 yıl beraber kaldığım ev arkadaşım çağırdı gitmedim.


valarmurgulis
(07.10.19)
gitmem. hadi bir delilik yapıp gidiyorum diyelim gram asla takmam.


elorelia
(08.10.19)
çok net gitmiyorum ben.
birinci derece akraba olmadığı sürece işim olmaz.


teritori
(08.10.19)
yakın arkadaşlarımınki de dahil hiçbir düğüne gitmedim. düğünleri sevmiyorum diyorum bitiyor olay.


çok yakın biri değilse gitmem. çok yakın olmayan akraba arkadaşa da gitmem. son 5 yılda 2 düğüne gittim. gitsem de altın falan takmam. amaç mutlu gün paylaşmak. bahaneye ihtiyaç varsa, çok istemek ama: işten izin alamamak, o tarihte o şehirde olamamak, o tarihte yurt dışında olmak, o tarihte çok hasta olmak, o tarihte aşırı yakın akrabanın düğününde olmak zorunda olmak :D


9kuyruklukedi
(08.10.19)
teşekkürler arkadaşlar ,sanırım biraz daha kararlı olmam gerekiyor :)


bbb_1
(08.10.19)
(2)

iş ile alakalı 2 soru

1. sorum- kuzenim kurumsal bir firmada işe girdi, maaşı iyi fakat 6 ay bile dolmadan daha iyi bir şirkette biraz daha yüksek bir maaşa teklif aldı.Ancak şu an çalıştığı firmada bir projeye de dahil etmişler, eğitim de veriyorlar.Sizce böyle bir durumda diğer şirkete geçilir mi?2. sorum- Kafamın hi
1. sorum- kuzenim kurumsal bir firmada işe girdi, maaşı iyi fakat 6 ay bile dolmadan daha iyi bir şirkette biraz daha yüksek bir maaşa teklif aldı.Ancak şu an çalıştığı firmada bir projeye de dahil etmişler, eğitim de veriyorlar.Sizce böyle bir durumda diğer şirkete geçilir mi?
2. sorum- Kafamın hiç uyuşmadığı, bana fazladan iş yükleyen amirimle çalışmak zorundayım , şu an işten çıkamam fakat birim değiştirebilirim. Aynı kişi daha önce de arkadaşımla problem yaşamıştı ve şirket içerisinde, arkadaşımın bilgisinin yetersiz olduğunu bu yüzden onunla anlaşamadığını dillendirmişti.Tecrübelilere sorum eğer birim değiştirirsem amirim bana da sıkıntı çıkarabilir mi?
bbb_1
(24.09.19)
dogru karar ayrintilara gore degisir, ama verilen bilgilere gore:
1) katiyen gecilmez. Kuzeniniz su an calistigi yerde bir olgunluga ulasmadi, alacagini daha almadi. bu durum CV'de iyi durmaz.
2) cikarabilir, onunuzde ornegi var. ama ikinci vaka amiriniz icin de sirket icinde eksi yazar, "problem genclerde degil, bu adamda" algisini pekistirir.


ebabil curnatasi
(24.09.19)
1- şirkete göre değişir o. Örnek veriyorum ABC Ltd Şti'den 3M, Roche tarzı bir yere geçecekse CV'si için çok daha iyi durur. Eğitim proje her yerde var. CV'de çok uluslu büyük şirketler daha önemli.

2- çıkartsa da kimse inanmaz.


patates
(25.09.19)
(6)

Merhabalar . Man, türk traktör gibi köklü otomotiv firmalarında 1-2 yıl deneyimli mühendis maaşları hakkında bilginiz var mı acaba?
Merhabalar . Man, türk traktör gibi köklü otomotiv firmalarında 1-2 yıl deneyimli mühendis maaşları hakkında bilginiz var mı acaba?
bbb_1
(22.09.19)
Tahminimce 5500 civarı.


3500


goodman
(22.09.19)
4500-5000


hocam yani köklü savunma sanayi firmalarına göre düşük kalıyor diyebilir miyiz?


bbb_1
(22.09.19)
otomotiv sanayinin maaşları istisnalar dışında her daim savunma sanayinden düşüktür.


Man 6 net bilgi


kablelvuku
(23.09.19)
(6)

ders seçimi

Arkadaşım üniversitede ders kaydını yapmış fakat derslerin birini başka bir bölümden almış bu nedenle danışmanı ders kaydını reddetmiş.Bugün de danışmanına gitmiş fakat okulda bulamamış.Ders ekle bırak dönemi de daha başlamamış.Bir sıkıntı olur mu acaba bileniniz var mı?
Arkadaşım üniversitede ders kaydını yapmış fakat derslerin birini başka bir bölümden almış bu nedenle danışmanı ders kaydını reddetmiş.Bugün de danışmanına gitmiş fakat okulda bulamamış.Ders ekle bırak dönemi de daha başlamamış.Bir sıkıntı olur mu acaba bileniniz var mı?
bbb_1
(19.09.19)
öğrenci işleri her durumda halleder takvimden ve danışmandan bağımsız. sıkıntı olmaz yani.


Thredith
(19.09.19)
Ben yıl sonunda başka hoca üstünde gözükürken değiştirttim başka üniversitede. sıkıntı olmaz ki ekle sil zamanı halledilir zaten.


bahoho
(19.09.19)
Hocam öğrenci işleri danışman imzası olmak zorunda demiş.


bbb_1
(19.09.19)
Ders ekle bırak dönemi de daha başlamamışsa niye sikinti olsun ki? ekle birakta ekler dogru dersi ve onay alir. ekle birak onun icin var.


hot potato
(19.09.19)
hepsi okuluna okul içinde fakültesine bölümüne göre değişen şeyler. bu bilgilerin hiçbiri yok. fal bakıyoruz resmen. yeter artık.


inekadam
(20.09.19)
arkadaşlar çözülmüş, teşekkürler ders ekle bırak döneminde herkes kayıt yapabilecekmiş.


bbb_1
(20.09.19)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.