Giriş
(3)

Erişim noktası adları

Sağolsun turk telekom mobil faturayı köpürttü bi guzel. İnternet kullanım ayrıntılarında erişim noktası adı: internet.04 olan bi ibare var (11 ve 15 de var ama 04'ten 10 dk icinde şakır şakır 250 mb'i yiyen 04) Bunun ne olabileceği konusunda bilgisi olan biri bilale anlatir gibi 2-3 cümleyle açıklay
Sağolsun turk telekom mobil faturayı köpürttü bi guzel. İnternet kullanım ayrıntılarında erişim noktası adı: internet.04 olan bi ibare var (11 ve 15 de var ama 04'ten 10 dk icinde şakır şakır 250 mb'i yiyen 04)

Bunun ne olabileceği konusunda bilgisi olan biri bilale anlatir gibi 2-3 cümleyle açıklayabilir mi lütfen? Müşteri hizmetlerini de arayip bilgilendircem bulursam çünkü hicbirinin fikri yok. Musteri hizmetleri diyince müşterilerin verdigi hizmet olarak algilamislar zaar.

Teşekkürler.
beetlejuice
(10.12.18)
Erişim noktasından ziyade telefonun data kullanım ekranından hangi uygulamanın kullandığını görmek daha sağlıklı olur sanki.

Internet.04 o anda bağlı olduğun uyduyu ifade ediyor muhtemelen.


cakabo
(10.12.18)
İnternet 4 - Genel de iOS'ta iMessage ve FaceTime için kesiyor

forum.donanimhaber.com


@atom karincanin torunu ios kullanmıyorum. Bunu da forumlarda gördüm. Farkedince hemen baktım sağa sola ama net bir bilgiye ulaşamadığım için buraya sordum :')


beetlejuice
(10.12.18)
(3)

Sokak hayvanları için

Ekolojik bir hayat sürdürmeye çalışan, bu yüzden kısıtlı imkanlara sahip iki arkadaş Çanakkale'nin kucuk bir bölgesinde hiç de hoş görülmeyen sokak hayvanları için mücadele veriyor. Öyle ki bizzat şahit olduğum siyaset çekişmeleri muhabbetleri yüzünden sokakta kış günü açık kırıklı parçalanmış bacag
Ekolojik bir hayat sürdürmeye çalışan, bu yüzden kısıtlı imkanlara sahip iki arkadaş Çanakkale'nin kucuk bir bölgesinde hiç de hoş görülmeyen sokak hayvanları için mücadele veriyor. Öyle ki bizzat şahit olduğum siyaset çekişmeleri muhabbetleri yüzünden sokakta kış günü açık kırıklı parçalanmış bacagiyla çöpte yemek arayan köpek için kimse kılını kipirdatmadi.

Bölgeye barinak actirmiyorlar yine siyasi sebeplerden. Yakın ilçede var ancak ona da veteriner gelmiyor. Kendi imkanlarıyla Çanakkale'ye götürüp tedavi ettiriyorlar ama bu defa da bölge insanı tarafından siz alistiriyorsunuz diyerek tehditler aliyorlar. Nüfusun giderek cogalmamasi ve daha fazla yaralı ve hasta hayvan olmamasi için kısırlaştırma operasyonuna giriştiler.

Kimsenin umurunda değil ve inanılmaz bir hayvan popülasyonu var (sağolsun terk edip giden yazlıkçılar). Manevi anlamda destek olmadigi gibi ekonomik anlamda da çareler tükendi. Bu yüzden minimum desteklerin bile çok büyük katkısı var. Okuyan ve eşe dosta gonderenlere de cok teşekkür ederim.

gogetfunding.com
Sol alttaki siyah kedi geçen yıl diyafram yırtığı yüzünden ameliyat oldu (muhtemel araba kazasi) ve kendi kendine iyilesen iki yerden kırık bacagiyla bu üç yavruyu dogurdu.

Modlardan rica üstte kalıp daha cok insana ulaşmak için...

Edit: ödeme seçenekleri düzenlendi.

Edit 2: mahalle sakinleri sokak köpeklerinden birini zehirleyerek öldürdü. Korktuğumuz şeyler olmaya başladı.
beetlejuice
(24.11.18)
merhaba. paypal istiyor gördüğüm kadarıyla, şu an müsait olmadığım için denemeden soruyorum, kusura bakmayın ama bu şekilde ödeme yapabiliyor muyuz ki? yapabiliyorsak daha sonra göndereceğim


bir garip melek
(24.11.18)
@bir garip melek
Merhaba. Öncelikle çok teşekkürler ilgilendiginiz için :)

Her şekilde ödeme yapılabiliyormuş.


beetlejuice
(24.11.18)
Turkiyede paypal yok diye biliyorum. Yanlış mı biliyorum? Bu yuzden güncel bir paypal hesabım da yok. Eğer normal bir banka hesaplarına vs varsa ve bunu paylaşırlarsa çok iyi olur. Şuan Türkiye'de paypal kapalı olduğu için çoğu kişinin paypal hesabı yok. Eğer normal bir hesap paylaşırlarsa daha çok yardım toplarlar bence.


esse classic
(25.11.18)
(7)

Tütün

İlk bi kac nefes çok güzel ama sonrakiler ağzımı ve boğazımı yakıyor. Neden olur bu? Çok kuru değil, içine patlıcan kabuğu koyup nemlendirdim.
İlk bi kac nefes çok güzel ama sonrakiler ağzımı ve boğazımı yakıyor. Neden olur bu? Çok kuru değil, içine patlıcan kabuğu koyup nemlendirdim.
beetlejuice
(12.09.18)
Kullandığın kağıt ve filtre?


kablelvuku
(12.09.18)
Açık tütün mü kapalı mı? Açıksa eğer yedikleri darbeden sonra tütün kağıdını kalın yapmaya başladılar o yakıyor olabilir. Kurudukça sertleşiyor açıkta kaldıysa fazla kurumuştur. Tütünün kendisi serttir ya da. İncir yaprağıyla da nemlendirebilirsin.


IncredibleMau
(12.09.18)
Arap kağıdı, filtre de oylesine bir filtre. Tütün açık Adıyaman tütünü.


beetlejuice
(12.09.18)
Açık tütünden zaten umudun olmasın. Arap da çok ince olduğu için tüm acılığı direkt dile yansıtır. E bir de öylesine filtre demişsin. Sen bu hayatı sevmiyorsun


kablelvuku
(12.09.18)
Biz de isterdik kara ilyas içelim ama imkanımız yok abey :') adama doğada çözünen filtre? dedim çok ifadesiz baktı :') kirsalda yaşam zor.


beetlejuice
(12.09.18)
sigaraya mi başladın abla gel beraber içelim


Coyote
(12.09.18)
Yok be cunyırım sigarayi bırakıp tütüne baslayamaycam galiba :)


beetlejuice
(12.09.18)
(9)

Havaya uçma ihtimalim?

Başkasının evindeyim. Ocağı silerken çakmağı takıldı. Kurcaladim az ama olmadi hatta iki kere çarpıldım oğ yeee! Kabloyu takip ettim ama ucu bucagi yok dolabin icinde ulasilamayan bi yerde. Sigortayi kapatamiyorum cunku buzdolabında 20 lt süt var. Öneriniz var mi? Bayram günü milletin evini yakmayiy
Başkasının evindeyim. Ocağı silerken çakmağı takıldı. Kurcaladim az ama olmadi hatta iki kere çarpıldım oğ yeee! Kabloyu takip ettim ama ucu bucagi yok dolabin icinde ulasilamayan bi yerde. Sigortayi kapatamiyorum cunku buzdolabında 20 lt süt var. Öneriniz var mi? Bayram günü milletin evini yakmayiyim istiyorum.
beetlejuice
(21.08.18)
ocağın fişini çekin.


icim urperiyor
(21.08.18)
Çakmağın çakılan yerine zamanla yağ, yemek artığı vs. Birikiyor. Silerken oraya baskı yapınca yapışıyor\takılıyor. Çakmak çakılan yeri hafiften yukarı kaldırmayı deneyin, olmazsa oranın çıkarılıp temizlenmesi lazım.

Bir diğer ihtimal de kıvılcımın çıktığı yeri silerken ıslatmışsınızdır kısa devre gibi bi şey olmuştur. Kuruyunca kesilir.

Hiçbiri fayda etmezse geçici çözüm olarak fişi çekin. Çekemiyorsanız kıvılcımın çıktığı yerde kıvılcım iki metal arasında atıyordur. İki metalin arasına yalıtım yapması için elektrik geçirmeyecek şekilde bi plastik parça koyun.


yemrem
(21.08.18)
@yemrem hepsini denedim üstadım :')


beetlejuice
(21.08.18)
Öyleyse ocağa giden gazı kesin, çaksın çaksın dursun meret:)


yemrem
(21.08.18)
sütü küvete dök. sigortayı kapat. süt banyosunun keyfini sür.


idonthaveatvset
(21.08.18)
Sigortayi kapat ac duzelebilir,duzelmezse mutfagin sigortasini kapa,uzatma kablosu bulursan buzdolabina elektrigi baska yerden cek ya da buzdolabini baska prize dogru cek.


duptıs
(21.08.18)
gazını kapat ocağın bi halt olmaz, zaman içinde yavaşlayıp geçiyo bizim ocağa da oluyo zaman zaman.


yuto
(21.08.18)
Once gazi kapat derhal vanadan boyle durumda. Sonrasinda ocagin fisini bul, bulamazsan en kotu sigorta salterini indirir elektrigi kesersin. Once gazi kes. Gazi kestikten sonra tehlike kalmayacak, sadece cit cit sesten kurtulman gerekir:D


stavro
(21.08.18)
Ateş değil gaz tehlikeli. Gazı açma, ocağın başına not yaz kimse de açmasın. En tehlikelisi gazı açık unutmak. Sonrasında zaten bum.


(5)

Kartpostal

En azından bir kişiyle kartpostallaşsak güzel olmaz mıydı?
En azından bir kişiyle kartpostallaşsak güzel olmaz mıydı?
beetlejuice
(08.07.18)
Daha önceki kartpostal duyurularımda size kart göndermediysem ben talibim bu teklife. Hatırlayamıyorum şu an geçmişi :)


desdenova34
(08.07.18)
Ben kimseyle kartpostallaşmadım daha önce. Hem de bu ara seyyar bi hayat yaşıyorum, o yüzden cok boşlamamak icin 1 kişiyle daha randımanlı olur dedim :)


beetlejuice
(08.07.18)
Posta içerikli her şey için her zaman bir mesaj uzaktayım. Ne zaman isterseniz :) Güzel bir hobi.


desdenova34
(08.07.18)
olurdu


Eylül sonu gibi tekliflere açığım!


(1)

Ege Üniversitesi yayınlarından

Fakülteye gidip istedigimiz gibi kitap satin alabiliyor muyuz baska üniversitenin öğrencisi olarak?
Fakülteye gidip istedigimiz gibi kitap satin alabiliyor muyuz baska üniversitenin öğrencisi olarak?
beetlejuice
(01.06.18)
merkez kütüphaneden evet.


aydogank
(02.06.18)
(2)

Minnak hafizali lebtaba micro sd card önerisi lütfen

Selamlar. Asus TP200SA almistim ucuz diye. Hard disk 32 gb. Haliyle hiçbir şeye yetmiyor. Biraz baktım okudum internette, micro sd card ile sorun çözülebilir hale geliyormuş. Hic teknolojik biri olmadığından yardiminiz gerekiyor. Birden cok marka ve fiyat var. Yüksek kapasiteli ve fiyat/performans a
Selamlar. Asus TP200SA almistim ucuz diye. Hard disk 32 gb. Haliyle hiçbir şeye yetmiyor. Biraz baktım okudum internette, micro sd card ile sorun çözülebilir hale geliyormuş. Hic teknolojik biri olmadığından yardiminiz gerekiyor. Birden cok marka ve fiyat var. Yüksek kapasiteli ve fiyat/performans açısından iyi bir şey olursa harika olur. Teşekkürler.
beetlejuice
(15.05.18)
nickini sevdigim sayın user: kingston ya da sandisk işini görecektir. hepsi aynı, al gitsin. Demek istediğim çok teferruatlı bir olay değil, ha sadece class'ı yuksek olsun- transfer rate'leri yuksek olur class'ı arttıkca.

Cloud depolama olayını denedin mi? gdrive-onedrive?


binder dandet
(15.05.18)
Sevgili binder dandet, cogunlukla internetsiz ortamda kullaniyorum o yüzden sanırım cloud uygun degil. Elim samsunglara toshibalara gidiyor, onlar da bayagi pahalı. İşini görür diyorsan class 10'lu herhangi bir markayı alıyorum o zaman? Cooook cok teşekkürler :)


beetlejuice
(15.05.18)
(2)

Kimyasal yanıklara ilk yardım

Şimdi diyor ki: "Kimyasal maddelerle temas sonucu olusan yanıklarda yanan kısımdaki konsantrasyonu düşürmek amacıyla bol suyla yıkanmalı ve hemen bir doktora gösterilmelidir.Alkali yanıkları (göz hariç) %0,5'lik asetik asit çözeltisi, asit yanıkları %1'lik sodyum bikarbonat çözeltisiyle yıkanarak nö
Şimdi diyor ki: "Kimyasal maddelerle temas sonucu olusan yanıklarda yanan kısımdaki konsantrasyonu düşürmek amacıyla bol suyla yıkanmalı ve hemen bir doktora gösterilmelidir.

Alkali yanıkları (göz hariç) %0,5'lik asetik asit çözeltisi, asit yanıkları %1'lik sodyum bikarbonat çözeltisiyle yıkanarak nötralize edilir. Brom yanıklarında yanık yer benzol veya petrol eteri ile iyice yıkanır. Fosfor yanıklarında ise yanık yer bikarbonat eriyiğine batırılır ve sonra fosforun oksitlenmesi için açık havada tutulur." Labaratuar Teknikleri, Yrd Doç Dr Sureyya Saltan Evrensel

Ancak www.farmasotikkimya.ege.edu.tr diyor ki:

"Asetik asit, hidroklorik asit, fosforik asit ve sülfürik asidin deri ile temasında hemen bol çeşme suyu ile yıkamalı, bulaşan giyecekler çıkarılmalıdır. Önce temas ettiği alanlar iyice yıkanmalı, sonra soda, bikarbonat gibi yumuşak bir alkali çözeltisi uygulanmalıdır. Kromik asit ve dikromatların deri ile temasında %5'lik sodyum tiyosülfat ile yıkama yapılır, eğer lezyonlar görünürse bir sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır. Alkalilerin deri ile temasında ise deri bol miktarda suyla yıkanmalı ve müteakiben nötralize sirke ile yıkanmalıdır."

Kitapta yazan bastaki kimyasal maddeler su ile yikanmali dedigi kimyasal maddeler asit ve alkali haricindeki hangi maddeler? Ve ikinci kaynakla karsilastirildiginda ege.edu once suyla yikanir sonra konsantrasyon düşürülür. Bu ne yaman çelişki böyle?
beetlejuice
(07.03.18)
İkisinde de amaç kuvvetli asidik ya da bazik karakterdeki yakıcı maddenin nötralizasyonunu sağlamak ve konsantrasyonunu düşürmek. Çelişik bir ifade göremedim. İlk kısımda bahsedilen maddeler de asit ve alkali maddelerin tuzları olabilir, nötralize ancak derişik çözeltileri olabilir, kanserojen maddeler olabilir. Daha da çeşitlendirilebilir mi aklıma gelmedi şu an ancak laboratuvarda uyguladığımız yönergeler yukarıdakiler gibi hep.


haykorsamdunyaya
(08.03.18)
İki farkli kaynak var yukarida. İlkinde, asit yanıklarında, bazla nötralize et diyo, ikinci kaynakta suyla yika sonra bazla nötralize et diyo?


beetlejuice
(08.03.18)
(2)

bostancı'dan okan üniversitesi hastanesine ulaşım

tuzla taraflarını hiç bilmiyorum. haritadan baktığım kadarıyla bostancı köprüsünden metroya binip tavşantepe durağına kadar gidebiliyorum. peki ya sonra?
tuzla taraflarını hiç bilmiyorum. haritadan baktığım kadarıyla bostancı köprüsünden metroya binip tavşantepe durağına kadar gidebiliyorum. peki ya sonra?
beetlejuice
(16.01.18)
Harem gebze minibusu ya da tuzla otobusleri ile icmeler koprusunde inip kisa bir yuruyusle ulasabilirsin. Tavsantepeden direk giden tuzla minibusu de var galiba ama onu tam bilmiyorum.


nrmnm
(16.01.18)
Harem Gebze minibusleri de gidiyorsa o daha iyi olur bana. Teşekkürler.


beetlejuice
(16.01.18)
(3)

Eski seramik kaseler

Fırında kullanıma uygun mu? 1 saat kadar 180°C'de kalacak şekilde?
Fırında kullanıma uygun mu? 1 saat kadar 180°C'de kalacak şekilde?
beetlejuice
(16.01.18)
düzgün soğutabilirseniz uygun, seramik zaten fırınlanmış ve fırına giren bir malzemedir. fırından çıkarıp aniden soğuğa koyarsanız çatlatabilirsiniz, bu konuya dikkat etmekte yarar var


gochebe
(16.01.18)
bu arada kadıköy'deki beetlejuice ile bir alakanız var mı?


gochebe
(16.01.18)
Hayir yok ve tesekkurler :)


beetlejuice
(16.01.18)
(8)

izleyecek bi sey bulamiyorum

Onerdiginiz cogu eglenceli, aksiyon olmayan, surukleyici, kah dramli kah korkulu kah hayat enerjisi pompalayici filmi favladim favladim izledim.Simdi yeni cikanlardan izleyip de ay ne tatli filmmis de hanimis hanimis dediginiz filmleri benimle paylassaniza, nolor nolor noloooor! :)
Onerdiginiz cogu eglenceli, aksiyon olmayan, surukleyici, kah dramli kah korkulu kah hayat enerjisi pompalayici filmi favladim favladim izledim.

Simdi yeni cikanlardan izleyip de ay ne tatli filmmis de hanimis hanimis dediginiz filmleri benimle paylassaniza, nolor nolor noloooor! :)
beetlejuice
(07.04.16)
Eminim groundhog day filmini izlememişsindir. Yeni çıkmadı ama.


bigbadabum
(07.04.16)
About Time izledin mi


damdanakan
(07.04.16)
bad boy bubby


Nox
(07.04.16)
Me earl and the dying girl


narudocko
(07.04.16)
Bu eski ama anlamli komikli guzel metaforlu bir film ise the pleasantville, truman show tadinda


narudocko
(07.04.16)
Elephant bir de gus van sant, bayagi tatli bir film bayagi ^^


narudocko
(07.04.16)
Eminim frailty filmini izlememişsindir.


bigbadabum
(07.04.16)
Simdi siz bana soyleyin birkac guzel tatli film.


narudocko
(07.04.16)
(5)

zaman makineli film istiyorum

Bilerek ve isteyerek zaman makinesi kullanarak zamanda yolculuk yapilan.Back to the future serisi ve hot tube time machine izlendi. Mumkunse 2000 sonrasi olsun.
Bilerek ve isteyerek zaman makinesi kullanarak zamanda yolculuk yapilan.
Back to the future serisi ve hot tube time machine izlendi. Mumkunse 2000 sonrasi olsun.
beetlejuice
(22.04.15)
onedio.com


elorelia
(22.04.15)
(bkz: predestination)


sttc
(22.04.15)
elorelia gönderdiği linkteki faq about time travel'ı çok severim ben.çok eğlenceli bi filmdir


Film değil ama Doctor Who? Bence en babası o. :)


yirmisantim
(22.04.15)
zaman makinası 1973


all girls dream
(22.04.15)
(2)

nat geo wilddaki vahsi kanada

Belgeselin muziklerini kimin yaptigini nasil ogrenebilirim? Sitede yazmiyo. Belgesel biterken yazilar o kadar hizli kayboluyo ki okuyamiyorum.
Belgeselin muziklerini kimin yaptigini nasil ogrenebilirim? Sitede yazmiyo. Belgesel biterken yazilar o kadar hizli kayboluyo ki okuyamiyorum.
beetlejuice
(24.02.15)
yeni bölüm başladı bu arada.

www.cbc.ca


teknikekip
(24.02.15)
valla az önce ben izledim, hatta durdur izle, geri al izle yaparak aşağıdaki bilgileri aldım. Umarım işine yarar.

Orchestra - Slovak National Symphony Orchestra
Orchestrator - Elizabeth Purnell
Sound editor - David Yapp
Sound mixer - Graham Wild


gkn
(24.02.15)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.