Giriş
(3)

araç elektrik tesisatı çizimi hakkında

aracın elektrik tesisatı döşenmiş. benden bu tesisatı çizmemi istediler. resimde gördüğünüz joystick kutusu çizimim. internette baktığımda bir çok farklı tarzda çizimler yapılmış. bulunduğum şirketin kendi çizim politikası yok. bu tesisat çizimlerini satın alan yerlere verecez. şimdi sorum şu--> gen
aracın elektrik tesisatı döşenmiş. benden bu tesisatı çizmemi istediler. resimde gördüğünüz joystick kutusu çizimim.

internette baktığımda bir çok farklı tarzda çizimler yapılmış. bulunduğum şirketin kendi çizim politikası yok.

bu tesisat çizimlerini satın alan yerlere verecez. şimdi sorum şu--> genel bi kural sistemi var mı çizerken? kaynak var mı yararlanabileceğim? şirkette danışabileceğim kimse yok. yardım edin.
blackbuker
(23.11.18)
Ben olsam bunun yanında komponentlerin bağlantılarını ayrı ayrı da gösteririm. Mesela tüm parçalar yerli yerinde duracak ama sadece 1. butonun bağlantıları çizili olacak sonra diğer sayfada sadece 2. butonun bağlantıları vs. Bir problemle karşılaşınca, bağlantıların kontrollerini yaparken kolaylık sağlar.


reactionic
(23.11.18)
Şematikleri ve imalat resimlerini Zuken programında, 3 boyutlu datayı da Catia da çiziyoruz. Autocad degil mi bu?


anarche
(23.11.18)
program draftsight. autocad ile aynılar. kütüphane falan da yok. her şeyi kedi kafama göre oluşturup gösteriyorum. bahsettiğin programlar mı kullanılmalı?


blackbuker
(23.11.18)
(4)

elektrik devre şeması oluşturmaya başlamak?

hidrolik ve pnömatik bir sistemi plc ile kontrol ettiğimiz bir sistem var elimizde. benden bu ürün hali oluşturulmuş sistemin elektrik aksamının elektrik devre şemasını oluşturmamı istiyorlar. daha önce elektrik projesi çizmişliğim yok. bunu onlar da biliyor.ne ile başlamalıyım? kaynak önerecek biri
hidrolik ve pnömatik bir sistemi plc ile kontrol ettiğimiz bir sistem var elimizde. benden bu ürün hali oluşturulmuş sistemin elektrik aksamının elektrik devre şemasını oluşturmamı istiyorlar. daha önce elektrik projesi çizmişliğim yok. bunu onlar da biliyor.

ne ile başlamalıyım? kaynak önerecek birisi var mı? (yürü git nette araştır diceksiniz fakat zaman benim için önemli. işime yarıcak fikir verene izmirdeyse bira ısmarlarım:))
blackbuker
(07.11.18)
Devre ne kadar komplike bilmiyorum ama bu işi çözmenin yolu proteus devre elemanları kütüphaneden seç devreyi çiz şeklinde ilerliyor nasıl kullanılıyor bilmiyorum elektronik mühendisleri daha iyi bilir benim önüme gelse şemayı çıkartır bu programda bağlantıları çizmeyi denerdim.


ZetaStar1903
(07.11.18)
Otomasyon sistemlerinde eplan kullanılıyor benim bildiğim kadarıyla. Elindeki sistemi parçalara ayırıp(pnömatik, hidrolik, güç, sinyal vs) girişleri çıkışları sayfanın altına veya üstüne yerleştirip bağlantıları gösteriyorsun. En basit haliyle böyle. Aktif olarak kullananlar daha iyi açıklarlar.


reactionic
(07.11.18)
Kim onlar? Neden Boyle seyler yapiyorlar? Hic kalem tutmamis insandan kitap yazmasi istenir mi?

Devrenin basitligine gore degisir. Model Asansor otomasyonunu baski devreyle yapmistim ben. Karmasik bi sistem icin cizmek yetmeyecek, dizgi makinesi falan da gerekecek. Yani devreyi gormeden havyalari sivamak dogru olmaz, ama Proteus bu islere uygundur genelde.


icim urperiyor
(08.11.18)
eplan biraz kompleks gelir senin yapmak istediğin iş için.

autocad varsa çiz geç. Proje sayfası için hazır şablonlar var, sayfa yapısı olarak bu şablonu kullanırsın. Valflerin sembolleri de belli, PLC'yi de kabaca çizersin. Geri kalan sadece autocad'de çizgi çizebilme yeteneği. Düz çizgi çizebilirsen yeterli.


kimlanbu
(08.11.18)
(10)

ateş eden yılan gibi dizi arıyorum ama kokacak dizi. kalite kokacak!!1

izlediğinde beyninden vurulmuşa döndüğün çok duyulmamış (duyulmuşsa izlemişimdir kesin hınısınıstym) dizi önerinizi üstümde röptöşambırımla bekliyorum.
izlediğinde beyninden vurulmuşa döndüğün çok duyulmamış (duyulmuşsa izlemişimdir kesin hınısınıstym) dizi önerinizi üstümde röptöşambırımla bekliyorum.
blackbuker
(30.10.18)
Bodyguard, 6 bölümcük: www.imdb.com


pike
(30.10.18)
The missing. İki senedir etkisinden cikamadim.


a summer day
(30.10.18)
a young doctor's notebook. beyinden vurmaz ama etkileyici.


angels of america?

spoiler!?!?!?!?

you wanna be nice or you wanna be effective!?
you wanna make the law or subject to it?
choose!


The good place. Nadir plot driven sitcomlardan kendisi.


noluyo yaa
(30.10.18)
Damages


sta
(30.10.18)
insanlara the 100 diyorum, niyeyse seyretmiyorlar, bir daha şansımı deneyeyim. çok underrated kalmış yazıktır, elden ele uzatalım.


bulunsun kenarda
(30.10.18)
bodyguard iyiymiş. benim bile daha fazla korumam var len. o nasıl bakanlıkmış öyle.


blackbuker
(30.10.18)
(bkz: carlos) (mini dizi)


The night of
22.11.63


catch the arrow
(31.10.18)
(4)

david blaine bunu nasıl yapıyor bilen var mı?

https://youtu.be/81A7GeiyPeI?t=1482 şuna bi bakar mısınız? yani nasıl tahmin ediyor? olayın numarasını bilen var mı?
youtu.be şuna bi bakar mısınız? yani nasıl tahmin ediyor? olayın numarasını bilen var mı?
blackbuker
(09.08.18)
Numaranın ismini biliyor musunuz?


farabi
(09.08.18)
numaranın adını bilmiyorum fakat verdiğim linkte numara mevcut.


blackbuker
(09.08.18)
Linkte olduğunu gördüm. Belli bi ismi varsa "x revealed" diye aratabiliriz diye düşündüm ben de merak ettim. Nasıl aratabiliriz ki?


farabi
(09.08.18)
numaralarını yapmadan önce anlaşma imzaladığı söyleniyor. yayın gelirinden pay falan veriyormuş. kesin bilgi değil ama böyle iddialar var. eğer böyleyse çok ucuzmuş. ama bu adamın videolarındaki ünlülerin blaine nin vereceği paraya ihtiyacı yok gibi.


blackbuker
(09.08.18)
(2)

ingilizce iş raporu tutup mailleşmek hakkında

bir iş teklifi geldi. şirket konuşmayı pek umursamıyor ama İngilizce yazışma yapmam gerekirmiş. hata bildiren rapor gönderme ve cevap alma gibi. bu konuda pek bir bilgim yok. görüşme esnasında patlıcam muhtemelen. ama iş çok tatlı ve tutunmak da istiyorum. seviyem b1-b2 gibi çıkar ama konuşma tırt.b
bir iş teklifi geldi. şirket konuşmayı pek umursamıyor ama İngilizce yazışma yapmam gerekirmiş. hata bildiren rapor gönderme ve cevap alma gibi. bu konuda pek bir bilgim yok. görüşme esnasında patlıcam muhtemelen. ama iş çok tatlı ve tutunmak da istiyorum. seviyem b1-b2 gibi çıkar ama konuşma tırt.

bir fikri veya önerisi olan var mıdır? tahminen görüşme 1-2 hafta içinde genel müdürle olacak.
örnek öneriler;
(şu kaynağa bak derim, şuradan ders al, hiç zorlama halledemezsin, püüü ingilizce bilmiyor)

media.giphy.com
blackbuker
(16.07.18)
Zorla sen isi alirsan ayni zamanda ingilizce ogrenmeye kas. Ana dili ingilizce olan birinden ders al ilk asamada is raporlarini kotarma odakli. Gerekirse bunu mulakatta bahset vs


hot potato
(16.07.18)
gercekten yazamayacak kadar ing. bilmiyorsan kimsenin zamanını bosa harcama derim
kendi zamanın dahil


kingcyrax
(17.07.18)
(1)

İzmirde İngillizce Kursu Önerir misiniz?

İngilizcem vasat. geliştirmem gerekiyor. fakat alsancak taraflarında gezdiğim bir kaç kurs yeri samimi davranmayıp paraya odaklandılar. kurt gibiler. lütfen bana işlerinde iyi olan bir kurs önerir misiniz?özel ders verebilecekler de yeşillendirse ve fiyat alsam güzel olacak. evet.
İngilizcem vasat. geliştirmem gerekiyor. fakat alsancak taraflarında gezdiğim bir kaç kurs yeri samimi davranmayıp paraya odaklandılar. kurt gibiler. lütfen bana işlerinde iyi olan bir kurs önerir misiniz?

özel ders verebilecekler de yeşillendirse ve fiyat alsam güzel olacak. evet.
blackbuker
(27.06.18)
desem fiyat olarak uygun ve dokuz eylül kurs merkezi sonuçta, alsancağa doğru giderken..


redeath
(28.06.18)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.