Giriş
(4)

Araç satışı noter vekaleti

Merhaba,Aracımın ruhsatı babamın adına kayıtlı. Farklı şehirlerde yaşıyoruz. Aracı satmak istiyorum da babam araç satışı için noter vekaleti verecek. Verdiği vekaleti bana göndermesi mi gerekiyor, yoksa mail watsaptan fotosunu atsa yetiyor mu? Müşteri yarın gelip bakıp severse alacak. Sabahtan vekal
Merhaba,

Aracımın ruhsatı babamın adına kayıtlı. Farklı şehirlerde yaşıyoruz. Aracı satmak istiyorum da babam araç satışı için noter vekaleti verecek. Verdiği vekaleti bana göndermesi mi gerekiyor, yoksa mail watsaptan fotosunu atsa yetiyor mu? Müşteri yarın gelip bakıp severse alacak. Sabahtan vekalet çıkacak aslında ama emin olamadım.

Teşekkürler,
canbonomobenseno
(16.05.19)
orjinal vekaleti postayla göndermesi gerekiyor. Eğer noterde tanıdığınız varsa diğer noterden fax çektirip de işleme alabilir ama yüzde 98 i orjinal vekaleti istiyor.


visenfoni
(16.05.19)
Son üç ay içerisinde iki araba aldım vekaleten, şöyle oldu; satışla eş zamanlı olarak notere gittik, babam istanbul’dan vekalet verdi istanbul’daki noter bulunduğum notere fax yolladı. Yukardaki arkadaşın dediği gibi illa tanıdık olmasına gerek yok. En azından iki farklı şehirde de tanıdığım yoktu


goodyes
(16.05.19)
noterde tanıdığa gerek yok. noterden notere faks gönderilmesi yeterli. her zaman yapıyoruz biz bunu.


fotoğraf olmaz.


elorelia
(16.05.19)
Vekaletler noterde bir sistemde çıkıyor.
Siz aslını da götürseniz bu sistemden gerçek mi diye kontrol ediyorlar.
Faksla gelene de aynı muameleyi yaparlar, sistemden kontrol ederler diye düşünüyorum.


burfak
(16.05.19)
(1)

Amerika için vpn

Merhabalar,Amazon'dan satış yapan bir tanıdığın hesabı askıya alınmış. Türkiyede yaşıyor ama amazon'a girdiğinde Amerika'dan giriyor gibi olması lazımmış.Bu ücretsiz şekilde mümkün mü? Ücretli olarak mümkünse onu da öğrenmek istiyoruz.Teşekkürler,
Merhabalar,

Amazon'dan satış yapan bir tanıdığın hesabı askıya alınmış. Türkiyede yaşıyor ama amazon'a girdiğinde Amerika'dan giriyor gibi olması lazımmış.

Bu ücretsiz şekilde mümkün mü? Ücretli olarak mümkünse onu da öğrenmek istiyoruz.

Teşekkürler,
canbonomobenseno
(13.05.19)
ücretli vpnlerde lokasyon seçebiliyorsun. nordvpn bu ara bayaa popüler


winston
(13.05.19)
(2)

Şarm el Şeyh'de nerde kalınır? Ne yapılır?

Merhaba arkadaşlar,Ramazan Bayramında eşimle beraber Şarm'a gidelim dedik. Vizeyi aldık. 2 yaşında kızımız var.Daha önce gidenler varsa nerde kalınır? Ne yapılır yardımcı olabilirler mi? Ek olarak booking.com dan otel fiyatlarına baktığımda vergiler farklılık gösterebilir diyor. Booking.com fiyatı ü
Merhaba arkadaşlar,

Ramazan Bayramında eşimle beraber Şarm'a gidelim dedik. Vizeyi aldık. 2 yaşında kızımız var.

Daha önce gidenler varsa nerde kalınır? Ne yapılır yardımcı olabilirler mi? Ek olarak booking.com dan otel fiyatlarına baktığımda vergiler farklılık gösterebilir diyor. Booking.com fiyatı üzerine ek vergi mi biniyor? Otellerin en son vergiler dahil fiyatlarını göremiyorum. Nerden görebilirim?

Teşekkürler,
canbonomobenseno
(24.04.19)
merhaba yakın zamanda oraya tatile gittik,
öncelikle beklentiniz nedir? Buna göre değişik alternatifler anlatabilirim, klasik olarak mutlaka atv ile çöl turu ve gemi ile dalış turlarına mutlaka katılın diyeceğim ancak çocukla zor olur sıra ile çocuğa bakıp ancak öyle atv yapabilirsiniz ama beraber olmadan ne kadar tadı çıkar bir şey diyemem ancak gemi turunu mutlaka yapın. bunun dışında birçok konseptte otel var biz otele para vermeden hergünümüz turda geçecek şekilde planladık denize de girdik tur da yaptık.

herşey dahil oteller de var kendi resifleri olan ancak onların fiyatları malum biraz tuzlu.


basond
(24.04.19)
Bir süre mısırda yaşadım. iyi bilirim diyebilirim arkadaşlar her şeyi yazmış zaten.

Kumar oynayın ancak eskortlardan uzak durun.

Kumar oynayacağınız zaman kredi kartınızı götürmeyin mesela 50 dolar götürün sadece eğlenin.

Sahil kenarındaki bütün oteller iyidir , 3-4 kere gittim oradaki farklı otellere. ben daha çok hurghada taraflarını seviyorum daha sakin geliyor.


(2)

sahibinden de ilanın süresi sona erince napıyoruz?

Selamlar,Sahibinden de ilanın süresi doluyor, illa para verip mi uzatmak lazım? Yoksa başka bir telefon numarası ile tekrardan ilan koyabiliyor muyuz?Yılda 1 kere mi lan koyabiliyoruz. Kurumsal üye vs değilim. Teşekkürler,
Selamlar,

Sahibinden de ilanın süresi doluyor, illa para verip mi uzatmak lazım? Yoksa başka bir telefon numarası ile tekrardan ilan koyabiliyor muyuz?

Yılda 1 kere mi lan koyabiliyoruz. Kurumsal üye vs değilim.

Teşekkürler,
canbonomobenseno
(08.04.19)
yeni telefon ile koyabilirsiniz evet.

yardim.sahibinden.comç-Adet-Ücretsiz-İlan-Verebilirim-


elorelia
(08.04.19)
E posta adresini değiştirip aynı telefon no ile tekrar ilan hakkı alınıyor. Ama arada 1 ay beklemek lazim


yuyu
(08.04.19)
(2)

Yeni ev doğalgaz sayaç hakkında

Merhabalar,Yeni bir daire aldık, daha önce hiç oturulmamış. Kapıda doğalgaz sayacı yok, borusu var.Ben doğalgaz bağlatmak için, proje vs çizdirmem gerekiyor mu? Yoksa igdaş gelip sayacı takıp bağlayacak mı? Ek olarak sayaç için ekstra ücret ödüyor muyum? Normalde kiraya çıktığım evlerde depozita ver
Merhabalar,

Yeni bir daire aldık, daha önce hiç oturulmamış. Kapıda doğalgaz sayacı yok, borusu var.

Ben doğalgaz bağlatmak için, proje vs çizdirmem gerekiyor mu? Yoksa igdaş gelip sayacı takıp bağlayacak mı? Ek olarak sayaç için ekstra ücret ödüyor muyum? Normalde kiraya çıktığım evlerde depozita vermiştim zaten de, sayaç olmadığı için ekstra bir ücret daha çıkuyor mu diye.

Çok masraf vs olursa mütehitle konuşacağım.

Su ve elektrik içinde süreci bilen varsa açıklarsa sevinirim.

Teşekkürler.
canbonomobenseno
(27.03.19)
onaylı bir iç tesisatınız var mı ilk soru bu olmalı. yoksa bir iç tesisatçı bulup projesini çizdirip onaylatacaksınız.
sonra dağıtım şirketine abonelik için gideceksiniz. sizden eğer müteahhit ödemediyse abone bağlantı bedeli ve depozito alacaklar (depozitoyu kesin siz ödüyorsunuz). gaz kullanım sözleşmenizi imzalayacaksınız.
en son da iç tesisat kontrolü için randevu alacak iç tesisatınızı yapan şirket (kimin yaptığını bilmiyorsanız müteahhit ile konuşabilirisniz) 15 gün içinde açılacak gazınız.


argent dawn
(27.03.19)
tesisat parası ödeyeceksiniz siz sayacı dert ediyorsunuz. kısa zamanda öğreneceksiniz ki asıl dertlenmeniz gereken kısım tesisat :)
6-7 bin tl hepsi dahil masraf çıkar ayrıca da igdaşa depozito ödersiniz. 6-7 geçen seneki rakamlardı günceli nedir bilmiyorum. ayrıca sıcak su için mi ısıtma için mi olacağına göre de değişebilir. kombi boyutu değişiyor olmalı.
kapıda sadece boru varsa iç tesisat yoktur muhtemelen.


ozdek
(27.03.19)
(3)

Çelik kapı göbeği - bareli değiştirme?

Merhaba Arkadaşlar,Evin alt ve üst kilitlerini komple değiştirmeyi düşünüyorum? Barel alıp kendim değiştirebilirim, çok zor değil gibi.Fakat göbekler bütün kapılarda aynı mı? Ölçü vs var mı? Neye göre almam lazım? Bir sürü çeşit varda, bilen biri yardımcı olursa çok sevinirim.Teşekkürler,
Merhaba Arkadaşlar,

Evin alt ve üst kilitlerini komple değiştirmeyi düşünüyorum? Barel alıp kendim değiştirebilirim, çok zor değil gibi.

Fakat göbekler bütün kapılarda aynı mı? Ölçü vs var mı? Neye göre almam lazım? Bir sürü çeşit varda, bilen biri yardımcı olursa çok sevinirim.

Teşekkürler,
canbonomobenseno
(26.03.19)
Merhaba,

ben de taşındığım zaman sadece alt kilitlerin barelini değiştirdim, genel olarak hepsi aynı ama bazen farklı olduğunu koçtaştaki eleman söylemişti bana, ben önce fotoğrafını çekip gösterdim anlayıp uygun olanı verdi. siz de öyle yapabilirsiniz. barel alırken tuzaklı olanı almanı tavsiye ederim. youtube da videoları var.


xdenizx
(26.03.19)
Ekstrem bir kapınız yoksa, bütün kilit göbekleri aynıdır. Kale kilitten vazgeçmeyin. arkası tokmaklı alırsanız arkada anahtar unuttum derdiniz de kalmaz. Basit bir işlem ben bile yapıyorsam herkes yapar.


kablelvuku
(26.03.19)
özel kapı değilse ki sanmıyorum, çok basit işlem.

kapının dil olan kenarında bir vida var onu söküyorsunuz, daha sonra anahtarı takıp dili kurtaracak şekilde yaklaşık çeyrek tur döndürüyorsunuz. youtube da videosu vardır kesin. gereken süre de 3 dk bile değil.


tukenmez adam
(26.03.19)
(5)

Kadıköy Fenerbahçe Mah.

Merhaba arkdaşlar,Bu zamanda 1.1 milyon civarına fenerbahçe mah 3+1 100 m2 net daire alınır mı sizce?Ek olarak fenerbahçe mah nasıl bilirsiniz? Yaşamak için nasıldır?
Merhaba arkdaşlar,

Bu zamanda 1.1 milyon civarına fenerbahçe mah 3+1 100 m2 net daire alınır mı sizce?

Ek olarak fenerbahçe mah nasıl bilirsiniz? Yaşamak için nasıldır?
canbonomobenseno
(15.03.19)
yazın trafiği çok olabiliyor. araba varsa ve evin otoparkı yoksa yer bulman imkansıza yakın. sessiz sakin... araba yoksa toplu ulaşım sıkıntılı. halen inşaat yapılan yerler var. gürültü, toz toprak, sarı damperli kamyonlar, beton kamyonları şu sıralar rahatsız edebilir. fenerbahçe stadında maç olduğu günler trafik çok kötü olur.
tam lokasyon neresi?


sutlu nescafe
(15.03.19)
Tam lokasyon daily dana burger'den içeri girince o sokakta 3. bina. Otopark vs var hocam. İnşaatler azalmış gibi sanki


canbonomobenseno
(15.03.19)
konum iyi fakat o kadar para verip 100m2 çok az değil mi? 150-180 falan olsa neyse.


karjalainen
(15.03.19)
gayet normal, hatta iyi bir fiyat bile denilebilir. yakın semtler olan feneryolu / ziverbey / göztepe civarlarında 100 metrekare evler 2-3 sene önce o fiyattaydı. fenerbahçe için 1.1m normal geliyor ama güncel fiyatlara bir daha bakmak gerek. haftasonları çok trafiğe hazır olun. vale terörü esiyor oralarda çünkü.


dunga
(15.03.19)
al


jamswety
(15.03.19)
(12)

Emlak alim satim komisyon sozlesmesi avukatlar bakabilir mi?

Merhaba arkadaslar,Emlakci ile bir ev gezdik, daha sonra pahali geldi olmadi, adamda sozlesme imzalatti.Ayni ev baska bir emlakci araciligiyla, daha ucuza tekrar bize geldi. Daha sonra mutahit ile gorustuk.Suan son pazarik asamasinda, satin alacagiz gibi.Fakat diger emlakci ile inzaladigimiz sozlesm
Merhaba arkadaslar,

Emlakci ile bir ev gezdik, daha sonra pahali geldi olmadi, adamda sozlesme imzalatti.

Ayni ev baska bir emlakci araciligiyla, daha ucuza tekrar bize geldi. Daha sonra mutahit ile gorustuk.

Suan son pazarik asamasinda, satin alacagiz gibi.

Fakat diger emlakci ile inzaladigimiz sozlesmenin gecerliligi nedir? Bi yaptirimi var mi?
Ona da mi bu durumda komisyon vermemiz lazim? Sonrasinda icra felan baslatabilir mi?

1 milyonluk evden bahsediyorum bu arada.

Tesekkurler
canbonomobenseno
(12.03.19)
almadığınız 1 milyonluk eve emlakçı ile sözleşme imzaladınız yanlış mı anladık?


iddaaci
(12.03.19)
Almadigimiz degil 1350 000 dedi bizde pahali dedik. Adam da daireyi gezdirdim diye sozlesme imzalatti hocam.


canbonomobenseno
(12.03.19)
Komisyon sözleşmesi mi yer gösterme belgesi mi imzalattı?


aquarium
(12.03.19)
Hocam onu bilmiyoruz tam olarak ya. Farki ne olur ki?


canbonomobenseno
(12.03.19)
Sözleşmenin içeriğinde yüzde şu kadar komisyon ödenecek gibi bir ibare var mı o önemli.


aquarium
(12.03.19)
Onu da okumadik iste ya hocam, stndart diye imzaladik. Adamla baska bir daire gezip baska daire icin tekrardan sozlesme imzalayip ona mi baksak ne yapsak? Sıkıntılı bir durum oldu ya. Yuzde varsa kesin para vermemiz mi lazim?


canbonomobenseno
(12.03.19)
Yüzde varsa sıkıntı olabilir. Onlarla komisyon sözleşmesi yapıp evi başkası aracılığıyla alsanız dahi onlar aracılığıyla almadığınızın ispatı zor. Sözleşmenin içeriğini bilmeden kesin para vermeniz lazım diyemem ama uğraşırlar muhtemelen.


aquarium
(12.03.19)
O emlakçı size 1.350.000 TL'den gösterip, başka bir Emlakçı 1.000.000 TL'den gösterdiyse pek sorun olacağını sanmıyorum. Muhtemelen ev sahibi ile de anlaşması bitmiştir bu süre zarfında. Konuyu yeni emlakçınıza söyleyin, o sizi daha iyi yönlendirir. Ama 2 emlakçıya birden para ödemeyeceğiniz için, en kötü ihtimalde onlar kendi aralarında çözmek durumunda kalırlar.


talasas
(12.03.19)
Büyük ihtimalle yer gösterme sözleşmesi imzalamışsınız, 1 yıl boyunca siz, birinci derece akrabalarınız, iş ortaklarınız gibi bağınızın olduğu kişiler o mülkü başkasından satın alır yada kiralarsa satış/kiralama bedeli üzerinden komisyon ödeyeceğinizi taahhüt etmiş oluyorsunuz. Ve resmi olarak geçerliliği olan bir evraktır. Kira için olsa uğraşmaz adam peşine düşmez ama 1 milyon küsurluk satıştan %3 komisyon alacak olması peşini bıraktırmaz o işin


16f628a
(12.03.19)
1milyonluk ev alabiliyorken 300 tl verip bi avukata danışmamak intihar olur sözleşmeyi görmeden burdan yapılan her yorum havada kalır ama o emlakçı o işin peşini bırakmaz ve sizi dava edeceği yüzde 90 ihtimal


photo85
(13.03.19)
sözleşmeyi görmeden hiçbir şey denemez. tam neye imza attığınızı bilmeniz lazım, örnek veriyorum her sayfaya mı imza attınız ? sözleşmede taahhüt altına alınan hususlar nedir? cezai şart var mı gibi.


talasas+1

Şimdiki emlakçınızla görüşün. Onlar hallederler.


SiyamkedisiZorro
(13.03.19)
(1)

SSN Numaramı nasıl bulurum?

Merhaba arkadaşlar,2009 yılında Work and Travel için Amerikaya gitmiştim. O zaman SSN numarası almıştım. Şuan numaramı hatırlamıyorum. Bu numrayı internet üzerinden bulabileceğim bir link vs var mı? Nasıl bulabilirim?Teşekkürler,
Merhaba arkadaşlar,

2009 yılında Work and Travel için Amerikaya gitmiştim. O zaman SSN numarası almıştım. Şuan numaramı hatırlamıyorum.

Bu numrayı internet üzerinden bulabileceğim bir link vs var mı? Nasıl bulabilirim?

Teşekkürler,
canbonomobenseno
(08.02.19)
ssn kartın yok mu? ssn kartını kaybettiysen yenisini çıkarman lazım. online bulman imkansız çünkü öyle bir sistem yok ve yanlış kişilerin eline geçmemesi gerekiyor. ya ssn kartını bulacaksın ya da gidip yenisini çıkaracaksın.


(3)

SGK Sistemi Web Servis

Merhaba,Şirketler için sgk sistemine giriş yapılıp kullanıcı adı şifre vs ile, ordaki datayı çekmemizi sağlayan api vs var mıdır?Sgk entegrasyonu yapan firmalar var, onlar nasıl yapıyor onu merak ediyorum asıl.
Merhaba,

Şirketler için sgk sistemine giriş yapılıp kullanıcı adı şifre vs ile, ordaki datayı çekmemizi sağlayan api vs var mıdır?

Sgk entegrasyonu yapan firmalar var, onlar nasıl yapıyor onu merak ediyorum asıl.
canbonomobenseno
(13.12.18)
olup olmadığına dair bir bilgim yok.

bu firmalar için, ücretli bir api sağlıyor olabilirler. ama bu sistemler üzerinden, api'ı sniffleyebilirsiniz.


skid row
(13.12.18)
hepsi yapılamıyor diye biliyorum çünkü direk o sayfayı programına gömen muhasebe programları gördüm.


Api var mıdır yok mudur bilmiyorum ama yapılabilir. Her türlü sistemden veri çekilebilir.


goodman
(13.12.18)
(2)

Ünalan, Göztepe civarı Seat Bakım Servisi

Merhaba Arkadaşlar,Bu civarda bildiğiniz, tavsiye edeceğiniz servis var mı? Yıllık rutin bakım yapılacak. Şimdiye kadar hep Yetkili Serviste yaptırdım, garantisi bittiği için dışarda yaptırmak istiyorum. Bu civarda yoksa yakınlarında da önerebilirsiniz.Teşekkürler.
Merhaba Arkadaşlar,

Bu civarda bildiğiniz, tavsiye edeceğiniz servis var mı? Yıllık rutin bakım yapılacak. Şimdiye kadar hep Yetkili Serviste yaptırdım, garantisi bittiği için dışarda yaptırmak istiyorum.

Bu civarda yoksa yakınlarında da önerebilirsiniz.

Teşekkürler.
canbonomobenseno
(05.12.18)
En yakın oto sanayiye git, fikirtepedeki tamirciler de olur. Büyük bir parçacıya yakın olan bir tamirhaneye yanaş "parçaları alıp geleyim yağ ve filtre değişimlerini kaça yaparsın?"

Diye sor, 80-100 TL normal fiyat bunun için.

Parçacıya gidip filtrelerini ve yağını al, ortalama 200 TL de bunlar tutar.

Parçacıya yakın tamirci seç dememin nedeni illa ki yanlış bir filtre verirler, hemen gider değiştirirsin.


John Bloor
(05.12.18)
Araç otomatikse yetkili servisi bırakmamanızı öneririm


goodman
(05.12.18)
(6)

İngilizce cümle doğru mu?

I replied previous mails from my phone. That's why to/cc peoples did not include.Bu cümle doğru mu sizce? Yada nasıl yazmam lazım.Teşekkürler,
I replied previous mails from my phone. That's why to/cc peoples did not include.

Bu cümle doğru mu sizce? Yada nasıl yazmam lazım.

Teşekkürler,
canbonomobenseno
(23.11.18)
That's why to/cc peoples weren't included derseniz olur gibi.

*people, evet.


kobuzchu kiz
(23.11.18)
... people were not included.

eklemedi degil ekleNmedi diyelim edilgen/passive yapi olsun.


Traveller
(23.11.18)
people*


diyanet takvimi
(23.11.18)
I replied previous emails from my mobile, that is the reason why the people on CC or To were not included in the email.


"from my phone" nedense beni rahatsız etti "with my phone" belki kullanılabilir.


basond
(23.11.18)
vampire'i dinle en dogrusu o


(4)

Yılda 1 maaş pirim netten mi bürütten mi?

Merhaba arkadaşlar,Kurumsal bir firmada çalışıyorum. Bu sene ilk senem olduğu için nasıl oluyor bilmiyorum.Yılda 1 maaş pirim net üzerinden mi oluyor, yoksa bürüt üzerinden mi?İşe başlarken bürüt maaş üzerinden anlaştık.Teşekkürler.edit: elime geçecek parayı soruyorum : )
Merhaba arkadaşlar,

Kurumsal bir firmada çalışıyorum. Bu sene ilk senem olduğu için nasıl oluyor bilmiyorum.

Yılda 1 maaş pirim net üzerinden mi oluyor, yoksa bürüt üzerinden mi?
İşe başlarken bürüt maaş üzerinden anlaştık.

Teşekkürler.

edit: elime geçecek parayı soruyorum : )
canbonomobenseno
(12.11.18)
maaş brütse prim de brüttür.


teritori
(12.11.18)
primi istediği gibi verebilir, maaşın üç bölü ikisinin yaşına çarpımı gibi bir oran da olabilir bu. sözleşmede varsa ona bak, yoksa sor; ayıp bişey değil, herhangi bir türlü olabilir. prim eline geçen maaş kadar olacak der ama onu da brütten girerse ondan da bir kesinti olacak. onu hesabıyla uğraşmamak için genelde brüt maaş neyse onu girerler, vergi dilimine göre artık ne kadar kesilirse.


Bruce
(12.11.18)
elbette netten alacaksın.
sonuçta bu bir ek ödeme ve bu gelirinin vergisi olacak........
eğer ocak maaşınla aralık maaşın aynı olsayfı alacağın 1 maaş prim de aynı olurdu........


2 tostos turan
(12.11.18)
buyuk ihtimal brutun nete donmus halini alacaksindir.


in vino veritas
(12.11.18)
(6)

Kurumsak şirket direktör maaş sorusu?

Merhaba arkadaşlar,Kişisel bir meraktan dolayı, kurumsal firmalarda arçelik, vestel, watsons, lcwaiki, gratis, ülker vs. direktörler ne kadar maaş alıyorlardır?Birde IT direktörü ile mesela Pazarlama direktörü arasında vs fark var mıdır?Teşekkürler,Ek: CEO'lar ne kadar alıyordur?Tahminlerinizi alalı
Merhaba arkadaşlar,

Kişisel bir meraktan dolayı, kurumsal firmalarda arçelik, vestel, watsons, lcwaiki, gratis, ülker vs. direktörler ne kadar maaş alıyorlardır?

Birde IT direktörü ile mesela Pazarlama direktörü arasında vs fark var mıdır?

Teşekkürler,

Ek: CEO'lar ne kadar alıyordur?

Tahminlerinizi alalım :)
canbonomobenseno
(26.10.18)
2010 da bi fabrikanın genel koordinatörü vardı sanırım ceo ya denk gelir, çünkü aklına gelen pazarlamadan tut, tesis içindeki faaliyetlere planlara ıvırlara zıvırlara kadar herşeyle kendisi ilgileniyordu, biraz da tabi meraklı bir tipti hani herşeyden anlayan, herşeye koşan insanlardan. 64bin dolar maaşı vardı.


killerbee
(26.10.18)
Hocam maaş + pirim olarak söyleyebilirsiniz.

Diğeri içinde ortalama olarak soruyorum aşağı yukarı


canbonomobenseno
(26.10.18)
firmanın alanı ile ilgili değişir it vs. finans direktörülüğü..

ben bilişim tarafında çalışıyorum it direktörü pazarlamanın 2 katını alıyor. ama bahsi geçen firmalarda öyle değildir, oraların it si küçük sonuçta. bizde IT direkötünün altında 100 kişi varken pazarlamanın altında 10 kişi var.


benaslinda
(26.10.18)
Maaşlar araşında devasa farklar olabilir. Temel kriterler:
1- Cost Center direktörü mü / Profit Center direktörü mü?
2- Dışarıdan alım mı, içeriden yetişme mi?
3- Kaç senedir aynı pozisyonda
4- Başka bir bölümde değerlendirilebilir mi? (Joker eleman, direktörlerde de var bu)
5- pazarlık, pazarlık, pazarlık...


SiyamkedisiZorro
(26.10.18)
Özel bir bankada tanıdığım kurumsal iletişimde görevli bir direktör (genel müdür yardımcısına bağlı çalışıyordu) 10.000 TL maaş + özel sağlık sigortası + otomobil + benzin + yemek + yılda bir kez prim alıyordu.


luin 41
(26.10.18)
@luin 99 senesi miydi hocam? 10k beğenmeyen uzmanlar var. 10k ya direktör çalıştığını hiç görmedim, yıllardır ik cıyım.


benaslinda
(26.10.18)
(19)

Siz olsanız ne yapardınız?

Merhaba arkadaşlar,2 gün önce Sabiha Gökçen'den yolcu alacaktım. Gece saat 12-12 buçuk civarı. Girişe gelmeden yol kenarında bekliyorum. Normalde 5-10 arabada bekliyor. Arabanın içinde telefonla uğraşıyorum. Bir ara baktım sadece ben ve bir araba kalmış. Daha sonra arabanın içerisinden birisi indi v
Merhaba arkadaşlar,

2 gün önce Sabiha Gökçen'den yolcu alacaktım. Gece saat 12-12 buçuk civarı. Girişe gelmeden yol kenarında bekliyorum. Normalde 5-10 arabada bekliyor. Arabanın içinde telefonla uğraşıyorum. Bir ara baktım sadece ben ve bir araba kalmış. Daha sonra arabanın içerisinden birisi indi ve benim arabaya doğru gelmeye başladı. Ben arabanın kapılarını kilitledim camı hafif açtım. Arabada dedi bir sorun varda uyarı lambası yanıyor patinaj ile ilgili ne olabilir dedi. Bende belki devre dışı bırakmışınız vs gibi birşey dedim. Daha sonra beraber bakabilir miyiz dedi. Bende kusura bakmayın bende çok anlamıyorum araba işlerinden dedim. Camı kapattım adamda gitti.

Sizce bu adam hakkaten yardım mı istiyordu? Yoksa ben arabadan inince vs bi amacımı vardı? Sonrasında ulan yardım etse miydim diye düşündüm? Siz olsanız ne yapardınız? Bunun gibi bazı olaylar yaşıyorum, insanlara yardım etmek istiyorum ama güvenemiyorum başıma bir iş gelirse diye.

Siz bu tarz durumlarda nasıl davranıyorsunuz?

Teşekkürler yorumlarınız için.
canbonomobenseno
(27.09.18)
iyi yapmışsın
derdi olan yol kurtarmayı arasın
ben cevap bile vermem


superb
(27.09.18)
En iyisini yapmissin. Lambaya yapabilecegin bir durum yoktu zaten.


ykyt
(27.09.18)
En basiti cep telefonu, en büyüğü araba hırsızlığı olabilir. Kontağı almadan arabadan inmeniz ve 3. bir kişinin arabayı kaçırması vs.

Ama bunlar için daha spesifik bir senaryo ve yalan gerekli, bu çok basit olmuş.

Size göz mü koydu acaba :)

"Araba çalışmıyor bi bakar mısınız?" denir, ama "ışık yanıyo patinajla ilgili galiba" ne demek?


John Bloor
(27.09.18)
iyi yapmışsınız.
bundan sonra otoparkı kullanırsınız.


teritori
(27.09.18)
Tuhaf durum. Sanırım sizin yaptığınızı yapardım. Saat şüphelenmek için ideal, ayrıca mazereti de tuhaf geldi. Uyarı lambasını sormak için başka arabaya gitmek...


monogram
(27.09.18)
Bence de iyi yapmışsın gecenin o saati kim olduğu belli değil, ayrıca kapıları kilitlemek mantıklı bir hareket olmuş. Ben olsam internetten araştırmasını söylerdim.

devam et hacı güzel hareket.


xdenizx
(27.09.18)
arabadan inmeden bilginle vereceğin bir cevabın varsa verirsin yoksa boşverirsin.

gerçekten yardıma ihtiyacı olan biri olabilir ama gecenin bir vakti havalimani yolunda arabadan inip gitmeyi gerektirecek, risk alacak bir durum değil. araçta tek başınasın ve yolda dışarı çıkıyorsun. her şey olabilir.

doğrusunu yapmışsın.


tabudeviren
(27.09.18)
ben camı bile açmazdım.


cedex
(27.09.18)
Araba kiralıktır, adamdan önce kiralayan veya farkında olmadan kendisi esp'yi devre dışı bırakmıştır.

Ben en fazla" Konsolda kayan araba resmi gördüğün tuşa basarsan silinir." derdim, kimseye güvenim yok, inip yardım etmem.


kimlanbu
(27.09.18)
yardim isteği karşıdan geliyorsa hep bi şey çıkıyor altından.


hasmetizm 2046
(27.09.18)
Okurken sandalyede pısdım. Korku filmi gibi olmuş hakikaten.


güneyli çocuk
(27.09.18)
kapı kitlemek falan çok bir çözüm değil. zarar vermek isteyen azıcık açılmış camdan da verebilir. adam iyi niyetliyse ve farkederse çok abes bir durum olur.

ben de iyi yaptığınızı düşünüyorum. ben olsaydım direk "hiç anladığım konular değil kusura bakmayın" diyerek geçiştirirdim.


burty
(27.09.18)
Cok buyuk ihtimalle hicbir yardimin dokunmayacakti zaten, sadece bakip gececektin anlamayacaktin. O an icin cok cok acil olan bir konu da degildir zaten ariza isigi. Hani adami orada yuzustu birakmis falan degilsin.


stavro
(27.09.18)
ben biraz saf olduğum için yardım etmeye inebilirdim.

ama kesinlikle en doğrusu seninki.


buiret
(27.09.18)
Dogrusunu yapmissiniz. Tanimadigin insanlara güven olmaz.


chitosan
(27.09.18)
Benim salak anıma denk gelse inerdim, ama bahsettiğin şekilde şüpheli durumlar art arda gözümün önünde sıralıysa da senin yaptığını yapardım muhtemelen.

O ıssız yerde gasp ve daha kötüsü olabilir kimse de durup yardım etmez, başına geldiğiyle kalırsın. İyi yapmışsın boşver, amacını bilemeyiz belki iyi niyetliydi ama öncelik kendini korumak olmalıydı sen de öyle yapmışsın.


chicha
(27.09.18)
O değil de en ayar olduğum araç tipi he. Yolcu alacaksan içeride 1 saate kadar mı ne otopark ücretsiz zaten. Neden yol kenarında bekler ki insan.


roket adam
(27.09.18)
@roket adam

degil. 0-1 saat 14.50 tl.

www.sabihagokcen.aero

1 saat için ~2 litre benzin parasi vermeye değmez..
o paraya yol alırız :D


tabudeviren
(27.09.18)
Hmm, yanlış hatırlamışım demek ki. pardon.


roket adam
(28.09.18)
(2)

Fuat Paşa Yalısı otoparkı ücretli mi?

Merhaba Arkadaşlar,Bu akşam Fuat Paşa Yalısına yemeğe gideceğim de, otopark ücretli mi bilgisi olan var mı?Menü fiyatları hakkında da bilgisi olan varsa ikrama geçer?Ortalama 2 kişi ne kadara çıkarız? Alkol kullanmıyoruz.Teşekkürler.
Merhaba Arkadaşlar,

Bu akşam Fuat Paşa Yalısına yemeğe gideceğim de, otopark ücretli mi bilgisi olan var mı?

Menü fiyatları hakkında da bilgisi olan varsa ikrama geçer?

Ortalama 2 kişi ne kadara çıkarız? Alkol kullanmıyoruz.

Teşekkürler.
canbonomobenseno
(14.09.18)
Fiyatlar ortalama üstündedir net bir rakam veremem. Valesi var o otoparka alıyor


nodrama
(14.09.18)
(6)

Vizyodaki filmlerden hangisine gidilir?

Merhaba Arkadaşlar,Bebek doğduğudan beri, şuan 15 aylık, eşimle sinemaya gidemedik. 1 haftalığına annem geldi. Bu sayede gitme şansımız var. Haliyle vizyonu takip edemedik. Gidilebilecek güzel bir film var mı?Birde sinemalar için kampanya vs var mı? 1 alana 1 bedava gibi. Cevaplar için şimdiden teşe
Merhaba Arkadaşlar,

Bebek doğduğudan beri, şuan 15 aylık, eşimle sinemaya gidemedik. 1 haftalığına annem geldi. Bu sayede gitme şansımız var. Haliyle vizyonu takip edemedik. Gidilebilecek güzel bir film var mı?

Birde sinemalar için kampanya vs var mı? 1 alana 1 bedava gibi.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.7

edit: tür çok önemli değil aslında, genel olarak başarılı filmlerim izleyicisiyiz : )
canbonomobenseno
(03.09.18)
Kampanya olmali. Vodafone ve cinemaximum bi bakarsiniz.

Tur belirtseymissiniz iyi olurmus. Meg var sci fi. Yeni bir film daha var vizyona giren. Onu da onerebilirim o da sci fi.


baldan kaymak
(03.09.18)
www.cinemaximum.com.tr

filmler tek kelimeyle facia. çoğu film bile değil. ortalama sci-aksiyon istiyorsanız upgrade'e gidebilirsiniz.


sir gawain
(03.09.18)
mission impossible'a gidin bence.


mattiadestro
(03.09.18)
Mission impossible bence de. Evet ne olacak biliyorsun ama keşke gitmeseydim demezsiniz muhtemelen.


mslny
(03.09.18)
Mission impossible +1


mission impossible güzel bir aksiyon filmi. upgrade de güzel ama internete düştü zaten evde de izleyebilirsiniz.


(2)

Duty Free'de sigara ne kadar?

Arkadaşlar Merhaba,1 haftalığına yurtdışına gideceğim. Giderken sigarayı duty free'den alırdam genelde. Şuan kurdan dolayı ordaki fiyatlar iç piyasadan daha mı pahalıdır? Ona göre gümrükten geçmeden alayım diyorum?Güncel fiyat bilen varsa yazarsa iyi olur. Marka farketmeksizin, ordan çıkarım yapabil
Arkadaşlar Merhaba,

1 haftalığına yurtdışına gideceğim. Giderken sigarayı duty free'den alırdam genelde. Şuan kurdan dolayı ordaki fiyatlar iç piyasadan daha mı pahalıdır? Ona göre gümrükten geçmeden alayım diyorum?

Güncel fiyat bilen varsa yazarsa iyi olur. Marka farketmeksizin, ordan çıkarım yapabilirim.

Teşekkürler.
canbonomobenseno
(14.08.18)
1 ay önce parlement karton kıbrıs freede 110 liraydı. burda da 130 liraydı. kur yükselince dutty free de yükselmiştir.


burty
(14.08.18)
Bakkaldan pahalı şu an


valentinov
(14.08.18)
(4)

Dikey Geçiş Sınavı'na araba anahtarı ile girilemiyor mu?

Merhaba Arkadaşlar,Giriş belgesinde anahtar ile girmek yasak yazıyor. Arama vs sıkı mı oluyor?Nereye koyacaz arabanın anahtarını?
Merhaba Arkadaşlar,

Giriş belgesinde anahtar ile girmek yasak yazıyor. Arama vs sıkı mı oluyor?
Nereye koyacaz arabanın anahtarını?
canbonomobenseno
(20.07.18)
Giremezsin. Ayakkabının içine koyup girince tuvallette cebine alıyorsun. Biz öyle yapıyoruz.


goodman
(20.07.18)
artık ösym de işi uyandı. bazı okullarda polisler dedektörle ayaklara kadar arıyor. o yüzden direkt dıdıdıdıt diye ötüyor o anahtar. biraz şans işi. umarım dedektörsüz bi okula denk gelirsin :)


rahat ya
(20.07.18)
dedektör tüm okullara gönderiliyor ama polis kullanmak istemiyordu. son sinavlarda ösym kesinlikle zorunlu tutmaya başladı. o sebeple dedektör kullanma işinde artış olacaktır.

anahtarı almazlar sınava.


helenart
(20.07.18)
Son üniversite sınavına arkadaşım girdi. 2 günde de dedektör araması falan olmamış.


goodman
(20.07.18)
(4)

Yurt Dışı Otel Rezervasyonu Kredi Kartı Fotoğrafı

Merhaba Arkadaşlar,Yurt dışında bir otel ile mail vasıtasıyla iletişime geçtim. Normal fiyatından daha ucuza bir teklif gönderdiler. Rezervasyonu garanti altına almak için kredi kartı bilgilerimi doldurmam gereken form gönderdiler. Formun altında da kimlik fotoğrafınızı ve kredi kartının ön ve arka
Merhaba Arkadaşlar,

Yurt dışında bir otel ile mail vasıtasıyla iletişime geçtim. Normal fiyatından daha ucuza bir teklif gönderdiler. Rezervasyonu garanti altına almak için kredi kartı bilgilerimi doldurmam gereken form gönderdiler. Formun altında da kimlik fotoğrafınızı ve kredi kartının ön ve arka yüz fotoğrafınıda maile ekleyin diyor? Bunu neden isterler? Sakata gelmeyelim?

Göndereyim mi sizce?

Teşekkürler.
canbonomobenseno
(13.07.18)
Elbette dolandırıcı olabilecekleri gibi bilindik oteller tarafından da uygulanan bir yöntem bu. Daha önce rezervasyon yapmak istediğimizde böyle bir istekte bulunan otele kibarca kredi kartı bilgilerimi veremeyeceğimi, mümkünse kimlik fotoğrafımın yeterli gelmesini istediğimi belirtmiştim. Adamlar da hayhay efendim diyerek rezervasyonu yapmışlardı (bu otel Amerika'da idi ama inanın ismini hatırlamıyorum). Siz de güvenemiyorsanız kredi kartı bilgisi paylaşmak istemediğinizi belirtebilirsiniz.


gonion
(13.07.18)
dediğiniz yöntem mail order. türkiyede de yaygın olarak kullanılıyor ve standart formların hepsinin altında aynı ibare mevcut.

örnek;
www.docdroid.net

ama şu ana kadar kimlik ve kart fotoğrafı hiç göndermedim ben, sadece kk bilgileri yazıp gönderdim. o şekilde de ödeme alabiliyolar zaten. siz de göndermeyin. zaten dolandırıcı ise doldurduğunuz formla da kk bilgilerine sahip oluyolar.


elorelia
(13.07.18)
Ben cvv kodunu vermem kimseye


all girls dream
(13.07.18)
Ben olsam göndermezdim.


chitosan
(13.07.18)
(2)

Bebek için Pasaport

Merhaba arkadaşlar,1 yaşındaki bebeğimiz için pasaport çıkartmam lazımda, internetten bakıyorum emniyet müdürlüğü vs diyor. Son durumda nüfüs müdürlüklerine gidiyorduk sanırsam? Evrak vs bulamadım. Birde ek olarak vekaletname çıkarmak gerek vs diyor. Tam anlamadım. Eşim tek başına çıkartabilir mi? Y
Merhaba arkadaşlar,

1 yaşındaki bebeğimiz için pasaport çıkartmam lazımda, internetten bakıyorum emniyet müdürlüğü vs diyor. Son durumda nüfüs müdürlüklerine gidiyorduk sanırsam? Evrak vs bulamadım.

Birde ek olarak vekaletname çıkarmak gerek vs diyor. Tam anlamadım. Eşim tek başına çıkartabilir mi? Yoksa ikimizin aynı anda gitmesi mi lazım?

Bilen arkadaşlar varsa çok sevinirim, kafamız bayağı karıştı.

Teşekkürler.
canbonomobenseno
(29.06.18)
randevu.nvi.gov.tr

nüfus müdürlüğüne gidiyorsunuz evet.

diğer sorularınızı cevapları burada;
randevu.nvi.gov.tr


elorelia
(29.06.18)
eşinizle beraber gitmeniz gerek. pasaporta vekaletname işleniyor çünkü. eğer vekaletname olmazsa çocuk yurtdışına çıkarken ikinizin de yanında bulunması gerekir.


burya
(29.06.18)
(1)

Marmara Üni. Hukuk ve İlahiyat Fakülteleri

Merhaba Arkadaşlar,Hafta sonu Açık Öğretim sınavlarına gireceğimde başlıktaki fakültelerde otopark var mı? Varsa sınava gelenler olarak kullanabiliyor muyuz? Ücretli mi?Yoksa civarda park sorunu oluyor mu? Semti çok iyi bilmediğim için soruyorum.Teşekkürler.
Merhaba Arkadaşlar,

Hafta sonu Açık Öğretim sınavlarına gireceğimde başlıktaki fakültelerde otopark var mı? Varsa sınava gelenler olarak kullanabiliyor muyuz? Ücretli mi?

Yoksa civarda park sorunu oluyor mu? Semti çok iyi bilmediğim için soruyorum.

Teşekkürler.
canbonomobenseno
(24.05.18)
evet sokak aralarına park edebilirsiniz ama haftasonu rahat yer bulacağınızı düşünmüyorum. bulamazsınız demiyorum ama ooo bomboş'luk bir durum olmaz. pazarbaşı durağından sonra girin bi yere park edin rahat edin.


error522
(24.05.18)
(2)

Maslak İGDAŞ

Merhaba Maslak igdaşda çok sıra oluyor mu? Doğalgaz açtırmak için yarın 12 de gitsem 12:30 a kadar çalışıyorlarmış, halledebilir miyim? İgdaş da 12:30 a kadar çalışıyor sonra 1 saat öğle arası.İş yerinden izin almadan yapmaya çalışıyorum.Teşekkürler.
Merhaba Maslak igdaşda çok sıra oluyor mu? Doğalgaz açtırmak için yarın 12 de gitsem 12:30 a kadar çalışıyorlarmış, halledebilir miyim? İgdaş da 12:30 a kadar çalışıyor sonra 1 saat öğle arası.

İş yerinden izin almadan yapmaya çalışıyorum.

Teşekkürler.
canbonomobenseno
(24.04.18)
Eğer daha önceden aboneliği (sayacı) olan bir mesken ise gitmenize gerek yok, internetten abone olunabiliyor.


John Bloor
(24.04.18)
sıfır veya sayaçsız ev ise git. yarım saatte genelde haleldiliyor ekstra bir durum olmazsa.


eindaclub
(25.04.18)
(2)

Kira Sözleşmesi, İkametgah ve Faturalar

Merhaba Arkadaşlar,Yeni eve taşınıyorum. Kira sözleşmesini benim adıma yaptık. İkametgahı yeni yere taşıma ve faturaları açtırmayı eşim yapabilir mi evlilik cüzdanı ile beraber gitse? Yoksa benim mi gitmem gerekiyor?Bir de illa yeni taşındığımız yerin ordaki kurumlara mı gitmemiz lazım, Yoksa eski o
Merhaba Arkadaşlar,

Yeni eve taşınıyorum. Kira sözleşmesini benim adıma yaptık. İkametgahı yeni yere taşıma ve faturaları açtırmayı eşim yapabilir mi evlilik cüzdanı ile beraber gitse? Yoksa benim mi gitmem gerekiyor?

Bir de illa yeni taşındığımız yerin ordaki kurumlara mı gitmemiz lazım, Yoksa eski oturduğumuz yerin ordakilerde yapabilir miyiz?

Teşekkürler.
canbonomobenseno
(11.04.18)
Üç yıl önce aynı durumu yaşamış biri olarak;

Kira sözleşmesinin birkaç fotokopisini alıp yanında bulundurarak,
İkametgahı eşiniz halledebilir, zaten o hanede aile olarak kalıyorsunuz.
Faturaları da eşiniz halledebilir. Asıl önem verdikleri şey, evin zorunlu deprem sigortasının yapılmış olması. Bunu da online olarak görüyorlar. Faturalar da, sözleşmeye imza atıldığı için, kim giderse onun adına çıkar.
Yeni taşındığınız yerin yakınlarındaki kurumlara gitmenizi tavsiye ederim. Çünkü başkasına gidince "oraya biz değil onlar bakıyor" cevabını almanız olası.
Bir de son olarak e-devlet üzerinden bazı kurumlar için sözleşme başvurusunu online olarak yapıp vakit kazanabilirsiniz.


crevasse
(11.04.18)
mobil ya da elektronik imzanız varsa gitmeden bile halledebilirsiniz e-devletten. yoksa eşiniz de giderek yapabilir. şehir istanbulsa su ve doğalgaz yine gitmeden ister kurumların kendi sitesinden veya e-devletten hem açılabiliyor hem kapanabiliyor. hatta avrupa yakası ise elektrik de aynı şekilde.


nrmnm
(11.04.18)
(2)

Outlook toplantı talepleri

Merhaba arkadaşlar,Gelen toplantı taleplerini, kabul ettikten sonra gönderene haber ver veya verme gibi bir seçenek mevcut. Genel racon nedir? Ben kabul edip haber vermemeyi seçiyorum.Bir de mailler de sadece konu kısmına yazılan mailler var. Mesela ... belgeniz hazırlandı gelip alabilisiniz diye. B
Merhaba arkadaşlar,

Gelen toplantı taleplerini, kabul ettikten sonra gönderene haber ver veya verme gibi bir seçenek mevcut. Genel racon nedir? Ben kabul edip haber vermemeyi seçiyorum.

Bir de mailler de sadece konu kısmına yazılan mailler var. Mesela ... belgeniz hazırlandı gelip alabilisiniz diye. Bu da mı bir racon, direk konuya maili yazıp göndermek?

Teşekkürler.
canbonomobenseno
(06.04.18)
sadece konu kısmına yazılan mailler saçmalık. kendi müdürüm de yapıyor. bazen attığın maile sadece "e" diye cevap veriyor, evet anlamında. zaman kıymetli tamam da, abartmaya gerek yok bence.

toplantı konusunda da, ben haber vererek kabul ediyorum ki toplantıyı ayarlayanın bilgisi olsun. kabul etmedim sanmasın. tarihi falan değiştirmesinler sonra.


111111
(06.04.18)
Bu tip şeylerin bir raconu olduğunu sanmıyorum.

Mesela ben toplantıya katılıyorsam çoğu zaman gönderene haber vermiyorum ama katılmıyorsam veya şüpheli ise haber veriyorum.

Konuya mesaj yazarak mail gönderme olayını çok nadir görüyorum çevremde.


kaptan memo
(06.04.18)
(4)

Zorunu Oto Bes Kesintisi

Merhaba Arkadaşlar,Kurumsal bir şirkette yeni işe başladım. Aylık bordroyu mail atmışlar. İncelerken Özel Kesintiler alanında şağlık sigortası, yemek ayni yardım ve zor. oto bes kesintisi diye 3 kalem var.Bu zorunlu oto bes kesintisi anlaşmış olduğum brüt ücrete dahil değil gibime geldi.Öyle mi oluy
Merhaba Arkadaşlar,

Kurumsal bir şirkette yeni işe başladım. Aylık bordroyu mail atmışlar. İncelerken Özel Kesintiler alanında şağlık sigortası, yemek ayni yardım ve zor. oto bes kesintisi diye 3 kalem var.

Bu zorunlu oto bes kesintisi anlaşmış olduğum brüt ücrete dahil değil gibime geldi.Öyle mi oluyor? Brüt ücretin yüzde 3. Bu ne işe yarıyor. Bu parayı alabiliyor muyum? Yoksa o şekilde kesinti mi olacak?

Almam mı mantıklı yoksa biriktirmem mi?

Teşekkürler.
canbonomobenseno
(06.04.18)
Ulkemizin likidite krizi(bu kelimeye bitiyorum) böyle gittikçe birikim mantıklı değil paramız eriyor katkı boş, kendiniz biriktiremiyorsaniz devlete guvenin. ayrıca verilecek emeklilik tutarı ile zamanı gelince neler alınabilir "ama ne kadar merak ediyorum"(A9 TV)


protrek
(06.04.18)
İptal ettir arayarak hangi emeklilik şirketiyle anlaşmanız olduğunu öğrenip. O biriken parayı da alabiliyorsun işte her ay yuzde 3kesilen.


solenkol
(06.04.18)
Kendiniz birikim yapmakta zorlanıyorsaniz bes te kalin.bir yakınım emekli oldu besten ama hiçbir yararı olmadığını söyledi.yinede siz bilirsiniz.bir emeklilik şirketinden sisteme dair detaylı bilgi alın.kesintiler hakkında detaylı bilgi verirler.


nıkımneolsun
(06.04.18)
Belli bir "Ben bu sisteme dahil olmak istemiyorum" süresi var. Onu kaçırmadan iptal edin bence. Biz şirketteki birçok arkadaşla hızlıca öyle yaptık. O parayı dövize yatırırsanız emin olun o tarih geldiğinde çok daha kârda olursunuz. Sigorta şirketlerinin oyunlarıyla da uğraşmamış olursunuz.


artvandelay
(06.04.18)
(7)

Tepe Üstünde oturup, Levent'te çalışmak mantıklı mı?

Merhaba arkadaşlar, Tepeüstü nasıl bir yer? İş leventte. Tepeüstüne taşınayım diyorum. Evli ve 1 çocuğum var. Semt olarak güvenli midir?Tahmini ne kadar sürer. Şirketin servisi var diye tahmin ediyorum.Çalışma olarak sabah 8 akşam 5 buçuk.Teşekkürler.
Merhaba arkadaşlar, Tepeüstü nasıl bir yer? İş leventte. Tepeüstüne taşınayım diyorum. Evli ve 1 çocuğum var. Semt olarak güvenli midir?

Tahmini ne kadar sürer. Şirketin servisi var diye tahmin ediyorum.

Çalışma olarak sabah 8 akşam 5 buçuk.

Teşekkürler.
canbonomobenseno
(22.03.18)
2nci köprü trafiği berbat oluyor tavsiye etmem. tepeustu aile için güzel ama çarşısı pazarı güvenli oluşu.


kafanguzelolmus
(22.03.18)
Ben oturuyorum ve her gün maslağa gidiyorum. Alışıyosun bir yerden sonra. Bu arada Çok güzel bir semt. akarı yok kokarı yok. Metro da gelicek bir iki ay sonra öyle düşün.


justinho26
(22.03.18)
metro bağlantısı açılınca metro&metrobüsle muazzam olur.


anten
(22.03.18)
1 saat sürer. tek vesait gider gelirsin.


eindaclub
(22.03.18)
1 saat sürer trafik olduğu zaman belki daha fazla. Çarşıya, pazara, AVM'ye yakın. Metro'da geliyor.

Bence olur.


lana del rey
(22.03.18)
Metro metrobüs Levent için işe yaramaz, mecburen otibis ya da servis ile gideceksin. Sabah bir saat akşam bir saat en iyi ihtimal, anormal zamanlarda (yağış, maç vs) daha da fazla sürer.

Denemesi bedava, bi akşam gel burda birinde kal, sabah çıkıp işe git bakalım yol çekilecek gibi mi?


John Bloor
(22.03.18)
Tepeüstünde her saat trafik var leş bir yer ve teafik gün geçtikçe daha da artıyor hiç tavsiye etmem


hernezıkkımsa
(22.03.18)
(3)

Yeni işe başladım çiçek geldi

Merhaba,Yeni işe başladım. Hayırlı olsun diye çiçek geldi. Bu çiçeği napcam? : ) Masama koydum şimdilik ama pencere kenarına felan mı koymam lazım. Erkek olduğum için çok raconu bilmiyorum. Gelen çiçek orkide, su vs hergün mü vermem lazım.Eve götürme olmaz heralde?Edit : Açık ofis olan kurumsal şirk
Merhaba,

Yeni işe başladım. Hayırlı olsun diye çiçek geldi.
Bu çiçeği napcam? : ) Masama koydum şimdilik ama pencere kenarına felan mı koymam lazım. Erkek olduğum için çok raconu bilmiyorum. Gelen çiçek orkide, su vs hergün mü vermem lazım.

Eve götürme olmaz heralde?


Edit : Açık ofis olan kurumsal şirkette yazılımcıyım.
canbonomobenseno
(02.03.18)
eve götürebilirsin sıkıntı yok


hosein
(02.03.18)
ofiste ölür o, eve götür güneşe dik açı gelmeyecek pencere etrafında oda sıcaklığında tut. haftada 1 30 - 60 dk saksısını suya oturt, alttan kökü su alsın. mümkünse de bitki vitamini ver ( orkidelere özel)

hayırlı olsun işin de.


cabiday
(02.03.18)
eve götür erkek adama orkide almak nedir ayrıca ya zaaaaa xd


incity
(02.03.18)
(2)

İşten istifa, ihbar süresi, sözleşme vs.

Merhaba Arkadaşlar,İşten istifa ettim. 1,5 yıl olmadığı için işten ayrılırken 4 hafta ihbar sürem var. O süre de bitmek üzere.İşe başlarken, 2 yıldan önce istifa edersem 10 maaş net tazminat ödemeyi kabul ederim diye belirsiz süreli iş sözleşmesi imzalamışım.Bunla ilgili şirket herhangi bir yaptırım
Merhaba Arkadaşlar,

İşten istifa ettim. 1,5 yıl olmadığı için işten ayrılırken 4 hafta ihbar sürem var. O süre de bitmek üzere.

İşe başlarken, 2 yıldan önce istifa edersem 10 maaş net tazminat ödemeyi kabul ederim diye belirsiz süreli iş sözleşmesi imzalamışım.
Bunla ilgili şirket herhangi bir yaptırım da bulunmuyor, Fakat bana ihtarname imzalatıyor. Üzerimdeki işi bitiremezsem, bu madde geçerli olacaktır. Veya ileri tarihte o işle ilgili bendne yardım isterlerse yardım etmezsem geçerli olacaktır gibi.

Bu şekilde bir şeye hakları var mı?
Henüz hiç bişey imzalamadım. imzalamış olduğum Belirsiz süreli iş sözleşmesinin bir geçerliliği oluyor mu?

Ek olarak herhangi bir mesai ücreti almadım, Fakat bayağı mesaide yaptım. İşler iyice pisleşirse bende dava açmayı düşünüyorum. Gece atmış olduğum mailler, watsapp konuşmaları vs, işe giriş çıkış saatleri ispatlamam için geçerli ve yeterli midir?

Teşekkürler.
canbonomobenseno
(19.02.18)
2 yıldan önce seni çıkarırlarsa onlar 10 net maaş tazminat ödeyeceklerini yazmışlar mı?
yazmadılarsa sıkıntı yok ama yazdılarsa problem olur.

işlerini bitir ve yeni gelene de teslim et. ettiğine dair de bir kağıt imzalat ya da mail at. düzgün ayrıl yani. sana hafif gözdağı vermişler ama istifa ettiğin yerde zaten onları yüzüstü bırakmadan ayrılman ilerisi için de çok önemlidir. bir daha aynı iş yerinde çalışabilirsin.

işçi hep haklı olduğundan dolayı 2 şahit bulman yeterli. ama bu davalar 2-3 sene dahi sürebiliyor. bu davanı bilen sektördeki gedikliler seni işinden dahi ettirirler. örnek bende işe başlamış adamın eski firmasıyla davalı olduğunu bilsem (o firmadaki yöneticiyi de tanıyorsam elbette) onu deneme süresi içinde gönderirdim.


ozdek
(19.02.18)
işler pisleşirse gece onda işyerine yakın yerdeki bankamatikten çektiğin para bile işe yarar.

şöyle bir durum var, iş kanunun üstünde hiçbirşey yapamazlar, o sebeple imzalayıp geçsen de ileride bi sıkıntı durumunda fazla mesai üzerinden gidersin.


hosein
(19.02.18)
(1)

işe giriş belgesi

Merhaba Arkadaşlar,Yeni işe başlayacağım.Giriş için istenilen belgelerde,1- Devlet hastanesinden sağlık raporu (Verem Savaşdan onaylı akciğer filmi)Bu belgeyi herhangi bir devlet hastanesinden alabiliyor muyum? Randevu almam gerekiyor mu? Verem savaşdan akciğer filmi için de randevu alabiliyor muyum
Merhaba Arkadaşlar,

Yeni işe başlayacağım.

Giriş için istenilen belgelerde,

1- Devlet hastanesinden sağlık raporu (Verem Savaşdan onaylı akciğer filmi)

Bu belgeyi herhangi bir devlet hastanesinden alabiliyor muyum? Randevu almam gerekiyor mu? Verem savaşdan akciğer filmi için de randevu alabiliyor muyum?

Teşekkürler.
canbonomobenseno
(16.02.18)
verem savaş onaylı akciğer filmini her hastane veremiyor. ben işe girerken sadece konak'taki verem savaş dispanseri veriyordu izmir'de oradan almıştım. bir buçuk yıl önce.

randevusuz gitmiştim ben, randevu sistemi var mı bimiyorum.


111111
(16.02.18)
(2)

Beylikdüzünden Levent gidiş geliş ne kadar sürer?

Merhaba arkadaşlar,Beylikdüzünde oturuyorum. Levent'te iş buldum. Normalde cevizlibağda çalışıyorum. Metrobus kullanmıyorum. Servis var. Servis sabah 6:20 gibi alıyor 7:40 civarı şirkete geliyorum. Akşam 17:30 da çkıyoruz, e-5 den giderek saat 19:15-19:30 gibi Beylikdüzünde oluyoruz.Leventteki iş iç
Merhaba arkadaşlar,

Beylikdüzünde oturuyorum. Levent'te iş buldum. Normalde cevizlibağda çalışıyorum. Metrobus kullanmıyorum. Servis var. Servis sabah 6:20 gibi alıyor 7:40 civarı şirkete geliyorum. Akşam 17:30 da çkıyoruz, e-5 den giderek saat 19:15-19:30 gibi Beylikdüzünde oluyoruz.

Leventteki iş için yine servis var, muhtemelen temden gidiyor. 17:30 da çıkacağız kaç gibi tahmnini Beylikdüzünde oluruz. Servis şoförü ile konuşamıyorum işe başlamadan. Sabah daha erken almaz diye tahmin ediyorum. O yüzden sabah sıkıntı değilde akşam sizce çok farkeder mi?

Bu istikameti kullanan arkadaşlar varsa belki yorum yapabilirler.

Teşekkürler.
canbonomobenseno
(06.02.18)
Abim Maslak’ta çalışıyor, Beylikdüzü’nde yaşıyor. 17:30’da çıkıyor. Genelde 19:30 civarı evde. TEM tıkalı olsa bile E5’e göre hafif avantajlı.


aychovsky
(06.02.18)
2 saat


brkylmz
(06.02.18)
(3)

Amerika vize başvuru yapabiliyor muyuz?

Merhaba Arkadaşlar,Araştırdım da, sınırlı sayıda randevu kabul ediliyor gibi birşey anladım. Fakat herkesin başvuruları kabul ediliyor mu? En erken ne zamana randevu alma şansımız oluyor?Konu hakkında bilgisi olan varsa yardımları için çok teşekkür ederim.
Merhaba Arkadaşlar,

Araştırdım da, sınırlı sayıda randevu kabul ediliyor gibi birşey anladım. Fakat herkesin başvuruları kabul ediliyor mu? En erken ne zamana randevu alma şansımız oluyor?

Konu hakkında bilgisi olan varsa yardımları için çok teşekkür ederim.
canbonomobenseno
(28.12.17)
geçen gün şirkettekiler diyordu, şu an başvurursan en erken 13 ay sonrasına randevu veriliyormuş.


Gecen elcilik aciklama yapti 2019 Ocak’tan once randevu yok diye.


insan kus misali
(28.12.17)
Randevuları açtılar


steward
(28.12.17)
(1)

Yırtık Kot Pantolonun İpleri Koptu

Merhaba arkadaşlar,Yırtık kot pantolan aldım. tam diz kapağının olduğu yerde yırtık var, gerginleştikçce ipler koptu orda delik oluştu. Bu şekilde de çok güzel gözükmüyor, ne yapmam lazım? Ne önerirsiniz?Teşekkürler.
Merhaba arkadaşlar,

Yırtık kot pantolan aldım. tam diz kapağının olduğu yerde yırtık var, gerginleştikçce ipler koptu orda delik oluştu. Bu şekilde de çok güzel gözükmüyor, ne yapmam lazım? Ne önerirsiniz?

Teşekkürler.
canbonomobenseno
(26.12.17)
Yırtık kot pantolon alma


Delay Fuze
(26.12.17)
(1)

Beylikdüzü Günlük Süt

Merhaba arkadaşlar,Beylikdüzü Adnan Kahvecide oturuyorum. Bu civarda oturan veya tanıdığı olan varsa günlük süt ihtiyacınızı nerden karşılıyorsunuz. Doblo tarzı araba ile geitirp süt satan birilerini tanıyor musunuz?Fiyat hakkında da bilgi verirseniz sevinirim.
Merhaba arkadaşlar,

Beylikdüzü Adnan Kahvecide oturuyorum. Bu civarda oturan veya tanıdığı olan varsa günlük süt ihtiyacınızı nerden karşılıyorsunuz. Doblo tarzı araba ile geitirp süt satan birilerini tanıyor musunuz?

Fiyat hakkında da bilgi verirseniz sevinirim.
canbonomobenseno
(11.12.17)
Kalekent sitesinin karşı tarafında bi şarküteri var. Oraya bir sorun isterseniz. Çok çeşitli mandıra ürünleri var. Belki günlük süt de geliyordur.


himmet dayi
(11.12.17)
(2)

Açıköğretim Sınav Giriş Belgesi yayınlanmadı mı?

Merhaba Arkadaşlar,Öğrenci girişinde bulamıyorum. Halen yayınlanmadı mı acaba? Önümüzdeki hafta sınavlar var.Teşekkürler.
Merhaba Arkadaşlar,

Öğrenci girişinde bulamıyorum. Halen yayınlanmadı mı acaba? Önümüzdeki hafta sınavlar var.

Teşekkürler.
canbonomobenseno
(17.11.17)
Şimdi kontrol etim yayınlanmamış.

yalnız yuh diyorum, sınav zamanımı geldi ? ben daha kitapları dahi almadım ve çalışmadım. sanırım sadece 1 ders seçip o derse çalışmam gerekecek bu 1 haftada.

1 ilave soru da ben sorayım, kitapları hala gidip alabilir miyiz yoksa geçti mi o iş artık ?


mete kudur
(17.11.17)
hala yayınlanmamış, herhalde haftaya yayınlanır.
kitapları gidip alabilirsiniz, ek olarak tüm dersler açıköğretim portalında mevcut.


(8)

Spor salonu hoca, sizce yanlış mı yapmışım?

Merhaba arkadaşlar,1 buçuk aydır spor salonuna gidiyorum. İlk ay genel antreman yazdı hoca. İlk gün hareketleri gösterdi, bir daha muhattap olmadık. Daha sonra ölçüm yapıldı. Bu sürüçte 5 kilo verdim, vücüt biraz şekillendi.Sonra bölgesel antreman yazdı. Yazdı derken siyah beyaz fotokopi gibi bi res
Merhaba arkadaşlar,

1 buçuk aydır spor salonuna gidiyorum. İlk ay genel antreman yazdı hoca. İlk gün hareketleri gösterdi, bir daha muhattap olmadık. Daha sonra ölçüm yapıldı. Bu sürüçte 5 kilo verdim, vücüt biraz şekillendi.

Sonra bölgesel antreman yazdı. Yazdı derken siyah beyaz fotokopi gibi bi resim üzerine sıra ile 1-2-3 ... yazmış. Ne hareketin ismi var ne de nasıl yapıldığı anlaşılıyor.

Sonra gittim ilk gün hareketleri göstersin diye, ya dedi şuan özel dersteyim beni bekleme başla sen. Dedim ben nasıl yapılacağını bilmiyorum öle yalandan 30 sn içinde işte şu şöle bu böle vs dedi. Bende biraz yaptım sonra kardiyo yaptım çıktım.

Bugun yine gittim bari dedim isimlerini yaz da video izlicem dedim, dedi dersteyim sende hep böle denk geliyor işte burda belli zaten felan. Tamam dedim.

Gittim koşu bandında yarım saat koştum, sonra yanıma geldi sen antreman yapmıcan mı dedi, dedim yok bugün kardiyo yapıyorum. Tamam dedi çıkarken programı bırakta açıklamalarını yazayım dedi.

Bende çıkarken bırakmadım, öğlen tekrar gittim salona şikayet ettim amk : ) Dedim ne ilgileniyor, ne hareketleri gösteriyor. Onu geçtim isimlerini bile yazmadı ben kendim araştırıcam dedim.

Şimdi yarın ben hallettirim dedi ordaki sorumlu, kusura bakma vs dedi.

Sizce yanlış mı yapmışım, yarın triplere girerse napayım?

Teşekkürler.

Not: Bu arada salon öyle uyduruk bir salon değil bayağı lüks.
canbonomobenseno
(14.11.17)
iyi yapmışsın.

tribe girerse de girsin. tatava yaparsa yine şikayet edersin kjskdjksj :D

not: salon uyduruk da olsa şikayet edin.


fakirpislik06
(14.11.17)
ya hocam.. özel dersin ne zaman yok ona göre bi zamanda geleyim de göster deseydin başta bu bir.
Sonra hoca geldiğinde de sen trip atmışsın.

Evet hoca mal bence o ayrı, ama bir cacık olmaz. Anca trip yersin bundan sonra :)


lcha
(14.11.17)
adama iki defa işiniz düşmüş ikisinde de müsait değilmiş. o an gösterebileceği kadar göstermiş.

çünkü özel dersler saatli dakikalı derslerdir.

siz bir hocadan ders alsanız ve hoca sizi bırakıp 3-5 dk hareket gösterse siz de para veriyorum benimle ilgilenmiyor derdiniz.

adam nihayetinde hep sana denk gelen şanssız durumun bilincinde bir şekilde yanına gelerek neden antreman yapmadığınızı sormuş ve çıkışta kağıdınızı bırakmanızı istemiş.

siz de hemen ortada bi şey varmış gibi tribe girip adamı şikayet etmişsiniz.

yanlış yapmışsınız.

açıklama sonrası edit:

o zaman doğru yapmışsın. ben sürekli ders verdiği kişinin başında duruyor gibi değerlendirerek cevaplamıştım.


eeb
(14.11.17)
Bu arada eksik oldu.

Kendi özel dersim var diyor ama, ders alan kişiye hareketi gösteriyor. Sonrasında kendi gidiyor hareketler yapıyor. Mekik vs çekiyor. O ara gelip iki dakika gösterebilir diye düşünüyorum.

Sonradan yanıma gelme konusuda, dersim var dedi 10 dk sonra ders alan kişide yanıma koşu bandına geldi kardiyoya geçti. Hoca gitti ondan 20 dk sonra gelip diyor. O ara müsaitleşti ama çok ilgilenmedi.
Bilgi olarak bunlarıda söyleyeyim dedim.


canbonomobenseno
(14.11.17)
Takma kafana, doğrusunu yapmışsın. Zaten şu spor salonlarında adam gibi bir "trainer" göremedik gitti. En temel iş adabıdır herkesle eşit ilgilenmeye çalışmak ve saygılı bir üslupla iletişim kurmak.

Bundan sonra dikkat eder mi bilmem ama yanlış yapmamışsın. Geri adım atma, lafı açılırsa güzelce açıklarsın böyle böyle diye.


skooma
(14.11.17)
doğru yapmışsın. işini ihmal etmiş kendisi.


chavezding
(14.11.17)
İyi yapmışsın. En başta yazması gerekiyordu zaten açıklamaları. Umursamaz davranmış.
Hocanın değiştirilmesini isteyebilirsin.


peggy
(14.11.17)
Bence sıkıntı şurada; sizin ilk randevudaki programı girşe gösterp buradan hiçbir şey anlaşılmıyor tekrar randevu istiyorum diye talepte bulunmanız daha doğru olurdu. Hoca zaten düzensiz ve dandik onda hemfikiriz ama sürekli randevusuz bir şekilde adam özel dersteyken soru sorarsanız hiçbir hoca ilgilenmek zorunda değil. Genelde büyük salonlarda o gün için salon hocaları ayrı olur diğer hocalar andevulara devam eder ve kendi öğrencisi gelse yine "özel dersteyim" cevabı verir bunda anormal bir şey yok. Ancak adam hali hazırda sallamasyon davrandığı için ben sizin yerinizde olsam o bozuk yazılı programla girişten yeni hoca ve yeni program randevusu talep ederdim. Profesyonel yerlerde direkt bilgisayardan sisteme programınızı kaydedip çıktı veriyorlar böylece hocalar da yaptığınız önceki programı görebiliyor salonda da sıkıntı var. Siz artık randevusuz gitmeyin o hocanın yanına yoksa sizde bir sorun yok.


neferkitty
(14.11.17)
(1)

Oracle ve Java mülakat soruları

Merhaba Arkadaslar,Oracle ve Java programlama ile ilgili mülakatta ne sorulabilir?Oracle için SQL vs da olabilir, trigger, autonomous transaction nedir gibi sorularda?Java için çok fikrim yokTeşekkürler.
Merhaba Arkadaslar,

Oracle ve Java programlama ile ilgili mülakatta ne sorulabilir?
Oracle için SQL vs da olabilir, trigger, autonomous transaction nedir gibi sorularda?

Java için çok fikrim yok

Teşekkürler.
canbonomobenseno
(26.10.17)
genelde çok kastırmalı şeyler sormazlar diye tahmin ediyorum.

Java'da try catch finally nedir diye sormuşlardı mesela bana. static ne işe yarar? işte inheritence nedir falan şeklinde.

oracle kısmında ise foreign key nedir ne işe yarar? trigger nedir falan şeklinde sormuşlardı. bazen de bi senaryo anlatıyo sana bunun tablo yapısı ve ilişkileri nasıl olur şeklinde sorabilir.


contavolta
(26.10.17)
(2)

Yeni İş Hukuksal Boyut

Merhaba Arkadaşlar,Şuan bir yazılım firmasında çalışıyorum. Bankacılık üzerine ürünleri olan bir firma. Bu firmadan ayrılıp, benzer ürünleri yapsam tabikide tekrardan yazacağım.Kod değişmiş olacak ama mantık aşağı yukarı aynı. Bu işleri yapan bir sürü firma da var hali hazırda.Hukuksal olarak bir sı
Merhaba Arkadaşlar,

Şuan bir yazılım firmasında çalışıyorum. Bankacılık üzerine ürünleri olan bir firma. Bu firmadan ayrılıp, benzer ürünleri yapsam tabikide tekrardan yazacağım.
Kod değişmiş olacak ama mantık aşağı yukarı aynı. Bu işleri yapan bir sürü firma da var hali hazırda.

Hukuksal olarak bir sıkıntı doğurur mu?
canbonomobenseno
(19.10.17)
sektörü çok iyi bilmiyorum fakat öyle bankalara yazılım projeleri yapan bir firmayla tanışmıştım, yurtdışı bağlantılı firmalarla entegrasyon yapıyordu ve de üst düzey banka devlet vb. networkü vardı. sektöre girmek zor olabilir, bağlantılarınız sağlam mı ? =)


kveldulv
(19.10.17)
Hukuki bağlayıcılığı ne derece olur bilmiyorum ama iş sözleşmenizde "buradan ayrılırsam x yıl içinde benzer bir şirket kurmayacağım" gibi bir şeye imza atmadıysanız bence sorun olmaz. Bunu da genelde büyük şirketler küçük şirketleri satın alırken şirket sahibine vb imzalatıyor, bence sizin herhangi bir sorun yaşama ihtimaliniz yok ama yine de avukata sormak lazım.


hayirsiz
(19.10.17)
(1)

Sabah Sporu

Merhaba,Sabahları işe servisle geldiğim için çok erken geliyorum. Böyle olunca 1 buçuk saat civarı vaktim oluyor. İş yerinin altında spor salonuna yazıldım.İlk haftadayım. 10 kilo civarı fazlam var. Öncelik kilo vermek sonrasında vücut biraz şekle girsin.Salondaki hoca pazartesi, çarşamba, cuma gels
Merhaba,

Sabahları işe servisle geldiğim için çok erken geliyorum. Böyle olunca 1 buçuk saat civarı vaktim oluyor. İş yerinin altında spor salonuna yazıldım.

İlk haftadayım. 10 kilo civarı fazlam var. Öncelik kilo vermek sonrasında vücut biraz şekle girsin.

Salondaki hoca pazartesi, çarşamba, cuma gelsen yeter dedi. Genel antreman yazdı 50 dk civarı ağırlık çalışıyorum, yarım saat kardiyo. 1 ay boyunca aynı programa devam edecekmişim sonra bölgesel antreman yazacakmış.

Sorum salı ve perşembeleri de gidip ağırlık çalışmadan sadece kardiyo yapsam faydası olur mu?
Birde beslenme konusunda ne önerirsiniz?

Teşekkürler.
canbonomobenseno
(12.10.17)
Ağırlık çalışmadığın günler kardiyo yapabilirsin, faydası olur.

Beslenme konusunda yani kilo verme amacın olduğu için bu konuyu çok bilmiyorum ama makrolarını dengeli tutmalı ve gereksiz yere kalori almamalısın genel olarak. Myfitnesspal adlı uygulamayı kullanabilirsin kalori ve makro ölçümü için. Telefonuna indirip gün içide yediğin her şeyi oraya girmen gerekiyor.


peggy
(12.10.17)
(4)

Mauritius mu Seyşeller mi?

Merhaba,Eşimle beraber Aralık ayında tatile çıkalım diyoruz. Yazın çeşitli sebeplerden dolayı tatil yapamadık. İkimizinde kafa dinlemesine ihtiyacı var.Bu yüzden hangisini önerirsiniz?Veya başka nereyi önerirsiniz. Ekstra olarak kalacak yer vs de öneriniz var mıdır?Teşekkürler.Not: Uçak otel vs her
Merhaba,

Eşimle beraber Aralık ayında tatile çıkalım diyoruz. Yazın çeşitli sebeplerden dolayı tatil yapamadık. İkimizinde kafa dinlemesine ihtiyacı var.

Bu yüzden hangisini önerirsiniz?

Veya başka nereyi önerirsiniz. Ekstra olarak kalacak yer vs de öneriniz var mıdır?

Teşekkürler.

Not: Uçak otel vs her şey dahil 7-8000 TL gibi bir bütçe var.


Edit : Phuket ve Kuala Lumpur'a gittik. O yüzden tekrar gitmek istemiyorum.
Bütçe 1500 TL uçak bileti var 2 kişi 3000 TL.
5000 TL otel vs yeter gibi geldi ama emin değilim. Güzel otel vs öneri olursa bütçeyi aşabiliriz.
canbonomobenseno
(08.09.17)
Mauritius'u bilmiyorum ama Seyşeller için aşşşırı pahalı gibi bir yorum duymuştum giden birinden. Bi ona göre de bakın isterseniz.


Bütçe oralara yetmeyebilir, daha doğrusu otel kalitesi memnun etmebilir.
Phuket'i değerlendirin alternatif olarak.


cakabo
(08.09.17)
forumlarda yorumlar hep su temelde;

Very hard to choose between the two as they are both beautiful. However, Seychelles hotels tend to be more expensive than Mauritius plus the standard isn't as high as Mauritius. Mauritius also has more to offer than just beaches - lots of interesting places to visit around the island.
uçak bileti Seychelles için daha ucuz ama oteller pahalı fln da denmiş.

genel olarak mauritius demişler, ki ben de daha önce tatil için bakıp mauritius daha iyi gibi duruyor demiştim.henüz gidemedim gerçi:)
iyi tatiller


demoniclewinsky
(08.09.17)
zanzibarı öneririm.

direkt uçuşda var istanbuldan.


zugas
(08.09.17)
(2)

İski su faturasının çok yüksek gelmesi

Merhaba arkadadaşlar,Dün su faturası geldi. Normalde 20-30 TL arası gelen fatura 440 TL gelmiş. Toplam 50 ton su harcamışız gibi gözüküyor. Aradım İSKİ yi yüksek fatura itirazı kaydı oluşturdular. Gelip inceleyeceklermiş.Sayaç'a baktım, kaçak felan yok musluk açık değilken sayaç çalışmıyor. Musluğu
Merhaba arkadadaşlar,

Dün su faturası geldi. Normalde 20-30 TL arası gelen fatura 440 TL gelmiş. Toplam 50 ton su harcamışız gibi gözüküyor. Aradım İSKİ yi yüksek fatura itirazı kaydı oluşturdular. Gelip inceleyeceklermiş.

Sayaç'a baktım, kaçak felan yok musluk açık değilken sayaç çalışmıyor. Musluğu açtığımda da normal çalışıyor. Bayağı bi açık bıraktım sayaç da gözle görülür ilerleme olmadı.

Faturadaki ilk okuma ve son okumaya bakıyorum. Son okuma doğru sayaç üzerinde de o yazıyor. Telefonda belki yanlış okunmuş demişlerdi. Görevli gelip sayaç üzerindeki sayıya bakıp sıkıntı yok mu diyecek? Yoksa sayaç bir anda 40-50 vs ilerlemiş olabilir mi?

İSKİ'den birşey çıkmazsa bu faturayı ödemek zorunda mıyım? Ne yapmam lazım?

Teşekkürler.


edit: Fatura dün gelmedide ben dün gördüm. Ayın 16 sında fatura kesilmiş ve 16 sından beri kimse yoktu. Dün farkettim baktım sayaçda hiç ilerleme olmamış.
canbonomobenseno
(22.08.17)
Bi akıntı kaçak olduysa 6 günde farkedilir bir artıs olurdu. Şu an ne olacak hiçbi fikrim yok ancak bi şey bulamazlarsa ödemek zorundasınız diye biliyorum.


funl
(22.08.17)
son endeks sayaçtakiyle faturadaki farklıysa düzeltirler hemen. eğer aynıysa yine itiraz ederseniz sayacı incelemek için söküp götürürler.


argent dawn
(22.08.17)
(2)

Duyuru da kullanıcının verdiği cevapları görebiliyor muyuz?

Kullanıcının açtığı duyuruları görebiliyoruz ama başka kullanıcıların açtığı duyurulara verdiği cevapları görebiliyor muyuz?
Kullanıcının açtığı duyuruları görebiliyoruz ama başka kullanıcıların açtığı duyurulara verdiği cevapları görebiliyor muyuz?
canbonomobenseno
(03.08.17)
sag ustteki "ara" kismina nicki yaz (kullanici ismi kismina degil) ve yeniden eskiye sirala. bkz: www.eksiduyuru.com


hopeless
(03.08.17)
ara kısmındaki üstteki ilk kutucuğa nick yaz 'yeniden eskiye' olarak arat. çıkıyor. yani aslında cevapları çıkmıyor da duyuru içinde o kelimeyi bulup sana getirdiği için işe yarıyor bi nevi.


elorelia
(03.08.17)
(5)

vodafone red budget yüzde 50

Merhaba arkadaşlar,Red'lilere Budget'da yüzde 50 indirim var. Bunu sadece hat sahibi mi kullanıyor. Yoksa başka biri de kullanabilir mi?Bilgisi olan var mı acaba?Teşekkürler.Edit : Budget Beyoğlu'nu aradım kullanılabilir dedi. Daha sonra arayıp da duyuruyu gören olursa faydalanmış olsun.
Merhaba arkadaşlar,

Red'lilere Budget'da yüzde 50 indirim var. Bunu sadece hat sahibi mi kullanıyor. Yoksa başka biri de kullanabilir mi?

Bilgisi olan var mı acaba?

Teşekkürler.


Edit : Budget Beyoğlu'nu aradım kullanılabilir dedi. Daha sonra arayıp da duyuruyu gören olursa faydalanmış olsun.
canbonomobenseno
(19.04.17)
hat sahibine ait kredi kartı ile ödeme alıyorlar diyebiliyorum. hatta şirket hattımdan şifre aldığım için kendi kredi kartımı kullanamdım, gittim bidaha patronun kartı ile işlem yapmıştım


jeoparty
(19.04.17)
Ben geçtiğimiz Eylül'de arkadaşımın kodunu kendi kredi kartımla kullanmıştım.


la rana
(19.04.17)
Yurtdisida gecerli mi acaba?


c1b2k3
(19.04.17)
arkadaşın kodunu kullanmıştım.


facebook
(19.04.17)
Kampanya 31.12.2017 tarihine kadar Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde geçerlidir. Kampanyadan tüm aktif Red aboneleri yararlanabilir. Kampanya kapsamında Budget Güncel Liste Fiyatı üzerinden, Vodafone Red abonelerine %50 indirim uygulanacaktır. Kampanyadan yararlanmak için ARAC yazıp 6666’ya yazarak SMS göndermeniz gerekmektedir.
SMS ile gelen katılım şifrenizi ve cep telefonu numaranızı, Budget ofisi çalışanına söylemeniz yeterlidir, kampanyanız onaylanacaktır. Kampanyadan kullanıcılar sınırsız defa faydalanabilir.
Kampanya tek seferde en fazla 3 güne kadar yapılacak olan kiralamalarda geçerlidir. Araç kiralamalarında 3.günden sonra standart Kırmızı Avantaj kampanya koşulları geçerli olacaktır.
Aboneler 3.günden sonraki kiralamaları için Kırmızı Avantaj kapsamında %30 indirimden yararlanacaklardır. Kampanya tüm araç grupları için geçerlidir.
İstendiği taktirde araç rezervasyonu, Rezervasyon Merkezi (444 47 22) üzerinden yapılabilir.
Kampanyaya katılım için atılacak her SMS ücretsizdir. Kampanya kapsamında kazanılan indirim hakkı başkasına devredilemez.
Araç kiralamalarında Budget Genel Kirama Bilgileri ve Koşulları geçerlidir.
Kampanya kapsamında değişiklik yapma hakkı Budget ve Vodafone' da saklıdır. Kampanya kapsamında hizmeti sağlayacak firmanın hizmeti sağlaması sırasında doğabilecek olumsuz durumlardan Vodafone sorumlu değildir.
Kampanya detaylarına www.vodafone.com.tr/red, www.budget.com.tr ve 444 4 722'den ulaşabilirsiniz.
Kampanya filo imkanları ile sınırlıdır. İstenilen araçta uygunluk olmaması durumunda muadili veya bir üst grup araç sunulabilir.
Budget Kart'ın kiralama esnasında Budget Ofislerinde talep edilmesi gerekmektedir.
Budget Kart sahiplerine özel 10 gün kiralama karşılığında kazanılacak 1 gün ücretsiz kiralama gün bazında en çok kiralama yapılan araç grubundan olacaktır.
SMS gönderimi ve şifre alma işleminin kiralama esnasında Budget ofislerinde kiracı tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir.


facebook
(19.04.17)
(6)

Bebek Odası ve Bebek Arabası

Merhaba arkadaşlar.Haziran gibi bebeğimiz olacak. O yüzden bebek odası ve arabası bakıyoruz. İstanbulda yaşıyoruz. Yarın Masko'ya bakalım diyoruz.Önereceğiniz balka yerler var mı? Masko da hangi mağazaları önerirsiniz?Bebek arabası için de ne önerirsiniz, bir sürü çeşit var?Teşekkürler.
Merhaba arkadaşlar.

Haziran gibi bebeğimiz olacak. O yüzden bebek odası ve arabası bakıyoruz. İstanbulda yaşıyoruz. Yarın Masko'ya bakalım diyoruz.

Önereceğiniz balka yerler var mı? Masko da hangi mağazaları önerirsiniz?

Bebek arabası için de ne önerirsiniz, bir sürü çeşit var?

Teşekkürler.
canbonomobenseno
(24.02.17)
bebek mobilyası için ikea, zira istediğiniz kadar iyisini alın 2-3 sene kullanacaksınız. 2 sene sonra bebek beşiğine sığmıyor sıpalar, değiştirmek gerekecek. bebek mobilyasında (özellikle yatak) boyasız cilasız olması önemli, o yüzden de ikea.

bebek arabasının ömrü de bir yıl oldu bizde ama sizin çocukta değişebilir. travel system aldıktan sonra istediğin marka model al, fark etmez. biz kraft aldık, bir sıkıntı yok.


babilbaligi
(24.02.17)
Biz maskodan değil ama www.erolmobilya.com buraya gidip almıştık. Büyük mağazaları var. 2 yıldır kullanıyoruz taş gibi desem yeridir.


Son Müzakereci
(24.02.17)
Öncelikle tebrikler. Umarım sağlıklı bir şekilde kucağınıza alırsınız. Hocam valla benimde yeni bebeğim oldu. Beşik denilen arkadaşı almadım. Bir arkadaş verdi. Zaten kullanacağın süre en fazla 6 ay falan. Kendi odası için (Bebeğin) Çilek mobilyadan aldım. Diğer mobilyacılara çok baktım hiçbiri istediğim sağlamlık hissini vermedi. Sipariş üzerine çalışan mobilyacılara çevremden edindiğim izlenimler sonucu pek güvenmiyorum.
O yüzden ben çilek mobilyadan komple odayı aldım. Adamlar söyledikleri gün, söyledikleri saat gelip koca odayı 1 saat içinde kurup teslim ettiler. Ne eksik, ne fazla. Her şey söz verildiği gibi, anlaşıldığı gibi.

Bebek arabası konusu da oldukça geniş bir konu. O konuda da neredeyse bakmadığım marka model kalmadı. Az yer kaplasın, yok fiyat performans vs falan derken baya bir araştırdım, mağazaları falan gezdim. En son bebe comfort travel sistem bir bebek arabası aldım. Yani dikkat etmen gereken şey. Katlandığı zaman kapladığı yer. Aracın bagajında ne kadar yer tutacak. (bu konu benim için önemliydi. Aracın bagajına kamp malzemeleri bavul vs koyduktan sonra dahi bebek arabası sığabiliyor mu diye baktım.) En uygun ve en dayanıklı bu marka model geldi gözüme. Bu konulara dikkat edebilirsin.


draconas
(24.02.17)
Oda dosemeye gerek yok. Ikea'dan gidin bi besik alin, bi dolap alin. Sonra biraz buyuyunce zevkine gore yaparsiniz odayi

Araba konusu da beklenti ve butcenize gore degisir. Bizde hem maclaren globetrotter hem de jane rider var. ikisinden de cok memnunuz.


la noix
(24.02.17)
ikea +1
eşimin ilk kızının oda takımı çocuk 4 yaşındayken dağılmıştı. çocuklar yatak tepesinde zıplıyor, kulpları çekip vb kırabiliyorlar.
bunu görünce ben kendi bebeğinizle direkt ikea dan mobilya aldim. hele bir de kiraciysaniz taşınırken iyice helak oluyor eşyalar.


balik kraker
(24.02.17)
mobilden parça parça oluyor cevap kusura bakmayın.

ikea + park yatak diyorum.
yatak olarak şunu

m.ikea.com.tr

döşek olarak şunu

www.drotto.com.tr

aldık. park yatak da salonda kuruluydu. üstelik nereye gittiysem götürdüm çok pratik.

araba olarak da

urun.gittigidiyor.com

bunu aldim. çok memnun kaldim tepe tepe kullandım. ama size asıl tavsiyem facebook ta babywearing grubuna üye olun.

önce sling devamında ergonomik kanguru alın. bağımlısı olacaksınız.


balik kraker
(24.02.17)
(3)

Kuveyt'te ne yapılır?

Merhaba arkadaşlar,iş için minimum 1 haftalığına, daha da uzayabilir Kuveyt'e gideceğim.Ne yapabilirim? Nerelere gitmem lazım?Yakın olan başka ülkelere gidebilir miyim? Katar, Dubai vs gibi.Yemek vs konusunda önerebileceğiniz yerler var mı?Alış-veriş ucuz mu?Teşekkürler.
Merhaba arkadaşlar,

iş için minimum 1 haftalığına, daha da uzayabilir Kuveyt'e gideceğim.
Ne yapabilirim? Nerelere gitmem lazım?
Yakın olan başka ülkelere gidebilir miyim? Katar, Dubai vs gibi.

Yemek vs konusunda önerebileceğiniz yerler var mı?

Alış-veriş ucuz mu?


Teşekkürler.
canbonomobenseno
(24.02.17)
1 kuveyt dinarı 12 tl idi en son.


Bir çorba 3 kwd


telefonlar bin lira civarı ucuz buradan


mirty
(24.02.17)
(1)

İş Analizi Fonksiyonel Analiz

Merhaba,Bi mobil uygulama projesi için fonksiyonel analiz yapmam gerekiyor.Uyguluma kısaca kullanıcılar herhangi bir olayla karşılaştığında foto, video vs çekip uygulama aracılığıyla ilgili merkeze gönderecekler. (Zabıta uygulaması gibi düşünülebilir. Yolda giderken mesela seyyar satıcı gördünüz uyg
Merhaba,

Bi mobil uygulama projesi için fonksiyonel analiz yapmam gerekiyor.
Uyguluma kısaca kullanıcılar herhangi bir olayla karşılaştığında foto, video vs çekip uygulama aracılığıyla ilgili merkeze gönderecekler. (Zabıta uygulaması gibi düşünülebilir. Yolda giderken mesela seyyar satıcı gördünüz uygulamadan şikayet edebilirsiniz gibi.) Bu süreçte adres bilgiside harita üzerinden ilgili birimlere gelecek.

Bunla ilgili olarak nasıl bir fonksiyonel analiz dökümanı oluşturmam gerekir? Yararlanacağım kaynak vs var mı?

Başka bir proje için oluşturulmuş döküman varsa o da olur, ordan gemel yapısına felan bakabilirim.

Çok teşekkürler.
canbonomobenseno
(14.02.17)
fonksiyonel analiz bir projede kullanıcıların(ilgili personada) iş süreçlerinin adım adım kaydedildiği, ana ve yan senaryoların oluşturulduğu ve bu senaryolara bağlı ihtiyaçların madde madde sıralandığı analiz şeklidir.
sisteme giren girdi ve beklenen çıktılar ve aralarındaki bağları baz alır.
kullanıcı senaryolarına göre fonksiyonel gereksinimleri sıralamanız gerekir.
genel kapsamda yazılarak anlatılması çok zor ancak intte bulduğum bir örnekten yola çıkarak kafanda bişey belirlenmesini sağlayabilirim.
uygulamanın kapsamında belirlediğiniz öncelikler baz alınarak (mvp) cizdiğiniz senaryolara göre ihtiyaçları belirlemeniz beklenmektedir.
bir uygulamanın kullanıcı giriş ekranı için örnek vermek gerekirse ve login olmanın fonksiyonel gereksinimine bakıldığında --**kullanıcı eposta şifre ile giriş yapabilir adımında 2 secenek mevcuttur;
-eposta ve şifre doğru ise uygulama ana sayfası açılır,
-eposta ya da şifreden en az biri hatalı ise 'error' ekranı verir.
**kullanıcı bu ekranda signup diyerek kayıt olabilir
**kullanıcı şifremi unuttum diyerek şifreyi yenileyebilir.

Bu senaryoda uygulama sayfasının açılması ya da eror vermesi fonksiyonel gereksinimdir. bu gibi tüm adımların senaryolarının tane tane belirlenerek hazırlanması gerekir. ta ki kullanıcının iş yapışında karşılaşamayacağı senaryo kalmayana kadar. ancak burada sonsuzluğa gitmiyoruz. yukarıda bahsetmiş olduğum proje kapsamının öncelikli senaryoları için sadece hazırlıgımızı yapıyoruz. eger sizin projenizde belirlediğiniz Minimum viable product(mvp) larınızda şifre guncelleme yoksa(ki olmalı biz olmadığını varsayalım) bunun senaryo ve gereksinimlerine yer vermeden bu adımı geçiyorsunuz.

www.businessanalysis.in

linki açtığında yukarıdan aşağı 2.gorselde business requirements a baglı functional req adımlarını görebilirsin. bunların da öncelik ve zorluk seviyeleri veriliyor.
bundan sonra nonfunctiolan req ile bu gereksinimlerin sistemsel ihtiyac ve durumları ele alınıyor. fonksiyonel ve fonksiyonel olmayan gereksinimleri birlikte dusunmek zorundasınız. ıkısını birlikte planlamaya gayret edin işinizi kolaylaştıracaktır.

kolay gelsin..


erty_ksk
(14.02.17)
(1)

PL SQL Rapor

Merhaba arkadaşlar,bir üye iş yeri (merchant) tablom var birde işlemler (authorizations) tablom var.Bu iki tabloyu kullanarak bazı kurallara uygun üye işyerinin son 1 ayda,2 ayda,3 ayda vede dün yaptığı işlemlerin adetlerini bulmak istiyorum.Ek olarak dunku yaptığı işlemlerin toplam tutarı 20 000 tl
Merhaba arkadaşlar,

bir üye iş yeri (merchant) tablom var birde işlemler (authorizations) tablom var.

Bu iki tabloyu kullanarak bazı kurallara uygun üye işyerinin son 1 ayda,2 ayda,3 ayda vede dün yaptığı işlemlerin adetlerini bulmak istiyorum.
Ek olarak dunku yaptığı işlemlerin toplam tutarı 20 000 tl üzeri olması lazım.

bunun için nasıl bir sql yazmam lazım?

Teşekkürler.
canbonomobenseno
(16.01.17)
select count(a.Id) from Authorzations a
inner join merchant m
on a.merchantid=m.mertchantid -- üye iş yeri tablosundaki tekil kolon


a.id dediğim yer her bir transactiona id veriyorsa bu idleri saydırarak yapılan işlemleri sayısını bulabilirsin. type gibi bi alan varsa satış,iptal vs gibi şeyleri where şartına koyman lazım.


tarih için tsql için yazıyorum dateadd(month,-1,getdate()) şartı ekleyip -1 olan yeri -2,-3 şeklinde son 1 ay 2 ay şeklindeki verileri bulabilirsin.


prezarlatif
(16.01.17)
(4)

Davutpaşa YTU -Medipol Hastanesi Mahmutbey

Merhaba arkadaşlar,Medipol Hastanesi Mahmutbey'e toplu taşıma ile Davutpaşa YTU taraflarından nasıl gidebilirim? Yakınlarından metro felan geçiyor mu?Teşekkürler.
Merhaba arkadaşlar,

Medipol Hastanesi Mahmutbey'e toplu taşıma ile Davutpaşa YTU taraflarından nasıl gidebilirim? Yakınlarından metro felan geçiyor mu?

Teşekkürler.
canbonomobenseno
(05.01.17)
yanılıyor olabilirim ama davutpasa'dan metro ile otogar ordan kirazlı metrosuna binip istoçun oralarda inip biraz yürüyerek ulaşabilirsin gibi geliyor. o hattı kullanan birileri varsa onlar daha net söyleyebilir.


greenplease
(05.01.17)
Yukarıdaki cevaba katılıyorum. Yalnız hastane ile metro durağı arasında bir mesafe var diye hatırlıyorum. Belki minibüs falan vardır. Onu bi araştırabilirsiniz.


makarnacanavari
(05.01.17)
mahmutbey mezbaha yolu minübüsü


elcordobes
(06.01.17)
hala ihtiyacınız varsa mesaj atın yardımcı olmaya çalışırım.


sylr
(07.01.17)
(4)

pl/sql count yardım

Merhaba arkadaşlar,aşağıdaki gibi bir tablom varrefno - date - cardno 0001 19.12.2016 21:03:47 1111 0011 19.12.2016 21:03:55 1111 0025 19.12.2016 21:04:27 1111 0030 19.12.2016 21:04:27 1111 0038 19.12.2016 21:04:28 1111 0042 19.12.2016 21:04:28 11
Merhaba arkadaşlar,

aşağıdaki gibi bir tablom var

refno - date - cardno
0001 19.12.2016 21:03:47 1111
0011 19.12.2016 21:03:55 1111
0025 19.12.2016 21:04:27 1111
0030 19.12.2016 21:04:27 1111
0038 19.12.2016 21:04:28 1111
0042 19.12.2016 21:04:28 1111

bu tabloya göre bu cardnosunun son bir saatte yaptığı 5. işlemini bulmaya çalışıyorum.

Aşağıdaki select her bir kayıt için çalışıyor. 5. yi bulunca bu 5. diye beni bilgilendirmesi lazım. Aşağıdaki şekilde olunca direk 6 ya geçiyor. Çünkü aynı zamanda gelen olduğu için.

Nasıl yapabilirim? Fikri olan var mı acaba?

Teşekkürler.

SELECT
NVL (COUNT (*), 0)
FROM my_table
WHERE cardno = '1111'
AND date BETWEEN TO_DATE ('19.12.2016 20:04:28',
'dd.mm.yyyy hh24:mi:ss'
)
AND TO_DATE ('19.12.2016 21:04:28',
'dd.mm.yyyy hh24:mi:ss'
)
canbonomobenseno
(05.01.17)
Order by refno yapın.


creepy
(05.01.17)
o şekilde de olmuyor.


canbonomobenseno
(05.01.17)
verileri istediğin gruplamaya göre sıralayıp row number vereceksin. aşağıdaki gibi bir snuc dönecek dönen sonuctan rw=5 şeklinde seçtiğinde 5. işlemi bulacaksın.
rw tip
1 a
2 a
3 a
4 a
5 a
6 a
1 b
2 b
3 b
1 c
2 c
3 c
4 c
5 c
6 c
7 c


prezarlatif
(05.01.17)
SELECT *
FROM (SELECT *
FROM ( SELECT ROWNUM sira, date, ref_no_card_no
FROM my_table
WHERE cardno = '1111' AND date > SYSDATE - 1 / 24
ORDER BY date DESC)
WHERE ROWNUM < 6)
WHERE sira = 5


€xpolerer
(05.01.17)
(4)

klozet ve ısı pay ölçer

Merhaba arkadaşlar,klozetlerde şifon olarak bir büyük bir küçük basılacak düğmemsi şey varya. Ben her seferinde 2 sinede basıyorum. : )Geçen merak ettim bunların kullanım amacı nedir acaba? Neden 2 düğme var?Evimiz merkezi sistem ama ısı pay ölçerli. banyo da ısı pay ölçer için ısısnı ayarladığımız
Merhaba arkadaşlar,

klozetlerde şifon olarak bir büyük bir küçük basılacak düğmemsi şey varya. Ben her seferinde 2 sinede basıyorum. : )
Geçen merak ettim bunların kullanım amacı nedir acaba? Neden 2 düğme var?

Evimiz merkezi sistem ama ısı pay ölçerli. banyo da ısı pay ölçer için ısısnı ayarladığımız vanadan yok. bu sürekli açık durursa nasıl ölçüyorlar?
Yoksa kapatmak mı mantıklı?

Teşekkürler.
canbonomobenseno
(02.01.17)
ilk soruya yanıt; su tasarrufu. kol gibi sıçmadıktan sonra büyük olana basmaya lüzum yok mantığı.


carabelli
(02.01.17)
biri çiş biri kaka için değil mi onlar? çiş yaptığında küçüğünü kullan, su israf etme diye.


sir gawain
(02.01.17)
küçüğe basarsan 3 litre büyüğe basarsan 6 litre su akar.


cekilmis gayfe
(02.01.17)
banyodaki havlupandır, sürekli açık durur o


oscar
(02.01.17)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.