Giriş
(3)

yeni dönem bedelli askerlikte

diyelim ki lisans mezunusunuz ve 6 ay askerlik yapacaksınız. askerliği yapacağın yer belli olduktan sonra bedelliye çevirebiliyor muyuz?
diyelim ki lisans mezunusunuz ve 6 ay askerlik yapacaksınız. askerliği yapacağın yer belli olduktan sonra bedelliye çevirebiliyor muyuz?
canercuxy
(19.03.19)
ilk 1 ay zorunlu. daha sonrasında devam edip etmek istediğini sorarak 6 ay yapıp yapmayacağına karar veriyorsun sanırım.


1213
(19.03.19)
En baştan seçilmesi gerekir. "Ben bir ay bakayım beğenmezsem çıkarım sonra bi ara kredi mredi çeker öderiz kaçmıyoruz ya" şeklinde bi sistem olabilir mi sizce? Öteki türlü beğenmediği yere askerliği çıkan vazgeçer. Misal siz askerlik yeriniz belli olduktan sonra geçerli sebeple tecil ettirdiniz. Yine aynı birliğe gidersiniz.


the coon
(19.03.19)
@the coon soruyu şu sebeple sordum; bundan önceki bedelli askerliklerde tecili bozdurup gideceğin yer belli olduktan sonra birliğe katılmaya 1 gün kala bile bedelliden yararlanabiliyordun. acaba yine böyle mi diye merak ettim..


canercuxy
(20.03.19)
(4)

yurt dışından iphone almak?

almanyadan iphone xs almaya niyetlendim. güncel kur ile birlikte vergi iadesini de katınca 6800 tl'ye geliyor. fakat garanti konusu kafama takılıyor. garantisi tr'de geçmez mi? geçmiyorsa ekstra bir para falan verip apple care gibi bir şey yaptırabilir miyim burda? ya da almanyada apple care yaptırs
almanyadan iphone xs almaya niyetlendim. güncel kur ile birlikte vergi iadesini de katınca 6800 tl'ye geliyor. fakat garanti konusu kafama takılıyor. garantisi tr'de geçmez mi? geçmiyorsa ekstra bir para falan verip apple care gibi bir şey yaptırabilir miyim burda? ya da almanyada apple care yaptırsam burda geçer mi?
canercuxy
(28.09.18)
apple store dan alınan ürünlerde uluslar arası garanti var diye biliyorum.

arkadaşlar yazar birazdan.


killerbee
(28.09.18)
@killerbee en son o uluslararası garanti kalktı gibi bir haber okumuştum da net bir bilgiye sahip olamadım..


canercuxy
(28.09.18)
iki gün önce bir arkadaş sormuştu amerikadan aldığı iphone için benzer bişey. ona apple store dan aldıysan eğer uluslar arası garantili olup ücretsiz tamir ediliyor diye bişeyler yazmışlardı


killerbee
(28.09.18)
uluslarası garanti 2 seneydi, 1 seneye indirildi.
almanızı öneririm


tamamhosdiyonda
(28.09.18)
(3)

Pet ifşasını kaçırdık mı ifşası

https://i.hizliresim.com/Z3BVAg.pnghttps://i.hizliresim.com/BzQ09V.pnghttps://i.hizliresim.com/2a3kQL.pnghttps://i.hizliresim.com/j6O2Y9.png
canercuxy
(07.09.18)
abuk subuk yazılarla kediyi rezil etme ya. :D


datnet
(07.09.18)
Kediyi madara etmişsin ya
Ama kedi güzelmiş <3


pati
(07.09.18)
gözleri ne güzel öyle nane yeşili... kızınızı benim için de sevin.


balik kraker
(07.09.18)
(1)

fotoğraf makinesine lens alırken nelere dikkat edilmeli?

ikinci el için soruyorum.
ikinci el için soruyorum.
canercuxy
(09.08.18)
Once hasarı var mı ona bakın. Camlarina ve lensin icine bakin önden temiz mi degil mi diye. Lens üzerindeki halkalar rahat dönüyor mu onlata bakın. En son da cekilmis fotograflarda lens lekesi var mi ona bakın. Bazen lens temiz gözüküyor ama fotoğrafta lekeler oluşuyor. Beyaz kagidi falan cekin farkli zeminlerde deneyin, varsa gözükür zaten.


ananiyimioguz
(09.08.18)
(4)

İş değiştirme? Yeni işe başlangıç tarihi?

Geçtiğimiz günlerde okul bitti mezun oldum. Bir İş görüşmesinden olumlu döndüler ve resmi teklif maili attılar. Başlangıç tarihi yazmıyordu. Arayıp tarih sorduğumda senin şuanki işinden istifana göre bir tarih belirleyelim dediler. Ben bunun sonrasında istifa ettim. 22 haziranda işten çıkıyorum.
Geçtiğimiz günlerde okul bitti mezun oldum. Bir İş görüşmesinden olumlu döndüler ve resmi teklif maili attılar. Başlangıç tarihi yazmıyordu. Arayıp tarih sorduğumda senin şuanki işinden istifana göre bir tarih belirleyelim dediler. Ben bunun sonrasında istifa ettim. 22 haziranda işten çıkıyorum. Yeni işteki ikya mail attım. 22 haziranda çıkıyorum 25 hazirandan itibaren başlayabilirim diye. Daha ne dönen oldu ne mail atan. Şunu şunu topla getir sağlık raporudur vs hiç...

Ben de endişelendim şuan. İstifa da ettim. Problem olur mu acaba? Ben bu yemi şirketi arayayım mı? Ara derseniz ne zaöan arayayım?

Kronolojik sıralama:

07.06.2018 iş görüşmesi.
08.06.2018 (09.35) teklif.
08.06.2018 (10.20) arayıp teyit almak istifaya göre tarih belirleme fikri
08.06.2018 (11.20) istifa
08.06.2018 (12.31) başlayabileceğim tarihi belirten mail yeni şirkete atıldı.
Daha dönen yok. Ortada imza vs de yok. Sadece teklif maili ve telefonda başlangıç tarihi konuşurken hayırlı uğurlu oldukdan başka bir şey yok.

Gerilemekte haklı miyim? Napayım?
canercuxy
(11.06.18)
cuma gunu atmissin maili bi dur insanlar haftasonu tatili yapsin. daha bugun ise baslamislardir, belki bayram tatiline cikmistir birileri, birbirlerinin yerlerine bakiyorlardir. sabir :)

bu arada bundan sonrasi icin aklinda bulunsun, diger tarafla %100 her seyi anlasmadan (hatta kimi insanlar sozlesme imzalamadan istifa etmez) calistigin yerden istifa etme. dunyanin bin turlu hali var.


orange coffee
(11.06.18)
orange coffee +1
Bu gün arayın dönüş yapmazlarsa. İK savsaklıyor bazen. Beni şu anda çalıştığım iş yeri 1 aya yakın bekletmişti.


auroraaurora
(11.06.18)
hemen ara tabi. yeni sözleşmeyi imzalamadan istifa etmek de büyük hata. en azından teklifi mail ya da yazılı ortamda almak lazımdı.


prodeq
(11.06.18)
@Prodeq teklifi zaten mail olarak attılar. Bütün şartlar sözleşme vs vs ona istinaden böyle aceleci davrandım.


canercuxy
(11.06.18)
(1)

saçlara şekil vermek?

şimdi benim saçlarım dalgalı ve ince telli. hemen hemen murat bozun saçları gibidsfgfhhj wax falan sürünce şekil veremiyorum. direk sönüyor saçlar. ancak yana yatıyor:( ne kullanabilirim? ürün tipi ve marka önerebilecek var mı?
şimdi benim saçlarım dalgalı ve ince telli. hemen hemen murat bozun saçları gibidsfgfhhj

wax falan sürünce şekil veremiyorum. direk sönüyor saçlar. ancak yana yatıyor:(

ne kullanabilirim? ürün tipi ve marka önerebilecek var mı?
canercuxy
(09.04.18)
osis flex wax


rentts
(09.04.18)
(3)

bu fotoğrafların numarası ne? nasıl çekilmişler?

http://www.cnnturk.com/yasam/istanbula-daha-once-hic-boyle-bakmadiniz?utm_content=buffer5febf&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer&page=6sanki bunla ilgili bi entry vardı diye hatırlıyorum da bulamadım :/
www.cnnturk.com

sanki bunla ilgili bi entry vardı diye hatırlıyorum da bulamadım :/
canercuxy
(07.02.17)
drone ile panaromik şekilde çekmiş olabilir.


basond
(07.02.17)
bir sürü resmi photoshopla birleştirmiş.


masa penisi
(07.02.17)
drone ve 360 derece kamera kullanmış olabilir

360 derece kamera ve görüntülere uyuz olduğum için hiç dikkatimi çekmedi, beğenen sanat eleştirmenlerine de orta parmağımı göstermeyi borç bilirim.


killerbee
(07.02.17)
(9)

uçak camları niye iniş ve kalkışlarda açık durmak zorunda?

sebebi ne ki?
sebebi ne ki?
canercuxy
(30.12.16)
büyük olasılıkla (fiziksel anlamda; gerek uçakta, gerek dış etmen) tehlikeli bir durum olup olmadığını farkedebilmek icin


Sanırım sarsıntıdan dolayı guneşlik hızlıca kapanıp kırılabilir diye


Eger kaza olursa icerden disarinin (yangin var mi, cikmak guvenli mi vb), disaridan da icerinin rahat gozukmesi icin.


crown
(30.12.16)
uçak içi ışıklandırma giderse dışardan gelen ışıkla aydınlık olsun millet önünü görsün diyedir.


mr.goodcat
(30.12.16)
Motorda ve kanatlarda sorun(yanma, kırılma vb...) olması durumunda, yolcuların bunları fark edip kabin görevlilerine bildirmesi için.


deepfreeze
(30.12.16)
motorda, kanatta vs bir durum olursa yolcuların görüp, ekibe haber verebilmesini sağlayabilmek için.

mesela motordaki fan cowl (motorun sağ ve solundaki kapaklar-kaporta) uçtu, kanattan bir parça fırladı, yakıt kaçağı var şarıl şarıl gibi gibi...


nucleon
(30.12.16)
iniş ve kalkışlar uçakların kaza-kırım geçirdiği anların başında geliyor, genelde geceleyin ışıkları da söndürüp göz uyumunu sağlamaya çalışıyorlar.

kaza olduğunda gözün dışarıya alışması için(karanlık), herhangi olağan dışı vakanın yetkiliye bildirilmesi için.


qobel
(30.12.16)
qobel + 1

Herhangi bir acil durumda insanın karanlıktayken aydınlığa alışma süresi ya da karablıktayken aydınlığa alışma süresini azaltmak için. Normalde dışarısı karanlıkken ve acil iniş yapıp ışıklar sönük iken insanın karanlıkta bir şey görmesi için zaman geçmesi gerekiyor, aynı şekilde aydınlığ alışma da daha kısa da olsa bir süre gerektiriyor ve acil durumlarda o süre kritik olabilir diye. Yoksa, dışarıyı kontrol etmemiz ana amaç değil ama yan olarak da öyle bir faydası var.


aychovsky
(30.12.16)
bu karanlığa alışma fln muhabbeti ışıkların kapatılması ile ilgili yalnız, camların olayı direkt emniyet ile ilgili

www.google.com.tr


nucleon
(30.12.16)
(5)

gökyüzünü nasıl fotoğraflarım?

yeni yeni emekliyorum fotoğrafçılık konusunda. canon 1100d ve yanındaki kit lensi var 18-55 isII birkaç deneme yaptım hiçbir şekilde çekemedim. çekmeyi bırak odaklayamadım bile. ay dün çok güzel parlaktı resmen iphone ile çeker gibi çektim. biliyorum fotoğrafçılığın çöplüğü, en dibindeyim şuan :) i
yeni yeni emekliyorum fotoğrafçılık konusunda. canon 1100d ve yanındaki kit lensi var 18-55 isII

birkaç deneme yaptım hiçbir şekilde çekemedim. çekmeyi bırak odaklayamadım bile. ay dün çok güzel parlaktı resmen iphone ile çeker gibi çektim. biliyorum fotoğrafçılığın çöplüğü, en dibindeyim şuan :) iki tane lens alacağım. biri 50mm bir de hem manzara çekebileceğim ve gökyüzünü basit de olsa fotoğraflayabileceğim olsun istiyorum. ikisini aynı anda yapabileceğim bir lens var mı?

ek soru: bu elimdeki malzemelerle gökyüzünü birazcık olsun çekebilmenin yolu var mı?
canercuxy
(23.07.16)
bir tripod, bir teleobjektif, bir de şehir ışığından uzaklaşmak şart.
burada güzel özetlemişler: fotopanorama360.com
şurada da özellikle ay için iyi açıklama var: www.turknikon.com


kobuzchu kiz
(23.07.16)
mesele ekipmanla degil, ekipmansiz cekmekte yigen. dogru zaman, dogru yer ve biraz da estetik bakis acisi yeter.


mayeskuel
(23.07.16)
ne tarz çekimler yapmak istediğinize bağlı olarak değişir o durum. bol yıldızlı, parlak gökyüzü için şehirden uzak bir yerde uzun pozlama yapmanız lazım bunun için de tripod gerekli. yakınlaştırılmış ay çekimi için 100mm üzeri bi lens lazım vs.

manzara ve ilk anlattığım seçenek için 20-40 arası bir lens ya da işte meşhur 16-45'ler işini görür. tripod şart tabii ki.

lens almadan önce şuradan lenslerle çekilmiş fotoğraflara bakmakta büyük fayda var www.flickriver.com


phoera
(23.07.16)
Ben de o tip bir lensle denemiştim. Fena olmamıştı bence. www.flickr.com

Çok da bir esprisi yok aslında.

Lensin diaframını en açık konuma getiriyorsunuz. Bende f 1.4 e kadar açılıyordu.

Sonra iso yu en düşüğe ayarlıyorsunuz. 50-100-200 hangisi varsa

Sonra manuel odak yapıyorsunuz. Yıldız en belirgin olduğu anda durun. Bazı makinalarda odak yapılan alana ayrı bir zoom yapılıyor. İnce ayar yapar gibi netleyebiliyorsunuz. Sizde var mı bilmiyorum.

Odağı da deneme yanılmayla hallettikten sonra makineyi sabitleyip perde hızını (enstantane değerini) Olabildiğinde düşüğe alıyorsunuz. Manuel mod da kullanırken bu ayarlar arasında geçiş yapabilirsiniz. En düşüğünde saniye bazında bir sayı varsa 30 saniyeye ayarlayın ve arkanıza yaslanın. Ha yoksa bulp modu falan vardır denklansore bastığınız kadar açık kalır perde. Ama elinizi titretmemeniz veya harici bir aparat takıp basmanız lazım 20-30sn boyunca


ananiyimioguz
(23.07.16)
- av moduna al
- diyaframı orta değerlere al (f/8 falan)
- manuel focus'a geç, odağı en uzağa al bi tık geri çek
- iso'yu en düşüğe çek
- zamanlamalı çekim moduna al (3sn sonra olan falan)
- kamerayı sabit bi yere yerleştir pozlama yaptığı sırada hiçbir şekilde dokunmaman gerekiyor alete
- deklanşöre yarım dokun, enstantene 30 saniyeden fazla (kırmızı renkte ya da yanıp sönerek gösterir) gözüküyorsa diyaframı biraz aç (f/3.5'e doğru aldıkça açmış oluyosun), yine kurtarmazsa biraz isoyu yükselt
- ayarlar olduktan sonra deklanşöre bas bipbip ötmeye başlayacak makinadan uzaklaş
- shutter açma sesi geldikten 20-30 saniye sonra kapama sesi gelcek, sonrasında fotoğrafı işlemesi biraz zaman alabilir daha sonra fotoğrafa bakabilirsin.
- çok aydınlık çıkabilir, bu durumda pozlamayı kıs (-+ tuşuna basarken topu çevirerek)
- tekrar dene


yuto
(23.07.16)
(4)

nasıl ehliyet alıyoruz?

iki yıl önce kursa gittim sınav vs vs hepsini geçtim sertifikam var. 2 yıl olayının dolmasına 15 gün kaldı. gidip yarın alayım artık ehliyeti diyorum.yeniletmem gereken belge vs var mı? kimi diyor sabıka kaydı ve sağlık belgesini yenilet, kimi diyor gerek yok.ehliyeti nasıl çıkartıyoruz? parayı vs n
iki yıl önce kursa gittim sınav vs vs hepsini geçtim sertifikam var. 2 yıl olayının dolmasına 15 gün kaldı. gidip yarın alayım artık ehliyeti diyorum.

yeniletmem gereken belge vs var mı? kimi diyor sabıka kaydı ve sağlık belgesini yenilet, kimi diyor gerek yok.

ehliyeti nasıl çıkartıyoruz? parayı vs nereye yatırıyoruz? ne kadar yatırıyoruz? ve daha aklınıza gelen varsa lütfen anlatın :) araya bayram girecek falan zamanı geçirip de bi daha kursa gitmek zorunda kalmayayım.
canercuxy
(30.06.16)
sağlık belgesi ve sabıka kaydının yenilenmesi gerekiyor. Fiyat konusunda güncel bilgim yok maalesef. Hayırlı olsun şimdiden, kazasız belasız sürüşler.


cdiyez
(30.06.16)
paranın tamamını bankaya yatırabilirsiniz. halkbank, vakıfbank ve ziraat bankası alıyor. 503 lira civarı bir şeye gelecek. sabıka kaydı ve sağlık belgesinin yenilenmesi gerektiği doğru. sağlık raporlarının formatı değişti mesela.

1 ocak 2016'da değişen sistemle beraber, sertifika alma tarihinizden bağımsız olarak ehliyetinizin stayjer ehliyeti olacağı haberini de almadıysanız ben vermiş olayım, orada öğrenmeyin.

hayırlı olsun şimdiden.


bir garip melek
(30.06.16)
ehliyet artık gidip yarın alınmıyor, onu da eklemek lazım. emniyetin internet sitesi üzerinden randevu almazsanız başvurunuzu kabul edeceklerini sanmıyorum. 15 gün içerisinde randevu almanız da pek ihtimal dâhilinde görünmüyor maalesef. yine de bol şans.

surucurandevu.egm.gov.tr


bir garip melek
(30.06.16)
merak ettim, ne yaptınız? :)


bir garip melek
(14.07.16)
(2)

antibiyotik bozulur mu?

bir haftadır kullanmadığım hapım var. croxilex. hafiften güneşli bi yerde kalmış kutusuyla birlikte. az önce içtim. nefretlik bi kokusu vardı ilk defa farkettim. ikinci soru: ayran, yoğurt vs bi sıkıntı çıkarır mı antibiyotikle yenmesine içilmesine?
bir haftadır kullanmadığım hapım var. croxilex. hafiften güneşli bi yerde kalmış kutusuyla birlikte. az önce içtim. nefretlik bi kokusu vardı ilk defa farkettim.


ikinci soru: ayran, yoğurt vs bi sıkıntı çıkarır mı antibiyotikle yenmesine içilmesine?
canercuxy
(14.05.16)
ilaç direkt güneş ışığında bırakılmamalı. bozulmuş olabilir.

sıkıntı olmaz


cekilmis gayfe
(14.05.16)
bir tanesini ikiye böl. bak bakalım içinde bir sarama var mı ?


(11)

şu iki bilgisayardan hangisi?

1) http://www.mediamarkt.de/de/product/_asus-rog-gl552jx-cn154h-2046723.html2) http://www.mediamarkt.de/de/product/_msi-gp62-2qei781fd-leopard-pro-2025663.htmlhangisini almalıyım? arada 950 tl fark var. assasin's creed 4 gibi oyunları çalıştırsın benim için yeter. öyle grafik manyağı da değilim. ort
1) www.mediamarkt.de

2) www.mediamarkt.de

hangisini almalıyım? arada 950 tl fark var. assasin's creed 4 gibi oyunları çalıştırsın benim için yeter. öyle grafik manyağı da değilim. orta ayarlarda çalıştırsa beni tatmin eder :)
canercuxy
(25.02.16)
msi'ın laptopı alınmaz. asus diyorum.


KidLazer
(25.02.16)
markaları bilmiyorum da buradan bakınca asus, ssd si ile bence farka değer, onun dışında çok farkları yok. ekran kartları düşük biraz, gtx 950m 2 gb hemi de. yakın fiyata gtx 960m/965m bulabilirsen çok daha iyi olur. işlemci oyunlar için i7 arasında çok fark etmez. 4720 ya da 5720 vs.


msi tabii ki. işlemci yeni seri. asusun bir tek ssd avantajı var ama o da 200 euro farka değmez.


mattiadestro
(25.02.16)
asus çünkü ssd'si var ve ram'leri dual channel çalışacak büyük ihtimalle(2x4 çünkü). işlemcinin eski nesil olması oyunda sorun çıkartmaz.

amaaaa, eğer imkanın varsa ekran kartı 960m olan bir tane bul derim. işlemcisi i5 olsun ama ekran kartı 960m olsun. zaten mobil oldukları için can çekişiyorlar full hd'de, bari yüksek versiyonu olsun ki çok problem yaşama. çünkü 960m bile her oyunda full hd orta ayarları kaldıramayabiliyor.


baba jo
(25.02.16)
ssd li olmayan bir bilgisayar benim için çöptür, kanser sebebidir. söyleyeceklerim bu kadar.


washe
(25.02.16)
MSI laptop alınmaz mı :D

Şu anda en iyi oyun bilgisayarı üreticisi tartışmasız MSI'dır.

MSI öneririm. O farkın 4'te birine de SSD alıp takarsın bilgisayara eğer ROM varsa onun yerine.


himmet dayi
(25.02.16)
MSI aldıktan sonra donanımı 3 vakte elinde kalınca tekrar mesaj at buraya.


KidLazer
(25.02.16)
Asus'ta SSD var sanırım. Şöyle düşün, 1 dakika civarında açılan bir notebook ssd ile 10 sn sürüyor. Tercihim bundan yana olurdu.
Diğerini alırsan bile mutlaka ana diski ssd ile değitirip, 1 tb'lık diski 2. disk olarak taktır.


@kidlazer arkadaşım 3 senedir sıkıntısız kullanıyor, kardeşim kasımda aldı hala sıkıntı yok. neye dayanarak msi alınmaz diyorsunuz anlayamıyorum? amazonda da en çok satan gaming laptoplarında ilk 3te mutlaka msi var.

canercim, beybi; ssd her zaman alınabilir. 200 euro fark 600 lira para yapar. 600 liraya 512 gb ssd bile alır takarsın. ssd'ye takılma. oyun performansına etkisi yok.


mattiadestro
(25.02.16)
aldığım msi laptopımın ilk ay arıza vermesi sonucu firma tarafından bir üst modeliyle değiştirilen(stoklarında olmadığı için) laptopın da 6 ay içinde arızalanmasına dayanarak konuşuyorum. bişeyin çok satılıyor olması onun kaliteli olduğunu göstermiyor.


KidLazer
(25.02.16)
@KidLazer

2 bilgisayarda sorun yaşadın diye "MSI alınmaz, ASUS öneririm" diyorsan ASUS ile ilgili sayısız şikayet görebilirsin çeşitli forumlarda ya da sitelerde.

Ben "çok satıyor, onu al" demedim. Oyun bilgisayarı anlamında en iyi bilgisayarları MSI yapar.


himmet dayi
(26.02.16)
(5)

chance.org'un bi etkisi var mı?

bi kampanyaya imza attım ve sonrasında mail gelmeye başladı. genelde trafik kazaları ile ilgili geliyor. okuyunca insanlara hak veriyorum da. fakat saçma geliyor bu imza kampanyası olayları biraz. yetkili merciilere bi etkisi var mı bunların? yoksa sadece burdaki kampanyalar sadece bi bilinç yaratma
bi kampanyaya imza attım ve sonrasında mail gelmeye başladı. genelde trafik kazaları ile ilgili geliyor. okuyunca insanlara hak veriyorum da. fakat saçma geliyor bu imza kampanyası olayları biraz.

yetkili merciilere bi etkisi var mı bunların? yoksa sadece burdaki kampanyalar sadece bi bilinç yaratmayı, bi kamuoyu yaratmayı mı hedefliyor.
canercuxy
(12.02.16)
birkaç hafta önce ben de aynı soruyu sormuştum. bence tamamen psikolojik tatmin.


captainmrg
(12.02.16)
Yetkilo mercilere etkisi yok, farkindalik yarattigini da dusunmuyorum. Bos insan isi gibime geliyor.


fakyoras
(12.02.16)
sektörüne göre değişiyor.
misal, oyun sektöründe change.org ciddiye alınıyor.
bunun kanıtı da, ea sports'un fifa serilerinin, artık pc'de de ps4 vesrsyonunda kullanılan grafik motorunu kullanması.
bilenler bilir, fifa'nın ps4 ve pc versyonları arasında kalite farkı vardı. pc versyonu ps3'den portlanıyordu.
change.org'de pc oyuncuları anktet başlatıp, ea sports canada'ya gönderdiler.
neticesinde pc'ciler de ps4 ile aynı oyunu oynuyorlar 2014'den beri.


pangea
(12.02.16)
Mesela ingilterede ayni konsepte trumpi ülkeye almayalim diye bir kampanya baslatildi, cok kisa sürede rekor imza toplandi ve belli bir sayinin üzerine ciktigindan parlementoda konusulmasi zorunlu hale geldi. Ne yazik ki olumsuz karar aldigini söyledi parlemento ama oldukca agir da konustular, sözleri zehirli vs gibi baslayip hakkinda hakarete varacak seyler söylediler, kararlarini vermeden evvel.

Yani, hak hukuk var dersen evet ise yariyor. Birkac milyon imza toplamis bir olusumu gündeme tasirsin mesela sen siyasetci olsan, halki dinlemek istersen.

Ha ama türkiye bazinda konusuyorsak bilmiyorum, siyasi elestiri yapmak istemiyorum.


aynadakiyabanci
(12.02.16)
emin ol hiçbir sike yaramıyor.


Alt4y
(12.02.16)
(3)

apple music mi spotify mı?

şuan spotify premium kullanıyorum. apple music gelmiş tr'ye. 3 aylık deneme olayına girdim. henüz kullanmadım. önce buraya sorayım dedim. ikisinin birbirinden artıları eksileri neler? en önemlisi apple music tr database'i spotify ile kıyaslayınca nasıl? istediğim bazı eski türkçe şarkıları spotfiyda
şuan spotify premium kullanıyorum. apple music gelmiş tr'ye. 3 aylık deneme olayına girdim. henüz kullanmadım. önce buraya sorayım dedim. ikisinin birbirinden artıları eksileri neler?

en önemlisi apple music tr database'i spotify ile kıyaslayınca nasıl? istediğim bazı eski türkçe şarkıları spotfiyda bulamıyorum mesela.

falan filan... evet söz sizde.
canercuxy
(05.02.16)
valla android telefon kullanan bir adamım, ayrıca bir de ipad mini'm var.

sonuna kadar apple music. sonuna kadar hem de. gogo penguin bugün albüm çıkardı, apple music sayesinde torrent'i düşene kadar ve cd'sini ebay'den getirtene kadar kanırta kanırta dinleyeceğim. ayrıca şöyle bir göz attım da en underrated grupların albümleri bile var.

hiç düşünmeden apple music diyorum. öyle ki üyeliği üç ay sonunda devam ettirme kararı aldım.


mermize
(05.02.16)
spotify


fakyoras
(05.02.16)
dünden beri apple music kullanıyorum arayüzü güzel,arayıp da bulamadığım şarkı olmadı gibi, bir de önerileri çok başarılı. ilk 3 ayın bedava olması bir artı ayrıca 10 tl bireysel 15 tl de aile üyeliği var. Ucuz olmuş bence.


nuevo
(05.02.16)
(2)

İş çıkışı saatinde kartal-taksim

Arabayla kaç saat sürer?
Arabayla kaç saat sürer?
canercuxy
(15.01.16)
Kopruden mutevellit en az 2 saat


alttaraf
(15.01.16)
2 Saat abarti. Dakikalar onemli; 17.00den 5-10 dakika erken cikarsan 1 saatte gecersin.


durali
(15.01.16)
(2)

spotify hareketli listeler?

var mı bildiğiniz, sevdiğiniz, dinlediğiniz? club/house tarzı... moda sokacak.
var mı bildiğiniz, sevdiğiniz, dinlediğiniz? club/house tarzı... moda sokacak.
canercuxy
(08.01.16)
essential electronic
dancePop (adina bakma geneli house muziklerin)
fresh EDM


eastanbool
(09.01.16)
playlists.net

ne ararsan var. mukemmel


(3)

Karaciğer hemanjiomu

tehlikeli midir? net olarak nedir ne değildir? anneme bugün doktor sende var demiş. ultrason çektirtikten sonra. doğumdan kalmadır muhtemelen demiş.
tehlikeli midir? net olarak nedir ne değildir?

anneme bugün doktor sende var demiş. ultrason çektirtikten sonra. doğumdan kalmadır muhtemelen demiş.
canercuxy
(05.11.15)
i.hizliresim.com

sonuç bu. biri bana burdakileri açıklayabilir mi? endişelenmeli miyim?


canercuxy
(05.11.15)
bildiğim kadarıyla hemanjiom tehlikeli bir şey değil. yanılıyorsam düzeltin, herhangi bir organın bir yerinde yumaklaşmış damar topluluğu gibi bir şey. deride olunca böyle morumsu bir leke gibi görünüyor. mihail gorbaçov'un kafasındaki leke gibi mesela. www.yasamoykusu.com


kibritsuyu
(06.11.15)
gastroenteroloji takibi, yılda bir kez en az. herhangi bir hastanenin gastroenteroloji servisine uğrayın.


cryosync
(13.11.15)
(10)

bunu izlemeden ölme dediğiniz filmler

var mı?
var mı?
canercuxy
(25.07.15)
the elephant man

the station agent

the pianist

3 idiots

cyrano de bergerac ( 1990 )

freaks

good will hunting

the silence of the lambs

life of pi

prisoners

The Man Without a Face


The Chaser

Something the Lord Made

The Secret in Their Eyes

bunları izle başka söyliyim


kutsal damacana- itmen


cokponcik
(25.07.15)
memento, chinatown, godfather, lost highway, vertigo, oldboy, the conversation, yedinci mühür, rumble fish, buffalo 66, turtles can fly, pulp fiction, fight club, american beauty, usual suspects, big lebowski, seven, blade runner, american history x, taxi driver, rear window, the game, blue velvet, şeytanın avukatı, before sunrise, a seperation, papillon, pi, 25. saat, do the right thing, malcolm x, dog day afternoon, o lucky man, ali fear essen seele auf, blow up, a bout de souffle, That Obscure Object of Desire


partizan
(25.07.15)
film zevkinizi hiç bilmiyorum ama yazayım yine de;
(git: www.imdb.com)
(git: www.imdb.com
bir de;
(git: www.imdb.com

dediğim gibi film zevkinizi bilmiyorum. beğenirsiniz umarım.

ayrıca telmessus +1. çok güzel filmler yazmış.


belirsiz biri
(25.07.15)
Dalgıç ve kelebek


all girls dream
(25.07.15)
"Ölme" diyecek kadarsa yok.


snowman
(25.07.15)
(bkz: the matrix)
(bkz: the matrix reloaded)
(bkz: the matrix revolutions)

bir sürü güzel film var üstteki arkadaşlar baya sıralamışlar zaten ama benim gözüm kapalı tavsiye edeceğim şimdiye kadar defalarca kere(15+) izlediğim tek film bu "üçleme". Yeni nesil pek izlemiyor o yüzden yazayım dedim.


rodriguez2
(25.07.15)
guguk kuşu
gadjo dilo
bir zamanlar anadoluda


oziii
(26.07.15)
(4)

hdd'yi komple sıfırlama?

şuan elimdeki bir hddyi sıfırlamam gerekiyor ama bazı sıkıntılarım var;benim bu hdd'yi daha önce sıfırlamama rağmen içinde windows yüklü kaldı. hdd'yi tamamen geri dönülmez bir şekilde nasıl sıfırlayabilirim? içinde gizli dosyalar falan var onları, windows'u nasıl silebilirim grri dönülmez bir şekil
şuan elimdeki bir hddyi sıfırlamam gerekiyor ama bazı sıkıntılarım var;

benim bu hdd'yi daha önce sıfırlamama rağmen içinde windows yüklü kaldı. hdd'yi tamamen geri dönülmez bir şekilde nasıl sıfırlayabilirim? içinde gizli dosyalar falan var onları, windows'u nasıl silebilirim grri dönülmez bir şekilde?

ve ek olarak ben bu hdd'ye nasıl mac kurabilirim?
canercuxy
(21.04.15)
Programlar var harddisk'teki butun bitleri 0 ile degistirip geri donulemez bir sekilde silen.

Mac kurmak icinse soyle bir yontem var:

www.makeuseof.com


latios
(21.04.15)
windows kaldığına göre daha önce sıfırlamamışsın demek ki. www.techrepublic.com bu programlardan herhangi biri ile sıfırlayabilirsin. ama seçtiğin yönteme göre biraz zaman alabilir.

hard disk'i başka bir bilgisayara usb olarak bağlayacaksan, o bilgisayara kurduğun programla sıfırlayabilirsin. ama hard disk hali hazırda kullandığın bilgisayarın ana hard diskiyse, usb veya dvd'den boot edebileceğin bir programla sıfırlaman gerekir.


gezgin rocker
(21.04.15)
www.diskwipe.org var. ama gerçekten çooook uzun sürüyor o işlem eğer içinden veir alınamayacağından emin olmak istiyorsan(ki asla emin olamazsın aslında).

yok amaç sadece tekrar kurmak ise, güvenlik sıkıntısı yoksa mbr'yi tamamen imha etmek yeterli, wipe'a gerek yok.


rygard
(21.04.15)
low level format diye bir şey var, en az 3 kere yapınca tamamdır, gerçek sıfırlama, anlamadım babacım da demez.


(9)

Yara izi kapatmaca

Sol bileğimi 16-18 ay önce cam kesti. Çok aşırı derin değildi ama iz kaldı baya. Gören insan "jilet mi attın lan" falan diyor ve beni baya üzüyor bu durum. Zarar veremem lan ben kendime. Lanet yara da resmen C şeklinde ve adımın baş harfi olunca insanlar daha bi Şüphe ile yaklaşıyor. Evet bu yara na
Sol bileğimi 16-18 ay önce cam kesti. Çok aşırı derin değildi ama iz kaldı baya. Gören insan "jilet mi attın lan" falan diyor ve beni baya üzüyor bu durum. Zarar veremem lan ben kendime. Lanet yara da resmen C şeklinde ve adımın baş harfi olunca insanlar daha bi Şüphe ile yaklaşıyor.

Evet bu yara nasıl kapatılır, yok edilir, saklanır? Estetik falan tek yol mu ki? Neyse iste her türlü Öneriye açığım.

i.imgur.com

i.imgur.com
canercuxy
(13.03.15)
dövme yaptır diyeceğim; ama canın tatlıysa o iş zor olabilir.


ruzgarliagac
(13.03.15)
Dövme +1 sen ona takıyorsun da


Ben bunu ne yapayım
i.hizliresim.com


indescribable
(13.03.15)
Indescribable, nasil oldu?


pinkpeony
(13.03.15)
Contractubex, dermaroller, lazer, tretin. Araştır bunları, hangisi aklına yatarsa.

Ama bence hiç kapatmaya çalışma. Öyle diyenler halt etmiş. Adının baş harfi gibi duruyor olması da apaçilik falan değil. 'Gerçekten ya ne tesadüf' diye girip açıklarsın senin yapmadığını. Daha bile şeker oluyor böyle:) Yara izleri sevilmeli<3 çok güzel bence, öyle kalsın<3


equine
(13.03.15)
dev kayışlı saat alıp onu da takabilirsin. bileklik falan da işini görür herhalde. ama ben olsam hiçbirini yapmam yara izimle ilgili her sorana farklı bir şey anlatır gizem yaratırım. ama böyle çok abartı hikayeler uydur, yalan olduğu belli olsun.


ruzgarliagac
(13.03.15)
6 yaşında apartman camına girdim bilekte ne var ne yok kestim. Hastane hastane dolaştım. Emot ü buldum canavar gibiyim. Emot à gitmeseydim sakat kalacaktım

Ayrica dizimde efsanevi geniş dikiş izi var ona bile takmıyorum yani. Bırak öyle kalsın


indescribable
(13.03.15)
@indescribable ama onun yara izi olduğu apaçık belli. benim gibi "jiletçi" damgası yemiyorsundur.


canercuxy
(13.03.15)
Ufak tefek ince kesik yerler de var onlar da jilet izi gibi duruyoR ama değiller çok da takma yahu nolcak


indescribable
(13.03.15)
bence bunun da kazayla oldugu belli yani. kenarindan kesilmis
c gibi de degil bence


painted bird
(13.03.15)
(12)

Kullandığınız saç şekillendiriciler neler?

Saç şekillendirici tam kapsıyor mu? doğru mu bilemedim. Yani Kastettiğim şey jöle olur wax olur dax olur vs vs vs saçınıza Şekil vermek için ne kullanıyorsunuz. Benim kullandıklarım hep bir süre sonra gidiyor. Ya saçıma hacim kaybettiriyor sönüyor ya da belli süreden sonra Şekil bozuluyor. Var mı "i
Saç şekillendirici tam kapsıyor mu? doğru mu bilemedim.

Yani Kastettiğim şey jöle olur wax olur dax olur vs vs vs saçınıza Şekil vermek için ne kullanıyorsunuz.

Benim kullandıklarım hep bir süre sonra gidiyor. Ya saçıma hacim kaybettiriyor sönüyor ya da belli süreden sonra Şekil bozuluyor.


Var mı "iyi bilirdik" dediğiniz bir şekillendirici (şöyle kuru ama kirli gibi Gösteren olursa efsane olur) :))
canercuxy
(01.03.15)
Nivea'nın 4/5 sertliğe sahip mor kutudaki saç spreyi.


johnmalkow
(01.03.15)
ben hayatımda kuru sampuan kadar iyi sa sekillendiren görmedim hepsini denedim desem yalan değil jon freda falan ne paralr verdim kuru sampuan tek gecerim ama pahalı


Loreal Paris Studio Indestructible Saç Jölesi


teknikekip
(01.03.15)
Out of bed, ama nadir. Ondan daha nadir wax.


[silinmiş]
(01.03.15)
@teknikekip normal jöleler gibi vıcık vıcık yapıyor mu ki saçı?


canercuxy
(01.03.15)
saç şekillendirici kullanıcaksan sürekli saçlarını yıkaman gerekiyor hem sürekli yıkama hem de kullandığın şey saçı döküyor dökmesede çok yıpratıyor.

saç şekillendirici bir sürü şey kullandım beğenmedim ve zarar veriyor.

en iyisi suyla karıştırıp jöle sürüyorum.
ya da saç bakım kreminden suyla karıştırıp az bişey sürüyorum. hem fön bozulmuyor hem de doğal duruyor.


bunu tavsiye ederim www.sacintarzin.com


candanag
(01.03.15)
@canercuxy vıcık vıcık değil, parlak ve sert yapıyor saçı. sabahtan akşama götürüyor.


teknikekip
(01.03.15)
elidor durulanmayan saç kremi, ben kıvırcık için olanını kullanıyorum. kendine göresini bulursun. oldukça başarılı

schwarzkopf taft jöle. bu da başarılı.


evandro roncatto
(01.03.15)
köpük kullanıyorum ben kuruturken, ertesi gün hemen kafama yapışmıyor, yada maşadan önce köpük yaparsam açılmadan duruyor uzun süre.


inthechaos
(01.03.15)
mat wax'lar en iş görür bence. en ucuzu bile iş yapıyor.


VickVickyVale
(01.03.15)
toni&guy mat pomat kullanıyorum. tavsiye ederim.


mattiadestro
(01.03.15)
(21)

Depremden korkuyor musunuz ?

Haberlerde yine Beklenen İstanbul depreminden bahsettiler. 17 ağustos ve 12 kasım depremlerini yaşamış biri olarak bu konu açılınca bile tüylerim diken diken oluyor. şuan bahçelievler yayla'da deprem öncesi bir evde kalıyorum. seneye yeni bir eve taşınacağım ama haziran ayına kadar olabilecek bir de
Haberlerde yine Beklenen İstanbul depreminden bahsettiler. 17 ağustos ve 12 kasım depremlerini yaşamış biri olarak bu konu açılınca bile tüylerim diken diken oluyor. şuan bahçelievler yayla'da deprem öncesi bir evde kalıyorum. seneye yeni bir eve taşınacağım ama haziran ayına kadar olabilecek bir depremde ölmek aşırı derecede korkutuyor beni.

Evet ya siz ?
canercuxy
(19.11.14)
Yes. Hem de nasil. Anksiyetem de oldugundan bazi geceler uyutmuyor beni. Avcilar da gol yakininda oturuyorum. Hem de birinci kat. Olasi depremde kurtulma şansım cok dusuk. Eger 2 sene icinde olmazsa okulumu bitirip gidicem. Deprem gerceklesmeden de istanbul a donme niyetim yok.


rayde
(19.11.14)
istanbul'da yaşamıyorum ama deprem çok korkunç bişey benim için.


rock n roll
(19.11.14)
hem istanbulda hem de dayanıksız siktiriboktan bir evde yaşıyorsanız şiddetli bir depremde ölürsünüz net.


iguanamvar
(19.11.14)
şehir dışına çok sık gidiyorum, istanbul'dan her gidişimde deprem olacaksa da şimdi olsun diyorum istemsiz bir şekilde.


evet rüyalarıma giriyor


klakie
(19.11.14)
sikimde değil.


royal
(19.11.14)
bu konuda çok sakinim. 99 depreminde bile -9 yaşındaydım- uyandığımda "aa deprem oluyor" diye düşünüp sakince ranzanın üst katından inmiştim. izmitteydim üstelik. herhalde eve bir şey olmadığından, hiçbir zaman deprem korkum oluşmadı. istanbulda yeni evlerde de, eski evlerde de yaşadım sonrasında ama fark etmiyor yani. allah göstermesin korkunç tecrübeler de yaşayabilirdim tabii ama yapacak pek bir şey yok bu konuda. olacağı varsa olur, kısmet diye düşünüyorum. panik depremden daha kötü hem, ondan korkun.


bxgx
(19.11.14)
17 ağustos depreminde, yaşadığım mahalleden sayısız ölü çıktığı için evet, korkuyorum.


devilred
(19.11.14)
korkuyorum. korkmamak elde değil.

istanbul depremi felaket olacak. ve bu deprem olacak yani, ihtimal falan değil gerçekleşecek. gerçi, her yeri yıkıp geçmez belki bilmiyorum. ama bi' 7.4 olsa istanbul'da facia olur sanırım.

ölenler bir kenara, hayatta kalanlar da çok büyük zorluk yaşayacak. açlık, susuzluk, kaos, yardım edecek kişilerin de depremde ölmüş olması vs... gölcük depreminde başka şehirlerden insanlar yardıma gidiyordu. her şeyin merkezi istanbul şu an. istanbul yerle bir olduğunda dışardan gelecek yardım şehri ayakta tutmaya yetmez. 15 milyon tane insan var. tüm türkiye'nin kaynağını istanbul'a sür yine kurtaramazsın. "aa deprem mi oluyo lan" diyen, oturduğu apartmanda sadece hafiften sallanan bir insan bile ölümle yüz yüze gelecek istanbul'da. telefon yok, elektrik yok, marketler çalışmıyor, kimse çalışmıyor. suç oranı alır yürür. falan filan.


pescador
(19.11.14)
of hem de nasıl, mutemadıyen sallanıyorum. Gun ıcınde cok fazla kez aklıma gelıyor.


LXXVII
(19.11.14)
İstanbul'da yaşamıyorum ancak 17 Ağustos depremini İzmit'te yaşadım. Korkuyorum. Evde yalnız yaşıyorum ve olası bir deprem halinde tek başıma olmak beni daha da çok korkutuyor. Ailem hala Kocaeli'nde yaşıyor, onların orada olması ve ha deyince ulaşamayacak olmak korkutuyor. Evde iki tane kedim var, deprem halinde onlar da korkacak diye korkuyorum.


buff
(19.11.14)
hic deprem yasamadim ama cok korkuyorum. 3 yildir istanbul'da yasiyorum, hemen her gece uyurken acaba deprem olur mu diye dusunuyorum. ustelik tek basima tedbir alma imkanim da yok. depremin ne zaman olacagi belli degil. korkuyorum iste.


pescador'un yazdiklarini okuyunca daha cok urktum mesela su anda.


fraise
(19.11.14)
Deli gibi korkuyorum tabii ki ama korkunun ecele faydası yok. Önlem almaya çalışarak yaşayıp göreceğiz.


aychovsky
(19.11.14)
eksisozluk.com

şu entryi okuyana kadar sadece korkuyordum, okuduktan sonra yeni bi derdim oldu, saçlarım beyazladı, 5 yaş yaşlandım, gözlerime kan oturdu.

istanbul'a yerleşme durumum var, bugün okudum, ne yapsam da gitmesem diye düşünmekten uyuyamayacağım.


superapple
(19.11.14)
10 yıl 17.katta bir dairede yaşadım, bina en ufak bir artıça da dahi hissettiriyordu ve durmuyordu kolay kolay. yıllar köreltiyor insanı. birde o beklenen deprem bizim buralardan çok duyulmayacakmış.


air
(19.11.14)
Korkuyordum ama artik korkmuyorum. Sebebini bilmiyorum, belki surekli bir deprem olacak hissi ile yasaya yasaya korkmamayi ogrenmisimdir. 17 agustoslari bir daha yasamayiz umarim.


lionel andres
(19.11.14)
belki kalpsiz düşüncesiz diyeceksiniz ama ağır bir kışın bile etkisi ekonomide uzun süre hissedilirken böyle bir deprem sonucunda hemen hemen herşey biter diye düşünüyorum.


selam
(19.11.14)
korkuyorum, deprem aklıma gelmeden uykuya daldığım çok nadirdir. 17 ağustosu üzerimden atamadım malesef, yalnız yaşıyor olmak da üzerine tuz biber.


asisamus
(19.11.14)
hiç korkmuyorum.

birincisi, önlem alamayacağım bir şey. evim dayanıklı olsa, işimde yakalar. orda olmazsa alakasız bir binada yakalar.

ikincisi, türkiye gibi ülkelerin depreme ihtiyacı var. bazı şeyler acı reçetesiz öğrenilmiyor. bunu dedim, şimdi linç edin. ama 15 yıldır deprem namına, özel sektörü geçiyorum, devletin yaptığı hiçbir elle tutulur yatırım ve önlem yok.

beter olalım


turkuaz
(19.11.14)
umurumda bile değil sahsen.


korktuğum ölmem veya oturduğum evin yıkılması değil, dreprem sonrası istanbıl'un ve neticede türkiye'nin ölmesi. atlantis gibi kayıp kıta olmasa bari.


VickVickyVale
(19.11.14)
(3)

Kulaklık tavsiyesi ?

Evet az önce kulaklığımın sağ tarafı ses vermemeye başladı bende mecburen yeni arayışlara girdim. Bütçe en fazla 50-60 tl Kulak içi arıyorum. Bu mefta olan kulaklığım iphone 5s ile birlikte gelen kulaklık. Ses kalitesi onun gibi olan bir kulaklık olursa tadından yenmez ^^
Evet az önce kulaklığımın sağ tarafı ses vermemeye başladı bende mecburen yeni arayışlara girdim.

Bütçe en fazla 50-60 tl
Kulak içi arıyorum.

Bu mefta olan kulaklığım iphone 5s ile birlikte gelen kulaklık. Ses kalitesi onun gibi olan bir kulaklık olursa tadından yenmez ^^
canercuxy
(18.11.14)
www.dr.com.tr ben bundan aldım,bayaa memnunum


kaffle
(18.11.14)
urbanears kransen'i d&r'da indirimdeyken yakalayıp 78 liraya almıştım. gayet kaliteli bir kulaklık. bulursanız kaçırmayın derim, normalde 150 liraydı.


(7)

Arkadaşa hediyelik kitap ?

Erkek arkadaşından yakın zamanda ayrılmış çok yakın arkadaşa birkaç kitap hediye edeceğim. Kendisi şuan benden 600-700 km uzakta. Konuşurken sürekli kitap okuduğundan bahsetti. Ben de "madem öyle ben de yollayayım birkaç tane" dedim deee ne yollasam hiç bilmedim. Şu kitap beni benden aldı diyebilec
Erkek arkadaşından yakın zamanda ayrılmış çok yakın arkadaşa birkaç kitap hediye edeceğim. Kendisi şuan benden 600-700 km uzakta. Konuşurken sürekli kitap okuduğundan bahsetti. Ben de "madem öyle ben de yollayayım birkaç tane" dedim deee ne yollasam hiç bilmedim. Şu kitap beni benden aldı diyebileceğiniz bir kitap var mı ?
canercuxy
(29.10.14)
stefan zweig satranç tam hediyelik bence


jimjim
(29.10.14)
Satranç'ın yalnızlıkla olan kısmı onu etkileyecektir eğer taze ayrıldıysa. jimjim'in önerisi kayda değer.

Kürk Mantolu Madonna da hediye edilebilir.


g man
(29.10.14)
@g man Kürk Mantolu Madonnayı okudun mu dedim. Şu ruh haliyle öylesi bir yapıtı okumak istemiyorum. Dedi. Yani Kürk Mantolu Madonna elendi :(


canercuxy
(29.10.14)
Daha dün okuduğum için öznel olabilir ama küçük prens çok ideal bir hediyelik kitap bence. Yükte ve pahada hafif ama anlam olarak çok yeterli bir kitap. Onun dışında satranç cidden iyi nor hediye olabilir.


nundu
(29.10.14)
Kimse alınmasın lütfen ama cidden okuyan bir arkadaşsa Madonna ve Prens'i ezip geçmiştir sanki, bir de yani hediye kitap denince ben biraz daha az bilindik bir şey beklerim açıkçası -spesifik bir durum yoksa ortada.

Dolayısıyla bir kaç öneri:

*Sandık Odası - Sezgin Kaymaz: Öykü kitabı. Mizahi ve yarı fantastik öyküler var içinde. Fantastik dediysem ruh alemi gibi ama değil gibi de, yani saçma değil merak etme. Mizahı ise inanılmaz keyifli, iyi gelecektir.

*Sıdıka/Fabrıga - Atilla Atalay: Yine keyfini yerine getirebilecek bir kitap.

*Kraliçe Kitap Okursa - Alan Bennet: Eğlenceli bir novella

*Tiffany'de Kahvaltı - Truman Capote: Filminden farklı olarak güçlü bir kadının mücadelesi, leziz bir novella.


Tiffany'de Kahvaltı +1
Murathan Mungan-Yüksek Topuklar (hacmi göz korkutmasın. çok keyif alacağına eminim)
Adalet Ağaoğlu'nun Dar Zamanlar üçlemesi (Ölmeye Yatmak, Bir Düğün Gecesi, Hayır)


the bus driver who wanted to be god - israilli bi yazarin komik hikayeler barindiran kitabi. okurken cok eglenmistim bence guzel hediye olur.

keske gercek olsa - orj adi et si c'etait vrai. bir marc levy romani. bunun bi de devam kitabi var. aska yeniden inanmasini saglayacak turden eglenceli kitaplar. eger okumadıysa bence bu kitaplara asik olur ^^

zweig'in kitabi coktan okumustur


(2)

Bi film vardı hatırlayamadım

Ortaçağ Avrupa'sında geçiyor. Sörler lordlar vs düelloya katılıyor. Düello dediğim at sırtında birbirlerini sırıkla düşürüyorlar. Bi lord turnuvaya giderken ölüyor onun yerine yardımcısı geçiyor sonra bi prensese aşık oluyor bu adam ifşa oluyor ama sonra gerçekten soylu olduğu falan çıkıyor. Son düe
Ortaçağ Avrupa'sında geçiyor. Sörler lordlar vs düelloya katılıyor. Düello dediğim at sırtında birbirlerini sırıkla düşürüyorlar. Bi lord turnuvaya giderken ölüyor onun yerine yardımcısı geçiyor sonra bi prensese aşık oluyor bu adam ifşa oluyor ama sonra gerçekten soylu olduğu falan çıkıyor. Son düelloda zırhı kırılıyor zırhsız çıkıp kazanıyor.

Konusu falan aklımda ama adını hatırlayamadım. 6-7 yıl önce izlemiştim çocukken daha. O vakitten bu yana arıyorum yardım lütfen
canercuxy
(20.05.14)
Bence bu;
www.imdb.com

lafı bile olmaz ;)


kitvidet
(20.05.14)
ben de izlemistim. sen hikayeyi anlatınca ordaki basroldeki elemanın yanındaki hafif toplu adami hatırladım. dünkü izledigim gameofthronesun mountainine benzettim i.imgur.com degilmis ama o adam da oynamis dizide.koskoca kral robert brtheon mus :)


sylow
(20.05.14)
(6)

Münih-Madrid maçındaki siyah bantlar ne ?

Soru başlıkta. B.münihlilerin hepsinde var nerdeyse. Nedir bunun sebebi acaba ?
Soru başlıkta. B.münihlilerin hepsinde var nerdeyse. Nedir bunun sebebi acaba ?
canercuxy
(29.04.14)
gecenlerde eski bir teknik adamlari oldu. onun icin. ismini de yazardim ama aklima gelmedi simdi. bulursam yazarim


exlibris
(29.04.14)
tito için olabilir. bi de bi sporcu mu ne ölmüş, ondan sanırım.


Tito için olsa real madrid de takardı herhalde. 3 taneyi yiyince "acımız büyük" manasında mı taktılar acaba diye de düşünmedim değil :D


canercuxy
(29.04.14)
@caner

realin kolunda da var

www.realmadrid.com

bugunku maca ait fotolar


exlibris
(29.04.14)
tito'nun yanı sıra, real madrid'in efsane oyuncularından biri ölmüş. Adını unutum şimdi. O sebeple siyah bant takılmış.


protector
(29.04.14)
Vujadin Boskov - Real'in Eski Hocası da vefat etmişti. o sebeple her iki takım siyah bantla çıktı. yani hem tito hem de boskov için.
selamlar


gece lampulu
(29.04.14)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.