Giriş

SAP FI ya da CO danışmanı var mı?

birkaç bir şey sormam gerek acil :/
birkaç bir şey sormam gerek acil :/
canercuxy
(16.05.18)
(1)

saçlara şekil vermek?

şimdi benim saçlarım dalgalı ve ince telli. hemen hemen murat bozun saçları gibidsfgfhhj wax falan sürünce şekil veremiyorum. direk sönüyor saçlar. ancak yana yatıyor:( ne kullanabilirim? ürün tipi ve marka önerebilecek var mı?
şimdi benim saçlarım dalgalı ve ince telli. hemen hemen murat bozun saçları gibidsfgfhhj

wax falan sürünce şekil veremiyorum. direk sönüyor saçlar. ancak yana yatıyor:(

ne kullanabilirim? ürün tipi ve marka önerebilecek var mı?
canercuxy
(09.04.18)
osis flex wax


rentts
(09.04.18)
(5)

dolandırıldık

babamın üzerine olan ve şubat 2017'de kullanmayı bıraktığım bir hat vardı. bu hattı eylül 2017de ağrıdan birileri kullanmış ve de turkcell olan hattı vodafone'a taşımışlar. arabacom'da bu numarayı kullanıp milletten kapora alıp kayıplara karışmışlar. bugün polis eve gitmiş ifade için. babam yurtdışı
babamın üzerine olan ve şubat 2017'de kullanmayı bıraktığım bir hat vardı. bu hattı eylül 2017de ağrıdan birileri kullanmış ve de turkcell olan hattı vodafone'a taşımışlar. arabacom'da bu numarayı kullanıp milletten kapora alıp kayıplara karışmışlar. bugün polis eve gitmiş ifade için. babam yurtdışında olduğu için alamadılar biz de tam detayları öğrenemedik tabi.

süreç nasıl işler? babama bir sıkıntı yaratır mı? işi gereği sürekli yurtdışına çıkıp giriyor, yurtdışı yasağı vs gelir mi? sonuçta bu paranın havale, eft yapıldığı hesap belli niye bize karşı dava açılıyor anasını satayım?

hattı kapattırdım şimdi, babam olmadan benim yapabileceğim ekstra bir şeyler var mıdır?
canercuxy
(13.02.18)
bence en yakın avukata git kesin ve net bilgi al.

dolandırıcılık diyorsun, en ufak itham bile zarar verebilir, baban yurtışına çıkamazsa işleri aksar.

bence hemen şimdi git. bekleme


killerbee
(13.02.18)
acil avukat tutun. hattı kullanmadığınıza dair kanıtlar sunmaya çalışın.


retiredcolonel
(13.02.18)
aynı şey başıma geldi.

hattınızı siz gibi davranıp yedek sim kart çıkartarak çalıyorlar. bir gecede 1000 sms atmıştı benimkini çalan. savcılığa başvurdum. takipsizlik çıktı. itiraz ettim yine bişey değişmedi.

bendeki olayda avea hattı güvenlik gerekçesiyle kapatmıştı. çok uğraştım açtırdım sonra üstüne gidince başka bir sim olduğunu söylediler. elimdeki sim kart üzerindeki numarayı verince tekrar o sime düştü hat ama adamlar işini görmüştü.

adınıza başka hat da açılmış olabilir onu da kontrol edin. eski simi atmayın. o simden kullanılmadığını görünce suçsuzluğunuz ispatlanır gibi geliyor.


vassal
(13.02.18)
Hattın hangi şehirde kullanıldığı kayıtlardan çıkar zaten. Taşıma işlemine de imza bana ait değil diye itiraz edersiniz hatta siz de hattı kullanan ve taşıma yapan kişileri savcılığa şikayet edin. Babanızın banka hesabına gelen bir para yok sonuçta. Hemen panik yapmayın hat sahibi babanız gözüktüğü için gelip konuşmak istemeleri çok normal. Bu olaydan dolayı yurtdışı çıkış yasağı çıkacağını hiç sanmıyorum ama yine de bir avukata gitseniz iyi olur.


bayc
(13.02.18)
Öncelikle panik yapma. İfade istemeleri normal. Hattı kullanan kişi olarak sen de ifade verebilirsin. İfade vermek atla deve bir şey değil ama polisin kapıya gelip "bi ara gel de ifade ver" demesini ciddiye almayıp da gitmezsen iş çirkinleşir. Yakalama isteyebilir savcı.
Sen kendin git, "hattı ben kullanıyordum, babam işleri için yurt dışında. şu tarihten şu tarihe kadar kullandım. Sonra hattı x yaptım. O tarihten sonraki işlemlerle ve ilanlarla alakam yoktur. Sahte kimlikle yapılmış olabilir" diye bir ifade ver ki (polislere konuyu anlatınca zaten onlar usulünce yazarlar. Sen sadece eksik yer kalmamasına dikkat et. Tarih gibi, suçlamaları tek tek reddetmek gibi) savcının önüne sizden bir kağıt gitsin, "bunu çağırdık bulamadık yurt dışında dediler" olmasın. Aslında, baban e-devletten yurt dışı çıkış-giriş dökümünü alabilir. Onu da ifadene ekleyebilirsin.

Kolay kolay bir sorun olmaz ama kesinlikle ihmal de etmeyin. MUTLAKA karakola gidin.

Bir yandan da Turkcell'e de Vodafone'a da telefonla bastırın, "siz benim hattımı neyle taşıdınız burdan buraya, evraklar adresler telefonlar hemen gelsin bana. hangi bayiden yapılmışsa kamera kayıtları (ki kimse kamerası olsa bile 1 haftadan fazla kayıt tutmaz ama) çıkarılsın." diye bombardımanda da bulun.

YALNIZ, eskiden hattı birkaç ay kullanmayınca o numara boşa çıkıyordu, bir süre sonra yeniden satın alınabiliyordu. Siz de hiç fark etmemiş olduğunuza göre hat faturasız hat. Acaba kapanıp yeniden açılmış olabilir mi? Yani babanın üzerinden çıkmış olabilir mi hat? Baban e-devletten üzerine kayıtlı hatları da kontrol etsin. Belki de öyle oldu ama bir şekilde eski sahibinin ismi de çıktı girdi işin içine.

Edit: Sonra da savcılığa suç duyurusuna gidin. Turkcell'i de Vodafone'u da o bayiyi de kullanan kişiyi de dava edin. Şüpheli olarak o paraların gönderildiği hesap sahiplerini de ekleyin.


lazor
(13.02.18)
(1)

muhasebeci veya işletme mezunu birileri var mı?

şuan marmara işletme 4. sınıfım ve bir şirkette muhasebeci olarak çalışıyorum. kendime yeni bir cv hazırlayayım dedim ve iyi bir şey olsun istiyorum. işletmeden mezun, muhasebeci birilerinin cvlerini görürsem neye dikkat edip neye odaklanmam gerektiği konusunda daha dikkatli olabilirim. cvsini özeld
şuan marmara işletme 4. sınıfım ve bir şirkette muhasebeci olarak çalışıyorum. kendime yeni bir cv hazırlayayım dedim ve iyi bir şey olsun istiyorum. işletmeden mezun, muhasebeci birilerinin cvlerini görürsem neye dikkat edip neye odaklanmam gerektiği konusunda daha dikkatli olabilirim.

cvsini özelden paylaşmak isteyen veya şunlara şunlara dikkat et diyen birileri çıkar mı? :/
canercuxy
(03.02.18)
İş deneyimleri ve Stajlar başlıkları altında açıklama yazabilirsin. Örnek veriyorum;
‘’-Stajlar
XXXX Kurumu (01.06.2017-30.08.2017)
Mahsup dosyaların hazırlanması, tek düzen hesap planları, bilanço incelemeleri, KDV iadeleri, beyanname girişlerinde birebir görev alırken, Sap programında ödeme ve fatura giriş işlemlerinin yapılması, fatura takip gibi görevleri birebir üstlendim.’’ gibi.


soyut park
(03.02.18)
(5)

şu üç bilgisayardan hangisini almalı?

http://www.hepsiburada.com/asus-rog-gl502ve-dm032-intel-core-i5-7300hq-8gb-256gb-ssd-gtx1050ti-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV0000090BRB?magaza=Techburadahttp://www.hepsiburada.com/asus-rog-gl553vd-dm066-intel-core-i7-7700hq-8gb-1tb-128gb-ssd-gtx1050-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgis
www.hepsiburada.com

www.hepsiburada.com

www.hepsiburada.com

genel olarak internette takılıp film izlemek ama biraz oyun oynayabilmek de istiyorum(gta5, pubg, fm18 witcher...)
canercuxy
(06.12.17)
İlk linkteki


ananiyimioguz
(06.12.17)
3. den uzak dur (ssd si yok)
1. nin işlemcisi 2. ye göre biraz daha kötü ama ekran kartı daha iyi ve SSD'si daha kapasiteli.

and the winner is ilki.


washe
(06.12.17)
Lenovo’yu şisteden çıkar bence. Ssd yok çünkü. 1 ya da 2.


nickfury
(06.12.17)
attıklarından ilki oyun için daha uygun, hem de ssd'si daha büyük, ekranlarının detayını yazmamış ama ips panelli ise gayet makul. ha ilerde program falan çalıştırırım diyosan işlemciye yatırım yapabilirsin. hepsi bi arada (ssd kapasitesi hariç) olsun dersen aşağıdaki alete bakabilirsin.

www.sinerji.gen.tr


yuto
(06.12.17)
ben 2inciyi alırdım.


(2)

Muhasebe stajyeri neleri bilsin?

İşletme okuyorum. 4. Sınıf oldum. Büyük bir şirketin muhasebe departmanında uzun dönem muhasebe stajyeri olarak işe girdim. Kendimi şuan aşırı yetersiz görüyorum. Neleri bilmeliyim? Şunu şunu da işten sonraki vakitlerde öğren araştır diyeceğiniz ne var?Ek soru:Ba/bs mutabakatı nasıl yapılıyor? :( mu
İşletme okuyorum. 4. Sınıf oldum. Büyük bir şirketin muhasebe departmanında uzun dönem muhasebe stajyeri olarak işe girdim. Kendimi şuan aşırı yetersiz görüyorum. Neleri bilmeliyim? Şunu şunu da işten sonraki vakitlerde öğren araştır diyeceğiniz ne var?

Ek soru:
Ba/bs mutabakatı nasıl yapılıyor? :( mutabık kalınmazsa nasıl bi süreç izlemem gerekiyor?
canercuxy
(16.08.17)
ba/bs mutabakatı çok kolay bi şey kardeşim. ilgili firmaya bizdeki fatura adediniz x tane sizdeki kaç tane x tane mi? diye öncelik mail yoluyla mail yoksa faks faks da yoksa telefon yoluyla soruyorsun. telefonla soruyorsan mutlaka yetkili adını öğreniyorsun.

şayet sana ba/bs formu gönderiyorlarsa ve mutabıksan şirket kaşesini vuruyorsun üzerine paraf atıyorsun ve altına 'x adet fatura y lira mutabıkız' ibaresi düşüp yanına tarih atıyorsun.

mutabık kalınmazsa o şirketin cari hesabını inceiyorsunuz. muhakkak ya bi iadesi vardır işlenmemiştir ya işte bi sorun vardır yani hesabı inceledikten sonra hala mutabık değilseniz dediğim işlemleri mutabık değiliz şeklinde yapıyorsun.

en önemlisi de ba/bs rakamları bildirirken küsüratlar alınmaz. misal 5.108,75 TL 6 adet fatura ise bildireceğin rakam 5.108.00 TL'dir. Karşı taraf da böyle bildirir. Bu önemli bi nokta.

Onun dışında muhasebe için al eline bi tane işletmede görmüşsünüzdür muhasebe hatta 4 senenin 4'ünde de görmüş olmanız gerek. bi tane muhasebe kitabı al tavsiyem muhasebat olabilir. gayet güzel anlatır tane tane yoksa da kütüphaneden falan süleyman yüncü olması lazım onun bi kitabı var kalındır gözün korkmasın a'dan z'ye her şey o kitapta vardır ona biraz bakabilirsin ve tabi ki en önemli koşul tek düzen hesap planı işleyişini az biraz öğrenmeye çalış derim.


rahat ya
(16.08.17)
Bir şey bilmenize gerek yok. Büyük şirketlerde maksimum BA-BS için müşteri arar rakam öğrenirsiniz.. Onun dışında fotokopi, evrak takma vs.. işler de verilecektir.. Fatura girişi vs gibi durumları pek yaptırmazlar..


st curse
(16.08.17)
(2)

Şöyle bir şeyi nerden bulabilirim?

https://www.instagram.com/p/BUXOROcD3AY/ Bir arkadaşıma hediye edeceğim. Bu ya da buna benzer bir şeyi bulabilir miyim istanbulda?
www.instagram.com

Bir arkadaşıma hediye edeceğim. Bu ya da buna benzer bir şeyi bulabilir miyim istanbulda?
canercuxy
(21.05.17)
Bu hesabın kullanıcısını dövmek falan lazım, bulmuş ve hakkında ''0'' bilgi vermiş. Büyük ihtimalle satılan bir şey değil diye düşünüyorum, zira tüm olası kelime kombinasyonlarını kullanmış olabilirim :D


awareim
(22.05.17)
konseptin adi cumos box. yapmasi cocuk oyuncagi. ama satilan bir urune rastlamadim.


lifeframe
(22.05.17)
(1)

bir şirket "niye biz, bizden ne öğrenmek istiyorsun" dediğinde

ne denir? tam olarak xxx şirketinde yapacak olduğun süre boyunca neleri öğrenmeyi hedefliyorsun dendiğinde direkt 3-5 cümle ile tammalayıp vereyim mi yoksa bir iki paragraf yağdırayım mı? yağdır derseniz ne yağdırayım?
ne denir?

tam olarak xxx şirketinde yapacak olduğun süre boyunca neleri öğrenmeyi hedefliyorsun dendiğinde direkt 3-5 cümle ile tammalayıp vereyim mi yoksa bir iki paragraf yağdırayım mı? yağdır derseniz ne yağdırayım?
canercuxy
(10.05.17)
(9)

staj için şirketlerin ik departmanlarını arasam? :(

kariyerden vs başvurunca cvye bakmıyorlar bile. arasam ik departmanlarını desem böyle böyle, ben sizin şirketinizde staj yapmak istiyorum. bi yararı artısı olur mu? ya da ik departmanının mailini bulursam cv ve bi ön yazılı mail atsam.bir yararı olur mu ki?
kariyerden vs başvurunca cvye bakmıyorlar bile. arasam ik departmanlarını desem böyle böyle, ben sizin şirketinizde staj yapmak istiyorum. bi yararı artısı olur mu?

ya da ik departmanının mailini bulursam cv ve bi ön yazılı mail atsam.


bir yararı olur mu ki?
canercuxy
(29.03.17)
bence o kısımla ilgilenen kişilere ulaş. meslek ne bilmiyorum ama hani orada çalışan biriyse firmada über çok kurumsal değilse - kurumsal olursa çalışan inisiyatifi olmayabilir çünkü- bir stajer istiyorum derse alabilir sanki?

benimkini kullanmasan bile düşündüğün yolda yürü. There is nothing to lose


@blue eyes white dragon benim olayım "ya arayayım alsın staja" değil.. başvuruma dönseler, görüşmeye çağırsalar zaten olayı koparacağıma inancım tam. dönen yok anasını satayım. bölümümde, kendi dönemlerim içinde üst sıralarda, kendini yetiştirmeye çalışan biri olduğuma inanıyorum. nice bomboş arkadaşım teyzesinin oğlunun karısının kuzeni kontenjanından iyi yerlerde staja başladı, hiç olmadı görüşmelere gitti. aynı yerler kariyer.netten başvurunca bana dönmedi bile.

nerdeyse bütün tanıdıklarım hep tanıdık kontenjanından bir yerlerde başladı. nerdeyse tüm istanbulda böyle dönüyor diye düşünüyorum. o yüzden bunu aşmam gerek.


canercuxy
(29.03.17)
IKya, calismak istedigin departmana vb mail at. Ise yarama ihtimali var.


kuehles blondes
(29.03.17)
Mail daha iyi olur


kablelvuku
(29.03.17)
linkedinden biraz stalk yapıp başvurmak istediğin departmandaki insanlara mail atmak işe yarayabilir. linkedin mesajındansa mail daha ciddi olabilir ama mail adreslerine nasıl ulaşılır bilmem. bi de mailin konusu ben staj yapmak istiyorum değil de alanınızla ilgili birşeyler hakkında fikir alma bilgi alma gibi bi bahane olursa daha iyi olur sanki. atıyorum o alandaki bi gelişme spesifik bir konu hakkında itinayla fikir toplanıp "sizin şirketinizde bu iş nasıl yürüyor. ben şöyle şöyle şeyler araştırdım" gibi bi girişle "ya biz bu adamı stajyer olarak alsak hiç de fena olmaz" diye düşündürebilirsin. mesaja iyi çalışıp sağa sola aynı mesajı yollayabilirsin.
olur mu ki sen ne dersin? alanını bilmediğimden belki çok saçma bişey öneriyorumdur, bilemiyorum :)


klar
(29.03.17)
linkedinde premium oldugunda inmail var butun iklara yazarsin hatta utanmazsan departman mudurune bile cv ni atarsin


tiredpanda
(29.03.17)
elbette her şirketin işleyişi farklıdır fakat rutin olarak stajyer alan hukuk gibi bölümler dışında talep olmadan stajyer gönderilmez gibi geliyor bana.
Yani İK, X departmanından talep gelmeden onlara "alın size stajyer bulduk" demez gibi geliyor bana. O yüzden sadece İK değil staj yapmak istediğiniz departmanın başına, orada çalışanlara ulaşmanızı öneririm.

Bu arada elbette ki bu işler tanıdıkla yürüyor daha çok, zaten stajyerin şirkete sağlayacağı çok bir şey yok, aslına bakarsanız çoğu kimse istemez çünkü onu meşgul etmek için bir şeyler bulmak gerekiyor, mutlu olur, mutsuz olur... her insan yeni bir dert ofiste.


michael_knight
(29.03.17)
linkedinden profil oluştur ik daki kişileri ekle mesaj at. sadece ik ds değil, departman müdürlerine de at. arkadaşım kariyer netten çağrılmadığı poz için linkedinden ilgili deparrman müdürüne mail attı, görüşmeye çağrıldı ve işe girdi.


oscar
(29.03.17)
hocam bende çok büyük bir x şirketine mail attım peşinden 3-4 defa aradım sonunda cevapladılar maili ve stajyerlik şeysini doluluktan kabul etmediklerini söylediler. bende daha önce orada çalışan bir kaç kişiye ulaştım kendimi tanıttım falan onlar sağolsun aracı oldular, tekrar görüştük ve staj başvurumu kabul ettiler. buna torpil diyenler falan da olacaktır da dünyanın her yerinde sistem maalesef böyle işliyor. gerçi haksız da değiller, benim de şirkete 150 kişi başvursa 10 kişi seçeceksem eş dost arasından güvenilir biri olursa onu alırım heralde ne bileyim. sende eski çalışanlarına ulaşmaya çalış, referans bul kendine hocam


prens zuko
(29.03.17)
(3)

müşahitlik için geç mi kaldık?

chpden müşahit olmak istiyordum. önceden bir kere oy ve ötesinden görevli olarak yapmıştım. bu seçimlerde görev almayacaklarını öğrendim. neyse başvurabiliyor muyuz hala? nasıl bir yol izlemeliyiz?
chpden müşahit olmak istiyordum. önceden bir kere oy ve ötesinden görevli olarak yapmıştım. bu seçimlerde görev almayacaklarını öğrendim.


neyse başvurabiliyor muyuz hala? nasıl bir yol izlemeliyiz?
canercuxy
(26.03.17)
Basvurular 16 mart'ta bitti diye biliyorum. Ama oy sayimi sirasinda gidip izleyebilirsiniz, izleyin.


sckxyss
(26.03.17)
Başvurusu biten sandık üyeliği idi. Gidip partiden müşahit kartı alabilirsiniz.


Halen müşahit olabilirsiniz, sadece sandık üyesi başvurusu bitti


(7)

90.000 TL'ye kadar sedan önerisi?

minimum 2014 model. otomatik. teşekkürler :)
minimum 2014 model. otomatik.

teşekkürler :)
canercuxy
(10.02.17)
bence yeni megane.


carabelli
(10.02.17)
a3 bulursun belki


Octavia


ringinthered
(10.02.17)
octavia +1


eksimeksi
(10.02.17)
3.16i - 2013


sekerse tehlike
(10.02.17)
opel insignia 2.0 dizel 163 hp, cosmo donanım seviyesi, ağzına kadar dolu araçlar alabiliyorsun.

www.sahibinden.com

arkadaşların dediği tüm arabaları tokatlarsın, üstüne onlar benzin ikmali yaparken sen farkı daha da açarsın. benzer arabaları tarattır sahibindenden.


rain when i die
(10.02.17)
honda civic yeni kasa. "omo onon motoro ötmösförök" diye zırlayanlara bakma. benzinin 5.5 papel olduğu bir ülkede yaşayıp benzinli arabaya biniyorsan o benzin pompası sadece yakıt depona girmiyor hacı. ben bu turbo motorcuları anlamıyorum zati, hepsinin babası petrol şeyhi zaar? ben yeni kasa executive eco aldım. 28-29 krş/km yakıt değeri alarak aracımla aşk yaşıyorum. arabanın eksisi turbo olmaması değil, cvt gibi sorunsuz ama sıkıcı bir ov seçeneğine sahip olması, ama alışıyorsun. en azından 0 araçla 300km gidip bir tarafında patlamıyor. malum honda yaptı mı daş gibi yapıyo.


yok ama illa turbo diyorsan da, şubatta Civic RS 1.5 Vtec Turbo geliyor ki, kendisi 182 beygir, yakıt canımı acıtmaz diyen için 2. bir seçenek düşündürmez o kadar diyim. ama yok ben serviste güzel bi kız gördüm, sık sık ziyaret etmek istiyorum diyorsan opel filan al.

en olmadı Accord gibi taşaklı bir araba çek başkan daha ne deyim. bu arada 90bin olayını aştım biraz ama, opsiyon koyarsın diye düşünerek yazdım :)


fatihdr
(10.02.17)
(3)

bu fotoğrafların numarası ne? nasıl çekilmişler?

http://www.cnnturk.com/yasam/istanbula-daha-once-hic-boyle-bakmadiniz?utm_content=buffer5febf&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer&page=6sanki bunla ilgili bi entry vardı diye hatırlıyorum da bulamadım :/
www.cnnturk.com

sanki bunla ilgili bi entry vardı diye hatırlıyorum da bulamadım :/
canercuxy
(07.02.17)
drone ile panaromik şekilde çekmiş olabilir.


basond
(07.02.17)
bir sürü resmi photoshopla birleştirmiş.


masa penisi
(07.02.17)
drone ve 360 derece kamera kullanmış olabilir

360 derece kamera ve görüntülere uyuz olduğum için hiç dikkatimi çekmedi, beğenen sanat eleştirmenlerine de orta parmağımı göstermeyi borç bilirim.


killerbee
(07.02.17)
(1)

takip et dediğiniz youtube kanalları?

daha çok böyle deney veya bir şeyler yapan, eski eşyalardan yeni şeyler yapan vs kanallar ilgimi çekiyor. mesela bir kanal vardı şuan bulamadım; adam eski metallerden bıçak yapıyordu. bunun gibi mesela.teşekkürler ^_^
daha çok böyle deney veya bir şeyler yapan, eski eşyalardan yeni şeyler yapan vs kanallar ilgimi çekiyor.

mesela bir kanal vardı şuan bulamadım; adam eski metallerden bıçak yapıyordu. bunun gibi mesela.

teşekkürler ^_^
canercuxy
(04.02.17)
youtube değil;
www.reddit.com


murtiii
(04.02.17)
(1)

şu soruyu çözebilecek olan var mı? sinüzoidal durgun durum analizi

küçük bir ricam olacak :)http://i.hizliresim.com/R1GBJ1.jpgşu soruyu yapabilecek olan var mı? kız arkadaşımın hocası vermiş soruyu. sınavda bu soru varmış. çözene 35 puan demiş... ne kendisi ne de bölümden biri yapamamış.yana tutuşa yapabilecek birini arıyoruz.
küçük bir ricam olacak :)

i.hizliresim.com

şu soruyu yapabilecek olan var mı?

kız arkadaşımın hocası vermiş soruyu. sınavda bu soru varmış. çözene 35 puan demiş... ne kendisi ne de bölümden biri yapamamış.

yana tutuşa yapabilecek birini arıyoruz.
canercuxy
(14.01.17)
Şemada + - alt alta yazılmış ve yuvarlak içine alınmış. Galiba orası güç kaynağı... sonrası basit zaten:):)


cahs
(14.01.17)
(5)

dizi önerisi?

böyle komiklikli yer yer aksiyonlu.. mesela en son lucifer'ı izledim. bu tarz çerezlik dizi arıyorum.
böyle komiklikli yer yer aksiyonlu.. mesela en son lucifer'ı izledim. bu tarz çerezlik dizi arıyorum.
canercuxy
(14.01.17)
chuck? eski ama ben tekrar izlemeye başladı, hala gülüyorum.

not: herkese komik gelmeyebilir tabi.


pasp
(14.01.17)
@pasp iki kere izledim :) hala sıkıldıkça ara ara açıyorum birer bölüm.


canercuxy
(14.01.17)
modern family komik ama aksiyonlu mu bilemedim.


cemallamec
(14.01.17)
yaaa dimi çok tatlı dizi yaaaa!!!!!! <3

super natural izliyoruz şimdi, ama öyle arada bir espri var? uyar mı ki? bi de harbi super natural aşsljdaidkjsai


pasp
(14.01.17)
brain dead


mrsmoon
(14.01.17)
(9)

uçak camları niye iniş ve kalkışlarda açık durmak zorunda?

sebebi ne ki?
sebebi ne ki?
canercuxy
(30.12.16)
büyük olasılıkla (fiziksel anlamda; gerek uçakta, gerek dış etmen) tehlikeli bir durum olup olmadığını farkedebilmek icin


Sanırım sarsıntıdan dolayı guneşlik hızlıca kapanıp kırılabilir diye


Eger kaza olursa icerden disarinin (yangin var mi, cikmak guvenli mi vb), disaridan da icerinin rahat gozukmesi icin.


crown
(30.12.16)
uçak içi ışıklandırma giderse dışardan gelen ışıkla aydınlık olsun millet önünü görsün diyedir.


mr.goodcat
(30.12.16)
Motorda ve kanatlarda sorun(yanma, kırılma vb...) olması durumunda, yolcuların bunları fark edip kabin görevlilerine bildirmesi için.


deepfreeze
(30.12.16)
motorda, kanatta vs bir durum olursa yolcuların görüp, ekibe haber verebilmesini sağlayabilmek için.

mesela motordaki fan cowl (motorun sağ ve solundaki kapaklar-kaporta) uçtu, kanattan bir parça fırladı, yakıt kaçağı var şarıl şarıl gibi gibi...


nucleon
(30.12.16)
iniş ve kalkışlar uçakların kaza-kırım geçirdiği anların başında geliyor, genelde geceleyin ışıkları da söndürüp göz uyumunu sağlamaya çalışıyorlar.

kaza olduğunda gözün dışarıya alışması için(karanlık), herhangi olağan dışı vakanın yetkiliye bildirilmesi için.


qobel
(30.12.16)
qobel + 1

Herhangi bir acil durumda insanın karanlıktayken aydınlığa alışma süresi ya da karablıktayken aydınlığa alışma süresini azaltmak için. Normalde dışarısı karanlıkken ve acil iniş yapıp ışıklar sönük iken insanın karanlıkta bir şey görmesi için zaman geçmesi gerekiyor, aynı şekilde aydınlığ alışma da daha kısa da olsa bir süre gerektiriyor ve acil durumlarda o süre kritik olabilir diye. Yoksa, dışarıyı kontrol etmemiz ana amaç değil ama yan olarak da öyle bir faydası var.


aychovsky
(30.12.16)
bu karanlığa alışma fln muhabbeti ışıkların kapatılması ile ilgili yalnız, camların olayı direkt emniyet ile ilgili

www.google.com.tr


nucleon
(30.12.16)
(5)

antibiyotik sonrası ağrı kesici

grip oldum croxilex kullanıyorum. yarım saat önce içtim. başım çatlıyor şuan. novalgin var. içsem sorun olur mu? ya da ne zaman içebilirim?
grip oldum croxilex kullanıyorum. yarım saat önce içtim. başım çatlıyor şuan. novalgin var. içsem sorun olur mu? ya da ne zaman içebilirim?
canercuxy
(19.12.16)cekilmis gayfe
(19.12.16)
Grip olunca antibiyotik içmeyin. Bunu bir hekim mi tavsiye etti?


iddaaci
(19.12.16)
heralde başka enfeksiyon vardır. yoksa gribe antibiyotik yazan doktorun diplomasını yırtmak gerek


cekilmis gayfe
(19.12.16)
Novalgin icme, bircok doktordan ciddi yan etkileri oldugunu duydum.

Normal paracetamol ya da ibuprofen filan ic.


kuehles blondes
(19.12.16)
@iddaaci gripsin dedi. croxilex benical ve perebron şurup yazdı :/


canercuxy
(20.12.16)
(3)

rapor alsam bi sınava girsem bi sınava girmesem?

dış ticaret ve maliyet muhasebesi vizelerim var. dış ticaret daha önce saat olarak. ona çalıştım. maliyet nanay. şimdi rapor aldım. dış ticarete girsem, maliyete girmesem raporu versem öğrenci işlerine. sorun olur mu ki?edit: yani şöyle bi mazeret sunsam; raporu aldım. kendimi sınavlara girebilecek
dış ticaret ve maliyet muhasebesi vizelerim var. dış ticaret daha önce saat olarak. ona çalıştım. maliyet nanay. şimdi rapor aldım. dış ticarete girsem, maliyete girmesem raporu versem öğrenci işlerine. sorun olur mu ki?

edit: yani şöyle bi mazeret sunsam; raporu aldım. kendimi sınavlara girebilecek güçte hissettiğim için geldim. ilk sınavdan sonra kötü oldum gittim.

bu şartlarda ilk girdiğim sınav da iptal olur mu?
canercuxy
(10.11.16)
Girdiğin sınavı iptal edemezler, girmediğine 0 verebilirler ama kimse uğraşmaz bunla.


kurnaz
(10.11.16)
Genelde kabul etmediklerini söylüyorlar ama ben bunu yapıyorum ve sorun çıkmıyor


fragile lady
(10.11.16)
üniversiteden üniversitee değişen bir durum. benim okulumda rapor saatine bakiliyordu. ilk sinavdan sonraysa ilk sinavim geçerli diğerli raporlu oluyordu. en sağlikli bilgiyi öğrenci işlerinden alabilirsiniz


eylul
(10.11.16)
(3)

filistinli arkadaşa hediye?

bir hafta önce bi erasmus+ projesinde tanıştık. biraz içe dönük bi bilgisayar mühendisi. filistinde yaşıyor. baya üzücü bi hayat hikayesi var. kültür gecesinde ülkesini tanıtırken ağladı falan... son gün de slovenyalı kızlar bu adam yanlarında diye "seni yanımızda istemiyoruz" gibisinden bir şey dem
bir hafta önce bi erasmus+ projesinde tanıştık. biraz içe dönük bi bilgisayar mühendisi. filistinde yaşıyor. baya üzücü bi hayat hikayesi var. kültür gecesinde ülkesini tanıtırken ağladı falan... son gün de slovenyalı kızlar bu adam yanlarında diye "seni yanımızda istemiyoruz" gibisinden bir şey demiş. olay sonrasında niye tek oturuyorsun diyince morali bozuk şekilde anlattı.

anlayacağınız türkiyeden pek iyi anılar alarak gitmedi. ben çok sevdim adamı. temiz kalpli biri... bari sonrasında bir şeyler yapayım dedim; bi hediye yollayayım dedim ama ne yollanır ki? ne yollasam sevinir? filistinli, bilgisayar mühendisi. içe dönük, duygusal olarak darbe yemiş bir arakdaş.

ikinci soru: filistine nasıl kargo yollarım çok tutar mı istanbuldan?
canercuxy
(21.08.16)
güzel bir kupa bardak olabilir, bilmiyorum filmlerde hep bilgisayar mühendisleri ofislerinde kahveye abanıyorlar e bu çocuk da duygusal bir arkadaşımız hep gözünün önünde seni ve daha da önemlisi güzel bir insanı anımsatacak üstüne üstlükte vitrine koyup unutulacak değilde sıklıkla kullanılacak bir armağan olur herhalde.


mete kudur
(21.08.16)
Ne alırsın bilemedim. Ama bunu düşündün ya, adamın dibisin. İnsanlık adına teşekkür ederim.


pomknos
(21.08.16)
baklava


nax
(21.08.16)
(2)

Komşuya verilen wifi'ı sınırlamak?

Yamulmuyorsam bununla ilgili sözlükte bir şeyler okumuştum. Mac adresi kısıtlama vs vs bir şeyler anlatılıyordu. Alt kat komşumuz istemiş. Vermiş bizimkiler şifreyi. Bi tane asosyal pezevenk var sürekli torrente abanıyor. Şuan yine yüklendi. Yetti artık. Bu duyuruyu bile telefondan 3G ile giriyoru
Yamulmuyorsam bununla ilgili sözlükte bir şeyler okumuştum. Mac adresi kısıtlama vs vs bir şeyler anlatılıyordu. Alt kat komşumuz istemiş. Vermiş bizimkiler şifreyi. Bi tane asosyal pezevenk var sürekli torrente abanıyor. Şuan yine yüklendi. Yetti artık. Bu duyuruyu bile telefondan 3G ile giriyorum :/ durum o kadar vahim.
canercuxy
(26.07.16)
mac adresini kısıtlayarak kimin girişine izin verip vermiceğini denetlersin. yani komşuya izin verirsen mac adresini tanımlayarak girer internete, izin vermezsen şifre varsa bile giremez. internetin kullanımını ikiye üçe bölme minvalinde bir şey yapılmıyo bildiğim kadarıyla.

konuşmaktan başka çare yok. mac adresinden engellersen yine gelip noldu internet gitmiş diycekler yahut onlar da "engelledi pezevenkler" diye düşünüp bişey demicekler sizinkilerle aralarında husumet olucak, hadi olmadı bu defa sizinkiler gelip sana patlıcak.


dafaisss
(26.07.16)
ttnet'ten (yada diger ISPler) aradilar uyarida bulundular diye git soyle ve sifreyi degistir. yasal yaptirimlari varmis bu isin diye de ekleyebilirsin.


jedilance
(26.07.16)
(5)

gökyüzünü nasıl fotoğraflarım?

yeni yeni emekliyorum fotoğrafçılık konusunda. canon 1100d ve yanındaki kit lensi var 18-55 isII birkaç deneme yaptım hiçbir şekilde çekemedim. çekmeyi bırak odaklayamadım bile. ay dün çok güzel parlaktı resmen iphone ile çeker gibi çektim. biliyorum fotoğrafçılığın çöplüğü, en dibindeyim şuan :) i
yeni yeni emekliyorum fotoğrafçılık konusunda. canon 1100d ve yanındaki kit lensi var 18-55 isII

birkaç deneme yaptım hiçbir şekilde çekemedim. çekmeyi bırak odaklayamadım bile. ay dün çok güzel parlaktı resmen iphone ile çeker gibi çektim. biliyorum fotoğrafçılığın çöplüğü, en dibindeyim şuan :) iki tane lens alacağım. biri 50mm bir de hem manzara çekebileceğim ve gökyüzünü basit de olsa fotoğraflayabileceğim olsun istiyorum. ikisini aynı anda yapabileceğim bir lens var mı?

ek soru: bu elimdeki malzemelerle gökyüzünü birazcık olsun çekebilmenin yolu var mı?
canercuxy
(23.07.16)
bir tripod, bir teleobjektif, bir de şehir ışığından uzaklaşmak şart.
burada güzel özetlemişler: fotopanorama360.com
şurada da özellikle ay için iyi açıklama var: www.turknikon.com


kobuzchu kiz
(23.07.16)
mesele ekipmanla degil, ekipmansiz cekmekte yigen. dogru zaman, dogru yer ve biraz da estetik bakis acisi yeter.


mayeskuel
(23.07.16)
ne tarz çekimler yapmak istediğinize bağlı olarak değişir o durum. bol yıldızlı, parlak gökyüzü için şehirden uzak bir yerde uzun pozlama yapmanız lazım bunun için de tripod gerekli. yakınlaştırılmış ay çekimi için 100mm üzeri bi lens lazım vs.

manzara ve ilk anlattığım seçenek için 20-40 arası bir lens ya da işte meşhur 16-45'ler işini görür. tripod şart tabii ki.

lens almadan önce şuradan lenslerle çekilmiş fotoğraflara bakmakta büyük fayda var www.flickriver.com


phoera
(23.07.16)
Ben de o tip bir lensle denemiştim. Fena olmamıştı bence. www.flickr.com

Çok da bir esprisi yok aslında.

Lensin diaframını en açık konuma getiriyorsunuz. Bende f 1.4 e kadar açılıyordu.

Sonra iso yu en düşüğe ayarlıyorsunuz. 50-100-200 hangisi varsa

Sonra manuel odak yapıyorsunuz. Yıldız en belirgin olduğu anda durun. Bazı makinalarda odak yapılan alana ayrı bir zoom yapılıyor. İnce ayar yapar gibi netleyebiliyorsunuz. Sizde var mı bilmiyorum.

Odağı da deneme yanılmayla hallettikten sonra makineyi sabitleyip perde hızını (enstantane değerini) Olabildiğinde düşüğe alıyorsunuz. Manuel mod da kullanırken bu ayarlar arasında geçiş yapabilirsiniz. En düşüğünde saniye bazında bir sayı varsa 30 saniyeye ayarlayın ve arkanıza yaslanın. Ha yoksa bulp modu falan vardır denklansore bastığınız kadar açık kalır perde. Ama elinizi titretmemeniz veya harici bir aparat takıp basmanız lazım 20-30sn boyunca


ananiyimioguz
(23.07.16)
- av moduna al
- diyaframı orta değerlere al (f/8 falan)
- manuel focus'a geç, odağı en uzağa al bi tık geri çek
- iso'yu en düşüğe çek
- zamanlamalı çekim moduna al (3sn sonra olan falan)
- kamerayı sabit bi yere yerleştir pozlama yaptığı sırada hiçbir şekilde dokunmaman gerekiyor alete
- deklanşöre yarım dokun, enstantene 30 saniyeden fazla (kırmızı renkte ya da yanıp sönerek gösterir) gözüküyorsa diyaframı biraz aç (f/3.5'e doğru aldıkça açmış oluyosun), yine kurtarmazsa biraz isoyu yükselt
- ayarlar olduktan sonra deklanşöre bas bipbip ötmeye başlayacak makinadan uzaklaş
- shutter açma sesi geldikten 20-30 saniye sonra kapama sesi gelcek, sonrasında fotoğrafı işlemesi biraz zaman alabilir daha sonra fotoğrafa bakabilirsin.
- çok aydınlık çıkabilir, bu durumda pozlamayı kıs (-+ tuşuna basarken topu çevirerek)
- tekrar dene


yuto
(23.07.16)
(4)

nasıl ehliyet alıyoruz?

iki yıl önce kursa gittim sınav vs vs hepsini geçtim sertifikam var. 2 yıl olayının dolmasına 15 gün kaldı. gidip yarın alayım artık ehliyeti diyorum.yeniletmem gereken belge vs var mı? kimi diyor sabıka kaydı ve sağlık belgesini yenilet, kimi diyor gerek yok.ehliyeti nasıl çıkartıyoruz? parayı vs n
iki yıl önce kursa gittim sınav vs vs hepsini geçtim sertifikam var. 2 yıl olayının dolmasına 15 gün kaldı. gidip yarın alayım artık ehliyeti diyorum.

yeniletmem gereken belge vs var mı? kimi diyor sabıka kaydı ve sağlık belgesini yenilet, kimi diyor gerek yok.

ehliyeti nasıl çıkartıyoruz? parayı vs nereye yatırıyoruz? ne kadar yatırıyoruz? ve daha aklınıza gelen varsa lütfen anlatın :) araya bayram girecek falan zamanı geçirip de bi daha kursa gitmek zorunda kalmayayım.
canercuxy
(30.06.16)
sağlık belgesi ve sabıka kaydının yenilenmesi gerekiyor. Fiyat konusunda güncel bilgim yok maalesef. Hayırlı olsun şimdiden, kazasız belasız sürüşler.


cdiyez
(30.06.16)
paranın tamamını bankaya yatırabilirsiniz. halkbank, vakıfbank ve ziraat bankası alıyor. 503 lira civarı bir şeye gelecek. sabıka kaydı ve sağlık belgesinin yenilenmesi gerektiği doğru. sağlık raporlarının formatı değişti mesela.

1 ocak 2016'da değişen sistemle beraber, sertifika alma tarihinizden bağımsız olarak ehliyetinizin stayjer ehliyeti olacağı haberini de almadıysanız ben vermiş olayım, orada öğrenmeyin.

hayırlı olsun şimdiden.


bir garip melek
(30.06.16)
ehliyet artık gidip yarın alınmıyor, onu da eklemek lazım. emniyetin internet sitesi üzerinden randevu almazsanız başvurunuzu kabul edeceklerini sanmıyorum. 15 gün içerisinde randevu almanız da pek ihtimal dâhilinde görünmüyor maalesef. yine de bol şans.

surucurandevu.egm.gov.tr


bir garip melek
(30.06.16)
merak ettim, ne yaptınız? :)


bir garip melek
(14.07.16)
(11)

İstanbul'da gez diyeceğiniz müzeler?

İki yıldır burda yaşıyorum. Daha bi müze gezmedim. Çıkayım kız arkadaşımla gezelim istedik. Nerelere gidelim?
İki yıldır burda yaşıyorum. Daha bi müze gezmedim. Çıkayım kız arkadaşımla gezelim istedik. Nerelere gidelim?
canercuxy
(10.06.16)
Arkeoloji Müzesi'ni görmeyen biri İstanbul'da yaşamaktan men edilmeli.


nathanieltroy
(10.06.16)
topkapı sarayı


Istanbul modern
Atli kosk
Harhiye deniz
Istanbul oyuncak
Pera muzesi

Daha gider bu liste.


babilbaligi
(10.06.16)
bence aramaya istanbul müze yazın


deniz müzesi, beşiktaştaki.


tukenmez adam
(10.06.16)
Arkeoloji müzesi.


angelus
(10.06.16)
Ya müze benden sorulur gibi geldi. Gerçi daha benim görmediğim bin tane müze var İstanbulda.
Barış Manço seviyorsanız Barış Manço Müzesi (kadıköy'de)
Tarihi yarımadaya geçin
Topkapı Sarayı,
Ayasofya Müzesi,
Arkeoloji Müzesi,
Yerebatan Sarnıcı,
Rahmi Koç Müzesi (çok güzel bu hatta müzenin karşısında bi müze daha var ikisini de gezin.)
Deniz Müzesi (burası büyülü gibi geliyor bana çok seviyorum.)
Dolmabahçe Sarayı (Topkapı Sarayı'na da giderseniz karşılaştırma yaparsınız)
Şişli'de Atatürk Müzesi var restorasyonu yeni bitti çok güzel olmuş, gidilmeli.
Harbiye Askeri Müzesi'ne ben gitmedim henüz ama siz gidin.
Oyuncak Müzesi'ne de gidin


matilda
(10.06.16)
bi kişi de tiem dememiş. türk islam eserleri müzesini de atlama.


manuel mandalina
(10.06.16)
Hisart canlı tarih müzesi

Bir de yazılmamış, askeri müzede mehteran dinleyin derim.


Kariye


durgunfoton
(10.06.16)
oyuncak müzesi
dolmabahçe sarayı
beylerbeyi sarayı

benim en çok beğendiklerimdendi.


cabiday
(10.06.16)
(2)

sap danışmanı var mı?

evet soru başlıkta. kurumsal bir şirkette sap fi için uzun dönem staj imkanı yakaladım. mülakat hakkında yardımcı olabilecek olan var mı?ne sorarlar? neye dikkat ederler? ne yapsam artı ne yapsam eksi puan? gibi gibi gibi
evet soru başlıkta. kurumsal bir şirkette sap fi için uzun dönem staj imkanı yakaladım. mülakat hakkında yardımcı olabilecek olan var mı?

ne sorarlar? neye dikkat ederler? ne yapsam artı ne yapsam eksi puan? gibi gibi gibi
canercuxy
(21.05.16)
Klasik cumleler SAP kariyer imkanin cok oldugu bir alan. Hem IT alani hem Finans bilgisine sahip oluyorsun.yapmak uyarlamak sorun cozmek keyif verici olur. Aslinda asil cumle Sap bakir bir alan kariyer imkani cok


seyyar satıcı
(21.05.16)
Danismanlik firmalari hala adam aliyor ve buyuyorlar her gecen gun isten ayrilani da hemen isini buluyor. Bakir olup olmamasi onemli degil buradaki amac canercuxy i staj gorecegi yere satmak.


seyyar satıcı
(21.05.16)
(2)

antibiyotik bozulur mu?

bir haftadır kullanmadığım hapım var. croxilex. hafiften güneşli bi yerde kalmış kutusuyla birlikte. az önce içtim. nefretlik bi kokusu vardı ilk defa farkettim. ikinci soru: ayran, yoğurt vs bi sıkıntı çıkarır mı antibiyotikle yenmesine içilmesine?
bir haftadır kullanmadığım hapım var. croxilex. hafiften güneşli bi yerde kalmış kutusuyla birlikte. az önce içtim. nefretlik bi kokusu vardı ilk defa farkettim.


ikinci soru: ayran, yoğurt vs bi sıkıntı çıkarır mı antibiyotikle yenmesine içilmesine?
canercuxy
(14.05.16)
ilaç direkt güneş ışığında bırakılmamalı. bozulmuş olabilir.

sıkıntı olmaz


cekilmis gayfe
(14.05.16)
bir tanesini ikiye böl. bak bakalım içinde bir sarama var mı ?


(2)

stajyerlerinizi nasıl seçiyorsunuz?

geçen gün okuldan iki kız arkadaşım benden cv hazırlamamı rica etti. "caneeear, bize sivi hazırlamada yardım etseneeeağ" diye. ikisine de yardımcı oldum hazırladık vs beraberce. birinin yakın bi tanıdığı varmış. az önce öğrendim ki ikisi de unilever de staj kapmışlar. abv ya dil bilmez, iş bilmez in
geçen gün okuldan iki kız arkadaşım benden cv hazırlamamı rica etti. "caneeear, bize sivi hazırlamada yardım etseneeeağ" diye. ikisine de yardımcı oldum hazırladık vs beraberce. birinin yakın bi tanıdığı varmış. az önce öğrendim ki ikisi de unilever de staj kapmışlar. abv ya dil bilmez, iş bilmez insanlara bu kadar kolay paslanabiliyor mu kurumsal yerlerde stajlar? ben götümü yırtıyorum bunun için alamıyorum. birileri sırf birilerini tanıyor diye benim hazırladığım cv ile benim önüme geçiyor.

evet siz iş hayatının profesyonel duyurucuları; siz stajyerlerinizi nasıl seçiyorsunuz?

not: allahını seven üzerime adam gibi bi yerde staj atsın. cv linkim bi mesaj uzağınızda :/
canercuxy
(09.05.16)
sen o cvyi hazirlamasan da onlar staj yapacaklar oyle yerlerde onda suphe yok.
tanidik olayi boyle bir sey iste.
benim de hic tanidigim yok hic bir yerde, az tirmalamadim bugune kadar ki yaptigim seyler icin. kolay gelsin usta, sozlukteki is agi basligina yaz en kotu :/


jedilance
(09.05.16)
(3)

güneş geçirmeyen güneşlik/perde

ucuz, öğrenci işi nerden bulabilirim? içeri az güneş versin böyle sabah beni uyandırmasın güneş.cam iki metreden az genişçe.
ucuz, öğrenci işi nerden bulabilirim? içeri az güneş versin böyle sabah beni uyandırmasın güneş.

cam iki metreden az genişçe.
canercuxy
(12.04.16)
Krem rengi orta kalınlıkta gittigidiyordan almıştım 20 tl.
Pazarlarda falan daha ucuza da bulunabilir.


elchechihiro
(12.04.16)
Perdeci/kumaşçılarda yanlış ölçülerde dikilenleri kapıya yığıp çok ucuza veriyorlar.


Lim5
(12.04.16)
gidiyorsun bir perdeciye siyah kalın bir güneşlik alıyorsun takıyorsun sağdan soldan biraz fazla olsun ama.

ben 2. öğretim olduğum için 4 yıl böyle yaşadım öğlende uyansan sabah da uyansan bir bakıyorsun hala gece gibi geniş geniş takıl.


(3)

tahlilleri yorumlamaca

http://i.hizliresim.com/pzaJ00.pnghttp://i.hizliresim.com/qMaOQq.pngteşekkürler :)
canercuxy
(11.04.16)
hersey normal


fayfim
(11.04.16)
açlık kan şekeri prediyabet düzeye yakınlaşmış. yediğinize içtiğinize biraz daha dikkat edin. kilonuzdan bağımsız olarak spora yapmıyorsanız yapabilirsiniz.


bolt bey
(11.04.16)
kan sekeri gayet iyi kafaya takacak bir durum yok. nundan bagimsiz olarak yediginize ictiginize dikkat edin, spor yapin, orasi ayri.


fayfim
(12.04.16)
(6)

digiturk play'i televizyona bağlayabiliyor muyuz?

tv için olana fazla para vermeden, bilgisayar ile izleme satın alsak, hdmi ile vs tv'ye bağlayabilir miyiz yoksa hiç riske girmeyip tv için olanı mı alayım? televizyon lg smart tv. bi yolu yöntemi var mı?
tv için olana fazla para vermeden, bilgisayar ile izleme satın alsak, hdmi ile vs tv'ye bağlayabilir miyiz yoksa hiç riske girmeyip tv için olanı mı alayım? televizyon lg smart tv. bi yolu yöntemi var mı?
canercuxy
(07.04.16)
bilgisayarı nasıl lcd'ye bağlıyorsan öyle bağlayıp izlersin.


teknikekip
(07.04.16)
ben yaptım aynı şeyi kotam 2-3 günde bitiyordu o yüzden vazgeçtim


redeath
(07.04.16)
lg smart'ın tarayıcısında çalışıyor zaten.. pc/laptopu tv'ye bağlamaya hiç gerek yok. yalnız video gösterimi için octoshape isimli bir program istiyor YAYIN1'ler için, sadece YAYIN2'de izlenebiliyor bu tarayıcıdan. YAYIN2 seçeneği maç linkine tıkladığınızda açılan yeni pencerenin en üstünde..


ensar
(07.04.16)
evet bağlayabiliyorsun ama bir süre sonra oldukça üşeniyorsun sürekli laptop'u tv'ye bağlamaya. aradaki fiyat farkı da çok olmadığı için tv uygulaması olan üyeliği aldım mesela.


king lizard
(07.04.16)
@king lizard ya normalde maçları okulun ordaki bi kafede izlerdik. vizeler bitti, memlekete geldim. salı günü döneceğim için stadın açılış maçını illegal yayınlardan dona dona izlemeyeyim dedim. tek maç alacağım yani.


canercuxy
(07.04.16)
normal tv izlerken koymuyor da, maçlarda 1 dk gecikmeli olması can sıkıyor. hele bi de etrafta sürekli maçkolik'ten skor bakan birisi varsa.


(7)

Powerbank tavsiyesi

Aradığım iki özellik var. 1) 5000 mA üstü olsun. 2) cebime girsin. Absürt boylarda olmasın çok şişik göstermesin cebimi
Aradığım iki özellik var.

1) 5000 mA üstü olsun.

2) cebime girsin. Absürt boylarda olmasın çok şişik göstermesin cebimi
canercuxy
(29.02.16)
kimse demeden ben diyim: xiaomi 5200


jedilance
(29.02.16)
urun.n11.com


basond
(29.02.16)
@basond bu 10.000'lik olan ne kadar büyük ki? Bi kredi kartından ne kadar büyüktür mesela? :)


canercuxy
(29.02.16)
asus'un var. gayet de şık.


teritori
(29.02.16)
Asus kullanıyorum 10050 mAh'lık gayet memnunum.


emreorhan
(29.02.16)
asus'un xiaomi'nin 10binlikleri öküz kadar ağır, cepte taşınmaz. mi 5200 işini görür ama orijinali olduğundan emin ol.


baba jo
(29.02.16)
(12)

şu iki bilgisayardan hangisi?

1) http://www.mediamarkt.de/de/product/_asus-rog-gl552jx-cn154h-2046723.html2) http://www.mediamarkt.de/de/product/_msi-gp62-2qei781fd-leopard-pro-2025663.htmlhangisini almalıyım? arada 950 tl fark var. assasin's creed 4 gibi oyunları çalıştırsın benim için yeter. öyle grafik manyağı da değilim. ort
1) www.mediamarkt.de

2) www.mediamarkt.de

hangisini almalıyım? arada 950 tl fark var. assasin's creed 4 gibi oyunları çalıştırsın benim için yeter. öyle grafik manyağı da değilim. orta ayarlarda çalıştırsa beni tatmin eder :)
canercuxy
(25.02.16)
msi'ın laptopı alınmaz. asus diyorum.


KidLazer
(25.02.16)
markaları bilmiyorum da buradan bakınca asus, ssd si ile bence farka değer, onun dışında çok farkları yok. ekran kartları düşük biraz, gtx 950m 2 gb hemi de. yakın fiyata gtx 960m/965m bulabilirsen çok daha iyi olur. işlemci oyunlar için i7 arasında çok fark etmez. 4720 ya da 5720 vs.


msi tabii ki. işlemci yeni seri. asusun bir tek ssd avantajı var ama o da 200 euro farka değmez.


mattiadestro
(25.02.16)
asus çünkü ssd'si var ve ram'leri dual channel çalışacak büyük ihtimalle(2x4 çünkü). işlemcinin eski nesil olması oyunda sorun çıkartmaz.

amaaaa, eğer imkanın varsa ekran kartı 960m olan bir tane bul derim. işlemcisi i5 olsun ama ekran kartı 960m olsun. zaten mobil oldukları için can çekişiyorlar full hd'de, bari yüksek versiyonu olsun ki çok problem yaşama. çünkü 960m bile her oyunda full hd orta ayarları kaldıramayabiliyor.


baba jo
(25.02.16)
ssd li olmayan bir bilgisayar benim için çöptür, kanser sebebidir. söyleyeceklerim bu kadar.


washe
(25.02.16)
ben ikisi arasında kalsaydım freedos yerine win 8.1 ve ssd olan modeli seçerdim.


MSI laptop alınmaz mı :D

Şu anda en iyi oyun bilgisayarı üreticisi tartışmasız MSI'dır.

MSI öneririm. O farkın 4'te birine de SSD alıp takarsın bilgisayara eğer ROM varsa onun yerine.


himmet dayi
(25.02.16)
MSI aldıktan sonra donanımı 3 vakte elinde kalınca tekrar mesaj at buraya.


KidLazer
(25.02.16)
Asus'ta SSD var sanırım. Şöyle düşün, 1 dakika civarında açılan bir notebook ssd ile 10 sn sürüyor. Tercihim bundan yana olurdu.
Diğerini alırsan bile mutlaka ana diski ssd ile değitirip, 1 tb'lık diski 2. disk olarak taktır.


@kidlazer arkadaşım 3 senedir sıkıntısız kullanıyor, kardeşim kasımda aldı hala sıkıntı yok. neye dayanarak msi alınmaz diyorsunuz anlayamıyorum? amazonda da en çok satan gaming laptoplarında ilk 3te mutlaka msi var.

canercim, beybi; ssd her zaman alınabilir. 200 euro fark 600 lira para yapar. 600 liraya 512 gb ssd bile alır takarsın. ssd'ye takılma. oyun performansına etkisi yok.


mattiadestro
(25.02.16)
aldığım msi laptopımın ilk ay arıza vermesi sonucu firma tarafından bir üst modeliyle değiştirilen(stoklarında olmadığı için) laptopın da 6 ay içinde arızalanmasına dayanarak konuşuyorum. bişeyin çok satılıyor olması onun kaliteli olduğunu göstermiyor.


KidLazer
(25.02.16)
@KidLazer

2 bilgisayarda sorun yaşadın diye "MSI alınmaz, ASUS öneririm" diyorsan ASUS ile ilgili sayısız şikayet görebilirsin çeşitli forumlarda ya da sitelerde.

Ben "çok satıyor, onu al" demedim. Oyun bilgisayarı anlamında en iyi bilgisayarları MSI yapar.


himmet dayi
(26.02.16)
(4)

WiFi sinyal arttırıcı?

Alacağım. İki kat aşağıyla paylaşacağız interneti. Ucuz yollu Nasıl hallederiz? F/P olarak iyi bildiğiniz var mı?
Alacağım. İki kat aşağıyla paylaşacağız interneti. Ucuz yollu Nasıl hallederiz? F/P olarak iyi bildiğiniz var mı?
canercuxy
(17.02.16)
1- modemi modlamak

örnegin:www.youtube.com

ek kablo alip, ufak bir trickle portatif yapiyor, uzatiyorsun.

2- yeni modem almak. stabil, temiz.

3- uyumlu repeater almak. sana fritz ya da tplink desem de senin modem sikinti cikaracaksa anlami yok. yorum yapmamayi tercih ediyorum.

4-mümkünse apartman boslugu vsden kablo cekip asagi access router baglamak. muhtemelen en performanslisi bu olur ucuz fiyatlarda.


aynadakiyabanci
(17.02.16)
Ayna nın seçeneklerinden 4. her türlü en temizi. 2 kat aşağıya kablosuz internet göndermek ve stabil olması hele de ucuz yollu biraz hayal


washe
(17.02.16)
Kablo çekmek sıkıntı. 100 tl falan çıkışır en fazla :/

www.hepsiburada.com

Bu iş görmez mi ki?


canercuxy
(17.02.16)
Repeater/menzil genişletici hiçbir işe yaramaz. Repeater'lar aynı kat içinde örneğin salondaki sinyali yatak odasına taşımak için aradaki hole koyduğun cihazlardır. Repeater'ın düzgün çalışması için sinyal gücü en az 2/5 olmalı, yani wifi sinyalinin orta düzeyde kuvvetli olduğu bir yere koymalısın, yoksa ölüyü diriltemez zaten.

En doğru yol arkadaşların dedikleri gibi kablo çekip access point almak olur. 70 tl'ye iyi access pointler var zaten, ethernet kablosu da metresi 1-1,5 tl zaten. Ustaya da 30-40 tl versen (apartman boşluğundan geçirip matkap delme, kabloyu klipslerle evin içinde düzgünce dolandırma vs için) bu işi halledersin.


neyehbe
(17.02.16)
(5)

chance.org'un bi etkisi var mı?

bi kampanyaya imza attım ve sonrasında mail gelmeye başladı. genelde trafik kazaları ile ilgili geliyor. okuyunca insanlara hak veriyorum da. fakat saçma geliyor bu imza kampanyası olayları biraz. yetkili merciilere bi etkisi var mı bunların? yoksa sadece burdaki kampanyalar sadece bi bilinç yaratma
bi kampanyaya imza attım ve sonrasında mail gelmeye başladı. genelde trafik kazaları ile ilgili geliyor. okuyunca insanlara hak veriyorum da. fakat saçma geliyor bu imza kampanyası olayları biraz.

yetkili merciilere bi etkisi var mı bunların? yoksa sadece burdaki kampanyalar sadece bi bilinç yaratmayı, bi kamuoyu yaratmayı mı hedefliyor.
canercuxy
(12.02.16)
birkaç hafta önce ben de aynı soruyu sormuştum. bence tamamen psikolojik tatmin.


captainmrg
(12.02.16)
Yetkilo mercilere etkisi yok, farkindalik yarattigini da dusunmuyorum. Bos insan isi gibime geliyor.


fakyoras
(12.02.16)
sektörüne göre değişiyor.
misal, oyun sektöründe change.org ciddiye alınıyor.
bunun kanıtı da, ea sports'un fifa serilerinin, artık pc'de de ps4 vesrsyonunda kullanılan grafik motorunu kullanması.
bilenler bilir, fifa'nın ps4 ve pc versyonları arasında kalite farkı vardı. pc versyonu ps3'den portlanıyordu.
change.org'de pc oyuncuları anktet başlatıp, ea sports canada'ya gönderdiler.
neticesinde pc'ciler de ps4 ile aynı oyunu oynuyorlar 2014'den beri.


pangea
(12.02.16)
Mesela ingilterede ayni konsepte trumpi ülkeye almayalim diye bir kampanya baslatildi, cok kisa sürede rekor imza toplandi ve belli bir sayinin üzerine ciktigindan parlementoda konusulmasi zorunlu hale geldi. Ne yazik ki olumsuz karar aldigini söyledi parlemento ama oldukca agir da konustular, sözleri zehirli vs gibi baslayip hakkinda hakarete varacak seyler söylediler, kararlarini vermeden evvel.

Yani, hak hukuk var dersen evet ise yariyor. Birkac milyon imza toplamis bir olusumu gündeme tasirsin mesela sen siyasetci olsan, halki dinlemek istersen.

Ha ama türkiye bazinda konusuyorsak bilmiyorum, siyasi elestiri yapmak istemiyorum.


aynadakiyabanci
(12.02.16)
emin ol hiçbir sike yaramıyor.


Alt4y
(12.02.16)
(3)

apple music mi spotify mı?

şuan spotify premium kullanıyorum. apple music gelmiş tr'ye. 3 aylık deneme olayına girdim. henüz kullanmadım. önce buraya sorayım dedim. ikisinin birbirinden artıları eksileri neler? en önemlisi apple music tr database'i spotify ile kıyaslayınca nasıl? istediğim bazı eski türkçe şarkıları spotfiyda
şuan spotify premium kullanıyorum. apple music gelmiş tr'ye. 3 aylık deneme olayına girdim. henüz kullanmadım. önce buraya sorayım dedim. ikisinin birbirinden artıları eksileri neler?

en önemlisi apple music tr database'i spotify ile kıyaslayınca nasıl? istediğim bazı eski türkçe şarkıları spotfiyda bulamıyorum mesela.

falan filan... evet söz sizde.
canercuxy
(05.02.16)
valla android telefon kullanan bir adamım, ayrıca bir de ipad mini'm var.

sonuna kadar apple music. sonuna kadar hem de. gogo penguin bugün albüm çıkardı, apple music sayesinde torrent'i düşene kadar ve cd'sini ebay'den getirtene kadar kanırta kanırta dinleyeceğim. ayrıca şöyle bir göz attım da en underrated grupların albümleri bile var.

hiç düşünmeden apple music diyorum. öyle ki üyeliği üç ay sonunda devam ettirme kararı aldım.


mermize
(05.02.16)
spotify


fakyoras
(05.02.16)
dünden beri apple music kullanıyorum arayüzü güzel,arayıp da bulamadığım şarkı olmadı gibi, bir de önerileri çok başarılı. ilk 3 ayın bedava olması bir artı ayrıca 10 tl bireysel 15 tl de aile üyeliği var. Ucuz olmuş bence.


nuevo
(05.02.16)
(5)

nereden ev bakalım ?

-öğrenciyiz.-metroya ya da metrobüse yakın olmalı (yürüme 15-20 dk'yı aşmasın)- ev arkadaşlarım 17 ağustos'u ben 12 kasım'ı yaşadığım için depremden korkuyoruz. eski bina olmasın.- 3+1 için 1500 tl'yi aşmasın.nerelerden bakalım? şuan evimiz bahçelievlerde. eski bir ev ve ürkütüyor beni. kentsel dönü
-öğrenciyiz.

-metroya ya da metrobüse yakın olmalı (yürüme 15-20 dk'yı aşmasın)

- ev arkadaşlarım 17 ağustos'u ben 12 kasım'ı yaşadığım için depremden korkuyoruz. eski bina olmasın.

- 3+1 için 1500 tl'yi aşmasın.


nerelerden bakalım? şuan evimiz bahçelievlerde. eski bir ev ve ürkütüyor beni. kentsel dönüşüme gireceği için yazın çıkmamız gerekiyor.

bonus soru: bu kentsel dönüşüm olayından bizim alabileceğimiz bir şey var mı? taşınma parası vs vs vs :/
canercuxy
(16.01.16)
Ben beylikdüzünde ev alsam oraya kiracı olarak otururmusunuz :)
Bence en düzgün yeni bina olan yerler şuan beylikdüzü tarafında metrobüse yakın olup uygun fiyatlı olanlar. Zorlarsanız avcılarda var ama yeni bina pek yok.
Ayrıca kentsel dönüşüm için ev kime aitse onun adına veriliyor. Taşınma parası zaten verilmiyor. Ve verilmesi de yaklaşık 5-6 ayı buluyor işlemlerle beraber. Onu hiç düşünmeyin yani.


seindfeld
(16.01.16)
O fiyata anca beylikduzunde bulursunuz 3+1 o bile zor. Seinfield alsin siz oturun.


merter'de simitaş blokları.eskidir ama hep sağlam diye bahsedilir Almanlar yapmış zamanında diye muhabbet var :)


simitas bloklari +1, o fiyata bulursaniz tutun


bak bi
(16.01.16)
hacı seindfeld evi alsın sizde oturun.
ev bulmak kolay, seçenek çok o yüzden beylikdüzü öne çıkıyor.
ya da avcılar parseller, gümüşpala tarafı.


seyduna6687
(16.01.16)
(2)

İş çıkışı saatinde kartal-taksim

Arabayla kaç saat sürer?
Arabayla kaç saat sürer?
canercuxy
(15.01.16)
Kopruden mutevellit en az 2 saat


alttaraf
(15.01.16)
2 Saat abarti. Dakikalar onemli; 17.00den 5-10 dakika erken cikarsan 1 saatte gecersin.


durali
(15.01.16)
(2)

spotify hareketli listeler?

var mı bildiğiniz, sevdiğiniz, dinlediğiniz? club/house tarzı... moda sokacak.
var mı bildiğiniz, sevdiğiniz, dinlediğiniz? club/house tarzı... moda sokacak.
canercuxy
(08.01.16)
essential electronic
dancePop (adina bakma geneli house muziklerin)
fresh EDM


eastanbool
(09.01.16)
playlists.net

ne ararsan var. mukemmel


(5)

Star wars'a nerden başlayayım?

4,5,6-1,2,3 diye tarih sıralaması mı 1,2,3-4,5,6 mı yapayım? Sinemada güç uyanıyor'u izleyelim dedik. Bilgisiz gitmeyeyim diyorum. Ana hatlarıyla keyifli bir şekilde Nasıl hangilerini izleyeyim?
4,5,6-1,2,3 diye tarih sıralaması mı 1,2,3-4,5,6 mı yapayım? Sinemada güç uyanıyor'u izleyelim dedik. Bilgisiz gitmeyeyim diyorum. Ana hatlarıyla keyifli bir şekilde Nasıl hangilerini izleyeyim?
canercuxy
(19.12.15)
456123456


Lim5
(19.12.15)
Keyifli 123456
Standart 456123


makarnavodka
(19.12.15)
yayın sıralı 456123 (neden ilk film 4 olarak çıkmış bilmiyorum)
hikaye sırası 123456

lim5 in dediği gibi en güzeli
ama ben genel itibariyle filmi beğenmedim çok bir şey bekleme.


basond
(19.12.15)
çok önemli değil ya, kafana göre izle. 4-5-6-1-2-3-4-5-6 yaparsan en garanti işi yapmış olursun :D


mesene
(19.12.15)
Bi film hangi sırada çekildiyse o sırada izlersin. Misal Matrix'i izlerken 3-1-2 diye izlemiyoruz. Burada da aynı şey geçerli. Buradaki fark, adam filmi çekerken seriye ikinci üçlemeden (4-5-6) başlamış, film de bu şekilde beğenilmiş değer görmüş. Sonra da ilk üçlemeyi (1-2-3) çekmiş. Allah kelamı değil ama seyrederken de bu şekilde izlemek gerekir.


angelus
(19.12.15)
(4)

şu laptoplardan hangisi?

http://www.mediamarkt.de/de/product/_hp-pavilion-15-ak031ng-2054576.htmlhttp://www.mediamarkt.de/de/product/_msi-gp62-2qei781fd-leopard-pro-2025663.htmlikisi arasında kaldım. kimisi hp iyi değil diyor kimisi iyi diyor kafam karıştı. çok aşırı oyun oynayan biri değilim ama en azından oynadığım zaman
www.mediamarkt.de

www.mediamarkt.de

ikisi arasında kaldım. kimisi hp iyi değil diyor kimisi iyi diyor kafam karıştı.

çok aşırı oyun oynayan biri değilim ama en azından oynadığım zaman da iyi ayarlarda oynayayım diyorum.

beklentim: bir iki yıl iyi ayarlarda yeni oyunları oynatsın. sonraki bir iki yıl da kötü ayarlarda oynayabileyim yeter.

şuan kullandığım laptop (dell inspiron 3542) fm 16'da bile kasmaya başladığı için yeni maceralara döndük.

bahsettiğim iki aleti de 2800 civarına alabiliyorum tax free ile hali hazırdaki kura göre. 2800-3200 bandında türkiyeden önerebileceğiniz ya da yine yurdışından önereeceklerinize açığım.
canercuxy
(17.12.15)
kesinlikle msi, hp den uzak dur, iyi diyenlerden de uzak dur :)


masa penisi
(17.12.15)
O fiyatlar bendemi yanlış gözüktü birtek ?
ovvv alamanyalardaymışsın galiba

hp daha iyi duruyor
yanlız şeyi anlamadım birinde Grafikspeicher dediziert:
4 GB diğerinde 2GB


brcode
(17.12.15)
gösterdiğin msi gp serisi msi'ın gaming serisinin en son sırasında yer alıyor. yani gt>gs>ge>gp diye sıralanıyor. o açıdan eğer imkanın varsa üst serilerden msi modellerine bak derim ben. mümkünse ssd'li tabi.

diğer göstediğin hp içinse sadece koşarak uzaklaş diyorum :)

edit: sıralamada ufak bi hata vardı onu düzelttim.


rtyu
(17.12.15)
Ekran kartı 900 serisi diye aldanma; GTX950m, GTX860m'den zayıf bir ekran kartı.


yirmisantim
(17.12.15)
(1)

yurtdışından gelen laptop klavyesi değişir mi?

değişimden kastım kullanımda yazılımsal olarak "z" ye basayım "y" çıksın gibi değil bildiğiniz fiziksel değişim. örneğin almanyadaki klavyelerde z bizdeki y'nin yerinde. böyle böyle değişmesi gereken yedi tuş var. bunları değiştirmek mümkün mü? ya da değiştirtebilmek? yoksa nasıl aldıysan öyle kulla
değişimden kastım kullanımda yazılımsal olarak "z" ye basayım "y" çıksın gibi değil bildiğiniz fiziksel değişim. örneğin almanyadaki klavyelerde z bizdeki y'nin yerinde. böyle böyle değişmesi gereken yedi tuş var. bunları değiştirmek mümkün mü? ya da değiştirtebilmek? yoksa nasıl aldıysan öyle kullan mı?
canercuxy
(16.12.15)
Etiket alıp üzerine yapıştırabilirsin. En pratiği o, alternatif olarak laptop üreticisine sorabilirsin Türkçe klavye var mı diye.


cakabo
(16.12.15)
(3)

yarın zorlu apple store'a gitsem

randevu alabilir miyim? ya da telefonu tamir ettirebilir miyim?üç haftadır gece gündüz randevu almaya çalışıyorum. delireceğim artık. müşteri hizmetleri numarası (00800 448 829 878) çalmıyor bile. telefonun garantisinin bitmesine bir ay kaldı. cidden benden kaynaklanmayan problemler var. bu zamana k
randevu alabilir miyim? ya da telefonu tamir ettirebilir miyim?

üç haftadır gece gündüz randevu almaya çalışıyorum. delireceğim artık. müşteri hizmetleri numarası (00800 448 829 878) çalmıyor bile. telefonun garantisinin bitmesine bir ay kaldı. cidden benden kaynaklanmayan problemler var. bu zamana kadar vaktim yok diye erteledim ama bir aydır resmen randevu alamıyorum.

fanboyların öve öve bitiremediği epıl bu mu yani?

artık yarın gideceğim zorluya. en olmadı orda olay çıkarmayı planlıyorum fakat hiç de tartışmak istemiyorum. olabilecek en diplomatik yolla ve en kısa yönden çözüme nasıl kavuşabilirim?
canercuxy
(29.11.15)
randevusuz almadıklarını biliyorum fakat boş zaman ya da gelmeyen olursa bakabiliyorlarmış.
Ayrıca randevular gün içinde her 20dk'da bir falan açılıyor. yani yarın 13.40 ya da 13.42'de falan baksan bir hafta sonrasına yine 13.40'a alabiliyorsun. 2 kere randevu aldım yakında, bana böyle denk gelmiş de olabilir.


sanquis
(29.11.15)
ben geçenlerde akşam rastgele açtım ve tüm saatlere yer vardı, hemen aldım randevuyu. gün içinde ara ara yoklarsanız alırsınız. 00.00 olayı yalan bence çünkü daha önce 00.00'ı beklemiştim ve hiç boş yer yoktu.


kayranin kedisi
(29.11.15)
Acilma saatine yakin gidip onunde siraya girin. Halledersiniz.


kuehles blondes
(29.11.15)
(8)

hangi gsm operatörüne geçeyim?

şuan vodafone kullanıyorum. 500dk 1000sms 2gb kullanıma 35 tl diyor ama hep aştım bir yıl boyunca. hep 60-80 tl arası ödedim :( öğrenci halimle çok koyuyor bu. bu ay bitiyor tarifem. bildiğiniz interneti 3 gb ve üzeri dakikası da 500 üzeri olan bi tarife var mı? http://www.avea.com.tr/web/KonusMesa
şuan vodafone kullanıyorum. 500dk 1000sms 2gb kullanıma 35 tl diyor ama hep aştım bir yıl boyunca. hep 60-80 tl arası ödedim :( öğrenci halimle çok koyuyor bu.

bu ay bitiyor tarifem. bildiğiniz interneti 3 gb ve üzeri dakikası da 500 üzeri olan bi tarife var mı?

www.avea.com.tr

ben en iyi bunu bulabildim ama avea işte. her yerde çekmiyor.
canercuxy
(23.11.15)
Aveayi salla ya.. ben 500 dk 5bin sms 2gb a 26 artı telsiz parası veriyorum neyse o.. Vodafone ayrıca geçen faturalisi bu tarife kısa süreliğine 22lira idi.


andlee
(23.11.15)
bimcell


The_Lollok
(23.11.15)
Ayni paket (1000+1000+4gb) turkcell'de 59 tl. Benim paketim. Sen 60 tl'ye çok dediğine göre, turkcell ve vodafone olmuyor. Avea 35 tl ise iyiymiş baya.

En iyi çeken vodafone. Turkcell'in şehirlerde üstünlüğü kalmadı. Vodafone'un şarjı da bariz uzun gidiyor. Hat kalitesi arttıkça şarj ömrü de artar.

avea en kötüsü, hem kapsama hem şarj olarak. Ama ögrenci adam için bence uygun. Paran olunca vodafone'a dönersin.

üç operatörü de denedim uzun uzun. Şu anki taahhüt bitsin vodafone'a dönecem.


harzem
(23.11.15)
BimCell... Kulanndığım tarife İkili Paket. 600 dk konuşma 2 GB de internet veriyor. SMS ihtiyacın varsa da 30 günde bir 30 Lira yüklersen 200 de SMS hediye ediyor. " yıldır kullanıyorum, kafam rahat.


mahsus mahal
(23.11.15)
turkselde hat taşırsan güzel kampanyalar var bence bi bak.


cekilmis gayfe
(23.11.15)
avea ya geçme sakın. interneti geçtim konuşma kesiliyor gidip geliyor arada.


konskenkova
(23.11.15)
vodafone red xs-s-m-l tarifeleri var. 49-59-69 diye gidiyor.

bir de gecen sirkete geldi vodafonecular bu 69 olani 49 'a vereceklerdi. 5 gb net 2000 dakika bir de digiturk play taraftar paketi dedi.

cok cazip geldi ama turkcellden sozlesmem yeni basladi.

bu red s-m falan bi bayiye gidip indirimli olarak verebilir misin falan sor bulamasan da red xs uygun senin icim bence. hatta s bile uyar.


jugador
(23.11.15)
Gnctrkcll 3gb+1000sms+500dk = 39 ₺
Freezone Esnek Ekstra 3gb+4000sms+500dk = 35 ₺


(3)

Karaciğer hemanjiomu

tehlikeli midir? net olarak nedir ne değildir? anneme bugün doktor sende var demiş. ultrason çektirtikten sonra. doğumdan kalmadır muhtemelen demiş.
tehlikeli midir? net olarak nedir ne değildir?

anneme bugün doktor sende var demiş. ultrason çektirtikten sonra. doğumdan kalmadır muhtemelen demiş.
canercuxy
(05.11.15)
i.hizliresim.com

sonuç bu. biri bana burdakileri açıklayabilir mi? endişelenmeli miyim?


canercuxy
(05.11.15)
bildiğim kadarıyla hemanjiom tehlikeli bir şey değil. yanılıyorsam düzeltin, herhangi bir organın bir yerinde yumaklaşmış damar topluluğu gibi bir şey. deride olunca böyle morumsu bir leke gibi görünüyor. mihail gorbaçov'un kafasındaki leke gibi mesela. www.yasamoykusu.com


kibritsuyu
(06.11.15)
gastroenteroloji takibi, yılda bir kez en az. herhangi bir hastanenin gastroenteroloji servisine uğrayın.


cryosync
(13.11.15)
(4)

Aşırı saç dökülmesi

Bir bir buçuk yıldır dökülüyordu. Son 2-3 aydır aşırı dökülüyor. Cildiyeye gittim. Hiç test yapmaya gerek yok. Bu erkek tipi dökülme dedi. Ducray anapse şampuan önerdi. Bir aydır kullanıyorum ama hiçbir değişim yok. Elimi saçıma atınca 10 tel falan geliyor hep. Artık banyodan çıkınca deriyi görmeye
Bir bir buçuk yıldır dökülüyordu. Son 2-3 aydır aşırı dökülüyor. Cildiyeye gittim. Hiç test yapmaya gerek yok. Bu erkek tipi dökülme dedi. Ducray anapse şampuan önerdi. Bir aydır kullanıyorum ama hiçbir değişim yok. Elimi saçıma atınca 10 tel falan geliyor hep. Artık banyodan çıkınca deriyi görmeye başladım.

Saçlarımı seviyorum. Gitmesinler istiyorum. :(

Napim?
canercuxy
(04.10.15)
Kızlar kel erkekleri daha çok seviyor. Bundan sonra onlar teklif edecekler. Sakin ol ve tadını çıkar. Şaka bir yana, eğer genetik mirasın kelleşmeye müsait kodlanmışsa, çok da şey yapma. Bioxin falan kullanırsan, saçın artar gibi olur, Bioxin'i bırakınca saçların yine dökülür. Saç ektirmek bir nevi çare olabilir ama saksıya ot dikmişsin gibi bir görüntü oluyor.


Huan8
(04.10.15)
34 yaşındayım ve saç dökülmem sorunum yok benim.Şimdi aklıma geldi.Bu önerilen şampuanları dökülme olmadan kullansam faydalı olur mu?

Şu an elime hangisi gelirse onu kullanıyorum.Bir de bunların testesteron azaltıcı vb. yok değil mi?Saçları koruyalım derken sonra başka sıkıntılar yaşamayalım da :)


turkuaz
(04.10.15)
@turkuaz işe yaramasa dahi bi problem yaratmaz bence :) eczanelerde rahat bulursun. 200lük kutusunu 50 teleye aldım.


canercuxy
(04.10.15)
minoxil kullanmayı da bir deneyebilirsin, bende gayet faydalı oldu.


evilliances
(04.10.15)
(4)

bu gece napim?

evde tekim. tek kalmaktan korkuyorum. kapalı ya da açık bir yer farketmez. napim?
evde tekim. tek kalmaktan korkuyorum. kapalı ya da açık bir yer farketmez. napim?
canercuxy
(02.10.15)
film ya da dizi izle, oyun oyna, milletle geyik yap, arkadaşlarını çağır ya da arkadaşlarına git.


sta
(02.10.15)
otur korku filmi izle süper gider :)


dışarı çıkmak açısından soruyorsan gece boyu açık olan yerler maalesef barlar, klüpler, petrol istasyonları.

şehrin ana meydanlarında takılabilirsin, hava çok soğuk değil.


aslil
(02.10.15)
Gel kadikoyde takilalim


charlotte blanc
(02.10.15)
(5)

pdf düzenleyebilme?

online olarak cv hazırladım. üstte sitenin logosu çıktı. ya saat 17.00'ye kadar cvyi ulaştırmam lazım. her türlü uygulamayı indirdim olmuyor. office yüklü değil yeni format attım pcye. nasıl yapabilirim bir bilgisi olan var mı?
online olarak cv hazırladım. üstte sitenin logosu çıktı. ya saat 17.00'ye kadar cvyi ulaştırmam lazım. her türlü uygulamayı indirdim olmuyor. office yüklü değil yeni format attım pcye. nasıl yapabilirim bir bilgisi olan var mı?
canercuxy
(29.09.15)
tech-everyday.blogspot.nl

bir deneyin.


faithless
(29.09.15)
yolla halledeyim?


evrim halkasi
(29.09.15)
abby pdf transformer.
malum ortamlardan indirin.


uuth
(29.09.15)
google apps/drive (adı ne şimdi bilmiyorum) gidin baştan hazırlayın, yeniden pdf yapın


co2s2
(29.09.15)
Panpişler çok teşekkür ederim :) son anda halledebildik.


canercuxy
(29.09.15)
(8)

Din Arıyoruz

bir arkadaşımın ricası üzerine soruyorum:https://www.dropbox.com/s/ria7jhp54e4c35t/Photo%2013.09.2015%2021%2036%2003.png?dl=0çocuk baya şaşırmış durumda ne olduğunu aramış ama elde pek veri olmadığından bulamamış. troll falan değil. merak içinde bekliyoruz :)
bir arkadaşımın ricası üzerine soruyorum:

www.dropbox.com

çocuk baya şaşırmış durumda ne olduğunu aramış ama elde pek veri olmadığından bulamamış.

troll falan değil. merak içinde bekliyoruz :)
canercuxy
(13.09.15)
arapça dua mı okumuşlar?


@hayat aklini konusacak bir filozof uret duymamış. eller birleşikti diyor. bu uzakdoğu taraflarında selamlaşırken(?) yaptıkları gibi


canercuxy
(13.09.15)
taoizm veya budizm olabilir mi?


zenci forvet
(13.09.15)
o zaman dua /din olduğunu bilmiyoruz. bir ritüel de olabilir.
mesela, doğaya,yaşama, yaşamdaki hemen herşeye teşekkür eden/ şükran duyan öğretiler var.
göğüs hizasında avuç içlerini birbirine değdirip "güzel kokun için teşekkür ederim çiçek" bizi aydınlattığın için teşekkür ederim güneş" diyorlar.

veya "güneş batarken dilek dilersen olur "gibi bir şey duymuş, dilek diliyor da olabilirler.


Nil'in kizlari orgutunun talebeleri olabilirler.

Hehe saka yaptim. Iki tane ergen(?) kizin kendince yaptigi birkac davranisi 'din' olarak adlandirmak biraz abarti gibi.


kafir
(13.09.15)
Onlar bana inanıyor sevgili kardeşlerim


Frederick Co
(13.09.15)
çocuk troll olmasa bile kızlar troll olabilir


neseranni
(13.09.15)
(12)

Yüz Koruyucu Güneş Kremi

kullanan var mı? biraz bakındım bir dünya marka var. hangisi iyidir? kullanıp memnun kaldığınız, önerebileceğiniz var mı?
kullanan var mı? biraz bakındım bir dünya marka var. hangisi iyidir? kullanıp memnun kaldığınız, önerebileceğiniz var mı?
canercuxy
(16.08.15)
Clinic
Hamilton
Posay
Avenue


isimmisimyok
(16.08.15)
La Roche Posay
Avene

İkisini de kullandım, kullanıyorum. LRP biraz daha iyi ama ikisi de genel olarak çok çok iyi. Eczaneden alabilirsiniz.


Avene+1


limoncello
(16.08.15)
Sebamed.
yuz falan diye bir zorunlulugu yok ama benim gibi ben pronlemim varsa birebir.
bebekler icin zaten.


la roche posay +1


theseachange
(16.08.15)
Avene su bazlı olanı


neferkitty
(16.08.15)
Bioderma.


ekaterina
(16.08.15)
Avene
Solante


pshasha
(16.08.15)
La Roche Posay


sekilci zihniyet
(16.08.15)
Shiseido nun anti agingli 50spf kremi. Baya iyi.

Onun disinda vucut icin avene kullaniyorum, cok memnunum.


kuehles blondes
(16.08.15)
Solante Pigmenta kullanıyorum.
Ducray Melascreen de iyi.
Avene +1
La Roche Posay +1


Lim5
(16.08.15)
posay +1. son derece memnunum.


uzunuzunilgi
(16.08.15)
(8)

Kulaklık tavsiyesi

Sennheiser cx200 kulaklığım daha ilk yılını doldurmadan jak girişinde temassızlık yüzünden tek tarafı Çalışır hale geldi. Bütçe 100 tl. En fazla 150 tl'ye çıkabilirim o da baya iyi bir şey için :( Var mı öneriniz?
Sennheiser cx200 kulaklığım daha ilk yılını doldurmadan jak girişinde temassızlık yüzünden tek tarafı Çalışır hale geldi.

Bütçe 100 tl. En fazla 150 tl'ye çıkabilirim o da baya iyi bir şey için :(

Var mı öneriniz?
canercuxy
(16.08.15)
garantisi yokmu hocam verin yenisini versinler.


protrek
(16.08.15)
Verirler mi? Kullanıcıdan Kaynaklı bi arıza olduğu için ve türkiyede elektronik garanti işinin ne kadar boktan olduğunu bildiğim için hiç Teşebbüs bile etmedim.


canercuxy
(16.08.15)
soundmagic e10. amazondan söyle.


sckxyss
(16.08.15)
garantiye yolla tamir etsinler en azından o kulaklık daha götürür.


cekilmis gayfe
(16.08.15)
Acil nakit ihtiyacından sennheiser momentum on ear satıyorum. Düşünürsen epey indiririm fiyatını senin için. Duyurularımdan görebilirsin ilanı


dannyb
(16.08.15)
urbanears


tescillimarka
(16.08.15)
Yıllardır sağlam kulaklık ararım, bir türlü de bulamam. Sennheiser, Jays gibi markalara tonla para yatırmışımdır, çoğu bir yıl ya dayandı ya dayanmadı. Ben bi kaç yıl önce pes ettim. Ucuz kulakiçi alıp bir süre kullanıyorum, sonra da yenisini alıyorum.

20 liraya satılan Sony kulakiçi kulaklıklar var, hemen al bi tane idareten. Sonra da aliexpress üzerinden falan Xiaomi Piston siparişi ver birkaç tane. Bozuldukça değiştire değiştire kullanırsın.


(7)

kindle ama hangisi

kindle almaya karar verdim ama birkaç çeşidi varmış gördüğüm kadarıyla. bunlardan hangisini alayım? nerden alayım? amazondan sipariş etsem daha uyguna gelir mi?
kindle almaya karar verdim ama birkaç çeşidi varmış gördüğüm kadarıyla. bunlardan hangisini alayım? nerden alayım? amazondan sipariş etsem daha uyguna gelir mi?
canercuxy
(09.08.15)
En yenisi voyage ama kindle paperwhite 2 işini görecektir. Voyage çok pahalı bence gerek yok.


ekaterina
(09.08.15)
paperwhite 2 :(


devilred
(09.08.15)
Nedenini de yazayım aralarında çözünürlük farkı var ama çok belli olmuyormuş, bir de voyage de ışığı odaya göre ayarlayan sensör ile yanında sayfayı değiştirmeye yarayan tuş var dokunmatiğin haricinde. Paperwhite da dokunmatik ve sayfa ekrana basınca değişiyor. Bence bu farklar 80$ etmez yine de sen bilirsin.


ekaterina
(09.08.15)
Paperwhite 3, haziran sonu çıkan.


Lim5
(09.08.15)
bence basic model gayet iş görüyor. dokunmatik olmamasının kitap okurken artı özellik olduğunu düşünüyorum.


liquidluck
(09.08.15)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.