Giriş
(1)

Renkli lazer yazıcı tavsiyesi

Muadil toneri ve kendisi uygun fiyatlı bir lazer yazıcı tavsiyelerine açığım. Ayda 350 sayfa kadar çıktı almayı planlıyorum.
Muadil toneri ve kendisi uygun fiyatlı bir lazer yazıcı tavsiyelerine açığım. Ayda 350 sayfa kadar çıktı almayı planlıyorum.
cek
(30.11.19)
ayda 350 sayfa için mürekkep tanklılar daha uygun bence.

epson L3151 aldım ben, wifi özellikli mfp cihaz. baskı kalitesi de çok iyi.


cowboy
(30.11.19)
(1)

Greenpeace ve Unicef sokak elemanlarının kazancı

Greenpeace ve Unicef adına sokakta durdurup para isteyen elemanların gelir modeli nedir? Yüzde mi alıyorlar? asgari ücret mi alıyorlar?
Greenpeace ve Unicef adına sokakta durdurup para isteyen elemanların gelir modeli nedir? Yüzde mi alıyorlar? asgari ücret mi alıyorlar?
cek
(25.11.19)
2009/2010 yılı için konuşuyorum, günde 2 kişi getirirlerse 60 lira kazanılıyordu doğru hatırlıyorsam. Getiremezlerse bedavaya çalışmaca.


duseyazar
(25.11.19)
(2)

Vatan bilgisayar garanti

Yaklaşık 2 ay önce monitörümü vatan bilgisayara servis için bırakmıştım. Durumu hala "yetkili servis kontrolünde" olarak görünüyor.20 iş gününü geçtiği için para iadesi ya da değişim hakkım olduğunu biliyorum.Monitörü aldığımda 750 lira civarı bir fiyatı varken şimdi piyasada 1300 lira gibi bir fiya
Yaklaşık 2 ay önce monitörümü vatan bilgisayara servis için bırakmıştım. Durumu hala "yetkili servis kontrolünde" olarak görünüyor.

20 iş gününü geçtiği için para iadesi ya da değişim hakkım olduğunu biliyorum.

Monitörü aldığımda 750 lira civarı bir fiyatı varken şimdi piyasada 1300 lira gibi bir fiyata satılmakta. Ayrıca vatan bilgisayarın stoklarında bulunmamakta.

Şimdi paramı geri verin desem, 750 liramı verseler üzerine 550 de benim koymam gerekecek. Değiştirin yenisini verin desem stoklarımızda yok diyecekler. Değiştiremiyorsanız bir üst modelini verin desem kabul etmeyecekler diye düşünüyorum.

Beklemeye devam mı? Ne yapmamı tavsiye edersiniz?
cek
(12.08.19)
vatan bilgisayarın yanıtını beklemeden doğrudan tüketici hakem heyetine başvur kanıtlayıcı belgelerle. misli ile değişim veya bu mümkün olmuyorsa ücret iadesi talep et.


redskull
(12.08.19)
vatan'dan 1300 liraya aldığım lenovo telefonumu 1 yıl kullandıktan sonra vatan'ın servisine gönderdim ama yapamadılar. 15 gün sonra bana telefon mu istiyorsun yoksa parasını mı dediklerinde paramı aldım(1600 tl olması lazım) ve gittim xiaomi telefon aldım. tam emin değilim ama sanırım o anki satış fiyatını verdiler bana nakit olarak. vatan bu konularda baya iyidir, bi yamuğunu görmedim.


dizicolleague
(12.08.19)
(4)

İspirto nerede satılır

Böcekle mücadelede kullanmak üzere tuvalet ispirtosu arıyorum (mor renkli olandan). Cumartesi günü nereden bulup alabilirim?Edit: istanbul kadikoy
Böcekle mücadelede kullanmak üzere tuvalet ispirtosu arıyorum (mor renkli olandan). Cumartesi günü nereden bulup alabilirim?

Edit: istanbul kadikoy
cek
(27.07.19)
Konum belirtmemişsiniz.


Bauhaus'ta vardı mangalların orada


mirafiori
(27.07.19)
aktarlarda


kadıköyden sahilden sarı dolmuşlar kalkar bağdat caddesi. onlar modanın oradan geçerken sağda bir dükkan ispirto satar görürsünüz. dolmuşçu da biliyodur


oscar
(28.07.19)
(5)

Devam zorunluluğu olmayan bölümler

İkinci üniversite olarak okuyacağım bir bölüm arıyorum. Yurt dışında da işe yarayabilecek bir bölüm olursa tadından yenmez. Devam zorunluluğunun olmaması en önemli noktası. Not: DİL, SAY, EA fark etmez.
İkinci üniversite olarak okuyacağım bir bölüm arıyorum. Yurt dışında da işe yarayabilecek bir bölüm olursa tadından yenmez. Devam zorunluluğunun olmaması en önemli noktası.

Not: DİL, SAY, EA fark etmez.
cek
(17.07.19)
açık öğretim bölümleri

marmara hukuk


yemrem
(17.07.19)
Bildiğim kadarıyla bu üniversiteye göre değişiyor. X bölümü için y üniversitesinde devam zorunluluğu aranır, z'de ise aranmayabilir.


dont eat me
(17.07.19)
@yemrem marmara hukuk düşünüyorum. ancak diplomanın yurtdışında pek para edeceğini düşünmüyorum.


cek
(17.07.19)
bölümden bölüme, hatta hocadan hocaya bile değişiyor.
istanbul iktisatta devam zorunluluğu yok. 2 tane hocaya denk geldim ben yoklama alıp, takip eden.


iü psikoloji mezunuyum. genelde devam zorunluluğu yok. ama son sene ik dersi ve klinik okumalar dersinde hoca yoklama aldı. adli psikolojide, çocuk ergen suçluluğunda, nitel araştırmada falan yoktu. hatta ben çocuk ergen suçluluğu dersine bir kez bile girmedim ama geçtim. yani bizim bölümü kazanabiliyorsanız %85-90 devam zorunluluğu yok. psikanalitik derslerinin neredeyse tamamında zorunluluk görmedim. ama istatistikte derse gitmeyince olmuyor. ya çok iyi not tutan birinden not alacaksınız ya da gideceksiniz. seçerseniz ben size istatistik word halindeki notlarımı atarım :D

bu arada bizim bölüm öyle kafa patlatmalık bi bölüm değil. ezberle geç. ben böyle bitirdim. bu yüzden okulumu pek sevemedim ama zaten başıma bela olmasın diyorsanız bizim bölüm fena değildir. bizimkinden daha iyisi iibf ve aöf dir diyebilirim.


error522
(17.07.19)
(5)

Romanya'ya para transferi

Değerli Romalılar,Romanya'da bir konferansa katılacağım ve katılım ücretini konferansın Romanya'daki banka hesaplarına göndermem gerekiyor. Bu para transferini en uygun şekilde nasıl yapabilirim? Swift ile yaptığımda karşı tarafın eline ulaşacak net miktar belli olmuyor, eksik göndermişsiniz deme ih
Değerli Romalılar,

Romanya'da bir konferansa katılacağım ve katılım ücretini konferansın Romanya'daki banka hesaplarına göndermem gerekiyor. Bu para transferini en uygun şekilde nasıl yapabilirim?

Swift ile yaptığımda karşı tarafın eline ulaşacak net miktar belli olmuyor, eksik göndermişsiniz deme ihtimalleri olur. Ayrıca swift işlemleri genelde birkaç gün sürüyor ve ücreti yüksek. Bir tek aktifbank aynı gün ve ücretsiz yolluyor ama onun da internet bankacılığını kullanmak için hesap açtıktan sonra birkaç gün beklemek gerekiyor. Benim pazartesi günü parayı ulaştırmış olmam gerekiyor. Western Union bildiğim kadarıyla banka hesabına değil doğrudan bir kişiye gönderiliyor.

Transferwise benzeri sistemler de Türkiye'den para gönderimi kabul etmemeye başlamış diye duydum. Ne yapmak lazım?
cek
(29.06.19)
su an icin bir yöntem yok gibi gözüküyor. pazartesiye ulasmaz o para.


transferwise kullanın. ama transferwise ile karşı taraf yerel para biriminde alır ödemesini.


kamile necaset
(29.06.19)
Belki bitcoin veya başka bir coin ile ödeme kabul ediyorlardır.En azından bir seçenek. Bir sorun.


Godless
(29.06.19)
@godless

adam konferans diyor :))) ne coini allasen ya.


www.upt.com.tr


507
(29.06.19)
(1)

Hamile kalmadan önce diş tedavisi

Merhabalar, hamile kalmadan 1 hafta önce dişe küretaj işlemi yapmak için lokal anestezi yapıldı. Bu anestezinin kadındaki olgunlaşan yumurtaya zararı var mıdır? Yani şimdi çocuk yapmak istesek, yapılmış anestezinin yumurtaya bir etkisi olmuş mudur?
Merhabalar, hamile kalmadan 1 hafta önce dişe küretaj işlemi yapmak için lokal anestezi yapıldı. Bu anestezinin kadındaki olgunlaşan yumurtaya zararı var mıdır? Yani şimdi çocuk yapmak istesek, yapılmış anestezinin yumurtaya bir etkisi olmuş mudur?
cek
(25.06.19)
olmaz, sorun yok.


(3)

ışık geçirmeyen yapışkanlı folyo

camı kapladığımda mümkün olduğunca (mümkünse tamamen) güneş ışığını engelleyen yapışkanlı folyo arıyorum. kalın olmasının zararı yok ancak uygun fiyatlı olması tercih sebebim olacaktır. acaba nasıl bir şey almalıyım?
camı kapladığımda mümkün olduğunca (mümkünse tamamen) güneş ışığını engelleyen yapışkanlı folyo arıyorum. kalın olmasının zararı yok ancak uygun fiyatlı olması tercih sebebim olacaktır. acaba nasıl bir şey almalıyım?
cek
(09.08.18)
nalburlarda aluminyum bant vardir (normalde aspirator borusu baglantilari icin kullanilir), bildigin aluminyum folyo ama bir tarafi yapiskan. ancak pencere boyutunda degil de koli bandi rulosunda satilirlar. parca parca isini gorurse o olur.


robokot
(09.08.18)
çok da yama gibi görünsün istemiyorum açıkçası. acaba şu tip bir şey işimi görür mü:
www.mykagitcim.com


cek
(09.08.18)
Yakınlarda reklamcılar varsa onlardan folyo alabilirsin, evet linkteki de o zaten.

Ama bu kadar bütük bir alana yapıştırmak tecrübe ister, bir sürü hava kabarcığı ve hatta kırışıklık bırakacaksınız tecrübeniz yoksa.


John Bloor
(10.08.18)
(6)

Tüvtürk plakada delik (ağır kusur)

Sevgili Romalılar,Bugün arabamı götürdüğüm muayenede plakada delik nedeniyle ağır kusurlu olduğu söylendi ve etiket verilmedi. Plaka değiştirmek diye googleda aradığımda önce trafik şubeye gidip oradan Türkiye Şöförler ve Otomobilciler Federasyonuna bağlı odalara müracaat edin diyor. Ancak emniyetin
Sevgili Romalılar,

Bugün arabamı götürdüğüm muayenede plakada delik nedeniyle ağır kusurlu olduğu söylendi ve etiket verilmedi.

Plaka değiştirmek diye googleda aradığımda önce trafik şubeye gidip oradan Türkiye Şöförler ve Otomobilciler Federasyonuna bağlı odalara müracaat edin diyor. Ancak emniyetin sitesinde, muayeneden kaldıysak araç muayene raporu ve tescil belgesi ile doğrudan Türkiye Şöförler ve Otomobilciler Federasyonuna bağlı odalara müracaat edin diyor. Trafik şubeye gitmeme gerek var mıdır? Tecrübelerinize açığım :)
cek
(29.06.18)
Ben delikleri beyaz macun ile kapatıp tekrar girip geçmişdim, böyle birşey söylemediler mi?

Emniyetin sitesinde yazan doğrudur, direkt şöförler odasına gidin bence de.


John Bloor
(29.06.18)
Trafik şubeye gidiyorsun, plaka da delik olduğundan dolayı değiştirmek istediğini söylüyorsun sana bir kağıt veriyorlar, Şoförler odasına gidiyorsun plakanı çıkartıyorsun.

internetten randevu almmıştım ben ama ataşehir trafik şube gittiğimde bomboştu randevu almadan da şansını deneyebilirsin.

anlaşılan 2 ayda kurallar değişmiş. direkt şoförler odası deyorlar.


prezarlatif
(29.06.18)
direkt olarak şoförler odasına git muayene kağıdı ve plakarla beraber, yarım saatte yeni plaka veriyorlar. Trafik şubeye filan gitmeye gerek yok.


allahinadiylaoku
(29.06.18)
Muayene raporuyla direk şöförler odasına gidiyorsun, 20 dakika içinde yeni plakayı veriyorlar. 3 gün önce gittim oradan biliyorum. Trafik şubeye gitmene gerek yok.


eazy
(29.06.18)
direkt şoförler odasına gidiyorsun +1


signore
(29.06.18)
Ağır kusurlu rapor ile direkt şoförler odasına gidiyorsun +1

15 dk alırsın yeni plakayı


xdenizx
(29.06.18)
(2)

Letter boyutunda kağıt satan yer

Malumunuz ABD'de standart olarak A4 boyutu değil Letter boyutları kullanılmakta. İstanbul'da bu boyutta kağıt satan bir yer var mı acaba? Teşekkürler
Malumunuz ABD'de standart olarak A4 boyutu değil Letter boyutları kullanılmakta. İstanbul'da bu boyutta kağıt satan bir yer var mı acaba? Teşekkürler
cek
(05.01.18)
www.ozdogandigital.com

buraya sorulabilir. nereden aldıklarını söyler mi bilmiyorum ama satabilir size.


tukenmez adam
(05.01.18)
dzzzt bzzzt diye kafa ütüleyen nokta vuruşlu yazıcıların kullandığı "sürekli form" adı verilen kağıtların boyutu letter ile aynı sanırım. lakin kağıtlar birbirine bağlı ve kenarlarında da perforaj delikleri var.

kağıtları ayırırım, perforajları da koparırım diyorsanız geriye kalan kağıt letter ölçülerinde olur. ama emin değilim. başka bir arkadaş doğrularsa veya yalanlarsa, boşu boşuna almış olmayın.


kibritsuyu
(05.01.18)
(6)

Çifte vatandaş ile evlilik

Türkiye ve Bulgaristan vatandaşlığı olan birisi ile evlendiğimizde (çifte vatantaş), Türkiye'de yaşayarak Bulgaristan vatandaşlığını da alabilme imkanımız var mıdır?
Türkiye ve Bulgaristan vatandaşlığı olan birisi ile evlendiğimizde (çifte vatantaş), Türkiye'de yaşayarak Bulgaristan vatandaşlığını da alabilme imkanımız var mıdır?
cek
(14.07.16)
'Sta' ya sor bu soruyu


yok olmuyor.


evet oluyor. ama önce oturum izni alıyorsun. o oturma izniyle senede 1 kere girmen gerekiyor ve o izinle schengen bölgesinde yanında eşin varsa vizesiz gezebiliriyorsun. eğer çocuğunuz varsa ve oturma iznini her sene yenilerseniz 6 senede çocuk yoksa 8 senede vatandaşlığı alabiliyorsun.


sta
(14.07.16)
adam türkiye'de yaşayarak demiş. ne demek istediğini bal gibi anlamışsın hala oluyor diyorsun.

@cek evlenilen çifte vatandaşın illa ki bulgaristan'da bir adresi olması gerekiyor. oturma iznini de 3 ay'da verebilirler 1 senede . ayrıca oturum izninin 5 sene devam etmesi yeterlidir vatandaşlık için. yani türkiye'de doğmuş büyümüş babasından dolayı çift pasaportlu biriyle evlenmek kolay kolay vatandaş yapmıyor.


kardeşim hasta mısın? net konuşmuşum dimi? tr'de oturarak oluyor demişim. drmek ki yapmışım ki oluyor. bulgaristan diğer avrupa birliği ülkeleri gibi orda oturmayı şart koşmuyor. evet orda bir adres gösteriyorsun ama kiracı olarak gösteriyorsun illa oturmana gerek yok. sadece oturmayı yenilerken girmen yeterli. evli olunca da 1 senelik oturma izni veriyor.


sta
(14.07.16)
sahta belge değil baya baya kiracı belgesi düzenliyorsun ama oturmak ZORUNDA DEĞİLSİN. hangi kısmını anlamadın? sen burda bir ev kiraladığın zaman başka evde kalamıyor musun? zaten pasaportunda ülkeye giriş çıkışların gözüküyor. sahte belge olsa orda arıza çıkar. resmi iş yaptık biz oldu. fikir sahibi olmadan insanları yanıltma.


sta
(15.07.16)
(1)

Tüvtürk muayene tekrarı

Frenlerle alakalı bir sorundan dolayı araç ağır kusurlu olarak muayeneyi geçemedi. Başka bir sıkıntı yok rapora göre. Frenleri yaptırıp gidersem, sıfırdan herşeye bakacaklar mı, yoksa sadece frenlere mi bakarlar?
Frenlerle alakalı bir sorundan dolayı araç ağır kusurlu olarak muayeneyi geçemedi. Başka bir sıkıntı yok rapora göre. Frenleri yaptırıp gidersem, sıfırdan herşeye bakacaklar mı, yoksa sadece frenlere mi bakarlar?
cek
(28.06.14)
sadece kusurlu noktaya bakiliyor. ama ayni istasyona gitmeniz gerek.


halanne
(28.06.14)
(2)

hatalı park - araç çekildi

hatalı park nedeniyle aracım çekildi. çekildiği otoparktan 10tl otopark + 70tl çekici parası olmak üzere 80tl ödeyerek aynı gün aracı aldım. Ama internetten plakaya bakarak ceza sorguladığımda ceza görünmüyor (araç çekileli 1 hafta oldu). Ekstra bir trafik cezası olmayacak mı?
hatalı park nedeniyle aracım çekildi. çekildiği otoparktan 10tl otopark + 70tl çekici parası olmak üzere 80tl ödeyerek aynı gün aracı aldım. Ama internetten plakaya bakarak ceza sorguladığımda ceza görünmüyor (araç çekileli 1 hafta oldu). Ekstra bir trafik cezası olmayacak mı?
cek
(02.04.14)
olacak daha sonra yansır o.
ha çok geçersede kurcalama arada kaynamış olur.


basond
(02.04.14)
biz 160 ödemişiz 10-15 gün öncesi işte.


buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.