Giriş
(5)

Atatürk Havalimanı-Eminönü Ulaşım

Merhaba arkadaşlar. İstanbul'u hiç bilmiyorum ve haftaya Atatürk Havalimanında inip, eminönüne gitmem gerekiyor. Bu durumda metrobüs olmadan, mümkünse sadece metro ile gidebilmem mümkün mü ve nasıl gidebilirim? 3-5 binişlik kartlardan mı almam gerekir? Yardımcı olursanız çok memnun olurum. Şimdiden
Merhaba arkadaşlar. İstanbul'u hiç bilmiyorum ve haftaya Atatürk Havalimanında inip, eminönüne gitmem gerekiyor. Bu durumda metrobüs olmadan, mümkünse sadece metro ile gidebilmem mümkün mü ve nasıl gidebilirim? 3-5 binişlik kartlardan mı almam gerekir? Yardımcı olursanız çok memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim.
bluedad
(21 saat)
metroya bin zeytinburnu durağında inip hemen yan tarafındaki tramvaya aktarma yap(evet aktarma için kart basacaksın) direk eminönüne gidersin.


basond
(21 saat)
metro ile yenikapı, oradan da marmaray ile sirkeci yapıp biraz yürüyebilirsin. basond'un dediği de olur ama tramvay yavaş gidiyor baya. zeytinburnu'ndan eminönü'ne varana kadar yaşlanırsın. havalimanında 10 liraya istanbulkart satılıyor içinde 4 liralık basma hakkın var. sonra doldurur doldurur kullanırsın ya da iade edip 6 liranı alabiliyorsun. 3-5 basımlık biletler pahalıya geliyor.


nrmnm
(20 saat)
Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim. Peki havaş mantıklı olur mu veya havaş eminönü civarına gidiyor mu?


bluedad
(20 saat)
havabüs taksime gidiyor. oradan eminönüne ulaşmak için yine bir şeylere binmek gerekecek.


nrmnm
(20 saat)
@nrmnm o zaman dediğiniz gibi yenikapı-marmaray aktarma daha mantıklı. Aynı kart geçerliyse problem yok. Teşekkür ederim tekrardan.


bluedad
(20 saat)
(11)

astra-megane

2.el bir araç alma arifesindeyim. düşündüğüm araçlar 1.6 tam otomatik astra veya 1.5 edc megane 3. edc çift kavrama olduğundan maliyeti konusunda beni düşündürüyor. astra ise 6 ile klasik tam otomatik şanzıman. megane'ın iç kokpit kalitesini de pek beğenmiyorum. sizce hangisini tercih etmek daha akı
2.el bir araç alma arifesindeyim. düşündüğüm araçlar 1.6 tam otomatik astra veya 1.5 edc megane 3. edc çift kavrama olduğundan maliyeti konusunda beni düşündürüyor. astra ise 6 ile klasik tam otomatik şanzıman. megane'ın iç kokpit kalitesini de pek beğenmiyorum.
sizce hangisini tercih etmek daha akıllıca olur?
alibaba06
(20.06.18)
renault'lardan uzak dur


silah taciri
(20.06.18)
meganı bilmiyorum ama astra iyi araba. şanzımanı da iyi.


giovanne
(20.06.18)
sağlamlık opel. yakıt megane.


mikahakkinen
(20.06.18)
astra'nın kokpit kalitesi daha iyi
otomatik astra'yı hiç kullanmadıysan bir yerde test etmeni tavsiye ederim


otomatik astra'yı denemeden alma. bir önceki kasasını ofiste kullanıyordum, berbat bir şanzıman vardı. vites geçişlerinde deprem oluyordu. sonra komşuma alma dememe rağmen aldı. o da pişman oldu.


teritori
(20.06.18)
yakın arkadaşım aldığı 2. el otomatik astra'ya şanzıman problemi nedeniyle 1 yıl içinde 10k masraf yaptı. dikkatli olmakta fayda var. megane daha sorunsuz gibi geliyor bana çevremde gördüklerimden dolayı fakat kimin kullandığı nasıl kullandığı çok önemli.


awlmi
(20.06.18)
megane hem motor hem şanzıman olarak daha sorunsuz. edc bu konuda iyi bir örnektir. opel dediğin araç gm bünyesinde idi almanlıkla pek ilgisi yok, zaten gm de psa(peugeot-citroen) ortaklığına sattı opeli. ayrıca megan sınıfında astradan fazla satan bir model, parçalarında filan da sorun yaşamazsın.


megane al. az yakar parçası boldur, türkiye şartlarında ideal arabadır. astranın her yerine sensör yerleştirmişler. tip olarak astra hastasıyım ama türkiye şartlarında megane ve edc şanzuman iş görür.


hiç düşünme megane al, astra şekil olarak güzel gerisi tırt.


acemi
(20.06.18)
megane


basond
(20.06.18)
ikisi de orta sınıf arabalar.Arada ufak farklar olsa da ciddi bir fark olmaz. Beğendiğini al.


babilbaligi
(20.06.18)
(15)

beyaz eşya soruları, sorularımız...

1 - samsung beyaz eşyanız var mı? memnun musunuz?2 - özellikle önereceğiniz ya da uzak dur dediğiniz marka ve ürünler var mı?3 - teknik servisinden memnun olduğunuz, ya da illallah ettiğiniz markalar hangileri?bonus soru: kurutmalı çamaşır makinesi gerçeklerini açıklayın arkadaşlar. iyi midir kötü m
1 - samsung beyaz eşyanız var mı? memnun musunuz?
2 - özellikle önereceğiniz ya da uzak dur dediğiniz marka ve ürünler var mı?
3 - teknik servisinden memnun olduğunuz, ya da illallah ettiğiniz markalar hangileri?

bonus soru: kurutmalı çamaşır makinesi gerçeklerini açıklayın arkadaşlar. iyi midir kötü müdür? alma diyen neden alma diyor bu gizemi çözmek istiyorum :(
Bosch aldım hepsini 3.yıl sorun yok. Az yakıyorlar. Öneririm.


1)samsung buzdolaplarını bosch a ürettiriyor diye duymuştum biraz araştırın derim.
2) Uzak dur dediğim marka yok
3) Vestelin teknik servisi gerçekten çok ama çok iyi,

İki işi bir arada yapan makinalarda ister istemez performans kaybı oluyor. Çünkü yıkama için ayrı kurutma için ayrı bir sistem var ama kullandıkları alan aynı. Yani her ikisinden de biraz olsun derseniz kurutmalı makina tercih edin ama yeriniz müsaitse ikisini birden alın. Yeriniz yoksa sadece çamaşır makinası alın.


Buzdolabını yaklaşık iki sene önce aldık gayet memnunuz. Ama evdeki diğer beyaz eşya onlarca senedir Siemens, onlardan da gayet memnunum. Neden buzdolabını da Siemens almadım - gardrop tipi buzdolabının o boyutta olanını Siemens TR'ye getirmiyordu.
Samsung servisiyle ilgili bir deneyimim olmadı (çok şükür). Önceki buzdolabım ve çamaşır (Siemens) için birer defa servis gelmişti. Bir sorun yaşamadık. Çamaşır makinam 16 senelik, buzdolabını değiştirdiğimizde 20 senelikti.


SiyamkedisiZorro
(19.06.18)
samsung bulaşık makinemden memnun değilim. bosch, lg candır.
arçelik'in teknik servisi çok yaygın.

kurutmalı lg 8-5 çamaşır makinem var. uzun sürede kurutuyor. ayrıca genel olarak kurutmanın verdiği yan etkiler (küçülme, pamuklanma) söz konusu. tüm 8 kiloyu aynı anda kurutamazsın, durdurup 5 kiloya indirmen lazım, o 5 kilo da 5-6 saatte kurur falan o yüzden alma diyorlardır. Ben azıcık azıcık 1 saatte kurutarak gayet randıman alıyorum, memnunum.


kenarortay
(19.06.18)
teka'dan uzak dur. şikayetvar'ı inceleyebilirsin.


prezarlatif
(19.06.18)
Bende samsung buzdolabı ve kurutmalı çamaşır makinası var. Buzdolabından ben cok memnunum. Elektrik sarfiyatı düşük. Çamaşır makinasını ise ben hic kullanmadım ama esim memnun. Kurutma kismini ise hic kullanmadı. Ev zaten fazlasiyla gunes aliyor. Bosa almış olduk. 2013 yilindan beri kullanıyoruz.


nhtzmc
(19.06.18)
Samsung buzdolabımız var. Gardrop tipi. 6 sene oldu. Bi sıkıntı olmadı. Sessiz sakin çalışıyor.
Siemens bulaşık makinemizin durduk yere motoru bozuldu. 1 gün evvel çalışırken 1 gün sonra tak diye gitti. Yani öyle çalışırken sıkıntı oldu, voltaj sorunu vs. gibi bi durumda yok.
Servis geldi makineyi dahi açmadan bunlarda motor arızası oluyor dedi. Mecburen değiştik motoru. Almanya üretimi üstelik makine. İnternetten baktım bosch grubunda herkes aynı arızadan şikayetçi.
Beyaz eşyaları artık bilerek kalitesiz yapıyorlar.


shotcrete
(19.06.18)
7 senedir bosch kullanıyoruz maşallah çok memnunuz servisi de gayet başarılı


basond
(19.06.18)
açılın ben beyaz eşyacıyım:
-türkiye'de de üretim yapan markaları tercih etmeniz, ilerde yaşayacağınız teknik servis ihtiyaçlarınızda kolaylık sağlar. yurtdışından parça bekliyoruz vs. gibi muhabbetlere girmezsiniz.
- nedir bu markalar: bosch, siemens, profilo, arçelik, vestel, vb.
-vestel'i ürün performansı açısından tavsiye etmem. özellikle; buzdolabı ve çamaşır makineleri gerçekten kötü. tavsiye edenler, genelde diğer markalardan bihaberler.
-samsung ve lg'yi ilk maddeden dolayı tavsiye etmiyorum. servis ağları da çok yaygın değil.
- kurutmalı çamaşır makinelerinin bazı handikapları yazılmış. bu ürün grubu henüz geliştirilmeye çok açık. çok fazla teknik eksikliği var, 8 kilo yıkayıp; 5 kg kurutmak gibi. ayrıca hem yıkama hem de kurutma performansları standart makinelerden daha düşük.
-benim evde kullandığım çamaşır makinem ve buzdolabım profilo. gayet memnunum. zaten siemens ve bosch'u ürüten bsh tarafından üretildiği için özellikleri aynı; kozmetik farklar dışında da bosch'tan bir farkı yok. aynı motorlar kullanılıyor.
- ocak ve fırın siemens. çünkü gerçekten ankastre ürün konusunda çok iyi. muadilleri de profilo markasında mevcut değildi benim aldığım modellerin.
-bulaşık makinesi da siemens ama o hediye geldi. kendim alsam yine profilo alırdım.
- bunları yazdıktan sonra: eğer bütçeniz uygunsa; bütün ürün gruplarında sorun yaşamadan seneler geçirebileceğiniz iki marka var: 1.miele 2.v-zug
ama çok tuzlular.
başka sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım.


Bi adet samsung ankastre firin tamir etmis biri olarak, evime samsung sokmam.

Servisi beceriksiz sorunu bile bulamiyor, bakmaya para aliyor.

sacma salak yedek parcasi ispanya uretimi diye bulamiyorsun.
Serviste 300 tl cektiler 50 liraya tamir ettim.


acemi
(19.06.18)
Bosch aldik, cok memnunuz.


x daemon
(19.06.18)
Çamaşır Mak. Bosch Serie 6.
Buzdolabı Arçelik, Ocak ve m.dalga Beko.
Nakitte alabileceğim en iyi fiyatlarla aldım. Bir pişmanlığım yok.
Beko Arçelik servis aynı gün içinde geliyor ve ekonomik.
Bosch çamaşır makinesi, Arçelik vs.deb gerçekten farklı iyi yıkıyor programlar filan çok kullanışlı.uygun olursam üstüne yine Bosch kurutma alıp koyacağım.


1.yok. bence alma. alanları beyaz eşya değil.
2. beyaz eşya şans işidir. tv gibi hepsi genelde aynıdır. bosch ve siemensin made in germany üretimleri iyidir ancak made in turkeylere göre pahalıdır.
3. siemens bosch servisleri, arçelik servisleri ortalamadır.


mikahakkinen
(19.06.18)
Vestelden uzak dur demeye geldim


moderniko
(19.06.18)
Tum beyaz esyalarimiz Bosch. Cok memnunum.
Kurutma makinesi yenilikte aldik, Beko. Simdilik iyi gidiyor.
Klima Samsung bu arada. Vestel'den uzak duruyoruz.
Klima haricinde de Samsung'a yanasmadik.


muti
(19.06.18)
(1)

Pasaport yanlış vergi dairesi

https://www.eksiduyuru.com/duyuru/1288623/pasaport-defter-bedeli-icin-dogru-olan-vergi-dairesibasond'un yukarıdaki duyurusuna istinaden,gittim Rıhtım'a yatırdım. Ne yapmam gerektigi hakkında fikri olan var mı? :(
www.eksiduyuru.com

basond'un yukarıdaki duyurusuna istinaden,

gittim Rıhtım'a yatırdım. Ne yapmam gerektigi hakkında fikri olan var mı? :(
canlı destekten cevap aldım mesaj da attım herhangi bir vergi dairesi kabul edilir hepsi olur dedi sıkıntı yok.

edit: ilgili link ölü olduğu için açtığım duyuru burada

"Duyuru: Merhaba yeşil pasaportumuzu yeniletmek istiyoruz,
defter bedelini caps de görüldüğü gibi "pasaport değerli kağıt bedeli ödeme" kısmından mı hallediyoruz?
Asıl soru burada hangi vergi dairesini seçiyoruz kafamız karıştı?

prntscr.com"


basond
(18.06.18)
(7)

Eksisozluk yonetimi ne dusunuyor?

Bir suru 10-20 entry'li aktrol hesabi organize olup belli basliklar altinda algi operasyonu yapmaya calisiyorlar surekli son gunlerde. hep vardi bu durumlar ama iyice boku cikti artik. Eksisozluk yonetimi memnun mu bu durumdan, platformlarinin bu sekilde masa olarak kullanilmasina karsi yapmayi dusu
Bir suru 10-20 entry'li aktrol hesabi organize olup belli basliklar altinda algi operasyonu yapmaya calisiyorlar surekli son gunlerde. hep vardi bu durumlar ama iyice boku cikti artik. Eksisozluk yonetimi memnun mu bu durumdan, platformlarinin bu sekilde masa olarak kullanilmasina karsi yapmayi dusundukleri hicbir sey yok mu?
hophophoba
(17.06.18)
bence memnunlar tık oluyor tartışma çıkıyor popilik artıyor.


basond
(17.06.18)
ekşi sözlüğün pr takımı o. o işler için para alıyor sözlük.


Photographer
(17.06.18)
Karşılıklı yaşanan gerilimler bazı zamanlar ev sahibine ya da çoğu zaman üçüncü şahıslara yarar. Bunu bilmesin.


1adam
(17.06.18)
Son gunlerde derken son 5 yili kastediyorsun sanirim.


dunal
(17.06.18)
direkt engelledim, kafam rahat.


neverlose
(18.06.18)
o hesapları onlara kim satıyor sanıyorsun :)


c1b2k3
(18.06.18)
@neverlose hergün 30-40 engelliyorum yenisi geliyor :) cidden hesap satiliyorsa ya da bu isin böyle oldugunu bile bile hicbir sey yapmiyorlarsa yaziklar olsun ya.


hophophoba
(18.06.18)
(10)

bi bağımsız film önersenize

iyiymiş, kötüymüş, basitmiş karışıkmış farketmez önerin. izlicem.
iyiymiş, kötüymüş, basitmiş karışıkmış farketmez önerin. izlicem.
marul hirsizi
(17.06.18)
contratiempo
el cuerpo


basond
(17.06.18)
dead snow


archmage mahmut
(17.06.18)
The Station Agent


angelus
(17.06.18)
Sevmek zamanı
Once


biravekahve
(17.06.18)
13. kat.
oyun.


wonnka
(17.06.18)
Blue Is the Warmest Color


astrid
(17.06.18)
www.imdb.com - Victoria-2015
www.imdb.com - turist - 2014
www.imdb.com - insanları seyreden güvercin - 2014


blacksky
(18.06.18)
Memento
Sideways
Donnie Darko


blue serenity
(18.06.18)
el topo.

bakın bunu izleyin.. bunu izleyin siz bi.. o yukarıda saydıklarınızın ne kadar fark ettiğini anlayacaksınız :d


stk
(19.06.18)
(5)

ilginç bahşiş kutusu tavsiyesi

barda kullanmak üzere tip box alacağız karar veremedik. internette göz gezdirdiklerim hep arabesk tavırlı ahşap kutular. çok küçük olmayacak ve kilitli olacak şekilde önerilerinizi bekliyorum.
barda kullanmak üzere tip box alacağız karar veremedik. internette göz gezdirdiklerim hep arabesk tavırlı ahşap kutular. çok küçük olmayacak ve kilitli olacak şekilde önerilerinizi bekliyorum.
congratulations
(17.06.18)
camdan yapilmis buyuk bira bardagi gibi olsun.


helenart
(17.06.18)
küçük fıçı yapın. eskiden efes vardı 5 lt lik


oscar
(17.06.18)
Sorunuza yanıt değil ancak kutunun şeklinden ziyade üstünde/yanında yazan ilgi çekici veya komik bir şey daha etkili olabilir.


fotrsapka
(17.06.18)
şekil olarak değil de paris'te notre dame katedralinin önünde bi krepçi herif vardı 19-22 yaşlarında bişeydi. bahşiş kutusunun üstüne porsche almam için yardımcı olmak ister misiniz? gibi bişey yazmıştı. çok hoşuma gitmişti. bar için böyle bişey olur mu bilemem ama şekilden çok üzerine ''güzel bir gün ama ben bu günü göremiyorum'' modeli vurucu bir metin yazsanız daha güzel olur.


error522
(17.06.18)
(2)

Dis hekimine gitmeli mi?

》》20lik dis yarı gömülü durumda.Bulundugu bölgede yemek artıkları vb kalıyor sanirim fircalamama ragmen.Şu an yemek yerken o bölge acıyor.Ağzımı oynatmazsam agrı,acı yok. Ufak capta bir apse sanirim.》》Yasam kalitemi cok düsürdü bu olay ama dayanılmaz bir acı,agrı cekmiyorum.Bu durum dis hekimine git
》》20lik dis yarı gömülü durumda.Bulundugu bölgede yemek artıkları vb kalıyor sanirim fircalamama ragmen.Şu an yemek yerken o bölge acıyor.Ağzımı oynatmazsam agrı,acı yok. Ufak capta bir apse sanirim.

》》Yasam kalitemi cok düsürdü bu olay ama dayanılmaz bir acı,agrı cekmiyorum.Bu durum dis hekimine gitmeyi gerektirir mi? Bi sorum daha var.Bu yirmilikler alininca, yerleri nasıl oluyor sonra.Cukur gibi kalmiyor dimi?
ırene adler
(17.06.18)
doktor çekiyor 2-3 güne normal şekilde kapanıyor.


basond
(17.06.18)
2-3 güne kapanmaz hemen ama 1 aya üstündeki diş eti kapanır ve 6-12 ayda kemik dolar.uzun vadede herhangi bir komplikasyon olmadıkça çukur gibi kalmaz.
büyük ihtimalle sizde perikoronit denilen olay var. acilen ağız diş ve çene cerrahına gitmenizi öneririm çünkü iltihap ilerleyebilir.


neverlose
(18.06.18)
(23)

Yerlere cop atilmasiyla ilgili neler yapabiliriz?

Arkadas cildiriyorum ya cidden cildiriyorum. İnsanlar ne yiyorsa yere atiyorlar. Yani her sehir mi ayni olur. Yerler hep cop dolu. İstanbul'da her kose pet sisesi abur cubur paketi dolu. Sehirler arasi yolculuktan donduk az once, dinlenme yerlerinde resmen coplerin icinde yasiyor insanlar. Adam cime
Arkadas cildiriyorum ya cidden cildiriyorum. İnsanlar ne yiyorsa yere atiyorlar. Yani her sehir mi ayni olur. Yerler hep cop dolu. İstanbul'da her kose pet sisesi abur cubur paketi dolu. Sehirler arasi yolculuktan donduk az once, dinlenme yerlerinde resmen coplerin icinde yasiyor insanlar. Adam cimenlere uzanmis, yaninda hic abartmiyorum 3 tane cop var. Coluk cocuk hep copun icinde. Cop dedigim de kokmus curumus meyve degil. Paket iste. Yiyorlar, yere atiyorlar ve bunun icinde yasamaya devam ediyorlar.

Dun gece bur dinlenme tesisinde ilginc bir konseptle karsilastik, yalnizca cekirdek satan bir dukkan var. Buyuk bir dukkan, cekirdekleri dukkanin ortasina buyuk buyuk kutular icinde koymuslar, adim basi da kocaman cop kutari koymuslar. Millet o cekirdek kutularinin yaninda cekirdek citleyip sohbet edip cekirdeginin coplerini dukkanin icine yere atiyor. Bir tanesini uyardim "tam arkanizda cop kutusu var neden yere atiyorsunuz" diye. Cevap "sen isine bak" oldu. "Copun icinde yasiyorsunuz" dedim, karisi atlayip "iyi sen yasamazsin, kendi isine bak dedi"

Nefret ediyorum boyle insandan ya, cildiriyorum. Pisligiyle ovunuyor adam, pisligine laf soylettirmiyor. Agzina soktugu cekirdek copunu tam arkasindaki kutuya atmak yerine yere atiyor.

Bu mantalite nasil degisir? Gercekten bu insanlar yuzunden biz de copun icinde yasiyoruz. İstanbul'da nereye gidersem gideyim bir kosede cop yigini var. Yol ustunde ise iki adimda bir ambalaj, pet sise, bilmemne. Bu nedir yahu?
unionall
(17.06.18)
maalesef değişmez. elinde çöp ile dolaşıp çöp kutusu arayanlar onlar için gerizekalı olarak görünüyor.


Keske dun o dinlenme yerinin cimlerinin fotografini cekseydim. Sanirim goren oturup aglardi.


unionall
(17.06.18)
Konyanin merkezinde alaaddin tepesi var, cimlerle kapli 20 metre yuksekliginde bir yer. Sehrin tek yukseltisi.

Konyalilar cuma gunu cekirdek citlemeye baslar, pazar aksamina kadar devam ederler. Pazar gecesi butun tepenin yesilligi gider kabuktan bembeyaz olur :)
Belediye iscileri 2 gun burayi temizler sonraki hafta yine aynisi olur.

Mantalitesi bozuk, egitilemeyecek cahillikte bir toplum var. Karga bile cop gorunce alip kutuya atiyor, bunlar anlamiyor.


acemi
(17.06.18)
çöp atılması, yere tükürmek, bulduğumuz gibi bırakmamak, otobüs metro vs de inenlere öncelik vermek gibi şeyler aileden gelen kültür ile başlıyor. bu da eğitimle ilgili. çöp atmak ile ilgili bişey yapmak bu işin yaması, asıl etkili olacak işi temelden çözmek. o da sadece eğitim ile olur. bi günde değil nesiller geçtikçe gelişir.

e ğ i t i m


sttc
(17.06.18)
İnsanlar evlerinde nasılsa dışarıda da öyleler. Bu tip alışkanlıklar ailede başlıyor. Ben kendi evimde nasılsam dışarıda da öyleyim. Eve dönerken çöp bulamadığım için Sakarya'dan Kocaeli'ye çikolata, kek gibi şeylerin ambalajlarını taşıdığım oldu. İstesem sallayabilirdim bir yere ama sallamadım çünkü dışarısını da evim gibi görüyorum ve temiz olmasını istiyorum. Bu sebeple çocuklara daha ilkokulda bu alışkanlıklar kazandırılmalı. Çözüm olarak çöp kutularının sayısı artırılmalı. O kadar çok çöp kutusu koyacaksın ki, adam onu oraya atmayı akıl edebilecek. Piknik gibi etkinlikler sonucunda büyük çöpler ortaya çıkıyorsa sahiplerine ceza da kesilebilir.


dissendium
(17.06.18)
Bizim servis soforu vardi, servisten firlatir atardi. Ben atma artik derdim, o da yoksa copculer nasil is bulacak para kazanacak derdi. 21 yasindaydi o siralar, yasli da degildi yani ama zihniyet aileden gelen bir sey. Babasi da kendi gibidir buyuk ihtimalle, bir de kucuk bir oglu vardi, 20 yil sonra o da babasi gibi olacaktir.

Aslinda devlet de buna cozum bulabilir. Her polise ornegin aylik en az 500 tane cop atma ceza kotasi tutulursa her cop atma cezasi da 250 lira olsa iki kere bu cezayi alan bir defa daha yapmaz sanirim.


Traveller
(17.06.18)
@traveller'a katiliyorum. Ben olsam hatta bir adim ileri gidip sirf buna sivil polis atardim herhalde:) yedigi kekin ambalajini mi atiyor yere, kot t-shirt icindeki senin benim gibi gozuken polis gelsin cat cezayi kessin.


unionall
(17.06.18)
babamin bi sozu vardir: ilkokulda cop atmamayi ogretsek yeter, gerisine gerek yok diye.

oyle yani. igrenc insanlar.


kuehles blondes
(17.06.18)
Ya katiliyorum. Bir de oyle bir ozguven var ki yani "sen isine bak" diyebiliyor. Bir tek okumamis vs insanlar boyle degil, ona yaniyorum bir de. Iyi bir devlet universitesinden mezun olmus ve iyi bir sirkette departman mudur yardimcisi olarak calisan birisi sey demisti, "Yurtdisina gidince yerdeki copleri ozluyorum, seviyorum ben yerlere cop atmayi da cop gormeyi de" baskan bu kacinci seviye ^)+/='/&

Traveller'a ikinci katilisim bugun, ama senin benim yapabilecegimiz bir seymis gibi gelmiyor. Bir cezasi olmali ve cezalar da uygulanmali yani. Gerci daha o kadar cok konu var ki, bu malesef yanlarinda kucuk kaliyor, sira gelene kadar...


yuzır
(17.06.18)
Belediyeye dilekçe ver, çöp konteynırı ve kutularını cogaltsinlar. Elinde/cantanda çöple dolaşıp atacak yer aranamayacak durumlar gayet de oluyor. Sonra yere çöp atanlara kızmaya baslarsin.


dafaisss
(17.06.18)
maalesef bende çok uyuz oluyorum bu insanlara eğitimsizlik mallık vs şeklinde katılıyorum.
Trafik, çevre dersleri uygulamalı olacak şekilde verilse bile gerçek anlamda dönüş almak 1-2 nesil sürecek ve eğitim sisteminin hali malum.

Ceza sistemi uygun mu bence uygun ama yanında mutlaka reklam yapılmalı ve ciddi şekilde haberlerde çöp atan yandı vs şeklinde haberleri yapılıp ciddi şekilde takibi yapılmalı ama ülkede bu kadar vahim durum varken bunu takip edecek polis birimi maalesef yok.


basond
(17.06.18)
www.hurriyet.com.tr

Ceza olunca yapamiyorlar avrupada


acemi
(17.06.18)
Ancak bundan anlarlar; twitter.com


apdulera
(17.06.18)
@dafaisss sanırım soruyu tam okumadınız. Adam arkasında çöp kutusu varken çekirdek çöpünü yere atıyor. Tam arkasında. Tekrarlıyorum; tam arkasında çöp kutusu var. Şimdi yere çöp atanlara kızmaya başlama hakkım var mı?

Bu arada elinde/cantanda çöple dolaşıp atacak yer aranamayacak durumlda olsan bile yere atmayacaksın. Bu net.


unionall
(17.06.18)
bugun duzgun bir egitim ve bilincli bir kultur transformasyonu baslatsak 20-30 seneye yeni nesil bu konuda da hassasiyet gosterecek bilincte olur.

cezalandirmak / azarlamak semptoma yonelik bir aksiyon, cozum olmaz. hastalik bizim kulturumuzde ve egitimimizde.


robokot
(17.06.18)
@acemi ne kadar üzücü bir görüntü. İnanılmaz bir şey bunu yapmak, inanılmaz.

@apdulera içimin yağları eridi. Keşke ufak tefek bir insan olmasaydım da bu tepkiyi ben de verebilseydim. Malum, Tr'de adam arabadan inip tıpış tıpış çöpünü kucağına alıp toplamaz.


unionall
(17.06.18)
Olayin bir türevi şu:
"Evinin balkonunda Antep fıstığı yiyen şahıs içeri girip bir tabak almaya usendigi için kabukları tek tek aşağı atıyordu. Bunu gören karşı balkondaki şahıslar doğru dürüst bir tepki vermediler, en serti cikcikcik yaptı ama adam duymadı bile. Bir tanesi bunu sosyal medyada paylaşıp kendine taraftar bulmaya ve rahatlamaya çalıştı. Ama Antep fıstığı kabukları düşmeye devam ettiler."

sonuç:
- rahatsizsan farklı çözümleri içeren dilekçe başvurularında bulun. imza kampanyası baslat^^
- bunun dışında hiçbir yaptırımın yok, ancak sinir yaparsın^^
- "sen işine bak" denilmiş, bu da bir sonuç^^


dafaisss
(17.06.18)
Önümde yürürken boş sigara paketini yere atan birinin hemen arkasından paketi elime alıp adama sigaranız düştü diye geri vermiştim. Yok o boş diyecekti ki olayı anladı utanarak paketi geri aldı bi sonraki çöpe attı. Denk geldikçe de buna benzer şeyler yapmaya çalışıyorum.

Evet toplu bir yaptırım yok ama herkes denk geldikçe 1 kişiyi uyarsa bile bir adımdır.


talasas
(17.06.18)
Bir ilkokulda koro çalışmamız oluyor. Normalde okul dağıldıktan 2 saat sonra başlıyor çalışma. Bir gün erken gitmiştim sınıfa. İnanılır gibi değil ama sınıfta adım atacak yer yoktu. Yenilen içilen her şeyin ama herşeyin çöpü yere atılmıştı. Ağaç yaşken eğilir diyorum. Burada 1.suçlu aile ailede de anne birinci öğretici bence 2.suçlu da öğretmenler. Ses çıkartmayan öğretmeyen öğretmenlerde kabahat. Ben de aynı şeyden şikayetçiyim.


naksidil
(17.06.18)
Yere çöp atan bir yetişkine uyarı yapılmıştır ve verdiği cevap sudur: ben vergi veriyorum.
True storydir ve aile sakininin başından geçmiştir.

Ben çocukluğumdan bu yana dikkat ediyorum. Yani nasıl desem 12-13 yaşından beri dışarıda yediğim dondurmanın, çikolatanın ambalajıni, ağzımı sildigim peceteyi gerektiğinde eve kadar tasiyorum, yere atmıyorum. Yere attığım bazı şeyler var, mesela eriğin çekirdeği. :d hatalı davranış mi bilmiyorum. Siz söyleyin? Ben organik olduğundan sorun hissetmiyorum ama mısır koçanı da atmıyorum tabii. :d neyse.

Yapacak bir şey yok. Bu sorun egitimsizlikten kaynaklanıyor. Ben o yaşlarda yaptığımın yanlış olduğu bilincine varmıştim. Bilinçlenme gerekiyor.


dont eat me
(17.06.18)
@don't eat me ben de ayni sekilde kayisi, erik, kiraz cekirdegini yere atarim fakat bunun yanlis oldugunu soyleyen bir tanidigim var. O da mesela yillarca aslinda tohum olan bu cekirdekleri dogaya atmis, bir gun çam ormanlarinda yuruyus yaparken yedigi elmanin copunu atmis dogaya. Gorevli gelip cam ormanlarinda baska agac cikmamali, florayi bozuyor benzeri bir sey soylemis, kadin da artik bu sekilde cekirdek atarken nerede olduguna bagli olarak atiyormus. Ama bu kadin dogasi neredeyse her seyi olan, sinirdan iceri findik fistik, ahsap esya vs bile sokamadiginiz bir ulkenin vatandasi. Bizim o noktaya gelmemiz icin yillar var tabii ki. O yuzden ben hala atiyorum meyve cekirdeklerini topraga. Bu aslinda frutaryen beslenmenin da temeli. Agacin atigini, sen yemesen de curuyecek kismini(meyve) yiyip, dogurganligini(cekirdek) tekrar dogaya atarak verdigimiz zarari minimize ediyoruz.


unionall
(17.06.18)
ilk önce rahatsız olmaları lazım o görüntüden. rahatsız olmayan insana ne yapsan da atmaya devam eder. rahatsız olması için eğitim şart, eğitim dediğim de en fazla 6 yaşına kadar falan aileden aldığı eğitim. sonra değişmez.


@unionall

Öyle bir sorun olsa ülkede ben de dikkat ederim. En basitinden kurallara uymaya çalışan bir insanım. Kaldı ki zararlı oldugundan bahsediliyorsa bu davranışın, uyarım kurallara. Ama dediğin gibi ülke şu an bu durumda değil. Bi de şu an fark ettim. Gerçekten kural ihlal etmeyi sevmiyorum. Kamu kurumlarında yahut parkta kafede çıktı alıp asılan ve başkalarının uymadığı uyarılara dikkat ediyorum. Kutlayin beni tabii ama başkalarının kulak asmadigi şeylere özen göstermek de huzursuzluk verici oluyor bazen.

Benim attığım çekirdeklerin bir kısmı betonda fakat. :d :d yine de çöp olduğunu düşünmüyorum. Ama tutup da çekirdek kabuğu atmam.

Ben o yaşlarda yere çöp attığında ablam uyarmıştı. Kizmadi ama atma falan demiştir sanırım. Yanımızda poşet bulunduruyorduk bazen. Özellikle çekirdek alıp dışarı çıktığımızda. :)


dont eat me
(17.06.18)
(29)

hdp barajı geçsin diye oyunu feda edenler var mı?

hdp nin baraj altında kalması felaket olacak biliyorsunuz. güvenmeseniz/sevmeseniz de hdp barajı geçsin diye oy verecek misiniz?
hdp nin baraj altında kalması felaket olacak biliyorsunuz. güvenmeseniz/sevmeseniz de hdp barajı geçsin diye oy verecek misiniz?
tukenmez adam
(17.06.18)
malesef, söve söve


rakicandir
(17.06.18)
sorunun muhattapı ben değilim ama yine de cevaplayayım, seve seve veriyorum ben. iyi muhalefet yapıyorlar ve 7 hazirandan beri geçen süre zarfında ülkeye veya insanlara hiçbir zararı bulunduklarını görmedim. aksine chp'den çok daha iyi ve etkili muhalefet yaptıkları da oldu mecliste.


başkanlık ince tabi.


3 yaşındaki bebeğin canını almış bir grup mu meclise girsin yoksa babasını işsiz bırakan, kötü bir eğitim alıp düşünce özgürlüğü kısıtlanmış bir şekilde yaşamasına sebep olan bir grup çoğunluğu mu alsın?


valentinov
(17.06.18)
Hdp seçmeni değilim ama son 2 seçimdir hdp'ye oy veriyorum, şimdi de vereceğim. Hdp'nin baraj sorunu olmasa vermezdim, asıl hedef akp mv sayısını düşürmek ama kürtleri temsil eden bir partinin mecliste olmasını destekliyorum. Hdp'nin zaman içinde sadece kürtleri değil tüm azınlıkları kapsayıcı politikalar güdecek duruma evrilmesini isterim, potansiyellerini piç etmezler umarım.


Bruce
(17.06.18)
ben etmeyi dusunuyordum ama mantiksiz geldi biraz derin dusununce. turkiye'nin partisiyim diyorsan yuzde 10 oy alirsin. tamam secim baraji asiri yuksek ama 35 milyon kurt var demesini de biliyorlar islerine gelmeyince. iyi onlarin oyunu o zaman iktidar ol, tutan mi var :D


baldur2
(17.06.18)
Demirtas iyi bir siyasetci, cbaskanliginda verdim bu secimde ahmet sik ve veli sacilik icin de verecegim, bu insanlari mecliste gormek istiyorum.

Ulkede adalet yok, hakim savcilar yanli, hersey ates pahasi, adamin teki ulkenin yarisini dislamis, hala bebek katili primini kasmayin rica ederim.

Bu bir savassa bizde can yaktik, biz de o insanlari uzduk, evlerini barklarini yiktik. Biraz empati yapin, vicdaninizla karar verin.


bruceandwayne
(17.06.18)
@valentinov
bu kadar keskin bir çizginin rahatlıkla çizilebileceğini düşünmüyorum. bu şekilde düşünürsen ordumuzun yaptığı hatalar da var. öldürülen masum köylüler çocuklar vs. terörün her şekline lanet olsun, ancak devletin kullandığı orantısız güç de tartışma konusu olmalı.

bana en çok koyan kürt olmadığım halde siyasal islamı bitirmek için kürt partisine oy vermek zorunda kalmak. hdp bence türkiye partisi olma şansını geçen seçimden sonra bitirdi. ileride selahattin demirtaş sivrilip tek başına veya doğru düzgün bir grupla siyaset yaparsa ve bir suikaste kurban gitmezse büyük işler yapabilir. bakalım göreceğiz.


tukenmez adam
(17.06.18)
Hdp 1 kasım'da barajı geçtiyse, bu seçimde çok rahat geçer, bana biraz laik silkeleme söylemi geliyor bu baraj muhabbeti. Barış, halkların kardeşliği gibi piç ettikleri kavramlar gibi.


austra
(17.06.18)
Asla hdp ye oy vermem herhangi baska bir partiye veririm hdp ye vermem.


basond
(17.06.18)
buradaki 15 kişi arasında bile bu konular sakince konuşulamıyorsa bir 40 yıl daha gider bu problemler.


tukenmez adam
(17.06.18)
hayır, hdp'ye oy vermem.

barışçı, kürt kesimi temsil eden, iyi niyetli siyasi bir hareket olduğunu düşüneceğim zaman hdp'li vekillerin her fırsatta türkiye'yi yermeleri, insanları öldüren teröristlere kahraman demeleri ve terörizmi açıkça desteklemeleri geliyor. kusura bakmayın kürt kesimin hakkını savunmuyorlar, terörizmi destekliyorlar.

barajı geçeceğini düşünüyorum ben. o yüzden oy vermeyeceğim. barajı geçemeyecek olsaydı, emin değilim. yine vermezdim.

akp hükümetinden memnun değilim, ancak bu adamların akp'ye düşman olduklarını düşünmüyorum. kim iktidar olursa onlara düşman olacaklar kendi istediklerini elde edene kadar.

akp nefreti gözü kör etmemeli.


dahinnotha
(17.06.18)
Kürtçü partiye oy vermem. İnce, ''Apo'nun heykelini dikeceğiz.'' diyen zatla görüşmeseydi oyumu ona verecektim. Bu seçimlerde oy kullanmayacağım.


lafıolmaz
(17.06.18)
Suruç olayından sonra Kürtler tamamen dayanışma yapıp HDP'yi barajın üstüne taşıyacaklar diye düşünüyorum. Ama yine de HDP sempatim olmasa da onlara oy vereceğim sanırım. Cumhurbaşkanı adayım İnce, CHP'nin zaten baraj sorunu yok. Yani vereceğim bir oy HDP için, dolayısıyla ülke için daha değerli bence.


yirmisantim
(17.06.18)
İlk ve son kez vereceğim. Birçok arkadaşım ve akrabamda aynı şekilde yapacaklar. Hdp zaten barajı geçiyor vermenize gerek yok goygoyuna inanmıyorum


goodman
(17.06.18)
Muhtemelen vermeyeceğim ama vermeme nedenim chp'yi destekledigim ve onun da oya ihtiyaci olduğunu düşündüğüm için. Yoksa HDP'nin baraji geçmesini çok istiyorum. Zaten baya insani da ikna ettim bu konuda.

Terörist, çocuk katili vs konularina da katılmıyorum. Bu ülkede terörün patlama nedeni zamanında tüm Kürt aydinlarinin, gençlerinin diyarbakir ceza evinde, faili meçhullerde, beyaz toroslarda susturulması. Aydin kesim susunca olay tabi ki dağa kaydı. Şimdi hdp gibi siyasi çözüm fırsatı var ve hdp baraji aşamazsa siyasi çözüm şansı bitecek ve ve tarih tekrar edebilir.

İnce Demirtaşla görüşmese oyum onaydı diyen arkadaş da tamamen algı kasıyor. İnce tum adaylarla gitti görüştü. Demirtaş da eğer Cumhurbaşkanı adayı olabilecek kadar temizse İnce'nin onunla görüşmesindeki problem ne?


nundu
(17.06.18)
@basond +1


dissendium
(17.06.18)
Ben vermem, benim oyum kıymetli valla öyle biri baraj geçsin öbürü bilmem ne yapsın diye ziyan edemem. Paşa keyfim ne isterse oraya atarım oyumu. O dediğiniz partide çalışsın geçsin barajı bana ne. Elin adamı diyar diyar geziyor valla memleketi


top_secret
(17.06.18)
Vekil secimlerinde niye bir bagnaz gibi dusunulmemesi gerektigini meral aksener aciklamis

‪eksisozluk.com‬


bruceandwayne
(17.06.18)
ince yarışa katılana kadar oyum akeşener ve iyi partiye gidecekti. kararsızlığım halen devam etse de meral ablaya gidecek ilk turdaki oyum. ikinci turda rte/akp karşısında kim varsa ona.

hdp'ye hayatım boyunca oy vermedim, vermem. teröristlerle arasındaki duygusal bağı kesmeden olmaz. bu mesele olmasa, türkiye'nin oy verilecek tek partisi olurdu. ama terör/terörist güzellemeleri bana gelmez.

ince görüştü diye oy vermekten vazgeçen arkadaş, akp görüştüğünde ne yaptı acaba? düne kadar megri megri, habur, diyarbakır mitingi, oslo görüşmeleri/dolmabahçe mutabakatı, peşmergenin kobani'ye geçişi... bunlar sayılmaz değil mi? tıpkı düne kadar hocaefendilerine "ne istediler de vermedilerse"

demirtaş'ın saçmasapan gerekçelerle içeride tutulmasına da karşıyım; açılan çukurlara/hendeklere, döşenen bombalara da; pkk'ya yapılan yardımlara, verilen desteklere de; ilçelerin/semtlerin yerle bir edilip, "terörü temizledik" denmesine de; sırf kürt diye, birilerinin baskıya uğramasına da, yüceltilmesine de... karşıyım!

bence barajı rahat geçecek. yüzde 12 ve hatta üzerinde bir oy alacak.


runagain
(17.06.18)
Öfff hala “ince demirtaşla görüştü oy vermiycem işte banane” diyen tuhaf bir kesim var şu ortamda bile, vermeyin siz zaten vallahi bıktım sizden ya.

Hdp seçmeni değilim, barajı geçmeme ihtimalleri çok korkutucu, o yüzden 7 Haziran’da olduğu gibi yine onlara vereceğim parlementoda.


1. Milletvekilleri ve meclisin çok büyük bir yetkisi, sorumluluğu yok artık.
2. Cumhurbaşkanı ne isterse o olacak. Neredeyse tek adam rejimi geliyor. Referandum sırasında bu konular konuşuldu. Asıl önemli olan cumhurbaşkanı seçimi...
3. Peki neden Erdoğan, meclis için bastırıyor? Yoklamalarda akp politikalarından memnun olmayan ama zoraki Erdoğan'a oy verecek bir çok kişi olduğu görülüyor. Bunları akp'ye oy vermeye ikna etmek istiyor.
4. HDP, pkk'ya göbekten bağlı bir partidir. Sırf Erdoğan nefreti yüzünden vereceğiniz oy yüzünden yarın pişman olursunuz... HDP'de bu nefreti çok iyi kullanıyor.

Ortada yeterince seçenek var, o partilerden birine verin oyunuzu... Ayrıca seçim 2. tura kalırsa, HDP; Erdoğan ile pazarlığa oturabilir. 2. turda oylarını Erdoğan'a verebilirler.


.


Baraji gececeklerini dusunuyorum zaten. Fazladan oy almalarini istemem.


stavro
(18.06.18)
Iki ustteki sav coktu, ikinci turda aksener veya inceyi destekleyecegiz dedi ayhan bilgen, sabah fox haberde.


bruceandwayne
(18.06.18)
Durum o kadar kritik ki, hdp'ye oy vermemek malum partiye oy atmakla aynı değerde şu anda. Barajı geçmeleri şart. Zorunlu olarak oyumu feda edeceğim.


blue serenity
(18.06.18)
hayır, hiçbir zaman oy vermeyi düşünmüyorum.


Evet vereceğim.

Artık oy kullananlar olarak bizim de siyaset yapmamız gerekiyor. Takım tutar gibi parti tutma aşamasında değiliz, ideolojilerimize göre hareket etme lüksümüzün olmadığını düşünüyorum.


peggy
(18.06.18)
LDPsporluyum. Sınırsız düşünce ve ifade özgürlüğü taraftarıyım ve savunma harici şiddete karşıyım. PKK'yı doğuran koşulların da, rakiplerini yok edip tek başına kalmasını sağlayan acımasızlığının da farkındayım. PKK-HDP-Kürt kimliği arasında sıkıntılı bir bağ var. Bana kalsa vaktinde bu işler kontrolden çıkmadan önce el sıkışıp ayrılalım derdim ama batı şehirlerine yaşanan göçlerden sonra bu kapı da kapanmış durumda.

Başımızda Putin olmaya özenip, Aliyev bile olamamış bir adam var ve geçen her gün kontrolü biraz daha kaybediyor. Bu seçimi kaybetsek bile ekonomi onun elinde patlayacak ama bozduğu kurum ve sistemleri düzeltmek yıllar alacak. Bundan dolayı seçimi kazanıp restorasyonu hızlıca başlatmak lazım.

Şu an CHP de İP de HDP de benim görüşüme uymuyorlar, derdim bir gün gençler arasında liberal demorasinin yetişebileceği bir ortamın temellerini atabilmek ve bunun için HDP'nin barajın üstünde kalması gerekiyor.

Bu yüzden bir yandan bir ateist olarak Saadet Partisi için sandık görevi yaparken bir yandan HDP'nin barajı sorunsuz geçmesini umacağım. Türkiye gibi bir açıkhava tımarhanesinden daha az aksiyon beklemem saflık olurdu.


cleric
(18.06.18)
her türlü geçerler, sorun yaşayacaklarını düşünmüyorum.

yalnız, hdp'liler de akp'ye oy verirse ne trolleme olur var ya.


rhan
(18.06.18)
Türkiye'de yaşıyoruz. "Ayhan Bilgen filanca partiye veririz" demiş. Yarın da çıkar "akp ile anlaştık, halkımızın çıkarı için oylar akp'ye" der...

Sanki daha önce benzerleri milyonlarca kez yapılmamış gibi :)

Ayhan Bilgen'in sözleri, pazarlıkta ellerini güçlendirmek için...


.


(9)

Berberler kaç lira alıyor?

Normalde saçımı kendim kesiyorum ama makine bozuldu o yüzden gitmek zorundayım. Şu an saçım 2 numara falan ama rahat edemiyorum kazımam gerekiyor yani. Zaten çok kısayken şunu bi kazır mısın demem garip bir durum mu ve bunun için bir mahalle berberi kaç tl ister?
Normalde saçımı kendim kesiyorum ama makine bozuldu o yüzden gitmek zorundayım. Şu an saçım 2 numara falan ama rahat edemiyorum kazımam gerekiyor yani. Zaten çok kısayken şunu bi kazır mısın demem garip bir durum mu ve bunun için bir mahalle berberi kaç tl ister?
grrrrrrrrrr
(17.06.18)
20

Lokasyon: ankara


kablelvuku
(17.06.18)
25 istanbul


acemi
(17.06.18)
25 istanbul - ben de makine alana kadar 2 haftada br gidiyordum. ne diyecek adam parasını verdikten sonra. göm gitsin. ama sana tavsiyem jilet kullanman, makineden çok daha rahat ve hızlı.


liriamer
(17.06.18)
20-50tl arasi berberine gore.


stavro
(17.06.18)
mahalle berberleri 20tl±5tl.


tukenmez adam
(17.06.18)
20-urla


rakicandir
(17.06.18)
10 lira İstanbul, Maltepe Merkez.


c1b2k3
(17.06.18)
35 - istanbul


ateistanbul
(17.06.18)
20-25 mahalle berberleri
ancak avm berberine falan gidersen 50-100 tl civarı çekenlerde çıkar
edit:istanbul


basond
(17.06.18)
(8)

Arjantin Hırvatistan İzlanda grubu ne olur?

Arjantin'in kupayı kazanmasını istiyorum ama defans hattı hiç güven vermiyor. İzlanda pis bir takım olduğu için gruptan çıkacaktır büyük ihtimalle. Hırvatistan ın Arjantin'i yenme ihtimali var mı? Eğer berabere dahi kalırlarsa bizim gruptan çıkma durumumuz riske girebilir?
Arjantin'in kupayı kazanmasını istiyorum ama defans hattı hiç güven vermiyor. İzlanda pis bir takım olduğu için gruptan çıkacaktır büyük ihtimalle. Hırvatistan ın Arjantin'i yenme ihtimali var mı? Eğer berabere dahi kalırlarsa bizim gruptan çıkma durumumuz riske girebilir?
siyah giyen adam
(16.06.18)
Arjantin gruptan çıkamaz.


Arjantin çıkamaz +1


mysql34
(16.06.18)
İzlandanın gruptan çıkması, Arjantinin çıkamaması demek bana göre.
Ben Hırvatistan 1. olur, Nijerya 4. olur diyorum. İkincilik için mücadele edecek bence Arjantin-İzlanda.


bence tahmin edilmesi en zor gruplardan biri bu grup. şaşıracağım tek şey nijerya'nın sonuncu olmaması olur. onun dışında arjantin gruptan çıkamasa veya izlanda lider çıksa şaşırmam.


der meister
(16.06.18)
Messi bitmiş. Paso kendi oynamaya kasıyor buna gerek yokken. Ronaldo etrafında kimse olmadığından böyle oynamak zorunda, o da karşılık vermeye çalışıyor boşu boşuna.


noluyo yaa
(16.06.18)
arjantin gruptan çıkamaz


dafuq
(17.06.18)
Arjantin averajla çıkar gruptan. Nijerya'yı farklı yener Hırvatistan'la berabere kalırlar bana göre.

İzlanda ise Nijerya'yı yener ama fark atamaz, Hırvatistan'la da en fazla berabere kalır. Yenerse çıkar tabi gruptan.


arjantin çıkamaz gibi geliyor bana da çünkü takım oyununda zayıflar.
1-hırvatlar
2-izlanda
3-arjantin
4-nijerya
gibi geliyor ancak top yuvarlak malum arjantin takımı bir hava yakalarsa rahat şekilde ilerler.


basond
(17.06.18)
(5)

Yabancı Dizi

Hayatımda hiç yabancı dizi izlemedim desem mübalağa etmiş olmam herhalde. Üniversite döneminde oda arkadaşımın bilgisayarından HIMYM'e göz ucuyla bakardım. Şimdi merak ettiğim bir kaç diziye başlayayım diyorum. Hangi mecradan istediğim diziyi bulup izleyebilirim? Bir dönem dizimag vardı sanki. Ama k
Hayatımda hiç yabancı dizi izlemedim desem mübalağa etmiş olmam herhalde. Üniversite döneminde oda arkadaşımın bilgisayarından HIMYM'e göz ucuyla bakardım. Şimdi merak ettiğim bir kaç diziye başlayayım diyorum. Hangi mecradan istediğim diziyi bulup izleyebilirim? Bir dönem dizimag vardı sanki. Ama kapandı diye biliyorum.
mythralioz
(16.06.18)
Abi google’a girip ‘dizi adı izle’ yazacaksınız sadece yahu.


mahmut29
(16.06.18)
Netflix oneriyorum. HIMYM bir sitcom, sitcom / comedy seklinde arama yapabilirsiniz.


Traveller
(16.06.18)
Türkiye'de yasal yollarla yabancı dizi izleyebileceğiniz 3 seçenek var. Yabancı dizi yayınlayan tv kanallarını saymazsak tabii ki.

1) Netflix
2) Blutv
3) Bein Connect

İçerik genişliği olarak aralarında en zengini Netflix'tir.

Daha önce hiç yabancı dizi izlememişsen, izleme alışkanlığı kazanabileceğin final yapmış dizilerden başlayabilirsin. Prison Break, Lost gibi akıcı ve ekol olmuşlar iyi bir seçenek gibi. Alışkanlık kazandıktan sonra kültlere geçebilirsin.


mr rosebud
(16.06.18)
Yani bu gerçekten düşünüp "nasıl yaparım" denilecek bir şey değil. Google kullansanız 3 saniye içinde çözebileceğiniz bir soru bu kusura bakmayın da. İlk arkadaş da cevabını vermiş, herhalde biraz gurur yapıp tik vermemişsiniz.
İzlemek istediğiniz dizi neyse onun adını yazıp aratın, çıkar. Örneğin "westworld izle" gibi.


evet arkadaşların dediği doğru
bir çok yabancı dizi takip ediyorum
google a vikings 5.sezon izle yazınca çıkan sonuçlardan birini tıklayıp izliyorum.


basond
(17.06.18)
(3)

Şu araba alınır mı?

birkaç hafta önce de sormuştum ama biraz güncellendi.2011 siyah ford fiesta 1.25 trend 79.000 km benzin tüpsüz 0 kaza, çizik boya yok. memur sahibi. ilk sahibinden. 2019'a kadar ağır bakımlı.36 bin son fiyatalacak şoför acemi.
birkaç hafta önce de sormuştum ama biraz güncellendi.

2011 siyah ford fiesta 1.25 trend 79.000 km benzin tüpsüz 0 kaza, çizik boya yok. memur sahibi. ilk sahibinden. 2019'a kadar ağır bakımlı.

36 bin son fiyat

alacak şoför acemi.
ya ben lan neyse
(16.06.18)
benzinli modeli vardi bende, cok yakiyor ve bombos arac.
ozet benzinli ise alinmaz, dizelse belki


technicalte
(16.06.18)
o sınıfta ve o model yılında dolu bir araba bulmak çok zor. aynı model aracın diğerlerinin fiyatına da bak, fiyat uygunsa ve ustaya da gösterdikten sonra alınabilir. maalesef otomobillere dünyanın en çok para veren ülkelerinden birisiyiz.


boş araba ayrıca 1.25 sizi üzer bence alınmaz.


basond
(17.06.18)
(13)

Satin alinan mal/hizmetin fiyatini paylasmak veya fiyatini sormak

Sizce birinin satin aldigi seyin fiyatini sormakta bir sakinca var mi? Veya size sorulmasini nasil karsilarsiniz? Aldiginiz otomobilin fiyati olabilir, cep telefonu olabilir, ya da kuafore sac boyatmak icin veridiginiz para falan, her sey.Bazi insanlar bunu kisiye ozel kabul ediyor. Sahsen insanlari
Sizce birinin satin aldigi seyin fiyatini sormakta bir sakinca var mi? Veya size sorulmasini nasil karsilarsiniz? Aldiginiz otomobilin fiyati olabilir, cep telefonu olabilir, ya da kuafore sac boyatmak icin veridiginiz para falan, her sey.

Bazi insanlar bunu kisiye ozel kabul ediyor. Sahsen insanlarin ozeline girmeye pek meyilli olmayan biriyim, hatta genel olarak insanlara kendileri hakkinda pek bir sey sormam, buna ragmen alinan seyin fiyatinin sorulmasi bana gayet normal geliyor. Bunu da pek sormam insanlara sahsen ama sormakta bir sakinca gormuyorum. Bana sorulsa da direkt soylerim, maasim falan sorulmus gibi rahatsiz olmam mesela.
Cunku bunu kisiye ozel gormuyorum. Ornegin otomobiln fiyati bayide belli, bunun kisiye ozel bir tarafi yok mesela. Adam senden ogrenmese acar fiyat listesine bakar yine ogrenir, sadece sizin icin uretilip size satilan bir sey degil. Ayni sekilde gittiginiz tatilin, aldigniz televizyonun, yaptirdiginiz epilasyonun ya da marketten aldiginiz pirasanin fiyati halka acik, gidip fiyatini hepimiz gorebiiliriz bunlarin.
Marketteki pirasanin fiyati herkese sunulan fiyat ve pirasa herkese satiliyor. Demek istedigimi anlatabilmisimdir umarim.

NOT:Tamam bazi seylerin pazarligi olur, herkese ayni fiyat verilmez ne anlasirsan onu odemissindir bu istisnalar konumuz degil, yukarida rastgele ornekler verdim demek istedigim anlasilsin diye.

Yani ben aldigin seyin fiyatini soylememe egilimini anlamsiz buluyorum, istesen de gizleyebilecegin bir sey degil zaten. Neye ne butce ayirdigin ya da ortalama ne kadar gelirin oldugunun anlasilmasini istemiyorsan zaten aldigin mali ya da hizmeti gizlemelisin direkt, yine anlamsiz bence.


Sorunun ozeti:

Siz bu konuda ne dusunuyorsunuz, sizce gizli tutmak isteyeceginiz ve sorulmasini istemeyeceginiz, sorulmamasi gerektigini dusundugunuz bir konu mu yoksa zaten gizli olmayan bir seyi gizliligi olmaz mi diyorsunuz? Ne dusundugunuzu nedeniyle birlikte yazar misiniz?
stavro
(16.06.18)
lafa ayıptır sorması ile başlayıp soruyorum. yine insanların içinde değil bire bir yakaladığımda.


Ben garip karsilamam emek degilse sorarlarsa soylerim araba mal vs emek ürünü seyleridensorarim piyasasini ogrenmek icin ev tasitma kuafor vs gibi bana sorulursada garipsemem
Ancak ben sana bir hediye aldim kaca aldin sorusu o zaman garipsenir yada aldigim kisinin yaninda iken 3.kisinin sormasi durumunda gizlerim fiyatini


basond
(16.06.18)
Abi insanlarin tuhaf tripleri var, arkadas ford servisinde bakim yaptirmis.
Kaca diyorum soylemiyor. Lan kazigi sokmuslar biliyoruz iste, ne kadar sokmuslar onu merak ediyoruz. Ona gore ford almiycaz belki, devlet sirri gibi sakliyor.
Mesela gecen opel servisine giden arkadasa 20 liraya cam suyu koymuslar, herif tanimadigi insanlara bile anlatiyor opel almasinlar diye :)

Boyle aptal bilgileri saklayan insanlari hayatimdan cikariyorum .


acemi
(16.06.18)
ben gereksiz görüyorum bu tür soruları.

dediğin gibi git internetten bak, fiyatı çıkmayan çok ender bi iki şey vardır.

hani giyim konusunda kadınların birbirlerine soru sormasını normal buluyorum, bin tane butik var, butik giyim üreten yer var, beğenirler birbirlerinden, öyle aramakla etmekle de pek bulunacak gibi değil, takısı var ıvırı var ayakkabısı var instagram dükkanı var.

şimdi bana birisi macbook u kaça aldın, ayfonu kaça aldın, kolundaki saati kaça aldın, ayağındaki donu kaça aldın falan deyince sadece laf olsun diye konuşuyormuş gibi düşünüyorum.


Photographer
(16.06.18)
Duruma ve soran kişiye göre de değişkenlik gösterebilir. Ben genel olarak rahatsız olurum. İnsanlardaki o fazla ve gereksiz merak zaten rahatsız edici, "aa bunu mu aldın, güle güle kullan" neden yeterli olamıyor? Neden onun yerine "aa bunu mu aldın? Kaça aldın? nereden aldın?" vs vs sorulara giriliyor? Madem sizin söylediğiniz şekilde o ürünün/hizmetin ederi belliyse niçin soruluyor? Özellikle akraba ve komşu dediğimiz oluşumların merakı, bazen de arkadaşların merakı birbiriyle yarışır. İlk gruptakilerin sorma amacının ise bazen eve ne kadar gelir girdiğini, nelere ne kadar para verildiğini kendi kafasında hesaplama olduguna inanıyorum.

Bir keresinde eve yakın bir evde oturan kadının biri (eve taşınalı neredeyse 4-5 sene olmuşken) beni kıstırdı:P Bir ton soru sordu, meğer meraktan ölüyormuş kadın, en sonunda da ne kadar kira verdiğimizi sorup rahatladı askskjdjhsjd

Şimdi tüm örnekler aklıma gelmiyor ancak rahatsız edici olmayan durumlar da mutlaka vardır.


cymbelina
(16.06.18)
Sorunun gereksiz olmasi baska bir konu aslinda. Burada sordugum sey sorunun ozele girip girmemesi konusu. Bence neden ozele girmedigini de yukarida acikladim ve baskalarinin fikrini soruyorum.
Google'dan ogrenilebilecek seyin usengeclikten size sorulmasi ayri konu.


stavro
(16.06.18)
ilgili olanlara söylerim, senin örneğinden yola çıkarsam, araba almayı düşünen kişi sormuşsa söylerim, geri kalanı laf olsun diye sorulduysa söylememeyi tercih ediyorum, sanki cebimde ne kadar para var onu öğrenmeye çalışıyomuş gibi geliyor.


selam
(16.06.18)
Ya sorunun soruluş niyeti seni muhasebeni tutmak olduğu zaman rahatsız ediyor. Bazısı geliyor "saati kaça aldın, ayakkabıyı kaça aldın,gözlüğü kaça aldın" falan diye, sonraki soru "ne kadar maaş alıyon" olacak gibi soruyor. O rahatsız edici. Ama bende bir telefon vardır, o da almayı düşüdüğünden soruyordur falan. O rahatsız etmez.


Valla sanki çok büyük bişeymiş gibi saklamak, söylememek çok gereksiz geliyor bana. O soruların sorulmasında amaç çoğunlukla o konu hakkında bilgi sahibi olup ona göre ileride hareket etme olduğundan gayet normal sorular bence.


Ben genelde sorarım. Kendim de uygun fiyatlı bir şey görürsem insanlara söylerim. İsterlerse onlara da alır götürürüm. Evlerine gittiğimde kaç m2, kaç yıllık, ne kadar kira veriyorlar diye de sorarım. Piyasayı öğreniyorum. Bizimkini de söylerim. Kazıklanmasın millet.


Lim5
(16.06.18)
Valla fiyat sorulmaz ayıptır diye öğretmişlerdi bize.
Bana da sorulmasını ürüne göre istemeyebilirim. Mesela ev araba tekne neyse işte, alsam kaça aldın dese birisi gecistiririm. Zira genelde bu sorunun amacı ya senin kaç para harcayabildigini ölçmek ya da boş beleş muhabbet oluyor. İkisi için de sana ne.
Hele fiyatı bayiden öğrenilen şeyler için sorma zaten.
Usta yi sor mesela, tadilatı sor. Bunlar piyasası oynak şeyler. Onda da ihtiyacın varsa sor. Hiç niyetin yokken sırf biri bahçe düzenlemesi yaptırdı diye kaça yaptırdın deme.
Benim düşüncem böyle


kisa
(16.06.18)
sorarım da söylerim de. piyasa araştırması diye bir şey var. yani yaptıran/alan kaç lira verdiyse kıstas olarak onu alır sonra fiyat araştırmasına girerim ya da tam tersi fiyat araştırırken deneyimleyenden kaça aldığını/yaptırdığını öğrenirim ki kazıklanmayayım. başta dediğim gibi ben de söylerim saklanacak bir şey değil ki bu.


naksidil
(16.06.18)
ben de ozel hayat konusunda ihtiyatli biriyimdir cok samimi degilsem ne sorarim ne sorulmasini isterim. ama bana da garip gelmez hic. ne var ki fiyat sormada, soylemede? rahatsiz edebilecegini hic dusunmedim, bana sorulsa rahatsiz olmam. tek istisna hic samimi olmadigim bir insanin sormasidir sanirim. onu garipserim sanirim ve ben de sormam.


in vino veritas
(16.06.18)
(20)

son 24 saatte ağzınızdan içeri ne girdi? tik vericem...

katı sıvı su her türlü içecek katı veya başka formda her türlü gıda...sob 24 saatte ağzınızdan içeri ne girdi?MİKTARLARI ile yazın lütfen...
katı sıvı su her türlü içecek katı veya başka formda her türlü gıda...

sob 24 saatte ağzınızdan içeri ne girdi?

MİKTARLARI ile yazın lütfen...
zunkatsar
(15.06.18)
Sabahtan itibaren yazıyorum;
Sabah:
1 adet haşlanmış yumurta ve 1 haşlanmış yumurtanın beyazı
Bir kase kadar marul ve maydanoz
1 dilim ananas
Öğlene kadar olan zamanda 1.5 litre su ve 1 fincan yeşil çay

Öğlen:
120 gram kadar haşlanmış tavuk eti
1.5 kase kadar yeşillik

Su içmeye devam.

Öğleden sonra:
1 kase light yoğurt

Akşam:
1 kase çorba

En son;
Blenderdan geçirilmiş şeftalili kefir

Not: Her gün böyle beslenmiyorum, bayramda kullanma iznim olan tatlı iznimi erkene çektim, yediğim tatlının bedelini dün ve bugün bu menüyle ödüyorum.

Yarın normale döneceğim şükürler olsun ki.


mutekebbir
(15.06.18)
Yaprak sarması (2 tabak)
Nohutlu pilav (1 tabak)
Kuru fasulye (çok az)
Yoğurt

Draje kaplama badem (bir avuç)
3 tane madlen çikolata
3 tane fıstıklı lokum

Karışık kuruyemiş (valla 10 liralık aldım, miktar yazamıyorum)
Şeftali suyu (bir teneke kutu)


dissendium
(15.06.18)
6 elma 3 salatalık, 1 kibrit kutusu peynir, 80 gr patlamış mısır, 5 bardak çay, 2 tabak pilav, 1 tabak fasülye, 4 tane peynirli börek, 1 bardak limonata, 4 tane yaprak sarması, 5 tane tatlı, 7 dilim karpuz, 150 gr salata. İlerleyen saatlerde 2 çiğköfte gömüp sağlıksızlığın zirvesine çıkacağım. Neyse ki pazartesi spora ve sağlıklı beslenmeye başlıyorum :P


latsc
(15.06.18)
sabah mısır gevreği, normal porsiyon
öğlen iki sandviç, biri peynir diğeri fıstık ezmesi
akşam etli soslu makarna (ev yapımı) 1,5 porsiyon kadar
gündüz su ve iki bardak kahve

az evet ama diyet yapmıyorum iştah bu kadar :D


sttc
(15.06.18)
2 yumurta haşlanmış
peynirli börek 1 porsiyon
zeytin
peynir
domates
2 bardak çay

7 dilim pizza
3 şişe bira

noodle(çok)
sprite

çubuk kraker
kıymalı börek
2 bardak çay
sade soda

birazdan süt içer yatarım :P


eazy
(15.06.18)
Korkuyorum saymaya düşüneyim..

Sabah bir dilim ekmek, iki dilim peynir, bir tane tereyağında yumurta, domates, salatalık, 10 adet zeytin, 2 bardak çay
Öğlen bir dilim ekmek, 160 grlık ton balığı, salata
Bir adet baklava
Bir minik şeftali 4 5 kiraz
Patlıcanlı yoğurtlu zeytinyağlı bir yemek bir tabak kadar, bir buçuk dilim ekmek
2 dilim karpuz


pastörizesüt
(15.06.18)
öğlen kalktım. kahvaltıda 3 çeyrek ekmek büyüklüğünde sucuklu tost, 1 adet orta boy domates, 2 adet çarliston biber ve 8-10 adet zeytin yedim. 2-3 bardak yedigün içtim. ilerleyen zamanda oyun oynarken 50 gram civarında çubuk kraker yedim. 1 adet herbalife vitamin hapı içtim. sonra bir tabak sarma ve tosttan kalan çeyrek ekmeği yedim. ardından 2 bardak nescafe sütlü köpüklü içtim. şimdi ne yesem diye düşünüyorum.

edit: komagene'den 1 tane mega dürümle 1 tane normal dürüm yedim. 30 ml ayran içtim.


Delay Fuze
(15.06.18)
1 Tabak dolusu kiraz.
Yarim ya da 3 ceyrek ramazan pidesi arasi kasar, beyaz peynir, orgulu peynir, tereyagi, pastirma
2 tabak makarna.
1 tabak tereyagli bulgur pilavi
Bir kac tane meyveli seker
1 bardak cay
7-8 dilim baklava
1 tabak salata
1 bardak ayran
1 tabak karpuz
2-3 tane kayisi

Simdi de acim ne yesem diye dusunuyorum.


stavro
(15.06.18)
kuşgözü 5 dilim
fıstık dolama 4 dilim
kare baklava 1 dilim
sade dondurma 1 top
su çok (üç buçuk dört litreden fazla)
ayran 1 bardak
üzüm şırası 1 bardak
reyhan şerbeti 1 bardak
hurma 5 adet
kaju yarım avuç
kuzu kaburga 700 gram
patates kızartması bir buçuk çay tabağı
domates 3 tane
peynir 3 dilim
çay 1 fincan
türk kahvesi 1 fincan
hanuta 1 tane
eti puf 1 tane
madlen çikolata 2 tane
lime 1 tane
efexor 150 mg tablet
taze incir 3 tane
çengelköy salatalık 2 adet
tuz ve eser miktarda kimyon


Sabah 1 haşlanmış yumurta 1 dilim hindi füme 2 adet yeşil zeytin ve 2 adet çeri domates.

Ara öğün: 1 fincan sade Türk kahvesi

Öğlen: 1 küçük dilim fırında kabak mücver 60 gr kadar haşlanmış tavuk 2 adet çeri domates

Ara öğün: 1 dilim karpuz yarım şeftali

Akşam: 2 adet küçük ızgara köfte yarım közlenmiş kırmızı biber yarım kase Light yoğurt.

Gece: 1 su bardağı içim proteinli süt

Gün içinde 2 lt su.

Not: tüp mideli


Sabah: omlet(2 yumurta), peynir, hindi füme, salatalık, domates, çiğ badem.
Öğle: kavun, muz ve nektarinden oluşan meyve salatası ve bir soda.
Akşam: tavuk, cacık ve salata.
Çay ve kahve içmemişim, yarım litre su içmişimdir.
Şeker, çikolata ve baklava yemedim henüz.


pike
(15.06.18)
Sabah fıstık ezmesi
Öglen birkaç tane yaprak sarması
Kumpir
Iced latte
Şimdi ne yesem diye bakınıyorum.


lata
(15.06.18)
kahvalti:
1 haslanmis yumurta, 3 dilim tam bugday ekmek, 3 karper buyuklugunde beyaz peynir, ekmek uzerine dut pekmezi, 5 zeytin, sekersiz siyah cay

oglen: bir peynirli bir zeytinli pogaca, ekstra 3 zeytin, ara ara uzerine damlatilmis dut pekmezi, sekersiz siyah cay

aksam: ogleni cok gec yedigim icin aksam yemegini unuttugumu su an farkettim. yedigimi saniyordum ama yememisim. demin 15 kiraz yedim. aksam yemegini yemedigimi hatirlasam yemek yerdim.

aralarda 3-4 bardak su. o kadar sanirim.


robokot
(15.06.18)
ben bu mevsimde yemek yiyemiyorum.
sabah, bir salatalık ve bir yumurta.
öğlen, biraz zeytinyağlı barbunya.
akşam, ton balıklı salata.

ve gün boyu 2 fincan çay.


3 yumurta, 2 dilim pastırma, 2 dilim tam tahıl ekmek, 1 kaşık taze peynir, 1 kaşık fıstık ezmesi, 1 tatlı kaşığı bal, 2 fincan çay

1 kabak, 1 kırmızı biber, 200gr hindi göğüs, 1 büyük kase salata + 1 kaşık zeytinyağı

200gr köfte, 75gr makarna, 200ml ayran

1 bardak kefir, 1bucuk-2lt su, 2 fincan kahve, 1 soda


asbe
(15.06.18)
3 yumurtalı, biberli ve beyaz peynirli omlet ve bir dilim kızarmış ekmek
3 bardak filtre kahve

2 bardak cin-tonik
3 bardak filtre kahve

200 gr hamburger köftesi, bir orta boy soğan, 1 biber ve 4 dilim cheddar peyniri ile hazırladığım hamburger.
3 bira

yarım şişe şarap.


sarap dumani
(15.06.18)
Sabah: Bir buçuk salata (hıyar), 9-10 tane yeşil zeytin, 2-3 siyah zeytin, yarım dilim haşlanmış yumurta, ufak bir kase (yaklaşık bir avuç kadar) patates kızartması, 2 dilim börek, 2 bardak çay.

Öğlen: 2 dilim baklava, 1 parça fındıklı çikolata, 1 fincan Türk kahvesi, 1 şişe maden suyu.

Akşam: Zeytinyağlı barbunya yemeği, tepsi kebabı (tepside patlıcan, köfte, soğan, biber, domates karışık kebap işte), cacık, yeşil salata, yarımdan biraz az bazlama.

Bu arada gün boyu devamlı su içtim. Yaklaşık 3 lt içmişimdir herhalde.


bir pizza,

iki dilim baklava,

yaklaşık 10-15 bardak çay ve bir o kadar su,

bir dankek

ve birazdan iki bira ile biraz fıstık.

edit: iki adet milkshake, birkaç adet halka tatlı.

*cuma 01:30 ile cumartesi 01:30 arası. biralar ve fıstık henüz mideye inmedi.


runagain
(15.06.18)
Sabah 4 dilim su böreği.

Akşama doğru pide et döner.

2 adet tikveşli ayran içtim gün içinde.
1 adet pepsi, canım istedi, normalde asitli içmiyorum.

Bir ara evde yaprak sarma gördüm, beğenmedim, yiyemedim.
Bunun yerine 4 adet küçük boy enginar yedim dün gece bu saatlerde.
2 adet türk kahvesi içtim dün sabaha karşı.
Kahvenin yanında birkaç tane after eight ve de.

2-3 şişe su.


perfectum
(15.06.18)
Sabah
Karpuz beyaz peynir 1 er dilim
Oglen
Et sote, pirinc pilavi,tane misir,patates püresi 4 u bir tabak olacak sekilde,cacik 1 kase
Aksam
Sehriye pilavi yarim tabak,domates corbasi 1 kase,


basond
(16.06.18)
(4)

Lokma takimi ve tork sorusu

Matkaplarin uzerinde 1-15 arasi tork degeri var, bunu tork anahtari niyetine kullansak olur mu? Sonucta herifler ayarlamis, yoksa 15nm degil de sallama degerler mi? Ya da anahtara kanca tarti takip cekip yontemi uygulayacagim.Evde karisik lokmalar var, ustlerinde 3/8 7/32 gibi alakasiz degerler var.
Matkaplarin uzerinde 1-15 arasi tork degeri var, bunu tork anahtari niyetine kullansak olur mu? Sonucta herifler ayarlamis, yoksa 15nm degil de sallama degerler mi? Ya da anahtara kanca tarti takip cekip yontemi uygulayacagim.

Evde karisik lokmalar var, ustlerinde 3/8 7/32 gibi alakasiz degerler var.
Bir de metrik 6-12 arasi ufak bi takim var.
Bunlara ek parca alcam da, metrik mi bakayim yoksa o tuhaf rakamlardan mi?
Mesela 15 anahtarin actigi somuna 15 lokma mi almak lazim.
Araba ve bisiklet icin kullaniyorum daha cok. Bazen somuna uydu zannediyorsun cevirince siyiriyor.
acemi
(15.06.18)
biri metrik öteki imperial sistem. nerede kullanacağına göre değişir.


Photographer
(15.06.18)
Iste bizim ulkede genelde hangisi var? Yillarin kurbagacik kullanicisiyim hic dikkat etmemisim.

Italyan arabasinda metrik olur herhalde dimi?


acemi
(15.06.18)
biz metrik kullanıyoruz. ama bu değil ki hiç denk gelmeyeceksin.

hatta bazı şeylerin takımları da özel, mesela bazı cins marka arabalar. adam sökülmesin illa servise gidilsin diye de böyle yapabiliyor.

valla onu en temizi araba forumlarından bulursun. öteki türlü kullanmadıktan sonra bilmez insan.


Photographer
(15.06.18)
7/16 gibi degerler inc degerleridir ve biz tamamen inc takimlardan kullaniriz asla meteik kullanmayiz nerede kullanacagina gore rakimlar devisiklik gosterebilir arabada metrik kullanmis olabilirler matkapta da o rakamlara guvenme oradan tork vermek guvenilir degil dogru da degil torkmetren yoksa el torku daha guvenilir olacaktir etti
Edit: biz derken isyeri olarak kastettim ulkece yaygin olan metriktir


basond
(15.06.18)
(10)

şu video komik mi

redditte kaydetmişim zamanında, şimdi denk geldim çok güldüm :) sizce nasıl? :phttps://youtu.be/JjBZD_uXhgs
redditte kaydetmişim zamanında, şimdi denk geldim çok güldüm :) sizce nasıl? :p
youtu.be
Gulmedim tebessüm bile etmedim


basond
(14.06.18)
Valla ben gülmedim.


Amaranta ursula
(14.06.18)
benim gülmeye ihtiyacım varmış o zaman ya, gollum tiplemesi epey komik geldi niyeyse :))


ben güldüm. ortam, detaylar ve kişinin çekim tarzı komik geldi.


koruklu
(14.06.18)
güldüm


sttc
(14.06.18)
komikmis


charlotte blanc
(14.06.18)
Bence komik.


dunal
(14.06.18)
Yalan yok komik değil


giggs
(14.06.18)
tiplemeye değil de müzik senkronuna tebessüm ettim


ssiradanbirigibi
(14.06.18)
@siradan +1

kamera adama gelince muzik girmesi tebessum ettirio


hordes of chaos
(14.06.18)
(32)

Çok kötüyüm yardım edin :(

Çok saçma bişey oldu. Yaklaşık 2 ay önce evlendik eşimle ama sadece nikah kıydık, o yurtdışında. Önemli bi iş için mail şifremi istedi, verdim. Ben uzun yolculuktaydım arabadaydım, bi süre sonra telefonuma mesaj, "megalomaniac, bayramdan sonra bi konuşalım" Adımla yazmış, hiç yapmadığımız şey. Ne ol
Çok saçma bişey oldu.
Yaklaşık 2 ay önce evlendik eşimle ama sadece nikah kıydık, o yurtdışında.
Önemli bi iş için mail şifremi istedi, verdim.
Ben uzun yolculuktaydım arabadaydım, bi süre sonra telefonuma mesaj, "megalomaniac, bayramdan sonra bi konuşalım"

Adımla yazmış, hiç yapmadığımız şey. Ne oldupunu anlayamıyorum. maillerde bişey gördü sanırım.
Ne oldu dedim açıklamadı sonra konuşurız vs.
İnince aradım yine aynı laflar ve bana ismimle seslendi.
Telefonunhn da ekranı kırılmış, ne gördüyse sinirle kırdı sanırım.
Israrla söylemiyor. "Mailde mi bişey gördün bi anlasam, ama hiçbişeyim de yok ki benim" dedim
Sessizlik oldu sonra konuşuruz dedi sesi kötüydü sinirliydi hatta yüksekti.

Mailimde kendikendime aynadan çektiğim bikaç poz vardı sakladığım, ki bu tarz fotoları zaman zaman ona da atıyorum.

En son "muhteşem bi bayram geçiricem sayende çok teşekkür ederim" dedim kapattım.

Ne olucak şimdi?
megalomaniac
(14.06.18)
Direkt boşanırsınız olur biter.


malheiros
(14.06.18)
Mailine bak kizabilecegi ne var diye. Sorunu buldun mu çözüme 50% yaklaştın demektir. Sonra açıklamalar yap sen şuna mı kizdin vs benim amacim o degildi diye.


lata
(14.06.18)
Bi daha da evlenme sakın.


malheiros
(14.06.18)
+malheiros

evlenmeyin kesinlikle. Hayatınızın ilk bir kaç sene sonrasında bir daha hiç uyanamayacağınız bir kabus başlıyor.


beholderrulez
(14.06.18)
daha çiçeksepeti, booking.com gibi sitelerin mailllerini görmüş olabilir. örnegin eski sevgiline gönderdiğin bir çiçek e yazdıgın not. yada yıllar önce kaçamak yaptığın bir otelin rezervasyon onay mail i gibi mailleri görmüş olabilir.


paudi
(14.06.18)
@paudi öyle şeyler yapmadım ki, yok öyle maillerim

Aklıma hiçbir şey gelmiyor deliricem.
Mesaj attım, benim senden sakladığım hiçbir şeyim yok ne gördüysen söyle çözelin ki benim hakkıma girme, birbirimizi boş yere üzmeyelim dedim

Israrla anlatmıyor bayramdan sonraymış


megalomaniac
(14.06.18)
Insan aldattigini bilmez mi ya


acemi
(14.06.18)
Sonra konuşuruz diyerek sana psikolojik işkence yaptığının gayet farkında. Rest çek. İstersen dönüşte konuşalım, ama incir çekirdeğini doldurmayacak bir şey yüzünden bana bayramı zehir edersen bozuşuruz de.


Aldatmadım ki

Ayrıca maille mi aldatıcam, ben mailimi iş dışında kullanmam ki son 2 senedir


megalomaniac
(14.06.18)
Mail şifrenle başka bir sosyal medya şifren aynı mıydı?


ManikD
(14.06.18)
cok sacma ama acaba sifrende kizdirip kiskandiracak bisi olabilir miydi ki (eski sevgiliyi cagristiracak bir seyler)? ya da ne bileyim mail adresin ve ona verdigin sifre kombinasyonuyla girip sinirlenecegi bir seyler gorebilecegi bir hesabin var mi ki? feysbuk olur instagram olur?


in vino veritas
(14.06.18)
Korkacak bir şey olmadığını söylüyorsan niye bu kadar gerildin ki anlamadım. Sen yanlış bir şey yapmadığından eminsen bırak neye kızdıysa kızsın. Geçmişini sorgulayamaz, geçmiş gitmiş. Şu anda da hatan yoksa sorun yok. Sen karşı trip at ve rest çek +1


fragile lady
(14.06.18)
@fragile haklısın aynen böyle yapıcam. Korkacak bişeyim yok ama böyle ani tepkiyle karşılaşınca ister istemez etkilendim kötü oldum ve kimseye anlatabileceğim bi konu olmadığı için size yazdım.

Bu arada şifremde hiçbir çağrışım yok. Öyle abuk yerlerde hesaplarım da yok.
Teşekkür ederim


megalomaniac
(14.06.18)
gerilmesi normal adamın. ne özgüveni düşük sorunlu insanlar var. eşi de böyle olabilir. kendimden bir örnek vereyim:

yıllar önce bilmemne bursunun/kursunun bir listesini indirmiştim excel listesi. neyin listesi olduğunu hatırlamıyorum. açınca bir hücre seçili oluyor ya, örneğin sıfırdan excel dosyası yaparsanız o hücre a1 hücresi olur, o seçili hücrede bir kız ismi yazılıymış. normal yani, liste bu, seçili hücre ya kız ismi olacak ya erkek ismi. bunda şaşılacak bir şey yok. büyük olasılıkla kaydeden kişi en son hangi hücreye tıkladıysa o seçili olarak kaydedilmiştir. ya da ben açtıktan sonra öyle tıklayıp kaydetmişimdir. her durumda çok saçma, anlamı olmayan bir şey.

inanır mısınız bu yüzden süper büyük bir trip yedim. diyelim ki seçili hücrede "hayriye telli" yazıyor olsun. önce "hayriye kim" ile başladı. sonra sorular devam edip iyice garipleşti. olay ne kadar saçma değil mi? olayın saçmalığını açıklamaya kalktıkça süper özgüvensiz kız arkadaşım bir bit yeniği olduğuna daha da ikna oldu. sonra artık yine kendi süper eşsiz yücegönüllülüğü ile beni affetti ve ilişki için yaptığı sonsuz fedakarlıklara bir yenisini ekledi.

özetle ne kadar saçma bir neden olursa olsun sen açıklamaya çalıştıkça daha da ikna edeceksin yanlış bir şey yaptığına. hiç uğraşma. zaten eninde sonunda unutacak. naparsan yap açıklamaya çalışma. açıklayamazsın. bırak kendi kendine halletsin kendi özgüven sorununu.


ron dennis
(14.06.18)
Olabilir hakkaten. Biri bana suclayici suclayici gelince ben de sucsuzlugumdan emin olamiyorum, "Hatirlamiyorum ama uyurken mi yaptim, farkinda mi degilim" diye kitlenirim. En son bir hirsizlik olayi olmustu, olayi hatirlamiyordum ama "Istemeden hirsizlik yaptim da, haberim mi yok" diye karnima agrilar girdi. Zaten hirsizlik da olmamis, kaybolan sey bulunmusmus. O zamana kadar "Kesin ben calmisimdir da, beynim silmistir o anilari" diye hirsiz olduguma ikna olmak uzereydim.

Bu daha da muglak bir durum. Bir kere neye kafayi taktigi belli degil; neyi aldatma ya da baska bir ihanet olarak algiladigi belli degil. Eski sevgiliye dair bir sey mi gordu, buluttan nem mi kapti. Sahiplensen sahiplenemezsin, reddetsen reddedemezsin; oyle iki arada bir derede bir sey.

Ben olsam sinirlenirim bu sekilde biraktigi icin ve darlarim, israr ustune bir sey soylemezse de "O zaman konusmamiza da gerek yok" derim ve gercekten konusmamiza gerek de kalmaz. Bunu tavsiye etmiyorum, kendimi bu durumda hayal edince agzimdan bu cikti. Bayagi bayagi oturdugum yerde sinirlendim cok ama ozetle fragile lady'ye katiliyorum. Bu kadar iletisime kapaliysa, boyle durduk yere yargisiz infaz yapacaksa resti cekmek caizdir.


aychovsky
(14.06.18)
Ilk defa acemi +1

Sonra

Ron
Ayça

+1

Okurken ben gerildim. Yüzyüze konuşacak kadar büyük bir olay mı ki mailde gördüğü?
Ya da borcun falan mı var da mailde dosyası bulunuyor bilemedim


ikcı
(14.06.18)
bu nasıl ilişki ya aranızda iletişim yok. herif de ne pasif agresifmiş. yarın dayak atmaya da başlar bu.


anon1m
(14.06.18)
Bence asıl onun yaptığı çok saygısızca. Mailinin şifresini verdin diye kurcalaması inanılmaz çirkin. Buna hakkı olduğunu düşünen insanla hayatta anlaşamam.

Kendisi kıskanç hastanın teki, senin onu aldattığını düşünüp kanıt aramış, kafasındaki boşlukları mailinde gördüğü bir şeylerle doldurmuş. Evliliğini gözden geçirmeni tavsiye ederim. Bugün bunu yapan yarın başka bir şeyden "gözü dönüp" tokat falan da atar.


yirmisantim
(14.06.18)
Ona atmadığın resim vs leri başkasına attın sanmış olabilir. Ya da başkasına atmıssındır cidden lol


jesusman
(14.06.18)
Çok teşekkür ederim hepinize.
@aychovsky gerçekten kendimde bişeyler aradığımı farkettim, ama biz yaklaşık 3 senedir birlikteyiZ ve hiç böyle bi sorun olmadı, hep konuştuk saklamadık susmadık.

Ayrıca saklayacak bişeyim olsa mailimi istediğinde çat diye vermezdim saniyesinde yazdım şifremi, çünkü saklayacak hiçbir şeyim yok kendimi biliyorum.
Yüzyüze konuşma şansımız da yok uzun bi süre yurtdışında olucak. Belki de uzakta olmanın ve bayramda yalnız olmanın psikolojisiyle böyle tuhaflaştı, bilmiyorum. Israrla anlatmıyor. En son "sinirlerim bozuk, çok abartacak bişey yok ama bayramdan sonra konuşuruz" yazmış. Ben de sen bilirsin yazdım daha fazla uzatıp kendimi yormak istemiyorum.


megalomaniac
(14.06.18)
Eğer gerçekten onu kızdıracak bir durum vs yoksa olta atıyor dökül diye bence resti çek.


basond
(14.06.18)
Kendinden eminsen hiçbir şeyden gerilme.

Eski şeyleri kurcuklamış muhtemelen sinir olup kıskançlık krizine girmiştir.


buiret
(14.06.18)
cok merak ettim neden "bayramdan sonra". bayram bitince ne oluyor ki? zaten uzaksiniz. bayram bitince bir sey olacagi yok araniyor iste.

psikolojide yansitma tadinda seyler vardir, kisi kendi bir bok yer sonra sucluluk hisseder, esitlenecek bahane arar karsidakini suclar farkinda olmaz vs.

abuk bir durum yani.

"onemli bir is" icin mail sifreni isteyip sonra kurcaladigi ortaya cikarsa da buyuk ayip gozumde. gecmis maillerine bakicam desin ac goster ama yalan dolanla sifre alip izin almadan ozel dokuman kurcalamak hirsizlik gibi bir sey gozumde.


robokot
(14.06.18)
Uf korkma, bu kadar basit bisey icin bosanilmaz. Evlenmek cocuk oyuncagi olmadigi gibi bosanmak da oyle basit degil. Sakin ol, cok panik yapmissin. Kocan da olsa bir daha mail sifreni kimseyle paylasma. Adamdan da ozur falan dileme kaybetme korkusuyla aglama. Bir yanlisin yoksa bisey olmaz.

Ayrica eski bir animi aklima getirdi. Bir erkek arkadasim vardi. Is laptobundan gmailimi acmami istemisti. Ben de actim, ne salakmisim :D Meger bir program yuklemis, sifremi falan almis. Hayatimda mail silmemisimdir. Eski bir arkadasimla olan tum maillesmelerimi okumus. Siz nasil bu kadar cok konustunuz, manyak misiniz, boyle bir sey olabilir mi, bu kadar cok maillesir mi insan diye kafayi yemisti. Olay o zamandan 1 sene once yani onunla tanismadan once olmustu. Ruh hastasi psikopatin tekiydi, boyle seyler yapip ciddi ciddi kiskaniyordu.


perfectum
(14.06.18)
Kocan manyak galiba
Ne demek bayramdan sonra konuşuruz


sirahmet
(14.06.18)
@buiret aynen dediğin gibiymiş

Eskiye ait 2-3 mail bulmuş ama hiçbiri de sevgilim değil, maillerin içeriğinde de pek bişey yok ama "kıskanıyorum napıyım" dedi, özenle onları sakladığımı düşünmüş, özür diledi.
Rahatsız olduğu mailleri sildim, ki zaten hiçbiri benim varlığının bile farkında olduğum şeyler değildi, 5 ila 10 sene öncesinin mailleri.
Dediğim gibi, yalnızlık psikolojisine girdi sanırım çünkü kaç senedir hiç böyle bişey yaptığını görmedim.

@robokot, ben dağlık bir yerdeyim ve internetten vize başvurusu yapmam gerekiyodu, onun için aldı şifremi. Hile hurda değil yani


megalomaniac
(15.06.18)
on sene evvelinin maillerinden rahatsiz olacak kadar ozguveni dusukse kotu bir sey bence.

manasiz bir trip atmis sana, ben olsam resti cekerdim. mailleri de silmezdim. senin dahi unuttugun seyler muhtemelen, "onemli bir is icin" istedigi sifrenle bunlari eselemesi cok yakisiksiz.


federer
(16.06.18)
beholderrulez +1


firemanjonny
(18.06.18)
Üşenmeden herşeyi okudum. Değerlendirmem şu;

Problem olsa bile eğer kişiler birbirlerine önem veriyor ise nerede olunursa olunsun konuşulur. Çözüm bulunmaya çalışılır. Burada eşiniz bayramdan sonra konuşuruz diyip konuyu sallayıp ama bu süre içinde de resmen sizin ağzınıza sıçılmasına neden olmuş. İsteyerek yapmış demek istemiyorum ama öyle bir açından da. Siz kendinizden bu denli eminken bu durum ile karşılaşmak için çok daha kötü.

Evli olduğunuz için bence bu konuyu ciddi şekilde konuşmalısın. Yaşlarınızı bilmiyorum ama sergilediği tavır çok çocuksu. Ayrıca 3 yılda sana güven duygusunu oturtamamış olması ve senin herhangi bir ofsaytının olmaması gibi bir yaşanmışlıkta, büyük eksiklik.


sbryldrm
(18.06.18)
Sen saglam oldugunu biliyorsan bir sikinti yoktur zaten. Dondugunde konusursun neyi dert ettigi ortaya cikar, ozur dilemek zorunda kalir pasa pasa. Sende bir yanlis olmadigini varsayiyorum.


stavro
(18.06.18)
Konuştunuz mu?
Sen de onun mailinin şifresini istesene.
O hemen verebilecek mi?


liberal
(19.06.18)
ikiniz de yetiskin insanlarsiniz, halledersiniz. olur boyle seyler.

sen de ara sira ona boyle tavir yap, duzelir.


tomcruise
(19.06.18)
(3)

Türk hava yolları

>>Türk hava yolları çalışanlarına kredi kartı veriyor mu? Eğer veriliyorsa hangi bankanın kartı? Bu kartı kullanmak zorunlu değildir diye düşünüyorum, değil mi? >>Mil toplama olayından dolayı veriliyor diye duydum.Miles-smiles kartı mı acaba?
>>Türk hava yolları çalışanlarına kredi kartı veriyor mu? Eğer veriliyorsa hangi bankanın kartı? Bu kartı kullanmak zorunlu değildir diye düşünüyorum, değil mi?

>>Mil toplama olayından dolayı veriliyor diye duydum.Miles-smiles kartı mı acaba?
ırene adler
(14.06.18)
maaş hangi bankaya yatıyorsa onun kartıdır.


redskull
(14.06.18)
yok öyle bir kart. ykb ile çalışıyor isteyen oradan alır masrafsız kredi kartı.


catch the arrow
(14.06.18)
Yapi krediden hedap acmani istiyorlar maadini i bankaya yatiriyor ykb da sana normal bir kredi karti veriyor miles and smiles ile ilgili degil


basond
(14.06.18)
(11)

Venedik’e yalnız gitmek

Ucuz bilet buldum. 2günlük. Ama tek başıma erkek olarak gitmekte kararsızım. Çok mu sıkılırım? Sonuçta aşk ve sevgili ile anılan ve herkesin eşiyle sevgilisiyle gittiği bir şehir.
Ucuz bilet buldum. 2günlük. Ama tek başıma erkek olarak gitmekte kararsızım. Çok mu sıkılırım? Sonuçta aşk ve sevgili ile anılan ve herkesin eşiyle sevgilisiyle gittiği bir şehir.
hz emreyiz
(14.06.18)
bence hiç aşk şehri değil gayet bayık gelmişti bana.

Fotoğraf çekmeyi seviyosan çok arkadaşım oldu tek başına giden kadın/erkek.


lcha
(14.06.18)
Sikilirsin. Gideceksen de 2 gunden fazla kalma zaten. Vaporettoya falan bin vakit gecsin.
Paris gibi balon sehirlerden.


stavro
(14.06.18)
Balon sehir +1 gözünde büyütme sıkılırsın


basond
(14.06.18)
Platonik takıl..


1adam
(14.06.18)
Uh, balon ne ya. Tamam dunyanin en guzel yeri degil ama 2 gun gayet de gecer Venedik, Murano, Burano derken.


salihdt
(14.06.18)
Ask sehri degil ama 2 gun su gibi akar gecer. Harika bi yer.
Ben hep tek gittim :)


kuehles blondes
(14.06.18)
ben de çok sevmiştim :) 2 günde tek başına sıkılmazsın, ucuz bilet bulduysan kaçırma derim. bir de 29 yaşını bitirmediysen 3 günlük bir kart var, rolling venice adı, toplu taşıma (vaporetto dahil) ücretsiz oluyor, müzelerde de indirim oluyor, öyle bir şey alabilirsin. normalde vaporetto çok pahalı. şuradan bakabilirsin: www.veneziaunica.it
vaporettoyla kanal turu çok keyifli.


pati
(14.06.18)
Ben tek gittim.
Sabah bir cafe de dinlenirken türkçe konuşan iki kız gördüm, selamlaştık ve iki gün beraber gezdik.

Yalnız olsaydım da sıkılmazdım.


dahinnotha
(14.06.18)
Kadın olarak tek başıma dolaştım iki gün, paristen çok daha etkileyici bir şehir iki gün de çok yeterli. Sadece sokaklarda yürüyerek bile güzel vakit geçirebilirsiniz. Gittiğinize değer merak etmeyin. Trip advisora güvenin, to-go makarnacı vardı mesela yıllar önce adını unuttuğum bir yer taze yapıp pişiriyorlar oturacak yeri bile yok bir ara sokakta, italyada yediğim en güzel makarnaydı. Pizza için çok başarılı olmasa da pastane gibi yerlerde satılan calzonelar gayet güzel, cannoli yemeden de dönmeyin. Sadece fotoğrafınızı çeken olmuyor o üzücü insan öyle bir şehirde hatıra istiyor. O zamanlar selfie yoktu tabi. Gidin yani kesin gidin. Pet şişeniz olsun tren istasyonuna doğru giderken büyük bir carrefour vardı ona gelmeden bir şarapçı dayı vardı şişenize şarap dolduruyor da satıyor, şişelilerden on kat güzel. İyi tatiller :)


Ülkelere çift olarak gidince sanki romansın dibine mi vuruluyor ne alaka... Gidin, görün hem tek olunca her kararı daha rahat verir daha rahat gezersiniz, karışan görüşen olmaz.


Sulfoxaflor
(14.06.18)
Padova'da kal. Trenle 30-35 dk. Sabah git gunu gecir, aksam don. Yeterli.

Yurumeyi seviyorsan (Vapuretto'ya falan da sakin para bayma. Tren istasyonundan (venedigin girisi) San Marco'ya kadar kivrila kivrila yurunuyor. Zaten venedik de boyle gorulur bence.

Yazin her yer turist. Tam turist sikisi bir sehir, sehir denirse tabi. Kalma yani.

Ayrica rutubet kokulu romantizme sokayim :)


darkrocq
(14.06.18)
(9)

proje ismi bulma

İzmir'de bir proje düşünün, proje şehrin göbeğinde. Böyle bir konut/iş merkezi projesi için şehrin güzelliğine ve projenin gücüne vurgu yapacak isim önerileriniz var mı?
İzmir'de bir proje düşünün, proje şehrin göbeğinde. Böyle bir konut/iş merkezi projesi için şehrin güzelliğine ve projenin gücüne vurgu yapacak isim önerileriniz var mı?
denef
(13.06.18)
Cigdemkent


acemi
(13.06.18)
İzmerk


false pretension
(13.06.18)
Kloraksehir


acemi
(13.06.18)
boyozyum


sir gawain
(13.06.18)
asmiral


smyrnacity


basond
(13.06.18)
Mahalle
Muhit
Meydan
Merkez
İzmerkez
Manzara


kullanıcı adı
(13.06.18)
gevrektown


yuto
(13.06.18)
Mir city


neymis
(13.06.18)
(11)

türk dizileri

türk dizilerini sevmiyorum ki bunun teknik ve içerik olarak birçok mantıklı sebebi var. ama bazı ortamlarda tartışmaya girdiğimde dizilerimiz tüm avrupada orda burda son zamanlarda çok gelişme gösterdicilerle karşılaşıyorum. bunlar gerçek mi gerçek nedir?
türk dizilerini sevmiyorum ki bunun teknik ve içerik olarak birçok mantıklı sebebi var. ama bazı ortamlarda tartışmaya girdiğimde dizilerimiz tüm avrupada orda burda son zamanlarda çok gelişme gösterdicilerle karşılaşıyorum. bunlar gerçek mi gerçek nedir?
douglas
(13.06.18)
valla çook kaliteli diziler çekiliyor: masum, şahsiyet gibi...

Ama çok iyi bir dağıtım ağına sahip diziler de var: ezeldir, muhteşem yüzyıldır gibi..

Gerçek bunlar, konuşulan konu da bunlar oluyor.


lcha
(13.06.18)
benim bildiğim bazı dizilerimiz balkanlar ve arap ülkelerinde seviliyor. öyle avrupa bizim dizilerimize bayılmıyor diye biliyorum. dizilerde hep dram, gereksiz uzatmalar, aşırı yüzeysel ve sıkıcı, stresli karakterler var. ve bana bir faydası yok. yabancı diziyi beş saniye görmesem mevzuyu kaçırıyorum ama türk dizisi izleyerek yan odada ütü yapabilirim.


douglas
(13.06.18)
Avrupa derken bizden aslinda cok farkli olmayan yalnizca Hristiyan versiyonlarimiz olan Dogu Avrupa ulkelerinde izleniyor. Bizde dizi izleyen kesim ile Dogu Avrupa'da Turk dizisi izleyen kesim ayni. Hatirlarsan 10 yil once bizde de Meksika dizileri izleniyordu ama o dizileri yalnizca issiz egitimsiz kadinlar izliyordu. Bu, tum Turkiye Meksika dizilerini izliyor demek degildir. Maria'nin Fernando ile iliskisi beni ilgilendirmiyordu. Bizim dizilerde de fakir Ferhunde'nin zengin ama capkin Yavuz ile askini izlemek istemiyorum.


Traveller
(13.06.18)
biz de marimar izledik, maria mercedes izledik; onlar çok mu kaliteliydi?
keza kore dizileri, leş.

popüler olması kaliteli olmasını gerektirmiyor, hatta tam tersi bir korelasyon bile var çoğu zaman için.


Bruce
(13.06.18)
Balkanlarda yaşayan yerli birkaç kişiden de duydum ben, izleyen varmış ama batı avrupanın kalkıp bizim götü boklu dizilerimizi izleyeceğine inanasım gelmiyor.


Ben aslında milletçe çok güzel diziler yapabildiğimizi ama şu çalışma şartları ve dizi uzunluklarından yapamadığımızı düşünüyorum. Bu arada sinema tv sektöründe değilim, sadece zorluklarını okumuştum.
Ülkedeki pek çok şeyin kötü gitmesiyle dizi sektörününün de nasibini aldığını düşünüyorum.

İnternet dizileri olan Masum ve 7yüz dizileri bence tam olarak "evet biz dizi yapabiliyoruz" dediklerim; çünkü yersiz uzun değil. Jenerikte bir sürü Türk görmek o kadar gurur verdi ki anlatamam. Senaryosu, kurgusu, oyunculuğu vs resmen müthiş diziler.

Bunun dışında uzun olmasına ve (bence) komedi yapmak daha zor olmasına rağmen Üsküdar'a Giderken ve Beş Kardeş dizilerine de yazık olduğunu düşünüyorum.


mor bembombom
(13.06.18)
latin amerika son birkaç yıldır türk dizileri ile yıkılıyor bildiğim kadarıyla. hatta sırf türk dizilerine özel her sene düzenlenen yarışmaları falan bile var

www.google.com


rotten head
(13.06.18)
Turk dizilerinin en buyuk pazari orta dogu, balkanlar ve amerika kitasidir. Birkac ay once araplar ahlakimizi bozuyor diye yayini durdurdu ama dunya uzerinde halen bir sirkulasyon mevcut.

Ortam bagimsizlastikca ortaya cikan islerin kalitesi artiyor, buna fi ve sahsiyeti ornek olarak gosterebilirim. Ama halen 120 dakikanin ustunde, olaylarin gorece yavas ilerledigi ve her kesime hitap edebilecek kulis is dedigimiz bir anlayis var ve bu olacaktir, olmaya devam edecektir.

Yurtdisindaki izleme aliskanliklari bizimkinden farkli, biz izleyerek ogrenmeye yatkin bir toplumuz. Dolayisi ile orda, burda oldugu gibi 2-3 dakikalik bir slow-mo sekans is yapmiyor. Ayrica orada dizi sureleri birtakim normlara bagli, olmayanlarinda bir saatten fazla dizisi olmuyor. Bizim yapimci 150 dakikalik diziyi 3’e bolup onlara oyle satiyor. Bir bolumden 3 bolum parasi aliyor yani.


bruceandwayne
(13.06.18)
fransa'da italya'da cek cumhuriyeti'nde ve letonya'da bizim dizileri izleyen (ve adi gecen ulkelerin vatandasi olan) insanlarla bizzat tanistim. cok var izleyen, kurtlar vadisi binbir gece ve muhtesem yuzyil izlediklerini soylemislerdi.


in vino veritas
(13.06.18)
çoğu dizimizde boş, kasıntı, bir sonraki cümlesi belli replikler dolu kaliteli denen dizilerde de var bu ve haliyle özenti duruyor, Hiç bir türkün kurmayacağı replikler de var tabi eğreti duruyor.
şahsiyet izliyorum güzel denebilir çoğu kaliteli denen yabancı yapımdan iyidir ama başlarında sıkılma ihtimali var tabi 1 saat sürüyor her bölüm.
totalde her ülkenin dinamikleri tarzları vs farklıdır kimisi aksiyonda iyidir kimisi dramda, malum herkese hitap eden herkesçe kaliteni denen bir dizi görmedim.
şahsiyeti izle beğenmezsen hepsi çöp diyebilirsin polisiye dalında.


basond
(13.06.18)
dizi degil, bildigin klip cekiyorlar. arka planda hep bir muzik var.

ben izlemiyorum. sevmiyorum da. cok laf az is var dizilerde. ayrica dizilerde oyanayan aktorler de bir zahmet edip vucut gelistirsinler, biraz sekle girsin vucutlari. sonucta suratiniz,vucudunuz sizin isiniz. iyi bakin onlara.

basarilarinin devamini diliyorum.


tomcruise
(13.06.18)
(7)

Gaziantep

Merhabalar.Yarın Gaziantep öğretmenevinde olacagim.Yakinlarinda gidebilecegim gezebilecegim tavsiye eddbileceginiz yerler var mi?
Merhabalar.Yarın Gaziantep öğretmenevinde olacagim.Yakinlarinda gidebilecegim gezebilecegim tavsiye eddbileceginiz yerler var mi?
sezar35
(13.06.18)
Eblehan, Kale, Oyuncak Müzesi, Mutfak Müzesi hatta Bakırcılar Çarşısı hepsi yürüme mesafesinde.


nopnog
(13.06.18)
Kaleye gidin oradan ileri doğru yürüyün. Herşey orada zaten. Biraz uzak ama hayvanat bahçesi efsanedir.


iddaaci
(13.06.18)
para müzesine git oradaki abi ile sohbet et eğer hala açıksa
para almıyor memnun kalırsan gönlünden kopanı verirsin diyordu 3 sene önce ki biz çok sevmiştik


basond
(13.06.18)
Pampa bol bol yemek ye.


Çok yakın değil sanırım ama oralara gidip Zeugma Mozaik Müzesini görmezseniz ayıp olur :) Türkiye'nin en önemli müzelerindendir.

Baklava için "Çelebioğulları"na gidin (bana da oranın yerlisi biri tavsiye etmişti).

Küşleme için Halil Usta derdim, ben gittiğimde çok iyiydi ama bozdu diyorlar.


cosmicstring
(13.06.18)
imam çağdaş iyidir.


rich folks hoax
(13.06.18)
eksisozluk.com


kuul
(13.06.18)
(9)

fog reyizi hatırlıyor musunuz?

öncelikle fog reyizi bilmeyen varsa beni bi lütfen arkadaşlıktan çıkarsın...hatırlıyor musunuz? çok gülmüş müydünüz? ben çok gülmüştüm, uzun süredir izlememiştim şimdi izleyince bir daha çok güldüm. hadi taam hadi izlemeyen varsa bile izledikten sonra güldüyse arkadaşlıktan çıkartmayabilir, affedici
öncelikle fog reyizi bilmeyen varsa beni bi lütfen arkadaşlıktan çıkarsın...

hatırlıyor musunuz? çok gülmüş müydünüz? ben çok gülmüştüm, uzun süredir izlememiştim şimdi izleyince bir daha çok güldüm.

hadi taam hadi izlemeyen varsa bile izledikten sonra güldüyse arkadaşlıktan çıkartmayabilir, affediciyimdir. gülmediyseniz af maf yok.

www.youtube.com
Bruce
(13.06.18)
ben ilk defa izledim gülmedim.

gülmememi videonun çok eski olmasına ve binlerce böyle video izlemiş olmama bağlıyorum.

ala geyik komik ama hala.

ala geyık kiçücuk ufacuktur tefecuk.


Photographer
(13.06.18)
Unutmak mümkün mü sljdkfhjsdf
Geçenlerde bi arkadaşa fog koyarım dedim, anlamadı. O biraz yaraladı beni

edit: bunu da özleyen vardır, şöyle iliştiriyorum slkjdfhsdf
www.youtube.com


hala çok gülüyorum sjdjdjdjdd ercik, fog reyiz, warrock tr banlatmadık kicklettik, efsane bunlar.


nice tnetennba
(13.06.18)
hatırlıyorum. eski inci'ciler belli edecek kendini. :))


datnet
(13.06.18)
Hatırlıyorum, gülmüştüm hala da gülüyorum.


hani bir filmi tekrar izlediginizde farkli detaylari gorup yeniden heyecanlanirsiniz ya..
iste o tadi, o hissi aldim su an.


youtu.be


O değilde nedense Sönmez reis geldi sebepsiz yere aklima


basond
(13.06.18)
@basond, sönmez reyiz fog reyizin atası oluyor tabii, en derinden sövgülerle anarız kendisini.
www.youtube.com


Bruce
(13.06.18)
fog reyiz'i anıp şunu anmamak olmaz:

www.youtube.com


sir gawain
(13.06.18)
(5)

duyuru mesajlarında sorun yaşayan var mı?

düzenli mesajlaştığım arkadaşımdan dünden beri mesaj gelmiş görünüyor, fakat tıkladığımda sadece kendi yazdıklarımı görüyorum onun son yazdıkları çıkmıyor. gördüğüm kadarıyla ben gönderebiliyorum ama onun yazdıklarını göremiyorum. mesajı gönderdiği vakit falan görünüyor ama. aynısını yaşayan oldu mu
düzenli mesajlaştığım arkadaşımdan dünden beri mesaj gelmiş görünüyor, fakat tıkladığımda sadece kendi yazdıklarımı görüyorum onun son yazdıkları çıkmıyor. gördüğüm kadarıyla ben gönderebiliyorum ama onun yazdıklarını göremiyorum. mesajı gönderdiği vakit falan görünüyor ama. aynısını yaşayan oldu mu? hatta düzeltebilen?

edit: evet mesaj lambası sürekli yanık
kakamelsokoban
(13.06.18)
yaşayan çok oldu, mesaj lambası yanık kalıyor.

düzeltebilene rastlayamadım henüz. 2006dan beri buradayım.

compumaster'e mail atın da ampülü değiştirsin.


Photographer
(13.06.18)
oluyor arada. mesajı silin geçiyor.


veritaslibertas
(13.06.18)
bana da oldu düzeltemedim


@veritadlibertas silincede duzelmiyor.


brnbrs
(13.06.18)
Cerezleri silip deneyin


basond
(13.06.18)
(2)

bim bam bom reklam kullanımı

selamlar. bu şarkıyı kullanan bir reklam var mıydı? gözümde canlandırıyorum ama bir türlü aklıma gelmedi.
selamlar. bu şarkıyı kullanan bir reklam var mıydı? gözümde canlandırıyorum ama bir türlü aklıma gelmedi.
patronaj
(13.06.18)
(4)

çikolatayı eritip yeniden dondurmak

şimdi iş yerinde dağıtacakları çikolataları eritip kalıplara döksem. araya muz, çilek, badem, hindistan cevizi, marshmallow gibi şeyler koyup üstünü geri kalan erimiş çikolatayla kaplasam buzdolabına koyduğumda bu kendiliğinden katılaşır mı yoksa saçmasapan bir şey mi çıkar ortaya?
şimdi iş yerinde dağıtacakları çikolataları eritip kalıplara döksem. araya muz, çilek, badem, hindistan cevizi, marshmallow gibi şeyler koyup üstünü geri kalan erimiş çikolatayla kaplasam buzdolabına koyduğumda bu kendiliğinden katılaşır mı yoksa saçmasapan bir şey mi çıkar ortaya?
düzgün kalıplara dökersen sıkıntı olmaz ancak üstüste boca edersen evet saçma bir görüntü olur ama lezzetinden bir şey kaybetmez.

ha bu arada eriteceksen de direk ateşin üzerine falan koyma sakın hemen yanar kaynar su dolu kabın içinde başka bir cezvede erit.


basond
(13.06.18)
benmari usulü eritme yapın.

aynısını ben yapıyorum. bi an ben böyle bir duyuru mu açmışım diye okudum. içine fındık badem üzüm vs acaip şeyler koyuyorum. gayet de güzel oluyor.


eeb
(13.06.18)
öyle yapma bence güzel olmaz, onun yerine yiyeceğin kadarını benmari usülü erit.

istediğin meyvaları batır. istediğin kalınlığa ulaşana kadar çukuya batırıp, kenarda azcık bekletip tekrar batırırsın.

mesela çilek olur, muz olur o olur bu olur.

çok miktar yaparsan, içindeki meyva bozulacağı için çöpe gitme ihtimali var. yazıktır. alırsın 2 şişe şampanya kahvaltı yaparsın.


Photographer
(13.06.18)
Direkt eritilmis cikolatayi dondurursaniz cikolata uzerinde beyaz beyaz izler olusma ihtimali var. Baskalarina da ikram edecekseniz "bozulmus mu bu ciklata" demesinler diye belirteyim dedim. Bozulmuyor bu arada, sadece goruntu cirkin. Ben oyle de yerim derseniz sorun yok.

Bu beyazlasma ihtimalini dusurmek icin temperleme yapmaniz lazim. Youtube'a yazarsaniz nasil yapilacagini ogrenebilirsiniz. Birazcik ugrastirici.


unionall
(13.06.18)
(7)

Barcelona, gitmek ya da gitmemek

Selam, erasmusun bitmesine son 2 hafta kaldı. Elimde pek bi para yok.Ancak barcelona’ya 400 liraya gidiş geliş uçak bileti buldum. O sebeple ikilemde kaldım.Eğer gidersem,-2 gecem ve 3 tam günüm olacak. Hostelde belki 1 gece kalabilirim. Diğer gece dışarda geçer. Hava zaten sıcak.-yemekte lükse kaça
Selam, erasmusun bitmesine son 2 hafta kaldı. Elimde pek bi para yok.
Ancak barcelona’ya 400 liraya gidiş geliş uçak bileti buldum. O sebeple ikilemde kaldım.

Eğer gidersem,
-2 gecem ve 3 tam günüm olacak. Hostelde belki 1 gece kalabilirim. Diğer gece dışarda geçer. Hava zaten sıcak.
-yemekte lükse kaçamam. Mcdonalds ve ekmek arasıyla falan geçiştiririm.

Eğer gitmezsem,
- son 2 haftam biraz lüks geçer. Dışarda yerim içerim.
-krakow ve auchwitze gitmemiştim. Oralara uğrayabilirim.

Ne yapsak ki?
hz emreyiz
(12.06.18)
Krakow auchwitz tuz madenleri guzel gece hayati barselonaya gorebbir tik yavaştır ama gene mutsuz etmez
Alem akarak gecsin dersen barselona tabi tokatlar

Bu ikisi arasindan krakow derim


basond
(12.06.18)
Barcelona çok pahalı bir şehir ama çok da güzel bir şehir, görülecek çok şey var. Eskiden beleş olan Parque Güell gibi pek çok mekanı da artık paralı. Dolayısıyla bence paranız olduğu bir zamanda gidin, ziyan etmeyin.


luin 41
(12.06.18)
Bence gidin görün. 80 euronun 800 lira ettiği günlerde pişmanlık duyabilirsiniz.


Git belki bidaha gidemeyeceksin. Hayat bu şansın varken değerlendir.


stiletto heel
(12.06.18)
Gidin.


beyaztenlikiz
(12.06.18)
Gidin kesinlikle ama Avrupa'daysanız daha uygun bir ulaşım yolu bulunabilir belki tren, otobüs vs.


archery
(13.06.18)
couchsurfing deneyin referansiniz yoksa sansiniz az olur ama belli de olmaz barcelona buyuk sehir, sizden referans almak icin agirlamak isteyen de cikabilir. kalacak yer parasi vermezsiniz boylece.

gerci krakow da cok guzel bi sehir, yavru viyana diyorlar. ben hasta oldugum icin auschwitz'e gecememistim ama orasi da gorulmesi gereken bi yer aslinda.

bence iki turlusu de pisman etmez.


phoarbix
(13.06.18)
(5)

Uçağa hırka alayım mı?

Kısa kollu, şort ve terlikle bineceğim. 4 saatlik bir uçuş olacak. Üşür müyüm?
Kısa kollu, şort ve terlikle bineceğim. 4 saatlik bir uçuş olacak. Üşür müyüm?
hadi ya la
(12.06.18)
al, tepeye koyarsin en kotu.


orange coffee
(12.06.18)
Al


balpolen
(12.06.18)
Al al. Bazen serin oluyor.


stavro
(12.06.18)
uçakta yorgan olur boşa yük yapmayım dersen alma üşürüm dersen al


basond
(12.06.18)
Üşürsün al


dedi ayca
(12.06.18)
(4)

Askerlik 9 ay olursa...

Kısa ve uzun dönemler için askerlik ortak olarak 9 ay süre ile yapılacak diye bir kanun çıksa, kanun çıkmadan önce askerliğe başlamış bir erin uzun dönem askerliği 12 aydan 9 aya düşecek. Peki ya kanundan önce askere giden kısa dönem erin süresi uzar mı? Kazanılmış hak geri alınabilir mi?
Kısa ve uzun dönemler için askerlik ortak olarak 9 ay süre ile yapılacak diye bir kanun çıksa, kanun çıkmadan önce askerliğe başlamış bir erin uzun dönem askerliği 12 aydan 9 aya düşecek. Peki ya kanundan önce askere giden kısa dönem erin süresi uzar mı? Kazanılmış hak geri alınabilir mi?
filipis
(12.06.18)
Sanmıyorum. 6 ayken 9 ay yapmazlar askerdeki bir er için. Kaldı ki askere gideli 4 yıl olacak, o zamanlar da aynı şey konuşuluyordu. Bizden bir 4 yıl önce de konuşuluyormuş. Çok da şeyapma yani.


veritaslibertas
(12.06.18)
hayır üzerine eklenir ve herkes 9 ay yapar
terhisine 1 gün bile kalsa 3 ay fazladan görev yapar yani.


basond
(12.06.18)
@basond +1

Terhisini alacağı gün bile askerlik uzadı diye 3 ay daha askerlik yapanlar var. Tansu Çiller zamanındaydı sanırım. 15 aydan 18 aya çıkmıştı tekrardan.

Yani burası Türkiye çok da güvenmemek lazım. Ama ben 9 aya sabitleyeceklerini düşünmüyorum kısa dönem için de ve bu söylenti yıllardır var.


Cesario
(12.06.18)
Tansu ciller yapmisti, teskere alanlari yoldan geri cagirdilar millet delirmisti.

Ama oyle bisey cikmaz, en son 2010da dedikodusunu cikardilar kislalar doldu tasti.


acemi
(12.06.18)
(5)

hadi benimle bileklik seçelim

hangisi olsun karar vermedimablama alıcam o kırmızıyı da sever maviyi dehangisi sizcehttps://fossil.scene7.com/is/image/FossilPartners/mm-preview-front?$device=MIS2012H-main-mm&$strap=MIS9165-main-mmhttps://fossil.scene7.com/is/image/FossilPartners/mm-preview-front?$device=MIS2004H-main-mm&$strap=MI
hangisi olsun karar vermedim

ablama alıcam o kırmızıyı da sever maviyi de

hangisi sizce

fossil.scene7.com

fossil.scene7.com
beyaz tenliysen mavi,esmersen kırmızı. kumralsan alma ikisini de


semenderr
(12.06.18)
Morpeheus sen misin bro? Kırmızı tabi ki.


bazenuyur
(12.06.18)
kıyafetine göre ikiside güzel durur


basond
(12.06.18)
itfayecimisiniz bilader?

mavi çok güzel.


Photographer
(12.06.18)
1.


(3)

tekerden gelen ses

tekerin dönme hızına bağlı olarak sol taraftan gelen ve frene basınca kesilen "gıyç gıyç" sesi.balata mı sıkmıştır?
tekerin dönme hızına bağlı olarak sol taraftan gelen ve frene basınca kesilen "gıyç gıyç" sesi.

balata mı sıkmıştır?
kablelvuku
(12.06.18)
diskler olabilir. balata bitmiş olabilir.


teknikekip
(12.06.18)
benzeri oldu bana el freni kablosunu tutan emniyet plakası yerinden çıkmıştı lastiği sökünce düştü direk yere yerine sabitledi usta sorun çözüldü.


basond
(12.06.18)
iyiden kötüye toz moz olabilir, balata sürtüyo olabilir, kaliper pistonlarında bi saçmalık olabilir, disk de bitmiş olabilir.

bi frenciye götürün o şeyapar zaten.


yuto
(12.06.18)
(3)

Arabayla kopruden gecmek icin ogs mi gerekiyordu hgs mi?

Ve bu ikisinden biri olmadan kopruden gcersek ne olur?
Ve bu ikisinden biri olmadan kopruden gcersek ne olur?
füt
(12.06.18)
ikisi de olur.

ikisi de olmadan geçersen plakaya kaçak cezası yazılır. ama 1 hafta gibi bir süre var. o 1 hafta içinde o ğlakaya hgs veya ogs alınırsa ceza kalkıyor, geçiş ücreti hesaptan düşüyor.


kibritsuyu
(12.06.18)
geçtikten sonra 1 hafta içinde hgs alırsanız normal geçiş ücretini ödeyebilirsiniz bildiğim kadarıyla.


false pretension
(12.06.18)
ikisi de olur, hiçbir şey yoksa köprüden geç ve git bir hafta içinde bir ogs yada hgs etiketi al fiyattan düşsünler.


basond
(12.06.18)
(15)

Bu foto insta’ya atılır mı?

https://ibb.co/ihHwDTÖncelikle kafayı sildiğim için özür diliyorum. İfşa olmamak adına yapma ihtiyacı hissettim.Biliyorum kafa olmadan yorum yapmak zor. Bacak biraz şey mi çıkmış sanki? Ya da ne bileyim renk tonları falan nasıl.İnstagram sosyal medya falan uzak olduğum konular. Normalde atar geçerim
ibb.co

Öncelikle kafayı sildiğim için özür diliyorum. İfşa olmamak adına yapma ihtiyacı hissettim.
Biliyorum kafa olmadan yorum yapmak zor.
Bacak biraz şey mi çıkmış sanki? Ya da ne bileyim renk tonları falan nasıl.

İnstagram sosyal medya falan uzak olduğum konular. Normalde atar geçerim iplemem. Zaten 1-2 fotom var. Ancak şu aralar hoşlandığım bir hanımla takipleştiğim için ne attığıma dikkat etmem lazım diye düşündüm.
hz emreyiz
(12.06.18)
ben atmazdım ama kişiye göre değişir tabi


basond
(12.06.18)
zinhar.


eeb
(12.06.18)
basond +1
yani ne bileyim, hoşlandığınız hanım olsam instagram'da direkt baldırla karşılaşmak bi gereksiz gelebilir.


kobuzchu kiz
(12.06.18)
Ben bu kadar kıllı bacak görmek istemezdim direkt gözüme giriyor :(


abi ya body yapıcan, ya kıllı dolaşıcan, seçimini yap.

hem body hem kıllı bacak olunca acayip abzürt geliyor.


Photographer
(12.06.18)
kıl, bacak falan değil de, poz biraz kıro gibi geldi bana.


fleur du mal
(12.06.18)
Ben atmam.


battal gemalmaz
(12.06.18)
Fotosop gibi duruyo


füt
(12.06.18)
Baldır Kardeş olarak değiştirirsen hesabının adını atılır, yoksa atılmaz.


fırt
(12.06.18)
Altına peşin satan yazarsan atabilirsin dfgjklş


megalomaniac
(12.06.18)
her an "kardeşim köz getir seri" diyecek gibi bir poz.


sir gawain
(12.06.18)
hahahahah yorumlar deli :D poz biraz kıro gibi bence de, bacaklar kötü durmuş :)


suratin guzelse her turlu atilir bu fotograf. altina da geyik yap birazcik yeter. cirkinse ustteki yorumlarin hepsine katiliyorum. koz getir e kahkaha attim zaten.


limonlu cola
(12.06.18)
valla ben olsam atardım.

ayrıca bacaklarında mide bulandıran zerre detay göremedim. çok sağlıklı duruyorsun bir de.


Bu ne ya?
(12.06.18)
pozdan ziyade fotoğraf çok amatörce çekilmiş. fotoğrafı boydan almak zorunda değilsiniz. düzgün bir açıyla çekilseydi alt vücut alınmasaydı bence gayet güzel olurdu. ama çeken kişi kötü çektiği için "seri köz getir" diyecek gibi duruyorsunuz.


necron
(12.06.18)
(7)

Japon yeni nereden bulabilirim - istanbul

Merhaba arkadaşlar bana japon yeni lazım direk tl den yen'e çevirmek istiyorum yapı kredi bankasından japon yeni hesabı açsam yen alıp banka şubesinden alabilirmiyim? Yada döviz büroları yen bulundururlar mı ellerinde?Daha önceden bunun gibi değişim yapanlar varsa yardım bekliyorum.TeşekkürlerPeşin
Merhaba arkadaşlar bana japon yeni lazım direk tl den yen'e çevirmek istiyorum yapı kredi bankasından japon yeni hesabı açsam yen alıp banka şubesinden alabilirmiyim? Yada döviz büroları yen bulundururlar mı ellerinde?

Daha önceden bunun gibi değişim yapanlar varsa yardım bekliyorum.
Teşekkürler

Peşin not: şu an uzaklardayım şubeye yada döviz bürolarına ulaşma şansım yok.
basond
(12.06.18)
ilgili şubeyi arayın ellerinde var mı diye?


@insan öpüşen hayvandır
Peşin nota yazdım neden buraya yazdığımı şu an için ulaşma şansım yok. Yine de teşekkürler yardım için.


basond
(12.06.18)
Havaalanı "exchange office"lerde olabiliyor. Ben ilk orayı denerdim. (Yalnız güzel rendelerler, o ayrı)

Edit: Orayı deneyecekseniz sağa sola bakının, herhangi bir uçucu personel (hostes olur, pilot olur) yardımcı olursa komisyonsuz alım/satım yapabilirsiniz.


gonion
(12.06.18)
@gonion teşekkürler haklısın belirtmemişim aslında minimum gider kayıpla bu işlemi yapmak istiyorum komisyon ödememek kuru minimum makaslamak aslında aradığım.

Japonya seyahati planlıyorum dolarla gidip 2 defa kur makasına gelmek istemiyorum açıkçası.


basond
(12.06.18)
Ben kadikoydeki $atir dovizden almistim japon yenlerimi. Telefonla ara istersen.

Cok nadir degil japon yeni ya, bulunur yani.


kuehles blondes
(12.06.18)
Japonya'dan yeni geldim. Orada kartla çek. Fazla kesinti olmuyor


Burada nereden alirsan al maliyetin japonyadan yuksek olacak.yanina dolar al.japonya da postanede bozdur.guncel degeri ne ise oradan bozacaklar.


duptıs
(12.06.18)
(9)

İş Değiştirmede Vergi Dilimi

Şu an özel sektörde çalışıyorum. Maaşım asgariden yatıyor ve az vergi ödüyorum. Yakın zamanda kamu sektörüne geçeceğim. Bu durumda vergi dilimine en baştan mı başlarım, yoksa 6 aydır vermiş olduğum toplam verginin üzerinden hesaplanarak mı vergi dilimine girerim?
Şu an özel sektörde çalışıyorum. Maaşım asgariden yatıyor ve az vergi ödüyorum. Yakın zamanda kamu sektörüne geçeceğim. Bu durumda vergi dilimine en baştan mı başlarım, yoksa 6 aydır vermiş olduğum toplam verginin üzerinden hesaplanarak mı vergi dilimine girerim?
Efiloğlu
(12.06.18)
merhaba
bildiğim kadarıyla işveren değiştiği için en baştan başlıyorsun.


kabloescobar
(12.06.18)
net şekilde doğrusu budur diyemiyorum ancak vergi dilimi kişinin kazanmış olduğu para üzerinden kesiliyor yani işverenle alakalı değil. Devlet sizin kazandığınız para üzerinden kesecek vergisini yani baştan başlamayacak kaldığınız yerden devam edecek.

Edit:Vay be şaşırdım doğrusu


basond
(12.06.18)
hayır vergi dilimi sıfırlanmaz. kümülatif olarak hesaplanır.


genc irisi
(12.06.18)
tersini biliyordum ama baştan başlıyormuş.
www.muhasebenet.net


rhan
(12.06.18)
baştan başlıyorsun.
kasımda iş değiştirmiştim ilaç gibi gelmişti.


teritori
(12.06.18)
baştan... kesin bilgi


lcha
(12.06.18)
işyeri değişikliğinde kümülatif matrah sıfırdan başlar. kesin bilgi.

ayrıldığınız işyerine aynı yıl içinde tekrar girerseniz o zaman kaldığı yerden devam eder.


kibritsuyu
(12.06.18)
Baştan başlar ancak her iki işyerinin tutarı ayrı ayrı belli bir tutarı geçerse (şu anda bakamıyorum) mart ayında yıllık gelir vergisi kapsamında ücret beyannamesi vermeniz gerekir.


levyashin
(12.06.18)
Çok teşekkürler. Anladığım kadarı ile baştan başlayacağız ve ilaç gibi gelecek :)
Sonucu buraya yazarım tekrar.


Efiloğlu
(12.06.18)
(7)

yüzmekle aranız nasıldır? senede ortalama kaç kez yüzüyorsunuz?

ortalama olarak senede kaç kez yüzüyorsunuz? "bu gün yüzdüm" dediğiniz kaç gün oluyor? havuz deniz göl baraj vs fark etmez.
ortalama olarak senede kaç kez yüzüyorsunuz? "bu gün yüzdüm" dediğiniz kaç gün oluyor? havuz deniz göl baraj vs fark etmez.
zunkatsar
(11.06.18)
Sadece yazın 3 hafta falan yuzuyom. Çok süper yuzemiyom zaten. Super yuzseydim kesin bı yerden havuz falan bulur üye olurdum. Çok zevkli bisi


üğpoıuy
(11.06.18)
Daha önce ayrıldığım üniversitemde yarı olimpik yüzme havuzu vardı. Haftada üç dört kez gidiyordum. Maalesef yeni üniversitemde yüzme havuzu olmadığı için yüzemiyorum tatiller dışında. Hayatımda gölde hiç yüzmedim. Denizde yılda ortalama 1 ya da 2 hafta. Duruma göre. İleride havuzlu bir evim olsa hafta sonları dışarı bile çıkmam. O kadar keyif alıyorum bazen.


dissendium
(11.06.18)
Hic yuzmuyorum neredeyse 2-3 yilda 1 defa falandir daha nadir de olabilir


basond
(11.06.18)
2-3 yılda maksimum 3-4 kez. yüzmeye karşı herhangi bir sempatim veya ilgim yok. en son iki yıl önce yüzmüşüm sjdkdkff


nice tnetennba
(11.06.18)
Yüzmeyi sevmiyorum, en son 4 yıl önce falan yüzdüm herhalde. Hatta daha bile fazla olabilir.


Cok eskiden linsansim vardi. Biraktiktan beri yuzmedim olimpik havuzda, baya olmustur.

Son 3-4 yildir da deniz-kum-gunes tatili yapmadim. Havuza da gitmedim. Baska sporlar yaptim ama yuzmeye gitmedim.

Aslinda iyi yuzerim. Suda, karada oldugumdan daha rahat hissediyorum kendimi. Ama doymusum heralde.

Son 3-4 yilda kendime puanim 0.


AlsterWasser
(11.06.18)
Yuzmeyi cok severim. Veletken lisansli yuzucuydum. Neyse.

Havuz sevmem ama senede 6-7 gun gidiyorumdur.

Deniz min 2 hafta.

Gol de 4-5 gun civari diyebilirim

Nehir ise 15-20 gun.


kuehles blondes
(11.06.18)
(15)

sevdiğiniz işi mi yapıyorsunuz?

ya da hangi işi yapmak isterdiniz, ben çevirmen olmak isterdim son kararım.
ya da hangi işi yapmak isterdiniz, ben çevirmen olmak isterdim son kararım.
for day to break
(11.06.18)
Evet


mahmut29
(11.06.18)
hayır beden öğretmeni veya sporla ilgili bir iş yapmalıydım.


mikahakkinen
(11.06.18)
sevdiğim "iş" yok, sevdiğim bir şeyi para karşılığı yapmaya başlayınca artık sevmemeye başlıyorum. zaten işi sevmeye gerek yok, işemeyi seviyor muyuz? hayır ama zorundayız, iş de öyle. asıl önemli olan bez takıp altına işemektense düzgün bir klozet bulmaya çalışmak, hatta mümkünse ısıtmalı falan olsun.

soruya cevap da verelim: sevdiğim değil başarılı olduğum işi yapıyorum. başarılı olunca sinir stres olmuyor, o zaman sevdiğim şeyleri yapabiliyor oluyrorum.


Bruce
(11.06.18)
Evet.


hayirsiz
(11.06.18)
çevirmenim, çevirmen olmak istemezdim piyasanın şartlarından ötürü. 50 tl yi almak için bile çirkefleşmek durumunda kalıyorsunuz bazen. Siz neden çevirmen olmak isterdiniz?


Fotoğrafçı olmak isterdim, böyle National Geographic'te fln fotografçı olup boynumda fotograf makinemle dünyayı gezmek isterdim.
Mesleğimi çok isteyerek seçtim, yine olsa yine seçerim. Ama (8 yıldır) yaptığım işten bazen o kadar nefret ediyorum ki, lotodan para çıksa kendimi bir kurtarsam, bir daha hayatımın sonuna kadar boya görmek istemiyorum. Evet boyacıyım.


pati
(11.06.18)
sevdiğim şirkette sevdiğim işi yapıyorum.


facebook
(11.06.18)
Çevirmen olmayı neden isterdim insanlar arasında, iletişimde köprü vazifesi görmek heyecanlı olurdu diye düşünüyorum.


for day to break
(11.06.18)
Bruce, ben işemeyi çok severim ama dediğin gibi uygun yere.


for day to break
(11.06.18)
Tam olarak sevdiğim işi yapıyorum işin zorlukları elbette var mutluyum


basond
(11.06.18)
Evet ama iş olmasını sevmiyorum. Yani hobi olarak yapsam daha iyi olurdu. Haftada 22 gün full time değil. O zaman ayakların geri geri gitmeye başlıyor.


Hayatımdan çok memnunum, hiçbir sorunum yok ama küçüklükten beri hep psikolog olmak istemişimdir. Üniversite tercihleri sırasında ailenin ittirmesiyle yazmamıştım. Aklımda yer eden bir şey değil ama yani "ulan psikolog olmalıydım ben, kahrolsun dünya" demiyorum.

Psikolog arkadaşlara selam. Havalısınız lan.


İşimi seviyorum. Ama ah şu insanlar bu kadar leş olmasa...


Delay Fuze
(11.06.18)
İşimi severim ama asıl natgeo'da kasırga kovalayan kameraman olmak ya da turistik bir şehirde hostelde çalışmak isterdim. Eskiden de vatman olmayı çok istemiştim.


japon askeri
(11.06.18)
Sevmediğim bir üniversitede sevmediğim bir bölümü bitirdim. Bölümümle alakasız bir yerde sevmediğim bir işi yapıyorum.
Ne bir hedefim ne de bir kurtuluş ihtimalim var. Her şeyim şansa kalmış.


(9)

ne demek istedi bu kız ya

redditte bi subredditte konu actım neyse bi kız mesaj attı sonra konusurken nerelisin vs muhabbetine girdi, kendisi özbekmiş 11 yaşında amerikaya göç etmişler, ben de türküm dedim. hemen dedi ki "ingilizce kursuna mı gidiyorsun? actığın konuda hiç gramer hatası vs yoktu cok şaşırdım" dedi, ben de "y
redditte bi subredditte konu actım neyse bi kız mesaj attı sonra konusurken nerelisin vs muhabbetine girdi, kendisi özbekmiş 11 yaşında amerikaya göç etmişler, ben de türküm dedim. hemen dedi ki "ingilizce kursuna mı gidiyorsun? actığın konuda hiç gramer hatası vs yoktu cok şaşırdım" dedi, ben de "yoo gitmiyorum " dedim, attığı cevap su: "ah doğru! tabii, google translate kullandığını düşünemedim bu gibi durumlar için çok faydalı olabiliyor!" dedi.
beni mi kücümsemis simdi???
aşağılamış evet


basond
(10.06.18)
Geri zekalı mıymış, Google Translate gramer hatası mı düzeltiyor? Seni küçümsemeye çalışmış ama yapamamış bence.


dissendium
(10.06.18)
Evet ama Google Translate iyi çevirmiyor ki. Saçma sapan bir şey söylemiş.


Lim5
(10.06.18)
Evet, küçümsemiş; senin ağzını yırtarım yelloz de ona.


apdulera
(10.06.18)
ya ben de hala kibar kibar açıklıyorum :/ Kız ikna olamayacak gibiydi yardımsız yazdığıma.
Sonradan görme dedikleri versiyonun, sonradan ingilizce öğrenip baskalarını asagılamaya kalkan versiyonu olmus kendisi.


Ingilizce yazabilmek herkes icin sandigin kadar zor olmuyor cnm diye yaz.


stavro
(10.06.18)
ilkini söylemesinde pek sakınca yok, o tarafların insanı genelde ikinci bir dil öğrenmeye ihtiyaç duymadığı ve ekseriyetle dangalak olduğu için bir insanın başka bir dili hatasız konuşabilmesine çok şaşırıyor ama ikinci kısmı ne kadar leş bir karakter olduğunu gösteriyor.

muhtemelen aşağılık kompleksli, ezik, girdiği topluma adapte olamadığı için başkalarını ezerek "amerikanım ben heyo" tribi yaşamak isteyen beyinsizin tekidir. "yraamı ye" deyip geç.


der meister
(10.06.18)
Evet.
sen kim köpek de. Yani " who let the dogs out? who? who?"


velvetmorning
(10.06.18)
ona cevap olarak jallab yaz anlar o xd


hordes of chaos
(10.06.18)
(5)

E YDS ye kaç kez girilebiliyor?

İnternette çelişkili şeyler gördüm de, kaç kez girebiliyoruz ve bir zaman aralığı olması şart mı net bilgisi olan var mı acaba?
İnternette çelişkili şeyler gördüm de, kaç kez girebiliyoruz ve bir zaman aralığı olması şart mı net bilgisi olan var mı acaba?
captainobvious
(10.06.18)
Şimdi eyds' yi takip eden bir arkadaşıma sordum girdiğiniz aydan sonraki iki ay giremiyorsunuz üçüncü ay girebiliyormuşsunuz.


Amaranta ursula
(10.06.18)
maalesef bilgi kirliliği çok fazla. süre koşulu vs. olmaksızın dilediğiniz kadar girebilirsiniz.


giovanne
(10.06.18)
Ösym'nin sitesinden sınav kılavuzunu indir oku en güncel bilgi orada.

Ben girdiğimde(2 yıl önce falan) yılda sadece 1 kere girebiliyordun mesela ama kaldırdılar o şartı diye biliyorum sonra.

Kimseye güvenme aç kılavuzu oku.


nhk ni youkosu
(10.06.18)
kılavuz da bir garip. 8 temmuz'da sınav gösteriyor, haliyle kaldırılmış sınav takvimden ama güncel bir kılavuz yayınlanmamış 7. sınavın tarihi hakkında.

ve kılavuzda tekrar sınava girme koşulları hakkında bilgi yok maalesef.


captainobvious
(10.06.18)
Ardarda giren birisi olarak soyleyeyim sinirsiz sekilde girebilirsin.


basond
(10.06.18)
(6)

Stay com benzeri offline seyahat uygulaması

Merhaba,Araştırdığım kadarıyla Stay com diye bir uygulama kalmamış, çok üzüldüm.Uygulamadan istediğim, telefonume indirip offline olarak kullanayım, gitmeyi düşündüğüm yerleri işaretleyeyim ve gezerken haritayı açtığımda yakınımda olna işaretlediğim yerleri göstersin. Local' s pick yerleri tavsiye e
Merhaba,
Araştırdığım kadarıyla Stay com diye bir uygulama kalmamış, çok üzüldüm.

Uygulamadan istediğim, telefonume indirip offline olarak kullanayım, gitmeyi düşündüğüm yerleri işaretleyeyim ve gezerken haritayı açtığımda yakınımda olna işaretlediğim yerleri göstersin. Local' s pick yerleri tavsiye etsin.

tripwolf diye bir uygulama buldum ama buraya da bir sorayım dedim.
Gezilecek şehir Avrupa' da bu arada.

o değil de Stay niye gitti :(
kumandanim
(10.06.18)
stay i sürekli kullanan birisi olarak bende çok üzüldüm ancak devamında mapsme yi kullanıyorum stay gibi çok fazla turistik mekandan çok navigasyonel özelliği ön planda ancak turistler içinde önerileri mevcut aramalar kısmında. başarılı buluyorum.

Stay kapanacağını mail olarak atmıştı bana çok üzülmüştüm baya daoldu stay kapanalı.


basond
(10.06.18)
e "google trips" bu.

gideceğin yeri ve gün sayısını giriyorsun wifi'den onları indirip çevrimdışı rota oluşturuyor sana, yakınında olduğun yerleri de görebiliyorsun.


tolga asp
(10.06.18)
@tolga stay uygulaması sana nereleri gezeceğini söylüyordu farklı olarak
yani örnek olarak denver haritasını indiriyorsun ve popüler yerleri sana tek tek işaretliyor hiç bilmediğin planında olmayan ismini bile bilmediğin yerlerin görülecek yerlerini haritasını vs önüne serip seni araştırma yükünden kurtarıyor. Google trips de bu özellik varsa bende kullanayım gerçekten kullanışlı dmektir.


basond
(10.06.18)
" hiç bilmediğin planında olmayan ismini bile bilmediğin yerlerin görülecek yerlerini haritasını vs önüne serip seni araştırma yükünden kurtarıyor. "

demek istediğim bu. 50 tane gezi bloğunda zaten turistik yerleri rahatlıkla bulabiliryorsun, benim isteğim popüler yerlerin yanında local's pick tavsiyeleri açıkçası.

mapsme da var mı bu sayın basond?


kumandanim
(10.06.18)
@basond

evet aynen bu işi görüyor, mesela atıyorum haftasonu van'a gideceğim, bunu indirip gidiyorum öncesinde hiç bir araştırma yapmama gerek yok tüm gezilmesi gereken yerleri sırası ile bana gösteriyor. hatta iç mekan (müze, sergi), dış mekan ve park bahçe gibi filtre bile var ilgi alanına göre rota oluşturuyor.


tolga asp
(10.06.18)
@kumandanım mesaj yazdım
@tolga indirdim yüklüyorum gezeceğim yerleri offline da istediğim gibi çalışır ekleme çıkarma yapmama müsade ederse süpermiş teşekkürler


basond
(10.06.18)
(9)

türkiye'de neden madeni para sayan zımbırtılardan yok?

bankalarda olanlardan söz ediyorum. hani içine parayı döküyorsunuz, sayıyor ve size karşılığında fiş veriyor. o fişle de gişeden gidip kağıt para alıyor veya banka hesabınıza yatırıyorsunuz. şundan bahsediyorum: https://youtu.be/4yJfasItDyE?t=29olacağından değil de biriktirdik, bir kilo falan madeni
bankalarda olanlardan söz ediyorum. hani içine parayı döküyorsunuz, sayıyor ve size karşılığında fiş veriyor. o fişle de gişeden gidip kağıt para alıyor veya banka hesabınıza yatırıyorsunuz. şundan bahsediyorum: youtu.be

olacağından değil de biriktirdik, bir kilo falan madeni paramız oldu diyelim. bunları bütünletmenin tek yolu taksiciye, bakkala vs. verip hem sayarken çıldırmak hem de onları çıldırtmak mı?
der meister
(10.06.18)
kayıpsız saymak evet bakkal market en güzel yöntem parça parça bütünletmek
yani 100 tl lik kısmını büfeye 100 tl si bakkala vs gibi


basond
(10.06.18)
yani bir yerlerde satiliyor bence cunku bizim mahalle arasinda bir firin var adamlarda var oyle bir makine. bazen girdigimde calisiyor oluyor torba torba bozuk para sayiyorlar makineye doldurup.


robokot
(10.06.18)
bir keresinde a101'e götürmüştüm, çocuk hassas terazide tartarak saniyeler içinde saydı çok da mantıklı bir hareketti.

bazen de bozukları 10-20 lira olacak şekilde üst üste koyup dikine bantlayıp öyle götürüyorum alıyorlar. karışık götürünce nazlanıyor esnaf.


tolga asp
(10.06.18)
bozuk para sayan makine elbette vardir. Yani atmler var bozuk para ustu veren kredi karti yatirinca vs. O sebeple belli amaclar icin bir yerlerde var demek ki aletin kendisi.

neden ABD'deki gibi bozukluklari icine atip parayi butunletemiyoruza gelince ise, sanirim bunun cevabi ABD'de her sey icin kart kullanmak. Bizdeki gibi nakit kralligi yok. Nakit kralligi da tabii vergi kacirmak, altyapi eksikligi vs. gider. O baska hikaye. Ama ABD'de nakit verilse bile bizdeki gibi bozuk para harcama olayi cok yaygin degil. Zaten 21 dolar hesap gelse, 4 dolar verip 25 butunleyip cikiyorsun. Gidip 2 dolar bozukluk para ustu almiyorsun. Kisaca bozukluklarin piyasada kullanirliligi bizdeki gibi yaygin degil.

Ikincisi, bankalar mesela bozukluk almiyormus. www.debtroundup.com Bu tum bankalar icin dogru degildir muhtemelen - en azindan kagit para verip bozukluk alabiliyorsun bankadan vs. - ama yukarida dedigime bir isaret. Bozuklugun piyasada cok da tercih edilmedigini gosteriyor parkometre, laundry vs. de kullanmak haricinde.

Son olarak da, bu bozuklari butunletme isi icin o aletler para falan kesiyor. Hepsi degil sanirim gene ama bir surusu. Turkiye'de kimse gidip de, oradan komisyon kestirip de para butunletmez kosede bakkalda butunletmek varken. Yani zaten hala bozuk yok muydu kardesim, kartla 70 kartsiz 60, fis kesmeyeyim -yani nakit ver- sana 50 olsun falan deniyor.

Kisaca bozukluk lazim oluyor bizde. Biriktermeyip elindeki bozukluklari kullansan kullanirsin rahatlikla. Ama ABD'de veriyor eline 1 penny'yi bile. Ne yapacaksin onunla? Bir sure sonra ister istemez oluyor bir ton.

Su mevzu icin de ne yazdim yahu.


tolga asp +1

marketlerdekiler tartarak çıkan sonuca göre kaç lira olduğunu buluyorlar.


naksidil
(10.06.18)
Cunku bizde paranin kiymeti yok, ytl'ye gecene kadar bozuk para standardi oturmadi asiri enflasyon vardi. Amerikanin 80 sene onceki filmlerini izle yine ayni bozuklukla makineden urun aliyorlar.

Bizde 1 tl cikana kadar bozuk paranin piyasada durdugu sure belki 2 sene falandi.
Yeni cikan en buyuk kagit para birkac sene sonra cebimize bozukluk olarak giriyordu.
Zaten o donem bu urun verme makineleri de bu kadar yaygin degildi, pederin calistigi sirkette cola makinesi vardi. Bozukluk kabul etmiyordu onun yerine coca colanin akbili gibi biseyi vardi onu yukletip aliyordun.

Yani 1 liralar biraz daha direnebilirseydi o sayma makineleri hayatimiza girerdi. Ama 1 lira hayatini kaybetmek uzere.


acemi
(10.06.18)
Boyle de yazinca eskiden tup kuyrugunda beklerdik gibi oldu lan :D


acemi
(10.06.18)
Belki bankalarda arka tarafta bir yerde vardır. O kadar işlem yapıyorlar. Hepsini tek tek saymak zaman alır. Bazı bankamatikler de sayıyor olabilir.

Bir de %6 çokmuş. Kipa'ya götürüp makineye atabilirsin. Ben eldeki bozuklukları oraya atıyorum. Eksik olursa kağıt parayı sonra veriyorum. 1 kuruşları bile alıyor.


Lim5
(10.06.18)
Nasıl yok bizim şubede vardı kaç sene önce. Pek sevilen bir işlem değil tabi çalışan için amelelik aslına bakarsanız. Yine de boş bir zamanda giderseniz yardımcı olurlar.

Bir çocuğa bağlı kumbara hesabı açarsanız zaten yardımcı olmak zorundalar.


cevahir
(10.06.18)
(6)

Mide Küçültme Ameliyatı

Merhabalar,Mide küçültme ameliyatı olmayı düşünen bir tanıdığımız var kendisi diyet yapamıyor.Bu operasyonla ilgili bilgi rica ediyorum.Önerir misiniz? Olan tanıdıklarınız var mıdır?Tecrübelerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum. Teşekkürler.
Merhabalar,

Mide küçültme ameliyatı olmayı düşünen bir tanıdığımız var kendisi diyet yapamıyor.

Bu operasyonla ilgili bilgi rica ediyorum.
Önerir misiniz? Olan tanıdıklarınız var mıdır?
Tecrübelerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum.

Teşekkürler.
mutekebbir
(10.06.18)
Sözlükten @bettypuffpuf ile irtibata geçmenizi öneririm.


tanıdıklarım var akrabalarım memnunlar ancak bu sebepten ameliyat sonrası rejime uymayıp olenler de var.


basond
(10.06.18)
ameliyattan sonra da zayiflayamazsa ne olacak?

yapsin intermittent fasting 6 ayda 25 kilo verir.


baldur2
(10.06.18)
@baldur zayıflayamama gibi bir ihtimal yok


3.5 ay önce oldum, 30 kilo verdim. Sorularınızı cevaplayabilirim.


benimle geçebilirsin
3 sene oldu olalı, 95 kg verdim.
ilk sene balayıdır, herkes kilo verir, sonrası önemli
95 verdim- 15 aldım, yine verdim 15 i


Corc
(10.06.18)
(9)

ifşa kaçmış :(

yürünecek kimler vardı? kadın / erkek ?
yürünecek kimler vardı? kadın / erkek ?
Şey.. ben vardım. Hanımlar yuruyebilir


üğpoıuy
(09.06.18)
ben vardim (trans)


ateistanbul
(09.06.18)
ben vardım. sadece erkekler yürüsün lütfen.


kablelvuku
(09.06.18)
İşte yırdum delikanlısı kadın erkek ayırmıyor. Helal sana!


[GODDARD]
(09.06.18)
ben vardım kimse yürümesin, ben yürürüm.


acemi
(09.06.18)
Ben de vardım ama çok yığılma var mesaj kutumda; meşgulüm yani şu an.


skooma
(09.06.18)
Bende ilk ifsami yaptim guzel tepkiler aldik


basond
(09.06.18)
Yurtdisindaki de ifsadan eksik kalsin. Hayat zaten size guzel bizi rahat birakin :/


acemi
(09.06.18)
tüh lan ben de yaparım diyordum, kaçmış gene :)

kadro aynı mıydı yine :P bilen varsa


(5)

Ne ?!!? Ifsa mi ???!?

Bu da benden gelsin. Budut
Bu da benden gelsin. Budut
orixim
(08.06.18)
halısahada full defansta oynayan sağlam bek tipi


basond
(08.06.18)
kapi araligindan bakan popcu.


tabudeviren
(08.06.18)
kız çok güzelmiş yannız


üğpoıuy
(08.06.18)
Bu ifade şey değil mi hani yaşlı akraba evinde ikram edilen yumuşamış bisküviyi tadınca gelen, "tiksiniyorum ama keyif alıyormuş gibi görünmeliyim" ifadesi


hormonsuz caner erkin.


dergus
(08.06.18)
(7)

bir ifşa

çok vurmazsanız sevinirim...edit hizliresim:))
çok vurmazsanız sevinirim...

edit hizliresim

:))
lata
(08.06.18)
bu akşam düzgün tiplerden gidiyor
sana puanım dohuz


basond
(08.06.18)
Efendi erkek yerine tercih edilen


üğpoıuy
(08.06.18)
çirkin olmasam yürürdüm :D


tabirimekruh
(08.06.18)
arkadaki bitkinin saç ile bir bütün oluşu beni etkilemeyi başardı.


Sakalsız olanı var mı?


Capariz
(08.06.18)
Sakalımı tamamen kesmeyeli çok oldu ne yazık ki:(.


lata
(08.06.18)
yaniyosun fuat abe!


tomcruise
(08.06.18)
(8)

Ne ifsa mi?

Cok vurmayin :)
Cok vurmayin :)
bruceandwayne
(08.06.18)
beyefendi,eğlenceli bir insana benziyorsunuz. arkadaş olmak isterdim.


biravekahve
(08.06.18)
Pipetle çay içen koca yürekli adam


dissendium
(08.06.18)
valla vurulacak yerin yok kardeşim sevimli bir tipin var ekmek yersin.


basond
(08.06.18)
bruce karizmasına sahip olmak böyle bişey işte, yıldızın parlasın adaş!


Bruce
(08.06.18)
çok incesiniz arkadaşlar, teşekkür ederim :)


bruceandwayne
(08.06.18)
Merhaba.size cay ismarlamak isterim :)


astrid
(08.06.18)
Abi kelliği böyle taşıyabilen adama saygı duyarım. Bir zidane gördü bu gözler, ardından gelen bir sen oldun bruce. Helal olsun.


cay koy teşekkür ederim. önceleri kafaya takardım ama şükür ki kafam yumurta gibi. alıştım.


bruceandwayne
(08.06.18)
(7)

ifşacık

siz gençleri görünce bir gaz paylaşayım dedim :) yavru ellerinizden öper, ısırır, iki tane dişi var
siz gençleri görünce bir gaz paylaşayım dedim :) yavru ellerinizden öper, ısırır, iki tane dişi var
kaichi
(08.06.18)
ahahaha tam bir troll maşallah
1.bp.blogspot.com

yalnız altındaki arkadaşa dikkat et düşürecek gibi duruyor


basond
(08.06.18)
yapmış olduğunuz kocaman gönüllülükten ötürü tebrik ederim, bu devirde evlat edinen aile bulmak çok zor...


Bruce
(08.06.18)
Hahahahaha bu nedir ya masallah


Xdxd @bruce tan sonra dagilabiliriz bence


üğpoıuy
(08.06.18)
abi sen çok kötü sakal stili seçmiş bir olgun şimşeksin
i0.wp.com


@* teşekkürler arkadaşlar, isteyen, acaba diyen herkese kalpten tavsiye olunur, öz yada evlatlık, şahane bir olay :))

yasal uyarı, diğer solo-duo hayallerinizle ciddi bir bağınız kalmadığından emin olun.


kaichi
(08.06.18)
@cay koy geliyorum hocam onu çözecem bir ara. sakalsız marul yaprağına benzediğim bi fotom vardı, ondan sonra dikkat dağıtsın diye sakala başladım.


kaichi
(08.06.18)
(9)

İfşalar

bu gece çabuk mu bitti acaba?hepiniz gerçekten güzel insanlarsınız cesaretiniz için tebrik ediyorum hepinizi.Enler listesi olmayacak kadar yavaştı sanki bu seferki.
bu gece çabuk mu bitti acaba?
hepiniz gerçekten güzel insanlarsınız cesaretiniz için tebrik ediyorum hepinizi.
Enler listesi olmayacak kadar yavaştı sanki bu seferki.
basond
(08.06.18)
birkaç kişi daha yapsa ben de yapardım.


lata
(08.06.18)
alkolün de verdiği etkiyle bu sefer ben de gaza gelmiştim, yarım yamalak bişey yapacaktım ama şu şartlar altında kendimi feda edemem...


Bruce
(08.06.18)
Eski tadi yok. Tanimadigimiz isimler:)


stavro
(08.06.18)
Cesaret ne demek ya.... O kadar mi cirkiniz!!!??%%
Ayrıca gece daha yeni basliyorrr


üğpoıuy
(08.06.18)
çirkin kimse görmedim ben açıkçası eski ifşalara bakıp oranlarsak yıldızlar geçidi bile denebilir valla
edit: tabi ifşayı yapanların hemen silmesi de burada az ifşa yapılmış izlenimine sebep oldu sanırsam.


basond
(08.06.18)
Basond sen evli barklı adam değil misin bu saate ifşa peşlerinde ne işin var cuma cuma :D


pastörizesüt
(08.06.18)
@pastörize evli barklı adamım canım eşim uyudu bende satranç turnuvası maçlarını izliyordum baktım ifşa gelişmiş goygoya katılayım dedim.


basond
(08.06.18)
Evli adam resimlere bakamiyor mu:)


stavro
(08.06.18)
Gece çabuk bitmez ama artık bir basond&duyond ifşası istiyoruz ^^


blue serenity
(08.06.18)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.