Giriş
(6)

ABD’den TV getirmek

Hiç getireniniz oldu mu ? Oradaki eşyalarımın bir çoğunu satıp geri gelicem ama geçen sene aldığım TV mi orda ucuz bir fiyata satmaya kıyamıyorum, araştırdığımda 55 ekran TV nin serbest olduğunu gördüm fakat güncellenmemiş ve şu anki TV ler düşünüldüğünde bir anlamı yok.
Hiç getireniniz oldu mu ? Oradaki eşyalarımın bir çoğunu satıp geri gelicem ama geçen sene aldığım TV mi orda ucuz bir fiyata satmaya kıyamıyorum, araştırdığımda 55 ekran TV nin serbest olduğunu gördüm fakat güncellenmemiş ve şu anki TV ler düşünüldüğünde bir anlamı yok.
cgtto102
(12.01.19)
Ben getirmedim ama çok daha büyük eşyaların gelebildiğini gördüm. Kilo ve üstündeki değer olarak ithalat sınırını geçme tamam.


jesterdvine
(12.01.19)
Kendi kullandığım televizyon aslında, üstünde bir değer yazmıyor. Teşekkür ederim


cgtto102
(12.01.19)
ekran boyutuna göre vergi getirildi "tek seferlik". 80 euro mu ne.
kullanılmış cihazları kapsıyor mu? kapsıyorsa kullanılıp kullanılmadığına nasıl karar veriliyor bilmiyorum.


sutlu nescafe
(12.01.19)
Ne gerek var kardeşim yapmayın şöyle şeyler.


Eğer 24 aydan uzun süredir yurt dışında yaşıyorsnaız bütün kişisel eşyalarınızı gümrüksüz olarak getirebilirsiniz.

ggm.gtb.gov.tr


talasas
(12.01.19)
voltaj uyacak mi?


cairo
(12.01.19)
(6)

New York seyahat planı

Merhaba ekşiduyuru sakinleri biliyorum bu konuda internette yazılıp çizilen çok şey var ama ben buradan edindiğim bilgilileri ve tavsiyeleri pek bulamıyorum internette. Şu an Florida'da bir üniversitede okuyorum, New York u gezmeye gideceğiz 2 arkadaşımla onlar da ABD'li değiller ve çok bilmiyorlar.
Merhaba ekşiduyuru sakinleri biliyorum bu konuda internette yazılıp çizilen çok şey var ama ben buradan edindiğim bilgilileri ve tavsiyeleri pek bulamıyorum internette. Şu an Florida'da bir üniversitede okuyorum, New York u gezmeye gideceğiz 2 arkadaşımla onlar da ABD'li değiller ve çok bilmiyorlar. 2 gün için nasıl bir plan yapılmalıdır, nerede kalınmalıdır araba kiralamak mı metro kullanmak mı otel mi Airbnb mi, görmeden gidilmemesi gereken yerler nerelerdir ?
Teşekkürler.
cgtto102
(25.07.17)
kesinlikle araba kiralamayın
manhattan civarında otel bakın(pahalıdır ama merkez burası)
klasik özgürlük anıtı, empire state binası vs saymayacağım, MAGNOLIA BAKERY den muzlu puding yemeden dönme diyorum. Hayatımda yediğim en lezzetli puding idi. Çikolatalısı eh muzlusu efsane.

edit:yemek olarak yazmayı unuttum hamburgeri kesinlikle şurada tavsiye ediyorum
paulsburgersnyc.com


basond
(25.07.17)
Teşekkürler ben de öyle düşünmüştüm:) Niagara çok gerekli değil gibi duruyor aman kesin görmelisin diyebileceğin bir yer midir ?


cgtto102
(25.07.17)
ben niagarayı kanada tarafından gördüm(toronto) new york da 2 günün varsa bence değmez.


basond
(25.07.17)
pastrami: katz s delicatesten
pizza: di fara
hamburger: five guys
et: peter luger

bryant park ta mutlaka bir akşam üstü zaman geçirin, ilk aklıma gelen yerler bunlar.


oscar
(25.07.17)
2 gün için NYC trafiği çekilmez, bi de otopark derdi olacak kiralık arabaya hiç bulaşmayın. Metro candır.
Brooklyn Prospect Park ve Coney Island'ı görün. Sonra Sheepshead Bay'de ördekleri, kuğuları huşu içinde izlersiniz.
Bagel yiyin, ama asıl bialy denen bi çörek var efsane onu da deneyin. Ve tabii ki Ovenly'de; bulursanız, Brooklyn Blackout Cake.


heritage
(25.07.17)
araba kiralayıp giderseniz, new york'u siz değil kiraladığınız araba gezecektir.
biz ettik siz etmeyin, park yeri ayrı dert trafiği ayrı dert.

toplu taşımadan şaşmayın.


ada meltemi
(25.07.17)
(5)

Her şeyin üstüste gelmesi

15 gün Sonra 1 yıla yakın süreyle ABD Floridada eğitime gideceğim. Sakınılan göze parmak batarmış derler ya, basit bir kaza sonucunda alt çenede 3 üst çenede 1 dişimi kaybettim, kökleri kaldı sadece ne olduğunu anlamadan onları da aldılar şu an ağrı sızı birşey yok. Fakat araştırdığımda çekilen dişl
15 gün Sonra 1 yıla yakın süreyle ABD Floridada eğitime gideceğim. Sakınılan göze parmak batarmış derler ya, basit bir kaza sonucunda alt çenede 3 üst çenede 1 dişimi kaybettim, kökleri kaldı sadece ne olduğunu anlamadan onları da aldılar şu an ağrı sızı birşey yok. Fakat araştırdığımda çekilen dişlerin komşu olan dişlerin boş olan yere doğru gittiği böylelikle diş Eti hastalığının tetiklendiğini duydum, ABD de implant türü tedavilerin de tanesi 5 7 bin dolar gibi ödeyemeyeceğim bir miktarda olduğunu öğrendim. Çok çaresiz hissediyorum kendimi şu an, aklıma da bit şey gelmiyor. Gelelim soru kısmına
Gideceğim eyalette bu dişleri uygun fiyata yaptırmanın bir yolu var mıdır?
Diş protezi 3 eksik olan bir dişe uygulanabilir mi? Yani ben gitmeden bir dişçi bulsam yapmaya başlasa kargo ile ailem gönderse olur mu? Genelde gördüğüm diş protezleri tamamen damakla birleşik ve neredeyse hiç dişi olmayanlar içimdi.
Bütün bunlara çare yoksa da bu kötü görüntüyü ortadan kaldıracak bir ne bileyim takma, göstermelik bir şeyler var Mıdır?
Bunları elbette Ankara'da bir dişçi bularak da paylaşacağım ama bilenler veya bu konudan geçmişte tecrübesi olanlar varsa duymak isterim. Teşekkürler şimdiden
cgtto102
(02.01.17)
gecmis olsun, protezde hep düzeltmeler gerekli olur, dolayisiyla kargoyla göndermeleri mantikli degil.
orda ucuza bulamazsin, bulsan da yaptirma. malzeme cok önemli. 4 implanti orda yaptircagin fiyata, türkiye bileti alirsin üstüne yine daha ucuza gelir. implant icin 2 kez gitmek gerekiyor genelde. taksitle yaptiran bi yer bulabilirsen gitmeden baslayabilirsin belki. ilk islemden sonra 3 ay beklemek gerekiyor takilan parcalarin ceneye kaynamasi icin.


kimse
(02.01.17)
geçmiş olsun okurken baya üzüldüm.. ben de arada dişten çektiğimden anlıyorum seni.
bildiğin gibi abd'de diş ciddi pahalı, orada yaşayan arkadasımın dişi için Türkiyeye geldiğini biliyorum. o yüzden orada tedavi olacağını sanmıyorum..
hani gitmeden en azından önde olanı falan yaptırsan idare etmez mi? 1 yıl uzun bir süre değil,


omonia
(02.01.17)
Dostum yanilmiyorsam ogrenci vizesi ile gideceksin ve saglik sigortasi yaptirman zorunlu. Bu gibi durumlarda biraz daha ekstra para odeyerek saglik sigortana disi de ekletebiliyorsun.


tezek
(02.01.17)
Amerika vatandaşı olup oranın sağlık sigorta sisteminden faydalananlar bile çok uçuk rakamlar ödüyor diş tedavisi için, sırf diş yaptırmak için Meksika'ya gidenler var. Seyahat sağlık sigortası belirli bir miktara kadar olan kısmı karşılıyor diye biliyorum, ki ABD'de diş tedavisinin ne kadar pahalı olduğu düşünülürse dikkat et mağdur olma, bir de zaten seyahat sağlık sigortalarında sen orada ödeme yapıp buraya geldiğinde geri ödeme alıyorsun, her sigorta şirketinin şartı farklı iyice araştırmanı öneririm.


elikası
(03.01.17)
Sağolun, orda bir Türk dişçi buldum burdan baklava lokum götürerek yalakalık yapmak suretiyle indirim yapıcak :)


cgtto102
(03.01.17)
(7)

imax 3d nasıl?

İstanbul Akasya'da varmış normal 3dden farkı nedir? Farkı çok yoksa sırf onun için o kadar yol gitmek istemiyorum.
İstanbul Akasya'da varmış normal 3dden farkı nedir? Farkı çok yoksa sırf onun için o kadar yol gitmek istemiyorum.
clones
(01.01.17)
eşşek kadar büyük ekran ve daha kaliteli ses. yeterince farkı var.


washe
(01.01.17)
Kesinlikle parasına ve zahmetine değer, tabi sıkışık trafikte 2 saat yol gitmeyin ama makul ise ve sevdiğiniz bir filmi izleyecekseniz kesinlikle gidin. Arkalardan iki üç Sonraki sıralarda izlemek daha da bir keyifli oluyor.


cgtto102
(01.01.17)
aslında imax'in esas olayı 3d'si değil. görüntüden ve sesten kaynaklanan yaşattığı tecrübe. misal interstellar 3d verilmemişti, fakat daha en az 6 defa aynı filmi bir şekilde izlemişimdir, orada izlediğim gibi değildi hiçbiri.


awareim
(01.01.17)
imax ve 3D bambaşka şeyler. "imax in olayı 3D'si değil" deyince sanki 3D imax özelliği anlamı çıkıyor. yok öyle bir şey.


washe
(01.01.17)
imax 3d çok güzel bir şey olsa da her filme değmiyor. örneğin rogue one'ı imax 3d yapmıslar ama cok basarısızdı, anlamadığım bir takım netlik sorunları vs vardı ancak iyi çekilmiş filmlerde daha iyi olabiliyor.


3d'lerin hepsi kötü, hala tatmin eden bir teknoloji değil, kötü 3d yerine 2d'de izlemek daha iyi, bu imax için de geçerli, hatta imax'de 3d filmler gözlükten dolayı perdede daha küçük oluyor, 2d'de devasa perde ile izlemek daha iyi bence.


Filme gittim. İmax iyiymiş de 3dsi kötüymüş. Zaten oldum olası sevemedim şu teknolojiyi.


clones
(01.01.17)
(7)

Termos tavslyesl

1 liter civarı termos almak istiyorum. Hangi markaları Önerirsiniz. Amazon'da daha önce alışveriş yaptığınız bu tür ürünler satan güvenilir bir satıcı var mıdır ?
1 liter civarı termos almak istiyorum. Hangi markaları Önerirsiniz. Amazon'da daha önce alışveriş yaptığınız bu tür ürünler satan güvenilir bir satıcı var mıdır ?
cgtto102
(31.10.16)
Termos soğuk mu tutacak, sıcak mı? Ben buradan aldığım tavsiye ile 2lt olan Stanleylerden almıştım. Şu ahir ömrümde gördüğüm en kaliteli ürünlerden. Soğuğu da, sıcağı da çok iyi koruyor. Tek sefer alayım evladiyelik olsun derseniz tavsiye ederim kesinlikle.


contigo. amazon.


karlmarx
(31.10.16)
stanley +1


cedex
(01.11.16)
haftada bir sorulur oldu bu soru. arama kısmına bir yazın isterseniz.


vejeteryanvampir
(01.11.16)
Güvenilir satıcı soran olmamış veya cevap alamamış. Örneğin Stanley için güvenilir diyeceğimiz bir satıcı var mı bilmiyorum, alan varsa bu güvenilirdir derdi herhalde. O yüzden tekrar soruyorum.


cgtto102
(01.11.16)
Güvenilir satıcı ne demek onu anlamadım ben. Açık artırma sitelerinden ya da netten değil, gidip dağcılık ürünleri sata yerlerden alınız bence. Hem görmüş olursunuz.

Stanley iyidir.


teknikekip
(01.11.16)
Güvenilir satıcı derken, ben zaten Stanley'i Amazon'dan resmi hesabından almıştım. Büyük firmaların Amazon'da resmi satış hesapları oluyor.


(1)

Ankara'da Dil Kursu Tavsiyesi

Paranın önemi olmaksızın sıfırdan ingilizce öğrenecek birine hangi kursu tavsiye edersiniz?
Paranın önemi olmaksızın sıfırdan ingilizce öğrenecek birine hangi kursu tavsiye edersiniz?
Wall street başka da bir yere gitme eğer kısıtlı vaktin yoksa 3 ay 5 ay gibi.


cgtto102
(18.09.16)
(3)

Ankara'da kütüphane

Pazartesi günü iş mülakatım var. Yarın oturup bir kaç proje üzerinde çalışmam lazım. Ankara'da 1 günlüğüne kullanabileceğim bir kütüphane var mıdır üyeliksiz vs
Pazartesi günü iş mülakatım var. Yarın oturup bir kaç proje üzerinde çalışmam lazım. Ankara'da 1 günlüğüne kullanabileceğim bir kütüphane var mıdır üyeliksiz vs
cgtto102
(30.07.16)
türk dil kurumunun çok güzel kütüphanesi var, giriş ücretsiz.


theseachange
(30.07.16)
Hocam galiba dik tarih coğrafya fakültesinin orada dediğiniz yer değil mi çok bilgi yok da internette


cgtto102
(30.07.16)
atatürk bulvarı üzerinde kuğuluya gelmeden hemen önce. türk dil kurumu'nun kendi binasının içinde, ayrı değil.


theseachange
(31.07.16)
(2)

e book reader almayı düşünüyorum, tavsiye eder misiniz?

istediğiniz kitapların e pub formatını bulabiliyor musunuz? teşekkürler.
istediğiniz kitapların e pub formatını bulabiliyor musunuz? teşekkürler.
kesinlikle tavsiye ederim, bir çoğunu bulabiliyorum.


cgtto102
(06.05.16)
türkçe'de 5bin epub formatında kitap var. amazon'lar için mobi'ye çevirmen lazım onları ( tek tıklık bir işlem).

yabancı dil bakımından çok daha geniş. tavsiye ederim.

ama güncel kitaplar elektronik olarak satılmıyorsa onlar genelde bulunmuyor.


dahinnotha
(06.05.16)
(2)

ekşi sözlük yazaarına ulaşma

tutun kolonyası nickli yazara ulaşmak istiyorum yazar arkadaşlar yardım edebilirlerse
tutun kolonyası nickli yazara ulaşmak istiyorum yazar arkadaşlar yardım edebilirlerse
cgtto102
(24.06.14)
silme duyuruyu


dinsiz adam
(24.06.14)
tamam hocam


cgtto102
(24.06.14)
(2)

Ankara hayvanat bahçesi

Bugün açık mı?
Bugün açık mı?
cgtto102
(07.02.14)
bilmem ne zamana kadar tadilat nedeniyle kapaliyiz diye yazi vardi 2-3 gun once kavsakta. acilmamis olma ihtimali yuksek.


Sarix
(07.02.14)
anladım teşekkürler


cgtto102
(07.02.14)
(3)

Adam kaza geçiriyordu, uyandığında anıları siliniyordu

böyle bi film vardı. adam uyanıyordu, sonra kendisinin olması gereken resimlerde başkası vardı, karısı adamı tanımıyordu,umarım anlatabilmişimdir hangi filmdi bu?
böyle bi film vardı. adam uyanıyordu, sonra kendisinin olması gereken resimlerde başkası vardı, karısı adamı tanımıyordu,

umarım anlatabilmişimdir hangi filmdi bu?
slowly gencolez
(18.11.13)
Unknown olabilir mi ?


kegums
(18.11.13)
memento - www.imdb.com


meteonur
(18.11.13)
bourne serisi olabilir mi?


cgtto102
(18.11.13)
(5)

kafa karışıklığı ve araç tavsiyesi

Uzun zamandır araç arayan ben artık yoruldum. Bir marka model belirlesem belki alacağım ama yok anlamadığım için onu da yapamıyorum. Bütçem max 32.000 tl. Manuel vites ve az yakan sorunsuz bir araç istiyorum. Daha önce yeni kasa polo ya baktım ama onların fiyatı da 32 bin tl civarı. Benzinli olanı o
Uzun zamandır araç arayan ben artık yoruldum. Bir marka model belirlesem belki alacağım ama yok anlamadığım için onu da yapamıyorum. Bütçem max 32.000 tl. Manuel vites ve az yakan sorunsuz bir araç istiyorum. Daha önce yeni kasa polo ya baktım ama onların fiyatı da 32 bin tl civarı. Benzinli olanı o da. & 7 litre yaaktığını duyunca lpg ye ihtiyaç duyacağımı düşündüm ve son kurşunu(tamı tamına para) attığımdan dolayı tekrardan lpg taktırmak için paraya ihtiyaç olduğunu anladım ve askıya aldım. Tavsiye ve önerilerinizi yazarsanız sevinirim
cgtto102
(19.09.13)
Polo'nun benzinlisine 32000 lira diyorsanız siz sıfır araç bakıyorsunuz? Çok fazla seçeneğiniz yok bu durumda. Ya Polo ya Hyundai i20 ya Punto ya da bunların sınıfında bir araç.


yarin bos musun
(19.09.13)
Yok hocam yeni kasa polo 32.000 dediğim. İkinci el bakıyorum yoksa. Sıfır polo 35.500 ve 3 ay bekleme süresi


cgtto102
(19.09.13)
chevrolet aveo veya peugeot 301 oldukça kullanışlı araçlar. tip olarak da kötü değiller.


Altı-üstü-yaklaşığı şöyle bir araba tavsiye ederim
(Az yakan dediğiniz için almandan, sorunsuz dediğiniz için Fransızdan uzak durun, sizin bakmanız gereken Japon)
www.sahibinden.com


yarin bos musun
(19.09.13)
Ford Fiesta 1.4 tdci trend 2009 2010 2011 temizleri 30.000 civarı


zırto
(19.09.13)
(22)

çıldırabilirim. ailevi meseleler konusunda fikir istiyorum...

uzunca bir anlatım var ve bir hayli özet geçtim. 6 yıllık sevgilimle yakında evleniyorum. ailem onu hiç bir zaman istemedi bir türlü bana yakıştıramadılar filan. ama sonucta cocuk diilim 27 yaşındayım su anda ve onlar da sonunda yola geldiler ve resmi sürece girdik. bu geçtiğimiz 5 sene boyunca evde
uzunca bir anlatım var ve bir hayli özet geçtim.

6 yıllık sevgilimle yakında evleniyorum. ailem onu hiç bir zaman istemedi bir türlü bana yakıştıramadılar filan. ama sonucta cocuk diilim 27 yaşındayım su anda ve onlar da sonunda yola geldiler ve resmi sürece girdik.

bu geçtiğimiz 5 sene boyunca evde maruz kaldığım psikolojik baskıdan bahsetmicem, ama beni panik atak yapmıştı, her yerimde egzamalar cıktı filan. varın siz düşünün. zaten tipik türk ailesi, akşam hiç bir yere gidemedim bu yaşıma kadar, gittiğim bir kaç müzik festivali de hep hırlagürle kavgayla oldu. hep bir kısıtlama söz konusu, kaçta gittin niye gittin nerdesin niye geç kaldın bilmemne... ama sorarsanız hiç bir şeyime hayır dememişler, problem çıkarmamışlar. ayrıca şunu da ekliyim, sevgilim bize ilk geldiğinde ablam ve eşi de bizdeydi tanışma yemeği diye, öyle bir köpek muamelesi yaptılar ki bize ablam ve eniştem merkezli olarak... yani hala kendimize gelemedik adam gibi. bundan sonra iki ay geçti ve ben "yeterin" diye konuyu yeniden açıp ortalığa attım.

biz bu kaale alınmadığımız iki ay içinde evi tuttuk, döşedik sayılır az bişi kaldı. anneme bunu söyledikten sonra tutuştu sanıyorum babamı filan kandırmış, dedi ki haftaya nişan yapalım. ok dedik biz de. ama ne heves var ne bişi zaten bezmişim canımdan, törenleri de hiç sevmem ama madem benim tarafıma geldiler bozmayalım dedik. hatta gittik hiç sevmediğim halde takı filan da aldık bugün. hatta geçen annem beni gelinlikciye soktu apar topar bi model begenmiş diye, kaptırdık kendimizi denedik ettik gelinlik bile aldık. ama hala geri kalan zamanda bir memnuniyetsizlik söz konusu.

eve dönerken annem sevgilim ben yemek yiyorduk bi yerde, nikah tarihi konusuna geldi laf. biz ekim ortası istiyoruz, bi an önce bitsin gitsin bu işler evimize yerleşelim istiyoruz. ben artık deliricem çünkü evde, öyle de bir şey var. ama onlar da aralık filan diyorlar. konu buraya geldi, ben dedim ki "uzatmak istemiyoruz, cünkü ben cok yoruldum bunca zamandan, bir an önce bitsin hayatıma bakayım. bu evlilik düşüncesi kafamda bi engel" sevgilim de bana destek çıkıyor, annem karşı geliyor derken baya büyüdü iş. o arada sevgilim annesinin de çok uzatmaya gönüllü olmadığını söyledi arada. sonra ben krize girdim, oturduğumuz yerde ağladım baya. annemde tepki yok, sevgilim sakinleşirmeye çalışıyor filan. çok gerildim ama. öyle böyle değil. neyse sonra sakinleştik kalktık evlere dağıldık.

akşam annem gelmiş bana diyor ki, aklına çocuğun (28 yaşında adam) annesinin ne düşündüğünü araya sıkıştırmasına takılmış. her sıkıştığında annesini öne atıyormuş. yahu kaç kere görüştüler, ilk defa annesinin fikrini söyledi, ki yıllardır ayrı yaşıyorlar, ayda bir kere bile görüşmezler, haftada 1 filan anca telefonda konuşurlar hani bir "ana kuzusu" durumu yok. bir de diyor ki hiç yol vermemiş anneme, merdivende önüne atlamış. o da yalan, yol verdi gayet, bi kere yürüyen merdivende peşime geldi annem arkada kaldı, o.

kadın hala fitne derdinde, kötülemeye çalışıyor. "nasıl bir damat getirdiğinin farkında mısın" diye hala ve hala küçümsemeye çalışıyor.

ben ne halt edicem bunlarla? annem benimle didişiyor hemen arkamdan gidip babama bıdıbıdı anlatıp dedikodu yapıp adamı da dolduruyor.

nolur bi akıl fikir verin, ben çıngar mı çıkarayım bana yaptıklarını anlasınlar diye? yine panik atak krizi gecirdim dakikalarca nefes alamadım, farkında bile değiller. umurlarında olduğunu da zannetmiyorum cunku sevgilim durduk yere bayılmaya basladığımı söylediğinde bile tepkileri olmadı hiç.

ne yapayım ben? kafam durdu. nereye elimi atsam nerden konuya girsem neye bir şey söylesem elimde patlıyor.

imdat!
gizli saklı
(17.09.13)
ablacım sakin ol. bir ay sonra düğünü yap. ailen karşı çıkarsa da resti çek, git mutlu ol. aileni zerre sikleme. ne yapabilecekler? en fazla bıdı bıdı. bitmiş bu iş artık. bir ay sonra özgürsün. sakin ol. gülümse. bir ay yahu.


kardeş ekimde olabiliyorsa olsun bitsin. şimdi ablanla ılgılı de bı seyler demıssın ama o araya giremez mi ya da baska bir yakının? olsun bitsin evine cekil kurtul bu beladan. her sey yolunda gider umarım


öptüm sezen
(17.09.13)
@sen git ben geliyorum, ama vicdan yapıyorum. bak büyüt et, simdi hain kötü evlat diye etmedikleri laf bırakmıyorlar. keşke doğurmasaymışım diyor kadın. yahu alt tarafı yuvamı kurmak istiyorum e bi zahmet kendi hayatıma başlamak istiyorum. ne bu manyaklıkları? resti çekiyorum zaten ama duygu sömürüsüne giriyorlar, bunca seyi kabul ettik yaptık ettik niye çatlıyorsun diyorlar. biri demiş ki "aa hamile filan mı niye acele ediyorsunuz" e olmadığım anlaşılacak bir kaç aya kadar, diyenler de lafını yemiş olacak. ayrıca banane elalemden ve 6 yıllık ilişkinin nişanı neden acele oluyor hiç anlamadım!


gizli saklı
(17.09.13)
@öptüm sezen, ablam fitnecinin önde gideni. o bana ilk önce iyi davrandı davrandı, sonra sıkışınca öyle bir karşıma geçti ve öyle bir kazık attı ki.. günahımı vermem ona. hep öyleydi. annem gidip nişanımız olduğunu söylemiş, kadın "ne alaka nerden çıktı sımdı" demiş yani o derece. bana lafını bile etmedi, tebrik bile etmedi. abla olacak bi de utanmadan.

ekimde yapiyim istediğim tarihte bitsin di mi ya?

gelinliğin tadilatını da 2 gün öne çekersem biter gider bu iş.

çok vicdan yapıyorum ondan kafama takıyorum. arada kaldım cok fena.


gizli saklı
(17.09.13)
ebeveynlerın gercek duyguları işte. mutlu olmanı ıstedıklerını soylerler ama hıc oyle davranmazlar. klasık kıskanclıklar.
ben de onu bekledim kesin hamilelik mi var diye soracaktı annen. sormamış :))
sen yoluna bak bırak vicdanı. emir kulları olasın diye mi dogurmuslar seni...


öptüm sezen
(17.09.13)
ailelerin elinden dayak kozu da alındığında (ki bir yaştan sonra dövemiyorlar öyle eskisi gibi istediklerinde. göt gibi kalıyorlar) geriye bir tek şey kalıyor: acındırmak.

kusura bakma ama acındırmalarına cevabın şu olmalı: "yarramı yiyin."

çok değer veriyorduysalar, mutluluğunu kafi göreceklerdi.


@öptüm sezen, di mi ya? milletin de işi gücü yok benim rahmimin peşine düşmüş.. elalem de hakkaten dedikodu derdinde. bir de bunu erkek söylemiş ama kim olduğunu söylemiyor annem. nasıl gerildim bu gün kaç seans kavga edince. hala titriyo elim ayağım ya...


gizli saklı
(17.09.13)
@sen git ben geliyorum, yani ben de onu anlamıyorum. neden sadece benim için mutlu olup bu sürecin bunca yıllık işkenceden sonra güzel geçmesini sağlamıyorlar? gidip 2500lük kolye aldırdılar sevgilime, o da laf olmasın diye aldı. kaç kere kullanacğım bile şüpheli. onda bile kötü oldum. kendimi ucuza veriyormuşum, pırlantayla mı veriliyor canım benim değerim?

diyorum ki işte yanlarına gidip desem mi, neden benim için mutlu olamıyorsunuz neden yardımcı olmuyorsunuz da zorluyorsunuz itiyorsunuz diye? ama yine ben kötü olurum di mi?


gizli saklı
(17.09.13)
anneniz cocugun egitim ve kulturel seviyesini ya da maddi durumunu begenmiyor olabilir.

hic vicdan yapmayin. destek olmak yerine bazi aileler köstek oluyorlar evlatlarina iste boyle...
hem cok manasiz... alti yil... dile kolay yaa.. is bu raddeye gelmisken daha da uzatmak, bekletmek niye...
ablanizla sakin kafayla konusun. bir an once bu isi bitirmek istediginizi anlatin. ondan ornekler verin hatta.. sonucta o da bir zamanlar sizin evin bir uyesiydi. yani demek istedigim sizin yasadiginiz o siki hayati o da yasamis olmali...
ben sizi simdiden tebrik ediyorum ve darisi basima diyorum.


eranicus
(17.09.13)
of annen de tam kezbanmış be abla. ucuza gitmek ne yaa. bıktım bu sikindirik aile değerlerinden. kaç kurtul. hayatını kur. kul köle olurlar sonra canım kzıım güzel kızım diye.


@eranicus, aynen öyle, okuduğumuz okullar filan mesele. bunda da yine "millete ne dicez" sorusu var..

ablamla muhtemelen pek konuşmam, uzun zamandır zorunda kalmadıkça konuşmuyoruz da zaten. köstek olmasın yeter.

teşekkür ederim :) darısı başınıza :)


gizli saklı
(17.09.13)
iğreniyorum bu anlayıştan ya. bi ablam evlendi takı makı bi sey istemedi dul kadın mı verıyoruz dıye konustu aılesı. ne dıyeceksın bunlara... tek laf etme zorla ıstedıgın tarıhı kac kurtul. dügününe kımse gelmezse biz geliriz. mutlu ol canciş ya takılma bunlara


öptüm sezen
(17.09.13)
@sen git ben geliyorum, sorma. bir de onun ablası var, beğendiğim gelinliği, denediğim (güzel ve orjinaldi ama balık bana yakışmıyor işte) daha pahalı bir modelden sonra öyle bir ezdi ki. bunu beğendim diyorum, çok ucuz duruyormuş, çok standartmış, herkeste varmış... yahu beyaz elbise zaten, ne kadar farklı olabilir. içinde rahat hissediyorum, destek olsana. ne kadar üzdü beni neler dedi kadın orda bana uyuzzzzz!

etrafımda ne fena insanlar var benim yaa :(


gizli saklı
(17.09.13)
@öptüm sezen, doğru söylüyorsun. ama sürekli devam edince çok da boşveremiyorum malesef :/ kindarım bi de, bi küsücem tavır alıcam o olucak, yazık olucak. sevgilim de o kadar dışlanmasına rağmen ara bulmaya çalışıyor annemle filan.

ben de istemedim işte, aynı şeyi söyledi annem. yahu kıraya cıkıyoruz, bi kaç seneye ev alıcaz.. alalım bilezik ya da tam altın filan onu taksınlar yani ne olacak, birikim olarak da zarara girmemiş oluruz (takıları biriktirdiğimiz parayla aldık da).. yok işte illa olcakmış. sevgilim ona bile laf demedi, gitti kendi seçti bir sürü kolye, benim en azından takabileceğim gibi, parasına da gıkını çıkarmadı. üff ne saçma bi ailem var. hakkaten, bitsin de kurtulayım. evden gidince hem kendime gelirim de evdekilere daha bi iyi davranırım belki...?


gizli saklı
(17.09.13)
bir an kendimi gördüm gibi sanki(27 yaşında adam olarak) Şimdi öncelikle sorum şu: Ortada para ile ilgili problem var mı? Eüer varsa bir dünya da onunla uğraşacaksın haberin olsun. Ama paranız varsa eğer bunların konuşulmaması için ailenin dediği şeyleri yapmanı öneririm(parası neyse veririz hesabı) İkincisi ebeveynler kolay kolay kimseyi beğenmezler ayrıca aileye dışarıdan gelen birileri(ki o da senin enişten oluyor burada) bedava pri,m yapmayı çok severler. Hele ki erkek olanlar aile ile ilgili karar alma aileye yeni dahil olacaklar hakkında fikir sunma gibi şeyler. Burada sana vereceğim en büyük tavsiye ailende sözünü dinleten bir akil adam bulman. Ailenin "bak şu ... yı görüyor musun pırlanta gibiçocvuk/kadın dediği kişiyi bul. Konuşmaya veya müzakereye açıksa tadından yenmez. Önce onu karşına al ikna et iyi bağlar kur. Sonra var seyret olan biteni. O ana kadar sana zorluk çıkaran ebeveynlerin bir anda yaptığın şeyin ne kadar iyi olduğunu düşünecek ve bu sana bir ferahlama rahatlama getirecek. en azından evlilik olana kadar. Sonrasında ise vefa önemli tabi. Vefalı ol gerisi gelir. Zor zamanlarda hiç bir şekilde aman boşver deme öteleme bir karar verdiysen arkasında dur. Bu yaptığın şeyin kesin doğru olduğu konusunda ikna edici olur.Yalnız basşınıza gelen her olumsuzlukta "aceleye geldiği için böyle oldu" derler, takmayın. Erkek tarafı olarak kız aileisnden gelecek salvolara ne yazık ki hep hazırız ve bunu kanıksamış durumdayız. Normal değilk çocuğun söyledği şeylere gösterilen orantısız tepki ama olur öyle şeyler. Erkek arkadaşınıza ailenizi ablanızı kötülemeyin. İleride ne olacağı belli olmaz.
Bir de bu işlerle uğraşırken gezmenizden eğlenmenizden kısmayın. En büyük hata bu. İnsan ne oluyoruz durumuna geliyor. o 6 yıl bile kurtarmıyor(bende kurtarmadı :) İçinizi ferah tutun düğünüzüde yağmur yağsa dahi önce çocukken yüzümüzü yağmura dönüp sevinirken yaptığımız hareketi yapın.
Bir aile için de kolay değil 28 yaşındaki evltlarını göndermek. 11 sene yatılı okuyan ben 1 yıl evde takılıp sonra iş için başka ile gittiğimde annem hasta olmuştu, olur öyle şeyler. Allah yardımcınız olsun.


cgtto102
(17.09.13)
enişten doktor filan mı? -ya da "makbul" herhangi bir titri- geliri varsa eşin bi ömür boyu bunu çekecek üzgünüm. aileler böyle.

ekimde evlenirim ben olsam. panik atak diyorsun daha kötü şeyler olur. hayır aralıkta olsa sana güleryüzle anlayışla yaklaşacaklarını bilsen neyse de hiç o yönde emare yok.
herkesi topla. sizin içinize sinmemiş olabilir ama bu benim hayatım 6 senemi vermişim dönecek değilim. herşey de zaten hazır. gelin, zehir etmeyin siz de, evlenip yuvamı kurayım, derim. -bunu da vicdanım rahat olsun diye yaparım. sonra da düğünümü yaparım. kim nasıl istiyorsa davranabilir.


niye ama
(17.09.13)
@cgtto102, çok sağol uzun ve detaylı cevap için.

para ile ilgili problem yok, bizimkiler de o yüzden yola geldi muhtelemen, baktılar gidiyorum :) bir kaç yıldır biriktirdik, sevgilimin ailesi de destek çıktı. evin bütün eşyalarını alska bile (yatak odasını ve kalan bir iki seyi benimkiler alacakmış lütfedip) 1 yıllık gelire yakın para kalıyor geriye. onun üzerine birikim yapıp ev bakıcaz işte yavaştan bi kaç seneye.

tespitler o kadar doğru ki.. ağzım açık kaldı. bu kadar iyi analiz edilir...

sevgilime çok bahsetmiyorum ama delirdiğim bazı zamanlarda konuşabildiğim tek insan o oluyor, ya da bugünkü gibi direk olayın içine düşebiliyor. onun da annesi yaşamış benimki gibi şeyler, ondan anlıyor ve daha çok ara bulma taraftarı zaten o da, sağolsun, iyi idare ediyor.

her sey güzel olacak sonunda diyoruz. hadi bakalım.

sizi de başka güzel şeyler kurtarır belki? :)


gizli saklı
(17.09.13)
@niye ama, aynen o konuşmayı yapmak istiyorum, vicdanım için. ama o filmlerdeki gibi planlandığı şekilde gitmiyor ya :) ne zaman denesem olay çıktı :D son bir kez denicem ama yeri geldiğinde. birbirlerini dolduruyorlar bana karşı..

eniştem mühendis ama işini yapmıyor. boş bir adam, hiç bir konuda sohbet edemezsin, ne okur ne eder. mal. anca tv izlesin acunun yarısmaları öncelıklı olmak üzere, mac izlesin ve dedikodu yapsın. bir de ablamla birleşip herkesin yüzüne iyi davranup arkalarından baskasına çok fena kötülerler. ve hiç kimse aslında onlar kadar iyi değildir :D


gizli saklı
(17.09.13)
"torun" kozunu da uygun zamanı kollamak kaydıyla kullanmak işe yarayabilir.


cgtto102
(17.09.13)
@raavann, ben de düşündüm aynen bunları. rest çekip gitsem olmaz, tamam desem olmaz. ilişkim iyi gitmezse -ki bu bir risktir- bunu da kabul ediyorum, yaşayıp görürüm neden simdi bırakayım dedim aileme. hani derler ya iki ucu boklu değnek. kaç ucu var bu değneğin bilmiyorum. zaten gamsız biri olsam ev hazırken, sadece alınacak bir iki şey kalmışken (onalrı da annemler alacak diye bıraktık, öyle dediler) ve hatta eve bir sürü esyamı sırt cantamda gizli gizli taşımışken mektup bırakıp çekip de giderdim. evin yerini de bilmiyorlardı. ama yapmadım işte. pişman olmak istemedim. ailem dedim, emekleri var dedim, stresteler dedim.. ama onlar bana hayatı dar etmekten vazgeçmediler...

zaten şu anda ilişkim bitse bile bu evde kalmam. yanına taşınabileceğim arkadaşlarım da var, kendim de eve çıkabilirim. ama artık burada yaşayamam. hatta bunu sevgilime de söyledim, olur olur anlaşamayız problem çıkar olmaz ayrılırız, ama ben o evde yaşamicam. seninle evlensem de evlenmesem de bir iki aya bu evden çıkıyorum. budur yani.

off yalnız yazdım ya, rahatladım sakinledim biraz. bir de delirmediğimi anladım, yalnız da değilmişim. ekim'de nikah konusunda ısrar edicem ben. 12'sinde de catır catır evlenırım. arkamdan "aaa hamile miii" diyenler de g.t olur zaten. hah!


gizli saklı
(17.09.13)
@cgtto102, hahah hayatımın hiç bir döneminde çocuk sahibi olmak istemedim :D ailem de bunu biliyor. sevgilim de istemiyor hatta. o yüzden geçen gün "çocuk yapmaya kalksam evliliğin tadını çıkaramadan yaşım geçicek" gibi bir şeyler dedim, ama blöfünü bile yemediler ahahahah


gizli saklı
(17.09.13)
Oncelikle panik atak ici tedavi ol. Buna bahane olan ya da onu yaratan her ne ise ortafan kaldir. O zaman daha guclu olacaksin.


osculus
(17.09.13)
(6)

bu arabaya bu para

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-pazarliksiz-11.000-km-hatasiz-boyasiz-sahibinden-133797932/detaybu arabaya bu verilir mi? ya kaç verilir?bu paraya başka hangi araba alınır? (bu mevsimde)
www.sahibinden.com

bu arabaya bu verilir mi? ya kaç verilir?
bu paraya başka hangi araba alınır? (bu mevsimde)
cgtto102
(01.09.13)
bence verilir.


basond
(01.09.13)
0km modeli 35bin tl. vw internet sitesinden karsilastirin. milletin eline para sayip baskasini niye zengin edesiniz ki?


idearch
(01.09.13)
o paraya bluemotion olanı alınabilir bence


pick
(01.09.13)
3 ay sıra beklemeye değmez diye düşünüyorum. hem de 3.000 tl cebime kalır.


cgtto102
(01.09.13)
ben olsam 3 bine kıyar tertemiz ilk binen ben olurdum. ama uzun vadeli bineceksem bu araca. örneğin en az 5 yıl gibi...

yok bir yıla kalmaz ben de elden çıkarırım filan diyosanız da gerek yok sıfırına alın bunu..


discopolice
(01.09.13)
benim sağım solum belli olmaz açıkçası. alıyorum yahu çok baktım arabalara bıktım bakmaktan :)


cgtto102
(01.09.13)
(7)

Opel Astra 1.3 cdti enjoy

başlıktaki otoyu tavsiye eder mısınız ? Aradığım özelliklerin tamamı var c segmenti, az yakıyor görünüşü güzel. Yalnız hakkında bilgiye sahip degilim ve internette inanılmaz bir bilgi kirliliği var. Bir de 2006 model 86000 km de hatasız bir 1.3 cdti enjoy un fiyatı nedir? 30 bin tl normal mıdır ? T
başlıktaki otoyu tavsiye eder mısınız ? Aradığım özelliklerin tamamı var c segmenti, az yakıyor görünüşü güzel. Yalnız hakkında bilgiye sahip degilim ve internette inanılmaz bir bilgi kirliliği var. Bir de 2006 model 86000 km de hatasız bir 1.3 cdti enjoy un fiyatı nedir? 30 bin tl normal mıdır ? Teşekkürler şimdiden
cgtto102
(26.05.13)
performans yerine ekonomi arıyorsan tercih et. güzel araç yıllarda kullandım.

sahibinden.com'a gir diğer ilanlara bak kafanda bir fiyat oluşur.


dereotu
(26.05.13)
baktım hatasız ve bu km de 29 32 arası gidiyor, fakat o kadr etmezciler sardı 4 bir yanımı su aralar. Adam da haber bekliyor. Ankara da kullanacağım, cok performans beklentim yok .


cgtto102
(26.05.13)
Ben Adana'da bu modelin Cosmo yani biraz daha özellikli 40000 km de olanı 36000 liraya satıyorum 2009 model .


EXXE01
(26.05.13)
maalesef çıkamıyorum hocam bu paradan fazlasını


cgtto102
(26.05.13)
4 saat önce 23.500 liraya 156 binde etek altı boyalı enjoy spor paket astra için kapora aldım. bana fiyatı yüksek geldi.kilometreye özellikle dikkat etmenizi öneririm. kilometreyi geri çekmek çok basit bir olay.


jnalkcus
(26.05.13)
aynı fiyata golf 5 midline LPG almak daha mantıklı bir tercih olur mu?


cgtto102
(26.05.13)
astra classic 3'ün sıfırı 33,500 tl.


unalub
(26.05.13)
(8)

Kıbrıs'tan getirilebilecekler

yarin Kıbrıs'a gideceğim bana bunu al şunu al diyen arkadaslarımın baskısına maruz kalıyorum. Free shoptan veya oradaki dükkanlardan buraya kac karton sigara getirebilirim, kac litre içki getirebilirim içki getirmesem onun yerine sigara getirebilir miyim ? Bu konuda bir sey bilmiyorum Google Amca'da
yarin Kıbrıs'a gideceğim bana bunu al şunu al diyen arkadaslarımın baskısına maruz kalıyorum. Free shoptan veya oradaki dükkanlardan buraya kac karton sigara getirebilirim, kac litre içki getirebilirim içki getirmesem onun yerine sigara getirebilir miyim ? Bu konuda bir sey bilmiyorum Google Amca'dan yaptıgım araştırmalarda isin gayriresmi boyutuyla ilgili seyler yazilmis genelde sağlıklı bilgi bulamadım. Ayrıca bilen varsa kısa marlboro kac paradır söylerse sevinirim. Teşekkürler şimdiden.
cgtto102
(07.04.13)
bana tekila getirebilir misin hocam? bir de tr'de nerdesin?


yatagants
(07.04.13)
hocam şimdiden bı sürü sipariş verdiler 4 5 sise icki 4 5 kartin sigara. eğer kalırsa ozel mesaj yoluyla ulaşırım ben size, Ankara'dayım.


cgtto102
(07.04.13)
icki ile sigara arasinda trade-off yok. 3 karton sigara ordan, 3 karton sigara da burdan alabilirsin. hatta bunu giderken de yaparsan 12 kartonun olur (bir kismi valizde tabi). ha normalde bu turkiye'ye sokulabilen limitin ustunde ancak turkiye zaten pek kontrol etmiyor.

vee icki. icki isi biraz karisik. normali 2 litre hard (viski, votka falan) veya 6 litre soft. fakat 2 litre hard alinca "hala sampanya alabilirsiniz" falan diyorlar.


sendelemeden
(07.04.13)
free shop'tan değil kıbrıstan al alacaklarını. hem daha ucuz hem istediğin kadar doldurursun bavula getirirsin


sakın ama sakın dönüşte sabiha gökçen'e inme ahl'yi tercih et. onun dışında sınır yok ha sınır yok dediysek de elinde konteynır buyuklugunda bavulla da inme yani... her işin bir insaf noktası var ama di mi?


işin geyiğine kaçıyorum damla sakız var kıbrıs a has. sakızlı muhallebi yapmak isteyen annelere güzel bir hediye olur. göbek rakısı denen kıbrıs a has rakı var. bide geyikten geyiğe koşmak istersen kutu jack-cola lar var onlardan al. över över durursunuz. ben olsam adada bulunduğum süre içinde su yerine bacardi breezer/smirnoff ice içerdim (cam şişelerde 3 lira falan) dönerken de rakı alırdım viski alırdım. (ki öyle yaptım)


libertine
(07.04.13)
bu ekşiduyuru çok güzel lan. Hepiniz sağolun varolun


cgtto102
(07.04.13)
ben gecen gun enginar getirdim.


disq
(07.04.13)
(2)

ankara da bayram boyunca mr çektirebileceğim hastane

iyi bayramlar duyuru sakinleri. annemizi yüksek tansiyon sebebiyle 112 marifetiyle hastaneye kaldırdık dün, daha sonrasında tahlillerinde bir şey çıkmadı fakat geçmeyen baş dönmesi sebebiyle nöroloji kliniğine yatırdılar. burada da bayram boyunca mr ın kapalı olduğunu 4 gün yatması gerektiğini söyle
iyi bayramlar duyuru sakinleri. annemizi yüksek tansiyon sebebiyle 112 marifetiyle hastaneye kaldırdık dün, daha sonrasında tahlillerinde bir şey çıkmadı fakat geçmeyen baş dönmesi sebebiyle nöroloji kliniğine yatırdılar. burada da bayram boyunca mr ın kapalı olduğunu 4 gün yatması gerektiğini söylediler. mr çektirebileceğimiz bayramda bu şlemi yapan hastane var mıdır? doktorlar bilmediklerini söylediler şu an için..
şimdiden teşekkürler.
cgtto102
(19.08.12)
gecmis olsun.
medicana, bayindir falan nobetci doktor tutar gibime geliyor. en azindan telefonla arayabilirsiniz. ankara'da kesin bulursunuz merak etmeyin, hicbir yerde bu kadar dipdibe hastane yok. insallah sonuclar da iyi cikar.


mavicorap
(19.08.12)
çok teşekkürler, en baştan muayene edileceğini söylediler ama medicana çözüm oldu gibi. sağolun mavicorap ve cigerdelen


cgtto102
(19.08.12)
(2)

iphone 4s servis yok sorunu

yurtdışından getirdiğim telefonumu 4 ay önce kaydettirmiştim. daha sonra kaydı düştü 4 gün önce kaydı yeniledim ve kaydım onay aşamasında görünüyor. evrakların kontrol edildiği yazıyor mcks de . şu an hattımı taktığımda servis yok uyarısı alıyorum. normalde beklemede olan kayıtlarda servis yok uyarı
yurtdışından getirdiğim telefonumu 4 ay önce kaydettirmiştim. daha sonra kaydı düştü 4 gün önce kaydı yeniledim ve kaydım onay aşamasında görünüyor. evrakların kontrol edildiği yazıyor mcks de . şu an hattımı taktığımda servis yok uyarısı alıyorum. normalde beklemede olan kayıtlarda servis yok uyarısı vermiyordu telefon. hattımı dün 128 kb avea hattı olarak değiştirdim. sorun sim kartta mıdır yoksa bekleme sürecinde servis yok uyarısı normal midir?
cgtto102
(15.08.12)
şu telefon kayıt dolandırıcılığına yakalanmış olmayasın?


avamys
(15.08.12)
olabilir, ama 1 hafta önce kayıtsız imei yazıyodu şimdi kaydım inceleniyormuş. kayıt incelenirken telefonun açılıp açılmadığı benim merak ettiğim


cgtto102
(15.08.12)
(1)

Iphone hakkında

Jailbreak yaptırmak ya da yaptırmamak... Hangisi? Artı ve eksileri neler?
Jailbreak yaptırmak ya da yaptırmamak... Hangisi? Artı ve eksileri neler?
mcserci
(11.07.12)
herhangi bir eksisini görmedim açıkçası. dikkat edilmesi gereken bazı şeyler var. mesela her tweak i yükleme sadece işine yarayanları yükle uygulama ve oyunlarda da aynı şey geçerli tabi. mesela ben asphalt 7 nova 3 garageband gta3 temple run brvae iphotoyu yükledim şimdi elimden süşürmüyorum telefonu. sb settings muheteşem bişey. protube gibi işe yarar müzik programlasrı da var. dediğim gibi eksisini görmedim ben


cgtto102
(11.07.12)
(7)

paypal hesabıma dolar aktarma

merhaba duyuru sakinleri, ebay dan alışveriş yapmak istiyorum. Satıcı yalnızca paypal dan ödeme alıyor, malumunuz dolar kurundan satış yapıyor. Paypal hesabı açtım. Kredi kartımdan paypal hesabıma nasıl dolar aktarabilirim? Komisyon oranı vs. nedir?
merhaba duyuru sakinleri, ebay dan alışveriş yapmak istiyorum. Satıcı yalnızca paypal dan ödeme alıyor, malumunuz dolar kurundan satış yapıyor. Paypal hesabı açtım. Kredi kartımdan paypal hesabıma nasıl dolar aktarabilirim? Komisyon oranı vs. nedir?
cgtto102
(04.05.11)
kredi kartınızdan paypal hesabına aktarma yapmanız gerekmiyor. alışveriş yaparken paypal direkt olarak kredi kartınızdan çekim yapıyor. komisyon yok.


para aktaramıyorsunuz, siz alışverişinizi yapıyorsunuz, paypal otomatik kredi kartınızdan çekiyor, komisyon yok, paypal kendi kuruna göre kredi kartından çekiyor parayı.


ocanal
(04.05.11)
teşekkürler zippo ve saat alıcam toplam 100 dolar civarı bir şey üst sınırı var mı gümrükten geçme noktasında veya yasaklı olan bir ürün?


cgtto102
(04.05.11)
limitlerin altındasın sorun olmaz ama takipli kargo imkanın varsa tercih et. :)

Üstad birde alışverişin bitince haber verir misin?
Satıcın iyi ise ben de düşünüyorum. :)


kadim kishi
(05.05.11)
elbette kadim kishi, haber veririm


cgtto102
(05.05.11)
dealextreme.com kullanıyorum ben. free shipping. orjinal zippolar da var. temin edenlerin yazıları, yorumları, foto ve videoları mevcut. herşey açık. oraya da bi bakın derim.


rakam büyüdükçe dealextreme den uzak durun. İncik boncuk konusunda yüz tane şey aldım onda sorun yok. :)


kadim kishi
(05.05.11)
(8)

kulaklık tavsiyesi

50 tl ye kadar f/p açısından uygun bulduğunuz bir kulaklık var mıdır? varsa hangisidir kulakiçi modelleri pek sevmesem de eğer iyi bir model varsa alabilirim.
50 tl ye kadar f/p açısından uygun bulduğunuz bir kulaklık var mıdır? varsa hangisidir kulakiçi modelleri pek sevmesem de eğer iyi bir model varsa alabilirim.
cgtto102
(12.02.11)
sennheiser mx serilerine bakın. cx200 var kulakiçi, normalde 70 civarıdır ama kampanya falan olabiliyor ben 50ye almıştım mesela d&r'dan.


cro magnon
(12.02.11)
cx 200 ü tavsiye eder misiniz. eğer o kadar iyi değilse yükseltebilirim de bütçeyi.


cgtto102
(12.02.11)
creative ep630.cx-200'den eksiği yok fazlası var.45 lira civarına bulunabiliyor üstelik.


şaman
(12.02.11)
cx200'ü tavsiye ederim. verdiğim paraya kuruşu kuruşuna değdi.

creative ep630 da iyi diyorlar ama dayanıklılık açısından(kablo, jak kalitesi) olarak sennheiser'ı tercih ederim. bozuğum çoğu kulaklık ya kablo yüzünden ya da jak'tan gidiyor. cx200'ün kabloları, jak girişi oldukça dayanıklı. bir de mx760 kullandıydım zamanında, onun kablosu da çok kaliteliydi.


cro magnon
(12.02.11)
kulakiçi kulaklık sevmiyorsan hiç deneme bence. cx200 aldım ben 1 ay önce filan ses kalitesi çok güzel ama sürekli müzik dinleyen birisi olarak eskiden kulaklılar kulağımdan çıkmıyordu birisiyle konuşurken bile alttan alttan müzik dinliyordum şimdi kendi sesim bile garip geliyor. belki alışırım ama bilemiyorum.


cagdassalur
(12.02.11)
cx200 alalı 6 ay falan oluyor. creative'den, philips'e denemediğim marka model kalmadı. ancak cx'den aldığım hazzı hiçbirinde bulamadım. kesinlikle tavsiye ediyorum.


kumlupara
(12.02.11)
kulak kanali sevmiyorsan sennheiser mx 370 tavsiye ederim.


no avalon
(13.02.11)
sennheisser mx 260-360-370... eğer kulakiçi sevmiyorsan kesinlikle bunlardan şaşma bence. şu anda mx360 kullanıyorum, bundan önce yine mx360 ve ondan önce de mx260 kullandım. hafif de iyi ses veren bir aletle fazlasıyla mutlu edecektir seni, hem fiyat hem performans açısından.


dwyn
(13.02.11)
(3)

avea jet ve faturam

sevgili haklarını bilen eksiduyuru sakinleri, 1 yılı aşkın süredir avea jet kullanıyorum. son 2 aydır faturalarım 500 tl civarınd geldi. normal kullandığımdan fazla kullanmadım. müşteri hizmetleri gprs den girdiğimi söyledi oysa ki ben hiç br değişiklik yapmadan giriyordum ve bu zaman kadar böyle bi
sevgili haklarını bilen eksiduyuru sakinleri, 1 yılı aşkın süredir avea jet kullanıyorum. son 2 aydır faturalarım 500 tl civarınd geldi. normal kullandığımdan fazla kullanmadım. müşteri hizmetleri gprs den girdiğimi söyledi oysa ki ben hiç br değişiklik yapmadan giriyordum ve bu zaman kadar böyle bir durum olmamıştı. Bu faturaya itiraz etmek istiyorum nasıl yapmam gerekir önce ödeyip sonra itiraz mı edeyim yoksa hemen mi itiraz edeyim nereye itiraz edeceğim. bilenler söyleyebilirlerse çok sevinirim.
cgtto102
(08.01.11)
(bkz: tüketici hakem heyeti)


togi
(08.01.11)
siz her ihtimale karşı fatura stop özelliğini açtırın.(vodafone da var eveadada olmalı.)
benimki 100TL de duruyor.


grandmasterc
(08.01.11)
anladım faturayı öedmeden başvursam olur heralde değil mi


cgtto102
(08.01.11)
(5)

tarayıcıdan taradığım dosyaları word e aktarma

taradığım dosyaları wor e aktarmam lazım. İnternetten ücretsiz olarak indirebileceğim tam sürüm veya deneme sürümü olan bu tür bir program arıyorum. Türkçe desteği olan böyle bir program var mıdır? hangisini önerirsiniz?
taradığım dosyaları wor e aktarmam lazım. İnternetten ücretsiz olarak indirebileceğim tam sürüm veya deneme sürümü olan bu tür bir program arıyorum. Türkçe desteği olan böyle bir program var mıdır? hangisini önerirsiniz?
cgtto102
(25.12.10)
(bkz: abbyy fine reader)


togi
(25.12.10)
teşekkürler. bir de bu abby fine reader fotoğraf makinesiyle çektiğim dosyaları word e aktarabilir mi


cgtto102
(25.12.10)
word'ün kendi içindeki resim ekleme aparatından alabilirsiniz fotoğrafları.


togi
(25.12.10)
aktarır teoride ama ne kadar verimli çeviri yapar bilinmez


gayet başarılı aktarıyor. aktardıktan sonra bir göz gezdirmekte fayda var. r ve ı harfleri yan yana olunca n harfi olarak görebiliyor.


togi
(25.12.10)
(3)

trafik kazası kusur tespiti hakkında

bugün eskişehirde kaza yaptım. aracımın kaskosu yok. zorunlu sigortası var. ben suçlunun karşı taraf olduğunu düşünüyorum. kendimiz hazırlamadık raporu polisler hazırladı. gittik ifade verdik. sorum şu olacak kusur tespitini trafik polisi mi yapıyor yoksa savcı mı yoksa daha farklı bir kurum mu? bu
bugün eskişehirde kaza yaptım. aracımın kaskosu yok. zorunlu sigortası var. ben suçlunun karşı taraf olduğunu düşünüyorum. kendimiz hazırlamadık raporu polisler hazırladı. gittik ifade verdik. sorum şu olacak kusur tespitini trafik polisi mi yapıyor yoksa savcı mı yoksa daha farklı bir kurum mu? bu oranlara karşı itiraz yolumuz var mı? benim için önemli bir konu bilen arkadaşlar cevap verirse çok sevineceğim.
cgtto102
(08.10.10)
raporda yaziyor zaten kusur oranlari polis karar veriyor sizi dinleyip kaza yerini inceleyip eger degismediyse..itiraz edebilirsin diye biliyorum, ben kirmizi isikta gecen taksiye carpmama ragmen yari yariya yazmisti polis kusuru taksici camur yaptigi icin, yalniz sahit vs olmadigi icin itiraz etmeye yeltenmemistim.

yine de adam 8/8 suclu da olsa zorunlu trafik sigortasindan bunun icin odeme alamazsin sanirim asagidaki gibi bir sey var www.traport.org.tr adresinde. Onun kasko sigortasi varsa eger dava acip hasarini odetebilir misin bilemiyorum.

Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortam (Trafik Sigortası) kendi arabama gelen hasarı karşılar mı?
Trafik Sigortası bir sorumluluk sigortasıdır. Amacı; aracınız ile başkasına vermiş olduğunuz zararı Karayolları Trafik kanununda belirlenen sorumluluğunuz ile orantılı olarak giderilmesinin teminidir. Dolayısıyla, kendinize ait araca ilişkin hasarların bu sigorta kapsamından karşılanma imkanı bulunmamaktadır. Kendi aracınıza ilişkin hasarlar başka bir sigorta sözleşmesinin konusunu oluşturan Kasko sigortasından yapılır.


2pac
(08.10.10)
2pac çok teşekkürler. ama bu kanun değişmiş artık. ben de komiser bir arkadaşımdan öğrndim bugün. kusur tespitini savcı yapıyormuş. yapılan rapor ve kroki ye bakarak. hatta benim trafik kazası tespit tutanağı hazırlamam ile onun hazırlaması arasında bir fark yokmuş. gene de araştıracağım tabii.
zmss ile ilgili çok farlı kararlar var. kafam karıştı. o suçlu bulunacak büyük ihtimalle yol ver levhası var ve tali yoldan çıktı. bu durumda da alamayacaksam eğer ben bu sigortayı pek anlayamadım.


cgtto102
(08.10.10)
Ha o zaman soyle bir seye dikkat et, o kroki ve anlatim cok cok iyi olmak zorunda kazayi tam anlatmasi cok onemli, onu kontrol etseydin seni suclu gosterecek herhangi bir not veya cizim var mi diye. Mesela kroki'de yol ver levhalarini falan gostermis mi polis eksiksiz veya senin asiri hizli gittigin turunde vs bir sey yaziyor mu, bunlar onemli olur savci karsisinda tahminim. Cunku o raporun dogru duzgun doldurulmasi kasko icin cok onemli dedi bir arkadas, senin durumunda da onemlidir tahminim. o zmss'den bir olay cikmaz gibi geliyor bana eger cikarsa sozluge veya buraya yaz da biz de ogrenmis olalim:)

o daha cok soyle bir olay benim anladigim olur da sen sigortasiz aracinla suclu durumda olacak sekilde bir trafik kazasi gecirirsen karsida da yaralanan olursa vs onlarin masraflarini bu karsiliyor belli bir miktara kadar. senin hasari karsilarsa bile oldukca dusuk bir limiti olabilir..bildigin sigorta adi altinda para toplama iste..dandikte olsa bir kasko yaptir bir dahakine derim ben.


2pac
(10.10.10)
(5)

ankara da kpds için kurs

mayısta kpds ye gireceğim. ankara daki kurslara baktım fakat karar veremedim. her kurs kendini övüyor. ingilizce düzeyim orta/vasat seviyede. mayısta 70 almamı sağlayacak bir kursa gitmek istiyorum. kndim iyi çalışırım ama bir yerde yardıma ihtiyaç duyuyor insan. ankara da hangi kursları önerirsiniz
mayısta kpds ye gireceğim. ankara daki kurslara baktım fakat karar veremedim. her kurs kendini övüyor. ingilizce düzeyim orta/vasat seviyede. mayısta 70 almamı sağlayacak bir kursa gitmek istiyorum. kndim iyi çalışırım ama bir yerde yardıma ihtiyaç duyuyor insan. ankara da hangi kursları önerirsiniz?
cgtto102
(08.10.10)
ilknur hoca

ziya gokalp caddesi 23/7 fiyatlarda uygundur.


helenart
(08.10.10)
ben akın dile gidiyorum. Bayaa iyi.


atmosphere
(08.10.10)
valla ben sadece kursa giderek 70 alan görmedim. ben de gittim, alamadım. sonra oturup kendim çalıştım.tüm konuları gözden geçirdim, çıkan kelimeleri öğrenmeye çalıştım.çıkmış soruları çözdüm falan...işe yaradı bunlar.
kursa gitme demiyorum ama iş sende bitiyo, bunu unutma.


make a wish
(08.10.10)
ilknur hoca, sadece kursa devam ve verilen testler. kelime ezberlemek mi :)

sadece kursa giderek (ve verilen testler ile) 50 den 75'e. ~3 ayda.


helenart
(08.10.10)
zaten çok çalışıp test fln çözücem ama kpds ve ingilizce neredeyse ayrı şeyler. benim amacım ingilizce öğrenmekten ziyade kpds onun için sormuştum. cevaplar için teşekkürler.


cgtto102
(08.10.10)
(3)

ankara'da çıktı almak

yaklaşık 1500 sayfa çıktı almam gerekiyor en uygun fiyata nerede alabilirim? ne kadardır fiyatlar sayfa başına bilgisi olan var mı?(git: 95221) böyle bişey var ama eski tarihli, daha güncel olarak soruyorum.
yaklaşık 1500 sayfa çıktı almam gerekiyor en uygun fiyata nerede alabilirim? ne kadardır fiyatlar sayfa başına bilgisi olan var mı?

(git: 95221)
böyle bişey var ama eski tarihli, daha güncel olarak soruyorum.
hakiki ssg
(20.09.10)
gür ozalit var karanfil sokakta fiyat bilmiyorum fakat uygun olabileceğini düşünüyorum.


kızılay!a gitmişken bin metroya(ya da yürü) kurtuluşta,metro çıkışındaki sokakta tıp öğrencilerinin sıkça kulladığı kırtasiyemsi bir yer var,adını hatırlayamadım:(
metro çıkışında bulamazsan,altı nokta körler derneğini sorarsın oraya gideceğin yol üstünde rastlayacaksın mutlaka bahsettiğim yere..


vcellist
(20.09.10)
kızılayda meşrutiyet caddesi ile Atatürk Bulvarı nın kesiştiği yerde bir pasaj var. çıktı fotokopi işlerimi hep oradan hallderdim. 20 den fazla dükkan var sadece çıktı fotokopi kitap çoğaltma işiyle uğraşan. oralardakilere sor en ucuzunu ve en kalitelisini bulursun. 4 yıllık lise ve 4 yıılık üniversite hayatımda ulan belki başka yerler daha ucuzdur daha kelitelidir diyerek başka yerlere de baktım mamafih bulamadım. örneğin tanıdık bir abi fotokopi için hadi sana 2.1 kuruş olsun derken o pasajda en yükseği 1.7 kuruşa çekiyodu. bence oraya git. bundan iyisi matbaa dır. matbaayla anlaşabilirsen de rica ederim bana haber ver belki yüksek lisans yaparım işimi görür:)


cgtto102
(20.09.10)
(4)

telefon tavsiyesi

350 400 tl ye bir telefon almayı düşünüyorum. 6700 hoşuma gitti ama fiyatı her mağazada değişiyor. internet üzerinde bazı sitelerde 380 400 iken bimeks teknosa da 470 civarı(taksitle). o yüzden telefon bayisinden almayı düşünüyorum. veya fiyatları bimeks ve teknosa da daha ucuz olan bir mağazadan. t
350 400 tl ye bir telefon almayı düşünüyorum. 6700 hoşuma gitti ama fiyatı her mağazada değişiyor. internet üzerinde bazı sitelerde 380 400 iken bimeks teknosa da 470 civarı(taksitle). o yüzden telefon bayisinden almayı düşünüyorum. veya fiyatları bimeks ve teknosa da daha ucuz olan bir mağazadan. tavsiye ettiğiniz bir telefon bayisi veya mağaza var mıdır. media markt internet üzerinden fiyatlarını göstermemiş. oraya kadar gitmeme değecek bir ucuzluğu var mıdır? 6700 a alternatif olabilecek bir telefon tavsiyesine de açığım(çok soru oldu:S)
cgtto102
(31.08.10)
samsung monte'ye bi bak istersen.. ben kullanıyorum gayet memnunum..


(bkz: e63)


cagdassalur
(31.08.10)
e63 güzel telefon ama ben klavye şeklinde tuş takımında pek hoşlanmıyorum. sürgülü telefon almak istiyorum


cgtto102
(31.08.10)
(bkz: c510)


yurdum insani
(01.09.10)
(3)

Inception felâketi (izlemiş olanlar baksın)

http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=19997520 başlık: recai kocamanentry: bu arkadaş forumlarda inception etkisi yaratıyor, insanları rüyalarda buluşturuyor. (flodax, 13.08.2010 19:10)arkadaş bunu yazmış aynen, çok alakasız bir başlığa. trailerlarını bile izlemedim filmin spoilerlardan nefret
www.eksisozluk.com

başlık: recai kocaman

entry: bu arkadaş forumlarda inception etkisi yaratıyor, insanları rüyalarda buluşturuyor.
(flodax, 13.08.2010 19:10)

arkadaş bunu yazmış aynen, çok alakasız bir başlığa. trailerlarını bile izlemedim filmin spoilerlardan nefret ederim.

sağlam spoiler mı vermiş burada? yoğun işlerim dolayısıyla yarın izleyecek olacağım filmin içine mi sıçmış? bi moral verin? vallahi dalarım, öyle böyle değil, çekip kenara vururum.

saygılar.

(çok spoiler verdiyse gene de "yok be hacı" deyin de zevkim kaçmasın be:/"
erobur
(13.08.10)
spoiler değil, filmin konusu. 10. dakikada belli oluyo zaten insanların rüyalarda buluştuğu. gidin rahat rahat izleyin.


komutan
(13.08.10)
filmi birlikte izlediğim arkadaşlarımdan ikisi tekrar izledi bu filmi. yani sonunu her şeyini bildiği halde tekrar izletiyor kendini bu film. niyetiniz varsa spoiler fln demeyin gidin izleyin derim. çok büyük bi spoiler da değil film için ayrıca:)


cgtto102
(13.08.10)
filmi yarın ikinci defa izlicem. bence daha da oturacak. filmi anladım ama rahat izlemek lazım, cunku ilkinde biraz geriliyorsun.

(ben genelde kaptırırım filme kendimi. oyle sonunda ne olacagını dusunmem, fragman falan izlemem, bu filme giderken bi leonardo nun oynadıgını ve bir de rüyadan bahsettigini duydum o kadar.)


hubble
(13.08.10)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.