Giriş
(9)

mutfak tezgahı nasıl onarılır ?

arkadaşlar, granit benzeri mutfak tezgahının çok küçük bir parçası kırıldı. usta geldi kırığı yapıştırdı.2 yıldır kullanıyoruz sorun yok.kırık parçayı beyaz bir maddeyle yapıştırmışlar, bu yapışkan tezgahın kenarında sırıtıyor. evden çıkıyoruz mal sahibi bu kırığı görse direkt depozitoya el koyar. k
arkadaşlar,

granit benzeri mutfak tezgahının çok küçük bir parçası kırıldı.
usta geldi kırığı yapıştırdı.2 yıldır kullanıyoruz sorun yok.
kırık parçayı beyaz bir maddeyle yapıştırmışlar, bu yapışkan tezgahın kenarında sırıtıyor.

evden çıkıyoruz mal sahibi bu kırığı görse direkt depozitoya el koyar. kendisi de tamir ettirmez kullanıma engel değil.

bu beyaz macun kısım 6-7 cm uzunluğunda, bu parçayı nasıl rötuş yapabilirim, nasıl bir malzeme kullanmak gerekir ?
tezgah siyah tonuna yakın.
fikirlerinizi rica edeceğim.
teşekkürler.
laf salatasi
(22.11.18)
fotograf olmadan bir sey soylemek zor


lifeframe
(22.11.18)
Çekomastik 805 mermer silikonu ya da buna benzer bir silikon işinizi görür. Uygulama yolları nette mevcut.


teknikekip
(22.11.18)
yapıştırılan kısımda bir sorun yok, sorun olacak bir yer de değil
sadece rengi tutturmam gerekiyor sadece rötuş.


laf salatasi
(22.11.18)
bence rötuşunu yapsanız dahi ev sahibine bildirin. madem kullanıma engel değil, anlayışla karşılamalı.


burty
(22.11.18)
@burty

önceki kiracı kırmış fakat biz 50 liraya tamir ettirdik ev sahibine de söylemeye o zaman gerek görmedik. fakat şu an adamla aramız açıldı neredeyse bizi dövecek evden çıkıyoruz diye.

söyleriz de depozito kesinkes yanar.


laf salatasi
(22.11.18)
boyayın, mermerin tonunu tutturacak şekilde pastel boyayla bile boyayabilirsiniz.


yemrem
(22.11.18)
Sİyah tondaki parçayı beyaz malzemeyle yapıştıran ustayı da Allah bildiği gibi yapsın.

Yakın tonda oje kullanabilirsiniz.


John Bloor
(22.11.18)
oje demeye gelmistim.


jimicik
(22.11.18)
Oje.


chitosan
(22.11.18)
(7)

Paramı faize yatıracağım, hangi bankaya yatırmam gerekiyor?

Arkadaşlar merhaba,Bir şey için kredi çekmiştim ve şu anda erteledim.Hangi bankaya yatırmalıyım paramı?Hesapkurdu.com'dan baktığım kadarıyla odeabankı gösteriyor ama yine de fikir sormak istedim.Sevgiler
Arkadaşlar merhaba,

Bir şey için kredi çekmiştim ve şu anda erteledim.

Hangi bankaya yatırmalıyım paramı?

Hesapkurdu.com'dan baktığım kadarıyla odeabankı gösteriyor ama yine de fikir sormak istedim.

Sevgiler
bapyemir
(21.11.18)
En yüksek hangisi veriyorsa ona yatır. Odeabank uygundur. Denizbank da %25 tanışma faizi veriyordu birkaç ay önce.


alicandan
(21.11.18)
İmar bankası


Delay Fuze
(21.11.18)
Faiz doksanlarda kaldı yahu:)
Altın al altın. En iyi faiz onda:)


yuzde 24 faiz var nasil doksanlarda kaldi :D


baldur2
(21.11.18)
Pamukbank


zxcd
(21.11.18)
finansal tavsiye vermek spk hükümlerine göre yasaktır.


laf salatasi
(22.11.18)
sümerbank'a pamuk olarak yatır. vadesi dolduğunda kumaş veriyolarmış. kefenlik.


Tears of Devil
(22.11.18)
(6)

Alibaba Express Hakkında

dostlar, bu alibaba ürünlerinin tamamı sahte midir ?misal bu ürün 200 dolar bu adamlar tutmuş 75 dolar demiş kargoda bedava !!!https://www.aliexpress.com/item/Under-Armour-Verge-Mid-Professional-Anti-Slip-Rubber-Bottom-Shoes-Men-s-Sports-Shoes-Sneakers-Men/32852833944.html?spm=2114.search0104.3.128.
dostlar, bu alibaba ürünlerinin tamamı sahte midir ?

misal bu ürün 200 dolar bu adamlar tutmuş 75 dolar demiş kargoda bedava !!!

www.aliexpress.com
laf salatasi
(16.02.18)
Şahsen böyle ürünleri AliExpress üzerinden almıyorum.
Çünkü çakma olduğunu düşünüyorum
Pahalı ürünler için Amazon


hepi topu üç ürün satmış mağazayı çok aramadın umarım. bu mağaza replika bile olmayan şeyler satıyor.


Jimmy McNulty
(16.02.18)
@Jimmy McNulty

tam olarak anlayamadım replika bile olmayan ile neyi söylemek istediniz ?


laf salatasi
(16.02.18)
Aliexpress'te refurbished ya da çeşitli gri yöntemlerle edinilmiş orijinal ürünler bulmak mümkün (genelde elektronik olur) Ya da orijinal ürünün fabrikasından çıkışlı kalite kontrolü olmayan ürünler de bulmak mümkün. Ama aliexpress çok çok büyük bir yer ve önümüze çıkan ilk ilan %99 sahte olacaktır, herşeye evvela sahte gözüyle bakmakta çok çok fayda vardır.


hedep
(16.02.18)
mağazanın kuruluş tarihi, satış adedi, aldığı yorumlar önemli. verdiğin örnek bu açıdan epey sıkıntılı ama orijinal satan da elbet vardır.


late viper
(16.02.18)
Satıcının daha önce o üründen kaç tane sattığına, alıcıların yorumlarıne ve geri dönüşlerine bak.

Bir çok marka çinde üretim yaptırıyor, fason imalat yapan adam çaktırmadan el altından fazla üretip birilerine vermiş olabilir.

Bahsedilen şey nihayetinde gelişmiş bir elektronik cihaz değil, biraz pvc/kumaş/iplik vs ile kaliteli bir işçiliğin bir araya gelmesinden oluşuyor. Orjinal olmasa da orjinali kadar kaliteli ürünler bulmak mümkün, ama tespiti zor.


John Bloor
(17.02.18)
(4)

bilanço okumayı öğrenmek istiyorum (örn. gsray bilançosunu okuma)

merhabalar,öncelikle sorum şu: iki adet resim ekledim. şimdi, gs derneği, gs sportif aş'nin ana ortağı, tamam. gs derneği, riva'yı satmış (kabaca yazıyorum) ve parasını gs sportif aş'ye transfer etmiş. iyi güzel ama bu miktar gs sportif aş'nin bilançosunda borç olarak, yükümlülük olarak gözüküyor. y
merhabalar,

öncelikle sorum şu: iki adet resim ekledim. şimdi, gs derneği, gs sportif aş'nin ana ortağı, tamam. gs derneği, riva'yı satmış (kabaca yazıyorum) ve parasını gs sportif aş'ye transfer etmiş. iyi güzel ama bu miktar gs sportif aş'nin bilançosunda borç olarak, yükümlülük olarak gözüküyor. yahu gs sportif aş, bu parayı daha sonrasında derneğe mi verecek? niye versin? bu borç nasıl halledilecek? neden borç diye yazıyor?

kafamda deli sorular var. işi bilenler cevaplayabilirse (hiç ekonomi eğitimi görmemiş, sadece hobi olarak biraz okuma yapmış biri olduğumu göz önünde bulundurarak) sevinirim : )
ahm1
(03.02.18)
sermaye artışı yapmışlar. bunun için avans hesabı kullanılmış.


laf salatasi
(03.02.18)
Merhaba,

Konuya muhasebenin en temel bakışıyla yaklaşmalısınız. Herşey karşılıklı ve eşit olmalıdır. Her işlem bir borç ve alacağı doğurur. Bu yüzden de borç ve alacak görürsünüz. Sonuçta assete sahip taraf bir varlığına ait miktarı transfer etmiş; yani o kadar alacağı var olmalı. Herhangi bir ihtilaf durumunda işlemin takibi için gerekli bir adım olarak Luca Passoli'nin getirdiği sistemdir bu. Çift taraflı kayıt olduğu için borç ve alacak tarafları olmalıdır.

Not: ikinci paragrafı sonradan okudum. Daha fazlasını yazmak isterdim ancak denetim işinde bir tür gizlilik imzası atıldığından sorumluluk alanım oldukça yüksek. Muhasebeci olan bazı arkadaşlar var duyuruda. Onlardan daha temel bir dilde sizinle paylaşmalarını isteyebilirsiniz. Bir başka not olarak da şunu söyleyebilirim: o bilançolar denetim ekiplerince hazırlanır. O yüzden çok daha ileriye gitmek isterseniz branşa dair kitaplar alıp okuyabilirsiniz. Big4 denilen firmalar da bu tür eğitimleri (en azından kurumsal bazda) vermekteler.*

*Bildiğim kadarıyla böyle bir eğitim olayları bulunmakta.


baldan kaymak
(03.02.18)
şimdi şöyle düşün riva sportif aş'nin olsaydı, sportif aş ''arazi ve arsalar'' hesabında gözükecekti. satıldığında ise de ''arazi ve arsalar''a eksi yazılıp tutar banka hesabına yazacaktı. baldan kaymak'ın da bahsettiği ''çift taraflılık'' bir şey azalırken diğer taraf o kadar artıyor.
peki dernek riva.'yı sattı. banka hesabına o kadar para yazdı. bu parayı sportif aş.'ye gönderirken riva'nın banka hesabı azalırken, ortaklardan alacaklar artıyor. aynı şekilde sportif aş'nin banka hesabı artarken, ortaklara borçlar da artıyor.

sen diyebilirsin ki bazı hesaplar artarken bazı hesaplar azalıyor diyorsun. ama bazı hesaplar artarken, diğerleri de artıyor. burada muhasebeyle ilgili bilgi sahibi olman gerekiyor. bu bir sistem. bilançoda aktif pasif'i, t hesaplarını bilmen gerek. oturup çalışmak gerek.


kocakum
(03.02.18)
Tesekkurler.

Peki ama gs sportif as, dernege olan borcunu nasil odeyecek?


ahm1
(03.02.18)
(6)

Konsantre bir şekilde ders çalışmak

Kütüphanede ders çalışıyorum. İnsanlar kafalarını kaldırmadan tamamen odaklanmış bir şekilde ders çalışıyorlar. Bunu nasıl becerebiliyorlar anlamıyorum. Ben sürekli başımı kaldırma, sağa sola bakma ihtiyacı duyuyorum. Nasıl tüm dikkatimi derse verebilirim?
Kütüphanede ders çalışıyorum. İnsanlar kafalarını kaldırmadan tamamen odaklanmış bir şekilde ders çalışıyorlar. Bunu nasıl becerebiliyorlar anlamıyorum. Ben sürekli başımı kaldırma, sağa sola bakma ihtiyacı duyuyorum.
Nasıl tüm dikkatimi derse verebilirim?
uyusam iyi olur
(02.02.18)
Sağa sola bakmanın bir zararı yok. Ben de gerektiğinde kütüphanede rahat 4-5 saat geçiren biriyim. Kısa aralar verdiğimde sonuç daha iyi oluyor. Tamamen odaklanmak merak ve öğrenme isteğiyle ilişkili. Sevdiğim bir dersse iyice dalarım içine. Bir de kendi not alma sistemini geliştirmen gerekiyor. Örneğin ben not alırken bir cümle özet yazabilmek için uzun uzun düşünürüm. Nasıl açık bir şekilde durumu ifade edebilirim diye. Bunu düşünürken de konuya odaklanmış olurum. Sadece okuyarak tamamen odaklanman zor. Arada bir not alıp, konuyu belirli bir biçimde özetlemek gerekiyor.


dissendium
(02.02.18)
Hedef koy +1

Onun dışında odaklanma problemjn için meditasyon yapabilirsin.


femme vitale
(02.02.18)
Kütüphanede en az görüş açısına sahip olan yere otur. Mesela ben herkese özellikle de kapıya sırtım dönük şekilde otururum yoksa her giren çıkan, etrafta dolananla dikkatim dağılır.


glutamin
(02.02.18)
günlük tut.


silver apple
(02.02.18)
kafan kaymasa bile hormonlar kayar.

sen en iyisi 4 duvar 9 metre bir odaya gir. odada masa ve sandalye dışında bir şey olmasın. kapıyı da kilitle. anahtarı cebine koy. insan mecbur olmadan ders çalışamıyor hele de erkek kişiyse.


laf salatasi
(02.02.18)
ders çalışmaya başlanan ilk günlerde konsantrasyon az oluyor ve dikkat daha çok dağılıyor fakat çalıştıkça yapabildiğini gördükçe insan daha çok çalışmak istiyor.

ve hedef koymak mantıklı ama şu koularqa çalışacağımdan daha çok uzun vadeli hedefler olmalı mesela bütünlemeye kalmayacağım kpssyi kazanacağım gibi. Çünkü belki o gün hedeflediğin o konuları çalışmış olabilirsin ama ya dikkatin orada değil ve odaklanamadıysan zaman kaybından başka bir şey olmayacak bu sefer.

kendini ödüllendirebilirsin. küçük hedefler koyup mola verdiğinde sevdiğin bir yiyeceği ya da 15 dk'lık bir oyunu/filmi kendine hediye edip daha istekli çalışabiirsin.


powerpufgirl
(02.02.18)
(3)

web sitesini googledan aratmak

arkadaşlar letgo'nun arama motoruna hyundai getz yazıyorum 5 tane sonuç veriyor sonra google'da hyundai+getz+letgo yazıyorum 2-3 sonuç getiriyor ve bunlar letgo arama motorunda çıkmayan arabalar oluyor.fakat nedense letgo'daki bütün getzler google arama motorunda çıkmıyor.anlaşılan letgo'nun arama m
arkadaşlar letgo'nun arama motoruna hyundai getz yazıyorum 5 tane sonuç veriyor sonra google'da hyundai+getz+letgo yazıyorum 2-3 sonuç getiriyor ve bunlar letgo arama motorunda çıkmayan arabalar oluyor.

fakat nedense letgo'daki bütün getzler google arama motorunda çıkmıyor.

anlaşılan letgo'nun arama motorunda bir sorun var bu yüzden google üzerinde aratma yapmak istiyorum fakat neden 2-3 araba getiriyor diğerleri gelmiyor nasıl getz olan bütün arabaları google arama motorunda çıkartabilirim.

teşekkürler.
laf salatasi
(15.04.17)
site:letgo.com hyundai getz

yukarıdaki şekilde aramayı deneyin. ilan tarihi yeni ilanlar çıkmayabilir. letgo'da sayfa başlığı ve açıklaması nasıl oluşuyor bilmiyorum ama içerisinde hyundai getz geçmeme ihtimali varsa onlar da bu kelimelerle arayınca çıkmayabilir.


gsgsgsgsgsgsgsgs
(15.04.17)
ekstra bir yol var mı bu da tam çözüm olmadı :(


laf salatasi
(15.04.17)
letgo, sahibinden gittigidiyor vs. gibi bir site degil. aramalari indekslemesi ve dondurmesi o sitelerdeki mantik gibi degil. cok sinir bozucu ama malesef oyle, butun sonuclari dondurmenin imkani yok kisaca. ara ara baktiginda daha once gormedigin bir sey dondurebiliyor tek cozumu o.


robokot
(15.04.17)
(8)

kapı hırsızlar ve güvenlik

merhabalar, iyi bayramlar.daha önce biri bizzat başımdan biri ailemden birinin başından iki de önceki apartmanda komşularımızın başından geçen dört hırsızlık vak'ası çerçevesinde ev güvenliğine obsesif derecede takığım. bu ara daha da obsesifim ve bunun bir sebebi, yeni evleniyor ve yeni evimize yer
merhabalar, iyi bayramlar.

daha önce biri bizzat başımdan biri ailemden birinin başından iki de önceki apartmanda komşularımızın başından geçen dört hırsızlık vak'ası çerçevesinde ev güvenliğine obsesif derecede takığım.

bu ara daha da obsesifim ve bunun bir sebebi, yeni evleniyor ve yeni evimize yerleşiyor olduğumuzdan küçücük sokakta eve ne eşya girdi ve biz tam olarak hangi daireye yerleştik rahatça takip edilebilmiş olabilmesi, benim iş sebebiyle şehirden ayrılıyor oluşumla nişanlım ve kedimizin bu bayramı yalnız geçirecek olması ve yeni evimizin muhitinin eski mahallemiz kadar nezih görünmemesi diyebilirim. bir de bugün sokak kapısına yumurta atılmış. bir tek bizim apartmanda olunca iyice gerildim.

şimdi bu yeni evde sokak kapısı olarak iki kanatlı eski tip bir tahta kapı, onun da dışında iki kanatlı standart bir çelik kapı var. ayriyetten alarmımız da takılı.
çelik kapımızda bir tane kale tuzaklı ve alarmlı, bir tane de sadece tuzaklı olmak üzere iki kilit var. içerdeki tahta kapıda da bir tane tuzaklı, bir tane de çivi tip olmak üzere kilit var. dışarı çıkarken alarmı kurup bu kilitleri kilitliyoruz zaten. ama hiçbir zaman yeterli ve caydırıcıymış gibi gelmiyor.

evdeyken de buna ek, çelik kapının altta yere giren sürgülerini de kilitliyoruz. acaba bütün bu önlemlere rağmen hala risk olabilir mi?
vital
(05.07.16)
Pronet tipi filan bi alarminiz varsa ve kuruluysa zaten ne olabilir ki? Soyle dusunun apartmanda bu kadar tedbirli olmayan baska insanlar vardir, hirsiz olsam onca kapi ve kilitle ve alarm riskiyle ugrasacagima onlara girerim.


red g
(05.07.16)
bir şey ne kadar iyi korunuyor ise o kadar değerlidir, evinizde değerli bir şey tutmayın, altınlarınızı falan bile bankada tutun, artık her bankanın altın hesabı vs.si var.

kapıya yüklenmişsiniz o kadar da acaba pencereden falan girebilir mi girmek istese? birde hırsıza kapı dayanmaz derler içinizi ferah tutun derim ben.


selam
(05.07.16)
eşyalar değil nişanlım ve kedimiz değerli olan :)


vital
(05.07.16)
Disari gorunen kamera koyun, alarm da gorunur olsun. Kamera ve alarmi gorunce girmez kimse. Olay bastan girmelerini engellemek


la noix
(05.07.16)
pencere ve kapılara takılan açıldığında öten alarmlar var tanesi iki üç liradan onlardan al ikişer tane her kapı pencereye tak.

mıknatıs gibi bir yüzeyi var pencere açılınca ötmeye başlıyor tek sorun açıp kapası manual oluyor.


laf salatasi
(05.07.16)
Bu önlemleri alamayanlar napsın? Gece gece çelik kapıyı falanda kırarlar mı ya. Tek kalıyorum ve tırstım


çevremde de soyulma vakaları yaşandı. çok büyük bir artış var.

apartmana girip tek tek kapıları açmaya çalışıyorlar.

hatta videolarına rastlayabilirsiniz haber kanallarında. bir tanesi bıçak çekmiş ev sahibine işler ciddi.

çelik kapı sanıldığı gibi güvenliğ değilmiş bu arada, kapıyı esnetip açıyorlarmış.

oyuncak kamera takmayın bence daha çok çekersiniz.
kapı ve pencere kenarına takılan bir alarm var tanesi 5 lira eminönü'nde ben onlardan her yere iki tane taktım.
fakat camı kesip girebilirmiş bu minik alarmı görünce.


laf salatasi
(22.11.18)
bence yeterince önlemini almışsınız. içiniz rahat olsun. eşiniz siz yokken ayık olsun, yabancılara kapı açmasın, gece tv+ bir ışık açık bıraksın yeterli bence.


ninotevtidze
(22.11.18)
(7)

Kazık Atmalı filmler

hani Şener Şen, İlyas Salman ve Kemal Sunal'ı düzinelerce filmde hep kandırmış, kazık atmıştır... DÜnya literatüründe bu tür yabancı film arıyorum bunun bir adı var mı ?Bildiğiniz güzel filmler varsa paylaşın lütfen.teşekkür ederim efendim.
hani Şener Şen, İlyas Salman ve Kemal Sunal'ı düzinelerce filmde hep kandırmış, kazık atmıştır... DÜnya literatüründe bu tür yabancı film arıyorum bunun bir adı var mı ?

Bildiğiniz güzel filmler varsa paylaşın lütfen.

teşekkür ederim efendim.
laf salatasi
(06.08.15)
Nueva reinas


bigbadabum
(06.08.15)
The italian jop


all girls dream
(06.08.15)
dirty rotten scoundrels


kül
(06.08.15)
bu filmlerin ortak adı nedir ?

yada tag içinde ne olarak aratabiliriz ?

twisted ended, con artist, confidince game....


laf salatasi
(06.08.15)
öyle bi ortak ad olmaz ki :)


kupigometa
(06.08.15)
google'da "con movies" diye arat işte bir sürü liste çıkıyor, neyin peşindesin...


late viper
(07.08.15)
(4)

internette çalan müzikleri kaydetmek

internette çalan müzikleri kaydetmek için nasıl bir program önerirsiniz, şahane nostalji şarkılar var kaydedemedim.teşekkurler.
internette çalan müzikleri kaydetmek için nasıl bir program önerirsiniz, şahane nostalji şarkılar var kaydedemedim.

teşekkurler.
laf salatasi
(26.06.15)
nerden kaydetmek istediğinize bağlı


masa penisi
(26.06.15)
sanırım bir yayından falan kayıt olacak? soundflower gibi bir uygulama çözer fakat windows'a yokmuş. onun alternatifi olarak şöyle bir çözüm var. gayet açık anlatılmış: forums.blinkinlabs.com


soso
(26.06.15)
TTNET sayfasında çalan müzikleri...


laf salatasi
(26.06.15)
daha önce wondershare audio stream recorder kullanmıştım.


Ufuk
(26.06.15)
(10)

süt şişesinin üzerine yapıştırılmış etiket nasıl çıkar

süt şişesinin üzerine yapıştırılmış etiket nasıl çıkar ?sek süt aldım günlük sütlerin şişesi pek güzel ama üzerinde yapışkan artığı var bu nasıl çıkar ki ?tşk.
süt şişesinin üzerine yapıştırılmış etiket nasıl çıkar ?

sek süt aldım günlük sütlerin şişesi pek güzel ama üzerinde yapışkan artığı var bu nasıl çıkar ki ?

tşk.
laf salatasi
(09.04.15)
Bulaşık makinesine koy, oradan çıktıktan sonra kolayca çıkartabilirsin


funl
(09.04.15)
etiket çıktı altta etiketi yapıştırdıkları zamk gibi çepeçevre yapıştırıcıyı çıkaramıyorum.


laf salatasi
(09.04.15)
kolonya varsa bi mendile dökün üzerini mendille kazıyın


masa penisi
(09.04.15)
aseton varsa evde onunla deneyebilirsin. yoksa belki kolonya falan da ise yarayabilir. zaten sungerle cikarmayi denedigini tahmin ediyorum.


mavicorap
(09.04.15)
yağ dene su bazlı olmayan yapıştırıcılar yağ ile çıkar. bi peçeteye az yağ dök ov.


fasulyek
(09.04.15)
cif kullanin.


hopeless
(09.04.15)
sıcak suda bekletin sonra pamuğa alkol döküp ovun


littlejack
(09.04.15)
Bir şişe ayçiçek yağı ile diğeri alkol ile silindi ikisi de gayet temizler.

teşekkürler.


laf salatasi
(09.04.15)
En temizi uğraşmaktan sıkılmazsan bantı alıyorsun parmağının ucuyla arkasından tutup iyice kavrıyorsun, yani iki tarafını tutuyor olacaksın, böyle makyaj pamuğuyla fondoten yedirir gibi yapıştırıp yapıştırıp çekeceksin. Hep o şekilde çıkartıyorum ben. Anlatınca tam olmadı galiba ama zormuş tarif etmesi şimdi fark ettim.


Yontem bulunmus bir yontem de ben soyleyeyim:

Onu tiner bazli solventle cikariyorlar normalde.


(7)

Kedili bir yayınevi

bir kaç yıl öncesinde hatırladığım bir yayınevi vardı, yanılmıyorsam amblemi kedili bir şeydi, yine kedili bir adı var gibi hatırlıyorum.kırmızı ve kara kedi yayınevleri değil.tuhaf ebatlarda kitap satarlardı, hani kitapçıda raftan fırlar tuhaf dururdu, renga renk kitap kapakları ve sıradışı konular
bir kaç yıl öncesinde hatırladığım bir yayınevi vardı, yanılmıyorsam amblemi kedili bir şeydi, yine kedili bir adı var gibi hatırlıyorum.

kırmızı ve kara kedi yayınevleri değil.

tuhaf ebatlarda kitap satarlardı, hani kitapçıda raftan fırlar tuhaf dururdu, renga renk kitap kapakları ve sıradışı konuları etüt ederlerdi.

bir türlü hatırlayamadım neydi bu ?
laf salatasi
(14.11.14)
İmge Kitabevi Yayınları olabilir mi?


ayrıntı (bu dinazor gerçi)?


ron dennis
(14.11.14)
kırmızı kedi var ama?


mutevazi
(14.11.14)
imge değil,

büyük ihtimalle bu yayınevi topu attı, bir müddettir görmüyorum.

eserlerini aynı bilgi üniversitesi yayınlarının kitapları kalite ve görselinde basıyordu.

en vurucu özelliği kitaplarının tuhaf ebatları idi mesela dikdörtgen falan.

ayrıca yayınevinin merkezi cihangirdeydi.

orhan pamuğun otuduğu apartmana çok yakındı diye hatırlıyorum.


laf salatasi
(14.11.14)
kitap yayınevi?


@delirttiniz lan beni

dostum sen insan değilsin, kanatların var :)


laf salatasi
(14.11.14)
(5)

İnsan Kaynakları

arkadaşlar,mülakatta evli misin diye soruyorlar ?yurt dışında böyle bir soru sorulmuyor, sormaları durumunda tazminat davası açabilirsiniz.Türkiye'de neden soruyorlar ?adayımız ERKEK
arkadaşlar,

mülakatta evli misin diye soruyorlar ?

yurt dışında böyle bir soru sorulmuyor, sormaları durumunda tazminat davası açabilirsiniz.

Türkiye'de neden soruyorlar ?

adayımız ERKEK
laf salatasi
(10.11.14)
Evliysen sorumlulugun vardir, dolayisiyla oyle kolay is degistiremezsin istifa edemezsin vs

Sirket icin evli adam daha guvenilir calisan oluyor.


crown
(10.11.14)
evli olmak sosyo-ekonomik bi gösterge bence o yüzden soruluyor hatta sorulması da gerekir.
yani mesaiye kalınabilecek bir pozisyon mu, seyahat gerektirecek mi, maaş durumu, kadınlar için doğum vs bunlar değerlendirilirken bence göz önüne alınıyodur.


ilkot
(10.11.14)
crown +1

evli adam şehir değiştiremez, istifa edemez, boş gezemez.


Sarix
(10.11.14)
evli adam, evde bir çalışan daha olduğu için eli daha kuvvetli olur.

bekar adam iki ay kirasını ödeyemezse zora düşeceği için daha güvenilir olmalı :)


laf salatasi
(10.11.14)
Erkek için bekar adam "mesaiye bırakınca, zırt pırt uzun süreli iş gezisine yollayınca mırın kırın etme şansı olmayan adam" demek çoğu işyerinde. crown'un dediği gibi düzenli aynı yerde bir işte de evli adam "o kadar iş öğrettikten sonra hemen basıp gitmeyecek adam" demek.


(5)

SEO version Flash Version PC'ye indirmek

Arkadaşlar elimde SEO version yada Flash Version, basic HTML version bir dergi var yaklaşık 160 sayfa bu dergiyi PC'ye indirmek istiyorum nasıl yapabilirim ?teşekkür ederim.
Arkadaşlar elimde SEO version yada Flash Version, basic HTML version bir dergi var yaklaşık 160 sayfa bu dergiyi PC'ye indirmek istiyorum nasıl yapabilirim ?

teşekkür ederim.
laf salatasi
(10.11.14)
SEO version nedir?


quaker
(10.11.14)
word ile ilgili bir şeymiş seo versiyon.


laf salatasi
(10.11.14)
Pek mümkün gelmedi bana..
SEO çok farklı birşey, yanlış okuyor veya görüyor olabilir misin?


quaker
(10.11.14)
Flash Version, basic HTML version için bir seçenek var mı pdf falan da olur.

sayfaları tek tek yazdır yapmak istemiyorum çünkü derginin 5 yılını indirmem gerekiyor.


laf salatasi
(10.11.14)
Basic HTML olarak toptan indirmen daha kolay olur, ancak bunun içinde birkaç program vardı adlarını hatırlamıyorum.
Uygulama kurcalamayı biliyorsan flash version olarak dataları almak daha rahattır ama dediğim gibi, biraz tecrübe lazım.


quaker
(10.11.14)
(5)

Kulaklık tamir olur mu ?

sennheiser cx200 kulaklığın sağ taraf ses yok, geçenlerde kulağıma takılıyken mp3 çaları düşürdüm, gerildi filan zedelendi.yenisini alacağım ama dünya para sorayım dedim bunların tamiri mümkün mü :)
sennheiser cx200 kulaklığın sağ taraf ses yok, geçenlerde kulağıma takılıyken mp3 çaları düşürdüm, gerildi filan zedelendi.

yenisini alacağım ama dünya para sorayım dedim bunların tamiri mümkün mü :)
laf salatasi
(20.10.14)
tamir ediliyor ama eskisi kadar verim alındığını görmedim.


sl78
(20.10.14)
garantisi devam etmiyor mu? metan 2 yıl garanti veriyor ve genelde yenisiyle değiştiriyor, araştırın


anil
(20.10.14)
garanti biteli çok oldu 4 yıl kullandım.
bir kaç ağır darbe aldı bağlantı yeri muhtemelen bir tel koptu.

nasıl tamir olur ?


laf salatasi
(20.10.14)
eğer tamir edemezsen atmamanı tavsiye ederim, çok iyi kulak tıkacı görevi görüyor.


puc
(20.10.14)
techno-fi.net diye bir forum var, oraya bir bak. bu işten iyi anlayan insanlar var. bir kaç kişi bu işi yapabilir bir konu aç sor olmadı, fiyat falan al.


anil
(20.10.14)
(3)

Sennheiser satın al

Sennheiser kulak içi, silikonlu kulaklıklardan satın alacağım, bugün yada yarın, nereden alırsam tasarruf ederim ?teşekkürler.
Sennheiser kulak içi, silikonlu kulaklıklardan satın alacağım, bugün yada yarın, nereden alırsam tasarruf ederim ?

teşekkürler.
laf salatasi
(16.10.14)
bir bütçe belirtmemişsin o yüzden optimum bişey tavsiye ediyorum:

www.akakce.com

ama ben olsam:
www.dr.com.tr

burdan alırım.bedava kargoyla daha uyguna geliyor + magazaya gidip muhattap bulma şansınız olur bi sıkıntı çıkarsa. mx470 almışlığım var buradan.


aşksız prens
(16.10.14)
Genelde mediamarkt'ta diğer mağazalara nazaran ucuz oluyor. Ya da bana öyle denk geldi. D&r'da daha pahalı.


benaaymi
(16.10.14)
cx150 düşünüyorum.

cx200 streeti 5 yılda bozabildim, tek kulaklık hala çalışıyor.


laf salatasi
(16.10.14)
(5)

kamp alanları

beyler bu kamp alanlarında hani tuvaleti olan, duşu olan bu tip yerlerde mutfakta çatal, bıçak, tabak, tencere gezginler tarafından mı getirilir, yoksa kamp alanı mı sağlar, nedir bunun olayı?
beyler bu kamp alanlarında hani tuvaleti olan, duşu olan bu tip yerlerde mutfakta çatal, bıçak, tabak, tencere gezginler tarafından mı getirilir, yoksa kamp alanı mı sağlar, nedir bunun olayı?
yol
(12.04.14)
kamp alanına göre değişir. kabak koyu ideal bu konuda. çadırını getirip sadece yemek için para ödüyorsun.


vandenbudenmayer
(12.04.14)
benim gittiğim yerlerde genelde tabak, çanak olmuyor sen getiriyorsun


cedex
(12.04.14)
al git başın ağrımaz.


laf salatasi
(12.04.14)
@laf

tabak,çanak eyvallah ama sırt çantama tencere nasıl alıcam uzun yola çıkıcağımı düşün, sürekli yolda olucam.


yol
(12.04.14)
kucuk bir tencere alabilirsin, içine de bir şeyler koyarsın yer kaplamaz


cedex
(12.04.14)
(4)

Youtubedaki sesleri nasıl kaydediyoruz ?

Selam, a tube catcher ile youtubedaki playlistte bulunan 100 videoyu mp3e çevirip müzikleri dinleyeceğim.fakat bir türlü başaramadım bir yol gösterin gece yarısından beri delirtti beni.sağlıcakla kalınız.
Selam, a tube catcher ile youtubedaki playlistte bulunan 100 videoyu mp3e çevirip müzikleri dinleyeceğim.

fakat bir türlü başaramadım bir yol gösterin gece yarısından beri delirtti beni.

sağlıcakla kalınız.
laf salatasi
(12.04.14)
youtube mp3 converter diye aratırsan site ismi çıkar. o site youtube videosunu direk mp3 yapıyor. 1 saatte 30 şarkı rahat çevirir...


site ile değil program ile 100 linki atıp ertesi gün hepsini indirmek istiyorum tek tek çok vakit harcanıyor.


laf salatasi
(12.04.14)
dvdvideosoft var. bununla istediğini yapabilirsin.sırayada sokabilirsin.

www.dvdvideosoft.com

editto: elbette ücretsiz.


rahip janick
(12.04.14)
youtubeplaylist-mp3.com

"how to download youtube playlist as mp3" yazınca çıktı

eklentileri de varmış.


cetoxim
(12.04.14)
(3)

son günlerde nolur yardım

bir kaç gündür ayo ayooo diye bir şarkı çalıyor nedir bu ?çok teşekkürler.not: parça yabancı :) ne dil bilmiyorum ritm yogunluklusanırım iyooo iyooo idi :)
bir kaç gündür ayo ayooo diye bir şarkı çalıyor nedir bu ?

çok teşekkürler.

not: parça yabancı :) ne dil bilmiyorum ritm yogunluklu

sanırım iyooo iyooo idi :)
laf salatasi
(03.01.14)
Milk & Sugar feat. Maria Marquez - Canto Del Pilon


denizrocket
(03.01.14)
canseverin şarkısı olmasın :)
www.youtube.com


i'm a dreamer
(03.01.14)
bulundu denizrocket teşekkürler.

yok cansever değilmiş :)


laf salatasi
(03.01.14)
(5)

antibiyotik ve içki

4 saat önce antibiyotik iğne yapıldı multisef diye, şu an içki içiyoruz arkadaşlarla ne gibi zararı olur ?iyi geceler.
4 saat önce antibiyotik iğne yapıldı multisef diye, şu an içki içiyoruz arkadaşlarla ne gibi zararı olur ?


iyi geceler.
laf salatasi
(22.12.13)
çok içmezsen iyi olur ishal olursun yoksa


freekara
(22.12.13)
antibiyotiğin etkisini azaltır mı peki ? teşekkür ederim.


laf salatasi
(22.12.13)
antibiyotiğin etkisini azaltır/yok eder. iyileşme sürecini geciktirir, vücudunu özellikle karaciğerini ve böbreklerini boşuna yormuş olursun.
içme, eksilmezsin içmeyerek!


nwnd
(22.12.13)
kalçadan yapıldığı için sorun olmaz dedik ama teşekkür ederim bu gece de içmeyelim.


laf salatasi
(22.12.13)
4 saat geçtiyse üstelik direk enjeksiyon ile almışsınız, ilacın etki/faydalarının büyük bölümünü görmüşsünüzdür. aslında çoğu antibiyotik alkolle etkileşmez, diğerlindeyse kusma, bitkinlik, baş ağrısı gibi belirtiler ortaya çıkabilir. fakat yine de her ilaç tedavisinde olduğu gibi, tedavi sürerken alkol almak iyi değildir. çünkü hem ilaçlar hem de alkol, böbrek ve karaciğer çalışmasını artırır. dolayısıyla bu iki organ fazlaca yorulur.

içtiğiniz alkolün cinsi de önemli. örneğin 1-2 bira içicekseniz çok sorun olmaz lakin alkol değeri yüksek içkiler tüketme, olayın riskini artırır.


piano black
(22.12.13)
(5)

Yazarlık sırası

38.000 deyim ne zaman yazar olabilirim :)iyi geceler.
38.000 deyim ne zaman yazar olabilirim :)

iyi geceler.
laf salatasi
(08.03.13)
artık devir değişti, cinsiyete göre değişiyor :)


Ramiegovic
(08.03.13)
pantolonun ön tarafını bi kontrol et. dümdüz aşağı iniyorsa bugün olmuş olabilirsin. ufakta olsa bi kabarıklık varsa 2 aydan başlar. online olma sıklığın seni ön sıralara geçirir.


arnatuile
(08.03.13)
tuhh uleyn avrat ismiyle kaydolurum bir daha gelirsem sozluge ehehehe


laf salatasi
(08.03.13)
6 aydan fazla var.


cinsiyetini kadın yap 8 mart 2014'te yazarsın


cekilmis gayfe
(08.03.13)
(9)

bu ayakkabıya (bota) 200 tl verilir mi?

goratexvibram tabantimberlandmodel şu:http://i.imgur.com/JzXKT.jpgnot: ayrıca vibram taban çok kayıyor diye bir söylenti var, doğru mudur?
goratex
vibram taban
timberland

model şu:

i.imgur.com

not: ayrıca vibram taban çok kayıyor diye bir söylenti var, doğru mudur?
mr.goodcat
(13.01.13)
bence verilmez. şık değil.


proculianus
(13.01.13)
şık değil çünkü spor. 200 çok ama bence bu su geçirmez değil. goratex yazsa bile... emin olun bence.


ben smyrna
(13.01.13)
valla bu fiyata timberland marka ayakkabı bulabilmek. ben hiç 200 liraya görmedim timberland. fiyatı iyi. ayrıca kışlık giyecekleri her zaman en iyisinden almaya çalışmalı.


army14
(13.01.13)
dağ tepe karda giyilecek ayakkabıda şıklık aranmaz zaten.
su geçirir bence de ama timberland'e göre fiyatı iyi.


goldentitan
(13.01.13)
ben vibram taban kullaniyorum cok da memnunum hatta tam da boyle birsey de almayi planliyorum bu aralar, nerede 200?


mavicorap
(13.01.13)
ben 200 tl yw timberland görmedim ama 50 dolara gördüm.


haydeviya
(13.01.13)
gereksiz pahalı değil ama ucuz da değil.

çok dikiş var su alır oralardan ayrıca sentetik deri karışımı alma çok ekli oluyor parçalar bunun içinde goretex görevini iyi yapamıyor.

şeklen hoş gözükmedi. vibram çok kayar ama parçalaması daha zordur normal tabana göre.


laf salatasi
(13.01.13)
hayır. ben rahat edemiyorum bunlarla. ayrıca fiyatı ne öyle?


hepsiburada'da 219, 30 tl hediye çeki iade ediyorlar. yani 189'a gelmiş oluyor. bot değil, su geçiriyor, trekking pabucu.


(8)

Camper ayakkabıları ve gizli cemiyet.

Bir iki hafta önce ayakkabı aldım. Denedim, satış görevlisine "Tamam, bu olsun." dedim, kutuya koyarken "Daha önce Camper giydiniz mi hiç ?" diye sordu. Ben de orta halli bir sosyopat olarak tonlamasında manidar bir hava sezdim, "Tabi tabi daha önce de vardı." dedim, cevap "Ha o zaman biliyosunuzdur
Bir iki hafta önce ayakkabı aldım. Denedim, satış görevlisine "Tamam, bu olsun." dedim, kutuya koyarken "Daha önce Camper giydiniz mi hiç ?" diye sordu. Ben de orta halli bir sosyopat olarak tonlamasında manidar bir hava sezdim, "Tabi tabi daha önce de vardı." dedim, cevap "Ha o zaman biliyosunuzdur." oldu ve elinde kutuyla kasaya doğru yöneldik.

O günden beri önüme gelene soruyorum desem yeri. Uykularım kaçıyor. Bu bilmediğim şey nedir ? Ne olabilir ? Bezner bir şey sorulan var mı aranızda ? Artık son derece gizli bir cemiyete mi üyeyim, illuminati mi nedir, aydınlatın beni.
celeron 300a
(13.01.13)
belki ayakkabının özelliğini söyleyecektir sen öyle deyince vazgeçmiştir.


Ramiegovic
(13.01.13)
ben de giyiyorum, hiçbir alışımda öyle bir soru sormadılar. ekstra bir açıklama da yapmadılar, neymiş acaba ben de merak ettim.

ayakkabıları açılıyor, götürüyosun hallediyorlar onu mı diyeceklerdi acaba?


april12th
(13.01.13)
seni denemiş inanma. ayakkabının içinde bi yerde bug olcak onu ara bul hemen.


merena
(13.01.13)
söylemeyin sakın... Omertanızı unutmayın.


orhan tv
(13.01.13)
bi b.k degil efendim.. artistler kulubünden misin diye sormuş.


vazovski
(13.01.13)
bazi saticilarda sattiktan sonra bile ovme durumu devam ediyor muhtemelen bir tirat attiracakti ondan sormustur :)


mavicorap
(13.01.13)
muhtemelen bir aya kadar patlar çatlar siz kutusu ile etiketleri atmayın onlarla beraber iade yapın diyecekti, biz de kolayca ispanyaya kargolarız diye düşünmüştür.

ayakkabı yağmur görmesin göl oluyor biraz günlük kullanıma ağırlık ver gün aşırı giy taban mı patlar derisi mi çatlar sırf problem ve aşmış pahalı.

bir tasarım var ayakta güzel gözüküyor geri kalan bütün saydıkları özellikler lafta kalıyor benim şahsi kanaatimce.

connect to the earth yapacaksam yalın ayak gezerim kardeşim.


laf salatasi
(13.01.13)
yahu övecektir.
bana da satarken öyle bir abarttılar ki, camper i sadece giyen bilir gibisinde...
halbuki hiç de bir numarası yok bence rahatlık vs. açısından.
ha tipleri çogzel...


(1)

İlaç muhafazası

Hava bir hayli sıcaklaştı.İlaçların üzerinde de genelde 25 dereceyi geçmeyen oda sıcaklığında muhafaza ediniz şeklinde uyarı var.Evimizde 25 kutu civarı ilaç var.Ağrı kesiciler,vitaminler,mide ilaçları,bebeğin ilaçları vs...Termometre odada 30 derece gösterdi bugün.Devamlı klima çalışan oda da yok.B
Hava bir hayli sıcaklaştı.İlaçların üzerinde de genelde 25 dereceyi geçmeyen oda sıcaklığında muhafaza ediniz şeklinde uyarı var.Evimizde 25 kutu civarı ilaç var.Ağrı kesiciler,vitaminler,mide ilaçları,bebeğin ilaçları vs...Termometre odada 30 derece gösterdi bugün.Devamlı klima çalışan oda da yok.Buzdolabında da pek yerimiz yok.30 derecede bu ilaçlar hemen bozulur mu acaba?Siz nasıl saklıyorsunuz?Teşekkürler cevaplar için şimdiden...
ceo07
(16.06.12)
güneş görmesin hatta ışık,
nemden uzak kalması için bir parça pamuk hatta prinç de olur.

gölge bir yer kafi sanki...


laf salatasi
(16.06.12)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.