Giriş
(28)

eşim beni aldatıyor, ispatlamam gerek...

eşimin 2 gün önce eşimin beni aldattığını öğrendim tesadüfen, sonra araştırdım ve ben emin oldum, hiçbir şüphem yok. kiminle aldattığını da biliyorum. ancak bunu ispatlamam ve bu işin nasıl bir geçmişi olduğunu öğrenmem gerekiyor. çünkü ayrıldığımızda hem çevresine, hem ailesine, hem de mahkemeye ka
eşimin 2 gün önce eşimin beni aldattığını öğrendim tesadüfen, sonra araştırdım ve ben emin oldum, hiçbir şüphem yok. kiminle aldattığını da biliyorum.

ancak bunu ispatlamam ve bu işin nasıl bir geçmişi olduğunu öğrenmem gerekiyor. çünkü ayrıldığımızda hem çevresine, hem ailesine, hem de mahkemeye karşı inkar etme olasılığı var. henüz bildiğimi söylemedim ona, yurt dışındayız, o ise türkiyede, döndüğünde söyleyeceğim.

bir şekilde whatsapp geçmişine ulaşmam gerekiyor, iphone kullanıyor ve sadece icloud sifresini biliyorum. deep web vs. bakacağım artık ne varsa.

bu konuda deneyimi ya da önerisi olan varsa her türlü tavsiyeye açığım, 2 gündür uykusuzluktan ve düşünmekten perişan oldum.

edit: erkek olan benim, aldatan taraf kadın yani karım.
lordoz
(24.05.19)
illegal bir şekilde mesaj geçmişine ulaşırsan sen de özel hayatın gizliliğinden birşeyler yiyebilirsin diye tahmin ediyorum. show tv haberlerindeki gibi sonuçlanmıyordur herhalde mahkeme. gerçi burası türkiye ya yardır gitsin.


dismainpula
(24.05.19)
belirttiğiniz yöntemler hukuka aykırı, o yüzden kanıt olarak kullanamazsınız ayrıca suçlu durumuna düşme ihtimaliniz de var. en iyisi peşine birini takıp fotoğraf falan çektirmek bence.


tabirimekruh
(24.05.19)
sorun şu ki bu tekrarı olabilecek bir durum değil, eşim 2 gün sonra buraya dönüyor, adam türkiyede. dedektif bu saatten sonra bir şey ispatlayamaz, fotoğraflayamaz yani.


lordoz
(24.05.19)
sabredin hemen eşinize açıklamayın. aldattığı kişi hakkında çokça bilgiye erişin, sevdiği değer verdiği her şeyi öğrenin. okuduğu ilkokulu liseyi üniversiteyi bulun. yabancı uyruklu biriyse sosyal medya hesaplarından geçmiş sevgililerini bile bulabilirsin. aklına gelebilecek her şeyi öğren. gerekirse aylarını ver.

daha sonra o kişinin karşısına geç hiç bir şey demeden neden ve ne zamandan beri yaptığını sor. olayı geçiştirmeye bilmemezlikten gelmeye başlarsa onu şok edecek sende olan tüm bilgileri dök ve tehdit et. onu öldüreceğini bile söyleyebilirsin korkutma amaçlı. her şeyi itiraf etmesini sağla bu sırada cebinde ses kaydı yapan aletin bulunsun.

tek tavsiyem sabret, araştır ve her şeyi ama her şeyi öğren. senin hayatını mahvedenleri bir anlık öfkeyle falan kurtulmalarına sebep olma. sende onların hayatını mahvet. bunları yaparken hep soğukkanlı ol ve hiç korkma. kaybettiklerini artık geri getiremezsin.


avatar is back
(24.05.19)
Lol, peşine birini taktırıp fotoğraf çektirince hukuka uygun mu oluyor :)


adwokat
(24.05.19)
edit: adam türkiyedeyse işler çok değişir. bilgilerine ulaşmanız aynı kolaylıkta olmayabilir çünkü çevresine girmemiş olursunuz.

uğraşmak istemiyorsanız yapabileceğiniz en güzel şey hiç bir şey demeden bilmemiş gibi yaparak eşinizi terk edin. hiç ama hiç açıklama yapmayın sadece terk edin ve bitirin.

yada başka aklınızda ne varsa onu yapın. ama sakın kendinizi aciz ve korkak göstermeyin. sakın kaybetmekten korktuğunuzu kaybettiğinizi belli etmeyin


avatar is back
(24.05.19)
tekrarı olabilecek bir durum değil diyorsunuz. muhtemelen olur. eğer karşı tarafı hukuken daha çok mağdur etmek isterseniz daha çok bekleyip harekete geçmeniz gerekecek. intikam soğuk yenen bir yemektir.


un
(24.05.19)
inkar edince ne oluyor ben onu anlamadım, boşanmaktan istedikten sonra her türlü boşanılmaz mı? inkar etmesi niye önemli bir de? bunları bilmediğim için soruyorum.


dismainpula
(24.05.19)
@adwokat evet birinin kişisel telefonuna girip özel yazışmalarını ulaşmak ile dışarda görüştüğü biriyle fotoğrafını çekmek arasında çok fark var :)


tabirimekruh
(24.05.19)
Önemli nokta acele etmemek. Zaman geçtikçe elinizde daha net ve kesin deliller olacaktır. Avatarın söylediği gibi karşısına çıkın ve bildiğinizi söyleyin. Ses kaydı bu esnada açık olsun.


adwokat
(24.05.19)
www.tunayegin.av.tr

alinti:
"Sosyal medya üzerinden elde edilen delillerin boşanma davalarında delil olarak kullanılmasında da uyulması gereken hukuk kuralları olduğu asla akıldan çıkartılmamalıdır.

Türk Ceza Kanunu'nun 243. Maddesi Bilişim Sistemine Girme suçunu düzenlemektedir ve bu kanun maddesine göre bir kişinin bilişim sistemindeki verilere müdahale veya bu kişinin kişisel verilerine hukuka aykırı yöntemlerle erişme ve ele geçirme suç olarak kabul edilmiştir ve bu eylemi gerçekleştirenler hakkında 1 yıla kadar hapis cezası getirilmiştir."


robokot
(24.05.19)
adwokat, "Lol, peşine birini taktırıp fotoğraf çektirince hukuka uygun mu oluyor :)" demiş.

kamuya açık alanda çekilen fotoğrafın hukuka aykırı tarafı nedir?


p133mmx
(24.05.19)
@tabirimekruh www.kararara.com


adwokat
(24.05.19)
@p133mmx yargıtay kararını bıraktım, inceleyiniz.


adwokat
(24.05.19)
Iyi ve kurt bir hukukcu bulun. referansi falan bulunan biri olsun. Donuna kadar alirsiniz. Telefonuyla kalakalir.

Yasal olmayan hicbirseyi yapmayin haksiz duruma dusmeyin. Koruma kararini da hukukcuyla birlikte hemen aldirin. Konuyu da cok gecmeden hukukcunuzla gizlilik anlasmasi uzerinden paylasin. Gecikmesin.


baldan kaymak
(24.05.19)
İstiyorsan ben takip edip fotoğraflarım. Geçmiş olsun kardeş. Dik dur güçlü dur yanındayız. Bu utanç verici suçu işlediği için o kadın pişman olacak.


sekerse tehlike
(24.05.19)
iki clickbait dandik youtube videosu izleyen deep web'i her isteğini gerçekleştirebilecek alaaddin'in sihirli lambası falan zannediyor herhalde. deep web falan bakacakmış. elde edeceğin tek şey dolandırılmak olacak, ya da kendini hackletip fotolarını falan çaldırıp tehdit edileceksin ya da edilmeden direkt yayılacak. olmadı ransomware yiyeceksin gelip buraya nasıl kurtulurum bu illetten diye sızlanacaksın. ya da en kötü ihtimal kötü niyetli birinin zombie networküne dahil edilip internet bağlantın senden habersiz yasadışı işler için kullanılacak ve bir gün kendini mahkemede işlemediğin bir suçun hesabını vermeye çalışırken bulacaksın.


alerjik
(24.05.19)
şu entry'yi yazdığında şüpheleniyor muydun yoksa korktuğun mu başına geldi? eksisozluk.com

ayrıca yeni öğrendim diyorsun ama 4 ay önce şu entryleri yazmışsın:
eksisozluk.com
eksisozluk.com

bence uzun süredir içinde bir kuşku varmış sanki?
eksisozluk.com
eksisozluk.com


kullanatmendil
(24.05.19)
ayrıca yazılan cevapları okuyunca şok oldum, biri diyor ölümle tehdit et, öbürü buna +1 diyor ve üzerine kızgın yağ dök falan saçmalıyor. bir başkası kurusıkı al kafasına daya diyor, olmazsa türkiye'den adam tutup vurdurmakla tehdit et falan diyor.

aman hocam haklıyken haksız duruma düşmek istemiyorsan bu çok türk dizisi izlemiş ergenleri dinlemeye kalkma. bunların hepsi suç ayrıca bir insanı ölümle tehdit etmek, kafasına silah dayamak filan. boşanma davasında da seni zor duruma düşürür. insan gibi medeni bir şekilde hallet ne yapacaksan.


kullanatmendil
(24.05.19)
Dostum, oncelikle gecmis olsun.
Bir dost gibi yardimci olmak isterim. Evliyim 2 cocugum var erkegim. Oncelikle
esimin aldattigini tesadufen ogrendim, sonra emin oldum diyorsun. Birincisi, cok emin oldular bana da bir nevi iftira atilmisti ama ben esimi hic aldatmadim. Sonra aklandim cok sukur. Bence en onemlisi, aldatildigina nasil emin oldugunu sorgula ve emin ol. Is icin cok zaman otelde kalmam, yanimda alimli hanim is arkadaslarimla ayni binaya girip cikarken gorulmem vs aldatma icin kesin delil degildir.
Yani ilk olarak aldatilma ya itirafla kesinlik bulur ya da sahit olmakla. Ha, cok guvendigim kisi bunlari yolda opusurken mi gordu ?? Bilemiyorum bu kismini.
Simdi ilk madde net ise, geriye kalan kisim cok net. O kisiye olan sevgi ve saygini cope at, ofkene hakim ol ve terket. Inkar eder diyorsun.oyle bir terk et ki senin bildiginden suphesi olmasin. Ama senin de once ilk maddeden emin olman lazim. Yoksa bu plan olmaz.
Ikincisi eger tekrar donup baktiginda ilk maddeden emin degilsen. Cek karsina konus. Belki sen bunlari dusunuyorken, o sana sunu diyecek "evet ben de bosanmayi dusunuyordum."
Belki ona deli gibi asik. Belki aldattigi(?) adam da evli.bilmiyoruz...dik dur. Ama ofke ve siddetten hayir gelmez.


tunaktunaktun
(24.05.19)
onun ne yaptığı önemli değil, sen insanlığını yitirme sakın.bu insanı seviyorsan geri kazanmaya çalış, sevmiyorsan da hayatına onsuz devam et.


hap var ot var
(25.05.19)
Saçma sapan cevapları hayretler içinde okuduğum için aklı selim cevaplar artsın diye yazıyorum.

@kullanatmendil @tunaktunaktun ve @hap var ot var +10000

Kimseyi tehdit etmeyin. Kimseye cebir uygulamayın. Kimseye şantaj yapmayın. Onurlu bir duruş, sadece terk etmeyi gerektirir. Gerekirse varsın öyle olsun, inkar edecekse de etsin.

Ayrıca @tunaktunaktun'un dediği burada çok önemli, hatalı olma ihtimalinizi göz ardı etmeyin.

Eğer hatalı değilseniz de şunu unutmayın, medeni insanlar işlerini mahkemede görür.


gonion
(25.05.19)
Bence burada yazılanları ciddiye almayın bir avukat ile görüşün boşanma davası için ne gibi kanıtlar bulabileceğinizi neyin hukuki delil kabul edildiğini. nasıl nafaka vs ödemeden kurtulacağınızı düşünün


ZetaStar1903
(25.05.19)
Yapılacak en akıllıca şey öfkeye yenik düşmemek. Yukarıdaki arkadaşların dediği gibi hakliyken haksız duruma düşmemek. Umarım en akıllıca olanı yapıp bu işten en az hasarla siyrilabilirsin. Geri kazanmaya çalış diyenler olmuş eğer böyle birşey varsa hiç uğraşma. İnsan inşallah yoktur diyor ama eminim demişsin. Son tavsiyem ise çözümü buralarda arama. Kocaman insanlarız artık böyle mecralar herkesin erişimi var. Mahremiyetimiz de kalmadı. İnsan kimse görmez duymaz diye düşünürken bir bakıyorsun herkesin her şeyden haberi olmuş. Profesyonel yardım al, yani mutlaka zaman geçmeden iyi bir avukatla görüş derim.


dickens
(25.05.19)
Dickens + 1000


Fusha
(25.05.19)
Ben olsam dinimizin emrettiğini yapardım.


Elduinnnn
(25.05.19)
iphonelarda şöyle bir özellik var. diyelim bir kişiyi rehberine ekledin, sonra sildin. silmene rağmen tekrar mesaj atmak istiyorsun mesela. numarası direkt 0536.... diye çıkmıyor. iphone o kişiyi sana 0536..... x mi? diye gösteriyor. diyelim her şeyi inkar etti, telefondan kayıtları sildi. aldattığı kişinin numarasını girip bak sen bu kişiyi daha önce telefonuna eklemişsin aslında diye kanıtlayabilirsin aklında bulunsun.


Güzel kardeşim, öncelikle hukuka aykırı bir şeyi yapmamalısın, boşu boşuna hayatını yakma. Boşanmayı kafaya koyup, en hızlı ve en acısız şekilde nasıl yapabileceğini araştırmanı öneririm. Önce kendine sonra çocuğuna yazık. Bir avukat bu konuda yardımcı olabilir.

Teknik olarak, bu yasal mı bilmiyorum ancak birinin iCloud şifresi varsa çok yüksek ihtimalle telefonunu icloud'a yedekliyordur. Bir iPhone alıp, sıfırdan kurarken o iCloud şifresiyle kurup, yedekten geri dön de, yedek yüklenince de telefonu uçak moduna al. Bu sayede en son yedeklenen anda telefonda ne varsa sana da gelir. (genellikle otomatik olarak her gece yedekliyor) iPhone en çok gezdiği mekanlara kadar kaydediyor icloud'a, çok rahatlıkla gün gün onları bile görebilirsin. Ancak bu yasal mı onu bilmiyorum dediğim gibi.


roket adam
(25.05.19)
(3)

icloud hesabımdan hangi bilgilere ulaşabilirler?

icloud hesabımın şifresini bilen biri, cihazıma erişi yokken, whatsapp yedeklerime ve/veya arama geçmişime ulaşabilir mi?çünkü icloud menüsü altında whatsapp yedekleri seçili mesela, bu yedek dosyalarına bir şekilde ulaşıp bu mesajları okumak mümkün müdür?Not: fotoğraflara ve notlara ulaşabilecekler
icloud hesabımın şifresini bilen biri, cihazıma erişi yokken, whatsapp yedeklerime ve/veya arama geçmişime ulaşabilir mi?

çünkü icloud menüsü altında whatsapp yedekleri seçili mesela, bu yedek dosyalarına bir şekilde ulaşıp bu mesajları okumak mümkün müdür?

Not: fotoğraflara ve notlara ulaşabileceklerini biliyorum. zaten icloud hesabıma girdiğimde kabak gibi ortada onlar, hesap şifreme sahip herkes rahatça görebilir. ama mesajlarıma ve arama kaydıma ulaşabilir mi onu öğrenmek istiyorum.
lordoz
(21.05.19)
kimin ulaştığına göre değişir.


dismainpula
(21.05.19)
@dismainpula nasıl yani? yeteneğine ve bilgisine göre mi?


lordoz
(21.05.19)
Eger yedek varsa baska bir iphone telefona o yedekten geri yukleme yapabilir. Iki faktorlu kimlik dogrulama acik degilse onu acin. Sifrenizi bilse bile size gelen kod olmadan islem yapamaz.


lyh
(22.05.19)
(11)

2010 BMW 3.20d mi 2015-2016 Opel insignia mı?

Max 95 bütçe ile 2. El 2000 motor, otomatik vites, tercihen dizel bir araç bakıyorum. 2010 model BMW 3.20d arkadaştan alabilirim. Arabanın geçmişini biliyorum, araç diri ve bakımlı. 140bin km de. Sahibinden.com da ise bu fiyata 2015-2016 Opel insignia var 70bin-100bin km de. 3.20d yol bilgisinde 5.8
Max 95 bütçe ile 2. El 2000 motor, otomatik vites, tercihen dizel bir araç bakıyorum. 2010 model BMW 3.20d arkadaştan alabilirim. Arabanın geçmişini biliyorum, araç diri ve bakımlı. 140bin km de. Sahibinden.com da ise bu fiyata 2015-2016 Opel insignia var 70bin-100bin km de. 3.20d yol bilgisinde 5.8 litre ortalama yakıt harcaması gözüküyor. insignialar icin ise 9 10 litre diye okuyorum forumlardan. Sizce hangi araç mantıklı olur ?
faithless
(15.05.19)
Tabiki Insignia. Çünkü arada yaş farkı var. Adil bir karşılaştırma değil. Insignia çok yakar doğru ama başka seçeneklere de yönelebilirsiniz. İki arabayla kisitlamayin kendinizi.


dickens
(15.05.19)
Temiz de olsa 9 yaşında bir araç almak saçma bence. 2.elde en yeni ve en temiz aracı almaya çalışmalı.

Ayrıca gün olacak aracı satmak isterseniz, 2000 motor araçları satmak zordur. Sürekli uzun yol yapmıyorsanız 2000 motorun keyfi de yoktur. Şehiriçinde 4000cc olsa bile farketmez.


the coon
(15.05.19)
Ben olsam geçmişini bildiğim bmw'yi seçerdim. Artık 10-15 yaşında arabaları eski saymak yanlış diye düşünüyorum, tabii ki bakımları düzenli yapıldıysa. Diğer türlü bakımsız bir 5 yaşındaki araba, bakımlı 15 yaşındaki araçtan çok daha fazla sorun çıkartacaktır.

Bu arada Insignia 2.0 dizel manuel kullandım, uzun yolda çok yakmıyor. Ortalama 110km/h hızla 4-4.5 litre civarında tüketimi. Şehir içi pek kullanmadım, o kısmı bilmiyorum.

BMW 320d hem motor gücü ve torku hem de arkadan itişli olması sebebiyle çok daha keyifli bir otomobil. BMWde premium hissi Insignia dan çok daha fazladır. Ben Insignia koltuğuna oturduğumda hayal kırıklığına uğramıştım, sıradan bir C segment araçtan farksız bir hissiyat verdi bana.

Bana sorarsanız, her iki aracı da en az birer gün kullanın mutlaka. Çünkü herkesin otomobilden beklentisi farklıdır. Insignia kiralık çok rahat bulunabiliyor, 1 gün kiralayın ve en az 150-200 km kullanın. BMW için de arkadaşınızdan uzun bir test sürüşü rica edin. Sonra karar vermek çok daha kolay olacaktır.


lordoz
(15.05.19)
3.20d gecmisini biliyorsun, temiz diyorsun. 20 yilda 140bin yol yapmis. yilda ortalama 10bin bile yapmamis gayet temiz. yakit ve performans olarak insignia'dan daha iyi sonuc verir. donanimliysa rahat bi 5-10 yil daha gideri var.


crucio
(15.05.19)
Ikinci elde hertürlü benim tercihim yeni olan olur. Ancak denildiği gibi kendinizi neden kısıtladınız ki. Başka modeller bakın.


Ben bmw’yi alırdım ama bence de kısıtlama kendini


(s)AINT
(16.05.19)
e 90 kasayı ben beğeniyorum. bmw duruş motor gücü performans anlamında bence önde tek dezavantajı yıl farkı. ben insigniaları beğenmiyorum çok yakıyor ve kronik elektronik arızaları mevcut. bmw de keza arızayı seven bir araçtır.


mikahakkinen
(16.05.19)
ikinci elde geçmişini bildiğin araba en güveniliri. bmw.


carabelli
(16.05.19)
Yeni 2011 model Insignia aldım. Çok yakıyor kısmı yalan.

Adam gibi kullanınca 7.7 yakıyor.


patronda daha yeni model 3.20d var, çok keyifli bir araba. Yakıt tüketimi şehirlerarası yolda 6lt/100km gibi komik bir rakama kadar düşüyor sakin kullanırsan (100-120km/s civarı gidersen). antalya-kayseri, antalya-istanbul gibi uzun yolda kullandım.

Gazlayınca köpek gibi de gidiyor, ibreyi 230'a dayıyor hemen. Yol tutuşu da gayet başarılı, virajda ani gazlayınca arkayı bırakacak olduğunda esp devreye girdiği gibi "gel buraya kardeş nereye gidiyosun" diyor resmen.


kimlanbu
(16.05.19)
Gecmisini bilmediginiz araci almayin. Burda ikinci el arac alirken son iki, uc yillik bakim gecmisini de talep ediyorlar. Bakim gecmisi, faturalar falan yoksa uzak duruyor insanlar.

Sahsen sattigim tum araclarimi sirf kurtulmak istedigim icin, ya da yaklasan sorunlarla ugrasmak istemedigim icin sattim.


(4)

Manuel Şanzuman Kondisyonu Hk.

Merhaba,2009 model mazda 3 sedan almayı planlıyorum, 120.000 km'de. 2.0 lt benzinli.bugün test sürüşü yaptım; motor sorunsuz görünüyor, vites geçişleri de sorunsuz. ancak 2. viteste kalkmaya çalıştığımda şanzumandan ses geliyor ve zorlanıyor araba. normal de 2. viteste yavaş da olsa sorunsuz kalkabi
Merhaba,

2009 model mazda 3 sedan almayı planlıyorum, 120.000 km'de. 2.0 lt benzinli.

bugün test sürüşü yaptım; motor sorunsuz görünüyor, vites geçişleri de sorunsuz. ancak 2. viteste kalkmaya çalıştığımda şanzumandan ses geliyor ve zorlanıyor araba. normal de 2. viteste yavaş da olsa sorunsuz kalkabilmesi lazım, benim corolla'da öyle mesela, zorlanır ama ses yapmaz.

yine mesela çok yavaş hızda (10-20) 3. viteste hızlanmaya çalıştığımda yine ses yapıyor.

yani şanzumana yük bindiğinde şanzumandan ses geliyor.

bu bir sorun mudur yoksa araçtan araca karakteristik bir durum olabilir mi?

sorun ise, neden kaynaklanıyor olabilir? başıma nasıl işler açabilir?
lordoz
(09.04.19)
"normal de 2. viteste yavaş da olsa sorunsuz kalkabilmesi lazım" çok güldüm buna :) 2.000 motor araba 2. viteste kalkar mı hiç? yokuş aşağı fln olması lazım kalkabilmesi için. 1.2 motor araba kullanıyorum, o bile 2. viteste kalkarken ıkınıyor.

kendi toyotanı da sürekli 2. viteste kaldırıyorsan baskı balatanın halini merak ediyorum doğrusu.


trajikomix
(09.04.19)
gülecek bir şey yok, hemen hemen her araç 2. viteste sorunsuz kalkar. onlarca farklı model araba kullandım, yaklaşık 20 yıldır en az 300.000 km yol yaptım. elbette sürekli 2. viteste kaldırmıyorum, ama sorunsuz kalkabiliyor 2. viteste. babamın 93 model 1.5 lt arabası da kalkıyordu, öyle diyeyim.

2 lt arac kalkar mı hic 1.2 bile ıkınıyor demissin, yüksek hacimli yani daha güçlü motorun şanzumana bindirdiği yük daha fazla olduğu için daha mı zor kalkıyor 2. viteste?


lordoz
(09.04.19)
üçbin 2bin motorlu araçlar 2. viteste daha rahat kalkar. komşumuzda var bu araçtan sıkıntısız kullanabiliyor. bu sorun kronik olmayabilir. şanzımandan anlayan ustalara bir gösterin.eğer düzgün debriyaj kullanımı olmadıysa sıkıntı olabilir.


mikahakkinen
(10.04.19)
1,2 kullanan arkadaş ağır saçmalamış. Motor hacmi, gücü arttıkça 2>1.2 2.viteste kalkma durumu kolaylaşır. Yani 2 litre motorlu bir araç 2. viteste kalkabilir. 1.2 motorluya kıyasen daha kolay kalkar.
2. ve asıl önemli konu aracın baskı balatası yeni ise kavraması net ise. araç dizel olsun banzinli olsun fark etmez çok daha kolay stop eder. Aslında aracın 2. viteste yavaş yavaş kavraması tutup yürümesi sanılanın aksine iyi bir şey değil. Baskı balata biraz eskimiştir, çok az kaçırıyordur bu durumda 2.viteste kalkması daha olası. Baskı balatası sıfır olan bir araç çok net kavrama yapar ya tutar ya bırakır bu durumda araç stop eder.


wolfg
(10.04.19)
(1)

Sahibinden benzeri site

Kurmak icin neye ihtiyacim var. Bi yol cizebilecek olan var mi? Tsk
Kurmak icin neye ihtiyacim var. Bi yol cizebilecek olan var mi? Tsk
baldan kaymak
(09.04.19)
Kapsamı ne olacak? Listelemeler nasıl olacak? Lokasyon bazlı mı olacak mesela?

Biraz daha detay lazım. Eğer detay paylaşırsan (buradan paylaşmak istemiyorsan mesaj da atabilirsin) daha net yardımcı olabilirim.


lordoz
(09.04.19)
(4)

50bine kadar otomatik araba

şöförlüğü yeni yeni gelişen bayan arkadaşım kullanacak. hyundai i20 var bir tane ona bakıyoruz. Sizinde tavsiye edebileceğiniz böyle ufak tefek araç tavsiyeniz var mı ?
şöförlüğü yeni yeni gelişen bayan arkadaşım kullanacak.

hyundai i20 var bir tane ona bakıyoruz.

Sizinde tavsiye edebileceğiniz böyle ufak tefek araç tavsiyeniz var mı ?
Carlito Brigante
(09.04.19)
1 yildir arastiriyorum. Hatta bir tane aldim Honda.

Tavsiyemi birakayim: 70k altina bakmasin. Ha ben sorun yasamadim, yasayacak diye birsey de yok ama onermiyorum. Bir bozuldu mu 6-20k arasi degisiyor yapimlari. Sonuna kadar oto'cu biri olarak beni bile soguttu bu yapim tutari seyi.

Not: i20 cok yakiyor diyorlar.


baldan kaymak
(09.04.19)
cvt şanzımanlı bir araç bulabilirsen cvt çok sorunsuz bir otomatik şanzımandır.

genelde japon araçlarda honda, nissan vs. kullanılır.


lordoz
(09.04.19)
Kadınlar için a veya b segment araçlar uygun bence. Otomatik, fazla sorun çıkarmayan, küçük araçlar ihtiyaçlarını karşılıyor genelde.

Benim önerim: Honda Jazz (cvt şanzımanlı olan, i-shift olan değil) veya Nissan Micra.


Abdurrahman
(10.04.19)
yaris auris.


mikahakkinen
(10.04.19)
(1)

doktorun yanlış işlem yapma ihtimali

Arkadaşlar merhaba iyi günler. Burnumun ucunda kırmızı bir nokta şeklinde damar çatlağı var, çirkin bir görüntüsü var ve kabuk bağlayıp şakır şakır kanayıp duruyordu. Lazer ile yakıldığını duydum ve hastahaneye gidip yakılmasını talep ettim. Oradaki doktor bana radyofrekans ile yakmanın lazerden dah
Arkadaşlar merhaba iyi günler. Burnumun ucunda kırmızı bir nokta şeklinde damar çatlağı var, çirkin bir görüntüsü var ve kabuk bağlayıp şakır şakır kanayıp duruyordu. Lazer ile yakıldığını duydum ve hastahaneye gidip yakılmasını talep ettim. Oradaki doktor bana radyofrekans ile yakmanın lazerden daha etkilli ve güvenli yöntem olduğunu söyleyerek beni ikna etti. İşlem yapıldı ve benim damar çatlağımın kırmızılığı geçmedi, tekrar gittiğimde doktor tekrar yapılması gerektiğini söyleyerek 1-2 ay aralıklarla devamlı geçmedi gittim, geçmedi gittim derken bu işlem 4 defa tekrarlandı ve benim burnumun ucunda nokta şeklinde bir göçük oluştu ve kırmızılıkta geçmiş değil. Gerçekten bu konuda çok moralim bozuldu, napmam gerekiyor bana bir yol gösterin. Yarın doktoruma gidip bu konuyu sorsam kesin bana tekrar yakmamız gerekiyor diyecek ama artık ben bu doktordan ve işlemden ümidi kestim yasal yollara başvurmayı düşünüyorum. Sizin bu konuda düşünceniz nedir. Doktora hukuki bir süreç başlatmam sizce mantıklı mıdır ?
emrekspres
(24.03.19)
önce başka bir doktora görünmeyi denesen?


lordoz
(24.03.19)
(4)

Siber Güvenlik veya Yapay Zeka yapay zeka alanlarında çalışan var mı?

varsa ve mesaj gönderebilirse birkaç konuda fikirlerini almak istiyorum.
varsa ve mesaj gönderebilirse birkaç konuda fikirlerini almak istiyorum.
lordoz
(24.03.19)
Buradan sorarsan yardımcı olalım.


roket adam
(24.03.19)
Rokete katılıyorum herkes faidelensin


mirty
(24.03.19)
muhtemelen biraz dialog gerektireceği için mesaj daha uygun olur diye düşündüm ama buraya da yazayım;

yeni mezun bir bilgisayar mühendisi kadar bilgisi ve deneyimi olan biri için, bu alanlardan birinde uzmanlaşmak ayrı ayrı ne kadar sürer? hangi araçları kullanmak, nasıl ilerlemek gerekir?

edx.org kursları, dokümanlar vb. tamam, ama biraz daha spesifik araçları öğrenmek istiyorum. biraz tips & tricks gibi. sektör hangi araçlara hakimiyet istiyor, nereye doğru gidiyor, tüm günü boş olan biri için ne kadar zaman ayırarak ne kadar sürede orta seviyeye gelinebilir, vs.

aslında 35 yaşındayım, it bilgim var ancak mezun olduktan sonra teknik posizyonlarda çalışmadım, o yüzden yeni mezun kadar deneyim ve bilgiye sahibim. yurt dışında bu iki alandan birine karar vermeye çalışıyorum, birine odaklanacağım. seçim yapmamı kolaylaştıracak her türlü öneri de makbule geçer.


lordoz
(24.03.19)
benim çalıştığım siber güvenlik biriminde 11 ayrı uzmanlık bölümü var. Planlama, tespit, cihaz yönetimi, pentest, iç güvenlik, dış güvenlik vs gibi. Bana kalırsa burada işler biraz merak edip araştırarak yürüyor. İlgi duydugunuz alan neyse ona yönelin kod analizi mi, cihaz yönetimi mi, Level 1 destek mi, level 2 destek mi gibi. Mesela kendim için konuşmam gerekirse ben yazılımdan hiçbir şekilde anlamam fakat planlama ve ürün yönetimi tarafım kuvvetlidir. Sektörün gidiş yönü MSS seviyesi için konuşmam gerekirse SD WAN ve SOAR altyapısı üzerine gidiyor bu iki konu içerisindeki kırılımlarda uzmanlığınız olursa kariyeriniz için gerçekten çok iyi olur diyebilirim.


mirty
(25.03.19)
(2)

Dell Xps 15 vs. Macbook Pro?

Merhaba yurtdisinda IT bolumunde lisans egitimi alacagim. Su an kullanmakta oldugum laptop Dell Inspiron 7520 ve yaklasik alti senedir kullaniyorum bu laptobu. Artik degistirme zamani geldi gibi. Program, yazilim yazmak icin hangisini satin almak daha dogru bir tercih olur?
Merhaba yurtdisinda IT bolumunde lisans egitimi alacagim. Su an kullanmakta oldugum laptop Dell Inspiron 7520 ve yaklasik alti senedir kullaniyorum bu laptobu. Artik degistirme zamani geldi gibi. Program, yazilim yazmak icin hangisini satin almak daha dogru bir tercih olur?
balmung
(04.03.19)
Mac. Her platform için yazılım geliştirebilirsin. Mutlu da eder.


p133mmx
(04.03.19)
biraz bekle, eğitim almaya gittiğin yerde windows/linux üzerinde geliştirme yapıyorlarsa xps alırsın. çoğunlukla mac kullanıyorlarsa mac alırsın. hem yurt dışında fiyatlar daha avantajlı oluyor genelde.


lordoz
(04.03.19)
(11)

doktor hatalı mı?

merhaba. dün annemi aradım sesi korkunç. zaturre olmuşum dedi. 2 gün önce gittiği aile hekimi test olmadan bakamam. yarın gel test yapalım demiş. sırtını bile dinlememiş. dönüp arkadaşıyla sohbete devam etmiş. ertesi gün de annem çok üşüdüğü ve halsiz olduğu için dışarı çıkamamış. dün gittiği başka
merhaba. dün annemi aradım sesi korkunç. zaturre olmuşum dedi. 2 gün önce gittiği aile hekimi test olmadan bakamam. yarın gel test yapalım demiş. sırtını bile dinlememiş. dönüp arkadaşıyla sohbete devam etmiş.

ertesi gün de annem çok üşüdüğü ve halsiz olduğu için dışarı çıkamamış. dün gittiği başka bir doktor da zaturre teşhisi koymuş.

şimdi 3 gün önce bi baksaydı en azından, antibiyotiğe o zaman başlasaydı daha iyi olmaz mıydı? çok sinirliyim şu an.

edit: arkadaşlar neyi anlatamıyorum acaba? bana hiç muayene etmeden yollaması garip geldi. tabi ki test istesin. ama bir ciğerini dinlememesi, boğazına bakmaması normal mi diyorum? bunu anlamaya çalışıyorum.
hushhush
(01.03.19)
Test yapalım demiş adam ne yapsın ki başka.


thewhitewolf
(01.03.19)
hayır değil.

doktorlara gösterdiğiniz saldirganligi başka hiçbir yerde göstermediğinize eminim.

ağır bir antibiyotik verip göndermesi daha mı çok hoşunuza giderdi?


Akrabam olan doktoru telefonla aradım; "boğazım ağrıyor, burnum akıyor" dedim. Aldığım cevap: "ne yani sana kafama göre ilaç mı yazayım" oldu.

Annenize acil şifalar dilerim.
Burada suçlu aramayın lütfen.


teknikekip
(01.03.19)
Doktorun tek hatası müneccim olmaması.


biryosunatomu
(01.03.19)
doktor olmasi gerektigi gibi davranmis, test yapmadan ilac yazmasi gotunden sallamasi demek. bu durumda da "hic muayene etmeden antibiyotigi dayadi" deniyor.


crucio
(01.03.19)
Birincisinin yaptığı doğruysa sonraki doktor nasıl teşhis koymuş? Test yapmadan mı?


windows95
(01.03.19)
@yuvarlanantencereninkapagi hangi saldırganlıktan bahsediyorsun? adamın gidip boğazına mı yapışmışım? boğazına bakmaması, ciğerlerini dinlememesi ve sohbetine dönmesi bana garip geldi. doğrusu bu mudur diye insan gibi soruyorum burda. okuduğunu mu anlamıyorsun?


hushhush
(01.03.19)
@thewhitewolf muayene etmesi gerekmez miydi? bunu sorguluyorum.


hushhush
(01.03.19)
doktorlar -bazı durumlar yoruma gerek duysa da- klavuzlara göre hareket ederler. annenizin semptomlarında test yapılması gerektiği için test önermiştir. sırtını da dinlese, bir sonuca varmak için teste ihtiyaç duymuş demek ki. bu yüzden gayet normal bir şekilde yarın gelin test yapalım demiş.

"bir şeyiniz yok, dinlenin geçer." diyip 2-3 semptomatik ilaç vermemiş, emin olmadan antibiyotiği dayamamış, doğru olanı yapmış.

anneniz konusundaki hassasiyetinizi anlıyorum, tüm doktorların "lokman hekim" olmadığını da biliyorum ama bu hikayede doktorun bir kusuru yok.


lordoz
(01.03.19)
Muayene etmeden neye göre test yapılacak acaba ben burasını anlayamadım.
Bi muayene edip sonra şu şu testler lazım demesi gerekirdi bence.
Surata bakıp ilaç yazılmayacağını biz de biliyoruz...


megalomaniac
(01.03.19)
@megalomaniac

surata değil beyana (hasta öyküsüne) bakılıyor.


lordoz
(01.03.19)
(4)

yurtdışından türkiyeye para transferi ve bitcoin

almanyada yaşayan biri türkiyeye yüklü miktarda para yollamak istiyor.almanyada bir bitcoin hesabı olustursa ve parasının tamamını bitcoin yapsa ve gönderse trye... almanyadaki bitcoin borsaları buna izin verir mi?
almanyada yaşayan biri türkiyeye yüklü miktarda para yollamak istiyor.
almanyada bir bitcoin hesabı olustursa ve parasının tamamını bitcoin yapsa ve gönderse trye...
almanyadaki bitcoin borsaları buna izin verir mi?
farrytikki2
(28.02.19)
Izne tabi bir olay degil ki bu, borsanin elinde degil. Isterse evindeki bilgisayar gondersin, sonra oradan TR'ye gondersin de hic gerek yok.

Zaten borsanin transferin hangi ulkeye gidecegini bilmesi de soz konusu degil.


crown
(28.02.19)
hocam
resmi bir transferse
direk swift yapsin - bankadan anlasmalıysan para bile almazlar
30-40 eur bir kesinti olur max.
ugrasmasın bitcoinle


kingcyrax
(28.02.19)
Resmi bir transfer ise transfergo uygulaması ile ücretsiz yapabilir.

Değilse, bitcoin ile yapabilir. Ama çok büyük bir miktar ve çok yasa dışı bir iş ise borsalar da kimlik doğrulama istiyor hesap açmak için. Faka basabilir yani. Elden halletmesi lazım bir şekilde.


lordoz
(28.02.19)
komisyonsuz bir şekilde transfergo ile yollayabilirsin hocam. tüm detay burda www.youtube.com


rokokooo
(01.03.19)
(2)

blog açmak

Merhabalar, blog nasıl açılır,işin teknik kısmını tane tane fakat kısaca anlatacak iyi niyetli,sempatik yazarlar bir el atarsanız sevinirim,şimdiden teşekkürler!
Merhabalar, blog nasıl açılır,işin teknik kısmını tane tane fakat kısaca anlatacak iyi niyetli,sempatik yazarlar bir el atarsanız sevinirim,şimdiden teşekkürler!
wordpress ve blogger var en meşhur.
üye olduğunuzda arayüzünü kolayca anlarsınız. başlığı yaz, içeriği koy, yayınla.
bunun için hiç para vermezsiniz. siteismi.wordpress.com gibi bir adresiniz olur.

eğer kendinize ait bir alanda blog kurmak istiyorsanız alan adı alacaksınız. (www.siteismi.com gibi)
bu yaklaşık 8-10$ gibi bir şey.
bir de sitenizi kuracağınız sunucuyu almanız lazım.
yeni başladığınız için ikisini de aynı yerden alın, sitenin teknik destek kısmı yardımcı olacaktır.
çoğu sağlayıcı wordpess kurulumu için yardımcı oluyor.


tabudeviren
(28.02.19)
Bana mesaj gönderin, açayım size. Kolay o iş.


lordoz
(28.02.19)
(8)

Yurtdışında Tekstille İlgili Ne Satabilirim?

ingilteredeyim ve moda tasarımcısıyım. yaklaşık 5 aydır iş arıyorum ancak kalıcı bir iş bulamıyorum. ben de belki de en iyisi türkiyeden bir şeyler getirtmek ya da bir şeyler yapıp satmak olabilir diye düşünüyorum (semt pazarlarında ve online) ama tabi ki bu aslında hiç de kolay bir iş değil. sizin
ingilteredeyim ve moda tasarımcısıyım. yaklaşık 5 aydır iş arıyorum ancak kalıcı bir iş bulamıyorum.

ben de belki de en iyisi türkiyeden bir şeyler getirtmek ya da bir şeyler yapıp satmak olabilir diye düşünüyorum (semt pazarlarında ve online) ama tabi ki bu aslında hiç de kolay bir iş değil. sizin aklınıza gelen bu kesin satar dediğiniz bir ürün var mı?

ben mesela desen tasarlayıp bunlardan şal ya da fular yapayım diyorum ama bundan da düzenli bir gelir elde etmek bana imkansız gibi geldi. kaç kişi fular ve şal satın alır diye düşündüm. sizin aklınıza gelen çok iyi satacağını düşündüğünüz bir ürün var mı? belki tasarlayıp satmak yerine hazır bir ürün getirip satmak daha kazançlı olur.

siz ne düşünüyorsunuz? bu arada gözüm acayip korkmuyor da değil, kendi işini yapmak da ayrı zor bir şey sonuçta.
martini girl
(28.02.19)
Ne satarsin bilmem ama esim kimya muhendisi normalde, hobi olarak cupcakes, cake pops vs yapmaya basladi siparislere yetisemiyor birakmak zorunda kaldi :) bu tarz bisey yapabilirsiniz


Boris
(28.02.19)
etsy den sarış yapmaya bakın


oscar
(28.02.19)
desen tasarlayabiliyorsan hiç durma o işi yap bence Türkiye'de rumisu var: istanbul.rumisu.com bence çok iyi işler yapıyor bir de
kirk3.sopsy.com bence kendi desenlerinle tarzını oluşturursan mükemmel işler çıkacaktır. bol şans.


hıkmıkzık
(28.02.19)
Çanta iyi gidiyor detaylarını özelden anlatayim


seyyar satıcı
(28.02.19)
İç çamaşırı, nerede olursanız olun o memleketin bütün insanları victoria secret giymiyor. Basit günlük ürünler her zaman para kazandırır. Yok başka ürünler bakarım derseniz ve tek kullanımlık ürünler satarsanız kuaför malzemeleri olarak deli para kazanabilirsiniz. Türkiye'den ingiltere'ye şeklinde. İmalatçısıyım da :)


synax
(28.02.19)
Bana mesaj gönderir misiniz? Sizinle tamamen aynı durumdayım, epey araştırdım, fikir alış verişinde bulunalım.


lordoz
(28.02.19)
Çorap? Komikli/şekilli çoraplar alıcı bulabilir. Fiyatı da diğer tekstil ürünlerine düşük olacağından insan alırken pek düşünmeden alır. Hem herkesin kullandığı bir ürün, hem de sürümden kazanma imkanı var. Saçmalıyor da olabilirim, online satışlarla alakası yok. Instagram'da sürekli karşıma çıkan reklamlar sonucunda sadece bir kez takı aldım ve çorap almayı düşündüm (reklamı çıkan çorap pahalı geldiği için almadım).


denizliden peştemal al. bornozlu falan.


Coma
(28.02.19)
(10)

Vücut Gelişimi ve Takviyeler

spor geçmişim yok. boyum 179. vücut proporsiyonum genel olarak düzgün.birkaç ay öncesine kadar 89 kilo idim, göbeğim ve göğüslerim çok büyümüştü. şimdi beslenme/diyet ile 81 kiloya kadar düştüm.sorunum şu; göbeğim ve göğüslerim elbette küçüldü ama ben özellikle göbeğimden tamamen kurtulmak istiyorum
spor geçmişim yok. boyum 179. vücut proporsiyonum genel olarak düzgün.

birkaç ay öncesine kadar 89 kilo idim, göbeğim ve göğüslerim çok büyümüştü. şimdi beslenme/diyet ile 81 kiloya kadar düştüm.

sorunum şu; göbeğim ve göğüslerim elbette küçüldü ama ben özellikle göbeğimden tamamen kurtulmak istiyorum. bir yandan da daha fazla kilo versem sıskalaşacağım, çok zayıf biri olmak da istemiyorum.

göbeğimi eritirken vücudumun geri kalanını -özellikle bel üstü- hacimlendirmek ve şekillendirmek istiyorum.

spora her gün saatler ayıramam ama günde yarım saat, belki 1 saat ayırabilirim. istediğim gibi beslenebilirim, yani atıyorum her gün yarım kilo et yiyebilirim.

işin ehli arkadaşlara sorularım ise şöyle;

- hacimlenmek ve şekillenmek için takviyeler ne kadar önemli ve gerekli? örneğin ben her sabah 3-4 yumurta yesem, öğlen süt içsem, her akşam 300-400 gr da et yesem, yine de takviye protein (veya başka bir takviye) almam gerekir mi? süreci hızlandırır mı? (süreci hızlandırır mı diye sormamın sebebi 2 ayda baklava yapıp herkül olma hevesi değil, kendimdeki değişimi gördükçe motive oluyor oluşum.)

- evde çalışarak yeterince hacimlenip, şekillenebilir miyim yoksa spor salonuna gidip oradaki aletlerle çalışmam süreci çok hızlandırır mı? (çok şişmek istemiyorum ama sıska olmayayım ve kaslarım belirgin olsun istiyorum.)

- yüzmenin kondisyon dışında hacimlenmeye ve şekillenmeye katkısı ne kadar? ağırlık çalışmak ile yüzmek arasında nasıl bir fark var?
lordoz
(28.02.19)
Evde hareket + koşu ile göbeğin erir, duruşun düzelir, kısaca fit olursun. Ama mesela kollar falan hacimlenmez. Kendimden biliyorum. Salona falan gitmek lazım. Yoksa evde zor. Olmaz değil, zor...


malheiros
(28.02.19)
Bölgesel zayıflama diye birşey yok, merak etme ilaç kullanmazsan normal orantılı kaslar oluşur. % 70 beslenme gerisi spor. Hiçbir takviyeye ihtiyaç yok düzgün kaliteli beslen doğru oranda protein alıp şeker ve abur cubur keser ve spor salonunda güzel antrenman yap 6 ayda ciddi fark oluşacak.


Fritz-X
(28.02.19)
bölgesel zayıflama diye bir şey var. yok diyenler sadece duydukları, okuduklarından ibaret sanıyorlar sporu. çok şişmek istiyorsan zaten spor salonuna gitme . mazallah çok şişer patlarsın.Protein v.s alman sadece yağlanmanı hızlandırır. Herkül ü şimdi farkettim.


ayaklibalik
(28.02.19)
ayrıca şu video yararlı olabilir.
youtu.be


ayaklibalik
(28.02.19)
Öncelikle bölgesel yağ yakmanın olduğuna inanan bir insandan hiçbir tavsiye alma.
Bu işin hesabı da matematiği de çok basit.
1- yağ oranını ölçtür.
2- yağsız vücut kütleni 2.5 ile çarp. Bu senin günlük protein ihtiyacın.
3- günlük protein ihtiyacını karşıla.
4- günde 45-50 dakika ağırlık çalış.

Evde çalışmak ağırlık artırmaya pek elverişli değil. Yakında bir salon bul. Ağırlık artırmaya çalış. Ara sıra böyle Kendini dene.


adwokat
(28.02.19)
adwokat sen beceremiyorsan olmadığı anlamına gelmez değil mi? insanlar halen spor salonuna gidince herkül olacağım zannediyor. protein kullanınca çok gelişmekten korkuyor.
bilmediğiniz konu hakkında yorum yapmayın. kaç kere bölgesel yağ yakmaya çalıştın. sadece okuduklarınızdan çıkarım yapıyorsunuz?


ayaklibalik
(28.02.19)
Herkül olma isteğim ya da bundan korkum yok. Sadece hizli sonuc almak istedigimi ve cok sismek derdinde olmadigimi soyledim.


lordoz
(28.02.19)
sevgili ayaklibalik, tek bir bölgeye odaklanarak sadece oradan yağ yakamazsın. Vücut genetiğinde neyse odur. Önce göbekten gidecekse göbekten göğüsten gidecekse göğüsten gider. Sen sabah kadar bacak antrenmanı yaparsın hiç göğüs çalışmadığın halde göğüsten gidebilir. Ha belki bacaktan gideceği vardır oradan da gitme olasılığı var.
Bilmediğim bir konu değil ayrıca. Zamanında Çok denedim ve çok araştırdım. İddianı destekleyecek bir doküman-araştırma falan varsa görmek isterim. Ha ama bana magazinsel şeylerle gelme sakın.
Bölgesel yağ yaktım göbeği erittim diyen tipler genelde sadece göbeği yakmıyır kolu göğüsü de yitirip zarganaya dönüyor. Sen de onlardan mısın yoksa?


adwokat
(28.02.19)
Bölgesel zayıflamanın olabileceğine inanan kişi spor cahilidir benim gözümde. Ayaklibalik bana bu konuda ikna edici bir araştırma bulursan ben bir daha bu siteye uğramam bak o kadar net :)


adwokat
(28.02.19)
o işler öyle değil. sadece sol bacağım zayıflasın sağ kalsın. belin sağı erisin, solu erimesin. tabi ki mümkün değil.bölgesel yağ yakımından kasıt. yağ yakarken. istenilen bölgeler üzerinde daha çok yoğunlaşarak, o bölgenin yağ yakım hızını diğer bölgelere orantılamak. aynı şeyden bahsediyorsak, bölgesel yağ yakımı mümkün. yoksa sadece diet ve cardio yaparak çalışırsak, vücut en önce aldığı yağı en son yakacaktır.


ayaklibalik
(01.03.19)
(5)

sınava girerken ne tip bir tatlı yemeli?

sınava girerken hani derler ye şeker al diye. hangi tip şeker veya hangi tip tatlı almak daha iyi gelir? bazıları üzüm yemek daha iyi diyor.şeker, bitter/sütlü/beyaz çikolata, çekirdekli/çekirdeksiz/kuru üzüm vb. hangisini alsam? veya bunlardan başka neyi?
sınava girerken hani derler ye şeker al diye. hangi tip şeker veya hangi tip tatlı almak daha iyi gelir? bazıları üzüm yemek daha iyi diyor.

şeker, bitter/sütlü/beyaz çikolata, çekirdekli/çekirdeksiz/kuru üzüm vb. hangisini alsam? veya bunlardan başka neyi?
cesur
(25.02.19)
şekerleme gibi basit şekerlerin yerine kuru üzüm, erik ya da A ve C vitaminlerinin zengin olduğu taze meyve ve sebze gibi besinler tercih edilmeli imiş. sınavdan 30-35 dk önce.

diğer yandan, yiyecekle mucize bekleme dememe gerek yok sanırım?


lordoz
(25.02.19)
bal, taa öss zamanı hoca demişti kana direk karışıyor diye şekeri


Bal+1
Uzmanlar önermişti diye bizimkiler sabahın köründe bal yedirmişlerdi bana. Hey gidi günler.


@lordoz elbette hocam. yeteri kadar çalıştım sınava. sadece enerji takviyesi için sordum.


cesur
(25.02.19)
keşkül.


doxanikee
(25.02.19)
(2)

Kapanmış Google hesabını Android telefondan nasıl kaldırabilirim?

Telefonumda 2 Google hesabı tanımlıydı, biri şahsi Gmail hesabım diğeri de şirketin Gsuite üzerindeki mail hesabı.Şirketten ayrıldım ve e-posta hesabımı kapattılar.Hesap telefonda log-out durumda ama kaldırmayı bir türlü beceremedim. Kaldırmak istediğimde parola soruyor ama parola yok, şifremi unutt
Telefonumda 2 Google hesabı tanımlıydı, biri şahsi Gmail hesabım diğeri de şirketin Gsuite üzerindeki mail hesabı.

Şirketten ayrıldım ve e-posta hesabımı kapattılar.

Hesap telefonda log-out durumda ama kaldırmayı bir türlü beceremedim. Kaldırmak istediğimde parola soruyor ama parola yok, şifremi unuttum dediğimde de "böyle bir Google hesabı yok" diyor.

Dekative olan bir Google hesabını Android telefondan kaldırmak için bildiğiniz bir yol var mı?
lordoz
(24.02.19)
amacım telefonu sıfırlamadan halletmek aslında, bir hesap kaldırmak için komple telefonu sıfırlamakla uğraşmak istemiyorum ama bir yandan da sürekli "action required" bildirimi almaktan sıkıldım.


lordoz
(25.02.19)
abi o çok saçma bir yerde. niye kaldıramadığını anlayabiliyorum. dur bi kurcalayayım yine bulursam editleyeceğim.

edit: güncelleme gelmiş sanırım biraz daha kolay oldu bu. gmail'e gir, sağ üstte yuvarlak bir logo var, ona tıkla, bu cihazdaki hesapları yönet'e gel, orada hesabı kaldır var. önceden böyle değildi ama bugün gelmiş sanırım güncelleme. güncel değilse bir güncellemeyi dene olmadı.


veritaslibertas
(25.02.19)
(1)

LG G2 - Açılmıyor

Telefonun ekteki resimde işaretlediğim batarya soketi tahrip oldu. Bataryanın +/- kutuplarını algılamadığı için açılmıyor. Benim sorularım1) Batarya nın +/- kutuplarına birer kablo bağlayarak bu kabloları resimde hangi devreye değdirerek telefonu açabilirim? Böylece batarya soketine gerek kalmayacak
Telefonun ekteki resimde işaretlediğim batarya soketi tahrip oldu. Bataryanın +/- kutuplarını algılamadığı için açılmıyor. Benim sorularım
1) Batarya nın +/- kutuplarına birer kablo bağlayarak bu kabloları resimde hangi devreye değdirerek telefonu açabilirim? Böylece batarya soketine gerek kalmayacak.
2) Ya da en azından telefonu PCye taktığımda nasıl dosyalara erişebilirim? Çünkü şu anda usb'den PC'ye takınca da açılmıyor.
foxmulder
(23.02.19)
ekte görsel yok.


lordoz
(23.02.19)
(6)

93 honda civic alınır mı?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-degisenseniz-otomatik-654045271/detaylütfen iyi şeyler söyleyin araç bakmaktan yoruldum kime sorsam illa bir noksan buluyor. fazla şey istemiyoruz durduk yere arıza çıkarmasın yeter. max 20 bin liraya alacağım en yakışıklı modern görünümlü araba
www.sahibinden.com

lütfen iyi şeyler söyleyin araç bakmaktan yoruldum kime sorsam illa bir noksan buluyor. fazla şey istemiyoruz durduk yere arıza çıkarmasın yeter. max 20 bin liraya alacağım en yakışıklı modern görünümlü araba bu gibi duruyor. ne diyorsunuz?
manual olsa alınır ama otomatiği nasıldır bilemiyorum.

1.4 veya 1.6 motor da bakabilirsin. 1.5 civic ef de kullanılan motor, biraz daha yaşlı diğerlerine göre.


mattiadestro
(22.02.19)
honda civic sorunsuzluğu ile ünlüdür ancak 26 yaşında bir arabadan bahsediyoruz. ne olursa olsun mekaniği, kablosu, plastiği eskiyor, yaşlanıyor.

yani böyle bir araba alacaksan, sürprizlerle dolu olacağını unutmamalısın.

mümkün olduğunca yeni ve iyi bakılmış bir honda veya toyoya modeli bulmaya çalış.

20.000 TL altına 2000 model toyota corolla bulabilirsin 200.000 km civarına. sorun çıkarma ihtimali daha düşük olur.


lordoz
(22.02.19)
otomatik ve 350bin km??


mikahakkinen
(22.02.19)
otomatikte 350bin km çok riskli bence. Honda dayanıklı markadır ama şanzıman arızası için bu yaşta bu kmde araba çok riskli


alaimisema
(22.02.19)
www.sahibinden.com
buna bakıp al.


ayaklibalik
(22.02.19)
Az bütçe ile az sorunlu araba isterseniz alternatifler yerli araçlardır. Bu yaşta arabalar sorun çıkarır, önemli olan yaptırabilir olması ve ucuza yapılması. Dar gelirlinin Broadway, Kuş serisine binmesinin sebebi budur. 23-25 civarına 2000 clio, symbol bulabilirsiniz. Baktıkça değil, kullandıkça mutlu olursunuz zira tamiri basit ve ucuz olur.

Kendim de 2000 clio kullanıyorum.


jaaaccckkk
(22.02.19)
(8)

Youtube kanalından para kazanan var mı?

Varsa, abone sayısı, son ayın izlenme sayısı ve kazandığı miktarı -dilerse özelden- yazabilir mi?
Varsa, abone sayısı, son ayın izlenme sayısı ve kazandığı miktarı -dilerse özelden- yazabilir mi?
lordoz
(21.02.19)
kanal içeriğine göre değişir. eğitim videoları daha az izlenme ile çok daha iyi paralar kazanabiliyor.


bekri
(21.02.19)
neye göre belirleniyor?

içerik türü ile gelir oranı ilişkisini görebileceğimiz bir yer var mı?


lordoz
(21.02.19)
O kadar para kazandırmıyor,

11.950 abone, aylık 7 dolar civarı


Northern Mariner
(21.02.19)
takip ettigim bir eleman var, 200bin takipcisi var, videolar ortalam 25-30bin izleniyor gibi, arada sivrilen birkac tane haric. ortalama 2 gunde bir post ediyor. ayda 1000-1500tl geldigini soylemisti yakin zamanda.


cooperr
(21.02.19)
Oha diyorum ekibinin şimdiye kadar 3 milyondan fazla kazandığını okumuştum bir yerde..

Aha da bldum linki:

www.gazetevatan.com


twq
(21.02.19)
Northern Mariner videolar hiç mi izlenmiyor ? Abone sayısından ziyade izlenme sayısı önemli.


bekri
(21.02.19)
1000 izleme yaklaşık 1₺


fasulyek
(21.02.19)
@bekri aylık izlenimim 102.000civari, goruntulenme 35.000civari


Northern Mariner
(22.02.19)
(3)

2. el araba tavsiyesi(50 bin tl)

40-50 bin lira bandında en mantıklı hangi araba ne alınabilir?İlk arabam olacağı için yüksek performans tabi ki beklemiyorum:) ayağımı yerden kessin yeter.
40-50 bin lira bandında en mantıklı hangi araba ne alınabilir?

İlk arabam olacağı için yüksek performans tabi ki beklemiyorum:) ayağımı yerden kessin yeter.
canhavli
(21.02.19)
servis bakımlı bir honda civic hybrid.

hem sorunsuz, hem konforlu, hem ekonomik, hem otomatik.


lordoz
(21.02.19)
Honda jazz, city tavsiye ederim ben de.


jaaaccckkk
(22.02.19)
Toyota corolla...


(8)

ağır hasar kayıtlı araç alınır mı?

soru klasik olacak biraz.bu tarz arabalar alınmaz ama geçerli sebeplerim var sanki.kendi aracımla takas edeceğim (aracımı değiştirmek istiyorum ancak satım ile ve yeni araç bakacak/alacak gibi süreçler için malesef zamanım yok)üzerine bir miktar vereceğim aracımın. alacağım araç ağır hasar kayıtlı a
soru klasik olacak biraz.
bu tarz arabalar alınmaz ama geçerli sebeplerim var sanki.
kendi aracımla takas edeceğim (aracımı değiştirmek istiyorum ancak satım ile ve yeni araç bakacak/alacak gibi süreçler için malesef zamanım yok)

üzerine bir miktar vereceğim aracımın. alacağım araç ağır hasar kayıtlı ancak miktar yazmıyor. 2014 model bir suv. satıcı sorunsuz olduğunu iddia ediyor. şase direk ve airbagler kesinlikle işlem görmedi diyor.

ben de diyorum ki, 2-3 farklı ekspertize götürüp göstersem, dediği gibi ise alınmaz mı? piyasadan ucuza gelecek, istediğim de bir araba. kendisi sadece boya ve değişen olduğunu, motorda da en ufak sorun olmadığını söylüyor. sol taraftan olmuş kaza, henüz araç 10.000 km de iken, şuan 80.000 KM'de

boya takıntım hiç yok, yeter ki motor ve en önemlisi "güvenlik" yönünden sıkıntılı olmasın, yeter.
han20
(21.02.19)
sanki sen almayi kafana koymussun da bizi de ikna etmek istiyormussun gibi. ben kesinle almazdim ama soyledigin sey mantikli, ekspertize gotur adamin ne dedigine bakma. bi arkadasim agir hasarli arabalari tamir ettirip kendininmis gibi satiyor ve aynen bu soyledigin cumleleri soyluyor ahaha “motorda sorun yok”


mula
(21.02.19)
ağır hasarlı araç alınmaz çünkü şase zarar görmüştür airodinamiği bozulmuş olur
hatta bazen normal kaza yapan arabaların bile şasesi eğilmiş olabilir çektirerek düzeltirler yani ne olduğunu bilmediğin kazali araba alma özellikle kimsenin yazdığı gibi çıkmıyor araçlar insanlara güvenme


baknedicem
(21.02.19)
Yapman gereken basit; öncelikle onarımın yetkili servise mi yoksa sanayide herhangi bir yere mi yaptırıldığını öğren. Yetkili servis onarmadıysa asla ama asla alma.

Yetkili servis onardıysa muhakkak kaydı vardır, atıyorum araç Honda ise herhangi bir Honda servisi aracın tüm geçmişini ve yapılan işlemleri, değişen parçaları görebilir. Git servisten bilgi al, döküm rica et. Onlar sana en doğrusunu söyleyecektir.


lordoz
(21.02.19)
Yetkili serviste onarıldığını sanmıyorum. Baya risk sanırım. Ve bu riskler ekspertiz raporu ile bertaraf olmayacak gibi.


han20
(21.02.19)
Ben 2008 senesinde 48000 liraya aldığım aracımla otoyolda bir kaza yapmıştım ve hasar 17000 lira tutmuştu. sadece kaporta hasariydi, motor ya da yürüyen aksam zarar görmedi, hava yastığı açılmadı. Gitti serviste kaskoda yapıldı. Sonra 10 sene daha kullandım, şimdi 260.000 km'de, bir kere tık demedi.

Önemli olan aracın kaskodan yetkili servise yaptırılmış olması. Kayıtları gör mutlaka.


lordoz
(21.02.19)
kazası neymiş bunu öğrenmeden, fotoğrafları, servis kayıtlarını vs. görmeden almak büyük risk.


alırsında satamazsın.


sizofren06
(21.02.19)
ağır hasar kaydı yeni araçlarda daha çok. sebebi de kurların coşup parça fiyatlarının artması. mesela bir opel kaza yaptı, ön tampon kaput kaputtan 1 2 parça değişti ve bir kapı değişti aracın ederi 60 bin parça değişimi 20 bin bu ağır hasar oluyor. motorda sıkıntı veya hava yastığı açılmadıysa araç pert olmayıp ağır hasarlı oluyor.

ağır hasarlı araçlarda önerim önden darbe almamış olmasıdır. önden kazalı araçların satışı daha zor.
ekspertizlere de güvenme çoğu doğru değil. 85 model torosun motoruna yüzde 90 veren ekspertizden ne beklenir. iyi bir ustanın şanzıman ve motoruna bakması lazım.


mikahakkinen
(21.02.19)
(6)

5 ay sonra dönen eski nişanlı

2 yıldır beraberdik. nişanlandıktan sonra ailesinin görgüsüzlükleri vs. çok ama çok yıprandık. arada da koca bir sınav/işsizlik stresi ve maalesef bir kürtaj atlattık. sonunda da terk edildim. kafam o kadar karışık ki. güvenebilecek miyim bilmiyorum. aylardır bu anı bekliyorum, pişman olması için du
2 yıldır beraberdik. nişanlandıktan sonra ailesinin görgüsüzlükleri vs. çok ama çok yıprandık. arada da koca bir sınav/işsizlik stresi ve maalesef bir kürtaj atlattık. sonunda da terk edildim. kafam o kadar karışık ki. güvenebilecek miyim bilmiyorum. aylardır bu anı bekliyorum, pişman olması için dualar ediyorum. bir türlü "bebeğimin babası" sıfatını unutamıyorum, çok değer veriyorum. ama ya daha kötü olursa? siz olsanız ne yapardınız?
Olmaz o iş.

Ailelerin uyumsuzluğu direkt ilişkinize yansıyacak ömür boyu ve asla huzur bulamazsınız hal böyle olunca.


lordoz
(20.02.19)
Karari siz vereceksiniz, size soylenebilecek tek sey evlendikten sonra sorunlar duzelmiyor, sorun varsa kat kat artiyor. Bu yasatan sonra ne ailesini ne kendisini degistirebilirsiniz. Bu cercevede onceki deneyimleriniz ile birlikte bu sekilde bir yasam istiyorsmusunuz ona karar vereceksiniz. Onun gelip gelmemesi degil, siz ayaga kalkip kendi hayatinizin sorumlulugunu alacaksiniz.


kassiopeia
(20.02.19)
Çocuğunuzun ileride sizin ilişkiniz sebebi ile yıpranacağı gerçeğini de düşünüp bir de öyle bakın duruma. Daha güvenebileceğinize emin olmadığınız bir insanla evlenmeyin bir ilişkiniz de olmasın derim ben.


askywalker
(21.02.19)
Abi durumun zorluğunu anlıyorum diyen varsa sakin inanma. İnanılmaz kafa karıştırıcı bir durum icerisindesin. Güvenmemekte haklısın.


Al önüne bir A4 kağıdı. Ayır ikiye. Yaz olumlu, olumsuz şeyleri. Geleceğe dair, geçmişe dair. Ne varsa aklında. Sen seç ikisinin arasından. Bu durumda yapılacak en mantıklı şey budur. Çok bunalirsan yaz bana özelden.


westblack
(21.02.19)
5 ay kısa bir süre değil, atlattığınız/yaşadığınız şeyler de hiç küçümsenecek şeyler değil. Ki nişanlanmışsınız ve bir bebek sahibi olma yoluna girmişsiniz. Tüm bunlara bakarak sizden 5 ay kolayca ayrı kalmayı kabul etmiş, ayrı kalmış biriyle bana sorarsanız eskisi gibi olamazsınız.

Hazır uzaklık girmişken hiç yanaşmayın derim. Ailelerin uyumsuzluğu da adamın ailesine ne kadar paye verdiğiyle doğru orantılı olarak ilişkinize yansıyacak. Ailesinin her dediğini her itirazını veya memnuniyetsizliğini size yansıtırsa çok yıpranırsınız.

"Bebeğimin babası" sıfatı demişsiniz, birkaç çocuğa sahip olmasına rağmen kocası tarafından aldatılıp boşanan ve ayakta kalan milyonlarca kadın var biliyorsunuz. Siz de dik durup yolunuza bakın derim. Henüz sorumlu olduğunuz bir bebek de yokken.


Ikinizin arasındaki problemlerin kaynağını sen biliyorsun. Eğer en buyuk problem ailelerse oturun konusun, onlar degil biz evleniyoruz diyin ve onlari size ait olan hicbir seye karıştırmadan evlenin. Ayrılık sürecinde birbirinize olan sevgi ve saygıyı koruyabildiyseniz tekrar deneyin. Ama cirkinleserek ayrıldıysanız ikinizin de saygıyı geri getirmek icin cok cabalamaniz gerekebilir. İkiniz de tekrar denemeye karar verip iliski dinamiğini sağlıklı tutamazsaniz cift terapisinden de faydalanabilirsiniz. Onemli olan saygi ve sevgiyi kaybetmemis olmaniz. Yeniden denemeye karar verseniz bile hemen evlenmeyin, birbirinizin yeni halini tartın ikiniz de ne kadar degismissiniz, hangi sorun ne kadar yerinde duruyor sorgulayin.


instant crush
(21.02.19)
(12)

Arabayı sürekli düşük devirde kullanmak zararlı mı?

Bir videoda dizel araç için sürekli düşük devirde kullanmanın zararlı olduğundan bahsetti bir uzman.Benzinli atmosferik motorlar için de böyle bir şey var mı? Ben sürekli düşük devir ve yüksek viteste kullanıyorum, uzun vadede sorun yaratır mı bu kullanım tarzı? Evetse, ne gibi sorunlara sebep olabi
Bir videoda dizel araç için sürekli düşük devirde kullanmanın zararlı olduğundan bahsetti bir uzman.

Benzinli atmosferik motorlar için de böyle bir şey var mı?

Ben sürekli düşük devir ve yüksek viteste kullanıyorum, uzun vadede sorun yaratır mı bu kullanım tarzı? Evetse, ne gibi sorunlara sebep olabilir?
lordoz
(20.02.19)
niye öyle kullanıyorsun ki o nasıl bir alışkanlık :D


Ya cvt şanzımanlı hybrid araçlar kullanmaya alışkınım, şimdi 1.6 atmosferik motor ve manuel vites bir araç kullanıyorum.

Haliyle daha önce kullandığım hybrid araçlara göre çok fazla yakıyor. Ben de az yaksın diye düşük devirde kullanıyorum. :)


lordoz
(20.02.19)
2000-2500 bandı iyidir. Bende benzin otomatik var, 2500e kalmadan vites atıyor genelde. 2000-2300 devir civarında kullanıyorum genelde. Siz de 2000 altına çok düşmeyin.


the coon
(20.02.19)
doğru şekilde uygulandığında gayet yerinde bir davranış. fakat yüklenmek hata olur, araç ivmelenemiyorsa vites düşürün. lugging diyorlar, zararlarını arkadaş şu videoda açıklamış:

www.youtube.com

piston ve çevresindeki bileşenlere o devirde kaldırabileceğinden daha yüksek basınç uygular, bu da bazen sadece ömrünü kısaltmakla kalmaz, bazen tamiri pahalı arızalara da sebep olabilir.
motorun tork eğrisini öğrenip sürüşü genelde yüksek tork elde edilen devirlerde (veya yakınında) devam ettirmek idealdir diye düşünüyorum. ara sıra düşük devirlere inmek çok büyük sıkıntı çıkarmaz muhtemelen, kısa sürede ideal devirlere geri çıkıp yağlamayı ve basıncı normal seviyelerde uygulamayı devam ettiğiniz sürece.


gkhncnzdgn
(20.02.19)
Ben 2000 devir altında gidiyorum genelde ama motor boğulmuyor.

Yani yüksek viteste hızlandırmaya çalışmıyorum aracı, boğulmayağı şekilde hızlanıp yüksek vitese geçiyorum.

Örneğin düz yolda 50km/h hızla giderken 4. ya da 5. viteste gidiyorum sabit hızla. (Araç 5 vitesli)


lordoz
(20.02.19)
dizel için öyle. sürekli düşük devirde kullanmak ciddi arızalar çıkartabilir. benzinli için böyle bir şey yok. dizel zor yanan bir yakıt, o yüzden devirlenme gerekmekte. benzin ateşi gördüğü an yandığı için sıkıntı yaratmaz. ben de sizin gibi kullanıyorum. amcam sanayici, ondan öğrendim araç kullanmasını. atmosferik için düşük devir yüksek vites ekonominin anahtarıdır.


trajikomix
(20.02.19)
Yok. Hatta şu an sürücü kursu eğitimi çalışıyorum (Türkiye'de kamyon ehliyetim var 12 senelik) ve burada bile mümkün mertebe yüksek vites düşük devir öneriliyor.

Hem sürüş güvenliği hem konfor hem de aracın selameti için gaza bastığınızda hızlanabileceği en düşük devirde kullanın derim.

Gaza yüklenince dahi ivmelenmiyorsa(1000 devir 6. Vites gibi) o devir çok düşüktür, bu iyi bir şey değil sürüş güvenliği açısından.


Düşük devir iyidir denmiş ama ne kadar düşük? Dizel benzin farketmez, aracı her viteste maksimum torku ürettiği devirde kullanın. Örneğin benzinli turbo bir araçta 1750 devir ise 1500'lerde kullanmak muhtemelen sıkıntı yaratmaz ama 1000 devirde kullanmaya çalışırsanız boşuna yakıt harcar piston kolunu ve ona bağlı bağlantı noktalarını zorlarsiniz. Bisikletle yanlış vites/devirde pedala abandığınızı düşünün, bacaklarınız ağrır, kaslarınız yanar değil mi? O hesap işte.


orient blue
(21.02.19)
benzinli motorlarda düşük devirde çok sıkıntı olmaz genelde dizellerde yüksek devir istenir. aracın vites istediği durumda da düşük devirde kullanıyorsanız bence sıkıntı arabaya ne istiyorsa vermeniz lazım. lpg tak.


mikahakkinen
(21.02.19)
Her turlu arabayi mahvetme yontemi. Ici kurum baglar, genelde kizlarin kullandigi arabalar boyledir. Basarsin gitmez uzun yola vurmadikca acilmaz.


acemi
(21.02.19)
Dizellerde sorun olduğunda herkes hem fikir, sanırım turbo motorlarda da uzun vadede sıkıntı.

Ama atmosferik (turbosuz, klasik) benzinli motorda zararlı diyen de var, doğru olan düşük devir diyen de var.

Yalnız düşük devirden kasıt, motoru boğmadan, gaz aldığında gidecek şekilde en düşük devir.

Benim aracımda genelde 1200-1800 devir bandı arası oluyor.


lordoz
(21.02.19)
(7)

Uzun süre seks yapmamak ve erken boşalma ilişkisi

Selamlar, kişisel sebeplerle üç-dört ay boyunca seks yapmadığım dönemler oluyor. Ardından ilk sevişmemde erken boşalıyorum. (Bir dakikadan kısa bir süre.) Düzenli şekilde seks yapmaya devam ettiğimde süre uzuyor ve normale dönüyor.Herhangi bir sağlık problemim yok. Siz de uzun süre seks yapmadıktan
Selamlar, kişisel sebeplerle üç-dört ay boyunca seks yapmadığım dönemler oluyor. Ardından ilk sevişmemde erken boşalıyorum. (Bir dakikadan kısa bir süre.) Düzenli şekilde seks yapmaya devam ettiğimde süre uzuyor ve normale dönüyor.
Herhangi bir sağlık problemim yok. Siz de uzun süre seks yapmadıktan sonraki ilk sevişmenizde erken boşalma problemi yaşadınız mı? Bu normal midir?
Not: Seks yapmadan geçen dönemde mastürbasyon yapıyorum. Aslında sormak istediğim boşalma değil de seks özelinde böyle bir durumla karşılaşıp karşılaşmadığınız.
ninjatuner
(20.02.19)
Zaten seks yapmasan da uzun sure bosalmazsan ilk seferde hemen bosalirsin. Oyle durumda benimki 10 dk sonra yeniden hareketlenir. Ilkinde bosalir, 10 dk sonra ikinciye baslarim. Hatta sevgilim de bilir bu durumu.


Traveller
(20.02.19)
@Traveller,
Yanıt için teşekkürler, bahsettiğim dönemde sadece seks yapmaya ara veriyorum. Mastürbasyon yapıyorum dolayısıyla boşalmama durumu yok.


ninjatuner
(20.02.19)
Normal, evrimsel bi' nedeni vardı diye hatırlıyorum


Normal. 3-4 ay uzun bir süre. 3-4 hafta bile olsa süre ilkinde baya kısa olur.


Uzun süre aradan sonraki ilk sevişmeden birkaç saat önce mastürbasyon yap, bir de priligy iç. Sabahlar olmaz.


lordoz
(20.02.19)
Dünyanın en normal şeyi.

Sevişmeden önce mastürbasyon +1


Sevişmeden önce masturbasyon öneren ergen arkadaşların tavsiyelerine kulak asma. Ön sevişmeyi uzun tut. Partnerine uygun gelirse oral seks sırasında boşal. Uzun süre ara verdikten sonra o heyecanla erken gelme durumları olabilir, normaldir. cok kafaya takarsan partnerini tatmin edecek performansı sergileyemezsin.


(7)

netflix'im yurtdışından da izlenirse?

benim hesabım tr'den ama bi arkadaşım avusturya'da açıp bi diziyi izlemek istiyor. ödemesinde bi sıkıntı çıkmaz dimi? euro cinsinden fatura gelmesin sonra?
benim hesabım tr'den ama bi arkadaşım avusturya'da açıp bi diziyi izlemek istiyor.

ödemesinde bi sıkıntı çıkmaz dimi? euro cinsinden fatura gelmesin sonra?
x0x0
(20.02.19)
Çıkmaz.


havada bulut
(20.02.19)
yok sorun yok.


crucio
(20.02.19)
Sen arkadaşından fazla kullanırsan bir şey olmaz. Sadece arkadaşın kullanırsa sorun olabiliyor.


Biz iki kişi komple yurt dışında kullanıyoruz bir sorun çıkmadı 6 aydır.


lordoz
(20.02.19)
lordoz +1. komple isvicreden kullaniyorum, faturalar tr'den. yari fiyatina guzel oluyor :)


crucio
(20.02.19)
türkiyeden vpnle izleyen birine döviz cinsinden fatura gelmişti. duyuruda okumuştum.


elorelia
(21.02.19)
Hicbir sorun olmaz.


chitosan
(21.02.19)
(6)

frech press vs espresso kahve

yaklaşık 1 yıldır french presste kahve içmeye alıştım. tadını da gayet beğeniyorum. espresso oldum olası acı geliyor ama americano yapmak için espressoya geçmeli miyim? yoksa frech pressle devam mı edeyim?
yaklaşık 1 yıldır french presste kahve içmeye alıştım. tadını da gayet beğeniyorum. espresso oldum olası acı geliyor ama americano yapmak için espressoya geçmeli miyim? yoksa frech pressle devam mı edeyim?
dedim ben sana
(18.02.19)
americano'ya da geçsen french press sonrası tadı tatmin etmeyecektir muhtemelen. bence french press ile devam et.


lordoz
(18.02.19)
americanoya gecersen french press cok yumusak gelir. ben americano tercih ederim.


wang
(18.02.19)
ofiste espresso makinesi olduğu için americano içiyodum ama sonra french press alıp filte kahve yapmaya başladım. filtre kahve her türlü daha iyi.


spirit crusher
(18.02.19)
filtre kahveyi tercih ederim +1

türkiye'de ve özellikle starbucks'ta yapılan espresso nedense aşırı acı. ben yurt dışında içtim (hem italya'da hem de fransa'da) gayet lezzetliydi.


himmet dayi
(18.02.19)
filtre kahve = french press mi peki?


dedim ben sana
(18.02.19)
Bu bir seviye atlama olayı değildir. Americano içmek zorunda değilsin sevmiyorsan. Devam et fp ile miss gibi. Süt köpürtücü al, değişik marka kahveler al. takıl baba işte canın sıkılıyorsa.


cayt
(18.02.19)
(1)

sözlükten bir yazara ulaşma

Hipo isimli kullanıcı. Burada en son 20015'de yazmış, kendisine bir konu hakkında mesaj attım ama belki buraya girmiyordur. Sözlükten biri ekşiduyurudan mesajı olduğunu söyleyebilir mi?
Hipo isimli kullanıcı. Burada en son 20015'de yazmış, kendisine bir konu hakkında mesaj attım ama belki buraya girmiyordur. Sözlükten biri ekşiduyurudan mesajı olduğunu söyleyebilir mi?
gelmeistemem
(18.02.19)
ilettim.


lordoz
(18.02.19)
(3)

Her şeyi öğrenmek istiyorum, hiçbir şey öğrenemiyorum.

Bilişim alanında lisans ve yüksek lisansım var. Ayrıca ezelden beri ilgim ve merakım da var, ilk kodumu 99 yılında lisedeyken yazmıştım. Herkes oyun oynarken ben mirc script yazar, websiteleri tasarlardım.Bugün 35 yaşındayım ama bilişimin hiçbir alanında uzmanlaşamadım. Dijital pazarlama biliyorum,
Bilişim alanında lisans ve yüksek lisansım var. Ayrıca ezelden beri ilgim ve merakım da var, ilk kodumu 99 yılında lisedeyken yazmıştım. Herkes oyun oynarken ben mirc script yazar, websiteleri tasarlardım.

Bugün 35 yaşındayım ama bilişimin hiçbir alanında uzmanlaşamadım. Dijital pazarlama biliyorum, web tasarım biliyorum, programlama biliyorum, IT mimarisi biliyorum, donanım biliyorum vs vs. Ama hiçbiri profesyonel hayatta orta seviye denecek kadar bile değil. Ya da en fazla orta seviye denebilir.

Bilişim tarafında yurt dışında tekrar kariyerime başlayacağım, fazlaca boş vaktim var, ancak ne yapacağıma karar veremiyorum çünkü her şeyi öğrenmek istiyorum.

Javascript çalışırken kendimi big data kurslarına bakarken buluyorum, aws'den tut da yapay zeka'ya, büyük veri'den veri güvenliğine her şeyi öğrenmek istiyorum, hepsi çok ilgimi çekiyor ama elbette bu mümkün değil.

Bazen bu kararsızlığımı fark edip kendimi tokatlamak ve kendine gel demek istiyorum.

Biriniz beni güzelce dövüp kendime getirebilir mi? Önerilere de açığım tabi.
lordoz
(17.02.19)
jack of all trades, master of none :) bazılarımız da böyle bundan kurtulmak yerine mümkün olduğu kadar buna uygun şekillendirmek daha iyi olabilir, belki bir programlama dilinde çok iyi olacak bilgin öğrenecek tahammülün yok, bilgisayarla ilgili ortalama üzeri bilgi sahibi olduğun için yazılımcı olmak yerine belki de bu alanlarda meraklı yeni başlayan insanlara eğitmenlik yapabilirsin böyle bir kariyer çizebilirsin


freebird5406_2
(17.02.19)
artik bilgiye erisimin cok kolay olmasi nedeniyle bircok kisinin yasadigi buyuk bir problem bu, herkes hersey ogrenebilirken uzmanlasmak giderk zorlasiyor. cunku bir konuyu ogrenirken baska bir konu cok daha cekici hale geliyor. sadece ogrenirken degil tum internet kullanma aliskanligina sirayet ediyor bu. ornegin bir elektronik kitap indiriyoruz, onu bitirmeden bir baskasini indiriyoruz. bu sekilde giderken asla tamamlayamayacagimiz buyuk kitap, film, muzik arsivlerimizi oluyor ama hicbirine tam olarak yogunlasamiyoruz. bu hic iyi birsey degil, dunyada da kabul goren birsey degil, cunku kisinin bircok konuda bilgisi olmasinin yaninda en az bir konuda uzmanligi olmasi beklenir.

bunun en kolay cozumu ise su, uzmanlasmak istedigin bir konuda basit, orta, ve uzman seviyede kitaplar edin. bilgisayarini da bu konuda calisma yapacak sekilde hazirla. sonra kendine bir mola ver ve ne televizyonunun ne de internetin oldugu bir yerde bu kitaplar ve bilgisayar ile bas basa kal bir sure. yoksa bu aliskanlik, aslinda "ac gozluluk" herkese hayatinin bir doneminde sirayet ediyor, ve uzmanlasmanin onunde en buyuk engel.


emrahday
(18.02.19)
evet kitap konusunda da aynı şeyi yaşıyorum. hatta eskiden sevgililerim konusunda bile aynı sorunu yaşıyordum.

@freebird, eğitmen olmak için de sabır ve konsantrasyon gerekiyor sanırım, ben orada da kararsızlık yaşarım kesin. bir anda kendimi ilişki koçu mu olsam tercih danışmanı mı diye düşünürken bulurum. :)

@emrahday bilgisayarı sadece bir uzmanlık için ayarlamak denenebilir geldi, bir bölüme ubuntu kurayım ve ubuntu kullanırken başka hiçbir alana sarkmamayı deneyeyim. gerçi browser açıkken her an başka bir konuya atlamak mümkün. kahrolsun internet.


lordoz
(18.02.19)
(2)

Demlikteki çayı bir süre demledikten sonra almak

Çayın daha yavaş koyulaşmasını sağlar mı? Evetse ne zaman alınmalı?Çayı özel bir demleme yönteminiz var mı? Soğuk suya tutmak, içine ot katmak gibi?
Çayın daha yavaş koyulaşmasını sağlar mı? Evetse ne zaman alınmalı?

Çayı özel bir demleme yönteminiz var mı? Soğuk suya tutmak, içine ot katmak gibi?
ben su kaynarken üstünü koymuyorum yoksa üst demlik ısınıyor çayın tadını bozuyor. üst soguk kalır. önce çayı koyarım üstüne bir kenarından aynı yerden usul usul dökerim sıcak suyu. sonra ot üzerine çıkar o boşluk yere de az daha eklerim çay tamamen kapanır. 20 25dk sonra mükemmel bir çay oluyor.


apathetic
(17.02.19)
Bir yerde izlemiştim, rize çay demleme yarışmasında şampiyon olan kadın önce suyu, sonra çayı koymak gerektiğini söylemişti.

Demliğe sıcak suyu döktükten sonra üzerine çayı koyup yavaş yavaş çökmesini beklemek gerekiyormuş. Ve kahve için geçerli olan kural çay için de geçerli; su kaynar olmayacak.


lordoz
(17.02.19)
(3)

Sorunu Bulunamayan iPad Hk.

iPad air 2 kullanıcısıyım. Özet geçiyorum:Güncelleme sonrası aktivasyon hatası verdi. Zorlu^daki teknik servise gittim orada cihazı teslim aldılar.Sonrasında ne donanımsal ne yazılımsal bir sorun olmadığını ancak sorunu çözemediklerini söylediler.Öneri olarak da yeni iPad alabilirsiniz dediler. Şaka
iPad air 2 kullanıcısıyım. Özet geçiyorum:
Güncelleme sonrası aktivasyon hatası verdi. Zorlu^daki teknik servise gittim orada cihazı teslim aldılar.
Sonrasında ne donanımsal ne yazılımsal bir sorun olmadığını ancak sorunu çözemediklerini söylediler.
Öneri olarak da yeni iPad alabilirsiniz dediler. Şaka gibi bir öneri.

Daha önce benzer bir sorun yaşamış var mı?
renegade
(17.02.19)
Yenisini verelim demiş olabilirler mi? Apple genelde garantisi varsa ve sorunu çözemiyorsa yenisini verir.


insomnia
(17.02.19)
Garantisi yeni bitmişti. Bir de yurt dışından alınmıştı. bundan ürün değişimi yapmadılar.

İşin garibi, her hangi bir sorun yok etkinleştirmeyi ne engelliyor bilemiyoruz diyorlar.


renegade
(17.02.19)
Twitter, Facebook, Şikayetvar vs tüm platformlarda Apple ve Apple Türkiye mentionlayarak yaz sorununu. Muhakkak çözüm sağlarlar, Apple asla müşterilerinin sorunlarını yüksek sesle dile getirebilmesini istemiyor. Mağaza içinde bile çirkeflik yapanın ve sesini yükseltenin memnuniyeti hemen sağlanır, haklı haksız bakılmaz.


lordoz
(17.02.19)
(7)

uzun yol icin qashqai mi megan sedan mi?

selam uzun yol severler..mayis gibi fethiyeden arac kiralayip tüm akdeniz sahilini mumkun oldugunca deniz kiyisindan gezmek gibi bir niyetim var, ayni yolu donup araci fethiyede birakicam..simdi soru şu, başliktan da anlasilacagi gibi:uzun yolda sanirim sedan arac daha makul ama arada dağ bayir yoll
selam uzun yol severler..
mayis gibi fethiyeden arac kiralayip tüm akdeniz sahilini mumkun oldugunca deniz kiyisindan gezmek gibi bir niyetim var, ayni yolu donup araci fethiyede birakicam..
simdi soru şu, başliktan da anlasilacagi gibi:
uzun yolda sanirim sedan arac daha makul ama arada dağ bayir yollar ve patikalar da denk geliyor, başka faktorleri de dusunursek hangisini kiramalam daha mantikli sizce?
fiyatlari az cok ayni, ikisi de dizel manuel olacak..
gönlüm qashqai den yana ama meganla daha mi rahat ederim bilemedim?
alttaraf
(17.02.19)
Qashqai oldukca rahat bi araba.


kuehles blondes
(17.02.19)
İkisi de dci motor. Megane biraz daha sessiz olabilir ama ben qashqai seçerdim. 6 yıl kullandım belki ondandır :)


her turlu qashqai.


crucio
(17.02.19)
Qashqai +1 megane koltukları cok rahatsız geldi bana


primetime
(17.02.19)
Her ikisini de uzun yolda kullandım, kesinlikle qashqai.

Her şeyden önce rahat ve yüksek. Benim kullandığım pakette özellikle karşıdan gelen araca göre otomatik açılıp kapanan uzun farlar ve aracın etrafını 360 derece gösteren kamera sistemi hayatımı çok kolaylaştırmıştı.


lordoz
(17.02.19)
megane


since1907
(18.02.19)
birtek kisi megane demis, o da sebebini yazmamis, enteresan..


alttaraf
(18.02.19)
(8)

Under armour’a bu düşkünlük neden?

Hiç under armour ürünüm olmadı, kalitesinden haberim yok ama özellikle spor hocalarının bu markaya düşmesinin nedeni nedir? Adam baştan aşağı bu markayı giyiyor.Furya mı? Çok kaliteli mi? Tesadüf mü?
Hiç under armour ürünüm olmadı, kalitesinden haberim yok ama özellikle spor hocalarının bu markaya düşmesinin nedeni nedir? Adam baştan aşağı bu markayı giyiyor.
Furya mı? Çok kaliteli mi? Tesadüf mü?
neysene
(17.02.19)
furya


lukas
(17.02.19)
Yok ya Amerika'da kimde sallamiyor.

H&M Turkiye'ye geldiginde 7 - 8 yil kadar once bir abartildi bir abartildi. Isveclilerin ucuz giyim markasi bizimkilerin pahali markasi haline geldi. Under Armour da ayni sekilde. ABD'de bedava olsa giymezdim.


Traveller
(17.02.19)
Kaliteli, özellikle de Türkiye'de dönem dönem çok uygun fiyata satılıyor. Ayakkabıları, giysileri uygun fiyatlı satıldı n11 üzerinden. Ben de o dönem almıştım, tavsiye ettiğim tüm arkadaşlarım da beğendi, memnun kaldı.


aylakadam
(17.02.19)
Stephen Curry'den sonra ünlendi. Öncesinde bilen yoktu. Furya +1


Klasik Abd ve Avrupa'da 50 senedir var olan düz markaların Türkiye'de birden moda olması sanırım.

O alaman terliği, Daniel Wellington saatler, Fjällräven Kånken çantalar, Helly Hansen montlar, Wolfskin ayakkabılar falan zaten var piyasada yıllardır. Her sene bunlar gibi bir markayı bulup giyiyor bir tane hipster, kalan bütün wannabe salaklar da peşinden gidiyor.


Biri alıp getiriyor, yüksek fiyatları dayayıp reklamı çakıyor. Millet üst segment zannedip yığılma yapıyor. Bunun en varoş örneği skeçırs. Vasat oğlu vasat.


baal
(17.02.19)
Bana hediye bir ayakkabısı geldi, hangi model bilmiyorum ama tabanını Michelin yapmış, altında Michelin logosu var.

Aşırı rahat ve gerçekten dayanıklı. Ama fiyatlar aşırı yüksek, indirim denk gelince almakta fayda var.


lordoz
(17.02.19)
Spor hocaları güvenilir bir kaynak değil çünkü bedava verilebiliyor kendilerine marka tarafından.


(1)

yeşil pasaportla vizenin bitmesinden sonra yurtdışında kalmaya devam etmek

şimdi karışık bir durum var. bu dönem slovenya'da erasmus yaptım. ikinci dönem de kalmak istediğim için vizemi uzatma talebinde bulunacaktım ama bazı belgelerin eksikliği yüzünden başvuru yapamadım ve vizem 22 şubatta bitiyor. başvuru muhtemelen 22 şubattan sonraya sarkacak. vize bittikten sonra yeş
şimdi karışık bir durum var. bu dönem slovenya'da erasmus yaptım. ikinci dönem de kalmak istediğim için vizemi uzatma talebinde bulunacaktım ama bazı belgelerin eksikliği yüzünden başvuru yapamadım ve vizem 22 şubatta bitiyor. başvuru muhtemelen 22 şubattan sonraya sarkacak. vize bittikten sonra yeşil pasaportla bir süre daha slovenya'da kalmam mümkün mü?
anxyte
(16.02.19)
turist olarak kalabilirsin. ama eğitim faaliyetine devam edemezsin. yani okuldan kaydını sildirip/dondurup vizenle birlikte tekrar başlatmak gerekiyor.

hızlı başvuru vb. opsiyonları denemeni öneririm. okulun devam ettiği için turist statüsünde değilsin ve turist vizesi ile öğrencilik yaptığın ortaya çıkarsa vizen reddedilir. tabii ki bu durum sonraki vize başvurularını da olumsuz etkileyebilir.


lordoz
(16.02.19)
(2)

OBD cihazı tavsiyesi

Bir önceki duyuruda bahsi geçmişti ve mantıklı geldiği için almaya karar verdim ama detaylı bilgim yok.2003 model toyota corolla araç için obd cihazı önerebilir misiniz? seçim yaparken nelere dikkat etmeliyim? olması ya da olmamasını tavsiye ettiğiniz özellikler nelerdir? kısacası her türlü bilgi ve
Bir önceki duyuruda bahsi geçmişti ve mantıklı geldiği için almaya karar verdim ama detaylı bilgim yok.

2003 model toyota corolla araç için obd cihazı önerebilir misiniz? seçim yaparken nelere dikkat etmeliyim? olması ya da olmamasını tavsiye ettiğiniz özellikler nelerdir? kısacası her türlü bilgi ve öneriye açığım.

ayrıca şu aşağıdaki üç model için yorumlarınız nelerdir?

www.amazon.co.uk

www.amazon.co.uk

www.amazon.co.uk
lordoz
(14.02.19)
Bu tip hazır satılan cihazlarla araca müdahalede bulunamazsınız,sadece bilgileri okuyabilirsiniz.Mesela ,cruise control veya sis farı takacaksınız araca diyelim,aktifleştirebilmek için modifiye edilmiş obd cihazına ihtiyacınız olacak.Bu cihazları açıp,içinde ufak bi müdahale yapılması gerekiyor.Araç markanıza göre forumları araştırıp,obd modifiye işiyle uğraşan arkadaşları bulmanız gerekir..Direk onlardan almak daha garanti olur düşüncesindeyim.


arenas
(14.02.19)
Amacım sadece motor ikaz ışığı neden yandı onu öğrenmek ve önemsiz ise ikazı kaldırmak.


lordoz
(14.02.19)
(9)

Motor arıza ışığı (2002-2005 Toyota Corolla 1.6 vvti)

Toyota Corolla (2003 model, 1.6 vvti, 145.000km) ile dün uzun yolda seyir halindeyken motor arıza uyarısı yandı ve bir daha sönmedi. Şu motor bloğu şeklindeki sarı malum uyarı işareti.Hararet yoktu. Yağ ve suyunu kontrol ettim sorun yoktu. Motordan herhangi bir anormal ses gelmiyordu. Radyatör suyu
Toyota Corolla (2003 model, 1.6 vvti, 145.000km) ile dün uzun yolda seyir halindeyken motor arıza uyarısı yandı ve bir daha sönmedi. Şu motor bloğu şeklindeki sarı malum uyarı işareti.

Hararet yoktu. Yağ ve suyunu kontrol ettim sorun yoktu. Motordan herhangi bir anormal ses gelmiyordu. Radyatör suyu yarıya inmişti ben de üzerine antifreeze koyup doldurdum ve yola devam ettim.

İkaz lambası hala yanıyor ama arabada herhangi bir anormal ses ya da çekişinde gidişinde bir gariplik yok.

Sebebi ne olabilir? Yurt dışında yaşıyorum ve burada araç arızaları çok pahalıya mal olabiliyor o yüzden servise götürmeye tırsıyorum ve sensör hatası falan olmasını diliyorum. :)

Bir odb cihazı bağlasam sorunu görebilir miyim? Ve/veya önemsiz ise ikaz ışığını kapatabilir miyim?

Bu arada, odb cihazı kullanan varsa, bu tip bir araç için neler yapılabiliyor odb cihazı ile? Önerir misiniz?
lordoz
(14.02.19)
odb değil o obd cihazı :)

evet obd ile sorunu görebilirsiniz ama obd'nin de bağlanacağı bir makine olması lazım. bu makine ile hem sorunu görüp hep de ışığı silebilirsiniz.

tr.gearbest.com

bu alet doğrudan kendisi bağlar ve dediğim işlemleri halledebilirsiniz.

urun.n11.com

bu aletle de telefona bağlanıp telefon üzerinden işlem yapabilirsiniz.
başkaca ne işler yapılır bilmiyorum. benim arabama yapılan işlemler nedeniyle bilgi sahibiyim.


trajikomix
(14.02.19)
oralarda kaçak mazot lpg yoksa arıza ışığı sıkıntı yaratabilir.


mikahakkinen
(14.02.19)
@trajikomik düzeltme için teşekkürler, amazon.co.uk'den araştırayım biraz.

@mikahakkinen Araba benzinli ve tüp yok. Benzini de BP'den alıyorum hep. Yanıtla alakalı bir sorun olması çok düşük ihtimal.


lordoz
(14.02.19)
@trajikomik kablo ile bağlananlar ve Bluetooth/wifi ile bağlananlar arasında fonksiyonellik farkı var mı? Bluetooth versiyonlar çok ucuz, bi kıllandım. :)


lordoz
(14.02.19)
Ayfon bluetooth olana baglanamiyor. Tek olayi o.


acemi
(14.02.19)
Android var bende o sorun değil, tam işlev yapabiliyorsa alayım bir tane bakayım. Hata kodu görüntüleyip, ikaz ışığı silebiliyorum yani bluetooth obd ile.

Peki, hata kodunu buldum. Çok da mühim sebep değil diyelim ve ikazı sildim. Sorun çözülmediği için kısa bir süre sonra ikaz ışığı tekrar yanacaktır değil mi?


lordoz
(14.02.19)
Ne icin yaktigina gore degisir.
Benim orta stopun icindeki 3 tane led patlak diye yakiyor mesela.

Bazen zengin karisim diye yakiyor, bazen fakir karisim, tekleme, oksijen hatasi.
Bazisini sondurunce 1 sene cikmiyor. Kalici olanlar tekrar geliyor.


acemi
(14.02.19)
torque diye uygulama var, onu da yüklemeniz gerekli. ücretsiz apk'sını bulabilirsiniz.

ışık tekrar yanabilir, sebebe bağlı tamamen. bende de zengin/fakir yakıt hatasından dolayı yakıyor sürekli, lpgnin getirdiği bir sıkıntı.


trajikomix
(14.02.19)
Arıza ışığını söndürebiliyorsunuz. Kontak anahtarını açarken yol bilgisayarında bir tuşa basılı tutarak olması lazım internette bakabilirsiniz. Işık tekrar yanmıyorsa önemsiz anlık bir hatadır.


zombi
(14.02.19)
(4)

website tasarımcıları için bir soru

arkadaşlar website tasarlayanlar konusunda merak ettiğim bir soru var;bu ekipler template alıp contenti kendileri mi işliyorlar yoksa bütün tasarımı kodlamasını da mı kendi yapıyorlar? hep aklıma takılan bir soru. bu konularda iş yapanlar nasıl yapıyorsunuz?
arkadaşlar website tasarlayanlar konusunda merak ettiğim bir soru var;

bu ekipler template alıp contenti kendileri mi işliyorlar yoksa bütün tasarımı kodlamasını da mı kendi yapıyorlar? hep aklıma takılan bir soru. bu konularda iş yapanlar nasıl yapıyorsunuz?
isvicre rakisi
(14.02.19)
Talep edilen işe ve yapan kişiye ya da ajansa göre değişir.

Basit bir firma Websitesi ise genellikle tema üzerinden değişiklikler ile halledilir.

Çok spesifik istekler var ise sıfırdan kodlanır.


lordoz
(14.02.19)
proje ve bütçeye göre değişir.


scudman1
(14.02.19)
Wordpress'te yapar geçersin kimse anlamaz bile


kreatin
(14.02.19)
@scudman+1


datnet
(14.02.19)
(6)

kağıt inceliğinde mi? kağıt kalınlığında mı?

Bu işin uzmanı arkadaşlara sorum:Hangi kullanım doğrudur.Ya da ikisi de kullanılabilir mi?
Bu işin uzmanı arkadaşlara sorum:
Hangi kullanım doğrudur.
Ya da ikisi de kullanılabilir mi?
lifeordeath
(14.02.19)
bir şeyin inceliği değil kalınlığı ölçülebilir olduğu için kalınlık diyorum.


tabudeviren
(14.02.19)
Tabudeviren +1

Özellikle inceliği vurgulanmak isteniyorsa "kağıt kadar ince" denebilir.


lordoz
(14.02.19)
Peki aşağıdaki Atilla İlhan'a ait söz yanlış kullanım mı?

Fotoğrafhanenin yapay ev dekoru içinde, dal inceliğinde bir genç kadın, iki parmağını şakağına dayamış düşünüyordu.


lifeordeath
(14.02.19)
Ama orada kadinin inceligine vurgu yapiliyor.


red g
(14.02.19)
Bir benzeri de burada.

t24.com.tr


lifeordeath
(14.02.19)
kullanıma göre vurguyu nereye yapacağına göre değişir ^^


jugador
(14.02.19)
(17)

Böyle bir kadına "kolay kadın" der misiniz?

Yaklaşık iki aydır tanıştığınız bir kadın size sizden hoşlandığını söylese ve onu reddetseniz onun kolay v rahat biri olduğunu mu düşünürsünüz? Bazı erkeklerin böyle düşünceleri varmış, bu kadar kısa sürede bana teklif ettiyse herkese edebilir diyorlarmış. Doğru mu?
Yaklaşık iki aydır tanıştığınız bir kadın size sizden hoşlandığını söylese ve onu reddetseniz onun kolay v rahat biri olduğunu mu düşünürsünüz?

Bazı erkeklerin böyle düşünceleri varmış, bu kadar kısa sürede bana teklif ettiyse herkese edebilir diyorlarmış. Doğru mu?
Ne kadar saçma bir yaklaşım. Olumsuz bir şey düşünmem. Ne güzel, özgüvenli ve düşündüğünü söyleyen biri der geçerim.


fotrsapka
(14.02.19)
öncellikle kimseyi kolay kadın diye yaftalamam. taktik veya tabu bir öyle bir böyle oynayan kadına göre açık sözlü olanı takdir ederim.


Aslinda cok kotu bir dusunce bicimi ama cehalet iste. Oyle bir erkekten zaten uzak durun. O erkekler kendileri gibi cahil kadinlarla eslesiyorlar zaten.


Traveller
(14.02.19)
yok ya ne alakası, çok saçmalamaca


clever
(14.02.19)
Kesinlikle demem. Hem ne ilgisi var?


simderun
(14.02.19)
Tanıştığımız saat yattım, kolay kadın mıyım falan diyeceksin sandım. Bence bu durumu kafaya takman garip. Birinden hoşlanıp söylemenin kime ne zararı olsun. Hoşlandığını belirten erkek de kolay erkek mi oluyor


aynı tipler yüz vermeyince de "kezban" diyor. ee kimlere normal diyor bu davarlar?


piremses
(14.02.19)
18 yaşındaysa denmez.

18 yaşından büyükse "oha 2 ay beklemek ne?" denir.


lcha
(14.02.19)
reddedince kolay ve rahat, kabul edince gerçek aşk mı oluyor şimdi anlamadım.
ya da anladım da neyse.


not dark yet
(14.02.19)
kısmen doğru zira kolay kadın demek hafif kalır.

kesin yolludur gözüyle bakarız. genel olarak da öyle bakarlar. akşam yemeğe davet ederim gece de yatağa atarım şeklinde de düşünürüz genelde.

ve yanılmayız.


mistikla
(14.02.19)
kadının kezbanı hadi bi nebze de erkeğin kezbanı hiç çekilmiyor ha tam öküz.


captainobvious
(14.02.19)
Muhafazakar arkadaslarim bile o sekilde yaftalamaz. Ne ayip lan.


brkylmz
(14.02.19)
2 ayda evlenen insanlar var yahu. ki bırak 2 ayı 2 günde de etkilenebilirsin.

ben bana direkt açılan kadınlara "kolay kadın" (bu da neyse amk) gözüyle bakmak bir yana, saygı duydum hep ve eğer bir ihtimal varsa şans verdim hep.


lordoz
(14.02.19)
İnsan iki ayda kara sevdaya bile tutulabilir. Karşısındaki insanda farklı bir şey görmüştür ya da kendisini tamamladığını hissetmiştir. Her önüne gelene aynı şeyleri hissedecek diye bir şey yok. Böyle şeyler düşünen erkekler var maalesef, uzak durmak en iyisi. Çok gereksiz ve boş insanlar.

youtu.be ^^


Mossy
(14.02.19)
Benim şahsi sınırım 1 sene, öncesinde olursa hafif gözüyle bakıyorum.


dafaisss
(14.02.19)
eleman zengin, yakışıklı falansa karaktersiz olması normal. cinsellige kolay ulaşım, onları nadiren seçici, çoğu zaman ise ölücü yapıyor.


hasmetizm 2046
(14.02.19)
"kolay kadın" süreyle ölçülebilecek bir olgu değil. uzun bir süre 2 ay bu arada.


false pretension
(14.02.19)
(14)

Şu an nerde ne yapıyorsunuz?

Sb.
Sb.
Odamda oturmuş müzik dinliyorum ve üşüyorum.
Niye üşüyorsun diye sorarsanız cam açık.
Cam niye açık derseniz içeri sıcaktı terledim o yüzden açtım derim.

Kapatiyim.


dont eat me
(13.02.19)
Evde nette dolanırken bu soruya cevap yazıyorum.


Evde pubg mobile oynuyorum. Bağımlılık yaptı namussuz. Maçlar başlamadan önce gaz müzik dinleyip, en kalabalık yerlere atlıyorum ve 4-5 kişi aldıktan sonra can veriyorum.


eazy
(13.02.19)
İş bitti, sosyal medyaya bakıyorum, matrax'ı dinliyorum.
Birazdan pubg'ye dalarım sonra yatış.


livaneli_kadir
(13.02.19)
open.spotify.com koltuğa yayılmış bacaklarımı çelmiş ve kucağımda laptop ile bu şarkıyı dinliyorum.


Mossy
(13.02.19)
Odamda, masamda oturuyorum. Bitirme projemin çeyreğini yapmışken silindi. Yedekledim zannediyorum, yedeklenmemiş. 2 gündür program altta açık, sıfırdan başlamam lazım ama hevesim gitti, moralim düştü, ilerleyemiyorum. Arada açıp gıdım gıdım bir şeyler kodlayıp tekrar alta alıyorum. Duyuruya sardım işte ben de.

Şuraya her şeyim tıkırında dedikten sonra oldu. www.eksiduyuru.com

Kim nazar ettiyse abv.....

Neyse en azından başka sorunum yok :P Allam ben de kaşınıyor muyum neyim


ananiyimioguz
(13.02.19)
Çatı katındaki yatağa uzandım, iki taraflı camları açtım serinlemek için, zaman öldürüyorum.


lordoz
(13.02.19)
Bvb tottenham maçı bitti uyku moduna geçiyorum.


annemle film izliyoruz


windows95
(13.02.19)
uzandım ve pavyon dublesi rakı koydum yanında adana şalgamıyla


heidi'nin dedesi
(13.02.19)
evdeyim, müzik dinleyerek yazmam gereken bir yazıyı yazıyorum. sevgili mevgili yok maalesef.


tabirimekruh
(13.02.19)
Ev bira falan.

Köpeğin kaka poşetini tekelin kapısının yanında unuttum, ona canım sikildi.


habarbey
(13.02.19)
Öküz gibi yorulduğum ilk işimin ardından yine öküz gibi yorulduğum ikinci işimin gece kısmı bitti yatağa uzandım. 3 saat uyuduktan (uyuyabilirsem) sonra kalkıp işin sabah kısmını halledicem. Neden? Çünkü gerizekalıyım ben.


senolll
(13.02.19)
Servis bekliyorum


grobet
(13.02.19)
(8)

Linkedin hesabınız sınırlandı, pasaport ya da kimliğinizi upload edin diyor

Çağın gereği diye yakın zamanda açmış bulundum bir hesap. Geçen gün 4-5 profile bakmıştım arka arkaya şimdi gelmiş hesabınız sınırlandı, Pasaport ya da kimlik upload edin diyor manyak. Bu normal mi, sizden de istedi mi, veriyor musunuz bu bilgileri?
Çağın gereği diye yakın zamanda açmış bulundum bir hesap. Geçen gün 4-5 profile bakmıştım arka arkaya şimdi gelmiş hesabınız sınırlandı, Pasaport ya da kimlik upload edin diyor manyak. Bu normal mi, sizden de istedi mi, veriyor musunuz bu bilgileri?
speedy
(11.02.19)
Değil, muhtemelen şifre çalma amaçlı olta atmışlar.

LinkedIn kimlik ya da pasaport sormaz. Koşarak kaçın.


lordoz
(11.02.19)
Fake hesap olarak birkaç kere şikayet edildiyse kimlik teyidi istiyor olabilirler. Facebook yapıyor bunu.


cakabo
(11.02.19)
Ben bi siteye uyeyim verified olmam icin pasaport istemislerdi ben de gondermistim. Linkedin bilmiyorum.


perfectum
(11.02.19)
@lordoz normal siteye girişimi yaptıktan sonra geliyor o sayfa, kapatamıyorsun da hiç bir şekilde, sitenin bizzat kendisinden yani
@cakabo fakelik bi durum yok ya, şu adam fake diye report edecek kadar işsizlik olmaz herhalde


speedy
(11.02.19)
standart bir prosedür diyor. muhtemelen linkedin'in koyduğu limiti aştın, onlar da gerçek hesap mısın kontrol etmek istemiş.

www.quora.com


linkedin kimlik sorar, facebook da soruyor bir hesabın gerçek kişiye ait olduğunu doğrulamak için sık sık. bot olduğundan şüphelenmiştir.

bilmeden bu kadar eminmiş gibi sallamayın bir de sormaz diye.


rotten head
(11.02.19)
Ne kasiyorsun ki kapat yeniden ac


acemi
(11.02.19)
@acemi kullanıcı girişi yaptığımda otomatik o sayfa çıkıyor, sayfada başka hiç bir işlem yaptırmıyor ki. sıfırdan yeni hesap açsam, bu email kullanımda diyecek, başka maille tekrar üye olmaya çalışsam senin adında, senin bilgilerinle bir profil daha var, fake misin ispatla diyecek bu sefer


speedy
(11.02.19)
(2)

Xiaomi Mi 8 Lite?

Telefonun 128 GB/6 GB ram modelini kullanan veya bu cihaz hakkında bilgisi olan arkadaşlar cihazın dikkat çeken olumlu veya olumsuz özelliklerini yazabilirler mi acaba? Nette pek kullanıcı yorumu bulamadım. Bir de son olarak Snapdragon 660 kullanışlı bir işlemci midir?
Telefonun 128 GB/6 GB ram modelini kullanan veya bu cihaz hakkında bilgisi olan arkadaşlar cihazın dikkat çeken olumlu veya olumsuz özelliklerini yazabilirler mi acaba? Nette pek kullanıcı yorumu bulamadım. Bir de son olarak Snapdragon 660 kullanışlı bir işlemci midir?
you are my life
(11.02.19)
Baban kullanıyor.

Performans tarafında hiç sorun yok, kamera tarafında ise OIS olmadığı için en ufak bir el titremesi ya da obje/kişi hareketinde hayalet gibi çıkıyor fotoğraflar. Bunun haricinde tereddütsüz alınabilir.


lordoz
(11.02.19)
buradan kullanıcı yorumlarını okuyabilirsiniz.

forum.donanimhaber.com


spirit crusher
(11.02.19)
(10)

Evlilik - Düğün Meselesi

İyi pazarlar,Kız arkadaşımla düğün vs harcama yapmadan, kendimizi kredi borcuna sokmadan dünya evine girelim dedik.. ama aileler biraz baskıcı oldu. En azından nikah sonrası yemek olsun diyoruz maliyeti uygun şekilde İst/And yakasında.Sizce nasıl olur? Fikrimiz doğru mu? Bu tarz mekanlar neresi olab
İyi pazarlar,

Kız arkadaşımla düğün vs harcama yapmadan, kendimizi kredi borcuna sokmadan dünya evine girelim dedik.. ama aileler biraz baskıcı oldu. En azından nikah sonrası yemek olsun diyoruz maliyeti uygun şekilde İst/And yakasında.

Sizce nasıl olur? Fikrimiz doğru mu? Bu tarz mekanlar neresi olabilir?

Borçla hayata başlamak istemiyoruz :(
hicunutmam
(10.02.19)
Eğer ikiniz de aynı fikirdeyseniz ailelerin baskısına boyun eğmeyin derim, sonra ardı arkası kesilmez.

Bu arada bence doğru düşünüyorsunuz, düğün için borçlanmak çok saçma. Hiç gerek yok, borçlanmadan nikahta takılan takılar ile 1-0 önde başlayacakken düğün vs için dünya para harcayıp 0-1 eksi başlamaya lüzum yok.


lordoz
(10.02.19)
kadın tarafının bu tip bir durumu kabullenmesi zor olabilir. eğer iki tarafta kabulleniyorsa boş verin aileyi falan. o borçların baskısı sizin üstünüzde olucak onların değil. yemek kısmına bende katılıyorum, olmalı. yakın akraba, arkadaş vs nikah sonrası bir yere götürülür, biraz eğlenilir.


scudman1
(10.02.19)
Cok dogru dusunmussunuz.eger aileler yemek vermek istiyorlarsa kendileri karsilasin.ayrica sehir disindan misafir yoksa yemegede gerek yok.

Basin nikahi yeter. Millet 1-2 gun konusacak diye bi dunya borca girmeye gerek yok.

Biz 15 yil once yaptik bunu ki o zaman bile yadirganmadi simdi hic düşünme derim.


brnbrs
(10.02.19)
O zaman aileler odesin madem onlarin gonlu olacak siz odemeyin.


perfectum
(10.02.19)
ikiniz de ayni fikirdeyseniz, istediginiz gibi yapin. aileler cok israrciysa dugun yapmakta soyleyin onlar organize etsinler, ama tek kurus kredi cekmeyeceginizi ve altinlari vermeyeceginizi soyleyin, kendi paralariyla istiyorlarsa dugun yapsinlar. dugunler ciftler icin degil aileler icin yapiliyor resmen. 500 kisilik dugunde iki masa arkadas oluyor, gerisi akrabalar/anne-babalarin arkadaslari. nikah sonrasi yakin akrabalar ve arkadaslarla guzel bir yemek bence gayet uygun.

ama bir baska nokta, bir kac kiside gordugum icin belirtmek istiyorum, kiz tarafi ilk basta ne kadar istemiyorum dese de daha sonrasinda dugun yapmadiklari icin vs pisman olabiliyor. kiz arkadasinizla bunu guzelce konusmaniz onemli. ne kadar istemiyorum dese de eger siz onun icinde ufak da olsa bir istek goruyorsaniz, butcenize uygun ufak bir dugun yapin. cok klise olacak ama tek bir dugun yapma sansiniz var. ileride kiz arkadasiniz/esiniz "keske" derse duzeltme imkaniniz olmayacak.


crucio
(10.02.19)
gelin damat iki taraf ta ayni fikirdeyse cok iyi dusunuyorsunuz. gereksiz bir suru masraf tum rutinler. ama nikahtan sonra her iki tarafin ailelerini bir araya getirecek (en yakinlar amca, hala teyze kuzen vs.) bir yemek guzel olabilir. en azindan bu masrafa katlanilabilir.

tebrik ederim


exlibris
(10.02.19)
Yemeği çok isteyen kendisi karşılasın. Şimdi herkes kokteyl yapıyor. En iyisi. Gençlere de yazık. Çöpe giden para.


rakidabalikolsa
(10.02.19)
Nikahta kokteyl tarzı bir şey yapabilirsiniz brlki, kadıköy evlendirme dairesinde vs yapılıyor. Maliyetini bilmiyorum.


efx
(10.02.19)
Öğretmenevini araştırın, sabancı öğretmenevi’nin konumu harikadır mesela. Dışardan kabul ediyorlar, illa öğretmen olmak gerekmiyor.


insomnia
(11.02.19)
güzel olur da yemek masrafını siz karşılayacaksanız yine çok ucuza gelmez. kokteyl nikah salonları oluyor, bir saatlik program yapıyorlar uygun fiyata. onu araştırabilirsinız. yok size karışmadan aileler karşılayacaksa yemek de olabilir tabi.


elorelia
(11.02.19)
(3)

Kendimi geri zekâlı gibi hissediyorum

Şu an birden fazla alanda sınava hazırlanıyorum.Bunun yanında İngilizcemin o kadar da iyi olmadığını, biraz unuttuğumu fark ettim. Onu düzeltmeye çalışıyorum. Front end beni tatmin etmedi, back end kısmına geçmeye karar verdim ona yönelik çalışıyorum. Bütün bunları yapmaya çalışırken normalde çok ço
Şu an birden fazla alanda sınava hazırlanıyorum.
Bunun yanında İngilizcemin o kadar da iyi olmadığını, biraz unuttuğumu fark ettim. Onu düzeltmeye çalışıyorum.
Front end beni tatmin etmedi, back end kısmına geçmeye karar verdim ona yönelik çalışıyorum.
Bütün bunları yapmaya çalışırken normalde çok çok gerilerde kalmış, daha nasıl desem böyle kursun/dersin ilk üç beş konusuna kafam takılıyor.
Örnek vermem gerekirse; limit türevdesiniz ama kafanız işlem önceliğine takılıyor. İngilizcede konuşma yazma pratiklerine geçmişsiniz ama kafanızda halâ zamanlar dolaşıyor neydi ne değildi onu hatırlamaya çalışıyorsunuz.
Böyle olunca da kendimi ciddi ciddi geri zekâlı olduğunu varsayıyorum.
Normal mi bu?
Aşmak için ne yapmam gerekir bu durumu?
Whily
(10.02.19)
Yabancı dil öğrenirken insanlar kendi anadillerinin pratikleriyle çelişen, anlaşılması zor vb. konularda ezbere kaçabiliyor. Sizin için de böyle bir durum söz konusuysa önce ilgili konuya farklı bir açıdan yaklaşmayı deneyebilirsiniz. Takıldığınız husus her neyse, neden öyle olduğunu hatta mümkünse dilin o kısmının nasıl o hale geldiğini falan biraz araştırırsanız hem kafanızda oturur hem de belli bir kısmı "Bu da böyle oluyormuş" demek yerine derinlemesine öğrendiğiniz için kolay kolay unutmazsınız.


salihdt
(10.02.19)
Eksikliklerini gider. Tam oturt.


Tam olarak aynı sorun bende de var, muhtemelen kendimiz çalıştığımız ve nasıl çalışmamız gerektiğini bilmediğimizden.

Ben hem İngilizce, hem front end hem de back end için edx.org kurslarına kaydoldum, bu hafta bu kursları takip etmeye başlayacağım adım adım.

Baya üniversitedeki gibi transkript ve haftalık program oluşturdum kendime. Bakalım nasıl olacak.


lordoz
(10.02.19)
(3)

Falımsı şeyler

Tarot falından anlayan yeşillendirsin karşılıklı bakalım
Tarot falından anlayan yeşillendirsin karşılıklı bakalım
Ben hiç anlamıyorum ama benim falıma bakar mısın? o


lordoz
(09.02.19)
Şimdi uyku moduna geçtim yarın yeşilendir bakim olur mu


ya ben de anlamam ama siz bana baksanız çok makbule geçer :))


tabirimekruh
(10.02.19)
(11)

sevdiğim kız bana abi deyince...

bağrıma taş oturdu. sizce ileride bakışı değişir mi? daha önce hiç "abi" diyen bir kızın abi dediği kişiyle sonradan yakınlaştığını gördünüz mü?üzerime umut kırıntıları atın :(
bağrıma taş oturdu. sizce ileride bakışı değişir mi? daha önce hiç "abi" diyen bir kızın abi dediği kişiyle sonradan yakınlaştığını gördünüz mü?

üzerime umut kırıntıları atın :(
cesur
(08.02.19)
umut: 0.


goodz
(08.02.19)
Değişebilir. Belki amcalığa terfi edersin belli süre sonra.

www.youtube.com


Yeşilçam filminde gördüm. Bi de bi minibüsçünün kiz arkadaşıyla olan konuşmasına şahit olmuştum. Minibüsçü kiza bayan demis, kiz minibüsçüye abi demiş sonra sevgili olmuşlar. Evet bence de bu ne biçim hikaye ama özeti bu.


beetlejuice
(08.02.19)
Kiz otuz yaşını geçince belki.


old but hot
(08.02.19)
Ya ben neler gördüm, her şey olur. Tabii eğer kız ilgini fark Edip, sana bu iş olmaz mesajı vermek için kasten abi demediyse...

"Bir süre hayatımda hiç kimseyi istemiyorum, erkekler bana uzak olsun" diyen kadınla aynı günün akşamı sevgili olmuştuk. Kadınların fikri değişir yani.


lordoz
(08.02.19)
Ortamınıza bağlı. Staj yaptığım yerde biraz tecrübeli eleman vardı ve diğer çalışanlardan 3 5 yaş büyüktü de. Haliyle herkes isim + abi diyordu. Sonra bi ara baktım kızlardan biriyle sevgili olmuşlar.


senolll
(08.02.19)
İnsanlar kuzeniyle filan evleniyor yani. Bence ihtimal var.


elorelia
(09.02.19)
Evleneni gordum. Hem de 2 tane. Hatta bir tanesini lakabi "abi" kalmisti o muhabbetten dolayi arkadaslar arasinda:)


stavro
(09.02.19)
Abi dediği kişiye sonradan aşık olan bir arkadaşım var. Her an her şey olabilir ^^


Mossy
(09.02.19)
Kızın abi erkeğin abla dediği kişilerin evlendiğini gördüm. Yeterli mi?


respect
(09.02.19)
oluyor abi oluyor. bi stajyer bana 1 ay sonra adımla hitap etmeye başlamıştı. sonrası mesajlar telefonlar... ama ben mesafe koydum tabi. güzel de kızdı halbuki aghhhh


gameofannen
(11.02.19)
(4)

google'da üste çıkmak

Merhaba dostlar, ben ad ve soyadım yazıldığında görsellerde yukarıya çıkmak istiyorum. ilk 3 fotoğraf benim çıkıyor ama ekstradan bir sürü portfolyo sitesinde falan işlerim var onlar da görünsün istiyorum (ki görünüyorlar aslında ama alt taraflarda çıkıyor) ünlü bir hanfendi benim önüme geçip tüm iş
Merhaba dostlar, ben ad ve soyadım yazıldığında görsellerde yukarıya çıkmak istiyorum. ilk 3 fotoğraf benim çıkıyor ama ekstradan bir sürü portfolyo sitesinde falan işlerim var onlar da görünsün istiyorum (ki görünüyorlar aslında ama alt taraflarda çıkıyor) ünlü bir hanfendi benim önüme geçip tüm işlerimin arasında kendisi ve bebesiyle poz vermiş. tüm portfolyo işlerime tag olarak ad soyad koyuyorum ama yine de istediğim gibi görselleri kendi şeylerimle dolduramadım.

ne yapmam gerekir, seo falan anlamıyorum :(
dedi ayca
(07.02.19)
@rahibeler terasa ifşa olmasam o kadar :(


dedi ayca
(07.02.19)
hiti yüksek bir kaç site de adını ve portfolyo linki vs paylaşabilirsin. bu site ve benzeri siteler gibi mesela.


scudman1
(07.02.19)
adsoyad.com(10$) yada adsoyad.com.tr(12tl) domain'lerini satin al. eger bostalarsa ikisini de al. basit bir websitesi ile kendi portfolio'nu kendi sitende yayinla. diger sitelerdeki profillerden kendi sitene linkler ver. yavas yavas zamanla kendi siten en yukarida cikar.


crucio
(07.02.19)
SEO yapman gerekir ve bunun için birkaç şeyi birlikte sürdürmelisin. SEO konusunda kendini geliştirebilir veya danışmanlık alabilirsin.

Direkt "şunu yaparsan en üstte sadece sen olursun" denemez yani.

Ayrıca araya karışan kişi ünlü olduğu için onu egale etmek de zor olur çünkü halihazırda bir aranma potansiyeli var. Ama ciddi bir çalışmayla imkansız değil.


lordoz
(07.02.19)
(5)

Xiaomi Pocophone F1

var mı kullanan? Alınır mı artı yönü eksi yönü nedir?
var mı kullanan? Alınır mı artı yönü eksi yönü nedir?
garaser
(07.02.19)
İşlemcisi hariç mi 8 lite ile aynı. Tavsiyem mi8 almanız 3000tl bandına. 2500 civarına ise çok iyi bir f/p ürünü. Ben olsam mi8 zorlardım.


Arkadaşa aldık, fevkalade memnun. Hız deseniz hız, pil deseniz pil. Adeta ateş ediyor. Tek derdi eline biraz büyük gelmesiymiş kendi ifadesiyle.


gonion
(07.02.19)
Kamerasında OIS yoksa almayın, pişman olursunuz.


lordoz
(07.02.19)
@ordoz OIS nedir?
@karacigerim 500 fazla verecek kadar fark var mı?


garaser
(07.02.19)
Ois optik imaj sabitleyici. Kamerada titremeleri önler, az ışıkta titreme önlediği için daha iyi ışık toplar. Zaten mi8 diyaframi daha açık hrm de ois var. Yani alıyorken amiral gemisi alın. Bence 500 liraya değer. Ayrıca ekranı amoled ve de hdr destekliyor. F1de ips lcd var. Mi8'in bence tek eksi yanı sd kart desteği yok.


(11)

Sigorta attı, şalter yukarı kalkmıyor.

Evde sigortalardan biri attı ama şalter kitlenmiş gibi yukarı kalkmıyor.Toplam 9 alt şalter 2 ana şalterde toplanmış. Birine 4 diğerine 5 alt sigorta bağlı. Atan sigorta 5'li grubun ana şalteri.Üstünde RCD protected yazıyor.Bunun bir koruması vs olduğundan mı kıpırdamamıyor yoksa değişmesi mi gereki
Evde sigortalardan biri attı ama şalter kitlenmiş gibi yukarı kalkmıyor.

Toplam 9 alt şalter 2 ana şalterde toplanmış. Birine 4 diğerine 5 alt sigorta bağlı. Atan sigorta 5'li grubun ana şalteri.

Üstünde RCD protected yazıyor.

Bunun bir koruması vs olduğundan mı kıpırdamamıyor yoksa değişmesi mi gerekiyor?

Yurt dışında yaşadığımdan burada elektrik ustası hemen bulamayabiliriz, 2-3 sonraya gün veriyorlar genelde ve ısıtıcının bağlı olduğu sigorta olduğu için hızlı bir çözüm gerekiyor.

Fotoğrafını aşağıya ekliyorum, yetkin biri aydınlatırsa çok sevinirim.

eksiup.com
lordoz
(07.02.19)
sigortanin atmasina sebep olan elektrikli aleti (?) bulup prizden cekeceksiniz. hangisi oldugunu bilmiyorsaniz deneme yanilma yöntemiyle bulacaksiniz.


pilav
(07.02.19)
kalkmıyor mu kaldırınca geri hemen tekrar atıyor mu?


jugador
(07.02.19)
Belki şu adına da unuttum. Hani kabloların bir yerden dağıldığı delikli bir yer var. Orada kısa devre olmuştur. Prizleri çeksende atmaya devam eder


hiç kalkmıyor, kilitlenmiş ya da sıkışmış gibi. Hiç hareket etmiyor yani sigorta anahtarı. Biraz kuvvetli de denedim ama çok da zorlamak istemedim kırılır diye.

Tüm fişleri çekip ışıkları kapatıp denedim yine aynı.


lordoz
(07.02.19)
test düğmesine bastım, birkaç saniye basılı da tuttum ama işe yaramadı. Test tuşuna basılı tutarak da kaldırmayı denedim ama yine olmadı.


lordoz
(07.02.19)
@lordoz
Kırılmaz onlar sert oluyor yardır. Net bilgi.
Arkadaşların dediği doğru onlar kaçak akım rölesi yani tesisatında herhangi bir kaçak olunca atıyor. Şuan kaçak devam ediyorsa kaldırınca hemen geri atar. yine kaldır bişi olmaz zaten atması için olan bir alet. Zorlayabilirsin.


graywolf
(07.02.19)
Zorladım, asla kımıldamıyor.


lordoz
(07.02.19)
Sağ üstteki asma kilit işaretli yeri hareket ettirmeyi denedin mi ?


jimmy jib
(07.02.19)
Hayır, aynısından sol üstte de var ve sanırım onlar sigorta kabinini açmaya yarıyor.


lordoz
(07.02.19)
gecen benimki de atti yarim saat yerine oturtamadim. sonra oturdu.
simdi tozdan dolayi bazen atmasi gerektiginde atamiyor sigorta isiniyor. en sonunda atiyor ama bu seferde fazla isindigi icin yerine oturmuyor. sogumasini beklemen lazim. 45dk-1 saat bekle tekrar dene.


cooperr
(07.02.19)
Röle bozulmuş, elektrikçi geldi baktı değiştirdi.

Yanıtlar için çok teşekkürler.


lordoz
(07.02.19)
(9)

Araç alım sorusu

Selamlar,Bir arkadaşımın sorusudur, iletiyorum:“Airbag acmis araba alınır mı? Sağ ön camurluktan carpmis. 5000 TL hasar kaydi var. Başka boya yok. Dezavantajı ne olur?”Teşekkürler.
Selamlar,

Bir arkadaşımın sorusudur, iletiyorum:

“Airbag acmis araba alınır mı? Sağ ön camurluktan carpmis. 5000 TL hasar kaydi var. Başka boya yok. Dezavantajı ne olur?”

Teşekkürler.
monogram
(07.02.19)
Airbag açmış ise şasi hasar görmüştür, bu birinci handikap.

Airbag açtıran bir kazanın onarımı 5000 TL'den çok daha fazla tutmalı, muhtemelen yetkili serviste kasko ile onarım yapılmadı. Bu da ikinci handikap.

Kaza fotoğrafları muhakkak vardır araç sahibinde, fotoğrafları istesin. Sonra fotoğrafları aracın yetkili bir servisine götürüp fikir alsın.


lordoz
(07.02.19)
Aracın yürüyen aksamında bir sorun yoksa, şasede üretim dışı bir düzeltme yapılmamışsa sorun olmaz ancak bunu sahibini tanımadan ya da iyi bir ustaya götürmeden anlama şansınız yok maalesef. Hava yastığı öyle ufak bir darbe ile açılmaz belli bir hızın üstünde bir çarpa ile açılır ve genelde böyle bir kazada aracın darbe aldığı yerin dışında başka yerlerde de hasar oluşabilir örneğin bizzat benim başıma gelmişti arkadan bir dolmuş kırmızı ışıkta vurmuş orjinal servisinde hasar giderilmişti araç bir arkadaşa aitti ve araç bir daha ilk günkü konforunu vermemişti rüzgar sesi almaya başlamış araç muhtemelen aldığı darbenin etkisiyle bir yerleri eğildi ve gözle görülemediği için hiç düzeltilemedi.

Ama 6 yıl önce aldığım bir araç da pert kayıtlıydı tanıdık olduğu ve fiyatı çok uygun olduğu için almıştım 2 yıl sorunsuz kullandıktan sonra kar ederek sattım.

Tamamen şans ve iyi bir incelemeye bakar bu işler.


solo
(07.02.19)
alınıp alınmayacağını konusunu buraya soracak kadar arabadan anlamıyorsa alınmaz.

ben arabadan anladığımı iddia edip her aldığım arabada gol yiyen bir insan olarak söylüyorum bunu.


sadece arabadan anlayanlar mı araba alacak anlamadım?

adam anlamıyor ve burada bilen birileri vardır diye buraya soruyor.

soruya cevap:
3-4 bin daha fazla verip mümkünse kazasız, en kötü ihtimalle airbag açmamış ufak darbeli kazalı araç almakta fayda var. 5.000 lira az bir masraf değil. sadece çamurluk değişimöi 5.000 etmez. aracın donanımı zarar görmüş olabilir. ilerde sorun çıkarmaya başlar.


himmet dayi
(07.02.19)
alınmaz adam orjinal airbag takmadıysa? ya da hiç airbag takmadıysa?


mikahakkinen
(07.02.19)
ultimate driving machine +1
yani şair burada diyor ki, yaratacağı risklerin farkında değilseniz ve buraya sorma ihtiyacı hissediyorsanız, bu durumlardan uzak durun.

dezavantajı şu olur, adamlar türlü çeşit hile hurda ile arabayı orijinalmiş gibi gösterebiliyor, hava yastığının yenisini takmayıp direnç atıp hava yastığı arıza uyarısı vermesini engelleyen çok.
sadece çamurluk tarafından vurup hava yastığını açması mümkünse de biraz düşük bir ihtimal, kurcalarsanız büyük bir ihtimalle başka değişenler de çıkar. boya herşey demek değil, ama aracın önemli diğer kısımları da hasar almış olabilir, şasi bölgesi de kontrol edilmeli. arabadan anlamıyorsanız düzgün bir ekspertize gösterilmeden zaten pazarlık bile yapmayın.


gkhncnzdgn
(07.02.19)
YouTube den izlediğim videolardan anladığım kadarıyla hava yastığı patlamışsa en kötü ihtimalle 30bin TL ye yenisi yapılıyor.sadece 5 bin TL hasar kaydı olması saçma.


valarmurgulis
(07.02.19)
fiyat gerçekten uygunsa alınır. muadillerine göre %20 ucuzsa alsın düşünmesin.

yüzde 10 -15 aşağısı ise alınmaz.


mistikla
(07.02.19)
Alinir. Icine asagiya biraktigim linkteki sistemi kurarsa gonul rahatligiyla kullanabilir.

cdn.nexternal.com


(3)

Kıdem Tazminati Gelir Vergisi

Merhaba,2015 yılında ikale yolu ile işimden ayrılmıştım, 4 yıllık kıdem tazminatımı almıştım şimdi çıkan habere göre o zaman da aldığım paranın vergisinin iade edileceği yazıyor da kimse ne yapılması gerektiğini yazmamış ya da ne kadar para alınacağını hesaplamasını yazmamış.Var mıdır konu hakkında
Merhaba,

2015 yılında ikale yolu ile işimden ayrılmıştım, 4 yıllık kıdem tazminatımı almıştım şimdi çıkan habere göre o zaman da aldığım paranın vergisinin iade edileceği yazıyor da kimse ne yapılması gerektiğini yazmamış ya da ne kadar para alınacağını hesaplamasını yazmamış.

Var mıdır konu hakkında bilgisi olan?
prezarlatif
(07.02.19)
selamlari

ikale ile ayrıldıysanız alabilirsiniz. şirketin bağlı olduğu vergi dairesine gidin yardımcı olurlar.

gitmeden şirketin size verdiği ikale anlaşması/ son bordro vs.. alabiliyorsanız süper olur.


benaslinda
(07.02.19)
işten çıkartılanlar da alabiliyor mu?

bununla ilgili kaynağa nasıl ulaşabilirim?


lordoz
(07.02.19)
ikale zaten karşılıklı anlaşarak işten çıkarılma değilmi ? aradaki anlaşma ikale anlaşması oluyor herhalde


baknedicem
(07.02.19)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.