Giriş
(3)

black mirror sun junipero sahne sorusu

bu bölümde karanlık ve sadistçe şeylerin döndüğü bir bara giriyorlardı kafesler erotik showlar vahşetin vs döndüğü karanlık bir gece klübü gibiydi bu sahneyi nasıl bulabilirim?
bu bölümde karanlık ve sadistçe şeylerin döndüğü bir bara giriyorlardı kafesler erotik showlar vahşetin vs döndüğü karanlık bir gece klübü gibiydi bu sahneyi nasıl bulabilirim?
riff cohen
(23.10.18)
Zaten bölümler 1 saatten az. Aç bir yerden ilerlete ilerlete bul bence


musmus
(23.10.18)
youtube videosu lazım kesit halinde


riff cohen
(23.10.18)
Bölüm orada başlıyor zaten.


(14)

uygun fiyata nereden daire alınır?

selamlar150k TL para ile uygun fiyata daire almak istesek nerelere bakmalıyız?üstüne taksitle ödemelik bi 50bin lira daha konabilir fark yaratacaksa.-hemen alıp yerleşilecek.-tek başına 55 yaşında bir emekli öğretmen kadın kalacak.-muhafazakar bir yer olmayacak.-2+1 olacak mümkünse.-ulaşımı çok soru
selamlar

150k TL para ile uygun fiyata daire almak istesek nerelere bakmalıyız?
üstüne taksitle ödemelik bi 50bin lira daha konabilir fark yaratacaksa.

-hemen alıp yerleşilecek.
-tek başına 55 yaşında bir emekli öğretmen kadın kalacak.
-muhafazakar bir yer olmayacak.
-2+1 olacak mümkünse.
-ulaşımı çok sorunlu olmayacak.

çok fazla detay gelmiyor aklıma ama işte normal yaşanası bir apartman dairesi arıyoruz.
taşınacak kadının 2 çocuğu da yurtdışında yaşıyor. sık sık gelemiyorlar.
dolayısıyla hastahaneye, şehrin merkezine vs çok uzak olmaması lazım.
ziyarete gelindiğinde de ulaşımı çok zor olmaması lazım.

güvenlik, sosyal yaşam öne çıkan arayışlar denebilir.

akp'li bir çevre olmaması önemli.

sahil şeridi dışına çıkmak istemiyoruz.

bu paraya izmir'de vs daire bulunamaz sanıyorum.
hafif yazlıkçı yerlerinde ege'de vs bulmak mümkün müdür?

çanakkale veya eskişehir merkez bakalım diyoruz. sizce mantıklı mıdır?
yalova? tekirdağ? edirne?

açıkçası daha önce hiç bu tarz bir arayışımız olmadı. neye dikkat etmemiz gerektiğini hiç bilmiyoruz. her türlü öneriye fazlasıyla açığız.

çok teşekkürler.
fatihkkk
(09.10.18)
İzmir'de Alaybeyde 175-200 bin bandına çıkarsanız daireler var ama eski tip evler. Bunların ilerde kentsel dönüşüm potansiyeli de var.Sahibinden bakarsiniz.O civardan sahile çıkmak kolay,tramvay yapıldı bir de.


ırene adler
(09.10.18)
Eskisehir sanki bu tanima uyuyor gibi. Evler genelde yeni, sehir kucuk oldugu icin ulasim kolay ve muhafazakar bir yer degil.


brkylmz
(09.10.18)
kocaeli/izmit'te evler ucuz çok site yapıldığı için. insan profili yahya kaptan (izmit'in ataköyü) de fena değildi ama evler kısmen eski. kentkonut siteleri yeni mesela insan profili nedir bilmiyorum.


kamile necaset
(09.10.18)
edirne gayet uygun bunun için. merkezde 1-2 semt hariç herkes aydındır. biz 2015te 135 bin liraya 3+1 bulmuştuk yeri de gayet iyiydi. sanırım şu an 170 civarına güzel daireler bulunabilir. denize uzak tabi merkezi. 2.5 saat kadar. yurt dışından gelecekler için sorun olmayacaksa ki zaten pek gelmiyorlar demişsiniz, istanbul otogardan 3 saat otobüsle. güvenlik olarak 1-2 semt hariç gayet iyi durumda edirne. hatta en güvenli ilk 10 şehirden biriydi bir zamanlar baktığımda. yunanistan'a ve bulgaristan'a da iki adım mesafede. emekli tayfa da çok yoğun bir şekilde yaşıyor. hoca hanım bir iki sosyal ortama girip çıkarsa çok rahat arkadaş edinebilir.


golgi aygıtı
(09.10.18)
ankara'DA arıyorsanız biz satıyoruz yardımcı olabilirim.


riff cohen
(09.10.18)
izmit falan ben kesinlikle oradan ev almam(sizin şehir seçmeli olduğu için)

kısaca ben deprem bölgesinden ev almam. en önemli konu bu.

ben edirneliyim edirneli olmama rağmen kalkıp gidin edirnede yaşayın demem.

edirnedeki özellikle kışın olan hava kirliliği hiç biyerde yok. ufak bir şehir, öğrenci temelli bir şehir olduğu için okul dönemlerinde hareketli, yazın sıcakta eriyen asfaltın üstünden teksastaki gibi top çalılar uçan bi memleket işte.

edirneyi sevebilmek için edirneli olmak lazım, çevre eş dost sahibi olmak lazım.

bunları göz önünde bulundurunca edirne bana hiç cazip gelmiyor. giderim abi izmirde yaşarım. en azından denizi var, havası edirne kadar pis değildir.

ben tekirdağda da oturdum 3 sene kadar, şu an çorluda oturuyorum.

tekirdağ da bana hiç cazip gelmeyen yerlerden.

hiç ama hiç bi numarası yok. deniz var, kokusundan duramıyorsun, girzen giremezsin zaten. acayip çarpık bi kentleşmesi var eskiden bu güne kalan.

beni bağlasalar bile oturtamazlar tekirdağda mesela.


killerbee
(09.10.18)
İstanbuldan Tekirdağ a giderken, Selimpaşa marmaraereğlisi, şarköy falan?


sekerse tehlike
(09.10.18)
Eskişehir +1


Uncle Sam
(09.10.18)
Ankara düşünürseniz, Eryaman tarafında bulursunuz. O paraya 3+1 de bulursunuz. Yalnız yaşayan ondan fazla kadın tanıyorum, biri dahi sorun yaşamıyor.


babilbaligi
(10.10.18)
Silivri. Yazlık yer olduğundan kışlık fiyatlar uygundur. Çok güzel bir devlet hastanesi var. Ben diyeyim 100 bin kişilik yere 1 milyon kapasiteli hastane yapmışlar.
Şehir merkezi çok kalabalık, sayfiye yeri olan yerler de kışın çok tenha olur. Kışın ideal, yazın ise yoğunluktan kafayı yedirten bir yer olabilir. Sahili falan çok güzeldir alır başını yürüyebilirsin.
Ama yer seçimi konusunda neredeyse marmara ve ege bölgesini masaya koymuş yer bakıyorsunuz hatta iç anadolu da var sanırım. böyle olmaz önce ilçe bazında bir seçim yapın sonra sahibinden ilanlarıyla yol alın.


ozdek
(10.10.18)
edirne +1


superb
(10.10.18)
edirne fazlasıyla aydın ve güzeldir. kışları sert yazları boğucu geçebilir. sosyal hayatı gelişmiştir.
aydına bakabilirsiniz. didimde, sökede deniz gören evleri uygun fiyata alabilirsiniz.


barankovan
(10.10.18)
Fiyat konusunda tam emin olamamakla birlikte diğer bütün kriterler için Eskişehir +1


mephistoo
(10.10.18)
eskişehir +1, kızılcıklı caddesi veya porsuk kenarındaki gar hizasından kanlıkavağa kadar olan bölge ( www.sahibinden.com ) keyifli olur diye düşünüyorum.


yuto
(10.10.18)
(3)

Bu Adidas ayakkabı neden ucuz?

ayakkabı araştıyordum beğendiğim adidas nike modeller 500-600 tl hep bunu da beğendim de neden bu kadar ucuz? Cahilliğime bi ışıkta siz yakıp tavsiye modelinizi bırakır mısınız?
ayakkabı araştıyordum beğendiğim adidas nike modeller 500-600 tl hep bunu da beğendim de neden bu kadar ucuz? Cahilliğime bi ışıkta siz yakıp tavsiye modelinizi bırakır mısınız?
riff cohen
(28.08.18)
Link vermeyi unutmuşum şu >

www.boyner.com.tr


riff cohen
(28.08.18)
Çoğu numarası yok, ondan ucuz.


angelus
(28.08.18)
Boyner’in internet sitesi gerçekten ucuz. Geçen gün viaport Nike outlette 370 liraya bulduğum ayakkabı Boyner’de 270 tl idi. Üstüne adamlar avantajix ten %6-7 puan veriyor.


(4)

ankara'da 2 erkek arkadaş cumartesi gecesi ne yapsak?

genellikle tunalı seğmenler bahçeli eymir takılıyoruz.bugün plan yapamadık size sormak istedim ne yapalım duyuru?
genellikle tunalı seğmenler bahçeli eymir takılıyoruz.bugün plan yapamadık size sormak istedim ne yapalım duyuru?
riff cohen
(24.03.18)
00:30'a kadar dota2 oynayın sonra da çok paranız varsa hilton'a o kadar çok paranız yoksa salata'ya bu kadar da yoksa öküze gidin. Yok tabi, bizde par çok gibi diyorsanız da 06ankara06'da masa ayırtın da biz de gelelim. mümkünse 3 numaralı masa olsun.

bir de ''kadıköy sound''cu versiyonunu vereyim; şu saatlerde ciğerci adnan'a gidin, oradan pool'a geçin saat 22:30 dolaylarında eve geçip 2 el dota2 oynayın ve akşam da yekten öküz'e gidin. saat 02:30 gibi de if'e geçersiniz-ben hep çok sıkılırım- bu akşamki grubu seviyoruz joker miydi isimleri neydi. yarım saat 1 saat sonra da çukurambarda köftenizi yiyip seymenlerde güneşi doğurtun. bildiğiniz yerleden çok da ayrılmayın.

edit: bir de aklıma geldi ''yenimahalle style'' versiyonunu vereyim. Mahallede arkadaşlarla bir kaç muhabbet çevirdikten sonra hava yavaştan kararmaya başlayınca bahçeliye gidin, 3. cadde de dilediğiniz bir yerde içkilerinizi içtikten sonra 7.cadde de bir tur ve devamında metro ile eski yeni'ye gidin. Ben burayı pek sevmem ama bizim çocukların 2. evleri olmuş burası, eskiden de mahalledeki internet cafe'ye bu kadar sık giderdik. Tabi bu seçenekte dota2 yok, belki eski yenide bi' ekiple bakışıp ''ne bakıyon gardaş hayır mı ? '' diyip uçan kafa atmak gibi aksiyonlara açılabilirsiniz. bunda da dikkat edeceğiniz şey, askılı tişört giyen çocuğa vurmayın, o çocuk dota2'deki axe gibi, takımın tankı. Onu en sona bırakın önce uzun boylu açık tenli ince çocuğa çalışacaksınız.


mete kudur
(24.03.18)
yanınızda kadın arkadaşlarınız yoksa belli bir saatten sonra bestekar vs. deki çoğu mekana giremeyeceğiniz için sizin işinize yaramayacak tunalı tarafları.

Kaldı ki Ankarada gece hayatı bir "şaka"dan ibaret olduğu için cumartesi gecesi olması bir şeyi değiştirmeyecek. Çoğu mekan saçma sapan komik bir saatte kapanacak kalanlarda da 2 erkek hiçbir yere giremeyeceksiniz.

Seğmenlerde ya da eymirde takılın işte. O da yağmur vs. sorun olmazsa.

Olmadı tiyatrolarıa giden muhtemelen gelmeyen olur bilet kovalarsınız.

Yoksa aç bırakın kendinizi bir süre Ankarada size anca ASPAVA istediğinizi verir.

------------
İşbu cevap üzülerek yazılmıştır.


AlsterWasser
(24.03.18)
alsterwasser depresyona soktun kardeş.


riff cohen
(24.03.18)
oturup muhabbet edecekseniz neden yeni yer arıyorsunuz ki? ne fark eder ha parkta muhabbet etmişsin ha bir barda, bunun dışında farklı bir şey arıyorsanız, tiyatro ya da sinemaya gidin, gezmeyi seviyorsanız kale civarlarını keşfedin, yemek yemeyi seviyorsanız tavsiye edilen bir lokantayı deneyin.


(3)

Spotify hesabını Facebook ile açanlar derneği

Hayattaki en büyük pişmanlıklarımdan biri Spotify hesabımı Facebook ile açmış olmam. Bir ara bunun çözümü yok deniliyordu. Hala çözemiyor muyuz?Facebook'u kapatmamamın tek sebebi bu ya.
Hayattaki en büyük pişmanlıklarımdan biri Spotify hesabımı Facebook ile açmış olmam. Bir ara bunun çözümü yok deniliyordu. Hala çözemiyor muyuz?

Facebook'u kapatmamamın tek sebebi bu ya.
efreet sultan
(22.03.18)
Aynı sorunu ben de yaşamıştım. Yeni bir mail adresi açıp Facebook’a kayıtlı mail adresimi değiştirdim. Sonra boşa çıkan asıl mail adresimi Spotify’a kaydettim. Spotify’dan ve Facebook’tan uygulama izinlerini kaldırarak sorunu çözmüştüm. Şu an normal mail adresimle kullanıyorum Facebook hesabımla bir alakası kalmadı.


captainimsi
(22.03.18)
ben de aynı dertten muzdariptim yeni hesap açtım spotify hesabımı yeni hesaba taşıttım listeler vs facebooku kapatıp keyfime baktım.


riff cohen
(22.03.18)
Ben de aynı problemi yaşamıştım. Yeni bir hesap açın ve destek ekibine hesabın taşınması ile ilgili bir talep bırakın. Gereken her şeyi yapıyorlar.


ziv zulander
(22.03.18)
(8)

Ben hangi diziye başlayım?

Çok severek izlediklerim;Black mirror Breaking bad 11/22/63Fargo Spartacus The last man on earrh Prison break Narcos Sevemediklerim;Stranger things Sherlock Better call soul The flash13 reasons why Arrow WastworldFringe
Çok severek izlediklerim;
Black mirror
Breaking bad
11/22/63
Fargo
Spartacus
The last man on earrh
Prison break
Narcos


Sevemediklerim;
Stranger things
Sherlock
Better call soul
The flash
13 reasons why
Arrow
Wastworld
Fringe
riff cohen
(01.11.17)
oha birebir neredeyse aynı sevdik ve sevmediklerimiz
kısa dizi olarak lost room
orphan black sizi idare eder


basond
(01.11.17)
İdare eder şeyleri izlemek istemiyorum etkisi altına alması lazım. Black mirror çıksa artık!


riff cohen
(01.11.17)
Person of interest yazmaya gelmiştim ama fringe sevmeyen onu sever mi bilemedim :(


dedi ayca
(01.11.17)
house md


silver apple
(01.11.17)
House of cards diyorum


peggy
(01.11.17)
the leftovers


vacigok
(02.11.17)
bron/broen izlemelisin.


contavolta
(02.11.17)
Rome
Oz

şunları izleyin artık ya!


plastic_angel
(02.11.17)
(4)

Ankara da kalacak yere ihtiyacım var

Bu yıl yatay geçişle İstanbul'dan Ankaraya geçtim. Kısmet olursa Odtu'de okuyacağım.Ancak Ankara da kalacak tek yerim ya da tanıdığım tek bir insan bile yok.Bu yüzden kalacak bir yere çok fazla ihtiyacım var.Evinde fazla odası olup kiralamak isteyen,ev arkadaşı arayan ya da birlikte eve çıkmak iste
Bu yıl yatay geçişle İstanbul'dan Ankaraya geçtim. Kısmet olursa Odtu'de okuyacağım.Ancak Ankara da kalacak tek yerim ya da tanıdığım tek bir insan bile yok.Bu yüzden kalacak bir yere çok fazla ihtiyacım var.
Evinde fazla odası olup kiralamak isteyen,ev arkadaşı arayan ya da birlikte eve çıkmak isteyen birisi varsa gerçekten çok çok iyi olur. Şimdiden teşekkürler.
nagahak
(02.10.17)
sen sen ol, Odtü'de yurtta kalmaya bak. Kampüs olanaklarından sonuna kadar faydalanırsın.


babilbaligi
(02.10.17)
odtüde kal


riff cohen
(02.10.17)
Odtü yurtlarına başvur. yurt çıkana kadar bile sana bir süre kalabileceğin yer ayarlanıyor yurt geçici odalarında. mağdur olmazsın.


sporty
(02.10.17)
benim de bir ev arkadaşına ihtiyacım var. Cinsiyetiniz nedir acaba?


cayisallama
(03.10.17)
(13)

Hamile mi?

Son ilişkiden sonra bir kez adet olmuş ve 2.adeti baya gecikmiş birisi hamile olabilir mi? Hamilelik dışı uzamalar oluyor mu adette ? Üzerime iyi haber atın
Son ilişkiden sonra bir kez adet olmuş ve 2.adeti baya gecikmiş birisi hamile olabilir mi? Hamilelik dışı uzamalar oluyor mu adette ? Üzerime iyi haber atın
riff cohen
(12.08.17)
2. adeti baya gecikmişse bunu buraya sorana kadar eczaneden gidip bi test alıp bakması 5 dakikasını alır. sonuçta biz müneccim değiliz.


sta
(12.08.17)
Test zaten yapacak.şuan test yapbilecek durımda değil müneccim olmanı beklemiyorum.bişeyler bilenlerden bilgi almaya çalışıyorum.boş yapana kadar işe yarayacağın başlıklarla ilgilenebilirsin.


riff cohen
(12.08.17)
İyi haber mi? Evlilik hazırlıklarına başla.


1adam
(12.08.17)
Korunmus muydunuz? Kadın hangi donemdeydi?


elorelia
(12.08.17)
ilişkiden sonraki adet ile yeni yumurtanın oluşması arasındaki süre boyunca spermlerin canlı kalması pek olası değil. şayet hamile çıkarsa senden olmama ihtimalini de düşün.


washe
(12.08.17)
Bazen başka sebeplerden uzayabilir. Bir de üstüne hamilemiyim stresi eklenirse olay daha da uzar. Test yaptırınca hamile değilse, rahatlar ve muhtemelen bir kaç gün sonra adet görür.

Ancak hamilelik şu an sizin için uygun bir dönem değilse ko-ru-na-cak-sı-nız.


.


Allah analı babalı büyütsün.


secrex
(12.08.17)
*doktor değilim*
çok zor çünkü ilişkiden sonra adet olmuş. yani yumurta spermle birleşmemiş, döllenme olmamış ve dışarı atılmış. sonra da tekrar ilişkiye girilmediğini varsayıp ve spermin max. 3-4 gün canlı kalabildiğini eklersek ortada sperm yok ve döllenme de yok. muhtemelen başka seneplerdendie stres, üzüntü, hatta beslenme değişimi vs bile benim düzenimi etkiliyor mesela hatta çoğu kadının. bence korkmayın ama emin olmak isteniyosa da yukardakilerin dediği gibi test yapıp rahatlayın.


blacksky
(12.08.17)
Büyük ihtimal hamile


fasulyek
(12.08.17)
Yaz aylarında herkesin düzeni kayabiliyor, hele bi de hamile miyim stresi eklenince muhtemelen ondan gecikmiştir.
Test yaparsanız strese gerek kalmaz.


Mümkün. Regl kanamasından biraz farklı olup, 'üstüne görme' denen bişey var.
jinekoloji.com
Gecikmesiyle ilgili benim bi anketim var, o da şurada;
www.eksiduyuru.com
Şu an test yapma imkanı yok demişsin, kafaya takmamaya çalışsın, yoksa uzar da uzar.


manuel mandalina
(12.08.17)
Adetin gecikmesi için birsürü sebep var.
Benim takvimim karman çorman mesela. 17 gün geçtiğini biliyorum. Stres yaptıkça ben daha da gecikti
O da ilişkiden sonra stres yapmıştır ama bu da demek değil ki hamile olamaz
Testini yaptırsın


sagin
(12.08.17)
Üstüne gorme denilen olayı bana sorun. Üstüne görme kanı normal adetten daha az az ve daha koyu renkli olurmuş. Böyle bildıgin ped degistirecek kadar kan gelmesi o ustune gorme degil.


for day to break
(12.08.17)
(4)

Organik hoşaf neden ekşinin gündeminde yok?

Bilerek mi yapılıyor.siyasi gündemler bitirildi mi tamamen? Ne hale geldi sözlük ne debe kaldı ne gündem
Bilerek mi yapılıyor.siyasi gündemler bitirildi mi tamamen? Ne hale geldi sözlük ne debe kaldı ne gündem
riff cohen
(07.08.17)
Gündemde şu an :/


ekaterina
(07.08.17)
Göremiyorum


riff cohen
(07.08.17)
Silinmiş başlıklar..


riff cohen
(12.08.17)
(12)

Hayal ettiğiniz hayatı mı yaşiyorsunuz ?

Soru başlıkta ..Ne hayal ediyordunuz neler oldunuz ?
Soru başlıkta ..Ne hayal ediyordunuz neler oldunuz ?
sorunvar
(14.07.17)
evet.


Ever


riff cohen
(14.07.17)
n'ayır.


zgrydn
(14.07.17)
evet


clones
(14.07.17)
kısmen, bir level daha kaldı yapılacak. Sen ?


evimin paspasi
(14.07.17)
Hayal ettiğimle zerre kadar alakası olmayan bir hayat yaşıyorum.


ms brownstone
(14.07.17)
hayal etmiyorum


marul hirsizi
(14.07.17)
malesef, hayır.

hep inşaat mühendisi olmak istemiştim. lys de adam gibi puan alamayınca teknik liseye gittim. yine aynı bölümde öğretmenlik bitiriyorum. ama başka okuyacak bölüm yoktu ünide. bölümden de koptum, alakasız bir iş yapıyorum para kazanmak için. para kazanacağım ayağına üni de yaşayamadım, mesleğe de alışamadım. öyle


Şükürsüzlük yapmak istemem ama hayır. Her şey hayalime uygun, yolunda ve güzel gidiyordu ama bir düşüş yaşadım ondan sonra toparlayamadım.


hayır.

o yönde ilerlemeya çalışıyorum ama şu an sadece vakit geçiriyor gibiyim.


sabirstone
(14.07.17)
Pek bişey hayal etmiyodum, o yüzden kıyaslama yapamadım şimdi. Ama bazen mutlu bazen mutsuz olmamı göze alarak, zaman zaman evet zaman zaman hayır diyeyim.


elorelia
(15.07.17)
Tam olarak degil. Ama eskisine gore evet
Her asamada bir tik ustunu hayal edecegim icin hep boyle gidecek.
He sikayetci degilim mutluyum ama hayal ettigim hayat bu degil:)


stavro
(15.07.17)
(6)

tavsiye edeceginiz takiplik instagram hesaplari

soyle eglendiginiz, takip etmekten keyif aldiginiz neler var ?
soyle eglendiginiz, takip etmekten keyif aldiginiz neler var ?
kamyonsans
(01.12.16)
Zachking


cihann
(01.12.16)
sokak müzisyenleri
www.instagram.com

çiziyor, cem güventürk
www.instagram.com

hesabın sahibi çöpten dostoyevski buldum belgeselindeki kişi, ilginç insanları paylaşıyor
www.instagram.com

humans of new york, fotoğraflar ve altındaki hikayeler
www.instagram.com

yine humans of new york gibi insanlar ve hikayeleri
www.instagram.com


freebird5406_2
(01.12.16)
Vedat milor


tiredpanda
(01.12.16)
earlboykins


denizgonen
(01.12.16)
onuraliben, çok saçma bir adam,çok gülüyorum. 'bayan var' videoları favorim :)


denef
(17.12.17)
(12)

sizin orada da olaylar var mı?

burada (sancaktepe'de) terörist kılıklılar az önce otobüsü ateşe verdiler.otobüsler zaten farklı güzergahtan geçiyor olaylar var diye.sizin orada durumlar nasıl?
burada (sancaktepe'de) terörist kılıklılar az önce otobüsü ateşe verdiler.
otobüsler zaten farklı güzergahtan geçiyor olaylar var diye.
sizin orada durumlar nasıl?
m e b
(04.11.16)
Tuzla/Şifa : 500T'ler sağlam.


va
(04.11.16)
Akdeniz'de sıcak bir il: Herkes arka sokaklar izliyor her yer güvenli


infernalcadre
(04.11.16)
ulu bir dağın etekleri: çingeneler, araplar, kürtler ve türkler huzur içinde yaşıyor bir ağaç gibi sessiz ve bir orman gibi sinsice.


g7mor
(04.11.16)
tekirdağ'ın bir ilçesi: olay molay yok kardeşim, balkanlardan gelen soğuk hava dalgasından başka bir hadise yok. diğer ilçelerinde de herhangi bir şey olacağını tahmin etmiyorum.

böyle şeyler ya doğu/güneydoğu ya da istanbul'un belli semtlerinde, ilçelerinde olur gibime geliyor.


wilhelmwasmuss
(04.11.16)
istanbulun bi yerleri: sokak kedileri acıkmış mamalarını yiyorlar, köpekler çiş yapacak duvar kavgasında.

Olağan her şey.


basond
(04.11.16)
kocaeli'nin gölcük ilçesinin sessiz sakin bir yeri: hiçbir şey yok. olsa dünya savaşı çıkmış derim zaten çünkü burası darbe girişiminde bile selanın sadece bir kez okunduğu bir yer. nükleer savaş çıksa tozu dumanı radyoaktif serpintisi yine gelmez buraya.


der meister
(04.11.16)
İstanbul/ Beylikduzu. Hiçbir şey yok. Tam cuma kafas; starbucks, mado, etraftaki içkili mekanlar dolu. Biz de şimdi kahve içmeye çıktık.


fraise
(04.11.16)
güneydoğunun bir ilçesi: sakin.


rectoa
(04.11.16)
guney ege: sokak dugunu, mekanlar agzina kadar dolu.
herkesin bi yeri bi yerlerine denk.


enaz3kedi
(04.11.16)
o zaman bir tek bizim buranın yabanileri mi azdı sadece?


m e b
(04.11.16)
tuzluçayır/ankara öcalananın bi ara yaşadığı yer. olay yok ilk defa.


riff cohen
(04.11.16)
İstanbul esenyurt, barzolarin cenneti, ama tik yok , iyi haber


alttaraf
(04.11.16)
(11)

Şu saat nasıl ?

550 tl'ye alacağım yurtdışından.http://www.swarovski.com/Web_TR/tr/5182231/product/Daytime_Bileklik_Saat,_%C5%9Eeftali.html
550 tl'ye alacağım yurtdışından.

www.swarovski.com
bacardi cola
(13.08.16)
Biraz yaşlı işi.


dissendium
(13.08.16)
etrafında taşları olmasa güzel bi' saat aslında, ama o taşlar abartılı olmuş :/


Sevmedim


ambrosia
(13.08.16)
bacardi sen biraz gösterişli ve yaşlı işi denilebilecek şeylerden hoşlanıyosun sanırım. tarzını anlayamadık. eğer öyle ise sana uygun duruyor. ama ben asla takmam.


elorelia
(13.08.16)
@elorelia hoşlanmak değil de hediye almayı bilmiyorum :( neyse vazgeçtim yapacak bişey yok.


bacardi cola
(13.08.16)
Tarzına uygunsa mükemmel bir saat. Çok hoş.


buna bakarken altta çıkan öneride şu vardı: www.swarovski.com
fiyat olarak daha fazla ama bu tarz saatler daha güzel bence.


mutekebbir
(13.08.16)
aldığın gibi pavyona gidip masa kapatmayı planlıyorsan bence uygun görülebilir. Aksi durumlar için kesinlikle tavsiye etmiyorum.


şair eşref
(13.08.16)
ince bilekliyseniz büyük.


cabiday
(13.08.16)
Sarı olmasa mükemmel


riff cohen
(13.08.16)
swadan bişey almanızı tavsiye etmiyorum.
saatin kendisine ve fiyata doğru düzgün bakmadım bile. taşları düşüyor genelde swa ürünlerinin. almayın ve de pişman olmayın.


dickens
(13.08.16)
(20)

lan bi sey sorcam ama yemiyo

napak
napak
brad pitt
(12.08.16)
Özelden bana sor. :D


pomknos
(12.08.16)
sor sor


shotgunwoman
(12.08.16)
haydi sor sor!......


Yabıştır.


bigbadabum
(12.08.16)
merak ettirdin, sor hadi


şubatsonrası
(12.08.16)
teşhir?


kupigometa
(12.08.16)
çayda kaffaltıda yenir...


shotgunwoman
(12.08.16)
oha amk ne kadar yazmışsınız. erkeğim lan ben yazmayın bu kadar.

sorcam ama güleceniz hakir göreceniz beni. bi de suçtur falan göte gelmeyelim.


brad pitt
(12.08.16)
bari tik ver lan ;_;


shotgunwoman
(12.08.16)
sor lan, silersin sonra.


harzem
(12.08.16)
silerim de brad pitt tek hesabım hacı benim


brad pitt
(12.08.16)
yahu bu kadar vurgu yapmasaydın, baştan sorsaydın, kimse adını hatırlamayacaktı. şimdi hafızama kazındı iyice "abuk soruyu soran brad pitt" diye.


harzem
(12.08.16)
brad pitt i mi hatırlamıcaktı olm.


brad pitt
(12.08.16)
bana özelden yaz ben sorayım


riff cohen
(12.08.16)
dikkat etmeyecektik işte kimin sorduğuna. cevap verdiğim duyuruların sahibine bakmıyorum hiç, hatta dün küfrettiğim adama bugün yardım ediyorken buluyorum kendimi o yüzden.

ama şimdi dikkat ettik.


harzem
(12.08.16)
hepimize özelden sor.


hay soracaan soruya fırat ya


kupigometa
(12.08.16)
adam belki de siyasi bişey soracaktı, gg olmasın diye soramadı?


inafkafi
(12.08.16)
Yediririz anam.


bigbadabum
(12.08.16)
hayırdır lan benle mi bot bağladın ne yediriyon?


brad pitt
(12.08.16)
(3)

Ankara'da düğün fotoğrafını kime çektirelim?

500-600 liraya kadar çıkabiliyoruz. Dış çekim tercihimiz. Video değil sadece albüm istiyoruz. Ama sıradan stüdyocuların kalitesiz fotoları değil de şöyle içe sinen bir albüm istiyoruz. Kimi önerirsiniz?
500-600 liraya kadar çıkabiliyoruz. Dış çekim tercihimiz. Video değil sadece albüm istiyoruz. Ama sıradan stüdyocuların kalitesiz fotoları değil de şöyle içe sinen bir albüm istiyoruz. Kimi önerirsiniz?
diyojenimtırak
(11.08.16)
Coşkun Turgut bahçelievler


riff cohen
(11.08.16)
buraya yazılan önerilerden hiçbiri o fiyata yapmaz. hele coşkun 600 liraya makineyi eline bile almaz.
benim arkadaş var o da 800 liraya kadar düştü. bundan ucuzu da zor bulursun. albümün maliyeti zaten 250-300 kaat


cekilmis gayfe
(11.08.16)
albümle 800tlye Ankara'da yapan varsa hemen halledin. 500-600 TL'ye çok zor işler..Hele içinize sineni, kalitelisi ve doğalı..Baya zor..


oligomer
(11.08.16)
(27)

190 cm üzeri erkekler

cevaplarsa sevinirim. Ekşi Sözlük'te bir başlık gördüm ve merak ettim, karşı cinste boy takıntısı var mı sizde? Tabii, karakter yapısı, kişisel ilgi alanları, zekası vb. pek çok değişken var ama yine de 170-175 cm altı tüm kadınlar bacımdır mı diyorsunuz? Çok güzel ve akıllı bir kızı sırf 160-165 cm
cevaplarsa sevinirim. Ekşi Sözlük'te bir başlık gördüm ve merak ettim, karşı cinste boy takıntısı var mı sizde? Tabii, karakter yapısı, kişisel ilgi alanları, zekası vb. pek çok değişken var ama yine de 170-175 cm altı tüm kadınlar bacımdır mı diyorsunuz? Çok güzel ve akıllı bir kızı sırf 160-165 cm boyunda olduğu için geri çevirir misiniz?

Biraz sığ ve şekilci bir soru oldu, farkındayım ama merak ettim.
boy tek başına bir etken değil hayır.

/193


uzun boylu kız her zaman bir adım önde fakat etrafta uzun boylu kız yok. o yüzden türk kızı iseniz dert edecek bir şeyiniz yok. çünkü ortada zaten rekabet edecek kimse yok.

/191


juninho77
(08.08.16)
@juninho77 ben soruyu salt Türkiye için sormamıştım.


Boyum 173 kilom 72. 175 kizlara talibim.
Neyse kendim icin konusayim. Kiz arkadasimin boyu boyuma olsun isterim tabi.
Ayrica 190erkek 160kiz birlikteligi gorunce komik buluyourum. Bence yakismiyorlar.


bence de boyun bir önemi yok.

/177

:)


tosiba
(08.08.16)
takintim yok.

1.80 kizi akilli olmadigi icin geri ceviririm ama tam tersi gecerli degil. insanlari elinde olmayan ozellikleriyle yargilamam.


icim urperiyor
(08.08.16)
Kilo olmadığı sürece kısa boy saha seksi.

186


riff cohen
(08.08.16)
189 olduğum için oturup ağlıyorum şu an :(.


noluyo yaa
(08.08.16)
esim 1.93 ben 1.68 im, no problem.
bu arada turkiye'de kadin erkek herkes boy konusunda yalan soyluyor, bana devamli sen en az 1.70 sin diyorlar ki kendi yalanlari ortaya cikmasin. herhangi bir toplu tasim aracinda genelde insanlarin cogunluguna tepeden baktigimi hissediyorum, dusunun artik.


mavicorap
(08.08.16)
Uzunlar yine gelmiş. Kızlar boya bakıyorsa onlar da bakacak tabikisi de. Adam ister mi omzuna bile gelmeyen kızı? El mahkumlarına sorulacak soru değil


fatih baker
(08.08.16)
1.75'in üstünde kadınlar pek çekici gelmiyor bana. hatta 1.70 de uzun geliyor. ideali 1.60-1.65 arası.
boyum 1.91


dinsiz adam
(08.08.16)
188 olarak cevap vermek istiyorum. boy takıntım yok da genelde kız arkadaşlarım 160-165 arası oldu. uzun boylu kızlar benden hoşlanmıyor asdfasdf 170 üstü parmakla sayacak kadar az oldu hatta. bir arkadaşım var ilginçtir, çocuk 170, neredeyse bütün kız arkadaşları ondan uzun oldu.
bu işte bi terslik var ama ne


cekilmis gayfe
(08.08.16)
1.90 ve üzeri hatrı sayılır eski sevgilim olduğu için demek ki takmıyorlar diyorum onlar adına. (1.64üm) ama bence de hoş durmuyor boy farkı. yolda giderken ses duyuramıyor insan. öpmek istesen çenesine anca ulaşıyorsun. sarılmak istesen de aynı boyda olduğun biriyle sarılma hissini sana tattıramıyor. bence uzun kızlar uzun erkeklerle kısa kızlar kısa erkeklerle beraber olsun :/


194 boyum var, yüz kiloyum. Kısa kızlar bana ilgi duyarken 165'in üzerindeki kızlar bana ilgi duymuyor dsafdsa. 170 üzeri kadınlara talibim -ciddi bir boy takıntım yok ama 155 falan olmasın tabi-


bozbaykus
(08.08.16)
boy takıntım olmuyor genelde- kilo boy oranı daha önemli gibi gibi...


bnmzz
(08.08.16)
192'yim, tam tersine minyon seviyorum.

(Minyon eşit değildir kısa)


bence tam tersi erkekler (190 veya 170 olsun hiç farketmez) uzun boylu veya boylu poslu diye tabir edilen kızlardansa minyon kısa boylu minik kızları tercih ediyor. aksini düşünen erkek bireyler counter argümanlarını yazsın. aslında ben de şöyle sormak istiyorum özellikle de uzun boylu erkeklere..neden boylu poslu kızları beğenmiyorsunuz?


iwillsee
(09.08.16)
190 üzeri olsak da sığ ve şekilci değil; herkese eşit uzaklıkta ve yakınlıktayız :D


jugador
(09.08.16)
@iwillsee ben beğeniyorum da onlar beni beğenmiyor :))


cekilmis gayfe
(09.08.16)
boyum 1.60, şimdiye kadar bana ilgi alaka gösteren erkeklerin çoğu 180 ve üstü boylardaydı. tam boyunu bilmiyorum ama 170 civarı belki daha kısa erkek arkadaşım da oldu. benim kişisel deneyimime göre uzun erkekler ufak tefek kızları daha çok beğeniyor.

şu andaki erkek arkadaşım 1.94. aramızdaki boy farkı çok fazla ama boyu çok uzun diye ayrılacak değilim. ona sorsan zaten ideal kadın boyu 165-170 arası. niyeyse erkekler uzadıkça beğendikleri kızlar kısalıyor.


Korelasyon bulmaya calismayin bosuna. Erkek uzun da olsa kisa da olsa kadinda boy tercihi random.


stavro
(13.08.16)
boyum 188 ve hayatıma giren hanımefendilerin boyları 155'den 175'e kadar değişkenlik gösterdi. boy hiç bir zaman kriter değildi.

ama bazı insanlar için olabilir, neden olmasın?


fever
(13.08.16)
Zaten yeterince açıklama yapılmış ama ben yine de tekrarlıyım. Çevremiz de sürekli 170 altı hatunlar ile muhattap olduğumuz için göz alışıyor ve dışardan ne kadar çirkin dursa da çiftler için bir sorun teşkil etmiyor.

/197


sarışın yeşil gözlüyüm ve bayanlarda esmer ve siyah gözü seviyorum.Bu mantıkla uzun boyluların da minyon kızlara bakması,onları beğenmesi normal.


turkuaz
(13.08.16)
1.90 m değilim, ama seni rahatlatacak bir şey söyleyeyim. Şu anda aşık olduğum kız neredeyse 30 yaşında ve boyu 1.60 m bile değil. Öyle kızları geri çevirenler var, ama ben nedense onları bağrıma basmak istiyorum. Bence bazıları çok tatlı oluyor. Boyum 1.75 m bu arada.


dissendium
(13.08.16)
olmaz gözüyle bakmıyorum, son kız arkadaşım 1.70'ti diye hatırlıyorum.

çevirmem fakat başka özelliklerinin ağır basması lazım.

1.92


kupigometa
(13.08.16)
sırf boy için geri çevirmem tabi ki. kaldı ki türk insanının boy ortalaması belli onun için hayal aleminde gezinmeye gerek yok.

/190


envanterbilanco
(13.08.16)
(6)

fitness saat seçimi

Selamlar herkese fitness kol saati almak istiyorum fakat hangisinin daha iyi olacağına dair pek bir fikrim oluşmadı.şu modelleri bilen,kullanan, kullanan birisini tanıyan varsa bana biraz fikir ve bilgi verebilirse çok mutlu olurum.(git: http://www.hepsiburada.com/jawbone-up-move-black-burst-akilli-
Selamlar herkese fitness kol saati almak istiyorum fakat hangisinin daha iyi olacağına dair pek bir fikrim oluşmadı.
şu modelleri bilen,kullanan, kullanan birisini tanıyan varsa bana biraz fikir ve bilgi verebilirse çok mutlu olurum.
(git: www.hepsiburada.com)

(git: www.hepsiburada.com)

(git: www.hepsiburada.com )
Kargo adresimi özelden atıyorum


riff cohen
(08.08.16)
- jawbone battı.
- xiaomi mi'nin 2'si çıktı.
- misfit hep olumsuz yorum alıyor. üstelik linkteki sadece kayış :)

biraz heves kırar gibi oldu bu :) fitbit bakın bütçe uygunsa. ben mi band'ın 2'sini aldım aliexpress'ten bekliyorum.


Fitbit Charge HR tavsiye ederim.


cakabo
(08.08.16)
mi band 2 alin cinden. beklemeye deger.ben 1 ini kullaniyorum cok memnunum.


ehti
(08.08.16)
xiaominin ilk modelini almistim, nabiz olcmuyormus satiyorum. alirsan sana satayim :) nabizliyi siparis ettim ayrica.


jimicik
(08.08.16)
Sürekli interval mi çalışıyorsunuz? Nabız ölçme sebebini merak ediyorum. Bizim salondakiler x calori yakmışım oley demek için takıyor. Ben adidas küçük kadranlı plastik saat kullanıyorum. Büyük saat bileklere dayanıyor rahatsız ediyor. Crono için almıştım. Molalar için yani


hasmetizm 2046
(08.08.16)
(4)

salı günü denize gideceğim

allah aşkına bir tavsiye zehir olmasın..hacı kimse olmasın mümkünse yani kalabalık değil gideyim şöyle uzak köşede yatayım kimse geçmesin sağımdan solumdan..deniz durgun olsun dalgalı değil..ölü gibi olsun..kıyıdan açılır açılmaz derinleşmesin tehlikeli olmasın çok iyi yüzme bilmiyorum.istanbul'dayı
allah aşkına bir tavsiye zehir olmasın..

hacı kimse olmasın mümkünse yani kalabalık değil gideyim şöyle uzak köşede yatayım kimse geçmesin sağımdan solumdan..

deniz durgun olsun dalgalı değil..ölü gibi olsun..
kıyıdan açılır açılmaz derinleşmesin tehlikeli olmasın çok iyi yüzme bilmiyorum.

istanbul'dayım hacı 100 km uzağa giderim.
lonelyman
(31.07.16)
çanakkale kabatepe orman kampı.alternatif arama


riff cohen
(31.07.16)
reis 100 km 100.
çanakkale te anasının nikahı.


lonelyman
(31.07.16)
100 km çapta bahsettiğin gibi bir yer yok. kilyos'ta beach club'lar var. hafta içi sakin olur. ama deniz durgun olur mu bilemem. karadeniz sonuçta.


himmet dayi
(31.07.16)
+1 @himmet dayı İstanbul çevresinde öyle bir yer yok özellikle hafta sonu için; hafta içi için konuşursam şile-ağva-kefken-kerpe kıyıları gayet ideal ama araç olması lazım.


murtiii
(31.07.16)
(3)

Bu instagram sayfasından saat alan var mı?

Varsa güvenli mi?https://www.instagram.com/erkeksaatlerii/
Varsa güvenli mi?

www.instagram.com
Almadim ama fotograflara bakilirsa guvenli degil, bildigin sahte markali, cakma saat satiyor.


crown
(21.07.16)
Instagram sayfasindan (handmade urunler disinda) hicbir sey almazdim.


stavro
(21.07.16)
ben 2 kez ürün aldım hala çok memmun olarak kullanıyorum saati.adamla whatsapptan görüşmüştüm sanırım niğdeli birisi oradan gönderiyor ürünleri.hiçbir sorun yaşamadım. çok güzel de iş yapıyor kendisi.

not:sahte saat sattığını kendisi de belirtiyor zaten.ama kaliteli saatler.1e1 aaa aa saatlerde bulunuyor.


riff cohen
(21.07.16)
(103)

Ankara Buluşması (7 Ağustos, 18.00, Seğmenler)

Çetten filan bir sürü insan Ankara'da olacakmış temmuz ortasına doğru. Buluşmak istesek kimler gelir? Temayı yeri aramızda oylayıp hallederiz (eskiden seğmenlerde filan buluşuluyordu ama mekan da ayarlanabilir).Yeni tarih şimdilik 7 ağustos, kabaca haftaya haftasonu diyelim. Gelecek kişi sayısına gö
Çetten filan bir sürü insan Ankara'da olacakmış temmuz ortasına doğru. Buluşmak istesek kimler gelir? Temayı yeri aramızda oylayıp hallederiz (eskiden seğmenlerde filan buluşuluyordu ama mekan da ayarlanabilir).

Yeni tarih şimdilik 7 ağustos, kabaca haftaya haftasonu diyelim. Gelecek kişi sayısına göre yine mekan tercihini yaparız.

Edit: Buluşmaya sadece 2 kişi geldi :D
Adramelekhh
(03.07.16)
Ben de.


+1


bir3iki7
(03.07.16)
Ben Ankara'dayım. Temmuz boyu da buradayım. Tam ortasında kesin buradayım.
Yazın bana, gelirim.


kalemdefter
(03.07.16)
O zaman biraz daha kalabalıklaşınca herkese uygunsa whatsapp grubu kurar ne yapacağımıza karar veririz.

Edit: Ya da buradan konuşuruz numara vermek istemeyenler olursa.


Adramelekhh
(03.07.16)
Ben de gelebilirim


sergerde
(03.07.16)
ben de gelebilirim.belki


haydudd
(03.07.16)
Belki ben de gelirim. Seğmenler'e gelmem ama, o ne öyle genç gibi.

Burada duyuru açarsanız zamanı geldiğinde bakarız.


buff
(03.07.16)
Ben de gelebilirim


MiraTaurus
(04.07.16)
gelebilirim musait olursam.


herbivor
(04.07.16)
Ankara'da olursam ben de gelirim. Ama ayın 20sine doğru falan olursa kesin gelirim. Seğmenler iyi fikir bence rahat rahat yayılır yatarız genç gibi olmayalım diye göt kadar mekana 50 kişi tıkılmanın alemi yok


shotgunwoman
(04.07.16)
ben de gelebilirim müsait olursam. seğmenler çok iyi fikir.


theseachange
(04.07.16)
Uygun gün ve saatte olursa ben de gelirim.


elorelia
(04.07.16)
Saat tarih uygun olursa ben de gelebilirim


mirty
(04.07.16)
Whatsapp grubu kuralım mı yoksa buradan mı belirlemek istersiniz her şeyi?


Adramelekhh
(04.07.16)
Gelirim


Valla ben bile gelebilirim. Yüksek lisansa kayıt için cagirirlarsa o tarihlerde cagiracaklar.


damdanakan
(04.07.16)
Temmuz sonu olursa olabilir


Temmuz 23'den önce olursa bana da uyar


15-20 arası olur sanırım. Çok mu erken oldu duyuru?


Adramelekhh
(04.07.16)
Yok ideal bence anca belirlenir tarih


damdanakan geliyo <3


shotgunwoman
(04.07.16)
ben gelmeyi planliyorum.


charlotte blanc
(04.07.16)
"Belki" diyeyim ve ismimi yazdırayım. Biraz sıcak dağılınca Seğmenler güzel olabilir.


geliye


perloneth
(04.07.16)
seğmenler olursa eve üç dakika olduğu için gelirim.


the c
(05.07.16)
Bu zirveyi de sonunda ben düzenlemek zorunda kalmam ins hsjhagajdn


damdanakan
(05.07.16)
Gönüllüysen buyur. Lol. Ben 4-5 kişi gelir diye bekliyordum, polis filan müdahale edecek böyle giderse.

Bu kadar insanın rahat rahat iletişim kurup anonimliği koruyarak topluca konuşabileceği bir platform biliyorsanız söyleyin ama mutlaka.


Adramelekhh
(05.07.16)
Yoook kesinlikle gönüllü değilim sfhhfd efendi gibi gelir, yer içer, kalkar giderim.


damdanakan
(05.07.16)
Anonim nasil oluyor? Nickname soyleme yok mu? Hic gitmedigim icin cahil cahil konusuyorum kusura bakmayin


+1imle gelirim


keraneci
(05.07.16)
Anonimden kastım tel numarası vermeden konuşmaktı tarihe filan karar vermek için. Ama telefon numarasıyla sıkıntınız yoksa direkt whatsapp grubu kurarız konuşuruz.


Adramelekhh
(05.07.16)
ben gelirim.


bim tribi
(05.07.16)
Telegramdiye bi uygulama vardı belki o olabilir çok rahatsız olan olursa.


ankara'da bu kadar insan yasiyor muymus ya? sasirdim. iyi bulusmalar :D


fakyoras
(05.07.16)
Ben de gelirim


Erensq06
(05.07.16)
gelirim.

Daha önce çok iyi yol organize etmişti, retrox'ta yapmıştık.

O nerelerde acaba?


yatagants
(05.07.16)
ya yaz günü allaşkına kapalı mekana tıkılmayalım vay hesaptı tek tek kart çektirmeydi uğraşmayalım. herkes çantasına birasını çekirdeğini koysun gelsin ;_;


shotgunwoman
(05.07.16)
müsait olursam eğer gelirim tabi.


Uzaktan hin hin bakarım yaş ortalaması tamamen genç değilse gelirim
O diil de seğmenlerde biz birbirimizi nası bulcaz


photo85
(06.07.16)
@photo: Numaramı veririm ararsınız en kötü ihtimalle.

Tarihi belirledikten sonra telegram linki atacağım herkese isteyenlerle orda konuşuruz.


Adramelekhh
(06.07.16)
oha ulan hepiniz oradaydınız be! ne kadar toplucana insan silsilesi varmış ankara'da?


kupigometa
(06.07.16)
@borçlar: 1-2 güne tarihi belirlerim (bu kadar çok kişiyle tarih belirlemek zor olur diye sen belirle direkt dedi 1-2 kişi), belirledikten sonra konuşuruz mekanı.


Adramelekhh
(06.07.16)
tarihi yalvarıyorum 20 sine doğru yapın ;_; ben de organizasyona talibim, seğmenler olmazsa yer konusunda, seğmenlerde nasıl buluşabileceğimiz konusunda vs


shotgunwoman
(06.07.16)
17 temmuz diyelim o zaman şimdilik.


Adramelekhh
(07.07.16)
17 temmuz iyiymiş, Eğer karakteristik gelirse ben de gelirim.


mete kudur
(07.07.16)
Herkese telegram kanal davet linki atsam uyar mı ki?


Adramelekhh
(07.07.16)
Süper tarih. Yüksek lisansa kabul alırsam 18 inde üniversiteye gitmem lazımdı, bi gece önceden gelip ugrayabilirim.


damdanakan
(07.07.16)
geliyorum diyen herkes gelecekse seğmenler işi patlar. topluluk olmaz yığın olur o. mekan ayarlanmalı.

tunalı
bahçeli

mekanlar da burada olmalı. param yok oralarda takılamam diyen fakirler gelmesin, teşekkürler ^^


e a p
(07.07.16)
e a o neyin kafası abi seğmenlerde 50 kişilik organizasyonlar yaptığımız oldu patlamadı çatlamadı. gayet de güzel oldu. tren gibi iftar masası mı kurduracan, hangi mekan alacak o kadar kişiyi pardon Bahçeli'de tunalıda?


shotgunwoman
(07.07.16)
seymenler ne yaa cips kola çekirdek mi yapacağız. şaka şaka neresi olursa olsun bana uyar.


mrthany
(07.07.16)
gelebilirim yerin konumuna göre belli olur :)


adaletin eli
(07.07.16)
Bende +1 olabilir.


elorelia
(07.07.16)
Gelebilirim.


nekolaytezla
(07.07.16)
Ben de gelebilirim ilk olacak bakalım. Seymenler gayet iyi.


Ben de gelebilirim.


nax
(09.07.16)
Arkadaşlar şu an herkese tek tek mesaj atabilecek durumda değilim ama salı günü yere saate karar verip hepinize telegram linki atacağım. Saati konuşur, gerekirse değiştiririz.


Adramelekhh
(09.07.16)
@shotgunwoman

mekan çok sevgili pompalıkadın.


e a p
(09.07.16)
Ben de gelebilirün ama şimdi hepiniz arkadaşıyla tanıdığıyla eşiyle doysuyla gelir ve ben sap gibin kalırım kesin. Hep öyle yapıyonuz çünkü. :/


+1 imle gelmek istediğim buluşma.


sengdil semir
(09.07.16)
çarşamba günü ankara'da olacağız. düzen labaratuarına örnek verip hemen döneceğiz. keşke o güne denk gelse gelebilirdik belki. ben çok isterdim.


for day to break
(10.07.16)
Ben de gelebilirim


shefucks
(10.07.16)
Hayvan gibi şeyapmayacaksanız ben de gelebilirim : )

İzmir'den yola çıktım bile. Yolda yazıyorum bunu...


midnight exe
(10.07.16)
Nerede? Saat kaçta olacak?


storax
(10.07.16)
Salı günü herkese yazacağım yeri ve saati.


Adramelekhh
(10.07.16)
Benim yüksek lisans mulakatlarindan olumlu sonuç çıkmadı. Gelemiyorum :( Size iyi eğlenceler diliyorum.


damdanakan
(11.07.16)
Bende gelebilirim deyu düşünüyorum


primetime
(11.07.16)
biraları kapıp geliyorum


sarlatan
(12.07.16)
gelebilirim


delicevat
(12.07.16)
Ben de geliyorum kedim oldu çok mutsuzum


Ezici bir çoğunluk olmasa da çoğu kişi ya seğmenler'i istiyor ya da fark etmez diyor. O yüzden mekanı seğmenler olarak belirledim.

Toplanma saatini 5 ya da 6 yapmayı düşünüyorum ama konuşur karar veririz ona.


Adramelekhh
(12.07.16)
telegram linki diyoduk?


elorelia
(12.07.16)
Link çalışıyor mu diye bakıyorum, denediğim arkadaş biraz beceriksiz de.

Çalıştığından emin olunca atarım herkese.


Adramelekhh
(12.07.16)
Attım herkese, girmeyi beceremeyen bana mesaj atabilir.


Adramelekhh
(12.07.16)
gelebilirim..


oonnuurr
(12.07.16)
gelesim var ama kimseyi tanımıyorum kenarda köşede sığıntı gibi kalmam dimi


qxgviper
(12.07.16)
Çoğu kişi birbirini tanımıyordur zaten. Gelmeye ciddi niyetliysen atayım sana da sohbet daveti.


Adramelekhh
(12.07.16)
bende bomontilerimle beraber geleceğim


amonaki
(13.07.16)
Yer saat başlıkta yazıyor.


Adramelekhh
(13.07.16)
ben de gelirim.


tthet
(13.07.16)
Geliyore


ecos
(13.07.16)
Yanlışın var, Eskiden benim evimde buluşuluyordu. Eskiler bilir.


Erteleme olmalı. Olası bir saldırı girişiminde (ciddiyim bunda) kendimizi savunabilecek, bunlara yallah çekebilecek güçte değiliz şu anda.


@sevgi:

Evet aynı şeyi düşünüp erteledik.


Adramelekhh
(16.07.16)
Terası olan varsa buluşuruz tabi. :D


Adramelekhh
(17.07.16)
@sergerde

otel süper fikir


e a p
(17.07.16)
O zaman para atın da marriot'ın alt kattaki kulüp temalı salonunu kiralayalım.


Adramelekhh
(17.07.16)
ben de döndüm bilgi verecek olan var mı.


Tarihi nasıl yapalım ona karar vermeye çalışıyorum.


Adramelekhh
(20.07.16)
Arkadaşlar büyük ihtimalle haftaya bir gün belirleyeceğim. Günü belirleyince bir telegram grubu kurup yine hepinize davet linki atarım.


Adramelekhh
(22.07.16)
Yalnızca tarih değişikliği yeterli gibi önceki plan güzeldi.

Ayrıca bu kadar ankara'lı arkadaşımız arasından eylüle kadar evini, odasını paylaşmak isteyen olursa yeşillendirsin lütfen.(Staj)

Birlikte gideriz fena mı olur?


islergucler2
(30.07.16)
yaz +1


Telegram linki atmadıklarıma atacağım en kısa zamanda.


Adramelekhh
(31.07.16)
Bi telegram linki pls. Mobildeyim sorry


riff cohen
(31.07.16)
Link


exelance06
(01.08.16)
aaaa ben de dahil olabilirim belkim. hosein kişisiyle beraber


kedili madam
(03.08.16)
gelmek istiyorum aslında ama o anki ruh halime bağlı :)


dene
(03.08.16)
yaz beni de


ayriyazilmayande
(04.08.16)
Ee 2 gun kalmis hala yer ve saat belli degil mi?


belki bende dahil olabilirim.


Ben de dahil olabilirim


cok iyi yol
(06.08.16)
Ankarada olsam da bende gelsem :(


(3)

anne baba için bayramda tatil/otel önerisi.

öncelikleri muğla fethiye tarafları son günlere kaldılar bana bulmamı söylediler sizin önereceğiniz otel?tatil yeri? var mıdır? muğla dışında önerilerede açığım öncelik muğla istiyorlar ama bulamazsam başka yerde olur.2500 civarı bütçe ayırdılar. ulta veya her şey dahil olmak zorunda değil
öncelikleri muğla fethiye tarafları son günlere kaldılar bana bulmamı söylediler sizin önereceğiniz otel?tatil yeri? var mıdır?

muğla dışında önerilerede açığım öncelik muğla istiyorlar ama bulamazsam başka yerde olur.

2500 civarı bütçe ayırdılar. ulta veya her şey dahil olmak zorunda değil
riff cohen
(01.07.16)
dün ben bakarken didim mood beach vardı. iyi gibiydi.

bütçe filan belirtmediğin için, ilk aklıma geleni söyleyeyim dedim.


minyatur dev
(01.07.16)
Akyaka- erdem otel


balik kraker
(01.07.16)
@minyatur didime gittiler orayı istemezler büyük ihtimalle


riff cohen
(01.07.16)
(12)

Ramazan davulcularina bahşiş veriyor musunuz?

Bizim davulcu erken geldi bu sene galiba; az önce kapıyı çaldı. Ben oruç tutmuyorum hatta güm güm gecenin bir vakti gecmelerine de uyuz oluyorum. Sonuçta artık kimse davulla uyanmiyor. Bozugum olmadığı için vermedim bir şey. Kapıyı kapattıktan sonra da kendimi tuhaf hissettim. Adam gecenin bir vakti
Bizim davulcu erken geldi bu sene galiba; az önce kapıyı çaldı. Ben oruç tutmuyorum hatta güm güm gecenin bir vakti gecmelerine de uyuz oluyorum. Sonuçta artık kimse davulla uyanmiyor. Bozugum olmadığı için vermedim bir şey. Kapıyı kapattıktan sonra da kendimi tuhaf hissettim. Adam gecenin bir vakti kalkıp o kadar yürüyor filan.

Velhasıl siz veriyor musunuz bahşiş? Verse miydim ben de? Bayramda gelince vereyim bari.
fraise
(14.06.16)
vermeyin, azalrak bitsinler. öyle uygulama mı olur.

cami hocaları bağırarak mı okuyorlar. geçsinler, benim gözümde haraç kesen adam gibiler.

kapı çalarlarsa ki hakları var mı bilmiyorum buna. ben oruç tutmuyorum, ayrıca gece gece de ses yapmanızı sevmiyorum diyin.


kurnaz
(14.06.16)
vermiyorum vermem de.rahatsız olmuyorum ama benim için çalmıyorlar.


riff cohen
(14.06.16)
ben oruç tutuyorum da alarmla uyanıyorum. gereksiz bir adet bence. hadi kültür falan diye çalsınlar da bahşişsiz çalsınlar.


önceden verirdim de artık saçma buluyorum. uyuyan var uyumayan var.
vicdan yapmanı anlıyorum, adet gelenek vs. başlığı altında değerlendirilebilir belki ama gerçekçi bakacak olursak bariz saçma

azalarak bitsinler +1


Improbable
(14.06.16)
Gecen bizim burdaki mani de soylemeye basladi indim asagi, bagirma dedim devir eski devir degil tutan var tutmayan var ayrica sesin bok gibi deyip 20 lira sikistirdim eline. Dondum uyumaya devam ettim sonra.


chiper
(14.06.16)
Daha 1 hafta olmus gelip isteyen adama bormalde veriyo olaaydim da vermezdim

Bizim burda davulcu yok. Ogrenciyken 1 kere denk gelmistim onda da "abi ben ogrenciyim" demistim


la noix
(14.06.16)
Ben veriyorum,oruc tutmuyorum ancak bize ait bir gelenek oldugu icin yasatilmasi taraftariyim.uzun zamandir ayni evde oturuyorum uzun zamandirda ayni adam geliyor,ilk tanistigimizda saclari vardi simdi kel,yaninda cocuguyla falan geziyor,ramazan basinda ortasinda ve sonunda geliyor,her defasinda harcligini veriyorum.

Birde geceleyin davul sesini duymak,kopeklerin ritmle havlamasi bana gore guzel ritueller,evimdeyim hissiyatini arttiriyor.


duptıs
(14.06.16)
Aile komple dinsiz, ama babam ilk günü ve son günü hep bahşiş verir. Neden veriyorsun diyorum, "ekmek parası kazanıyor, dilenmiyor" diyor.


Vermiyorum çünkü çaldıklarını duymuyorum anca bayram günü bir sürü davulcu olarak ayrı vakitlerde gelip para istemesini biliyorlar.
Çoğu dolandırıcı.


Sulfoxaflor
(14.06.16)
Genelde bizim aparti es geçiyorlar çünkü az bağırmadım. Gelseler de vermem çünkü hem rahatsız olup üstüne de para vermem.


Bahsis vermiyorum ama ayni ikilemi ben de yasiyorum. Bi yandan ekmek parasi kazanmaya calisiyolar ama bi yandan da duymadigim, ilgilenmedigim bir sey icin niye para vereyim diyorum. Vermiyorum.


turuncu sufle
(14.06.16)
vermiyorum, ailemi de vermemeleri için uyardım. gecenin köründe beni uyandır, rahatsız et, ondan sonra gel para iste.


kimlanbu
(15.06.16)
(2)

11/22/63 benzeri dizi arıyorum.

son izlediğim tadı damağımda kalan dizi 11/22/63 bu şekilde saracak sıkmayacak bir dizi önerir misiniz?
son izlediğim tadı damağımda kalan dizi 11/22/63 bu şekilde saracak sıkmayacak bir dizi önerir misiniz?
riff cohen
(14.06.16)
konuları bambaşka ama son zamanlarda izleyip de bana 11/22/63 tadı veren sarıp sarmalayan hatta ondan daha iyi olduğunu düşündüğüm tek bir dizi var; narcos. 10 bölümlük sezonun 9 bölümünü tek oturuşta izledim 10. yu da izlerdim de gece 1 olmuştu artık. ertesi gün onu da hallettim ilk fırsatta :)


washe
(14.06.16)
evet narcosun yeni sezonunu sabırsızlıkla bekliyorum.


riff cohen
(14.06.16)
(25)

bugune puaniniz kac?

Benimkine 6/10. Daha surprizli bi son beklerdim.
Benimkine 6/10. Daha surprizli bi son beklerdim.
damdanakan
(13.06.16)
Ha bi referans mektubu istediğim hoca gereksiz gommus attığı maille. Oradan da bi puan kiriyorum. 5/10.


damdanakan
(13.06.16)
8/10. Duz bir gundu, sorunsuzdu.


stavro
(13.06.16)
1


shotgunwoman
(13.06.16)
4/5

şükür.


anonymice
(13.06.16)
bi kötülüğünü görmedim. olması gerektiği gibiydi 7/10.


in vino veritas
(13.06.16)
2/10...


loae haled
(13.06.16)
4/10


pavlis
(13.06.16)
1/10


3/10


Coyote
(13.06.16)
3/10

1 puan yemek yiyebildiğim için, 1 puan ben ve ailem sağlıklı olduğu için, 1 puan da günlük olarak yapmam gereken işleri bitirdiğim için. başka da bir olay yok.


dissendium
(13.06.16)
8/10. İspanyol omleti yükseltti biraz.


pike
(13.06.16)
baştan başa uykusuz geçirdiğim iğrenç bir gün oldu ya, 1 veriyorum.


doxanikee
(13.06.16)
8/10, tezim kabul edildi son gün, savunma kuruluna gireceğim. normallerim 6/10 civarı desek, hafta sonu 3/10 falandı. oruç oruç 2 gün sıcağın böğründe sabahtan akşama ev aradık bilmediğimiz memlekete taşınabilmek için:/


hicbir ekstrasi olmayan bir gundu. dumduz bir gununu nasil geciriyorsun diye sorsalar bugunu soylerdim.
7.5/10

yazarken aklima edit geldi. yeni bir hap kullaniyorum kikirdaklarim icin, midemi bozdu. o sebeple yarim puan dusuruyorum. 7/10


fakyoras
(13.06.16)
Ne iyi ne de kötü olduğundan 5/10.


Bizi salla noldu ,gittin mi doktora,iyimisin?


duptıs
(13.06.16)
rutin 5/10


riff cohen
(13.06.16)
Başka bi hastaneye gittim, oradan başka bi poliklinige, oradan acile. Acilden de burada jinekolog yok dediler. İnternetten yarın için randevu aldım. Yarın tekrar gidicem. Bakalım ne olacak? TC sağlık sistemi vs ben.


damdanakan
(13.06.16)
Dün geç yattığım yetmedi, gece telefonun şarjı bittiği için tam 40 dk geç uyandım. Bütün gün esneyerek, yüzümü yıkayarak ayakta kalmaya çalıştım şu an yine cin gibiyim. 6/10

Geçmiş olsun sana da.


chicha
(13.06.16)
çok yalnızsın oradan da bir puan kır bence :)


gokhan atestepe
(13.06.16)
7/10 aslinda guzel bi gundu ama heveslendigim bi olay gerceklesmedi ordan puan kirdim


turuncu sufle
(13.06.16)
3/10


Bugünüme 10 veriyorum .


cabiday
(13.06.16)
-8/10

Sinavlari gozumde o kadar buyutuyorum ki stresten calisamiyorum. Sabahin 8inden beri kitaplari acip kapatip ben bunlari nasil yapicam diye afakanlar basarak sifir ilerleme sagladim ve stresten 1 gunde 4 sivilce cikardim, dis etlerim ve dudaklarim kabardi ve gozumun icinde bi kabarcik cikti son olarak.


bugün benim doğum günüm. ama puanım sıfır.


(24)

Akpli polisin-askerin ölmesine üzülmemek

Geçen bunu oturup uzun uzun düşündüm her polis-asker ölümünde üzülüyorum ama bunların çoğu akpli bunlara üzülmek ne derece mantıklı diye ve mantıksız olduğuna karar verdim Kilise düşen bombadan ne kadar kilis halkı sorumluysa PKK'nın güçlenip askeri polisi öldürmesinden de AKP'ye oy veren asker-poli
Geçen bunu oturup uzun uzun düşündüm her polis-asker ölümünde üzülüyorum ama bunların çoğu akpli bunlara üzülmek ne derece mantıklı diye ve mantıksız olduğuna karar verdim Kilise düşen bombadan ne kadar kilis halkı sorumluysa PKK'nın güçlenip askeri polisi öldürmesinden de AKP'ye oy veren asker-polis de o kadar sorumlu.( Polislerin çoğu akpli zaten )

1) Çözüm süreci başladığından bu yana muhalefet liderleri MHP olsun CHP olsun PKK güçleniyor dedi mi? EVET
2)Bunlar olurken bu ölen yaralanan asker-polisler AKP'ye oy vermeye devam etti mi ? Evet
3)Çözüm süreci bitince Tayyip Erdoğan '' Metropollere bombalar yığmışlar '' diyip PKK'nın güçlendiğini kabul etti mi ? Evet
4) 8 Şehidin olduğu gün Tayyip ERdoğan kızına düğün yaptı mı ? Evet.
5) Hala Polislerin büyük çoğunluğu askerlerin de alt rütbelerin çoğunluğu AKP'li mi ? Evet

E ben neden bunlara üzüleyim ki ? Kendi oy verdikleri partinin icraatları belli.
Sen de belli ki bunları bilerek ve isteyerek seçmişsin bunların sonuçlarından şikayet etmeye hakkın yok.Bizim de bunlara üzülmemiz mantıklı değil en azından ben öyle düşünüyorum.

Hitler'e oy veren bir Yahudi'nin gaz odalarından şikayet etmeye hakkı var mıdır sizce ?

Siz ne düşünüyorsunuz ?
Nox
(11.06.16)
Aynen senin gibi düşünüyorum. Ama insanların ölmesine üzülemediğim için vicdanım rahat değil.


babilbaligi
(11.06.16)
Sen her şeyi düşünmüşsün bize bir şey kalmamış.


eksimeksi
(11.06.16)
Polis ölünce seviniyorum.


riff cohen
(11.06.16)
@Jimmy McNulty
ben askere gidenlerin ölmelerine üzülmemekten bahsetmiyorum ben AKP'ye oy verenlerin onların politikasının etkileri sonucu ölmelerine üzülmenin saçma olduğunu söylüyorum zaten bu adamlar bu politikayı elleriyle seçtiler.İster zorunlu yapsın ister genel kurmay başkanı olsun oy verdiğin partinin icraatları senin ölümüne yol açıyorsa ve sen hala oy vermeye devam ediyorsan böyle biri için üzülmek mantıksız belli ki kendi hayatını önemsemiyor biz neden böyle birine üzülelim diyorum.


Nox
(11.06.16)
o zaman mantıki olarak canlı bombalarda ölenlere de üzülmeye gerek yok, patladıkları yerler itibarıyle AKPnin yüksek oy aldığı yerler hrpsi.


KaraSakall
(11.06.16)
@KaraSakall

Ben ölen AKP'lilere üzülmüyorum zaten. Onların da üzüldüğünü düşünmüyorum geçen günkü patlamada yaralanan birini Tayyip Erdoğan ziyaret edince adam fotoğraf çektirmek istemiş Tayyip Erdoğanla hahah :D Şimdi böyle biri ölünce üzülecek misin ?

Kilis'e roketler düştüğünde üzülmemeyi bırak ben sevinmiştim.


Nox
(11.06.16)
polis bugüne kadar çok gayretli kendini feda edercesine bir şekilde akpyi destekledi.
şimdi kendi desteklerinin karşılığını alıyor.
şu şu mahallelere gitmeyin devriye atmayın, şu mahallelerden sivil olsanız dahi silahınızı yanınıza alarak gitmeyin, geçmeyin diyenlere tamam amirim derken bunları düşünmen lazımdı.
hadi askere darbe yapıldı sana ne yapıldı ki?
hiç iyi değiliz aslında. gözümüz avrupada ama ayaklarımız ortadoğu çamurunda. önce evrimleşip arap olacağız sonra tam bir ortadoğu ülkesi olmuş olaraktan birbirimizi yemeye başlayacağız.


seyduna6687
(11.06.16)
her ölüm üzücüdür. adam kötü biri olsa da annesi kardeşi falan da düşünülmeli diye düşünüyorum.

onun dışında kendileri için üzülmem. astteğmen er-erbaş dışında şehit olan askere üzülmem. hele akp'li ise ettiğini bulmuş derim.

net olan bir şey varsa bu patlamaların sorumlusu akp'dir.


bohr atom modeli
(11.06.16)
Siyasi düşüncelerimiz benzeşmese de anlıyorum. Ben düşünürsem üzülürüm, her bir canlının doğal olmayan doğal atfedilmiş maksimum yaşına gelmeden ölümüne.

Soma, reyhanlı, kilis. BUralara roketler yağıypr ama seçim olsa akp yine yüksek oy alacak. İyi oluyor da denilebiliyor.

Beni daha çok üzen şeyse bu insanların hala onalra oy vermesine sebep olajn faktörler. Sosyolog vs değilim fazla okumadım. ANlamaya çalışıyorum. Yüzyıllrdır süregelen din, toplumsal muhazafakarlıkları,burjuva medyanın gösterdikleri, körü körüne hiç okumsa da partinin icraatlerini bilmese de o partiye oy atmaları. Etkisi var mı bilmiyorum ama eskiden chp dspnin türban olayları.

Yani tam bir muamma benim açımdan. Hiçbir zaman ölümlere sevinmeyeceğim ama bazı ölümlere karşı tepkisiz (duygusal olarak) kaldığım oluyor artık.

Ülkede bir şeyler olacaksa, bu insanlara rağmen mi olacak, bu insanlara bir şeyler anlatmadan, göstermeden nasıl olabilir. BElki fırsat verilse onlar da o gözlüklerini atabilecekler.


Cursed Chico
(11.06.16)
Kutuplaşmanın bu noktaya gelmiş olması cidden üzücü.

Bence son derece yanlış düşünüyorsunuz.


empati kurduğum insanlara üzülüyorum ama diğerlerine üzülemiyorum. mesela ankaradaki iki saldırıda ölenlere üzüldüm, zorunlu askerliği dolayısıyla askerde olup ölenlere üzülüyorum. ama hepsine üzülemiyorum maalesef. kendimi vicdanen rahatsız da hissetmiyorum. benim o insanlarla herhangi bir ülküdaşlığım ortak kaderim olduğunu düşünmüyorum. aynı şekilde eğer barış ortamı olsa ve başka şartlarda yaşasak o insanların da benimle aynı kaderi yaşamak isteyeceklerini düşünmüyorum.


bim tribi
(11.06.16)
Gayet normal bir düşünce. Ben de chp li hdp li birisine üzülmüyorum, umurumda bile olmuyor.


ne nicki be
(11.06.16)
tam orta doğulu kafası. bence de ergensin ve sığsın.

sanıyorsunuz ki polislerin büyük çoğunluğu keyfi olarak yapıyor bu işi.

sizin kafanızdaki polisler de ne ali ismail'e üzülüyor ne de ethem'e.

sizin gibiler birbirini boğarken olan garibana olur. o gariban da hangi taraftan olursa olsun.

keşke masumlar aradan çekilse, sizler birbirinizi bitirseniz ve bu gerzek kutuplaşma sona erse.


kupigometa
(11.06.16)
'' Ergen yhaa .s.s '' demek yerine karşı çıktığınız yeri söylerseniz ben de cevap veririm böyle kestirip atanlar asıl ergenler.

@kupigometa Polislerin bu işi keyfi mi yoksa zorunlulukla mı yaptıkları beni ilgilendirmiyor ayrıca konumuzun dışında. Ben söylüyorum ki oy verdiğiniz partinin eylemlerini destekliyorsunuzdur ve bu partiyi iktidara siz taşıdığınız için eylemlerinden sorumlusunuzdur. Şimdi yukarıda da yazdığım gibi kendi iktidara getirdikleri adamların eylemleri tarafından ölenler hala bu partiyi desteklemeye devam ediyorsa ben onların ölümlerine neden üzüleyim ?

Kendi silah arkadaşları şehit olmuşken kızına düğün yapan bir Cumhurbaşkanını destekleyen asker-polisin ölümüne neden üzüleyim ?

Yukarıda sordum tekrar sorayım istersen Hitler'e oy veren bir Yahudi'nin gaz odalarından şikayet etmeye hakkı var mıdır ?


Nox
(11.06.16)
o halde genel itibariyle haksızsın diyemem fakat yine de "üzülmem" demek bir taraf olmaktır. aksine seviniyorsan zaten konuşmanın manası yok.

bu sorun, hitler örneğindeki kadar net değil. yani her oy verenin daha sonra ölme garantisi yok.

adamlar oylarını veriyorlar ama politikayı da destekliyorlar evet ama bu politika ölüm garantisi getirmiyor. sadece ihtimallerden birisi. bile bile bir seçim yok ortada.

ama diğer yorumları da okuyunca daha net anladım.

mesela bu örnek daha net; bir oğlunu şehit veren akp'li kadın diğer oğlunu da bu devlete şehit verebileceğini söylüyorsa orada ciddi bir sıkıntı vardır. ama buna bile üzülmem diyemem ben. empati kuramasam da "bu kadın bu hale nasıl geldi? bu akıl yoksunluğu neden?" diye düşünürüm.

burada ayrışıyoruz.

ayrıca 5. maddeden o kadar emin olma. 2-3 yıldır son personel alımlarında cemaatten kaçağım diye alevisinden, x'ine kadar herkese kucak açmak zorunda kaldılar. ülkenin çoğu akp'liyse onların da çoğunun akp'li olması normaldir. ama sayıca çok farklı bir çoğunluk değil bu.


kupigometa
(11.06.16)
öncelikle 2 ve 5'e evet demişsin ama aslında hayır. farzet ki asker ve polisin hepsi %100 akp'li diyelim.

zamanında darbe yapıp binlerce işkence yaptı onlarca kişiyi idam ettim diye, dersimde kadın ve çocukları da öldürdükleri için orduya dolayısıyla bunları destekleyen chp'ye ve nihayette chp'ye oy verenlerin ölümlerine üzülemiyorum demek kadar angutça, salakça ve aşşağılıkça bir şey bu dediğin.

öyleyse mhp'lilerin de canı cehenneme, hdp'yi hiç saymıyorum bile. bu memlekette yaşama hakkı olan bi tek otturubok partisinin seçmenleri kalıyor senin kafana göre.


yemrem
(11.06.16)
@tociess karşı argüman üretemiyor yalnızca boş demagoji yapıyorsun.

@yemrem 2 ye evet dememin sebebi hala oy vermeye devam edenler için üzülmüyorum ben yoksa bütün asker ve polisleri itham etmiyorum.Orada zorunlu askerliğe giden , askerlikten başka mesleği olmadığı için orada duran binlerce genç de var.

5in de öyle olduğunu düşünüyorum en azından benim tanıdıklarımın çoğu öyle tabi ne kadar doğru bilemem ama toplum içindeki AKP oy oranına bakarsak %50den aşağı değildir muhtemelen.

CHP darbe yapmamıştır bu birincisi.Dersim ise bir isyandır isyanlar ne yazık ki çiçek atılarak çözülemiyor.İsyancıların da elinde çiçek olmadığı içindir belki.

ORDU=CHP demişsin ama yok öyle bir şey mantık yürütme temelin tamamen yanlış ikisi de ayrı kurumlar ordunun CHP'ye en bağlı olduğu zamanlarda bile CHP orduyu yönetmiyordu ordu CHP'ye bağlılığını iddia ediyordu.Ki İsmet Paşa'nın darbeler karşısındaki tutumu da bellidir. Örnek : Talat Aydemir

Senin verdiğin örneğin benim bahsettiğim şeye uymuyor.Benim bahsettiğim şey en temel ifadesiyle '' Katillerine aşık olan insanlar öldürülünce neden üzüleyim ki ? ''

uymuyor çünkü 1 ) Bu bir isyan karşılıklı bir iktidar savaşı bir tarafın aptallığından kaynaklı bir sorun değil.
2) Bölge halkının o partiye zaten desteği yok doğru düzgün.


Nox
(11.06.16)
7 sülalesi CHPli olan komşumun oğlu, gerizekalı bir mal olduğu için, bişey olamayıp polis oldu.
annesi oğlum memur olsun tayyipe atacam diyordu, atmıştır herhalde
polis olmadan önce AKP ile alakası olmayan çocuk azılı reisçi, inanılmaz saygısız, hoşgörüsüz acaip, moron bir tip oldu .ha gerizekalıydı zaten de daha bir geriledi.
bizi sildi facebooklarından filan :) komedi.
"yani ama polisin hepsi öyle değil bik bik bik" diyenlere kafam girsin.

astsubay ve polislerin çocuğuna bakın sülalece asker-polisler hepsinde kafa aynı. kaldı ki bu sülalede ilk, buna rağmen 6 ayda evrimini tamamladı. %10 bir istisna "insan" varsa astsubayın-polisin içinde onlar da kaçacak yeir olmayanlardır.


niye ama
(11.06.16)
Benim baskıya rağmen akpli olmayan polis akrabam büyükşehirden önce sürüldü sonra emekli edildi. Yerine de akpli genç polisler gelmiş. Akpli olmayan düzgün polis kaldığına inanmıyorum.

Çocuğu varsa ona üzülüyorum sadece. Zaten olan ölenden çok geride kalana oluyor.


jazzabel
(11.06.16)
@nox demogoji değil hocam düşüncelerimi yazdım. hastalıklı bi yapın var . böyle bir sorunun varlığı bile rahatsız edici. vicdanında ve zihninde problemlerin var .


tociess
(11.06.16)
@kaptan maydanoz Aslında düzgünce okusanız söylediklerimi anlayacaksınız ama okumuyorsunuz. Öncelikle hümanizm kasmayın insan hayatı değerli falan değil zaten dünyada 7 milyar tane olan şey nasıl değerli olabilir ki. Neyse bu başka bir konu verdiğin örneğe gelelim.

Eğer PKK solcuları öldürüyorsa ve buna rağmen solcular onlara oy veriyorsa ben ölmelerine üzülmem. Benim verdiğim örnek aynen buydu. HDP'ye oy veren solcuların çoğu alenen PKKlı zaten PKK da onlara dokunmuyor dolayısıyla yaptıkları oy verme işlemi benim bütün görüşlerime ters olsa da özünde rasyonel bir şey. Ama onları politikalarıyla ölüme sürükleyen asker-polisin AKP'ye oy vermesi rasyonel bir davranış değil.Ben bu rasyonel olmayan davranış yüzünden kendi hayatlarından olan asker-polise üzülmüyorum.

Eğer bu mantık yürütmede yanlış bir şey görüyorsan bunu mantıklı bir şekilde açıkla ki ben de cevabını verebileyim.

Bir kişi ölünce ailesi mahvoluyorsa ailesine üzülün neden adama üzülüyorsunuz ? Ben mesela o yetim kalan çocuklara çok üzülüyorum hiçbir suçları olmadığı halde babaları gibi binlerce aptalın verdikleri oylar yüzünden yetim kaldılar.


Nox
(11.06.16)
@kaptan maydanoz Gene çarpıtıyorsun ya da yanlış anlıyorsun.
Ben ideolojik farklılıklardan ötürü ölmeliler demiyorum. Benim söylediğim şey kendi yaptıkları seçimler onları ölüme götürmesine rağmen hala onlar bu seçimleri yapmaya devam ediyorsa bu düpe düz aptallıktır ve ben bir kendini öldürecek seçimleri yapan insanlara üzülmem.

Bi örnek daha vereyim. Bir arkadaşınız var hali vakti yerinde hayatı mükemmel sadece canı sıkıldığı için uyuşturucu kullanıyor yıllarca bırakması gerektiğini yoksa öleceğini söylüyorsunuz bırakmıyor komaya giriyor çıkıp tekrar uyuşturucu kullanıyor ve en sonunda aşırı dozdan ölüyor.Bu insana ben üzülmem kendini öldürecek seçimleri kendi yaptı çünkü. Kimse onu zorlayıp bu seçimleri yaptırmadı ölmeyi kendi seçti. Ölen asker polis de AKP'ye oy verenler kendilerini öldürecek seçimleri kendi yaptı.

Ama o da insan yazık ölmesiiin :(( diyip üzülebilirsiniz ama bu rasyonel bir davranış olmaz. Duygularınızla hareket ettiğinizi gösterir.


Nox
(11.06.16)
@nox hocam mesele hümanizm kasma falan değil. oy veren insanlar kendilerince vatana millete hizmet edecek insanı seçmeye çalışıyor. seçimlerin şeffaflığı bilinçli oy verme vb bunlar ayrıca tartışılacak şeyler ama kendilerince bişeyler yapıyor. bu yüzden insanları değerlendirirken verdikleri oylara göre değil o oyu verirken düşünclerine göre değerlendir tabi bunu yapabilmek biraz zor ister istemez. cahil olmaları bilgisizliklerini ayrı değerlendir çünkü herkes eşit şartlarda maalesef yetişmiyor.

şimdi gelelim ölümlere üzülmeme meselesine eğer ki bir insan canını şerefini namusunu vatanını korumak için veriyorsa üzülürüm ki bugünlerde canını verenler benim için öyle . verilen oylar hükümete gider ama verilen canlar devlet millet içindir insanların bu iki kavramı karıştırması çok sıkıntılı bir durum . ha eğer dağda ölen sokakta ölen itler benim değerlerime göz dikmişse üzülmek bu yana dursun sevinirim allah ölülerinizin arttırsın diye de dua ederim


tociess
(11.06.16)
Şu yazılanları okudum. Bir kere bile "AKP'ye oy verenler ölsün" dememiş kişiye, öyle demiş gibi argümanlarla gelmek nasıl bir kafa anlamak çok zor? Vasat ve vasat üstü karması, en azından 2. bir haber kaynağı okuma yetisi olan insanların olduğu burası gibi bir yerde bile laf çarpıtma ve okuduğunu anlamayıp saldırma kafası varsa, bu ülkenin gelişmemiş yerleri tabii ki koyun gibi önüne atılan yemden gayrisini aramayıp, nereye güdülürlerse oraya gidecekler.

@Nox senin dediğine gelince özetle "kendi düşen ağlamaz" gibi bir düşünce temeline dayanıyor. Anlıyorum düşünce yapını. Sevinmek falan değil, üzülmemek konu sonuçta. Sağlıklı bir insan düşüncesi değil fakat sağlıklı düşünebilecek bir hal ve yaşam şartlarına sahip değiliz. Ülkece sağlık düşünmemiz engellenmeye çalışılıyor her gün nefret körüklemek ve kaos ortamı ile beslenip, oy devşirenler tarafından. Bu ahval ve şerait altında tabii ki makul bir bakış açısı olabiliyor senin dediğin. Ben mesela hümanizmi çok saçma buluyorum. "Her can değerli" değil kesinlikle. Dediğin gibi 8 milyar tane insan var ve giderek de artıyor inanılmaz bir hızla.

Benim için sevdiklerim önemli. 3. kişiler ise kim oldukları ile neden ve nasıl öldüklerine bağlı olarak üzülme grubuma giriyor. Onun dışında hissiz olduklarım ve hatta sevindiklerim var. Gerçi ben dünya nüfusunun en az şu anki halinin %10'una düşmesi gerektiğini düşünen biriyim. Daha azı da olabilir ama işte lükslerden taviz vermeyip, mevcut sistemi aksatmadan sürdürecek kadar olması gerekiyor. Böyle bakınca benim düşüncem de toplum normlarına göre "sağlıklı" bir kafa olmadığı için beni pek de dikkate alma :)


nawar
(11.06.16)
(5)

spotify profil resmi hk.

facebook hesabıma bağlı spotify hesabım var.profil fotoğrafını değiştiremedim facebook profil resmimi değiştirdim eski resim hala spotifyde duruyor.bilen daha önce ilgilenen var mı bu konu hakkında?
facebook hesabıma bağlı spotify hesabım var.profil fotoğrafını değiştiremedim facebook profil resmimi değiştirdim eski resim hala spotifyde duruyor.bilen daha önce ilgilenen var mı bu konu hakkında?
riff cohen
(09.06.16)
spotify'da facebook hesabını kapatıp aç belki düzelir.


ontheroad
(09.06.16)
denedim malesef hala aynı resim malesef.


riff cohen
(09.06.16)
ben de profil fotosu için ille de feysbuk'la bağlanma gereksinimine kılım. para verip kullanıyorsun ama bi foto koyamıyorsun.


matrix
(09.06.16)
açılın sıpotifaycı geldi.. ya o konu biraz muamma aslında.. bir kere hemen değişmiyor. bazen bir gün falan geçmesi gerekiyor öyle değişiyor, bazen daha fazla. değiştikten sonra tekrar eski fotoğrafa dönebiliyor falan.. gerçekten salakça ama böyle..


sustum
(09.06.16)
birde kullanıcı adı değiştirememe sinir bozucu, ilk açarken kullanıcı adına nickimi yazmıştım, eee? illa facebook hesabımız mı olması lazım adımızı yazmak için güzel kardeşim?


mungojerry
(09.06.16)
(6)

oruç savar

dedemde kalıorum bu aralar ve yanında oruçluymuşum gibi davranıyorum, dışarı çıktığımda bakkaldan ne alsam hem yağ yapmasın hemde sigara içerken başım dönmesin diye biraz midemi doldurur
dedemde kalıorum bu aralar ve yanında oruçluymuşum gibi davranıyorum, dışarı çıktığımda bakkaldan ne alsam hem yağ yapmasın hemde sigara içerken başım dönmesin diye biraz midemi doldurur
docrivers
(08.06.16)
Küçük bi sandviç yaptır, git bi kuytu köşede göm onu.


naberabi
(08.06.16)
Çubuk kraker.


ThomasJefferson
(08.06.16)
çubuk kraker + ayran
boş mideye en zararsızı.


spadram
(08.06.16)
e tut orucunu yada dürüst ol.


jamswety
(08.06.16)
Muz


riff cohen
(08.06.16)
(bkz: çiziviç)


supergirl
(08.06.16)
(5)

Bu bilgisayarı alacağım?

http://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-yoga700-core-i7-6500u-2-5ghz-8gb-256gb-ssd-14-2gb-w10-notebook.htmlNe diyorsunuz?
www.vatanbilgisayar.com

Ne diyorsunuz?
mallemuck
(07.06.16)
Çok para değil mi ya ?


rosencruz
(07.06.16)
alırken amaç nedir?


ya ben lan neyse
(07.06.16)
öncelikle 14 inc olması ve taşınabilirliği ilgimi çekti. genel olarak yazı yazmak, kısa video editleri ve daw kullanacağım. Nadiren de wow oynuyorum


mallemuck
(07.06.16)
thinkpad x1 carbon modellerine bakin.


hopeless
(07.06.16)
Ekran kartı kötü denmiş ama oyun bilgisayarı değil bu. Ssdli hızlı bir iş bilgisayarı verdiği parayı hak eder.


riff cohen
(07.06.16)
(4)

Ankara'da şehre en yakın kamp kurulacak yer neresi?

En ama en yakın yer neresi? Şehrin içinde bi yerlerde de olur. Yeter ki bi çadır kurayım, bi günlük.Araba yok, otobüs dolmuş ulaşımı olsun. Kesin 0 cevap :(
En ama en yakın yer neresi? Şehrin içinde bi yerlerde de olur. Yeter ki bi çadır kurayım, bi günlük.

Araba yok, otobüs dolmuş ulaşımı olsun. Kesin 0 cevap :(
Kizilcshamam civarlari belki?


kuehles blondes
(05.06.16)
karagöl tabiki.


riff cohen
(05.06.16)
Ben de ışıkdağı diyecektim. Bir çeşme var orada, etrafına çadır kurulduğunu duymuştum.


firez
(05.06.16)
Elmadağ, hasanoğlan civarı güvenli ve karısan olmaz


Erensq06
(06.06.16)
(16)

işbu duyuruda fransızca şarkı paylaşımı yapalım ^^

spotify listeme ekleyeceğım de. ilk taşı ben atayım:https://www.youtube.com/watch?v=bhPncxbP8t4
spotify listeme ekleyeceğım de. ilk taşı ben atayım:

www.youtube.com
sırtçantalı
(30.05.16)
Turkce cover'ini Nilufer yapmisti:

Tu te reconnaitras: www.youtube.com


crown
(30.05.16)
Çok severim, herkesle paylaşmam: www.youtube.com


an engineer
(30.05.16)
The Birkins - Ne Dis Rien
open.spotify.com youtube'da yok.


yuzır
(30.05.16)
1. www.youtube.com
2. www.youtube.com
3. www.youtube.com
4. www.youtube.com
5. www.youtube.com
6. www.youtube.com

(Bu şarkıcıları genelde severim. Her şarkılarını paylaşıp duyuruyu trollemeyeceğim. İlginizi çekerse diğer şarkılarına da bakabilirsiniz).


Riff cohen all albüm


riff cohen
(30.05.16)
bulması zor bir şarkıdır. bu siteden başka yerde bulamadım.

victoriavox.bandcamp.com


spotify listesi demişken bu liste ilgini çekebilir:
open.spotify.com

bu da benden olsun :)
www.youtube.com


asdasdas
(30.05.16)
(24)

dürüst olun, naapardiniz?

diyelim çok güzel bir kız size yazıldı, sizin evli olduğunuzu biliyor ve sonrasında size iş olmayacak, kızla hoş vakitler geçirir misiniz geçirmez misiniz beyler? ama dürüstçe ve sebepleriyle
diyelim çok güzel bir kız size yazıldı, sizin evli olduğunuzu biliyor ve sonrasında size iş
olmayacak, kızla hoş vakitler geçirir misiniz geçirmez misiniz beyler? ama dürüstçe ve sebepleriyle
madeleine elster
(30.05.16)
evliysem eşime olan sevgimden ve saygımdan dolayı onu üzecek bu tarz birşey asla yapmam. kendimize yapılmasını istemediğimiz şeyi başkasına yapmamak gerek zaten. en son sevgilimleyken, aşırı sadakatten evde yalnızken bile tv'de mini etekli hatun çıkınca kanal değiştiriyordum.


geçirmem.

sebep yeterince ortada sanıyorum.


naberabi
(30.05.16)
hatasız kul olmaz. nefsime hakim olabilir miyim bilemedim şimdi :)


burya
(30.05.16)
buna farklı zaman ve durumlarda farklı cevaplar verilebilir ama ben şu ara nedense evlenip çoluk çocuğa karışma isteği duyan, "hemen okulu bitirip iş bulmalıyım" kafasında, akşam kuruyemiş yiyip mandalina soyarak belgesel izleyen atletli baba olmayı düşünen birine dönüştüm. o yüzden şu an diyebilirim ki eşimi asla aldatmam. çünkü şu ara kafa yapısı olarak evcimenlikten, aile saadetinden ölecek durumdayım. ama yarın "belki aldatabilirim" diyebilirim mesela. açıkçası hiçbir zaman hiçbir şey için "kesinlikle yapmam" diyemiyorum, diyemem. hem iradesiz hem dengesizim. benden her türlü şerefsizlik beklenir.


der meister
(30.05.16)
reddeceğimi sanmıyorum


prince legolas
(30.05.16)
kızı üzmezdim.

karımı asla üzmezdim.


riff cohen
(30.05.16)
Affetmem.
Pompaya devam.
Benle evlenecek hatunun vay haline!


Goddard
(30.05.16)
oha lan ne biçim cevaplar. sevdiğim kişiyi o kadar seviyorum ki onun böyle birşeyin varlığını bilip üzülmesi, varlığını bilmesini geçtim, böyle bir durumdan habersiz mutlu bir evliliğinin oldunu zannetmesi ama aslında benim onu aldatıyor olmam... düşüncesi bile midemi bulandırıyor.


sen nasıl bi orospusun ya der ağzına sıçar yollar sonra arkasından gülerdim. aldatmanın da bi kalitesi var ya sırf çok güzel diye elin kaltağına niye yol olayım

edit: anneni de getir grup yapalım da diyebilirim


cembacemba
(30.05.16)
pezevenkliğin lüzumu yok durduk yere. dünyanın çivisi böyle böyle oynuyor işte.


mza
(30.05.16)
Hayır


hasmetizm 2046
(30.05.16)
Evli degilim, simdi sorsan "evli olsam asla yapmam" diyecegim ama belki de boyle bir sey yasadigimda seytana uyacagim, kim bilir?


stavro
(30.05.16)
çok güzel kız = madeleine elster

evli adam = potansiyel fuckbuddy

isteği yapan => madeleine elster

reddedilecek olan => madeleine elster (evli ve/veya sorunlu adamları bi bırak artık.)

not: eşinden sıkılmış, seks hayatı bitmiş düz adamsa karşı taraf, kabul eder.


rodriguez2
(30.05.16)
güzelse kafam karışıyor, hele bir de o yazacaksa. yani yanlış bir şey yapmamaya özen gösteririm ama arkadaş olurum yani o konuşsun dinlerim falan dakikalarca problem değil


gokhan atestepe
(30.05.16)
7 yıllık birlikteliğim var. Beni karım dışında bir kadın tatmin edemez. Enteresan isteklerim var ve her kadın altından kalkamaz başka türlü ilişkiden de zevk almıyorum. Kız ne kadar güzel olursa olsun düşünmeden yollarım.


ThomasJefferson
(30.05.16)
eşinle paylaştığın bir hayatınız varsa ve bunu mahvetmek istiyorsan durma. çünkü aldatma sonrası eşin seni affetse bile hiçbir şey eskisi gibi olmaz. olamaz.


kakao
(30.05.16)
evliysem ve eşimin bana aynı şeyi yapmasını istemediğimi düşünüyorsam yapmam. ama eşim de yapabilirse yaparım.

kibarca cevap verdikten sonra bu raddaden sonra ağzımı bozabilirim. bokum gibi soru. niye okadar kişi sana cevap verdiyse. aldatan insan leştir leş.


mobydick
(30.05.16)
birkaç kez başıma geldi, yapmadım.

ancak kesinlikle yapmam demiyorum çünkü en zayıf olduğun an kendine en çok güvendiğin andır desturunun ne kadar doğru olduğunu biliyorum. yapmama nedenim de eşime duyduğum sadakat değil, bunu yapmayı kendime yakıştıramıyorum sanırım


yemrem
(30.05.16)
Evliysem asgimdir vakit gecirmem, asik degilsem bosanmisimdir vakit geciririm.


bahtiyar
(30.05.16)
geçirmem. evli olup olmamanın da önemi yok. birlikteliğim varsa vardır ve başta o'na, sonra biz'e büyük terbiyesizlik, ahlaksızlık, erdemsizlik olur bu. zaten bunu yapabilecek insanın zihnine acırım. o insan şüpheler içinde yaşar. kendisi böyle bir densiz olabildiği için, eşinden de bekler bunu bir şekilde. şüphelenir. diğer tarafta yaşayacağı 1-2 saatlik hoş vakit, kendisine günlerce, aylarca hatta bir ömür boyu sürn şüphesel sancılara mal olur.

bir de burada "yaparım tabi" diyenleri üşenmeyip stalklayasım geldi. ekran görüntüleri alıp, eşlerine/sevgililerine falan yollayasım geldi.


matrix
(30.05.16)
işim olmaz, (evli değilim), evliler, nişanlılar, sözlüler, sevgililer ile de işim olmaz. olanla da olmaz.


selam
(30.05.16)
İster erkek ister kadın olsun fark etmez aldatmak aldatmaktır. tek gecelik bir ilişki için hayatımı paylaştığım kadını yarı yolda bırakmak mı (ki böyle bir durumda kadına kendini affettirmek çok zor) asla yapmam.

burda ben yaparım diyen erkeklere şunu sorayım bende ;peki karınız böyle bir şey yapmaya başlasa sırf adam daha yakısıklı vs nedenlerle gecelik ilişkiler yaşasa müsade edermiydin?

%99 u orospu deyip boşanırdı.. ne demiş atalarımız bekara karı boşamak kolay


Game Over
(30.05.16)
geçirmem. evli barklı insansam ne gerek var, kızın yazılmasına bile müsaade etmem.


Kendime yapılmasını istemediğim şeyi yapmam/sevdiğim insanı üzmek istemem. Kızı reddetmem için evli olmama gerek yok, evli olduğumu bile bile yapıyorsa bir de üstüne bir güzel söverim.


denizgonen
(31.05.16)
(9)

windows 10'a geçeyim mi

az önce bir arkadaşın sorusu üzerine aklıma geldi, hazır ay sonu geçeyim mi şuna? windows 8 kullanıyorum gayet memnunum ne dersiniz dostlar?
az önce bir arkadaşın sorusu üzerine aklıma geldi, hazır ay sonu geçeyim mi şuna? windows 8 kullanıyorum gayet memnunum ne dersiniz dostlar?
adaletin eli
(30.05.16)
w7 kullansan gecme derdim de, w8 kullaniyorsan gec, w10 daha iyi.


fakyoras
(30.05.16)
Geç ama geçmeden önce mutlaka yedek al ve Windows'a güvenme. W10'a geçtikten sonra komple belgelerin yeri falan değişiyor, bir şeyler oluyor.


Thredith
(30.05.16)
kesinlikle geç


hpkhga
(30.05.16)
bilgisayarın iyiyse sürücülerde sıkıntı çıkmayacaksa geç derim. windows 95'den beri tüm windows sürümlerini kullanan birisi olarak diyorum :)


burya
(30.05.16)
fakyoras +1


sesee
(30.05.16)
Sesee +1 oldugundan oturu fakyoras +1


gel gel tünelin ucu güzel yere çıktı.


riff cohen
(30.05.16)
fuck your ass! +1


feel the blanks
(30.05.16)
geçtim lan fenaymış baya beğendim seviyorum sizi


adaletin eli
(30.05.16)
(21)

Çok popi olmamış dizi tavsiyesi

ekşide hakkında milyonlarca sayfa yazı yazılmamış olan sevdiğiniz dizileri önerebilir misiniz acaba? tür hiç farketmez.
ekşide hakkında milyonlarca sayfa yazı yazılmamış olan sevdiğiniz dizileri önerebilir misiniz acaba? tür hiç farketmez.
bekocani
(29.05.16)
damages


sta
(29.05.16)
mini dizi lost room.


basond
(29.05.16)
Outlander, Blacklist, 12 Monkeys


crown
(29.05.16)
Banshee


jazzabel
(29.05.16)
Broadchurch
Forbrydelsen
Bron broen ve müthiş bir mini dizi;
The missing.


a r a m i s
(29.05.16)
komedi istiyorsanız MOM.


c1b2k3
(29.05.16)
Banshee


condom kurşunu
(29.05.16)
(bkz: borgen)


elitist
(29.05.16)
Black books?


fear factor
(29.05.16)
the knick


icim urperiyor
(29.05.16)
the good wife


Phoebe
(29.05.16)
Person of interest var hakettiği değeri görmemiș.İzlemeni tavsiye ederim.


jorah the andal
(29.05.16)
black mirror,
fear the walking dead
Broadchurch + 1


marco polo


gneral
(30.05.16)
trapped (Ófærð)


korku,gerilim severseniz damien.


11/22/63


riff cohen
(30.05.16)
black sails


freetakilir
(30.05.16)
Suits, Orphan Black, Elementary, The night manager, The Americans ilk aklıma gelenler. En tırtı Elementary bunlardan.


noluyo yaa
(30.05.16)
how not to live your life


(5)

internetten converse nereden alınır?

renkli converse alacağım yaz için orjinal olduğuna emin olabileceğim sorun yaşatmayacak hangi siteler var ?
renkli converse alacağım yaz için orjinal olduğuna emin olabileceğim sorun yaşatmayacak hangi siteler var ?
riff cohen
(28.05.16)
orjinal sitesinde 89 tl neden burada 219 tl kendi sitesinde istediğim rengi bulamadığım için başka yerlere bakıyorum
@teknikekip

www.converseturkiye.com


riff cohen
(28.05.16)
Converse'in Turkiye'de orijinal sitesi yok ki. www.converseturkiye.com muhtemelen bir dsitributorun actigi site, Converse'in kendi sitesi degil.

Asagidaki adresten ulke bazli sitelerine girebilirsiniz:

www.converse.com


crown
(28.05.16)
@crown cevaplamış. o site resmi bir site değil.


teknikekip
(28.05.16)
merhaba, 3 sene önce bi mağazadan 150 liraya bi converse almıştım. hayatımda giydiğim en rahat ayakkabılardan biriydi. sonra eskidi giymemeye başladım falan, geçtiğimiz haftalarda trendyoldan aldım 89 liraya, ayağımı sıktı geri iade gönderdim. 1v1y.com'dan yeni converse aldım 90 tl, o da serçe parmaklarımı acıtıyo çok giyince. Ve o ilk ayakkabım kadar da rahat değil. Bu tamamen şahsi görüşümdür, deneyimim bu şekildedir.


aha oldum
(28.07.16)
(19)

intiharı çok sık düşüneniniz var mı?

ben mesela hayatın bazı dönemlerinde çok sık düşünüyorum, bazı dönemlerinde ise hiç aklımdan geçmiyor. gel gitler yaşıyorum. sizde de çok oluyo mu bu?
ben mesela hayatın bazı dönemlerinde çok sık düşünüyorum, bazı dönemlerinde ise hiç aklımdan geçmiyor. gel gitler yaşıyorum. sizde de çok oluyo mu bu?
spina scapula
(17.07.15)
Hergün aklıma geliyor ama gelecegi deli gibi merak ediyorum


riff cohen
(17.07.15)
oluyor, olacak.


apartman teyze
(17.07.15)
tarif ettiğin gibi oluyor bende de. boş durdukça düşünüyorum sanırım. kendimi işe yaramaz hissettiğimde.


shotgunwoman
(17.07.15)
düşünüyorum bazen. yani bunalıma girip çözüm olarak gördüğümden değil de işte...


bigbadabum
(17.07.15)
Bir seyler üreterek geçiştiren arkadaslarda var


brcode
(17.07.15)
peki intiharı düşündüğünüz dönemde sizi vazgeçiren ne? ben bu dönem yine geçecek, yine normal insanlar gibi olucam tekrar diye vazgeçiyorum ve hakkaten de bi süre sonra geçiyor. ha yine geliyor sonra orası ayrı tabi.


spina scapula
(17.07.15)
"intiharda yaşar ara ara hayatı düşünürüm."


partizan
(17.07.15)
oluyor tabi, çok düşündüm intiharı, hala da düşünüyorum. ama buhrana girip de intiharı çıkış yolu olarak görmüyorum. genelde normal zamanlarımda intihar geliyor aklıma.

sonra düşünüyorum intihar edersem nolur diye. annem var, evde-kapı önünde kedilerim var. ben ölürsem onlar napıcak diyorum, sonra biraz daha erteliyorum.


lesmiserables
(17.07.15)
1. Ben. Biraz ekstrem bir durum benimki, neredeyse moralimi bozan ne varsa akabinde hemen intihar düşüncesi. Çocukluktan beri hem de. Bir dizi vardı, çatıdan atlayarak intihar eden bir kadın hakkında. Muhtemelen ondan beri.
2. Sonradan sorduğun vazgeçiren şey faktörü ise....genelde çok basit şeylerde bile "şeytan diyor kendini at camdan" dediğimden az biraz düşününce gerçekten değmeyeceğini görüp vazgeçiyorum. Diğeri ise biraz çevreden. Beni hak etmediğim kadar seven bir aile çevrem var, onları üzmek istemiyorum.


d max
(17.07.15)
hayır.


nxtrls
(17.07.15)
hiç düşünmüyorum valla yoğunluktan aklıma gelmiyor bence


betfair
(17.07.15)
her akla geleni yapacak olsaydık ohoo...


kemence
(17.07.15)
(git:www.youtube.com )


sibertenik
(17.07.15)
Zor dönemlerde sık sık kaçışmış gibi aklımdan çıkmıyor.
Ama ota boka da intihar mı etsem diyeni de anlamıyorum.
Hani her şeyin üstüste geldiği, içinde bir şeylerin biriktiğini hissettiğin ve patlamak istediğin o an işte... kısmen öyle bir dönemdeyim yine ama uygulamaya geçmek düşünmek kadar kolay değil galiba.
Hala tamamlayamadığım içimde ukte olan şeyler geliyor aklıma. Vazgeçiren de bir şans daha ver hayata/kendine diye düşünmem galiba;)


qxgviper
(17.07.15)
Herkesin dünyada hedefleri vardır. Ben, hedeflerime ulaşmak için yaparım her ne yaparsam. İşler yolunda gitmediğinde, veyahut durduk yerde çok alakasız sorunlar karşıma çıktığında kısacası bunaldığımda, hedefler ulaşılamaz göründüğünde Z planı olarak aklıma gelen şey tamamen "özgürlük"tür.

Düşünsenize, bir şeyler yapmaya çalışıyorsunuz, gerek sizin beceriksizliğiniz, gerekse çevresel faktörlerden dolayı hiç bir şeyi başaramıyorsunuz. Bu sonuçlardan dolayı artık hiç bir şey uğruna koşmayıp, sadece keyif için yaşamaktan güzel ne olabilir? İşten atıldığınız için kendinize kızmazsınız, okulu bitirememeniz umrunuzda olmaz vesaire. Çünkü keyif için yaşıyorsunuz, o an ne isterseniz onu yapabilirsiniz (tabi ki hiç bir zaman başkalarına zarar vermemek koşuluyla), kaybedecek hiç bir şeyiniz yok!

Hedefleri olan insan için 1 saatin bile önemi vardır, bir saat boş insanlarla boş boş çene çalmak o kişiye zararda olduğunu hissettirir, çünkü uğraşması gereken daha verimli şeyler vardır. Diyelim ki hiç bir şeyi başaramıyorsunuz, hedeflerinizden vazgeçtiniz... E daha ne? ister 5 saat çene çalın, ister yarın herhangi bir otobüsle başka bir şehre gidin. Kim size bir şey diyebilir? Canınız ne istiyorsa onu yapabilirsiniz, çünkü 10 gün okula gitmememek size bir şey kaybettirmez, çünkü hedefiniz yok!

Şahsen düşünce yapım buna benzer şekilde oluştuğu için, uçlarda, en olmadık şeyler yaşamama rağmen hiç bir zaman intihar aklıma gelmedi. Üstelik 5 yaşımdan beri sürekli mutsuz olan birisiyim. Her zaman insanlardan farklı bir yerde durdum, çoğu kişiyle iyi anlaşmama rağmen hiç bir ortam tamamen beni kabul etmedi çünkü hep farklıydım, herkes ve her şey doyumsuzdu benim için. Hiç bir tatmin olmadan ve kötü olayların da olduğu bir hayat bana intiharı hiç düşündürtmedi. Çünkü intihar pes ediştir. Bugüne kadar pes etmem gereken bir durum olmadı. Eğer bir gün gerçekten hedeflerimin gerçekleşemeyecekleri sonucuna varırsam pesediş hakkımı hedeflerden yana kullanmayı tercih edeceğimi düşündüm hep. Örneğin; 30 yaşıma geldiğimde hala istediğim hayat düzenini kuramamışsam berduş olarak yaşayacağımı düşünüyorum. Ölmek ne için ki? Korkaklık, kaçıştan başka bir şey değil. Ayrıca intihar etmek de çok verimsiz geliyor bana. Birisini kurtarmak veya bir şeyleri iyileştirmek uğruna ölürüm daha iyi.

İnsanı çıkmazlara sürükleyen geniş resmi görememektir.
Örneğin; son yaşadığım olay, gerçekleşmesi çok düşük olan bir trafik kazasında bulundum ve çok basit bir kaza sonucu motosikletim pert oldu. Suçlu karşı taraf ve suçunu kabul etmedi. Bir şekilde benim zararım karşılanacak, kaskom da var. Ben belki hasarsızlık indirimimi kaybedip 500 lira, 1000 lira gibi uzun vadede bir zararla çıkacağım bu işten. Ve suçlu olmadığım halde 1000 lira gibi bir zararla çıkmak beni çok huzursuz ediyor fakat geniş resme bakıyorum ve diyorum ki, benimkiler gibi hayalleri olan bir insan için 1000 lira nedir ki?..

Aynı şey kişiler ve diğer her şey için de geçerli, örneğin sizi sürekli sinirlendiren, korkutan birisi olabilir. Bir hedeflerinize bakın, bir de sizi çıkmazlara, depresyona, bunalımlara, intihara sürükleyen sorunlara. Sizin hayalleriniz bu ufacık kişilerden, 1000 lira gibi ufacık maliyetlerden, okuldaki bir kaç dersten, işyerinizdeki müdürden daha mı ufak?

Geniş resme bakmak her konuda en iyi çözümü getirir.
Çöpe atacağınız, beğenmediğiniz hayatları bana getirin, onlarla dünyayı değiştireyim.


Sky Voyager
(17.07.15)
major depresyon dedikleri olay heralde. düşünmediğim tek günüm yok. ip görsem kendimi asmak, bıçak görsem şah damarımı kesmek geliyor içimden. 30 yaşındayım, 18 yaşımda da böyleydim. hiç değişmiyor. Gençlikde baş etmek çok daha zordu, hatta bi kaç sefer başarıyordum. ama artık alıştım mı desem başa çıkmayı öğrendimm mi desem bilemiyorum. dönem dönem azalıp artıyor sadece... boktan bi durum.


Oluyor, eyleme geçme kafi. Biraz zaman lazım sadece. Bana da hemen hemen her gün geliyor bu duygu. Aman hayatta böyle bir şey dur bakalım ne olacak tadında beklentileri düşürüp, gezip etrafı görmeye gelmiş modunda takılırsanız işler daha hızlı rayına giriyor.


maymuncuq
(18.07.15)
Asosyallikten olduguna katiliyorum. Ölümüne asosyalim her gün düşünüyorum bazen araba kullanirken direk beton duvara son hiz direksiyon kirmak istiyorum o derece ama yemiyor. Arkadaş veya sevgili bulursan gecer


fransizkalanadam
(18.07.15)
şunu dinliyorum geçiyor

www.youtube.com


losev bagiscisi
(18.07.15)
(12)

Şu anda gökyüzüne baktığınızı farz edin... (psikolocik test)

Bir bulut geçiyor. O bulutu neye benzetirdiniz ?
Bir bulut geçiyor. O bulutu neye benzetirdiniz ?
anonymice
(17.07.15)
Puf yorgan. Pufudik pofuduk. Yerim.


apartman teyze
(17.07.15)
bisiklet


melancholia
(17.07.15)
Eski sevgilinin memeleri.


onheil
(17.07.15)
kaplumbağa


oddyseus
(17.07.15)
Ezberden koyuna benzetirdim.


aychovsky
(17.07.15)
tavşan.

ne çıktım doktor? :(


devilred
(17.07.15)
Evet arkadaşlar,

Labdan sonuçlar yeni geldi ve hepiniz ruh hastası çıktınız.

Acil şifalar dilerims.


anonymice
(17.07.15)
Kırmızı çekiç.


bigbadabum
(17.07.15)
boka.


lesmiserables
(17.07.15)
yürüyen uçak


riff cohen
(17.07.15)
Dickbutt


wiillii
(17.07.15)
Bmc slr01, zipp 404 clincher, ultegra 6800 11s


Tears of Devil
(18.07.15)
(7)

Lise Öğrencileri İçin

Toplu izletilebilecek film (mümkünse 2013 ve sonrası). Müstehçen sahnesi olmayanlardan önerebilirseniz sevinirim.Teşekkürler.
Toplu izletilebilecek film (mümkünse 2013 ve sonrası). Müstehçen sahnesi olmayanlardan önerebilirseniz sevinirim.

Teşekkürler.
gonion
(29.06.15)
pk


riff cohen
(29.06.15)
gravity.
yuzlerce film arasindan neden ilk bu aklima geldi bilmiyorum.


kutsalbok
(29.06.15)
secret life of walter mitty.
çok eğeleneceklerine garanti veririm.


manuel mandalina
(29.06.15)
riff cohen +1 ve diğer aamir khan filmleride uyar


topraam
(29.06.15)
taare zameen par'dı galiba.
ama eski.


3 idiots


gurur
(29.06.15)
Biraz eski ama koro güzeldi.


phoenixboy
(29.06.15)
(7)

steam oyun tavsiyesi

cüzdanımda 50 tl var yeni üye oldum bu hafta 50 tl attım. ne alsam var mı öneriniz?
cüzdanımda 50 tl var yeni üye oldum bu hafta 50 tl attım. ne alsam var mı öneriniz?
riff cohen
(20.06.15)
ne tarz sevdigini soyleseydin bari


sinatra
(20.06.15)
tarz farketmez her şeyi oynuyorum multiplayer oyun önceliğim


riff cohen
(20.06.15)
cs go kap hemen o zaman. en düşük fiyatta şu an zaten.


cthulhu
(20.06.15)
portal 2 ya da ucuzsa 1+2 paket olarak.


rodriguez2
(20.06.15)
Life is strange.


cetoxim
(20.06.15)
Dark souls 2: Scholar of the first sin


muratk18
(20.06.15)
Skyrim l.e.


(13)

Grup Yorum'un en sevdiğiniz parçası?

Grup Yorum'un en sevdiğiniz parçası?
Grup Yorum'un en sevdiğiniz parçası?
www.youtube.com

ideolojisini falan bilmem de ritmi güzel.


tsubasa
(17.06.15)
Güleycan
aslında daha dingin şeyler severim neden bu, ben de tam bilmiyorum


niye ama
(17.06.15)
Cemo
Dağlara gel

Zaten bi tek bunları biliyorum


mistreated
(17.06.15)
Karadeniz


Stien i bjerget


sıyrılıp gelen.


bruges
(17.06.15)
uğurlama

www.youtube.com

büyü

www.youtube.com

haziran'da ölmek zor

www.youtube.com

sevda türküsü

www.youtube.com


efelerin efesi
(17.06.15)
hüznün isyan olur.
son Ruhi SU albümünden mahsus mahal, ezgili yürek, ay dost.
madenciye ağıt
madenciden...
ulan hepsi hepsi...
Dip Not: Bu cumartesi İzmir Gündoğduda ücretsiz konserleri var.


superjax
(17.06.15)
Haziranda ölmek zor


riff cohen
(17.06.15)
haziranda ölmek zor
cemo
güleycan
gel ki şafaklar tutuşsun
sıyrılıp gelen
"madenciden"
büyü
uğurlama


corona
(17.06.15)
cumartesi gündoğdudayız.


corona
(17.06.15)
Uğurlama.


phoenixboy
(17.06.15)
(5)

bu his nedir?

Kendimi zamana ve mekana sıkışmış gibi hissediyorum. Zaman akmıyor. Sürekli gergin, panik ve tetikteyim. Kalbim sikisiyor, zaman geçmiyor.
Kendimi zamana ve mekana sıkışmış gibi hissediyorum. Zaman akmıyor. Sürekli gergin, panik ve tetikteyim. Kalbim sikisiyor, zaman geçmiyor.
damdanakan
(16.06.15)
anksiyete?


neseranni
(16.06.15)
Bipolar avam disorder.


Tears of Devil
(16.06.15)
Damar damar üstüne binmiş de deyin de tam olsun adghikoiugg


damdanakan
(16.06.15)
İett metrobüs sendrom


riff cohen
(16.06.15)
Çekirdek çitle geçer.


Tears of Devil
(16.06.15)
(4)

Bu hafta vizyonda izleyip de beğendiğiniz film var mı ?

Sinemaya gidesim var da boşuna para da vermek istemiyorum. Gitgit diye itekleleyebileceğiniz güzellikle film var mı vizyonda ?
Sinemaya gidesim var da boşuna para da vermek istemiyorum. Gitgit diye itekleleyebileceğiniz güzellikle film var mı vizyonda ?
halen
(16.06.15)
jurassic park var


riff cohen
(16.06.15)
ajan'a gittim, eğlendim, iyiydi.


tiny penny
(16.06.15)
spy izlenebilir bir film.


mr.goodcat
(16.06.15)
jurassic park çok büyük açılış rekorları kırdı.


steve rogers
(17.06.15)
(6)

ufku açan film hastasına film/belgesel

öncelikle tarzımı belirteyim belgesel film karışıkcosmosinterstellari originscontactTranscendencebunlar en iyileridiğer beğenerek izlediklerim;lucylimitlessmoongravityThe Man from Earthnolur bana bunlara benzeyen izlemediğim film kalmış deyin.
öncelikle tarzımı belirteyim belgesel film karışık

cosmos
interstellar
i origins
contact
Transcendence

bunlar en iyileri


diğer beğenerek izlediklerim;

lucy
limitless
moon
gravity
The Man from Earth

nolur bana bunlara benzeyen izlemediğim film kalmış deyin.
riff cohen
(15.06.15)
Mr. Nobody. Ozellikle altta siraladiklarin arasina kesinlikle girmesi gereken bir film.


sAINT
(15.06.15)
izledim @saint :(


riff cohen
(15.06.15)
listede goremeyince direk o aklima geldi. Oyleyse Jake Gyllenhaal seviyosan Source Code'a bir bak derim. Lucy, Limitless gibi beynin isleyisi hakkindaki filmler ilgini cekiyosa bence buyuk ihtimalle seversin.


sAINT
(15.06.15)
Coherence'ı izlemediysen verdiğin listeye uyar.
eğlenceli ve 4 oscarlı film istersen de The Grand Budapest Hotel


vapurlarfalan
(15.06.15)
2001 a space odyssey. izlemişsindir o zaman.


dogville


(6)

steamden alınacak oyun tavsiyesi

öncelik olarak online modu olan oyun arıyorum ne alabilirim? sistem kısıtlamam yok.
öncelik olarak online modu olan oyun arıyorum ne alabilirim? sistem kısıtlamam yok.
riff cohen
(08.06.15)
cod black ops serisi. veya modern warfare serisi


sehirbezgini
(08.06.15)
Dota 2


rakidabalikolsa
(08.06.15)
@donut farketmez steamden yazdım sana görmedin herhalde skyrim online mod var mı steamde paylaşır mısın


riff cohen
(08.06.15)
torchlight 2
company of heroes 2
sniper elite nza
ve tabii ki gta v


mungojerry
(08.06.15)
cs go


gta v kesinlikle.


jack n brooks
(08.06.15)
(16)

en sevdiğiniz rakı mezeleri

neler?
neler?
limoncello
(05.06.15)
sigara.


alperz
(05.06.15)
haydari, kavun, peynir


topraam
(05.06.15)
mantarlı yoğurt


shotgunwoman
(05.06.15)
ah...

haydari
lakerda
ezine peyniri (üzerinde zeytinyağı, kekik ve pul&toz biber gezdirilmişse hele)


mermize
(05.06.15)
amerikan salata ya da rus salatası her ne haltsa.


cekilmis gayfe
(05.06.15)
Beyaz peynir, patlican ezmesi


kint
(05.06.15)
haydari
ezine peyniri.


uuth
(05.06.15)
hibeş


velhasilkelam
(05.06.15)
haydari acı ezme +1

ekşi yeşil elma


bikedigördüm
(05.06.15)
çiğköfte, çiğköfte, marul, haydari, maydonoz


yuto
(05.06.15)
dert


riff cohen
(05.06.15)
Haydari, acili ezme ve deniz borulcesi


aychovsky
(05.06.15)
çiğ köfte,
haydari,
fava,
börülçe salatası,
deniz börülcesi


kuzey li
(05.06.15)
Haydari, beyaz peynir


klorlu su boregi
(05.06.15)
haydari
deniz börülcesi
kavun,yeşil elma


mevsimine göre meyve özellikle kavun


alp9900
(05.06.15)
(16)

Erkekler! Favori kadın tipiniz hangi ülkeden ve neden ?

sb. Nelerini beğeniyorsunuz? fiziksel ve genel tarz-karakter olarakama tek bir kadın olarak değil biraz genelleştirerek, stereotype gibi
sb. Nelerini beğeniyorsunuz? fiziksel ve genel tarz-karakter olarak
ama tek bir kadın olarak değil biraz genelleştirerek, stereotype gibi
limoncello
(01.06.15)
Hollandalı. Hem guzel hem guleryuzlu ve kibarlar.


stavro
(01.06.15)
fiziksel olarak şehla ya da birazcık çekik göze bayılıyorum. ama uzakdoğulu gibi değil. nasıl desem, aşqım garbine'nin gözleri öyle mesela: www.wtatennis.com

onun dışında çok düz adamım, siyah saç beyaz tene tav olurum. saç kumral, sarı falan da olabilir problem değil. o yüzden ülke veremem ama doğu ve orta avrupa kadınları diyebilirim genel olarak.

illa spesifik bi şey istersen, geneli çirkin olsa da italyan kadını derim. çoğu at ağızlı oluyor. hem zarif, hem kadın gibi kadın hem de kodum mu oturtan agresif tipler. hastalarıyım. bi' de italya'nın olayı nedir bilmiyorum ama ayak fetişizmine benim tanıdığım italyanlar çok normal bakıyodu. burda desen sapık oluyosun. adamlar moda devi. ayakkabı ustası. ayrıca ülkeleri de çizmeye benziyo zaten. o açıdan da yaşasın italyan kadınları. at ağızlı, güzel ayaklı, siyah saçlı beyaz tenli, bıdır bıdır konuşan agresif torinolu hanımlara selam olsun. ay lav yu.


der meister
(01.06.15)
azeri-iran karışımı


farrytikki2
(01.06.15)
ülke olarak söylemek zor; ancak bir kadında uzun boy(1.75 +-5) ve uzun ince bacaklar görünce anında tav oluyorum. Hele beyaz ten, renkli gözlü ve sarışınsa bitmiştir.

bir de biraz garip olacak belki ama küçük elli ve ayaklı kadınları sevmiyorum. yani 36-37 numara ayak yerine 41 numara tercih ederim.

bir de çılgın olsun, o ne der bu ne der demesin ve geyik yapabilsin.


things
(01.06.15)
Ülke değil, Kadıköy kızlarının hastasıyım.


humblebirth
(01.06.15)
fransız kızları,çekici bakışları,zarif duruşları.,bi de fransızca konuşmaları tabi.,


essoist
(01.06.15)
İspanyol kızları . Örneğin Sara Carbonero


sugarland
(01.06.15)
Türkiye-Melisa Sözen
Ne kadar naif ne kadar kibar bir kadın.Üstelik çapulcu

Ama iskandinav ve asya kadınları dış görünüş olarak hem güleryüzlüler hem kibarlar.Yani tanışmadım ama öyledir gibime geliyorlar.


rakicandir
(01.06.15)
beyaz ten candır.

slav kızları tercihimdir.
1. polonya
2. baltık ülkeleri (letonya, litvanya, estonya üçlüsü)
3. rusya
4. almanya

nedeni basit; büyük göğüs, düzgün kalça, beyaz ten triosu.


siradisi00
(01.06.15)
letonya + polonya


tirt star
(01.06.15)
ex-yugoslav kızları olabilir.

slav kökenli oluşlarından dolayı fiziksel olarak ince, uzun ve de güzeller öncelikle.
kültürel olarakta bizlere en yakın topluluk bana göre. yemek kültürleri yakın ortak yemeklerimiz var. ataerkil aile yapısı baskın. batılı kızlarda ki bireysellik arka plandadır.
çok tutucuya rastlanmadığı takdirde sıcak kanlı ve konuşkanlardır.
ha birde ailesinden yugoslav kültürü almışsa kaçırmam.


gibicibicis
(01.06.15)
Finlandiya. Hem akça pakça, hem de İskandinavlar kadar kazulet değiller.


lübnanlı kızlar yalelli. nedeni yok..


dokuzonbeş
(02.06.15)
kezban olmayan türk kızları... balık etli, büyük memeli, dolgun kalçalı. öyle hayvan gibi yüksek beğeni çıtam da yok. o yüzden tam yerinde doğduğuma inanıyorum.

yurtdışında da bulundum, almanya'da, orta avrupa'da dibimin düştüğü milletler oldu. polonya ve dutch diye bir şey var kabul ediyorum fazlasıyla. ama türk kızı.

kimseye yazmıyorum, yürümüyorum. kastırılmasın bey'fendiye karı gönderelim diye.


mermize
(02.06.15)
israil

(bkz: riff cohen)


riff cohen
(02.06.15)
Öyle bir ülkenin bir ulusun kadınları güzel diyemem zaten sevdiğim bir kadın var ha illa dersen o Antakyalı... Arap'mış...


(3)

stromae gibi

bu aralar bu adama sardım. buna benzer ne müzik önerirsiniz? her dil olur..
bu aralar bu adama sardım. buna benzer ne müzik önerirsiniz? her dil olur..
benimde favorimdir kendisi onu seven bunlarıda sevdi

www.youtube.com

www.youtube.com

www.youtube.com


riff cohen
(18.05.15)
last fm falan tarzi yerlerde boyle adamlari sevince onlara benzeyen tipleri de gosteriyor


sage
(18.05.15)
maitre gims


Sarix
(18.05.15)
(51)

hadi artık havalar da güzelleşti..GÜPGÜNCEL

Merhaba! Sırada voleybol ve basketbol maçlarımız var. Cuma akşamı (5 Haziran) saat 21.00'de basketbol ve Cumartesi günü voleybol maçı için yerimiz mevcut. Bilmeyen kalmasınnn! Geleceklerin doodle aracılığıyla seçimlerini yapmaları ve mesajla bana ulaşmaları gerekli!cuma akşamı saat 21.00 basket maçı
Merhaba! Sırada voleybol ve basketbol maçlarımız var. Cuma akşamı (5 Haziran) saat 21.00'de basketbol ve Cumartesi günü voleybol maçı için yerimiz mevcut. Bilmeyen kalmasınnn!

Geleceklerin doodle aracılığıyla seçimlerini yapmaları ve mesajla bana ulaşmaları gerekli!

cuma akşamı saat 21.00 basket maçı için:

doodle.com


cumartesi günü için:

doodle.com


------------------------------------------------------------Evvvveeett!!!!!!

Arkadaşlar bahsedildiği üzere ilk sportif aktivitemizi gerçekleştirmek üzereyiz. Hepinizin ne kadar heyecanlı olduğunu biliyorum..Durunnn..Sakin olun... Hepinize yetecek kadar top var!!

Cuma günü saat 21.00'de Voleybol Maçını,
Cumartesi saat 14.00'de ise Basketbol Maçını ayarlamış bulunmaktayız.

Yer: Mehmet Emin Resulzade Lisesi

Ulaşım: Kızılay ve Ulus'tan 132 numaralı otobüslere ya da Güvenpark'tan Çukurambar dolmuşlarına binerek okula ulaşabilirsiniz. Bayındır Hastanesine 500 m uzaklıktadır.

Cumartesi için henüz sayı az olduğundan dolayı salon ayrılmadı ama o gün için yer sıkıntısı bulunmamakta, problem yok..hallederiiiizzzzz.

Cuma günü için sayımız 9, Cumartesi günü için ise 6 gözüküyor. Ben bir gün için en az 12 kişiyle gitmeyi planlıyorum. O yüzden +1'ini kapıp gelebilecekler bana telegram, mail ya da duyurudan ulaşsınlar. Salon ücreti 90 lira, 12 kişi olduğu taktirde kişi başı 7,5 lira gibi bir rakam ödüyorsunuz. matematiğim çoh iyidir

Maçlardan 2 saat önce bir araya geliyoruz isteyenlerle. O GÜNÜN MAÇINA GELİP DE BU BULUŞMAYA KATILMAYACAK OLANLAR HABER VERSİN LÜTFEN! Ona göre sap gibi kalmayalım :) Yani Cuma maçına gelecekler için 19.00'da Cumartesi maçına gelecekler için 12.00'de buluşuyoruz.

İyi de neresi hacı dersen..

Mekan Çukurambar'da Brown Cafe Bistro. Size komikli oyunlar da getiricem.

ÖNEMLİ BUUU!!! ---->>>> SAAT MALUM DEĞİŞTİ OK OLANLAR 21.00'E tick atsın.. yeni gelecekler de eklesin kendini. doodle.com

hadi göriim sizi!

-------------------------------------------------------------------------------


MEKAN DEĞİŞTİ: Ulaşım, park yeri ve benzeri sıkıntılardan dolayı mekan değişti. Yeni yer ANKARA BİNİCİLİK İHTİSAS KLÜBÜ. Ulaşım son derece kolay.. Bahçelievler metrosuna kısa yürüme mesafesinde!!

www.abik.org.tr

Sportif ve Spor Seven Ankaralilar! Fit kalmak, daha saglikli olmak ve eglenmek icin spor etkinlikleri ile bir araya geliyoruz!!

Sayımız su an 50 kişiye ulaştı!! (Urkutmesin bulusmada bu kadar fazla degiliz)Katilmak isteyen ve mail adreslerini iletmeyen kisiler mesajla ya da cosmicgadin@gmail.com adresine gondersinler. Adresini gonderdigi halde davet almayan varsa da lutfen benimle iletisime gecsin. Spam maillerinizi de kontrol etmeyi unutmayin.!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ÖNEMLİ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ilk BULUŞMA TARİHİ BELİRLENDi!

ULAŞIM VE PARK YERİ SORUNU NEDENİYLE MEKAN DEĞİŞTİ!!! YENİ MEKAN ANKARA BİNİCİLİK İHTİSAS KLÜBÜ. YER BAHÇELİEVLER METRO DURAĞINA ÇOK KISA YÜRÜYÜŞ MESAFESİNDE. arabayla gelenler için de TÜRKEŞİN MEZARINI GEÇTİKTEN SONRA GİRİŞİ VAR.PARK SIKINTISI YOK. Yeşillik, müzik, manzara, atlar var ve büyük gruplara da uygun. www.abik.org.tr

Ayrıca mail dışında GRUP ICI ILETISIMI hızlandırmak amaçlı TELEFON NUMARANIZIN GİZLİ KALACAĞI TELEGRAM'ı kullaniyoruz. Uygulamayı indirerek linkten direk grubumuza katılabilirsiniz. İlgili link --> telegram.me
Bu uygulama mailin yani sira kullanilacak ve etkinlikler mail grubunda, dUyuruda ve telegramda paylasilacaktir.


Neden bulusmaya gelmelisin?

Bu buluşma hem birbirimizi tanımamız, hem de takımlar için oluşturulacak gruplar (yaş, kondisyon vs.) hakkında fikir sahibi olmamız açısından önemli. Ayrica yapilacak olan etkinlikler ve ihtiyacımız olacak şeyler (salon vs.) hakkında bilgi ve fikir alisverisinde bulunacagiz.


Bilmenizi istediğim bazı şeyler:

- Kondisyon sahibi olmamanız, yaşınız veya oyunları bilmiyor olmanız hiç ama hiç önemli değil! Çünkü bahsettiğim gibi yaş, kondisyon ve çeşitli özelliklere göre gruplar dengelenerek birbirinden ayrılacak.

- Arkadaşlarınızı organizasyon hakkında bilgilendirebilir ve gruba katılımlarını sağlayabilirsiniz. Duyuru ile sınırlı kalma zorunluluğumuz yok. Maksat güzel bir grup oluşturmak.

- Gruba aktif katılımınız benim için çok önemli. Maillerinizi ve grubu kontrol ederek var olan fikir alışverişine katılımınızı ve etkinliklerden haberdar olmanızı bekliyorum.

- Etkinliklere katılım göstermek isteyip sosyalleşme konusunda sıkıntı çeken kimseler için bunun güzel bir fırsat olduğuna inanıyorum. Katılım konusunda çekimser olan kişiler benimle iletişime geçecek olursa her türlü kol kanat gerer sahip çıkarız. Merak edilmesin :)


Gerceklestirmeyi Dusundugum Bazi Etkinlikler:

- hali saha maci: 3 kiz ve 3 erkekten olusan gruplardan. takimlari olusturup turnuvalar duzenleyebiliriz. futboldan anlamamaniz muhim degil ben de bilmiyorum ama denedim cok eglenceli. bilmeyenler olarak bilenlerden ogreniriz.

- yine ortak belirleyecegimiz bir mekanda basket ve voleybol maclari

- bisiklet turlari (sehir ici ve sehirler arasi)

- masa tenisi

- cesitli oyunlar oynayabiliriz tavsiye edilen ultimate frisbee, paintball gibi.

- kosu gruplari

- grubun birbirini sevmesi halinde talep goren yerlere geziler :)


Katilim Gosterecek Kisiler: (Simdilik)

arma aski
sevgikusunkanadinda
kayranin kedisi
kayipkentindelisi
pamplona
patronun yegeni
kenehekene
member of illuminati
indescribable
üğpoıuy
crimson king
safsafinaz
adam
johnnyb
şubatsonrasi
passion rules the game
mutevazi
mrthany
riff cohen
aelfinn
take it away honey
kilimanjaro
mete kudur
karakteristik
ilkerrr
herzstuck
espagnole
adidas giyen nike iscisi
peanutbutterpuddingsurprise
lucas kane v2
temrani
duyulmasi gerektigi kadar
karamell
lanlanlan
1
dunyanin dans eden sarki soleyen pisliği
osman ş.
herkese saygili deist
eymen
rahvanatlargibi
izaleisuyuu
ben gülüyor muyum
laranja
gaza gelen
erdemby
sesee
jason cureklibatur
kubra c.

bence cok eglenicez! :)

üstte kalsa bu biraz??
cosmicgadin
(15.05.15)
ankarada bulunsam dahil olmak isterdim

bir önerim olacak, (bkz: ultimate frisbee) diye bir spor var, kadın erkek karışık takımlarla oynanabiliyor, bunu da dahil edebilirsiniz, iyi eğlenceler :)


freebird5406_2
(15.05.15)
spor temelli sosyal aktivitelere müsait olduğum ölçüde dahil olabilirim.


arma aski
(15.05.15)
izmir'de de aranıyor böyle bir etkinlik başlatacak cengaver...


himmet dayi
(15.05.15)
Fitness, koşu, bisiklet tarzı aktivitelere dahil olabilirim. Çok az seviyede boks bilgim var, isteyen arkadaşlarla eldivenleri takıp kapışabiliriz de, maksat teknik ilerletmek :) takım oyunları hariç beni yazın listeye, onlarda tam bir hayal kırıklığıyım.

Favorilere ekledim, silmezseniz sevinirim.


artı birimle katılabilirim ama kondisyon yerlerde.


kayranin kedisi
(15.05.15)
harika olur. şöyle doğa yürüyüşleri, gezileri kıvamında şeylerde süper olmaz mı. ankaralı olup da pek az kimsenin bildiği doğa harikası eğriova yaylası var mesela. telefonlar dahi çekmiyor. upuzun çam ağaçlarıyla kaplı ormanın ortasında pırıl pırıl bi göl ve sadece kuş, böcek seslerinin olduğu bi doğa harikası. yaban geyikleri bile yaşıyor etrafta.


kendimi getiririm


pamplona
(15.05.15)
yürüyüş,koşu vs. olursa katılmak isterim.


patronun yegeni
(15.05.15)
Kosu, futbol ve tenise ben de varim.


kenehekene
(15.05.15)
harika fikir tebrikler.. istanbul' da bu sorumluluğu üstlenecek cengaverlere de muhtacız..:)


konsomatrix
(15.05.15)
Paintball yapalım?


10 temmuzdan sonra olursa beni ekleyebilirsiniz. bencesi


indescribable
(16.05.15)
Ben varım. Zorunlu +1 olarak göbeğim de var (göpek değil göbek).


crimson king
(16.05.15)
istanbul için gerçekleşirse basketbol ve gezi yürüş gibi aktivitelere katılabilirim. çok da güzel olur hani


Yedigollere gidelim..voleybol oynayalım.Doga yürüyüşü yapalim..


safsafinaz
(16.05.15)
İstanbul olursa efanse olur.


justinho26
(16.05.15)
ben de varım, hatta Anıtkabir yanındaki koşu yolunda sporumu yapıp basketimi oynayan birisi olarak böyle aktiviteleri destekliyorum


adam
(16.05.15)
+1


johnnyb
(16.05.15)
İzmir'e yok mu?


Tyler89
(17.05.15)
asosyalliğimi yenebilirsem ben de katılırım göbeğimle beraber dsfdsfds.


koşarım sadece. top fobim var toplu spor yapamam ama halı sahada da kenardan şakşakçılık yapabilirim.


mutevazi
(17.05.15)
bende katılabilirim. bisiklet doğa yürüyüşü vs.


mrthany
(17.05.15)
izmirliler ağlıyor, bizim niye yok diyor.

izmir'de olsa da gitsek.


logisticsmanager
(17.05.15)
güzel olur.tavsiye olarak paint ball


riff cohen
(17.05.15)
Basketbol olayına ben de varım


istanbul'da yapılırsa ben de varım.


milenyum sopari
(17.05.15)
izmirde yapıyor muyuz??


Arkadaşlar, burada konuşulan ve olgunlaşan etkinlik meselesi Ankara'ya dair olduğu için, önerim diğer şehirlere ait planların ayrı bir duyuru olarak açılması ve o şekilde organize edilmesi olacak. Sanırım başlıkta da buna dair bir şehir vurgusu yapmak daha iyi olur.


varım diyor


ilkerrr
(18.05.15)
koşmalı yürüyüşlü doğa gezili gelirim ben de mümkün olduğunca, çok güzel olmuş bu.


tarihler ve yer icin sözlükten yada burdan ulaşırsanız, eşlik ederim gruba, güzel sohbetler cıkarırız gibime geliyor.


10 temmuz kısmetse oradayım ona göre beni karşılayın :) :) şaka şaka swarm gibi biriyim yolu bulurum :)


indescribable
(18.05.15)
doğalı, yürüyüşlü aktivitelere ben de varım :)


karamell
(19.05.15)
bazen mersin'de yaşadığıma isyan ediyorum. iyi eğlenceler gençler.. (:


Mail gonderdim ama bi de burdan yaziyim. Benden de +1


herzstuck
(19.05.15)
Basketbol için ok. Ama ne zaman?


lucas kane v2
(19.05.15)
Ben de varım.


temrani
(19.05.15)
yettim


lanlanlan
(19.05.15)
Basketbollu, bisikletli, açıkhavalı aktivitelere seve seve :)


espagnole
(20.05.15)
Cosmic gadin pm attım bi bakar misin?


indescribable
(20.05.15)
grup için mail adresi gönderdiği halde kendsine grup bilgisi gelmeyen arkadaşlarımız ( özellikle gmail uzantılı mail vermeyenler ) spam kutularını da kontrol etsinler lütfen.


arma aski
(20.05.15)
gmail dışı e mailler problem değilmiş şu an öğrendim. fakat arma askinin dediği gibi gereksiz kutusunu kontrol etmek gerekli. farklı bir e mail adresine gerek yok.


cosmicgadin
(20.05.15)
Asosyalliğimi yenebilirsem ben de gelmek isterim ama kendime güvenemedim.

Bir de masa tenisi de oynayan olsa ya. Çok istedim masa tenisi.


sesee
(20.05.15)
google grubuna üyeyim ama olayı çözemedim daha telle msj geliyor falan. ilk önce kolay bir iletişim yöntemi seçelim. ilk akla gelen watsapp grubu veya groupMe uygulaması. (watsapp grublarının sonu boka sarıyor genelde sıkı kurallar koyulmalı)


mrthany
(20.05.15)
Sesee sen de gel seninle masa tenisi oynarız ayıp ettin


indescribable
(21.05.15)
Ben de gelirim, ne işe yarayacaksam


eymen
(21.05.15)
beni de yazar mısınız? aklıma gelen birtakım etkinlikler var. binicilik, laser tag.


rahvanatlargibi
(21.05.15)
ben ankaradayken nerdeydi bu girisim :'(((


hot potato
(21.05.15)
quidditch (bkz: muggle quidditch) oynamak ister misiniz?

geleneksel sporlardan farklı bir şey denemiş olursunuz..


pan kediayak
(23.05.15)
Bende


stiletto heel
(23.05.15)
çekingenliğimi yenebilirsem ben de gelicem.


the phoenix ss
(23.05.15)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.