Giriş
(5)

demirdöküm kombi

Arkadaşlar merhaba. Yeni taşındığımız evde şu aşağıdaki linkteki kombiden var. Nasıl çalıştıracağımızı bilemedik. İnternette de bulamadım. Varsa kullanan, bilen bir tarif ederse çok şahane olur.Teşekkürleer.Kombi şurda:http://hizliresim.com/yMbBXk
Arkadaşlar merhaba. Yeni taşındığımız evde şu aşağıdaki linkteki kombiden var. Nasıl çalıştıracağımızı bilemedik. İnternette de bulamadım. Varsa kullanan, bilen bir tarif ederse çok şahane olur.

Teşekkürleer.

Kombi şurda:
hizliresim.com
chubbchubb
(07.07.15)
Açma işini beceremedik, sıkıntımız orda. Düğmelere basıyorum ama işe yaramıyor.


chubbchubb
(07.07.15)
Modeli bilmiyorum ama altında böyle basmalık bir tutuşturma butonu olabilir, eski modellerde öyle bir çakmak oluyor genelde.


whoosie
(07.07.15)
beyaza basılı tutarken yandaki siyaha basacaksınız yanana kadar. çakmaklı model bu. yandıktan sonra biraz beklemeniz gerekebilir. 20-25 senelik model bu.inşallah çok sorun çıkarmaz ileride.


sutlu nescafe
(07.07.15)
hemen hemen her kombinin üstünde teknik servis telefon numarası yazar.ilk kombi kiracıları mutlaka arar.Biz de aramıştık.o numarayı arayın.En iyi bilgi öyle alınır.Zaten bir süre kapalı kalmışsa kombi arıza verebilir.Servisciler sizi yönlendirir


izmirlimuh
(07.07.15)
Hocam biz bu kombiden hala kullanıyorsunuz, canavar gibi bir alettir, arıza falan vermez kolay kolay. Yapacağın iş şu : alttaki beyaz butona basacaksın, 1-2 sn basılı tut. sonra siyah çakmak butonuna arka arkaya birkaç kere bas.Sonra basılı tuttugun beyaz butonu yavaşça (Burası önemli, yavaşça..çok yavaş, daha yavaş) bırak. Eğer tamamen bıraktığınızda o üstteki ince yeşil düğme içeride kaldıysa gözünüz aydın kombiniz yandı. Bunu yapınca yanmıyorsa(muhtemelen çakmak bozuktur) yapacağınız işlem : uzun bir mutfak çakmağı bulun, üstteki pencereden içeri sokun, alttaki beyAZ butona tekrar basın, basılıyken o çakmağı yakın kesin yanar.


primetime
(07.07.15)
(3)

bu mevsimde nereye gidilir

mart'ın ilk haftasonu için sevgiliyle gidilip kafa dinlemelik ama gezip görebileceğimiz yerleri de olan, mümkünse havası temiz, ormanı ya da denizi olan yani bize nefes aldırabilecek neresi var? kalkış ankara. (amasra seçenek dışı)
mart'ın ilk haftasonu için sevgiliyle gidilip kafa dinlemelik ama gezip görebileceğimiz yerleri de olan, mümkünse havası temiz, ormanı ya da denizi olan yani bize nefes aldırabilecek neresi var?

kalkış ankara. (amasra seçenek dışı)
chubbchubb
(23.02.15)
abant, bodrum (evet gidilir!), eskişehir


bradshaw
(23.02.15)
safranbolu


in vino veritas
(23.02.15)
KazDağları.


(23.02.15)
(1)

iş bankası internet bankacılığı

iş bankası'nın online şubesi'nden kredi kartıyla işlem yapılabiliyor mu yoksa sadece vadesiz hesap mı kullanılıyor? kredi kartımla fatura ödiycem de bunu internet şubesinden yapma şansım var mıdır? varsa nasıldır?teşekkürler.
iş bankası'nın online şubesi'nden kredi kartıyla işlem yapılabiliyor mu yoksa sadece vadesiz hesap mı kullanılıyor? kredi kartımla fatura ödiycem de bunu internet şubesinden yapma şansım var mıdır? varsa nasıldır?

teşekkürler.
chubbchubb
(17.02.15)
online şubeden kredi kartınızla da işlem yapabilirsiniz. iş bankası kredi kartıyla elektrik ve su faturalarının ödenmediğini biliyorum. başka bir faturanız varsa bilemem.


maharaja
(17.02.15)
(1)

şu sahne hangi filmden?

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/15130/ne-icin-yasiyorsun# bu sahne hangi filmden, bileniniz var mıdır acaba?
alkislarlayasiyorum.com

bu sahne hangi filmden, bileniniz var mıdır acaba?
chubbchubb
(27.12.14)
Çapkınlar Kralı


inevitable loser
(27.12.14)
(3)

anadolu yakası ingilizce kursu

anadolu yakası'nda iyi bir ingilizce kursu arıyoruz nereyi önerirsiniz? bir de marmara üniversitesi'nin kursları hakkında bilginiz var mı? iyi midir? faydalı mıdır?
anadolu yakası'nda iyi bir ingilizce kursu arıyoruz nereyi önerirsiniz? bir de marmara üniversitesi'nin kursları hakkında bilginiz var mı? iyi midir? faydalı mıdır?
chubbchubb
(29.09.14)
niçin ingilizce kursu istiyorsun? yds içinse eğer akın dili tavsiye ederim, ydsde gayet başarılılar. hatta yer olarak da dersaneler caddesinde.. marmara üni. kursunu bilmem ama gs üni.nin kursuna bir kur gitmiştim ve hiçbir verim alamamıştım. o yüzden artık üni.lerin kurslarından birşey beklemiyorum.


marullimon6
(29.09.14)
erenköy wallstreet institute


shiranai
(29.09.14)
marmara üniversitesi'nin kursları da iyidir bu arada.


(2)

ankara'dan istanbul'a

ankara'dan istanbul'a gitmesi gereken minik bir kedimiz var. acaba hafta içi aracıyla gidecek olan ve kediyi de götürebilecek biri var mıdır?
ankara'dan istanbul'a gitmesi gereken minik bir kedimiz var. acaba hafta içi aracıyla gidecek olan ve kediyi de götürebilecek biri var mıdır?
chubbchubb
(06.09.14)
yolyola.com'a baktınız mı?


otonom
(06.09.14)
aa, bakmadım oraya da bi bakayım. teşekkürler.


chubbchubb
(06.09.14)
(2)

bedelli askerlik

diyelim ki bi asker kaçağı bedelliden yararlanmak istiyor. kaçaklık cezasını da ödeyecek mi? yoksa sadece bedelliyi ödemesi yetiyor mu?
diyelim ki bi asker kaçağı bedelliden yararlanmak istiyor. kaçaklık cezasını da ödeyecek mi? yoksa sadece bedelliyi ödemesi yetiyor mu?
chubbchubb
(14.08.14)
hayır herhangi bir ceza ödemez.


soso
(14.08.14)
para veren adama ayrıca ceza kesilmez :)


EasyTiger
(15.08.14)
(7)

kedilerin kızgınlık dönemi

1,5 ay önce doğurdu bi kedimiz. şimdi evde sürekli miyavlıyor. tekrar kızgınlık dönemine girmiş olabilir mi? ne kadar sürede tekrar giriyor bu döneme? yavruları yüzünden mi huzursuz, bundan mı anlayamadık.teşekkürler.bu arada yavrulara da ev arıyoruz. sahiplenmek isteyen olursa fotoğraflar ekte.
1,5 ay önce doğurdu bi kedimiz. şimdi evde sürekli miyavlıyor. tekrar kızgınlık dönemine girmiş olabilir mi? ne kadar sürede tekrar giriyor bu döneme? yavruları yüzünden mi huzursuz, bundan mı anlayamadık.

teşekkürler.

bu arada yavrulara da ev arıyoruz. sahiplenmek isteyen olursa fotoğraflar ekte.
chubbchubb
(05.08.14)
poposunu da havaya dikiyorsa kızgınlığa girmiştir.
birkaç gün sürer, bitince veterinere götürüp kısırlaştırırsanız hayvana iyilik edersiniz.
dişi kediler kısırlaştırılmadığında sürekli kızgınlığa girerler, özellikle de günlerin uzun olduğu ilkbahar ve yaz mevsimlerinde.


lily briscoe
(05.08.14)
3 yavru var yuva arayan ve hala kısırlaştırmadınız mı kediyi :(


mea maxima culpa
(05.08.14)
kısırlaştırma işi çok pahalı ve bi kedimiz daha var hamile. ikisini birden kısırlaştıracağız ama para bulmamız lazım önce.


chubbchubb
(05.08.14)
Allah yardımcınız olsun. taksitle yaptırın. ben öyle yapıyorum.


mea maxima culpa
(05.08.14)
aa taksitle yapıyorlar mı? iyiymiş, veterinerle konuşayım bi. çok teşekkürler.


chubbchubb
(05.08.14)
valla bizim veterinerin bir kara kaplı defteri var, oraya yazdırıyoruz.

sizinki de bir süredir sizi tanıyorsa taksit yapabilir.


mea maxima culpa
(05.08.14)
birkaç kez gidip yavruları götürdük. en azından bi konuşur, şansımızı deneriz =)


chubbchubb
(05.08.14)
(2)

dell wireless sorunu

daha önce şöyle bir duyuru açmıştım;http://eksiduyu.ru/788240driver'ın en güncel sürümünü yüklememe rağmen düzelmedi sorunum. bugün gündüz normaldi, çalışıyordu wireless. eve getirip açtım bilgisayarı yine gitmişti. driver'ı kaldır/kur yaptım, yeniden başlattım bir iki kez ama şu an aygıt yöneticisi
daha önce şöyle bir duyuru açmıştım;

eksiduyu.ru

driver'ın en güncel sürümünü yüklememe rağmen düzelmedi sorunum. bugün gündüz normaldi, çalışıyordu wireless. eve getirip açtım bilgisayarı yine gitmişti. driver'ı kaldır/kur yaptım, yeniden başlattım bir iki kez ama şu an aygıt yöneticisinde de görünmüyor wireless. kabloyla bağlanıyorum.

ne yapayım?

bir de dell garantisi dolmuş ürünler için servis hizmeti veriyor mu? arasam yardımcı olurlar mı?

teşekkürler şimdiden.
chubbchubb
(23.06.14)
wireless kartı bozulmuş olabilir mi acaba?
live cd linuxlardan biriyle deneme yap bence. oradada çalışmazsa bozuktur diyebiliriz wireless kartı.


sutlu nescafe
(23.06.14)
@sutlu nescafe +1

dell muhtemelen para karşılığı hizmet verir. Ancak bilgisayarı bir tamirciye götürecek olursanız kesinlikle dell'in kendi yetkili servisinden başka bir yere götürmeyin.


maxhoper
(23.06.14)
(8)

dell wireless sorunu

dell inspiron 5110 bilgisayar kullanıyorum. son birkaç aydır sürekli wireless sorunu yaşıyorum. sanırım bu serinin wireless konusunda bir problemi varmış. neyse. durum şu; bilgisayarı kullanırken wireless bir anda (ne zaman olacağı hiç belli olmuyor) gidiyor ve hiçbir ağı görmüyor. her defasında dri
dell inspiron 5110 bilgisayar kullanıyorum. son birkaç aydır sürekli wireless sorunu yaşıyorum. sanırım bu serinin wireless konusunda bir problemi varmış. neyse. durum şu; bilgisayarı kullanırken wireless bir anda (ne zaman olacağı hiç belli olmuyor) gidiyor ve hiçbir ağı görmüyor. her defasında driver'ı tekrar yüklüyorum. ya da kapatıp açıyorum. düzeliyor. ama ben bilgisayarla çalışan bir insanım ve sürekli olarak bununla uğraşmak vaktimi alıyor. problemle ilk karşılaştığımda bilgisayarcıya götürdüm, format attılar. driver'la düzelttiler ama anlaşılan sadece onunla ilgili bir şey değil. bir süre problem yaşamadım formattan sonra ama çok uzun sürmedi. 1 ay sonra yeniden başladı. sorularım şunlar;

1) bunun ne olduğu, nasıl düzeleceği konusunda fikriniz var mı?

2) bu modelde buna benzer bir sorun yaşayan oldu mu? yaşadıysa düzeldi mi?

3) dell, garanti dışı servis hizmeti veriyor mu?

tişikkirler.
chubbchubb
(12.06.14)
usb nanolardan tak bunu deaktive et


partizan
(12.06.14)
aynı bilgisayarı kullanıyorum. bu sorunu yaşamadım hiç.
bir şekilde dell servisine ulaşıp bir sor istersen. çözersen bana da haber ver.


wide
(12.06.14)
dell de böyle bir sorun olduğunu daha önce duymadım olması da bana biraz mantıksız geliyor şöyle ki wireless modülünü dell üretmiyor. Muhtemelen o cihazın içerisinde intel centrino 22xx türünde bir wireless modulu var. O modül de intel tarafından üretiliyor ve işlemciye gömülü olarak geliyor. Çoğu bilgisayarda aynı modul var yani günümüzde. Eğer sorunlu olsaydı bütün markalarda sıkıntı çıkarırdı.

Sizin sorununuz o yüzden yazılımsal gibi. Örneğin benim bilgisayarımda intel centrino N-2230 var. Sürücü versiyonu 15.10.3.2 . Sizinkini bir kontrol eder misiniz. Wireless modülünün ismini ve sürücü versiyonunu yazarsanız daha fazla yardımcı olabilirim.


maxhoper
(12.06.14)
ya bi forumda bu modelde bi sıkıntı olduğunu yazmışlardı. ona dayanarak söyledim ama olmayabilir tabi.

bendeki intel centrino n-1030, versiyon 15.6.1.


chubbchubb
(12.06.14)
bende de aynı bilgisayardan var. benzer hiçbir problem yaşamadım.


devilred
(12.06.14)
aynısı bana oldu 5 ay önce, n5110 r15 kullanıyorum. denemediğim şey kalmadı ve açıkçası nasıl çözdüm ben de bilmiyorum. bir sürü driver programı kurdum, bazıları farklı driver'lar yükledi. en son slimdrivers denen programla bir tane kurdum, 1 saat sorun olmadı, sonra yeniden başladı. bilgisayarı kapatıp yattım, ertesi gün kalktığımdan beri hiç yaşamadım o sorunu.


baba jo
(12.06.14)
downloadcenter.intel.com

şu linkten işletim sisteminizi ve kaç bit olduğunu seçin ve versiyon 16.11.0 a güncelleyin. Başka driver yazılımlarını kullanmanızı hiç tavsiye etmem. Ne yükledikleri yada niyetlerinin ne oldukları hiç belli değil. Zaten üreticiler son sürümleri ücretsiz olarak kendi sitelerinde veriyor. Bunun için ekstra bir yazılıma gerek yok aslında.


maxhoper
(12.06.14)
indiriyorum şu an son versiyonunu. umarım işe yarar. teşekkür ederim.


chubbchubb
(12.06.14)
(3)

dünya görüşü anketi

Selam.Bir arkadaşımın yüksek lisans tezi için Kürt meselesi ve genel dünya görüşü üzerine hazırladığı bir anket var. Yaklaşık 15 dakika sürüyor. Doldurursanız çok güzel olur. Teşekkürler şimdiden.https://tr.surveymonkey.com/s/gdgtso
Selam.

Bir arkadaşımın yüksek lisans tezi için Kürt meselesi ve genel dünya görüşü üzerine hazırladığı bir anket var. Yaklaşık 15 dakika sürüyor. Doldurursanız çok güzel olur. Teşekkürler şimdiden.

tr.surveymonkey.com
chubbchubb
(18.05.14)
Bitmeyen anket yapmışlar.


pavlis
(18.05.14)
sıkılıp bıraktım. ancak sosyolojik araştırmalar için gerekli anketlerin fazla sorulu, sıkıcı olmaması, ayrıntılı ise mülakat şeklinde yapılması gerektiği bu alandaki herkesçe bilinen bir gerçektir.


dinsiz adam
(18.05.14)
anket bitiyor sıkıntı yok. neden 5 dakikada bitmedi:(( diyen arkadaşlar lütfen bir daha başkasına yardım etmeye kalkmasınlar. ayrıca sosyologlar çok rererö.


bosver nicki
(18.05.14)
(5)

dünya görüşü anketi

Selam.Bir arkadaşımın yüksek lisans tezi için Kürt meselesi ve genel dünya görüşü üzerine hazırladığı bir anket var. Yaklaşık 15 dakika sürüyor. Doldurursanız çok güzel olur.https://tr.surveymonkey.com/s/gdgtso
Selam.

Bir arkadaşımın yüksek lisans tezi için Kürt meselesi ve genel dünya görüşü üzerine hazırladığı bir anket var. Yaklaşık 15 dakika sürüyor. Doldurursanız çok güzel olur.

tr.surveymonkey.com
chubbchubb
(16.05.14)
ufff ne uzunmuş yahu


rabban
(16.05.14)
Başıma ağrılar girdi yahu %66'yı görmesem kapatacaktım neredeyse, yarısını geçmişim bari bitireyim dedim..
Ama beğendim anketi, başarılar arkadaşınıza..


mutekebbir
(16.05.14)
çektiğim acılardan sen sorumlusun chubbchubb :)


rabban
(16.05.14)
Yarın yapıyorum. Yardımcı olmak isterim.


çok teşekkür ediyorum hepinize:)


chubbchubb
(17.05.14)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.