Giriş
(2)

İşyeri davranış önerisi

Dört senedir işhayatında şuanki kurumunda iki senedir çalışan bir bilgisayar mühendisiyim tecrübeli kişilere basit gelebilecek bir derdim vardı çözdük bir şekilde ama tekrarı olursa nasıl davranmam gerektiği yönünde ve önerinize talibim.Analistim bu arada yazılımcılar ile çalışıyorum. İlk ekibimde b
Dört senedir işhayatında şuanki kurumunda iki senedir çalışan bir bilgisayar mühendisiyim tecrübeli kişilere basit gelebilecek bir derdim vardı çözdük bir şekilde ama tekrarı olursa nasıl davranmam gerektiği yönünde ve önerinize talibim.
Analistim bu arada yazılımcılar ile çalışıyorum. İlk ekibimde beraber çalıştığım kadın arka masamda olmasına rağmen test sonuçlarını mail attığımda skypedan hiçbirşey anlamadım bunları anlat bana, analiz göndermişsin ekrandan da göster bana şeklinde yazarak ayağına çağırıyordu. Ayağa çağırması ayrı uslubu ayrı rahatsız ediyordu zaten. Baştan sona görüşeceksek toplantı set edeyim dediğim zaman boşver toplantıyı burda hallederiz gel sen yapıyordu. Ekibin ortasında bu böyle test edilmez diye arkamdan sesleniyordu(halbuki test doğru) beni beceriksiz gösteriyordu aleme.
Bu arkadaş da ben de bilgisayar mühendisiyiz ben iki yaş daha büyüğüm evli barklı insanım. Kendisi sohbet ortamında “ayolll” kahkahaları atarken ben somurtkan değilim ama daha ağır ciddi duran bir insanım.
Bunun yap et tarzı emir cümleleri artınca ben ekipteki yöneticime söyledim beni başkasıyla peer yapın ben kaldıramıyorum bu kızın uslubunu diyerek. Bunlarda performans notumu düşük verdi ve aldı beni sürdü başka müdürlüğe :)
Ha benim işime geldi maaşım daha fazla prestiji daha fazla buranın ama postalanmak üzdü.
Ben buna diyemedim açık açık bana masama gel anlat deme yap et deme diye. 7bin maaş alıyor ayağında 20 liralık babetle gezip hatta onu da çıkarıp bağdaş kurarak ofisi leş gibi ayak kokutan biriydi. Bu paçozdan emir aldığımı söze dökemedim açıkcası.
Şimdi doğum izninden geri döneceğim beni üçüncü bir ekibe verecekler. İkinci ekibinde bir sıkıntım yoktu egolu kimse yoktu paçoz kimse yoktu. Benim diyeceğim varsa ben yazılımcıya gidiyordum onun diyeceği varsa o benim masama geliyordu. Ben analist olduğum için benim diyeceğim fazala olduğundan ben onun masasındaydım ama talimatla olmuyordu bu işte. Ama üçüncü ekipte ilki gibi biri çıkarsa nasıl davranmalıyım fikir istiyorum. Bu müdürlükte de onun potansiyelinde insanlar var çünkü.
cilekli pasta
(08.02.20)
bir sorun yaşıyorsun, bundan rahatsızsın ama nezaketinden de ödün vermemek için çok uğraşıyorsun.

herkes doğru bulmayabilir ama profesyonelliğe çok da kasmaya gerek yok. böyle sokakta 3 kuruş değeri olmayacak tipler, aman profesyonel olalım zırvasıyla bu ortamlarda barınabiliyor.

biri seni özellikle masasına çağırıyorsa zırt pırt skype'tan. 'gelemem, istersen sen gel.' yaz. toplantıya gerek yok, burda hallederiz diyen biri varsa 'bugüne planladığım işlerim var. toplantı ayarlamayacaksak buna şimdi bu kadar vakit ayıramam.' de çek git. biri arkandan 'o test öyle yapılmaz.' diye sesli konuşuyorsa karşına alıp 'benimle bu şekilde konuşamazsın. yaptığım işten rahatsızsan yöneticimle konuş.' de. yöneticin seni anlamıyorsa, onun yöneticisine git. o da anlamıyorsa onun yöneticisine git. şirkette işler sarpa sararsa da istifayı ver çık.


hocam önce kokunuz değişmeli. yırtıcıların arasında taze bir kuzu gibi kokuyorsunuzdur, bu sebeple diş gösterme cüretinde bulunuyorlar. her şeyin başı özgüven.


r evolution
(08.02.20)
(5)

Sushico’da Ne Yiyelim

Sushi daha önce yedik ama ne nedir bilmeden market sushisi idi açıkcası. Her türlü deniz ürününü severiz ama.İçimizden geldi cebe 200 lira koyduk abla kardeş akşam çıkacağız. Ne yiyelim sizce?
Sushi daha önce yedik ama ne nedir bilmeden market sushisi idi açıkcası. Her türlü deniz ürününü severiz ama.
İçimizden geldi cebe 200 lira koyduk abla kardeş akşam çıkacağız. Ne yiyelim sizce?
cilekli pasta
(06.02.20)
Ben karides ürünlerini seviyorum sushico'nun. Ebi tempura sushi deneyin bu sefer onu seversiniz.


Bruce
(06.02.20)
Shrimp Bomb


lcha
(06.02.20)
trüflü mayonezli bir suşisi var mutlaka yiyin bence. general tso tavuk da iyidir.


mutantking
(06.02.20)
youtube'da bi sürü türkçe tavsiye videosu var oraya da bi bakın..


strobist
(06.02.20)
Açılın az kültürlü geldi. Birer noodle söyleyin. Karidesli, dana etli mesela. Doyurur gibidir bunlar sushico'da. Ortaya abc mi neydi böyle adı olan bir set vardı 6 parça suşi gelecek. Birer de bira söyleyince benden. Az kültürlünün suşi macerası böyle. 100-150 arası falan tutar bence.


baal
(06.02.20)
(3)

İnstagram çekiliş sayfaları

Cekilishediyem diye bir sayfa gördüm biraz önce böyle başka sayfalar da var. Her akşam bin lira çeyrek felan veriyorlar. Takip ettirdikleri adamlardan alıyorlar parayı elbet de para kazanmak kolay mı cidden böyle? Firma başı 500 lira alsan 1000 hediye zaten gecede 1500 sana kalıyor.Milli piyango izn
Cekilishediyem diye bir sayfa gördüm biraz önce böyle başka sayfalar da var. Her akşam bin lira çeyrek felan veriyorlar. Takip ettirdikleri adamlardan alıyorlar parayı elbet de para kazanmak kolay mı cidden böyle? Firma başı 500 lira alsan 1000 hediye zaten gecede 1500 sana kalıyor.
Milli piyango izni vs nasıl oluyor enteresan değil mi ben 1500 lira için kaç gün çalışıyorum mesela adamlar gecede kazanıyor muhtemelen.
cilekli pasta
(05.02.20)
bahsettiğin sayfaları bilmiyorum ama henüz şikayet edilmemişlerdir. instagrammerlar bir post için 30 bin tl alıyorlar. takipçilerinin gerçek olduğunu falan firmalar araştırıyor tabii.


lilyb
(05.02.20)
kendilerine hediye ediyor da olabilirler, çok sahte duruyor.


lilyb
(05.02.20)
milli piyango idaresinden izin almadan çekiliş düzenlemek yasak.

www.turkhukuksitesi.com

yaptırımı ne olur bilmiyorum ama izin aldıklarını düşünmüyorum.


(1)

Toefl Reading Kitabı

Hazirlik + ingilizce bolum egitimi + iki yil ingilizce ders anlatma tecrubem var. Hani sifir bir insan degilim diger bolumler tamam ama su readingi bir beceremiyorum. Simdi isyerinde dil tazminati icin lazim. Nereden calisayim?Tesekkurler
Hazirlik + ingilizce bolum egitimi + iki yil ingilizce ders anlatma tecrubem var. Hani sifir bir insan degilim diger bolumler tamam ama su readingi bir beceremiyorum. Simdi isyerinde dil tazminati icin lazim. Nereden calisayim?
Tesekkurler
cilekli pasta
(03.10.19)
Kitabi bosverin, taktik calismaniz lazim. Toefl tamamen taktikle ilgili bir sinav. Ingilizceyi olctugunden bile emin degilim hatta hahah. Neyse efendim, ben oncesinde sadece 15 gun asagida verdigim youtube kanalinin videolarindan taktik calistim ve ilk girisimde 103, ikincide 110 aldim. Readingi her ikisinde de full cektim bu arada.

www.youtube.com
www.youtube.com

bir de kendi siteleri var, yazili olarak anlatiyor:

www.notefull.com
www.notefull.com
www.notefull.com
www.notefull.com

umarim yardimci olur. kolay gelsin.


(2)

Avukatlara sorum

13 eylül cuma tebligat ulaşmış ve üzerinde HMK.'un 122 ve 129/2 md. Del. 121. md. gereğince iki hafta içinde cevap dilekçenizi verin diyor.Bu vatandaş/avukatı gün saat olarak ne zaman uyapa cevabı yükleyebilir. Sistemde hemen görünüyor mu?Bence 27 eylül sondu ama işin erbapları sevabına cevaplarsa ç
13 eylül cuma tebligat ulaşmış ve üzerinde HMK.'un 122 ve 129/2 md. Del. 121. md. gereğince iki hafta içinde cevap dilekçenizi verin diyor.
Bu vatandaş/avukatı gün saat olarak ne zaman uyapa cevabı yükleyebilir. Sistemde hemen görünüyor mu?

Bence 27 eylül sondu ama işin erbapları sevabına cevaplarsa çok makbule geçer.
cilekli pasta
(28.09.19)
Hesap doğru 27 son gün.

Benim önerim e imzanız varsa hiç geciktirmeden bugün gönderin. Veya avukatınız bugün göndersin. Süreler bazen takip edilmiyor, gözden kaçabilir.

E imza yoksa dahi pazartesi sabahtan sanki süresinde imiş gibi verin.

Önemli bir nokta da şu. Tebligatı şahsen mi aldınız?


Süreler takip edilmiyor, gözden kaçabilir +1.

Dilekçeyi pazartesi sabah ön bürodan vermenizi öneririm.


(3)

Ara öğün

Ara öğünlerinizde yediğiniz sağlıklı yiyecekler var mı? Çizi çubuk kreker işini bırakmak istiyorum artık.
Ara öğünlerinizde yediğiniz sağlıklı yiyecekler var mı? Çizi çubuk kreker işini bırakmak istiyorum artık.
cilekli pasta
(30.03.19)
Meyve ve kuruyemişe ek olarak yoğurt ve kefir seviyorum ara öğünlerde. Canım tatlı çekiyorsa yoğurda tarçın ve ceviz ekliyorum. Bazen evde humus yapıp ofise götürüyorum, ara öğünde iyi gidiyor (salatalık ve havuç dilimleri de ekliyorum o zaman çantaya).


fotrsapka
(30.03.19)
Kefir, çiğ kuruyemiş(çiğ kabak çekirdeği içi, badem, fındık,yer fıstığı) , hurma, kuru erik, kuru kayısı, meyve

Bunları tek başına veya karıştırarak tüketebilirsin, kefir veya meyve salatasına ruşeym veya chia tohumu serpebilirsin. Mümkün olduğunca az işlemden geçmiş mümkünse bıçak değmemiş okside olmamış olmasına dikkat etmek gerek. Rondoya no.


rakidabalikolsa
(30.03.19)
keçiboynuzu
kuruyemiş
bazen protein bar ya da züber gibi meyve barı
kefir
muz + sütlü türk kahvesi
muz dilimlerini kakaoya batırıp yemek
diyet kek hazırlamak (yulaf unu+kuru meyve+kuruyemiş)

böyle şeyler. genelde hazır şeyler yiyorum kek vs pişirmek gibi olayları nadir yapıyorum.


blacksky
(30.03.19)
(2)

şifre girdiğim tutardan fazlası çekilmiş

merhaba mytrip üzerinden uçak bileti aldım biraz önce.sanal pos ile 2500 lira için şifre girdim. hesap dökümüne bakayım dedim biraz önce 2600lü bir rakam kesilmiş. sms ime baktım 2500 doğru. e nasıl daha fazla para çekti bunlar benden? çağrı merkezi çalışma saati dışında. bankaya mı sormalı şok oldu
merhaba mytrip üzerinden uçak bileti aldım biraz önce.
sanal pos ile 2500 lira için şifre girdim. hesap dökümüne bakayım dedim biraz önce 2600lü bir rakam kesilmiş. sms ime baktım 2500 doğru. e nasıl daha fazla para çekti bunlar benden? çağrı merkezi çalışma saati dışında. bankaya mı sormalı şok oldum resmen.
cilekli pasta
(05.04.17)
işlem dövizli mi? site ile banka arasındaki kur farkından kaynaklı olabilir.

masraf vs. eklenmiş olabilir.


kibritsuyu
(05.04.17)
Yurtdışı işlem ise normal. Banka kendi döviz kurundan hesaplıyor, hatta bazı bankalar kendi gişe kurunun üstüne %2 ekleyip öyle ekstreye yansıtıyorlar. Bu nedenle ben döviz işlemlerinin tamamını USD ekstre ile yapıyorum. Kur farkı, yüzde komisyon vs. olmuyor.


neyehbe
(05.04.17)
(2)

Marmara'da öğrenci veya taze mezunlarına sorum

Ben bu dönem yüksek lisansa kayıt oldum bir mühendislik bölümüne. Ders seçerken başka bölümden seçmek için olan butondan da gitim başka bir mühendisliğin yüksek lisans programından 1 ders seçtim.Bu seçtiğim ders diğer seçtiklerimle çakışmıyor. Seçtiğim dersler listesinde var ancak ders programımda g
Ben bu dönem yüksek lisansa kayıt oldum bir mühendislik bölümüne. Ders seçerken başka bölümden seçmek için olan butondan da gitim başka bir mühendisliğin yüksek lisans programından 1 ders seçtim.
Bu seçtiğim ders diğer seçtiklerimle çakışmıyor. Seçtiğim dersler listesinde var ancak ders programımda görünmüyor.
Enstitü telefonları açmıyor öğrenci işleri de danışmanınıza söyleyin o onaylarsa ok görünür dedi.
Danışmanım ise dersi açan bölüme dilekçe vermemi söyledi.
Yaşayan var mı bu durumu? Kayıt zamanında da tam 3 kere gittim bir evrak için emin olarak gitmek istiyorum cuma son gün ders kaydı için.
cilekli pasta
(03.02.16)
Lisans öğrencisiyim böyle şeyler hep oluyordu programda gözükmez yok sınav yanlış gözükür bir sürü ıvır zıvır. Bir sorun çıktığını hatırlamıyorum. Oldu ki sorun çıktı ders ekle çıkar dönemi sizde de varsa o zaman halledersiniz.
Siz yine de peşine düşün telefon asla açmazlar okula giderseniz daha iyi. Öğrenci işleri başka söyler hocalar başka söyler kimse bir şeyden emin değil genelde böyle işliyor.


jazzabel
(03.02.16)
lisans öğrencisiyim. ders kaydı süreleri dolana kadar (verilen ek süreler de dahil) derslerin görülmemesi onayda takılı kalması vs hepsi normal şeyler. ders seçimi yapmış gözüküyorsanız ekle çıkarda halletmeniz mümkün. benim geçen sene danışmanım derslerimi onylamayı unutmuştu. o yüzden ders almamış gibi gözüküyordum. o haldeyken bile dilekçe verdim açtılar dersleri. işler aksayabiliyor ama ders alamama vs gibi durumlar olmuyor bizim okulda. en kötü dilekçe verip açtırırsın dersi.


manuelka
(04.02.16)
(3)

Onaylı Suret?

Okula kayıt için iki maddede emin olamadım okulu aradım çağrı merkezi bir haber sağ olsunlar.1)Yüksek Lisans adayları için LİSANS mezuniyet çıkış belgesi ve transkript veya diplomanın onaylı sureti2)Nüfus Cüzdan Fotokopisi (Onaylı Sureti)Benim diplomam elimde. Fotokopisi de var kendi okulumdan aslı
Okula kayıt için iki maddede emin olamadım okulu aradım çağrı merkezi bir haber sağ olsunlar.
1)Yüksek Lisans adayları için LİSANS mezuniyet çıkış belgesi ve transkript veya diplomanın onaylı sureti
2)Nüfus Cüzdan Fotokopisi (Onaylı Sureti)

Benim diplomam elimde. Fotokopisi de var kendi okulumdan aslı gibidir mühürlü.
Transkriptim de ıslak imzalı mühürlü. Bunlar yetiyor mu şimdi?

Nüfus cüzdanının fotokopisi var ama onaylı sureti kısmını çözemedim.
Çağrı merkezi nüfustan alabilirsiniz dedi ama orası vukuatlı nüfus kayıt örneği vermiyor mu ne alaka şimdi?
cilekli pasta
(26.01.16)
1- yetiyor


bryan fury
(26.01.16)
bende aradım görüştüm, okul muhtarlıktan yada noterden alabilirsiniz dedi nufus cüzdanı suretini.

diplomanız içinde okulunuzun yaptığı aslı gibidir yeterli olacaktır.

ha bu arada öyp ise hayırlı olsun :)


tss
(26.01.16)
Çok teşekkür ederim cevaplarınız için.
Mezun olurken ayrı transktipt vermediler isteyince normal dosya kağıdına basıp imzalıyorlar veya e imzalı mail atıyorlar. Evde fazladan aldığım ıslak imzalılardan var.

Öğrenci işlerine ulaştım sonunda. Diplomanın aslı, ıslak imzalı transkript ve aslı ile beraber nüfus cuzdanı fotokopisi getirin yeter onayı biz yaparız dediler.
Hatta yolum uzak diplomam kocaman çantalara sığmıyor diyince onun da aslı gibidir olarak aldığım fotokopisine olur dediler.


cilekli pasta
(26.01.16)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.