Giriş
(9)

anadolu yakasında 1+1 evi nereden alalım?

şu an istanbul maltepe'de 2+1 evde kirada oturuyoruz, eşim ben ve bi tane kedimiz var, kiramız 1700. nisanda da zam yapılacak kiraya.ailelerinde yardımıyla 300k kadar paramız var. 2+1 ev fiyatlarına baktık ama en az 150k kredi çekmek gerekecek ve bizde ayda max 4-5k kredi ödeyebileceğimiz için 5-6 y
şu an istanbul maltepe'de 2+1 evde kirada oturuyoruz, eşim ben ve bi tane kedimiz var, kiramız 1700. nisanda da zam yapılacak kiraya.

ailelerinde yardımıyla 300k kadar paramız var. 2+1 ev fiyatlarına baktık ama en az 150k kredi çekmek gerekecek ve bizde ayda max 4-5k kredi ödeyebileceğimiz için 5-6 yıl kredi ödeyeceğiz ve geri ödemesi toplam 300k'ya denk geliyor.

evimizdeki bir odayı kullanmıyoruz sadece kediye ait gibi bir şey şu anda, bizde dedik ki salonu büyük 1+1 ev alalım, hiç kredi çekmeyelim. krediye vereceğimiz parayı da kenara atar, biriktiririz. kira da vermemiş oluruz. ilerde daha büyük bi ev istersek bunu satıp, biriktirdiğimiz parayı ekleriz, olmadı az da kredi çekeriz.

biraz uzun oldu ama sorularıma gelecek olursak;
1) 1+1 ev almak mantıklı mı sizce?(metrekare olarak çok da küçük olmayan 1+1 düşünüyoruz) almışken sitede olsun diyoruz. havuzdur, spor salonudur kullanabiliriz çünkü.

2) sancaktepe'de kelebekia'da pazarlıkla 300 civarına düşeceğini düşündüğümüz bahçeli çok şirin ev beğendik. buradan ev alınır mı mesela? işim dudullu'da bana çok yakın, eşim şu an işsiz, o da beğendi burayı.

3) başka önerebileceğiniz muhit, proje varsa bakabiliriz. maltepe'yi çok seviyoruz ama buradaki siteler biraz pahalı geldi.
contavolta
(06.12.18)
Kurtköy'de çok iyi siteler var. Arabanız varsa Kurtköy diyorum.


datnet
(06.12.18)
1. Mantıklı değil, yarın aileniz genişleyebilir. Satmak isterseniz zor satılır.

2. Evet mantıklı, o bölgede 300 liraya illa site istemeseniz 3+1 bile bulabilirsiniz. Samandıra ve yeni belediye etrafına bakabilirsiniz.

Yakacıkta da paraya sıkışan çok müteahhit var, 320-330 a kaliteli 3+1 bulabilirim size.


John Bloor
(06.12.18)
sadece 1'e cevap vereyim. 1+1 yeni evli ve bekarlar için uygun ama ilerleyen dönemde sıkıntı olur. 2+1 olması daha iyi.


lcha
(06.12.18)
merhaba eğer henüz çocuk fikri de yoksa gayet alınabilir. sevgililik dönemimizde eşim maltepenin üst kısmında yer alan sitelerden ev bakıyordu. genel olarak ev sahiplerinden hep aynı şeyi duyduk. evlendik 1+1 ile başladık çocuk olana kadar biraz birikim çocuk fikri ile birlikte elimizdekini satıp 2+1'e geçtik vs vs. Nish adalar vs oralardan bakabilirsiniz. Nish adalar gayet güzel bir site ve 1+1'leri de geniş. 80-85m2 civarı. Sizin bütçeye uygun bir ilan örneğini aşağıya bırakıyorum. Dilerim en kısa zamanda gönlünüze göre bir ev sahibi olursunuz.

www.sahibinden.com


gergedan
(06.12.18)
1- coluk cocugu gectim misafir falan gelince de 1+1 sikinti oluyor genelde. pazarligi zorlayip 2+1 almaya calisin derim.

2- bahceli evdeydik, isitmasi cok zordu (ki izolasyon vs. en son kaliteydi). bir de bizimkinin on yuzu guvenlige/yola baktigi icin cok toz oluyordu. (su an en ust kattayiz, hem ust kat komsu gurultusu diye bir derdin olmamasi, hem sifir toz hem de cok kolay isinmak supermis :)

simdiden hayirli olsun.


brkylmz
(06.12.18)
Bursa görükleden (ya da benzeri üniversite şehirlerinden) tanesi 150k dan 2 tane ev al tanesine 800 tl den 1600 tl kira al. O kirayla istanbulda istediğin 1+1 i tut. İstanbulda fiyat kira rasyosu berbat.


croupier
(06.12.18)
2 kişiye 1+1 hiç olmaz. 2+1 de olmaz. Eğer ömrünüz boyunca çocuk düşünmüyorsanız bile 3+1 ev alınız. Misafir gelince nerede yatacak, spor odası, hobi/çalışma odası, tv/home cinema odası, ihtiyaç odası, kütüphane odası, vs bir dolu ihtiyaç var. Her şeyi salona koyamazsınız ve misafirlerinizi devamlı kanepede yatıramazsınız. Şu an kredi faizleri Yüksek olduğu için maddi durumunuz biraz daha iyileşene ve faizler inene kadar birkaç yıl beklemenizi tavsiye ederim.


blue serenity
(06.12.18)
1.hayır, en çok komşuluk açısından. binada başka 1+1ler varsa "düzensiz hayat"a sahip bekarlar kalacak. sürekli el değiştirecek, gürültü vs. bir de küçüklük açısından 1+1 basması diye birşey var. orta karar bi 2+1 de tek başıma kalıyorum. normal geliyor.
2.sancaktepe nedir ya? iş yerlerinize çok yakın olması gibi bir sebep yoksa, istanbulun sancaktepesinde hayat yaşayacağına başka şehire git. (evet, biliyorum çok değişti (!) sancaktepe) hayatının büyük çoğunluğu dudullu -sancaktepe arasında geçecek. vizyon kısmını geçtim, hava kirliliği gibi temel fiziksel eksileri var üstelik.
3.direkt yok ama biraz daha çalışıp para biriktirin. küçükyalı, idealtepe, maltepe, süreyyapaşa civarınd kalmaya gayret edin.


jimjim
(06.12.18)
* Peşin 300'e pek çok seçeneğiniz var. Geçenlerde bir tanıdık Tuzla tarafında 210bin'e 2+1 daire aldı. Biraz zorlarsanız 3+1 bile bulunabilir.

* Krediye kesinlikle girmeyin. Hem çok pahalı hem de vermiyorlar.

* Döviz/altın borçlanmaktan kaçının.

* illa Maltepe'de isterim derseniz, fiyatlar biraz pahalı olacaktır. Ancak netten araştırın. Bazen düşeş daireler olabiliyor. Geçen biri, ev sahibinin borcunu kapatmak için 190 m2 evi komik bir fiyata sattığından bahsetti. Dolandırıcılık olma ihtimali de var ancak araştırılabilir. Şu ortamda bu tarz evler artış gösterecektir.

* Ulaşımın kolay olacağı kartal, pendik, kurtköy tarafına doğru açılabilirsiniz...


.


(4)

tırsak kedi

kedmizi yaklaşık 10 aylık ve dişi. annesi ölmüştü, 1-2 aylıkken evimize aldık.eve herhangi bir misafir geldiğinde koşarak kaçıyor yatak odasına ve saklanıyor, kolay kolay da çıkmıyor. salona çıkıp misafirlerin yanına gelse bile sevmeye çalıştıklarında hırlıyor. hele küçük çocuklara karşı inanılmaz a
kedmizi yaklaşık 10 aylık ve dişi. annesi ölmüştü, 1-2 aylıkken evimize aldık.

eve herhangi bir misafir geldiğinde koşarak kaçıyor yatak odasına ve saklanıyor, kolay kolay da çıkmıyor. salona çıkıp misafirlerin yanına gelse bile sevmeye çalıştıklarında hırlıyor. hele küçük çocuklara karşı inanılmaz agresif, çocuğu tek başına görse saldıracak.

geçen hafta arkadaşım gelmişti bize, kendisinin 3-4 aylık bir kedisi var, veterinerden sonra bize uğradı, kedisini de çıakrdık evde dolaşmaya başladı. bizimki ondan 6-7 ay daha büyük olmasına rağmen küçük kediden inanılmaz korktu, saklandığı yerden çıkamadı. misafir gelen kedi bizimkinin mamamısından suyundan içti, bizimki yanına geldi ama diğerinin hırlamasını duyunca tekrar kaçtı.

biz bu kediyi düzgün yetiştiremedik mi? insanlara karşı yabani? hem cinsiyle iyi iletişim kurar dedik ama onu da yapamadı.

bize de çok sevdirmiyo kendini normal zamanlarda ama her gece gelir yatağımızda yatar.

bir de galiba kendisi bu aralar azgınlık dönemine girecek. durduk yere miyavlamaya falan başladı. bu dönemde nasıl davranmak gerekiyor?
contavolta
(30.11.18)
kedinizle bir süre ilgilenmemenizi tavsiye ederim bir süre sonra kendisini sevdirmek için mutlaka gelecek ve zamanla buna alışacaktır.

insanlara karşı yabani olması sadece sizin yetiştirmenizden değil kedinin kendi kişiliğinden dolayı olabilir bazı kediler misafirleri sever bazıları sevmez gayet doğal. alıştırmaya çalışın ama alışmazsa kafaya takmayın kediniz öyle bir kedi demek ki.

1 yaşına geldiğinde kısırlaştırmaya uygun oluyordu sanırım kısırlaştırmanızı tavsiye ederim. kısırlaştırdıktan sonra davranışları değişebiliyor ve evde olan bir kediyi kısırlaştırmamak çok sakıncalı bir ses uğruna pencereden bile atlayabiliyor, agresifleşiyor.


wonnka
(30.11.18)
Kediler köpekler gibi değil. İsnan gibi farklı farklı karakterde hayvanlar. Öyle doğmuş, öyle yaşıyor. Onu korkutacak etmenlerden kaçının olabildiğince. Eğitim yahut yetiştirmeyle alakalı değil bence bu durum.


Merhaba, bizim de tekir erkek kedimiz böyle o da 11 aylık falan yalnız biz sahipleneli 2 ay kadar oldu. Evde bizden başka birinin olması çok rahatsız ediyor onu hele kalabalık misafir falan olduğu zaman direkt saklanıyor. Bazı geceler koridorda karşılaşınca bizden bile korkuyor ama her gece bizimle uyuyor :D biz kendi haline bıraktık artık veteriner de kişiliği böyledir dedi. İki hafta kadar önce kısırlaştırdık ama değişen bir şey yok hatta bazen önceki halinden daha deli deli hareket ettiği bile oluyor, uzun vadede göreceğiz artık. Siz de kısırlaştırma işleminden mucize beklemeyin diye yazıyorum. Dediğim gibi biz kendi haline bıraktık misafirin yanına çıkarmıyoruz, mama yerken seviyoruz konuşuyoruz, oyun oynuyoruz bu şekilde bir ilişki kurma yoluna gittik. İnsan sevmemesi ve her şeyden tırsması hariç biraz yol kat ettik gibi.


belki yanına bir kardeş alabilirsiniz. bu sayede birileriyle iletişime geçmiş olur siz yokken. tabi ilk başta kurulacak iletişimin her noktasında yanlarında olmanız gerekecektir diye düşünüyorum.


rakicandir
(30.11.18)
(2)

eve hangi interneti bağlatalım?

memlekette babamların evine internet bağlatacağız.akk'sı çok fazla bişey olmasına gerek yok, çok pahalı da olmasın. öyle internetten dizi, film fazla izlemezler arada youtube izler, facebook'ta falan takılır.ben kablonet kullanıyorum memnunum ama onların bulundukları şehirde(uşak) yokmuş. superonlin
memlekette babamların evine internet bağlatacağız.

akk'sı çok fazla bişey olmasına gerek yok, çok pahalı da olmasın. öyle internetten dizi, film fazla izlemezler arada youtube izler, facebook'ta falan takılır.

ben kablonet kullanıyorum memnunum ama onların bulundukları şehirde(uşak) yokmuş. superonline ve turk telekom var bulundukları şehirde bildiğim kadarıyla.

önerebileceğiniz tarife kampanya varsa çok makbule geçer.
contavolta
(20.11.18)
Türknet ve Millenicom'un tamamiyle AKK'siz ve altyapısı maksimum neyi destekliyorsa o hızı veren tarifeleri var. Türknet 65 ve Millenicom 70 lira. Taahhüt de yok, yani canları istediği zaman bırakabilirler, bir ceza ödemeden.


eksi was here
(20.11.18)
Türknet onlara gelmez, müşteri hizmetleri yok. Modem ayarını da yapamazlar muhtemelen. Millenicom'da müşteri hizmetleri varmış o olabilir. Sitelerinden bakabilirsiniz tarifelere.


apdulera
(20.11.18)
(3)

Bankadan Alınan HGS?

İşbankasından almıştım araç için HGS'yi, belli tutarın altına düşünce otomatik kredi kartımdan belli bi miktar karta yüklüyor.şimdi ben iş bankası kredi kartımı kapatmayı düşünüyorum. 1) Bu aşamada İş bankasından almış olduğum HGS iptal oluyor mu?2) İptal oluyorsa içindeki tutarı iade ediyorlar mı?3
İşbankasından almıştım araç için HGS'yi, belli tutarın altına düşünce otomatik kredi kartımdan belli bi miktar karta yüklüyor.

şimdi ben iş bankası kredi kartımı kapatmayı düşünüyorum.

1) Bu aşamada İş bankasından almış olduğum HGS iptal oluyor mu?
2) İptal oluyorsa içindeki tutarı iade ediyorlar mı?
3) Başka bir bankaya(TEB) gidip yeni HGS sticker'ı çıkartmak mı gerekiyor?
contavolta
(09.11.18)
hangi bankadan hgs/ogs aldıysan o bankanın etiketini/aletini kullanabilirsin. Yani işbankası'ndan aldığın hgs'yi teb'de kullanamazsın. Ayrıca yeni hgs çıkarmak istiyorsan önceki hgs'yi mutlaka iptal ettir. Çünkü sistemde aynı plakaya iki farklı etiket olmuyor. TEB'in etiketini bağlayamazsın arabana. içindeki tutarı iade alırsın ama pat diye olmaz. karayolları bankana iade eder, bankanda da hesabın yada kartın kalmadıysa şubeye çağırırlar, elden nakit alırsın


silah taciri
(09.11.18)
1) Hayır, iptal etmek için talepte bulunman lazım otomatik kapatılmıyor HGS.
2) Hgs iptalinden sonra tutar iade ediliyor. Kartın kapalı olduğu için bunu şubeye gidip çekmen gerekecek. 30 iş günü sonunda iade ediyorlar bilgin olsun.
3) Evet.


kablelvuku
(09.11.18)
Kartı kapatıp hesabından otomatik yükleme talimatı verebilirsin.


vampir akrep
(09.11.18)
(4)

kedi kısırlaştırma?

9-10 aylık dişi bir kedimiz var. bu kısırlaştırma olayını araştırdım, bazıları imkanınız varsa doğurtun gibilerinden yazmışlar ama çoğunluk kısırlaştırmanın daha sağlıklı olacağı yönünde bilgi vermiş.şimdi kedi azgınlık dönemine girmeden kısırlaştırın denmiş araştırdığım kadarı ile. bu ara davranışl
9-10 aylık dişi bir kedimiz var. bu kısırlaştırma olayını araştırdım, bazıları imkanınız varsa doğurtun gibilerinden yazmışlar ama çoğunluk kısırlaştırmanın daha sağlıklı olacağı yönünde bilgi vermiş.

şimdi kedi azgınlık dönemine girmeden kısırlaştırın denmiş araştırdığım kadarı ile. bu ara davranışları biraz değişti ama tam olarak kızgınlık dönemine girmedi sanırsam. eğer şu an kızgınlık dönemine girdiyse bunun geçmesini mi bekleyeceğiz? ne zaman geçer? veterinere götürsek şimdi kısırlaştıramam bu azgınlık dönemine girmiş diye anlar değil mi?

bir de ortalama ne kadar bu ameliyatın ücreti?

not: istanbul anadolu yakası maltepe civarlarında bu işlemi yaptırdığınız ve önerebileceğiniz bi yer varsa da makbule geçer.
contavolta
(08.10.18)
www.erayvet.com
Çok çok tavsiye ederim
Burada yaptırdık biz de


fasulyek
(08.10.18)
www.anacondavet.com

anadolu yakasının en iyi kliniği........


2 tostos turan
(08.10.18)
kızgınlık zamanı ameliyat yapmıyorlar, geçmesini bekliyorlar.
kızgınlık döneminde dişi kedi baya miyavlar, yemekten kesilir, huyu değişir (normalde sevdirmeyen kedi dokunulmasına tepki vermez filan.), gözünüzün içine "dölle beni" dercesine bakar...
kızgınlık dönemleri cinslerine bağlı olarak değişir. 1-2 haftayı geçmez.
kadıköy için pet nature'ı ciddi tavsiye edebilirim.
ama kediniz bahçeli bi alanda yaşayabiliyorsa bence yaptırmayın. bahçeliden kastım; kedi eve tıkılmayacaksa hayatını yaşasın. kimisi kısırlaştırmanın sağlıklı olduğunu iddia etse de; kedi durup dururken evinden alınıp tanımadığı bir adamın eline verilecek; uyuşturulacak; dişi olduğu için bir gece orada kalacak; uyanınca sersem olacak, yemek yiyemeyecek, yerse kusacak, bi kaç saat yürüyemeyecek; dikişleriyle oynamaya çalışacak.
uzun vadede kilo da aldıkları söyleniyor. bence baya travmatik bi durum.
ben kedimi sokağa geri bırakma cesareti gösteremedim, kısırlaştırmadan bakacak büyüklüğü de gösteremedim. erkekti, yine olsa yine kısırlaştırırım sanırım ama doğru yapmadığımı düşünüyorum. bu gibi durumlarda mantığım "kediye sorsan, ister miydi" şeklinde işliyor.


barankovan
(08.10.18)
Kızgınlık dönemine girdiğinde emin olun anlarsınız. Sabaha karşı, gece yarısı bas bas bağırmaya başlar. Konuyu komşuyu uyutmaz. 1 hafta sürer. Bittiği zaman 1 hafta durgun yaşamını sürdürür. O arada kısırlaştırmıyorlar genelde.

Bizim kızı ameliyat edebilmek için 2 aydan kadar bekledik. Bir hafta kızgınlık, bir hafta normal, sonra yine 1 hafta kızgınlık, 1 hafta normal... böyle bir döngüye giriyor. Normal dönemi bir haftayı geçince veteriner operasyona kabul ediyor kediyi.

Kızgınlık döneminde hormonal dengesi değiştiği ve söz konusu operasyonun yapılacağı organlar herzamankinden fazla kan ile dolu olduğu için ameliyat etmiyor veterinerler.

Gerçi artık yapmıyorlar ama sakın yarım kısırlaştırma denilen şeyden yaptırmayın. Tamamı ile alsınlar yumurtalıklarını... Yarım dedikleri şeyde hormonları üretmeye devam ediyor kedi ancak yumurtlayamıyor. Bu da dengesi bozuk bir yaratığa dönüştüyor onu. Önceki kedim öyle bir operasyon geçirmişti. Vücutta kalan bölümler kist, tümör yapıp duruyor sonra... Hayvanın ömrünü azaltıyor. :(

Geçen yıl içinde 1000 TL almışlardı bizim kızdan. Döviz, dolar, enflasyon filan deyip fiyatları yükseltmişlerdir mutlaka.


ucanokuz
(08.10.18)
(3)

yeni plaka çıkartmak

merhabalar,arabamın plakasında vida deliği olduğu için muayeneden geçemedim. istanbul anadolu yakasında plaka çıkartabileceğim bi yer bilen var mıdır?maltepe, kartal, dudullu, ümraniye dolaylarında olursa çok iyi olur.
merhabalar,

arabamın plakasında vida deliği olduğu için muayeneden geçemedim. istanbul anadolu yakasında plaka çıkartabileceğim bi yer bilen var mıdır?

maltepe, kartal, dudullu, ümraniye dolaylarında olursa çok iyi olur.
contavolta
(01.10.18)
kartal şoförler odası. e5 kartal köprüsünden sahile inerken sağda kalıyor.


prezarlatif
(01.10.18)
ümraniye : www.google.com!4m5!3m4!1s0x14cac8f0cf20ad2d:0xad09ed878c52bfab!8m2!3d41.0246002!4d29.0988492
sultanbeyli : www.google.com!4m5!3m4!1s0x14cac8f0cf20ad2d:0xad09ed878c52bfab!8m2!3d41.0246002!4d29.0988492

maltepe : www.google.com!3m1!4b1

kartal : www.google.com!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x14cac37c97593403:0xb0d57072eab67b08!8m2!3d40.8935123!4d29.1954949


Geçen hafta Kartal şöförler odasında çıkarttım,100mt aşağısında da trafik tescil büro var.Önce oraya ruhsatla ve eski plakalarla başvuruluyor,verdikleri evrakla şöförler odasında 20dk da basıyolar.34₺ plakaya 12₺ markasız plakalığa verdim,plakalık keyfiyetten değiştim,eskiler reklamlıydı.


arenas
(01.10.18)
(7)

araç muayenesinde delik plaka

yarın araç muayenesine gideceğim tüvtürk'e. plakada daha önceden kalmış olan vida delikleri var 2 tane. vidalar sökülmüş ama delikler hala duruyor. bi arkadaşım plakada bulunan vidalar yüzünden plakayı tekrar çıkartmak zorunda kaldığını söyledi. hala devam ediyor mu bu uygulama? yakın zamanda muayen
yarın araç muayenesine gideceğim tüvtürk'e. plakada daha önceden kalmış olan vida delikleri var 2 tane. vidalar sökülmüş ama delikler hala duruyor. bi arkadaşım plakada bulunan vidalar yüzünden plakayı tekrar çıkartmak zorunda kaldığını söyledi. hala devam ediyor mu bu uygulama? yakın zamanda muayeneye girenler yardımcı olabilir mi?

tüvtürk dudullu'ya gideceğim.

teşekkürler.
contavolta
(17.09.18)
Devam ediyor, geçemzsin muayeneden. Devam ediyor derken, zaten yeni başladı bu uygulama geçen sene.


arnatuile
(17.09.18)
Deliklerin beyaz macun ile kapatılıp kabul edilmesi lazım, bana öyle söylediler öyle yaptım.

Git dene, olmazsa bir ay vaktin var.


John Bloor
(17.09.18)
2 şirket aracından 1 tanesine plakada delik var diyip geçirmediler, diğerine ses etmediler. Yalnız bu kontrolü yapıyorlar.

Beyaz silikonla veya ahşap tutkalıyla delikleri kapayıp şansını dene. Gerçi plaka yenileme 36TL falandı yanlış hatırlamıyorsam. Vaktin varsa yenile gitsin.


kimlanbu
(17.09.18)
Ben vidalı plakayla geçtim, hafif kusur olarak yazdılar, 1 gün öncesinde tüvtürk istasyona gidip sordum geçer mi diye geçer dediler ertesi gün muayeneye gittim geçti.

Yalnız benim vidalar plakanın sağ sol dış kısmında kenara bitişik., harflerin-sayıların okunmasıne engel değil. Mesela 0`ın ortasına ya da P harfinin sağ alt kısmına denk gelirse geçmezmiş, tüvtürkteki elemanın söylediği buydu.


zikardo
(17.09.18)
Bir ay once vidali gectim. Muhabbet etmistim ondan gecirdiler. Vidalari sok, atarli olma hal hatir sor, beyaz macun sur yeterli


kardeş sakızı çiğniyorsun sonra çıkarıp delik yerlere yapıştırıyorsun hadi kolay gelsin


Bostan
(17.09.18)
ağır kusurlu olarak geçirmediler.

yeni plaka çıkartıp tekrar gideceğim.


contavolta
(18.09.18)
(4)

kadıköy'den bakırköy'e nasıl gidilir?

kadıköy ya da bostancı'da olur. vapur var mı tam anlayamadım? şehir hatlarının sitesinde yok görünüyor. google'da sağlıklı bilgiye ulaşamadım. saatlerini öğrenmek istiyorum.
kadıköy ya da bostancı'da olur. vapur var mı tam anlayamadım? şehir hatlarının sitesinde yok görünüyor.

google'da sağlıklı bilgiye ulaşamadım. saatlerini öğrenmek istiyorum.
contavolta
(29.08.18)
Denizotobusu ido


kisa
(29.08.18)
www.ido.com.tr
Şuradan time table/sefer saatleri
oradan "iç hatlar"ı seçin, nereden binip nerede ineceğinizi ve tarihi seçin (hafta içi-hafta sonu-tatil değişiyor) size doğru saatleri göstersin.


kobuzchu kiz
(29.08.18)
deniz otobüsü+1


datnet
(29.08.18)
Turyol'un da seferleri var.

www.turyol.com


Era
(29.08.18)
(5)

acemiye araba öğretilecek yer [istanbul - anadolu]

eşim tutturdu araba sürmeyi öğret diye. ehliyeti var seneler önce almış ama istanbul'da sürüş pratiği yok. maltepe'ye yakın konumda akşamları arabayla pratik yapabileceğimiz bi yer arıyoruz.
eşim tutturdu araba sürmeyi öğret diye. ehliyeti var seneler önce almış ama istanbul'da sürüş pratiği yok.

maltepe'ye yakın konumda akşamları arabayla pratik yapabileceğimiz bi yer arıyoruz.
contavolta
(01.08.18)
trafik içerisinde mi yoksa izole bir yer mi?
maltepe belediyesinin karşısında BP den girin oradaki arka sokaklar hem geniştir hem de akşamları sakindir.
bunun yanında (hala girilebilir mi emin değilim) hemen o yolun sağ tarafında bir ara sabit pazar yeri gibi kullanılan brir alan var. orada da deneyebilirsiniz.
bir çok kişiye öğretmiş birisi olarak br tavsiye: akşam gece boş saatte yola çıkın, kendinize bir rota belirleyin. hep aynı rotada kullansın eşiniz. totalda 2 km lik falan bir pist gibi. hep aynı virajları geçince direksiyon haimiyeti çok artar. bir de siz de yanındayken sürekli ama sürekli (yol bomboş olsa ve konya ovası gibi geniş olsa bile) şeridinde kalll diye uyarın. hep şeritten giderken aynı virazjlara girmesi çok büyük katkı sağlayacak .


kisa
(01.08.18)
direksiyon sinavlarinin yapildigi pazar yerleri var. anadolu yakasinda bildigim bir goztepe tarafinda pazar yeri var, bir de pendi sahil tarafinda bir tane var.


tahtakafa
(01.08.18)
İzole olarak Pendik pazar yeri veya yanındaki otobüs durağı


pendik pazarı +1

ama öncesinde maltepe sahildeki cevahir otelin arka kısmı dümdüz gidiş geliş, küçük göbekli (dönmek için) bir yer. orayı da öneririm. ben de eşime ilk orada verdim arabayı.


ben yeni yapılan sahil dolgu alanında çalışmıştım.yazın kalabalık oluyor ama gündüz vakti sıcak olduğu için pek insan yok bu yüzden uygun olur. bi de maltepe parkın orda boş bir arazi var dediler ama söylenen yer halen boş mu bilmiyorum


möldersgotinnue
(01.08.18)
(2)

saros körfezi nasıldır?

arabamız var. saros körfezi civarını düşünüyoruz. sizce nasıldır? airbnb'den bakıyorum bi edirne tarafında olan yerler var, bir de gelibolu tarafında. hangisinde kalmak mantıklı. başka istanbula yakın yer öneriniz varsa denize girmek için alabilirim.teşekkürler.
arabamız var. saros körfezi civarını düşünüyoruz. sizce nasıldır? airbnb'den bakıyorum bi edirne tarafında olan yerler var, bir de gelibolu tarafında. hangisinde kalmak mantıklı.

başka istanbula yakın yer öneriniz varsa denize girmek için alabilirim.

teşekkürler.
contavolta
(27.07.18)
geliboluda denize girerseniz marmara denizine girmiş olursunuz ben sevmiyorum yosunlu oluyor

saroz körfezinde denize girerseniz ege denizi olur oda maalesef taşlı genelde soğuk ve bolca deniz kestanesi var ayağa batar iki saat çıkmaz iğnesi

en güzeli bence erikli kum da var denizde güzel


baknedicem
(27.07.18)
Erikli kesinlikle kesfedilmemesi gereken yerlerden. :)) fazla yaymayin, gittiginizde de gorus soranlara oven yorumlar yapmayin. :)


benim adim fts
(27.07.18)
(6)

evlilik yıldönümü için mekan tavsiyesi? (İstanbul)

geçmiş duyurulara baktım ama tam istediğim gibi bi yer bulamadım.şarap içebileceğimiz, nispeten sakin huzurlu bi yer arıyorum. fiyatları da aşırı uçuk olmasın, manzara olması şart değil ama olursa bi artıdır. lacivert'i önermiş herkes ama fiyatları baya uçukmuş galiba. anadolu yakasında olursa daha
geçmiş duyurulara baktım ama tam istediğim gibi bi yer bulamadım.

şarap içebileceğimiz, nispeten sakin huzurlu bi yer arıyorum. fiyatları da aşırı uçuk olmasın, manzara olması şart değil ama olursa bi artıdır. lacivert'i önermiş herkes ama fiyatları baya uçukmuş galiba. anadolu yakasında olursa daha makbule geçer ama avrupa yakası da olur.

teşekkürler.
contavolta
(27.06.18)
Brunelle.moda tarafinda.


astrid
(27.06.18)
bence mikla ya git.
evet tuzludur ama hem dünyanın en iyi restoranlarından birinde (geçen dünyanın en iyi 50 restoranından biri seçildi) yemek yemiş olursunuz hem de muhteşem bir istanbul manzarası seyredersiniz.


rentts
(27.06.18)
Lacivert gerçekten manyak mekan. Rakamlar aynen uçuk. Yemek yemeyecekseniz olabilir :)
Lebi Derya var ona bakabilirsin bir de..


sbryldrm
(27.06.18)
Lebi Derya'nın yeni konsepti çok hoş olmuş bence. Çok kasıntı bir yer değil, fiyatları da uçuk değil. Anadolu'dan ulaşımı da kolay.


buf-e kür
(27.06.18)
Firuzende (Şişhane)


lcha
(27.06.18)
Hep aynı öneriyi yapıyorum ama seviyorum bu mekanı; Vogue (Beşiktaş Akaretler)


peggy
(27.06.18)
(2)

kedinin kafasını çarpması

yaklaşık 6 aylık bi kedimiz var, kendisi çok hareketli, devamlı oyun oynamak istiyor bizle. dün baktık ki sol gözünü tam açamıyo, hafif şişmiş gibiydi gözünün kenarı. gözünde mat bi sıvı tabakası var gibiydi, diğer gözünden farklıydı yani. acaba dedik alerji falan mı oldu, bizden gizli yediği bişey
yaklaşık 6 aylık bi kedimiz var, kendisi çok hareketli, devamlı oyun oynamak istiyor bizle.

dün baktık ki sol gözünü tam açamıyo, hafif şişmiş gibiydi gözünün kenarı. gözünde mat bi sıvı tabakası var gibiydi, diğer gözünden farklıydı yani. acaba dedik alerji falan mı oldu, bizden gizli yediği bişey mi dokundu diye emin olamadık. kafasını da sol tarafına doğru boynunu büktüğünü farkettik. elimizi uzattığımızda falan kafasının sol tarafını büküp sakınıyodu bizden. son bi kaç gündür evde koridorun başından sonuna hızlıca koşup kapıya tırmanmaya çalışır gibi hareketler yapıyodu, kapıya pat diye geçiriyodu resmen, dedik heralde bi yere vurdu.

bugün veterinere götürde eşim, bi yere çarpmış demiş veteriner. gözünde üre tablosu oluşmuş, kafasını çarpınca akıntı oluşmuş galiba gözün arkasından, kör olma durumu var demiş. bi kaç ilaç yazmış, krem damla falan. günde 4-5 defa sürmek gerekiyormuş.

başına böyle bişey gelen var mı? nasıl davranmamız gerekiyor şu anda? pek hareket etmeden yatıyor, iştahı da pek yok, aşırı keyifsiz kendisi.

teşekkürler.
contavolta
(25.06.18)
vetgoz.com.tr

tek kedi göz doktorudur, neler neler kurtardığını gördüm. murat hocaya götürün


oscar
(25.06.18)
murat şaroğlu + 1


bir garip melek
(25.06.18)
(8)

thy pilot alımı

başvuruları açılmış. mühendislik mezunuyum, başvurmak istiyorum ama herhangi bir ingilizce belgem yok(toefl, ielts). kendileri de sınav yapıyormuş ilanda gördüğüm kadarıyla. sınav ne kadar zor? okuma yazma bilgim fena değil ama konuşma pratiğim pek yok, elerler mi direk?onun dışında eğer sınavları g
başvuruları açılmış. mühendislik mezunuyum, başvurmak istiyorum ama herhangi bir ingilizce belgem yok(toefl, ielts). kendileri de sınav yapıyormuş ilanda gördüğüm kadarıyla. sınav ne kadar zor? okuma yazma bilgim fena değil ama konuşma pratiğim pek yok, elerler mi direk?

onun dışında eğer sınavları geçtim diyelim ne kadar süre eğitim alıyorum ve bu eğitimler nerde veriliyor? eskiden amerikadaydı hala öyle mi?

eğitim süresince maaş oluyor mu, oluyorsa ne kadar maaş alınıyor?

teşekkürler.
contavolta
(22.06.18)
60k usd gibi bişeydi o eğitimler. öyle bir paran var mı soru bu.


hosein
(22.06.18)
sınavı özellikle sınava çalışmamış insanların geçmesi imkansız gibi bişey, çok teknik ve enteresan bir sınav olan dlr modüllerini geçmen lazım(toefl-ielts de istiyor, ayrıca mülakatlar da var).
benim hayatı boyunca bu sınava çalışmış, mevcut haliyle bir uçağı çok rahat indirip kaldırabilecek arkadaşım bile ilk sınavdaki ufak dikkatsizliği sonucu morali bozulduğu için geçemedi, 2. hakkını bekliyor.

thy ve sunexpress sınavlarını ve mülakatlarını geçersen senin eğitim masraflarını karşılıyor, bitirip pilot olunca onlarda çalışıyorsun bir süre, o sürede maaşından kesiyorlar eğitim masrafını.


Bruce
(22.06.18)
1- thy nin yaptığı sınav toefl veya ielts den alacağın puanı getirmen için ekstra bir süre sağlıyor sadece.
2- THY nin yaptığı sınav DYNED. Araştır. sorular çok zor değil ama ilginç bir sistem.
3- Sınavı geçemezsen dahi diyorlar ki toefl ya da ielts getir sürece başlatayım diyor.
4- sınavı geçersen yine bu dil puanlarını istiyorlar.
5- konuşma pratiğin pek yoksa hiç bulaşma derim

zaten bahsetmişer, dili hallettin. dlr modül sınavları felan kastırıyor epey ki gayet doğal.


Kendi sinavlari kolay. Ama o gecici, IELTS ya da TOEFL belgesi her halukarda alman lazim surec icerisinde.
Egitim yurticinde. Aydin ya da Istanbul genelde.
Egitim surecinde maas asgari ucretin iki katiydi bir degisiklik olmadiysa.


stavro
(22.06.18)
Merak ettim, bu pilotlar icin dil sinavi bu kadar zorlu ise neden pilotlar ucaklardaki ingilizce anonslarinda dogru durust konusamiyorlar?


kartonpiyer
(22.06.18)
eğitim süresi yaklaşık 18 ay civarı. eğitimler artık sadece yurt içinde istanbul ve aydın'da veriliyor. eğitim süresince de 2 asgari ücret maaş veriliyor.

bunun dışında mülakatlarda ingilizce de konuşman gerekecek. iyi bulmazlarsa ingilizceni geliştir tekrar gel diyebiliyorlar.


hmpf
(22.06.18)
150 ya da 160 bin euro diye duymuştum en son. 10 yil boyunca maaştan kesiliyor. Birkaç yıl önce eğitimde 2 asgari ücret veriliyormuş.


lalu
(22.06.18)
eğitim 140 bin euro, kesinti 10 yıl.

okullar; istanbul (afa ve ayjet), aydın (turkish airlines flight academy), ısparta (er-ah).

süre yerine göre değişiyor, en uzun aydın. 18 ay civarı.

maaş 2 asgari, aydın ve ısparta filoları için konaklama, ulaşım ve yemek var. istanbul'u tam bilmiyorum da çok lazım olursa sorarım.

kurul mülakatında ingilizce konuşabilirsiniz, pratik önemli. cambly kullanılıyordu genelde dlr2 varken, yine ielts'e hazırlık için kullanılabilir.

başka soru olursa mesaj atın, bilmiyorsam da öğrenir yanıtlarım.

bol şans.


infernal majesty
(22.06.18)
(5)

seçimlerde müşahit olmak?

sabah oyumu kullanıp görevli olduğum okula ondan sonra mı gideceğim?görev kağıdımı nasıl ve nerden alacağım? (yer istanbul maltepe)youtube'ta oy ve ötesinin videolarını izlemek yeterli olur mu bilgilenmek için?başka dikkat etmek gereken bişey var mıdır?
sabah oyumu kullanıp görevli olduğum okula ondan sonra mı gideceğim?

görev kağıdımı nasıl ve nerden alacağım? (yer istanbul maltepe)

youtube'ta oy ve ötesinin videolarını izlemek yeterli olur mu bilgilenmek için?

başka dikkat etmek gereken bişey var mıdır?
contavolta
(19.06.18)
görev yaptığın sandıkta oy kullanırsın.

saadet.org.tr

google'da aratınca bu linki buldum. diğer partilerin de benzer rehberleri vardır. bunları okumakta fayda var.

şimdiden kolay gelsin.


sarsuk
(19.06.18)
Müşahitsen (yani resmi görevli değilsen) sandığında oy kullanıp sonra görevli olduğun okula gider gün boyunca bekler, sandık açılırken notunu alırsın. Gelen gidenlere baskı kurulmamasına, tarafsız olunmasına dikkat etmek lazım. oylar yazılırken de doğru bir şekilde yazılması önemli. ardından da sistemden kıyasla yapıp sandıktaki oylar sisteme de doğru işlenmiş mi inceleniyor.

görev kağıdını partiden görüştüğün kişilere sorabilirsin. oy ve ötesi gibi bir platformsa da oradaki bir yetkili seni yönlendirebilir. Genelde partilerden isim kısmı boş mühürlü kart alıp bulunduğun yerde ismi yazıyorlar üstüne.


lcha
(19.06.18)
Sabah en geç 7'de müşahit olacağın sandığa gidiyorsun, sandık kurulunda görevli 5 partili elemandan gelmeyen olursa, sandık başkanına o elemanın yerine sandık kurulunda görev yapabileceğini söylüyorsun. Öğle saatlerinde oy kullanmaya gelen kişi sayısı azalır, sen de o boşlukta başkandan izin alarak kendi okuluna gidip oy kullanıp dönersin.


uepuey
(19.06.18)
oy ve ötesi müşahitiyseniz ve sadece parti müşahiti olarak görev alacaksanız, gün içinde gidip oyunuzu kullanıp dönersiniz. sabah oylar mühürlenirken , çuvallar açılırken orda olmak çok ama çok önemli. en kritik noktalardan biri bu. sabah sandık kurulunda ki eksiklikten kaynaklı sandık kuruluna girerseniz de sandık kurulu başkanına muhakkak başka yerde oy kullanacağınızı söyleyin.

sandık kurulunda resmi görevliyseniz görevli olduğunuz sandıkta oy kullanacaksınız.

oy ve ötesi eğiitmleri iyidir. ama yine de müşahitlik eğitimlerine katılmanızı tavsiye ederim.


Phoebe
(19.06.18)
"Sandık Kurulu Üyemizin ve Müşahidin oy kullan
-
ması:
Müşahidimiz, kendi oy kullanacağı sandıktan başka
bir sandıkta görev yapıyor olabilir. Bu durumda müşa
-
hidimiz, sabah görevli olduğu sandıkta görevine başla
-
yacak, uygun bir zamanda oyunu kullanarak yeniden
görevli olduğu sandığa gidecektir.
Sandık kurulu asıl üyelerinin isimleri sandık seç
-
men listesinde yazılı olup, bu kişiler görevli oldukları
sandıkta oy kullanırlar. Kendi sandıklarında oy kulla
-
namazlar. Yedek sandık kurulu üyesi olup da asıl san
-
dık kurulu üyesinin yerine görev alanlar ise uygun bir
zamanda oy kullanıp görevine döneceklerdir."


müşahit - sandık kurulu üyesi karışmış bende. lcha'nın dediği gibi olacak.


sarsuk
(19.06.18)
(6)

ortak alanda update edilebilir excel dosyası?

arkadaşlarla aramızda seçimler için tahmin yarışması yapacağız. bunun için hazırladığım bir excel şablonu var ama bunu nasıl arkadaşlarla paylaşbilirim?google drive'a attım ama linki kendim chrome'da açıp editlemeye çalıştığımda editlenmediğini gördüm.başka hangi yöntemle yapabiliriz?wordpress bi si
arkadaşlarla aramızda seçimler için tahmin yarışması yapacağız. bunun için hazırladığım bir excel şablonu var ama bunu nasıl arkadaşlarla paylaşbilirim?

google drive'a attım ama linki kendim chrome'da açıp editlemeye çalıştığımda editlenmediğini gördüm.

başka hangi yöntemle yapabiliriz?

wordpress bi sitem var, oraya koymam mümkün mü?

ya da html formata çevirip database'e yazacak şekilde kolayca halledebilir miyim?

teşekkürler.
contavolta
(19.06.18)
drive üzerinde değiştirilebilir olsun istiyorsan paylaş derken değiştirebilir "düzenler, yorum yapar, görüntüler" gibi seçenekler var. bildiğim kadarıyla ön tanımlı olarak görüntüler seçili oluyor. düzenler seçilmeli.


d e j i n
(19.06.18)
@d e j i n onu yaptım fakat mobilde yine de düzenlenemiyor galiba.


contavolta
(19.06.18)
Google anket’i kullansaniz?


brkylmz
(19.06.18)
Google docs kullanabilirsin.


cleric
(19.06.18)
onedrive üzerinde excel online var, kendi uygulaması.


babilbaligi
(19.06.18)
google docs ve onedrive mobilde editlenemiyor galiba. uygulamayı indirince editlemeye izin veriyor.

teşekkürler.


contavolta
(19.06.18)
(2)

kedinin kakasında saç çıkması

dün farkettik ki poposundan bişey sarkıyo, baktık saç ve etrafında kakası vardı.kendisi paniklemiş evde ordan oraya koşuşturuyordu, sonradan farkettik. zar zor yakalayıp, aldık. halı tüyü falan görünce de affetmiyor? napmak lazım? sindirim sisteminde bi sıkıntıya yol açar mı?
dün farkettik ki poposundan bişey sarkıyo, baktık saç ve etrafında kakası vardı.
kendisi paniklemiş evde ordan oraya koşuşturuyordu, sonradan farkettik. zar zor yakalayıp, aldık.

halı tüyü falan görünce de affetmiyor? napmak lazım? sindirim sisteminde bi sıkıntıya yol açar mı?
contavolta
(08.06.18)
kedinizin yediği yuttuğu saç, tüy, kıl vb. maddelerin dışkı yoluyla atılması doğaldır. hatta buna yardımcı olabilecek severek yiyeceği malt ürünler mevcut ve internette rahatça bulabilirsiniz. aksi durumda bu tüyleri kusarak çıkaracaktır.


Yedigi, yuttugu kili tuyu(kendi tuyu de dahil) diskiyla veya kusarak atmasi lazim. Yoksa tuy yumagi, tuy topu diye adlandirilan seyler oluyor sonra. Bu da kediler icin tehlike arz ediyor ve olumle bile sonuclanabiliyor. Sizin de bu kil, tuy konusunda yardimci olmaniz lazim. Malt iceren urunler diskiyla atmasina yardimci olur. Kedi cimi de kusarak atmasina yardimci olur. Ozellikle uzun tuylu bir kediyse mutlaka cim veya malt iceren bir urun verin. Gecmis olsun.


(4)

seçimlerde görevli olmak?

seçimde eşimle beraber görevli olmak istiyoruz. bunun için ysk'ya mı başvurmamız gerekiyor yoksa partilere mi? belli bi ücret karşılığında mı oluyor görevli olmak?
seçimde eşimle beraber görevli olmak istiyoruz. bunun için ysk'ya mı başvurmamız gerekiyor yoksa partilere mi? belli bi ücret karşılığında mı oluyor görevli olmak?
contavolta
(24.05.18)
Parti kaydı gerekiyor, görevlileri parti ysk'ya bildiriyor, çıkmaya da bilir. Ücretini biliyordum unuttum, 70-100 TL arası bir şeydi.


bulunsun kenarda
(24.05.18)
memursanız ikametinizin olduğu ilçenin seçim kuruluna başvurabilirsiniz. memur değilseniz siyasi partilere başvurmanız gerekiyor.


nrmnm
(24.05.18)
Sandık görevlileri ayrı, müşahit ayrı, sandık görevlileri sanırım mevliste olan partiler tarafından belirlenebiliyor, 2 memur + 3 sandık görevlisi galiba. Bunlar ücretli çalışır sayımı yapanlardır.

Müşahitler ise denetmen olarak düşünüebilirsiniz, parti tarafından yetkilendirilir, sonuçlara itiraz etme yetkisi falan vardır, yani dilekçe yazar ysk'ya verir mesela falan.
Oy ve Ötesi faal ise hala müşahit olabilirsiniz.


Merhaba, seçime girecek partilere başvurabilirsiniz. Bir partiden sandık kurulu üyesi olmak için o partiye üye olmak gerekmiyor. Evet bir para karşılığında yapılıyor. Ben 2-3 sene önce 67 lira gibi bir para almıştım, seçimden birkaç ay sonra yatmıştı. Gerekli ücretin tarafınıza devlet tarafından ödenmesi için partiler TC kimlik numaralarınızı YSK'ya yolluyor.

İlgilenirseniz HDP'nin başvuru için bir sitesi var: bizlerkazanacagiz.org


quotes
(24.05.18)
(5)

kedide davranış bozukluğu

yaklaşık 4,5 aylık dişi kedimiz var. 1 aylıkken geldi, aldığımız kadın barınaktan almış, sonra biz sahiplendik. muhtemelen annesini falan hiç emmedi, bize geldiğinde biberondan emmeyi falan bilmiyodu, zorla süt tozu içirdik falan. neyse şimdi büyüdü sağlıklı fakat çok korkak kendisi. biz oturuyoruz
yaklaşık 4,5 aylık dişi kedimiz var. 1 aylıkken geldi, aldığımız kadın barınaktan almış, sonra biz sahiplendik. muhtemelen annesini falan hiç emmedi, bize geldiğinde biberondan emmeyi falan bilmiyodu, zorla süt tozu içirdik falan. neyse şimdi büyüdü sağlıklı fakat çok korkak kendisi. biz oturuyoruz mesela o da yerde yatıyo, ayağa kalkıyoruz hemen böyle korkup kaçıyo falan, devamlı koltukların altına ya da yatağın kanarlarına saklanıyor.

devamlı bize saldırma peşinde, sevmeye çalıştığımızda elimizi ısırmalar tırmalamalar falan çok fazla. küçük olduğu için oyun oynuyo diye düşünüyoruz bu yaptıklarını ama korkaklık hali çok.

ayrıca çok fazla yalanıyo, her boş kaldığında yalıyor kendisini, bir de pire olmamasına rağmen kafasının kenarlarını kaşıyo hep.

eve dışardan gelen misafirlere kıhlıyor kesinlikle gitmiyor ve sevdirmiyor ama bize karşı hiç öyle bişey yapmadı. geceleri falan gelir yatağımızda uyur, uyurken kucağımıza gelmek istiyor ya da yakınımızda olmak istiyor. bizi seviyor gibi ama bi taraftanda devamlı tetikte bize karşı. onla alakası olmayan bi hareketimizde salonda koşar adım yatak odasına koşturup, yatağın kenarına saklanıyor.

biraz araştırdım internette davranış bozukluğu olabileceğine dair şeyler okudum. bizim hüsnü kuruntumuz da olabilir belki, büyüyünce de geçebilir ama yine de bi fikir veren olursa sevinirim.
contavolta
(15.05.18)
Sürekli yalanıp kaşınması normal. Bizim manyak elimi ısırırken aniden durup kendini temizlemeye başlıyor.

Korkaklığı da size alıştıkça ve büyüdükçe azalır ama tamamen geçmeyebilir. Yine bizim manyak, elimde çamaşır sepeti gördüğü an zıplayıp kaçıyor. Sanki sepetle dövüyoruz iti :(

Bence normal hepsi, kedi bu.

Edit: Ama oynarken ısırmaya alıştırmayın, büyüyünce devam edebilir ve baya can acıtır. Isırdığında kızın, yapmaması gerektiğini öğrensin.


kobuzchu kiz
(15.05.18)
bizimkilerden biri de böyle. sokakta biraz hırpalanmış, kalçası kırılmış ve sonrasinda eve alındı. esimin kedisi, ilk evlendigimizde yanima bile yaklasmiyordu ve dedigin gibi ondan bağımsız hareketlerimde kaçıp saklanıyordu -beni veteriner sanıyormuş eşim öyle diyordu- ama şimdi yanımdan ayrılmıyor :) zaman içinde baya düzeldi. sizinki hem yavru, size baglandikca o hareketleri de azalacaktır.


oldboy
(15.05.18)
benim ev kedim var hiç sokağa çıkmadı, ama inanılmax korkak. korkacağı da bir şey yaşamadı. çöp kamyonu geçiyor evde saklanacsk köşe arıyor, zil çalıyor aman allahım nası saklanıyor.

yani yapııs bu, 8 yıldır bu şekilde


oscar
(15.05.18)
Muhtemelen aynı şekilde büyüyecek. Size alışacak ama eve dışarıdan gelenlere hep kıh'layacak. Bence evet davranış bozukluğu. Ablamın sokaktan aldığı kedisi de öyle.


SiyamkedisiZorro
(15.05.18)
my cat from hell izleyip kedinizin davranışlarına benzer kedileri bulup ona yapılan çözümleri deneyin.

benim kedimde aniden davranış bozukluğu çıktı. 4-5 kez saldırdı bize, çözüm bulamadık. şu an küçük diye zarar veremiyordur ama büyüyünce sorun çözülmezse çok kötü sonuçlar doğurabilir.

dikkat edin, eğer çözemezseniz psikolojiden anlayan veterinerlere gidin.


dedimmidemedimmi
(15.05.18)
(7)

kredi hesabı formülü?

şimdi bankadan kredi çekiyoruz belli faiz ile. aylık ödeme tutarımızı ve toplam faizi hesaplayan formülü bilen var mı kabaca?diyelim ki; çekilen tutar:35000faiz oranı: %1.19vade: 30 aykkdf: %15bsmv: %5
şimdi bankadan kredi çekiyoruz belli faiz ile. aylık ödeme tutarımızı ve toplam faizi hesaplayan formülü bilen var mı kabaca?

diyelim ki;
çekilen tutar:35000
faiz oranı: %1.19
vade: 30 ay
kkdf: %15
bsmv: %5
contavolta
(09.05.18)
temel faiz hesaplama formülü: kalan anapara x yıllık faiz oranı x gün sayısı / 36000

örneğin 30.000 anapara x (1,19 aylık faiz oranı x 12 ay) x 30 gün / 36000 = 1 ay sonunda 30.000 liranın faizi.


@givemesomesubstance bu 1 aylık faiz tutarı oluyor anladığım kadarıyla. toplam faiz için de bu tutar ile vade sayısını(30 ay) çarpacağız değil mi? bu şekilde hesapladığımda bankanınkinden daha fazla hesaplıyor sanki. ki buna kkdf ve bsmv'yi dahil etmedik.


contavolta
(09.05.18)
givemesomesubstance'in bahsettigi bankanin mevduat faizi hesaplama formulu.

kredi faizi formulu farkli ve karisik. su linkte hesaplanisi var:
financeformulas.net


feedback
(09.05.18)
@feedback mevduat faizi 365 gün üzerinden hesaplanır, kredi faizi ise 360 gün üzerinden. dolayısıyla formülde bir hata yok.

@contavolta, 30.000 liranın 1 aylık faizini 30 ile çarparsanız yanılırsınız. çünkü her ay taksit ödedikçe kalan anapara değişiyor.

edit: bsmv ve kkdf ise anapara yerine faiz üzerinden hesaplanır. yukarıdaki örnekte 30.000 liranın 1 aylık faizi 357 TL (yani ilk taksitinizdeki faiz tutarı -eğer kullanım tarihi ile ödeme tarihi arasında tam 30 gün var ise-). bsmv faizin 5%'i, kkdf ise 15%'i. yani bsmv 17,85, kkdf 53,55 TL eder.


givemesomesubstance, o verdigin formulde hata yo. sadece bu soruda kullanamazsin; 30 taksit icin 30 defa hesap yapman gerekiyor. benim gonderdigimde ve 507'nin gonderdiginde detayli sekilde formule edilmis.


feedback
(10.05.18)
@feedback: paylaştığım formülün mevduat faizi hesaplama formülü olduğunu iddia ettiğiniz için açıklama yapma gereği duymuştum. zira kredi faizi ile mevduat faizi çok farklı şeyler. ayrıca haklısınız, bu formül ile her ay için ayrı ayrı hesaplanması gerekir. lakin ben direkt kredi faizi hesap formülünü verdim. ödeme planı içeren kredilerin balon ödemeli mi, eşit taksitli mi vs. olduğu bilinmediğinden en garanti yöntemi bu hesaplamanın. zaten excel'de bir formüle bakar, çok vakit almaz :)


(5)

kira sözleşmesi tefe/tüfe oranı?

sözleşmemde 1 yıl doluyor bu ay. şimdi ev sahibi ne kadar zam yapabilir?internette 2018 kira zammı diye arattığımda %15 gibi oran görüyorum. tefe ve tüfe'nin ortalaması mı oluyor? 1600 tl kira %15 zam ile 1840 oluyor. çok fazla değil mi bu oran? diğer sorumsa tekrar sözleşme yapmamız gerekiyor mu?
sözleşmemde 1 yıl doluyor bu ay. şimdi ev sahibi ne kadar zam yapabilir?

internette 2018 kira zammı diye arattığımda %15 gibi oran görüyorum. tefe ve tüfe'nin ortalaması mı oluyor? 1600 tl kira %15 zam ile 1840 oluyor. çok fazla değil mi bu oran?

diğer sorumsa tekrar sözleşme yapmamız gerekiyor mu?
contavolta
(09.05.18)
ayni durumdayim %10 yaptim zammi ev sahibi bisey demedi

ev sahibi %15 yapmaz bence su krizde
yaparsa da odeyemem max %10 olsun de uzlaş


technicalte
(09.05.18)
1-2 sene önce ben kira alırken %5-6'lardaydı bu oran. ne zaman ki ben kiraya çıktım %15'in altına inmez oldu. kusura bakmayın arkadaşlar hep benim yüzümden :(


nrmnm
(09.05.18)
evet abi yasal zam oranı maks. %15,36 oluyor maalesef.

ev sahibiyle konuşup daha az yapırabilirsin. mesela 1.750 olsun daha fazlası için bütçem yeterli değil maalesef dersen anlayış gösterir. ama 1.850 tl yapıyorum derse yasal olarak yapacağın bir şey yok.


himmet dayi
(09.05.18)
Benim kiram 600 lira (Bir anadolu şehri tabii) kira sözleşmesi yaparken yüzde 10 demiştik. Gelecek hafta arayacağım, düz 50 lira zam yapalım diyeceğim. Olursa olur olmazsa 660'dan devam ederim.


akatreil
(09.05.18)
biz 100 lira yapiyoruz her sene. 1600'den basladim, 1700, 1800 diye gitti.


(3)

tarafsıza en yakın haber uygulaması?

yanlı haberi en az şekilde yapan ve boş magazin haberlerinin en az olduğu haber sitesi hangisidir? iphone için uygulaması olması gerekli.
yanlı haberi en az şekilde yapan ve boş magazin haberlerinin en az olduğu haber sitesi hangisidir? iphone için uygulaması olması gerekli.
contavolta
(07.05.18)
itunes.apple.com

bu uygulamayı deneyebilirsin. Hangi tarzda haberler görmek istediğini seçebiliyorsun.


istenmeyen tüy
(07.05.18)
Ben gazete duvar ve t24' ü takip ediyorum. T24 arada saçma haberler yapabiliyor ama idare ediyor.


Amaranta ursula
(07.05.18)
A haber


valarmurgulis
(07.05.18)
(2)

Nerelere gidelim?

temmuz'da yaklaşık 6-7 günlüğüne ege kıyılarına gidelim diyoruz. araba ile gideceğiz.fethiye, ölüdeniz, marmaris, akyaka olarak belirledik yerleri. istediğimiz şeyler denizi güzel ve sığ olsun, plajı kumlu olsun, geceleri de bi kaç bişey içebileceğimiz yerler olsun.1- buralarda kesin şuralara gidin
temmuz'da yaklaşık 6-7 günlüğüne ege kıyılarına gidelim diyoruz. araba ile gideceğiz.

fethiye, ölüdeniz, marmaris, akyaka olarak belirledik yerleri. istediğimiz şeyler denizi güzel ve sığ olsun, plajı kumlu olsun, geceleri de bi kaç bişey içebileceğimiz yerler olsun.

1- buralarda kesin şuralara gidin dediğiniz yer var mıdır?

2- gecelik 100 tl'yi geçmeyecek şekilde kalacak yer ayarlamak istiyoruz. hotels.com gibi sitelerden otel rezervasyonu yapmak mantıklı mı şimdiden? yoksa rezervasyon yapmadan o tarihlerde gitsek direk pansiyon bulabilir miyiz uygun fiyata?
contavolta
(03.05.18)
akyaka sakin bi yer. sahili iyi değildir, kıyılardan denize girmek daha mantıklıdır. Marmaris'te de içmeler ve daha ilerisinden denize girmeye önem verin. ölüdeniz candır, canandır. vaktiniz olsa datça tarafları daha sakin, daha güzel olur.


silah taciri
(03.05.18)
fethiyede bulursunuz. ancak denizi hemen derinleşir. ölüdeniz hariç. akyaka gökovada şimdiden ayırtırsanız bulabilirsiniz ancak denizi sürekli dalgalıdır. marmarisin denizi güzel ve kumludur. marmariste sakin koylar vardır. selimiye,turunç,kleopatra ve kız kumu plajları güzeldir.

sakin ve rahat düşüüyorsan hemde ekonomik datçada hayıkbükü,palamütbükü koyları güzeldir.

ancak söylediğin tarihler en yoğun tarihler o fiyata bulabilirsin ancak çok dolaşman gerekebilir.


mikahakkinen
(03.05.18)
(4)

berlin-prag gezi?

kasım ayında cumartesi öğlen prag'a gidilecek. salı öğlen berlinden dönülecek şekilde bi gezi planladım. çok mu sıkışık olur? sadece bi şehire mi odaklanalım. gitmişken 2 şehiri de görelim diyoruz. otobüsle ya da trenle geçeriz muhtemelen. 4 saat falan sürüyor demişler.
kasım ayında cumartesi öğlen prag'a gidilecek. salı öğlen berlinden dönülecek şekilde bi gezi planladım. çok mu sıkışık olur? sadece bi şehire mi odaklanalım. gitmişken 2 şehiri de görelim diyoruz. otobüsle ya da trenle geçeriz muhtemelen. 4 saat falan sürüyor demişler.
contavolta
(27.04.18)
Sadece 2 tam gununuz var. cok sikisik olur, denemeyin bile. Yani ne gorebilirsiniz? Hicbir sey:)
Sehirlerden bir sey anlamazsiniz. Prag min 2 tam gun, berlin ise min 3-4 tam gunluk sehir.


kuehles blondes
(27.04.18)
Berlin'de bi sik yok zaten, direkt 2 gününü pragda geçir.


noluyo yaa
(27.04.18)
Berlin'den hicbirsey anlamazsiniz.

Gitmisken Prag'in keyfini cikarin.


chitosan
(27.04.18)
Illa iki şehir görmek istiyorsanız Dresden'e gidin, bir buçuk saat mesafede ve bir günde çoğu yeri görürsünüz. Oldukça güzel bir şehirdir.


Haldamir
(27.04.18)
(3)

facebook'la login olunan uygulamalar?

feysbuka artık nerdeyse hiç girmiyorum, telefonumdan uygulamasını da kaldırdım uzun süredir. ama spotify, udemy gibi uygulamalara feysbuk hesabımla login olmuşum, bu şekilde bi kaç site daha var. şimdi ben feybuk hesabımı silersem spotify'a nasıl girebilirim?
feysbuka artık nerdeyse hiç girmiyorum, telefonumdan uygulamasını da kaldırdım uzun süredir. ama spotify, udemy gibi uygulamalara feysbuk hesabımla login olmuşum, bu şekilde bi kaç site daha var. şimdi ben feybuk hesabımı silersem spotify'a nasıl girebilirim?
contavolta
(17.04.18)
şöyle ki; iki adet facebook hesabım var biri dondurulmuş bir şekilde. eski spotify hesabıma mail ve şifre ile giriş yapmaya çalışınca olmuyor (facebook şifresi ve maili ile) anca sayfaya yönlendiriyor o da facebook'u tekrar açıyor.

buradan yola çıkarak; facebook hesabını silersen giriş yapamazsın.


kablelvuku
(17.04.18)
community.spotify.com

Burda yazdigina gore ilk uye olurken facebook ile giris yaptiysan ayirmak mumkun degil. Yeni bi hesap acin, sonra bize mail atin hesabinizi transfer edelim demisler. Ama facebook hesabini silersen tamamen gider spotify hesabin da.


Haldamir
(17.04.18)
facebook login olduğun zaman çoğu sitenin yaptığı şey email adresini facebook'tan alıp normal bir üyelik oluşturmak, bir kenara da not düşmek facebook'tan geldi diye. bu sayede şifresiz giriş yapabiliyorsun.

onlarda normal bir üye kaydın da olduğu için aynı şekilde kullanabilmen lazım. sadece artık email ve şifre ile gireceksin, ama şifreyi bir şekilde edinmen lazım. şifremi unuttum deyip kullandığın emaili verip deneyebilirsin bazı yerlerde çalışabilir. ben foursquare'de yapmıştım nasıl yaptığımı hatırlamıyorum ama eminim bütün büyük siteler bu konuda yardımcı olur yardım ekibine yazınca. onlar için önemli olan email. o email adresine şifre tanımlayabilmen için bir mail atarlar.


gman
(17.04.18)
(2)

bu metin nasıl parse edilir?

aşağıdaki linkteki dataları java'da nasıl parse edebiliriz? tag olmadığı için jsoup ile olmuyor sanırsam, başka nasıl yöntem izleyebiliriz?https://www.tuttur.com/draw/events/type/football
aşağıdaki linkteki dataları java'da nasıl parse edebiliriz? tag olmadığı için jsoup ile olmuyor sanırsam, başka nasıl yöntem izleyebiliriz?

www.tuttur.com
contavolta
(10.04.18)
JSON bu

google "java json parse"


eksimtrak
(10.04.18)
Javada Google'in gson kütüphanesi var json için. Native json kütüphanelerinden biraz daha kullanışlı, ona bakabilirsin.


talasas
(11.04.18)
(1)

iddaa maçları için api

iddaa bültenini(maçları, oranları) sunan ücretsiz bir api var mıdır? Ayrıca sonuçlarını da almam gerekiyor.aklımdaki bi proje için kullanabilir miyim?
iddaa bültenini(maçları, oranları) sunan ücretsiz bir api var mıdır? Ayrıca sonuçlarını da almam gerekiyor.

aklımdaki bi proje için kullanabilir miyim?
contavolta
(06.04.18)
İddaa'nın böyle bir API'si yok. Aslen bir canlı sonuç firması olan Broadage ile konuşabilirsiniz. Ücretsiz vereceklerini sanmıyorum ama gelir modeli nedir bilmiyorum.


artvandelay
(06.04.18)
(7)

dişçi fiyat

bir tane yirmilik diş çekimi, 7 tane dolgu ve temizlik için 1500 tl nasıl bi fiyat? yirmiliğin bi kısmı çıkmış, bu yüzden iltihap yapmış, antibiyotik tedavisinden sonra çekilecek. özel bi kliniğin verdiği fiyat. çekim ve dolguların her biri 180 tl'ymiş.yer: maltepe/istanbul
bir tane yirmilik diş çekimi, 7 tane dolgu ve temizlik için 1500 tl nasıl bi fiyat? yirmiliğin bi kısmı çıkmış, bu yüzden iltihap yapmış, antibiyotik tedavisinden sonra çekilecek. özel bi kliniğin verdiği fiyat. çekim ve dolguların her biri 180 tl'ymiş.

yer: maltepe/istanbul
contavolta
(26.03.18)
normal hatta uygun. güveniyorsanız yaptırın.


carabelli
(26.03.18)
Normal


baldur2
(26.03.18)
gayet uygun bi fiyat. iyi muayenehanelerde 3000 i bulur. seninki özel klinik, çekim zaten biraz zor. dolgu ve temizlik ile birlikte bence iyi fiyat almışsın.
geçmiş olsun


barankovan
(26.03.18)
Sadece 6 dolguya 1400 tl vermiştim. Karanfilli dolgu muymuş neymiş. Bence güzel fiyat. Daha aşağısından ben uzak dururdum şahsen :)


baya uygun

nerede maltepede burası


habula
(26.03.18)
Her biri 180 ise 7 dolgu + çekim 180 * 8 = 1440 olması lazım : )
Pazarlıkla biraz daha düşer sanırsam.


canbonomobenseno
(26.03.18)
@habula dentopol diye bi yer. minibüs caddesi üzerinde altayçeşme'de.


contavolta
(26.03.18)
(1)

37. istanbul film festivali

yarın satışa çıkıyomuş biletler, hangi filmler izlemeye değer?
yarın satışa çıkıyomuş biletler, hangi filmler izlemeye değer?
contavolta
(23.03.18)
ben aldım bile.. yaşasın lale kart.

Neyse: Vodafone Red Galalarına bak. O kategoridekiler başarılı.

Ben bir de Onur Ünlü filmine aldım. Bir de Gizemli Dil'e.


lcha
(23.03.18)
(2)

su tesisatı problemi

evde kombiye giden su tesisatının borusu patlamış. ama boru mutfak dolabının arkasından geçiyor. yapılması için mutfak dolabının da sökülmesi gerekiyor ve borunun değiştirilmesi gerekiyor.tesisatçı dolabı sökme işlemini yapar mı? yoksa hem dolap için birini hem de tesisatçı mı çağırmak lazım?birde b
evde kombiye giden su tesisatının borusu patlamış. ama boru mutfak dolabının arkasından geçiyor. yapılması için mutfak dolabının da sökülmesi gerekiyor ve borunun değiştirilmesi gerekiyor.

tesisatçı dolabı sökme işlemini yapar mı? yoksa hem dolap için birini hem de tesisatçı mı çağırmak lazım?

birde bunu ev sahibinin mi ödemesi gerekli yoksa bizim mi? mantıken düşününce ev sahibini ödemesi gerekli diye düşünüyorum ama emin olamadım.
contavolta
(22.03.18)
İç tesisat problemi olduğu için ev sahibi öder. Tesisatçıya sorun, o hepsini yapabilir.


teknikekip
(22.03.18)
Tesisatçının eli yatkınsa söker takar, zaten alt dolaplar montajlı olmaz. Yerine yerleştirilir üstüne tezgah silikonlanır.

Ev sahibinin ödemesi gerekli, ev sahibinden habersiz yaptırmayın.


John Bloor
(22.03.18)
(2)

performans görüşmesi?

6 ay önce bi işe başladım. yıllık performans görüşmesi bu aymış. ne konuşuluyor bu görüşmelerde? ne söylemem lazım? bu süreçte başarılı olduğumu düşünüyorum aslında ve maaşımda artış olmasını da istiyorum. bunları nasıl dile getirebiliriz?
6 ay önce bi işe başladım. yıllık performans görüşmesi bu aymış. ne konuşuluyor bu görüşmelerde? ne söylemem lazım? bu süreçte başarılı olduğumu düşünüyorum aslında ve maaşımda artış olmasını da istiyorum. bunları nasıl dile getirebiliriz?
contavolta
(20.03.18)
rakamlarla konuş. not al önce çalış dersini ve gir. yaptığın işin farkında olman ve eksiklerini, iyi olduğun yanları bilmen, istediğine ulaşmanda sana yardımcı olacaktır.


nihilanth
(20.03.18)
ben bu görüşmelerde personelin dönemsel performansını önüne seriyorum.
ne yaptı ne etti, neleri eksik ve bunları gidermek için neler yapabiliriz şeklinde konuşuyorum. eğer çok bariz bir hata yoksa darlamıyorum arkadaşları. muhtemelen seninki de benzer geçer. eğer şöyle şöyle hatalar yapmışsın derlerse, bu hataları düzeltmek için daha dikkatli olacağını söyleyip bu konularda tecrübelerini paylaşmalarını isteyebilirsin.


teritori
(20.03.18)
(1)

suluboya resim?

daha önce yapmadım ama hobi edinme düşüncesi içindeyim bu ara ve çok hoşuma gidiyor instagramda takip ettiğim hesaplarda yaptıkları. el yeteneğim falan fena değildir, kara kalemle çizerim basit şeyler arada.şimdi başlangıç için çok kötü olmayan ama fiyatı çok da pahalı olmayan sulu boya ve gereçleri
daha önce yapmadım ama hobi edinme düşüncesi içindeyim bu ara ve çok hoşuma gidiyor instagramda takip ettiğim hesaplarda yaptıkları. el yeteneğim falan fena değildir, kara kalemle çizerim basit şeyler arada.

şimdi başlangıç için çok kötü olmayan ama fiyatı çok da pahalı olmayan sulu boya ve gereçlerinden almak istiyorum.

sulu boya hangi marka olabilir? kağıt ve fırça olarak neler almak gerekli? bunların dışında almamız gereken bişey var mıdır?

hangi marka ve nerelerden alabilirim?
contavolta
(19.03.18)
*Winsor&Newton Cotman Sulu Boya Cep Tipi 12li

Sulu boya olarak piyasada f/p en beğendiğim budur. ana renkler yok zorlayabilir seni.


*Derwent Waterbrush Su Hazneli Fiber Uçlu Fırça / SMALL

Bu biraz fantazi ama çok güzel bir fırçadır.

*Clairefontaine Etival Grain Classic Sulu Boya Blok 300g A5 30 Yp

Defter tercihim bu. Başlarda çok fazla su tüketeceğin için 300gram olarak başlaman gerekir.

*Artline Drawing System Teknik Çizim Kalemleri / 0.6

Eskizleme için bunu kullanıyorum ben.


kablelvuku
(19.03.18)
(3)

muğla civarında tatil yeri önerisi?

şimdiden yıllık iznimi planladığım için otellerde yer ayırtayım daha ucuz olur diye düşündüm.toplamda bi hafta gibi kalacağız. nerelere gidebiliriz? sakin, ucuz yollu, denizi güzel nereleri önerirsiniz? (bodrum, akyaka, kabak koyuna gidildi daha önce, ölüdeniz'e hiç gitmedim orayı merak ediyorum.)
şimdiden yıllık iznimi planladığım için otellerde yer ayırtayım daha ucuz olur diye düşündüm.

toplamda bi hafta gibi kalacağız. nerelere gidebiliriz? sakin, ucuz yollu, denizi güzel nereleri önerirsiniz? (bodrum, akyaka, kabak koyuna gidildi daha önce, ölüdeniz'e hiç gitmedim orayı merak ediyorum.)
contavolta
(15.03.18)
bozburun tabiiki. 3 gün fln planlayın


oscar
(15.03.18)
Ahhh Bozburun, ama orası sadece deniz için. Selimiye de olabilir. Ben olsam 2 şer gün kala kala gezerdim.


SiyamkedisiZorro
(15.03.18)
marmaris, datça sakin olur. datça aşırı sakindir. fethiyenin denizini önermem. kuşadası kalabalık olur. didim aşırı kalabalıktır.


mikahakkinen
(15.03.18)
(1)

siteyi üst sıralarda çıkarmak

şimdi bi tane özel kursa ait bi site var eşimin çalıştığı. adam zamanında bi adama yaptırmış, admin paneli falan da var. ama maltepe özel ders yazdığımız da 5.sayfada çıkıyor. bunu ilk sayfalara taşımak için neler yapmak gerekli?sitemap falan yoktu, onu oluşturup ekledim siteye ama googleda site:xxx
şimdi bi tane özel kursa ait bi site var eşimin çalıştığı. adam zamanında bi adama yaptırmış, admin paneli falan da var. ama maltepe özel ders yazdığımız da 5.sayfada çıkıyor. bunu ilk sayfalara taşımak için neler yapmak gerekli?

sitemap falan yoktu, onu oluşturup ekledim siteye ama googleda site:xxx.com diye arattığımda sitemap çıkmıyor hala.

bunun dışında ne yapacağımı tam bilemedim. az çok bilgim var html, programlama falan ama siteyi üstte çıkarmak için neler yapılması lazım tam bilemiyorum.
contavolta
(12.03.18)
programlama bilgin eğer dediğin gibi az ise çok uzun zamandır buralarda değilsin demektir. o yüzden bu işi ücret ile yapanlara gitmen en mantıklı olacaktır çünkü yaptığın seo eğer düzgün bir şekilde uygulanmazsa sitene zarar da verebilir.


exla
(12.03.18)
(2)

ipad'i kamera olarak kullanmak

merhabalar,evde yavru bi kedimiz var, bu ara biraz rahatsız. işe geldiğim zamanlarda naptığını merak ediyorum. elimde pek kullanmadığım bi ipad mini var. bunu kamera olarak kullanıp, telefonumdan bu alete bağlanıp ne yaptığını izleyebilmem mümkün müdür belli programlarla? ya da bilgisayarın ön kamer
merhabalar,

evde yavru bi kedimiz var, bu ara biraz rahatsız. işe geldiğim zamanlarda naptığını merak ediyorum. elimde pek kullanmadığım bi ipad mini var. bunu kamera olarak kullanıp, telefonumdan bu alete bağlanıp ne yaptığını izleyebilmem mümkün müdür belli programlarla?

ya da bilgisayarın ön kamerasını da kullanabilirim, eğer bilgisayardan daha kolay olur derseniz.
contavolta
(07.03.18)
70 liraya banggood.com da xiaomi kameralar var...

hem evi izlersin hem kediyi. 720p kalitesinde, sd card takılıyor. Dışardan erişebiliyorsun.
www.banggood.com


binder dandet
(07.03.18)
youtube live yayını aç ipad mini'den, telefondan izle.


zebragibi
(07.03.18)
(10)

1 aylık yavru kedi

bi tane yavru kedi sahiplendik hafta sonu, bize 1,5 aylık falan denmişti. çoğunlukla uyuyup, halsiz olduğunu farkettik. kuru mamayı ıslatıp vermiştik yememişti, yaş mama yediğinde de kakası ishal gibiydi. kuru mamayı sulandırıp verdiğimizde ise kakasını zorla yapıyor gibiydi. yaş mamayı yedikten son
bi tane yavru kedi sahiplendik hafta sonu, bize 1,5 aylık falan denmişti. çoğunlukla uyuyup, halsiz olduğunu farkettik. kuru mamayı ıslatıp vermiştik yememişti, yaş mama yediğinde de kakası ishal gibiydi. kuru mamayı sulandırıp verdiğimizde ise kakasını zorla yapıyor gibiydi. yaş mamayı yedikten sonra iki defa da kustu.

bugün veterinere götürdüğümüzde 1 aylık olduğunu söyledi. ishal için bi iki iğne yaptı. süt tozu alın dedi.

iyi bakmazsanız ölebilir dedi.

royal canin'in yavru kediler için kuru maması ve yaş maması var. kuruyu sulandırıp veriyoruz ama pek tercih etmiyor. bugün süt tozu aldık, onu da pek tercih etmedi. battaniyenin altına sıcak su torbası koyuyoruz, bütün gün battaniye üstünde yatacak nerdeyse. akşam giderken konserve mama alacağım bakalım, bi de onu deneyelim.

şimdi napmamız lazım? nasıl besleyelim? neler yapalım? bi yardımcı olun lütfen.
contavolta
(05.03.18)
Yavru toz sütler var, anneden kesilmiş yavrular ve ameliyattan çıkan iyileşme sürecinde olan kediler için. Epey besinli bişeydi o petshop'a bi ondan da sorun toparlatabilir.


hedep
(05.03.18)
veteriner prokolin verdi mi ishal için??


kediyi nerden ne koşullarda sahiplendiniz? ishal yavru kediler için çok ciddi bir sorun, ne kadar süredir ishal olduğunu bilseniz aslında çok iyi olurdu daha düzgün yönlendirme yapılabilirdi.

kedi için satılan süt tozlarından alıp ılık mama yapın, kedi biberonuyla besleyin. a&d mamalar var veterinerlerde satılan, genelde nekahat dönemindeki hayvanlara ya da bebeklere verirler çok protein içerdiği için. onla kuru mamayı karıştırıp vermeyi deneyebilirsiniz alışması için.

verdiğiniz her yemeği oda sıcaklığında, mümkünse ılıtarak verin. sık yemek yedirin, kediyi sıcak tutun ve tuvaletini sık temizleyin. ishal/hasta kediye aşı maşı yapılmaz, aman bunu da sakın atlamayın.


@suicides underground, eşim götürdü ama bişey vermemiş. iğne yapmış ama ne iğnesiydi bilmiyorum.

başka veterinere mi götürsem? maltepe'de oturuyorum, veteriner önerisi varsa tekrar götürebilirim eğer durumunda bi değişiklik olmazsa.


contavolta
(05.03.18)
Parazit aşısı da ishal yapabiliyor. Benim de sahiplendiğim 1,5 aylık kedide ishale neden olmuştu.
Süt tozunu biberonla vermeyi deneyin. Daha çok küçük


sumuklurakun
(05.03.18)
boncuk veteriner var Maltepede.
veteriner Ümit Bey oldukça ilgili. kesinlikle tavsiye ederim.
eğer ki tahlil, röntgen vs. gerektiğini düşünürse zaten kendisi sizi başka bir yere yönlendirir.


oz suser
(05.03.18)
Öncelikle kuru mamayı ıslatmayı bırakın, kuru mama ıslatılınca çok hızlı bakterilenen bir şey. Şu aşamada mümkün olduğunca beslenmesi lazım, kuru mama alışkanlığını nasıl olsa kazanır. Siz tavuk haşlayın, süt tozu verin, gimcat'in fileto yaş mamalarından alabilirseniz onu verin. 2-2,5 aylık olana kadar sağlam beslensin. Bu arada kabında da kuru mama her zaman olsun, günlük tazeleyin mümkünse en kötü 2-2,5 aylık olduğunda yaş mamayı azaltarak kuruya alıştırırsınız.

Birde su alımına dikkat edin, gerekirse şırınga ile verin.
İshal'in birçok sebebi olabilir, mama değişimi, parazit, aşı vs. kuru mamayı ıslatmak bile.


FAtE
(06.03.18)
iyice kötüleşiyo durumu, çok halsiz. zorla süt tozunu sulandırıp biberonla veriyorum. ama kustu sabah sonrasında. sadece tuvaletini yapmak için yürüyo onun dışında devamlı uyku modunda. veterineri aradık, yapacak bişey yok diyo. olabildiğince beslemeye çalışın, atlatır belki dedi.


contavolta
(06.03.18)
Başka bir veterinere de götürün mümkünse çok yıpratmadan. Onun dışında kaliteli yaş mama yada tavuk haşlaması vermeye çalışın zaten sıvı tüketiyor ishal normal bu durumda. Su içirin sıcak tutun.


FAtE
(06.03.18)
Nasıl oldu kedicik?


FAtE
(08.03.18)
(3)

columbia vs jack wolfskin

2 tane mont beğendim, fiyatları birbirine yakın.aslında jack wolfskin'i daha çok beğendim ama columbia'da Omni-Heat diye bi teknoloji varmış, bu gerçekten işe yarıyor mu? siz olsanız hangisini seçersiniz?çok kararsız kaldım. istanbulda kışları üşüyorum sabahları özellikle. çok para farkındayım ama e
2 tane mont beğendim, fiyatları birbirine yakın.

aslında jack wolfskin'i daha çok beğendim ama columbia'da Omni-Heat diye bi teknoloji varmış, bu gerçekten işe yarıyor mu?

siz olsanız hangisini seçersiniz?

çok kararsız kaldım. istanbulda kışları üşüyorum sabahları özellikle. çok para farkındayım ama en az 4-5 sene giyerim diyorum.

1- www.tr-jackwolfskin.com

2- www.columbia.com.tr
contavolta
(04.03.18)
Ben Zara, Colins falan gayet de ucuz ve düz montlarla İsveç'te üşümüyorum İstanbul'da üşümek tuhaf biraz ya da bilemem bir sıkıntı falan varsa. Kaz tüyü gibi materyallere karşo olduğum için Columbia diyorum ben.


istanbulda hissedilen hava nem ne derseniz diyin o fena usutuyor. ben bu gazla gidip jack wolfskin disi yagmurluk ici basit polar mont almistim veridgim paranin karsiligini veremedi sahsen.
en son abd den north face aldim 150 dolara o biraz sicak tutuyor fakat bomba imha ekibi gibi yuruyorum sokakta.


seljax
(04.03.18)
Normal mont işte ikisi de.
Sezon sonu ürünleri var bu aralar. gidip herhangi bir yerden 150-200 liraya aynı modelden alın, içine de decathlon'dan 80-90 liraya polar alın kat kat giyin. Daha sıcak tutar, daha kullanışlı olur, daha ucuza gelir.


synesthesia
(04.03.18)
(1)

plsql yardım

elimde araba fiyatlarının yıllık bazda geldiği bi tablo var. buraya datalar aylık geliyor. Aşağıdaki gibi diyebiliriz.markaadi tipadi yil_fiyat_2018 yil_fiyat_2017 yil_fiyat_2016 CITROEN C3 1.6 BLUEHDI 108800 99490 0 benim bu dataları her ay farklı bi
elimde araba fiyatlarının yıllık bazda geldiği bi tablo var. buraya datalar aylık geliyor. Aşağıdaki gibi diyebiliriz.

markaadi tipadi yil_fiyat_2018 yil_fiyat_2017 yil_fiyat_2016
CITROEN C3 1.6 BLUEHDI 108800 99490 0

benim bu dataları her ay farklı bir tabloya atmam lazım ama o tabloda yıl bazında fiyat tek bir kolonda tutulacak ve yıl değeri ayrı bir kolonda tutulacak. aşağıdaki gibi diyebiliriz.

markaadi tipadi modelyil fiyat
CITROEN C3 1.6 BLUEHDI 2018 108800
CITROEN C3 1.6 BLUEHDI 2017 99490
CITROEN C3 1.6 BLUEHDI 2016 0

Bu dönüşümü nasıl yapabiliriz? bunu plsql'de gerçeklemem gerekiyor?

şöyle kritik bi nokta var, örneğin 2019 yılına geçildiğinde 2019,2018 ve 2017 yılının değerleri olacak artık. yani hep son 3 yılı alıyoruz. Bu değerlerde aslında excel'den bir tabloya alınıyor.
contavolta
(27.02.18)
anahtar kelime: unpivot


eksimtrak
(27.02.18)
(6)

köy tavuğu nereden alınır?

malum diğer tavukların ne olduğunu bilen yok zaten tadı da güzel değil bence.bildiğimiz köy tavuğu, şu eskiden olanlardan alıp yiyelim diyoruz.istanbul'da köy tavuğu alabileceğimiz bi yer var mı? ya da internetten siparişle getiren bi yer de olur ama öyle aşırı uçuk fiyatlı olmasın. anadolu yakasınd
malum diğer tavukların ne olduğunu bilen yok zaten tadı da güzel değil bence.

bildiğimiz köy tavuğu, şu eskiden olanlardan alıp yiyelim diyoruz.

istanbul'da köy tavuğu alabileceğimiz bi yer var mı? ya da internetten siparişle getiren bi yer de olur ama öyle aşırı uçuk fiyatlı olmasın. anadolu yakasında maltepe civarlarında ikamet ediyorum.
contavolta
(20.02.18)
Koy tavugu dediginiz de eger bugdayla misirla besleniyorsa gdo’lu ve hormonlu olacaktir. Her koy urunu dogal ve organik demek degil.


mor oje
(20.02.18)
Gdolu yemle beslenmeyen tek bildiğim tavuklar Kor yumurta'nın tavukları. Yalnız köy tavuğu yani gezen tavuk market tavukları gibi yağlı değil kaslı olur ve hem geç pişer hem de daha az et çıkar. Aldığınızda şaşırmayın derim.


neferkitty
(20.02.18)
bazı kasaplar ve süpermarketler siparişle getirtiyor.


sir gawain
(20.02.18)
mor oje +1
Köy tavuğu diye denetimsiz yerlerden alacağınıza güvenilir bir markadan alın daha iyi. Bizim tavuklar var köyde, organik falan olmayan mısırla, yemle besleniyorlar, hastalanırlarsa durumun ciddiyetine göre veteriner görüyor ya da görmüyorlar. Yumurtaları güzel gerçi ama tavuk yemek için ilk tercihim olmazlar.


kobuzchu kiz
(20.02.18)
Şu cehaletten sıyrılalım artık.

1- GDO zararlı değil.
2- Tavuk bildiğin tavuk, bir şeyi yok. eksisozluk.com


Paşabahçe, Beykoz, Riva civarlarında köy pazarları kuruluyor. Bahçesinde, tarlasında ürün yetiştiren satıcılar geliyor buraya. Birçoğu kapısında tavuk besler. Geçen yaz iki tane kaz almıştık. Siz de temin edebilirsiniz.


heidi'nin dedesi
(20.02.18)
(7)

kentsel dönüşüm

kiracıyım,henüz 1 sene olmadı oturduğumuz eve gireli. apartman girişine kentsel dönüşüm toplantısı yapılacaktır herkesin katılması rica olunur yazılmış. şimdi diyelim herkes kentsel dönüşüme ok verdi. ne kadar sürede bize çıkın derler. çabuk ilerleyen bi süreç mi yoksa 1 seneyi geçer mi?
kiracıyım,
henüz 1 sene olmadı oturduğumuz eve gireli. apartman girişine kentsel dönüşüm toplantısı yapılacaktır herkesin katılması rica olunur yazılmış.

şimdi diyelim herkes kentsel dönüşüme ok verdi. ne kadar sürede bize çıkın derler. çabuk ilerleyen bi süreç mi yoksa 1 seneyi geçer mi?
contavolta
(16.02.18)
herkesin değil 2/3 çoğunluk yeterli.

sonrasında asıl iş müteahhit firma bulunması ve planların onaylanması. bu da nereden baksanız 6 ay demektir. 6 ay da yıkım kararı vs. gibi işlemler desek bir yılı çok rahat bulur.


hosein
(16.02.18)
Uzun da sürebilir uygun teklif ve şartlar oluşmuşsa 6 ay içinde de bitebilir. Nerede oturduğunuzu yazmamışsınız, Kadıköy civarında artık yeni projelere müteahhitler çok seçici yaklaşıyor. Elde büyük daire stoğu kaldı.
Apartmanda bir daire sahibine ya da yöneticiye danışmak en doğrusu. Siz ilk defa görüyorsunuz ama belki bu görüşmelerin geçmişi vardır.


SiyamkedisiZorro
(16.02.18)
işi iyice öğren bak ölç.
iskanı tapusu zartı zurtu.
sonra amele gibi kalırsınız.


lonelyman
(16.02.18)
kiracının söz hakkı var mı ki o durumda ? ev sahibinin kararı önemli diye düşünüyorum


tss
(16.02.18)
yer: maltepe
kiracının söz hakkı yoktur diye düşünüyorum. sadece şimdiden yeni ev arayışlarına başlamalı mıyım, süreç ne kadar sürüyor onu merak ettim?


contavolta
(16.02.18)
Şimdiden ev bakmayın. Gerçekleşmesi durumunda devletten taşınırken taşınma parası alma şansınız var kiracı olarak.


mithrilfender
(16.02.18)
şans değil taşınma yardımı alınıyor. min. 1500 lira alabilirsiniz. biz de aynı durumda kaldık. müteahhit kendi direkt taşıdı sağolsun evi. kağıt kürekle uğraşmadık.


hemsta
(16.02.18)
(2)

BES hakkında

merhabalar,yeni işime geçeli 3-4 ay oldu. maaş bordroma baktığımda 200 küsür lira BES katılım diye bi kesinti var.Bunu geri alabilmem mümkün mü?Bir de işveren katkılı BES uygulaması varmış çalıştığım yerde. işte sallıyorum sen 100 lira yatırdın aylık, şirkette senin için 100 lira yatırıyormuş. ama b
merhabalar,

yeni işime geçeli 3-4 ay oldu. maaş bordroma baktığımda 200 küsür lira BES katılım diye bi kesinti var.

Bunu geri alabilmem mümkün mü?

Bir de işveren katkılı BES uygulaması varmış çalıştığım yerde. işte sallıyorum sen 100 lira yatırdın aylık, şirkette senin için 100 lira yatırıyormuş. ama buna 6. ayı doldurduktan sonra geçilebiliyormuş.

BES katılımla, işveren katkılı BES'in bi ilişkisi var mı?

Bilenler yardımcı olursa sevinirim.
contavolta
(13.02.18)
Öncelikle çalıştığınız işyerinin hangi sigorta şirketiyle BES anlaşması olduğunu öğrenin. Daha sonra sigorta şirketi üzerinden çıkışınızı yaptırın. Telefonla çıkış işlemi yaptırabileceksiniz muhtemelen.


cinsi kisi
(13.02.18)
Devletin kestiği otomatik bes seninki. Bağlı oldugun bireysel emeklilik şirketini arayıp iptal edebiliyorsun 2. Ay dolunca. Diğeri için şirket üzerinden başvuruyorsun ayrıca otomatik olandan bağımsız oluyor şirket katkılı olan kesin biligi yayalım:)


solenkol
(13.02.18)
(3)

devlet tiyatroları bilet

biletiva'dan bi oyuna bilet alacağım. indirimli bilet 9 tl, tam 15 tl. indirimli dediği öğrenci mi oluyor? öğrenci alsam kontrol olur mu?
biletiva'dan bi oyuna bilet alacağım. indirimli bilet 9 tl, tam 15 tl. indirimli dediği öğrenci mi oluyor? öğrenci alsam kontrol olur mu?
contavolta
(31.01.18)
Ankara'da sorduklarına rast gelmedim. Ama istanbul'da öğrenci kimliği sordular.


istanbul'da her seferinde soruyorlar bana.


antipodes
(31.01.18)
Sahneye göre değişiyor olabilir bence. Beyoğlu Küçük Sahne'de şimdiye kadar hiç kimlik sorulmadı mesela bana ama Cevahir'de sormuşlardı diye hatırlıyorum.


ms brownstone
(31.01.18)
(4)

kışlık mont

sabahları erken evden çıkıyorum, baya üşüdüğümü farkettim. kışın beni üşütmeyecek bi mont almak istiyorum.kaz tüyü mü almak lazım? north face, columbia iyi diyolar ama param yetmiyor. 350-400'den fazla vermek istemiyorum daha ucuz daha iyi olur tabi. adidas, puma, nike gibi markalarınki iyi midir?aş
sabahları erken evden çıkıyorum, baya üşüdüğümü farkettim. kışın beni üşütmeyecek bi mont almak istiyorum.

kaz tüyü mü almak lazım?

north face, columbia iyi diyolar ama param yetmiyor. 350-400'den fazla vermek istemiyorum daha ucuz daha iyi olur tabi.

adidas, puma, nike gibi markalarınki iyi midir?

aşağıdakiler nasıldır mesela.
www.yalispor.com.tr
www.korayspor.com
contavolta
(31.01.18)
decathlon'a bakın. gayet fiyat/performans ürünleri var.


ozdek
(31.01.18)
linkteki ürünler iş görür bence


burya
(31.01.18)
popoyu da kapatanlara bakin bence


65 derece
(31.01.18)
kaz tüyü ile ilgili rahatsız edici görüntüler için: www.youtube.com


lemmiwinks
(31.01.18)
(5)

kahve önerisi?

starbucks'ın kahveleri kötü gelmeye başladı artık. güzel, içerken gerçek kahve kokusu alabileceğimiz filtre kahve öneriniz var mıdır? internetten almalık ya da istanbul'dan direk gidip almalık da olur.frenchpress'te yapıyorduk ama bi de dripper alayım diyorum. chemex falan baktım ama fiyatları aşırı
starbucks'ın kahveleri kötü gelmeye başladı artık.

güzel, içerken gerçek kahve kokusu alabileceğimiz filtre kahve öneriniz var mıdır? internetten almalık ya da istanbul'dan direk gidip almalık da olur.

frenchpress'te yapıyorduk ama bi de dripper alayım diyorum. chemex falan baktım ama fiyatları aşırı uçuk geldi? hario v60 dripper iş görür mü? plastik olanı nispeten uygun fiyatta.
contavolta
(12.01.18)
Kahve.com, kahvefabrikasi.com vs. buralardan seçip alabilirsiniz. Kahve.com'dan dün sipariş verdik, yarım saat sonra yola çıktı diye mail geldi, bugün elimizde olacak, çok seviyorum ben.

Drip için de Aliexpress'e bakabilirsiniz, Hario'ya o kadar para vermeye gerek yok bence. Bir de şu aralar Tchibo'da teleskobik drip varmış, silikon galiba, fiyatı da uygunmuş. Ona bakılabilir.


kobuzchu kiz
(12.01.18)
benim anlamadığım bişey var.

şimdi kahve makinaları da yukardan damlatma usülü çalışıyor.

hani diyorum ucuzundan ufak bir kahve makinası alsan, french press ya da dripper zahmetinden kurtulurmusun?

düğmeye bas, 5 dakka sonra kahven hazır.

sonuçta yıkaması zahmetli.

suyu ölçüp koysan mesela, 1 kupa su koyarsan 1 kupa kahve yaparsın. öyle 8-10 fincanla işim yok diye de düşünme.


killerbee
(12.01.18)
eminönünde kurukahveci mehmet efendi civarında ''nuri toplar'' var Türk kahvesini buradan alabilirsin(odun ateşinde kavrulur)..nuri toplar dükkanı solundayken 20 metre sonra saga dönen bi sokak var orada çuval çuval ülke ülke kahve bulabilirsin..cenneti burası kahvenin :)


bhdrydn
(12.01.18)
probadorcolectiva önerebilirim sizlere farklı bir kahve deneyimi sunuyorlar. Taze kahve içmeye alışınca Starbucks kahvelerinin tadının ne kadar kötü olduğunu sizlere gösteren firmalardan biri.

Haftalık olarak kahvelerini kavuruyorlar. Taze bir şekilde kahvenizi içiyorsunuz.

İsterseniz kendiniz de gidip konuşarak alabilirsiniz kahvenizi çok faklı kahveleri var.


sudo su
(12.01.18)
coffee department ve petra(gayrettepe merkez) kahve işini istanbul'da en iyi yapanlardan, hatta bana göre 1 ve 2. gidip derdini anlatırsan sana çekirdek de önerirler, teknik de, malzeme de.


Bruce
(12.01.18)
(2)

iphone 6 pil değişimi

telefonumu artık günde 2 ya da 3 kez şarj etmeye başladığım için pili değiştirmem gerekiyor.zorlu ve akasya apple store'lara baktım bu hafta boş randevu görünmüyor.ama apple'ın sitesinde bulunan apple yetkili servis sağlayıcıları var, buralarda boş randevu görüyorum. kvk, troy, pupa gibi. bunlarda d
telefonumu artık günde 2 ya da 3 kez şarj etmeye başladığım için pili değiştirmem gerekiyor.

zorlu ve akasya apple store'lara baktım bu hafta boş randevu görünmüyor.

ama apple'ın sitesinde bulunan apple yetkili servis sağlayıcıları var, buralarda boş randevu görüyorum. kvk, troy, pupa gibi. bunlarda da bu işlemleri aynı fiyata yaptırabiliyor muyum?

iphone için pil fiyatları ucuzladı diye duymuştum. buralarda da aynı şekilde yapılıyorsa boşu boşuna apple stora'dan randevu almaya kasmayayım.
contavolta
(08.01.18)
aynısı başıma geldi uyandırayım sizi de apple o indirimlere 2018 aralıka kadar amerika içinde başlıyor. 2018 aralıktan sonra tüm dünyada.

bugün aynı duyuruyu ben açtım ve sağolsun tears for devil çok yardımcı oldu.

''deji max türkiyede de var aliexpress ten beklemene gerek yok. ben de beklememek için almıştım zaten. piyasada bulabileceğin en iyi batarya deji max'tir.
www.hepsiburada.com

hem garantisi falan da var bu bataryanın. hatta linkte verdiğim bataryaya tornavidası kılı tüyü de dahil''

bir de kendin yapacak kadar basit işmiş.


charlotte blanc
(08.01.18)
Ben 70 liraya değiştirdim.


empedokles
(08.01.18)
(4)

Bitkin ve uykulu hissetmek

bi hafta sonra 30 yaşına gireceğim. yani genç sayılırım diye düşünüyorum ama son aylarda hiç olmadığı kadar yorgun, bitkin ve uykulu hissediyorum. gece 11-12 gibi uyuyup sabah 7 de kalkıyorum aslında. ama hiç uykumu alamıyorum gibi hissediyorum. kahvaltımı da düzenli yaparım. sağlıklı beslendiğimi d
bi hafta sonra 30 yaşına gireceğim. yani genç sayılırım diye düşünüyorum ama son aylarda hiç olmadığı kadar yorgun, bitkin ve uykulu hissediyorum. gece 11-12 gibi uyuyup sabah 7 de kalkıyorum aslında. ama hiç uykumu alamıyorum gibi hissediyorum. kahvaltımı da düzenli yaparım. sağlıklı beslendiğimi de düşünüyorum. ama evde dizi, film izlerken uyuyakalmalar bayadır oluyor, onu işte yorulmama bağlıyordum ama bugün ofiste toplantıda anlık da olsa dalıp gidince bi sorun var diye düşünmeye başladım.

geceleri en az bi defa uyanıyorum tuvalet ihtiyacı için. ara ara uyanıyorum galiba, uykum bölündüğü için midir? ama senelerdir bu şekilde uyurdum zaten.

neden kaynaklı olabilir? ne yapmak gerekir?
contavolta
(28.12.17)
dahiliye doktoruna gitmelisin. o sana birçok kontrol yapacaktır. tiroid, insülin direnci gibi durumlar olağan şüpheliler arasında, ama hekim görmeden, tahliller yapılmadan konuşmak doğru değil.

aniden olmaya başlıyorsa muhtemelen bir sebebi vardır, sebebini bulmalısın.


babilbaligi
(28.12.17)
aynı sıkıntılar bende de var masa başı bir işte ve florasan altında çalışıyorsan bu normal bişe.


mikahakkinen
(28.12.17)
ben de benzer şeyler olduğunda genelde psikolojik nedenlerden oluyor. herhangi bir sıkıntı olmasa bile hayatım monoton olunca senin gibi oluyorum biraz. belki psikolojiktir biraz adrenalini arttırıp daha çok sosyal aktiviteye katılmaya dene istersen.


Caaannn
(28.12.17)
motivasyon yoklugu... rutin... haftasonu hayvan barinagiyla baslamak gerekir.


e haliyle
(28.12.17)
(12)

kitap önerisi

kitapyurdu.com'da cepteteb'in kampanyası varmış. yakın zamanda okuyup beğendiklerim; satranç - stefan zweig, kuşlar yasına gider - hasan ali toptaşaylak adam - yusuf atılganbu aralar okuyup da beğendiğiniz kitap önerisi alabilirim.
kitapyurdu.com'da cepteteb'in kampanyası varmış.

yakın zamanda okuyup beğendiklerim;
satranç - stefan zweig,
kuşlar yasına gider - hasan ali toptaş
aylak adam - yusuf atılgan

bu aralar okuyup da beğendiğiniz kitap önerisi alabilirim.
contavolta
(27.12.17)
Okuduklarinizdan yola cikarsak ;
Semerkand
Katya nin yazi
Kuyucakli yusuf


terastaki havlu
(27.12.17)
hayvan çiftliği - George Orwell


nodrama
(27.12.17)
Sineklerin tanrisi
Koku
Yuzuncu ad
Az
Hepsi o kalitede kitaplar.


fatih in fedaisi
(27.12.17)
Semerkand +1 ve Hasan Ali Toptaş - heba


rahip janick
(27.12.17)
Aslı Erdoğan - Kabuk Adam


soylu
(27.12.17)
Hasan Ali Toptaş'tan bir kitap da benden gelsin: Gölgesizler


simderun
(27.12.17)
toptaş'ın yeni öykü kitabı çıktı, onu alabilirsin.
saramago - körlük ve görmek; okumadıysan fix önerim.


fragile lady
(27.12.17)
Kitap önerisi değil ama, eğer aceleye getirmek istemiyorsanız yada karar veremiyorsanız, hediye çeki alabilirsiniz. Ben 3 adet 50 liralık aldım, ihtiyaç olduğunda kullanacağım.


tss
(27.12.17)
Sapiens


powerpufgirl
(27.12.17)
Pilgrim's progress (çarmıh yolcusu diye çevrilmiş türkçeye. İngilizce okunması tavsiye edilir)
Güliverin gezileri
Mustafa İnan:bir bilim adamının romanı
İnsan olmak (engin geçtan)


lesmiserables
(27.12.17)
Katyanın yazı ve kuyucaklı yusuf +1


EasyTiger
(27.12.17)
necib mahfuz - cebelavi sokağı'nın çocukları


bartman
(27.12.17)
(2)

ingilizce kursu tavsiye

istanbul anadolu yakasında fiyatları görece uygun ve gerçekten işini iyi yapan ingilizce kursu tavsiyesi istiyorum.başlangıç seviyesinden başlanacak.
istanbul anadolu yakasında fiyatları görece uygun ve gerçekten işini iyi yapan ingilizce kursu tavsiyesi istiyorum.

başlangıç seviyesinden başlanacak.
contavolta
(15.12.17)
Engvid.com


kursa vereceğin kadar parayı özel derse harcamanı tavsiye ederim, çok uygun fiyata İngilizce özel ders verenler oluyor. kursa gidip öğrenen kimseyi tanımadım. kendinizi o level, kur, seviye mevzularıyla sınırlamayın. bence böyle.


tiny penny
(15.12.17)
(2)

akbil sorusu

öğrenci akbilim vardı yüksek lisanstan dolayı. eşim kullanıyordu. dün metrobüse binerken kontrol sırasında farketmişler akbili almışlar. şimdi ben yine öğrenci akbili çıkartmak istiyorum ama yüksek lisans kaydım silindi. ama öğrenci akbilini 2018 sonuna kadar kullanabiliyodum normalde, o şekilde mes
öğrenci akbilim vardı yüksek lisanstan dolayı. eşim kullanıyordu. dün metrobüse binerken kontrol sırasında farketmişler akbili almışlar. şimdi ben yine öğrenci akbili çıkartmak istiyorum ama yüksek lisans kaydım silindi. ama öğrenci akbilini 2018 sonuna kadar kullanabiliyodum normalde, o şekilde mesaj gelmişti.

öğrenci akbili çıakrtmam mümkün mü? nasıl çıkartıyoruz?
contavolta
(08.12.17)
yanlış hatırlamıyorsam öğrenci belgesi gerekiyordu. senin durumda sanırım mümkün değil.


zgrydn
(08.12.17)
Artık öğrenci olmadığınızdan çıkaramazsınız diye düşünüyorum. Zaten YÖK'ün sisteminden check edebiliyorlar.


monogram
(08.12.17)
(1)

bitfinex cüzdan

şimdi burada bi miktar ethereumum bulunmakta. bunları güvenli bir şekilde nasıl saklayabiliriz? hiç cüzdan adresi falan göremiyorum sitede. bir de sizin şu kadar eth'niz var falan diyede yazmıyo galiba ya da ben göremedim. yoksa yediler mi benim eth'leri bilemedim.not: acemiyim.
şimdi burada bi miktar ethereumum bulunmakta. bunları güvenli bir şekilde nasıl saklayabiliriz?

hiç cüzdan adresi falan göremiyorum sitede.

bir de sizin şu kadar eth'niz var falan diyede yazmıyo galiba ya da ben göremedim. yoksa yediler mi benim eth'leri bilemedim.

not: acemiyim.
contavolta
(07.12.17)
myetherwallet.com adresinden ether cüzdanı oluşturun.

Oluşturduğunuz adrese Bitfinex'de BTC withdrawal yapın.


malheiros
(07.12.17)
(2)

akıllı tartı

var mı kullanan?sbs diye bi akıllı tartı var, para vermeye değer mi? bluetooth falan varmış, mobil uygulamasından kilonu izleyebiliyosun falan.
var mı kullanan?

sbs diye bi akıllı tartı var, para vermeye değer mi? bluetooth falan varmış, mobil uygulamasından kilonu izleyebiliyosun falan.
contavolta
(05.12.17)
xiaomi vardı bende. değmez. mobil uygulamadan sana sunduğu veri çok komik çünkü, geçen hafta 50 kiloydun, şimdi 49 sun 'dan öteye gidemiyor. yani zaten fazlasını yapması beklenemez de şunu demesi için dünya para verilmez :)


Tears of Devil
(05.12.17)
Değmez


buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.