Giriş
(1)

Altının durumu ?

Toplu almam lazım 1 2 ay içinde, ama altın sürekli yükselişte. Ekonomi okurları biraz daha beklesem mi yoksa elde ne varsa altın mı alayım ?
Toplu almam lazım 1 2 ay içinde, ama altın sürekli yükselişte. Ekonomi okurları biraz daha beklesem mi yoksa elde ne varsa altın mı alayım ?
bu çok zor bir soru. türkiyede altının iki parametresi var. birincisi altının kendi fiyatı ikincisi dolar kuru. bunlara teknik analiz yapmak gerekli. eğer iki şeye analiz yapıyorsak da çok sayıda parametre türüyor. dolar 5.94 direncine geldi bugün. kırarsa 6.25e kadar boş. gitme potansiyeli var. kırmazsa 5.75e kadar düzeltme gelebilir. xauusd ise sert yükselişi sonrası duraksama döneminde. rsi kırılırsa yeni bir yükseliş başlayabilir. rsi kırılmadıkça gevşeme sürecek. görüldüğü gibi altın almak zor iş. birkaç ay önce bu soru tekrar soruldu o zaman 250 lira falandı. arkadaş 240 lira fırsatını kaçırdığını belirtmişti. bende altın biraz düşebilir ama 240ı bekleme 3-5 liraya takılma al demiştim. şimdi ise altın gerçekten çok yükseldi. ne diyeceğimi bilmiyorum bu konu ne kadar zor sen anla :D


(7)

saçı çok düz olan hanımlara soru

saçınız maşa tutmayacak düzlükte olanlar saç modeliniz nedir? saçınızı nasıl kullanıyorsunuz?
saçınız maşa tutmayacak düzlükte olanlar saç modeliniz nedir? saçınızı nasıl kullanıyorsunuz?
Bu tam olarak ben ya. Uzun küt arka kismim. Ön kismina da daha yeni kat attirdim ama bariz katlar degil uzun katlar uclarda hareketlik versin diye. Gunluk sacimi en iyi bu sekilde kullaniyorum. Illa dalgali olsun istiyosam da bazi urunlerle kullaniyorum.


hindistan cevizi
(10.10.19)
benimki de dediğin türden. saçımı katlı kullanıyorum hareket vermesi için. özellikle perçem kestiriyorum.(kahkül gibi değil daha uzun) bunun dışında gece uyumadan önce sarıp topuz yapıyorum, sabah açtığımda dalga dalga oluyor. morfose'un turuncu saç spreyi şekli koruma açısından çok iyi. bazen de saçımı örüyorum kafama göre.


ayni ben de buyum. onler daha uzun arkalar daha kisa olacak sekilde bir kesimim vardi, enseyi acikta birakan kut modellerden yani. ama simdi uzadi sacim omuzlarima degiyor tam. az ince telli ve seyrek oldugu icin daha uzunu cok sevsem de guzel olmuyor, en iyi durdugu hali omuzlara tam degerkenki hali.

dalga istiyorsam cok sık maşa yaptiriyorum o zaten ine ine hafif bir dalgaya donusuyor kisa sure icinde. iyice spreyleyince dusse de tamamen dumduz kalmiyor, dalgali sekliyle duruyor.


in vino veritas
(10.10.19)
zaman zaman arkadan öne doğru katlı kısa kestiriyorum (ense açık, önler çene hizasında). genelde max omuz hizasında olacak şekilde yine arkadan öne katlı kullanıyorum.


pati
(10.10.19)
Benim uçlarım da düz hiç kıvrılmıyor. Kat da yakışmıyor emin misiniz ya :(


sampuaninla ilgili olabilir mi? ya da kullandigin ekstra urunlerle?
ben banyo sonrasi islak sacima sıkıyorum spreyi saclarim kuruyunca hem daha guzel sekil aliyor hem de cok rahat taraniyor. belki boyle bir sey deneyebilirsin?


in vino veritas
(10.10.19)
Benim de saçım çok düz. Perçem kestiriyorum burun hizasında böylece yüzümü daha toplu gösteriyor.

Bazen geceden nemli saçlarımı örüp uyuyunca biraz dalgalı gibi idare ediyor.


entegre
(10.10.19)
(1)

mideme taş oturmuş hissi

midemin üst tarafında 3-4 gündür, aç olsam da tok olsam da geçmeyen mide ağrım var. hani bir şey yersin midede ağırlığı olur ya öyle. taş oturdu sanki içime. uykumdan uyandırıyor, bazen de saatlerce uyutmuyor. yediklerim içtiklerim aynı. bu nedir?
midemin üst tarafında 3-4 gündür, aç olsam da tok olsam da geçmeyen mide ağrım var. hani bir şey yersin midede ağırlığı olur ya öyle. taş oturdu sanki içime. uykumdan uyandırıyor, bazen de saatlerce uyutmuyor. yediklerim içtiklerim aynı. bu nedir?
Benzeri ama cok daha şiddetlisi olmustu. Endoskopi yaptılar. Hazmedemedigim taşlaşmış bir seyler varmış midemde. İlaç verdiler. Bir de hiç kola içmiyor Muş’un arada iç dediler :)


kisa
(02.09.19)
(7)

ince memed 1 benzeri kitap önerisi

çok geç elime aldım, çok beğendim. seriyi okuma niyetindeyim. ancak bunun gibi okumayı kaçırdığım türk klasik eseri var mıdır?
çok geç elime aldım, çok beğendim. seriyi okuma niyetindeyim. ancak bunun gibi okumayı kaçırdığım türk klasik eseri var mıdır?
Okumadıysanız çalıkuşu'nu okuyun. Ikisini de okuyan biri olaraktan şiddetle tavsiye ederim.


kckmlqm
(29.08.19)
Merhabalar, Yaşar Kemal'i sevdiyseniz buradan devam etmenizi önerebilirim, Akçasazın Ağaları serisini beğenebileceğinizi düşünüyorum.


uzak
(29.08.19)
Binboğalar efsanesi de güzeldir.


uc anadolu efsanesi. yine yasar kemal.


ebabil curnatasi
(29.08.19)
Yaşar Kemal - Dağın Öte Yüzü serisi

İnce Memedten sonra en beğendiğim seri bu olmuştu.


Kurt kanunu ya da devlet ana. Özellikle kurt kanunu ama.


kljgslsdkjsd
(29.08.19)
Seri bittikten sonra Kemal Tahir'in Rahmet Yolları Kesti kitabı okunabilir. Bir nevi İnce Memed antitezidir.

Genel olarak Kemal Tahir'in yakın Türkiye tarihi konulu bütün kitaplarını tavsiye ederim. Bana göre her biri hem klasiktir hem de Türkiye'yi anlamak için tarihe daha berrak bir kafayla bakmaya yardımcı olur. Biz tarihi insan ve insanlar arası ilişkileri hesaba katmadan öğreniyoruz. Dönemleri bıçak gibi kesiyoruz. Halbuki öyle değil. Adam neredeyse bütün kitaplarında bunu çok güzel anlatmış.

Ben de sizin gibi çok geç okuyup hem çok beğenmiş hem de bu kadar geç okuduğum/okutulduğum için çok öfkelenmiştim.


bruce mclaren
(29.08.19)
(10)

25 üstü olanlar arkadaşlıklarınızı nerden ediniyorsunuz?

Üniversite, lise hariç . Özellikle iş hayatında 5yılı devirmişler veya 25 üstü olanlar cevaplayabilir.Benim arkadaşlıklarım belli bi zamandan sonra hep iş çevresinde gelişti, etkinliktir genel topluluk veya spordan kimseyle daimi muhabbetim olmadı hiç. Bunu söyledim geçenlerde liseden eski arkadaşım
Üniversite, lise hariç . Özellikle iş hayatında 5yılı devirmişler veya 25 üstü olanlar cevaplayabilir.
Benim arkadaşlıklarım belli bi zamandan sonra hep iş çevresinde gelişti, etkinliktir genel topluluk veya spordan kimseyle daimi muhabbetim olmadı hiç. Bunu söyledim geçenlerde liseden eski arkadaşıma. Asla iş arkadaşı ile yetinmiyorum seninki gibi değil deyip cıkcıkladı. Kendisi memur ben özel sektör tabi benim kadar muhatap olmuyordur iş arkadaşı ile ama bu insanlar başka nerede iyi arkadaşlıklar ediniyor?
İş dışında tanışıp arkadaş olduğum ve görüştüğüm kimse yok 25 yaşından sonra.


Arkadaş arkadaşları ve onların arkadsşları..


adwokat
(25.08.19)
Sadece iş ortamında tanışıp kaynaştığım insanlar var arkadaş diyebileceğim. Bir ara gittiğim kurs aracılığıyla da güzel bir çevre edinmiştim fakat kurs bitince görüşme sıklığımız çok azaldığı için pek sayamıyorum onu.


pike
(25.08.19)
Penpalworld'den mektup arkadaşı ediniyorum. Pul koleksiyonum var. Arz ederim


Bu vaka baya şi
(25.08.19)
Budist cemaat. Son derece kafama uygun bir sürü insanla tanıştım. Iş yerinden hiç arkadaşım yok


JohnOakley
(25.08.19)
Edinmiyorum açıkçası. Arkadaşın arkadaşları olabiliyor bazen, oralardan bişey çıkabiliyor ama onun haricinde kursa mursa gitmeden zor.

Ama bu yaştan sonra arkadaşlık yürütmek için uğraşmak peşinde koşmak mesai ayırmak lazım, bunu da arkadaşa ihtiyacı olanlar yapıyor genelde. Benim öyle bi isteğim olmadığı için edinmiyorum.


Bruce
(25.08.19)
Arkadaş arkadaşları ve onların arkadaşları +1

Bir de londraya taşındığımda Türkçe konuşan tüm hemcinslerimin yanına yanaşıp arkadaş olmaya çalışmıştım, işe de yaradı, iki tanesi canım ciğerimdir.

Bunun dışında sözlük,iş hayatı,meetup gibi etkinlikler,erkek arkadaşımın giglerinde tanıştığım kişiler diye uzayıp gidiyor liste ama çoğu kalıcı olmuyor.


Edinemiyorum. Seçici oluyor insan zamanla...


Düşündüm de benim de 25 yaşından sonra iş dışında herhangi bir arkadaşım olmadı.


ms brownstone
(26.08.19)
İş yerinden arkadaşlar ediniyorum ama birimiz iş değiştirdikten sonra kopuyoruz çoğuyla. Şu an aynı yerde çalışmayıp hâlâ yakın arkadaş olduğum bir (1) kişi var sadece.

Çok fazla arkadaşı olan bir sevgili edindim, onun arkadaşlarına kondum. Bazı arkadaşlarıyla cidden iyi anlaşıyorum, onlar iyi arkadaşım oldu; benim çok da ısınamadıklarımla kendi başına sosyalleşiyor o yine.

Bir de, amacı sevgili edinme ya da özellikle sosyalleşme olmayan online ortamlarda (Geek grupları, popüler bilim sayfaları, bizzat duyuru'nun kendisi gibi) tanıştığım insanlar var, oralardan birkaç kişi var IRL görüşüp iyi anlaştığım.


kobuzchu kiz
(26.08.19)
(2)

rosacea hakkında

Rosacea hastalığı olanlar özellikle neyi yemekten kaçınıyorsunuz? Mesela domates bana iyi gelmiyor asitli şeyler mi etkiliyor acaba ? Günlük temizleyici olarak marka öneriniz var mı ?Kadın arkadaşlar makyaj yapıyor musunuz? Makyajın olumsuz etkilediğini düşünüyor musunuz?Bu hastalıktan tamamen kurtu
Rosacea hastalığı olanlar özellikle neyi yemekten kaçınıyorsunuz? Mesela domates bana iyi gelmiyor asitli şeyler mi etkiliyor acaba ?

Günlük temizleyici olarak marka öneriniz var mı ?

Kadın arkadaşlar makyaj yapıyor musunuz? Makyajın olumsuz etkilediğini düşünüyor musunuz?

Bu hastalıktan tamamen kurtulmak mümkün mü ?
kurtuldugunu soyleyen var, ama doktorlar bana kronik oldugunu soyledi. her kis yogun olarak yasiyorum. yazin da cay kahve icersem yasiyorum. size domatesin iyi gelmedigini fark ettiyseniz hic maruz kalmayin bos yere.

bunun disinda klima ya da vantilator suratima hava uflerse, gunese korunmadan cikarsam, tuzlu, baharatli yiyeceklerde yasiyorum. gunes koruyucu olarak roza icin ayri bi krem onerdi bana doktor. yuzde yanma oldugunda yatistirici etkisi var. www.happy.com.tr

ayrica peeling yasak. yuz maskesi de ciltten tabaka halinde soyulan bi urun olmamali, o da tetiklemisti. ne iceren urunlerden kacinmak lazim su hesapta anlatiyor: www.instagram.com urunlerin iceriklerini de burdan aratiyorum www.skincarisma.com makyaj yapmadigimdan onun etkilerini hic bilmiyorum.


pide
(11.08.19)
Bana şunlar hiç iyi gelmiyor: Başta domates tabii ki, sonrasında şeker, süt + süt ürünleri, işlenmiş et ürünleri, beyaz unlu gıdalar, içi bolca katkı maddeli glikoz şuruplu muruplu ambalajlı yiyecekler (yani her türlü abur cubur), acı ve baharatlı yemekler +1, kafein (maalesef kahve fena kudurtuyor benim kızarıklıkları), sıcak hava, sıcak ortamlar, sıcak duş bunlar komple yasak zaten. Daha kesin vardır unuttuğum bir şeyler aklıma geldikçe eklerim.

Günlük temizleyici olarak Bioderma Sensibio H2o ve TTO yıkama jeli ile iyi anlaşıyoruz.

Makyaj ürünü olarak Jane Iredale kullanıyorum. Bb kremini ve pudrasını. Olumlu olumsuz bir etkisi olmuyor açıkçası, sadece makyajı biraz fazla sık yaptığım zamanlar yüzüm daha fazla kuruyor, saçma sapan tepkiler veriyor. Ara vere vere yapmak, cildi çok yormamak lazım, zaten eldeki malzeme (yani cilt) sıkıntılı, çok yormaya gelmiyor.

Ben yaklaşık 15-16 senedir bu hastalıkla yaşıyorum. Zaman zaman kontrol altına alabiliyorum ancak bazen ortada bir sorun yokken bile yine ataklar başlıyor. Yıldım. Kesin bir çaresini bulabilen olursa bana da haber etsin lütfen.


(7)

kadınlara soru

Sevgilinizle ilişkinizin ilk aylarındasınız, adınız Ela diyelim . Sevgiliniz de Eda adında bir yakın arkadaşınızın arkadaşıydı sizi Eda tanıştırdı . Sohbet sırasında sevgiliniz size eda diye seslendi.1. Bozulur musunuz?2. Bunu Eda’ya laf arasında anlatır mısınız ? 3. Sizin Eda olduğunuzu varsayarsan
Sevgilinizle ilişkinizin ilk aylarındasınız, adınız Ela diyelim . Sevgiliniz de Eda adında bir yakın arkadaşınızın arkadaşıydı sizi Eda tanıştırdı . Sohbet sırasında sevgiliniz size eda diye seslendi.

1. Bozulur musunuz?
2. Bunu Eda’ya laf arasında anlatır mısınız ?
3. Sizin Eda olduğunuzu varsayarsanız bu olay size anlatıldığında nasıl tepki verirdiniz ?
1) Bozulmam
2) Anlatmam. Bence gerek yok.
3) Neticede ben onlari tanistirmisim ve cocukla hukukum daha eski yani garipsemezdim sevgilisine benim adimda seslenmesini. Çocuğun sevgilisine benim adimda seslenmesi normal. Ela nin bunu sorun etmesini garipser ve sasirirdim.


Amaranta ursula
(05.08.19)
Bozulmam.
Anlatmam.
Anlatan özgüvensiz ve kıskançtır.


Bozulmam
Edaya anlatmaya ne gerek var saçma.
Eda olarak önemsememeye çalışırdım. Anlatandan art niyet arardım


eylul
(05.08.19)
Ne bozulcam ya! Annem bile adımı yanlış söylüyor bazen. Hiç üstünde durmam.


superfluid
(05.08.19)
Bozulmam
Anlatmam
Olabilir derim gecerim


Yazacagim seylerin aynisini amaranta yazmis.


red g
(05.08.19)
Umrumda olmaz


lcha
(06.08.19)
(6)

burnum tıkalı olmadığı halde nefes alamıyorum

alerji dedikleri böyle bir şey mi? aldığım nefes yetmiyor ciğerim asla dolmuyor. balon bile şişiremiyorum.
alerji dedikleri böyle bir şey mi? aldığım nefes yetmiyor ciğerim asla dolmuyor. balon bile şişiremiyorum.
eğer sigara içiyorsan
(bkz: koah)


@hayir .. sigaram yok, hiç içmedim.


Sinusit


dakota
(26.07.19)
Burun içi eğrilik olabilir, kendimden biliyorum.


hayvanat
(26.07.19)
nefes darlığı olabilir, bronşların iltihaplanmıştır. soğukta kaldın mı, terliyken özellikle?

andız ve keçiboynuzu pekmezi iyi geliyormuş, deneyebilirsin.


alerjik rinit


kveldulv
(26.07.19)
(13)

günde kaç defa hapşırıyorsunuz ?

sb.
sb.
0.013


yuzo
(22.07.19)
gençken ortalama saatte 1 idi ama artık yaşlandığım ve burnum büyüdüğü için yarım saatte 1'e indi :(


'
(22.07.19)
0-2


lcha
(22.07.19)
olsun olsun 1 olsun


kisa
(22.07.19)
0.237 şaka şaka bu telefonun sar değeriydi.

muhtemelen 2-3 ortama göre bu. tozluysa 5-6.

not: yıllık izinde hapşurmuyorum.


baldan kaymak
(22.07.19)
Pazartesi 2
Salı 4
Çarşamba 1
Perşembe 5
Cuma 3
Cumartesi yarım gün 1
Pazar tatil.


nasıl yani
(22.07.19)
en az 20.
en çok 100'den fazla.
alerjik durumlar.


teritori
(22.07.19)
her gun sabah afyonum patladiktan sonra tam olarak 3 kere


crucio
(22.07.19)
günde 2-3 kere en fazla


yanginmerdiveni
(22.07.19)
Arabada 5 evde 15 kere


0-2


alerjik rinitim var bağzı günler ilaca rağmen 40 dan fazla. 20. den sonra kaburgalarım ağrıyor hapşururken.

normal günlerde 1 maksimum 2


benaslinda
(22.07.19)
0-1


dont eat me
(22.07.19)
(3)

renkli lens kullananlar - marka tavsiyesi

fiyatları ile kullandığınız lenslere dair marka tavsiyesi alabilir miyim ?
fiyatları ile kullandığınız lenslere dair marka tavsiyesi alabilir miyim ?
solotica. kullanmadim ama gordugum kadariyla en dogal duran renkli lens bu. fresh look falan var onlara bulasmayin, korkunclu kadin olursunuz. ya da adam.


aydonno
(14.06.19)
Freshlook'un sadece green rengi çok doğal duruyor. İlk kez renkli lens kullanacaksanız bunu deneyebilirsiniz.

Solotica'da da ilk etapta çok açık renklerden kaçının, çünkü renk ne kadar açıksa lens o kadar opak oluyor. Kaptan Logar gibi görünme ihtimaliniz oluyor (Hidrocor ice bende öyle durmuştu mesela).

Ayrıca almayı düşündüğünüz marka ve rengi Youtube'dan aratmanızı ve gün ışığı/yapay ışıkta nasıl durduğunu incelemenizi tavsiye ederim. Bazı lensler fotoğraflarda güzel duruyor ama günlük hayatta kullanılabilir olmuyor.


Tanita tikaram
Elegance
Rainbow


curukturpkokusu
(14.06.19)
(2)

halı markası

kullanıp memnun kaldığınız marka nedir? İp türü olarak ne seçelim? Lekelendiğinde kolay cikarılabilen bir halı olsun istiyoruz.
kullanıp memnun kaldığınız marka nedir? İp türü olarak ne seçelim? Lekelendiğinde kolay cikarılabilen bir halı olsun istiyoruz.
saray halının merserize olmayan yani yün olan halılarını yolluklarını tercih edin. gidin mağaza mağaza dolaın, özellikle 20 yıllık mağazalarını ellerinde eski serilerden kalmış halıları oluyor. rahat rahat kullanın


hoot
(15.05.19)
Salona festival halının üsküdar modelini almıştım. Çok açık renk olduğu için kolay kirleniyor ama yıkanınca temizleniyor. En önemlisi yeni halılarda olan tüy bırakma olayını hiç yaşatmadı o yüzden tavsiye ederim. Annemin salona aldığı halıların 3 ay tüyleri uçuştu evde.


curukturpkokusu
(16.05.19)
(2)

Sürekli halsizlik ve bitmeyen vücut- eklem ağrısı

annem bir süredir böyle, kan değerleri normal, b12 eksikliği var ancak ileri seviyede değil. Grip oldu sandık ama doktorun verdiği ilaçlar fayda vermiyor. Burun akıntısı veya öksürük yok. Ama sürekli yatıyor.dahiliyeye görünmek dışında ne yapılabilir ?
annem bir süredir böyle, kan değerleri normal, b12 eksikliği var ancak ileri seviyede değil. Grip oldu sandık ama doktorun verdiği ilaçlar fayda vermiyor. Burun akıntısı veya öksürük yok. Ama sürekli yatıyor.dahiliyeye görünmek dışında ne yapılabilir ?
bugün ben de araştırdım bunu. candidadan şüpheleniyorum doktorlara gittim ama hiç candida olabilir test yapalım diyen olmadı.


dismainpula
(14.05.19)
d vitamini eksikliği olabilir, normal kan tahlilleri bunu göstermiyor, spesifik olarak d vitaminine baktırmak lazım. malum kış ayları güneşsiz geçiyor ve depolanan d vitaminini tüketmiş olabilir anneniz. ya d vitaminine baktırın ya da öğle saatlerine biraz güneş görsün anneniz. geçmiş olsun bu arada.


shadowfollower
(14.05.19)
(1)

bambu halı temizleme

biz bunlardan aldık iyi mi ettik bilmiyorum. nasıl yıkatıyosunuz ? özellikle bambu halı yıkayabilen yerler var mı?bambu halıdan leke çıkarmak çok mu zor.
biz bunlardan aldık iyi mi ettik bilmiyorum. nasıl yıkatıyosunuz ? özellikle bambu halı yıkayabilen yerler var mı?
bambu halıdan leke çıkarmak çok mu zor.
Zor değil. İşinin ehli bir yer olursa leke kalmaz. Avrupa'da mı yoksa Anadolu tarafında mı oturuyorsun? İki taraf için de öneri yapabilirim.


blue serenity
(13.05.19)
(7)

netlix dizi önerisi

sevdiklerim:hill housedarkthe oa (çok beğendim)atypical (çok beğendim)sherlockriverdalepenny dreadful (çok beğendim)bates motel (çok beğendim)you (eh işte)stranger thingsthe end the f..ing world.sevmediklerim yarım kalanlar;Travelers outlander peaky blindershakan muhafız brooklyn nine ninesabrinaor
sevdiklerim:

hill house
dark
the oa (çok beğendim)
atypical (çok beğendim)
sherlock
riverdale
penny dreadful (çok beğendim)
bates motel (çok beğendim)
you (eh işte)
stranger things
the end the f..ing world.

sevmediklerim yarım kalanlar;
Travelers
outlander
peaky blinders
hakan muhafız
brooklyn nine nine
sabrina
orphan black

şimdi de 12 monkeys - the walking dead'e bakıyorum. devam edeyim mi? 2 bölüm izledim ikisinde de sarıyor mu devamında? veya bıraktıklarımdan devam et dedikleriniz / şunu izle dedikleriniz nedir?

edit:after life ile mindhunter i de izledim ama yukarıdakiler kadar etki bırakmadı demek ki aklıma gelmemiş.
After life


westblack
(09.05.19)
Valla her dizi tavsiye başlığının altına 12 monkeys yazıp duruyorum. Sana da 12 monkeys yazıyorum, güzel ve değeri bilinmeyen bir dizi bence. Devam et derim ben.

Edit:@kljg güzelim diziye çok ayıp ediyorsun. Duymamış olayım.


12 monkeys bok gibi dizi afedersin.

Mindhunter izle.


kljgslsdkjsd
(09.05.19)
final space
rick and morty


isvicre rakisi
(09.05.19)
Maniac (9/10)
Orphan black (bu herkese uymaz)


dismainpula
(09.05.19)
russian doll
12 monkeys kesin devam edin.
line of duty
umbrella academy

animasyon seviyorsanız: paradise pd ve big mouth


levyashin
(09.05.19)
sex education
tam sizlik. bayilacaksiniz.


mavicorap
(09.05.19)
(3)

yarım altını tam altına çevireceğim

aradaki farkı ödeyeceğim ancak yarım altını satış fiyatından alma ihtimali hiç mu yok?
aradaki farkı ödeyeceğim ancak yarım altını satış fiyatından alma ihtimali hiç mu yok?
bir kac yere sor
illa tek yere gitme
olmadı bankaya yatır bankadan al altını


kingcyrax
(24.04.19)
Hiç yok böyle birşey olsa herkes yapar. Özellikle ev hanımları her ay çeyrek alıyor diğer ay gidip yarım yapcam satış fiyatından al dese nolur ? Kuyumcu ne kazancak sen kuyumcu olsan alır mıydın ? Olmaz yanii


Esinsin
(24.04.19)
Bi yarım altın daha al, sonra ikisini ver tam yaparlar.


canbonomobenseno
(24.04.19)
(2)

aramızda elektrik mühendisi var mı ?

müsaitseniz bir şey danışacağım.
müsaitseniz bir şey danışacağım.
Danış


jadle
(15.04.19)
bana da sorabilirsin


bobinhoo
(15.04.19)
(6)

kredi kartı işlemini posttan iptal ettik

iptalden sonra kredi kartı limitim eski haline döndü ancak mobilden baktığımda yapılan işlemler görülmüyor? Müşteri temsilcisi iade işlemini göremedi. Hiç mi görülmez kaç gün sürer bunun görülmesi?
iptalden sonra kredi kartı limitim eski haline döndü ancak mobilden baktığımda yapılan işlemler görülmüyor? Müşteri temsilcisi iade işlemini göremedi. Hiç mi görülmez kaç gün sürer bunun görülmesi?
Açık provizyonlar kısmında görünüyor olabilir mi?


kisa
(03.04.19)
iade mi yaptınız iptal mi? ikisi farklı işlemler.


inheritance
(03.04.19)
Kredi kartı işlemleri 1 gün sonra görülür dönem içi hareketlerde. Müşteri temsilcisinin de görememesi normal. Limit kontrolü tutuyorsa sıkıntı yoktur


silah taciri
(03.04.19)
işlemi iptal ettik posttan. Iadeden kastım tutarın bana iadesi.


Geçen gün aynısı oldu. Görevli kadın iptal ettim, bu işlemi ekstrede gormeyeceksiniz demişti. Sizinki de öyledir belki.


elorelia
(03.04.19)
Posttan çekilen tutar karşılığında açık provizyon oluşuyor. Yani bu meblağ anında kuruma geçmiyor, bekleme modu gibi bir şey fakat ilk alışverişte bu provizyon gözüküyor, iadesi yapılınca siliniyor. Eğer provizyondan çekime düşer (1 gün sonra düşüyor sanırım) sonra iade yapılırsa - ifadeyle iade ve çekim gözükğyor


filipis
(04.04.19)
(1)

vodafone arama kayıtlarına ulaşmak

telefonumdan gelen ve giden arama kayıtlarına ulaşabilir miyim? 11.04.18- 15.04.18 tarihi aralığındaki arama kayıtları misal?
telefonumdan gelen ve giden arama kayıtlarına ulaşabilir miyim? 11.04.18- 15.04.18 tarihi aralığındaki arama kayıtları misal?
online işlemlere baktınız mı?


elorelia
(21.03.19)
(5)

lazer epilasyon

Milyonuncu kez soruluyor biliyorum ancak ilk defa yaptıracağım araştırıyorum. Siyah tüy baya beyaz tenliyim bunun için klasik makine yeterli mi ? (Adini unuttum a ile başlıyor) Hangi bölge için kaç seans gittiniz ? (Kaç ay sürdü? )Ben koltuk alti icin gitmek istemiyorum önceliğim bölgesel gitmek ama
Milyonuncu kez soruluyor biliyorum ancak ilk defa yaptıracağım araştırıyorum. Siyah tüy baya beyaz tenliyim bunun için klasik makine yeterli mi ? (Adini unuttum a ile başlıyor)

Hangi bölge için kaç seans gittiniz ? (Kaç ay sürdü? )

Ben koltuk alti icin gitmek istemiyorum önceliğim bölgesel gitmek ama maddi açıdan daha mi dezavantajlı? Siz bölge bölge mi gittiniz ? Tum vücut mu ?

Lazer olunca denize hiç mi girmiyoruz ?

Bi de lazer öncesi jilet vurduran yerler var, geneli böyle mi ? Ben jilet vurdurmak istemiyorum. Ağdami yapıp gitsem nolur ?
Alexandrite? Siyah tüy ve beyaz tene onu uyguluyorlar, mantıklı sonuçları var.
Alexandrite olunca hiç deniz yok. Zaten Mayıs-Haziran'dan sonra sonbahar gelene kadar seans yapmıyorlar ve güneşten korunmak durumundasınız.
Lazer öncesi her yer jilet yaptırıyor veya trimmer ile tüyleri kısaltıyor, tüyler kökten alınmaz. Yoksa lazer nasıl o tüyün kökünü yaksın? Lazer seansları sürdüğü müddetçe de ağda falan yapmamanız gerekiyor.
Tüm vücut olmak zorunda değil. Kol+bacak vs gibi kendi kombinasyonunuzu oluşturabilirsiniz. Tüm vücut deyip daha ucuz fiyat verdikleri de doğrudur.
Seans işi de sizin cilt ve tüy yapınıza bağlı, koltuk altı 7-8 seansta biterken mesela kol daha inatçı bir bölge, 3 yıl da devam etseniz o tüyler bitmeyi falan geçtim hiç azalmayabilir.


1. Alexandrite evet. Beyaz ten siyah tüy. Lazerin en etkili olduğu kombinasyon.

2. Kişiden kişiye değişir.

3. Maddi açıdan bölge bölge gitmek daha dezavantajlı. Toplu fiyat daha uyguna geliyor.

4. Belirli bir süre su dahi değdirmiyorsun. Banyo falan yapılmıyor. Ayrıca güneşe de maruz kalmamalı.

5. Her bölgeye olmasa da çoğu yere jilet vuruyorlar evet. Ağda ile alırsanız lazerin bir anlamı kalmaz.


filipis
(17.03.19)
Yukarida ki cevaplara ilave mutlaka her seansın sonunda kontrol seansı iste.


brnbrs
(18.03.19)
o makine yeterli evet.

seans değişir ama ortalama 8 seansta sonuç alınıyor.

tüm vücut gitmek daha avantajlı her zaman.

ben başladığımda temmuz ayıydı. Öyle yazın seans yapmıyorlar diye bir şey yok. Aksine yazın kampanyalar falan bile olur. Ama güneşten korumak zorundasın tabi zor olabilir, o sana kalmış. yazdan hemen sonra başlarsan sonuç alman daha zor olur çünkü teninin bronzlaşmamış olması gerekiyor kesinlikle. Alex için konuşuyorum. ben denize gitmiştim ama güneşlenmedim hiç.

ilk seanstan önce jiletlemeni isteyeceklerdir. ama her seans öncesi jilet gibi bir şey de yok. önemli olan hiçbir zaman kökten alma yöntemlerinden hiçbirini kullanmamak. Ağdamı yapıp gitsem ne olur diye sorduğuna göre lazerin ne olduğunu biraz daha araştırmanı öneririm.


aquarium
(18.03.19)
Ben tum vucut gitmedim ilk koltu altina gittim. Denemek istedim cunku ise yarayacak mi diye. 3 seans ama her birinin kontroluyle 6 seans surdu. Ilki bitince kil cikmadi bende sonrakiler hep ince sari nasil diyim kol tuyu gibi oldu. Ama sonra ciktikca lazer yaptirmaya devam ettim. Kalanlar var, kokleri guclensin yine gidicem.

Yuzume de yaptirdim. 2. Ye gitmedim bile. Cikmadi cunku. Siyah sekilde ciksin o zaman yine giderim.


wishmaythşngs
(18.03.19)
(7)

ayakkabı ayağıma olduğu halde topuk kısmından çıkıyor

Adidas bez spor ayakkabılardan, tam oluyor hatta bagciklari sıkmak istesem ayaklarimi üstten acıtıyor. Ayağımda pamuklu çorap olmasına rağmen neden ayağım kayıyor, zaten 36 numara daha küçüğü yok, kaymasını nasil engelleyebilirim ? Değiştirmek istemiyorum ya napsam
Adidas bez spor ayakkabılardan, tam oluyor hatta bagciklari sıkmak istesem ayaklarimi üstten acıtıyor. Ayağımda pamuklu çorap olmasına rağmen neden ayağım kayıyor, zaten 36 numara daha küçüğü yok, kaymasını nasil engelleyebilirim ? Değiştirmek istemiyorum ya napsam
Ofisteki kadınlar konuşurken duymuştum. Silikon oed gibi bir şey vardı sanırım ama detay bilmiyorum.


kisa
(12.03.19)
Ayakkabi kullanildikca ayagin seklini alıyor ve cikmamaya başlıyor. Bana öyle oluyor en azindan.


prizmatik
(12.03.19)
Topuğa yara bandı da geçici bir çözüm


prizmatik
(12.03.19)
silikon tabanlik


cedex
(13.03.19)
bazı ayakkabılar bol çorap ile o etkiyi yapıyor, sıkı saran bir çorap ile çözülüyor sorun.


hasmetizm 2046
(13.03.19)
@hasmetizm naylon çorapla da kayıyor sıkı çorapla da.


popüler bir modelse gidip mağazada başka bi tane denesene? üretim hatalıdır belki.


hasmetizm 2046
(13.03.19)
(4)

ortalama türk vatandaşının tanıması gereken aydınlar- lider veya siyasiler

20lerinin ortalarında olan biri olarak bu konuda eksiğim var.özellikle 1900 sonrası ve yakın tarihte yaşamış olanlardan kimlerin adını verebilirsiniz ? rauf raif denktaş, selahattin ülkümen veya behiç erkin gibi?
20lerinin ortalarında olan biri olarak bu konuda eksiğim var.

özellikle 1900 sonrası ve yakın tarihte yaşamış olanlardan kimlerin adını verebilirsiniz ?

rauf raif denktaş, selahattin ülkümen veya behiç erkin gibi?
Türk beşleri.


katil usak
(04.03.19)
çetin emeç
bahriye üçok
turan dursun
uğur mumcu
eşref bitlis
metin göztepe
ahmet taner kışlalı


trajikomix
(04.03.19)
Atatürk'ün fikir babası Ziya Gökalp.


(7)

akran - ergen zorbalığı

kardeşim twitterda okumuş ancak twitter hesabım olmadığı için ben gönderiyi görmedim. ergen bir kız çocuğunun burnu ile çok dalga geçiliyormuş, kız da ailesini estetik yaptırmaya ikna edemediği için burnunu kırıp ameliyat olurum diye düşünmüş ancak çekici yanlış kullandığı için iç kanamadan dolayı
kardeşim twitterda okumuş ancak twitter hesabım olmadığı için ben gönderiyi görmedim. ergen bir kız çocuğunun burnu ile çok dalga geçiliyormuş, kız da ailesini estetik yaptırmaya ikna edemediği için burnunu kırıp ameliyat olurum diye düşünmüş ancak çekici yanlış kullandığı için iç kanamadan dolayı vefat etmiş. bana aynen böyle anlattı.

1- bu olay doğru mu ? netten baktım ancak bir haber göremedim, twitter gönderisi de olabilir, paylaşabilir misiniz?

2-özellikle ergenlik döneminde insanların dış görünüşe aşırı eleştirel yaklaştığı doğru. yetişkinlerde bile halen görünüşümüzden dolayı eleştiriliyoruz. kilo, boy, yüz güzelliği nedeniyle. siz de benzeri zorbalığa maruz kaldınız mı ? insan psikolojisi bunla nasıl başa çıkabilir?
cyber-bullying diye aratırsanız ciddi araştırmalar var bu konuda.


angelofdeath
(25.02.19)
görmedim bu olayı ama doğrudur. irem derici de küçükken duvara kafa atmış burnunu kırmak için.
ben şahsen maruz kalmadım, ki ergenliğim çok çirkin allah affetsin :) şu an 20 yaş civarı olan nesilde ve daha küçüklerde yaygın bu durum sanırım. başa çıkılması da çok zor, sosyal medya vs yüzünden zaten aşırı kalıplaşmış bir güzellik algısı mevcut. ergenlikteki birini o kalıplardan kurtaramazsın. benim kuzenim var mesela 19 yaşında şu anda, hiçbir tarafını beğenmiyor bi türlü. o kadar garip detaylara takılıyor ki inanamazsın. geçen gün şu cupid's bow denilen, üst dudağındaki v şeklindeki kısmın çok derin olduğundan falan şikayet ediyordu mesela..


bxgx
(25.02.19)
2) Baya zorbaliga maruz kaldigimi bilirim. O zamanlar üzülüyordum ama zaman gectikce kendime bakmayi, güzel taraflarimi ortaya cikarmayi ögrendim.
Bir de lisedeyken derslerime sarmistim. O da baya bir mesgale yaratiyordu benim icin.


chitosan
(25.02.19)
ilk paragrafi okurken kanim dondu. dogru olma ihtimali var ama cekic olayi fantastik olabilir.
anlatmak degil de direkt link olsa teyit.org'a gondersek onlar bakardi dogru mu degil mi diye.
insanlar kafayi yiyiyor yavas yavas. arkadas siz her halinizle ozelsiniz. niye boyle sacma karsilastirmalara giriliyor anlamiyorum.
ben de ergenlikten gectim, o zamanlar kendimi cok yakisikli saniyordum, arkadaslarim laf edince ben de onlari bi guzel gomuyordum. gecenlerde lisedeki resimlerime baktim, allah'im ne kadar cirkinmisim. yeni farkettim. isin ilginci hala kendimi yakisikli saniyorum. su an cirkin oldugumu 5-10 yil sonra fotograflara bakinca anlayacagim. dongu boyle devam edecek. kizlar erkeklerden daha cok alingan ve hassas sanirim, dis gorunus konusunda. kendilerini cok kiyasliyorlar.

2- maruz kaldim ama maruz birakana nasil cevap verecegimi biliyordum. sen kendine bak lan patates cuvali gibi naif atismalarla karsiliyordum. kendimle barisiktim. burnum bazen kafama takiliyordu acaba yaptirsam mi diye abim sagolsun vazgecirdi. yuzumun tamamina bakmami tavsiye etmisti. buyuk fotograf yani. ben de dedigini yaptim. aslinda hicbir sorun yokmus.
bir de etrafimdaki arkadaslarim, benim gibi veya benden cirkin kisilerdi. hic kiyaslama yaptigimi hatirlamiyorum.
- aile destegi
- arkadas cevresi
kisinin kendisi ile barisik hale gelmesi acisindan bu iki sey onemli.


akran zorbaligi cok gercek bir durum. yurtdisinda da cok var. benim basima gelmedi ama bir arkadasim estetik ameliyat olmustu gayet kucuk bir yastayken. onunla bile dalga gecilmisti (yani yapsa bir turlu yapmasa bir turlu hesabi). aile destegi ve aile ile konusabilmek cok onemli sanirim. hele hele ergenlikte disari cikarken sadece giyinmek icin saatler harcanan, hicbir sorun yoksa bile surekli diyet yapilan falan bir yastasiniz, kafanizda sacma sapan dusunceler oluyor. baskasinin ne dusundugu cok onemli oluyor vs. bu nedenle ailenin psikolojik destegi ve gozlerinin acik olmasi, cocugun bunlari aileye anlatabilecek kadar yakin olmasi cok onemli. bir de okulun direk onlem almasi gerekli. sikayet edildigi anda ilgili cocugun velisinin cagrilmasi vs. ne gerekiyorsa yapilmali.


kassiopeia
(25.02.19)
olayı duymadım ama diğer soruna cevap vereyim. kendimi bildim bileli aşırı kiloluyum. çokça zorbalığa maruz kaldım. 35 yaşındayım hala zorbalığa maruz kalıyorum. sonuç olarak özgüvensiz,sinik bir insan oldum.


elanesse
(25.02.19)
haberi ilk defa duydum, umarim uydurmadir.

bana yapilmadi ama keske ayaklarim daha kucuk olsa, keske burnum daha duzgun olsa derdim. hala derim ama takiinti degil neyse ki.

en onemli etki annebabadan. onceki kusak ebeveynlere anne burnum yamuk ameliyat olcam desen cogunlukla terlikle kaba etine girisme egilimi falan olurdu. ama simdiki ebeveynler cocuklarindan cok takintili. yavrusunun kafasi yusyuvarlak olsun diye kasklar, doktorlar, yontemler arayan, yegenimin kulaklari kepce diye niye ameliyat ettirmediniz bu cocugu diye kendince elestiren, halihazirda kendisi surekli dis gorunus ve baskalarinin fikirlerine odakli yasadigi icin cocuguna da ayni deger yargilarini asilayan anne babalardan asiri ozguvenli, kustah, zorba veya takintili, asiri hassas cocuklar cikmasi hic sasirtici degil.

daha gecen burda duyuru vardi, cok yakisikli adamin cok sisman sevgilisi varmis, nasil olabiliyormus boyle bir sey. o zorbalarin az buyumus hali o duyuruda.


jimicik
(25.02.19)
(11)

tame ımpala favori şarkınız? bu gruba benzer öneriniz?

var mı ?
var mı ?
New Person, Same Old Mistakes dışındaki tüm şarkıları tırt gibi geliyor bana.


angelus
(21.02.19)
The less i know better!


kablelvuku
(21.02.19)
kendilerini çok bilmiyorum ama new person'ı dinledikten sonra biraz bakındım aşağıdaki diğer iki şarkısını da beğenip listeme ekledim.

vital signs
let it happen

gelen cevaplara göre biraz daha bakayım bahaneyle.


spirit crusher
(21.02.19)
hepsini seviyoruz hepsini :)


scudman1
(21.02.19)
www.youtube.com

Rica ederim.


bedbed
(21.02.19)
çok sevdiğim grup, 3 kez canlı izledim. zaten en beğenilenlerini yukarıda yazmışlar.

benzer bir şey önereyim.

www.youtube.com


awlmi
(21.02.19)
Elephant


mirty
(21.02.19)
zhu + tame impala'dan

youtu.be


füt
(21.02.19)
favori şarkım nickimde saklı...

currents'i fazla pop bulsam da bir ayrılık albümü olması açısından başarılı buluyorum genel olarak. new person same old mistakes, reality in motion favori şarkılarım bu albümde.

genel olarak lonerism başucu albümümdür. tüm şarkılarını tek geçiyorum.

ınnerspeaker'a gelirsek de solitude is bliss ve desire be desire go'yu seviyorum.

bu gruba benzer mi bilmiyorum ama tame impala'nın yar çanlarını da seviyorum. nick allbrook'un pond grubu tame impala elemanlarıdan oluşuyor. yine jay watson'ın GUM projesi de aynı şekilde. o projede de güzel şarkılar vardı. bir de cam avery'nin the growl grubu vardı. liarbird favorimdir. post-beatles şarkılar vardı. tame impala demişken melody prochet ve melodys echo chamber demezsek şeytan çarpar tabii. kevin'in hem gitarda hem mutfağında yer aldığı aynı isimli albümünü çok severim. ı follow you ve some time alone, alone güzel şarkılardır. bunların dışında john grant, mac demarco ve king krule tek çırpıda aklıma gelenler. daha soft şeyler de var ancak sorulmadığı için kendime saklayayım onları.


mind mischief
(21.02.19)
yüzyılın amne hizmeti geliyor

artist-explorer.glitch.me


edaddy
(21.02.19)
Ben en çok elephant i seviyorum galiba ama son albümü de inanılmaz sevmiştim. Şu ara ekstra dinliyorum çünkü ayrılık albümü. Eventually mesela. İnanılmaz güzel bir şarkı.

Bu arada @edady siteye baktım sitede önerilen gruplara da baktım. Tame Impala ile uzaktan yakından alakası yok.


westblack
(21.02.19)
(6)

yanaklarımdaki küçük kırmızı pütürler

pütür değildi pütürleşmeye de başladı. cildiyeye gideceğim ama sorayım dedim. alerji midir? neden hiç geçmez yanağımdan aşağı doğru inmeye başladı. acı yok ama sürekli elime geliyor.
pütür değildi pütürleşmeye de başladı. cildiyeye gideceğim ama sorayım dedim. alerji midir? neden hiç geçmez yanağımdan aşağı doğru inmeye başladı. acı yok ama sürekli elime geliyor.
Siğil virüsü olmasın?


filipis
(19.02.19)
Yanakta sigil olacagini sanmam. Alerjik bir durumdur muhtemelen. Cildiyeye gorunun mutlaka.


Muhtemelen alerjiktir ancak gerçekten bu şekilde bir yorumda bulunmak çok sağlıksız :)
Sadece rahatlatmak amaçlı söylüyorum. En azından mühim bir şey değildir.


kisa
(19.02.19)
@nick sanmam derken? Siğil vücudun her yerinde olabilecek bir şey. Ayağın altından göz kapağına kadar


filipis
(19.02.19)
@filipis,Bir iki tane et beni olabilir tabii ama komple iki yanagin birden putur putur olacak sekilde hatta artik yanagindan asagiya dogru inmis kirmizi puturcukler ilk akla gelen sigil olmaz gibi.


siğil değil. doktor baktı bişey bulamadı valla. sigaradan, sıcak sudan, sıcak yemek ve içecekten uzak dür yüzün temas etmesin, stresten de olabilir diyor. ne sigaram var ne alkolüm. sıcakla da herkes kadar. özetle bir şey bulamadı 2 tür krem verdi. başına gelen olursa diye paylaşıyorum.


(2)

instagram sorusu

ben a şahsının adını arama çubuğuna yazdığımda adının altında b + 2 kişi takip ediyor yazıyor diyelim. a şahsının profiline tıkladığımda takip edenler arasında b şahsı yazmıyor. b şahsı takibi mi bırakmış demek bu ?
ben a şahsının adını arama çubuğuna yazdığımda adının altında b + 2 kişi takip ediyor yazıyor diyelim. a şahsının profiline tıkladığımda takip edenler arasında b şahsı yazmıyor. b şahsı takibi mi bırakmış demek bu ?
ya takibi birakmistir ya da hic takip etmemistir ve instagram kullaniciyi kandiriyordur.
ya da instagram'da bir sorun vardir. bilemiyorum hangisi artik..


instagram kandırıyor olamaz birbiri ile takiplesmeşi olağan insanlar. 4.ihtimal instagramda stalklayanlar çıkıyor.


(1)

resmi gazeteye giremiyorum

siz girebiliyor musunuz ? nasıl girebilirim?
siz girebiliyor musunuz ? nasıl girebilirim?
Yakın zamanda Sağlık Bakanlığı atama yönetmeliğinde birkaç değişiklik yapıldı. Muhtemelen o sebeple yoğunluktan girilmiyor şu anda. Yapacak bir şey yok, girene kadar F5.


gonion
(11.02.19)
(1)

orman işletme ilçe müdürlüğünün vergi numarası olur mu ?

böyle kamu kuruluşlarının vergi noları oluyor muydu?
böyle kamu kuruluşlarının vergi noları oluyor muydu?
Evet vergi numarası vardır.


kibritsuyu
(07.02.19)
(1)

atmden kartsiz olarak başka hesaba para yatirma

bugün denedim ziraat ve ykbden komisyon kesiliyor. Haftasonu olduğu için mi böyle? Kesilmemesi mümkün değil mi ? Yanlış görmedimse ykbde 17 tl kesiyor eğer hep böyleyse eft yapayim daha iyi.
bugün denedim ziraat ve ykbden komisyon kesiliyor. Haftasonu olduğu için mi böyle? Kesilmemesi mümkün değil mi ? Yanlış görmedimse ykbde 17 tl kesiyor eğer hep böyleyse eft yapayim daha iyi.
Interaktif işlem şifrenizle giriş yapıp kendi hesabınıza yatırırsanız genelde kesmiyor. Ama başkasının hesabına yatırınca haliyle transfer olarak nitelendirip, masraf alıyor. Bir çok bankada böyle.


talasas
(03.02.19)
(11)

dolmuş şoförünü nereye şikayet edebilirim?

Bağlı olduğu dernekler işe yarıyor mu ? Bir dolmuşçu kıl ediyor beni. Agresif araç kullaniyor, kulaklıkla müzik dinleyene de kızıyor, telefonu çalıp konuşana da kızıyor ama kendisi radyo açıyor , sesini duymayip dediği yerde inmek isteyene sordum niye cevap vermiyosun diye kızıyor. Bazen söz dalaşın
Bağlı olduğu dernekler işe yarıyor mu ? Bir dolmuşçu kıl ediyor beni. Agresif araç kullaniyor, kulaklıkla müzik dinleyene de kızıyor, telefonu çalıp konuşana da kızıyor ama kendisi radyo açıyor , sesini duymayip dediği yerde inmek isteyene sordum niye cevap vermiyosun diye kızıyor. Bazen söz dalaşına giriyor bu yüzden. Evlat olsa dövülür vallahi. Ceza hukuku anlamında suç değil ama napabilirim ya saygısız ve seviyesiz biri.
Istanbulda ise 153 beyaz masa.


153 Beyaz Masa, gayet güzel ceza kesiyorlar.

Ek: Olayı tüm detaylarıyla aktarın, plakasını, gün ve saatini verin. Bu arada telefon yerine internetten kendiniz de kayıt oluşturabilirsiniz:

beyazmasa.ibb.istanbul


monogram
(01.02.19)
aşağıda arkadaşların yorumuna ek olarak, başka bir minibüs şoförüne de sor, bunların başı oluyor, numarasını verebilir misiniz de. çete ruhuyla çalıştıkları için onların içinden gelecek uyarı/ceza sistemi de etkili oluyor. bir gün bir minibüs şoföründen duymuştum. numarayı paylaşıp geçmesi gereken güzergahtan geçmeyen şoförü şikayet ettirmişti.


arvuti
(01.02.19)
Çevrenizdekilere de soyleyin onlar sa şikayet etsinler beyaz masaya plakayi neyi verip.

Ben agresif kullanan gorunce plakayi alip hemen şikayet yaziyorum. Es gecmemek lazim boyle hayvanlari.


stavro
(01.02.19)
153'e ve de şoförler odasına şikayet edin.


prasinos
(01.02.19)
İstanbul değil arkadaşlar :(( keşke olsa


hangi şehir?


prasinos
(01.02.19)
Bulunduğunuz şehrin ilgili belediye çözümüne şikayet etmeniz yeterli olacaktır.


aynabugusu
(01.02.19)
belediye çözüm merkezi bizim yaptırımımız yok diyor, önceden de 155e şikayet yaptım etkili olmadı. tek yetkili şoförler birliğiymiş, idari olarak yaptırım sayılmaz bile bu. hukuk garabetine hoş geldiniz.


Gerci ben sikayet yazip daha sonra akibetine baktigimda da "kendisine uyari yapildi" diyordu. Uyariyi ilettiklerini bile dusunmuyorum aslina bakarsan ama ayni surucu farkli kisilerden surekli sikayet alirsa yaptirimi olur diye dusundum.
Yaptirimi yoksa araclarin arkasinda neden beyaz masa logosu var sikayet icin?


stavro
(01.02.19)
özel işletme oldukları için sıfır yaptırım. sadece halk otobüslerine olan şikayetleri alıyor büyükşehir belediyesi.


(4)

zorunlu bes ?

Ben girmek istemiyorum ancak artık 5den fazla işçi çalıştıran yerlerde de zorunluymuş. Herkesten 100 tl mi kesiliyor? İlk 60 günde çıktık ama bizden kesilen paranın tamamını alamıyoruz sanırım. Hiç girmesek olmaz mı ya şansımı ona göre zorlayacağım.
Ben girmek istemiyorum ancak artık 5den fazla işçi çalıştıran yerlerde de zorunluymuş. Herkesten 100 tl mi kesiliyor? İlk 60 günde çıktık ama bizden kesilen paranın tamamını alamıyoruz sanırım. Hiç girmesek olmaz mı ya şansımı ona göre zorlayacağım.
maaşına oranı var kesintinin. 60 gün içinde çıkarsan kesintisiz iade.


prasinos
(31.01.19)
prime esas kazancın yüzde 3üymüş, arayan soran olursa burada kalsın.


Brüt asgari ücretin yüzde üçü kadar kesilecek. Gireceksin, sonra da çıkmak istiyorum diyeceksin. Paran hesabına iade edilecek. Girmeme şansın yok.


2 ay içinde çıkıyorsunuz, hiçbir kaybınız olmuyor.


monogram
(01.02.19)
(1)

ayakkabı marka önerisi

gezmeye vaktim yok 1 2 saat içinde almam lazım. kadın ayakkabısı, bilekte biten topuklu kışlık bot arıyorum. klasik giyimin altına giyilebilecek derecede. ayaklarım her ayakkabıda rahat etmez. duyuru kadınları en son siz nerden ayakkabı almıştınız ?
gezmeye vaktim yok 1 2 saat içinde almam lazım. kadın ayakkabısı, bilekte biten topuklu kışlık bot arıyorum. klasik giyimin altına giyilebilecek derecede. ayaklarım her ayakkabıda rahat etmez. duyuru kadınları en son siz nerden ayakkabı almıştınız ?
divarese'den almistim tam dediginiz modeli. pantalon ve elbise altina cok hos duruyor.
www.divarese.com.tr


65 derece
(28.01.19)
(5)

düğüne çiçek göndermek istiyorum

yakın arkadaşımın düğününe katılamiyorum.Ancak düğüne çiçek göndermek istiyorum çiçek sepetindeki çelenk fikri kötü ancak düğün maraşta. Çiçek sepetinden de başka alternatif yok galiba? Başka nereye bakabilirim ?
yakın arkadaşımın düğününe katılamiyorum.

Ancak düğüne çiçek göndermek istiyorum çiçek sepetindeki çelenk fikri kötü ancak düğün maraşta. Çiçek sepetinden de başka alternatif yok galiba? Başka nereye bakabilirim ?
Mahalledeki çiçeklerin çoğu bile yapar bu işi. Kendi aralarında bir netowrkleri var, adını unuttum.
Bir çok yere mahalle cicekcisinden çiçek yolladım


kisa
(23.01.19)
maraş çiçekçi diye gugılda aratın, havaleyle gönderin parayı.


neverlose
(23.01.19)
Netten o civardaki çiçekçileri bulup arayın. Böyle bir hizmeti olan çıkabilir.


shangrilla
(23.01.19)
Lokal çalışan çiçekçileri bulabilirsiniz. Bir kez Çiçek Sepeti'ndeki seçenekleri beğenmeyip Adapazarı'nda online satış yapan bir çiçekçi bulmuştum.

Çiçekçilerdeki sistem de Interflora'ydı sanırım; "henüz Ay'a çiçek gönderemiyoruz" diye sloganları vardı :) Kendi mahallenizde bu ağa dahil bir çiçekçiye de danışabilirsiniz.


maraşta bir çiçekçi halleder. genelde zaten hazır kalıpları oluyor ellerinde. gönderir size, seçtiğinizi hazırlar, banka hesabına yollarsınız parayı. çok yaptık biz böyle. tabi güven ilişkisi lazım.


elorelia
(24.01.19)
(7)

aranızda okçuluk ile ilgilenen var mı ?

yaptığı spor pilatesten öteye gitmeyen, bedenen kolay yorulan biriyim, okçuluğa heves ediyorum. profesyonel olamam ama öğrenmek çok mu zor? zihnimi boşaltacak bir hobiye ihtiyacım var. başkaca hobi veya spor önerisi olan varsa önerilere açığım.
yaptığı spor pilatesten öteye gitmeyen, bedenen kolay yorulan biriyim, okçuluğa heves ediyorum. profesyonel olamam ama öğrenmek çok mu zor? zihnimi boşaltacak bir hobiye ihtiyacım var. başkaca hobi veya spor önerisi olan varsa önerilere açığım.
ben meraklanmıştım.. hatta makaralı bir yay almıştım ama cidden zaman ayırmak gerekiyor. sonuçta bunu evde yada kafanın estiği her yerde icra edemezsin. yeteri kadar zaman ayırabileceğinden emin değilsen bulaşma derim. ben pişman oldum ve sattım elimdekileri..


silah taciri
(17.01.19)
@silah taciri kurs buldum. yoksa kendime ekipman almayı düşünmüyorum evim de uygun değil zaten. kursu sevmezsem bırakırım diye düşündüm.


bende düşünüyordum ama doğru düzgün bir kurs bulamamıştım istanbul için. belediye yada bir vakfın kursu vardı ama sevmedim.


scudman1
(17.01.19)
Yapacaksan makaralı yap, normali kolun güçlenene kadar çok yorar. İstanbul'daysan dereceleri olan bir arkadaşım var fikir alabiliriz.


John Bloor
(17.01.19)
Ben yaptım bir süre, hatta müsabakalara bile katılmışlığım var ama bana sıkıcı geliyor, o yüzden yapmıyorum şu anda. Pek zihin boşaltıcı değil bence, daha çok düşünmeye teşvik edici - kendi görüşüm-. O yüzden daha aktif sporlara yönelmenizi öneririm.


archery
(17.01.19)
Okçuluk yaş bakımından eğitilebilirlik kriteri istemeyen ender sporlardan biri sanırım, her yaşta öğrebilebilir, tabii ideali erken yaşta başlamak ama geç yaşta başlayıp müsabık olanlar bile var, hatta 30 yaşından sonra milli olan sporcular var okçulukta, öyle düşün.


angelus
(17.01.19)
Ben geleneksel okçuluk yapıyorum. Doğada atış yapmak çok eğlenceli ve dinlendirici. Hobi amaçlı ise geleneksel okçulukta eğitim kısmı kolay, çok fazla teknik ayrıntı yok.


creepy
(17.01.19)
(5)

kredi kartı borcunu ödemeyi unuttum

uzun süredir mobil bankacılığa girmiyodum farkında değilim, en son maaş hesabimdan para çekerken bu ay hesapta iyi para kalmış dedim ama kredi kartını ödemeyi 2 gün geciktirmişim. Kredi notum çok etkilendi mi ? Dikkat ediyorum böyle şeylere normalde. Krediye ihtiyacım olabilir. Toparlanmasi çok zam
uzun süredir mobil bankacılığa girmiyodum farkında değilim, en son maaş hesabimdan para çekerken bu ay hesapta iyi para kalmış dedim ama kredi kartını ödemeyi 2 gün geciktirmişim. Kredi notum çok etkilendi mi ? Dikkat ediyorum böyle şeylere normalde. Krediye ihtiyacım olabilir. Toparlanmasi çok zaman alır mı?
Hiçbir şey olmaz, rahat olun :)


old but hot
(10.01.19)
Bana da oldu öyle, Yapı Kredi denen gudik bankada oluyor en çok. Bilerek hatırlatmıyorlar bence faiz tatlı geliyor.


goodz
(10.01.19)
Hiç etkilemez diyebilirim :)


kisa
(10.01.19)
etkilenmez rahat olun +1


basond
(10.01.19)
Etkilenir efendim. Tum bunlar bir veritabanina isleniyor, eksi puan olarak yaziloyor hanene.
Kredi cekmek istediginde bu basit ihmal yuzunden ret yiyebilirsin. Son 3 ayda odemede gecikme olup olmadigina bakar banka, özellikle de daha once musterisi olmadigin bir banka ise.


stavro
(10.01.19)
(6)

netflix öneri

milyonuncu talep ile karşınızdayım. Dizi ve film önerisi bekliyorum.Sevdiklerim : dark, stranger things, bates motel, sherlock, the haunting of hill house. film olarak sevdiğim tüm erkeklere ve bird box. Aşağı yukari gerilimli, ritimli dizi filmleri seviyorum. izleyemediklerim: maniac, %3, ailecek ş
milyonuncu talep ile karşınızdayım. Dizi ve film önerisi bekliyorum.

Sevdiklerim : dark, stranger things, bates motel, sherlock, the haunting of hill house. film olarak sevdiğim tüm erkeklere ve bird box. Aşağı yukari gerilimli, ritimli dizi filmleri seviyorum.

izleyemediklerim: maniac, %3, ailecek şaşkınız, hold the dark.

Tşk.
Dizi ve filmlerin IMDB sayfalarında bunu seven bunu da sevdi tarzı bir yer var. Tek tek yazmayayım da oradan bakabilirsin. Dizler için 8 filmler içinse 7 puan ve üstünü gördün mü kaçırma.


nrn
(01.01.19)
şunu izle; www.imdb.com


osmanyueksel
(01.01.19)
13 Reasons Why

www.imdb.com


moderniko
(01.01.19)
The missing
Forbrydelsen


a summer day
(01.01.19)
Son 3 öneriyi de izlemiştim :(


Travelers epey iyi. Dark, stranger things, sherlock izledim mesajdakilerden. %3 de gayet iyi bu arada.


(3)

gram altın - çeyrek altını nasıl ayırt edebiliriz ?

tartmaktan başka? Ben ikisinin farkını hiç anlamıyorum. Mesela gramda da üretim yılı yazıyor mu ? Şekilleri aynı mı? Bir de gram ne zaman üretilmeye başlandı?
tartmaktan başka? Ben ikisinin farkını hiç anlamıyorum. Mesela gramda da üretim yılı yazıyor mu ? Şekilleri aynı mı?
Bir de gram ne zaman üretilmeye başlandı?
direkt tiplerinden anlarsin. çeyrek altn işlemeli, gram değil.


tabudeviren
(01.01.19)
Gram altının üzerinde 1 gr 0,5 gram diye yazıyor


Gram altin damada takarken yamuluyor oradan anlarsin. Teneke gibi bisey.


acemi
(01.01.19)
(2)

tam olarak hangi tarz oluyor ?

Birsen Tezer, Hüsnü Arkanın söylediği müzik türü tam olarak nedir?
Birsen Tezer, Hüsnü Arkanın söylediği müzik türü tam olarak nedir?
akustik diyebiliriz.


sir gawain
(28.12.18)
bazı şarkıları için caz bile diyebiliriz.


rahip janick
(28.12.18)
(13)

mutluluk veren bir haber alığınızda bunu o an paylaşacağınız kişi sayısı?

işe kabul edilmek, üniversiteye yerleşmek, anne -baba olacağınızı öğrenmek veya kpss girdinizse atanmak gibi. Anlık mutluluğunuzu aile dahil o an kaç kişiyi arayıp paylaşabilirsiniz ? Veya sizin için böyle biri var mı?
işe kabul edilmek, üniversiteye yerleşmek, anne -baba olacağınızı öğrenmek veya kpss girdinizse atanmak gibi. Anlık mutluluğunuzu aile dahil o an kaç kişiyi arayıp paylaşabilirsiniz ? Veya sizin için böyle biri var mı?
duruma göre değişir. mesela üniversiteyi kazandığımda aile ve lisedeki arkadaşlarımla paylaştım, işe girersem yine aile, üniversiteden olanlarla ve liseden birkaç yakın arkadaşla paylaşırım. hamile olsam bu sefer en yakın arkadaşlarımla. ama ortalama bir şey söylemek gerekirse aile hariç 5-6 kişi.


tabirimekruh
(22.12.18)
2 yakın dostum ile anne ve babam. Bunlar ilk kişiler olur/ oluyor.


Amaranta ursula
(22.12.18)
Sıfır


trgydl
(22.12.18)
mutlu edici haberleri paylaşmayı sevmiyorum, kendimi gereğinden fazla önemliymişim gibi hissettiriyor. mesela iş değiştirdim yakınlarda, benim için çok olumlu her açıdan ama en yakın kuzenime bile söyleyesim gelmedi. yanına gittiğimde de durup dururken söyleyesim gelmedi, konu açılınca söyledim, niye söylemiyon tırrek dedi. şimdi ne yapsın o insan benim bu gelişmemi diye düşünüyorum çoğu zaman.

genel olarak birilerine kendimle ilgili havadis vermeyi sevmiyorum yani. seviyor olsam aile dahil 9 kişi falan var sanırım; hepsi de paylaşır mutluluğumu, mutlu olurlar. ama ne gerek var, gerektiğinde öğrenirler.


Bruce
(22.12.18)
annem ve kardeşimle paylaşıyorum. tereddüt etmeden arayabileceğim sadece ikisi var.

Sevgilime de haksızlık olmasın, bişi öğrenince hemen yazarım ona, çalışmasını bölmeyeyim diye müsait olunca arar beni.


Aile hariç sıfır. Onlar da merak ettiği için söylerim, pek salladıklarından ya da benim onları salladığımdan değil.


Anne baba haric 5-6 kisi var.


lynda.com
(22.12.18)
Sadece annem. Konusma esnasinda gecer surayi kazandim, hamileyim, projeye secildim vb. gibi ama ozellikle annem disinda kimseyi aramam.


dedim ben sana
(22.12.18)
sadece aileye paylaşırım, öbür türlü nazar değer :(


tabudeviren
(23.12.18)
ailemden baska kimseye soylemem. yakin arkadaslarim sorarlarsa soylerim, sormazlarsa soylemem. yani onlara haber falan vermem.


ben hamile kaldığım zaman tüm dünyaya ilan edeceğim.


for day to break
(23.12.18)
Aile hariç 3, aileyle birlikte 6 kişi.


ms brownstone
(23.12.18)
Yok. Kimseyle hemen paylaşmam.


Delay Fuze
(23.12.18)
(1)

burada ne yazıyor?

Doktor içmem gereken ilacı tarif etmişti ama hatırlamıyorum onunla mı alakalı yazılı şey? https://i.hizliresim.com/DY8OGm.jpg
Doktor içmem gereken ilacı tarif etmişti ama hatırlamıyorum onunla mı alakalı yazılı şey?
i.hizliresim.com
3 ay sonra biyokimya d vitamini pth tahlili.


unalub
(29.11.18)
(3)

yemek takımı -tencere takımı marka tavsiyesi

ben bunlardan hiç anlamam, hangisi iyi hangisi kötüdür? Yemek takımında ve tencere takımında hangi markayı tercih etmeliyim ? Ödenen paranın hakkını veriyor dediğiniz marka nedir ?Mesela karacanın tencereleri kötü, sap problemi hep oluyormuş, veya kimi markada takimi sonradan tamamlamak mümkün deği
ben bunlardan hiç anlamam, hangisi iyi hangisi kötüdür?
Yemek takımında ve tencere takımında hangi markayı tercih etmeliyim ? Ödenen paranın hakkını veriyor dediğiniz marka nedir ?

Mesela karacanın tencereleri kötü, sap problemi hep oluyormuş, veya kimi markada takimi sonradan tamamlamak mümkün değilmiş.
Ayrıca günlük yemek takımı için de öneriye açığım.

Thx ^^
her anne kızının çeyizine bir jumbo çatal bıçak takımı koymak ister, onu beceremezse arçelik koyar. bu iki markanın tencere setleri de iyidir. jumbo'nun çaydanlıkları türk tipi tüketime pek uygun değil.

tencere olarak paslanmaz çelikten şaşmamanı öneririm. piyasadaki en pahalı markalar fissler ve WMF. ama cidden pahalı.

@dedim ben sana uyardı, arçelik değil tabii ki, aryıldız.

yemek takımlarının iyisi bone chine ve kemik tozu olanlar oluyor genelde. dijital baskılı olanlardan, içinde kırmızı ve siyah renk içerenlerden uzak durmanı tavsiye ederim. renkleri solar. kaselerin ve tabakların porsiyonları yani hacimleri çok değişken olabiliyor. yayla gibi tabak yapmışlar, sen sunumu güzel olsun diye habire koyuyorsun ama onu insan yiyecek, yiyemiyor. bitmiyor tabak. (aynısı çatal bıçaklar için geçerli. bazı kaşıklar insanın ağzına sığmıyor. çatala şekil yapmışlar ergonomisi bozuk vs.) kibar bir model tercih edin. bir de çok keskin bir tasarım yerine sade bir şeyler bakın, masa örtüsü, servis tabağı gibi ıvır zıvırla masayı canlandırabilirsiniz.

porselenlerin fiyatları ve modelleri çok değişken, bunlara ek olarak bir parça kırıldı mı fabrikadan yedeğini isteyebileceğiniz, güvenilir, piyasada uzun yıllardır var olan markaları tercih edin. tasarımına kandınız diye züccaciyecinin çin'den getirttiği seti alıvermeyin sakın.

bir de bıçak işinde solingen bir numara.


kullanıcı adı
(28.11.18)
karaca kesinlikle alma. ömürlük bişey alacaksan başka markalara yönelmenizi tavsiye ederim. ben hiç dikkat edemem sapı yanar makinaya atarım çizilir umrumda olmaz diyorsan migrosta carrefourda iyi markalar indirime giriyor onları takip etmeni tavsiye ederim. günlük çatal bıçak aryıldız aldım ama yetmedi tabiki nehirden takviye yaptım misafirlik jumbo. çelik tencere aryıldız döküm tencere tava almıştım zamanında onlar da berghoff. tava ben teflon sevdiğim için cem markalı tercih ediyorum. bi avmde egz dolaş epey fikir edinirsin zaten.


dedim ben sana
(29.11.18)
Ben emsan almıştım, annemin tavsiyesiydi. Kendi tencereleri de 30 yıllık emsan. Benimkilerde ilk kullanmaya başladığımda ısı etkisiyle tutacaklarında kırılıp atmalar oldu. Emsan müşteri hizmetlerini aradım, sorunu biliyorlarmış galiba. Fatura vs bile istemeden adresimi isteyip yeni tutacaklar gönderdiler.


curukturpkokusu
(29.11.18)
(8)

akşama napayım ? -yemek fikri

Arkadaşlarım oturmaya geliyor ancak ilk defa akşam oturması olacağı için güzel şeyler yesinler istiyorum. Çay yanında ne gider ne yapalım? Şimdilik aklımızda olanlar; sarma, patatesli börek,kısır ve belki tuzlu kurabiye. Başka ne eklenebilir veya ne yapılabilir? -Mantı sevilmiyor, kek ayrıca var.
Arkadaşlarım oturmaya geliyor ancak ilk defa akşam oturması olacağı için güzel şeyler yesinler istiyorum.
Çay yanında ne gider ne yapalım?

Şimdilik aklımızda olanlar; sarma, patatesli börek,kısır ve belki tuzlu kurabiye. Başka ne eklenebilir veya ne yapılabilir?

-Mantı sevilmiyor, kek ayrıca var.
güveç karides.


Mercimek Köftesi.


bol tereyağlı antep fıstığı kurabiyesi.


alperz
(18.11.18)
patates salatası, makarna salatası, sufle


cowboy
(18.11.18)
Bohça böreği diyorlar. Hazır lavaşın içine tavuk, mantar, patlıcan falan koyup fırına atiyorsunuz. Nice.


baal
(18.11.18)
bence yeterli


kirmizi kart
(18.11.18)
saglik manyagi kisiler icin kinoa pizza falan yapabilirsiniz, aynisinin karnibahar pizza versiyonu da vardi, hem ypamasi kolay, hem lezzetli, hem de saglikli.
yine buyuk bir salata olabilir, taze sikilmis meyve suyu veya meyve tabagi, kuruyemis tabagi olabilir.
salata ile ugrasmak istemezseniz ve daha kokteyl havasi olmasi icin, turplari hiyarlari carliston biberleri havuclari ince uzun kesip, limon suyu icinde kadehte veya sik bir bardakta servis edebilirsiniz. yine kitir kitir taze sebzelere yogurtlu zeytinyagli baharatli dip sos hazirlayip. ince uzun keserek sekillendirebilirsiniz.
dolmalik biberlerin icini humus veya peynir corek otu karisimi ile doldurup kayik/kasik seklinde servis edebilirsiniz.
daha yagli agir seyler sevenler icin ezme tarzi birsey hazirlayip ince tost dilimleri kizartilmis servis edbilirsiniz. benim sevidigim bir tarif, biber domates salca karisik, peynir, zeytinyagi, kimyon kekik nane feslegen ve bol ceviz karisitirilmasi ile olan...
valla tarif cok, evde ne varsa birseyler uydurulur.


mavicorap
(18.11.18)
Mücver.


[GODDARD]
(18.11.18)
(6)

Şeker yüklemesi

Merhaba, kan testi yaptırmıştım. Sonuçlarımda şeker değerim normalin biraz üstündeymiş, doktor şeker yüklemesi yapalım dedi. Ancak bir arkadaşım bunun zararlı olduğunu söyleyerek yaptırma diyor. Canan kararay in bu konudaki demeçlerini hatırlıyorum ancak sanki hamileler için zararlı demiyor muydu ?T
Merhaba, kan testi yaptırmıştım. Sonuçlarımda şeker değerim normalin biraz üstündeymiş, doktor şeker yüklemesi yapalım dedi. Ancak bir arkadaşım bunun zararlı olduğunu söyleyerek yaptırma diyor. Canan kararay in bu konudaki demeçlerini hatırlıyorum ancak sanki hamileler için zararlı demiyor muydu ?
Tecrübe ve fikirleriniz nelerdir ? Ne zamana çıkıyor bir de bunun sonucu?
ben sırf canan karatay yaptırma dediği için bile yaptırırdım.


Bruce
(16.11.18)
Ben yaptırmadım. Sadece şöyle oldu, şekerli çay içirtti doktor bana, portakal suyu bal reçel yumurta vs sağlam bir kahvaltı öyle baktı şekerime. Doğal olmayan hiçbir şey kullanmadık ki bence böylesi daha mantıklı


makarnacanavari
(16.11.18)
canan hanım şeker yüklemesi yaptıran hamilelerin bebekleri özürlü oluyor gibi birşey demişti. Ailemde şeker hastaları olduğu için yaptırdım, yaptırmamak daha riskli geldi bana.

Eczaneden direkt teneke kutuda şerbet gibi birşey aldırdılar. Düşündükçe midem bulanıyor tadı çok kötüydü. 2-3 güne sağlık ocağında çıkmıştı sonuçlar.


Bence olası yarar ve zararlarını düşününce yaptırmak daha mantıklı. Düşünün ki yaptırmadınız ve gebelik şekeriniz var. Bu durumda bebeğinize giden kanda sürekli olması gerekenden daha fazla şeker olacak ve bu durum bebeğinizi etkileyecek.


Dr_Stat
(16.11.18)
iki dilim baklavadaki kadar şekeri (daha doğrusu glikozu) suda eritip (belki erimişini de icat etmişlerdir) içiyorsun.

tek zararı, şeker alıyor olmak. karatay şekerin bir gıdımına bile zararlı diyor. ha hayatta iki dilim baklava bile yemeyecek kadar şekerden uzaksanız, siz de zararlı olduğunu düşünüyorsanız yaptırmayın. ama normalde baklava çikolata falan yiyen bir insansanız onlardan daha fazla bir zararı yok.


kibritsuyu
(16.11.18)
doktor bir hocam "bir porsiyon baklava kadar şeker içiyorsun, daha önceki hayatında baklava yemediysen endişelenebilirsin ama yiyorsan niye bu kadar üzerinde duruyorsun demişti."


ruh i tibbiye
(16.11.18)
(2)

fön için kuaföre ne kadar ödüyorsunuz ?

yaşadığınız muhitte ?yıkama + düz fön. semt- şehir bildirirseniz sevinirim.
yaşadığınız muhitte ?

yıkama + düz fön. semt- şehir bildirirseniz sevinirim.
ankara bahçelievler 10 tl. evin karşısında küçük mahalle kuaförü.


theseachange
(07.11.18)
istanbul kartal'da en son 15 tl ödedim, geçen sene. artık fön çektirmiyorum.


sanxis
(07.11.18)
(7)

internet- pornografi- çocuk pornosu vs

merhaba, bu aralar emniyette gözlemlediğim kadarıyla çocuk pornosu izleyen, video- görsel gönderen (özel mesajla olsa dahi) soruşturma açılması, şahısların tutuklanmasında artış var. polis, adliye çalışanı, avukat- hakim olan arkadaşlar da bunu gözlemliyor mu ?1-ilgililere sorduğumda bunun amerika'
merhaba,
bu aralar emniyette gözlemlediğim kadarıyla çocuk pornosu izleyen, video- görsel gönderen (özel mesajla olsa dahi) soruşturma açılması, şahısların tutuklanmasında artış var. polis, adliye çalışanı, avukat- hakim olan arkadaşlar da bunu gözlemliyor mu ?

1-ilgililere sorduğumda bunun amerika'dan bir merkezden türkiye'ye bildirildiği söyleniyor ? doğru mu ? mesaj içeriklerine aynen erişebilyorlar o zaman, ama görüntünün çocuğa ait olduğunu tek tek mi tespit ediyorlar ?


2-bunların izlenmesi, yayılması suç ok, ancak internette bu tarz görsel ve videoları paylaşan ve bunların ortalama internet kullanıcıların anasayfasına düşüren instagram, twitter hesapları hakkında herhangi bir soruşturma yapılıyor mu ? bana hiç yapılmıyor gibi geliyor böyle hesap sayısı çok. yanılıyor muyum?
google çocuk pornosuyla ilgili linkleri saklıyor ve alakalı aktif ip'leri bildiriyor diye biliyorum.


9kuyruklukedi
(07.11.18)
Artık tor ağında bile iz sürülebiliyor.

Neye nasıl eriştiklerini merak ediyorsan da tavsiye ederim.
www.imdb.com


fermiparadoksu
(07.11.18)
1: ABD istihbaratının dünya genelinde bir takım anahtar kelimeler üstünden filtreleme yaptıkları zaten malum, ha bunu diğer ülkelerle paylaşırlar mı bilmiyorum, böyle bir ortaklıklarının olduğu ülkeler illa ki vardır tabii. Mesaj içeriklerine ulaşıyorlar mı bilmiyorum ama ABD istihbarat servisi deyince gözümüzde büyütüyoruz fakat aylarca Apple'dan iPhone şifresi almaya çalışıp alamadılar da sonradan kendileri bir şekilde şifreyi kırmanın yöntemini buldular, yani özel mesajlaşmalara istedikleri an ulaşabileceklerini çok düşünmüyorum.

2: Sosyal mecralarda hesaplar anonim olduğu için soruşturma açıılması kolay olmuyor ama şikayet gelirse Facebook-Instagram zaten her türlü bilgiyi paylaşıyor, Twitter da çocuk pornosu-pedofili gibi konularda bilgi paylaşımı yapıyor, Türkiye'de bu şekilde çok hesap kapanıyor ama yasal anlamda bir işlem yapıldığını ben de pek görmedim anca swinger falan olursa ona koşuyorlar.


angelus
(07.11.18)
@angelus

1-benim rastladığım örneklerden biri doğrudan fb üzerinde mesajlaşma üzerinden tespit edilmiş bir görseldi. o yüzden mesajları okuyabildiklerini anladım, çocuk pornosu- istismarı hakkında uluslararası anlaşma var sanırım. biz de doğrudan amerikadan gelen raporlamayı kabul ediyoruz.

2-ekşi, instagram, twitter sitesine direkt bir şey yapamaz tamam ancak bu sitelerde halka açık şekilde görseli yayan, yükleyen kullanıcıyı tespit etmek çok mu zor ? bunlar da resen soruşturulmalıydı.


İlk cevabımı editledim bu konuda ama daha açık olarak tekrar cevaplayayım. Eğer çocuk pornosu-pedofili gibi bir durum varsa yayınlandığı platformla resmi olarak iletişime geçmek gerekiyor, yani Facebook'la ya da Twitter'la artık emniyet mi olur valilik mi olur bilmiyorum, resmi olarak başvurması gerekiyor, bu şekilde bir başvuru olursa hesaplar hakkında bbilgiler alınıp yasal işlemler yapılabilir ama bizimkiler anladığım kadarıyla siyasi bir şey olmadığı sürece bu şirketlere başvuruda bulunmuyorlar, o nedenle yasal bir şeyler pek olmuyor, yoksa istenildiği takdirde, bu tür durumlarda bu şirketler ellerindeki bilgileri paylaşıyorlar.


angelus
(07.11.18)
ABD istihbarat servgisi diyince gozumuzde buyutuyoruz fakat gercekten buyutulecek kadar muthis bir teskilat. Bir dusunce okumadikali kaldi adamlarin. Onu bile yapmaya baslamislardir belki. Bazi seyler kulaga komplo teorisi gibi geliyor ama her zaman oyle degil gercekte.
Tek tek tespit etme durumu oldugunu hic mi hic sanmiyorum, algoritmalar yapiyor bu isi gunumuzde. Ve evet, dehset algoritmalar var aklina hayaline gelemyecek isleri yapabilen algoritmalar var gunumuzde.
Cocuk pornosu konusunda ABD teskilatlari ne yapiyor ne yapmiyor bilmiyorum.


stavro
(07.11.18)
Türkiye’nin 2014 yılında hayata geçirdiği bir sistem var. Tüm iss lere zorunlu tutuldu. İsrail’den milyon dolarlık makineler satın alındı. İnternette yaptığınız her hareket süzgeçten geçiyor. Bu dediklerim Twitter ve Facebook gibi platformlar için geçerli değil ama yaptığınız aramalar, internet sitesi istekleri hepsi süzülüyor bilginiz olsun.


goodman
(07.11.18)
(4)

Saç kurutma makinesi tavsiyesi

4 yıllık emektar braun marka makinem bozuldu, kullanıp memnun olduğunuz 200 tl civari saç kurutma makinesi öneriniz var mı? Mümkünse bi 4 yıl daha gitsin.Edit:bozulan makina braun satin hair 7 bu marka dışında öneri bekliyorum.
4 yıllık emektar braun marka makinem bozuldu, kullanıp memnun olduğunuz 200 tl civari saç kurutma makinesi öneriniz var mı? Mümkünse bi 4 yıl daha gitsin.


Edit:bozulan makina braun satin hair 7 bu marka dışında öneri bekliyorum.
braun satin hair 7 iontec, fiyatını hatırlamıyorum ama bayağı severek kullanıyorum.


irene
(04.11.18)
bu braunların miadı mı doluyor acaba? benim de geçen hafta 7 yıllık makinem bozuldu. ufak, mis gibi makineydi. kaç ülke, kaç şehir gezdik. braun online servis var. başvuru yapıp oraya vermeyi düşünüyorum ben :)


anily
(04.11.18)
Benimki de braun satin hair ama daha aynisindan almam baya pahalilaşmiş, hepsi bozuluyor zaten.


bende de braun satin hair 7 iontec var, bayılarak kullanıyorum tavsiye ederim.


theseachange
(04.11.18)
(3)

Opere Servikal Diskopati - Servikal Herni

bu iki tanı birbiri ile bağlantılı mı?bu tanıyı hangi branş koyar ? nöroloji mi ?
bu iki tanı birbiri ile bağlantılı mı?
bu tanıyı hangi branş koyar ? nöroloji mi ?
ikisi de boyun fıtığı anlamına gelen tıbbi terimler. ince bir nüans vardır belki.

beyin cerrahisinin alanına giriyor.


kibritsuyu
(15.10.18)
Diskopati daha geniş bir tabir. Disklere ilişkin her türlü patolojiyi (hastalığı) kapsar. Herni ise diskin herniye olması (fıtıklaşması) anlamına gelir. Kabaca birbiri yerine kullananlar da var elbette.

Tanıyı ise MR'ın raporunu gören tüm doktorlar koyabilmekle birlikte ağırlıklı olarak beyin cerrahisi, nöroloji veya ftr uzmanlarının ilgi alanına girer.


gonion
(15.10.18)
fıtık dedin mi uzmanların yüzde yüzü hemen keselim biçelim istiyor.

hatta mr cdsine bakmaktan aciz beyin cerrahları var bu ülkede ve sayıları da hiç az değil.

adam raporu yok mu bu nasıl mr diyor(rapor cebimdeydi göstermedim özellikle) 5 tane uzmana gittim ilk ikisi rapordan sonra raporda okunan şeyleri söyledi aynen, 3. 4. ve 5. doktora göstermedim raporu özellikle ve farkettim ki mr cdsine bakmaktan aciz beyin cerrahları olan bir ülkede yaşıyoruz. sonra da profesöre gititm, 5 uzmanın koyduğu teşhisi yalanlayıp doğru tedavi ile ameliyata bile gerek kalmadı ki 5 doktor ameliyatta kesin kararlıydı, hatta üstüne omurgaya platin takacaklardı bu sayılar değişti sadece. özetle sağdan soldan aldığın istatiski bilgilerle hastayı kesip biçemezsin. tedavi hastaya göre özel olmalı.

düzgün bir profesöre git muayene ol.


killerbee
(15.10.18)
(5)

bates motel i sevdim

karakterlerin hepsine bayıldım. Psikolojik gerilimi de seviyorum.bunun gibi başka ne izleyebilirim ?
karakterlerin hepsine bayıldım. Psikolojik gerilimi de seviyorum.
bunun gibi başka ne izleyebilirim ?
orphan black


goodz
(13.10.18)
The fall.
Night of.
Bron broen.
The killing.
House of cards.


a summer day
(13.10.18)
(bkz: hannibal)


Bruce
(13.10.18)
son sezonu saymazsak hannibal +1

true detective
mindhunter


nice tnetennba
(14.10.18)
tabula rasa


(1)

triko bluz - badi markası

Yüksek bel kalem etek üstüne giyebilmek için spor durmayan triko bluz vb almak istiyorum, hangi markalara bakabilirim ?
Yüksek bel kalem etek üstüne giyebilmek için spor durmayan triko bluz vb almak istiyorum, hangi markalara bakabilirim ?
adil ışık olabilir belki


the end of time
(13.10.18)
(8)

Hediye önerisi* benim için çoook önemli

işyerinde komşumuz olan, ara ara ziyaret ettiğim 70 -80 yaşlarında tek yaşayan bir kadın var. Önce oğlunu, sonra eşini kaybetmiş. Özellikle oğlunu kaybetmekten çok etkilenmiş. Tek yaşıyor, manevi bir hediye almak istiyorum. Kendisine en son çiçek yaptırmıştım, arkadaşım da oğlu için ağaç bağışlamış
işyerinde komşumuz olan, ara ara ziyaret ettiğim 70 -80 yaşlarında tek yaşayan bir kadın var. Önce oğlunu, sonra eşini kaybetmiş. Özellikle oğlunu kaybetmekten çok etkilenmiş. Tek yaşıyor, manevi bir hediye almak istiyorum. Kendisine en son çiçek yaptırmıştım, arkadaşım da oğlu için ağaç bağışlamıştı. 3 ay önceki ziyaretimde evindeki saati çok begendim, kendi yapmış içi kanavice bir şeydi.beğendiğimi söyledim ama o unutmamiş.
2 gün önce bize elleriyle işlediği, güzelce çerçevelettiği saati hediye etmiş. Arkadaşıma ayrı bana ayrı. Yaşı gereği çok zor bir şeyi yapmış ve bu benim aldığım en güzel hediye olabilir. Çok hoşuma gitti. Bu yuzden ben de ona manevi karşılığı olan bir şey vermek istiyorum. El yapımı özel pekmezlerden var evde, yeni yapılmış organik. Başka ne olabilir? Ben öyle yetenekli değilim beceremem öyle bir şeyi.

Ayrica kadın maddi olarak zengin biri, herhangi bir şeye ihtiyacı olan biri değil. Hediye önerisinde bunu dikkate alırsanız çok sevinirim.
Birlikte dolaşmaya çıkabilirsiniz. Bir günü ona ayırıp gezidrebikirsiniz.


kisa
(28.09.18)
Önümüz kış bu yüzden şal ve bir çift patik olabilir. Güzel bir gecelik takımı olabilir.
Bütçeyi arttırabilecekseniz sallanan ahşap sandalye de olabilir yalnız yaşıyor demişsiniz, pencerenin önüne koyar oturur, sallanır.


Amaranta ursula
(28.09.18)
Boyunluk örmek çok basit diyr biliyorum. 2 günde halledilebilen bi beceri ise onu ör


glamdr1ng
(28.09.18)
kanaviçeden saat yapan insan kendisine de o tür şeyleri örebilir.

maddi durumu iyi değilse aşırı zamlanan yün fiyatlarından sonra kendisine bolca yün alabilirsin


killerbee
(28.09.18)
Öncelikle çok tatlış birisiniz söyleyeyim, iyi ki ara ara ziyaret ediyorsunuz.

Kısa +1, onun manevi veya maddi şeylerden daha çok bence beraber zaman geçirmeye ihtiyacı var. Eğer sağlık durumu el veriyorsa beraber dışarı çıkmanızı öneririm. Ama mesela ne bileyim aklıma çok saçma bişi geldi ama benim anneannem, babaannem eski türk filmlerlerini ve plakları çok severler. Plak çaları varsa öyle bir plak falan da olabilir, veya eski filmler ve eski bir dvdplayer falan da olabilir. Evden çıkmadığı bir gün, ona böyle yemek yapar beraber film izlersiniz ^


biohazardous
(28.09.18)
Biohazardous +1 :)


kisa
(28.09.18)
öneriler için teşekkürler,

hanımefendi her uğradığında bize özel yapım çikolata getiriyor onun için hazır çikolata basit kalır :( kendisi çok titiz. Dışarıda yemek yemiyor ancak akşam yemeğine eve davet edecegiz gibi duruyor,


Konser tiyatro vs daha özel olabilir.


kisa
(28.09.18)
(3)

kan aldırdıktan sonra kolda morarma

9 gün önce kan aldırmıştım, hala taş gibi kolumun acısı da geçmedi. bugün daha fazla morarmış, bunun çoktan geçmesi gerekmiyo muydu yav?
9 gün önce kan aldırmıştım, hala taş gibi kolumun acısı da geçmedi. bugün daha fazla morarmış, bunun çoktan geçmesi gerekmiyo muydu yav?
Kolunuzla ağırlık kaldırdınız mı?


monogram
(25.09.18)
abartı gelecek belki ama 1 sene geçmeyeni biliyorum. kocaman bir alanda mor yeşil siyah her rengi aldı 1 senede geçti. damarınızı patlatmıştır muhtemelen. uzun sürebilir yani geçmesi.


veritaslibertas
(25.09.18)
benim 2 hafta boyunca damar boyunca bom bom bom her geçen gün biraz daha artarak ve yayılarak morardı. 2 haftadan sonra bir 2 haftada da avaş yavaş geçti.

Damarınızı patlatmışlardır. sinir bozucu geçmiş olsun.


fosforlu cevriye
(25.09.18)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.