Giriş
(12)

20 yaş dişleri tek seferde çekilemez mi?

3 tanesi normal çıkmış biri de yarı çıkmış halde. Kesinlikle ağrı yapmıyor. Ortodontik tedavi öncesi çektirmem tavsiye edildi. Üniversite hastanesinden randevumu aldım. Bu 4'ünü birden çekme ihtimalleri yok mudur ısrar etsem?Hiç anlamıyorum bu diş işlerinden. Sadece 1 çürüğüm var ilk defa böyle cidd
3 tanesi normal çıkmış biri de yarı çıkmış halde. Kesinlikle ağrı yapmıyor. Ortodontik tedavi öncesi çektirmem tavsiye edildi. Üniversite hastanesinden randevumu aldım.

Bu 4'ünü birden çekme ihtimalleri yok mudur ısrar etsem?

Hiç anlamıyorum bu diş işlerinden. Sadece 1 çürüğüm var ilk defa böyle ciddi bir şey için gideceğim.
denizgonen
(23.08.19)
damardan besleneceksen çeksinler tabii ki :)
ikişer ikişer çekerler bence ama hepsini çekmeleri senin zararına. özellikle gömülü diş çok zor olur, onu tek çekip yollarlar diğerleri sonraya kalır bence.


six packsiz
(23.08.19)
Perişan eder


photo85
(23.08.19)
4 hafta sürüyor. önce bi tarafın üstü, sonra diğer tarafın altı şeklinde ilerledi benim doktor. bu şekilde bile beni zorladı ki acı eşiğim çok yüksektir. çene ekleminin hareketi çok zorlaşıyor.


orpheus
(23.08.19)
once sag alt ust 2 hafta sonra sol alt ust gibi cekerler. cok buyuk eziyet simdiden gecmis olsun umarim iyi bir cerraha denk gelirsin.

benim devlette 1 tanesini cekip canima okumuslardi, kalan 3 unu ozelde cektirdim.


egokalp
(23.08.19)
gerek yoksa cekilmez. israr edersen sonuc degisir mi bilmiyorum ama cekilmesi gereken dis var cekilmemesi gereken dis var.


hot potato
(23.08.19)
dordunu birden cekerlerse iyilesene kadar (ki o da gomulu filan olmadiklari varsayilarak) yaklasik 2-3 hafta hicbir sey cigneyemezsin anlamina gelir. doktorlar ayni tarafi bile tek seferde cekmemeyi tercih ediyor. tek tek cekilir genelde.


in vino veritas
(24.08.19)
ağrı yapmıyorsa hiçbirisini çektirme. çene cerrahları bu 20'lik diş muhabbeti sayesinde parayı kırıyor. ağrı yapmayan, düzenli temizlediğin, kist-iltihap falan olmayan 20'lik dişlerinizi çektirmeyin.


rusd
(24.08.19)
ben iki yirmi yaş dişimi aynı anda çektirmiştim. ısrar falan da etmemiştim. sadece yapabilir miyiz dedim, ok dediler. bi dene şansını. zaten normal çıkmış diyorsun. sorun olacağını sanmıyorum. 4 tanesi aynı anda olmasa da 2-2 halledebilirler.


O kadar korkunç bir şey mi bu ya ben de saf saf tek seferde çekilir ertesi gün hayatıma devam ederim diyordum. Fakat anladığım kadarı ile 2-2 gitseler bile 1 ay sürecem şey ha :/

Teşekkürler cevaplar için.

@rushd: para ödemeyeceğim. Tavsiye edildi ve devletten randevum verildi.


denizgonen
(24.08.19)
Ben iki tane gömülü çektirdim alt çenedeydi,üsttekiler düz çıkmıştı çene cerrahı onlarıda alabilirim istersen dedi aynı anda ama özel bir hastaneydi belki onla alakalı olabilir.


lumos
(22 saat)
@denizgonen, korkunc degil de bir sure o tarafi kullanmaman gerekiyor cignerken zarar vermemek ve hizli iyilesmesi icin. e iki tarafi da kullanamazsan hicbir sey cigneyemezsin. agrili acili oldugundan degil yoksa. bu dedigim gomulu olmadigi durumlarda gecerli obur turlusunu tecrube etmedim bilemiyorum. cekildiginin ertesi gunu hafif bir sizi oluyor ama hayatina devam etmeni engelleyecek bir sey degil. bir sure dikkatli olman lazim sadece. acik yara sonucta enfeksiyon kapma ihtimali var.


in vino veritas
(17 saat)
4’ünü de aynı anda çektirdim. 1’i ağzıma sıçtı.


Delay Fuze
(15 saat)
(6)

Köpek tarafından ısırıldım, kuduz aşısı

Hayvanlarla arası son derece iyi olan ben izmirin göbeğinde sakin sakin yürürken bir köpek tarafından saldırıya uğradım ve 3 yerimden ısırıldım. Isırılıkların birinden kanlar boşaldı. Köpeğin küpesi falan yoktu. Hastaneye gittim ve kuduz aşısı yapıldı. Bir de tetanoz difteri aşısı. Fakat internette
Hayvanlarla arası son derece iyi olan ben izmirin göbeğinde sakin sakin yürürken bir köpek tarafından saldırıya uğradım ve 3 yerimden ısırıldım.

Isırılıkların birinden kanlar boşaldı. Köpeğin küpesi falan yoktu.

Hastaneye gittim ve kuduz aşısı yapıldı. Bir de tetanoz difteri aşısı.

Fakat internette gezindiğinde kuduz aşısı ile birlikte kuduz bilmemnesi yapıldığı, hatta bunun yara civarına vesaire yapıldığı söylenmiş.

Haliyle ben işkillendim çünkü normal iğne gibi koluma yapıp geçtiler.

Kalkıp özel bir hastaneye falan mı gitmeliyim ben?
denizgonen
(03.08.19)
kuduz asi karnesi verdiler mi

tek doz olmuyor kuduz genelde, asi karti verdilerse bir kac gune ikinci asimi da olman gerekecek

gittigin zaman sorarsin, her ozel hastanede kuduz asisi olmayabilir, ama kafama takilmasin diyorsan hastane aciline gidip yeniden sor bence

yakin zamanda ben de 4 kuduz 1 tetanos asisi oldum ve koldan vuruyorlar asilari ( ilk asilardan sonra bir kirginlik falan olmustu bende sende de olabilir, asimin etkisiymis

gecmis olsun


exlibris
(03.08.19)
Hayır hiç bir şey vermediler. Pazartesi hastaneye gidip aşı programı yaptırmam gerektiğini söylediler. Evham yapan birisi değilim fakat devlet hastanesine gittim ve kimsenin bir şey umursadığı yoktu, ciddi ciddi hayvanın dişi girecek kadar ısırıldığım için de endişelendim.

Kategori 3 durumunda yani kanamalı ısırıklarda kuduz aşısı+kuduz ig denmiş. Bana o ig yapılmadı.


denizgonen
(03.08.19)
Geçmiş olsun öncelikle. Bahsettiğiniz şey kuduz serumu sanırım, prosedüre göre ilk gün yapılması gerekiyor ama basimiza gelen bir olaydan anladığımız kadarıyla bu kısım sağlık görevlileri tarafından atlanabiliyor. Benim bir yakınımı kedi ısırmıştı, acildeki görevli sadece aşı yaptı ve gönderdi. Daha sonraki bir gün doktorun yanına tekrar gittiğimizde ilk gün aşının yanında serumun da uygulanması gerektiğini söyledi. Biz bunu sağlık görevlisine ilettigimizde, serumun artık uygulanmadığı şeklinde cevap aldık. Araştırdığım kadarıyla serum, kuduz şüphesinin yüksek olduğu durumlarda uygulanıyor. Size tavsiyem, acile gidip bu konu üzerine eğilmeniz. Böylece içiniz rahat eder, diken üstünde bir bekleyişten kurtulmuş olursunuz.


Olive
(03.08.19)
@gittiğim hastaneden bir hayır yoktu. Travmadan beni aşıya yolladılar. Aşı olacağım yerde aşı bilgilendirme kağıtları vesaire olacak nerede onlar vermeleri lazımdı dediler. Gene gittim travmaya allah allah ne belgesi diyor doktor sonra dank etti aşı bilgilendirme kağıtlarını vesaire verdi. Onları doldurdum aşı olacağım yere götürdüm işim gücüm var git başka doktora imzalat dedi kadın. Hayatımda gördüğüm en sorumsuz ve kaba insanlarla doluydu hastane.

Fakat bölgenin en kalabalık hastanesine gittim. Kalkıp özel bir hastaneye gitmem bir şey değiştirecekse hemen gideyim.


denizgonen
(03.08.19)
Yani özel hastane müşteri memnuniyetine önem veriyor. Parasal sıkıntınız yoksa özel hastaneye gidin, en azından hor görülmezsiniz.


filipis
(03.08.19)
Izmiri bilemiyorum ama istanbul icin kuduz asilari belli devlet hastanelerinde yapiliyor, haydarpasa, umraniye arastirma gibi.
Tetanoz ve kuduz asisi yapiyorlar ve size bir asi kanesi veriyorlar. Ilk 3 gun onemli. Ilk 3 gun icinde 2 doz olmaniz gerekiyor. Internetten hangi hastanelerin yaptigini arastirip ona gore yeniden gidin bence.


65 derece
(04.08.19)
(2)

Bodruma gittiği zaman arıza veren araba

Arıza kodu P0136. Oksijen sensörü arızası. İlk çalışmada biraz benzin kokusu geliyor sonra bir sıkıntı olmuyor. Rölanti normal ve sabit. Arabayla izmirden istanbula git arıza vermiyor. Ankaraya git arıza vermiyor. Fakat ne zaman bodruma gitsem bodrumdaki ilk çalıştırmada arızayı veriyor. İzmire dönd
Arıza kodu P0136. Oksijen sensörü arızası. İlk çalışmada biraz benzin kokusu geliyor sonra bir sıkıntı olmuyor. Rölanti normal ve sabit.

Arabayla izmirden istanbula git arıza vermiyor. Ankaraya git arıza vermiyor. Fakat ne zaman bodruma gitsem bodrumdaki ilk çalıştırmada arızayı veriyor.

İzmire döndüğünde de ertesi gün ilk çalıştırmada arıza sönüyor.

Gösterdiğimde bir şeyi yok devam et sürmeye denildi. Sürekli gelip gittiği için masraf yapmaya da çekindim de sinir oluyorum.

Araba astra h 1.6. Şu insigniada kullanılan düz 1.6 motoru olan sürümden.

Derdi ne bunun. Çıldırtacak?
denizgonen
(29.07.19)
çok feci sallıycam ama algler yosunlar falan acaba bodrum havasında farklı bir etkiye mi sebep oluyor... ya da belki bodrumun havası temiz diye olabilir mi diye aklımdan geçti. başka da bir şey bulamadım 10 sn. düşündükten sonra. yatayım en iyisi.


Onu sadece senin tatile gittiğine, onun hala çalışmak zorunda olduğuna ikna et


Yavuşuhlu
(29.07.19)
(11)

peki ya şimdi kaç kiloyum (resimli vol 3)

eğlenceli oluyor aslında böyle sormak.bu ilk kilo sorum: https://www.eksiduyuru.com/duyuru/1176419/sizce-kac-kiloyum-resimlibu ise 2. si, ki ikinci biraz üzdü: https://www.eksiduyuru.com/duyuru/1354685/sizce-kac-kiloyum-resimli-vol-2şimdiki halim de bu:https://i.hizliresim.com/yG5vRn.jpghadi bakalım
eğlenceli oluyor aslında böyle sormak.

bu ilk kilo sorum: www.eksiduyuru.com

bu ise 2. si, ki ikinci biraz üzdü: www.eksiduyuru.com

şimdiki halim de bu:

i.hizliresim.com

hadi bakalım tahminleri alalım
denizgonen
(13.07.19)
85


goodman
(13.07.19)
Kilonu bilemem ama zargana olduğun kesin.


adwokat
(13.07.19)
İlk haline göre bambaşka bir insan olmuşsun fakat hem kas hem yağ ne var ne yok yakmışsın.


adwokat
(13.07.19)
Adwokat+1
Yağ yanında cok fazla kas kaybi da yasamissin


veritaslibertas
(13.07.19)
Nereden kas gitmiş ki öyle diyorsunuz?


denizgonen
(13.07.19)
İyi değil. Bu zayıflamak değil dostum, erimişsin.


Tears of Devil
(13.07.19)
Üzüldüm açıkcası. Sanırım topluma da bir şey beğendirmek zor


denizgonen
(13.07.19)
yok la ne üzülüyon. asıl ben üzüldüm, zayıflamak için bir dünya kas kaybetmişsin. kendini aç bıraktın muhtemelen. öyle zayıflanmaz. bu şekilde çelimsiz biri olmuşsun. bir başarı öyküsü değil de krokodil kullanan insan şeyi gibi olmuş. acilen spor yap.


Tears of Devil
(13.07.19)
Nereden ne kası gitti anlamadım ki ben. Eskiden yağ olan doku gitti. Ben öyle direkt göbek çıkarmıyorum ki her yerim şişiyor direkt. Krokodil vesaire fazla abartı olmamış mı yahu gören de 60 kilo oldum sanar.


denizgonen
(13.07.19)
81'e mi düştünüz?


psychosocialll
(13.07.19)
dostum çelimsiz hale gelmenin kiloyla alakası yok... 80 kilosundur ama vücudun bitap düşmüş görünüyorsa çelimsizsindir. ki şu an öyle görünüyor yani kilo vereceğim diye bünyeni zorlamışsın, bünyen ski taşağı ne varsa eritmiş.


Tears of Devil
(13.07.19)
(3)

su geçilmeyen, bere gibi bir şey var mı?

selamlar;uzun yıllar sonra işitme cihazı kullanmaya başladım tekrardan ve izmirde yağmur yağınca yağmur gerçeği aklıma geldi bu cihazları sudan korumak gerekiyor.tamam yaz yağmurunda takamayız da, bu kulak kapatan berelerin acaba su geçirmeyeni var mı? kış boyu hem sıcak tutacak hem de sağanak yağmu
selamlar;

uzun yıllar sonra işitme cihazı kullanmaya başladım tekrardan ve izmirde yağmur yağınca yağmur gerçeği aklıma geldi bu cihazları sudan korumak gerekiyor.

tamam yaz yağmurunda takamayız da, bu kulak kapatan berelerin acaba su geçirmeyeni var mı? kış boyu hem sıcak tutacak hem de sağanak yağmurdan bile rahat rahat koruyacak bir tanesi? teşekkürler.
denizgonen
(16.06.19)
Havuz bonesi üstüne bere takabilirsin. Su geçirmediği müddetçe kafa terini de çıkarmayacaktır her durumda rahatsız edecektir.

Ya da en basitinden güzel bir yağmurluk bulabilirsin, çok şık iri kapşonlu modeller var. Onlardan kullanabilirsin. Bone kadar garanti olmaz ama rahatsız etmez.


diyanet takvimi
(16.06.19)
arkadasim:
sacma olur ya da olmaz onda degilimde, tamamen cahil aklimla soyluyorum;
bu cihazin kulaginin icine giren yerin disinda kalan kisimlarini strec film ile sarsan bir cozum olmaz mi?
tabii her zaman degil. sadece yazin yagmurlu gunlerde. kisin zaten cozumu vardir.
cihazin seklini semalini bilmiyorum gerci ama bu sekilde yapilamaz mi?

saglicakla.


Bone falan aşırı itici çirkin olmaz mı ya? Yani daha bir modaya uygun vesaire olsa normal bir insan gibi görünsem daha iyi olabilir.

@portakal agacindaki vitamin: mikrofonlar kapanır. Yazın zaten çıkarıp kilitli poşete koyuyorum bitiyor. Fakat geçen kış burada 40-50 gün aralıksız sağanak yağdı, o zaman ne yapacağım derdindeyim şimdiden


denizgonen
(17.06.19)
(8)

Derdimi şey edelim mi?

İşitme cihazı alacağım. Sağolsunlar sıfır kutudan cihaz çıkarıp verdiler. Rengi güzel aslında ama ben siyah renk istiyordum deneme cihazı diye söylemedim. Denedim ettim, şimdi de bana bu cihazlarla devam etmek mi istediğimi yoksa siyah mı sipariş edelim diye sordular. Bu cihazları 1 haftadır kullanı
İşitme cihazı alacağım. Sağolsunlar sıfır kutudan cihaz çıkarıp verdiler. Rengi güzel aslında ama ben siyah renk istiyordum deneme cihazı diye söylemedim.

Denedim ettim, şimdi de bana bu cihazlarla devam etmek mi istediğimi yoksa siyah mı sipariş edelim diye sordular.

Bu cihazları 1 haftadır kullanıyorum, sorunsuz olduğunu gözlemledim. Hiç riske girmeyip bunlarla mı devam etsem acaba?
denizgonen
(15.05.19)
Kullanıcı yorumlarında ya da satıcı görüşünde renk değişimine bağlı tasarım farklılığı yoksa siyah iste. Değilse devam.

Sevdim derdini :)


dialecticchaos
(15.05.19)
Bunlarla devam et abi :)
Hiç risk alma, gelen gideni aratmasin.

Rengi güzel diye sırf


Cihazlar birebir aynı. Sadece kabının rengi farklı. Tek fark cihaz sipariş edilecek


denizgonen
(15.05.19)
satıcıya söylesen, birebir aynı performans ve ayarda ise siyah istiyorum de. bildiğim kadarıyla ucuz cihazlar değil. almışken düzgün içine sinen bişey al


sttc
(15.05.19)
siyah al bence, uzun zaman kullanacaksın sonuçta içine sinsin.


tabirimekruh
(15.05.19)
ben alırken mavisi vardı, saçlarımın da bir kısmı mavi, o yüzden onu istemiştim. sipariş üstüne getiriyorlarmış, uzun zaman sürermiş vs dediler diye vazgeçip ellerindeki bej olanı aldım. hala gidip gelip bakıyorum mavi olana, yutkunuyorum. siyah sipariş etsinler. :)


benyazarsamolur
(15.05.19)
Siyah olanı sipariş et sıkıntı olmaz. İçinde kalacağına kulağında kalsın.


respect
(15.05.19)
O kadar dediniz siyah diye aslında ben de siyah istiyordum. Hallederiz tabi ki dedi, cihaz da değişmeyecek dedi. Nasıl yani dedim dışını değiştiriyoruz dediler. Anlaştık istediğim zaman ücretsiz olarak siyah kabı yollanacak işçilik ödeyeceğim.


denizgonen
(26.05.19)
(13)

Sizce kaç kiloyum (resimli vol 2)

Bu eski duyurum:https://www.eksiduyuru.com/duyuru/1176419/sizce-kac-kiloyum-resimliŞimdiki halim de bu: https://eksiup.com/p/ni2765tkej87Tekrar sorayım sizce kaç kiloyum, vermiş miyim :/
Bu eski duyurum:

www.eksiduyuru.com

Şimdiki halim de bu:

eksiup.com

Tekrar sorayım sizce kaç kiloyum, vermiş miyim :/
denizgonen
(05.05.19)
Vermişsin gibi. 85 diyorum şu anki hale


Valla bence pek vermemişsindir, fotonun çekim açısı falan öyle gösteriyordur. Max 88 diyorum verdiysen de.


Vermemişsin. Ama sanki kas yapmışsın sıkılaşmışsın.


Amaranta ursula
(05.05.19)
90 bence


Skinny fat tanımının vücut bulmuş hali gibisin


goodz
(05.05.19)
Bence vermişsin. Vücuttaki o baskı ve fazlalık gitmiş gibi.
Devam et bence. Bir dahaki fotoğrafta da kediyi de al yanına


sndy
(05.05.19)
Vermişsin gibi duruyor, vermemişsen de sıkılaşma olmuş demektir, fark var.


bitse de gitsek
(05.05.19)
80-85 arası gibi


theseachange
(05.05.19)
Yeni halin 80 uzeri. Skinny fat degil bu. Skinny fat olmasi icin 7 -8 kilo vermesi gerekli. Ornegin 185'e kassiz 75 kilo olmali.


Traveler
(05.05.19)
kilolu değilsin ama fit de değilsin

Şey ben kilimi beğendim o değil de ahhshfhfn
O nereden


tuborg yesili
(05.05.19)
üzüldüm. aslında 7 kilo vermiştim :/ 83-84 kiloyum şu an


denizgonen
(05.05.19)
Paşam hiç üzülmeyin sizin kemikleriniz kalın :) O kiloları hayal eden ben gibi mini öküzlere hayıflanmak düşüyor.


synax
(05.05.19)
Kilo vermişsin o kesin belli.

7 kilo verdiysen, bunun tamamı yağdan değil belli ki. Kastan da gitmiş.


dont eat me
(05.05.19)
(4)

Bacağım sakat air tabanlı ayakkabı gerekiyor, ama patlıyor

Kalça çıkığımdan dolayı yanlış bastığım için normal bir ayakkabı 1 ay içinde yer yapıyor ve iyicene yanlış basmaya başlıyorum. O yüzden hep nike air taban ayakkabı aldım. Günde 20.000 adım atsam bile ağrı yapmıyor. Nike'ın tam hava tabanlı ya da arka kısmı boydan boya hava olan ayakkabılarını denedi
Kalça çıkığımdan dolayı yanlış bastığım için normal bir ayakkabı 1 ay içinde yer yapıyor ve iyicene yanlış basmaya başlıyorum.

O yüzden hep nike air taban ayakkabı aldım. Günde 20.000 adım atsam bile ağrı yapmıyor.

Nike'ın tam hava tabanlı ya da arka kısmı boydan boya hava olan ayakkabılarını denedim.

Hepsi de patladı.

Acaba patlamayan marka bulabilir miyiz? 6 ayda bir ayakkabı almaktan bıktım.
denizgonen
(28.04.19)
nereden patlıyor? eğer air dediğin kısım patlıyorsa, adidas boost taban patlamayacaktır. basış şekline göre hangi ayakkabıyı alman gerektiğini (ki bunu doktor söylemeli) araştırıp doğru ayakkabıyı alman şart.


kafadanbacakli
(28.04.19)
Air dediğim kısım patlıyor. Taban yumuşak da olmalı ki kalçama binen yükü azaltsın. Genel olarak koşu ayakkabısı önerdi bana. Adidası araştıracağım


denizgonen
(28.04.19)
sketchers'in memory foam ve adidas'in ultra boost ve ortholite serilerinin tabanlari da baya yumusak. bunlari deneyebilirsin. senin gibi bir rahatsizligim olmadigi icin ne kadar etkili olur bilemicem ama ben gayet memnunum. bir deozel ortopedik ayakkabi ureten yerlere sorabilirsin. senin durumunda olanlar icin ozel ayakkabilari olabilir.

nike icin konusacak olursak, yanlis hatirlamiyorsam air'lerin iki tipi oluyor, air kismi acikta olanlar ve tabanin icinde gizli olanlar. gizli olanlar daha dayanikli olabilir.


crucio
(28.04.19)
ben de nike in air pegasus vs gibi hava tabanlı koşu ayakkabılarına nerdeyse tapıyordum. 20 bin 25 bin adım atıyordum ağrı olmuyordu. daha sonra foot collective denen bir oluşum gördüm. tüm ezberlerim bozuldu
www.thefootcollective.com
ingilizcen varsa instagram hesaplarını da incelemeni tavsiye ederim.
yoksa da kısaca özetleyeyim adamlar yumuşak/air/foam tabanlı ayakkabıların insan anatomisine ters olduğunu iddia ediyor.
insan ayağı yerden aldığı geri bildirimlerle vücut dengesini sağlamak üzerine evrilmiş bir organ. ve biz o geri bildirimleri kalın tabanlı ayakkabılarla öldürüyoruz. ayrıca ucu sivri ayakkabılar da kösele vs gibi tamamen anatomiye aykırı (topuklu vs leri falan zaten söylememe gerek yok)
www.youtube.com
şurada da açıklıyor biraz. genişlik olayını.


rentts
(28.04.19)
(4)

Arabayı 1 haftadan fazla kullanmayınca marş sorunu

Araç opel astra benzinli. Aküde bir şey yok. İlk marşı basıyorum motor böyle 300-400 bandına kadar çalışıyor, tekliyor stop ediyor. Gene zorluyorum, benzeri oluyor. Bir kaç zorlama sonrası 800 devir bandına çıkıyor titriyor stop ediyor. En son denediğimde de direkt 4000 devire yakın çıkıyor sağlam b
Araç opel astra benzinli. Aküde bir şey yok.

İlk marşı basıyorum motor böyle 300-400 bandına kadar çalışıyor, tekliyor stop ediyor. Gene zorluyorum, benzeri oluyor. Bir kaç zorlama sonrası 800 devir bandına çıkıyor titriyor stop ediyor. En son denediğimde de direkt 4000 devire yakın çıkıyor sağlam bir gaz veriyor bir süre 1500 civarında takılıp normale dönüyor.

Neden olabilir? Bakımlar tam?
denizgonen
(13.03.19)
Yakıt enjektörleri değişecek 1.
Oksijenmetre(akış metre) test edilecek 2.
Gaz boğazına balata spreyi sıkılacak 3.

2 ve 3'ü kendin de yaparsın önce enjektörleri değiştir, çok farkediyor.

Rölanti ayarını motor sıcakken 2500-3000 de çalışacak şekilde yükseltin akşam işten gelirken falan. Sonra sabah soğukken motor Oksijenmetre soketini söküp devre dışı bırakıp çalıştırmayı deneyin, vuruntulu çalışacak çok kötü çalışacak. Soketi taktığınız an düzeliyorsa çalışıyor Oksijenmetre. Düzelmiyorsa değişecek veya tamir edilecek. Soketi veya kablosu kopmuş falan da olabilir.

Sonra gaz kelebeğine giren boruyu sök gaz basılı iken tam açık halde kelebek iç kısmına denk gelecek şekilde sprey sık.

Sakın dokunma kelebeğe yalnız. Sadece spreyi üstüne sık tamam.

Düzelmezse sorun ateşlemede de olabilir. Bakımları düzgün yapılıyor demişsiniz ne zaman değişti en son buji kabloları?


benzin filtresine de bir bakmak lazim bence.


cooperr
(13.03.19)
Benzin filtresi olsa ısınınca düzelmez cooperr.


@ bgbu
ok abi :)


cooperr
(13.03.19)
(14)

Kendi işimi kurmayı düşünüyorum

Çok detaya girmeden baymadan özetlemeye çalışacağım. 1)işitme engelliyim. Kafa dengi bir arkadaşla bu işe gireceğim2)dükkan bana ait. Dükkanın bulunduğu iş merkezi de aileme ait. Ana caddede çarşının üst sokağında. 3)bodrumda açacağım. Binanın terası da bulunuyor. 4)binanın 2. Katında boş 7 adet ofi
Çok detaya girmeden baymadan özetlemeye çalışacağım.

1)işitme engelliyim. Kafa dengi bir arkadaşla bu işe gireceğim

2)dükkan bana ait. Dükkanın bulunduğu iş merkezi de aileme ait. Ana caddede çarşının üst sokağında.

3)bodrumda açacağım. Binanın terası da bulunuyor.

4)binanın 2. Katında boş 7 adet ofis var. 4 tanesini birleştirip eve çevirmeyi düşünüyorum. Direkt yukarıda yaşayacağım.

5)sektör şaşırtıcı olacak ama 3. Dalga kahveci düşünüyorum.

6)bodrumun yerlisiyiz. Esnafı bilmemnesi hepsini tanıyoruz haliyle -en azından eski esnafları vesaire.

Bu işle ilgili en büyük endişem Haliyle işitme engelim. Ama arkadaşa da güvenim var. Ayrıca ikimiz boş zamanlarda da iş olmadığı zamanlarda da freelance çeviri yapabiliriz.

Çok mu hayal kuruyoruz yoksa bu işe girmeli miyim? Engellilere kosgeb hibesi dedikoduları da var... bir de teyzem vesaire mimar ve bodrumda inşaat işi de yapıyorlar. Buna ek olarak da kuzenim de bodrumda esnaflık yapıyor...
denizgonen
(19.02.19)
ne kadar toplam yatırım ile ne kadar gelir hedefliyorsunuz. bu hedefleri koymadan yapılacak değerlendirmeler çok doğru olmayacaktır. işitme engelinizin sizi engelleyecek bir problem olmayacağını düşünüyorum.


tukenmez adam
(19.02.19)
"isin olmadigi bos zamanlarda da freelance ceviri yapariz" diyen birinin fazla hayal kurdugunu dusunurum ben acikcasi. somut ve iyi tasarlanmis bir plan yok ortada. is kurmayi dusunurken bile "is olmazsa baska sey yapariz" diyorsunuz, kaldi ki ben gercek hayatta islerin boyle yurudugunu zannetmiyorum, oyle olsaydi hicbir isletme batmazdi. siz garson degilsiniz, isiniz sadece kahve ya da servis yapmak olmayacak. belki tek bir musteri gelmese dahi sabahtan aksama kadar dukkanin isleriyle ugrasmaniz gerekecek. "is olmazsa bos zamanlarda ceviri yapariz" tutumu o acidan tuhaf. isin agirliginin hic mi hic farkinda olmadiginizi dusundurttu.


der meister
(19.02.19)
Bu kadar bolluğun içinde çok kafa yoruyorsun kankam.


datnet
(20.02.19)
Diğerlerini bilmem ama 7 ofisin 4 tanesini birleştirip eve çevirmek çok mantıksız geldi bana. Onları kiraya verip gelen parayla yakınlardan bir ev tutmak çok daha mantıklı olacaktır


alaimisema
(20.02.19)
musteri kitlenizi iyi taniyin. ihtiyaclarini gozlemleyin. kahveci iyi fikir mi bir daha dusunun. neden kahveci diye sorun kendinize. bodrumda rakip kac kahveci var, iyi yaptiklari ve kotu yaptiklari seyleri iyice bir elekten gecirin, buna gore kendinize has bir strateji belirleyin.


İş merkeziniz var, 4 Ofisi birleştirip ev yapacak kadar zenginsiniz, esnaflık, inşaat işleri vs. Bu haldeyken Kosgeb’in 50.000tl’lik hibesini boş zaman değerlendirmek, kursa gidip form doldurmak icin istiyorsunuz diye düşündüm. Bu soruyla kafanızı yormayın hocam, açın dükkanı gerekirse bir müdür oturtursunuz. Batsa da size koymaz zaten. İçinizde ukte kalmasın en azından...


Her en küçük ayrıntı, köyü senaryo, anlaşmazlık hükümleri, kar dağılımı, stopaj giderleri, vergisi vs oturup yazılı olarak sözleşmeyle sağlama alınmalı, gerekirse avukat, müşavir desteği alınmalı. Kısaca arkadaşla yapılan her iş hevestir, çok küçük istisnalar ayakta durur. Çeviri olayına girmiyorum bile.


insomnia
(20.02.19)
Adam belli ki hevesli ve kendi işini yapmak istiyor; ana-baba parası yemek istemiyor. Herkes saçmasapan akıllar vermiş..

Neyse konuya dönecek olursak KOSGEB'ten gelecek paraya fazla güvenmeyin derim. Benim annem bu şekilde cafe açtı veya baya zor duruma soktu bizi. Öncelikle bütün masrafları kendiniz yapıyorsunuz, daha sonra KOSGEB size faturalandırdığınız kadarını geri ödüyor. Fakat bunu da parça parça yaptığı için para bir nevi hiç oluyor.

Esnaflık gerçekten zor bir iş. Tüm günlük bir mesai gibi düşünün ve neredeyse hiç tatiliniz olmayacak. Ama keyifli bir yer yapabilirseniz bu size koymayacaktır tabii ki. Ayrıca başlarda gerekirse tuvaletini bile siz temizleyeceksiniz.

Kira ödememeniz büyük avantaj, bence mutlaka bunu değerlendirin. Teyzeniz size güzel bir dizayn yapsın. Aslında terasta bir mekan açmak çok güzel olur ama kahveci olacaksa görünür, ayak altında bi yerde olması daha iyi olacaktır. Diliniz iyiyse Bodrum'da yaşayan yabancılara yönelik broşürler hazırlayabilirsiniz. Hatta haftanın belirli günleri yabancılar ve İngilizce öğrenmek isteyen Bodrum yerlilerini bir araya getirebileceğiniz konuşma kulüpleri düzenleyebilirsiniz, Ankara'daki bazı kahvecilerde böyle konseptler görüyorum. Bodrum'da işaret dili kursu varsa onlarla iletişime geçip, cafenizden indirimli yararlanmalarını sağlayabilirsiniz.

Mutlaka açılmadan önce reklamlarınızı dağıtın. Sosyal medyayı iyi kullanın. "4 kahve alana 1 kahve bedava" gibi sadakat kartları hazırlayın. Tatlı, sandviç gibi atıştırmalıklarınız çok iyi olsun.

Bol şans!


jacque
(20.02.19)
ortaksız olsan daha iyi. varsa paran kendin aç dükkanı yanına da güvenilir birilerini bul garsonluk yapacak. kaç tane esnaf tanıdığım varsa iş yeri açacaklara bu tavsiyeyi veriyor. bi şekilde ortaklarından dirsek yemiş herkes. para tuhaf bişey.


mula
(20.02.19)
Ortak alma işçi al üst katları kiraya ver


photo85
(20.02.19)
O 7 ofisin 4’ünü eve çevireceğine bedavaya bile olsa birilerine kiraya ver. Dövmeci vb yerlere kiraya ver ki hem binaya hareket gelsin hem de içeriye giren potansiyel müşteri sayın artsın. İlk 1 sene kira bedeli alınmayacaktır diye yap sözleşmeyi yapıştır gitsin.


Tears of Devil
(20.02.19)
ofisleri kiraya ver +1
öncelikle yakınlarda kahve ya da kafe işleriyle uğraşan kişilerle konuşmak lazım. durum nedir, ihtiyaç var mıdır vs.
ne iş yapılacak olursa olsun sosyal medya hesaplarına bayağı önem vermek gerekiyor. fazladan gelecek müşteri amcak sosyal medya aracılığıyla oluyor.
eğer kahveci olacaksa normal değil de belli bir konsepti olmalı bence. farklı olmalı ki insanlar merak edip deneyimlemek istemeliler. bunun yanı sıra menüda değişik ve her yerde bulunmayacak tarzda içecek ve tatlılar da olmalı. insanların rahat edebileceği bir mekan olması da önemli.
ama dediğim gibi en önemli konu, çevredeki esnaflarla konuşup neye ihtiyaç olduğunu tespit edebilmek. eğer kurarsan ablamı bodruma ziyarete gittiğimde uğrarım :) başarılar diliyorum.


tabirimekruh
(20.02.19)
@tukenmez adam:ayda bana 3000 civarı bıraksın, huzurlu olayım yeter. gerçekten yeter ki kafama sinsin hayatımı devam ettireyim fazlasını istemiyorum. kira derdim vesaire yok zaten. lüksü olan bir adam değilim. kışın da 1 ay kapatayım yurt dışında ucuz yollu tatile çıkarsam daha iyi bir hayat hayalim olmaz zaten.

@der meister: zaten şu an çeviriden para kazanıyorum, hatta kazanıyoruz. dükkan direkt çarşı içinde olan bir yer değil. kahve içmek ve çalışmak için dekore edilecek bir yerden bahsediyoruz. kışın hiç de öyle iş yapılamıyor bodrumda. direkt çarşı içinde olsaydı bir beklentim olabilirdi ama çarşıya paralel cadde üzerinde bir yer yazın yoğunlaşsa da kışın bodrumun nüfusu hiç de fazla değil. mesafeler uzun ve bir sürü kasabalardan oluşan bir yer. dükkan gene açık duracak, gene orada bekleyeceğiz. oturacak yer internet zaten hazır. müşteri gelmiyorken de bu şekilde bir değerlendirme yapıp en azından temel yaşam giderlerimizi çıkarabiliriz. açıkcası ben bunu kötü bir hayal olarak görmedim, tam tersi bazı sorunlara karşı olabildiğince realist bir şekilde yaklaşma olarak gördüm. işletmeler elbette batar. hatta benim de batmam gayet olası. fakat bugün 2000 liralık dükkan açsan bile ilk kirası, depozitosu, emlakçı komisyonu derken anahtarı almak 6000 liradan başlıyor. bir de kimse 1 haftada tadilat yapamıyor ustaların ne kadar disiplinli olduğu malum. kısacası dükkanın fiziksel olarak hazırlanması sürecinde bile neredeyse 10.000 liraya para gidiyor en basit bir yerde bile. ben bu kalemlerden muaf olacağım. her ay öncelikle ödemem gereken bir kira olmayacak. dükkan da elbette bir starbucks olmayacak taş çatlasa 6-7 masası olur zaten.

@datnet:gene de bir risk olacak. tadilatı izni sadece ekspresso makinesi bile şahin parası tutacak.

@alaimisema: iş merkezi dediğime bakmayın. evet ana caddede iki katlı bir bina ama 90'larda yapılma. 90'larda mimari kısıtlamalar çok daha fazlaydı bodrumda. şimdiki gibi herkes kafasına göre takılıp kocaman cam cepheli bodrum mimarisine aykırı şeyler yapamıyordu. ofis başı aylık 500 lira gibi bir kira alıyoruz. tamam toplayınca güzel bir para ediyor ama işin gerçek yüzü hiç bir zaman öyle olmadı. kirasını vaktinde ödeyen hatta kirasını ödeyen insana pek denk gelemedik. yazın 2-3 ay kirasını ödüyor sonra kışın topukluyor. e biz de her şeyi yasal mevzuatına göre yapıyoruz. aylarca o ofise giremiyoruz. mahkemesi avukatı derken ofise giriş yapıp kiralamaya hazırlamamız neredeyse 1 seneyi bulabiliyor. şu an o yüzden üst katlar boş. kiraya vermekten vazgeçtik. bu strese avukat avukat gezmeye değmez diye karar verdik.

@Leonardo~Da~Vinci: kahveci olması ilgilendiğim bir şey diye açıkcası. yoksa başka iş kollarına da ılımlıyım. hemen yarın açmayacağım elbette bütün sokakta ne var kaç kişi geçiyor, hepsine tek tek bakacağım, esnaflık yapan kuzenimden de tavsiye alacağım. bodrumda yazın her şey var. fakat bunlar yazın kışı çıkaracak kadar iş yapmadılarsa ve direkt çarşı içinde kalmıyorlarsa kışı genelde atlatamıyorlar. benim gördüğüm bu en azından. benim ise kira derdim yok o yüzden buna cesaret de edebiliyorum.

@her giriste sifresini unutan adam: elbette her yatırım kendi içinde riskini taşır. fakat benim hayalim birisini oturtmak gelen parayı yemek değil. ben boş boş durmak, ya da istanbulda perişan bir halde beyaz yakalı hayatı yaşamak istemiyorum. evet elimde bu kosgebin vereceği para kadar bir miktar var. fakat bir işe giriyorsam zararı olabildiğince düşük tutmak istiyorum. ayrıca teyzemlerin inşaat şirketi olması, dedemin iş merkezi olması bu kişilerin bana destek olmaması anlamına geldiği gibi koşulsuz yatırım yapmaları da anlamına gelmez ki? ben bunların sahibi değilim. kimse bana şartsız hiç de az sayılmayacak bir para vermek zorunda değil. bu işe kendim girdim, kendim ödemek sorumluluğunu kendim üstlenmek isterim.

@insomnia: evet arkadaş ama iş yaparken pek arkadaşlık kalmıyor. tam oranları düşünmedim ama arkadaşın da motive olmasını sağlayacak bir oran düşünüyorum. kendisi de hayata karşı benim gibi düşünüyor. ben kendisine oda vereceğim zaten.işler ilerlerse kendisi istediğini yapar elbet. her şeyi yasal çerçevede önceden anlaşarak yapacağız. önceden aile avukatına gidilip güzelcene her mevzuda anlaşmayı düşünüyoruz. hatta ortaklık olmadan, barınma ve aylık belli bir miktar üzerine de bir anlaşma yapmamız mümkün.


denizgonen
(20.02.19)
@jacque: kosgeb mevuzusu için de tanıdık bir kosgeb müdürü ile konuşacağım. ciddi bir miktar cebimden çıkacak farkındayım. amacım olabildiğince bu parayı geri alabilmek. dediğiniz gibi en büyük giderim normalde kira olacak, şanslıyım ki bu durum beni etkilemeyecek. benim için esas kaygı yatırımımı geri alabilmek ve kara geçmek olacak. evet esnaf olursam haftanın 7 günü çalışmam gerekeceğinin farkındayım. fakat beyaz yakalı olursam da esnek çalıma saatleri ayağına bu durumu yaşacağım üstüne de işten eve gitme stresi yaşayacağım. ev kirası vesaire eklediğimde berbat bir hayata çıkıyor kapı. dilim iyi. ikimiz de yeminli tercümanız.özellikle sosyal medya üzerinden reklam yapmayı, fenomenlere yatırım yapmayı düşünüyorum. tavsiyenizi dikkate alacağım. engelliler derneklerini, sivil toplum kuruluşlarını araştıracağım.


denizgonen
(20.02.19)
(6)

Kedim horluyor

Bu kedi dede gibi ağzı açık horluyor. Veterinere götürmeli mi yoksa olabilir mi böyle şeyler?https://i.hizliresim.com/4a7kPp.jpg
Bu kedi dede gibi ağzı açık horluyor. Veterinere götürmeli mi yoksa olabilir mi böyle şeyler?

i.hizliresim.com
denizgonen
(11.05.18)
Yaşlı mı? bir götürülebilir bence. hastalanmış olabilir. solunum yolu tıkandıysa rahat nefes alamıyordur.


veritaslibertas
(11.05.18)
3 yaşında keyfi gayet yerinde koşturuyor oynuyor. Uyurken böyle sadece. Böyle uyuyor arada :/


denizgonen
(11.05.18)
şişmansa ondan olabilir (resimden öyle gözüktü).


slow like honey
(11.05.18)
Yatış pozisyonuyla da alakalı olabilir bizimki de horluyor bazen :D


Tam1Hi0n3
(11.05.18)
Benim kedim de ağzı açık uyuduğunda horluyor. İnilti ile karışık ama sağlık problemi olduğunu düşünmemiştim.


kirmizibalon
(11.05.18)
Bizimki de bazen ayı gibi horluyor, şişman ya da sağlık problemli değil :D


neferkitty
(11.05.18)
(9)

Bu benim paranoyaklığım mı? (Yetkli servis mevzusu)

Araba daha 35.000 km'de. Hep bilindik yerlerden benzin alırım. Bakımları düzenli.Triger değişimine yetkili servise götürdüm. Yok lastiklerin değişim zamanı gelmiş (diş kalınlığına baktım 6mm) yok silecekleri değişmeli (yepisyeni) sonra telefonla arayıp yok akü değişmeli (kontrol ettirdim, bir şeyi y
Araba daha 35.000 km'de. Hep bilindik yerlerden benzin alırım. Bakımları düzenli.

Triger değişimine yetkili servise götürdüm. Yok lastiklerin değişim zamanı gelmiş (diş kalınlığına baktım 6mm) yok silecekleri değişmeli (yepisyeni) sonra telefonla arayıp yok akü değişmeli (kontrol ettirdim, bir şeyi yok)

Herneyse arabayı aldığımda leş gibi benzin koktu ilk çalıştırmada. Normaldir dedim triger vs değişti ya. Sonra da ışıklarda daha sesli gibi geldi. Neyse götürürüm dedim, işim vardı ve araba 500 km sonra arıza lambası yaktı.

Oksijen sensörü hedeflenen değerler arasında çalışmıyor arızası verdi.

Fiyatına baktım ucuz bir şey de değil. Arabayı servise bırakana kadar bir şeyi de yoktu. Babam yetkili servise allah gibi tapıyor. Ona kalsa hemen orada akü, silecekler, lastikler değişmeliydi. Şimdi de aramızda da kavga çıktı git tamir ettir diyor aynı servise ama ben servisin kasten bozduğunu düşünüyorum ve gidip kavga çıkarmayı düşünüyorum.

Sizce?
denizgonen
(11.04.18)
yetkili servislere zerre güvenmem. (götürmek zorunda kaldım o ayrı)
menfaatleri için her türlü pislik mübah.


jamiro
(11.04.18)
Araba hediye olup, yetkili servise götürme sözü verilince mecbur gidiyorum ben de.

Bir şey takmayı unuttuklarını sanmıyorum önemli bir sensör bu, direkt arızayı yakardı, 500-600 km sonra yapmazdı -bence. Benim tahminim benim sensörü değiştirdiler sağlam sensörü de kendilerine aldılar.

Zaten motor gözündeki yalıtım klipslerini vs de takmamışlar doğru düzgün.


denizgonen
(11.04.18)
lastık olayı benımde basıma geldı , lastık kabak bıle olsa dışarı da değiştır bulasma yetkılı ye


kleider
(11.04.18)
o sensör arızası bazen aldığın benzin ile de alakalı. bende de bir kez yandı, usta hemen değiştirmeyelim ben söndiriyim bir daha yanarsa bakarız dedi. bir daha da yanmadı. ucuz bir parça değil çünkü, hemen değiştirme


oscar
(11.04.18)
35000'de triger mi değişti?

Bence başka bir yetkili servise götürün. Garantiyi dert etmeyecekseniz doğru dürüst bir özel servise götürün.


orient blue
(11.04.18)
yetkili serviste çalışan elemanlar, sanayide tutunamayan elemanlardır. bir çok yetkili servis araçla ilgili çözemediği sorunları sanayideki belli kişilere götürürler. özel servislerde belli ustalar oluyor oralara gidilebilinir.


mikahakkinen
(12.04.18)
Ben de 35 bin km'de trigier mi değişir? Demeye gelmiştim.

35 bin km'de trigier değişen servis her şeyi yapar, götü kollayın. Bu bize bahsettiklerinizi özel bir servise gidip anlatın. Varsa bir şey onlar anlar.


John Bloor
(12.04.18)
@John Bloor triger araç yaşına bağlı olarak da değiştirilebilir


burya
(12.04.18)
Triger 6 yaşında olduğu için değişti.

Bugün bodrumda yetkili servise götürdüm.

Zaten araba diyor, sorun oksijen sensörü diye.

Servis diyor ki 250 liraya arıza tespit yapacağım, bizde yaptırırsan 250 lirayı almam, yaptırırsan alırım.

Hayatımda böyle bir terbiyesizlik görmedim.


denizgonen
(12.04.18)
(2)

Güneş gözlüğü aldım, arabada tuhaf görüyorum?

Sonunda paraya kıyıp iyi bir şey aldım. Dışarıda kullanırken bir sıkıntı yok, ama arabaya bindiğimde değişiyor. Camın belli bölgelerinde morluklar görüyorum genel olarak camlarda bir desen var kareli kareli sanki. Dışarıdaki araçları nesneleri sıyahsa zaman zaman mora yakın görüyorum. Bu neden olabi
Sonunda paraya kıyıp iyi bir şey aldım.

Dışarıda kullanırken bir sıkıntı yok, ama arabaya bindiğimde değişiyor. Camın belli bölgelerinde morluklar görüyorum genel olarak camlarda bir desen var kareli kareli sanki. Dışarıdaki araçları nesneleri sıyahsa zaman zaman mora yakın görüyorum. Bu neden olabilir?
denizgonen
(12.03.18)
Polarize cam olduğundan olabilir. Arabaların camlarında güneşten koruyucu film oluyor sanırım. İkisi bir araya gelince görüşü değiştiriyordur.


uyusam iyi olur
(12.03.18)
Gözlüğünüz polarize olduğu için öyle oluyor.


delicevat
(12.03.18)
(6)

Hayvana eziyet sebebi ile polisler evime geldi

Arkadaslar bizim bir kopegimiz var 14 yasinda-duymuyor-gormuyor-yurumek istemiyor, cikariyoruz disari 2 dakika sonra eve donmeye basliyorBahcede bakiyoruz bu arada, hep bahcede yasadi.Havliyor, susturamiyoruz. Bu konuda bir sey diyemiyoruz. Susmuyor ama hayvan ne yapalim, oldurelim mi? Veterinere go
Arkadaslar bizim bir kopegimiz var 14 yasinda

-duymuyor
-gormuyor
-yurumek istemiyor, cikariyoruz disari 2 dakika sonra eve donmeye basliyor

Bahcede bakiyoruz bu arada, hep bahcede yasadi.

Havliyor, susturamiyoruz. Bu konuda bir sey diyemiyoruz. Susmuyor ama hayvan ne yapalim, oldurelim mi? Veterinere goturuldu, yasi itibari ile saglikli. Ama yaslilik depresyonu iste.

Biraz once polisler geldi eve, hayvana eziyet diye sikayet edilmisiz. Tutanak tuttular, yasini belirttiler falan, polisler de soylendi sikayet edenlere, tahammulsuzler dediler falan. Ters bir sey denmedi, belediyeye kayitliymis iyi iyi, hic bir sey olmaz dediler.

Ama benim keyfim kacti bu hayvan neredeyse 15 yasinda, barinaga falan alirlarsa ölür, nedir bu yani? Bir sey cikar mi?
denizgonen
(30.03.17)
Hukuken bir mahkeme kararı olmadıkça sizin hayvanınızı alıp barınağa götüremezler.


rucka boji
(30.03.17)
Gerçekten eziyete uğrayan köpeklere bile müdahale edemiyorlar, sahipli diye alamıyorlar.

Sizinkini hiç alamazlar.

İçiniz rahat olsun. Bizim köpeğimiz de 16 yaşında öldü, yaşlılıkta böyle oluyorlar gerçekten. Korkuyorlar çünkü. Siz elinizden geldiği kadar sevginizi gösterin, ilgilenin. Çok vakti kalmamış zaten hayvanın. Veteriner belki sakinleştirici bir şeyler verebilir, tekrar görüşün derim. Kolay gelsin.


peggy
(30.03.17)
@peggy veteriner prozac verin dedi, her gun prozac verildi, 1 ay gecmesine ragmen hic bir gelisme yok. Malesef kafayi yemis bir halde, zaptedemiyoruz.


denizgonen
(30.03.17)
Eve almak sakinleştirebilir. İçeride kısa süre de olsa yaşadıysa muhtemelen evin ortasına işeyip sıçmaz.


@denizgonen, yani prozaca rağmen zaptedilmeyecek durumda ise bilemedim. Farklı bir sorunu da olabilir. Başka bir veterinere daha gösterseniz?


peggy
(30.03.17)
@peggy veteriner akrabamiz ve bayagi bilindik tavsiye edilen bir veteriner kan degerlerine her seyine bakildi gercekten. Ozel mamalar ile basleniyor vesaire. Hayvanin derdi yaninda olmamiz, yanina oturunca susuyor, ama biz 24 saat yaninda da duramayiz ki?

@arnold schwarzeneger hic ev terbiyesi yok, hep istedigi yere pisledi biz aldik vesaire. Evde duramaz malesef :/


denizgonen
(30.03.17)
(31)

Sizce kaç kiloyum? (Resimli)

Ben bu siralar yediklerime sagligim icin dikkat ediyorum. Attigim resimde gobegi falan iceri cekmedim, tabi ki tisort bayagi seyi kamufle ediyor.1.78 boyundayim. 25 yasindayim. Sizce kac kiloyum? İnternetteki hesap sitelerine gore obezim cunku...http://i.hizliresim.com/P0nM2b.jpgObezsem ayinin teki
Ben bu siralar yediklerime sagligim icin dikkat ediyorum. Attigim resimde gobegi falan iceri cekmedim, tabi ki tisort bayagi seyi kamufle ediyor.

1.78 boyundayim. 25 yasindayim. Sizce kac kiloyum? İnternetteki hesap sitelerine gore obezim cunku...

i.hizliresim.com

Obezsem ayinin teki oldugumu soyler misiniz? Bayagi arkadasim biraz fazlan var o kadar diyor...
denizgonen
(23.03.17)
90-95


kurnaz
(23.03.17)
Obez değilsin ama şişmansın, yağ oranın +-%30 civarı.


angelus
(23.03.17)
90 ?

yalnız skip leg day durumu var sanki.

obez durmuyosun ama azıcık fazlan var evet. bence vucut çalış.

@deniz, geçmiş olsun, biz seni böyle de beğeniyoruz o zaman.


elorelia
(23.03.17)
kilo olarak bilemem ama göbek var gibi biraz onu erit


limoncello
(23.03.17)
İnternete gore 16-17 kilo vermem gerekli. Veririm de sıkinti yok.

@elorelia eskiden yuzucuydum, bacagim sakat kosu falan yapamiyorum malesef, bir de biraz da genetik sanirim babam da boyle kollari falan kalinken bacaklari incecik.

Bir de spor salonuna hayatim boyunca 3 hafta gittim sadece, yemeyerek kilo vermeye calisiyorum.

@angelus insan gibi yiyip verebilir miyim sence?


denizgonen
(23.03.17)
şişmansın en az 90


lonelyman
(23.03.17)
Göt göbek var. 82 kg.


sl78
(23.03.17)
88-93 arası diye tahmin ediyorum.
fotoya göre benim vücuda çok yakın. biraz simit de var gibi.
yürüyüş yap hocam. şekerden uzak dur.


MtKrt
(23.03.17)
Göbeği salmışsın. 85-90 gibi geldi. Yüzmeye devam et, düzenli beslenme ile toparlanırsın.


peggy
(23.03.17)
80-85 derim ben.


noluyo yaa
(23.03.17)
Bence de 88-90. Doğru biliyor muyuz onu da söylesene :)


ekaterina
(23.03.17)
Dogru biliyorsunuz, 90 kiloyum, insan gibi yiyip verecegim artik kilo, yuzmeyi biraktiktan sonra cok kilo aldim malesef


denizgonen
(23.03.17)
88 kilo filansın

şekerli şeyler , ekmek ve alkolü bırak
karbonhidratı azalt , proteini artır, sıksık su iç verirsin kilo :)
uygulaması zor , yazınca çok basit oldu


bnmzz
(23.03.17)
90 diyorm. o yasta oyle salmaman lazim. onlem almazsan 10 sene sonra obez olursun.


jimicik
(23.03.17)
@bnmzz: 8 senelik su sporlari gecmisim var, sporu birakmam gerekince aniden kilo aldim, eskiden bir paket makarna yerdim, gram almazdim :/ hala insan gibi yemeyi ogrenemedim eskiden okuz gibi yeme ozgurlugum vardi.

Seker sevmem zaten, ama karbonhidrat, evet bu konuda bir sey diyemem, fastfood agirlikli besleniyorum.

Her gun izgara tavuk mu yesem? Mutfak tartim var mesela kac gram yesem her ogun?


denizgonen
(23.03.17)
105


jamswety
(23.03.17)
E yüzmeye devam etsen?


jazzabel
(23.03.17)
87 diyecektim, 3 yaklaşık ile uğurluyoruz.


yirmisantim
(23.03.17)
@jazzabel ya sey benim isitme sorunum var ve artti, ben paranoya yaptim, belki de hakliyimdir yuzme de isitme kaybimi hizlandirdi diye dusunuyorum, o yuzden bir kac senedir yuzmuyorum bile. Bir de yakinimda yuzme havuzu da yok malesef.


denizgonen
(23.03.17)
Boksa gidebilirsin belki? Üst taraf çalışıyor genelde ama bacağına kötü bi etkisi olur mu bilemedim.


jazzabel
(23.03.17)
Daha önce de dediğim gibi, diyete dikkat.


Tahmin ediyoruz sen 94 kilosun kedi de 4.5 kilo


esmeralda
(23.03.17)
Yüzme işitme kaybına nasıl neden oluyor? Kulağına su falan mı kaçıyor? Dalış yapıyor olsan anlarım da.. Kulak tıkacı kullanabilirsin yüzerken.

Daha önce başka bir duyuruna cevap vermiştim sanırım, seni en kısa sürede toparlayacak olan spor şu noktada yüzmedir. Diyetle kilo verirsin ama vücudunu şekle sokamazsın. Ayrıca sakatlıkla ilgili spor hekimine gitmen tavsiyemi tekrarlıyorum.


peggy
(23.03.17)
95 .


pangea
(23.03.17)
bahar geldi, açık havada hızlı tempo yürüyün her gün. 1,5 saat yürüseniz, yediklerinize de dikkat etseniz çok güzel olur.


kardeş maşallah basen bölgesi almış yürümüş. erkek vucüdu normlarına göre tuhaf görünüyor malesef. yediklerine dikkate devam.


manuel mandalina
(23.03.17)
100 civarında.


battal gemalmaz
(23.03.17)
95 var en az.Zayıflamak değilde spora ihtiyaciniz var


keditik
(23.03.17)
95 mi yok artık. 178 cm boyunda hiç 95 kilo adam görmediniz herhalde. bu abi 90 kilo bile yoktur. 85-90 arası bi yerlerdesindir.


105


baldan kaymak
(05.05.19)
(6)

Kahve makinesi acma dugmesi kirildi, dogrudan baglasam olur mu?

Makine severin marka 20 senelik eskiden gazeteden verilen makinelerden. Hic bir ozelligi yok makinenin.Ben acaba switche giden kablolari birbirine baglasam makine ile isim bittiginde prizden ceksem olmaz mi acaba? Zaten otomatik kapanma tiri viri yoktu.
Makine severin marka 20 senelik eskiden gazeteden verilen makinelerden. Hic bir ozelligi yok makinenin.

Ben acaba switche giden kablolari birbirine baglasam makine ile isim bittiginde prizden ceksem olmaz mi acaba? Zaten otomatik kapanma tiri viri yoktu.
denizgonen
(11.11.16)
mantıklı, siyah elektrikçi bandı kullan. yalıtımı iyi yap sıkıntı olmaz.


hosein
(11.11.16)
Düğmeden bulunabilir ama sadece iki kablo varsa birbirine bağlayarak da olur.


excespeace
(11.11.16)
Sadece iki kablo var denedim calisti. Dugme almam bir sey degistirir mi acaba? Cunku zaten priz sıkintisi yasiyorum, isim bittiginde hep cekiyordum prizden? Guzel bir elektrik bandi ile bantlasam yeter degil mi?


denizgonen
(11.11.16)
olur tabi böyle. ben bulaşık makinesine aynısını yapmıştım.


pinman
(11.11.16)
elektrik bandı değil de klemens ile yaparsanız daha sağlam olur.


inheritance
(11.11.16)
hadi siz durumu biliyorsunuz da baskalari icin tehlikeli olabilir. ona gore.


idexo
(11.11.16)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.