Giriş
(7)

Nedir bunun yorumu?

Anlıyorum ama anlatamıyorum(klişe gibi klişe). Küfürlü bile olsa bunu çevirebilir misiniz(motamot olmasına gerek yok, yorumu nedir Türkçe'de tam)"Charlie goes America all over everybody's ass"
Anlıyorum ama anlatamıyorum(klişe gibi klişe). Küfürlü bile olsa bunu çevirebilir misiniz(motamot olmasına gerek yok, yorumu nedir Türkçe'de tam)

"Charlie goes America all over everybody's ass"
dizicolleague
(20.01.19)
valla ciddi ciddi düşündüm üzerine ama türkçe nasıl ifade edilir tatmin edici bir karşılık bulamadım. en yakın cevabım şu olurdu ama: "çarli "amerika amerika" diye herkesin ağzına sıçıyor"

edit: veya ne bileyim "amerika amerika diye kafa çüküyor"

edit 2: dizinin çevirisinde takıldığın yeri bize çevirtmiyorsun di mi?


yüzlerce çevirisi mevcut ve ne yazık ki o seviyelerde değilim :) ama fikrin çok güzel, akıl edemedim ben. Altyazı koymadan izlemiştim yıllar önce ve şimdi aklıma takıldı birden bu laf. Şimdi dizinin altyazılarına bakayım bakalım ne demişler.


dizicolleague
(20.01.19)
Charlie kimseyi umursamadan Amerika'ya gider.

Argo ve daha doğru meali;
Charlie kimseyi sikine takmadan Amerika'ya gider.


lordoz
(20.01.19)
"Charlie, herkese Amerika'nın ne demek olduğunu gösteriyor" imiş çevirisi. Elemanın söylerken yaptığı hareketlere ve bölümün konusuna bakacak olursak mantıklı.


dizicolleague
(21.01.19)
zaten böyle cümlelerde içeriği bilmeden çevirmek de zor oluyor. o çeviri çok güzel mesela ve "context" içinde tam oturuyorsa ne güzel. önemli olan içerik ile uyumlu olması. yalnız kesinlike "amarikaya gitmek" falan değil :))


Acaba böyle bir kalıp var mı dedim ama internet araştırmalarımda sadece bu diziyi işaret ediyor. Varolanlar yetmiyormuş gibi bi de ass'den uydurulan idiomlar çıktı başımıza.


dizicolleague
(21.01.19)
Bu sanirim dont give a shit(=dont give a rat's ass) kalibinin tam tersi. Ama emin degilim.

Yani Charlie amerikaya gidiyor sanki kimsenin sikindeymis veya tam tersi Charlie nin amerikaya gitmesi herkesin umrunda anlami olsa gerek ama bu turkceye oyle zort diye motomot cevrilmez tabi.


(5)

Youtube coverları kandırmaca mıdır?

Youtube'da gıptayla izlediğim, bir notayı bile yanlış basmadan tüm parçayı çaldığını düşündüğüm birçok müzisyen aslında önce çalıp, sonra çalıyormuş gibi yaparak kameraya kaydediyor ve sonra DAW ile harmanlayarak Adobe Premiere gibi programlarla videoyu tamamlıyorlar. Tek seferde olan bir iş değil y
Youtube'da gıptayla izlediğim, bir notayı bile yanlış basmadan tüm parçayı çaldığını düşündüğüm birçok müzisyen aslında önce çalıp, sonra çalıyormuş gibi yaparak kameraya kaydediyor ve sonra DAW ile harmanlayarak Adobe Premiere gibi programlarla videoyu tamamlıyorlar. Tek seferde olan bir iş değil yani belki 100 kere denedikten sonra işin audio kısmını tamamlıyor ve videoyu da ona senkronize olarak oluşturuyorlar.

Gerçek zamanlı çalanlar da var tabii ama bunlarınki kalitesiz videolar oluyor ve ortam sesini de kaydettiğinden, gerçekten çaldığı anlaşılıyor(live). Ortam sesini almadan DAW ile aynı zamanda kaydederek çalındığını, üzerinde oynanmadığını anlamak mümkün mü? Örnek videolara açığım.
dizicolleague
(20.01.19)
e hocam dinlediğin albümler de benzer yöntemlerle kaydediliyor.

bu işi kolay yapmanın teknik yolu bu. aklı başında kimse artık hücum kayıt yapmıyor, yapması için de bir sebep yok zaten...


babilbaligi
(20.01.19)
stüdyo kayıtları daha güzel oluyor zaten. YouTube'daki çoğu cover'ın mantığı "bakın ben tek seferde hatasız çalabiliyorum" değil, "bu şarkıya şöyle bir yorum getirdim, nasıl olmuş?" oluyor. Bu yüzden de zaten kimse olayın canlı performans olmasını beklemiyor ki. Ki dediğiniz yöntemle kayıt almak çok daha emek gerektiren bir iş olduğu için ben bir izleyici/dinleyici olarak daha çok saygı duyarım. Oda sesi karışık, kalitesiz bir canlı kayıttansa profesyonel bir stüdyo kaydı çok daha iyi bir hizmet dinleyici için.


nundu
(20.01.19)
mantıklı olanı yapıyolar aslında, senin izlediğin şey klip oluyor artık.
birebir çalım istiyorsan canlı performans diye aratabilirsin.


nocturness
(20.01.19)
Değildir. Mesele birden hatasız çalıp söylemek değil zaten.


Daw kullanarak da live çalınabilir. Live'ın ayırt edici etmeni ortam sesi değildir.


joker hakki
(21.01.19)
(2)

Xiaomi Mi A2 Kasma Sorunu

Sadece yazı yazarken kasıyor ve algılaması biraz geç. Video, program vb hiçbir şeyde kasma yok, sadece yazı yazarken deli ediyor beni. Kronik sorun mu bu yoksa güncelleme ile falan çözülür mü? Alalı iki ay oldu bu arada, kasma sorunu sıklaşınca rahatsız etmeye başladı.
Sadece yazı yazarken kasıyor ve algılaması biraz geç. Video, program vb hiçbir şeyde kasma yok, sadece yazı yazarken deli ediyor beni. Kronik sorun mu bu yoksa güncelleme ile falan çözülür mü? Alalı iki ay oldu bu arada, kasma sorunu sıklaşınca rahatsız etmeye başladı.
dizicolleague
(13.01.19)
klavye uygulamasını ayarlardan sıfırlamayı dene. önbelleğini temizlemek vs. gibi şeylerden bahsediyorum.
olmuyorsa swiftkey gibi başarılı klavye uygulamalarına bakabilirsin.


Bruce
(13.01.19)
Yazılımsal bi sıkıntı var sanırım. Bruce’un dediğini denedikten sonra devam ederse telefonu sıfırlamayı dene


Delay Fuze
(13.01.19)
(4)

Vatandaşlık alınan ülkede askerlik

Zorlama bi soru olacak ama kafa karışık idare edin. Zorunlu askerlik olan Finlandiya, Almanya gibi ülkelere vatandaşlık alan birisi zorunlu askerliğe tabii mi? Örneğin daha çocukken Fin vatandaşı oldun, veya sonradan oldun diyelim askerlik işi nasıl olacak? Türkiye'de askerlik yapmış biriysen, orada
Zorlama bi soru olacak ama kafa karışık idare edin. Zorunlu askerlik olan Finlandiya, Almanya gibi ülkelere vatandaşlık alan birisi zorunlu askerliğe tabii mi? Örneğin daha çocukken Fin vatandaşı oldun, veya sonradan oldun diyelim askerlik işi nasıl olacak? Türkiye'de askerlik yapmış biriysen, orada bir daha askerlik mi yapacaksın gibi saçma sapan sorular işte.
dizicolleague
(12.01.19)
o kadar çok alt maddesi var ki bunun
burada yaptı mı dövizli mi yaptı tam askerlik mi yaptı, ne zaman geçti orada mı yaşıyor burada mı yaşıyor...
mesela bi kuple buyur:
avukat24.de


niye ama
(12.01.19)
türkiyede zorunlu askerlik yaptiysan genelde yapman gerekmiyor.
ama dövizli ya da bedelli yaptiysan cogu ülke bunu saymiyor, tekrar yapmani istiyor. cürük raporu vs alabilirsin tabi cürüksen.


kuehles blondes
(12.01.19)
Yanlis bilgi vermeyin. Turkiyede bedelli askerlik yaptiktan sonra avrupa vatandasi oldum, hicbir zaman da askerlik durumumu filan sormadilar. Ab yasasi uyarinca askerlik zorunlu degildir, sadece isteyen yapar. Eskiden askerlik yapmak istemeyenler sosyal hizmet yapmak zorundaymis, o da artik kalkmis.

Iciniz rahat olsun kimse sizi turkiyedeki gibi zorla askere almiyor.


traktor
(12.01.19)
öncelikle Almanya'da vicdani ret var. Finlandiya'yi bilemiyorum.

vicdani ret gelmeden önce 27 yasina kadar Alman vatandasligina gectiyseniz, sizden askerlik yada sivil hizmet yapmanizi istiyorlardi. Eger türk vatandasi olarak askerlik hizmeti önceden yapilmissa da Almanya'da muaf oluyordunuz, hicbir seye gerek kalmiyordu.
27'den sonra vatandas olanlara Almanya hicbir sey sormuyor zaten.

Yunan-türk vatandasliklari falan olan birisi varsa ona sormak lazim, yunanistan tarzi ülkeler cok siki askerlik mevzularinda.


antopoloji kusu
(15.01.19)
(5)

Aktarmalı mı aktarmasız mı?

Yurt dışına uçuşta aktarmalı uçmadım hiç. Tek girişli Schengen'im olduğu için ve pimpirikli olduğum için gerekirse 1000 tl fazla verip aktarmasız uçtum. şimdi yine aynı durum: aktarmalı 5 saatlik uçuş: 1000 tlaktarmasız 3 saatlik uçuş: 2000 tltek giriş schengen'i de göz önünde bulundurunca sizce bur
Yurt dışına uçuşta aktarmalı uçmadım hiç. Tek girişli Schengen'im olduğu için ve pimpirikli olduğum için gerekirse 1000 tl fazla verip aktarmasız uçtum. şimdi yine aynı durum:
aktarmalı 5 saatlik uçuş: 1000 tl
aktarmasız 3 saatlik uçuş: 2000 tl
tek giriş schengen'i de göz önünde bulundurunca sizce buradan kâr etmeye değer mi?
dizicolleague
(11.01.19)
2 saat ve 1000 tl mi? bence 2 saat bekle 1000 tl daha az ver.. 200 dolar eder.


lata
(11.01.19)
1000 tl için 24 saat bile beklerim ben.


Bu soruyu buraya soruyorsan paran vardır. 1000 lira fazla ver hayattan 2 saat kazan.


purrp
(11.01.19)
Yanlışım varsa biri düzeltsin de Şengen alanına girince zaten pasaport kontrolü yok. Yani sen ilk havaalanına varıp transfer kısmına geçtikten sonra ikinci havalimanı bakmayacak daha pasaporta.


senolll
(11.01.19)
Yalnız emin ol ki iki ülkede şengende. İngiltere, Norveç, İsviçre ve Balkan ülkeleri Şengende değil


senolll
(11.01.19)
(1)

TTNet Nakil

Kısa ve net anlatacağım.1. Evde bir internetim vardı taahhütü doldu iptal ettirdim.2. Dondurmuş olduğum başka bir interneti evime nakil ettirdim.Aynı gün nakil işleminin tamamlandığı konusunda mesaj geldi ve aradım ttnet'i, kurulumu ben yapabilirmişim. aynen eskisi gibi dsl kablosunu ve güç kablosun
Kısa ve net anlatacağım.
1. Evde bir internetim vardı taahhütü doldu iptal ettirdim.
2. Dondurmuş olduğum başka bir interneti evime nakil ettirdim.
Aynı gün nakil işleminin tamamlandığı konusunda mesaj geldi ve aradım ttnet'i, kurulumu ben yapabilirmişim. aynen eskisi gibi dsl kablosunu ve güç kablosunu taktım ama dsl ışığı yanmıyor. aradım, arıza kaydı oluşturdu. Nakil işlemi tamamsa neden olmadı bu iş? modem aynı, kablo aynı? okuduğuma göre ekip mekip gelmiyormuş şimdiden telaş ettim. Var mı nakilde böyle sorun yaşayan?
dizicolleague
(08.01.19)
iki işlemi de aynı gün yaptıysan birbiri içine girmiştir sistemsel olarak. farklı günler yaptıysan beklemen gerekebilir. modemden de nakil yaptırdığın kullanıcı adı ve şifreyi girdiğinden emin ol. olmadı twitterdan ttnet destek e mesaj at yardımcı olurlar.


mr.goodcat
(08.01.19)
(1)

Midi'nin Olayı Nedir?

Evde kendi kendine gitar çalan biriyim. Cubase vb programlar kullanmak için ses kartı gerekiyor malum. Şimdi şunlar arasında kaldım:-focusrite scarlett 2i2-maudio m-track 2x2Maudio'nun tek artısı midi giriş çıkışları. Sırf bunun için maudio alınır mı ne dersiniz? Ayrıca nedir bu midi giriş çıkışı? K
Evde kendi kendine gitar çalan biriyim. Cubase vb programlar kullanmak için ses kartı gerekiyor malum. Şimdi şunlar arasında kaldım:
-focusrite scarlett 2i2
-maudio m-track 2x2
Maudio'nun tek artısı midi giriş çıkışları. Sırf bunun için maudio alınır mı ne dersiniz? Ayrıca nedir bu midi giriş çıkışı? Klavye de alacağım gibi duruyor, focusrite alırsam midinin olmaması beni nasıl etkiler?
dizicolleague
(06.01.19)
midi bir iletişim protokolü.

şimdi bazı cihazlarda midi in out thru çıkışı olur bu bağlantı şekli olarak.

bazılarında da olmaz. günümüzde çünkü midi giriş çıkışı yerine usb kullanılıyor. yani yine midi protokolü ile iletişim sağlanıyor fakat midi portuna gerek kalmıyor. eğer eski cihazlar kullanacaksan o zaman ihtiyacın olabilir mesela 2000 ve öncesi gitar processorleri, sampler cihazları gibi.

ya da hala kullanılan bazı spesifik controller cihazları.

şimdi senin kullanmak istediğin ekipmanlar neler onları bir say bakalım.

olması bir artı mı evet, eksikliği hissedilir mi? üstteki soruma cevap vererek anlayabiliriz.

sorduğun soru eğer midi klavyeyi midi olmadan bağlayabilir miyim ise?

günümüde bütün midi klavyeler usb midi ile bağlanıyor artık. eski bir klavye almadıktan sonra bir sorun yaşamazsın.

scarlet e iyi bir kart diyemem fakat m-audionun bu bahsettiğin modeliyle mukayese bile edilmeyecek kadar iyi kalır scarlet.


killerbee
(06.01.19)
(1)

Stüdyo Ses Sistemi Mağazası

Focusrite Scarlett 2i2 Studio paketi alacağım ve en uygun do-re müzik mağazasında buldum. Ancak bu mağaza hakkında şikayet çok ve mydukkan(iyi yorumlar almış) 100 lira pahalıya satıyor aynı ürünü. 100 lira farkla mydukkan'dan almak mantıklı mıdır yoksa do-re'yi aşırı mı gömmüşler burada?
Focusrite Scarlett 2i2 Studio paketi alacağım ve en uygun do-re müzik mağazasında buldum. Ancak bu mağaza hakkında şikayet çok ve mydukkan(iyi yorumlar almış) 100 lira pahalıya satıyor aynı ürünü. 100 lira farkla mydukkan'dan almak mantıklı mıdır yoksa do-re'yi aşırı mı gömmüşler burada?
dizicolleague
(06.01.19)
dorenin ürün yelpazesi mydükkandan kat kat çok, ayrıca yamaha distürbötürü, ayrıca 90lı yılların sonundan beri 2 fiziki mağazası var(benim alışverişle tanışmam 99 da başlar öncesini bilmem.)


şimdi birisi 1 ürün satarken ötekisi 100 satınca tabi memnuniyet kadar şikayette artar. bu konuda yardımcı olamam tabi sana.

ayrıca bir ürün compel'de varsa kesinlikle oradan alırım.


killerbee
(06.01.19)
(2)

Mary Shelley'in Quote'u

"I have love in me the likes of which you can scarcely imagine and rage the likes of which you would not believe. If I cannot satisfy the one, I will indulge the other" çevirisi tam olarak nedir? Kayboldum cümlenin içinde. Şuna yakın mıdır:"İçimde sizin anca hayalini kurabileceğiniz sevgi ve inanama
"I have love in me the likes of which you can scarcely imagine and rage the likes of which you would not believe. If I cannot satisfy the one, I will indulge the other" çevirisi tam olarak nedir? Kayboldum cümlenin içinde.

Şuna yakın mıdır:
"İçimde sizin anca hayalini kurabileceğiniz sevgi ve inanamayacağınız derecede öfke var. Eğer birini tatmin edemezsem, diğerini şımartırım"
dizicolleague
(04.01.19)
Öncelikle İngilizcem her Türk vatandaşı gibi "professional working proficiency" seviyesinde.
Naçizane fikrim;
Bence yakından önce gayet başarılı bir çeviri. Birşeyleri değiştirecek olsam "anca hayalini kurabileceğiniz" yerine "hayallerinizi zorlayacak" derdim. Birde ikinci cümlede biri/diğeri yapısını refere etmesi açısından ilk cümlede "bir sevgi/ bir öfke" diyebilirdim.


mentat
(04.01.19)
ben olsam diğerini şımartırım yerine diğerine boyun eğerim derdim. pro değilim.


whoosie
(04.01.19)
(4)

Bungalov önerisi

Tercihen ormanlık alanda, bol oksijenli bir ortamda bulunan bir bungalov'da kış keyfi yapmak istiyorum. Önerisi olan var mı?
Tercihen ormanlık alanda, bol oksijenli bir ortamda bulunan bir bungalov'da kış keyfi yapmak istiyorum. Önerisi olan var mı?
dizicolleague
(03.01.19)
nefeshane kaş


tiarwain
(03.01.19)
Niğde-Aladağlar


uludağ orman köşkleri.


goodman
(03.01.19)
Bolu


beyaztenlikiz
(03.01.19)
(1)

Euroleague Biletleri Nerede Satılıyor?

Geçtiğimiz yıllarda biletix'ten alıyordum ama şimdi sitede göremedim. Viagogo vb. ikinci el işlerine girmeden hangi siteden alınır veya gidip gişeden mi alınır?
Geçtiğimiz yıllarda biletix'ten alıyordum ama şimdi sitede göremedim. Viagogo vb. ikinci el işlerine girmeden hangi siteden alınır veya gidip gişeden mi alınır?
dizicolleague
(19.12.18)
fenerbahçe için www.mobilet.com


re noreno
(19.12.18)
(1)

Laptop ile 5.1 Surround Ses

Stereo ses kartı barındıran laptopa 5.1 ses sitemi bağlayınca doğal olarak iki kanal ses alıyorum. Ses sitemini 5.1 ses destekleyen harici bir ses kartı alıp, ona taksam 5.1 ses alabilir miyim? Harici ses kartlarına baktığımda 18 liraya da var, 500 liraya olan da. Örnek olarak şunlardan hangisi işim
Stereo ses kartı barındıran laptopa 5.1 ses sitemi bağlayınca doğal olarak iki kanal ses alıyorum. Ses sitemini 5.1 ses destekleyen harici bir ses kartı alıp, ona taksam 5.1 ses alabilir miyim? Harici ses kartlarına baktığımda 18 liraya da var, 500 liraya olan da. Örnek olarak şunlardan hangisi işimi görür kesin olarak:
(git: www.amazon.com.tr
(git: www.amazon.com.tr
dizicolleague
(07.12.18)
Cevap vermek için giriş yaptım. Daha önce yaşayıp sonuca vardığım bi durum.
20₺ olanlar 5.1 efektli falan ama yine normal tek çıkışlı. Bizim işi görmez. 400 küsür lira olanlar doğru seçim ve fiyat arttıkça kalite de artıyor tabii. Ama En ucuz şekilde bu alet çözüyor bu işi:
urun.gittigidiyor.com


sekerse tehlike
(07.12.18)
(2)

Hangi Programlama Dili?

30'lu yaşlarına gelmiş bir insan hangi programlama dilini öğrenmeye başlamalı?(Yüzlerce site ve binlerce arkadaştan tavsiye aldım ama duyurucuların da fikrini almak istedim çok mu?)Not: Yıllar önce c++ dersinden AA ile geçmişliğim var, o kadar.Not 2: İş dünyasına atılmaya katkıda bulunacak programla
30'lu yaşlarına gelmiş bir insan hangi programlama dilini öğrenmeye başlamalı?
(Yüzlerce site ve binlerce arkadaştan tavsiye aldım ama duyurucuların da fikrini almak istedim çok mu?)

Not: Yıllar önce c++ dersinden AA ile geçmişliğim var, o kadar.
Not 2: İş dünyasına atılmaya katkıda bulunacak programlar tercih sebebidir.
dizicolleague
(18.04.18)
O programlama dili ile ne yapmak istediginize gore degisir. bit.ly
Eger ben direkt tavsiye istiyorum, kisa surede ogrenip sektore atilacagim diyorsaniz benim tavsiyem ogrenme hizi ve getirisi bakimindan Javascript olurdu. Javascript diline ve populer bir framework'üne(react, angular, vue) hakim oldugunuzu isverenlere kanitlayabilirseniz(bu teknolojilerle gelistirdiginiz projeler) is bulma olasiliginiz artar.


leben
(18.04.18)
leben+1 her programlama dilinin kendine ait işe yararlılıkları var, c++ yerine c# ile ilgili kaynak bulmak çok daha kolay. Bize de üniversitede c++ ve java göstermişlerdi. Bence leben gibi önce basicden başlayıp nesneye yönelik programlamaya doğru ilerlerdim.


noeldayın
(18.04.18)
(1)

İstanbul Kuzeyinde Kamp Yeri

Şile-Kilyos taraflarında güzel kamp yeri var mı bildiğiniz?
Şile-Kilyos taraflarında güzel kamp yeri var mı bildiğiniz?
dizicolleague
(23.08.17)
Hacılı şelalesi kamp alanı


naylonlee
(23.08.17)
(6)

Araç kiraları ne kadardır?

Siteleri dolaştığımda fazla bir şey bulamadım. Teklif vermektense burada bilenlere sormak istedim.Citroen Elysee veya Linea segmentindeki bir arabanın kirası ne kadardır? Otomatik ile manuel'in fiyat farkı çok mudur?
Siteleri dolaştığımda fazla bir şey bulamadım. Teklif vermektense burada bilenlere sormak istedim.

Citroen Elysee veya Linea segmentindeki bir arabanın kirası ne kadardır? Otomatik ile manuel'in fiyat farkı çok mudur?
dizicolleague
(16.08.17)
100-150 arası kurumsal firmalarda değişir. Merdiven altı yer önermem.


reanarchy
(16.08.17)
100-150 arası+1
kurumsal firmaların websitelerinde fiyatlara ulaşabilirsiniz.


veritaslibertas
(16.08.17)
Peugeot 301 kiraladim. Gunluk 75'e geldi 2 ayligina kiraladim.


tezek
(16.08.17)
Otomatik Jetta 175 dediler kiralamadım ama.


Fusha
(16.08.17)
Filo kiralıyoruz biz aylık 1000 TL 2016 renault symbol.


goodz
(16.08.17)
ne kadar sure ile kiraladıgına baglı.


paudi
(16.08.17)
(2)

Eğlencesine stüdyoda çalacak/söyleyecek var mı?

3 kişiyiz. baterideyim, gitar çalıyorum normalde. iki adet gitarist daha var. haftada bir toplanıp çalıyoruz bir şeyler. "ben bu parçalara vokal yaparım" diyen varsa veya baterisini çalabilen veya solo gitarını çalabilen varsa beklerim. tamamen eğlence, kasıntılık kesinlikle yok. yaş ortalamamız 27.
3 kişiyiz. baterideyim, gitar çalıyorum normalde. iki adet gitarist daha var. haftada bir toplanıp çalıyoruz bir şeyler. "ben bu parçalara vokal yaparım" diyen varsa veya baterisini çalabilen veya solo gitarını çalabilen varsa beklerim. tamamen eğlence, kasıntılık kesinlikle yok. yaş ortalamamız 27.
(yer: kadıköy)

setlist:
metallica-orion
metallica-harvester of sorrow
metallica-enter sandman
megadeth-trust
metallica-now that we're dead
metallica-seek & destroy
accept-love child
megadeth-disconnect
saxon-i've got to rock-saxon
judas-breaking the law
opeth-ending credits
dizicolleague
(31.07.17)
Biraz evde pratik yapip en azindan orion, now that we're dead vs icin katilabilirim, acemiyim:) 29E


stavro
(31.07.17)
bas, gitar ya da davulda sarkilarin buyuk bir kismina eslik ederim :D vokalim kotudur ama. 26E


hopeless
(31.07.17)
(1)

İstanbul'da kovboy barı var mı?

İstanbul'da şöyle kovboy filmlerini aratmayan, içinde ergen teşkil etmeyen, Texas filmlerini aratmayan bir bar var mı? Çok mu fazla şey istiyorum?
İstanbul'da şöyle kovboy filmlerini aratmayan, içinde ergen teşkil etmeyen, Texas filmlerini aratmayan bir bar var mı? Çok mu fazla şey istiyorum?
dizicolleague
(30.07.17)
Kadikoy de Rock'n Rolla. Aradigin yer burasi. Fiyat olarak da baya uygun. Google maps de konumu ve resimleri falan mevcut. Lan ozlemisim be


dumanim ben
(30.07.17)
(1)

ÖSYM'ye itiraz mantıklı mı?

1 soruyla kaldığım sınav sonucuma itiraz etmek istiyorum. Çünkü nerden baksan, geçme notundan 3 soru fazla yapmıştım, şimdi kaldınız diyor. Kimi kime şikâyet ediyorsun durumu ortaya çıkıyor sanki. var mı bu tarz tecrübesi olan?
1 soruyla kaldığım sınav sonucuma itiraz etmek istiyorum. Çünkü nerden baksan, geçme notundan 3 soru fazla yapmıştım, şimdi kaldınız diyor. Kimi kime şikâyet ediyorsun durumu ortaya çıkıyor sanki. var mı bu tarz tecrübesi olan?
dizicolleague
(18.05.17)
optiğinizi görün önce bi isterseniz. belki kaydırdınız falan?


(1)

Ahşap Bira Bardağı

Ahşap bira bardağı satan bir yer var mı?Yer: İstanbul
Ahşap bira bardağı satan bir yer var mı?
Yer: İstanbul
dizicolleague
(17.04.17)
Atölye Kafası'nda bir ihtimal...

Balat | İstanbul.


birdenbire
(17.04.17)
(3)

Tişört baskısı yapan düzgün yer

A4 kağıdı bantla yapıştırmış izlenimi vermeyen, işini düzgün yapan bir tişört baskıcısı var mı? (Anadolu yakası tercihimdir.)
A4 kağıdı bantla yapıştırmış izlenimi vermeyen, işini düzgün yapan bir tişört baskıcısı var mı? (Anadolu yakası tercihimdir.)
dizicolleague
(17.04.17)
Yıllar önce tisho'dan tişörte baskı yaptırmıştım. Çok kaliteli bir baskısı vardı. Bir araştır derim.


sylr
(17.04.17)
tish-o yeni bastırdım daha güzel ama biraz ince


cedex
(17.04.17)
ben basarım. tisho kötüdür bu arada.


inannas jofn
(17.04.17)
(3)

Ziyaret edilen ülkeden otel rezervasyonu mecburi mi?

Avusturya be Slovakya ülkelerini birer gün ziyaret edeceğim. İlk gideceğim ülke Avusturya olduğu için oraya çoklu vize başvurusu yapacağım fakat evraklarım arasında Slovakya'da bir otel rezervasyonu var. İşveren mektubunda sadece "Avusturya'ya yapacağı turistik ziyaret..." diye mi yazalım yoksa "Avu
Avusturya be Slovakya ülkelerini birer gün ziyaret edeceğim. İlk gideceğim ülke Avusturya olduğu için oraya çoklu vize başvurusu yapacağım fakat evraklarım arasında Slovakya'da bir otel rezervasyonu var. İşveren mektubunda sadece "Avusturya'ya yapacağı turistik ziyaret..." diye mi yazalım yoksa "Avusturya ve Slovakya'ya..." diye mi yazalım şimdi? Ne karışık işler bunlar yahu...
dizicolleague
(11.04.17)
işveren mektubu nedir?
avusturya ve slovakya'da otel rezervasyonlarını mevcutsa, ve tatiliniz turistik ve toplam 2 günlük ise, yanınızda yeteri kadar nakit para olursa bir sorun yaşama ihtimaliniz çok düşük.


luchetti
(11.04.17)
Avusturya'ya gore hazirlayin belgeleri, slovakya'yi isine içine katmayin.


for the record
(11.04.17)
slovakyayı karıştırmana gerek yok


cekilmis gayfe
(11.04.17)
(2)

Vize Mektubunda İşveren'in İngilizcesi

İşveren unvanı olarak Employer yazabilir miyim yoksa teknik bir terimi var mıdır?......Kaşe-İmzaEmployer of X Company
İşveren unvanı olarak Employer yazabilir miyim yoksa teknik bir terimi var mıdır?

......
Kaşe-İmza
Employer of X Company
dizicolleague
(10.04.17)
Burada employer manasiz geldi bana. X sirketinin isvereni gibi olmus. Bence isverenin mevkisini yazin, yani ceo, cto, cfo vs.

Ceo of x company / ceo, x company


fin
(10.04.17)
ceo yazacaksan of almaz to alir.


headredhead
(10.04.17)
(2)

Çoklu vize başvurusu hakkında

Slovakya'ya uçuş olmadığı için Avusturya'ya uçak bileti aldım. Oradan otobüsle gitmeyi planlıyorum. VFS'den Avusturya için vize başvurusu(çoklu vize) yapmam yeterli midir? Emin olamadım.
Slovakya'ya uçuş olmadığı için Avusturya'ya uçak bileti aldım. Oradan otobüsle gitmeyi planlıyorum. VFS'den Avusturya için vize başvurusu(çoklu vize) yapmam yeterli midir? Emin olamadım.
dizicolleague
(13.03.17)
yeterli. hatta doğrudan geçeceksen yani şengen dışına çıkmayacaksan çoklu olmak zorunda da değil ama sen çoklu giriş iste yine de..


nrmnm
(13.03.17)
yeterli


basond
(13.03.17)
(4)

Seyahat sigortasına uçuş dahil mi?

Shengen vize başvurusu için yurt dışına uçuşlarda havayolu şirketinin yaptığı sigorta yapılmalı mı? İki günlük uçuş için sadece bir sigorta firmasından yaptırmam yeteli olur mu?
Shengen vize başvurusu için yurt dışına uçuşlarda havayolu şirketinin yaptığı sigorta yapılmalı mı? İki günlük uçuş için sadece bir sigorta firmasından yaptırmam yeteli olur mu?
dizicolleague
(09.02.17)
sadece uçuş değil gideceğin ülkede geçireceğin tüm zaman için sigorta yaptırman gerekiyor. gidiş ve dönüş günlerini kapsayacak şekilde herhangi bir sigorta firmasından yaptırabilirsin.


nilmiye
(09.02.17)
gitmeden bir gün önce dönmeden vir gün sonrayı da kapsayacak 30 bin euro teminatlı olmalı. orjinal imzalı kaşelisini götür genelde onu istiyorlar


oscar
(09.02.17)
ek bilgi: bankaların çoğundan da yaptırabilirsin. daha hızlı ve pratik oluyor.


sir gawain
(09.02.17)
(1)

ISEM Yayınları hk. bilgisi olan var mı?

İş Sağlığı ve Güvenliği soru bankası alacağım. Güvenilir bir yayın mıdır?
İş Sağlığı ve Güvenliği soru bankası alacağım. Güvenilir bir yayın mıdır?
dizicolleague
(08.02.17)
kpss'nin pazar oturumu denilen genel yetenek genel kültür kısmı için gerçekten iyiler. matematik kısımlarına girmedim ama diğer 4 ders için sorularını çözdüm ve becerikliler.

ama isg kısmında nedirler bilemem.

fb kullanıyorsanız şu platform daha işinize yarar bence.

www.facebook.com


(1)

Radyo Eksen partisi için bilet alamıyorum?

Biletix sayfasında "satışta" denmesiine rağmen satın alma butonunu göremiyorum. Son gün olduğu için kapıda mı almam gerekiyor?
Biletix sayfasında "satışta" denmesiine rağmen satın alma butonunu göremiyorum. Son gün olduğu için kapıda mı almam gerekiyor?
dizicolleague
(28.01.17)
etkinlik günü kapıdan almak gerekiyor diye bir şey hatırlıyorum.


zgrydn
(28.01.17)
(4)

Havale ücreti nasıl kesilir?

İşlem ücreti, göndereceğim 100 liradan mı kesilecek yoksa banka hesabımdan mı alınacak? Karşıdaki kişinin alacağı 100 lira, işlem ücreti 1,5 tl. Benim 101,5 tl mi göndermem lâzım şimdi?
İşlem ücreti, göndereceğim 100 liradan mı kesilecek yoksa banka hesabımdan mı alınacak? Karşıdaki kişinin alacağı 100 lira, işlem ücreti 1,5 tl. Benim 101,5 tl mi göndermem lâzım şimdi?
dizicolleague
(12.01.17)
Karşınin eline net 100 lira geçmesini istiyorsan 101,5 göndereceksin evet.


etna
(12.01.17)
e banka hesabından havale/eft yapıyorsan işlem ücreti senden kesilir zaten. 101,5 göndermene gerek yok ki. işleme onay vermeden yazar zaten orada.


elorelia
(12.01.17)
@etna'nın dediği bankamatikte geçerli. İnternet bankacılığı v.s. kendi hesabından kesilir.


six packsiz
(12.01.17)
sana yollarken soracak:

"havale ücretini hesabınızdan mı keseyim gönderilen paradan mı" diye.

size bağlı yani.


hosein
(12.01.17)
(5)

bilim adamı eş anlamlısı

fizik tarihi dersinde hocanın bastıra bastıra "her boku bilen yani" dediği, içinde bok geçen "bilim adamı"'na eş anlamlı kelime nedir? latince, ingilizce veya eski türkçe olabilir.
fizik tarihi dersinde hocanın bastıra bastıra "her boku bilen yani" dediği, içinde bok geçen "bilim adamı"'na eş anlamlı kelime nedir? latince, ingilizce veya eski türkçe olabilir.
dizicolleague
(03.01.17)
Alim?


buff
(03.01.17)
herbokolog :p


freebird5406_2
(03.01.17)
fikibok


follow rivers
(03.01.17)
polymath


cedex
(03.01.17)
jack of all trades master of none.


(3)

Bu sıvının ne işe yaradığını bilen var mı?

Bu nedir? Ofiste buldum, bilen varsa çok memnun olurum.
Bu nedir? Ofiste buldum, bilen varsa çok memnun olurum.
dizicolleague
(19.12.16)
Daksil olması lazım.


cinsi kisi
(19.12.16)
corrector demiş işti. düzeltici. daksil yani


efruz
(19.12.16)
Teşekkürler. İçinde iki tane var, ama işe yaramıyor. Son kullanma tarihi geçmiş sanırım.


dizicolleague
(19.12.16)
(2)

Kapalı Tenis Kortu

Anadolu yakasında önerebileceğiniz kapalı tenis kortu var mıdır?
Anadolu yakasında önerebileceğiniz kapalı tenis kortu var mıdır?
dizicolleague
(29.11.16)
Özel ders alabileceğiniz mi?
Eski çalıştığım yer var özelden yazarsanız ismini verebilirim.


powerpufgirl
(29.11.16)
kullanmıyorum ben ama bostancı club sporium'un avr kapalı tenis kortu.


reavelyn
(29.11.16)
(1)

kredi yapılandırması

1)öğrenim ve katkı kredimi yapılandırmama rağmen sadece 200 liralık indirim yapıldı, normal mi?2)2008-2013 yılları arasında 5 yıl aldım ve 16.900 tl borcum vardı. 16.700'e indi. İndirim miktarı az değil mi?
1)öğrenim ve katkı kredimi yapılandırmama rağmen sadece 200 liralık indirim yapıldı, normal mi?

2)2008-2013 yılları arasında 5 yıl aldım ve 16.900 tl borcum vardı. 16.700'e indi. İndirim miktarı az değil mi?
dizicolleague
(03.11.16)
değil zaten faize giren pek bir şeyin olmamış zaten. mesela 5-6 yıl ödemeyip faizi biriktirenlere avantajlı oldu bu iş. sen zaten aldığın parayı geri ödeyeceksin.


cekilmis gayfe
(03.11.16)
(2)

Zeytinli Rock Festivali

Başkasının biletini kullanabilir miyim? Arkadaşım 3 gün kalıp, cuma günü dönecek ve kalan günler için biletini bana verecek. Kamp alanında onun kaldığı yerde ben kalmaya başlayacağım. Bu mümkün müdür?
Başkasının biletini kullanabilir miyim? Arkadaşım 3 gün kalıp, cuma günü dönecek ve kalan günler için biletini bana verecek. Kamp alanında onun kaldığı yerde ben kalmaya başlayacağım. Bu mümkün müdür?
dizicolleague
(22.08.16)
Biletler sadece kampa ilk girişte kontrol ediliyor ve bilet türüne göre bileklik veriliyor. Eğer arkadaşınızın bileğinden bilekliği kesmeden çıkarıp, kendi bileğinize takabilirseniz kullanırsınız. Yada kesip bağlayarak/ yapıştırarak falan.


tss
(22.08.16)
Bileği sabun ya da sıvı yağ ile kapladıktan sonra bileklik çıkıyor bilekten, sonra aynı yöntemle kendi bileğine takabilirsin. Tabi arkadaşının bilekliği biraz gevşek sıktırması her şeyi kolaylaştırır. Daha önce defalarca denendi onaylandı.


(1)

Çift hatlı telefonda diğer hat için hotspot açılabilir mi?

Çift hat destekleyen telefonda bir hattımın hotspot(ya da tethering)'unu açarsam diğer hattım internete bağlanabilir mi? İki sim'e birden tl yüklemek istemiyorum.
Çift hat destekleyen telefonda bir hattımın hotspot(ya da tethering)'unu açarsam diğer hattım internete bağlanabilir mi? İki sim'e birden tl yüklemek istemiyorum.
dizicolleague
(19.06.16)
ona gerek yok ki. birinin internete girmesi yeterli. 2. kartin interneti olmasi ne degistiriyor ki? senin kullanacagin internet gerektiren ehr uygulama, her is, yazilimla, telefonla alakali. simle degil. ha wifi, ha 1.nin interneti, ha 2.nin.


wiillii
(19.06.16)
(1)

uçak bileti hk.

yarı esnek ve esnek biletin farkı nedir?
yarı esnek ve esnek biletin farkı nedir?
dizicolleague
(21.04.16)
Her havayolunun kurallari farklidir ama benim bildigim yari esnek: ceza karsiligi degisim ve iptal yapabiliyorsun.

Esnek: bir ceza odemeden degisim ve iptal yapabiliyorsun.


kuehles blondes
(21.04.16)
(5)

Bira Markalarının Telaffuzları

"Bana şundan ver" dememek adına aşağıdaki listede yer alan bira markalarının telaffuzlarını öğrenmek istiyorum:1.Schneider Weisse2.Schneider Aventinus3.Duvel4.Sierra Nevada Pale Ale5.Brooklyn Brown Ale6.Arrogant Bastard Ale7.Aecht Schlelferia Bamberg8.Saison Imeriale Belgian Farmhouse9.Chimay Blue10
"Bana şundan ver" dememek adına aşağıdaki listede yer alan bira markalarının telaffuzlarını öğrenmek istiyorum:
1.Schneider Weisse
2.Schneider Aventinus
3.Duvel
4.Sierra Nevada Pale Ale
5.Brooklyn Brown Ale
6.Arrogant Bastard Ale
7.Aecht Schlelferia Bamberg
8.Saison Imeriale Belgian Farmhouse
9.Chimay Blue
10.Ommegang
11.Paulaner
12.Yuengling
13.Westvleteren
dizicolleague
(20.09.15)
YouTube'dan aratin markayi, inceleme videolarinda telafuz ediyorlar.

Misal Schneider Weisse icin: youtu.be


crown
(20.09.15)
yanlışım varsa bilen düzeltir
1-) şınayda(r) vayse
2-) şınayda(r) aventinus
3-) duvel
4-) siyerra nevada peyıl eyl
5-) broklin bravn eyl
6-) errogant bastırd eyl
7-) ehkt şılelferia bamberg
8-) sizın aymeriale belcın farmhavz
9-) çaymey blu
10-) ommegang
11-) pau lana
12-) yun-ling
13-) west fliterın


masa penisi
(20.09.15)
saison imeriale ingilizce değil fransızca sezon imeryal diye okunur


cenkertem.afc
(20.09.15)
leffe de lef diye okunuyor değil mi? kendimden şüphe edeceğim neredeyse herkes lef-fe diyor :/


cekilmis gayfe
(20.09.15)
5) bruklin bravn eyl

onun dışında masa +1


makarnavodka
(20.09.15)
(3)

Amfim Transistörlü mü?

Roland Cube 15XL amfi var elimde. Bunun lambalı mı transistörlü mü olduğunu nereden anlayabilirim?
Roland Cube 15XL amfi var elimde. Bunun lambalı mı transistörlü mü olduğunu nereden anlayabilirim?
dizicolleague
(02.08.15)
en.audiofanzine.com burada transistörlü demişler.


Lambalıların üzerinde lamba soketleri vardır genelde.


jesterdvine
(02.08.15)
Transistörlü


Euxinos007
(02.08.15)
(2)

Amazon'dan alışverişte adres kısmına ne yazıcam?

adress 1 ve adress 2 var. burada örneğin "bla bla mah. bla bla sok. no:13/28" şeklinde yazabilir miyim? yoksa orada belirtildiği gibi "street adress, p.o. box" şeklinde mi olacak? "bla bla street, 34565" gibi mi? bu çok kafama takıldı
adress 1 ve adress 2 var. burada örneğin "bla bla mah. bla bla sok. no:13/28" şeklinde yazabilir miyim? yoksa orada belirtildiği gibi "street adress, p.o. box" şeklinde mi olacak? "bla bla street, 34565" gibi mi? bu çok kafama takıldı
dizicolleague
(06.02.15)
yok ya farketmez adresin neyse onu yaz. zaten sonra adreslerime girip bakarsın nasıl göründüğüne.


bay b
(06.02.15)
paketinizi bizzat amazondan kurye getirmiyor, paket türkiye sınırlarına girdikten sonra işiniz ptt ile. yani normal yazın gitsin, nasıl güzel görünüyorsa.


anonim yazar
(06.02.15)
(2)

Ses kartı konusunda sorum var

Creative X-Fi Surround Pro 5.1 Ses Kartı almaya karar verdim. Cubase, guitarrig tarzı programlar için sonuç verir mi?
Creative X-Fi Surround Pro 5.1 Ses Kartı almaya karar verdim. Cubase, guitarrig tarzı programlar için sonuç verir mi?
dizicolleague
(25.01.15)
Buna ne gitar ne mikrofon bağlayamazsın.

Ona vereceğin parayla git M-Audio'nun herhangi bir kartını al daha iyi.


alperz
(25.01.15)
Sakın alma. M-Audio M-Tack al. Onu da sakın benim gibi salaklık edip 400 liraya yurtiçinden alma. 100 dolara Amazon'dan al.


johnmalkow
(25.01.15)
(2)

oriflame nereden alıcam?

Geçen sene bi kadından almıştım ama aynı şehirde değiliz. internetten alayım dedim bir sürü sözleşme ve bilgi istiyor. gelemem öyle işe. parasını verip alıcam nerede satılır? satan varsa benimle irtibata geçebilir mi?
Geçen sene bi kadından almıştım ama aynı şehirde değiliz. internetten alayım dedim bir sürü sözleşme ve bilgi istiyor. gelemem öyle işe. parasını verip alıcam nerede satılır? satan varsa benimle irtibata geçebilir mi?
dizicolleague
(20.01.15)
gittigidiyorda oriflame diye aratınca bir şeyler çıkıyor.


inheritance
(20.01.15)
ben satıyorum-istanbul.
ablam da satıyor- izmir.


pinkket
(14.04.15)
(1)

sözleşmeli personel hakları

Şu anda bir özel okulda ders saati ücretli çalışıyorum. Kovulmam durumunda tazminat hakkım var mıdır? Biraz araştırdım ama olay hep işveren lehinde. Yani adam"isini yapıyordu kovdum" deme hakkına sahip. Var mıdır beni aydınlatacak olan?
Şu anda bir özel okulda ders saati ücretli çalışıyorum. Kovulmam durumunda tazminat hakkım var mıdır? Biraz araştırdım ama olay hep işveren lehinde. Yani adam"isini yapıyordu kovdum" deme hakkına sahip. Var mıdır beni aydınlatacak olan?
dizicolleague
(15.01.15)
öyle kolay kovamazlar ve elbette tazminat hakkın var. işveren lehine durum nedir? olayı anlatırsan yönlendirmeye çalışayım.


dahili meddah
(15.01.15)
(1)

Eski Akbil

Nereden bulabilirim arkadaşlar?
Nereden bulabilirim arkadaşlar?
dizicolleague
(03.01.15)
eski akbili yeni akbile çeviren büfeler var veya ben örneğin karaköy iett'den çevirmiştim. oralara sorarsan belki verirler.


error522
(03.01.15)
(1)

Maaş Alamama

Bir süre bir işte çalıştım. İşler düzelince vereceğiz bahanesini uydurdular. Artık çalışmıyorum 2 ay önce falan çıkışımı aldım. Sgk'dan orada çalıştığıma dair elimde belge de var. Ne kadar süre içinde mahkemeye başvurabilirim? Zaman aşımı süresi var mıdır?
Bir süre bir işte çalıştım. İşler düzelince vereceğiz bahanesini uydurdular. Artık çalışmıyorum 2 ay önce falan çıkışımı aldım. Sgk'dan orada çalıştığıma dair elimde belge de var. Ne kadar süre içinde mahkemeye başvurabilirim? Zaman aşımı süresi var mıdır?
dizicolleague
(25.10.14)
hemen şimdi. 2 ay beklediğin hata


efrasiyab87
(25.10.14)
(1)

Jackson gitar nerede bulabilirim

Jackson js32 kelly arıyorum. internette var ama deneyerek almak isterim. tünelde ve kadıköyde birçok mağazaya girdim ama bulamadım. bulabileceğim bir yer var mıdır?
Jackson js32 kelly arıyorum. internette var ama deneyerek almak isterim. tünelde ve kadıköyde birçok mağazaya girdim ama bulamadım. bulabileceğim bir yer var mıdır?
dizicolleague
(29.09.14)
www.sahibinden.com

bu olmazsa da sahibinden'i takip et bi süre. çıkar bence


turakin
(29.09.14)
(4)

işletim sistemi

şu anda 32 bit xp kullanıyorum.(evet hâlâ) anakartımda yol genişliği 64 bit olarak belirtilmiş. 64 bit işletim sistemi kurabilir miyim? yoksa cpu ile ilgili bir bilgiye daha mı ihtiyaç var?
şu anda 32 bit xp kullanıyorum.(evet hâlâ) anakartımda yol genişliği 64 bit olarak belirtilmiş. 64 bit işletim sistemi kurabilir miyim? yoksa cpu ile ilgili bir bilgiye daha mı ihtiyaç var?
dizicolleague
(01.09.14)
kullanabilirsin. ama "performanslı kullanabilir misin?" sorusuna yanıt bulmak için işlemcin ve ram'ini, o işletim sisteminin gereksinimleriyle karşılaştırman lazım (hangi işletim sistemiyse artık).

gerçi 64bit mimarisine sahip herhangi bir işlemci çok da zorlanmaz güncel işletim sistemleriyle gibime geliyor. ram biraz daha ön plana çıkıyor bu durumda.


loveinaflipbook
(01.09.14)
Xp'nin 64 bitini kurma da ne kurarsan kur. Xp ne kadar sorunsuzsa 64 biti o kadar sorunlu.


osurdum
(01.09.14)
4gb ram yoksa 64bit kurmazdım.


sutlu nescafe
(01.09.14)
bilgisayarın 6 seneden eski ise 32 bit ile devam et.
edit: @sutlu neskafe, 1 gb ramli bilgisayara dahi 64 bit w7 kurabilirsin. teknoloji gelişti.


cetoxim
(01.09.14)
(6)

bozuk laptop fiyatı

Packard bell laptopumun ekran kartı çipi yandı. Teknik servise göndermedim ama bir bilgisayarciya götürdüm tamir edemedi. Servise götür getir uğraşmak istemiyorum. Laptop üç yıllık. Ederi nedir bunun?
Packard bell laptopumun ekran kartı çipi yandı. Teknik servise göndermedim ama bir bilgisayarciya götürdüm tamir edemedi. Servise götür getir uğraşmak istemiyorum. Laptop üç yıllık. Ederi nedir bunun?
dizicolleague
(12.08.14)
sanırım lcd ekranı para eder sadece, ve diğer çıkma parçaları, ram, hdd, wifi-kartı, işlemci, fan, max 400 diyelim mi?. modeli nedir?


rootfx
(12.08.14)
yerinde olsam sunu yapardim (ki basima geldi yaptim)
sorun nerede tam ogrenirdim, o parcanin kodunu ogrenirdim (ustunde etiketinde bile yazabilir) ebay yada aliexpress'ten siparis eder, burada kendim yada bi bilene monte ettirirdim.


jedilance
(12.08.14)
@jedlance'in dediği mantikli. kodu bulduktan sonra 30+gun beklemeyi goze aliyorsan ve uyum problemi yasamayacagini dusunuyorsan, ve gercekten arizali parca o ise beklemeye ve siparise deger.


rootfx
(12.08.14)
400-500 gibi bir fiyat beni kurtarır. 1 hafta ugrastılar adamlar yapamadılar. Ekran kartı sipariş ettiler o da uymadı.


dizicolleague
(12.08.14)
@rootfx modeli sanırım tj75


dizicolleague
(12.08.14)
cihazi kullanacagim diyorsan sahibinden.com sitesinde tj75 anakart olarak arat. 480-550 araliginda sifir anakartlar mevcut. kendin bile takabilirsin.

ekran - 100tl, ekran kasasi - 50, batarya 30, kasa, klavye, fan vs. 150 desen. 330-400 arasi tutuyor.


rootfx
(12.08.14)
(1)

Özel Ders

Sokaklara "özel ders verilir" şeklinde ilan yapıştırmanın bir cezası var mıdır?
Sokaklara "özel ders verilir" şeklinde ilan yapıştırmanın bir cezası var mıdır?
dizicolleague
(31.07.14)
Pek aynı şey sayılmaz ama resmi bir şirketin Taksim'e iş alanı astığını görmüştüm.

''Buraya ilan yapıştırmak yasaktır.'' tarzında bir uyarı olmadıkça veya şahsa ait bir yere yapıştırmadıkça sorun olacağını sanmıyorum. Ekstra olarak bir takım cafeler izin veriyor böyle şeylere. Deneyebilirsiniz.


tatlar kacti
(31.07.14)
(2)

Kadıköy'deki Stüdyolar

Kötüleme kampanyası olmasın diye stüdyonun adını söylemeyeceğim ama 3 yıldır gittiğim stüdyodan vazgeçtim. Önrebileceğiniz stüdyo var mı? (Bagetleri kiralamayan, gitarları davulları düzgün ve mümkünse saatlik prova fiyatı 30'u geçmeyecek)
Kötüleme kampanyası olmasın diye stüdyonun adını söylemeyeceğim ama 3 yıldır gittiğim stüdyodan vazgeçtim. Önrebileceğiniz stüdyo var mı? (Bagetleri kiralamayan, gitarları davulları düzgün ve mümkünse saatlik prova fiyatı 30'u geçmeyecek)
dizicolleague
(27.07.14)
Bluenote veya metropolist.


eloharp
(27.07.14)
Vecdi abi candır. studyohangarkadikoy.com


druid
(27.07.14)
(2)

YDS Eğitim Bilgisi Değişikliği

OSYM başvuru sitesinde eğitim bilgilerim hâlâ lise görünüyor(üniversiteyi bitirdim). Koordinatörlüğe gitmeden lise bilgilerimle internetten başvuru yapsam sıkıntı olur mu?
OSYM başvuru sitesinde eğitim bilgilerim hâlâ lise görünüyor(üniversiteyi bitirdim). Koordinatörlüğe gitmeden lise bilgilerimle internetten başvuru yapsam sıkıntı olur mu?
dizicolleague
(18.07.14)
yds için önemli değilmiş eğitim bilgileri kısmı. önceki duyulardan birince vardı bu cevap.

www.eksiduyuru.com
son cevap.


elorelia
(18.07.14)
Aynen yds için gerekli değil lise bilgilerini kullanarak yapabilirsin.


zxcv
(18.07.14)
(6)

umutsuz film önerisi

hayatın kendisi gibi bir film istiyorum. "mutlu son" olmasın. the man who wasn't there tipi bir film olmalı. ya da limitless.
hayatın kendisi gibi bir film istiyorum. "mutlu son" olmasın. the man who wasn't there tipi bir film olmalı. ya da limitless.
dizicolleague
(07.07.14)
zaten izlemişsindir ama; into the wild ve filth


rahip janick
(07.07.14)
(bkz: oldeuboi)
sonu beklenildiği gibi değildi. ben şahsen çok züüldüm öyle bitmesine.

(bkz: requiem for a dream) izlemişsinizdir büyük ihtimal ama bu da kasvetli bir filmdi.


m e b
(07.07.14)
(bkz: blue valentine)


ben de
(07.07.14)
Jude the obscure


mathilda lando
(09.07.14)
(bkz: the mist)


baldur
(12.07.14)
(1)

Fizik Yüksek Lisans

Plazma fiziği üzerine yüksek lisans yapmak istiyorum. üniversite önerilerinizi bekliyorum.
Plazma fiziği üzerine yüksek lisans yapmak istiyorum. üniversite önerilerinizi bekliyorum.
dizicolleague
(23.06.14)
yapma.


unrest
(23.06.14)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.