Giriş
(5)

Italya'ya giris icin pasaport gecerlilik suresi

Italya'ya giris icin gerekli pasaport gecerlilik suresi ziyaret suresi bitiminden sonra minimum 3 ay mi, 3 ay 15 gun mu? Dis isleri bakanligi 3 ay 15 gun yazmis. Konsolosluk 3 ay gerekli diyor vize almak icin. Dogru bilgiye konsolosluktan mi ulasirim? Benim yesil pasaportum 17 haziranda bitiyor. 5-1
Italya'ya giris icin gerekli pasaport gecerlilik suresi ziyaret suresi bitiminden sonra minimum 3 ay mi, 3 ay 15 gun mu? Dis isleri bakanligi 3 ay 15 gun yazmis. Konsolosluk 3 ay gerekli diyor vize almak icin. Dogru bilgiye konsolosluktan mi ulasirim?

Benim yesil pasaportum 17 haziranda bitiyor. 5-12 Mart arasi Italya'ya gidebilir miyim? Boyle kisa sure kala gitmis olan var midir?
dml
(16.02.17)
Italya'nin dis isleri bakanligi sayfasi da 3 ay diyor. Bizimkiler neden 3 bucuk ay diyor?!?!?!


dml
(16.02.17)
En az 6 ay değil miydi o ya?


Sorun çıkmaz gidersin.


run a ris
(16.02.17)
dönüş biletini göstermeni isterler.


cekilmis gayfe
(17.02.17)
Italya konsoloslugunu aradim onlar 3 ay oldugunu soylediler. sonra ikna olmayip dis isleri bakanligimizi aradim. Onlar da ulkenin konsoloslugu ne diyorsa o dediler. Yani dis isleri sayfamizdaki 3 ay 15 gun baya trollmus. 3 aydan uzun olmasi yeterliymis. Olan thy kampanyasini kaciran bana oldu.


dml
(18.02.17)
(2)

Nexus 5 ana kart flex kablosu girisi

Merhaba, Nexus 5'im bir suru kere hic hos olmayan sekillerde yere dustugu icin ekraninin dokunmatigi ara ara calismiyordu. Calismadigi zaman flex kablosu ile anakart baglantisi bir de ekran flex baglantisini saglamlastiriyordum bir ay daha sorunsuz idare ediyordu. Dun ekran iyice sacmaladi bir actim
Merhaba,

Nexus 5'im bir suru kere hic hos olmayan sekillerde yere dustugu icin ekraninin dokunmatigi ara ara calismiyordu. Calismadigi zaman flex kablosu ile anakart baglantisi bir de ekran flex baglantisini saglamlastiriyordum bir ay daha sorunsuz idare ediyordu.

Dun ekran iyice sacmaladi bir actim motherboard uzerindeki flex cable potu'nun dislerinden 5 tanesi falan kirilmis. Cikarinda flex'in ucundaki dislerde kaldilar. Simdi sorularim sunlar: Motherboard uzerindeki port girisini degistirebilir miyim? (Parcayi nerden bulcaksin diyorsaniz eski nexus 5 imi de suya dusurmustum evde yatiyor onun ana kartindan alabilirim) Kirilan disleri bir sekilde oraya geri takip baglanti saglamak gibi bir sey soz konusu mu?

Sorularim komik ya da cok cahil gelirse kusura bakmayin. Ben bunun bir icini acayim bakayimla olustu tum bilgi birikimim.

Tesekkurler
dml
(08.02.16)
anakarttan sökerim diyorsan helal sana!
olur, ama önceden olduğu gibi, ayda bir değil de haftada bir değiştirirsin.


cetoxim
(08.02.16)
teknik olarak mumkun (sicak hava tabancasi ile) ama zor, sicak hava tabancasi, sivi lehim, siringa seklinde lehim pastasi ve cok sabir lazim. once -bunun icin hazirlanmis, sicakligi sabit tutabilen- firina koyup orada bir sure on-isitma yapmak vs de gerekiyor olabilir, obur turlu konnektorun sagi solu eriyor olabilir emin degilim.
"smd rework" diye aratabilirsin youtube filan.


disq
(08.02.16)
(4)

Golden Bernese duvar kemirme

6 haftalıkken evimize bernese golden kırması tatlı bir sey geldi.şimdi 9 haftalık. oturu pati veri yatı iki günde öğrendi. ödülle öğrettiğimiz için onlar kolay oluyor. hayır dur ve çiş ise biraz sıkıntılı. iki tane bebek bezi değiştirme örtüsü var. biri tuvalette biri de koridorda duruyor. genelde p
6 haftalıkken evimize bernese golden kırması tatlı bir sey geldi.şimdi 9 haftalık. oturu pati veri yatı iki günde öğrendi. ödülle öğrettiğimiz için onlar kolay oluyor. hayır dur ve çiş ise biraz sıkıntılı. iki tane bebek bezi değiştirme örtüsü var. biri tuvalette biri de koridorda duruyor. genelde pedlerinin üstüne yapmaya çalışıyor çişini de kakasını da ama ayaklar pedde popo dışarda pozisyon aldığından iskalıyor sıpa. mutfak ve kardeşimin odasına elektrik supurgesinden korktuğu iki zaman hariç hiç yapmadı. ama koridordaki pedi kaldırdığımızda gidip banyoya yapmıyor. bazen de o pedleri yırtıyor onlarla oynuyor. onu sadece banyoya alıştırmak için ne yapabiliriz? 50 gün sonra aşıları tamamlanacak o zaman dışarı çıkabilecek. eve yapmaması için tüm pedleri kaldırmalı mıyız? günde 5 saat evde yalnız kalıyor.

benim odam ve salona girmemeyi öğrendi. boşluk bulunca adım adım kendini içeri taşısada biz ayaklanınca çıkıyor geri. koltuğa çıkmasına kızdığımızı da biliyor. ama hayır desek de inatlaşmalar söz konusu. anlasa da ensesinden çekene kadar devam ediyor.

koridordaki duvarı kemirme huyumuz asıl en buyuk sıkıntımız. bir suru kemirme oyuncağı olmasına ragmen yalnız kalınca gidip duvarları kemiriyor. tüm köseler gitti. buna yapabileceğimiz bir sey var mı?

tuvalet fırcasıydı, çöptü hep kaldırmak zorunda kalıyoruz. onlarla surekli oynuyor. daha çok küçük olduğu için şimdi kaldırıp mı kullanalım yoksa simdiden hayırla alıştıralım mı?

hayır, dur, git gibi olumsuz yani bir sey yapınca değil de yapmayınca iyi olan komutları öğretmek için en iyi yöntem nedir?
dml
(25.11.14)
salona ve sizin odanıza girmesi yasaksa köpeğin yaşam alanı koridor, banyo ve ebeveyn odası (?) ile kısıtlı oluyor anladığım kadarıyla. dışarı da çıkaramıyoruz diyorsunuz.

kısıtlı bir alanda hapsolan bir hayvanın (koşacak alanı da olmadığı için) sağı solu kemirmesi, kendine oyun ve meşgale araması, enerji atmaya çalışması çok normal. bu komutla çözülecek bir şey değil, hayvana alan tanımanız lazım.

ben mi yanlış anladım yazdıklarınızı bilmiyorum ama eve hayvan alıp salona ve odalara sokmamak normal gelmiyor bana. ben de kedimi gece yatak odama almam mesela, ama zaten dışarı çıkamadığı için onun haricinde kısıtlamam, koşar, oynar, kudurur. hayvanın komut almasını istiyorsanız enerjisini de atabildiğinden emin olmanız lazım.


lily briscoe
(25.11.14)
köpeğin yaşam alanı mutfakla birleşik oturma odası, kardeşimin odası, uzun bir koridor ve banyo. bu kadar alan 9 haftalık bir golden mountain için yeterli olsa gerek. salona da bizim yanımızda, izin verdikçe giriyor ama evden çıkarken kapısını kapatıyoruz. yoruyoruz da onu cıkmadan. sorunun alan darlıgı olduğunu dusunmuyorum açıkçası.

yaşı gereği diş dönemini atlatana kadar kemirmesinin normal olduğunu bir sorun olmadığını da biliyorum. sadece duvar yerine oyuncaklarını kemirmesini, duvarı kemirmemesini nasıl sağlarım diye sormaya çalışmıştım.


dml
(25.11.14)
yavru kediler de bazen kumunu yer, bu da gıdasındaki bazı mineral eksikliklerinden olur. bu tarz bir şey olması mümkün.

köpeklere fısıldayan adam da öyle diyor 1. maddede, gıdalardan veya iç parazitten olabilirmiş:
www.cesarsway.com


lily briscoe
(25.11.14)
Öncelikle daha çok ufak, bu işler yavaş yavaş olur acele etmeyin, anlayışlı olun.
Köpekler genelde can sıkıntısından ve yalnız kalmaktan kemirirler sağı solu. stresten biraz yani. köpekler sosyal hayvanlardır, yalnızlığı sevmezler, yalnız bırakılınca mutsuz olurlar. hele ki yavru bir köpeğin yalnız kalıp da put gidip oturmasını beklemeyin. Robot değil o, canlı bir varlık. ihtiyaları ve içgüdüleri var.

iyi olan komutları öğretmenin en iyi yöntemi ödül mamasıdır. iyi bir şey yapınca aferim deyip bir parça ödül maması verin.
olabildiğince basit konuşun onunla şimdilik kafası karışmasın.
dışarı çıkarana kadar pedleri kaldırmayın bence. şimdi çok ufak dikkati dağınık, ona biraz zaman verin ve anlayış gösterin. bizde de evin birkaç yerinde ped vardı dışarı çıkana kadar.
dışarı çıkardığınızda da bir süre dışarı yapmayı anlayamayacak. yani dışarı yapmanın doğru olduğuna karar veremez kendi. bunu anlaması zaman alabilir.
siz dışarı çıkardığınızda dışarda çiş-kaka yaparsa ödül maması verirsiniz ki o zaman anlar haa demek ki dışarda yapınca ödül veriyolar, artık hep dışarda yapayım bari diye.


innerbliss
(26.11.14)
(1)

Bhacesehir ulaşım

Cevahirden Bahcesehire en kolay nasıl gidebilirim? Ne kadar sürer?
Cevahirden Bahcesehire en kolay nasıl gidebilirim? Ne kadar sürer?
dml
(28.09.14)
Mecidiyeköy'deki duraklardan Bahçeşehir otobüsü kalkıyor. E-58
www.iett.gov.tr

Bunlar olmuyorsa, metro ile Taksim'e gelinir. Tarlabaşı'ndaki duraklardan 76E'ye binilir.

Mecidiyeköy'den bu yağmurda gidilirse 1-1.5 saat, Taksim'e gidilir de binilirse 2 saate yakın olur. (Yağmur trafiği ile, yoksa yol açıkken aynı değerler 45 dakika ile 75 dakika arası değişiyor)


aychovsky
(28.09.14)
(1)

Ayaklı ütü vs. normal ütü

Merhaba ayaklı ütülerden, daha çok buharlı kırısık gidericisi diye geçiyor, kullananlar memnun mu? Normal ütü kullanmadan, direk çamasır makinesinden çıkınca bu kırısık gidericilerle ütülü hale geliyor mu camasırlar?Ütü masaları neden bu kadar çirkin ve nedereyse ütü parası?
Merhaba ayaklı ütülerden, daha çok buharlı kırısık gidericisi diye geçiyor, kullananlar memnun mu? Normal ütü kullanmadan, direk çamasır makinesinden çıkınca bu kırısık gidericilerle ütülü hale geliyor mu camasırlar?

Ütü masaları neden bu kadar çirkin ve nedereyse ütü parası?
dml
(08.09.14)
Geçen bunu ben de sordum ve gittim inceledim, o buhar makineleri bir halta yaramıyor. Zaten satan adam da(arçelik) "abi bu ütülenmiş ürünlerde hafif kırışıklık falan varsa onu düzeltiyor bu, ütü yerine geçmez" dedi. Aldım denedim falan, yemiyor maalesef.

Sağlam ütü masaları ise ütü yapmayı baya kolaylaştırıyor. Kıçı başı ayrı oynayan güçsüz ütü masalarıyla ütü eziyet.


osurdum
(09.09.14)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.