Giriş
(3)

Kozyatağı metro - kasımpaşa stadyumu

Birbiriyle alakasız bu iki yere en kısa ulaşımı nasıl sağlarım.
Birbiriyle alakasız bu iki yere en kısa ulaşımı nasıl sağlarım.
docrivers
(14.02.20)
metroyla ayrılıkçeşmesi,
yenikapıda in,
yenikapı-hacıosman metrosuna bin
şişhane durağında in
kasımpaşa çıkışından çıkıp stada yürü


nahtoderfahrung
(14.02.20)
Metroyla uzunçayır,
Uzuncayirdan metrobus le zincirli kuyu metro,
Ordan metroyla Şişhane durağı


tangoalfa
(14.02.20)
129T ile direkt taksime de gidebilirsin. Ama trafik nedeniyle daha uzun sürebilir.


himmet dayi
(14.02.20)
(4)

Herşeyi bilen hiperaktifler

Bu elemanlar neden hep kendilerini anlatırlar, hep şöyle başarılıdırlar bunlsrı yaparlar şunu yaşamışlardır, en zeki en başarılı hep onlar, bu tipler son hiç arkadaşım yok diye ağlıyor, abi siz etrafınızda böyle insanlara nasıl davranıyorsunuz, kendi iyi özelliklerini sürekli anlatmak ucube bir davr
Bu elemanlar neden hep kendilerini anlatırlar, hep şöyle başarılıdırlar bunlsrı yaparlar şunu yaşamışlardır, en zeki en başarılı hep onlar, bu tipler son hiç arkadaşım yok diye ağlıyor, abi siz etrafınızda böyle insanlara nasıl davranıyorsunuz, kendi iyi özelliklerini sürekli anlatmak ucube bir davranış değil mi
docrivers
(01.02.20)
toplumun yüzde 60 70i böyle sürekli konuşuyor ve sürekli kendini anlatma isteği. artık irrite oluyorum bu çoğunluktan. kaçıyorum.


mikahakkinen
(02.02.20)
Ben hayatımdan çıkarıyorum.


chitosan
(02.02.20)
İlaç tedavisi alıp alanında uzmanlaşmış olanların muhabbeti acayip çekiliyor. Hatta özlüyorum.


margi kleinjan
(02.02.20)
Alanında hepsi uzman zaten, uzman olmadıkları bişe yok maşallah


docrivers
(02.02.20)
(3)

Depresyon sosyal fobi

Bu sebepten yaşamına son veren birine tanık oldunuz mu ? Psikolojik destek alıyorum, ilaçlar sosyal hayatımı idame ettiremeyecek kadar ruhsuz ve mal gibi yapıyor beni, ilaçsız ise zaten bitmeyen mide sancıları ve çarpıntılar , kendimi yabancı gibi hissediyorum dünyada , gerçekten dayanacak gücüm kal
Bu sebepten yaşamına son veren birine tanık oldunuz mu ? Psikolojik destek alıyorum, ilaçlar sosyal hayatımı idame ettiremeyecek kadar ruhsuz ve mal gibi yapıyor beni, ilaçsız ise zaten bitmeyen mide sancıları ve çarpıntılar , kendimi yabancı gibi hissediyorum dünyada , gerçekten dayanacak gücüm kalmadı tiksiniyorum artık bu bedenden, sürekli stop eden arıza yapan arabayı kullanmak gibi .
docrivers
(10.01.20)
Senin gibi bir sürü insan var, inan tek bir kararla her şeyi bırakıp gitmeye değmez. Ormandan Çıkış kitabını oku lütfen.

Hepimiz çok değerliyiz ve bu kadar saçmasapan kötü insanın olduğu dünyada inan bu iyiliğimiz başkalarına dokunuyor. Birebir olmasa bile bu dünyanın iyi insanlara ihtşyacı var.

Sorunlarına uygun bir psikolog/psikiyatr ile ilerleyebilirsin. Tavsiyediyorum sitesinden inceleyebilirsin.

İnan bir çıkış yolu var hocam


kaset
(10.01.20)
Deneyeni gördüm, neyse ki başarısız oldu. Çok da olmadı birkaç sene ve şu an inanılmaz mutlu bir hayat sürüyor.

Benim de benzer hislere kapildigim olmuştu ama hiç denemedim gerek yok hani. Hayat ne getiriyor göreyim, en kötü senaryoda yine ölürüm np diye saçma ama faydalı bir bakış açısıyla devam ettim. Su an inanılmaz mutlu değilim ama genel olarak pozitifim.


aguen
(11.01.20)
İlaçların çalışması için 4-5 hafta gerekli.

Spora ve psikoterapi almayı tavsiye ederim. Ben de aynu durumdaydım. Çok hızlı gelişim gördüm.


psmstc
(11.01.20)
(1)

Duxet ve modiwake

Depresyon , motor öğrenme sıkıntısı ve narkolepsi nedeniyle Doktor bunları verdi , 3. Gündeyim mal gibiyim eyw ama libido bitik, 15 güne kendine gelirsin demişti doktor ama libido anlamında sormamıştım, libido ne zamam kendine gelir ?
Depresyon , motor öğrenme sıkıntısı ve narkolepsi nedeniyle Doktor bunları verdi , 3. Gündeyim mal gibiyim eyw ama libido bitik, 15 güne kendine gelirsin demişti doktor ama libido anlamında sormamıştım, libido ne zamam kendine gelir ?
docrivers
(04.01.20)
O süreye dahil libido (kişisel deneyim aynı ilaçlar)


redlinetheturk
(04.01.20)
(4)

Ruh ve sinir hastanesi

Odaklanma ve kaygı problemleri ile intiharın eşiğine gelmiş vir gence nereyi önerirsiniz, fsm hastanesi evimin yanında ama randevu alınamıyor alsan 5dk dinliyor zaten hoca, çare özel sanırım, anadolu yakası cep yakmayan bir yer önerir misiniz, daha önce özel hastane ne özel klinik gitmedim, devlete
Odaklanma ve kaygı problemleri ile intiharın eşiğine gelmiş vir gence nereyi önerirsiniz, fsm hastanesi evimin yanında ama randevu alınamıyor alsan 5dk dinliyor zaten hoca, çare özel sanırım, anadolu yakası cep yakmayan bir yer önerir misiniz, daha önce özel hastane ne özel klinik gitmedim, devlete gitmiştin.
docrivers
(01.01.20)
az ilerde erenköy ruh sinir var direkt dal hastanesi. yine devlet sonuçta ama fsm'den falan daha iyidir her türlü. bahçesinde dolaşmak bile güzel geliyor oranın.


hadsafhada
(01.01.20)
Durumum acil , o dediğin yere 2 haftadan önce randevu yok


docrivers
(01.01.20)
acile git direkt durumun acilse


Psikiyatri acili heran intihar edebileceklere ani mğdahele için var, poliklinik tarzı bir muayene sistemi yok, gittim adam dinledi dinledi şimdi git randevu al dedi, niye dinledin o zaman.


docrivers
(01.01.20)
(14)

Hiçbişey anlamamak

Bugün yeni işe başladım , ilkgün baya bişe gösterdiler hiçbişe anlamıyorum. Dinliom unutuom, kattiyen odaklanamıyorum yarın bi bakcaklar 0ım, hayır 100 kere anlatılan en kolay şeyi dinlerken kafam almadı, kasıom yinede hiçbişeye odaklanamıyorum.
Bugün yeni işe başladım , ilkgün baya bişe gösterdiler hiçbişe anlamıyorum. Dinliom unutuom, kattiyen odaklanamıyorum yarın bi bakcaklar 0ım, hayır 100 kere anlatılan en kolay şeyi dinlerken kafam almadı, kasıom yinede hiçbişeye odaklanamıyorum.
docrivers
(25.12.19)
Dunyanin en normal ruh halini yasiyorsun. Kimse ilk gunlerdeki performansin yuzunden sorgulamaz seni. Kendine zaman ver, stres yapma, anlamiyorum panigine girme, duzelir kendiliginden. Bir kerede duzelmesini bekleme kesinlikle.


pass
(25.12.19)
not al o zaman?


argent dawn
(25.12.19)
İlk zamanlar böyle geçer gider, çok takılma. Rahat ol yaparsın sen.


datnet
(25.12.19)
Panik yapma, not al. Dilimizi doğru kullan :)


mail veya rapor yazarken de böyle olursan pek uzun soluklu bir tecrübe olmayacak gibi duruyor.

Söz uçar yazı kalır demişler, sana anlatanlar için iş artık bir rutin olmuş, ezbere anlatırlar belki senelerdir aynı şeyi yapıyorlar. Sen ilk kez görüyorsun, tek seferde kavrayamaman normal.

Dedikleri gibi not alırsan en azından bazı şeyleri tekrar tekrar anlatmak zorunda kalmazlar, sadece atladıkları detayları sorarsın.


kimlanbu
(26.12.19)
istediği kadar anlatsınlar. sen masa başına geçip kendin yapmaya başladığında anlarsın. senlik durum yok. genelde öyle olur hep. ( içinden ne anlatıyor bu amk dersin ) :D


catch
(26.12.19)
Aynen öyle kendin yapmadan olmuo ama iş sahada masa başı deil


docrivers
(26.12.19)
Not al bide varsa tecrübeli biriyle aranı iyi yap ona sor


Topalordek
(26.12.19)
çaktırmadan ses kaydı al. haftasonları üzerinden geç. deadlinelarını takvimde oluştur hatırlatmalar gelsin. düzgün not al.


Jesus Christ
(26.12.19)
Ses kaydı alma, ayıp. Alacaksan da haber vererek al, yoksa başın daha çok derde girer. Umarım burada yazdığın gibi yazmıyorsundur normalde, işyeri için direkt eksi not. Yapmaya başladığın zaman soracaksın asıl sorularını. Kimse sana "bunu ilk gün göstermiştim sana " demez. Ama soruların giderek azalmalı.


SiyamkedisiZorro
(26.12.19)
soruna cevab vermek istiom ama hi cbisey anlamiom, kesge bir az da ha anlasilir yazsaydin, boyle okunmio yazdiklarin.


jimicik
(26.12.19)
Arkadaşlar bana gösterilen şeyi anlamıyorum, aha bu çok önemli aklımda tutayım diyorum ama anlayamadığımı hissediyorum, dalgınlık var çok ciddi boyutlarda. Apartmana giriyorum 1. Kattaki dairede işim bitiyor, kız diyorki şimdi üst kata çıkacağız, ben sokak kapısına yöneliyorum , böyle düşünün çok tuhaf bir durumdayım böyle yaşamak ızdırap , biri ile tanışıtorum ismi tokalaştıktan hemen sonra unutuyorum. Gerizekalı oldum galiba.


docrivers
(26.12.19)
Çaktırmadan ses kaydı al. Eve gidip gelirken, evde, boş vakitlerinde onları dinle.


blue serenity
(26.12.19)
kan testi (eksik vitamin varsa diye), duzenli kaliteli uyku, bol su tuketimi ve doga yuruyusu tavsiye ediyorum.


jimicik
(26.12.19)
(3)

Nba ve basketbol podcast

Arkadaşımla podcast yaptık, ilgi duyanlara link atsam dinleseniz, feedbacklere ihtiyacım var . https://open.spotify.com/episode/01NYPJmykH1U8YZAY3jbOO?si=wwop_OK5RX-5Wrh-PFx0zw
Arkadaşımla podcast yaptık, ilgi duyanlara link atsam dinleseniz, feedbacklere ihtiyacım var . open.spotify.com
docrivers
(22.12.19)
Bill Simmons, the Ringer, the Lowe Post, Open Floor ve Potacast takipçisi olarak ilk izlenimim:

-Arka plandaki seslerden direkt kurtulun. birinde maç açık spiker konuşuyor, birinde kampüs ortamındasınız millet arkada sohbet ediyor, birinde de sesiniz boş bir odada yankılanıyor. profesyonel stüdyolar gibi kalite beklemek haksızlık olur elbette. en azından sizin sesinizi bastıran dış seslerden kurtulun. yoksa konuştuklarınıza odaklanmak zor.

-Son iki bölümde açıklama kısmında o hafta nelerden konuşacağınızı bahsetmemişsiniz. sizi dinleyen biri podcast'e rastgele dalmak istemeyecektir. konuşacağınız konuları her vakit belirtin.

-Bunu çoğu kimse göz ardı ediyor ama belirtmekte fayda var. bölümü konu başlıklarına göre böldüğünüzde zaman dilimlerini yazın. 02:30 Lakers ve Bucks konuşuyoruz, 32:30 mvp yarışında kim önde, 45:00 Simmons ve Sixers'ın geleceği gibi.

-Ahmet adlı arkadaşınızın rahat olması lazım. ya heyacandan öyle konuşuyor ya da konuşma tarzı zaten öyledir, bilmiyorum. Mustafa yayıla yayıla konuşurken, kendisi biraz acele ediyor gibi. aranızda podcaste yaklaşım konusunda bir kontrast var.

kolay gelsin.


In a silent way
(22.12.19)
Benim attığım linkteki son son kayıtta ben misafirim ne ahmetim ne mustafa yayılarak konuşan ben oluyorum sanırım, heycanlı konuşan mustafa yapısı o .


docrivers
(22.12.19)
Ben çok acele katıldım yayının konsepti vs düzenlemeye gideceğim , misafir olarak girdim ama dediğiniz düzenlemeleri getireceğim.


docrivers
(22.12.19)
(7)

Pilates

Erkekten pilates hocası olur mu? Serfitikaları ve eğitimleri çok iyi olsa bile tercih edilir mi
Erkekten pilates hocası olur mu? Serfitikaları ve eğitimleri çok iyi olsa bile tercih edilir mi
docrivers
(16.12.19)
Olur niye olmasın, var da zaten.


veritaslibertas
(16.12.19)
seksist bakmamak lazım. olur/oluyor/oldu.


lcha
(16.12.19)
benim pilates hocam erkekti. ama hareketleri hiç yapmazdı. hep tarif ederdi. bazende benim üzerimde gösterirdi. kendisi setifikalı beden eğitimi mezunuydu. asıl yoga hocası olsa güzel olur.


imbat
(16.12.19)
Çok yakın erkek bir arkadaşım, iyi bir kurumdan eğitim aldı ve uzun yıllardır pilates hocalığı yapıyor. Ben de derslerine katilmis ve öğrencileriyle ilişkisini gözlemlemiş biri olarak, epey sevildiğini biliyorum. Üstelik yurt dışından teklif aldı ve şu anda orada çalışıyor.


Bende olacağım ya , johhn sins gibiyim ondan korkuyorum, tanıştığım tüm kızlar pornocu tipi var sende diyor , bu işte biraz güven meselesi ondan korktum


docrivers
(16.12.19)
tabii ki olur ve tercih edilir de. çizilen imaj önemli.


fragile lady
(16.12.19)
var tabii ki, dolu. pornocu tipiniz varsa pilates hocası olarak daha bile çok iş yaparsınız.


bir garip melek
(16.12.19)
(1)

İk

Daha önce personel işe başlangıç sigorta girişi yapanınız var mı ?
Daha önce personel işe başlangıç sigorta girişi yapanınız var mı ?
docrivers
(13.12.19)
yardımcı olabilirim


isyankar tosbaga
(13.12.19)
(5)

Aşçılık mı rehberlik mi

Olaylı ayrıldığım iş yerim 29 kodunu girmiş ssk'ya , kurumsal hayat bitti kısaca.2 sene ing turist rehberliği okuyum sektöre gireyim daha sonra biriktirdiğim parayla çine gideyim çince öğreneyim , bu hedefler 31 32 gibi beni sektörde kalifiye yapıyor. Yada msa'yazılıp aşçılık öğrenip yurtdışında bi
Olaylı ayrıldığım iş yerim 29 kodunu girmiş ssk'ya , kurumsal hayat bitti kısaca.
2 sene ing turist rehberliği okuyum sektöre gireyim daha sonra biriktirdiğim parayla çine gideyim çince öğreneyim , bu hedefler 31 32 gibi beni sektörde kalifiye yapıyor. Yada msa'yazılıp aşçılık öğrenip yurtdışında bi hayat kurayım, patronlar böyle işte, iki imza ile bir gencin hayatını söndürebiliyorlar, delirmrk üzereyim, aile beni suçlu buluyor birde ordan darbeyi yedik . Bu 2 seçenek dışında aklımda birşey yok olsada olmaz gibi, rehberliğe daha yatkınım çünkü tarih sanat arkeoloji bilgim iyidir turizm aşığıyım. Ama sektöre özellikle rehberlik gibi sahada olan bir alt dala aşina değilim, yardım ve tavsiyelerinize muhtacım.
docrivers
(12.12.19)
Rehberlikte ekmek yiyebilir misiniz hocam bu biraz kendinizi tanimayla alakalı. İkisi de çok farklı alanlar. Para biriktirme işi nasıl olacak misal? Rehberlik kesinlikle daha rahat, aşçılik amelelikten başka bir şey değil. Ben kafanızdaki gibi olacaksa rehberlik diyorum


purrp
(12.12.19)
geçmiş olsun öncelikle, 29 olayını yeni öğrendim. msa konusunda duyduklarım pek de pozitif değil, yaratılan algı gibi kırmızı halıda mükemmel kariyer sermiyor önüne insanın, yurt dışına giden insan sayısı bir gruptan belki %20dir. şu aşamada maddi anlamda rehberlik daha doyurucu olur ve hayal kırıklığı ile sonuçlanmaz diye düşünüyorum.

msa ile ilgili planın hakkında gerçekten ilk ağızdan duyduğun bir şeyler varsa öğrenmek isterim ben de.


carisch
(12.12.19)
Önceliğiniz yurtdışında yapabileceğiniz bir işse ona göre düşünün. Ülkelerin göçmenlik programları iş listesi var ama diliniz de iyi olmadı. Bu aşamada birden Çince öğrenmeniz zor olur.

Aşçılık için de nerede çalışabilirsiniz? Bu kodu herhangi bir kurum görüyor mu ona bakın. 2 sene aslında az bir zamsn daha nokta atışı olmalı diye düşünüyorum. İki meslek için de yapanlarla konuşun.


kaset
(12.12.19)
Aşçılık için pasta, ekmek gibi birşey olabilir ve ileride Ankara Anlaşması deneyebilirsiniz ama İngilizcenizi geliştirip kenara para atmanız ve iş planınız olması lazım


kaset
(12.12.19)
kesinlikle rehberlik..


halanne
(13.12.19)
(6)

ikinci üni

internette tam tersi yani örgün okurken 2. üni kapsamında açık üniye kayıt olunabiliyor, ama ben herkes gider mersine misali yine hep ters köşe işlerde kendimi buluyorum ve hiç kaynak bulamadım, açık öğretim öğrencisiyim ama 2. üni kapsamında örgüne kayıt olabilir miyim, eğer yoksa çok saçma örgünde
internette tam tersi yani örgün okurken 2. üni kapsamında açık üniye kayıt olunabiliyor, ama ben herkes gider mersine misali yine hep ters köşe işlerde kendimi buluyorum ve hiç kaynak bulamadım, açık öğretim öğrencisiyim ama 2. üni kapsamında örgüne kayıt olabilir miyim, eğer yoksa çok saçma örgündeki açık okuyabiliyor açıktaki örgün neden okuyamasın , bilen varan mı ?
docrivers
(11.12.19)
e aynısı işte. aynı anda hem açık hem örgün 2 programa kayıtlı olabilirsin. hangisine önce kaydolduğun farketmiyor.


hadsafhada
(11.12.19)
açık veya uzaktan eğitim görürken ikinci üniversite kapsamında örgün eğitime kayıt olamıyorsunuz. örgün eğitime sınavla yerleşmeniz lazım.


tamam kardeşm sınava gireriz, açıktaki bölüm devam ederken önlisans örgüne girebiliryorum yani


docrivers
(11.12.19)
Örgün eğitime de harç ödersin yalnız onu bil. ben de öyle girdim sonra başıma harç çıkardılar açıköğretimi iptal etmek zorunda kaldım.

07.07.2018 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılında Yükseköğretim Kurumlarında Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkısı Olarak Alınacak Katkı Payları ve Öğrenim Ücretlerinin Tespitine Dair Karar Madde 6- (1) “Bir yükseköğretim programına kayıtlı iken tekrar girdiği sınav sonucuna göre başka bir yükseköğretim kurumuna yerleşen öğrenciler, kayıt yaptıracakları yükseköğretim programına ait katkı payı/ öğrenim ücretine tabi olur.” denilmektedir.


windows95
(11.12.19)
Eğer özel ise eğitim ücreti artı harç mı


docrivers
(11.12.19)
ikinci üni dediğin şey örgün okurken ''sınavsız'' aöfe kaydolmak. yani tersi mümkün değil bunun. aöfe kayıtlıysan ve normal üniversite sınavına girip örgün bir yer kazanırsan tabii ki kaydolabilirsin. sınava girmek şart.


(1)

29. Madde

İle işten çıkarılmışım, bugün işe alınıyordum ik'dan aradılar böyle birini çalıştıramayız diye, çalışma koşulları çok ağır olan iş yerimde iş kazası geçirdim rapor bitmesine rağmen gitmedim diye bu maddeyle çıkarıl mışım, ne yapacağım hayatım bitti mi .
İle işten çıkarılmışım, bugün işe alınıyordum ik'dan aradılar böyle birini çalıştıramayız diye, çalışma koşulları çok ağır olan iş yerimde iş kazası geçirdim rapor bitmesine rağmen gitmedim diye bu maddeyle çıkarıl mışım, ne yapacağım hayatım bitti mi .
docrivers
(10.12.19)
www.muhasebetr.com

Burada ne yapman gerektiğini yazmış.


prole
(10.12.19)
(6)

Youtuber olmak

İstanbulun anaakım olmuş veya kıyıda köşede kalmış pek bilinmeyen tarihi yerlerini , gün içinde sürekli gördüğümüz gözümüze aşina olduğu için tarihini merak etmediğimiz birçok malzemesi var, bunları her kayıtta oluşturduğum belli rotalarla bisiklet üstünde aksiyon kamerası vasıtasıyla gezerek anlatm
İstanbulun anaakım olmuş veya kıyıda köşede kalmış pek bilinmeyen tarihi yerlerini , gün içinde sürekli gördüğümüz gözümüze aşina olduğu için tarihini merak etmediğimiz birçok malzemesi var, bunları her kayıtta oluşturduğum belli rotalarla bisiklet üstünde aksiyon kamerası vasıtasıyla gezerek anlatmalı bir projem var, hem bisiklet üstünde sokak ve insan manzaraları eşliğinde hemde tarihi malzemeler sunarak böyle bir konsepte atılmayı düşünüyorum, yorumlarınızı merak ettim.
docrivers
(08.12.19)
bisiklet işi sıkıcı bence. normal toplu ulaşımla gitsen belki birileri "ulan ben de böyle giderim" edasıyla izleyebilir zaten kış geldi ne bisikleti bu soğukta.. ama güzel konsept


biseysorucam
(08.12.19)
Çekimler iyi olursa, yabancı turistlerin beklentilerini de hesaba katarak İngilizce versiyonlu ya da altyazılı olursa tutar.


mikro patlama
(08.12.19)
Tutmaz. Hitap ettihi kitle cok cok sinirli.
Yine de dene, ne kaybedeceksin ki.


stavro
(08.12.19)
Sınırlı kitle olsun ama bizim olsun, mustangli youtuber olmak değil derdim


docrivers
(08.12.19)
youtube'da tutturmak sanıldığı kadar kolay değil, bayağı bir emek gerektiriyor.


angina pektoris
(08.12.19)
yap gitsin ne olacak. bakarsın az ama öz bir kitlen olur. olmasa da sorun değil. hatıra olur.


tabudeviren
(08.12.19)
(1)

Youtube video

10 bin şarkılık arşivimi bu tarz youtube playlistlerine dökmek istiyorum,hangi programı indirebilirim, şarkılar flacte var mp3te, en kaliteli hali ile yüklemek istiyorum.
10 bin şarkılık arşivimi bu tarz youtube playlistlerine dökmek istiyorum,hangi programı indirebilirim, şarkılar flacte var mp3te, en kaliteli hali ile yüklemek istiyorum.
docrivers
(05.12.19)
youtu.be bu tarz


docrivers
(05.12.19)
(5)

Üretememek

Çok şey yapmak istemek ama hiçbişey yapmamak, yapmamın iyiliğime olacak birşeye jarşı kolay sıkılmak ve pes etmek , nasıl kurtulabilirim.
Çok şey yapmak istemek ama hiçbişey yapmamak, yapmamın iyiliğime olacak birşeye jarşı kolay sıkılmak ve pes etmek , nasıl kurtulabilirim.
docrivers
(20.11.19)
bir seyler yaparak.


duygusuzromantik
(20.11.19)
Çözüm bulursan bana da söyle


dakota
(21.11.19)
Aynı durumdayım


Hakan1980
(21.11.19)
Küçük hedeflerle başla. Yine faydana olacak şeyler olsun. Bir iki derken yavaş yavaş alışırsın. Beyninde o kadar emek vereceğim ya olmazsa düşüncesi varsa siler atarsın. İstediğin olmasa bile yine kaybetmiş sayılmayacaksın. En azından elimden geleni yaptım diyerek kendini ferahlatacak ve önüne bakacaksın.


mekaniker
(21.11.19)
takıntı yapmak. hayatta keyif aldığım birkaç şey var ve bu birkaç şeye karşı takıntı derecesinde ilgi duyuyorum doğal olarak da bu birkaç şey üzerinden bütün üretim ve bilgi akışımı sağlamaya çalışıyorum.


(11)

Kardeşi yazılımcı yapmak

12 yaşında erkek kardeşim ve matematiği çok seviyor hep 100 alıyor, bu çocuğu yazılımcı yapıp yolunu bulmasını sağlamam lazım, zaten şu haliyle bile çok sosyal değil evde hep ders yada oyunla uğraşıyor, zehir gibi kafa var. İstanbul and yakasında nereyi önerirsiniz.
12 yaşında erkek kardeşim ve matematiği çok seviyor hep 100 alıyor, bu çocuğu yazılımcı yapıp yolunu bulmasını sağlamam lazım, zaten şu haliyle bile çok sosyal değil evde hep ders yada oyunla uğraşıyor, zehir gibi kafa var. İstanbul and yakasında nereyi önerirsiniz.
docrivers
(13.11.19)
12-17 arası bırak bilgisayardan uzak durabildiği kadar uzak dursun, tam tersi sosyal olabileceği yerlere yönlendirmen gerek.

Yazılımcı olana kadar sektör zaten hintlilerin eline geçecek, o yüzden bence kötü bir yönlendirme fikri


masseter
(13.11.19)
masseter +1

ayrıca bir cocuğun oyunlarla ilgilenmesi bilgisayar parçalarıyla ilgisi olması onun yazılımcı olacağı anlamına gelmez. Türkiyede böyle bir yanlış algı var malesef.

çözüm yeteneğini analitik düşüncesini geliştirmesi çok daha yardımcı olur. yazılım dediğiniz şeyi öğrenmek atla deve değil uğraşsa çok fazla insan yapabilir, ama buna yatkın kişiler ön plana çıkıyor.

dolayısıyla kardeşi bu yaştan zorlamak yerine zeka geliştirecek bulmacalara analitik düşünce yapısı oturtacak aktivitelere yönlendirmek lazım.


ayin yazari
(13.11.19)
Bir cocugun kafasi bir seye calisoyorsa ona yönlendirmek lazim. Cock dedigin sosyellsor oyun oynar mantigiyla bundan alikoyup cocugu heba etmek yanlış bence.

Bir cocugun matematigi iyiyse yazilim isine kafasi yatkindir.
Yazilimci olmayacak olsa bile yazilim isine yonlendirin.

Yukaridakilere kesinlikle katilmiyorum.
Hele "yazilim isi hintlerin eline gececek o yuzden gerek yok" diye bir mantik olmaz, boyle bir vizyonsuzluk olmaz.


stavro
(13.11.19)
Bu arada asil soruyu atlamışım.
Cocukta kafa calisoyorsa kursa mursa gerek yok, siz yonlendirin kendi kendine de ogrenir. Internet diye bir sey var. Hevesi olursa anasini bile aglatir, kursa gerek yok derim.


stavro
(13.11.19)
Neden uzak duracakmış bilgisayardan, çok doğru yaparsın. Kafası çalışıyor ve ilgisi olacaksa, yazılımcı olduğunda hayatını kurtarır, dünyanın herhangi bir noktasında iş bulabilir. Ürettiği ürünü lokal değil global pazara sunabilir. Kendi mobil oyununu ya da uygulamasını geliştirebilir, geliştirdiği oyunu ya da ürününü pazarlayamasa bile, oyun stüdyolarına sunarak yetilerini gösterebilir, projeler alabilir, vs vs.
Oyuna ilgisi varsa, o alana yönelsin.


all2
(13.11.19)
sosyalleşmesine yardımcı olun +1

onun dışında bugünlerde çocuklar için robotik kodlama/programlama eğitimleri popüler. ücretli kursların dışında devlete bağlı kuruluşlar ve üniversiteler dönemsel olarak bu tarz kursları ücretsiz olarak açıyorlar. faydalı olacağını düşünüyorum. bir araştırın isterseniz. hem orda aynı kafadan çocukların olacağı bir çevre de edinebilir.


yemrem
(13.11.19)
Çocuğun matematiği anormal iyi sosyalleşme dediğin nedir ne yapalım tiyatroya mı yazdırayım, vizyondan uzak fikirlerinizi değil bu alanla ilgili fikirlerinizi soruyorum, cevap veren arkadaşlar sağolun


docrivers
(13.11.19)
Hocam 12 artık baya büyüdüğü bir zaman, dolayısıyla scratch veya "çocuklar için" kalıbıyla sürülen şeylerden uzak dursun. Direkt udemy'den kurs alıp başlasın, kendisine web sitesi yapsın, mobil uygulama yapıp arkadaşlarına hava atsın, oyun falan yapsın.

Ama hepsinden önemlisi İngilizce öğrensin. İngilizce bilmeden yazılıma başlamanın hiçbir anlamı yok. Dolayısıyla o konuda bir eksiği varsa bence önce onun için yönlendirme yapın.


Çocuklara kod öğreten siteler var. Onları kurcalatın, kodlara ilgisi uyanıyorsa üzerine gidin.

Sosyalleşmesini falan boş geçin, kod yazmayı öğrenirse hayatı kurtulur.


lisw
(13.11.19)
Oncelikle sizin gibi bir kardesi olsugu icin sansliymis:) Turkiyedeki kurslar iyi degil. Bence onxe iyi bir yabanci dil kursunangonderin ingilizce ogrensin.

Yazilim her ne kadar meslek olarak gorulse de bence yeni dunyada var olmak icin onemli bir beceri meslek nenolursa olsun. Tipki bilgisayar okuryazarligi gibi bir noktaya gelecrgini dusunuyorum. Zaten abd ve avrupa bu yonde hamleler yapiyor. Herkes derdini anlatacak seviyede kod yazabilmeli noktasindalar. Meslek olmasa bile her daim faydasini gorecrgi bir beceri ve hobi sahibi olur.

Imkan varsa yaz tatilinde yurt disinda iyi bir coding bootcampe gonderebilirsiniz.


Turkiye'de
Kodluyoruz.org var mesela.

Kod yazmayi ogrenmek mesele degil. Iyi bir vizyon ve dusunce sistemi edinmesi lazim bu da bu isin hakkiylanyapildigi ulkelerde daha rahat olur. O yuzden yabanci kaynaklari takip etsin direkt.

Internetten de ogrenilebilir ama etrafinda seninle ayni dili konusan insanlarin olmasi oldukca motive edici.

Learntocodewith.me iyi bir blog takip edilebilir.
Udemyde cok kurs var ama icerikleri nasil bilemiyorum.
Ben bu konuda udacity'i cok basarili buluyorum. Google'in da epey destekledigi bir platform.


anten
(13.11.19)
zorla yonlendirerek yazilimci yapamazsiniz cocugu. matematikte iyi olmasi yazilimda iyi olacagi anlamina gelmez. online algortima gelistirme tabanli oyunlar var. onlara yonlendirebilirsiniz. ilgisi varsa kendisi devam eder zaten.

not: 13 yasindan beri programlama ile ugrasan yazilim muhendisi


crucio
(13.11.19)
(2)

açık öğretim sınav

askerden geldim ilk vize konuları birikmiş , 10 gün sonra sınav ve 5 dersten toplamda 35 konu eksiğim var ? ders çalışma işini bilen arkadaşlar burdan maç döner mi ? her dersten en az 75 alayım yeter , finalde toparlarız askerlik tüm olayı bozdu .
askerden geldim ilk vize konuları birikmiş , 10 gün sonra sınav ve 5 dersten toplamda 35 konu eksiğim var ? ders çalışma işini bilen arkadaşlar burdan maç döner mi ? her dersten en az 75 alayım yeter , finalde toparlarız askerlik tüm olayı bozdu .
docrivers
(12.11.19)
Sınava 1 ay yok mu daha?


tangoalfa
(12.11.19)
İst üni açık bu


docrivers
(12.11.19)
(7)

Atatürk eleştirisi

Hiç böyle bir kitap veya yazılı bir döküman var mı, iyi bir asker kötü bir toplum mühendisi olduğunu düşünüyorum şahsen, böylesine ulu bir karakterin sevmeyeni illaki vardır ama ben hiç denk gelmedim .
Hiç böyle bir kitap veya yazılı bir döküman var mı, iyi bir asker kötü bir toplum mühendisi olduğunu düşünüyorum şahsen, böylesine ulu bir karakterin sevmeyeni illaki vardır ama ben hiç denk gelmedim .
docrivers
(10.11.19)
Bozkurt var. Türkçe çevirisi mevcut. Tavsiye ederim, ben de şu an çeviriden okuyorum.

Kitap 1930 gibi yasaklanıyor, ancak Atatürk’ün anılarının aktarıldığı bazı kaynaklardan, örneğin Kılıç Ali’den, bu kitabı Atatürk’ün yasaklatmak istemediğini hatta Türkçe çevirisinin olmasını istediğini öğreniyoruz. Sonrasında yazılan tabii ki çok yazı var, bu gün hala eleştirel yazı üretiliyor. Bozkurt, yazıldığı vakitte özel bir kitap.


buf-e kür
(10.11.19)
Bozkurtlar rıza nurlar gayet taraflı ve atatürkün kişiliğine getirilen eleştirilerle doku, ben daha inkılap ve cumhuriyet eleştirisi arıyorum, atatün politikalarındaki yanlışlıklar gibi


docrivers
(10.11.19)
Sevan Nişanyan - Yanlış Cumhuriyet


microfiction
(10.11.19)
Çok güzel öneriler, varolun.


docrivers
(10.11.19)
Atatürkün şahsına yönelik değil ama kemalizm eleştirisi istiyorsan ibrahim kaypakkaya okumalısın.


temasettin
(10.11.19)
Sağolun önerilerin hepsine açığım.


docrivers
(10.11.19)
(4)

sigara spor

4 senedir günde 2 paket sigara içiyorum , federasyonun antrenörlük sınavına hazırlanıyorum ve iyi bir kondisyona ihtiyacım var , yaş 26 oluru var mı ?
4 senedir günde 2 paket sigara içiyorum , federasyonun antrenörlük sınavına hazırlanıyorum ve iyi bir kondisyona ihtiyacım var , yaş 26 oluru var mı ?
docrivers
(08.11.19)
Olmasa iyiydi ama düzgün antremanla çözülmeyecek bir durum değil.


duptıs
(08.11.19)
Duptıs +1

Sigarayla yürütemezsin malesef. Bırakıp, antrenmanlarla dipcik gibi olursun.


han20
(08.11.19)
sigarayı bırakırsanız, 1 haftada ki performans farkınıza kendiniz bile inanamazsınız.


sinematikcrop
(08.11.19)
Vay be


docrivers
(08.11.19)
(4)

Truman bet

Hayatımın belli anını canlı yayında yaşayıp , izleyenleri tahmin oynama şansı tanımak istiyorum. Mc donaldsa girdim big mac sipariş ediyorum yada mcroyal buna göre oranlar , blackjack tarzı kaybedenlerin parası kazananlara gidecek, bu basit tabi kimse hamburgere bahis yapmaz . Tr de yasal sıkıntı ya
Hayatımın belli anını canlı yayında yaşayıp , izleyenleri tahmin oynama şansı tanımak istiyorum. Mc donaldsa girdim big mac sipariş ediyorum yada mcroyal buna göre oranlar , blackjack tarzı kaybedenlerin parası kazananlara gidecek, bu basit tabi kimse hamburgere bahis yapmaz . Tr de yasal sıkıntı yaşar mıyım ? Bence büyük bir buluş bu kısa sürede tutar ve zengin olurum.
docrivers
(25.09.19)
Hı hı cogzelmiş


olaylar olaylar
(25.09.19)
Shshs sivilceli bi ergen oyun oynayıp amcasına küfür ederek youtube imparatoru oldu , benim proje resmen devrim, hosting ile alakalı tavsiye lazım bana, site işlerinden anlamıom özellikle bu tip özgün bi site tasarımına sponsor lazım


docrivers
(25.09.19)
şafak operasyonuna hazırlan ve bol bol ters kelepçe antrenmanı yap. içine para veya para karşılığı olan bir şey karıştırdıktan sonra yazı tura atsan da bahis bürosu açsan da sıkıntı yaşarsın.


Wasking
(25.09.19)
Bı dönem parasızlıktan ben de böyle şeyler düşünmeye başlamıştım. Sonra para kazanmak için sevmediğim bir işe girdim hala devam ediyorum.


olaylar olaylar
(25.09.19)
(1)

Sigara spor

3 senedir sigara içiyorum günde 1,5 paket, bugün halısahada anında bittim. Çok yetenekli bir oyuncuyum ve kendime bunu yapamam , bir aydınlanma geldi diyebilirim, yaş 26 chris heria ayarına yakın derecede kondisyonlu crossfitçi olmam imkansız mı , kafaya koydum 1 sene fena halde kasacağım spor konus
3 senedir sigara içiyorum günde 1,5 paket, bugün halısahada anında bittim. Çok yetenekli bir oyuncuyum ve kendime bunu yapamam , bir aydınlanma geldi diyebilirim, yaş 26 chris heria ayarına yakın derecede kondisyonlu crossfitçi olmam imkansız mı , kafaya koydum 1 sene fena halde kasacağım spor konusunda, sigarayıda bıraktım, mümkünatı var mı yoksa bu yaştan sonra olmaz mı
docrivers
(23.09.19)
35 yaşından sonra baklavalı - adonisli vücut yapan biliyorum.
Disiplin varsa her şey olur.


mhm
(23.09.19)
(7)

Erkek knk

Ben erkeğim , 10 senelik kankimde erkek , son 2 senedir falan bağımlılıklarım ve ruhsal dengesizliklerimden dolayı fazla cana yakın değilim herkese soğuğum. Ama bu arkadaşımda yıllardır yapmadığı şeyler yapıo, 1 hafta görmeyince yanağımda şapır şupur öpüo , kokluyor kafamdan öpüyor sarılıyor, kız ar
Ben erkeğim , 10 senelik kankimde erkek , son 2 senedir falan bağımlılıklarım ve ruhsal dengesizliklerimden dolayı fazla cana yakın değilim herkese soğuğum. Ama bu arkadaşımda yıllardır yapmadığı şeyler yapıo, 1 hafta görmeyince yanağımda şapır şupur öpüo , kokluyor kafamdan öpüyor sarılıyor, kız arkadaşı var onun yanında aşkım diyor kız kendine sanıo bende öyle, şaşırdım diyor aslında bana anlanlatıyormuş, arkadaşım baya dalgın saftirik bir insan. Aşkımı dalgınlığına veriomda kızın yanında bende rezil oluyorum, geçen buluştum sokağa indim adam yanağımda şap öptü annem balkonda , amk elde manitada yok gay damgası yicez durduk yere napıcam ben bu salakla.
docrivers
(21.09.19)
Sen de boş diil gibisin


Delay Fuze
(21.09.19)
Arkadaşının eşcinsel olduğuna emin misin?
Eğer eminsen ve sen bir eşcinsel değilsen bütün irtibatını koparacaksın. Bu kadar basit.
Arkadaşının eşcinsel olup olmadığını anlayacak olan kişi sensin.
Dikkatli ol, iyice muhakeme et çözmeye çalış ne bileyim


Boşum kardeşim ben


docrivers
(21.09.19)
Durum şu . 10 senelik arkadaşım ve son 1,5 iki senedir böyle , ama en son bi kafa atıp sakat bırakacağım,dünyanın en barzo insanıydı bu bir anda italyan erkeği falan mı olduğunu düşündü acaba


docrivers
(21.09.19)
Evet sanırım. Çok insan tanıdım kendisi baya saftirik iyi niyetli alık biridir. Yoksa 10 arkadaşımdan 9u beni yanaktan bu şekilde öpse döverim, ama bu çocukta alıklık beni ulan bu salak yine nelere özeniyorda bana ekstra sevgi gösterdi diye sorguluyorum. Her geçen gün yitirdiği maskülenliğinin yanında gayet aklı başında cin gibi bir manita yapması ise ayrıca tuhaf bir kişilik yapıyor onu, saatlerce azarlarım tavsiye veririm kızarım gık demez , seninde eleştirilmen gereken yanların var diyip bir gün üzerime gelmemiştir ki özel hayatımdaki falsolarla her dakikam adeta carlosun fransaya attığı gol gibi.


docrivers
(21.09.19)
son zamanlarda yaptiysa kiz arkadasini, onun heyecaniyla sevgi pitircigina donusmus olabilir. baska bir arkadasindan kazik yemis ve senin degerini anlayip seni daha cok sevmis ve sevgisini belli etmek istemis olabilir. ya sarilip opmelere gaylik maylik damgasi vurmayin. biz kizlar opuyoruz birbirimizi ama lezbiyen mi lan bu demiyoruz. erkekler de oper sarilir. ne var bunda?


batlegolas
(22.09.19)
Ben zaten gay olduğumu ima etmedim arkadaşımın, gay bile olamayacak kadar saftirik bir insan , korkar yani öyle şeylerden


docrivers
(23.09.19)
(5)

Yeni hayat

Fransız yabancı lejyonu mu yoksa abd'de bir tane dul ile evlenip greencard ile abd askeri olmak mı, sonuçta evleneceğim kişi ve çocuğu ücretsiz eğitim ve sağlık sigortası sahibi oluyor, bu derece bitiğim resmen , yeni bir hayat istiyorum
Fransız yabancı lejyonu mu yoksa abd'de bir tane dul ile evlenip greencard ile abd askeri olmak mı, sonuçta evleneceğim kişi ve çocuğu ücretsiz eğitim ve sağlık sigortası sahibi oluyor, bu derece bitiğim resmen , yeni bir hayat istiyorum
docrivers
(17.09.19)
Fransiz +1


nax
(17.09.19)
saçmalık.istediğin yeni hayat asker olup insan öldürmek mi,sevmediğin bir kadına katlanmak mı?
hayalgücün bu kadar mı?


hap var ot var
(17.09.19)
Disiplinli bir insan değilim , insan öldürmekle bir problemim yok hümanist değilim


docrivers
(17.09.19)
nasılsa bunların hiçbirini gerçekleştiremeyeceksin. en iyisi daha hoş hayaller kurmaya bak.


sadecebirsoru
(17.09.19)
LE tabi. giriş standartları epey yükseltildi ancak 2014 den beri. sıhhıye bölümü biraz daha rahat giriş için. disiplinli değilsen zor ama.


unabomber
(17.09.19)
(1)

İstanbul üni auzef

Bu sene kazandım ama ömümüzdeki dönemin harç parasını yatırmadım bu sene komple yanmış mı oluyor ? Edevletten online kayıt yaptım sadece o kadar .
Bu sene kazandım ama ömümüzdeki dönemin harç parasını yatırmadım bu sene komple yanmış mı oluyor ? Edevletten online kayıt yaptım sadece o kadar .
docrivers
(28.08.19)
Lütfen cevap verin.


docrivers
(28.08.19)
(3)

Bisiklet hız

Ben yüksek biyerden bisikletle ineceğim, başta bisiklete kuvveti ben uyguluyorum biraz yokuşu indikçe bisiklet hızlanıyor , benim başta uyguladığım kuvveti kaale bile almıyor direksiyon kas katı , bunun bir ismi var mı fizikte, aynı düzlem üstünde iki eşyanın birbirine uyguladığı kuvvet nasıl değiş
Ben yüksek biyerden bisikletle ineceğim, başta bisiklete kuvveti ben uyguluyorum biraz yokuşu indikçe bisiklet hızlanıyor , benim başta uyguladığım kuvveti kaale bile almıyor direksiyon kas katı , bunun bir ismi var mı fizikte, aynı düzlem üstünde iki eşyanın birbirine uyguladığı kuvvet nasıl değişebilir
docrivers
(13.08.19)
yer çekimi?


honore de balzac
(13.08.19)
Anladığım kadarıyla hızlandıkça pedal boşa dönüyor gibi oluyor bunun çözümü vites değiştirmek. Gidon konusunu bilmiyorum ama gidonu çevirdiğiniz yöne ağırlık vermek işe yarayabilir.


reactionic
(13.08.19)
direksiyon için; (bkz: açısal momentumun korunumu)
yüksek hızda dönen bir cisim konumunu korumak istiyor. zaten yüksek hızda bisikleti dengede tutmayı kolaylatıran şey bu, dönen bir cismi eğmek zor zanaat

hız için; (bkz: gear ratio/boş bkz)
kısaca, vites oranın senin hızını sınırlıyor, vites oranını yükselterek mak. hız kapastiesini artıryor, torku yükseltiyor vs.


videolarda çok güzel anlatıyor bunları


masseter
(13.08.19)
(14)

İşe gitmiyorum

Geleceğe dair planım yok, sabah uyanıyorum ve işe gitmiyorum boş boş twitterdayım. Muhtemelen kovulacağım.çok şey var kafamda ama biranda olsun isteyince hiçbişe yapmıom ve günlerim boş geçio, psikolojim çok kötü ani bir beyin kanaması geçirsem şaşırmam
Geleceğe dair planım yok, sabah uyanıyorum ve işe gitmiyorum boş boş twitterdayım. Muhtemelen kovulacağım.çok şey var kafamda ama biranda olsun isteyince hiçbişe yapmıom ve günlerim boş geçio, psikolojim çok kötü ani bir beyin kanaması geçirsem şaşırmam
docrivers
(01.08.19)
neden?


malheiros
(01.08.19)
Tadını çıkar bence


tabasco
(01.08.19)
saçmalama.
hadi yüzmeye git


sameidiot solo
(01.08.19)
Sanırım uzun zamandır fiziksel aktivite yapmıorm , esrarında etkisiyle mala bağladım


docrivers
(01.08.19)
ilerde kafanı duvarlara vurursun bu gidişle. esrarı bırak, hiçbir şeye yardımcı olmadığı gibi mala bağlamanın tek sebebi o. beyninizi çürütmeyin be bu kadar. kuzenim var böyle, ondan biliyorum. mutsuz oldukça içiyor, içtikçe daha da dibe çekiliyor.bunu mu istiyorsun yani gerçekten?


ninotevtidze
(01.08.19)
Tivitırda takılınca ne oluyor? Boş boş evde oturma nasıl zevk veriyor? Esrarı da salla. Hayatını toparla. Yoluna devam et.


hedda gabler
(01.08.19)
profesyonel destek almayı düşünür müsün? depresyondasın zira.


lcha
(01.08.19)
bokunu çıkrana kadar içtin değil mi. bu kadar içersen olacağı buydu. aferin. bırak bir süre ve kendine gel. kendine küçük hedefler koy. 3 gün içmicem 5 gün içmicem vs gibi. eve almazsan zaten içmezsin. alma. biraz detoks yap. çabuk toparlanırsın.

arkadaşların varsa onlara sar, zamanını onlarla birlikte DIŞARIDA geçir biraz. eve girerseniz sen kesin gene içersin.

esrar kullanan bir sürü arkadaşım var. çok yoğun kullananlardan bazıları şu an psikiyatriste gidiyor. gitmeyenlerin de bence gitmeleri lazım. bunun tesadüf olduğunu sanmıyorum. ve birinin psikiyatristi “önce otu bıraktım de sonra konuşuruz” demiş. yani sen onu bırakana kadar biz sana ne desek boş.


esrar mı??? tövbe et kardeşim yazık yahu ananın babanın emeklerine...


'
(01.08.19)
Yanlış hatırlıyorsun. Bana ne, hatta ilerleteyim, kime ne senin "one night stand" takıntısı olmandan, ki öyle misin değil misin bilmiyorum da. Bilmek gibi bir derdim de yok. Konu uyuşturucu bağımlılığıydı. Ben uyuşturucu deyince güldün zaten.

Neyse, çelişkili ifadeler, onu belirttim sadece. Kanıtlama çabam da yok. Zaten kanıtlamaya gerek de yok. Açıp bakabilirsin mesajları. Sildiysen bir kopya iletirim istersen.


nasıl yani
(01.08.19)
Oo psikolojik çöküş nerde görsem tanırım. Soru bile sormamışsın. Ayrıca zengin çöküşü olmuş kıskandım.


noisette
(01.08.19)
Bitmiş durumdayım mutluluk yok istek yok et parçasıyım , kurtulmak istiyorum ama esrardan değil bu durumdan, sorumlusu esrar mı bilmiyorum


docrivers
(01.08.19)
Işten kovul, sana bir şey katıyor olsaydı eğer kendinden kaçmak için uğrayacağın bir liman da olabilirdi is yeri. Ama yeni bir iş arama, bulduğun işte kendine minimal bur hedef koyma iraden varsa tabi.

Anlattığın duruma bir kac senede bir düşerim, ya deli gibi gezerim ya deli gibi çalışırım bu durumlarda. Evde geçirdiğin her saniye su an seni zehirliyor haberin olsun.

Bunalımın esrar ile bağlantisi ise şu, serotonin etkisi. Sinir uçlarını öldürme, aksamcilarin "cigerimi dinlendiriyorum" dedikleri dönemler vardir mesela, bir müddet alkol almazlar. Biyolojik olarak pek bi naneye yaramasa da ara vermek, manipüle edilip işlevi düşen bu sebepten hangi bölgeyse ordan vuran sinir uçlarını rehabilite ediyor. Bu yüzden ara verenler kendilerini iyi hissedip bunu ciğerle sembolize ederler :)

Velhasil özetle;
Kovul/is bul/ota ara ver.


terfi etmişim, bunun ne demek olduğunu tahmin ediyorsunuz


docrivers
(01.08.19)
(4)

Yeni bir meslek

Sırf yurtdışı kolaylığından dolayı aşçılık okuluna kayıt olmayı düşünüyorum. En fazla makarna yaptım bugüne kadar yemeyi severim ama pişirme konusunda tutkum yok. Ben avrupa kültürünün içinde yetiştirmek istiyorum , lise mezunuyum bir mesleğim yok, sırf yurtdışı kaçış bileti veriyor diye aşçılık Mes
Sırf yurtdışı kolaylığından dolayı aşçılık okuluna kayıt olmayı düşünüyorum. En fazla makarna yaptım bugüne kadar yemeyi severim ama pişirme konusunda tutkum yok.
Ben avrupa kültürünün içinde yetiştirmek istiyorum , lise mezunuyum bir mesleğim yok, sırf yurtdışı kaçış bileti veriyor diye aşçılık
Mesleğine atlamak büyük bir risk gibi, ama ne yapacağımı
Bilmiyorum, madem 26dan sonra yeni bir mesleğe atılcan bari sevdiğin şeyi mesleğin yap denilince, sosyoloji meraklısıyım ama okunmaz zaten okumakla hep
Sıkıntı yaşadım, okul olmadı hiç bende , basketbol nba, hatta kolej ve lise seviyesi , futbol ve siyaset . Bunların dışında rap müzik elektronik müzik . Forum gibi oldu ama ciddi anlamda dışardan tavsiye ve el feneri bekliyorum
docrivers
(30.07.19)
tutkun yoksa aşçılık yapamazsın ben söyliyim. acayip uzun çalışma saatleri var, çalışırken sürekli ayaktasın yani yorucu ve giriş aşamasında tatmin edici bir maaş alamıyorsun. aşçılığı sevmiyorsan bunlara katlanamazsın. kimlerle rekabet edeceğini görmek için hell's kitchen veya final table gibi şovlar izleyebilirsin.


Kiliseye kayit ol. Manastirlarda erkeklere kolay isler veriyorlar, bahcede calisma, mutfakta yardim, transport gibi yuksek egitim gerektirmeyecek isler. Hayat boyu garanti is, huzurlu ortam, bir sürü ülkede calisabilme imkani.


buf-e kür
(30.07.19)
takıntılı değilsen, ölü yıkayıcılık önerebilirim. burada sertifika alabiliyorsun ve yurt dışında ciddi ihtiyaç olduğunu okumuştum, bir araştır istersen.


night train
(30.07.19)
ascilik cok zor bir meslek. ben hem yemek yapmayi hem de yemeyi sevdigimden 30lu yaslardaki bir bunalimda dusundum bunu. okulu kursu falan cok guzel gitse de meslek olarak zor. ilerlemek o bahsettiginiz yurtdisi kapisini acip orda rahat etmek biraz zor. ama bence deneyin daha once denemediyseniz belki gercekten yeteneginiz vardir. ama tutkum yok diyerek deneyip olmadigini gordugunuzu saniyorum. ustune dsiplinli bir sekilde bir seyin uzerine gidemediginizi de. o yuzden vasifsiz eleman olarak gidebilirsiniz belirli baglantilarla. kilise bunun icin guzel bir ornek.


tanaka
(31.07.19)
(2)

neden savaşıyoruz

bugün bir cinayete tanık oldum, daha önce gözümün önünde bu kadar net bir şekilde hayatını kaybeden bir canlı görmemiştim, insan olması öldğren tarafında insan olması baya bir rahatsız etti, günlük hayatta medya sayesinde çok normalleştirilmiş durumda cinayetler kavgalar savaşlar , ama ilk kez gözüm
bugün bir cinayete tanık oldum, daha önce gözümün önünde bu kadar net bir şekilde hayatını kaybeden bir canlı görmemiştim, insan olması öldğren tarafında insan olması baya bir rahatsız etti, günlük hayatta medya sayesinde çok normalleştirilmiş durumda cinayetler kavgalar savaşlar , ama ilk kez gözümün önünce tanık olunca çok kötü hissettim , insanlar neden birbiri ile savaşıyor, bu dünkü mevzu değil binlerce yıllık türümüzün tarihi savaşmakla geçiyor, bu konuyu derinlemesine eleştiren fena halde kafa açacak bir kitap önerebilir misiniz acaba
docrivers
(10.06.19)
Sebebi iki uc dort harfli seyler yuzunden


baldan kaymak
(10.06.19)
ölümle alakalı hiçbişeyi merak etmiyorum, sadece insanların neden savaştığına dair kallafi bir eleştiri okumak istiyorum,


docrivers
(10.06.19)
(2)

ingilizce kitap

fena halde araştırmak istediğim bir konu var , yalnız sorun bu konu hakkında türkiyede bırakın kitabı tek bir makale bile yok inanılmaz , amazonda yüzlerce kitap var tabi hepsi ingilizce, benim ingilizcem bu kitapları okuyabilmek için yetersiz gibi, gidip 50 dolar bayılacağım kitaplara ama ne yapabi
fena halde araştırmak istediğim bir konu var , yalnız sorun bu konu hakkında türkiyede bırakın kitabı tek bir makale bile yok inanılmaz , amazonda yüzlerce kitap var tabi hepsi ingilizce, benim ingilizcem bu kitapları okuyabilmek için yetersiz gibi, gidip 50 dolar bayılacağım kitaplara ama ne yapabilirim, daha önce bu şekilde kitap okumuş olan var mı , nasıl bir yol izlemem lazım , hiç ingilizce kitap okumadım.
docrivers
(09.06.19)
Tek tek her kelime için sözlük kullansan bile uzun cümleleri, kısaltılmış clause'ları, karmaşık gramer yapılarını anlama ihtimalin çok düşük. Vakit kaybından başka bir şey olmaz fikrimce.


whyamy
(09.06.19)
Aslında güzel macera olur. İngilizce öğrenirken en büyük sıkıntı (en azından benim için öyleydi) motivasyon. Bilgi motivasyon aracı olarak kullanılabilir. Zaten başka türlü bu bilgiye hiç erişemeyeceksiniz. Çevirilmesini bekleseniz minimum 20 sene. Imagined Communities gibi kült bir kitap bile anca 20 yılda çevrilmiş.

Sözlükle kelime kelime çevirmek yerine phrasal verblerin ve sık karşılaşılan kalıpların listelerini bulup onları gözden geçirmek daha faydalı olabilir. Eğer kelimeler bütünü bir anlam ifade etmiyorsa "çift tırnak arasına alıp" Google'da aratarak Oxford gibi sözlüklerin sonuçlarına denk gelebilirsiniz. Bazen sözlükte yazan tanımı anlamasanız bile verdikleri örnekler daha açıklayıcı oluyor.


bruce mclaren
(09.06.19)
(1)

Ayak bileği burkulması

5 ay önce halısahada ayağım burkuldu , 5 aydır sol ayak bileğim bitik durumda güçlü basamıyorum zıpladığım üstüne inemiyorum, amatör olarak basketbol oynuyorum o işte bitti , ortopedi film çekti hap yazdı yolladı ama haplık bişe değil bu , mr falan çeksek problemi net çözerler mi, mr nerden çekilir
5 ay önce halısahada ayağım burkuldu , 5 aydır sol ayak bileğim bitik durumda güçlü basamıyorum zıpladığım üstüne inemiyorum, amatör olarak basketbol oynuyorum o işte bitti , ortopedi film çekti hap yazdı yolladı ama haplık bişe değil bu , mr falan çeksek problemi net çözerler mi, mr nerden çekilir kaç paraya çekiliyor hiç bilgim yok hastaneye yıllardır gitmiyorum.
docrivers
(30.05.19)
Merhaba. Zamanında bende basket oynarken burkmuştum ayağımı resmen 1 dakika içinde davul gibi olmuştu. Hastanede röntgen çekilmişti doktor bağları zedelemişsin demişti ve atel gibi birşeyle dolaşmıştım bellir bir süre. Daha sonra ayaktaki şiş tam inmediği için bir de çıkıkçıya götürmüşlerdi beni oda gerçekten birşeyler yapıp kütürdetmişti ayağımı ve daha sonra gerçekten de daha iyi oldu. Yani diyeceğim çıkıkta olabilir ayağında. Ayak burkulmasının kötü yanı kronikleşebilir. Yani dikkat etmezsen çok kolay burkulmaya başlıyor. Tavisyem ayağından emin olmadıkça ciddi sporlardan uzak durman. Geçmiş olsun.


orin
(30.05.19)
(12)

Ses mühendisi

Audio design mix mastering üzerine bilgi birikimi kariyeri olan var mı aramızda , bir konu danışmam gerekiyor yardıma ihtiyacım var
Audio design mix mastering üzerine bilgi birikimi kariyeri olan var mı aramızda , bir konu danışmam gerekiyor yardıma ihtiyacım var
docrivers
(12.05.19)
buraya yaz herkes faydalansın.


alperz
(12.05.19)
Var mı öyle biri burada


docrivers
(12.05.19)
kardeşim var ki yazıyoruz işte. işim o. mesleğim o. ekmeğimi sesten çıkarıyorum.

sanki devlet sırrı yazacak...


alperz
(12.05.19)
ben özelden yazılması istenen hiçbir soruya dönüş yapmıyorum. soracaksan buradan sor.


www.bauidea.com buradaki eğitim ve menüde vaad ettiği iş alanları doğru mu, kariyerine ses üzerinden devam etmek isteyen birisi için uygun mudur, burada alınan eğitimin yurtdışında karşılığı var mıdır ?


docrivers
(12.05.19)
O okul sana ancak bir kagit verir. Isi ogrenecek olan sensin.

Cok, surekli yuksek dikkat seviyesinde calismayi gerektiren bir is. Hele live isinde “dalmisim ya” durumu olamaz. Isi bok edersin geri donusu yoktur.

Ses tekniginde dunyada kimse diplomana bakmaz. Portfolyodan gerisi yalan. Kimse de kimseyi ise almaz. Yani gidip bir yerlerde maasli calisip duzenli hayat falan beklentin varsa burasi yanlis yer.

Tabi okulda edinecegin cevre piyasadan cok uzak onu da ekleyeyim.

Neyse, sesci olmaya niyetliysen is cok zor. Hata affetmez. Daha yazarim da telefonun pili az.


alperz
(13.05.19)
Abi pili yenile devam et, verimli yazıyorsun


docrivers
(13.05.19)
harbiden çok meraklısı değilsen yapılacak iş değil kısacası. çok iyi esnaflık bilmezsen ya da doğru çevren yoksa iş bağlamak çok zor.

kendini çok iyi pazarlaman lazım. çünkü sana para verecek kişiler cahil adamlar. okulda bunu kitabi öğretirler. muhtemelen oradaki hoca da benim gibi mesleği sesçilik olup piyasada iş bağlayamayan biridir. ben de öğretmenlik yapıyorum işte.

ha diyorsan ki benim zaten paraya ihtiyacım yok para x işimden geliyor. o zaman yapıştır. ya da yapıştırma gel ben sana öğreteyim kralını.


alperz
(13.05.19)
Öğreteceğinizden şüphem yok... zanaatinizi yurtdışına taşıma şansınız oluyor mu , avrupada firmalara iş başvurusu yapabilmek gibi , geniş bir yelpazeye sahip mi


docrivers
(13.05.19)
orada zaten en iyi adamlar var. bizi napsınlar?


alperz
(13.05.19)
Her yerde en iyiler dışarıda , o zaman kimse dışarıya çıkamaz , benim sorum başka bişeydi en başından beri, bahsettiğim bau idea ders konuları vs linkte var süreç belli, eğitimi alıp kendimi geliştirebilirsem ordaki eğitimin bana sunduğu zanaatı yurtdışında yapabilir miyim, bir aşçı yurtdışında aşçılık yapabiliyor buna göre meslek tanımı belli başvurduğu klasman belli, bau idea sound design adı altında verilen eğitim ile kendini geliştiren bir insan hangi mesleki tanım üzerinden yurtdışında iş kovalayabilir, bahsettiğim linki incelemenizi rica ediyorum alper bey , madem meslek erbabısınız yardım ve görüşünüze ihtiyacım var gerçekten bu konuda ciddiyim ben.


docrivers
(13.05.19)
Bu is sanat isi. Teknik gibi gorundugune bakma. sen elindeki aletlerle sesi sekillendirebilen birisin.

heykeltiras gibi dusun. benim gorusum turkiye disinda bu isi yapamayacagin yonunde. dolu her yer. kimse yeni adam almiyor. zaten bir senior engineer bir de assistant yeter her yere.


alperz
(14.05.19)
(11)

26dan sonra üniversite

1 sene boyunca ingilizce almanca pekiştirip öğrenip bir yandan da üniversiteye başlama hayalim var, sosyolojiye ilgim çok, param var , ancak akademik düzeyde uğraşmak istiyorum , 26 yaşımdan sonra sosyolojide bir kariyerim olsun istiyorum, imkansız mı sizce , sınava pekala çalışacağım ancak özel bir
1 sene boyunca ingilizce almanca pekiştirip öğrenip bir yandan da üniversiteye başlama hayalim var, sosyolojiye ilgim çok, param var , ancak akademik düzeyde uğraşmak istiyorum , 26 yaşımdan sonra sosyolojide bir kariyerim olsun istiyorum, imkansız mı sizce , sınava pekala çalışacağım ancak özel bir ünide yğzde 50 burs işimi görür , tek başına sınava kasmak yerine akademik açıdan işimi kolaylaştırmasında mütevellit yabancı dil kasmak istiyorum, öğretimim sıraaınsa yurtdışı fırsatını ilk fırsatta değerlendirebilme amacım var, her türlü fikre tavsiyeye açığım . Böyle bir hayalim var zor bir hayal ama başarabilirim imkansız değil , akademik kariyer yapmak bebim alnımın yazısı gibi geliyor .
docrivers
(07.05.19)
İki üniversite mezunuyum, 25 yaşındayım, önümüzdeki yıl yani 26 yaşında 3.üniversiteme başlamayı düşünüyorum. Hem de sizin gibi maddi açıdan rahat değilim, bi yandan full time çalışıp bi yandan üniversite okuyacağım, ki çocukluk hayalimi gerçekleştirebileyim.
Cevaba gelince, gerçekten isteyince hiçbir şey geç değil, 40 yaşında sınıf arkadaşlarım vardı üniversitede, ki biri dereceyle mezun oldu şimdi yüksek lisans yapıyor.
Ama akademik olarak uğraşmak istiyorsanız %50 burs işinizi pek görmez, akademi biraz da prestij işi. Olabildiğince iyi bi üniversiteye girip not ortalamanızı olabildiğince yüksek tutmalısınız.
Kolay gelsin.


Sosyoloji gibi bir bölümü iyi bir üniversitede okumazsan sınıfında ne kadar beyinsiz varsa olacak. Sen ilgin olduğu için okuyorsun ancak onlar sadece diploma için okuyan tipler olacak. Ayrıca birkaç özel üniversite dışında cidden kalite düşük özellerde.

Bence bu düşündüğünü yapma. Heves bu


insomniac
(07.05.19)
Basamak olarak düşündüm burdaki okulu, burslu veya burssuz yurtdışı kovalarım 1. Dönem bittiği gibi , dile ondan önem veriyorum


docrivers
(07.05.19)
Özel okuldan basamak olmaz. Yönetim geçene kalana bile müdahale ediyor özel üniversitelerde. Sosyoloji Türkiye'de ya Boğaziçi ya da Odtü'de okunur.


insomniac
(07.05.19)
1. 26 gec degil.
2. Sadece Bogazici'nde okunur. ODTU mezunu olarak ODTU'de bile okunmaz diyorum. Onun haricinde madem %50 burslu isini goruyor, Koc ve Sabanci'da okunur. Ozellikle ingilizce ogrenmek istiyorsan ki ogrenmek zorundasin, bu okullarda ingilizce ogrenilir. ODTU'de hocalarin bile ingilizcesi kotu, ogrenci kalitesi vasat.
3. Sabanci'da sosyoloji yok dediginizi duyar gibiyim. Siyaset bilimi var. Ayni konular calisilir.
4. Yukarida yazdigim 3 okuldan birinde lisansi bitir, yuksek lisansa yurt disina gidersin. Yabanci dil kasmak da yine en guzel bu okullardan birinde hazirlik okurken yapilir.
5. Yurtdisina basamak derken... eger Amerikaya Kanadaya falan gidebilecek paran varsa lisansi okumak icin git. Basamak olayi mantiksiz degil cunku bu ilk bir donemi veya bir seneyi Turkiye'de okumak, yurtisindaki okullara basvurularinizda niyetinizin ciddi oldugunu belli eder. Notlariniz iyiyse kabul alamaniz kolay olur. Ama ben hala lisans Turkiye'de (ama top 3 bir okulda) yuksek lisans yurtdisinda daha uygun diyorum.
BONUS: "%50 burs işinizi pek görmez, akademi biraz da prestij işi". Ne alakasi var kardesim? Yuksek lisansa doktoraya basvururken yuzde kac bursluydun diye mi soracak okullar? Sacma.


hot potato
(08.05.19)
okursunuz hem de ağlatırsınız. ancak okulla yetinmeyin sakın. okulun verdiklerini yeterli görürseniz sıradanlaşırsınız.

35 yaşında öğretmenlik yaparken tıpı kazanıp hem öğretmenlik yapıp hem tıp okuyup sonunda fakültesine dekan olan prof.dr.mustafa altınışık'a bir bakın. isteyince olduğunu görürsünüz.


yemrem
(08.05.19)
Okunur okunur geç değil.


Daha güzel okunur bence, çünkü 1 üniversite bitirerek kendi öğrenme metodunuzu, çalışma stilinizi vs. keşfetmişsinizdir. Üniversitede çoğu insan çalışma sistemini oturtamadığı için başarısız oluyor. Bence siz müstakbel sınıf arkadaşlarınızdan ileridesiniz şuan :) hem de istediğiniz bölüm, daha ne olsun.


megalomaniac
(08.05.19)
Ya siz adamsınız, ilk kez bir duyuruda oy birliği ile motive edici yorumlar yapmışsınız


docrivers
(08.05.19)
okumanın yaşı da yok zamanı vakti de.türk öğün çalış güven.


natallica
(08.05.19)
Okunur okumak için hiçbir yaş geç değil. 30-35ten sonra baştan üniversite okuyup kariyer değiştiren ve inanılmaz işlere imza atan tanıdıklarım var. Sadece biraz azim biraz da tekrar okuyacak maddi güç gerekiyor :) Bugün maddi gücüm olsa bir saniye düşünmem baştan üniversite okurum. Yaş 30 :)


Deathcomenearme
(08.05.19)
(1)

önümüzdeki 10 yılın siyasi iklimi

siz söz sahibi olabilecek partiyi öngörebiliyor musunuz, veya hangi siyasi görüş trend olacak ? ben 15 sene sonra başbakan olmak istiyorum diyen birisi hangi partiye yakın durmalı
siz söz sahibi olabilecek partiyi öngörebiliyor musunuz, veya hangi siyasi görüş trend olacak ? ben 15 sene sonra başbakan olmak istiyorum diyen birisi hangi partiye yakın durmalı
docrivers
(29.04.19)
bunu öngörmek zor. ancak merkez sağ ve soldaki partiler gene siyasette etken olurlar. özellikle akpye alternatif olacak parti ile bahçeli sonrası mhp bu işte aktif olabilirler. chpye alternatif parti şu süreçte zor. chp ve bir merkez sağ parti koalisyonla bence bu 10 seneyi yönetecekler.


mikahakkinen
(30.04.19)
(1)

iğneli epilasyon

bunu yaptıran var mı , gerçekten kesin çözüm mü ? aşırı kıllı bir insanım normal insan seviyesine gelmek istiyorum tüm vücut düşünüyorum , maliyeti ve toplam süresi tüm seans boyunca ne kadara patlar bana az çok tahmin verebilirsiniz diye düşünüyorm
bunu yaptıran var mı , gerçekten kesin çözüm mü ? aşırı kıllı bir insanım normal insan seviyesine gelmek istiyorum tüm vücut düşünüyorum , maliyeti ve toplam süresi tüm seans boyunca ne kadara patlar bana az çok tahmin verebilirsiniz diye düşünüyorm
docrivers
(21.04.19)
Dakikası 3-8 TL arası değişiyor. Tüm vücut maliyetli olur. Canınız da haliyle fazla acır bu yöntemde.

Siz 10 seans lazere gidin; orada seyrelsin ve incelsin tüyleriniz. Ham daha uygun fiyatı.

Akabinde iğneli düşünürsünüz.

İğneli, daha açık renk tüylere sahip olanlar tarafından tercih edilir genelde.


birdenbire
(21.04.19)
(3)

siyasi soru

istanbul yerel seçimleri sonuçlarının açıklanmama sorununa şaşıran var mı ?2002den beri yargı eğitim askeriye medya gibi devletin tüm kollarını mafyavari bir şekilde ele geçirip çok klişe olacak ama 1984 romanı tarzı yönetme stratejileri sistematik bir şekilde empoze edildi dayatıldı . kimse ses çık
istanbul yerel seçimleri sonuçlarının açıklanmama sorununa şaşıran var mı ?2002den beri yargı eğitim askeriye medya gibi devletin tüm kollarını mafyavari bir şekilde ele geçirip çok klişe olacak ama 1984 romanı tarzı yönetme stratejileri sistematik bir şekilde empoze edildi dayatıldı . kimse ses çıkarmadı ( yeterince ). ergenekon , 15 temmuz , balyoz , şike davası , 17-5 , kobane ve aklıma gelmeyen onlarca siyasi tarihimizdeki en sükse yaratan olaylara açık ara top 20 girecek skandallara imza attılar ve bunlar kadar oluşması derin sebeplere dayanmayan tamamen insani bir tepki olan gezi parkı bu olaylara nazaran tesadüf, gelişti, demek istediğim gezi dışında saydığım diğer olayların biri herhangi bir ülkede yaşansa iç savaş garanti , biz halk olarak , mecliste muhalefet olarak bu kadar şeye nasıl göz yumduk . gazi olaylarını, sivas katliamını, sağ sol çatışmasını , said isyanını çıkaran halk , biz sizden farklıyız sizi sevmiyoruz ve bu ülke bizim istediğimiz gibi yönetilecek diyebilen halka ne oldu , bir bir tüm değerlerine darbe vurulan ama sesini çıkarmayan bu halka ne oldu , yanlış anlamayanın hiçbirşey tetiklemiyorum ve savunmuyorum , bir siyasi görüşüm yok nihilistim boş bir insanım , son dönemde türk siyasi tarihine merak sardım ve böyle bir ayrıntı yakaladım sebebini sizlere sormak istiyorum benden daha deneyimli birikimi olan insanlardan kısa bir analiz isterim . ana konu şu , türk insanı sokak eylemlerini neden nasıl terketti nasıl geri kazanabilir , teşekkürler.
docrivers
(04.04.19)
2002 den önce devlet pirüpaktı bundan sonra böyle oldu derseniz hiçbir zaman ülkeyi anlayabileceğimizi sanmıyorum. demokratik olmayan devleti erdoğan ele geçirdi, meselemiz erdoğanı göndermek mi yoksa devleti değiştirmek mi? bir kısım old laik güncüler erdoğan giderse sorunun çözüleceğini sanıyorlar. ben sanmıyorum. iyi geceler.


un
(04.04.19)
@uni +1 grev yapan direnen insanların eskiden çok fazla kaybedecek şeyleri yoktu. ülkenin genel yapısına bakmak lazım. 2 kesim yani bilinçli ve bilince dirençli kesim arasındaki fark o kadar açık ki, bilinçli kesim dirense bile artık bunu daha mantıklı farklı yollar ile yapıyor. bir kesim hepimiz kardeşiz huzur istiyoruz derken diğer kesim onlar şeytanın torunu tarzında muhabbet ediyor. aradaki fark bu kadar açık olunca direnme grev vs. isteği düşüyor.bir de artık adaletin olmadığı düşüncesi insanları yıldırdı. adalet sistemi çökmüş durumda, eğer insanların kayıpları başlarsa belki bu sokak eylemleri vs tarzı şeylere geri dönülebilinir.


mikahakkinen
(05.04.19)
Bahsettiği şey farklı , isyanın amacını sormuyorum , isyan kültürü neden edinemedik , vardı da köreldi mi , geri kazanılabilir mi


docrivers
(05.04.19)
(3)

diş ağrısı

bugün 2 tane dişime kanal tedavisi uygulandı , anestezinin uyuşması geçti ve an itibariyle hayatımı kaydıran bir ağrı, titreme geliyor artık ateş falan yapar böyle bir ağrı olabilir mi ya akıl dışı .
bugün 2 tane dişime kanal tedavisi uygulandı , anestezinin uyuşması geçti ve an itibariyle hayatımı kaydıran bir ağrı, titreme geliyor artık ateş falan yapar böyle bir ağrı olabilir mi ya akıl dışı .
docrivers
(23.03.19)
valla soru yok ama acı var. geçmiş olsun :(


Kutup Ayısı
(23.03.19)
Bir yerlerde yanlışlık olmuş demek ki normalde ağrı olmaması gerekir.


zaman
(23.03.19)
+cataflam + majezik + vermidon u art arda alıp kesmiştim ben 20 liklerimin ağrısını. ama yine de bu bi tavsiye değildir. bana bi şey olmadı :)


buiret
(23.03.19)
(3)

diş teli - çürük

yaş 25 diş teli takılır mı , sağ alt arkada çürük diş hafif çürük galiba bilemedim ama akıl dışı bir ağrısı var 1-2 güne gideceğim doktora randevu verdiler ama çok pişmanım dişlerimi boşlamışım, telefonun flaşını açıp baktım sigaraya bağlı lekeler falan anası ağlamış , onları temizletsem , zaten sig
yaş 25 diş teli takılır mı , sağ alt arkada çürük diş hafif çürük galiba bilemedim ama akıl dışı bir ağrısı var 1-2 güne gideceğim doktora randevu verdiler ama çok pişmanım dişlerimi boşlamışım, telefonun flaşını açıp baktım sigaraya bağlı lekeler falan anası ağlamış , onları temizletsem , zaten sigarayıda bıraktım iyi bakarım dişlerime artık, ama tel tedavisi istiyorum yamuk yumukluklar var hep altta birde üstüne başımıza çürük diş çıktı , tel tedavisine engel olur mu sizce bu çürük olayı lütfen bilgilendirin uyku uyuyamıyorum canım dişlerim çok özür diliyorum senden .
docrivers
(19.03.19)
Tel tedavisine başlanmadan saydığınız sorunların hepsi hallediliyor zaten. Sağlam dişlerinizin bile çekildiği oluyor. Ben tel taktırınca ve çıkartınca dişlerimi temizlemişlerdi.

Çürük disinizi de duruma gore ya çekerler ya da dolgu kaplama yaparlar. Olan olmuş zaten şu saatten sonra hayiflanmanizin hiçbir faydası yok. Fakat dis teli tedavisi uzun süren ve bakim isteyen bir tedavidir. Haberiniz olsun.


çevremde ve ailemde dişlerden çok çekmiş insan var, ben bugüne kadar pek umursamadım çünkü dişim bana sıkıntı yaratmadı hiç ama ilk ciddi bir ağrı ve çürükle karşı karşıyayım ileride dahada büyük problem yaşatır bu ağız bana eminim, çok geç olmadan önlem almam lazım uzun sürerse sürsün yapacak bişey yok , 2 ayda bir apse yapan diş etlerinden bıktım artık


docrivers
(19.03.19)
30unda tel taktıran da var, yaşta bi sorun yok. diğer sorulara cevap verilmiş zaten.


(6)

Yakın arkadaş düşük iq

10 yıllık arkadaşım 15iq falan , liseden beri çok yakınız ama o zamanlar çok farklı biriydi, ergenlik ailevi meseleler vs eleman yıllar içinde bambaşka birine dönüştü, eski hali daha kaba daha cahil ama daha istanbul insanıydı , şimdi ayda 5 klasik bitiren bir insan genel kültür ve sosyalojik anlamd
10 yıllık arkadaşım 15iq falan , liseden beri çok yakınız ama o zamanlar çok farklı biriydi, ergenlik ailevi meseleler vs eleman yıllar içinde bambaşka birine dönüştü, eski hali daha kaba daha cahil ama daha istanbul insanıydı , şimdi ayda 5 klasik bitiren bir insan genel kültür ve sosyalojik anlamda prof seviyede diplımalı , gel gelelim 15 iq , yeni tanıştığım insanlarla tanıştıtdığımda onun için hep saftirik ayık değil değişik vs gibi benzetmeler alıyorum, benimde kanıma dokunuyor sonuçta arkadaştan ziyade kardeşim gibi artık , günlük hayatımıda etkiliyor saftiriklikleri dalgınlıkları , çizgi film karakteri gibi adam , hayatınızda benim düştüğüm pozisyona düştünüz mü hiç bu adam iflah olur mu
docrivers
(16.03.19)
aspie olabilir mi arkadaş? kültürlü diyorsunuz, diplomalı diyorsunuz. iddia ettiğiniz gibi zekayla bir sıkıntısı yok yani. tek sorun sosyal yeteneklerinin yeterince iyi olmaması sanırım?


QweAsdZxc
(16.03.19)
düzelmez kardeşim o. huy 7 de neyse 77 de de öyle gider. taşımak zor geliyorsa yol ver. saftirik adamdan zarar gelmez. az yönlendir almıyorsa gönder.


mikahakkinen
(16.03.19)
Her türlü yönlendirebiliom ama karakterime ters , başka arkadaşları var safkan bayrampaşa piçleri , her sene dolandırılıp bana ağlamasından sıkılıyorum


docrivers
(16.03.19)
Bende de var öyle bir arkadaş. Beni dinlemiyor, kızıyor sonra dolandırılıp ya da işleri bok edince bana gelip ağlıyor yardım istiyor. Mecburen yine yardım ediyorum. Yardım etme akıllanır diyorlar asla akıllanmiyor. Bu döngü hep devam ediyor.


prizmatik
(16.03.19)
Mesela parasız oluyor, son parasıyla migrosa gidip ufak sek süt, karper peyniri, ufak paket markalı salam alıyor. Onlar bitince aç kaliyor. Paran azsa gidersin bim'e makarnaya, ucuz salama falan yuklenirsin dimi. Yok, onda kafa değişik çalışıyor.


prizmatik
(16.03.19)
iq dusuk degil muhtemelen ama sosyal uyum sorunu var.


orpheus
(16.03.19)
(3)

Sigara lekesi diş

Bunları çıkaran diş macunu var mı , bi sabah uyandım ön dişte çok ufak bi çizgi var , alt dişlerin iç kısmında da var , öyle bir macun var mı tada tek çare diş doktoru mu onları temizletme şansı var mı , zaten sigarayı bıraktım .
Bunları çıkaran diş macunu var mı , bi sabah uyandım ön dişte çok ufak bi çizgi var , alt dişlerin iç kısmında da var , öyle bir macun var mı tada tek çare diş doktoru mu onları temizletme şansı var mı , zaten sigarayı bıraktım .
docrivers
(14.03.19)
madem bıraktın, bi diş temizliği yaptır tam olsun.


bxgx
(14.03.19)
ben pearl drops kullanıyorum, ama hayatımda hiç sigara kullanmadım çok iyi geliyor bana.
abim sigara kullanırken aşırı plak yapmıştı alt dişleri şarjlı diş fırçası+ crest diş macunuyla epey temizledi siyaha yakın kahverengiden kirli beyaza dönüştüler. Önerim önce diş doktoru, diş taşı temixliği daha sonrasında şarjlı diş fırçası ile min 2dk günde 2 defa diş fıtçalama.


embraceown
(14.03.19)
Dis temizlemeye git, cikar. Senede bir iki gidiyorum ben, dis macunuyla cok zor. Sert fircalarsan bu sefer etlerini geri cekersin vs daha buyuk problem


(3)

Tyt ayt

Başvuru yapmak istiyorum ama fotoğrafınız güncel değil diyor sistemde, nasıl nerde değiştirebilirim sistem üzerinden değiştirilmiyor sınav güvenliği açısından, ama bunun bi merkezi var mı ataşehirde yaşıyorum
Başvuru yapmak istiyorum ama fotoğrafınız güncel değil diyor sistemde, nasıl nerde değiştirebilirim sistem üzerinden değiştirilmiyor sınav güvenliği açısından, ama bunun bi merkezi var mı ataşehirde yaşıyorum
docrivers
(27.02.19)
(git: www.osym.gov.tr)


maybe one day
(27.02.19)
koordisanyon merekzi değil, başvuru merkezi gitmeniz gereken yer, gitmeden evvel bir arayıp teyit etmenizi tavsiye ederim, bilgiler güncellenmemiş olabiliyor bazen: dokuman.osym.gov.tr


dayl
(27.02.19)
(3)

Tyt ayt

Sınava kadar kassam sözelde 280 puan yapılır mı, 2 senelik spor yönetimi düşünüyorym , 2 senelik puanı gelişimin 270 civarı burslusu, şu halimle girsem 240 yaparım zaten. Gelişim özel yetenekle almıyor sanırım bilginiz var mı
Sınava kadar kassam sözelde 280 puan yapılır mı, 2 senelik spor yönetimi düşünüyorym , 2 senelik puanı gelişimin 270 civarı burslusu, şu halimle girsem 240 yaparım zaten. Gelişim özel yetenekle almıyor sanırım bilginiz var mı
docrivers
(25.02.19)
Hiç matematik feniniz yoksa zor ama imkansız değil tabii. Evet gelişim puanla alıyor yetenek sınavı yok, yani o tabloda yer alıyorsa puanlı bir şekilde yetenek sınavı yok demektir.


dayl
(25.02.19)
Mat fen hiç yok boşa zaman kaybetmeyim ,ama 3 aylık süreç yeterli mi , 60 sözel sorusunda şuan girsem 25 net yaparım , 3 ay kaldı sınava üstüne 15 net koyulabilir mi


docrivers
(25.02.19)
günde 4 saat verimli bir şekilde çalışırsanız çok rahat olur 45 bile olabilir hatta


dayl
(25.02.19)
(9)

Anormal kıllı olmak

https://goo.gl/images/jhV69FBirebir bu abi gibiyim lazer epilasyona gidiyorum 1 ay sonra bu hale geliyorum , insanlar lazer epilasyondan maksimum verim alıyor ufak bölgelerde etkili, ben komple maymunum , yazın kapşonluyla gezmekten bıktım, denize giremiyorum psikolokim bozuldu, tanıştığım bir kızla
goo.gl
Birebir bu abi gibiyim lazer epilasyona gidiyorum 1 ay sonra bu hale geliyorum , insanlar lazer epilasyondan maksimum verim alıyor ufak bölgelerde etkili, ben komple maymunum , yazın kapşonluyla gezmekten bıktım, denize giremiyorum psikolokim bozuldu, tanıştığım bir kızla havuza gitmiştik benden korktu resmen dalga geçti yolladı, uğraşamıyorum bıktım artık bu şekilde yaşamaktan hayattan keyif alamıyorum, delirmek üzereyim
docrivers
(20.02.19)
iğneli epilasyon kesin çözüm.


tabirimekruh
(20.02.19)
Nasıl emin olabiliyoruz


docrivers
(20.02.19)
Düzenli bir şekilde diode lazere gittikten sonra iğneli epilasyona gitmenizi öneririm. Azalma olmuyorsa gittiğiniz yerle ilgili ciddi sıkıntılar olabilir. Tercihen güzellik merkezlerine değil de dermatoloji uzmanlarının muayenehanelerine gidin.


limondanhallice
(20.02.19)
@docrivers lazerde tüyler azalabiliyor, incelebiliyor ya da tüylerde bir değişiklik olmuyor. hatta aksine tüyleri çoğaltabiliyor bazen. ancak iğnelide iğne yardımıyla kıl köküne elektrik veriliyor, bu yüzden kıl çıkmıyor. tabii ki lazere göre biraz daha acı verici ama kesin çözüm bu.


tabirimekruh
(20.02.19)
Fotoğrafı göremiyorum ama eğer çok kıllıysanız, kalın tüylerse iğneli epilasyon yapmazlar ilk aşamada. Bir de size de yazık o kadar acı ve zaman. Lazerden sonra kalan ince tüyler için iğneli kesin çözüm. Ama zaten lazerde azalır tüt olur ve artık sizi rahatsız etmez.
Bir de Limondan hallice+1.


şubatsonrası
(20.02.19)
Aynen buyum youtu.be daha siyah tonlu kıllar sarışın değilim beyaz tenliyim


docrivers
(20.02.19)
lazer siyah kılları bitirir demişlerdi bana, sana nasıl etki etmez ya? dolandırılıyor olmayasın?


windows95
(20.02.19)
Yanlis alete gidiyorsunuz lazere, diode lazere gidin+1 mumkun degil azalmamasi. Ama bu baska bir alet var o sadece geciktiriyor cikmasini, bekleyince aynen eskisi gibi cikiyor. Hangi ildesiniz? Ankara ise yer onerebilirim.


kassiopeia
(20.02.19)
Ablamın dediğine göre ipl olabilirmiş senin gittiğin, o elektrikli ağda dedi :D
Aleksandır diye bi çeşidi varmış onu bulacakmışsın.


windows95
(21.02.19)
(4)

telefon fiyat

çok temiz 64gb iphone 6s sizce ne kadara satabilirim, garantisi yok pil ömrü yüzde 75 jack kısmı problemli biraz
çok temiz 64gb iphone 6s sizce ne kadara satabilirim, garantisi yok pil ömrü yüzde 75 jack kısmı problemli biraz
docrivers
(04.02.19)
cok temiz derken?? :D


lifeframe
(04.02.19)
çiziği vs çok az


docrivers
(04.02.19)
jak kısmınmı iğne ile dikkatlice temizle. toz kaçmış ondan temassızlık yapıyor.


himmet dayi
(04.02.19)
Evet jackte problem yokmuş tozu çıkardım


docrivers
(04.02.19)
(1)

ihtar-prim iptali

3 tutanak sonrası yazılı ihtar alan ve savunmasını yazmış birinin şirketteki ay sonu satış rakamlarını geçmeleri sonucu alması gereken primden mahrum bırakılması karşılaştığınız bir olay mı , bir mağazada çalışıyorum , mağaza senede bir kere hedefi geçiyor onda da şahsımın insanüstü gayreti ile daha
3 tutanak sonrası yazılı ihtar alan ve savunmasını yazmış birinin şirketteki ay sonu satış rakamlarını geçmeleri sonucu alması gereken primden mahrum bırakılması karşılaştığınız bir olay mı , bir mağazada çalışıyorum , mağaza senede bir kere hedefi geçiyor onda da şahsımın insanüstü gayreti ile daha önce verilmemiş olan ekstrem bir rakam ( mağazanın tarihi açısından ) olan primi hak kazandık, ancak bazı özel sebeplerden dolayı üst üste işe geç kalmalar yaşadığım sırada tutanak ve ihtar yemiştim, bir sonraki tutanakta iş feshi, ihtar ve prim aralık ayına ait, normal şartlarda ihtarın bir sonraki aya yansıması gerekmez mi , veyahut sözleşmede bununla alakalı net bilgiler verilmesi gerekir mi ? ihtar yiyen personel primden 1 sene mahrum bırakılcakmış bölge müdürü böyle dedi sözleşmede yazıyor diyor, mağaza müdürü ve müdür yardımcılarının dahi haberi yok , ne yapmam gerekiyor sizce , şirketin personelini bu şekilde cezalandırması normal mi özel sektörde , ben aralık ayında sürekli mesai yapayım ailemi göremeyim aralık ayında rekor satış yapayım, ama aynı ay içerisinde ihtarım var diye prim alamayım , bence mantıksız
docrivers
(15.01.19)
sözleşmenizde böyle bir madde varsa bile "sözleşmeye sadece işçi aleyhine cezai şart konulamaz" , "sadece işçi için cezai şart konulamayacağı gibi işçiye konacak cezai şart, işverenin yükümlü olacağı cezai şartları aşamaz."

Bu şekilde yapılmış sözleşmeler geçersiz olur. İş mahkemesine açacağınız davayı kazanırsınız.

www.google.com çıkan sayfalara göz atmanızda fayda var


avarel dalton
(15.01.19)
(3)

sıfırdan müzik

studio programlarının hiçbirini mixing vs alakası olmayan ama elektronik müzik hastası ve beste konusunda potansiyeline inanan biri bu işe nasıl sıfırdan başlayıp boris brejcha olabilir ( potansiyeline inandığı için ) en az süre nedir, yada imkansız mıdır nedir ne değildir ?
studio programlarının hiçbirini mixing vs alakası olmayan ama elektronik müzik hastası ve beste konusunda potansiyeline inanan biri bu işe nasıl sıfırdan başlayıp boris brejcha olabilir ( potansiyeline inandığı için ) en az süre nedir, yada imkansız mıdır nedir ne değildir ?
docrivers
(24.12.18)
olamaz, imkansız değilse de çok uzun zaman alır. beste konusunda potansiyeli olması onu pratiğe dökebilecek değildir. daw ve enstruman kullanmak çok zaman alan şeyler. bu donanımlarında türkiye'de ki ederi bedeli de göz önüne alınır ise bayağ zor


bilgisayarda müzik prodüksüyonu yeni başlayanlar için oldukça karışık olabiliyor.

hiç bişey kullanmasan asio2.0 destekleyen bir ses kartı(mac için gerek yok) ve bir midi klavye/pad controller gibi bişeylere ihtiyacın var.

bu iş kısaca 3 e ayrılır, kayıt, mix ve mastering. bu üç olayın bi bünyede toplanması zaten zor. ben mesela 96 yılından beri uğraşırım, mastering bilmiyorum, mastering yapabilecek bir kulaklığım bile yok, bunu almayı düşünmedim bile pahalı cihazlar çünkü, ben kalkıp 2-3binlira vermem mesela.

hani bundan para kazanıyor olsam yine gider uygun fiyata kaliteli iş yapan birisine yaptırırım yine uğraşmak istemem. bin tane farklı faktör var.

hiç bişey imkansız değil ama mastering bana pek cazip gelmedi, yine kendi imkanlarımla yapıyorum ama volüm düşük kalıyor. gerçi eşe dosta rica etsem yardımcı olurlar ama gerek görmedim.

piyasadaki dawlar belli, youtube da binlerce tutorial var. izlersin duruma göre bakarsın.

ha bundan para kazanırmısın? kazanamazsın, çok iyi de olsan kazanamazsın, şu gün milyonlar dinlenen parçalar meşhur olsun diye ne büyük paralar harcanıyodur allah bilir. youtube dediğin de google ürünü boostlamadan anca 200 300 kişi dinler.

onun dışında türkiye ve dünyada ghost production denilen bi sistem var.

senin bu özendiğin tiesto miesto ayarındaki adamlar, senin benim gibi adamların yaptığı parçaları el atlından 3 5 bin euro vererek alır, kendi parçasıymış gibi lanse eder.

türkiye'de bir de envato markette satılan hazır template dosyalara iki ayar çekip şarkı olarak piyasaya sürenler bile var.

lan adam 5 dolara 10 dolara koymuş templateyi.

bunu sana kimin yaptığını söylesem ağzın açık kalır, hadi canım olur mu öyle şey dersin :)

istanbul gibi bi şehirdeysen bi kaç tane kurs var bu elektronik müzik için, gidersin temellerini öğrenirsin sonra devam edersin.

öte yandan benim çok müzisyen arkadaşım var, hiç biri de 25 yaşında yeteneğini keşfetmedi. hepsi oldum olası daha çocukken benim gibi bunun farkına varmışlar.

ayrıca hep merak ederim, hakkaten böyle 25 30 yaşında yeteneğini keşfeden ve bi yerlere gelen birisi varmıdır acaba dünyada diye?


killerbee
(24.12.18)
hiçbir şey imkansız değildir. hatta ve hatta yeterince uslu bir çocuk olursan şirinleri bile görebilirsin :)

işin profesyonel tarafını çok bilemeyeceğim ama garageband oldukça basit ve bir o kadar da sağlam bir program/uygulama.

belki onunla başlayabilirsin.


teritori
(25.12.18)
(16)

Senet

Bir arkadaşım arkadaşının 2 bin liraya ihtiyacı olduğunu söyledi, 1 ay sonra 3 bin olarak alırsın diyor , senet yaparız kefil ben olurum diyor, 1 ayda bin tl faiz bilemiyorum, piyasa bu falan dedi bana , sağlam bir senet ile girilir mi , söylediğine göre çocuk güvenilir
Bir arkadaşım arkadaşının 2 bin liraya ihtiyacı olduğunu söyledi, 1 ay sonra 3 bin olarak alırsın diyor , senet yaparız kefil ben olurum diyor, 1 ayda bin tl faiz bilemiyorum, piyasa bu falan dedi bana , sağlam bir senet ile girilir mi , söylediğine göre çocuk güvenilir
docrivers
(19.12.18)
iddia gibi düşün. kazanabilirsin fakat kaybedebilirsin de. hiç belli olmaz bence bulaşma ama.


lata
(19.12.18)
Kefil olacak arkadaşınız vermiyorsa siz neden veriyorsunuz ki?


Eğer bu sistemi kullanıyorsanız bende talibim.2 bin lazım,2 ay sonra 3 bin olarak trink veririm;) senetlerin pek bir değeri yok diye biliyorum ama güvenebilceginiz biriyle girilir ancak;)


ırene adler
(19.12.18)
bulaşma kardeş. söz dinle.


paudi
(19.12.18)
Yok bulaşma. Param yok de.


caletti
(19.12.18)
bedava peynir kapandadır.


Techsavvy
(19.12.18)
Aklı başında adam girmez senet sepet işine


ismira007
(19.12.18)
asla bulaşma. asla...


alicandan
(19.12.18)
Baban olsa belki güvenebilirsin ama arkadaşının arkadaşı olmaz.


pink ja
(19.12.18)
(bkz: inanma seni sikecek) senedi siktir et rehin alabilecegin bilgisayar/telefon gibi birsey varsa o sekilde gir. yoksa o para geri gelmez. madem 2000'i bir ay sonra 3000 olarak odeyebiliyor gitsin bankadan kredi ceksin, kredi kartindan avans ceksin. cok daha uygun fiyata olur.


crucio
(19.12.18)
Girdik bi yola bakalım patlamayız inşallah


docrivers
(19.12.18)
ikisi bir olmuş sizi tokatlıyor. senedin çöpden farkı yok zaten. bu arada bu tefeciliğe de giriyor, öyle kolay hak da idda edemezsiniz.


oscar
(19.12.18)
Banka ve faktoring icrası yapan bir hukuk bürosunda çalışıyorum, böyle küçük miktarların tahsilatlarıyla kimse uğraşmıyor, sen senedi icra takibine konu edebilirsin değeri yok diyen arkadaşlar dikaltlı olsunlar bu arada. Senet dediğin sebepten soyuttur. Gayet de icra takibine konu olur ancak dediğim gibi 2 bin liralık doayayı icraya koysan bi de bir ton masraf yapıcaksın avukata para vericeksin falan ama avukatlar bile böyle küçük meblağlarla pek uğraşmazlar. Paranın gittiğiyls kalırsın. Bence de mantıklı değil 2 bin verip 1 ay sonra 3 bin olarak geri alman, sıkıntılı gibi, bulaşma diyorum ben de.


turuncu tonlarda
(19.12.18)
Paranın geri geleceği garantiyse kredi çeksin o zaman.


chitosan
(19.12.18)
Senetin yaptırımı olabilmesi için o senedi/borcu adamdan neden aldığınızı belirtmeniz gerek.

Bir ürün mü sattınız? Yoksa hizmet mi verdiniz? Senetin elbette bağlayıcılığı var ama borçlu "o senetten haberim yok, ben imzalamadım. Hatırmıyorum" ya da "isteğim ve arzum dışında imalamak zorunda kaldım" derse siz onun neden borçu olduğunu ispatlamanız lazım.

Tefecilik yaptım diyemezsiniz, derseniz daha tehlikeli :)

Kaldı ki yukarıda denildiği gibi 2-3 binlik senet için kimse uğraşmak istemez.

Ayrıca etik de değil, iki bin lira ihtiyacı olan birine %50 faizle borç veriyorsunuz. İnsanlığa sığmaz bu, o adam ya zaten geri ödemeyeceği için o faize razı olur ya da çok mecbur kaldığı için.


John Bloor
(20.12.18)
1- bulaşma
2- bulaşmışsın madem olumsuza hazırla kendini
3- bir ihtimal ödese bile peşinden 5k isteyecek, 8 vereyim diyecek. Sen de yine vereceksin


insomnia
(20.12.18)
(9)

Ayakkabı koku

Alalı 2 ay oldu nike monarch , şimdi eve girilmiyor yok böyle koku , işte giyiyorum saatlerce ayaktayım buna bir çağre bulmam lazım ayakkabı kullanılamaz halde ve yepyeni nasıl toparlanor bu koku ve sonrası için ne önlem alayım, belli başlı ayakkabılar bende koku yapıo başta nike lar , lütfen yardım
Alalı 2 ay oldu nike monarch , şimdi eve girilmiyor yok böyle koku , işte giyiyorum saatlerce ayaktayım buna bir çağre bulmam lazım ayakkabı kullanılamaz halde ve yepyeni nasıl toparlanor bu koku ve sonrası için ne önlem alayım, belli başlı ayakkabılar bende koku yapıo başta nike lar , lütfen yardım
docrivers
(19.12.18)
Borik asit.


caletti
(19.12.18)
Ne tur corap giyiyorsun ve ayagin cok terliyor mu? Pamuk coraplar terleyen ayaklar icin iyi degildir, islandiklari zaman nefes alma kabiliyetleri oldukca azalir ve bakteri-koku olusumu icin ideal ortam hazirlarlar. Onerim yun veya sentetik bazli coraplari denemeniz.


Haldamir
(19.12.18)
öncelikle koku giderici bakım spreyleri kullanın, markasını hatırlayamadım rossman'da var sarılı mavili sprey

ayakkabıları çıkartınca mutlaka balkona vs. koyup 1 saat havalandırın

filtre kahve'nin filtresinin içine türk kahvesi ve pirinç koyarak çıkarttıktan sonra ayakkabının içinde bırakın

30 derecede soğuk su ile sneakerlar yıkanır, 15günde 1 yıkayın, deterjan kullanmayın

mümkünse bir tane "crep tool" bakım ürünü edinin

imza: dolabında 150 çift nike sneaker olan insan


odyofil
(19.12.18)
Malesef bende de Nıke ayakkabı vardı modelini hatırlayamıyorum ne yapsam baya kokuyordu en sonunda Poly marka yada Flo mağazalarında satılan Flonun ayak deodorantını almıştım iyi gelmişti hala kullanmaktayım tavsiye ederim.


tolgame
(19.12.18)
mantar var mı yada terleme var mı ayakta?


mikahakkinen
(19.12.18)
İkiside yok


docrivers
(19.12.18)
İçine karbonat serpiştir.Mümkünse içindeki astarı n altına da..


hebanon
(19.12.18)
güna aşırı giymeniz gerekir ve balkonda havalandırma iyi olur


siedorf
(19.12.18)
Hocam bu mevzuyu çözmenin en basit ve en ucuz yolu 1 liraya karbonat alıp ayakkabını içine ve tabanlığına serpiştirip takribi bir gece bekletmek. Askerde bile uyguladım denendi başarılı.


selfdestruct
(19.12.18)
(1)

Win10

Ya ben laptopa format atmak istiyorum ama cd siz falan komple sıfırlayabiliyoruz bunı galiba öyle bişey var mı ?
Ya ben laptopa format atmak istiyorum ama cd siz falan komple sıfırlayabiliyoruz bunı galiba öyle bişey var mı ?
docrivers
(18.12.18)
Ayarlardan sıfırla. Dosyalar gitmez


Delay Fuze
(18.12.18)
(4)

Babamla arkadaşlık

25 yıldır beraber yaşarız ailece ama hiçbi zaman baba gibi göremedim , duygusal veya arkadaşça benimle hiçbi bağ kuramadı , bende çocuğum tabi öyle geçti gitti bu yıllara geldik , kendisi çok çalışıyordu ondan pek göremezdim , neyse çokta sinirli bir insan azrail gibi gelirdi bana yani pek iyi anıla
25 yıldır beraber yaşarız ailece ama hiçbi zaman baba gibi göremedim , duygusal veya arkadaşça benimle hiçbi bağ kuramadı , bende çocuğum tabi öyle geçti gitti bu yıllara geldik , kendisi çok çalışıyordu ondan pek göremezdim , neyse çokta sinirli bir insan azrail gibi gelirdi bana yani pek iyi anılarımız yok , hatanın çoğu bende aramızın kötü olmasında
Bu aralar geceleri çok fazla öksürüyor ama anormal yani , bunu yazarkende zaten ağlıyorum şuan çocukluk anılarım geliyor gözümün önüne, daha 1 saat önce negatif duygularımın ağır bastığı bir insanken şimdi o benim canım babammış moduna girdim , kötü hissediyorum çünkü çok öksürüyor ve hiç hastalanmayan adam son 2 senedir heryerinden hastalanıyor , ben bu adama ne yapmalıyım , hayalindeki oğul olamadım ama daha 50 yaşında ciddi bir hastalığı yoksa kalan yıllarda birgün ölüm döşeğinde iyi bir oğlum vardı diyebilsin , biliyorum belki maddi olarak kariyer olarak hayalindeki gibi değilim ama aç sefilde değiliz halim yerinde sadece duygusal baba oğul bağımızı kurmak istiyorum
docrivers
(05.12.18)
yakın yerlerdeyseniz ya da aynı evdeyseniz bi akşam alın yemeğe götürün. futbol merakı varsa maç izlemeye de götürebilirsiniz.

bir de o ne kadar isterse siz de o kadar yakın olabilirsiniz bence. yani ondan bi genişlik bulamazsanız size de yayılacak alan kalmaz. karşılığı olmayabilir bu saatten sonra da, ona göre hazırlıklı olun. olmayınca olmuyor.


elorelia
(06.12.18)
iyi bir göğüs hastalıkları uzmanına görünmesi için konuşun. öksürdüğü zaman da uyandırıp ılık süt yoksa ılık su vs verin.geçen zamanı değiştiremezsiniz ama telafi edebilirsiniz. önümüzdeki yıllarda arayı kapatabilirsiniz, sizin elinizde. arayı kapatmaya da şimdiden başlayabilirsiniz.
bence iyi evlat olmanın maddiyatla hiç alakası yok. önemli olan duygusal bağların kurulması. babanızla olan anılarınızda onu iyi andığınız zamanların maddiyata dayandığını hiç sanmıyorum.
istediğiniz baba oğul bağına neden sahip olmadığınızı düşündüğünüzü irdeleyin. eksiklikleri tamamlamak için içinizden nasıl geliyorsa öyle davranın. babanız size geldiğinde siz beş gidin. beraber vakit geçirmeyi teklif edin. onu düşündüğünüzü hissettirin. gerisi çorap söküğü gibi gelir.


boyalı kuş
(06.12.18)
bu adami iyi hekimlere gotur, birlikte gidin. belki de ciddi bir derdi yok. yeme icme hareket aliskinliklarini gozden gecirin. senin biricik babandir o. o bag kurulmamis gibi gorunse de kurulmustur. merak etme!


ebabil curnatasi
(06.12.18)
Beraber babam ve oğlum’u izleyin. Sadece ikiniz


Delay Fuze
(06.12.18)
(3)

üniversite

3-4 sene önce kayıt olmuştum özel bir okula, bu sene tekrardan hazırlancam, lys den önce mi okula gidip kayıt sildirmem lazım yoksa okul kazanırsam sıkıntı olmaz mı , ortaöğretim başarı puanım 70 falandı onda eksilme olur mu , eskiden 2 sene üst üste sınava girince 70 45e falan düşüyordu yanlış hatı
3-4 sene önce kayıt olmuştum özel bir okula, bu sene tekrardan hazırlancam, lys den önce mi okula gidip kayıt sildirmem lazım yoksa okul kazanırsam sıkıntı olmaz mı , ortaöğretim başarı puanım 70 falandı onda eksilme olur mu , eskiden 2 sene üst üste sınava girince 70 45e falan düşüyordu yanlış hatırlamıyorsam
docrivers
(26.11.18)
Askerliği tecil ettirmiyorsa şimdiden silin kaydı, ileride dar vakitte uğraşamayabilirsiniz. OBP düşmeyecek, eskisi gibi üst üste girince düşüyor.


apdulera
(26.11.18)
eylülde bedelli askerliğe gidiyorum okul askerlik bağlantım yok , eski okulumdaki öğretmenlerimle aram çok iyi idi, yeni bölümü kazanmadan yanlarına gitmek istemiyorum ondan son dakikada kayıt silme işine sıcak bakıyorum, sorun yok diyorsunuz yani


docrivers
(26.11.18)
Yerleştirme sonuçları ile kayıtların son günü arasında kaydınızı sildirmeye yetecek bir süre olmayabilir, o yüzden riske etmezdim şahsen. Marmara'da 10 12 gün sürmüştü kayıt sildirme sürecim, siz de okulunuza bir sorun bence.


apdulera
(26.11.18)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.