Giriş
(20)

istanbul beni çok bunaltıyor

bu şehir cidden sorunlu değil mi sizcede? bir ay egeyi ve güneyi gezdim. çok ferahladım tekrar istanbula döndüğümde ilk günlerde her şey güzeldi. hiçbir şeyi takmıyordum. sonra yavaş yavaş bana gelmeye başladı. bir yerden sonra istanbulun zehrini tekrardan kursağıma kadar hissetmeye başladım. insanl
bu şehir cidden sorunlu değil mi sizcede? bir ay egeyi ve güneyi gezdim. çok ferahladım tekrar istanbula döndüğümde ilk günlerde her şey güzeldi. hiçbir şeyi takmıyordum. sonra yavaş yavaş bana gelmeye başladı. bir yerden sonra istanbulun zehrini tekrardan kursağıma kadar hissetmeye başladım. insanların yüzündeki stresi görüyorum. kadınlardaki gerginliği hissediyorum. günümüzün kaç saati trafikte gidiyor o kadar boşa giden zaman anlamına geliyor bu. arkadaşlarımızla buluşacak vaktimiz dahi yok. egedeyken turistik yerlerde bulundum birçok avrupalı ile tanıştım. sosyal açıdan da ne kadar zayıf olduğumuzu hissediyorum. bu şehirde beni besleyen bir şey yok. siz ne düşünüyorsunuz? aynı şeyleri sizde hissediyor musunuz?
douglas
(15.10.18)
Hayır,ben mükemmel hissediyorum.Yazın Egedeydim,iyi hoş ama bir şeyler eksik gibi. İstanbul'un yeşilini,boğazın güzelliğini,aktivite zenginliğini hiç bir şeye değişmem.Cok mutluyum burda olmaktan.


basubadelmevt
(15.10.18)
1.gri, gri, gri.
2.sözde kültürel ortamı falan var. o da hep batı tarzı. e hani "kozmopolit"? kimse bana biletix linki atmasın lütfen (:
neyse. bence istanbul kendi ismini tüketen, kendi ismini kullanan; buna rağmen zerre değer üretmeyen, içindekileri boğan, parası ve nüfuzu olanın parası ve nufuzu sayesinde 3-5 gözünün boyandığı bi' yer. o da, herhangi bir vale veya restoran çalışanlarınca dövülünceye kadar (:
gri şehir ya, sıva dökülüyor patır patır...

not: istanbul dışında yaşıyorum spor.


İzmirde bir dönem yaşadım, çalıştığın yaşadığın yer gittikçe kaotikleşiyor, ha Izmir pahalıydı ama. Öncesinde Ankaradaydım ama okul vs. daha kolaydı.

Şimdi büyükçe bir ilçedeyim egede deniz kenarı bir yer. Marketler izmirden daha pahalı, sebze bulmak dahi zor. Pazar deseniz bostanli pazarinda daha cok ot vs olurdu, pazari bile sıkıntı, heralde buralarda üretilen direkt dışarı gidiyor. Daha doğal pazar diye bir şey göremiyorum.

Ha trafik yok, her yer araçla maksimum 15 dk. Yaşamak başka, egeyi dolaşmak başka tatil olarak.


ben de egede akdenizde gezince aynı şeyi hissediyorum
istanbul bana hayatta olduğumu yaşadığımı hissettiriyor
hayatın içinde olduğumu hissediyorum yani
ege akdeniz çok güzel ok ama max 1 hafta 10 gün bana yetiyor
istanbul a ne kadar bok atılsa da kalabalık trafik vs
kendini besleyebileceğin çok şey var
yıllardır bu şehirdeyim hala keşfetmediğim bisürü yeri var mesela.
konserler, sergiler, tiyatro oyunları, büyük organizasyonlar hep burada.
kültürel olarak da beni besliyor.
yurtdışında da yaşadım ve istanbulu çok özledim.


rentts
(15.10.18)
Ege gibi kısmen şehirleşmemiş kısımlar ile İstanbul'u karşılaştırmak bana göre haksızlık. Ege kendine has bir huzura sahip İstanbul buna yanaşamaz.
Ama İstanbul'u kendisiyle aynı sınıfta yabancı şehirlerle karşılaştırınca, bu "bunaltma" fikri hakikatten çok göze çarpıyor.
Arkadaş, kaldırım yok, trafikte kurala uyan araba yok, bebek arabasıyla evinden çıkıp gidebileceğin park yok, sokaklarda ağaç yok. Robot gibi yaşıyoruz. "Sıkıldım köşedeki puba gideyim oturayım" desen öyle bir zihniyet yok. Trafikte kavga, otobüste taciz, iş yerinde baskı. Ne desem az.


quaker
(15.10.18)
Acele etmeden hareket edemeyeceğimiz hiçbir yerde huzuru bulamayız. Acelemiz yoksa bile acele etmek zorundayız çünkü hayat İstanbul'da çok hızlı.

Elbette İstanbul'da kalan bir avuç yeşilliğin içinde yaşıyorsanız mükemmel hissedebilirsiniz fakat kentsel dönüşüm zırvasıyla yüksek yüksek betonlara gömülen semtlerde, karınca yuvasından hallice apartman dairelerinde yaşayanlara sorarsanız İstanbul'un taşına da olmayan toprağına da lanet okurlar.

2 asırdır İstanbul'da olan bir ailenin üyesiyim. Çocukluğumda ucundan biraz yakaladım yeşilliği ve mahalle kültürünü. Kendimi bildim bileli ise gönül rahatlığıyla bok gibi hissettiğimi söyleyebilirim.


desdenova34
(15.10.18)
Haftalik istanbul ne kadar boktan sehir duyurumuza hosgeldiniz.abi kasiyorsa sizi terkedin gidin,kalin egede,biryerde,yozgatta vs.hem gitmeyip hem biybiy ediyorsunuz.

beni hic kasmiyor istanbul,dogdum,buyudum ve muhtemelen burada olmeyi planliyorum.ise gec gitme ozgurlugum var,gitmeme ozgurlugumde,trafikle ugrasmiyorum,ofisten kizkulesini bogazi seyrediyorum,beni gormek isteyen herkes cikip yanima geliyor,cay,kahve,guzel yemekler seklinde takiliyoruz.baktim is cikisinda trafik var,gidip bir yerlede takilip trafik saatini atlatiyorum.ama istanbul da opera var demeyecegim umrumda da degil zaten.

Burasi br metropol,kocaman bir sehir,bir ucundan obur ucuna yaklasik 150-200 km boyunca boslugu olmayan bir sehir.trafik olmamasi dusunulemez.baska sehirlerde 20 km ilceden sehir merkezine gtmek icin yarin gidelim diye plan yapilirken bu sehirde gunluk minimum 50 km yapmak gayet normal.

Kisaca kendi kosullarini duzelteceksin,bu sehirde sosyal olamiyorum diyorsan sorunu kendinde aramalisin.


duptıs
(15.10.18)
istanbul'dan memnun olmayanlar gitseler en azından da rahatlasak.


xvyz
(15.10.18)
@xvyz+1

Sanki 100 yılın tespitini yapmış gibi her seferinde aynı geyikler. Trafik, kalabalık, hayat hızlı vs. Bir bitmediniz hıaamına.


datnet
(15.10.18)
Heybeliada olmasa hak verirdim. Heybeliada dan sonra İstanbul bile bana çok güzel gelmeye başladı. Çok da kötü değil aslında.


zxcd
(15.10.18)
Valla orada yaşamıyorum ancak ben de hiç sevmiyorum orayı çekilir çile değil. Bu arada istanbulda kalanların büyük çoğunluğu da keyfine kalmıyor orada. İş olanakları daha fazla olduğu için mecburi kalıyorlar.


7 ay önce alanya'dan istanbula taşındım. güzel bir işim ve kazancım var. beğenmezsem işimi değiştirme olanağım var. ama 1 saniye bile yaşadığımı hissetmedim bu 7 ayda.

çok yakında tekrar alanya'ya döneceğim. istanbul'dan 3 kişi eksilecek, kalanlar biraz ferahlasın :)


the kene
(15.10.18)
valla iyice baygınlık geldi istanbul leş muhabbetinden, imkanı olanlar keşke gitseler. Ben memnunum açıkçası evet sıkıntısı var ama bir laf vardır ya akı bokunu kurtarıyor mu diye evet akı kurtarıyor o sebeple beni germiyor.

Hatta daha fazla durup durup istanbul beni çok geriyor yeaaaa muhabbetleri sinirlerimi geriyor. İlk etapta izmir çok güzel antalya çok güzel mis gibi yaşarsın geyikleri dönüyor sonra düşünüyorum yok abi istanbuldan sonra hiç bir yer paklamaz.


basond
(15.10.18)
İstanbul'dan rahatsız olup buraya çakılı kalanlara laf atmak da çok abesmiş.
Ne yapalım arkadaş? Yüzlerce yıldır ailem İstanbullu, ama bıktık, yıldık. Bir kısmı "Yunaninstana mı yerleşsek" diyor, diğer kısmı "İngilterede iş imkanı var" diye akraba kovalıyor.
Ortaköyde büyük büyük teyzemle yürürken anlattıklarını şimdi hayal dahi edemiyorum. Çocukken içinde gezdiğimiz ahşap evi, yeşillikleri ben bu yaşımda etrafta göremez oldum. Hayır yani sktir olup gidebilsek iki dakika durmayacağız da, şu an imkanımız yok. Bir yıl sonra yurtdışındayken uzaktan İstanbul'u kötülerim siz de rahat edersiniz.
Sanki hem İstanbulda yaşayıp hem de burayı kötülemek yasakmış gibi..

Berbat arkadaş burası, kabul edin. Fanusunuzda "Ayh harika ortam" diye kıvırıyor olabilirsiniz. Gerçek öyle değil.


Byzas
(15.10.18)
@byzas, işte gerçek bir İstanbul asilzadesi.

beğenmeyen gitsin demek kolay. imkanı olsa gidecek zaten, söylemene gerek yok.

içinde olmayınca her şeye rağmen alışkanlıktan özlenilse de, daha sakin bir ege kasabasında yaşamak bana koymazdı.


dünyanın en güzel şehirlerinden birinin geldiği nokta içler acısı. bir zamanlar yeşillikler, güzel tahta evler, istanbul beyefendisi/hanımefendisi dediğimiz jilet gibi insanlar varken şimdi, kalabalık, kaos, demografik yapısı bozulmuş, beton yığını, yeşilliğe hasret, hırsızı uğursuzu dolmus bir şehir oldu.

babalarımız, annelerimiz zamanında istiklal caddesine en güzel kıyafetlerini giyer çıkarmış. çok değil 6-7 sene önce yine de gayet güzel bir caddeydi. simdi geldigi nokta içler acısı. çok üzülüyorum bu haline. uzun zamandır gitmeyen varsa gitsin görsün caddenin içler acısı halini, bir daha gitmez zaten.

bir zamanlar kadıköy'e bin basacak bir caddeyken şimdi Sakarya çark caddesi bile etmeyecek rezilliğe ulaşması istanbul'un ne kadar berbat olduğunun en büyük ispatıdır.


Neill
(15.10.18)
İstanbul gibi güzel bir şehir ne kadar leş haline getirilebilirse elbirliği ile o kadar leş yapabilmişiz işte.Bunaltıyor diyenlere kızanlar neyin kafasında anlamıyorum.Tarihin de, doğal güzelliğin de içine etmişiz işte kardeşim.Senin dünya görüşün,bakış açın bunu idrak etmeye yetmiyorsa bize değil kendine kız


turkuaz
(15.10.18)
istanbul'da ve İzmir'de toplam 19 yıl yaşadım, şimdi Ankara'dayım. İzmir tabi ki istanbul'dan daha rahat, ama kaos ve iğrençlik görmek istiyorsan lütfen bi kere ankara'ya gel ve sonra geri dön istanbul'a, nasıl taşını toprağını öpeceksin.. sosyal aktivite yok, gidecek yer yok, gezecek yer yok, hiçbir bok yok. üstelik yarısı kadar nüfusu olmamasına rağmen İstanbul kadar kalabalık, bazen daha bile beter. bence bi dene, sonra bak nasıl seveceksin istanbulu.


mehmed resad
(16.10.18)
istanbul tüm vaktini alıyor insanın. şunu kabul edin bir kere ulaşım ömrü mahvediyor. sahi kendinize ayıracak vakit bulabiliyor musunuz? tamam belki karnınız acıkınca dışarda yemek için bir sürü seçenek mevcut. akşam olunca, istediğin tiyatro , sinema seç beğen git. manzarası, müzeleri, alış-veriş seçenekleri açısından da zenginsiniz. lakin bunları değerlendirebilmek için vakit gerek nasıl buluyorsunuz ben hayret ediyorum. özellikle çalışanların işi çok zor. kendi ailemden biliyorum. başını yastığa koyup uykusunu alacak vakti zor denkleştiriyor. istanbul'un tadını çıkarabilmem için mesaisi az bol paralı bir işimin olması lazım sanırım diye düşünüyorum.


for day to break
(16.10.18)
istanbul çok sosyal diyenler en son ne zaman tiyatroya operaya gitmiştir merak ediyorum bence istanbul sadece imaj şehri her gün afişlerde patlayan sosyal aktiviteler görüyoruz vs. ama hiçbirine gidemiyoruz ya ortam ya zaman ya para olmuyor bazende enerji. kendi ortamını yaratmış insanlar var belli bir sistem içinde onlara lafım yok zaten onlar yaşamaya devam etsin. ama şehrin yüzde doksanı bu şekilde. ha mutlu bir şehir olsak stresli bir şehir olmayız zaten.


douglas
(17.10.18)
Uzun zamandır İstanbul'da değilim, ama İstanbul, rahat takılmak açısından en ideal şehirlerden biri. Kendinizi daha rahat bir biçimde ifade edebilir, daha kafanıza göre yaşayabilirsiniz (tabii ki gasp, tinerci vs olabilir, o ayrı bir konu).

Ama o şehirde yaşayıp, çok iyi bir gelir elde etmiyorsanız, manası yok. Zira, o zaman trafiktir, kalabalıktır daha çok hissediliyor. Ama her halükarda, imkanlar bakımından diğer tüm şehirlerden açık arayla önde. Sosyal olamıyorum diyorsanız, biraz da kendinizde aramak gerekebilir. Ege'ye de gitseniz, sosyal değilseniz yine bir şey yapmazsınız.

Ha, sosyal değilim, kendi halimde yaşamaktan da memnunum diyorsanız o zaman gitmek mantıklı tabii.


skooma
(17.10.18)
(10)

şengen vizesi

sağlık sigortasını en ucuz nasıl alabilirim? çok çetrefilli bir işmiş sanırım.
sağlık sigortasını en ucuz nasıl alabilirim? çok çetrefilli bir işmiş sanırım.
douglas
(12.10.18)
Tüm firmalarda sigorta fiyatı standart diye hatırlıyorum, ki önemli bir meblağ değil. Vize masraflarının yanında bir hiç yani.


John Bloor
(12.10.18)
iş banktan (anadolu sigorta) 28 günlük için 100tl verdim. enuygun.com'ı önermişlerdi bana ama orada bulduğum 117tl filandı. kendi bankandaki tekliflere de bakabilirsin.


en basit iş sağlık sigortası
internetten de alabilirsin poliçeyi


prasinos
(12.10.18)
tüm firmalarda standart değil maalesef, mahalle arası sigortacıların 60 euro fiyat çektiği sigortayı tanıdık başka bir sigortacıdan 15 euro ya almışlığım var. 2-3 yere fiyat sorup almak en güzeli


zikardo
(12.10.18)
15 günlük sigortaya 56 TL ödedim Akbank.
5 Dakikalık iş. Sadece dikkat et sigortan seyahatinden bir gün önce başlamalı, bir gün sonra bitmeli en erken.


al-se
(12.10.18)
aksine cok kolay bir is. herhangi bir sigortacıya gir sağlık sigortası yaptıracagım de. bir hafta için 47 tl verdim geçen gun.


Pek bir fark olmaz, herhangi bir bankadan yaptir. Cetrefilli diyen iyi sallamis. Yapacagin en kolay islerden biri.


stavro
(12.10.18)
Sigorta policesini okumayi unutmayin satin alirken.

Ucuz olan etin yahnisi misali, isinize yaramayacak bir sigortaya para vermeyin.

Yurtdisinda saglik (acil dahil) hizmetleri cok pahali. Sigortayi 10 lira ucuza alicam diye sizi sizi zorda birakacak bir sey almayin.


parcxerox
(12.10.18)
anadolu sigortanın web sitesinden alabilirsin onu. bir hafta 56 tl idi eylül sonunda. hızlı ve pratik.


helenart
(12.10.18)
internetten alıyorum ben. sitenin adını bir hatırlayabilsem.
sakın gidip acenteden almayın. bir site indirimli veriyor.
zaten seyahat sigortası çok ama çok jenerik bir sigorta herkes aynı kapsamı sunuyor. tek fark avrupa mı dünya mı. şengen için avrupa alacaksınız.


ozdek
(13.10.18)
(1)

mac recovery programı

bildiğiniz güvendiğiniz bir program var mı? iki txt dosyasını kurtarmaya çalışıyorum 1 hafta önce silindi.
bildiğiniz güvendiğiniz bir program var mı? iki txt dosyasını kurtarmaya çalışıyorum 1 hafta önce silindi.
douglas
(09.10.18)
www.easeus.com
2 gb a kadar veriyi ücretsiz versiyonunda izin veriyor. fazlası için satın almak gerekli. belki işinize yarar zamanında çok dosyamı geri getirmişti sağolsun.


(1)

dolar yükseldiğinde

bana alarmla haber verecek bir chrome eklentisi var mı?
bana alarmla haber verecek bir chrome eklentisi var mı?
douglas
(09.10.18)
o yok.

ama investing.com uygulamasına alarm kurabiliyorsun. email de atıyor hem.


binder dandet
(09.10.18)
(3)

interrail yapacağım kafam karışık

gençtur kampı ile aralık ocak arasında olan kısa süreli bir kampa kabul aldım. bu kamp öncesi avrupayı gezmek istiyorum ama çok kısa süreli vize veriyorlar. gezme işlemini workaway ile gönüllü gezerek gerçekleştirmek istiyorum. tek sorun vize uzunluğu. uzun süreli vize vermedikleri için elim kolum b
gençtur kampı ile aralık ocak arasında olan kısa süreli bir kampa kabul aldım. bu kamp öncesi avrupayı gezmek istiyorum ama çok kısa süreli vize veriyorlar. gezme işlemini workaway ile gönüllü gezerek gerçekleştirmek istiyorum. tek sorun vize uzunluğu. uzun süreli vize vermedikleri için elim kolum bağlı kalıyor ve volunteer çalışmayı dinlemiyorlar. haliyle interrail bileti almam gerekiyor ya da eu yu gezen otobüslere binmem. uzun vize almam için ne önerirsiniz?
douglas
(04.10.18)
öğrenci misin? anne/baba sigortalı çalışıyorsa veya emekliyse ve hesapta yeterince para gösterebilieceksen güzel bir seyahat planıyla alabilirsin. ben öğrenciyken emekli baba sponsorluğunda ilk vizemi italya'dan 3 ayda 45 gün multi almıştım.


Bruce
(04.10.18)
hesapta yüksek para gösterebilirim ama sadece gösterebilirim. bu yeterli olur mu?


douglas
(04.10.18)
göstermen yeter, sınırda o parayı tek tek saymayacaklar ne de olsa.


Bruce
(04.10.18)
(4)

böyle bi site varmı

benim 100gb kadar pdf arşivim var bir yere upload edeyim bunları istediğim zaman online okuyabileyim. normal cloud siteleri o kadar alan vermez ama sosyal paylaşım siteleri verebilir. kitaplar veya pdf için bir paylaşım sitesi vardır belki ya da 4shared gibi.
benim 100gb kadar pdf arşivim var bir yere upload edeyim bunları istediğim zaman online okuyabileyim. normal cloud siteleri o kadar alan vermez ama sosyal paylaşım siteleri verebilir. kitaplar veya pdf için bir paylaşım sitesi vardır belki ya da 4shared gibi.
douglas
(30.09.18)
Yandisk?
Yandex disk yani.


Amaranta ursula
(30.09.18)
alan sınırı var onun 10gb falan


douglas
(30.09.18)
yandex'in 12 gb alanı var. ekstra 100 gb alırsanız aylık 2 dolar ya da yıllık 20.

mediafire'a bir bakın. orası da yıllardır var istediğiniz niteliklere sahip olabilir.


biseysorcaktim
(30.09.18)
Tumblr olabilir


neymis
(30.09.18)
(4)

turknete geçmelimiyim?

türksat internet taahhütüm yeni bitti ve evde yaşayan iki kişi biri ben biri annem artık evde çok bulunmayacağız. ben 1 ay sonra yurtdışına çıkacağım annemde yılın çoğunluğunu başka bir şehirde geçiriyor . ama ara sıra eve döneceğiz ve internet lazım olacak. türknet güzel gibi görünüyor çünkü esnek
türksat internet taahhütüm yeni bitti ve evde yaşayan iki kişi biri ben biri annem artık evde çok bulunmayacağız. ben 1 ay sonra yurtdışına çıkacağım annemde yılın çoğunluğunu başka bir şehirde geçiriyor . ama ara sıra eve döneceğiz ve internet lazım olacak. türknet güzel gibi görünüyor çünkü esnek ve kullandıkça ödüyorsun. turksat ise benden 2 yıllık taahhüt sözü istiyor. her ay boşu boşuna internet parası vereceğiz yada türknete geçeceğiz ama türknete güvenemiyorum çok şikayet var. fazlasıyla. ne yapsam bilemedim ?
douglas
(28.09.18)
turknette kullandıkça ödemyorsun ki, onda da her ay fatura çıkar kullanmasan bile. turknetin farkı taahhüt olmaması. istediğin zaman iptal edebiliyorsun ceza vs ödemeden. dondurma içinde yılda 2 sefer ve 180 gün sınırı var. onun dışında genel olarak iyidir turknet, diğer iss'ler akn'li tarifeleri bile o fiyata vermiyor vs. ama olur da desteğe falan ihtiyaç duyarsan geçmiş olsun. müşteri hizmetleri diye bir olay yok. online işlemler veya twitter'dan ezbere yanıtlar alıyorsun sadece. 1 günlük işi en az 1 ayda çözüyorlar.


nrmnm
(28.09.18)
türksat uydu net en iyi internet.

1 yılda 3 ay dondurma hakkın var.

dondurunca 9 lira mı ne dondurma parası geliyormuş sadece.

tahaaütün bittiyse türksat sana tahaaüt dayatamaz. benim bitti tahaütsüz kullanıyorum mesela.

gider kapatırsın gelince açtırırsın.

ayrıca mevcut internetini eğer alt yapısı varsa annenizin yaşayacağı yere nakil de ettirebilirsiniz.

yeni abone olsan bir, bağlantı ücreti yazacaklar, modem parası yazacaklar daha çok masrafın olacak.

şöyle düşün bak, bi yılda 3 ay dondurdun 3 ay için 27 lira para ödedin.

ikincisi sonra kapattığını düşün. türksat modemin var parasını da ödedin. açtırmak istersen bi bağlantı ücreti ödersin modemin zaten var. açtırırsın interneti tahaaütsüz olarak.


killerbee
(28.09.18)
bu sorunun cevabı aslında o muhitte verdikleri hizmete bağlı. birçok açıdan turknet iyi gibiyken benim oturduğum yere çok kısıtlı internet vermeleri yüzünden çok acı çekmiştim netspeed'e geçtim de kurtuldum. etrafında turknetli varsa aldıkları hızı sorabilirsin. asla kendi dediklerine güvenme yalan söylüyorlar. benim hızımı 1mbps ile sınırlayıp sizin altyapınız sorunlu diye aylarca oyaladılar. lanet turknet.


saim
(28.09.18)
Turknet'i tavsiye ederim hiçbir sorun yaşamadım.


diss0640
(28.09.18)
(6)

istanbulda çalışma alanı

bilgisayarımı alıp bir mekana gidip verimli bir şekilde çalışmak istiyorum. bu bir kütüphane, startup place, okul veya cafe olabilir. ilham verici, nispeten sessiz ve rahat bir wifi alanının olması gerekiyor. oraya gelen insanlarda önemli tabi. bildiğiniz bir yer var mı böyle?
bilgisayarımı alıp bir mekana gidip verimli bir şekilde çalışmak istiyorum. bu bir kütüphane, startup place, okul veya cafe olabilir. ilham verici, nispeten sessiz ve rahat bir wifi alanının olması gerekiyor. oraya gelen insanlarda önemli tabi. bildiğiniz bir yer var mı böyle?
douglas
(27.09.18)
cepteteb kartın varsa workinton'a git.


datnet
(27.09.18)
workington bireysel çalışmalar için de çok uygun, kontorlu de sisteme başlamışlar. 1 saat 1 kontur
Kahve ve atıştırmalıkları vs de katarsan birçok kafeden daha hesaplıya geliyor.


sadegazoz
(27.09.18)
cebteb kartım yok ama bakacağım yinede


douglas
(27.09.18)
Yeldeğirmeni'nde TAK var, Moda'da Idea var.


kronik
(27.09.18)
duyuruda öyle bir mekanı olan arkadaş vardı. biraz arasanız belki bulunur.


tukenmez adam
(27.09.18)
@tukenmaz adam nasıl arayabilirim öyle bir mekanı olan arkadaşı


douglas
(28.09.18)
(1)

ingilizce bilen barista

bu tanıma uygun part time iş yapmak istiyorum ama istanbul olmasına gerek yok. hatta istanbul olmasın. küçük bir yerde cool bir mekan olabilir. googlede böyle bir filtre yok aradıysam hep istanbul çıkıyor. tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı?
bu tanıma uygun part time iş yapmak istiyorum ama istanbul olmasına gerek yok. hatta istanbul olmasın. küçük bir yerde cool bir mekan olabilir. googlede böyle bir filtre yok aradıysam hep istanbul çıkıyor. tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı?
douglas
(01.09.18)
Kelimenin başına - işareti koyarsan (boşluk bırakmadan) aramalardan o kelimeyi çıkarır.

Misal: -istanbul


crostata
(01.09.18)
(3)

amerika vize işi

amerika vizem 2 kere red yedikten sonra gençtur ile avrupayı dolaşıp travel history kasma düşüncesine vardım. düşüncem ne kadar mantıklı sizce ? şuan gençtur projelerine katılmak üzereyim 6 7 ülke gezip tekrar avrupadan vize başvurusu yapacağım. vize alma olasılığım artsın diye yapıyorum bunu.
amerika vizem 2 kere red yedikten sonra gençtur ile avrupayı dolaşıp travel history kasma düşüncesine vardım. düşüncem ne kadar mantıklı sizce ? şuan gençtur projelerine katılmak üzereyim 6 7 ülke gezip tekrar avrupadan vize başvurusu yapacağım. vize alma olasılığım artsın diye yapıyorum bunu.
douglas
(10.08.18)
sizce neden red aldınız


oscar
(10.08.18)
amerikalilar genelde neden rededildigini soyler. onu cozmeye calisin oncelikli olarak.


ilkinde banka yazım yoktu 2.sinde onu getirdim. bu sefer büyük ihtimalle okul puanım düşük olduğu için eledi. 2.si çok gereksizdi ama. adam ciddi uyuzdu. 1. tamamen benim hatamdı eksik belge götürmek .


douglas
(10.08.18)
(1)

avrupada çalışmak

avrupada öğrenci olarak çalışma imkanı var mı? gençtur gibi çalışma kamplarına gitsek ama çalıştığımız için para alsak. böyle bir proje vs. var mı?
avrupada öğrenci olarak çalışma imkanı var mı? gençtur gibi çalışma kamplarına gitsek ama çalıştığımız için para alsak. böyle bir proje vs. var mı?
douglas
(10.08.18)
agh'ye bakin. projesine gore masraflariniz karsilanir, az da cep harcligi alirsiniz.


orange coffee
(10.08.18)
(1)

ağustos kamp etkinlik

Ağustos ayrı içeresinde Ege taraflarında bildiğiniz bir etkinlik, kamp var mı? Aslında grubun konusuyla çok alakalı değil ama sorumun burda değerleneceğini düşündüm. Yoga, felsefe, spor vs. olabilir. Sadece Ege bölgesinde olmak zorunda değil ama gençlere hitap eden bir konsepti olması hoş olur.
Ağustos ayrı içeresinde Ege taraflarında bildiğiniz bir etkinlik, kamp var mı? Aslında grubun konusuyla çok alakalı değil ama sorumun burda değerleneceğini düşündüm. Yoga, felsefe, spor vs. olabilir. Sadece Ege bölgesinde olmak zorunda değil ama gençlere hitap eden bir konsepti olması hoş olur.
douglas
(09.08.18)
Tımarhane Cafe'nin etkinlikleri oluyor bir bakın derim


(2)

macbook finder arama

sadece belirli bir klasör içinde aramak yapmak istersem nasıl yaparım findere bir şey yazınca tüm macde arama yapıyor
sadece belirli bir klasör içinde aramak yapmak istersem nasıl yaparım findere bir şey yazınca tüm macde arama yapıyor
douglas
(08.08.18)
arama yapmak istediğin klasöre git, sağ üstten arama yap sonra da sol taraftan o klasörü seç. burda mesela dropbox'ı seçtim: eksiup.com default olarak hep bütün bilgisayarı arıyor sanırım.


10032007
(08.08.18)
finder tercihleri'nde ileri düzey sekmesinde arama yaparken "mac'i ara", "o anki klasörü ara" ya da "önceki arama tercihini kullan" seçenekleri var. değiştirmek istersen...


oldtimer
(09.08.18)
(1)

macbooka windows yükle

macbook pro 2015 kullanıcısıyım High Sierra OS v . Harici diskimin 400gb lik bölümüne windows bootladım videolarda anlatıldığı gibi. macimi harici disk üzerinden windows ile açmak istiyorum ama yapamadım ne denediysem. pcye bağlanıp yardım edecek baba yiğit var mıdır?
macbook pro 2015 kullanıcısıyım High Sierra OS v . Harici diskimin 400gb lik bölümüne windows bootladım videolarda anlatıldığı gibi. macimi harici disk üzerinden windows ile açmak istiyorum ama yapamadım ne denediysem. pcye bağlanıp yardım edecek baba yiğit var mıdır?
douglas
(28.07.18)
start up diski degistirip dene bi mac os uzerinden. ama bildigim kadariyla external disk uzerinden os calismiyordu, yeni seyler olduysa kacirmisim:/


jack n brooks
(28.07.18)
(1)

amerika vizesi

iki red yemem bir daha hiç onaylanmayacağım anlamınamı geliyor? neden ısrarla gelmek istiyorsun diye sorma ihtimalleri nedir. Bu gibi kurnaz soruları nasıl atlatabiliriz?
iki red yemem bir daha hiç onaylanmayacağım anlamınamı geliyor? neden ısrarla gelmek istiyorsun diye sorma ihtimalleri nedir. Bu gibi kurnaz soruları nasıl atlatabiliriz?
douglas
(22.07.18)
butun basvurular birbirinden bagimsiz degerlendiriliyor. 5 kez red yesen bile 6.da kabul alabilirsin, 5 kere kabul alsan bile 6. da red yiyebilirsin. defalarca red yiyen, amerikaya gittiginde kacak calistigi icin yakalanip sinir disi edilen, ama tekrar basvurdugunda kabul alan tanidiklarim var.

ikinci soruya gelirsek kurnaz soru yok. gercekten neden gitmek istiyorsan onu soylemen senin icin en iyisi, en ufak bir sekilde yalan soyledigini yada kurnazlik yapmaya calsitigini farkederlerse o zmn red yersin. en son gittigimde yandaki adam daha once hic mahkemede ceza aldin mi sorusuna hhayir dedi, gorevli de 20 yil once bilmem nerde birseyden dolayi ceza almissin, daha sonra ceza affedilmis neden soylemedin dedi ve reddi basti. daha onceki basvurumda da new york'a "gezme" amacli giden bir ogretmene "senin pennsylvania'ya gidecegini biliyorum, neden gizliyorsun" diye red basan gordum.


crucio
(22.07.18)
(2)

jeopolitik

ülkelerin jeopolitik avantajlarını anlatan bir kitap vardı ama ismini hatırlamıyorum neydi?
ülkelerin jeopolitik avantajlarını anlatan bir kitap vardı ama ismini hatırlamıyorum neydi?
douglas
(22.07.18)
coğrafyanın intikamı geldi benim aklıma.


türkçe olması daha iyi olur benim için


douglas
(22.07.18)
(1)

e devlet mesaj

E devlete sms sistemi ile kayıt olmak nasıl oluyor. Biri bana dava açtığın vs bir şey olduğunda bildirim mahiyetinde sms düşüyor telefonuma ? nasıl yaparım bunu
E devlete sms sistemi ile kayıt olmak nasıl oluyor. Biri bana dava açtığın vs bir şey olduğunda bildirim mahiyetinde sms düşüyor telefonuma ? nasıl yaparım bunu
douglas
(21.07.18)
Dava için UYAP sistemi kullanılıyor. E-devlet ile alakası yok www.sms.uyap.gov.tr


teknikekip
(21.07.18)
(9)

türkiyeden kaçış

Planım bu sene iki aylık ingilizce eğitim için amerikaya gidiyorum diye vize alıp orda sıfırdan okula başlamaktı ne yazik ki iki denememde başarısız oldu. haliyle abd vizesi almam için avrupayı dolaşmam gerektiğini düşünmeye başladım. şu an sinema tv okusamda iç mimarlık okumak istiyorum baştan. tab
Planım bu sene iki aylık ingilizce eğitim için amerikaya gidiyorum diye vize alıp orda sıfırdan okula başlamaktı ne yazik ki iki denememde başarısız oldu. haliyle abd vizesi almam için avrupayı dolaşmam gerektiğini düşünmeye başladım. şu an sinema tv okusamda iç mimarlık okumak istiyorum baştan. tabii bunu türkiyede yaparsam pek bir anlamı olmayacak. ama ülke değiştirdiğimde okuluda değiştirmemde sakınca yok gibi. 23 yaşında bir gencim ve batıda yaşamak bana daha çekici geliyor herkese geldiği gibi. ayrıca hükümetin durumunu ekonomik ve sosyolojik şartları düşününce insanın daha bir gidesi geliyor. bu duyguları yaşamaktan memnun değilim ama bir o kadarda türkiyede yaşamak istediğimden emin değilim.

Miami'de aile dostumuz var, ev ve işim hazır sayılır ama vizeler reddedilince planımı ertelemiş oldum ama hala kararlıyım. Aklımda bir kaç yol var 1 - Avrupayı workaway aiesec gençtur gibi kuruluşlarla bedavaya gez pasaportunu doldur ve tekrar başvur. 2 - Avrupa'da okula baştan başla, eu da okul okumak uluslararası saygınlık için iyidir 3 4 yıl sonra tekrar ABD'ye gidersin. 3 - otur oturduğun yerde. Gelecek yılların karanlığını görmek zor değil ve ben bunalmış hissediyorum. O dalga gelmeden gitmeliyim kafasındayım. Amaç genel olarak türkiyeden kaçmak ve daha medeni standartlara sahip olmak ve bunu gençken yapmak. Ne düşünüyorsunuz?
douglas
(13.07.18)
amerikadan bir dil okulundan davet mektubu alıp vize almayı denediniz mi? o şekilde vize çıkıyor yüzde 90.


carabelli
(13.07.18)
tam olarak öyle yaptım ama çıkmadı. ilk denememde banka yazısı belgem eksikti. ikinci denememde her şey vardı adam acayip uyuz biriydi.


douglas
(13.07.18)
okul sonrasi da temelli kalip calismak ise hedef, fiyat/performans acisindan bakildiginda en temizi türkiye'de lisansi bitirip yüksek lisans icin yurt disina gitmek diye düsünüyorum.


ben de
(13.07.18)
yani kusura bakmayında bu kadar istekliyseniz, öğrenci olarak başvuru yapıyorsunuz ve bakna ekstresi unutmak sizce de çok garip değil mi.

size tavsiyem community college lara yazılın amerikada. yıllıkları 7 8 bin dolardır. bankada 30 bin dolar göstermenizi beklerler. i20 belgesi gönderirler ve bununla çok daha rahat kabul alırsınız.


habula
(13.07.18)
ben de senin gibi cok ugrastim ama turkiye'den kacmayi dusunurken buradaki hayatimi tamamen bosladigim icin su an buyuk olcude vasifsiz, 24 yasinda lise mezunuyum. en sonunda karar verdim, dedim bu is diplomasiz ve vasifsiz olmuyor, kirdim dizimi lisansi bitirmeye calisiyorum simdi.

yeni turkiye'de 4 sene daha hayatta kalabilirsem yuksek lisansa gidecegim ben, istegim o. ayrica bu kadar paran varsa niye avrupa'da lisans egitimi icin falan basvurmuyorsun ki onu anlamadim. community college icin 30bin dolar denmis, almanya'da 9bin euro falan isteniyor bankada yillik. ayrica abd'ye ucak bileti parasiyla herhangi bir avrupa ulkesinde temiz bi' ay yasarsin djdkks. parasi olan biri turkiye'den ayrilamiyorsa istemiyordur bence, baska bir sey dusunemiyorum.


der meister
(13.07.18)
Burada okudugun lisansi bitir, yüksek lisansa basvur diyorum ben.


chitosan
(13.07.18)
Sirf ABD Vizesi alabilecegini dusundugun icin Avrupayi dolasmak herhalde yapilabilecek en mantiksiz cozum olur.

Ingilizce egitim icin gidiyorum deyip, orda sifirdan okula baslamak gibi bir durum olmaz. Bildigim kadariyla M1 vizesini F1'e ceviremiyorlar. Yani Turkiye'ye geri donup yeniden basvurmaniz gerekiyor bu durumda.

En mantikli cozum community college gitmek olur sizin icin. Mezun oldugunuzda 2 ay icinde ya yeni bir okula kayit yaptirmaniz gerek ya da practical training almaniz gerek... Bu da size en fazla 12 ay kazandirir.

Tabi bunlar da size kalici oturum vermez...

Ben Amerika'da okurken boyleydi... Bence sizin secenekler mantikli degil.


@ maleficent

bu linkte verdiğiniizn cc dan ne farkı var bu da 2 yıllık sanırım. bilmediğimden soruyorum. cc da da associate degree alınıyor


habula
(13.07.18)
Der Meister ve Habula +1

Adamlar senin paran var mı yok mu ona bakıyorlar zaten ilk sonra sen gidip banka belgeni unutuyorsun. Ben olsam ben de vize vermem. Oraya gidip vizenin bitiş tarihinin geçtiğini unutmayacağın nereden belli?


Traveller
(13.07.18)
(1)

agh motivasyon mektubu

AGH motivasyon mektubunda yazacağım pek gönüllü iş yok. ufak tefek işler. sağlam bir aghci olmak için o mektupta ne gibi şeyler olması gerekiyor? şimdiye kadar neler yapmış olmam onlar için beni çekici kılar?
AGH motivasyon mektubunda yazacağım pek gönüllü iş yok. ufak tefek işler. sağlam bir aghci olmak için o mektupta ne gibi şeyler olması gerekiyor? şimdiye kadar neler yapmış olmam onlar için beni çekici kılar?
douglas
(09.07.18)
Bence ne yaptığının hiçbir önemi yok. Tamamen başvurulan ülkedeki gönüllü (daha doğrusu bedava işçi) ihtiyacına bağlı. Olabildiğince çok başvuru yap, ben iki yılda 99 red 1 olumlu cevap alabilmiştim.


(3)

amerika vize fetişizmi

hayatımın son aylarında bunun için uğraşıyordum. ilk denememi istanbulda ikincisini ankarada yaptım geçenlerde. ilk seferde en önemli belgelerden biri eksikti ikincisinde yani ankarada yaptığımda herif acayip uyuz çıktı sadece yüzüne bakarsanız dahi size küfrettiğini hissedebilirsiniz. şimdi insan g
hayatımın son aylarında bunun için uğraşıyordum. ilk denememi istanbulda ikincisini ankarada yaptım geçenlerde. ilk seferde en önemli belgelerden biri eksikti ikincisinde yani ankarada yaptığımda herif acayip uyuz çıktı sadece yüzüne bakarsanız dahi size küfrettiğini hissedebilirsiniz. şimdi insan gıcık oluyor çünkü yaptığım hiçbir şey yoktu bu sefer. her şey dört dörtlük belgelerim tipim özgüvenim konuşmam.. üniversite ikinci sınıfı bitirdim. hissettiğim kadarıyla daha önce yurtdışına çıkmamış olmamdan mütevellit direkt eliyor. bana hiçbir şey sormadan pasaportuma baktı bomboş olduğunu gördü ve kafadan ben bu herifi reddedeyimde bahanesi boktan olsun kıvamına girdi.

benim psikolojim şu an şöyle. ülkeden pek umutlu değilim mutluda olduğum söylenemez. burada saatlik çalışma ücretleriyle başka ülkelerinki kıyaslayıp üstüne üstlük o paranın alım gücüne bakınca bir soğuma oluyor tabii. okulu artık çok takmıyorum. madem pasaportu doldurmam gerekiyor okulu dondurup avrupa turuna çıkayım diyorum. aiesec, gönüllü programlar, work away derken bir yıl boyunca birçok ülkede çalışıp respect exp kasabilirim sanırım. gördüğünüz gibi çok uzatmadım, uzatmaya gerek yok. kafamda okul dondurup gezmek ve çalışmak, hem maceracı ruhumu tatmin etmek hemde hayat tecrübesi edinmek var. bu sırada freelance işlerde de çalışacağım elbet. nasıl bir karar sizce?
douglas
(08.07.18)
Ülkeden kaçıp amerikaya sığınma riski olduğundan vermiyorlar. daha fazla şansınızı denemeyin. başka ülkelerden vize alıp gidip gezin yurtdışı giriş çıkışınız falan olsun ondan sonra başvurun. amerikada dil kursu falan ayarlarsanız anca o zaman alabilirsiniz vizeyi. amerika kolay kolay vize vermiyor bu sıralar. trump olayları.


mr.goodcat
(08.07.18)
ben zaten kaplan international dil kursu ile gidecektim ama anladım giriş çıkış olması gerekiyor işte..


douglas
(08.07.18)
Ilk vizenizi almadan once, ozellikle de boyle onemli vizelerden once, vizesiz ulkelere gidin, pasaportunuzda damga olsun. Hatta schengen de olmayan Romanya gibi ulkelerden vize alin.

Ayrica, gorusme sirasinda dis gorunusun, sorulara verdigin yanitlar cok onemli. Ingilizcemi gelistirmek istiyorum, dondugumde derslerde daha basarili olmak istiyorum, arkadaslarima hediler getirecegim gibi donusunu vurgulayan ifadeler onemli. How old are you? dediginde I am fine thank you dersen bastan elenirsin.


Traveller
(08.07.18)
(1)

ntfs disk

macde yazma işlemi yapmıyor haliyle. formatlamadan macin ntfs okumasının bir yolu var mı?
macde yazma işlemi yapmıyor haliyle. formatlamadan macin ntfs okumasının bir yolu var mı?
douglas
(25.06.18)
Tabii ki.

www.tuxera.com

Bunu kuruyorsun, başka bir şey yapmana gerek yok. Normalde programı silince eski hâline dönmesi lazım ama ben şanslı çıktım, hâlâ yazabiliyorum NTFS üzerine.


(2)

gondol

gondola bindiğimde karnımda bir şeyler oluyor hopidik diye bi oraya bi buraya yükselip inerken karnımdan bir şeyler çıkıyır hem acı verici hemde güldüren bir şey. çocukken salıncaklarda da olurdu. arabayla bir yerden hoplarkende oluyor. bu sadece erkeklere özgümü? bilimsel açıklaması nedir
gondola bindiğimde karnımda bir şeyler oluyor hopidik diye bi oraya bi buraya yükselip inerken karnımdan bir şeyler çıkıyır hem acı verici hemde güldüren bir şey. çocukken salıncaklarda da olurdu. arabayla bir yerden hoplarkende oluyor. bu sadece erkeklere özgümü? bilimsel açıklaması nedir
douglas
(15.06.18)
Herkese olur. Eylemsizlik nedeni ile birden yön değiştirince iç organların yerleri değişiyor gibi oluyor kanının basıncı ve vücuttaki yoğunluğu değişiyor vs. O yüzden de böyle tuhaf hissediyorsun çok kısa bir süreliğine.
Aslında bildiğin düşme hissi


kisa
(15.06.18)
e bildiğimiz G etkisi işte, kisa arkadaş gayet güzel söylemiş. ivmelenmeden gerçekleşiyor


vhs kaseti
(15.06.18)
(3)

genital

bölgeler için tüy dökücü krem aldım ama watsondaki çalışanların bana bunu vermelerine karşın uyarılarında genital bölgelerde kullanmayın yazıyordu. ben bunu penisime sürsem ne olur şimdi? cidden genital bölgelerde kullanılmamalı mı?
bölgeler için tüy dökücü krem aldım ama watsondaki çalışanların bana bunu vermelerine karşın uyarılarında genital bölgelerde kullanmayın yazıyordu. ben bunu penisime sürsem ne olur şimdi? cidden genital bölgelerde kullanılmamalı mı?
douglas
(14.06.18)
Uzun süre kalırsa yanma yapar.


malheiros
(14.06.18)
Riske girmeye devger mi bilmiyorum. Pipiye tasaga gelmeyecek sekilde kullan. Pisman olma.O calisanlar bir bok bilmiyor.


Traveller
(14.06.18)
genital bölgeden kasıt iç kısımlar, oralara sürülmemesi lazım, ince deri fln bilmem ne diye. siz anlatıldığı şekilde kullanabilirsiniz bişey olmaz.


benaslinda
(15.06.18)
(11)

türk dizileri

türk dizilerini sevmiyorum ki bunun teknik ve içerik olarak birçok mantıklı sebebi var. ama bazı ortamlarda tartışmaya girdiğimde dizilerimiz tüm avrupada orda burda son zamanlarda çok gelişme gösterdicilerle karşılaşıyorum. bunlar gerçek mi gerçek nedir?
türk dizilerini sevmiyorum ki bunun teknik ve içerik olarak birçok mantıklı sebebi var. ama bazı ortamlarda tartışmaya girdiğimde dizilerimiz tüm avrupada orda burda son zamanlarda çok gelişme gösterdicilerle karşılaşıyorum. bunlar gerçek mi gerçek nedir?
douglas
(13.06.18)
valla çook kaliteli diziler çekiliyor: masum, şahsiyet gibi...

Ama çok iyi bir dağıtım ağına sahip diziler de var: ezeldir, muhteşem yüzyıldır gibi..

Gerçek bunlar, konuşulan konu da bunlar oluyor.


lcha
(13.06.18)
benim bildiğim bazı dizilerimiz balkanlar ve arap ülkelerinde seviliyor. öyle avrupa bizim dizilerimize bayılmıyor diye biliyorum. dizilerde hep dram, gereksiz uzatmalar, aşırı yüzeysel ve sıkıcı, stresli karakterler var. ve bana bir faydası yok. yabancı diziyi beş saniye görmesem mevzuyu kaçırıyorum ama türk dizisi izleyerek yan odada ütü yapabilirim.


douglas
(13.06.18)
Avrupa derken bizden aslinda cok farkli olmayan yalnizca Hristiyan versiyonlarimiz olan Dogu Avrupa ulkelerinde izleniyor. Bizde dizi izleyen kesim ile Dogu Avrupa'da Turk dizisi izleyen kesim ayni. Hatirlarsan 10 yil once bizde de Meksika dizileri izleniyordu ama o dizileri yalnizca issiz egitimsiz kadinlar izliyordu. Bu, tum Turkiye Meksika dizilerini izliyor demek degildir. Maria'nin Fernando ile iliskisi beni ilgilendirmiyordu. Bizim dizilerde de fakir Ferhunde'nin zengin ama capkin Yavuz ile askini izlemek istemiyorum.


Traveller
(13.06.18)
biz de marimar izledik, maria mercedes izledik; onlar çok mu kaliteliydi?
keza kore dizileri, leş.

popüler olması kaliteli olmasını gerektirmiyor, hatta tam tersi bir korelasyon bile var çoğu zaman için.


Bruce
(13.06.18)
Balkanlarda yaşayan yerli birkaç kişiden de duydum ben, izleyen varmış ama batı avrupanın kalkıp bizim götü boklu dizilerimizi izleyeceğine inanasım gelmiyor.


Ben aslında milletçe çok güzel diziler yapabildiğimizi ama şu çalışma şartları ve dizi uzunluklarından yapamadığımızı düşünüyorum. Bu arada sinema tv sektöründe değilim, sadece zorluklarını okumuştum.
Ülkedeki pek çok şeyin kötü gitmesiyle dizi sektörününün de nasibini aldığını düşünüyorum.

İnternet dizileri olan Masum ve 7yüz dizileri bence tam olarak "evet biz dizi yapabiliyoruz" dediklerim; çünkü yersiz uzun değil. Jenerikte bir sürü Türk görmek o kadar gurur verdi ki anlatamam. Senaryosu, kurgusu, oyunculuğu vs resmen müthiş diziler.

Bunun dışında uzun olmasına ve (bence) komedi yapmak daha zor olmasına rağmen Üsküdar'a Giderken ve Beş Kardeş dizilerine de yazık olduğunu düşünüyorum.


mor bembombom
(13.06.18)
latin amerika son birkaç yıldır türk dizileri ile yıkılıyor bildiğim kadarıyla. hatta sırf türk dizilerine özel her sene düzenlenen yarışmaları falan bile var

www.google.com


rotten head
(13.06.18)
Turk dizilerinin en buyuk pazari orta dogu, balkanlar ve amerika kitasidir. Birkac ay once araplar ahlakimizi bozuyor diye yayini durdurdu ama dunya uzerinde halen bir sirkulasyon mevcut.

Ortam bagimsizlastikca ortaya cikan islerin kalitesi artiyor, buna fi ve sahsiyeti ornek olarak gosterebilirim. Ama halen 120 dakikanin ustunde, olaylarin gorece yavas ilerledigi ve her kesime hitap edebilecek kulis is dedigimiz bir anlayis var ve bu olacaktir, olmaya devam edecektir.

Yurtdisindaki izleme aliskanliklari bizimkinden farkli, biz izleyerek ogrenmeye yatkin bir toplumuz. Dolayisi ile orda, burda oldugu gibi 2-3 dakikalik bir slow-mo sekans is yapmiyor. Ayrica orada dizi sureleri birtakim normlara bagli, olmayanlarinda bir saatten fazla dizisi olmuyor. Bizim yapimci 150 dakikalik diziyi 3’e bolup onlara oyle satiyor. Bir bolumden 3 bolum parasi aliyor yani.


bruceandwayne
(13.06.18)
fransa'da italya'da cek cumhuriyeti'nde ve letonya'da bizim dizileri izleyen (ve adi gecen ulkelerin vatandasi olan) insanlarla bizzat tanistim. cok var izleyen, kurtlar vadisi binbir gece ve muhtesem yuzyil izlediklerini soylemislerdi.


in vino veritas
(13.06.18)
çoğu dizimizde boş, kasıntı, bir sonraki cümlesi belli replikler dolu kaliteli denen dizilerde de var bu ve haliyle özenti duruyor, Hiç bir türkün kurmayacağı replikler de var tabi eğreti duruyor.
şahsiyet izliyorum güzel denebilir çoğu kaliteli denen yabancı yapımdan iyidir ama başlarında sıkılma ihtimali var tabi 1 saat sürüyor her bölüm.
totalde her ülkenin dinamikleri tarzları vs farklıdır kimisi aksiyonda iyidir kimisi dramda, malum herkese hitap eden herkesçe kaliteni denen bir dizi görmedim.
şahsiyeti izle beğenmezsen hepsi çöp diyebilirsin polisiye dalında.


basond
(13.06.18)
dizi degil, bildigin klip cekiyorlar. arka planda hep bir muzik var.

ben izlemiyorum. sevmiyorum da. cok laf az is var dizilerde. ayrica dizilerde oyanayan aktorler de bir zahmet edip vucut gelistirsinler, biraz sekle girsin vucutlari. sonucta suratiniz,vucudunuz sizin isiniz. iyi bakin onlara.

basarilarinin devamini diliyorum.


tomcruise
(13.06.18)
(6)

sistem çöküyor

ptt ye ne zaman gitsem mutlaka sistem durdu sistem çöktü gibi yanıtlar alıyorum az önce gittim 4.30 gibi sistem yok şuan yarın gelin diyorlar. ben elimde 4 kglik şeylerle geri dönüyorum. ne dandik ne bilişim özürlü bir sistemdir ki bu çökmediği gün yok devlet şeylerinde mutlaka bu yavaşlık vs. oluyo
ptt ye ne zaman gitsem mutlaka sistem durdu sistem çöktü gibi yanıtlar alıyorum az önce gittim 4.30 gibi sistem yok şuan yarın gelin diyorlar. ben elimde 4 kglik şeylerle geri dönüyorum. ne dandik ne bilişim özürlü bir sistemdir ki bu çökmediği gün yok devlet şeylerinde mutlaka bu yavaşlık vs. oluyor. bilişim ve teknoloji alanında ne kadar geride olduğumuzu en basit şeylerde bile emeklediğimizi görüyorum.
bilmem yanlış mı düşünüyorum?
douglas
(11.06.18)
ufak şube ise genelde 15.30-16.00 sonrası kargo almıyorlar. kargolar toplanıyor. ben şikayet maili de attım ama değişen bir şey yok. sistem yok hikayesi ile devam


rosencruz
(11.06.18)
Valla bilişimde gerideyiz de "sistem çöktü" yalanına direkt inanman bence daha kötü. Sistemin çöktüğü muhakkak oluyordur ancak iş yapmak istememek için de bu bahaneye başvuruyorlar sık sık.


klasik devlet dairesi bahanesi. hep sistem gider, problem ankaradadir, vs..


tabudeviren
(11.06.18)
Klasik tembellik yapan, calismak istemeyen postaneci bahanesi.

Istanbul'da Rumelihisari subesi falan mi bu, merak ettim? :D


chitosan
(11.06.18)
@chitosan bahçelievler tüm türkiye aynı gerçi


douglas
(11.06.18)
hakikaten çöküyor. ptt ile yaklaşık 4-5 senedir çalışıyorum aynı şube ile, ve her gün en az 5 paketim oluyor. 2 günde bir çöküyor sistem bekliyoruz öyle muhabbet ediyoruz memurla sistem gelene kadar. memur dediğim de arada dışarda takıldığım bir arkadaş oldu artık. kullandıkları sistem cihazlar çok kötü ve döner sermayeye masraf olmasın diye değiştirmiyorlar o çağ dışı sistemle donatılmış kasaları. keza kullandıkları java bile leş bir koddan oluşuyor.


inannas jofn
(11.06.18)
(7)

amerika vize

mülakatından geçmek için taktik verebilir misiniz? öğrenciyim ilk defa tr dışına çıkacağım. miami'ye yazın dil eğitimi hemde tatil için gitmek istediğimi söyleyeceğim yani yapacağım şey bu. not ortlamamam düşük biraz biraz tedirginim geçebilirmiyim diye
mülakatından geçmek için taktik verebilir misiniz? öğrenciyim ilk defa tr dışına çıkacağım. miami'ye yazın dil eğitimi hemde tatil için gitmek istediğimi söyleyeceğim yani yapacağım şey bu. not ortlamamam düşük biraz biraz tedirginim geçebilirmiyim diye
douglas
(07.06.18)
Sorulara cok ayrintiya girmeden net ve samimi bi sekilde cevap vermen yeterli.cok gergin gorunme ve guleryuzlu ol bu arada.benim gorustugum gorevli gayet tatli bi kadindi ve dogal olarak gerilmemistim.umarim sana da oyle biri denk gelir.


astrid
(07.06.18)
mümkün olduğunca rahat ol, ben mülakatte panikle gideceğim yerin adını unuttuydum :/

sonuç olarak alamadım.


yuto
(07.06.18)
mumkunse ingilizce konus/konusmaya calis.
yapacagin seyi aynen bu sekilde soyle. ben kulak misafiri olmustum (kim olmuyor ki) ingilizce ogrenmek icin gidecek olan freelance calisan bir matematik ogretmenine verdiler mesela. sana vermemeleri icin bir sebep yok.


jedilance
(07.06.18)
b1 b2 alıyorsanız sakın dil eğitimi alıcam demeyin tabiiki.


oscar
(07.06.18)
samimiyet, pratik yap gitmeden duvarla konus. rahat ol, gizli kapakli bi is cevirdigini dusunmesinler. neden miami hem tatil hem dil ikisini ayni anda yapabilecegim bir yer adamim :)


damba
(07.06.18)
mülakat türkçe olacak bu arada :)


douglas
(07.06.18)
Sakin takim elbise giyme.


tezek
(07.06.18)
(6)

irandan iki genç

birkaç gün önce sosyal medyada adanadan irana gönderilecek iki genç vardı hatırlarsanız onlar gönderilmemiş burda kalmışlardı onlara ulaşmanın imkanın var mı acaba ? mümkünse evimde ağırlamak istiyorum onları
birkaç gün önce sosyal medyada adanadan irana gönderilecek iki genç vardı hatırlarsanız onlar gönderilmemiş burda kalmışlardı onlara ulaşmanın imkanın var mı acaba ? mümkünse evimde ağırlamak istiyorum onları
douglas
(07.06.18)
Onlar gönderildiler diye biliyorum, maalesef.


Sığınma talepleri kabul edildiği ve İstanbul'da oldukları belirtildi en son. Gerisini bilmiyorum.


desdenova34
(07.06.18)
bende merak ediyorum son durumlarını.


kirmizi kart
(07.06.18)
bu insanlara göçmen dairesinden falan ulaşmanın imkanı yok mu acaba


douglas
(07.06.18)
ajan oldukları gerçeğini neden göz ardı ediyorsunuz?


binder dandet
(07.06.18)
haber eski ama yeni yayınlanmış.
18 mayısta geçici kimlik kartı verilmiş ve salınmışlar.
şu an muhtemelen istanbul’da takılıyorlardır.


cedex
(07.06.18)
(3)

L harfiyle başlayan mekan

Taksimde bir mekan varmış lezler fetişler ve gayler gidip içini döküyormuş rahatlıyormuş güzel konuşmalar dönüyormuş sonrada takılıyorlarmış mekanın ismi L harfiyle başlıyordu arkada iki kere dedi ama unutum
Taksimde bir mekan varmış lezler fetişler ve gayler gidip içini döküyormuş rahatlıyormuş güzel konuşmalar dönüyormuş sonrada takılıyorlarmış mekanın ismi L harfiyle başlıyordu arkada iki kere dedi ama unutum
douglas
(06.06.18)
lickmyass.


ateistanbul
(06.06.18)
lambda


douglas
(06.06.18)
Leyla teras
Kakdnjjskss


fasulyek
(06.06.18)
(2)

dönüştürücü

wd black model harddiskim var. bunu çıkardım macbooka takacağım. kablo ile dönüştürücü araştırdım ama hep küçük diskler için çıktı. tamam benim disk hayvan gibi ama çeşitlilik olarak bu kadar kısıtlı olamayız... (türk sitesinden sipariş etmek istiyorum çabucak elime geçmeli)
wd black model harddiskim var. bunu çıkardım macbooka takacağım. kablo ile dönüştürücü araştırdım ama hep küçük diskler için çıktı. tamam benim disk hayvan gibi ama çeşitlilik olarak bu kadar kısıtlı olamayız... (türk sitesinden sipariş etmek istiyorum çabucak elime geçmeli)
douglas
(28.05.18)
www.vatanbilgisayar.com

www.hepsiburada.com

3.5" diye geçiyo büyükleri o şekilde ararsan başka yerlerde de daha rahat bulursun.


yuto
(28.05.18)
(1)

ucuza

skechers alma olanağım var mı nereden alabilirim?
skechers alma olanağım var mı nereden alabilirim?
douglas
(21.05.18)
amazon.de


lcha
(21.05.18)
(3)

klavyesiz pc

klavyesiz bir pc düşünün windows 10 ve açıldı şifre girmek gerekiyor. sonra otomatik pc telefon bağlanıp klavye olacak yani sadece şifreyi girmek gerekiyor. nasıl yapabilirim? macbook var onu pcye kklavye olarak bağlamam vs mümkün mü?
klavyesiz bir pc düşünün windows 10 ve açıldı şifre girmek gerekiyor. sonra otomatik pc telefon bağlanıp klavye olacak yani sadece şifreyi girmek gerekiyor. nasıl yapabilirim? macbook var onu pcye kklavye olarak bağlamam vs mümkün mü?
douglas
(17.05.18)
Sanal klavye olmalı


kisa
(17.05.18)
fare varsa sanal klavyeyi açıp şifreni girebilirsin.

o da yoksa ağ üzerinden daha önce RDP erişimine açılmışsa başka bi pc den RDP atıp yine pc'yi kullanabilirsin.


washe
(17.05.18)
kilit ekranında sağ altta ekran klavyesi var.

sharemouse ile aynı ağdaki 2 bilgisyarı bağlayıp tek klavye ve mouse ile yönetebiliyorsun ama kilit ekranında klavyeyi hiç denemedim.


false pretension
(17.05.18)
(4)

amerikaya

gidecek biri uçakla ne kadar eşya götürebilir? eğer bu kişi oraya göç ediyorsa 3 kolilik kütüphanesini taşıyabilir mi veya evcil hayvanını yolları var mı?
gidecek biri uçakla ne kadar eşya götürebilir? eğer bu kişi oraya göç ediyorsa 3 kolilik kütüphanesini taşıyabilir mi veya evcil hayvanını yolları var mı?
douglas
(09.05.18)
uçak biletini alırken bagaj hakkınız yazıyor ayrıntılarda. 2 tane 23 kg lık olması lazım thy de


oscar
(09.05.18)
Direkt uçuşsa 2x23, aktarmanıza da bağlı.

Taşınırken 5 koli kitabımı benden bir ay önce PTT kargo ile yerden gönderdim. Ben geldikten sonra da kargo geldi. 5 iri koliye 300 tl gibi bir şey vermiştim. Karadan 1-2 ayda gidiyor


aychovsky
(09.05.18)
Evcil hayvani burda sormustum www.eksiduyuru.com Pek tatmin olmadim cevaplarla, bir kac haftaya tekrar sormayi dusunuyorum.

Bildigim kadariyla asilarinin tam olmasi gerekiyor, bir veterinerden, bir de belediyedendi sanirim bi belge almak yeterli diyorlar evcil hayvan icin.

Kabinde kedisini goturmus biri varsa ve yazarsa ben de cok sevinirim.


elon
(09.05.18)
evcil hayvan konusunu en iyi uçacağınız hava yolu şirketini arayıp, internet sitesini karıştırıp öğrenebilirsiniz.


pinkpeony
(09.05.18)
(1)

bu video

hangi programla yapılmış? 3d falanhttps://trippy.me/de-tuin-van-julin/
hangi programla yapılmış? 3d falan

trippy.me
douglas
(09.05.18)
Yazildigina gore artist digital efektler / 3D yazilim degil degil baya bildigin akvaryum kullaniyormus.

www.dezeen.com

yaratici medya + video kafasi


robokot
(09.05.18)
(2)

uluslar arası

para gönderme hizmeti var mı? paypal olaydı bunu sormazdım ama yok yutdışından birinin bedava para yollaması lazım bana ne yapacağımı bilemedim.
para gönderme hizmeti var mı? paypal olaydı bunu sormazdım ama yok yutdışından birinin bedava para yollaması lazım bana ne yapacağımı bilemedim.
douglas
(03.05.18)
transferwise

bedava degil ama ucuz


allanpoe
(03.05.18)
ben transwerwise kullanıyorum, en iyisi o.
ay gün gönderildiği oldu.


facebook
(03.05.18)
(6)

bu şekilde defter

bulabilir miyim? https://www.amazon.com/Brilliant-Ideas-While-Stoned-Notebooks/dp/B0158OIGCG/ref=pd_zg_rss_nr_op_1069756_8 üzerinde illa o yazılar yazmasına gerek yok sayfalar bomboş olacak çizgi mizgi hiçbir şey olmayacak kapağı basit karton olacak sayfaları sarımtırak olacak aynı resimdeki defter
bulabilir miyim? www.amazon.com üzerinde illa o yazılar yazmasına gerek yok sayfalar bomboş olacak çizgi mizgi hiçbir şey olmayacak kapağı basit karton olacak sayfaları sarımtırak olacak aynı resimdeki defter gibi. bu defter türünün bir ismi varsa o da güzel olur. evde promosyon olarak aldığım bir ton defter var ama yok olmuyor..
douglas
(02.05.18)
İstanbuldaysanız Beşiktaş Turfan ve Sönmez kırtasiyede bulabilirsiniz. Fiyatları da daha uygundur mephisto gibi yerlere kıyasla


senolll
(02.05.18)
Kraft defter.


arockm
(02.05.18)
Kraft kağıt (a4lerden biraz daha kalın olanları var) ve a5 veya a4 kağıt ile evde siz de yapabilirsiniz. a4 ile yapmak için hepsini ortadan katlayıp en alta kraftı koyup katlanma çizgisinden dikmek, a5 ile yapmak için de a5leri üst üste koyup yandan üst ve alta kraftı dolayıp sırt bölgesinden tutkallamak yeterli olur.


sumuklurakun
(02.05.18)
kraft nedir? normal defterler ilhamımı kaçırıyor veya dikkatimi dağıtıyor maalesef. böyle bir hassasiyete sahip olmak hastalık mı bilmiyorum ama fazlalık olan her şey rahatsız ediyor beni. bu defterler basit hafif ve rahat olduğu için seviyorum. işim bittiğinde kağıt çöpüne atıp yenisini alabileceğim defterler çünkü.


douglas
(02.05.18)
İvory kagit diye bakin. Onu begenirsiniz.


ykyt
(02.05.18)
kraft dönüşüm sonucu elde edilmiş tekrar dönüştürülebilir kağıttır.


sumuklurakun
(02.05.18)
(5)

miamide yaşamak

türkiyede iyi özel bir üniversitede ikinci sınıf sinema tv öğrencisiyim ama türkiyedeki hayatı ve genel olarak eğitimi yetersiz bulduğum için yurtdışına öğrenci olarak kaçmayı düşünüyordum. bir kaç ay fikir alışverişi ve çaba sonucu bunun yolunu buldum ve iyice kesinleşti. amerika vize memuruyla mül
türkiyede iyi özel bir üniversitede ikinci sınıf sinema tv öğrencisiyim ama türkiyedeki hayatı ve genel olarak eğitimi yetersiz bulduğum için yurtdışına öğrenci olarak kaçmayı düşünüyordum. bir kaç ay fikir alışverişi ve çaba sonucu bunun yolunu buldum ve iyice kesinleşti. amerika vize memuruyla mülakatım başarılı geçerse kesin olarak gideceğim. eyalet miami. uzun zamandır zaten ülkeden gitmek gibi bir arzum vardı. ama bunu en erken önümüzdeki kış gibi bekliyordum. yazın erken dönemlerinde gideceğim. iki ay daha burada kalacak olmam tuhaf bir duygu yarattı bende. melankolik bir şey. karmaşık duygular ama genel olarak bir tatmin olmamışlık duygusu bu ülkeden. okuldan, insanlardan, devletten, hayattan, yaşamdan.. çok fazla şey var. bir yandan ben tatmin olmayı başaramadım diye kendimi yetersiz buluyor diğer yandan zaten bu yüzden göç edeceğim fikri aklıma geliyor. asla ama asla buraya karşı bir özlem duyacağım ya da nostalji yaşayacağımı düşünmezdim ama gözüm kapalı gideceğimi bilirken şimdi gerçekten gitmelimiyim gibi sorular aklıma geliyor. aklımdan zorum mu var benim? amerika ya göç etmek iyi midir iyiyse niye iyidir? (bu soruyu sorduğuma inanamıyorum.)
douglas
(01.05.18)
okul kabulun + burs veya paran varsa iyidir ozellikle bolumun icin. gecinmeye calisacaksan hayat biraz zor tabii. miami eyalet degil bir de florida eyaletine gidiyorsun. para sorunu yoksa zaten begenmezsen bir kac sene bitirir istedigin yere gidersin.

oyle yok arkadaslarim yok ailemi her gun gorecem ille kafasinda biriysen zor olabilir tabii. onun disinda yardir gitsin.


robokot
(01.05.18)
hayır hiç öyle bir derdim yok aslında beni buraya bağlayan hiçbir şey yok para sorunuda yok sayılır.


douglas
(01.05.18)
Git kanka. Amerikanin 7. Buyuk sehri. Dunya vatandasi olursun, ufkun gunesler.


baldur2
(01.05.18)
git ama sinema tv okuyorsan los angeles san francisco fln git. miami neden özellikle


oscar
(01.05.18)
çok basit miamide tanıdık var bir aile dostumuz daha doğrusu :) o sebepten ötürü orası yoksa LA hayalimdeki şehir


douglas
(01.05.18)
(1)

pasaport randevusu

türkiyeden randevu alabileceğim kaç site var? googlea pasaport randevu yazdığımda e pasaport polis sitesinden pasaport gov tr li siteden alabileceğim randevular gibi bir çok site çıkıyor amacım mayıs ayı içerisinde randevu alabilmem. bu mümkün mü arkadaşlar?
türkiyeden randevu alabileceğim kaç site var? googlea pasaport randevu yazdığımda e pasaport polis sitesinden pasaport gov tr li siteden alabileceğim randevular gibi bir çok site çıkıyor amacım mayıs ayı içerisinde randevu alabilmem. bu mümkün mü arkadaşlar?
douglas
(30.04.18)
burdan alınıyor randevu.

randevu.nvi.gov.tr


(4)

kedim saksiya yapiyor

Kedi kumu tuvalette orda alistirdim ama bir sure sonra salondaki saksiya yapmaya basladi ve bunu surdurmeye devam ediyor. hem koku oluyor hem cicege zarar veriyor hemde etrafi toprak yapiyor. cok muzdarip olduk bu konudan ne yapabiliriz?
Kedi kumu tuvalette orda alistirdim ama bir sure sonra salondaki saksiya yapmaya basladi ve bunu surdurmeye devam ediyor. hem koku oluyor hem cicege zarar veriyor hemde etrafi toprak yapiyor. cok muzdarip olduk bu konudan ne yapabiliriz?
douglas
(29.04.18)
gecici olarak saksiyi uzaklastirmak - erisilemez hale getirmek gerekiyor. kumunu veya kumunun temizligini begenmiyor da olabilir. kumu her gun temizleniyor mu? kumun cinsi de degistirilebilir.


robokot
(29.04.18)
hayvan bu, yapar. saksıyı ulaşamayacağı bir yere taşıyın.


pinkpeony
(29.04.18)
saksının toprağını aluminyum folyo ile örtmek çözüm olabilir.


pitjantjatjara
(02.05.18)
Misafir gelen kedinin misafirliği uzun sürüp de çatlak bizim saksıyı tuvalet belleyince saksının etrafına iri delikli tellerden geçirmiştik.


SiyamkedisiZorro
(02.05.18)
(4)

kartlar

neden internet kullanımına kapatılmıştı zamanında ? politik ekonomik veya siyasi bir sebebi var mı? çünkü tekrar kolayca açılabiliyordu.
neden internet kullanımına kapatılmıştı zamanında ? politik ekonomik veya siyasi bir sebebi var mı? çünkü tekrar kolayca açılabiliyordu.
douglas
(28.04.18)
guvenlik


helenart
(28.04.18)
millet dolandırılıp duruyor diye hepsini default kapalı hale getirdiler. işi olan açsın kullansın işi olmayan durduk yere dolandırılmaya müsait halde olmasın dediler.


nrmnm
(28.04.18)
niye bu kadar dolandırılıyoruz peki?


douglas
(28.04.18)
kart (kredi veya banka kartı) donlandırılmak icin cok kolay erisilebilecek bir sistem.

kart no-skt-cvv(2) ile pek cok yerden para cekimi yapılabilir. ozellikle kredi kartı adı üzerinde genel de her daimi limiti olan bir sistem ve gercekte olmayan bir paranın harcanmasını sagliyor. bu nedenle suistimale acik.

pek cok insan kartlar ve tehlikelileri hakkında fikir sahibi degil. bu nedenle dolandırmak kolay.

aslı soru şu: neden internete (veya mail order'a) kapalı. cunku online sistemlerde para dünyanın bilinmeyen bir noktasından bile cekebiliyor. bunu da takip etmek nerede ise imkansız.


helenart
(29.04.18)
(4)

amerikada seksenler

seksenlerde ne oldu amerikada? filmlerde o dönemleri iyi yaşadım uyuşturucunun tadını iyi bilirim gibi atıflar yapılıyor hep kafalar çok güzelmiş falan
seksenlerde ne oldu amerikada? filmlerde o dönemleri iyi yaşadım uyuşturucunun tadını iyi bilirim gibi atıflar yapılıyor hep kafalar çok güzelmiş falan
douglas
(28.04.18)
Ronald Reagan, 80'lerin başında uyuşturucuya savaş açana kadar baya rahat takılmışlar.


angelofdeath
(28.04.18)
Kokain olması gerekir.

Escobar başta olmak üzere Kolombiyalı kartellerin Amerika'nın zenginlerini müptezele çevirdiği dönem değil mi o dönem?

Bir de 80'ler sentetikliğin popüler olduğu dönem. Elektroniğin hayata girdiği, dünya savaşının etkilerinin azaldığı birçok yeniliğin halka bir anda ulaştığı dönem. Amerika da bu yeniliklerin yayıldığı ve ilk yaşandığı yer olduğu için, oldukça çılgın yaşanmış olabiliyor.


g man
(28.04.18)
bununla ilgili izleyebileceğim bir belgesel ya da film bulunuyor mu?


douglas
(28.04.18)
(3)

odama

hamak yaptırmak istiyorum. iki sütün arası olacak yaklaşık 1.5 m boşluk var. hamak güvenlik sebepleri için en az ne olur ne olmaz diye en az 90 100 kg taşımalı. bunun mümkünatı gereksinimleri vs nedir?
hamak yaptırmak istiyorum. iki sütün arası olacak yaklaşık 1.5 m boşluk var. hamak güvenlik sebepleri için en az ne olur ne olmaz diye en az 90 100 kg taşımalı. bunun mümkünatı gereksinimleri vs nedir?
douglas
(26.04.18)
bir buçuk metre biraz dar geldi bana hamak için, başındaki sonundaki kısımları da düşünürseniz boyunca uzanmak için yer kalmaz. belki enlemesine oturmak için düşünülebilir.


captainobvious
(26.04.18)
taşımayla ilgili bir sorun olmaz ancak yukarıda söylendiği gibi mesafe çok kısa


kisa
(26.04.18)
Hocam boyun 110 falansa olur ancak. Hamak üstüne uzanmak için kurulan bir salıncak, bunu biliyorsundur. Arada 150 cm varsa boyun da 140 falandır bu soruyu sorduğuna göre. Yine olmaz, en az 20 şer santim bağlama payı vardır hamakların. Senin boy 110 ise kralsın.


Tears of Devil
(26.04.18)
(2)

acil yardım ölçü

merhaba çalışma masası alacağım ama 90 cm genişliğinde olması gerekiyorhttps://www.evidea.com/boo-kold-calisma-masasi-beyaz-DTM129/p/1495285şu linkteki ürün çok güzel acil olmasının sebebi indirimin bitmesine dakikalar var ve ölçü birimi olarak 90x74x50 cm yazmışlar altına ama 90 genişlik mi oluyor
merhaba çalışma masası alacağım ama 90 cm genişliğinde olması gerekiyor

www.evidea.com

şu linkteki ürün çok güzel acil olmasının sebebi indirimin bitmesine dakikalar var ve ölçü birimi olarak 90x74x50 cm
yazmışlar altına ama 90 genişlik mi oluyor yükseklikmi anlayamadım. başka ürünlerde o sırada yükseklik var. eğer 90 genişlik ise alacağım.
douglas
(23.04.18)
yükseklik x genişlik x derinlik


nrmnm
(23.04.18)
hep ayar olmuşumdur bu mevzuya. düzgünce yaz kardeşim hangisi hangisiyse. standart bişeyi de yok ki. soruna gelirsek genişliği 50 cm.


onurrrrr
(23.04.18)
(1)

anycast

bir macbook pro'm ve televizyonum var. hdmi kablo takarak yatağıma yatıp mouse ile tvden kontrol edebiliyorum bilgisayarı ama şimdi bunu kablosuz aktarıcı ile yapmak istiyorum. anycast dandik diyorlar. 4k'ya kadar kablosuz görüntü aktarabilen kaliteli bir receiver var mıdır?
bir macbook pro'm ve televizyonum var. hdmi kablo takarak yatağıma yatıp mouse ile tvden kontrol edebiliyorum bilgisayarı ama şimdi bunu kablosuz aktarıcı ile yapmak istiyorum. anycast dandik diyorlar. 4k'ya kadar kablosuz görüntü aktarabilen kaliteli bir receiver var mıdır?
douglas
(22.04.18)
(8)

hava yoga

https://www.youtube.com/watch?v=IhvHFxg_U60aerial yoga kurslarını duymuşsunuzdur fiyatları çok pahalı ben bu hava yogasını evde yapmak istiyorum o ayağa takılan kumaşı ve tavana monte edilecek şeyi alıp yapmayı düşünüyorum. Soru: Evde aerial yoga yapabilmek hangi materyalleri almalıyım?
www.youtube.com

aerial yoga kurslarını duymuşsunuzdur fiyatları çok pahalı ben bu hava yogasını evde yapmak istiyorum o ayağa takılan kumaşı ve tavana monte edilecek şeyi alıp yapmayı düşünüyorum.

Soru: Evde aerial yoga yapabilmek hangi materyalleri almalıyım?
douglas
(22.04.18)
tavana çelik dübel(kancalı da olur, kancasız alıp kanca da takabilirsin) www.mcskelepce.com.tr

çelik dübele takabileceğin uygun ölçüde fırdöndü www.celikermakina.com

fırdöndüye takacağın kumaş tertibatı

bir de hava

çelik dübelin 100 tanesi 24 lira, sen tane hesabı alsan alsan en fazla 5 liraya alırsın.

kanca desen o da 5 lira olsa 1 tane de büyük mapa fırdöndü alsan 20 de o tutsa 30 lira.
montaja da artık atarsın 20 30 bişeyler.

kumaş seçimi nasıl olur, kaça çıkar bilmiyorum. ama sana şerit şeklinde sağlam bi kumaş olsa, gerekli yerlere düğmük atarak bile kullanırsın.

ha aşırısı sağlam dikişli bişey istiyorsan, sağlam kumaş seçip, kunduracı ya da çantacılara diktirirsin.


Photographer
(22.04.18)
normalini yapın önce, hoşunuza giderse havalısını yaparsınız.


binder dandet
(22.04.18)
benim saydığım şeyler endüstride kullanılan ürünler.

100 kilo çekeni de var 5 ton çekeni de, 50 ton çekeni de.

duyurudaki mühendis arkadaşlar kabaca bi hesap yapıp sana hangi boyun olacağını net olarak söyler.

montaj da önemli tabi, hatta tavanın harç malzemesi de.

kalkıp elektrik kablolarının geçtiği yerleri delersen mesela daha önce hiç görmediğin bir havayi fişek gösterisi izlersin.

ya da yapan adam sağlam monte edemezse, sorun çıkabilir ama yan yana 2 tane çelik dübel takıp bir tanesini safety amaçlı kullanabilirsin. benim odamda 3 tane yanyana takılı mesela 15 cm arayla üçgen formunda, araba bile çekerim tavana.(bisiklet asmak için yapmıştım, dübelleri taktım, ertesi günü bi baktım bisikleti çalmışlar ameka.) yine allah göstermesin ama kendimi asmak istesem yer hazır yani bi ipe kaldık.


Photographer
(22.04.18)
aerial yoga değil ama 2,5 senedir aerial silk yapıyorum. 8 metrelik bir kumaş yetecektir muhtemelen yoga için, ancak evde bunu sabitlediğinizde beyin üstü yere çakılırsanız, ne yapacağınıza dair bir fikriniz var mı, yoksa o aşamaya gelmediniz mi? 2:53'teki hareketleri aerial yoga için bile dengesiz bir duruş zira ayaklarını düğümle birleştirmiyorlar, omuzlarının kumaş önünde durmasından faydalanıyorlar ancak frosch denen duruşa geçtiklerinde (3:10) kendilerini stabil tutabilecek hiç bir destek noktası yok. Mesela bacağını biraz kaydırsa(ve öyle göründüğü kadar kolay değil zaten) kafa üstü gider aşağıya. Videolardan ziyade, en azından güvenlik derslerini almanız gerektiğini düşünüyorum.


cevaplar için sağolun arkadaşlar iki yıldır aktif olarak yoga yapıyorum ve yogayı çok seviyorum. denge konusunda iyi olduğumu rahatlıkla söyleyebilirim. bu hareketleri yapabileceğimi öngörüyorum ama elbette yapmadan önce güvenlik önlemleri alacağım.


douglas
(22.04.18)
yorumlarda biri edavatı nerden aldıklarını sormuş, yönlendirdikleri sitede 400 tl hamak ve askı malzemesi, ama tr'ye göndermiyor. belki siteyi kurcalar ve akıllı bir tornacı bulursanız fikir verebilir - tornacı diyorum, çünkü çok yaratıcı olabiliyorlar.


e haliyle
(22.04.18)
Alet edavat derken, bunu normal bir kumaşla falan yapamayacağınızı biliyorsunuz zaten :)
Öyle gidip kunduracıya diktirmiyorsunuz yani.
Monte ederken de locking carabiner adı verilen şeyleri kullanıyorsunuz mesela.

İstanbul'da mısınız, Viyana'da mısınız? Nerdesiniz siz? Ona göre mekan söyleyeceğim, gidip danışırsınız. Paylaştığınız link Viyana Aerial Yoga'nın sitesi.


istanbul avrupa yakasında ikamet etmekteyim.


douglas
(23.04.18)
(3)

ortaçağ avrupası

güzel gizemli bir ortaçağ avrupası filmi önerir misiniz?
güzel gizemli bir ortaçağ avrupası filmi önerir misiniz?
douglas
(20.04.18)
Goya' nin hayaletleri


Amaranta ursula
(20.04.18)
Perfume: The Story of a Murderer


hot potato
(20.04.18)
Gülün adı


filmlovepenguin
(20.04.18)
(1)

sesten anlayan arkadaşlar

https://www.trust.com/tr/product/21770-sila-bluetooth-wireless-earphones-black-lime bu kulaklığın özellikleri nasıl alınır mı sizce? bu kulak uçlarına sahip(earpods tarzı) ve bluetooth olan kulaklık arıyordum. bunu buldum ama hiçbir sitede yorum yok yabancı sitelerde ise ürün satılmıyor.
www.trust.com

bu kulaklığın özellikleri nasıl alınır mı sizce? bu kulak uçlarına sahip(earpods tarzı) ve bluetooth olan kulaklık arıyordum. bunu buldum ama hiçbir sitede yorum yok yabancı sitelerde ise ürün satılmıyor.
douglas
(19.04.18)
özelliklere bakılarak alınacak son şey kulaklık.

özellikle trust gibi bir markadan.

özelliklerine bakılarak alınacak bi kaç marka var, akg, shure, beyerdynamic gibi, bunlar da müzik endüstrisi için kullanılan markalar, genelde de referans kulaklığı üretirler


Photographer
(19.04.18)
(10)

oyun bilgisayarı

ucuza oyun bilgisayarı almak istiyorum. nasıl bir şey önerirsiniz? sadece kasa lazım (hdd hariç). iki bin tl verebilirim. bu bilgisayarını elden çıkarmak isteyen arkadaşlar için bir teklif olabilir.
ucuza oyun bilgisayarı almak istiyorum. nasıl bir şey önerirsiniz? sadece kasa lazım (hdd hariç). iki bin tl verebilirim. bu bilgisayarını elden çıkarmak isteyen arkadaşlar için bir teklif olabilir.
douglas
(19.04.18)
hayatım double or nothing jimmy mcgill


douglas
(19.04.18)
2000 lira verdiğin kasa ile hangi oyunları oynamayı düşünüyorsun?


sutlu nescafe
(19.04.18)
ucuza oyun bilgisayarı ne yazk ki toplanamıyor.
gaming, artık iyiden iyiye lüks olmaya başladı.
2 bin liraya oyun bilgisayarı toplamak namümkün.


pangea
(19.04.18)
ps4 veya xbox one düşün.


sutlu nescafe
(19.04.18)
ps4 veya xbox için oyun kırmak imkansız değil mi nasıl oyun oynayacağım steamdan aldıklarımla?


douglas
(19.04.18)
@douglas 2000 liraya 5 sene öncesinin oyunlarını oynamak istemiyorsan pek bir şey alamazsın.

alacağın sistemi çalıştıracak bilgisayar kasası yaklaşık: 500 lira
ekran kartı için uçmak istemiyor ama vasat bir şey de istemiyorsan biraz iyi 1050ti: 1100 lira
fazla değil 8 gb ram olsun yeter diyorsan: 520 lira
işlemci i5 7500 olsun, 7. nesilin son teknolojisini bırak, 8. nesile bile gerek yok diyorsan: 900 lira
ana kart bunları çalıştıracak kadar olsun diyorsan: 300 lira
soğutucu da lazım tabii bunlar için: işlemci soğutucuları 150 tl civarı, kasa fanları 20 tl civarı.

bunla da öyle son çıkan oyunları en üst grafikte falan oynayamazsın tabii. yani @Jimmy McNulty +1


nawar
(19.04.18)
peki arkadaslar ist. anadolu yakasinda oyun bilgisayari toplamak icin nereye gitsem? ya da parcalari sitelerden ayri ayri mi toplasam?


tabudeviren
(20.04.18)
Üstüne binen vergilere rağmen çok daha ucuz oluyor bazı ürünler Amazon'da. Vatan Bilgisayar ve Mediamarkt'ın arada indirimleri oluyor.


nawar
(20.04.18)
(4)

masa yaptırmak istiyorum

ince ölçüp tasarladığım bir masa var. ölçülerini ve tasarımını verip tasarlatabileceğim bir hizmet, servis var mı?
ince ölçüp tasarladığım bir masa var. ölçülerini ve tasarımını verip tasarlatabileceğim bir hizmet, servis var mı?
douglas
(19.04.18)
İstanbul Ümraniye Modoko'da bunu yapabilecek onlarca mobilyacı var. Bir dolaşın isterseniz ama pahalı olabilir biraz.


himmet dayi
(19.04.18)
ne kadar pahalı?


douglas
(19.04.18)
Tam fiyat veremem tabii ki ama hazır masaların fiyatlarından 3-4 kat fazla olabilir.


himmet dayi
(19.04.18)
Bir marangoza yaptırabilirsin. Ben ikeanın bir karyolasını yaptıracaktım 250 liralık ahşap karyolaya 800 lira fiyat biçti. Tabi ahşap daha kalın olacaktı.


neysene
(19.04.18)
(4)

cigara

yabancılar cigara sararken tütün yerine farklı bir şey kullanıyormuş böyle yeşil çimen gibi bişey hollandaya gidenler bilir nedir o?
yabancılar cigara sararken tütün yerine farklı bir şey kullanıyormuş böyle yeşil çimen gibi bişey hollandaya gidenler bilir nedir o?
douglas
(18.04.18)
Yabancilar demeyelim de :D
Coffeeshoplarda tutun tuketimi yasak, ondan boyle biseyler yapiyor olabilirler.


kuehles blondes
(18.04.18)
tütün zararlı ve kanserojen olduğu halde neden sigara yerine cigara zararlı? bu işte bu terslik vae


douglas
(18.04.18)
sigara yerine cigara zararli degil. tutun dandik ve boktan oldugu icin ama turistler de tutunle karistirmaya aliskin oldugu icin coffeeshoplarda boyle imkan var. tutun veya herangi bisey koymasan da olur.


@eksi sozlukte eksiyen adam öğrenciyim , cureforlove'ın önerdiği şeyi almam bile zorlayacak bakalım hayırlısı.


douglas
(19.04.18)
(1)

sigara tütün

ne zaman başladı bu tütün sarma olayı? tamamen sigara fiyatlarıylamı alakalI? ve sadece türkiyedemi var bu kültür?
ne zaman başladı bu tütün sarma olayı? tamamen sigara fiyatlarıylamı alakalI? ve sadece türkiyedemi var bu kültür?
douglas
(18.04.18)
Zaten başta o vardı. Endüstriyel sigara sonradan çıktı. Tabi ki sadece Türkiye'de yok. Yeni olan bir şey değil. Yalnızca, küreselleşme etkisi ile her türlü üründe olduğu gibi tütünün de dolaşımı kolaylaştı. bir zamanlar Türkiye'de muz da çok yaygın değildi. Bir yerden bulunup da eve muz girdi mi olay olurdu. Böyle düşünebilirsin.

Paketli tütünler yaygınlaşınca Adıyaman usulü açık tütün de yaygınlaştı.


joker hakki
(18.04.18)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.