Giriş
(5)

bir şeyler yaşamanın sırası mı? yoksa ev özlemi mi?

yüksek lisans için bambaşka bir şehirde/üniversitede ve ortamda bambaşka insanların içindeyim. burs falan da verdikleri için idari/akademik görevler de oluyor, tabir-i caizse "asistan dayanışması" tarzı bir ortamdayım. fazla yardımsever insanlar, 10 kişiye düşen ama 5 kişilik ofis ortamı, bol bol ça
yüksek lisans için bambaşka bir şehirde/üniversitede ve ortamda bambaşka insanların içindeyim. burs falan da verdikleri için idari/akademik görevler de oluyor, tabir-i caizse "asistan dayanışması" tarzı bir ortamdayım. fazla yardımsever insanlar, 10 kişiye düşen ama 5 kişilik ofis ortamı, bol bol çay/kahve ve yoğun ders programları, yetişmeyen görevler falan.

böyle olunca hayatımın ciddileştiğini hissettim bir anda. öyle de olunca bu yaşıma rağmen acaba duygusal hayatımda da mı bir şeylerin olması lazım diye düşünmeye başladım ister istemez. bu zamana kadar duygusal ilişkilerin içinde hiç olmadım, hem erkendi, hem üniversitemin bitmesi gerekiyordu, hem de adım atmayı uygun bulmuyordum, hem de ünlü ozanımız ismail yk'nın dediği gibi benim beğendiğim ise beni beğenmez diye düşünüp platonik takılıyordum. şimdi de bir şey yok zaten, ne beğendiğim biri ne beğenenim vs. var. zaten bu işler de düşünüp taşınmakla olmaz ama niye bu kadar 30 yaşındaymışım gibi hissettim anlamadım. evden uzakta aidiyet bulma çabası mı sizce, homesick dediklerinden, geçer mi?
draden
(20.09.19)
Nerdesin ki


opitseri
(21.09.19)
Bu o kadar önemli mi?


draden
(21.09.19)
ev özlemi bir süre sonra geçer diye düşünüyorum eğer işe daha çok odaklanıp, çalışma arkadaşları ile vakit geçirirsen. diğer konu da sizin tutumunuza bağlı aslında, ünlü ozanımızı dinlerseniz kapalı kutu olursunuz.


i had dreams
(21.09.19)
Biraz sosyalleş geçer.


opitseri
(21.09.19)
merhaba, gelişimsel olarak erikson'un "yakın ilişki kurmaya karşı yalıtılmışlık" dönemindesiniz. yani yakın ve anlamlı ilişkiler kurmaya başlamanızın, bir yandan da yetişkin sorumluluklarını üstlenmenizin tam zamanı. arkadaşlıklarınızı sürdürün, ortamın keyfine varın, asistan ortamı hem eğleneceğiniz hem kendinizi geliştireceğiniz hem de değişeceğiniz güzel bir ortamdır. "duygusal" şeyler yaşamaya da kendinizi kapatmayın derim.


ludmilla
(21.09.19)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.