Giriş
(1)

Türkiye’den Avustralya’ya Kargo

Selamlar ahali,Yaklaşık 2 kiloluk bir paket göndermem lazım. En ucuz hangi firmayla gönderirim?
Selamlar ahali,

Yaklaşık 2 kiloluk bir paket göndermem lazım. En ucuz hangi firmayla gönderirim?
duseyazar
(13.06.19)
Ptt kargo veya ekspress kargo.


frkn83
(13.06.19)
(1)

Mide Fıtığı Sorusu

Selamlar ahali,Yaklaşık 2 yıl önce mide fıtığı + gastrit teşhisi kondu. İlaçlarla ikisini de atlattım. Sonradan gastrit tekrar devam etti, arada Nexium kullanmaya başladım.Gastriti Nexium'la halledebiliyorum ama mide fıtığı bir haftadır nüksetti ve çok canımı sıkıyor. Bu gece mide bulantısından uyan
Selamlar ahali,

Yaklaşık 2 yıl önce mide fıtığı + gastrit teşhisi kondu. İlaçlarla ikisini de atlattım. Sonradan gastrit tekrar devam etti, arada Nexium kullanmaya başladım.

Gastriti Nexium'la halledebiliyorum ama mide fıtığı bir haftadır nüksetti ve çok canımı sıkıyor. Bu gece mide bulantısından uyandım.

Mide fıtığı ilacını tekrar kullanıcam ama adını hatırlamıyorum. Bilen eden var mıdır?
duseyazar
(27.03.19)
e-nabızdan eski reçetelerinize bakabiliyorsunuz.


(2)

Pazartesi Sabah İstanbul Trafiği

Selam ahali,Pazartesi sabah 9.40'ta Pendik'te olmak için Beylikdüzü'nden kaçta çıkmak gerekir?Şahsi arabayla gidilecek.Aşina olan varsa makbule geçer.
Selam ahali,

Pazartesi sabah 9.40'ta Pendik'te olmak için Beylikdüzü'nden kaçta çıkmak gerekir?

Şahsi arabayla gidilecek.

Aşina olan varsa makbule geçer.
duseyazar
(22.03.19)
6 da cikarsan 7-7.30
7 de cikarsan en az 9
7.30 da cikarsan 10 da varamazsın.
ytd


graywolf
(22.03.19)
7'yi geçirmezdim. 6,30-7 arası.


sutlu nescafe
(22.03.19)
(7)

Kredi Sorusu

30 bin lira kredi çekip dolar alsam mı diye düşünüyorum. Bir ay sonra muhtemelen yükselecek, öyle olursa kar ederim yükselmezse de bozdurup geri öderim diyorum.Bu durumda sadece bir aylık faizini ödemek zorunda kalırım değil mi?
30 bin lira kredi çekip dolar alsam mı diye düşünüyorum. Bir ay sonra muhtemelen yükselecek, öyle olursa kar ederim yükselmezse de bozdurup geri öderim diyorum.

Bu durumda sadece bir aylık faizini ödemek zorunda kalırım değil mi?
duseyazar
(19.03.19)
30 binliranın faiz maliyetini hesaba katıyor musunuz? beklediğiniz dolar artışından elde edilen para ile hem faiz ödeyip hem de kar elde edebilecek misiniz?
yükselmemesi halinde her durumda faiz ödeyeceksiniz zaten.
mantıksız.


elorelia
(19.03.19)
sadece 1 aylık faizini ödemek zorundasın evet.
dolar kısmına bir yorum yapmıyorum.


kitik
(19.03.19)
5.47’den 5.63’e çıksa masrafını çıkartıyor. Risk alınası durdu bana. Dolarcılardan da bir yorum gelirse güzel olur


duseyazar
(19.03.19)
kredi tipine bağlı olarak erken kapama bedeli, hayat sigortası falan 1000-2000 masraf çıkabilir. bence şubeye gidin bir ödeme planı üstüne de erken öderseniz hangi masrafların çıkacağını öğrenin.


orpheus
(19.03.19)
alış, satış fiyatlarını iyi okuyun. 5.47den aldiginda satışının 5.63den olabilmesi icin alışının epey yükselmesi gerekir. Macera aramayın. Ya da bir musibet bin nasihatten iyidir.


Cogunlugun beklentisi alininca zarar edilir genelde bu kurali unutmayin


İnsan keşke yapsaydım diyor.


duseyazar
(22.03.19)
(1)

Kurumsal Firmanın Catering/Toplu Yemek İşlerini Arttırma

Selamlar.Elde Türkiye'nin en büyük kurumsal firmalarından biri var ve catering/özel günlerde toplu yemek işini arttırmak istiyoruz. Daha çok şirkete hizmet versin, daha çok turist kafilesi ağırlasın gibi.Siz olsanız nasıl bir yöntem izlerdiniz, ne önerirsiniz?
Selamlar.

Elde Türkiye'nin en büyük kurumsal firmalarından biri var ve catering/özel günlerde toplu yemek işini arttırmak istiyoruz. Daha çok şirkete hizmet versin, daha çok turist kafilesi ağırlasın gibi.

Siz olsanız nasıl bir yöntem izlerdiniz, ne önerirsiniz?
duseyazar
(11.03.19)
şirketlere mail atma, eşantiyon yemek, kanepe servisi yapma, yöneticilerle randevu talebi ve onlara tanıtım amaçlı yemek servisi yapma.

turistler için tr ye gelen tur şirketlerini araştırma, işbirliği teklif etme, cruise gemilerle iletişime geçme, kongre vs merkezlerinin takvimlerini edinme, kongre/fuarı düzenleyen organizasyonla iletişime geçme, tanıtım servisi vs.

işe yarar bişey söylediysem bana da bi sakal atarsınız.


senolll
(11.03.19)
(5)

Fitness Sitesine Geribildirim

Selam duyuru ahalisi,Uzun bir süredir fitness danışmanlığı yapıyordum. Hatta duyurudan da dört beş öğrencim var.Daha çok insana ulaşabilmek ve sporu sevdirebilmek için tecrübelerimi bir konsept altında topladım: Happy Fit.Websitesini kendi çabalarımla bir haftada toparladım. İçerik olarak daha fazla
Selam duyuru ahalisi,

Uzun bir süredir fitness danışmanlığı yapıyordum. Hatta duyurudan da dört beş öğrencim var.

Daha çok insana ulaşabilmek ve sporu sevdirebilmek için tecrübelerimi bir konsept altında topladım: Happy Fit.

Websitesini kendi çabalarımla bir haftada toparladım. İçerik olarak daha fazla şey gelecek.

Daha fazla geliştirmeden önce fikrinizi almak istedim. Böyle bir sitede ne görmek istersiniz? Şurası daha iyi olabilir dediğiniz bir nokta var mı?

Kısaca vaktini ayırıp yorum yapabilecek duyurucular varsa sevinirim.

www.happy-fit.me

Şimdiden teşekkürler.

Dipnot: Blog ve öğrenciler kısmı henüz boş. Öğrenci içeriği yakında gelecek. Blog içinse spora dair merak ettiğiniz bir konu varsa iletirseniz, severek yazarım :)
duseyazar
(03.03.19)
hacı fitness ile ilgim yok. ancak siteye şöyle bir baktım. iletişim formunda gönder kısmı sarı ya. felaket göz yakıyor. o rengi değiştirebilirsin. -şimdi gördüm hakkında kısmında da aynı sarı var onu da.. Bir de ana sayfada anasayfa dersler vb. var ya fontlar kalın ve az büyük olsa daha iyi olur sanki. kolay gelsin.


unabomber
(03.03.19)
@unabomber, fontu büyüttüm rengi değiştirdim. Teşekkür! :)


duseyazar
(03.03.19)
Mobilde dersler yazısının altındaki şey okunmuyor beyaz olduğundan.

Bu arada Wix kullanıyorsun sanırım.


westblack
(03.03.19)
@westblack, wix çok pahalıydı ionos'la dokuzda bir fiyatına hallettim. Mobil ve tablet versiyonlarını henüz elden geçiremedim, düzeltme notlarıma aldım ama. teşekkür!


duseyazar
(03.03.19)
hayırlı olsun. insan ister istemez kendi mesleği açısından bakıyor: Ana Sayfa, İş Birlikleri ve teke tek manasına gelen bire bir ayrı yazılmalı. (bitişik yazılan birebir, iyi gelen demektir, boğaz ağrısına ıhlamur birebir" gibi) "itibariyle" değil "itibarıyla" olmalı. Dersleri kim veriyor? sorusunun da cevabı düşük olmuş, son kelime "tarafından" değil de "veriyor" olmalı veya ilk kelime "Dersler" olup sonu "tarafından veriliyor" olmalı, şimdiki hâliyle "tarafından veriyor" olunca cümle düşüyor.

ben siteyi beğendim, Türkçenizin genel temizliği için de teşekkürler :)


bir garip melek
(03.03.19)
(5)

Çeviri Ücret Sorusu

Selam çevirmenler,Çeviribilim mezunuyum ama epeydir çeviri işiyle uğraşmadığım için piyasaya hakim değilim. Akademik makale çevirisi için fiyat teklifi istediler. İngilizce'den Türkçe'ye. 15 bin 600 kelime, boşluksuz 78 bin karakter.İşine özenen insanım, hatasız bir metin çıkarırım Türkçe'de. Siz ol
Selam çevirmenler,

Çeviribilim mezunuyum ama epeydir çeviri işiyle uğraşmadığım için piyasaya hakim değilim. Akademik makale çevirisi için fiyat teklifi istediler. İngilizce'den Türkçe'ye. 15 bin 600 kelime, boşluksuz 78 bin karakter.

İşine özenen insanım, hatasız bir metin çıkarırım Türkçe'de.

Siz olsanız fiyat teklifi ne kadar verirdiniz?
duseyazar
(17.02.19)
"İşine özenen insanım, hatasız bir metin çıkarırım Türkçe'de."

teklifi bilmem de ironide cigir acmissin eheh.


der meister
(17.02.19)
ne var cümlede ironide çığır açmasına sebep olacak, ben bir kusur göremedim?


kaufman
(17.02.19)
Sanırım tez çevirisi falan bu. Boşluksuz 1000 karakteri 15 lira, akademik olduğu için de %50 üstüne ekleyerek 22-23 lira gibi bir fiyata çevirebilirsin. O da 1750 lira falan yapıyor. 1500'e kadar inersin (1000 karakteri 20 lira oluyor). Kapıyı 2000'den aç istersen de dikkat et kaçmasın.


shangrilla
(17.02.19)
@kaufman

"Türkçede" diye yazılıyor güncel dil bilgisi kurallarına göre. yapım ekinden sonra gelen çekim eki bitişik yazılıyor. Türkçedeki çe eki yapım eki çünkü.

çeviribilimde de bunu kafamıza kaka kaka öğretiyorlar lakin sonuç ortada :-)


windows95
(17.02.19)
TDK'nın sürekli kural değiştirmesi neticesinde hata yapmış ve "ironide çığır açmış" mı oluyorum? Gerçekten güzel bakış açısı. :)

Biz çeviribilimde TDK kurallarını değil, çeviri kavramının bilimsel bağlamını ve rolünü çalıştık. Mütercim tercümanlık bölümlerinde TDK kuralları öğretilmesini anlarım da çeviribilim gibi bilim odaklı bir bölümde imlâ kuralları öğretilmesi yazık olmuş.

Verilen bilgiler için teşekkürler.


duseyazar
(18.02.19)
(2)

Almanya'da Otele Kargo Sorusu

Selamlar ahali,Bir arkadaşım önümüzdeki üç gün Köln'de olacak. Bir hediye göndermek istiyorum kendisine. Amazon.de'den ürünü alsam ve oteline kargolatsam, otel teslimat yapar mı kendisine? Daha önce böyle bir durum yaşayan oldu mu?Otele yazdım ama henüz dönmediler. O yüzden burdan sormak istedim gec
Selamlar ahali,

Bir arkadaşım önümüzdeki üç gün Köln'de olacak. Bir hediye göndermek istiyorum kendisine. Amazon.de'den ürünü alsam ve oteline kargolatsam, otel teslimat yapar mı kendisine? Daha önce böyle bir durum yaşayan oldu mu?

Otele yazdım ama henüz dönmediler. O yüzden burdan sormak istedim gecikmemek adına.
duseyazar
(11.02.19)
aynisini dubai'de yapmayi dusunuyorum henuz otel ile konusmadim


tahtakafa
(11.02.19)
oteli arayıp telefon ile sorun. muhtemelen yaparlar.


babilbaligi
(12.02.19)
(3)

Wix'e Alternatif

Selamlar ahali,Bir web sitesi yapmayı planlıyorum. Wix'ten fiyatlara baktım da yıllık 450₺ diyor logo dahil. Az yüksek geldi bana. Alternatif önerisi olan var mıdır?
Selamlar ahali,

Bir web sitesi yapmayı planlıyorum. Wix'ten fiyatlara baktım da yıllık 450₺ diyor logo dahil. Az yüksek geldi bana. Alternatif önerisi olan var mıdır?
duseyazar
(05.02.19)
onun arayüzü vb. kolay ama sürekli para veriyorsun.

En güzel alternatif hosting alıp (yıllık 40-50 liraya bulursun) içine wordpress kurup (softaculous diye otomatik kuran sistem de var) siteni öyle oluşturmak.

Bedava tema da bulabilirsin, gidip themeforest'tan 50$'a satın da alabilirsin. Ha bunları kurmak hazırlamak uğraştırır. Ama bir kere yapınca o site senin, yıllık hosting + domain parası dışında ödemen olmaz.


nhk ni youkosu
(05.02.19)
Nhk +1
WordPress en mantıklısı baba senin için. Düzgün bir hostingle uzun vadeye bakınca çok daha ucuza halledersin. Nasıl bir site istiyorsun nedir tam olarak?


Giovanni Pipitto
(05.02.19)
www.youtube.com

sabredersen ayırdığın zamana değecek.

sadece domain ve hosting masrafı ödeyerek olayı çözersin. temaya, wix'e para vermene egerek kalmıyor.


sensible soccer
(06.02.19)
(3)

Eğitim Danışmanlık Şirketi Kurma Hk.

Selamlar ahali,Lisansüstü eğitim için Avustralya'ya gideceğiz bir arkadaşımla. Bu süreçte eğitim danışmanlığı şirketlerinden çok çektik. Sürecin takibi, ilgilenme düzeyi, imla bile çok düşük seviyede. Süreçleri düzelttiğimiz, az sayıda öğrenciye de olsa düzgün bir danışmanlık hizmeti verdiğimiz bir
Selamlar ahali,

Lisansüstü eğitim için Avustralya'ya gideceğiz bir arkadaşımla. Bu süreçte eğitim danışmanlığı şirketlerinden çok çektik. Sürecin takibi, ilgilenme düzeyi, imla bile çok düşük seviyede.

Süreçleri düzelttiğimiz, az sayıda öğrenciye de olsa düzgün bir danışmanlık hizmeti verdiğimiz bir start-up kurma fikri canlandı kafamızda.

Avustralya'daki üniversiteler ve dil okulları için başlamayı düşünüyoruz.

Amerika için sanırım AIRC'ye üye olmak gerekiyor ama Avustralya'daki kurumlara öğrenci göndermek için hangi platforma üye olmalı? Komisyonlar hangi platform üzerinden nasıl alınıyor bilen var mı?

Edit: Bunun için TR'de şahıs şirketi kurmak yeterli olur mu? Bilen varsa seviniriz.
duseyazar
(31.01.19)
Biz de gitmeden aynısını düşündük :)


@abi bi dizi buldum on numara dil okuluna gidecek lise öğrencilerini bilmem ama bizim seviyemizde insanlar için verilen hizmet öyle kötü ki düşünmemek elde değil :)


duseyazar
(31.01.19)
Dil okullari ve universiteler icin, Australian Business Number almaniz yeterli olacaktir, velhasil isi gocmenlik ile buyutmek isterseniz Migration Agents Registration Authority e kaydolmaniz gerekiyor bunun icin de Permanent Resident ya da Avustralya vatandasi olmanizi istiyorlar. Avustralya gocmenlik agency Turkiye de sadece 2 tane yanilmiyorsam.

www.mara.gov.au


buzperest
(01.02.19)
(4)

Eskişehir'de Aktivite

Selamlar duyuru ailesi,Yarın Eskişehir'de aktivite olarak ne yapmayı önerirsiniz? Özellikle böyle çocukluğa döndürecek oyunlar oynayabileceğimiz, lunaparkımsı ya da benzer bir yer varsa güzel olur. Yoksa da farklı tekliflere açığız.
Selamlar duyuru ailesi,

Yarın Eskişehir'de aktivite olarak ne yapmayı önerirsiniz? Özellikle böyle çocukluğa döndürecek oyunlar oynayabileceğimiz, lunaparkımsı ya da benzer bir yer varsa güzel olur. Yoksa da farklı tekliflere açığız.
duseyazar
(26.01.19)
Bademlik'te macera parkı var diye duymuştum.


on and off
(26.01.19)
Lunaparkımsı değil ama Sazova'ya gidebilirsin şato falan var, hoş bir yer


Mossy
(26.01.19)
Şimdi çocukluğa dönürecek aktivite mi bilemedim ama Korku Evi varmış bir tane. Geçen arkadaş gitmiş anlata anlata bitiremedi, bugün bir daha gitti eheh. Beni sarmadı (fikir sarmadığı için gitmedim) ama belki sizi sarar, denenebilir.


Sazova ve Bademlik önerisi için teşekkür. Korku evinin adı nehdi @i m cool with that?


duseyazar
(26.01.19)
(2)

Hüzünlü Müzik Bulmaca

Bir süredir çıkan müzikleri takip edemedim. En son tuna kiremitçi ece mumay - yalnızlığıma ver çıktığında epey sevmiştim. Yeni çıkmış bu tarz hüzünlü şarkı önerebilecek olan var mı?
Bir süredir çıkan müzikleri takip edemedim. En son tuna kiremitçi ece mumay - yalnızlığıma ver çıktığında epey sevmiştim. Yeni çıkmış bu tarz hüzünlü şarkı önerebilecek olan var mı?
duseyazar
(17.01.19)
çocukluğumdan beri müzikle uğraşıyorum, koloratür sopranoyum. son 2 senedir kendi bestelerimi yapıyorum ve onları tanıtmak için uğraşıyorum. şu aralar yerel radyolarda çalmaya başladı.

eğer beğenirseniz belki ekleyebilirsiniz. bu bana gerçekten çok destek olur ama daha önemlisi beğenilmiş ve benimsenmiş olmanı beni mutlu eder.

TÜR: ALTERNATİF/CAZ ve ALTERNATİF/INDIE POP

Arin -(git: youtu.be)
Uzak - (git: youtu.be)


mirror of erised
(23.07.19)
(1)

Yabancıya Türkçe Öğretmek için Kaynak

Selamlar,Bir Amerikalıya özel Türkçe dersi veriyorum. Scribd üzerinden çeşitli kaynaklar buldum ama sade, pratik kaynaklar önerebilecek olan var mı? Ya da bir tavsiyesi olan?
Selamlar,

Bir Amerikalıya özel Türkçe dersi veriyorum. Scribd üzerinden çeşitli kaynaklar buldum ama sade, pratik kaynaklar önerebilecek olan var mı? Ya da bir tavsiyesi olan?
duseyazar
(15.01.19)
içeriğini bilemem, sizin kriterlere uymayabilir belki ama tömer'in hitit serisi var.


sanat guresi
(15.01.19)
(1)

Avustralya'ya 6 aylık bir okula giden var mı?

Ödemeyle ilgili bir sorum olacak. 6 aylık bir sertifika programının ödemesi tek seferde mi olur, iki taksit mi?
Ödemeyle ilgili bir sorum olacak. 6 aylık bir sertifika programının ödemesi tek seferde mi olur, iki taksit mi?
duseyazar
(11.01.19)
ben araştırdığımda 2 taksit bilgisini almıştım.


hononu
(11.01.19)
(4)

İngilizce Devlet Belgesi

Selamlar,Vize başvurusu için İngilizce olarak Vukuatlı Aile Nüfus Kağıdı, Nüfus Cüzdanı, Askerlik Belgesi evraklarına ihtiyacım var. Adalet bakanlığı adli sicil kaydını direkt e-devletten verdi ama diğerlerinin İngilizcesi yok. Tercüme mi ettirmek gerekiyor bunları? Kuruma direkt gitsek İngilizce al
Selamlar,

Vize başvurusu için İngilizce olarak Vukuatlı Aile Nüfus Kağıdı, Nüfus Cüzdanı, Askerlik Belgesi evraklarına ihtiyacım var. Adalet bakanlığı adli sicil kaydını direkt e-devletten verdi ama diğerlerinin İngilizcesi yok. Tercüme mi ettirmek gerekiyor bunları? Kuruma direkt gitsek İngilizce alma şansımız var mı?
duseyazar
(11.01.19)
emin misin İngilizce istenmez bunlar vize başvurusu için.
kurumlar İngilizce veriyor mu bilmiyorum; vermiyorlarsa yeminli tercüme yeterli mi öğren, değilse önce asıl evrakla notere gidersin, oradan tercüme ofisi ve sonra tekrar notere. nerenin vizesi bu böyle?


tiny penny
(11.01.19)
alman konsolosluğu için de hepsini almanca istiyorlarmış. vukuatlı nüfus kayıt örneğinin almancasını ne yapacaklarsa artık


kimberly wexler
(11.01.19)
nüfus müdürlüğü doğum sertifikasını ingilizce veriyor belki diğerlerini de verir. askerlik şubesinden ingilizce bir şey alabileceğinden şüpheliyim. sormayı dene yine de.


argent dawn
(11.01.19)
Avustralya vizesi içindi. Eğitim danışmanlık şirketi ingilizce diye belirtmiş, pazartesiyi beklemeden burdan sorayım dedim.


duseyazar
(11.01.19)
(2)

Turkcell Platinum Havaş Şifresi

Selamlar ahali,Geçenlerde turkcell platinum üyelerinden ücretsiz havaş şifresi istemiştim. https://www.eksiduyuru.com/mobil/duyuru/1327706/turkcell-platinum-havas-sifresiKarşılığında kedilere bir kilo mama dağıttım, fotoğrafları ekte :)Yine iki şifreye ihtiyacımız var. Dm’den gönderebilecek varsa yi
Selamlar ahali,

Geçenlerde turkcell platinum üyelerinden ücretsiz havaş şifresi istemiştim.

www.eksiduyuru.com

Karşılığında kedilere bir kilo mama dağıttım, fotoğrafları ekte :)

Yine iki şifreye ihtiyacımız var. Dm’den gönderebilecek varsa yine kedi doyururuz :)
duseyazar
(26.12.18)
1 kg mama dağıtana kadar havaşa para verin? :)


Hala gerekli ise verebilirim


(26.12.18)
(10)

Vitamin Anketi

Selam ahali,Bir firmanın satış departmanında vitamin ve beslenme takviyeleri üzerine çalışıyorum.İnsanların vitamin ve gıda takviyesi konuda tercihlerini anlamak üzere anket yapmak istedim. Bu ürünlerden kullananlar1 - Ne tür(multivitamin, b12, omega 3 vs.)2 - Hangi marka3 - Markayı tercih etme sebe
Selam ahali,

Bir firmanın satış departmanında vitamin ve beslenme takviyeleri üzerine çalışıyorum.

İnsanların vitamin ve gıda takviyesi konuda tercihlerini anlamak üzere anket yapmak istedim. Bu ürünlerden kullananlar

1 - Ne tür(multivitamin, b12, omega 3 vs.)
2 - Hangi marka
3 - Markayı tercih etme sebebi
4 - Satın alma yöntemi(eczane, online vb.)

Bilgilerini yazabilirlerse güzel bir infografik çıkarabilir, güzel tekliflerle gelebilirim.

Edit: Gelen güzel cevaplar üzerine bir soru daha eklemek istiyorum.

Sadece vitamin satan güvenilir bir websitesi olsa kullanır mısınız? Yoksa hepsiburada n11 gibi platformlardan mı satın alırsınız?
duseyazar
(18.12.18)
1- hayatımda hiç kullanmamıştım ama kullanmaya karar verdim, dün satın aldım.
2- solgar vm2000
3- güvendiğim kaynaklardaki insanların yaptığı yorumlar (+ vegan olmasını da ekleyebilirim)
4- online


ocanal
(18.12.18)
1- Magnezyum, Çinko, bazen omega 3, kışın D vitamini.

2- Bulkpowders ya da Myprotein

3- Ucuz ve kaliteli, mesela diğer markalar biyoyararlanımı yüzden 3-6 civarı olan magnezyum oksid veya citrat gibi türevleri kullanırken onlar çok daha efektif olan magnezyum bisglycinate kullanıyorlar.

4- internet


Haldamir
(18.12.18)
1- ben de yeni basladim b12, multivitamin, omega3, 5htp
2- markalari unuttum
3- saglikli yasiyorum onerisi
4- online


1- biotin
2- solgar
3- vegan olması
4- eczaneden


1 - magnezyum, kalsiyum ve q1o
2 - Solgar ve Imuneks
3 - Biri çok ünlü diğeri de görece kaliteli bir şirketin ve yerli.
4 - Eczane.
5 - site güvenilirse ve iyi indirim yapıyorsa kullanırdım.
Bir rahatsızlığın semptomlarını azaltmak için başladım ben de geçen ay.


acik sozlu olmandan mutevellit yanit vereyim. efa s1200 balik yagi. yeni basladim. aniden karar verdigimden eczaneye girip en iyi balik yagi hangisi diye sordum, adam bunu verdi. devam edersem internetten alirim, en ucuzu hangisiyse guvenilirligini de kontrol edip alirim sanirim.


kakalamar
(18.12.18)
1 - hiç kullanmadım
2 - bilgim yok
3 - fikrim yok
4 - alırsam eczane olur


jactantia
(18.12.18)
1 - D vitamini katkili omega ve B vitamini tableti (b12, b6 etc)
2 - Doktor tavsiyesine gore
3 - Doktor tavsiyesine gore
4 - Eczane yada direk doktordan aliyorum. Online almam.


cooperr
(18.12.18)
1- b12, dvit, omega3
2- doktorun reçete ettikleri
3- doktor tavsiyesi
4- eczane


glutamin
(19.12.18)
1-dönem dönem multivitamin, b12. bir de faydalı bakterileri içeren bir takviye almayı düşünüyorum

2-kafama göre farklılık gösteriyor.

3-tavsiye

4- ucuz yolluları eczaneden, pahalı olanları internetten

5- sadece vitamin türevlerini satan internet sitelerini tercih eden arkadaşlarım var. nerdeyse her ay o site üzerinden sipariş veriyorlar.


yemrem
(19.12.18)
(2)

İstanbul-Eskişehir Yolculuk

Sabah saatlerinde yola çıkmam lazım. Blablacardan, otobüslerden ve trenlerden yer baktım ama yok. Yarın sabah öğlen arası istanbuldan eskişehire gidecek var mı?
Sabah saatlerinde yola çıkmam lazım. Blablacardan, otobüslerden ve trenlerden yer baktım ama yok. Yarın sabah öğlen arası istanbuldan eskişehire gidecek var mı?
duseyazar
(15.12.18)
kamilkoçta yer var?


mr.goodcat
(15.12.18)
Gündüz baktığımda sistemlerinde bir arıza varmış sanırım sadece iki sefer gösteriyordu. Şimdi görünüyor, teşekkür @mr.goodcat!


duseyazar
(15.12.18)
(4)

Parfüm nerden alınır

Bir adet calvin klein euphoria veya paco rabane one million parfüm alma niyetindeyim. Dükkan veya online alışveriş sitesi, orijinal ve ekonomik olarak nerden alabilirim?
Bir adet calvin klein euphoria veya paco rabane one million parfüm alma niyetindeyim. Dükkan veya online alışveriş sitesi, orijinal ve ekonomik olarak nerden alabilirim?
duseyazar
(20.09.18)
Yurtdışına çıkacaksan ya da gelen tanıdık varsa oralardan, free shop olabilir


helena
(20.09.18)
artık duty freelerle buran almanın bir farkı kalmadı bu kurlarla. aynı fiyata geliyor nerdeyse


condom kurşunu
(20.09.18)
Trendyolda falan indirime giriyor ya da boynerde. Takip etmek lazim


kafanguzelolmus
(20.09.18)
Duty free su an pahalı Boyner ya da Sevil’den yapıştır


monkey
(20.09.18)
(1)

İkamet - Yurt dışı Sorusu

Selam ahali,Abimin hem türkiye hem avustralya vatandaşlığı var. Normalde avustralyada kalıyor. Bu sefer türkiyeye geldiğinde avustralya adresini sistemden sildirdi ve birinci adres olarak türkiyeyi gösterdi. Türkiyeye de avustralya pasaportuyla girmiş. Birinci adresinin burda görünmesi ve yurt dışı
Selam ahali,

Abimin hem türkiye hem avustralya vatandaşlığı var. Normalde avustralyada kalıyor. Bu sefer türkiyeye geldiğinde avustralya adresini sistemden sildirdi ve birinci adres olarak türkiyeyi gösterdi. Türkiyeye de avustralya pasaportuyla girmiş.

Birinci adresinin burda görünmesi ve yurt dışı adresinin silinmiş olması, evine dönerken sorun yaratır mı? Benzer durumla karşılaşıp bilgi sahibi olan var mı?
duseyazar
(31.07.18)
Bilmiyorum ama hiç sanmıyorum. Yurt dışı kaydını sildirmek demek yurt dışındaki Türk elçiliğindeki kaydını sildirmek değil mi? Eğer öyleyse bunun Avustralya'ya giriş meselesi ile hiç alakası yok demektir, diye düşünüyorum.


(3)

n11 kuponu aramaca

Selamlar ahali,Kullanmayacağı n11 kuponu olup kod verebilecek güzellikte duyuru kullanıcısı var mıdır? hayli makbule geçer.
Selamlar ahali,

Kullanmayacağı n11 kuponu olup kod verebilecek güzellikte duyuru kullanıcısı var mıdır? hayli makbule geçer.
duseyazar
(17.07.18)
Valla buna indirim bile denmez ama bak işte bi: eksiup.com


10032007
(17.07.18)
10 TL'lik olanın kodunu almam mümkün müdür?


duseyazar
(17.07.18)
Mesaj attım.


10032007
(17.07.18)
(6)

Kuş cinsi

Selam ahali,Eve dönerken yolda bir kedinin ağzından fotodaki kuşu kurtardım. Cinsi nedir, tahmini kaç aylıktır, şu an uçamadığını düşünürsek ne yapmak gerekir yol gösterebilecek olan var mı?
Selam ahali,

Eve dönerken yolda bir kedinin ağzından fotodaki kuşu kurtardım. Cinsi nedir, tahmini kaç aylıktır, şu an uçamadığını düşünürsek ne yapmak gerekir yol gösterebilecek olan var mı?
duseyazar
(10.07.18)
ebabil?


qobel
(10.07.18)
eksiduyu.ru

yarası yoksa biraz yükseklikten cesaretlendirilince uçabiliyorlar, yere konduklarında kendi başlarına havalanamıyorlar

üzerine çıkabileceğin yükselti varsa buradaki gibi bırakabilirsin
www.youtube.com

yoksa da elini buradaki gibi aşağıdan yukarıya ivmeyle desteklersen uçabiliyor :)
www.youtube.com


freebird5406_2
(10.07.18)
Evet, arkadaslarin dedigi dogru. Yetiskin bir ebabil kurtarmissiniz. Cok ozel bir kus. Olmadik yerlere konmak zorunda kalan ebabillerin sonu genelde kedi midesinde biter. Siz de onlardan birini kurtarmissiniz. Bu kuslar ayaklarinin uzerinde duramiyor, sanki olmus gibi ayaklari kivrik sekilde dururlar yerde. Etrafi acik park vb. bir yerden iki elinizle dik bir sekilde hafifce yukari dogru savurun, ucup gider.


battal gemalmaz
(10.07.18)
Güzelim ebabil <3

Biraz su verin uçurmadan evvel. Ve evet yüksekçe bir yerden bırakmak gerekiyor uçabilmeleri için.


SiyamkedisiZorro
(11.07.18)
çok güzel bir kuşa benziyor, evde besle kanka hayat arkadaşı olur.


guneyk
(11.07.18)
bir arkadasim iki tane dusmus ebabil yavrusuna bakiyor bu aralar. eger yaraliysa, ucuramazsaniz mesaj atin.

bir de tutunmayi seviyor bu kuslar. tshirtunuze, kemerinize falan yarasa gibi takilip gezebilir evin icinde sizinle.


jimicik
(11.07.18)
(2)

Y.Lisans Tezi Online Alışveriş 2 Dakikalık Anket

Selamlar ahali,Yaklaşık 30 kişinin daha doldurması gereken bir adet yüksek lisans anketimiz var. El birliğiyle doldurursak dünya bir dakikalığına güzelleşebilir.https://qtrial2018q1az1.az1.qualtrics.com/jfe/form/SV_bpwFEb8N9voHXI9Sevgilerle.
Selamlar ahali,

Yaklaşık 30 kişinin daha doldurması gereken bir adet yüksek lisans anketimiz var. El birliğiyle doldurursak dünya bir dakikalığına güzelleşebilir.

qtrial2018q1az1.az1.qualtrics.com

Sevgilerle.
duseyazar
(20.06.18)
doldurdum. bol sans.


bim tribi
(20.06.18)
Son 10 katılımcıya ihtiyaç kaldı, elden ele bitirirsek polonyalı bir kardeşinizi sevindirirsiniz!


duseyazar
(21.06.18)
(5)

Türkiye'de faaliyet gösteren Fransız şirket arayışı

Merhabalar ahali,2019'da Fransa'da gerçekleşecek sportif bir etkinlik için, Türkiye'de faaliyet gösteren Fransız bir firmadan sponsorluk arayışı içerisindeyim. Kurumsal iletişime ve genç sporculara desteğe önem veren, bildiğiniz bir Fransız şirket var mı buralarda?Sevgiler.
Merhabalar ahali,

2019'da Fransa'da gerçekleşecek sportif bir etkinlik için, Türkiye'de faaliyet gösteren Fransız bir firmadan sponsorluk arayışı içerisindeyim. Kurumsal iletişime ve genç sporculara desteğe önem veren, bildiğiniz bir Fransız şirket var mı buralarda?

Sevgiler.
duseyazar
(15.06.18)
Carrefour
Decathlon

İlk akla gelenler.


valentinov
(15.06.18)
Renault


naksidil
(15.06.18)
schneider electric / peugeot /

schneiderla konusurdum ben olsam


oscar
(15.06.18)
Sosyal sorumluluk anlamındaki desteklerini bilmem ama Türkiye'de faaliyet gösteren, bildiğim Fransız şirketlerini yazayım:

BNP Paribas
AXA Group
Renault
L'Oréal Group
Danone
Schneider Electric
Valeo
Carrefour


Ben de sirket olarak eklemeye geldim;
Legrand
Limagrain
Saint gobain
Sodexo
Total
Lafarge


logisticsmanager
(16.06.18)
(8)

Depresyon Sorusu

Selamlar ahali,Bu kez kötü bir gerekçeyle geliyorum, mümkün olduğunca özet geçeceğim. Zamanında ÖSS'ye hayvan gibi çalıştım, güzel bir dereceyle sağlam bir üniversiteye girdim. İki yıl önce mezun oldum. İlk full time işimde sıkıntılı bir müdürüm vardı, ne para kazanabildim ne iş tatmin elde ettimi.
Selamlar ahali,

Bu kez kötü bir gerekçeyle geliyorum, mümkün olduğunca özet geçeceğim.

Zamanında ÖSS'ye hayvan gibi çalıştım, güzel bir dereceyle sağlam bir üniversiteye girdim. İki yıl önce mezun oldum. İlk full time işimde sıkıntılı bir müdürüm vardı, ne para kazanabildim ne iş tatmin elde ettimi. Bunun üzerine geçen yıl haziranda işten ayrıldım ve zor elemelerden geçerek 2 tane uluslararası FMCG şirketinden iş teklifi aldım. Bir tanesini kabul ettim, management trainee olarak düşük maaşla zor koşullarda çalışmaya başladım. Çünkü trainee aşaması bitince güzel şeyler olacaktı sözde. Buradaki müdürlerin de egoları ve bencillikleri yüzünden, trainee süreci bir yere varmadı ve geçen ay işi bıraktım.

Bu süreçte üç ilişkim oldu, hepsi de üzücü şekillerde bitti. Detaylara girmeyeceğim ama narsistlere denk geldim, aldatıldım, düşünce yapımdaki zaaf yüzünden mide fıtığı oldum.

Şimdi ailesinin yanında yaşayan, 27 yaşında bütün mal varlığı sadece 5 bin lira borç olan bir insan evladıyım.

Evet, çok güzel anılarım var ve yıllardır -detayına girmeyeceğim- güzel işler yaptığımı düşünüyorum.

Fakat artık bir işin, ilişkinin bir anlamı olduğunu düşünmüyorum. Uğraşsam belki olur ama uğraşacak enerjim yok, tükenmiş hissediyorum ve hiçbir şey yapasım yok. Vasiyet yazmayı, şanslıysam bir yerlerde kaza geçirmeyi bekliyorum gibi bir şey.

İşbu koşullarda, ağır bir depresyondayım sanıyorum?

Psikologa gidecek param da yok.

Önerisi, tavsiyesi olan var mı?
duseyazar
(09.06.18)
Merhabalar,
Psikolog olmadığım için sana teşhis koyamam, ya da bir çözüm öneremem ama
153 ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmeti veriyor. Gayet de ilgililer ve sandığından daha çok yardımcı oluyorlar. Çekinme hemen ara.
Ayrıca birçok ücretsiz destek merkezi de mevcut.


anten
(09.06.18)
Eldeki imkanlarla yapılabilecekler arasında aklıma gelenler:
-anten'in dediği gibi ücretsiz danışma merkezlerine gitmek (bağlı olduğunuz belediyeye dahi başvurabilirsiniz)
-Yüksek lisansa yahut doktoraya devam eden psikoloji öğrencilerinin vermiş olduğu ücretsiz danışmanlıklardan yararlanmak (ki bu bir üsttekinden daha fazla önerdiğimdir)
-David burns ün "iyi hissetmek" kitabını alıp okumak ve hayatınıza uygulamak


Hepimizin çok kötü dönemleri oluyor. Sertifikalı baristayim falan demişsin ne güzel mesleğin var elinde ki bu bir meslek bence. O yüzden çok da şeyapma diyorum.

Ama tabii depresif hissetmek başka bir şey ve yardım arayışı içinde olduğun için depresyondasın diyemem yetkim de yok zaten ama yılmak yok........


ikcı
(09.06.18)
david burns kitabi +1000

duzgun bir psikologun klinik olarak uygulayacagi terapiyi kendin uygulamani sagliyor (bilissel terapi) omur boyu faydalanacagin bir sey her durumda. psikolog durumun yoksa siddetle tavsiye.


robokot
(09.06.18)
Herkese çok teşekkürler, ince düşünen insanlar olduğunuz belli oluyor. David Burns ile başlayıp diğer seçeneklere ilerleyeceğim.

Mutlu kalın.


duseyazar
(09.06.18)
ağır depresyon çok farklı bir durum. bir çok insanın bu ülkede yaşadığı durumu yaşıyorsun. belediyelerin ücretsiz psikolojik danışmanlığı yaptığı yerler var. istanbul ve ankarada var genelde.
bir yerden hafiften yeniden başla. ilerde evlensende malın mülkün olsada herşeyin anlamsız olduğu dönemler olacak bu normal.


mikahakkinen
(09.06.18)
kimsenin derdini küçümsemem, herkesin derdi kendine büyüktür ama yazdığın şeyleri okuyunca biraz abartmıyor musun demeden de geçemedim. belki de geçmeliydim.


forlife
(09.06.18)
Arkadaşlar soruna guzel guzel yanitlar vermisler.

Is hayati boyledir. Pes etmeyeceksin. Sabredeceksin. Bu yillar gececek ve geri dönüp baktiginda iyi ki yapmisim sabretmisim diyeceksin. Yilma; yeni bir ise gir ve sebat et kardesim.


(5)

Kitap Önerisi

Köyde inzivada okumalık kitap alacağım. Listemde Ayfer Tunç, Barış Bıçakçı var. Yeni çıkmış, güzel akan keşfedilesi kitap önerisi olan var mı?
Köyde inzivada okumalık kitap alacağım. Listemde Ayfer Tunç, Barış Bıçakçı var. Yeni çıkmış, güzel akan keşfedilesi kitap önerisi olan var mı?
duseyazar
(30.05.18)
Patti Smith'in kitaplarini oneririm.Çoluk çocuk,M treni su gibi akip giden kitaplar.Ayrica Justin Torres'in Biz hayvanlar, Jack Kerouac'in Big Sur'u son zamanlarda okudugum en iyi kitaplardan.


astrid
(30.05.18)
Zeynep Kaçar - Kabuk
Ferit Edgü - Hakkari'de Bir Mevsim
Selçuk Aydemir - Liseden Arkadaşlar
Alper Canıgün - Tatlı Rüyalar

Barış Bıçakçı yazdın diye bunları yazdım.

edit: Patti Smith Çoluk Çocuk da harika kitaptır.


kablelvuku
(30.05.18)
dan brown-origins (başlangıç diye çevirdiler herhalde)


slhmlr
(30.05.18)
cem akaş - 7


solskjaer
(30.05.18)
İsmail Güzelsoy'un tüm kitapları. Ben "Değil Efendi'nin Renk ve Korku Meselleri" ile başlayıp hastası olmuştum kendisinin. Türkçe'nin en iyi yazarlarından biri bence. Değmez, Sincap, Rukas, Gölge gibi kitaplarına da bakabilirsiniz.


kahvegibi
(30.05.18)
(2)

Neon Yazı Kiti

Selamlar ahali,Linkteki ürünü almak istiyorum ama, kargosu daha kısa sürecek bir alternatif bilen var mıdır?https://www.amazon.com/Make-Effect-String-Light-Message/dp/B06XPZWQD6
Selamlar ahali,

Linkteki ürünü almak istiyorum ama, kargosu daha kısa sürecek bir alternatif bilen var mıdır?

www.amazon.com
duseyazar
(25.05.18)
bu ürünün satıcısı amazon değil, satıcıya sormanız lazım.


aydogank
(25.05.18)
bu tam neon degil bilginiz olsun. benzerleri aliexpress de var. daha ince olanini oradan almistim


jedilance
(25.05.18)
(2)

Kitap Adı

Selamlar ahali,Geçenlerde bir kitap alacaktım kitapçıda yoktu, adını da unuttum. Yazarı Sartre mıydı neydi, o ekolden biriydi sanırım. Kitabın adı da sıkıntı, daralma, bunalma gibi bir şeydi. Bilen çıkar mı? Dokuz puan vericem yeminle
Selamlar ahali,

Geçenlerde bir kitap alacaktım kitapçıda yoktu, adını da unuttum. Yazarı Sartre mıydı neydi, o ekolden biriydi sanırım. Kitabın adı da sıkıntı, daralma, bunalma gibi bir şeydi. Bilen çıkar mı? Dokuz puan vericem yeminle
duseyazar
(24.05.18)
Bulanti-Sartre


Amaranta ursula
(24.05.18)
Bulantı.


devilred
(24.05.18)
(2)

Güvenilir bahis sitesi

Selamlar ahali,Şöyle tek maçtan kupon yapabileceğim, ilk golü kim atar kart çıkar mı tadında fantastik bahisler yapabileceğim güvenilir bir site arıyorum. betsmove'a üye oldum ama ödeme yöntemleri çok saçma geldi. Bildiğiniz yerli ya da yabancı, güvenilir güzel bahis sitesi var mı?
Selamlar ahali,

Şöyle tek maçtan kupon yapabileceğim, ilk golü kim atar kart çıkar mı tadında fantastik bahisler yapabileceğim güvenilir bir site arıyorum. betsmove'a üye oldum ama ödeme yöntemleri çok saçma geldi. Bildiğiniz yerli ya da yabancı, güvenilir güzel bahis sitesi var mı?
duseyazar
(13.05.18)
tempo


ırene adler
(13.05.18)
bahis sitesi açsam adını guvenilirbahissitesi koyarım. googleda direkt ilk sayfa garanti.


(7)

EYS ile yurt dışına çıkıp kalmak?

Selamlar ahali,Daha önce european voluntary service ile yurt dışında bir projede çalışmış, daha sonra orada kalmanın bir yolunu bulmuş kimseler var mıdır?
Selamlar ahali,

Daha önce european voluntary service ile yurt dışında bir projede çalışmış, daha sonra orada kalmanın bir yolunu bulmuş kimseler var mıdır?
duseyazar
(09.04.18)
Ben kalamadım ama kalanları biliyorum.


Erasmusa gidip döneri de işe girip oraya yerleşeni biliyorum.


renegade
(09.04.18)
@geçerkenugradım ve @renegade nasıl kaldıklarına dair bir malumatımız var mı peki?


duseyazar
(09.04.18)
Başlığın evs olması gerekmiyor mu? İstediğin kitleyi bulman için diyorum.

Kalanların hiçbir özelliği yok. Kimi formalite evlilik yaptı ya da sevgili buldu. Kimi de işte kendi imkanlarıyla iş aradı buldu.

Tamamen şans. Ben kabul edilmek için iki yılda 100 başvuru yapmıştım. Bu kalanlardan biri bir iki ayda buldu. Hem de adam evs dışında ben seni alayım dedi. Orada iki yıl çalıştı gönüllülük adı altında. Evs hakkı hala duruyor.


Vallahi dönerciden işe kabul mektubu gibi bişeyler aldı. Öylelikle yerleşti.


renegade
(09.04.18)
dönerci kısmı ya almanya'daki eğitim süresi boyunca bir sene çalışıp daha sonra çalışma vizesine başvurmakla olmuştur ya da adam aşmış, eşi benzeri bulunmayan bir dönercidir. yaşanmış bir örnek olması tuhaf geldi bu yönden bana. nitekim mantığa da aykırı, zira kişinin kabul edilebilmesi için avrupa'da o nitelikte başka bir dönercinin olmaması gerekiyor. o da imkansıza yakın olsa gerek. daha vizenin çalışma vizesine çevrilmesindeki imkansızlıklardan bahsetmedim bile. sadece almanya'da o başta dediğim gibi sırf türklere uygulanan bir istisnai kanun var, o da üniversitede okuyorsan.

en cazibiyse evlenmek tabii. arkadaş çevresi edinirsen ufaktan konunu açarsın, böyle böyle dersin, güvenebileceğin arkadaşlarından biri sana yardımcı olabilir. ha ya da hayat bu tabii, birden karşına birisi çıkar, hakikaten evlenirsin, belli mi olur.


soso
(09.04.18)
tanıdığım benzeri programlar ile kalanların nerdeyse tamamı evlenerek kaldı, bunların çoğu da boşandı ve geri döndü. Bu arada hiç birisi sahte evlilik değildi.


cursor
(09.04.18)
(7)

20 bin TL ile taşınmalık ülke önerisi

Selamlar ahali,27 yaşıma kadar hayvan gibi okuyup, iki yıldır hunharca çalışmama rağmen bu ülkede işlerin iyiye gitmediğini görünce yurt dışına taşınmaya karar verdim.Boğaziçi Çeviribilim lisans mezunuyum, üstte belirttiğim üzere 27 yaşındayım. Bir yıllık bir startupta pazarlama uzmanlığı, yaklaşık
Selamlar ahali,

27 yaşıma kadar hayvan gibi okuyup, iki yıldır hunharca çalışmama rağmen bu ülkede işlerin iyiye gitmediğini görünce yurt dışına taşınmaya karar verdim.

Boğaziçi Çeviribilim lisans mezunuyum, üstte belirttiğim üzere 27 yaşındayım. Bir yıllık bir startupta pazarlama uzmanlığı, yaklaşık bir yıldır da kurumsal bir firmada management trainee olarak tecrübem var.

Bunların dışında, baristayım ve sertifikam var.

20 bin TL ile taşınabileceğim bir ülke, yöntem önerisi olan var mı?

Ek not: Avustralya'da ve Hollanda'da yaşayan iki abim var.
duseyazar
(30.03.18)
Is paraya kaldiysa 20bin TL ile her yere ucak bileti alip tasinabilirsiniz.


crown
(30.03.18)
Bunu iki abine sorman lazim.elindeki para 4000 euro.bununla hollandaya gider,bir oda tutarsin ve biter.cok kasarsan bir ay daha gider ama biter.oturumun vs yoksa is imkanin yok.olsada sen o isi yapmazsin.kisaca eziyet.abilerinle konus,sana is baksinlar,imkan bul ve oyle git.ya da git abinin evine cok,sonra olaylar gelissin.

Once is bul.


duptıs
(30.03.18)
Benzer durumdayız, meslektaşız farklı dil alanından ne yazıkki. En azından iyi bir okuldan mezunsun.

Birkaç ay önce sizin bölümden sizin okuldan mezun biriyle tanıştım, Kanada da öğretim görevlisiymiş. Okulu ve ismini soylemedi ama hocaların bilir. Etkinlikte bolum hocaları falan vardı. Belki sana yol gösterirler.

Yurtdışındaki kardeş imkanlarından ben yararlanamadım. Umarım seninkilerin sana yardımları dokunur.


Evs tarzı şeylerle açılmayı düşünmez misin mesela?


@duptıs +1

once is ayarlamalisin. avustralya harici kanada son donemde tasinmak icin en cok tercih edilen ulkelerden birisi. abd'ye 500 metre mesafede hemide. sen yetismis birisin, seni alirlar. turkiyem'in seni gibi insanlarin yuvada kalmasi icin ortam yaratmadigi icin uzuluyorum.


tomcruise
(30.03.18)
Avustralya'daki abi vatandassa eger, sana kardes vizesi alabilir baya bir para vermesi gerekiyor ama permanent alirsin.


tezek
(30.03.18)
20 bin tl ile ele gocmen alan eli yuzu duzgun ulkelerde 2-3 hafta tatil yapabilirsin en fazla, malesef.


cooperr
(03.04.18)
(1)

Son bir yıl içerisinde Avustralya'ya taşınmış olan

Var mı? Taşınmaya dair sorularım olacak.
Var mı? Taşınmaya dair sorularım olacak.
duseyazar
(30.03.18)
Merhaba, ben henuz tasinmadim ama vizemi aldim. Az cok arastirdim biseyler. Belki bildigim gordugum biseylerdir cevaplayabilirim


The_Lollok
(30.03.18)
(3)

Melek Yargıcı ne diyor?

Selamlar duyuru ahalisi, Ortada bir iddia var. Melek yargıcı meşhur vidyosunda ne diyor sizce?https://twitter.com/erhangungor/status/975397537598369793?s=21
Selamlar duyuru ahalisi,
Ortada bir iddia var. Melek yargıcı meşhur vidyosunda ne diyor sizce?
twitter.com
duseyazar
(19.03.18)
ego budalasi bos bir kadinin kafasi guzelken dedikleri ne kadar onemli olabilir ki?


mayeskuel
(19.03.18)
Hahah söyledikleri önemli olduğhndan değil, ortada iddia olduğundan soruyorum :)

Cevapları twitter anketinden de alabilirsem şükela olur


duseyazar
(19.03.18)
"yüzüüme bakın" derken parmağının ucu yüzünü göstermiyor, yüzüğü "allah bir" diye işaret ettiği yeri gösteriyor.

yani bence "yüzüğüm doğrultusunda işaret ettiğim yere bakın" anlamında "yüzüğüme bakın" diyor.


kibritsuyu
(19.03.18)
(5)

Burası neresi

Soru başlıkta.
Soru başlıkta.
duseyazar
(15.03.18)
bursa kesin. :)


naksidil
(15.03.18)
Şımarıklık gibi olmasın ama sokak adına kadar alabilirsem efsane olur :)


duseyazar
(15.03.18)
Tamamen tahmin ama tophane tarafları ya da muradiye olabilir gibi devlet hastanesinin üst arka sokaklarına da benziyor. sağdaki mezar tam çıksaymış belki oradan çıkartabilirdik.


naksidil
(15.03.18)
twitter.com


baharat
(15.03.18)
bulundu, teşekkürler @baharat :)

www.google.com.tr!3m7!1e1!3m5!1sEa-VUlUEil5WLI9xZGwH6Q!2e0!6s%2F%2Fgeo3.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DEa-VUlUEil5WLI9xZGwH6Q%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D131.28969%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656


duseyazar
(15.03.18)
(1)

Dizel Araba Mazot Bitmesi ve Çalışmama Sorunu

Selamlar,İki hafta önce yakıt ibresi 40km mesafe gösterirken arabam çalışmayı durdurdu. Gidip mazot aldım, koydum ve sonrasında çalışmadı. Arabayı çektirdim, tamircide havayı aldılar sprey sıktılar sonra normale döndü.Dün sabah, depoyu iki hafta içerisinde iki kere doldurmuş ve sorunsuz kullanıyor o
Selamlar,

İki hafta önce yakıt ibresi 40km mesafe gösterirken arabam çalışmayı durdurdu. Gidip mazot aldım, koydum ve sonrasında çalışmadı. Arabayı çektirdim, tamircide havayı aldılar sprey sıktılar sonra normale döndü.

Dün sabah, depoyu iki hafta içerisinde iki kere doldurmuş ve sorunsuz kullanıyor olmama rağmen motor çalışmadı. Yine arabayı çektirdim, tamircinin söylediğine göre o mazot ilk bittiğinde pislik girmiş tıkamış, ilk gittiğimde temizlemiş ama sonradan tekrar tıkamış o yüzden çalışmamış.

Böyle bir şey normal mi? Arıza başka yerden olabilir de tamirci anlamıyor gibi geldi bana.

Araç 2009 fiesta dizel.
duseyazar
(09.03.18)
mümkün. enjektörler pislenmiş olabilir depodaki yakıt pompası da tıkanmış olabilir.


ykyt
(09.03.18)
(2)

Beşiktaş dolaylarında en iyi patates yapan yer

Neresi? Burgercilerde fena yapmıyorlar ama önerebileceğiniz daha iyi yerler var mıdır?
Neresi? Burgercilerde fena yapmıyorlar ama önerebileceğiniz daha iyi yerler var mıdır?
duseyazar
(07.03.18)
Şair Nedime yakın Akali Burgerin patatesleri çok güzeldi.İncecik ve baharatlı.Burgerini beğenmesem de patatese bayılmıştım.


ırene adler
(07.03.18)
rock'n rolla'nın patatesi hem ucuz hem bol hem de çok hoşuma gidiyor. tavsiye edebilirim.


golgi aygıtı
(07.03.18)
(13)

Salak bir suç vakasını çözmek

Selamlar ahali.Bizim spor kulübünde şöyle bir durumla karşıyayız:Birkaç yeni üye geldi kulübe. İçlerinde bir kadın var, bir de erkek.Kadın olan, yeni erkek üyenin fake hesap açıp kendisine yürüdüğünü iddia ediyor. Biz çok ciddiye alıp, erkeği kenara çektik çocukça hareketlere girme eğer sen yapıyors
Selamlar ahali.

Bizim spor kulübünde şöyle bir durumla karşıyayız:

Birkaç yeni üye geldi kulübe. İçlerinde bir kadın var, bir de erkek.

Kadın olan, yeni erkek üyenin fake hesap açıp kendisine yürüdüğünü iddia ediyor. Biz çok ciddiye alıp, erkeği kenara çektik çocukça hareketlere girme eğer sen yapıyorsan diye. Çocuk da ben yapmadım, isterseniz mahkemeye gidelim diyor. Mesaj atılan fake hesaplar da mesajlardan sonra kapanıyor.

Instagram'dan kimin mesaj attığını bulabilir miyiz emniyete gitsek, nedir bunun çözümü?

Kimsenin şikayetini es geçmek de istemiyoruz, kimseyi zan altında bırakmak da.

Bilen varsa bir yol göstersin pls.
duseyazar
(27.11.17)
suç ?

instagramdan birine yürümek ne zamandan beri suç? taciz, tehdit, hakaret vs yoksa ne diye gideceksiniz emniyete çok merak ettim.

bir de sizin kulüpteki göreviniz nedir? insanların birbirine yazmasına engel olmak mı? herkes yetişkin değil mi yahu anlamadım yani koskoca kadın gelip şu kişi bana yürüyor dedi, siz de kenara çekip hesap mı sordunuz?


elorelia
(27.11.17)
Suç bunun neresinde? Ben göremedim.
Daha doğrusu sizinle ne alakası var, kadın istiyorsa savcılığa gidip şikayette bulunsun.


cakabo
(27.11.17)
sizin spor kulübüyle yeni üyenin alakası nedir?
dışarıdan biri de yapıyor olabilir.
kadının kendi sorunudur.
rahatsız oluyorsa savcılığa başvurabilir, savcı bunun kim olduğunu bulur.
sizin karışmanıza hiç gerek yok diye düşünüyorum. siz bu vakada yoksunuz.
sizin kulüp aslında yoğ.


cozumu kendi aralarinda, siz herhangi birinden sikayetci olamazsiniz. kadin sikayetciyse gidecek sikayetci olacak gerekirse tedbir aldiracak, adam o zaman yaklasamaz. ama "yurumek" de suc degil. kadin neye dayanarak o kisi oldugunu soyluyor?

bence sizin yapacaginiz bir sey yok, kadin sikayetciyse gidebilecegi sikayet edebilecegi yerler var, sizinle bir alakasi yok yani. ispati olmadigi surece adami zan altinda birakmaniz da buyuk haksizlik olur.


robokot
(27.11.17)
ahah.
harbiden suç nerede?
yürümekten kasıt ne?
ben olsam sizi mahkemeye veririm, hangi hakla birisini kenarar çekiyorsunuz?


benaslindayohum
(27.11.17)
klasik bir kezban vakasiyla karsi karsiyayiz.


yine kendini beğenmiş salak bir kadın vakası. erkekleri birbirine düşürmüş. inşallah çocuk kadını mahkemeye verir.


xu
(27.11.17)
elo +1000

Hangi sıfatla, bir kişinin iddiası üzerine bu olaya bu şekilde, "müşteriyi kenara çekmek" gibi bir hareketle karışılıyor onu anlamış değilim. Ortada suç varsa (taciz vs.) rahatsız hanımefendimiz savcılığa şikayette bulunabilir. Bununla ilgili olarak kadını koruyucu kanunlar ve önleyici/koruyucu önlemler de mevcut, kendisine her türlü yardım da gösterilecektir.

Girmeyin böyle şeylere. Herkes sadece kendi üzerine düşeni yapsın, bir şey varsa da çözülmesi gereken yol ve yöntemle çözülsün ve çözülür.

Edit: Bu şahsın gerçekten tacizine şahit olunursa da bu kişinin üyeliği derhal sonlandırılır ve mesele kapanır ya da en azından sizden çıkar. Ama "kenara çekmek" gibi bir hareket ve kafa yapısı en basit tabiriyle, yanlış.


skooma
(27.11.17)
Eksik anlatmışım, yürümek derken tacize varmış mesele. Ben dernek başkan yardımcısıyım, o yüzden ben de dahil oldum kulüp içerisinde huzursuzluk olmaması adına.


duseyazar
(27.11.17)
olayı mahkemede çözelim o zaman diyecek kadar medeni birine denk geldiğinize şükredin.


khiron
(27.11.17)
Kulubun ne isi var bu olayla ya. Bence cocuk yapmadim diyor iste bir sikintin varsa git kendin coz diyin. Cok alakasiz olmus sizin ilgilenmeniz.


değil dernek başkan yardımcısı, cumhurbaşkanı dahi olsan karışamazsın. ifade verebilirsiniz ama yargılama yapamazsınız, hiçbiriniz.
restoranımda cinayet işlendi diye katili araştırmam soruşturmam ne kadar saçmaysa, dernek kulüp bizim diyerek tacizciyi soruşturmanız da o kadar saçma. savcı polis sizden ifade isterse konuşursunuz, işinize dönersiniz. karışamazsınız, müdahale edemezsiniz, delil toplayamazsınız, yargılayamazsınız.


Kimsenin şikayetini es geçmek de istemiyoruz, kimseyi zan altında bırakmak da.
Biz çok ciddiye alıp, erkeği kenara çektik çocukça hareketlere girme eğer sen yapıyorsan diye.

Kimseyi zan altında bırakmamışsınız gerçekten.


onemoremile
(28.11.17)
(2)

Gerrmax / Gergi Tavan Sistemi Şirketi Güvenilirlik

Selamlar ahali,Linkteki firmayla bir iş yapma ihtimalimiz var. Güvenilirliği konusunda nerden bilgi edinebilirim, önerisi olan var mı?http://gerrmax.com.trYa da, önerebileceği güvenilir bir gergi tavan sistemi şirketi olan var mıdır?Varsa allahını seven üstüme atsın.
Selamlar ahali,

Linkteki firmayla bir iş yapma ihtimalimiz var. Güvenilirliği konusunda nerden bilgi edinebilirim, önerisi olan var mı?

gerrmax.com.tr

Ya da, önerebileceği güvenilir bir gergi tavan sistemi şirketi olan var mıdır?

Varsa allahını seven üstüme atsın.
duseyazar
(12.11.17)
referans vermesini isteyin


oscar
(12.11.17)
gergitavanturkiye.com

amcaoğlumun işi. yıllardır bu işi yapıyor. çok büyük referansları var tüm dünyayla çalışıyor bir göz at istersen.


(1)

İstanbul Maratonu'na Kaçak Giriş

Selamlar,Arkadaşlarımdan maratona kayıt yaptırmadan girmek isteyenler var. Malum 100₺ çok, geç kayıt için ekstradan 40₺ daha gerekiyor. Halk koşusu için kaçak giriş yapmak mümkün müdür? Geçtiğimiz senelerde yapan var mı?
Selamlar,

Arkadaşlarımdan maratona kayıt yaptırmadan girmek isteyenler var. Malum 100₺ çok, geç kayıt için ekstradan 40₺ daha gerekiyor. Halk koşusu için kaçak giriş yapmak mümkün müdür? Geçtiğimiz senelerde yapan var mı?
duseyazar
(09.11.17)
Yapan var. Rambo okan yapmisti, hem de kestirme kullanip birinci olmustu. Haihajahajajajajajja


baldur2
(09.11.17)
(2)

Tekli Bayrak Yapımı

Selamlar ahali,Üzerinde kendi logolarımızın olduğu 1.5x1mlik kumaş bir veya iki bayrak yaptırmak istiyoruz. İstanbulda neresi yapar? Tekli yapan yer bulamadık. Branda mı yaptırmak lazım, önerisi olan var mı?
Selamlar ahali,

Üzerinde kendi logolarımızın olduğu 1.5x1mlik kumaş bir veya iki bayrak yaptırmak istiyoruz. İstanbulda neresi yapar? Tekli yapan yer bulamadık. Branda mı yaptırmak lazım, önerisi olan var mı?
duseyazar
(13.09.17)
ozalitçiler yapmıyor mu yahu?
daha geçen haftasonu 7 tane flama yaptırdım.
senin dediğini de yaparlar.


teritori
(13.09.17)
flama diye arat, bulursun. bayrak baska bisey.


babilbaligi
(13.09.17)
(5)

Gözlük Alma/Ödeme

Selamlar,Geçenlerde bir kontrol için göz doktoruna gittim. Meğer 1.5 derece cıvarı astigmatmışım. Doktor reçete yazdı ama, şimdi bir gözlükçüye gitsem para vermeden gözlük alabiliyor muyum? Var mıdır bu işin bir üst limiti?
Selamlar,

Geçenlerde bir kontrol için göz doktoruna gittim. Meğer 1.5 derece cıvarı astigmatmışım. Doktor reçete yazdı ama, şimdi bir gözlükçüye gitsem para vermeden gözlük alabiliyor muyum? Var mıdır bu işin bir üst limiti?
duseyazar
(20.08.17)
sanırım 5 iş günüydü reçetenin geçerliliği..


Söyük
(20.08.17)
Geçerliliği 10 iş günüymüş. Eğer reçeteyle düzgün bir gözlük alabileceksem bu hafta gidip alacağım ama limitini bilmiyorum işte.


duseyazar
(20.08.17)
Cam ve cerceve icin syrı ayrı limit. Biri 19 tl biri 49 ama hanhisi hangisi emin olamadık. Atasundan filan direkt bedavaya gelecek secimi yapabilirsiniz.


turk kizi
(20.08.17)
hiç para vermeden alacağın gözlükten de camdan da hayır gelmez. en az bir 50-100 lirayı gözden çıkarmalısın. daha kaliteli çerçeve ve/veya cam istersen üst limit yok zaten.


nrmnm
(20.08.17)
Ücretsiz alacağın cam uyduruk bir cam olacaktır. Sürekli kullanmayacaksan sorun değil ama aksi takdirde biraz para verip üst kalite cam almak daha mantıklı. Yansıma yapmayan, göz numarana göre inceltilmiş ve hafifletilmiş, çizilmeye karşı dayanıklı bir cam alman lazım. Essilor fena değil, daha üst segmentte hoya veya zeiss marka bakabilirsin.

Çerçeve çok önemli değil, dandik birşey alsan da olur. Sonuçta hepsi plastik veya metal. Senin tarzına kalmış birşey. Ancak sürekli kullanım için hafif ve çerçevesiz/yarı çerçeve veya hafif kemik bir model daha iyi olur. Ağır çerçeveler burna baskı yapıyor ve yaraya neden olabiliyor.


neyehbe
(20.08.17)
(1)

Ucuz hipster güneş gözlüğü

Selamlar tekrar ahali,3 haneli rakamlar vermeden güzel görünümlü, hipster da sayılabilecek bir güneş gözlüğü arıyorum. Önerisi olan var mı?
Selamlar tekrar ahali,

3 haneli rakamlar vermeden güzel görünümlü, hipster da sayılabilecek bir güneş gözlüğü arıyorum. Önerisi olan var mı?
duseyazar
(09.08.17)
steampunk gözlük diye aratın, aliekspress'te falan var.


dedimmidemedimmi
(09.08.17)
(6)

Flörtle gitmelik meyhane

Selamlar,Cuma günü bir şeyler yaşama ihtimalimiz olan bir arkadaşla rakı içeceğiz. Uzun zamandır mekan araştırmadım bilmiyorum. Eleos hariç Anadolu ya da Avrupa yakasında güzel, nostaljik müzikli meyhane bilen var mı?
Selamlar,

Cuma günü bir şeyler yaşama ihtimalimiz olan bir arkadaşla rakı içeceğiz. Uzun zamandır mekan araştırmadım bilmiyorum. Eleos hariç Anadolu ya da Avrupa yakasında güzel, nostaljik müzikli meyhane bilen var mı?
duseyazar
(09.08.17)
balat sahil restoran / bostancı hatay restoran


oscar
(09.08.17)
balatta barba vasilis


basond
(09.08.17)
akin balik meyhane gibi olmus artik, cok güzel sarkilar vs caliyorlar (canli degil) ama icerisi cok sigara kokuyor, fazla salas olabilir flörtle gitmek icin


nacarkizi
(09.08.17)
gunesin sofrasi


tavukbanalop
(09.08.17)
sarnıç güzel yer. ama önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor çünkü spontane şekilde yer bulmak imkansıza yakın.

edit: kadıköy'de


reso aga
(09.08.17)
Kadıköy'de Birtat var. Giderseniz muhakkak ciğer yiyin.
Koşuyolu'nda Sakar Zeybek var.

İkisinde de rezervasyon yapın.


reavelyn
(09.08.17)
(2)

Sağlık Raporu Nerden Almalı

Selamlar,İşe giriş için sağlık raporu almam gerek.(kulak testi, solunum testi, göz testi, tam hemogram, akciğer testi)Hepsini çok zaman harcamadan alabileceğim, mümkünse cep yakmayan bir yer var mı?Şehir İstanbul, semt Beşiktaş.
Selamlar,

İşe giriş için sağlık raporu almam gerek.

(kulak testi, solunum testi, göz testi, tam hemogram, akciğer testi)

Hepsini çok zaman harcamadan alabileceğim, mümkünse cep yakmayan bir yer var mı?

Şehir İstanbul, semt Beşiktaş.
duseyazar
(08.08.17)
Hemen iş yerini arayın ve "anlaşmalı olduğunuz bir sağlık kuruluşu var mı?" diye sorun. Böylece hem bu rapor için para vermezsiniz (ya da az miktarda verirsiniz) hem de çok sıra beklemezsiniz.

Eğer anlaşmalı yoksa herhangi bir devlet hastanesinden ya da özel hastaneden alabilirsiniz.


himmet dayi
(08.08.17)
okmeydanı eğitim ve araştırmadan almıştık 6-7 ay önce. 75 tl masrafı vardı. Ancak bazı sonuçlar aynı gün çıkmamıştı, ertesi gün tekrar gitmek zorunda kaldım. özel polikliniklerde ise aynı gün verebiliyorlar. ücret de 125 civarı


psiren
(08.08.17)
(2)

Otobüs/Minibüs Kiralama Bedeli

Selamlar duyuru ahalisi,Cumartesi günü bisiklet takımımızla 05.00'da İstanbul'dan Bursa'ya gidip, akşama doğru dönmeyi planlıyoruz. Tahminen 10 kişilik bir ekip ve bisikletler olacağız. Böyle bir yolculuk için minibüs veya midibüs nereden ne kadara kiralanır? Ya da alternatif ulaşım öneriniz var mıd
Selamlar duyuru ahalisi,

Cumartesi günü bisiklet takımımızla 05.00'da İstanbul'dan Bursa'ya gidip, akşama doğru dönmeyi planlıyoruz. Tahminen 10 kişilik bir ekip ve bisikletler olacağız. Böyle bir yolculuk için minibüs veya midibüs nereden ne kadara kiralanır? Ya da alternatif ulaşım öneriniz var mıdır?
duseyazar
(02.08.17)
bu işler nasıl oluyor çok bilmiyorum da, ikamet ettiğiniz belediye ile bir görüşseniz belki yardımcı olabilirler. genelde derneklere vs. yardımcı oluyorlar ama sizin icin de bir seyler yaparlar mı bilemiyorum.


rahip janick
(02.08.17)
personel ya da okul servislerine sorun. hepsi bu işi yapıypr zaten arkalarında da yazar. bir tane servisi durdurun


oscar
(02.08.17)
(1)

Mac için çeviri programı

Selamlar ahali,Mac kullanıcısıyım ve bir kitap çevirisi için çeviri programına ihtiyacım var. Windows kullanırken dejavu vardı ama mac ile uyumlu değil.Önerebileceği çeviri programı olan var mı?
Selamlar ahali,

Mac kullanıcısıyım ve bir kitap çevirisi için çeviri programına ihtiyacım var. Windows kullanırken dejavu vardı ama mac ile uyumlu değil.

Önerebileceği çeviri programı olan var mı?
duseyazar
(24.07.17)
wine lie çalıştırmayı deneyebilirsin.


alperz
(24.07.17)
(2)

Derneğe Bağış Almak - Bağışlanan Parayla Satın Alım Yapmak

Selamlar ahali,Bizim derneğe sporla ilgili bie proje için bir miktar bağış yapılacak. Bu noktada 2 soru var kafamızda.1- Bağış almadan önce yapmamız gereken bir şey var mı?2- Bağışlanan tutarı direkt olarak bankadan çekip, ilgili proje için derneğe fatura kesmek yeterli mi? Teklif toplamaya veya yön
Selamlar ahali,

Bizim derneğe sporla ilgili bie proje için bir miktar bağış yapılacak. Bu noktada 2 soru var kafamızda.

1- Bağış almadan önce yapmamız gereken bir şey var mı?
2- Bağışlanan tutarı direkt olarak bankadan çekip, ilgili proje için derneğe fatura kesmek yeterli mi? Teklif toplamaya veya yönetim kurulu kararı almamıza gerek var mı?

Yardımcı olabilecek varsa çok makbule geçer.
duseyazar
(12.07.17)
bagis yapilacak derken? proje icin hibe alacaksaniz il dernekler mudurlugune bildirme yukumlulugunuz var (ornegin kalkinma ajansi vs.), parayi almadan once.


kassiopeia
(12.07.17)
bağış makbuzu kesmeniz ve gelir defterine kaydetmeniz gerekiyor.

sonra istediğiniz yere harcayın, faturasını da saklayıp gider defterine kaydedin.


captainobvious
(12.07.17)
(2)

İngiltere Vize Sorusu

Selamlar,20 Haziran'dan sonra UK vizesi alan var mı? 21'inde evraklarımı teslim ettim, hala onay ya da red gelmedi. Normal mi?
Selamlar,

20 Haziran'dan sonra UK vizesi alan var mı? 21'inde evraklarımı teslim ettim, hala onay ya da red gelmedi. Normal mi?
duseyazar
(07.07.17)
araya bayram girdiği için uzamıştır. geçen sene ben de kurban bayramından önce başvuru yapmıştım. 1 aya yakın sürdü gelmesi. hatta fransaya da geçme planımız vardı. pasaportum bi türlü gelmediği için fransa vizesine başvurmadım.


20 gün falan sürmüştü bizimki de. Normal bence.


orient blue
(07.07.17)
(4)

Krem Gümrüğe Takılır mı?

Selamlar duyuru ahalisi,Yurt dışından bir krem alacağım ama emin olmak istedim. Kozmetiğe girer mi, gümrüğe takılır mı, ne olur akıbeti?Ürün de bu: https://www.merlincycles.com/muc-off-athlete-performance-amino-ultra-endurance-cream-95386.html
Selamlar duyuru ahalisi,

Yurt dışından bir krem alacağım ama emin olmak istedim. Kozmetiğe girer mi, gümrüğe takılır mı, ne olur akıbeti?

Ürün de bu: www.merlincycles.com
duseyazar
(02.07.17)
geçmezzzzz


pinkpeony
(02.07.17)
Bana arkadaşım kargolayıp göndermişti bir keresinde. Bahsettiğim olay bir buçuk yıl önce oldu. Sonradan gümrük düzenlemeleri değiştiyse bilemeyeceğim.


Soru: Kozmetik ürünlerinin posta/hızlı kargo yoluyla getirilmesi mümkün müdür?

Cevap: Hayır, 30.03.2005 tarihli ve 25771 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 5324 sayılı Kozmetik Kanununun ikinci maddesiyle kapsamı belirlenmiş olan kozmetik ürünlerinin muaf olarak posta ve hızlı kargo yoluyla getirilmesi mümkün bulunmamaktadır.

ggm.gtb.gov.tr


battal gemalmaz
(02.07.17)
Defalarca chamois aldım. Bir takılıyor bir takılmıyor. Kumar gibi.


Tears of Devil
(03.07.17)
(1)

Şarkı Bulmaca

Bir şarkı arıyorum kafamda dönüyor ama adını hatırlayamadım. Indieydi yanlış hatırlamıyorsam. Girişi ve nakaratını hatırlıyorum:Looking(?) at the mirror bilmemne bilmemne...(burası şüpheli, sleeping on the floor falan da olabilir)Although the night/time is fading outI'm reaching(?) out to you baaaab
Bir şarkı arıyorum kafamda dönüyor ama adını hatırlayamadım. Indieydi yanlış hatırlamıyorsam. Girişi ve nakaratını hatırlıyorum:


Looking(?) at the mirror bilmemne bilmemne...(burası şüpheli, sleeping on the floor falan da olabilir)

Although the night/time is fading out
I'm reaching(?) out to you baaaaby... x2(burası kesin sayılır)

Bilen var mı? Ramazan ramazan duamı alırsınız.
duseyazar
(14.06.17)
Çilelerin ardından gelen... www.youtube.com


duseyazar
(14.06.17)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.