Giriş

whatsapp optimizing deyip kapanıyor - restore da edemiyor

daha önce de gelmişti whatsapp optimizing diyor ve anında kapanıyor. bişeyler denedim olmayınca silip tekrar kurdum whatsapp'ı. daha önce bu durumda restore edebilmiştim ama şimdi restore ekranında waiting for icloud deyip kalıyor öyle. skip dersem de bi daha restore edemezsin diyor. bunların herhan
daha önce de gelmişti whatsapp optimizing diyor ve anında kapanıyor. bişeyler denedim olmayınca silip tekrar kurdum whatsapp'ı. daha önce bu durumda restore edebilmiştim ama şimdi restore ekranında waiting for icloud deyip kalıyor öyle. skip dersem de bi daha restore edemezsin diyor. bunların herhangi biri hakkında çözüm önerisi olan var mı? ios versiyonu 13.2 idi. güncelleme gelmişti ama yapmamıştım. faydası olur belki diye yaptım şu an 13.3.1 ama bir değişiklik olmadı. iphone se.
duyuru
(14.02.20)
(2)

mssql server management studio auto backup yerin backup almak

bir db'ye sağ tıklayıp backup dediğimde her gece alınan auto backup'tan dolayı görseldeki gibi d altında uzun bir path çıkıyor. ama ben bundan bağımsız şu an backup almak istiyorum. nasıl yapmalıyım?1 - sağdan bu auto backup path'ini silip şu an almak istediğim yeri eklesem gece artık yeni girdiğim
bir db'ye sağ tıklayıp backup dediğimde her gece alınan auto backup'tan dolayı görseldeki gibi d altında uzun bir path çıkıyor. ama ben bundan bağımsız şu an backup almak istiyorum. nasıl yapmalıyım?

1 - sağdan bu auto backup path'ini silip şu an almak istediğim yeri eklesem gece artık yeni girdiğim yere mi alacak yoksa eskisi gibi d altındaki yere mi almaya devam edecek.

2 - sağdan remove demeyip şu an almak istediğim yeri eklesem iki path olacak. bu durumda backup aldığımda iki path'e de aynı backup'ı mı koyacak? böyleyse dün gece aldığının üstüne mi yazar?
duyuru
(31.12.19)
schedule'i silmeden istediğin dizine alabilrsin. remove demeden add de pathini seç oraua alır.


datnet
(31.12.19)
Sql backup master kullanıyorum ben genelde.
daha kullanışlı geliyor.


neymis
(31.12.19)
(4)

sürekli kopup yeniden bağlanan wi-fi

windows 10. genelde aşağıdaki gibi çözümler var ama bende işe yaramadı. bunların dışında driver'ı kaldırıp kurdum, firewall'u kapattım onlar da işe yaramadı. bu linktekiler arasında ya da dışında işinize yaramış bir çözüm var mı?https://troubleshooter.xyz/wiki/fix-wifi-keeps-disconnecting/ayrıca wi-
windows 10. genelde aşağıdaki gibi çözümler var ama bende işe yaramadı. bunların dışında driver'ı kaldırıp kurdum, firewall'u kapattım onlar da işe yaramadı. bu linktekiler arasında ya da dışında işinize yaramış bir çözüm var mı?

troubleshooter.xyz

ayrıca wi-fi ismi duyuru diyelim. bir de duyuru 2 diye bişey geldi. onunla bağlanmaya çalışıyor hep. forget network desem de geri geliyor bu nedir?
duyuru
(03.12.19)
telefon wifi ye sorunsuz bağlanıyor mu?


evet


duyuru
(03.12.19)
benim dell latitude e5450 model bilgisayarım da win 10 geçince aynı sorunu yaşadı. driver güncelleyince düzeldi. kablosuz ağ driverlarını mutlaka güncelleyin.

ek: kaldırıp kurmuşsunuz ama güncel mi onu bir check edin demek istiyorum.


lucky strike
(03.12.19)
ona bakmıştım, en güncel hali diyor. rollback de yapamıyorum farklı bir versiyonu deneyebilmek için.


duyuru
(03.12.19)
(4)

zorlu'da koton var mı?

bence olmalı ama şurada listeleyince görünmüyor.http://www.zorlucenter.com.tr/magazalar
bence olmalı ama şurada listeleyince görünmüyor.

www.zorlucenter.com.tr
duyuru
(24.11.19)
koton'un kendi sitesinde gorunmuyor
www.koton.com

yok muhtemelen


exlibris
(24.11.19)
zorluya koton ucuz kaçıyor :D


candide
(24.11.19)
zorlu'ya koton hakaret sayılır.

oraya giden üstün ırk hoşlanmaz bu tip şeylerden.


avianthem
(24.11.19)
ucuz kaçtığından değil muhtemelen kirayı karşılayamayacağı için yok. Orada pek alıcısı da çıkmaz. Inditex bile berhka ve pull and bear gibi alt sınıf markalarının mağazasını açmamış.


ayin yazari
(25.11.19)
(3)

cep telefonu ve laptop arasındaki hız farkı

ikisi de aynı wireless'a bağlı ama telefonda hız testi yapınca 15mb çıkarken laptop 2-3 mb. normal mi bu değilse sebebi ne olabilir?
ikisi de aynı wireless'a bağlı ama telefonda hız testi yapınca 15mb çıkarken laptop 2-3 mb. normal mi bu değilse sebebi ne olabilir?
duyuru
(18.11.19)
wi-fi alıcısı.


jelly bear
(18.11.19)
wifi driver'ını güncellemeyi dene,


nahtoderfahrung
(18.11.19)
bant farklılığı olabilir. laptop eskiyse 2.4 ghzden bağlanır. yeni cihazlar 5ghz destekliyor burada bant genişliği daha çok, enterferans az, dolayısıyla hız daha yüksek çıkıyor.


redskull
(18.11.19)
(2)

patates ve kereviz yaprakları

1 - doğranmış patatesi dolaba koymuştum streçleyip bugün baktığımda kararmaya başladığını görüyorum. yenir mi bunlar, ne kadar daha dayanır?2 - kereviz yaprakları kavurup yenebiliyormuş sanırım ama çok sert gibi yapraklar böyle yiyen var mı? sapını filan yemeğe koyuyordum zaten onda sorun yok da yap
1 - doğranmış patatesi dolaba koymuştum streçleyip bugün baktığımda kararmaya başladığını görüyorum. yenir mi bunlar, ne kadar daha dayanır?

2 - kereviz yaprakları kavurup yenebiliyormuş sanırım ama çok sert gibi yapraklar böyle yiyen var mı? sapını filan yemeğe koyuyordum zaten onda sorun yok da yapraklarını hiç yemedim daha önce. ayrıca o da bi kabın içinde streçlenmiş şekilde dolapta dünden beri. ne kadar kalır bozulmadan öyle?
duyuru
(28.10.19)
kereviz yemeğinin içine hep atarım yaprakları, kolayca pişiyor. baya geç bozuluyor onlar.

patates karardiysa yenmez.


bir gün bırakacaksam patatesleri su dolu bir kapta dolaba kaldırıyorum, kararmıyor o zaman.


ruz
(28.10.19)
(5)

biyometrik fotoğraf green card başvurusuna sığmıyor

çok büyük kalıyor. internetten epey bi yer denedim ama hiçbiri de olmadı. böyle biyometrik fotoğrafını kullanabilen var mı, nasıl yapacağız?
çok büyük kalıyor. internetten epey bi yer denedim ama hiçbiri de olmadı. böyle biyometrik fotoğrafını kullanabilen var mı, nasıl yapacağız?
duyuru
(24.10.19)
online şekilde yapan siteler var


olaylar olaylar
(24.10.19)
Sitenin kendi photo cropper uygulaması var onu kullandım ben


kilimanjaro
(24.10.19)
@Tears of Devil, göndermem sağol.

@olaylar olaylar, işte ben de diyorum ki denediğim sitelerde olmadı. böyle biyometrik fotoğrafını yapan varsa nerden yaptığını yazsın ki ben de oradan deniyim.

@kilimanjaro, onu da denedim tabii çok büyük kalıyor. sen biyometrik fotoğrafı mı yaptın oradan?


duyuru
(24.10.19)
bildiğim kadarıyla biometrik foto değil istedikleri.travel.state.gov

şurda foto boyutlarıyla ilgili maddeler var. tekrardan foto çektirin isterseniz. dijitali de epostalasınlar size


faik abi
(24.10.19)
compressjpeg.com

görseli sıkıştırıp yükleyebilirsin dosya boyutu aşılıyorsa.


ayin yazari
(25.10.19)
(3)

benle, senle, bizle

bu kullanımlar yanlış di mi benimle, seninle, bizimle olması lazım? yoksa ikisi de doğru mu?
bu kullanımlar yanlış di mi benimle, seninle, bizimle olması lazım? yoksa ikisi de doğru mu?
duyuru
(23.10.19)
yanlis diye biliyorum. bakmistim bir ara buna. tdk'da yoktu sanirim ama kitaplarda basili metinlerde dikkat edip bu sekilde yazildigini gormedigimi hatirliyorum.


aydonno
(23.10.19)
Evet, doğrusu dedikleriniz gibi. Zamanında araştırmıştım.


whyamy
(23.10.19)
elbette yanlis degil. elbette benimle demek gerekmez.
tam tersi, benimle, seninle istisnai olarak iyelik eki alirlar. Bunun istisna oldugunu "onlarla"dan da anlayabilirsiniz. Onlarinla denmez mesela. "Aliyle birlikte gittik" deriz, "Ali'ninle birlikte gittik" denmez.

Ama benimle, seninle de elbette yanlis degildir. yerlesmis soyleyislerdir. kisi adillarinda boyle istisnalar gorulur, bunlarin muhtemelen tarihsel nedenleri vardir.


ebabil curnatasi
(23.10.19)
(2)

ofis programları kullanılacak laptop önerisi

en fazla 13-14 inch olsa iyi olur. ne kadar küçük o kadar iyi. pentium, celeron makinalar filan var ama onlar alınır mı ki? max 3000 tl civarı gibi olabilir.
en fazla 13-14 inch olsa iyi olur. ne kadar küçük o kadar iyi. pentium, celeron makinalar filan var ama onlar alınır mı ki? max 3000 tl civarı gibi olabilir.
duyuru
(02.10.19)
www.mediamarkt.com.tr

Ayni ürün gittigidiyorda 2660.
www.gittigidiyor.com

Full hd ips 14 inch, 128ssd, i3 7130u, 4gb ram 2660-2799tl. Ileride ram eklersiniz ama şu haliyle office uygulamalarında fersah fersah iş görür.

Veya aynı serinin ryzen 3 işlemcilisi:
www.teknosa.com sepette yuzde5 indirim ile 3060 tl.


acer bana pek güven vermiyor ya bilmiyorum. belki de benim hüsnü kuruntum.


duyuru
(03.10.19)
(4)

iş bankası banka kartı bloke kaldırma

ya bi sürü şey denedim olmadı. kartı yanlış şifre girdiğim için bloke ettim ama telefonla arayınca kart şifresini istiyor, ben bunu unuttuğum için bloke ettim zaten. bulamadım bir türlü yakınlarda başına gelen var mı? şubeye gidip sıra alsam telefonla ara diyecekler herhalde değil mi? ordan bloke ka
ya bi sürü şey denedim olmadı. kartı yanlış şifre girdiğim için bloke ettim ama telefonla arayınca kart şifresini istiyor, ben bunu unuttuğum için bloke ettim zaten. bulamadım bir türlü yakınlarda başına gelen var mı? şubeye gidip sıra alsam telefonla ara diyecekler herhalde değil mi? ordan bloke kaldırmıyorlar sanırım.

müşteri şifresi soran bir menüye denk geldim onu da bilmiyorum.
duyuru
(02.10.19)
İşcep ya da Maximum mobil kullanıyorsan intermet şifrenle giriş yap.
İşcepte kartlarım > kart ayarlarım > şifre belirleme
Menüsünden yemi şifre belirleyip kullanabilirsin.


cliquot
(02.10.19)
daha bir saat önce uygulamaya giriş yapmıştım. şimdi tekrar denediğimde şifreniz henüz belirlenmemiştir diyor. ne saçma şey ya. telefon edip menülerde dolaşırken bunu mu sıfırladılar nedir.


duyuru
(02.10.19)
Bir şifre bloke olunca diğerleri de bloke oluyor.
Müşteri temsilcisiyle konuşarak hallediliyor. Başıma geldi daha önce.


aslında kartımın şifresi bir hafta önce bloke oldu ama bu süre içinde uygulamaya giriş yapıp kullanabilmiştim. ve bir saat önce de kullandım dediğim gibi. şimdi ona da giremiyorum. müşteri temsilcisine de ulaşamadım bir türlü telefonu arayınca. müşteri temsilcisiyle görüşebilmek için müşteri şifresi diye bir şey istiyor.


duyuru
(02.10.19)
(3)

öğrenci akbili yenileme sırasında

bir öğrenci akbilim var ama çatladığı için bazen çalışmıyor filan o yüzden yenilemek istiyorum. online yenileme talep edebiliyoruz ve adresimize geliyor bunu gördüm ama başvurduktan sonra yeni kart gelene kadar kullanmaya devam edebilecek miyim? içinde aylık var yenisi gelince onda bunu kullanabilec
bir öğrenci akbilim var ama çatladığı için bazen çalışmıyor filan o yüzden yenilemek istiyorum. online yenileme talep edebiliyoruz ve adresimize geliyor bunu gördüm ama başvurduktan sonra yeni kart gelene kadar kullanmaya devam edebilecek miyim? içinde aylık var yenisi gelince onda bunu kullanabilecek miyim yenileyen varsa nasıl işliyor bu süreç?
duyuru
(16.09.19)
yeni kart basılınca eskisi iptal olur o yüzden posta süresince kullanamazsın. içindeki aylığı ya da krediyi aktarmak için de kadıköy, karaköy gibi merkezlerden birine gitmen gerekecek zaten. en iyisi direkt bu merkezlerden birine giderek başvur, hem yeni kartın anında elinde olur hem de içindekini de aktarmış olursun.


hadsafhada
(16.09.19)
hmm öyle başvuru merkezine gidince anında veriliyor yani öyle mi? öyleyse gidip almam daha mantıklı olur tabii evet.


duyuru
(16.09.19)
evet kart başvuru merkezlerinde anında basıp veriyorlar fakat şu an üniversite kayıtları falan olduğu için tüm merkezlerde acayip sıra var. idare edebiliyorsan biraz bekle, normal zamanlarda boş oluyor çünkü. çok beklemeden rahatça halledersin.


hadsafhada
(17.09.19)
(5)

cannabis store amsterdam dükkanları

avrupa'da çeşitli şehirlerde varmış bu dükkan. aşağıdaki mesela selanik'te bulunan dükkanın sitesi. burada sadece yalanda cannabisli şeker filan mı satılıyor yoksa tütün de saılıyor mu? burada tütün ürünlerine bakınca var görünüyor. böyle birçok şehirde varsa bu amsterdam'da serbest geyiği nedir, bu
avrupa'da çeşitli şehirlerde varmış bu dükkan. aşağıdaki mesela selanik'te bulunan dükkanın sitesi. burada sadece yalanda cannabisli şeker filan mı satılıyor yoksa tütün de saılıyor mu? burada tütün ürünlerine bakınca var görünüyor. böyle birçok şehirde varsa bu amsterdam'da serbest geyiği nedir, buralarda da var işte? hollanda coffee shoplar vs. olduğu için mi bu kadar mesele oluyor.

translate.google.com.tr
duyuru
(02.09.19)
bilgi notu: amsterdamda da yasal değil aslında sadece suç değil.(legal vs. decriminalized)

aradaki fark kimyasal madde içeriğinde. Avrupada çoğu ülkede CBD denen ve ota rahatlatıcı etkisini veren madde yasal yani içeriğinde THC yani ota kafa yaptıran madde olmayan ot ve ot ürünlerini satmak serbest. Burada gördüğünüz de sadece cbd içeren ürünler.

Hollanda genelinde ise THC kontrolü bulumuyor.


qwertqwert
(02.09.19)
Sienada bir tanesinden alışveriş yapmıştım. Her üründe ot bulunmuyor, sadece ot aroması bulunuyor (şeker mesela). Ama çikolatada, şarapta cannabis vardı.


kojonotsuki
(03.09.19)
Linke bakınca çok şaşırdım. Selanik'e bi kaç kez gittim ama hiç fark etmemişim :(

Prag'ta özellikle çok bulunur bu tarz dükkanlardan ama ürünlerin içinde sadece aroma vardır. Yine de sokakları Amsterdam'dan çok ot kokar. Balkanlardan da Cannabis ve Cocain Vodka almışlığım var ama tabii ki içlerinde bu maddeler yok :D
Amsterdam'da ise her şey gayet ortada ve esrar dışında ex, mushroom vb. ürünleri de serbestçe alabiliyorsunuz.

İş yerinde olduğum için siteyi inceleyemedim ama kargoyla sorunsuz yollansa ne güzel olurdu..


jacque
(03.09.19)
prag'a gittim ben de gördüm ama doğrudan bu değildi ordakiler. onlar baya bakkalda şeker filan satıyorlardı, bu baya zincir gibi işte çeşitli şehirlerde var. ama sonuç olarak benzer şeyler anladığım kadarıyla.


duyuru
(03.09.19)
Viyana'da baya var bu dükkanlardan ve bahsedildiği gibi CBD etken madde benim de görebildiğim kadarıyla. hazır sarılmış olarak da satılıyor, keyif için mi uyumak-rahatlamak için mi diye sordu bizim girdiğmiz dükkandaki görevli, ona göre veriyor hazır sarımlıkları, bir sarımlık 20 Euro idi, 6,4 ile çarpınca baya pahalı geldi bana. Diğer ürünler şeker-bisküvi içine aroma katılmış şeyler bir de bunların içimine dair zamazingolar satılıyordu.


candanag
(03.09.19)
(1)

bankadan yurtdışı çıkış harcı ödeyince

pul vermiyorlar sanırım, sınırdan geçerken neye bakıyor polis? normalde o pul ve deftere birlikte damga basıyolar çünkü.
pul vermiyorlar sanırım, sınırdan geçerken neye bakıyor polis? normalde o pul ve deftere birlikte damga basıyolar çünkü.
duyuru
(01.09.19)
dekonta bakıyorlar


pati
(01.09.19)
(3)

futbolcuların ayak bileklerindeki pembe renkli şey ne?

lastikli bişey, ismi nedir?
lastikli bişey, ismi nedir?
duyuru
(28.08.19)
Pilates bantı


eylul
(29.08.19)
bu linktekiler daha uzun gibi sanki ama ya. bi de pilates bandı denen şey iki ucu açık bişey değil mi? yani bu görseldekiler kapalı bir daire gibi.


duyuru
(29.08.19)
Var mı acaba bir bilen?


duyuru
(30.08.19)
(4)

mesai saatleri dışında online euro'yla alışveriş

şu an yabancı bir siteden euro üzerinden fiyatlanmış bir şey alsam kredi kartımla zararda mı olurum mesai saatleri dışında olduğumuz için? pazartesi mi almak lazım?
şu an yabancı bir siteden euro üzerinden fiyatlanmış bir şey alsam kredi kartımla zararda mı olurum mesai saatleri dışında olduğumuz için? pazartesi mi almak lazım?
duyuru
(24.08.19)
Makas açık olduğu için zararda olursun. Pazartesi mesai saatinde al


westblack
(24.08.19)
Her 1 euro için 0,3tl civarı zarar edersin


mg3929
(24.08.19)
benim kredi kartlarında (vakıfbank, işbank) eur/usd limitleri var, bu tür harcamaları ekstrede eur/usd görüp istediğim zaman direkt o para biriminde ödeyebiliyorum çevrim zararı olmuyor. hatta vakıf bunları tl olarak ödeme şansı vermiyor yada ben seçeneği bulamadım.


Zarar olmaz. Bu tur olaylarda merkez bankasinin cuma gunu mesai bitimindeki kuru sabit olarak alinir. Sen su anda bankanin euro fiyatlarina bakarak hesaplama yapma.


(3)

kosmos vizeden bu yaz vize alanlar

kaç günde çıktı hemen hemen? bu hafta perşembe, cuma başvursam 30 ağustosta girebilecek şekilde yetişir mi acaba? daha önce aldıklarımı düşününce yetişir gibi ama bilemedim.
kaç günde çıktı hemen hemen? bu hafta perşembe, cuma başvursam 30 ağustosta girebilecek şekilde yetişir mi acaba? daha önce aldıklarımı düşününce yetişir gibi ama bilemedim.
duyuru
(19.08.19)
haziranda aldım, tam bir hafta sürdü


6 Ağustos Salı günü başvuru yaptık, aynı hafta cuma günü sabah çıkmıştı.
yunanistan vizesi için.


ruz
(19.08.19)
1 gün sürdü
Ertesi gün elimdeydi


2 tostos turan
(19.08.19)
(2)

denizbank internet bankacılığına girememe sorunu

internet bankacılığından giriş yapmaya çalıştığımda aşağıdaki gibi "şifre süreniz dolmuştur" diye bir hata veriyor. normalde şifre değiştirme ekranı gelirdi, bunu nasıl yapıcaz? başka bi yerlerde de göremedim şifre yenileme filan. başına gelen var mı?https://ibb.co/P48mSwF
internet bankacılığından giriş yapmaya çalıştığımda aşağıdaki gibi "şifre süreniz dolmuştur" diye bir hata veriyor. normalde şifre değiştirme ekranı gelirdi, bunu nasıl yapıcaz? başka bi yerlerde de göremedim şifre yenileme filan. başına gelen var mı?

ibb.co
duyuru
(10.08.19)
Parolamı unuttumdan devam edeceksiniz muhtemelen.


parolamı unuttum kısmında kart numarası soruyor ama bu bir kurumsal hesapmış ve kart olmadığı söylendi bana. vardır aslında kart herhalde bilmiyorum ama oradan ilerliyemiyoruz sonuç olarak. ama zaten standardın dışında bir durum var gibi. dediğim gibi şifrenin süresi dolsa yeni şifre belirlenmesini istemesi lazım.


duyuru
(10.08.19)
(9)

plajda giymelik terlik önerisi

parmak arası sevmiyorum. böyle çok hafif oluyor bazı terlikler onların bi adı var mı, öyle de olabilir. nerden bakmak lazım, nokta atışı öneriniz varsa o da olur. erkekim.
parmak arası sevmiyorum. böyle çok hafif oluyor bazı terlikler onların bi adı var mı, öyle de olabilir. nerden bakmak lazım, nokta atışı öneriniz varsa o da olur. erkekim.
duyuru
(07.08.19)
ty.gl


balpolen
(07.08.19)
bu da deri ya da deri gibi siyah filan, plajda giymelik gibi değil, bu tarzı sevmiyorum.


duyuru
(07.08.19)
Gezer'in basit ama güzel modelleri var, şurdan bak:

www.hepsiburada.com

Bunu evde kullanıyorum ama parmak arası rahatsız ettiği zaman plajda da gider:

www.hepsiburada.com


cevap için teşekkür ederim ama bu da tercih ettiğim bi tarz değil.


duyuru
(07.08.19)
www.flo.com.tr
Boyle birşey olabilir.


solenkol
(07.08.19)
m.defacto.com.tr

Parmak arası yazıyor ama değil, bir de magazadan deneyerek almanızı tavsiye ederim.


curukturpkokusu
(07.08.19)
www.amazon.com.tr

gereksiz pahalı ama bu var tek parça olarak

bazı modellerin altı delikli bazılarının bağlantı yerleri var kum dolar

aslında f/p olarak en iyisi 10 liraya satılan banyo terlikleri


bir soru sorcam
(07.08.19)
birkenin plastik olanlari da guzel baya


rubisko
(07.08.19)
ben yazın full teva sandaletle takılıyorum
plajda ve havuzda kullandığım terlikleri pazardan almıştım
dümdüz siyah modeller
20 tl


superb
(07.08.19)
(7)

evde peydah olan ufak kertenkele benzeri hayvan

kertenkele değil tabii de daha küçük bişey şimdi ismi aklıma gelmedi. 3. katta oturuyorum gerçi ama nerden geldi bilmiyorum. buna napmak lazım, uyurken ağzıma filan kaçmasın.
kertenkele değil tabii de daha küçük bişey şimdi ismi aklıma gelmedi. 3. katta oturuyorum gerçi ama nerden geldi bilmiyorum. buna napmak lazım, uyurken ağzıma filan kaçmasın.
duyuru
(28.07.19)
süleymancık?
birşey olacağını zannetmiyorum. kendi halinde takılsın.


sutlu nescafe
(28.07.19)
Kaçmaz. Evde size zararı olabilecek her türlü böcek hasereyi sanki siz maaş oduyormussunuz gibi tüketir. Eve faydalı, şans getiren, insana zararsız bir hayvan. Ellemeyin kendi halinde takilsin.


JohnOakley
(28.07.19)
nedense yusufçuk diye aramıştım ama süleymancık tabii evet.


duyuru
(28.07.19)
Çok minnoy o.


ağza falan kaçmaz, yemeklere gelmez, hiçbir şey yapmaz. küçük böcek, sinek gibi şeylerle beslenir. evin uğurudur, dokunmayın.


ebabil curnatasi
(28.07.19)
dün de bir tane bizim apartmanda gördüm. beni heyhüla gibi görünce hayvan kendini merdiven boşluğuna atmak suretiyle evrim sürecini hızlandırdı. zararsız onlar. tatlış ya.


tukenmez adam
(28.07.19)
Gece genelde görünüyorlar.


CursedChico
(28.07.19)
(2)

kadıköy'de karışık kızartma

böyle güzel yapan var mı soslu filan? bikaç yerden deneyip beğenmemiştim.
böyle güzel yapan var mı soslu filan? bikaç yerden deneyip beğenmemiştim.
duyuru
(21.07.19)
Mosquito bir sorarsiniz. Soslusu guzel biz seviyroz.


baldan kaymak
(21.07.19)
mosquito böyle içkili bi mekan değil mi ya. daha çok ev yemeği yapan bi yerde olur diye düşünmüştüm. deniyim uygun bi zamanda.


duyuru
(21.07.19)
(2)

heybeliada'da dondurma

nerden yenir, öyle tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı? bir de ilk defa heybeliada'ya gidip birkaç saat geçirecek birisi için tavsiyeniz varsa o da olur.
nerden yenir, öyle tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı? bir de ilk defa heybeliada'ya gidip birkaç saat geçirecek birisi için tavsiyeniz varsa o da olur.
duyuru
(13.07.19)
Adanin sol kosesinde kirmizi tabelali bir dondurmaci var, unuttum ismini, iskelenin karsisinda kaliyor. Damlasakizli dondurmasi ef-sa-ne baska yerde yemeyin.


Deathrow
(13.07.19)
Simdi hatirladim ismini, tadim roma olmasi lazim.


Deathrow
(13.07.19)
(13)

çernobil'e nasıl tur yapılabiliyor?

yani tehlikeli değil mi. oraya gidince bişey yemelerine, içmelerine izin verilmiyormuş. etrafta hala normalin çok üzerinde radyasyon var deniyor vs. gibi şeyler. bu durumda nasıl izin verilebiliyor ya da gidenler etkilenmiyor mu yani bundan? gayet korunmasız filan dolaşıyolar. gidip de sonrasında ha
yani tehlikeli değil mi. oraya gidince bişey yemelerine, içmelerine izin verilmiyormuş. etrafta hala normalin çok üzerinde radyasyon var deniyor vs. gibi şeyler. bu durumda nasıl izin verilebiliyor ya da gidenler etkilenmiyor mu yani bundan? gayet korunmasız filan dolaşıyolar. gidip de sonrasında hastalananan filan hiç mi yok?
duyuru
(17.06.19)
turda alınan radyasyon düzeyi öldürücü, hastalandırıcı düzeyde değil.


kamile necaset
(17.06.19)
Turistler hastalansa tur rehberlerinin mefta olması gerekirdi.


fezagezgini
(17.06.19)
tamam da yani o zaman niye hala dehşetle anlatılıyor, hayalet şehir olarak duruyor orda bomboş. yok bilmemkaç sene geçmesi gerekiyormuş eskiye dönebilmesi için filan.


duyuru
(17.06.19)
Kaçak girmek daha zevkli. TUrlar çok pahalı.

www.youtube.com

örümcekleri de garipleşmiş mesela. Ölmemeleri ayrı.


CursedChico
(17.06.19)
Araştırmadım ama;
Koruyucu kıyafet giyiliyordur.
Gezilen yürünen yerlere asfalt atılmıştır radyoaktif madde teması yoktur.
Sınırlı yerlerde yürütüyorlardır. Hadi geldik çernobile yayılın gezin demiyolardır.


Kiev'de turla konuşmuştum ben. 100 dolar fiyatı vardı ama dolar o zamanlar 2.90 falan :D Koruyucu kıyafet falan yok onu söyleyeyim, sadece radyasyon ölçen cihazı veriyorlarmış. Belli başlı yerlere yaklaştırmıyorlar, mesela rıhtım dedikleri yer çok yüksek radyasyonlı olduğu için yaklaştırmıyoruz, diğer yerleri ise otobüsle hızlı geçtiğimiz için bir zararı olmuyor demişlerdi. Ben o zamanlar ''aman 100 doları oraya vereceğime gece alemlere aqarım'' kafasında olduğum için gitmemiştim. İmkanı olan gitsin bence, tur şirketleri dizi olsun olmasın zaten para basıyordu, bir sorun olsa kimse gitmez.


eazy
(17.06.19)
o kadar yakında o kadar yüksek seviyede radyasyon varsa illa etkiler gibi geliyor bana az az da olsa ne bileyim. ben gitmem.


duyuru
(17.06.19)
bu çok yeni, diziden sonra ortaya çıkan birşey değil, pripyat merakım 2007 den beri var, tur sitesi de vardı, paketler fiyatlar

eskiden konaklamalı turlar da vardı geçeyi pripyatta hayalet şehirde geçiriyorlardı, sonra bunlar iptal edildi

anlaması zor olabilir fakat oraya gidip heyecandan saçmalayanlar, güvenliği önemsemeyenler oluyormuş

geiger ile dolaşılıyor, girilemeyecek, hala yüksek oranlı yerler belli, lunapark, araç mezarlığı - chernobyl vehicle graveyard diye aratırsan bu araçlar hala tehlikeli oranlı - başka girilemez alanlar da var

google araması ile çok doyurucu bilgilere ulaşabiliyorsun artık fotoğraf video, ziyaretçilerin ve tur rehberlerinin deneyimleri verdikleri bilgiler onlarca blog her şey var

biz gidemedik arkady ve boris strugatsky'nin roadside picnic/uzayda piknik kitabını okuduk, bilgisayarımıza s.t.a.l.k.e.r shadow of chernobyl oyununu kurduk bölgede dolaştık :)


freebird5406_2
(17.06.19)
aldığın radyasyon 3-4 saatlik uçuşa eş değer sanırım. o yüzden bir şey olmuyor. tabi dedikleri yasak bölgelere girmeye çalışırsan olayın rengi değişir


argent dawn
(17.06.19)
youtu.be

Her yerine gidemiyorsunuz. Elinize alet veriyorlar, 3.5 mu ne o değeri geçince orayı terketmeniz isteniyor. Nükleer tesise yaklaşmak yasak vs.


filipis
(17.06.19)
(bkz: akut radyasyon sendromu)'na sebep olacak kadar yüksek radyoaktivite gösteren yerlere girilmiyor ve bu sayede kusma, yorgunluk ve kanama ile başlayıp ölümle sonuçlanan ciddi olgular gözükmüyor ancak radyason dediğimiz şeyin insanlar için bir "güvenli doz"u olmadığı için orada alınan radyasyon dna hasarı ve dolayısıyla kanser ve kalp-damar hastalıkları gibi birçok hastalığa yakalanma riskini artırıyor.


sys coyg
(17.06.19)
Bildigim kadariyla 2 saatin altinda tehlike normal sinirlarda ya da yok diyorlar. Ben yine de gitmem, ne gerek ayrica neyi gorecegiz yani enerji her yerde var zaten, terkedilen evleri vs gorsek ne olur gormesek ne olur.


songforsomeone
(18.06.19)
yani sys coyg'un dediği gibi aslında. az ya da çok orada bulundukça etki eden bişey ve etkisi bir anda olmadığı için sonradan oluşabilecek durumlar da fark edilemiyordur vs. gerek yok yani, neyse.


duyuru
(18.06.19)
(3)

aöf bilgileriyle spotify öğrenci hesabı alan var mı?

ben belge olarak aöf sistemine giriş yaptıktan sonra ekrana gelen bilgilerin ekran görüntüsünü göndermiştim işte aktif filan yazıyor ama aşağıdaki gerekçeyle kabul edilmemiş. belge olarak ne göndermek gerekiyor?"Sunduğunuz belgede bir belge hazırlama tarihi bulunmamaktadır veya çok önceki bir zamand
ben belge olarak aöf sistemine giriş yaptıktan sonra ekrana gelen bilgilerin ekran görüntüsünü göndermiştim işte aktif filan yazıyor ama aşağıdaki gerekçeyle kabul edilmemiş. belge olarak ne göndermek gerekiyor?

"Sunduğunuz belgede bir belge hazırlama tarihi bulunmamaktadır veya çok önceki bir zamanda hazırlanmıştır."
duyuru
(13.06.19)
e-devletten öğrenci belgesini al gönder. tarihli, karekodlu vs. ne istersen var.


cursor
(13.06.19)
PDF yolla oluyor


westblack
(13.06.19)
edevlet öğrenci belgesi +1


kablelvuku
(13.06.19)
(1)

euro 2020 elemeleri ve nations league

şu an nations league maçları da oynanıyor. nations league'te oynayan takımların euro 2020'ye katılımı nasıl oluyor? bu nations leauge'i kazanan mı doğrudan katılımı elde ediyor? buradaki takımlar euro 2020 elemelerinde de var gördüğüm kadarıyla. onların maçları ne zaman oluyor, bu takımlar nations l
şu an nations league maçları da oynanıyor. nations league'te oynayan takımların euro 2020'ye katılımı nasıl oluyor? bu nations leauge'i kazanan mı doğrudan katılımı elde ediyor? buradaki takımlar euro 2020 elemelerinde de var gördüğüm kadarıyla. onların maçları ne zaman oluyor, bu takımlar nations league'te devam edemeyen takımlara göre daha fazla maç yapacaklar toplama bakıldığında öyle mi? nations league'i kazanan takımın euro 2020 elemelerinde gruplardaki durumu nasıl oluyor? elemelerde de katılım hakkı kazanırsa onun yerine 1 kontenjana kim sahip olacak?
duyuru
(09.06.19)
unl'de devam eden takımlar da eleme oynuyorlar. grupları 5 takımlı olduğu için bu haftayı pas geçebiliyorlar. euro 2020'de 24 takım olacak. 10x2 = 20 gruplardan gelecek, 4 takım da unl playofflarından gelecek.


absel
(09.06.19)
(3)

Vodafone’da tarife önerisi

Emekli kullanacak. Minimum şeyler yeterli olur. Şu anki tarifesi ne bilmiyorum. 24₺ ödüyormuş süresi bitmiş. Ne önerirsiniz?
Emekli kullanacak. Minimum şeyler yeterli olur. Şu anki tarifesi ne bilmiyorum. 24₺ ödüyormuş süresi bitmiş. Ne önerirsiniz?
duyuru
(01.06.19)
Esnaf xs’miş şu anki tarife. 1gb, 1000dk, 1000 sms’miş. Bundan azı da yoktur herhalde zaten.


duyuru
(01.06.19)
türk telekoma no taşıyın en az 3 gb alırsınız o paraya. ne yazık ki no taşımadan düzgün bir deal bulmak mümkün değil.


ozdek
(01.06.19)
Vodafone pişmanlıktır.


neymis
(01.06.19)
(2)

Mordoğan’da önerebileceğiniz plaj var mı?

Mümkünse kumlu olsun. Olmadı karaburun’da da olabilir.
Mümkünse kumlu olsun. Olmadı karaburun’da da olabilir.
duyuru
(01.06.19)
Ardıç kumlu ve sığdı diye hatırlıyorum.


heritage
(01.06.19)
Manal koyu, mükemmel.


veritaslibertas
(01.06.19)
(2)

bayramda izmir'de gidilebilecek deniz

görece daha az insanın olduğu neresi olabilir günübirlik gidilebilecek? zor soru olduğunu biliyorum ama vardır belki bişeyler.
görece daha az insanın olduğu neresi olabilir günübirlik gidilebilecek? zor soru olduğunu biliyorum ama vardır belki bişeyler.
duyuru
(20.05.19)
Her yer kalabalık olur ama özdere/gümüldür gibi istanbullu köylüler arasında popi olmayan gizli cennetleri tercih edebilirsin


karsiyakaliyiz
(20.05.19)
Mordoğan / karaburun nispeten daha sakin


tss
(20.05.19)
(2)

öğrenci akbili başvurusu

şöyle bir kart listesi var.https://www.istanbulkart.istanbul/kartlarimiz-45internet üzerinden aylık öğrenci kartına (40 tl olan) başvurmak istediğimde hangisini seçeceğim? maviyi seçtiğimde adımlarda ileryip ödeme sayfasına geldiğimde hiç öğrencilikle alakalı bişey sormuyor. indirimli istanbul kart
şöyle bir kart listesi var.

www.istanbulkart.istanbul

internet üzerinden aylık öğrenci kartına (40 tl olan) başvurmak istediğimde hangisini seçeceğim? maviyi seçtiğimde adımlarda ileryip ödeme sayfasına geldiğimde hiç öğrencilikle alakalı bişey sormuyor. indirimli istanbul kart dediğinden var zaten bende, normal dolu yaptığım kart. internet üzerinden başvuru yapamıyor muyum acaba? öyleyse nerden yapabiliyorum, hangi belgeler gerekiyor? internet üzerinden bu bilgilere ulaşamadım.
duyuru
(19.05.19)
İndirimli istanbul kart altında geçiyor öğrenci, öğretmen ve 60 yaş kartları. İlgili sekmedeki başvuru sayfasından giderseniz belgeleri istiyor. Öğrenciyseniz, öğrencilik haklarınız devam ediyorsa ve elinizdeki kart öğrenci indirimli kartıysa şu an 40 liraya aylık dolum yapabiliyorsunuz. Yoksa linkten devam edin. www.istanbulkart.istanbul


desdenova34
(19.05.19)
hmm ben bu karta sadece normal dolum yapılabiliyor sanmıştım. ayrı mavi kart gibi bişey çıkartmak gerekiyor diye düşünmüştüm. ama buna doğrudan aylık yüklenebiliyor yani o zaman. teşekkürler.


duyuru
(19.05.19)
(3)

öğrenci akbili 40 tl oldu mu?

bi karar alınmıştı da şu an 40 oldu mu resmi olarak. yani ben gidip aylık akbil alsam 40tl verip 1 aylık doldurabilecek miyim? bir de bu aylıkla makinalardan dolmuyor herhalde nerelerden doldurulabiliyor? akbil dolduran büfelerden filan mı?
bi karar alınmıştı da şu an 40 oldu mu resmi olarak. yani ben gidip aylık akbil alsam 40tl verip 1 aylık doldurabilecek miyim? bir de bu aylıkla makinalardan dolmuyor herhalde nerelerden doldurulabiliyor? akbil dolduran büfelerden filan mı?
duyuru
(18.05.19)
olmuş, arkadaşım hikayesinde fişini paylaşmıştı. diğer soruların cevabını bilmiyorum


senolll
(18.05.19)
oldu, evet, evet


KaraSakall
(18.05.19)
Evet 40tl oldu. Makinelerden değil büfelerden doldurulabilir


koola
(18.05.19)
(7)

Sultanahmet, sirkeci civarı yemek yenecek yer

Özel bi durum değil bu akşam oralardayken doğru düzgün bişeyler yiyip karnımızı doyuracağımız neresini önerirsiniz?
Özel bi durum değil bu akşam oralardayken doğru düzgün bişeyler yiyip karnımızı doyuracağımız neresini önerirsiniz?
duyuru
(23.04.19)
erzurum cag kebabi, kasap osman ama kapanmis bile olabilirler


Ünlü sultanahmet köftecisi var.
Ben çok begenmiyorum ama hic yemedim demezsin.


prizmatik
(23.04.19)
@prizmatik, ya oradakilerin hepsinde bu yazmıyo mu zaten? Gerçek anlamda ünlüsü varsa bilmiyorum.


duyuru
(23.04.19)
sirkeci de baldır var, etleri, hamburgerleri fln baya başarılı, mekan da güzel.


benaslinda
(23.04.19)
Bi yarım saatim daha var gelecek tavsiyeler için.


duyuru
(23.04.19)
baldır akşam 8 den sonra kapanıyor. sultanahmet köftecisi ve burgerking olucak meydanda onun dışında adam akıllı yer malesef. gülhane parkı sırasında sirkeciye dogru birkaç yer var ama hep turistler geliyor fiyatlar tuzlu olabilir


Fritz-X
(23.04.19)
virginia angus muydu neydi, başarılı bir hamburgerci.


zgrydn
(23.04.19)
(3)

reddit'te resimden kişiyi bulmak için nereye sormak lazım?

hangi subreddit?
hangi subreddit?
duyuru
(21.04.19)
/r/findareddit
/r/tipofmytongue

bunları deneyebilirsin.

ya da bana gönder ben bulurum :)


Beherit
(21.04.19)
Fotoyu google görseller sayfasına sürükleyip bırakıp arama yapmayı denedin mi? Baya yüksek oranda buluyor.


nundu
(21.04.19)
google bulamadı.


duyuru
(21.04.19)
(2)

kırmızı biberi nasıl közleyebiliriz

setüstü ocak ve seramik tava. doğrudan ocağın üstüne koyarak yapanlar gördüm google'da da zehirlenmeyelim sonra? bi de mikrodalga fırın var ama onda olmaz herhalde zaten.
setüstü ocak ve seramik tava. doğrudan ocağın üstüne koyarak yapanlar gördüm google'da da zehirlenmeyelim sonra? bi de mikrodalga fırın var ama onda olmaz herhalde zaten.
duyuru
(14.04.19)
Doğrudan ocağa koyabilirsiniz. Zehirlenmezsiniz. Tava üzerinde de olur ama direkt ateş ile daha güzel oluyor tadı. Patlıcan ve biber direkt ateş üzerinde daha güzel olur.


Ben tüpte yapıyorum.


for day to break
(14.04.19)
(10)

torrent'le film indirirken hangi vpn'i kullanıyorsunuz?

ücretsiz olmalı.
ücretsiz olmalı.
duyuru
(06.03.19)
kullanmıyorum. türkiye'de kullanmana da gerek yok zaten.


washe
(06.03.19)
Ücretsiz Google Cloud 1 yıllık hesabına OpenVPN kuruyorum.


torrentle yüzlerce film indirdim hiçbir problem olmadı. türkiye'de rahatsın. avustralya'da indirmedim ama en azından bi 150 film izlemişimdir bulunduğum sürede, internetten izlediğinde yine bir problem olmuyor. indirmeyi bilmiyorum.


bohr atom modeli
(06.03.19)
vpn'e gerek yok. utorrent'i vpn'siz kullanıyorum.


sir gawain
(06.03.19)
Opera vpn


old possum
(06.03.19)
türkiye'de bunun için bir yasa yok, o yüzden kullanmana da gerek yok.

bir ara yasa çıkacak diye bir söylenti oldu ama hala bir hareket yok öyle geçti gitti.

tüm dünyada olan yasanın türkiyede çıkma ihtimali üzerine ekşiciler "türkiyeden siktir olup gitme" geyiği falan yapmıştı ona çok gülmüştüm. oysa şu an burası korsan konusunda en rahat birkaç ülkeden biri. almanya'da göz açtırmıyorlar adama anında evine kağıt geliyor diğer birçok ülkede de öyle vpnsiz torrent falan kullanmak hayal.


rotten head
(06.03.19)
cloudflare dns


amkonun
(06.03.19)
betternet. Memnunum.


aylakadam
(06.03.19)
Türkiye'de gerek yok. Avrupa'da ise indirirsen sadece problem olmuyor. Ama dağıtım yapmak, paylaşmak suç.


kullanmıyoruz


dafuq
(06.03.19)
(8)

kedi peynir yer mi?

yerse beyaz peynir mi tulum peyniri mi? ayrıca marketlerde satılan hazır köftelerden pişrmeden versem oluyor mu? sokak kedisine verilecek.
yerse beyaz peynir mi tulum peyniri mi? ayrıca marketlerde satılan hazır köftelerden pişrmeden versem oluyor mu? sokak kedisine verilecek.
duyuru
(24.02.19)
Tulum tuzlu olur. Tuzu az herhangi bir peyniri yer, beyaz peynir, kaşar vs.
Hazır köftelerin icinde baharat oluyor. Baharatsız olması gerek.


esse classic
(24.02.19)
köfte yerine tavuk ciğeri alıp bol suyla haşlayıp içine bayat ekmek karıştırarak kedilere verebilirsin.


spirit crusher
(24.02.19)
Kedilerin laktoz toleransı çok düşük, süt ve ürünleri iyi değil o yüzden. Köfte konusunda da hem baharat yememeleri gerekir hem de çiğ et iç parazite yol açabilir.

Bunlarla uğraşacağına kuru mama ya da yaş mama al ver, daha kolay.


buff
(24.02.19)
Kediye cok fazla sut urunu vermek zararli. Evet severler ancak verilmesi iyi degildir. Sokak kedisine verilecek en uygun gida en ucuzundan kedi mamasi olur ki kedi mamasi zaten normal insan gidasindan kat kat ucuza gelir.


aslında evdeyim apartmanın içinde kedi var ona vermek için soruyorum. evde de öyle bir mama yok.


duyuru
(24.02.19)
Biraz tuzsuz peynir biraz da su ile seyreltilmiş süt verin. Fazlası ishal yapar kediyi. Sonrası için de temizmama.com dan kedi maması alabilirsiniz en ucuzundan..


Tuzlu peyniri suda bekletip yıkayıp verebilirsiniz. Evde yumurta varsa haşlayıp verebilirsiniz. Daha doyurucu olur.


boyalı kuş
(24.02.19)
tulum denildiği gibi fazla tuzlu. bizimki kaşar yemiyor. beyaz peynir ve lor olabilir


(1)

bana verilen api linkinden token'la veri çekmek istiyorum (basit soru)

oauth2 kullanıyorlarmış. id, password filan var token alabiliyorum onda sorun yok. ama daha sonra en basit şeyi çağırıyorum, yani doğrudan bir liste getirecek. bunu çağırırken de bu aldığım token'ı gönderiyorum aynı zamanda ama "Authentication credentials could not be found." dönüyor. credentials de
oauth2 kullanıyorlarmış. id, password filan var token alabiliyorum onda sorun yok. ama daha sonra en basit şeyi çağırıyorum, yani doğrudan bir liste getirecek. bunu çağırırken de bu aldığım token'ı gönderiyorum aynı zamanda ama "Authentication credentials could not be found." dönüyor. credentials dediğine göre token'da problem olmalı gibi düşünüyorum ama yeni aldığım token'ı deniyorum zaten. şu an postman üzerinden deniyorum. www.eksiduyuru.com gibi bi link olduğunu düşünün, url kısmına bunu yazıyorum. headers kısmına da Authorization ve bana dönen token bilgisini yazıyorum. token bilgisini yazarken "Bearer token" gibi de denedim ama yine olmadı. ne yapmak lazım? bu token değerini params'a yazmayı filan da denedim.
duyuru
(06.02.19)
tokeni header ile gönderebilirsiniz key-value olarak galiba denediniz. Ayrıca postman de authorization diye bir kısım var oradan seçim yapıp tokeni göndermeyi deneyin. Son olarak sanmıyorum ama belki tokeni istek objesinin içinde göndermenizi istiyor olabilirler apinin arayüzü varsa swagger gibi bakmak lazım kolaylıklar.


demirKamil
(06.02.19)
(6)

mutfağı küçük sinekler basıyor

meyve sineği denenler mi hangisidir bilmiyorum ufak siyah sinekler. dün akşam eve bi geldim bi sürü var mutfakta. öyle ortalıkta meyve sebze de yok aslında. mutfak aynı durumda olmasına rağmen bazen böyle bi sürü geliyor bazen hiç olmuyor. bunlar nerden, neden geliyor, nasıl kurtulabilirim?
meyve sineği denenler mi hangisidir bilmiyorum ufak siyah sinekler. dün akşam eve bi geldim bi sürü var mutfakta. öyle ortalıkta meyve sebze de yok aslında. mutfak aynı durumda olmasına rağmen bazen böyle bi sürü geliyor bazen hiç olmuyor. bunlar nerden, neden geliyor, nasıl kurtulabilirim?
duyuru
(02.02.19)
çiçek var mı?


gameofannen
(02.02.19)
çürük bir şeyler ya da pis kokuşmuş bulaşıklar vardır.


lolilo
(02.02.19)
Uzun süre çok beklediğinde olmultu bana. Çöp olmasın mutfakta +1


kojonotsuki
(02.02.19)
Patatesler soğanlar açıktaysa olabilir, çöp duruyosa olabilir. İyi bi temizlik yapın


Boris
(02.02.19)
çöp+1, çöp kovanızı küçük boy alın ki, hemen dolsun, atmak zorunda kalın


freedonia
(02.02.19)
Mutfağı bi temizleyin


aquarium
(02.02.19)
(1)

layer'ları vs. hazır .net mvc projesi

ya böyle data access layer'ı, business layer'ı, api'si vs. şablon halinde sıfır proje yok mu hazır? vardır bence. içinde böyle hazır orm'i olsun filan. dapper tercih sebebidir. biz connection string'ini filan değiştirelim, entity'lerimizi ekleyelim devam edelim orda. nerden bulabiliriz?
ya böyle data access layer'ı, business layer'ı, api'si vs. şablon halinde sıfır proje yok mu hazır? vardır bence. içinde böyle hazır orm'i olsun filan. dapper tercih sebebidir. biz connection string'ini filan değiştirelim, entity'lerimizi ekleyelim devam edelim orda. nerden bulabiliriz?
duyuru
(29.01.19)
şöyle bir proje var ama bana çok karışık geldi bayadır inceliyorum. Üstelik geliştiricileri türk olması lazım ama herşeyi ingilizce.

aspnetboilerplate.com


demirKamil
(29.01.19)
(4)

argan yağı saç dökülmesine karşı etkili mi?

daha da dökmesin sonra diye de düşünüyorum bi yandan. mesela kadıköy civarında ya da istanbul'da diyelim nerden gerçek argan yapı bulabiliriz? bunu kafaya nasıl uygulamak gerek?
daha da dökmesin sonra diye de düşünüyorum bi yandan. mesela kadıköy civarında ya da istanbul'da diyelim nerden gerçek argan yapı bulabiliriz? bunu kafaya nasıl uygulamak gerek?
duyuru
(27.01.19)
Erkek tipi saç dökülmesi varsa iki ilaç haricinde hiçbir şeyin faydası olmaz.

Besin eksikliğinden kaynaklı ise olabilir öyle beklediğiniz gibi bir fayda göremezsiniz.


Erkek tipi saç dökülmesi evet. iki ilaçtan kastınız ne acaba?


duyuru
(27.01.19)
Cildiye doktoruna gidip bir kan tahlili yaptırdın mı ? B12,demir ya da çinko eksikliği olabilir.


@synthetic +1

ilaçlardan biri minoxil


mehmed resad
(27.01.19)
(1)

kariyer.net .net developer mülakatına giren var mı?

ne soruyorlar vs. bilgisi olan varsa yazabilir mi?
ne soruyorlar vs. bilgisi olan varsa yazabilir mi?
duyuru
(07.01.19)
büyük ve kurumsal firmaların kendi özel sınavları var mesela veri park bir problemi çözen kodu yazmanı ister


baknedicem
(07.01.19)
(8)

3-4 günlük seyahat için şampuan

uçakla gidilecek. normal boyutlarda şampuan götüremiyoruz. kaç ml'ye kadar izin var, bunu nerden buluruz? ya da ordan alsak geri gelemeyecek boşa gidecek. bu şampuan mevzusunu nasıl çözüyosunuz?
uçakla gidilecek. normal boyutlarda şampuan götüremiyoruz. kaç ml'ye kadar izin var, bunu nerden buluruz? ya da ordan alsak geri gelemeyecek boşa gidecek. bu şampuan mevzusunu nasıl çözüyosunuz?
duyuru
(12.11.18)
ben hep gittigim yerden aliyorum ve valizim yoksa atiyorum. bir sampuan icin kafa patlatamayacak kadar kisa cunku hayat.


stavro
(12.11.18)
Hayatı ve parayı o kadar da çok sevmiyorum mesela..
Hayret bişe yaa gittiğim ülkede bi lidl, dia, aldi benzeri ucuzcu bi market bulup sayın alıyor ve bırakıyorum dönerken.

Boşa gidecek demişsin bi de yaa lol :D şunun için harcadığımız zaman daha kıymetli..


jimjim
(12.11.18)
yine birbirinizin gazına gelmişsiniz ya ahah. "lidl, dia, aldi benzeri ucuzcu bi market bulup sayın alıyor ve bırakıyorum dönerken." yeterli bi cevaptı. ve boşa gidecek tabii ki evet. ona vereceğim parayla 2 bira daha içerim ayrıca para dışında da israf sonuçta. soruyu sorarken takribi 1 dk harcamıştım ama şimdi bu cevap için hiç hesapta olmayan 1dk daha harcadım :(


duyuru
(12.11.18)
kabin ici sivilar maksimum 100ml'lik kaplarda tasinabilir. check-in'de ucak altina vereceginiz sivilarda herhangi bir sinirlama yok. 3lt'lik kapta sampuan tasiyabilirsin. gratis, watson'da falan satiliyor kucuk boy kaplar.


crucio
(12.11.18)
Gratislerde kucuk boy sampuanlar var. Ya da kucuk boy plastik siseler var, onlardan alip kendi sampuanindan doldurabilirsin.


havada bulut
(12.11.18)
gittigim otellerde cogunlukla oluyor ama olmazsa diye muhtemelen otellerin birinden aldigim kucuk siseye evdeki sampuandan dolduruyorum. hatta sac kremi ve dus jeli de ayni sekilde. bugune kadar herhangi bir sorun yasamadim.


in vino veritas
(12.11.18)
Migroslarda kasaların orda ricoysun küçükleri var böyle taşımalık.


insomnia
(13.11.18)
Gratis'te küçük boy seyahat şampuanı +1
Migros'ta da görmüştüm.


monogram
(13.11.18)
(3)

bu un bozulmuş mu?

un bozulur mu gerçi bilmiyorum. bikaç ay önce açılıp bi kısmı kullanılmış. un bembeyaz olmaz mı? bunun için de farklı renkte tanecşkler var gibi. tam buğday unu yazıyor üstünde. normal mi o şeyler? https://s1.eksiup.com/67a7259d8507.jpg
un bozulur mu gerçi bilmiyorum. bikaç ay önce açılıp bi kısmı kullanılmış. un bembeyaz olmaz mı? bunun için de farklı renkte tanecşkler var gibi. tam buğday unu yazıyor üstünde. normal mi o şeyler?

s1.eksiup.com
duyuru
(29.10.18)
Tam buğdayda hafif koyu renkli tanecikler olur, hatta geneli de bembeyaz değil biraz koyu renki olur. Orada sıkıntı yok ama o renkli kısımların hareket etmediğine emin olun, un böceklenebiliyor. Hareket eden bir şeyler yoksa sorun yoktur.


kobuzchu kiz
(29.10.18)
tam buğday unu değil de bildiğimiz beyaz un ise bu bildiğiniz kurtlanmış, çok zorda kalmadıysanız yemeyiniz.


koskoca kirpi
(29.10.18)
kurtlanmış gibi görünüyor. bi eleyip bakın bakalım. kurtsa içindekiler yemeyin sakın.


naksidil
(29.10.18)
(1)

bir web uygulamasının azure'da olması

cloud'da olmasıyla aynı şey mi?
cloud'da olmasıyla aynı şey mi?
duyuru
(09.10.18)
Evet. Azure, microsoft’un public cloud platform’u.


lynda.com
(09.10.18)
(8)

24 saat dışarda kalmış süt

dışarda dediğim oda sıcaklığında kutusunun içinde kapalı. şimdi dolaba koydum. soğuyunca içilir di mi tekrar, bozulmamıştır?
dışarda dediğim oda sıcaklığında kutusunun içinde kapalı. şimdi dolaba koydum. soğuyunca içilir di mi tekrar, bozulmamıştır?
duyuru
(05.10.18)
açılmamışsa bir şey olmaz. marketlerde hep oluyor dolaba konmamış


glamdr1ng
(05.10.18)
kutu hiç açılmadıysa zaten sorun yok. markette sütü dolaptan almıyorsun.

yok açıldıysa da 24 saat saat boyunca ağzı açık kalmamışsa yine bozulmamıştır.


nrmnm
(05.10.18)
markette sütü dolaptan alıyorum. günlük süt diye satılanlardan. uzun ömürlüler dışarda oluyor sanırım. açıp biraz içmiştim de ağzı kapalıydı tabii. neyse bişey olmaz herhalde evet.


duyuru
(05.10.18)
Açılmış olanının 24 saatte bozulduğuna şahit oldum. Uhtydi hem de, günlük sütse daha çabuk bozulabilir.


farabi
(05.10.18)
bozulduysa ilk yudumu aldığın anda anlarsın.


reavelyn
(05.10.18)
gunluk sut ise bozulmus olabilir. icmeden once lavaboya biraz dok. anlasilir bozuk olup olmadigi. hala emin olamadiysan bi yudum ic. o zaman kesin anlarsin bozuksa.


crucio
(05.10.18)
Açılmadan dursaydı bozulmayabilirdi, ama açılıp hava (bakteri) aldığı için bozulabilir. Riske atma kendini, kaynat önce istersen.


John Bloor
(06.10.18)
günlük süt ise bozulur. uzun ömürlü uht süt ise bişey olmaz. açık süt ise kesin bozulur.


babilbaligi
(06.10.18)
(3)

uçakta diş macunu ve uçağa binmeden önce duty free

diş macunuyla uçağa binebiliriz sanırım di mi? bi de uçağa sıvıyla binmek yasak ama kontrolleri geçtikten sonra oralarda duty free'den filan içki alıp binebiliyoruz sanırım di mi?
diş macunuyla uçağa binebiliriz sanırım di mi? bi de uçağa sıvıyla binmek yasak ama kontrolleri geçtikten sonra oralarda duty free'den filan içki alıp binebiliyoruz sanırım di mi?
duyuru
(19.08.18)
Diş macunu sorun olmuyor. Sırt çantamda çok taşıdım. 2.sini bilmiyorum.


Amaranta ursula
(19.08.18)
her ulkenin kendisine gore bi alkol limit siniri var - ayni zamanda AB vatandaslari ve AB vatandasi olmayan icin sinirlamalar da var - onu bilip ona gore alabiliyorsunuz duty freeden.


superfluid
(19.08.18)
Alkolü bilmiyorum ama 100ml parfümü kabine almayıp çöpe attırdıklarına şahit oldum..


yqzkrttpli
(20.08.18)
(1)

20 ağustos pzt sabahı bankalar açık mı? / yurtdışı çıkış harç pulu

pazartesi sabahı açık olacak mı bankalar ve pul alabilir miyim?
pazartesi sabahı açık olacak mı bankalar ve pul alabilir miyim?
duyuru
(17.08.18)
pul zaten havaalanından alınıyor, alabilirsiniz.


(2)

telekom yurtdışı internet paketi

aşağıdaki linkteki gibi bişey varmış bunu alsam mı diyorum ama benim şu an mesela 9gb internetim var halihazırda. bunu yurtdışında kullansam, bu alacağım 2gb'dan daha mı hızlı biter? yani yurtiçinde internet paketi yoksa ve interneti kullanırsan çatır çatır bakiyeden gidiyor ya yurtdışında bu yurtiç
aşağıdaki linkteki gibi bişey varmış bunu alsam mı diyorum ama benim şu an mesela 9gb internetim var halihazırda. bunu yurtdışında kullansam, bu alacağım 2gb'dan daha mı hızlı biter? yani yurtiçinde internet paketi yoksa ve interneti kullanırsan çatır çatır bakiyeden gidiyor ya yurtdışında bu yurtiçi 9gb'dan kullansam yine çok kısa sürede biter mi yoksa mesela 1 hafta idare eder mi? öyleyse 2gb'ı almama gerek yok çünkü.

www.avea.com.tr
duyuru
(14.08.18)
Daha hızlı bitmesi için neden yok.
Tabii gittiğin yerde 4G-5G bağlantı varsa normalden hızlı tükenebilir.

Paketsiz internet kullanılmaz yurtdışında, iflas edersin.


cakabo
(14.08.18)
ben bir kaç ay önce aldım bu paketi. italyada sorunsuz biçimde kullandım. wifi bulduğum anda kapattım. zaten zor zamanlarda yer, yön bulmak için kullanmalısın. kendi paketini yurt dışında kullanmaya kalkarsan günlük 35 tl den çok çok fazlasını ödersin diye tahmin ediyorum.


(3)

internette euro ile satın alırkenki kur hesabı

euro ile satılan bir şeyi internet üzerinden kredi kartımızla alırken mesai saatleri dışında alınca zarar mı etmiş oluyoruz? bir de bu para birimini seçebiliyoruz ya bazı yerlerde. bu merkez bankasından filan mı çekiyor veriyi bilmiyorum. bunu hesaplarken işte mesai saati dışında olunca zarar ediyor
euro ile satılan bir şeyi internet üzerinden kredi kartımızla alırken mesai saatleri dışında alınca zarar mı etmiş oluyoruz? bir de bu para birimini seçebiliyoruz ya bazı yerlerde. bu merkez bankasından filan mı çekiyor veriyi bilmiyorum. bunu hesaplarken işte mesai saati dışında olunca zarar ediyor olmalıyız sanki. illa haftaiçi mesai saati içinde mi yapıcaz yani zarar etmemek için?
duyuru
(04.08.18)
Evet kuru yüksek hesaplıyorlar mesai dişı


bankanın insafına bağlı. bazısı anlık kurdan çeviriyor o zaman mesai saatinde alıyorsun problem kalmıyor. bazısı anlık kurdan çevirse de komisyon ekliyor. bir diğeri gün içindeki en yüksek kurdan çeviriyor ona yapacak bir şey yok. bekleyip bekleyip hesap kesim tarihinde dövizi tl’ye çeviren bankalar da var.


nrmnm
(04.08.18)
Kredi kartın euro alışverişe açıksa Euro olarak yansır sen bankadan Euro yatırsın öbür türlü bankanın kur çevirisi çok yuksek


seyyar satıcı
(04.08.18)
(1)

vize başvuru formundaki iş veren ismi

buraya şirket ismi yazsa oluyor mu yoksa normal insan ismi mi yazmalıyız? bir kişi yazcaksak buraya bu kim olmalı? işveren mektubunda general manager var da onu yazmak saçma bence. bu belgeleri veren kişiyi mi yazmak lazım mesela?
buraya şirket ismi yazsa oluyor mu yoksa normal insan ismi mi yazmalıyız? bir kişi yazcaksak buraya bu kim olmalı? işveren mektubunda general manager var da onu yazmak saçma bence. bu belgeleri veren kişiyi mi yazmak lazım mesela?
duyuru
(01.08.18)
Şirket adı yazmak lazım.
İşveren mektubunu da antetli kağıda istiyorlar.


cakabo
(01.08.18)
(3)

yapı kredi kredi kartı temassız çekim

yeni kart geldi de bu temassız çekim çok saçma değil mi ya? kartı kaybetsem isteyen istediği gibi kullanacak. 90tl limit varmış sanırım da 90 90 gider işte. bunu müşteri temsilcisini filan aramadan menüden filan kapatma şansımız var mı acaba? ben baktım göremedim.
yeni kart geldi de bu temassız çekim çok saçma değil mi ya? kartı kaybetsem isteyen istediği gibi kullanacak. 90tl limit varmış sanırım da 90 90 gider işte. bunu müşteri temsilcisini filan aramadan menüden filan kapatma şansımız var mı acaba? ben baktım göremedim.
duyuru
(26.07.18)
90 tl limit günlük.


mr.goodcat
(26.07.18)
Yanlış hatırlamıyorsam temassız işlem limiti günlük değil, ilk şifreli kullanıma kadar. Yani kartı kaybederseniz, üzerine şifresini yazmadığınız ya da kolayca tahmin edilebilecek bir şifre seçmediğiniz sürece en fazla 90TL kaybınız olur. Onu da chargeback ile geri alabilirsiniz.

Temassız özelliği sonradan kapatılamaz.


inheritance
(27.07.18)
Kapatılabilir. Müşteri hizmetleri üzerinden çözersiniz.


(5)

Türk telekom kontör yükledikten sonra sıfırlandı

Daha yeni 20 lira yatırmıştım ama bakiye 32 kuruş filan görünüyor, arama yapamıyorum. Öğlen aynı soru sorulmuştu ama silinmiş sanırım. Nedir, ne yapmak lazım? Faturasız hat.
Daha yeni 20 lira yatırmıştım ama bakiye 32 kuruş filan görünüyor, arama yapamıyorum. Öğlen aynı soru sorulmuştu ama silinmiş sanırım. Nedir, ne yapmak lazım? Faturasız hat.
duyuru
(24.07.18)
en doğru bilgiyi müşteri hizmetlerinden öğrenebilirsin. yıllık vergi kesintisi olabilir, internet/paket kesintisi olabilir, hesabına henüz yansımamış olabilir. (bende yeni ay kullanım hakları mobil uygulamada geç gözüküyor)


20 liralık da vergi kesintisi olmaz ya, internet hakkım ayrıca var zaten baya 5-6 gb hakkım var. ee kontörüm olmadığı için arayamıyorum da. şimdi yeniden yüklesem yine aynı şey olursa diye çekiniyorum :/ neyse bakalım.


duyuru
(24.07.18)
Internetiniz acikti ve paketiniz yoktu buyuk ihtimal, bende de aynisi oldu. 20 saniye falan surmedi yukleme uzerinden, 0landi bakiye ve daha TT bayindeydim, sordum 'internet cekmistir onu, paketiniz yok mu?' dediler, mecbur tekrar para yukledim icine bu sefer 4G'yi kapatip yukledi direkt paket olarak.

Ozet: Paketin yoksa internet yutuyor o parayi 5 saniyede falan.


orange coffee
(25.07.18)
biliyorum paket olmayınca anında bitmesini de dediğim gibi gayet paketim vardı ve hala da devam ediyor zaten. neyse bakalım, gidip sormak lazım demek o zaman.


duyuru
(25.07.18)
Online işlemlerde harcama detayı var orada görebilirsiniz. Aynı durum başıma geldi internet için çekilmiş olarak gördüm. Üstelik en fazla 2-3 dakika içinde 4 gb tüketmişim kayıtlara göre.


murtiii
(25.07.18)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.