Giriş
(1)

ingiliççe yardım lütfen

https://youtu.be/2QUacU0I4yU?t=119"I beg at this time that I have not intruded upon this evening and that we will in the future" our hearts and our understandings will meet with love and generosity"videodaki tırnak içine aldığım kısmı tam olarak anlayamadım, çevirebilecek var mı?
youtu.be

"I beg at this time that I have not intruded upon this evening and that we will in the future" our hearts and our understandings will meet with love and generosity"

videodaki tırnak içine aldığım kısmı tam olarak anlayamadım, çevirebilecek var mı?
egokalp
(15.06.19)
"Umarım bu gecenizi mahvetmemişimdir ve umarım gelecekte bizler, kalplerimiz ve düşüncelerimiz sevgi ve cömertlikte buluşuruz."

diye çevirirdim ben. o kısımda, konuşma içerisinde duraksıyor ve sonrasında will'den sonra farklı bir cümle başlıyor, ama ilk cümledeki will fiilsiz kalıyor.. gibi geldi bana


burya
(15.06.19)
(6)

kadın adet yumurtlama takvimi

merhaba arkadaşlar kadının adet'inin ayın 1 inde başladığını ve 4 gün sürdüğünü farz edelim.(ayın 1,2,3,4. günleri adetli) çocuğun olmasının en yüksek olduğu günler ayın 14-15-16 günleri oluyor ya (sanırım.)şimdi bu durumda diyelim ki ayın 5 inde(adetten sonraki ilk gün) yada adetten önceki gün 29 u
merhaba arkadaşlar kadının adet'inin ayın 1 inde başladığını ve 4 gün sürdüğünü farz edelim.(ayın 1,2,3,4. günleri adetli) çocuğun olmasının en yüksek olduğu günler ayın 14-15-16 günleri oluyor ya (sanırım.)

şimdi bu durumda diyelim ki ayın 5 inde(adetten sonraki ilk gün) yada adetten önceki gün 29 unda cinsel ilişki sonucu kesinlikle çocuk olmaz diyebilir miyiz?

erkeğim ve cahilim lütfen gömmeyin
egokalp
(08.06.19)
Ayin 5inde dene ve 36 hafta sonra tekrar gel.


belki lazim olur
(08.06.19)
Bitisten sonraki Ilk gun ve olmadan onceki son gun dollenmeye cok elverislidir bilinenin aksine.


belki lazim olur
(08.06.19)
diyemezsin. 13-17'si arası en uygun zaman oluyor(28 günlük bir takvimi varsa kadının tabii, regli 27 günde bir oluyorsa dahi bu süreç değişir) ama bu zaman dilimi dışında da gebelik mümkün olabilir.
Bu entry'i okuyun, her şeyi öğrenin: eksisozluk.com


Bitişten sonraki ilk gün korunmayan arkadaşımın geçenlerde bebeği oldu :)
Gerçek.


risk tabi ki var


Eğer düzenliyse mümkün değil. Olmayan yumurtanın neresi döllenecek vir de komiklik yapıp bir arkadaşı baba olanlar var. Ciddiye almayın


goodman
(09.06.19)
(3)

erkek için tüy dökücü krem

ya ben normalde kıllı bi insan değilim ama şu ayaklarım bildiğin primat gibi kıllı, lapiden tüy dökücü krem sürdüm ama jilet etkisi gösterdi yeniden çıktı kıllar ve sanki daha da bi gür gibi.şöyle ayaklarımdaki tüyleri zayıflatacak, azaltacak bi kremdir falan tavsiyesi olan var mı?
ya ben normalde kıllı bi insan değilim ama şu ayaklarım bildiğin primat gibi kıllı, lapiden tüy dökücü krem sürdüm ama jilet etkisi gösterdi yeniden çıktı kıllar ve sanki daha da bi gür gibi.

şöyle ayaklarımdaki tüyleri zayıflatacak, azaltacak bi kremdir falan tavsiyesi olan var mı?
egokalp
(04.06.19)
zayıflaması için lazer ya da ağda yapmanız lazım, tüy dökücülerin jiletten bir farkı yoktur. hatta kimyasallar nedeniyle daha zararlıdırlar.


tabirimekruh
(04.06.19)
Sir ağda daha faydalı olabilir tüy dökücü kremden


elorelia
(04.06.19)
lazer tek cozum.

jilet veya tuy dokucu krem arttirmaz ama bazi killarin ucu daha kalin gozukecegi icin sana oyle gelir. onun disinda tuyu gercekten zayiflatacak bir krem yok.


hot potato
(04.06.19)
(1)

genel sağlık sigortası sorunu

kulağım feci ağrıyor. doktora gitmem lazım.94 lüyüm, 25 yaşına yeni girdim. hala öğrenciyim. gss borcu 25 yaşına girince mi başlıyor yoksa 25 yaş bitince mi? e devletten sorgulayamıyorum.e devletten müstehaklık sorgulayınca en yakın sgk merkezine gidiniz diyor.prim borcu sorgulayınca da borç falan g
kulağım feci ağrıyor. doktora gitmem lazım.

94 lüyüm, 25 yaşına yeni girdim. hala öğrenciyim. gss borcu 25 yaşına girince mi başlıyor yoksa 25 yaş bitince mi? e devletten sorgulayamıyorum.

e devletten müstehaklık sorgulayınca en yakın sgk merkezine gidiniz diyor.

prim borcu sorgulayınca da borç falan gözükmüyor.

eczaneye gidip oradan bi ilaç falan alsam onlar sigortalı olup olmadığımı söyleyebilir mi? şimdi hastaneye gidip 1 günümü heba edip de muayene olamadan dönmek istemiyorum.
egokalp
(14.04.19)
Genel Sağlık Sigortası kapsamında olan ancak primlerini zamanında ödemeyip borçlu duruma düşen Türk vatandaşları, Sağlık Bakanlığı ve üniversite hastanelerinde ücretsiz sağlık hizmeti alabilecek.

Ücretsiz sağlık hizmeti hakkından Genel Sağlık Sigortası kapsamındaki vatandaşların bakmakla yükümlü olduğu kişiler de yararlanacak. Ücretsiz sağlık hakkı, 31 Aralık 2019'a kadar geçerli olacak.


www.takvim.com.tr


gsgsgsgsgsgsgsgs
(14.04.19)
(3)

marmaray

cevizlibağ metrobüs durağından suadiyeye gitmek istiyorum.daha önce hiç marmaray kullanmadım. mr11 otobüsü varmış cevizlibağdan alıp marmaraya götüren, buna binmek için metrobüs yolundan çıkıp yol kenarından falan mı biniyoruz?bir de cevizlibağda tramvayla sirkeciye gidip oradan marmaraya mı bağlans
cevizlibağ metrobüs durağından suadiyeye gitmek istiyorum.

daha önce hiç marmaray kullanmadım. mr11 otobüsü varmış cevizlibağdan alıp marmaraya götüren, buna binmek için metrobüs yolundan çıkıp yol kenarından falan mı biniyoruz?

bir de cevizlibağda tramvayla sirkeciye gidip oradan marmaraya mı bağlansam. hem bu şekilde metrobüsten marmaraya gitmek için otobüs beklememiş olurum.(tramvay sirkeci durağı ile marmaray sirkeci durağının yakın olduğunu farz ediyorum) en avantajlı yol hangisidir?
egokalp
(07.04.19)
Cevizlibağdaki otobüsü bilmiyorum ama sirkeciye gitmek yerine yusufpaşada inip marmaraya yenikapıdan binilebilir, yürüme yolu 5 dk falan. Sirkecide duraklar karşı karşıya ama eğer iş saatleri ise yusufpaşa sirkeci arası sürer biraz


senolll
(07.04.19)
cevizlibağ'dan metrobüse biniyosun, söğütlüçeşme'de iniyosun, hemen çıkışta sağ tarafta sarı dolmuşlara biniyosun, suadiye'de sahil yolunda iniyosun, ışıklardan karşıya geçip yukarı doğru yürüyosun, herkes afilli afilli takılıyosa ki takılıyodur, geldin demektir.


obaa
(07.04.19)
bir şekilde marmaraya gelip marmaraya bin. suadiye'de in.


sutlu nescafe
(07.04.19)
(3)

sağlık sigortam var mı?

94 mart ayında doğdum. yani bu ay 25 yaşına girdim. hala üniversite okuyorum. sanırım yaş 25 yaş olunca üniversite okusanda kurtarmıyor. şu anda sigortam var mı yok mu nasıl öğrenebilirim? e devletten bulamadım.not: erkek
94 mart ayında doğdum. yani bu ay 25 yaşına girdim. hala üniversite okuyorum. sanırım yaş 25 yaş olunca üniversite okusanda kurtarmıyor. şu anda sigortam var mı yok mu nasıl öğrenebilirim? e devletten bulamadım.

not: erkek
egokalp
(23.03.19)
Edevletten gss prim borcu yazıp ilk çıkan hizmete bakınca borç gozukecektir muhtemelen. Ayda 53 lira gibi bir şey ödediğin sürece genel sağlık sigortalı oluyorsun.


doxanikee
(23.03.19)
www.turkiye.gov.tr

Buradan bakabilirsin. Mustehaktir diyorsa yararlanabiliyorsun.


havada bulut
(23.03.19)
@havada bulut
"Genel sağlık sigortası tescil işlemlerinizin gerçekleştirilmesi için en yakın sosyal güvenlik il müdürlüğüne/sosyal güvenlik merkezine müracaat ediniz." diyor

bitmiş herhalde.


egokalp
(25.03.19)
(3)

whatsapp durum

rehberden sildigim kisilerin durum sekmesini attigi gifler ve resimler halen gozukuyor bunu nasil engelleyebilirim
rehberden sildigim kisilerin durum sekmesini attigi gifler ve resimler halen gozukuyor bunu nasil engelleyebilirim
egokalp
(06.12.18)
android/xiaomi


egokalp
(06.12.18)
Uygulamayı durdurup yeniden başlatmak>telefonu yeniden başlatmak. herhangi bir sorunda bunları deniyorum hep, çoğu zaman işe yarıyor.


apdulera
(06.12.18)
1. Whatsapp içinde sohbet başlatma/kişiler bölümü açıkken, seçeneklerden "yenile."
2. Telefon android ise istersen ekstradan ayarlar-uygulamalar-depolama içinden önbelleği temizle.


mimarbasi
(07.12.18)
(4)

şu laptop alınır mı

https://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/acer-es1-533-c8ae-n3350-2gb-500gb-vga-156-free-dos-P237404622anlamıyorum bu işlerden bi arkadaşa sordum bunu tavsiye etti.dizi-film falan izlemek için kullanacağım. bu fiyatlarda başka tavsiyesi olan varsa onu da değerlendiririm.
urun.n11.com

anlamıyorum bu işlerden bi arkadaşa sordum bunu tavsiye etti.

dizi-film falan izlemek için kullanacağım. bu fiyatlarda başka tavsiyesi olan varsa onu da değerlendiririm.
egokalp
(01.12.18)
Alınmaz.


sckxyss
(01.12.18)
cebindeki telefon daha güçlüdür bundan. bunu alacağına telefona linux kurup hdmi'dan tvye bağla öyle kullan daha iyi.

piyasanın şu durumunda 3bin tl altında kalabilen bilgisayarlara bilgisayar gözüyle bakmayınız efenim. sadece dizi izleyeceksin ama diziyi indirmek için açacağın browser, izlemek için açacağın oynatıcı 56 dakikada açıldıktan sonra izlemeye zaten hevesin kalmayacak.


nolmus yani
(01.12.18)
Arkadaşının yapabileceği bir şey yok yani. Bu fiyatlarda bu alınır. İkinci el Thinkpadlere de bakabilirsin. x230 falan. Hem sağlamdır hem işini görür.


hitokiri kenshin
(01.12.18)
Bunu alacağıma o parayı yakarım daha iyi. Hemen hemen aynı şey zaten


Delay Fuze
(01.12.18)
(1)

ucuz laptop

laptobum yeni bozukdu. teknik özelliklerden falan anlamam, dizi izlemelik, youtube girmelik bi leptop almayi dusunuyorum. 1000 lira civari butce ayarlayabilirim. black friday ayagina birseyler bulabilir miyim yoksa 2. el mi bakayim?
laptobum yeni bozukdu. teknik özelliklerden falan anlamam, dizi izlemelik, youtube girmelik bi leptop almayi dusunuyorum. 1000 lira civari butce ayarlayabilirim. black friday ayagina birseyler bulabilir miyim yoksa 2. el mi bakayim?
egokalp
(25.11.18)
tablet daha mantıklı olur sanki


neverlose
(25.11.18)
(8)

alkol

bazi sebeplerden hiç alkol tüketmedim. alkol bilgim de sıfır.içmek kafa dagitmak istiyorumama o rakinin biranin kesif kokusundan falan hic haz etmiyorum. şarapla mi baslamaliyim? yumusak icimli agır kokmayan birseyler önerir misiniz. birde nerden alinir tekelde falan bulunur mu :))
bazi sebeplerden hiç alkol tüketmedim. alkol bilgim de sıfır.

içmek kafa dagitmak istiyorum

ama o rakinin biranin kesif kokusundan falan hic haz etmiyorum.

şarapla mi baslamaliyim? yumusak icimli agır kokmayan birseyler önerir misiniz. birde nerden alinir tekelde falan bulunur mu :))
egokalp
(21.11.18)
Likörden başlamanızı öneririm.


simderun
(21.11.18)
Killerbee +1 hatta direkt şarap diyorum.

Migrosta Angora var, ucuz, içimi de rahat.


rahip janick
(21.11.18)
böğürtlenli şarap iç.


belkider
(21.11.18)
İçkinin kafası o kadar da hoş değildir mamafih diğer maddelerde ülkemizde yasak. Sen güzel bir Buzbağ Elazığ al, yanına da incir, kayısı vs. al, yavaş yabaş takıl. Sert gelebilir, zorlama. Yanında da bol bol su iç. Spritle falan karıştırma, direk 10-0 geriden başlarsın olaya.


giovanne
(21.11.18)
Meyve şarabı ya da likör +1


helena
(21.11.18)
Hiç içmedin demek. Senin için nadide koleksiyonumun en kıymetlisi olan blue label’ı açabilirim kanka.

İlk ve son kez içip zirvede bırakmış olursun.


Delay Fuze
(21.11.18)
şeker çok sevmiyorsan meyve şarabı şerbet gibi tatlı gelir. rose ya da beyaz şarap iç. gir herhangi bir markete/tekele 30-40 tl'lik herhangi bir şarabı al, o fiyat bandında çoğunun tadı aynı zaten. aklına geldikçe su da iç ki sabah başın ağrımasın.


sir gawain
(21.11.18)
dostum bence seni jagermeister paklar. shot shot takılırsın kendine gelirsin.


makarnavodka
(21.11.18)
(1)

sirtta sivilce

24/erkek, yüzümde falan pek çikmaz ama su sirtimda surekli sivilce cikiyor.et sever bir insanim et balik sucuk falan hemen her gun tuketirim. bu aliskanligi kesmeden şu sivilceden nasil kurtulurum.??
24/erkek, yüzümde falan pek çikmaz ama su sirtimda surekli sivilce cikiyor.

et sever bir insanim et balik sucuk falan hemen her gun tuketirim. bu aliskanligi kesmeden şu sivilceden nasil kurtulurum.??
egokalp
(19.11.18)
@killerbee bana da öyle geliyor sucuk falan çok tüketiyorum ama bundan vazgecmek de zor geliyor


egokalp
(19.11.18)
(4)

ev tipi diş beyazlatma

muhtemelen cuma günü diş tellerim çıkıyor. çıkmışken beyazlatmak istiyorum. ev tipine 500 lira dediler. bu uygun mudur değil midir. yaptıran arkadaşlar fiyat verebilirler mi? teşekkürler.
muhtemelen cuma günü diş tellerim çıkıyor. çıkmışken beyazlatmak istiyorum. ev tipine 500 lira dediler.

bu uygun mudur değil midir. yaptıran arkadaşlar fiyat verebilirler mi? teşekkürler.
egokalp
(24.10.18)
Uygun degil.

Tel ciktiktan sonra once flor kullan. Remineralizasyon tamamlansin.

Dislerine yazik. Beyazlatma icin bekle.


lutfen yapma.


@corrigan ne kadar beklemem lazim sure olarak

@telaffuz abi amerikada dislerini beyazlatmayan yok. yillarin cay icicisiyim dis rengim sari beyaz olsun istiyorum.


egokalp
(25.10.18)
önce bir ofis tipi yaptır rengi istediğin seviyeye getir, sonra ev tipiyle ileride renk koyulaşmaya başladıkça toplarsın.


neverlose
(25.10.18)
(3)

göz numara değerlerime bakar mısınız

bu değerlere bakarak sağ gözün şöyleymiş sol gözün böyleymiş diyebilir misiniz?axis 1.75falan ne oluyor bu arada?
bu değerlere bakarak sağ gözün şöyleymiş sol gözün böyleymiş diyebilir misiniz?

axis 1.75falan ne oluyor bu arada?
egokalp
(12.10.18)
miyop astigmatsın. numaralar düşük ama belki de arada bir deneyim ettiğin baş ağrılarının sebebi bu olabilir. ax numarası basit haliyle gözlük camının açısıdır. 0dan 180 dereceye göre değişir, astigmatla alakalıdır ama numarayı etkilemez. 0 ya da 180 olması bir şeyi değiştirmez. her astigmat hastasının ax değeri değiştiktir, bu bilgiler zaten gözlük camını çerçeveye takacak olan gözlükçüler içindir.


yollarbenibekler
(12.10.18)
sph: miyop ya da hipermetrop derecesini gösterir. üstteki tireyi eksi olarak düşündüğümden ufak bir miyopluk varmış.
cyl: astigmat derecesini gösterir. çok az astigmat var.
aks: astigmat açısını gösterir. yatay bulanıklık varmış. 1.75 değil 175 orası.


efreet sultan
(12.10.18)
0.25 astigmat çok düşük bir değer, başka bir zaman ölçüm yaptırsanız bu değer 0 bile çıkabilir. Astigmat açısının sizin için bir önemi yok. İki gözde de düşük derecede miyopluk var. Numaraların düşük gibi, rahatsız etmiyorsa gözlük kullanmanı tavsiye etmem. Not: Doktor tavsiyesi değildir..


ex animo
(12.10.18)
(6)

brunson karari

yarin malumunuz karar günü, şu an dolardayim, sizce bu karari dolarda mi beklemek daha mantikli yoksa tl de mi?
yarin malumunuz karar günü, şu an dolardayim, sizce bu karari dolarda mi beklemek daha mantikli yoksa tl de mi?
egokalp
(11.10.18)
ben biraz önce 3000 bozdum. ama reisin pederi bıraktırmayıp doları fırlatıp bakın dış güçler yapıyo kriz yok diye oyun kurması da çok muhtemel


oscar
(11.10.18)
ya o kadar çok senaryo var ki hepsi de olabilecek şeyler. ayrıca tüm dünya borsalarında sağlam düşüşler söz konusu. rahip bırakılsa bile ne olacağını kestirmek güç.


her şey olabilir tabi ama düşmesi daha muhtemel. önceden ver papazı al papazı diye yüklenen asrın liderimiz şimdi çark edip yargı ne karar verirse o falan demeye başladı. ben salınacağı ve doların bir miktar düşeceğini sanıyorum.


prasinos
(11.10.18)
Bence de bırakacaklar ve dolar 570lere doğru salinacaktir. Tabii ki yatırım tavsiyesi değil :-)


fever
(11.10.18)
"dolar zaten 6 liranın altına düşmüş, brunson'u niye salayım ki?"

bir dost


g7mor
(11.10.18)
piyasaların dolar talebi sıfıra yakın durumda şuan; o nedenle bugün 5,99'a kadar indi. papazın salıverilmesi kozuna bağlı olarak da yabancı yatırımcının agresif tavrı durmuş durumda. yarın papazın salıverilmesi durumunda (ki bence öyle olacak) dolar tekrar 6,5-7 bandına, kasım sonrası yabancı yatırımcının borsadan fon çekme operasyonu ardından 8 bandında olacak.

sonuç: dolarda kal..


Fayfa
(11.10.18)
(5)

kiracımız ve yabancı eşiyle garip olaylar

çok saçma bir durumda kaldım. bir aileye evimizi kiralamıştık. kiracımız yabancı bir kadınla evlenmiş bir türk. bu gün kira günü geldi ödenmeyince kiracı adamla iletişime geçtim. adam, "ben eşimle boşandım. o evde artık eşim çocuklarıyla kalıyor kirayı onlar ödeyecek" dedi.tamam deyip eve gittim kad
çok saçma bir durumda kaldım. bir aileye evimizi kiralamıştık. kiracımız yabancı bir kadınla evlenmiş bir türk.

bu gün kira günü geldi ödenmeyince kiracı adamla iletişime geçtim. adam, "ben eşimle boşandım. o evde artık eşim çocuklarıyla kalıyor kirayı onlar ödeyecek" dedi.

tamam deyip eve gittim kadınla konuştum. kadın "biz boşanmadık. kira kontratını kocamla yaptınız kirayı da ondan alacaksınız" dedi.

tekrar adamı aradım kadının dediğini ilettim, adam dedi çal zili telefonu kadına ver ben konuşacağım. verdim telefonu kadına.

adam "biz boşandık o evde ben kalmıyorum kirayı neden ödemiyorsun" dedi, kadında biz boşanmadık falan dedi. adam bizim evliliğimiz anlaşmalı evlilik(kadın yabancı olduğundan ülkede kalmak için kağıt üzerinde evli kalmışlar sanırım, böyle anladım ben) biz boşandık, işi yokuşa sürersen anlaşmalı evlilikten vazgeçerim falan dedi sonra kadın adamın yüzüne kapattı.


ardından adamda bana ihtar çek evden çıksınlar dedi.

soru 1: şimdi ben kira sözleşmesini adamla yaptım. ve adam zaten evden çıkmış evde kadın kalıyor ben ihtarnameyi kadına mı çekicem?

soru 2: kadının zaten o evde kalması illegal değil mi? sonuçta kadınla sözleşme imzalamadık ve sözleşmeyi imzaladığımız adam evden çıkmış.
egokalp
(27.09.18)
cevap 1) oyle ben evden ciktim deyince cikilmis oluyor mu?
sozlesmenin sartlarinda yazmiyor mu suresi, nasil ve kim tarafindan bitirilecegi. Adam cikip otelde kalsa bile kontratta adi yazdigi icin sorumludur bence.

herkes kendi kafasina gore istedigini yapmasin siye var zaten o kontrat.

cevap 2) adamle olan sozlesme bitmis ise dogru, ama hala devam ediyora benziyor kontrat


parcxerox
(27.09.18)
Katakulliye getirmişler sizi. Formalite ise neden kadın adına sözleşme yapıyor???

Bence kadınla bir daha konuşun. Yeniden sözleşme yapmazsa ve kirayı ödemezse çıkaracağınızı söyleyin. İyi bir avukat bulun ve usülünce çıkartın. Resmi olarak evlilerse, kadının oturma hakkı vardır, kafanıza göre iş yapmayın.


.


avukat bul abi yavastan...


cooperr
(27.09.18)
hocam emlakciya bile sorsan sana bu isin oluru nedir soyler.
sen sozlesmeyi kiminle yaptiysan muhatabin odur. bir kere git kadinin kapisini cal; telefonu ona ver vs. olaylarina girmen cok yanlis olmus.
hukuken kiraci evi 3. kisiye devredemz, bu yasaktir.
sen dogrudan tahliye karari aldirip evi polis zoruyla bosalttirabilirsin.
alamadigin kiralar varsa onun icin de adami icraya vereceksin.

daha detayli bilgi icin bir avukattan yardim isteyebilirsin.


bim tribi
(27.09.18)
kira borcundan adam sorumlu. Adamın üstüne kayıtlı mal varlığı veya sabit aylık gelir olmadığı için adamdan para alamazsınız, kira borcunun üstüne bir bardak soğuk su içeceksiniz.
Bir an önce bir avukat bulup, tahliye işlemlerini başlatın, tahliye işlemleri 1 sene civarı sürecektir, onun için işlemleri bir an önce başlatmanızda fayda var. ödenmeyen kiraları unutun, bir an önce tahliyeye başlayın.
bu işin toplam maliyeti de 10.000 lirayı bulabilir.


de jure
(28.09.18)
(1)

youtube uygulamasindaki reklamlari

nasil engelleyebilirim. gina geldi artik sacma salak reklamlardan, hatta uzun videolarda videonun ortasina bile reklam koymuslar o dakikaya gelince reklam cikiyor.telefonum android/xiaomi
nasil engelleyebilirim. gina geldi artik sacma salak reklamlardan, hatta uzun videolarda videonun ortasina bile reklam koymuslar o dakikaya gelince reklam cikiyor.

telefonum android/xiaomi
egokalp
(23.09.18)
mega.nz!VjYyHIDB!M6rNrK3suAdRhKOsSvynDg

Önce az boyutluyu kurun.


apdulera
(23.09.18)
(6)

dolar

elimde bir miktar dolar var. yarin mb karari var. faiz yukseltecek diyorlar.bu gun dolarimi bozup mb kararindan sonra dolar dusunce tekrar dolar alsam kar eder miyim?ters köse yapma ihtimalleri var mi? tesekkurler
elimde bir miktar dolar var. yarin mb karari var. faiz yukseltecek diyorlar.

bu gun dolarimi bozup mb kararindan sonra dolar dusunce tekrar dolar alsam kar
eder miyim?

ters köse yapma ihtimalleri var mi? tesekkurler
egokalp
(12.09.18)
ters köşe de yapabilir, yapmayada bilir. bunu anca kurul bilir ha bi de siyasiler.


lata
(12.09.18)
ihtimal her zaman vardir. ama bence bu seferki dusuk ihtimal.

dipnot: verdigim bilgiler yatirim tavsiyesi degildir. ekonomist degil, bu konulara merakli siradan bir insanim.


Makasa takilabilirsin hic bulasma derim


basond
(12.09.18)
bence böyle bir risk alma her türlü 6'nın üzerinde kalacağını düşünüyorum. En iyisi beklemek


ramazanali
(12.09.18)
kaçtan aldığına göre değişir. 5'ten dolar aldıysan bir kısmını elden çıkartıp riski azaltabilirsin. Kârdan yemiş olursun eğer faiz artmazsa.

artarsa da dolar düştüğünde, sattığınla alttan alırsın.

6.3'dan falan aldıysan ama bilmem tabii. kumar olur artık.


akatreil
(12.09.18)
@akatreil 6.55 den aldim. kesin dusecek diyorsaniz bozayim. ama herkes dusecek diyor ters kose yapip milletin cebindeki parayi alacaklar diye korkuyorum.

gecen ay 1 gunde cikarip yavas yavas dusurerek topladilar sonucta


egokalp
(12.09.18)
(11)

yetişkin er kişileri için sorum.

garip bir soru olacak amapoponuzu ve testislerdeki kılları jiletle aliyor musunuz?özellikle popodaki kılları jiletlesek daha mi cok cikar acaba?
garip bir soru olacak ama

poponuzu ve testislerdeki kılları jiletle aliyor musunuz?

özellikle popodaki kılları jiletlesek daha mi cok cikar acaba?
egokalp
(01.09.18)
Yanakları değil de sıfır noktası ve çevresini alıyorum. Testisleri de alıyorum.

Daha çok çıkacağını sanmıyorum. Jiletin artışa yol açmadığı ile ilgili bir çok araştırma mevcut. Artarsa da napim, pürüzsüz olması daha önemli


valentinov
(01.09.18)
mümkün mertebe jilet kullanmıyorum. hatta testisteki kılları kökünden hiç almıyorum.

jiletle kesersen özellikle kılların sert bi şekilde çıkıyor. seni ve partnerini rahatsız eder.

eğer güzel göt kaygın yoksa da sürme göte jilet.


ziyade
(01.09.18)
Testis her zaman. Popo ayda yılda bir.


Delay Fuze
(01.09.18)
Benim de delay fuze gibi. Kıl dökücüler var ama pek işe yaramıyor. Daha çok gür çıkarıyor diyenler var hatta


rakicandir
(02.09.18)
Tüy dökücülerin kullanma kılavuzunu okursanız görürsünüz ki
Pek çoğu genital bölge için uygun değildir. Lütfen böyle şeylere dikkat edin.


fasulyek
(02.09.18)
Hepsi kıvır kıvır.


Tüy dökücü kimyasal olduğu için kullanmıyorum. Şu an jilet. Ama bir kaç sene sonra lazer yaptırmak istiyorum komple. Yanak, ense bölgesi dahil olmak üzere.


jackyr
(02.09.18)
Popoyla ugrasmiyirum, abartılı degil zaten. Testisleri aliyorum ama jilet vurmuyorum.


stavro
(02.09.18)
Testis jiletle popo makine ıle


all girls dream
(02.09.18)
+1 testis jilet
popo makine ile


testis jilet, popoyu almıyorum ama çok nadir rahatsız ediyorsa ufak jilet darbeleri atıyorum.


mattiadestro
(02.09.18)
(1)

alternatif suriye siyaseti

ben olayı şu şekikde okuyorum. amerika, suriyede iç savaşın başından(2011) 2013-2014'e kadar türk askerinin işide karşı kuzey suriyede operasyon yapması için baskılar yapıyordu. türk askeri üzerinden suriyede varlığını sürdürmek istedi.türkiye ise "bizi savaşa sokmak istiyorlar" diyerek hep geri dur
ben olayı şu şekikde okuyorum.

amerika, suriyede iç savaşın başından(2011) 2013-2014'e kadar türk askerinin işide karşı kuzey suriyede operasyon yapması için baskılar yapıyordu. türk askeri üzerinden suriyede varlığını sürdürmek istedi.

türkiye ise "bizi savaşa sokmak istiyorlar" diyerek hep geri durdu. bu politikalardan sonra ise amerika taktik değiştirerek pkkyı silahlandırmaya bölgede pkk üzerinden güç kazanmaya başladı.

sorum şu? acaba savaşın başlarında abd'nin telkinlerine uyarak suriyeye müdahil olsaydık bu gün işler ne durumda olurdu?
egokalp
(30.08.18)
ben ise şöyle okuyorum. tezkere olayından sonra abd kürtlere yanaştı, bu yanaşma ile zamanla türkiye ile abdnin arası gittikçe açıldı ve bugünlere geldik


dafuq
(31.08.18)
(1)

burun ameliyatı

8 yaşındayken düşüp burnumu kırdım. baya j harfi gibi yamuldu burdum. doktora gittim, kahbe doktor röntgen bile çekmeden kırık olmadığını şişlik geçince düzeleceğini söyleyip yolladı. aradan zaman geçince şişlik indi ve burnum kırık bir şekilde kaynadı. bundan sonra yıllarca nefes alamayıp bunun ızd
8 yaşındayken düşüp burnumu kırdım. baya j harfi gibi yamuldu burdum. doktora gittim, kahbe doktor röntgen bile çekmeden kırık olmadığını şişlik geçince düzeleceğini söyleyip yolladı. aradan zaman geçince şişlik indi ve burnum kırık bir şekilde kaynadı. bundan sonra yıllarca nefes alamayıp bunun ızdırabını çektim.

15 yaşına geldiğinde artık canıma tak etti ve doktora gittim. 15 dakikalık küçük bir operasyonla lokal anesteziyle burnumu içten döner gibi kazıyıp
bir kaç kemik parçası çıkardı ve yolladı. yine nefes sorunum çözülmedi.
ama hala o lokal anestezi altında burnumdan gelen sesler aklımdadır.

20 yaşında tekrar özel bir hastaneye gidip çok methedilen bir doktora muayene oldum. burnun deliklerini ayıran orta bölmedeki yamukluğu düzelteceğini(düzeltemedi) hem onu alacağını hemde yıllar içinde oluşan kemeri alacağını söyledi. ameliyatı oldum fakat hala düzelmedi.

23 yaşında herhalde burun etlerimde sıkıntı var diyerek radyofrekans ile burun etlerimi yaktırdım. yine bir sonuç yok.

yaşım oldu 24 genel olarak sağ burun deliğinde bir direnç var. böyle olunca günün %70' i sadece sol burun deliğinden nefes alıyorum. bu normal mi? artık durumumu kabul edip hayatıma devam mı etmeliyim?

tekrar revizyon ameliyatı olsam fiyatlar uçmuş tanınmış doktorlar efsane paralar istiyor, tanınmamış doktora gidipte bir daha boşuna ameliyat olma riskini de almak istemiyorum. ayrıca burnumdan tonla kemik alınmış olduğu için çökme çok büyük bir risk. hem maddi hem manevi çok büyük bir risk var.

ne tavsiye edersiniz. benim gibi burundan birden çok ameliyat olupta sonunda mutluluğu bulan var mı?
egokalp
(24.08.18)
birden çok değil de tek ameliyatla sorundan kurtulmuş biri var

mesele bu tür durumlarda (yani gerçekten estetik amaçlı olmayan ameliyat gerektiği durumlarda) kbb uzmanına gitmek. tanınmış doktorlar estetik amaçlı ameliyat konusunda uzman doktorlar.onlar da burun iç yapısı konusunda çok iyi olmuyorlar.
ben hayatımın uzun bir dönemi boyunca bir burun deliğinde %50 diğerinde %70 kapasiteyle nefes aldım. başarılı bir ameliyatta durumu farkediyorsun.

zor bir durum. geçmiş olsun.


tururo
(24.08.18)
(3)

bayramda havale

az once havale yaptim işlem tarihi 27.08.2018valor 20.08.2018 gözüküyor. param karsi tarafa gitmis midir.
az once havale yaptim
işlem tarihi 27.08.2018
valor 20.08.2018 gözüküyor. param karsi tarafa gitmis midir.
egokalp
(21.08.18)
havale anında geçer ve havalenin işlem tarihi 27.08 olmaz (siz özellikle öyle talimat vermedikçe).

belli ki eft yapmışınız o da iş günlerinde karşı tarafa geçer.


Havale değil eft yapmışsınız belli ki. Pazartesi sabahı geçer karşı bankadaki hesaba


X bankasindan X bankasina TL -> havale -> aninda gerceklesir
X bankasindan Y bankasina TL -> eft -> mesai saatleri icinde
X bankasindan X/Y bankasina doviz -> Swift -> 3-4 is gunu


crucio
(21.08.18)
(2)

bauhausda raf kestirme

dolabim icin belirli ölçülerde raf kestirmek istiyorum. bauhausda verdigim olculerde raf kesebilirler mi?yoksa marangoz falan mi bulmaliyim?
dolabim icin belirli ölçülerde raf kestirmek istiyorum. bauhausda verdigim olculerde raf kesebilirler mi?

yoksa marangoz falan mi bulmaliyim?
egokalp
(18.08.18)
Yapı marketlerde kesim işlemi yapılıyor. Hepsinde olmasa da.


kablelvuku
(18.08.18)
bauhaus kesiyo (en azından içerenköydeki), gidip seçiyosun şu şu ölçü lazım diyosun ödemesini yapıyosun kesip istediğin kenarlarına bant çekip veriyolar.


yuto
(18.08.18)
(4)

benzinin litresi 0.8$

haahahha sacmaliga bak 2 sene once en pahali benzini kullaniyorduk. şu anda amerikadan bile daha ucuz oldu:)))ülke şahlaniyor hakikaten
haahahha sacmaliga bak 2 sene once en pahali benzini kullaniyorduk. şu anda amerikadan bile daha ucuz oldu:)))

ülke şahlaniyor hakikaten
egokalp
(12.08.18)
1 hafta sonra güncelleme gelir bu haliyle sürdürülebilir değil


cedex
(13.08.18)
Portekiz'den geçen hafta kendi arabasıyla arkadaş geldi ve şunu dedi: Avrupa'nın en ucuz benzini Türkiye'de. Bu cidden doğru mu ya?


teknikekip
(13.08.18)
(bkz: alım gücü)


oekuklu
(13.08.18)
bayram gelmeden bi güncelleme yaparlar diye korkuyorum.


spirit crusher
(13.08.18)
(2)

bankalarin al sat farkı

enparadan dün aldım. reel deger 6.15 iken 6.20 den aldim. makas 5 kuruş. bu makas degeri en dusuk banka hangisi bilen var mi? birde diyelim makas farki daha az bir banka buldum. enparadan o bankaya dolar eft sinde komisyon aliyor mu? tesekkurler.
enparadan dün aldım. reel deger 6.15 iken 6.20 den aldim. makas 5 kuruş.
bu makas degeri en dusuk banka hangisi bilen var mi?

birde diyelim makas farki daha az bir banka buldum. enparadan o bankaya dolar eft sinde komisyon aliyor mu? tesekkurler.
egokalp
(11.08.18)
garantiylen isbankasini karsilastirmistim. is bankasi daha iyiydi.


mayeskuel
(11.08.18)
Başka bankaya döviz göndermeye yurtiçi yurtdışı farketmeksizin swift deniyor. Enpara swift için sabit 30TL alıyor işlem başına, alıcı banka da gelen swift üzerinden para keser. Bunun ya sabit ücreti olur ya da belli bir miktara kadar % belirtir vs.


10032007
(11.08.18)
(3)

dil bağını kestiren var mi

olmasi gerekenden uzun neredeyse dilimin ucuna kadar gelen bir dil bagim var. kestirmeyi istiyorum. bu operasyonu yaptiran biri doktor onerebilir mi lutfennot: istanbul
olmasi gerekenden uzun neredeyse dilimin ucuna kadar gelen bir dil bagim var. kestirmeyi istiyorum. bu operasyonu yaptiran biri doktor onerebilir mi lutfen

not: istanbul
egokalp
(22.07.18)
diş hekimleri yapar istediğiniz cerrahiyi. Konuşmanızı engellemiyorsa kalmasını öneririm ama isterseniz bir oral cerraha gidip tek seansta kurtulabilirsiniz herhangi bir sağlık sorununuz yoksa.


neverlose
(22.07.18)
4 yaşımdayken, r'leri vurgulu olarak söylemediğim için kestirmişlerdi. Çok zaman geçtiği için doktor öneremiyorum ama, yapan kulak burun boğaz uzmanıydı. Lokal anesteziyle, 2 saniyede tık diye kesiyorlar. Çok kolay bir operasyon, hiç çekinmeyin.


agluna
(22.07.18)
oha bunu bir tek ben yaptirdim saniodum. kucukken 'r' leri duzgun degil, hic soyleyemiyordum, ilkokulda okuldakiler dalga gecmeye baslayinca baya kotu olmustum. psikologa falan da gitmistim, 'r' harfini soylemek icin ozel egitim de aldim vesaire. en son annem dil bagimi kesti biraz da az biraz soylemeye basladim. hala daha cok duzgun soyleyemem. ortaokul lisede agiz dolusu "orrrrrrrrospu cocugu" diyememek hala icimde uktedir :P

doktorunn cok onemli oldugunu zannetmiyorum, nester tutmasini bilen herhangi bir doktor yapabilir sanirsam. cok buyuk bir operasyon degil 20-30saniye birsey suruyor. benim annem dis doktoru o bile yapabiliyor yani.


crucio
(22.07.18)
(5)

aklıma bi şarkı takıldı sabahtan beri bulamıyorum yardım lütfen

https://vocaroo.com/i/s0MfZMNcvGhUvar mı bunu hatırlayan film müziği falandı herhalde
vocaroo.com

var mı bunu hatırlayan film müziği falandı herhalde
egokalp
(22.05.18)
kalbimde deniz dizisinin müziği sanırım.

edit: dizinin ismi bu mu bilmiyorum, annem böyle diyor. Onun evine gittiğim zamanlarda duyuyorum.


sopiro
(22.05.18)
pavane mı?

ek: www.youtube.com


misterturist
(22.05.18)
Bana da Faure' nin pavane' si gibi geldi.


Amaranta ursula
(22.05.18)
youtu.be


goodz
(22.05.18)
@misterturist@amaranta

cok sagolun arkadaslar kulak memenizi emikleyim, sonunda buldum aynen pavane


egokalp
(22.05.18)
(4)

logan 2017

bu film x men'e konu olarak bağımlı bir devam filmi mi? yoksa direk izleyebiliyormuyuz.x men' in sadece ilk filmini izledim
bu film x men'e konu olarak bağımlı bir devam filmi mi? yoksa direk izleyebiliyormuyuz.

x men' in sadece ilk filmini izledim
egokalp
(29.04.18)
Ben ne kel profesörü ne de wolverini tanımadan izledim anladım. Anlaşılmayacak hiçbirşeyi yok zaten filmde de Safi aksiyon var başka da birşey yok, en fazla 3-5 arkadaşla vakit geçirmek için izlenebilir(bu kısmı sormamışsın, fırsatını bulmuşken nefretimi kusayım dedim)

izlenebilir, mümkündür.


mete kudur
(29.04.18)
Su filme safi aksiyon gerisi bos demek harry potter'in ilk filmini izledikten sonra gorunmezlik pelerinini giyip voldemorta suikast duzenleselermis demek sigliginda. Onceki filmleri hic izlemezsen boyle sacma sapan fikirlere sahip olabilirsin. İyi film bence onceki xmen filmlerini izlemezsen anlayamazsin tam olarak.


logan'ın, diğer süper kahraman filmlerine nazaran altmetni var, safi aksiyon değil. izleyin bence.


nice tnetennba
(30.04.18)
izledim. özellekle o küçük özel yetenekli veletler kısmında baya saçmalamışlar. ne oyunculukları var ne de mantıklı davranıyorlar.

zaman geçirmelik pek beklentiye girmeden izlenebilecek bir film


egokalp
(02.05.18)
(13)

bahşiş ve yemeksepeti/paket servis

kapınıza yemek getiren kuryeye bahşiş veriyor musunuz? ben vermiyorum ve sonrasında hafiften kendimi kötü hissediyorum.ha pizza 19 lira tutsa mesela 20 versem üstü kalsın da diyemiyorum çünkü "ulan vere vere 1 lira mı bahşiş verdin" diye düşünmesin diyeçok çelişkideyim
kapınıza yemek getiren kuryeye bahşiş veriyor musunuz?
ben vermiyorum ve sonrasında hafiften kendimi kötü hissediyorum.

ha pizza 19 lira tutsa mesela 20 versem üstü kalsın da diyemiyorum çünkü "ulan vere vere 1 lira mı bahşiş verdin" diye düşünmesin diye

çok çelişkideyim
egokalp
(29.04.18)
vermiyorum. kendimi kötü hissetmiyorum.


hicgudu
(29.04.18)
Vermiyorum. Başta kötü hissediyordum ama artık saçma görüyorum. Hava koşulları çok kötüyken söylemişsem veririm 2 tl falan


glamdr1ng
(29.04.18)
veriyorum.siparişin tutarına göre fazla verdiğim oluyor ama genelde 1 tl veriyorum.az mı diye düşününce de her gittiği yerden 1 tl alsa günde 20-25 tl bahşiş için uygun bir miktar gibime geliyor. ek gelir sonuçta maaşını ben ödemek durumunda değilim. kaldı ki bazı restoranların yemek sepeti fiyatları daha yüksek kurye çalıştırdıkları için. yani zaten ürün alırken ödüyorsunuz.


imnotsureabout
(29.04.18)
paketçilik yapmış biri olarak çok da siklemiyoruz ama bu biraz da çalıştığın bölge ile ilgili. Öğrenci, orta sınıfımsı yerlerde çalışırken böyle bir beklenti çok olmuyor zaten. Paket ortalaması zaten düşük oluyor bi şey beklemiyorsun sen de doğal olarak.


Jimmy McNulty
(29.04.18)
eskiden 2 tl falan veriyordum, özellikle hızlı geldi mi.

şimdilerde pek para yok, bozuk olursa veriyorum. eskiden kartla ödeyince veremezdim, şimdi yemeksepeti ile ödeyince bile veriyorum. katkımız olsun az da olsa.


2-3 lira veriyorum ben


exlibris
(29.04.18)
Bahşiş veriyorum.


fotrsapka
(29.04.18)
işini yapan adama neden bahşiş veriyorsun dostum?
vermiyorum, 1 lira bozuk yok derse sonra getirirsin derim.


fasko
(29.04.18)
vermiyorum, kötü hissetmiyorum.


nawar
(29.04.18)
ben yemeksepetinde ödemeyi önceden kredi kartıyla yapıyorum, zaten kartı da sisteme tanıttığım için hiç ekstra uğraşmadan sipariş ver dediğim anda ödeme yapılıyor. Kurye gelince de direkt yemeği verip kendi gidiyo yani bahşiş vermek istesem bahşişi elimle hazırlayana kadar adam apartmandan çıkar(zemin katta kapının dibinde evimiz). Onların da beklentisi olduğunu sanmıyorum.


nundu
(29.04.18)
eve yemek getirene sabit 5 lira veriyorum. para kolay kazanılmıyor, ben de çok zengin değilim ama yine de çalışan, emek harcayanı biraz sevindirmenin iyi bir şey olduğunu düşünüyorum.


puc
(29.04.18)
Yemeksepeti vs. çok sık kullanmıyorum ama kullanırsam da kart ile ödeme yaparım genelde. Bu zamana kadar hiç vermedim, kötü de hissetmedim. Zaten, çoğu kurye acele ile teslim edip gittiğinden böyle bir şeye gerek de kalmıyor. Nakit versem, 9 lira tutsa ve 10 lira versem mesela, "kalsın" derim zaman zaman.


skooma
(29.04.18)
Netten odedigim icin vermiyorum. Sadece su getiren abiye her seferinde para ustunu birakiyorum. Hatta alisti bayadir damacanalari da parayi da disari birakiyorum, direkt alip gidiyor para ustunu de.


muti
(30.04.18)
(3)

adres degisikligi bildirimi

4 ay evvel ayni mahallede farkli bir apartmana tasindik, e devletten adres degisikligi yapmaya calistim fakat mobil imza falan istiyor. nufus mudurlugune gitmekte ismemiyorum çok sıra oluyor. ne yapmak lazim? adres degisikligini bildirmesem ceza yer miyim?
4 ay evvel ayni mahallede farkli bir apartmana tasindik, e devletten adres degisikligi yapmaya calistim fakat mobil imza falan istiyor. nufus mudurlugune gitmekte ismemiyorum çok sıra oluyor. ne yapmak lazim? adres degisikligini bildirmesem ceza yer miyim?
egokalp
(17.04.18)
adres değişimini geç bildirmenin cezası 50-60 lira bişey zaten.

ikamet şu an nerede? eski adresten düşerse ve boşa çıkarsan ilerde bildirirken cezayı ödersin. yok eski adresten düşmezse yeni taşınmış gibi bildirirsen ceza çıkmaz


elorelia
(17.04.18)
aylar sonra gittim ceza yemedim


jedilance
(17.04.18)
Ben bir rekor kırarak 7 sene sonra ilk defa bugün değiştirdim. 7 senedir farklı bir şehirde görünüyordu ikametgahım. Para cezası falan ödemedim. Bir şey de demediler zaten.


ms brownstone
(17.04.18)
(2)

mail yollarken ortaya çıkan "boxbe" sorunu

üniversite hocama önemli bir iş için mail yolladım. yolladıktan belli bir süre sonra boxbe notifications'dan Your message about "___" was waitlisted.diye mail aldım. bu maildeki linke tıklayınca şuraya yönlendirdi.https://i.hizliresim.com/oO17ZR.jpgmailim gitmiş midir? daha önce hocanın iş için kull
üniversite hocama önemli bir iş için mail yolladım. yolladıktan belli bir süre sonra boxbe notifications'dan

Your message about "___" was waitlisted.

diye mail aldım. bu maildeki linke tıklayınca şuraya yönlendirdi.

i.hizliresim.com

mailim gitmiş midir? daha önce hocanın iş için kullandığı mailine yazdım cevap atmadı. şimdi kişisel adresine mail attım. birdaha atıp spamlamak istemiyorum.
egokalp
(17.04.18)
Gitmiştir yazıyor. Ama boxbe'ye nasıl bulaştınız?


ozdek
(17.04.18)
@ozdek hiçbir fikrim yok ilk defa goruyorum.


egokalp
(17.04.18)
(2)

annemin mr sonucunu yorumlayabilecek var mi

https://i.hizliresim.com/vjNrN6.jpg
egokalp
(04.03.18)
doktor değilim. tıbbi tavsiye olarak almayın.

üstkol kemiğinin omuza bağlanan bölümünün geniş kısmında kırık olabileceğinden şüphelenmiş uzman. ayrıca aynı bölgedeki tendonda anormallik var demiş lakin neden olduğu hakkında bir yorum yapmamış(yırtılma nedeniyle olabilir demiş)


mucaravci
(04.03.18)
röntgen?


skyonlife
(05.03.18)
(1)

dask ve abonelikler.

merhabalar. geçen sene alınmış bir dairemiz var. bu daireyi alırken zorunlu deprem sigortasını yaptırıp içine ev sahibi olarak oturduk ve abonelikleri sorunsuz aldık.şimdi aradan 1 sene geçti. biz taşındık ve daireye kiracı geldi. kiracıdan abonelikleri yaparken dask isteniyor. dask ın ise 1 senelik
merhabalar. geçen sene alınmış bir dairemiz var. bu daireyi alırken zorunlu deprem sigortasını yaptırıp içine ev sahibi olarak oturduk ve abonelikleri sorunsuz aldık.

şimdi aradan 1 sene geçti. biz taşındık ve daireye kiracı geldi. kiracıdan abonelikleri yaparken dask isteniyor. dask ın ise 1 senelik süresi doldu tabiki. benim ev sahibi olarak dask ı yenilemem mi lazım? dask ı yenilemeden kiracının abonelikleri üzerine almasının başka bir yolu var mı?
egokalp
(18.02.18)
Daski ev sahibi olarak senin yaptirman lazim, sigortali sen olacaksin yani istersen parasini kiraci odesin ama sigortali sen ol. Allah korusun ev yikilirsa sigortali ev sahibi disinda biri olursa kimse o parayi alamaz. Yoksa sadece isler yurusun, deprem olmaz dersen o da kendi ustune yaptirabilir.


hlt1985
(18.02.18)
(4)

başaksehir devlet hastanesine iett ile

beylikduzunden nasil gidebilirim? birde süre olarak yol ne kadar tutar ona göre evden cikayim. tesekkurler
beylikduzunden nasil gidebilirim? birde süre olarak yol ne kadar tutar ona göre evden cikayim. tesekkurler
egokalp
(29.01.18)
metrobüsle yenibosnadan metroya bağlanırsın. metrobüse binip metrokentte inmen 70-75 dk bulur. sonra yürüyerek 20 otobüs varsa onunla ya da taksiyle 10 dk. bence raylı sistemle çok dolanmış oluyorsun ama. çıktıgın saat trafik saati değilse yenibosnadan 98ha geç o direkt görürür


blacksky
(29.01.18)
@blacksky yenibosnada metrobusten inince hangi metroya biniyorum? orada bildigim bir tek havaalani aksaray metrosi var?


egokalp
(29.01.18)
yenibosna'dan 98H ile önünde inebilirsin.45-50 dk sürer sanırım.


kardelen53
(30.01.18)
yenikapı yönüne binip otogarda inip kirazlıya geçiyorsun. sonra da metrokente biniyorsun. en temizi 98h, akşam 6-8 arası değilse.


blacksky
(30.01.18)
(3)

acil! gozde kanlanma

https://i.hizliresim.com/kOAWnm.jpgannemin gozunde birden boyle bir kanlanma olustu neden oldu nasil olsu bilmiyoracile gitmwli miyiz.
i.hizliresim.com

annemin gozunde birden boyle bir kanlanma olustu neden oldu nasil olsu bilmiyor

acile gitmwli miyiz.
egokalp
(16.01.18)
geçen haftalarda benim anneme de oldu. stres yapmayın ancak acile gidin.


durbikonusucaz
(16.01.18)
Tansiyonu yükseldiyse ondan kaynaklı olabilir


hernezıkkımsa
(16.01.18)
Genelde tansiyondan olur,bende cok oluyor.bi tansiyonunu olcun,belli araliklarla olcmeye devam edin.,mumkunse gidin bi hastanede olcup,baksinlar.


duptıs
(16.01.18)
(2)

diş hekimi veya tel tedavisi gören arkadaşlar bakabilir mi?

merhabalar. 4 aydır tel tedavisi görüyorum. çok şükür çarpıklıklar falan geçti ama aklımda tek bir soru işareti kaldı.güldüğümde üst dişlerim olması gerektiği gibi "diş etinden beri" değilde dişin yarısından beri gözüküyor. anlatması biraz zor oldu ama fotoğraf üzerinde göstermeye çalışacağımhttps:/
merhabalar. 4 aydır tel tedavisi görüyorum. çok şükür çarpıklıklar falan geçti ama aklımda tek bir soru işareti kaldı.

güldüğümde üst dişlerim olması gerektiği gibi "diş etinden beri" değilde dişin yarısından beri gözüküyor. anlatması biraz zor oldu ama fotoğraf üzerinde göstermeye çalışacağım

i.hizliresim.com

güldüğümde üst dudağım çizdiğim kırmızı çizgi seviyesinde kalıyor. fotoğraftaki gibi diş etine kadar çıkmıyor, üst dudağım mı çok uzun yoksa üst çenem mi çok yukarda bilmiyorum

bu sorun ortodonti ile düzelebilir mi?
egokalp
(14.01.18)
daha önce tel tedavisi gördüm şimdi baktım benimkiler de öyleymiş. sorun mu? sanmıyorum.


kljgslsdkjsd
(14.01.18)
Seneler önce 4 yıl ortodonti tedavi gördüm. Gülünce Ayni durumu ben de yaşıyorum. Benim için sorun yok. Sanirim çene ve ağız yapısından kaynaklanıyor. Ben kafama takmiyorum .bunun için bir daha ortodonti tedavisi çekemem.


sl78
(14.01.18)
(3)

black mirror hakkında

yeni başlayacagım bu diziye torrentden indirmeye başladım. 4 sezon var. birde Black.Mirror.Special.White.cristmas diye bir bölüm var. bu bölümü ne zaman izlemeliyim. pilot gibi birşey mi bu 1. sezondan önce mi izleniyor?
yeni başlayacagım bu diziye torrentden indirmeye başladım. 4 sezon var. birde Black.Mirror.Special.White.cristmas diye bir bölüm var. bu bölümü ne zaman izlemeliyim. pilot gibi birşey mi bu 1. sezondan önce mi izleniyor?
egokalp
(01.01.18)
hayır 2.sezondan sonra yayınlandı o özel bölüm


frankie
(01.01.18)
Teknik olarak dizideki bölümler tamamen bağımsız olduğu için istediğiniz zaman izleyebilirsiniz ama 2. Sezon sonrasiydi o


nundu
(01.01.18)
3. sezon 0. bölüm diye geçiyordu o bölüm


soyut park
(01.01.18)
(2)

dil bağı

benimki biraz kisa, dilimi tam disari cikaramiyorum. bu dil bagini kestiren var mi
benimki biraz kisa, dilimi tam disari
cikaramiyorum. bu dil bagini kestiren var mi
egokalp
(07.12.17)
4 yaşımdayken kestirmiştim. O zamanlar r'leri söyleyemiyordum, dil bağım çok fazla olduğundan dolayı. Küçük bir aparatla tık diye kesmişti, acımamıştı bile. Tabii şimdi teknoloji gelişti, ne şekilde yapıyorlar bilemem ama büyük ihtimalle yine benzer şekilde yapıyorlardır.


agluna
(07.12.17)
Yeğen kestirdi, şimdi daha mutlu. İzmir / Efes Kulak Burun Boğaz


teknikekip
(08.12.17)
(3)

yeni daireye elektrik, su, doğalgaz aboneliği

merhabalar. yeni satın aldığımız daireye taşınıyoruz. içinde daha önce oturan vardı. yani yeni yapılmış bir daire değil. abonelik işlemlerinden anlamadığım için birkaç sorum var.- devlet dairelerinde günümü heba etmeden elektrik su ve doğalgazı internet üzerinden üzerime alabilir miyim.- internetten
merhabalar. yeni satın aldığımız daireye taşınıyoruz. içinde daha önce oturan vardı. yani yeni yapılmış bir daire değil. abonelik işlemlerinden anlamadığım için birkaç sorum var.

- devlet dairelerinde günümü heba etmeden elektrik su ve doğalgazı internet üzerinden üzerime alabilir miyim.

- internetten bu işler olmuyorsa. tapu annemin üzerine, yaşlı kadını devlet dairelerinde uğraştırmamak için. bu abonelikleri kendi üzerime alabilir miyim?

-elektriği üzerimize alırken tesisat numarası falan istiyormuş. eski ev sahibinden önceki faturasını mı istemeliyim?

- daha önce oturduğumuz evde(şimdi burayı kiraya vereceğiz.) igdaşa güvence bedeli altında 500 lira gibi bir para ödemiştik. yine böyle bir para ödeyecek miyiz?

şimdiden teşekkürler.
egokalp
(19.11.17)
3. soru
- daha önce oturduğumuz evde(şimdi burayı kiraya vereceğiz.) igdaşa güvence bedeli altında 500 lira gibi bir para ödemiştik. yine böyle bir para ödeyecek miyiz?

kiraya vereceğiniz bir evin, elektrik/su/doğalgazını neden üzerinize alıyorsunuz?

2. soru

o evde kaldığınıza dair ikametle giderseniz siz de yapabilirsiniz tabiki.

1. soru

yaşadığınız ile göre değişebilir.


İstanbul Avrupa ise hepsini internetten halledebilirsiniz. Anadolu’da sadece elektrik için şubeye gitmeniz lazım, gerisi yine online halledilebilir. Diğer şehirleri bilemiyorum.

Evet

Saatin/sayacın üzerinde yazar. Eski fatura varsa onu da alabilirsiniz.

Elektrik, su, doğalgaz hepsinde eskisinin güvence bedelini alacaksınız yeni ev için tekrar vereceksiniz. O da online yapılabiliyor İstanbul için yukarıda söylediğim gibi.


nrmnm
(19.11.17)
@blue cevaplar için tesekkürler.

tam anlatamadım . şu an oturduğumuz evi, yeni eve taşındığımızda kiraya vereceğiz. şu an ki evde abonelikler zaten bizim üzerimize. bunları iptal ettireceğim. yeni evdekileri üzerimize alacağız.

@nrmnm tapu falan istedikleri için internetten olacağına ihtimal vermiyordum, online yapılabiliyor olması çok iyi oldu. teşekkürler


egokalp
(19.11.17)
(14)

evi kiraya verirken.

geçen sene yeni yapılan bir siteden bir daire aldık. şimdi kiraya vereceğiz.sorum şu. şimdi bu daireyi alırken içinde ankastreler, bulaşık makinesi, klima mevcut olarak aldık. ve bunlar gömülü. kiralamadan önce bunları söktürüp kendi evime mi almalıyım. yoksa mutfakta takım halinde mi bırakmalıyım.
geçen sene yeni yapılan bir siteden bir daire aldık. şimdi kiraya vereceğiz.

sorum şu. şimdi bu daireyi alırken içinde ankastreler, bulaşık makinesi, klima mevcut olarak aldık. ve bunlar gömülü. kiralamadan önce bunları söktürüp kendi evime mi almalıyım. yoksa mutfakta takım halinde mi bırakmalıyım. kiracı piç eder diye korkuyorum. bu işin raconu nedir nasıl olur bilmiyorum.

resmini de atayım çünkü bunlar takım gibi duruyor.

i.hizliresim.com

yani ben söktürsem adam oraya dışarıdan fırın, bulaşık makinesi alsa abzürt durur gibime geliyor. ayrıca benim de fırın ve bulaşık makinesine ihtiyacım var.


bir sorum daha biraz araştırınca kira sözleşmesini noterde yapmayı tavsiye ediyorlar. bunun ücreti nedir? birde kira sözleşmesine şunu şunu eklemeyi unutma diye tavsiyeniz varsa çok makbule geçer.
egokalp
(07.11.17)
Kiraci pic ederse? diye depozito aliniyor zaten.
Tabi ki sokup evinize koymayaksiniz :D
Ihtiyac varsa o baska tabi ama mutfakli kiraya verirsiniz iste.


kuehles blondes
(07.11.17)
depozito alın ve sözleşmeye çalışır vaziyette teslim edilenler diye bu cihazları not edin.


baymayself
(07.11.17)
o ürünleri çıkartma. uğraşmana, yaptığın masrafa değmez. mutfağına zarar verirsin. kira sözleşmende evinde bu tarz ne varsa teker teker belirt. noter olayı konusunda pek bi bilgim yok ama eşyalar, banyo gibi detayları belirt.


silah taciri
(07.11.17)
aa ayıp ayol. kiracı klimanın nesini piç etsin. biz de kiracıyız, ankastre mutfak ve klimalı evimiz. hiçbir şeyi de bozmadık. ev yapılırken baştan diyecektiniz bu ankastreleri klimayı falan buraya takmayın diye.

kira sözleşmesinde evdeki her şey yazıyor zaten, markalarıyla ve modelleriyle birlikte üstelik. biz sözleşmeyi noterde yapmadık, kırtasiyeden alıp yaptığın yetiyor diye biliyorum.


herkes ağız birliğiyle saldırınca şaşırdım :-) sonuçta normal bi ev kiraladığınızda içinde hiçbirşey olmuyor bütün eşyalarını dışarıdan getiriyorsun ondan sordum.

depozito 2 kiradan fazla kimse vermiyor. ki o iki kira anca yeni taktırdığım kombiyi karşılar. daha önce de dilimiz kiracıdan yandı ondan biraz tedirgin davranıyorum.

neyse bakıcaz artık bi çaresine.


egokalp
(07.11.17)
Ankastre demirbaştır zira yerine de dışarıdan alınan bir şey uymaz her zaman uysa bile birkaç sene sonra kiracı taşınsa elindekileri bir yere uyduramaz.
İstiyorsanız klimayı alabilirsiniz tabii. Ankastreli evde oturduk, ankastreli üç klimalı evimizi kiraya verdik hiçbirinde de bir şey olmadı.


demirbaş diye hepsini belirtin 2-3 aylık kira şeklinde depozito alın değerlerine göre sonra devam. aspiratör zor olur ama bulaşık makinesi ve fırın kolay sökülüyor çekince gelir ikisi de. illa sökeceğim derseniz öyle yaparsınız.


argent dawn
(07.11.17)
eskiden ankastre mutfak, duşakabin yoktu.
bu mantıkla yola çıkarsanız duşakabini de sökün, kiracı kendisi getirip taktırsın. giderken de götürür...

bu tip eşyalara; ankastre, kombi, duşakabin, varsa gardırop...vb. evin demirbaşı denir. kira sözleşmesinde neler bulunduğu ve hangi kondüsyonda teslim edildiği açıkça yazılır.
kiracı sizin evinize ankastre taktırsa giderken söküp götürse ne yapacak? yeni taşınacağı evde kullanabileceği garanti değil? her taşındığı ev için yeni donanım mı edinsin? ama o ev sizin. içine olması gereken eşyaları temin edip bırakırsınız, her gelen kiracı kullanır.
insafsızlık etmek isteyen merak etmeyin, ankastreniz olmasa da zarar vermenin bir yolunu bulur.
olmayan kapılar, kırık klozetler, hatta mutfak tezgahları gördü bu gözler...


strawberry first
(07.11.17)
tahliye taahhütnamesi imzalatın, tarihi boş bırakın.


Halen kiracı olarak kullanmakta olduğum yukarıda yazılı adresteki taşınmazı hiçbir ihtar ve ihbara gerek kalmadan kayıtsız ve şartsız olarak 6570 sayılı gayrımenkul kiraları hakkındaki kanunun 7. maddesi A bendi gereğince yukarıda belirtilen tarihte tahliye edeceğimi boş ve sağlam olarak adı geçen mal sahibinin icrai takibata geçerek yapacağı bilumum masrafları ve tahliyeyi geciktirmemden dolayı uğrayacağı zarar ve ziyanları hiçbir ihtar, ihbar ve hükme gerek kalmadan derhal nakden ve peşinen ödeyeceğimi beyan kabul ve taahhüt ederim.


Absinthe75c
(07.11.17)
ankastreler evde durursa demirbaş statüsüne girecek, bi arıza olursa senden tamir masrafını almaları normal olacak, yani kombiden bi farkı olmayacak aslında. kiracı çıktığında zarar görmüş eşyalar varsa onu depozitodan düşebilirsin anca.


yuto
(07.11.17)
Tahliye taahhutnamesi imzalatabilecek adam bulamazsın öyle dunya yok


steward
(07.11.17)
Arkadaş kiracı kombiye ne yapabilir? Sanıyorum ev sahipleri arasında gizli bir anlaşma var ve “aşağılık kiracılara acımayın” diye maddesi mevcut.

Benim başımda da var bir adet. Taktırdığı no name dandik kombi bozuldukça “sen kombiyi kullanıyursun onun içim bozülüyür” diyor. Ben yaptıracakmışım, giderken de götürebilirmişim onun beş para etmez kombisini.


@kumulatif soyleyeceğim de inanmayacansın. daha önce kiracımız son 3 kirayı ödemedi. çık deyincede kombiyi söküp götürdü. bi kombi 2 bin lira.

sen bu milleti tanımamışsın. birbirine kazık atmak için herşeyi yapan bi memleket burası, hırsızlar memleketi. düzgün ahlaklı insanlar kesinlikle azınlıktalar.

kanun zaten kiracıyı koruyor her türlü. ev sahipleri magdur olmamak için çabalıyorlar.


egokalp
(07.11.17)
o tahliye taahhütnamesini başına silah dayamadığın hiç kimseye imzalatamazsın.

kimse de kombisi olmayan evi kiralamaz. kiracı açısından hiçbir mantığı yok.

bulaşık makinesi, fırın size kalmış da, kiracının evi tutmak istememe olasılığı artar.

noterin de bir etkisi olacağını düşünmüyorum. notersiz yapınca da gayet geçerli bir belge.


wilhelmwasmuss
(07.11.17)
(6)

banka subesinden yüklü para cekme

daire almak icin saticiyla anlastik bu gun tapu mudurlugune gittik. iste gerekli evraklari verdik.(kimlikler, evin tapusu, dask vs)bu evraklarin cuma gunune kadar kendilerinde kalacaklarini soylediler.cuma gunu ise imzayi atip evin tapusunu uzerimize alicaz.ben parayi cekip cuma gunu imza atarken sa
daire almak icin saticiyla anlastik
bu gun tapu mudurlugune gittik. iste gerekli evraklari verdik.(kimlikler, evin tapusu, dask vs)
bu evraklarin cuma gunune kadar kendilerinde kalacaklarini soylediler.
cuma gunu ise imzayi atip evin tapusunu uzerimize alicaz.

ben parayi cekip cuma gunu imza atarken saticiya elden verecegim.
ama kimlik tapu mudurlugunde kaldi. kimlik olmadan subeden toplu parayi verirler mi?

saticiya once imzayi atalim kimliklerimizi aldiktan sonra subeden gidip parayi cekelim desem kesin kıllanır. hakli da.

tavsiyesi olan var mi
egokalp
(31.10.17)
kimlik yoksa ehliyet olur pasaport olur çekersiniz paranızı.

subeden gidip cekelım olayı adamı tabi ki kıllandıracaktır.


Aşk Adamı
(31.10.17)
Cep şubesinden eft ya da havale yaparsanız hem parayı olası risklere karşı korumuş olursunuz hem de sayma derdinden kurtulursunuz. Ayrıca satıcının sahte para kaygısı da ortadan kalkmış olur. Karşı taraf kabul ederse bu yöntem en sağlıklısı olur bence.
(Transfer masrafının çok fazla olmadığını düşünerek yazdım, fazla çıkacaksa eğer dikkate almayın.)

Parayı aktaracağınız günden önce transfer limitinizi arttırırsanız o gün sorun yaşamazsınız. Şimdiden hayırlı olsun.


md11
(31.10.17)
@md11 vergiden kacinmak icin daireyi rayic bedelinden gosterdik, gercek satin alma degerini saticiya transfer edersem problem dogabilir. birde gunluk havale limiti 100bin maalesef yeterli degil. cevabin icin tesekkurler

@ask adami ehliyetle deneyecegim. umarim problem olmaz tesekkurler


egokalp
(31.10.17)
Ehliyetle cekebiliyorsunuz. Gecen hafta giseden ehliyetimle cektim.


unionall
(31.10.17)
Hakkaten bu devirde şu işi çözemediler


kleider
(31.10.17)
Subeye bir gun onceden cekecegin parayı bildir yoksa vermezler nakit


steward
(31.10.17)
(18)

evlenene kadar sevişmeyelim mevzusu.

böyle şeyler artık sadece doğuda, köylerde mı kaldı yoksa hala ülkenin bir gerçeği mi onu öğrenmek istiyorum. yani üniversite okuyan 20 yaş üstü diplomalı kızlardan böyle tepki alan var mı?evlenene kadar sevişmeyelim, bakire kalayım diyen kızlarla sevgili olan var mı? o değil de bir erkek bunu nasıl
böyle şeyler artık sadece doğuda, köylerde mı kaldı yoksa hala ülkenin bir gerçeği mi onu öğrenmek istiyorum.

yani üniversite okuyan 20 yaş üstü diplomalı kızlardan böyle tepki alan var mı?

evlenene kadar sevişmeyelim, bakire kalayım diyen kızlarla sevgili olan var mı? o değil de bir erkek bunu nasıl kabul eder anlamıyorum. 2-3 sene belki daha fazla evlenene kadar sadece el ele tutuşup öpüşerek hayat geçer mi ya?

okumuş etmiş kızın bekarete bu kadar önem vermesinin nedeni, kendisini sadece cinsel obje olarak ve bekareti olmazsa değeriz olduğunu düşünmesi mi?

anlamıyorum.

yoksa çok mu sığ düşünüyorum?
egokalp
(28.10.17)
Var böyle kızlar ve nasıl evlilik olmadan seks yapmak normalse bu da normal. Böyle çiftler tanıyorum. Benim asla yapamayacağım bişey ama isteyen yapıyor ve aslında onlara göre normal bişey.

Eğer anal oral vs işlere girişmeden gerçekten sevismiyorsa bu kendini cinsel obje olarak gördüğü anlamına gelmez.


elorelia
(28.10.17)
oluyor oyle. zamanla asabilirsin belki. yoksa surtunmeden enerji elde edebilirsin. seviyorsan devam ettir ama ilerde bir sey yasamam diosan girme o topa.


kveldulv
(28.10.17)
Çok sığ düşünüyorsun.


yaren
(28.10.17)
Hayali kahramanlara inanan (Allah, Muhammed, Jesus vs.) arkadaşlarımız için normal bir durum.

Bu arada muhafazakâr = sağcı, dinci diye bir şey yok. Bir insan hem ateist hem muhafazakâr olabilir.


Niye yalnızca kızların bu şekilde düşündüğü kanaatindesiniz ki? Benim çok yakın iki arkadaşım (erkek) evlenmeden önce cinsel birliktelik karşıtı idiler, ki bunlar sanıldığı gibi muhafazakar sağ görüşlü insanlar değillerdi.

İnsanın beden ve duygularını kimlerle paylaşmak/paylaşmamak istediği ile ilgili şahsi bir tercih. Evliliği ömür boyu birlikte olacağı erkek/kadın olarak değerlendiriyor ve onun haricindeki insanları evleneceği insan kadar değerli görmeyeceğini düşünüyor olabilir.

Evlenince boşanmayacağı inancı ile bazı şeyleri sadece evleneceği insanla yaşamak için biriktiriyor olabilir. Bunu inanç ve sabır olarak da değerlendirebilirsiniz, nereden baktığınıza bağlı. Sevgili ile ayrılma durumunda yaşananları hata olarak görmek ve pişmanlık, evlenip boşanınca yaşananları hata olarak görmekten ve hissedilen pişmanlıktan daha ağır hissettirecekmiş gibi bir düşünceye sahip olabilirler. Belki de doğrudurlar bilemiyorum.

Bence cinsellik deneyimi insanı kendinde daha değerli kılmadığı gibi daha değersiz de kılmıyor ama geriye bakıp da ne gerek vardı şununla bir şeyler yaşamaya düşüncesinin varlığı yerine o kişiyle o deneyimin komple olmaması bence daha büyük kafa rahatlığı. Buna da sonuna kadar saygım var.


Biz


imelih
(28.10.17)
Elorolia artı 1
Ayrıca hayali kahraman gibi konu ile ilgisi olmamasına rağmen aşağılayıcı ifadeler kullanananları. Hiç ciddiye almayın. Sapıklıklarına kılıf hazırlamak istiyor olabilirler bu tipler.


benaslindayohum
(28.10.17)
kadının cinsel ilişkiye girdikçe değerinin düşmesinden kaynaklanan bir durum.

modern hayatta meali: önce sözleşme imzalamam lazım.
kırsaldaki meali: başlık parası almadan olmaz.

yaş veya çağdan çok toplumsallıkla ilgili bir durum. elbette ailede başlar; sonra kişinin özgüveniyle, ufkuyla, hayatı yorumlayışıyla ve süperegosuyla ilgilidir.

sığ düşünmüyorsun: rasyonel düşünüyorsun. kadınlar da rasyonel düşünüyorlar. toplum ve aile de rasyonel düşünüyor, garantiye alıyor.

bizim bir arkadaş da geçen motor aldı. kasko yaptırmadan bayiden çıkarmam diyor mesela. adam rasyonel.

esther vilar da diyor ki 'kadınlar seksi bir ödül mekanizması gibi kullanırlar'.

öte yandan ya aranızda bir cinsel uyum oluşmazsa? 10 hafta seviştin ve birbirinizden hoşlanmadınız diyelim. kadının hamile kalma gibi bir durumu dahi olabilir. sen ayrılmak istediğinde kadın ne yapacak? hadi sen çocuğu da aldın, kadın kendi yoluna gitsin dedin. e kadın sana bedava bebek doğurmuş gibi olacak. bir başkasıyla birlikte olmadan önce vücudunda çeşitli değişimler de meydana gelecek. senin için 'vücudu bozulmuş' olacak. bunun tazminatını kadınlar boşanmayla alıyorlar. hatta çocuğa el koyup parayı erkeğın karşılaması suretiyle 'bakımını üstleniyorlar'.

esther vilar diyor ki kadınlar doğurduğu çocuğu babasına karşı rehin alır.

bunlar hep bilinçaltında olan, nadiren dile getirilen olgular. derin ve uzun durumlar. kadınların büyük kısmının bu konuların açıklanıp rasyonel düzeye çekilmesinden hoşlanacağını zannetmiyorum.

bu konuları bilinç düzeyinde anlamak istiyorsan ingilizce kitap tavsiye edeyim. kitap için özelden mesaj at.


idexo
(28.10.17)
yahu biz aynı memlekette yaşamıyor muyuz acaba sizinle? siz dediğim de, "bakire kız kaldı mı" ya da "bakire kızla sevgili olan var mı" tarzı şeyler soranlar.
inanmazsın ama istanbulda yaşayan, dediğin gibi diplomalı falan bir sürü insan tanıyorum evlenmeden sevişmeyen. ve evet, bu insanların sevgilileri de oluyor, ilişkiler yıllarca sürüyor. demek ki evlenmeden sevişmek istemeyen, veya kız arkadaşının bu isteğini kabul eden erkekler de var.
sana bana uymuyor olabilir, ama herkes aynı olmak zorunda değil. daha çok insan tanımaya çalışmanızı öneriyorum.


bxgx
(28.10.17)
sığ düşümüyorsun da ülkenin büyük kısmı kendini esir almış saçmalıklardan kurtulacak izana sahip değil. zaten cevaplardan da belli oluyor olsa gerek.

edit: tartışma başlatmıyorum yönetici kardeş.


doxanikee
(28.10.17)
birkaç yıldır nişanlı olan bir (erkek) tanıdık (arkadaş demiyorum. henüz geçemedi) da bundan bahsetti geçen. ama o sadece kızın değil, onun da kararıymış. bana ne ise... bana ne demeye anlatıyorsa...

bana kalırsa, herkesin hayatına hiç kimse karışamaz derim.

çocuğa ya da yetişkine karşı istismar, ens türü pislikler olmadığı sürece sevişsin sevişmesin ya da isteyen istediğiyle sevişsin bana ne.


runagain
(28.10.17)
valla böyle şeylerin olduğunu biliyordum da bu kadar çok olduğunu bilmiyordum. hele ekşi gibi bi platformda gayet normalmiş gibi lanse edilmesi de beni çok şaşırttı.

sağlıklı bir ilişki biçimi değil arkadaşlar bu. 12 yaşında insan değiliz sonuçta el ele tutuşup kalpli mesajlar attığımız ve bunu yıllarca sürdürdüğümüz duruma "ilişki" bile demek bana mantıklı gelmiyor.

dini ve inanç kısmı ise zaten kendi içinde çelişki. madem dindarsın senin karşı cinsle sevgili olman zaten haram.

hem pastam dursun hem karnım duysun oyununu oynuyor bazı kızlar ve erkekler de bu durumu görünen o ki normal karşılıyorlar.

neyse ben en azından milletin ne düşündüğüne dair bir bilgi almış oldum teşekkürler.


egokalp
(28.10.17)
“Böyle düsünenlerle sevgili olan var mi?”

Var :) ben saygi duyuyorum ve zorlamiyorum.


eazy
(28.10.17)
kaka adıyla bildiğimiz brezilyalı yıldız.

www.catholicnewsagency.com

evlenene kadar ilişkiye girmediğini söylemişti.

internet sitesine bakınca yalandır diyorsanız başka internet sitelerinde de araştırabilirsiniz.

yıl olmuş 2017 hala millet birbirinin uçkurunu düşünüyor. ya bi bitmediniz lan.


var tabi ki. genel olarak duyuruya sorsak herkes seks yapıyor bu olmazsa olmaz bir şey. ama gel gör ki gerçek öyle değil. eğitim seviyesinin türkiye ortalamasının çok üstünde olan bir ortamda bulunuyorum. çoğu kadın evliliği bekliyor. beklemeyen sayısı 10'da 3-4 falandır. nedeni ileride pişman olmamak, geleneksel düşünce yapısı, erkeklere güvenmemek, sevdiği ve kendisini seven biriyle yapma isteği ancak erkeklerin seks için aşık numarası yapması vs. vs...


Ben de sığ düşünüyorsun demeye geldim.
Görüşünüzü neden bu kadar net ve tek doğruymuş gibi ileri sürüyorsunuz ki! Bu bir tercih meselesidir. Birçok etken olabilir ki bu konuda playing star again'e katılıyorum. Dolayısıyla evlenmeden önce sevişmek de isteyebilir, istemeyebilir de. Kafalar ve tercihler bu konuda uyuşmuyorsa sevgili olunmaz ya da evlenilmez olur biter.
İnsanları kalıba sokmaya ya da tercihlerinden dolayı yargılamaya pek de hakkımız yok.


duyond
(28.10.17)
aradigin cevabi bulabilecegin en son yer eksi duyuru
bu soru icin ulke genelini en yansitmayacak yer olduguna emin olabilirsin


the rainmaker
(28.10.17)
kaymak + 1

Daha ilgincini söyleyeyim. Bir tanıdığım (erkek), 27-28 yaşından sonra bekaret yemini etti. O zamana kadar düşünmemiş, sevişmiş; sonra bir sevgilisi ile sorunlar oldu. Ondan ayrılınca 'Evlenene kadar sevişmeyeceğim' diye yemin etti. Yemin etti derken 'Allah'ım, sana yeminler olsun' şeklinde değil; ateist bir adam ve 'Evlenene kadar yapmayacağıma söz veriyorum' diyerek. Hatta, geçenlerde bir pornocunun bekaret yemini ettiğini görmüştüm ama bulamadım. Friends'in de Phoebe'sini oynayan Lisa Kudrow pek inançlı olmamasına ve Amerika gibi bu konuda bizden kat kat rahat olan bir ülkede 'Evlenmeden olmaz' demiş ve 31 yaşında evlenmiş.

Erkek arkadaşım bugün gelip 'Ben yemin ettim' dese, devam ederim ilişkiye. Nedenine şu şekilde bağlı olur. Adamı sevişmekten soğuttum diye böyle bir yemin etti ise, ayrılalım da varsayılan ayarlara geri dönsün ama onun için bir anlamı varsa, gerçekten saygı duyarım buna. Duvara muvara tırmanırım artık ama ne yapalım. Beli ben de bir gün bir travma geçiririm ve 'Sevişmek istemiyorum' derim; insanın başına en umulmadık şeyler de gelebilir. De ki, bir gün tecavüze uğradım ve yıllar yılı o travmayı atlatamadım, kendimi kaybettim ve sevişemiyorum, de ki kitlendim kaldım. Olamaz mı. Ya da de ki bir gün evlendim, kocam hasta oldu ve tedavinin yan etkisi olarak artık sevişemiyoruz ya da bir daha sevişemeyeceğiz. Olamaz mı. Bekaret yemini de bu durumlardan farklı değil çok.

Bir de, kızlarda daha yoğun tabii bu. Bir anlamda kutsiyet yükleme. Hasta Beşiktaş'lı enişteme 'Bundan sonra Fener'lisin artık' dersem nasıl tepki verirse, bu kişiyle evlenmeden sevişmek aynı şey olacaktır. Bir arkadaşım vardı, 'Evlenecek olanların sevişmesini bile anlayamıyorum. Ya düğünden önce bir kaza geçirseler ve adam ölse? O zaman ne olacak' derdi. Onun için de evliliğin böyle bir kutsiyeti var. Bu tercih meselesi ise saygı duyarım ama tercih değil de baskı kaynaklı ise üzülürüm en fazla. Yine de anormal bir durum değil bunun tercih olması.


aychovsky
(28.10.17)
(6)

gözlük kullanmalı mıyım?

sol gözüm yaklaşık 1 senedir bozulmaya başladı, sanırım çok kötü durumda değil, tv de altta geçen yazıları falan okuyabiliyorum. ama mesela bu sayfadaki sağ taraftaki son cevaplananlar kısmını 1 metreden okumakta zorlanıyorum.yani rahatsız edecek derecede bir bozukluk yok, şimdi gözlük taksam gözümü
sol gözüm yaklaşık 1 senedir bozulmaya başladı, sanırım çok kötü durumda değil, tv de altta geçen yazıları falan okuyabiliyorum. ama mesela bu sayfadaki sağ taraftaki son cevaplananlar kısmını 1 metreden okumakta zorlanıyorum.

yani rahatsız edecek derecede bir bozukluk yok, şimdi gözlük taksam gözümün bozulmasını durdurur mu? yoksa sadece daha iyi görmeme mi yardımcı olur. teşekkürler.
egokalp
(06.10.17)
benim de gözler bozuk ama gözlük kullanmıyorum. doktor kullanmazsan ilerler demişti ama yıllardır aynı numara. belki kişiye göre değişiyordur.


dedimmidemedimmi
(06.10.17)
Kullanınca hayat kaliten bariz artıyor.

İlerleyip ilerlememesi genetik faktörlerle alakalı gözlükle değil. İlerleyecekse her türlü ilerler ama en azından gözün görmüş olur gözlük takınca.


tıpatıp aynı durumdayız. bende de sol gözü kapatınca görüntü HD, sağ gözü kapatınca tost makinesi. ben de bi de baş dönmesi ve ağrı da yapıyor azımsanmayacak kadar. aslında ben azımsıyorum tabii. gözlük takmak istemiyorum çünkü. bu da bizim hayatla kendi aramızda küçük inatlaşmamız. takınca kızgın kumlardan serin sulara etkisi yapacağını da bilmeme rağmen üstelik. nereye kadar bakalım. (akan altyazı okumaya kalkarsam midem bile bulanıyor)


onemoremile
(06.10.17)
Gözlük takmayla ilerlemenin alakası yok, gözlük ilerlemesini durdurmadığı gibi takmazsan daha hızlı artar da diyemeyiz. Gözlük bir mercek sadece, tedavi edici özelliği yok.


hayirsiz
(06.10.17)
11 yaşımdan beri, sol gözüm 2 numara miyop, sağ gözüm 0. Doktor, bendeki durumun "natural monovision" olduğunu ve çok şanslı olduğumu söylemişti, çünkü iki gözümle baktığımda, normal 0 bozukluk olan kişiler gibi görebiliyorum (sağ göz kontrolü ele alıyor). İlerde yaşlandığımda, herkes yakın gözlüğü kullanmak zorunda kalacakken, benim sol göz 0'a evrilecekmiş, sağ göz de hipermetrop olacakmış. Yani yine tek gözle mükemmel görüş elde edebilecekmişim.

Sanırım sizde de aynı durum var. Şöyle söyleyeyim, gözlük takmamak, gözünüzün ilerlemesini sağlamaz. Ben yıllardır takmıyorum, numaram aynı.


agluna
(06.10.17)
@agluna aynı benim de öyle normal bakınca iyi gören gözümle bakıyormuşum gibi oluyor. ondan dolayı bir sıkıntı çekmiyorum. hatta sağ gözümü elimle kapamayıp kendimi denemeseydim gözümün bozuk olduğunu bile farketmezdim. neyse doktora yolum düşerse giderim.

madem gözlüğün tedavi edici/bozulmayı önleyici bir işlevi yok o zaman böyle devam edeceğim heralde


egokalp
(06.10.17)
(8)

pttcell akn li 1 gb

arkadaşlar geçen sene taşındığım apartmanda internet altyapısı yok. yakın zamanda altyapı gelecek gibi de durmuyor. dolayısıyla eve internet bağlatamıyorum,araştırırken pttcell in 1 gb akn li telefon paketi olduğunu gördümhttp://www.pttcell.com.tr/faturali-paketler/1gb-internet-paketigece 2-8 arası
arkadaşlar geçen sene taşındığım apartmanda internet altyapısı yok. yakın zamanda altyapı gelecek gibi de durmuyor. dolayısıyla eve internet bağlatamıyorum,

araştırırken pttcell in 1 gb akn li telefon paketi olduğunu gördüm
www.pttcell.com.tr

gece 2-8 arası hız kısıtlaması ve kota olmadan kullanılabiliyormuş. yeni bir sim kartı alıp bu paketi alsam her gece 2-8 arası film-dizi vs indirebilir miyim?

sonuçta 10 lira. gerçek olması için fazla iyi gibi duruyor, dolayısıyla bir bit yeniği mi var mı diye şüpheleniyorum.

kullananlar var mı?
egokalp
(24.09.17)
@tabirimekruh
- 2-8 arası ortalama download hızı ne kadar?
- fatura sabit 10 lira geliyor değil mi, aylık toplam indirme sınırı yada aşım ücreti falan yok?


egokalp
(24.09.17)
gündüz hızı nedir düşük halde bu hattın ?


total paranoia
(24.09.17)
@egokalp
- tam olarak bilmiyorum ama gayet hızlı.
- hayır aşım ücreti falan olmuyor 10 lira.

@total
sadece video izlerken sıkıntı oluyor. whatsapp, sosyal medya vs. normal hızda.


tabirimekruh
(24.09.17)
nerde yaziyor gece 2 8 arasi ucretsiz diye?
o ev internetlerinde oluyor.


partizan
(24.09.17)
@partizan bende oyle biliyordum fakat akn ifadesi gectigi icin gece 2 8 arasi hiz kesintisi ve kota olmuyormus.


egokalp
(24.09.17)
Dediğiniz gibiyse gerçekten çok iyi, sadece upload için bile çok iyi. Bulunduğunuz konuma göre yüksek hız alma ihtimaliniz yüksek yani kullanılır dediğiniz amaç için.
Windows'dan ağı tarifeli bağlantı olarak tanımlarsanız gereksiz kullanım yapmaz, 128 kbit sınırlı hızla dahi sözlük gibi yazı tabanlı siteleri düzgünce gezebilirsiniz bence.


ben de aknli pttcell kullaniyorum hem de 3 senedir. oyle bir sey gormedim.


partizan
(25.09.17)
hem oyle bir sey olsa ramazanda 2 6 arasi 10 gb sahur icin niye versin bana? zaten sinirsizsa..


partizan
(25.09.17)
(12)

kondom varken sertleşme sorunu

belli bir yere kadar herşey çok güzel gidiyor: ön sevişmede, oralda hiçbir sıkıntı yok, ilk defa general görmüş er gibi, dimdik.kondomu takıp sondaja başlayacağım an salıveriyor kendini. sanırım olay kondomda, benim ufaklık plastiği sevmiyor. benzer sıkıntıları olan var mı?not: kondomsuz ilişki tav
belli bir yere kadar herşey çok güzel gidiyor: ön sevişmede, oralda hiçbir sıkıntı yok, ilk defa general görmüş er gibi, dimdik.

kondomu takıp sondaja başlayacağım an salıveriyor kendini. sanırım olay kondomda, benim ufaklık plastiği sevmiyor.


benzer sıkıntıları olan var mı?

not: kondomsuz ilişki tavsiye etmeyin öyle bir seçenek yok.
egokalp
(23.09.17)
Alet fazla kalınsa, kondom çok sıkıyorsa söner.

Çevresini bel ölçer gibi mezura ile ölç, eğer 12 santimden fazlaysa ok xxl kullan. Ya da rossmann'da büyük boy Billy boy kondomlar var. Onları dene.

Kalın olmadığı hâlde sönüyorsa psikolojiktir, kondom sevmediğin içindir, hissiyatı azalttığı içindir falan.

Bir çözüm daha, kondomu taktıktan sonra partner testisleri ağzına alsın. Beni dimdik yapıyor.


yirmisantim
(23.09.17)
sondaj biraz nahoş bir benzetme olmakla beraber evet, prezo genelde his kaybına neden olduğu için yelkenleri indirir..

en incesini kullanacaksın, his kaybını minimize edeceksin.


binder dandet
(23.09.17)
Latekssiz kondom dene. İnce olanlardan da dene. Uygununu bulana kadar.


Takana kadar dikkatiniz dağılıyordur. Başka şekilde uyarılmaya devam edilirseniz belki çare olur. Karşı tarafın daha aktif olması ilginizi sürekli çekmesi gerekiyor olabilir.

Bazı kondomlarda bazı maddeler oluyor hissi azaltan. Bunlar da bir etken olabilir. Kondomu çıkarınca da hissizleşme söz konusu mu?


idexo
(23.09.17)
benzer sorun bende de oluyor maalesef. ideox nun dediği gibi takmakla uğraşırken dikkat dağılıyor ve daha da sinirler bozulunca iyice küsüyor penis. bunu kontrol edebilmek lazım sanırım.


@idexo sanırım hissizleşme olmuyor. ama o kondomun iç tarafındaki pudramsı şey irite ediyor sanki, bu söndürüyor olabilir.

ilk söylediğiniz de doğru olabilir. takarken boş geçen yaklaşık 1 dakika süre var.


egokalp
(23.09.17)
sorması ayıptır 1 dakikada ne yapıyorsun gidip aşağıdan marketten mi alıyorsun?


sta
(23.09.17)
Sıkıyor da olabilir


1 dakikada bıraksan kendi takılır la o! Kondom takmak 10 saniyeyi geçmemeli siz neler yapıyosunuz :(


Tears of Devil
(23.09.17)
Onu bunu bilmem de ben sizi takdir etmeye geldim. Kondomsuz ilişkinin teklif dahi edilmemesi hususunda. Bu gözler neler gördü...

bkz. STD taşıdığını bildiği halde "kondom takarsam ereksiyon olamıyorum sen bana güven" diyen erkek.

bkz. seni hissetmek istiyorum o kondomu çıkar diyen kadın. (her hafta "yeni düşürdüğü" birisiyle oluyor ve hepsine aynı şeyi söylüyor)

tengri gerek anlık gerek süreğen cehaletten hepimizi korusun.


testis agrisi
(23.09.17)
Herkes 1 dakkaya takilmis, orada kastettigim
yaptigin isi birak, kondomu tak, hangi pozisyonda penetre edeceksen partnerini o pozisyona getir ise basla. Buna 1 dakka dedim hadi sizi kirmayim 30 sn olsun.

Neyse konu kilit, ince ve latexsiz deneyecegim umarim derdime deva olur


egokalp
(23.09.17)
Yirmisantim'in yukarda yazdığı gibi sorun kalınlıksa yurtdışından trojan magnum veya mysize tarzı ürünler getirebilirsin. Yerelde en fazla çap 58mm ile "şey" markasında var. Billy boylar 62mm ama elips şeklinde olduğundan uymayabilir.


cleric
(25.09.17)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.